PDA

Versiunea completa : Restaurant Motel Bucium

Pagini : [1] 2 3 4 5

catalina_buga
05.06.2008, 22:37:16
buna miresici :)
am o dilema.nunta as vrea sa fie in august 2009 si am luat in considerare restaurantul motel din bucium iasi.cine imi poate spune ceva despre el va rog? :)

Klarisse
16.06.2008, 12:43:46
Buna!
Am niste prieteni care tot acolo vor face nunta in 2009 si am inteles ca sunt doua sali, una mai mare si la etaj una mai mica, absolut superbe si ceea ce merita retinut e ca fiind proaspat deschis vor face totul ca sa aiba reclama favorabila.
Arata foarte elegant, luxos, exteriorul e minunat din cauza padurii de prin preajma, deci e o locatie demna de luat in seama.

Sa ai o nunta frumoasa!

olly
16.06.2008, 20:38:25
Eu doar am trecut pe acolo sa vedem ce mai e, nu am intrat si nici nu am intrebat detalii. Insa pot spune ca arata f bine, e elegant, iar privelistea :madlaugh:

ANGEL_WHITE
15.08.2008, 22:46:36
Salut!!! Eu Am Nunta Anul Acesta In Septembrie Si Pana Acum Totul Mi S-a Parut Ok. Dupa Nunta Am Sa-ti Dau Mai Multe Detalii ,dar Cred Ca Ai Facut Alegerea Potrivita!!!!

RalucaRaluca
17.08.2008, 22:18:57
Buna fetelor , nu vreau sa va sperii insa tocmai a fost o prietena la o nunta la motel si am inteles ca mancarea nu e prea buna...sa aveti grija si cu chelnerii,sa fie suficienti...

lorelay4781
19.08.2008, 20:09:54
Din ce am inteles, servirea si mancarea sunt ireprosabile la motel.
A fot cineva la o nunta acolo in iulie si a avut doar cuvinte de lauda.
Iar sala, este superba!

ANGEL_WHITE
20.08.2008, 08:33:17
buna miresici :)
am o dilema.nunta as vrea sa fie in august 2009 si am luat in considerare restaurantul motel din bucium iasi.cine imi poate spune ceva despre el va rog? :)

Salut miresico!!!! Eu voi avea nunta luna viitoare si pana acum mi s-a spus ca trebuie sa am meniul de cel putin 150 ron in rest, se poate discuta sa vii tu cu bautura .prajiturile ,fructele .tortul. Avantajul e ca mesele sunt rotunde si poti amenaja sala foarte dragut, in rest ce sa mai zic dna care se ocupa cu rezervarile mi se pare o draguta. Eu iti spun sincer am ales sala pt locul unde e ea si pt cat este de frumoasa. Cum aflu ceva te informez daca mai esti interesata!!!!!!!!

andrelutza_2010
20.08.2008, 12:48:03
O amica are nunta sambata acum la Motel. Revin cu vesti ;)) .

andrelutza_2010
25.08.2008, 12:18:57
Lumea a fost multumita. Meniul a fost 200 ron / pers. dar mancarea a fost f buna. Poze n-am vazut inca. Din cate am inteles sala e destul de mare. Ei avut in jur de 250 de invitati si a fost lejer.

<:-P

ranya
26.08.2008, 19:05:49
Salut miresico!!!! Eu voi avea nunta luna viitoare si pana acum mi s-a spus ca trebuie sa am meniul de cel putin 150 ron in rest, se poate discuta sa vii tu cu bautura .prajiturile ,fructele .tortul. Avantajul e ca mesele sunt rotunde si poti amenaja sala foarte dragut, in rest ce sa mai zic dna care se ocupa cu rezervarile mi se panre o draguta. Eu iti spun sincer am ales sala pt locul unde e ea si pt cat este de frumoasa. Cum aflu ceva te informez daca mai esti interesata!!!!!!!!
imi poti trimite te rog un nr de tel pe privat sa pot vb cu cineva ce se ocupa de restaurant.eu am gasit ceva pe net dar nu mai e valabil.ms mult

printesuc
27.08.2008, 15:52:20
si eu am fost la o nunta acolo
mancarea si servirea sunt impecabile. au avut si mese pe terasa, care din pacate era inchisa cu un fel de prelata alba, deci fara priveliste....

ANGEL_WHITE
01.09.2008, 13:54:52
imi poti trimite te rog un nr de tel pe privat sa pot vb cu cineva ce se ocupa de restaurant.eu am gasit ceva pe net dar nu mai e valabil.ms mult

Din pacte nu-l mai am nici eu nr de tel dar daca te duci la motel intrebi de dna. Puscasu si cu ea vb de sala!!!!!!!!!

simi2300
04.09.2008, 19:32:17
Salut!!! Eu Am Nunta Anul Acesta In Septembrie Si Pana Acum Totul Mi S-a Parut Ok. Dupa Nunta Am Sa-ti Dau Mai Multe Detalii ,dar Cred Ca Ai Facut Alegerea Potrivita!!!!

buna,
te rog din suflet sa ne povestesti cum a fost. si eu am nunta la anul acolo si am emotii. poate pui si niste poze cu restaurantul cum va fi ornat, si eventual sa ne spui cum a fost mincarea, servirea...tot
sa ai o nunta superba si o luna de miere la fel
spor la pregatiri

ANGEL_WHITE
07.09.2008, 00:22:15
[ Multumesc mult de urari !!!!!!!!
Si sa stii ca pana acum nu a intervenit nici o probleme, ieri am degustat meniul , maine am un pret pe meniu , iar cat despre amenajatul salii eu nu am sa schimb prea multe la ea vreau sa fie cat mai alba si cat mai luminoasa!!!!
Sper sa fie totul bine peste 2 saptamani si daca te mai pot ajuta cu ceva o fac cu mare placere.

PS. Mancarea de ieri era delicioasa!!!!:D

moonlight
07.09.2008, 00:38:21
buna miresici!adevarul e ca va urmaresc de ceva vreme dar abia dupa ce ne-am rezevat locatia m-am decis sa apar si eu....:D:D:D.restaurantul la care vom petrece noi este bineinteles ''restaurant motel bucium''..... am mers acolo.....am vazut sala de sus si ne-am hotarat pe loc....e dementiala....:-p ;;);;)

moonlight
07.09.2008, 00:42:17
in schimb....am emotii cat china ,m-am uitat pe net cam ce trebuie pentru nunta:-SS:-SSiar un an pentru a o pune la punct nu mi se mai pare mult:-s

ANGEL_WHITE
07.09.2008, 01:11:14
in schimb....am emotii cat china ,m-am uitat pe net cam ce trebuie pentru nunta:-SS:-SSiar un an pentru a o pune la punct nu mi se mai pare mult:-s
Salut miresico!!!! Te felicit pt ca ai ales Motelu!!!! Nu pt. ca am ales si eu aceiasi sala:> dar din cat stiu eu al nostru Iasi eu spun ca e printre cele mai frumoase.
Si sa stii ca tu ai tot timpu din lume noi am luat decizi luna trecuta si ce crezi peste 2 saptamani avem nunta!!!!

alyss
16.09.2008, 16:43:29
Moonlight,tu ai nunta la Motel intr-o duminica?Te intreb pt ca as fi interesata sa o fac si eu acolo,tot in august 2009 si nu stiu daca mai au sala mica libera in acea luna(macar intr-o vineri daca nu sambata sau duminik:-\ ).Ast rasp. tau si urez ,de pe acum,miresicilor care au nunta acolo, Distractie la maxim! pt ca locatia e intradevar super!:):*

crocodilu
18.09.2008, 21:03:57
Salut fetele! Eu am avut pata pusa pe nunta in aer liber de ceva vreme, dar nu gaseam locatie. Intr-un final am capitulat si am zis sa caut retsaurante. Din intamplare primul la care m-am dus la fost Motelul, si cu vederea aia a lui minunata, si cu eleganta salii, l-am ales pe loc.

Acum sa speram ca la anul in septembrie va fi mai frumos, ca am fost zileele trecute pe bucium si era o ceata de nu vedeai nimik in fata ta...

simi2300
27.09.2008, 14:12:43
[ Multumesc mult de urari !!!!!!!!
Si sa stii ca pana acum nu a intervenit nici o probleme, ieri am degustat meniul , maine am un pret pe meniu , iar cat despre amenajatul salii eu nu am sa schimb prea multe la ea vreau sa fie cat mai alba si cat mai luminoasa!!!!
Sper sa fie totul bine peste 2 saptamani si daca te mai pot ajuta cu ceva o fac cu mare placere.

PS. Mancarea de ieri era delicioasa!!!!:D

vad ca esti pe ultima suta de metri. multa bafta. sa ai o nunta ca in povesti si astept sa-mi dai detalii. dupa luna de miere bineinteles;-)
casa de piatra si o petrecere de vis!!!!!!!!

DrPAM
27.09.2008, 17:29:42
Si eu am nunta la anul la motel ....insa din cate stiu eu salile sunt ocupate tot anul viitor sambata...asa ca ar trebui sa mergi din timp daca vreo acolo...s-ar putea totusi vinerea sa nu fie chiar asa de ocupat...oricum salile sunt superbe amandoua...sper si restul sa fie ok.

inca ceva...pentru cine a avut deja nunta acolo...daca se poate sa ne spuna si noua mai multe detalii...sau chiar cateva fotografii cu sala as vrea...in special cea de jos...multumesc

noi_doi_amandoi
02.10.2008, 13:55:34
Si eu am nunta la anul la motel ....insa din cate stiu eu salile sunt ocupate tot anul viitor sambata...asa ca ar trebui sa mergi din timp daca vreo acolo...s-ar putea totusi vinerea sa nu fie chiar asa de ocupat...oricum salile sunt superbe amandoua...sper si restul sa fie ok.

inca ceva...pentru cine a avut deja nunta acolo...daca se poate sa ne spuna si noua mai multe detalii...sau chiar cateva fotografii cu sala as vrea...in special cea de jos...multumesc
si noi tot la Motel o sa avem si chiar am fi recunoscatori daca cineva ar posta ceva mai multe informatii . Am inteles ca e o formatie Fratii Maxim care mai canta pe acolo ..careva care a auzit de ei sau i a vazut pe la vreo nunta ?

DrPAM
02.10.2008, 23:27:13
si noi tot la Motel o sa avem si chiar am fi recunoscatori daca cineva ar posta ceva mai multe informatii . Am inteles ca e o formatie Fratii Maxim care mai canta pe acolo ..careva care a auzit de ei sau i a vazut pe la vreo nunta ?

eu i-am vazut la o nunta...cer cam multi bani si nu mi se par extraordinari...asa ca nu stiu ce sa spun...

nu vrea nimeni sa ne dea mai multe detalii? si niste poze cu sala ornata frumos?:((

noi_doi_amandoi
03.10.2008, 01:06:50
eu i-am vazut la o nunta...cer cam multi bani si nu mi se par extraordinari...asa ca nu stiu ce sa spun...

nu vrea nimeni sa ne dea mai multe detalii? si niste poze cu sala ornata frumos?:((
luni primesc eu niste fotografii cu sala aranjata de acolo ...

DrPAM
04.10.2008, 08:37:40

=P~ asteptam sa ne arati si noua ...multumimmm:*

ANGEL_WHITE
05.10.2008, 01:06:21
vad ca esti pe ultima suta de metri. multa bafta. sa ai o nunta ca in povesti si astept sa-mi dai detalii. dupa luna de miere bineinteles;-)
casa de piatra si o petrecere de vis!!!!!!!!

Cu intarziere iti multumesc pentru urari!!!!!! Dupa doua saptamani de la nunta ne-am revenit si noi asa ca pot impartasi impresii de la propria nunta.
Fara sa mai intru in detalii despre ziua in sine si referitor la restaurant doar cuvinte de lauda!!!! Mancarea buna, servirea ireprosabila si fara incidente neplacute. Un mic aspect am neglijat faptul ca nu am intrebat cum va arata tortul(culoarea) si am avut "surpriza" sa am trandafiri galbeni. Stiam ca va fi de fructe si in forma de inimioara si vina mea nu am specificat culoarea!!!!!
In rest toata lumea a fost incantata!!!!! Daca mai ai intrebari si iti pot raspunde o fac cu mare placere!!!!!

ANGEL_WHITE
05.10.2008, 01:15:20

Referitor la fratii Maxim ti-as recomanda sa te gandesti de 2 ori inainte sa ii ai alaturi de tine la propria ta nunta. Nu contesta nimeni calitatile lor vizavii de ceea ce presteaza dar sunt genul de formatie care te face sa te simti ca esti la un concert nu la o nunta!!!! Acum depinde si foarte mult de ce preferinte muzicale ai tu, dar ei desi par draguti la inceput nu prea se dau dupa ce se cere de la o nunta la alta ci isi urmeaza programul. Nu vreau sa te dezamagesc dar incearca sa cauti oameni pt atmosfera nu neaparat niste voci extraordinare!!!!

noi_doi_amandoi
05.10.2008, 14:12:18
Referitor la fratii Maxim ti-as recomanda sa te gandesti de 2 ori inainte sa ii ai alaturi de tine la propria ta nunta. Nu contesta nimeni calitatile lor vizavii de ceea ce presteaza dar sunt genul de formatie care te face sa te simti ca esti la un concert nu la o nunta!!!! Acum depinde si foarte mult de ce preferinte muzicale ai tu, dar ei desi par draguti la inceput nu prea se dau dupa ce se cere de la o nunta la alta ci isi urmeaza programul. Nu vreau sa te dezamagesc dar incearca sa cauti oameni pt atmosfera nu neaparat niste voci extraordinare!!!!
Casa de piatra :) !

Mersi mult de informatii ...iar referitor la F Maxim ...imi poti da niste informatii mai in detaliu ..cati sunt , ce instrumente , ce au solist ,solista , care a fost pretul...te rog mult .Au cantat si la gatit ...pauze multe ....?

Mersi !

laptecucacao
07.10.2008, 09:58:45
si eu am nunta pe 9 mai...la sala DEKO<:-P

laptecucacao
07.10.2008, 10:05:50
si eu am pe 9 mai la sala DEKO:>

noi_doi_amandoi
07.10.2008, 16:03:18
=P~ asteptam sa ne arati si noua ...multumimmm:*
nu am primit foto:-< ..sper sa le primesc ...mai repede...:-<

ANGEL_WHITE
07.10.2008, 23:32:24
Casa de piatra :) !

Mersi mult de informatii ...iar referitor la F Maxim ...imi poti da niste informatii mai in detaliu ..cati sunt , ce instrumente , ce au solist ,solista , care a fost pretul...te rog mult .Au cantat si la gatit ...pauze multe ....?

Mersi !

Salut din nou!!!! In urma cu 2 luni cand ne-am intalnit noi cu ei erau 6 in formatie , aveau si solist si solista, ne-au cerut 5000 ron si cam atat stiu pt ca nu i-am vrut la nunta 1. pt ca nu aveau priza la invitati si 2. pt ca au spus ca ei nu canta lautareasca, chiar daca eu nu iubesc acest gen de muzica i-am spus ca sunt persoane care mai ales dupa un pahar vor altceva decat latino sau mai stiu eu ce si in fond e nunta nu concert live. Asa ca eu mi-am ales alta formatie care mi-au facut o nunta ca in povesti!!!! Sper sa-ti fie de folos informatiile chiar daca par subiective!!!

ANGEL_WHITE
07.10.2008, 23:35:03
si eu am pe 9 mai la sala DEKO:>

Felicitari pt sala aleasa!!!

noi_doi_amandoi
08.10.2008, 00:07:59
Salut din nou!!!! In urma cu 2 luni cand ne-am intalnit noi cu ei erau 6 in formatie , aveau si solist si solista, ne-au cerut 5000 ron si cam atat stiu pt ca nu i-am vrut la nunta 1. pt ca nu aveau priza la invitati si 2. pt ca au spus ca ei nu canta lautareasca, chiar daca eu nu iubesc acest gen de muzica i-am spus ca sunt persoane care mai ales dupa un pahar vor altceva decat latino sau mai stiu eu ce si in fond e nunta nu concert live. Asa ca eu mi-am ales alta formatie care mi-au facut o nunta ca in povesti!!!! Sper sa-ti fie de folos informatiile chiar daca par subiective!!!
Mersi...acum daca tot mi ai spus asa multe ...nu mi spui si ce formatie ai ales pana la urma o:-) ...apropo de ce ziceai tu..manele,lalele ..nici mie nu mi pasa ...dar asa e...si eu vreau ca invitatii mei sa se simta bine ..deci normal mi se pare sa cante de toate...

noi_doi_amandoi
08.10.2008, 00:08:51
Mersi...acum daca tot mi ai spus asa multe ...nu mi spui si ce formatie ai ales pana la urma o:-) ...apropo de ce ziceai tu..manele,lalele ..nici mie nu mi pasa ...dar asa e...si eu vreau ca invitatii mei sa se simta bine ..deci normal mi se pare sa cante de toate...

...si...si...da mi MP...sa nu para reclama ofcourse ...:D

Green_Eyes
08.10.2008, 13:03:49
Si noi am cununat weekendul trecut la Restaurant Motel si am fost foarte multumiti: mancarea este excelenta, servirea foarte buna de asemenea, desi am avut mai putini chelneri decat ar fi trebuit, dar s-au descurcat.. Toate salile sunt frumoase si desi era cate o nunta pe fiecare nivel, nu ne-au deranjat cu nimic..
O nunta de vis tuturor!<:-P

gabriela_rgh
08.10.2008, 14:27:07
Si noi am cununat weekendul trecut la Restaurant Motel si am fost foarte multumiti: mancarea este excelenta, servirea foarte buna de asemenea, desi am avut mai putini chelneri decat ar fi trebuit, dar s-au descurcat.. Toate salile sunt frumoase si desi era cate o nunta pe fiecare nivel, nu ne-au deranjat cu nimic..
O nunta de vis tuturor!<:-P

Esti cumva nasica Ancai si a lui Paul?:)

laptecucacao
08.10.2008, 21:50:06
au ei o firma ce o recomanda pentru ornarea salii. Mai stie cineva cum se numeste?:-SS ce ziceti....merg hortensiile bleu????in sala?

DrPAM
09.10.2008, 22:48:01
au ei o firma ce o recomanda pentru ornarea salii. Mai stie cineva cum se numeste?:-SS ce ziceti....merg hortensiile bleu????in sala?

din cate stiu eu sala e cu alb si rosu-grena...deci...:no_04:...

simi2300
14.10.2008, 19:26:59

asteptam sa vedem si noi fotografiile cu sala ornata.....;))

simi2300
14.10.2008, 19:40:43
Cu intarziere iti multumesc pentru urari!!!!!! Dupa doua saptamani de la nunta ne-am revenit si noi asa ca pot impartasi impresii de la propria nunta.
Fara sa mai intru in detalii despre ziua in sine si referitor la restaurant doar cuvinte de lauda!!!! Mancarea buna, servirea ireprosabila si fara incidente neplacute. Un mic aspect am neglijat faptul ca nu am intrebat cum va arata tortul(culoarea) si am avut "surpriza" sa am trandafiri galbeni. Stiam ca va fi de fructe si in forma de inimioara si vina mea nu am specificat culoarea!!!!!
In rest toata lumea a fost incantata!!!!! Daca mai ai intrebari si iti pot raspunde o fac cu mare placere!!!!!

felicitarile mele. sunt incantata ca ai avut o nunta asa cum ti-o doreai, cat despre trandafirii galbenii de pe tort....e o culoare frumoasa si sunt convinsa ca tortul a fost delicios;-)
vroiam sa te intreb...
1. in ce sala ai avut? cea de la parter sau sala deco de la etaj 1.
2. cu ce culoare ai ornat? cu ce firma ai lucrat? ti-au recomandat ei una sau ai ales-o tu? poate ai niste poze cu sala ornata sa le postezi pe site sa le vedem si noi miresicile care urmeaza sa isi sarbatoareasa nunta acolo...ti-am fi toate recunoscatoare.
3. meniul? la ce pret a ajuns si ce continea? am inteles ca trebuie sa te incadrezi intr-un meniu de minim 150 ron + taria separat?
in speranta ca nu te-am stresat prea tare o:-) ... asteptam noutati de la tine...
si daca ai chef sa ne povestesti toata nunta de la un capat la celalalt, eu sunt sigura ca nu se va supara nimeni. nu-i asa fetelor? mai invatam si noi cite ceva....sa stim la ce ne asteptam....
MULTUMIM ANTICIPAT:*

crocodilu
15.10.2008, 20:16:14
felicitarile mele. sunt incantata ca ai avut o nunta asa cum ti-o doreai, cat despre trandafirii galbenii de pe tort....e o culoare frumoasa si sunt convinsa ca tortul a fost delicios;-)
vroiam sa te intreb...
2. cu ce culoare ai ornat? cu ce firma ai lucrat? ti-au recomandat ei una sau ai ales-o tu? poate ai niste poze cu sala ornata sa le postezi pe site sa le vedem si noi miresicile care urmeaza sa isi sarbatoareasa nunta acolo...ti-am fi toate recunoscatoare.
3. meniul? la ce pret a ajuns si ce continea? am inteles ca trebuie sa te incadrezi intr-un meniu de minim 150 ron + taria separat?
in speranta ca nu te-am stresat prea tare o:-) ... asteptam noutati de la tine...
si daca ai chef sa ne povestesti toata nunta de la un capat la celalalt, eu sunt sigura ca nu se va supara nimeni. nu-i asa fetelor? mai invatam si noi cite ceva....sa stim la ce ne asteptam....

Salut fetele,

Noi cand am semnat contractul cu motelul, ne-au zis ca meniul nu include alcool, ci acesta ni-l aducem noi. dar am mai vb cu cineva care are nunta acolo anul viitor si ei i-a zis ca trebuie sa cumpere de la ei si prima tarie. e adevarat?mai sunt astfel de situatii?

crocodilu
15.10.2008, 20:17:49
asteptam sa vedem si noi fotografiile cu sala ornata.....;))

buna,

am vazut ca ai ales sala Deko. poti sa imi spui cati invitati vei avea?

ANGEL_WHITE
15.10.2008, 21:25:17
vroiam sa te intreb...

Iti voi raspunde la fel de odonat cum mai intrebat;;) :
1.La sala Deco.
2.Alb cu cateva detalii grena.Cu o prietena de a mea care lucreaza langa Cuza voda.Pozele le am inca la prelucrat si nu am facut prea multe la sala am ales cat mai simplu si elegant(trandafiri albi in suporturi din sticla)
3.da minimul e de 150 noi l-am facut mai mare, taria si fructele le-am adus noi in cazul nostrul am ales whiski si crema de whiski.
In concluzie totul a fost ok !!!!!!!
Pup!!!!!!!

Green_Eyes
19.10.2008, 20:56:23
Poze cu meniul de la Motel de la o nunta din acest weekend - foarte gustos8-}

stefania_a
19.10.2008, 21:00:36
Poze cu meniul de la Motel de la o nunta din acest weekend - foarte gustos8-}

primul fel mi se pare cam simplut, in sensul k nu este diversificat. daca unui invitat nu-i place nici una din cele 2 feluri de rulade (parca asta se vede), ce-i mai ramane sa pape? parerea mea este k e bine k la felul 1, la care mananca toti oamenii, sa fie cat mai diversificat k fiecare sa gaseasca ceva pe gustul lui. parerea mea, fara sa jignesc pe cineva, sper:-&

Green_Eyes
20.10.2008, 09:59:07
primul fel mi se pare cam simplut, in sensul k nu este diversificat. daca unui invitat nu-i place nici una din cele 2 feluri de rulade (parca asta se vede), ce-i mai ramane sa pape? parerea mea este k e bine k la felul 1, la care mananca toti oamenii, sa fie cat mai diversificat k fiecare sa gaseasca ceva pe gustul lui. parerea mea, fara sa jignesc pe cineva, sper:-&

A fost alegerea mirilor:-BMeniul restaurantului este extrem de diversificat, iti ofera multe optiuni. Chiar imi pare rau ca nu am o poza cu meniul finilor care a fost mai complex :)

AnaM
20.10.2008, 15:27:33
A fost alegerea mirilor:-BMeniul restaurantului este extrem de diversificat, iti ofera multe optiuni. Chiar imi pare rau ca nu am o poza cu meniul finilor care a fost mai complex :)

Mie gustarea rece mi se pare absolut delicioasa... Mi s-a facut o foameeeeee =P~

stefania_a
20.10.2008, 20:36:45
Mie gustarea rece mi se pare absolut delicioasa... Mi s-a facut o foameeeeee =P~

doamne fereste. nu am zis k nu e delicios. doar k nu e diversificat. si daca sunt persoane mai mofturoase nu prea au ce alege. eu una pap cam orice, deci eu nu am probleme pe la nunti.:-p

simi2300
21.10.2008, 22:02:09
buna,

am vazut ca ai ales sala Deko. poti sa imi spui cati invitati vei avea?

buna
cred ca voi avea in jur de 100, 120 invitati
nu stiu daca e mult sau putin....tocmai de aceea am ales sala deco...sper sa fie ok

simi2300
21.10.2008, 22:10:10
Salut fetele,

Noi cand am semnat contractul cu motelul, ne-au zis ca meniul nu include alcool, ci acesta ni-l aducem noi. dar am mai vb cu cineva care are nunta acolo anul viitor si ei i-a zis ca trebuie sa cumpere de la ei si prima tarie. e adevarat?mai sunt astfel de situatii?

si eu am inteles tot ceva de genul acesta...
din cite stiu anul acesta meniul a fost de minim 150ron, maxim....cit vrei....si cuprindea: mincarea, fructele, prajiturile si tortul, 2 cafele, 3 ape si 2 sucuri.
restul bauturilor racoritoare si vinul ti-l aduci tu.....dar taria trebuie sa o iei tot de la ei si nu e inclusa in pretul meniului... deci 150+taria...
nu sunt sigura de aceste informatii asa ca nu le lua de bune. mai bine mai intereseaza-te...si daca mai afli ceva spune-mi si mie.
persoana care mi-a dat aceste informatii are nunta anul acesta....

laptecucacao
22.10.2008, 11:00:53
eu voi avea pe 9 mai.....ptr inceput am vrut si eu 100 persoane....dar au zis ca e prea putin si am incheiat contractul pe 130 persoane. meniul intre 165 si 180...190...bauturile alcoolice nu sunt incluse....si nici obligatoriu de la ei. Cred ca nu ar accepta alcoolice puternic mirositoare...cum ar fi tuica ^:)^ . Nu mai am rabdareeeeeee.

DrPAM
22.10.2008, 17:40:24
nici mie nu mi-au spus ca trebuie sa iau ceva tarie de la ei...au spus doar ca bauturile alcoolice nu sunt incluse in meniu si pot fi aduse din alta parte...

bonnye
22.10.2008, 17:40:48
eu zic sa te linistesti..de ce nu ar accepta tuica?
:-? trebuie sa existe solutii pt tot >:D<

DrPAM
22.10.2008, 17:41:36
inca astept niste poze de la cineva care a avut sau a fost la o nunta acolo...:-SS

Green_Eyes
24.10.2008, 09:27:03
Am eu doua poze din sala de jos de la Motel, de fapt cu un colt de sala.. partea dreapta cum intri.. nu sunt prea explicite, ar fi mai bine sa faceti o vizita, sala e foarte frumoasa si eleganta, imi place tare mult..<:-P
Cred ca in sala de jos incap intre 150 si 200 de persoane, dar nu sunt stiu cu precizie!

laptecucacao
24.10.2008, 09:58:29
Mai vreau povesti de la cine a mers la nunta acolo!!!!! Si ptr cine apeleaza la firma de ornat recomandata de ei....cum se numeste???Abia astept sa miroase in minunata sala a frezii ;))

bonnye
24.10.2008, 11:40:12
dar pana la uram ce au ei inclus? doar mancarea, nu? decorul trebuie tu sa-l asiguri,nu?:-s

Hypnotized
24.10.2008, 13:48:13
Mai vreau povesti de la cine a mers la nunta acolo!!!!! Si ptr cine apeleaza la firma de ornat recomandata de ei....cum se numeste???Abia astept sa miroase in minunata sala a frezii ;))
firma se numeste ana flori. cel putin asa am inteles eu, dar nu am gasit nimic despre ei. nu e obligatoriu sa lucrezi cu ei, in schimb daca vrei sa vii cu alta firma trebuie sa ai acordul lor. am numarul de la firma daca te intereseaza.

Hypnotized
27.10.2008, 12:54:37
eu voi avea pe 9 mai.....ptr inceput am vrut si eu 100 persoane....dar au zis ca e prea putin si am incheiat contractul pe 130 persoane. meniul intre 165 si 180...190...bauturile alcoolice nu sunt incluse....si nici obligatoriu de la ei. Cred ca nu ar accepta alcoolice puternic mirositoare...cum ar fi tuica ^:)^ . Nu mai am rabdareeeeeee.
in ce sala ai tu nunta?

DrPAM
28.10.2008, 18:21:09
in sala de jos incap 180 de persoane cu mesele rotunde...si prin completare pana la 200 si ceva de persoane...iar daca e vremea buna...se pot pune mese si pe terasa...

elle26
30.10.2008, 21:47:30
n am mai scris demult.....ce mai faceti?

DrPAM
01.11.2008, 18:09:40
bine ai revenit:)...asteptam inca poze cu motelul:)...poate primesc miresicile pozele de la nunta si ne incanta si pe noi privirile:)...o seara cat mai frumoasa

moni_moni
04.11.2008, 17:14:04
Si eu s-ar putea la anul sa am nunta tot la motel bucium...am fost pe acolo si mi-a placut tare mult...privelistea nopatea spre oras e de nedescris am auzit...numai ca nu stiu ce sa zic de formatie...cei care canta acolo o fac foarte bine...dar sunt extrem de scumpi...asa am auzit....poate imi recomanda una din voi o formatie buna...cu solista as vrea...va puup>:D<

simi2300
04.11.2008, 18:55:27
2 fotografii frumoase cu restaurantul de jos si cu sala deco gasiti pe site-ul lor. si chiar arata super....

moni_moni
06.11.2008, 12:32:01
Poate cineva sa imi spuna...in momentul in care ati inchiriat sala (aia de jos in special ma intereseaza) ce avans vi s-a cerut??? Pupiceii;-)

DrPAM
11.11.2008, 07:46:18
avansul a fost de 10 milioane pt sala de jos...o zi buna tuturor...va pup

laptecucacao
11.11.2008, 10:49:16
si ptr sala deko tot 1000 lei;)) .cand am fost eu ...prin august sa inchei contractul nu mai aveau decat 2 sambete libere ptr 2009. pe 1mai si 9 mai. pe 9 mai am ales eu...si pe 1 era cineva in creion scris. doar daca a renuntat cineva....sa mai gasesti sambata>:D< daca nu.... bun si duminica..... ptr sala mare....nu stiu sa iti zic...

moni_moni
11.11.2008, 12:45:18
si ptr sala deko tot 1000 lei;)) .cand am fost eu ...prin august sa inchei contractul nu mai aveau decat 2 sambete libere ptr 2009. pe 1mai si 9 mai. pe 9 mai am ales eu...si pe 1 era cineva in creion scris. doar daca a renuntat cineva....sa mai gasesti sambata>:D< daca nu.... bun si duminica..... ptr sala mare....nu stiu sa iti zic...
Multumesc de raspunsuri. Nu am gasit nici o sambata...ce-i drept ne-am trezit si tarziu..la sfarsitul verii. Acum ramane sa optam pentru o seara de vineri, dar intai sa gasim un preot care sa cunune vinerea. Va pup!

ANGEL_WHITE
13.11.2008, 00:50:22

Scuze pentru raspunsul cu intarziere.....Noi i-am avut pe formatia CONCERT si din cate stiu acum ei canta langa teatrul Luceafarul fostul ambasador parca!!!! Sper sa-i contactezi!!!! Succes!!!

Hypnotized
26.11.2008, 13:52:46
nici o stire, poza? nu mai are nici o miresica informatii despre motel?

noi_doi_amandoi
27.11.2008, 12:31:38
uite aici cateva ...

Hypnotized
27.11.2008, 12:52:26
multumesc mult! sala de sus nu? cel putin ultima poza asa mi se pare.

noi_doi_amandoi
27.11.2008, 12:56:41
Nu stiu sigur , nu am facut eu pozele , altcineva s a ocupat de inchiriere...;))

Hypnotized
27.11.2008, 13:11:49
asa da! ;))

simi2300
09.12.2008, 21:40:45
buna
mai aveti poze cu restaurantul? noutati?
va pup si va doresc un craciun fericit!

mebridetobe
10.12.2008, 13:58:29
Hop si eu in grupul celor care vor avea nunta la motel!
Noi am ales sala Deco, e putin mai mica si mai cocheta, cu toate ca seamana cu cea de jos ca doua picaturi.

anul acesta am fost la o nunta chiar in sala Deco, servirea a fost ireprosabila si va trebui sa ma credeti pe cuvant ca nu am mai spus asta despre nicio alta nunta. Mi-a placut foarte mult modul de servire, nici macar nu simteai cand iti schimba un fel, eventual dansai si cand te asezai la masa vedeai ca au schimbat papa. evident nu iti luau papa din fata cand tu ai mai fi vrut sa mananci, intelegeti voi ideea.

Nu se aude muzica de la sala de jos (imi era frica sa nu se intample asta, pentru ca e dezastruos ca pe vals sa auzi cine stie ce sarba de la sala de jos, unde mirii au inceput mai repede dansul ... dar am scapat si de frica asta)

papa foarte gustoasa, dar imi inchipui ca e important si ce alegi, mai simplu sau mai complicat, in functie de gusturile fiecaruia.

pareri bune am auzit des, de la diverse persoane, atat tineri cat si cunostinte mature, care s-au declarat incantate :)

deci spor la pregatiri!

Hypnotized
08.01.2009, 06:38:52
bate vantul....:-"

ahmeddov
10.01.2009, 01:44:25
Aici fac si eu nunta.
Am innebunit prin Iasi, tot cautind sali...
Daca ar fi dupa mine as merge doar la starea civila , dar trb sa fie mireasa...8-|
Eu am gasit la sala de la etajul 2(sala de conferinte), si sunt in total 3 nunti in sambata cand am eu nunta.
Atasez niste poze, pt cei ce vor in toamna(daca nu renunta nimeni, doar atunci mai au)
http://img80.imageshack.us/img80/5650/dsc01164pm6.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsc01164pm6.jpg)
http://img80.imageshack.us/img80/4049/dsc01162co5.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=dsc01162co5.jpg)
Eu am vrut sala mare, logodnica a vrut vara, si doar aici am gasit ...
Sper sa fie bine.
Nu mi-au spus pretul meniului(ca e criza, ca ei tot adaosul ala o sa-l aiba), nici macar o suma maxima.
Sper sa nu fie neseriosi si sa imi bage un pret prea mare...
Anul asta a fost 165 lei.

Hypnotized
11.01.2009, 11:15:54
eu sincer ma gandesc ca o sa ajunga 200 lei meniul. :D

ahmeddov
11.01.2009, 12:39:53
Atat era la Ramada, spre exemplu...
In alte parti, spre ex Ciric, anul asta a fost 160, iar pt anul au spus ca o sa fie cam 170-180.
Dar aici nimic.
Eu am insistat f mult sa mentionam in contract o limita maxima macar, dar au spous ca nu vor, ca asa au incheiat cu toti.
Sper sa fie seriosi.

simi2300
13.01.2009, 22:41:28
nu stiu de ce, dar nu imi place deloc politica aceasta cu pretul meniului " sa vedem ce va fi la anul....e criza...s-ar putea sa mai creasca preturile...nu va putem spune un pret fix".
Din acest motiv ii respect pe cei de la Traian si Astoria. Au fixat pretul meniului pe anul 2009 la 170lei, si acest lucru este mentionat si in contract.
Mi se pare corect fata de ambele parti. Macar stii la ce costuri sa te astepti. In momentul in care am semnat contractul mi s-a spus ca pretul meniului pe 2008 este minim 150, iar in 2009 nu va depasi 170 lei.
Sincer eu sper sa nu depaseasca 170, pentru ca atunci cu siguranta voi fi tentata sa renunt si la nunta si la tot. Si asa e criza economica, nu????

Hypnotized
23.01.2009, 21:40:30
fetelor ... si baietilor ;)) voi cu ce firma de decoratiuni lucrati? cine stie sa imi spuna si mie culorile din sala deko. :-"
formatia de la bucium... stiti ceva de ea - nume pret etc...

simi2300
23.01.2009, 23:24:16
fetelor ... si baietilor ;)) voi cu ce firma de decoratiuni lucrati? cine stie sa imi spuna si mie culorile din sala deko. :-"
formatia de la bucium... stiti ceva de ea - nume pret etc...

culorile din sala deco: tapet auriu/crem, stalpi grena si draperii mustar.
cat despre firma de decoratiuni, au ei pe cineva cu care colaboreaza si nu accepta alte propuneri fiindca au avut probleme serioase in trecut...

Hypnotized
24.01.2009, 09:14:52
problema mea e urmatoarea: daca respectiva firma nu imi poate oferi ceea ce imi doresc eu...:-\

simi2300
25.01.2009, 13:31:27
Eu ma gindeam sa facem o lista cu toate intrebarile pe care le avem (decoratiuni, pret EXACT al meniului, formatie...etc) si sa le dam un telefon pentru a ne lamuri... sa stim la ce sa ne asteptam. Timpul trece si nu cred ca am vrea sa ne trezim inainte de nunta cu surprize, nu?
Deci ce spuneti? incepem o lista?

Hypnotized
25.01.2009, 16:13:47
1. daca firma de decoratiuni nu imi poate satisface gusturile, in ce conditii pot veni cu altcineva.:-\
ma mai gandesc, mai aveam cateva nelamuriri...

hans
26.01.2009, 00:20:44
Nu vreau sa va sperii... dar am auzit ca cei de la motel Bucium au probleme cu terenu ... ca sunt in proces cu unu care revendica acolo terenu! Imi place f mult sala de acolo dar cand am auzit m-au pus pe ganduri! Asa ca am sa incerc sa mai caut si alta sala!!

Hypnotized
26.01.2009, 18:27:44
trecand peste mesajul anterior, fetelor si baietilor, facem lista?

noi_doi_amandoi
28.01.2009, 18:24:48
stie careva de vreun "targ " sau prezentare ..cu firma de decor.la motel prin februarie...? ..parca citisem undeva ...:-\

simi2300
28.01.2009, 18:43:29
INTREBARI:
- este obligatoriu sa avem 120 de invitati? ce se intampla daca avem mai putini?
- un pret de pornire al meniului (macar limita de jos sa o stim - "nu putem avea un pret al meniului mai mic de ...lei")
- ce contine exact meniul: cite feluri, prajituri, fructe....etc. si ce trebuie sa aducem noi (am auzit o groaza de variante)
- este obligatoriu sa ornam scaunele? mie mi se par superbe asa...

bonnye
28.01.2009, 23:51:41
eu sunt in italia si tare as vrea sa stiu zilele libere din anul acesta....:-s

Hypnotized
29.01.2009, 06:36:50
bonnye cel ma bine suni si intrebi.
simi in ce sala ai? si eu as vrea sa las scaunele asa.

laptecucacao
29.01.2009, 09:38:36
eu am in sala deko si sigur voi lasa scaunele asa.....pe 7 martie 2009 restaurantul va organiza o conferinta cu toti mirii anului 2009. cica ne va suna pe fiecare in parte. si la conferinta se vor discuta toate problemele.

laptecucacao
29.01.2009, 09:41:32
aaa si am incheiat contractul pe minim 130 invitati. tu daca ai incheiat pe 120.....tre sa ai minim 120.daca ai 115 platesti in plus 5 antreuri.

DrPAM
29.01.2009, 12:29:47
aaa si am incheiat contractul pe minim 130 invitati. tu daca ai incheiat pe 120.....tre sa ai minim 120.daca ai 115 platesti in plus 5 antreuri.

cum adica se platesc numai antreurile in plus?...mie mi-au spus ca platesc meniul intreg....hmmm...ciudat..

DrPAM
29.01.2009, 12:36:57
inca ceva...nu cred sa oblige sa ornati scaunele daca va plac asa...eu am fost intr-o sambata seara acolo si erau nunti la toate cele 3 nivele...una din sali stiu sigur ca nu avea scaunele ornate...insa sincer mi-au plaxcut mai mult cum vin cu huse pe ele...era mai elegant asa

bonnye
29.01.2009, 13:18:50
cum adica se platesc numai antreurile in plus?...mie mi-au spus ca platesc meniul intreg....hmmm...ciudat..
asta cred k depinde de restaurant...si eu stiam k pt persoanele care nu vin, se platesc doar antreuile, deoarece acelea sunt facute dinainte...iar felurile calde nefiind pregatite, nu se platesc...:-?

simi2300
29.01.2009, 17:51:13
bonnye cel ma bine suni si intrebi.
simi in ce sala ai? si eu as vrea sa las scaunele asa.

am in sala deco.
Am vazut o fotografie la ei pe site cu sala deco ornata pt o nunta cred si arata superb...asa ca am sa las scaunele fara husa. Sper doar sa fie de acord.

simi2300
29.01.2009, 18:05:58
Nu stiu ce parere aveti voi, dar mie mi se pare o prostie faza cu meniurile in plus. eu stiam ca orice restaurant care se respecta cere eventual o chirie modica de 10-20 mil daca nu poti sa umpli sala. (cel putin asa mi s-a spus la Unirea)
Pe mine m-au pus sa trec in contract 120 de persoane dar atunci nu au mentionat nimic despre faptul ca va trebui sa platesc 120 de meniuri, chiar daca voi avea mai putini invitati.
Eu din cite am mai auzit platesti atitea meniuri cite comanzi inainte cu 2 saptamini de nunta cind stabilesti si meniul exact.
Si apoi...in contextul actual din Romania pe mine nu m-ar mira daca mi-ar veni mai putini invitati. Deci sa presupunem ca vor veni doar 80 de persoane in loc de 120: asta inseamna ca voi plati 40 de meniuri in plus????????[-(
ADICA 40 x 180 meniul (presupun) = 7200??????????????
pai de unde scot atitia bani?????? in cazul acesta mai bine renunt decit sa platesc atitia in plus.
Eu totusi sper sa nu fie asa....=((

hans
29.01.2009, 19:24:11
simi2300 nu trebuibuie sa platesti tot meniul .... ci numai antreul! Toata faza e ca ei au un minim de persoane pe fiecare sala!

Acuma vin eu cu intrebarile mele! Cate sali sunt la Motel? Doua sau trei?
Cand am fost acolo nu prea mi-a placut doamna de acolo a asteptat toate intrebarile sa le pun eu ... nu mi-a prezentat aproape nimic!

simi2300
29.01.2009, 21:27:29
simi2300 nu trebuibuie sa platesti tot meniul .... ci numai antreul! Toata faza e ca ei au un minim de persoane pe fiecare sala!

Acuma vin eu cu intrebarile mele! Cate sali sunt la Motel? Doua sau trei?
Cand am fost acolo nu prea mi-a placut doamna de acolo a asteptat toate intrebarile sa le pun eu ... nu mi-a prezentat aproape nimic!

3: restaurantul mare de la parter, sala deco etaj 1 si sala de conferinte. stiu ca sunt mai multe persoane care se ocupa de evenimentele festive. poate nu ai nimerit pe cine trebuie. daca vrei ma pot uita pe contract si iti pot trimite un pm cu un nr de telefon. eu am vorbit cu o doamna destul de draguta si amabila... sper sa mai lucreze acolo...

bonnye
29.01.2009, 21:31:32
3: restaurantul mare de la parter, sala deco etaj 1 si sala de conferinte. stiu ca sunt mai multe persoane care se ocupa de evenimentele festive. poate nu ai nimerit pe cine trebuie. daca vrei ma pot uita pe contract si iti pot trimite un pm cu un nr de telefon. eu am vorbit cu o doamna destul de draguta si amabila... sper sa mai lucreze acolo...
imi poti trimite si mie nr te rog? [-o<

DrPAM
29.01.2009, 23:45:50
si totusi asa e...am discutat eu cu ei...si abia am obtinut 180 in loc de 200 la sala de joc ca e post...nu de altceva...si mi-au spus clar...180 platesc indif daca vin mai putini...si nu doar antreurile...ceea ce mi s-ar fi parut poate normal...ci tot meniul......:-"

laptecucacao
31.01.2009, 10:30:20
si totusi asa e...am discutat eu cu ei...si abia am obtinut 180 in loc de 200 la sala de joc ca e post...nu de altceva...si mi-au spus clar...180 platesc indif daca vin mai putini...si nu doar antreurile...ceea ce mi s-ar fi parut poate normal...ci tot meniul......:-"

ups!!!! e grav.......tre sa fac rost neaparat de persoane ...dorite, mai putin dorite \:D/

simi2300
31.01.2009, 11:32:56
am o prietena care a fost acolo. ei i s-a spus ca trebuie sa aibe pt sala deco mimim 100 persoane. pentru cei care nu vin se platesc primele 2 feluri. oricum i s-a spus ca vor negocia astfel incat ambele parti sa aibe de cistigat.
eu cred ca trebuie sa mergem fiecare personal si sa negociem dinainte, sa nu ne trezim inainte de nunta cu probleme.

Hypnotized
31.01.2009, 11:53:56
sper din tot sufletul sa nu imi para rau ca am ales Motel Bucium. 8-| mie mi-au zis ca pentru mai putin de 160 invitati in sala deco nu se discuta (am semnat asa) si mai tarziu mi-au zis sa nu am mai mult de 140 de invitati. /:)

bonnye
31.01.2009, 11:56:58
sper din tot sufletul sa nu imi para rau ca am ales Motel Bucium. 8-| mie mi-au zis minim 160 ptr sala deco (am semnat asa) si mai tarziu mi-au zis sa nu am mai mult de 140 de invitati. /:)
asta inseamna k nici ei nu stiu ce fac.../:) e ciudat, cam tot ce am auzit....si eu vroiam f mult la motel...si chiar parca ink mai sper sa gasesc libera o zi knd vin in tara...insa la tot ce aud...prefer parca Avantage...kiar daca unele aspecte legate d pozitionarea lui nu imi convin...as trece pste asta dar macar nu m-as mai stresa cu detaliile...

Hypnotized
31.01.2009, 12:11:31
noi am vazut mai multe sali in iasi,insa sala de la Bucium ne-a PLACUT la amandoi. daca stau si ma gandesc nu cred ca este restaurant in iasi unde sa nu fie probleme-asa ma incurajez cand citesc ceva aiurea sau mai aud cate ceva. sali libere mai gasesti vinerea sau duminica. cel putin asa stiu eu. cel mai bine sa suni si sa intrebi. nu am numarul la mine dar mai pe seara il ai pe privat. salile sunt super frumoase, dupa parerea mea cele mai frumoase :D . sper doar sa nu fie probleme, nici pt noi si nici ptr alte perechi. prima data mi-au facut o impresie buna cei de la bucium care s-a deteriorat putin dar sper sa revin la impresia initiala si sa am o nunta super frumoasa intr-o super locatie. ;;) ce mult am scris, si cred ca nici foarte coerent :D

bonnye
31.01.2009, 12:21:30
noi am vazut mai multe sali in iasi,insa sala de la Bucium ne-a PLACUT la amandoi. daca stau si ma gandesc nu cred ca este restaurant in iasi unde sa nu fie probleme-asa ma incurajez cand citesc ceva aiurea sau mai aud cate ceva. sali libere mai gasesti vinerea sau duminica. cel putin asa stiu eu. cel mai bine sa suni si sa intrebi. nu am numarul la mine dar mai pe seara il ai pe privat. salile sunt super frumoase, dupa parerea mea cele mai frumoase :D . sper doar sa nu fie probleme, nici pt noi si nici ptr alte perechi. prima data mi-au facut o impresie buna cei de la bucium care s-a deteriorat putin dar sper sa revin la impresia initiala si sa am o nunta super frumoasa intr-o super locatie. ;;) ce mult am scris, si cred ca nici foarte coerent :D
e foarte coerent ce ai zis :-p stiu ca este f frumos la motel...mi-am dorit f mult sa fac acolo...numerele le am, mersi mult. voi suna knd ajung in tara.. insa ziceam k la avantage e si ieftin, si frums inauntru, si nici probleme n-am auzit sa fi fost...oricum, la eleganta nu cred k este intrecut motelul..poate concureaza cu ciricul :-$

noi_doi_amandoi
31.01.2009, 13:02:38
,Bine ca esti oarecum optimista , noi mai avem 2 luni si un pic si suntem stresati la maxim ...dar eu cred ca o sa iasa bine ..mici probleme sau nemultumiri cred ca ar fi oriunde am face , eu zic sa i suni sau sa mergi sa clarifici cu ei si o sa vezi ca osa fie bine . Cred ca depinde si putin cu cine stai de vb la motel , ca na si cei ce lucreaza acolo sunt oameni. Oricum dupa ce am citit in zizre ca au investit 5,2 mil de euro ...eu am credinta ca cei de la Motel fac tot posibilul sa aibe clienti multumiti si reclama buna ...mai ales acum la inceput...:)>-...uite la mine coerenta ...=))

mebridetobe
02.02.2009, 21:11:30
Oricum dupa ce am citit in zizre ca au investit 5,2 mil de euro ...eu am credinta ca cei de la Motel fac tot posibilul sa aibe clienti multumiti si reclama buna ...mai ales acum la inceput...:)>-...uite la mine coerenta ...=))

asa cred si eu
hai sa stam stramb si sa gandim drept, no-i fi eu ce mai buna la logica, dar fetelor, fiecare a cautat mult pana a decis cu cine semneaza contractul.

toate am trait experiente asemanatoare: unii ofera putin si vor pret mare, nejustificat, altii par mai interesati de ceea ce se intampla.
Si cu cat e mai nou restaurantul sunt si mai interesati pentru ca isi creeaza un nume, un prestigiu. Cei de la Astoria ori Traian au deja un nume, dar sunt ceva mai smecheri (sper sa nu supar vre-o miresica ce a decis sa faca nunta acolo) peste tot auzim pareri de tot felul, unele bune altele mai putin bune. Sper ca fiecare viitoare mireasa isi da seama ca ORICE am face nu putem multumi pe toata lumea, important e sa facem in asa fel incat noua sa ni se para perfect, iar invitatii, daca ne doresc fericirea si ne sunt alaturi, li se va parea la fel de perfect.

ce te faci daca pui trandafiri roz si cineva ar fi vrut sa vada mai mult rosu? nu-i asa ca te gandesti ca totusi tu decizi culoarea florilor???

hai sa fim curajoase si la alegerea detaliilor si la modul in care tratam contractele pe care le semnam. In fond noi platim, deci putem pune si conditii. e interesul ambelor parti sa fie multumite.

poate mai dezbatem problema

A, inca ceva, criza sau nu, nu le va conveni o sala goala:D , deci e imposibil sa nu fie deschisi la negocieri. (cel putin asa sper)
voi ce parere aveti?:>

bonnye
02.02.2009, 21:16:13
asa cred si eu
hai sa stam stramb si sa gandim drept, no-i fi eu ce mai buna la logica, dar fetelor, fiecare a cautat mult pana a decis cu cine semneaza contractul.

toate am trait experiente asemanatoare: unii ofera putin si vor pret mare, nejustificat, altii par mai interesati de ceea ce se intampla.
Si cu cat e mai nou restaurantul sunt si mai interesati pentru ca isi creeaza un nume, un prestigiu. Cei de la Astoria ori Traian au deja un nume, dar sunt ceva mai smecheri (sper sa nu supar vre-o miresica ce a decis sa faca nunta acolo) peste tot auzim pareri de tot felul, unele bune altele mai putin bune. Sper ca fiecare viitoare mireasa isi da seama ca ORICE am face nu putem multumi pe toata lumea, important e sa facem in asa fel incat noua sa ni se para perfect, iar invitatii, daca ne doresc fericirea si ne sunt alaturi, li se va parea la fel de perfect.

ce te faci daca pui trandafiri roz si cineva ar fi vrut sa vada mai mult rosu? nu-i asa ca te gandesti ca totusi tu decizi culoarea florilor???

hai sa fim curajoase si la alegerea detaliilor si la modul in care tratam contractele pe care le semnam. In fond noi platim, deci putem pune si conditii. e interesul ambelor parti sa fie multumite.

poate mai dezbatem problema

A, inca ceva, criza sau nu, nu le va conveni o sala goala:D , deci e imposibil sa nu fie deschisi la negocieri. (cel putin asa sper)
voi ce parere aveti?:>
punct okit, punct lovit :D :)>-

hans
02.02.2009, 22:56:27
maine ma duc la negocieri cu Motel Bucium!
Am o lista de vreo 30 de intrebari pentru ei ... :D Va spun maine toate detaliile dupa ce ma intorc de la ei

O seara cat mai frumoasa
Andrei

noi_doi_amandoi
03.02.2009, 00:10:29
maine ma duc la negocieri cu Motel Bucium!
Am o lista de vreo 30 de intrebari pentru ei ... :D Va spun maine toate detaliile dupa ce ma intorc de la ei

O seara cat mai frumoasa
Andrei
Cu totii ne am bucura daca ai posta toate cele 30 de intrebari si cu raspunsurile pe care le vei primi .:D

Spor la negocieri :)>- !!!L-)

Hypnotized
03.02.2009, 06:44:34
astept si eu cu nerabdare lista cu intrebari si raspunsurile lor.:-"

hans
03.02.2009, 20:28:24
salutari
uite am vb la bucium si cam asa stau treburile!

In meniul de 170 ron intra
--4 feluri de mancare (o gustare rece, o gustare calda 1, o gustare calda 2 (peste sau sarmale sau....) si friptura sau ....)
--2 sucuri
--2 ape
--2 cafele
--prajituri
--tort
prajiturile sau tortul sunt facute la KidsLand, Select sau MonteCantini;

Taxa de personal este de 15 RON de invitat
Taxa de scena este 300 RON
Nu se percepe taxa de DOP

Pentru sala de jos esti obligat sa ai 185 de persoane.... daca nu trebuie sa platesti meniurile pana la 185
Iar sala de la etajul 1 este 130 de persoane minim

Ei lucreaza cu doua firme de decoratiuni, care sunt impuse.

cam atat cred
daca imi mai aduc aminte de ceva va anunt :D

alexxis
03.02.2009, 20:39:40
salutari
uite am vb la bucium si cam asa stau treburile!

In meniul de 170 ron intra
--4 feluri de mancare (o gustare rece, o gustare calda 1, o gustare calda 2 (peste sau sarmale sau....) si friptura sau ....)
--2 sucuri
--2 ape
--2 cafele
--prajituri
--tort
prajiturile sau tortul sunt facute la KidsLand, Select sau MonteCantini;

Taxa de personal este de 15 RON de invitat
Taxa de scena este 300 RON

Pentru sala de jos esti obligat sa ai 185 de persoane.... daca nu trebuie sa platesti meniurile pana la 185
Iar sala de la etajul 1 este 130 de persoane minim

Ei lucreaza cu doua firme de decoratiuni, care sunt impuse.

cam atat cred
daca imi mai aduc aminte de ceva va anunt :D
Care sunt cele 2 firme impuse?

alexxis
03.02.2009, 20:45:44

Vreau sa va spun ceva! Or fi ei inebuniti dupa bani dar, in sala de jos daca bagi 200 de pers stai ca sardinele la masa! Una e daca-i cald si se fac mese si pe terasa si alta-i doar in sala. Am fost eu la o astfel de nunta si a fost superinghesuit!

noi_doi_amandoi
03.02.2009, 21:03:42
[quote=hans;1421084]salutari

Ce inseamna taxa de DOP ??#-o

Hypnotized
03.02.2009, 21:18:08
taxa de dop=taxa fiecare sticla de bautura alcoolica.
taxa de scena=?

hans
03.02.2009, 21:18:51
salut noi_doi_amandoi

taxa de dop e perceputa de anumite restaurante pentru bauturile alcolice pe care le aduci tu pe cap de invitat
ex: hotel astoria te lasa sa-ti aduci tu bauturile dar in schimb pentru asta iti cere 7 ron pentru fiecare invitat

hans
03.02.2009, 21:21:41
Hypnotized (http://www.miresici.ro/member.php?u=32335) taxa de scena e taxa pe care o percep cei de la motel pentru curentul electric ... deoarece formatia care canta vine cu consumatori foarte mari!

Hypnotized
03.02.2009, 21:34:34
intrebare intrebatoare: daca era formatia de acolo mai plateam taxa? nu ni s-a spus nimic de taxa de scena dar wtf la atatia bani ce mai conteaza 300 ron>:/

noi_doi_amandoi
03.02.2009, 21:46:06
intrebare intrebatoare: daca era formatia de acolo mai plateam taxa? nu ni s-a spus nimic de taxa de scena dar wtf la atatia bani ce mai conteaza 300 ron>:/
Da ...in informatiile pe care le am primit eu scrie ceva de personal..(de data asta 10 lei..da na ...asta era in noiembrie) si de taxa pt curent electric.
Deci ...Hans....sa intelegem ca s au oprit la 170 de meniu ...sau ??? de la 170 in sus ..in functie de ce vrea fiecare ?

bonnye
03.02.2009, 22:41:22
kiar, cu ce firme de decoratiuni lucreaza? ca sa ne interesam de preturi...

hans
04.02.2009, 11:02:02
salutari!
Taxa de scena este o taxa noua care se plateste de anul acesta..... si asa cum am spus este de 300 ron!

Firmele cu care lucreaza sunt : Marbac decor si Saria soft design

daca vreti formatia lor trebuie sa mai ganditi inca la vreo 70 de mil .... deci fiecare in functie de buzunarul lor .....

o zi cat mai frumoasa

simi2300
04.02.2009, 19:27:30
Eu sincer nu mai inteleg nimic...chiar sunt contrariata
Am sunat de curind si mi s-au dat alte informatii:
-minim 170lei meniul (dupa cum spunea si hans)
-1000 lei pt personal
-iar pt sala deco mi s-a spus de un min. de 100 persoane, iar daca nu le voi avea se platesc doar primele 2 feluri pina la 100.
-si intradevar au mentionat de acea taxa de scena de 300 ron.
Plus ca la telefon mi s-a spus ca oricum vom negocia astfel incit ambele parti sa iesim in cistig...iar acum citesc cu totul altceva...
Cred ca va trebui fie sa imi renegociez contractul fie sa renunt la ei. Dar nici sa ia pielea de pe noi....
Pe zi ce trece mai aflu de cite o taxa si ceva bani in plus...iar noua conducerea ne micsoreaza salariile cu 30% pe motiv de criza:-s
buna treaba...

Hypnotized
04.02.2009, 19:34:19
eu am auzit aseara de taxa de scena pt prima data. iar pt personal stiam tot ceva de genul 1000 ron-aici stiam ca va fi ceva mai mare dar nu chiar sa se dubleze in cazul nostru ar fi 2250 ron. sincer nici la contract nu pot renunta ptr ca pierd toti banii dati avans la foto muzica etc. avem prieteni care au rezervare facuta la avion etc...#-o

hans
05.02.2009, 09:54:18
Salutare din nou!
scuze ca nu v-am mai raspuns la intrebari dar eu am renuntat la acest restaurant pentru ca sunt impuse prea multe si taxe sunt la fel destule ... asta e parerea mea proprie si personala!
Sper cu totii sa avem o nunta cat mai frumoasa oriunde ar fi ea!
Bafta tuturor

bonnye
05.02.2009, 12:41:10
cred k si eu m-am razgandit...:-s sunt multe kestii care m-au facut sa ma razgandesc...sper sa gasesc in alta parte, avand in vedere faptul ca eu vreau in toamna...:-SS

noi_doi_amandoi
05.02.2009, 19:35:50
cred k si eu m-am razgandit...:-s sunt multe kestii care m-au facut sa ma razgandesc...sper sa gasesc in alta parte, avand in vedere faptul ca eu vreau in toamna...:-SS
Acum e prea tarziu pentru noi sa ne mai razgindim ..asa ca ce o fi o fi...oricum ...daca mai aveti rabdare pana in aprilie ...PROMIT ca o sa va scriu un mareeeee referat despre cum a fost :D

simi2300
05.02.2009, 19:41:47
eu am auzit aseara de taxa de scena pt prima data. iar pt personal stiam tot ceva de genul 1000 ron-aici stiam ca va fi ceva mai mare dar nu chiar sa se dubleze in cazul nostru ar fi 2250 ron. sincer nici la contract nu pot renunta ptr ca pierd toti banii dati avans la foto muzica etc. avem prieteni care au rezervare facuta la avion etc...#-o

si eu sunt in aceiasi situatie....:(( :((
dar stii ce...nu am de gind sa ii las sa isi bata joc de mine. vad cum reusesc sa ajung pe la ei sa semnez un act aditional in care am sa cer sa mi se scrie toate taxele, inclusiv pretul meniului (dupa ce le voi negocia), iar daca vor refuza sau imi vor pune alte preturi decit cele pe care mi le-au spus la telefon acum o saptamina prefer sa imi caut alt restaurant cu aceeiasi data...gasesc eu ceva...si in felul acesta nu pierd nimic.
plus ca ei sunt obligati sa returneze avansul daca ii anunti cu min 3 luni inainte (eu am dat avans 20mil)
iar daca nu gasesc in aceiasi zi...asta e pierd avansul pe care l-am dat la muzica si fotograf...dar nu pierd citeva zeci de milioane pe care ar trebui sa le dau lor in plus pt nu stiu ce taxe si meniuri in plus.
cu cit scriu mai tare ma enervez...asa ca am sa ma opresc aici.[-( [-( [-(

DrPAM
06.02.2009, 16:01:45
am fost azi la targul de nunti si erau si cei de la Marbac decor...am inteles ca ornatul salii incepe de undeva de la 15 mil pana in 50 mil depinde ce doreste fiecare...va pup

noi_doi_amandoi
07.02.2009, 15:34:12
salutari!
Taxa de scena este o taxa noua care se plateste de anul acesta..... si asa cum am spus este de 300 ron!

Firmele cu care lucreaza sunt : Marbac decor si Saria soft design

daca vreti formatia lor trebuie sa mai ganditi inca la vreo 70 de mil .... deci fiecare in functie de buzunarul lor .....

o zi cat mai frumoasa
Are cineva vreun site de la Saria soft design ? ..

moonlight
08.02.2009, 01:21:36
Moonlight,tu ai nunta la Motel intr-o duminica?Te intreb pt ca as fi interesata sa o fac si eu acolo,tot in august 2009 si nu stiu daca mai au sala mica libera in acea luna(macar intr-o vineri daca nu sambata sau duminik:-\ ).Ast rasp. tau si urez ,de pe acum,miresicilor care au nunta acolo, Distractie la maxim! pt ca locatia e intradevar super!:):*
mii de scuze ca nu am mai intrat pe site.....dar am fost prinsa cu serviciul....cand am fost noi nu mai aveau liber decat vineri,dar tb sa ai grija daca la biserica iti face preotul cununia....un prieten de-al nostru are vineri sala dar e nevoit sa faca mai devreme cu o sapt cununia religioasa....la ce biserici a fost....nimeni nu l-a acceptat....sorry

moonlight
08.02.2009, 01:33:45
buna
cred ca voi avea in jur de 100, 120 invitati
nu stiu daca e mult sau putin....tocmai de aceea am ales sala deco...sper sa fie ok
sala deco e cea de sus?intreb caci noi avem contract pt ea pe 30 aug 2009:O:O:O

mebridetobe
09.02.2009, 10:44:16
si eu sunt in aceiasi situatie....:(( :((
dar stii ce...nu am de gind sa ii las sa isi bata joc de mine. vad cum reusesc sa ajung pe la ei sa semnez un act aditional in care am sa cer sa mi se scrie toate taxele, inclusiv pretul meniului (dupa ce le voi negocia), iar daca vor refuza sau imi vor pune alte preturi decit cele pe care mi le-au spus la telefon acum o saptamina prefer sa imi caut alt restaurant cu aceeiasi data...gasesc eu ceva...si in felul acesta nu pierd nimic.
plus ca ei sunt obligati sa returneze avansul daca ii anunti cu min 3 luni inainte (eu am dat avans 20mil)
iar daca nu gasesc in aceiasi zi...asta e pierd avansul pe care l-am dat la muzica si fotograf...dar nu pierd citeva zeci de milioane pe care ar trebui sa le dau lor in plus pt nu stiu ce taxe si meniuri in plus.
cu cit scriu mai tare ma enervez...asa ca am sa ma opresc aici.[-( [-( [-(
salutare fetele :)

cred ca problema trebuie discutata in felul urmator: daca am semnat deja contract avem deja un set de conditii (clauze), pe cand detaliile cu taxa de scena si asa mai departe sunt conditii ce apar in contractele care se semneaza in perioada asta.

asa ca motelul nu ne poate obliga la ceva ce nu am discutat deloc, sper ca esti de aceeasi parere.

daca pe lanaga ce am stabilit putem beneficia de ceva avantaje si ma refer la prajituri, tort si aranjatul salii, care anul trecut ramaneau in sarcina noastra, atunci e perfect.

evident motelul alege furnzori de incredere, sunt convinsa, pentru ca e numele lor in joc.

la targ in pliant am vazut ca nu au crescut pretul meniului, e tot 170 RON inclusiv prajiturile si tortul. pe mine asta nu poate decat sa ma bucure. cand semnezi contractul cu mai bine de un an inainte toti te informeaza ca vor creste preturile cu minim 10% si uite ca inca nu se intampla asta.

sper sa reusim sa valorificam criza in favoarea noastra!!!
dar mai vorbim

sa aveti o z buna, toate
si spor la miresit

andreea_84
09.02.2009, 19:20:39
Buna seara tuturor si bine v-am gasit!

Va scriu tuturor pentru ca am citit cateva informatii foarte eronate despre ceea ce se petrece la Motel Bucium. Noi avem nunta pe 16 mai 2009 si, dupa cate am citit, erau foarte multe lucruri modificate fata de ceea ce am discutat noi cu doamnele de acolo.

Astazi, dupa ce am citit aseara tot felul de inventii - daca mi se permite sa le spun astfel -, am fost la Motel Bucium sa clarific nelamuririle.

Poate va ajuta si pe voi, pe noi ne-a calmat foarte tare si nu stiu altii cum sunt, dar ideal e sa mergi sa vorbesti cu omul decat sa scrii niste lucruri false.

Asadar, iata raspunsurile:
- NU EXISTA TAXA DE SCENA pentru anul 2009. Aceasta taxa va fi introduse pentru contractele din 2010.
- NU EXISTA TAXA DE DOP
- PRETUL MENIULUI ESTE intre 130-220 lei. Sunt 12 meniuri si se poate alege dupa buzunarul fiecaruia.
- Intr-adevar, sunt 2 firme de organizare - Marbac si Saria - si o persoana fizica ce face aranjamente florale.
- referitor la pretul pentru ospatari, pentru ca si aici a fost o intreaga poveste, acesta e de 12 lei pe meniu. Daca avem un meniu de 138 de lei de persoana, se adauga astia 12 lei pt ospatar si vine 150 de lei cu totul. Doamna cu care am discutat noi - de altfel, foarte amabila, ca de obicei - a mentionat ca anul trecut aceasta suma era de 10 lei, deci diferenta nu e foarte mare.

Intr-adevar, va exista o intalnire pe 7 martie 2009, pentru a vedea salile decorate de cele doua firme. Tot atunci, ni se va inmana cate un CD cu toate meniurile, preturi estimative pentru firmele care decoreaza si tot asa ...

Sper ca am lamurit macar o parte dintre cuplurile care isi vor face nunta in 2009 la Motel Bucium. Cam atat am aflat noi - atatea nelamuriri am avut :)

O seara placuta!=;

Hypnotized
10.02.2009, 06:48:11
multumim pt informatii!=D>

laptecucacao
10.02.2009, 09:06:09
eram sigura ca nu are cum sa fie adevarat......in primul rand cel care a spus toate lucrurile alea nu isi incheiase contractul pe 2009.....el a mers sa se intereseze in caz ca vrea sa isi faca nunta acolo......nu ca noi care deja inchiriasem sala si dadusem avansul:[email protected] . sincer nu ma speriasem deloc. asteptam 7 martie. .....la cat de bine arata salile.....nu le mai trebuie decat flori.....eu zic ca nu e nevoie de marbac sau altcineva decat de persoana fizica ;)) ar trebui facut un topic special ptr motel bucium 2010 =)) ca sa putem vorbi aceeasi limba fara sa speriem pe nimeni.

DrPAM
10.02.2009, 10:34:44
parca ne-am mai linistit un pic...multumim>:D<

andreia13
11.02.2009, 09:29:02
suntem noi pe aici.avem nunta pe 28 la bucium.meniul ajunge la 200 cu tot cu chelneri.ce va intereseaza sa va spun?

noi_doi_amandoi
11.02.2009, 19:33:54
suntem noi pe aici.avem nunta pe 28 la bucium.meniul ajunge la 200 cu tot cu chelneri.ce va intereseaza sa va spun?
Buna !

Spune ne despre marbac sau saria ...cu cine ai facut contract , eventual detalii ,preturi ....din astea ...mersi ..

andreia13
11.02.2009, 19:49:33
Buna !

Spune ne despre marbac sau saria ...cu cine ai facut contract , eventual detalii ,preturi ....din astea ...mersi ..

promit sa va dau mai multe detalii dupa nunta.cineva de la motel sta tot timpul cu ochii pe noi.se logheaza cu diferite nume si incearca sa intre printre noi.oricum,am multe semne de intrebare.mult noroc.

laptecucacao
12.02.2009, 09:52:40
poti sa imi spui daca iti alegi tu tortul, te poti duce cu un model al tau? sau alegi daca frisca sau ciocolata? sau nu alegi de loc

andreia13
12.02.2009, 13:53:20
ei lucreaza cu 3-4 cofetarii,mergi,degusti,alegi.tortul intra in meniu,nu ti-l aduci tu.:-w

laptecucacao
12.02.2009, 15:48:07
stiu ca nu mi-l aduc eu. am intrebat daca modelul pot sa il aduc eu....sa spunem o poza cu un tort..si zic: asa vreau sa fie totrtul meu :-"
si hai sa nu mai scriem nimic...daca ne urmareste cineva.....sunteti durere.....atunci pentru ce exista acest site? poate sa fie si mama pinguinului daca vrea......cine are ceva de spus poate sa zica. de ce sa iti fie frica? nu iti baga nimic in mancare ......

laptecucacao
12.02.2009, 15:51:59
la revedere :)>-

simi2300
12.02.2009, 20:14:38
promit sa va dau mai multe detalii dupa nunta.cineva de la motel sta tot timpul cu ochii pe noi.se logheaza cu diferite nume si incearca sa intre printre noi.oricum,am multe semne de intrebare.mult noroc.

andreea iti urez sa ai o nunta de vis. iar dupa nunta te asteptam cu cit mai multe detalii (BUNE)!!!!
cit despre cei de la motel bucium e si normal sa intre pe forum si sa citeasca ce am scris. si eu daca as fi in locul lor as face acelasi lucru. dar acesta nu este un lucru negativ. cu atit mai bine: in felul acesta vor sti cu ce probleme si nelamuriri ne confruntam si probabil vor incerca sa le remedieze. (repet: si eu as face la fel, si asa as sti cum sa vin in ajutorul clientilor mei)
plus ca o doamna de acolo mi-a spus intr-o discutie: "vom incerca sa facem ca totul sa iasa bine atit pentru noi cit si pentru dumneavoastra, ambele parti sa fie multumite"
oare nu asta e si idea???????
eu sincer astept cu nerabdare ziua de 7 martie pt ca atunci sunt sigura ca vom primi raspunsuri la toate intrebarile si nelamuririle noastre (cu atit mai mult daca cineva de la motel ne-a urmarit)
s-au vehiculat si se vehiculeaza o groaza de lucruri...si credeti-ma nu doar pe forum, de aceea mi se pare o idee geniala aceasta intrunire... CU SIGURANTA VOM PRIMI LAMURIRI SI VOM AVEA O NUNTA GROZAVA SI FARA PROBLEME!!!!!!

simi2300
12.02.2009, 20:22:01
era sa uit:
am numerele de telefon atit de la Saria cit si de la Marbac. dati-mi un PM si vi le dau.eu am sunat la ambele firme dar nu sunt hotarita. atit cei de la marbac cit si de la saria au fost foarte draguti. comparativ cu celelate firme de pe piata preturile sunt cam la fel, ba la unele articole chiar mai mici.
oricum pe 7 martie vor fi la motel si vor orna salile (diferite modele si culori) si cred ca atunci ma voi hotari.
numai bine!!!!!!!!

andrusk13
12.02.2009, 21:58:41
ei lucreaza cu 3-4 cofetarii,mergi,degusti,alegi.tortul intra in meniu,nu ti-l aduci tu.:-w
buna si eu am nunta anu' asta la motel si ma bucur ca am intrat pe acest forum pt ca am aflat mai multe lucruri pe care nu le stiam...dar vis-a-vis de faza cu tortul sa stiti ca eu cand am intrebat daca pot sa imi aduc tortul m-i s-a zis ca daca optez sa il aduc eu imi trebuie neaparat garantie de la cofeterie dar nu m-i s-a spus ca e interzis sa il aduc. la fe si cu aranjatul salii...daca imi aduc eu o agentie care sa-mi satisfaca pe deplin conditiile, e pe riscul meu ei nu isi asuma nici o responsabilitate.deci nu vad de de as fi obligata sa colaborez cu una din agentiile lor avand in vedere ca eu intre timp am semnat un cotract cu altcineva.oricum din cate am citit mi-am dat seama ca ei nu au un standard de oferta ci negociaza in functie de posibilitatile fiecaruia

Hypnotized
12.02.2009, 22:00:49
I spy with my little eye!B-) :gen_10:
eu am discutat putin cu cei de la saria dar nu am nici un pret. a ramas sa ma hotarasc ne intalnim si discutam. la marbac era cam aglomerat si eram cam p fuga. cand oare o sa ma hotarasc la ce aranjamente vreau? ;)) :-"
abia astept sa vad ce se intampla pe 7 martie/ :rockon: :rocking:
pana atunci sper sa pescuiesc :goldfish: ca sa nu imi mai fac atatea probleme.

Hypnotized
12.02.2009, 22:05:39
faza c certificatul sanitar sau ceva de genul asta e valabila peste tot la produsele alimentare si nu numai.in cazul unei toxinfectii alimentare aparute la o nunta restaurantul are de pierdut. sunt total de acord cu ei. dar nu cred ca ar fi vreo problema de la cofetarie, daca refuza sa iti dea ar trebui sa iti pui niste intrebari.

clodyb82
17.02.2009, 11:52:30

Buna fetelor,

Numele meu este Claudia si voi face si eu nunta la Motel Bucium. In primul rand mi s-a parut f de treaba dna cu care am vb.

Ca sa raspund la intrebarea de mai sus...raspunsul este "da", se plateste taxa pentru lumina chiar daca va canta formatia lor.

Pe data de 22 merge o prietena de-a mea la o nunta acolo. Va dau informatii daca apare ceva nou!

Pupici si spor la pregatiri!

clodyb82
17.02.2009, 14:14:16
Buna ziua miresici de 2010 din Iasi!

Pentru ca voi avea nunta la Motelul Bucium anul urmator ma gandeam sa deschid un nou subiect pentru cele interesate.

Sper sa putem clarifica toate problemele legate de acest restaurant, mai ales in legatura cu contractele pentru 2010.

O zi buna tuturor!

Spor la pregatiri!

ralucutza2283
19.02.2009, 12:28:24
felicitari pt alegere :x sunt foarte frumoase salile de la motel si eu fac tot acolo in 2010 tie ce ti-au zis despre meniu?

andrusk13
19.02.2009, 16:57:55
buna,am o nelamurire...sampania cu care primim invitatii tot noi o aducem din afara sau e impus sa o iei de la ei?:-\

clodyb82
20.02.2009, 08:30:41
era sa uit:
am numerele de telefon atit de la Saria cit si de la Marbac. dati-mi un PM si vi le dau.eu am sunat la ambele firme dar nu sunt hotarita. atit cei de la marbac cit si de la saria au fost foarte draguti. comparativ cu celelate firme de pe piata preturile sunt cam la fel, ba la unele articole chiar mai mici.
oricum pe 7 martie vor fi la motel si vor orna salile (diferite modele si culori) si cred ca atunci ma voi hotari.
numai bine!!!!!!!!

buna, as vrea si eu numerele de telefon de la cele 2 firme. m-am uitat pe site la marbac si mi s-au parut dragutele, dar oricum erau putine poze.

multumesc, iti voi trimite si mesaj pe PM

o zi buna

clodyb82
20.02.2009, 08:41:05
felicitari pt alegere :x sunt foarte frumoase salile de la motel si eu fac tot acolo in 2010 tie ce ti-au zis despre meniu?

pai am vb cu o dna f draguta. mi-a spus ca meniul va contine 4 feluri de mancare, 2 ape, 2 sucuri, 2 cafele, prajituri si tort si ca anul asta pretul variaza intre 165-185 lei. avansul este de 1500 lei in care este inclusa taxa pt consumul de electricitate de 300 lei. mi-a mai spus ca preturile sunt in scadere si poate pana la anul vor ramane la fel cel mult se vor scumpi f putin.

am vb mai multe cu ea, daca te mai intereseaza ceva, scrie-mi.
tu pe ce data ai nunta si in ce sala?

o zi buna si spor la pregatiri

sumpee
20.02.2009, 15:23:38
salut. si eu voi fi miresica in 2010 si ma gandeam sa aleg motelul bucium.m-am panicat putin cand am vazut ca voi deja ati rezervat datele pentru la anul.eu ma gandeam prin mai-iunie sa merg pe la locatii si sa ma hotarasc.o fi prea tarziu? am vrea sa facem nunta pe 17 iulie la anu.
cand mai aflati ceva detalii in legatura cu locatia va rog sa postati sa fiu si eu la curent. va multumesc anticipat

ralucutza2283
20.02.2009, 23:07:54
buna ,

in seara asta am fost si am achitat avansul pt restaurant ,ziua in care ne-am decis sa ne unim destinele este 29 mai 2010 :P pt sala Bucium . Din cate am inteles nu sunt 2 sucuri ci doar unul , 80 gr prajituri si 100 gr tort . doamna cu care am vb si am incheiat contractul a zis ca vinul putem sa il luam de la ei ca de anul asta au contract cu firmele producatoare din iasi Cotnari ,Bucium etc etc si il vom lua la pret de producator ;-) . o chestie nu am prea inteles pt ca prima data cand am stat de vb cu dumneaiei a spus ca un ospatar il vom plati cu 1.5 maxim pt anul care vine si acum ne-a zis ca il vom plati cu 15 ron de meniu ............[-X se ajunge la un pret de 3 mil pe ospatar daca ai 200 de pers si ai 10 ospatari plus ca pe langa ospatari mai trebuie si 5 bucatari un barman si o femeie de servici ..........
o seara buna

ancutel2010
22.02.2009, 20:24:04
...buna fetelor.....am vazut pe net cateva poze care aratau foarte bine ....sincer mi-a splacut tare mult in comparatie cu ce am mai vazut.....ce ziceti?..merita?....a facut cine va nunta acolo? daca da, cum a fost si care sunt preturile....merci tare mult

Hypnotized
23.02.2009, 08:53:25
buna dimineata fetelor!
in acest moment pe iasi sunt 3 topicuri referitoare la motel bucium.
1-restaurant motel-cel mai vechi- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11379
2-motel bucium- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17222 unde vad ca sunt miresici de 2010
3-restaurant motel bucium-aparut ieri- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17433
eu propun moderatorilor redenumirea primului in restaurant motel bucium si mutarea mesajelor ptr simplificare.
sper sa fiti de acord cu mine.;))
stie cineva ceva de ziua de 7 martie? au fost nunti la motel, nu a fost nimeni invitat sa ne spuna o parere?

mebridetobe
23.02.2009, 13:22:29
stie cineva ceva de ziua de 7 martie?

am sunat saptamana trecuta, curiosa sa aflu daca e adevarat ca pe 7 martie se organizeaza o prezentare a salilor, cum vor fi aranjate .... detalii despre nunta ... etc

Si e adevarat, mi s-a spus ca toti mirii anului 2009 vor fi contactati cam cu 10 zile inainte de 7 martie si vor fi invitati la motel. Abia astept!

sunt convinsa ca vom afla raspunsul la unele intrebari pe care le avem, sau cel putin sper asta :)

CONT-INCHIS-003
23.02.2009, 14:24:03
...buna fetelor.....am vazut pe net cateva poze care aratau foarte bine ....sincer mi-a splacut tare mult in comparatie cu ce am mai vazut.....ce ziceti?..merita?....a facut cine va nunta acolo? daca da, cum a fost si care sunt preturile....merci tare mult

Mie mi-a placut enorm privelistea de la motel. Am fost la o nunta acolo , la o ruda, acum multi ani ...cred ca sunt vreo 8. Restaurantul era imens iar de pe terasa se vedea orasul superb. Detalii de acum (dupa renovare) in schimb nu stiu.

Hypnotized
25.02.2009, 11:15:10
eu tot astept sa sune telefonul :D

laptecucacao
25.02.2009, 13:29:42
stai linistita va suna:D.... vom fi multumite......eu am incredere.......mai am 2 luni :D si chiar de restaurant nu prea imi fac probleme e totusi restaurant de 4 stele. apai daca trebuia sa iti faci la cantina ca pe timpuri.....atunci batai de cap :)) asa.....sunt profesionisti...ne lasam pe mana lor.:)>- . vom avea o nunta cu mancare buna, ospatari adevarati si o priveliste......mmmmm. cat noroc avem ca s-a gandit cineva sa renoveze motelul :)

andrusk13
25.02.2009, 16:36:35
feteor nu stiti?vreau sa imi cumpar vinul si as vrea sa imi spuna si mie cineva daca trebuie sa cumpar si sampania sau ne impun sa o luam de la ei...va rog cine stie sa imi dea si mie un semn...:*

Hypnotized
25.02.2009, 16:55:33
ce sa zic, eu nu cred ca impun sampania.din moment ce te lasa sa aduci bautura de ce ar impune sampania? sampania nu intra la bauturi? mai bine suni si intrebi - pt siguranta.

andrusk13
25.02.2009, 19:29:10
mai cred ca pana la urma asta o sa fac ca sa fiu sigura...ma gandeam ca poate este pe aici vreo miresica careia i se apropie "ceasul":-p si a discutat amanuntul asta cu cei de la motel.tocmai am degustat ceva vin si m-am hotarat la soriment. as vrea sa iau si sampania tot de la firma respectiva si asa poate nah...se gandesc si ei la ceva reduceri..stiu si eu...sper:-p :-p cantitate mai mare...pret mai mic:D

laptecucacao
25.02.2009, 19:45:10
sa ne spui si noua daca suni o:-)

alecsman
25.02.2009, 21:11:52
ups!!!! e grav.......tre sa fac rost neaparat de persoane ...dorite, mai putin dorite \:D/
II foarte frumos si doamnele de acolo sunt dragute si isi fac meseria foarte bine toate laudele pt ele.:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-:)>-

alecsman
25.02.2009, 21:14:24
Imi plac toate salile si este si privelistea deosebita. Noaptea cand vezi tot Iasu........mmmmmmm.Ii cel mai super.:x:x:x:x:x:x:x

clodyb82
26.02.2009, 09:08:36
Sambata trecuta a fost o cunostinta de-a mea la motel la o nunta. mi-a spus ca a fost super. mancarea f buna, servirea ok (ceea ce ne intereseaza pe noi), sala f frumos aranjata muzica f buna ...cam putin, stiu, dar a fost f multumita de absolut tot. chestia cu aranjatul si muzica depinde de noi, evident

deci eu cred ca nu ar trebui sa ne facem griji f mari:-s...desi oricum ar fi nu poti sa nu ai emotii.

spor la pregatiri si sa aveti nunta pe care ati visat-o

laptecucacao
27.02.2009, 15:07:50
pe mine m-au sunat. prezenta aproape obligatorie 80 lei/pers. cred ca vom gusta si meniul ;))

Hypnotized
27.02.2009, 15:17:36
si pe mine m-au sunat! confirmare pana duminica? asa am inteles eu.

laptecucacao
27.02.2009, 15:34:49
da si sa spui in cate persoane vii.$-) dar 80 lei?? oare cu ce o sa ne intretina? stii cumva la ce ora e pe 7 martie? ca au vorbit cu al meu nu cu mine

Hypnotized
27.02.2009, 15:36:25
in jur de ora 15.eu sper sa vrea al meu sa mearga :D daca nu, merg singurica sau o invit pe domnisorica de onoare.
de expresia "apa paie si bataie" ai auzit? ;)) banuiesc ca ne vor servi macar cu o cafea ceva.vedem noi oricum merg acum cu 80 de lei in plus sau in minus tot la fel sa saraca sunt.;;)

laptecucacao
27.02.2009, 15:45:05
noi o sa mergem amandoi ......:)>- . ne vedem pe 7 martie......o:-)

andrusk13
27.02.2009, 15:54:13
pe mine nu m-a sunat nimeni:(( :(( :(( :((

laptecucacao
27.02.2009, 16:36:36
he he ...atunci e mai mult ptr noi.....:-" . glumesc. te vor suna imediat

andrusk13
27.02.2009, 19:53:38
>:D< >:D<abia astept sa vad ce or sa ne arate si ce o sa ne mai zica...

mebridetobe
27.02.2009, 20:19:37
Facem degustare de meniu, inclusiv prajiturele si torturi. Am intrebat ca sa fiu sigura.
Aranjeaza ambele sali, ceea ce mi se pare super OK ...
Abia astept :) :A

sper chiar sa scap si de stresul aranjatului salii si al cautarii unei patiserii bune.

nu fac nici reclama nici anti reclama, e doar o parere, dar la Tufly (scriu intentionat gresit ca sa nu se considere reclama, nu asta imi e intentia) cand am intrebat de tort si prajituri pentru nunta au vrut sa afle locatia. Ca si cum pretul e legat direct de sala aferenta ... mie mi s-a parut ciudat. Poate daca sunt mai ciudata vreau tort de 12 etaje pentru ziua mea. Oare nu mi-ar onora comanda? sau ar fi pret mai mic pentru ca nu e la restaurant ...

DrPAM
28.02.2009, 10:31:44
hmmmm...pe mine nu m-a sunat nimeni:-s

mebridetobe
03.03.2009, 09:39:00
hmmmm...pe mine nu m-a sunat nimeni:-s

eu in locul tau as da un telefon, sigur se rezolva

trebuia sa confirm pana duminica numarul de persoane prezente si bineinteles mi-am amintit duminica tarziu de tot, asa ca am confirmat luni. N-a parut nimeni suparat.

primavara frumoasa miresici :)

DrPAM
03.03.2009, 15:48:15
gata...am sunat si nu aveau nr meu de telefon:D...am rezolvat-o..va pup>:D<

andrusk13
04.03.2009, 12:15:04
si eu am fost la ea si la fel nu ma sunase pt ca a pierdut cartea mea de vizita...da s-a rezolvat<:-P

laptecucacao
07.03.2009, 09:53:26
ne vedem la orele 15;)) <:-P

Hypnotized
07.03.2009, 10:27:35
eu nu pot merge. stau cu tata la spital. crezi ca poti sa faci poze? cat mai multe? :d

laptecucacao
07.03.2009, 13:07:46
daca o sa imi dea voie sa fac bineinteles.....:-"

DrPAM
07.03.2009, 16:09:46
fetelor asteptam sa ne povestiti ce s-a intamplat azi la motel...pt cele care nu au putut sa vina:-s ...[-o<

laptecucacao
08.03.2009, 18:14:54
au venit vreo 4-5 firme si au decorat mesele.....fiecare masa era decorata in alt stil si putea-i sta de vorba cu reprezentantii firmelor respective. dupa aceea am mers in sala de conferinte si ni s-au spus cateva cuvinte si apoi in sala mare s-a organizat o mini nunta. muzica buna, dansatori.....in caz ca te gandesti sa iti aduci la nunta sau chiar sa faci tu ceva cursuri, cei de la noblesse au prestat 2 coafuri si machiaje. a mai fost ceva prezentare de moda.....s-a dansat, s-a mancat, s-au facut poze<:-P . mancarea foarte :> buna. nu s-a furat mireasa :-< ;)) .si la sfarsit s-a inchinat ;))

laptecucacao
09.03.2009, 13:48:12
eu inca nu am inteles....... e obligatoriu huse pe scaun???? ar fi pacat:( :-SS

andrusk13
09.03.2009, 14:18:34
eu inca nu am inteles....... e obligatoriu huse pe scaun???? ar fi pacat:( :-SS
eu nu mai inteleg nimic sincer ..s-au facut mai multe modificari...in fine...sunt restaurante care te sfatuiesc sa nu le imbraci pt ca strici aspectul salii

laptecucacao
12.03.2009, 08:46:29
nimeni? nimic?\:D/ iuhuuuu 2 luni to goooo:-p

andrusk13
12.03.2009, 14:07:53
s-a retras lumea cand a auzit ca cei de la motel citesc postarile de pe miresici...pariez ca toti vb prin MP:)) =)) =))

vladflorescu
12.03.2009, 16:55:20
draga catalina,

iti recomand calduros acest restaurant!
la ora actuala a cam spart topul locatiilor din iasi.

cred ca voi face un top 10 al restaurantelor din iasi! :)

moonlight
13.03.2009, 00:23:46
nimeni? nimic?\:D/ iuhuuuu 2 luni to goooo:-p
cate ceva din ce ne-a placut noua=D>

moonlight
13.03.2009, 00:30:04
cam 3 sau 4 mese mi-au placut mult....dar pe primul loc ramane cea cu verde si cea cu alb si negru,dar imi place mult si cea cu bolul cu cale rosii:-s:-s:|,.....aaaaaaa cred ca ne mai gandim....mai avem ceva vreme(:|

moonlight
13.03.2009, 00:33:33
:*=d>;))8-}8-}8-}8-}

moonlight
13.03.2009, 00:38:22
am mai pus cateva pozici.....si cu papa bun....:D......succes la pregatiri si sa aveti cea mai frumoasa nunta

Hypnotized
13.03.2009, 08:29:28
moonlight multumim pentru poze.<:-P
o oferta de pret nu ai de la firmele participante? eu am gasit in poze exact ce voiam, poate iti aduci aminte de la ce firma este?

laptecucacao
13.03.2009, 11:03:38
o oferta de pret nu ai de la firmele participante? eu am gasit in poze exact ce voiam, poate iti aduci aminte de la ce firma este?

e de la arte flowers...se vede un colt de fly-er pe masa

elabridetobe
13.03.2009, 12:09:23

E de la Arte Flowers. Masa arata foarte bine, in schimb husele erau nasoale. M-am asezat in special cu sotul la masa aia sa bem ceva, tocmai fiindca imi placuse si mie foarte mult. Dar husele pe langa faptul ca stateau ca pe gard, s-au hait ingrozitor. Practic, ar trebui ca fiecare invitat sa-si aseze husa cand se ridica! Decat asa, mai bine nu-mi mai pun, dar nu mai iese combinatia, ca scaunele au tapiterie rosie din cate stiu eu.

mebridetobe
13.03.2009, 12:28:25
s-a retras lumea cand a auzit ca cei de la motel citesc postarile de pe miresici...pariez ca toti vb prin MP:)) =)) =))

de fapt ni s-a comunicat ca sunt cititori infocati ai forumului, ceea ce nu poate fi decat bine

ar fi interesant sa stim id-urile ... dar probabil cer prea mult ;)

Eu una nu era foarte lamurita cu plata chelnerilor asa ca am intrebat; concluzia e ca anul asta la meniu se adauga 12RON pentru personal. O fi mult, o fi putin, ramane de vazut. Sper doar sa mai capete ceva experienta chelnerii care au servit pe 7 martie. Imi facusem o impresie foarte buna despre servire la nunta din sala Deco a unui prieten (nici nu-i simteai cand serveau) in schimb sambata erau cam emotionati :)

cum mai stati cu pergatirile?

laptecucacao
13.03.2009, 13:15:31
eu pana la urma am vorbit cu doamna de la miriam....si imi fac doar aranjament floral.....altceva nu mai vreau. in rest impart invitatiii.....:)>- probez rochia, caut pantofiori balerini,:)>- astept sa mai cumpar alcoolul, la meniu m-am hotarat, mai greu e cu aranjatul lumii la meseo:-)

andrusk13
13.03.2009, 14:53:28
laptecucacao am si eu o intrebare...tu la ce sala ai nunta?
e cineva care are nunta la etajul2 inainte de 13 iunie?

moonlight
13.03.2009, 18:32:02
sorry,pt oferta lor de preturi tre' sa vb personal la sediul firmei.....apoi in functie de ce vrei pot sa-ti faca un pret...:)>-.succes

laptecucacao
13.03.2009, 18:44:11
laptecucacao am si eu o intrebare...tu la ce sala ai nunta?
e cineva care are nunta la etajul2 inainte de 13 iunie?

sala deco;))

aancaa
20.03.2009, 15:23:34
Buna!
Stie cineva ce formatie canta la motel bucium?

ahmedov
23.03.2009, 23:41:28
Cat e meniul anul asta?
Cu cat a crescut?

Hypnotized
24.03.2009, 06:48:11
meniul minim este 165 de lei. mai putin de atat nu poate fi.sunt cam 15 variante de meniu cu diferite preturi. poti combina variantele de meniu in functie de buget dar sa nu fie mai putin de 165 de lei. cel mai scump era in jur de 250 lei. parerea mea ca sunt ok preturile si ai de unde alege.:)>-

clodyb82
24.03.2009, 12:21:37
cate ceva din ce ne-a placut noua=D>

prima si a treia varianta imi plac si mie, dar as alege-o pe prima, cu o combinatie de alb-grena sau ivory-grena.

pupici tuturor

clodyb82
24.03.2009, 12:23:21
:*=d>;))8-}8-}8-}8-}

de aici imi place f mult a doua varianta

dywanda
28.03.2009, 18:40:34
Salut miresici,
Eu am nunta in sala de conferinte de la et. 2. Mi-ar fi placut sala Deco, dar ne-am trezit tarziu sa cautam sala. Dupa ce am vazut la "seara mirilor" am putine emotii in ceea ce priveste servirea. In rest nu pot sa am decat cuvinte de lauda.
Legat de plata ospatarilor, mie mi-au zis ca se platesc pe langa meniu - 1.200 RON - 10 ospatari. Noi inca nu ne-am gasit muzica. Daca stiti vreo formatie buna, dar nu exagerat de scumpa, va rog sa imi recomandati si mie.
Multumesc

clodyb82
31.03.2009, 12:03:20
Salut miresici,
Eu am nunta in sala de conferinte de la et. 2. Mi-ar fi placut sala Deco, dar ne-am trezit tarziu sa cautam sala. Dupa ce am vazut la "seara mirilor" am putine emotii in ceea ce priveste servirea. In rest nu pot sa am decat cuvinte de lauda.
Legat de plata ospatarilor, mie mi-au zis ca se platesc pe langa meniu - 1.200 RON - 10 ospatari. Noi inca nu ne-am gasit muzica. Daca stiti vreo formatie buna, dar nu exagerat de scumpa, va rog sa imi recomandati si mie.
Multumesc

buna. si eu am nunta la restaurant motel, in sala bucium, pe data de 25.09.2010, iar la nunta mea va canta formatia enigma, cea care canta la clubul bursei, pe lapusneanu. tot ei vor canta si la nunta cumnatului meu pe data de 19.09.2009 la onyx.

preturile sunt mai acceptabile, in jur de 5000 lei si canta super. cel putin mie imi place.

spor la cautari si la pregatiri!

Ancriola
03.04.2009, 16:33:04
Salut miresici,
Multumesc
Eu tot in sala de conferinte am nunta..la 2 saptamani dupa a ta. :).
Sper sa fie totul bine; din pacate nu eram in localitate cand a avut loc acea seara a mirilor....deci nu imi pot da cu parerea. :(
Spor la pregatiri!

anna_bride
08.04.2009, 17:38:35
Si eu am achitat avansul tot pentru Sala Bucium a Motelului..si sper sa fi facut o alegere buna! Per ansamblu totul arata minunat si sper ca si serviciile prestate de stafful Motelului sa nu lase de dorit. Cei 1500 RON din cate am inteles eu achitati drept avans reprezinta taxa de scena(electricitate, etc.), iar restul pentru servire..insa nu sunt sigura..oricum se scad la sfarsit.. Aveti idee cum canta Maxi Band? Merita aleasa? Au tarife rezonabile?

ralucutza2283
08.04.2009, 22:45:52
:| sunt cei care canta la motel?

BDiana
08.04.2009, 22:54:38
buna dimineata fetelor!
in acest moment pe iasi sunt 3 topicuri referitoare la motel bucium.
1-restaurant motel-cel mai vechi- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=11379
2-motel bucium- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17222 unde vad ca sunt miresici de 2010
3-restaurant motel bucium-aparut ieri- http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17433
eu propun moderatorilor redenumirea primului in restaurant motel bucium si mutarea mesajelor ptr simplificare.
sper sa fiti de acord cu mine.;))
stie cineva ceva de ziua de 7 martie? au fost nunti la motel, nu a fost nimeni invitat sa ne spuna o parere?
Am unit cele 3 subiecte sub numele de Motel Bucium.
Multumesc ca ne-ati anuntat, si multumesc si userului care a trimis "reported post" ca sa ne arate acest mesaj. :) Daca vreti sa fiti sigure ca moderatorii vad un anumit mesaj de pe forum, cel mai bine e sa trimiteti un RP apasand pe triunghiul de deasupra mesajului, si scriind despre ce e vorba. :)

andrelutza_2010
09.04.2009, 13:51:52
:| sunt cei care canta la motel?

Ralucutza, avem nunta in acelasi timp.... <:-P <:-P <:-P

simi2300
12.04.2009, 12:34:50
stie cineva ce pret au cei de la maxi band???

moonlight
12.04.2009, 13:11:59
stie cineva ce pret au cei de la maxi band???
auzisem ca tariful lor e undeva la 80 mil(8000RON):O:O:O

danazet
17.04.2009, 16:32:07
buna, fetelor...si eu sunt o mare fana a motelului...si vreau sa-mi fac nunta acolo pe 22 mai 2010....sper din toata inima sa fie disponibil ca inca nu am inchiriat.... are cineva dintre voi nunta in ziua aceea, ca sa stiu daca sa imi iau gandul:((

sumpee
18.04.2009, 21:23:13
eu zic sa mergi cat mai rpd. de exemplu, eu am fost in martie la ciric si erau libere doar date din septembrie si din octombrie pt rest ciuperca, respectiv rest mare de 300-400locuri

danazet
20.04.2009, 10:07:34
da, stiu ca e bataie mare pe salile de nunta in iasi, dar astept sa treaca pastele si sper sa reusesc sa ajung cat mai repede sa inchiriez.... cred ca innebunesc daca nu pot sa imi fac acolo....mi s-a pus pata rau de tot pe restaurantul ala si toata lumea il lauda....

ellam
21.04.2009, 10:53:37
Buna,

a fost cineva pe la Motel in ultimul timp? Am trecut acum 2 zile pe acolo si am vazut amplasate cateva schele in partea din spate cu terasa. Stiti cumva ce vor sa amenajeze si cat dureaza?

clodyb82
05.05.2009, 13:35:21
nu mai scrie nimeni nimic despre restaurantul nostru preferat? nu a mai fost nimeni pe acolo? nu au inceput nuntile?

va rugam, daca cineva are nunta in perioada urmatoare sa ne spuna si noua ce i-a placut si ce nu...[-o<

pupici tuturor miresicilor!

andrusk13
05.05.2009, 15:38:57
nu mai scrie nimeni nimic despre restaurantul nostru preferat? nu a mai fost nimeni pe acolo? nu au inceput nuntile?

va rugam, daca cineva are nunta in perioada urmatoare sa ne spuna si noua ce i-a placut si ce nu...[-o<

pupici tuturor miresicilor!
sa stii k si eu am observat chestia asta dar nu de acum ci imediat dupa nunta de proba,de cand a zis Dna Nicoleta ca e o cititoare inraita a forumului miresici.cred ca acum se discuta mai mult pe PM-uri;pacat pt ca ar fi interesant mai ales acum ca au inceput nuntile si ar fi ok sa ne mai sfatuim una pe cealalta.

Hypnotized
05.05.2009, 16:30:33
pai hai sa discutam. :) eu una chiar daca nu stiu daca mai fac sau nu nunta anul asta oricum tot la motel bucium voi ramane. <:-P astepta impresii de la cei care au facut nunta la bucium.

roxienea
05.05.2009, 16:36:47
pai hai sa discutam. :) eu una chiar daca nu stiu daca mai fac sau nu nunta anul asta oricum tot la motel bucium voi ramane. <:-P astepta impresii de la cei care au facut nunta la bucium.
Eu nu am fost la nici o nunta acolo, dar am fost la niste training-uri, iar cand am plecat tocmai se aranjau sali pt nunti....vreau sa spun ca am ramas cu gura-cascata la cat de frumos era...ca in pozele alea super de pe net. Iar sala aia de sus, de la etaj...are o priveliste de mori. Suuuper.

DrPAM
05.05.2009, 18:38:12
intr-adevar salile sunt superbe amandoua...pacat insa ca nu mai vorbeste nimeni pe aici de ele:-s...si asta cam asa e ...de cand s-a aflat ca ne sunt citite parerile...insa eu nu ma mir deloc...si mi se pare chiar normal sa se uite si ei...sa vada ce pareri are lumea...ce e bine si unde mai au poate de lucrat ...si nu cred ca cei de la motel sunt singurii care citesc acest forum...:)

asa ca fetelor unde ati fugit? mai aveti ceva noutati? e sezonul nuntilor...<:-P
v-am pupat...
P.S: eu una abia astept sa vina ziua nuntii...si sper sa nu fie probleme caci am ales sala fara sa stau pe ganduri si fara sa vad altele...e superba:">

Hypnotized
05.05.2009, 19:14:16
fetelor, ce aranjamente alegeti? eu as vrea ceva cu cale sau cale si orhidee-astea cu orhidee banuiesc ca raman doar cu doritul. habar nu am in schimb de huse si alte chestii ca nu imi dau seama ce culori merg cu visiniul de la perdele.
idei?

DrPAM
05.05.2009, 22:23:36
fetelor, ce aranjamente alegeti? eu as vrea ceva cu cale sau cale si orhidee-astea cu orhidee banuiesc ca raman doar cu doritul. habar nu am in schimb de huse si alte chestii ca nu imi dau seama ce culori merg cu visiniul de la perdele.
idei?

eu vreau buchetul din cale visinii si orhidee...insa in sala nu stiu ..poate tot cale ca in buchet...ca orhideele raman cu doritul ar fi mult prea scump cred...
iti atasez o poza cu buchetul

DrPAM
05.05.2009, 22:24:57
si ca sa sparg gheata tot eu...tocmai am vorbit cu cineva care a avut recent nunta acolo...si totul a fost superb...mancarea f buna, chelnerii f atenti si totul a iesit minunat...asa ca se poate:)...sunt bucuroasa ca am auzit cuvinte de lauda pt motel azi

moonlight
06.05.2009, 10:16:15
miresuci...imi puteti spune cam cu cat timp inainte trebuie sa merg sa vb cu d-na de la motel?
voi la ce meniu din lista lor v-ati gandit?

Hypnotized
06.05.2009, 10:18:08
moonlight eu, daca fac totusi nunta anul asta, o sa am nunta inaintea ta si am de gand sa merg cu o luna maxim 2 inainte sa vorbesc.

moonlight
06.05.2009, 10:25:01
Hypnotized...nepotica ta e o frumusete de ingeraso:-)...sa dea Domnul sa aiba parte de tot ce-i frumos in lumea asta...
la motel cred ca voi proceda ca tine...multumesc

andrusk13
06.05.2009, 21:28:35
eu vreau buchetul din cale visinii si orhidee...insa in sala nu stiu ..poate tot cale ca in buchet...ca orhideele raman cu doritul ar fi mult prea scump cred...
iti atasez o poza cu buchetul
sa stii ca si eu tot la cale m-am gandit dar o sa arate cam asa...

andrusk13
06.05.2009, 21:33:11
miresici care au nunta inainte de 13 iunie nu mai sunt?am niste emotii....vrem si noi pozici,pareri...

DrPAM
06.05.2009, 21:58:42
sa stii ca si eu tot la cale m-am gandit dar o sa arate cam asa...

frumos buchetul..e o pata de culoare ca si al meu...eu am vrut sa merg mai mult pe ideea de visiniu...ca sala de jos are mult visiniu...si o sa fie ca o tema a nuntii...

Hypnotized
07.05.2009, 08:44:37
am impresia ca vor fi ceva cale la bucium anul asta. pt buchet vreau ceva in genul asta, de fapt o combinatie din buchetele astea -primele doua poze.
iar pentru sala ceva de genul asta dar cu multe lumanarele pe masa. in privinta culorilor inca :-?

Hypnotized
13.05.2009, 09:07:28
au fost vreo 2 nunti la motel bucium. chiar nu intra nimeni sa ne spune cum decurg lucrurile? ;;)

laptecucacao
18.05.2009, 12:21:18
DA......EU TOCMAI AM AVUT NUNTA PE 9 MAI....A FOST EXCELENT!!! MANCAREA BUNA , SERVIREA LA FEL.......TORTUL EXCELENT :)>- PEISAJUL O SPLENDOARE....SALA LA FEL......EU AM AVUT ORNAT CU LALELE SI FREZIII....FREZIILE FRUMOASE.....SI LALELE DAR S-AU DESCHIS SI CHIAR OFILIT PANA DIMINEATA :^o. NU VA STRESATI PREA TARE NU MERITA......LA ASA UN RESTAURANT......MUZICA TREBUIE SA FIE BUNA SI GATA$-) MAAAI VREEAAU.....NU M-AM SATURAT DE DANS....SI ZAMBETE UNELE FAZE LE-AM UITAT...TREBUIE SA MA UIT LA FILM SA IMI ADUC AMINTE.....DORMITI BINE SI MANCATI DIMINEATA CA DUPA AIA NU MAI AVETI CAND PTR CA E O FUGA CONTINUA SI IN REST DANS<:-P

elabridetobe
18.05.2009, 13:51:15
am impresia ca vor fi ceva cale la bucium anul asta. pt buchet vreau ceva in genul asta, de fapt o combinatie din buchetele astea -primele doua poze.
iar pentru sala ceva de genul asta dar cu multe lumanarele pe masa. in privinta culorilor inca :-?

Vai ce frumoase sunt!!!! Ai vorbit undeva sa vezi cam cat te ajunge?

andrusk13
18.05.2009, 15:36:29
DA......EU TOCMAI AM AVUT NUNTA PE 9 MAI....A FOST EXCELENT!!! MANCAREA BUNA , SERVIREA LA FEL.......TORTUL EXCELENT :)>- PEISAJUL O SPLENDOARE....SALA LA FEL......EU AM AVUT ORNAT CU LALELE SI FREZIII....FREZIILE FRUMOASE.....SI LALELE DAR S-AU DESCHIS SI CHIAR OFILIT PANA DIMINEATA :^o. NU VA STRESATI PREA TARE NU MERITA......LA ASA UN RESTAURANT......MUZICA TREBUIE SA FIE BUNA SI GATA$-) MAAAI VREEAAU.....NU M-AM SATURAT DE DANS....SI ZAMBETE UNELE FAZE LE-AM UITAT...TREBUIE SA MA UIT LA FILM SA IMI ADUC AMINTE.....DORMITI BINE SI MANCATI DIMINEATA CA DUPA AIA NU MAI AVETI CAND PTR CA E O FUGA CONTINUA SI IN REST DANS<:-P
vai vai vai!!!!casa de piatra si muuulte felicitari!!!<:-P ceea ce ne spui tu nu face decat sa ne bucure!vremm pozici imediat cum faci rost!

noi_doi_amandoi
19.05.2009, 01:44:49
[quote=Hypnotized;1891970]au fost vreo 2 nunti la motel bucium. chiar nu intra nimeni sa ne spune cum decurg lucrurile? ;;)[/quote
Sorry sorry sorry .......
Deci nunta pe 25 aprilie...
Mincarea foarte foarte buna...sala (Deco) foarte foarte frumoasa ...dar ceea ce ne a uimit a fost personalul . M a gandeam ca la asa restaurant trebuie sa fie personal foarte bun dar chiar asa nu mi am imaginat ca se poate . Deci in cateva cuvinte asa...la un moment dat le am zis unor ospatari sa o ia mai usor sa mai ia si ei 5 minute pauza ca este timp...bineinteles ca au zambit si au continuat activitatea in tempoul lor...Altceva ce sa mai spun , minkati , dormiti si nu va mai stresati ca nu se merita ...ceea ce tine de Motel o sa iasa bine. Si sa nu sune a reclama ;))...va spun si ceva negativ : atentie!!!!!! au uitat sa mi puna pe tort mirele si mireasa ( aia de ornament ) , dar parca arata mai bine fara he he . Oricum daca mai aveti intrebari shooot va raspund cat pot de repede ...
Inca ceva ..daca inca nu v ati gasit fotograf sau muzica ..intrebati ma pe mine. Sa stiti ...nunta mea eu am vazut o in poze !!! a trecut mult prea repede ..fara sa ne dam seama ...e foarte important sa ai la ce te uita si sa te uiti cu placere. Tin sa i multumesc viitoarei miresici DRPAM CA NE A RECOMANDAT FOTOGRAFII !!!

DrPAM
19.05.2009, 07:23:07
"Tin sa i multumesc viitoarei miresici DRPAM CA NE A RECOMANDAT FOTOGRAFII !!!"

cu mare placere...ma bucur ca a iesit totul cum ati vrut voi...va pup si sa aveti Casa de Piatra !

andrusk13
19.05.2009, 16:59:45
felicitari si casa de piatra.