PDA

Versiunea completa : Miresici din Craiova

Pagini : [1] 2

roxana_prioteasa
06.09.2006, 11:37:50
Este cineva din Craiova, mi-ar placea sa stau de vb cu o viitoare miresica din Craiova!
Ati auzit ca se spune ca data de 07.07.07 (7 iulie 2007) va purta noroc?Are cineva nunta atunci?Cade exact intr-o sambata

caramella
07.09.2006, 15:05:18
Verifica GEOGRAFIC.

roxana_prioteasa
13.09.2006, 15:33:17
Salut, sunt Roxi si mi-ar placea sa stau de vb cu miresici din Craiova!Va pup!

mononamad
08.10.2006, 15:54:46
Salut tuturor mireselor anului 2007 si miresicilor din Craiova (cam putine pe acest site)!haideti sa vorbim despre pregatiri. cu costumatia ne descurcam din orasul nostru sau cautam in altele? de cand incepem pregatirile?;;) si cu ce?
va pup

mononamad
08.10.2006, 22:47:21
Este cineva din Craiova, mi-ar placea sa stau de vb cu o viitoare miresica din Craiova!
Ati auzit ca se spune ca data de 07.07.07 (7 iulie 2007) va purta noroc?Are cineva nunta atunci?Cade exact intr-o sambata

Buna, Roxana.Suntem cam putine din Craiova pe aici\:D/ . Dar bine ca suntem macar cateva ca sa purtam un dialog. In ce stadiu esti cu pregatirile? Noi am rezervat restaurantul Chiriș si formatia. Pana in Craciun o sa ajungem si pe la biserici sa mai scapam de o grija. Cam atat.te pup.pa
aaaa, am uitat cum e la Madonna? Nu am fost nici macar la o nunta acolo.

SIMONA11
09.10.2006, 15:36:05
Salut.si Eu Sunt Tot Din Craiova Si Am Nunta Pe 12.05.2007.
Am Vb De Restaurant,si Cu Nasii
Sunt Bucuroasa Ca Mai Este Cineva Din Craiova Ca Sa Putem Vb De Nunta
Eu Am La Restaurantul Flora Ca Doar Acolo Am Mai Gasit Locuri;-)

SIMONA11
09.10.2006, 15:42:14
eu as vrea sa merg la Bucuresti sa probez rochite de la demetrios sau de la pronovias
dar cred ca sunt foarte scumpe
tu ai cautat pana acum rochite in Craiova?
astept raspuns
sunt bucuroasa ca pot vb cu o miresica din Craiova
te pup

SIMONA11
09.10.2006, 17:04:01
ma supinde faptul ca deja ai vb de biserica
de rochite te-ai uitat?

mononamad
09.10.2006, 20:21:00
Buna.
da, cand ma duc prin oras, arunc o privire prin vitrine si nu pot sa zic ca sunt de neglijat.unele chiar mi-au atras atentia, dar oricum cred ca in apropierea marelui eveniment ;-) , o sa dau si o raita prin Bucuresti ca sa compar si sa nu-mi para rau dupa aceea.
Eu am nunta la Chiris, nu stiu daca il stii-e putina lume care a auzit.Pur si simplu mi-a placut, dar acum am emotii:-SS mari de tot.
Imi place ca ii pot spune cuiva care simte la fel si are aceiasi preocupare.
mai vb.te pup

SIMONA11
09.10.2006, 22:02:28
am inteles ca restaurantul este pe langa piata mare dar nu sunt sigura
tie trebuie sa-ti placa
pe net am vazut niste modele dragute de rochite
dar pana nu probezi nu ai cum sa-ti dai seama
cred ca prin ianuarie o sa ma duc si eu in bucuresti
am inteles ca in februarie pronovias are si reduceri

mononamad
09.10.2006, 22:34:28
am inteles ca restaurantul este pe langa piata mare dar nu sunt sigura
tie trebuie sa-ti placa
pe net am vazut niste modele dragute de rochite
dar pana nu probezi nu ai cum sa-ti dai seama
cred ca prin ianuarie o sa ma duc si eu in bucuresti
am inteles ca in februarie pronovias are si reduceri
Nu inteleg.Tu faci la rest Craiova, nu? Am trecut intr-o seara si era distractie mare la o nunta acolo<:-P .Da, rest meu e pe fratii golesti, de la Rond spre Piata. La inceput a fost ideal pentru ca are capacitate 150 pers si noi aveam 120, dar pe urma lista a crescut la peste 160 pers:O si in loc sa ne bucuram ca avem invitati, ne facem griji ca e prea mic.Daca auzi de la cineva ca a facut acolo, please sa-mi spui ce ai auzit sincer, dar nu foarte daca e de rau ca ma sperii.
te pup

SIMONA11
10.10.2006, 08:40:48
buna
eu am nunta la restaurantul Flora ''Mihai Viteazu" parca ii zice acum, e langa discoteca Gin-Gin
nu stiu ninic de restaurantul unde faci tu nunta,dar daca aflu ceva iti zic
si eu am aceiasi problema cu locurile
la inceput ne-au zis ca sunt 280 de locuri si acum au zis ca ar fi renovat si sunt 350 de locuri
noi am avea cam 400 de invitati
dar pana la urma cred ca o sa ne descurcam;-)
te pup

SIMONA11
10.10.2006, 08:46:44
noi am vb si la hanul Doctorului pentru 1 septembrie 2007
e frumos acolo dar e mic pentru cati avem noi,acolo e cu mancare traditionala cu mamaliguta, pui la ceaun, tochitura
a facut Ciri Maier acolo si cica a iesit marfa
dar pana la urma am ramas la Flora si am platit si avansul

mononamad
10.10.2006, 17:53:05
Am auzit ca e fumos la Flora si e mare. 400 invitati!? Cum o sa tedescurci. Glumeam. Nu vreau sa te sperii:-p .Asta e marja cam de 50 persoane, dar trebuie sa luam in considerare prin absurd ca ar veni toti si tb sa avem unde sa-i punem. La voi nu cred ca este o problema pentru ca au ei mese, chiar daca luati din ring, dar la noi nu prea mai avem de unde sa luam. Sigur ne vom descurca si noi si voi.
te pup

mononamad
11.10.2006, 21:01:34
Simona, am o intrebare.La Madona se ocupa biserica de aranjamente florale si cam cat este tariful perceput? Alte biserici ai mai vizitat sau v-ati dus direct acolo?
De filmat si fotografiat te-ai interesat sau e prea devreme?Eu am vazut niste poze de la o nunta-sunt superrrrrrrrrr si cred ca ar fi foarte greu sa mai vad ceva care sa-mi placa atat de mult ( cam asa am facut si cu restaurantul:-p:))
te pup

SIMONA11
14.10.2006, 21:10:39
eu inca nu am vb de biserica
o prietena a fost nasa acum o saptamana si a platit 250 RON preotul si 100 ron corul
cica nasul plateste biserica
dar ca sa gasim la ora la care vrem ar cam trebui sa mergem sa vb
e mai mare biserica Madona si nu tine asa mult slujba
mie mi-ar fi placut la biserica catolica ca au bancute si altar
iar de aranjamente nu stiu daca biserica se ocupa sau o echipa specializata
mai vb te pup:*

AlinaOana
19.10.2006, 20:53:17
Buna fetelor. Tot din Craiova sunt. Referitor la Biserica, eu n-am vb inca, am scris Madona pt ca e aproape sigur ca acolo voi face cununia religioasa. Din cate stiu au aranjamentele lor florale, pentru care nu mai percep taxa suplimentara. Adica, cu alte civinte, sunt incluse in pret ;))
Problema cu restaurantul e aceeasi si la mine....mi-e ca n-o sa mai am loc de dans sau, mai rau, ca va fi atat de inghesuit incat invitatzii vor da farfuriile din mana in mana :-SS :-<
Fac la Orizont in Craiovitza pt ca ne-am hotarat greu ( am avut cununia civila si de-abia dupa am inceput sa cautam) iar acolo am gasit duminica, pt ca vrem in sala de sus. Daca stiti ceva de Orizont, sa-mi spuneti si mie. Personal n-am fost la nici o nunta acolo....:(
Nunta o facem pe 26 august2007, cununia a fost...ghiciti? pe 26 august 2006 <:-P
Va pup! Astept noutati si sfaturi.

luthien
19.10.2006, 22:52:49
si io!
cum ai reusit sa "pacalesti" popa sa iti faca "rezervare"?

ma plictisesc in asteptare!...

SIMONA11
20.10.2006, 11:58:49
Buna fetelor. Tot din Craiova sunt. Referitor la Biserica, eu n-am vb inca, am scris Madona pt ca e aproape sigur ca acolo voi face cununia religioasa. Din cate stiu au aranjamentele lor florale, pentru care nu mai percep taxa suplimentara. Adica, cu alte civinte, sunt incluse in pret ;))
Problema cu restaurantul e aceeasi si la mine....mi-e ca n-o sa mai am loc de dans sau, mai rau, ca va fi atat de inghesuit incat invitatzii vor da farfuriile din mana in mana :-SS :-<
Fac la Orizont in Craiovitza pt ca ne-am hotarat greu ( am avut cununia civila si de-abia dupa am inceput sa cautam) iar acolo am gasit duminica, pt ca vrem in sala de sus. Daca stiti ceva de Orizont, sa-mi spuneti si mie. Personal n-am fost la nici o nunta acolo....:(
Nunta o facem pe 26 august2007, cununia a fost...ghiciti? pe 26 august 2006 <:-P
Va pup! Astept noutati si sfaturi.

BUNA
nu am fost la nici o nunta la orizont
si mie mi-ar place la madona dar cred ca in ianuarie o sa merg sa vb
ca inca nu stiu la ce ora o sa fie cununia
e frumos acolo ca au si cor
daca ai fost la flora in ultimul timp la nunta sa-mi zici si mie cum a fost
pupici

SIMONA11
20.10.2006, 14:06:05
si io!
cum ai reusit sa "pacalesti" popa sa iti faca "rezervare"?

ma plictisesc in asteptare!...
BUNA
si eu tot la jiul am vrut sa fac nunta dar nu am mai gasit loc
e foarte misto restaurantul si e si mare
de biserica cred ca in ianuarie ne ducem sa vb
pupici

ramyy
26.10.2006, 13:36:02
iubitele mele oltence dar ati vreuna la nunta la green house cum este servirea? ca eu acolo fac

ramyy
26.10.2006, 13:36:53
scuze am mancat pe "ati fost"

AlinaOana
27.10.2006, 11:56:07
Eu am fost la Green House la o nunta superba, atat ca, daca ai f f multi invitati, locul e cam mic, adica trebuie sa se cam strecoare chelnerii printre mese(noroc ca sunt toti subtirei :D ) . Dar servirea a fost OK, nu cred ca trebuie sa te stresezi pt asta, e treaba lor sa o faca:-p . Nu de alta dar si unde fac eu(Orizont), mesele vor fi aranjate la fel si mi-e putin teama sa nu fie incomoda servirea... :-SS
Acum....depinde si de cum "intri" in ei, trebuie sa le zici ce pretentii ai legate de servire, de cat de prompti trebuie sa fie cu mancarea, sa nu o duca rece la ultimele mese etc...
De un singur lucru am inteles ca a fost nemultumita prietena care a facut acolo.... "umfla" facturile rau de tot:( ( si privind bauturile, si tortul). Asta ca sa nu zic ca incearca sa te fure :-". Dar, la o adica...nu e asa peste tot??? :( :( :(

luthien
28.10.2006, 10:58:47
Salut!

De biserica m-am interesat si eu, insa doar dupa 15 ianuarie se pot face programari pentru la anul. Tot la Madona :D
Eu stiu ca au aranjamentele lor (stalpisori), insa acum.... daca tu vrei porumbei sau alte zburatoare...alea cred ca va trebui sa ti le aduci.
Confetti cred ca are toata lumea :)>-
Sala mea este cea de la Jiul, sala Piscina. Foarte frumoasa, renovata la inceputul anului, o frumusete de sala. Insa niste chelneriiii........:(( :-&
Stie cineva cat de mult te fura cei de la Jiul?
Sau niste metode sa nu te fure prea mult??? :D :-\
Va pup!

SIMONA11
30.10.2006, 09:55:12
Salut!

De biserica m-am interesat si eu, insa doar dupa 15 ianuarie se pot face programari pentru la anul. Tot la Madona :D
Eu stiu ca au aranjamentele lor (stalpisori), insa acum.... daca tu vrei porumbei sau alte zburatoare...alea cred ca va trebui sa ti le aduci.
Confetti cred ca are toata lumea :)>-
Sala mea este cea de la Jiul, sala Piscina. Foarte frumoasa, renovata la inceputul anului, o frumusete de sala. Insa niste chelneriiii........:(( :-&
Stie cineva cat de mult te fura cei de la Jiul?
Sau niste metode sa nu te fure prea mult??? :D :-\
Va pup!
buna
ai dreptate sala e foarte frumoasa
cred ca fura majoritatea
cel mai bine este sa ai pe cineva la bucatarie
nasii mei au fost la o nunta acolo si mi-au povestit ca s-au imbatat chelnerii si era sa le puna in poala friptura
alte cunostinte mi-au povestit ca a fost super si servire si tot
eu tot la jiu am vrut sa fac nunta dar m-am trezit cam tarziu si nu am mai gasit loc
daca ai fost la flora sa-mi zici si mie parerea
iar cu biserica si eu tot la madona vreau,dar nu stiam ca dupa 15 ianuarie trebuie facuta programare
acum stau linistita
te pup

isabela23
31.10.2006, 22:47:18
buna! si eu am nunta tot la restaurantul Flora, pe 2 iunie 2007.in legatura cu pregatirile de nunta.....nu prea am inceput sa ne agitamam vb cu nasii...nu stiu ce costumatie sa imi fac pt cununie....in legatura cu rochia de mireasa.. visez la una gen printesa :)

cata_1982
01.11.2006, 10:09:01
saluatre miresicilor in craiova
imi pare bine ca am gasit si pe cineva din craiova
eu o sa am nunta in septembrie la restaurant chiris si am inteles ca ies niste nunti super acolo .
noi doar am rezervat restaurantul si lautarii si....in rest cam nimic nici nu prea stiu de ce sa ma apuc si cam ce ar trebui sa fac

cata_1982
01.11.2006, 10:23:42
salutare miresicilor
si eu sunt tot din craiova si o sa am nunta anul viit in septembrie
sper sa aflam cat mai multe una de la alta si sa avem toate o nunta de vis
am si eu o intrebare pt voi: avansul pe care l-ati dat la restaurant se scade din suma totala de la sfarsit sau nu?
eu sincer eram prea emotionata si am uitat sa intreb

mononamad
01.11.2006, 10:58:37
saluatre miresicilor in craiova
imi pare bine ca am gasit si pe cineva din craiova
eu o sa am nunta in septembrie la restaurant chiris si am inteles ca ies niste nunti super acolo .
noi doar am rezervat restaurantul si lautarii si....in rest cam nimic nici nu prea stiu de ce sa ma apuc si cam ce ar trebui sa fac

In sfarsit cineva cu nunta la Chris ca mine!!!!!!!!!!!!1Bine te-am gasit!Asa ai auzit ca ies nuntile super acolo?Ce bineeeeeeeee!Si formatia este tot Mesaj a Chirisului sau v-a lasat cu alta?Chelnerii stii cum or fi? Daca stii orice detalii, te rog sa-mi spui[-o< .Ce capacitate ti-au zis ca are si in jur de cati invitati ai tu? sper sa nu te stresez cu atatea intrebari, dar vreau sa stiu tot ce poti sa-mi spui despre Chiris:-SS .
Te pup si mai vb>:D<

cata_1982
01.11.2006, 14:24:51
avem si noi tot formatia mesaj i-am ascultat si sunt super tot ei ne-au spus ca au avut o nunta cu 170 de invitati (cam asta ar fi nr max de persoane)
noi ne-am gandit cam la 150 de persoane
eu nu am fost pana acum la nicio nunta la chiris.
un prieten care a fost acum 2 sapt la o nunta acolo mi-a spus ca a iesit super bine, mancarea a fost excelenta si servirea ok
mai mult nu stiu ce sa iti spun dar daca mai aflu ceva cu ceam mai mare placere te informez si pe tine.
orice ai afla sa imi spui si mie te rog
pastram legatura

mononamad
01.11.2006, 22:04:40
salutare miresicilor
si eu sunt tot din craiova si o sa am nunta anul viit in septembrie
sper sa aflam cat mai multe una de la alta si sa avem toate o nunta de vis
am si eu o intrebare pt voi: avansul pe care l-ati dat la restaurant se scade din suma totala de la sfarsit sau nu?
eu sincer eram prea emotionata si am uitat sa intreb

Buna.Te pot lamuri eu ca am fost de trei ori acolo ca sa ne hotaram si asta stiu sigur.Daca este vorba de avansul de 4 mil, nu se mai scad pentru ca e considerata chiria pe restaurant.Dar nu ati facut un contract din ala pe 1/2 de pagina =)) ca acolo scrie? Eu m-am gandit in schimb ca nu mi-a dat chitanta, dar scrie in contract.Oricum, cred ca sunt destul de seriosi.te pup.Mai vb

ramyy
02.11.2006, 12:33:46
fetelor dar de vreo firma de catering sa se ocupe de aranjamente aveti idee prin craiova noastra mandra si draga?

Ashera
03.11.2006, 01:19:36
Sal la toate miresicile din Craiova! Si eu sunt din Craiova si deabea astept sa vorbim si sa ne sfatuim :)

mononamad
03.11.2006, 08:45:50
Sal la toate miresicile din Craiova! Si eu sunt din Craiova si deabea astept sa vorbim si sa ne sfatuim :)
Bine ne-ai gasit.Sigur ne vom ajuta una pe alta si va fi mai usor si mai placut.E super la Green House!Noi nu am mai gasit data libera si aveam cam putine persoane atunci.:)) Te pup.Mai vb

cata_1982
06.11.2006, 09:01:34
Buna.Te pot lamuri eu ca am fost de trei ori acolo ca sa ne hotaram si asta stiu sigur.Daca este vorba de avansul de 4 mil, nu se mai scad pentru ca e considerata chiria pe restaurant.Dar nu ati facut un contract din ala pe 1/2 de pagina =)) ca acolo scrie? Eu m-am gandit in schimb ca nu mi-a dat chitanta, dar scrie in contract.Oricum, cred ca sunt destul de seriosi.te pup.Mai vb

sincera sa fiu nu am citit cu atentie mini contractul ala. Eram cam ametita in seara aceea fusesem pe la multe restaurante toate ocupate si insfarsit gasisem ceva care ne-a placut si ne-am hoatarat imediat.
cam aiurea treaba asta...dar oricum nu mai conteaza acum....
mersi pentru informatie
pe viitor ar trebui sa fiu mult mai atenta :love: sunt indragostita asta e....

roxana_prioteasa
07.11.2006, 11:54:15
eu as vrea sa merg la Bucuresti sa probez rochite de la demetrios sau de la pronovias
astept raspuns
te pup
Salutare!Chiar k sunt f scumpe rochiile de la demetrios si pronoivias.....eu zic k nu se merita pt o noapte...am intrat in singurul magazin ,pana acum, de rochii, vis-a-vis de teatru, si mi-au spus k orice rochie imi place, vin cu poza si ei mi-o fac.........mi se pare misto ideea!

roxana_prioteasa
07.11.2006, 11:57:58
Bine ai venit!Te salut! Ce ai stabilit pana acum?

roxana_prioteasa
07.11.2006, 12:05:48
Simona, am o intrebare.La Madona se ocupa biserica de aranjamente florale si cam cat este tariful perceput? Alte biserici ai mai vizitat sau v-ati dus direct acolo?
De filmat si fotografiat te-ai interesat sau e prea devreme?Eu am vazut niste poze de la o nunta-sunt superrrrrrrrrr si cred ca ar fi foarte greu sa mai vad ceva care sa-mi placa atat de mult ( cam asa am facut si cu restaurantul:-p:))
te pup
Ce este frumos la Madona Dudu: sunt deja pusi stalpisorii cu flori si este cor..........ti se face pielea de gaina cand incep sa cante..........
De filmat si fotografiat ti-l recomand pe Daniel Popescu de la foto diggiterra, este un artist in adevaratul sens al cuvantului, albumele speciale nu le tine la foto diggitera pt a nu i se fura ideile,este minunat ce face, dc vrei iti dau nr lui de tel!

roxana_prioteasa
07.11.2006, 12:10:37
eu inca nu am vb de biserica
o prietena a fost nasa acum o saptamana si a platit 250 RON preotul si 100 ron corul
cica nasul plateste biserica
dar ca sa gasim la ora la care vrem ar cam trebui sa mergem sa vb
e mai mare biserica Madona si nu tine asa mult slujba
mie mi-ar fi placut la biserica catolica ca au bancute si altar
iar de aranjamente nu stiu daca biserica se ocupa sau o echipa specializata
mai vb te pup:*
Si eu stiu la fel ca biserica, lumanarile si buchetele le platesc nasii!
La biserica catolica este super dar este super naspa k n-ai unde sa parchezi masinile, mi se pare fff important , ce faci o iei la pas?Din punctul acesta de vedere Madona Dudu mi se pare super: cobori din masina si intri in biserica!

roxana_prioteasa
07.11.2006, 12:12:19
astept raspuns
te pup
Trebuie sa urmarim cand o sa fie targuri, atunci sunt si reduceri si modele de modele!

Ashera
07.11.2006, 23:06:02
Buna miresicilor! In seara asta am facut contractul si cu formatia, mi s-a mai luat o piatra de pe suflet pt ca imi doream foarte mult formatia respectiva si nu stiam daca este libera pe data de 08.09.2007. Acum vrem sa inchiriem si un cameraman si pana la anul sa stam linistiti. Despre rochie am o idee despre cum as vrea sa fie doar ca s-ar putea sa imi vina si alte idei intre timp:) asa ca deocamdata nu ma gandesc de unde o iau. Va pup pe toate si mai vb

roxana_prioteasa
08.11.2006, 01:07:29
Buna miresicilor! In seara asta am facut contractul si cu formatia, mi s-a mai luat o piatra de pe suflet pt ca imi doream foarte mult formatia respectiva si nu stiam daca este libera pe data de 08.09.2007. Acum vrem sa inchiriem si un cameraman si pana la anul sa stam linistiti. Despre rochie am o idee despre cum as vrea sa fie doar ca s-ar putea sa imi vina si alte idei intre timp:) asa ca deocamdata nu ma gandesc de unde o iau. Va pup pe toate si mai vb
Inca nu v-ati hotarat la o biserica?Si asta am inteles ca trebuie vb din timp, depinde la care vrei sa faci...la Madona Dudu am inteles k trebuie sa vb din timp...iar un fotograf iti pot recomanda, dc va fi liber, pt k este super cautat........am m scris de el in msg anterioare, dar este super!
Dc te pot ajuta cu ceva doar sa-mi spui!
Bafta in continuare!

denyssa_23
08.11.2006, 18:58:23
Buna si eu sunt tot din Craiova si vreau tot la Madona.
Despre Restaurantul Militar stie cineva ceva? Roxana tu ai fost cumva in Cuza?
:* Va pup

Ashera
08.11.2006, 19:51:13
Iti multumesc mult pt ca vrei sa ma ajuti cu fotograful, acum nu stiu ce sa spun pt ca prietenul meu deja a vorbit cu cineva si urmeaza sa vedem cateva fotografii . Daca nu ne place atunci o sa te rog sa ma pui in legatura cu cel pe care il recomanzi. Cat despre biserica o sa mergem sambata sa vb si sper sa putem rezolva ceva dar am mai vb la o biserica si preotul a spus ca dupa Boboteaza se fac rezervari .Acum om vedea. Bafta si tie si la toate miresicile si tinem legatura.

mononamad
08.11.2006, 20:13:01
Inca nu v-ati hotarat la o biserica?Si asta am inteles ca trebuie vb din timp, depinde la care vrei sa faci...la Madona Dudu am inteles k trebuie sa vb din timp...iar un fotograf iti pot recomanda, dc va fi liber, pt k este super cautat........am m scris de el in msg anterioare, dar este super!
Dc te pot ajuta cu ceva doar sa-mi spui!
Bafta in continuare!
Nici noi nu ne-am hatarat la biserica.Am auzit ca trebuie intai o dezlegare de la biserica de care apartii ca sa poti face la alta.Insa nu stiu cine trebuie sa ia dezlegarea si de unde pentru ca eu sunt din Craiova, iar iubi meu nu e.Probabil ca de la el ar trebui, nu?Poate cineva sa ma lamureasca?
Asa, in general ne-am gandit fie la Madona, fie la cea vizavi de Balcescu, dar nu am vorbit nimic.
V-am pupat.

luckysimonne
08.11.2006, 20:17:11
Buna fetelor. M-ar interesa si pe mine, daca stiti, niste restaurante din Craiova cu o capacitate de maxim 60 de locuri. Multumesc mult!:*
P.S. Felicitari si Casa de Piatra <:-P

mononamad
08.11.2006, 20:28:50
Buna fetelor. M-ar interesa si pe mine, daca stiti, niste restaurante din Craiova cu o capacitate de maxim 60 de locuri. Multumesc mult!:*

Poate pot sa te ajut eu.Incearca Papa Barzetti. E super elegant si potrivit pentru o nunta mai restransa.Mie mi-ar fi placut, dar cred ca o sa avem mai multe persoane (cel putin pe lista avem:)) ,cati vor fi in final, nu stiu....)Altul...aaaaaa,stiu.Flormang in Rovine.Daca nu stii pe unde sunt,iti spun eu, dar cred ca nu e cazul.

roxana_prioteasa
08.11.2006, 22:29:55
Nici noi nu ne-am hatarat la biserica.Am auzit ca trebuie intai o dezlegare de la biserica de care apartii ca sa poti face la alta.Insa nu stiu cine trebuie sa ia dezlegarea si de unde pentru ca eu sunt din Craiova, iar iubi meu nu e.Probabil ca de la el ar trebui, nu?Poate cineva sa ma lamureasca?
Asa, in general ne-am gandit fie la Madona, fie la cea vizavi de Balcescu, dar nu am vorbit nimic.
V-am pupat.
Si eu stiu la fel, dezlegarea se ia de la mire de la biserica............

roxana_prioteasa
08.11.2006, 22:32:14
Incearca si la casa armatei, o sa ramai impresionata, nu stiu dc accepta 60 dar s-ar putea, meniul costa 800.000, plus ca pa cea care se ocupa acolo de tot o cunosc ,te pot pune in leg cu ea, este supertalentata, dc ai nev de mine cauta-ma! Roxi!

Ancuta_Weiser
10.11.2006, 19:42:08
O intrebare am si eu, dragele mele miresici din Craiova: care dintre voi a vazut restaurantul Craiova frumos decorat si pregatit sa primeasca oaspeti? eu nu sunt in tara si parintii mei au reusit sa rezerve restaurantul pe ultima suta de metri. Asa ca habar nu am cum arata :-?. Si inca o intrebare: de decoratiuni se ocupa cei de la restaurant (ma refer la mese, scaune)?
O seara buna din Irlanda va doresc. >:D<

Ancuta

SIMONA11
10.11.2006, 20:12:01
b
V-am pupat.
buna
eu stiam ca nunta se face la biserica de care apartine mireasa
dar poti sa iei dezlegare de acolo si sa faci unde vrei
acum nu sunt sigura ca asa e
e frumoasa biserica madona, acolo o sa merg si eu sa vb in ianuarie
un singur lucru nu ma incanta
sa nu fie multe nunti la madona in ziua aia ca cica nu e bine sa vezi alta mireasa la biserica
te pup

SIMONA11
10.11.2006, 20:26:48
buna
e frumos la militar
am fost la nunta acolo si a fost super
ma uimeste faptul ca ai nunta pe 9.06
si eu mi-am dorit in iunie 2007 dar mi s-a spus ca e post
si am vazut si intr-o carticica religioasa acelasi lucru
si pe 02 si 30.06 nu am mai gasit restaurant
te rog sa-mi spui daca esti sigura ca nu e post
te pup

Ancuta_Weiser
11.11.2006, 12:52:23
Si eu stiu la fel, dezlegarea se ia de la mire de la biserica............
Oh, si mai am o intrebare: sotul meu (pentru ca ne-am casatorit deja civil in Irlanda) este german...in cazul asta, de unde sa iau dezlegare de la biserica??? poate stiti pe cineva care a fost in aceeasi situatie :* Oricum voi merge sa vorbesc cu cei de la biserica, ar ma gandeam ca stiti voi ceva.

Weekend placut si astept un raspuns de la voi!

luthien
11.11.2006, 20:14:38
Salutare!Chiar k sunt f scumpe rochiile de la demetrios si pronoivias.....eu zic k nu se merita pt o noapte...am intrat in singurul magazin ,pana acum, de rochii, vis-a-vis de teatru, si mi-au spus k orice rochie imi place, vin cu poza si ei mi-o fac.........mi se pare misto ideea!

hah hah...nasa mea a lucrat pentru cei cei de acolo....sunt super nashpa! asta e ....nu fac publicitate negativa, ci doar realista!

luthien
11.11.2006, 20:25:42
salutare!

Sunt singura nebuna care si-a programat nunta in aprilie 8-} :D ??!!

Ca pregatiri:
-sala - dat avans$-) nu am semnat nik un contract...am insa o factura si un bon ;;) habar n-am ce e cuprins in pretul meniului/:) <):) sper sa nu fie nashpa ca mor cu chelnerii de gat!!!!
-nasi - Ok - pana acuma sunt de gasca (noi sutem primii lor finutzi si nik ei saracii nu prea stiu ce e de facut)
-foto&film- dat avans$-) nu am semnat nik un contract. am mers pe recomendarea unor prieteni care l-au avut la nunta
-formatie - dat avans$-) avem mini-contract
-eu - achizitionat pantofi$-)
-eu - gasit model de rochie; caut croitoreasa :D
-cautam biserica. Programari la biserica pentru la anul se pot face dupa 15 ianuarie (am vorbit la o biserica). Nu stiu nimik de nik o dezlegare. Trebuie sa ma interesez, mai ales ca io nu mi-s de loc din Craiova :D
-caut modele de invitatii. Ma cam lasa rece ce gasesc :((
-verighete - stim deja cum o sa arate. Cand le-o fi vremea, ne ducem si le luam.
-inca nu m-am hotarat ce coafura o sa am. Am inceput sa visez noaptea fel de fel de aranjamente-coafuri :D :))
- stiu ce tema de culori o sa avem la nunta, insa nu am inceput sa ma interesez serios de aranjamente de sala.
-am prospectat piata de flori, si cam stiu cam ce preturi sunt.

Cam atat. Voi cum stati cu "graficul" ?

denyssa_23
11.11.2006, 23:16:05
buna
e frumos la militar
am fost la nunta acolo si a fost super
ma uimeste faptul ca ai nunta pe 9.06
si eu mi-am dorit in iunie 2007 dar mi s-a spus ca e post
si am vazut si intr-o carticica religioasa acelasi lucru
si pe 02 si 30.06 nu am mai gasit restaurant
te rog sa-mi spui daca esti sigura ca nu e post
te pup

Ai dreptate e post pe 9 iunie, mie cand am intrebat m-au asigurat doi preoti ca nu e si m-am trezit saptamana trecuta ca este si am schimbat data: 5 mai.A fost singura pe care am mai gasit-o. Asta e, mi-as fi dorit sa fie in iunie, iar dezlegarile se dau numai de la mitropolie si pt. motive ca plecarea peste hotare, dar tb. prezentate documente, asa ca......Te pup:*

ramyy
14.11.2006, 13:09:32
are cineva idee de vreo firma de decoratiuni pentru restaurant in craiova si a fost c ineva la vreo nunta la green house in sala mare cum o amenajeaza de obicei.:-SS

lara19ro
15.11.2006, 17:36:39
Pentru Isabela 23:

Buna!

Se pare ca avem mai multe in comun: nunta in Craiova, in aceeasi zi, la aceeasi biserica si la acelasi restaurant. Hmmmmmmm!
Tu ai la Flora jos petrecerea de nunta? Ca altfel am avea o mica problema :)

roxana_prioteasa
16.11.2006, 12:51:44
O intrebare am si eu, dragele mele miresici din Craiova: care dintre voi a vazut restaurantul Craiova frumos decorat si pregatit sa primeasca oaspeti? eu nu sunt in tara si parintii mei au reusit sa rezerve restaurantul pe ultima suta de metri. Asa ca habar nu am cum arata :-?. Si inca o intrebare: de decoratiuni se ocupa cei de la restaurant (ma refer la mese, scaune)?

Ancuta
Salut
Eu pot sa-ti spun de acum 3 ani, sora mea a facut nunta acolo, tin minte ca in 2003 aranjamentele salii le faceau putini pt ca erau destul de scumpe, acum toate lumea face!
Stiu ca de obicei le aranjau alb cu rosu
dar dc ai nev de ajutor ti-l pot da!
Cauta-ma pe privat pe mail!
Pa pa!

roxana_prioteasa
16.11.2006, 12:52:57
hah hah...nasa mea a lucrat pentru cei cei de acolo....sunt super nashpa! asta e ....nu fac publicitate negativa, ci doar realista!
Merci mult pt pont!

roxana_prioteasa
16.11.2006, 12:56:01
are cineva idee de vreo firma de decoratiuni pentru restaurant in craiova si a fost c ineva la vreo nunta la green house in sala mare cum o amenajeaza de obicei.:-SS
Super a fost aranjat, cu auriu dar datorita faptului ca restaurantul este verde ,ai putea sa-l faci : bej-verde, dc iti iei rochia verde,cocardele verzuli si bej,tortul ornat cu verde, d-rele imbracate in verde!
Ce zici?

mononamad
17.11.2006, 18:08:57
salutare!

Sunt singura nebuna care si-a programat nunta in aprilie 8-} :D ??!!

Ca pregatiri:
-foto&film- dat avans$-) nu am semnat nik un contract. am mers pe recomendarea unor prieteni care l-au avut la nunta
-am prospectat piata de flori, si cam stiu cam ce preturi sunt.

Cam atat. Voi cum stati cu "graficul" ?

Felicitari!Ai parcurs deja niste pasi importanti.Noi pana acum nu avem decat rest si formatia:-p Stiu insa cum vreau sa arate rochia, dara as vrea sa o cumpar ca e mai putina bataie de cap.Sper sa gasesc ce vreau.
Voiam sa te intreb cu cat ati contractat filmatul si fotografiatul si ce cuprinde pachetul, si preturile la aranjamentele florale informativ.Multumesc.Mai vb

Ancuta_Weiser
19.11.2006, 23:26:10
Si noi la fel am facut in privinta fotografului, am mers pe recomandarea unor prieteni.
Pana acum am stabilit restaurantul si formatia, biserica (desi trebuie sa vedem la ce ora va fi ceremonia si sa platim avans), fotograful si cam stiu ce fel de rochie as vrea. Sotul si-a ales culoarea costumului (uraste de fel costumul negru, asa ca va purta ceva culoarea sampaniei).
Nu am idee ce sa fac in privinta aranjamentelor in sala, iar modelele de invitatii pe care le-am vazut pana acum ma cam lasa rece, asa ca va trebui sa caut in continuare :-B.
Graficul nu e nici la noi prea bun, dar sper sa recuperam in lunile de dupa sarbatorile de iarna.
Plus ca va trebui sa ii cumpar fetitei noastre (are acum 7 luni, va avea 1 an si 4 luni la nunta) o rochita demna de o mica printesa...;;)
Asadar, multe de facut..dar o scoatem noi la capat....
Voi cum stati cu graficul?

Pupic

isabela23
20.11.2006, 10:49:20

Ancuta
Ancuta eu am fost la 2 nunti in vara asta la restaurantul Craiova; una la terasa, una in sala si mi-a placut foarte mult cum a fost aranjat in ambele cazuri; din cate am inteles eu, personalul s-a ocupat de aranjatul salii, inclusiv aranjatul baloanelor (dar tre sa le cumperi tu, ei decat ti le aranjeaza) , iar de imbracatul scaunelor si al meselor tot ei se ocupa, nu trebuie decat sa te duci sa iti alegi culoarea.

isabela23
20.11.2006, 11:06:20
Pentru Isabela 23:

Buna!

Se pare ca avem mai multe in comun: nunta in Craiova, in aceeasi zi, la aceeasi biserica si la acelasi restaurant. Hmmmmmmm!
Tu ai la Flora jos petrecerea de nunta? Ca altfel am avea o mica problema :)
Buna lara, da, eu am nunta la Flora jos, cred ca tu ai sus, nu? altfel, chiar ar fi o problema.Ma bucur ca mai este cineva care are nunta in aceeasi zi cu mine, la aceeasi biserica si chiar la acelasi restaurant. Cred ca ne vom cunoaste atunci...mi-ar placea foarte mult.Iti urez bafta cu pregatirile pentru nunta. Inca nu am intrat in febra cumparaturilor; pana acum noi nu am luat decat bautura si am vrea sa ne luam verighetele cat mai curand. restul, atinci mai aproape :)

roxana_prioteasa
20.11.2006, 13:02:01
Salut
La RMC am fost fost la nunti, super si sus si jos tu unde faci?

bucalata
22.11.2006, 12:39:30
salut,
si eu sunt din craiova,am nunta pe 16 iunie 2007 la RM,de cand am pus data nuntii nu cred ca este site despre nunti si mirese pe care sa nu-l fi vizitat...abia astept sa vb despre rochii in special..:)

bucalata
22.11.2006, 14:36:51
[quote=mononamad]Buna.
da, cand ma duc prin oras, arunc o privire prin vitrine si nu pot sa zic ca sunt de neglijat.unele chiar mi-au atras atentia, dar oricum cred ca in apropierea marelui eveniment ;-) , o sa dau si o raita prin Bucuresti ca sa compar si sa nu-mi para rau dupa aceea.
Eu am nunta la Chiris, nu stiu daca il stii-e putina lume care a auzit.Pur si simplu mi-a placut, dar acum am emotii:-SS mari de tot.
mai vb.te pup[/quote

cred ca toate avem emotii....eu una stiu cum as vrea sa arate rochia mea.....dar imi este teama ca nu o sa gasesc ce vreau....nu vreau sa imi iau o rochie doar asa ca sa fie rochie de mireasa....:)

denyssa_23
22.11.2006, 18:01:18
salut,
si eu sunt din craiova,am nunta pe 16 iunie 2007 la RM,de cand am pus data nuntii nu cred ca este site despre nunti si mirese pe care sa nu-l fi vizitat...abia astept sa vb despre rochii in special..:)

Buna,
am vazut ca ai nunta pe 16 iunie , stiai ca e post? Eu am avut-o pe 9 iunie tot la RM, dar am fost la biserica si ni s-a spus ca nu ne cununa nimeni fiind post, asa ca am schimbat data si restaurantul. Te pup.

isabela23
23.11.2006, 10:23:11
are dreptate denysa, pe 16 iunie este post, nu cred ca te va cununa cineva; mai bine du-te si vorbeste cu un preot ca sa fii sigura , sa nu stai pana in ziua nuntii si sa te trezesti ca nu te cununa nimeni, inca mai ai timp sa schimbi data. Bafta

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 12:17:32
are dreptate denysa, pe 16 iunie este post, nu cred ca te va cununa cineva; mai bine du-te si vorbeste cu un preot ca sa fii sigura , sa nu stai pana in ziua nuntii si sa te trezesti ca nu te cununa nimeni, inca mai ai timp sa schimbi data. Bafta

Fetelor.
asta am gasit eu pe site-ul http://www.patriarhia.ro/Calendar/calendar.html:
Se spune acolo cand nu se fac nunti.
Problema e ca nu vad data aleasa de bucalata ca fiind in post....:-?

Nu se fac nunți

În toate zilele de post de peste an
În zilele praznicelor împărătești și în ajunul acestora
În săptămâna lăsatului sec de carne (27 februarie – 5 martie)
În Postul Sfintelor Paști (6 martie – 22 aprilie)
În Săptămâna Luminată (23 – 29 aprilie)
În Postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel (19 – 28 iunie)
În Postul Adormirii Maicii Domnului (1 – 14 august)
În Postul Nașterii Domnului (15 noiembrie – 24 decembrie)
În perioada de la Crăciun până la Bobotează (25 decembrie – 6 ianuarie)

mononamad
23.11.2006, 13:20:05
Ce mai fac miresicile din Craiova?
Ati mai inaintat cu pregatirile?Eu le-am dat pe pause deocamdata:)

teodoramaria
23.11.2006, 16:07:51
Fetelor.
asta am gasit eu pe site-ul http://www.patriarhia.ro/Calendar/calendar.html:
Se spune acolo cand nu se fac nunti.
Problema e ca nu vad data aleasa de bucalata ca fiind in post....:-?

Nu se fac nunți

În toate zilele de post de peste an
În zilele praznicelor împărătești și în ajunul acestora
În săptămâna lăsatului sec de carne (27 februarie – 5 martie)
În Postul Sfintelor Paști (6 martie – 22 aprilie)
În Săptămâna Luminată (23 – 29 aprilie)
În Postul Sfinților Apostoli Petru și Pavel (19 – 28 iunie)
În Postul Adormirii Maicii Domnului (1 – 14 august)
În Postul Nașterii Domnului (15 noiembrie – 24 decembrie)
În perioada de la Crăciun până la Bobotează (25 decembrie – 6 ianuarie)

Ancuta ,,,cred ca nu ai luat bine caledarul, este cel pe 2006....cred.
Anul viitor, adica 2007, Pastele cad pe 8 aprilie :-\

Ancuta_Weiser
23.11.2006, 16:26:19
Offfffffffffff, ai dreptate!:((
Sunt cu capul in nori! imi pare rau! imi cer scuze ca v-am incurcat! l-or avea si pe cel din 2007? sa ma uit...

bucalata
23.11.2006, 18:48:09
imi vine rau....m-am uitat mai atent in calendarul meu..pe 2006 si nu se fac nunti intre 4-28 iunie....:((:((:((:((

mononamad
23.11.2006, 22:13:39
imi vine rau....m-am uitat mai atent in calendarul meu..pe 2006 si nu se fac nunti intre 4-28 iunie....:((:((:((:((
Inteleg ca esti stresata, dar incearca sa te calmezi intai.Si pe 2007 parca tot asa scria in calendar:( ca noi atunci am inceput sa ne grabim cand am vazut in ce multe zile nu se fac nunti.
Iar daca e asa, ori vorbesti la restaurant pentru o alta data disponibila, ori gasesti alt restaurant.Alte cautari, alti nervi, asta e...important este sa realizati ceea ce v-ati propus si sa treceti peste disperarea de acum.In final, sigur va fi bine. Mie mi se pare totusi incorect din partea celor de la restaurant sa nu se informeze si ei si sa provoace atat stres viitoarelor perechi[-X Te pup si sa ne tii la curent.

roxana_prioteasa
23.11.2006, 23:01:29
Hi hi hi, aici am luat-o inaintea catorva miresici :D deci am experienta!
Vezi poza din profilul meu! :-p
A mea Sophie face maine 7 luni! ;;)
FELICITARI!
Ai curaj!
Si noi ne-am gandit sa facem repede un copil pana la nunta dar am zis sa mai asteptam un pic............
Felicitari!

roxana_prioteasa
23.11.2006, 23:03:39
[quote=mononamad]Buna.
mai vb.te pup[/quote

cred ca toate avem emotii....eu una stiu cum as vrea sa arate rochia mea.....dar imi este teama ca nu o sa gasesc ce vreau....nu vreau sa imi iau o rochie doar asa ca sa fie rochie de mireasa....:)
Macar tu sti cum o sa arate rochia ta, cel putin itit imaginezi, eu n-am idee, nu-mi place nik din ce am vazut...........
Cred ca o s-o iau la pas ca sa probez, doar asa o sa-mi dau seama!
Iar de emotii nu-ti spun, mor de drag, de abia astept, vreau sa fie totul perfect si..........emotii...........nu-ti m spun...........
Bafta in toate!

roxana_prioteasa
23.11.2006, 23:08:46
Ce mai fac miresicile din Craiova?
Ati mai inaintat cu pregatirile?Eu le-am dat pe pause deocamdata:)
Pai cam asa se intampla.Si eu la fel am facut: dupa ce am aranjat rest, biserica, aranjatul salii, m stam putin pana incepe febra cumparaturilor!

roxana_prioteasa
23.11.2006, 23:10:26
unde te-ai uitat?

bucalata
23.11.2006, 23:24:51
in calendarul pe 2006.....scrie NOTA:In anul 2007 nu se fac nunti:12feb-7apr;8apr-14apr;27mai;4-28iunie;1-14august;14nov.-24dec......nu pot sa cred ca nu am vazut asta mai demult.....:((

mononamad
24.11.2006, 11:30:07
Pai cam asa se intampla.Si eu la fel am facut: dupa ce am aranjat rest, biserica, aranjatul salii, m stam putin pana incepe febra cumparaturilor!
La biserica ati reusit sa faceti deja programare?Iar pentru aranjatul salii ati contractat o firma specializata sau se ocupa cei de acolo?Bautura care se poate lua inainte cu 1 an v-ati gandit sa o luati de acum?Noi ne-am gandit, dar stand la bloc nu stiu unde sa o depozitam caii trebuie conditii speciale de pastrare. Te pup Pa

Ancuta_Weiser
24.11.2006, 11:59:25
FELICITARI!
Ai curaj!
Si noi ne-am gandit sa facem repede un copil pana la nunta dar am zis sa mai asteptam un pic............
Felicitari!

Multumesc frumos pentru felicitari!
Eh, noi am zis ca nu conteaza ordinea in care se desfasoara evenimentele...suntem o familie mai ciudata :D intai bebe, dup-aia nunta:-p, tati e german, eu sunt din Craiova, Sophie e nascuta in Irlanda8-|
Oricum ma bucur enorm ca Sophie va putea fi la nunta, cred ca o sa se distreze de minune si va fi centru atentiei:D si nici macar nu o sa fiu geloasa din cauza asta!:*:">

Ancuta_Weiser
24.11.2006, 12:22:29
La biserica ati reusit sa faceti deja programare?Iar pentru aranjatul salii ati contractat o firma specializata sau se ocupa cei de acolo?Bautura care se poate lua inainte cu 1 an v-ati gandit sa o luati de acum?Noi ne-am gandit, dar stand la bloc nu stiu unde sa o depozitam caii trebuie conditii speciale de pastrare. Te pup Pa

Fetelor, eu va spun ce mi s-a intamplat mie cu biserica: mi s-a spus ca programarile se fac dupa Boboteaza, deci nu este programata oficial. Eu imi doresc sa ne cununam la Madona (ca si alte zeci de mirese din Craiova, sper sa nu fie toate in aceeasi zi:D). Dar sincera sa fiu, am o alta problema: sotul nu e ortodox, deci sper sa vrea sa ne cunune parintele. Trebuie sa vb cu ei cand ma duc sa rezerv biserica. Daca nu, ma casatoresc in rit catolic! ei nu fac atata tam-tam pe tema casatoriilor mixte!

Aranjatul salii este la noi inclus, din cate am inteles...trebuie doar sa imi aleg culorile.

Noi cumparam bauturile decat cu cateva luni inainte, asa, pe parcurs. Nu din lipsa de spatiu de depozitare,ci pentru a nu ingreuna bugetul cu toate de-odata.

SIMONA11
24.11.2006, 20:46:24
[quote=Ancuta_Weiser]

BUNA
ar trebui sa te consideri o norocoasa ca poti face nunta la biserica catolica
este superba biserica, invitatii stau jos, este cor, covor rosu pana la altar si va spuneti si juraminte
si eu imi doream la biserica catolica dar e mai greu ca nu avem catolici in neam
te pup :-p

marina2007
25.11.2006, 20:51:37
si Eu Sunt Tot Din Craiova La Voi La Restaurante Ce Preturi Au Avut Meniurile Si Voi Ati Semnat Vreun Contract?

marina2007
25.11.2006, 20:59:44
fetelor voi in ce stadiu ati ajuns cu pregatirile? stiti ceva de aranjamente florale, ati vorbit despre fotografii sau cameramani eu inca nu am reusit

marina2007
25.11.2006, 21:22:54
[quote=SIMONA11][quote=Ancuta_Weiser]
casa de piatra

marina2007
25.11.2006, 21:26:22
vezi ca scrie in calendar cand poti se fac nuntile te pup

marina2007
25.11.2006, 22:08:33
fetelor voi in ce stadiu ati ajuns cu pregatirile?eu am dat avansu la restaurant ,am luat cocardele,rochia de cununie si cam atat

bucalata
26.11.2006, 18:40:55
stiu Marina...ms..dar m-am uitat si am avut un sok..ca nu stiam ca e post....si am dat banii la restaurant..si la lautari...la restaurant am facut contract cu ei...sper sa rezolvam cumva incurcatura asta

marina2007
26.11.2006, 19:06:42
la ce restaurant ai dat arvuna?FUGI MAI REPEDE SI VEZI CE POTI SA FACI ca am auzit ca sau ocupat cam toate locurile pt vara succes

Ancuta_Weiser
28.11.2006, 12:16:11
[quote=Ancuta_Weiser]

BUNA
este superba biserica, invitatii stau jos, este cor, covor rosu pana la altar si va spuneti si juraminte
si eu imi doream la biserica catolica dar e mai greu ca nu avem catolici in neam

Buna Simona,
si mie imi place stilul lor. La o adica, pot intreba si la biserica ortodoxa daca ma lasa sa pun bancute in biserica pentru ceremonie si apoi sa le iau repede :D . Sa vedem ce zic. In primul rand trebuie sa aflu daca ma cununa sau nu, apoi vad ce optiuni am.;-)

Pupici

roxana_prioteasa
28.11.2006, 12:20:07
[quote=Ancuta_Weiser]

BUNA

Sunt de acord cu tine, este super la biserica catolica, am o cunostinta care nu a avut pe nimeni catolic in fam si totusi a facut nunta acolo, imi place biserica de acolo foarte mult....chiar ma gandeam intr-un timp sa ma marit acolo.....

Rodica_d
28.01.2009, 12:09:49
Fetelor pe unde gasesc si eu niste ace de par frumusele pe auriu?

lauramaria5
29.01.2009, 13:13:01
Fetelor voi de unde va luati accesoriile pentru rochia de mireasa,in special bijuteriile?Eu am cautat cam peste tot pe unde se putea si nu am gasit nimic in Craiova asta a noastra :-< numai uratenii de alea "la set" in magazinele de pe Lipscani ...:-B

alisuka
29.01.2009, 14:07:49
Depinde de ce vrei sa fie bijuteriile ,de aur,inox,argint,perlutze,in mercur gasesti si chiar si la set sunt destule finutze si dragutze dar asta depinde si cat vrei sa cheltui!

Rodica_d
29.01.2009, 14:32:55
Asa este in mercur chiar ai de unde sa alegi in materie de bijuterii.

lauramaria5
29.01.2009, 15:27:31
Off fetelor mai am o intrebare ,eu am diadema model princess ,foarte finuta cu pietricele (strasuri),pe rochie am aplicate cateva pietricele,pe dantela) ,si eu pot purta numai perle (fac alergie la orice metal),nu mi-am dat seama cand am cumparat diadema sa o iau cu ceva perlute 8-| ce sa fac???Cel mai sigur nu o sa pun nimic la gat ,ma gandesc ca ar da urat perlute la gat :-? voi ce ziceti?

mirabela24
29.01.2009, 22:02:50
Off fetelor mai am o intrebare ,eu am diadema model princess ,foarte finuta cu pietricele (strasuri),pe rochie am aplicate cateva pietricele,pe dantela) ,si eu pot purta numai perle (fac alergie la orice metal),nu mi-am dat seama cand am cumparat diadema sa o iau cu ceva perlute 8-| ce sa fac???Cel mai sigur nu o sa pun nimic la gat ,ma gandesc ca ar da urat perlute la gat :-? voi ce ziceti?
Si eu vroiam tot perlute, am vazut la majoritatea mireselor, dar s-au gasit niste "bine-voiitoare" sa ma informeze ca nu e bine sa porti perlute ca mireasa pt ca inseamna lacrimi si nefericire, acum nu stiu cat esti de superstitioasa, dar pe mine ma mai sperie chestiile astea, nu toate, e drept, dar la unele mai stau pe ganduri.

alisuka
30.01.2009, 03:02:07
Laura parerea mea este ca ar da urat perlitze cu pietricele dar se poate si fara nimik la gat sau inlocuiesti diadema aici tu decizi,si Mirabela cred ca esti fata in toata firea sa te iei dupa lucruri babesti altfel cred ca nici nu te mai maritzi caci se zice ca te faci de rasul lumii daca nu esti virgina etc o groaza de tampenii,eu la gat am avut aur si cica nu-i bine dar mie imi merge bine,cumnata mea sa casatorit in mai si se zice ca nu rezista casatoriile dar ei se iubesc la nebunie ,iti mai au exemplu de eea ce consider eu idiotenii?>:D<

Rodica_d
30.01.2009, 09:15:37
Cel mai bine nu luati in seama toate superstitiile si faceti ce vreti voi, cum vreti voi, astfel incat sa fiti cele mai frumoase in ziua nuntii.

caramel
01.02.2009, 10:01:50
Buna!
Iti dau un sfat (daca-mi permiti) daca nu suporti metelele pe piele, incearca sa aplici pe spatele colierului sau bratarii o pelicula de lac de unghii transparent , in 2-3 straturi ;-) si nu o sa mai faci alergie.
Iar perle cu strasuri... e o combinatie greu de realizat ca sa dea bine.

lauramaria5
01.02.2009, 10:54:28
Buna!
Iti dau un sfat (daca-mi permiti) daca nu suporti metelele pe piele, incearca sa aplici pe spatele colierului sau bratarii o pelicula de lac de unghii transparent , in 2-3 straturi ;-) si nu o sa mai faci alergie.
Iar perle cu strasuri... e o combinatie greu de realizat ca sa dea bine.

:* :* :* Iti multumesc din suflet!!!Recunosc ca nu m-am gandit la asta...maine voi merge sa imi cumpar bijuterii ...am vazut ceva super frumos si care se potrivea cu diadema mea dar renuntasem din cauza alergiei...dar acum am solutia\:D/
Te pup!!!

caramel
01.02.2009, 11:00:59
:* :* :* Iti multumesc din suflet!!!Recunosc ca nu m-am gandit la asta...maine voi merge sa imi cumpar bijuterii ...am vazut ceva super frumos si care se potrivea cu diadema mea dar renuntasem din cauza alergiei...dar acum am solutia\:D/
Te pup!!!

Ma bucur ca te-am putut ajuta!

Rodica_d
17.02.2009, 14:26:08
Eu am deja de 1 saptamana invitatiile, le-am comandat la Romexpo, iar dupa ce le-am dat textul, a 2 a zi ni le-au si trimis :D .
Dar altceva vroiam sa intreb ... am auzit ca s-ar organiza la Craiova de catre Camera de Comert targ de nunti la Restaurantul Flora intre 20-22 februarie, stie cineva mai multe????
Hmm de asta nu stiu nimic dar ar fi super!

ancaandreea
26.02.2009, 16:21:53
cam cat costa o rochie la natalia?unde este atelierul?eu vreau o rochita de la maya dar o sa trec s p la natalia sa vad daca are altfel de materiale,pt ca rochia p care o vreau eu d la maya p alb nu are un material asa de frumos ca cea p ivory s eu as vrea ca rochita sa fie alba

ancaandreea
26.02.2009, 16:24:54
fetelor ma uitam cat mai este pana la nunta....se apropieeeeeeeee...spor la pregatiri pentru cele care mai au putin<:-P

ancaandreea
26.02.2009, 16:26:30
a fost targ de nunti la flora??????????

Rodica_d
26.02.2009, 16:43:41
a fost targ de nunti la flora??????????
Da a fost. Eu am trecut prin fata pe la Flora sambata, am auzit muzica da cum nu era nimic afisat nu am intrat =)).

Rodica_d
26.02.2009, 16:45:39
cam cat costa o rochie la natalia?unde este atelierul?eu vreau o rochita de la maya dar o sa trec s p la natalia sa vad daca are altfel de materiale,pt ca rochia p care o vreau eu d la maya p alb nu are un material asa de frumos ca cea p ivory s eu as vrea ca rochita sa fie alba
Rochita mea spre ex costa 1920 ron. Ceea ce mi-a placut la Natalia este ca iti alegi tu materialele si fie ca ai de unde alege, si toate sunt frumoase si deosebite. Cel mai bine ar fi sa te duci sa vorbesti cu ea. Magazinul ei este vis a vis de cocosul de aur, la Femina.

iulyanamoise
20.06.2009, 13:02:14
salutare tuturor miresicilor din craiova,
eu nu sunt din craiova dar anul acesta pe 26.09 vom avea nunta la rest.militar -salonul,,cafe bar,, si cununia religioasa la biserica sf.gheorghe.

imi puteti trimite si mie cateva poze cu acest salon si cateva pareri despre el?eu personal l-am vazut si au dat socrii mei un avans dar n prea stiu f mukte depre el.ast. un raspuns de la cele care ati facut nunta acolo.
mersi mult,iulia:*

adelinad2003
21.06.2009, 15:27:56
alisuka a facut acolo in salonul cafe-bar, nu prea a zis de bine de el da mai vorbeste cu ea , are si cateva poze in picasa

alisuka
27.06.2009, 17:30:47
Saraca de tine te compatimesc pt salonul cafe bar de rele iti zic cate vrei de bine mai putine,la pozele mele ai ceva poze cu salonul dar te asigur ca daca ai mai mult de 80 de invitatzi o sa va calcatzi in picioare la mine cu 78 si nici nu prea a fost loc de dans ,de furat fura la greu,aerul conditionat o sa va zica ca merge dar de fapt e un ventilator care nu se simte,,,bafta multa eu momentan nu am internet dar cand am ocazia intru si citesc emailurile!P.S PUPICI Adinutza mai vorbim!

cristinika25
07.07.2009, 20:43:11
fetelor,stiti cumva un make-up artist in Craiova? cineva care sa macheze cu produse profesioniste si sa aibe recomandari?

corynutzza
15.07.2009, 23:09:19
Buna....sunt corina si sunt o viitoare miresica de 2010......la restaurant europeca...si va astept aici sa vorbim.......voi cum stati cu pregatirile?pupici

giani_cainele
16.07.2009, 11:07:28
chiar nu stie nimeni sa imi spuna un salon bun de coafura si machiaj din craiova?m-am programat la As Fashion,fostul salon Marian Cotoi si nu stiu cum lucreaza pt ca nu sunt din localitate! va rog mult sa imi dati un raspuns!

corynutzza
23.07.2009, 20:16:29
Fetele va astept aici sa vorbim.....voi cum stati cu pregatirile?...eu am doar restaurantul si formatia.....pupici

alivconst
28.07.2009, 10:01:44
ce formatie de muzica ai?

adelinad2003
28.07.2009, 20:16:53
eu restaurant , formatie , foto , am dat comanda de verighete si am mai luat si cateva maruntisuri .

crisstinnaE
28.07.2009, 22:27:15
Fetele va astept aici sa vorbim.....voi cum stati cu pregatirile?...eu am doar restaurantul si formatia.....pupici

salut! si eu am nunta tot in 2010 si am tot resturantul si formatia. cat te a costat pe tine formatia? un fotograf bun puteti s ami recomndati ca nu mi am gasut inca:) ms

corynutzza
29.07.2009, 13:26:30
ce formatie de muzica ai?

Formatia se numeste top 5 si canta la restaurantul militar........eu am ascultato la nunta sorelei mele si au facut o atmosfera de vis......si pretul 1500 de euro....pe voi cat va costat formatia?pup

corynutzza
29.07.2009, 13:28:08
Acum sunt in cautare de fotograf......imi puteti recomanda unul bun...pup

anca02
29.07.2009, 16:57:16
Acum sunt in cautare de fotograf......imi puteti recomanda unul bun...pup

Eu am vorbit cu Daniel Popescu,mi-au placut foarte mult materialele lui si am hotarat sa-l iau pe el.Este un pic cam scump,dar la ce vreau eu e ok

corynutzza
29.07.2009, 20:30:48
Eu am vorbit cu Daniel Popescu,mi-au placut foarte mult materialele lui si am hotarat sa-l iau pe el.Este un pic cam scump,dar la ce vreau eu e ok

Cat costa si ce intra in pret?PUP

corynutzza
04.08.2009, 21:51:58

Buna...ti-ai schimbat cumva restaurantul?pup

corynutzza
18.08.2009, 18:19:47
Fetele voi ati inceput sa cumparati din bauturi?....eu astazi cumparai whisky/ul......voi o sa puneti sticlele pe masa ?eu luai J&B....voi ce ati cumparat?...pup

Sophyca
13.09.2009, 11:14:17
chiar nu stie nimeni sa imi spuna un salon bun de coafura si machiaj din craiova?m-am programat la As Fashion,fostul salon Marian Cotoi si nu stiu cum lucreaza pt ca nu sunt din localitate! va rog mult sa imi dati un raspuns!
Pentru cosmetica si machiaj iti recomand salonul MONIQUE (acolo ma machiez eu pt nunta mea - mi-am facut si unghii in gel - au produse profesioniste din paris si lucreaza super iar fetele sunt f f dragutze)- este in centru pe strada cu ADELAIDA cand mergi spre Biserica Madonna.
Coafura - aici ai mai multe optiuni - grafitti - sau mutat in REAL sau alte saloane gen JEUNESS

adelinad2003
13.09.2009, 11:49:02
Pentru cosmetica si machiaj iti recomand salonul MONIQUE (acolo ma machiez eu pt nunta mea - mi-am facut si unghii in gel - au produse profesioniste din paris si lucreaza super iar fetele sunt f f dragutze)- este in centru pe strada cu ADELAIDA cand mergi spre Biserica Madonna.
Coafura - aici ai mai multe optiuni - grafitti - sau mutat in REAL sau alte saloane gen JEUNESS

Cat te ajunge machiajul din ziua nunti la Monique ?

nicolpa
05.10.2009, 15:22:32
Tot asa si am inceput sa cumparam si noi,o sa luam cate o sticla.doua pe luna(*)

lali_laurik
14.10.2009, 15:33:39
Buna fetelor, si eu sunt o miresica de 2010. Una tare speriata:(

luiza20
08.11.2009, 16:59:51
buna fetelor si eu sunt o miresica de septembrie 2010, noi am dat acontu la restaurant , la fotograf si la lautari restul la anu credem k este prea devreme.

lali_laurik
10.11.2009, 23:31:31
buna fetelor si eu sunt o miresica de septembrie 2010, noi am dat acontu la restaurant , la fotograf si la lautari restul la anu credem k este prea devreme.
Iti dau un sfat mai ia si biserica si dupa poti sa stai linistita ;)

Adi2009
13.11.2009, 15:32:18
Buna,

Am si eu nunta la sfarsitul lui mai anul viitor la sala Maur, Minerva. Se pare ca decorarea salii costa 2000RON. Mi se pare un pic cam mult, in special pentru ca sala este destul de incarcate si nu iti trebuie multe docoratii.

Stie cineva ol alternativa si cam cat costa?

Multumens mult!

claudia112
18.11.2009, 17:33:43
Buna,

Am si eu nunta la sfarsitul lui mai anul viitor la sala Maur, Minerva. Se pare ca decorarea salii costa 2000RON. Mi se pare un pic cam mult, in special pentru ca sala este destul de incarcate si nu iti trebuie multe docoratii.

Multumens mult!
Uita-te acolo la servicii si furnizori, la agentii organizari nunti, si gasesti acolo mai multe informatii.

atreya
18.11.2009, 18:48:38
Buna fetele de 2010, si eu sunt cu voi....hai 2010 ;))

va pup

STEFANIA08
23.11.2009, 13:20:43
Buna,

Multumens mult!
Buna miresici de 2010.
Si eu sunt de-a voastra insa din alt judet,aproape de voi(olt)sper ca nu va suparati ca am scris si eu aici.Eu am nunta in septembrie 2010 si meniul meu este de 180-200 Ron,iar amenajarea salii este 52 mil lei.
Indraznesc sa va intreb pentru ca am o mare dilema referitor la formatia pe care o am eu :taraful din iancu jianu(sunt din craiova,seful formatiei este mitel dragulin)daca stiti ceva de ei,cum canta sunt buni?ati fost la o nunta cu ei ,v-au placut?astept raspusurile si sugestiile voastre.
Multumesc

corynutzza
23.11.2009, 19:39:12
Buna miresici de 2010.
Si eu sunt de-a voastra insa din alt judet,aproape de voi(olt)sper ca nu va suparati ca am scris si eu aici.Eu am nunta in septembrie 2010 si meniul meu este de 180-200 Ron,iar amenajarea salii este 52 mil lei.
Indraznesc sa va intreb pentru ca am o mare dilema referitor la formatia pe care o am eu :taraful din iancu jianu(sunt din craiova,seful formatiei este mitel dragulin)daca stiti ceva de ei,cum canta sunt buni?ati fost la o nunta cu ei ,v-au placut?astept raspusurile si sugestiile voastre.
Multumesc

Bine ati venit printre noi ....cu ce firma amenajezi sala?este din Craiova?pup

luiza20
28.11.2009, 20:50:49
Iti dau un sfat mai ia si biserica si dupa poti sa stai linistita ;)

Am fost si al biserica dar preotul ne-a sfatuit sa ne ducem prin martie sa vb cu el .

corina_teo
01.12.2009, 21:26:14
Buna miresici din 2010, sunt si eu din grupul vostru. Eu m-am hotart prin septembrie sa facem nunta, si am ales restaurantul, si biserica si lautarii, care sincer nici nu i-am auzit cum canta, dar au fost tata si barbatul sa i vada, si le-a placut. Am gasit si ceva verighete dar nu sunt asa sigura ca o sa raman la ele. Astept sa merg la targ la Bucuresti in februarie, poate cumpar ceva de pe acolo. Cu fotograful am vorbit de vreo cateva ori la telefon dar inca nu ne-am intalnit sa vedem dak ne convine sau nu. Si cam astea sunt pregatelile pana acum....

Va pup si bafta ...:*:*:*

STEFANIA08
08.12.2009, 14:14:42
Bine ati venit printre noi ....cu ce firma amenajezi sala?este din Craiova?pup

Nu am o firma ci amenajarea salii este facuta de cei de la restaurant...........

melinda21
08.12.2009, 14:28:11
Noi vom avea nunta in august si deaocamdata am rezervat sala, am vb cu fotograful si cameramanul si suntem in cautare de dj/formatie

cam atat am facut noi pana acum

andrea85
08.12.2009, 23:15:07
Noi vom avea nunta in august si deaocamdata am rezervat sala, am vb cu fotograful si cameramanul si suntem in cautare de dj/formatie

Buna fetelor!
Si eu sunt miresica de 2010<:-P Eu voi avea nunta in august, si pana acum am rezolvat sala, muzica, foto/video si cam atat. In decembrie vrem sa ne apucam de invitatii.Voi cum stati cu pregatirile?:)

oanafree
10.12.2009, 08:27:55

Buna! si eu o sa fiu miresica in 2010. am stabilit locatia, fotograful si formatia. Vroiam sa va intreb ce parere aveti de formatia de la restaurantul Craiova?

anca02
10.12.2009, 17:29:52
Buna fetelor!
Si eu sunt miresica de 2010<:-P Eu voi avea nunta in august, si pana acum am rezolvat sala, muzica, foto/video si cam atat. In decembrie vrem sa ne apucam de invitatii.Voi cum stati cu pregatirile?:)

Buna,

Avem restaurantul,lautarii,fotograful,rochita si pantofii de mireasa eu:))),bautura pentru doamne,acum in decembrie vrem sa luam whisky,in ianuarie o sa merg sa stabilesc ora la biserica si vrem sa luam verighetele.
De invitatii se ocupa fotograful meu,mi le va face el,asa ca nu mai am multe griji pentru la anu':):):)

Spor la pregatiri miresicilor>:D<

corynutzza
16.12.2009, 23:19:32
Buna fetelor!

Nu este cam devreme pt invitatii..eu cu 3 luni inainte le fac....mi se pare mult prea devreme..pup

andreyca_23
28.12.2009, 17:18:47
Buna miresicilor,ce faceti cum o duceti cu pregatirile? Eu am nevoie de voi sa ma ajutati va rog cu niste sfaturi,eu sunt plecata din tara de 10 ani si in 2011 vreau sa fac nunta in tara prin vara si cum nu am mai fost de 10 ani nu mai stiu cat costa o nunta,un meniu,ce am de facut si is pierduta in spatiu cu nunta si as vrea sa ma ajutati si sa imi spuneti ce am de facut sa imi arajez nunta.Eu sunt din Alba-Iulia iar iubitul meu e din Craiova si inca nu stim unde sa facem nunta pt ca nu stim unde iasa mai ieftin la el o la mine si as vrea sa imi zici unde e mai scump sa faci o nunta in craiova o in alba-iulia? cat costa inchiriatul restaurantului si ce avans trebuie lasat si cand? Eu vreau sa fac o nunta in jur de 80 de pers o poate mai putine nu stiu exact si as vrea sa stiu cat ma ajunge o nunta cu totul in romania in anul 2011? Voi ce credeti ca in 2011 o sa fie mai scumpe o nu nuntile ca in anii astia trecuti? Daca imi puteti spune va rog preturile in euro pt ca eu in bani romanesti nu ma prices cu ei cum nu am mai fost in tara si nu stiu valoarea lor! Va multumesc mult si va doresc numai bine!! :*

andreyca_23
06.01.2010, 12:19:18
Buna fetelor chiar nu ma poate ajuta nimenia sa imi zica unde e mai ieftin sa faci nunta in alba iulia sau in craiova?? asa dupa parerea voastra unde credeti ca restaurantele is mai ieftine?? va rog ajutatima ca nu stiu unde e mai bine sa fac nunta!!! ^:)^

alisuka
06.01.2010, 15:40:08
Buna si La Multi Ani eu cred ca in amandoua orasele iti iese la fel o cheltuiala aproximativa la cat este la ora actuala euro in tara pt 80 de persoane muzica si restaurant aranjat plus meniu normal plus foto te ajunge in jur la 10000 de euro!Dar se poate si mai simplu si mai ieftin si sigur iti iese frumos!>:D<

brebenika
14.01.2010, 00:47:06
buna fetelor! si eu voi fi miresica de 2010. Pe 21 august o sa am nunta..am gasit sala,formatia, fotograful , nasii :D . De restul pregatirilor ne vom ocupa cu o luna -doua inainte...pupici:*

brebenika
14.01.2010, 00:52:58
Buna! si eu o sa fiu miresica in 2010. am stabilit locatia, fotograful si formatia. Vroiam sa va intreb ce parere aveti de formatia de la restaurantul Craiova?

te referi la gabi ehorovici?

oanafree
14.01.2010, 08:49:52
te referi la gabi ehorovici?
buna! il cheama laurentiu p.... nu mai stiu numele de familie. eu i-am auzit la un chef, dar la nunta nu i-am vazut niciodata

oanafree
14.01.2010, 08:52:49
Buna fetelor chiar nu ma poate ajuta nimenia sa imi zica unde e mai ieftin sa faci nunta in alba iulia sau in craiova?? asa dupa parerea voastra unde credeti ca restaurantele is mai ieftine?? va rog ajutatima ca nu stiu unde e mai bine sa fac nunta!!! ^:)^
buna! incearca la prestige pt ca mai fac o sala noua sau la hanul doctorului

Criztiana
15.01.2010, 04:01:11
:bye_04: Miresica 2010!!! <:-P <:-P

adelinad2003
15.01.2010, 13:05:08

Pai nu te poate ajuta nimeni pentru ca nu avem de unde sa stim cum sunt preturile in Alba Iulia , noi putem doar sa iti spunem cum sunt preturile aici si apoi hotarasti u

grace006961
16.01.2010, 12:33:12

prestige este un restaurant ghinionist

flowerpower
16.01.2010, 12:50:47
De ce spui asta?

oanafree
17.01.2010, 19:56:18
eu stiam ca nu e bine sa faci nunta in post grace (claudia)

grace006961
17.01.2010, 20:03:24
D-na doctor, in prima prezentare nunta ta a fost pe 31 /01/2000????? emotii ce sa faci, eu o fac in post.

grace006961
17.01.2010, 20:05:08
daca esti singura suna-ma

grace006961
26.01.2010, 22:41:36
Ai calendarul ortodox sau catolic ? invata sa citesti un calendar. Ai terminat MIRESICA - MEDIC cu zugravelile si cu smotRUL ?

thesame
30.01.2010, 10:10:45
buna fetelor
am si eu nunta in septembrie anul acesta
voi cum stati cu pregatirile?

apropo, aveti idee daca in craiova exista magazine de rochii de mireasa pentru inchiriat? mie mi-ar placea sa o inchiriez de undeva pt ca nu stau prea bine cu spatiul de depozitare, plus ca dupa aceea nu am ce sa mai fac cu ea.

va multumesc!

bellame
30.01.2010, 23:16:02
buna fetelor

apropo, aveti idee daca in craiova exista magazine de rochii de mireasa pentru inchiriat? mie mi-ar placea sa o inchiriez de undeva pt ca nu stau prea bine cu spatiul de depozitare, plus ca dupa aceea nu am ce sa mai fac cu ea.

va multumesc!
nu cred ca exista in craiova, sigur e in bucuresti

bellame
30.01.2010, 23:16:37
nu cred ca exista in craiova, sigur e in bucuresti
sau poate cine stie au la teatru, stiu ca inchiriau diverse costume

grace006961
16.02.2010, 21:53:08
Sala ta cate locuri are ?

pile
11.03.2010, 01:07:04
buna fetelor

va multumesc!
avem nunta in aceasi zi!\:D/\:D/\:D/

stefa
15.03.2010, 23:35:33
buna sunt ilona si eu ma aflu in situatia ta.....si trebe sa fi tare...

stefa
15.03.2010, 23:39:29
buna va rog frumos daca ma poate ajuta si pe mine cineva .Am nunta la restaurant Niagara daca..aveti poze...pareri despre restaurant va rog contactati ma la adresa de mes ilonuta_ilonuta

carmenitza
17.03.2010, 16:22:42
Buna fetelor,
In sfarsit ma marit #-o . Va rog sa ma scuzati, dar sunt noua printre voi, si parca nu ma prea impac cu gandul sa fiu o viitoare femeie maritata, ce sa mai zic de viitoare mamica. Nu prea stiu ce se vb pe aici, dar sper sa pricep repede, mai ales ca ma veti ajuta si voi, sper. Astept sfaturi si indemnuri la ce trebuie facut inaintea nuntii, cu toate cele, pregatiri ..., iar eu poate va voi ajuta, in limita cunostintelor mele, cu sfaturi furate de la cei care au facut acest pas spre o familie fericita. astept sa imi raspundeti si sa avem subiecte cat mai interesante. Va pup!

flowerpower
17.03.2010, 17:55:46
Buna fetelor,
In sfarsit ma marit #-o . Va rog sa ma scuzati, dar sunt noua printre voi, si parca nu ma prea impac cu gandul sa fiu o viitoare femeie maritata, ce sa mai zic de viitoare mamica. Nu prea stiu ce se vb pe aici, dar sper sa pricep repede, mai ales ca ma veti ajuta si voi, sper. Astept sfaturi si indemnuri la ce trebuie facut inaintea nuntii, cu toate cele, pregatiri ..., iar eu poate va voi ajuta, in limita cunostintelor mele, cu sfaturi furate de la cei care au facut acest pas spre o familie fericita. astept sa imi raspundeti si sa avem subiecte cat mai interesante. Va pup!
O intrebare: de ce ai setat la biserica trei ierarhi?

geogeovoica
17.03.2010, 18:49:24
buna.sunt noua pe aici insa va urmaresc din umbra de ceva timp...imi spuneti si mie cate ceva de prestige,sala mica. nunta este anu acesta.am niste emotii de nu dorm noapte:D

stefannya
05.05.2010, 11:56:20
buna.sunt noua pe aici insa va urmaresc din umbra de ceva timp...imi spuneti si mie cate ceva de prestige,sala mica. nunta este anu acesta.am niste emotii de nu dorm noapte:D

stai linistita,nu esti singura...depinde ce vrei sa stii in legatura cu aceasta sala.si eu tot in sala mica am nunta...eu ti am mai lasat un p m.l ai primit?:*

danadanutza
06.05.2010, 19:31:09
sa speram totusi ca nu este ghinionist
si eu fac la prestige si nu as vrea sa se intample ceva
va pup fetelor

danadanutza
06.05.2010, 19:32:33
si eu tot in sala mica am nunta, in 22 mai
dupa voi veni cu detalii
te pup:*

danadanutza
06.05.2010, 19:34:29
De Streta ce imi puteti spune si mie fetelor?
Multumesc anticipat!

carcotasa01
28.05.2010, 12:16:50
Eu o sa fac la Perinita .... mai sunt miresici care fac acolo?
va pup pe toate
sa fie intr-un ceas bun :*

corynutza25
05.06.2010, 20:23:33
Buna! Nu ar trebui sa se faca un subiect pe forum cu miresicile din craiova care vor sa-si vanda rochiile de mireasa? Cred ca le-ar vinde mai repede si ar fi mai usor pt celelalte care vor sa cumpere dar poate nu au nici banii necesari si nici timp sa mearga in alte judete....Ce ziceti?

cllaudytza
05.06.2010, 23:20:17
Buna! Nu ar trebui sa se faca un subiect pe forum cu miresicile din craiova care vor sa-si vanda rochiile de mireasa? Cred ca le-ar vinde mai repede si ar fi mai usor pt celelalte care vor sa cumpere dar poate nu au nici banii necesari si nici timp sa mearga in alte judete....Ce ziceti?

poti sa deschizi tu un topic cu acest subiect..:D:*

ingerashscump
20.06.2010, 11:26:14
Buna , Miresici, imi puteti spune si mie cateva saloane de coafura si de machiaj din Craiova? Inca nu mi-am gasit coafeza si in august va avea loc marele eveniment mult asteptat. Cam cat dureaza sa se faca o coafura de miresica , am auzit ca 3 ore , asa o fi...

giani_cainele
25.06.2010, 15:53:53
Pot sa iti spun cu mult drag ca desi sunt mai pretentioasa din fire in cazul unor evenimente unice in viata,am fost multumita de machiajul facut la salonul Monique din Craiova,nu conteaza care fata,toate sunt pricepute,iar la coafura Radu Badea tot in Craiova

Silvyuta
10.08.2010, 13:37:37
De Streta ce imi puteti spune si mie fetelor?
Multumesc anticipat!
Buna,
De formatia Streata numai lucruri bune am de spus, sunt putin aroganti, dar ca artisti sunt ok. Mie personal nu imi place Mirela Zisu, in rest sunt ok

alisuka
15.08.2010, 17:14:17
Se zicea ca ar fi cel mai bun dar acum sunt diverse opinii si nu este scris bine :-p

bogdaly
14.09.2010, 12:00:51
Din pacate pentru cele care vor sa se aranjeze pt ziua nuntii la Jeunesse, am o veste proasta provenita din propria experienta. La fel am crezut si eu anul trecut, atunci cand, la fel ca si voi, cautam si experiementam pt ziua cea mare, cum ca acel salon este cel mai potrivit pt cerintele mele.
Am vrut si eu sa imi satisfac un capriciu si anume, unghii cu gel. A costat ft scump, iar rezultatul...crec ca era mai bine daca o puneam pe o pustoaica de 5 ani sa imi faca gelul.
Apoi machiajul...pffff...la fel, scump si nepotrivit. Si culmea, eu chiar stiu sa ma machiez, dar am zis ca pt ziua cea mare ma las pe mana unei profesioniste. Aiurea!
Parul mi l-a aranjat insasi patroana care are tariful cel mai cel dintre toate fetele de acolo, iar rezultatul....nu pot spune ca a fost dezastru, insa se putea si mai bine.
Eu, una, regret ca m-am lasat pe mana lor.
Probe am facut doar pt par si mi-au placut, desi ea zicea ca atunci cand ma va aranja in ziua nuntii va iesi mult mai bine.
Nu vreau sa descurajez ci doar sa informez din propria experienta, poate voi veti avea noroc si va iesi cum va doriti, si oricum, e chestiune de gusturi si pretentii pana la urma.

roshkata_camy
07.11.2010, 10:27:20
Buna fetele,
A facut cineva nunta la restaurantul Niagara sau Simplon? Ma puteti ajuta cu niste informatii despre ei? As vrea sa-mi schimb restaurantul deoarece este ccam mica sala si nu avem loc pentru jucat si cum eu am niste rude care joaca non-stop........Ajutorrrrrrrrr^:)^^:)^^:)^

andreyca
20.11.2010, 03:50:27
Buna fetelor,a facut cineva nunta la restaurantul Euphoria o ati fost la nunti acolo? As dori sa imi fac nunta acolo si as vrea sa stiu pareri si impresi despre acest restaurant..eu sunt plecata din tara si nu cunosc aces restaurant de acea am nevoie de multe detali si pareri.Cum este mancarea acolo,daca pentru aranjatul sali se ocupa ei,daca e scump sa faci nunta la ei si multe alte detali.Va multumesc anticipat!>:D<:x

alisuka
21.11.2010, 00:21:39
Restaurantul e dragutel am fost la o cafea acolo si e mai jos de gradina botanica cred ca stiai asta de cam 80 de pers e super ,a fost o miresica pe aici care a avut nunta acolo dar nu a intrat demult!:*

andreyca
30.11.2010, 02:20:40
Multumesc mult...astept si alte pareri de restaurantul Euphoria....

strengarita_22
03.01.2011, 21:55:01
Buna fetelor,sunt noua aici si sper sa ma ajutati si pe mine cu unele lucruri pt ca sunt pe dinafar aproape cu tot :) eu sunt plecata din tara si sincer imi fac nunta singura fara nici un ajutor nici financiar nici moral..prob e ca sunt fara experienta in acest domeniu,nu am fost la nunti si nici nu stiu cam cum merge treaba organizarea nunti si as dori sa ma puteti ajuta in privinta asta..cu foarte mult greu am gasit restaurantul,apoi muzica,biserica si mai lipseste foto si video...pana aici totul ok prob mea incepe de acuma ca nu stiu dupa ce termin si cu foto-video ce am de facut??? Nu stiu restul lucrurilor care trebuie cumparate si ce anume si as dori sa imi dati o mana de ajutor in privinta asta si sa imi spuneti ce trebuie sa fac acuma si ce mai trebuie sa cumpar si ce am de facut mai exact si cand ar trebui sa ma apuc de restul pt a termina la timp cu toate...nunta mea va fi pe data de 18 sept duminica mai e putin timp pana atunci si nu am facut nimika aproape si nici nu stiu ce am de facut acuma pt ca sunt singura aici unde stau si nu pot cere ajutor nimanui :( sunt disperata si caut pe cineva sa ma ajute si sa ma lumineze in privinta asta..Va multumesc din suflet si sper sa ma puteti ajuta!^:)^@};-:*

ella_laura
03.01.2011, 22:09:40
bine ai venit! stai linistita ca usor usor vei rezolva totul.iti atasez cateva chestii care sper sa te ajute.

LISTA NUNTA
1. PROGRAMARI/ AVANS
restaurant -
DJ
fotograf
cameraman
biserica + cor
primarie
cazare - rude

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
place card -
guest book -
verighete -
pernita pt verighete-
pahare miri+nasi -
casuta de bani -
cosulet cocarde -
cosulete petale+ confetti-
cocarde invitati -
tun confetti/ artificii –
tort, petale artif.-
cadou pt nasi -
MIREASA
rochie de mireasa - pantofi
lenjerie
bijuterii
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta
ciorapi -banda adeziva + schimb

MIRELE
costum mire
pantofi
camasa
butoni
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista

PRIMARIE
sampanie
piscoturi
pahare unica folosinta
servetele
prajituri, pateuri
confetti+ petale+orez
rochita cununie+ acesorii

BISERICA
vin
piscoturi
stalpisori cu voal -
porumbei -
confetti+ petale+orez-
bomboane
masina de epoca -

RESTAURANT
meniuri –
tort + artificii -
fructe
alune, fistic, crantzanele
fursecuri si prajiturici
bauturi alcoolice
suc
apa minerala
plata chelneri
baloane+ confetti -
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni -
perdea lumini
fantana cioco -
FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori
aranjament prezidiu+ mese
cocarde miri+ nasi+ parinti

PREGATIRI NUNTA - MIRI
curs de dans- sa vedem
analize medicale pt civila
acte (dosar pt civila)
coafat mireasa + proba
manichiura
pedichiura
machiaj
tuns& ferchezuit - mire

Faurica
04.01.2011, 14:25:06
bine ai venit! stai linistita ca usor usor vei rezolva totul.iti atasez cateva chestii care sper sa te ajute.

LISTA NUNTA
1. PROGRAMARI/ AVANS
restaurant -
DJ
fotograf
cameraman
biserica + cor
primarie
cazare - rude

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
place card -
guest book -
verighete -
pernita pt verighete-
pahare miri+nasi -
casuta de bani -
cosulet cocarde -
cocarde invitati -
tort, petale artif.-
cadou pt nasi -
MIREASA
lenjerie
bijuterii
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta

MIRELE
costum mire
pantofi
camasa
butoni
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista

PRIMARIE
sampanie
piscoturi
pahare unica folosinta
servetele
prajituri, pateuri
confetti+ petale+orez

BISERICA
vin
piscoturi
stalpisori cu voal -
porumbei -
confetti+ petale+orez-
bomboane
masina de epoca -

RESTAURANT
meniuri –
tort + artificii -
fructe
fursecuri si prajiturici
bauturi alcoolice
suc
apa minerala
plata chelneri
baloane+ confetti -
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni -
perdea lumini
fantana cioco -
FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori

PREGATIRI NUNTA - MIRI
curs de dans- sa vedem
acte (dosar pt civila)
coafat mireasa + proba
manichiura
pedichiura
machiaj
tuns& ferchezuit - mire

Foarte utila lista ta :*

ella_laura
04.01.2011, 18:49:06
Foarte utila lista ta :*
Ms, tot de aici dupa miresici am luat-o.:)

strengarita_22
04.01.2011, 23:17:16
Iti multumesc mult de tot pt lista care ai scriso aici...cred ca o sa imi prinda foarte bine lista asta mai ales ca sunt foarte pierduta in acest lucru si nu stiu cam ce am de facut...sper sa ma pot descurca si sa le pot face pe toate singura si la timp..iti multumesc inca o data esti o scumpa!:*

ella_laura
05.01.2011, 11:39:53
ma bucur ca iti este utila.lista e lunga,dar acum depinde si de ce iti doresti la nunta si ce fel de nunta iti doresti.pentru inceput rezeva restaurantul,formatia,foto si video.apoi va ocupati de verighete,de rochie,costume,incaltaminte,de rezevari pt machiaj si coafor.gandeste-te pe ce culoare vrei nunta sau alte detalii si ia legatura cu firma de decoratiuni pt nunta.si lista continua.pt orice poti intreba aici.pupici!!!

andreyca
08.01.2011, 02:19:11
Buna miresicilor,am si eu o nelamurire cu bani la nunta..cum sunt plecata de multi ani din tara habar nu stiu cum mai merge darul la nunti si mai ales in parte Craiovei..pt ca stiu ca in fiecare parte se da diferit nu este diferenta mare dar ori cum se observa.As dori sa stiu mai exact oare cat se da la nunti anul asta de pereche? Eu sunt cam speriata in legatura cu asta pt ca la mine is cateva lucruri care nustiu daca o sa imi iese bine dar asta e..cum mam bagat acuma trebuie sa continui :-p prob e ca eu fac nunta in Craiova la Grant Sala si am in jur de 80 de pers daca o sa vina toti daca nu mai putini.... meniul e de 160roni fara bautura inclusa decat mancarea si atata pe deasupra de asta aproape toti invitati nu sunt din Craiova oras sunt de la sat si imi e frica sa nu ies pe minus cu nunta mai ales la restaurant :( E ceva complicat pt ca eu sunt din Alba plecata in afara de 10 ani si nunta o fac in Craiova la iubitul meu dar nici el nu e din oras ci de la sat mai exact din satul de unde vin toti invitati si cum mie nu imi place la tara si am vrut la oras sa fac nunta acum trebuie sa chem pe toti de la sat la oras...In fine cred ca vam ametit cu toata istoria asta...prob e ca as vrea sa stiu cam cat se da la nunta de pereche sa pot sa imi fac un calcul sa stiu la ce trebuie sa ma astept si sa ma apuc daca nu sa pun bani deoparte in cazul ca trebuie sa mai scot din buzunar :D Sper ca ma puteti ajuta! Multumesc anticipat!!:x

adry32
08.01.2011, 02:31:21
Buna miresicilor,am si eu o nelamurire cu bani la nunta..cum sunt plecata de multi ani din tara habar nu stiu cum mai merge darul la nunti si mai ales in parte Craiovei..pt ca stiu ca in fiecare parte se da diferit nu este diferenta mare dar ori cum se observa.As dori sa stiu mai exact oare cat se da la nunti anul asta de pereche? Eu sunt cam speriata in legatura cu asta pt ca la mine is cateva lucruri care nustiu daca o sa imi iese bine dar asta e..cum mam bagat acuma trebuie sa continui :-p prob e ca eu fac nunta in Craiova la Grant Sala si am in jur de 80 de pers daca o sa vina toti daca nu mai putini.... meniul e de 160roni fara bautura inclusa decat mancarea si atata pe deasupra de asta aproape toti invitati nu sunt din Craiova oras sunt de la sat si imi e frica sa nu ies pe minus cu nunta mai ales la restaurant :( E ceva complicat pt ca eu sunt din Alba plecata in afara de 10 ani si nunta o fac in Craiova la iubitul meu dar nici el nu e din oras ci de la sat mai exact din satul de unde vin toti invitati si cum mie nu imi place la tara si am vrut la oras sa fac nunta acum trebuie sa chem pe toti de la sat la oras...In fine cred ca vam ametit cu toata istoria asta...prob e ca as vrea sa stiu cam cat se da la nunta de pereche sa pot sa imi fac un calcul sa stiu la ce trebuie sa ma astept si sa ma apuc daca nu sa pun bani deoparte in cazul ca trebuie sa mai scot din buzunar :D Sper ca ma puteti ajuta! Multumesc anticipat!!:x
buna...of...cam greu cu invitatii de la tara...eu am avut cativa , a fost o familie care a dat 100 de euro in cazul in care meniul m-a costat 170 de pers fara bautura, fructe...etc, in general se dadeau 7-8 mil, insa cei de latara...cam greu...nu vreau sa te sperii ci doar sa te pun in garda...sa ai o nunta frumoasa...pup

adry32
08.01.2011, 02:35:40

LISTA NUNTA

1. PROGRAMARI/ AVANS
restaurant -
DJ
fotograf
cameraman
biserica + cor
primarie
cazare - rude

CUMPARATURI DIN TIMP:
invitatii
marturii
place card -
guest book -
verighete -
pernita pt verighete-
pahare miri+nasi -
casuta de bani -
cosulet cocarde -
cocarde invitati -
tort, petale artif.-
cadou pt nasi -
MIREASA
lenjerie
bijuterii
voal
accesorii pt par
gentuta
jarteluta

MIRELE
costum mire
pantofi
camasa
butoni
lavaliera
curea
ciorapi
lenjerie
batista

PRIMARIE
sampanie
piscoturi
pahare unica folosinta
servetele
prajituri, pateuri
confetti+ petale+orez

BISERICA
vin
piscoturi
stalpisori cu voal -
porumbei -
confetti+ petale+orez-
bomboane
masina de epoca -

RESTAURANT
meniuri –
tort + artificii -
fructe
fursecuri si prajiturici
bauturi alcoolice
suc
apa minerala
plata chelneri
baloane+ confetti -
huse scaune+mese
lumanari-decoratiuni -
perdea lumini
fantana cioco -
FLORI
buchet cununie civila
buchet mireasa
buchet nasa
buchete domnisoare
aranjament lumanari
aranjamente masini
arcada de flori

PREGATIRI NUNTA - MIRI
curs de dans- sa vedem
acte (dosar pt civila)
coafat mireasa + proba
manichiura
pedichiura
machiaj
tuns& ferchezuit - mire
bravo laura:) pup

ella_laura
08.01.2011, 02:56:21
Ms.si eu te pup! mai e putin si vine nunta...6 luni!!! incep sa intru la foc automat.deja am trimis mail la scolile de dans din craiova sa-mi spuna preturile pt cursuri si o pereche de dansatori.ce sa mai,trebuie sa punem la punct toate detaliile.
p.s. nu stiu daca te-am mai intrebat,asa ca intreb acum,ce salon pt coafat si machiaj imi recomanzi din craiova?eu sunt din bals si habar n-am.tot ce am facut pana acum am aflat dupa net(traiasca miresici.ro),de la voi miresicile si am inceput sa dau mail-uri si telefoane.asa ca,ma bazez in continuare pe voi.
pupici

ralucasweet
08.01.2011, 09:01:59

O sa te ajut si eu cu cateva informatii desi nu sunt din Craiova, sunt din Slatina.Trebuie sa fii pregatita cu bani de la tine pt achitarea meniurilor pt k in general oamenii de la tara nu stiu cat costa un meniu la restaurant sau ce cheltuieli implica. Incearca sa ai o suma de bani micutza in caz de un lucru neplacut cum ar fi cel descris mai sus, in care o familie iti da 100 de euro si tu dai pe meniu tot 100 de euro pt doua persoane. Nunta e o loterie....in zilele noastre. Sper sa avem nunti frumoase si sa nu ne stresam din cauza banilor in noaptea nuntii.

Paduroiuelena
08.01.2011, 15:35:05
Un lucru fff. important - la Primarie doi martori cu buletinul .
Si la Biserica - certificatul de casatorie - fara el nu va casatoreste popa.
La restaurant
- numere pentru mese - ajuta ff. mult la organizarea salii ( si liste ptr. parinti cu organizarea salii)
- hostess la intrare - ptr. nuntile mari - ajuta foarte mult
- sau sevalet la intrare

clau_
10.01.2011, 09:27:04

Pentru orice eventualitate eu cred ca trebuie sa ai niste banuti pregatiti in plus; si noi vom aveam parte din invitati oameni de la tare, care nu stiu exact nici cat costa meniul si poate nici daca ar sti nu ar avea de unde sa iti dea atatia bani (dar poate asa ar refuza si nu ar mai veni). Noi am zis ca atunci cand o sa stim exact cati vin de la tara (si din partea socrilor si din partea alor mei), o sa incercam sa avem dinainte pregatiti banii pentru meniurile lor, ca nu as vrea sa ma trezesc in dimineata nuntii cerand bani cu imprumut sa achit restaurantul.
Bafta si sa nu ai probleme la nunta

alisuka
10.01.2011, 15:59:23
Cum spunea si miresica dinainte nu vreau sa te sperii dar pune cevea deoparte caci invitatzii de la sat nic iodata nu iti vor acoperii meniul asta in cazul ca vin la oras la restaurant ,caci multi zic ca nu pot lasa casa singura ,animalele,copii,batranii,nu au unde dormi la oras etc!:*Bafta si sper ca tot sa iti iasa bine!

b_ylona_e
13.01.2011, 20:21:00
Buna seara, bine v-am gasit, voi fii si eu anul asta miresica :)

alisuka
14.01.2011, 13:37:03
Bine ai venit vrem mai multe detalii!:">

Denissse
19.01.2011, 12:06:14
Buna fetelor, in vara asta fac nunta si in sfarsit m-am decis sa incep pregatirile. :"> Peste doua saptamani incepe alergatul la proba de rochii . Sfaturi pe unde sunt materiale bune si frumoase?

lauramaria5
19.01.2011, 17:02:38
Bine ai venit vrem mai multe detalii!:">

Alisuka printesa ta ce face? e tot la mami in burtica sau o tii in brate deja?:*

alisuka
20.01.2011, 13:14:31
Reginutza mea:">tot la mami in burtica se pare ca nu vrea sa iasa decat fortata pana la urma!:*

sabinastaicu
20.01.2011, 18:08:16
Hello! Eu am nunta pe 4 iunie anul acesta si mi-am luat rochita de mireasa. E de la Maya Fashion, prima rochita d pe site-ul lor, colectia 2011. Pe site e pe crem, iar eu mi-am luat-o pe alb. Super frumoasa! O ador!

alisuka
21.01.2011, 14:03:56
O adevarata printesa sa o porti sanatoasa si iubita pana la adanci batranetzi!:*

corynutzza
22.01.2011, 13:45:20
Hello! Eu am nunta pe 4 iunie anul acesta si mi-am luat rochita de mireasa. E de la Maya Fashion, prima rochita d pe site-ul lor, colectia 2011. Pe site e pe crem, iar eu mi-am luat-o pe alb. Super frumoasa! O ador!

Foarte frumoasa rochita.Si tie iti vine foarte bine.Sa o porti sanatoasa, si iubita.pupici

rafaelaA
22.01.2011, 22:36:38
Si eu sunt miresica in august si i-mi doresc o rochie stil printesa ca a ta . Este frumoasa si iti vine bine .O sa trec si eu sa vad rochiile la Maya.

irinuca16
23.01.2011, 18:13:34
Buna fetelor, in vara asta fac nunta si in sfarsit m-am decis sa incep pregatirile. :"> Peste doua saptamani incepe alergatul la proba de rochii . Sfaturi pe unde sunt materiale bune si frumoase?

Pai mie imi plac cele de la Natalia Vasiliev, Maya Fashion, dar daca te duci la targul de nunti din februarie sigur iti faci o idee.

rafaelaA
24.01.2011, 11:49:36
Pai mie imi plac cele de la Natalia Vasiliev, Maya Fashion, dar daca te duci la targul de nunti din februarie sigur iti faci o idee.

Cand e targ in Craiova ?Pe cat februarie?

irinuca16
24.01.2011, 18:10:27
Targul de nunti de la Craiova, va fi pe 18,19,20 februarie la Teatrul National.

rafaelaA
26.01.2011, 22:20:26
Targul de nunti de la Craiova, va fi pe 18,19,20 februarie la Teatrul National.

Știi dacă la târg participa si alte firme din alte orașe . ? Eu vreau sa dau comanda de rochie in perioada reducerilor dar parca mă tem ca o sa vad si altceva la targ.

Denissse
28.01.2011, 09:47:46
Buna, am vazut niste modele foarte dragute la Maya si la Natalia pe net si ma voi duce cat de curand sa si probez. Imi place modelul M0911 si sper sa mi se potriveasca.

rafaelaA
28.01.2011, 11:28:21
Buna, am vazut niste modele foarte dragute la Maya si la Natalia pe net si ma voi duce cat de curand sa si probez. Imi place modelul M0911 si sper sa mi se potriveasca.

Si eu tot La cele doua am probat si nu m-am hotărât încă dar o sa astept târgul de La Craiova si după mă decid.

rafaelaA
28.01.2011, 11:33:41

Materiale bune si frumoase numai la Natalia si Maya am văzut . Eu am probat multe rochii si materialele mi sau părut La fel de bune La ambele!!.

irinuca16
28.01.2011, 12:52:13
Știi dacă la târg participa si alte firme din alte orașe . ? Eu vreau sa dau comanda de rochie in perioada reducerilor dar parca mă tem ca o sa vad si altceva la targ.

Cred ca vor participa. Mergi la targ si convinge-te!

rafaelaA
28.01.2011, 15:08:23
buna miresici din craiova!!!sunt noua pe aici si sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra:)...eu sunt o miresica de iulie:D!!!sper sa ne intalnim destul de des si sa discutam cat mai multe avand in vedere sa suntem din acelasi oras...poate chiar o sa ne ajutam:)...spor la pregatiri!!!

Bine ai venit;;)Ne bucurăm ca avem miresici noi printre noi. Spor la miresit:*

rafaelaA
28.01.2011, 15:10:13
Cred ca vor participa. Mergi la targ si convinge-te!

O sa meeeerg!!!

LauraCraiova
11.02.2011, 10:55:55

Buna!Eu sunt Laura si am nunta in sept .Intr-adevar rochita ta este foarte draguta,am fost si eu la Maya F dar nu mi-a placut nimic,erau foarte incarcate,in schimb a ta este super draguta.Imi spui si mie te rog cat a costat?Mersi.

irinuca16
13.02.2011, 13:52:21
Apropos de Maya Fashion ( nu vreau sa fiu stresanta) dar isi alnseaza sambata 19 februarie la ora 16 :00 in foaierul Teatrului National noua colectie de rochii de mireasa - 2011- am gasit pe facebook:). Va fi prezenta si Natalia Vasiliev cu cateva modele ( pentru cine este fan)

rafaelaA
16.02.2011, 21:11:56
Apropos de Maya Fashion ( nu vreau sa fiu stresanta) dar isi alnseaza sambata 19 februarie la ora 16 :00 in foaierul Teatrului National noua colectie de rochii de mireasa - 2011- am gasit pe facebook:). Va fi prezenta si Natalia Vasiliev cu cateva modele ( pentru cine este fan)

Cred ca va fi interesant . Eu voi fi prezenta .<:-P

bubumik
18.02.2011, 19:40:11
Cred ca va fi interesant . Eu voi fi prezenta .<:-P

Ai fost la Targ?????? A fost cineva la targ?????

dodytzel
24.02.2011, 16:24:57
Buna.Va urmaresc de mult timp discutiile, insa este prima data cand va scriu. Ma intereseaza si pe mine ceva recomandari pentru coafura si machiaj.Daca puteti sa-mi impartasiti din experientele sau sfaturile voastre va ascult cu mare drag.

chochi
24.02.2011, 22:21:15
Ai fost la Targ?????? A fost cineva la targ?????
Am fost si eu la targul din wekend .Parerea mea ca a fost foarte foarte naspa .Nu aveai ce sa faci in 20 minute am plecat . Am tras o tura si prin magazinele de pe lipscani , din unele nu stiam cum sa plec mai repede .Singurul unde am stat mai mult a fost Maya Fashion pe lipscani .Rochiile maya mi-au placut si natalia vasiliev .Am probat la natalia o rochie sirena draguta dar nu ma avantajeaza stilul si la maya una A- line . Vreau sa dau comanda dar sunt inca confuza.Reducerile din cele doua magazine sunt tentante si trebuie sa ma hotarasc pana luni cel tarziu.^:)^

bubumik
26.02.2011, 10:05:39
Am fost si eu la targul din wekend .Parerea mea ca a fost foarte foarte naspa .Nu aveai ce sa faci in 20 minute am plecat . Am tras o tura si prin magazinele de pe lipscani , din unele nu stiam cum sa plec mai repede .Singurul unde am stat mai mult a fost Maya Fashion pe lipscani .Rochiile maya mi-au placut si natalia vasiliev .Am probat la natalia o rochie sirena draguta dar nu ma avantajeaza stilul si la maya una A- line . Vreau sa dau comanda dar sunt inca confuza.Reducerile din cele doua magazine sunt tentante si trebuie sa ma hotarasc pana luni cel tarziu.^:)^

Mie mia placut prezentarea de moda Maya . Rochiile erau absolut superbe . =P~

roxmar23
26.02.2011, 13:45:40
Mie mia placut prezentarea de moda Maya . Rochiile erau absolut superbe . =P~
buna si mie mi-au placut foarte mult rochiile de la maya,si am avut si ocazia sa port una dintre ele chiar la prezentare pt k a avut nevoie d-na care este patroana la maya de inca o fata si eu fiind machiata si aranjata pt k eram la standul unui hair studio m-a rugat sa ii [prezint si ei o rochie:D...intr-adevar rochiile au fost frumy atat cele de la prezentare cat si cele de la standul lor pt k erau chiar in dreptul meu si le-am studiat muult;;)..cred ca si eu o sa mi-o iau tot la ei...pentru ca am probat o rochie duminica cand era mai liniste si mi-a placut cum imi venea:D(mai ales ca mi-a placut foarte mult coafura pe care am avut-o duminica:D)

chochi
26.02.2011, 23:45:03
buna si mie mi-au placut foarte mult rochiile de la maya,si am avut si ocazia sa port una dintre ele chiar la prezentare pt k a avut nevoie d-na care este patroana la maya de inca o fata si eu fiind machiata si aranjata pt k eram la standul unui hair studio m-a rugat sa ii [prezint si ei o rochie:D...intr-adevar rochiile au fost frumy atat cele de la prezentare cat si cele de la standul lor pt k erau chiar in dreptul meu si le-am studiat muult;;)..cred ca si eu o sa mi-o iau tot la ei...pentru ca am probat o rochie duminica cand era mai liniste si mi-a placut cum imi venea:D(mai ales ca mi-a placut foarte mult coafura pe care am avut-o duminica:D)

Eu am fost azi sa mai probez si sa stabilesc ultimele detalii referitoare la rochia mea si am gasit magazinul inchis, erau plecati la un targ in Bucuresti.Sper ca reducerea din februarie mai e valabila si luni ?

LauraCraiova
28.02.2011, 12:04:27
[QUOTE=LauraCraiova;3970345]Buna!Eu sunt Laura si am nunta in sept .Intr-adevar rochita ta este foarte draguta,am fost si eu la Maya F dar nu mi-a placut nimic,erau foarte incarcate,in schimb a ta este super draguta.Imi spui si mie te rog cat a costat?Mersi.[/QU
Salut!mi-a placut atat de mult rochita ta incat mi-am luat-o si eu,tot pe alb sper sa imi raspunzi sa mai vorbim despre mai multe.Laura.

roxmar23
01.03.2011, 20:37:42
Eu am fost azi sa mai probez si sa stabilesc ultimele detalii referitoare la rochia mea si am gasit magazinul inchis, erau plecati la un targ in Bucuresti.Sper ca reducerea din februarie mai e valabila si luni ?
buna!ai gasit deschis ce ai facut cu rochia?si eu trecut joi pe acolo si la fel era inchis ca erau deja la bucuresti si din pacate nu am mai ajuns sa probez...dar vin inapoi in craiova joi sear si sper ca sambata sau duminca sa am timp sa vad ce este prin magazinele de pe lipscani...:D:)spor la miresit...va pup

roxmar23
01.03.2011, 20:50:13
buna!ai gasit deschis ce ai facut cu rochia?si eu trecut joi pe acolo si la fel era inchis ca erau deja la bucuresti si din pacate nu am mai ajuns sa probez...dar vin inapoi in craiova joi sear si sper ca sambata sau duminca sa am timp sa vad ce este prin magazinele de pe lipscani...:D:)spor la miresit...va pup
va rog sa imi scuzati greselile gramaticale...

rafaelaA
01.03.2011, 23:36:49

Eu am dat comanda de rochie la Maya modelul M7711 din colectia spring flowers . Tu ce model ai purtat la prezentarea de la Craiova ? A mea este ivory foarte simpla .

Paduroiuelena
02.03.2011, 12:21:28
Eu am dat comanda de rochie la Maya modelul M7711 din colectia spring flowers . Tu ce model ai purtat la prezentarea de la Craiova ? A mea este ivory foarte simpla .
Si mie mi-a placut rochia M7711, dar din pacate nu-mi statea bine cu ea.

Lubliana
05.03.2011, 00:32:42
Buna miresici de Dolj,am si eu o rugaminte la voi,daca puteti sa-mi recomandai si mie cateva magazine de rochii de mireasa de calitate din Craiova.
Pupici >:D<

Zana_Loredana
05.03.2011, 15:42:41
Buna miresici de Dolj,am si eu o rugaminte la voi,daca puteti sa-mi recomandai si mie cateva magazine de rochii de mireasa de calitate din Craiova.

Buna,
I-ti recomad cu cea mai mare caldura Natalia Vasiliev, are modele superbe, materiale de calitate, si in plus are si reduceri, desi cred ca nu mai dureaza foarte mult perioada de reduceri. Eu de acolo mi-a comandat rochia si sunt foarte incantata.
Sper sa te fi ajutat, si spor la cautarea rochitei mult visate. :*

anca02
05.03.2011, 16:57:08
Buna,
I-ti recomad cu cea mai mare caldura Natalia Vasiliev, are modele superbe, materiale de calitate, si in plus are si reduceri, desi cred ca nu mai dureaza foarte mult perioada de reduceri. Eu de acolo mi-a comandat rochia si sunt foarte incantata.
Sper sa te fi ajutat, si spor la cautarea rochitei mult visate. :*

Si eu tot la Natalia am avut rochia si am fost foarte multumita de tot,poze am in semnatura,eu mi-am dorit o rochie foarte simpla gen sirena si am gasit la Natalia exact ce vroiam:)...oricum materialele fac diferenta de orice exista in Craiova:)

bubumik
05.03.2011, 18:47:45

Eu mi-am cumparat rochia azi de la Maya Fashion .<:-P Îți recomand Maya Fashion cu drag , gasecti calitate maxima si materiale foarte bune Modele multe si deosebite cu greu te poti decide . In Craiova la Maya si Natalia gasesti cele mai frumoase si deosebite rochii de mireasa . Eu am ales Maya pentru ca mi-a placut modelul de mi lam cumparat foarte mult Din pacate nu am poze pentru ca nu am vrut sa le vada iubi meu. Am uitat sa- ți spun ca au reducere de 10%.Daca vii pe la noi mergi in ambele magazine sa vezi ofertele . Pupici.:*

chochi
05.03.2011, 20:05:42
Si eu iti recomand Maya F in Craiova nu pentru ca i-mi fac eu rochia acolo pentru ca au materiale foarte bune si mai speciale decat in alte magazine iar modelele sunt superbe . Au si modele unicat foarte frumoase . Eu am combinat doua modele la rochia mea ! Si la Natalia gasesti rochii deosebite insa mai scumpe .

Lubliana
06.03.2011, 11:59:13
Multumesc mult la toate fetele pt raspuns,din cate m-am interesat dupa ce am vazut recomandarile voastre, Natalia Vasiliev face rochitze mai mult stil sirena si mie imi plac cele gen Ersa.Am vazut in schimb la ea un tip d voal care mi-a placut la nebunie (am atasat poza).Am vazut la targurile din Bucuresti si rochitze dragutze d la Elegance la care mi-a placut fff mult fustitza,am atasat cateva poze cu genul d rochitze care imi plac.Voi ce ziceti,care model ma prinde :">?

roxmar23
06.03.2011, 13:33:38
buna eu am purtat odelul M7811la prezentare ff frumos ..insa in genul acela voi avea rochia de cununie tot de la ei numai ca va fi scurta iar de mireasa voia avea modelulM1111insa cu cateva modificari:D(m-am hotarat zilele astea):)

roxmar23
06.03.2011, 13:37:25
apropo de rochite Maya fashion,chiar acum am intrat pe site si am vazut ca au adaugat poze cu rochiile din colectia spring flowers;)

Mihaela2802
06.03.2011, 16:15:33
Si eu iti recomand Maya F in Craiova nu pentru ca i-mi fac eu rochia acolo pentru ca au materiale foarte bune si mai speciale decat in alte magazine iar modelele sunt superbe . Au si modele unicat foarte frumoase . Eu am combinat doua modele la rochia mea ! Si la Natalia gasesti rochii deosebite insa mai scumpe .
Aici trebuie sa te contrazic preturile la Natalia sunt mai mici decat cele de la Maya.
Natalia are un model, aparut in 2010, pe care Maya la copiat, in 2011, si acesta la Natalia costa 2.800 Ron, pe cand la Maya 3.500 Ron, aici fiind vorba de acelasi material.
Poate tu ai gasit un model asemanator cu cel de la Natalia si era mai ieftin la Maya, ideea este daca era facut din acelasi material sau era diferit, si de aceea ai ajuns la aceasta concluzie.
Unele dintre modelele facute de cei de la Maya in anul 2011 erau in magazinul Nataliei anul trecut 2010, pentru a te convinge de acest lucru trebuie numai sa accesezi site-ul Nataliei http://www.nataliavasiliev.ro/photo-project-2010-9 (http://www.nataliavasiliev.ro/continut/photo-project) sau http://www.nataliavasiliev.ro/continut/portofoliu .
Felicitari pentru rochite.

roxmar23
06.03.2011, 17:02:52
buna eu zic sa intri in toate magazinele de pe lipscani de rochii de mireasa,insa iti recomand natalia vasiliev si maya fashion...acolo gasesti modele deosebite fata de rstul magazinelor...

roxmar23
06.03.2011, 18:09:14
fetelor va atasez si eu pozici cu rochia mea(in stare bruta)coafura era facuta la targul de nunti de catre vio bud de la sofisticut hair studio(sper ca nu i-am facut reclama)449962449963449964449965

bubumik
10.03.2011, 22:03:50
fetelor va atasez si eu pozici cu rochia mea(in stare bruta)coafura era facuta la targul de nunti de catre vio bud de la sofisticut hair studio(sper ca nu i-am facut reclama)449962449963449964449965
Superba rochia ta , am vazut-o si eu foarte frumoasa , sa o porti sănătoasă . Pe tine vine turnata foarte frumoasa si tu ești frumoasa si i- mi place si cum te- ai aranjat la par
. Eu nu am inca poze :*

roxmar23
11.03.2011, 20:32:54
Superba rochia ta , am vazut-o si eu foarte frumoasa , sa o porti sănătoasă . Pe tine vine turnata foarte frumoasa si tu ești frumoasa si i- mi place si cum te- ai aranjat la par
. Eu nu am inca poze :*
multumesc mult:)sa stii ca pentru par chiar ti-o recomand pe tipa si nu are preturi deloc mari ;)
abia astept sa pun poze si cu rochia de la cununia civila:D....astept poze si de la tine..spor sa ai la pregatiri:*:)

adry32
19.03.2011, 13:38:56
Eu mi-am cumparat rochia azi de la Maya Fashion .<:-P Îți recomand Maya Fashion cu drag , gasecti calitate maxima si materiale foarte bune Modele multe si deosebite cu greu te poti decide . In Craiova la Maya si Natalia gasesti cele mai frumoase si deosebite rochii de mireasa . Eu am ales Maya pentru ca mi-a placut modelul de mi lam cumparat foarte mult Din pacate nu am poze pentru ca nu am vrut sa le vada iubi meu. Am uitat sa- ți spun ca au reducere de 10%.Daca vii pe la noi mergi in ambele magazine sa vezi ofertele . Pupici.:*
eu cred ca rochia de mireasa tu o faci deosebita purtando cu gratie si eleganta...nu cred ca rochia face miresica ci miresica face rochia:)), nu vreau sa supar pe nimeni insa in ce consta calitatea unei rochii de mireasa? in fond o porti doar o data...in fine fiecare are parerea ei si e libera sa si-o expuna...apropo eu mi-am facut rochita la aida fashion si am fost foarte multumita, prima probata, prima luata...spor la pregatiri

bubumik
26.03.2011, 20:43:59
multumesc mult:)sa stii ca pentru par chiar ti-o recomand pe tipa si nu are preturi deloc mari ;)
abia astept sa pun poze si cu rochia de la cununia civila:D....astept poze si de la tine..spor sa ai la pregatiri:*:)

Rochita o am la mama si nu am poze cu ea dar daca fac o sa pun .Am trecut pe la salon o sa testez ca am o nunta in mai , cum o cheama pe tipa?:*

baby_coris
27.03.2011, 14:33:31
O sa ajung si eu intr-un weeknd acasa in Craiova si as vrea sa merg la Maya fashion..dintre fetele care ati mai fost la probat acolo..au modele de pe site in magazin?pot fi probate? sau au doar o mica parte..sa nu ma duc degeaba.
va pup!