PDA

Versiunea completa : Manichiura si pedichiura in Dolj

Rodica_d
20.01.2009, 09:50:50
Buna! Fetelor ce parare aveti despre unghiile false cu gel? Ma cam bate gandul sa imi pun pentru la nunta.

angelina88
20.01.2009, 21:38:51
Buna! Fetelor ce parare aveti despre unghiile false cu gel? Ma cam bate gandul sa imi pun pentru la nunta. eu am avut vara trecuta unghii am fost foarte incantata numai ca nu trebuie sa te iei dupa cei care ti le pun ca le mai dai nu stiu cat sa ti le retuseze si tu sa le ti 3 luni maxim o saptamana deja la o luna unghiile sufera f mult ale mele nici azi nu si-au revenit (le-am tinut 1 luna si 1 sapt)

Rodica_d
21.01.2009, 09:10:41
eu am avut vara trecuta unghii am fost foarte incantata numai ca nu trebuie sa te iei dupa cei care ti le pun ca le mai dai nu stiu cat sa ti le retuseze si tu sa le ti 3 luni maxim o saptamana deja la o luna unghiile sufera f mult ale mele nici azi nu si-au revenit (le-am tinut 1 luna si 1 sapt)
Eu nu vreau sa le tin foarte mult. Vreau sa le am frumoase la nunta si cred ca dupa nu o sa le mai tin mult.

xenoa
08.05.2009, 13:14:11
eu nu ma gandesc la unghii false,mie mi se par exagerat de lungi....eu una le vreau ceva mai scurtute,ale mele naturale cu ceva oja pe ele, eventual manichiura frantuzeasca..mai ales ca am manusile scurte(pana la inkeietura manii) si cu degetele...din dantela...sigura nu mi-ar incapea unhiile false in ele,ba mai mult cred ca le-as sparge!mie mi se pare ca unghiile unei mirese trebuie sa fie finute,sa nu iasa kiar in evidenta!eu personal sunt impotriva unghiilor false ptr o mireasa! asta e parerea mea.acum nimeni nu trebuie sa se supereo:-)

Maya_maya
05.11.2009, 19:37:08
eu nu ma gandesc la unghii false,mie mi se par exagerat de lungi....eu una le vreau ceva mai scurtute,ale mele naturale cu ceva oja pe ele, eventual manichiura frantuzeasca..mai ales ca am manusile scurte(pana la inkeietura manii) si cu degetele...din dantela...sigura nu mi-ar incapea unhiile false in ele,ba mai mult cred ca le-as sparge!mie mi se pare ca unghiile unei mirese trebuie sa fie finute,sa nu iasa kiar in evidenta!eu personal sunt impotriva unghiilor false ptr o mireasa! asta e parerea mea.acum nimeni nu trebuie sa se supereo:-)

eu mi-am pus unghii cu gel la o fata ina..super draguta...nu mi-a facut din alea mari de vrajitoare...pacat ca nu am poze. m-a costat 100 lei

cllaudytza
13.11.2009, 22:20:57
unghii false nu inseamna neaparatexagerat de lungi..le poti avea exact lungimea pe care o doresti..avantajul e ca nu ai surprize sa ti se rupa vreuna exact cand nu trebuie si au si un luciu si un aspect fff frumos..si par naturale100%...asta depimzand de cine ti le pune,evident.
e adevarat ca aua si un dezavantaj..unghia naturala are un pic de suferit..dar asta depinde doar de cat de mult le tii pe unghii.dupa nunta se pot da jos la fel de usor si mult mai repede decat se pun pe unghii.;))

babie
21.12.2009, 15:06:44
eu imi tot pun unghii de ceva timp, era culme aca la nunta sa nu am! cu toate ca si eu am avut manusi scurte de dantela.....dar atata timp cat unghiutele mi le-am facut mai scurtute, nu prea lungi, a fost ok
le-am avut puse tot acolo unde mi le fac de 1 an, la nailart pe rocada!
acum le-am lasat sa se regenereze, dar dupa sarbatori mi pe lun iarasi

flyby
05.11.2010, 14:11:50
Sunt noua pe forum..de fapt, citesc mesaje de pe forum de ceva vreme, dar,pana acum nici unul... Voi avea si eu nunta in Craiova anul viitor. Cum nu sunt din Craiova, imi e destul de greu sa organizez nunta, imi lipsesc multe informatii.... As vrea sa stiu unde mi-as putea face, in Craiova, manichiura SPA...

babie
05.11.2010, 15:00:23
Sunt noua pe forum..de fapt, citesc mesaje de pe forum de ceva vreme, dar,pana acum nici unul... Voi avea si eu nunta in Craiova anul viitor. Cum nu sunt din Craiova, imi e destul de greu sa organizez nunta, imi lipsesc multe informatii.... As vrea sa stiu unde mi-as putea face, in Craiova, manichiura SPA...
incearca la nail art, pe rocada, intre intersectia cu bariera valcii si cea cu baba novac
sau la beauty, pe a i cuza, in zona piata mare-mc donalds