PDA

Versiunea completa : Cofetarii si patiserii in Vaslui

Anna26
18.02.2009, 19:29:33
imi recomanda si mie o cofetarie buna din vaslui care sa imi faca si mie un tort cu etaj,dar unul intr-adevar cu etaj(nu tortulete multe asezate pe suporturi diferite)........si sa aiba si cateva figurine din alea haioase.......;))

kraluca
20.02.2009, 11:38:23
buna
eu sunt din vaslui, dar am dat comanda de tort la Barlad, la Toporas Lila. fac si cu etaje, si cu mai multe tortulete. se cunoaste ca sunt profesionisti.
succes

Cat_Eyes
20.02.2009, 16:30:03
Ralu, te-ai gandit la distanta?
mie mi-e frica si de la cofetarie la sala, d'apoi de la barlad la VS..
eu una cunosc pe cineva care e mestera, imi place ce iese din mainile ei.. deci problema asta am rezolvat-o ;-)

kraluca
20.02.2009, 21:38:22
Ralu, te-ai gandit la distanta?
mie mi-e frica si de la cofetarie la sala, d'apoi de la barlad la VS..
eu una cunosc pe cineva care e mestera, imi place ce iese din mainile ei.. deci problema asta am rezolvat-o ;-)
am fost la mai multe nunti la care tortul era facut de firma din barlad... nicio problema. sper sa nu inceapa belele la mine :-?

Anna26
21.02.2009, 12:01:16
buna
eu sunt din vaslui, dar am dat comanda de tort la Barlad, la Toporas Lila. fac si cu etaje, si cu mai multe tortulete. se cunoaste ca sunt profesionisti.
succes
#-o
nu e cam complicat?cu drumul si alte alea?adica nu as fi dispusa sa risc pe banii si timpul meu.
tinand cont ca am nunta in iulie,pai de la barlad la vaslui nu mai ajunge mare lucru.de aia am intrebat din vaslui.
ca asa imi faceam si eu de la bacau si tot cu el de cap imi dadeam la drumurile care sunt la noi.[-X
mersi oricum.:*

drele
21.02.2009, 12:25:41
#-o
nu e cam complicat?cu drumul si alte alea?adica nu as fi dispusa sa risc pe banii si timpul meu.
tinand cont ca am nunta in iulie,pai de la barlad la vaslui nu mai ajunge mare lucru.de aia am intrebat din vaslui.
ca asa imi faceam si eu de la bacau si tot cu el de cap imi dadeam la drumurile care sunt la noi.[-X
mersi oricum.:*

pot sa-ti spun ca sunt profesionisti. la nunta unei bune prietene noi am fost la restaurant sa asteptam prajiturile si tortul. le aduc ei si chiar... la ora stabilita.
tortul a fost alb cu lila cu martipan si din 3 etaje foarte elegant si a rezistat bine pana dimineata.

Anna26
22.02.2009, 18:38:12
pot sa-ti spun ca sunt profesionisti. la nunta unei bune prietene noi am fost la restaurant sa asteptam prajiturile si tortul. le aduc ei si chiar... la ora stabilita.
tortul a fost alb cu lila cu martipan si din 3 etaje foarte elegant si a rezistat bine pana dimineata.
:-? :-? :-?
mersi de info dar cred ca tot o cofetarie din vaslui am sa aleg.
nu vreau ca nimeni si nimic sa ne strice seara......;))
astept in continuare poate stie cineva si o cofetarie din vaslui.si una profi va rog.:-"

monicamihaela
04.03.2009, 13:12:24
Buna miresici din Vaslui
Am si eu o intrebare. Sunt din fcs si nasa mea si-a facut prajiturile si tortul la o cofetarie din barlad. Vreau sa mi le fac si eu acolo, dar problema e k ea nu mai stie cum se numea cofetaria si nu mai are nici nr lor de tel. Cei de la Barlad i-au adus si tortul si prajiturile la ora stabilita, sunt niste profesionalisti. Imi poate da cineva mai multe detalii despre cofetariile de acolo?

monicamihaela
04.03.2009, 13:14:41
"
buna
succes"

Buna,
Imi poti da un nr de tel de la Toporas Lili?

monicamihaela
05.03.2009, 19:10:52
Buna,
Cofetaria care ma interesa este pana la urma Toporas Lila. Am sunat si saptamana viitoare o sa merg k sa fac comanda de tort si prajituri. Merita sa mergeti acolo. Eu sunt din Fcs si o sa merg pana la Barlad, pt k am mancat prajituri si se merita.
O zi buna!

Cat_Eyes
01.04.2009, 21:59:47
si tu esti actionara sau cum? carui fapt datoram atata publicitate?
am inteles din primul mesaj.. nu trebuia sa repeti de 100 de ori.

Anna26
01.04.2009, 22:35:45
si tu esti actionara sau cum? carui fapt datoram atata publicitate?
am inteles din primul mesaj.. nu trebuia sa repeti de 100 de ori.
subscriu.....imi pare tare mult a fi publicitate.......;;)

Cat_Eyes
01.04.2009, 22:47:20
brideeeeeeee, pe unde umbli?
spune-mi te rog: care e biserica Schimbarea la fata?
de pe acum ati stabilit? nu e prea devreme?

Cat_Eyes
01.04.2009, 22:48:05
auch, tu ai in 2009 :) scuzee :)

monicamihaela
07.04.2009, 14:21:15
"
BUNA ITI RECOMAND O COFETARIE FOARTE BUNA DIN BAIRLAD SA DESCHIS ACUM JUMATATE DE AN DAR ARE NUMAI PRODUSE FAINE SI BUNE RAU.SE CHEAMA COFETARIA ALEXANDRA SI ESTE PE LANGA GARA SI TOT ASA FACE TORTURI CU MAI MULTE ETAJE SI DE TOATE FELURILE.DACA ITI PLACE VREUN TORT MAI SOFISTICAT DE PE NET TI-L FACE FARA PROBLEME .SPER SA MERGI ACOLO SAU SUNA SI MERGI SA GUSTI DIN PRAJITURI CRED CA O SATI PLACA.NR E 0766806886"

Mersi, dar am mers si am dat comanda deja.

TantiAglaia
15.06.2009, 16:41:35
Am fost si eu in Vaslui la o nunta la restaurant si aveau niste prajituri super bune... si tortul era bun si arata demential (era ornat cu trandafiri naturali). Cofetaria am inteles ca nu e in oras ci la Codaiesti dar livreaza pt nuntile din oras. :x

kraluca
18.06.2009, 11:26:49
eu am comandat tortul si prajiturile la Toporas din Barlad. au fost foarte bune, au fost aduse la timp, insa nu au respectat nicio modificare facuta cu o spatamana inainte de nunta (cand dai comanda initiala iti spun sa-i suni cu o sapt inante sa le spui daca se schimba ceva): eu am stabilit luni suplimentarea cantităților de tort si prajituri, insa sambata, la nunta, aveam tot cantitatile initiale, si ne-au ajuns la limita (am avut noroc de faptul ca au mai plecat dintre invitati pana la tort).
asa ca, daca vreti sa comandati la ei prajiturile si tortul la Toporas aveti grija ca dna nu prea tine cont de modificarile pe care doriti sa le faceti la comanda initaila!
spor

kraluca
18.06.2009, 11:34:31
tortul nostru de nunta

drele
30.06.2009, 11:03:38
vreau si eu nr de tel de la toporas lila barlad [-o< . l-am avut si eu dar l-am pierdut :-< si sambata e ziua fetitei mele si vreau sa-i fac tortul si prajiturile la ei.

tori123
14.07.2009, 17:59:53
As dori si eu un numar de telefon de la Toporas Lila. Pm va rog

ciocolatika
14.07.2009, 21:25:32
as avea si eu nevoie de numarul cofetariei Toporas si chiar dak m'ar putea ajuta cineva cu adresa....as vrea sa merg in august knd vin aksa....:-w

Cat_Eyes
14.07.2009, 22:25:25
de ce adresa ai nevoie?
te duci in barlad si intrebi pe cineva pe strada.. doar n-o fi si barladul al doilea las vegas ca sa fie prea complicat sa ajungi din punctul a in punctul b..
:)):))

ciocolatika
15.07.2009, 20:17:18
de ce adresa ai nevoie?
te duci in barlad si intrebi pe cineva pe strada.. doar n-o fi si barladul al doilea las vegas ca sa fie prea complicat sa ajungi din punctul a in punctul b..
:)):))

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) exact>:D<

tcv16
15.09.2009, 23:25:17
As dori si eu un numar de telefon de la Toporas Lila. Pm va rog

miresik25
27.09.2009, 12:44:00
noi tortul si prajiturile le-am facut la d-na toporas la barlad.sunt cu adevarat profesionisti

miresik25
27.09.2009, 12:56:51
produsele sunt proaspete pentru ca ei lucreaza numai pe comanda

CONT-INCHIS-029
19.10.2009, 15:07:41
Buna fetelor! Dar de prajiturile si torturile de la Everest nu pomeneste nimeni? Eu stiam ca sunt destul de bune.

Bride, am avut de mai multe ori torturi de la ei si sunt in regula.

Voi ce parare aveti? Faptul ca nu vorbeste nimeni de ei ... de ce oare?

Cat_Eyes
19.10.2009, 16:41:22
care e cofetaria everest? cea din fata de la central?

CONT-INCHIS-029
19.10.2009, 18:37:00
Buna Cat_Eyes! Cofetaria Everest este in zona garii, mai precis exact langa magazinul Aurocor.
Noi de acolo cumparam torturi si prajituri. Am ramas uimita sa vad ca nu a auzit nimeni de ei pentru ca ii stiu eu de minim 10 ani in orasul nostru.

Cat_Eyes
19.10.2009, 18:52:20
Buna Cat_Eyes! Cofetaria Everest este in zona garii, mai precis exact langa magazinul Aurocor.
Noi de acolo cumparam torturi si prajituri. Am ramas uimita sa vad ca nu a auzit nimeni de ei pentru ca ii stiu eu de minim 10 ani in orasul nostru.

aaaa, ai dreptate, e langa aurocor.
mai luam prahjituri din cand in cand.. niciodata insa pentru ocazii, deci nu stiu..

giacarangi
19.10.2009, 20:19:52
Fetelor eu am fost de curand la o nunta in vaslui si aveau un tort de la Toporas lila si arata minunat. Mi-a palcut mult modelul.Din Vaslui eu nu prea cunosc cofetarii dar ar fi super sa fie acolo si sa nu stam cu teama ca nu ajunge de la Barlad.

crina1458
20.11.2009, 12:56:04
Chiar toate la barlad? da in vaslui nu este nici una? Eu numai aici pe forum am auzit sa te duci sa il iei de la barlad pana acu nu am auzit eu icerc sa ma interesez in vaslui tre sa fie ceva bun si aici dar nu stim noi;)) mie una imi plac prajiturile de la cofetaria aia de la piata din centru acolo in spate nu muntenita aia micuta de la bloc nu stiu cum se chiama am sa ma interes de tort si va anunt

ciocolatika
20.11.2009, 16:34:05
Chiar toate la barlad? da in vaslui nu este nici una? Eu numai aici pe forum am auzit sa te duci sa il iei de la barlad pana acu nu am auzit eu icerc sa ma interesez in vaslui tre sa fie ceva bun si aici dar nu stim noi;)) mie una imi plac prajiturile de la cofetaria aia de la piata din centru acolo in spate nu muntenita aia micuta de la bloc nu stiu cum se chiama am sa ma interes de tort si va anunt

este la Codaiesti una...si Everestul>:/

rroana
23.02.2010, 11:21:52
fetelor...cum vreti sa arate tortul...?cu etaje...simplu...cu martipan...cu frisca...cu ciocolata...cu fructe?:D

ela08
23.02.2010, 16:41:08
eu am avut nunta in barlad si nu stiu de unde a fost tortul de la nunta (prajiturile au fost de la suceava), dar in vaslui exista cofetarii :D Majestic si Muntenita si or mai fi si altele, dar nu le stiu numele. nu stiu exact ce torturi anume fac, dar poti sa te interesezi. mergi, intrebi, iti convine, comanzi, nu-ti convine, nu comanzi:-p si daca nu rezolvi, apelezi la cofetarii din alte localitati. la majestic stiu ca fac torturi la comanda, dar nu stiu exact de care anume. sper ca am fost de folos:D

ciocolatika
30.03.2010, 17:34:57
fetelor..interesate de toporas...am sunat astazi si am aflat..
pretul e de 39 lei cu martipan si 30lei kg imbracat in frisca
transportul e de 65 lei si cuprinde dus intors cu tortul in ziua nuntii si dus intors dupa 2 zile cu recuperarea suportului si a banilor
sper k va fost de ajutor;;)

oana_myo
30.03.2010, 20:13:21
fetelor..interesate de toporas...am sunat astazi si am aflat..
pretul e de 39 lei cu martipan si 30lei kg imbracat in frisca
transportul e de 65 lei si cuprinde dus intors cu tortul in ziua nuntii si dus intors dupa 2 zile cu recuperarea suportului si a banilor
sper k va fost de ajutor;;)

Multumim Ciocolatika...^:)^
Tu ti-ai dat deja comanda? K si nasa mea (care isi ia mereu torturi de acolo) ma bate la cap sa mergem sa vedem, ca dna Toporas are multe comenzi si tre sa merg din timp...Nu e totusi cam devreme? Eu inca negociez culorile localului:-<

ciocolatika
30.03.2010, 22:51:05
Multumim Ciocolatika...^:)^
Tu ti-ai dat deja comanda? K si nasa mea (care isi ia mereu torturi de acolo) ma bate la cap sa mergem sa vedem, ca dna Toporas are multe comenzi si tre sa merg din timp...Nu e totusi cam devreme? Eu inca negociez culorile localului:-<

nu am dat comanda ....ink...pentru k nu sunt decisa... #-o #-o
cred k e km devreme...:-s
vara mea are nunta pe 1 mai....si ink n'a facut comanda...dupa Paste se duce...deci.. ;))
oricum in august va fi aglomerat....cred k prin iunie ar trebui data comanda;-)

oana_myo
31.03.2010, 15:52:41
nu am dat comanda ....ink...pentru k nu sunt decisa... #-o #-o
cred k e km devreme...:-s
vara mea are nunta pe 1 mai....si ink n'a facut comanda...dupa Paste se duce...deci.. ;))
oricum in august va fi aglomerat....cred k prin iunie ar trebui data comanda;-)

Da..asa zic si eu.
Si daca tot ai fost..pls [-o<povesteste-ne si noua (cele care doar am auzit) despre faimoasa cofetarie: ti-au aratat un catalog ceva? Au multe variante? Pot face dupa modelul tau?
Fac doar pe multe suporturi sau si din alea tip turn (nush exact cum se numesc:">)
Multumesc

oana_myo
31.03.2010, 15:54:31
Da..asa zic si eu.
Si daca tot ai fost..pls [-o<povesteste-ne si noua (cele care doar am auzit) despre faimoasa cofetarie: ti-au aratat un catalog ceva? Au multe variante? Pot face dupa modelul tau?
Fac doar pe multe suporturi sau si din alea tip turn (nush exact cum se numesc:">)
Multumesc

Defapt tu doar ai sunat, nu?
Oricum daca a fost cineva recent si poate sa ne raspunda...^:)^

ciocolatika
31.03.2010, 17:35:57

eu am sunat....pentru k nu sunt in tara#-o
am intrebato si mi'a spus k incearca sa fak orice ... dar n'o sa iasa 100% k in poze...
;))

SIMONABOGDAN
02.04.2010, 12:13:21
buna, eu am fost la laborator la sfarsitul lui februarie k sa dau comanda si am ajuns cu chiu cu vai acolo(era dupa o ploaie si se afla intr-un cartier neasfaltat). dar am avut o surpriza super placuta acolo, d-na e foarte de treaba au un catalog mare cu totruri pt diferite ocazii, am si gustat sortimentele care le avea atunci in lucru foarte gustoase. am ales un blat cu visine foarte bine insiropat dar care din pacate nu se potrivea pentru modelul de tort care l-am ales(m-am dus cu poza mea) si am ajuns la un consens cu d-na.
am dat avans 100 lei , adusul tortului la nunta costa 60-70 ron si mi-l aduc la 12 noapte(cica nu au unde sa-l depoziteze cei de la hotel- mi se pare super absurd dar in fine).
ok dak mai ai alte intrebari.....aaaaa tortul de nasi il iau tot de la ei au niste modele deosebite, nu clasicul cu sampanie pde mijloc. e patrat , intr-un colt o sticluta de ceva pusa oblic iar langa 2 pahare de sampanie asezate tot oblic.....ehhhh pacat k nu am poze, oricum sunt super.

oana_myo
02.04.2010, 16:04:18
gata...m-ati convins. Daca si din VS si Husi veniti sa va faceti la ea o sa imi fac si eu acolo (o sa merg dupa Paste)
Inca o intrebare cred k putin off topic:tort invelit in ciocolata merge (sau mai bine clasicul tort al miresei alb)?
Mercic;-)

ciocolatika
02.04.2010, 16:27:40
gata...m-ati convins. Daca si din VS si Husi veniti sa va faceti la ea o sa imi fac si eu acolo (o sa merg dupa Paste)
Inca o intrebare cred k putin off topic:tort invelit in ciocolata merge (sau mai bine clasicul tort al miresei alb)?
Mercic;-)

este si ciocolata alba:-":-":-"

tcv16
06.04.2010, 20:53:33
buna!Voi ati gustat cumva si de la cofetariile de la Codaiesti si Everest?

SIMONABOGDAN
07.04.2010, 13:47:06
Mercic;-)
eu zic sa-l faci asa cum vrei tu NU exista nici o regula
eu il vreau jumatate ciocolata neagra si jumatate alba:-p

Cat_Eyes
08.04.2010, 11:50:47
buna!Voi ati gustat cumva si de la cofetariile de la Codaiesti si Everest?

unde e cofetaria de la codaiesti? chiar in sat acolo?
sau e doar laboratorul? se poate servi o praji acolo?

bunduc_madalina
16.04.2010, 15:14:23
treaba asta cu tortul si cu prajiturelele de la nunta e delicata...eu sincer va spun nu am fost nici la o nunta, botez sau aniversare la care sa imi placa tortul la nebunie, sa fiu incantata de cum arata sau de gust...nu...si imi doresc ca la mine la nunta sa fie altceva, insa nu stiu daca o sa imi iasa...m-am saturat de gustul ala nasol de margarina goala si ciocolata fada...cam asa erau toate...inca ma mai gandesc cum o sa arate si ce gust sa aibadesi nunta cam bate la usa...

Cat_Eyes
16.04.2010, 22:42:16
madalina, e usor sa zici,dar greu de facut. sa duci poza si sa spui "vreau asa". pentru ca nimeni nu o sa se dea peste cap sa-ti faca tie ceva ce nu face de obicei.
daca nu-ti convine.. problema ta, de unde o sa scoti alte prajituri in ziua nuntii? cred ca pe asta merg multi dintre comercianti.

tcv16
17.04.2010, 06:26:41
Nu stiu unde e cofet de la Codaiesti stiu doar ca ne spunea Dna de la Crismona de ea.

Daca aflati intre timp una din voi si eu as vrea detalii.:">

unde e cofetaria de la codaiesti? chiar in sat acolo?
sau e doar laboratorul? se poate servi o praji acolo?

bunduc_madalina
17.04.2010, 10:58:24
madalina, e usor sa zici,dar greu de facut. sa duci poza si sa spui "vreau asa". pentru ca nimeni nu o sa se dea peste cap sa-ti faca tie ceva ce nu face de obicei.
daca nu-ti convine.. problema ta, de unde o sa scoti alte prajituri in ziua nuntii? cred ca pe asta merg multi dintre comercianti.
easy...nu am zis ca o sa si reusesc, eu mi-am dat doar cu parerea cum mi-as dori sa stea treburile in legatura cu tortul si prajiturelele de la nunta mea...dar in lipsa unor cofetari profesionisti, adevarati... asta e mergem mai departe...nunta tot se face cu sau fara tort cu margarina;))

Cat_Eyes
17.04.2010, 19:59:57
evident ca "easy" a fost.

oana_myo
19.04.2010, 18:21:09
Eu mi-am dat deja comanda la tort. Asa o sa arate, dar detaliile (marginea si modelele) si trandafirasii vor fi maro (culoarea ciocolatei)
Interiorul l-am ales de lamaie (o discreta aroma de lamaie), foarte racoritor si nu sunt sigura daca sa ramana asa. Deci cui ii place lamaia sau voi ce preferati?

adina87
19.04.2010, 18:53:00
Eu mi-am dat deja comanda la tort. Asa o sa arate, dar detaliile (marginea si modelele) si trandafirasii vor fi maro (culoarea ciocolatei)
Interiorul l-am ales de lamaie (o discreta aroma de lamaie), foarte racoritor si nu sunt sigura daca sa ramana asa. Deci cui ii place lamaia sau voi ce preferati?
Foatre frumos si apetisant:x:x:x

Cat_Eyes
19.04.2010, 19:42:39

Oana, unde il vei face?
se pot gusta torturile si stabili ulterior ce si cum? :)

oana_myo
19.04.2010, 23:13:56
Oana, unde il vei face?
se pot gusta torturile si stabili ulterior ce si cum? :)

Eu in Barlad, la dna Toporas. Am fost duminica si am degustat =P~, modelul e al lor, dar poti veni cu un model de pe net si e posibil sa ti-l faca (daca nu e prea complicat)
Aaa si nu am platit nimic la degustat (sora mea knd a avut nunta - anul trecut - a platit 5 lei felia knd a fost la degustat)

stefisor
07.05.2010, 17:26:08
Eu in Barlad, la dna Toporas. Am fost duminica si am degustat =P~, modelul e al lor, dar poti veni cu un model de pe net si e posibil sa ti-l faca (daca nu e prea complicat)
Aaa si nu am platit nimic la degustat (sora mea knd a avut nunta - anul trecut - a platit 5 lei felia knd a fost la degustat)
Salut!
Si cat este kilogramul sau cat te ajunge tortul? aproximativ asa as vrea si eu sa il fac.

ciocolatika
07.05.2010, 17:48:52
Salut!
Si cat este kilogramul sau cat te ajunge tortul? aproximativ asa as vrea si eu sa il fac.
acesta este mesajul trimis de cei de la Toporas
1) Comanda trebuie data cu aproximativ o luna inainte!
2)Noi ne ocupam implicit si de transportul produselor( pana la Vaslui, transportul este de 65 ron)
3)Exista o paleta de preturi, acestea variind in functie de tipul de ornament al tortului( ex.:in frisca - 30 ron, in glazura - 32 ron, in martipan - 39 ron)
4)In ceea ce priveste tipurile de tort, acestea sunt in numar de 10( cateva exemple: tort ciocolata, tort caramel, tort diplomat, tort menta, tort cu visine alcoolizate etc...)

stefisor
07.05.2010, 18:30:57
acesta este mesajul trimis de cei de la Toporas
1) Comanda trebuie data cu aproximativ o luna inainte!
2)Noi ne ocupam implicit si de transportul produselor( pana la Vaslui, transportul este de 65 ron)
3)Exista o paleta de preturi, acestea variind in functie de tipul de ornament al tortului( ex.:in frisca - 30 ron, in glazura - 32 ron, in martipan - 39 ron)
4)In ceea ce priveste tipurile de tort, acestea sunt in numar de 10( cateva exemple: tort ciocolata, tort caramel, tort diplomat, tort menta, tort cu visine alcoolizate etc...)
Multumesc! chiar imi fac o imagine! Ma ajuta mult.....mai ales ca eu acum o saptamana nu aveam nici un gand sa fac nunta...dar usor si cu mult calm le rezolv pe toate .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png

ciocolatika
07.05.2010, 19:37:24
Multumesc! chiar imi fac o imagine! Ma ajuta mult.....mai ales ca eu acum o saptamana nu aveam nici un gand sa fac nunta...dar usor si cu mult calm le rezolv pe toate .http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.png

cu multa placere....tocmai de asta suntem aici sa ne ajutam :grouphug::grouphug:

tcv16
07.05.2010, 21:03:18
Da mi te rog si mie un privat cu adresa de e mail de la toporas.

multumesc!

cu multa placere....tocmai de asta suntem aici sa ne ajutam :grouphug::grouphug:

bianca24sv
20.05.2010, 16:56:29
Buna.....si eu am fost azi si am degustat diferite feliute din torturi la Toporas si am ramas pe cioco si vanilie imbracat in martipan; dar mi-a placut ft. mult tortul de menta, insa nu l-am ales dc. e putin mai pretentios si nu-l agreeaza toti.
Am ales modelul 2 ,asta pt. cei ce s-au uitat in catalog.

Cat_Eyes
20.05.2010, 19:00:39
ai fost in barlad?

aime_aime06
17.06.2010, 13:47:58
Faceti-va mila de mine vreau si eu nr de tel al doamnei Toporas

Cat_Eyes
20.06.2010, 11:38:36

Pm trimis.

agnesas
05.08.2010, 15:20:04
Buna! te rog trimite si mie numarul de telefon al doamnei Toporas.

agnesas
05.08.2010, 15:20:54
Stie cineva ce program are cofetaria Toporas si pe unde anume se afla?

Cat_Eyes
06.08.2010, 00:08:27
nu mai stiu daca ti-am trimis PM
in orice caz.. cum vii dinspre Focsani este intersectia - prima mare cred ca e- in mijlocul careia se afla o cruce de lemn. acolo faci stanga si incepi sa urci. se face dreapta si .. cel mai usor intrebi pe cineva de pe strada. eu nu as putea sa iti zic numele fiecarei strazi pe care trebuie sa mergi.

ATENTIE la cofetaria toporas, le spuneti de 100 de ori ce vreti -- eu se pare ca le-am spus de 99 de ori (ma gandeam ca insist cu telefoanele) si tot ce au vrut ei mi-au trimis la restaurant - ma refer aici la floricelele de pe tort. nu au aratat rau, dar nu a fost ceea am ales eu.
succes!

agnesas
10.08.2010, 12:15:13
nu mai stiu daca ti-am trimis PM
in orice caz.. cum vii dinspre Focsani este intersectia - prima mare cred ca e- in mijlocul careia se afla o cruce de lemn. acolo faci stanga si incepi sa urci. se face dreapta si .. cel mai usor intrebi pe cineva de pe strada. eu nu as putea sa iti zic numele fiecarei strazi pe care trebuie sa mergi.

ATENTIE la cofetaria toporas, le spuneti de 100 de ori ce vreti -- eu se pare ca le-am spus de 99 de ori (ma gandeam ca insist cu telefoanele) si tot ce au vrut ei mi-au trimis la restaurant - ma refer aici la floricelele de pe tort. nu au aratat rau, dar nu a fost ceea am ales eu.
succes!

ce a continut tortul?

Cat_Eyes
10.08.2010, 12:46:45
diplomat.

eu am vrut ceva mai diferit, dar majoritatea a votat .. si a ramas diplomatul. intr-adevar, s-a mancat foarte bine si nu am regretat ulterior alegerea facuta :)

bianca24sv
10.08.2010, 13:29:40
ce a continut tortul?

Buna.....eu pt. invitati am luat cioco plus vanilie imbracat in martipan..........super bun si apreciat tortul
iar pentru nasi am luat cioco cu fructe de padure....care a fost la fel de bun.
Parerea mea este ca trebuie sa alegi ceva care sa impace pe toata lumea......ca daca era doar dupa mine as fi luat cu menta, era demential :)

tcv16
12.09.2010, 17:06:49
stii cumva daca ei fac si tort de mere pt nunti ?

Buna.....si eu am fost azi si am degustat diferite feliute din torturi la Toporas si am ramas pe cioco si vanilie imbracat in martipan; dar mi-a placut ft. mult tortul de menta, insa nu l-am ales dc. e putin mai pretentios si nu-l agreeaza toti.
Am ales modelul 2 ,asta pt. cei ce s-au uitat in catalog.

dohanallynaro
17.09.2010, 15:19:06
Buna,
A avut cineva prajituri si tort de la Muntenita din Vaslui? Fac niste prajituri delicioase, au magazin si laborator prin piata din cate stiu. Pana la Toporas as vrea sa vad si o alternativa.

bianca24sv
17.09.2010, 20:54:25
stii cumva daca ei fac si tort de mere pt nunti ?

Nu cred ca au...cel putin mie nu mi-au dat sa gust.; cel mai bine e sa dai un tel. si sa intrebi daca pot face.

oana_myo
05.10.2010, 16:22:27
Si noi am avut tortul tot de la Toporas (foarte profi si cumsecade). Tortul a fost f gustos si am pus cateva poze sa vedeti cum a aratat. Utima poza e cea din catalog dupa care am facut comanda (cu modificarile dorite de noi). Ii recomand...

dohanallynaro
05.10.2010, 20:21:13
Si noi am avut tortul tot de la Toporas (foarte profi si cumsecade). Tortul a fost f gustos si am pus cateva poze sa vedeti cum a aratat. Utima poza e cea din catalog dupa care am facut comanda (cu modificarile dorite de noi). Ii recomand...

Buna,
Foarte dragut tortul ceva de genu asta imi doresc si eu...ma refer la chestiile alea din cioco pe margine. Din ce a fost? Martipan sau frisca? Ca nu-i dau seama....sau nu ma pricep prea bine:-p

oana_myo
05.10.2010, 20:59:14
Buna,
Foarte dragut tortul ceva de genu asta imi doresc si eu...ma refer la chestiile alea din cioco pe margine. Din ce a fost? Martipan sau frisca? Ca nu-i dau seama....sau nu ma pricep prea bine:-p

ma bucur ca ti-a placut :love:
Din martipan (defapt fondant). pe frisca nu se pot face astfel de modele

dohanallynaro
05.10.2010, 22:26:02
ma bucur ca ti-a placut :love:
Din martipan (defapt fondant). pe frisca nu se pot face astfel de modele

Saru mana pentru iluminare:-p macar sa stiu ce cer cand ma duc.
Sper sa ajung la ei cat mai curand
Cat e kg?

oana_myo
06.10.2010, 16:47:21
Saru mana pentru iluminare:-p macar sa stiu ce cer cand ma duc.
Sper sa ajung la ei cat mai curand
Cat e kg?

Era 39 cu martipan si 30 cu frisca...PARCA. Apropo martipanul, defapt fondantul care se foloseste cel mai des nu este prea gustos, dar torturile sunt f estetice (desi o sa vezi k dna Toporas are si cateva torturi cu frisca f frumoase)

dohanallynaro
06.10.2010, 19:54:03
Ms mult m-ai pus pe ganduri cu fondantul...care nu e foarte gustos:( tre sa ma gandesc la altceva. Oricum vom merge sa gustam si vedem

tcv16
06.10.2010, 23:47:01
ai auzit cumva daca fac si tort de mere sau/si mere caramelizate?

Era 39 cu martipan si 30 cu frisca...PARCA. Apropo martipanul, defapt fondantul care se foloseste cel mai des nu este prea gustos, dar torturile sunt f estetice (desi o sa vezi k dna Toporas are si cateva torturi cu frisca f frumoase)

oana_myo
07.10.2010, 15:09:39
ai auzit cumva daca fac si tort de mere sau/si mere caramelizate?

Nu avea asa ceva cand am fost noi (cel putin nu ca tort de nunta), dar doamna e f deschisa si ma gandesc ca ar putea incerca. Eu cred ca merita sa vorbesti cu ea

o_moaka
18.11.2010, 00:59:58
Nu stiu unde e cofet de la Codaiesti stiu doar ca ne spunea Dna de la Crismona de ea.

Daca aflati intre timp una din voi si eu as vrea detalii.:">

Cofetaria din Codaesti este aproximativ pe la mijlocul satului, chiar langa blocurile de la mai la vale de biserica(daca stii unde e) sau daca nu stii unde e biserica,e putin mai jos de intersectia mare unde faci dreapta spre Rediul Galian iar stanga nu stiu unde se duce;)) si se pot servi si prajituri acolo:D ca tot intrebase cineva:)

o_moaka
18.11.2010, 01:00:37
Cam cate kg ar trebui sa aiba un tort pentru 130 de persoane?:D

tcv16
18.11.2010, 08:55:52
merci mult!

intre timp am vb la Toporas si merg de Paste sa gust un mini tortulet ...

Chiar asa pt 100 pers cam cate kg tb sa aibe?

Cofetaria din Codaesti este aproximativ pe la mijlocul satului, chiar langa blocurile de la mai la vale de biserica(daca stii unde e) sau daca nu stii unde e biserica,e putin mai jos de intersectia mare unde faci dreapta spre Rediul Galian iar stanga nu stiu unde se duce;)) si se pot servi si prajituri acolo:D ca tot intrebase cineva:)

dohanallynaro
19.11.2010, 20:58:07
merci mult!

intre timp am vb la Toporas si merg de Paste sa gust un mini tortulet ...

Chiar asa pt 100 pers cam cate kg tb sa aibe?

Cel mai bine intrebi la cofetarie, stiu ca 100-125 gr de om daca e tort de frisca si cantitatea creste functie de compozitie, la cel cu fructe si cel din martipan stiu ca se merge chiar pana la 150 gr...citisem pe undeva sper sa imi aduc bine aminte:)

o_moaka
23.02.2011, 15:34:12
Fetelor care ati avut nunta....de unde v-ati comandat pana la urma tortul si cat v-a costat?:D

DAISYS
24.02.2011, 12:00:45
Fetelor care ati avut nunta....de unde v-ati comandat pana la urma tortul si cat v-a costat?:D
Miha nu vrei sa mergem la Codaiesti intr-o zi???Dak tot stii unde e?

o_moaka
24.02.2011, 15:42:00
Miha nu vrei sa mergem la Codaiesti intr-o zi???Dak tot stii unde e?

Ba sigur ca da:D

tcv16
10.04.2011, 19:59:19
buna miresici! am putin nevoie de ajutorul vostru .. care dintre voi isi face tortul la toporas sau si l-a facut dintre voi ? cam care este pretul pe kg si daca stiti cumva pana in vaslui cat mai costa trasportul in plus fata de costul tortului.

multumesc!

DAISYS
10.04.2011, 20:25:23
buna miresici! am putin nevoie de ajutorul vostru .. care dintre voi isi face tortul la toporas sau si l-a facut dintre voi ? cam care este pretul pe kg si daca stiti cumva pana in vaslui cat mai costa trasportul in plus fata de costul tortului.

multumesc!
Toporas e la Bd,nu?am vazut k au site,poti suna sa intrebi k sa fii sigura.Nu stiu unde am auzit k ti-l aduce gratis.eu imi fac la everest k acolo mi-am facut la logodna a fost super delicios si nici scump nu e 29lei pe kg si iti face ce model vrei

katinutza
13.04.2011, 18:14:28
Toporas e la Bd,nu?am vazut k au site,poti suna sa intrebi k sa fii sigura.Nu stiu unde am auzit k ti-l aduce gratis.eu imi fac la everest k acolo mi-am facut la logodna a fost super delicios si nici scump nu e 29lei pe kg si iti face ce model vrei
buna,
in legatura cu tortul,unde la everest?e si foarte ieftin.multumesc

o_moaka
13.04.2011, 18:33:41
buna,
in legatura cu tortul,unde la everest?e si foarte ieftin.multumesc

Everestul e cel de dupa podul din apropierea garii...mai exact dupa Aurocor-ul din Gara:D am fost si eu si am intrebat...era 32 Ron/kg dar a zis ca se va mai scumpi cu siguranta pana in toamna,insa tot mi s-a parut ieftin...stiu ca acolo fac cele mai bune praji..si la banchet si orice festivitate am avut in timpul liceului mereu ne aprovizionam de acolo:D
Am mai auzit si de Toporas din Barlad numai laude insa nu prea am posibilitate sa ajung pana acolo.Eu sunt in tratative cu o cofetarie din Iasi, insa daca la Everest imi va face tortul cum vreau eu...adica sa aiba cale pe el, voi alege Everestul:D

katinutza
13.04.2011, 19:41:00
Eu am fost multumita de cofetaria boema din piata mica,am facut un tort frumos acolo de martipan si era anul trecut in octombrie 35 de lei.am fost tare multumita.

ciocolatika
14.04.2011, 21:38:02

multumesc!

eu am avut tortul de la Toporas....transportul anul trecut in august a fost de 60 ron...iar tortul mi la adus la ora 03 noaptea;;)

tcv16
14.04.2011, 21:43:46
iar kg de tort cam cat este? ai mers in barlad si ai gustat mai multe feluri ?

eu am avut tortul de la Toporas....transportul anul trecut in august a fost de 60 ron...iar tortul mi la adus la ora 03 noaptea;;)

ciocolatika
15.04.2011, 20:51:18
iar kg de tort cam cat este? ai mers in barlad si ai gustat mai multe feluri ?

da...am fost la Barlad si ne'a dat sa gustam din majoritatea felurilor....
sincer nu mai tin minte.... insa nu mi s'a parut mult ....tortul miresei plus alte 2 tortulete(3kg)...am dat 1065 ron

tcv16
15.04.2011, 21:37:57
cam cum platiti pt ce gustati ?

da...am fost la Barlad si ne'a dat sa gustam din majoritatea felurilor....
sincer nu mai tin minte.... insa nu mi s'a parut mult ....tortul miresei plus alte 2 tortulete(3kg)...am dat 1065 ron

ciocolatika
16.04.2011, 20:59:26
cam cum platiti pt ce gustati ?

poi nu se plateste ce gusti....mie una nu mi'a cerut nici un leut....[-X

tcv16
16.04.2011, 21:34:43
are cofetaria cumva site sau ceva ? e departe de centru orasului ?

poi nu se plateste ce gusti....mie una nu mi'a cerut nici un leut....[-X

RocsanaB
20.06.2011, 13:50:49
Stie cineva ceva de cofetaria IRIS din birlad.... :-s Imi fac nunta la Motel Livada si mi-a fost "recomandata" aceasta cofetarie.Mersi mult

ciocolatika
20.06.2011, 14:07:23
are cofetaria cumva site sau ceva ? e departe de centru orasului ?

Site nu cred k are.... e la iesirea din Barlad spre Tecuci...>:D<

alina_girigan
17.07.2011, 14:32:29
Stiti daca cei de la Toporas Lili au anumite zile pentru degustari sau pur si simplu mergi acolo si vezi oferta?
Are cineva un telefon de la ei ca sa-i pot contacta?

ciocolatika
18.07.2011, 14:55:26
Stiti daca cei de la Toporas Lili au anumite zile pentru degustari sau pur si simplu mergi acolo si vezi oferta?
Are cineva un telefon de la ei ca sa-i pot contacta?

Mergi cand vrei....poti suna inainte...iti las nr in privat

alina_girigan
22.07.2011, 20:12:25
Mergi cand vrei....poti suna inainte...iti las nr in privat

Multumesc Ciocolatziko, esti o dulce ;-)
Si mersi si pentru celalalt mesaj!

katinutza
24.07.2011, 17:50:11
Buna mireesici,
Si-a facut vreuna din voi tortul la cofetaria de la Codaesti?Ceva impresii?Sau ce cofetarie ati ales?
Nu pot sa ma horatarasc

o_moaka
24.07.2011, 20:02:38
Buna mireesici,
Si-a facut vreuna din voi tortul la cofetaria de la Codaesti?Ceva impresii?Sau ce cofetarie ati ales?
Nu pot sa ma horatarasc

Eu am fost prin 2009 cred la o nunta care s-a tinut la cofetaria din Codaesti si tortul a fost facut tot de ei si a fost destul de bun:D

tcv16
25.07.2011, 07:23:07
tortul meu a fost facut acum 2 sapt la Toporas si n am cum sa regret asta niciodata pt ca a fost exact asa cum mi l am dorit. fff bun - mere cu caramel si decorat cf temei nuntii :)

480237480238480239

o_moaka
26.07.2011, 16:05:43
tortul meu a fost facut acum 2 sapt la Toporas si n am cum sa regret asta niciodata pt ca a fost exact asa cum mi l am dorit. fff bun - mere cu caramel si decorat cf temei nuntii :)

480237480238480239

Foarte frumos a aratat tortul iar gustul imi imaginez ca a fost pe masura...iar merele de sus:x sunt tare simpatice:x:x:x

tcv16
26.07.2011, 17:03:19
tu ce ai ales pana la urma ? nu mai stiu nimic din ce ai facut :(

Foarte frumos a aratat tortul iar gustul imi imaginez ca a fost pe masura...iar merele de sus:x sunt tare simpatice:x:x:x

o_moaka
26.07.2011, 17:44:39
tu ce ai ales pana la urma ? nu mai stiu nimic din ce ai facut :(

Tortul il voi face la Everest insa nu m-am hotarat inca la compozitie:D

Ralk
02.08.2011, 22:41:38
Tortul il voi face la Everest insa nu m-am hotarat inca la compozitie:D

Si eu inclin tot spre Everest. Am tot mancat prajiturele de acolo si sunt extraordinare. Din cate am auzit ei aprovizioneaza mai multe restaurante din oras.

cat de curand o sa merg sa vad daca au un catalog ceva cu modele si daca se poate testa.

o_moaka
02.08.2011, 22:42:41
Si eu inclin tot spre Everest. Am tot mancat prajiturele de acolo si sunt extraordinare. Din cate am auzit ei aprovizioneaza mai multe restaurante din oras.

cat de curand o sa merg sa vad daca au un catalog ceva cu modele si daca se poate testa.

Au catalog cu modele la cofetarie...au modele destul de reusite:D

Ralk
10.08.2011, 19:25:53

Am fost la Everest si am vazut catalogul. Nu pot sa zic ca m-a impresionat ceva in mod deosebit, insa iti fac ce vrei si cum vrei. Sunt foarte deschisi.

Intre timp am aflat de un alt laborator, al Julietei (la Munteni de Jos). Cu prima ocazie ii fac o vizita si cine stie, poate ma razgandesc. Am auzit doar vorbe de lauda despre prajiturile si torturile acestei doamne. A facut cineva acolo?

katinutza
10.08.2011, 20:56:17
Am fost la Everest si am vazut catalogul. Nu pot sa zic ca m-a impresionat ceva in mod deosebit, insa iti fac ce vrei si cum vrei. Sunt foarte deschisi.

Intre timp am aflat de un alt laborator, al Julietei (la Munteni de Jos). Cu prima ocazie ii fac o vizita si cine stie, poate ma razgandesc. Am auzit doar vorbe de lauda despre prajiturile si torturile acestei doamne. A facut cineva acolo?
buna
Si eu tot acolo dau comanda,cofetaria este cea din piata veche,Boema se numeste.
Acolo am facut tortul baietelului meula 1 an,cu martipan.
Imi pare rau ca nu pot atasa o poza,pt ca imi arata ca e prea mare

Ralk
12.08.2011, 17:04:52
buna
Si eu tot acolo dau comanda,cofetaria este cea din piata veche,Boema se numeste.
Acolo am facut tortul baietelului meula 1 an,cu martipan.
Imi pare rau ca nu pot atasa o poza,pt ca imi arata ca e prea mare

Din ce stiam nu au cofetarie in oras. Poate ma insel... o sa ma interesez.

tcv16
12.08.2011, 20:46:33
boema este in oras, chiar in piata veche, vis a vis de blocul 64 .

si eu am gustat de acolo torturi, mostre facute pt noi, dar nu s-a comparat cu ce am ales pana la urma .

QUOTE=Ralk;4315056]Din ce stiam nu au cofetarie in oras. Poate ma insel... o sa ma interesez.[/QUOTE]

Ralk
13.08.2011, 04:04:31
boema este in oras, chiar in piata veche, vis a vis de blocul 64 .

si eu am gustat de acolo torturi, mostre facute pt noi, dar nu s-a comparat cu ce am ales pana la urma .

Din ce stiam nu au cofetarie in oras. Poate ma insel... o sa ma interesez.

Vrei sa zici ca a fost mai bun ce ati primit la nunta decat la degustare?

tcv16
13.08.2011, 10:56:43
noi am degustat tort si praji atat de la boema cat si de la toporas si bine inteles ca am ales toporasul.

nici nu se compara tortul cu mere facutde toporas cu cel facut de boema.... care mi s-a parut facut cam articificial ( sau poate doar la mostrele nostre o fi fost asa )

Vrei sa zici ca a fost mai bun ce ati primit la nunta decat la degustare?

Ralk
31.08.2011, 21:48:21
s-a ivit ocazia si am mai luat cateva platouri de prajituri de la Boema (pana acum am luat de 2 ori la 2 saptamani distanta) si pot sa zic ca nu ne-au dat pe spate. Prima oara am luat fara comanda si pt a 2-a oara s-a facut comanda. Pot sa zic ca primele erau mai bune. Au fost sortimeste diferite. Noi am cerut platouri combinate si ne-au pus mai multe sortimente cu fursecuri(70% din platou), 2 sortimente cu crema si mini-eclere. Nu stiu de ce.... doar le-am zis ca vrem sa degustam si pentru nunta. Am dus si nasilor un platou sa le cerem parerea insa ei nu prea sunt fani dulciuri. Singurele care le-au placut au fost mini-eclerele.

Acum nu stiu ce sa fac: sa testez iar de la Everest? sa caut si alte variante in Vaslui? sau sa ma incumet si sa merg in Barlad la Toporas?

tcv16
04.09.2011, 07:50:16
buna! Am poze cu prajiturile si tortul nostru facut de cei din Barlad.

Si fotografii ne- au spus ca a fost cel mai bun tort ever.:D

https://picasaweb.google.com/114706966293813550282/US#

s-a ivit ocazia si am mai luat cateva platouri de prajituri de la Boema (pana acum am luat de 2 ori la 2 saptamani distanta) si pot sa zic ca nu ne-au dat pe spate. Prima oara am luat fara comanda si pt a 2-a oara s-a facut comanda. Pot sa zic ca primele erau mai bune. Au fost sortimeste diferite. Noi am cerut platouri combinate si ne-au pus mai multe sortimente cu fursecuri(70% din platou), 2 sortimente cu crema si mini-eclere. Nu stiu de ce.... doar le-am zis ca vrem sa degustam si pentru nunta. Am dus si nasilor un platou sa le cerem parerea insa ei nu prea sunt fani dulciuri. Singurele care le-au placut au fost mini-eclerele.

Acum nu stiu ce sa fac: sa testez iar de la Everest? sa caut si alte variante in Vaslui? sau sa ma incumet si sa merg in Barlad la Toporas?

fanitare
09.02.2012, 16:33:19
Un numar de telefon al celor de la Toporasul-Barlad are cineva? Vreau sa ma interesez pentru tort si prajiturele..Multumesc