PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Olt

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

belen
22.10.2006, 01:05:15
Buna fetelor...:*
sper ca nu sunt singura... pe aici
as fii foarte fericita sa gasesc pe cineva din Slatina cu care sa ma sfatuiesc...

astept raspuns...

inginermiha
15.02.2007, 16:17:26
Buna....ai nunta inaintea mea >:D<
Si eu sunt din slatina si sunt in toiul pregatirilor!!!!
Vorbim?????

inginermiha
15.02.2007, 16:18:47
;-) Amandoua in iulie...o fi cald...ce o sa ne facem? cred ca o sa ne topim...dar o sa induram cu stoicism!!!!!

inginermiha
16.02.2007, 10:52:22
Te astept sa vorbim!!!!!>:D<

belen
24.02.2007, 14:40:13
buna,
scuze nu am mai intrat de mult pe net ...

eu mi-am luat rochia de mireasa de la targ de nunti din buc

nu ne-am hotarat la nasi dar avem variante posibile

ma bucur ca am mai gasit pe cineva din slatina
te pup si multa bafta!

belen
24.02.2007, 14:43:32
sa ma tii la curent cu noutatile... ce ai facut pana acum ? restaurant fotograf,lautari, etc.

te pupic si astept vesti

inginermiha
26.02.2007, 14:06:56
In primul rad sa iti spun ca culorile nuntii noastre sunt alb si auriu si tot ce tine de aranjamente si mici amanunte vor fi aurii>
Ce sa iti spun mai repede....pe rand ce avem si ce am cumparat:
1.avem nasii stabiliti
2.localul luat(la terasa de la Bastos)
3.lauratii luati
4.verghetele
5.florile de pus in piept(cele pentru nuntasi)-sunt aurii
6.invitatiile sunt luate dar nescrise.Imi fac singura invitatiile , am cumparat carton auriu, am paiete aurii si sincer ies minunat
7.marturiile(am cumparat tot ce trebuie pentru a le face mai avem sa le asamblam)
8.mi-am luat perechile de pantofi(de cununie si de mireasa)
9.el si-a luat pantofii de cununie
8.ne-am facut pernele pentru biseica(alea pe care trebuie sa stai cand te pune popa in genunchi)si sunt albcu auriu
9.sosete ......etc, tot ce tine de dedesupt ne-am luat
10.florile pentru brad le-am luat, pentru ca noi nu o sa punem hartie creponata in brad(alb/auriu)
11.am vorbit cu cameramanul
12.am vorbit cu firma de decoratiuni
13.am luat sampania, wischy-ul(nu cred ca se scrie asa dar intelegi tu ce am vrut sa scriu), angeli lichior pentru doamne
14.am vb la primarie si la biserica
Nu mai stiu, daca imi mai aduc amunte iti mai spun.
Tu unde faci nunta(localul ma refer)?

inginermiha
06.03.2007, 16:26:15
Nu mi-ai mai raspuns?
Cred ca esti ocupata cu pregatirile de nunta............<:-P
Spor la treaba ca eu am inceput sa intru in focuri!!!! pentru ca am impresia ca sigur o sa iasa ceva rau in ziua aceea....sper sa imi reaca paranoia....

lucfelice
07.03.2007, 09:14:08
Nu mi-ai mai raspuns?
Spor la treaba ca eu am inceput sa intru in focuri!!!! pentru ca am impresia ca sigur o sa iasa ceva rau in ziua aceea....sper sa imi reaca paranoia....
buna fetelor
scuzati ca ma amestec, dar eu incerc sa gasesc o fosta colega din slatina
nu stiu cat e de mare slatina dar poate la sansa 1 dintr-o mie, poate o cunoasteti voi. se numeste elena petcu, a terminat facultatea de drept din alba iulia.

inginermiha
08.03.2007, 11:27:34
buna fetelor
scuzati ca ma amestec, dar eu incerc sa gasesc o fosta colega din slatina
nu stiu cat e de mare slatina dar poate la sansa 1 dintr-o mie, poate o cunoasteti voi. se numeste elena petcu, a terminat facultatea de drept din alba iulia.
stai linistita ca nu este nici o problema... o sa incerc sa intreb ...dar sti ce face si cati ani are??? ca sa stiu pe cine intreb!!!!!!

lucfelice
09.03.2007, 10:05:26
are 25 de ani, nu stiu ce face, ca nu am mai reusit sa vb cu ea de vreun an,............ stiu ca mama ei e educatoare, tata lucreaza prin politie, si are un frate care lucreaza pe al bucuresti pe la sri.
pe pritenul ei stiu ca il chema viorel si parca era din brebeni
mersi

mike
28.05.2007, 21:55:31
Buna, si eu fac nunta tot in Slatina desi sunt din Bucuresti, dar parintii viitorului meu sot sunt din Slatina si vom avea mai multi invitati din slatina decat din Bucuresti. Astfel fiind cam departe de pregatiri vreau sa va intreb daca stiti vre-un DJ bun si Slatina. O alta problema pe care o mai am de rezolvat sunt fotogragul si cameramanul...
Si ultima dilema. Daca aveti de gand sa faceti ceva fotografii de album sa le spunem asa, undeva intr-un spatiu verde cam care ar fi alegerea vostra in Slatina (din simplul motiv ca spatiile verzi si parcurile nu abunda asa cum sunt obisnuita in Bucuresti).
Va multumesc pentru orice idee ati avea....

ankiss20
04.07.2007, 14:45:52
scuze de deranj.
am vazut ca a mai indraznit o miresica sa isi caute o prietena, incerc si eu daca nu e cu suparare.
il stie careva pe Razvan Vlad? a terminat Academia De Politie la pompieri _bucuresti.
tata lui (Vald Constantin ) e ceva pe la tribunal sau executor judecatoresc ...nu mai stiu exact. il stie cineva????
^:)^ pleasee

nelutza81
19.07.2007, 00:06:13
In primul rad sa iti spun ca culorile nuntii noastre sunt alb si auriu si tot ce tine de aranjamente si mici amanunte vor fi aurii>
1.avem nasii stabiliti
3.lauratii luati
4.verghetele
6.invitatiile sunt luate dar nescrise.Imi fac singura invitatiile , am cumparat carton auriu, am paiete aurii si sincer ies minunat
7.marturiile(am cumparat tot ce trebuie pentru a le face mai avem sa le asamblam)
8.ne-am facut pernele pentru biseica(alea pe care trebuie sa stai cand te pune popa in genunchi)si sunt albcu auriu
10.florile pentru brad le-am luat, pentru ca noi nu o sa punem hartie creponata in brad(alb/auriu)
13.am luat sampania, wischy-ul(nu cred ca se scrie asa dar intelegi tu ce am vrut sa scriu), angeli lichior pentru doamne

buna.dupa cat observ ai nunta sambata asta.sa mi spui si mie cum a fost.ca la anul o sa am si eu nunta in acelasi local si mi s a parut cam mitite

nelutza81
19.07.2007, 00:10:56
1.avem nasii stabiliti
3.lauratii luati
4.verghetele

Am uitat sa ti spun ca eu nu sunt din slatina ci din craiova iar viitorul meu sot e din apropierea orasului slatina.Am tot cautat localuri din slatina dar terasa boston mi s a parut mai accesibila din pct d vedere financiar.Dar totusi mi s a parut cam micut localul,,crezi ca mi intra la 200 de persoane?Crezi ca au aer conditionat?Ca eu nu am observat.Distractie placuta la nunta si casa de piatra.Sa fii fericita alaturi de sotul tau!

inginermiha
15.08.2007, 16:42:49
Buna, da intra in sala mare(cea cu etaj) foarte bine chiar cu conditia sa se joace ori in sala celalata( aia atunci cand intri in dreapta) sau sa jucati in foaierul Casei de cultura a sindicatelor (asa cum am facut noi) si a fost foarte bine.
Noi am avut 180 invitati, a iesit super distractie sa fie ca daca nu nu mai conteaza nimic.
Daca mai vrei sa vb adresa mea de mess este (eu o sa o scriu cu spatii ca sa nu o stearga) m i h a e l a _ s t o i c a n e s c u @ y a h h o . c o m.
Te astept sa vb !

miana
16.08.2007, 10:37:04
Buna viitoare miresica!

Si eu am nunta la Hotel Parc pe 07 iunie 2008.
Am o mare rugaminte>:D< ... sa nu uiti si de mine dupa nunta si sa imi scrii cum a iesit... mancare, servire, atentie... toate cele!

Cati invitati aveti?
Cam cat este meniul anul acesta?
Va ia cei 10% la total consumatie pentru inchiriere local?
Cum stai cu aranjamentele?:-SS
Astept raspunsul tau cu nerabdare.

te pup.

inginermiha
17.08.2007, 15:09:32
Buna viitoare miresica!

Si eu am nunta la Hotel Parc pe 07 iunie 2008.
Am o mare rugaminte>:D< ... sa nu uiti si de mine dupa nunta si sa imi scrii cum a iesit... mancare, servire, atentie... toate cele!

Cati invitati aveti?
Cam cat este meniul anul acesta?
Va ia cei 10% la total consumatie pentru inchiriere local?
Cum stai cu aranjamentele?:-SS
Astept raspunsul tau cu nerabdare.

te pup.

Am fost si noi la Hotel Parc anul trecut cand cautam locatii si cand am auzit milioanele de conditii si banii care ni cereau...ne-am lasat pagubasi, sincer daca ai sti cate cheltuieli sunt peste ceea ce vei da la restaurant...
Sau poate aveti oameni care va vor da bani dar este naspa ca sa vina cineva sa va de 4 mil si sa isi acopere decat cheluielile voastre si cand trageti linia sa nu mai ramaneti cu mai nimic.
Si ma enerveaza si chestia cu 10% din ce ati cheltuit ca chirie pentru local....

inginermiha
21.08.2007, 11:26:13
Fetele nu mai ziceti nimic?
Miana nu ai mai intrat deloc?...nu te mai intereseaza buchetul?
Mai vorbim;-)

miana
21.08.2007, 22:07:16
Fetele nu mai ziceti nimic?
Miana nu ai mai intrat deloc?...nu te mai intereseaza buchetul?
Mai vorbim;-)
Mihaela nu am mai intrat pentru ca am f f f multa treaba la serv....
Buchetelul este deocamdata pe bara deoarece m-am indreptat spre o rochita care nu este alba ci crem si buchetelul tau este argintiu.... deci nu prea merge....

aaaa si inca o chestie.... ce conditii v-au pus voua la parc hotel ???.... cu noi a fost foarte draguta d-na de acolo..... toate bune si frumoase .... pana acum...
Multumesc mult si multi pupici.:*:*:*

inginermiha
22.08.2007, 08:41:37
Mihaela nu am mai intrat pentru ca am f f f multa treaba la serv....
Buchetelul este deocamdata pe bara deoarece m-am indreptat spre o rochita care nu este alba ci crem si buchetelul tau este argintiu.... deci nu prea merge....

aaaa si inca o chestie.... ce conditii v-au pus voua la parc hotel ???.... cu noi a fost foarte draguta d-na de acolo..... toate bune si frumoase .... pana acum...
Multumesc mult si multi pupici.:*:*:*

Miana si rochita mea tot crem este , iar buchetul are margele albe si margele aurii special ca sa mearga cu rochita crem iar buchetul poate in poze se vede argintiu dar nu este;-) .
Am vb la parc anul trecut si ni s-a spus ca pe langa meniul pe care il vom plati trebuia la final sa platim 10% din totata suma , nu stiu cum s-a exprimat... ceva de genul "chirie".
Poate nu mai fac asa cine stie, a si apropo in ce sala la parc faceti , si cate persoane???
Te pup si spor la pregatiri.

miana
22.08.2007, 17:02:38
Miana si rochita mea tot crem este , iar buchetul are margele albe si margele aurii special ca sa mearga cu rochita crem iar buchetul poate in poze se vede argintiu dar nu este;-) .
Am vb la parc anul trecut si ni s-a spus ca pe langa meniul pe care il vom plati trebuia la final sa platim 10% din totata suma , nu stiu cum s-a exprimat... ceva de genul "chirie".
Poate nu mai fac asa cine stie, a si apropo in ce sala la parc faceti , si cate persoane???

In legatura cu buchetelul sunt foarte nehotarata... sper sa nu te superi.....

Iar la local intradevar platim 10 % din toata consumatia... adica platim tot ce se consuma + 10 % (chirie spatiu).....

Avem in jur de 200 -250 persoane si facem in sala mare .... restaurantul de jos....

Pupici si multumesc pentru incurajari.

inginermiha
23.08.2007, 10:16:01
Nu este nici o suparate doamne fereste ,stai linistita.
In legatura cu parcul....aveti oameni nu jucarie, dar capacitatea localului cat este ca eu am fost duminica la un botez si nu mi s-a parut cine stie ce de mare iar locul de joc destul de mic?
Daca pot sa te ajut cu ceva sa nu eziti sa ma intrebi!

claudiaungureanu
25.08.2007, 17:11:37
Buna, da intra in sala mare(cea cu etaj) foarte bine chiar cu conditia sa se joace ori in sala celalata( aia atunci cand intri in dreapta) sau sa jucati in foaierul Casei de cultura a sindicatelor (asa cum am facut noi) si a fost foarte bine.
Noi am avut 180 invitati, a iesit super distractie sa fie ca daca nu nu mai conteaza nimic.
Daca mai vrei sa vb adresa mea de mess este (eu o sa o scriu cu spatii ca sa nu o stearga) m i h a e l a _ s t o i c a n e s c u @ y a h h o . c o m.
Te astept sa vb !

buna spune-mi si mie te rog daca stii o adresa,un numar de telefon ceva pentru un decorator de sala ca nu stiu nici unul si chiar am nevoie.plssssssssssss^:)^

garigabi
06.09.2007, 22:18:08
Catrinel Mateescu /NR.TEL.O722.79.11.21

laura_dumi
14.10.2007, 01:24:39
Buna fetelor!!!
Ma bucur ca v-am gasit...ma gandeam ca sunt singura din slatina.
Eu am ales localul BULEVARD de la Hotel Bulaevard care tocmai s-a renovat.
Am ~ 160 de invitati sper sa-mi incapa si sa ramana si loc de dans.
Va urez bafta la toate si ne mia auzim pe forum!!!

Pupicii!;-)

inginermiha
15.10.2007, 08:51:11
Buna, bine ai venit !!!!
Spor la pregatiri oricum mai ai destul timp si este bine ca poti planifica totul pas cu pas...daca pot sa te ajut cu ceva informatii sau din propia experieta sa nu ezitit sa imi scri!!!!:*

anabella
17.10.2007, 10:52:12
Buna dragi miresici din slatina.
ma bucur ca v-am gasit si putem sa impartasim pareri despre nuntile care au avut loc sau care vor avea loc in viitorul apropiat in orasul nostru.
va pup pe toate si va doresc succes cu pregatirile pt nunta :* :* :*

inginermiha
18.10.2007, 09:24:29
Vorbim...dar defapt nu prea vorbim.......=))
Va pup pe toate si spor la pregatiri......

anabella
18.10.2007, 20:58:11
miha, tu la ce restaurant ai facut nunta? vad ca nu ai dat numele.
am incercat sa vad pozele tale, dar ceva nu functiona cum trebuie si le-am vazut in format mic pe pagina respectiva. oricum frumos! ma gandeam ca peste nici un an voi sta si eu in varful dealului Gradiste (pe unde dadeam tarcoale cu iubitul de cand au inceput sa construiasca acolo Casa Casatoriilor si ne bucuram ca o sa ne casatorim acolo intr-o zi), privind orasul si bucurandu-ma de moment "la inaltime". :D

anabella
18.10.2007, 21:04:45
uite, de acasa merge sa le vad, de la serviciu nu am putut...
imi place torul tau! cam asa as vrea si eu. imi spui si mie te rog unde l-ai facut si cam cat te-a costat? noi vrem sa incercam maine unul de la ema (ca mergem si noi acasa in week-end), dar am vrea sa incercam si de pe la alte cofetarii. ideea e ca nu stim nici cat de mare sa fie, nici ce compozitie sa aiba ca sa nu se lase, ca doar e in mijlocul verii, etc...
m-ar ajuta mult ceva sfaturi. mercic

anabella
07.11.2007, 19:17:08
lenese miresele din slatina, ori umbla pe la alte topic-uri, ori nu mai stau deloc pe forum...
haideti, mai fetelor, se poate?!?!

inginermiha
08.11.2007, 09:23:35
Buna Ana,
Multumesc mult de tot pentru impresiile despre poze...nu prea am poze profesionale...ca sincer nu am avut cine stie ce timp...am ajuns la restaurant la ora 8.#:-S
Am facut nunta la Restaurant Bastos, si a iesit bestial, chef in toata regula.
Daca vrei sa te ajut cu ceva sa nu eziti sa intrebi, si despre tort,a fost facut la cofetaria ACASA si am fost super multumita.
:* :* :*

miana
12.11.2007, 14:53:49
Da Ana este adevarat ca parcul ia 10% ados la toata consumatia pentru chirie local.
La Rocky nu am fost la nici o nunta ..... dar am auzit... numai lucruri bune.
De la aranjament pana la meniu si servire.... totul super OK.
Am auzit insa de preturi ca sunt cam piperate.
Insa daca totul iese asa cum vrei... cred ca se merita.
>:D<>:D<>:D<
mai vb.

anabella
12.11.2007, 20:02:26
cu preturile nu stiu ce sa-ti zic, la meniu ne iau intre 90-120, cu bautura, prajiturile si fructele noastre. eu cred ca e rezonabil, ca la mai mult de 200 lei nu cred ca ne va duce de persoana.
mai frica imi e de costul decorului, ca stiu ca la o nunta in week-end-ul trecut au luat 68 mil numai pt aranjamente florale si ce-or mai fi pus ei pe acolo (stiu de la soacra mica, e prietena cu soacra-mea)
dar eu nu vreau sa lucrez tot cu firma lor de decoratiuni (a fiicei lor de fapt) pt ca mi se pare exagerat de scump, o sa aranjez la o florarie. nu pot sa cred ca nu exista ceva pana in 20 mil in materie de decoruri florale.
pe tine cat te costa treaba asta cu decorul la parc?
apropo, la catedrala ati vb? noi l-am pacalit pe preot de asta primavara sa ne treaca in agenda. in ianuarie mergem noar sa platim si sa ne taie chitanta. avem la ora 17.00. voi?

miana
13.11.2007, 14:53:28
Si pe noi ne-a trecut in agenda si a rams in decembrie sau ianuarie sa ne ducem sa platim corul (integral sau un avans ).
Tot la 17:00 avem si noi.
Dar suntem in dubii la cat sa punem cununia civila.
In legatura cu decorul de la parc... ni-l fac vecinii nostri care au firma Mardexim..... nu stiu cat o sa coste, dar sigur pana in 2000 lei.
Mi se pare 6800 lei enorm ..... ce naibii pun aia pentru 6800 .... aur.
E ffff mult.
Unde faci lumanarile si buchetele ?
Pe ce culori vrei aranjamentul?
Ti-ai luat florile de pus in piept?
Dar verghetele?

Mai vb.>:D<

anabella
13.11.2007, 18:45:26
la astea din urma nu ne-am gandit. adica stim ca decorul va fi alb cu auriu(era aranjat asa cand am fost sa inchiriem, ca era nunta seara), ne-a placut enorm, pt parea f stilat.
in rest, lumanarile si florile de pus in piept le luam atunci, cu ceva timp inainte. cred ca florile de pus in piept le luam din bucuresti, iar restul din slatina. ai idee unde gasim o florarie bua la noi in oras? care sa-ti faca exact ce-i ceri?
verighetele vrem sa le facem la mardikian, aici in bucuresti (are modele superbe si accesibile ca pret), cred ca ni le luam inainte sau dupa sarbatori, depinde de cum vom sta cu banii in perioada asta cand se cheltuie atat de mult.
nu ne grabim ca e timp destul pt toate.
noi am vrea cununia civila la 11.00, am zis sa ramana timp pt aranjat apoi(voi avea 2 coafuri), pt reimprospatare si putina odihna daca s-o mai putea.
si stii cum e, ca te programeaza la o ora si risti sa intri mai tarziu cu 30 minute, depinde de cum decurge fotografiatul celor dinaintea ta, etc.
asa ca luati-va si o marja de eroare de o jumatate de ora, ca nu se stie.
voi ce decor aveti si de unde va luati verighete?(daca te intereseaza ceva despre garavelli, poti intra la "tzepe la cumparat verighete", am postat ceva acolo) aveti multi invitati?

miana
14.11.2007, 17:54:49
Nu stiu nimic despre florarii, nici bune , nici rele, dar noi cred ca o sa facem lumanarile si buchetele pe Primaverii , langa farmacie.(nu stiu daca stii despre care vb)
Cat va costa verghetele(aproximativ)?
Pe bune cei de la Garavelli au prob cu aurul? Stii sigur? Chiar la ei am vazut 2 modele care ne-au placut.
Noi vom avea decorul pe rosu si alb, iar eu voi avea o singura coafura.(nu ma complic)

Astept raspuns in legatura cu garavelli... mi-ai dat de gandit?

Multumesc si te pup!

anabella
15.11.2007, 08:08:12
stiu floraria, cum sa nu...poate o sa lucram si noi tot cu ei, ca nu-s prea multe florarii la noi :D
in legatura cu verighetele, cred ca ai vazut acolo ca am precizat ca stiu de la soacra-mea care lucreaza in politie si i-a picat dosarul in mana in septembrie anul asta. ea ne zis sa punem un pic de frana, pt ca preturile mici de la ei sunt datorita acestui aspect.
asa ca mai bine luati-va din alta parte.
nu stiu sa-ti spun acum cat ne vor costa verighetele, asta vom afla dupa ce-i facem o vizita lui mardikian, dar am vazut ieri ca spunea o miresica despre el ca ar fi plecat in urmatoarele 2 sapt, asa ca poate o lasam pt dupa sarbatori. cred ca in jur de 400-450 euro vom da pe ele (vrem aur alb si am inteles ca el pune si cateva diamante mici daca vrei)
pupici si vorbim

anabella
15.11.2007, 12:29:38
apropo de mardikian, ca am vazut ca si tu te-ai interesat azi de el.
sa stii ca eu am vazut live la o miresica verighetele facute de el si sunt absolut minunate.
sunt f bine lucrate si f finute...
noi asa ne-am indragostit de verighetele lui, pt ca pe site poate nu se vede adevarata frumusete, pe cand sa le vezi pe viu e cu totul altceva.

anabella
20.11.2007, 21:21:28
Daca vrei sa te ajut cu ceva sa nu eziti sa intrebi, si despre tort,a fost facut la cofetaria ACASA si am fost super multumita.
:* :* :*

imi spui si mie te rog cat costa kg de tort la acasa?
merci.

inginermiha
21.11.2007, 10:30:27
Tortul meu a fost cu blat de ciocolata , crema de cioclata iar pe deasupra a avut martipan= aceasca combinatie a costat 25 ron Kg.
Insa un tort cu frisca sau cu ciocolata pe deascupra anul acesta a costat in jur de 16-18Kg la cofetaria acasa si sincer sunt super bune.
Cei de la adventisti mi se pare ca s-au c-am prostit.
Iar tort de la cei de la Ema nu am mancat ca sa itit spun cat este Kg.
Tortul meu (este in pozele din semnatura) a avut 18 Kg si mi s-a parut ca a iesit exact asa cum l-am vrut eu.
Apropo daca vrei sa incerci te duci si dai comanda de un tort de 1 Kg mostra(dar sa nu cumva sa ii spui ca este pentru nunta ca sa vezi cum este ca poate se vor stradui sa il faca super si dupa cine sti cu ce te trezesti la nunta).:*

anabella
21.11.2007, 17:49:35
Tortul meu a fost cu blat de ciocolata , crema de cioclata iar pe deasupra a avut martipan= aceasca combinatie a costat 25 ron Kg.
Insa un tort cu frisca sau cu ciocolata pe deascupra anul acesta a costat in jur de 16-18Kg la cofetaria acasa si sincer sunt super bune.
Cei de la adventisti mi se pare ca s-au c-am prostit.
Iar tort de la cei de la Ema nu am mancat ca sa itit spun cat este Kg.
Tortul meu (este in pozele din semnatura) a avut 18 Kg si mi s-a parut ca a iesit exact asa cum l-am vrut eu.
Apropo daca vrei sa incerci te duci si dai comanda de un tort de 1 Kg mostra(dar sa nu cumva sa ii spui ca este pentru nunta ca sa vezi cum este ca poate se vor stradui sa il faca super si dupa cine sti cu ce te trezesti la nunta).:*

merci frumos pt aceste informatii si bine ca mi-ai zis sa nu le spun ca vreau pt nunta, ca la asta nu ma gandisem.
am comandat deja un tort de la roky si mi s-a parut super bun, dar am auzit zvonuri cum ca n-ar lucra cu ema, acum nu stiu ce sa zic, noi asa aflasem.
oricum, cel comandat de noi de la ei era super scump in comparatie cu ce pret ai avut tu la acasa. vreo 35 pe kg, tot de ciocolata. e bine de stiut ca in alte parti e mai ieftin si la fel de bun :)
si inca o intrebare, sper sa nu fiu stresanta :D
artificiile de tort au intrat in pret sau le-ai luat separat? si tot de la acasa le-ai avut?

inginermiha
22.11.2007, 09:11:16
In primul rand nu ma stresezi, iar artificiile au fost separat au costat cam 9 ron una , dar daca cauti gasesti in metro mai ieftine, iar daca nu vrei sa te mai complici comanzi direct de la ei .
Cat despre tortul tau de la rocky este posibil sa fie facut de o doamne numita Zamfir care face niste prajituri si torturi super si nu de cei de la Ema .
Mai vorbim si daca mai ai intrebari nu ezita sa imi scrii , apropo adresa mea de mail este mihaela_stoicanescu cu completarea @yahoo.com putem vb si pe mess il limita timpului ca sunt super ocupata cu serviciul asta.
Te pup.

anabella
22.11.2007, 13:04:03
multumesc mult mihaela,
tot ana_briceag sunt, mi-am schimbat id-ul
o sa te adaug in lista mea de messenger diseara cum ajung acasa, pt ca la serv e imposibil sa stau pe messenger
cred ca am sa te inebunesc pana la nunta mea, noroc ca esti tu asa de draguta:* :* :*

miana
22.11.2007, 15:00:02
apropo de mardikian, ca am vazut ca si tu te-ai interesat azi de el.
sa stii ca eu am vazut live la o miresica verighetele facute de el si sunt absolut minunate.
sunt f bine lucrate si f finute...
noi asa ne-am indragostit de verighetele lui, pt ca pe site poate nu se vede adevarata frumusete, pe cand sa le vezi pe viu e cu totul altceva.

Ma incanta tare mult verghetele mardikian.. dar nu pot sa il convin pe ginerica sa mergem la bucuresti.:[email protected]
Orice ... dar nu la Bucuresti.:-w
Asa ca mi-am luat gandul de la ele.... dar nici de la Garavelli nu voi lua.
Sper sa gasim prin Craiova ceva care sa imi placa.^:)^

anabella
22.11.2007, 19:39:00
Ma incanta tare mult verghetele mardikian.. dar nu pot sa il convin pe ginerica sa mergem la bucuresti.:[email protected]
Orice ... dar nu la Bucuresti.:-w
Asa ca mi-am luat gandul de la ele.... dar nici de la Garavelli nu voi lua.
Sper sa gasim prin Craiova ceva care sa imi placa.^:)^

ei, nu-i nimic, gasiti si-n alta parte verighete frumoase
in craiova sunt o gramada de magazine vis-a-vis de jiul unde au tot felul de modele dragute. plus ca mai e si mercur si e plin parterul de aur.
va doresc mult succes in gasirea verighetelor perfecte :* :* :*

belen
30.11.2007, 23:12:14
buna miha,

intradevar ocupata cu pregatirile de nunta, apoi luna de miere...
apoi serviciul... si as mai putea sa-ti mai insirui citeva motive...

sper ca a fost frumos la nunta, oricum am vazut pozele...;))
sa fii fericita!
te pup
belen

Nu mi-ai mai raspuns?

belen
02.12.2007, 17:42:21
bine ai venit,>:D<

si spor la treaba si multa, multa rabdare... eu asta ii recomand:)
in rest toate cele bune...
daca te pot ajuta o voi face cu mare placere...
pupici:*

Buna dragi miresici din slatina.
ma bucur ca v-am gasit si putem sa impartasim pareri despre nuntile care au avut loc sau care vor avea loc in viitorul apropiat in orasul nostru.
va pup pe toate si va doresc succes cu pregatirile pt nunta :* :* :*

anabella
02.12.2007, 18:12:47
bine ai venit,>:D<

si spor la treaba si multa, multa rabdare... eu asta ii recomand:)
in rest toate cele bune...
daca te pot ajuta o voi face cu mare placere...
pupici:*

multumesc :*
ehe, am capatat deja ceva vechime pe aici. :D
la ce restaurant ai facut nunta?

inginermiha
02.12.2007, 19:49:28
buna miha,

intradevar ocupata cu pregatirile de nunta, apoi luna de miere...
apoi serviciul... si as mai putea sa-ti mai insirui citeva motive...

sper ca a fost frumos la nunta, oricum am vazut pozele...;))
sa fii fericita!
te pup
belen

lA NUNTA A FOST PESTE ASTEPTARILE MELE...SUPERBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

garigabi
07.12.2007, 18:43:02
BUNA,DRAGI MIRESICI!Ma bucur ca exista un astfel de forum!va urmaresc de mult si sunt incantata de tot ce am descoperit aici!
EU si viitorul meu sot ne-am hot.cam tarziu sa facem nunta,dar sa speram ca o sa fim gata cu toate pregatirile la timp!
PUPICI SI SPOR LA TREABA!!!

anabella
07.12.2007, 20:38:45
BUNA,DRAGI MIRESICI!Ma bucur ca exista un astfel de forum!va urmaresc de mult si sunt incantata de tot ce am descoperit aici!
EU si viitorul meu sot ne-am hot.cam tarziu sa facem nunta,dar sa speram ca o sa fim gata cu toate pregatirile la timp!
PUPICI SI SPOR LA TREABA!!!

te-ai hotarat in sfarsit sa scrii ceva >:D<
pupici si mai vorbim noi....

belen
08.12.2007, 10:01:29
ma bucur...
am vazut pozele sunt foarte frumoase... si tu ai fost foarte frumoasa

eu inca nu mi-am pus pozele de la nunta dar urmeaza...

pupici si casa de piatra viitoarelor miresici!:-p

lA NUNTA A FOST PESTE ASTEPTARILE MELE...SUPERBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

anabella
09.12.2007, 15:19:35

mihaela, daca tot vinzi rochita, de ce nu pui un anunt la bazar?
ai avea foarte multe sanse s-o dai. ti-am vazut-o in pozele de la nunta si e foarte frumoasa. fa o incercare la bazar si sigur o dai pana in primavara.

garigabi
09.12.2007, 21:29:52
Buna seara,fetelor!poate ma ajutati si pe mine cu unele detalii despre restaurantul unde o sa aiba loc nunta noastra!!!sau poate stiti pe cineva care a facut acolo!va multumesc!
Va pup si astept rasp.vostru!
CAPITOL s.n. restaurantul!:D

inginermiha
12.12.2007, 11:13:49
ma bucur...
am vazut pozele sunt foarte frumoase... si tu ai fost foarte frumoasa

eu inca nu mi-am pus pozele de la nunta dar urmeaza...

pupici si casa de piatra viitoarelor miresici!:-p

Multmesc mult de tot,>:D< si astept cu nerabdare sa itit vad si tie pozele!!!!!!!

inginermiha
12.12.2007, 11:19:25
mihaela, daca tot vinzi rochita, de ce nu pui un anunt la bazar?
ai avea foarte multe sanse s-o dai. ti-am vazut-o in pozele de la nunta si e foarte frumoasa. fa o incercare la bazar si sigur o dai pana in primavara.

Rochita mea este pusa la Bazar, si tot ce este legat de ea, diadema, voal , gentuza,buchetul de margele, cosuletul pentru cocarde, inimioara de verghete...dar nu a fost nimeni interesat de ele.....:(( :(( :(( , nici pozele mele nu au fost asa admirate....decat de voi...poate ca lumea pe aici nu este interesata decat de poze profesionale, si cum eu nu am:(( :(( :(( ,asta este, dar ma madresc cu ele si mie mi se pare superbe, pentru ca atunci cand ma uit la ele imi provoaca numai amintiri placute:x :x :x :x :x .

anabella
13.12.2007, 15:19:23
Rochita mea este pusa la Bazar, si tot ce este legat de ea, diadema, voal , gentuza,buchetul de margele, cosuletul pentru cocarde, inimioara de verghete...dar nu a fost nimeni interesat de ele.....:(( :(( :(( , nici pozele mele nu au fost asa admirate....decat de voi...poate ca lumea pe aici nu este interesata decat de poze profesionale, si cum eu nu am:(( :(( :(( ,asta este, dar ma madresc cu ele si mie mi se pare superbe, pentru ca atunci cand ma uit la ele imi provoaca numai amintiri placute:x :x :x :x :x .

pai mai actualizeaza subiectul, mai scrie ceva pe acolo, ca sa ajunga cap de lista si sa fie vazut mai usor. sincer iti spun ca e o rochie frumoasa.
poate fetele se sperie si de faptul ca rochia e la slatina si putine sunt din zona noastra.
eu iti doresc mult succes cu vanzarea ei.

anabella
13.12.2007, 15:21:42
Buna seara,fetelor!poate ma ajutati si pe mine cu unele detalii despre restaurantul unde o sa aiba loc nunta noastra!!!sau poate stiti pe cineva care a facut acolo!va multumesc!
Va pup si astept rasp.vostru!
CAPITOL s.n. restaurantul!:D

gabi, ti-ai ales rochita din avatar sau inca esti nehotarata?
e modelul menta, nu? pe asta am probat-o si eu la BS, e 1.400, ti-am spus parca.
sa-mi zici daca vrei sa-ti trimit mai multe poze cu ea.

garigabi
14.12.2007, 21:10:30
gabi, ti-ai ales rochita din avatar sau inca esti nehotarata?
e modelul menta, nu? pe asta am probat-o si eu la BS, e 1.400, ti-am spus parca.
sa-mi zici daca vrei sa-ti trimit mai multe poze cu ea.
HELLO!da,inca sunt nehotarata!dar imi place modelul!chiar mi-ar placea sa vad mai multe poze cu tine!!!si cu rochita,bineanteles!:-p
pupici!!!

garigabi
16.12.2007, 20:04:34
ANA,mersi pt.poze!!!esti o scumpa si o frumoasa!
mai vb.!pupici!!!

anabella
17.12.2007, 12:45:40
cu placere si multumesc pt complimente :-p
sa ma tii la curent cu ce-ti alegi pana la urma. poate dam o raita impreuna pe la targurile de nunti de aici, eu vreau sa-mi comand invitatiile si poate chiar verighetele de la targ, ca stiu ca se fac reduceri atunci.
mai vorbim :*

anabella
21.12.2007, 17:31:46
mihaela, nu mi-ai raspuns pe messenger :(
te intrebam de o florarie buna in slatina sau in craiova, poate imi recomanzi si mie ceva.
te rog zi-mi si mie, ca habar nu am ce florarii bune sunt la noi in oras

emmaa
04.01.2008, 21:15:06
buna fetelor
imi pare bine sa va cunosc...am citit cam ce ati scris pana acum
as vrea sa stiu dak din cand in cand imi puteti raspunde si mie la cateva intrebari pentru ca voi avea si eu nunta anul acesta. Nu sunt din slatina dar o voi face acolo, prietenul meu e din Slatina. Imi puteti recomanda un restaurant in primul rand? si as mai avea o intrebare pentru inceput: La voi se poate sa ai mai mult de o pereche de nasi?va pup...pa pa:* =;

anabella
05.01.2008, 17:57:10
buna fetelor
imi pare bine sa va cunosc...am citit cam ce ati scris pana acum
as vrea sa stiu dak din cand in cand imi puteti raspunde si mie la cateva intrebari pentru ca voi avea si eu nunta anul acesta. Nu sunt din slatina dar o voi face acolo, prietenul meu e din Slatina. Imi puteti recomanda un restaurant in primul rand? si as mai avea o intrebare pentru inceput: La voi se poate sa ai mai mult de o pereche de nasi?va pup...pa pa:* =;

bine ai venit printre noi >:D<
sper ca nu te dezamagesc spunandu-ti in primul rand ca in slatina la ora actuala nu mai exista nimic liber in materie de restaurante pt 2008. nici macar duminici. noi ne-am rezervat in mai 2007 pt 16 august. la vremea respectiva doamna de acolo ne-a zis ca pt 2008 nu mai exista nimic liber la ei, decat vreo 2 duminici prin septembrie si oct, iar data noastra era libera pt ca se credea ca e post! cum noi voiam doar 16 august si nimic altceva pot spune ca am avut super noroc. la roky unde am eu nunta era agenda facuta inclusiv pe 2009, asa ca eu iti sugerez sa te grabesti sa vorbiti pe undeva daca vreti nunta in 2009 (ca 2008 sigur nu mai e nimic)
despre restaurante prefer sa nu scriu aici, iti dadusem cateva nume dar am sters, ca poate imi iau avertizare pe motiv de reclama.
cat despre nasi, da, se poate sa ai mai multe perechi
sa ne tii la curent cu locatia
eu iti doresc mult succes

inginermiha
06.01.2008, 23:20:33
mihaela, nu mi-ai raspuns pe messenger :(
te intrebam de o florarie buna in slatina sau in craiova, poate imi recomanzi si mie ceva.
te rog zi-mi si mie, ca habar nu am ce florarii bune sunt la noi in oras

In primul rand la multi ani fetelor, si anabella scuze dar am fost super ocupata...floraria la care eu am apelat este cea de pe strada Victoriei cea care duce de la Vacanta la Spital...si am fost mai mult dect multumita.
Arajnjamentul mi l-a facut o tipa de acolo Gabi super de treaba si sincer cred ca daca mai sti si ce vrei iti fac exact ca in poza.
Parerea mea.

anabella
06.01.2008, 23:34:39
In primul rand la multi ani fetelor, si anabella scuze dar am fost super ocupata...floraria la care eu am apelat este cea de pe strada Victoriei cea care duce de la Vacanta la Spital...si am fost mai mult dect multumita.
Arajnjamentul mi l-a facut o tipa de acolo Gabi super de treaba si sincer cred ca daca mai sti si ce vrei iti fac exact ca in poza.
Parerea mea.

LA MULTI ANI si tie Mihaela si multumesc pt informatie
chiar azi mi-a fost recomandata aceeasi florarie de care mi-ai spus si tu asa ca probabil voi apela tot la ea (mai ales ca stau si in zona, deci e super aproape de mine)
merci si iti doresc un an plin de bucurii si impliniri pe toate planurile

inginermiha
07.01.2008, 09:56:31
LA MULTI ANI si tie Mihaela si multumesc pt informatie
chiar azi mi-a fost recomandata aceeasi florarie de care mi-ai spus si tu asa ca probabil voi apela tot la ea (mai ales ca stau si in zona, deci e super aproape de mine)
merci si iti doresc un an plin de bucurii si impliniri pe toate planurile

Stai in zona??????????????
Pe unde ca si eu tot in zona stau, in primul bloc de langa Vacanta, blocul cu farmacia , langa Union!, ne cunostem?

anabella
07.01.2008, 12:24:25
Stai in zona??????????????
Pe unde ca si eu tot in zona stau, in primul bloc de langa Vacanta, blocul cu farmacia , langa Union!, ne cunostem?

cred ca din vedere ne stim, pt ca mie imi pari super cunoscuta. intre blocurile noatre e o distanta de 100 m :)
eu stau in blocul cu sediul PD, de langa biblioteca. se intra la mine in scara chiar prin gang. poate ne-am intalnit chiar prin union de cateva ori, cine stie?! :D

ALEX21A
14.01.2008, 19:48:50
fetelor,am o mare rugaminte la voi[-o< [-o< [-o< ....poze cu restaurante din slatina n aveti??:-B .........vad ca doar 3 rest sunt,citind topicul asta.la hotel parc,roky si bulevard...:-B

n aveti poze cu aceste rest??...cu alte rest aveti sau ce rest ati mai vizitat??detalii??[-o< [-o<

anabella
14.01.2008, 19:58:30
fetelor,am o mare rugaminte la voi[-o< [-o< [-o< ....poze cu restaurante din slatina n aveti??:-B .........vad ca doar 3 rest sunt,citind topicul asta.la hotel parc,roky si bulevard...:-B

n aveti poze cu aceste rest??...cu alte rest aveti sau ce rest ati mai vizitat??detalii??[-o< [-o<

as avea eu cateva de la roky, dar sunt cam neclare, le-a facut soacra-mea cu telefonul in toamna la o nunta
hai ca le atasez sa-ti faci o idee.
te intereseaza pt ceva anume restaurantele din slatina, aveti vreun eveniment pe la noi prin oras?
daca vrei te pot ajuta cu informatii. depinde pt ce ai nevoie de restaurant in slatina, ca-s mai multe, dar sunt cam micute. pt nunti astea 3 si inca vreo 4 locatii sunt mai serioase(la hotel paradis, senator, hanul cireasov si rest capitol. dar primele 2 sunt pt ceva mai restrans si mai de fite) ar mai fi de asemenea si valea oltului unde se fac mai mult nunti in aer liber si unde e dragut, dar nu te da pe spate

p.s. am pus si o poza cu un tortulet facut la ei, asa ca sa diversific :D

ALEX21A
14.01.2008, 20:12:22
da........ma intereseaza pt un eveniment..orice detalii sunt bine venite......poze,meniu,pret.pareri,orice.......

ps>>multumesc mult,anabella........>:D< >:D<

ALEX21A
14.01.2008, 20:13:15
a..si firme de decoratiuni.....site uri??preturi??

anabella
14.01.2008, 20:14:54

e, pai iti dau un mesaj privat pt astea :D

anabella
14.01.2008, 20:27:44
da........ma intereseaza pt un eveniment..orice detalii sunt bine venite......poze,meniu,pret.pareri,orice.......

ps>>multumesc mult,anabella........>:D< >:D<

cu multa placere sper sa te pot ajuta cu ceea ce cauti :*
despre meniu pot sa-ti spun cum e la mine. pe 2007 pretul a mers intre 90-120 lei, numai mancarea. anul asta va fi poate cu 10-20 lei mai mult (bautura si fructele le aducem noi).

garigabi
14.01.2008, 20:52:58
Ia uite ce poze aveai de la rocky si mie nu mi le-ai aratat!!!;-)
De la rest.CAPITOL nu are nimeni?am asa emotii ca nu stiu cum va arata totul!!!:-\
Va pup pe toate si sa aveti grija la pregatiri!

anabella
14.01.2008, 20:56:29
De la rest.CAPITOL nu are nimeni?am asa emotii ca nu stiu cum va arata totul!!!:-\

pai am facut de curand rost de ele de la soacra-mea din telefon :D
daca n-avem inca poze de la capitol facem rost :)
da-i tu daca poti mitutzei mai multe detalii despre catrinel, ca eu n-am stiut sa-i spun prea multe. cauta firme de decoratiuni
mai scrie si tu un mesaj pe forum ca sa poti primi si trimite PM. hai plsss...

garigabi
14.01.2008, 21:40:09
pai am facut de curand rost de ele de la soacra-mea din telefon :D
daca n-avem inca poze de la capitol facem rost :)
da-i tu daca poti mitutzei mai multe detalii despre catrinel, ca eu n-am stiut sa-i spun prea multe. cauta firme de decoratiuni
mai scrie si tu un mesaj pe forum ca sa poti primi si trimite PM. hai plsss...
Am glumit!dar ma bucur ca esti asa receptiva!
O sa-i dau detalii pt.ca o sa fie super multumita de ea!
Pe mine deja m-a cam luat valul cu toate pregatirile astea!si cand ma gandesc ca e doar inceputul...:((
Mai vb.!te pupik!!!

garigabi
14.01.2008, 22:17:43
Buna!ti-am lasat pm datele necesare!pt.ce eveniment te-ar interesa?
pupici!!!

una_palavra
14.01.2008, 22:44:33
Buna fetelor
Ma numesc Andreea, sunt din Lugoj, judetul Timis si voi avea nunta in 19 iulie 2008 la Slatina la hotel Senator, intrucat miresoiul meu :-p e din Slatina.
Am fost de sarbatori la parintii lui si dintr-una intr-alta ne-am hotarat sa o comitem, am vizitat restaurantul si ne-a placut foarte mult, am vorbit si cu prima pereche de nasi(vom avea doua), am vorbit, pentru cununia civila, pentru biserica si cu un prieten pentru muzica.Am hotarat sa nu avem lautari.
Am dat deja un avans si ni s-a spus k meniul va ajunge in jur de 120RON fara bautura, cafea, fructe, prajituri tort si-l vom putea alcatui noi adica putem alege toate specialitatzile de acolo.Decoratorii am intzeles k trebuie musai sa fie copiii patronului de acolo ..
Au mai ramas ink foarte multe de facut si sper sa avem timp sa ne gandim la toate.As dori sa stiu daca mai e cineva care a avut sau va avea nunta la acest restaurant, daca are ceva poze cu localul in momentul evenimentului.. si as dori de asemenea sa le urez celor de dinaintea mea, a noastra a miresicilor din 19 iulie 2008 multa fericire sanatate si un camin fericit

ALEX21A
14.01.2008, 22:50:07
poze de la senator??

ps>vad ca asta e o boala in slatina cu obligativitatea colaborarii pt decor cu o anumita firma:-& :-&

ALEX21A
14.01.2008, 23:00:47

dar tu n ai pozici de la capitol?:-p

ps>> mersi pt pm.nu ti am putut trimite multumiri pe pm.......stiii tu de ce:D

anabella
15.01.2008, 08:12:12
Buna fetelor
Ma numesc Andreea, sunt din Lugoj, judetul Timis si voi avea nunta in 19 iulie 2008 la Slatina la hotel Senator, intrucat miresoiul meu :-p e din Slatina.
Am fost de sarbatori la parintii lui si dintr-una intr-alta ne-am hotarat sa o comitem, am vizitat restaurantul si ne-a placut foarte mult, am vorbit si cu prima pereche de nasi(vom avea doua), am vorbit, pentru cununia civila, pentru biserica si cu un prieten pentru muzica.Am hotarat sa nu avem lautari.
Am dat deja un avans si ni s-a spus k meniul va ajunge in jur de 120RON fara bautura, cafea, fructe, prajituri tort si-l vom putea alcatui noi adica putem alege toate specialitatzile de acolo.Decoratorii am intzeles k trebuie musai sa fie copiii patronului de acolo ..
Au mai ramas ink foarte multe de facut si sper sa avem timp sa ne gandim la toate.As dori sa stiu daca mai e cineva care a avut sau va avea nunta la acest restaurant, daca are ceva poze cu localul in momentul evenimentului.. si as dori de asemenea sa le urez celor de dinaintea mea, a noastra a miresicilor din 19 iulie 2008 multa fericire sanatate si un camin fericit

bine ai venit printre noi :* >:D<
pot sa-ti spun ca senator este al ginerelui celor de la roky =))
el si fiica lor au firma de decoratiuni care ma obliga si pe mine sa fac cu ei la roky:-& :-& :-& :-&
daca doresti sa vezi cam cum arata decorul vezi niste poze de la roky la pagina 8, cam asa e si la senator, cu mici variatiuni in functie de ce vrei tu. decorul din acele poze a costat 68 mil.
apoi conditiile la meniu sunt aproape identice cu ale noastre. si la noi pretul de 120 lei e numai pe mancare, restul oricum n-o sa ne duca la prea mult.
fereste-te de tortul facut de ei, e cel mai scump din oras si in nici un caz cel mai bun. eu am mai incercat si prin alte parti si mi-a placut. era o diferenta intre aproape 40 lei pe kg la ei de ciocolata si 25 lei in restul cofetariilor.
spor la pregatiri

anabella
15.01.2008, 08:21:10
poze de la senator??

ps>vad ca asta e o boala in slatina cu obligativitatea colaborarii pt decor cu o anumita firma:-& :-&

pai tocmai i-am spus miresicii dinainte de ce :))

inginermiha
16.01.2008, 08:44:39
Fetelor m-am crucit cand am citit ce scrieti voi pe aici,ca va obliga nu stiu ce,sa faceti aranjametele cu X , sa cumparat tortul de la Y......pai este nunta lor sau a voastra....sunt :( .
Eu unde am facut nunta a fost super, patronul m-a ascultat si am facut exact cum am vrut noi...ne-a consiliat , ne-a explicat...si nu ne-a pus nici o conditie(cu exeptia faptului ca am cumparat meniu de la ei....ca doar nu ma apucam eu sa fac meniuri...),oricum si noi am luat totul de la el toate bauturile(pe factura...astfel incat sa facem retur la ea daca nu se consuma).
Eu am fost mai mult dect multumita , si ca pret mult mai bine decat ce am auzit pe la voi pe aici.
Oricum impunetiva si voi umpic punctul de vedere , pana la urma ei nu se gandesc dect sa faca bani pe urma noastra, negandindu-se ca totusi pentru noi este un moment special si unic , nu o afacere .:gen_07:(:|

garigabi
16.01.2008, 09:26:41
dar tu n ai pozici de la capitol?:-p

ps>> mersi pt pm.nu ti am putut trimite multumiri pe pm.......stiii tu de ce:D
nu am,din pacate!!!dar sa speram ca o sa fac rost!
pupici!!!

anabella
16.01.2008, 11:51:18
Fetelor m-am crucit cand am citit ce scrieti voi pe aici,ca va obliga nu stiu ce,sa faceti aranjametele cu X , sa cumparat tortul de la Y......pai este nunta lor sau a voastra....sunt :( .
Eu unde am facut nunta a fost super, patronul m-a ascultat si am facut exact cum am vrut noi...ne-a consiliat , ne-a explicat...si nu ne-a pus nici o conditie(cu exeptia faptului ca am cumparat meniu de la ei....ca doar nu ma apucam eu sa fac meniuri...),oricum si noi am luat totul de la el toate bauturile(pe factura...astfel incat sa facem retur la ea daca nu se consuma).
Eu am fost mai mult dect multumita , si ca pret mult mai bine decat ce am auzit pe la voi pe aici.
Oricum impunetiva si voi umpic punctul de vedere , pana la urma ei nu se gandesc dect sa faca bani pe urma noastra, negandindu-se ca totusi pentru noi este un moment special si unic , nu o afacere .:gen_07:(:|

miha, faza e ca n-ai ce face. astea sunt conditiile restaurantului si ei stiu ca depinzi de ei. pana la urma noi am ales roky :x pt ca altceva nu am luat in calcul din start, ca nu prezentau interes. de asta ne-am si grabit sa inchiriem, ca sa nu ne-o ia altcineva inainte.
logic ca eu voi alege ce vreau, dar din pacate conditia e sa fac decorul la ei. in rest ma priveste pe mine ce aleg, de cati bani si unde le pun.
la fel si cu meniul.
pe banii mei nu decide nimeni pana la urma, dar ca si in viata, ca sa iasa bine pe o parte, faci compromisuri pe alta. :-p
asta sa fie paguba, ca ma costa pe mine decorul 70 mil... nu mai conteaza aspectul financiar cand vine vorba de cea mai importanta zi din viata mea si a sotului meu. nu ne-am propus sa facem nunta ca sa ne capatuim, ci ca sa sarbatorim alaturi de rude si prieteni un nou pas in viata
pupicei :*

ClaudiaNiculae
21.01.2008, 14:17:40
buna, sunt nou intrata pe forum, tot din slatina si am vazut acum pozele de la nunta ta! ai fost foarte frumoasa! sa fiti fericiti si sanatosi, casa de piatra. claudia

inginermiha
22.01.2008, 13:17:40
buna, sunt nou intrata pe forum, tot din slatina si am vazut acum pozele de la nunta ta! ai fost foarte frumoasa! sa fiti fericiti si sanatosi, casa de piatra. claudia
Claudia , daca vb cu mine, iti multumesc de aprecieri!!!!!!!!!!!:*

P.S. Fetelor dar eu cred ca sunt printre singurele cu poze de pe aici...poate ne cunoastem ....voi nu puneti nici o poza cu voi?????

una_palavra
26.01.2008, 01:45:46
Buna fetelor.. sunt curioasa cum atzi ales voi verighetele intrucat eu si miresoiul meu ;;) nu reusim sa gasim ceva ce sa ne placa amandorura sa purtam :talk_01: .. E drept ca nu am fost pana acum decat in vreo trei locuri .. dar problema e ca peste tot ne-au oferit sa studiem acelasi catalog cu modele tip VANDA parca .. Nu spun ca sunt urate dar nu sunt chiar ceva ce am vrea sa purtam toata viatza..
Am citit ce s-a mai scris despre decorarea restaurantului k e o practica frecvent intalnita ca cei de la restaurant sa lucreze cu un anumit decorator si adevarul e ca si in meseria mea.. lucram in general cu un anumit notar .. cu un anumit evaluator.. cu o persoana pe care o cunoastem si al carei mod de abordare ne e cunoscut. Ink nu stiu cum ne vom intelege cu cei ce vor decora restaurantul dar sunt optimista. La cat sunt de entuziasmata de evenimentele iminente as fi incercat sa o fac eu (decorarea) si hmhmhm .. nush ce-ar fi iesit :gen_12:
Mai sunt foarte multe de facut, ink nu am hotarat nimic in privintza invitatziilor, cardurile de confirmare, marturiilor, meniurilor .. am vrea sa luam o imprimanta foto (am vazut la vreo 2.5 mil ) si sa ne lasam imaginatzia sa zburde .. :gen_19:
Uff .. so many things, si mai sunt 5 luni 3 saptamani si o zi ..
Camin trainic si fericit .. si multa sanatatate to you all >:D<

anabella
26.01.2008, 16:14:37
stai linistita timp ai destul sa le faci pe toate.
daca ati rezolvat cu restaurantul (si decoratorul la pachet, ca n-ai incotro $-) ), muzica, biserica si primaria, poti sa mai stai degeaba pana prin martie si sa-ti faci planuri pe care sa incepi atunci sa le concretizezi.
daca biserica si primaria nu au fost stailite pana acum s-ar putea sa ai surprize neplacute si sa nu mai gasesti nimic liber. noi pt 16 august la primarie am mai gasit libere doar orele 11 si 13 (asta acum 2 saptamani). am avut noroc ca ne doream ora 11, asa ca a fost ok.
spor la pregatiri si nu te impacienta, vin toate de la sine, ai sa vezi...:*

garigabi
30.01.2008, 18:35:52
Impresii de la targul de la Romexpo?:D
Din pacate (sau din fericire),eu n-am reusit sa ajung!Dar la cel de la Marriot o sa fiu prima!!!:-p
Va pupik si spor la pregatiri!

Catalina_MC
30.01.2008, 23:07:04
Buna, fetelor, ce bine imi pare ca am gasit slatinence pe site.
Aveti idee cum e la Padurea Sarului?Eu nu am vazut niciodata restaurantul dar pentru ca nu puteam veni in tara sa colind zona in cautarea unuia, parintii l-au ales pe acesta. Am niste emotii ca in 4 zile voi ajunge acasa.
Puteti sa imi dati idei de un buna florarie precum si de locul unde v-ati facut invitatiile?
De asemenea o firma de amenajari.
V-am pupat si merçi mult

Catalina_MC
30.01.2008, 23:40:21
Tot eu sunt, am uitat ce era mai important, un salon de machiaj si coafor puteti sa imi recomandati? Multumesc

anabella
31.01.2008, 08:21:59
Impresii de la targul de la Romexpo?:D
Din pacate (sau din fericire),eu n-am reusit sa ajung!Dar la cel de la Marriot o sa fiu prima!!!:-p
Va pupik si spor la pregatiri!

impresii 0, gabi....
un mare bazar, mai bine ca n-ai venit ca bateai drumul de pomana.
ne vedem la asta de acum, cred ca va fi de 1000 de ori mai reusit ca cel de saptamana trecuta.
ai vazut pozele?

anabella
31.01.2008, 08:27:41
Buna, fetelor, ce bine imi pare ca am gasit slatinence pe site.
Aveti idee cum e la Padurea Sarului?Eu nu am vazut niciodata restaurantul dar pentru ca nu puteam veni in tara sa colind zona in cautarea unuia, parintii l-au ales pe acesta. Am niste emotii ca in 4 zile voi ajunge acasa.
Puteti sa imi dati idei de un buna florarie precum si de locul unde v-ati facut invitatiile?
De asemenea o firma de amenajari.
V-am pupat si merçi mult

e foarte dragut la saru dar nu mi s-a parut prea spatios, cred ca trebuie sa intrebi ce capacitate are sala, ca sa stii cum chemi invitatii.
un atu este faptul ca seara este destul de racoare datorita vegetatiei, deci nu vei avea probleme de aceasta natura, avand in vedere ca faci nunta in mai.
referitor la florarii, mai bine orienteaza-te spre craiova, ca tot esti la jumatatea distantei dintre slatina si craiova. eu zic ca ai mai multe sanse sa gasesti ceva de calitate.
de invitatii nu stiu ce sa-ti zic, ca eu imi fac totul in bucuresti, tot in craiova te-as putea sfatui sa te duci, ca am vazut o gramada de magazine specializate pe asa ceva.
iti dau PM cu agentie de organizare

Catalina_MC
31.01.2008, 18:36:44
Mutumesc, orice idei ati avea, ascult, eu sunt putin in pom cu nunta avand in vedere ca voi ajunge acasa cu o sapt inainte.
Singura mea sansa e ca am cateva zile liber si vin acasa sa ma interesez de toate cele.

maria_valentina
10.02.2008, 21:00:52
buna slatinencelor!in primul rand multumesc anabellei pentru adresa .

maria_valentina
10.02.2008, 21:12:38
apropo anabella e posibil sa ma cunosti din progresu unde lucrez la magazinul de cosmetice marjacu. tu nu ai poze ?poate te recunosc si eu....

miana
11.02.2008, 09:38:32
Inca o miresica din Slatina.
Ce bucurie >:D< ca esti pe aici.
Spor la pregatiri ... ca mai e putin!

Pupici!:*

anabella
11.02.2008, 10:47:43
apropo anabella e posibil sa ma cunosti din progresu unde lucrez la magazinul de cosmetice marjacu. tu nu ai poze ?poate te recunosc si eu....

ma bucur ca te-ai alaturat miresicilor din slatina
cred ca de acolo imi esti cunoscuta. pe mine s-ar putea sa nu ma stii ca-s plecata de ani de zile din slatina, dar uite totusi o poza.
tu ti-ai gasit coafor?
P.S ai vazut ca ne casatorim in aceeasi zi? la ce ora ai civila? eu o am la 11.00

maria_valentina
11.02.2008, 21:36:24
ma bucur ca te-ai alaturat miresicilor din slatina
cred ca de acolo imi esti cunoscuta. pe mine s-ar putea sa nu ma stii ca-s plecata de ani de zile din slatina, dar uite totusi o poza.
tu ti-ai gasit coafor?
P.S ai vazut ca ne casatorim in aceeasi zi? la ce ora ai civila? eu o am la 11.00
aaaaa da am observat.eu vin la starea civila la 12.00daca mai intarzii cu pozele s-ar putea sa na intalnim nu ?ar fii super!!!in legatura cu coaforul cred ca o sa merg la beauty blue.oricum pana la nunta mea mai merg la vreo 4 nunti si o sa am ocazia sa incerc diferite stiluri.ti-ai luat verghetele? eu vreau sa merg la craiova pt.ca am auzit ca sunt mai ieftine.inca nu stiu ce model dar sunt sigura ca o sa gasim ceva sa ne placa la amandoi:* :* :*

anabella
12.02.2008, 08:36:19
aaaaa da am observat.eu vin la starea civila la 12.00daca mai intarzii cu pozele s-ar putea sa na intalnim nu ?ar fii super!!!in legatura cu coaforul cred ca o sa merg la beauty blue.oricum pana la nunta mea mai merg la vreo 4 nunti si o sa am ocazia sa incerc diferite stiluri.ti-ai luat verghetele? eu vreau sa merg la craiova pt.ca am auzit ca sunt mai ieftine.inca nu stiu ce model dar sunt sigura ca o sa gasim ceva sa ne placa la amandoi:* :* :*

oho, pai esti urmatoarea programare dupa mine la cununie. sigur dam una de alta pe acolo, pt ca niciodata nu se respecta orele din cauza pozelor si s-ar putea ca si eu sa ma intalnesc cu miresica dinaintea mea.
beauty blue e ala de pe langa nico stil? unde au si magazin de haine?
eu as vrea sa merg undeva la proba sa incerc mai multe variante, ca programarea trebuie facuta din timp (mai ales ca as vrea sa-mi vina acasa)
ma gandeam la salonul bulitencei, ala de la politia de jos, sau la medeea, dar deocamdata nu stiu nimic sigur. make-up artist ai?
noi n-am luat inca verighetele, dar mai avem ceva timp pt cautari. faza e ca din decembrie umblam dupa ele si nu gasim nimic sa ne placa. oricum, bucurestiul e mare si posibilitatile nelimitate.
in craiova stiu ca sunt multe magazine de bijuterii, vis-a-vis de jiul va sfatuiesc sa incercati, pt ca acolo puteti da si aur la schimb. sunt multe modele frumoase.
unde faceti buchetele si lumanarile?

maria_valentina
13.02.2008, 18:30:07
langa nico stil este coaforul.la buliteanca nu stiu nimic dar la medeea am o prietena care a plans de cum a ajuns acasa s-a mai aranjat putin,si o si machiase s-a spalat pe fata si s-a machiat ea. acum nu stiu ce sa cred dar nu ma mai trage inima sa incerc la ea...de buchete si de lumanari nu stiu ,nu ne-am hotarat dar mai e timp pentru astea... pupici dulci :* :* :* pa:bye_03: :bye_03:

maria_valentina
13.02.2008, 18:32:33
ps:cea din poza este rochita ta?sau erai la probat?

anabella
14.02.2008, 08:31:25
ps:cea din poza este rochita ta?sau erai la probat?

eram la probat doar. in cele din urma am ales tot o rochie la sposa, dar alt model. e deja acasa, sta in dulapior si asteapta ziua cea mare :D
unde e biserica unde faceti voi cununia religioasa? nu pot sa-mi dau seama care e...

maria_valentina
14.02.2008, 10:01:57
eram la probat doar. in cele din urma am ales tot o rochie la sposa, dar alt model. e deja acasa, sta in dulapior si asteapta ziua cea mare :D
unde e biserica unde faceti voi cununia religioasa? nu pot sa-mi dau seama care e...
nu mai este cea care este trecuta acolo(era aceea micuta de lemn din fata colegiului minulescu)cununia religioasa a ramas la biserica de la oltul cum cobori pe dreapta....sau pe stanga...:-p stau cam prost cu orientarea in spatiu;-) .apropo cat te-a costat rochita?pupici dulci:* :* :bye_04:

anabella
14.02.2008, 10:49:21
nu mai este cea care este trecuta acolo(era aceea micuta de lemn din fata colegiului minulescu)cununia religioasa a ramas la biserica de la oltul cum cobori pe dreapta....sau pe stanga...:-p stau cam prost cu orientarea in spatiu;-) .apropo cat te-a costat rochita?pupici dulci:* :* :bye_04:

stiu de ce biserica vorbesti, sfantul nicolae, pe vintila voda. e pe stanga cum cobori de la oltul :-p
iar peste strada, langa boruz, e adormirea maicii domnului. banuiesc ca tu faci la sf nicolae...
rochita mea era la vremea aia 1750 euro cu toate accesoriile (voal + jupon). acum cred ca e putin mai ieftina (de la 1.400 rochia la 1.200 cred, ca e din colectia 2007)
aia mi-a placut, pe aia am luat-o, nu m-a interesat ca e din colectia veche...
tu ti-ai gasit ceva?
noi mai avem de luat doar cufarul de bani si hainele lui + rochia mea de civila, in rest avem absolut tot.

maria_valentina
14.02.2008, 11:34:33
stiu de ce biserica vorbesti, sfantul nicolae, pe vintila voda. e pe stanga cum cobori de la oltul :-p
iar peste strada, langa boruz, e adormirea maicii domnului. banuiesc ca tu faci la sf nicolae...
rochita mea era la vremea aia 1750 euro cu toate accesoriile (voal + jupon). acum cred ca e putin mai ieftina (de la 1.400 rochia la 1.200 cred, ca e din colectia 2007)
aia mi-a placut, pe aia am luat-o, nu m-a interesat ca e din colectia veche...
tu ti-ai gasit ceva?
noi mai avem de luat doar cufarul de bani si hainele lui + rochia mea de civila, in rest avem absolut tot.
la mine mai e o problema de rezolvat pana la rochia de mireasa:trebuie sa mai slabesc!asa ca rochia va fi printre ultimele lucruri de rezolvat si cred ca o sa mi-o fac la o croitoreasa in pitesti.inca nu e nimic sigur dar o vreau in genul rochitei verisoarei mele(si viitoarei nasici)(vezi poza la album)si in privinta celorlalte nu am cumparat nimic(bautura,florile de pus in piept,marturiile, invitatiile)cred ca pana la pasti o sa le avem pe toate acestea aaa si plus verghetele pe care o sa le luam in martie.:*

anabella
14.02.2008, 12:20:52
la mine mai e o problema de rezolvat pana la rochia de mireasa:trebuie sa mai slabesc!asa ca rochia va fi printre ultimele lucruri de rezolvat si cred ca o sa mi-o fac la o croitoreasa in pitesti.inca nu e nimic sigur dar o vreau in genul rochitei verisoarei mele(si viitoarei nasici)(vezi poza la album)si in privinta celorlalte nu am cumparat nimic(bautura,florile de pus in piept,marturiile, invitatiile)cred ca pana la pasti o sa le avem pe toate acestea aaa si plus verghetele pe care o sa le luam in martie.:*

de verighete am uitat. nici noi nu le-am luat, ca nu gasim un model care sa ne placa...:((

carolina
16.02.2008, 00:23:10
Buna fetelor. Eu sunt din Bucuresti dar fac nunta in Slatina pt ca viitorul ginerica e de acolo si plus dasta nu pot sa imi supar soacra ;)) .
Ce sa va zic eu am fost la acest local Roky de 3 ori adica la 3 nunti si am o impresie foarte buna despre servire,decoratiuni si tort.Mi sa parut foarte frumos

anabella
16.02.2008, 13:43:06
Buna fetelor. Eu sunt din Bucuresti dar fac nunta in Slatina pt ca viitorul ginerica e de acolo si plus dasta nu pot sa imi supar soacra ;)) .
Ce sa va zic eu am fost la acest local Roky de 3 ori adica la 3 nunti si am o impresie foarte buna despre servire,decoratiuni si tort.Mi sa parut foarte frumos

buna si bine ai venit printre noi >:D<
facem la acelasi restaurant :D tu cand ai nunta?

anabella
16.02.2008, 14:18:35
P.S. Fetelor dar eu cred ca sunt printre singurele cu poze de pe aici...poate ne cunoastem ....voi nu puneti nici o poza cu voi?????

avem si noi cateva poze pe aici mihaela. eu am pus de curand una aici la topicul asta si a mai pus inca o miresica in albumul ei

apropo, am vazut poza aia din profilul tau, cea cu verighetele si mi-a atras atentia manichiura. unde ti-ai facut-o?

dianitza
16.02.2008, 17:12:02
draga anabella imi poti spune si mie de la ce magazin ti-ai cumparat rochia de mireasa si unde mai pot gasi rochii la preturi accesibile. iti multumesc mult!!!

anabella
16.02.2008, 17:26:33
draga anabella imi poti spune si mie de la ce magazin ti-ai cumparat rochia de mireasa si unde mai pot gasi rochii la preturi accesibile. iti multumesc mult!!!

bine ai venit si tu printre noi dianitza :*
eu mi-am luat rochia din bucuresti pt ca acolo locuiesc de cativa ani si este un model la sposa. la preturi accesibile gasesti si in craiova in cazul in care tu locuiesti tot in slatina.
incearca la magazinele de pe lipscani, la alb si negru, etc. acum depinde cat esti si tu dispusa sa dai pe ea. dar eu zic ca o sa gasesti destul de usor.
sau iti poti incerca norocul cu o rochita de la bazar, este chiar o miresica din slatina care vinde una.
la ce restaurant ai nunta?

carolina
17.02.2008, 17:05:06
Eu am nunta pe 30.08.2008.
Am niste emoti de fapt ca toate miresele ;;) .Acum caut sa decorez biserica si in rest am rezolvat cu lautari ,fotograful, biserica cam tot cred.
Cine face la rest roky poate stie mai bine ca mine sucul si apa minerala tb sa le cumpar eu sau le dau cei de la locl la pret de engro.

anabella
18.02.2008, 08:29:52
Eu am nunta pe 30.08.2008.
Am niste emoti de fapt ca toate miresele ;;) .Acum caut sa decorez biserica si in rest am rezolvat cu lautari ,fotograful, biserica cam tot cred.
Cine face la rest roky poate stie mai bine ca mine sucul si apa minerala tb sa le cumpar eu sau le dau cei de la locl la pret de engro.

cununia religioasa o faci tot in slatina? la ce biserica?
stiu si eu cum e cu bauturile. noi ni le cumparam pe toate din metro, ca sunt cele mai mici preturi (in afara de vin)
si vezi ca te obliga sa faci decorul cu ei, daca nu stiai inca. noi suntem cam nemultumiti de acest aspect, pt ca e foarte scump, dar nu avem ce face...

carolina
18.02.2008, 20:19:25
Cununia religioasa o fac in bucuresti .
Pai nu putem sa luam sucul si apa de la ei la pret de engro?
Si vaza cu decorarea localului cum adica tb sa faci cu ie obligatoriu?
Ce inseamna scump cam cat aveti idee cat costa?
Eu stiu ca acum 2 ani pt decorarea completa la ei era 5 mil parca dar acum cat poate fii?

anabella
18.02.2008, 20:55:41
Cununia religioasa o fac in bucuresti .
Pai nu putem sa luam sucul si apa de la ei la pret de engro?
Si vaza cu decorarea localului cum adica tb sa faci cu ie obligatoriu?
Ce inseamna scump cam cat aveti idee cat costa?
Eu stiu ca acum 2 ani pt decorarea completa la ei era 5 mil parca dar acum cat poate fii?

uita-te pe la pagina 8, am pus niste poze cu decorul.
cred ca te vei da pe spate daca auzi cat a costat acel decor din pozele mele: 68 milioane (e de la o nunta unde a fost soacra-mea si a intrebat-o pe soacra mica ce pret le-a cerut pe ce au pus pe acolo, asa ca stiu din surse sigure)
te obliga sa faci cu ei, pt ca fiica lor are o firma de decoratiuni impreuna cu sotul ei (sau viitorul sot, habar n-am), asadar totul ramane in familie. ei din ce sa traiasca?! :D
mai am o prietena care are nunta acolo in mai si mi-a zis acelasi lucru si mai e o miresica pe aici care face la senator (hotelul sotului tipei) si de asemenea li s-a impus firma de decoratiuni. pe la noi prin slatina aceasta e o practica des intalnita :-& , nu numai la roky...
probabil depinde mult ce tip de aranjament vrei, banuiesc ca nu totul e atat de scump.
iar bauturile nu le iau de la ei, pt ca stiu de la multa lume care a avut nunti acolo ca e mai bine sa ti le iei tu din alta parte si eventual sa-ti marchezi sticlele, ca sa nu ai suprize la sfarsit, in cazul in care iti mai ramane bautura si vrei s-o iei acasa...
la ei e mai scump, nu e pret de en-gros...

carolina
18.02.2008, 21:40:56
Pai tu i-ai intrebat daca ei dau bautura la pret de en-gros?Sau asta stii tu? Si cat despre marcarea sticlelor cum sa fac? Nu prea inteleg te fura asa mult?Cumnatul meu a facut acolo acum 2 ani si a fost ok adica nu sa cunoscut asa ca au furat.Nu ma speria ca imi schib impresia despre ei .
Inaintea mea adica mai exact in iunie are o verisoara de-a iubitului meu si are tot acolo si o sa vad exact cum fac si ce zic cei de la local.
At o sa am surse mai sigure si o sa va spun 100%.

anabella
19.02.2008, 08:03:09
pai si eu am o nunta acolo la inceputul lunii mai si o sa stiu mai multe atunci. despre decor stiu 100 % sigur ca te obliga sa-l faci cu ei, iar despre restul nu bag mana in foc, dar de cand am pus nunta la ei, am auzit numai lucruri neplacute de la cei care au facut nunta acolo si m-am speriat si eu foarte tare...
oricum cu noi n-o sa le mearga la chestii de astea, ca pana la urma o fi localul lor dar sunt banii nostri...
eu zic ca daca suntem oameni rationali ne putem intelege cumva...

ALEX21A
19.02.2008, 08:40:08
da,voi cu ce fotografi colaborati?? ca ma tot uit si nu gasesc nici poze in albumele voastre(de fapt nu aveti albume).......fotografi profesionisti in slatina?? unde putem vedea un portofoliu de al lor??/:)

carolina
19.02.2008, 22:51:37
Buna fetelor! Nu este nimeni in seara asta sa mai vb?
Abea ma obisnuisem cu voi.Voi ce culoare v-ati gandit sa faceti localul eu asi vrea verde mi se pare foarte dragut am vazut la targul de nunti de anul acesta si mi-a placut .
Cat despre buchet mi-ar place sa fie din cale sau orhidee imperiala alba .Bine si din trandafirii dar buchetul rotund si cu niste frunzulite atarnate in jos asa nu stiu cum le zice exact cred ca stiti cum zic :D.

anabella
20.02.2008, 08:39:28
buna, eu sunt pe aici, dar deja e dimineata :D
stiu despr ece buchet vorbesti, e cel gen sfera, asa il vreau si eu, dar numai din trandafiri...
oricum voi merge cu poza la florarie sa mi-l faca, pt ca mi-e teama ca nu va iesi cum vreau eu daca doar le explic.
in materie de decor eu vreau alb-auriu, asa era aranjat la roky atunci cand am mers sa inchiriem localul si ne-a placut cel mai mult din tot ce aveau. am vazut cataloagele lor, vezi ca au aranjamente pe multe culori, sa le ceri sa te uiti cand mai mergi acolo. cununia civila ai facut-o deja sau o faci in aceeasi zi?

carolina
20.02.2008, 09:21:10
Nu cununia o fac joi in bucuresti .:) .Tu cati ani ai?Dc nu te deranjeaza sa imi spui si poate ne cunoastem mai bine dc vrei?
Eu am 23 si sunt zodia rac sunt in ultimul an la ase in bucuresti si anul 4 la politehnica tot in bucuresti.Am o viata activa si acum si nunta super.

anabella
20.02.2008, 12:26:34
sigur ca nu ma deranjeaza, imi face placere sa mai discut cu o miresica din slatina
bravo tie ca poti merge cu 2 facultati in acelasi timp. =D>
apropo, pune si tu o poza cu tine aici, asa asociem si un chip numelui :D
eu am aproape 26 ani si muncesc de ceva vreme, am terminat intre timp si un masterat.
acum ma dispera faptul ca odata cu nunta apar o multime de probleme pe care nu mi le-am imaginat
tu ai coafeza, make-up artist? eu nu am gasit pe nimeni momentan (cineva din slatina, ca acolo se desfasoara activitatea)

carolina
20.02.2008, 14:11:41
Pai eu am coafeza dar din bucuresti ca aici o sa aiba loc si biserica si cununia civila.Eu sunt mai norocoasa sora mea e frizerita si o sa vina o colega de a ei de la salon.:D
Tu unde lucrezi :D ?

carolina
20.02.2008, 14:16:01
A si in legatura cu machiajul am fost acum la romexpo la targul de nunti si ma machiat o tipa de acolo de la deborah si a fost super.Dar eu am fost sambata seara si deja aveau prea multe rezervari pt vara asta.
Dar mia dat nr la fondul de ten si la pudra .Si sa sti ca nu sunt foarte scumpe .Eu mi le-am luat si am dat 37 pe fond de ten si 23 pudra si sunt multumita de ele.
O sa pun si o poza cat de curand.;-)

carolina
20.02.2008, 16:17:59
Fetelor voi ce mancare adica aperitive ,prgatiti pt sambata acasa?Atunic cand vin invitatii sa ia mireasa sau nu faceti cu traditi?
In concluzie voi ce pregatiti decat prajituri , saratele ,alune, saleuri si bautura?
eu am vazut niste platouri de aperitive dragute pe bucataria paradis e super sa va uitati

dianitza
20.02.2008, 17:46:40
fetelor,dar ce sunt marturiile?
ca eu nu am habar
multumesc

carolina
20.02.2008, 20:15:39
Cum sa iti zic sunt un cadou din partea mirilor pt invitati fiecare le ea acasa .
Pote fii un saculet din saten cu bomboane in el sau arahide sau o cutiuta cu arahide sunt mai multe feuri acum.
Iti spun un secret poti sa le faci si tu dar tb sa cumperi cutiute sau saculete si 1kg de arahide si gata e mult mai ieftin.
Sora mea ale-a facut ea adica noi ca au fost cam multe si ne-a costat 150 pt 120 de marturi.

carolina
20.02.2008, 20:17:59
Nu mi-a spus nimeni dc are idee ce pregtiri face pt sambata?Voi faceti cu brad ,turta aranjatul miresei ?

anabella
20.02.2008, 20:32:13
noi facem un aperitiv (bufet suedez) si punem si ceva de baut. in rest nu cred ca e cazul sa facem mai mult, ca oricum intre cununia civila si religioasa vor veni acasa numai rudele si prietenii.

carolina
20.02.2008, 20:35:56
Da este o idee buna cu bufetul suedez.Super idee.

anabella
21.02.2008, 08:29:41
fetelor,dar ce sunt marturiile?
ca eu nu am habar
multumesc

uita-te aici ca sa afli mai multe despre marturii

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=212&page=282

iar aici poti vedea cum sa le faci singura:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2701

anabella
23.02.2008, 16:54:18
miresici, ne-am gasit si noi verighetele!!!!!!!!!\:D/ \:D/ \:D/
le-am gasit in urma recomandarii unei miresici de pe aici, nestiind atunci ca modelul postat de ea va fi cel la care vom ramane si noi
ale noastre vor fi tot cu aur alb pe interior (desi in poza sunt cu galben) si fara piatra.
nici nu le observasem in magazin, dar fata de acolo vazand cat de greu ne decidem asupra unui model (pt ca eu am degetele f subtiri si nu-mi sta bine cu orice) ni le-a dat si pe astea sa le probam si ne veneau foarte bine amandurora. si ne va costa vreo 850 lei perechea....

garigabi
23.02.2008, 21:24:31
le-am gasit in urma recomandarii unei miresici de pe aici, nestiind atunci ca modelul postat de ea va fi cel la care vom ramane si noi
ale noastre vor fi tot cu aur alb pe interior (desi in poza sunt cu galben) si fara piatra.
nici nu le observasem in magazin, dar fata de acolo vazand cat de greu ne decidem asupra unui model (pt ca eu am degetele f subtiri si nu-mi sta bine cu orice) ni le-a dat si pe astea sa le probam si ne veneau foarte bine amandurora. si ne va costa vreo 850 lei perechea....
FELICITARI!!!SI SA LE PURTATI SANATOSI!<:-P
Noi am vazut un model care ne-a placut,aici in SB.,dar inca nu ne-am hot.daca sa le luam sau nu!in rest,nu am mai luat nimik pt.nunta!:(
VA PUP SI SPOR LA PREGATIRI!!!

anabella
25.02.2008, 15:29:12
MULTUMESC GABI!
lasa ca aveti timp sa le faceti pe toate, n-au intrat zilele in sac.
felicitari pt rochita, abia astept s-o vad live :">

garigabi
28.02.2008, 01:30:27
MULTUMESC GABI!
lasa ca aveti timp sa le faceti pe toate, n-au intrat zilele in sac.
felicitari pt rochita, abia astept s-o vad live :">
N-au intrat,dar nici mult nu mai e!Cel mai tare ma oftic ca sunt asa departe si am senzatia ca nu ma ocup de nimik!deja am lasat pe unii,pe altii,sa se ocupe si nu a fost bine deloc!sunt tare dezamagita!!!:(
MAI VB.AICI!TE PUPIK!

anabella
28.02.2008, 08:08:03
N-au intrat,dar nici mult nu mai e!Cel mai tare ma oftic ca sunt asa departe si am senzatia ca nu ma ocup de nimik!deja am lasat pe unii,pe altii,sa se ocupe si nu a fost bine deloc!sunt tare dezamagita!!!:(
MAI VB.AICI!TE PUPIK!

ce s-a mai intamplat de data asta?
adica stiu povestea cu decorul si cu renovarea de la capitol, dar mai e si altceva?
cand ai nevoie de help, nu ezita, poate putem sa facem ceva pt tine :*

garigabi
28.02.2008, 13:59:34
ce s-a mai intamplat de data asta?
adica stiu povestea cu decorul si cu renovarea de la capitol, dar mai e si altceva?
cand ai nevoie de help, nu ezita, poate putem sa facem ceva pt tine :*
esti o scumpa,dar,din pacate,nu ma poate ajuta nimeni!asa a fost sa fie,ne-am grabit cand am ales localul ala si acum supoartam consecintele!!!
stiam ca nu sunt o norocoasa,sa fie totul perfect,dar nici chiar asa!asta e viata!pupici!!!

maria_valentina
28.02.2008, 19:41:43
buna fetelor!am revenit...dupa cateva probleme care m-au tinut departe de voi:-p

anabella
28.02.2008, 19:47:15
esti o scumpa,dar,din pacate,nu ma poate ajuta nimeni!asa a fost sa fie,ne-am grabit cand am ales localul ala si acum supoartam consecintele!!!
stiam ca nu sunt o norocoasa,sa fie totul perfect,dar nici chiar asa!asta e viata!pupici!!!

haide, ca nu se poate sa fie chiar asa rau pana la urma. tu esti un om atat de bun incat nu meriti nimic rau pe lumea asta. stii ca totul se intampla cu un scop, poate doamne, doamne are alte planuri cu tine, planuri pe care le vei afla la un moment dat :-p

anabella
28.02.2008, 19:48:16
buna fetelor!am revenit...dupa cateva probleme care m-au tinut departe de voi:-p

bine ai revenit :*
cum mai stai cu pregatirile?
sper ca nu s-a intamplat nimic rau :-s

p.s si eu sunt in slatina acum...asa ca in momentul asta fac la propriu parte din grupul miresicilor din slatina :D

maria_valentina
28.02.2008, 19:50:13
ce este cu pesimismul asta la tine?o sa fii mireasa,o sa ai o rochita superba ,o sa fii o zana,o sa ai prietenii si familia langa tine si nu in ultimul rand o sa-ti unesti destinul cu omul vietii tale...nu crezi ca probleme cu localul,culoarea scaunelor sau nr. baloanelor de pe sus palesc in fata atator bucurii?capul sus si mult mult optimism:*

maria_valentina
28.02.2008, 19:56:58
bine ai revenit :*
cum mai stai cu pregatirile?
sper ca nu s-a intamplat nimic rau :-s

p.s si eu sunt in slatina acum...asa ca in momentul asta fac la propriu parte din grupul miresicilor din slatina :D
salutare slatineanco in acest caz:* nu este ceva ff grav acum totul e ok.despre pregatiri nu am nici o noutate decat ca o sa mergem peste doua saptamani la craiova sa ne luam verghetele.ma rog^:)^ sa gasim ceva pe placul nostru:* ps super ale tale sa le purtati sanatosi si sa va aduca toata fericirea din lume:* :*

maria_valentina
28.02.2008, 20:06:53
apropo m-am interesat :-p si eu de biserica la care ma cunun si este :ADORMIREA MAICII DOMNULUI:D

anabella
28.02.2008, 21:10:43
salutare slatineanco in acest caz:* nu este ceva ff grav acum totul e ok.despre pregatiri nu am nici o noutate decat ca o sa mergem peste doua saptamani la craiova sa ne luam verghetele.ma rog^:)^ sa gasim ceva pe placul nostru:* ps super ale tale sa le purtati sanatosi si sa va aduca toata fericirea din lume:* :*

multumesc din suflet pt urari :*
si voua va doresc acelasi lucru, si mai ales mult succes in gasirea modelului perfect!!!
sa pui neaparat poze cand le gasiti, da?
si rochita cand vrei s-o achizitionezi? eu acum ma delectez putin cu a mea, ca daca o tin aici, o vad foarte rar si atunci o ating ca pe o piatra pretioasa :x :">

garigabi
28.02.2008, 21:16:08
ce este cu pesimismul asta la tine?o sa fii mireasa,o sa ai o rochita superba ,o sa fii o zana,o sa ai prietenii si familia langa tine si nu in ultimul rand o sa-ti unesti destinul cu omul vietii tale...nu crezi ca probleme cu localul,culoarea scaunelor sau nr. baloanelor de pe sus palesc in fata atator bucurii?capul sus si mult mult optimism:*
Esti o draguta ca imi ridici moralul si ai mare dreptate in tot ceea ce spui,dar asa am eu emotii inainte de un eveniment important!
Cred ca si eu te stiu din vedere si imi pare bine ca te-am gasit aici!e f.frumos la Hanul Cireasov!spor la pregatiri!!!:*

anabella
28.02.2008, 21:20:17
gaaabi, ce faci?
te prind si eu o data on-line...

garigabi
28.02.2008, 21:24:16
TI-AM ZIS CA AM GASIT SI NOI DOUA MODELE CARE NE PLAC!Dar nu ne hotaram care e mai frumos!ASTEPT PARERI!!!:*

anabella
28.02.2008, 21:28:25
TI-AM ZIS CA AM GASIT SI NOI DOUA MODELE CARE NE PLAC!Dar nu ne hotaram care e mai frumos!ASTEPT PARERI!!!:*

categoric primul model
e aur alb, iar eu sunt moarta dupa el, asa ca e normal sa-mi placa primul :D
de al doilea pot sa-ti zic ca e foarte reusit ca model, dar exista o problema cu verighetele patrate. nu se pot modifica. never-ever, ne-au spus si noua diferitii bijutieri pe la care am colindat
asa ca la 40 ani, cand om fi si noi mai doamne, s-ar putea sa fie nevoie s-o schimbi cu totul :D

p.s acum am vazut ca doar partea de sus e putin patrata
asadar, go for it, daca-ti place!!!

garigabi
28.02.2008, 21:28:53
gaaabi, ce faci?
te prind si eu o data on-line...
DA,CE SINCRONIZARE!;-)Am inteles ca esti la SL.,ce faceti pe-acolo?

garigabi
28.02.2008, 21:31:22
categoric primul model
e aur alb, iar eu sunt moarta dupa el, asa ca e normal sa-mi placa primul :D
de al doilea pot sa-ti zic ca e foarte reusit ca model, dar exista o problema cu verighetele patrate. nu se pot modifica. never-ever, ne-au spus si noua diferitii bijutieri pe la care am colindat
asa ca la 40 ani, cand om fi si noi mai doamne, s-ar putea sa fie nevoie s-o schimbi cu totul :D
bine ca mi-ai zis,ca nu stiam!oricum,doar pe primul il aveau la magazin,celalalt era in catalog!o sa mergem intr-o sapt.sa dam comanda!

anabella
28.02.2008, 21:31:41
pai maine plec la tara, stie nasica de ce #-o
cred...
si alte motive nu tocmai placute, care nu ma privesc strict pe mine, ci pe sotior...reuniune de clasa, la el acasa, referitor la ce s-a mai intamplat in ultimele luni...

anabella
28.02.2008, 21:32:42
bine ca mi-ai zis,ca nu stiam!oricum,doar pe primul il aveau la magazin,celalalt era in catalog!o sa mergem intr-o sapt.sa dam comanda!

nici noi n-am dat comanda, urmeaza s-o facem in scurta vreme, cred ca atunci cand luam salariile
cat va costa perechea?

anabella
28.02.2008, 21:35:51
pup, ca mai sta lume la coada la net =))
de aia mici, care maine se duc la scoala, dar tot mai vor sa piarda putin vremea cu jocuri barbie...:-B
asta daca nu se infoaie maica-sa la ea, ca deja le simt ca au chef de cearta....=))

garigabi
28.02.2008, 21:37:27
nici noi n-am dat comanda, urmeaza s-o facem in scurta vreme, cred ca atunci cand luam salariile
cat va costa perechea?
in jur de 20 de mil.perechea!sa aveti grija de voi!mai vb.!!!:*

maria_valentina
28.02.2008, 21:40:06
Esti o draguta ca imi ridici moralul si ai mare dreptate in tot ceea ce spui,dar asa am eu emotii inainte de un eveniment important!
Cred ca si eu te stiu din vedere si imi pare bine ca te-am gasit aici!e f.frumos la Hanul Cireasov!spor la pregatiri!!!:*
:-\ ai si tu o poza pe undeva?

garigabi
28.02.2008, 23:46:52
:-\ ai si tu o poza pe undeva?
nu,dar o sa atasez una,special pt.tine!poate ma stii din vedere ca am fost acum o luna prin zona!:D

maria_valentina
29.02.2008, 09:22:48
nu cred ca te cunosc,dar cine stie:-p ?apropo cum fac sa-mi pun si eu o poza ca avatar ca nu reusesc?daca stiti ceva please help!!!!:">

anabella
29.02.2008, 12:43:40
nu cred ca te cunosc,dar cine stie:-p ?apropo cum fac sa-mi pun si eu o poza ca avatar ca nu reusesc?daca stiti ceva please help!!!!:">

vezi ca sus in drapta iti apare intotdeauna cand esti conectata optiunea mesaje private
intra acolo, si-n momentul in care esti in inbox, o sa-ti apara in stanga, diferite optiuni insirate una sub alta, printre care si cea cu ,,modifica imagine avatar,,
de acolo cred ca totul e simplu, sa-mi spui daca nu reusesti

maria_valentina
29.02.2008, 21:49:24
cred ca am reusit mersi mult:*

belen
01.03.2008, 08:16:22
Buna fetelor,
si casa de piatra tuturor miresicilor... :*
eu am creat subiectul acesta <<miresici din slatina >>
pe atunci eram eu in bucuresti si stiu ca e foarte greu sa planifici o nunta de la distanta... dar pina la urma a fost totul bine...
eu sunt in slatina acum si daca va pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie...
va pup si multa bafta!

ps. buna miha, ma cunosti?

belen
01.03.2008, 08:48:07
La Multi Ani! <:-P de martisor...

anabella
02.03.2008, 10:56:29
Buna fetelor,
si casa de piatra tuturor miresicilor... :*
eu am creat subiectul acesta <<miresici din slatina >>
pe atunci eram eu in bucuresti si stiu ca e foarte greu sa planifici o nunta de la distanta... dar pina la urma a fost totul bine...
eu sunt in slatina acum si daca va pot ajuta cu ceva va stau la dispozitie...
va pup si multa bafta!

ps. buna miha, ma cunosti?

belen, nu ne pui si noua mai multe poze de la nunta ta?
am vazut-o pe cea de la profil si ai avut o rochita tare frumoasa, atat cat am reusit sa vad din ea.
si acum nu mai stai in bucuresti? te-ai mutat in slatina de tot?
eu locuiesc in bucuresti si intr-adevar e destul de greu sa organizam totul de la distanta, si cum venim noi o data la 2 luni, ne chinuim sa facem mai multe atunci
spre ex, vinerea asta am reusit sa ne gasim o agentie care sa ne decoreze biserica si am mai gasit si florarie pt buchete si lumanari...
pt miresicile interesate, pe dinu lipatti, un pic mai jos de hotel paradis, s-a deschis in septembrie o agentie care pune la dispozitie diverse decoratiuni pt nunta. am gasit-o si noi absolut intamplator, cand ne plimbam vineri prin oras...

anabella
02.03.2008, 10:58:58
cel mai mult imi place sa vorbesc aici la acest topic. ma simt acasa...
:* :* :* :* >:D< >:D< >:D< >:D< pt toate miresicile din slatina si sper ca ieri ati primit martisoare frumoase!

anabella
02.03.2008, 10:59:41
cred ca am reusit mersi mult:*

cu multa placere :*

maria_valentina
02.03.2008, 15:04:02
<:-Pstiu ca suntem pe 2 martie dar:A la multi ani fetelor!!!!!!!! :* :gen_17: :*

anabella
02.03.2008, 15:31:21
nu-i nimic, ca mai urmeaza si 8 martie, ziua noastra, a tuturor femeilor...

anabella
02.03.2008, 15:34:16
apropo, miresici din slatina, nu organizam si noi o intalnire????
se poarta pe aici, noi de ce nu ne-am vedea toate in slatina, intr-o zi din anul acesta?
ce ziceti?

inginermiha
03.03.2008, 09:18:29
Primiti si foste miresici?
Ca m-ar interesa si pe mine o iesire?:">

anabella
03.03.2008, 10:21:12
Primiti si foste miresici?
Ca m-ar interesa si pe mine o iesire?:">

cum sa nu primim...>:D<
numai ca pana acum nu s-a mai anuntat nimeni...:((
asteptam miresici doritoare....[-o<

garigabi
04.03.2008, 21:08:24
apropo, miresici din slatina, nu organizam si noi o intalnire????
se poarta pe aici, noi de ce nu ne-am vedea toate in slatina, intr-o zi din anul acesta?
ce ziceti?
Ar fii bine sa ne intalnim,sa vb.cate-n luna si-n stele!problema e ca noi venim cam rar pe-acasa si e cam greu sa ne sincronizam!oricum o sa mai vb.aici si vedem cum facem!eu una abia astept!!!<:-P
PUPICI!

belen
04.03.2008, 21:55:33
;;) buna fetelor,

si eu sunt fosta miresica si vreau si eu in oras... cu voi :">

ma primiti?;;)

belen
04.03.2008, 22:04:59
belen, nu ne pui si noua mai multe poze de la nunta ta?
am vazut-o pe cea de la profil si ai avut o rochita tare frumoasa, atat cat am reusit sa vad din ea.
si acum nu mai stai in bucuresti? te-ai mutat in slatina de tot?
eu locuiesc in bucuresti si intr-adevar e destul de greu sa organizam totul de la distanta, si cum venim noi o data la 2 luni, ne chinuim sa facem mai multe atunci
spre ex, vinerea asta am reusit sa ne gasim o agentie care sa ne decoreze biserica si am mai gasit si florarie pt buchete si lumanari...
pt miresicile interesate, pe dinu lipatti, un pic mai jos de hotel paradis, s-a deschis in septembrie o agentie care pune la dispozitie diverse decoratiuni pt nunta. am gasit-o si noi absolut intamplator, cand ne plimbam vineri prin oras...

Buna Anabella,
daca ma ajutati o sa pun mai multe poze, dar nu prea stiu cum ...:D
iar despre rochita asa era initial planul dar m-am razgindit ...de fapt am vazut una la ""Alb si Negru"" si nu mi-a mai placut nimic altceva ... o visam doar pe aceea ...
am incercat eu sa pun poze dar nu am reusit...
da-mi indicatii si vedem...
merci frumos!

anabella
05.03.2008, 08:17:44
fetelor, apropo de intalnire, cred ca mai libere suntem toate dupa paste, nu?
in saptamana aceea cu 1 mai. ne putem vedea atunci, daca aveti timp ce ziceti?
astept propunerile voastre...

anabella
05.03.2008, 08:22:57
Buna Anabella,
daca ma ajutati o sa pun mai multe poze, dar nu prea stiu cum ...:D
iar despre rochita asa era initial planul dar m-am razgindit ...de fapt am vazut una la ""Alb si Negru"" si nu mi-a mai placut nimic altceva ... o visam doar pe aceea ...
am incercat eu sa pun poze dar nu am reusit...
da-mi indicatii si vedem...
merci frumos!

hai sa-ti explic cum se face: cand iti apare casuta in care scrii mesajul, ai vazut ca pe bara de sus ai mai multe optiuni: caractere, marimea lor, cea pt culoarea caracterelor (A), apoi optiunea de inserat diferitele mutrite, iar langa aceasta e agrafa. dai click pe agrafa si-ti apare o fereastra separata, unde dai browse pt fiecare poza pe care vrei s-o upload-ezi.
vezi ca inainte trebuie sa le micsorezi, ca nu ia poze prea mari (o poti face cu microsoft office picture manager-optiunea picture - resize)
sper ca ai inteles ceva din explicatiile mele :-p
hai, ca abia astept sa-ti vad pozele de la nunta :D
pup

anabella
05.03.2008, 08:23:47
;;) buna fetelor,

si eu sunt fosta miresica si vreau si eu in oras... cu voi :">

ma primiti?;;)

te primim, te primim >:D<
cu mare drag, chiar...

suntem doar 4 pana acum:
inginermiha
garigabi
belen
anabella

cine mai vrea cu noi la o cafea???????

miana
05.03.2008, 08:40:27
te primim, te primim >:D<
cu mare drag, chiar...

suntem doar 4 pana acum:
inginermiha
garigabi
belen
anabella

cine mai vrea cu noi la o cafea???????

Si eu .... si eu....
Suntem deja 5 miresici.
Super <:-P

anabella
05.03.2008, 09:19:00
inginermiha
garigabi
belen
anabella
miana

super, hai ca ne inmultim!!! <:-P <:-P <:-P

anabella
05.03.2008, 10:20:22
poze proaspete de la roky, pt miresicile care mai au nunta acolo anul asta:

garigabi
05.03.2008, 14:43:11
poze proaspete de la roky, pt miresicile care mai au nunta acolo anul asta:
Interesante poze,cum ai facut rost de ele?ai fost la vreo nunta acolo?
ps:culoarea mi se pare cam inchisa si nu e pe gustul meu,dar fiecare face cum ii place!!!:-p

garigabi
05.03.2008, 14:57:41
Si eu .... si eu....
Suntem deja 5 miresici.
Super <:-P
Ma bucur ca o sa vii si tu,chiar vroiam sa-ti dau mesaj sa vedem daca esti disponibila!asa o sa facem cunostiinta inainte de nunta!;-)

anabella
05.03.2008, 16:03:53
Interesante poze,cum ai facut rost de ele?ai fost la vreo nunta acolo?
ps:culoarea mi se pare cam inchisa si nu e pe gustul meu,dar fiecare face cum ii place!!!:-p

mama unei cunostinte care are nunta acolo in mai, a facut pozele astea acum de curand, ca au fost invitati la nunta respectiva...
nici mie nu mi-a placut visiniul ala, dar ca idee e misto decorat...
bineinteles, pretul a fost de 60 mil :))

deci, fetelor, cand ziceti sa ne vedem?

garigabi
05.03.2008, 16:48:49
mama unei cunostinte care are nunta acolo in mai, a facut pozele astea acum de curand, ca au fost invitati la nunta respectiva...
nici mie nu mi-a placut visiniul ala, dar ca idee e misto decorat...
bineinteles, pretul a fost de 60 mil :))

deci, fetelor, cand ziceti sa ne vedem?
cred ca au luat-o razna cu preturile astea!mi s-a luat de tot din cauza lor!!!
In leg.cu intalnirea,cred ca e perfect dupa SF.PASTI!EU UNA O SA FIU IN ORAS SI O SA FAC TOT POSIBILUL SA NE VEDEM!:*

anabella
05.03.2008, 16:53:31
cred ca au luat-o razna cu preturile astea!mi s-a luat de tot din cauza lor!!!
In leg.cu intalnirea,cred ca e perfect dupa SF.PASTI!EU UNA O SA FIU IN ORAS SI O SA FAC TOT POSIBILUL SA NE VEDEM!:*

super. si eu o sa fiu in slatina saptamana aia dupa paste, ca am si o nunta pe 3 mai.
mai ramane sa vedem ce program au si celelalte miresici...
pupici :*

anabella
06.03.2008, 08:40:56
gabi, astea sunt pozele:

cosuletele le-am luat de aici de pe miresici (fara fluturasul ala, ca nu-s fan al acestor obiceiuri aiuristice :D ), iar cufarul l-am comandat chiar ieri si l-am lasat la inscriptionat, il iau marti...

oricum nu vindem nimic dupa nunta, asa ca la cufar ne-am lasat imaginatia sa zboare, asadar vom avea urmatorul text:

’’Let us enjoy this late-August day of our hearts when we will cease endless running. 16.08.2008"

o sa pun pozele noastre marti, cand il iau...
e atat de frumos in realitate, ca nu-mi venea sa-i mai iau ochii de la el, l-as fi luat acasa asa cum era...

carolina
06.03.2008, 09:54:03
Buna fetelor.
In legatura cu decorarea localului roky eu zic ca pretul este in functie de numarul invitatiilor nu?

anabella
06.03.2008, 11:14:32
Buna fetelor.
In legatura cu decorarea localului roky eu zic ca pretul este in functie de numarul invitatiilor nu?

Da, bineinteles. decorul postat de mine a fost pt 240 persoane si a costat 60 milioane.
daca faci un calcul vei vedea ca vine 250.000 lei vechi de persoana

maria_valentina
06.03.2008, 22:04:52
buna fetelor! bineinteles ca o sa fiu si eu acolo dupa pasti... ar fii si culmea sa nu vin tinand cont ca eu inca locuiesc aici;-)

maria_valentina
06.03.2008, 22:08:58
\:D/apropo eu mi-am amenajat localul cu 20 mil-cu lila o sa iasa super sunt asa de incantata =D> :*

anabella
06.03.2008, 22:25:38
\:D/apropo eu mi-am amenajat localul cu 20 mil-cu lila o sa iasa super sunt asa de incantata =D> :*

of, ce bine ca iti poti alege singura firma de decoratiuni si te costa atat de putin...
mie mi-e sila de ceea ce o sa ni se impuna la roky, dar stiu ca depindem de ei si profita la maximum :-&

apropo, cu cine lucrezi pt decorare? eu mi-am gasit o firma pt decorarea bisericii, pe dinu lipatti, sper sa aiba preturi mici, dar mi-a placut cum lucreaza si facusera un decor la o nunta exact cum vreau eu in biserica, stalpisori cu tul si flori...

te asteptam cu drag la intalnire, abia astept sa ne cunoastem toate >:D<

belen
06.03.2008, 23:06:58
merci frumos,

hai ca am inteles dar acum nu sunt la mine acasa si nu am cum sa pun poze azi
simbata sau duminica ma intorc acasa...
apropo sunt in buc la un curs poate ne vedem dar eu mai stau doar maine aici...
te pup si mai vb...

anabella
07.03.2008, 08:06:42
merci frumos,

hai ca am inteles dar acum nu sunt la mine acasa si nu am cum sa pun poze azi
simbata sau duminica ma intorc acasa...
apropo sunt in buc la un curs poate ne vedem dar eu mai stau doar maine aici...
te pup si mai vb...

ar fi fost frumos sa ne vedem, dar probabil ca ieri ar fi fost cel mai indicat :D
si eu plec azi din bucresti, dar nu la slatina...
ce curs ai facut, pt job? tu unde lucrezi in slatina?
eu aici lucrez in sema parc (zona regie), la o companie franceza...
pup, drum bun maine

maria_valentina
08.03.2008, 20:11:42
of, ce bine ca iti poti alege singura firma de decoratiuni si te costa atat de putin...
mie mi-e sila de ceea ce o sa ni se impuna la roky, dar stiu ca depindem de ei si profita la maximum :-&

apropo, cu cine lucrezi pt decorare? eu mi-am gasit o firma pt decorarea bisericii, pe dinu lipatti, sper sa aiba preturi mici, dar mi-a placut cum lucreaza si facusera un decor la o nunta exact cum vreau eu in biserica, stalpisori cu tul si flori...

te asteptam cu drag la intalnire, abia astept sa ne cunoastem toate >:D<
<:-Plucrez cu nora lui rusu cu cati.sincer cand am auzit numele eram convinsa ca au niste preturi pe masura numelui dar ma bucur sa spun ca m-am inselat si ca pana acum au cele mai bune preturi#:-S :* :*

anabella
09.03.2008, 10:12:47
<:-Plucrez cu nora lui rusu cu cati.sincer cand am auzit numele eram convinsa ca au niste preturi pe masura numelui dar ma bucur sa spun ca m-am inselat si ca pana acum au cele mai bune preturi#:-S :* :*

pe unde are biroul, imi zici si mie te rog?
as vrea sa-i fac si eu o vizita sa cer o oferta de pret, ca la biserica vreau sa-mi decoreze altcineva, nici nu ma gandesc sa mai lucrez cu astia de la roky, la ce preturi nesimtite au

garigabi
10.03.2008, 01:13:33
gabi, astea sunt pozele:

cosuletele le-am luat de aici de pe miresici (fara fluturasul ala, ca nu-s fan al acestor obiceiuri aiuristice :D ), iar cufarul l-am comandat chiar ieri si l-am lasat la inscriptionat, il iau marti...

oricum nu vindem nimic dupa nunta, asa ca la cufar ne-am lasat imaginatia sa zboare, asadar vom avea urmatorul text:

’’Let us enjoy this late-August day of our hearts when we will cease endless running. 16.08.2008"

o sa pun pozele noastre marti, cand il iau...
e atat de frumos in realitate, ca nu-mi venea sa-i mai iau ochii de la el, l-as fi luat acasa asa cum era...
Dragut cosulet!dar cufarul mi-a cucerit inima!felicitari pt.alegerea facuta!abia astept sa-l vad si eu in realitate!!!te pupik!

garigabi
10.03.2008, 01:29:32
Ai facut o alegere buna!o cunosc pe caty si o sa fii multumita de tot ceea ce face!din pacate,noua ni s-a interzis sa aducem alta firma care sa se ocupe de aranjamentele salii!:(asta e!!!

anabella
10.03.2008, 08:29:24
Ai facut o alegere buna!o cunosc pe caty si o sa fii multumita de tot ceea ce face!din pacate,noua ni s-a interzis sa aducem alta firma care sa se ocupe de aranjamentele salii!:(asta e!!!

chiar ca tu o cunosti, uitasem
zi-mi si mie ce preturi are, unde o gasesc, pls, pls, ca in saptamana aia cu pastele trebuie sa m,ai rezolv si faza cu biserica, pt ca nu mai am timp in alta perioada

ma bucur ca-ti place cufarul meu, o sa-l vezi si-n realitate si ai sa vezi cat e de frumos...
daca va intereseaza un astfel de model da-mi de stire si va ajutam noi cu comanda si inscriptionarea...

mi-am luat si alti pantofi, i-am gasit la sibiu, maine pun poze cu ei sa-i vedeti si voi...

p.s. tare rau mi-a parut ca nu te-am prins in week-end-ul asta...

garigabi
10.03.2008, 14:36:46
chiar ca tu o cunosti, uitasem
zi-mi si mie ce preturi are, unde o gasesc, pls, pls, ca in saptamana aia cu pastele trebuie sa m,ai rezolv si faza cu biserica, pt ca nu mai am timp in alta perioada

ma bucur ca-ti place cufarul meu, o sa-l vezi si-n realitate si ai sa vezi cat e de frumos...
daca va intereseaza un astfel de model da-mi de stire si va ajutam noi cu comanda si inscriptionarea...

mi-am luat si alti pantofi, i-am gasit la sibiu, maine pun poze cu ei sa-i vedeti si voi...

p.s. tare rau mi-a parut ca nu te-am prins in week-end-ul asta...
Are preturi rezonabile si are atelierul pe str.viilor,acolo pe varianta!dar o sa merg eu cu tine la ea si o sa fie totul bine!
F.frumosi pantofiorii,sa-i porti cu placere!!!
P.S.si mie imi pare rau ca nu am fost aici cand ati venit,altadata sper sa nu mai avem nici o problema!pupici

anabella
10.03.2008, 16:20:56
Are preturi rezonabile si are atelierul pe str.viilor,acolo pe varianta!dar o sa merg eu cu tine la ea si o sa fie totul bine!
F.frumosi pantofiorii,sa-i porti cu placere!!!
P.S.si mie imi pare rau ca nu am fost aici cand ati venit,altadata sper sa nu mai avem nici o problema!pupici

merci mult, chiar as vrea sa merg si eu la ea! poate atunci cand avem si noi saptamana aia dupa paste libera, ce zici?
pupicei

anabella
10.03.2008, 22:26:39
"bijuteriile" mele...
pantofii au mai fost achizitionati de o miresica, asadar n-are rost sa-i mai postez si eu inca o data la poze si discutii pantofi de mireasa

garigabi
12.03.2008, 01:01:53
"bijuteriile" mele...
pantofii au mai fost achizitionati de o miresica, asadar n-are rost sa-i mai postez si eu inca o data la poze si discutii pantofi de mireasa
intr-adevar deosebiti!iar gentuta e chiar finuta,aveam imresia ca e mai mare,dar nu e asa!pupici!
p.s.astept poze cu acel cufar minunat!!!

miana
12.03.2008, 22:09:57
"bijuteriile" mele...

Sunt superbe.
Imi plac foarte tare pantofiori.
Sa ii dansezi cu placere.
:*:*:*

anabella
13.03.2008, 08:05:04
Sunt superbe.
Imi plac foarte tare pantofiori.
Sa ii dansezi cu placere.
:*:*:*

multumesc mult >:D<
tu ti-ai mai luat ceva pt nunta? am vazut ce postasei la miresici de iunie, mi-au placut verighetele voastre mult de tot

carolina
14.03.2008, 15:45:05
Buna.Foarte frumosi pantofii sa ii porti cu placere.
Fetelor voi stiti vreun dj in slatina.Ca eu am formatie dar ma gandeam sa iau si un dj.Stie cineva

anabella
14.03.2008, 17:03:34
merci frumos ^:)^
nu cred ca ai mari sanse sa gasesti un dj bun in slatina...mai bine intreba in stanga si-n dreapta daca a avut cineva la nunta dj la noi in oras, dar ma tem ca ai nostri sunt mai traditionalisti si se uita crucis la dj ;))

only_mony
14.03.2008, 17:54:43
buna..si eu sunt tot din slatina...dar stau in bucuresti..eu am nunta pe 18 octombrie tot la roky..imi place super mult acolo..ca-i sala mare ..dar n-am mai fostd e ceva vreme ca n-ama vut tp sa inspectez teritoriul ....si acum as vrea sa va intreb la ce agentie ati apelat?va costat mult?pentru ca eu visez la multe chestii si mi-as dori din tot sufletul sa pot s afac asta cu un buget decent, adica sa nu exagerez cu cheltuielile....daca ma puteti ajuta va rog sa-mi dati si mie sfaturi...multumesc mult!:*

anabella
14.03.2008, 22:46:58
buna..si eu sunt tot din slatina...dar stau in bucuresti..eu am nunta pe 18 octombrie tot la roky..imi place super mult acolo..ca-i sala mare ..dar n-am mai fostd e ceva vreme ca n-ama vut tp sa inspectez teritoriul ....si acum as vrea sa va intreb la ce agentie ati apelat?va costat mult?pentru ca eu visez la multe chestii si mi-as dori din tot sufletul sa pot s afac asta cu un buget decent, adica sa nu exagerez cu cheltuielile....daca ma puteti ajuta va rog sa-mi dati si mie sfaturi...multumesc mult!:*

bine ai venit printre noi >:D<
in primul rand tin sa te anunt ca vei fi obligata sa faci decorul cu ei :D in al doilea rand oferta e destul de limitata in materie de decoratiuni (uita-te pe la paginile 8 si 19 si vei vedea niste poze postate de mine)
apoi preturile de la ei se invart undeva pe la 60 mil daca vrei ceva dragut, cu aranjamente florale, etc...
eu zic mai bine sa mergi acolo sa vorbesti direct si sa semnezi un contract pt decor si vei afla la fata locului ce pot sa-ti ofere

eu iti spun sincer ca daca as avea acum alternativa as renunta la ei cu cel mai mare drag, pt ca au cele mai mari preturi posibile in raport cu ce ofera

noua despre meniu ne-au spus ca va fi intre 90-120 lei, in functie de ce dorim (fara bautura si fructe), dar cred ca e posibil sa mai creasca putin, pt ca am impresia ca astea erau preturile pe 2007

miana
15.03.2008, 23:06:18
multumesc mult >:D<
tu ti-ai mai luat ceva pt nunta? am vazut ce postasei la miresici de iunie, mi-au placut verighetele voastre mult de tot

Buna miresici!>:D<
Am mai scazut de pe lista sandalutele de mireasa, desi mi-am mai luat inainte 2 perechi , dar m-am tot razgandit.Sper acestea sa fie ultimele.
Acum sunt in cautare de pahare imbodobie, deoarece viitorul meu sot a reusit sa sparga unul din cele doua pe care le imbodobisem eu..... iar acum nu mai am nici o tragere de inima sa ma apuc sa mai imbodobesc. Cred ca o sa cumparam alte pahare deja imbodobite, dar chiar nu stiu unde as putea sa comand si sa vina prin curier la noi in Slatina.
Am terminat invitatiile de listat si le-am si pus in plicuri... asteapta sa fie impartite.
Verghetele le-am gravat.
Lista se tot micsoreaza.
Mai este putin......<:-P
Pupici si spor la pregatiri.
:*

only_mony
16.03.2008, 01:37:32
buna..ms pentru sfaturi...o sa-mi fac un drum special pana la slatina sa vb cu astia...cam mult 60 de milioane....am colege care se casatoresc prin alte coltisoare ale Romaniei si au dat 15 milioane all inclusive....ce diferenta imensa de preturi....cat despre roky..si noua la fel ne-au spus despre meniuri, dar asta se intampla anul trecut prin iunie cand am rezervat localul...bine, ca eu cred ca odata semnat contractul asa ramane...[-o< offfff....sunt un pic stresata cu agentia asta de decoratiuni...ms oricum f mult...mai vb...:*

only_mony
16.03.2008, 01:47:21
gata...am citit pg 8 si 10....asa deci?ne obliga sa alegem cu ei nu?vai..e urat....mie nu mi-au placut acele huse oribile din materialul ala de ziceai ca-i folie.....urat.....68 de milioane?vai....deci tb sa dau o fuga pe la roky asadar....ms pt informatie ca eu habar n-aveam ca ni se impune cu cine sa colaboram pt decoratiuni....>:P

anabella
16.03.2008, 09:00:56
gata...am citit pg 8 si 10....asa deci?ne obliga sa alegem cu ei nu?vai..e urat....mie nu mi-au placut acele huse oribile din materialul ala de ziceai ca-i folie.....urat.....68 de milioane?vai....deci tb sa dau o fuga pe la roky asadar....ms pt informatie ca eu habar n-aveam ca ni se impune cu cine sa colaboram pt decoratiuni....>:P

apropo, semneaza neaparat un contract cu ei, asta a fost sfatul tuturor celor care au auzit ca si noi facem la ei. nu de alta, dar inainte ti se spune un pret si apoi ti se ia altul...
eu nu stiu din experienta mea proprie acest lucru, dar mi-au spus prea multe persoane asta (care nu se cunosteau intre ele) ca sa nu iau in calcul si aceasta varianta
eu ma duc in mai acolo la nunta unei cunostinte si o sa revin cu mai multe informatii cam pe 4-5 mai

p.s sa te uiti si la pag 19, acolo am pus un decor mai normal, pe visiniu (dar nimic special oricum)

anabella
16.03.2008, 09:08:42
Buna miresici!>:D<
Am mai scazut de pe lista sandalutele de mireasa, desi mi-am mai luat inainte 2 perechi , dar m-am tot razgandit.Sper acestea sa fie ultimele.
Acum sunt in cautare de pahare imbodobie, deoarece viitorul meu sot a reusit sa sparga unul din cele doua pe care le imbodobisem eu..... iar acum nu mai am nici o tragere de inima sa ma apuc sa mai imbodobesc. Cred ca o sa cumparam alte pahare deja imbodobite, dar chiar nu stiu unde as putea sa comand si sa vina prin curier la noi in Slatina.
Am terminat invitatiile de listat si le-am si pus in plicuri... asteapta sa fie impartite.
Verghetele le-am gravat.
Lista se tot micsoreaza.
Mai este putin......<:-P
Pupici si spor la pregatiri.
:*

wow, ce harnica ai fost :-p
e adevarat ca la voi se cam si apropie momentul...
imi plac mult sandalutele, de unde le-ai luat?
pacat de pahar, ca-ti iesisera foarte bine, pe urmatoarele sa nu le mai lasi la indemana sotului :D
daca vrei sa comanzi on-line o poti face, ca avem si noi fan curier in slatina, deci nu cred ca e vreo problema. poti incerca la cherryaccessories sau gesica (cu 3 w inainte si ro dupa :D )
ce sa mai, te asteptam cu pozici de la nunta, abia astept sa-ti vad rochita :x

garigabi
16.03.2008, 11:26:20
ce harnica esti MIANA!NOI abia luni mergem sa dam comanda de invitatii!apropo,care varianta vi se pare ok?va pupik!

garigabi
16.03.2008, 11:32:39
am uitat sa va zic,am gasit niste marturii dragute!pt.doamne,inimioare,iar pt.domni,cate-un breloc de chei(nu am poza cu el,dar o sa revin)!:*

only_mony
16.03.2008, 15:18:07
muumesc furmoss pentru informatii.....voi fetelor ce fel de marturii alegeti?eu ma gandeam la niste pixuri personalizate pentru domni si ingerasi pentru doamne si domnisoare....eu vin saptamana viitoare in slatina...poate este vreuna din voi acolo ca sa luam legatura si sa mai vorbim personal de diferite detalii legate de nuntile noastre frumoase...va pup:*

anabella
16.03.2008, 15:44:02
ce harnica esti MIANA!NOI abia luni mergem sa dam comanda de invitatii!apropo,care varianta vi se pare ok?va pupik!

mie prima imi place mai mult
cat despre marturii, super idee...o sa prinda sigur la invitati!
abia astept sa le vad.

anabella
16.03.2008, 15:45:37
muumesc furmoss pentru informatii.....voi fetelor ce fel de marturii alegeti?eu ma gandeam la niste pixuri personalizate pentru domni si ingerasi pentru doamne si domnisoare....eu vin saptamana viitoare in slatina...poate este vreuna din voi acolo ca sa luam legatura si sa mai vorbim personal de diferite detalii legate de nuntile noastre frumoase...va pup:*

noi vrem sa organizam o intalnire in saptamana aceea dupa paste (saptamana cu 1 mai), poate vii si tu.
cred ca dintre fete doar eu si gabi suntem in alte orase, restul sunt acolo la slatina, le poti ruga frumos sa te ajute :">
ca marturii ai putea alege chiar statuete mici de portelan care sa infatiseze un mire si o mireasa, eu as merge pe ideea asta, ramane sa ma uit prin bucuresti sa vad pe unde gasesc asa ceva

inginermiha
16.03.2008, 21:14:47
Fetele ce vorbarete sunteti!
Cand eram si eu in toiul pregatirilor nu au fost atatea pe site, decat eu si in inca 2 fete.
Daca am timp vin si eu la intalnire!>:D<

only_mony
16.03.2008, 22:48:39
eu sunt la bucuresti tot timpul...abia imi fac putina vreme ca s amerg la slatina...mi-ar placea si mie sa vin atunci pe 1 mai dar din pacate am sesiune....anul trecut am fost de 4 ori acasa intr-un an...asa ca.....poate ne vedem cumva pe-aici prin bucuresti ca eu aici stau acum..va pup si multumesc frumos pt sfaturi....:)

only_mony
16.03.2008, 22:49:53
asta daca sunteti in bucuresti..daca nu vb aici....;))

anabella
17.03.2008, 08:04:24
eu sunt in bucuresti, iar gabi e in sibiu
daca ai vreodata nevoie de ajutor, daca vrei sa cumperi ceva de undeva, da-mi un mesaj privat si stabilim o intalnire, merg cu tine cu placere >:D<
eu intru zilnic pe miresici, asa ca vad mai repede un mesaj privat (pe messenger in schimb nu intru mai deloc)

anabella
17.03.2008, 08:08:44
Fetele ce vorbarete sunteti!
Cand eram si eu in toiul pregatirilor nu au fost atatea pe site, decat eu si in inca 2 fete.
Daca am timp vin si eu la intalnire!>:D<

noi te asteptam cu mare drag, ar fi frumos sa ne intalnim si sa ne cunoastem. speram sa ai timp :-p

maria_valentina
17.03.2008, 20:22:05
buna ce mai faceti?anabella daca vrei iti pot trimite pe privat nr. lui caty pentru ca ar fii indicat sa vb cu ea cat mai curand pt.ca o sa mareasca preturile nu stiu exact din ce luna zicea parca din aprilie-mai nu mai stiu sigur te pupic pa:* :*

garigabi
17.03.2008, 23:07:31
Felicitari,draga Ana Pt.initiativa!>:d<
Sa Speram Ca O Sa Fim Mai Active Aici!!!:dpupici

anabella
18.03.2008, 08:02:10
buna ce mai faceti?anabella daca vrei iti pot trimite pe privat nr. lui caty pentru ca ar fii indicat sa vb cu ea cat mai curand pt.ca o sa mareasca preturile nu stiu exact din ce luna zicea parca din aprilie-mai nu mai stiu sigur te pupic pa:* :*

merci ca esti asa draguta, dar ma duce gabi la ea, ca o cunoaste :*

anabella
18.03.2008, 08:03:17
Felicitari,draga Ana Pt.initiativa!>:d<
Sa Speram Ca O Sa Fim Mai Active Aici!!!:dpupici

multumesc :-p >:D<
aveam si noi nevoie de asa ceva, nu?
macar pt miresele viitoare daca nu pt noi cele de acum

miana
18.03.2008, 09:43:47
Sandalutele le-am luat de la Quelle (Satu Mare)
Am facut c-da pe internet si in 14 zile mi-au ajuns.
Multumesc mult pentru informatii.

Va pup !

garigabi
18.03.2008, 22:33:44
Sandalutele le-am luat de la Quelle (Satu Mare)
Am facut c-da pe internet si in 14 zile mi-au ajuns.
Multumesc mult pentru informatii.

Va pup !
F.dragute,sa le porti cu placere!
p.s.la nunta o sa aveti formatie sau dj?pupici!

miana
19.03.2008, 14:42:54
F.dragute,sa le porti cu placere!
p.s.la nunta o sa aveti formatie sau dj?pupici!
O sa avem formatie de patru .
Am aflat azi ceva!
Am fost la restaurant sa mai stabilesc cate un detaliu si ghiciti:
Cand am rezervat localul ni s-a spus ca avem posibilitatea sa facem decorul cu o firma care lucreaza pentru ei , dar fara probleme putem sa aducem si o firma pe care o dorim noi.
Azi surpriza: Nu mai putem aduce firma de decoratiuni .... obligatoriu cu ei.:-w
Deja m-am interesat ... si am aflat ca persoana care se ocupa de decoratiuni este chiar fata directoarei de la prac.[-X
Bine ca firma cu care vroiam sa facem aranajmentele sunt vecinii nostri, si cred ca vor intelege situatia. Ce faceam in cazul in care nu erau vecinii nostri si plateam alta firma pentru asa ceva.

Oricum ne-am conformat cu situatia. Nu avem ce face.

Va pup !
Si mare atentie la aceste probleme care pot aparea pe parcurs.

anabella
19.03.2008, 15:23:21
eterna problema a nuntilor din "metropola" numita slatina :dn :gen_01:

garigabi
19.03.2008, 15:45:32
deja cred ca fac toti la misto,cu impunerea decoratiuniilor!
de fapt,habar nu au ce-nseamna cu-adevarat sa organizezi o nunta!astia sunt oamenii din slatina!!!:(

inginermiha
20.03.2008, 08:29:19
Doamne ce bine de mine ca am avut posibiliatea sa aleg si sa fac ce vreau eu pentru nunta mea!!!
Nimeni nu ne-a obligat ,decat ni s-au dat numai sfaturi bune si am avut parte de oamnei intelegatori!!!!!!!!!!!!!!!:)

anabella
20.03.2008, 09:51:00
cu ce firma ai lucrat? poate ne lasi si noua niste sfaturi si impresii la agentii de organizat nunti, macar pt miresicile care vor avea posibilitatea sa-si aleaga singure agentia :D

only_mony
20.03.2008, 21:18:33
stiti ce zic eu fetele?:-? sa ne unim fortele si sa ne facem noi un restaurant.....8-} ca sa nu ne mai impuna toti afaceri de familie.....vai de ei! va dati seama cata notorietate au pe piata de nunti daca impun oamenilor firma copiilor lor?penibil....[-X

anabella
21.03.2008, 07:54:01
stiti ce zic eu fetele?:-? sa ne unim fortele si sa ne facem noi un restaurant.....8-} ca sa nu ne mai impuna toti afaceri de familie.....vai de ei! va dati seama cata notorietate au pe piata de nunti daca impun oamenilor firma copiilor lor?penibil....[-X

:)) :)) :))
tu n-ai o idee rea, dar ca sa pastram traditia unele dintre noi isi fac restaurant, celelalte isi fac agentia de organizat nunti si uite asa ne adaptam si noi la mersul lucrurilor in slatina =))

only_mony
21.03.2008, 11:09:15
pai sa stii....asa facem treaba si le luam fata altora..oricum eu daca as fi avut de ales as fi ales mkr events sau cam asa ceva....au si chestii frumoase si preturile cele mai mici....am si eu o intrebare..conform traditiei la noi care e rolul socrilor in organizarea nuntii?ca am auzit mai multe variante....:-?

anabella
21.03.2008, 13:13:29
pai socrii n-au nici un rol, doar stau cu mirii la intrare la restaurant si primesc invitatii. ma rog, stau acolo pt ca mai vin si invitati de-ai lor pe care mirii nu i-au vazut niciodata si cineva trebuie sa le ureze si lor bun venit si sa-i intrebe de sanatate...
la noi cel putin asa a fost si va fi pana in ziua nuntii...noi hotaram tot, dar ei platesc (ceea ce se plateste inainte de nunta, bineinteles-invitatii, bauturi si fructe)

only_mony
21.03.2008, 15:07:26
asa stiam si eu...

stefaniac
22.03.2008, 21:17:41
salut fetelor!

ader si eu grupului de miresici din slatina... cred ca dupa ce am citit cele scrise de voi, deja incep sa imi recunosc problemele :-w
faza cu hotelul parc care acum e in renovare si imi tranteste un "daca vreti pe 8 noiembrie, bine, daca nu, alte date nu mai sunt!" dar asa, cum sa zic, ca la taraba... plus faza cu aranjatul salii "va aduceti singuri" sau "avem noi o firma" pe un ton mieros...
mi-a facut o impresie de imi venea sa le dau in cap, pe bune! am plecat rapid de acolo.
am mers apoi la un alt restaurant unde aveau capacitate de 150 de persoane, dar cum era cu capacitatea asta? 100 stateau inghesuiti in sala si restul pe terasa. mai, da-o dracu! si ca sa puna capac: "daca aveti mai mult de 150, mai punem din bunici sau rude de la tara in sala de mic dejun" adica bunicii sunt ultimii prosti si stau intr-o camaruta sau ca si cum eram ultimii tampiti care vvroiau o sala.
ce sa mai...
pana la urma o sa facem la rocky, dar duminica.
macar acolo e alta treaba, alta abordare...

vroiam sa va intreb ce parere aveti despre nunta duminica? toti mi-au zis ca e nasol ca pleaca lumea imediat... mi-am intrebat si prietenii si am primit un raspuns super: toti mi-au zis ca nu se pune problema sa nu vina sau sa plece imediat pentru asa ocazii nu se rateaza >:D<

va pup si postez un mesaj dintr-un alt thread imediat >:D<

stefaniac
22.03.2008, 21:19:41
Fetelor, hai sa va spun si problema mea si sper sa ma ajutati pentru ca eu am ajuns la fundul sacului de solutii.
Sunt impreuna cu baiatul meu de 9 ani jumatate(din liceu, romantic nu e asa?). Probleme au fost la inceput in sensul ca mama lui tot incerca sa ne desparta si facea mici sau mari magarii. Dar treaba asta a fost acum o groaza de timp si acum totul e chiar foarte ok. Parintii lui sunt super de treaba, in sensul ca nu au existat mofturi pe care sa nu ni le faca(a se citi cele mai mari mofturi).
Ei bine, mamicutza mea la inceput l-a placut pe baiatul meu, dar dupa intamplarile neplacute, si-a schimbat radical parerea - aici intervine si orgoliul parintelui: puiul meu e cel mai bun!

Am trecut peste toate placerile si neplacerile astea si ne-am hotarat sa ne casatorim(sa intram in randul lumii ;))). Am mers sa vorbim si cu parintii pentru ca ni s-a parut normal sa afle intentiile noastre, ferme de altfel...

Parintii lui mai ca nu au sarit in sus de bucurie. Taica-su a inceput sa faca liste, sa calculeze ce si cum, ne-a spus sa stam linistiti ca ne ajuta cu ce avem nevoie. Maica-sa: bravo mamica, era timpul! Totul ok!
Merg si la ai mei:
mama: iti bati joc de mine? pai dupa ce au facut aia atunci, tu intentionezi sa te mariti cu el? faci ce vrei si cum vrei, eu cu ei nu ma intalnesc sa pun nunta la cale pentru ca nu am ce discuta cu ei... daca vrei sa stii, poti sa ma chemi la nunta, dar ca simplu invitat si atata tot!
Am incercat sa ii spun ca o inteleg, ca poate e normal sa reactioneze si asa, dar ca ea e cea mai importanta pt mine si ca trebuie sa se gandeasca si la fericirea mea...orice am spus(discursul parea rupt din carti, chiar) nu a reusit sa o induplece. Acum nu mai vorbeste cu mine, decat rar si atunci de orice altceva, refuza sa discute despre nunta.
Tata a reactionat ok, adica mi-a spus ca e decizia mea si ca daca eu consider ca asa e bine, asa sa fie. Cat despre reactia mamei a spus ca mai e timp pana in octombrie...
Ideea e ca toata lumea spune ca se va calma, dar o stiu pe mama si e tare posibil sa nu vina la nunta.

Please help! :-s

Mihaela82
22.03.2008, 21:40:46
salut fetelor.si eu sunt din bucuresti da o sa fac nunta in slatina la hotel bulevard la anu.am vrut sa fac anul acesta dar nu am mai gasit nici un loc la nici un restaurant.ma bucur k v-am gasit poate mai aflu si eu ceva de la voi

only_mony
22.03.2008, 23:30:33
bine ati venit si voi fetelor....>:D<

only_mony
22.03.2008, 23:34:50
ehhhh.......mdaaa....asa se zice ca ar fi un inconvenient pentru ca toata lumea merge la munca lunea....dar in fond cine vrea sa vina vine oricum....asa ca nu iti face griji ;-) totul va fi bine ai sa vezi.....tu tb sa ai grija ca totul sa iasa frumos si toata lumea sa se simta bine.....cand se intampla asta nimeni nu simte oboseala de a doua zi si toata lumea pleaca de la nunta cu zambetul pe buze.....:)

only_mony
22.03.2008, 23:44:43
apropo fetelor...stiti cumva ce hhram are biserica de pe pitesti?:-SS aaaa.......vai sunteti emotionate cand va ganditi la noaptea nuntii?in trecut era asa o chestie tare...acum chiar mi se pare amuzant cand zice cineva abia astept noapte nuntii.....sincera sa fiu...eu cred ca voi dormi dusa dupa oboseala si dantuiala.....adevarul este ca voi avea o noapte-a nuntii senzationala cu visul.....ca-n vis pot sa-mi petrec timpul cu sotul meu:-p unde vreau....nu-i asa?:)

stefaniac
23.03.2008, 12:09:09
noaptea nuntii?? ha ha ha....
pai cand om pleca pe la 4-5 de la restaurant cred ca o sa cadem lati si o sa dormim... nu cred ca mai poti avea energie si de altceva sau cine stie ce constructie are fiecare.
eu una sunt sigura ca dupa cata oboseala o sa adunam in noaptea petrecerii, nu o sa mai avem nici un dram de energie pentru noaptea nuntii :-p

in alta ordine de idei,cel mai aiurea cu nunta duminica e ca imi vin colegii de munca si prietenii din Bucuresti si care sunt muuuuulti. nici nu stiu cum sa fac cu ei.oricum le voi face rezervare la hotel, dar dupa cum ii stiu, pleaca dimineata direct de la nunta, la drum :-SS

anabella
23.03.2008, 15:50:54
apropo fetelor...stiti cumva ce hhram are biserica de pe pitesti?:-SS aaaa.......vai sunteti emotionate cand va ganditi la noaptea nuntii?in trecut era asa o chestie tare...acum chiar mi se pare amuzant cand zice cineva abia astept noapte nuntii.....sincera sa fiu...eu cred ca voi dormi dusa dupa oboseala si dantuiala.....adevarul este ca voi avea o noapte-a nuntii senzationala cu visul.....ca-n vis pot sa-mi petrec timpul cu sotul meu:-p unde vreau....nu-i asa?:)

uite ce am gasit eu despre biserica de pe pitesti

http://cimec.ro/scripts/Monumente/Biserici/sel.asp?Lang=RO&nr=177&NrSel=2&ID=22510

noaptea nuntii nu prea exista, ca dimineata, dupa ce ai terminat tot esti atat de obosit incat numai de prostioare nu-ti mai arde :D