PDA

Versiunea completa : Florarii in Gorj: buchete, flori, lumanari

Pagini : [1] 2

ancavlc
19.05.2007, 19:44:14
Spuneti-mi si mie va rog niste preturi la lumanarile de cununie in tg jiu. Ma intereseaza in special cele cu trandafiri.multumesc.

innaa
27.05.2007, 23:00:23
Spuneti-mi si mie va rog niste preturi la lumanarile de cununie in tg jiu. Ma intereseaza in special cele cu trandafiri.multumesc.

Uf...acum nu stiu ...lumanarile am vazut ca sunt doar 50 ron perechea...saptamana asta o sa merg sa ma interesez si florile cat vor costa si o sa iti spun.

Crezi ca vei iesi mai ieftin daca le cumperi din Tg-Jiu? -inteleg ca esti din severin, nu?

pupici si spor la pregatiri!

ancavlc
28.05.2007, 10:26:16
Uf...acum nu stiu ...lumanarile am vazut ca sunt doar 50 ron perechea...saptamana asta o sa merg sa ma interesez si florile cat vor costa si o sa iti spun.

Crezi ca vei iesi mai ieftin daca le cumperi din Tg-Jiu? -inteleg ca esti din severin, nu?

pupici si spor la pregatiri!
a nu pt mine, sunt nasica la tg-jiu si as vrea sa stiu niste preturi si la lumanari si la buchete. multumesc daca ai vrea sa imi spui preturile dupa ce afli. Mi-ai fi de mare ajutor.:*^:)^>:D<

innaa
28.05.2007, 10:59:26
a nu pt mine, sunt nasica la tg-jiu si as vrea sa stiu niste preturi si la lumanari si la buchete. multumesc daca ai vrea sa imi spui preturile dupa ce afli. Mi-ai fi de mare ajutor.:*^:)^>:D<

aaa ok...cu mare placere...o sa ajung cu siguranta pe la florarii sa ma interesez saptamana asta si o sa te anunt!
Cand o sa fie nunta si unde? Miresica nu intra pe net? MI-ar place sa am si eu cu cine ma sfatui din Tg-Jiu...:(.

Pupici!

ancavlc
28.05.2007, 16:46:08
aaa ok...cu mare placere...o sa ajung cu siguranta pe la florarii sa ma interesez saptamana asta si o sa te anunt!
Cand o sa fie nunta si unde? Miresica nu intra pe net? MI-ar place sa am si eu cu cine ma sfatui din Tg-Jiu...:(.

Pupici!
Nu stiu cum se numeste restaurantul, stiu doar ca este linga un lac. Din pacate miresica nu cred ca are netul inca acasa.
Iti multumesc insa pt ajutor.

innaa
01.06.2007, 11:18:01
Buna!

Revin cu informatii despre flori si buchete.

La doua florarii am intrebat. Preturile difera in functie de flori...eu am intrebat in principiu de buchetele in care predomina trandafirii...spre exemplu un buchet pt mireasa din trandafiri si floarea miresei costa de la 60 ron pana la 150-200 (sunt dragute chiar si cele de 60 mie mi-au placut...cele la pret mai mare mai au si orhidee si alte flori mai scumpe)

Iar lumanarile cu flori costa de la 3 milioane pana la 6 milioane perechea. Poti sa mai negociezi (daca te pricepi) si sigur scoti un pic mai ieftin. Mie una mi se par cam scumpute ....in conditiile in care doua lumanari costa doar 5 sute de mii...pana la 6 milioane...e muuult!

La voi cat costa?

Sper ca ti-am putut fi de ajutor!

Pupici!

ancavlc
01.06.2007, 12:37:31
Buna!

Revin cu informatii despre flori si buchete.

La doua florarii am intrebat. Preturile difera in functie de flori...eu am intrebat in principiu de buchetele in care predomina trandafirii...spre exemplu un buchet pt mireasa din trandafiri si floarea miresei costa de la 60 ron pana la 150-200 (sunt dragute chiar si cele de 60 mie mi-au placut...cele la pret mai mare mai au si orhidee si alte flori mai scumpe)

Iar lumanarile cu flori costa de la 3 milioane pana la 6 milioane perechea. Poti sa mai negociezi (daca te pricepi) si sigur scoti un pic mai ieftin. Mie una mi se par cam scumpute ....in conditiile in care doua lumanari costa doar 5 sute de mii...pana la 6 milioane...e muuult!

La voi cat costa?

Sper ca ti-am putut fi de ajutor!

Pupici!
iti multumesc mult inca nu stim cat vor costa, dar vroiam sa fac un pret estimativ avand in vedere ca nu voi ajunge prea curand acolo. Acum ramane sa aleaga mireasa ce doreste. inca odata multumesc mult.

innaa
01.06.2007, 12:41:37
iti multumesc mult inca nu stim cat vor costa, dar vroiam sa fac un pret estimativ avand in vedere ca nu voi ajunge prea curand acolo. Acum ramane sa aleaga mireasa ce doreste. inca odata multumesc mult.

cu multa placere!

si daca te mai pot ajuta...oricand!

innaa
01.02.2008, 07:43:16
Buna eu sunt o miresica din bucuresti care o sa aiba nunta in tg jiu. Vad ca nu prea se inghesuie lumea la subiectul asta, eu caut de o saptamana pe cineva sa mai aiba nunta in tg jiu da nimic:(( , am si eu nevoie sa imi spuna cineva daca stie vreo firma de amenajat sala in tg jiu[-o< . Va multumesc anticipa, astept un semn de la cineva.>:D<

Buna!

Eu te pot ajuta cu cea mai mare placere cu tot ce stiu...numai sa imi spui ce te intereseaza.

La ce restaurant ai nunta?

astept intrebari!

PS eu am avut buchetele , lumanarile, stalpisorii de la biserica si restaurant+aranjamentul salii de la Floraria Vera(sotii Blendea) si am fost mai mult decat multumita...am avut chiar si surprize placute din partea lor....sunt seriosi si pun suflet in ceea ce fac.

Eu am mai apelat la serviciile lor si in alte dati fiindca fac si livrari .(i-am trimis mamei mele un buchet imens de flori si a fost tarrre impresionata)

te pup si sper ca te pot ajuta!

nanutza
17.04.2008, 17:03:30
PS eu am avut buchetele , lumanarile, stalpisorii de la biserica si restaurant+aranjamentul salii de la Floraria Vera(sotii Blendea) si am fost mai mult decat multumita...am avut chiar si surprize placute din partea lor....sunt seriosi si pun suflet in ceea ce fac.

Eu am mai apelat la serviciile lor si in alte dati fiindca fac si livrari .(i-am trimis mamei mele un buchet imens de flori si a fost tarrre impresionata)

Nu te supara ca te intreb dar unde e floraria vera? ca m-ar interesa si pe mine serviciile lor pentru nunta. Si nu ai cateva poze cu ce ti-au organizat tie??? Asa orientativ, ca nu stiu inca pe cine sa iau pentru aranjarea salii.

nanutza
26.05.2008, 10:19:35
Buna si eu am nunta anul acesta in sept in Tg.jiu,
dar am o mare dilema cu decoratiunile pentru nunta ,
cofetaria la care sa apelez pentru prajituri si tort.
Am intels ca la Valcea ar fi una buna, dar nu stiu care si cum sa o gasesc
Stie cineva de fam Blendea , cum presteaza la decoratiuni?

eu am fost si am discutat la floraria fam. blendea, si mi-au zis ca fac orice aranjament, inclusiv daca ai poza cu vreun aranjament care iti place, le-o duci si iti fac. de asemenea iti mai asigura gratis si niste stalpisori mici care ti-i duc ei la biserica si apoi la restaurant, cei care se pun la intrare;-) . mi-au zis asa orientativ niste preturi si au zis ca daca ma hotarasc sa ma duc la ei cu 2-3 saptamani inainte de nunta pentru a fixa exact detaliile. din cate am inteles de la prietenii care au mai colaborat cu ei, sunt super de treaba si chiar fac aranjamente deosebite. sper ca ti-am fost de folos. pupici:*

nanutza
03.08.2008, 07:15:00
fetele cat mai sunt lumanarile din trandafiri in tg-jiu si cam , cat este taxa la biserica sf Nicolae?
la floraria la care am fost eu mi-au zis ca o lumanare simpla costa 80 ron si apoi pretul depinde de aranjamentul pe care il vrei, cati trandafiri sunt, etc...

nanutza
12.08.2008, 18:18:03
fetelor am si eu o dilema...........ce se face cu aranjamentele florale dupa nunta? le pastram noi sau se dau la invitati?
ely tu ce ai facut cu ele?:*

adeladana
13.08.2008, 08:59:01
fetelor am si eu o dilema...........ce se face cu aranjamentele florale dupa nunta? le pastram noi sau se dau la invitati?
ely tu ce ai facut cu ele?:*

eu una o sa le las pe masa :).........cred ca ar fi o grija in plus sa stau sa vad ce cui dau . in plus, nu poti sa iei aranjamentul de pe masa pana nu au plecat toti invitatii de la masa respectiva .....prea complicat pentru mine :)...asa ca cel mai probabil o sa se bucure de ele cei de la restaurant ;-)

nanutza
19.01.2009, 17:59:57
naoala treaba. eu mi-am facut firma de organizari. am discutat cu dl talaba parc a si mi-a spus ca nu ne lasa sa aranjez cu firma mea. e destul de aiurea treaba. de floraria vera am auzit si eu. poti sa-mi spui niste preturi?mersic mult de ajutor
din ce am avut eu de la florarie ar fi urmatoarele preturi:
- cocarda mire - 8 ron
- cocarede nasi - 16 ron
-2 corsaje domnisoare de onoare - 16 ron
- 2 aranjamente masini - 100 ron
- 26 de aranjamente mese in vaze- 390 ron
- aranjament masa sampanie - 10 ron
- aranjament masa prezidiu - 114 ron
- arcada intrare - 150 ron
- 6 stalpisori cu tul si aranjament - 60 ron
- balon jumbo - 130 ron
- buchet cununia civila (7 cale)- 70 ron

restul am vorbit cu cei de la parc si mi le-au dat, si anume: huse scaune si mese din saten cu organza, fuste pentru mese, husa masa sampanie, 2 carucioare pe care se pun flori, tul pe tavan, aranjare masa prezidiu, perdea de lumini si 2 suporti lumanari - 2000ron
sper ca ti-am fost de folos:*

ps: lumanarile si buchetul de mireasa le-au facut nasii si nu stiu preturile

onutzaluiza
30.01.2009, 21:50:41
elz stan te rog poti sa imi spui si mie unde este floraria doamnei braila__

oana_simona
31.01.2009, 20:43:46
Fetelor nici eu nu sunt din tg jiu si as avea nevoie de mai multe informatii dc ati avea rabdare...tortul spre exemplu unde l-ati facut(sau il veti face?).Am inteles din primele pagini ca ar fi o cofetarie la valcea care face torturi mai deosebite.Stiti cumva despre care e vorba?
Despre flori cred ca o sa se ocupe Olga(poate stiti voi mai bine decat mine).Inca nu am vorbit cu ea dar am auzit ca face chestii faine.Mersi mult!

nanutza
04.02.2009, 09:09:14
elz stan te rog poti sa imi spui si mie unde este floraria doamnei braila__
ai grija cu doamna braila cand stabilesti pretul cu ea, pentru ca mie mi-a zis ca imi ia 12 milioane pe huse si aranjatul salii si dupa nunta mi-a cerut 20 de milioane

animp
22.02.2009, 22:56:08
unde o pot gasi pe d-na braila?
ai cumva nr ei de telefon?

nanutza
24.02.2009, 15:58:16
unde o pot gasi pe d-na braila?
ai cumva nr ei de telefon?
pe doamna braila o poti gasi la spital de pe tudor la radiografii, ca acolo lucreaza sau la hotel la parc........iti trimit pm cu nr ei;-)

mariacatalina
04.04.2009, 22:41:03
Buna fetelor. Imi puteti spune si mie unde este Floraria Vera? ( a sotilor Blendea). mersic

adeladana
04.04.2009, 22:58:41
Buna fetelor. Imi puteti spune si mie unde este Floraria Vera? ( a sotilor Blendea). mersic

salut
vis a vis de scoala 8 ....acolo unde sunt multe chioscuri cu flori ....e cel mai din dreapta cum stai cu spatele la scoala 8(cel dinspre parangul)...scrie pe chiosc floraria vera

spor la pregatiri

mariacatalina
04.04.2009, 23:01:26
Multumesc din suflet. Te pup mult si mai vorbim.
salut
vis a vis de scoala 8 ....acolo unde sunt multe chioscuri cu flori ....e cel mai din dreapta cum stai cu spatele la scoala 8(cel dinspre parangul)...scrie pe chiosc floraria vera

spor la pregatiri

dmihaelac
13.06.2009, 12:42:47
Buna fetele,

Cam cat sunt lumanarile si buchetele la Tg Jiu? Am gasit la Bucuresti, toate 4 din crini la 400 ron? Se merita sa ma car cu ele de aici sau mai bine le fac acolo? Avand in vedere ca nunta e in oct, as fi vrut lumanarile cu gerbera (ceva simplu), dar buchetele din trandafiri. A, si vreau sa stiu si cocarde din flori naturale, care sunt preturile (pt sot/nas/parinti...).

Ms,
Miha

mariacatalina
13.06.2009, 12:58:16
Buna. eu am avut nunta in mai si pe un buchet din 21 de trandafiri am dat 180 ron. lumanarile cu tot cu flori tot 21 de trandafiri fiecare lumanare + verdeata am dat 495 ron.cocarda din trandafir + organza am daty 8 ron. daca mai vrei sa-ti spun cate ceva ...astept intrebari. te pupic
Buna fetele,

Cam cat sunt lumanarile si buchetele la Tg Jiu? Am gasit la Bucuresti, toate 4 din crini la 400 ron? Se merita sa ma car cu ele de aici sau mai bine le fac acolo? Avand in vedere ca nunta e in oct, as fi vrut lumanarile cu gerbera (ceva simplu), dar buchetele din trandafiri. A, si vreau sa stiu si cocarde din flori naturale, care sunt preturile (pt sot/nas/parinti...).

Ms,
Miha

dmihaelac
14.07.2009, 10:31:06
Buna,
Am fost in we la floraria Vera. Am vazut cam ce au, dar au fost f draguti si mi-au zis ca daca vreau ceva special, pot sa ma duc cu o poza si imi fac, fara nici o problema. Ce mi-a placut a fost un set de lumanari, cu 7 trandafiri, care iesea la 300 ron/perechea, iar buchetele, in ton cu lumanarile, ar fi vreo 100 ron/buc. Asa ca ne incadram in buget :)

atheaa_me
14.07.2009, 20:33:50
Buna,
Am fost in we la floraria Vera. Am vazut cam ce au, dar au fost f draguti si mi-au zis ca daca vreau ceva special, pot sa ma duc cu o poza si imi fac, fara nici o problema. Ce mi-a placut a fost un set de lumanari, cu 7 trandafiri, care iesea la 300 ron/perechea, iar buchetele, in ton cu lumanarile, ar fi vreo 100 ron/buc. Asa ca ne incadram in buget :)
eu pentru cununia civila vpe masa am ales niste vazute cu ornamente artificiale f dragute si pentru buchet mi=a aratat tanti de la floararia de la blocul meu multe modele ca isi facuse si catalog si o sa aleg si un buchetel. are preturi destul de mici fata de ce am vazut in oras, as alege-o si la nunta dar am deja aranjamentele impuse in contract=((

cristinalp
22.07.2009, 15:46:41
cat te costa aranjamentele florale?
a lucrat cineva cu dna olga? cum vi s-au parut preturile?

eu pentru cununia civila vpe masa am ales niste vazute cu ornamente artificiale f dragute si pentru buchet mi=a aratat tanti de la floararia de la blocul meu multe modele ca isi facuse si catalog si o sa aleg si un buchetel. are preturi destul de mici fata de ce am vazut in oras, as alege-o si la nunta dar am deja aranjamentele impuse in contract=((

cristinalp
22.07.2009, 15:48:56
contract?....cu cine..de unde si mai ales cat?

dmihaelac
22.07.2009, 18:31:03
contract?....cu cine..de unde si mai ales cat?
Sunt restaurante care iti impun la cine sa faci aranjamentele florale. Eu am avut noric si nu mi-a impus nimeni nimic. Oricum, aranjamentele le fac la Vera pt ca de acolo voi lua si lumanarile si buchetele. Am inteles ca Olga e undeva in afara orasului si cum noi vom fi mai mult pe fuga, nu pot sa pierd timpul sa ma plimb cu taxiul pana la florarie si inapoi :)

atheaa_me
22.07.2009, 21:49:17
Sunt restaurante care iti impun la cine sa faci aranjamentele florale. Eu am avut noric si nu mi-a impus nimeni nimic. Oricum, aranjamentele le fac la Vera pt ca de acolo voi lua si lumanarile si buchetele. Am inteles ca Olga e undeva in afara orasului si cum noi vom fi mai mult pe fuga, nu pot sa pierd timpul sa ma plimb cu taxiul pana la florarie si inapoi :)

da al meu rest, respectiv parcul imi impun aranjamentele, desi as prefera-o pe tanti de la coltul blocului care este super super dragutza, si are arnajamente f frumoase. eu de la ea iau pt civila si tot acolo voi face si buchetelul meu:D va voi spune preturi dar mai prin august

stefaniap
30.07.2009, 21:45:38
nu stiu cine face contract in tg-jiu.nici un restaurant si nici o florarie din cele pe care le tot laudati aici nu face contract.cautati mai mult si o sa va dati seama cat ne pot pacali florariile de care tot discutati.mai interesati-va si in alte parti prin tg-jiu si o sa fiti surprinse de preturile pe care le practica.pana acum ceva vreme erau invatati sa fie doar cativa care faceau aranjamente de diverse feluri si si-au facut monopol pe preturi.plus ca sunt plafonati si nu sunt flexibili.ne impun anumite aranjamente,la fel si restaurantele care ar trebui date in judecata pentru concurenta neloiala ca sa nu ne mai impuna aiurelile lor .verisoara mea a avut nunta la parc si i-a luat dna aceasta vera 49 de milioane pe aranjamente din gerbera si crizanteme????scuzati-ma dar la preturile cu care cumpara ei florile asta e furt pe fata.in fine.degeaba discutam ca niciuna dintre noi nu ne putem face nunta 100% pe dorintele noastre ca suntem conditionati de florarile astea din tg-jiu care sunt plafonate si merg pe aceleasi chestii tot timpul ca n-au imaginatie deloc.pana nu o sa avem si noi ca in alte orase 9-10 agentii full o sa fie ca pana acum.ne vom multumii cu putin.
am vazut ca au aparut 2 agentii full.speram sa fie cat mai bine pt noi si sa vina cu lucruri noi. si au si preturi mai joase decat ceilalti plus ca ofera mult mai multe

anealy
04.08.2009, 11:29:03
nu stiu cine face contract in tg-jiu.nici un restaurant si nici o florarie din cele pe care le tot laudati aici nu face contract.cautati mai mult si o sa va dati seama cat ne pot pacali florariile de care tot discutati.mai interesati-va si in alte parti prin tg-jiu si o sa fiti surprinse de preturile pe care le practica.pana acum ceva vreme erau invatati sa fie doar cativa care faceau aranjamente de diverse feluri si si-au facut monopol pe preturi.plus ca sunt plafonati si nu sunt flexibili.ne impun anumite aranjamente,la fel si restaurantele care ar trebui date in judecata pentru concurenta neloiala ca sa nu ne mai impuna aiurelile lor .verisoara mea a avut nunta la parc si i-a luat dna aceasta vera 49 de milioane pe aranjamente din gerbera si crizanteme????scuzati-ma dar la preturile cu care cumpara ei florile asta e furt pe fata.in fine.degeaba discutam ca niciuna dintre noi nu ne putem face nunta 100% pe dorintele noastre ca suntem conditionati de florarile astea din tg-jiu care sunt plafonate si merg pe aceleasi chestii tot timpul ca n-au imaginatie deloc.pana nu o sa avem si noi ca in alte orase 9-10 agentii full o sa fie ca pana acum.ne vom multumii cu putin.
am vazut ca au aparut 2 agentii full.speram sa fie cat mai bine pt noi si sa vina cu lucruri noi. si au si preturi mai joase decat ceilalti plus ca ofera mult mai multe
iti dau dreptate. stiti de unde ia dna de la parc florile?
de la depozitul de pe ecaterina teodoroiu, de unde mi-*am luat eu florile personal si va asigur ca preturile sunt infime. eu am avut crini la nuta la aranjamete si toate florile m-au costat 200 de lei.cand eram eu acolo a sunat ea si si-a oprit florile, ajoritatea jerera si margarete sau crizateme nu mai stiu exact. oricum florile acolo sut f ieftine si fata de acolo mi-a zis sa vin dimineata devreme cand primesc marfa ca raman fara flori ptr ca vin cei care au firme de orgaizat si iau tot. dna braila a luat cam jumatate din florile pe care le primisera. asacapreturile lor sut exaerat de mari

anealy
04.08.2009, 11:33:54
de la depozitul de pe ecaterina teodoroiu, de unde mi-*am luat eu florile personal si va asigur ca preturile sunt infime. eu am avut crini la nuta la aranjamete si toate florile m-au costat 200 de lei.cand eram eu acolo a sunat ea si si-a oprit florile, ajoritatea jerera si margarete sau crizateme nu mai stiu exact. oricum florile acolo sut f ieftine si fata de acolo mi-a zis sa vin dimineata devreme cand primesc marfa ca raman fara flori ptr ca vin cei care au firme de orgaizat si iau tot. dna braila a luat cam jumatate din florile pe care le primisera. asacapreturile lor sut exaerat de mari
noi am facut calculul si ptr crizanteme ptr 20 de mese, masa noastra, florile de pe arcada, cu tot cu floarea miresei, verdeata si bureti si ne costa undeva la 250 de lei..diferenta la ei pana la 48 de milioae ptr ce o fi?
mana de lucru?

Anya00
06.08.2009, 00:19:44
noi am facut calculul si ptr crizanteme ptr 20 de mese, masa noastra, florile de pe arcada, cu tot cu floarea miresei, verdeata si bureti si ne costa undeva la 250 de lei..diferenta la ei pana la 48 de milioae ptr ce o fi?
mana de lucru?
Unde este acest depozit, mai exact? Chiar asa ieftine sunt florile acolo?

dmihaelac
06.08.2009, 07:43:23
de la depozitul de pe ecaterina teodoroiu,

explica-mi si mie, te rog, pe unde e depozitul asta? vreau sa cumpar direct de la ei, sa fac aranjamentele pt nunta.

ms,
miha

anealy
06.08.2009, 10:26:02
explica-mi si mie, te rog, pe unde e depozitul asta? vreau sa cumpar direct de la ei, sa fac aranjamentele pt nunta.

ms,
miha
depozitul e pe ecaterina teodoroiu, catre iesirea din oras spre petrosani. e pe partea stanga cum mergi spre iesire, dar nu mai stiu cum se numeste. are si mobila acolo, mobila in fata si depozitul in spate. nu va uitati dupa ceba mare ptr ca e intr-o curte, dar pe casa , cred sau pe poarta, nu mai stiu, este scris mare. daca va uitati atent imposibil sa nu il gasiti...puteti intreba si oamenii de pe la case daca sunt affara ca noi asa am facut si va spun ei.mergeti si vb din timp cu fata de acolo si ea va spune cand sa veniti (o sa va cheme in saptamana nuntii, dar aveti grija sa mergeti dimineata devreme, noi la 8 am fost acolo si pana la 9 mai avea cateva flori), dar sa mergeti sa vb cu ea ca sa va dea comanda ca poate cei de unde le primeste nu ii trimit ce flori vreti voi. daca va luati cumva crini sa ii rugati sa vi bage in sera vinerea dinaintea nuntii pana va duceti dupa ei ca sa se deschida floarea:-p

anealy
06.08.2009, 10:28:17
depozitul e pe ecaterina teodoroiu, catre iesirea din oras spre petrosani. e pe partea stanga cum mergi spre iesire, dar nu mai stiu cum se numeste. are si mobila acolo, mobila in fata si depozitul in spate. nu va uitati dupa ceba mare ptr ca e intr-o curte, dar pe casa , cred sau pe poarta, nu mai stiu, este scris mare. daca va uitati atent imposibil sa nu il gasiti...puteti intreba si oamenii de pe la case daca sunt affara ca noi asa am facut si va spun ei.mergeti si vb din timp cu fata de acolo si ea va spune cand sa veniti (o sa va cheme in saptamana nuntii, dar aveti grija sa mergeti dimineata devreme, noi la 8 am fost acolo si pana la 9 mai avea cateva flori), dar sa mergeti sa vb cu ea ca sa va dea comanda ca poate cei de unde le primeste nu ii trimit ce flori vreti voi. daca va luati cumva crini sa ii rugati sa vi bage in sera vinerea dinaintea nuntii pana va duceti dupa ei ca sa se deschida floarea:-pa
am uitat . trebuie platite cand le alegeti, si sa ii luati nr de tel sa o mai sunati dupa ce le alegeti si platiti ca poate va treziti ca nu le mai aveti. am auzit ca s-au mai intamplat cazuri:*

anealy
06.08.2009, 10:31:12
Unde este acest depozit, mai exact? Chiar asa ieftine sunt florile acolo?
pai daca de acolo ia braila DE la parc...si toti organizatorii de nunti din oras. eu stiu de el de la fata care s-a ocupat de sala mea. a facut greseala sa imi spuna de unde ia ea florile si mi-a zis, tot fara sa vrea, ca nu e singura care ia de acolo, ptr ca la florarii sunt prea scumpe

atheaa_me
06.08.2009, 14:10:55
aa si de acolo de la depozit iei doar florile si le faci singura in aranjamente nu?

anealy
06.08.2009, 14:25:54
aa si de acolo de la depozit iei doar florile si le faci singura in aranjamente nu?
da
noua ni le-a facut fata cu sala.dar de acolo nu poti lua ca de la florarie -un fir din floarea aia , doua din alta- trebuie sa iei o punga intreaga cu 25,30 sau cate fire are punga sau in ce sunt bagate ele.

atheaa_me
06.08.2009, 14:42:06
da
noua ni le-a facut fata cu sala.dar de acolo nu poti lua ca de la florarie -un fir din floarea aia , doua din alta- trebuie sa iei o punga intreaga cu 25,30 sau cate fire are punga sau in ce sunt bagate ele.
da imi imaginez ca iei toata cutia::):) pai e super ca vinde si la particulari nu numai la astia cu restaurantele:D

anealy
06.08.2009, 14:45:34
da imi imaginez ca iei toata cutia::):) pai e super ca vinde si la particulari nu numai la astia cu restaurantele:D
da la oricine cumpara
;-)

a_ana_m
17.08.2009, 13:02:51
Buna fetelor

Eu mi-am facut buchetele la prima florarie cum vi de la Parangul, m-am dus cu modelul meu si pe langa faptul ca au fost mult mai ieftine au iesit foarte frumoase.

Jamilla
04.09.2009, 12:41:57

pe dna braila o vreau si eu pt aranjamentele salii

crinutza83
08.09.2009, 21:04:02
pe dna braila o vreau si eu pt aranjamentele salii
fetelor, ce parere aveti de buchetul de cale?

Jamilla
09.09.2009, 07:18:31

si eu am vrut buchet de cale, in Occident mai mult astfel de buchete se poarta la mirese

dar la noi este mentalitatea ca aceste flori, calele, se folosesc pt cei morti, inmormantari etc..... si brrr...!!!! :(

crinutza83
09.09.2009, 09:05:07
si eu am vrut buchet de cale, in Occident mai mult astfel de buchete se poarta la mirese

dar la noi este mentalitatea ca aceste flori, calele, se folosesc pt cei morti, inmormantari etc..... si brrr...!!!! :(

eu totusi nu as vrea sa tin cont de pareri....ca imi plac mult prea mult. Si sincer eu la morti nu am vazut cale, mai mult garoafe, gerbera....si despre astea nu opineaza nimeni ca ar fi pt morti

Ma gandeam sa imi fac la cununia civila un buchet de cale care sa fie in contrast cu rochita, iar la cea religioasa altceva, insa nu m-am gandit ce??:-<

Jamilla
09.09.2009, 11:00:20
eu totusi nu as vrea sa tin cont de pareri....ca imi plac mult prea mult. Si sincer eu la morti nu am vazut cale, mai mult garoafe, gerbera....si despre astea nu opineaza nimeni ca ar fi pt morti

Ma gandeam sa imi fac la cununia civila un buchet de cale care sa fie in contrast cu rochita, iar la cea religioasa altceva, insa nu m-am gandit ce??:-<

daca dai pe nea gogu cautare la imagini in engl, wedding bouquets, a[par buchete superbe si iti mai vine cate o idee. Eu vreau margarete, orhidee verzi si trandafiri albi cu liliac de toamna, mov :-p (acum, ca pana la anul mai e :-SS ) :)>-

Anya00
09.09.2009, 12:02:43
Sunt superbe calele, unele dintre cele mai frumoase flori. Daca nu era conceptia (absurda si total nefondata) ca sunt flori care se duc la mort, sigur din cale imi faceam si eu buchetul. Dar mi-a intrat mie in cap ideea stupida ca sunt flori de mort....asa cum refuz cu inversunare sa-mi iau pantofi decupati in fata(am citit eu undeva, mai demult, ca aduce ghinion.....si la fel, am ramas cu ideea asta tembela de care nu pot scapa) si cum ca bijuteriile cu perle la fel, poarta ghinion. Si culmea, buchetele de cale mi se par superbe, la fel si bijuteriile cu perlute....si pantofi nu prea gasesc crem, care sa fie inchisi in fata....tot ce mi-a placut erau stil sandulute:-<

Jamilla
09.09.2009, 12:18:48
Sunt superbe calele, unele dintre cele mai frumoase flori. Daca nu era conceptia (absurda si total nefondata) ca sunt flori care se duc la mort, sigur din cale imi faceam si eu buchetul. Dar mi-a intrat mie in cap ideea stupida ca sunt flori de mort....asa cum refuz cu inversunare sa-mi iau pantofi decupati in fata(am citit eu undeva, mai demult, ca aduce ghinion.....si la fel, am ramas cu ideea asta tembela de care nu pot scapa) si cum ca bijuteriile cu perle la fel, poarta ghinion. Si culmea, buchetele de cale mi se par superbe, la fel si bijuteriile cu perlute....si pantofi nu prea gasesc crem, care sa fie inchisi in fata....tot ce mi-a placut erau stil sandulute:-<

daca gasesc, imi iau perle la gat, nu am probl de genul asta, in skimb la cale, la fel si eu imi faceam prbl s anu comenteze invitatii....desi daca stau mai bine s ama ganmdesc, nu ar tb sa ne pese de gura lumii, pe de alta parte, undeva in suflet ramane o indoiala... subscriu :-p insa nu si la faza cu perlele sau pantofii decupati in fata, pana la urma, aici chiar nu inteleg si nici nu stiam o:-)

cristinalp
09.09.2009, 12:37:13
se spune ca perlele se transforma in lacrimi si de asta nu e bine sa le porti in ziua nuntii cum de altfel nici aur nu se poarta.
Eu sunt fan trandafiri, o sa-mi fac un buchet mititel, iar ca si biju...atasez setul. E din argint si e primit de la iubi cand am facut 6 luni de la cununia civila asa ca are si o mare insemnatate pentru mine.

daca gasesc, imi iau perle la gat, nu am probl de genul asta, in skimb la cale, la fel si eu imi faceam prbl s anu comenteze invitatii....desi daca stau mai bine s ama ganmdesc, nu ar tb sa ne pese de gura lumii, pe de alta parte, undeva in suflet ramane o indoiala... subscriu :-p insa nu si la faza cu perlele sau pantofii decupati in fata, pana la urma, aici chiar nu inteleg si nici nu stiam o:-)

Jamilla
09.09.2009, 12:46:24
se spune ca perlele se transforma in lacrimi si de asta nu e bine sa le porti in ziua nuntii cum de altfel nici aur nu se poarta.
Eu sunt fan trandafiri, o sa-mi fac un buchet mititel, iar ca si biju...atasez setul. E din argint si e primit de la iubi cand am facut 6 luni de la cununia civila asa ca are si o mare insemnatate pentru mine.

e superb setul :-p

nu stiam nici faza cu aurul, ok, atunci renunt la perle dar la aur nu pot si nu vreau, imi place mult, argint port extrem de rar, de 2 ori pe an cred, si pana la urma in ziua nuntii vreau sa imi iau ce imi place si ma simt bine :)>- acum, cum o fi sa fie, nu? [-o<

crinutza83
09.09.2009, 12:57:06

aoleu....cate superstitii....si eu am auzit de perle..insa de pantofi chiar nu stiam.

Jamilla
09.09.2009, 13:10:43
aoleu....cate superstitii....si eu am auzit de perle..insa de pantofi chiar nu stiam.

mai, mi-a trasnit o idee, la buchetul de mireasa vreau si fluturi din cristale swarowsky sau margelute printre flori, am tot vazut pe google imagini. Zau, ceva de neuitat :-p (o sa am drept marturii de nunta fluturi decorativi, deci ar fi in ton si buchetul)

Jamilla
09.09.2009, 13:11:19

nici eu :-p

atheaa_me
09.09.2009, 13:45:45
nici eu :-p

cu pantofii am auzit si eu da mi se pare o stupizenie.
cu calele si eu am o problema, mi se pare floare mortuara si oricat de frumoase ar fi buchetele din cale nu vreau sa le vad:D:D de chestia asta nu pot scapa. nu o sa am nici perle, ca sunt lacrimi, bine k nu imi plac prea mult:)

cris e foarte frumos setul este finutz si elegant chiar merge cnd vei fi miresica. eu sa vad ce rochie imi iau, k dca e vreuna cu prea multe brizbrizuri poate nici nu imi iau bijuterii, vreau doar niste cercei lungi, cam ca cei de la cununie.

cat despre aur la nunta e fals, k atunci de ce pe vremuri fetele aveau salbe din banuti de aur?? si acum am vauzt k se mai poarta:) glumeam cu mami ziceam sa imi iau si eu( k as avea de unde imprumuta o salba din aia)

Anya00
09.09.2009, 14:43:22
Pai de pantofi nu prea stie nimeni, ca toti care m-au auzit cu chestia asta m-au intrebat "de unde ai mai scos-o si pe asta"? Ei, am citit eu mai demult pe undeva, cred ca tot pe aici pe site, dar nu mai stiu sigur, si de atunci am ramas fixata pe ideea asta. Eu nu sunt superstitioasa de fel, chiar n-am nici o treaba cu pisicile negre, sau scarile, sau intorsul inapoi sau mai stiu eu ce......da am o fixatie pe pantofii de mireasa decupati, perle si cale.....deh, piticii mei de pe creier. Uite ca nici pe asta cu aurul n-o stiam, si ma gandeam sa port bijuuri de aur, ca am rochita crem....nu mai port nici de alea.....dar ce ma fac, ca o sa am verigheta? Ooooo Doamne, greu cu piticii astia ai mei:-s

Anya00
09.09.2009, 14:44:41
Superb setul....finutz si elegant. Sa-l porti iubita:*

atheaa_me
09.09.2009, 14:55:10
Pai de pantofi nu prea stie nimeni, ca toti care m-au auzit cu chestia asta m-au intrebat "de unde ai mai scos-o si pe asta"? Ei, am citit eu mai demult pe undeva, cred ca tot pe aici pe site, dar nu mai stiu sigur, si de atunci am ramas fixata pe ideea asta. Eu nu sunt superstitioasa de fel, chiar n-am nici o treaba cu pisicile negre, sau scarile, sau intorsul inapoi sau mai stiu eu ce......da am o fixatie pe pantofii de mireasa decupati, perle si cale.....deh, piticii mei de pe creier. Uite ca nici pe asta cu aurul n-o stiam, si ma gandeam sa port bijuuri de aur, ca am rochita crem....nu mai port nici de alea.....dar ce ma fac, ca o sa am verigheta? Ooooo Doamne, greu cu piticii astia ai mei:-s

dea chiar asta cu aurul e o nebunie si explicatia de unde vine?
k la pantofii decupati se spune k iti fuge norocul=)), la perle stim dar la aur:O:O

Jamilla
09.09.2009, 17:00:01

pastreaza-ti piticii cu perlele, calele si pantofii #-o si lasa-l pe ala cu aurul sa-si ia zborul, ce Dumnezeu, ce-i mult, strica. Apoi, mai existau verighete aur? Hai, revino-ti ;)) si ca sa vezi ca nu esti singura, eu O SA PORT NUMAI AUR la nunta. Din pacate, nu salba de aur, nu am de unde si pana la urma, eu sunt mai araboaica de felul meu, o dau pe zorzoane luuuuuuungi si bratari ;))

Jamilla
09.09.2009, 17:01:13
dea chiar asta cu aurul e o nebunie si explicatia de unde vine?
k la pantofii decupati se spune k iti fuge norocul=)), la perle stim dar la aur:O:O

da mai, asta cu aurul de 3unde iesii? :-\ aur port aproape tot timpul, deci si la nunta, so.....#-o ;)) ba bine ca nu!

Jamilla
09.09.2009, 17:02:47
pe bune si pe sanatoase acum, e prea ciudat un buchet de mireasa cu fluturi cu cristale pe el sau cu margelute intre flori? v-am pus poza mai sus. Pur si simplu nu pot lua ceva simplu. Nu sunt eu mai motata dar nu stiu sa fiu simpla.

Anya00
09.09.2009, 17:54:35
pe bune si pe sanatoase acum, e prea ciudat un buchet de mireasa cu fluturi cu cristale pe el sau cu margelute intre flori? v-am pus poza mai sus. Pur si simplu nu pot lua ceva simplu. Nu sunt eu mai motata dar nu stiu sa fiu simpla.
Nu e ciudat absolut deloc. Cu margelutze am vazut, si arata superb....cu fluturi n-am vazut, dar nu vad ce ar putea sa nu arate ok. Cel putin ala din poza pusa de tine e super fain.

Anya00
09.09.2009, 18:00:59
pastreaza-ti piticii cu perlele, calele si pantofii #-o si lasa-l pe ala cu aurul sa-si ia zborul, ce Dumnezeu, ce-i mult, strica. Apoi, mai existau verighete aur? Hai, revino-ti ;)) si ca sa vezi ca nu esti singura, eu O SA PORT NUMAI AUR la nunta. Din pacate, nu salba de aur, nu am de unde si pana la urma, eu sunt mai araboaica de felul meu, o dau pe zorzoane luuuuuuungi si bratari ;))
Adevarul e ca mie nu-mi place aurul, eu port numai argint. Insa ma gandeam ca la rochita crem merg mai bine bijuuri din aur decat din argint. Dar exista si varianta sa iau bijuuri din argint si cu pietricele galbene. Offf, nu ma mai stresez de acum cu zorzoanele.....le iau mai tarziu, tre sa gasesc eu ceva sa ma multumeasca.
Da credeti ca sunt exagerata la faza cu pantofii? Ca mama zice ca sunt un pic dusa cu pluta....din zeci de perechi de pantofi din orasul asta, mie nu-mi place nimic:-" Numai ca majoritatea care sunt pe crem sunt decupati in fata (ma si erau unii superbi la un magazin:-<

dmihaelac
09.09.2009, 21:20:49

f frumos setul, cris ! argint cred ca o sa port si eu. am un lantisor cu inimioara primit cadou de la nasa si imi place ca se asorteaza cu rochia. probabil o sa-mi iau si niste cercei lungi.

pt cununia civila cred ca voi avea un set de biju creatia sor'mii, asortat cu costumul alb-rosu. inca nu e gata, dar abia astept !

prapadeala
11.09.2009, 15:08:05
Mesajele despre pantofi au fost mutate aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=23435) :)

Jamilla
11.09.2009, 15:52:20
Mesajele despre pantofi au fost mutate aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=23435) :)

multumim frumos, ai dreptate >:D<

cristinalp
14.09.2009, 07:37:57
fetele am fost martora ieri la o nunta facuta numai cu garoafe...eu ceva mai mari si foarte colorate. Lumanarile erau super la fel si buchetul...din pacate nu am putut sa fac poze...mi-a fost jena...si in plus cred ca as fi aratat cam penibil.
Dar mi-au placut fff mult, am vazut un aranjament facut din irisi...vai de mine era demential...dar si pretul m-a linistit pe loc.

Jamilla
14.09.2009, 09:09:56
fetele am fost martora ieri la o nunta facuta numai cu garoafe...eu ceva mai mari si foarte colorate. Lumanarile erau super la fel si buchetul...din pacate nu am putut sa fac poze...mi-a fost jena...si in plus cred ca as fi aratat cam penibil.
Dar mi-au placut fff mult, am vazut un aranjament facut din irisi...vai de mine era demential...dar si pretul m-a linistit pe loc.

trebuia sa faci cateva poze, macar cu tel ;) sa inteleg ca si pretul irisilor era demential de scump :-\ si eu ador irisii :-SS

cristinalp
14.09.2009, 12:57:18
am fost ieri la plimbare prin parc si la intrare este o florarie superba, facuse aranjamentele pentru o nunta numai cu garoafe, iar pentru o alta cu irisi...aranjamnetul continea 15 irisi, 20 de trandafiri si multe alte nebunii de flori...a costat 800 lei cu tot cu cosulet...a fost demential..mi-a ramas gandul la el. Si sincer as fi facut poze daca nu veneau nuntasii sa-si ia aranjementele...

trebuia sa faci cateva poze, macar cu tel ;) sa inteleg ca si pretul irisilor era demential de scump :-\ si eu ador irisii :-SS

Jamilla
14.09.2009, 13:19:30
am fost ieri la plimbare prin parc si la intrare este o florarie superba, facuse aranjamentele pentru o nunta numai cu garoafe, iar pentru o alta cu irisi...aranjamnetul continea 15 irisi, 20 de trandafiri si multe alte nebunii de flori...a costat 800 lei cu tot cu cosulet...a fost demential..mi-a ramas gandul la el. Si sincer as fi facut poze daca nu veneau nuntasii sa-si ia aranjementele...

800 lei parca nu e asa scump cand e vb de nunta ta si de un aranjament pt masa mirilor :-p dar daca e vb de mai multe din astea...aoleooo...pai eu la 600 pers nici nu ma gandesc cate aranjamente...deci treb sa o las mai moale la flori. Si am cam inceput sa vreau margarete cu trandafiri albi, merg de minune margaretele cu fluturii, caci fluturii sunt goanga mea [-o<

cristinalp
14.09.2009, 14:14:10
eu am zis ca nu prea am chef de flori...as fi vrut trandafiri dar ma duce prea sus pretul, asa ca raman pe aromo terapie, sper sa iasa frumos, lumanari cu pourpuriuri, fluturasi, mult tull, multa culoare si mult foc....pentru afara bineinteles.

800 lei parca nu e asa scump cand e vb de nunta ta si de un aranjament pt masa mirilor :-p dar daca e vb de mai multe din astea...aoleooo...pai eu la 600 pers nici nu ma gandesc cate aranjamente...deci treb sa o las mai moale la flori. Si am cam inceput sa vreau margarete cu trandafiri albi, merg de minune margaretele cu fluturii, caci fluturii sunt goanga mea [-o<

Jamilla
14.09.2009, 14:25:58
eu am zis ca nu prea am chef de flori...as fi vrut trandafiri dar ma duce prea sus pretul, asa ca raman pe aromo terapie, sper sa iasa frumos, lumanari cu pourpuriuri, fluturasi, mult tull, multa culoare si mult foc....pentru afara bineinteles.

din pacate, la mine la nunta, fara foc. Lumanarele e ok, chiar si aprinsesau ca si marturii de nunta, dar cam atat......deci fara foc. Am oroare de foc, fiecare cu fobia si necazul ei ;-) e superb ce zici, dar nu toti pot suporta (eu), noroc ca sunt si alternative . Potpourri ma tenteaza si pe mine insa ma crezi ca sunt unii alergici la substantele de aromoterapie? aoleooo.... treb impacate si capra si varza :)) oricum dupa nunta nu scapi de mine, astept sa mi spui totul de-a fir a par >:D<cat despre fluturi, din astia mici si dragalasi o sa am si eu ;)

dmihaelac
14.09.2009, 21:30:00
din pacate, la mine la nunta, fara foc. Lumanarele e ok, chiar si aprinsesau ca si marturii de nunta, dar cam atat......deci fara foc. Am oroare de foc, fiecare cu fobia si necazul ei ;-)

mie mi-e ingrozitor de frica de artificii !!! le urasc din tot sufletul, asa ca voi fi de-a dreptul traumatizata la nunta, la partea cu tortul :((

Jamilla
15.09.2009, 09:30:41
mie mi-e ingrozitor de frica de artificii !!! le urasc din tot sufletul, asa ca voi fi de-a dreptul traumatizata la nunta, la partea cu tortul :((

nu, nu mi-e frica de artificii ci de foc in sine:-SS lasa ca te vei descurca, iti vei avea perechea ALATURI \:D/

atheaa_me
15.09.2009, 12:50:34
lasa mai k artificiile de tort sunt inofensive si foarte pasnice, oricum se ocupa chelnerii de ele:D da ai patit ceva urat cu artificiile?

Jamilla
15.09.2009, 16:47:48
lasa mai k artificiile de tort sunt inofensive si foarte pasnice, oricum se ocupa chelnerii de ele:D da ai patit ceva urat cu artificiile?

da chiar asa, ce ai patit?:-\

cristinalp
15.09.2009, 19:07:29
fetele daca am ajuns aici la frica de foc...voua va e frica de ceva...
am inteles la mihaela care e ...la mine de exemplu e frica de lift...nu pot sa ma urc in asa ceva...simt ca mor, ma sufoc si fac urat de tot. A si mi-e frica de intuneric si de singuratate.

da chiar asa, ce ai patit?:-\

Jamilla
16.09.2009, 07:08:54
am inteles la mihaela care e ...la mine de exemplu e frica de lift...nu pot sa ma urc in asa ceva...simt ca mor, ma sufoc si fac urat de tot. A si mi-e frica de intuneric si de singuratate.

am avut un accident pe vremuri, m-am ars pe jumate de corp (acum sunt ok, mai am cicatrici puternicedoar ep mana stanga si unele care abia se vad, pe picioruil stanmg) si de atunci..... grrr!

dmihaelac
16.09.2009, 11:36:35

nu, n-am nici o povestioara legata de artificii, dar pur si simpul, le urasc. de mica nu le-am suportat. tineti minte artificiile alea lungi, de pe vremea lui ceausescu? doamne, cand era revelionul,imi venea sa ma bag sub patura, de frica.

atheaa_me
16.09.2009, 11:45:36

si mie imi e groaznic de ffrica de intuneric:((( mi-e frica de fantome de toate nebuniile astea. la inmormantarea bunicului lu lau eu nu am putut sa stau si noaptea mai dormeam si rau,. si acum mai dorm. imi e groaznic de frica de chestiile astea si ce e mai rau este k si ascult toate babetismele si ma sperii apoi sg :((

atheaa_me
16.09.2009, 11:46:34
am avut un accident pe vremuri, m-am ars pe jumate de corp (acum sunt ok, mai am cicatrici puternicedoar ep mana stanga si unele care abia se vad, pe picioruil stanmg) si de atunci..... grrr!

si eu m-am ars cu lichid fierbinte cnd am fost mica, dar numai pe mana, si pe corp, acum se mai vede doar pe mana, dar nu rau:)>- :)>-

cristinalp
16.09.2009, 12:06:20
din aceasta cauza nu ma pot uita la emisiuni cu fantome, sau filme horror, sau diverse filme de acest gen.
Daca ma lasi noaptea singura in casa...mor de frica...pana nu aprind lumanari si tamaie nu pot dormii.

si mie imi e groaznic de ffrica de intuneric:((( mi-e frica de fantome de toate nebuniile astea. la inmormantarea bunicului lu lau eu nu am putut sa stau si noaptea mai dormeam si rau,. si acum mai dorm. imi e groaznic de frica de chestiile astea si ce e mai rau este k si ascult toate babetismele si ma sperii apoi sg :((

cristinalp
16.09.2009, 12:08:01
eu m-am ars cu fierul de calcat,mi-a cazut pe picior, am avut o arsura urata, dar mi-a trecut, nu se mai observa, cred ca din cauza asta am eu oroare de calcat:-p.

AAA si mi-e frica de gascani si de cocosi, tot timpul sareau pe mine cand eram mica, de curcani numai vorbesc.

si eu m-am ars cu lichid fierbinte cnd am fost mica, dar numai pe mana, si pe corp, acum se mai vede doar pe mana, dar nu rau:)>- :)>-

Jamilla
16.09.2009, 13:13:15

si mie mi-e frica de intuneric, de goange, paianjeni si atat. Aaa, si de moarte. De sobolani, broaste, serpi, cutite si alte cele, deloc.

si sa revenim, vreau buchet suepr plin de fluturi cu cristale...in tg jiul asta, ioc!

Jamilla
16.09.2009, 13:13:46
eu m-am ars cu fierul de calcat,mi-a cazut pe picior, am avut o arsura urata, dar mi-a trecut, nu se mai observa, cred ca din cauza asta am eu oroare de calcat:-p.

AAA si mi-e frica de gascani si de cocosi, tot timpul sareau pe mine cand eram mica, de curcani numai vorbesc.

razi pe tine, de gaste si eu fug...nu iti mai zic de pisici, brrr

cristinalp
16.09.2009, 13:43:10
eu mor pe serpi si gandaci.....

si nu suport pisicile sin cauza ca lasa mult par si acum cativa ani o buna cunostiinta a pirdut sarcina din cauza unui par de pisica.

razi pe tine, de gaste si eu fug...nu iti mai zic de pisici, brrr

atheaa_me
17.09.2009, 10:54:10
eu mor pe serpi si gandaci.....

si nu suport pisicile sin cauza ca lasa mult par si acum cativa ani o buna cunostiinta a pirdut sarcina din cauza unui par de pisica.

mie imi e fff frica de cainii, care latra si care stau sa ma muste si sar pe mine. eu sunt traumatizata cu cainii:((:((cnd vad un caine ocolesc orasul, numai sa nu trec pe langa el

cristinalp
17.09.2009, 11:26:30
si eu la fel...daca iti spun ca mie mi-e frica si de cainele de acasa...de cand am venit in buucresti sunt terorizata de caini.

mie imi e fff frica de cainii, care latra si care stau sa ma muste si sar pe mine. eu sunt traumatizata cu cainii:((:((cnd vad un caine ocolesc orasul, numai sa nu trec pe langa el

Jamilla
18.09.2009, 17:40:55

me tooo dar numai cand e vb de caini d epe strada, maidanezi, sau din astia fiorosi de prin curtile mari...ca asa, iubesc la nebunie cainii, am si eu un caniche mititel, frumos foc

si nu cred ca va putea veni sa tina in botic buchetelul de flori, il sperie atata lume :-p

cristinalp
21.09.2009, 09:43:29
pentru domnisoarele de onoare la ce v-ati gandit..corsaje sau buchetele, sau doar o floare prinsa-n piet?
eu am sa le pun corsaje dar nu din flori naturale, pentru ca acelea se ofilesc si le cad petalele si exista riscul ca pana la sfarsitul nuntii domnisoara sa ramana doar cu un bat la mana.

me tooo dar numai cand e vb de caini d epe strada, maidanezi, sau din astia fiorosi de prin curtile mari...ca asa, iubesc la nebunie cainii, am si eu un caniche mititel, frumos foc

si nu cred ca va putea veni sa tina in botic buchetelul de flori, il sperie atata lume :-p

Jamilla
21.09.2009, 11:29:46
pentru domnisoarele de onoare la ce v-ati gandit..corsaje sau buchetele, sau doar o floare prinsa-n piet?
eu am sa le pun corsaje dar nu din flori naturale, pentru ca acelea se ofilesc si le cad petalele si exista riscul ca pana la sfarsitul nuntii domnisoara sa ramana doar cu un bat la mana.

iote ca nu ma gandisem...ori le pun batul ala in mana, ori vreun aratos la brat =)) glyumesc =)) nu stiu daca le mai pun ceva, ca nu punem cocarde la nunta., so... 8-}

cristinalp
28.09.2009, 20:48:18
buchetul miresei, nasei, lumanarile si aranjamentele florale

Jamilla
29.09.2009, 07:16:00
buchetul miresei, nasei, lumanarile si aranjamentele florale

:-s (:| #-o

revin, ca imi sufla sefa in ceafa (ori sunt eu fitoasa, ori sunt pe dos...dar nu mi plac, dom'le...la buchet as fi pus genul acela de material tip plasa, auriu sau argintiu cu o fundita de satin, ar fi fost mult mai finut.....nu foaia aia verde.....urasc foile de genul asta... uof, o sa ziceti ca is prea mofturoasa)

crinutza83
29.09.2009, 09:10:01
:-s (:| #-o

revin, ca imi sufla sefa in ceafa (ori sunt eu fitoasa, ori sunt pe dos...dar nu mi plac, dom'le...la buchet as fi pus genul acela de material tip plasa, auriu sau argintiu cu o fundita de satin, ar fi fost mult mai finut.....nu foaia aia verde.....urasc foile de genul asta... uof, o sa ziceti ca is prea mofturoasa)

neata fetele...nici mie nu imi plac, mai ales combinatia de alb cu galben....hmmm, in plus, materialul de foi cu care sunt invelite pare ff ieftin si nu pune in valoare buchetul.

dmihaelac
29.09.2009, 11:54:01
buna fetele,

am intrat repede-repede, pe fuga, ca sa va mai pun la curent cu noutatile. promit ca diseara povestesc mai multe, dar acum sunt contra-timp, din cauza job-ului (vineri si luni am fost libera, asa ca recuperez ).
am fost in we la tg jiu, sa mai facem ultimele pregatiri. am schimbat floraria ! am renuntat la floraria vera pt floraria la storia (sper sa nu fie considerata reclama). au niste cataloage suuupeeeerrrrr, iar preturile sunt incredibile. sunt f incantat de fetele de acolo, amabile si atente la cerintele mele.
am dat comanda pt lumanari, buchetele de la cun religioasa, civila, cocardele pt parinti si frati. m-am tot stresat sa le iau asortate cu rochiile pt doamne :)
sper sa le placa !
mai miresim pe seara,
pupici !

cristinalp
29.09.2009, 13:14:35
abia astept sa ne dai mai multe detalii....

buna fetele,

am intrat repede-repede, pe fuga, ca sa va mai pun la curent cu noutatile. promit ca diseara povestesc mai multe, dar acum sunt contra-timp, din cauza job-ului (vineri si luni am fost libera, asa ca recuperez ).
am fost in we la tg jiu, sa mai facem ultimele pregatiri. am schimbat floraria ! am renuntat la floraria vera pt floraria la storia (sper sa nu fie considerata reclama). au niste cataloage suuupeeeerrrrr, iar preturile sunt incredibile. sunt f incantat de fetele de acolo, amabile si atente la cerintele mele.
am dat comanda pt lumanari, buchetele de la cun religioasa, civila, cocardele pt parinti si frati. m-am tot stresat sa le iau asortate cu rochiile pt doamne :)
sper sa le placa !
mai miresim pe seara,
pupici !

lise
29.09.2009, 14:54:18
Foarte frumoase buchetele de la 'La Storia' :)

cristinalp
29.09.2009, 15:00:56
pana revine mihaela cu detalii ai putea sa ne exemplifici?

Foarte frumoase buchetele de la 'La Storia' :)

lise
29.09.2009, 16:45:13
Duminica am fost la o nunta la care buchetul si lumanarile au fost facute la aceasta florarie. Erau deosebite...trandafiri ciclam(roz inchis) lumanarile , iar buchetul aceiasi trandafiri combinati cu alb si ceva verdeata. Si am inteles ca au fost f ok ca pret.

cristinalp
29.09.2009, 18:36:51
arata foarte bine...dar unde e situata aceasta florarie?

Duminica am fost la o nunta la care buchetul si lumanarile au fost facute la aceasta florarie. Erau deosebite...trandafiri ciclam(roz inchis) lumanarile , iar buchetul aceiasi trandafiri combinati cu alb si ceva verdeata. Si am inteles ca au fost f ok ca pret.

dmihaelac
29.09.2009, 21:10:04
arata foarte bine...dar unde e situata aceasta florarie?

buchetele din poza le-am vazut si eu la fete, live, sambata seara.
floraria e in spatele celorlalte din centru (in complexul mestesugaresc), pe langa o croitorie (si un amanet, parca). oricum, daca o luati prin spatele florariilor, dati in complex. e usor de gasit. si v-am zis, au niste cataloage :D eu am un fix cu lalele si mi-as fi dorit sa-mi fac buchetul de la civila din lalele. fetele imi puteau face, dar mi-am dat seama ca intr-o ora-doua buchetul ar fi fost bun de aruncat :(( asa ca am renuntat. au diversitate la buchete, lumanari, aranjamente. iar daca aveti un anumit model in cap (sau o poza de pe net), e ok, fetele il fac fara probleme.
florile pe care le aveau in we erau proaspete, iar unele flori de acolo nici n-am mai vazut pana acum.

a, v-am zis ca a fost sor'mea la o nunta? buchetele si lumanarile erau din hortensii. aratau f bine. am atasat poze cu de toate (buchete, lumanari, aranjamente, stalpisori, pantofii miresei, etc). sper sa va placa. a, buchetele erau cu cristale :) si sunt multe torturi pt ca a fost o nunta de 550 persoane (se asteptau la 500, deci 50 au fost peste nr de meniuri stabilite).

cristinalp
30.09.2009, 07:48:30
imi plac foarte tare buchetele....dau foarte bine hortensiile

floraria e in spatele celorlalte din centru (in complexul mestesugaresc), pe langa o croitorie (si un amanet, parca). oricum, daca o luati prin spatele florariilor, dati in complex. e usor de gasit. si v-am zis, au niste cataloage :D eu am un fix cu lalele si mi-as fi dorit sa-mi fac buchetul de la civila din lalele. fetele imi puteau face, dar mi-am dat seama ca intr-o ora-doua buchetul ar fi fost bun de aruncat :(( asa ca am renuntat. au diversitate la buchete, lumanari, aranjamente. iar daca aveti un anumit model in cap (sau o poza de pe net), e ok, fetele il fac fara probleme.
florile pe care le aveau in we erau proaspete, iar unele flori de acolo nici n-am mai vazut pana acum.

a, v-am zis ca a fost sor'mea la o nunta? buchetele si lumanarile erau din hortensii. aratau f bine. am atasat poze cu de toate (buchete, lumanari, aranjamente, stalpisori, pantofii miresei, etc). sper sa va placa. a, buchetele erau cu cristale :) si sunt multe torturi pt ca a fost o nunta de 550 persoane (se asteptau la 500, deci 50 au fost peste nr de meniuri stabilite).

Jamilla
06.10.2009, 13:44:44

nu mi plac pantofiii =(( nu ma intelegeti gresit, fioecare cu gusturile ei. Prea cumintei :)) Sunt un fel de Carrie Bradshaw pierduta in Tg-Jiu. daca la serv ma duc cu brosa peste cravata si palarioara gen madonna.....clar, sunt anormala :)))) Deci vreau toc cui la nunta si ma schimb apoi si in opinci albe (nu glumesc) daca e nevoie :DDDDD ...sau in sandale stil roman, albe si plate, ca oricum nu o sa SE PREA vada sub rochie :D

bubilove
06.10.2009, 15:23:06
nu mi plac pantofiii =(( nu ma intelegeti gresit, fioecare cu gusturile ei. Prea cumintei :)) Sunt un fel de Carrie Bradshaw pierduta in Tg-Jiu. daca la serv ma duc cu brosa peste cravata si palarioara gen madonna.....clar, sunt anormala :)))) Deci vreau toc cui la nunta si ma schimb apoi si in opinci albe (nu glumesc) daca e nevoie :DDDDD ...sau in sandale stil roman, albe si plate, ca oricum nu o sa SE PREA vada sub rochie :D
=)) =)) =)) tare faza u cariie bradshaw lost in tg-jiu.dar ce se vede acolo in poza?s-a rupt tocu la unu sau imi trebuie mie ochelari?:)) de fapt am ochelari ,dar zac prin geanta mai mult decat pe nasul meu

cristinalp
06.10.2009, 19:01:03
abia astept sa vad pentru ce fel de flori opteaza fetele noastre...si ce combinatii o sa aiba pe masa la aranjamente.

Anya00
06.10.2009, 20:16:22
abia astept sa vad pentru ce fel de flori opteaza fetele noastre...si ce combinatii o sa aiba pe masa la aranjamente.
Eu pot sa-ti spun de acum....ceva cat ma simplu, si nu foarte scump:) probabil crizanteme cu inca ceva. Asta pe mesele invitatilor....ca pe masa mirilor inca nu stiu....probabil trandafiri, crini si frezii....nu neaparat in combinatia asta. Dar ramane de vazut, tre sa mai vb cu tipa cu decoratiile si sa vad si din ce facem buchetele si lumanarile(eu cu nasa).

cristinalp
07.10.2009, 08:37:06
cam cat te costa toate aranjamentele? un cost aproximativ....

Eu pot sa-ti spun de acum....ceva cat ma simplu, si nu foarte scump:) probabil crizanteme cu inca ceva. Asta pe mesele invitatilor....ca pe masa mirilor inca nu stiu....probabil trandafiri, crini si frezii....nu neaparat in combinatia asta. Dar ramane de vazut, tre sa mai vb cu tipa cu decoratiile si sa vad si din ce facem buchetele si lumanarile(eu cu nasa).

Anya00
07.10.2009, 17:31:10
cam cat te costa toate aranjamentele? un cost aproximativ....
La ultima discutie cu decoratoarea.....vreo 1000 lei....cu totul: sala, biserica, masini impodobite, intrarea(arcada si stalpisori).....Cred ca saptamana viitoare mai fac o intalnire cu ea, sa stabilim ultimele detalii, si probabil atunci o sa stiu si pretul final.

cristinalp
07.10.2009, 20:52:30
pai 1000 lei nu e chiar asa de mult....la cate persoane?

La ultima discutie cu decoratoarea.....vreo 1000 lei....cu totul: sala, biserica, masini impodobite, intrarea(arcada si stalpisori).....Cred ca saptamana viitoare mai fac o intalnire cu ea, sa stabilim ultimele detalii, si probabil atunci o sa stiu si pretul final.

anealy
07.10.2009, 22:00:14
cum o cheama pe decoratoarea ta? nu de alta dar pretul mi se pare f mic si ma gandesc sa nu fie cea pe care am avut-o eu si care la fel cerea putin dar nu a faut nimic din ce a spus. spune doar prenumele...nu cred ca e reclama

Anya00
08.10.2009, 00:29:47
cum o cheama pe decoratoarea ta? nu de alta dar pretul mi se pare f mic si ma gandesc sa nu fie cea pe care am avut-o eu si care la fel cerea putin dar nu a faut nimic din ce a spus. spune doar prenumele...nu cred ca e reclama
Dorina o cheama....nu ma speria, te rog:-s Deci asta mi-ar mai trebui, sa fiu nevoita sa caut si alta decoratoare....mai sunt 2 saptamani!!! :(( Nu mai dorm in noaptea asta, pana nu-mi raspunzi....sper totusi sa nu am ghinionul asta.
Cris.....pt. aproximativ 200 de persoane mi-a cerut pretul asta.

cristinalp
08.10.2009, 07:52:51
pretul e fff bun...speram sa faca treaba de banii astia...la cumnata mea a fost dragutz...in schimb nu stiu detalii ..decat ca la ea a gasit cel mai mic pret din tg jiu...nu stiu daca si calitate.....

Dorina o cheama....nu ma speria, te rog:-s Deci asta mi-ar mai trebui, sa fiu nevoita sa caut si alta decoratoare....mai sunt 2 saptamani!!! :(( Nu mai dorm in noaptea asta, pana nu-mi raspunzi....sper totusi sa nu am ghinionul asta.
Cris.....pt. aproximativ 200 de persoane mi-a cerut pretul asta.

Anya00
08.10.2009, 12:52:58
pretul e fff bun...speram sa faca treaba de banii astia...la cumnata mea a fost dragutz...in schimb nu stiu detalii ..decat ca la ea a gasit cel mai mic pret din tg jiu...nu stiu daca si calitate.....
Nu prea vad la ce te referi cand spui calitate.....numai la huse pot sa ma gandesc....iar alea, din orice ar fi facute ele, dupa 2-3 ore de tarait la scaune si calcat si asezat pe ele.....arata toate le fel:) In rest....cred ca oricine poate sa-ti faca orice. Mie, de ex, mi-a cerut atat, in conditiile in care aranjamentele de flori pe masa invitatilor or sa fie din crizanteme.....daca vroiam din trandafiri, orhidee, crini, sau mai stiu eu ce....normal ca imi cerea mult mai mult. Poate gandesc asa din cauza ca eu nu sunt exagerat de pretentioasa si ca nu pun asa mare accent pe aranjatul salii...normal, vreau sa fie ceva frumos, dar omul nu-si aduce aminte daca a stat pe husa de brocart sau de saten, daca a avut fundite de saten sau de organza, daca au fost aranjamente de orhidee pe mese, si perdele de lumini prin sala si mai stiu eu ce....omul tine minte daca a fost papica buna, muzica buna si atmosfera in general, intretinuta de muzica si de miri(in primul rand). Eu asa gandesc, poate gresesc, e o parere subiectiva.

bubilove
08.10.2009, 15:32:30
sper sa intre anealy sa te linisteasca.sa nu fie cea care nu se tine de cuvant

cristinalp
23.10.2009, 08:05:00
pana la urma o sa ne spuna chiar anya daca a fost multumita ori ba de decoratoarea ei.... multa bafta anya....

sper sa intre anealy sa te linisteasca.sa nu fie cea care nu se tine de cuvant

bubilove
27.10.2009, 12:55:42
fetele gladiole apar deja in septembrie.io am lucrat ca invatatoare si parca primeam la inceput de an.

cristinalp
27.10.2009, 13:24:56
da, cred ca infloresc pana in septembrie....sunt atat de frumoase....

fetele gladiole apar deja in septembrie.io am lucrat ca invatatoare si parca primeam la inceput de an.

bubilove
27.10.2009, 13:42:13
da, cred ca infloresc pana in septembrie....sunt atat de frumoase....
dar oare merg cu fluturasi???nu am vazut nici un aranjament cu gladioale,sa vad si io cum vin...

cristinalp
27.10.2009, 14:02:33
ce am gasit eu pe net la o cautare simpla despre gladiole...
sunt ff deosebite imi plac foarte mult
si pana la urma fluturii merg cu orice floare...

dar oare merg cu fluturasi???nu am vazut nici un aranjament cu gladioale,sa vad si io cum vin...

bubilove
27.10.2009, 14:21:55
ce am gasit eu pe net la o cautare simpla despre gladiole...
sunt ff deosebite imi plac foarte mult
si pana la urma fluturii merg cu orice floare...
mama doamneeeeee
cris ce poze frumoase ai gasit.....
sarumana mult
mama ce mi placcccc

cristinalp
27.10.2009, 14:53:34
si mie mi-au placut fff mult

mama doamneeeeee
sarumana mult
mama ce mi placcccc

CONT-INCHIS-022
27.10.2009, 21:08:12
Dragutelor, eu am nunta in noiembrie pe 14. Si sunt fff nelemurita cu florile. Am fost la o florarie din centru, de langa generala8 .... (nu dau numele) si tot ce am vrut eu, adica:

huse,
7mingi din alea care coboara din tavan din gerbera si inca ceva,
un trandafir in vaza pe fiecare masa + 2aranjamente mici pe fiecare masa,
aranjament masa mirilor,
arcada,
un balon cu confetii,
6stalpisori de intrare,
inima in spatele mirilor
m-au costat 35milioane >:P
Ce ma fac? Si nu sunt aranjamentele din trandafiri. Am pus crini, gerbera, crizanteme etc, adica mai ieftine asa.
Unde sa ma duc? Ce ma fac? #-o

Ajutoooor!!!!!!

crinutza83
27.10.2009, 21:25:14
Dragutelor, eu am nunta in noiembrie pe 14. Si sunt fff nelemurita cu florile. Am fost la o florarie din centru, de langa generala8 .... (nu dau numele) si tot ce am vrut eu, adica:

huse,
aranjament masa mirilor,
arcada,
un balon cu confetii,
6stalpisori de intrare,
inima in spatele mirilor
Ce ma fac? Si nu sunt aranjamentele din trandafiri. Am pus crini, gerbera, crizanteme etc, adica mai ieftine asa.

Ajutoooor!!!!!!

iti poti lua flori engross de la depozitul de pe la turcinesti parca(???) si ti le face cineva mai ieftin...mult mai ieftin

crinutza83
27.10.2009, 21:39:37
mama doamneeeeee
sarumana mult
mama ce mi placcccc

si mie imi plac gladiolele....mult. visul meu insa e sa imi fac din crini (ca asa ma si cheama =))=))), dar depinde cat sunt de scumpe..

cristinalp
28.10.2009, 07:12:07
incearca la depozitul de flori....e singura sansa...
si eu am studiat piata pentru decoratiuni si aranjamente din tg jiu si florile sunt extraordinar de scumpe...adica 2 frunze si 2 -3 fire de crizantema de la 35-40 de lei...sincer mi se pare fff mult pentru ca florile in sine nu fac mai mult de 4-7 lei pe aranjament

huse,
aranjament masa mirilor,
arcada,
un balon cu confetii,
6stalpisori de intrare,
inima in spatele mirilor

Ajutoooor!!!!!!

dmihaelac
28.10.2009, 07:40:16

huse,
aranjament masa mirilor,
arcada,
un balon cu confetii,
6stalpisori de intrare,
inima in spatele mirilor

Ajutoooor!!!!!!

iti dau PM cu numele florariei de unde am luat eu, au magazin chiar in centru, in spatele celorlalte florarii. fetele sunt super de treaba, te intelegi cu ele.

CONT-INCHIS-022
28.10.2009, 08:56:40
stiu unde e floraria.
o sa merg si acolo.
eu am fost la v... si mi-a cerut 35 mil
offff!!!
poti sa-mi trimiti si mie poze cu aranjamentele tale?
pe tine cat te-au costat?
mersic mult, miha. pupici

dmihaelac
28.10.2009, 09:03:08
stiu unde e floraria.
o sa merg si acolo.
eu am fost la v... si mi-a cerut 35 mil
offff!!!
poti sa-mi trimiti si mie poze cu aranjamentele tale?
pe tine cat te-au costat?
mersic mult, miha. pupici

eu doar am luat florile de la ele. aranjamentele au fost facute de restaurant. dar trandafirii (cum am vrut eu aranjamentele) costau cu 2-3 lei mai putin decat la v***. fetele fac si aranjamente, se ocupa si de astea. du-te sa vb cu ele. pot sa iti trimit poze cu buchetele, lumanarile. de fap, le atasez. daca vrei sa vb mai multe da-mi PM cu messu'tau.

cristinalp
28.10.2009, 09:36:38
super florile....cam cat ti-a luat pentru tot

eu doar am luat florile de la ele. aranjamentele au fost facute de restaurant. dar trandafirii (cum am vrut eu aranjamentele) costau cu 2-3 lei mai putin decat la v***. fetele fac si aranjamente, se ocupa si de astea. du-te sa vb cu ele. pot sa iti trimit poze cu buchetele, lumanarile. de fap, le atasez. daca vrei sa vb mai multe da-mi PM cu messu'tau.

bubilove
28.10.2009, 16:41:45
si mie imi plac gladiolele....mult. visul meu insa e sa imi fac din crini (ca asa ma si cheama =))=))), dar depinde cat sunt de scumpe..
=)) pai si tu esti o scumpa asa ca ai voie din crini...parca tineam minte ca vrei din cale...sau am luat-o razna?8-}

cristinalp
28.10.2009, 17:49:28
numai ca la crini putina atentie la miros...sa nu fie fff puternic, asta daca folosesti multi crini...

=)) pai si tu esti o scumpa asa ca ai voie din crini...parca tineam minte ca vrei din cale...sau am luat-o razna?8-}

bubilove
28.10.2009, 18:07:23
numai ca la crini putina atentie la miros...sa nu fie fff puternic, asta daca folosesti multi crini...
cred ca e o problema la o camera de apartament ,nu si la un local.e sala mare si oxigen destul:))

crinutza83
28.10.2009, 18:38:26

: *buchetul....da: CALEEEEE:madlaugh::madlaugh::madlaugh: dar pt aranjamente nu vreau...in primul rand ca se ofilesc destul de repede pe margine, iar in al doilea rand sunt scumpe rau....

crinutza83
28.10.2009, 18:39:12

pai cred ca in fiecare aranjament pun 3 crini...oricum sala e super inalta si are ventilatie buna

cristinalp
28.10.2009, 19:01:30
aici aveti dreptate......salile vor fii inalte
numai ca eu am fost la o nunta unde sala era destul de scunda, si la un momendat de la atata joc si caldura si fum de tigara..cei drept aerisirea nu era destul de buna..s-a creat o atmosphera destul de incarcata.

pai cred ca in fiecare aranjament pun 3 crini...oricum sala e super inalta si are ventilatie buna

crinutza83
28.10.2009, 20:19:29
aici aveti dreptate......salile vor fii inalte
numai ca eu am fost la o nunta unde sala era destul de scunda, si la un momendat de la atata joc si caldura si fum de tigara..cei drept aerisirea nu era destul de buna..s-a creat o atmosphera destul de incarcata.

cand am vazut sala de la Dasiana am ramas uimita cat e de inalta spre deosebire de restul....si au un sistem de ventilatie super bun. au facut si proba atunci

bubilove
28.10.2009, 20:22:44
cand am vazut sala de la Dasiana am ramas uimita cat e de inalta spre deosebire de restul....si au un sistem de ventilatie super bun. au facut si proba atunci
io nu stiu unde e dasiana....explica-mi si mie

crinutza83
28.10.2009, 20:33:19
io nu stiu unde e dasiana....explica-mi si mie

peste podul Jiului, prima pe dreapta (str Jiului )e un motel pe dreapta cum intri pe strada, are o sala destul de mare la parter.

cristinalp
30.10.2009, 12:37:01
fetele dar ce se fac cu lumanarile dupa...raman la miri, se mai duc cumva la biserica? asta chiar nu stiu

Miozotis
30.10.2009, 12:37:48
fetele dar ce se fac cu lumanarile dupa...raman la miri, se mai duc cumva la biserica? asta chiar nu stiu
Nici eu nu stiu exact, dar cred ca raman la miri.

cristinalp
30.10.2009, 12:40:19
aha....probabil...
eu la nunta lumarile o sa le pun pe masa...am vazut la multe nunti

Nici eu nu stiu exact, dar cred ca raman la miri.

Miozotis
30.10.2009, 12:41:25
aha....probabil...
eu la nunta lumarile o sa le pun pe masa...am vazut la multe nunti

La restaurant, pe masa voastra ?

cristinalp
30.10.2009, 12:50:56
da, pe masa mirilor....asa am vazut
eu as vrea sa fac o masutza pe care sa fie sticlele de sampanie imbracate in huse, casuta de bani, cartea de oaspeti, lumanari si un aranjament floral...printre multe puorpouriuri.. buchetul meu, al nasei si ale domnisoarelor.

La restaurant, pe masa voastra ?

Miozotis
30.10.2009, 12:54:59
da, pe masa mirilor....asa am vazut
eu as vrea sa fac o masutza pe care sa fie sticlele de sampanie imbracate in huse, casuta de bani, cartea de oaspeti, lumanari si un aranjament floral...printre multe puorpouriuri.. buchetul meu, al nasei si ale domnisoarelor.

Mai bine faci alta masuta cum ai zis si le pui acolo. La o singura nunta le-am vazut puse pe masa mirilor si mi s-a parut prea incarcat. Mai ales ca este si aranjamentul floral destul de mare, sincer nu mi se pare ca au ce cauta acolo.

cristinalp
30.10.2009, 12:57:34
mai vedem.....in functie de ce stalilesc si cu fetele....si daca am ocazia o sa inchiriez niste suporturi sa le tin drepte

Mai bine faci alta masuta cum ai zis si le pui acolo. La o singura nunta le-am vazut puse pe masa mirilor si mi s-a parut prea incarcat. Mai ales ca este si aranjamentul floral destul de mare, sincer nu mi se pare ca au ce cauta acolo.

bubilove
30.10.2009, 14:08:09
mai vedem.....in functie de ce stalilesc si cu fetele....si daca am ocazia o sa inchiriez niste suporturi sa le tin drepte
io nu am vazut la nici o nunta la noi cu lumanarile pe masa.se pastreaza ,dar nu stiu exact cat.dar iti pot spune sapt viitoare ce si cum se face pe la noi.
cu bradul stiu ca se pastreaza UN AN si la un an tre sa -i dai drumul pe un rau

cristinalp
31.10.2009, 10:09:57
ramane sa stabilesc cu nasa...a zis ca are ea o florareasa buna si o sa mergem la ea. Cred ca pana la urma trandafiri...pana nu ajung la fata locului nu pot spune exact..mi-ar place sa ma lase sa-mi bag nasucul in toate florile si eu sa-mi aleg eu excat ce vreau...

ma zapacirati cu atatea pobiceiuri , lol

cristina, cum ai ramas cu lumanarile si cu buchetul d enunta?

bubilove, tu ce buchet vrei?

Kalini
04.11.2009, 17:55:34
Acest forum este structurat in subforumuri si subiecte, fiecare subiect trateaza o anumita tema, dupa cum observati....Acest subiect se numeste Florarii in Gorj: buchete, flori, lumanari, prin urmare, se subintelege ca aici se discuta despre buchete, lumanari si alte aranjamente in Gorj.

cristinalp
04.11.2009, 17:59:38
dar despre asta vorbim..lumanari....nu cred ca am gresit cu ceva?

fetele vb cu nasa zilele trecute si mi-a zis ca i-ai placut fff mult lumanarile scurte si sculptate....
nu stiu daca aveti idee despre ce e vb...o sa caut ceva poze pentru exemplificare
mai ales daca le dau ...offf si eu vroiam sa le pastrez amintire

asta este modelul de lumanari preferat de nasa mea....ce parere avei voi? lui cosmin nu-i plac deloc..spune ca sunt asemanatoare celor de botez.

crinutza83
04.11.2009, 18:53:41

fetele vb cu nasa zilele trecute si mi-a zis ca i-ai placut fff mult lumanarile scurte si sculptate....
nu stiu daca aveti idee despre ce e vb...o sa caut ceva poze pentru exemplificare

asta este modelul de lumanari preferat de nasa mea....ce parere avei voi? lui cosmin nu-i plac deloc..spune ca sunt asemanatoare celor de botez.

sunt frumoase.....eu o sa merg pe un model destul de simplu fara ornamente

cristinalp
04.11.2009, 18:57:51
asa ma gandeam si eu tot simple...dar ea asa a zis ca i-ar place asa..scurt ...acum o sa vb cand o sa mergem sa le comandam

sunt frumoase.....eu o sa merg pe un model destul de simplu fara ornamente

Jamilla
07.11.2009, 11:55:05
fetelor, voi sunteti foarte organizate si va admir. Cristina, noi am mai vb si te admir de 2 ori mai mult. Daca ioti spoun ca salariile pe oct ni se dau spre 20 nov....mi s-a taiat pofta de cautat lumanari si restul. Sper s aimi revin...am lasat-o mpoarta depocamdata cu cautarile, organ izatul, ideile...

sper si stiu ca din ian-febr ma apuc serios de treaba si imi revin :-"

cristinalp
07.11.2009, 19:25:15
asa suntem si noi cu salariile, mai ales la mine e problema cu serviciul ca e problema, vrea patronul sa inchida firmele ....macar sa mai stea o luna ca nu am chef de cautat acum de lucru....ca vine nunta si nu vreau sa sacrific nunta pt nimic.
Legat de flori...am vazut astazi 3 nunti in bucuresti...norocoase miresici, vreme frumoasa, au fost 20 de grade dupa amiaza...si ce am observat..buchete si lumanari numai din trandafiri....mi-au placut mult, foarte elegante.
Iar miresele cu rochii simple, fff simple, la una nu mi-a placut ca ieseau foarte tare in evidenta arcurile de la crinolina....urat

fetelor, voi sunteti foarte organizate si va admir. Cristina, noi am mai vb si te admir de 2 ori mai mult. Daca ioti spoun ca salariile pe oct ni se dau spre 20 nov....mi s-a taiat pofta de cautat lumanari si restul. Sper s aimi revin...am lasat-o mpoarta depocamdata cu cautarile, organ izatul, ideile...

sper si stiu ca din ian-febr ma apuc serios de treaba si imi revin :-"

bubilove
09.11.2009, 08:24:09
asa suntem si noi cu salariile, mai ales la mine e problema cu serviciul ca e problema, vrea patronul sa inchida firmele ....macar sa mai stea o luna ca nu am chef de cautat acum de lucru....ca vine nunta si nu vreau sa sacrific nunta pt nimic.
Legat de flori...am vazut astazi 3 nunti in bucuresti...norocoase miresici, vreme frumoasa, au fost 20 de grade dupa amiaza...si ce am observat..buchete si lumanari numai din trandafiri....mi-au placut mult, foarte elegante.
Iar miresele cu rochii simple, fff simple, la una nu mi-a placut ca ieseau foarte tare in evidenta arcurile de la crinolina....urat
legat de flori,io m-am hotarat la gladiole albe.mie nu prea-mi plac trandafirii aia bete,decat cei in tufe sau cataratori,si aia sa fie la locul lor,in gradina.si ma gandeam ca,gladiolele sunt chiar in sezon in sept cand o sa am eu nunta.asta numai la aranjamentele florale,ca la buchetul meu .....nu stiu.....oare trandafiri????;)) =)) glumeam...

cristinalp
11.11.2009, 10:35:34
eu la flori am vb cu tipa din tg jiu care are agentie de nunta care imi poate face aranjamente cu crini la pret foarte bun...abia astept sa-mi trimita ceva poze pt exemplificare......in plus are si depozit de flori deci imi vinde florile fff ieftin...

legat de flori,io m-am hotarat la gladiole albe.mie nu prea-mi plac trandafirii aia bete,decat cei in tufe sau cataratori,si aia sa fie la locul lor,in gradina.si ma gandeam ca,gladiolele sunt chiar in sezon in sept cand o sa am eu nunta.asta numai la aranjamentele florale,ca la buchetul meu .....nu stiu.....oare trandafiri????;)) =)) glumeam...

crinutza83
11.11.2009, 11:38:02
eu la flori am vb cu tipa din tg jiu care are agentie de nunta care imi poate face aranjamente cu crini la pret foarte bun...abia astept sa-mi trimita ceva poze pt exemplificare......in plus are si depozit de flori deci imi vinde florile fff ieftin...

tipa de care am vbit aseara?

cristinalp
11.11.2009, 11:50:42
tipa de care am vbit aseara?

aha ...e super tare tipa...am vb cu ea multtt la telefon
a zis ca imi trimite si poze dar in principiu ramane sa ma intalnesc cu ea...ca e bine daca ne vedem si la craciun...ca are timp sa se organizeze

Jamilla
12.11.2009, 18:28:49

nu imi plac, nu te supi, te roooog!!!! prea impopistrate, nu stiu cum....parac fara sare si piper si prea multe detalii obositoare la ochi>-)

uite ce imi place , simplu si elegant

cristinalp
12.11.2009, 20:17:21
am renuntat la modelul scurt......vom merge pe flori....probabil crini si trandafiri

nu imi plac, nu te supi, te roooog!!!! prea impopistrate, nu stiu cum....parac fara sare si piper si prea multe detalii obositoare la ochi>-)

uite ce imi place , simplu si elegant

anealy
13.11.2009, 13:44:31
eu am avut lumanaile puse in spatele mesei noastre.erau pea mari sa fie puse pe masa, desi la noi masa a fost lunga, de 10 pers parca si putem sa le pun. lumanaile aman la mii si dupa un an se duc la biserica la cate ai fost cununat.inainte de a le duce e ine sa tai din fiecare cate o ucata pe care sa o pastrezi in casa. asa mi s-a spus si mie ca eu nu le prea am cu obiceiurile, mai ales cele de aici

anealy
13.11.2009, 13:46:18
eu am avut lumanaile puse in spatele mesei noastre.erau pea mari sa fie puse pe masa, desi la noi masa a fost lunga, de 10 pers parca si putem sa le pun. lumanaile aman la mii si dupa un an se duc la biserica la cate ai fost cununat.inainte de a le duce e ine sa tai din fiecare cate o ucata pe care sa o pastrezi in casa. asa mi s-a spus si mie ca eu nu le prea am cu obiceiurile, mai ales cele de aici
mie nu imi prea merge tastatura si scriu cam aiurea...lumanarile raman la miri...traducerea la ce am scri mai sus#-o8-}

Jamilla
13.11.2009, 17:56:31

arcuri de la crinolina...brr!!!!

Jamilla
13.11.2009, 17:57:13

ia sa ma tii la curent si pe mine ;;) ^:)^

Jamilla
13.11.2009, 17:57:54
am renuntat la modelul scurt......vom merge pe flori....probabil crini si trandafiri

nu conteaza asa mult ce flori, flori sa fie, si proaspete :*

crinutza83
13.11.2009, 19:10:44
nu conteaza asa mult ce flori, flori sa fie, si proaspete :*
si eu vreau acelasi model simplu la lumanari....tre sa vorbesc cu nasica;))....la flori oscilez intre atatea....;))offf...cred ca o sa ma hotarasc atunci cand le vad..

Jamilla
14.11.2009, 09:27:15

stai linistita ca eu am priceput, am din plin gandire abstracta, sunty sigura ca si fetele au inteles

nu stiam de traditia asta!

Jamilla
14.11.2009, 09:28:18
si eu vreau acelasi model simplu la lumanari....tre sa vorbesc cu nasica;))....la flori oscilez intre atatea....;))offf...cred ca o sa ma hotarasc atunci cand le vad..

o sa ziceti ca sunt rea dar la nunbta la mine hotarasc eu ce flori vreau, inclusiv la buchet, ma sfatuiesc daca e cazul, si cu nasa, dar eu am ultimul cuvant...devin o micuta bridezilla :O sper ca decenta (:|

Jamilla
14.11.2009, 09:34:44
fetelor, gata, m-am hotarat, vreau buchet de mireasa cu cristale aplicate, brose, orice o fi

uite niste ,modele, lastai florile, ca nu aleg aceleasi flori, dar ca sa va faceti o idee cam ce vreau

si uitati-va la una din poze, nu stiu a cata va iesi aici dupa atasare, este un mic aranjament pe un copac, cu multe funde...mi-ar placea ceva de genul asta prin sala sau pe perdea sua perete...sau la intrare!

Miozotis
14.11.2009, 09:44:11
fetelor, gata, m-am hotarat, vreau buchet de mireasa cu cristale aplicate, brose, orice o fi

uite niste ,modele, lastai florile, ca nu aleg aceleasi flori, dar ca sa va faceti o idee cam ce vreau

si uitati-va la una din poze, nu stiu a cata va iesi aici dupa atasare, este un mic aranjament pe un copac, cu multe funde...mi-ar placea ceva de genul asta prin sala sau pe perdea sua perete...sau la intrare!
Sunt foarte dragute cristalele aplicate si aranjamentul de pe copac. Am vazut cu perle,cate o perla in mijlocul trandafirului, dar alea nu-mi plac, nu stiu de ce, dar nu-mi plac mie.
Si referitor la cine alege lumanarile, florile si buchetul, normal ca eu. Nu ca sunt rea, dar nu vreau sa ma trezesc cu nush ce bazaconii si sa fac crize ca nu-mi plac.

Jamilla
14.11.2009, 09:50:55
Sunt foarte dragute cristalele aplicate si aranjamentul de pe copac. Am vazut cu perle,cate o perla in mijlocul trandafirului, dar alea nu-mi plac, nu stiu de ce, dar nu-mi plac mie.
Si referitor la cine alege lumanarile, florile si buchetul, normal ca eu. Nu ca sunt rea, dar nu vreau sa ma trezesc cu nush ce bazaconii si sa fac crize ca nu-mi plac.

la mine nu e cazul de bazaconii, am nasa la mintea mea, deci fara probleme...doar ca sunt artista familiei si mereu s-au bazat pe mine pt creatovitate etc, si pana la urma am fanteziile mele cu nunta ;)) si hotarasc si la aranjamente, asa ca si florile.

Jamilla
14.11.2009, 09:51:26
cu perle nu imi plac nici mie, nici eu nu stiu de ce

cristinalp
14.11.2009, 14:05:42
cum eu incep sa ma apropii de linia de finish am vb cu nasa si am hotarat sa aleg eu florile si buchetele,are incredere in mine, stiu sigur ce-mi place, nu vrea sa aleaga ceva care sa nu-mi fie pe placul meu....e super nasa mea....
ne intelegm si fff bine, ma sfatuiesc cu ea fff mult pt tema nuntii si in plus ma sprijina f mult.

normal ca la mine eu decid...o sa vb cu nasa sa o informez despre dorinta mea=P~

cristinalp
20.11.2009, 14:24:08
incerc sa ma hotarasc asupra buchetului de mireasa si nu resusesc
parca numai stiu nimic....imi place tot si nimic,.....sunt fff confuza
pls help me...
stiti ca aranjamentele vor fii pe grena....ma gandeam ca si bucheul sa nu faca nota discordanta....

bubilove
21.11.2009, 22:51:39
pls help me...
stiti ca aranjamentele vor fii pe grena....ma gandeam ca si bucheul sa nu faca nota discordanta....
cred ca o sa te hotarasti cand o sa vorbesti cu doamna care ti le face...ea iti poate arata c are si nu
dar eu cred ca nu trebuie neparat sa fie in concordanta cu aranjamentele din sala.mie care mi-ar placea sa fie TOTAL diferit

cristinalp
22.11.2009, 11:19:39
offf sunt atat de confuza in ceea e priveste buchetul de mireasa....sincer as vrea lalele, sau laramioare....dar nu rezista, se usuca repede...tot ceea ce stiu ca vreau un buchet fff colorat, si sa nu fie foarte greu

cred ca o sa te hotarasti cand o sa vorbesti cu doamna care ti le face...ea iti poate arata c are si nu
dar eu cred ca nu trebuie neparat sa fie in concordanta cu aranjamentele din sala.mie care mi-ar placea sa fie TOTAL diferit

Jamilla
23.11.2009, 17:39:48
pls help me...

ia fa tu nota discordanta si ia-ti buchet pe alb, asa de tare imi placu ce vazui in poza!!! >:D<

Jamilla
23.11.2009, 17:40:27
offf sunt atat de confuza in ceea e priveste buchetul de mireasa....sincer as vrea lalele, sau laramioare....dar nu rezista, se usuca repede...tot ceea ce stiu ca vreau un buchet fff colorat, si sa nu fie foarte greu

daca vrei f colorat si s anu fie greu, te duci frumusel in florarie si vezi la fata locului, k asa iti vin ideile, nu in poze...ci palpand, mirosind, simtind!:x >:D<

cristinalp
23.11.2009, 19:29:16
cred ca asa o sa si fac pana la urma.....sa incerc sa eu sa-mi compun ceva...as vrea bujori sau lalele ....dar cred ca nu rezista....
offf....sunt ff dezorientata

daca vrei f colorat si s anu fie greu, te duci frumusel in florarie si vezi la fata locului, k asa iti vin ideile, nu in poze...ci palpand, mirosind, simtind!:x >:D<

crinutza83
24.11.2009, 09:49:24
cred ca asa o sa si fac pana la urma.....sa incerc sa eu sa-mi compun ceva...as vrea bujori sau lalele ....dar cred ca nu rezista....
offf....sunt ff dezorientata

eu pt cununia civila raman la calele mele:x:x....ca sper sa nu zica nimeni nimic de ele ca imediat ma stramb la ei>:P....iar pt cea religioasa habar nu am

cristinalp
24.11.2009, 10:24:43
eu la civila nu mi-am mai cumparat buchet.....cam am primit la flori in nebunie...

eu pt cununia civila raman la calele mele:x:x....ca sper sa nu zica nimeni nimic de ele ca imediat ma stramb la ei>:P....iar pt cea religioasa habar nu am

bubilove
24.11.2009, 17:06:52
ia fa tu nota discordanta si ia-ti buchet pe alb, asa de tare imi placu ce vazui in poza!!! >:D<
si mie-mi palce ala alb...
chiar mi se pare super ca miresica sa aiba buchetul din cu totul alte flori decat restul aranjamentelor;;)

cristinalp
24.11.2009, 19:23:50
hmmm da...si eu m-as gandii la bujori sau lalaele, cred ca v-am mai zis , sa vedem practic ce flori va avea loredana in depozit in februarie:D

si mie-mi palce ala alb...
chiar mi se pare super ca miresica sa aiba buchetul din cu totul alte flori decat restul aranjamentelor;;)

bubilove
24.11.2009, 23:21:44
pai si la religioasa de ce nu din cale?
mi se pare normal atata timp cat adori aceste flori...cine ar putea sa se strambe??????????

cristinalp
25.11.2009, 07:31:42
din cate am inteles nu e ebine sa intrii cu cale in biserica....as fi vrut si eu cale dar m-am razgandit

pai si la religioasa de ce nu din cale?
mi se pare normal atata timp cat adori aceste flori...cine ar putea sa se strambe??????????

anealy
25.11.2009, 09:12:15
din cate am inteles nu e ebine sa intrii cu cale in biserica....as fi vrut si eu cale dar m-am razgandit
asa am auzit si io.

cristinalp
25.11.2009, 09:27:58
stiu ca sunt supersitii dar toate superstitiile au un sambure se adevar in substanta lor....

asa am auzit si io.

crinutza83
25.11.2009, 10:43:37
stiu ca sunt supersitii dar toate superstitiile au un sambure se adevar in substanta lor....

am auzit si eu diverse chestii....insa nu de asta am renuntat la biserica sa iau cale, ci pt ca nu vreau sa aud comentarii in spatele meu si sa ma enervez la slujba, ci vreau sa fiu zen....:)

cristinalp
25.11.2009, 12:09:33
asa te vreau....
si daca comenteaza careva te intorci ii dai 2 palme si il linistesti b-(b-(....
glumeam evident

am auzit si eu diverse chestii....insa nu de asta am renuntat la biserica sa iau cale, ci pt ca nu vreau sa aud comentarii in spatele meu si sa ma enervez la slujba, ci vreau sa fiu zen....:)

bubilove
25.11.2009, 17:23:26
mai mai crinutza vrei sa fii zen...chiar crezi ca exista MIRESE ZEN????=)) =)) =))

cristinalp
25.11.2009, 18:33:59
sa stii ca am vazut la euforia tv o mireasa ffff zen.....se pare ca e singura miresica zen din intreaga lume...chiar si realizatorii emisiunii se mirau de ea cat poate fi de calma ......

mai mai crinutza vrei sa fii zen...chiar crezi ca exista MIRESE ZEN????=)) =)) =))

Anya00
27.11.2009, 00:45:50
Daaaaaa!!!....Chiar exista mirese zen:D....ma rog, atat de zen cat poate fi o mireasa, cu alergatul in toate partile si cu atatea pe cap.....dar se poate, cunosc eu una;))

cristinalp
27.11.2009, 07:43:31
daaaa...tu chiar ai fost zen......ma uimesti

Daaaaaa!!!....Chiar exista mirese zen:D....ma rog, atat de zen cat poate fi o mireasa, cu alergatul in toate partile si cu atatea pe cap.....dar se poate, cunosc eu una;))

Anya00
27.11.2009, 09:56:34
daaaa...tu chiar ai fost zen......ma uimesti
M-am uimit si pe mine....era cat pe-aci sa clachez la un moment dat, vineri noaptea, cand aveam de facut marturiile si florile pt masini, si nu eram decat eu cu o prietena...dar m-am adunat repede si vroiam sa renunt la marturii....noroc cu prietena asta a mea, care le-a luat la ea si le-a facut a 2a zi singura.

cristinalp
27.11.2009, 09:58:31
noroc cu prietenii .......
tu ai cumva poze cu aranjamentele florale de la nunta ta?
asa mai in detaliu?

M-am uimit si pe mine....era cat pe-aci sa clachez la un moment dat, vineri noaptea, cand aveam de facut marturiile si florile pt masini, si nu eram decat eu cu o prietena...dar m-am adunat repede si vroiam sa renunt la marturii....noroc cu prietena asta a mea, care le-a luat la ea si le-a facut a 2a zi singura.

Anya00
27.11.2009, 10:11:57
noroc cu prietenii .......
tu ai cumva poze cu aranjamentele florale de la nunta ta?
asa mai in detaliu?
Nu am....si mai bine ca nu am, ca ma enervam de fiecare data cand vedeam pozele. Au fost facute din crizanteme de toate culorile.....albe, rosii, galbene, mov, caramizii.....nu DIN CRIZANTEME ALBE, cum trebuiau facute. Am o poza cu cele de pe stalpisorii de la biserica si de la intrarea in local, alea din local au fost asemanatoare.

cristinalp
27.11.2009, 10:13:13
dar ti-a spus cat e pretul pe fiecare aranjament....?
pt masa, pt stalpisor, pt prezidiu?

Nu am....si mai bine ca nu am, ca ma enervam de fiecare data cand vedeam pozele. Au fost facute din crizanteme de toate culorile.....albe, rosii, galbene, mov, caramizii.....nu DIN CRIZANTEME ALBE, cum trebuiau facute. Am o poza cu cele de pe stalpisorii de la biserica si de la intrarea in local, alea din local au fost asemanatoare.

cristinalp
27.11.2009, 10:13:45
nu ai ce sa le ceri....asta inseamna respectarea dorintei clientului

Anya00
27.11.2009, 10:19:06
nu ai ce sa le ceri....asta inseamna respectarea dorintei clientului
De care don'soara sau doamna cu care am colaborat eu nu a tinut cont:)) Dar asta e.....
Culmea.....si ma oftic grav acum, ca in euforia din urmatoarele zile, cand eram numai cu zambetul pe fata, i-am si dat toti banii si nici nu i-am zis nimic. Am fost gagautza rau de tot:)

Anya00
27.11.2009, 10:20:47
dar ti-a spus cat e pretul pe fiecare aranjament....?
pt masa, pt stalpisor, pt prezidiu?
Nu stiu preturile pe fiecare.....mi-a dat un pret final, cu care eu am fost de acord.....dar in conditiile puse de mine si cu care ea a fost de acord. Ca in urma a facut ce-a taiat-o pe ea capul....asta e partea a 2a:)

cristinalp
27.11.2009, 10:21:24
vad totusi ca are destui clienti, chiar daca lumea e nemultumita de ea ....nici cumnatii mei nu au fost multumiti de ea

De care don'soara sau doamna cu care am colaborat eu nu a tinut cont:)) Dar asta e.....
Culmea.....si ma oftic grav acum, ca in euforia din urmatoarele zile, cand eram numai cu zambetul pe fata, i-am si dat toti banii si nici nu i-am zis nimic. Am fost gagautza rau de tot:)

Anya00
27.11.2009, 10:40:42
vad totusi ca are destui clienti, chiar daca lumea e nemultumita de ea ....nici cumnatii mei nu au fost multumiti de ea
Da...si pe mine ma mira. Dar ma gandesc ca e din cauza ca nu are o firma anume, pe care o specifici clar si feresti lumea de ea....plus ca e buna de papagal si lasa o impresie super buna la prima intalnire.

cristinalp
27.11.2009, 10:41:34
mda ...e si asta o treaba.......
cu vorbaria sa atraga clientul

Da...si pe mine ma mira. Dar ma gandesc ca e din cauza ca nu are o firma anume, pe care o specifici clar si feresti lumea de ea....plus ca e buna de papagal si lasa o impresie super buna la prima intalnire.

Miozotis
27.11.2009, 10:43:03
mda ...e si asta o treaba.......
cu vorbaria sa atraga clientul
Fetelor, cum ati zis ca o cheama ? Ca sa stiu sa ma feresc ..

Anya00
27.11.2009, 10:52:32
Fetelor, cum ati zis ca o cheama ? Ca sa stiu sa ma feresc ..
Dorina....atat stiu eu. Aveam si o carte de vizita la un moment dat, dar nu mai dau de ea.

cristinalp
27.11.2009, 11:38:39
fetele ce parere aveti de irisi....ma gandeam sa-mi fac buchetul mov....e cumva delpasat?

Anya00
27.11.2009, 11:52:20
fetele ce parere aveti de irisi....ma gandeam sa-mi fac buchetul mov....e cumva delpasat?
Nu e deplasat deloc, numai ca din cate stiu eu, irisii nu rezista f bine.....si mai ales la tine, in februarie, o sa fie treceri bruste de la o temperatura la alta (din casa afara, de afara in biserica, apoi iar afara...) si sa nu ai surprize.

cristinalp
27.11.2009, 12:26:02
am vazut la o miresica irisi si mi-au placut teribil
numai ca eu am aranjam grena cu alb....de asta ziceam ca mov sa nu fie ca piatra in balta

Anya00
27.11.2009, 12:30:03
am vazut la o miresica irisi si mi-au placut teribil
numai ca eu am aranjam grena cu alb....de asta ziceam ca mov sa nu fie ca piatra in balta
Pai oricum aranjamentele sunt la local, iar buchetul il folosesti la sedinta foto si la biserica.....la local il pui pe masa si nu mai ai treaba cu el, o sa fie ca o pata de culoare. Nu cred ca o sa fie ca piatra in balta. Eu zic ca daca tie asta iti place si asta vrei.....go for it!

cristinalp
27.11.2009, 12:46:22
sa vedem cu o sa ma surprinda ideile atunci si o sa imi treaca prin cap

Pai oricum aranjamentele sunt la local, iar buchetul il folosesti la sedinta foto si la biserica.....la local il pui pe masa si nu mai ai treaba cu el, o sa fie ca o pata de culoare. Nu cred ca o sa fie ca piatra in balta. Eu zic ca daca tie asta iti place si asta vrei.....go for it!

Anya00
27.11.2009, 12:52:38
sa vedem cu o sa ma surprinda ideile atunci si o sa imi treaca prin cap
Si eu atat m-am sucit cu buchetul....ba vroiam din frezii, ba din bujori, ba din frezii cu trandafiri, ba din trandafiri cu crini, ba din trandafiri cu orhidee.....si cand m-am dus sa dau comanda.....trandafiri si atat.....simplu, micut si rotund, atat am cerut.

cristinalp
27.11.2009, 12:55:06
cum ai facut cu buchetul?
am vazut ca l-ai aruncat dar....la-i dat fetei care l-a prins sau l-ai cerut inapoi?

Si eu atat m-am sucit cu buchetul....ba vroiam din frezii, ba din bujori, ba din frezii cu trandafiri, ba din trandafiri cu crini, ba din trandafiri cu orhidee.....si cand m-am dus sa dau comanda.....trandafiri si atat.....simplu, micut si rotund, atat am cerut.

Anya00
27.11.2009, 12:58:43
am vazut ca l-ai aruncat dar....la-i dat fetei care l-a prins sau l-ai cerut inapoi?
L-am lasat fetei care l-a prins. I-as fi lasat si voalul dar....nu m-am indurat, vreau sa-l pastrez amintire:)

cristinalp
27.11.2009, 12:59:38
eu nu las nimic....vreau totul inapoi
sunt curioasa cata lume imi va scrie in cartea de oaspeti si mai ales ce o sa scrie

quote=Anya00;2689408]L-am lasat fetei care l-a prins. I-as fi lasat si voalul dar....nu m-am indurat, vreau sa-l pastrez amintire:)[/quote]

atheaa_me
27.11.2009, 13:00:04
eu o sa fiu rea si il cer..asta daca nu ma decid sa fac totusi un altul mai mic pt aruncat:D:D

cristinalp
27.11.2009, 13:02:26
numai e acelasi farmec.....

eu o sa fiu rea si il cer..asta daca nu ma decid sa fac totusi un altul mai mic pt aruncat:D:D

Anya00
27.11.2009, 13:03:34
eu nu las nimic....vreau totul inapoi
sunt curioasa cata lume imi va scrie in cartea de oaspeti si mai ales ce o sa scrie

quote=Anya00;2689408]L-am lasat fetei care l-a prins. I-as fi lasat si voalul dar....nu m-am indurat, vreau sa-l pastrez amintire:)[/quote]
Lasa macar buchetul....sau fa inca unul, mai micut, pe care sa il arunci si sa il lasi celei care il prinde. Iti spun asta pt ca eu am prins unul la o nunta a unei prietene, eram atat de incantata de el.....si cand mi-era bucuria mai mare, a venit si mi l-a cerut inapoi.....parca mi-a dat cu ceva in cap, si mi s-a parut un gest tare urat. Eu am mers pe principiul ca oricum se paleste in cateva zile, se usuca apoi si nu mai arata asa frumos.....eu am ceva impotriva florilor uscate. Si prefer sa-l admir in poze, frumos cum arata in ziua aia, decat sa dau cu el la gunoi dupa cateva zile.

cristinalp
27.11.2009, 13:06:09
daca ma crezi eu am uscat buchetul de la cununie si toate florile primite de la iubi........cand se usuca bine bine le pun in vaza....imi plac de mor

Lasa macar buchetul....sau fa inca unul, mai micut, pe care sa il arunci si sa il lasi celei care il prinde. Iti spun asta pt ca eu am prins unul la o nunta a unei prietene, eram atat de incantata de el.....si cand mi-era bucuria mai mare, a venit si mi l-a cerut inapoi.....parca mi-a dat cu ceva in cap, si mi s-a parut un gest tare urat. Eu am mers pe principiul ca oricum se paleste in cateva zile, se usuca apoi si nu mai arata asa frumos.....eu am ceva impotriva florilor uscate. Si prefer sa-l admir in poze, frumos cum arata in ziua aia, decat sa dau cu el la gunoi dupa cateva zile.[/quote]

Anya00
27.11.2009, 13:09:36
Mie nu-mi plac florile uscate....oricat de mult ar insemna pt mine. Imi dau impresia de ceva lipsit de viata, practic asa si sunt, si asta ma deprima. Prefer sa le fac o poza cand sunt proaspete, si ma mai uit din cand in cand la ele:)

cristinalp
27.11.2009, 13:12:52
pentru mine sunt amintiri....

deci pana la urma o sa ma mai gandesc sa ma sfatuiesc
poate il arunc pe al meu si dau spere pastrare pe al nasei

Mie nu-mi plac florile uscate....oricat de mult ar insemna pt mine. Imi dau impresia de ceva lipsit de viata, practic asa si sunt, si asta ma deprima. Prefer sa le fac o poza cand sunt proaspete, si ma mai uit din cand in cand la ele:)

bubilove
27.11.2009, 20:15:18
;;)
cristinel,prea multe griji iti faci pt buchetul ala.tre sa faci ce-ti place tie ,ce culoare vrei tu!si chiar ar fi mai original sa nu-l ai precum aranjamentele.
buchetul tre sa se asorteze cu tine,iar tu vei fi o printesa in alb ,asa ca....orice vrei tu.mov cred ca ar da super in poze;;)

bubilove
27.11.2009, 20:17:25
L-am lasat fetei care l-a prins. I-as fi lasat si voalul dar....nu m-am indurat, vreau sa-l pastrez amintire:)
asa o sa fac si euuuuuuu.
buchetul da,voalul[-X [-X [-X no wayyyyyyyy

cristinalp
27.11.2009, 20:51:34
ufff v-ma turbat cu buchetul meu...devin enervanta...promit sa numai iau nici o hotarare pana nu vad la fata locului....

anealy
28.11.2009, 22:42:55
eu am arunat buchetul si l-am lasat fetei care l-a prins, iar voalul i l-am pus surorii mele...sa se marite si ea odata:D[-o<nu am mai luat nimik inapoi si nici nu imi pare rau. si jarteaua mea a ramas la cine a prins-o...adica viitorul meu cumnatel:-pel cu jarteaua, sora-mea cu voalul:D

anealy
28.11.2009, 22:47:30
ufff v-ma turbat cu buchetul meu...devin enervanta...promit sa numai iau nici o hotarare pana nu vad la fata locului....
eu buchetul l-am comandat cu trandafiri japonezi mov si frezii albe si mai mare putin decat l-am avut...cand mi l-a adus sotioru meu, ptr ca el si cu nasu s-au dus dupa lumanari si buchet, era din trandafiri normali roz si frezii mov si albe...se vede cred si in poze...si mai mic decat trebuia...dar asta e...am avut un mic soc cand l-am vazut si spuneam intr-una "nu e buchetu meu"(se vede si la filmare:D),dar m-am obisnuit cu el si pana la urma chiar mi-a placut:-p

cristinalp
29.11.2009, 14:28:38
e bine macar ca s-a rezolvat cu bine.......eu am schimbat si culoare rochiilor domnsoarelor de onoare tot pe mov....

eu buchetul l-am comandat cu trandafiri japonezi mov si frezii albe si mai mare putin decat l-am avut...cand mi l-a adus sotioru meu, ptr ca el si cu nasu s-au dus dupa lumanari si buchet, era din trandafiri normali roz si frezii mov si albe...se vede cred si in poze...si mai mic decat trebuia...dar asta e...am avut un mic soc cand l-am vazut si spuneam intr-una "nu e buchetu meu"(se vede si la filmare:D),dar m-am obisnuit cu el si pana la urma chiar mi-a placut:-p

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

anealy
29.11.2009, 20:35:11
[quote=cristinalp;2694816]e bine macar ca s-a rezolvat cu bine.......eu am schimbat si culoare rochiilor domnsoarelor de onoare tot pe mov....
Florarii in Gorj: buchete, flori, lumanari (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17303)
sunt moarta dupa mov...putin mov;))

cristinalp
30.11.2009, 07:35:49
daaa.....pe baza a ...putin mov m-am gandit sa abordez culoarea asta
si o sa dea bine si in poze

[quote=cristinalp;2694816]e bine macar ca s-a rezolvat cu bine.......eu am schimbat si culoare rochiilor domnsoarelor de onoare tot pe mov....
Florarii in Gorj: buchete, flori, lumanari (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17303)
sunt moarta dupa mov...putin mov;))

anealy
30.11.2009, 08:08:54
[quote=cristinalp;2696263]daaa.....pe baza a ...putin mov m-am gandit sa abordez culoarea asta

eu am avut si sala cu mov, ma rog lila, si buchetul, si machiajul la ochi...deci putin mai mult mov:-p

cristinalp
30.11.2009, 08:40:15
am vb astazi cu nasa si i-am zis de buchet mov....
mi-a zis ca nu....orice mai putin mov....ca inseamna despartire.....
eu nu am mai auzit pana acum asa ceva....asta imi intoarce din nou toate planurile

[quote=cristinalp;2696263]daaa.....pe baza a ...putin mov m-am gandit sa abordez culoarea asta

eu am avut si sala cu mov, ma rog lila, si buchetul, si machiajul la ochi...deci putin mai mult mov:-p

Miozotis
30.11.2009, 10:06:09
[quote=cristinalp;2696512]am vb astazi cu nasa si i-am zis de buchet mov....
eu nu am mai auzit pana acum asa ceva....asta imi intoarce din nou toate planurile

Eu n-am auzit asta pana acum. Si oricum, nici nu cred in toate aiurelile astea de superstitii, cum e si cel cu nunta in mai, sa nu te vada mirele imbracata in rochie inainte de nunta si alte bazaconii. Dar tu stii mai bine cum vei face, daca nasa a zis ca nu ..

cristinalp
30.11.2009, 10:36:38
nu stiu ce sa zic.....ma mai gandesc, e totusi nasa, nu vreau s-o supar

[quote=cristinalp;2696512]am vb astazi cu nasa si i-am zis de buchet mov....

Eu n-am auzit asta pana acum. Si oricum, nici nu cred in toate aiurelile astea de superstitii, cum e si cel cu nunta in mai, sa nu te vada mirele imbracata in rochie inainte de nunta si alte bazaconii. Dar tu stii mai bine cum vei face, daca nasa a zis ca nu ..

anealy
30.11.2009, 13:58:35
[quote=cristinalp;2697157]nu stiu ce sa zic.....ma mai gandesc, e totusi nasa, nu vreau s-o supar

mai, nu stiu ce sa zic..daca e sa te iei dupa toate superstitiile pe care le stiu toate femeile(ca barbatii nu se baga), nu mai faci nimik
. nasa ta e libera sa isi ia ea ce buchet vrea...tu ii spui ei ce sa aleaga?...acuma tu faci cum vrei, dar si eu am fost nasa anul asta si nu i-am impus nimik finei mele..ce a vrut ea aia a luat...iar buchetul i l-am facut cum a vrut ea...daca vroia cu cale, cu cale i-l faceam ca asta era placerea ei...ea e mireasa. si cu nunti;lle in mai e cam la fel...superstitii...unchii mei sunt casatoriti in luna mai si sunt bine mersi si acum dupa 30 de ani de casatorie...si realizati si sanatosi...si cu tot ce vrei...asa ca...tu decizi>:D<

Anya00
30.11.2009, 14:23:00
[quote=cristinalp;2697157]nu stiu ce sa zic.....ma mai gandesc, e totusi nasa, nu vreau s-o supar

mai, nu stiu ce sa zic..daca e sa te iei dupa toate superstitiile pe care le stiu toate femeile(ca barbatii nu se baga), nu mai faci nimik
. nasa ta e libera sa isi ia ea ce buchet vrea...tu ii spui ei ce sa aleaga?...acuma tu faci cum vrei, dar si eu am fost nasa anul asta si nu i-am impus nimik finei mele..ce a vrut ea aia a luat...iar buchetul i l-am facut cum a vrut ea...daca vroia cu cale, cu cale i-l faceam ca asta era placerea ei...ea e mireasa. si cu nunti;lle in mai e cam la fel...superstitii...unchii mei sunt casatoriti in luna mai si sunt bine mersi si acum dupa 30 de ani de casatorie...si realizati si sanatosi...si cu tot ce vrei...asa ca...tu decizi>:D<
Nici eu nu sunt superstitioasa din fire, insa in cazul nuntii m-am ferit de tot ce se spune ca ar aduce ghinion sau ca ar insemna despartire sau mai stiu eu ce. Stii cum e....nu crezi in ele, dar parca atunci cand se intampla ceva rau (Doamne fereste), incolteste un sambure mic de indoiala acolo undeva in minte.....si stai si te intrebi, oare daca nu faceam aia era mai bine, nu se mai intampla asa? Mai bine sa elimini din start orice te-ar putea face sa ai cea mai mica indoiala....parerea mea.
Cris....in legatura cu buchetul mov.....nici eu nu am auzit cum ca movul ar insemna despartire. Dar daca nasa ta asa stie, si nu e de acord sa-ti faci buchet mov.....eu zic sa o asculti si pe ea, daca nu e ceva ce iti doresti cu tot dinadinsul. E totusi nasa ta, a voastra, are un rol important si in cadrul nuntii si in viata voastra de acum incolo. Dar, bineinteles, tu hotarasti ce decizie vei lua>:D<

cristinalp
30.11.2009, 15:10:05
asa sunt si eu, parcacand e vb de nunta mea, parca as vrea sa nu am o urma de indoaiala.....si nici nu vreau s-o supar pe nasa........ea zice ca doar nu e bin, nu-mi impune un anume tipar

[quote=anealy;2698298]
Nici eu nu sunt superstitioasa din fire, insa in cazul nuntii m-am ferit de tot ce se spune ca ar aduce ghinion sau ca ar insemna despartire sau mai stiu eu ce. Stii cum e....nu crezi in ele, dar parca atunci cand se intampla ceva rau (Doamne fereste), incolteste un sambure mic de indoiala acolo undeva in minte.....si stai si te intrebi, oare daca nu faceam aia era mai bine, nu se mai intampla asa? Mai bine sa elimini din start orice te-ar putea face sa ai cea mai mica indoiala....parerea mea.
Cris....in legatura cu buchetul mov.....nici eu nu am auzit cum ca movul ar insemna despartire. Dar daca nasa ta asa stie, si nu e de acord sa-ti faci buchet mov.....eu zic sa o asculti si pe ea, daca nu e ceva ce iti doresti cu tot dinadinsul. E totusi nasa ta, a voastra, are un rol important si in cadrul nuntii si in viata voastra de acum incolo. Dar, bineinteles, tu hotarasti ce decizie vei lua>:D<

bubilove
01.12.2009, 12:57:21
deci pana la urma cum faci?lasi pe visiniu?
criss,eu te-as sfatui sa-ti faci buchetul alb ,mi se are cel mai potrivit si nu se supara nici nasa:-p

cristinalp
01.12.2009, 13:47:58
scumpa parca as vrea ca buchetul sa fie o pata de culoare...ar da super in foto

deci pana la urma cum faci?lasi pe visiniu?
criss,eu te-as sfatui sa-ti faci buchetul alb ,mi se are cel mai potrivit si nu se supara nici nasa:-p

bubilove
01.12.2009, 13:53:12
[quote=cristinalp;2702210]scumpa parca as vrea ca buchetul sa fie o pata de culoare...ar da super in foto

da dar ziceai si de rochiile domnisoarelor ca vrei mov.pana la urma cum le lasi?

cristinalp
01.12.2009, 14:26:10
cred ca vor ramane mov........

[quote=cristinalp;2702210]scumpa parca as vrea ca buchetul sa fie o pata de culoare...ar da super in foto

da dar ziceai si de rochiile domnisoarelor ca vrei mov.pana la urma cum le lasi?

anealy
01.12.2009, 20:32:24
[quote=cristinalp;2702350]cred ca vor ramane mov........

daca nu te hotarasti, da cu banul:-psau alege unul cu mai multe culori, c
u bordo, alb,mov,roz chiar,asa amestecate toate.am vazut multe buchete pe net asa si aratau f bine si dadeau si pata de culoare pe care o vrei, nu e nici mov tot buchetul, da bine si in poze:D...eu la domnisoare le-am dat voie sa isi aleaga singure culoarea si au ales verde amandoua(trbuia sa am trei dar una a tradat turma)

cristinalp
01.12.2009, 21:21:19
am mai vb cu nasa si inca o data cu loredana, fata cu aranjamentele, si gata m-am hotarat.............ramane mov...trandafiri mov

[quote=cristinalp;2702350]cred ca vor ramane mov........

daca nu te hotarasti, da cu banul:-psau alege unul cu mai multe culori, c
u bordo, alb,mov,roz chiar,asa amestecate toate.am vazut multe buchete pe net asa si aratau f bine si dadeau si pata de culoare pe care o vrei, nu e nici mov tot buchetul, da bine si in poze:D...eu la domnisoare le-am dat voie sa isi aleaga singure culoarea si au ales verde amandoua(trbuia sa am trei dar una a tradat turma)

anealy
02.12.2009, 09:22:30
[quote=cristinalp;2703721]am mai vb cu nasa si inca o data cu loredana, fata cu aranjamentele, si gata m-am hotarat.............ramane mov...trandafiri mov

o sa fie fffff frumos si o sa vezi ca o sa fiti f fericiti impreuna toata viata cu tot cu buchetul mov:-p

cristinalp
02.12.2009, 10:05:29
daaa.....oricum daca era sa ma iau dupa toate supersitiile o luam razna, oricum iubi a vazut si rochia si voalul.....asta e
acum noi sa fim sanatoi ca de iubit ne iubim

[quote=cristinalp;2703721]am mai vb cu nasa si inca o data cu loredana, fata cu aranjamentele, si gata m-am hotarat.............ramane mov...trandafiri mov

o sa fie fffff frumos si o sa vezi ca o sa fiti f fericiti impreuna toata viata cu tot cu buchetul mov:-p

anealy
02.12.2009, 10:16:16
[quote=cristinalp;2704872]daaa.....oricum daca era sa ma iau dupa toate supersitiile o luam razna, oricum iubi a vazut si rochia si voalul.....asta e

asa zic si io
superstitiile sunt ptr cei care cred im ele
fiecare are soarta lui si daca tii cont de superstitii si daca nu tot unde ti-e scris ajungi.
vreau sa-mi traiesc viata asa cum simt nu cum spune tanti leana si tata floare.stau si ma intreb de ce celor care fac ce spun superstitiile sa nu faca nu li se intampla nimik? cei de lka tara, ma refer la batrani, nu la tineri, desi si cei tineri mai au scapari, cred in asa ceva si isi lasa viata condusa de ele...nuy fac aia ce e asa, nu fac cealalta ca se intampla aia s.a.m.d...cei de la oras nu le stiu, daca le aud nu le iau in seama...sunt si exceptii. oricum eu consider ca viata e prea complicata ca sa mai stau sa o ingradesc si mai mult cu superstitiile

cristinalp
02.12.2009, 10:18:59
da....mare dreptate ai.....oricum probabil ca un sambure de adevar au si ele in substanta lor dar acum chiar nu renunt la mov doar asa ca se aude ca mov inseamna despartire ....

[quote=cristinalp;2704872]daaa.....oricum daca era sa ma iau dupa toate supersitiile o luam razna, oricum iubi a vazut si rochia si voalul.....asta e

asa zic si io
superstitiile sunt ptr cei care cred im ele
fiecare are soarta lui si daca tii cont de superstitii si daca nu tot unde ti-e scris ajungi.
vreau sa-mi traiesc viata asa cum simt nu cum spune tanti leana si tata floare.stau si ma intreb de ce celor care fac ce spun superstitiile sa nu faca nu li se intampla nimik? cei de lka tara, ma refer la batrani, nu la tineri, desi si cei tineri mai au scapari, cred in asa ceva si isi lasa viata condusa de ele...nuy fac aia ce e asa, nu fac cealalta ca se intampla aia s.a.m.d...cei de la oras nu le stiu, daca le aud nu le iau in seama...sunt si exceptii. oricum eu consider ca viata e prea complicata ca sa mai stau sa o ingradesc si mai mult cu superstitiile

anealy
02.12.2009, 11:46:16
[quote=cristinalp;2704964]da....mare dreptate ai.....oricum probabil ca un sambure de adevar au si ele in substanta lor dar acum chiar nu renunt la mov doar asa ca se aude ca mov inseamna despartire ....

pai unele da...sambure de adevar au...dar multe sunt scornite de batranele care se plictisesc...plus ca fiecare zona are superstitiile ei...eu de exemplu nu am auzit de asta cu buchetul...sau mai stiu eu care din zona olteniei...dau un exemplu...daca eu sunt din banat si nu tin cont de superstitiaasta din oltenia, inseamna ca se intampla?cam fara inteles ce am scris io da sunt in graba...cred ca intelegi ideea:-p

cristinalp
02.12.2009, 12:06:13
daaa...am inteles...perfecta dreptate...cate bordeie atat obiceiuri si superstitii

[quote=cristinalp;2704964]da....mare dreptate ai.....oricum probabil ca un sambure de adevar au si ele in substanta lor dar acum chiar nu renunt la mov doar asa ca se aude ca mov inseamna despartire ....

pai unele da...sambure de adevar au...dar multe sunt scornite de batranele care se plictisesc...plus ca fiecare zona are superstitiile ei...eu de exemplu nu am auzit de asta cu buchetul...sau mai stiu eu care din zona olteniei...dau un exemplu...daca eu sunt din banat si nu tin cont de superstitiaasta din oltenia, inseamna ca se intampla?cam fara inteles ce am scris io da sunt in graba...cred ca intelegi ideea:-p

bubilove
02.12.2009, 18:01:54

deci ramane mov!f bine,iti indeplinesti dorinta....si asta e cel mai important

cristinalp
02.12.2009, 19:05:17
da raman pe mov, asa e cel mai bine....si sunt multumita ca am reusit sa impac pe toata lumea si mai ales sa ma impac cu mine, ca era oarecum usor ingrijorata...dar acum m-am linistit

deci ramane mov!f bine,iti indeplinesti dorinta....si asta e cel mai important