PDA

Versiunea completa : Firme organizare, decoratiuni, aranjamente in Gorj

adeladana
18.03.2008, 16:08:27
@};-:smile:Buna fetelor, m-am gandit ca daca avem si noi un subiect al nostru poate o sa prindem curaj sa ne exprimam, sper ca la acest subiect sa scrie atat cele care au avut deja nunta in Tg Jiu cat si cele care urmeaza sa aiba. Astepet cu nerabdare primul mesaj.>:D<

salut :)..am incercat sa ti rapuns la PM, insa cum nu sunt activa pe forum deocamdata nu am acces la PM, asa ca o sa iti raspund aici

la Regal , pe 11 :)

deocamdata avem formatia, decoratiuni restaurant, fotograf si am vb la biserica

restul am zis ca usor usor....am considerat ca esentialul l am facut :)

in care sala ai nunta la parc?
a...si si mai important...stii sa imi recomanzi vreun coafor ?....aici sunt total pierduta :P

pupici

ancar
09.05.2008, 10:50:48
Buna, fetelor!si eu sunt miresica din Bucuresti si voi avea nunta in orasul viitorului sot, adica Tg Jiu...as avea si eu o intrebare?stie cineva vreo firma organizatoare de nunti?astept raspuns cu nerabdare

p.s.: Nunta este la Restaurant"Casa Regala"

adeladana
19.05.2008, 15:21:25
Buna, fetelor!si eu sunt miresica din Bucuresti si voi avea nunta in orasul viitorului sot, adica Tg Jiu...as avea si eu o intrebare?stie cineva vreo firma organizatoare de nunti?astept raspuns cu nerabdare

p.s.: Nunta este la Restaurant"Casa Regala"

salut .... nu stiu sa fie firme organizatoare care sa se ocupe de tot ...dar ceva furnizori pot sa iti recomand....si eu tot la acelasi restaurant am ...dar mai in toamna

lasa mi pe privat id ul de mess si daca vrei pot sa ti dau numerele de telefon ....

dr_alina
22.05.2008, 09:46:45
Buna si eu am nunta anul acesta in sept in Tg.jiu,
dar am o mare dilema cu decoratiunile pentru nunta ,
cofetaria la care sa apelez pentru prajituri si tort.
Am intels ca la Valcea ar fi una buna, dar nu stiu care si cum sa o gasesc
Stie cineva de fam Blendea , cum presteaza la decoratiuni?

nanutza
16.06.2008, 17:15:03
Buna , bun venit pentru fetele noi:grouphug:
Eu o sa am nunte pe 19 iulie la Parc (sala mica).
O sa incerc sa raspund la intrebarile pe care le-am gasit la acest subiect de cand nu am mai scris eu.
1. Decorare sala: de decorarea salii o sa se ocupe Doamna Braila, am vazut sala aranjata de ea si e super.
2. Prajiturile si tortul o sa le iau de la Valcea, saptamana asta o sa fac rost de numarul lor si o sa il pun aici.
3. Trebuie sa caut si o florarie pentru lumanari si buchete, ma puteti ajuta?
4. Parca a intrebat cineva si despre marturii, eu le-am facut de una singura cu materiale cumparate din Bucuresti din Europa. Aici gasesti de la kit-uri pt marturii din tul sau organza , saculeti gata facuti, chiar si marturii gata facute.
Eu mi-am cam facut singura tot ce tine de marturii, cocarde, cosulete, invitatii, place carduri, meniuri si asa mai departe, toate cu materiale din Europa, va atasez cateva poze cu creatiile mele (sa ma laud si eu un pic).

Pup la toata lumea>:D<:* si spor la pregatiri, eu am intrat in crize, mai am doar o luna:-SS

eu o sa am nunta in toamna tot in sala mica la parc si as vrea sa te intreb tu pe ce culoare iei husele la scaune si mese? ca eu sunt in dilema.
eu am vb cu sotii blendea pentru buchete si lumanari...au floraria peste drum de liceul tudor vladimirescu, pe centru...prima florarie cum vi dinspre parangul...poti sa mergi sa te interesezi acolo si sa te uiti pe cataloagele cu poze.:-p spor la pregatiri...am vazut ca mai ai putin pana la nunta...

Ely_stan
23.06.2008, 11:42:32
eu o sa am nunta in toamna tot in sala mica la parc si as vrea sa te intreb tu pe ce culoare iei husele la scaune si mese? ca eu sunt in dilema.
eu am vb cu sotii blendea pentru buchete si lumanari...au floraria peste drum de liceul tudor vladimirescu, pe centru...prima florarie cum vi dinspre parangul...poti sa mergi sa te interesezi acolo si sa te uiti pe cataloagele cu poze.:-p spor la pregatiri...am vazut ca mai ai putin pana la nunta...

Buna, chiar ieri am fost la sala si am vorbit cu doamna Braila, cea care se ocupa cu decoratul salii, am ales huse albe cu esarfe din organza albastre si argintii. Tinand cont de faptul ca sala e deja mult prea albastra m-am gandit ca nu o sa mearga alta culoare, la mine o sa predomine albul cu accente discrete de albastru si argintiu, o sa pun pe tavan si pe pereti esarfe de tul alb si aranjamentele florale de pe mese o sa fie din flori albe cu ceva albastru/argintiu.
Tot ea o sa se ocupe si de buchete si de lumanari, oricum multumesc pt recomandare si eu auzisem numai lucruri bune despre acesti domni blendea.

Eu inca nu mi-am gasit fotograf/cameraman si DJ, nu stiu ce sa fac.:-SS

Iti pun poze cu modele de aranjamente facute de ea, eu o sa am la fel numai ca pe albastru, alb si argintiu.

nanutza
26.06.2008, 13:04:44
eu ma gandeam sa le fac pe crem, avand in vedere ca e sala fooooaaarte albastra. dar cine e doamna braila ca eu nu stiu...ea se ocupa de amenajari la parc sau pe ea ai angajat-o tu?....
eu ca fotograf si cameraman i-am luat pe cei de la BStudio, au sediul pe Victoria, mai sus de facultate, langa magazinul Fornetii. mie mi-a placut cum lucreaza si ceea ce fac. mergi si vb cu ei poate mai sunt disponibili.
te pooop si spor la pregatiri....

adeladana
09.07.2008, 08:44:17
eu ma gandeam sa le fac pe crem, avand in vedere ca e sala fooooaaarte albastra. dar cine e doamna braila ca eu nu stiu...ea se ocupa de amenajari la parc sau pe ea ai angajat-o tu?....
eu ca fotograf si cameraman i-am luat pe cei de la BStudio, au sediul pe Victoria, mai sus de facultate, langa magazinul Fornetii. mie mi-a placut cum lucreaza si ceea ce fac. mergi si vb cu ei poate mai sunt disponibili.
te pooop si spor la pregatiri....

salutare

apropo de albastru...am fost in weekend la un botez la sala mica de la parc.....si au avut husele un lila deschis .....si a aratat foarte bine :)....asta pt cele care nu v ati hotarat inca

spor :)

adeladana
23.07.2008, 10:21:44
setul de tort l-am luat din timisoara, iar cutia am facut-o singura...pahare mi-am luat mai demult , dar le am acasa...la tg-jiu...o sa le fac poze cand merg acasa si o sa ti le arat...oricum tot din timisoara le-am luat si pe alea

eu am zis ca o sa le pun in portbagajul masinii cu o zi inainte ca sa fiu sigura ca nu le uit:-p ...............
cat despre cine se ocupa de celellalte...habar nu am:D ...probabil cei de la restaurant...o sa intreb cand merg acasa

vad ca tu ai nunta inaintea mea... unde faci nunta? si de aranjamentele florale cine se ocupa??? pupici

la regal :)...e undeva pe langa kaufland....e mai nou restaurantul ...de vreun un si ceva ........

florile si deco pt restaurant,,,se ocupa o doamna pe care mi au recomandat o cei de la restaurant................acum nu stiu cum o cheama ...dar daca vrei ..pot sa ma uit acasa in agenda........

lumanarile si buchetele....inca n am stabilit .......mi-au fost recomandati sotii blendea(sau ceva de genul asta )...am vazut ca ati vorbit si voi de ei mai pe la inceputul topicului......am zis ca o sa merg intr-un weekend sa vorbesc cu ei ...sa vad cam cat ma costa ce vreau eu ...daca pot sa mi faca etc

sa stii ca nu-i o idee rea ...cu pusul in portbagaj :))....si cred ca o sa si trimit pe cineva ...mai devreme sa verifice daca sunt toate in ordine la restaurant.........

heh...cand ziceam ca am scapat de marea majoritate a cumparaturilor...incep acum problemele de organizare :P

sa ai o zi usoara

Ely_stan
14.08.2008, 13:08:15
casa de piatra! .... foarte frumoase pozele.....si voi ati fost superbi.....sa aveti o casnicie fericita!!!
p.s.: cate persoane ai avut la nunta? ca sa stiu cate ti-au incaput in sala;;)
si ai poze cu aranjamentele mai aproape?

Va multumesc din suflet la amandoua, o sa incerc sa va raspund la toate intebarile.

Adeladana

Nu stiu cu ce sa incep, restaurantul a fost pana la urma ok si cu peretii lui albastri care ma innebuneau, decoratoarea si-a facut treaba destul de bine si sala a aratat bine, aranjamentele florale le-am ales pana la urma pe cele mai micute cu 3 trandafiri albi, crizanteme si floarea miresei, cred ca am si o poza pe undeva.

Programul nuntii la mine a fost cam haotic. M-am trezit de dimineata am plecat la salon mi-am intins parul, am fugit la machiat, cu toate astea am terminat pe la 13:15 in conditiile in care eu aveam cununia civila la 14:00
am fugit acasa m-am imbracat in rochita de cununie in 5 min, la 13:45 am plecat de acasa, am ajuns in parc la 13:55. Cununia civila a durat cam 15 min maxim, a fost o caldura infernala, la 14:45 plecam din parc dupa flori, sampanie, poze si pupaturi. Acasa am stat cam de la 15:00 pana la 15:30 cand am plecat din nou la salon sa imi faca cocul si sa ma macheze, am terminat pe la 17:15, am fugit din nou acasa unde m-am imbracat in 15 min, mi-a pus nasa voalu, am pus floricele in piept la familie dupa care repede sa ajungem la biserica la 18:30, am asteptat in fata bisericii 30 min,in limuzina binenteles ca altfel ma topeam, ceremonia religioasa a durat cam 45-50 min. Dupa biserica am fost in parc din nou pentru sedinta foto.
A fost o faza super haioasa aici, dupa ce am plecat din parc (care e la 2 pasi de restaurant), am zis sa dam o tura de oras cu limuzina ca sa venim frumos la restaurant sa coboram din limuzina pe covorul rosu si toate cele, am luat cu noi si cavalerii si domnisoarele de onoare si nasii in limuzina sa-i plimbam i pe ei un pic, am baut sampanie a fost funny, la un moment dat suna tata disperat ca unde suntem ca toata lumea care a fost la biserica si in parc la poze stain fata restaurantului si ne asteapta pe noi ca sa intre, am fugit repede sa ajungem la restaurant si acolo toata lumea era in fata si cand am coborat din limuzina au inceput sa aplaude si sa arunce cu confetii si orez, a fost foarte frumos ca toata seara ce a urmat.

In total am avut cam 230 de invitati cu tot cu noi si familia, a fost destul de ok nu a fost aglomerat pe ringul de dans si nici mesele nu au fost prea apropiate, a fost lejer.

Despre aranjamentele florale eu va sfatuiesc sa le spuneti invitatilor la sfarsit sa le ia care vor si sa nu le lasati la restaurant, cel putin eu am regretat ca nu le-am luat la sfarsit pt ca cu toate ca le-am rugat pe doamnele care strangeau mesele sa imi puna aranjamentele de pe mese in cutiile in care au fost aduse pt a le lua cineva a doua zi sa le duca acasa pt petrecerea de a doua le-au facut uitate si mare mi-a fost surpriza ca a doua zi cand am venit la restaurant pe sa platim la ora 14 sa descopar ca fusesera folosite si la aranjatul salii pentru nunta de duminica seara. Nu mi se pare corect ca decoratoarea sa imi ceara o data mie pretul intreg pentru aranjamentele florale cat si celor care au avut nunta a doua zi ea folosindule pe aceleasi la ambele nunti.

Una peste alta o sa vedeti ca in ziua nunti nu o sa mai vedeti toate detaliile pentru care ne agitam noi inainte, aveti grja sa instruiti pe toata lumea ce are de facut in ziua respectiva, adica pe mame sa ia cu ele tot ce e nevoie la biserica sau restaurant, pt ca in ziua aia chiar ca o sa uitati de toate si de toti.

Dupa ce se termina realizezi ce ai facut si ce ai uitat sa faci si cred ca daca am putea sa retraim din nou ziua nuntii tot nu am reusii sa o facem sa iasa asa cum o planuisem, cu toate astea a fost cea mai frumoasa zi din viata mea dar tot o data cea mai scurta.

Pupici

bluebird
03.01.2009, 22:08:04
Buna fetelor,

voi fi si eu miresica in Tg-Jiu. Nunta va fi la restaurantul Pandra, iar cununia religioasa la Manastirea Bumbesti-Jiu in data de 16.05.2009. Cununia civila va avea loc cu 2 luni mai devreme la mine in oras (Horezu).

Pana acum am gasit:

Restaurantul
Formatia - va fi cineva de la Doina Gorjului (Georgiana Barsac solista, etc)
Suntem in tratative cu o firma de aranjament, din Valcea, pentru ca in Tg-Jiu nu am gasit nimic, iar de Olga nu avem referinte tocmai bune.

Cine a facut de curand nunta la Pandra ? Am vrea sa stim cum ati procedat, cum a iesit ?

Am o multime de intrebari, nici nu stiu cu care sa incep mai intai. Orice amanunt conteaza.

Multumesc

bluebird
11.01.2009, 08:24:39
Buna Cristina,

Iti multumesc pentru raspuns.

Aceleasi lucruri am auzit si noi despre restaurant, insa nu am vazut nici o poza de la o nunta care a avut loc acolo. Din cate am citit aici au fost cateva miresici care au avut nunta acolo, dar vad ca nu au mai revenit.... cu poze. Nu stim de exemplu daca invitatii vor avea loc sa danseze/joace fara sa se inghesuiasca.

Bugetul total ar fi in jur de 40.000 ron (incluzand masa(meniurile), costume/rochie, prajituri, aranjament, bauturi, etc).
Cea mai mare problema este ca nu ne-am decis in legatura cu aranjamentul. Firma cu care noi am discutat, din VL, a cerut in jur de 3000 ron doar pe restaurant dar ni se pare foarte mult tinand cont ca nici scaunele nu vor fi imbracate (cel putin asta este ideea acum).
Mult succes in legatura cu cununia, oricum nu cred ca trebuie sa te implici foarte tare aici pentru ca adevarata provocare va fi la anul.

Sper sa fie totul bine si sa va distrati, nu trebuie sa-ti faci probleme pentru ca va iesi bine. Bafta multa!

Bine ai venit printre noi,

Eu o sa am cununia religioasa in 2010, dar cununia civila este peste o luna de zile, 14 februarie, la restaurant Bulevard (aproximativ 80 persoane).

Vreau sa spun ca despre restaurantul Pandra am auzit numai de bine, toata lumea lauda meniul, au niste bucatari exceptionali, iar restaurantul arata bine, oricum e foarte aranjat si foarte chic (ospatarii sunt printre cei mai tari, am fost in toamna trecuta la o nunta acolo si mi-a placut fff mult si aranjarea salii si servirea....foarte frumos).

Eu o sa am nunta la Restaurantul Jiul, pt ca o sa am multi invitati, ppeste 350 de persoane, daca erau mai putini inclinam si eu pentru Pandra.

Oricum stai bine...mai ai destul timp, trebuie doar sa te organizezi.
Cam la ce buget te gandesti pentru nunta?

Multa bafta...:*

cristinalp
11.01.2009, 13:17:20
imi face placere sa te ajut...

Eu am o tipa care se ocupa de aranjarea salii mele. E foarte dragutza si foarte permisiva, mi-a fost recomandata de patronul restaurantului unde fac cununia. Am vizionat cateva modele de aranjamente si am ajuns la urmatoarea varianta: 8o de huse pt scaune, 10 huse masa, 9 aranjamnete florale mese invitati, 1 aranjament pt masa noastra, 30 de buc baloane rosi, zeci de funde rosii, lumari si suporti pe care mi i-a dat mai mult gratis. cam totul face 300 lei. joi ma intalnesc cu ea sa punem la punct ultimele detalii. DAca doresti pot sa iti las nr ei de telefon. Daca vrei sa te interesezi despre reputatia ei, numele ei este Narcisa Calugaru.

Multa bafta...

Buna Cristina,

Iti multumesc pentru raspuns.

Aceleasi lucruri am auzit si noi despre restaurant, insa nu am vazut nici o poza de la o nunta care a avut loc acolo. Din cate am citit aici au fost cateva miresici care au avut nunta acolo, dar vad ca nu au mai revenit.... cu poze. Nu stim de exemplu daca invitatii vor avea loc sa danseze/joace fara sa se inghesuiasca.

Bugetul total ar fi in jur de 40.000 ron (incluzand masa(meniurile), costume/rochie, prajituri, aranjament, bauturi, etc).
Cea mai mare problema este ca nu ne-am decis in legatura cu aranjamentul. Firma cu care noi am discutat, din VL, a cerut in jur de 3000 ron doar pe restaurant dar ni se pare foarte mult tinand cont ca nici scaunele nu vor fi imbracate (cel putin asta este ideea acum).
Mult succes in legatura cu cununia, oricum nu cred ca trebuie sa te implici foarte tare aici pentru ca adevarata provocare va fi la anul.

Sper sa fie totul bine si sa va distrati, nu trebuie sa-ti faci probleme pentru ca va iesi bine. Bafta multa!

bluebird
12.01.2009, 09:28:18
O sa mergem si noi in curand la Tg Jiu(pt ca stam la Sibiu) sa vedem ce mai reusim sa rezolvam si atunci poate ne putem intalni si cu dna Narcisa Calugaru de care zici tu ca sa vedem cateva poze( pe care le pot vedea la ea intr-un album nu?),nu are site si pe net.multumesc si astept numarul de telefon.

imi face placere sa te ajut...

Eu am o tipa care se ocupa de aranjarea salii mele. E foarte dragutza si foarte permisiva, mi-a fost recomandata de patronul restaurantului unde fac cununia. Am vizionat cateva modele de aranjamente si am ajuns la urmatoarea varianta: 8o de huse pt scaune, 10 huse masa, 9 aranjamnete florale mese invitati, 1 aranjament pt masa noastra, 30 de buc baloane rosi, zeci de funde rosii, lumari si suporti pe care mi i-a dat mai mult gratis. cam totul face 300 lei. joi ma intalnesc cu ea sa punem la punct ultimele detalii. DAca doresti pot sa iti las nr ei de telefon. Daca vrei sa te interesezi despre reputatia ei, numele ei este Narcisa Calugaru.

Multa bafta...

mariacatalina
19.01.2009, 14:16:21
multumesc mult pentru raspuns. cine a aranjat sala? si aranjamentele florale? te pupic

eu am avut nunta in sala mica la brancusi pe 26 octombrie ......poze gasesti in semnatura la mine, nu le pot atasa aici ca sunt prea mari;;)
spor la pregatiri

nanutza
19.01.2009, 16:08:13
multumesc mult pentru raspuns. cine a aranjat sala? si aranjamentele florale? te pupic
sala au aranjat-o cei de la restaurant, adica doamna braila, pentru ca nu te lasa sa aduci pe altcineva,dar iti alegi tu nuanta huselor si tot, iar aranjamentele florale le-am facut la floraria vera, dar pot sa ti le faca si cei de la restaurant pentru ca se ocupa si cu asa ceva:) sfatul meu e sa mergi sa vorbesti cu cei de la restaurant prima data si apoi sa cauti o florarie, pentru ca am auzit persoane care nu i-au lasat sa faca cu altcineva aranjamentele pupici

mariacatalina
19.01.2009, 16:26:59
naoala treaba. eu mi-am facut firma de organizari. am discutat cu dl talaba parc a si mi-a spus ca nu ne lasa sa aranjez cu firma mea. e destul de aiurea treaba. de floraria vera am auzit si eu. poti sa-mi spui niste preturi?mersic mult de ajutor

sala au aranjat-o cei de la restaurant, adica doamna braila, pentru ca nu te lasa sa aduci pe altcineva,dar iti alegi tu nuanta huselor si tot, iar aranjamentele florale le-am facut la floraria vera, dar pot sa ti le faca si cei de la restaurant pentru ca se ocupa si cu asa ceva:) sfatul meu e sa mergi sa vorbesti cu cei de la restaurant prima data si apoi sa cauti o florarie, pentru ca am auzit persoane care nu i-au lasat sa faca cu altcineva aranjamentele pupici

anealy
20.01.2009, 20:06:40
fetelor ma ajutati si pe mine va rog... stiti pe cineva care sa se ocupe cu aranjarea salii si sa nu imi ia mult?
[-o<

mariacatalina
21.01.2009, 08:21:49
buna anealy. ti-am trimis pm cu un site al unei firme. te pupic
fetelor ma ajutati si pe mine va rog... stiti pe cineva care sa se ocupe cu aranjarea salii si sa nu imi ia mult?
[-o<

anealy
21.01.2009, 13:38:32
[mersi mult.pupici

anealy
21.01.2009, 13:43:54
arata foarte frumos, dar am nevoie de fete de masa si huse de scaune care sa le acopere picioarele, la scaune pana jos, iar la mese cat mai lungi, daca nu se poate pana jos. eu fac nunta la cantina de la grimex si mesele de acolo arata groaznic...si nu vreau sa se vada

mariacatalina
21.01.2009, 23:28:39
Au si huse care sa acoper picioarele la mese. Si oricum ei intai vin la local, il vad si discutati la fata locului. Eu zic sa incerci cu un telefon. Nu ai nimic de pierdut. E o echipa tanara si se ocupa de cel mai mic detaliu. Si fac lucruri f frumoase la preturi mici.
arata foarte frumos, dar am nevoie de fete de masa si huse de scaune care sa le acopere picioarele, la scaune pana jos, iar la mese cat mai lungi, daca nu se poate pana jos. eu fac nunta la cantina de la grimex si mesele de acolo arata groaznic...si nu vreau sa se vada

cristinalp
24.01.2009, 10:07:53
Eu o sa am cununia civila in 14.02.2009 si am cam terminat tot ce trebuia pentru aranjamentul salii, fotograf.

aranjamentul salii ma costa :
- 10 buc aranjamnete florale (sub forma de trepied cu 2 lumari rosii) 18 lei
- 80 buc huse scaune 2.5 lei /buc
- 10 buc huse mese 2 lei/buc
- 6 buc stalpisori
- 5 m covor rosu
- imbracat 2 stalpi in tull cu funde rosii
- 20 baloane cu heliu

Mesele o sa aiba petale de trandafiri presarate, precum si covorul rosu de la intrare.

katalyina
27.01.2009, 17:53:46
Va salut miresicilor, ma bucur ca v-am gasit!
Am si eu nunta in mai 2009 la restaurantul Succes de la Visina.
Am rugamintea daca ma puteti ajuta cu niste firme pentru decoratiunea salii, un fotograf si un cameraman.
Chiar am nevoie de ajutor pentru ca noi stam in Bucuresti si e destul de greu sa gasim de aici.
Sper ca ma puteti ajuta,
Va pupic! >:D<

chani
27.01.2009, 18:19:03
daca vrei iti dau eu nr de tel al doamnei care mi-a decorat mie sala, e super de treaba , nu te jupoaie de bani face cum vrei tu pana la ultimul detaliu, e super ;)

chani
28.01.2009, 13:58:10
;;) hm...Dasiana, nu stiu ce sa-ti spun am fost la multe nunti acolo, imi place ca este spatios. Intreaba-i despre aranjament, macar sa-ti arate ceva poze, un catalog , nu stiu. Din cate stiu eu aranjamentul facut de catre cei de la dasiana consta in cateva baloane si niste huse pe scaune. Poate s-au mai "desteptat", dar parerea mea mai bine sa discuti cu ei sa vezi ce au de gand decat sa regreti. :cool:

katalyina
28.01.2009, 18:01:27
daca vrei iti dau eu nr de tel al doamnei care mi-a decorat mie sala, e super de treaba , nu te jupoaie de bani face cum vrei tu pana la ultimul detaliu, e super ;)

da, te rog mult sa imi dai si mie nr de tel al doamnei. daca nu se poate aici, astept pe pm. si te mai rog sa imi spui si cam cat ti-a luat de persoana sau per total.
mersi mult de tot,
pupici!

chani
28.01.2009, 18:24:52
da, te rog mult sa imi dai si mie nr de tel al doamnei. daca nu se poate aici, astept pe pm. si te mai rog sa imi spui si cam cat ti-a luat de persoana sau per total.
mersi mult de tot,
pupici!

ti-am trimis PM >:D< cu detaliile

mamuska
29.01.2009, 00:35:48
Eu o sa am cununia civila in 14.02.2009 si am cam terminat tot ce trebuia pentru aranjamentul salii, fotograf.

- 6 buc stalpisori
- 5 m covor rosu
- 20 baloane cu heliu

Mesele o sa aiba petale de trandafiri presarate, precum si covorul rosu de la intrare.
Wow,ce preturi:-B Super ieftin,pe mine m-au costat mai mult si am facut nunta acum 2 ani si jumatate...ma bucur ca mai exista firme care nu isi falimenteaza clientii!!!

cristinalp
29.01.2009, 12:05:20
Da, intr-adevar am avut foarte mare noroc cu aranjarea salii. Ideea este ca preturile le-a mai scazut usor pentru ca tot pe ea o s-o contractez si pentru nunta din 2010. Sunt foarte multumita de ea.Abia astept sa va trimit poze...

Wow,ce preturi:-B Super ieftin,pe mine m-au costat mai mult si am facut nunta acum 2 ani si jumatate...ma bucur ca mai exista firme care nu isi falimenteaza clientii!!!

chani
29.01.2009, 17:40:33
eu is cam zapacita si n-am fost atenta, spune-mi te rog tu pe cine ai luat sa-ti aranjeze sala? si unde faci cununia :)

anealy
29.01.2009, 22:24:26
[chany, imi dai te rog si mie nr de tel al doamnei care a aranjat sala la tine?
inca nu am apucat sa ma ocup de partea asta , dar strang nr. de tel ca sa am de unde alege...cand o sa reusesc si io sa imi fac timp... :-p

atheaa_me
29.01.2009, 22:29:53
[chany, imi dai te rog si mie nr de tel al doamnei care a aranjat sala la tine?
inca nu am apucat sa ma ocup de partea asta , dar strang nr. de tel ca sa am de unde alege...cand o sa reusesc si io sa imi fac timp... :-p

si eu si eu vreau numere de la organizare nu cunosc nimic:D

anealy
29.01.2009, 22:37:38
[si preturile, te rog...de fat toAte detaliile
[-o<

atheaa_me
15.02.2009, 19:33:55
naoala treaba. eu mi-am facut firma de organizari. am discutat cu dl talaba parc a si mi-a spus ca nu ne lasa sa aranjez cu firma mea. e destul de aiurea treaba. de floraria vera am auzit si eu. poti sa-mi spui niste preturi?mersic mult de ajutor

scuze k intreb, la parc imi impune firma de aranjat sala? pentru ca si eu tot la parc, as dori, da nu prea imi convine sa ni se impuna. mersi

chani
16.02.2009, 19:18:16
nanutza , dar la bon marriage cine se ocupa de aranjamente , Olga cumva? :-\

nanutza
16.02.2009, 20:04:38
din cate stiu eu nu au pe cineva anume....stiu ca mai colaboreaza mult cu cei de la floraria vera....

oana_simona
17.02.2009, 20:39:23
Scuze chani ca raspund si eu dar din cate stiu eu olga se ocupa,da.In cazul in care ai alte preferinte nu stiu cum e...

animp
22.02.2009, 22:38:42
pentru aranjamentul salii pe cine ati angajat? si cat a costat ? :)

cristinalp
23.02.2009, 15:12:26
Pentru aranjarea salii am colaborat cu Dna Narcisa Calugaru. Mi-a fost recomandata de catre patronul de la restaurantul in care s-a organizat cununia.
Per total m-a costat 510 lei in care a fost inclus:
10 aranjamente florale+ lumanarele
80 de huse pt scaune
13 huse pt mese
10 buc baloane cu heliu
4 buc flori din baloane
aranjament special pt masa nasilor
4 m covor rosu
6 stalpisori tul cu funde si aranjamenet floral.
+ casuta de bani pe care ne-a lasat-o din partea ei.
Asta a fost necesarul pentru 80 de persoane cat am avut eu invitati.
Am fost forte multumita de rezultat, asa ca la anu tot pe mana ei voi merge.

pentru aranjamentul salii pe cine ati angajat? si cat a costat ? :)

animp
23.02.2009, 17:27:16
te rog sa imi trimiti si mie nr d-nei Narcisa Calugaru.
nu am putut sa iti trimit pm :)

chani
23.02.2009, 18:06:08
Pentru aranjarea salii am colaborat cu Dna Narcisa Calugaru. Mi-a fost recomandata de catre patronul de la restaurantul in care s-a organizat cununia.
80 de huse pt scaune
13 huse pt mese
10 buc baloane cu heliu
4 buc flori din baloane
4 m covor rosu
ai fost foarte frumoasa, casa de piatra :*

cristinalp
24.02.2009, 08:52:12
Multumesc frumos pentru urari >:D<!

Anya00
17.03.2009, 12:34:55
Am vazut ca se vorbeste pe aici despre tot felul de firme organizatoare si persoane care se ocupa cu aranjamentele pt nunti. S-a gandit cineva, sau si-a facut vreuna dintre voi aranjamentele singura? Eu m-am gandit ca mare parte dintre aranjamente, cel putin cele florale, sa mi le fac singura. Astfel, sunt sigura ca ies asa cum vreau si, in plus, cred ca economisesc si ceva banuti. Mi-e teama insa sa ma apuc, pt ca nu am deloc experienta cu asa ceva, si nu vreau s-o dau in bara. Voi ce ziceti? Ati incercat asa ceva? Sau cunoasteti vreo miresica ce s-a ocupat ea insasi de arajamentele pt nunta?

anealy
19.03.2009, 21:17:08
eu vreau sa ma ocup de aranjamente singura.o sa inchiriez husele de scaun si fetele de masa din satin, iar restul le voi face singura. am facut deja marturiile, numerele ptr mese si meniurile. o sa cumpar tul(nu mai stiu cum se scrie=))), ptr fontitele de la scaune, ptr masa mirilor, stalpi si inimioarele de pe perete, iar florile le cumpar si le aranjez eu. iau 20 de vaze de la o cunostinta care are la vanzare si mi la da doar ptr nunta,si 200 de lumanarele pe care le voi pune pe mese , pe scari, si voi face si doua inimioare din lumanari undeva in fata mesei mirilor, si niste pietricele ptr pus pe masa , asa neglijent...asta in cazul in care nu voi pune cateva petale de trandafir pe fiecare masa. si cam atat.nu cred ca e nevoie de mai mult. dar eu voi avea timp sa aranjez si in ziua nuntii ptr ca avut cununia civila, iar la biserica vom merge la 17.daca le ai pe amadoua in aceeasi zi, mai greu.eu oricum voi incepe de vineri seara cu aranjatul si voi termina sambata

casapopescu
21.03.2009, 15:03:34
Buna ziua doamnelor si domnisoarelor,am ajuns pe acest forum si am observat ca nu reusiti sa gasiti o agentie de servicii complete in organizari de evenimente.
Doresc sa va ajut aici cu o informatie si aceea ca din sept 2008 in judetul Gorj isi desfasoara activiatea o agentie de creatie si organizare evenimente.
Se numeste Casa-Popescu si agentia noastra se ocupa cu organizarea de evenimente festive.putem organiza si oferi absolut toate articolele pt ca un eveniment,evenimentul d-voastra, sa fie reusit.fie ca este vorba despre o nunta,un botez,deschiderea unui sediu,amenajarea unei vitrine de magazin, noi venim in intampinarea d-voastra cu o gama larga de produse.
Eu ma numesc Catalin-Stefan Popescu coordonator evenimente si am ales calea directa sa va contactez,sper sa nu ma injure proprietarii forumului ca-mi fac publicitate.Nu puteam sa ne pretam la "o publicitate mascata".
Ne puteti vizita pt mai multe detalii pe www.casa-popescu.ro si la nr de tel afisate pe site pt programari.
Speram sa putem colabora si cu dumneavoastra ,numai bine!

amatt
21.03.2009, 19:17:25
80 de huse pt scaune
13 huse pt mese
10 buc baloane cu heliu
4 buc flori din baloane
4 m covor rosu

salut cristina zi-mi te rog pe PM cine s-a ocupat de fotografiat
multam

amatt
21.03.2009, 19:30:00
Buna fetelor,

voi fi si eu miresica in Tg-Jiu. Nunta va fi la restaurantul Pandra, iar cununia religioasa la Manastirea Bumbesti-Jiu in data de 16.05.2009. Cununia civila va avea loc cu 2 luni mai devreme la mine in oras (Horezu).

Pana acum am gasit:
Restaurantul
Formatia - va fi cineva de la Doina Gorjului (Georgiana Barsac solista, etc)Suntem in tratative cu o firma de aranjament, din Valcea, pentru ca in Tg-Jiu nu am gasit nimic, iar de Olga nu avem referinte tocmai bune.

Cine a facut de curand nunta la Pandra ? Am vrea sa stim cum ati procedat, cum a iesit ?

Am o multime de intrebari, nici nu stiu cu care sa incep mai intai. Orice amanunt conteaza.

Multumesc

salut bluebird, pai ai grija ca nu mai ai asa mult timp, sora mea a avut botez la pandra foarte frumos restaurantul, a iesit frumos per ansamblu (mincarica asa si asa)
pentru decoratiuni a aranjat cu o firma nu ti pot da nume pe forum ca facem publicitate, a fost cam scumpicel da a iesit frumos frumos (nu ti pot da inca PM, daca vrei lasa mi tel sau adresa de mess)

parerea mea: ce cred ca conteaza cel mai mult la un eveniment de genu asta care o data n viata ti se intimpla 1.MUZICA
2. FOTOGRAFUL
3. CAMERAMANUL
SI DE CE iti spun toate astea ca daca ai muzica faina se creeaza atmosfera si se distreaza oamenii iar de restu stii si tu ca dupa toata agitatia asta....ramai cu AMINTIRILE (eu de exemplu sunt patita si regret f mult ca am ascultat de parerea cuiva si nu am cheltuit mai multi bani in FOTO-VIDEO) SUCCES:):)

Anya00
22.03.2009, 10:53:19
Felele, as vrea si eu niste numere de telefon ale persoanelor sau firmelor cu care ati aranjat sala. Am doar nr dnei Narcisa Calugaru, care am inteles ca face o treaba destul de buna, dar pe altcineva nu mai cunosc si nu stiu cum pot sa fac rost de mai multe detalii. Saptamana asta vreau sa ma ocup si de acest aspect, ca sa fiu sigura ca o sa iasa totul bine si sa nu las pe ultima suta de metri ceva atat de important ca aranjatul salii. Cum am spus, stiu de dna Narcisa si de sotii Blendea. Voi mai cunoasteti pe cineva?

oana_simona
22.03.2009, 16:29:57
Fetelor sa inteleg ca nu ati auzit tocmai de bine de olga,ce anume stiti?Dc mi-ati putea spune si mie v-as fi recunoscatoare,eu la ea m-am gandit sa apelez pt flori.

Anya00
22.03.2009, 22:48:16
[quote=oana_simona;1627794]Fetelor sa inteleg ca nu ati auzit tocmai de bine de olga,ce anume stiti?Dc mi-ati putea spune si mie v-as fi recunoscatoare,eu la ea m-am gandit sa apelez pt flori.[/quote
Din cate am citit pe forum, nu este o doamna prea serioasa. Sper sa nu ma insel, dar am citit de cazuri cand nu s-a ocupat de aranjatul salii in ziua respectiva, sau nu a facut tot ce promisese si ce doreau mirii. La altcineva te-ai mai interesat? De ce te-ai hotarat la dna Olga?

adeladana
23.03.2009, 08:08:55
[quote=oana_simona;1627794]Fetelor sa inteleg ca nu ati auzit tocmai de bine de olga,ce anume stiti?Dc mi-ati putea spune si mie v-as fi recunoscatoare,eu la ea m-am gandit sa apelez pt flori.[/quote
Din cate am citit pe forum, nu este o doamna prea serioasa. Sper sa nu ma insel, dar am citit de cazuri cand nu s-a ocupat de aranjatul salii in ziua respectiva, sau nu a facut tot ce promisese si ce doreau mirii. La altcineva te-ai mai interesat? De ce te-ai hotarat la dna Olga?

salut....
eu am lucrat cu narcisa pt restaurant ..si am fost f multumita ....
iar buchetele si lumanarile le am facut la sotii blendea....

am niste prieteni care si au facut cu dna olga ....aranjamentele ....si a aratat f bine....dar pe forum am auzit si lume nemultumita...............

spor la treaba

oana_simona
23.03.2009, 14:11:02

Nu m-am mai interesat la altcineva pt ca nu sunt de acolo.Un prieten de al nostru colaboreaza cu ea,adik de fiecare data cand are nevoie de flori/aranjamente apeleaza la ea si am fost sa discut cu ea si mi s-a parut destul de ok.Am vazut si cam ce a facut si mi-au placut buchetele de mireasa in mod special.Aranjamentele de la mese sunt si in functie de buget,parerea mea.Si am mai avut o inmormantare asta vara,a celui mai de suflet prieten al nostru si a facut o treaba foarte buna.Ne-a facut coroane numai din trandafiri,iar cea de la noi a avut si o cruce de trandafiri rosii printre altii albi,din 91 de flori in total.Si nu ne-a luat multi bani...toata lumea a intrebat unde le-am facut .
Dar va intreb pt ca voi stiti mai multe.Si treaba asta cu seriozitatea chiar m-ar deranja,nu as vrea surprize...poate ca ar trebui totusi sa ma interesez si in alte parti,macar pt comparatie...

oana_simona
23.03.2009, 14:14:21
[quote=Anya00;1629163]

salut....
eu am lucrat cu narcisa pt restaurant ..si am fost f multumita ....
iar buchetele si lumanarile le am facut la sotii blendea....

am niste prieteni care si au facut cu dna olga ....aranjamentele ....si a aratat f bine....dar pe forum am auzit si lume nemultumita...............

spor la treaba

Mersi mult adela pt raspuns.Ma gandeam ca ar fi bune si niste poze de la fetele care au avut deja evenimentul,sau poate aveti de la altii...

Anya00
23.03.2009, 16:46:28
Fetele, s-a pomenit pe aici de Madalin, de Iulian....care se ocupa de aranjamente. Voi stiti ceva de ei, sau pe cineva care a colaborat cu ei? Eventual niste poze, sau nr de tel....

stefaniap
23.03.2009, 17:56:32
buna fetelor,sunt si eu o miresica de octombrie.eu sunt mai norocoasa ca voi,vad ca sunteti in criza,unele,mie mi-a fost recomandata o agentie de organizat evenimente din gorj si sapt asta in weekend ajung sa ma intalnesc cu ei sa planificam tot cu ei ca sa nu mai fim nevoiti sa umblam noi ca nu ne prea permite timpul..sper sa pot sa va aduc detalii sapt care vine.domnisoara cu care am vb a zis ca se pot ocupa de tot de la invitatii pana artificiile de pe tort si jocul de artificii.va pup si ma bucur ca am cu cine sa ma sfatuiesc pana la ziua cea mare
cel mai super e ca au rochii de inchiriat,apropo voi de unde v-ati luat rochita?

Anya00
25.03.2009, 09:54:52
Stefania, sa ne dai si noua de veste dupa ce vb cu ei. Sa ne mai spui una-alta:) Eu nu mi-am luat inca rochita de mireasa. Nici nu am inceput cautarile:)

Anya00
25.03.2009, 11:56:50
Mai sunt miresici care mai cunosc pe cineva care se ocupa cu aranjamente, in afara de doamnele mentionate pe aici? Am auzit de Iulian, Madalin......nu stiti nimic de ei?

nemrac_ailime
26.03.2009, 20:33:36
[]
Acesta e site ul lui Iulian(gasesti detalii contact si poze)
Mi l-a recomandat un fotograf cand am vb cu el despre nunta.
Dar cred ca noi vorbim cu Vera.
De Olga si eu am auzit ca nu e tot timpul serioasa.

adeladana
27.03.2009, 09:02:42
[quote=adeladana;1629522]

Mersi mult adela pt raspuns.Ma gandeam ca ar fi bune si niste poze de la fetele care au avut deja evenimentul,sau poate aveti de la altii...

cateva poze cu sala mea.....
spor la pregatiri

Anya00
27.03.2009, 22:48:06
Fetele, am aflat ceva despre acel Madalin. Unei prietene de-ale mele aproape ca i-a stricat nunta(nu la propriu, bineinteles....dar orice neplacere in ziua aia ni se pare o tragedie) in sensul ca nu i-a facut mai nimic din ce stabilise cu el, iar ce i-a facut, i-a facut in bataie de joc si in nici un caz nu merita banii pe care i-a luat....si care n-au fost tocmai putini.

oana_simona
28.03.2009, 10:31:51
[quote=oana_simona;1632010]

spor la pregatiri

Adela super ti-a iesit sala,chiar imi place...si imi place ca au fost si lumanari in suportul de flori.Mai am o intrebare,ati tinut aprinse tot timpul lumanarile de la mese?Mersi mult >:D<

amatt
28.03.2009, 18:02:12

depinde eu am vazut aranjamente facute de ea superok mi au placut mult si stiu ca e cam scumpa

amatt
28.03.2009, 18:13:36
Fetele, am aflat ceva despre acel Madalin. Unei prietene de-ale mele aproape ca i-a stricat nunta(nu la propriu, bineinteles....dar orice neplacere in ziua aia ni se pare o tragedie) in sensul ca nu i-a facut mai nimic din ce stabilise cu el, iar ce i-a facut, i-a facut in bataie de joc si in nici un caz nu merita banii pe care i-a luat....si care n-au fost tocmai putini.
multumim ca ne ai spus:-w

Anya00
28.03.2009, 18:33:20
multumim ca ne ai spus:-w
Pt putin...pt asta suntem aici, sa ne ajutam una pe alta:*
Tu cand ai nunta?

adeladana
30.03.2009, 11:21:11
[quote=adeladana;1655505]

Adela super ti-a iesit sala,chiar imi place...si imi place ca au fost si lumanari in suportul de flori.Mai am o intrebare,ati tinut aprinse tot timpul lumanarile de la mese?Mersi mult >:D<

multumesc...:P...si eu am fost multumita....

da....chelneritele au aprins lumanarile cand am venit noi pe la 17.30 ...si au tinut pana dimineata ....pe la 4 inca mai ardeau ...am vazut ...dupa aia s-a cam rupt firul :P........

PS ...suporturi la fel ca astea(din fier forjat si cu aranjamente florale) dar mult mai mari ...au fost la intrare ....in loc de clasicii stalpisori ...din tul .....avea 2 la mine la nunta....dar trebuia sa mai faca inca vreo 6 ...ca sa poata face un fel de alee la intrare ...ar veni tare frumos....

spor la pregatiri

piticotmic
14.05.2009, 12:51:06
Buna! Eu sunt Alina, sunt din Bucuresti si vreau sa fac nunta la Baia de Fier pt ca imi place f mult zona.Sunt in cautare de dj,fotograf,cameraman si decorator.Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu sugestii,nr de telefon,nume, preturi.
Va multumesc!

irina231
18.05.2009, 16:42:57
Buna! Eu sunt Alina, sunt din Bucuresti si vreau sa fac nunta la Baia de Fier pt ca imi place f mult zona.Sunt in cautare de dj,fotograf,cameraman si decorator.Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu sugestii,nr de telefon,nume, preturi.
Va multumesc!

cu ei si-a facut nunta verisoara mea acum 2 sapt si a iesit super.am inteles ca se deplaseaza pe toata raza jud gorj,chiar si in jud vecine.chestia faina e ca se ocupa de absolut tot,sunt agentie si nu trebuie decat sa te intalnesti cu ei si sa stabilesti detaliile.si fac niste aranjamente...iar lumanarile au fost super...buchetul de mireasa...au adus si porumbei albi,toti invitatii au ramas muti.a fost cadoul meu pt ei :).au imaginatie nu gluma.am fost cu verisoara mea pe la cei consacrati,sa le zic asa din tg-jiu,dar...parerea mea ca s-au plafonat in anumite modele si alea ti le pun in fata.in fine eu sper sa te pot ajuta.e alegerea ta ce vei face.pupici

mazicata
07.08.2009, 14:33:10
[quote=oana_simona;1632010]

spor la pregatiri

Felicitari...
O sala frumos aranjata si cu mult bun gust...
Unde a avut loc nunta??????

bubilove
07.10.2009, 21:24:16
[quote=adeladana;1655505]

Felicitari...
O sala frumos aranjata si cu mult bun gust...
Unde a avut loc nunta??????
dupa cum vedeti la rubrica asta nu s-a mai scris de pe 7 august.dovada lispsei de subiecti.asa ca e super ideea cu o firma de organizare.eu as face una de la a la z.deocamdata nu ma bag ca nu prea ma pricep.eu am de gand cu mami sa facem o gradinita particulara si/cu after_school.acolo suntem in domeniu.as ca astept sa faceti firma pana la nunta mea(sa ma scap de niste griji) si sa nu uitati sa faceti si copii=))

cristinalp
08.10.2009, 08:00:34
daa...buna asta cu faceti copii....buna ideea si cu gradi particulara..buna rau nu gluma...
problema ca in tg jiu exista o singura agentie full service pentru organizare evenimente si restul sunt persoane cu diverse calificari care in timpul liber presteaza astfel de activitati, iar calitatea materialelor nu este intotdeauna una care sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre, si marea problema -totul se face la negru, deci in cazul in care nu esti multumit trage la raspundere daca ai pe cine- nu tu contract, nu tu factura.

[quote=mazicata;2239312]
dupa cum vedeti la rubrica asta nu s-a mai scris de pe 7 august.dovada lispsei de subiecti.asa ca e super ideea cu o firma de organizare.eu as face una de la a la z.deocamdata nu ma bag ca nu prea ma pricep.eu am de gand cu mami sa facem o gradinita particulara si/cu after_school.acolo suntem in domeniu.as ca astept sa faceti firma pana la nunta mea(sa ma scap de niste griji) si sa nu uitati sa faceti si copii=))

Anya00
08.10.2009, 12:28:42
[quote=cristinalp;2461963]daa...buna asta cu faceti copii....buna ideea si cu gradi particulara..buna rau nu gluma...
problema ca in tg jiu exista o singura agentie full service pentru organizare evenimente si restul sunt persoane cu diverse calificari care in timpul liber presteaza astfel de activitati, iar calitatea materialelor nu este intotdeauna una care sa se ridice la nivelul asteptarilor noastre, si marea problema -totul se face la negru, deci in cazul in care nu esti multumit trage la raspundere daca ai pe cine- nu tu contract, nu tu factura.
Din cate stiu eu, contracte se fac si cu unii dintre cei care se ocupa cu organizari evenimente(insa nu stiu cu care, doar din auzite) nu numai cu agentia. Si la o agentie preturile sunt mult mai mari decat la particulari(care, pe langa asta, se mai ocupa sau nu si cu altceva). Si nici nu cred ca agentia nu poate da gres, sau ca toate materialele si materia prima folosite de ei sunt de cea mai buna calitate.

cristinalp
08.10.2009, 14:46:34
pana la urma cred ca tine de fiecare persoana in parte, cat de mult se implica in creeareaunui aranjament cat mai draguzt si mai bine facut.

[quote=cristinalp;2461963]daa...buna asta cu faceti copii....buna ideea si cu gradi particulara..buna rau nu gluma...
Din cate stiu eu, contracte se fac si cu unii dintre cei care se ocupa cu organizari evenimente(insa nu stiu cu care, doar din auzite) nu numai cu agentia. Si la o agentie preturile sunt mult mai mari decat la particulari(care, pe langa asta, se mai ocupa sau nu si cu altceva). Si nici nu cred ca agentia nu poate da gres, sau ca toate materialele si materia prima folosite de ei sunt de cea mai buna calitate.

bubilove
08.10.2009, 15:26:16
[quote=cristinalp;2464201]pana la urma cred ca tine de fiecare persoana in parte, cat de mult se implica in creeareaunui aranjament cat mai draguzt si mai bine facut.

daaaaa.si o miresica ar fi cea mai potrivita persoana.adica,v-am vazut vorbind de un baiat aici care nu-si prea face treaba ca lumea.pai cam cum sa stie ala >:P cat suflet pune o miresica in fiecare detaliu?
?

cristinalp
23.10.2009, 08:07:00
am inteles ca acel domn are si cele mai mari preturi din tg jiu...
si in plus un barbat nu simte si nu traieste aceleasi sentimente pentru o nunta. exemple ne sunt dragii nostri soti si iubiti, care sincer vorbind nu se prea implica in organizare ca are cine...adica noi

[quote=cristinalp;2464201]pana la urma cred ca tine de fiecare persoana in parte, cat de mult se implica in creeareaunui aranjament cat mai draguzt si mai bine facut.

daaaaa.si o miresica ar fi cea mai potrivita persoana.adica,v-am vazut vorbind de un baiat aici care nu-si prea face treaba ca lumea.pai cam cum sa stie ala >:P cat suflet pune o miresica in fiecare detaliu?
?

bubilove
23.10.2009, 13:09:50
[quote=cristinalp;2526225]am inteles ca acel domn are si cele mai mari preturi din tg jiu...
si in plus un barbat nu simte si nu traieste aceleasi sentimente pentru o nunta. exemple ne sunt dragii nostri soti si iubiti, care sincer vorbind nu se prea implica in organizare ca are cine...adica noi

tell me about it....al meu ma enerveaza deja ,dar inca nu ne-am certat ca inca nici nu am facut mare branza pana acum:-< .

bubilove
23.10.2009, 13:12:02
cat depre tipul ala,ma mir ca mai are clienti la cat e orasul de mic.vorba aia cine face ceva in debarcader,stramba din nas aia din 9mai>:P

cristinalp
23.10.2009, 13:30:16
din cate stiu tiganii il ia ca e scump si astia cumpara orice e scump
asa am auzit ...nu am fost sa vad
si nici nu-l cunosc personal de domnul cu pricina

cat depre tipul ala,ma mir ca mai are clienti la cat e orasul de mic.vorba aia cine face ceva in debarcader,stramba din nas aia din 9mai>:P

bubilove
23.10.2009, 13:33:52
ce scumpa fusasi.dar ai dreptate....

cristinalp
23.10.2009, 13:35:26
:*:*:*
mai scumpica ca tine...neee nu cred

ce scumpa fusasi.dar ai dreptate....

Miozotis
24.11.2009, 10:28:02
Nu a mai postat nimeni nimic pe aici de ceva timp. Fetelor, puteti sa-mi spuneti si mie cam ce preturi au husele acelea pt scaune si pt mese ? Ca nu am nici cea mai mica idee.

cristinalp
24.11.2009, 14:38:31
preturilepentru huse de scaune pleaca de la 2.5 lei...la huse de mese nu prea stiu...
aranjamente florale de la 15 lei
cam asa am gasit eu la dna care imi aranj mie sala

Nu a mai postat nimeni nimic pe aici de ceva timp. Fetelor, puteti sa-mi spuneti si mie cam ce preturi au husele acelea pt scaune si pt mese ? Ca nu am nici cea mai mica idee.

bubilove
24.11.2009, 17:04:13
preturilepentru huse de scaune pleaca de la 2.5 lei...la huse de mese nu prea stiu...
aranjamente florale de la 15 lei
cam asa am gasit eu la dna care imi aranj mie sala
eu auzisem ceva de 5 lei husa pt scaun$-) si asta pt o noapte...uffff
la 500 de pers vin 25 de mil???????????????????????????????

cristinalp
24.11.2009, 19:26:06
la naiba 5 lei...la atatea huse trebuie sa mai lase si la pret...cine nu lasa nu e profesionist si nu isi respecta clientul....
eu sper sa obtin ceva reducere...

eu auzisem ceva de 5 lei husa pt scaun$-) si asta pt o noapte...uffff
la 500 de pers vin 25 de mil???????????????????????????????

bubilove
24.11.2009, 23:19:26
la naiba 5 lei...la atatea huse trebuie sa mai lase si la pret...cine nu lasa nu e profesionist si nu isi respecta clientul....
aha:)>- buna ideea cu targuitul.chiar nu ma gandisem.abia astept sa vii cu detalii dupa nunta ta

cristinalp
25.11.2009, 07:32:38
o sa va dau multe detalii si pe 26, inainte de intalnirea cu voi ma intalnesc cu lore de la aranjamente

aha:)>- buna ideea cu targuitul.chiar nu ma gandisem.abia astept sa vii cu detalii dupa nunta ta

bubilove
25.11.2009, 17:49:16
o sa va dau multe detalii si pe 26, inainte de intalnirea cu voi ma intalnesc cu lore de la aranjamente
pari f incantata de tipa asta ,lore.are si flori ,si huse ,si tot?ea o sa se ocupe de tot?

cristinalp
25.11.2009, 18:28:45
are de toate, chiar inchiriaza si rochii de mireasa....si fff important are depozit de flori si automat preturile la aranjamente sunt mai mici

pari f incantata de tipa asta ,lore.are si flori ,si huse ,si tot?ea o sa se ocupe de tot?

symonyca
26.11.2009, 15:38:28

mie mi-a zis patronul restaurantului de cineva care inchiriaza cu 2 ron fata de scaun... acum nu stiu cine e doamna sau firma...ca inca nu m-am interesat..

cristinalp
26.11.2009, 15:39:47
sunt curioasa de cum arata husa respectiva si mai ales daca are sin funda in pret...poate aflii cine este si ne spui si noua

mie mi-a zis patronul restaurantului de cineva care inchiriaza cu 2 ron fata de scaun... acum nu stiu cine e doamna sau firma...ca inca nu m-am interesat..

symonyca
26.11.2009, 15:57:43
sunt curioasa de cum arata husa respectiva si mai ales daca are sin funda in pret...poate aflii cine este si ne spui si noua

ahhhh...pai sper si eu sa aiba si funda....ca daca nu chiar ma enervez si dau cu ei de pereti...

cristinalp
26.11.2009, 17:37:22
au si funde cu siguranta, dar poate la pret separat.....
oricum ai timp din belsug pana in septembrie....
pana acum 3 miresici de septembrie

ahhhh...pai sper si eu sa aiba si funda....ca daca nu chiar ma enervez si dau cu ei de pereti...

Anya00
26.11.2009, 22:09:20
Din cate am vazut pe la astia care se ocupa de decoratiuni, pretul huselor include si fundita de rigoare...in nuanta aleasa de tine. Acuma, la astia, fiind asa mic pretul husei....e posibil sa aiba fundele la pret separat, asta numai pt a lua ochii clientilor cu pretul mic al huselor....ma gandesc. Dar e la fel de posibil ca pretul sa includa husa+fundita. Pana nu vb cu ei, noi putem sa ne dam cu parerea pe-aci, dar cel mai bine e sa te interesezi exact ce si cum.
Bubi, tu unde ai auzit de huse cu 5 lei? Ca mi se pare enorm de mult....in conditiile in care toti cer cam 2,5-3 lei pe husa...cu tot cu fundita....chiar si agentiile.

bubilove
26.11.2009, 22:17:05
Din cate am vazut pe la astia care se ocupa de decoratiuni, pretul huselor include si fundita de rigoare...in nuanta aleasa de tine. Acuma, la astia, fiind asa mic pretul husei....e posibil sa aiba fundele la pret separat, asta numai pt a lua ochii clientilor cu pretul mic al huselor....ma gandesc. Dar e la fel de posibil ca pretul sa includa husa+fundita. Pana nu vb cu ei, noi putem sa ne dam cu parerea pe-aci, dar cel mai bine e sa te interesezi exact ce si cum.
Bubi, tu unde ai auzit de huse cu 5 lei? Ca mi se pare enorm de mult....in conditiile in care toti cer cam 2,5-3 lei pe husa...cu tot cu fundita....chiar si agentiile.
de la un dobitoc am auzit.si cum habar nu aveam,l-am si crezut.:-s mai pune-ne si noua poze cu ine ca ai lipsit mult si mi dor de tine

cristinalp
27.11.2009, 08:04:19
5 lei sunt husele din brocat si cu funde din broderie......

de la un dobitoc am auzit.si cum habar nu aveam,l-am si crezut.:-s mai pune-ne si noua poze cu ine ca ai lipsit mult si mi dor de tine

Anya00
27.11.2009, 09:44:58
5 lei sunt husele din brocat si cu funde din broderie......
Uite ca la astea nu m-am gandit, intr-adevar stiu ca sunt mai scumpe. Dar au astia la noi, in Tg-jiu? Ca mie nu mi-a spus nimeni ca ar avea si huse din brocart....

cristinalp
27.11.2009, 10:07:31
mi au si brocat...sunt vreo 2 agentii care mi-au propus mie brocat, dar la noi.....la invitatii nostrii care nu prea admira sau sa tina seama de aranjamente nu prea merge

Uite ca la astea nu m-am gandit, intr-adevar stiu ca sunt mai scumpe. Dar au astia la noi, in Tg-jiu? Ca mie nu mi-a spus nimeni ca ar avea si huse din brocart....

cristinalp
27.11.2009, 10:12:00
pana la urma cat ti-a luat tipa de la aranjamente pe decorare...cu huse, flori....cat a fost totalul

Anya00
27.11.2009, 10:22:07
pana la urma cat ti-a luat tipa de la aranjamente pe decorare...cu huse, flori....cat a fost totalul
1200 de lei.....sala aranjata pt 170-180 de persoane, nu mai tin minte exact.

cristinalp
27.11.2009, 10:29:54
sincer....cmam scump......
la cumnata-mea a luat parca 1200 lei pentru 230-250 de pers

1200 de lei.....sala aranjata pt 170-180 de persoane, nu mai tin minte exact.

Anya00
27.11.2009, 10:37:06
Nici nu ma mai intereseaza acum, ma oftic un pic dar asta e. Initial nu mi se paruse mult, si nu mi s-ar fi parut mult nici acum daca facea ce stabilisem cu ea. Mi-a mai luat si florile de la cununie ca a zis ca le foloseste....si de alea chiar imi pare rau ca erau frumoase si erau ale mele, primite cu drag si din drag....dar nah.

Miozotis
27.11.2009, 10:41:57
Mie mi s-a parut destul de ieftin, chiar vorbeam cu mama acum ca noi ne asteptam la mult mai mult. Probabil depinde mult si de preturile la flori.

Anya00
27.11.2009, 10:55:44
Mie mi s-a parut destul de ieftin, chiar vorbeam cu mama acum ca noi ne asteptam la mult mai mult. Probabil depinde mult si de preturile la flori.
Depinde f mult de cat baga ei in pret. Ca florile oricum toti le iau de la depozite.....unde au cam aceleasi preturi. Ca sa-ti dau un ex clar.....alta tipa cu care vorbisem inainte (Narcisa....Cristina stie de ea), avea aranjamentele din crizanteme pe la 16-18 lei.....la florariile din centru erau 35 de lei.....tot crizanteme. Deci....

cristinalp
27.11.2009, 11:19:16
sincer astept sa fiu tratata macar cu respect si prin respect inteleg respectarea doleantelor mele.....

Depinde f mult de cat baga ei in pret. Ca florile oricum toti le iau de la depozite.....unde au cam aceleasi preturi. Ca sa-ti dau un ex clar.....alta tipa cu care vorbisem inainte (Narcisa....Cristina stie de ea), avea aranjamentele din crizanteme pe la 16-18 lei.....la florariile din centru erau 35 de lei.....tot crizanteme. Deci....

Anya00
27.11.2009, 11:55:19
sincer astept sa fiu tratata macar cu respect si prin respect inteleg respectarea doleantelor mele.....
Toate vrem asta.....dar nu poti vedea decat in ziua aia cum ai fost tratata, si din pacate e prea tarziu si nu mai ai ce face.....

cristinalp
27.11.2009, 12:22:25
de aceea suntem aici si ne sfatuim sa numai trecem prin momente neplacute

Toate vrem asta.....dar nu poti vedea decat in ziua aia cum ai fost tratata, si din pacate e prea tarziu si nu mai ai ce face.....

bubilove
27.11.2009, 20:44:50
daca dau de vreo "dorina" din asta io ma transform in martian karatist>-) >:)

cristinalp
27.11.2009, 20:46:35
ce tare esti nebuno=D>=D>=D>...cred ca toate ne transformam....

daca dau de vreo "dorina" din asta io ma transform in martian karatist>-) >:)

anealy
29.11.2009, 20:53:01
ce tare esti nebuno=D>=D>=D>...cred ca toate ne transformam....
cand te trezesti ca nu fac ce ai vb cu ei sa faca e cam prea tarziu...nu prea iti mai ramane decat eventual sa nu le dai banii pe care te-ai inteles cu ei...eu asa am patit si numai eu stiu prin ce am trecut cand mi-am vazut sala cum arata...banii nu i-a mai vazut si cred ca daca ma intalneam eu cu fata care s-a ocupat de sala ma si infigeam in parul ei...dar nu a vrut catalin al meu sa ma ia cu el cand a platit-o ca stia cum fac cand sunt calcata pe coada:gen_07:

cristinalp
30.11.2009, 07:59:02
a iesit bine pana la urma ...oricum ai fost o mireasa ff frumoasa
pacat ca ai fost nemultumita....dar asta e acum...e ca o roata ruseasca alegerea asta.........

cand te trezesti ca nu fac ce ai vb cu ei sa faca e cam prea tarziu...nu prea iti mai ramane decat eventual sa nu le dai banii pe care te-ai inteles cu ei...eu asa am patit si numai eu stiu prin ce am trecut cand mi-am vazut sala cum arata...banii nu i-a mai vazut si cred ca daca ma intalneam eu cu fata care s-a ocupat de sala ma si infigeam in parul ei...dar nu a vrut catalin al meu sa ma ia cu el cand a platit-o ca stia cum fac cand sunt calcata pe coada:gen_07:

Anya00
30.11.2009, 14:31:05
Tu cu cine ai aranjat sala? Ce nu a respectat din ce ati vb? Nu stiu daca ai povestit si nu am fost eu atenta....

cristinalp
30.11.2009, 15:54:04
sunt curioasa sa vad daca a fost aceeasi persoana.....pt ca amandoua nu ati fost multumite....

Tu cu cine ai aranjat sala? Ce nu a respectat din ce ati vb? Nu stiu daca ai povestit si nu am fost eu atenta....

bubilove
01.12.2009, 12:53:56
sunt curioasa sa vad daca a fost aceeasi persoana.....pt ca amandoua nu ati fost multumite....
deci pe a ta ana la urma cum o cheama criss,ca mi-ai trimis mai demult un pm cu mai multe nume

cristinalp
01.12.2009, 13:00:24
loredana si nu era trecuta in nr acelea
mi-a fost recomandata de crina

deci pe a ta ana la urma cum o cheama criss,ca mi-ai trimis mai demult un pm cu mai multe nume

bubilove
01.12.2009, 13:04:49
loredana si nu era trecuta in nr acelea
mi-a fost recomandata de crina
mai mafiotilor.>-) lasa ca mi-o recomanzi dupa nunta ta:)>-

cristinalp
01.12.2009, 13:41:50
daaa...sa vedem ce fel de impresie ne lasa...momentan totul e bine....adica impresia lasata e buna

mai mafiotilor.>-) lasa ca mi-o recomanzi dupa nunta ta:)>-

bubilove
01.12.2009, 15:24:04
daaa...sa vedem ce fel de impresie ne lasa...momentan totul e bine....adica impresia lasata e buna
daaa
iti doresc din inima sa fie totul bine pana la sfarsit...la cat suflet ai pus tu in toata organizarea[-o<

cristinalp
01.12.2009, 17:41:45
mi-am luat multifunctionala...de asta seara ma apuc de listat plicuri,place carduri, carduri de confirmare si toate nebuniile

daaa
iti doresc din inima sa fie totul bine pana la sfarsit...la cat suflet ai pus tu in toata organizarea[-o<

bubilove
01.12.2009, 19:31:11
mi-am luat multifunctionala...de asta seara ma apuc de listat plicuri,place carduri, carduri de confirmare si toate nebuniile
ce e aia multifunctionala?8-} 8-} 8-} 8-}

cristinalp
01.12.2009, 19:37:27
ce e aia multifunctionala?8-} 8-} 8-} 8-}

imprimanta, scanner si copiator...toate intr-un singur aparat

bubilove
01.12.2009, 19:39:32
imprimanta, scanner si copiator...toate intr-un singur aparat
aha,ok.mai invata omul cate ceva nou si cand e batran:-p
sa te apuci,sa-ti iei o grija ....
oricum stai super bine cu pregatirile

anealy
01.12.2009, 20:04:59
violeta...am spus acu ceva vreme ce trebuia sa faca si ce a facut...multe trebuia, mai nimik nu a facut:-SS. e foarte draguta cand vb cu ea, zice ca tine, ba chiar iti mai da si sugestii sau idei si nu face nici ce propune ea dar sa mai faca si ce vrei tu...am aflat ca a mai patit-o cineva cu ea la fel

cristinalp
01.12.2009, 21:24:47
acum printez la plicuri...am listat momentan 255 de plicuri, in 20 de minute de termin de listat

aha,ok.mai invata omul cate ceva nou si cand e batran:-p
sa te apuci,sa-ti iei o grija ....
oricum stai super bine cu pregatirile

cristinalp
29.12.2009, 17:34:43
fetele eu am rezolvat cu firma de decoratiuni, sunt ff multumita de rezultat si de discutii.. o sa revin cu mai multe detalii si exemple dupa nunta.
in mare am mers pe decoratiuni pe grena de la flori pana la huse, florile sunt ff ieftine, am primit si buchetul meu free....
in mare ma costa aranjamentele cu tot cu flori si lumanari si buchetul nasei 1770 lei....pentru 350 de persoane.

crinutza83
04.01.2010, 14:29:02
fetele eu am rezolvat cu firma de decoratiuni, sunt ff multumita de rezultat si de discutii.. o sa revin cu mai multe detalii si exemple dupa nunta.
in mare am mers pe decoratiuni pe grena de la flori pana la huse, florile sunt ff ieftine, am primit si buchetul meu free....
in mare ma costa aranjamentele cu tot cu flori si lumanari si buchetul nasei 1770 lei....pentru 350 de persoane.

foarte bineee ai iesit....cu loredana pana la urma?

cristinalp
04.01.2010, 15:01:24
foarte bineee ai iesit....cu loredana pana la urma?

daaaaa...o recomand cu draga inima, cel putin prima impresie trasnet...iar preturile la flori.......mi-a facut si o oferta mortala de nerezistat....
deci acum ramane sa vedem sala pusa la punct...

crinutza83
04.01.2010, 16:10:07
daaaaa...o recomand cu draga inima, cel putin prima impresie trasnet...iar preturile la flori.......mi-a facut si o oferta mortala de nerezistat....
sa vezi tu ca o sa iasa bine....>:D<

symonyca
04.01.2010, 16:57:58
am gasit la o fata niste idei pentru nunta... http://picasaweb.google.com/andreea.dina/NumereMasa
http://picasaweb.google.com/andreea.dina/NumereMasa#

cristinalp
04.01.2010, 19:34:16
am gasit la o fata niste idei pentru nunta... http://picasaweb.google.com/andreea.dina/NumereMasa
http://picasaweb.google.com/andreea.dina/NumereMasa#

foarte multe sugestii ......eu am ramas la modelul meu....nu vreau sa-l mai schimb...ma gandeam ca pe interior sa trec cate un citat de dragoste...sau sa prind numarul de masa direct in aranjamnetul floral

symonyca
05.01.2010, 08:19:42
foarte multe sugestii ......eu am ramas la modelul meu....nu vreau sa-l mai schimb...ma gandeam ca pe interior sa trec cate un citat de dragoste...sau sa prind numarul de masa direct in aranjamnetul floral
da..ar fi o idee cu numarul mesei undeva la flori..astfel icnat sa fie si usor observabil de catre invitati. eu am fost la nunta nasilor, la bucuresti au facut, si pe masa avea fiecare plicul pt bani..facut frumos si asezat sa nu incurce pe masa si era trecut numele pe ea, astfel incat sa vezi si care i-e locul si tot-odata iti oferea si plicul..

bubilove
05.01.2010, 09:26:04
mi dai si mie pm cu nr ei?[-o<
de un tip iulian ati auzit?

cristinalp
05.01.2010, 10:29:07
mi dai si mie pm cu nr ei?[-o<
de un tip iulian ati auzit?

am trimis pm....de iulian numai de rele am auzit eu ...ca e prea scump si cam fitzos...dar e bine totusi sa faci o intalnire cu el, nu crezi pana nu vezi cu ochii tai

bubilove
05.01.2010, 10:58:12
am trimis pm....de iulian numai de rele am auzit eu ...ca e prea scump si cam fitzos...dar e bine totusi sa faci o intalnire cu el, nu crezi pana nu vezi cu ochii tai
sarumana de pm
si io am auzit ca eunul din cei mai scumpi
fitzele i le scot eu din cap....:-p
dar cica are multe chestii ce nu gasesti la altii...cum ar fi pene

cristinalp
05.01.2010, 11:09:02
sarumana de pm
si io am auzit ca eunul din cei mai scumpi
fitzele i le scot eu din cap....:-p
dar cica are multe chestii ce nu gasesti la altii...cum ar fi pene

pai de asta e si scump, ca se crede buricul pamantului....pene in gorj nu prea se cere nu prea exista restaurante atat de mari si care sa permita penele...cred ca debarcader ar fii unul care permite pt ca e fff inalt si sala e destul de simplutza si poti s-o incarci cu pene...dar pune tu pene la parc unde e albastru ala pe pereti de iti ia privirea....sau la orice alt restaurant normal de gorj...

crinutza83
05.01.2010, 11:55:25
pai de asta e si scump, ca se crede buricul pamantului....pene in gorj nu prea se cere nu prea exista restaurante atat de mari si care sa permita penele...cred ca debarcader ar fii unul care permite pt ca e fff inalt si sala e destul de simplutza si poti s-o incarci cu pene...dar pune tu pene la parc unde e albastru ala pe pereti de iti ia privirea....sau la orice alt restaurant normal de gorj...

am vazut aranjamente dragutze facute de iulian, are si fantani de cioco...dar le inchiriaza ff scump.

cristinalp
05.01.2010, 12:16:49
am vazut aranjamente dragutze facute de iulian, are si fantani de cioco...dar le inchiriaza ff scump.

e mai ieftin sa cumperi decat sa inchiriezi de la el.....
si eu am vrut fanata de cioco, am fost la cateva nunti care aveau fantani, si dupa nunta am vb cu mirii si toti imi ziceau ca e o cheltuiala in van....ca nimeni nu a apreciat si nu s-a atins de ea

oana31
18.01.2010, 16:44:36

- 6 buc stalpisori
- 5 m covor rosu
- 20 baloane cu heliu

bun asi eu caut pe cineva pt decoratiuni...etc imi poti da detalii cu cine colaborezi pt asta?

oana31
19.01.2010, 08:44:18
Buna , Cristinalp te rog imi poti da si mie datele de contact a doamnei Narcisa Calugaru.....sunt in cautarea de persoane pt aranjamente la preturi rezonabile...

cristinalp
19.01.2010, 18:27:46
Buna , Cristinalp te rog imi poti da si mie datele de contact a doamnei Narcisa Calugaru.....sunt in cautarea de persoane pt aranjamente la preturi rezonabile...

ti-am trimis pm
sper sa-ti fie de ajutor

nanacu
10.02.2010, 13:40:22
buna,

stie cineva de unde se inchiriaza fantani de cioco la preturi rezonabile? Si de unde as putea inchiria suportul din fier forjat pt florile de pe mese sau vaze mai inalte si deosebite?

Multu':)

cristinalp
14.02.2010, 15:17:53
fetele pe mine m-au costat aranjamentele si florile 1750 lei
In acesti bani am avut inclus:
lumanarile-cate 9 trandafiri fiecare
buchet nasa 5 trandafiri
buchet mireasa 7 trandafiri- oferit gratis din partea agentiei
aranjamente florele - 3 gerbera, gypsofila si verdeata
aranjament prezidiu- trandafiri si gerbera, gypsofila si verdeata
huse de scaune cu funde 2.5 lei/buc
fete de masa si naproane- 200 lei (aici mi-a facut un calcul aproximativ, pentru ca am avut mese de 8,12 si 20 de persoane)
aranjare masa prezidiu
corsaje pt domnisoarele de onoare- trandafiri cu tull 7 lei buc
mi-a mai adus flori separat pentru ornare galeata apa
plus transport
Mi-a mai imbracat stalpii in tull, pe care eu il aveam, ea aducand funde si alte nebunii....

A fost o colaborare plina de peripetii.. rezultatul fiind unul bun.
Eu am fost multumita si m-am inteles super cu loredana.

crinutza83
15.02.2010, 17:07:57
fetele pe mine m-au costat aranjamentele si florile 1750 lei
In acesti bani am avut inclus:
lumanarile-cate 9 trandafiri fiecare
buchet nasa 5 trandafiri
buchet mireasa 7 trandafiri- oferit gratis din partea agentiei
aranjamente florele - 3 gerbera, gypsofila si verdeata
aranjament prezidiu- trandafiri si gerbera, gypsofila si verdeata
huse de scaune cu funde 2.5 lei/buc
fete de masa si naproane- 200 lei (aici mi-a facut un calcul aproximativ, pentru ca am avut mese de 8,12 si 20 de persoane)
aranjare masa prezidiu
corsaje pt domnisoarele de onoare- trandafiri cu tull 7 lei buc
mi-a mai adus flori separat pentru ornare galeata apa
plus transport
Mi-a mai imbracat stalpii in tull, pe care eu il aveam, ea aducand funde si alte nebunii....

A fost o colaborare plina de peripetii.. rezultatul fiind unul bun.
Eu am fost multumita si m-am inteles super cu loredana.

scumpa, lumanarile le-ai platit tot u? mi se pare un pret super ok avand in vedere ca ati avut o nunta destul de mare. apropo, cate pers ati avut?

cristinalp
15.02.2010, 17:56:32
scumpa, lumanarile le-ai platit tot u? mi se pare un pret super ok avand in vedere ca ati avut o nunta destul de mare. apropo, cate pers ati avut?

lumanarile le-au platit nasii, dar le-am luat de la loredana sa nu ne mai incurcam cu 10000 de intermediari...aproape 300 de persoane s-au strans

atheaa_me
11.03.2010, 10:38:13
buna,

stie cineva de unde se inchiriaza fantani de cioco la preturi rezonabile? Si de unde as putea inchiria suportul din fier forjat pt florile de pe mese sau vaze mai inalte si deosebite?

Multu':)

da sunt 2 rest in tg jiu asa stiu eu. ori la simone, ori la parc. cauta pe net nr de contact si vb acolo preturi si conditii! iar pt suportul de flori, intreaba la cei care iti asigura aranjamentul, ca ei ar trebui sa aibe!

lorena03
28.07.2010, 09:07:38
fetelor eiu sant mai noua pe acest forum,daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi.in tg jiu chiar nu avem o agentie de nunti full-service,serioasa ,care sa lucreze cu contract,si sa-ti garanteze 100/100 ca totul va arata asa cum vrem noi?
mi se pare ireal.intradevar am tot auzit de persoane care se ocupa in timpul liber de decoratiuni,dar la sfarsit de multe ori surprizele neplacute se tin lant...deci?
:-\#:-S

lorena03
10.08.2010, 16:58:34
fetelor chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat ptr firme full-service de nunta !am auzit de o agentie super pe undeva prin 8 mai,dar din pacate nu am nr lor.cica ar avea lucruri deosebite si cele mai mici preturi din oras.stiu doar ca pe tipa care o administreaza o cheama flory si e super de treaba.daca are cineva nr ei.....please!!!aveti mila de o biata miresica in devenire care vrea sa mearga la sigur si careia nu-i plac surprizele....neplacute.
#:-S:*:*:*:*

atheaa_me
10.08.2010, 17:14:43
fetelor chiar nu ma poate ajuta nimeni cu un sfat ptr firme full-service de nunta !am auzit de o agentie super pe undeva prin 8 mai,dar din pacate nu am nr lor.cica ar avea lucruri deosebite si cele mai mici preturi din oras.stiu doar ca pe tipa care o administreaza o cheama flory si e super de treaba.daca are cineva nr ei.....please!!!aveti mila de o biata miresica in devenire care vrea sa mearga la sigur si careia nu-i plac surprizele....neplacute.
#:-S:*:*:*:*

eu stiu mai multe cauta pe net pe google agentii in tg jiu sigur vei gasi..aici nu putem scrie ca se considera publicitate

lorena03
11.08.2010, 07:26:22
fetelor sant asa de fericita ,am gasit in sfarsit ceea ce cautam,agentia acea din i.l caragiale .doamne si ce lucruri frumoase au acolo ,nici nu cred ca puteam gasi in tot orasul ce au ei acolo,poate doar in bucuresti.am si vorbit cu tipa care se ocupa de tot o cheama flori si e atit de cumsecade .,si mai ales foarte receptiva.mi-a placut faptul ca nu a incercat sa-mi impuna nimik,m-a lasat pe mine sa hotarasc totul,ea doar i-mi dadea mici detali ,sucesti fara sa incerce sa-mi influenteze hotaririle deja luate cum faceau ceilalti cu care am mai discutat inainte.culmea am facut contract ptr toate si credeti-ma fetelor cu un contract detaliat stau mult mai linistita.stiu ca lucrurule sant puse negru pe alb si trbuie respectate .eu mi-am ales tema de nunta verde cu note de padure ,=D>un pic de auriu prin accesorii,voi ce parere aveti ?am auzit ca anul asta se poarta lila,dar nu-mi plac lucrurile care....se poarta,mai degraba cele deosebite,si elegante.fetelor va pupik dulce sint ultrafericita mai ales ca am scapat si foarte ieftin,si la cat mi-au cerut cailalti.....ma ingropam de tot>:Ppupici la toata lumea<:-P;;);;)

atheaa_me
11.08.2010, 14:59:50
fetelor sant asa de fericita ,am gasit in sfarsit ceea ce cautam,agentia acea din i.l caragiale .doamne si ce lucruri frumoase au acolo ,nici nu cred ca puteam gasi in tot orasul ce au ei acolo,poate doar in bucuresti.am si vorbit cu tipa care se ocupa de tot o cheama flori si e atit de cumsecade .,si mai ales foarte receptiva.mi-a placut faptul ca nu a incercat sa-mi impuna nimik,m-a lasat pe mine sa hotarasc totul,ea doar i-mi dadea mici detali ,sucesti fara sa incerce sa-mi influenteze hotaririle deja luate cum faceau ceilalti cu care am mai discutat inainte.culmea am facut contract ptr toate si credeti-ma fetelor cu un contract detaliat stau mult mai linistita.stiu ca lucrurule sant puse negru pe alb si trbuie respectate .eu mi-am ales tema de nunta verde cu note de padure ,=D>un pic de auriu prin accesorii,voi ce parere aveti ?am auzit ca anul asta se poarta lila,dar nu-mi plac lucrurile care....se poarta,mai degraba cele deosebite,si elegante.fetelor va pupik dulce sint ultrafericita mai ales ca am scapat si foarte ieftin,si la cat mi-au cerut cailalti.....ma ingropam de tot>:Ppupici la toata lumea<:-P;;);;)

ce agentie este aceea? ca nu o stiu

alinadeco
12.08.2010, 12:01:03
Buna fetelor,
Am citit discutiile voastre despre organizarea nuntilor. Vreau sa va spun ca eu am o firma de organizari evenimente care se ocupa de tot, de la fete de scaune si de mese la flori si lumanari. Am infiintat aceasta firma in Bucuresti, deoarece stau aici de 3 ani, desi vin la Tg Jiu la 2 saptamani sau de cate ori e nevoie. (parintii mei, rudele, prietenii... toti sunt din Tg Jiu). Organizam evenimente si in Tg Jiu, in functie de preferintele clientului. Daca sunteti interesate pot sa va dau mai multe detalii.(preturile difera in functie de ce vrea fiecare)

lorena03
18.08.2010, 06:31:54
draga ate,firma este vis-a vis de fosta stomatologie,in bl3,sc1,ap3.pe tipa care este administrator o cheama flory.au inclusiv un mic show-room,in care i-ti arata expuse husele,accesoriile si tot restul.eu am vorbit cu ei si ptr formatia de muzica ptr ca mi-l doream ptr programul de muzica populara pe emil badea si agentia lor colaboreaza cu el.ce pot sa-ti spun este ca am primit gratis perdelele de lumini,suporturile ptr flori,covorul rosu,si cocardele.spune si tu cum sa nu fiu multumita?=P~L-)si apoi sant foarte talentati in decoratiuni,am certitudinea ca voi avea o masa de prezidiu de vis,doar vazind cateva decoratiuni in firma facute de ei.dar stii ceva ?vezi ca uneori au spot publicitar pe acces tv.:)>-oricum mai bine de atit nu puteam alege,mai ales ca mi-am adus aminte ca am fost acum un an la o nunta in craiova organizata de ei.fato nu am vazut in viata mea ceva mai frumos in conditiile in care priatena mea din craiova avea ptr nunta un buget destul de limitat,abia mai tirziu am aflat ca vorbise si ea tot cu firma asta.

lorena03
04.09.2010, 06:50:38
Buna fetelor, la anu am si eu nunta, am vorbit la local, parintii stiu, rudele apropiate si prietenii stiu si ei, cemai e sigur... Ce rugaminte am si eu la voi??? Pai sa ma ajutati cu ceva numere de telefon, daca se poate:) Astept mesaje private sau la adresa de e-mail marilena_prica @ yahoo . com
Va multumesc frumos!
adevarat ai grait:x

atheaa_me
04.09.2010, 08:49:44
Buna fetelor, la anu am si eu nunta, am vorbit la local, parintii stiu, rudele apropiate si prietenii stiu si ei, cemai e sigur... Ce rugaminte am si eu la voi??? Pai sa ma ajutati cu ceva numere de telefon, daca se poate:) Astept mesaje private sau la adresa de e-mail marilena_prica @ yahoo . com
Va multumesc frumos!
tu nu o aveai anul acesta planificata initial pe 4 sept, sau confund?

nr de tel de la cine?

atheaa_me
07.09.2010, 15:24:48
Da si nu... ne-am dorit la un moment dat, dar ne-am razgandit ca nu prea aveam bani, asa ca a ramas pentru la anu. De data asta se face sigur... Am vorbit la local pentru 3 septembrie, dar e posibil sa schimbam pt ultima sau penultima sambata din august din mai multe motive, sper doar sa fie de acord cei de la local.
Cei de la local nu au propriile huse de scaune si asi avea nevoie de cineva de unde sa le inchiriez, de cineva care sa-mi faca aranjamentul mesei mirilor, buchete,lumanari... si chiar numarul unui fotograf.
La Biserica din centru de langa prefectura, a facut cineva nunta recent, sunt curioasa cum este... si cam cat este taxa. Cam acestea sunt intrebarile mele, pe moment:) Multumesc frumos!
la mine cu aranjamentele mi le asigura cei de la restaurant:) dar mai cunosc pe cineva care imi face lumanarile si care ofera toata gama de servicii pe care o vrei tu:) eventual sa imi dai id-ul sa iti dau un nr ceva, pt ca aici nu pot publica, deoarece se considera reclama:)

symonyca
10.09.2010, 15:01:14
eu am colaborat cu o doamna pe nume Marcela. au fost super aranjamentele, flori mai ieftine si dragut aranjate. daca te intereseaza detalii da-mi PM. va atasez o poza cu mine miresica..:)

Va multumesc frumos!

marrya31
11.09.2010, 13:48:16
Buna! Foarte frumoasa ai fost miresica, Simona:) asi vrea sa vad si cateva poze cu aranjamentele, daca se poate. Atheea mi-am lasat adresa de e-mail e aceeasi si pt id... il mai las odata oricum:) marilena_prica

nanacu
16.09.2010, 11:09:56
Buna ziua, viitoare miresici:)

Eu am scapat de agitatia nuntii :)..a fost pe 12 iunie si acum deja sunt doamna...in urma nuntii mele mi-a vnt ideea sa deschid o firma de aranjament floral pentru cele mai importante evenimente din viata unei femei (nunta, botez etc)....daca va pot ajuta ma gasiti pe [email protected]

Spor la pregatiri!:)

gesica
20.02.2012, 17:28:59
buna, eu o sa am pe 1 septembrie 2012 nunta, petrecerea se va tine la cort, dar imi doresc sa amenajez cortul ca o sala de restaurant, nu stiu pe nimeni care se ocupa de aranjarea salii (Noi ne-am mutat de foarte mult timp din Gorj si stam in Mangalia), daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi!!! :)

m_klaudya
20.02.2012, 19:14:57
buna, eu o sa am pe 1 septembrie 2012 nunta, petrecerea se va tine la cort, dar imi doresc sa amenajez cortul ca o sala de restaurant, nu stiu pe nimeni care se ocupa de aranjarea salii (Noi ne-am mutat de foarte mult timp din Gorj si stam in Mangalia), daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi!!! :)

poti cauta pe facebook floraria la storia (care sunt super ok), iulian fest (comentariile nu sunt prea dragute la adresa lor) sau floraria vera...am nr lor de tel, daca te intereseaza.. te pup!

onutzatesea
20.02.2012, 19:37:45
poti cauta pe facebook floraria la storia (care sunt super ok), iulian fest (comentariile nu sunt prea dragute la adresa lor) sau floraria vera...am nr lor de tel, daca te intereseaza.. te pup!
eu am facut cu la storia si a fost totul super, pe facebook gasesti multe poze poti sa ii trimiti mesaj daca ai intrebari, o sa-ti raspunda...ea face doar aranjamente florale(buchete, lumanari, etc.) eu husele le-am luat de la altcineva...pe tipa o cheama andreia durica si este foarte draguta...poti sa te uiti la poze iti pun un link cu altceva daca te pot ajuta
https://picasaweb.google.com/102610183678805273854/NuntaNoastra1Oct2011

gesica
26.02.2012, 10:11:23
Multumesc mult pentru recomandari, stiti ceva de Narcisa Calugaru cum lucreaza? Daca sunt ok aranjamentele ei? si cam cum sunt preturile la ea?

gesica
26.02.2012, 10:18:25
eu am facut cu la storia si a fost totul super, pe facebook gasesti multe poze poti sa ii trimiti mesaj daca ai intrebari, o sa-ti raspunda...ea face doar aranjamente florale(buchete, lumanari, etc.) eu husele le-am luat de la altcineva...pe tipa o cheama andreia durica si este foarte draguta...poti sa te uiti la poze iti pun un link cu altceva daca te pot ajuta
https://picasaweb.google.com/102610183678805273854/NuntaNoastra1Oct2011

e superba rochia, si coafura ta. Unde ti-ai facut-o si cu cat timp inainte ti-ai facut programarea? Machiajul ti l-ai facut in acelas loc?
Pt mn o sa fie un cosmar ca toate pregatirile se fac prin telefon si internet.

m_klaudya
26.02.2012, 18:45:29

am gasit pe facebook si agentia casa-popescu...nu am auzit inca prea multe comentarii despre ei, dar le poti cere si lor cateva oferte..au si site :)

gesica
05.03.2012, 15:10:52
Multumesc, mult de ajutor, ai fost colega de liceu cumva cu Iza si Alin???

onutzatesea
05.03.2012, 20:45:12
e superba rochia, si coafura ta. Unde ti-ai facut-o si cu cat timp inainte ti-ai facut programarea? Machiajul ti l-ai facut in acelas loc?
Pt mn o sa fie un cosmar ca toate pregatirile se fac prin telefon si internet.
coafura am facut-o la janin iar machiajul la jamilla make up o gasesti pe facebook, programare am facut cu cate luni inainte

giulia89sid
29.01.2013, 23:24:03
Multumesc mult pentru recomandari, stiti ceva de Narcisa Calugaru cum lucreaza? Daca sunt ok aranjamentele ei? si cam cum sunt preturile la ea?

Buna, pot sa iti spun despre doamna Narcisa, din cate am auzit, ca este o doamna OK, dar nu mai lucreaza cum lucra .Eu cautand pe internet, deoarece nu am timp sa caut prin oras dupa agentii full-service, i-am gasit pe cei de la Casa Popescu si pe cei de la Momente Divine. Purtand discutii cu reprezentanti ai ambelor agentii prima exagerand cu preturile am ramas la Momente Divine care sunt mai organizati in prezentare, oferind mai multe produse si servicii si isi dau interesul foarte mult SI CEL MAI IMPORTANT ARGUMENT a fost cand am vazut decor realizat de ei la o prietena de a mea care a facut nunta anul trecut. Eu fiind deja saturata de husele din saten, la ei nu am gasit asa ceva, am gasit doar huse din tafta si brocard si o husa "speciala" (pe care am si ales-o) grena cu auriu (spun ei ca nu o are nimeni in judet) la 2.5 lei . Cat despre aranjamentele florale eu am ales un aranjament ca cel din poza din anthurium, orhidee si lisianthus care a ajuns la 40 lei, mi se pare OK pretul. Tot ei se vor ocupa si de lumanari si buchete si de alte decoruri acasa si la restaurant. Eu zic ca merita sa porti o discutie si cu ei ;-) . Abia astept ziua cea mare

aldeea
25.02.2013, 18:19:16
cu ei si-a facut nunta verisoara mea acum 2 sapt si a iesit super.am inteles ca se deplaseaza pe toata raza jud gorj,chiar si in jud vecine.chestia faina e ca se ocupa de absolut tot,sunt agentie si nu trebuie decat sa te intalnesti cu ei si sa stabilesti detaliile.si fac niste aranjamente...iar lumanarile au fost super...buchetul de mireasa...au adus si porumbei albi,toti invitatii au ramas muti.a fost cadoul meu pt ei :).au imaginatie nu gluma.am fost cu verisoara mea pe la cei consacrati,sa le zic asa din tg-jiu,dar...parerea mea ca s-au plafonat in anumite modele si alea ti le pun in fata.in fine eu sper sa te pot ajuta.e alegerea ta ce vei face.pupici

Da-mi si mie te rog contactul, adresa.
Multumesc

aldeea
25.02.2013, 18:36:21

Cristina, te rog, imi poti lasa si mie un mesaj cu numele, adresa (ce ai tu) al firmei de decoratiuni? E cam mare distanta in timp, dar sper sa le mai ai. Multumesc

cm
19.01.2014, 14:37:31
buna, si eu sunt miresica de 2014. am vazut ca vei face cununia la Biserica Sf. Voievozi. Am fost si eu azi, dar am ajuns prea tarziu, era inchisa. cum e inauntru. au picturi frumoase? ai ceva poze? mutumesc si spor la pregatiri! :)