PDA

Versiunea completa : Tortul , cofetarii, prajituri in Gorj

vrajtoareaioana
09.07.2008, 13:01:02
de unde va comandati prajiturile?

nanutza
09.07.2008, 14:04:51
eu o sa fac prajiturile si tortul la DELIPAT, e peste drum de hotel gorj...

adeladana
10.07.2008, 09:49:02

salut..eu de la dantex tortul (pt ca vreau cu martipan , din cel fara suport metalic vizibil ).... e 30 ron kilogramul....si trebuie comandat cu 2 saptamani inainte....

nanutza
10.07.2008, 09:56:25
salut..eu de la dantex tortul (pt ca vreau cu martipan , din cel fara suport metalic vizibil ).... e 30 ron kilogramul....si trebuie comandat cu 2 saptamani inainte....
si eu il vreau tot fara suport...o sa-l fac ceva in genul asta;))

adeladana
10.07.2008, 10:02:45
si eu il vreau tot fara suport...o sa-l fac ceva in genul asta;))

arata super ...:)..... noi am ramas la 2 modele.....din ce aveau acolo in catalog...ori asa rotund..ori unul cu inimi una peste alta.....

cu un aranjament floral deasupra...si niste funde care inconjoara fiecare nivel .....nu stiu daca m am facut inteleasa....

acum a ramas cand mai mergem prin tg jiu ...sa gustam din variantele de tort...sa vedem ce alegem.....cred ca o sa mergem pe ciocolata....dar am zis sa gustam si altceva intai

alta cofetarie care sa faca torturi din astea stii ?

nanutza
10.07.2008, 15:17:37
arata super ...:)..... noi am ramas la 2 modele.....din ce aveau acolo in catalog...ori asa rotund..ori unul cu inimi una peste alta.....

cu un aranjament floral deasupra...si niste funde care inconjoara fiecare nivel .....nu stiu daca m am facut inteleasa....

acum a ramas cand mai mergem prin tg jiu ...sa gustam din variantele de tort...sa vedem ce alegem.....cred ca o sa mergem pe ciocolata....dar am zis sa gustam si altceva intai

alta cofetarie care sa faca torturi din astea stii ?

sincer eu nu am cautat cofetarii care sa faca torturile asa, le fac la delipat pentru ca e cofetaria lu unchiu-meu si el imi face si prajiturile si saleurile...dar s-ar putea sa mai fie;-)

adeladana
10.07.2008, 17:09:01
sincer eu nu am cautat cofetarii care sa faca torturile asa, le fac la delipat pentru ca e cofetaria lu unchiu-meu si el imi face si prajiturile si saleurile...dar s-ar putea sa mai fie;-)

am inteles....merci :)..

adeladana
14.08.2008, 16:02:44
[quote=Ely_stan;1034489]Va multumesc din suflet la amandoua, o sa incerc sa va raspund la toate intebarile.

multumesc pt lamuriri :)
foarte bine a aratat restaurantul :)

o intrebare mai am la tine ... tortul unde l-ai facut ?....
noi am gasit la dantex tot ceva asemanator , cu fundite si ne-a placut

o seara buna :)

mariacatalina
18.01.2009, 20:47:39
Buna fetelor. Pe 9 mai am si eu nunta. Nu sunt din Tg Jiu si nu prea cunosc cofetarii, florari...si ce se mai poate.
ma puteti ajuta si pe mine cu cateva sfaturi? unde se face cel mai bun tort pt nunta in tg jiu, ce florari stiti, un salon de coafura. SI in legatura cu restaurantul de la brancusi ( sala mica). cum este? a avut vreuna din voi nunta acolo? imi aratati si mie niste poze?
va pup si spor la pregatiri

adeladana
02.02.2009, 10:47:03
Fetelor nici eu nu sunt din tg jiu si as avea nevoie de mai multe informatii dc ati avea rabdare...tortul spre exemplu unde l-ati facut(sau il veti face?).Am inteles din primele pagini ca ar fi o cofetarie la valcea care face torturi mai deosebite.Stiti cumva despre care e vorba?
Despre flori cred ca o sa se ocupe Olga(poate stiti voi mai bine decat mine).Inca nu am vorbit cu ea dar am auzit ca face chestii faine.Mersi mult!

salut
eu tortul l am facut la dantex si am fost foarte multumita :)....atat ca aspect ...cat si calitativ .....e un pic mai scump decat restul cofetariilor din tg jiu dar eu zic ca merita....am atasat si 2 poze cu tortul

am auzit de de cei de la valcea.....multi isi comanda de acolo...:)

pupici

anealy
03.02.2009, 21:40:32
si eu tot la dantex am comandat torturile de la cununia civila .am avut unul mai mic (pentru ca am avut invitati care au plecat mai repede fiinca erau din timisoara si nu puteau ramane, si am avut un tort mai mare, ptr restul invitatilor. au iesit foarte bune si toata lumea a fost incantata.si frumoase.cred ca e mai bine sa le faci in oras.e mai sigur...dar tu alegi.oricum eu tot la dantex voi face si tortul de nunta
<:-P

chani
04.02.2009, 09:56:39
Hmm... noi nu am avut cor insa mi-a placut biserica ;)

anealy - iti trimit PM cu datele doamnei si cateva detalii in plus. oricum e super de treaba si chiar se pricepe ...si nu te jupoaie de bani >:D<

oana_simona - eu am avt tortul la valcea facut insa nu stiu exact unde pt ca cei de la restaurant s-au ocupat de el, initial am optat pt unul acoperit cu martipan insa mi s-a spus ca nu iese asa cum trebui si cel mai bine e sa il a;leg pe cel din frisca sau ciocolata. In fine de zapacita ce am fost nu i-am spus cum vreau exact cum il vreau si cand a ajuns tortul :)) am realizat ca era un tort simplu diplomat etajat. pun poze. oricum a fost frumusel si bun la fel si prajiturile.

nanutza
04.02.2009, 10:18:10
eu tortul l-am avut de la cofetaria delipat..........a fost tiramisu imbracat in frisca, a fost foarte bun, iar contrastul dintre blatul de cacao si frisca a fost foarte frumos, toata lumea a fost incantata.......poze gasiti in semnatura;))

oana_simona
12.02.2009, 22:38:39
salut
eu tortul l am facut la dantex si am fost foarte multumita :)....atat ca aspect ...cat si calitativ .....e un pic mai scump decat restul cofetariilor din tg jiu dar eu zic ca merita....am atasat si 2 poze cu tortul

am auzit de de cei de la valcea.....multi isi comanda de acolo...:)

pupici
Mersi mult Adeladana,nu ma asteptam sa faca cei de la dantex torturi asa faine,super fain a iesit al tau.Nici nu are rost atunci din alte parti dc se poate si acolo.I-ai dus tu modelul sau l-ai ales din cataloagele lor?

oana_simona
12.02.2009, 22:47:29
Hmm... noi nu am avut cor insa mi-a placut biserica ;)

anealy - iti trimit PM cu datele doamnei si cateva detalii in plus. oricum e super de treaba si chiar se pricepe ...si nu te jupoaie de bani >:D<

oana_simona - eu am avt tortul la valcea facut insa nu stiu exact unde pt ca cei de la restaurant s-au ocupat de el, initial am optat pt unul acoperit cu martipan insa mi s-a spus ca nu iese asa cum trebui si cel mai bine e sa il a;leg pe cel din frisca sau ciocolata. In fine de zapacita ce am fost nu i-am spus cum vreau exact cum il vreau si cand a ajuns tortul :)) am realizat ca era un tort simplu diplomat etajat. pun poze. oricum a fost frumusel si bun la fel si prajiturile.
Imi pare rau chani ca ti s-a intamplat asa,sunt convinsa ca se pot intampla tot felul de lucruri neprevazute,important e ca ati reusit sa va pastrati calmul si sa nu va deranjeze asta prea tare.Eu de felul meu dc astept ceva si primesc altceva poate sa imi strice buna dispozitia pt o perioada buna.Sper cumva sa ma linistesc zilele alea ca oricum nu au cum sa iasa toate precum e stabilit,de asta sunt convinsa...

adeladana
13.02.2009, 11:13:21
Mersi mult Adeladana,nu ma asteptam sa faca cei de la dantex torturi asa faine,super fain a iesit al tau.Nici nu are rost atunci din alte parti dc se poate si acolo.I-ai dus tu modelul sau l-ai ales din cataloagele lor?

buna :) ...

au ei un catalog acolo....din care am ales.....cu mici modificari ....(cum sa arate florile de deasupra etc)..dar cred ca pot sa faca si alte modele....sincer n am intrebat

la dantex am inteles ca au o fata care e specializata pe design de torturi .....si numai asta face.....

si a fost asa gustos....yahhhmmyy..cand merg data viitoare in tg jiu ..am zis ca sigur fac unul mic cu aceeasi compozitie :))))))))))))...asta asa de remember

eu si crantanelele tot de acolo le am comandat (spirale cu mac si susan si niste pateuri .....)

pupici si spor la pregatiri

chani
15.02.2009, 10:06:40
Imi pare rau chani ca ti s-a intamplat asa,sunt convinsa ca se pot intampla tot felul de lucruri neprevazute,important e ca ati reusit sa va pastrati calmul si sa nu va deranjeze asta prea tare.Eu de felul meu dc astept ceva si primesc altceva poate sa imi strice buna dispozitia pt o perioada buna.Sper cumva sa ma linistesc zilele alea ca oricum nu au cum sa iasa toate precum e stabilit,de asta sunt convinsa...

eh nu-i bai :)) ne-am distrat de minune ;)) cel putin eu desi nu stiam sa joc la nunta mea am invatat si am uitat si de tort si de toate. In final a fost f gustos :D .

teoda
21.02.2009, 23:45:11
o cofetarie extraordinara, unde am facut un tort de vis este la valceanu, langa piata.
chiar nu veti regreta; si oamenii care detin cofetaria sunt extrem de draguti si deschisi la toate propunerile.
recomand.

oana_simona
22.02.2009, 19:41:51
La torturi de nunta te referi sau in general?Nu ai cumva vreo poza?

cristinalp
22.02.2009, 21:51:13
Eu tocmai ce am avut cununia civila, iar prajiturile si tortul le-am comandat la valceanu, au fost foarte bune, tortul mai ales a fost extraordinar de gustos, noi am ales tort diplomat imbracat in frisca. Am fost foarte multumita de ei....recomand cu incredere.

animp
16.04.2009, 22:06:44
Eu tocmai ce am avut cununia civila, iar prajiturile si tortul le-am comandat la valceanu, au fost foarte bune, tortul mai ales a fost extraordinar de gustos, noi am ales tort diplomat imbracat in frisca. Am fost foarte multumita de ei....recomand cu incredere.

cat te-au costat prajiturile si tortul? si cam cati invitati ai avut?

animp
16.04.2009, 22:07:44
am inteles ca si cei din motru fac prajiturile bune. stie cineva ceva de acest lucru? ati avut la nunta/cununie prajituri de la ei?

vrajtoareaioana
23.04.2009, 09:29:39
buna dimineata! eu sunt o miresica "veche",dar care n-are timp destul pt a sta pe net, care a gustat prajiturile din toate partile:
dantex:bune dar scumpe(nu merita)
valceanu:~bune,dar nu mi-a placut ideea ca tot praful de pa strada ajunge in cofetarie
motru:f bune dar nesanatoase(se simte gustul de artificial)
delipat: bune dar nediversificate
baia: f bune,ieftine,ingrediente proaspete si naturale,nu risti sa-ti dea prajiturile care nu s-au vandut in magazin(fac atatea cate comanzi).
In concluzie,eu am comandat de la baia,am cumparat caserole,am rugat-o pe d-na de la baia sa-mi puna in fiecare cate 200g si le-am dat acasa la invitati.Eu am avut nunta duminica si stiam ca toata lumea o sa plece devreme si nu am dorit casa raman cu toate prajiturile.Tort mi-a ramas f mult.

animp
23.04.2009, 17:21:41
te rog sa imi trimiti nr celor de la baia pentru a lua legatura cu ei :)

TantiAglaia
18.06.2009, 12:18:03
baia: f bune,ieftine,ingrediente proaspete si naturale,nu risti sa-ti dea
Zici de prajiturile de la Baia ca sunt naturale... Am avut anul asta la Pasti prajituri comandate la ei si aveau crema verde (unele). Pe mine nu ma tenteaza sa bag in gura ceva verde, mai ales cand e vorba de prajituri. Nu mi s-au parut cele mai bune.
De la Sulea nu va recomand: am cumparat tot de Pasti si de la ei si am ajuns in spital 2 persoane f. grav cu toxiinfectie alimentara (stafilococ) si multe altele din familie nu au avut nevoie de spitalizare dar au vomat f. mult. Va spun ca erau de vina cele de la Sulea pt ca am le-am dus la analize la Sanepid si i-am si reclamat. Pacat, ma indragostisem de indienele de la ei. Dar nu voi mai cumpara niciodata de acolo nimic, la gandul ca angajatele dupa ce se sterg la fund nu se spala si pun mana pe prajituri. Atentie mare.
Apoi, la nunta am avut de la Rm. Valcea tortul si prajiturile. Am cerut inainte de nunta cu 3 sapt. mostre din toate: ne-au trimis gratis un tortulet si o tavita de prajiturele, ne-au placut extraordinar de mult si le-am comandat si la nunta. Toti invitatii au fost placut surprinsi cel putin de tort! Era foarte racoros, eu am avut nunta la sf. lunii iulie. Va spun ca de atunci rar am mai mancat o asa bunatate de tort si sunt innebunita in general dupa dulciuri. Legatura cu ei ne-au facut-o cei de la restaurant, ne-a dat nr de mobil al doamnei de la Valcea. Cu ea am stabilit si mostrele si ni le-a trimis la restaurant, de unde le-am ridicat noi.
Uneori chiar ma gandesc s-o mai rog pe soacra sa caute nr ala de telefon ca mi se face tare dor de tortul ala.=P~

anealy
19.06.2009, 11:36:22
am inteles ca si cei din motru fac prajiturile bune. stie cineva ceva de acest lucru? ati avut la nunta/cununie prajituri de la ei?
eu vroiam sa comand tortul la dantex ptr ca de acolo l-am luat pe cel de la cununie si mi-a placut, dar de data aceasta am avut niste probleme cu ei si am renuntat. am mers la motru si am comandat si tortul si prajiturile de la ei. singura problema e ca transportul nu e gratuit, e 8 lei pe km, dus intors. ne costa cam 80 de lei transportul, dar chiar si cu transportul inclus , iesim mai ieftin decat la dantex, chiar si decat la valceanu. noi am comandat tiramisu imbracat in martipan, l-am gustat si e foarte bun. prajiturile arata f bine, asa ca eu cred ca e mai bine acolo decat in oras. de la baia a avut cumnatul meu la nunta anul trecut si tortul si prajiturile si sincer nu mi-au placut. aveau crema verde si roz , care nu cred ca e naturala, iar tortul, nu zic ca nu era bunicel la gust(nu stralucea, nu avea nimic deosebit la gust), dar aspectul exterior lasa mult de dorit, iar frisca avea un gust nu tocmai placut. am vazut ca majoritatea oamenilor au lasat-o in farfurii

anealy
20.06.2009, 21:17:37
eu vroiam sa comand tortul la dantex ptr ca de acolo l-am luat pe cel de la cununie si mi-a placut, dar de data aceasta am avut niste probleme cu ei si am renuntat. am mers la motru si am comandat si tortul si prajiturile de la ei. singura problema e ca transportul nu e gratuit, e 8 lei pe km, dus intors. ne costa cam 80 de lei transportul, dar chiar si cu transportul inclus , iesim mai ieftin decat la dantex, chiar si decat la valceanu. noi am comandat tiramisu imbracat in martipan, l-am gustat si e foarte bun. prajiturile arata f bine, asa ca eu cred ca e mai bine acolo decat in oras. de la baia a avut cumnatul meu la nunta anul trecut si tortul si prajiturile si sincer nu mi-au placut. aveau crema verde si roz , care nu cred ca e naturala, iar tortul, nu zic ca nu era bunicel la gust(nu stralucea, nu avea nimic deosebit la gust), dar aspectul exterior lasa mult de dorit, iar frisca avea un gust nu tocmai placut. am vazut ca majoritatea oamenilor au lasat-o in farfurii
rectific...transportul e 0.8 lei pe km(8000 vechi)#-o

cristinalp
22.06.2009, 19:35:46
te rog sa imi trim prin pm nr celor de la baia.
Multumesc mult

buna dimineata! eu sunt o miresica "veche",dar care n-are timp destul pt a sta pe net, care a gustat prajiturile din toate partile:
dantex:bune dar scumpe(nu merita)
valceanu:~bune,dar nu mi-a placut ideea ca tot praful de pa strada ajunge in cofetarie
baia: f bune,ieftine,ingrediente proaspete si naturale,nu risti sa-ti dea prajiturile care nu s-au vandut in magazin(fac atatea cate comanzi).
In concluzie,eu am comandat de la baia,am cumparat caserole,am rugat-o pe d-na de la baia sa-mi puna in fiecare cate 200g si le-am dat acasa la invitati.Eu am avut nunta duminica si stiam ca toata lumea o sa plece devreme si nu am dorit casa raman cu toate prajiturile.Tort mi-a ramas f mult.

atheaa_me
14.07.2009, 21:39:30
te rog sa imi trim prin pm nr celor de la baia.
Multumesc mult
ai gustat prajiturile de la baia? eu am dat comanda acasa da vreau sa zic k nu sunt deloc excelente, nici k aspect nici ca gust, sunt bune nu pot sa zic dar nu cele mai bune si cele mai cele. pentru civila cred k o sa iau si din acelea dar pentru nunta sigur nu:)

dmihaelac
14.07.2009, 23:43:34
Eu raman fan Dantex (aspectoase, gustoase). Si un mare avantaj pt nunta e ca imi fac un tort dupa o poza pe care am gasit-o pe net (nunta e in oct, asa ca vreau sa fie petrecerea cu tematica: toamna).
Am ales suportul deja (adik l-am rezervat pt ca si asta e un pct ce tr bifat cu 2-3 luni inainte-aviz amatoarelor).

anealy
15.07.2009, 13:06:38
Eu raman fan Dantex (aspectoase, gustoase). Si un mare avantaj pt nunta e ca imi fac un tort dupa o poza pe care am gasit-o pe net (nunta e in oct, asa ca vreau sa fie petrecerea cu tematica: toamna).
Am ales suportul deja (adik l-am rezervat pt ca si asta e un pct ce tr bifat cu 2-3 luni inainte-aviz amatoarelor).
eu am avut praj si tortul de la ghiocela din motru...am avut 20 de kg de prajituri si nu a mai ramas nici una.s-a mancat tot si toata lumea m-a intrebat de unde le-am luat.au fost super bbune

atheaa_me
15.07.2009, 16:26:10
eu am avut praj si tortul de la ghiocela din motru...am avut 20 de kg de prajituri si nu a mai ramas nici una.s-a mancat tot si toata lumea m-a intrebat de unde le-am luat.au fost super bbune
cnd o sa fiu in preajma nuntii iti cer si eu un nr de tel. cat a fost kg la motru?

Jamilla
04.09.2009, 12:30:23
aici am dileme si eu, dar cred ca raman pe cofetaria Mona. Am mai comandat la ei si am fost suoper multumita. Am comandat la o aniversare tort dupa fotografii, inclusiv cu fotografie imprimata, a iesit de minune.

atheaa_me
04.09.2009, 18:06:46
aici am dileme si eu, dar cred ca raman pe cofetaria Mona. Am mai comandat la ei si am fost suoper multumita. Am comandat la o aniversare tort dupa fotografii, inclusiv cu fotografie imprimata, a iesit de minune.

eu cred k imi schimb preferintele. si cofetaria ghiocel din kaufland face prajituri delicioase, tortul l=am avut de la dantex si acela extrem de delicios, toata lumea l=a laudat:)

Jamilla
04.09.2009, 20:08:19
eu cred k imi schimb preferintele. si cofetaria ghiocel din kaufland face prajituri delicioase, tortul l=am avut de la dantex si acela extrem de delicios, toata lumea l=a laudat:)

pai cofetaria din kaufland tine tot de ghiocela de la motru sau de unde e, e tot a patronilor respectivi =P~ si au si niste figurine pt torturile de nunta, din acelea haioase, cu mirele care vrea sa fiuga pe o bicicleta si mireasa care il trage de frac =)) eu figurina de genul asta vreau, sunt super funny ;-)

dmihaelac
06.09.2009, 00:00:18
pai cofetaria din kaufland tine tot de ghiocela de la motru sau de unde e, e tot a patronilor respectivi =P~ si au si niste figurine pt torturile de nunta, din acelea haioase, cu mirele care vrea sa fiuga pe o bicicleta si mireasa care il trage de frac =)) eu figurina de genul asta vreau, sunt super funny ;-)

cam care sunt preturile la figurine pt tort? in bucuresti n-am gasit sub 150 lei si zau ca mi se par bani aruncati pe niste chestii din plastic...

cristinalp
06.09.2009, 00:58:18
nici eu nu am gasit nimic interesant si cred ca pana la urma o sa fac un aranjament cu flori naturale(trandafiri rosii) si cred ca o sa fie mult mai de efect.

cam care sunt preturile la figurine pt tort? in bucuresti n-am gasit sub 150 lei si zau ca mi se par bani aruncati pe niste chestii din plastic...

Jamilla
06.09.2009, 09:56:36

nu mai tin minte exact, erau atunci cand le-am vazut eu (nov 2008) pana in 80 lei si erau de martipan, nu de plastic

Jamilla
06.09.2009, 09:57:59
nici eu nu am gasit nimic interesant si cred ca pana la urma o sa fac un aranjament cu flori naturale(trandafiri rosii) si cred ca o sa fie mult mai de efect.

e super buna si ideea ta, dar la modelul de tort pe care il vreau, nu prea cred ca merge aranjament de flori :-? nu m-am gandit la asta, sa stii :-\

cristinalp
06.09.2009, 20:06:35
sincer la modelul de tort inca nu m-am gandit...adica stiu ca vreau ceva etajat imbracat in martipan cu aranjament din flori naturale si atat...restul tine de cofetarie....inca nu m-am hotarat ce si cum..pentru ca am experienta de la cununie....m-am dus odata am vazut toate cofetariile din tg jiu (alea care conteaza dantez, mona, valceanu si am hotarat- valceanu a iesit castigator atunci)

e super buna si ideea ta, dar la modelul de tort pe care il vreau, nu prea cred ca merge aranjament de flori :-? nu m-am gandit la asta, sa stii :-\

Jamilla
06.09.2009, 20:30:42
sincer la modelul de tort inca nu m-am gandit...adica stiu ca vreau ceva etajat imbracat in martipan cu aranjament din flori naturale si atat...restul tine de cofetarie....inca nu m-am hotarat ce si cum..pentru ca am experienta de la cununie....m-am dus odata am vazut toate cofetariile din tg jiu (alea care conteaza dantez, mona, valceanu si am hotarat- valceanu a iesit castigator atunci)

sa dai pe nea gogu la imagini cautare pe torturi, sa vezi ce de torturi misto... ;))

atheaa_me
06.09.2009, 22:28:30
sa dai pe nea gogu la imagini cautare pe torturi, sa vezi ce de torturi misto... ;))

eu pentru nunta o sa am un tortuletz micut, sa vad cum il pot camufla si sa il tai acolo, si voi comanda portii de tort gata taiate, k nu vreaU sa risc k la cununie sa imi fure tortul si sa nu imi ajunga la mese, sau sa ajunga o feliutza sa ma uit prin ea. si cine va pleca inaintea tortului dau la pachet. asa am stat eu si m-am gandit:)

ancadobran
07.09.2009, 00:05:38
o:-)
eu pentru nunta o sa am un tortuletz micut, sa vad cum il pot camufla si sa il tai acolo, si voi comanda portii de tort gata taiate, k nu vreaU sa risc k la cununie sa imi fure tortul si sa nu imi ajunga la mese, sau sa ajunga o feliutza sa ma uit prin ea. si cine va pleca inaintea tortului dau la pachet. asa am stat eu si m-am gandit:)

Buna,

Povesteste-mi te rog cum a fost la parc, ai avut la terasa sau la restaurant.
Cat te-au costat aranjamentele?? cum au fost chelnerii?, meniul... si eu o sa am nunta la parc si ma intereseaza mult de tot.

multumesc

atheaa_me
07.09.2009, 00:18:34

Buna,

Cat te-au costat aranjamentele?? cum au fost chelnerii?, meniul... si eu o sa am nunta la parc si ma intereseaza mult de tot.

multumesc

dragutza da nunta eu o am la anu' si eu caut informati despre parc, nu te pot ajuta, imi pare rau:(

Jamilla
07.09.2009, 08:12:38

Buna,

multumesc

eu am nunta tot la parc, poate te pot ajuta cu vreo onfo ceva, revin mai tz (sunt la serv), chelnerii sunt ok, aranjamentele costa in functie de doleantele fiecareia, se ocupa dna braila iar meniul nu e asa scump, acum conteaza si ce mancare iti alegi :-p

crinutza83
07.09.2009, 10:01:19

poti sa o vinzi dupa aia...eu asa m-am gandit. Sa imi iau una mai scumpa, dar sa fie faina, si apoi o vand pe miresici :D

Jamilla
07.09.2009, 10:20:56
poti sa o vinzi dupa aia...eu asa m-am gandit. Sa imi iau una mai scumpa, dar sa fie faina, si apoi o vand pe miresici :D

eu nu vreau sa o vand, o pastrez amintire :D

dmihaelac
07.09.2009, 10:57:18

eu am vb la dantez pt tort? crezi ca ar fi de acord sa mi-l trimita gata taiat? problema e ca deja am ales stativul e e mare, impozant, cam pt 6 torturi (nu stiu daca am luat unul prea mare, dar asa mi-am dorit, forma aia).

Jamilla
07.09.2009, 10:59:16
eu am vb la dantez pt tort? crezi ca ar fi de acord sa mi-l trimita gata taiat? problema e ca deja am ales stativul e e mare, impozant, cam pt 6 torturi (nu stiu daca am luat unul prea mare, dar asa mi-am dorit, forma aia).

"Dantex" :D

atheaa_me
07.09.2009, 12:56:32

nu stiu poti intreba, cred k pot sa iti camufleze ei cumva un tortuletz mic sa il tai si restul sa ajunga. la dantex am avut si eu tortul, a fostt foartee bun , toti l-au laudat:)

Jamilla
07.09.2009, 13:14:07
nu stiu poti intreba, cred k pot sa iti camufleze ei cumva un tortuletz mic sa il tai si restul sa ajunga. la dantex am avut si eu tortul, a fostt foartee bun , toti l-au laudat:)

si cei de la dantex lucreaza suoper, stiu insa am ramas absolut impresionata de fata de la cofetaria mona care mi-a facut tortul pt aniversarea alui meu anul trecut, in forma de masina minicooper, asa ca raman la Mona si pt cel de nunta :D si stau si aproape de ei si la toate aniversarile familiei comand torturi acolo, tiramisu este preferatul meu si le iese de minune ;;)

cristinalp
07.09.2009, 14:45:12
hmmmm fetele ma termina subiectul asta...rod la castraveti si poftesc la tort.
eu vroaim ceva cu fructe dar m-am razgandit, poate daca aveam nunta vara da, dar asa o sa meg pe tiramisu- la cununie a fost foarte apreciat.

si cei de la dantex lucreaza suoper, stiu insa am ramas absolut impresionata de fata de la cofetaria mona care mi-a facut tortul pt aniversarea alui meu anul trecut, in forma de masina minicooper, asa ca raman la Mona si pt cel de nunta :D si stau si aproape de ei si la toate aniversarile familiei comand torturi acolo, tiramisu este preferatul meu si le iese de minune ;;)

Jamilla
07.09.2009, 15:06:05
hmmmm fetele ma termina subiectul asta...rod la castraveti si poftesc la tort.
eu vroaim ceva cu fructe dar m-am razgandit, poate daca aveam nunta vara da, dar asa o sa meg pe tiramisu- la cununie a fost foarte apreciat.

eu am vara si tot tiramisu vreau [-o<

dmihaelac
07.09.2009, 21:30:12
"Dantex" :D

da, stiu k varianta corecta e DANTEX, dar cand scrii pe furis, cu sefu urland sa faci plati externe cu urgenta, iar cursul valutar nu e ok...e cam greu sa te concentrezi sa scrii corect numele unei cofetarii :D

anyway, sunt f multumita de scorurile lor, iar la calitate...nimic de reprosat :) abia astept sa ajungem sa sfarsitul lunii la degustat :D

Jamilla
08.09.2009, 07:57:09
da, stiu k varianta corecta e DANTEX, dar cand scrii pe furis, cu sefu urland sa faci plati externe cu urgenta, iar cursul valutar nu e ok...e cam greu sa te concentrezi sa scrii corect numele unei cofetarii :D

anyway, sunt f multumita de scorurile lor, iar la calitate...nimic de reprosat :) abia astept sa ajungem sa sfarsitul lunii la degustat :D

scumpo, la misto ziceam, k doar si eu scris dantez de mii de ori, odata am scris danez , z e langa x in tastatura :-p hai, zambeste, ne gandim la ai nostri si nu mai conteaza restul :-p deci vreau musai figurina haioasa pe tort s acum mi-a venit ideea ca vreau tort in forma de bagaj, pe straturi (caut acasa poza si v-o pun) si pe care sa scrie just married si sus pe tort el si ea pregatindu-se sa fuga =P~ sau tort patrat, tot pe etaje, si sus o ea tinand strans de el, castigatoare, iar pe fiecare etaj (pana la ei sus)cate o figurina cu cate o alta mireasa care se chinuie sa urce etajele :D

crinutza83
08.09.2009, 10:23:59
scumpo, la misto ziceam, k doar si eu scris dantez de mii de ori, odata am scris danez , z e langa x in tastatura :-p hai, zambeste, ne gandim la ai nostri si nu mai conteaza restul :-p deci vreau musai figurina haioasa pe tort s acum mi-a venit ideea ca vreau tort in forma de bagaj, pe straturi (caut acasa poza si v-o pun) si pe care sa scrie just married si sus pe tort el si ea pregatindu-se sa fuga =P~ sau tort patrat, tot pe etaje, si sus o ea tinand strans de el, castigatoare, iar pe fiecare etaj (pana la ei sus)cate o figurina cu cate o alta mireasa care se chinuie sa urce etajele :D

apropos de figurine.... mie imi place aia in care ea il pescuieste pe el...vedeti atasament.

Jamilla
08.09.2009, 15:08:34
apropos de figurine.... mie imi place aia in care ea il pescuieste pe el...vedeti atasament.

sau asta, mamma mia cat e de tare :D la cofetaria ghiocela din kaufland de la noi din tg-jiu sunt tot felul de figurine haioase, mamma mia!!!! =)) =))

Jamilla
08.09.2009, 15:17:44

ia uite si aici, eu cam asa ceva imi doresc :D

crinutza83
08.09.2009, 15:33:04
ia uite si aici, eu cam asa ceva imi doresc :D

e tare si asta....:))...cea cu pescuitul e destul de scumpa, vreo 50 USD insa e de portelan...

Cand vin o sa trec si pe la Ghiocela sa vad figurinele..

Jamilla
09.09.2009, 08:20:25
e tare si asta....:))...cea cu pescuitul e destul de scumpa, vreo 50 USD insa e de portelan...

Cand vin o sa trec si pe la Ghiocela sa vad figurinele..

da, sa treci la Ghiocela, eu ma refeream la cofetaria din Kaufland din Tg-Jiu, caci mai e o Ghiocela la Motru:-p

Anya00
09.09.2009, 13:09:52
Nu stiam ca la Ghiocela au si figurine....o sa trec si eu pe acolo. Eu am una pe care mi-o doresc mult de tot, insa nu am gasit-o decat pe un site care le aduce din afara, si m-ar costa vreo 70-80$ :-SS

Jamilla
09.09.2009, 13:11:33
Nu stiam ca la Ghiocela au si figurine....o sa trec si eu pe acolo. Eu am una pe care mi-o doresc mult de tot, insa nu am gasit-o decat pe un site care le aduce din afara, si m-ar costa vreo 70-80$ :-SS

te cred, te inteleg, stiu cum e #:-S eu zic sa dai o fuga si pana in kaufl la ghiocela, le au pe raftul de sus figurinele, merita sa le vezi, sunt super haioase unele :>

Anya00
09.09.2009, 15:53:23
Azi am dat o raita pe la cateva cofetarii....bineinteles ca nu mi-a placut nimic din ce mi-au aratat:)) La cofetaria Dacia mi-a promis tanti ca-mi arata o poza, peste 2-3 saptamani, cu un tort pe suport in forma de bicicleta....daca ar arata asa cum mi-l inchipui eu, nici nu mai stau pe ganduri. Si vad eu de unde fac rost si de figurina cu moto....si sa vedeti ce surpriza ii fac lu' baby meu motociclistu'<:-P

Jamilla
09.09.2009, 18:04:05
Azi am dat o raita pe la cateva cofetarii....bineinteles ca nu mi-a placut nimic din ce mi-au aratat:)) La cofetaria Dacia mi-a promis tanti ca-mi arata o poza, peste 2-3 saptamani, cu un tort pe suport in forma de bicicleta....daca ar arata asa cum mi-l inchipui eu, nici nu mai stau pe ganduri. Si vad eu de unde fac rost si de figurina cu moto....si sa vedeti ce surpriza ii fac lu' baby meu motociclistu'<:-P

radddddddd..... sa inteleg ca nu ajunsesi in Kaufland pe la Ghiocela (langa intrare, imediat pe dreapta) =)) auzi bicileta....bine ca nu trotineta!! ^:)^ esti o scumpa ;;)

Anya00
09.09.2009, 18:16:34
radddddddd..... sa inteleg ca nu ajunsesi in Kaufland pe la Ghiocela (langa intrare, imediat pe dreapta) =)) auzi bicileta....bine ca nu trotineta!! ^:)^ esti o scumpa ;;)
N-am mai ajuns prin Kaufland cam de multicel. Dar imi fac drum intr-o zi si pe acolo, sa vad figurinele. Da mai, bicicleta....asa mi-a zis tanti de la cofetarie, ca are suport in forma de bicicleta....si tare imi surade ideea....tortuletele pe bicicleta si figurina cu moto deasupra8-} Acu sa vad cum arata suportul ala, ca eu mi-l imaginez intr-un feeeel....deh, ca orice lucru care ne place si la care visam....ne facem niste iluzii mama-mama:) Vad eu pe la sfarsitul lunii, cand ma duc sa-mi arate poza...abia astept sa vad de corespunde imaginatiei mele:)

Jamilla
09.09.2009, 18:29:31
N-am mai ajuns prin Kaufland cam de multicel. Dar imi fac drum intr-o zi si pe acolo, sa vad figurinele. Da mai, bicicleta....asa mi-a zis tanti de la cofetarie, ca are suport in forma de bicicleta....si tare imi surade ideea....tortuletele pe bicicleta si figurina cu moto deasupra8-} Acu sa vad cum arata suportul ala, ca eu mi-l imaginez intr-un feeeel....deh, ca orice lucru care ne place si la care visam....ne facem niste iluzii mama-mama:) Vad eu pe la sfarsitul lunii, cand ma duc sa-mi arate poza...abia astept sa vad de corespunde imaginatiei mele:)

ia du-te tu frumusel astaseara la o mica plimbare la Kaufland, acolo la intyrare sa vezi figurinele, o sa te distrezi, crede-ma pe cuvant. Daca nua cum, atunci cand?! Si te bucuri si de aerul de seara, mai clatesti ochii....Si nu sunt f scumpe acolo, eu cred ca de acolo imi voi achizitiona, e una de smuceste mirele sa nu fuga si e super funny =))

Anya00
09.09.2009, 18:49:40
ia du-te tu frumusel astaseara la o mica plimbare la Kaufland, acolo la intyrare sa vezi figurinele, o sa te distrezi, crede-ma pe cuvant. Daca nua cum, atunci cand?! Si te bucuri si de aerul de seara, mai clatesti ochii....Si nu sunt f scumpe acolo, eu cred ca de acolo imi voi achizitiona, e una de smuceste mirele sa nu fuga si e super funny =))
Mi-e lene sa ma duc pe jos, e cam departe kaufland-ul de mine. Si umblai destul de mult azi pe jos, imi ajunse:) Da au figurine cu miri pe moto? Ca alta nu vreau, oricat de hazlie ar fi (si in cazul asta isi fac simtita prezenta piticii:-")

dmihaelac
09.09.2009, 21:23:32
fetele, cam cat costa figurinele in tg jiu? astea haioasa. prin buc am vazut ca sunt cam 150 lei.

atheaa_me
09.09.2009, 22:36:26
fetele, cam cat costa figurinele in tg jiu? astea haioasa. prin buc am vazut ca sunt cam 150 lei.

nu stiu dar in nici un caz atat..... ca doar e tg jiu:D:D

Anya00
10.09.2009, 00:17:43
Prin Tg-Jiu nu e nimic deosebit, in nici un caz din astea haioase, decat, din auzite, la cofetaria ghiocela. Preturile nu sunt chiar atat de mari peste tot in bucuresti, vb cu o miresica si si-a cumparat una din aia cu mireasa care il trage de guler pe mire, si a luat-o destul de ieftin de la o cofetarie, 60 sau 80 de lei, nu mai stiu sigur. Si am mai vazut pe site-uri si mai ieftine de 150 de lei, din astea haioase. Cred ca trebuie umblat mult dupa ele.

Jamilla
10.09.2009, 12:31:55

intre 50-70 lei pe la ghiocela in kaufland

Jamilla
10.09.2009, 12:33:51
Prin Tg-Jiu nu e nimic deosebit, in nici un caz din astea haioase, decat, din auzite, la cofetaria ghiocela. Preturile nu sunt chiar atat de mari peste tot in bucuresti, vb cu o miresica si si-a cumparat una din aia cu mireasa care il trage de guler pe mire, si a luat-o destul de ieftin de la o cofetarie, 60 sau 80 de lei, nu mai stiu sigur. Si am mai vazut pe site-uri si mai ieftine de 150 de lei, din astea haioase. Cred ca trebuie umblat mult dupa ele.

va spun sigur sigur ca la ghiocela in kaufland am vazut cu ochii mei din astea haioase, si ea il trage pe el de brat sau il tranteste si era si cu bicicleta (mirele pe bicicleta sa fuga, mireasa il trage de haina) dar dupa aia nu am mai vazut cu bicicleta, probabil al comanda sau cerere sau ce primesc de la furnizor:>

Anya00
10.09.2009, 12:36:38
va spun sigur sigur ca la ghiocela in kaufland am vazut cu ochii mei din astea haioase, si ea il trage pe el de brat sau il tranteste si era si cu bicicleta (mirele pe bicicleta sa fuga, mireasa il trage de haina) dar dupa aia nu am mai vazut cu bicicleta, probabil al comanda sau cerere sau ce primesc de la furnizor:>
Daca ar face si la comanda, ce bine ar fi....poate mi-ar putea face si mie cu mirii pe moto8-}

Jamilla
10.09.2009, 12:38:09
Daca ar face si la comanda, ce bine ar fi....poate mi-ar putea face si mie cu mirii pe moto8-}

fetica draga, du-te mai odata acolo si intreaba ce si cum =P~ nu stiu daca face l;a comanda, dadeam cu presupusul ca prea se schimbau figurinele de pe rafturi :O sa ma anunti si pe mine ce afli dupa ce treci pe acolo :-B

Anya00
10.09.2009, 12:40:36
fetica draga, du-te mai odata acolo si intreaba ce si cum =P~ nu stiu daca face l;a comanda, dadeam cu presupusul ca prea se schimbau figurinele de pe rafturi :O sa ma anunti si pe mine ce afli dupa ce treci pe acolo :-B
Cu siguranta ma duc, dar cand o sa am drum mai inspre zona aia....si bineinteles ca dau de stire daca aflu ceva.

cristinalp
11.09.2009, 11:46:21
Eu am vb cu iubi aseara si am zis sa folosim numai flori...am vazut foarte multe modele si sincer imi plac foarte mult.

Cu siguranta ma duc, dar cand o sa am drum mai inspre zona aia....si bineinteles ca dau de stire daca aflu ceva.

Anya00
11.09.2009, 12:00:56
Eu am vb cu iubi aseara si am zis sa folosim numai flori...am vazut foarte multe modele si sincer imi plac foarte mult.
Si mie imi plac f mult torturile ornate cu flori...insa nu stiu daca trebuie tortul neaparat imbracat in martipan, ca eu il vreau imbracat in frisca. Nici nu am intrebat, ca la mine e goanga cu figurina aia8-}

Jamilla
11.09.2009, 12:59:27

si mie imi place la nebunie cu flori, mai ales ce ai aratat in foto, dar sincer, parca as vrea si motul de pe tort, adica figurina =))

cristinalp
11.09.2009, 13:23:41
sa va povestesc...am fost la o nunta la care tortul era ornat cu flori...si vreau sa spun ca ne-am trezit la masa cu petale de trandafiri printre feliile de tort, evident ca nimeni nu a comentat nimic. Dar la o saptamana de la nunta am sunta-o pe miresica sa vedem ce mai face, si mi-a spus ca ospatarii nu si-au dat seama ca florile sunt naturale si au taiat trandafirii si le-au lasat pe farfurie. S-a infuriat tare miresica...dar na faptul era consumat.
Sper ca la mine sa nu se intample asa ceva....

si mie imi place la nebunie cu flori, mai ales ce ai aratat in foto, dar sincer, parca as vrea si motul de pe tort, adica figurina =))

mazicata
11.09.2009, 14:21:54

Buna,

multumesc

Buna fetelor,

Am revenit si eu dupa mai mult timp. Am reusit in cele din urma sa ajung si eu sa semnez contractul cu cei de la parc. Sambata dimineata cand am fost eu sala urma sa fie aranjata in galbem si verde ( si aici ma refer la huse). Aranjamentele florale nu am putut sa le vad pt ca am reust sa ajung pe la 10 si era prea devreme. As fi vrut sa trec mai tarziu pe acolo dar am avut si altceva de facut. Am incercat sa fac si o poza dar cu telefonul meu si clariatatea nu este cea mai buna:((.
O zi frumoasa !!!!!!!!!11

Jamilla
11.09.2009, 15:59:41
Buna fetelor,

Am revenit si eu dupa mai mult timp. Am reusit in cele din urma sa ajung si eu sa semnez contractul cu cei de la parc. Sambata dimineata cand am fost eu sala urma sa fie aranjata in galbem si verde ( si aici ma refer la huse). Aranjamentele florale nu am putut sa le vad pt ca am reust sa ajung pe la 10 si era prea devreme. As fi vrut sa trec mai tarziu pe acolo dar am avut si altceva de facut. Am incercat sa fac si o poza dar cu telefonul meu si clariatatea nu este cea mai buna:((.
O zi frumoasa !!!!!!!!!11

nimerisi la alt subiect :))

cristinalp
23.09.2009, 13:45:02
Anya ai rezolvat cu figurna pentru tort, ai gasit ceva care sa te multumeasca? Cu stai cu pregatirile? Pupici

Si mie imi plac f mult torturile ornate cu flori...insa nu stiu daca trebuie tortul neaparat imbracat in martipan, ca eu il vreau imbracat in frisca. Nici nu am intrebat, ca la mine e goanga cu figurina aia8-}

Anya00
23.09.2009, 13:50:10
Anya ai rezolvat cu figurna pentru tort, ai gasit ceva care sa te multumeasca? Cu stai cu pregatirile? Pupici
Am gasit o figurina pe net, la o firma care le face din zahar. Nu e chiar ca aia de o vazusem eu si care costa vreo 70$ in total:)) dar ideea e aceeasi...mire si mireasa pe moto (deh, piticii mei:-" ). Cu pregatirile...mai sunt o gramada de facut, si deja am inceput sa ma stresez. Dar usor-usor le facem pe toate, si sper sa iasa ok.

cristinalp
23.09.2009, 13:58:28
poti sa-mi dai si mie site-ul firmei respective prin pm...poate ma inspira ceva si renunt la flori pentru tort.

Am gasit o figurina pe net, la o firma care le face din zahar. Nu e chiar ca aia de o vazusem eu si care costa vreo 70$ in total:)) dar ideea e aceeasi...mire si mireasa pe moto (deh, piticii mei:-" ). Cu pregatirile...mai sunt o gramada de facut, si deja am inceput sa ma stresez. Dar usor-usor le facem pe toate, si sper sa iasa ok.

cristinalp
23.09.2009, 14:05:04
am pus foto cu tort aranjament floral, pozele sunt de la nunta din mehedinti

Jamilla
23.09.2009, 14:28:30

nu te supara, dar nu mi place ce vad in poza #-o

cristinalp
23.09.2009, 14:56:41
nu ma supar.....eu una as fi pus mai multa culoare

nu te supara, dar nu mi place ce vad in poza #-o

Jamilla
23.09.2009, 16:56:18
nu ma supar.....eu una as fi pus mai multa culoare

si nu numai mai multsa culoare, dar detaliile?!?!? daca te uiti cu atentie....ihm...

dmihaelac
23.09.2009, 22:23:30

tortul e frumos, dar artificiile ma ingrozesc :((
aranjamentele florale sunt prea mult. era mai bine fara, parerea mea.

Jamilla
25.09.2009, 13:12:53
tortul e frumos, dar artificiile ma ingrozesc :((
aranjamentele florale sunt prea mult. era mai bine fara, parerea mea.

imi plac artificiile dar nu stiu de ce, imi plac numai de revelion. In rest, prefer alte efecte de culoare, lumina etc.... doar ca nu imi permit ;;)

imi plac artificiile pe cer, alea da!

cristinalp
25.09.2009, 21:53:46
am vrut eu artificii exterioare 2000 eur plus transport plus masa plus cazare pt 3 persoane- la hotel
nu multumesc

imi plac artificiile dar nu stiu de ce, imi plac numai de revelion. In rest, prefer alte efecte de culoare, lumina etc.... doar ca nu imi permit ;;)

imi plac artificiile pe cer, alea da!

cristinalp
28.09.2009, 21:28:12
mi-a placut designul dar gustul......7 din 10

dmihaelac
29.09.2009, 12:59:24
fetele, am gasit figurina pt tort la kaufland, in tg jiu. a fost doar 39 lei. diseara o sa atasez o poza. e simpla, nu genul haioasa.
am fost al degustat de tort, dar a ramas sa mai vedem saptamana viitoare pt ca eu vreau ceva special, nu ce fac ei in mod obisnuuit.

cristinalp
29.09.2009, 19:38:40
cum stai cu pregatirile? ai depus actele la primarie?

fetele, am gasit figurina pt tort la kaufland, in tg jiu. a fost doar 39 lei. diseara o sa atasez o poza. e simpla, nu genul haioasa.
am fost al degustat de tort, dar a ramas sa mai vedem saptamana viitoare pt ca eu vreau ceva special, nu ce fac ei in mod obisnuuit.

dmihaelac
29.09.2009, 21:56:42
cum stai cu pregatirile? ai depus actele la primarie?

da, am depus actele. o intreaga aventura cu depusul lor :(( mai-mai ca am facut o criza de nervi, dar important e ca le-am depus. din pacate, n-am stiut ca nu vom putea plati si taxa aia (nu se fac incasari lunea), asa ca asta a ramas pe saptamana viitoare.

cristinalp
30.09.2009, 08:51:11
bv...bine ca le-ati depus, asta e important.

da, am depus actele. o intreaga aventura cu depusul lor :(( mai-mai ca am facut o criza de nervi, dar important e ca le-am depus. din pacate, n-am stiut ca nu vom putea plati si taxa aia (nu se fac incasari lunea), asa ca asta a ramas pe saptamana viitoare.

Jamilla
06.10.2009, 14:43:51
bv...bine ca le-ati depus, asta e important.

sa ma vezi pe mine cu analizele si depusul actelor, cu miresoiul meu, doi zapaciti ce suntem =))

cristinalp
06.10.2009, 15:12:15
nici nu e nevoie sa va duceti voi la analize, mie mi-a facut medicul de familie tot dosarul, m-am dus doar cu timbre si cu buletinul si am depus dosarul.

sa ma vezi pe mine cu analizele si depusul actelor, cu miresoiul meu, doi zapaciti ce suntem =))

Jamilla
06.10.2009, 15:18:04
nici nu e nevoie sa va duceti voi la analize, mie mi-a facut medicul de familie tot dosarul, m-am dus doar cu timbre si cu buletinul si am depus dosarul.

aaa, pai asa cred ca fac si eu :D

dar la care medic de familie, al meu sau al lui ? :DDDDDDDDD acum eu cu parintii mei suntem la unul, el cu ai lui la altul :)))

cristinalp
06.10.2009, 15:23:54
noi am facut la al meu, ca e matuse-mea si l-am trecut pe cosmin la ea...
si deci a fost mai usor

aaa, pai asa cred ca fac si eu :D

dar la care medic de familie, al meu sau al lui ? :DDDDDDDDD acum eu cu parintii mei suntem la unul, el cu ai lui la altul :)))

Jamilla
06.10.2009, 15:29:26
noi am facut la al meu, ca e matuse-mea si l-am trecut pe cosmin la ea...
si deci a fost mai usor

aoleoooooooooooooooo...la voi chiar a fost simplu ^:)^

cristinalp
06.10.2009, 15:33:32
nu am avut timp de complicatii, am venit direct de la bucuresti, am luat dosarul fugi la primarie si fugi inapoi la bucuresti.

aoleoooooooooooooooo...la voi chiar a fost simplu ^:)^

Anya00
06.10.2009, 15:37:40
Feteleeee....help, pls, ca am o problema. Tre sa dau comanda de tort saptamana viitoare si nu stiu din ce sa-l fac. Nu as vrea clasicul tort diplomat, parca nici de ciocolata, ca mi se pare cam greu, dupa atatea feluri de mancare....tiramisu nu stiu ce cofetarie il face bun....si alte idei nu mai am. Va intreb pe voi ce torturi ati mai papat pe la nunti, ca eu nu prea le am cu dulciurile, si mai ales la nunti, dupa 4 feluri de mancare, numai tort si praji nu pot sa mai pap.

cristinalp
06.10.2009, 15:49:45
eu avum tiramisu imbracat in frisca, a fost ff bun, si apreciat de toata lumea si l-am facut la valceanu.
Eu sunt pentru tiramisu , place la toata lumea, poate cioco nu place la toata lumea.

Feteleeee....help, pls, ca am o problema. Tre sa dau comanda de tort saptamana viitoare si nu stiu din ce sa-l fac. Nu as vrea clasicul tort diplomat, parca nici de ciocolata, ca mi se pare cam greu, dupa atatea feluri de mancare....tiramisu nu stiu ce cofetarie il face bun....si alte idei nu mai am. Va intreb pe voi ce torturi ati mai papat pe la nunti, ca eu nu prea le am cu dulciurile, si mai ales la nunti, dupa 4 feluri de mancare, numai tort si praji nu pot sa mai pap.

Anya00
06.10.2009, 15:52:29
eu avum tiramisu imbracat in frisca, a fost ff bun, si apreciat de toata lumea si l-am facut la valceanu.
Eu sunt pentru tiramisu , place la toata lumea, poate cioco nu place la toata lumea.
Uite ca la Valceanu am uitat sa ma duc, desi am auzit ca si acolo fac praji si torturi bune. Poate am timp zilele astea sa dau o fuga. Si, daca tot te-am prins, spune-mi si mie, te rog, certificatele prenuptiale cat timp sunt valabile?

cristinalp
06.10.2009, 15:54:04
aoleu stai sa intreb...pe medicul meu ca ea stie...imediat iti raspund

Uite ca la Valceanu am uitat sa ma duc, desi am auzit ca si acolo fac praji si torturi bune. Poate am timp zilele astea sa dau o fuga. Si, daca tot te-am prins, spune-mi si mie, te rog, certificatele prenuptiale cat timp sunt valabile?

Anya00
06.10.2009, 21:56:47
Mai are cineva idei de torturi bune, si care sa fie pe placul majoritatii invitatilor, nu neaparat al meu:) ? Eu, din ce-mi aduc acum aminte, am papat saptamana trecuta la botez un tort cu crema de nuci, si cred ca era facut si cu miere pt ca era ffff dulce....mult prea dulce. Dar am uitat s-o intreb pe nasa ce fel de tort a fost. Si sambata asta, la nunta, tortul a avut blat de cacao, umplut cu frisca, si imbracat in martipan....bunicel, dar nu m-a dat pe spate(si m-am si chinuit sa mananc un pic, pt ca, v-am zis, nu sunt fana dulciuri). In rest, cel putin anul asta pe la nunti nu am papat torturi bune.....iar de anii trecuti...nu-mi mai aduc aminte, sau nu am gustat din ele. Dar cu siguranta n-am papat nici unul care sa ma dea pe spate...poate si din cauza ca nu le prea am cu dulciurile:-?

bubilove
08.10.2009, 16:42:51
Mai are cineva idei de torturi bune, si care sa fie pe placul majoritatii invitatilor, nu neaparat al meu:) ? Eu, din ce-mi aduc acum aminte, am papat saptamana trecuta la botez un tort cu crema de nuci, si cred ca era facut si cu miere pt ca era ffff dulce....mult prea dulce. Dar am uitat s-o intreb pe nasa ce fel de tort a fost. Si sambata asta, la nunta, tortul a avut blat de cacao, umplut cu frisca, si imbracat in martipan....bunicel, dar nu m-a dat pe spate(si m-am si chinuit sa mananc un pic, pt ca, v-am zis, nu sunt fana dulciuri). In rest, cel putin anul asta pe la nunti nu am papat torturi bune.....iar de anii trecuti...nu-mi mai aduc aminte, sau nu am gustat din ele. Dar cu siguranta n-am papat nici unul care sa ma dea pe spate...poate si din cauza ca nu le prea am cu dulciurile:-?
anya te-ai hotarat pana la urma la tort?

cristinalp
08.10.2009, 20:54:53
cica pe langa tortul miresii trebuie facut si tortul nasului...acum am aflat...e vb de un tort special pentru nasi..se pune la masa lor si mananca numai ei din tortul respectiv.

Anya00
08.10.2009, 20:57:38
cica pe langa tortul miresii trebuie facut si tortul nasului...acum am aflat...e vb de un tort special pentru nasi..se pune la masa lor si mananca numai ei din tortul respectiv.
Ei, na? Sincer n-am auzit, cu atat mai putin de vazut, la vreo nunta. Noi o sa le punem in fata purcelul fript in tava, cu marul in gura....si o sa papam toti din el a 2a zi(sper:)) ). Iar tort....o sa le dam din tortul cel mare....oprim un tortulet numai pt ei(din care o sa papam tot impreuna....sper:) ).

cristinalp
08.10.2009, 21:04:11
am mai vazut si eu dar nu stiam de ce e separat si am vb cu nasa mea acum si imi zise de asta...

Ei, na? Sincer n-am auzit, cu atat mai putin de vazut, la vreo nunta. Noi o sa le punem in fata purcelul fript in tava, cu marul in gura....si o sa papam toti din el a 2a zi(sper:)) ). Iar tort....o sa le dam din tortul cel mare....oprim un tortulet numai pt ei(din care o sa papam tot impreuna....sper:) ).

bubilove
08.10.2009, 21:12:27
am mai vazut si eu dar nu stiam de ce e separat si am vb cu nasa mea acum si imi zise de asta...
cred ca vrea si ea;))

atheaa_me
09.10.2009, 00:07:46

ai mei cnd au fost nasi au prmit tortul lor. nu au primit in schimb nici un purcel, gaina sau altele, dar au prmit tort:D:D

Anya00
09.10.2009, 00:18:35
ai mei cnd au fost nasi au prmit tortul lor. nu au primit in schimb nici un purcel, gaina sau altele, dar au prmit tort:D:D
Mai, eu sa fiu nasa....cred ca m-ar incanta mai mult un purcel fript si cu marul in gura decat un tort. Dar, am mai zis, eu nu sunt fana dulciuri. Daca l-as pune pe baby sa aleaga....grea decizie:))

atheaa_me
09.10.2009, 00:47:05
Mai, eu sa fiu nasa....cred ca m-ar incanta mai mult un purcel fript si cu marul in gura decat un tort. Dar, am mai zis, eu nu sunt fana dulciuri. Daca l-as pune pe baby sa aleaga....grea decizie:))

asa era traditia pe acolo, k oricum tortul l-am primit dar nu l-am luat acasa:)) l-am instranat si noi:D:D:D

cristinalp
09.10.2009, 08:29:41
noi nu facem purcel dar o sa le dam tortul plus cadoul pentru nasi pe care il dau dupa ce ma dezgateste....

asa era traditia pe acolo, k oricum tortul l-am primit dar nu l-am luat acasa:)) l-am instranat si noi:D:D:D

Jamilla
09.10.2009, 10:49:29

tiramisu sau cu crema de lamaie, parerea mea.

Jamilla
09.10.2009, 10:50:56

nu stiam , e prima oara cand aud, pe bune? apoi nu m-am agndit la asta, le voi face comanda si lor pt unul pe care sa-l ia acasa...dar am 2 perechi de nasi :D

dmihaelac
09.10.2009, 11:12:30

draguta, du-te la dantex si fa-l. noi am comandat ceva special, nu ce aveau ei deja in mod curent. noi facem cu cioco alba cu crema de lamaie, imbracat cu martipan.

Anya00
09.10.2009, 11:28:52
draguta, du-te la dantex si fa-l. noi am comandat ceva special, nu ce aveau ei deja in mod curent. noi facem cu cioco alba cu crema de lamaie, imbracat cu martipan.
O Doamne, Miha, ce cauti pe miresici, ca tu maine ai nunta!!! (hihi, pot sa cert si eu pe cineva;)) ) Daca tot esti aici....spune-mi, te rog, la Dantex ati facut si degustarea unor torturi? Cum se procedeaza, ati dat comanda de torturi din mai multe feluri, sau v-au oferit ei?
Casa de piatra va urez de pe acum, si o petrecere super!!<:-P

dmihaelac
09.10.2009, 11:37:45
O Doamne, Miha, ce cauti pe miresici, ca tu maine ai nunta!!! (hihi, pot sa cert si eu pe cineva;)) ) Daca tot esti aici....spune-mi, te rog, la Dantex ati facut si degustarea unor torturi? Cum se procedeaza, ati dat comanda de torturi din mai multe feluri, sau v-au oferit ei?
Casa de piatra va urez de pe acum, si o petrecere super!!<:-P

da, se face degustare. in principiu iti ofera ce au ei, sa degusti. noua nu ne-a placut ce aveau, asa k am vrut ceva special. ce vrei tu, aia fac, nu-i problema !

Jamilla
09.10.2009, 11:40:08
da, se face degustare. in principiu iti ofera ce au ei, sa degusti. noua nu ne-a placut ce aveau, asa k am vrut ceva special. ce vrei tu, aia fac, nu-i problema !

ma gandesc la tine si iti tin pumnii, sper ca ai primit miercuri smsul meu (nu pot vb la tel, nu iti cunosc vocea) si sper sa nu uit sa iti dau si maine sms cu toate cele bune :D

cristinalp
09.10.2009, 12:10:27
maine cu ai programata ziua...sa stim sa ne gandim la tine....uff ce emotionata sunt....parca m-as marita eu...pupici dulci

Jamilla
09.10.2009, 12:12:26
maine cu ai programata ziua...sa stim sa ne gandim la tine....uff ce emotionata sunt....parca m-as marita eu...pupici dulci

me too :D si acu sa fiu putin bridezilla: de abia astept nu saptamana viitoare (o lasam sa respire, da?), ci urmatoarea saptamana, sa o "terorizam" cu intrebarile si cu chestiunile/nelamuririle etc, s ane puna in tema :D =))

cristinalp
09.10.2009, 12:16:43
da da toate amanuntele si detaliile si cea zis si ce a facut si ce a mancat si ce a dansat si tot.....tot vreau sa stiu tot....

o sa te terorizam....

apropo de amenajarea salii cine se ocupa...nu ca simone ar avea nevoie de cearceafuri albe...

me too :D si acu sa fiu putin bridezilla: de abia astept nu saptamana viitoare (o lasam sa respire, da?), ci urmatoarea saptamana, sa o "terorizam" cu intrebarile si cu chestiunile/nelamuririle etc, s ane puna in tema :D =))

Jamilla
10.10.2009, 17:58:57
da da toate amanuntele si detaliile si cea zis si ce a facut si ce a mancat si ce a dansat si tot.....tot vreau sa stiu tot....

o sa te terorizam....

apropo de amenajarea salii cine se ocupa...nu ca simone ar avea nevoie de cearceafuri albe...

mihaela e maritata acuma, mama ce dor mi se facu de ea ;;)

cristinalp
10.10.2009, 20:06:58
abia astept sa se intoarca printre noi.....

bubilove
10.10.2009, 20:29:26
abia astept sa se intoarca printre noi.....
pai da,cum spuneai tu mai sus,o asteptatm sa o terorizam cu interogatoriul post nuptial>:D<

cristinalp
23.10.2009, 09:03:59
fetelor ca a trecut sezonul de anul acesta haide sa facem un clasament cu torturile care ne-au placut pe la nunti...
1. tiramisu cu frisa de la valceanu...super bun
2. tiramisu cu martipan...de la mona
3. diplomat cu frisca de la danex
4. blat de cacao cu crema de vanilie si martipan...de la mona

Cele mai bune prajituri pe care le-am mancat pana acum la vreo nunta au fost la nunta de duminica trecuta, facute la o cofetarie din valcea, am sa aflu si numele cofetariei si anunt...mi-a ramas gandul la ele.

atheaa_me
23.10.2009, 12:01:45
fetelor ca a trecut sezonul de anul acesta haide sa facem un clasament cu torturile care ne-au placut pe la nunti...

Cele mai bune prajituri pe care le-am mancat pana acum la vreo nunta au fost la nunta de duminica trecuta, facute la o cofetarie din valcea, am sa aflu si numele cofetariei si anunt...mi-a ramas gandul la ele.

mi-a placut extraordinar de mult tortul de la mona tiramisu. bun bun! si tortul de la dantex ''cristina'' a fost f bun:):) eu doar pe astea 2 le-am incercat!

cristinalp
23.10.2009, 12:02:45
cred ca tiramisu e algerea cea mai potrivita la o nunta...place la toata lumea...

mi-a placut extraordinar de mult tortul de la mona tiramisu. bun bun! si tortul de la dantex ''cristina'' a fost f bun:):) eu doar pe astea 2 le-am incercat!

dmihaelac
23.10.2009, 20:55:02

miss me? :D hai, fetele, k nu scapati asa usor de mine. cat despre partea cu " e maritata..." hmmm cum sa va zic? nu prea o simt inca, chestia asta cu maritisul. o fi si pt ca inca suntem separati (eu la mama, el la fratele lui). azi am adus mobila acasa, tot azi ne-au dat drumul si la centrala termica, asa ca eu zic ca duminica seara o sa fim IN SFARSIT "ACASAAAAAAAAAAAAAAAAAAA".

anya, o sa ma gandesc maine la tine ! nu-ti doresc decat sa fii iubita si sanatoasa, k in rest te descurci tu ! nu uita sa iei un calciu dimineata, inainte de civila !!!

dmihaelac
23.10.2009, 20:57:56

dragele mele, n-ati fost la nunta mea, sa vedeti tort bun :D nu, vorbesc f serios, toti invitatii m-au felicitat. a fost racoritor, nu gretos, cu cioco (alba-exact aia pe care o uram eu), dar frecata cu o crema de lamaie. a iesit bestial ! sa va zic un secret: maine se fac doua saptamani de la nunta, dar mai am si acum in frigi, la mama, o felie. zau dk m-am indurat sa o mananc.

cristinalp
23.10.2009, 21:40:43
felicitari atunci pentru alegerea facuta...eu chiar nu stiu ce sa aleg altceva in afara de tiramisu...acum sa vedem ce o sa-mi propuna si cofetariile

dragele mele, n-ati fost la nunta mea, sa vedeti tort bun :D nu, vorbesc f serios, toti invitatii m-au felicitat. a fost racoritor, nu gretos, cu cioco (alba-exact aia pe care o uram eu), dar frecata cu o crema de lamaie. a iesit bestial ! sa va zic un secret: maine se fac doua saptamani de la nunta, dar mai am si acum in frigi, la mama, o felie. zau dk m-am indurat sa o mananc.

bubilove
09.11.2009, 09:56:23
fetele sunt happy ca m-am intalnit cu fata care are cofetaria mona si mi-a zis ca-mi face tort cu fluturasi.=P~ mi-a zis ca are forme,ca a mai facut pt copii;)) si ce daca:-"
ii poate face din ciocolata,de toate culorile

Miozotis
09.11.2009, 10:09:51
fetele sunt happy ca m-am intalnit cu fata care are cofetaria mona si mi-a zis ca-mi face tort cu fluturasi.=P~ mi-a zis ca are forme,ca a mai facut pt copii;)) si ce daca:-"
ii poate face din ciocolata,de toate culorile

Cred ca si la dantex fac. Tot la torturi pt copii am vazut. Ai ales deja modelul ? Abia astept sa vad cum o sa iasa. Eu m-am saturat de cate sute de torturi am vazut pe net, am si salvat vreo 60 de poze. A doua zi vedeam numai torturi.

bubilove
09.11.2009, 10:25:10
Cred ca si la dantex fac. Tot la torturi pt copii am vazut. Ai ales deja modelul ? Abia astept sa vad cum o sa iasa. Eu m-am saturat de cate sute de torturi am vazut pe net, am si salvat vreo 60 de poze. A doua zi vedeam numai torturi.
as putea sa pun poze ,dar se vad mici

Miozotis
09.11.2009, 10:28:08

Sunt tare dragute. Apropo, se vad mari :D. Cred ca mai are si ea la cofetarie modele de la torturile pe care le-a mai facut si poti sa alegi si de acolo.

cristinalp
09.11.2009, 10:30:24
foarte interesante....imi plac fff mult
si sunt fff originale

bubilove
09.11.2009, 10:30:26
Sunt tare dragute. Apropo, se vad mari :D. Cred ca mai are si ea la cofetarie modele de la torturile pe care le-a mai facut si poti sa alegi si de acolo.
exact ala care imi placea cel mai mult nu reusesc sa-l gasesc in multimea de poze despre nunta salvate de pe acest forum;;) toate le am de aici

bubilove
09.11.2009, 10:33:01
asta e:">tortuletul meu preferat

Miozotis
09.11.2009, 10:34:50
asta e:">tortuletul meu preferat

Cred ca o sa iasa foarte bine, nu cred ca e greu de facut pt ei pt ca nu are niciun alt model pe el.

bubilove
09.11.2009, 10:36:05
Cred ca o sa iasa foarte bine, nu cred ca e greu de facut pt ei pt ca nu are niciun alt model pe el.
da,sper.ceva de genul asta vreau.simplu ...iar pe o parte cascada aia de fluturasi de sus pana jos

Miozotis
09.11.2009, 10:38:36
da,sper.ceva de genul asta vreau.simplu ...iar pe o parte cascada aia de fluturasi de sus pana jos

Mai mult ca sigur va iesi foarte frumos, mai ales ca noi suntem mari fane ale fluturasilor :). Vrei sa fie de mai multe culori ?

bubilove
09.11.2009, 10:41:13
Mai mult ca sigur va iesi foarte frumos, mai ales ca noi suntem mari fane ale fluturasilor :). Vrei sa fie de mai multe culori ?
nu.vreau o singura culoare fluturasii.eu o sa am tema nuntii fluturasi,iar tortul as vrea sa fie in culorile pt care o sa ma hotarasc pt decoralb-lila sau alb-auriu

Miozotis
09.11.2009, 10:43:46
nu.vreau o singura culoare fluturasii.eu o sa am tema nuntii fluturasi,iar tortul as vrea sa fie in culorile pt care o sa ma hotarasc pt decoralb-lila sau alb-auriu

Eu nu stiu cum o sa fac cu tortul si cu sala. Adica ce vreau eu nu se asorteaza deloc. Vreau tortul sa fie cu lila, dar sala nu. Vad eu cu ce il asortez pana la urma. Cu rochitele domnisoarelor de onoare :)).

bubilove
09.11.2009, 10:48:41
Eu nu stiu cum o sa fac cu tortul si cu sala. Adica ce vreau eu nu se asorteaza deloc. Vreau tortul sa fie cu lila, dar sala nu. Vad eu cu ce il asortez pana la urma. Cu rochitele domnisoarelor de onoare :)).
lasa ca pana te hotarasti,te mai razgandesti.belive me;;) noroc ca mai avem timp,ne permitem sa ne razgandim

Miozotis
09.11.2009, 10:57:21
lasa ca pana te hotarasti,te mai razgandesti.belive me;;) noroc ca mai avem timp,ne permitem sa ne razgandim
Sunt convinsa ca o sa ne tot razgandim. Oricum, am si eu niste goange in cap pe care nu mi le scoate nimeni ;)).

bubilove
09.11.2009, 11:03:58
Sunt convinsa ca o sa ne tot razgandim. Oricum, am si eu niste goange in cap pe care nu mi le scoate nimeni ;)).
cunosc cunosc
goangele din cap fac parte din farmecul nostru:">

cristinalp
09.11.2009, 11:36:08
daca n-am avea goange si pretentii nu am mai fii miresici adevarate asa ca ....
traiasca goangele

cunosc cunosc
goangele din cap fac parte din farmecul nostru:">

bubilove
11.11.2009, 09:20:52
dar ies bune torturile acolo,la mona?cine a papat sa-mi zica si mie

cristinalp
11.11.2009, 09:24:46

eu am cumparat de acolo numai praji...destul de bune....dar tortulez.....nu stiu ce sa zic

eu am papat tortuletz de la valceanu si de la dantex

bubilove
11.11.2009, 09:28:36
multi din prietenii mei fac acolo torturile pt diferite ocazii ca o cunoastem pe lucica.toata lumea lauda tortul ,dar eu nu m-am nimerit sa pap:))

cristinalp
11.11.2009, 09:32:30
ehhh...poate o sa gusti pana la nunta ta....mai ai destul timp la dispozitie

eu cand am avut cununia m-am dus la valceanu de craciun...i-am spus ca vreau o mostra de tortul ales de mine...a fost tiramisu....a gustat tot familionul din el...mi-a placut si mie si asta a fost....

multi din prietenii mei fac acolo torturile pt diferite ocazii ca o cunoastem pe lucica.toata lumea lauda tortul ,dar eu nu m-am nimerit sa pap:))

bubilove
11.11.2009, 09:35:31
ehhh...poate o sa gusti pana la nunta ta....mai ai destul timp la dispozitie

eu cand am avut cununia m-am dus la valceanu de craciun...i-am spus ca vreau o mostra de tortul ales de mine...a fost tiramisu....a gustat tot familionul din el...mi-a placut si mie si asta a fost....
si la nunta presupun ca tot de acolo o sa iei....io n-am mai fost la valceanu de pe vremea cand chiuleam de la scoala:)

cristinalp
11.11.2009, 09:37:26
si la nunta presupun ca tot de acolo o sa iei....io n-am mai fost la valceanu de pe vremea cand chiuleam de la scoala:)
DAAA...pentru ca am si niste mici relatii acolo dat fiind faptul ce nasu cunoaste pe patron si s-au purtat fff ok cu mine...

bubilove
11.11.2009, 09:49:16
DAAA...pentru ca am si niste mici relatii acolo dat fiind faptul ce nasu cunoaste pe patron si s-au purtat fff ok cu mine...
bravooo.pai da micile relatii fac mult in tg-jiu,ca e oras mic
cam asta simt si eu la cofetaria mona.
relatiile mici fac tortul miresicii mumos si gustos:))

cristinalp
11.11.2009, 09:52:59
oricum tortul miresii trebuie sa fie cel mai gustos....trebuie sa faca impresie si prin prezentare.....deci trebuie sa fie o creatie fara cusur :D

bravooo.pai da micile relatii fac mult in tg-jiu,ca e oras mic
cam asta simt si eu la cofetaria mona.
relatiile mici fac tortul miresicii mumos si gustos:))

Miozotis
11.11.2009, 10:14:07
Bubi, poti sa ii spui sa-ti faca un tort mai mic, ca si cel pt nunta, ca si continut ma refer.

bubilove
11.11.2009, 10:15:40
Bubi, poti sa ii spui sa-ti faca un tort mai mic, ca si cel pt nunta, ca si continut ma refer.
lasa ca ma mut in romanica si o sa am ocazii sa pap.de ziua mea de exemplu.de la anu o sa fac si eu prezenta pe la nunti si pe la zilele prietenilor

cristinalp
11.11.2009, 10:54:39
daca o sa te muti la gorj o sa fie totul mai usor de 10 ori asa ca.....pana in septembrie...ai timp ....

lasa ca ma mut in romanica si o sa am ocazii sa pap.de ziua mea de exemplu.de la anu o sa fac si eu prezenta pe la nunti si pe la zilele prietenilor

Jamilla
14.11.2009, 17:38:23

stau vizavi de mona, doar ies din curte, traversez straduta si intru la ei, ha ha =)) suntem prieteni de familie cu ei.

sincer, numai de acolo mi-am luat torturile pana acum, inclusiv pt aniversari, deci tot acolo il fac pt nunta. Si sincer, eu sunt mai fotoasa de felul meu dar sunt innebunita dupa torturile lor, o stiu pe cea care le face si stiu ce poate.

Jamilla
14.11.2009, 17:39:38

in romanica am intekes, dar la tg jiu te muti? ;;)

bubilove
16.11.2009, 16:04:38
in romanica am intekes, dar la tg jiu te muti? ;;)
da ,la tg-jiu ma mut.si eu o cunosc pe Lucica si m-a asigurat ca mi poate face fluturasi pe tort.tre sa trec sa-i arat poze

cristinalp
17.11.2009, 16:54:13
fluturasi si iar fluturasi.......
cred ca o sa fie cel mai original tort

da ,la tg-jiu ma mut.si eu o cunosc pe Lucica si m-a asigurat ca mi poate face fluturasi pe tort.tre sa trec sa-i arat poze

bubilove
24.11.2009, 18:27:25
mai puneti si voi poze cu torturi care va plac sa mai salivez si eu un piculet:-p

cristinalp
24.11.2009, 20:49:53
uite scumpa torturi......

mai puneti si voi poze cu torturi care va plac sa mai salivez si eu un piculet:-p

cristinalp
24.11.2009, 20:52:58
alte torturi ...modele superbe care mai de care

cristinalp
24.11.2009, 20:56:26
partea a III-a....alte torturi....
sper sa va placa modelele propuse de mine

bubilove
24.11.2009, 20:57:55
alte torturi ...modele superbe care mai de care
daaaa foarte faineeeeeeee
dar arata-mi unul cam in ce stil o sa-l faci pe al tau???ca tu tre sa te hotarasti in curand\:D/

cristinalp
24.11.2009, 21:03:22
asa ceva as vrea eu...numai ca va fii muult mai mare....

daaaa foarte faineeeeeeee
dar arata-mi unul cam in ce stil o sa-l faci pe al tau???ca tu tre sa te hotarasti in curand\:D/

bubilove
25.11.2009, 00:09:54
asa ceva as vrea eu...numai ca va fii muult mai mare....
wow si YAMY:-p .f frumos.nu prea-mi plac tumburusii aia albi....si cred ca as lasa si frunzele la o parte....doar trandafirii si panglicile;;)

cristinalp
25.11.2009, 08:35:59
daca ma crezi tumburusii nici nu i-am vazut si evident fara frunze.....doar panglicutze si trandafiri

wow si YAMY:-p .f frumos.nu prea-mi plac tumburusii aia albi....si cred ca as lasa si frunzele la o parte....doar trandafirii si panglicile;;)

crinutza83
25.11.2009, 11:55:22
daca ma crezi tumburusii nici nu i-am vazut si evident fara frunze.....doar panglicutze si trandafiri
arata fff bine

cristinalp
25.11.2009, 13:08:05
daaa, deja am vb cu loredana pt flori pt tort...a spus ca o sa mi le aduca ambata dimineata si nu cumva sa fie tratate cu vreo substanta, penru ca se prind direct de tort....acum problema este ca eu am tort de frisca, sper sa stea bine ancorati in blatul de tort

arata fff bine

bubilove
25.11.2009, 18:45:43
daaa, deja am vb cu loredana pt flori pt tort...a spus ca o sa mi le aduca ambata dimineata si nu cumva sa fie tratate cu vreo substanta, penru ca se prind direct de tort....acum problema este ca eu am tort de frisca, sper sa stea bine ancorati in blatul de tort
cred ca exist niste "ancore" speciale ca niste tuburi in care se introduce codita florilor.asa mi s-ar parea logic.daca nu exista sa imi spuneti ca le inventez eu;-) ;))

cristinalp
25.11.2009, 19:31:23
sper sa existe ca nu cumva sa existe probleme...mai ales ca florile vor fi tinute in apa...si nu cumva sa prinda tortul miros sau gust ciudat...

cred ca exist niste "ancore" speciale ca niste tuburi in care se introduce codita florilor.asa mi s-ar parea logic.daca nu exista sa imi spuneti ca le inventez eu;-) ;))

Anya00
27.11.2009, 01:50:48
Nu exista nici o ancora, nimic....cel putin nu in tg-jiu:) Din cate am inteles eu, se infig florile in tortulet direct. Cred ca tot pe forum am citit o discutie pe tema asta, si spuneau fetele ca trebuie avuta mare grija la flori, sa nu fie tratate cu substantele alea in care le tin ei la florarii, ca e toxica si se pot intampla alte cele, pe care nu si le doreste nimeni la o nunta, sau a 2-a zi. Dar daca luati florile din sursa sigura, sa stiti sigur ca nu le tine in apa cu solutie, nu vad sa fie vreo problema, chiar daca le infig direct in tort, fara ceva protector pe codite.

cristinalp
27.11.2009, 08:58:37
eu av vrea sa imi protejeze cumva tortul, macar florile sa fie proaspete, si sa nu fi fost tinute in apa cu diverse substante

Nu exista nici o ancora, nimic....cel putin nu in tg-jiu:) Din cate am inteles eu, se infig florile in tortulet direct. Cred ca tot pe forum am citit o discutie pe tema asta, si spuneau fetele ca trebuie avuta mare grija la flori, sa nu fie tratate cu substantele alea in care le tin ei la florarii, ca e toxica si se pot intampla alte cele, pe care nu si le doreste nimeni la o nunta, sau a 2-a zi. Dar daca luati florile din sursa sigura, sa stiti sigur ca nu le tine in apa cu solutie, nu vad sa fie vreo problema, chiar daca le infig direct in tort, fara ceva protector pe codite.

Anya00
27.11.2009, 10:49:41
eu av vrea sa imi protejeze cumva tortul, macar florile sa fie proaspete, si sa nu fi fost tinute in apa cu diverse substante
Pai daca ai incredere in tipa de la care iei florile, vb cu ea inainte si ii spui ca nu le vrei tinute in apa cu substantele lor.....sau, pt siguranta, poti sa le invelesti coditele in folie din aia de staniol....sau de celofan.....faci tu o proba inainte pe un tortulet si vezi cum ar veni, daca da bine sau nu...ma gandesc sa nu se vada. Dar solutii se gasesc.

cristinalp
27.11.2009, 11:04:35
mi-a placut tortul tau...foarte frumos....florile erau naturale sau....?

Pai daca ai incredere in tipa de la care iei florile, vb cu ea inainte si ii spui ca nu le vrei tinute in apa cu substantele lor.....sau, pt siguranta, poti sa le invelesti coditele in folie din aia de staniol....sau de celofan.....faci tu o proba inainte pe un tortulet si vezi cum ar veni, daca da bine sau nu...ma gandesc sa nu se vada. Dar solutii se gasesc.

Anya00
27.11.2009, 11:42:42
mi-a placut tortul tau...foarte frumos....florile erau naturale sau....?
Nu....au fost trandafirasi din zahar, facuti de ei(foarte buni la gust). Daca il faci tot la Valceanu o sa-ti arate poze. Numai ca trebuiau sa fie crem, nu portocalii, si sa aiba frunzulite verzi pe langa ei:) Nici ala n-a iesit cum am vrut si cum am stabilit cu ei....dar macar a fost bun....f bun:)

cristinalp
27.11.2009, 11:53:47
da, valceanu e super ok la calitate

Nu....au fost trandafirasi din zahar, facuti de ei(foarte buni la gust). Daca il faci tot la Valceanu o sa-ti arate poze. Numai ca trebuiau sa fie crem, nu portocalii, si sa aiba frunzulite verzi pe langa ei:) Nici ala n-a iesit cum am vrut si cum am stabilit cu ei....dar macar a fost bun....f bun:)

Anya00
27.11.2009, 11:57:13
da, valceanu e super ok la calitate
Da....din punctul de vedere al calitatii nu am ce sa le reprozes....mai trebuie sa lucreze un pic la design si seriozitate:)

cristinalp
27.11.2009, 12:18:16
seriozitate.....hmmm
ai avut probleme cu ei?

Da....din punctul de vedere al calitatii nu am ce sa le reprozes....mai trebuie sa lucreze un pic la design si seriozitate:)

Anya00
27.11.2009, 12:56:19
seriozitate.....hmmm
ai avut probleme cu ei?
Ce ziceam mai sus.....trandafirasii portocalii, in loc de crem....si frunzulitele care trebuiau sa-i insoteasca....lipsa totala:)

cristinalp
27.11.2009, 13:15:50
daaa.....aiurea atunci....
de astea vreau eu flori naturale

Ce ziceam mai sus.....trandafirasii portocalii, in loc de crem....si frunzulitele care trebuiau sa-i insoteasca....lipsa totala:)

bubilove
01.12.2009, 14:09:47
daaa.....aiurea atunci....
de astea vreau eu flori naturale
ma fetelor,dar florile alea naturale nu coloreaza tortul.nu ma refer la solutiile alea,sa zicem ca sunt netratate,dar totusi din frunze si codite si chiar din petale,nu iese culoare daca dau de umezeala????:-SS

cristinalp
01.12.2009, 14:40:18
decat daca sunt vopsite...alftfel nu au cum sa iasa culoare din ele...

ma fetelor,dar florile alea naturale nu coloreaza tortul.nu ma refer la solutiile alea,sa zicem ca sunt netratate,dar totusi din frunze si codite si chiar din petale,nu iese culoare daca dau de umezeala????:-SS

Anya00
01.12.2009, 15:05:06
Nici eu nu cred ca se coloreaza tortul....ai vazut tu flori din care sa iasa culoarea?:P

cristinalp
01.12.2009, 15:23:03
se mai intampla sa se coloreze pt ca de multe ori florile sunt colorate cu spray-uri speciale...

Nici eu nu cred ca se coloreaza tortul....ai vazut tu flori din care sa iasa culoarea?:P

Anya00
01.12.2009, 15:26:07
se mai intampla sa se coloreze pt ca de multe ori florile sunt colorate cu spray-uri speciale...
Uite ca de treaba asta chiar nu stiam si nici nu ma gandeam ca e posibil ca astia sa coloreze florile.....dar daca le iei de la cineva de incredere, ma gandesc ca nu or sa fie probleme.

cristinalp
01.12.2009, 15:27:07
pai trandafiri albastrii.....sau alte flori cu culori trasnite....
se obtin prin vopsire...am aflat si eu de curand

Uite ca de treaba asta chiar nu stiam si nici nu ma gandeam ca e posibil ca astia sa coloreze florile.....dar daca le iei de la cineva de incredere, ma gandesc ca nu or sa fie probleme.

Anya00
01.12.2009, 15:32:08
pai trandafiri albastrii.....sau alte flori cu culori trasnite....
se obtin prin vopsire...am aflat si eu de curand
Stii ca ma gandeam de multe ori la trandafirii albastri.....oare cum i-or obtine astia.....dar nici prin gand nu-mi trecea ca ii vopsesc:)) Ma gandeam ca fac ei incrucisari de soiuri si de culori.....ce naiva sunt. Normal ca e mult mai comod si mai ieftin sa dai cu culoare pe ei....decat sa cheltui bani pe cercetari si experimente, care pot dura si ani intregi.

bubilove
01.12.2009, 16:57:44
[quote=Anya00;2702268]Nici eu nu cred ca se coloreaza tortul....ai vazut tu flori din care sa iasa culoarea?:P[/quot
da am vazut.faceti si voi experiment.daca tineti florile invelite in hartie,sunt codite care lasa verde pe hartie:-B

Anya00
01.12.2009, 17:49:56
[quote=Anya00;2702268]Nici eu nu cred ca se coloreaza tortul....ai vazut tu flori din care sa iasa culoarea?:P[/quot
da am vazut.faceti si voi experiment.daca tineti florile invelite in hartie,sunt codite care lasa verde pe hartie:-B
Chiar n-am vazut treaba asta, si ma mira faptul ca se fac chestii de genul asta....auzi, sa coloreze florile. Astia nu stiu ce sa mai faca sa ne ia ochii si banii....de acum incolo o sa ma gandesc de 2 ori inainte sa cumpar o floare care mi se pare mie ca are o culoare mai deosebita.

cristinalp
01.12.2009, 18:29:34
cred ca lasa culoare cand sunt tinute prea mult in apa....
eu una nu am patit pana acum sa-mi pateze ceva...

bubilove
01.12.2009, 20:26:25
[quote=cristinalp;2703073]cred ca lasa culoare cand sunt tinute prea mult in apa....

da exact,daca sunt tinute prea mult in apa...
la tort nu cred ca-i problema ca doar coditele se taie scurte si spre varf chiar nu cred ca ajunge apa.sau le invelesti in folie din aia de vid:-B cu ce flori vrei sa-l faci?

cristinalp
01.12.2009, 20:34:04
trandafiri grena vreau sa fie...la fel ca sala

[quote=cristinalp;2703073]cred ca lasa culoare cand sunt tinute prea mult in apa....

da exact,daca sunt tinute prea mult in apa...
la tort nu cred ca-i problema ca doar coditele se taie scurte si spre varf chiar nu cred ca ajunge apa.sau le invelesti in folie din aia de vid:-B cu ce flori vrei sa-l faci?

bubilove
01.12.2009, 20:35:35
[quote=cristinalp;2703391]trandafiri grena vreau sa fie...la fel ca sala

oh,da.si tortul alb,nu?

cristinalp
01.12.2009, 20:36:35
[quote=cristinalp;2703391]trandafiri grena vreau sa fie...la fel ca sala

oh,da.si tortul alb,nu?

daaaa............albbb si cu multe lumanari in jur.....

bubilove
01.12.2009, 20:42:54
[quote=bubilove;2703395]

daaaa............albbb si cu multe lumanari in jur.....
mmmmmmmmm
ce romantic
abia astept sa te mariti:*

cristinalp
01.12.2009, 22:29:45
si eu abia astept....mai am de asteptat 2 luni si vreo 5 zile

[quote=cristinalp;2703397]
mmmmmmmmm
ce romantic
abia astept sa te mariti:*

bubilove
01.12.2009, 22:49:47
[quote=cristinalp;2703744]si eu abia astept....mai am de asteptat 2 luni si vreo 5 zile

doua luni si 4 zile\:D/

cristinalp
02.12.2009, 08:18:35
ce repede a trecut timpul asta...parca ieri am fost la cununia civila si ma gandeam ca mai am un an pana la nunta....

apropo tortul va fi tiramisu...parca v-am spus

[quote=cristinalp;2703744]si eu abia astept....mai am de asteptat 2 luni si vreo 5 zile

doua luni si 4 zile\:D/

anealy
02.12.2009, 10:32:47
[quote=cristinalp;2704094]ce repede a trecut timpul asta...parca ieri am fost la cununia civila si ma gandeam ca mai am un an pana la nunta....

bun bun
si io am avut tot tiramisu
dupa o saptamana de la nunta lumea imi mai cerea tort...mie mi-a ramas un tort destul de mare nemancat(am avut sapte de diferite marimi ca asa era suportul)...dar a fost super bun

cristinalp
02.12.2009, 11:04:01
si a rezistat atat de mult timp?
si eu vreau sa fac tort mare ca poate ramane lumea pana la tort si nu vreau sa dau din colt in colt ca nu am pt toata lumea...o sa fac un tort 35 kg...si un tort mai mititel pentru nasi...

[quote=cristinalp;2704094]ce repede a trecut timpul asta...parca ieri am fost la cununia civila si ma gandeam ca mai am un an pana la nunta....

bun bun
si io am avut tot tiramisu
dupa o saptamana de la nunta lumea imi mai cerea tort...mie mi-a ramas un tort destul de mare nemancat(am avut sapte de diferite marimi ca asa era suportul)...dar a fost super bun

anealy
02.12.2009, 11:06:43
[quote=cristinalp;2704864]si a rezistat atat de mult timp?
si eu vreau sa fac tort mare ca poate ramane lumea pana la tort si nu vreau sa dau din colt in colt ca nu am pt toata lumea...o sa fac un tort 35 kg...si un tort mai mititel pentru nasi...

a rezistat ca l-am avut in frigider. cand il scoteam sa mancam din el mirosea in toata casa a cafea:-p

cristinalp
02.12.2009, 11:19:43
tu ai facut tort separat pentru nasi?

[quote=cristinalp;2704864]si a rezistat atat de mult timp?

a rezistat ca l-am avut in frigider. cand il scoteam sa mancam din el mirosea in toata casa a cafea:-p

Miozotis
02.12.2009, 11:56:03
[quote=cristinalp;2704969]tu ai facut tort separat pentru nasi?

Cred ca e numai bine de 35 kg pt cati invitati ai. Eu ma gandisem sa fie cam de 25 al meu. De ce trebuie tort separat pt nasi ?

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

cristinalp
02.12.2009, 12:11:54
din cate stiu tortul respectiv se pune pe masa de prezidiu......
eu asa am vazut la multe nunti....

Cred ca e numai bine de 35 kg pt cati invitati ai. Eu ma gandisem sa fie cam de 25 al meu. De ce trebuie tort separat pt nasi ?

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

anealy
02.12.2009, 12:39:50
nu am facut. le-am dat purcelul si atat
tort le-am dat din ala care a ramas intreg

cristinalp
02.12.2009, 13:12:42
nu am facut. le-am dat purcelul si atat
tort le-am dat din ala care a ramas intreg

aha....purcelul de unde l-ai luat?

anealy
02.12.2009, 13:33:13
[quote=anealy;2705556]

aha....purcelul de unde l-ai luat?
jur ca nu stiu
sa il intreb pe cata cand ajung acasa ca el s-a ocupat

cristinalp
02.12.2009, 13:34:14
eu am vazut odata la cora si atat... in tg jiu nu am vazut pe nicaieri.....

[quote=cristinalp;2705814]
jur ca nu stiu
sa il intreb pe cata cand ajung acasa ca el s-a ocupat

anealy
02.12.2009, 13:36:23
[quote=cristinalp;2705972]eu am vazut odata la cora si atat... in tg jiu nu am vazut pe nicaieri.....

pai l-a luat de la cineva de acasa cred
dar noi am avut nunta in iulie sui erau purcei de lapte , acum nu stiu daca gasesti pe la cineva...prin magazine poate

cristinalp
02.12.2009, 13:54:02
uffff.....credeam ca gasesc gata gatit undeva la vreun magazin de profil

[quote=cristinalp;2705972]eu am vazut odata la cora si atat... in tg jiu nu am vazut pe nicaieri.....

pai l-a luat de la cineva de acasa cred
dar noi am avut nunta in iulie sui erau purcei de lapte , acum nu stiu daca gasesti pe la cineva...prin magazine poate

anealy
02.12.2009, 14:42:11
[quote=cristinalp;2706114]uffff.....credeam ca gasesc gata gatit undeva la vreun magazin de profil

noua ni l-au facut cei de la sala, noi doar l-am cumparat si l-am dus la ei

cristinalp
02.12.2009, 15:53:56
ahaaa deci ma rezolv daca e pe asa....

auzisem odata pe mama ca vrea sa le puna un curcan in loc de purcel...acuma sincer ii lasa sa faca cum vor ca eu am destule pe cap

daca va spun ce vreau sa fac....credeti ca nu-s normala
vreau sa ma apuc de facut funde din tull pentru masini.......

[quote=cristinalp;2706114]uffff.....credeam ca gasesc gata gatit undeva la vreun magazin de profil

noua ni l-au facut cei de la sala, noi doar l-am cumparat si l-am dus la ei

anealy
02.12.2009, 18:29:31
[quote=cristinalp;2707095]ahaaa deci ma rezolv daca e pe asa....

auzisem odata pe mama ca vrea sa le puna un curcan in loc de purcel...acuma sincer ii lasa sa faca cum vor ca eu am destule pe cap

si de ce sa zicem ca nu esti sanatoasa?spor la lucru
:D

bubilove
02.12.2009, 18:52:36
[quote=cristinalp;2707095]ahaaa deci ma rezolv daca e pe asa....

si de ce sa zicem ca nu esti sanatoasa?spor la lucru
:D
pun pariu ca iar iese ceva din mainile ei de raman:O

cristinalp
02.12.2009, 19:18:27
in weekend ma apuc de treaba.................

[quote=anealy;2707849]
pun pariu ca iar iese ceva din mainile ei de raman:O

bubilove
16.12.2009, 17:56:10
fetele ati auzit de ceva bomboane facute la comanda,cu initiala mirilor ,care se dau pe post de marturii?se face asa ceva pe la noi prin oras?

cristinalp
16.12.2009, 19:53:28
fetele ati auzit de ceva bomboane facute la comanda,cu initiala mirilor ,care se dau pe post de marturii?se face asa ceva pe la noi prin oras?

e super tare ideea...eu i-am recomandat ideea la o prietena....facem din cioco inimioare si scrie apoi pe ele diverse mesaje....
chiar am vb si cu andreea acum cateva zile despre asta

atheaa_me
16.12.2009, 21:51:41
e super tare ideea...eu i-am recomandat ideea la o prietena....facem din cioco inimioare si scrie apoi pe ele diverse mesaje....
chiar am vb si cu andreea acum cateva zile despre asta

daa eu m-am decis 80% pentru astea..dar nu am apucat sa caut al cofetarii...dupa sarbatori ma apuc de cautari..sa vedem daca e convenabil si ca pret!

bubilove
19.12.2009, 09:56:17
daa eu m-am decis 80% pentru astea..dar nu am apucat sa caut al cofetarii...dupa sarbatori ma apuc de cautari..sa vedem daca e convenabil si ca pret!
si eu o sa ma interesez!!!mi se pare faina ideea.dar si bomboanele alea trebuie puse in cutiute.ceva,nu?

Anya00
19.12.2009, 11:13:56
Super faina ideea......de ce nu mi-ati dat-o si mie inainte de nunta??>:P Mi-e ciuda si sunt invidioasa;)) Teoretic ar trebui sa faca vreo cofetarie, ca nu mi se pare ceva extraordinar de greu sau nemaivazut. Da' cre'ca trebuie umblat mult si intrebat. Si daca nu gasiti in oras....imposibil sa nu gasiti pe net vreo cofetarie care sa faca asa ceva si sa le livreze unde e nevoie.....ma gandesc si eu.

cristinalp
19.12.2009, 19:06:00
si eu o sa ma interesez!!!mi se pare faina ideea.dar si bomboanele alea trebuie puse in cutiute.ceva,nu?

nu trebuie neaparat cutiute...se poate pune si pe organza, in saculeti, sau sa le folosesti ca atare, pentru ca se foloseste la preparare o cioco speciala, care nu se topeste usor.

crinutza83
26.03.2010, 10:53:56
neataa
bubi ana, especially for yoou
http://www.fancyflours.com/butterflies-all-hues-in-set.html
:-p:-p

bubilove
27.03.2010, 10:02:02
neataa
bubi ana, especially for yoou
http://www.fancyflours.com/butterflies-all-hues-in-set.html
:-p:-p
minunat:x
reaoooooooo:-p

loriuta
30.07.2011, 09:39:00
Am cumparat tortul de nunta de la o cofetarie din Piata Mica, dupa ce-l gustasem la o nunta si mi-a placut super mult! La Ambasador, torturile mi se par cam uscate, nu eram multumita de ce ofera si am gasit tortul asta care se numeste Amasador, stropit cu coniac, crema de ciocolata si de alune...super bun si mai ieftin 30 lei/ kg

andyada
07.09.2011, 12:59:15
http://www.buonissimo.ro/torturi.html

gesica
26.04.2012, 14:23:33
Buna fetele,

eu am nunta pe 1 septembrie anul acesta si nu mai locuiesc de ceva vreme in judet, si am probleme referitoare la tortul de nunta nu stiu la ce cofetarie sa il fac, daca a-ti dori sa ma ajutati cu un sfat???
Am inteles ca la valceanu ar fi cel mai ieftin, il fac cu frisca, dar nu stiu daca ii baga si blat si alta crema sau nu??? sau daca e bun??:((

atheaa_me
26.04.2012, 23:23:43
Buna fetele,

eu am nunta pe 1 septembrie anul acesta si nu mai locuiesc de ceva vreme in judet, si am probleme referitoare la tortul de nunta nu stiu la ce cofetarie sa il fac, daca a-ti dori sa ma ajutati cu un sfat???
Am inteles ca la valceanu ar fi cel mai ieftin, il fac cu frisca, dar nu stiu daca ii baga si blat si alta crema sau nu??? sau daca e bun??:((

cam cat de scump vrei sa fie? eu iti recomand cofetaria Teo, consider ca e cea mai buna din oras.

gesica
10.05.2012, 16:42:56
cam cat de scump vrei sa fie? eu iti recomand cofetaria Teo, consider ca e cea mai buna din oras.
Da m-am interesat si tot Theo mi-a fost recomandata.

chimista
11.05.2012, 11:14:10

Eu am fost ff multumita si incatata de cofetaria Ghiocela....:)

m_klaudya
11.05.2012, 19:50:25
Eu am fost ff multumita si incatata de cofetaria Ghiocela....:)

eu am auzit ceva de o cofetarie din baia de fier parca....cu preturi destul de bune...si prajituri mai ok decat la valceanu...

atheaa_me
12.05.2012, 22:01:43
eu am auzit ceva de o cofetarie din baia de fier parca....cu preturi destul de bune...si prajituri mai ok decat la valceanu...

eu am luat..Sara ii spune..dar pentru mine gustul nu e comparabil nici cu Theo si cu atat mai putin cu Ambasador si restul.

fatihemel
20.11.2012, 20:30:37

buna! imi poti spune ai facut tortul pana la urma . ma intereseaza foarte tare si pe mine ce cofetarii sunt bune in oras. si eu sunt plecata de cativa ani de aici.

fatihemel
16.07.2013, 10:53:30
buna! imi poti spune ai facut tortul pana la urma . ma intereseaza foarte tare si pe mine ce cofetarii sunt bune in oras. si eu sunt plecata de cativa ani de aici.

eu pana la urma am colaborat cu cofetaria Dacia de care am fost multumita