PDA

Versiunea completa : Video, cameraman in Cluj

ioana_ruxi
16.11.2006, 12:46:29
poate cineva sa imi recomande un fotograf si un cameraman, buni , din satu mare sau cluj?

DanaS
29.11.2006, 21:42:10
Sarut mina CJ86CIA, ca ramineam "proasta" ci starostele asta, din cite am inteles eu e ca un MASTER OF CEREMONY (pt fetele de prin partile mele), care iti intretime admosfera si introduce mirii cind intra in restaurant. Sper ca am inteles bine LOOL :D

Stress, cu pozele si video, n-am avut inca o intilnire cu individul (care face pozele si care aduce si pe video-man) ca sa vb in detaliu, dar din cite mi-a zis pe mail, am iteles ca nu fac poze pe hirtie. In fine, o sa ma tirguiesc cu el binenteles dar e nasol ca stie ca nu stau in romania si mi-e ca vrea sa-mi ceara mai mult (ca cica eu as avea mai mult) decit daca as fi in tara.
Sper sa ma inteleg cu el si sa-mi dea un pachet cit de cit decent. Chestia e ca mie mi-au placut foartemult pozele lui si video-ul facut de cameraman si nu as vrea sa-i pierd pt 50-100 de euro.

Nu stiu ce sa zic......ca tare i-as vrea pe ei. Sa accept ce-mi ofera sau sa ma tirguiesc serios ?

>:D<:*>:D<
Dana

miti
02.03.2007, 14:30:30
Noi ne-am gandit sa nu angajam un cameraman sa filmeze nunta...
nu ii vad rostul....ca oricum nu se uita nimeni la toate cele n ore filmate....
si faci un montaj .... un videoclip....
si atunci o sa filmeze cineva momentele cheie(are nasul o camera buna) si este suficient....
Nu e de zgrcenie dar asa m-am gandit si eu si iubi....si socant si fotograful care se ocupa si de filmat in mod normal ne spus la fel.
Ce ziceti???8-|

orhidutza
02.03.2007, 14:41:31
si atunci o sa filmeze cineva momentele cheie(are nasul o camera buna) si este suficient....
Nu e de zgrcenie dar asa m-am gandit si eu si iubi....si socant si fotograful care se ocupa si de filmat in mod normal ne spus la fel.
Ce ziceti???8-|
Nu stiu ce sa iti zic... noi de ex ne gandim sa angajam mai multi cameramani sa poata filma simultan din mai multe unghiuri, sa fie ca pe platourile de filmare ... :) dar pana la urma e vorba aici de piticii fiecaruia :) eu personal o sa ma uit la caseta... la fel cum fac cu toate casetele filmate in concedii, deci e o chestie de cum simti tu ca ai folosi acel serviciu.

miti
02.03.2007, 14:45:17
Nu stiu ce sa iti zic... noi de ex ne gandim sa angajam mai multi cameramani sa poata filma simultan din mai multe unghiuri, sa fie ca pe platourile de filmare ... :) dar pana la urma e vorba aici de piticii fiecaruia :) eu personal o sa ma uit la caseta... la fel cum fac cu toate casetele filmate in concedii, deci e o chestie de cum simti tu ca ai folosi acel serviciu.

Da asa e,ai dreptate,fiecare cu piticii lui.
Si eu ma uit la filmuletele din iesiri....dar de obicei sunt scurte
am primit de la banchet 5 cd-uri...
nu m-am uitat nici la unul in intregime si nu cred ca o sa le mai caut....
la fel si iubi cu banchetul lui...
si oricum o sa avem cateva filmulete mici,scurte,la care te poti uita rapid...dim momentele cheie....:-p

cisi5
30.04.2007, 11:39:27
La firma care va veni cu filmat si poze la nunta noastra, toate dvd-urile facute de ei incep prin reclama lor care tine cateva secunde bune, lucru care nu-mi place deloc. Ei zic ca asta e conditia lor, la toate firmele se intampla acest lucru?

orhidutza
30.04.2007, 12:45:19
La firma care va veni cu filmat si poze la nunta noastra, toate dvd-urile facute de ei incep prin reclama lor care tine cateva secunde bune, lucru care nu-mi place deloc. Ei zic ca asta e conditia lor, la toate firmele se intampla acest lucru?
Am mai intalnit asta la mai multe firme...banuiesc insa ca daca nu iti place iti poti face tu copia ta modificata :)

loredanacoirte
01.05.2007, 14:09:50
sunt firme care isi fac reclame dar numai cu acordul clientului

prapadeala
11.07.2007, 20:01:46
Cand faci contract cu video, se mentioneaza in contract daca vrei sau nu filmul brut?

Apropo.. merge cineva cu vreo firma video FARA contract? Care sunt dezavantajele?

orhidutza
11.07.2007, 22:57:44
Cand faci contract cu video, se mentioneaza in contract daca vrei sau nu filmul brut?

Apropo.. merge cineva cu vreo firma video FARA contract? Care sunt dezavantajele?
Tu ai nunta luna viitoare si nu ai inca fotograf si cameraman sa intelegem?

prapadeala
12.07.2007, 05:35:07
Tu ai nunta luna viitoare si nu ai inca fotograf si cameraman sa intelegem?

Am si n-am :). Am cativa aliniati .. dar inca nu am semnat nimic ca nu m-am hotarat.

blueoana
19.07.2007, 15:35:41
cat trebuie dat avans pt foto si video?

loredanacoirte
19.07.2007, 16:45:06
ti-am trimis
sa vb cu ei inainte cu 1 an, eu asa am facut pt ca sunt foarte solicitati

ce e super misto la ei e ca au lucrat mult impreuna si nu intra unul in cadrul ceiluilalt, ies bine si pozele si filmarea (dc foto si video nu se inteleg nu iese ca se pot acoperi unul pe altul si momentele sunt unice si e pacat sa nu le ai si pe film si pe foto)
Ai dreptate, e important ca cei 2 sa lucreze bine impreuna.Si referitor la faptul ca trebuie contractati din timp. Fotograf , cameraman si dj.
Cei mai buni sunt luati si cu un an doi inainte
Cel mai important e sa faceti contract sa nu va treziti cu surprize .

roxana
19.07.2007, 20:07:30
ti-am trimis
sa vb cu ei inainte cu 1 an, eu asa am facut pt ca sunt foarte solicitati

ce e super misto la ei e ca au lucrat mult impreuna si nu intra unul in cadrul ceiluilalt, ies bine si pozele si filmarea (dc foto si video nu se inteleg nu iese ca se pot acoperi unul pe altul si momentele sunt unice si e pacat sa nu le ai si pe film si pe foto)
Diana, te rog sa-mi trimiti si mie informatii si preturi
Mersi

dia_na
19.07.2007, 20:43:40
Diana, te rog sa-mi trimiti si mie informatii si preturi
Mersi

ti-am trimis; parerea mea e sa sunati sa va intilniti si sa va rezervati data, probabil ca la anul preturile sunt mai mari, dar la toti e la fel cu cresterile

mie imi plac mult cei 2 ca sunt foarte buni profesional si foarte corecti, destul de rar intilnit

dia_na
19.07.2007, 21:03:50
Multumesc mult.>:D<
O sa discut si cu al meu, sa vedem poze, si in cel mai scurt timp sa ne hotaram, si sa ne rezervam data

cind mergi sa te intilnesti cu oamenii cu care urmeaza sa lucrezi le ceri sa iti arate mostre din ce au facut (mai ales dc nu ii stii); iti arata montaje cu video si poze de la alte nunti; merita sa va intilniti cu cei ce i-am recomandat ca sa vedeti dc va convine

roxana
20.07.2007, 09:13:40
cind mergi sa te intilnesti cu oamenii cu care urmeaza sa lucrezi le ceri sa iti arate mostre din ce au facut (mai ales dc nu ii stii); iti arata montaje cu video si poze de la alte nunti; merita sa va intilniti cu cei ce i-am recomandat ca sa vedeti dc va convine
Ce mi-ai recomandat tu era by default inclus in lista. Deocamdata, din Cluj pe lista am doar fotograful tau si pe Andrei Neamtu, care cica ar fi luat deja... si am vazut pe site la Eventi ceva poze un pic mai dragute, si cam atat
Mai stiti fetelor fotografi k lumea de prin Cluj?

Mia
03.08.2007, 10:34:53
Fetelor eu vreau sa va recomand cu toata caldura pe cel care mi-a facut filmarea la nunta. Il cheama Alin Morea si in general lucreaza pentru un post TV in cluj iar in timpul liber filmeaza la nunti. Nu este un amator ci un profesionist care toata ziua lucreaza cu camera si un om deosebit. Filmarea care mi-a facut-o la nunta a fost admirata de toata lumea si ma bucur mult ca m-am last pe mana lui. Se vede ca se pricepe si conteaza mult ca face tot el si montajul iar preturile lui sunt chiar foarte bune.
Va pup iar daca aveti nevoie va pot pune in legatura cu el!

prapadeala
03.08.2007, 15:43:11
Fetelor eu vreau sa va recomand cu toata caldura pe cel care mi-a facut filmarea la nunta. Il cheama Alin Morea si in general lucreaza pentru un post TV in cluj iar in timpul liber filmeaza la nunti. Nu este un amator ci un profesionist care toata ziua lucreaza cu camera si un om deosebit. Filmarea care mi-a facut-o la nunta a fost admirata de toata lumea si ma bucur mult ca m-am last pe mana lui. Se vede ca se pricepe si conteaza mult ca face tot el si montajul iar preturile lui sunt chiar foarte bune.

L-a mai recomandat cu mare caldura alta miresica din Cluj - i-am vazut pagina si am fost impresionata. Din pacate nu e liber la nunta noastra, ca l-am vrut :D

deea2007
18.09.2007, 14:25:57

imi spui te rog cat te-a costat filmatul? si cate ore ti-a pus pe cd? si un nr de tel a lui alin morea [-o<
poti sa pui sa vad videoclipul de la tine de la nunta?o:-)

medutza
19.01.2008, 13:41:56
gata am incheiat un contract pentru poze si filmare.420 euro e mult pentru toate astea?(pachetul contine 150poze printate,500 pe CD,tablou si filmare 3 ore+editare,videoclip)sper sa fie de calitate caci asta e mai important.

tati_sew
25.01.2008, 10:51:24
video:il stiti careva pe un anume florin de la antena 1?recent implicat in acel incident de la baisoara cand un mare "barosan" a dat in reporterita iar el filma

loredanacoirte
25.01.2008, 12:03:07
video:il stiti careva pe un anume florin de la antena 1?recent implicat in acel incident de la baisoara cand un mare "barosan" a dat in reporterita iar el filma Florin Ferentiu a filmat la nunta unor prieteni. E destul de bun, ....nu cel mai bun dar, ok.

tati_sew
25.01.2008, 14:20:32
deci a auzit macar cineva de el#:-S

roxana
25.01.2008, 15:22:13
deci a auzit macar cineva de el#:-S
Am auzit si eu de un Florin de la Antena 1. Initial am vrut sa se ocupe Alin Morea de nunta mea, dar a zis ca lucreaza in ziua respectiva, asa ca daca imi convine, o sa-mi trimita un coleg, Florin sa filmeze, si Alin sa faca montajul. Zilele astea ma intalnesc sa-mi dea un dvd cu nunta filmata de Florin... dupa ce vad, iti zic impresii

tati_sew
25.01.2008, 15:36:23
Pai oricum el o sa vina sa filmeze si o sa ne recomande si un fotograf. Ne cunoatem de ceva vreme el a stat pe aceeasi strada cu mine pana ce s-a insurat. A mai f la 2 prieteni de ai mei acum 2 ani si mie mi-a placut cum a filmat. Dar oricum parerile voastre sunt binevenite!:)>-

moni1980
05.02.2008, 21:00:23
Eu am facut contract pentru filmare cu alin de la antena 1.
Am vazut cateva dvd-uri cu nunti filmate de el si am fost foarte placut impresionata de ce am vazut.
Montajele lui sunt foarte reusite, deloc plictisitoare, cu accent pe detalii si fara acele "efecte speciale" (inimioare, fluturasi) care mie personal imi displac. Muzica este de asemenea foarte bine aleasa.

Sper ca si filmarea de la nunta noastra sa fie la fel de reusita ca si cele pe care le-am vazut.

Pentru miresicile care inca mai cauta cameraman il recomand si eu cu caldura pe alin.

Diana28
08.02.2008, 19:27:05
Cred ca trebuie sa intervin Florin de la Antena de fapt sant 2 unul Florin Ferentiu care a avut incidental de la Baisoara si care a lucrat in antenna 5 ani iar acuma este la Canal D iar celalalt este Florin Tene care este in continuare la Antena. Asa ca ii confundati Florin Ferentiu merge numai in pantaloni de stofa si camasa la nunta si este foarte bun, Florin Tene merge in blugi si tricou. La mine a filmat Florin Ferentiu si este un adevarat profesionist are 7 ani de televiziune, il cunosc bine fiindca el a filmat si la sora mea si la un verisor si la vreo 3 preteni si toti au fost foarte multumiti. Inainte de nunta am vazut cred 5-6 DVD-uri cu nunti si ale lui au fost cele mai misto, daca vreti va dau si voua sa vedeti. Va recomand cu toata incredere pe Florin Ferentiu

Diana28
08.02.2008, 19:35:29
Aveti mare grija cu discurile demo fiindca cameramani arata cea mai reusita nunta a lui sau am intalnit sa arate chiar nunta altuia. Incercati sa cautati o nunta de la un prieten sau cunostinta sa o vizionati bineteles filmata de respectivul cameraman si nu demoul care vil arata el, pe care a lucrat o luna si il arata la toti !

tati_sew
11.02.2008, 17:50:31
Cred ca trebuie sa intervin Florin de la Antena de fapt sant 2 unul Florin Ferentiu care a avut incidental de la Baisoara si care a lucrat in antenna 5 ani iar acuma este la Canal D iar celalalt este Florin Tene care este in continuare la Antena. Asa ca ii confundati Florin Ferentiu merge numai in pantaloni de stofa si camasa la nunta si este foarte bun, Florin Tene merge in blugi si tricou. La mine a filmat Florin Ferentiu si este un adevarat profesionist are 7 ani de televiziune, il cunosc bine fiindca el a filmat si la sora mea si la un verisor si la vreo 3 preteni si toti au fost foarte multumiti. Inainte de nunta am vazut cred 5-6 DVD-uri cu nunti si ale lui au fost cele mai misto, daca vreti va dau si voua sa vedeti. Va recomand cu toata incredere pe Florin Ferentiu
da intr-adevar ai dreptate florin ferentiu nu merge in blugi la nunti.filmeaza foarte bine .eu il cunosc ca am stat pe aceeasi strada si am f impreuna la 2 prieteni la care le a filmat nunta.de atunci am stiut ca pe el il vreau

rayssa
11.02.2008, 19:57:51
Mai, mai, cate detalii stiu unele miresici despre acel Florin Ferentiu ;) ai zice ca e chiar el deghizat. In fine, nu zic nu, omul poate s-a schimbat din 2006 de cand l-am vazut eu prima data.
Oricum , pe mine cameramanul m-a intrebat care nunta vreau sa o vad. Mi-a arata un teanc de DVD-uri si m-a lasat sa imi aleg eu la care sa ma uit, inainte de nunta. M-a impresionat si teancul de DVD-uri care aratau ca nu eram singura miresica caruia i-a filmat nunta. Un cameraman prost, sigur, va arata cea mai buna nunta si atata, insa pentru asta exista miresicile prietene :) sa ne ajute cu o parere. Poate ar fi interesant aici, pentru viitoarele miresici sa facem o lista cu "ce sa intrebi un cameraman care iti va filma nunta"... o lista cu chestii gen "daca nu e luminata biserica, cum filmezi" si altele. Poate ar fi de ajutor. Mie mi-ar fi folosit asa ceva daca as fi avut.

MachuPicchu
12.02.2008, 11:02:39
pai sa facem lista aia mai repede, ca eu maine ma intalnesc cu cameramanul ;;)
noi am intrebat cu ce filmeaza (si ne-a aratat camera), l-am intrebat daca are lumini (in caz ca nu e suficienta), daca are atestat, de cati ani lucreaza ... ne-a aratat o filmare facuta de el ... sa intrebati exact de va ofera, adica ce mom. o sa surprinda obligatoriu (noi asta am uitat), pe cate dvd-uri va da filmarea, care ore de filmare o sa aveti (la noi o sa filmeze de dimineata de la cununie si pana a 2-a zi dimineata la restaurant si o sa avem 4-5 ore de filmare editata + 1 rezumat de 1.5 ore pt. a viziona prietenii) ... sa ii intrebati de transport (ai mei vin cu masina lor) ... cam astea ar fi, CRED http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201C5.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10)

gina81
20.02.2008, 12:54:21
salutare miresici!

cum merg pregatirile? vroiam doar sa va spun ca mi-am contractat foto-video la 1800 RON (va fi in jur de 2000 cred cu tot ce vreau eu) si sa va intreb ce yiceti....e scump sau nu? la video primesc 5 seturi DVD de 3 ore (nu stiu ce fac cu toate, dar vedem noi), prelucrare sunet pe toata durata, vreo 2 videoclipuri din nunta (cam la 4-5 min, din cate am inteles) si 350 poze prelucrate, vreo 150 10x15, 20 20x30 si album mare 100 pagini, dar vreau sa mai modific ceva pe ici colo ca vreau MUSAI colaje de poze.

calitatea imi convine(din ce ma vazut) si se spune ca au cel mai performant laborator din Cluj.

pentru cine nu are cameraman, daca vreti stiu eu pe cineva (lucreaya in tv si din ce am vazut eu stie ce face). in plus, lucreaza cu mai multi fotografi in functie de stilul pe care il vreti (va arata poze si in functie de care va plac, acela e fotograful. pe mine m-a inspirat (mi-l recomandase cineva, deci am vazut ce face dinainte), doar ca vb in prealabil la alta firma (vroiam doar backup)

va pup si astept pareri:*

tati_sew
20.02.2008, 13:34:00
si despre cine e vorba?

gina81
20.02.2008, 13:50:33
si despre cine e vorba?

oxigen se numeste firma...sunt in pta Unirii

vad ca avem nunta in acelasi timp. tu cu cine faci?

tati_sew
20.02.2008, 14:00:30
oxigen se numeste firma...sunt in pta Unirii

vad ca avem nunta in acelasi timp. tu cu cine faci?
da am obs si eu<:-Pcu florin ferentiu lucreaza la one tv

gina81
20.02.2008, 14:37:39
da am obs si eu<:-Pcu florin ferentiu lucreaza la one tv

si cat te costa si cam ce primesti? informativ...;)

ms

loredanacoirte
28.02.2008, 21:11:18
Eu mai recomand pe cineva: Lucian Ros Video si Mihaela Ros Foto. Lucra fff bine.

anca1230_pop
07.03.2008, 12:08:33
Poate cineva sa-mi zica vreo 2-3 cuvinte despre cei de la classic dream?
Adica sunt seriosi, sunt ok? merci.
Pa!

ralux
11.03.2008, 20:34:36
Salut! Fetelor, am o intrebare. Eu imi fac civila anul asta in mai si nunta la anul, tot in mai. As vrea sa contactez pe cineva pt foto si video inca de la cununia civila-care este peste 2 luni-. Cele ce ati avut nunta, pe cine recomandati? Sunt usor in criza de timp si va rog mult, daca aveti ceva recomandari...Multumesc mult>:D<

diannaa
11.03.2008, 22:36:35
Salut! Fetelor, am o intrebare. Eu imi fac civila anul asta in mai si nunta la anul, tot in mai. As vrea sa contactez pe cineva pt foto si video inca de la cununia civila-care este peste 2 luni-. Cele ce ati avut nunta, pe cine recomandati? Sunt usor in criza de timp si va rog mult, daca aveti ceva recomandari...Multumesc mult>:D<
daca recitesti in urma vei gasi f multe sugestii...

ralux
12.03.2008, 13:43:59
Mersi frumos, am citit!:* Nu stiu ce sa fac...niste prieteni si-au facut inca din 2004 cu Banzai si au fost foarte multumiti....O sa mai caut...

alexalia
24.11.2008, 13:07:15
In afara de fapul ca nu are HD care ar mai fi probl la filmarea lui Morea? Eu am zis ca-l aleg pe el pt ca el mi-a fost recomandat de fotografii nostri si am incredere in ei. Nu ne-am intalnit inca cu el, dar cand ne vedem as vrea sa-i si dam avansul sa n-o mai lungim....Si-asa pe mine nu ma intereseaza f tare filmarea....Mi se pare ca sunt mai importante pozele....

Buna elyoprea,

Daca te rog imi dai si mie pe private numarul de telefon al lui Alin Morea. Am auzit ca lumea il lauda si tare as vrea sa lucrez cu el.

Iti multumesc mult:)

Floare_de_colt
24.11.2008, 14:07:14
Eu pentru filmare va recomand Studionick.. montajul e foarte frumos, dar lucreaza destul de incet. Eu am avut 2 camere, poate de asta. Pt foto in schimb nu pot sa-i recomand fara o strangere de inima. Eu personal nu sunt incantata de poze.:-<

lilisys
03.01.2009, 10:31:23
A mai lucrat cineva cu Phantom la partea de video?Am discutat cu ei, mi se par ok....ce parere aveti?
eu am lucrat cu phantom la video, baietii sunt ok si de treaba, imi place filmul :)

lianarada
06.01.2009, 10:32:57
Pana la urma am incheiat partea de foto cu cei care ne filmeaza,Phantom Video Productions, firma cu experienta de peste 15 ani in domeniu, vizitati siteul lor, fac niste filmulete super.Nu sunt cele mai artistice poze, dar sunt de calitate foarte buna ...din o mie si ceva de poze tot gasim cateva artistice, pentru siguranta, o sa avem 2 fotografi,2 cameramani, sa surprinda tot:)pretul este pana in 1000 euro, deci ne-am incadrat in buget, plus avem o gramada de bonusuri: filmare cu Steadycam, 5 tablouri 20/30, un tablou 30/45, 2 seturi de dvd-uri in plus, si un dvd player nou cu garantie, astea toate pe langa cele stabilite anterior.
Eu sunt foarte multumita de alegerea facuta si increzatoare ca totul va fi ok.Astept cu nerabdare nunta si pozicile:-p
Va pup dulce si....spor la pregatiri>:D<

rwuanna
20.01.2009, 12:12:53
Fetelor am nevoie de ajutor sunt foarte stresata #-oincerc sa tin pasul cu pregatitul nuntii dar am impresia ca sunt in urma cu toate :O. Acum incerc sa gasesc fotograf si cameraman. Am inteles de aici de pe miresici ca Andrei Neamtu ca si fotograf si Alin Morea ca si cameraman sunt cei mai buni. Asa e? Ati lucrat cu ei? Am vazut ce stiu face si mi-a placut, dar m-ar ajuta si parerile voastre, mai ales cele care ati lucrat cu ei :| multumesc pentru ajutor.

mi2009
22.01.2009, 10:39:02
Buna! videoclipurile de la Phantom nici pe mine nu ma incanta, dar nici urate nu sunt!!muzica cu imaginile...poate au ales mirii melodia...nu e asa mare lucru ca banuiesc ca nu e asa de greu de modif.
cred ca nu am fost foarte clara. eu am comparat mai mult pozele...partea video mai putin...ca fam jambor si nici andrei neamtu si nici imagia nu au facut video pana acum. pt mine pozele sunt cele mai importante, ca mai usor te uiti in timp la un album foto decat la dvd-uri, de aceea am si scris de poze. si acum despre COLAJE! era vb de colajele de poze de pe site-uri..cu tot felul de rame si de poze ce arata ca acum 15 ani. NU SARITI PE MINE!!! e chestie de gust si mie nu imi plac! eu vreau poze frumoase si gata!

eu am luat si foto si video de la aceeasi persoana...mi se pare profesionist in ceea ce face pe partea foto si suntem convinsi ca si pe partea video isi alege colaboratori pe masura! dar cum ziceam....am cautat mai intai foto si cum are si video in oferta am luat la pachet pt ca imi este mult mai comod si pt ca imi inspira incredere ca va fi ok!

Dar sa separam subiecte foto si video...nu vad rostul.mie mi s-a parut clar ca nu pot compara video la cateva firme daca nu fac asa ceva. eu ii puneam oricum pe Phantom si pe Studio Dario in aceeasi oala! dar e parerea mea.

v-am pupat!

Cammie
26.01.2009, 19:15:00
Da, eu i-am avut pe cei de la Classic Dream la nunta. Gabi e bun, dar de obicei el merge numa la pozele de portofoliu si in general le face in parc. Restul nuntii il pozeaza unul din baietii cu care lucreaza. Pozele din parc sunt intr-adevar reusite si mi-au fost tare admirate. Dar de celelalte nu sunt foarte multumita. Si baiatul a disparut la unele momente, asa ca nu am poze de la aruncatul buchetului de ex, sau de la friptura [-(.
La nasul meu a fost chiar Gabi la toata nunta si ne-a placut ce a iesit, de-aia am si facut si noi contract cu ei.
De filmare eu sunt multumita, si filmuletul mi-a placut tare mult, adica a facut un colaj din momentele cele mai importante. E exact ce ne-am dorit.
Daca faci contract cu ei, atentie la final. Pozele ce trec peste cele care le contine pachetul le face cu 4 lei, iar apoi daca mai vrei dubluri sunt la 1 leu bucata.

andreia28_8varga
27.01.2009, 16:28:57
salutare miresici!

cum merg pregatirile? vroiam doar sa va spun ca mi-am contractat foto-video la 1800 RON (va fi in jur de 2000 cred cu tot ce vreau eu) si sa va intreb ce yiceti....e scump sau nu? la video primesc 5 seturi DVD de 3 ore (nu stiu ce fac cu toate, dar vedem noi), prelucrare sunet pe toata durata, vreo 2 videoclipuri din nunta (cam la 4-5 min, din cate am inteles) si 350 poze prelucrate, vreo 150 10x15, 20 20x30 si album mare 100 pagini, dar vreau sa mai modific ceva pe ici colo ca vreau MUSAI colaje de poze.

calitatea imi convine(din ce ma vazut) si se spune ca au cel mai performant laborator din Cluj.

pentru cine nu are cameraman, daca vreti stiu eu pe cineva (lucreaya in tv si din ce am vazut eu stie ce face). in plus, lucreaza cu mai multi fotografi in functie de stilul pe care il vreti (va arata poze si in functie de care va plac, acela e fotograful. pe mine m-a inspirat (mi-l recomandase cineva, deci am vazut ce face dinainte), doar ca vb in prealabil la alta firma (vroiam doar backup)

va pup si astept pareri:*
nu am cameraman!!!!!cine ma ajuta?va rog mult.si detalii de contact .ms mult va pup si spor la pregatiri

andreia28_8varga
27.01.2009, 16:30:39
gina 81 te rog imi dai detalii despre cameraman,nu am gasit inca nici unul sa-mi convina.ms mult

roxana
27.01.2009, 16:35:08
gina 81 te rog imi dai detalii despre cameraman,nu am gasit inca nici unul sa-mi convina.ms mult
nu ne zici si noua ce nu ti-a convenit la ei? sa vedem, ca poate te putem ajuta>:D<

alexalia
27.01.2009, 18:00:57
nu am cameraman!!!!!cine ma ajuta?va rog mult.si detalii de contact .ms mult va pup si spor la pregatiri

Salut,

Eu ti-l recomand pe Alin Morea, dar s-a mai scris despre el aici! Am vazut o gramada de montaje facute de el pentru firma unde lucreaza viitorul meu sot si sunt extraordinare... plus montajele de nunta pe care le are pe site!!!

Daca el nu e liber, ar mai fi Dorin Turc cu care vom lucra si noi. Am vazut 3 dvd-uri de ale lui de la nunti si si el e foarte bun. Plus ca preturile sunt super convenabile!

Daca vrei numarul de telefon al vreunuia din ei spune-mi pe private!

Milka
28.01.2009, 16:40:11
Salut,

Eu ti-l recomand pe Alin Morea, dar s-a mai scris despre el aici! Am vazut o gramada de montaje facute de el pentru firma unde lucreaza viitorul meu sot si sunt extraordinare... plus montajele de nunta pe care le are pe site!!!

Daca el nu e liber, ar mai fi Dorin Turc cu care vom lucra si noi. Am vazut 3 dvd-uri de ale lui de la nunti si si el e foarte bun. Plus ca preturile sunt super convenabile!

Daca vrei numarul de telefon al vreunuia din ei spune-mi pe private!
Vreau si eu site-ul lui Alin Morea .. pe google nu l-am gasit :-L imi poti trimite un link pe pm plsss ?;;)

ioarazvi
04.02.2009, 20:15:13
buna fetelor,
va rog daca se poate sa imi ziceti si mie un fotograf si un cameraman bun in cluj.
nunta noastra e pe data de 3 mai 2009 si deja am inceput sa innebunesc cautand.
multumesc!:D

ancaaa
06.02.2009, 10:04:46
Salut!

Dupa mult cautari pe partea de foto pentru nunta, am de ales intre 2 firme de foto care mi se par ok raport calitate/pret : Ionut si Dana de la ionut photo si Imagica. As avea nevoie de niste pareri. Ati auzit ceva de bine/rau despre ei sau a facut cineva cu ei?

Mersi :)

Eu am avut filmarea de la Imagica si a iesit superba..ii recomand cu mare caldura deoarece sunt o echipa exceptionala....

Diana_S
09.02.2009, 13:04:41
Eu am facut contract pt partea de video cu JCfotovideo. E o firma din Alba, dar vin si in Cluj... Cauta-i pe google si vezi ce filmari au. Mie mi-au placut pt ca filmarile lor sunt simple, fara briz-brizuri si de calitate (adica nu au cadre inclinate, cu jumatati de oameni si tot felul de stelute si floricele prin care sa incerce sa ascunda greselile)

Dupa multa bataie de cap cu firme din prin cluj, si noi ne-am hotarat sa lucram cu ei, mi-a placut foarte mult portofoliul lor, sunt profesionisti.
Pachetul pe care l-am ales noi e cel cu album digital (scump :-B , dar merita) si la video cel basic.
Apropo de ce ziceai mai sus, si noua ne-au spus din prima ca ei nu fac editari cu apus de soare sau cocotati intr-un varf de munte 8-} Tare simpatici

MayaGirl
04.03.2009, 16:04:11
Mersi frumos, am citit!:* Nu stiu ce sa fac...niste prieteni si-au facut inca din 2004 cu Banzai si au fost foarte multumiti....O sa mai caut...

Buna.Si eu am multi prieteni care si-au facut cu Banzai acuma catva timp.Lucrau bine mai demult dar se pare ca s-a cam stricat treaba pe la ei.In schimb cunosc un cameraman ce a lucrat pentru ei cu foarte multa experienta (si in televiziune). E profi tipul, an vazut si lucrari de ale lui si voi colabora si eu cu el pentru nunta mea.

MayaGirl
04.03.2009, 16:08:50
am vazut zilele astea o filmare facuta de o firma din cluj.Nu cred ca pot sa-i dau numele. Oricum cameramanul este cosmin giurgiu. Foarte frumos montat, si a surprins tot ce era de vazut. Am inteles ca nici pretul nu ii exagerat

Il stiu si eu pe Cosmin.:)

MayaGirl
04.03.2009, 16:10:30
buna fetelor,
va rog daca se poate sa imi ziceti si mie un fotograf si un cameraman bun in cluj.
nunta noastra e pe data de 3 mai 2009 si deja am inceput sa innebunesc cautand.
multumesc!:D

Eu am incheiat contract cu cineva foarte foarte profi.Sunt multumita de ce mi-a aratat. Daca vrei iti pot oferi mai multe informatii

NiceAngel_Ela
05.03.2009, 11:37:05
A lucrat cineva cu cei de la Final Image?
Daca da as vrea cateva pareri...:-"

NiceAngel_Ela
24.03.2009, 14:50:16
Super, voi cu cine faceti clipul? cat va costa? povesteste ne un pic si tu:*

Noi am semnat cu final-image si videoclipul e inclus in pachet, dar daca vrei numai videoclip am inteles ca e ceva in jur de aproape 100 euro. Din cate am vazut eu sunt ok.... Daca vrei sa vezi niste demo, sunt pe pagina lor de net, exact cum am scris mai sus cu 3 de w in fata si .net la sfarsit. Sper sa nu fie reclama ci doar pentru informare si termen de comapratie.
Cat despre love-story, abia astept sa vad ce iese cand sunt eu in fata camerei.:-p O sa filmam mai in vara cand sper sa fie mai mult soare :D si vom incerca sa ne readucem aminte cum am inceput relatia noastra.;;);))
Tematica povestii o alegem noi si scenariul il facem impreuna cu ei.
Am ceva emotii cand ma gandesc, dar deocamdata asteptam sa treaca frigul si sa mai rezolvam o parte din problemele care ne-au mai ramas.

marcy_elena
02.04.2009, 11:25:54
noi am ales cameramanul pe care l-am vazut in campul muncii la mai multe nunti a unor prieteni,am vazut cum a lucrat si ne-a placut f mult, e vb de Cristian Gliga...are idei f faine si e f serios!

ioanabst
03.04.2009, 21:14:14
Cu Gaby Pap a lucrat cineva dintre fostele miresici? As vrea sa aud niste pareri, noi i-am dat avans, am vazut lucrari frumoase.

adda314
06.04.2009, 16:52:54
Salut,

Noi vom face partea video cu cei de la Final Image.
Am ajuns la ei prin recomandari si i-am contractat inainte sa vobim cu ei fata in fata. Ne-am intalnit in sfarsit saptamana trecuta si vreau sa zic ca nu imi pare rau deloc de alegerea facuta.
Ne-au aratat filmari de tot felul si am fost super incantati. Cameramanul, Calin, se vede ca e foarte pasionat de asta, are idei, echipamente. In plus, ceea ce pentru noi conteaza mult, ne-am inteles foarte bine de la inceput. Cred ca e important pentru ca trebuie sa te simti in largul tau cu persoana care o sa iti tina o camera in fata toata ziua.

Noi am fost ok si cu pretul, mai mult, ne gandim sa facem si un videoclip inainte de nunta.

adela12
17.05.2009, 20:48:35
Fetelor poate sunt si alti cameramni care nu au atata reclama si sunt buni,poate au un site si nimic mai mult... eu as prefera sa vina persona cu care vb si nu altcineva.Vreau sa fie un cameraman care sa fie dedicat ,pasionat de ceea ce face,nu doar sa imi i-a banii si atat.Cred ca unde e pasiune si placere iasa mult mai bine..... Spor la pregatiri si va astep parerile...

ioanabst
17.05.2009, 22:40:30
Mai daca vine el e super!!! Si mie imi plac pozele lui foarte mult

pai si eu asta sper, imi place cum lucreaza, cu el am vrut neaparat, ....

ancaaa
18.05.2009, 10:44:54
Fetelor poate sunt si alti cameramni care nu au atata reclama si sunt buni,poate au un site si nimic mai mult... eu as prefera sa vina persona cu care vb si nu altcineva.Vreau sa fie un cameraman care sa fie dedicat ,pasionat de ceea ce face,nu doar sa imi i-a banii si atat.Cred ca unde e pasiune si placere iasa mult mai bine..... Spor la pregatiri si va astep parerile...

Salut...eu tii recomand pe cei de la Imagica....acesta este si site-ul lor...sunt f de treaba si mie mi-a placut cum mi-au filmat nunta...;-)

roxana
18.05.2009, 12:00:16
Salut, mie mi-a filmat Florin Tene de la Antena 1, lucreaza singur, doar ca ii face altcineva montajul, din pacate nu are site deloc
Sunt foarte multumita de felul cum a filmat, a tinut cont de tot ce am discutat inainte, si in plus s-a implicat foarte mult in timpul nuntii acolo unde era nevoie sa ne organizeze pe noi sau pe invitati, ca sa dea bine in film

carmina
07.07.2009, 22:49:42
fetelor imi cer scuze sper sa nu deranjez pe nimeni ,am vazut aici discutiile voastre despre foto si video ,e bun GABI PAPP ,nu zice nimeni ,precum si PHANTOM ,dar asta nu inseamna ca toata lumea sa lucreze numai cu ei ,mai sunt si altii ,nu am vazut pe aici sa vorbeasca cineva de MIRCEA CAUCEAN sau firma lui (Simtec),de asemeni printre cei buni ,lui GABI el ii face fotobook-urile ,si gabi le da clientilor la dublu pret , iar unul din baietii lui care se ocupa numai cu video ,mai filmeaza pt. PHANTOM ,va spun astea in cunostiinta de cauza ,ssi deoarece vad ca unele vreti sa platiti brand-ul ,desi munca o face altcineva la pret mai mic ,nu am vrut sa fac reclama nimanui ,inca o data imi cer scuze ,daca pot sa va ajut cu ceva scrietimi pe privat ,multumesc

lajoskasonia
28.07.2009, 00:36:03
Buna,fetelor?Ce parere aveti despre cameramanul Cristian Gligor?

Simo25
31.07.2009, 21:47:30
Buna,fetelor?Ce parere aveti despre cameramanul Cristian Gligor?

Eu n-am auzit de el. E din Cluj?

mi2009
02.08.2009, 11:51:52
buna simo25.
cu cine ai lucrat pe partea de video? cu alin morea, am vazut, dar a filmat el sau cineva de la el?
mersi mult!

Simo25
02.08.2009, 20:01:07
buna simo25.
cu cine ai lucrat pe partea de video? cu alin morea, am vazut, dar a filmat el sau cineva de la el?
mersi mult!

Alin a filmat la nunta si el a facut si montajele.

oanemona
03.08.2009, 22:34:37
dupa ce am studiat lista cu fotografi/ cameramani... pt care multumesc tuturor de informatii... am primit o recomandare in privat .. asa ca intreb si eu poate stie cineva ceva;-)... despre " Trifu Horia" cameraman si firma ....rumby photo & video....a auzit cineva?

Simo25
04.08.2009, 23:43:52
dupa ce am studiat lista cu fotografi/ cameramani... pt care multumesc tuturor de informatii... am primit o recomandare in privat .. asa ca intreb si eu poate stie cineva ceva;-)... despre " Trifu Horia" cameraman si firma ....rumby photo & video....a auzit cineva?

Da, eu am auzit de el, lucreaza la NCN. El ne-a filmat si ne-a facut montajul la casatoria civila - sincer mie mi-a placut tare mult ce a facut, insa cel mai bine e sa vezi cu ochii tai o filmare de-a lui ca sa te convingi.

Eu nu stiu cum as putea sa comprim dvd-ul in ceva mai mic care poate fi pus pe net - so...ramane sa discuti direct cu el :)

Pupici :*

oanemona
05.08.2009, 17:48:03
Da, eu am auzit de el, lucreaza la NCN. El ne-a filmat si ne-a facut montajul la casatoria civila - sincer mie mi-a placut tare mult ce a facut, insa cel mai bine e sa vezi cu ochii tai o filmare de-a lui ca sa te convingi.

Eu nu stiu cum as putea sa comprim dvd-ul in ceva mai mic care poate fi pus pe net - so...ramane sa discuti direct cu el :)

Pupici :*

multam fain pentru montaj video si informatii...
mi-ai adus muuuuuuuuulta liniste in suflet:) de fapt stii cum e...
precum la loterie ... sunt sanse 50% ca filmarea/ fotografiile
de la nunta ta sa fie super ok astfel incat sa faca parte din
portofoliul firmei de ale carei servicii beneficiezi:)

mi2009
08.08.2009, 13:39:03
buna!
a auzit sau a lucrat cineva cu Vasile Mera???lucreaza si el la antena1..

camelia
20.08.2009, 21:36:44
buna!
a auzit sau a lucrat cineva cu Vasile Mera???lucreaza si el la antena1..
Am observat ca a mai intrebat cineva de " cristian gliga" si nu i sa raspuns si eu as dori sa intreb daca stie cineva de el ... ca am vazut un filmulet si mi a placut tare mult.

kate_hod
14.09.2009, 14:04:16
Am observat ca a mai intrebat cineva de " cristian gliga" si nu i sa raspuns si eu as dori sa intreb daca stie cineva de el ... ca am vazut un filmulet si mi a placut tare mult.

si eu am auzit de el/...si mi-a placut cum a lucrat, am vazut ceva filmare:)

camelia
14.09.2009, 14:22:54
si eu am auzit de el/...si mi-a placut cum a lucrat, am vazut ceva filmare:)
deci ai fost incantata nu? Alte pareri??

Biu
16.09.2009, 20:42:42
alexalia - Dorin Turc

E mai greu cu exemplele... daca nu ii ceri cameramanului sa iti faca un montaj de 5 minute cu cateva momente ale zilei nu prea ai cum sa pui montajul lung pe youtube.

Am zis de exemple ca nu puteam sa va cer sa postati si site-ul sau blogul unde as putea sa vad si eu din filmarile lor. Ca-i tot gugalesc, da nu prea mere :D .
Si in plus am remarcat un trend cu videoclipul nuntii...am zis ca dade :-p

Biu
16.09.2009, 23:41:02
Are cinea sa imi dea pe privat o adresa de mail de-a lui Cristian Gliga?

alexalia
17.09.2009, 08:42:01
Am zis de exemple ca nu puteam sa va cer sa postati si site-ul sau blogul unde as putea sa vad si eu din filmarile lor. Ca-i tot gugalesc, da nu prea mere :D .
Si in plus am remarcat un trend cu videoclipul nuntii...am zis ca dade :-p

Din nefericire astia cu video care sunt cameramani de pe la televiziuni nu prea au site. Stiu de Alin ca are, dar Dorin nu. Cel mai simplu e sa-ti stabilesti pe rand cate o intalnire cu fiecare si sa le zici sa-ti aduca una-doua nunti facute de ei sa vezi cum lucreaza.

fata_cutare
20.09.2009, 19:43:36
Noi ne-am gandit sa alegem un cameraman de la Studio Dario. Astept detalii de la miresicile care au mai lucrat cu Studio Dario.

alexalia
21.09.2009, 12:34:49
Noi ne-am gandit sa alegem un cameraman de la Studio Dario. Astept detalii de la miresicile care au mai lucrat cu Studio Dario.

Daca vrei sa lucrezi cu agentie insista f mult sa te intalnesti direct cu cameramanul si sa-ti arate filmari si montaje facute de el. Si apoi pe contract sa fie specificat numele lui. Sa nu te trezesti cu suprize ca la nunta iti apare altul si calitatea filmarii sa fie mult sub asteptari.

Ce am zis aici e valabil si la foto si se refera la orice agentie nu doar la Studio Dario.

Am mai auzit eu de unii (nu dau nume) care isi trimit cel mai bun fotograf/cameraman la intalnirea cu mirii si apoi la nunta te trezesti cine stie cu cine!!!

ancaaa
21.09.2009, 15:39:30

eu am lucrat cu cei de la Studio dario si am fost fff multumita de ei...eu i-am luat ca echipa ( cameraman+foto+dj+staroste) si au fost super.....pt ca se cunosteau si s-au stiut sincroniza si completa unul pe altul....au stat pana la finalul nuntii ( adica nu si-au strans la 10 seara catrafusele, asa cum am vazut la alte nunti) si am comunicat f bine cu ei.

Kalini
25.09.2009, 23:19:35
Am discutat initiativa unor miresici de a deschide diverse liste cu furnizori la subiectele de profil din Cluj; concluzia este ca NU incurajam alcatuirea unor astfel de liste, deoarece s-a observat infiltrarea diversilor furnizori interesati de respectivele subiecte si consideram ca aceste liste nu le sunt de folos miresicilor sub aceasta forma.
Viitoarele miresici interesate de aceste subiecte sunt invitate sa le parcurga de la un capat la altul si sa discute detaliile de care sunt interesate pe privat.

Va multumim pentru intelegere

ssimo
06.10.2009, 14:54:20
Salut fetelor,

Eu merg zilele astea sa ma intalnesc cu Gliga Cristian.
O colega de-a mea l-a avut cameraman la nunta si a fost f multumita - am vazut filmarea ei si montajul si mi-a placut - e atent la detalii si asta imi place.
Puteti cauta montaje de ale lui pe Vimeo - ii dai cautare la video dupa Cristian Gliga.

Astept vesti de la voi daca aveti noutati.

Byyyyye.....

ortega
07.10.2009, 20:49:54
Ati auzit de cameraman-SZALMA STEFAN si sotia sa care se ocupa cu foto?

NiceAngel_Ela
26.10.2009, 14:52:44
Buna fetelor,
Desi am primit de ceva vreme filmarile inca nu am reusit sa imi scriu si eu parerea, asa ca....
In final, suntem foarte foarte multumiti de filmare, ceea ce nu pot sa spun si despre foto, pozele nu au fost cam ceea ce ne asteptam, am avut o dezamagire, dar asta e la un alt capitol, si trebuie pus intr-un alt topic.
Am lucrat si la capitolul filmare nunta si la cel de filmare clip despre povestea iubirii noastre cu Final Image si rezultatul a fost splendid.
Filmarea a fost realizata si montarea de Calin SUTEU de la Final Image.
Calin pot sa zic ca are acea viziune necesara oricarui regizor, vede cumva inanite ce o sa fie in final. Nu avem decat cuvinte de lauda pentru ceea ce am primit de la el.

dydo
26.10.2009, 16:41:05
Apropo de filmat si de facut poze la nunta :), am un sfat pentru viitoarele miresici, e foarte important sa discutati cu cameramanul si fotograful inainte de nunta si sa le spuneti exact ce va doriti sa filmeze / sa fotografieze, sau ce anume e important pentru voi, si sa va asigurati ca au inteles bine cum va doriti sa fie :).
Spor la pregatiri :).

adda314
27.10.2009, 09:19:55
Buna,

Si eu am primit de ceva vreme filmarile, dar sunt 3 CD-uri si a durat ceva pana m-am uitat la tot.
Si noi tot cu Final Image am facut filmarea, si suntem tare multumiti de ei. Cadrele sunt foarte reusite. De ex., biserica noastra era in mijlocul unui cartier de blocuri, dar pe filmare arata ca si cum ar fi doar biserica si nimic in jur, cadrele regizate nu sunt exagerate si se potrivesc. Calin e tare pasionat de ce face, are echipamente bune. Noi ne uitam cu drag la filmare si la ce distractie a fost.

Pupici

NiceAngel_Ela
27.10.2009, 13:26:19
Tocmai imi spunea o prietena ca si ea e f incantata de filmarea de la Final Image, insa pozele(tot cu ei facute), sunt foarte banale. :|

Sa nu ma fac prost inteleasa, pozele nu le-am facut cu ei, am postat la vremea respectiva pe forumul despre poze cu cine faceam pozele, nu am mai scris nimic pentru ca nu mai vreau sa comentez pe tema asta despre ei. Cred ca s-au zis destule despre respectivii.
Dar nu am facut pozele cu Final Image si sincer ne-a parut rau, cred ca ieseau mult mai bine.

NiceAngel_Ela
27.10.2009, 13:34:34
Buna,

Si eu am primit de ceva vreme filmarile, dar sunt 3 CD-uri si a durat ceva pana m-am uitat la tot.
Si noi tot cu Final Image am facut filmarea, si suntem tare multumiti de ei. Cadrele sunt foarte reusite. De ex., biserica noastra era in mijlocul unui cartier de blocuri, dar pe filmare arata ca si cum ar fi doar biserica si nimic in jur, cadrele regizate nu sunt exagerate si se potrivesc. Calin e tare pasionat de ce face, are echipamente bune. Noi ne uitam cu drag la filmare si la ce distractie a fost.

Pupici

Sustin si eu cele spuse de tine. <:-P

camelia
27.10.2009, 21:36:53
"ssimo" te ai intalnit cu cristian gliga? cum ti se pare filmatul?

mi2009
21.11.2009, 13:12:40
nu merge linku :(

da...am uitat sa copiez ultima litera.. http://www.youtube.com/watch?v=q1EwjiRGcKQ :">

Biu
21.11.2009, 13:32:20
noi am lucrat cu cineva recomandat de fotograful nostru! au fost un team de minune si ne-am inteles foarte bine cu el!

aici video cu highlights de la nunta...

http://www.youtube.com/watch?v=q1EwjiRGcK

mie imi place la nebunie!

e frumos, la inceput cand misca camera am cam ametit, dar per total e ok :)>- . poti sa ne spui cu cine ai colaborat ?

andra26
25.11.2009, 14:02:16
Pe partea de video am colaborat cu Calin de la DDj Party, nu am ales hd, dar am fost foarte multumiti de rezultat, un alt aspect am apreciat foarte mult faptul ca, tot timpul nuntii cameramanul era mereu cu zambetul pe buze, pe noi ne-a binedispus si mai mult prin comportamentul sau.;-)

dianadidi
05.12.2009, 10:56:43
Salutare miresici,
a colaborat careva cu Ciprian Cuibus? Mi l-a recomandat cineva,dar inca nu am reusit sa ma intalnesc cu el si sa vad cum lucreaza.
multumesc:*

Tabitus
21.12.2009, 09:26:30
Ati auzit careva de Gelu Marginean? foto-video.Vreo parere, ceva?

ale_rau
07.01.2010, 14:37:54
Ciao fetelor!
M-am documentat putin pe net referitor la filmarea la o nunta si am vazut ca sunt oferte de filmari cu 3 camere deodata. Bineinteles pretul este destul de piperat.
Stiti ceva de acest lucru? Merita oare?
Merci

Biu
07.01.2010, 14:47:42
Ciao fetelor!
M-am documentat putin pe net referitor la filmarea la o nunta si am vazut ca sunt oferte de filmari cu 3 camere deodata. Bineinteles pretul este destul de piperat.
Merci

Am vazut si eu filmari de la nunta cu 1 camera versus filmare cu 2 camere. Intr-adevar cea cu 2 camere e mai spectaculoasa. Numai tu iti sti bugetul pt video, daca iti permiti, go for it.
Dar in orice caz te sfatuiesc sa alegi calitate inainte de toate :)

dydo
08.01.2010, 09:50:20
Ciao fetelor!
Merci

Noi am avut filmare cu o camera la nunta si finii nostrii au avut cu 2 camere. Pot sa iti spun ca filmarea lor a iesit bestiala :). De 3 camere inca nu am auzit :) dar banuiesc ca iese foarte bine. Ma intreb cum se impart cei 3 cameramani ? Cred ca ar fi interesante niste detalii.

Reni0921
11.01.2010, 17:50:01
Buna miresici!
Cam ce preturi se practica prin cluj la cameramani? la o medie ma gandesc, deci nici cel mai scump si nici cel mai ieftin. :D
Multumesc :*

rodi_86
11.01.2010, 19:20:52
Buna miresici!
Cam ce preturi se practica prin cluj la cameramani? la o medie ma gandesc, deci nici cel mai scump si nici cel mai ieftin. :D

salut

la noi foto + video + staroste 3000 ron umpic multicel dar asta e. separat nu stiu cat ii numai asa sper ca iti este de folos info

spor la pregatiri pupici

Biu
11.01.2010, 19:26:44
Buna miresici!

in general hd[]. dar mie nu mi-au placut prea multi, la video a fost cea mai lunga cautare. Noroc ca am gasit ceva pe gustul meu : hd : []

Pupy22
11.01.2010, 22:41:04
imi puteti spune ceva de sorin crisan de la shoumusic?
mersi

ALI
12.01.2010, 17:35:15
in general hd []. dar mie nu mi-au placut prea multi, la video a fost cea mai lunga cautare. Noroc ca am gasit ceva pe gustul meu : hd : []
cu cine colaborezi pana la urma? :D

Biu
12.01.2010, 17:43:46
cu cine colaborezi pana la urma? :D
I-am ales pe Phantom Video :)>-

oanarp
17.01.2010, 15:03:03
Buna elyoprea,

Daca te rog imi dai si mie pe private numarul de telefon al lui Alin Morea. Am auzit ca lumea il lauda si tare as vrea sa lucrez cu el.

Iti multumesc mult:)

Buna Alexalia,

sunt noua pe forum si doream sa stiu daca ai aflat datele de contact ale lui Alin Morea si daca ai fost multumita de el.

Merci mult,
Oana:)

lavinia_mihai
19.01.2010, 00:52:31
daaaa, si noi pe Phantom Video Productions.Tocmai am inceput filmarile pentru love story:x:x:x Se vede ca s superprofi, va iesi f tare, speram:x:x:x :*
cat vau cerut cei de la phantom?
camelia iti face pozele?

alexalia
19.01.2010, 11:46:26
Buna Alexalia,

sunt noua pe forum si doream sa stiu daca ai aflat datele de contact ale lui Alin Morea si daca ai fost multumita de el.

Merci mult,
Oana:)

Buna Oana,

in primul rand noi nu am lucrat cu Alin Morea. Dupa ce i-am spus sotului meu cu cine vreau sa vorbesc pentru video mi-a spus ca Alin e sotul unei colege de-a lui de job si vrea sa ii invitam la nunta asa ca am mers pe mana altcuiva.

cat despre datele de contact.... trebuie sa ai minim 10 mesaje pentru ca sa putem discuta cu tine pe private. Oricum daca vrei datele de contact ale lui alin da cautare pe google dvdnunta scris legat si site-ul lui e chiar primul rezultat din lista.

NiceAngel_Ela
19.01.2010, 13:43:39
Buna fetelor,
Dupa lunga mea absenta din diferite motive bine intemeiate am revenit cu ceea ce trebuia sa fac de mult.
Am mai scris acu mai multa vreme cu cine am colaborat si chiar imi place ceea ce a iesit asa ca insfarsit am ajuns sa va arat videoclipul.E povestea noastra transpusa int-un scurt videoclip. Noua ne place foarte mult si suntem multumiti de colaborarea cu Calin de la Final Image si cred ca imaginile vorbesc de la sine.

povestea noastra (http://www.vimeo.com/7969543) in imagini

Morsi
31.01.2010, 13:50:09
fetelor, eu oscilez intre domnul mircea caucean, cei de la ncm si phantom, voi ce imi recomandati?ce parere aveti despre ei?

georgianaigna
03.02.2010, 01:55:09
fetelor, eu oscilez intre domnul mircea caucean, cei de la ncm si phantom, voi ce imi recomandati?ce parere aveti despre ei?
Ciao, noi avem contract cu Ph....m. nu vreau sa scriu sa nu se considere reclama, is f ok, noi suntem f multumiti de ce am vazut la ei, o duzina de nunti, videoclipuri, toate super.Scuze dar vad ca mesaj privat nu pot sa dau numai dupa ce am 10 mesaje.

georgianaigna
03.02.2010, 10:58:18
se pote sa ne spi si cu cine vei colabora..asa de curiozitate!:)
E vorba de Gabi, al doile-a cameraman de la Phantom, Cosmin e ocupat, am vazut tot ce face Gabi si ne a convenit.Montajul am inteles ca tot Cosmin il face.Sper sa nu fie reclama,daca da rog moderatorii sa stearga mesajul^:)^

se pote sa ne spi si cu cine vei colabora..asa de curiozitate!:)
am vazut mai demult videoclipul tau;) pe youtube.mda.....frumos facut;) ati fost frumosi amandoi.felicitari;)

mersi! sigur va fi ok cu cei pe care i-ati ales.mi-au placut si mie videoclipurile lor!
mda...si noua:) putin mai piperat ca in alta parte dar vrem calitate si ceva frumos si special high definition.

mi2009
03.02.2010, 11:14:22
am vazut mai demult videoclipul tau;) pe youtube.mda.....frumos facut;) ati fost frumosi amandoi.felicitari;)

mersi! sigur va fi ok cu cei pe care i-ati ales.mi-au placut si mie videoclipurile lor!

mda...si noua:) putin mai piperat ca in alta parte dar vrem calitate si ceva frumos si special high definition.

si la noi a fost mai mult decat in alte parti si mai putin decat in altele. si noi am vrut HD( am si avut!), dar nu a jucat asa un rol imp. in alegere. noua ne-au fost pozele importante si pt video am mers pe o recomandare!;))

dianadidi
03.02.2010, 12:41:58
Fetelor,am citit tot topic-ul,ca sa nu fiu acuzata ca intreb fara sa ma documentez inainte;)) si nu am gasit nicio infirmatie legata de Florin Ploscar,cameraman TVR.
Am primit dvd cu o nunta intreaga la care el a filmat si noua ne-a placut tare mult,era nunta lui MadalinaCh(pt cunoscatori:)) )
Ne-a spus ca filmeaza toata nunta cu 300 euro.Eu am tot citit pe acest topic ca tot ce-i ieftin,nu-i asa bun,dar mie sincer mi-a placut cum a filmat.Este adevarat ca in banii astia nu intra decat filmare si DVD-urile.
Pe net nu gasesc info despre el decat ca e la Tvr Cluj,asa ca m-am hotarat sa va intreb pe voi.
Multumesc:*

georgianaigna
03.02.2010, 13:16:57
si la noi a fost mai mult decat in alte parti si mai putin decat in altele. si noi am vrut HD( am si avut!), dar nu a jucat asa un rol imp. in alegere. noua ne-au fost pozele importante si pt video am mers pe o recomandare!;))
si pentru noi sunt importante pozele dar eu am tinut neaparat sa avem videoclipuri frumoase iar despre montaj nu am vrut ore intregi cum am mai vazut.vroiam ceva de max 1 ora sau 45 min pe blueray, sa fie concentrat si montat frumos.asta am vrut asta avem.;)

alexalia
03.02.2010, 15:27:53
Fetelor,am citit tot topic-ul,ca sa nu fiu acuzata ca intreb fara sa ma documentez inainte;)) si nu am gasit nicio infirmatie legata de Florin Ploscar,cameraman TVR.
Am primit dvd cu o nunta intreaga la care el a filmat si noua ne-a placut tare mult,era nunta lui MadalinaCh(pt cunoscatori:)) )
Ne-a spus ca filmeaza toata nunta cu 300 euro.Eu am tot citit pe acest topic ca tot ce-i ieftin,nu-i asa bun,dar mie sincer mi-a placut cum a filmat.Este adevarat ca in banii astia nu intra decat filmare si DVD-urile.
Pe net nu gasesc info despre el decat ca e la Tvr Cluj,asa ca m-am hotarat sa va intreb pe voi.
Multumesc:*

Pentru Cluj cred ca pretul e ok. E in format HD sau nu? Din cate stiu eu cel cu care am lucrat noi e unul din cei mai scumpi pe CJ (400 euro HD).

Dar nu pot sa-ti spun nimic de tipul de la TVR pentru ca nu am auzit de el pana acuma.

georgianaigna
04.02.2010, 10:51:17
Pentru Cluj cred ca pretul e ok. E in format HD sau nu? Din cate stiu eu cel cu care am lucrat noi e unul din cei mai scumpi pe CJ (400 euro HD).

Dar nu pot sa-ti spun nimic de tipul de la TVR pentru ca nu am auzit de el pana acuma.
da pentru un HD mai simplut asa am gasit si noi undeva tot la 400 euro. sincer am dat putin mai mult din cauza ca ne-am hotarat si la un videoclip dupa nunta impreuna cu o sedinta foto si asa am urcat la 650 euro. Oricum e ok, calitatea se plateste si merita, asta e parerea mea.
Apropo, am descoperit ceva foarte interesant si sunt sigura ca va este de ajutor. Viitorul sot a discutat cu cineva, nu dau iarasi nume, cum ca unii filmeaza la nunta pe Standard si iti da nunta pe Bluray in HD. Din cate am inteles nu este posibil sa filmezi standard si sa dai HD la final, decat daca maresti rezolutia la imaginea standard si asta e o mare pacaleala, defapt tu ai imagine standard la rezolutie mai mare:)).
Asa ca mare atentie fetelor cand vine vorba de HD. Romanul este foarte inventiv;-). Asa ca preturile mici si foarte mici sunt cu semne de intrebare cand discutam despre o filmare in HD .

ana_strumfi
04.02.2010, 10:51:24
A colaborat cineva cu cei de la Imagica?

Mersi:)

georgianaigna
04.02.2010, 11:19:00
A colaborat cineva cu cei de la Imagica?

Mersi:)
e scris mai sus, parca si pe la rubrica foto de ei. se zice ca sunt slabuti;) ti am scris ce am citit si eu prin topic

dianadidi
04.02.2010, 13:48:00

Sincer n-am intrebat daca este HD.Oricum inca nu este nimic batut in cuie,zilele astea ma hotarasc si semnez contractul.
Adevarul este ca nu imi trebuie clip cu noi sau "povestea noastra " etc,vreau sa am o filmare buna la nunta si atat.Oricum nu o sa avem rabdare sa ne uitam mai mult de o data la filmare;-) .Noi suntem cu pozele;))

cristina_820
11.02.2010, 11:44:13
Tocmai imi spunea o prietena ca si ea e f incantata de filmarea de la Final Image, insa pozele(tot cu ei facute), sunt foarte banale. :|

Buna Ballet,

am vazut pozele tale sunt suuuuuuuuuuper, daca am inteles bine le-ai facut cu f. jambor. vreau sa te intreb serviciile video cu cine le-ai facut si daca poti sa postezi un filmulet.

felicitari pentru eveniment.

dely
13.02.2010, 16:20:25
salutare
poate sa imi spuna cineva daca a lucrat cu cei de la foto-total,au sediul in piata muzeului.

camelia
17.02.2010, 16:52:39
poate sa imi spuna cineva cum este cristian gliga si daca a colaborat cineva cu el?

andreea_simina
17.02.2010, 17:21:07
salut dragele mele....nu-mi-ati prea scris dar oricum m-ati ajutat ftftftft mult...eu am ajuns la capitolul foto-video...si cineva mi-a recomandat o firma, de fapt is sot sotie. foarte foarte tari, deci tipi fac acum un serial tv de comendie care o sa iasa in curand, o sa fie la OTV invitati in seara asta la 20. ei filmeaza emisiuni la etno, no, ma rog is super tari, numa ca mi.se pare ca-s cam scumpi.acum ce-i drept nu poti acea calitate la pret mic. sa va explic. la video am o camera, mi.se face 1 set de DVD HD, 5 seturi de DVD standard cu prelucrare de 2.5-3 ore cu un montaj super, apoi am la pachetul foto, digitalbook, o poza pe panza, vreo 10 listate format 20 pe 30, si in suport difital, nelimitat, la ultima nunta au zis ca s-au facut in jur de 1200-1300 de poze, apoi mai sunt un tip de poze, daca intrati sa vedeti, super tari TTD, eu n-am stiut pana acum ce sunt, se face o sedinta foto dupa nunta in locatii mai ciudate, de exemplu la un lac sau intr-o pestera, si aici tot asa o sa avem in jur de 1200-1300 de poze.totul ma costa...tineti-va bine...1300 euro...ii prima oferta pe care o am, asa ca habar n-am care sunt preturile...adevarul e ca n-as vrea sa vina cineva cu cine stie ce aparat fantoma si sa-si bata joc de pozele de nunta asa cum am mai vazut pe la unii, ca la o adica ce ne ramane de la nunta?, verighetele, pozele si filmarea, ca restul totul e relativ efemer...astept pareri si daca mai stiti ceva firme profi care fac treaba buna va rog sa-mi spuneti...spot la pregatiri tutora si pupici

Ancky
17.02.2010, 17:47:23
salut dragele mele....nu-mi-ati prea scris dar oricum m-ati ajutat ftftftft mult...eu am ajuns la capitolul foto-video...si cineva mi-a recomandat o firma, de fapt is sot sotie. foarte foarte tari, deci tipi fac acum un serial tv de comendie care o sa iasa in curand, o sa fie la OTV invitati in seara asta la 20. ei filmeaza emisiuni la etno, no, ma rog is super tari, numa ca mi.se pare ca-s cam scumpi.acum ce-i drept nu poti acea calitate la pret mic. sa va explic. la video am o camera, mi.se face 1 set de DVD HD, 5 seturi de DVD standard cu prelucrare de 2.5-3 ore cu un montaj super,oare daca va dau site-ul mi-l restrictioneaza?[]apoi am la pachetul foto, digitalbook, o poza pe panza, vreo 10 listate format 20 pe 30, si in suport difital, nelimitat, la ultima nunta au zis ca s-au facut in jur de 1200-1300 de poze, apoi mai sunt un tip de poze, daca intrati sa vedeti, super tari TTD, eu n-am stiut pana acum ce sunt, se face o sedinta foto dupa nunta in locatii mai ciudate, de exemplu la un lac sau intr-o pestera, si aici tot asa o sa avem in jur de 1200-1300 de poze.totul ma costa...tineti-va bine...1300 euro...ii prima oferta pe care o am, asa ca habar n-am care sunt preturile...adevarul e ca n-as vrea sa vina cineva cu cine stie ce aparat fantoma si sa-si bata joc de pozele de nunta asa cum am mai vazut pe la unii, ca la o adica ce ne ramane de la nunta?, verighetele, pozele si filmarea, ca restul totul e relativ efemer...astept pareri si daca mai stiti ceva firme profi care fac treaba buna va rog sa-mi spuneti...spot la pregatiri tutora si pupici

Eu am auzit de ei la partea de video, ba chiar i-am si contactat anul trecut insa nu au fost chiar pe gustul meu (dar daca iti place stilul eu zic ca sunt ok din ce am vazut, dar necolaborand cu ei nu imi pot da seama). In schimb la foto cred ca poti gasi mult mai bine, mie nu mi-a prea placut. In conditiile astea, dar nestiind evident ce fel de album iti includ, mi se pare destul de mult 1300 EUR.

larisa1984
17.02.2010, 18:18:08
Eu am auzit de ei la partea de video, ba chiar i-am si contactat anul trecut insa nu au fost chiar pe gustul meu (dar daca iti place stilul eu zic ca sunt ok din ce am vazut, dar necolaborand cu ei nu imi pot da seama). In schimb la foto cred ca poti gasi mult mai bine, mie nu mi-a prea placut. In conditiile astea, dar nestiind evident ce fel de album iti includ, mi se pare destul de mult 1300 EUR.

si eu i-am contactat pentru nunta mea, insa mie mi s-au parut cam scumpi. adevarul e ca o prietena si-a facut filmarea cu el, si desi a avut o nunta mai modesta, pe film parea ca e cine stie unde.... insa per total, pret-calitate, eu am considerat ca nu merita..

georgianaigna
18.02.2010, 09:43:25
salut dragele mele....nu-mi-ati prea scris dar oricum m-ati ajutat ftftftft mult...eu am ajuns la capitolul foto-video...si cineva mi-a recomandat o firma, de fapt is sot sotie. foarte foarte tari, deci tipi fac acum un serial tv de comendie care o sa iasa in curand, o sa fie la OTV invitati in seara asta la 20. ei filmeaza emisiuni la etno, no, ma rog is super tari, numa ca mi.se pare ca-s cam scumpi.acum ce-i drept nu poti acea calitate la pret mic. sa va explic. la video am o camera, mi.se face 1 set de DVD HD, 5 seturi de DVD standard cu prelucrare de 2.5-3 ore cu un montaj super, apoi am la pachetul foto, digitalbook, o poza pe panza, vreo 10 listate format 20 pe 30, si in suport difital, nelimitat, la ultima nunta au zis ca s-au facut in jur de 1200-1300 de poze, apoi mai sunt un tip de poze, daca intrati sa vedeti, super tari TTD, eu n-am stiut pana acum ce sunt, se face o sedinta foto dupa nunta in locatii mai ciudate, de exemplu la un lac sau intr-o pestera, si aici tot asa o sa avem in jur de 1200-1300 de poze.totul ma costa...tineti-va bine...1300 euro...ii prima oferta pe care o am, asa ca habar n-am care sunt preturile...adevarul e ca n-as vrea sa vina cineva cu cine stie ce aparat fantoma si sa-si bata joc de pozele de nunta asa cum am mai vazut pe la unii, ca la o adica ce ne ramane de la nunta?, verighetele, pozele si filmarea, ca restul totul e relativ efemer...astept pareri si daca mai stiti ceva firme profi care fac treaba buna va rog sa-mi spuneti...spot la pregatiri tutora si pupici

poti merge linistita pe mana lor, gurile rele vorbesc; si eu sunt tot la ei. daca bine am inteles din ce ai scris ai video high definition, partea foto cu album si listari si foto pe panza, ba chiar ai si sedinta foto TTD dupa nunta, se pare ca e un pachet plin.sincer la banii astia nu e mult la cate primesti.calitatea se plateste clar.
Ancky ia zi tu daca stii ceva mai ieftin la acest pachet si bineanteles calitate; daca e sa despartim serviciile ar iesi undeva la 500 video, 500 foto si 300 ttd, ce e asa mult?????

Biu
18.02.2010, 09:56:07
poti merge linistita pe mana lor, gurile rele vorbesc; si eu sunt tot la ei. daca bine am inteles din ce ai scris ai video high definition, partea foto cu album si listari si foto pe panza, ba chiar ai si sedinta foto TTD dupa nunta, se pare ca e un pachet plin.sincer la banii astia nu e mult la cate primesti.calitatea se plateste clar.
Ancky ia zi tu daca stii ceva mai ieftin la acest pachet si bineanteles calitate; daca e sa despartim serviciile ar iesi undeva la 500 video, 500 foto si 300 ttd, ce e asa mult?????

georgiana, nu e vorba daca e mult sau putin, asta e relativ in functie de buzunarul fiecaruia :)>- , parerea mea este ca exista raportul calitate-pret in cazul de fata. ;-) . ca mai ieftin poti gasi, nu e stress, dar nu o sa fie acelasi raport calitate-pret. cel putin eu asa am constata in cautarile mele o:-)

Goldmoon
18.02.2010, 10:14:16

Pai nu e chiar asa, pentru ca majoritatea fotografilor au deja inclus TTD-ul in pachet.
Hai sa zicem ca nu includem TTD in pache, dar oricum optiunea la un pachet pentru nunta e undeva la 100-150 de euro (la noi de exemplu, ar fi fost 150 de euro si nu am avut un fotograf ieftin), deci am avea foto-video 1150.

575 foto / 575 video poate sa nu fie foarte mult, dar poate sa fie si extrem de mult in functie de CALITATE si nu de numarul de fotografii primire si de ore filmate.
La video nu stiu pentru ca eu nu am cautat deloc, dar la foto deja gasesti variante interesante la pretul asta. In plus, daca renunti la TTD ai un buget de 725 euro pentru foto, si deja acolo chiar incep sa apara variante pentru un alt gen de fotografie de nunta (daca asta se cauta... bineinteles). Sau poti avea buget de video de 725 ... depinde ce e mai important pentru fiecare.

Biu
18.02.2010, 10:36:31
O, dar eu nu ma cert din principiu, tocmai de aceea nu apreciez genul respectiv de abordare. Dupa cum spuneam, eu nu am o parere rea despre ei ... chiar am spus ca video e super ok daca iti place genul. Eu vorbeam de partea foto, care da, mi se pare scumpa. Indiferent cum defalcam acolo, ca am vazut si pachetele lor video de pe site, tot mi se pare mult vreo 850-900 eur pentru foto, in conditiile in care la banii astia chiar ai optiuni in Cluj.

din 1300 de euro pachetul, daca luam 150 de euro ttd foto, 150 de euro ttd video ( eu asa am inteles ca are ttd si foto si video), mai scazi 600 de euro video nunta ( are full hd), raman 400 de euro foto. nu mi se pare ceva exagerat in conditiile in care ii da album din ala acerboni, ca-i scump ca naiba el singur

Goldmoon
18.02.2010, 10:43:26
din 1300 de euro pachetul, daca luam 150 de euro ttd foto, 150 de euro ttd video ( eu asa am inteles ca are ttd si foto si video), mai scazi 600 de euro video nunta ( are full hd), raman 400 de euro foto. nu mi se pare ceva exagerat in conditiile in care ii da album din ala acerboni, ca-i scump ca naiba el singur

Daca de 400 de euro ii da album de piele acerboni... ii cam fac pozele pe gratis incet incet. :D
Anyway... cum isi stabileste fiecare pretul e problema lui, eu doar vin si intreb.. nu ar fi mai practic sa se dea un start un pret pentru serviciul "fotografiere" (cu detaliere pe pahetul de foto) si alt pret pentru "filmare" (cu detaliere pe pachetul de video)? Ma gandesc ca oricum sunt persoane diferite care presteaza aceste servicii. Asa poate fiecare sa compare mere cu mere si pere cu pere.

Biu
18.02.2010, 10:48:03
Daca de 400 de euro ii da album de piele acerboni... ii cam fac pozele pe gratis incet incet. :D
Anyway... cum isi stabileste fiecare pretul e problema lui, eu doar vin si intreb.. nu ar fi mai practic sa se dea un start un pret pentru serviciul "fotografiere" (cu detaliere pe pahetul de foto) si alt pret pentru "filmare" (cu detaliere pe pachetul de video)? Ma gandesc ca oricum sunt persoane diferite care presteaza aceste servicii. Asa poate fiecare sa compare mere cu mere si pere cu pere.

el are pe site preturile la video, acolo am vazut ca din pachetul ei numai filmarea la nunta e 600 de euro. oricum, poate mai intra andreea_simina sa ne zica si noua care-i care :D

georgianaigna
18.02.2010, 17:16:48
mersi, am vazut filmari facute de el, vroiam sa stiu daca a colaborat cineva cu el? sa pun si eu mai multe intrebari:-p
pai....e important ce are omul de oferit nu? uita-te mai in spate la posturi pe forumul acesta, sunt ceva discutii despre el.

nunta_mea
18.02.2010, 17:38:08
Cu firma banzai colaboreaza cineva?

alinao
04.03.2010, 21:27:47
Buna,

Am vazut ca mai multe miresici au "colaborat" cu Alin Morea.
Il cunoaste cineva pe Zoli, colegul lui?

Multumesc

Sya
09.03.2010, 09:09:29
Ma alatur si eu la intrebarea cu zoli, si daca stie cineva cum lucreaza radu gheorghe de la ncn? Epuizez lista cu video (3 is ocupati:( ) .......

maridra
22.03.2010, 16:16:11
Buna,

Am vazut ca mai multe miresici au "colaborat" cu Alin Morea.
Il cunoaste cineva pe Zoli, colegul lui?

Multumesc
Eu il cunosc pe zoli. :)

Biu
06.05.2010, 07:43:12
sa va arat si voua clipul de la civila http://vimeo.com/11505135

andreiuta90
19.05.2010, 00:35:07
si-a facut cineva video la nunta cu evodesign?

andreiuta90
19.05.2010, 14:02:47
hmm, nu am prea gasit nimic despre ei pe forum... probabil ar fi mai bine sa va intreb direct de numele cameramanului. poate asa a auzit cineva de ei. cameramanul este laviniu lazar, dar din cate am inteles, cel care ar ttrebui sa vina la noi la nunta nu e el, ci un colaborator, paul henis.
eu am ajuns la ei printr-o fosta colega si mi-am zis ca poate ar fi mai bine sa va intreb si pe voi inainte sa iau o decizie. pe site imi place ce am vazut, dar mi-ar placea sa aflu si alte pareri.

Sya
19.05.2010, 22:20:19
hmm, nu am prea gasit nimic despre ei pe forum... probabil ar fi mai bine sa va intreb direct de numele cameramanului. poate asa a auzit cineva de ei. cameramanul este laviniu lazar, dar din cate am inteles, cel care ar ttrebui sa vina la noi la nunta nu e el, ci un colaborator, paul henis.
eu am ajuns la ei printr-o fosta colega si mi-am zis ca poate ar fi mai bine sa va intreb si pe voi inainte sa iau o decizie. pe site imi place ce am vazut, dar mi-ar placea sa aflu si alte pareri.

Cu el(laviniu lazar) a colaborat mi2009, am vazut clipul, e unul foarte fain, filmeaza Hd si se vede ca e calitate, si noi am vrut initial dar pana la urma am ales pe altcineva, face o prietena de a mea in iulie cu laviniu lazar si o sa stiu mai multe detalii atunci.

mi2009
19.05.2010, 22:25:45

eu am colaborat cu laviniu. noua ne-a placut tare mult. e serios si profesionist...daca vrei mai multe detalii scrie un Pm si raspund cand am timp...dar poate dura un pic ca am destul de multla servici zilele astea!

andreiuta90
19.05.2010, 23:25:07
eu am colaborat cu laviniu. noua ne-a placut tare mult. e serios si profesionist...daca vrei mai multe detalii scrie un Pm si raspund cand am timp...dar poate dura un pic ca am destul de multla servici zilele astea!

va multumesc frumos, fetelor. mi2009, am sa-ti scriu pm.

AndreeaCo
20.05.2010, 09:31:13
A colaborat cineva cu classic dream?? as avea nevoie de pareri..multumesc

andreeaamalia
20.05.2010, 21:43:00
salut!eu am colaborat cu ei si sant foarte multumita de ce a iesit!poti sa ai incredere 100%

Biu
20.05.2010, 23:28:29

te sfatuiesc sa citesti in spate, au fost cateva mirese nemultumite :-B

bananuca
25.05.2010, 02:08:59
eu am colaborat cu classic dream si mi-a parut foarte rau. sa stii ca nu ii recomand.
partea de video a iesit ok, chiar faina. dar sa stii ca ei nu au auzit de cuvintele "filmarea intregului eveniment". si in toiul nuntii cand te distrezi mai bine vin sa-ti spuna ca mai au vreo 20 de minute din cele 3 ore de filmare si daca vrei sa mai filmeze iti cer in plus 150 de lei. pe care normal ca-i dai, ca doar vrei sa ai pe film si friptura si tortul mirilor, nu? dar dragut ar fi fost totusi sa-ti prezinte asta la incheierea contractului nu la nunta.
noi pe partea cu poze am avut probleme cu ei (si inca nu s-au rezolvat). o sa scriu in topicul foto
:-&

Lalukina
25.05.2010, 10:13:31
eu am colaborat cu classic dream si mi-a parut foarte rau. sa stii ca nu ii recomand.
partea de video a iesit ok, chiar faina. dar sa stii ca ei nu au auzit de cuvintele "filmarea intregului eveniment". si in toiul nuntii cand te distrezi mai bine vin sa-ti spuna ca mai au vreo 20 de minute din cele 3 ore de filmare si daca vrei sa mai filmeze iti cer in plus 150 de lei. pe care normal ca-i dai, ca doar vrei sa ai pe film si friptura si tortul mirilor, nu? dar dragut ar fi fost totusi sa-ti prezinte asta la incheierea contractului nu la nunta.
noi pe partea cu poze am avut probleme cu ei (si inca nu s-au rezolvat). o sa scriu in topicul foto
:-&

Asa ceva mi se pare inacceptabil !:O ... si este de-a dreptul un SANTAJ.
In contract ar trebui sa existe specificat faptul ca asigura filmarea intregului eveniment. E problema lor ca pt un material finit de 3h, ei trebuie sa filmeze 4h sau mai mult.

mimidan26
26.05.2010, 10:56:05
salutare,
noi am colaborat pentru nunta cu Alin Morea, despre care am doar cuvinte de lauda. deocamdata , inainte de a vedea montajul, va pot spune ca a fost foarte atent si a reusit sa ne faca sa nu-l sesizam, pentru a putea fi cat mai naturali:)
revin cu detalii:)

pupici

Arina3891
26.05.2010, 12:43:59
salutare,
noi am colaborat pentru nunta cu Alin Morea, despre care am doar cuvinte de lauda. deocamdata , inainte de a vedea montajul, va pot spune ca a fost foarte atent si a reusit sa ne faca sa nu-l sesizam, pentru a putea fi cat mai naturali:)
revin cu detalii:)

pupici
Apropo de Alin Morea... eu am tot vazut ca s-a scris aici pe forum despre el si credeam ca este ceva geniu al filmarilor de nunta, dar m-a dezamagit profund site-ul lui. Am vazut acolo un montaj de retrospectiva de nunta al unor cunostinte la care n-am fost la nunta, dar mi-au placut foarte mult pozele (nu stiu cine le-a facut). Pot sa spun ca montajul era execrabil... melodia foarte prost aleasa pentru un montaj de nunta (ceva sumbru pe care nu stiu daca l-au ales mirii--- ma indoiesc) si din cadre nu se intelegea mai nimic: neclare, intr-o parte, etc. O fi arta... nu stiu, dar mie nu mi-a placut deloc.:-<

cami_camelia
27.05.2010, 08:06:12
Noi colaboram cu 4 events pe partea de foto+vido+muzica si acest pachet ne costa 2900 lei, dar contractul e semnat de anul trecut din mai, nu stiu daca acum preturile mai sunt la fel.

MedaT
27.05.2010, 20:57:19
A lucrat cineva cu eliora? Noi pe ei i-am ales pt video si din ce am vazut la ei mi-a placut dar as vrea si alte opinii.

lavinia_mihai
28.05.2010, 12:29:38
Biu...Bianca si Dorin :DDD ,v-am vazut videoclipul nuntii pe site la Phantom..e absolut superb..poti sa-mi trimiti pe privat oferta lor..sa vad cam ce preturi au??
Multumesc

eu azi ma intalnesc cu cei de la phantom maine iti pot spune ce ,cum si cat cer
preturi aproximetive poti vedea si la ei pe sit

NiceAngel_Ela
28.05.2010, 14:29:47
Si cu cine ai facut video si foto? ca nu mai stiu..eu aveam o oferta de la ei cu 3050 lei video plus foto..nu stiu daca e mult sau putin...

Sincer mi se pare destul de mult pentru rezultatul final care o sa il ti-l dea la sfarsit.
Pe partea de poze pot sa iti zic ca una sunt pozele care le arata, si altfel arata pozele care ti le da de la propria nunta.
De filmat nu stiu ca nu am colaborat cu ei, si cred ca am facut alegere buna. Ca pana la urma am dat mai putini bani pe filmat decat pe poze si la calitate si rezultat fina a aratat invers. Mi-a iesit bine filmarea, iar de poze, incerc sa nu mai pomenesc.
Macar pe partea video ne-am ales cu calitate si un montaj foarte bun datorita lui Calin Suteu de la Final Image.

rwuanna
30.05.2010, 03:12:18
Apropo de Alin Morea... eu am tot vazut ca s-a scris aici pe forum despre el si credeam ca este ceva geniu al filmarilor de nunta, dar m-a dezamagit profund site-ul lui. Am vazut acolo un montaj de retrospectiva de nunta al unor cunostinte la care n-am fost la nunta, dar mi-au placut foarte mult pozele (nu stiu cine le-a facut). Pot sa spun ca montajul era execrabil... melodia foarte prost aleasa pentru un montaj de nunta (ceva sumbru pe care nu stiu daca l-au ales mirii--- ma indoiesc) si din cadre nu se intelegea mai nimic: neclare, intr-o parte, etc. O fi arta... nu stiu, dar mie nu mi-a placut deloc.:-<

Eu personal nu cred ca e cazul sa generalizam, daca omul nu a facut un clip bine, nu inseamna ca toate sunt nereusite. Poate ne spui despre care clip e vorba, sa ne spunem si noi parerea, altfel suna prea general si a atac de la concurenta :)

Arina3891
30.05.2010, 16:59:04
Eu personal nu cred ca e cazul sa generalizam, daca omul nu a facut un clip bine, nu inseamna ca toate sunt nereusite. Poate ne spui despre care clip e vorba, sa ne spunem si noi parerea, altfel suna prea general si a atac de la concurenta :)
Eu ziceam de clipul acela pentru ca pe oamenii aia ii cunosc si le-am vazut si pozele, dar sincer parerea mea e cam aceeasi pt toate clipurile de la el de pe site :D. Nici unul nu imi inspira nunta, veselie, fericire, etc. Dar e doar o parere personala...

rwuanna
30.05.2010, 21:19:52
M-am uitat si eu azi cam la toate, Mie imi inspira ceva maret si dragoste multa. Eu de exemplu cand am avut nunta, am cerut la video sa nu primesc clip cu floricele, stelute, manele sau alte chestii siropoase gen Juglio Iglesias, etc. Dar normal, asta tine de fiecare, cum ii place fiecaruia. Eu am mai vazut inainte de nunta site-uri ale celor din strainatate, la monteurii adevarati nu vom vedea niciodata chestii kitchoase, filmele lor sugereaza un fel de grandoare, chestii irepetabil, ma rog, nu e genul de ex Iglesias sau al videoclipurilor italiene. Acum, sigur :) depinde fiecare ce intelege prin frumos: pentru cineva de ex, o rochie minunata e o rochie neagra simpla cu bijuterii scumpe, pentru altcineva poate fi o rochie in 100 de culori vii. Sigur e un pic absurda comprataia...dar intelegeti ce zic...Sincera sa fiu, nici mine nu mi-a placut o piesa de la el, dar cred ca e important sa le placa mirilor. Daca mirii sunt fericiti cu montajul primit si nu are clienti nemultumiti...(scuze pentru greselile de scriere, ma bazaie si copilul)

Arina3891
31.05.2010, 11:31:27
M-am uitat si eu azi cam la toate, Mie imi inspira ceva maret si dragoste multa. Eu de exemplu cand am avut nunta, am cerut la video sa nu primesc clip cu floricele, stelute, manele sau alte chestii siropoase gen Juglio Iglesias, etc. Dar normal, asta tine de fiecare, cum ii place fiecaruia. Eu am mai vazut inainte de nunta site-uri ale celor din strainatate, la monteurii adevarati nu vom vedea niciodata chestii kitchoase, filmele lor sugereaza un fel de grandoare, chestii irepetabil, ma rog, nu e genul de ex Iglesias sau al videoclipurilor italiene. Acum, sigur :) depinde fiecare ce intelege prin frumos: pentru cineva de ex, o rochie minunata e o rochie neagra simpla cu bijuterii scumpe, pentru altcineva poate fi o rochie in 100 de culori vii. Sigur e un pic absurda comprataia...dar intelegeti ce zic...Sincera sa fiu, nici mine nu mi-a placut o piesa de la el, dar cred ca e important sa le placa mirilor. Daca mirii sunt fericiti cu montajul primit si nu are clienti nemultumiti...(scuze pentru greselile de scriere, ma bazaie si copilul)
Erau melodii de genul acesta (http://www.youtube.com/watch?v=dmtK9je_yh8) si tocmai montajul cu colturi negre, linii verticale si punctulete care ar trebui sa dea imaginea de vechi si care pt mine sunt acelasi lucru cu acei fluturasi de care spui tu pentru ca ascund defectele de filmare...

alexalia
31.05.2010, 12:37:11
Erau melodii de genul acesta (http://www.youtube.com/watch?v=dmtK9je_yh8) si tocmai montajul cu colturi negre, linii verticale si punctulete care ar trebui sa dea imaginea de vechi si care pt mine sunt acelasi lucru cu acei fluturasi de care spui tu pentru ca ascund defectele de filmare...

scuze ca ma bag si eu in discutie insa de curiozitate m-am uitat pe site-ul cameramanului de care s-a discutat.

O data vreau sa precizez ca gusturile sunt o treaba subiectiva... mie imi plac filmarile lui. Insa din punctul asta de vedere ce unuia ii place altuia nu-i place asa ca nu are rost sa polemizam.

Replica pe care vreau sa o dau este legata de "defectele de filmare". M-am uitat la cateva din clipurile de pe site si intr-adevar, apar colturile acelea negre care reprezinta o vignetare a imaginii... ceva ce si foarte multi fotografi folosesc in prelucrarea fotografiilor. Vreau sa zic ca nu are nici o legatura cu filmarea proasta. E o decizie a celui care prelucreaza/monteaza daca vrea sa foloseasca chestia aia. Eu n-am prea vazut defecte pe care ochiul necunoscator sa le simta.... Spre exemplu cand ma uit la o fotografie si/sau filmare ma uit la cum este expus subiectul ca asta e unul din aspectele pe care le pot aprecia... expuneri proaste in videoclipurile de care discutam n-am vazut.

Un alt aspect... daca ne uitam la videoclipul in care apare Ely (Ballet) care si-a facut pozele cu faimosii jambori... nu remarc o discrepanta intre cum arata ei in filmare fata de fotografii... in sensul in care filmarea sa fie facuta din unghiuri proaste sau alte chestii care sa ii dezavantajeze.

am fost avocatul celeilalte parti de data asta insa mie chiar imi place cameramanul in cauza:)>-

Arina3891
31.05.2010, 13:06:18
Tocmai de aceea spuneam ca e o parere personala. Eu prefer filmarile clare, fara alte artificii si muzica potrivita cu ceea ce se intampla in imagini.

mi2009
31.05.2010, 17:32:12
Tocmai de aceea spuneam ca e o parere personala. Eu prefer filmarile clare, fara alte artificii si muzica potrivita cu ceea ce se intampla in imagini.

asta depinde de miri..nu imi pot imagina ca a ales el melodia sau una alta!

pe noi ne-a intrebat cel care ne-a filmat nunta( nu cel de care se discuta)tot ce vrem si cum..si melodia tot noi am ales-o....

Arina3891
31.05.2010, 17:38:15
asta depinde de miri..nu imi pot imagina ca a ales el melodia sau una alta!

La noi cameramanii au ales melodiile si cadrele pe care le-au inclus pe dvd.

mi2009
31.05.2010, 17:44:09
La noi cameramanii au ales melodia si cadrele pe care le-au inclus pe dvd.

si asta fara sa va intrebe daca e ok???
si la noi melodiile alese pe dvd sunt alese de el(ca sunt mai multe..dar toate cu mult bin gust), dar pe filmulet de noi!:)>-

Arina3891
31.05.2010, 17:47:33
si asta fara sa va intrebe daca e ok???
si la noi melodiile alese pe dvd sunt alese de el(ca sunt mai multe..dar toate cu mult bin gust), dar pe filmulet de noi!:)>-
Dap! Noua ne-a dat varianta finala.
Am discutat inainte de nunta ce sa puna pe fondul sonor al filmarii (muzica instrumentala) si am vazut cateva filmari facute de ei (cu tot cu montaj). In rest, ei au ales toate melodiile care apar pe dvd (inclusiv cea de la filmuletul cu noi 2). In principiu, daca sunt priceputi, ar trebui sa se orienteze in functie de muzica ce se pune la nunta ca sa vada ce melodii le plac mirilor.

sonia02gh
07.06.2010, 16:56:26
Dap! Noua ne-a dat varianta finala.
Am discutat inainte de nunta ce sa puna pe fondul sonor al filmarii (muzica instrumentala) si am vazut cateva filmari facute de ei (cu tot cu montaj). In rest, ei au ales toate melodiile care apar pe dvd (inclusiv cea de la filmuletul cu noi 2). In principiu, daca sunt priceputi, ar trebui sa se orienteze in functie de muzica ce se pune la nunta ca sa vada ce melodii le plac mirilor.

eu i-am rugat pe cei de la video sa-mi faca un set demo de dvd-uri. dupa ce l-am vizionat i-am spus unde si ce sa schimbe, inclusiv unele melodii.

Biu
08.06.2010, 00:40:02
La noi cameramanii au ales melodiile si cadrele pe care le-au inclus pe dvd.

si eu o sa merg pe mana cameramanului, nici nu m-a gandit sa ii cer demo :)>-

Biu
08.06.2010, 00:48:48
Biu...Bianca si Dorin :DDD ,v-am vazut videoclipul nuntii pe site la Phantom..e absolut superb..poti sa-mi trimiti pe privat oferta lor..sa vad cam ce preturi au??
Multumesc

eu cand am inceput sa caut foto/video sincer mi s-au parut preturile cam mari ( la video vorbesc aici), dar fiind singurii din cluj care mi-ai placut, am facut o "concesie" . Nu regret nici o secunda ca i-am ales pe ei si nici un leu, desi poate la inceput mi s-a parut cam scump. Preturile le are si pe site, dar stii cum e , depinde si de ce anume vrei tu, sd/hd, doar nunta, sau vrei si ttd, civila in alta zi... e putin irelevant sa iti spun cat am platit eu, pt ca poate tu ai alte cerinte. cel mai bine e sa ii contactezi, pt ca cosmin e foarte sociabil si amabil ,si sigur iti va raspunde la toate interbarile o:-)

AndreeaCo
23.06.2010, 11:45:52
Ieri am incheiat si noi contractul cu phantom video...am tot cautat ,dar mie una mi se par the best...acuma bineinteles deopinde de gusturile fiecaruia...

adinaivan
25.06.2010, 13:02:33
Buna fetelor,
A lucrat cineva cu Euro Mariage (Incinta Hotel Victoria) si daca da, ce parere aveti?

Spor la pregatiri !:smile:

Sya
26.06.2010, 10:25:54
Buna fetelor,
A lucrat cineva cu Euro Mariage (Incinta Hotel Victoria) si daca da, ce parere aveti?

Spor la pregatiri !:smile:

Cred ca la victoria e eurosound, euro mariage e la republica, sau poate gresesc, a facut colega mea in aprilie cu euro mariage si la partea de video cred ca a fost multumita, la partea de decoratiuni au fost mai , cum sa ziccc...., nu s-a respectat intocmai cele discutate:)

adinaivan
27.06.2010, 19:35:06
Cred ca la victoria e eurosound, euro mariage e la republica, sau poate gresesc, a facut colega mea in aprilie cu euro mariage si la partea de video cred ca a fost multumita, la partea de decoratiuni au fost mai , cum sa ziccc...., nu s-a respectat intocmai cele discutate:)

Ai dreptate Sya, Euro-Sound e in incinta Hotelului Victoria, are cineva feed-back despre ei?

Sya
27.06.2010, 20:38:23
Ai dreptate Sya, Euro-Sound e in incinta Hotelului Victoria, are cineva feed-back despre ei?

pe partea de filmare a lucrat roxy cred , nu mai stiu exact id-ul care a facut nunta la chios anul trecut , poti sa cauti la topicul de restaurante, dar stiu ca au fost multumiti.

pe partea de filmare a lucrat roxy cred , nu mai stiu exact id-ul care a facut nunta la chios anul trecut , poti sa cauti la topicul de restaurante, dar stiu ca au fost multumiti.

Rocsy_2004 :)

ilona82
20.07.2010, 13:59:57
buna , fetelor si eu nu demult am avut nunta si vreu sa spun (sa avertizez) cei care filmati si pozati cu killin zsolt aveti mare grija mergeti si schimbat fotograful dar urgent ... altfel poate o sa patiti ca si noi , 90% dintre poze sunt facute de la brau in sus , si sa nu vb de filmul care le-au facut ii un "rahat"foarte decent zis daca ni se vad picioarele nu ni se vede capul daca ni se vede capul nuni se vad picioarele .El da vina pe sala ca a fost ingusta dar am vazut multe filmulete facute acolo si au iesit cool. neau dezamagit total de cind mia dat filmul numai pling ca neau distrus totul , de ex la biserica am avut covor rosu nici nu se vede si acolo de la briu in sus ma filmat , am avut perinita pt verighete nici nu la filmat, se vede pe caseta ca ii ceva si atat ce sa mai spun sa fi facut poza cu perinita sau ceva ....si ei inca se scot ca au facut peste 1000de poze si 4dvd dar sunt de rahat...am zis ori imi refac filmul sau daca nu ii dau in judecata nu se poate ca cineva sa-si bat joc in halu asta de nunta ciuva ...

Arina3891
20.07.2010, 15:34:35
buna , fetelor si eu nu demult am avut nunta si vreu sa spun (sa avertizez) cei care filmati si pozati cu killin zsolt aveti mare grija mergeti si schimbat fotograful dar urgent ... altfel poate o sa patiti ca si noi , 90% dintre poze sunt facute de la brau in sus , si sa nu vb de filmul care le-au facut ii un "rahat"foarte decent zis daca ni se vad picioarele nu ni se vede capul daca ni se vede capul nuni se vad picioarele .El da vina pe sala ca a fost ingusta dar am vazut multe filmulete facute acolo si au iesit cool. neau dezamagit total de cind mia dat filmul numai pling ca neau distrus totul , de ex la biserica am avut covor rosu nici nu se vede si acolo de la briu in sus ma filmat , am avut perinita pt verighete nici nu la filmat, se vede pe caseta ca ii ceva si atat ce sa mai spun sa fi facut poza cu perinita sau ceva ....si ei inca se scot ca au facut peste 1000de poze si 4dvd dar sunt de rahat...am zis ori imi refac filmul sau daca nu ii dau in judecata nu se poate ca cineva sa-si bat joc in halu asta de nunta ciuva ...
E in acelasi timp si fotograf si cameraman? Ca atunci e clar...

OannaMindre
21.07.2010, 14:59:34
Salut fetelor!
Am studiat toate paginile din acest forum, sunt noua pe miresici, si as vrea sa va intreb, (daca aveti timp sa imi raspundeti), cele care ati avut deja nunta, anul acesta sau anii trecuti, daca imi puteti recomanda pe cineva atat foto, cat si video ?8-|
Va multumesc enorm !
:*

Biu
21.07.2010, 16:58:56
multumesc tuturor pentru complimente >:D<

Vroiam sa revin cu niste pareri legate de cameraman, pentru ca eu cand tatonam terenul pentru a alege video, am primit foarte multe pareri cum ca daca nu filmeaza Cosmin, nu iese ok.
Ei, la clipul de la civila Cosmin a filmat, el a si facut montajul.
La nunta a fost filmat numai de Gabi Augustini, si montajul facut de Cosmin.
Eu una sunt foarte foarte multumita de cum a filmat Gabi, de fapt eu nici nu aveam emotii cum ca nu ar filma ok, pentru ca in momentul cand am semnat contractul Cosmin mi-a spus ca nu va putea veni el personal sa filmeze, si am semnat contractul in cunostinta de cauza. M-am gandit doar ca nimeni nu munceste sa isi cosolideze un nume pe piata si sa il compromita mai apoi :D.
In activitatile de foto, video, decoratiuni, e foarte important sa va gasiti pe cineva cu care sa fiti pe aceeasi lungime de unda, si care sa fie intr-adevar pasionati de munca lor ! De aici incolo ar trebui sa mearga teraba de la sine. Eu una asa am facut, am tatonat terenul pana cand am fost sigura de alegerile mele, si nu regret nimic ! Rezultatele ma reprezinta in aceeasi masura si pe mine, si pe furnizorii pe care i-am ales !

OannaMindre
21.07.2010, 18:25:07
Salut Biu!
Am vizualizat filmuletul de la nunta ta, e superb :) Felicitari!
Vroiam sa te intreb, cu cine ai colaborat pe partea asta? Am inteles ca e vorba de un anume Cosmin. La ce firma lucreaza? Imi poti da mai multe detalii? Eventual si niste tarife practicate de el.

Mersi frumos si inca o data felicitari!

Vroiam sa revin cu niste pareri legate de cameraman, pentru ca eu cand tatonam terenul pentru a alege video, am primit foarte multe pareri cum ca daca nu filmeaza Cosmin, nu iese ok.
Eu una sunt foarte foarte multumita de cum a filmat Gabi, de fapt eu nici nu aveam emotii cum ca nu ar filma ok, pentru ca in momentul cand am semnat contractul Cosmin mi-a spus ca nu va putea veni el personal sa filmeze, si am semnat contractul in cunostinta de cauza. M-am gandit doar ca nimeni nu munceste sa isi cosolideze un nume pe piata si sa il compromita mai apoi :D.
In activitatile de foto, video, decoratiuni, e foarte important sa va gasiti pe cineva cu care sa fiti pe aceeasi lungime de unda, si care sa fie intr-adevar pasionati de munca lor ! De aici incolo ar trebui sa mearga teraba de la sine. Eu una asa am facut, am tatonat terenul pana cand am fost sigura de alegerile mele, si nu regret nimic ! Rezultatele ma reprezinta in aceeasi masura si pe mine, si pe furnizorii pe care i-am ales !

Biu
29.07.2010, 13:58:53
Salut Biu!
Am vizualizat filmuletul de la nunta ta, e superb :) Felicitari!
Vroiam sa te intreb, cu cine ai colaborat pe partea asta? Am inteles ca e vorba de un anume Cosmin. La ce firma lucreaza? Imi poti da mai multe detalii? Eventual si niste tarife practicate de el.

Mersi frumos si inca o data felicitari!

am scris in acest post cu cine am colaborat pt video : http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1215&p=3355377#post3355377

dya_net
29.07.2010, 15:25:15
cine ma poate ajuta cu o nelamurire:
Pentru contractul cu firma de video si foto, daca cununia civila nu este in aceeasi zi cu cea religioasa si cu petrecerea pr-zisa, se fac contracte si oferte diferite sau intra in pret indiferent cand se fac acestea?
Mersic

Biu
29.07.2010, 16:55:53
cine ma poate ajuta cu o nelamurire:
Pentru contractul cu firma de video si foto, daca cununia civila nu este in aceeasi zi cu cea religioasa si cu petrecerea pr-zisa, se fac contracte si oferte diferite sau intra in pret indiferent cand se fac acestea?
Mersic

de regula difera pretul daca civila e in alta zi. dar mai bine intrebi la furnizorii cu care vei discuta o:-)

Reni0921
29.07.2010, 23:59:38
deci, nimeni? nimik :-<? Un mic ajutor?
pai uite ca Biu ti-a raspuns :)

este asa cum zice ea. deobicei difera pretul, DAR cel mai sigur ar fi sa vorbesti cu ei, poate ai noroc si nu iti cere nimic in plus :)
cred ca depinde si cat sunt ei de ocupati.....

ilona82
10.08.2010, 22:43:55
imi pare rau a trebuit sa renunt la acest mesaj ,din cauza ca altfel nu as fii primit inapoi negativele si bani pe filmare ...si altfel nu as putea sa-mi fac dvd la o firma normala, asat a fost intelegerea noastra si nu am voie sai fac reclama proasta ...deci fetelor deschide-ti bine ochii inainte de-a semna ceva.... va pup.

Biu
10.08.2010, 23:18:04
imi pare rau a trebuit sa renunt la acest mesaj ,din cauza ca altfel nu as fii primit inapoi negativele si bani pe filmare ...si altfel nu as putea sa-mi fac dvd la o firma normala, asat a fost intelegerea noastra si nu am voie sai fac reclama proasta ...deci fetelor deschide-ti bine ochii inainte de-a semna ceva.... va pup.

Ilona, scopul forumului nu e de a face reclama buna sau proasta unui furnizor, ci de a ne spune parerea in legatura cu el. Tu ai avut o experienta proasta cu el ( daca bine tin minte e killin zsolt ). E bine ca ai spus astfel incat urmatoarele mirese in cautare de furnizori vor sti sa fie mai precaute.
Si eu i-am cerut cam anul trecut sa vad cum face o filmare de nunta, si nu l-am gasit a fi pe gustul meu.

Biu
12.08.2010, 09:08:22
Wow! Sunt superbe pozele :D Fara cuvinte..

Da, Vald este un fotograf foarte talentat \:D/. La sedinta TTD de grup au fost 4 fotografi (unii independenti, altii de la firme) si 3 cameramani ( de la 2 firme ). Cand vom primi si noi pozele fara watermark si clipurile vi le aratam si voua o:-)

OannaMindre
16.08.2010, 13:40:56
Biu de abia asteptam! Si pozele de la ceilalti fotografi sunt la fel de frumoase banuiesc 8->. Asteptam si clipurile cu nerabdare! :D

Da, Vald este un fotograf foarte talentat \:D/. La sedinta TTD de grup au fost 4 fotografi (unii independenti, altii de la firme) si 3 cameramani ( de la 2 firme ). Cand vom primi si noi pozele fara watermark si clipurile vi le aratam si voua o:-)

Biu
28.09.2010, 10:26:08
my summer dream http://vimeo.com/15321375

sofi2409
18.10.2010, 21:56:46
Buna,

il stie vreuna dintre voi pe Radu Gheorghe? ... a mai lucrat cineva de aici cu el?
dar cu cei de la blu-zone, ... mai aveti si alte referinte de poze?

multumesc

CocolinoC
19.10.2010, 00:21:56
Buna,

il stie vreuna dintre voi pe Radu Gheorghe? ... a mai lucrat cineva de aici cu el?
dar cu cei de la blu-zone, ... mai aveti si alte referinte de poze?

multumesc
Din cate stiu eu, Radu Gheorghe lucreaza si cu Alin Morea...E ok.

camelia
24.10.2010, 11:21:35
Din cate stiu eu, Radu Gheorghe lucreaza si cu Alin Morea...E ok.

eu am colaborat cu cristian gliga si sunt foarte multumita de rezultate:x:x

blueoana
12.11.2010, 11:08:07
imi puteti spune va rog daca ati auzit de Mircea Campeanu

aliona30
20.11.2010, 23:12:07

_Imi poti trimite te rog pe privat oferta lor! mersi

Biu
21.11.2010, 08:10:15
_Imi poti trimite te rog pe privat oferta lor! mersi

Eu am facut contract in 2009, cel mai probabil au modificat preturile de atunci :). Cred ca ar fi mai bine sa le dai mail lor direct, sunt sigura ca iti vor trimite oferta actualizata :)

mia2004_s
07.12.2010, 19:33:39
Buna miresici!

Momentan suntem in cautarea unei cameraman, stie cineva sa imi dea mai multe informatii despre Cristian Gliga, Mircea Campeanu, Florin Ploscar sau Filip Gheorghe (Maximage)? Nu reusesc sa gasesc nici un numar de telefon sau site.
Orice alte sugestii sunt binevenite (stim deja de Alin Morea si Radu Gheorghe..insa oferta lor nu prea se potriveste cu bugetul nostru). Cautam pe cineva care sa ne faca ceva dragut, in care sa nu apara cadre cu inimioare pe ecran...:), dar nici sa nu dam mai mult pe video decat am dat pe rochita mea.

Mersi !

alexalia
07.12.2010, 21:26:19
Buna miresici!

Momentan suntem in cautarea unei cameraman, stie cineva sa imi dea mai multe informatii despre Cristian Gliga, Mircea Campeanu, Florin Ploscar sau Filip Gheorghe (Maximage)? Nu reusesc sa gasesc nici un numar de telefon sau site.
Orice alte sugestii sunt binevenite (stim deja de Alin Morea si Radu Gheorghe..insa oferta lor nu prea se potriveste cu bugetul nostru). Cautam pe cineva care sa ne faca ceva dragut, in care sa nu apara cadre cu inimioare pe ecran...:), dar nici sa nu dam mai mult pe video decat am dat pe rochita mea.

Mersi !

incearca sa dai cautare dupa numele lor pe topic sa vezi daca au fost miresici care sa lucreze cu ei. Iti mai recomand sa citesti mesajele din ultima perioada sa vezi miresicile cu ce cameramani au lucrat si de care au fost multumiti. Biu tocmai a recomandat pe cineva care lucreaza f bine (Cosmin de la phantom).

Cat despre preturi... cel mai bine e sa-i suni pe fiecare in parte si sa le ceri oferta pentru ca pe ce auzi (ca e prea scump nu stiu care) nu are rost sa te bazezi.... Cand ai oferta stii daca se incadreaza in bugetul pe care ti l-ai propus sau nu. Si cand si vezi materialele pe care ti le poate oferi un anume furnizor e mult mai usor sa iei o decizie decat bazandu-te pe ce ai auzit.

mia2004_s
12.12.2010, 15:57:34
incearca sa dai cautare dupa numele lor pe topic sa vezi daca au fost miresici care sa lucreze cu ei. Iti mai recomand sa citesti mesajele din ultima perioada sa vezi miresicile cu ce cameramani au lucrat si de care au fost multumiti. Biu tocmai a recomandat pe cineva care lucreaza f bine (Cosmin de la phantom).

Cat despre preturi... cel mai bine e sa-i suni pe fiecare in parte si sa le ceri oferta pentru ca pe ce auzi (ca e prea scump nu stiu care) nu are rost sa te bazezi.... Cand ai oferta stii daca se incadreaza in bugetul pe care ti l-ai propus sau nu. Si cand si vezi materialele pe care ti le poate oferi un anume furnizor e mult mai usor sa iei o decizie decat bazandu-te pe ce ai auzit.

Mersi Alexalia, am gasit pana la urma un cameraman de care suntem multumiti, speram sa iasa bine.:)

gonguta_85
04.01.2011, 17:09:18
buna fetelor,

am si eu o rugaminte,nunta mea este in iunie poate cineva sa imi recomande pe cineva pentru foto sau video?

multumiri multe

CocolinoC
04.01.2011, 18:26:09
buna fetelor,

am si eu o rugaminte,nunta mea este in iunie poate cineva sa imi recomande pe cineva pentru foto sau video?

multumiri multe
Degeaba iti insira cineva nume la intamplare, asa le poti gasi si pe net.
Cel mai bine ar fi sa citesti topicurile dedicate acestor subiecte si sa vezi ce spun experiente au avut fetele .....
Bafta multa o:-)

AlinaRose
13.01.2011, 16:04:39
Si eu as vrea sa stiu despre AV Media, daca i-a avut cineva la nunta, pareri etc.

Biu
13.01.2011, 23:01:58
Si eu as vrea sa stiu despre AV Media, daca i-a avut cineva la nunta, pareri etc.

nu i-am chiar avut la nunta, dar dupa nunta ei sunt "de vina" pt clipul acesta (http://vimeo.com/15321375). Eu cunosc doar o "jumatate" de Av Media : pe Gabi Augustini, care e un baiat de nota 10!

anka_fla
30.01.2011, 21:05:10
As avea nevoie de numarul lui Gabi Augustini. Multumesc.

galusca86
08.02.2011, 15:42:54
ciao si a facut cineva poza la mvm studio ?

laurytad
21.02.2011, 18:25:22
Am avut nunta in octombrie si l-am ales pe alin morea...exceptional...toti au ramas surprinsi...parca ne uitam la un film cand punem dvd-ul ....a fost cea maii buna alegere pe care puteam sa o facem

miaunita
18.04.2011, 10:47:51
Ma puteti ajuta cu datele de contact pentru: Dorin Turcu, Radu Gheorghe si Gheorghe Filip ( Maximage) ?
Am nevoie de numar de tel sau adresa de email, nu le-am gasit pe nicaieri pana acum.
Multumesc!

Lalukina
19.05.2011, 13:03:54
ciao si a facut cineva poza la mvm studio ?
Vezi ca am vazut vorbindu-se de ei la sectiunea "Furnizori de care nu am fost multumiti".
Da o cautare...

blueoana
28.06.2011, 12:11:15
imi puteti spune ceva de biluca stefan? da repede va rog,sunt cam presata de timp

alinaoltean
28.06.2011, 23:24:22
Pt foto video am apelat la DDJ PARTY la recomandarea starostelui Darius Chis si am fost mai mult decat incantati de alegerea facuta, serviciile prestate de ei au fost exceptionale, filmarea a fost realizata HD, iar fotografiile au fost minunate, deci ii recomand atat pe cameraman cat si pe fotograf(SANDU). SUNT DE NOTA 10!!!!!!!!!!!!

amalia01
02.10.2011, 13:30:58
Ca si camereman l-am avut pe Suteu de la Epicfilm. Am semnat un contract inainte de nunta cu jumate de an pentru pachetul minim. Preturile sunt mai mari ca la altii, insa si efectele si calitatea filmarii sunt superioare. Din punct de vedere profesionist omul este priceput. In timpul nuntii tot timpul era pe ringul de dans, printre invitati filmand. Insa ce nu ne-a placut la el, inainte cu o saptamana de nunta tot incerca sa ne convinga sa luam in plus si alte pachete supimentare sau sa ne trimita pe altcineva ca si cameraman. Insa dupa mai multe insistente a respectat contractul. Pana la urma totul a iesit cum ne doream... Chiar si de filmare am fost tare multumiti. E profesionist din punctul asta de vedere.

alisima
02.10.2011, 13:51:43
Ce ziceti???8-|

Eu nu stiu ce sa iti zic...si noi la inceput am zis ca nu punem mare pret pe filamre, k vrem sa avem poze frumoase k acelea iti raman si ca la filmare nu te prea uiti dar sa stii ca nu e chiar asa.Evenimentul se deruleaza foarte repede, nici nu iti dai seama cum trece timpul si pierzi multe faze. Noi de o sap am primit filmarea si vreau sa iti zic ca de atunci ma uit aproape in fiecare zi.Sunt multe chestii care atunci nu le-am observat si le-am vazut daar acum pe dvd.Acum fiecare cum crede dar parerea mea e ca merita sa ai cameraman la nunta.Spor.

ionelaoana
17.10.2011, 10:30:13
Ca si camereman l-am avut pe Suteu de la Epicfilm. Am semnat un contract inainte de nunta cu jumate de an pentru pachetul minim. Preturile sunt mai mari ca la altii, insa si efectele si calitatea filmarii sunt superioare. Din punct de vedere profesionist omul este priceput. In timpul nuntii tot timpul era pe ringul de dans, printre invitati filmand. Insa ce nu ne-a placut la el, inainte cu o saptamana de nunta tot incerca sa ne convinga sa luam in plus si alte pachete supimentare sau sa ne trimita pe altcineva ca si cameraman. Insa dupa mai multe insistente a respectat contractul. Pana la urma totul a iesit cum ne doream... Chiar si de filmare am fost tare multumiti. E profesionist din punctul asta de vedere.

Si eu am crezut la fel pana m-am uitat la mai multe filmulete ... si am pus foarte multa importanta, pe video ... Am gasit un videograf foarte bun din cluj. Diferenta intre cameraman si videograf , mi-a explicat-o el , cameramanul filmeaza normal , cum suntem toate invatate , videograful introduce si o parte artistica si iti face un film al nuntii, la care cand te uiti nu te plictisesti . Urmeaza sa ne intalnim cu el sa semnam contractul <:-P

nunta_mea
28.10.2011, 23:51:52
nu i-am chiar avut la nunta, dar dupa nunta ei sunt "de vina" pt clipul acesta (http://vimeo.com/15321375). Eu cunosc doar o "jumatate" de Av Media : pe Gabi Augustini, care e un baiat de nota 10!

"Jumatatea" Mihai Leaha este de asemnea de nota 10! Recomand cu caldura echipa AV Media- AV Weddings !!!

laurytad
08.01.2012, 00:20:18
alin morea...l-as alege de 10 ori daca ar fi sa mai aleg acuma video pt nunta mea

Blue_Selene
11.01.2012, 11:26:03
Desi la inceput am zis ca nu vreau cameraman, m-am tot gandit si razgandit si... am ales!!
Zilele astea trebuie sa semnam contractul, dar mai am o dilema: oare merita sa achit cu 100 euro in plus diferenta de la HD la Full HD? :-\

Biu
12.01.2012, 10:05:17
Desi la inceput am zis ca nu vreau cameraman, m-am tot gandit si razgandit si... am ales!!
Zilele astea trebuie sa semnam contractul, dar mai am o dilema: oare merita sa achit cu 100 euro in plus diferenta de la HD la Full HD? :-\

eu zic ca da

alisima
12.01.2012, 18:10:46
Peter Szabo - l-as mai alege de 1000 de ori. avem o filmare f reusita.

Blue_Selene
14.01.2012, 08:59:38
eu zic ca da

Multumesc Biu, dar din pacate s-a folosit miresoiul de dreptul de veto si am ales HD... sper sa nu ne para rau... :(

Biu
14.01.2012, 17:37:35
Multumesc Biu, dar din pacate s-a folosit miresoiul de dreptul de veto si am ales HD... sper sa nu ne para rau... :(

asta numai voi veti sti. inaintea nuntii parca te coplesesc cateodata atatea cheltuileli, stiu. dar tehnologia avaneaza vazand cu ochii, poate va mai ganditi, ca sa treci de un contract mai ieftin la nul mai scump nu cred ca-s problema :-$

Blue_Selene
15.01.2012, 08:37:05
asta numai voi veti sti. inaintea nuntii parca te coplesesc cateodata atatea cheltuileli, stiu. dar tehnologia avaneaza vazand cu ochii, poate va mai ganditi, ca sa treci de un contract mai ieftin la nul mai scump nu cred ca-s problema :-$

:)) Asta este planul meu secret! :-$

cont_inchis_90914
08.02.2012, 11:14:59

Buna,

Imi poti trimite un numar de telefon pe PM?

Mersi!

amanda2000
14.02.2012, 13:44:59

imi poti spune pe PM numarul lui??

multumesc.

mroxi
20.02.2012, 10:20:59
Salut,
Imi poti trimite si mie nr lui.
Mersi

Asherit
02.10.2012, 11:57:26
Stiti ceva de ReportajeRusu? Ce puteti spune despre ei? Au fost recomandare din partea cuiva.

Pe cine altcineva mai recomandati? As prefera sa nu fie extrem de scump. N-as da mai mult de 700 euro.

mihaelah
03.10.2012, 01:15:26
Stiti ceva de ReportajeRusu? Ce puteti spune despre ei? Au fost recomandare din partea cuiva.

Pe cine altcineva mai recomandati? As prefera sa nu fie extrem de scump. N-as da mai mult de 700 euro.
Noi am colaborat cu cei de la AV Media (Gabriel Augustini). Inca nu am primit filmarea dar pot sa-ti spun ca am fost foarte multumita de ei. Mi s-au parut adevarati profesionisti. Au fost langa noi de la 7 dimineata la 10 seara. Ne-au facut sa ne simtim super bine, relaxati, de parca ne cunosteam de o viata. Eu ii recomand din tot sufletul, desi mai avem ceva de asteptat pana primim filmarea, sunt sigura ca va fi super (de la oameni superbi nu te poti astepta decat la lucruri superbe).

Asherit
03.10.2012, 02:25:35
Noi am colaborat cu cei de la AV Media (Gabriel Augustini). Inca nu am primit filmarea dar pot sa-ti spun ca am fost foarte multumita de ei. Mi s-au parut adevarati profesionisti. Au fost langa noi de la 7 dimineata la 10 seara. Ne-au facut sa ne simtim super bine, relaxati, de parca ne cunosteam de o viata. Eu ii recomand din tot sufletul, desi mai avem ceva de asteptat pana primim filmarea, sunt sigura ca va fi super (de la oameni superbi nu te poti astepta decat la lucruri superbe).

Ii cunosc, chiar am o prietena ce lucreaza cu ei. Am intrebat-o de oferta de pret, dar inca n-a raspuns. Imi poti da detalii de pachetul vostru?

mihaelah
03.10.2012, 21:09:57
Ii cunosc, chiar am o prietena ce lucreaza cu ei. Am intrebat-o de oferta de pret, dar inca n-a raspuns. Imi poti da detalii de pachetul vostru?
Ti-am trimis pm.

gabytza08
04.10.2012, 20:27:22
Buna fetelor,

As dori si eu sa va intreb ceva pareri despre cei de la Eurosound pe partea de video? Ms mult

rDiana
05.10.2012, 09:54:34

Buna, cred ca se incadreaza in pretul pe care esti dispusa sa-l platesti cei de la Unlimited Wedding, AV Media, Alin Morea si ofera toti calitate foarte buna. Cauta pe google site-urile lor si vezi care iti plac si care crezi ca ti se potrivesc.

hippie_bride
28.10.2012, 11:37:59
Buna,

A colaborat cineva cu Kalamar Gabor? Daca da, va rog mult sa imi spuneti niste impresii!

ioanamaria2
05.11.2012, 18:25:37
Miresici, a lucrat cineva cu Leo Abudan de la Magic Moments Movies?

clausel
27.11.2012, 10:17:20
Buna,cam cat va coasta foto ,video?sau in jur de ce preturi se invart pe anul viitor?Mersi

hippie_bride
27.11.2012, 10:24:40
Buna,cam cat va coasta foto ,video?sau in jur de ce preturi se invart pe anul viitor?Mersi

Din cate am sondat piata pana acum, la video pachetele HD cu steady-cam sunt cam 2500 de lei la toata lumea, si pachetele foto care includ albume pe la 700-1000 euro, depinde daca includ sedinte foto in alte zile sau nu. Astea sunt preturile pentru servicii foto-video de calitate mai mare. La capitolul asta, poti sa iti trimit si niste sugestii daca vrei, eu am cerut oferte de la 7-8 fotografi, si cam tot atatia cameramani.
Daca vrei ceva de buget mai redus, poti sa gasesti pachete care includ foto+video impreuna la 2500 de lei, la o calitate decenta, zic eu. Si aici pot sa iti trimi o sugestie daca vrei.

clausel
27.11.2012, 11:47:07
Trimite-mi te rog a doua varianta.Mersi

Din cate am sondat piata pana acum, la video pachetele HD cu steady-cam sunt cam 2500 de lei la toata lumea, si pachetele foto care includ albume pe la 700-1000 euro, depinde daca includ sedinte foto in alte zile sau nu. Astea sunt preturile pentru servicii foto-video de calitate mai mare. La capitolul asta, poti sa iti trimit si niste sugestii daca vrei, eu am cerut oferte de la 7-8 fotografi, si cam tot atatia cameramani.
Daca vrei ceva de buget mai redus, poti sa gasesti pachete care includ foto+video impreuna la 2500 de lei, la o calitate decenta, zic eu. Si aici pot sa iti trimi o sugestie daca vrei.

hippie_bride
27.11.2012, 11:52:34
Trimite-mi te rog a doua varianta.Mersi

Firma se numeste The 1 Studio, cauta-i pe Google, niste prieteni care au avut nunta anul acesta au colaborat cu ei. Nu stiu daca au mai multe pachete, stiu doar ca prietenii mei au platit 2500 pe foto+video.

clausel
27.11.2012, 12:31:11
Multumesc!

Firma se numeste The 1 Studio, cauta-i pe Google, niste prieteni care au avut nunta anul acesta au colaborat cu ei. Nu stiu daca au mai multe pachete, stiu doar ca prietenii mei au platit 2500 pe foto+video.

mihaela_78
14.01.2013, 10:11:38
Eu il recomand cu caldura pe D-l Mircea Campeanu, face niste filmari memorabile, iti face placere sa te uiti la nunta. Nu stiu sa va spun preturi dar am prieteni care au apelat la el si au fost multumiti.

Spor la pregatiri.

neffy
30.01.2013, 23:01:19

eu am gasit foto la 500-600 euro..foarte faini fotografii. lavideo sunt in cautare si eu, n-as da foarte multi bani pe video.

neffy
30.01.2013, 23:04:05
miresici stiti ceva de dream wedding production din dej???? mi-au facut o oferta bunicia....dar nu cunosc pe nimeni care a lucrat cu ei. (pt video ma intereseaza)

spor la miresit in continuare.

carinutz
21.02.2013, 15:31:02
Buna, fetelor!
Stie cineva ceva de studionick? Am vazut ca o miresica a colaborat cu ei acum cativa ani pentru video, dar nu am gasit nicio postare mai recenta care sa faca referire la ei.

marygreen
12.09.2013, 23:47:41
Buna, va rog sa-mi recomandati pe cineva pt video, la capitolu asta stau ft prost... nu stiu pe nimeni si nu am primit nicio recomandare sa-mi placa.
va multumesc

yannira
13.09.2013, 10:39:19
Buna, va rog sa-mi recomandati pe cineva pt video, la capitolu asta stau ft prost... nu stiu pe nimeni si nu am primit nicio recomandare sa-mi placa.
va multumesc
Eu am semnat contract cu Ion Marin imi place f mult cum lucreaza. E exact ce cautam. E din Cluj

mel00
29.01.2014, 20:57:31
Nu recomand firma DaNunta. Am avut un adevarat soc cand am primit pozele, nici cand am vazut video-ul nu am fost prea fericita.

Am avut ca si fotograf pe Anamaria Sabadas, nu este deloc profesionista. Din biserica nu pot alege decat 2 poze. A folosit un filtru de lumina foarte prost si in jur la tot ce era un pic lucios sau luminos apar stelute de lumina. In biserica am stelute la flacara de la lumanari, la geamuri ... Nici afara pozele nu sunt prea reusit.

In plus dupa ce am asteptat o luna si jumatate am primit dvd-urile cu poze. Pozele nici macar nu erau intoarse, ce sa mai vorbib de poze sortat sau editat poze.

Dupa ce am facut reclamatie mi sa promis ca o sa mi se editeze pozele. Dupa 2 luni am primit editate pozele, dar acestea aveau o calitate mai proasta decat primele (fete deformate, stelute scoate doar pe jumatate ...).

Nici de video nu am fost foarte multumita. Sunt parti in care se aude un bazait pe fundal. Sunt parti in care se misca foarte repede astfel in cat imaginea este stearsa.

Am fost foarte dezamagita de pozele oferite de catre DaNunta. http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_cry.gif

Atentie foarte mare pe cine alegeti ca si fotograf, chiar si cu recomandare. Site-ul de la DaNunta arata bine, dar din pacate nu arata tot asa si dvd-urile primite.

Lalukina
21.02.2014, 16:51:36
Noi l-am avut ca si cameraman pe Adrian Nemeti []F multumiti de calitate si seriozitate.
Fotografiile ni le-a facut Cristi Sarghi de la[]
Nu stiu ce tarife au acum insa erau f ok.
Au fost f atenti la detalii si ne-au de-tensionat:)
Acum ca imi amintesc, as repeta oricand experienta:)) (nu ma intelegeti gresit)
Va pup!:*