PDA

Versiunea completa : Casa DeLuxe

ica_maxian
19.02.2009, 19:02:41
Salutic viitoare miresici.:D
M-am gandit sa incep un topic pe un nou restaurant foarte frumos deschis din noiembrie 2008 in cluj, pe strada Fabricii, in speranta ca poate o sa ajut si alte miresici cu nunti putin mai mari.
Noi tocmai ne-am rezervat restaurantul pentru 10 iulie 2010.<:-P

Din experienta cautarilor stiu ca nu sunt foarte multe sali, sau restaurante cu capacitate de peste 200 de persoane, uite ca dupa vreo luna si jumatate de cautari am gasit unul foarte frumos,(sau ma rog poate sunt putin subiectiva), care noua ne place foarte mult:">
Restaurantul este foarte frumos renovat, are capacitate de pana la 500 de persoane si meniul include foarte multe lucruri.
Daca mai sunt miresici care isi fac acolo nunta poate ne mai sfatuim si noi cu una alta.
\:D/

alexalia
20.02.2009, 10:45:27
Salut,

Am vazut si eu restaurantul, dar dupa ce am dat avans la Napoca. E foarte frumos si, de fapt, am ajuns acolo deoarece patronul, Alex, ne este staroste.

Felicitari pentru alegerea facuta si sa aveti o nunta super;-)

ica_maxian
20.02.2009, 17:42:53
salut

multumesc frumos, da ca el este staroste de meserie.
si noi am fost la napoca si la sala magica si ne-am inscris cu creionul la napoca dar apoi am auzit de sala asta, ne-am dus sa vedem si ne-a placut mai mult si au lucruri foarte bune, si meniul e ok<:-P
Dar nu-ti face probleme ca ies nunti foarte frumoase la napoca si sunt convinsa ca o sa aveti o nunta frumoasa<:-P

alexalia
23.02.2009, 13:04:29
Multumesc, esti foarte draguta>:D<

Sincer nu stiu daca alegeam Casa de Luxe mai ales datorita faptului ca ai mei stau la 5 minute de Napoca si ei si-au dorit foarte mult sa alegem o locatie apropiata de casa lor... ca deh, in ziua nuntii sa mearga cu cei care vin la biserica acasa pana la ora la care incepe la restaurant!!!

Chestii de-ale parintilor, dar trebuie sa-i multumim si pe ei:-p

Iti doresc spor la pregatiri si o nunta de vis...

si cand am fost noi sa discutam cu Alex erau decorate scaunele cu esarfe rosii si aurii parca (un scaun cu rosu/bordeaux (nu mai tin minte culoarea exact), unul cu auriu) . Si mesele erau rotunde. Arata super bine.;-)

pusicu
23.02.2009, 13:21:11
Salut

Cativa prieteni de-ai mei au fost la o nunta la Casa de Lux si au spus ca restaurantul e foarte frumos, spatios, mese rotunde, cu o cupola prin care se vede cerul...singura problema fetelor o sa fie chelnerii. Sunt copii tineri fara experienta si timizi, sa vorbiti inainte de nunta cu ei si sa le spuneti sa nu le fie rusine sa intrebe lumea ce doreste.
In rest totul e ok.>:D<

laura2112
24.02.2009, 08:56:34
Mi se pare exagerat pretul meniul pentru locatia unde este. Nici macar nu ai unde sa iesi sa faci poze sau sa iei putin aer (nici un fel de zona verde), pentru ca totul este inconjurat de blocuri si betoane. Pentru mine daca pozitia este intre blocuri nu mi se pare de lux.

pusicu
24.02.2009, 11:23:19
Si care ar fi pretul meniului?

laura2112
24.02.2009, 17:44:32
S-a scris de o viitoare miresica ca este 160 mancarea sau 210 all inclusive

pusicu
24.02.2009, 20:37:27
Mi se pare foarte mult sa dai 160 pe un meniu la Casa De Luxe! La Victoria care e hotel de 3 stele meniul e mai ieftin. Daca merg cu asa preturi mari inseamna ca isi permit:D sau mizeaza pe faptul ca nu sunt suficiente restaurante si atunci dai cat ti se cere.

CristinutaCris
26.02.2009, 08:05:47
pusicu poate fi Victoria restaurant de 3 stele dar sala de la Casa deluxe mie mi se pare ca arata mult mai bine decat cea de la Restaurant Victoria. Eu am renuntat la sala de la Victoria in favoarea celei de la Casa deluxe :) e adevarat ca restaurantul Victoria e in centru si e cunoscut dar sincer mie mai mult imi place Casa Deluxe. pupici

CristinutaCris
26.02.2009, 08:08:18
Salutic viitoare miresici.:D
M-am gandit sa incep un topic pe un nou restaurant foarte frumos deschis din noiembrie 2008 in cluj, pe strada Fabricii, in speranta ca poate o sa ajut si alte miresici cu nunti putin mai mari.
Noi tocmai ne-am rezervat restaurantul pentru 10 iulie 2010.<:-P

Din experienta cautarilor stiu ca nu sunt foarte multe sali, sau restaurante cu capacitate de peste 200 de persoane, uite ca dupa vreo luna si jumatate de cautari am gasit unul foarte frumos,(sau ma rog poate sunt putin subiectiva), care noua ne place foarte mult:">
Restaurantul este foarte frumos renovat, are capacitate de pana la 500 de persoane si meniul include foarte multe lucruri.
Daca mai sunt miresici care isi fac acolo nunta poate ne mai sfatuim si noi cu una alta.
\:D/
Eu am nunta peste 2 luni acolo :D . Asa ca esti invitata daca vrei sa vezi cum o sa fie amenajata sala si cum o sa iasa tot . pupici

pusicu
26.02.2009, 09:30:45
pusicu poate fi Victoria restaurant de 3 stele dar sala de la Casa deluxe mie mi se pare ca arata mult mai bine decat cea de la Restaurant Victoria. Eu am renuntat la sala de la Victoria in favoarea celei de la Casa deluxe :) e adevarat ca restaurantul Victoria e in centru si e cunoscut dar sincer mie mai mult imi place Casa Deluxe. pupici
Eu nu ziceam de cum arata sala pentru ca stiu ca e foarte frumos la Casa de Luxe, dupa cum ziceam in alt mesaj: ai spatiu, mese rotunde, cupola aceea de sticla etc. Sala e ok isi merita banii; spuneam doar ca meniul mi se pare scump pentru un restaurant care s-a deschis acum. Dar acuma voi stiti ce va ofera:* .

CristinutaCris
26.02.2009, 12:40:19
Eu nu ziceam de cum arata sala pentru ca stiu ca e foarte frumos la Casa de Luxe, dupa cum ziceam in alt mesaj: ai spatiu, mese rotunde, cupola aceea de sticla etc. Sala e ok isi merita banii; spuneam doar ca meniul mi se pare scump pentru un restaurant care s-a deschis acum. Dar acuma voi stiti ce va ofera:* .
eu am ales varianat aceea all inclusive la 210 ron/ persona . meniul e de la 120 ron de persoana pana la 170 ron de persoana in functie de ce fel de mancare optezi :) ei spun ca la un meniu de 140 ron o persoana mananca fooarte bine. :*:* sper sa fi facut o alegere buna :D

pusicu
26.02.2009, 15:16:54
eu am ales varianat aceea all inclusive la 210 ron/ persona . meniul e de la 120 ron de persoana pana la 170 ron de persoana in functie de ce fel de mancare optezi :) ei spun ca la un meniu de 140 ron o persoana mananca fooarte bine. :*:* sper sa fi facut o alegere buna :D
Eu cred ca ai facut o alegere buna cu all inclusive si mie mi-ar conveni daca ar fi. Pe ce culoare iti faci sala? Ca eu am vazut sala amenajata pe rosu si auriu. Iti trimit 3 poze sa-ti faci o idee.;;)

CristinutaCris
26.02.2009, 19:15:06
Eu cred ca ai facut o alegere buna cu all inclusive si mie mi-ar conveni daca ar fi. Pe ce culoare iti faci sala? Ca eu am vazut sala amenajata pe rosu si auriu. Iti trimit 3 poze sa-ti faci o idee.;;)
mersiiiiiiiiiiiiiii :*:*:* eram asa curioasa sa vad cum a fost amenajata de numa :D:D:D eu mi-am ales alb si mov pal culorile. si in loc de esarfa de tafta o sa fie tull culoarea mov deschis :D iar pe mese in vazele acelea am sa pun ceva aranjamente cu flori si pene de paun.

ica_maxian
01.03.2009, 11:27:46
salut fetelor

cristinuta cred ca faci o alegere foarte buna cu restaurantul, si eu mi l-am rezervat pe 2010, abia astept sa-mi spui cum a fost la nunta ta si bineinteles sa pui multe poze.:-p

si eu mi-am ales meniul all inclusive si nu e extraordinar de scump, pentru ca in el intra foarte multe lucruri pe care daca stai sa le calculezi poate ajungi mai scump(muzica, mancare, bautura, chelneri, aranjamentele florale, masini, decoratiuni, etc):grin:

CristinutaCris
01.03.2009, 13:16:07
salut fetelor

cristinuta cred ca faci o alegere foarte buna cu restaurantul, si eu mi l-am rezervat pe 2010, abia astept sa-mi spui cum a fost la nunta ta si bineinteles sa pui multe poze.:-p

si eu mi-am ales meniul all inclusive si nu e extraordinar de scump, pentru ca in el intra foarte multe lucruri pe care daca stai sa le calculezi poate ajungi mai scump(muzica, mancare, bautura, chelneri, aranjamentele florale, masini, decoratiuni, etc):grin:
asa m-am gandit si eu:D daca ai nevoie de ceva sfaturi .....stiu eu....formatie sau starroste....ti le ofer dupa nunta sa vad cat sunt de multumita oricum eu la sfarsitul lunii martie am sa fac proba la o masa aranjata de nunta si o sa pun poze sa le vezi ptr ca mi-am ales altceva decat era acolo. pupici

lan
01.03.2009, 13:54:46
Salutare fetelor,
si eu m-am orientat pentru acest restaurant,mi s-a parut f dragutz,si as avea cam in jur de 300 de persoane.am in vedere acea varianta all inclusiv si nu stiu ce sa fac.problema e in primul rand mancarea daca e gustoasa sau nu, pentru ca fiind deschis recent nu prea ai pe cine intreba,apoi chelnerii si faza cu bautura la discretie,adica cat de repede se misca,nu sa astepte lumea dupa ei si sa se zgarceasca.cam ce variante de decorare vi s-au aratat celor care deja ati hotarat?mie imi place auriul acela pentru ca se potriveste cel mai bine cu ansamblul salii,dar acum as vrea sa vad ce aranjamente florale imi ofera,sfesnice,si lucruri mai deosebite care ar putea intra in pret.si la fantana cu ciocolata cate fructe ar intra.pentru cele care faceti nunta mai repede ati fost sa vedeti variante de torturi care le ofera cofetaria cu care colaboreaza?si daca mai vreti ceva in plus ,cum ar fi perdea de lumini la prezidiu,carduri cu numerul mesei,plicuri asortate pe masa ,pietre ,marturii,au ceva variante sau trebuie sa apelez la altii?sunt curioasa voi v-ati facut un calcul pentru costul total al nuntii si cam care din variante e mai ok,cea clasica sau cea allinclusiv? daca stiti mai multe detalii v-as fi recunoscatoare daca ati scrie ,pentru ca trebuie sa dau un raspuns cat mai repede pentru rezervarea salii.
va multumesc din suflet si sa fiti fericite .

CristinutaCris
01.03.2009, 17:17:45
Salutare fetelor,
si eu m-am orientat pentru acest restaurant,mi s-a parut f dragutz,si as avea cam in jur de 300 de persoane.am in vedere acea varianta all inclusiv si nu stiu ce sa fac.problema e in primul rand mancarea daca e gustoasa sau nu, pentru ca fiind deschis recent nu prea ai pe cine intreba,apoi chelnerii si faza cu bautura la discretie,adica cat de repede se misca,nu sa astepte lumea dupa ei si sa se zgarceasca.cam ce variante de decorare vi s-au aratat celor care deja ati hotarat?mie imi place auriul acela pentru ca se potriveste cel mai bine cu ansamblul salii,dar acum as vrea sa vad ce aranjamente florale imi ofera,sfesnice,si lucruri mai deosebite care ar putea intra in pret.si la fantana cu ciocolata cate fructe ar intra.pentru cele care faceti nunta mai repede ati fost sa vedeti variante de torturi care le ofera cofetaria cu care colaboreaza?si daca mai vreti ceva in plus ,cum ar fi perdea de lumini la prezidiu,carduri cu numerul mesei,plicuri asortate pe masa ,pietre ,marturii,au ceva variante sau trebuie sa apelez la altii?sunt curioasa voi v-ati facut un calcul pentru costul total al nuntii si cam care din variante e mai ok,cea clasica sau cea allinclusiv? daca stiti mai multe detalii v-as fi recunoscatoare daca ati scrie ,pentru ca trebuie sa dau un raspuns cat mai repede pentru rezervarea salii.
va multumesc din suflet si sa fiti fericite .
eu una mi-am facut tot felul de calcule ca sincer nici eu nu as arunca cu banii. Am stat si m-am gandit daca nu e cumva prea mult . Daca vrei sa ai multe sortimente de bautura( asta eu zic doar in cazul in care stii ca se bea altceva inafara de bere tuica si vi) , eu una stiam ca majoritatea care vin sunt tineri si consuma tot felul de bauturi, si in cazul asta mie imi convine sa am multe sortimente in meniu. Eu una am calculat si mi-a iesit acelasi cost ptr nunta doar ca aici mai vine ca "bonus " spun eu tortul , fantana de cioco si limuzinele . Acuma ce sa stiu eu spune......de ziuaindragostitilor ei au facut o petrecere la acre am fost si noi si s-a servit un meniu care a fost ff bun. Am inteles ca pe 21 februarie a fost o nunta acolo( prima de altfel) si tata a fost pana la sala sa vada cum e iar unul din invitati i-a spus ca mancarea a fost gustoasa si s-a servit calda nu ca la alte restaurante ca-ti aduc friptura rece. Eu am sa-mi aranjez sala cu mov pal si alb si nu o sa fie tafta pe scaune ci tull iar pe mese am sa pun in vaze flori cu pene de paun. Eu am nunta in 2 mai asa ca o sa vezi poze. Totusi eu spun ca e fff frumoasa sala si meniul asta cu all inclusive nu e rau deloc deoarece dupa cum vezi toate se scumpesc. Acuma asta e parerea mea . Pupici si bafta in alegerea ta

lan
01.03.2009, 19:54:11
Mersi mult pt raspuns Cristina.Abia astept sa vad pozele tale,oricum daca mai stii detalii despre restaurant sa ne scrii te rugam.

Cozolan
04.03.2009, 14:32:58
Sal all. Eu sunt un mire care vrea sa faca acolo petrecerea. Azi ma voi duce sa dau avansul, ca sa fiu sigur ca nu-mi scapa locul.
E superb si chiar daca e intre blocuri, o sa fac poze mai multe la Biserica, la Primarie si in interior :)>-.
210 ron/pers la all inclusive insemna multe servicii: meniul propriu zis, bar deschis - invitatii beau cat pot si ce vor intre 14-23 din meniul localului, aranjamentul salii, DJ, sonorizare + lumini, 2 limuzine la dispozitia mirilor, tort mireasa, bar fructe pt toti invitatii, sampania pt toti la intrare. Mai ramane sa iti aduci invitatii acolo si un fotograf cu un staroste si ... gataaaa!!!!!!

alexalia
04.03.2009, 14:50:54
Sal all. Eu sunt un mire care vrea sa faca acolo petrecerea. Azi ma voi duce sa dau avansul, ca sa fiu sigur ca nu-mi scapa locul.
E superb si chiar daca e intre blocuri, o sa fac poze mai multe la Biserica, la Primarie si in interior :)>-.
210 ron/pers la all inclusive insemna multe servicii: meniul propriu zis, bar deschis - invitatii beau cat pot si ce vor intre 14-23 din meniul localului, aranjamentul salii, DJ, sonorizare + lumini, 2 limuzine la dispozitia mirilor, tort mireasa, bar fructe pt toti invitatii, sampania pt toti la intrare. Mai ramane sa iti aduci invitatii acolo si un fotograf cu un staroste si ... gataaaa!!!!!!

Ei, cu starostele poti sa rezolvi tot acolo... doar Alex (patronul) si de asa ceva se ocupa. Si noi doar laude am auzit de el;-)

ica_maxian
05.03.2009, 20:29:39
sa stii draga mire ca ai facut o alegere buna,asa zic si eu ca la cate intra e un pret acceptabil si cred ca toata lumea care isi va face acolo nunta isi va alege meniul all inclusive; iar cu pozele le faci inainte in locatii bine alese si frumoase.

CristinutaCris
05.03.2009, 20:43:42
sa stii draga mire ca ai facut o alegere buna,asa zic si eu ca la cate intra e un pret acceptabil si cred ca toata lumea care isi va face acolo nunta isi va alege meniul all inclusive; iar cu pozele le faci inainte in locatii bine alese si frumoase.
o sa va spun eu cum a iesit nunta :D a mea e a doua nunta de cand s-a deschis :D:D:D. am emotii dar sper sa iasa bine

Rodi09
07.03.2009, 14:40:52
Salut miresici.Sunt si eu viitoare mireasa,adica in 3 iulie 2010.Am rezervat sala in februarie,noua ni s-a parut super ok si sala si oferta cu all inclusive.Am tot facut calcule si daca ar fi sa alegi meniul clasic tot acolo s-ar ajunge,poate cu vreo 10-15 lei mai putin.Singura noastra grija ar fi faza cu reclamatiile pe care le au de la cei care locuiesc in bloc dar am vb cu cei de acolo si ne-a asiugurat ca nu o sa fie probleme de genu.Spor la pregatiri miresicilor de anul asta si asteptam poze sau informatii.:) >:D<

si_mony_ca
08.03.2009, 14:08:30
Referitor la reclamatii s-ar putea sa ai dreptate....am fost acolo in 14 februarie la o petrecere organizata de Ziua Indragostitilor si a fost de 2 ori politia din cauza reclamatiilor care le-au facut vecinii.Muzica nu a fost data la intensitate mai mica oricum.....Pana anul viitor se va rezolva cumva.Trebuie sa fi avut acordul vecinilor cand au decshis restaurantul.
Referitor la meniul all inclusive eu v-as indica sa va faceti un calcul.....Iesi mai bine daca contractezi serviciile separat....acum depinde de fiecare daca are chef sa se intereseze de preturi si sa se agite...
Am dat de Doamna care se ocupa de huuse si restul serviciilor care intra in meniul all inclusive....cauta ceva bauturi....la en-gros...va dati seama ca la fel le puteti lua si voi de acolo si cate va raman le duceti inapoi.De castigat tot castiga.Faceti un calcul real inainte sa va decideti.....
Sala e intr-adevar dragutza....patronul e ok, dar aveti grija la chelneri( toti sunt copii)
Spor la pregatiri
Si asteptam impresii si foto de la prima nunta din 2 mai organizata acolo....sau a 2 a parca?

CristinutaCris
08.03.2009, 14:21:03
Referitor la reclamatii s-ar putea sa ai dreptate....am fost acolo in 14 februarie la o petrecere organizata de Ziua Indragostitilor si a fost de 2 ori politia din cauza reclamatiilor care le-au facut vecinii.Muzica nu a fost data la intensitate mai mica oricum.....Pana anul viitor se va rezolva cumva.Trebuie sa fi avut acordul vecinilor cand au decshis restaurantul.
Referitor la meniul all inclusive eu v-as indica sa va faceti un calcul.....Iesi mai bine daca contractezi serviciile separat....acum depinde de fiecare daca are chef sa se intereseze de preturi si sa se agite...
Am dat de Doamna care se ocupa de huuse si restul serviciilor care intra in meniul all inclusive....cauta ceva bauturi....la en-gros...va dati seama ca la fel le puteti lua si voi de acolo si cate va raman le duceti inapoi.De castigat tot castiga.Faceti un calcul real inainte sa va decideti.....
Sala e intr-adevar dragutza....patronul e ok, dar aveti grija la chelneri( toti sunt copii)
Spor la pregatiri
Si asteptam impresii si foto de la prima nunta din 2 mai organizata acolo....sau a 2 a parca?
a mea e nunta :D:D:D :))) e a doua. Eu una am tras cat am putut sa ies bine cu meniul alll inclusive...adica am cerut atfel aranjamentul salii decat e acum , cu tull si pene si alte flori :) o sa vad la meniu ce pot alege mai bun ca bauturile daca sunt cu gramada nu are rost sa-mi fac probleme. deja ma cam apuca emotiile :D:D:D

Mulan
08.03.2009, 17:40:13
azi am aflat ca noi vom avea banchetul acolo. in 15 mai care pica intro vineri. meniul stabilit e 165 lei in care nu stiu ce intra :) era lista meniului dar nu m-am uitat peste ea. mai multe detalii...dupa ;;)

Cozolan
09.03.2009, 08:21:52
Simonica - @si_mony_ca
"...Referitor la meniul all inclusive eu v-as indica sa va faceti un calcul.....Iesi mai bine daca contractezi serviciile separat....acum depinde de fiecare daca are chef sa se intereseze de preturi si sa se agite...
Am dat de Doamna care se ocupa de huuse si restul serviciilor care intra in meniul all inclusive....cauta ceva bauturi....la en-gros...va dati seama ca la fel le puteti lua si voi de acolo si cate va raman le duceti inapoi.De castigat tot castiga.Faceti un calcul real inainte sa va decideti....."

Evident ca poate ar iesi putin mai ieftin daca ai umbla tu dupa bautura si asa mai departe, dupa restul serviciilor. Ce nu inteleg eu e de ce NICIODATA nu am auzit pe cineva sa spuna m-au mai costat si telefoanele x lei, benzina y lei, timpul z lei plus micile posibile incurcaturi cu furnizorii de servicii, deci stres etc. Astea nu se pun? Eu cred ca daca faci un calcul 100% corect iesi cam pe la 200 RON in orice locatie. Singurul avantaj la nunta clasica e ca ai mai multi "responsabili" de nunta ta, deci teoretic ar trebui sa fi mai bine servit....EU am incredere in localul asta si sper sa nu ma dezamageasca. ^:)^

Ancky
09.03.2009, 09:35:20

Si parintii mei locuiesc langa un restaurant si de cativa ani este obligatoriu sa termine nuntile sau petrecerile la ora 23 (daca nu ma insel cumva si e ora 22). Si sa stiti ca au primit amenzi mari de la politie daca era cumva ora inchiderii, nu au oprit muzica si au anuntat vecinii politia. Sa aveti grija, pentru ca dupa o mica perioada de functionare vor pati si ei la fel si pobabil va trebui sa incheiati petrecerea mai repede decat va doriti.
Cat despre acordul vecinilor, nu cred ca o asociatie de proprietari normala la cap si-ar da acordul la asa ceva, nu stiti ce inseamna sa traiesti langa un restaurant.

CristinutaCris
09.03.2009, 21:07:27
Si parintii mei locuiesc langa un restaurant si de cativa ani este obligatoriu sa termine nuntile sau petrecerile la ora 23 (daca nu ma insel cumva si e ora 22). Si sa stiti ca au primit amenzi mari de la politie daca era cumva ora inchiderii, nu au oprit muzica si au anuntat vecinii politia. Sa aveti grija, pentru ca dupa o mica perioada de functionare vor pati si ei la fel si pobabil va trebui sa incheiati petrecerea mai repede decat va doriti.
Cat despre acordul vecinilor, nu cred ca o asociatie de proprietari normala la cap si-ar da acordul la asa ceva, nu stiti ce inseamna sa traiesti langa un restaurant.
ei mi-au spus si mie ca pana la ora 23 muzica va fi data la un volum mai mare dar dupa ora 23 se mai poate sta pana la ce ora vrei cu o muzica la un volum rezonabil. sincer eu am fost in local dupa ora 23 si muzica era potrivita pentru a dansa :D pe undeva ma bucur ptr asta deoarece multi invitati sunt tineri si sunt sigura ca si-ar dori sa nu plece acasa la ora 23 ....eu am participat la nunti unde la ora 22-23 se strangeau din fata ta de pe masa bauturile si paharele si erai de-a dreptu "fortat" sa parasesti localul .....NASOL

Rodi09
03.05.2009, 18:39:30
nici o miscare pe-aici?????:-"
Cristina,casa de piatra si multa fericire.Am vb azi cu unul dintre muzicantii care au fost la nunta ta si mi-au zis ca ai avut o nunta tare frumoasa.Ma bucur mult pt tine,sper ca esti si tu multumita si cand ai ceva timp sa pui si ceva poze cu tine si de la restaurant.=;

Rodi09
05.05.2009, 11:16:29
casa de piatra cristinuta!!!!
abia asteptam sa pui poze de la nunta si sa ne povestesti cum a fost..

rodi09 vad ca ai nunta cu o saptamana inaintea mea anul viitor, tu care meniu ti l-ai ales?
noi am optat pt meniul all inclusive,am facut ceva calcule si tot cam pe acolo ii,dar ne-a zis cand am semnat contractul ca daca ne razgandim putem schimba cu 1-2 luni inainte.........sper sa fie ok.Asteptam pozele si concluziile Cristinei>:D<

CristinutaCris
15.05.2009, 08:51:24
[quote=Rodi09;1837826]Cristina,casa de piatra si multa fericire.Am vb azi cu unul dintre muzicantii care au fost la nunta ta si mi-au zis ca ai avut o nunta tare frumoasa.Ma bucur mult pt tine,sper ca esti si tu multumita si cand ai ceva timp sa pui si ceva poze cu tine si de la restaurant.=;[/quote
Mersi mult de tot:*....eu inca nu am poze cu sala doar cele de portofoliu dar iti spun din punctul meu de vedere a fost o nunta superba.....am fost multumita pe deplin de absolut tot...mancare, servire, amenajare, pret.....absolut tot , acuma ca a trecut sincer nu ma vedeam sa fac nunta la alta sala. a fost aerisit tot, muzica buna numai laude am la adresa lor , fara sa fiu subiectiva. acuma la tort am uitat sa pun flori naturale :D:D si asa ca mi-au pus fetele de prin buchete...;))

andreea85s
15.05.2009, 10:56:01
ciao cristinutacris , am citit pe forum ca ai avut nunta pe 2 mai la casa de luxe. si eu am acolo nunta pe 11 iulie si m ar interesa cum a fost. ai fost multumita?

CristinutaCris
18.05.2009, 10:11:47
ciao cristinutacris , am citit pe forum ca ai avut nunta pe 2 mai la casa de luxe. si eu am acolo nunta pe 11 iulie si m ar interesa cum a fost. ai fost multumita?
mie mi-a placut foarte mult. Ca mireasa, care deobicei isis face griji ca totul sa iasa perfect, pot sa spun ca asa a si iesit . Eu am fost foarte multumita de absolut tot.:*

kukuruku
18.05.2009, 19:00:05
salut cristinutacris,

felicitari si casa de piatra!!!
te-as ruga daca se poate sa imi dai si mie mai multe detalii despre nunta ta! cum a fost? care au fost multumirile si nemultumirile tale? am inteles ca ai fost multumita!
eu am nunta in 2010, prin septembrie as vrea si am fost sa vedem sala care mi se pare superba. de asemenea si meniul all inclusive este foarte tentant!
dar ceea ce m-ar interesa pe mine este daca se tin de cuvant si iti ofera toate serviciile care iti sunt prezentate pe lista.
si ma refer l fantana de ciocolata, masini...etc!

daca ai putea sa mai pui niste poze ti-as fi recunoscatoare:)

multumesc anticipat.
o seara faina!

CristinutaCris
19.05.2009, 10:19:13
salut cristinutacris,

felicitari si casa de piatra!!!
te-as ruga daca se poate sa imi dai si mie mai multe detalii despre nunta ta! cum a fost? care au fost multumirile si nemultumirile tale? am inteles ca ai fost multumita!
eu am nunta in 2010, prin septembrie as vrea si am fost sa vedem sala care mi se pare superba. de asemenea si meniul all inclusive este foarte tentant!
dar ceea ce m-ar interesa pe mine este daca se tin de cuvant si iti ofera toate serviciile care iti sunt prezentate pe lista.
si ma refer l fantana de ciocolata, masini...etc!

daca ai putea sa mai pui niste poze ti-as fi recunoscatoare:)

multumesc anticipat.
o seara faina!
mersi mult de urari :* Intr-adevar sala e superba, e mare, aerisita, mesele rotunde sut foarte elegante(parerea mea), ringul de dans e spatios si meniul mie mi-a placut foarte mult. Mancarea e gustoasa si servirea a fost foarte buna....chiar am intrebat daca s-au ocupat ospatarii de invitati si au spus ca erau tot timpul printre ei gata sa-i serveasca. In ceea ce priveste meniul all inclusive sa stii ca absolut tot ce e in oferta ti se ofera , pana la ultimul detaliu iar persoana care se ocupa de amenajarea salii e o scumpa , se ocupa de cerintele tale foooarte bine. Mie una mi-au lasat impresia ca sunt persoane serioase care ofera servicii de calitate. Sincer eu una am fost multumita pe deplin :*

kukuruku
25.05.2009, 07:59:15
cristinutacris,
multumesc de raspuns!
astazi o sa mergem sa vedem ce data mai gasim libera;;) .
sper sa gasim in septembrie asa cum ne-am dori!
si vom discuta si mai multe detalii despre tot!

apropo de nunta ta: cum a fost muzica? ai spus tu cam ce ai vrea sa fie? sau nu se accepta sa ai preferinte?

o zi minunata si tie si tuturor miresicilor!

CristinutaCris
26.05.2009, 15:35:41
cristinutacris,
multumesc de raspuns!
astazi o sa mergem sa vedem ce data mai gasim libera;;) .
sper sa gasim in septembrie asa cum ne-am dori!
si vom discuta si mai multe detalii despre tot!

apropo de nunta ta: cum a fost muzica? ai spus tu cam ce ai vrea sa fie? sau nu se accepta sa ai preferinte?

o zi minunata si tie si tuturor miresicilor!
eu una nu am avut preferinte si pot spune ca a fost o muzica foate buna, antrenanta si toata ziua au dansat invitatii ...singura preferinta a fost piesa de la dansul mirilor . Eu sunt ferm convinsa a daca ai preferinte ti le indeplinesc :*:*:*

alneida
14.06.2009, 13:33:19
Buna, sunt si eu o viitoare miresica mai exact pe la sf lui august 2010 si din pacate nu am reusit sa strang decat vreo 170-180 de persoane dar mi-as dori foarte mult sala Casa DeLuxe stiti de ceva restrictii la numarul de invitatii?? si pretul la meniul all-inclusive e tot 210 lei si ptr 2010? abia poimaine merg sa vad sala si sa vorbesc cu cei de acolo...si poate stiti voi sa-mi raspunde-ti pana atunci. ;-)

CristinutaCris
15.06.2009, 12:57:36
[quote=alneida;2045553]Buna, sunt si eu o viitoare miresica mai exact pe la sf lui august 2010 si din pacate nu am reusit sa strang decat vreo 170-180 de persoane dar mi-as dori foarte mult sala Casa DeLuxe stiti de ceva restrictii la numarul de invitatii?? si pretul la meniul all-inclusive e tot 210 lei si ptr 2010? abia poimaine merg sa vad sala si sa vorbesc cu cei de acolo...si poate stiti voi sa-mi raspunde-ti pana atunci. ;-)[/quo
nu e nici o restrictie in ceea ce priveste numarul de invitati . Cat despre meniu am inteles ca s-a scumpit putin ....nu stiu exact cu cat 10 sau 5 ron. oricum nu mult . pupici

alneida
18.06.2009, 22:04:39
mersi mult de raspuns, acum am fost cu mama si viitorul meu sot, am vorbit sala e superba ne aranjata...deci sunt sigura ca va iesi cum imi doresc...deocamdata ne-am trecut in creion pentru primul weekend disponibil 16 oct 2010=(( (mai bine am renuntat la data decat la sala)...bataie mare pe sala asta deci sigur e super...avansul e umpic cam mare...si m-a deranjat umpic atitudinea sefului de sala...luni speram sa vina si socri la masa si sa semnam contractul:D

Cozolan
20.06.2009, 17:28:33
Gataaaa, a trecutttt. A fost superrrr: sala aranjata super, servire super, totul la superlativ.

Succes urmatorilor fericiti.

andreea85s
20.06.2009, 20:17:26
As vrea sa stiu si eu daca ati platit ospatarii careva la Casa de Luxe cu cat si ce anume ati platit,ma refer la cei care au avut meniul clasic nu cel all inclusive.

As vrea sa stiu cat ati platit pentru ospatari sau pentru ce anume ati mai platit,spalat vesela ,,etc...

daniela_psy
20.06.2009, 22:44:32
o sa va spun eu cum a iesit nunta :D a mea e a doua nunta de cand s-a deschis :D:D:D. am emotii dar sper sa iasa bine
Cristinuta, ai platit ceva in plus pt aranjamentele florale din sala sau au facut parte din all inclusive ?M-am uitat dupa poze cu limuzina si fantana de cioco, bufetul cu fructe si nu am gasit nici una:( Voi ati fost f draguti, felicitari pt marele eveniment!

chance
21.06.2009, 21:43:18
Stie cineva sa-mi zica cam cat este aproximativ meniul clasic ?

CristinutaCris
22.06.2009, 10:11:05
Cristinuta, ai platit ceva in plus pt aranjamentele florale din sala sau au facut parte din all inclusive ?M-am uitat dupa poze cu limuzina si fantana de cioco, bufetul cu fructe si nu am gasit nici una:( Voi ati fost f draguti, felicitari pt marele eveniment!
nu am platit nimic in plus . Cu fantana nu am poze dar daca te uiti pe site la CASA DELUXE ai sa vezi pozele si cu fantana ....exact asa a fost si la mine ca in poze la fel si limuzinele. Din cate stiu trebuie sa apara in pozele de la semnatura limuzina si sala... stiu ca nu sunt multe dar inca astept :(

CristinutaCris
22.06.2009, 10:11:45
Stie cineva sa-mi zica cam cat este aproximativ meniul clasic ?
Stiam ca de la 120 / pers pana la 170/pers . Acum nu stiu daca s-au scumpit :D

daniela_psy
25.06.2009, 14:02:07
nu am platit nimic in plus . Cu fantana nu am poze dar daca te uiti pe site la CASA DELUXE ai sa vezi pozele si cu fantana ....exact asa a fost si la mine ca in poze la fel si limuzinele. Din cate stiu trebuie sa apara in pozele de la semnatura limuzina si sala... stiu ca nu sunt multe dar inca astept :(
te-am intrebat pt ca unei cunostinte i-a propus tipa cu decoratiunile in all inclusive un trandafir in vaza, au intrat in pret si buchetul tau, cocarde, aranjament masina etc?

CristinutaCris
26.06.2009, 16:39:37
te-am intrebat pt ca unei cunostinte i-a propus tipa cu decoratiunile in all inclusive un trandafir in vaza, au intrat in pret si buchetul tau, cocarde, aranjament masina etc?
NUUUU Doar ce tine de sala intra in pretul meniului inclusiv aranjamentele florale ptr masini. Buchetele si cocardele le-a facut o cunostinta dupa niste imagini la un pret suuuper ok ...adica 5 buchete( al meu, nase, domnisoare de onoare, cocarde si 3 aranjamente florale ptr acasa m-au costat 600 ron. eu zic ca e super ok pretul avand in vedere ca au fost exact cum am vrut si florile.

kukuruku
29.06.2009, 10:22:34
buna!

mai este cineva care a avut nunta la Casa de Luxe?
ma intereseaza in mod desebit deoarece ar trebui sa am si eu acolo anul viitor.
o cunostinta mi-a spus ca a foat la o nunta cu all inclusive si a fost nasol... mancare nu foarte buna, dj-ul aiurea de tot, iar chelnerii erau mai mult in bucatarie decat printre invitati.. prin urmare cu bautura a fost problema.

va rog daca se poate sa imi spuneti daca ati avut nunta acolo sau ati fost la vreo nunta... cum a fost?
[-o<
multumesc !

silvia123456
29.06.2009, 15:30:14
am avut si eu onoarea sa particim la o nunta la CasaDeLuxe.... pe parte de ospatari nu am ce sa comentez, jos palaria, la mancare nu am avut ce sa bag devina, muzica si luminile fenomenale, nu am mai vazut asa ceva. Legat de cunostinta aia a ta nu stiu ce sa spun, cred ca a fost o persoana prea pretentioasa. Ospatarii intr-adevar au disparut din sala dar numai in momentul in care se serveste mancarea si cred ca este ceva normal sa fie asa, oricum super ffain acolo, felicitari pentru alegere si stai linistita o sa fie super .....

frateanmihaela
29.06.2009, 21:12:42
si eu am fost in februarie la o nunta acolo si pot sa itit spun ca a fost super calumea . mancarea chiar a fost excelenta bautura cate vrei (servirea la pahar) tot asa all inclusiv a fost si nu vedeai oamani afara decat pe riongul de dans . deci chiar nu ai de ce sa-ti faci probleme pentru ca e un restaurant foarte frumos ... cam scump nmu zic nu dar foarte frumos

andreea85s
30.06.2009, 19:02:08
Pai daca voi recunoastesti ca ospatarii dispar atunci de ce lasa patronu bautura pe gheridon? Mie mi sa zis ca nu or sa apuce oamenii sa puna mana pe sticla ca vor fii mereu in preajma ospatarii,pentru ca e restaurant de 4 stele si nu isi permite sa puna sticla pe masa pentru a se servii oamenii.
Astept opinii,sugestii,critici !!

silvia123456
30.06.2009, 19:22:52
eu nu am spus ca dispar din sala, numai ca din cand in cand trebuie sa mearga la bucatarie dupa mancare sau bar dupa bautura ceea ce mi se pare o chestie fireasca, nu? deci in acele 2-3 minute nu o sa fie ospatarul langa invitati, in rest chiar este ok.

andreea85s
03.07.2009, 18:07:53
o sa vad eu in data de 11,oricum cred ca o sa fie ok

Rodi09
13.07.2009, 17:44:00
o sa vad eu in data de 11,oricum cred ca o sa fie ok
Andreea, casa de piatra si mult noroc.<:-P Asteptam poze cand primesti si poate ne mai spui si noua una alta depre sala.

bella_belisima
14.07.2009, 14:04:01
mersi mult de raspuns, acum am fost cu mama si viitorul meu sot, am vorbit sala e superba ne aranjata...deci sunt sigura ca va iesi cum imi doresc...deocamdata ne-am trecut in creion pentru primul weekend disponibil 16 oct 2010=(( (mai bine am renuntat la data decat la sala)...bataie mare pe sala asta deci sigur e super...avansul e umpic cam mare...si m-a deranjat umpic atitudinea sefului de sala...luni speram sa vina si socri la masa si sa semnam contractul:D
Buna
se pare ca nu v-ati mai rezervat La Casa de Luxe pt data de 16 oct 2010, pt ca noi am fost in 10 iulie si am incheiat contract pt aceasta data.

Cozolan
16.07.2009, 11:47:03
Sa aveti parte de muuuuulta sanatate, fericire si noroc!!!!
Merci mult si voua (si la toata lumea :) ).
Uite cateva fotografii :

http://picasaweb.google.com/cosminm30/DropBox?authkey=Gv1sRgCLvHponBlon5jAE&pli=1#5352604480950865570

Eu cred ca locul face mult, dar INVITATII fac diferenta. Poate fi totul super bine pus la punct daca nu se potriveste locul invitatilor etc.
casa Deluxe e un loc pentru toata lumea, cred eu.

Numai bine si mult noroc!!!

andreea85s
24.07.2009, 20:38:59
Buna. Sotul Andreei scrie urmatoarele.Cine va face nunta la Casa de Luxe sa stie urmatoarele lucruri,poate unele le uit a posta pentru ca sunt cam multe.Noi am facut contractul in Octombrie 2008 pentru 11 iulie 2009 in respectiva sala nu era nimic absolut cand am facut noi contractu si ni sa cerut 2500 lei avans,ceea ce nu am vazut la nici o alta sala eventual cel mult 500 lei.In momentu semnarii contractului am facut niste planuri verbale impreuna cu Sandu Broscoi care imi comveneau de minune plus meniul ales atunci la 120 lei care a fost ok pt. noi,bun...timpul trecea dupa un timp l-am sunat pentru a mai pune cate ceva la punct unde ni sa spus ca are ceva oferte sa ne intilnim,ne-am intilnit am vazut oferta lui 2 optiuni meniul casic sau all inclusive.Am ramas la cel clasic,desii el tot incerca sa ne comvinga ca all inclusive e mai bun ca whisky ca nu stiu ce open bar, nu ne-a convins,deja incepeau problemele cu pai sa vezi ca sucu ,apa nu ti le pot da la pretul de distribuitor plus ceva acolo dupa cum a zis in momentu semnarii contractului.Creca tre sa scriu vreo 2 pagini ma limitez sa scriu ce nu mi-a placut.A trebuit sa aflu inainte cu vreo luna ca eu trebuie sa platesc pentru bucatarese,pentru spalatorese de vase pentru ospatari cate 11 lei x cati invitati am la uspatz,am ramas afis,la inceput a fost vorba doar de cate un meniu pt ospatari nimic mai mult.Sa nu se astepte careva sa vada ceva preturi de la meniu decat inainte cu 2 saptamani de nunta,cum am aflat si noi,si chiar si atunci cu portia au fosr preturile pentru ca tot mewrgea in birou mai venea cu un pret,sa enervat sa il tot purtam dar eu eram acolo pentru a alege meniul si nu stiam preturile,trebuia cumva sa le aflu,nu !?La ce pret are o ciuperca umpluta (8lei) si e cat o fisa de 50 bani cel putin asa am nimerit eu,tocmai eu.Sala arata ok,nunta a decurs bine oricum la 180 persoane am platit 182 litri suc la 4,5 lei litru,gama Cola si 76 litri apa plata si minerala la 3,5 lei litru plus vreo 140 beri,366 cafele la 4 lei buc,25 litri vin alb de casa, tuica de prune 6-7 litri si din 27 sticle de grant`s am adus acasa 3 sigilate,poate oi fi nebun io da ce am scris aici am pe hartie.

alinutza1981
21.08.2009, 12:11:12
Salutare,
Nu mai scrie nimeni nimic despre Casa de Luxe,pareri, informatii alte cele?
Ce ziceti de mancare, in calitate de invitati daca ati fost?Cum vi s-a parut sala, a fost cumva prea modest aranjata, doar cu ce aranjeaza ei?

Rodi09
09.09.2009, 10:09:14
Salut miresici!
Cum sta treaba pe la casa de luxe?Cele care ati avut deja nunta si ati optat pentru meniul all inclusive cum vi s-a parut raferitor la cantitatea mancarii si bauturii?, dar sa nu uitam si de aranjamente si tot ce include meniul respectiv.
Asteptam pareri si impresii.:bye_01:

Cammie
11.10.2009, 19:03:09
Am fost ieri la o nunta la Casa de Lux. Mie mi-a placut sala. Cred ca mirii de ieri au ales oferta all inclusive. A fost frumos si decorata, cu alb si roz fucsia. Pe mese au avut orhidee albe. Au avut si bufet de fructe si fantana de ciocolata, de mare succes.
Mancarea a fost buna, friptura un pic seaca dupa gustul meu (a fost piept de curcan si porc). Servirea buna, chelnerii atenti.

sudicj
19.10.2009, 11:40:52
Buna fetelor.
Vrerau sa va spun ca sunt o mireasa de septembrie anul acesta si am avut o nunta de vis la CasadeLuxe, este superb, totul este ireprosabil, eu una nu am avut decat cuvinte de lauda pentru toata echipa de acolo, in special pentru D-na Laura Craciun , doamna care se ocupa cu aranjatul salii, fara de care nu as fi reusit sa rezolv mai nimic, recomand sdin suflet si cu toata increderea acest restaurant.Noi am optat pentru all inclusiv si creddeti-ma, a fost all inclusiv, no comment, decat 10 cu felicitari.

alinutza1981
19.10.2009, 11:56:17
Felicitari, sudicj si Casa de piatra!!!
Niste poze cu sala, nu postezi?Asa ca sa ne linistim si noi viitoare miresici de la Casadeluxe... :D

Ballet
28.10.2009, 15:25:33
Cred ca e necesar de mentionat pentru fetele care urmeaza sa aiba nunta la CasaDeLux si vor alege allinclusive faptul ca singura floare din vaza de pe masa era un trandafir artificial. Asta probabil nu vi se spune, si pt mine ar conta aspectul asta.
Aveti mare grija, puneti toate intrebarile care va trec prin cap, oricat de stupide ar parea. ;))

bogvar
28.10.2009, 15:41:14
Cred ca e necesar de mentionat pentru fetele care urmeaza sa aiba nunta la CasaDeLux si vor alege allinclusive faptul ca singura floare din vaza de pe masa era un trandafir artificial. Asta probabil nu vi se spune, si pt mine ar conta aspectul asta.
Aveti mare grija, puneti toate intrebarile care va trec prin cap, oricat de stupide ar parea. ;))

Ce draguuuut!
Cum Doamne iarta-ma un trandafir artificial??????!!!!!!!!!!!
Unul singur si ala artificial?????? No, da-o incolo de treaba! Isi bat joc?
Ai dreptate..........intrebati orice, pentru a evita surprizele neplacute.

Ballet
28.10.2009, 15:46:54
Ce draguuuut!
Cum Doamne iarta-ma un trandafir artificial??????!!!!!!!!!!!
Unul singur si ala artificial?????? No, da-o incolo de treaba! Isi bat joc?
Ai dreptate..........intrebati orice, pentru a evita surprizele neplacute.
Mda...
Am fost la o prietena buna acolo la nunta, chiar ne-am simtit f bine si mancarea a fost buna. Dar trandafirul m-a iritat putin...:)) Adica nu m-a deranjat pe mine la dans, dar stiu ca mireasa s-a suparat din cauza asta.
Plus ca i-au infipt artificii in tort, desi a specificat clar ca nu vrea!!!
A mai fost o chestie, asta e o opinie personala... S-a servit aperitivul pe o oglinda care era pusa peste platoul de pe masa. Cand vroiai sa tai ceva, se tot misca oglinda aia in toate partile, plus ca arata f inestetic si unsa toata dupa ce incepeai sa mananci...:-s

alinutza1981
28.10.2009, 16:03:45
Nu stiu cu cine ati discutat voi,dar mie mi s-a spus absolut totul,inclusiv ca in vaza va fi un trandafir care se va asorta cu husele din sala si ca acesta este artificial si daca vreau altceva se va discuta cu d-na care aranjeaza sala...si bineinteles ca va costa in plus.Cat despre platoul oglinda mie chiar mi s-a parut originala ideea, in sensul ca nu prea vezi altundeva decat farfurii (si poate ca mai au si emblema unitatii) simple si atat...oglinda e totusi altceva...totusi mi se pare ca are o doza de eleganta in plus.De mancat de pe platou...eu nu am avut probleme...nici unsa nu am vazut-o ;acuma intr-adevar depinde si ce alegi pt aperitiv... iar mireasa de la nunta la care am fost eu s-a simtit tare bine... :)

lan
01.11.2009, 04:59:52
Dragele mele viitoare miresici,
Eu am avut nunta pe 25 octombrie la Casa de Luxe.Va spun sincer ca am auzit tot felul de povesti,unele bune altele rele, si am avut unele retineri in a scrie pana am trecut marele hop.Dar acum,va spun cu mana pe suflet ca am facut CEA MAI BUNA ALEGERE .Am ales all inclusiv si totul a fost perfect.aici ma refer la ce iti ofera restaurantul in pretul respectiv.\credeti-ma pe cuvant,sunt o persoana foarte pretentioasa si am pus o groaza de intrebari,dar totul a iesit de nota....10 e prea putin.Mancare,bautura,servire,...absolut totul ca la carte.Nunta a fost destul de mare ,in jur la 330 de persoane si totul a decurs ca pe roate.Ce-i drept m-am implicat foarte mult in organizare pana in ultima clipa,dar echipa de acolo e formidabila,tot ce am zis sa faca au facut.Noi am avut pe langa ce au oferit ei,un barman(recomandat de ei) care a facut cocktailuri,starostele recomandat de ei care are si doua momente artistice in timpul nuntii(e un adevarat profesionist,a absolvit teologia si acum conservatorul),Dj-ul oferit de ei a fost excelent,nu am avut ringul gol niciodata,a dansat lumea intr=una,e formidabil Bebe.Bufetul de fructe cu fantana de ciocolata au avut un succes imens.In plus noi am mai avut o formatie care canta coveruri,sunt extraordinari,vi-i recomand cu caldura,au cantat vreo 4 reprize de 40 minute.Si plus de toate ,am avut parte si de o surpriza de data aceasta din partea unei prietene de suflet,4 perechi de la ansamblul Martisorul care au dansat extraordinar.
Cu chelnerii nu va faceti probleme ,sunt minunati.Acum referitor la ornarea salii in meniul all inclusiv aveti cateva chestii care intra in pret.E drept daca vreti mai mult ,va costa in plus,darr fiecare dupa placul sau.Cu Laura daca mergeti sa vb e o tipa extraordinara.II spui ce vrei si te rezolva fara probleme.Cu incredere va recomand sa luati legatura cu ea,eu din prima clipa cand am vazut-o am stiut ca ai cu cine povestii.Cu foarte mult bun gust face totul si va spun inca odata ,eu am avut destul de multi pitici in cap,deoarece eu mi-am organizat nunta toata.
La partea cu decorarea ,mi s-a dat tot ce era inclus in pret,iar tot peste m-am descurcat singura.In sensul ca eu mi-am facut totul(aranjamente vaza,carduri pe mese,mapa meniu,meniu printat,mapa plicuri,fluturii din sala,pahare sampanie decorate,cutie de dar,lumanari asortate panglici,pene, inele servetele,pietre si banuti cu fluturi decor mese si scari,petale artificiale,,.......)toate sunt cumparate sau facute de mine personal.
Nunta a avut temetica FLUTURI si de acolo au plecat toate,inclusiv invitatiile de nunta au fost facute de mine(cu ajutorul sotului bineinteles).Am ales ca si culori ALB AURIU SI MOV FUCSIA.Fluturii care o sa-i vedeti prin poze sunt creatia mea unii,altii cumparati.
Noi ne-am ocupat de cadourile invitatilor ,Saculeti mov facuti lamasinade cusut,cu panglici aurii...totula fost personalizat.
La tort am colaboart cu laboratorul oferit de ei,dar si acolo a iesit exact cum am vrut.Nu amavut tort clasic Ci prajiturele individuale cu fluturi pe ele si cu un glob de inghetata (cumparata de noi inghetata,era in plus evident).La decorarea tortului am vb cu Marius ,seful de sala si l-am avut cum mi l-am dorit(si servirea in farfurie a fost cum am zis).Ce veti vedea pe imaginile cu tortul sunt cumparate de noi,lumanari fluturi,panglica mov,fluturii din varf,iar ustensilele de taiat tortul sunt facute de mine(impodobite).
Echipa cu care am colaborat la poze si filmat ,sunt iar de nota 10.Nu stiu daca amvoie sa dau nume aici,nu o fac deocamdata dar am sa va scriu pt cele interesate daca se poate.
Limuzinele oferite au fost cum amvrut eu ornate tot in ton cu nunta.
Referitor la flori,buchetul meu ,al naselor cocardele naturale,buchetele domnisoarelor de onoare si 3 aranjamente din sala au fost facute in Gheorgheni la o florarie.Inclusiv lumanarile de biserica.NOTA 10 cu mii de stelutze doamnei Maria.I-am dus niste poze sa vada cam ce mi-as dori si a iesit totul extraordinar.
Tot in sala la intrare am avut stativ cu carte de oaspeti cu lista invitatilor,(cartea si pixul atasat creatie proprie),balustrada si intrarea ornate cu fluturi ....etc
Mi s-au oferit alune si saleuri pe mese,in plus am comandat eu prajituri de unde mi-amfacut si tortul ,cate 2 farfurioare de 400 gr pe fiecare masa.
Eu i-amdus Laurei toate decorurile si i-am spus cam cum as vrea sa fie sala si exact asa mi-a facut-o.Am mai avut si panglici pt scaune mov,si la fiecare masa mi-a pus pe cate un scaun.Erau facute de mine la o croitoreasa.A aratat superb.
Tot ce v-am scris aici a insemnat o implicare 100% in organizarea nuntii,incepand din februarie si pana pe 24 octombrie cand m-am eliberat de sarcini.
Nu am nimic de reprosat nimanui,totul a iesit exact asa cum mi-am dorit si cum am visat ca va fi.O NUNTA DE VIS PE CARE NU AM SA O UIT NICIODATA.
Pt dansulmirilor,am avut vals,Nunta de flori a lui Hrusca,am luat ore ,am avut si coregrafie,a fost minunat.Chiar si plasmele lor din sala le-am folosit deoarece am proiectat un videoclip facut de mine cu Povestea noastra....imagini cu noi de-a lungul timpului(suntem impreuna de 12 ani).
Eu acum sunt in luna de miere la Paris,dar nu m-am rabdat sa nu va scriu,sa va linistesc ca totul e minunat si sa multumesc pe aceasta cale echipei de la CASA DE LUXE pentru tot ceea ce a facut ca visul nostru si dorintele noastre din 25 octombrie sa devina realitate.Aici intra si multumirile pt toti colaboratorii nostri,Dj,foto staroste cameraman laboratorul de cofetarie,floraria,bandul.....si daca am uitat pe cineva mii de scuze.
Va pup pe toate viitoare si foste miresici,sa nu aveti emotii,sa fiti cele mai frumoase si mai distinse in ziua cea mare si stati linistite ca cei de laCASA DE LUXE nu va vor dezamagi.

lan
01.11.2009, 10:27:39
POZE Din pacate doar saptamana viitoare am sa va pun,facute de un prieten ,cele facute de fotograful meu vor fi gata doar in cateva saptamani.

lan
01.11.2009, 19:55:25
am reusit totusi sa pun ceva poze.:)

tati_sew
02.11.2009, 10:37:47
am reusit totusi sa pun ceva poze.:)
Foarte frumosi!Casa de piatra!

carmina
03.11.2009, 15:55:34
si unde sunt pozele?,CASA DE PIATRA

carmina
03.11.2009, 16:03:17
le-am vazut ,scuze si inca o data casa de piatra

Morsi
31.01.2010, 12:02:01
fetelor ce parere aveti despre casa de luxe?este in marasti, eu l-am vazut anul trecut chiar la deschidere si acum parca nu mai sunt atat de incantata, desi am platit avans atunci.ce imi puteti spune despre ei si despre varianta lor all inclusive?

CristinutaCris
31.01.2010, 20:20:54
fetelor ce parere aveti despre casa de luxe?este in marasti, eu l-am vazut anul trecut chiar la deschidere si acum parca nu mai sunt atat de incantata, desi am platit avans atunci.ce imi puteti spune despre ei si despre varianta lor all inclusive?

eu am avut nunta pe 2 mai 2009 acolo, a fost a doua nunta dupa deschiderea localului.....mancarea foooarte gustoasa, servirea la fel, atat trebuie sa fi atenta deoarece pe meniul care va fi pus e masa nu vor fi trecute toate bauturile.....adica nu le specifica invitatilor faptul ca pot comanda orice bautura doresc de la bar. in rest eu am fost foarte multumita de tot. iti doresc CASA DE PIATRA!!!!!!

sanndutza
02.02.2010, 16:29:34
Buna..anul trecut am fost acolo la o nunta si a fost super..si servirea..mancare sala tot chiar mia placut<:-P

dely
07.02.2010, 15:21:30
Simonica - @si_mony_ca
"...Referitor la meniul all inclusive eu v-as indica sa va faceti un calcul.....Iesi mai bine daca contractezi serviciile separat....acum depinde de fiecare daca are chef sa se intereseze de preturi si sa se agite...
Am dat de Doamna care se ocupa de huuse si restul serviciilor care intra in meniul all inclusive....cauta ceva bauturi....la en-gros...va dati seama ca la fel le puteti lua si voi de acolo si cate va raman le duceti inapoi.De castigat tot castiga.Faceti un calcul real inainte sa va decideti....."

Evident ca poate ar iesi putin mai ieftin daca ai umbla tu dupa bautura si asa mai departe, dupa restul serviciilor. Ce nu inteleg eu e de ce NICIODATA nu am auzit pe cineva sa spuna m-au mai costat si telefoanele x lei, benzina y lei, timpul z lei plus micile posibile incurcaturi cu furnizorii de servicii, deci stres etc. Astea nu se pun? Eu cred ca daca faci un calcul 100% corect iesi cam pe la 200 RON in orice locatie. Singurul avantaj la nunta clasica e ca ai mai multi "responsabili" de nunta ta, deci teoretic ar trebui sa fi mai bine servit....EU am incredere in localul asta si sper sa nu ma dezamageasca. ^:)^

sincer sunt de acord cu tine la tot ce ai zis si noi avem acolo nunta,cand am semnat contractul ne-au zis ca se va majora cu +-5%adica de la 120leicat era anul trecut a calculat si aproximativ cu rotunjiri au zis ca se va ajunge la130lei(la clasic)si de la 210lei all la 220lei.anul acesta meniul e de la 140 lei cel clasic si 229 cel all deci nu 5%(in fine).(:| noi am facut calculul tinand cont ca avem o nunta mare si diferenta dintre cele 2 meniuri e undeva la 8000lei,si am iesit foarte ieftin cu invitatiile,foto video si aranjatul salii mai urmeaza starostele si ce mai trebuie cumparat inante de nunta.
in concluzie nu sunt nici eu de acord cu all inclusive mai ales ca a fost o cunostinta acolo la nunta si a cerut un fresh(era allinclusive)si i au spus ca nu au. acolo sunt masini deci tot 5 pers.incap nu e limuzina.
in final fiecare isi organizeaza nunta cum crede mai bine si dupa buget.
va doresc o organzare cat mai usoara si sper sa mai povestim.astept propunerisi sugestii.

dely
07.02.2010, 15:28:00
Buna. Sotul Andreei scrie urmatoarele.Cine va face nunta la Casa de Luxe sa stie urmatoarele lucruri,poate unele le uit a posta pentru ca sunt cam multe.Noi am facut contractul in Octombrie 2008 pentru 11 iulie 2009 in respectiva sala nu era nimic absolut cand am facut noi contractu si ni sa cerut 2500 lei avans,ceea ce nu am vazut la nici o alta sala eventual cel mult 500 lei.In momentu semnarii contractului am facut niste planuri verbale impreuna cu Sandu Broscoi care imi comveneau de minune plus meniul ales atunci la 120 lei care a fost ok pt. noi,bun...timpul trecea dupa un timp l-am sunat pentru a mai pune cate ceva la punct unde ni sa spus ca are ceva oferte sa ne intilnim,ne-am intilnit am vazut oferta lui 2 optiuni meniul casic sau all inclusive.Am ramas la cel clasic,desii el tot incerca sa ne comvinga ca all inclusive e mai bun ca whisky ca nu stiu ce open bar, nu ne-a convins,deja incepeau problemele cu pai sa vezi ca sucu ,apa nu ti le pot da la pretul de distribuitor plus ceva acolo dupa cum a zis in momentu semnarii contractului.Creca tre sa scriu vreo 2 pagini ma limitez sa scriu ce nu mi-a placut.A trebuit sa aflu inainte cu vreo luna ca eu trebuie sa platesc pentru bucatarese,pentru spalatorese de vase pentru ospatari cate 11 lei x cati invitati am la uspatz,am ramas afis,la inceput a fost vorba doar de cate un meniu pt ospatari nimic mai mult.Sa nu se astepte careva sa vada ceva preturi de la meniu decat inainte cu 2 saptamani de nunta,cum am aflat si noi,si chiar si atunci cu portia au fosr preturile pentru ca tot mewrgea in birou mai venea cu un pret,sa enervat sa il tot purtam dar eu eram acolo pentru a alege meniul si nu stiam preturile,trebuia cumva sa le aflu,nu !?La ce pret are o ciuperca umpluta (8lei) si e cat o fisa de 50 bani cel putin asa am nimerit eu,tocmai eu.Sala arata ok,nunta a decurs bine oricum la 180 persoane am platit 182 litri suc la 4,5 lei litru,gama Cola si 76 litri apa plata si minerala la 3,5 lei litru plus vreo 140 beri,366 cafele la 4 lei buc,25 litri vin alb de casa, tuica de prune 6-7 litri si din 27 sticle de grant`s am adus acasa 3 sigilate,poate oi fi nebun io da ce am scris aici am pe hartie.
si meniul la mancare la ce suma te-ai incadrat?

dely
07.02.2010, 15:44:50
eu nu am spus ca dispar din sala, numai ca din cand in cand trebuie sa mearga la bucatarie dupa mancare sau bar dupa bautura ceea ce mi se pare o chestie fireasca, nu? deci in acele 2-3 minute nu o sa fie ospatarul langa invitati, in rest chiar este ok.
nu trebuie sa te superi,fiecare isi spune parerea .tu asa raspunzi parca ai lucra acolo si ai stii exact dupa ce se duc ospatarii in bucatarie sau ce treburi au.

georgi_cj
08.02.2010, 11:52:31
Buna fetelor,am si eu nunta in septembrie 2010 la Casa de luxe si sunt putin ingrijorata pentru ca am auzit tot felul de povesti despre acest meniu all inclusive.Am auzit ca florile care ti le ofera ei sunt flori artificiale,prezidiu nu are nimic si totusi sa platesti 227 ron/meniu si sa trebuiasca sa mai platesc si florile..nu stiu ce sa zic...poate imi ziceti voi mai multe

ica_maxian
08.02.2010, 20:58:03
salut

asa este, eu am nunta in 10 iulie si saptamana trecuta am fost la decoratiuni sa vad ce au si sa-mi fac o idee despre ce as putea sa-mi fac la nunta.
Florile nu sunt incluse in pret decat trandafirul acela care l-ai vazut probabil la casa deluxe si care este artificial :(
Laura de la decoratiuni mi-a explicat ca toti miri asa ii spun ei ca asa au fost trimisi de la sala, dar sala in contract cu ea nu are stipulat acest lucru, si din pacate la mine in contract cu casa deluxe nu stiu cum se face ca am omis eu cand l-am revizuit inainte de semnare anul trecut partea cu florile, prin urmare daca nu scrie in contract asta este.Nu mai am ce zice, acuma depinde ce flori vrei sa pui pe masa ca poti sa-ti faci aranjamentele florale cu 1000 ron aprox.
Ma resemnez ca nu vreau sa-mi fac nervii inutil.

pupici

georgi_cj
09.02.2010, 09:32:47
salut

asa este, eu am nunta in 10 iulie si saptamana trecuta am fost la decoratiuni sa vad ce au si sa-mi fac o idee despre ce as putea sa-mi fac la nunta.
Florile nu sunt incluse in pret decat trandafirul acela care l-ai vazut probabil la casa deluxe si care este artificial :(
Laura de la decoratiuni mi-a explicat ca toti miri asa ii spun ei ca asa au fost trimisi de la sala, dar sala in contract cu ea nu are stipulat acest lucru, si din pacate la mine in contract cu casa deluxe nu stiu cum se face ca am omis eu cand l-am revizuit inainte de semnare anul trecut partea cu florile, prin urmare daca nu scrie in contract asta este.Nu mai am ce zice, acuma depinde ce flori vrei sa pui pe masa ca poti sa-ti faci aranjamentele florale cu 1000 ron aprox.
Ma resemnez ca nu vreau sa-mi fac nervii inutil.

pupici

Eu sunt foarte dezamagita de treaba asta pentru ca atunci cand am fost sa incheiem contractul mi-a spus ca o sa am flori naturale si prezidiul o sa fie aranjat si acuma....sunt destul de neseriosi si daca mi-as gasi alta sala mare pt ca eu o sa am cam 400 de persoane as renunta la ei.
Ai fost sa vorbesti cu cei de la sala?

ADINAALEXANDRA
09.02.2010, 10:02:13
sunt o multime de sali mai nou care ar face fatza ca si capacitate. ideea e de ce iti doresti tu de la o sala, de la locatie etc.

sa nu uit. eu cand mi-am cautat sala mi-a placut f mult casa de luxe insa mi-au spus ca dupa ora 22 preturile la bautura sunt de bar.. deci foarte piperate.. bineinteles multi pleaca dar pentru cei care raman si consuma pot sa va faca o gaura mare in buget.. stabiliti toate aspectele din timp sau daca nu cautati solutii cat mai eficiente ca sa nu aveti surprize..
in rest localul e superb asha ca sunt convinsa ca ve-ti avea o nunta de vis :)

ica_maxian
09.02.2010, 20:33:52
Stiu ce zici, si eu am fost cam suparata, acuma ce sa mai fac?nu m-as apuca iar de cautat sali, plus ca la Napoca de exemplu iesi mai scump de atat si si ei te obliga sa-ti faci decoratiunile cu ddj party care nu au mai nimik interesant si sunt mai scumpi decat restul.(o prietena a iesit la 240 ron in 2008)
La Orizont sora mea a iesit cam in 208 ron in 2008.Aici pun si decoratiuni, muzica, cam tot ce tine de o nunta.
Plus ca intra aici detsul de multe lucruri in meniu: fantana ciocolata, tort, muzica, decoratiunile fara flori, muzica, etc...deci sunt
Si in plus eu parca nu as schimba pentru 1000 ron aprox cat costa florile si sa pierd 2500 ron cat am dat avans.
Una peste alta eu sunt convinsa ca vor iesi nunti foarte frumoase
Da am fost pe la sala de vreo 2 saptamani dar nu era decat o ospatarita acolo si nu stia sa ne zica mare lucru.O sa mai merg saptamana viitoare macar sa-i spun la Broscoi ca nu e fairplay ce a facut dar acuma asta este.

sweetttyka
09.02.2010, 23:38:46
Buna fetelor, nu stiu cum e cu organizare nuntii..da cu servirea..e ireprosabila...am fost la o nunta de 2 sapt...foarte fain aranjata si sala..si mesele si scaunele...ce nu mi-a placut a fost trandafiru ala singuratic:d si la aperitiv oglinda aceea..care se misca cand vroiam sa tai aperitivu, sau se manjea de la mancare..in rest super si mancarea si chelnerii, cand vedeau ca am gol paharu..venea repede si il umplea, erau foarte atenti, stateau tot timpul in sala etc...eu zic ca nu o sa regretati daca alegeti sala asta:D

Ale_xandra1717
10.02.2010, 07:18:06
Buna fetelor, eu am nunta la Casa DeLuxe in 17 iulie...cand am citit ce scrieti mi se ridica parul...cum adica daca eu am platit pentru meniu all inclusive nu mi se dau flori in vaze?????Voi ati vazut pozele de pe site-ul casa deluxe? ce aranjamente si ce flori aveau?vreti sa spuneti ca alea si le-au luat mirii pe banii lor?...contractu e contract si scrie ca aranjamentele salii vor fi dupa preferintele mirilor...
Eu am semnat contractul cu el in februarie 2009 pentru 17 iulie 2010 si am dat un avans de 2500 lei...sper sa nu am surprize ...ca ma razgandesc imediat si-mi iau meniu simplu si sa-si lase trandafiru la uscat!!!

Va pup!:*

alexalia
10.02.2010, 08:39:11
Buna fetelor, eu am nunta la Casa DeLuxe in 17 iulie...cand am citit ce scrieti mi se ridica parul...cum adica daca eu am platit pentru meniu all inclusive nu mi se dau flori in vaze?????Voi ati vazut pozele de pe site-ul casa deluxe? ce aranjamente si ce flori aveau?vreti sa spuneti ca alea si le-au luat mirii pe banii lor?...contractu e contract si scrie ca aranjamentele salii vor fi dupa preferintele mirilor...
Eu am semnat contractul cu el in februarie 2009 pentru 17 iulie 2010 si am dat un avans de 2500 lei...sper sa nu am surprize ...ca ma razgandesc imediat si-mi iau meniu simplu si sa-si lase trandafiru la uscat!!!

Va pup!:*

cel mai sigur... citesti tot topicul acesta, notezi ce intrebari/nemultumiri ai si apoi mergi sa discuti cu patronul si cu doamna care se ocupa de aranjat sala.

georgi_cj
10.02.2010, 09:10:12
Am vorbit cu ieri cu Laura cu fata care se ocupa de aranjatul sali si sa stiti ca asa este....daca vrei flori naturale pe masa si prezidiu aranjat platesti in plus.Casa de luxe iti ofera doar trandafirul alb artificial.
De servire am auzit ca este foarte buna si muzica la fel...acum cu florile vom vedea,sper sa fim multumite.

Apropo...nu vi se pare cam mult 227 ron/meniu?

cristinamaior
11.02.2010, 13:38:43
salut miresele si sa nu uita si miri care o sa va faceti nunta la Casa de luxe...
am participat si eu la o nunta anul trecut acolo.... si o sa ma am inca una la care o sa fiu nasa acolo, nunta va avea loc in 24 iunie 2010 dak nu ma insel. sa va povestesc cum stau lucrurile la acest local, cam ce sa intamplat anul trecut si sa speram ca anul asta nu se va mai intampla.
nunta de anul trecut a fost la fratele meu, mihai, casa de piata pe aceasta cale...
-legat de flori, intr-adevar din partea restaurantului aveti numai trandafirul acela din plastic,care arata cum arata.daca doriti altfel de flori platiti separat. Anul trecut prezidiul se platea separat, nu intra in pretul de all inclusiv,cel putin noua asa ne-a spus domnul Broscoi, cand am semnat contractul (si asa sa si intamplat), fiti foarte atente la amanuntul asta, ca este foarte important.PREZIDIUL SE PLATESTE SEPARAT si o fost daca tin eu minte 600 roni.la frate-mi-o la nunta nu era Laura ca si anul acesta, era o tipa pe nume claudia, pe care v-o recomand cu multa caldura, o persoana cu adevarat deosebita.De Laura inca nu prea stiu multe dar o sa ma duc si eu la intalnire saptamana viitoare si o sa va spun parerea mea legat de aceasta persoana.
-legat de restaurant...mancarea:destul de buna,depinde ce anume va alegeti, au si ei anumite chestii la care chiar nu se pricep, dar in rest este ok. Am auzit ca bucatarul de baza le-a plecat,Petrica parca se numea, si au mai ramas numai niste bucatari foarte tineri, care sper sa se descurce si sa stie sa faca mancarea asa cum trebuie. Legat de oglinzile de la aperitiv: interesant ideea si de efect, numai ii adevarat ca se cam manjesc cu mancare si arata putin cam urat dar in ansamblu arata bine,mie mi-a placut.
-ospatari: super ok, chiar isi dau interesul si le pasa de invitatii pe care ii aveti voi acolo... se ocupa de ei de cand intra in sala pana la plecare,chiar sunt ok...numai o mica obiectie, seful de sala, Marius (dak mai este pe acolo) aveti mare grija ca este foarte inganfat si sa nu il calcati pe "coada" ca iti intoarce spatele si pleaca imediat si .... nici nu vreau sa ma gandesc la cuvintele pe care le scoate....jenant...dar treaba localului.sfatul meu: daca aveti probleme vorbiti si sefii mai mari, sau cu Silviu daca mai este pe acolo si el va ajuta cel mai mult. Anul trecut el o fost cu masina si ne-o ajutat foarte mult, multe sfaturi utile pe care le-am primit de la el.
-masinile intr-adevar sunt de 5 locuri, dar sunt 2 si fosrte elegante,zic eu, nu aveti nevoie de mai mult,parerea mea sincera,acum avoi stiti ce si cum.
-grija mare la numarul de meniuri care ies din bucatarie...frate-mi-o o platit 4 meniuri in plus pentru persoane care nu au fost.... 4x210=840 roni in plus (urata treaba si nesimtire multa), dar poate asa se cere de la conducere, nu stiu ce sa spun.
-cand o semnat contractul i s-a spus ca pana la ora 23 ii open bar, la nunta a fost numai pana la 22, dupa care o trebuit sa plateasca la pretul de bar, noroc ca nu o fost foarte mult de plata, undeva la 100 roni.
-bufetul de fructe: este ok, numai fantana a fost sub orice critica, a fost una mica care nu facea fata la mai mult de 10 persoane. Ideea buna, dar rezultatele o lasat de dorit.
-----------------
pentru 2010...sper sa se fi schimbat putin gandirea si sa mai fi crescut putin in mentalitate. restul detaliilor sa o vi le mai scriu in momentul in care o sa stiu mai multe...o sa merg impreuna cu finii pe acolo ca sa ii ajut cat pot de mult ca sa nu mai aiba si ei problemele pe care le-a avut Mihai.

-multa bafta si casa de piata tuturor celor care vor face nunta anul acesta....

cristinamaior
12.02.2010, 11:49:01
am ramas datoare cu niste explicatii...
-cum am reusit sa ne dam seama de acele 4 meniuri pe care mihai le-a platit in plus. am luat toate pozele si caseta video si am studiat toate persoanele care au fost la nunta,plus toate plicurile care s-au adunat. am ajuns la 176 persoane, aici sunt inclusi si: dj, foto, video, staroste si om de ordine(la care nu ii vad rostul pe acolo, dar no...este impus,poate pentru niste banuti in plus).
-pentru linistea noastra a celor care scriem pe acest site, va rog pe restul mireselor care ati avut nunta acolo, daca aveti timp faceti si voi un asemenea lucru.. poate reusim sa ii ajutam pe cei care o sa mai aiba nunta acolo, sa nu o pateasca si ei ca si fratele meu. Poate este o greseala sau o intamplare la mihai ca o patit asta, sau este o obisnuinta.
-noi cand am fost acolo la contract ni s-a spus sa stam linistiti ca nu au cum ospatarii sa ne fure ca si la alte localuri unde se fura bautura, mancare si asa mai departe.....dar se pare ca pe noi ne-au "furat" la numarul de persoane....repet...sau poate a fost o greseala omeneasca....
daca o fost o singura greala este ok, dar daca se intampla la fiecare nunta sa se puna cateva persoane in plus, sunt ceva bani suplimentari, nu?
-oricum la nunta de anul acesta o sa ii rog pe finii mei sa isi ia masuri de de siguranta.

multumesc, astept raspunsurile voastre.....

pusicu
12.02.2010, 13:15:09
Fetelor peste tot se fura...nu cred ca este 1 restaurant unde sa nu se fure, macar un pic ca doar asa e romanul$-) ...important e sa se fure cu masura daca pot sa spun asa:D .

andreeasomodi
15.02.2010, 12:51:01
Viitoare miresici,
Nush ce-i cu toate povestile astea dar eu va sfatuiesc sa vorbiti cu persoanele direct implicate si sa vedeti cum le simtiti voi ca oameni... Nemultumiti sunt si vor fi intotdeaua, peste tot. Ce pot sa va spun e ca am avut nunta anul trecut la Casa DeLuxe, in oct. Totul a fost impecabil. Sala, servirea, muzica.. totul la superlativ. Inainte de nunta am oscilat intre varianta clasic si all inclusive. Drept urmare, ne-am facut un necesar si am pus cap la cap toate costurile. A iesit mai profitabila varianta all inclusive, la 130 persoane cate am avut noi. Probabil la 300 lucrurile se schimba putzin. In meniu a intrat si aranjarea salii, inclusiv prezidiul cu tot ce inseamna el, dar fara drapajul de lumini din spate. In ceea ce priveste florile pe mese, mi-am facut aranjamente pe fier forjat cu fructiera (in care am pus prajituri) si am dat pe toate florile (inclusiv buchete, lumanari cununie...) 12 mil. De muzica n-am ce zice.. jos palaria. Am avut si un tenor invitat sa cante. Ospatarii tineri, draguti, prezenti... nu ramolitzi si fara chef ca la alte sali... La decor am ales maro+somon iar prezidiul l-am facut rotund. Daca sunteti interesate va pot atasa niste poze. Am lucrat cu Laura.
Va doresc casa de piatra si sa va simtiti la fel de bine cum m-am simtit eu in acea zi!

Am vorbit cu ieri cu Laura cu fata care se ocupa de aranjatul sali si sa stiti ca asa este....daca vrei flori naturale pe masa si prezidiu aranjat platesti in plus.Casa de luxe iti ofera doar trandafirul alb artificial.
De servire am auzit ca este foarte buna si muzica la fel...acum cu florile vom vedea,sper sa fim multumite.

Apropo...nu vi se pare cam mult 227 ron/meniu?

Sal georgi_cj
Cred ca ai intels gresit... adica florile naturale se platesc, dar prezidiul este in all inclusiv cu tot ce tine de el.. inclusiv vaza pt buchetul miresei... (eu asa am avut) Nu sunt alte lucruri gen cufar, drapaj in spatele prezidiului...
Succes :)

georgi_cj
16.02.2010, 10:56:20
Sal georgi_cj
Cred ca ai intels gresit... adica florile naturale se platesc, dar prezidiul este in all inclusiv cu tot ce tine de el.. inclusiv vaza pt buchetul miresei... (eu asa am avut) Nu sunt alte lucruri gen cufar, drapaj in spatele prezidiului...
Succes :)

Fi draguta si trimite niste poze ca si eu as vrea prezidiul rotund...iti multumesc

andreeasomodi
16.02.2010, 15:11:08
Am pus o poza.. sper sa o vezi ..:)

ica_maxian
03.03.2010, 22:22:13
salut fetelor

ceva noutati despre sala?am auzit ca la nuntile de anul acesta nu a fost la fel de frumos ca anul trecut, mancarea mai aiurea si putina.

georgi_cj
04.03.2010, 12:25:09
salut fetelor

ceva noutati despre sala?am auzit ca la nuntile de anul acesta nu a fost la fel de frumos ca anul trecut, mancarea mai aiurea si putina.

Nu ma speria!! Ai fost la nunta anul acesta acolo? la ce te referi ca nu a fost asa frumos in afara de mancarea putina?

yoannab
04.03.2010, 19:25:11
da aveti dreptate peste tot se fura ,doar ca aici la preturile care se practica, mai ales in sezonul de nunti, se fura cam mult chiar si la gramaj. si inca ceva daca tot e all inclusiv cum sa-ti spuna chelnerul la ora 7 pm ca nu mai este whisky?? parerea mea ca nu se justifica pretul meniului......

ica_maxian
06.03.2010, 15:48:07
au fost niste prieteni de-ai nostrii la nunti acolo si au spus ca mancarea a fost extraordinar de putina(si ei nu sunt genul care sa manance mult sau sa fie super pretentiosi) si cand au ajuns acasa au fost cu capul in frigider.
si se zice ca ciocolata este de proasta calitate, pt fantana de ciocolata
si pana la urma trebuie sa recunoastem ca cei mai multi oameni merrg la nunta pe nemancate ca sa manance, si daca mancarea nu e buna cred ca nu va fi foarte bine de noi ca miri.
am fost la sala sa vb cu ei si seful de sala mi-a zis cand l-am intrebat cam ce gramaj au felurile de mancare mi-a spus ca ei nu lucreaza la gramaj:-L ci la sortiment, pai cum vine asta
mi-a zis ca ei pun cam 12 sortimente la aperitiv, bine, bine dar cat sunt de mari sortimentele alea?ca pot fi minuturi, nu?
tot el mi-a zis ca "apai doamna nu poti sa-i multumesti pe toti oamenii"
asa e are dreptate dar as prefera ca 80% din cei prezenti sa fie multumiti nu?
nu mi se pare normal sa-mi raspunzi asa in loc sa ma linisteasca si sa-mi ofere niste raspunsuri si niste solutii.

daca mai aflati noutati va rog spuneti-mi

bella_belisima
10.03.2010, 19:13:00
Buna Miresici. Si eu voi avea nunta la Casa de Luxe anul acesta, in octombrie. Am de gand sa merg si eu in unul din weekendurile viitoare la ei sa vorbesc despre meniu si alte detalii. Sunt dezamagita de faptul ca daca la inceput cand mi-am cautat sala pt nunta numai lucruri bune auzeam despre aceasta sala, acum cu cat trece timpul tot mai multe lucruri negative aud. Anul trecut am avut cateva cunostinte care au fost la nunta acolo si au spus ca a fost foarte bine. Problema care intradevar ma ingrijoreaza e ca nu cred ca mai sunt aceeasi bucatari, si asta se simte la calitatea si cantitatea mancarii.

cristinamaior
11.03.2010, 12:16:42
ceau miresici

ica_maxian sa inteleg ca ai reusit si tu sa faci cunostinta cu acel sef de sala pe nume marius...:) ce pacat ca tot el este acolo...asta este atitudinea lui, asa a fost si la fratele meu la nunta...

legat de mancare se pare ca este adevarat ca s-au cam schimbat bucatarii pe acolo si de aia este mancarea asa cum este...bucatari fara prea mare experienta...dar poate ca invata pe parcurs....bucatarul petrica care era inainte acolo acuma este in alta parte m-am intalnit cu el personal din greseala si mi-a spus ca nu mai lucreaza acolo....(din intamplare este verisor cu un prieten de al nostru)

legat de sortimente ai mare dreptate...pot sa fie minuturi si eu se cam scot...

daca vrei sa nu ti se termine bautura poate ca trebuie sa o platesti inainte sa poata sa isi faca aprovizionare si ... nu stiu ... ORICUM EU ZIC CA ESTE JENANT...

cred ca pentru marea majoritate de acolo conteaza ca ei sa fie multumiti si sa isi incaseze banii la final de zi nu si calitatea serviciilor pe care le-au prestat...

sper ca finii mei sa isi gaseasca alta sala si sa nu mai faca nunta acolo....

Radu_CDL
11.03.2010, 13:01:00
Buna ziua,
chiar nu inteleg de unde apar aceste comentarii si barfe, legate de meniuri, bauturi, bucatari, ospatari, etc
In momentul in care se stabileste meniul el cuprinde pretul si gramajul la toate preparatele culinare(varianta Classic); iar pe varianta "All Inclusive" numai gramajul deoarece oferta cuprinde mai multe servicii in pret fix.

Inainte de a se face comentarii va rog sa va documentati.
Casa de piatra tuturor miresicilor.
Cu respect Radu Cocut

Ale_xandra1717
11.03.2010, 19:04:24
Fetelor...parerea mea e ca restaurantul e super clasa pe langa multe altele din Cluj... legat de all inclusive la nunta...e adevarat ca aveti tot ce va scrie IN CONTRACT...
Nu mai luati in seama toate rautatile si hai sa povestim despre ceva mai interesant...legat de ce culori se potrivesc cu sala?cum sa facem aranjamentele?ce fel de vaze au?...sau la ce va mai ganditi voi sa faceti sa mai "impodobiti" sala....Eu cred ca despre asa ceva ar trebui sa discutam.... de foame inca n-o murit nimeni....

Va pup;))

ica_maxian
11.03.2010, 19:29:38
Buna ziua,
chiar nu inteleg de unde apar aceste comentarii si barfe, legate de meniuri, bauturi, bucatari, ospatari, etc
In momentul in care se stabileste meniul el cuprinde pretul si gramajul la toate preparatele culinare(varianta Classic); iar pe varianta "All Inclusive" numai gramajul deoarece oferta cuprinde mai multe servicii in pret fix.

Cu respect Radu Cocut

Buna

Sa stii ca in contractul meu nu scrie nicaieri ce gramaj se ofera la mancare (all inclusive), tocmai de aceea m-am documentat si chiar am mers acolo sa vorbesc cu ei, pentru ca nu am vrut sa cred barfe inainte sa vorbesc eu cu cineva, dar nui consider ca asa se vorbeste cu clientii.Domnul acela mi-a spus ca nu se lucreaza la gramaj ci la sortiment.Pai ce inseamna asta, asta nu e raspuns, eu nu am mai vazut restaurant care sa lucreze la sortiment, orice fel de mancare ai comanda trebuie sa aiba si un gramaj, nu?gresesc eu?El imi spune ca pune maxim 12 sortimente si ca ei nu au lucrat niciodata la gramaj, pai cum?cele 12 sortimente pot fi minuscule nu?
Si mai imi spune si ca nu pot sa-i multumesc pe toti oamenii, scuza-ma dar nu cred ca e treaba lui sa-mi spuna asta, dimpotriva el trebuie sa faca totul in putinta sa-i multumesca pe toti ca sef de sala.
Nu a depus nici macar cel mai mic efort ca sa ma convinga ca nu e asa, ca ce li se intamplara prietenilor mei nu a fost adevarat, sau ca ar fi fost adevarat pentru ca asa au comandat mirii(ceea ce nu e adevarat).

As vrea sa reuseasca cineva sa-mi demonteze parerea care mi-am facut-o despre restaurant in ultima perioada.
Daca sunteti in masura sa-mi explicatii unele lucruri m-ati face fericita.

bella_belisima
11.03.2010, 19:52:58
Fetelor...parerea mea e ca restaurantul e super clasa pe langa multe altele din Cluj... legat de all inclusive la nunta...e adevarat ca aveti tot ce va scrie IN CONTRACT...
Nu mai luati in seama toate rautatile si hai sa povestim despre ceva mai interesant...legat de ce culori se potrivesc cu sala?cum sa facem aranjamentele?ce fel de vaze au?...sau la ce va mai ganditi voi sa faceti sa mai "impodobiti" sala....Eu cred ca despre asa ceva ar trebui sa discutam.... de foame inca n-o murit nimeni....

Va pup;))
salut
legat de decorarea salii....sti cumva ce culori au ei la husele pt scaune? pt ca o sa imi decorez sala cu ei (am meniu all inclusive).

Radu_CDL
11.03.2010, 21:24:20
Draga ica_maxian, te asteptam la restaurant pentru a clarifica situatia. Bineanteles ca nu scrie nicaieri in contract gramajul la preparatele din meniu, din moment ce inca nu s-a stabilit nici un meniu (...meniul se stabileste cu doua saptamani inaintea evenimentului).

Mai multe amanunte, ca sa te facem fericita, nu putem sa le discutam aici pentru ca am face publicitate si nu vreau chestia asta.
Va asteptam la restaurant.

Radu Cocut

Ale_xandra1717
12.03.2010, 20:43:58
Ei bine....eu cred ca nu-i asa o problema din moment ce tu ai semnat doar un PRE-CONTRACT cu CasaDeLuxe.....CONTRACTUL si meniul il vei semna abea inainte de nunta...eu sincer imi faceam probleme foarte mari de cum va fi aranjata sala si ce impresie vor avea invitatii....nicidecum de mancare de care am auzit ca e in cantitati extra-suficiente...eu am fost de cateva ori sa iau pranzul acolo si mancarea a fost EXCELENTA...iti recomand si tie=P~

Eu am incetat sa ma mai agit in legatura cu "aranjamentele din vaze" care nu ma incanta deloc si voi face cu PENE!!!cu toate ca sunt CAM scumpe:-<... dar macar voi avea ce`mi place...(si niste fluturasi.....;)))

In legatura cu husele de pe scaune...aici inca nu am vorbit cu cei de la sala... dar in PRE-CONTRACT scrie la fel ca si pe site-ul restaurantului, ca vor fi in culorile dorite...DECI............as vrea ca mesele sa aiba fusta in culoarea fundei de pe scaune...si anume MOV/PLATINUM/ROSU/SOMON......(inca nu ma pot decide ce culoare ar merge cu sala sa iasa mai bine in evidenta si sa nu fie TON pe TON...)..si nu`mi plac fundele de pe scaune lucioaseeeee..... as vrea sa fie din tule si nicidecum din saten....dar VOM VEDEA... eu pana acum am dorinte si idei...inca nu am discutat exact cu cei de la sala dar va voi spune mai multe mai exact dupa 17 aprilie... cand una din perechile mele de nasi vor avea si ei nunta acolo ...

Si in legatura cu mancarea nu va fi o problema deoarece au un meniu foarte diversificat...dar mi se pare normal ca nu poti sa pui pe farfurie mai mult de 12 feluri de mancare + ornamente (masline, salata si alte decoratiuni)deci vreo 15 feluri..:)

Legat de mancare eu cred ca va fi suficienta ... daca stai sa te gandesti ca vor fi 12 feluri la aperitiv si din fiecare cate 2-3 buc....(cu cateva exceptii, gen rosie umpluta cu vinete ....), apoi mai este la un interval de vreo 2 ore o gustare calda, apoi friptura , apoi tortul si la sfarsit optional poti alege intre sarmalute si inca ceva.....asa e la toate restaurantele crede`ma pe cuvant....DAR ...adevarul e ca toata lumea se uita la mancare...DECI sa speram ca vom avea un bucatar SUPER BUN<:-P

Va pup si nu mai fiti nervoase...

CristinutaCris
13.03.2010, 19:50:04
Buna ziua,

Cu respect Radu Cocut

buna seara :) sunt de aceeasi parere cu dumneavoastra. eu am avut nunta la Casa DeLuxe in mai anul trecut si SINCER am foast foarte multumita de absolut tot...si mie chiar mi-a placut seful de sala Marius foarte sincer vorbind are el un soi de glume aparte dar e un om care iti sare in ajutor daca e chemat. la nunta noastra s-au comportat exemplar si chiar doua perechi din invitati si-au schimbat sala de nunta in favoarea acesteia fiind placut surprinsi de cum s-a desfasurat tot evenimentul. Acum nu cred ca s-au putut schimba oamenii aceia de anul trecut in acest fel incat sa se comporte total opus de cum ii cunosc eu. Ceea ce vreau sa le spun miresicilor care urmeaza sa aiba acolo nunta , si o spun cu mana pe inima, eu am fost MAI MULT DECAT MULTUMITA la sfarsitul evenimentului de cum a fost organizat totul !!!!! stati linistite si daca aveti nevoie de poze sau sfaturi cu toata inima va trimit . Va pup si Casa de piatra!!!! sper ca v-am mai linistit:* >:D<

CristinutaCris
13.03.2010, 19:58:01
Buna

Sa stii ca in contractul meu nu scrie nicaieri ce gramaj se ofera la mancare (all inclusive), tocmai de aceea m-am documentat si chiar am mers acolo sa vorbesc cu ei, pentru ca nu am vrut sa cred barfe inainte sa vorbesc eu cu cineva, dar nui consider ca asa se vorbeste cu clientii.Domnul acela mi-a spus ca nu se lucreaza la gramaj ci la sortiment.Pai ce inseamna asta, asta nu e raspuns, eu nu am mai vazut restaurant care sa lucreze la sortiment, orice fel de mancare ai comanda trebuie sa aiba si un gramaj, nu?gresesc eu?El imi spune ca pune maxim 12 sortimente si ca ei nu au lucrat niciodata la gramaj, pai cum?cele 12 sortimente pot fi minuscule nu?
Si mai imi spune si ca nu pot sa-i multumesc pe toti oamenii, scuza-ma dar nu cred ca e treaba lui sa-mi spuna asta, dimpotriva el trebuie sa faca totul in putinta sa-i multumesca pe toti ca sef de sala.
Nu a depus nici macar cel mai mic efort ca sa ma convinga ca nu e asa, ca ce li se intamplara prietenilor mei nu a fost adevarat, sau ca ar fi fost adevarat pentru ca asa au comandat mirii(ceea ce nu e adevarat).

As vrea sa reuseasca cineva sa-mi demonteze parerea care mi-am facut-o despre restaurant in ultima perioada.
Daca sunteti in masura sa-mi explicatii unele lucruri m-ati face fericita.
in momentul in acre am stabilit meniul, defapt inainte de a semna hartiile cu meniul stabilit eu am primit o lista cu absolut toate preparatele si gramajul lor. este adevarat ca pana in acel moment eu nu m-am interesat de gramaj dar pot sa te linistesc ...sper... si sa-ti spun ca la nunta noastra ultimul fel pur si simplu nu s-a mai putut manca...avand in vedere ca nasul meu e de "categorie grea" :D si spunea ca e duftuit si nu mai intra :))) mancare e din belsuuuug :* spor la pregatiri si stai linistita ca sunt ferm convinsa ca o sa ai o nunta superba !!!

Ale_xandra1717
15.03.2010, 14:03:24
CristinutaCris (http://www.miresici.ro/member.php?u=33843) , draga mea as vrea sa stiu daca puful acela de la masa mirilor l-au avut cei de la sala care au amenajat sau l`ai cumparat tu?:)..a 2`a intrebare :) voi nu ati vrut flori pe masa mirilor sau....?ma rog...si ultima intrebare8-| cat te-au costat aranjamentele florale de pe mesele invitatilor?

Mersi tare mult...ai fost o mireasa SUPER TARE^:)^

caldararu
17.03.2010, 08:13:54
Dragelor, eu zic sa incepeti sa va faceti probleme.La Casa de Lux curg creditorii ca apa pe Somes dupa ploaie, unii cu scandal unii cu sperante.Furnizorii nu mai dau marfa pe gratis... angajatii nu si-au luat salariile, si nici nu o sa si le ia pina dupa prima nunta (adica dupa Pasti), sau cel putin asa le-a promis DOMNUL broscoi.
Nu e de mirare ca mincarea e putina si bautura se termina la ore devreme.
Eu unul chiar mi-as face griji, sa fiu in locul vostru.
Verificati!

aaddiinnaa2010
17.03.2010, 15:27:49
Buna tinerilor,
Recomandarea mea pentru cei ce sunt sceptici si se iau dupa toate barfele scoase de unii si de altii (sincer nu stim sigur cine sunt persoanele care scriu) e sa mearga la cantina ca acolo e totul mult mai simplu. Noi am avut nunta in 13 feb 2010 la Casa DeLuxe, iar mancarea nu a fost nici rea, nici putina si luati in calcul faptul ca am avut o nunta de 300 persoane. Muzica a fost ft ft buna iar la decor am folosit in vaze pestisori. Nu stiu daca ar trebui sa ne intereseze pe noi clientii cum e platit personalul, cum sunt platiti furnizorii, cand merg sa-si incaseze banii... (asta ca fapt divers).
Si apropo... din intamplare m-am intalnit si cu mirii din 6 feb 2010, si ei ft. multumiti de tot, inclusiv de dl. Broscoi, care a fost staroste in ambele cazuri. Invitati de-ai nostri care vor face nunta, si-au schimbat sala pt. care achitasera deja avans pt. Casa DeLuxe.
Va urez succes si fiti increzatori!

Aaa... Am avut si un mic incident: in meniul de pe masa am scris un tip de energizant, iar cand s-a cerut alt tip de la bar, s-a adus la masa in limita stocului disponibil. Pana la urma mi se pare normal sa nu aiba cantitati mari din toate sortimentele. Bautura aleasa in meniu nu a fost nici putina si nici nu s-a terminat.

Casa de piatra si mult succes!

Radu_CDL
17.03.2010, 18:50:19
@caldararu (http://www.miresici.ro/member.php?u=60966)

...mai documenteaza-te, esti departe...;-)
Bafta si tie

Shireen
17.03.2010, 22:58:09
fetelor fara suparare, intervin dar nu mi se pare ok ca sa intre reprezentanti din partea restaurantelor care sa isi exprime parerea in contradictoriu cu noi... nu este normal deoarece fiecare mireasa are dreptul la libera exprimare si daca a scris ceva ,este bine ca toate sa stim . Nu e frumos sa apara membri chemati care nu au decat un mesaj sau 2 la activ si sa ridice in slavi restaurantele(sau nu e frumos sa ai decat un mesaj si sa le denigrezi). Ca opinie , eu am fost sa vad Casa DeLuxe , este un restaurant elegant, mancarea este chiar buna insa are un punct slab pt ca e printre blocuri si nu se poate prelungi evenimentul decat cu muzica data incet.... Am dorit sa ne alegem acesta locatie initial, insa ne-a deranjat indiferenta cu care am fost tratati la inceput... Primul contact cu o persoana este deosebit de important

caldararu
18.03.2010, 08:27:18
Ptr. Shireen

Aveti dreptate stimata domnisoara.Nu e corect ca dupa logare sa vii sa denigrezi o locatie.Dar avind in vedere ca sunt unul din pagubitii acestor patroni de la Casa de Lux, mi se pare normal sa va avertizez , ca sa nu patiti si dumneavoastra la fel.Ceea ce vedeti ca si vizitator in restaurant este una.Si vi s-a demonstrat cu primirea facuta , care este de fapt cheful cu care acesti " domni"-daca se pot numi asa, sunt preocupati de a va face pe plac.Ei traiesc practic acum de la o zi la alta, din avansurike date de cei care rezerva nunti.
Dupa cum spunea si Aaddiinnaa, mai sus, nu e treaba dumneavoastra.A dinsei numai este, ca a trecut, si a avut noroc.Dar ptr cei ce urmeaza, fatul ca nu isi platesc personalul inseamna, probabil personal nou, neexperimentat. Faptul ca nu isi platesc furnizorii, si crede-ti-ma au istoric in neplata unor serii intregi de furnizori, inseamna lipsa materie prima.De ce credeti ca portiile au devenit brusc mici asa cum s-a plins cineva mai sus?
Pina la urma e hotarirea dumneavostra sa cititi sau nu, mesajele.
Dar mie mi se pare corect sa va avertizez.
Eu unul sunt patit cu ei!

georgi_cj
18.03.2010, 10:51:56
Buna tinerilor,
Recomandarea mea pentru cei ce sunt sceptici si se iau dupa toate barfele scoase de unii si de altii (sincer nu stim sigur cine sunt persoanele care scriu) e sa mearga la cantina ca acolo e totul mult mai simplu. Noi am avut nunta in 13 feb 2010 la Casa DeLuxe, iar mancarea nu a fost nici rea, nici putina si luati in calcul faptul ca am avut o nunta de 300 persoane. Muzica a fost ft ft buna iar la decor am folosit in vaze pestisori. Nu stiu daca ar trebui sa ne intereseze pe noi clientii cum e platit personalul, cum sunt platiti furnizorii, cand merg sa-si incaseze banii... (asta ca fapt divers).
Si apropo... din intamplare m-am intalnit si cu mirii din 6 feb 2010, si ei ft. multumiti de tot, inclusiv de dl. Broscoi, care a fost staroste in ambele cazuri. Invitati de-ai nostri care vor face nunta, si-au schimbat sala pt. care achitasera deja avans pt. Casa DeLuxe.
Va urez succes si fiti increzatori!

Aaa... Am avut si un mic incident: in meniul de pe masa am scris un tip de energizant, iar cand s-a cerut alt tip de la bar, s-a adus la masa in limita stocului disponibil. Pana la urma mi se pare normal sa nu aiba cantitati mari din toate sortimentele. Bautura aleasa in meniu nu a fost nici putina si nici nu s-a terminat.

Casa de piatra si mult succes!
Buna

Ai putea sa-mi trimiti si mie cateva poze cu aranjamentul salii?

roxana
18.03.2010, 11:02:33
Ptr. Shireen

Aveti dreptate stimata domnisoara.Nu e corect ca dupa logare sa vii sa denigrezi o locatie.Dar avind in vedere ca sunt unul din pagubitii acestor patroni de la Casa de Lux, mi se pare normal sa va avertizez , ca sa nu patiti si dumneavoastra la fel.Ceea ce vedeti ca si vizitator in restaurant este una.Si vi s-a demonstrat cu primirea facuta , care este de fapt cheful cu care acesti " domni"-daca se pot numi asa, sunt preocupati de a va face pe plac.Ei traiesc practic acum de la o zi la alta, din avansurike date de cei care rezerva nunti.
Dupa cum spunea si Aaddiinnaa, mai sus, nu e treaba dumneavoastra.A dinsei numai este, ca a trecut, si a avut noroc.Dar ptr cei ce urmeaza, fatul ca nu isi platesc personalul inseamna, probabil personal nou, neexperimentat. Faptul ca nu isi platesc furnizorii, si crede-ti-ma au istoric in neplata unor serii intregi de furnizori, inseamna lipsa materie prima.De ce credeti ca portiile au devenit brusc mici asa cum s-a plins cineva mai sus?
Pina la urma e hotarirea dumneavostra sa cititi sau nu, mesajele.
Dar mie mi se pare corect sa va avertizez.
Eu unul sunt patit cu ei!
scuze ca ma bag in discutie, dar poate ca ar fi mai bine sa ne povestesti ce-ai patit cu ei, decat sa ne povestesti problemele pe care le are restaurantul

Ale_xandra1717
18.03.2010, 13:18:45
Adina draga daca esti draguta, nu ne trimiti si noua niste pozici sa vedem cum a fost aranjata sala?:love:..multumesc

CristinutaCris
20.03.2010, 18:42:33
CristinutaCris (http://www.miresici.ro/member.php?u=33843) , draga mea as vrea sa stiu daca puful acela de la masa mirilor l-au avut cei de la sala care au amenajat sau l`ai cumparat tu?:)..a 2`a intrebare :) voi nu ati vrut flori pe masa mirilor sau....?ma rog...si ultima intrebare8-| cat te-au costat aranjamentele florale de pe mesele invitatilor?

Mersi tare mult...ai fost o mireasa SUPER TARE^:)^
salut. eu am ales meniul all inclusive si atunci de aranjamente se ocupa claudia o tipa super de treaba si talentata. eu i-am spus ce vreau si ea a facut asa cum am vrut. nu am platit nimic in plus la meniu ...si aranjemetele de pe mesele invitatilor au fost incluse in meniu iar pe masa noastra nu am vrut flori. puful l-a cumparat claudia eu nu am dat nici un ban. pupici

Ale_xandra1717
19.04.2010, 14:22:38
Buna fetelor!

Am fost acum in 17 aprilie la o nunta la Casa DeLuxe...vreau sa va spun ca totul a fost minunat!!!...chelnerii atenti, paharu` mereu plin, draguti, mancarea foarte buna, la aperitiv au fost 11 sortimente, plus aperitivu` cald si friptura...iar torul a aratat minunat si foarte bun...

Sincer abea am asteptat sa merg la o nunta acolo sa vad, sa ma conving eu ca e totul dupa asteptarile mele...

Sala a fost decorata cu mov...atentia la detalii ... SUPER..pe fiecare masa era un meniu (pe care cei de la sala il fac) unde era trecut numarul mesei si ce contine meniul (mancare si bautura) si pe fiecare meniu era un fluturas mov ... foarte dragut!

Pot sa va spun ca am fost foarte incantata...>:D<

aaddiinnaa2010
07.05.2010, 13:24:56
Buna

Ai putea sa-mi trimiti si mie cateva poze cu aranjamentul salii?
Scuze ca nu am raspuns mai repede dupa nunta am uitat ca ar trebui sa mai intru pe cont. Incerc sa pun acum cateva poze.

georgi_cj
14.05.2010, 09:33:25
Buna miresici,

Ati vazut ce oferte au scos astia de la Casa de Luxe? Ce parere aveti?

Lole_Lolita
14.05.2010, 11:22:27
ce oferta au scos?
nu ne dai si noua ceva detalii.
merci

cristina33
14.05.2010, 11:28:13
Am auzit de ceva Super Oferte, le-am vazut pe site-ul lor. O sa trec pe la restaurant ca sa vad exact despre ce oferte este vorba. Am fost la o nunta la casa de lux la inceputul lunii mai si a fost foarte frumos aranjata sala, mancarea extraordinara, ospatarii au stat intr-una printre invitati, starostele a fost cam....,ce mai conteaza a fost super ok.

ps. nu stiti Ghita Munteanu la ce pret canta la nunta?

cristina33
14.05.2010, 11:33:40
ce oferta au scos?
merci

pentru Lole_Lolita (http://www.miresici.ro/member.php?u=64027): eu le-am vazut la adresa de aici(clik) (http://www.casadeluxe.ro/index.php?page=gallery.31&PHPSESSID=16c4d2eb9e40f21a7817cbcee37b1724). O sa trec oricum pe la restaurant sa-mi dea mai multe detalii.

Lole_Lolita
14.05.2010, 12:41:46
multumesc frumos,
am luat la cunostinta...
;-)

georgi_cj
14.05.2010, 13:00:34
ce oferta au scos?
merci
Intra pe site-ul lor si acolo sunt afisate.
Astept parerile voastre.multumesc

Ale_xandra1717
14.05.2010, 14:36:42
Buna fetelor...

Meniul era de 120 lei standard si anul trecut in ianuarie cand am rezervat sala noi....deci eu am nunta in iulie anul acesta acolo...In vreme de criza era culmea sa creasca preturile pentru ca nu mai aveau clienti, si din cate stiu eu toate sambetele sunt ocupate anul acesta, poate a mai ramas ceva duminici libere sau prin noiembrie....

La meniul de 120 de lei intra doar mancarea (fara tort) o cafea un suc si 100 de ceva tarie...deci ajungi in 180-200 lei cu meniul lejer!!! (depinde ce nunta vrei sa faci)... si asa e la orice restaurant nu doar aici/....Daca vrei nunta ieftina, cauta o cantina...:)... Nu va lasati inselate de SUPER OFERTE:)) pa`pa

georgi_cj
14.05.2010, 14:51:55
Buna fetelor...

Meniul era de 120 lei standard si anul trecut in ianuarie cand am rezervat sala noi....deci eu am nunta in iulie anul acesta acolo...In vreme de criza era culmea sa creasca preturile pentru ca nu mai aveau clienti, si din cate stiu eu toate sambetele sunt ocupate anul acesta, poate a mai ramas ceva duminici libere sau prin noiembrie....

La meniul de 120 de lei intra doar mancarea (fara tort) o cafea un suc si 100 de ceva tarie...deci ajungi in 180-200 lei cu meniul lejer!!! (depinde ce nunta vrei sa faci)... si asa e la orice restaurant nu doar aici/....Daca vrei nunta ieftina, cauta o cantina...:)... Nu va lasati inselate de SUPER OFERTE:)) pa`pa
Era vorba de altceva....Cei de la Casa de Luxe au scos inca 2 oferte noi.

cristina33
14.05.2010, 15:12:33
Buna fetelor...

Ai dreptate cine vrea nunta ieftina sa mearga la cantina, cine vrea ceva frumos trebuie sa plateasca.Asta e decand lumea si asa va fi. Acum toti te atrag cu tot felul de oferte iar la final te pun la plata.:-?

Bye

Ale_xandra1717
14.05.2010, 17:50:11
Pareri pro si contra... fiecare alege ce`i place... eu doar v`am spus ce stiu...oferta de 120 de lei era si in ianuarie 2009 ...

Noi am ales meniu all inclusive, dar pe langa astea, mai sunt multe cheltuieli.... si deja am fost la o nunta in mai cu meniu tot all inclusive si totul a fost excelent!!!... fara batai de cap prea multe. Oferta all inclusive e pentru cei mai lejeri...care n`au chef sa se lege la cap daca nu`i doare, parerea mea...

Va doresc o nunta ca`n povesti, orice`ati alege!

cristinamaior
18.05.2010, 22:22:20
fetelor, aveti grija cu retaurantul asta!!!
saptamana asta mi-a spus nasul meu care se ocupa cu executari silite, ca astia sunt cam pe ultima suta de metri....creditorii sunt pe capul lor, desi nu vor sa recunoasca, azi-maine o sa se inchida...eu nu am absolut niciun interes sa va spun minciuni, asta stiu, asta va spun, dar sincer care puteti sa renuntati si sa va cautati alta sala, nu ezitati
Va doresc bafta :)
-------------------------------------------
servus fetelor, toata lumea vorbeste despre acest restaurant...aud o gramada de vesti foarte bune despre el, si aud si vesti foarte rele. in cazul in care nu mai stiti mesajele mele dinainte spuneam ca fratele meu a avut nunta acolo si a avut ceva probleme, legate de marius seful de sala. vreau sa va spun ca anulk acesta am participat la nunta acolo si am fost foarte atenta la toate detaliile de acolo, si DORESC SA-MI RETRAG TOATE VORBELE RELE PE CARE LE-AM SPUS. Poate ca eram eu prea stresata si mi s-au parut ca aia nu este bine si asa mai departe....
uite mi-as dori sa facem o "lege" daca se poate spune asa....:-p.... haideti daca facem anumite afirmatii despre un restaurant anume sa dam si exemple ca sa se poata verifica....
aici ma refer la MIRUNA_CRISAN.....nu ne intereseaza numele nasului tau, dar da-ne macar firma de recuperare, executare silita, sau cum doresti sa o nunesti....ca poate reusesc cei interesati despre acest restaurant,care au nunta acolo, sa se poate interesa daca aceea ce spui tu este adevarat....DORIM DOAR NUMELE EXECUTORULUI, nu al nasului tau.....mersi
consider ca orice mireasa care are nunta anul acesta are destul stres, si nu cred ca are nevoie de aceste vorbe grele fara sa poata sa le verifice....mersi

bafta si eu zis sa nu va stresati, mergeti si vorbiti cu cei de acolo....

georgi_cj
19.05.2010, 08:02:31
Noi am fost si am vorbit cu cei de acolo si totul este in regula...Speram sa nu se modifice nimic care ne-ar putea afecta pe noi pentru ca eu mi-am dorit si imi doresc in continuare sa fac nunta la acest restaurant.

Lalukina
26.05.2010, 23:12:35
Am fost anul trecut la doua nunti acolo (la o saptamana distanta una de alta)
Ce nu mi-a placut: aperitivul la ambele, sarac si pus pe niste farfurii - oglinda numai pt a parea ca e mai bogat.
Sotul meu chiar l-a intrebat pe mire iar acesta i-a spus ca au optat pt all inclusive, in conditiile in care spre ex o ciupercuta umpluta din aperitiv era 8 ron...
Mi-a placut in schimb ca sala e aerisita poate si gratie luminatorului.
Ah, am vazut ca la ambele nunti au fost aranjamente cu pesti de acvariu, care saracii nu aveau oxigen in vaze oar ospatarii ii "resuscitau" cu Red Bull...:(
Si la final, nu sperati sa continuati petrecerea dupa ora 22.00. Au probleme cu vecinii din cauza muzicii...

cristina33
27.05.2010, 11:11:33
@ Lalukina (http://www.miresici.ro/member.php?u=63774)

draga lalukina, si eu am fost la nunta acolo anul acesta si chiar mi-au placut oglinzile pe care este servit aperitivul care a fost suficient.
Cat priveste pestisorii, chiar erau draguti( au fost si anul acesta). La faza asta chiar ai fost rautacioasa.;-)
Nu vreau sa laud restaurantul dar sa stii ca eu am plecat acasa undeva pe la ora 12 si ceva. (daka nu ma simteam bine eram plecata mult mai devreme)

Lalukina
01.06.2010, 19:49:13
De ce crezi ca am fost rautacioasa in leg cu pestii? Eu nu zic ca nu arata interesant pe masa un astfel de aranjament, dar cand vezi pestele cu burta in sus in timp ce mananci, iar un ospatar il "trezeste" la viata turnand Red Bull... te poti ataca:) mai ales daca ai acasa acvariu de cativa ani...
Revenind la sala, e frumoasa, sper ca nu s-a inteles altceva.

andreiuta90
01.06.2010, 20:14:00
De ce crezi ca am fost rautacioasa in leg cu pestii? Eu nu zic ca nu arata interesant pe masa un astfel de aranjament, dar cand vezi pestele cu burta in sus in timp ce mananci, iar un ospatar il "trezeste" la viata turnand Red Bull... te poti ataca:) mai ales daca ai acasa acvariu de cativa ani...
Revenind la sala, e frumoasa, sper ca nu s-a inteles altceva.

da, si eu am remarcat incredibila inteligenta a chelnerului, dar cineva mi-a sters mesajul... eu nu cred ca ai fost destul de rautacioasa in legatura cu asta.:))

cristina33
02.06.2010, 12:15:11
eu am vazut cum un nuntas le-a dat ceva sa manance(paine,salam orice ar fi), asta vi se pare normal?
chiar credeti ca ospatarii au timp sa resusciteze pestii? Mai bine sa vorbim de altceva...:))

andreiuta90
02.06.2010, 17:54:57
eu am vazut cum un nuntas le-a dat ceva sa manance(paine,salam orice ar fi), asta vi se pare normal?
chiar credeti ca ospatarii au timp sa resusciteze pestii? Mai bine sa vorbim de altceva...:))

nici nu mi-am inchipuit ca un ospatar ar "resuscita" pestii din bunavointa. dar cred ca a avut timp sa-si bata joc de bietele animale (si probabil sa se pileasca putin). avea bunicul meu o vorba " ai cap doar ca sa nu-ti ploua in gat".

oricum, concluzia pe care o trag eu de aici e ca un bol cu pesti nu e un decor potrivit pentru o nunta. sau, in orice caz, nu pentru mesele invitatilor.

cristina33
03.06.2010, 15:56:44
oricum, concluzia pe care o trag eu de aici e ca un bol cu pesti nu e un decor potrivit pentru o nunta. sau, in orice caz, nu pentru mesele invitatilor.

Ai dreptate Andreiutza90, nu este un decor potrivit pentru o nunta. Pacat ca unii nu iubesc pestisorii si pana la urma depinde de ce vor mirii. Te pup.\:D/

bella_belisima
17.06.2010, 13:19:48
Nu mai scrie nimeni nimik despre CAsa de Luxe? A mai fost cineva la nunta aici recent?

pepusha
20.06.2010, 16:45:20
Buna foste si viitoare miresici,

Am nevoie de ajutorul vostru :D vom avea nunta la anul in iunie la Casa de luxe dar momentan nu suntem in tara. De majoritatea lucrurilor se vor acupa viitori socri...noi vom veni cam cu o luna inainte de nunta acasa. Am optat pt meniul all inclusive pt k credem k e ok, nu ai prea multe batai de cap. Din cate am citit restaurantul e ok, prea putine v-ati plans. Intrebarea mea e dak de exemplu renuntam la masini sau in loc de 5-6 feluri din fiecare bautura alegem 2 maxim 3 pretul meniului mai scade???

merci si va tzuc!

georgi_cj
21.06.2010, 09:13:52
Buna foste si viitoare miresici,

Am nevoie de ajutorul vostru :D vom avea nunta la anul in iunie la Casa de luxe dar momentan nu suntem in tara. De majoritatea lucrurilor se vor acupa viitori socri...noi vom veni cam cu o luna inainte de nunta acasa. Am optat pt meniul all inclusive pt k credem k e ok, nu ai prea multe batai de cap. Din cate am citit restaurantul e ok, prea putine v-ati plans. Intrebarea mea e dak de exemplu renuntam la masini sau in loc de 5-6 feluri din fiecare bautura alegem 2 maxim 3 pretul meniului mai scade???

merci si va tzuc!
Daca te uiti pe site-ul lor o sa vezi ca au ceva oferte noi.Cel la 170 ron/pers mi se pare foarte avantajos.
Uita-te si o sa vezi.....

bella_belisima
01.07.2010, 20:12:32
au fost niste prieteni de-ai nostrii la nunti acolo si au spus ca mancarea a fost extraordinar de putina(si ei nu sunt genul care sa manance mult sau sa fie super pretentiosi) si cand au ajuns acasa au fost cu capul in frigider.
si se zice ca ciocolata este de proasta calitate, pt fantana de ciocolata
si pana la urma trebuie sa recunoastem ca cei mai multi oameni merrg la nunta pe nemancate ca sa manance, si daca mancarea nu e buna cred ca nu va fi foarte bine de noi ca miri.
am fost la sala sa vb cu ei si seful de sala mi-a zis cand l-am intrebat cam ce gramaj au felurile de mancare mi-a spus ca ei nu lucreaza la gramaj:-L ci la sortiment, pai cum vine asta
mi-a zis ca ei pun cam 12 sortimente la aperitiv, bine, bine dar cat sunt de mari sortimentele alea?ca pot fi minuturi, nu?
tot el mi-a zis ca "apai doamna nu poti sa-i multumesti pe toti oamenii"
asa e are dreptate dar as prefera ca 80% din cei prezenti sa fie multumiti nu?
nu mi se pare normal sa-mi raspunzi asa in loc sa ma linisteasca si sa-mi ofere niste raspunsuri si niste solutii.

daca mai aflati noutati va rog spuneti-mi

Buna...cum stai cu pregatirile de nunta?..am vazut ca nu ai mai scris de mult pe forum si mai intrebam daca ai mai fost pe la sala si care e situatia.

kukuruku
07.07.2010, 13:55:49
salut,

nu am mai intrat de mult pe forum si acum am zis ca sa vad cum mai sta treaba!
eu am nunta in 3 luni si adevarul este ca nu am mai fost pe la sala, asa ca toate comentariile mai mult sau mai putin rautacioase la adresa celor de la Casa de luxe m-au bagat in sperieti!
am sa merg cat de repede sa discut cu ei detalii insa va rog daca ati mai fost la nunti sau mai stiti ceva sa scrieti!
ar fi foarte aiurea sa trebuiasca sa imi gasesc alta sala!nu cred ca mai am sanse deloc pentru anul acesta, oricum si octombrie mi se pare destul de tarziu!

of... chiar am intrat in panica acum!:-s

kukuruku
07.07.2010, 14:13:27
am incercat astazi toata ziua sa dau de cineva de la Casa de luxe... telefonic, insa din pacate la toate numerele imi intra robotul si imi spune ca numarul format nu este alocat... :-sdeja imi vine sa plang...
merg chiar astazi pan acolo sa vad care este situatia!

sa-mi tineti pumnii!

alinutza1981
07.07.2010, 14:18:52
Draga kukuruku (http://www.miresici.ro/member.php?u=19026), eu zic sa stai linistita...
Eu am nunta peste o luna dar tot nu iau in seama pe toti carcotasii existenti.
Eu stiu ft bine ce am vb cu cei de la sala si sunt sigura ca o sa se tina de cuvant.Am fost si la nunti acolo si nu mi s-a parut a fi ceva in neregula,totul a fost exact asa cum ma asteptam.
Si sa fim seriosi ce firma care e acuma pe piata nu are datorii?La stat sau unde o fi...la furnizori etc...nu cred ca nu o sa le achite pana intr-un final.Asa ca nu te panica...totul e in regula,zic eu ;-).
Nu stiu ce varianta ai ales tu dar eu am mers pe all inclusive, Laura tipa de la agentia care se ocupa cu aranjarea salii e ft ok,poti sa o intrebi orice ca te lamureste,iti spune clar de la bun inceput ce intra in pretul all inclusive si ce nu!!!
Si daca ar fi asa de neagra situatia lor sincer nu cred ca ar fi supravietuit iernii..acuma e sezonul nuntilor..si au rezervari in fiecare weekend,chiar si in iunie au avut.
Sper ca te-am linistit un pic...:smile:, daca nu,eu zic sa te duci pana acolo si sa vb cu ei!!!
Pupici :*

kukuruku
08.07.2010, 08:35:14
alinutza1981, multumesc de incurajari!

am fost ieri pana la sala insa nu am reusit sa vorbesc decat cu o chelneritza care mi-a dat nr. d'lui Marius!
se pare ca numerele de pe site-ul lor nu mai sunt valabile!
am sa il sun astazi sa vedem cand ne putem intalni... oricum m-am mai linistit un pic!
sper ssa fie totul ok pana la urma.

si eu am ales varianta All inclusive, insa abia acum o sa mergem sa discutam despre aranjatul saliisi toate restul!

alinutza1981, la tine cum va fi? ce iti intra in pretul maniului in ceea ce priveste aranjatul salii?

merci anticipat!

alinutza1981
08.07.2010, 10:13:22
La aranjarea salii intra : scaunele, mesele, prezidiu,servetele asortate, sfesnice cu lumanari, vaza cu floare,suportul pt paharele de sampanie la intrare,aranjament pe cele 2 masini incluse in oferta,saratele si alune.Restul: balustrada,trepied,perdea de lumini,cufar de bani si multe alte se fac contracost.Poate ca am uitat ceva...:D dar o sa iti explice tot ce trebuie sa stii,Laura.

Spor!

kukuruku
08.07.2010, 10:33:18
ok, merci de informatii!

dar la prezidiu intra macar un aranjament floral ceva? sau nic acolo nimic?
eu cand am semnat contractul mi s-a spus ca voi avea aranjamente florale pe mese!
asa ca iti dai seama ca sunt un pic dezamagita, mai mult de fapt...

in fine...sper sa nu fie foarte scump tot ce vreau eu in sala!
daca mai ai detalii sau orice te rog sa imi spui si mie!
sper sa avem nunti minunate [-o<!

alinutza1981
08.07.2010, 10:46:14
Eu stiu ca de obicei la prezidiu se pun florile de pe masini, aranjamentele de pe masini.
Eu zic sa ma citesti o data contractul ca nu cred ca scrie de aranjamente pe mese...in al meu cel putin nu scrie nimic de aranjamente ci doar de vaza cu floare(adica una singura si de obicei e un trandafir).
In rest, eu cred ca o sa respecte contractul...si nu te gandi ca o sa coste ft mult ce mai vrei pe langa ca si eu am crezut la fel dar cand am vazut asa un total aprox ... am vazut ca mi-am facut griji degeaba...acuma bineinteles conteaza si ce iti doresti si tu...dar sa stii ca multe dintre ele le poti face chiar tu ... asa o sa aiba si o tenta personala ;;)(nu ma refer aici la perdea de lumini,de ex).
Eu zic sa te relaxezi, pana mai poti ....:D

kukuruku
09.07.2010, 07:46:28
mda...
sunt profund dezamagita de cei de la casa de luxe!
nu recomand nimanui sa mearga la ei !!!!!!!
sunt tare neseriosi :(!

alinutza1981
09.07.2010, 07:50:18
Ne poti spune si de ce esti dezamagita?
Ai fost la ei, ai vb cu ei?Nu te-au luat in seama?Ce s-a intamplat?

kukuruku
09.07.2010, 09:11:53
am fost si am vorbit cu ei, da!
cu seful de sala mai exact!

intradevar flori pe mese nu se pun desi mie mi s-s spus clar anul trecut la semnarea contractului ca vor fi!
acum nu mai recunoaste nimeni nimic!
prezidiul iarasi este notat ca fiind aranjat de ei...acum se pare ca nu...

in schimb pe masin vor fi aranjamente florale (eu nu le vreau deloc, nu imi plac, si am precizat anul trecut) si as vrea sa renunt la ele! dar ghici ce? nu se poate! ca masinile trebuie sa arate bine, pentru reclama lor...de parca mie imi pasa de reclama lor!

in plus meniul de mancare s-a schimbat! mare parte din ce as fi vrut eu acum nu mai este la optiuni! au inlocuit tot ce era mai bun (si scump) cu feluri de mancare mai nasoale!
am impresia ca nu e mare diferenta intre ce ofera ei si ce iti ofera la o cantina...

si lista poate continua! insa nu imi amintesc hiar tot acum!
oricum foarte urat din partea lor! te bazezi pe anumite chestii si te trezesti cu tot felul de surprize!
urat...

CocolinoC
09.07.2010, 10:37:24
am fost si am vorbit cu ei, da!
cu seful de sala mai exact!

intradevar flori pe mese nu se pun desi mie mi s-s spus clar anul trecut la semnarea contractului ca vor fi!
acum nu mai recunoaste nimeni nimic!
prezidiul iarasi este notat ca fiind aranjat de ei...acum se pare ca nu...

in schimb pe masin vor fi aranjamente florale (eu nu le vreau deloc, nu imi plac, si am precizat anul trecut) si as vrea sa renunt la ele! dar ghici ce? nu se poate! ca masinile trebuie sa arate bine, pentru reclama lor...de parca mie imi pasa de reclama lor!

in plus meniul de mancare s-a schimbat! mare parte din ce as fi vrut eu acum nu mai este la optiuni! au inlocuit tot ce era mai bun (si scump) cu feluri de mancare mai nasoale!
am impresia ca nu e mare diferenta intre ce ofera ei si ce iti ofera la o cantina...

si lista poate continua! insa nu imi amintesc hiar tot acum!
oricum foarte urat din partea lor! te bazezi pe anumite chestii si te trezesti cu tot felul de surprize!
urat...
Dar nu este specificat in contractul pe care l-ati semnat ce inseamna all inclusive? Chiar se poate sa se razgandeasca de la o luna la alta?
Eu anul trecut am fost la o nunta acolo si mi s-a parut f ciudat faptul ca aperitivele au fost servite pe oglinda. Se ungea f tare de grasime tot platoul cum mancai si arata f...scarbos...:( Plus ca era oglinda pusa pe platou si nici nu puteai taia mancarea pt ca se tot misca .
Din dorinta de a fi altfel, si a oferi ceva mai WOW, se intampla sa dai in kitcshos. Totul e mai bine cand ramanem la ceva simplu si elegant.
In vaza aveau un trandafir de plastic,era tot pachetul all inclusive, asa ca nu-i cazul sa te superi asa tare pt ca nu ti-l pun si tie. Nu-i mare pierdere. :-p
Inca nu e prea tarziu sa renuntati la contract daca vi se pare ca nu va mai place ce va ofera. Stiu ca mai sunt duminici libere pe la restaurante anul acesta pt ca s-au construit multe si nu mai e asa criza.
O prietena are o relatie de 3 luni(iubirea vietii se pare) si fac nunta anul acesta, au gasit sala libera si n-a fost deloc greu.
Bafta multa!!

kukuruku
09.07.2010, 10:52:44
CocolinoC (http://www.miresici.ro/member.php?u=64581) , te rog daca stii sigur de duminci libere sa imi spui si mie la ce restaurante1

nu vreau oricum trandafirul lor in vaza! chiar deloc! e hidos, si vazele de asemenea!
era vorba de aranjamente calumea!

cu oglinda nu stiu ce sa zic... in poze arata bine, in realitate nu am vazut. nu ma pot pronunta!
m-am gandit si eu sa le zic ca vreau farfurii normale!

oricum daca ai cumva poze de la nunta la care ai fot te rog sa imi dai si mie!
si de asemenea sa imi spui te rog cum a fost mancarea? si totul de altfel!

multumesc anticipat!

CocolinoC
09.07.2010, 12:41:00
CocolinoC (http://www.miresici.ro/member.php?u=64581) , te rog daca stii sigur de duminci libere sa imi spui si mie la ce restaurante1

nu vreau oricum trandafirul lor in vaza! chiar deloc! e hidos, si vazele de asemenea!

cu oglinda nu stiu ce sa zic... in poze arata bine, in realitate nu am vazut. nu ma pot pronunta!

multumesc anticipat!
Din pacate nu am poze doar cu sala, fara invitati, si nu vreau sa pun asa.
Sala a fost amenajata cu auriu si maro, esarfele erau legate intr-o parte, si pe diagonala, mie una nu mi-a placut, fete de masa patrate pe mese rotunde, trandafirul ala artificial in vaza....O arcada f anemica la intrare, cu aranjamente de flori puse pe laterale in loc sa fie sus, cum dorea mireasa. Si in timpul nuntii se plangea ca nimic nu e cum a vrut ea...
Mancarea nu pot zice ca a fost rea, dar f clasica, nimic deosebit. La final imi amintesc ca erau sarmale si le-au adus doar cand mai erau f putini invitati, ca sa nu fie nevoie sa puna multe pe mese. Aveau ceva intelegere ca o sa puna pe masa pt cati invitati mai sunt in sala...:(
La bautura imi amintesc ca nu s-au zgarcit, nu-mi amintesc exact ce fel de bauturi erau, dar unul dintre tipurile de cognac era unul scump si chiar m-am mirat ca servesc asa ceva la all inclusive.
Despre duminici libere anul acesta, la Vila Tusa, Serena, Aroma, Milenium,Collors, si inca vreo 3-4, toti aveau locuri.

kukuruku
09.07.2010, 13:32:22
merci de raspuns!

nu stiu ce vom face...e destul de tarziu de gasit sala acum...si deja am cntracte pentru foto, video si altele...pe care nu cred ca le pot muta ca respectivii sunt ocupati si ei...
of..decizii decizii...tare greu e :(

dintre restaurantele de care zici tu doar colors mi s-ar parea ok, insa e cam scump si meniul lasa de dorit...
stiu ca am fost cu viitorii nostii fini sa isi caute sala pentru la anu'

andreiuta90
09.07.2010, 13:34:49
in all inclusive nu sunt incluse si buchetele si lumanarile? pentru ele vorbesti cu alta firma?

kukuruku, sper sa gasesti cat de curand o noua sala care sa iti placa. din pacate, o experienta ca a ta ne atrage atentia trebuie sa analizezi la sange orice contract ca sa fii sigura ca primesti ce iti doresti. mult succes. :-*

daca iti gasesti o alta sala, sa stii ca poti adauga si tu clauze in contract care sa iti convina si sa iti apere interesele. contractul agentiilor sau restaurantelor nu e batut in cuie si de multe ori e atat de vag incat nu-si asuma nici o responsabilitate. daca vor sa te aiba ca si client, spune-le ca vrei sa participi si tu la intocmirea contractului.

AndreeaCo
09.07.2010, 13:38:07
merci de raspuns!

nu stiu ce vom face...e destul de tarziu de gasit sala acum...si deja am cntracte pentru foto, video si altele...pe care nu cred ca le pot muta ca respectivii sunt ocupati si ei...
of..decizii decizii...tare greu e :(

dintre restaurantele de care zici tu doar colors mi s-ar parea ok, insa e cam scump si meniul lasa de dorit...
stiu ca am fost cu viitorii nostii fini sa isi caute sala pentru la anu'
Incerca si la International Ballrom..poate mai au ceva liber...aveau libera luna octombrie toata cand am cautat noi sali...si astia cu foto=video si etc nu cred ca au asa ocupata luna octobrie ca nu se inghesuie nimeni sa-si faca nunta atunci...imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat..sper sa gasesti altceva sau sa ajungi la un consens cu ei de la rest tau...

kukuruku
09.07.2010, 13:44:01
merci de incurajari!

acum nu stiu nici eu ce sa fac! ma mai gandesc insa si intre timp mai caut sali... daca ma loveste norocul si gasesc alta super! daca nu, ori facem acolo daca reusim sa ne intelegem ori nu mai facem deloc!

in all inclusive nu sunt incluse si buchetele si lumanarile? pentru ele vorbesti cu alta firma?

kukuruku, sper sa gasesti cat de curand o noua sala care sa iti placa. din pacate, o experienta ca a ta ne atrage atentia trebuie sa analizezi la sange orice contract ca sa fii sigura ca primesti ce iti doresti. mult succes. :-*

daca iti gasesti o alta sala, sa stii ca poti adauga si tu clauze in contract care sa iti convina si sa iti apere interesele. contractul agentiilor sau restaurantelor nu e batut in cuie si de multe ori e atat de vag incat nu-si asuma nici o responsabilitate. daca vor sa te aiba ca si client, spune-le ca vrei sa participi si tu la intocmirea contractului.

aranjamentele florale se pare ca nu sunt incluse, lumanarile ba da!
deaia m-am suparat si eu asa tare pe ei! si din alte motive...
adevarul este ca eu sunt de vina ca nu am mai dat pe la sala de anul trecut si acum cu 3 luni inainte am mers si uite ce surpriza! sper totusi sa nu fie dracu' asa de negru! tu unde ai nunta?

Incerca si la International Ballrom..poate mai au ceva liber...aveau libera luna octombrie toata cand am cautat noi sali...si astia cu foto=video si etc nu cred ca au asa ocupata luna octobrie ca nu se inghesuie nimeni sa-si faca nunta atunci...imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat..sper sa gasesti altceva sau sa ajungi la un consens cu ei de la rest tau...

imi spui te rog unde este sala asta? ca nu prea stiu :(

CocolinoC
09.07.2010, 14:15:54
imi spui te rog unde este sala asta? ca nu prea stiu :(
Gasesti si pe net adresa si datele de contact. E la Mercur, in Gheorgheni. Sala arata fff bine.

kukuruku
09.07.2010, 14:57:39
multumesc tuturor pentru informatii si sugestii!

o sa merg saptamana viitoare pe la Casa de luxe din nou la o discutie sa vedem cum putem rezolva problemele si nelamuririle aparute (s-ar parea ca de fapt am inteles eu gresit mai multe aspecte)!

sunt sigura ca o sa rezolvam toate problemele aparute, si o sa fie o nunta minunata!

v-am pupat! :*
weekend fain!

andreiuta90
12.07.2010, 00:42:11
[QUOTE=kukuruku;3433391

aranjamentele florale se pare ca nu sunt incluse, lumanarile ba da!
deaia m-am suparat si eu asa tare pe ei! si din alte motive...
adevarul este ca eu sunt de vina ca nu am mai dat pe la sala de anul trecut si acum cu 3 luni inainte am mers si uite ce surpriza! sper totusi sa nu fie dracu' asa de negru! tu unde ai nunta?[/QUOTE]

noi o sa facem o masa pentru vreo 50 de persoane la topaz pentru rude (cei mai in varsta, sau cei care nu au posibilitatea sau cheful sa mearga in cealalta locatie (nu va fi masa traditionala de nunta, ci doar un aperitiv, supa , fel principal si un tort), iar pentru prieteni si rudele mai tinere vom face o nunta in aer liber la munte. sa vedem ce iese.

kukuruku
12.07.2010, 07:09:01
noi o sa facem o masa pentru vreo 50 de persoane la topaz pentru rude (cei mai in varsta, sau cei care nu au posibilitatea sau cheful sa mearga in cealalta locatie (nu va fi masa traditionala de nunta, ci doar un aperitiv, supa , fel principal si un tort), iar pentru prieteni si rudele mai tinere vom face o nunta in aer liber la munte. sa vedem ce iese.

foarte frumos! felicitari pentru alegere si curaj!

AndreeaCo
12.07.2010, 07:46:52
foarte frumos! felicitari pentru alegere si curaj!
Salut,Ai rezolvat cu restaurantul??Ai mai discutat cu ei?Sper ca da si ca e ok...

bella_belisima
12.07.2010, 08:46:43

multumesc anticipat!
Buna

Iti recomand restaorantul de la Han km 17. E inainte de localitatea Jucul, stiu ca e un pik mai departe, dar ei iti asigura 2 autocare super misto, si te asigur ca atat mancarea cat si servicile sunt la cea mai inalta calitate. Patronii sunt mai mult decat de treaba. Dar nu are rost sa te conving eu....o simpla discutie cu ei si te vei convinge singura. ....eu una m-am convins....si eu aveam initial rezervare la Casa de Luxe. Daca vrei mai multe detalii iti pot da pe PM.

kukuruku
12.07.2010, 13:00:30
Buna

Iti recomand restaorantul de la Han km 17. E inainte de localitatea Jucul, stiu ca e un pik mai departe, dar ei iti asigura 2 autocare super misto, si te asigur ca atat mancarea cat si servicile sunt la cea mai inalta calitate. Patronii sunt mai mult decat de treaba. Dar nu are rost sa te conving eu....o simpla discutie cu ei si te vei convinge singura. ....eu una m-am convins....si eu aveam initial rezervare la Casa de Luxe. Daca vrei mai multe detalii iti pot da pe PM.

de ce ai renuntat la rezervarea de la casa de luxe?
poti sa imi trimiti si PM daca vrei!

mireasma
23.07.2010, 13:13:04
salut, viitoare miresici am citit tot felul de pareri pro si contra despre acest local.eu personal am participat sambata la o nunta la o prietena foarte buna, fiind si eu direct interesata de o locatie am fost atenta la toate detaliile si va pot spun ca totul a fost super.luni am fost sa discut cu cei de la sala si am semnat deja contract. :x

kukuruku
23.07.2010, 13:33:24
salut, viitoare miresici am citit tot felul de pareri pro si contra despre acest local.eu personal am participat sambata la o nunta la o prietena foarte buna, fiind si eu direct interesata de o locatie am fost atenta la toate detaliile si va pot spun ca totul a fost super.luni am fost sa discut cu cei de la sala si am semnat deja contract. :x

salut,

daca te rog imi poti da detalii? cum a fost sala aranjata, dj-ul, muzica, mancarea?
daca au fost chestii care nu te-au incantat care au fost alea?

merci!

mireasma
23.07.2010, 15:04:09
salut

sala a fost pe mov, si-a cumparat niste pene albe si mov inchis dragute in vaza, in rest totul de la sala.
distractie si atmosfera cat cuprinde, in legatura cu mancarea iarasi am am auzit tot felul de povesti, eu pot sa spun ca a fost si buna si destula, dar se poate merge inainte la o degustare.legat de lucruri care nu mi-au placut nu pot sa spun ca au fost, chiar de aia mi-am ales sala.

ica_maxian
03.08.2010, 19:32:16
salut miresici

eu sunt miresica din 10 iulie de la casa deluxe, daca ati citit mesajele din acest topic ati putut vedea ca la un moment dat am avut si eu problemele mele cu casa deluxe.
Sfatul meu este sa mergeti ori de cate ori este necesar la sala pt a rezolva eventualele probleme/neclaritati pe care le aveti cu ei.Noi asa am facut si totul a iesit cum nu se poate mai bine.Tot personalul a fost foarte ok, noi i-am inteles pe ei, ei ne-au inteles pe noi si am ajuns sa comunicam foarte bine.
Mancarea a fost exact asa cum am dorit-o (am avut si o degustare inainte), toata lumea a spus ca a fost foarte buna mancarea, va atasez poze cu mancarica pe care am ales-o noi.In mod special a fost super laudat Gordon Bleu-ul cu sosul de lamaie care a fost aperitivul cald, si friptura.
Fantana de ciocolata cu fructe a avut iarasi un mare succes, iar tortul a fost minunat (de la cofetaria cu care se lucreaza am avut tortul GANAJ cu ciocolata alba si ciocolata neagra foarte bine insiropat-a fost extraordinar.Saptamana aceasta pe sfarsit voi avea pozele de la nunta si o sa mai postez ca sa puteti vedea.;;)
Cat despre bautura am facut alegeri foarte bune si lumea a fost incantata si de bauturi.
La muzica l-am avut pe Razvan, care a facut super atmosfera, toata lumea a dansat, ringul de dans a fost mereu plin si lumea nu a plecat acasa mai devreme de ora 22, si foarte multa lume a ramas pana pe la 23 ceea ce ne-a bucurat foarte tare <:-P<:-P<:-P

Laura de la decoratiuni este o fata minunata, am decorat sala pe Ivoire-huse cu Verde Organza-fundite, la masa mirilor am ales mesele cele 3 ca sa fie un fel de semicerc sa fie mai intim cumva, sa ne vedem si cu nasii si si nasii intre ei, iar ca si flori in vaze pe mese am ales Gladiole Rosii care au fost de un super efect(florile nu intra in pret, pot sa va spun pe PM cu cine am lucrat, au facut treaba foarte buna), si aici o sa va pun poze curand.

382725382724382726382727382728

daca aveti intrebari sau nelamuriri va ajut cu mare drag:smile:.O sa pun si poze in curand.:D

Inca o data multumiri Casa Deluxe pt profesionalismul de care ati dat dovada.In mod special d-nului Marius si d-nului Broscoi

onlyyou
05.08.2010, 20:53:16
Buna ,

Felicitari.Urmeaza sa am si eu nunta anul viitor la Casa De Luxe ,poate poti sa ma ajuti cu ceva informatii.Noua ne-a placut foarte mult sala si mai ales la nuntile la care am fost totul era ok, dar pe acest forum sunt atatea barfe si m am gandit ca o parere din afara nu strica ..ms mult si sper sa ma poti ajuta,..

[-o<
:x

Lalukina
09.08.2010, 09:52:41
Am fost sambata la nunta la Casa de luxe (pt a 4 oara de cand e deschis)
Totul a fost perfect. (poate si pt ca n-au mai avut pesti in vaze:)
Pacat ca au acoperit iluminatorul (probleme cu vecinii & muzica data tare), care conferea un aer mai sofisticat salii...
Servirea f buna, mancarea de execeptie. Asa ca nu vad de ce v-ati face griji.
Pe de alta parte, covorul rosu si cvartetul nu au legatura cu organizarea celor de la sala, asa ca nu e meritul lor.
Fiecare aveti libertate de exprimare artistica si puteti crea o atmosfera cat mai placuta.
Succes

dianadidi
10.08.2010, 10:56:50
Am fost si eu la o nunta la acest local. Aperitivul rece mi s-a parut f.slab si continea mult salam, cas taiat simplu etc, adica arata ca un platou facut acasa pt.masa de dimineata, aperitivul cald putin, dar pt mine suficient, Pestele a fost cam gras. In rest meniul a fost bun (adica friptura), dar eu desi am stat pana la 22;00 , nu s-a dat felul IV. Nu stiu sa va zic dc a fost alegerea mirilor sau pur si simplu au servit chelnerii mai tarziu tocmai ca sa nu se consume prea mult...oricum dc a fost si acest fel, mirii sigur l-au platit.
Starostele, cred ca-i patronul din cate am inteles, costa 2500 lei? Mie asa mi-au spus niste nuntasi de la masa mea. Atunci va zic ca nu merita nici 500, nu face nimic. Faptul ca a anuntat friptura de caprioara si mistret si noua ni s-a adus pui....poate asta a costat restul de 2.000 :) Glumesc, dar sincer dc asta e tariful lui si se mai si impune...chiar nu merita.
Muzica a fost buna, aproape tot timpul ringul a fost plin.
Au avut si fantana de cioco, tot de la ei...una mica si in jur plin de fructe uscate, deshidratate.
Inca un lucru va mai spun si gata, avem o cunostinta, care desi e prietena cu patronul, a renuntat sa mai faca nunta acolo inainte cu o luna de data stabilita.#-o
Altceva nu stiu ca sa va mai zic, poate trageti voi concluziile. Eu dc as avea anul acesta nunta acolo nu m-as panica, inca cateva luni si dc o duc f.rau si tot mai fac fata pana la Postul Craciunului, dar la anul...nu stiu.
Imi pare rau pt miresicile acestui local, sper sa aflati de la altii mai multe lucruri si mai concrete. Asta a fost numai parerea mea.
Spor la pregatiri!

georgi_cj
10.08.2010, 11:34:08
Buna miresicilor....
Am tot citit pareri pro si contra despre acest local.Si eu am nunta tot la Casa de Luxe in septembrie 2010 si pot sa spun ca eu am incredere in ei si ca totul o sa iasa asa cum imi doresc eu.Tot am fost pe la sala,am vorbit cu ei si totul este in regula.
Iti multumesc din suflet ICA_MAXIAN pt mesajul privat si pt sfaturi.
Fetelor voi ce culoare ati avut aranjata sala?
Ne puteti pune niste poze?

kukuruku
10.08.2010, 12:50:21
salut,

ma intereseaza si pe mine subiectul cu aranjatul salii, mai ales culorile...
as fi recunoscatoare daca cela care ati avut nunta acolo ati pune niste poze sa putem vedea!

merci!

Kalini
11.08.2010, 10:44:17
Acesta este un forum public, iar acest subiect este dedicat exclusiv discutiilor despre serviciile oferite de acest restaurant. Nu sunt permise postari despre rochii, torturi si alte povesti care nu se incadreaza la acest subiect. In plus, problemele personale le rezolvati in alta parte, nu sunt de interes public.

Numai de bine!

mireasma
13.08.2010, 21:18:20
astept pareri despre local de la cei implicati direct in desfasurarea unui eveniment, sa ne putem face noi ceilalti care o sa avem o nunta acolo, o parere de acest local
merci.

:-p

rodi_86
16.08.2010, 13:12:55
salut

am fost la o nunta acolo week-end-ul asta si vreau sa fa spun ca totul a fost ok, servirea si mancarea.
nimic suspect ca sa zic asa :D
nu cred ca e cazul sa va faceti probleme

ica_maxian
18.08.2010, 21:27:35
dupa cum am promis cateva poze

alinutza1981
24.08.2010, 13:28:18
Am fost si eu la o nunta la acest local. Aperitivul rece mi s-a parut f.slab si continea mult salam, cas taiat simplu etc, adica arata ca un platou facut acasa pt.masa de dimineata, aperitivul cald putin, dar pt mine suficient, Pestele a fost cam gras. In rest meniul a fost bun (adica friptura), dar eu desi am stat pana la 22;00 , nu s-a dat felul IV. Nu stiu sa va zic dc a fost alegerea mirilor sau pur si simplu au servit chelnerii mai tarziu tocmai ca sa nu se consume prea mult...oricum dc a fost si acest fel, mirii sigur l-au platit.
Starostele, cred ca-i patronul din cate am inteles, costa 2500 lei? Mie asa mi-au spus niste nuntasi de la masa mea. Atunci va zic ca nu merita nici 500, nu face nimic. Faptul ca a anuntat friptura de caprioara si mistret si noua ni s-a adus pui....poate asta a costat restul de 2.000 :) Glumesc, dar sincer dc asta e tariful lui si se mai si impune...chiar nu merita.
Au avut si fantana de cioco, tot de la ei...una mica si in jur plin de fructe uscate, deshidratate.
Inca un lucru va mai spun si gata, avem o cunostinta, care desi e prietena cu patronul, a renuntat sa mai faca nunta acolo inainte cu o luna de data stabilita.#-o
Altceva nu stiu ca sa va mai zic, poate trageti voi concluziile. Eu dc as avea anul acesta nunta acolo nu m-as panica, inca cateva luni si dc o duc f.rau si tot mai fac fata pana la Postul Craciunului, dar la anul...nu stiu.
Imi pare rau pt miresicile acestui local, sper sa aflati de la altii mai multe lucruri si mai concrete. Asta a fost numai parerea mea.
Spor la pregatiri!

Ei bine draga,Diana starostele nici gand sa coste atat...si el si-a facut treaba...adica exact ce am vrut noi sa faca a facut... pestele era merlucius si felul 4 era platou de branzeturi cu fructe...care s-a servit...imediat dupa tort...o sa postez si poze cu felurile de mancare..ca sa se vada exact!

Miresici care urmeaza sa aveti nunta la Casa de Luxe, stati linistite...nu se va intampla nimic din ceea ce vreti voi sa nu se intample!!!
La mine totul a fost super si noi ne-am simtit superb!!!

In momentul in care am pozele promit sa revin si cu alte amanunte!

kukuruku
24.08.2010, 13:40:53
Ei bine draga,Diana starostele nici gand sa coste atat...si el si-a facut treaba...adica exact ce am vrut noi sa faca a facut... pestele era merlucius si felul 4 era platou de branzeturi cu fructe...care s-a servit...imediat dupa tort...o sa postez si poze cu felurile de mancare..ca sa se vada exact!

Miresici care urmeaza sa aveti nunta la Casa de Luxe, stati linistite...nu se va intampla nimic din ceea ce vreti voi sa nu se intample!!!
La mine totul a fost super si noi ne-am simtit superb!!!

In momentul in care am pozele promit sa revin si cu alte amanunte!

salut,

vad ca ai avut nunta deja :)
felicitari si casa de piatra! cum a fost?
asteptam poze!

Andreea2209
24.08.2010, 14:33:17
Spor la pregatiri!
Draga Diana,
Am impresia ca nu am fost la aceeasi nunta, sau nu stiu cu ce stil de nunti esti invatata...mancarea a fost excelenta si suficienta. Fantana de ciocolata a fost potrivita pentru numarul de persoane, iar fructele au fost bune (am gustat:D), iar partea cu felul IV, mie, personal mi s-a parut foarte eleganta - platoul cu branzeturi si fructe - dar probabil asteptai sarmale...nu-i nimic...depinde de gusturi. Personalul a fost foarte amabil si serviabil, iar atmosfera si localul suuuuper...Dar mi se pare ciudat, ca o viitoare miresica, sa nu iti dai seama ca nu o sa poti multumi pe toata lumea...dupa cum o sa afli si tu (sa speram ca nu de pe site-uri)...

dianadidi
24.08.2010, 14:54:19
Wow, este clar ca am facut cea mai mare greseala ca mi-am spus parerea aici. Miresicile de la Casa de lux sunt foarte pornite sa laude cu orice pret localul.
Daca cititi bine mesajul am spus multe lucruri bune, de fapt majoritatea au fost de bine;;) Eu am fost cea care v-am intrebat dc intr-adevar anumite lucruri sunt adevarate(starostele, felul IV etc.)
Chiar nu asteptam sarmale pt ca eu nu mananc sarmale. Am fost la nunti la care desi mirii au platit felul IV, cei de la restaurant nu le-au adus decat f.tarziu ca sa se asigure,probabil, ca nu mai este multa lume in sala sau pur si simplu s-au facut ca ploua, dar mirii au platit si acest fel.
Nu stiu ce ati inteles din mesajul meu, dar nu am spus ca nu sunt multumita de nunta, local etc. Fiecare local are anumite "surprize" pt miri. Eu chiar am vrut ca viitoarele mirese ale acestui local sa fie atente la anumite lucruri ca sa le iasa nunta asa cum si-o doresc.
Mie, cel putin, mi-ar place sa mi se spuna din cat mai multe parti pareri despre restaurantul la care voi avea nunta.
Toate cele bune si bafta

alinutza1981
14.09.2010, 09:09:46
Salut miresici!!!

Asa cum am promis, am revenit cu fotografii de la nunta, le gasiti in atasament si cred ca nu mai e cazul sa spun nimic...fotografiile vorbesc de la sine!
Dar totusi..pe scurt...:D , noi am fost foarte multumiti de Casa de Luxe, ne-au ajutat sa avem nunta exact asa cum ne-am dorit-o!Mii de multumiri personalului, au fost minunati...intotdeauna zambitori,atenti si serviabili si asta nu numai cu noi,mirii ci cu toata lumea.
Noi ne-am distrat foarte foarte bine,ringul de dans a fost tot timpul plin, invitatii au fost multumiti si de servire cat si de preparate.
Sincer eu as sfatui pe toata lumea sa nu isi faca probleme in legatura cu restaurantul pentru sunt cat se poate de profesionisti!!!

Daca aveti nelamuriri o sa fiu mai mult decat bucuroasa sa va raspund!!!

Spor la pregatiri!!!

kukuruku
14.09.2010, 11:08:40
Salut miresici!!!

Asa cum am promis, am revenit cu fotografii de la nunta, le gasiti in atasament si cred ca nu mai e cazul sa spun nimic...fotografiile vorbesc de la sine!
Dar totusi..pe scurt...:D , noi am fost foarte multumiti de Casa de Luxe, ne-au ajutat sa avem nunta exact asa cum ne-am dorit-o!Mii de multumiri personalului, au fost minunati...intotdeauna zambitori,atenti si serviabili si asta nu numai cu noi,mirii ci cu toata lumea.
Noi ne-am distrat foarte foarte bine,ringul de dans a fost tot timpul plin, invitatii au fost multumiti si de servire cat si de preparate.
Sincer eu as sfatui pe toata lumea sa nu isi faca probleme in legatura cu restaurantul pentru sunt cat se poate de profesionisti!!!

Daca aveti nelamuriri o sa fiu mai mult decat bucuroasa sa va raspund!!!

Spor la pregatiri!!!

foarte frumos! ai fost tare draguta! casa de piatra si felicitari!
imi poti spune te rog cate persoane ai avut la nunta? si ce preparat este in pozele puse de tine? felul principal ma intereseaza :) si ati fost la degustare inainte? ca noi nu cred ca vom mai avea timp!
a si inca ceva...aranjamentele de pe mese ti le-a facut Laura?

merci mult!

alinutza1981
14.09.2010, 11:32:11
foarte frumos! ai fost tare draguta! casa de piatra si felicitari!
imi poti spune te rog cate persoane ai avut la nunta? si ce preparat este in pozele puse de tine? felul principal ma intereseaza :) si ati fost la degustare inainte? ca noi nu cred ca vom mai avea timp!
a si inca ceva...aranjamentele de pe mese ti le-a facut Laura?

merci mult!

Salut!

Am avut in total 155 de invitati;
In poze este friptura, adica muschiulet de vita in crusta pesto si piept de pui Casa de Luxe cu cartofi cu susan si sote de ciuperci
am fost la degustare... si felurile aratau absolut la fel si la nunta; ti-as sugera sa mergeti la degustare acum cat mai aveti timp...sigur se poate
aranjamentele sunt facute prin Laura (Laura era in concediu, si cu toate astea...totul a iesit cum am vrut eu)
Pupici !!!

kukuruku
14.09.2010, 12:30:44
Salut!

Am avut in total 155 de invitati;
In poze este friptura, adica muschiulet de vita in crusta pesto si piept de pui Casa de Luxe cu cartofi cu susan si sote de ciuperci
am fost la degustare... si felurile aratau absolut la fel si la nunta; ti-as sugera sa mergeti la degustare acum cat mai aveti timp...sigur se poate
aranjamentele sunt facute prin Laura (Laura era in concediu, si cu toate astea...totul a iesit cum am vrut eu)
Pupici !!!

multumesc mult pentru raspuns!
a aratat foarte bine sala si mancarea si totul de altfel!
sper sa fie si la noi ok pana la urma, ca deja cam am emotii... vai vai!

alinutza1981
14.09.2010, 13:19:19
multumesc mult pentru raspuns!
a aratat foarte bine sala si mancarea si totul de altfel!
sper sa fie si la noi ok pana la urma, ca deja cam am emotii... vai vai!

Eu zic sa nu iti faci probleme si nici stres...nu are rost...personalul de la restaurant e foarte ok, trebuie doar sa stii ce vrei si sa le spui tot ce doresti sa se intample!!!

Succes!
:*

kukuruku
13.10.2010, 10:43:41
buna!

am avut si eu nunta, pe 2 octombrie! a trecut prea repede si a fost minunata!
m-am gandit sa postez mai mult pentru cele care vor avea nunta la casa de luxe si probabil sunt panicate sau stresate de diferite lucruri.
eu personal am fost foarte stresata inainte si faptul ca am auzit diverse barfe nu m-a ajutat.
insa eu va spun cu mana pe inima, dragi miresici, ca puteti sa stati linistite in ceea ce priveste sala si tot ce tine de ea.
totul a fost neasteptat de bine si minunat!

- mancarea, foarte buna! chiar mai buna decat la degustare si suficienta (desi am decis sa dam doar 3 feluri de macare).
tot ceea ce noi am facut observatie la degustare s-a luat in considerare!toti invitatii au spus ca mancarea a fost deosebit de buna!
- fantana de ciocolata cu fructe a fost foarte ok! au ajuns atat fructele cat si ciocolata pana seara cand a plecat lumea!
- bautura iarasi a fost destula, si chelnerii au servit tot timpul, de cand au ajuns pana au plecat invitatii!
- tort si prajituri, la fel, foarte bune! le-am facut la arta culinara (cei cu care colaboreaza cei de la casa de luxe)si au iesit foarte bune!
- aranjamente in sala : sincer pe mine m-au impresionat! nu ma asteptam sa arate asa de bine! multumiri inca o data Laurei! mi-au placut in mod deosebit atat mie cat si invitatilor. aranjamentele de pe mese si prezidiu le-as fi dus acasa daca as fi putut!
- muzica : multumiri lui Radu inca o data. desi nu a fost intru totul de acord cu noi si preferintele noastre, s-a conformat si totul a fost foarte bine!

altceva nu stiu ce sa zic! toti prietenii nostrii au spus ca a fost o nunta minunata! noua ni s-a parut cea mai frumoasa si as vrea ca toate nuntile la care am fost si voi fi sa fie asa!

multumiri in special lui Marius ca ne-a suportat :) si a facut ca totul sa fie minunat!

asa ca fetelor care veti avea nunta acolo nu va stresati pe cat posibil! toti cei de acolo sunt foarte ok, si daca stiti ce vreti va fi totul asa cum v-ati dorit!

daca aveti intrebari va stau la dispozitie!
succes si spor la pregatiri!

ATH
18.11.2010, 22:06:40
155 persoane X pret meniu + diverse= suma finala
Ai primit factura si/sau 1 metru de bon fiscal?

ATH
23.11.2010, 18:29:39
Am auzit o reclama la radio Impulse, daca nu ma insel, despre organizarea unei nunti de la scobitori la ...etc... in valoare de 23.000 lei, daca... pauza, in rest! despre ce e vorba?
It sounds too good to be true!

kukuruku
24.11.2010, 06:42:07
Am auzit o reclama la radio Impulse, daca nu ma insel, despre organizarea unei nunti de la scobitori la ...etc... in valoare de 23.000 lei, daca... pauza, in rest! despre ce e vorba?
It sounds too good to be true!

este cam asa (plus minus) insa cel mai bine ar fi sa mergi sa vorbesti cu ei si o sa iti spuna ce anume iti pot oferi! la meniun all inclusive nu prea ai multe in plus la care sa te gandesti!
intradevar insa cred ca este mult mai putina bataie de cap daca iti faci nunta le ei decat in alte parti. trebuie doar sa tii exact ce iti doresti! :) mie mi-a placut mult nunta mea !

MihaelaDogaru
12.12.2010, 03:12:21
kukuruku

imi parte bine ca pana la urma a iesit totul super, am vazut cat de stresata erai inainte......
si eu vreau sa fac nunta acolo, nu am vorbit inca cu ei dar mama mea a cusut ceva huse de scaune pt ei impreuna cu o colega de a ei...fica carea a facut anul asta nunta acolo...toti au spus ca e super.... si rentabil....
sincer la ionceput citeamn atatea lucruri bune despre restaurant dar pe la jumatea comentariilor totu era dramatic si se vorbea doar de probleme.... m am cam speriat.......
imi place f mult sala si ideea de all inclusive...mai ales ca stiu ca pot colabora la aranjare... dar..... nuj atataea chesti aiurea am citit pe site ca mi e groaza:))
cununia civila am facut o acu aproape 2 ani in crama de la hotel Topaz... sala zuper haioasa cu semineu,..insa chelnerii imi venea sa i omor !!!! am inchianat cu paharu de sampanie GOL... mancarea cam aiurea... si fructe salatinii aruncate toate launloc....
noroc cu rudele ca s ardeleni get beget si au chefuit nu au luat in seama toate astea ...... eu in schimb am fost f dezamagita....
de aceea mi e asa frica acum....vreau sa iasa totu perfect ca doar o data imbrac rochia de mireasa alba si sunt cea mai frumoasa admirata si imp fata din sala...:))) nu? hehehehe glimesc

:(( sunt o pers f perfectionista si ma ingrijoreaza atatea com negative... alta sala nu mi am gasit ca sa mi si permit... ca mi placea Casa Zanelor din floresti dar numai sala 2 40mil si meniu cel mai ieftin 140 si 10% din toate cheltuieliile nunti pt angajati......
si pe criza asta din pacate nu mi permit... dar asta nu inseamna ca vreau o cantina....
iar casa Delixe mi se parea locu ideal...pana sa aud atatea grozavii......
faliment...bucatari neexperimentati, mancare putina, fructe dezhidratate, ciocolata aiurea,

uf..........

oricum pana in mai 2012 sigur o sa se schimbe multe.... doar ca aici se pare ca se tot degradeaza cu timpul...

Vreo parere sau sugestii de ale restaurante nu prea scumpe dar frumoase si fara pereti inchisi la culoare pt cam 180 pers..?

a... si inca ceva,... de manastirea din floresti stiti ceva? ati facut nunta acolo cum e? mie mi ar place afara,..

MS MULT
VA PUP

ica_maxian
13.12.2010, 20:12:27
kukuruku

imi parte bine ca pana la urma a iesit totul super, am vazut cat de stresata erai inainte......
si eu vreau sa fac nunta acolo, nu am vorbit inca cu ei dar mama mea a cusut ceva huse de scaune pt ei impreuna cu o colega de a ei...fica carea a facut anul asta nunta acolo...toti au spus ca e super.... si rentabil....
sincer la ionceput citeamn atatea lucruri bune despre restaurant dar pe la jumatea comentariilor totu era dramatic si se vorbea doar de probleme.... m am cam speriat.......
imi place f mult sala si ideea de all inclusive...mai ales ca stiu ca pot colabora la aranjare... dar..... nuj atataea chesti aiurea am citit pe site ca mi e groaza:))
cununia civila am facut o acu aproape 2 ani in crama de la hotel Topaz... sala zuper haioasa cu semineu,..insa chelnerii imi venea sa i omor !!!! am inchianat cu paharu de sampanie GOL... mancarea cam aiurea... si fructe salatinii aruncate toate launloc....
noroc cu rudele ca s ardeleni get beget si au chefuit nu au luat in seama toate astea ...... eu in schimb am fost f dezamagita....
de aceea mi e asa frica acum....vreau sa iasa totu perfect ca doar o data imbrac rochia de mireasa alba si sunt cea mai frumoasa admirata si imp fata din sala...:))) nu? hehehehe glimesc

:(( sunt o pers f perfectionista si ma ingrijoreaza atatea com negative... alta sala nu mi am gasit ca sa mi si permit... ca mi placea Casa Zanelor din floresti dar numai sala 2 40mil si meniu cel mai ieftin 140 si 10% din toate cheltuieliile nunti pt angajati......
si pe criza asta din pacate nu mi permit... dar asta nu inseamna ca vreau o cantina....
faliment...bucatari neexperimentati, mancare putina, fructe dezhidratate, ciocolata aiurea,

uf..........

oricum pana in mai 2012 sigur o sa se schimbe multe.... doar ca aici se pare ca se tot degradeaza cu timpul...

Vreo parere sau sugestii de ale restaurante nu prea scumpe dar frumoase si fara pereti inchisi la culoare pt cam 180 pers..?

a... si inca ceva,... de manastirea din floresti stiti ceva? ati facut nunta acolo cum e? mie mi ar place afara,..

MS MULT
VA PUP

eu zic sa nu-ti faci probleme, eu am avut partea mea de "nelamuriri" cu ei, dar toate s-au rezolvat pana la urma, daca iti place du-te la ei ca e ok si o sa iasa super fain

kukuruku
14.12.2010, 07:38:46
kukuruku

uf..........

MS MULT
VA PUP

Mihaela, tu vei avea nunta in 2012?ca pana atunci mai este timp, poti sa iti gasesti o sala!

dar, eu stiu ca te sperii cand citesti ce scrie pe aici despre casa de luxe, am patit si eu la fel...si cu vreo 3 luni inainte de nunta cred, insa nu am chiar nimic sa le reprosez celor de la casa de luxe, sincer!
nu as avea de ce sa mint, nunta mea a trecut, si teoretic nu voi mai avea tangente cu ei!

ceea ce vreau sa iti spun este ca despre orice restaurant vei auzi si de bine si de rau, asta e clar!
si riscurile sunt la fel orice sala ai alege! poate sa iasa foarte bine sau foarte rau, pentru ca intr-o nunta sunt implicati foarte multi oameni de care depinzi tu ca mireasa!
parerea mea este ca daca iti place asa de mult sala sa faci nunta acolo! nimeni nu iti poate garanta la nici un alt restaurant ca va iesi bine! riscul este peste tot!
decat sa iti para rau ca nu ai facut acolo mai bine mergi sa fa-ti nunta unde iti doresti, daca ceva nu iese bine macar esti impacata ca ai incercat!

in alta ordine de idei, toti colaboratorii lor mie mi s-au parut super ok, de la doamna de la laboratorul de prajituri pana la Laura cu florile si Laura care se ocupa de aranjatul salii, si mai ales DJ-ul!

noi am fost mai mult decat multumiti!
daca vrei trimite-mi un pm cu ID-ul de mess si vorbim mai multe daca te intereseaza...

oricum nu te mai stresa! e prea devreme in price caz!cu 2 ani inainte????????

cosminflorescu
18.12.2010, 19:29:45
mihaela eu personal te sfatuiesc sa iti scoti din minte sau din optiune varianta acestui restaurant.... eu zic ca nu vor mai apuca sa mai faca nunti in f scurt timp....
- si eu am fost nu de mult pe la ei sa discutam despre o posibila nunta mai alesa dupa ce am auzit reclama la radio si de faza cu reducerile la meniu daca iti platesti de anul acesta avansul....
-eram f hotarat sa semnez contractul dar ..... am aflat o gramada de chestii care m-au facut sa ma razgandesc foarte repede..... se pare ca nimic din ce este in restaurantul acela nu le mai apartine lor, absolut nimic.... datorii enorme, in jur de 60.000 de euro.... ceea ce ma face sa cred ca nu va mai "sufla" foarte mult.... si crede-ma ca mi-a fost frica sa semnez un contract cu un restaurant care are ase de multe probleme... sunt destule restaurante care nu au asa de multe probleme. sincer am stat si m-am gandit daca semnez acuma cu ei pt la toamna si in primavara nu mai este restaurantul ce o sa fac? sa ma apuc atunci sa caut alt reataurant? mai bine caut de acuma.

acuma tu faci cum doresti, eu ma retrag....

AndreeaCo
19.12.2010, 03:38:21
kukuruku

uf..........

MS MULT
VA PUP

Salut,
Daca te restrangi la 150 persoane iti recomand eu un restaurant bun unde nu ai nimic de reprosat si sala arata exceptional!Daca vrei iti trimit detalii pe privat.

AlinaRose
17.06.2011, 09:40:09
Eu am avut nunta la Casa DeLuxe de curand si a fost de vis!! Servirea impecabila, mancarea foarte buna, sala, masinile, dj'ul super (a fost all inclusive) Tortul sa nu ma zic, toti invitatii au fost super incantati. Si fantana de ciocolata a fost una din atractii :) Cu toate emotiile din ziua nuntii m-au facut sa ma simt foarte bine si sa nu am alte griji decat dansul si distractia :D In timpul dansului nostru am avut artificii vulcan, masinile care ne-au plimbat peste tot au fost de lux :) Va recomand cu drag!

seluna
18.01.2012, 00:22:14
alina rose ne pui si noua niste poze cu sala daca ai pls pls psl :X:X:X:X:X:

DEYA
06.08.2012, 19:03:56
[QUOTE=kukuruku;

buna,
stiu ca a trecut ceva timp de la nunta ta, dar nu ai poze sa vedem si noi decoratiunile? si eu am ales Casa Deluxe pt anul 2013 dar am ceva emotii...legate de mancare in special...nu am fost la nicio nunta acolo dar am vazut ceva poze cu aperitive si nu m-au incantat. Cu parcarea nu te-ai stresat? Pe mine toata lumea ma bate la cap ca nu sunt locuri de parcare...:(

multumesc frumos,

kukuruku
07.08.2012, 10:46:54
[QUOTE=kukuruku;

buna,
stiu ca a trecut ceva timp de la nunta ta, dar nu ai poze sa vedem si noi decoratiunile? si eu am ales Casa Deluxe pt anul 2013 dar am ceva emotii...legate de mancare in special...nu am fost la nicio nunta acolo dar am vazut ceva poze cu aperitive si nu m-au incantat. Cu parcarea nu te-ai stresat? Pe mine toata lumea ma bate la cap ca nu sunt locuri de parcare...:(

multumesc frumos,

salut,

sincer nu mai stiu ce poze am cu decoratiunile, o sa am uit si iti trimit un PM daca gasesc ceva relevant. au fost ok zic eu. cat despre mancare ce sa zic? eu am fost la o nunta acolo in 15 iulie. a fost ok mancarea dar nu fantastica. dar depinde ce iti alegi la meniu. mie mi s-a parut cam prost ales meniul sincer, dar asta e doar parerea mea. inafara de nunta mea si asta din 15 am mai fost la vreo 2 la care iarasi a fost ok.insa depinde mult de ceea ce alegi la meniu/decoratiuni/muzica... pana la urma fiecare isi face nunta cum vrea:).
la cine ai vazut poze cu aperitivul de nu ti-am placut?
cat desprea parcare, chiar nu m-am stresat deloc! sa se descurce doar, ca nu o sa le porti tu grija mireasa fiind ca unde parcheaza :), parerea mea!
ai all inclusive sau cum?
daca mai ai intebari, iti raspund cu placere!

ioanachiorean
26.09.2012, 21:07:56
Salut noi am avut nunta la Casa Deluxe luna aceasta, vreau sa va spun cu toata sinceritatea ca sunt multumita de tot ce tine de restaurant( mancare foarte buna , toti invitatii au laudat-o, decorul super ok, chelnerii si ei ok majoritatea:). Asadar viitoare miresici care sunteti interesate de acest restaurant va recomand sa aveti incredere in cei de acolo si totul o sa iasa bine.

alexa_cris
23.01.2013, 23:24:22
Buna miresici! Ce mai imi puteti spune despre acest restaurant? Eu as avea in jur de 80 -100 de persoane. Oare as putea merge si doar cu atati invitati??? Daca stie si poate careva sa-mi raspunda, va rog mult! Multumesc!

ioanachiorean
06.01.2014, 11:08:25
Buna miresici! Ce mai imi puteti spune despre acest restaurant? Eu as avea in jur de 80 -100 de persoane. Oare as putea merge si doar cu atati invitati??? Daca stie si poate careva sa-mi raspunda, va rog mult! Multumesc!
Salut, ar merge si pentru atatia invitati caci exista o zona in spate undeva care se foloseste doar cand snt multe persoane. Restaurantul este super ok din toate punctele de vedere, am avut nunta acolo, acuma trebuie sa vorbesti cu ei sa vezi daca au disponibil pe cand vrei tu.