PDA

Versiunea completa : Video in Tulcea

mirelatulcea
08.01.2008, 14:09:46
Buna ziua,

am si eu nunta la inceputul lui 2009. sper sa ma primiti printre voi si sa ma ajutati cu sfaturi utile. promit sa va stau la dispozitie cu tot ce stiu despre nunti...;-)

cine si ce stie despre filmare bunaaa, fara kich, floricele, inimioare, etc...?

vicky
08.01.2008, 14:29:32
Buna ziua,
cine si ce stie despre filmare bunaaa, fara kich, floricele, inimioare, etc...?

bine ai veni! iti atrag atentia ca filmare buna e una si montaj bun e alta.
eu am avut filmarea buna dar la montaj au pus floricele si inimioare si zgomot de locomotiva si alte alea :)). a filmat fana si a montat butza

irinarmnv
10.01.2008, 16:11:20
buna miresicilor.am si eu o intrebare.cu cat timp inainte de nunta ati vorbit cu cameramanul k sa vina sa va filmeze nunta?va pupic:*

vicky
10.01.2008, 16:15:30
buna miresicilor.am si eu o intrebare.cu cat timp inainte de nunta ati vorbit cu cameramanul k sa vina sa va filmeze nunta?va pupic:*

iti raspund eu cu toate ca ai sa vezi ca raspunsul meu nu este relevant. cu o luna inainte. am mutat nunta din bucuresti la tulcea si totul a fost facut pe ultima suta de metri #:-S

mirelatulcea
10.01.2008, 16:18:57

mmm, tocmai asta ma intrebam si eu azi.

pai cred ce e bine sa intrebam din timp ca sa putem sa ne si decidem, nu sa ne stranga cu usa ca ne ducem in ultimul moment. cred ca la toate se aplica regula "cei mai buni - primii luati".

bafta!

irinarmnv
10.01.2008, 19:44:54
iti raspund eu cu toate ca ai sa vezi ca raspunsul meu nu este relevant. cu o luna inainte. am mutat nunta din bucuresti la tulcea si totul a fost facut pe ultima suta de metri #:-S
cred ca ai trecut printr-o prioasa foarte grea. eu cred k problema cu cameramanul poti sa o rezolvi si cu 2-3 luni inainte sau poate k gresesc nu stiu ce sa zic. dar asta e parerea mea.bineinteles k in tot timpul asta te mai interesezi de cameramani si apoi te hotarasti. dar totusi de ce cameramani stii ca filmeaza bine?pupic>:D< :*

irinarmnv
10.01.2008, 20:03:06
mmm, tocmai asta ma intrebam si eu azi.

pai cred ce e bine sa intrebam din timp ca sa putem sa ne si decidem, nu sa ne stranga cu usa ca ne ducem in ultimul moment. cred ca la toate se aplica regula "cei mai buni - primii luati".

bafta!

ai dreptate trebuie sa ne informam in tot timpul asta si apoi sa ne hotaram.Cu totii vrem sa avem pe cineva care sa ne filmeze nunta cat mai bine.succes la pregatiri>:D<

taty_ana
11.01.2008, 00:38:02

Eu am vb din noiembrie 2007 pt iulie 2008. E un tip foarte solicitat si nu am vrut sa risc...deja el avea rezervari pt august si iulie. Bine k era liber pe 12. :d pup

irinarmnv
11.01.2008, 15:43:38
Eu am vb din noiembrie 2007 pt iulie 2008. E un tip foarte solicitat si nu am vrut sa risc...deja el avea rezervari pt august si iulie. Bine k era liber pe 12. :d pup

Pacat k e ocupat as fii luat si eu legatura cu el daca filmeaza bine.totusi ce cameramani buni mai stii?:*

axara_me
11.01.2008, 16:17:42
cred ca ai trecut printr-o prioasa foarte grea. eu cred k problema cu cameramanul poti sa o rezolvi si cu 2-3 luni inainte sau poate k gresesc nu stiu ce sa zic. dar asta e parerea mea.bineinteles k in tot timpul asta te mai interesezi de cameramani si apoi te hotarasti. dar totusi de ce cameramani stii ca filmeaza bine?pupic>:D< :*

buna!
eu am fost multumita de cameramanul de la nunta:) s-a agitat, a facut generic frumos(cu poze de cand eram bebei si tot asa cu primele noastre poze...)mie mi s-a parut interesant. nu i-a tremurat mana, a mers cu mine cand m-au furat si a filmat tot; la local nu a fost intepenit intr-un loc; a filmat peste tot, din diverse unghiuri, s-a plimbat cu camera printre cei care dansau. parca ii zice"independent placsiencu" dar nu mai stiu sigur...caut printre hartiile de aunci si vb zilele urmatoare!

paa

irinarmnv
11.01.2008, 16:28:41
buna!
eu am fost multumita de cameramanul de la nunta:) s-a agitat, a facut generic frumos(cu poze de cand eram bebei si tot asa cu primele noastre poze...)mie mi s-a parut interesant. nu i-a tremurat mana, a mers cu mine cand m-au furat si a filmat tot; la local nu a fost intepenit intr-un loc; a filmat peste tot, din diverse unghiuri, s-a plimbat cu camera printre cei care dansau. parca ii zice"independent placsiencu" dar nu mai stiu sigur...caut printre hartiile de aunci si vb zilele urmatoare!

paa

ai putea sa imi dai cateva informatii despre cameramanul pe care l-ai avut tu?sau altul care stii ca filmeaza bine.:)

bridget
11.01.2008, 17:31:14
Buna, sunt si eu noua pe aici, si fireste, urmeaza sa ma marit anul asta. vad ca sunt "probleme" ca sa zic asa, cu filmarile... cam cate firme sunt in tl care sa asigure filmare la nunta? si cu decoratiunile? pe unde gasesc firme care sa se ocupe de asta? eu as fi vrut ceva cu albastru la nunta, dar nu am vazut culoarea asta prin decoratiunile restaurantului pe care l-am ales.

taty_ana
11.01.2008, 21:51:20
Pacat k e ocupat as fii luat si eu legatura cu el daca filmeaza bine.totusi ce cameramani buni mai stii?:*
am inteles ca mai e unul foarte bun in Tl, dar sincer nu stiu cum il cheama...dar si el e la fel de solicitat:-s nu cred ca mai e disponibil pt anul asta..poate te ajuta altcineva>:D<

ankutza_elena
20.01.2008, 20:39:11
Buna fetelor. Nu mai retin exact, dar cineva era interesata in mesajele anterioare de un fotograf si de un cameraman care sa fie foarte buni. Vreau sa va zic ca am gasit o echipa (recomandati de cineva),care sunt foarte buni si chiar se pricep in ceea ce fac. Am vazut filmari si montaje facute de ei si nu pot sa zic decat nota 10!!!!!!!!!! ...........singurul impediment ar fi acela ca sunt din Constanta, dar vreau sa va zic ca asta nu a influentat deloc tariful pe care ni l-au propus. Noi pe ei i-am ales si nu ne afecteaza ca sunt din alt oras, ptr ca in orice caz nunta incepe din Constanta (nasii si mirele sunt din Constanta).
Eu ii recomand cu caldura daca intereseaza pe cineva.

vicky
20.01.2008, 22:22:44
Buna fetelor. Nu mai retin exact, dar cineva era interesata in mesajele anterioare de un fotograf si de un cameraman care sa fie foarte buni. Vreau sa va zic ca am gasit o echipa (recomandati de cineva),care sunt foarte buni si chiar se pricep in ceea ce fac. Am vazut filmari si montaje facute de ei si nu pot sa zic decat nota 10!!!!!!!!!! ...........singurul impediment ar fi acela ca sunt din Constanta, dar vreau sa va zic ca asta nu a influentat deloc tariful pe care ni l-au propus. Noi pe ei i-am ales si nu ne afecteaza ca sunt din alt oras, ptr ca in orice caz nunta incepe din Constanta (nasii si mirele sunt din Constanta).
Eu ii recomand cu caldura daca intereseaza pe cineva.

cum il cheama? au site , ceva? unde ai vazut materialele lor, in constanta?

stelutadiaconudirmon
17.11.2008, 21:58:17
Buna fetelor,
Mi-e la nunta mi-a filmat Ionut Larie care lucreaza intr-adevar si cu Dan Stanca. Este un profesionist de nota 10+. L-am mai recomandat apoi si altor prieteni si au fost si ei incantati de produsul finit. Mie personal imi plac si filmarile lu` Marian Stan daca ati auzit de el. Va pup:*

alinanicoleta
18.11.2008, 08:50:16
Buna fetelor,
Mi-e la nunta mi-a filmat Ionut Larie care lucreaza intr-adevar si cu Dan Stanca. Este un profesionist de nota 10+. L-am mai recomandat apoi si altor prieteni si au fost si ei incantati de produsul finit. Mie personal imi plac si filmarile lu` Marian Stan daca ati auzit de el. Va pup:*

Si mie tot Ionut mi-a facut... si am fost foarte multumita de ceea ce a facut! ca sa nu te copii la nota am sa spun ca ii dau FB+ :))
De Marian Stan nu am auzit... sau poate am auzit dar nu imi aduc eu aminte in momentul de fata....

unik2000
11.01.2009, 16:17:45
Din ce am vazut eu pe site-ul lui Maria Stan pozele si filmarile realizate de el sunt de la f bine spre profesioniste chiar , insa el e ocupat in perioada in care am eu nunta si vroia sa mi-l bage pe altul pe gat insa eu nu am fost de acord si s-a cam suparat.
Se vede daca ai talent pentru asa ceva insa ....eu iau fotograful nu firma...

Lidia26
11.01.2009, 22:25:18
buna fetelor
ce preturi au cameramanii un Tulcea.
Eu am vb cu unul din Constanta ,care e despus sa vina la tulcea si ma costa 1000euro,poate chiar mai mut
Vorbisem cu el,si asa era pt 2008,mi-a zis ca pt 2009 s-ar putea sa ma coste chiar mai mult un pic
merci

alinanicoleta
11.01.2009, 22:27:20
buna fetelor
ce preturi au cameramanii un Tulcea.
Eu am vb cu unul din Constanta ,care e despus sa vina la tulcea si ma costa 1000euro,poate chiar mai mut
Vorbisem cu el,si asa era pt 2008,mi-a zis ca pt 2009 s-ar putea sa ma coste chiar mai mult un pic
merci

1000 euro.... pentru banii acestia macar sa vezi un portofoliu facut etc... pe mine m-a ajuns mult mai putin... la jumatate de pret....

bambytza
28.01.2009, 23:48:57
fina mea care are nunta in mai a vorbit cu cineva- care a filmat si la nunta noastra- care ii face dvd-uri fini+nasi,diferite chestiutze,videoclipuri pe ele + 700 poze pe dvd si un album foto si ii ia 1500 lei.eu zic ca e bine,nu?

alinanicoleta
29.01.2009, 08:47:54
fina mea care are nunta in mai a vorbit cu cineva- care a filmat si la nunta noastra- care ii face dvd-uri fini+nasi,diferite chestiutze,videoclipuri pe ele + 700 poze pe dvd si un album foto si ii ia 1500 lei.eu zic ca e bine,nu?

Este bine... probabil are doar 2 dvd-uri de filmare.... insa este bine!!! ma refer ca bani... 1500 lei este pretul de anul trecut - si cu siguranta anul trecut la contractat pe cameraman si foto.. pentru anul acesta... nu?

mihaela06
29.01.2009, 09:00:14

Si eu zic ca e un pret destul de bun.

stelutadiaconudirmon
29.01.2009, 13:29:21
E un pret bun

bambytza
29.01.2009, 21:56:48
a vorbit ieri cu el,,,si ii da 6 dvd,la fel cum ne-a dat si noua!

alinanicoleta
29.01.2009, 21:57:32
a vorbit ieri cu el,,,si ii da 6 dvd,la fel cum ne-a dat si noua!

e bine... noi in total am primit 8

stelutadiaconudirmon
30.01.2009, 22:46:20
e bine... noi in total am primit 8
Alina, 8 dvd-uri? cu ce sunt? 4 sunt cu filmarea....dar restul?

alinanicoleta
30.01.2009, 22:53:03
Alina, 8 dvd-uri? cu ce sunt? 4 sunt cu filmarea....dar restul?

4 dvd-uri procesate si alte 4 brute

stelutadiaconudirmon
30.01.2009, 23:01:14
Aha.....noi pe cele brute nu le-am vrut. iti dai seama ce-i faceam lu` Ionutzu daca nu-mi facea si mi-e pe 8:[email protected] :[email protected] :[email protected] . Acum m-am prins:)) .

alinanicoleta
30.01.2009, 23:03:17
Aha.....noi pe cele brute nu le-am vrut. iti dai seama ce-i faceam lu` Ionutzu daca nu-mi facea si mi-e pe 8:[email protected] :[email protected] :[email protected] . Acum m-am prins:)) .

:)):)):)) adevarat si alea intra in pret... de ce nu? oricum nu m-am uitat pe ele... numai pe cele procesate m-am uitat

mihaela06
31.01.2009, 10:20:46

Mie 4 dvd-uri mi se par f multe, ca se plictiseste lumea sa se tot uite.>:D<

alinanicoleta
31.01.2009, 10:23:29
Mie 4 dvd-uri mi se par f multe, ca se plictiseste lumea sa se tot uite.>:D<

Nuuu... iti zic eu ca nu... daca sunt facute super.... iti zic eu ca nu.. noi pana acum ne-am uitat de 10 ori la ele... si tot nu ne-am plictisit....
pai 4 dvd-uri ar fi vreo 4... sau 6 ore de filmat numai stiu... dar nu te plictisesti... mai ales ca sunt si prelucrate......

mihaela06
31.01.2009, 10:30:44
Nuuu... iti zic eu ca nu... daca sunt facute super.... iti zic eu ca nu.. noi pana acum ne-am uitat de 10 ori la ele... si tot nu ne-am plictisit....
pai 4 dvd-uri ar fi vreo 4... sau 6 ore de filmat numai stiu... dar nu te plictisesti... mai ales ca sunt si prelucrate......

Probabil ca da, dar eu am incercat sa ma uit la o nunta care era pe vreo 3 dvd-uri si nu am avut rabdare sa ma uit decat la 2. Mentionez ca erau facute f bine si profesionis.

Doar ca eu nu am avut rabdare sa ma uit. Stateam ca pe ace.

alinanicoleta
31.01.2009, 10:34:23
Probabil ca da, dar eu am incercat sa ma uit la o nunta care era pe vreo 3 dvd-uri si nu am avut rabdare sa ma uit decat la 2. Mentionez ca erau facute f bine si profesionis.

Doar ca eu nu am avut rabdare sa ma uit. Stateam ca pe ace.

Probabil... nu pot sa contest acest lucru... insa eu am preferat sa am 4 dvd-uri... (recunosc la celelalte 4 brute nu m-am uitat... esentialul era pentru mine cele prelucrate)... eu am zis doar este nunta mea... si poate la fel... o sa fie si la tine... dai un mai mare interes la nunta ta decat la a altuia... zic eu... nu generalizez...

mihaela06
31.01.2009, 10:35:56
Probabil... nu pot sa contest acest lucru... insa eu am preferat sa am 4 dvd-uri... (recunosc la celelalte 4 brute nu m-am uitat... esentialul era pentru mine cele prelucrate)... eu am zis doar este nunta mea... si poate la fel... o sa fie si la tine... dai un mai mare interes la nunta ta decat la a altuia... zic eu... nu generalizez...

Cred ca o sa pot sa-ti raspund incunostinta de cauza abia dupa ce ma uit la dvd-urile de la nunta mea. Dar mai mult ca sigur ai dreptate.

georgiiulia
31.01.2009, 11:07:22
eu de la nunta mea am 4 dvd-uri brut...si doua prelucrate..asa, cu momentele cele mai importante din nunta....

bambytza
31.01.2009, 14:50:51
eu am avut 6 dvd-uri prelucrate la nunta mea si tot mi se pare ca as fi vrut mai mult....ca asa imi e drag sa ma uit la ele...nu ma plictisesc niciodata :P

alinanicoleta
01.02.2009, 15:43:39
nu este mai mult ...l-au luat si prietenele mele...tot 14 mil le-a cerut si le face acelasi lucru ca la mine...nu stiu probabil omul tine cont de criza financiara ...;))

pooopici
bafta !!!

Poate.. nu contest acest lucru:) dar sa zicem ca ar trebui sa vina aici la Tulcea... nu cred ca pretul nu este mai mare.. mai ales ca trebuie sa se deplaseze... toti cer acest lucru!!! iti spun sigur... eu cand am avut nunta... tot asa gasisem pe cineva din Constanta... si mi-a cerut mai mult.. pentru ca se deplasa in Tulcea... iar pretul ajunsese la fel cu cel din Tulcea... si normal ca mi-a convenit pana la urma sa iau de aici... acum depinde...

irinarmnv
25.02.2009, 19:27:47
buna fetelor
eu nu am mai intrat pe forum de foarte mult timp vad foarte multe miresici noi va salut pe toate
am o intrebare.sunt in cautare de cameraman,eu am gasit pe unul dar mi se pare ca cere mult,nu stiu daca pot sa zic pretul,dar totusi mi se pare un pret mare.ati putea sa imi recomandati pe cineva?va pup:*

Lidia26
25.02.2009, 20:03:06
pai ce pret ar fi de zici ca e cam scump?
ca nu am putea sa-ti recomandam pe cineva daca nu stim cat ti-a cerut ala.Sau cine este........

cred ca suntem off....

alinanicoleta
25.02.2009, 20:45:31
buna fetelor
eu nu am mai intrat pe forum de foarte mult timp vad foarte multe miresici noi va salut pe toate
am o intrebare.sunt in cautare de cameraman,eu am gasit pe unul dar mi se pare ca cere mult,nu stiu daca pot sa zic pretul,dar totusi mi se pare un pret mare.ati putea sa imi recomandati pe cineva?va pup:*

deci... cel putin eu il am pe Ionut.... spun ca il am ca eu anul asta sper sa fac un botez:D

perfectbride
02.05.2009, 18:34:27
#-o #-o offfffff sunt atat de suparata caut sa inchiriez cameraman si fotograf si nu prea gasesc tot ce ma gasit imi lua foarte scump de la 22 de milione in sus:(( :(( si mie mi se pare foarte scump si ce am gasit erau deja arvuniti.Un mic ajutor si pt mine se poate ^:)^ ^:)^ .

bambytza
02.05.2009, 18:53:58
daca vrei te pot ajuta cu un nr. de telefon,al celui care filmeaza si fotografiaza la nunta finutei mele - acelasi care a fost si la nunta mea - si foto + filmat 15 mil.

perfectbride
02.05.2009, 22:21:31
daca vrei te pot ajuta cu un nr. de telefon,al celui care filmeaza si fotografiaza la nunta finutei mele - acelasi care a fost si la nunta mea - si foto + filmat 15 mil.Da chiar te rog frumos [-o< [-o< poti sa im i dai nr lor de tel sa vb cu ei si sper sa nu fie arvoniti la anul cand am eu nunta.Dar tu ai fost multumita de serviciile lor?

perfectbride
03.05.2009, 13:52:10
daca vrei te pot ajuta cu un nr. de telefon,al celui care filmeaza si fotografiaza la nunta finutei mele - acelasi care a fost si la nunta mea - si foto + filmat 15 mil.
Multumesc mult de ajutor am sa il sun sa vb cu el dar cred ca ma cunoste ca am fost in clasa cu sora lui.Ce include in pretul asta ca sunt curioasa pana vb cu el:D.Si finuta ta cand fc nunta?Scz ca iti pun atatea intrebari dar sunt curioasa

bambytza
03.05.2009, 21:36:29
Multumesc mult de ajutor am sa il sun sa vb cu el dar cred ca ma cunoste ca am fost in clasa cu sora lui.Ce include in pretul asta ca sunt curioasa pana vb cu el:D.Si finuta ta cand fc nunta?Scz ca iti pun atatea intrebari dar sunt curioasa

Pai...include 6 dvd- de dimineata pana a doua zi dimineata :P + cateva sute de poze.Finuta mea are nunta pe 16 mai.....inca putin :).

monyk
04.05.2009, 09:37:21
Pai...include 6 dvd- de dimineata pana a doua zi dimineata :P + cateva sute de poze.Finuta mea are nunta pe 16 mai.....inca putin :).

Vreau si eu nr. de tel.
Da cum se numesc?sunt de la vreo agentie?

monyk
04.05.2009, 10:13:51
#-o #-o offfffff sunt atat de suparata caut sa inchiriez cameraman si fotograf si nu prea gasesc tot ce ma gasit imi lua foarte scump de la 22 de milione in sus:(( :(( si mie mi se pare foarte scump si ce am gasit erau deja arvuniti.Un mic ajutor si pt mine se poate ^:)^ ^:)^ .

deja sunt arvuniti pentru la anul? Doamne fereste, deci trebuie sa ma grabesc si cu asta.

Dyva_a
11.06.2009, 22:36:33
Da cat ti-a cerut tipul de zici ca e scump?

MadalynaM
01.07.2009, 14:03:22
Va rog frumos dati-mi si mie sfaturi (optiuni) referitor la formatie si cameraman... si niste preturi informative.

buna raluk bine ai venit printre noi
eu ca formatie ii am pe Fratii Andrei ,ei iau de la 30 mil in sus chiar si 40 cred totu depinde sa vb cu ei,
cameraman il am pe marian stan care imi ia in jur de 20 mil pentru poze si filmat,
preturile sunt diferite de la unu la altu ,dar oricum o sa mai creasca pana la tine la nunta asa ca fa bine si intereseazate de pe acum si da arvona

alinanicoleta
01.07.2009, 14:06:02
buna raluk bine ai enit printre noi
eu ca formatie ii am pe Fratii Andrei ,ei iau de la 30 mil in sus chiar si 40 cred totu depinde sa vb cu ei,
cameraman il am pe marian stan care imi ia in jur de 20 mil pentru poze si filmat,
preturile sunt diferite de la unu la altu ,dar oricum o sa mai creasca pana la tine la nunta as aca fa bine si intereseazate de pe acum si da arvona

Din cate am aflat acum... cica fratii Andrei sunt cei de la Stil.

raluk24ral
01.07.2009, 14:43:57
Buna raluk24ral.....la mn a cantat stil. Am fost multumita cu mici exceptii. Daca nu vrei manele ii zici....la mine a fost mai rau ca nasu si nasa vroiau manele si am lasat sa cante vreo 2 melodii dupa care i-am zis......de la urmatoarea manea iti vor plati nasii diferenta de bani....si s-a linistit!=P~ . Bine ai venit>:D<

Multumesc :)
Au filmat si fotografiat la tine?

monyk
01.07.2009, 15:14:38
Cam mult... + filmat + restul imi suna enorm.

pai cam astea sunt preturile, incercam si noi sa ne conformam.
Eu la filmat + foto voi avea pe cineva care face lucrul asta in timpul liber, imi ia 1200 ron. El a filmat si la nunta la nasii mei, la cumnata mea......la mai multi si chiar mi-a placut. din pacate nu am nr. de tel.

raluk24ral
01.07.2009, 15:20:46
pai cam astea sunt preturile, incercam si noi sa ne conformam.
Eu la filmat + foto voi avea pe cineva care face lucrul asta in timpul liber, imi ia 1200 ron. El a filmat si la nunta la nasii mei, la cumnata mea......la mai multi si chiar mi-a placut. din pacate nu am nr. de tel.

Buta Velicu ia cam 2.000 lei, am vazut ieri filmarea de la o nunta si niste poze super... de asta ma gandeam cu jale cata cheltuiala 8-|

stelutadiaconudirmon
01.07.2009, 16:13:48
Au filmat si fotografiat la tine?
Scuze, nu am inteles cine sa filmeze si sa faca poze
:"> ..la cine faceai referire?

REXX1
01.07.2009, 17:50:55
eu i-am avut pe fam buta la nunta si acum ceva ani chiar meritau a fi luati pt o nunta.anul trecut au filmat la niste prieteni ai nostri si au iesit toate(poze,filmat)mai mult decat superbe asa ca daca si eu as mai face nunta o data :)):))cu siguranta tot la ei as apela deoarece desi acum ti se pare ca cer multi bani produsul final te va face sa uiti de asta

monyk
01.07.2009, 22:19:48
formatia Stil

pai ei doar canta si atat :)
pentru foto+video alti bani

stelutadiaconudirmon
01.07.2009, 23:20:03
pai ei doar canta si atat :)
pentru foto+video alti bani
Asa e...ei doar canta.....sau apucat si de foto si video?

raluk24ral
02.07.2009, 08:10:24
Asa e...ei doar canta.....sau apucat si de foto si video?

"piticul" ala Iulica canta cu doua tipe si nevasta lui filmeaza.
Am vorbit ieri cu el mi-a spus ca ma costa 55 mil cu filmat, 45 mil fara filmat. M-am tavalit de ras :))
In mai anul asta a luat 35 mil cu filmat si mie imi cere 55 mil ca e in plin sezon.... hai lasa-maL-)

ga_bitza86
02.07.2009, 12:43:29
Pe mine ma duce la 4000 lei - foto + filmat + dj ...
iar la foto +filmat am ales cu ce era mai mult - si album foto mai mare si cu mai multe poze si 2 seturi de dvd si mai sunt multe care nu le stiu pe de rost /:)

raluk24ral
02.07.2009, 12:56:40
Pe mine ma duce la 4000 lei - foto + filmat + dj ...
iar la foto +filmat am ales cu ce era mai mult - si album foto mai mare si cu mai multe poze si 2 seturi de dvd si mai sunt multe care nu le stiu pe de rost /:)

cine canta si filmeaza la tine?

alinanicoleta
02.07.2009, 14:05:29
si eu am vazut ce chef avea nevasta la filmat, ca era plictisita :)) si mai venea Iulica sa faca poze printre mese la local.... iar repriza de manele m-a distrus am iesit din local ca ma durea capul si culmea nu se mai terminau L-)

cu filmatul... ai dreptate!!! la o nunta la care a fost si ea... pur si simplu vreo 3 ore camera a fost lasata de izbeliste si filma numai din acelasi unghi !!

aroma_de_portocale
11.07.2009, 19:04:12
fetelor de dan nastase ati auzit? ce parere aveti?

ella_donna
17.07.2009, 12:09:57
Sunt noua pe acest forum . De fapt il urmaresc de ceva timp dar este prima data cand postez un mesaj. Am vazut ca se discuta de cameramani mai sus... Domnul Florin Lature a filmat la nunta fratelui meu si vreau sa va spun ca au fost foarte multumiti de ce a putut sa faca . Este un profesionist si il recomand cu incredere. P.S. Eu deja am luat legatura cu el pentru a filma la nunta mea anul viitor. Toate cele bune.

alinanicoleta
02.09.2009, 20:51:41
salutari fetelor !
vreau sa va spun ca unele dintre voi chiar aruncati o gramada de bani pe laudarosii astia care de multe ori fac treaba din plictiseala...
eu am vazut o filmare de la o nunta ( la o colega de serviciu a sotului care a avut nunta in iunie si a platit pe filmat 800 ron)care era f buna,avea un cd-prezentare ca o poveste a mirilor cu muzica pe fundal cu niste chestii frumoase+alte 4 cd cu nunta efectiva. Am inteles ca tipu care filma , facea treaba asta doar din pasiune ,ca se ocupa cu altceva(e cadru militar)dar mai si filmeaza si nu la preturi din alea astronomice cum am citit pe aici iar rezultatul era f bun pt banii aia.

da.. 800 lei pentru 1 CD prelucrat.... eu de exemplu am dat 1500 lei si am avut 4 DVD-uri prelucrate + 4 DVD-uri cu nunta efectiva + poze+album foto!!!!
Daca vrei sa ai asa doar o mica amintire se merita!!!! daca totusi ai pretentii... mai bine dai un ban... ca apoi sa nu fi dezamagit(a)...

ella_donna
03.09.2009, 00:53:17
salutari fetelor !
vreau sa va spun ca unele dintre voi chiar aruncati o gramada de bani pe laudarosii astia care de multe ori fac treaba din plictiseala...
eu am vazut o filmare de la o nunta ( la o colega de serviciu a sotului care a avut nunta in iunie si a platit pe filmat 800 ron)care era f buna,avea un cd-prezentare ca o poveste a mirilor cu muzica pe fundal cu niste chestii frumoase+alte 4 cd cu nunta efectiva. Am inteles ca tipu care filma , facea treaba asta doar din pasiune ,ca se ocupa cu altceva(e cadru militar)dar mai si filmeaza si nu la preturi din alea astronomice cum am citit pe aici iar rezultatul era f bun pt banii aia.
1. Vreau sa spun ca daca tu te multumesti cu putin nu inseamna ca toata lumea iti impartaseste convingerile.
2. Trebuie sa fim constiente ca nunta este un moment important din viata noastra si ar fi pacat sa-l trecem la categoria "si altele" lasand viitoarele amintiri pe mana celor care s-au trezit fotografi sau cameramani peste noapte.
3. Acele chestii frumoase nu cumva erau niste fundite +fluturasi+clopotei+ingerasi+etc. etc ... scuza-ma dar astea sunt kitsch-uri. Clipul de nunta trebuie sa fie elegant, suav , rafinat si nicidecum o insiruire de efecte de prost gust.
Nu cert pe nimeni si va rog sa ma scuzati ca sunt asa de pornita dar acum 2 zile am vazut niste DVD-uri de nunta si sunt foarte dezamagita de faptul ca unii se dau profesionisti video cand de fapt ei s-ar descurca mai bine in agricultura. Ochii mari, fiti foarte pretentioase si nu uitati : CALITATE NU CANTITATE !!!

DanielNastase
03.09.2009, 11:10:45
1. Vreau sa spun ca daca tu te multumesti cu putin nu inseamna ca toata lumea iti impartaseste convingerile.
2. Trebuie sa fim constiente ca nunta este un moment important din viata noastra si ar fi pacat sa-l trecem la categoria "si altele" lasand viitoarele amintiri pe mana celor care s-au trezit fotografi sau cameramani peste noapte.
3. Acele chestii frumoase nu cumva erau niste fundite +fluturasi+clopotei+ingerasi+etc. etc ... scuza-ma dar astea sunt kitsch-uri. Clipul de nunta trebuie sa fie elegant, suav , rafinat si nicidecum o insiruire de efecte de prost gust.
Nu cert pe nimeni si va rog sa ma scuzati ca sunt asa de pornita dar acum 2 zile am vazut niste DVD-uri de nunta si sunt foarte dezamagita de faptul ca unii se dau profesionisti video cand de fapt ei s-ar descurca mai bine in agricultura. Ochii mari, fiti foarte pretentioase si nu uitati : CALITATE NU CANTITATE !!!

Foarte bine punctat! Calitate nu cantitate. Sfat: cand vb cu un cameraman nu uitati sa cereti un dvd de prezentare cu ceea ce face el. De regula de la ultima nunta, nu ceva ce are el mai bun de arata la toata lumea. ;-)

morenita
30.09.2009, 23:05:54
buna fetelor si bine v-am gasit! Eu sunt noua pe forum..
V-as fi recunoscatoare sa-mi dati si mie msg private cu nr de telefon de la diversi cameramani sau DJ(ca MIHAI,MARIUS etc pe a lui Adi Tudor il am,dc va intereseaza vi-l zic)
MULTUMESC ANTICIPAT^:)^

aroma_de_portocale
09.10.2009, 14:52:03
Sunt si eu curios cum a fost discutia si cum ti-a placut ceea ce face.

Se pare ca vei fi chiar tu cel care va lua parte la foto& video la nunta mea =))

Deci fetelor, vreau sa va zic ca am ramas fara cuvinte la ceea ce am vazut aseara cand m-am intalnit cu dl. Marian Stan. Am intalnit niste oamen carora intr-adevar le place ceea ce fac si pun foarte mult suflet.
Niste profesionisti in care imi pun toata baza, nu-mi voi face probleme din punctul asta de vedere.
Pretul este unul acceptabil, ma va ajunge undeva in jur de 2600 leicu fotocarte. avansul inca nu l-am dat, m-am dus doar sa "vad ", saptamana viitoare ma voi intalni iar cu ei , vom semna si un contract-lucru foarte bun, zic eu.

Monica , eu am o nelamurire...poate ma luminezi tu...
Tie cine iti filmeaza pana la urma ca sunt in ceata...Dan? ca si eu tot cu el am vb...si urma sa ne intalnim cand ajung eu in Tl...si cum avem nunta in aceeasi zi...e cumva cazut sa ma reorientez????#-o

sizinuca
10.10.2009, 11:59:57
eu am inteles de la dl marian ca el vine personal sa filmeze la primul contract pentru ziua cu pricina. la mine a promis ca vine el...fiind primul contract pentru acea zi

Anca_Gurgu
11.10.2009, 16:49:24
eu am inteles de la dl marian ca el vine personal sa filmeze la primul contract pentru ziua cu pricina. la mine a promis ca vine el...fiind primul contract pentru acea zi
aoleoo fetelor a inceput deja distractia pt cameramani si foto:-s trebuie neaparat sa rezolv si eu cu treburile astea k am cam ramas de caruta=P~

sizinuca
11.10.2009, 20:25:47
cred ca am fost prima care a contractat foto/video ptr 2010....m-am dus in aprilie...nu le-a venit sa creada initial... dar noi am vrut sa fim siguri ca am rezolvat cu problema asta.

monyk
13.10.2009, 09:14:16
Monica , eu am o nelamurire...poate ma luminezi tu...
Tie cine iti filmeaza pana la urma ca sunt in ceata...Dan? ca si eu tot cu el am vb...si urma sa ne intalnim cand ajung eu in Tl...si cum avem nunta in aceeasi zi...e cumva cazut sa ma reorientez????#-o

nu iubita, deci...dl. Marian Stan mai are cativa care se invart pe langa el...cand are mai multe nunti in aceeasi zi ii imparte, ba chiar se duce si el cu sotia - se pricepe si ea sa stii. eu il am pe dl. Radu. Poti sa stai linistita.
:* :* :*

ella_donna
13.10.2009, 11:23:52
nu iubita, deci...dl. Marian Stan mai are cativa care se invart pe langa el...cand are mai multe nunti in aceeasi zi ii imparte, ba chiar se duce si el cu sotia - se pricepe si ea sa stii. eu il am pe dl. Radu. Poti sa stai linistita.
Offf ...fetelor ... acei cativa care "se invart" pe langa el cu siguranta sunt niste cameramani sau fotografi de week-end care in timpul saptamnii sunt dulgheri sau mecanici. La fel avea si Stanca "pe langa el" si vedeti ce a iesit. Nu este un exemplu concludent ? Sfat : nu va multumiti cu putin si emiteti pretentia sa va filmeze/fotografieze cel cu care ati stat de vorba . Altfel riscati sa aveti neplaceri. Este strict o parere. Pupi.

monyk
13.10.2009, 16:12:25
Offf ...fetelor ... acei cativa care "se invart" pe langa el cu siguranta sunt niste cameramani sau fotografi de week-end care in timpul saptamnii sunt dulgheri sau mecanici. La fel avea si Stanca "pe langa el" si vedeti ce a iesit. Nu este un exemplu concludent ? Sfat : nu va multumiti cu putin si emiteti pretentia sa va filmeze/fotografieze cel cu care ati stat de vorba . Altfel riscati sa aveti neplaceri. Este strict o parere. Pupi.

acesta care " se invarte" pe langa Marian Stan a facut treaba mai mult decat ok la nunta lui vikisor....mie una mi-a placut si parerea nu mi-o schimba nimeni. si atata timp cat este deschis la minte si stie sa asculte si parerile mirilor eu cred ca e exact ce trebuie.

aroma_de_portocale
14.10.2009, 19:20:14
aaa..bun asa..ma gandeam ca il ai pe Dan...si cum avem nunta in aceeasi zi... Stau linistita acum...:D>:D<:*:

aroma_de_portocale
14.10.2009, 19:23:35
Ce pot sa spun eu despre cameramanul cu care am vorbit eu este ca imi place foarte mult cum lucreaza si miresicile care l-au avut au fost foarte multumite...Nu stiu unde sau pe langa cine se invarte si sincer nici nu ma intereseaza atata timp cat isi face bine treaba...Ai tu niste recomandari mai serioase si care sa aibe un pret cat de cat accesibil?

sizinuca
14.10.2009, 19:28:50
cei care lucreaza cu dl marian fac treaba buna...si mai e si faza ca e in mijloc reputatia dl marian...nu si-ar permite sa lucreze cu oricine

monyk
21.10.2009, 19:19:35
Gata, am reusit si eu sa ajung azi sa dau avansul pentro foto&video!!! ce bucuroasa sunt ca am scapat de inca o problema <:-P <:-P <:-P <:-P

g_raisa
23.10.2009, 21:58:44
:-< cu optic zoom a lucrat cineva????? sunt ok???^:)^

alinanicoleta
23.10.2009, 22:35:11
:-< cu optic zoom a lucrat cineva????? sunt ok???^:)^

cunosc pe cineva care si-a organizat nunta si sora ei la fel.. asa ca... eu zic ca sunt ok...

g_raisa
25.10.2009, 20:24:48
>:D< multumesc frumos
buna....pana la urma la cine ai ramas in ceea ce priveste foto-video?????????

Theea23
05.11.2009, 21:28:52
cred ca am fost prima care a contractat foto/video ptr 2010....m-am dus in aprilie...nu le-a venit sa creada initial... dar noi am vrut sa fim siguri ca am rezolvat cu problema asta.

Sizinuca, te referi la tulceavideo si tulceafoto?

ionelacc
15.11.2009, 18:22:12
ce parere aveti fetelor de treaba asta : filmare toata nunta,material oferit pe 4 DVD sau 6 DVD -----pret 700 ron <> 900ron iar la foto (peste 300 pe DVD) + album cu 50 fotografii 15/21 ---500 ron =D>

raluk24ral
15.11.2009, 18:36:10
buna....pana la urma la cine ai ramas in ceea ce priveste foto-video?????????

a ramas dl. Buta

sizinuca
15.11.2009, 18:41:13
Sizinuca, te referi la tulceavideo si tulceafoto?
si foto si video

mirelutza_tl
15.11.2009, 20:41:32
buna miresici.raluk24ral tu il ai pe dl buta pe data de 25.09.2010 foto video la nunta ta???

geanyna23
15.11.2009, 21:04:40
buna miresici.raluk24ral tu il ai pe dl buta pe data de 25.09.2010 foto video la nunta ta???
si eu il am pe buta:D

alinanicoleta
15.11.2009, 21:33:36

cu siguranta are si personal care sa il inlocuiasca pe el daca este ocupat cu alta nunta...

mirelutza_tl
15.11.2009, 21:36:15
sincer nu mi-ar conveni alt inlocuitor...cand am vorbit s-a stabilit sa fie el cu sotia....calitatea nu ar mai fi aceeasi nu??

alinanicoleta
15.11.2009, 21:40:33
sincer nu mi-ar conveni alt inlocuitor...cand am vorbit s-a stabilit sa fie el cu sotia....calitatea nu ar mai fi aceeasi nu??

aha... am inteles!!! pai cred ca cel mai bine e sa il suni si sa il intrebi ca sa te linistesti!! ca adevarat nu cred ca poate sa fie la nuntile amandoura... e mai bine asa... daca ti-a zis ca vor fi ei... atunci cu siguranta va fi altcineva la nunta celeilalte...

sizinuca
18.11.2009, 19:13:52
se referea la numele firmei cred
fetele eu il am pe dl marian stan...cred ca am inteles eu gresit intrebarea.

larisaaliona
15.12.2009, 22:27:51
si eu tot pe marian stan il am la video.mi-a fost recomandat de miresicile de pe aici.bafta in continuare cu pregatirile ptr miresicile d e2010.

morenita
21.12.2009, 17:44:25
fetelor as vrea sa stiu care sunt preturile cameramanilor din Tulcea?????AM NEVOIE PANA MAINE(URGENT)
Am gasit fotograf,peste 2 zile cand ajung in tara,semnez contractul!!Chestia e ca nu mai iau cameramanul stabilit,nu mi-l mai permit,in conditiile in care fotograful ma costa cateva sute bune de Euro..ca de',am vrut profesionist;))

monyk
22.12.2009, 17:42:55
fetelor as vrea sa stiu care sunt preturile cameramanilor din Tulcea?????AM NEVOIE PANA MAINE(URGENT)
Am gasit fotograf,peste 2 zile cand ajung in tara,semnez contractul!!Chestia e ca nu mai iau cameramanul stabilit,nu mi-l mai permit,in conditiile in care fotograful ma costa cateva sute bune de Euro..ca de',am vrut profesionist;))

cameraman 1200 lei, foto 250 euro

morenita
28.12.2009, 21:40:16
Merci pt informatie,care e numele cameramanului?
Foto 250E?:-"Daca imi dai voie sa-ti dau un sfat,ai grija la fotograf,ca sa n-ai surprize(neplacute) Mie imi cere 800E si e cel mai ieftin dintre profesionisti!!

marianna_25
17.03.2010, 16:12:28
cameramanul care l am ales eu ...am sa i scriu numai initialele sa vad daca e acelas ,,L.I.''ia tot 250 dar lucreaza super...am vazut cateva clipuri.

Anca_Gurgu
18.03.2010, 22:28:02
mie mi-a cerut 500€ filmat si foto toata ziua la dispoztie.sincer nu cred k poate fotograful sa faca minuni dak persoanele din fata aparatului nu sunt fotogenice,nu se lasa luati de val,sa se faca placuti ,sa fie relaxati etc...asa k nu stiu cat se merita sa dai niste sume f mari pt serviciile astea.oricum mie atat mi.-a cerut,a fost serios,am semnat contractul si gata<:-P

evag
01.04.2010, 15:30:07
buna!

as vrea si eu o recomendare ptr video daca stiti pe cineva bun sau de care ati fost multumite.

multumesc frumos!

Daniela_Ungureanu
02.04.2010, 14:35:40
Buna fetelor!!!
Sunt noua pe forumul asta... am inceput sa umblu pe internet in cautarea unor idei, dar si a unor oameni pentru a-mi presta servicii la nunta.
Am luat zilele trecute legatura cu mai multe persoane despre filmare care cumva mi-au placut cum lucreaza. Sper sa nu fie ceva de publicitate ca am vazut ca regulile sunt stricte pe aici :D.
Sunt curioasa daca stie cineva de Daniel Nastase, Florin Lature si Larie Ionut. Am vazut de Larie cuvinte frumoase... aaaa si mai este cineva. E vb de Ifrim Vasile si cam la ce preturi sunt.
Multumesc frumos dragutele!!! Astept raspuns

mirunaaa
02.04.2010, 18:02:19
Buna fetelor!!!
Sunt noua pe forumul asta... am inceput sa umblu pe internet in cautarea unor idei, dar si a unor oameni pentru a-mi presta servicii la nunta.
Am luat zilele trecute legatura cu mai multe persoane despre filmare care cumva mi-au placut cum lucreaza. Sper sa nu fie ceva de publicitate ca am vazut ca regulile sunt stricte pe aici :D.
Sunt curioasa daca stie cineva de Daniel Nastase, Florin Lature si Larie Ionut. Am vazut de Larie cuvinte frumoase... aaaa si mai este cineva. E vb de Ifrim Vasile si cam la ce preturi sunt.
Multumesc frumos dragutele!!! Astept raspunsEu de primii trei am auzit dar de Ifrim nu! si preturile sunt cam de la 1.200 pana la 2.000 lei asta in functie de ce pachet vrei
!

Daniela_Ungureanu
02.04.2010, 18:25:21
Eu de primii trei am auzit dar de Ifrim nu! si preturile sunt cam de la 1.200 pana la 2.000 lei asta in functie de ce pachet vrei
!

Buna miruna, ms frumos de recomandari. Inclin mai mult inspre Daniel sau Florin... Cam putin ma intereseaza, cei drept, pretul la care lucreaza...:D tie cine iti filmeaza?

mirunaaa
03.04.2010, 15:51:12
Buna miruna, ms frumos de recomandari. Inclin mai mult inspre Daniel sau Florin... Cam putin ma intereseaza, cei drept, pretul la care lucreaza...:D tie cine iti filmeaza?
Florin Lature si filmari si poze are fotograful lui!

alinanicoleta
03.04.2010, 22:15:01

daca ai cunostinte care au colaborat cu ei... sau macar sa le vezi portofoliul... asa cred ca poti sa iti faci o parere!

Daniela_Ungureanu
03.04.2010, 22:20:42
daca ai cunostinte care au colaborat cu ei... sau macar sa le vezi portofoliul... asa cred ca poti sa iti faci o parere!

Cred ca pana la urma voi ramane pe video cu Dan Nastase... din cate am oservat ar cam avea imaginatie si mai si lucreaza in televiziune. La fel ca Florin. Dan am inteles ca e la Antena 3 cameraman, reporter... eu vreau si tin neaparat sa imi fac si Trash the dress... am inteles ca o sa imi cam ia o zi aproape filmarile pentru asta :) oi vedea ce o sa iasa.. oricum, va tin la curent. dupa paste ma intalnesc si vin sa va povestesc.

Hipnotize
28.04.2010, 14:54:39
ce parere aveti fetelor de treaba asta : filmare toata nunta,material oferit pe 4 DVD sau 6 DVD -----pret 700 ron <> 900ron iar la foto (peste 300 pe DVD) + album cu 50 fotografii 15/21 ---500 ron =D>
Parerea mea este ca la banii astia nu are cum sa fie un profesionist....Profesionistii la pachet de filmare si fotograf au minim 1000 de euro...(minim minim) Si nu vezi de la ei mai mult de un dvd sau doua cu filmarea... Sunt multi care apar an de an...si dupa ce fac o nunta, doua se dau mari cameramani sau fotografi... in plus nu stiu cati din Tulcea ofera garantie la ceea ce fac. Poate stiti voi. Si cand zic garantie ma refer ca-ti pastreaza nunta cativa ani in cazul in care o ratacesti si contra unei "taxe de depozitare sau pastrare" cum so fi numit ea sa poti sa-ti recuperezi nunta...

*iar despre 6 DVD-uri chiar nu am mai auzit pe cineva sa filmeze atata unde mai pui ca devine extrem de plictisitor cand vezi toata slujba de la biserica , cap coada...
*fotograful acela cu album de 50 de poze...cu 5 milioane ce sa zic...habar n-am...dar sigur aparatul foto cu care face poze nu costa mai mult de 10-15 mil de lei vechi...
"sau poate chiar tu esti pozograful si vrei sa-ti vinzi pozele pe aici...Nu cred ca ai sanse ca au mai fost cativa pe aici si si-au lasat semnaturile doar"

Am postat si eu ca sa nu ma mai anunte sus in bara :

Buna Hipnotize, se pare ca nu ai mai scris nimic de cateva saptamani. Gaseste-ti timp liber cateva minute pentru a pune o intrebare sau pentru a ajuta miresicile care au nevoie de ajutor.

Daniela_Ungureanu
04.06.2010, 00:31:41
Parerea mea este ca la banii astia nu are cum sa fie un profesionist....Profesionistii la pachet de filmare si fotograf au minim 1000 de euro...(minim minim) Si nu vezi de la ei mai mult de un dvd sau doua cu filmarea... Sunt multi care apar an de an...si dupa ce fac o nunta, doua se dau mari cameramani sau fotografi... in plus nu stiu cati din Tulcea ofera garantie la ceea ce fac. Poate stiti voi. Si cand zic garantie ma refer ca-ti pastreaza nunta cativa ani in cazul in care o ratacesti si contra unei "taxe de depozitare sau pastrare" cum so fi numit ea sa poti sa-ti recuperezi nunta...

*iar despre 6 DVD-uri chiar nu am mai auzit pe cineva sa filmeze atata unde mai pui ca devine extrem de plictisitor cand vezi toata slujba de la biserica , cap coada...
*fotograful acela cu album de 50 de poze...cu 5 milioane ce sa zic...habar n-am...dar sigur aparatul foto cu care face poze nu costa mai mult de 10-15 mil de lei vechi...
"sau poate chiar tu esti pozograful si vrei sa-ti vinzi pozele pe aici...Nu cred ca ai sanse ca au mai fost cativa pe aici si si-au lasat semnaturile doar"

Am postat si eu ca sa nu ma mai anunte sus in bara :

Buna draguta, tin sa te cnontrazic cam la tot ce ai scris tu mai sus. Nu stiu cine ori ce esti, dar:
Spui ca un cameraman ori fotograf, e de la 1000 de euro in sus. Intrebare, daca ai merge la un cameraman ori fotograf in tulcea ai da 1000 de euro daca ti-ar cere? chiar daca iti arata o mie de scule, o m ie de obiective si o mie de ustensile foto video? Cu siguranta nbu, mai ales daca ai avea un salariu de tulcea. cred ca am spus destule prin intrebarile aceastea. Raspunde-ti sincer!
Mai departe: 2 dvd-uri? hai sa fim oameni seriosi. parintii mei vor sa vada toti invitatii, vor sa vada toate detaliile, vor sa vada cum s-a distrat lumea la nunta mea. evident ca asta se cam prinde in minim 5-6 ore de filmare = 4-5 dvd-uri. aaaa daca vreau ceva mai cuprinzator, cum am vb cu Daniel, de fapt cameramanul pe care o sa il am si la nunta, voi avea si un Film al Nuntii, un rezumat de 1:30 maxim 2:00 ore in care sa vad momentele cele mai importante si editat la "sange" dupa cum mi-a spus el.
Vobreai de garantie. Sa fim serioase, cu asa ceva nu cred ca ti-ai permite sa nu iti faci copiii cat mai multe. Eu as fi foarte preventiva si as tine la amintirile mele cu dintii.
In legatura cu pozele, te rog, intereseazate la fotograsful tau ce aparat are si ce obiective foloseste. cauta apoi pe net si iti vei da seama cat se cheltuie pe aparaturi. Spun asta, pentru ca de cand mi-am dat seama ca doar amintirile acestea imi vor ramane dupa nunta, m-am documentat foarte mult.

Buna dragutele, scuze de ieirea mea de mai devreme. Am fost o perioada plecata.
Am revenit si va anunt ca am discutat cu cameramanul si cu fotograful. deja am semnat contractele si am dat avansurile. sunt super incantata de portofoliile lor.
Prima oara am vb cu cameramanul, cel de care va vorbeam mai sus, care lucreaza la Antena 3. Din discutii si destul de repede ne-am imprietenit. e un tip foarte deschis, sincer care spune mereu ceea ce gandeste indiferent daca e de bine ori nu. M-a linistit in ceea ce priveste multe in legatura cu nuta si mi-a dat o alta perspectiva si multe numere de contact a unor oameni care reusesc sa imi faca o nunta frumoasa. Am gasit in tulcea ceea ce nu credeam ca voi gasi. M-a linistit si in privinta filmarilor, a sedintelor video si a Trash the Dress-ului. \:D/Nu e genu de om care face clisee.
Acum, in privinta fotografului, mi-a recomandat mai multi baieti iar dupa ce am vazut mai multe portofolii am ramas la fotograful pe care mi-a spus Daniel ca sigur il voi alege dupa modul cum lucreaza.
Cam atat deocamdata in ceea ce priveste cameramanul si fotograful. Daca vreti si voi legaturile pe care mi le-a facut Daniel, cu organizarea nuntii va stau la dispozitie cu mare placere. M-a scutit de cel putin 3 drumuri la CT pana acum :d

Hipnotize
06.08.2010, 15:00:13
Buna draguta, tin sa te cnontrazic cam la tot ce ai scris tu mai sus. Nu stiu cine ori ce esti, dar:
Spui ca un cameraman ori fotograf, e de la 1000 de euro in sus. Intrebare, daca ai merge la un cameraman ori fotograf in tulcea ai da 1000 de euro daca ti-ar cere? chiar daca iti arata o mie de scule, o m ie de obiective si o mie de ustensile foto video? Cu siguranta nbu, mai ales daca ai avea un salariu de tulcea. cred ca am spus destule prin intrebarile aceastea. Raspunde-ti sincer!
Mai departe: 2 dvd-uri? hai sa fim oameni seriosi. parintii mei vor sa vada toti invitatii, vor sa vada toate detaliile, vor sa vada cum s-a distrat lumea la nunta mea. evident ca asta se cam prinde in minim 5-6 ore de filmare = 4-5 dvd-uri. aaaa daca vreau ceva mai cuprinzator, cum am vb cu Daniel, de fapt cameramanul pe care o sa il am si la nunta, voi avea si un Film al Nuntii, un rezumat de 1:30 maxim 2:00 ore in care sa vad momentele cele mai importante si editat la "sange" dupa cum mi-a spus el.
Vobreai de garantie. Sa fim serioase, cu asa ceva nu cred ca ti-ai permite sa nu iti faci copiii cat mai multe. Eu as fi foarte preventiva si as tine la amintirile mele cu dintii.
In legatura cu pozele, te rog, intereseazate la fotograsful tau ce aparat are si ce obiective foloseste. cauta apoi pe net si iti vei da seama cat se cheltuie pe aparaturi. Spun asta, pentru ca de cand mi-am dat seama ca doar amintirile acestea imi vor ramane dupa nunta, m-am documentat foarte mult.
:d

Ca sa detaliez despre ce este vorba am sa pun exact preturile exacte si ce voi primi de la cei care imi vor face filmarile si albumul foto la nunta mea citand exact detaliile din contract:
1: Filmare HD 1920x1080 pe toata durata evenimentului.
Se predau: -1 buc disc Blu-Ray 2 ore cu rezumatul nuntii in format HD. (clipuri intro, restaurant, final)
- 1 DVD Dual Layer 2 ore cu rezumatul nuntii in format SD (clipuri intro, restaurant, final)
- 4-5 DVD cu tot materialul care se filmeaza la nunta in format brut SD.
Pret VIDEO 2000 lei.
Daca doream si a doua camera video tot in format HD ma mai costa in plus 1300 lei
Daca optam pentru filmare SD pretul era undeva pe la 1500 lei si primeam 4-5 DVD-uri plus un rezumat de 2 ore pe un DVD.

2: Fotografii:
Pachet Standard: Fotografii pe toata durata evenimentului (obiceiuri, stare civila, cununie religioasa, sedinta foto in ziua nuntii, restaurant: PRET PACHET 250 Euro la cursul zilei.
Se predau pe un DVD toate fotografiile, fotocartea in format digital, slideshow cu fotografii care intra si pe rezumatul nuntii (cam 3 minute) si in plus imi face o arhiva aproximativ 80-100 de fotografii pe situl lor si primesc linkul unde sunt postate pentru a le putea da si invitatilor sa le vada Fotografiile nu sunt vizibile fara parola sau link.
2a. Pentru FOTOCARTE 30x30 cm coperta din piele 20 file platesc separat pe langa pachetul standard pretul de 155 EURO.

3: SEDINTA FOTO-VIDEO TTD care se face in alta zi dupa nunta pret pachet 350 EURO.
Aici cica pierdem cam o zi intreaga dar macar nu suntem stresati de timp, Aici se filmeaza doar strict cadrele din care o sa-mi faca videoclipul de introducere al nuntii si se fac fotografiile pentru albumul de nunta(FOTOCARTEA). Tema clipului, melodia de clip si locatia o stabilim noi.

Aveam posibilitatea sa aleg o carte foto facuta in Italia care costa mai mult decat dublu. Deci
Daniela_Ungureanu crede-ma ca am optat doar pentru stricul necesar. Am vazut carti foto la diferite dimensiuni la sediul lor in momentul incheierii contractului si crede-ma ca si aceasta este foarte frumoasa .
Acum facand un calcul per total vei vedea ca suma depaseste 1000 de euro bani care sunt multi sau putini in functie de pretentiile pe care le ai si in functie de ce amintiri doresti sa ai de la nunta.

In plus pe langa acest intreg pachet tot ei imi fac si 40 de invitatii pe CD gratis cu un clip gen LOVE STORY, invitatii ce le voi da inaintea nuntii doar tineretului ...ceilalti vor primi invitatii normale. Si asta pentru ca facem nunta in Ianuarie-Mai cand nu e foarte aglomerat.

In concluzie: daca optam doar pentru un pachet cu filmare simpla nu HD ma costa 1200-1500 lei plus fotografiile 250 Euro, deci maxim 2200- 2500 lei in total... Consider ca diferenta in plus este data strict pe plusuri pe care mi le-am ales eu gen TTD si Carte FOTO. Nu am zis ca platesc banii astia pe un dvd de filmare si unul de poze... Probabil asa ai inteles tu...Parintii mei daca vor vrea vor putea sa vada tot nemul lor pe materialul brut . Pe mine ma intereseaza un film al nuntii nu o ora de slujba la biserica si 4 de dans la restaurant.

SI ca tot vorbeam de garantii in posturile mele mai vechi DA...Imi ofera si garantie 6 luni + back-up si in cazul in care nu-mi gasesc nunta dupa cativa ani o gasesc la ei arhivata si o pot recupera...Toate discurile le primesc in dublu exemplar.
Daca imi mai amintesc de ceva ce am omis sa scriu am sa mai postez...o zi buna sa aveti.

liviafcs
07.09.2010, 16:45:36
Cu mare placere iti voi scrie... Scuze de lipsa de prezenta... Nu am fost ceva vreme pe langa calc. nici timp nu am avut de el... iti voi trimite un PM cand voi putea... cica mai trebuie sa scriu in forumuri. Ce te intereseaza mai exact?

Buna,

In primul rand ce anume trebuie sa caut la o filmare, noi am vrea HD si pe cine anume recomanzi in Tulcea?
Mercic,

Livia

Daniela_Ungureanu
14.10.2010, 17:21:48
Buna,

In primul rand ce anume trebuie sa caut la o filmare, noi am vrea HD si pe cine anume recomanzi in Tulcea?
Mercic,

Livia

hmm, vrei filmare HD. Foarte bine! calitatea isi va spune cuvantul. Iti recomand sa mergi la Larie Ionutz. el stiu ca are camera ce filmeaza hd. probabil si tipa de mai sus tot la el si agentia lui se referea.
Ce ar trebui sa cauti la o filmare? Stabilitatea imaginii, felul cum ia un detaliu, ori ce fel de detalii filmeaza. Ideea e ca fiecare imagine trebuie sa exprime si sa spuna ceva.

alinanicoleta
14.10.2010, 18:26:36
hmm, vrei filmare HD. Foarte bine! calitatea isi va spune cuvantul. Iti recomand sa mergi la Larie Ionutz. el stiu ca are camera ce filmeaza hd. probabil si tipa de mai sus tot la el si agentia lui se referea.
Ce ar trebui sa cauti la o filmare? Stabilitatea imaginii, felul cum ia un detaliu, ori ce fel de detalii filmeaza. Ideea e ca fiecare imagine trebuie sa exprime si sa spuna ceva.

si eu il recomand pe Ionut! e un om de milioane si chiar face treaba buna!

teutza_m
03.01.2011, 13:37:11
si eu il recomand pe Ionut! e un om de milioane si chiar face treaba buna!

buna! sunt si eu proaspata in miresici.ro si incantata de ce informatii pot gasi aici!

in legatura cu ionut, imi poti da si mie ceva date de contact ale lui?

multumesc!

Hipnotize
07.04.2011, 16:06:35
teutza_m intreaba-l pe Google de ionut larie cameraman si sigur il gasesti.
-subtire activitate aici pe forumul tulcean...am ramas singura?
-poate ca trebuie sa dea cineva tonul sau asteptati toate ziua nuntii ...eu mai am o luna[-o<

alinanicoleta
07.04.2011, 17:55:38
buna! sunt si eu proaspata in miresici.ro si incantata de ce informatii pot gasi aici!

in legatura cu ionut, imi poti da si mie ceva date de contact ale lui?

multumesc!

iti trimit pe privat datele lui!