PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru mirese in Bacau

rosspariss
05.01.2007, 17:59:18
Buna miresici! Vreau sa va intreb unde pot gasi o pereche de pantofi albi! Nu reusesc sa gasesc , au toate culorile, dar alb nu. Ajutor!

Irinamaria
05.01.2007, 19:45:56
Salut, uite daca nu vei gasi eu iti sugerez sa ti-ifaci la comanda. Eu asa am s afac, dar faza e ca nu stiu inca cat ma vor costa. daca nu las pe mai incolo.

rosspariss
08.01.2007, 18:44:29
Multumesc! E o idee buna, ma gandesc sa apelez!

princess2702
21.04.2008, 23:02:46
Unde se mai gasesc pantofi de miresica in Bacaul asta???Ca ma ia stresul de acum.Am vazut ceva la Mall dar nu pot sa spun ca sunt foarte incantata...:-L

Yonika
22.04.2008, 11:06:05
Fetelor, dar la magazinul Total de la Piata nord ati cautat? Eu am gasit acolo ceva dragut, la 235 lei parca, si sunt si cu varf ascutit, si cu varf rotund, si au si tocul nu asa inalt, cred ca sunt f comozi. Numai ca eu vreau niste pantofi care sa se lege pe picior, si cei pe care ii "vizitez" in fiecare zi nu sunt asa cum ii vreau eu. Insa sunt super draguti. daca mergeti acolo, cum intrati in magazin, mai pe la mijloc, pe partea dreapta, sunt pe un raft mai ingust, si sunt si alte culori, nu doar albi, grena, bej, ceva pe bleo parca. Poate imi voi lua ceva pt civila de acolo, din cei care imi plac.
Bafta multa.

anka_je
22.04.2008, 15:46:09
mai e un magazin cu incaltaminte (printre altele) vizavi de forest moldova...inca unul vizavi de hot decebal...cele clasice de pe centru, unde nici eu nu mi-am gasit nimic, asa ca va inteleg...apropo, pt miresica cu pantofii albi: eu caut crem si nu gasesc, iar umbland prin magazine mi se parea nedrept ca vad doar albi :)) . nu conteaza doar culoarea ci si modelul, ca tre sa ne si placa, nu?
pt fetele care mai au timp si drum, mergeti in Iasi, si-a luat o prietena de-a mea din hala pantofi frumosi, piele interior-exterior, 150 lei. mor de nervi ca nu mi-am cautat acolo cand mi-am luat rochia L-)

princess2702
22.04.2008, 20:25:50
Am fost azi la un magazin pe langa Starea Civila si am ramas profund dezamagita de pantofii care-i aveau.Erau vreo 5 modele ....nu urate .....oribile :-L .In schimb mi-am luat de acolo jartiera,pahare pentru miri,casuta de bani si ciorapi cu banda.
Iar la magazinul de vis-a-vis de hotelul Dec. nu aveau nimic ,erau doar vreo 2-3 perechi dar nu mi-au placut.

iulia_vero
22.04.2008, 22:06:07
Mda aveti dreptate nu se gasesc pantofi de mireasa pe gustul fiecaruia in Bacau, am fost la toate magazinele, eu vreau cu bot rotund si cu bareta care se leaga de glezna ca am un picioar fff ingust si pantofii obisnuiti imi sar din picior cand merg, am toate culorile in afara de crem. Aaa si am fost si la total asa sunt draguti, se pot face si pe comanda modelul care vrei pe ce calapod vrei dar nu si cu bareta :( .
Macar eu mai am timp dar stiu ca e greu si cred ca o sa merg la Iasi ca e mai mare or avea o varietate mai larga...

Yonika
23.04.2008, 11:47:55
Mda aveti dreptate nu se gasesc pantofi de mireasa pe gustul fiecaruia in Bacau, am fost la toate magazinele, eu vreau cu bot rotund si cu bareta care se leaga de glezna ca am un picioar fff ingust si pantofii obisnuiti imi sar din picior cand merg, am toate culorile in afara de crem. Aaa si am fost si la total asa sunt draguti, se pot face si pe comanda modelul care vrei pe ce calapod vrei dar nu si cu bareta :( .
Macar eu mai am timp dar stiu ca e greu si cred ca o sa merg la Iasi ca e mai mare or avea o varietate mai larga...
Eu sunt din Iasi, desi acum stau in bacau, si cand merg acasa la parinti, mai trag cate o fuga prin magazine, dar nu am gasit nimic care sa imi placa. Si eu tot cam asa ceva caut, dar pe alb: cu bot rotund, cu toc nu prea inalt, si care sa se lege pe glezna...dar vorba ta, pana in septembrie trebuie sa gasim noi ceva care sa ne placa.^:)^

patri29
24.04.2008, 18:43:31

scuze...nu iti pot da pm pt ca nu am inca 10 mesaje pe forum. sper sa vezi ca ti-am scris aici.
pantofii mei i-am luat de la benvenuti cu 290 lei.

simonica83
30.04.2008, 14:09:34
Eu sunt din Iasi, desi acum stau in bacau, si cand merg acasa la parinti, mai trag cate o fuga prin magazine, dar nu am gasit nimic care sa imi placa. Si eu tot cam asa ceva caut, dar pe alb: cu bot rotund, cu toc nu prea inalt, si care sa se lege pe glezna...dar vorba ta, pana in septembrie trebuie sa gasim noi ceva care sa ne placa.^:)^

Yonika ai zis ca esti din Iasi. Este ceva bun pe acolo in materie de papuci sau nu merita sa bat drumul degeaba? Eu ii vreau albi, ca si model nu m-am gandit...dar poate imi face vreunul cu ochiu..:)

iubitel
04.05.2008, 17:37:58
Eu in mod sigur ii voi cumpara din afara tarii datorita situatiei in care ma aflu acum,pt.ca citesc ms.voastre si aflu ca acasa este o mare problema in a-ti procura acesti pantofi,si nu vreau sa am surprize de acest gen.

anamary
04.05.2008, 18:17:29
nici eu am vazut nimik in bacau in materie de pantofi pt rochie de mireasa:-<

Yonika
05.05.2008, 13:59:33
Yonika ai zis ca esti din Iasi. Este ceva bun pe acolo in materie de papuci sau nu merita sa bat drumul degeaba? Eu ii vreau albi, ca si model nu m-am gandit...dar poate imi face vreunul cu ochiu..:)
da Simonica, sunt din Iasi, dar acum stau in Bacau. Eu mi-am luat o pereche de sandalute din iasi din Mall Moldova, de la etajul 2 parca, si am dat vreo 135 lei. Sunt albi cu o floricica intr-o parte, si am zis ca ii voi tine pt civila, ca voi avea costum bleo, dar in caz ca nu gasesc nimic ce sa imi placa pt nunta, ii voi purta pe acestia. Am sa le fac o poza sa ii vedeti si voi.

Yonika
06.05.2008, 11:12:57
Fetelor, am promis poze cu pantofii si ma tin de cuvant!

LucianaMatei
06.05.2008, 21:24:27
FFF frumosi pantofii, sa-i dantuiesti fericita!!!!:*

anamary
06.05.2008, 21:50:37
super finuti...sa-i porti sanatoasa...

anka_je
06.05.2008, 23:17:05

Asa mi-am luat si eu ;)) . Din Bacau. Si sunt foarte comozi dar totusi mi-am mai luat o pereche infundati in fata si cu toc un pic mai mic sa-i am de schimb.

Yonika
07.05.2008, 11:46:59
Asa mi-am luat si eu ;)) . Din Bacau. Si sunt foarte comozi dar totusi mi-am mai luat o pereche infundati in fata si cu toc un pic mai mic sa-i am de schimb.
da, am avzut si eu in Bacau ieri, la magazinul de pe Mihai Viteazu de peste drum pe Hotelul Moldova. dar parca nu erau albi..sau nu am vazut eu bine ieri sau nu mai erau albi. Si cat te-au ajuns pe tine?

anka_je
07.05.2008, 12:07:02
Tot 135. Ai mei nu sunt albi, sunt un crem foarte deschis, satinat.

simonica83
07.05.2008, 15:51:32

Uau...de unde i-ai luat? Si eu caut acest gen de pantofi, inchisi in fata si cu un toc un pic mai mic, nu stiu insa cat de mic este pentru tine...:). Poti sa trimiti niste poze? Nu stiam initial daca sa imi iau deschisi sau inchisi, insa m-am gandit ca trebuie sa imi iau ciorapi albi si s-ar vedea urat la degete. Fetelor veti purta ciorapi la nunta? In septembrie nu va fi foarte cald si mai stiu ca este intr-un fel"traditie", ca mireasa sa poarte ciorapi...

Yonika
08.05.2008, 14:07:36
Uau...de unde i-ai luat? Si eu caut acest gen de pantofi, inchisi in fata si cu un toc un pic mai mic, nu stiu insa cat de mic este pentru tine...:). Poti sa trimiti niste poze? Nu stiam initial daca sa imi iau deschisi sau inchisi, insa m-am gandit ca trebuie sa imi iau ciorapi albi si s-ar vedea urat la degete. Fetelor veti purta ciorapi la nunta? In septembrie nu va fi foarte cald si mai stiu ca este intr-un fel"traditie", ca mireasa sa poarte ciorapi...
da, eu vreau sa port. Si daca va fi ca si anul trecut, ca a fost ceva mai racoros sera aseptembrie..sigur va trebui..

amaliaa1081
09.05.2008, 01:25:57
Fetelor eu mai am 3 saptamani pana la nunta si nu-mi gasesc pantofi. Am fost si la Bucuresti, port 35 si imi gasesc f greu si pe deasupra vreau si toc foarte inalt. Ajutati-ma!!!

LucianaMatei
09.05.2008, 10:27:18
spor la facultate...licenta...si numai note de 10<:-P

...merci, sa fie!!!>:D< numai ca nu e atat de usor8-} . Tu ti-ai luat pantofiorii?

LucianaMatei
09.05.2008, 10:28:50
Fetelor eu mai am 3 saptamani pana la nunta si nu-mi gasesc pantofi. Am fost si la Bucuresti, port 35 si imi gasesc f greu si pe deasupra vreau si toc foarte inalt. Ajutati-ma!!!

Nu stiu daca a mai scris cineva de mag asta insa eu iti recomand sa mergi la magazinul de vis-a vis de Decebal, aproape de Casa Modei, acolo am vaz pantofi cu toc inalt si marimi f mici: 34-35..multa bafta!!!:*

anka_je
09.05.2008, 11:45:40
Nu stiu daca a mai scris cineva de mag asta insa eu iti recomand sa mergi la magazinul de vis-a vis de Decebal, aproape de Casa Modei, acolo am vaz pantofi cu toc inalt si marimi f mici: 34-35..multa bafta!!!:*
Da, si eu tot de acolo mi-am luat perechea de rezerva. eu am vrut ceva cu toc mic dar sunt si inalti, insa mai mult pe alb.

Yonika
09.05.2008, 17:00:42
Fetelor, am intrat azi la Total si am vazut niste pantofi tare draguti, adica mie mi-au placut f mult, albi, de lac, cu varful aproape roptund si cu toculet mai micut....mi-a ramas inima la ei...si nici nu erau mult 170 lei.
Poate mi-i iau maine sau duminica, cu toate ca eu caut altceva; dar daca imi gasesc ce caut am sa imi mai iau o pereche.
Daca ii iau, am sa pun poze luni!

Yonika
09.05.2008, 17:03:10
Incearca si la Total. Am vazut acolo pantofi marimea 34-35.
Bafta multa

PS: of topik - unde faci cununia religioasa, la ce biserica si la ce ora?

anamary
10.05.2008, 01:43:01
...merci, sa fie!!!>:D< numai ca nu e atat de usor8-} . Tu ti-ai luat pantofiorii?
nup...poate ca inca nu m-am decis ce vreau...mai caut...;-)

amaliaa1081
10.05.2008, 01:51:07
Incearca si la Total. Am vazut acolo pantofi marimea 34-35.
Bafta multa

PS: of topik - unde faci cununia religioasa, la ce biserica si la ce ora?
Unde este magazinul total?

Yonika
10.05.2008, 12:36:28
Unde este magazinul total?
Langa Piata Nord, chiar in fata, la strada principala (parca strada se numeste Bucium). Au fff multi pantofi acolo. Si de mioresica sunt, acum fiecare cu gusturile ei. Am mai vazut apoi un magazin fain (de afara ca nu am apucat sa intru) la capatul celalat al Str Bucium, cum se merge de pe Mioritei spre Selgros, prin fata pe la Piata Nord, si se ajunge acolo unde intoiarc autobuzele (ma scuzati ca va descriu asa, dar nu prea cunosc asa bine Bacau, am abia cateva luni de cand stau aici). Deci cum ajungi la capatul strazii Bucium, e un magazin pe partea dreapta, asa mai pe colt, si scrie ca e magazin de fabrica, si in geam (ce am vazut din masina) aveau pantofi draguti! Poate reusesc sa ajung azi sau maine pe acolo si va dau mai multe detalii.

Yonika
12.05.2008, 15:57:21
Fetelor, mi-am luat pantofii de lac de la magazinul Total. sunt asa de incantata de ei! Nu sunt excat ce imi doream, ca vad ca nici nu gasesc! Am zis ca daca voi gasi ce caut, imi voi mai lua o pereche, daca nu ii voi purta pe acestia!
Mai tarziu va atasez cateva poze, ca acum nu am timp sa le descarc in calc!

anamary
12.05.2008, 17:11:58
Fetelor, mi-am luat pantofii de lac de la magazinul Total. sunt asa de incantata de ei! Nu sunt excat ce imi doream, ca vad ca nici nu gasesc! Am zis ca daca voi gasi ce caut, imi voi mai lua o pereche, daca nu ii voi purta pe acestia!
Mai tarziu va atasez cateva poze, ca acum nu am timp sa le descarc in calc!
ok...asteptam pozici;-)

Yonika
12.05.2008, 19:22:26
ok...asteptam pozici;-)
Vin acum si pozele!

Yonika
12.05.2008, 19:47:20
Am uitat sa va spun cum se numeste magazinul de la capatul starzii Bucium, din apropiere de Selgros. se numeste Nora si nu stiu exact ce au acolo, ca ieri era inchis si nici program pe usa nu aveau.

anamary
13.05.2008, 16:58:34
Vin acum si pozele!
finuti si mumosi sunt pantofiorii...sa-i porti sanatoasa, sa nu te doara picioarele :D...si sa-ti poarte noroc...;-)
am sa trag si eu o fuga pe la magazinul respectiv, poate imi gasesc si eu ceva fain...

simonica83
13.05.2008, 17:42:00
Miresici am nevoie de ajutor...:( , nu gasesc nicaieri papucei pentru nunta cum vreau eu. Eu sunt egala ca inaltime cu prietenul meu si vreau sa am si o coafura putin mai inalta, prin urmare vreau pantofi ceva mai mici, intre 3 si 5 cm la toc, cu varful ascutit...stiu ca poate nu se mai poarta, dar asa mi-am dorit dintotdeauna. Daca sunt prin voi care au acceasi "problema" cu inaltimea si au gasit ceva dati un mesaj.

Yonika
13.05.2008, 19:08:30
finuti si mumosi sunt pantofiorii...sa-i porti sanatoasa, sa nu te doara picioarele :D...si sa-ti poarte noroc...;-)
am sa trag si eu o fuga pe la magazinul respectiv, poate imi gasesc si eu ceva fain...
Bafta sa iti gasesti pantofii pe care ti-i doresti. Eu inca mai caut, ca de fapt eu imi doresc ceva legat pe picior, dar nu am gasit nimic care sa imi placa pana acum. Dar cei care i-am luat imi plac f mult, si ii am de rezerva, in cazul ca nu gasesc ce imi doresc.

simonica83
13.05.2008, 20:10:01
Bafta sa iti gasesti pantofii pe care ti-i doresti. Eu inca mai caut, ca de fapt eu imi doresc ceva legat pe picior, dar nu am gasit nimic care sa imi placa pana acum. Dar cei care i-am luat imi plac f mult, si ii am de rezerva, in cazul ca nu gasesc ce imi doresc.

Eu nu am nici de rezerva..:-< Am vazut la Total o pereche dragutza, dar are botul rotund si e un fel de broderie sidefata pe deasupra, insa sunt foarte scumpi..

anka_je
13.05.2008, 21:41:21
Am uitat sa va spun cum se numeste magazinul de la capatul starzii Bucium, din apropiere de Selgros. se numeste Nora si nu stiu exact ce au acolo, ca ieri era inchis si nici program pe usa nu aveau.
Am fost eu azi - nu va agitati sa ajungeti acolo, nu au nimic pt mirese...

anka_je
13.05.2008, 21:52:35
Nu sunt un fan al lantului de magazine cu incaltaminte al carui nume nu-l pot spune, dar daca va zic ca il gasiti in mall, pe centru, la orizont si la Tic-Tac, va prindeti toate despre ce vorbesc. Ei, faza e ca de multe ori mi-am gasit chestii faine in magazinul lor de la Tic-Tac, chestii pe care nu le aveau in celelalte magazine. Puteti incerca...

Yonika
14.05.2008, 13:26:48
Eu nu am nici de rezerva..:-< Am vazut la Total o pereche dragutza, dar are botul rotund si e un fel de broderie sidefata pe deasupra, insa sunt foarte scumpi..
Da, si mie imi plac aia, cei care sunt cam la 250 lei, si sunt mai multe culori, si au si cu varf ascutit, nu? Si eu as fi optat pt aia, dar sunt si scumpi, si eu caut totusi ceva legat pe picior. daca as gasi ce caut, as da si 250 lei, numai sa fie exact ce caut eu.

Yonika
14.05.2008, 13:28:05
Am fost eu azi - nu va agitati sa ajungeti acolo, nu au nimic pt mirese...
Ok, merci de informatie. Inseamna ca sa nu il mai car pe iubi pana acolo. dar de barbati aveau ceva, ca iubi al meu tare greu isi gaseste incaltari, ca ii trebuie 38 sau 39, si caut pantofi de mire.

iulia_vero
14.05.2008, 19:12:02
Sincera sa fiu eu colind in fiecare zi magazinele si cele care le stiu ca in palma si celelalte poate poate gasesc si eu........ si surpriza azi am vazut la leonardo o pereche de pantofiori draguti care au si o bareta care se leaga de picior si bot rotund si crem cum vreau eu un mic defect: au un toc putin mai gros nu e cui cum as vrea dar normal ca nu aveau nr meu in nici unul din magazine, pt ca e anormal cand gasesc eu pantofi nr 35=(( . Maine ma duc la suceava sa colind si eu pe acolo magazinele si bazarul poate gasesc macar un bolero in bazar.

Bafta la gasit pantofiori!

iulia_vero
15.05.2008, 15:02:47
Dupa cum am scris mai sus, am fost la suceava(adica inca sunt), am fost in vestitul bazar si la sectiunea nunti si rochii mirese nu aveau pantofi deloc, am gasit o diadema care mi-a placut ca nu era din metal si paharele pt miri erau frumoase aveau catea modele care nu le-am mai vazut dar astea toate intr-un magazin si care s-a inchis pana m-am hotart eu sa ma intorc sa cumpar:( se inchidea la 12.00)

Ieri v-am zis ca am vazut o pereche de pantofiori draguti la leonardo azi am si poze le-am luat de la o miresica tot de la topicul despre pantofiori.Intrebarea mea si rugamintea mea este se potrivesc pantofii acestia cu rochita mea? Pt ca mie mi se pare ca nici o pereche de pantofi nu sunt destul de frumosi pt rochita mea care e fff pretioasa. Banuiesc ca in opinia ficareia rochita ei e cea mai pretioasa;))

Va rog sa ma ajutati!

Yonika
15.05.2008, 15:42:20
Dupa cum am scris mai sus, am fost la suceava(adica inca sunt), am fost in vestitul bazar si la sectiunea nunti si rochii mirese nu aveau pantofi deloc, am gasit o diadema care mi-a placut ca nu era din metal si paharele pt miri erau frumoase aveau catea modele care nu le-am mai vazut dar astea toate intr-un magazin si care s-a inchis pana m-am hotart eu sa ma intorc sa cumpar:( se inchidea la 12.00)

Ieri v-am zis ca am vazut o pereche de pantofiori draguti la leonardo azi am si poze le-am luat de la o miresica tot de la topicul despre pantofiori.Intrebarea mea si rugamintea mea este se potrivesc pantofii acestia cu rochita mea? Pt ca mie mi se pare ca nici o pereche de pantofi nu sunt destul de frumosi pt rochita mea care e fff pretioasa. Banuiesc ca in opinia ficareia rochita ei e cea mai pretioasa;))

Va rog sa ma ajutati!
Daca rochita ta e in poza de langa pantofi, eu zic ca nu merg acei pantofi la rochitica ta care e f draguta si finuta. Vezi ca azi primeau marfa la magazinul Total, de la piata nod, acum nu stiu exact ce au primit. dar la Total sunt pantofi 35...mergi si la ei...

nycosia
15.05.2008, 16:53:04

Va rog sa ma ajutati!

rochia e frumoasa si pretioasa...deci eu m-asi orienta la un pantof mai finut ...pate ceva acoperit cu satin sau se poate si o sandaluta!
pantofii pe care i-ai aratat sunt draguti dar le lipseste ceva daca ma intelegi!
este doar parerea mea!

anka_je
15.05.2008, 17:47:47

Va rog sa ma ajutati!
:zz:E prea groasa bareta aia... :no_04:

iulia_vero
15.05.2008, 18:50:31
Exact acestea erau si gandurile mele, mi-ar trebui pantofiori cu toc cui subtirel. Dar am vrut sa va intreb ca stiti cum e fiecare cioara isi lauda puiul ei (ma refer la rochita parca n-o merita nici un papucel) si am zis ca o iau razna de cand tot caut papucei si de cand nu las pe nimeni sa se bage in alegerile mele.
Am zis ca imi iau sandalute ca am mai vazut modele dragute dar daca imi va fi frig in septembrie? Am sa sufar ca baba la frumusete=))
AAA si la total am fost ultima data ieri.Iar maine ma duc si la Cernauti daca tot sunt in Sv.
Multumesc mult fetelor ca ati fost prompte!:* :* :* :* PUPICI LA TOATE!!!

Yonika
15.05.2008, 19:39:20
Exact acestea erau si gandurile mele, mi-ar trebui pantofiori cu toc cui subtirel. Dar am vrut sa va intreb ca stiti cum e fiecare cioara isi lauda puiul ei (ma refer la rochita parca n-o merita nici un papucel) si am zis ca o iau razna de cand tot caut papucei si de cand nu las pe nimeni sa se bage in alegerile mele.
Am zis ca imi iau sandalute ca am mai vazut modele dragute dar daca imi va fi frig in septembrie? Am sa sufar ca baba la frumusete=))
AAA si la total am fost ultima data ieri.Iar maine ma duc si la Cernauti daca tot sunt in Sv.
Multumesc mult fetelor ca ati fost prompte!:* :* :* :* PUPICI LA TOATE!!!
Pupici si tie si bafta in gasirea pantofiorilor visati!:*

simonica83
16.05.2008, 12:53:41

Va rog sa ma ajutati!

E superba rochita ta..sa o porti cu placere. Eu am vazut ceva la total cu niste broderie argintie sau aurie pe deasupara, sunt un pic cam scumpi, dar cred ca merita. Eu zic ca nu se potriveste rochita cu pantofiii...dar ce stiu eu...;-)
Rochita de unde ai cumparat-o? Eu tot in semptebrie am nunta, dar nu am nici rochita, nici papucei...imi cam lipseste timpul sa le caut....

iulia_vero
16.05.2008, 15:12:43
Buna! Rochita am luat-o de la trag de la o firma din iasi la care ma voi duce ca sa mi-o scurteze dupa ce imi iau pantofiori. Asa e pantofiorii nu merg cu rochita asa ma gandeam si eu dar am vrut si confirmari pt ca majoritatea fetelor care le cunosc si au nunta anul acesta mi-au zis ca sunt prea pretentioasa si ca imi cumpar toate si mult prea devreme, ori noi luam ceva la fiecare salariu ca nu ne ajuta nimeni si nu ne lasa sufletelul sa punem banii la saltea. Simonica83 daca vrei mai multe date despre rochita sa imi zici ca sa iti scriu pe privat, si pantofii de la total cel cu fir auriu si argintiu nu imi plac pt ca au tocul prea mic si vreau ceva care se leaga de picior ca sunt fff ingusta si daca nu au barteta ii pierd si cand merg dar cand dansez??? Sunt intradevar pretentioasa? :D :D :-p DA! stiu nu tre sa raspunda nimeni.

simonica83
19.05.2008, 09:23:26
Buna! Rochita am luat-o de la trag de la o firma din iasi la care ma voi duce ca sa mi-o scurteze dupa ce imi iau pantofiori. Asa e pantofiorii nu merg cu rochita asa ma gandeam si eu dar am vrut si confirmari pt ca majoritatea fetelor care le cunosc si au nunta anul acesta mi-au zis ca sunt prea pretentioasa si ca imi cumpar toate si mult prea devreme, ori noi luam ceva la fiecare salariu ca nu ne ajuta nimeni si nu ne lasa sufletelul sa punem banii la saltea. Simonica83 daca vrei mai multe date despre rochita sa imi zici ca sa iti scriu pe privat, si pantofii de la total cel cu fir auriu si argintiu nu imi plac pt ca au tocul prea mic si vreau ceva care se leaga de picior ca sunt fff ingusta si daca nu au barteta ii pierd si cand merg dar cand dansez??? Sunt intradevar pretentioasa? :D :D :-p DA! stiu nu tre sa raspunda nimeni.

De ce sa fii pretentioasa??? :D Fiecare e pretentioasa la nunta ei. Am fost la o nunta acum 2 saptamanii si nu mi-a venit sa cred cat de repede s-a terminat seara, nici nu am stiu cand a trecut...Initial m-am gandit ca pentru ce atata munca si fugareala, dar de fapt este noaptea mea si desi trece asa de repede imi aduc aminte de ea o viata intreaga.
Rochita ta este superba insa nu este stiul meu...:). Am probat si eu ceva la targ si mi-a cam ramas inima acolo. Firma era din Brasov. In Bacau nu am gasit nimic si sper sa reusesc sa imi iau cateva zile libere sa pot merge pe la Piatra Neamt.

Yonika
20.05.2008, 17:24:00
Eu zic ca nu esti f pretentioasa, doar vrei sa gasesti ceva anume..si e mai greu de gasit..cam in aceeasi situatie sunt si eu.... mi-am luat ceva, insa sper si cred ca voi gasi totusi pana la urma, ce caut, ceva legat pe picior, insa ce e acum in magazine nu prea imi plac.:D

georgiana_matei
20.05.2008, 23:56:07
...pt miresicile care poarta marimea 35 am eu o informatie daca va ajuta cu ceva....la magazinul Coly gasiti aceasta marime, am vazut chiar si marimea 34....si eu sunt in cautari de pantofiori...am gasit ceva la luceafarul la etajul 1 numai ca au pretul un pic cam piperat...350ron...dar sunt superbi si fac toti banii, am dat comanda de marimea 36, ca pana m-am hotarat eu s-a dat marimea mea ( asa sunt femeile, se gandesc de-o suta de ori inainte sa dea banii pe un lucru ) si acum sper sa mi-i aduca.

iulia_vero
21.05.2008, 13:31:22
...pt miresicile care poarta marimea 35 am eu o informatie daca va ajuta cu ceva....la magazinul Coly gasiti aceasta marime, am vazut chiar si marimea 34....si eu sunt in cautari de pantofiori...am gasit ceva la luceafarul la etajul 1 numai ca au pretul un pic cam piperat...350ron...dar sunt superbi si fac toti banii, am dat comanda de marimea 36, ca pana m-am hotarat eu s-a dat marimea mea ( asa sunt femeile, se gandesc de-o suta de ori inainte sa dea banii pe un lucru ) si acum sper sa mi-i aduca.

Vrem poze dupa ce vin pantofiorii

anka_je
27.05.2008, 15:03:49
Eu zic ca nu esti f pretentioasa, doar vrei sa gasesti ceva anume..si e mai greu de gasit..cam in aceeasi situatie sunt si eu.... mi-am luat ceva, insa sper si cred ca voi gasi totusi pana la urma, ce caut, ceva legat pe picior, insa ce e acum in magazine nu prea imi plac.:D
Mai ai timp, apar si sandalutele pana la nunta voastra...daca nu gasesti, cred ca ai vazut postarea mea in paginile anterioare, eu am avut decupati ca ai tai si m-am impacat bine cu ei, i-am purtat de cand am ajuns la restaurant si pana dimineata si a fost relativ ok...trebuie sa fii totusi invatata cu tocurile ca sa poti rezista o noapte pe ele.

iulia_vero
09.06.2008, 20:09:01
Mi-am luat pantofiorii.Si... nu sunt deloc cum mi-am dorit doar asa am patit si cu rochita mi-am dorit rochita in A si e de printesa;))
Asa... sa trecem la pantofiori eu dupa cum stiati voiam cu botul rotund nedecupat si cu bareta dar mi-am luat cu botul ascutit (nu foarte) au tocul de 9 si fara bareta. sunt foarte comozi, atat de comozi , incat am pus pariu cu tata ca nu tocul nu e mai mare de 5 cm, si cand a adus ruleta surpriza, ca am pierdut pariul.I-am luat de la total ca doar acolo am gasit nr 34 fara comanda.
Gata cu vorba uite si poza:

anka_je
10.06.2008, 11:04:02
Iulia, sunt foarte frumosi, sa-i dantuiesti cu placere! cred ca iti gasesti tare greu de incaltat avand in vedere ca porti marimile 34-35...

Yonika
10.06.2008, 12:19:12
Mi-am luat pantofiorii.Si... nu sunt deloc cum mi-am dorit doar asa am patit si cu rochita mi-am dorit rochita in A si e de printesa;))
Asa... sa trecem la pantofiori eu dupa cum stiati voiam cu botul rotund nedecupat si cu bareta dar mi-am luat cu botul ascutit (nu foarte) au tocul de 9 si fara bareta. sunt foarte comozi, atat de comozi , incat am pus pariu cu tata ca nu tocul nu e mai mare de 5 cm, si cand a adus ruleta surpriza, ca am pierdut pariul.I-am luat de la total ca doar acolo am gasit nr 34 fara comanda.
F draguti! sa ii dansezi cu multa placere!

CONT-INCHIS-23057
12.06.2008, 00:54:04
Salut fetelor, salut ionika...La magazinul adal, la pater ati fost?...Mie mi se pare c-am vazut ceva interesant pe acolo...

anamary
12.06.2008, 23:52:09
fff frumosi...sa-i stapanesti sanatoasa si sa te simti bine in ei la nunta;-)

anamary
01.07.2008, 21:09:12
aviz viitoarelor miresici care nu si-au gasit incaltaminte de mireasa, la magazinul de incaltaminte vis-a-vis de hotel moldova au adus marfa noua...am trecut azi pe acolo si chiar au niste modele noi ff dragutze...

crinamihaela
06.07.2008, 21:00:42
Ciudate mai suntem... eu cautam pantofi sau sandale pentru o rochie de cuolarea untului si nu am gasit. Peste tot doar alb sau cu toc ff inalt. Asa ca a trebuit sa apelez la o prietena din afara Romaniei. Bafta la cautat.

anka_je
08.07.2008, 14:11:00
Ciudate mai suntem... eu cautam pantofi sau sandale pentru o rochie de cuolarea untului si nu am gasit. Peste tot doar alb sau cu toc ff inalt. Asa ca a trebuit sa apelez la o prietena din afara Romaniei. Bafta la cautat.
;)) da, exact asa mi s-a parut si mie cand imi cautam pantofi crem, ivoire, bej; vedeam doar albi, f inalti si ori anosti ori vulgari...

pegasus87
01.02.2009, 11:33:02
eu deja mi-am luat pantofi ....:D.... dar nu de aici i-am luat din viena mi-au placut mult is f comozi , albi si erau si la scont...:P

diananico
01.02.2009, 18:21:39
eu am vazut la veronesse niste pantofi draguti crem cu bot rotund si cu o fundita in fata, o sa merg sa-i probez cand am timp

manuciau
07.02.2009, 22:38:09
eu tocmai mi-am luat pantofiorii...sunt de la musette si am dat 150 ron, erau reduceri de 50%...sunt atat de usoi, cred k au 50 de grame...decupati in fata, din piele, alb murdar...sidefiu...nu stiu exact culoare.;-)

pegasus87
20.02.2009, 10:09:04
buna fetelor.vreau si eu o tiara frumoasa.....dar sunt totatl dezamagita deoarece nu am gasit nimic sa-mi placa???
am gasit pe net ceva dar e din state. ce ma fac???:(
ati vazut ceva frumos???
ajutati-ma
ceva de genul acesta mi-as dori

carmenluna
20.02.2009, 10:45:32
buna fetelor.vreau si eu o tiara frumoasa.....dar sunt totatl dezamagita deoarece nu am gasit nimic sa-mi placa???
ati vazut ceva frumos???
ajutati-ma
salut, pe ebay nu ai incercat? sunt destul de ieftine si multe care au transportul gratis...stiu o miresica care si-a comandat ..la greu,, accesorii dupa ebay, si a fost tare multumita.
pupici:*

naida87
21.02.2009, 22:05:50
Eu am cautat la noela style pe Mihai Viteazu, aveau cateva frumusele, dar am inteles ca primesc la sfarsitul saptamanii asteia mai multe. Mi-a mai zis cineva ca cica la Adal sunt undeva la parter...cred ca stiu unde.....dar nu am avut timp sa ma duc inca. Incearca acolo daca ai drum!

pegasus87
24.02.2009, 09:25:54
am sa incerc ms mult

Alynutza_1123
07.03.2009, 15:19:56
http://www.salonulgabriela.ro/index.php?lang=ROMANA&category=COLECTII&page=rosemarie2009
preturile le au si pe site..eu am ales modelul 2912 din colectia 2009.
daca nu gasiti nimic pe aici si ajungeti prin bucuresti sau brasov,va sfatuiesc sa mergeti si la ei la magazin.rochia mea costa 2830....si mi-a placut ca materialele sunt de calitate.la targ aveau multe modele frumoase...din pacate in bacau si iasi nu am gasit nimic care sa-mi placa.care erau mai frumoase costau foarte mult:-<
sper sa va gasiti si voi rochitele dorite ca tare greu mai este.....nu m-am gandit ca o sa ma agit atat pentru o rochie.
m-am gandit cum sa-mi fac si parul..dar trebuie sa gasesc o coronita si apoi sa ma duc la proba sa vad cum imi sta....atasez o poza sa vedeti si voi
Otilik, imi place f mult coafura aleasa de tine, e superba si coafura si miresica,ii sta tare bine... as vrea si eu ceva in genul asta, dar nu merge din cauza voalului...pt ca eu vreau sa-l pun undeva mai sus, si atunci nu s-ar mai vedea nimic:-s

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 09:14:01
:d Eu as renunta la voal. Oare nu se poate?:-?

otilik
09.03.2009, 10:12:09
si eu am avut acelasi gand,dar mi s-a spus ca in biserica trebuie sa ai voal,asa ca imi voi lua unul frumos pentru cununia civila si biserica,iar la restaurant voi renunta la el........eu am gasit ce vreau la alb si negru,dar trebuie sa vorbesc cu cea care ma va face la par sa vad daca merge la coafura care o vreau eu.

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 16:57:31
si eu am avut acelasi gand,dar mi s-a spus ca in biserica trebuie sa ai voal,asa ca imi voi lua unul frumos pentru cununia civila si biserica,iar la restaurant voi renunta la el........eu am gasit ce vreau la alb si negru,dar trebuie sa vorbesc cu cea care ma va face la par sa vad daca merge la coafura care o vreau eu.

mda, cred ca stiu despre ce vorbesti. Acolo ma orientasem si eu, dar sa vad ce rochie imi iau intai ca sa stiu daca se potriveste.

Cat despre voal, da? N-am stiu ca nu-i voie fara:D. :-?

otilik
10.03.2009, 22:08:48
miresici de 2009 ati inceput sa cautati pantofi???stiti unde as putea gasi ceva de calitate?chiar nu stiu pe unde sa ma duc in bc...#-o

laviniaariana
11.03.2009, 20:00:15
miresici de 2009 ati inceput sa cautati pantofi???stiti unde as putea gasi ceva de calitate?chiar nu stiu pe unde sa ma duc in bc...#-o

Eu mi-am cumparat deja pantofii. cu greu am gasit ceva care sa-mi place.Poti incerca la etajul unu la luceafaru,nu stiu exact cum se cheama,dar nu la coly. Celalalt magazin cu pantofi,caci sunt doar doua,coly si acela, da nu i-am retinut numele,sau poti sa mergi la targ sa vezi poate vor fi cateva standuri si cu pantofiori.Te pop si spor la cautari

ionela807
19.03.2009, 11:18:15
fetelor,aveti idee unde as putea gasi o umbreluta de culoarea untului si un joben la fel? dar oare exista joben de alta culoare decat negru?:-s

CONT-INCHIS-23057
19.03.2009, 11:26:22
fetelor,aveti idee unde as putea gasi o umbreluta de culoarea untului si un joben la fel? dar oare exista joben de alta culoare decat negru?:-s

incearca la mag. casa de piatra pt umbreluta. Si joben cred ca exista doar negru.

ionela807
19.03.2009, 11:40:10
incearca la mag. casa de piatra pt umbreluta. Si joben cred ca exista doar negru.
ms frum! o sa incerc. dar daca nu gasesc joben,nu mai are rost sa iau umbreluta!:(

CONT-INCHIS-23057
19.03.2009, 12:01:08
ms frum! o sa incerc. dar daca nu gasesc joben,nu mai are rost sa iau umbreluta!:(

pe internet am vazut si alte culori la joben. Dar ai frac? De ce sa renunti la umbreluta?

ionela807
19.03.2009, 12:03:54
pai fara joben parca nu mai are farmec. as fi vrut sa poarte el joben si eu sa am umbreluta,in special pt sedinta foto! o sa caut si pe net.

ionela807
19.03.2009, 12:04:35
inca nu am cumparat costumul tocmai din acest motiv,nu stiam daca vom gasi joben

dytzu
20.03.2009, 16:52:29
ati vazut ceva frumos???
ajutati-ma

Nu mi-am luat rochia, dar am accesoriile( nu toate...inca)! Viitorul sot mi le-a cumparat de pe ebay. Sunt foarte mulet si ai de unde sa alegi, sunt pe toate gusturile si pentru toate buzunarele.
Eu tiara nu mi-am luat dar s-ar putea sa imi iau. El isi doreste foarte mult sa port tiara! Si nu pot sa il supar!

Sper sa iti gasesti ceea ce iti doresti! Sau poate ti-ai gasit deja.

pegasus87
03.04.2009, 09:38:03
mi-am facut comanda de tiara pe e-bay trebuie sa imi ajunga ... va multumesc mult pentru sfaturi.

alinal82
08.04.2009, 18:26:39
La magazinul ala vis-a-vis de Economic (Langa CEC) gasiti pantofi faini de mireasa speciali, albi din saten, interior piele....foarte faini.

delmo
14.05.2009, 10:45:42
eu tocmai mi-am luat pantofiorii...sunt de la musette si am dat 150 ron, erau reduceri de 50%...sunt atat de usoi, cred k au 50 de grame...decupati in fata, din piele, alb murdar...sidefiu...nu stiu exact culoare.;-)
ce super! eu sunt fana musette....imi e ciuda ca nu e si pe la noi.....in bv mai sunt dar nu au asa multa marfa ca-n magaz, din buc! 50%!:O fain poze nu ne pui?

MeMioara
18.05.2009, 10:40:10
eu am vazut la veronesse niste pantofi draguti crem cu bot rotund si cu o fundita in fata, o sa merg sa-i probez cand am timp

Unde este Veronesse?

delmo
22.05.2009, 08:55:34
unde musette? am fost ieri la bv la ei si nici macar 10 % redurere:-\

kmpi_oana
26.05.2009, 09:03:51
:( :( Fetelor va rog sa ma ajutati [-o< sa gasesc sandalute sau pantofiori decupati in fata, culoarea ivoire din piele interior -satin exterior....nu gasesc nimic:(

mimonel
26.05.2009, 09:30:06
:( :( Fetelor va rog sa ma ajutati [-o< sa gasesc sandalute sau pantofiori decupati in fata, culoarea ivoire din piele interior -satin exterior....nu gasesc nimic:(

Poti sa incerci,nu stiu daca in Bacau exista, magazine care vand si produse pentru dans sportiv.Sandalutele si pantofi de dans sportiv sunt cum vrei tu.Poti intreba eventual la cei care dau lectii de dans in Bacau.

CONT-INCHIS-23057
26.05.2009, 10:11:41

din satin am vazut la mag. la luoana..dar albi, dar daca vb cu ei poate iti aduc si nuanta dorita de tine.

kmpi_oana
26.05.2009, 15:42:48
Multumesc fetelor pentru raspuns....sper sa gasesc, daca nu:((

tania_tania
27.05.2009, 23:10:06

Ai incercat la Benvenuti? Eu de acolo mi-am luat papuceii si par a fi exact descrierea pe care o dai tu (sincer nu mai stiu daca au sau nu piele in interior), dar sunt decupati in fata, din satin, ivoire... ii poti vedea in pozica de la semnatura.

kmpi_oana
28.05.2009, 18:50:10
Ai incercat la Benvenuti? Eu de acolo mi-am luat papuceii si par a fi exact descrierea pe care o dai tu (sincer nu mai stiu daca au sau nu piele in interior), dar sunt decupati in fata, din satin, ivoire... ii poti vedea in pozica de la semnatura.

Arata exact ca pantofiorii doriti de mine, dar am incercat la benvenutii si au numai marimea 39 =(( . Am lasat nr de tel in cazul in care mai primesc marimi. Sunt superbi si fac piciorul de printesica8-}

MeMioara
28.05.2009, 19:53:00
Chiar frumosi pantofiorii. Cam la ce pret ajung?Sunt comozi?

kmpi_oana
29.05.2009, 09:25:43
Chiar frumosi pantofiorii. Cam la ce pret ajung?Sunt comozi?
SUNT IN JUR DE 240 LEI.

CONT-INCHIS-23057
15.06.2009, 14:40:25
mie nu mi-au placut acele modele ivory de la acel magazin din mall..Nu erau finisati bine, erau patati cu lipici..Si acea combinatie din piele cu funda din satin...nu mi se pare una reusita..:(Aratau cam groaznic:(..

justmaria
21.06.2009, 11:41:53
va rog sa imi spuneti si mie unde pot gasi in bacau voalete? eu sunt din focsani si nu gasesc aici.

justmaria
21.06.2009, 11:43:37
spuneti-mi va rog si mie de unde pot cumpara o volaleta in bacau.......

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 09:07:15
spuneti-mi va rog si mie de unde pot cumpara o volaleta in bacau.......

la alb si negru ai incercat?

justmaria
22.06.2009, 12:12:04
inca nu...eu sunt din focsani si habar nu am magazinele prin bacau. de aceea am intrebat ...cand vin sa vin la sigur ca o sa nimeresc eu intr-o zi magazinele

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 13:04:15
inca nu...eu sunt din focsani si habar nu am magazinele prin bacau. de aceea am intrebat ...cand vin sa vin la sigur ca o sa nimeresc eu intr-o zi magazinele

in focsani n-ai magazinul asta?

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 13:07:22
revin cu alte precizari. Am gasit la magazinul din mall pantofii ivoire(altii fata de care ii vazusem pana acum) si i-am si cumparat azi <:-P . Au primit marfa noua. Ma simt f. bine in ei, au un calapod foarte bun.

vmg_gabi
22.06.2009, 13:47:03
revin cu alte precizari. Am gasit la magazinul din mall pantofii ivoire(altii fata de care ii vazusem pana acum) si i-am si cumparat azi <:-P . Au primit marfa noua. Ma simt f. bine in ei, au un calapod foarte bun.

Vrem si noi poze ...sa ii vedem:-p

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 13:48:36
Vrem si noi poze ...sa ii vedem:-p

fac deseara poze cu ei.

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 18:59:20
seara buna fetele.
Am pus poze cu papuceii ivoire. <:-P
http://picasaweb.google.com/karla30f/PantofiiMei#

diananico
22.06.2009, 19:04:13
seara buna fetele.

sunt identici cu ai mei ;))
eu m-am simtit f bine in ei pana spre dimineata cand n-am mai rezistat si m-am schimbat cu balerini
http://picasaweb.google.com/dianamunteanu2009/DianaIulian#5348343683199656034

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 19:45:27
sunt identici cu ai mei ;))
eu m-am simtit f bine in ei pana spre dimineata cand n-am mai rezistat si m-am schimbat cu balerini
http://picasaweb.google.com/dianamunteanu2009/DianaIulian#5348343683199656034

gama e mica:))

vmg_gabi
22.06.2009, 19:57:46
seara buna fetele.

Dragalasi...sa ii dantuiesti cu placere...<:-P <:-P <:-P

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 20:49:44
Dragalasi...sa ii dantuiesti cu placere...<:-P <:-P <:-P

multumesc....
Am inceput saptamana asta din plin. Gasit papucei, gasit nr. de telefon al unui negru care face super show-uri cantand si dansand si culmea era si liber pe 26 sept, desi nu speram, daca-mi dau si nasii raspunsul, ma declar super, mega multumita pt sapt asta. Ah..am uitat am si licenta la sf de sapt. Oau..e saptamana mea de realizari.

sarapup
04.07.2009, 10:46:50
pentru cine inca cauta, am gasit un site cu pantofiori http://www.viflor.ro unii sunt chiar draguti si preturile zic io ca sunt bine.....

pegasus87
16.07.2009, 16:01:07
da... la alb si negru e 600 lei unu simplu

CONT-INCHIS-23057
16.07.2009, 16:27:06
da... la alb si negru e 600 lei unu simplu

pai 300 e un bolerou la ei, cum sa fie 600, poate 60.

Cat_Eyes
25.07.2009, 00:36:00
cautati pe net voalete.. poate aveti noroc.
voaleta vreau si eu pentru cununia civila, cred. in bucuresti pe lipscani gasiti, daca aveti drum pe aici.

pegasus87
06.08.2009, 11:10:09
eu am avzut voal la alb si negru cu 600 lei si nu era amre lucru
eu imi fac la mirandi rochia si voalul si boleroul.nu cred ca e 300 la alb si negru sincer..........o palarie pt dimineata cand dai voalul jos e 400 - 500 lei

capsuna1
06.09.2009, 15:34:11
Eu caut ceva de genul asta,daca stie ceva vreo miresica din Bacau sau a vz pe undeva...

capsuna1
06.09.2009, 15:48:48
ati vazut ceva frumos???
ajutati-ma
Buna ! Daca pot sa te ajut pt diadema ta,ceva de genul ala are o miresica dulcica din Bucuresti-Anisoara.

anamary
04.10.2009, 17:15:20
Eu caut ceva de genul asta,daca stie ceva vreo miresica din Bacau sau a vz pe undeva...

ce exemplu ai gasit si tu:)>-

Bany
23.01.2010, 20:18:54
Unde ai fost cand cautam si eu disperata pantofi de nunta?Si pe acest site chiar am vazut ceea ce imi doream:( ...dar acum e deja tarziu.

myss
28.01.2010, 23:12:26
ador acesti pantofi..... din intamplare i-am gasit pe net dar nu stiu undese gasesc

morenita
30.01.2010, 21:05:04
ador acesti pantofi..... din intamplare i-am gasit pe net dar nu stiu undese gasesc

Vaaaaaaaai ce frumosi sunt...si eu ii vreau asa,mai ales ca imi plac inchisi in boturi..
Daca ii vz pe undeva,anunta-ma si pe mine,iubita [-o<

roxana2022
04.02.2010, 14:37:04

Un model asemanator (fara strasuri) se gaseste in Iasi la un magazin din Piata Unirii. Acum cateva saptamani erau doua modele de genul acesta unu cu un toc de 6-7 cm, celalalt cu toc de 10 cm. Pretul e undeva la 250 ron.

myss
06.02.2010, 12:30:35
Un model asemanator (fara strasuri) se gaseste in Iasi la un magazin din Piata Unirii. Acum cateva saptamani erau doua modele de genul acesta unu cu un toc de 6-7 cm, celalalt cu toc de 10 cm. Pretul e undeva la 250 ron

Merci mult:)..... cand voi ajunge prin Iasi am sa ma uit...... iar strasurile nu arfi o problema mare, am sa ma duc la un cismar sa imi lipesc

loridana
11.02.2010, 09:01:25
Buna dragi miresici,
Caut si eu o floare de prins in par galbena, gen narcisa sau frezie galbena. Va rog ajutati-ma si pe mine [-o<
Pupici

loridana
27.04.2010, 22:10:33
Uraaaaaaaaaa, au venit si pantofiorii mei de miresicaaaa. Atasez aici pozele

carmen_anton21
05.05.2010, 10:28:53
mi-am facut comanda de tiara pe e-bay trebuie sa imi ajunga ... va multumesc mult pentru sfaturi.

si eu am vrut de foarte multe ori sa dau comanda pe ebay
dar nu am reusit, cum faceti? va trebuie un tip de card parca

AndreeaLuiza
13.06.2010, 20:36:56
am fazut si eu la luceafarul..era cam scumputa. Daca aveti pe cineva in Italia, se gasesc foarte multe aici. Voi face cateva poze sa va arta, costa in jur de 10 euro una..bine nu sunt cu pietre pretioase :) dace vreti "adevarate" incercati la un magazin cu bijuterii, ei vor cauta pt voi :)

toniutzza
04.08.2010, 23:58:49
voi ati gasit cu usurinta pantofi de mireasa? problema mea e 1)imi trebuie cu toc mic si 2)trebuie culoarea ivory! Incep sa-mi doresc 1)sa am mire mai inalt si 2)sa fi cumparat o rochie alba, era mai simplu de gasit pantofi...

emi82
05.08.2010, 09:22:06
voi ati gasit cu usurinta pantofi de mireasa? problema mea e 1)imi trebuie cu toc mic si 2)trebuie culoarea ivory! Incep sa-mi doresc 1)sa am mire mai inalt si 2)sa fi cumparat o rochie alba, era mai simplu de gasit pantofi...
Eu mi-am gasit pantofiorii inca din prima zi de cautare si se regasesc exact in descrierea facuta de tine, adica sunt culoarea ivory cu o mica tenta de sidef si au si un toc de 8 cm care pare a fi destul de comod. Eu i-am achizitionat de la un magazin de pe str. Mihai Viteazu, din apropiere de biserica Sf. Nicolae si ieri am vazut intamplator si prin stand la adal ceva asemanator. Sper sa-ti fie de folos cele precizate. Sigur sunt pe undeva si pantofiorii doriti de tine, dar se pare ca trebuie sa-i mai cauti un pic! :)) Multa bafta!:*

mihaela102
05.08.2010, 09:32:17
eu am dat comanda la magazinul Elegant (vis-a-vis de hotel decebal)...am dat comanda pt ca ii gasisem pe crem, dar eu vroiam pe alb...au multe modele acolo, merita sa incerci :)

CONT-INCHIS-23057
05.08.2010, 09:32:21

Eu am gasit multe optiuni la mall. Am avut balerini cul. ivory si pantofi cu toc.

http://picasaweb.google.com/karla30f/Poze_fotograf_color#5389200214605001858

S-apoi e sic si modern sa fii mai inalta decat iubitul..:)

toniutzza
05.08.2010, 10:20:41
Eu mi-am gasit pantofiorii inca din prima zi de cautare si se regasesc exact in descrierea facuta de tine, adica sunt culoarea ivory cu o mica tenta de sidef si au si un toc de 8 cm care pare a fi destul de comod. Eu i-am achizitionat de la un magazin de pe str. Mihai Viteazu, din apropiere de biserica Sf. Nicolae si ieri am vazut intamplator si prin stand la adal ceva asemanator. Sper sa-ti fie de folos cele precizate. Sigur sunt pe undeva si pantofiorii doriti de tine, dar se pare ca trebuie sa-i mai cauti un pic! :)) Multa bafta!:*
Norocoaso!:) Si cat ai dat pe ei? ca mie la Luana Style de unde mi-am luat rochia imi aratasera vanzatoarele niste pantofi la vreo 3mil500!

toniutzza
05.08.2010, 10:28:44
Eu am gasit multe optiuni la mall. Am avut balerini cul. ivory si pantofi cu toc.

http://picasaweb.google.com/karla30f/Poze_fotograf_color#5389200214605001858

S-apoi e sic si modern sa fii mai inalta decat iubitul..:)

foarte frumosi pantofii tai, pacat ca eu nu pot sa cumpar pantofi cu un toc la fel de mare. miresoiul e mai inalt decat mine doar cu 2-3 cm...mie nu-mi place sa fiu mai inalta ca el...cum am arata in poze, el sa-mi ajunga pana la urechi?:))
am sa caut in mall cand ajung si eu acasa in romania. balerinii tot de acolo i-ai luat? cat au costat?

CONT-INCHIS-23057
05.08.2010, 10:32:54
foarte frumosi pantofii tai, pacat ca eu nu pot sa cumpar pantofi cu un toc la fel de mare. miresoiul e mai inalt decat mine doar cu 2-3 cm...mie nu-mi place sa fiu mai inalta ca el...cum am arata in poze, el sa-mi ajunga pana la urechi?:))
am sa caut in mall cand ajung si eu acasa in romania. balerinii tot de acolo i-ai luat? cat au costat?

Da, balerinii tot de acolo i-am luat. Imi pare rau, nu mai retin cat am dat pe ei, cred ca in jur de 180 lei.

toniutzza
05.08.2010, 10:38:00
eu am dat comanda la magazinul Elegant (vis-a-vis de hotel decebal)...am dat comanda pt ca ii gasisem pe crem, dar eu vroiam pe alb...au multe modele acolo, merita sa incerci :)
si ai tai cat au costat? tot intreb de preturi, ca sa vad daca pana la urma nu imi iau de aici din anglia, dar de pe ebay, ca in magazine ajung si la 60-80 de lire, si nu cred ca merita, pentru ceva ce port doar 12 ore.

mihaela102
05.08.2010, 11:02:36
si ai tai cat au costat? tot intreb de preturi, ca sa vad daca pana la urma nu imi iau de aici din anglia, dar de pe ebay, ca in magazine ajung si la 60-80 de lire, si nu cred ca merita, pentru ceva ce port doar 12 ore.
sandalutele mele costa 230 lei, dar nu sunt ceea ce cauti tu; sunt cu platforma si foarte inalte; merg purtate foarte bine si cu alte ocazii; dar din ce am vazut la magazinul respectiv zic ca ti-ai putea gasi ceva frumos dupa cum vrei tu cam de la 180 lei;

toniutzza
05.08.2010, 11:16:32
multumesc de raspunsuri, miresici. ma mai gandesc zilele astea si vad eu de unde imi iau

emi82
05.08.2010, 11:43:17
Norocoaso!:) Si cat ai dat pe ei? ca mie la Luana Style de unde mi-am luat rochia imi aratasera vanzatoarele niste pantofi la vreo 3mil500!
180 lei am dat eu pe ei.

leira
06.08.2010, 21:42:32
Buna fetelor. Ajutati-ma si pe mine. Eu nu sunt din Bacau, dar am drum pe acolo si vreau sa caut in special pantofi de mireasa. Va rog sa-mi spuneti cateva locatii - tot pantofi ivory vreau si eu cu toc de 5 cm.
Am sanse sa gasesc ceva?
Ce mall-uri aveti voi? Si unde se afla?

Ancut
06.08.2010, 23:15:26
Buna fetelor. Ajutati-ma si pe mine. Eu nu sunt din Bacau, dar am drum pe acolo si vreau sa caut in special pantofi de mireasa. Va rog sa-mi spuneti cateva locatii - tot pantofi ivory vreau si eu cu toc de 5 cm.
Am sanse sa gasesc ceva?
Ce mall-uri aveti voi? Si unde se afla?

Buna Leira,
si eu sunt tot la capitolul asta, imi caut pantofiorii de mireasa, pana acum am gasit doar o pereche de sandalute f frumoase si comode.
In Bacau sunt 2 mall-uri, unul la iesirea din Bc spre Adjud si celalalt la iesirea spre Pt. Neamt. E usor de ajuns la ele, daca te uiti pe net sigur gasesti adresa exacta.
Magazine cu papuci sunt in ambele - Leonardo, Deichman, Humanic ( eu de acolo imi iau sandalele ), Benvenutti, La scarpa, deci ai de unde alege.
Sincera sa fiu nu prea m-am uitat dupa pantofi ivory, eu imi caut albi, dar cu siguranta vei gasi.
In rest, prin oras ar trebui sa cauti in centru, vizavi de hotel Decebal mai sunt niste magazine cu haine si incaltaminte.
Spor la cautari !:x

leira
07.08.2010, 08:48:34
Buna Leira,
si eu sunt tot la capitolul asta, imi caut pantofiorii de mireasa, pana acum am gasit doar o pereche de sandalute f frumoase si comode.
In Bacau sunt 2 mall-uri, unul la iesirea din Bc spre Adjud si celalalt la iesirea spre Pt. Neamt. E usor de ajuns la ele, daca te uiti pe net sigur gasesti adresa exacta.
Magazine cu papuci sunt in ambele - Leonardo, Deichman, Humanic ( eu de acolo imi iau sandalele ), Benvenutti, La scarpa, deci ai de unde alege.
Sincera sa fiu nu prea m-am uitat dupa pantofi ivory, eu imi caut albi, dar cu siguranta vei gasi.
In rest, prin oras ar trebui sa cauti in centru, vizavi de hotel Decebal mai sunt niste magazine cu haine si incaltaminte.
Spor la cautari !:x

Multumesc de raspuns! Sper sa-mi gasesc. Chiar am o problema la acest capitol. Toti pantifii de mireasa sunt foarte inalti si, in mod sigur, nu voi rezista pe ei cca 20 ore ... (nu vreau sa schimb pantofii)

Ancut
07.08.2010, 17:49:56
Multumesc de raspuns! Sper sa-mi gasesc. Chiar am o problema la acest capitol. Toti pantifii de mireasa sunt foarte inalti si, in mod sigur, nu voi rezista pe ei cca 20 ore ... (nu vreau sa schimb pantofii)

Buna din nou,
nu vreau sa se considere reclama dar eu mi-am luat azi sandalutele de la Humanic, am zis sa nu mai astept ca poate nu le mai gasesc, si intr-adevar nr. meu nu mai era, mi-am luat un nr. mai mare, am zis ca oricum mi se umfla picioarele si macar sa fie comode.
Am avut placuta surpriza sa platesc cu 20 % mai putin la casa, au o reducere de week-end.Din cate tin minte am vazut si ceva pe ivory, poate iti gasesti marimea ta ;-)!
Oricum eu vreau sa-mi iau si miresoiul sa se uite si el, poate isi gaseste ceva si bifam si asta pe lista.

leira
07.08.2010, 20:17:19
Buna din nou,
nu vreau sa se considere reclama dar eu mi-am luat azi sandalutele de la Humanic, am zis sa nu mai astept ca poate nu le mai gasesc, si intr-adevar nr. meu nu mai era, mi-am luat un nr. mai mare, am zis ca oricum mi se umfla picioarele si macar sa fie comode.
Am avut placuta surpriza sa platesc cu 20 % mai putin la casa, au o reducere de week-end.Din cate tin minte am vazut si ceva pe ivory, poate iti gasesti marimea ta ;-)!
Oricum eu vreau sa-mi iau si miresoiul sa se uite si el, poate isi gaseste ceva si bifam si asta pe lista.

:* Esti o draguta! Chiar vroiam sa te intreb, ca de Humanic si La Scarpa nu am auzit. Abia astept sa ajung la Bacau!

Dar mai am o rugaminte, pentru cine stie ... sucurile cola si prigat la 0.5 l - la ce preturi sunt la voi?

bita_me
02.01.2011, 00:43:35
Pentru ca tot suntem deja in 2011, deci nu ne mai maritam "la anul", ci anul asta, va intreb pe voi, miresici de 2011, unde va cautati pantofi in Bacau?
Eu caut pantofi sau sandale cu toc de 5, suntem inalti si eu, si mirele, as avea loc si de toc de 10, dar as vrea sa cumpar o singura pereche de pantofi, si buna, asa ca e musai sa aiba un toc micut si sa fie comozi!
Inca nu am ales rochia, dar ce am vazut in Bacau nu prea mi-a placut, asa ca o sa ma duc la Piatra Neamt dupa ea. Apoi incepe vanatoarea de pantofi si nu stiu de unde sa incep.
Daca v-ati mai luat rochii din Piatra, stiti daca exista magazine de pantofi ce merita atentie?

Va multumesc!

leira
04.01.2011, 08:09:49
Pentru ca tot suntem deja in 2011, deci nu ne mai maritam "la anul", ci anul asta, va intreb pe voi, miresici de 2011, unde va cautati pantofi in Bacau?
Eu caut pantofi sau sandale cu toc de 5, suntem inalti si eu, si mirele, as avea loc si de toc de 10, dar as vrea sa cumpar o singura pereche de pantofi, si buna, asa ca e musai sa aiba un toc micut si sa fie comozi!
Inca nu am ales rochia, dar ce am vazut in Bacau nu prea mi-a placut, asa ca o sa ma duc la Piatra Neamt dupa ea. Apoi incepe vanatoarea de pantofi si nu stiu de unde sa incep.
Daca v-ati mai luat rochii din Piatra, stiti daca exista magazine de pantofi ce merita atentie?

Va multumesc!

Si eu am avut probleme la acest capitol. Din pacate, gama pantofilor cu toc mediu este destul de redusa. Am rezolvat problema la Benvenutti - tocul este intre 5 - 6 cm, nu sunt din piele (aici imi era teama, dar s-au comportat perfect). Iti atasez o poza ca sa vezi cum erau.
Scuze ca ti-a raspuns o miresica de 2010 :azn:

bita_me
04.01.2011, 21:33:38
Si eu am avut probleme la acest capitol. Din pacate, gama pantofilor cu toc mediu este destul de redusa. Am rezolvat problema la Benvenutti - tocul este intre 5 - 6 cm, nu sunt din piele (aici imi era teama, dar s-au comportat perfect). Iti atasez o poza ca sa vezi cum erau.
Scuze ca ti-a raspuns o miresica de 2010 :azn:

Sunt foarte frumoase, intrucat am nunta la vara, mi-ar place asa gasesc ceva asemanator... Nu cred ca mai am sanse.
Miresele cu experienta ne dau sfaturi foarte bune, asa ca nu e nicio problema!

leira
05.01.2011, 09:12:33
Sunt foarte frumoase, intrucat am nunta la vara, mi-ar place asa gasesc ceva asemanator... Nu cred ca mai am sanse.
Miresele cu experienta ne dau sfaturi foarte bune, asa ca nu e nicio problema!

:* Multumesc. Aveti rabdare, ca din februarie, martie, incep sa le aduca. Spor sa gasesti papuceii mult visati! Eu m-am simtit foarte bine in ei (desi sunt problematica - ma cam "bat" toti pantofii si nici nu suport tocurile prea mult). Si sa stii ca se aseaza foarte bine pe picior.

bita_me
17.02.2011, 20:58:28
:* Multumesc. Aveti rabdare, ca din februarie, martie, incep sa le aduca. Spor sa gasesti papuceii mult visati! Eu m-am simtit foarte bine in ei (desi sunt problematica - ma cam "bat" toti pantofii si nici nu suport tocurile prea mult). Si sa stii ca se aseaza foarte bine pe picior.

Eu deja am inceput sa caut si nimic, nimic! Tocuri inalte, varfuri ascutite, parca m-as fi intors cu cinci ani in urma... Problema cea mai mare e ca am nevoie de ei pentru a comanda rochia de mireasa.

Poti sa-mi recomanzi ceva magazine?

mihaela102
18.02.2011, 11:51:39
Eu deja am inceput sa caut si nimic, nimic! Tocuri inalte, varfuri ascutite, parca m-as fi intors cu cinci ani in urma... Problema cea mai mare e ca am nevoie de ei pentru a comanda rochia de mireasa.

Poti sa-mi recomanzi ceva magazine?

eu mi-am luat sandalutele de la Elegant (vis-a-vis de Decebal); mi le-au facut la comanda pt ca la raft aveau alta culoare; am vazut acolo multe modele de incaltaminte pt diferite gusturi; in primul rand ii recomand pt ca lucreaza pe calapod foarte bun si din piele buna; desi am avut tocuri cat China nu am avut nici o problema sa le port toata noaptea pt ca piciorul meu statea foarte comod :)

bita_me
27.02.2011, 02:03:40
eu mi-am luat sandalutele de la Elegant (vis-a-vis de Decebal); mi le-au facut la comanda pt ca la raft aveau alta culoare; am vazut acolo multe modele de incaltaminte pt diferite gusturi; in primul rand ii recomand pt ca lucreaza pe calapod foarte bun si din piele buna; desi am avut tocuri cat China nu am avut nici o problema sa le port toata noaptea pt ca piciorul meu statea foarte comod :)

Nu stiam ca lucreaza si pe comanda. Eu vreau ceva mai jos si pentru ca sunt inalta, cu tocuri generoase ajung la peste 1,90...

mihaela102
28.02.2011, 10:26:32
Nu stiam ca lucreaza si pe comanda. Eu vreau ceva mai jos si pentru ca sunt inalta, cu tocuri generoase ajung la peste 1,90...
o mare parte din incaltamintea de acolo este lucrata la o fabrica din Craiova (parca) si de asta le vine usor sa faca si la comanda, astfel castiga clienti mai multi...am inteles ca fac si posete sau curele; eu i-am luat si sotului pantofi tot de acolo si a fost foarte multumit de ei (ca si comoditate) iar gama de modele e destul de larga din ce am vazut eu :)

myss
28.02.2011, 12:53:22
mi-am cumparat si eu de multe ori incaltaminte de acolo pentru mai multe ocazii si nu am avut probleme cu ei, m-am simtit comod si surpriza nu am avut bataturi;;) ... e un magazin de luat in seama ... nu am stiut ca fac si la comanda:*