PDA

Versiunea completa : Fotografia in Hunedoara

emi24
01.02.2009, 22:28:16
vreau sa va zic ca am fost la smart party , mi-a facut un calcul si am ajuns la 5500 din care 2000 filmatul + fotografiatul ..... o alta agentie mai stiti? a fost asa scurta vizita la petrosani , ca nu am avut timp sa vad aproape nimik , in afara de agentie, numai am dat tel si am aflat ca toti lautarii sunt ocupati ...... incep sa ma stresez de-a dreptul

dalayla
02.02.2009, 12:44:06
vreau sa va zic ca am fost la smart party , mi-a facut un calcul si am ajuns la 5500 din care 2000 filmatul + fotografiatul ..... o alta agentie mai stiti? a fost asa scurta vizita la petrosani , ca nu am avut timp sa vad aproape nimik , in afara de agentie, numai am dat tel si am aflat ca toti lautarii sunt ocupati ...... incep sa ma stresez de-a dreptul
daca vrei iti pot da idul de mess al fotografei care ne-a facut noua pozele la nunta.Ea se ocupa insa doar de poze nu si de filmat.Daca vrei sa vezi pozele noastre de la nunta iti pot da mai multe pe mess,nu vreau sa mai postez aici din motive de intimitate;-)

raluk2007a
06.02.2009, 13:22:04
multumesc frumos pentru sfaturi. am ales cantina studentilor in final. si am avut o intalnire cu o agentie care are biroul in centru (smartparty?) si ne-au facut o propunere care mi s-a parut extrem de avantajoasa, urmeaza sa primesc un e/mail de la ei, ca ma grabeam foarte tare. ce am retinut: husa 2.5 lei si aranjamente de flori cu 25 lei/bucata. credeti ca are rost sa mai vorbesc cu altcineva? preturile mi s/au parut foarte rezonabile si, in plus, am vazut niste fotografii cu lucrari de-ale lor de-a dreptul frumoase. mi-au recomandat si pentru filmat, foto si dj niste persoane, nu am retinut cine, am inteles ca-s foarte buni, un pic cam scumpi (nu mai scumpi ca in craiova!!!), insa dupa nunta iti ramane dvd-ul si pozele, daca nu sunt profesionale, poti avea o mare deceptie, nu?
multumesc

dalayla
09.02.2009, 10:31:00
multumesc frumos pentru sfaturi. am ales cantina studentilor in final. si am avut o intalnire cu o agentie care are biroul in centru (smartparty?) si ne-au facut o propunere care mi s-a parut extrem de avantajoasa, urmeaza sa primesc un e/mail de la ei, ca ma grabeam foarte tare. ce am retinut: husa 2.5 lei si aranjamente de flori cu 25 lei/bucata. credeti ca are rost sa mai vorbesc cu altcineva? preturile mi s/au parut foarte rezonabile si, in plus, am vazut niste fotografii cu lucrari de-ale lor de-a dreptul frumoase. mi-au recomandat si pentru filmat, foto si dj niste persoane, nu am retinut cine, am inteles ca-s foarte buni, un pic cam scumpi (nu mai scumpi ca in craiova!!!), insa dupa nunta iti ramane dvd-ul si pozele, daca nu sunt profesionale, poti avea o mare deceptie, nu?
multumesc
da e foarte important sa ai poze si filmare de calitate! inainte sa-i alegi te sfatuiesc sa consulti albume cu poze de la nunti,facute de ei si sa te asiguri ca e asa...eu am mai nimerit pe la fime care aveau poze in albume insa nu erau facute de ei ci de alti fotografi!

raluk2007a
09.02.2009, 17:44:19
[mi-au dat un site al fotografului. si cameramanul a dat nasilor mei un dvd. este vorba despre daniel tatar si marian grecea. stie cineva despre ei? la smartparty isi mai face cineva nunta? stiti mai multe despre ei?
va pup

corina23
23.02.2009, 09:03:37
daca vrei iti pot da idul de mess al fotografei care ne-a facut noua pozele la nunta.Ea se ocupa insa doar de poze nu si de filmat.Daca vrei sa vezi pozele noastre de la nunta iti pot da mai multe pe mess,nu vreau sa mai postez aici din motive de intimitate;-)
imi poti spune si mie cine tia facut pozele pls? si daca sti cumva si un cameraman bun?

gabriela1611
18.03.2009, 18:37:43
Si eu am auzit ca ei sunt cei mai buni din zona, dar nu am vazut "lucrari" de ale lor:(

[mi-au dat un site al fotografului. si cameramanul a dat nasilor mei un dvd. este vorba despre daniel tatar si marian grecea. stie cineva despre ei? la smartparty isi mai face cineva nunta? stiti mai multe despre ei?
va pup

dalayla
20.03.2009, 11:43:59
imi poti spune si mie cine tia facut pozele pls? si daca sti cumva si un cameraman bun?
a tipa andreea e studenta la fotografie in timisoara.
Camaraman am adus de la timisoara,nu stiu din vale!:)>-

bandyta
27.03.2009, 15:34:56
Fetelor va rog imi puteti spune daca stiti unde as putea vedea cateva poze facute de marian grecea?un site , ceva.... va:*:*:*

Ooanyy
01.03.2010, 12:25:06
Miresici, ati auzit de fotograful Eugem Calota din Hunedoara? E priceput? A vazut cineva poze facute de el? Stiti ceva de el?
Va rog dak stie cineva sa imi spuna si mie?

Bijuca
22.11.2010, 12:01:23
VA ROG sa-mi spuneti daca stiti un fotograf bun din jud. Hunedoara?(inafara de Eugen Calota ca i-am vazut "munca".E frumoasa dar as vrea sa vad si altceva;))
Daca se poate si cameraman...:D:*

Bijuca
25.11.2010, 10:42:01
Multumesc mult fetelor, dar nu stiu ce sa zic :(
Intrati pe***** Tipul este din Arad, si sincer sunt fascinata de munca lui =D>, doar ca nu-mi permit sa dau 1200 de euro numai pe poze :((.
Cam ceva in genul ala as dori si eu sa gasesc fotograf, si singurul care se apropie (si pe care l-am gasit pana acuma) cat de cat de munca celui din Arad este Euge Calota.
Deci inca mai caut... :(

Vreau mai ulte detalii in legatura cu targul de nunti din 26 noiembrie de la Alba. Se poate?

Va multumesc!!!

butterflygirl
25.11.2010, 19:07:56
Multumesc mult fetelor, dar nu stiu ce sa zic :(
Intrati pe by sergio.ro. Tipul este din Arad, si sincer sunt fascinata de munca lui =D>, doar ca nu-mi permit sa dau 1200 de euro numai pe poze :((.
Cam ceva in genul ala as dori si eu sa gasesc fotograf, si singurul care se apropie (si pe care l-am gasit pana acuma) cat de cat de munca celui din Arad este Euge Calota.
Deci inca mai caut... :(

Vreau mai ulte detalii in legatura cu targul de nunti din 26 noiembrie de la Alba. Se poate?

Va multumesc!!!

sergio malik nu venea la hunedoara oricum...ca am vb eu cu sotia lui :-/....cauta-l pe tatar danil...si el se apropie de ceea ce face sergio,parerea mea . exact aia caut si eu..si deocamdata oscilez intre tatar danil si calota.

m_andreea_s
28.11.2010, 11:35:31
sergio malik nu venea la hunedoara oricum...ca am vb eu cu sotia lui :-/....cauta-l pe tatar danil...si el se apropie de ceea ce face sergio,parerea mea . exact aia caut si eu..si deocamdata oscilez intre tatar danil si calota.
daca il vreti pe calota sfatul meu e sa va grabiti in a-l contacta, eu l-am vrut pentru nunta mea si din iulie deja era ocupat pentru 20 august 2011 :(:(, este foarte solicitat pentru ca e la de bun si muuuult mai ieftin fata de fotografii din bucuresti, calota merge in toata tara, deci..........mare concurenta ca sa-l prinzi liber :-<

m_andreea_s
28.11.2010, 20:20:36
hai sa iti dau site-ul celuilat sa faci o comparatie.iti dau pm
sincer, imi place mai mult calota, da no, poate fi si oful ca nu l-am mai gasit liber :">, am avut totusi noroc sa gasesc un fotograf si bun si ieftin si liber #:-S

butterflygirl
28.11.2010, 21:00:53
sincer, imi place mai mult calota, da no, poate fi si oful ca nu l-am mai gasit liber :">, am avut totusi noroc sa gasesc un fotograf si bun si ieftin si liber #:-S

asta imi cerea 450 de euro doar foto..mie parca mai mult imi place el decat calota ;))..app:calota cat cerea?

Alina_Bride
03.12.2010, 15:43:14
Daca vrei sa vezi ceva deosebit intereseaza-te de Albert Horopciuc din Hunedoara!Prelucreaza super fotografiile!

butterflygirl
03.12.2010, 17:37:00
Daca vrei sa vezi ceva deosebit intereseaza-te de Albert Horopciuc din Hunedoara!Prelucreaza super fotografiile!

il stiu pe albert si pe neli,doar ca el e foarte bolnav si nu stiu daca mai face acuma poze.am gasit intre timp pe cineva de la cluj(2 fotografi)

Bijuca
08.12.2010, 09:27:39
Buna fetelor..ce mai este nou pe aici?
Am o mare rugaminte...VA ROG SA-MI SPUNETI CE STIT DE DANIL TATARU, dar sa fiti sincere!
A-ti avut contact cu el, face intradevar ceea ce arata pe site?
I-am tot studiat pozele si nu stiu ce sa zic.:|
Va rog, daca se poate un raspuns :)
Va multumesc

Ralara
09.12.2010, 10:14:35
fetelooor a colaborat cineva cu Cristian Ana???[-o<
:(asa sper sa zica cineva "da" :-SS

m_andreea_s
09.12.2010, 11:20:28
Am o mare rugaminte...VA ROG SA-MI SPUNETI CE STIT DE DANIL TATARU, dar sa fiti sincere!
Va multumesc
cum adica daca face ceea ce arata pe site :-\, chiar nu inteleg ce vrei sa spui :-?, te referi ca poate ¨fura¨ pozele altora si le pune pe site-ul lui :-?, cred ca ar fi cam dificil, toti fotografii de nunti (si nu numai) se respecta, isi semneaza fotografiile facute, au fiecare propriul stil, chiar nu cred ca e posibil asa ceva :)>-, daca te refereai la altceva nu inteleg la ce :-\

m_andreea_s
09.12.2010, 11:22:37
fetelooor a colaborat cineva cu Cristian Ana???[-o<
:(asa sper sa zica cineva "da" :-SS
pana acum nu am auzit :">, dar am dat un search si mi-a placut foarte mult ce am vazut, sa stii :>

Ralara
09.12.2010, 11:26:25
cum adica daca face ceea ce arata pe site :-\, chiar nu inteleg ce vrei sa spui :-?, te referi ca poate ¨fura¨ pozele altora si le pune pe site-ul lui :-?, cred ca ar fi cam dificil, toti fotografii de nunti (si nu numai) se respecta, isi semneaza fotografiile facute, au fiecare propriul stil, chiar nu cred ca e posibil asa ceva :)>-, daca te refereai la altceva nu inteleg la ce :-\
si eu de asta ma cam tem in privinta fotografilor... si mai ales daca acestia mai sunt si la aproape 200 km distanta de Cluj... nu prea m-as duce acolo sa vad ca de fapt calitatea celor de pe site si a celor din studio sunt diferite:-s Cristian Ana e din Deva, de asta am postat aici mesajul... poate poate am noroc de un raspuns pozitiv.:-<

sadjoy
23.02.2011, 20:24:51
Buna, fetelor!

Eu am incercat la toti pe care i-ati recomandat voi aici si toti sunt ocupati :( Aveam ceva stabilit cu o firma apertura din targu jiu (stiti ceva de ei) dar se pare ca ne-au "tepuit" la intalnire si acum ne gandeam sa cautam altceva.

Dar se pare ca pentru 10.09 nu mai gasesc pe nimeni ca lumea dispinibil.

Daca ma puteti ajuta cu idei, va rog!:*

CristinaIon
25.02.2011, 19:54:55
Cauta pe*****si o sa gasesti fotografii profesionisti din Romania, inclusiv cei din Hunedoara.
Eu i-am gasit pe Cristian Ana si Eugen Calota.
Nu stiu daca-ti permiti serviciile lor. Asta tu stii mai bine.
Succes!

sadjoy
27.02.2011, 11:40:06
Cauta pe fotografi-nunti-pro.ro si o sa gasesti fotografii profesionisti din Romania, inclusiv cei din Hunedoara.
Eu i-am gasit pe Cristian Ana si Eugen Calota.
Nu stiu daca-ti permiti serviciile lor. Asta tu stii mai bine.
Succes!

Buna,

Cristian Ana este ocupata pentru ca deja o contactasem iar Eugen Calota e liber dar inca nu m-am hotarat pentru ca mi s-a parut ceva ciudat.

Multumesc oricum pentru site. O sa intru sa vad ce gasesc.

m_andreea_s
27.02.2011, 14:29:49
Buna,

Cristian Ana este ocupata pentru ca deja o contactasem iar Eugen Calota e liber dar inca nu m-am hotarat pentru ca mi s-a parut ceva ciudat.

ce anume? :-?

Bijuca
28.02.2011, 13:44:39
Fetelor...NU AM GASIT FOTOGRAF !!!!!!!:(( :((
Inafara de Ana Cristian si Calota, pe cine imi mai puteti recomanda?
As vrea sa fie totusi din judet ca sa nu ma mai incurc cu cazare si transport.
Va multumesc

m_andreea_s
28.02.2011, 13:59:32
Va multumesc
sincer, in afara de ei, nu prea sunt fotografi buni in judet :-<, al meu va veni din alba-iulia 8-|, inca nu am vorbit de eventual cost al transportului, insa si daca ar fi pentru 70km ce sunt de la alba la deva, nu cred ca ar fi mult :D, in plus e foarte ieftin (parerea mea :"> )
Pachet nunta FOTOBASIC -870 RON :
-700-1000 fotografii digitale; acopera toata nunta pe DVD;
-50-60 fotografii digitale prelucrate in diferite variante (alb/negru, sepia, oldstyle, prelucrari incrucisate neg as tranny/tranny as neg , etc) cu programul profesional Adobe Photoshop CS4;
-un album clasic pentru miri ce contine 50-60 fotografii format 21x15, hartie foto de calitate;
- un album clasic mic pentru nasi ce contine 20-30 fotografii format 13x18, hartie foto de calitate.
*optiuni: sedinta foto trash_the_dress (dupa nunta)-250 RON

poate nu ar strica totusi sa te interesezi si prin judetele vecine ;;)

butterflygirl
28.02.2011, 17:35:24
Va multumesc

cauta-l pe tatardanil pe google.eu pe el l-am vrut,dar nu a fost sa fie asa ca am ales pe cineva din cj (fotograf cu asistent)...sau albert horopciuc...altii nu stiu..

luiza04
28.02.2011, 19:20:56
Noi l-am ales pe Albert Horopciuc .... si sunt foarte multumita de munca lui..... acum de abia astept nunta si pozele dupa....

cameleon21
01.03.2011, 20:08:32
buna miresicilor...eu am gasit ceva despre barsan marius iar pozele si video de pe siteul lui mie mi se par chiar ok...oare stie cineva ceva sigur despre el?

Buburuzzza
01.03.2011, 21:39:04
Va multumesc

draga miresica, avand in vedere ca il voi avea pe Danil la nunta ma simt datoare sa iti raspund: este real ceea ce vezi pe site, pune foarte multa pasiune in munca iar noi pt asta lam ales....puteam alege orice din Timisoara , avand in vedere ca facem nunta acolo.
cine l-a avut la nunta nu a regretat, noi avem incredere...
bafta la pregatiri si mare atentie ca amintirile de la nunta sunt transpuse in foto-video!

Bijuca
02.03.2011, 09:19:38
Noi l-am ales pe Albert Horopciuc .... si sunt foarte multumita de munca lui..... acum de abia astept nunta si pozele dupa....
Poti sa-mi dai si mie un site al lui sa-i vad si eu munca?
Ms mult!

luiza04
02.03.2011, 13:29:00
Poti sa-mi dai si mie un site al lui sa-i vad si eu munca?
Ms mult!

Buna.....Albert nu are site....insa munca lui este de calitate....daca vrei iti dau nr lui de telefon ca sa vorbiti....ma repet...eu am lucrat la un studio foto in cluj napoca si am vazut munca a zeci de fotografi, asa ca stiu ce inseamna calitatea, iar la Albert asta am gasit, chiar si fara site poti sa faci munca de calitate...

Bijuca
02.03.2011, 14:02:39
buna miresicilor...eu am gasit ceva despre barsan marius iar pozele si video de pe siteul lui mie mi se par chiar ok...oare stie cineva ceva sigur despre el?
Eu nu am gasit nici un marius barsan.
Ma poti ajuta?
Ms

sadjoy
12.03.2011, 22:47:28
Buna.....Albert nu are site....insa munca lui este de calitate....daca vrei iti dau nr lui de telefon ca sa vorbiti....ma repet...eu am lucrat la un studio foto in cluj napoca si am vazut munca a zeci de fotografi, asa ca stiu ce inseamna calitatea, iar la Albert asta am gasit, chiar si fara site poti sa faci munca de calitate...

Buna!

Eu as vrea sa il aleg tot pe Albert pentru nunta noastra :) Eu deja am discutat ceva cu el si urmeaza sa ne si intalnim. Voi v-ati hotarat deja pentru el? Am vazut cateva poze dar nu stiu care sunt cele mai recente.

As vrea, daca se poate sa imi arati si mie pozele de la nunta voastra apoi. Dar 90% sunt convinsa sa merg tot cu el...nu stiu exact de ce dar imi place :)

luiza04
12.03.2011, 22:58:22
Buna!

Eu as vrea sa il aleg tot pe Albert pentru nunta noastra :) Eu deja am discutat ceva cu el si urmeaza sa ne si intalnim. Voi v-ati hotarat deja pentru el? Am vazut cateva poze dar nu stiu care sunt cele mai recente.

As vrea, daca se poate sa imi arati si mie pozele de la nunta voastra apoi. Dar 90% sunt convinsa sa merg tot cu el...nu stiu exact de ce dar imi place :)

Da ne-am hotarat...am fost si am vb, ne-a aratat cum lucra, poze filmare, si mi-a placut.....si mie mi-a placut din prima..

sadjoy
12.03.2011, 23:06:08
Da ne-am hotarat...am fost si am vb, ne-a aratat cum lucra, poze filmare, si mi-a placut.....si mie mi-a placut din prima..

Da, urmeaza sa ne vedem si noi weekendul viitor pentru a ne arata opera lui :) Oricum, iti zic ca are ceva care place din prima. Si eu abia astept pozele de la nunta! :">

Voua v-a aratat si model de album pe care l-am primi dupa nunta?

luiza04
13.03.2011, 10:31:47
Da, urmeaza sa ne vedem si noi weekendul viitor pentru a ne arata opera lui :) Oricum, iti zic ca are ceva care place din prima. Si eu abia astept pozele de la nunta! :">

Voua v-a aratat si model de album pe care l-am primi dupa nunta?

Nu ne-a aratat deoarece i se terminasera....dar am vazut la cineva....si era k..

Bia16
27.03.2011, 18:40:18
Cine imi poate recomanda si mie un fotograf bun si ieftin?:D...Tin sa mentionez k sunt din Deva.Astept si eu un mic ajutor din partea voastra.Multumesc:*

butterflygirl
27.03.2011, 23:00:55
Cine imi poate recomanda si mie un fotograf bun si ieftin?:D...Tin sa mentionez k sunt din Deva.Astept si eu un mic ajutor din partea voastra.Multumesc:*

daca citesti ultimele 2-3 pagini ai sa gasesti nume de fotografi :)

ankyelena
07.04.2011, 20:35:23
buna.
ai gasit fotograf? eu inca caut inca nu sunt prea hotorata
daca ai gasit spune-mi si mie un pret te rog, ms

stoto
08.04.2011, 12:25:02
Buna,

Ce anume ti s-a parut ciudat la Eugen Calota? Ca nu ne-ai spus..

sadjoy
17.04.2011, 00:52:33
Ce anume ti s-a parut ciudat la Eugen Calota? Ca nu ne-ai spus..

Nu stiu sa iti spun exact ce nu mi-a placut la el. Dar din ce mailuri am schimbat cu el mi s-a parut a nu fi foarte flexibil in a face ce ne dorim noi ci mai degraba sa ne imouna un anumit stil. Ce mi s-a parut foarte ciudat este ca trebuia mai inatai sa raspund la un chestionar cu n-spe intrebari inainte ca el sa se hotarasca daca vrea sa colaboram sau nu.

Adicam nu conteaza ca noi doream sa ne fie fotograf, trebuia mai intai sa trecem de anumite "standarde"...mie mi s-a parut ciudat :D

Bijuca
03.05.2011, 09:44:28
Ceau fetelor...
Am si eu o intrebare...ce parere sau ce stiti despre ASFoto(Fox Studio) din Deva?:-SS:-SS:-SS:-SS
Noi i-am ales pe ei (foto=video)...dar tare mi teama ca am facut o alegere proasta:(( :((:(:(:(:(:((:((:((:((:((:((:((
I-ati mai vazut la nunti, stiti ceva despre ei?
Va rog, daca se poate o parere?[-o<
Multumesc!!! :*

m_andreea_s
03.05.2011, 09:48:54
Ceau fetelor...
Am si eu o intrebare...ce parere sau ce stiti despre ASFoto(Fox Studio) din Deva?:-SS:-SS:-SS:-SS
Noi i-am ales pe ei (foto=video)...dar tare mi teama ca am facut o alegere proasta:(( :((:(:(:(:(:((:((:((:((
din cate stiu oanny i-a ales tot pe ei, parerea mea personala e ca nu i-as fi ales nici sa vina gratis :">, mie personal nu-mi plac pozele facute de ei, si asta o spun cu toate ca suntem cunoscuti (adica miresoiul meu are un prieten ffffffff bun care e asociat cu finiseri la firma de distributie pe care o are), eu va tin pumnii sa iasa totul ok, asa cum va doriti (si tie si oanei) >:D<:*

Ooanyy
03.05.2011, 17:13:03
Ceau fetelor...
Noi i-am ales pe ei (foto=video)...dar tare mi teama ca am facut o alegere proasta:(( :((:(:(:(:(:((:((:((:((:((:((:((

si eu tot pe ei i-am ales...
m-am intalnit cu el sapt trecuta, de i-am aratat cateva poze (am facut un portofoliu, cu poze de la anumiti fotografi sau de pe site-uri care mi-au placut mie), am vrut sa inteleaga ce imi doresc eu, si ce as vrea. A fost incantat sa vada k ma intereseaza si ma implic, mi-a placut si rasp lui, pe care mi l-a dat dupa vederea portofoliului....
Acum ramane sa vad ce v-a iesi...
Sa de-a Dumnezeu sa iasa bine, sper asta si trebuie sa iasa bine:D...

Bijuca
05.05.2011, 00:24:22
:((:((:((:((:((:((:((
Tare presimt ca mi-am stricat toata nunta din cauza fotografului!!!
Sunt total dezamagita!!!:((:((:((:((:((:((:((

Bijuca
05.05.2011, 00:28:04
din cate stiu oanny i-a ales tot pe ei, parerea mea personala e ca nu i-as fi ales nici sa vina gratis :">, mie personal nu-mi plac pozele facute de ei, si asta o spun cu toate ca suntem cunoscuti (adica miresoiul meu are un prieten ffffffff bun care e asociat cu finiseri la firma de distributie pe care o are), eu va tin pumnii sa iasa totul ok, asa cum va doriti (si tie si oanei) >:D<:*

De ce?
Poti sa-mi dai mai multe explicatii (NUMAI DACA SE POATE)
Oricum mis terminata!!!:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
Recomanda-mi pe alcineva...te rog!!!
Ce sa fac?
Ioai...mis disperata...

m_andreea_s
05.05.2011, 08:36:44
De ce?
Ce sa fac?
Ioai...mis disperata...
nu vreau sa te supar :">, insa mie nu-mi plac pozele facute de ei, imi dau impresia ca si eu cu un aparat bunicel pot face poze muuuuuuult mai artistice decat ei, de recomandat pe altcineva e cam tarziu, tinand cont ca ai nunta in vreo 2 luni si-umpic :-s, eventual poti sa faci si tu ca si oana, sa pregatesti un portofoliu de poze care-ti plac tie, sa i-l prezinti si sa-i explici cum vrei sa ai pozele de la nunta si sa speram ca va iesi totul bine[-o<:*:*

mari10
05.05.2011, 10:10:13
De ce?
Ce sa fac?
Ioai...mis disperata...

Eu zic sa te calmezi, nu cred ca e atat de grav...ai vazut poze de la o nunta facute de ei si nu ti-au placut??? de ce esti atat de suparata? Eu cred ca totul va iesi bine, nu te mai stresa...oricum parerile difera, daca anumitor persoane nu le place stilul fotografului ales nu inseamna ca nu sunt bune, fi optimista, discuta cu el si eu sunt sigura ca vei avea niste poze de care o sa fi multumita.

Bijuca
05.05.2011, 13:28:45
Multumesc fetelor!!!:*
Eu nu am fost de la inceput prea incantata de ei, dar au zis ca eu sa le spun ce vreau si ei isi fac treaba, si asa-i cand toata lumea de streseaza sa te grabesti ca nu mai ai timp...uite la ce se ajunge:((
Aseara eram hotarata sa-i sun azi si sa le spun ca renunt la ei, dar nu ma lasa miresoiu meu:-s
Mai vad eu...poate iau pe altcineva dupa nunta pt o sedinta foto, dar oricum, nu v-a mai fi la fel, face-ul meu nu v-a mai radia ca-n ziua nuntii, sau...cine stie
Si sa va mai intreb ceva: d-nul foto mi-a zis sa-mi programez pozele inainte de cununie (civila si religioasa). Problema este ca in momentul in care mirele pleaca de acasa, pleaca si din neamuri, de la nasi iara si de la mine iara....
Tipu ne-a zis sa ne alocam 2 ore pentru poze...ok...dar cu oamenii ce fac????
Si cand mai incep si altii sa sara de ass in sus ca, citez: "cum?cum sa lasi lumea sa te astepte?tu crezi ca toata lumea sta dupa tine pana te pozezi tu? cine crezi ca-ti mai sta? o sa plece lumea acasa si te trezesti singura. daca vrei poze, dupa ce s-a intrat in sala, iesiti afara in zona verde si va pozati":[email protected] incheiat citatul
Deci dupa cum puteti observa am numai crizati si comunisti in jurul meu care ma termina psihic.8-}
M-am saturat!!!Sincer:(
Asta este....

butterflygirl
05.05.2011, 13:57:12
Eu nu am fost de la inceput prea incantata de ei, dar au zis ca eu sa le spun ce vreau si ei isi fac treaba, si asa-i cand toata lumea de streseaza sa te grabesti ca nu mai ai timp...uite la ce se ajunge:((
Aseara eram hotarata sa-i sun azi si sa le spun ca renunt la ei, dar nu ma lasa miresoiu meu:-s
Mai vad eu...poate iau pe altcineva dupa nunta pt o sedinta foto, dar oricum, nu v-a mai fi la fel, face-ul meu nu v-a mai radia ca-n ziua nuntii, sau...cine stie
Si sa va mai intreb ceva: d-nul foto mi-a zis sa-mi programez pozele inainte de cununie (civila si religioasa). Problema este ca in momentul in care mirele pleaca de acasa, pleaca si din neamuri, de la nasi iara si de la mine iara....
Si cand mai incep si altii sa sara de ass in sus ca, citez: "cum?cum sa lasi lumea sa te astepte?tu crezi ca toata lumea sta dupa tine pana te pozezi tu? cine crezi ca-ti mai sta? o sa plece lumea acasa si te trezesti singura. daca vrei poze, dupa ce s-a intrat in sala, iesiti afara in zona verde si va pozati":[email protected] incheiat citatul
Deci dupa cum puteti observa am numai crizati si comunisti in jurul meu care ma termina psihic.8-}
Asta este....

oauauuu chiar esti stresata !! imi pare rau pt tine...eu cred totusi ca poti impartii alea 2 ore in 2 sedinte(una inainte de cununii si una cand sunteti la restaurant).plus ca tu esti mireasa si DA lumea sta dupa tine,TU esti cea mai importanta in ziua aia. mult succes si incearca sa te relaxezi si sa nu mai pui la suflet orice aberatie.incearca sa te bucuri din plin de ziua nuntii incepand de pe acuma. >:D<

m_andreea_s
05.05.2011, 14:01:54
Asta este....
capul sus si nu te lasa prada emotiilor>:D<, intr-adevar pentru o sedinta foto e preferabil sa aloci vreo 2 ore, ce e drept ca moda asta cu sedinta foto e cam noua, deci lumea nu e obisnuita, numai sa stea la pozele de grup si cred ca aia e tot 8-|, pe de o parte sunt de acord cu ce v-a spus, legat de sedinta foto inainte de cununii (noi asa vom face), insa de ce spun doar pe de-o parte, pentru ca se poate aplica doar in cazul in care nu vrei traditii (plecat de la mire dupa nasi, mireasa, etc-asa suntem noi), din ce ai scris inteleg ca voi veti cont de aceste traditii, in acest caz, eu una nu stiu ce sa te sfatuiesc :">:(, eventual sa pui cununia civila si cea religioasa la distanta de vreo 2 ore si sa faceti intre sedinta foto, ca oricum la civila nu vin multi, iar sedinta foto in alta zi puteti face un trash the dress;-)

m_andreea_s
05.05.2011, 14:20:29
oauauuu chiar esti stresata !! imi pare rau pt tine...eu cred totusi ca poti impartii alea 2 ore in 2 sedinte(una inainte de cununii si una cand sunteti la restaurant).plus ca tu esti mireasa si DA lumea sta dupa tine,TU esti cea mai importanta in ziua aia. mult succes si incearca sa te relaxezi si sa nu mai pui la suflet orice aberatie.incearca sa te bucuri din plin de ziua nuntii incepand de pe acuma. >:D<

ancuta, ai dreptate, da vezi tu lumea nu e obisnuita asa :-s, ci ca sa stea la poze toti max jum de ora, cat se fac poze de grup cu toti nuntasii si 2-3 poze acolo cu miri singurei :-<, ceea ce mie nu mi se pare normal, da in fine, sa speram ca bijuca va reusi sa faca fata tuturor comentariilor din jur, sa se relaxeze si sa se bucure de nunta (cum ar trebui sa facem toate, de fapt;)))

Ooanyy
05.05.2011, 21:16:34
Bijuca , asa mi-a zis si mie, k treb 2 ore pt sedinta foto, ok , zis si facut...am pus cununia civila la 18:00 si cea religioasa la 19:00.Mirele meu pleaca din Orastie, dupa nasi la Deva si apoi vin dupa mine la Hunedoara, de la mine plecam la castel pt foto, dar v-a dura doar o ora , apoi vom pleca la Orastie , unde ne vom mai opri pe drum pe la lanurile acelea dintre Simeria si Orastie sa facem cateva poze si in natura.

NU mai fi stresata, nu te mai consuma, k totul v-a iesi bine, si vei fi multumita.TRebuie sa gandesti optimist si sa fi linistita...
Te rog sa te linistesti, k ma apuc si eu de stres, cand te vad pe tine, si imi impun si mie o panica k nu v-a iesi bine, si asa mai departe...
Iti garantez eu ca v-a iesi bine :*.

verra_84
27.06.2011, 13:25:40
Buna fetelor

Am citit toata discutia despre fotografi si pot sa spun ca m-am speriat un pic. Puteti sa imi spuneti va rog numele fotografului de la As Foto care v-a fi la voi la nunta. Si eu am fotograf tot de la ei si vreau sa vad daca este vorba despre aceasi persoana. Mersi

m_andreea_s
27.06.2011, 13:36:33
Buna fetelor

Am citit toata discutia despre fotografi si pot sa spun ca m-am speriat un pic. Puteti sa imi spuneti va rog numele fotografului de la As Foto care v-a fi la voi la nunta. Si eu am fotograf tot de la ei si vreau sa vad daca este vorba despre aceasi persoana. Mersi
la as foto din cate stiu e o singura persoana, adi finiseri

Ooanyy
27.06.2011, 23:25:17
Buna fetelor

noi il avem fotograf pe Adi Finiseri si un cameraman, dar nu stiu cum il cheama...

pyciulika
12.09.2011, 22:54:23
Pentru mine EUGEN CALOTA e un sfant !!!!o:-)

m_andreea_s
21.09.2011, 17:12:24
Pentru mine EUGEN CALOTA e un sfant !!!!o:-)
intr-adevar e un om de milioane:A , vad ca tu ai nunta de-abia la anul, pot sa intreb de ce faci aceasta afirmatie:-?

pyciulika
25.09.2011, 12:01:46
II urmaresc de mult blogurile si postarile de pe fb. Imi place cel mai mult ca pune suflet in ceea ce face si asta se vede in produsul finit. Mi-l doresc enorm

m_andreea_s
25.09.2011, 15:56:43
II urmaresc de mult blogurile si postarile de pe fb. Imi place cel mai mult ca pune suflet in ceea ce face si asta se vede in produsul finit. Mi-l doresc enorm
pai si daca iti doresti sa-l ai la nunta inca nu l-ai contactat :-\, eu l-am contactat din iunie anul trecut si nu l-am mai gasit disponibil :-<(am avut insa noroc ca e un om de milioane si am facut o sedinta foto cu el inainte de nunta ;)))

pyciulika
27.09.2011, 00:56:13
ia gandeste-te un pic de ce nu l-am contactat inca ? de fapt, l-am contactat sa il intreb de preturi, dar inca nu am banii pentru avans. Sper sa nu se ocupe pana o sa ii am .... in orice caz. pe lista mea de dorinte eugen calota este pe prima pozitie. cred ca ai fost foarte multumita de sedinta, nu ??

Chilly
10.10.2011, 22:56:06
poate sunt si eu mai intarziata pt unele persoane dar am reusit si eu sa ma intalnesc cu cateva persoane pt foto video si i-am ales pe cei de la wedding art, sper sa fie o alegere buna in raport calitate-pret pt ca sincer si eu mi l-as dori pe mult laudatul eugen calota, dar nu-mi permit sa dau doar pe foto cat pt pachetul foto video, prefer cu banii aia sa fac alte chestii....va pup

emili2487
22.11.2011, 21:50:13
fetelor nu ati auzit nici una de vgstudio calan? am intrat in panica...mai am 8 luni si eu nu am rezolvat decat restaurantul :-SS

Chilly
22.11.2011, 22:15:26
fata eu acum l-am intrebat pe zoli k el le mai stie prin calan si a zis k a si fost la o nunta unde au prestat ei si k sunt cam naspa....acuma vezi si tu ce ti-au zis tie poate s-au mai specializat k el i-a vazut acum 2 ani..te pup

andredeia
23.11.2011, 16:18:29
fetelor nu ati auzit nici una de vgstudio calan? am intrat in panica...mai am 8 luni si eu nu am rezolvat decat restaurantul :-SS

eu ii stiu asa cat de cat dar nu stiu ce calitate au.parerile sunt impartite
tu l-ai vazut ""opera"" undeva?

emili2487
23.11.2011, 20:21:23
eu ii stiu asa cat de cat dar nu stiu ce calitate au.parerile sunt impartite
tu l-ai vazut ""opera"" undeva?
doar ce am vazut pe site-ul lor, nimic altceva.ms si tie chilly

emili2487
23.11.2011, 22:02:10
fetelor am mai gasit pt foto video pe almideco deva si can fotovideo orastie,de ei stiti ceva?sunt firme serioase?am mai gasit si pe altii dar sincer nu as da nici 650-700 euro numa pe foto video,mi se pare exagerat de mult.

emili2487
29.11.2011, 11:07:32
miresici de 2012,toate v-ati gasit fotograf? numai eu sunt mai in urma?vad ca nu mai da nimeni nici un semn de viata pe aceasta rubrica :(

Chilly
29.11.2011, 11:43:39
miresici de 2012,toate v-ati gasit fotograf? numai eu sunt mai in urma?vad ca nu mai da nimeni nici un semn de viata pe aceasta rubrica :(

eu zis sa nu te stresezi, ai sa gasesti,poate k majoritatea si-au gasit dar nu e cazul sa te stresezi, sunt mulri care isi iau fotografii de pe la targuri, cel mai bine ar fi sa te interesezi de pe la cei la care ai fost la nunti, asa e cel mai sigura, vezi opera lor la cineva cunoscut nu doar pe site-uri k alea s-ar putea sa fie si furate pozele sau mult prea modificate de cum le fac ei pt cineva...sincer eu nu am auzit de acestia pe care i-ai mentionat, dar daca citesti pe celelalte subiecte tin minte k am vazut referiri la cei de la almideco....muzica ti-ai gasit?vezi k sunt multe pachete foto-video-dj....e adevarat k e un pic cam mult 700 euro dar sincer eu sub 600 nu am gasit , si la wedding art dam 3600 ron cu tot cu TTD dupa nunta...acum depinde si cati invitati ai...te pup si spor in continuare, sa ne anunti cand rezolvi ceva, eu intru mereu pe HD insa vad k nu prea scrie nimeni in afara de noi dou si pyciulika:(

pyciulika
30.11.2011, 15:32:10
Vi-l recomand pe dj cheloo din hd. are pachet foto video- dj ... meserias.
eu pe el il am.

carmenas_suciu
19.12.2011, 22:13:27
Ceau miresici,

Noi l-am ales pe Eugen Calota pentru foto si suntem foarte incantati. Este un profesionist si un om de milioane !!!! Am semnat colaborarea cu el de Mos Nicolae.. cred ca ne-a purtat noroc mosu sa dam peste un om ca Eugen!!!<:-P:)

duduiuta
20.12.2011, 01:20:27
Vi-l recomand pe dj cheloo din hd. are pachet - dj ... meserias.
eu pe el il am.

Am fost la vreo 2 revelioane unde acest domn a fost DJ,si pot spune ca mi-a placut destul de mult, isi alege bine playlist-ul.Singura problema e ca uneori se repeta,dar nu indeajuns cat sa fie deranjant:).Cat despre foto video,nu stiu ce sa zic...pachetele astea cu dj si foto video la un loc,nu-mi prea dau mare incredere:(.Nu prea au nici in clin nici in maneca una cu alta (muzica si fotografiile)!

emili2487
21.12.2011, 21:57:30
Am fost la vreo 2 revelioane unde acest domn a fost DJ,si pot spune ca mi-a placut destul de mult, isi alege bine playlist-ul.Singura problema e ca uneori se repeta,dar nu indeajuns cat sa fie deranjant:).Cat despre foto video,nu stiu ce sa zic...pachetele astea cu dj si foto video la un loc,nu-mi prea dau mare incredere:(.Nu prea au nici in clin nici in maneca una cu alta (muzica si fotografiile)!
nu vreau sa influentez pe nimeni dar eu am fost si am vorbit cu dj cheloo si am vazut si foto si video si albume facute de el si chiar mi-au placut foarte mult.intradevar are pachet dar nu le face el pe toate trei,el se ocupa de muzica,sotia lui filmeaza si mai are un om care face pozele.el doar prelucreaza pozele si video inaite sa le predea.eu sunt foarte multumita de ceea ce am vazut facut de el.plus ca se implica foarte mult in ceea ce priveste detaliile,noua ne-a spus ca vrea sa vada sala,biserica si locul unde vrem sa facem foto dupa nunta ca sa vada ce lumini si ce peisaje exista.eu una chiar il recomand :smile:

pyciulika
21.12.2011, 22:27:27
Da, la noi chiar s-a dus deja la restaurant sa vada cum e sala, ce scule ii trebuie, ce lumini etc. Chiar se implica ...merita macar sa il cunoasteti >:/

pyciulika
21.12.2011, 22:28:00
emili tu cu el vei lucra ? :*

emili2487
22.12.2011, 20:54:06
emili tu cu el vei lucra ? :*
da,am semnat deja contractul si iam dat avansul :*

pyciulika
28.12.2011, 21:28:33
da,am semnat deja contractul si iam dat avansul :*
super ! felicitari o sa fi foarte multumita

pyciulika
27.10.2012, 19:56:39
super ! felicitari o sa fi foarte multumita
emilieee.... vrem sa vedem pooze, povesti...n-ai mai dat niciun semn

esty.c
16.01.2013, 12:39:39
Vi-l recomand pe dj cheloo din hd. are pachet foto video- dj ... meserias.
eu pe el il am.
imi dai si mie niste informatii despre el te rog?

esty.c
24.01.2013, 14:47:08

ai lucrat cu el pentru foto-video?as vrea si eu tot cu el...dar nu stiu sigur inca:(

supermire83
12.03.2013, 17:33:18
a facut cineva foto + video + dj cu en events simeria ( doamna istrate)?

multumesc

lore_b
03.09.2013, 14:08:19
A facut cineva pozele si filmarea cu Reverse Media din Deva?

milcu.larisa
21.02.2014, 23:17:46
A facut cineva pozele si filmarea cu Reverse Media din Deva?
Eu am fost la foarte multe nunti cu ei ... mi se par cei mai meseriasi de la noi din zona. Tot cu ei am si eu contract pentru anul viitor