PDA

Versiunea completa : Restaurante in Petrosani, discutii si poze

andreea806
27.03.2008, 19:57:23
Buna fetelor..mai este cineva care face nunta in Petrosani?? tare m-as bucura sa existe!! eu locuiesc in timisoara..dar nunta o avem la petrosani!

buna eu sunt din Vulcan dar fac nunta in Petrosani mai precis la HP daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere ! spor la pregatiri

dalayla
28.03.2008, 09:59:43
buna eu sunt din Vulcan dar fac nunta in Petrosani mai precis la HP daca te pot ajuta cu ceva o voi face cu cea mai mare placere ! spor la pregatiri
Buna andreea! ma bucur ca ne mai inmultim!:)>:D< cum de v-ati decis sa faceti fix la HP?? cum stai cu pregatirile?:D

alisuka
15.04.2008, 14:09:50
buna fetelor eu nu sunt din petrosani dar sotzul meu e din vulcan ,dalayla mi ai putea spune te rog cat te ajunge meniul si ce are inclus la rusu?eu am fost intr o seara sa mananc acolo si mia placut tare mult nu ar strica sa fac si nunta acolo :P

dalayla
15.04.2008, 18:16:19
buna fetelor eu nu sunt din petrosani dar sotzul meu e din vulcan ,dalayla mi ai putea spune te rog cat te ajunge meniul si ce are inclus la rusu?eu am fost intr o seara sa mananc acolo si mia placut tare mult nu ar strica sa fac si nunta acolo :P
pai un meniul e 105 ron si pot sa-ti zic in mare ce include,ca nu am stabilit exact tot: aperitiv bogat,ciorba a la grec cu smantana, piure cu mix gratar pui si porc si salata asortata,sarmalutze..noi am vrut meniu traditional pt ca sa manance toata lumea, apoi cafea de 2 ori pt fiecare,plus o sticla apa de pers si o sticla suc de 2 litri la 2 persoane! bautura nu e inclusa..in mod normal nu te lasa sa aduci nimic de la tine,dar noi avem ceva cunostinte pe acolo si cred ca pana la urma o sa ducem noi sucul,bautura si fructele si luam ceva coctail nealcoolic de la ei in schimb.
Cat despre atomosfera,servire,mancare no comment,sunt sigura ca o sa fie f bine ..plus privelistea!..Singurele lucruri care iti zic din start ca poti sa le duci sunt tortul si prajiturile! pupici si sper ca ti-am fost de folos:)

alisuka
16.04.2008, 13:50:27
SAR mana dalayla mi ai fost de mare folos ai dreptate si nu ar fi scump meniul doar ca iti impun sa cumperi de la ei bauturile dar cum zici tu prin cunnostiintze se poate rezolva totul;-) eu unde am vortbit e 135 meniul dar neamurile din petrosani ,oradea baia de cris zic ca ar fi mai bine sa faca si o masa pe acolo si ai dreptate privelisteaaa.... e super ca si papanasii :D te pupicesc

dalayla
17.04.2008, 10:10:40
SAR mana dalayla mi ai fost de mare folos ai dreptate si nu ar fi scump meniul doar ca iti impun sa cumperi de la ei bauturile dar cum zici tu prin cunnostiintze se poate rezolva totul;-) eu unde am vortbit e 135 meniul dar neamurile din petrosani ,oradea baia de cris zic ca ar fi mai bine sa faca si o masa pe acolo si ai dreptate privelisteaaa.... e super ca si papanasii :D te pupicesc
cu placere!:)..acuma depinde si ce doresti..pentru ca meniul simplu,fara bautura poate ajunge si la 400 lei:-p ..oricum si eu o sa ies destul de scump cu meniul..ca se mai adauga bautura,prajiturile si tortul,fisticul si alte crantzanele si cred ca inghetzata!:*

alisuka
17.04.2008, 13:52:02
oricum am da o iesim destul de scump eu am meniul 135 dar fara bautura ,fructe tort prajituri etc astea trebuie cumparate separat#:-S dar na odata facem nunta ! mersik te pupik

pilijb
29.01.2009, 12:23:43
gasesti cam la 30 de euro la pensiuni,

eu deja am vorbit la biserica si la primarie, nu de alta dar mi-am calculat orele si am fost prima sa vorbesc, mai bine mai repede si sa iti alegi orele cum le vrei u , decat mai tarziu sa stai dupa altii.

de obicei, restaurantele care fac nunti , de exemplu noaptea- nu te da nimeni afara, poti sa stai pana dimineata la ora 10 , daca invitatii se petrec; si legat de chirie pe sala, la cate sali am vorbit - nu se cerea chirie pe sala, un mic acont inainte dar ala se scade din cheltuiala finala . Acum sunt sali si sali , unii te obliga sa iei berea sucurile , apa de la ei si atunci iesi mai scump , sau poti sa aduci tu bautura, dar depinde de politica restaurantului.

:*:*:*:*

Raluca007
29.01.2009, 12:26:27
[quote=Raluca007;1400964]Pai Cristina daca tot ai zis k vi pe la sfarsitul lui martie in oras ar trebui totusi sa dai tu o raita pana sus la munte sa vezi cat de frumos e..asta poate sa-ti confirme si dalayla....k e un peisaj extraordinar...dc tot a facut nunta la rusu.
Si dc tot trebuie sa stea unii oamenii cazati undeva poti inchiria cateva camere la pensiune...iar restul pot cobora cu taxiul k nu e o avere..crede-ma.
Iar sala de obicei dc folosesti meniul lor si mai iti fac anumite servicii cum ar fi de exemplu decorarea salii care iar o platesti tu ..nu mai trebuie sa platesti inchirierea salii. ;-)

nu se plateste chiria salii dar intre urcat si coborat cu taxiurile plus ospatarii tot acolo ajung

Pai din cate stiu eu in general ospatarii se platesc oriunde ai merge....iar cum zicea si dalayla poti inchiria un microbuz si iesi mai ieftin.;-)

Raluca007
29.01.2009, 12:33:58
[quote=dalayla;1401570]

250 de lei nu petrec eu mult timp prin petrosani dar mi se pare cam exagerat pentru o pensiune camera de 250 de ron

Cristina dar de curiozitate ai vb cu cei de la pensiune sa vezi dc ai si inchiria camere la ce pret ar fi o camera dubla??

cristina1227
29.01.2009, 12:43:31
[quote=pilijb;1401817]gasesti cam la 30 de euro la pensiuni,

eu deja am vorbit la biserica si la primarie, nu de alta dar mi-am calculat orele si am fost prima sa vorbesc, mai bine mai repede si sa iti alegi orele cum le vrei u , decat mai tarziu sa stai dupa altii.

de obicei, restaurantele care fac nunti , de exemplu noaptea- nu te da nimeni afara, poti sa stai pana dimineata la ora 10 , daca invitatii se petrec; si legat de chirie pe sala, la cate sali am vorbit - nu se cerea chirie pe sala, un mic acont inainte dar ala se scade din cheltuiala finala . Acum sunt sali si sali , unii te obliga sa iei berea sucurile , apa de la ei si atunci iesi mai scump , sau poti sa aduci tu bautura, dar depinde de politica restaurantului.

noroc tie ca nu ti-au luat chirie pe sala
ca eu am intrebat la bobirca si la romanasul vesel si amandoi iau chirie pe sala plus ca te obliga sa iei bautura de la ei
si eu care vroiam o nunta mai moderata:-&

cristina1227
29.01.2009, 12:44:35
[quote=cristina1227;1401686]

Cristina dar de curiozitate ai vb cu cei de la pensiune sa vezi dc ai si inchiria camere la ce pret ar fi o camera dubla??

am vorbit cu ei mi-au spus pretul insa nu sunt convinsa ca mancarea o gatesc ei acolo
cred ca e pe baza de catering

cristina1227
29.01.2009, 12:45:42
[quote=pilijb;1401817]gasesti cam la 30 de euro la pensiuni,

care sunt salile care nu cer chirie
daca se poate sa-mi spui bineinteles

dalayla
29.01.2009, 12:50:19
gasesti cam la 30 de euro la pensiuni,

noroc tie ca nu ti-au luat chirie pe sala
ca eu am intrebat la bobirca si la romanasul vesel si amandoi iau chirie pe sala plus ca te obliga sa iei bautura de la ei
si eu care vroiam o nunta mai moderata:-&
daca tot vrei o nunta restransa de ce nu faci la Number One in Petrila??
manacarea e multa si excelenta,localul e frumos,preturile ca peste tot,cu bautura poti negocia si incap 50 persoane..si nu se ia chirie pe sala

cristina1227
29.01.2009, 12:56:49
daca tot vrei o nunta restransa de ce nu faci la Number One in Petrila??
manacarea e multa si excelenta,localul e frumos,preturile ca peste tot,cu bautura poti negocia si incap 50 persoane..si nu se ia chirie pe sala

nu vreau sa par pretentioasa dar mi-ar fi mult mai usor in petrosani

dalayla
29.01.2009, 13:04:19
stai linistita:) e doar o sugestie,pana la urma o sa gasiti voi ceva!
Insa va trebui sa va ganditi ce primeaza pentru voi din:
- sa fie in petrosani;
- sa nu se ia chirie pe sala;
- sa fie meniul ieftin;
- sa accepte 50 invitati(unele restaurante cer un anumit nr minim de persoane);
- sa fie un restaurant de calitate cu servire buna si personal profesionist;
- sa accepte sa aduceti voi sucul si bautura sau alte cele;
- sa nu va oblige sa decorati cu o anumita firma
etc si mai poti adauga tu cerinte..si apoi sa elimini cele care nu ti se par asa importante ca s-ar putea sa nu gasesti unul care sa le indeplineasca pe toate!

Raluca007
29.01.2009, 13:18:12
[quote=dalayla;1402038]stai linistita:) e doar o sugestie,pana la urma o sa gasiti voi ceva!
Insa va trebui sa va ganditi ce primeaza pentru voi din:
- sa fie in petrosani;
- sa nu se ia chirie pe sala;
- sa fie meniul ieftin;
- sa accepte 50 invitati(unele restaurante cer un anumit nr minim de persoane);
- sa fie un restaurant de calitate cu servire buna si personal profesionist;
- sa accepte sa aduceti voi sucul si bautura sau alte cele;
- sa nu va oblige sa decorati cu o anumita firma
etc si mai poti adauga tu cerinte..si apoi sa elimini cele care nu ti se par asa importante ca s-ar putea sa nu gasesti unul care sa le indeplineasca pe toate![/quote

Bravo dalayla ..in sfarsit cineva care zice lucrurilor pe nume..nu e chiar asa de usor sa gasesti locul perfect ..si cu pretentii....dar trebuie vazut;-)

Raluca007
29.01.2009, 13:23:11
[quote=Raluca007;1401886]

am vorbit cu ei mi-au spus pretul insa nu sunt convinsa ca mancarea o gatesc ei acolo
cred ca e pe baza de catering

Si la noi mancarea de revelion a fost pe baza de catering ...dar a fost de un aranjament ..cum nu am vazut de multe ori la o nunta si fff buna si multa.Si din cate ne-a povestit patronul din primavara or sa aibe bucataria lor profesionala.<:-P

emi24
29.01.2009, 13:26:01
eu la cantina platesc 3500 chiria salii . In asta intra 2 bucatari + ajutor , 4 chelneri , utilitatile salii ( apa , curent, canalizare) si imbracatul scaunelor si meselor. Bauturile toate le aduc eu de acasa . Meniul e de 80 lei. Iar cazarea , 30 lei camera de camin cu 2 paturi si baie, proaspat renovate cu mobilier nou .
la HP ne-a cerut 120 meniul , 60 lei camera , si doar tarie de acasa, restul de la ei

pilijb
29.01.2009, 16:05:27
eu la cantina platesc 3500 chiria salii . In asta intra 2 bucatari + ajutor , 4 chelneri , utilitatile salii ( apa , curent, canalizare) si imbracatul scaunelor si meselor. Bauturile toate le aduc eu de acasa . Meniul e de 80 lei. Iar cazarea , 30 lei camera de camin cu 2 paturi si baie, proaspat renovate cu mobilier nou .
la HP ne-a cerut 120 meniul , 60 lei camera , si doar tarie de acasa, restul de la ei

si eu platesc ospatarii si aranjatul salii (pretul variaza in functie de ce iti doresti ) ;

sali la care nu se plateste chiria din cate stiu eu : onix, cele 2 sali de la vulcan dinca si cea de la piata;popasul haiducilor, la hp - te fura pe fata , nici nu m-am apropiat de ei ;

pilijb
29.01.2009, 16:09:32
emi, nu iti pot trimite pe privat numere de telefon , ai ales sa nu-ti poate trimite nimeni

emi24
29.01.2009, 16:31:27
emi, nu iti pot trimite pe privat numere de telefon , ai ales sa nu-ti poate trimite nimeni

mersi mult , o sa incerc sa modific optiunile, si te rog sa imi mai trimiti o data

pilijb
29.01.2009, 16:33:05

merita sa incerti, parerea mea, sala e foarte frumoasa si eleganta si nu te mai doare capul cu aranjatul salii ( huse, baloane , flori etc ) , e frumos asa cum e ; si pana in petrila sunt taxiuri si pretul e rezonabil ;

si eu am invitati din tara ( timisoara, constanta) si nu au mai fost la petrosani, si o sa ia taxiul pana la jiet; poate o sa pun la dispozitie un microbuz;

si eu am vrut sala in oras, dar decat sa renunt la anumite facilitati am renuntat la locatie;

emi24
29.01.2009, 16:37:58
gata am modificat , mai poti incerca o data ? te rog

cristina1227
30.01.2009, 09:00:23
merita sa incerti, parerea mea, sala e foarte frumoasa si eleganta si nu te mai doare capul cu aranjatul salii ( huse, baloane , flori etc ) , e frumos asa cum e ; si pana in petrila sunt taxiuri si pretul e rezonabil ;

si eu am invitati din tara ( timisoara, constanta) si nu au mai fost la petrosani, si o sa ia taxiul pana la jiet; poate o sa pun la dispozitie un microbuz;

si eu am vrut sala in oras, dar decat sa renunt la anumite facilitati am renuntat la locatie;

buna fetelor
cum prietenul meu vrea sa facem cat de cat un decor, ne-am gandit ca cel mai bine luam o sala fara chirie si cu banii care i-am da pe chirie la o alta sala mai punem un pic si facem si decor
eu sper ca azi sa fie ziua in care sa stiu sigur
si ce-o vrea Dumnezeu, sper sa iese totul bine
va pupacesc

cristina1227
30.01.2009, 11:41:15
buna miresicilor
in sfarsit am rezerva facuta
pot sa dorm linistita
am rezervat la Onix si apoi om vedea noi
o decoram frumos si asta e
voi ce ziceti?

cristina1227
30.01.2009, 11:43:41
stie cineva cum e mancarea la Onix?

Raluca007
30.01.2009, 11:59:58
stie cineva cum e mancarea la Onix?

Din punctul meu de vedere e un loc fff urat...mai ales k nu a mai investit nimeni in el..camerele sunt deplorabile..uita-te si tu pe un sait...daca au asa ceva...sa vezi ce conditii au,inainte sa faci pasul asta.

cristina1227
30.01.2009, 12:29:21
Din punctul meu de vedere e un loc fff urat...mai ales k nu a mai investit nimeni in el..camerele sunt deplorabile..uita-te si tu pe un sait...daca au asa ceva...sa vezi ce conditii au,inainte sa faci pasul asta.

ma rog ceea ce ma intereseaza e sala si din cate am inteles nu e chiar deplorabila si daca nu e pe gustul nostru o decoram si gata
in ceea ce priveste camerele ramane de vazut nu e obligatoriu sa doarma acolo
ma intereseza mancarea cum e

dalayla
30.01.2009, 15:43:21
ma rog ceea ce ma intereseaza e sala si din cate am inteles nu e chiar deplorabila si daca nu e pe gustul nostru o decoram si gata
in ceea ce priveste camerele ramane de vazut nu e obligatoriu sa doarma acolo
ma intereseza mancarea cum e
n-am mancat niciodata ca sa-ti spun din experienta insa am auzit de la mai multi ca e mancare buna insa portiile cam mici!
puteti merge sa mancati intr-o seara sa probati cum e;-)

pilijb
30.01.2009, 16:22:25

:) de data asta tu nu te-ai informat bine , sala e foarte frumoasa( scaunele sunt elegante,sala frumoasa, ringul de dans e langa fantana arteziana ( au schimbat intrarea si acuma unde era receptia inainte, e locul de dans) - si mancarea e foarte buna, ei fac si mancarea pentru cabana jiet si meniul este super ok la pret si la cantitate . La onix a facut nunta cumnatul meu si au facut si botezul tot acolo.

Intr-adevar am fost la o nunta la jiet si mi s-a parut aperitivul cam slabut ( cantitativ)- s-au zgarcit:) , dar meniul ti-l faci cum vrei u.

Eu ma bucur ca ai gasit si important e ca tu sa fii multumita,!!<:-P=D>=D>

Raluca007
30.01.2009, 16:47:56
[quote=pilijb;1407120]:) de data asta tu nu te-ai informat bine , sala e foarte frumoasa( scaunele sunt elegante,sala frumoasa, ringul de dans e langa fantana arteziana ( au schimbat intrarea si acuma unde era receptia inainte, e locul de dans) - si mancarea e foarte buna, ei fac si mancarea pentru cabana jiet si meniul este super ok la pret si la cantitate . La onix a facut nunta cumnatul meu si au facut si botezul tot acolo.

Intr-adevar am fost la o nunta la jiet si mi s-a parut aperitivul cam slabut ( cantitativ)- s-au zgarcit:) , dar meniul ti-l faci cum vrei u.

Eu ma bucur ca ai gasit si important e ca tu sa fii multumita,!!<:-P=D>=D>[/quote

Stai putin de unde crezi tu k nu m-am informat bine...parerea fiecaruia nu se discuta...din punctul meu de vedere e fff urat ...eu am alte pretentii.De aceea eu sper pana la nunta mea sa fie gata piscina de la Bujor de munte..pt k am de gand acolo s-o fac....in natura.....nu cu poluarea din oras....

cristina1227
30.01.2009, 17:41:19
Raluca tu lucrezi cumva la pensiune sau te platesc sa le faci publicitate?
daca tu crezi ca celelalte nunti nu pot iesi la fel de bine te inseli si in plus important e sa te simti bine nu 4 pereti pe care-i decorezi cum vrei
referitor la poluare poate ca ai dreptate dar daca stai sa iei in calcul toti factorii care ne inconjoara ......
in plus eu am intrebat la pensiune si meniul care mi l-au oferit mi s-a parut slabut, in plus 40 euro/pensiune in septembrie cand nu e perioada de varf mi se pare cam ridicat
cel putin pt. mine tu faci cum vrei, nu ma duc acasa sa dorm asa ca un pat bun imi trebuie nimic altceva iar daca vrem vederi urcam la munte si gata

cristina1227
30.01.2009, 17:42:21
:) de data asta tu nu te-ai informat bine , sala e foarte frumoasa( scaunele sunt elegante,sala frumoasa, ringul de dans e langa fantana arteziana ( au schimbat intrarea si acuma unde era receptia inainte, e locul de dans) - si mancarea e foarte buna, ei fac si mancarea pentru cabana jiet si meniul este super ok la pret si la cantitate . La onix a facut nunta cumnatul meu si au facut si botezul tot acolo.

Eu ma bucur ca ai gasit si important e ca tu sa fii multumita,!!<:-P=D>=D>

merçi de incurajare

Raluca007
30.01.2009, 20:26:50
Raluca tu lucrezi cumva la pensiune sau te platesc sa le faci publicitate?
daca tu crezi ca celelalte nunti nu pot iesi la fel de bine te inseli si in plus important e sa te simti bine nu 4 pereti pe care-i decorezi cum vrei
referitor la poluare poate ca ai dreptate dar daca stai sa iei in calcul toti factorii care ne inconjoara ......
in plus eu am intrebat la pensiune si meniul care mi l-au oferit mi s-a parut slabut, in plus 40 euro/pensiune in septembrie cand nu e perioada de varf mi se pare cam ridicat
cel putin pt. mine tu faci cum vrei, nu ma duc acasa sa dorm asa ca un pat bun imi trebuie nimic altceva iar daca vrem vederi urcam la munte si gata

Faci cum vrei tu..eu am vrut sa-ti arat anumite avantaje....iar in privinta cazarii nu stiu de ce ti se pare mult 40 de euro pe camera in perioada aia..e chiar ff bine..de obicei e 120 de lei pe persoana la 3 stele in restul anului...asa k oferta care ti-a data-o a fost chiar buna..dar nu iti mai zic nimic..fa-ti nunta cum o vrei.
Cat despre angajare stai linistita k nu sunt....k nu se preteaza ei la asa ceva..au destule publicitati.Asa sunt eu o persoana care isi sustine parerea dc tot am discutat despre pensiunea aia.
Dar auzi Cristina, ce meniu ti-au dat? Eu inca nu nu am fost la ei sa discut de meniu. Dar oricum nu vreau ceva sec.Am cateva idei pt. meniu. Sa vedem daca acepta.Daca poti, sa ne spui si noua ce ti-au oferit.Merci :)

luckystrike
30.01.2009, 23:46:23
stiti daca sambata gasesc pe cineva la smart party? ca in timpul saptamanii nu pot sa ajung in petrosani

eu stiu ca este, in afara cazului in care sunt la decorari de sali... ia si tu un numar de pe saitul lor si suna inainte sa vii, e simplu... smartparty

pilijb
31.01.2009, 10:49:38
[quote=Raluca007;1407861]Faci cum vrei tu..eu am vrut sa-ti arat anumite avantaje....iar in privinta cazarii nu stiu de ce ti se pare mult 40 de euro pe camera in perioada aia..e chiar ff bine..de obicei e 120 de lei pe persoana la 3 stele in restul anului...asa k oferta care ti-a data-o a fost chiar buna..dar nu iti mai zic nimic..fa-ti nunta cum o vrei.

in privinta cazarii eu am primit o idee foarte buna de pe forum, in caminele studentesti:) e ieftin si conditii foarte bune, am fost recent intr-un camin renovat si is foarte faine - si nu trebuie sa faci nunta la cantina ca sa cazezi acolo:)

gabriela1611
15.03.2009, 03:58:34
Fetelor, care dintre voi stie care e cea mai buna firma de amenajari sala din Petrosani? Sa nu va rapesc prea mult din timpul alocat pregatirilor;), va insirui mai jos firmele pe care le-am descoperit eu in zona, si voi -daca puteti- dati note in ordinea preferintelor.

-party land
-pronunta
-adela (nu stiu numele firmei)
-smart party

Sunt la acest capitol: trebuie neaparat sa aleg saptamana asta firma care ne va amenaja sala, am oferte de la toti, dar vreau sa stiu si care sunt mai priceputi, d.p.vostru de ved. Merci mult!

luckystrike
16.03.2009, 01:01:19
Fetelor, care dintre voi stie care e cea mai buna firma de amenajari sala din Petrosani? Sa nu va rapesc prea mult din timpul alocat pregatirilor;), va insirui mai jos firmele pe care le-am descoperit eu in zona, si voi -daca puteti- dati note in ordinea preferintelor.

-party land
-pronunta
-adela (nu stiu numele firmei)
-smart party

Sunt la acest capitol: trebuie neaparat sa aleg saptamana asta firma care ne va amenaja sala, am oferte de la toti, dar vreau sa stiu si care sunt mai priceputi, d.p.vostru de ved. Merci mult!

- party land, nu iti recomand, sunt buni numai sa te duca cu vorba. una spun si alta fac
- pronunta... sunt din petrosani dar nu am auzit de ei... unde pot fi gasiti? nu ma pronunt, nu cunosc..
- adela, lucreaza binisor, am vazut nunti facute, dar daca nu e adela ci altcineva de la "firma" nu iese cum trebuie, doar ea e priceputa...
- smart pary. parerea mea e ca sunt cei mai vechi si cei mai buni de pe piata din zona. au avut nunti si la deva si tg jiu, au facut amenajare la toti prietenii mei aproape, au sait si am vazut multe lucruri frumoase pe acolo. Aduc flori olandeze din ce stiu. Nu stiu cum stau cu pretul dar am vazut ceva baner cu reduceri.. trebuie sa intrebi
- mai sunt unii / altii in zona, jancsi din vulcan daca vrei baloane =P~ si unii in petrila helloadi nu stiu cum

bafta la ales..

gabriela1611
18.03.2009, 17:27:35
Probabil ca ai dreptate, ideea e ca dintre toti, cei de la smartp. au preturile cele mai mari, cu tot cu reducerea de 30% de care poti beneficia pana la 31 martie.
Eu am cerut oferte de la toti, fiecare oferta incluzand exact aceleasi lucruri, si cu tot cu reducere, la ei costa cel mai mult:(.
Mai are si altcineva alta parere?

gabriela1611
18.03.2009, 17:50:32
A facut careva dintre voi nunta la Casa Bobirca. As vrea sa vad si eu cum arata amenajata sala aia, daca aveti ceva poze!
Si nu imi imaginez unde o sa-mi incapa acolo vreo 130 invitati!?:( O sa mergem zilele urmatoare sa stabilim cu ei cum amenajam sala.
Voi stiti ceva!?

dalayla
20.03.2009, 08:53:57
A facut careva dintre voi nunta la Casa Bobirca. As vrea sa vad si eu cum arata amenajata sala aia, daca aveti ceva poze!
Si nu imi imaginez unde o sa-mi incapa acolo vreo 130 invitati!?:( O sa mergem zilele urmatoare sa stabilim cu ei cum amenajam sala.
Voi stiti ceva!?
am fost doar la un botez acolo,in separeu(sala mica)...pot sa-ti spun doar ca servirea a fost ok si mancarea f buna!

gabriela1611
23.03.2009, 08:57:45
Multumesc mult de raspuns! Totusi daca e cineva care a fost la o nunta acolo (casa Bobirca), sa ma ajute si pe mine cu un raspuns, sa stiu cum e mai bine sa cer aranjarea meselor si unde imi incap toti invitatii (aprox. 130). Multumesc tuturor! Va pup!

luckystrike
26.03.2009, 00:20:25
Multumesc mult de raspuns! Totusi daca e cineva care a fost la o nunta acolo (casa Bobirca), sa ma ajute si pe mine cu un raspuns, sa stiu cum e mai bine sa cer aranjarea meselor si unde imi incap toti invitatii (aprox. 130). Multumesc tuturor! Va pup!

eu am fost la revelioane acolo si mi-am facut intalnirea de 10 ani de liceu acolo, asta chiar cand a deschis restaurantul noudupa ce a ars ala vechi...

DACA foloseste si sala dinauntru si cea de afara (unde a fost terasa si a inchis-o) atunci cred ca incap fara probleme.

daca e doar sala dinauntru nu as baga mina in foc, desi daca zic ei ca incap atunci incap...

baubau11
28.11.2009, 09:08:13
Buna fetelor!
Eu asa vrea sa fac nunta la Hotel Rusu din masivul Prang.Ar putea cineva sa ma ajute cu cateva informatii referitoare la :
- cat costa meniul?
- cum e mancarea?
- cum e servirea?
- bauturiile trebuie sa le iei de la ei?
A fost cineva la nunta la acest hotel?Va rog sa ma ajutati.
Deasemenea va rog sa imi ziceti unde sunt caminele studentesti renovate si nu asa scumpe?Am inteles ca costa 30 lei camera.Va rugam sa ma ajutati!

Multumesc frumos!

ede09
02.02.2012, 15:47:02
buna.A facut cineva nunta la complexul rustic din petrosani????as avea nevoie de niste sfaturi..

mimoo
29.12.2012, 02:49:17
Buna fetelor, vroiam sa va intreb daca este cineva aici care a avut nunta la restaurantul Palace. Multumesc