PDA

Versiunea completa : Invitatii in jud Tulcea

mihaela06
03.02.2009, 22:30:55
Alinanicoleta,

Vroiam sa te intreb: dc as avea ideea si textul m-ai putea ajuta cu realizarea invitatiei si a cardului?:-SS

alinanicoleta
03.02.2009, 22:33:15
Alinanicoleta,

Vroiam sa te intreb: dc as avea ideea si textul m-ai putea ajuta cu realizarea invitatiei si a cardului?:-SS

in corel? vrei sa o faci?.... eu te ajut... dar imi trebuie corel draw.. eu am corel photo paint...
iar acasa photoshop....
incerc sa descarc corel draw... daca e

Lidia26
03.02.2009, 22:33:17
Eu invitatiile le-am comandat la agentie,nu am treaba,doar cu textul lucrez acum.In fiecare zi imi vine cate o ideie de skimbare ceva la el

alinanicoleta
03.02.2009, 22:36:25
Alinanicoleta,

deja am dat comanda sa mi se descarce corel draw:))
important este ideea.... cum vrei sa arate... dimensiunea... in corel... totul iese ca o poza!!! atat... de facut se pot face multe dar rezultatul este o poza...

Lidia26
03.02.2009, 22:37:02
va dau aici o invitatie.....poate cineva prinde ideia.mie imi place

alinanicoleta
03.02.2009, 22:37:54
de aceea zic ca imi trebuie si dimensiunile...
nu stiu cum ai vrea tu ca asa pot sa fac si in programul quark express... este un program de editat... mi-am facut un album foto... superb

alinanicoleta
03.02.2009, 22:38:33

face cu poza mirilor cred...

Lidia26
03.02.2009, 22:40:55
mihaela mai esti?
uite aici o ideie de invitatie cu fond marin.

ai gasit site-ul care l-am pus azi pe fotum,acolo gaseai idei marine

mihaela06
03.02.2009, 22:42:44
deja am dat comanda sa mi se descarce corel draw:))
important este ideea.... cum vrei sa arate... dimensiunea... in corel... totul iese ca o poza!!! atat... de facut se pot face multe dar rezultatul este o poza...

Pai in final cam asta am sa vreau sa fie.
Si inca o intrebare: ce fel de hartie ar trebui sa iau ca sa aiba un aspect invechit si ud?

alinanicoleta
03.02.2009, 22:43:14
mihaela mai esti?

asa pot sa fac si in quark...

Lidia26
03.02.2009, 22:44:41
uite si aici inca 2 pt Mihaela

alinanicoleta
03.02.2009, 22:45:15
Si inca o intrebare: ce fel de hartie ar trebui sa iau ca sa aiba un aspect invechit si ud?

ups... aici nu stiu... doar sa cumperi pana la urma o hartie pe care crezi tu ca merge si sa o sterzi cu ceai... acum depinde si de culoarea ceaiului... dai asa cu burete gen de parca ai picta....

mihaela06
03.02.2009, 22:46:07
mihaela mai esti?

cred ca l-am pierdut

macar pagina mai stie cineva?

alinanicoleta
03.02.2009, 22:47:19

Poti sa faci in word... si imi trimiti si eu vad despre ce este vorba.... si daca e.. eu am sa o fac in ce program cred eu ca se potriveste... si iti dau.. iar daca iti place... atunci o mai aranjam etc...

Lidia26
03.02.2009, 22:47:52

Dar tu tot tot cu apa.....
parerea mea,bine ca tu faci cum vrei,dar nu cred ca e o ideie buna invechitul.Voi sunteti tineri si frumosi ,invitatiile sunt ceva genul de cartea voastra de vizita.Tre sa va reprezinte macar un pic....Si cand zici mare" , "ocean" fiecare isi imagineaza ceva senin deschis...
Asta e parerea mea...sper ca nu te superi

mihaela06
03.02.2009, 22:48:20
ups... aici nu stiu... doar sa cumperi pana la urma o hartie pe care crezi tu ca merge si sa o sterzi cu ceai... acum depinde si de culoarea ceaiului... dai asa cu burete gen de parca ai picta....

Pai si eu de unde sa sti care merge stearsa cu ceai?
:-&

mihaela06
03.02.2009, 22:50:12
Poti sa faci in word... si imi trimiti si eu vad despre ce este vorba.... si daca e.. eu am sa o fac in ce program cred eu ca se potriveste... si iti dau.. iar daca iti place... atunci o mai aranjam etc...

Super. ma pun pe treaba si cand e gata dau de veste.

Sarumanusitele conita...........^:)^

alinanicoleta
03.02.2009, 22:51:04
Pai si eu de unde sa sti care merge stearsa cu ceai?
:-&

toate hartiile merg sterse cu ceai.... numai ca poti sa alegi ce fel de hartie vrei tu... sa iti placa la textura... grosime etc.. ca pot fi coli lucioase... mate... etc

Lidia26
03.02.2009, 22:51:49
www.aufeminin.com (http://www.aufeminin.com)
asta e site-ul in franceza

si hartie din aia invechita o gasesti in vanzaree,nu stiu sigur la Tulcea unde...
dar sa stii ca e greu sa lucrezi hartia aia....
nu stiu cat de buna e ideia cu ceaiul....

mihaela06
03.02.2009, 22:51:57
Dar tu tot tot cu apa.....
parerea mea,bine ca tu faci cum vrei,dar nu cred ca e o ideie buna invechitul.Voi sunteti tineri si frumosi ,invitatiile sunt ceva genul de cartea voastra de vizita.Tre sa va reprezinte macar un pic....Si cand zici mare" , "ocean" fiecare isi imagineaza ceva senin deschis...
Asta e parerea mea...sper ca nu te superi

Nu ma supar. Dar ideea mea de nunta este pe fundul oceanului. Acolo e putin intunecat si umed.;-)

alinanicoleta
03.02.2009, 22:53:35
Super. ma pun pe treaba si cand e gata dau de veste.

Sarumanusitele conita...........^:)^

parerea mea este sa nu te complici gen cu scris gen arcada etc... conteaza mai mult fontul folosit la scriere... si aranjamentul... pozele folosite etc..

Lidia26
03.02.2009, 22:55:12
uite site-ul www.aufeminin.com (http://www.aufeminin.com)
e in franceza
dar hartie din aia tre sa gasesti in vanzare ,daca vrei sa le faci asa.

alinanicoleta
03.02.2009, 22:55:48
Nu ma supar. Dar ideea mea de nunta este pe fundul oceanului. Acolo e putin intunecat si umed.;-)

stilul asta de invitatie? http://www.ourweddingplus.com/blog/wp-content/uploads/2008/10/unique_wedding_invitations_bottle_2.jpg

Lidia26
03.02.2009, 22:56:03

si invitatiile vrei sa le pui la plic?

mihaela06
03.02.2009, 22:56:44
www.aufeminin.com (http://www.aufeminin.com)
asta e site-ul in franceza

si hartie din aia invechita o gasesti in vanzaree,nu stiu sigur la Tulcea unde...
dar sa stii ca e greu sa lucrezi hartia aia....
nu stiu cat de buna e ideia cu ceaiul....

Pai si hartia asta cum se numeste, si unde crezi ca as putea sa o gasesc?

alinanicoleta
03.02.2009, 22:56:47
este rulata si puse in sticlute...

alinanicoleta
03.02.2009, 22:57:56
inca o invitaie hazlieee http://4.bp.blogspot.com/_FIeh8AJIS_M/RopE_ccKOQI/AAAAAAAAAeE/KObFzNa-ObI/s320/Destination-wedding-invitations-1.jpg

mihaela06
03.02.2009, 22:58:01
stilul asta de invitatie? http://www.ourweddingplus.com/blog/wp-content/uploads/2008/10/unique_wedding_invitations_bottle_2.jpg

Punct ochit, punct lovit<:-P =D>

Lidia26
03.02.2009, 22:59:27
Pai si hartia asta cum se numeste, si unde crezi ca as putea sa o gasesc?

nu stiu cum se numeste,dar eu am acasa ceva de genul ce zici tu
nu e invitatie e o chestie primita cadou.Stiu cam ce vrei tu.
Mai eu o sa ma uit pe aici,daca e sa gasesc cum se numeste iti scriu

alinanicoleta
03.02.2009, 23:00:10
Punct ochit, punct lovit<:-P =D>

pai asta este foarte simplaaa
ca este facuta din doua coli... una care este pe dedesupt.. iar alta care este deasupra...
acum depinde de tine ce coli vrei sa folosesti... sau poti doar una...
adica... sa ii dau un fundal gen maronul ala nisipiu.... sa pun o caseta de text cu umbra

alinanicoleta
03.02.2009, 23:03:23
daca vrei asa.. incerc maine la munca daca am timp sa fac asa cu umbra cum zic eu.. si daca iti place... apoi alegi scris etc...
dar daca vrei identica... sunt doua coli suprapuse si unite doar sus...
scoica din imagine este doar asa de decor nu face parte din invitatie...:D

mihaela06
03.02.2009, 23:03:46
pai asta este foarte simplaaa
ca este facuta din doua coli... una care este pe dedesupt.. iar alta care este deasupra...
acum depinde de tine ce coli vrei sa folosesti... sau poti doar una...
adica... sa ii dau un fundal gen maronul ala nisipiu.... sa pun o caseta de text cu umbra

Eu ma gandeam la hartia de calc si la cea pergamen, dar acum nu stiu cum merg astea si mai ales unde sa le gasesc#-o

Lidia26
03.02.2009, 23:07:28
vezi pe unde se vinde hrtie
si ceri foi gen papirus
eu iti mai dau o ideie dar cred ca o sa te coste cam mult.

deci ai putea sa faci invitatiile pe un material gen stofa,piele artificiala.
aici in Italia se gaseste asa ceva,nu stiu pe unde....

alinanicoleta
03.02.2009, 23:11:01
Eu ma gandeam la hartia de calc si la cea pergamen, dar acum nu stiu cum merg astea si mai ales unde sa le gasesc#-o

pergame... gasesti la librarie... incearca la aia sub coloane, la andema etc...
gen pergame la cea inchisa.. dar cea deschisa? hartie gen carton... carton embosat? (are striatii)

mihaela06
03.02.2009, 23:11:59
vezi pe unde se vinde hrtie
si ceri foi gen papirus
eu iti mai dau o ideie dar cred ca o sa te coste cam mult.

deci ai putea sa faci invitatiile pe un material gen stofa,piele artificiala.
aici in Italia se gaseste asa ceva,nu stiu pe unde....

Cu piele artificiala nu cred ca ma incurc.
Eu vreau ceva deosebit, dar care sa nu imi ia pielea de pe mine.(:|

mihaela06
03.02.2009, 23:14:54
pergame... gasesti la librarie... incearca la aia sub coloane, la andema etc...
gen pergame la cea inchisa.. dar cea deschisa? hartie gen carton... carton embosat? (are striatii)

Dar dc cea alba e o hartie perlata-sidefata, crezi ca ar merge?:-B

Si andema unde e?

Lidia26
03.02.2009, 23:18:38
Fetele eu v-am pupat si va doresc o noapte buna
Ma pun la un film acum

O sa incerc maine daca reusesc sa iti trimit niste invitatii deosebite....
pupicei

mihaela06
03.02.2009, 23:19:33
Fetele eu v-am pupat si va doresc o noapte buna
Ma pun la un film acum

O sa incerc maine daca reusesc sa iti trimit niste invitatii deosebite....
pupicei

Mersi mult!
O sa raspund probabil seara, ca maine lucrez!(:|

alinanicoleta
03.02.2009, 23:20:58
Dar dc cea alba e o hartie perlata-sidefata, crezi ca ar merge?:-B

Si andema unde e?

in e3...
sti care este faza.. el textul etc este simplu.. la tine conteaza hartia pe care vrei sa o folosesti... si cel mai mult conteaza si imprimanta la care o faci.... deobicei cele pe jet de cerneala sunt mai bune pe cele perlate, calc etc
am facut ceva este in word asta

mihaela06
03.02.2009, 23:23:21
in e3...
sti care este faza.. el textul etc este simplu.. la tine conteaza hartia pe care vrei sa o folosesti... si cel mai mult conteaza si imprimanta la care o faci.... deobicei cele pe jet de cerneala sunt mai bune pe cele perlate, calc etc
am facut ceva este in word asta

pai eu am o Hp photosmart, dar ma descurc sa gasesc si ceva cu jet.
Hartia sa gasesc eu.
Si sticlute, care mi-au mancat ficatii din decembrie si pana acum.:-&

Ceea ce ti-a iesit imi place.

alinanicoleta
03.02.2009, 23:24:36
pai eu am o Hp photosmart, dar ma descurc sa gasesc si ceva cu jet.
Hartia sa gasesc eu.
Si sticlute, care mi-au mancat ficatii din decembrie si pana acum.:-&

Ceea ce ti-a iesit imi place.

Ok.. la faza asta o sa trebuiasca sa setezi imprimanta in functie de ce fel de hartie este...

mihaela06
03.02.2009, 23:27:00
Ok.. la faza asta o sa trebuiasca sa setezi imprimanta in functie de ce fel de hartie este...

Receptionat.
DAr dc suntem noi 2 nu pei sa vb pe mess?

alinanicoleta
04.02.2009, 23:08:46
ma bag in pat sa ma uit la C.S.I daca voi nu sunteti macar ii vad pe aia cum rezolva cazurile......:-s :-s :-s

la invitatii ce ai ales?

alina_miresica_disperata
04.02.2009, 23:11:11
la invitatii ce ai ales?
aaaaaaa functioneaza vad.........
invitatiile le-a ales geoge :> :> sunt din alea gen papirus pe auriu.....
nu pot sa spun ca sut suuuper incantata de idee, dar macar l-am facut pe el sa se simta bine....<:-P <:-P <:-P

Lidia26
04.02.2009, 23:12:46
vecina vezi ca o sa-ti creasca :^o :^o :^o ca al lui pinocchio........

eeeee,ca nu a inceput C.S.I
chiar invitatiile de unde le iei?
ca am vazut aici la italieni oferte la 3.20euro:invitatie,bomboniera,si biletelul pt bombniera si plicul

alinanicoleta
04.02.2009, 23:15:36
aaaaaaa functioneaza vad.........
invitatiile le-a ales geoge :> :> sunt din alea gen papirus pe auriu.....
nu pot sa spun ca sut suuuper incantata de idee, dar macar l-am facut pe el sa se simta bine....<:-P <:-P <:-P

si cat de costa?

alinanicoleta
04.02.2009, 23:17:16
18.000-20.000 lei vechi parca, nu mult zic eu.....

nu... nu este mult... o poza ceva?

alina_miresica_disperata
04.02.2009, 23:18:29
eeeee,ca nu a inceput C.S.I
chiar invitatiile de unde le iei?
ca am vazut aici la italieni oferte la 3.20euro:invitatie,bomboniera,si biletelul pt bombniera si plicul
le comand pe net, tot la astia si-a facut si vara-mea anul trecut si au iesit super faine...... bine ea a mers pe ideea invitatie hazlie, as fi vrut si eu, dar george a spus ca avem nunta si nu botez, demodat iubitul meu....;)) ;)) ;))

alinanicoleta
04.02.2009, 23:19:23
le comand pe net, tot la astia si-a facut si vara-mea anul trecut si au iesit super faine...... bine ea a mers pe ideea invitatie hazlie, as fi vrut si eu, dar george a spus ca avem nunta si nu botez, demodat iubitul meu....;)) ;)) ;))

:)):)):)) mai... inseamna ca trateaza nunta foarte serios!!!!!!

alina_miresica_disperata
04.02.2009, 23:20:53
nu... nu este mult... o poza ceva?
nu am poza, dar ti le arat cand vin acasa ca vor fi omandate atunci ca ai mei vor sa le dea la cei care nu ne sunt apropiati, nu de alta dar cu criza asta............

alinanicoleta
04.02.2009, 23:22:09
nu am poza, dar ti le arat cand vin acasa ca vor fi omandate atunci ca ai mei vor sa le dea la cei care nu ne sunt apropiati, nu de alta dar cu criza asta............

dap... asta e...

alina_miresica_disperata
04.02.2009, 23:22:30
:)):)):)) mai... inseamna ca trateaza nunta foarte serios!!!!!!
ooooooooooo sigur ca da............ i se cam rupe, el bine ca are formatia care o vroia si pe mine, in rest nu prea se streseaza
aaaaaaaaaa are si costumul care costa ma mult decat rochia mea de mireasa:-w :)) :-w

monyk
05.02.2009, 22:02:55
dar de unde scoti tu aceste imagini...sunt tare mishto,mai ca m-as apuca sa fac si eu singura marturiile:)

Pai eu o sa imi fac si invitatiile, si marturiile si plicurile singurica. Imi place sa confectionez diferite chestioare, doar sa am de pe unde ma inspira si materialele necesare; si mai ales ca le voi face pentru nunta mea voi avea o alta satisfactie

Mykaela
05.02.2009, 22:05:19
Pai eu o sa imi fac si invitatiile, si marturiile si plicurile singurica. Imi place sa confectionez diferite chestioare, doar sa am de pe unde ma inspira si materialele necesare; si mai ales ca le voi face pentru nunta mea voi avea o alta satisfactie

Eu sunt "pentru"...spor la treaba... ;)) .... asa am facut si eu si nu-mi pare rau deloc....au iesit niste frumusetzi...<:-P

Lidia26
05.02.2009, 22:07:21

Dar plicurile vrei sa le cumperi si sa le stampezi model sau il faci chiar tu dintr-o coala?
la mine nu cred ca merge stampanta sa o adaptez la mai multe feluri de foi...are doar cateva modele

monyk
05.02.2009, 22:12:04
Dar plicurile vrei sa le cumperi si sa le stampezi model sau il faci chiar tu dintr-o coala?
la mine nu cred ca merge stampanta sa o adaptez la mai multe feluri de foi...are doar cateva modele

Pur si simplu din coala mai grosuta, imprim frumos pe ea, o pliezi in 3,apoi ii dau pe margini niste gaurele si trec panglica prin ele, asta ca sa nu mai stau sa lipesc cu lipici sau altceva!! Nu stiu daca ai inteles ceva dar am gasit pe un site modelul, maine la munca il caut si iti arat exact modelul

monyk
06.02.2009, 09:21:39
Ceva idei noi? de organizare etc...

Stiu doar ca voi face singurica invitatiile, marturiile si plicurile.
Nu prea m-am mai agitat cu cautarile , deocamdata sunt putin stresata cu examenele astea.
Ieri am primit vestea ca voi fi domnisoara de onoare in septembrie!!! Profit de ocazie pana la mine la nunta!! ;))

alinanicoleta
06.02.2009, 09:22:11
Stiu doar ca voi face singurica invitatiile, marturiile si plicurile.
Nu prea m-am mai agitat cu cautarile , deocamdata sunt putin stresata cu examenele astea.
Ieri am primit vestea ca voi fi domnisoara de onoare in septembrie!!! Profit de ocazie pana la mine la nunta!! ;))

felicitariiiii!!!!!!!!!!!!!

MadalynaM
20.02.2009, 19:52:56
Nico u cate invitatii ai facut comanda ?eu as avea 140 de persoane cu totii adica noi nasii parintii,si ma intrebam cate sa fac

alinanicoleta
20.02.2009, 19:56:27
Nico u cate invitatii ai facut comanda ?eu as avea 140 de persoane cu totii adica noi nasii parintii,si ma intrebam cate sa fac

eu am facut comanda de 150 de invitatii... ca am avut persoane singure.. am mai dat si pe la locul de munca... am mai dat si pe la vecini chiar daca stiam ca nu o sa vina... ceea ce m-am si bucurat sti asa de ochii lumii sa nu zica ca nu le-am dat

MadalynaM
20.02.2009, 20:00:39
eu am facut comanda de 150 de invitatii... ca am avut persoane singure.. am mai dat si pe la locul de munca... am mai dat si pe la vecini chiar daca stiam ca nu o sa vina... ceea ce m-am si bucurat sti asa de ochii lumii sa nu zica ca nu le-am dat

Aha ca sa stiu si eu sa imi verific iar lista de invitati ca sa stiu cate fac

alinanicoleta
20.02.2009, 20:05:18
Aha ca sa stiu si eu sa imi verific iar lista de invitati ca sa stiu cate fac

pai da... poti sa iti faci o lista si chiar sa comanzi suplimentar macar 10 invitatii

mihaela06
21.02.2009, 09:31:04
pai da... poti sa iti faci o lista si chiar sa comanzi suplimentar macar 10 invitatii

Eu vroiam sa fac 110 invitatii, dar dupa ce am vb cu tine, tare ma bate gandul sa fac vreo 150. Si totusi nu e cam mult ptr 180 de invitati?

alinanicoleta
21.02.2009, 19:34:14
Eu vroiam sa fac 110 invitatii, dar dupa ce am vb cu tine, tare ma bate gandul sa fac vreo 150. Si totusi nu e cam mult ptr 180 de invitati?

Nu toti pe care ii inviti vor veni la nunta!!

andya
10.03.2009, 13:24:34
Cineva isi facea nunta cu tema marina/subacvatica. Am gasit invitatiile astea din intamplare pe publiserv
Poate te ajuta.

mihaela06
10.03.2009, 21:26:52
Cineva isi facea nunta cu tema marina/subacvatica. Am gasit invitatiile astea din intamplare pe publiserv
Poate te ajuta.

Prima invitatie era optiunea noastra pana sa ne tune alte idei prin minte.
Oricum, dc nu ne iese ceea ce vrem ne vom intoarce la ea.

Multumesc mult.

MadalynaM
10.07.2009, 21:36:56
faza cu traditiile.... facetinunta asa cum vreti voi iar daca vreti sa adaugati si ceva traditii... OK... dar numai ce vreti voi!!!! asta e parerea mea!!!!!!!!!!;))

mamicuto ce faci?maine dupa amiaza fac comanda de invitatii si cred ca o sa am nevoie de ajutorul tau,poate ai sa fii pe mess sau aici.:* :*
saptamana asta nu am avut timp de ele.

MadalynaM
12.07.2009, 12:38:17
gata am facut comanda si de invitatii,sper sa ma fi descurcat
au vacanta cei de la digitalex de pe 20iulie pana pe 10 august
sa astept o veste si de la ei si am scapat si de aceasta grija

irinarmnv
12.07.2009, 16:04:05
gata am facut comanda si de invitatii,sper sa ma fi descurcat
au vacanta cei de la digitalex de pe 20iulie pana pe 10 august
sa astept o veste si de la ei si am scapat si de aceasta grija

de la digitalex am luat si eu invitatiile,ce model ai ales?
azi mama a inceput sa imparta invitatiile,sa vedem cati o sa spuna ca vin si cati spun pai nu stiu,pai sa vedem,etc
sper sa nu am surprize din astea:) :) :)

MadalynaM
12.07.2009, 17:15:30
de la digitalex am luat si eu invitatiile,ce model ai ales?
azi mama a inceput sa imparta invitatiile,sa vedem cati o sa spuna ca vin si cati spun pai nu stiu,pai sa vedem,etc
sper sa nu am surprize din astea:) :) :)

pai a luat setul 17,acesta, si am luat 70 de seturi ca eu mai mult de 140 de invitati cu totu nu am,da nici nu pot sa am ca as fi vrut :D dar asta este ma multumesc cu atat
u ce ai ales?esti multumita?in cat timp tia venit?noroc ca leam facut acum ca au vacanta pana in august si era prea tarziu atunci.

alinanicoleta
12.07.2009, 17:42:00
pai a luat setul 17,acesta, si am luat 70 de seturi ca eu mai mult de 140 de invitati cu totu nu am,da nici nu pot sa am ca as fi vrut :D dar asta este ma multumesc cu atat
u ce ai ales?esti multumita?in cat timp tia venit?noroc ca leam facut acum ca au vacanta pana in august si era prea tarziu atunci.

vad ca ai fost harnicuta!!!!!! probabil maine iti vor raspunde ca azi e duminica... insa trebuie sa iti verifici mai des email-ul... sau sa ii suni si cand au ceva pt tine sa te anunte.. ma refer sa dai ok la tipar etc

MadalynaM
12.07.2009, 18:57:23
vad ca ai fost harnicuta!!!!!! probabil maine iti vor raspunde ca azi e duminica... insa trebuie sa iti verifici mai des email-ul... sau sa ii suni si cand au ceva pt tine sa te anunte.. ma refer sa dai ok la tipar etc

da leam scris in email ca dc au detalii sami tr email sau o sai sun eu.vedem maine >:D<

irinarmnv
12.07.2009, 20:12:02

da sunt multumita,multi mi-au spus ca invitatiile sunt foarte frumoase si deosebite :D eu nu o sa am multi invitati cam 120-130 sa zic asa un numar de invitati.am primit invitatiile in 5 zile.asta e invitatia mea.LA MULTI ANI

MadalynaM
13.07.2009, 00:42:43
da sunt multumita,multi mi-au spus ca invitatiile sunt foarte frumoase si deosebite :D eu nu o sa am multi invitati cam 120-130 sa zic asa un numar de invitati.am primit invitatiile in 5 zile.asta e invitatia mea.LA MULTI ANI

DA FRUMOASA invitatia .am si eu una de la nicoleta si miau placut si sunt si convenabile
pai cam asa invitati in ziua de astazi sunt pe la nunti,nici eu nu mam aruncat la prea multi .

MadalynaM
13.07.2009, 16:48:16
MULTUMESC FETELOR INCA O DATA DE URARI SI VA DORESC SA FITI SI VOI FERICITE ASA CUM SUNT EU SI SA VA DEA DUMNEZEU NUMAI BUCURII>:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :* :*

Tin sa va anunt ca am dat drumu la facut invitatiile,gata am vb cu fata si sunt la facut,:) deabia astept sa le faca si sa mi le trimita ;))

monyk
13.07.2009, 17:56:07
MULTUMESC FETELOR INCA O DATA DE URARI SI VA DORESC SA FITI SI VOI FERICITE ASA CUM SUNT EU SI SA VA DEA DUMNEZEU NUMAI BUCURII>:D< >:D< >:D< :* :* :* :* :* :*

Tin sa va anunt ca am dat drumu la facut invitatiile,gata am vb cu fata si sunt la facut,:) deabia astept sa le faca si sa mi le trimita ;))

La multi ani Mada, multa sanatate si tot ce iti doresti sa ti se intample!!!!!!
si eu cred ca tot de la digitalex voi da comanda de invitatii, sunt modele foarte frumoase; ar mai fi si publiserv.....ma mai gandesc totusi!!!

alinanicoleta
13.07.2009, 19:13:50

ma bucur ca ai rezolvat si cu invitatiile... sa sti ca eu am fost foarte multumiti de ei.. si au fost foarte prompti!!! si La multi ani pentru ieri!!!<:-P

alina_miresica_disperata
14.07.2009, 12:33:52
buna fetele mele dragi!!!!!:* :* :* :*
eu m-am apucat sa-mi fac meniurile ;)) ;)) ;)) , am terminat munca si 2 saptamani sunt libeeeeeeeeraaaaaaaaa!!!!!!
cand sunt gata vi le arat si voua....
aaaaa vroiam sa stiu daca se poate imprima pe foaie de calc (sau cum s-o numi aia)....

alinanicoleta
14.07.2009, 13:51:23
buna fetele mele dragi!!!!!:* :* :* :*
eu m-am apucat sa-mi fac meniurile ;)) ;)) ;)) , am terminat munca si 2 saptamani sunt libeeeeeeeeraaaaaaaaa!!!!!!
cand sunt gata vi le arat si voua....
aaaaa vroiam sa stiu daca se poate imprima pe foaie de calc (sau cum s-o numi aia)....

se poate imprima... insa depinde ce fel de imprimanta folosesti...

alina_miresica_disperata
14.07.2009, 20:29:56
se poate imprima... insa depinde ce fel de imprimanta folosesti...
PAI AM O IMPRIMANTA CANON PIXMA. ESTE DESTUL DE BUNA, DAR N-AM INCERCAT SINCER SA VAD DACA MERGE SAU NU!!!!!!

alinanicoleta
14.07.2009, 20:48:37
PAI AM O IMPRIMANTA CANON PIXMA. ESTE DESTUL DE BUNA, DAR N-AM INCERCAT SINCER SA VAD DACA MERGE SAU NU!!!!!!

pai... incearca si vezi... ca acum depinde... sunt unele cu cartus care dc imprimi se ia de pe coala... insa altele nu... daca nu merge... incearca pe una cu laser... asta daca ai unde...

Ionut_Elena
15.07.2009, 08:07:55
pai... incearca si vezi... ca acum depinde... sunt unele cu cartus care dc imprimi se ia de pe coala... insa altele nu... daca nu merge... incearca pe una cu laser... asta daca ai unde...

daca nu gasesti laser poti sa faci una la o imprimanta normala o lasi sa se usuce bine, apoi mergi la un xerox si le multiplici (poti sa alegi hartie colorata sunt zeci de culori) si pentru o foaie dai 20 bani (2.000lei vechi) iar xerox la fel adica 40 bani de buc.

alinanicoleta
15.07.2009, 14:33:41
daca nu gasesti laser poti sa faci una la o imprimanta normala o lasi sa se usuce bine, apoi mergi la un xerox si le multiplici (poti sa alegi hartie colorata sunt zeci de culori) si pentru o foaie dai 20 bani (2.000lei vechi) iar xerox la fel adica 40 bani de buc.

ideea este buna dar... trebuie sa gasesti si un xerox foarte bun... marea majoritate scoate cu dungulite etc... in ceata ca au dat ca sa nu consume multa cerneala, tus etc...

Ionut_Elena
15.07.2009, 19:21:45
ideea este buna dar... trebuie sa gasesti si un xerox foarte bun... marea majoritate scoate cu dungulite etc... in ceata ca au dat ca sa nu consume multa cerneala, tus etc...

Peste drum de OLTEANU este un centru acolo fac treaba buna si au aparatura noua eu fac cartile de vizita asa ! si nu am avut probleme iar daca apar probleme le returnezi si spui ca le vrei clar... pentru asta plateste omul nu??
Poate specifica asta de la inceput!

alina_miresica_disperata
15.07.2009, 20:59:38
Peste drum de OLTEANU este un centru acolo fac treaba buna si au aparatura noua eu fac cartile de vizita asa ! si nu am avut probleme iar daca apar probleme le returnezi si spui ca le vrei clar... pentru asta plateste omul nu??
saru-mana de sfaturi. o sa incerc cu a mea, daca nu merge o sa apelez la un centru!!!!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Ionut_Elena
16.07.2009, 21:33:15
saru-mana de sfaturi. o sa incerc cu a mea, daca nu merge o sa apelez la un centru!!!!!!!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Nu ai pentru ce! Este doar o idee!

alinanicoleta
19.07.2009, 16:02:35

e bine daca si iau in considerare!!! ca mie mi se intamplase o faza de asta... le-am zis ca le vreau clare... si cand colo... ciuci... bineinteles ca nu am vrut sa platesc ceea ce au facut... de aceea zic.. macar sa fiti atenti si sa nu va lasati intimidati... etc...

Theea23
27.09.2009, 16:02:07

Stiu ca ideea mea pentru tine vine prea tarziu...dar poate inspira pe altcineva care are tema marina...Era frumos sa faceti invitatia pe o hartie gen pergament, sa o faceti sul si sa o puneti intr-o sticlutza cu putin nisip in ea...asa...sa fie ca un mesaj adus de apa...Nush ce parere aveti voi dar mie mi se pare romantic....pt cine vrea sa isi bata capul.
Eu nu prea ma stresez cu invitatia pt ca mi-e ciuda ca in final ajunge la cosul de gunoi...Eu vreau ceva alb...simpluz...fara auriu,argintiu, fara inimioare, fara poze :)) La cum descriu, cred ca o sa imi recomandati sa o scriu in word si sa o trag la xerox:))... Ma descurc eu... :D Sper. O sa imi bat capul cu mesajul, pe care nu vreau sa il preiau de la altii si atat, si aceea va fi partea originala.

Theea23
27.09.2009, 16:22:07
Vad ca nu sunt prima cu aceasta idee. Imi cer scuze.

alinanicoleta
27.09.2009, 16:28:28
Vad ca nu sunt prima cu aceasta idee. Imi cer scuze.

Nu-i nimic... chiar in stilul acela a avut mihaela invitatiile si au fost super...

Theea23
27.09.2009, 16:40:33
Nu-i nimic... chiar in stilul acela a avut mihaela invitatiile si au fost super...
Aha...bine ca esti pe forum...am o intrebare si cum vad ca tu esti "mama ranitilor" pe aici..:D...Vad ca se tot vbeste de carduri de confirmare, carduri pt locuri...foi din acelea de marcheaza numarul mesei...cand merg sa intreb la magazin imi baga multe chestii la inaintare si imi spun ca toate sunt absolut obligatorii pt o nunta frumoasa...Vreau si eu sa stiu...cate elemente de papetarie imi treb in total si pt ce e fiecare? plllsss... mi-a fost jena sa ma desfasor in magazin :">
Sunt mai stangace eu asa de fel pe site, ca nu prea stiu decat sa postez raspuns...si sper sa aveti rabdare cu mine :D.

alinanicoleta
27.09.2009, 16:44:08
Aha...bine ca esti pe forum...am o intrebare si cum vad ca tu esti "mama ranitilor" pe aici..:D...Vad ca se tot vbeste de carduri de confirmare, carduri pt locuri...foi din acelea de marcheaza numarul mesei...cand merg sa intreb la magazin imi baga multe chestii la inaintare si imi spun ca toate sunt absolut obligatorii pt o nunta frumoasa...Vreau si eu sa stiu...cate elemente de papetarie imi treb in total si pt ce e fiecare? plllsss... mi-a fost jena sa ma desfasor in magazin :">
Sunt mai stangace eu asa de fel pe site, ca nu prea stiu decat sa postez raspuns...si sper sa aveti rabdare cu mine :D.

vrei sa le faci tu?

Theea23
27.09.2009, 17:12:42
vrei sa le faci tu?

Nu as vrea...Vreau sa le iau gata facute....Poate as face eu cele cu nr mesei....mai vazusem si carduri de multumire...gen..."va multumim ca sunteti alaturi de noi..." si ma gandeam ca lg sa pun si numele celor care stau la masa respectiva....habar nu am...sunt un dezastru in ce priveste nuntile...nu stiu nimic...si pe deasupra mai am si pretentii :)) Ca vorba aia cu capra..."raioasa dar pretentioasa"

Theea23
27.09.2009, 17:14:07
De asta intreb ce carduri se pun la mese...pt ca sa stiu ce pot face eu, ce ramane de cumparat...si ce pot taia de pe lista..:D

alinanicoleta
27.09.2009, 17:17:48
Nu as vrea...Vreau sa le iau gata facute....Poate as face eu cele cu nr mesei....mai vazusem si carduri de multumire...gen..."va multumim ca sunteti alaturi de noi..." si ma gandeam ca lg sa pun si numele celor care stau la masa respectiva....habar nu am...sunt un dezastru in ce priveste nuntile...nu stiu nimic...si pe deasupra mai am si pretentii :)) Ca vorba aia cu capra..."raioasa dar pretentioasa"

poti sa iei carduri de multumire gen cum ai zis tu... pe care sa treci si numele de familie... astfel se transforma si in card de masa... si sa se tranforme si in plic de bani!! eu asa am avut... deci erau 3in1

alinanicoleta
27.09.2009, 17:22:47
ceva in genul asta am avut...

elena86e
07.10.2009, 21:09:02
super tare invitatia de unde le-ai comandat?

lyana_D
15.02.2010, 21:02:48
miresici de 2010 ,voi de unde va comandati invitatiile? :-\ :">

alinanicoleta
16.02.2010, 08:08:23
miresici de 2010 ,voi de unde va comandati invitatiile? :-\ :">

eu atunci cand am facut nunta am facut de pe net comanda

perfectbride
16.02.2010, 14:03:17
Eu cred ca am sa le comand de pe net.Am vazut niste modele super pe situ-ul cataloginvitatii si inca sunt in dubii cred ca am sa dau o raita si prin oras sa vad cam ce preturi au si dupa ma hotarasc de unde le cumpar.

lyana_D
16.02.2010, 22:18:37
Eu cred ca am sa le comand de pe net.Am vazut niste modele super pe situ-ul cataloginvitatii si inca sunt in dubii cred ca am sa dau o raita si prin oras sa vad cam ce preturi au si dupa ma hotarasc de unde le cumpar.

in oras sunt preturile duble fatza de pe net :-j
m-am convins:-SS

alinanicoleta
16.02.2010, 23:44:03
in oras sunt preturile duble fatza de pe net :-j
m-am convins:-SS

nu numai duble am vazut si triplate si nu numai...

lyana_D
19.02.2010, 20:15:50
nu numai duble am vazut si triplate si nu numai...

da ... acum nu ma hotarasc de pe ce site sa fac comanda

imi recomanzi ceva ?

alinanicoleta
19.02.2010, 21:20:07
da ... acum nu ma hotarasc de pe ce site sa fac comanda

imi recomanzi ceva ?

eu am facut de pe digitalex set (invitatie, plic care este si place card, card de confirmare) aici nu am platit transport si nici scrisul... adica totul a intrat in pretul lor...
dar mai ai si publiserv

lyana_D
20.02.2010, 18:46:28
eu am facut de pe digitalex set (invitatie, plic care este si place card, card de confirmare) aici nu am platit transport si nici scrisul... adica totul a intrat in pretul lor...
dar mai ai si publiserv

da... ms :*

marianna_25
17.03.2010, 16:00:12
eu iau invitatiile de la firma unde imi organizez evenimentul...ei le scriu ,le pun in plic,tot,am intrat si pe net...nu m i se pare o mare afacere, in primul rand distribuitorii le trimit dezasamblate,am auzit ca iti mai trimit si parti componente lipsa ,fundite,snururi etc..nu mai zic ca niciodata nu o sa reusesc sa scriu eu invitatiile cu font urile care le am vazut la firma, iar daca pun transportul imi ies exact banii care i dau la firma , asa ca...

morenita
17.03.2010, 17:01:43
Nici eu nu stiu de unde,ce si cum voi face cu ele...pregatesc totul de la distanta8-|

alinanicoleta
17.03.2010, 17:19:09
eu iau invitatiile de la firma unde imi organizez evenimentul...ei le scriu ,le pun in plic,tot,am intrat si pe net...nu m i se pare o mare afacere, in primul rand distribuitorii le trimit dezasamblate,am auzit ca iti mai trimit si parti componente lipsa ,fundite,snururi etc..nu mai zic ca niciodata nu o sa reusesc sa scriu eu invitatiile cu font urile care le am vazut la firma, iar daca pun transportul imi ies exact banii care i dau la firma , asa ca...

nu e chiar asa... depinde... aceeasi invitatie pe care am avut-o eu am gasit-o si la 7 lei bucata!!!! si eu am dat 3,4 lei set (invitatie, card de multumire, card de bani, place card, card de confirmare) scrierea a intrat in pret cu fontul meu! culoarea mi-am ales-o cum am vrut... si transport nu am platit

aroma_de_portocale
24.06.2010, 22:13:04
Azi mi-am mai sters un motiv de stres de pe lista...invitatiile....
Noi le-am comandat pe net pentru ca asa am iesit cu 1 mil mai putin fata de magazine....
va atasez si niste pozici sa-mi spuneti ce parere aveti..:D Noua ne plac foarte mult...simple si elegante...

monyk
25.06.2010, 10:29:36
Noi le-am comandat pe net pentru ca asa am iesit cu 1 mil mai putin fata de magazine....
va atasez si niste pozici sa-mi spuneti ce parere aveti..:D Noua ne plac foarte mult...simple si elegante...

sunt foarte frumoase, si eu tot de pe net le-am luat (publiserv) si sunt foarte incantata de ele. inca putin si incep sa le distribui :-p

aroma_de_portocale
25.06.2010, 10:33:23
sunt foarte frumoase, si eu tot de pe net le-am luat (publiserv) si sunt foarte incantata de ele. inca putin si incep sa le distribui :-p
ms...

Noi ne gandeam sa le impartim undeva prin luna august...multa lume imi zice sa incep sa le impart din iulie sa dramuiacsa lumea banii:)) dar mie mi se pare muuult prea devreme(pt noi)....

monyk
25.06.2010, 10:38:42
ms...

Noi ne gandeam sa le impartim undeva prin luna august...multa lume imi zice sa incep sa le impart din iulie sa dramuiacsa lumea banii:)) dar mie mi se pare muuult prea devreme(pt noi)....

pai eu vreau sa le impart pana la jumatatea lunii iulie.

aroma_de_portocale
25.06.2010, 10:48:33
pai eu vreau sa le impart pana la jumatatea lunii iulie.
da..dar tu ai nunta pe 4 sept...cum noi o avem pe 25, ma gandesc ca la inceputul lunii august este perfect:D

alinanicoleta
25.06.2010, 16:21:20

felicitari pentru invitatii! noi cu 3 luni inainte le-am dat! la unele persoane... la altele cu 1 zi inainte de nunta... depinde cand am reusit!

lyana_D
28.06.2010, 16:30:43
felicitari pentru invitatii! noi cu 3 luni inainte le-am dat! la unele persoane... la altele cu 1 zi inainte de nunta... depinde cand am reusit!

si eu am inceput sa le dau cam cu 4...5 luni la unele persoane cu care stiam ca nu ne vom mai intalni .

faza proasta e k deja au inceput sa se planga k nu au bani , k le taie ... . uneori imi vine s-o aman :(
v-om vedea :-<

hellen_floryn
28.06.2010, 21:26:04
si eu am inceput sa le dau cam cu 4...5 luni la unele persoane cu care stiam ca nu ne vom mai intalni .

faza proasta e k deja au inceput sa se planga k nu au bani , k le taie ... . uneori imi vine s-o aman :(
v-om vedea :-<
offff... si eu ma gandesc uneori cam la fel :( dar asta e, mergem inainte, ce altceva sa facem... ne rugam sa fie bine [-o<. eu azi am luat invitatiile si o sa incep sa le si impart, ma orientez dupa pers, la unii mai devreme, la altii mai tarziu, dupa cum ii stiu cu pretentii sau fara sau dupa cum ne intalnim

si am aparut si cu poze :D cum am promis. cer scuze k sunt cam neclare :">

mirelutza_tl
28.06.2010, 23:06:27
Frumoase invitatiile Helen,eu mi-am luat invitatiile de anu trecut,mai am sa le tiparesc prin iulie.Si eu ma gandesc cu groaza,toti se plang de bani,unii s-au cotit,probabi, ca localurile vor mari pretu meniului,nu vom mai primi cei 200 de euro de la stat.asta e mergem inainte,noi sa fim sanatosi[-o<

alinanicoleta
28.06.2010, 23:35:52
offff... si eu ma gandesc uneori cam la fel :( dar asta e, mergem inainte, ce altceva sa facem... ne rugam sa fie bine [-o<. eu azi am luat invitatiile si o sa incep sa le si impart, ma orientez dupa pers, la unii mai devreme, la altii mai tarziu, dupa cum ii stiu cu pretentii sau fara sau dupa cum ne intalnim

si am aparut si cu poze :D cum am promis. cer scuze k sunt cam neclare :">

felicitari pentru achizitie!
referitor la invitati... o sa fie greu insa cei care vor vrea cu adevarat sa vina la nunta vor veni!!! chiar daca e criza!

hellen_floryn
29.06.2010, 12:55:51
felicitari pentru achizitie!
referitor la invitati... o sa fie greu insa cei care vor vrea cu adevarat sa vina la nunta vor veni!!! chiar daca e criza!
realizez si eu chestia asta dar e greu sa nu ma gandesc k le e greu si chiar sa aud cum se ''plang'' de situatia actuala :(. dar ce sa facem, si noua ne este greu dar mergem inainte. o sa fim bucurosi si cu cei care vor putea veni si ne rugam sa iasa totul bine, frumos si sa se distreze lumea

hellen_floryn
29.06.2010, 12:57:07
Frumoase invitatiile Helen,eu mi-am luat invitatiile de anu trecut,mai am sa le tiparesc prin iulie.Si eu ma gandesc cu groaza,toti se plang de bani,unii s-au cotit,probabi, ca localurile vor mari pretu meniului,nu vom mai primi cei 200 de euro de la stat.asta e mergem inainte,noi sa fim sanatosi[-o<
ms frumos....si noua ne-au placut si tocmai pt k sunt ceva simplu si cu gust. n-am vrut sa ne complicam prea mult cu ele.....

alinanicoleta
29.06.2010, 15:17:49
realizez si eu chestia asta dar e greu sa nu ma gandesc k le e greu si chiar sa aud cum se ''plang'' de situatia actuala :(. dar ce sa facem, si noua ne este greu dar mergem inainte. o sa fim bucurosi si cu cei care vor putea veni si ne rugam sa iasa totul bine, frumos si sa se distreze lumea

off... din pacate ati apucat vremurile astea rele... :( de iesit sigur o sa iasa bine! va zic sigur! daniela a avut 50 de invitati parca si pot sa va zic ca a iesit frumos! asa ca... nu va temeti...

lyana_D
29.06.2010, 19:28:10
off... din pacate ati apucat vremurile astea rele... :( de iesit sigur o sa iasa bine! va zic sigur! daniela a avut 50 de invitati parca si pot sa va zic ca a iesit frumos! asa ca... nu va temeti...

50 de invitati sau de familii :-?

alinanicoleta
29.06.2010, 22:48:33
50 de invitati sau de familii :-?

de invitati! la etajul 7 a fost si pot sa va zic ca a iesit mai frumos decat daca ar fi avut 50 de familii !

marianna_25
03.11.2010, 21:00:31
de invitati! la etajul 7 a fost si pot sa va zic ca a iesit mai frumos decat daca ar fi avut 50 de familii !
cine ia organizat evenimentul danielei ?..ai idee?..am auzit ca a iesit super sala...mi a spus dj ul:">

alinanicoleta
03.11.2010, 21:10:11
cine ia organizat evenimentul danielei ?..ai idee?..am auzit ca a iesit super sala...mi a spus dj ul:">

sala - localul si in rest ea

marianna_25
23.12.2010, 12:28:50
Buna fetele, vreau sa fac si eu invitatiile din timp, imi puteti recomanda pe cineva ?;))
eu le fac la premiere mariage au vreo 10 cataloage noi,in doua zile sunt gata.

dorina_b
23.12.2010, 12:45:48
Buna fetele, vreau sa fac si eu invitatiile din timp, imi puteti recomanda pe cineva ?;))

eu nu am gasit in oras modelul dorit asa ca o sa comand pe net