PDA

Versiunea completa : Magazine care inchiriaza rochii de mireasa in Cluj?

Elenk
23.02.2009, 12:24:46
salut, fetelor

sunt o miresuca de luna iulie ce vrea sa-si inchirieze o rochie de mireasa. majoritatea magazinelor de aici din cluj care comercializeaza rochii, nu prea inchiriaza sau nu prea modifica. eu am 45 kg si 1.64 - deci diafana rau.Daca stiti magazine care inchiriaza, sunt bucuroasa sa primesc informatii de acest fel

Elena

BDiana
20.03.2009, 08:44:21
Va reamintesc ca, conform regulamentului (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=421), "Anunturile de inchirere nu vor fi acceptate in rubrica Bazar. Doritorii pot posta anuntul la rubrica "Oferte Furnizori", contra-cost". Oricine nu respecta aceasta regula (inclusiv pe privat) va fi penalizat. Va multumesc! :)>-

maielus
07.04.2009, 00:01:34
tu ai vrea sa o dai spre inchiriere, sau sa o ceri?

Ballet
07.04.2009, 19:33:14
tu ai vrea sa o dai spre inchiriere, sau sa o ceri?
Vrea sa o inchirieze si nu stie de unde...Eu asa am inteles...

ioana27m
20.10.2009, 19:15:15
salut Elena...;;)
in Cluj am auzit ca la salon Gabriela (undeva vis-a-vis de Central) se inchiriaza rochite si la salon Ema ( p-ta muzeului)
si eu am in jur de 48 kg si 1,62 :D ... pariu ca pana atunci mai slabesc si eu...:-< (ma straduiesc sa nu)
eu inca nu am fost sa vad, urmeaza :*

dydo
25.10.2009, 12:40:28
Salutare,

si eu am tot incercat sa-mi vand rochita si tocmai mi-ati dat o idee :). O sa incerc la un magazin care inchiriaza rochii de mireasa. A mai procedat oare cineva asa, cu succes ? :)

ionut_tuo
26.10.2009, 15:05:27
Salutare,

si eu am tot incercat sa-mi vand rochita si tocmai mi-ati dat o idee :). O sa incerc la un magazin care inchiriaza rochii de mireasa. A mai procedat oare cineva asa, cu succes ? :)
eu am intrebat la cateva magazine si nu mi-au cumpart-o pe a mea,de fapt nu cumparau deloc

dydo
26.10.2009, 16:32:18
eu am intrebat la cateva magazine si nu mi-au cumpart-o pe a mea,de fapt nu cumparau deloc
Ai reusit sa o vinzi pana la urma ?
Ai incercat in Cluj sau in Bucuresti ? (am vazut ca ai facut nunta la Bucuresti). Eu tare m-as bucura daca ar cumpara-o vreun magazin, ca e in stare foarte buna, si pur si simplu n-am ce sa fac cu ea .... Sta in dulap si ocupa loc, in timp ce alte mirese s-ar putea bucura de ea.

ionut_tuo
26.10.2009, 21:57:53
Ai reusit sa o vinzi pana la urma ?
Ai incercat in Cluj sau in Bucuresti ? (am vazut ca ai facut nunta la Bucuresti). Eu tare m-as bucura daca ar cumpara-o vreun magazin, ca e in stare foarte buna, si pur si simplu n-am ce sa fac cu ea .... Sta in dulap si ocupa loc, in timp ce alte mirese s-ar putea bucura de ea.
sunt in cj acum
nu am reusit sa o vand inca...pacat de ea
ca e f frumoasa

dianadidi
19.08.2010, 18:08:43
Fetelor, ajutati-ma si pe mine va rog. Ce saloane din Cj inchiriaza rochii de ocazie?(gen nasa, dra de onoare etc.)
Ms

melinda21
19.08.2010, 18:19:31
Fetelor, ajutati-ma si pe mine va rog. Ce saloane din Cj inchiriaza rochii de ocazie?(gen nasa, dra de onoare etc.)
Ms

incearca la salon ema eventual

dbodarnea
16.10.2011, 10:04:19
am auzit ca la Gala 10 e un fel de boutique cu rochii de mireasa utilizate o data - ati fost careva pe acolo?

simona277
30.03.2012, 20:28:57
buna fetelor
si eu sunt interesata de rochii de mireasa de inchiriat
imi spuneti va rog voi daca ati gasit rochii frumoase , si ati fost multumite

ary_rusu
06.04.2012, 21:02:56
buna fetelor
si eu sunt interesata de rochii de mireasa de inchiriat
imi spuneti va rog voi daca ati gasit rochii frumoase , si ati fost multumite

Si eu caut rochie de inchiriat. Este salon GeaGea, dar sunt reproduceri dupa modele originale...

ary_rusu
06.04.2012, 21:03:44
am auzit ca la Gala 10 e un fel de boutique cu rochii de mireasa utilizate o data - ati fost careva pe acolo?

Unde e gala 10? Merci

simona277
18.04.2012, 15:32:59
buna fetelor
si eu sunt in cautare de rochii de mireasa de inchiriat, dar din pacate majoritatea saloanelor nu inchiriaza
singurele care inchiriaza din cluj pe care le stiu eu sunt: PROMISS BRIDE,GEAGEA, GABRIELA
Am reusit sa gasesc un nr de telefon de la gala 10 dar zicea doamna cu nu au rochii, sau nu mai au, ceva de genul
de saptamana aceasta o sa merg sa probez
sper sa gasesc ceva frumos
voi cum stati cu rochita?
sunt prea putine magazine din pacate care inchiriaza
va scriu dupa ce merg sa le vizitez ce impresii mi-au facut
spor la cautari
o zi frumoasa
PS saptamana aceasta o sa merg la promiss bridal, salon gabriela si salon geagea

Blue_Selene
18.04.2012, 17:03:00
buna fetelor
si eu sunt in cautare de rochii de mireasa de inchiriat, dar din pacate majoritatea saloanelor nu inchiriaza
singurele care inchiriaza din cluj pe care le stiu eu sunt: PROMISS BRIDE,GEAGEA, GABRIELA
Am reusit sa gasesc un nr de telefon de la gala 10 dar zicea doamna cu nu au rochii, sau nu mai au, ceva de genul
de saptamana aceasta o sa merg sa probez
sper sa gasesc ceva frumos
voi cum stati cu rochita?
sunt prea putine magazine din pacate care inchiriaza
va scriu dupa ce merg sa le vizitez ce impresii mi-au facut
spor la cautari
o zi frumoasa
PS saptamana aceasta o sa merg la promiss bridal, salon gabriela si salon geagea

Poti cauta si la Ma Cherie, cea din P-ta Mihai Viteazu ca si acolo se pot inchiria...

simona277
19.04.2012, 19:28:30
Buna fetelor
stiti cumva ceva informatii de site-urile rochiimireasa.eu si da_rochiimireasa
pe facebook la da rochii de mireasa sunt preturi foarte bune, incredibile chiar
multumesc

Elenushk
09.10.2012, 22:03:51
eu am inchiriat-o de la Promiss Bridal. pretul (standard, dupa cate mi-au explicat) e de 2000 RON. la care se adauga 500 lei avans, la ridicare rochiei (pe care daca n-o patezi cu vin rosu, sosuri grase & alte chestii care se iau doar prin curatare chimica, si daca n-o rupi sau deteriorezi foarte vizibil, ti-l returneaza la predare). Rochia a fost minunata! am optat pentru un voal cusut la Salon Gaia (sau Gala, nu tin minte..) din spate la Central. m-a costat 400 lei (e destul de lung, vreo 2m si ceva parca). cei de la Promiss se asteptau sa inchiriez de la ei si voalul (la pret aprox. acelasi la care l-am cusut dincolo), si au cam criticat voalul cu care am venit la proba finala (dar asta e, clientul e seful!).
am sesizat o schimbare destul de mare de atitudine la doamna de la Promiss: pe cand inca "ma curtau" sa iau rochia de la ei aveau o atitudine ireprosabila! dupa ce am semnat (plus un avans de 1000 lei), deja eram pe planul secund cu toate dorintele si parerile mele.. inclusiv la proba finala, care a durat fix 10 min (desi pe la inceputuri imi ziceau ca va fi un training din partea managerei ce are nush cati ani experienta, cu tips & tricks despre cum sa port rochia, sa fie comod si sa fac tot felul de miscari), am invatat doar sa nu fac pasi inapoi si cum sa ma misc cu trena.. cam dezamagitor, sau mi-am facut eu asteptari prea mari?!
in final, desi am dansat toata noaptea si mi-era frica c-o sa fie rochia prea distrusa (au cam criticat alte mirese in prezenta mea), dar a fost ok, am primit avansul inapoi fara vreo problema.

Arielle
12.10.2012, 17:03:28
Ce rochite se inchiriaza la Promiss Bridal? Din colectii care de obicei au preturi de vanzare f. ridicate pt. rochiile noi? Intreb pt. ca mi se pare multisor 2000 lei pentru inchiriere... cu 2000 lei se gasesc rochite frumoase noi din cate am vazut eu in vara cand am fost la prima tura de 'investigatii pe teren' :)
Pune poze de la nunta sa te admiram :)
Pupici si multumiri de feedback, pe mine una chiar m-ajuta :)

addiana
04.06.2013, 19:23:02
Sustin parerea de mai sus, dna Nadia are schimbari majore de atitudine, de la momentul semnarii contractului la momentul predarii rochiei. Experienta mea a fost una nefericita prin prisma faptului ca este singurul furnizor care a tipat efectiv la mine, clienta care plateste un pret destul de consistent pentru o rochie. Problema dansei a fost ca eu am indraznit sa o sun cu o saptamana inainte de nunta sa o intreb la ce ora vom avea programare pentru proba. In contractul semnat, era precizat doar data, 27 mai, nu si ora. Replica dansei a fost ca 27 mai inseamna la fel de bine 28, 29 sau 30 mai. In fine, daca decideti sa lucrati cu aceasta firma, inarmati-va cu maaaare rabdare, sa o puteti asculta pe aceasta doamna, careia ii lipseste capacitatea de a auzi la propriu clienta, dansa fiind cea care vorbeste intr-una, nelasandu-ti posibilitatea de a spune ce doresti.
Rochiile sunt intr-adevar foarte frumoase, pe masura pretului achitat, dar nu stiu daca merita stresul si supararea pe care ti-o poate provoca atitudinea angajatei. De asemenea, in ziua ultimei probe, cand trebuia sa mi se faca celebrul instructaj, am asistat la o faza foarte neplacuta cu o alta clienta care a ajuns mai repede cu 5 minute fata de programare, si care a fost data afara. Cand am plecat, am vazut fata plangand pe hol.
Daca ar fi sa iau lucrurile de la capt, in mod cert nu as mai lucra cu aceasta firma, as mai merge si la alte saloane. Consider ca pe o piata concurentiala, acest salon va pierde pentru ca nu stie sa trateze o categorie atat de sensibila cum este cea reprezentata de mirese.
Recomand conducerii firmei fie sa instruiasca angajata in vederea schimbarii atitudinii, fie sa mai angajeze suplimentar, intrucat doamna de la Promiss mi-a repetat constant ca nu are timp sa vorbeasca cu mine 2 minute pentru ca are ffffff multe cliente, care cliente au prioritate - de parca eu nu eram tot clienta.
In schimb, doamna care face modificarile a avut o atitudine ireprosabila, s-a purtat si a vorbit foarte frumos, parca incercand sa compenseze atitudinea colegei. Rochia a fost modificata perfect, astfel ca a aratat minunat in ziua nuntii.

eu am inchiriat-o de la Promiss Bridal. pretul (standard, dupa cate mi-au explicat) e de 2000 RON. la care se adauga 500 lei avans, la ridicare rochiei (pe care daca n-o patezi cu vin rosu, sosuri grase & alte chestii care se iau doar prin curatare chimica, si daca n-o rupi sau deteriorezi foarte vizibil, ti-l returneaza la predare). Rochia a fost minunata! am optat pentru un voal cusut la Salon Gaia (sau Gala, nu tin minte..) din spate la Central. m-a costat 400 lei (e destul de lung, vreo 2m si ceva parca). cei de la Promiss se asteptau sa inchiriez de la ei si voalul (la pret aprox. acelasi la care l-am cusut dincolo), si au cam criticat voalul cu care am venit la proba finala (dar asta e, clientul e seful!).
am sesizat o schimbare destul de mare de atitudine la doamna de la Promiss: pe cand inca "ma curtau" sa iau rochia de la ei aveau o atitudine ireprosabila! dupa ce am semnat (plus un avans de 1000 lei), deja eram pe planul secund cu toate dorintele si parerile mele.. inclusiv la proba finala, care a durat fix 10 min (desi pe la inceputuri imi ziceau ca va fi un training din partea managerei ce are nush cati ani experienta, cu tips & tricks despre cum sa port rochia, sa fie comod si sa fac tot felul de miscari), am invatat doar sa nu fac pasi inapoi si cum sa ma misc cu trena.. cam dezamagitor, sau mi-am facut eu asteptari prea mari?!
in final, desi am dansat toata noaptea si mi-era frica c-o sa fie rochia prea distrusa (au cam criticat alte mirese in prezenta mea), dar a fost ok, am primit avansul inapoi fara vreo problema.

FAdriana
13.06.2013, 12:15:35
Am vazut ca pe ocazii poti gasi rochii f frumoase de cumparat/de firma si care costa cat chiria unei rochii; daca gasesti pe cineva din acelasi oras poti sa o si probezi.

addiana
13.06.2013, 15:43:03
Am vazut ca pe ocazii poti gasi rochii f frumoase de cumparat/de firma si care costa cat chiria unei rochii; daca gasesti pe cineva din acelasi oras poti sa o si probezi.

Problema nu a fost una de pret (bugetul prevazut era dublu fata de cat am dat in final, 2300 lei), ci a fost vorba de lipsa spatiului de depozitare dupa nunta (stam intr-un apartament de 2 camere). Rochia de mireasa a surorii mele sta agatata la mama in dulap si ea se enerveaza tot mutand-o dintr-o parte intr-alta, a unei prietene care s-a si oferit sa mi-o dea gratuit (a costat 1400 euro in 2007), sta agatata de biblioteca... Am fost si la Bucuresti la diverse saloane cu rochii de inchiriat, dar am renuntat pentru ca trebuia sa merg la vreo 3 probe, iar ultimele 2 la final de mai se suprapuneau cu deplasarea la o conferinta. Ce-i drept, in Cluj nu am fost decat la 2 saloane cu rochii, oprindu-ma, in final, la cel de care am povestit, intrucat rochia mi s-a parut superba. Continui sa cred acest lucru, uitandu-ma pe fotografii, dar atitudinea angajatei m-a deranjat cel mai tare.