PDA

Versiunea completa : Caut JOB

Pagini : [1] 2

movulina
23.10.2006, 13:55:50
Salutare fetelor!
Imi caut un job nou, intr-o firma multinationala (logistica sau calitate).

Daca stiti ceva, vreun pont (nr. de tel, fax, e-mail....), plz msg privat.

[-o< [-o< [-o< [-o<
^:)^ ^:)^ ^:)^

ALEX21A
24.10.2006, 11:29:58
Salutare fetelor!

[-o< [-o< [-o< [-o<
multa bafta!!! imi pare rau ca nu te pot ajuta!!
BAFFFFFFFFTAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

Sylvester
24.10.2006, 11:42:58
Multa bafta ... sa stii ca eu am facut treaba cu www.bestjobs.ro (http://www.bestjobs.ro). Am gasit un job de care sunt foarte multumita!

movulina
25.10.2006, 08:44:07
Multa bafta ... sa stii ca eu am facut treaba cu www.bestjobs.ro (http://www.bestjobs.ro). Am gasit un job de care sunt foarte multumita!

In ce domeniu? In ce orash?

>:D<

Sylvester
25.10.2006, 09:33:15
Domeniu = software, oras = Bucuresti. pup u!

P.S. dar sa stii ca faci treaba cu bestjobs in orice oras te-ai afla... toti angajatorii il folosesc...mai ales in orasele mari.

movulina
25.10.2006, 10:09:48
mersik, am cv si acolo, tb sa intru mai des sa aplic la niste joburi

valen
25.10.2006, 11:17:45
aproape toate joburile pe care le-am avut au fost gasite prin best jobs. si mai toti prietenii mei il folosesc ca sa isi gaseasca ceva. nu prea mai merge treaba cu recomandari etc. dar cand treci de un anumit nivel profesional deja fie te gaseste angajatorul prin firme de recrutare, fie te recruteaza firmele concurente.. oricum mult succes.

dj
25.10.2006, 11:22:18
Salutare fetelor!

[-o< [-o< [-o< [-o<
Viviana, tu cauti job in Brasov? Daca am retinut bine orasul din profil.
Eu pot sa iti spun unde sa aplici pentru Bucuresti, dar e un proces foarte anevoios si cu multi pasi (minim 5, din care 3 interviuri).

sunshine
25.10.2006, 14:32:53
bafta multa si ai rabdare,sigur vei gasi ceea ce cautio:-)

movulina
25.10.2006, 14:51:07
Eu stau in Sibiu, mi-ar place un job in Cj...........
Care e faza cu Bucurestiul? Ce domenii de activitate? Ce firma?

dj
25.10.2006, 20:24:14
Eu stau in Sibiu, mi-ar place un job in Cj...........
Care e faza cu Bucurestiul? Ce domenii de activitate? Ce firma?
Ti-am trimis mesaj personal.
Ce am uitat sa iti spun: engleza e obligatorie. In rest depinde de tine.

movulina
26.10.2006, 13:09:47
Mersik, am trimis un e-mail........k n-am reusit sa completez .........acum cum imi va fi norokul

lavlav
26.10.2006, 20:57:29
Fetelor,
atunci cand treci de un anumit nivel profesional cel mai bine este sa iti depui CV-ul la firme de recrutare. Pentru ca ele cauta pentru mai toate nivelurile.
Dar trebuie sa ai rabdare si un pic de noroc atunci cand iti cauti de munca. Eu lucrez in domeniu asa ca ...cine are nevoie de un sfat...cu cea mai mare placere.
Iar eu nu cred ca in domeniul It nu iti gasesti...eu sunt de parere ca acesti oameni sunt cel mai greu de gasit. Asa ca bafta

mam
26.10.2006, 21:30:41
in IT nu e f greu de gasit, depinde f mult ce anume stii sa faci! eu lucrez ptr o firma de soft, insa in dep de marketing, si am vazut ce anume se cauta! trebuie sa fii super bazat si sa stii ceva fff bine cum ar fi linux sau aspx...

lavlav
28.10.2006, 19:53:31
fetelor,
pt cine cauta in IT va astept CV-urile...sincer...dati-mi un pm

movulina
28.10.2006, 20:30:25
Eu caut ceva pe logistica (nu numai distributzie), acum lucrez tot intr-o multinationala, dar as dori altceva........acum ma ocup de partea de receptie, expeditzie (facturi de export), inregistrat in sistem toate facturile care intra in fabrica, intocmit documentatzie, responsabil audit 5S, etc...........sunt acreditata ca auditor intern pe ISO TS 16949...........tare mi-as dori sa incerc ceva de genul Supplier Quality Assurance, sau Customer Quality Assurance........sau chiar logistica parte de Production Planning, Raw Material Planning...............ceva de genul...........
Care ma poate ajuta, chiar numai cu un pont, un e-mail, nr de fax, as fi recunoscatoare..........

PuPz U

dj
28.10.2006, 20:52:54
Mersik, am trimis un e-mail........k n-am reusit sa completez .........acum cum imi va fi norokul
E-mail nu e suficient, nu se iau in considerare decat formularele completate.

movulina
28.10.2006, 21:23:18
Am sa completez sa le trimit si formularul

pup

lavy_ionela
30.10.2006, 12:11:37
Buna , miresici! Si eu sunt in cautare de un job, insa este foarte greu sa-mi gasesc pentru ca nu am experienta. Mi-am tot trimis cv-uri insa de putine ori am fost chemata la interviuri. Am terminat Academia de studii economice, Finante -Banci. Sincera sa fiu nu ma intereseaza salariul cat sa capat experienta,sa stiu sa fac ceva practic, sa ma simt mai sigura pe mine. Astept sfaturile voastre. Va pup

caramella
31.10.2006, 07:24:12
Fetelor si eu vreu alt job. Am terminat conta si informatica de gestiune da' nu mi - am dat licenta (inca). Am mancat contabilitate pe paine vreo 5 ani, dar as vrea ceva putin mai creativ. Help pls[-o<

costy_ony
19.02.2007, 17:51:10
Fetelor imi caut si eu un loc de munca! Ma poate ajuta cineva?Daca stiti pe undeva un loc sau daca auziti!PLS!!![-o< [-o< :madlaugh: :madlaugh: trebuie sa strang bani pentru nunta.!!

costy_ony
19.02.2007, 17:58:19
Fetelor caut si eu un job.Sunt studenta in anul IV la ASE(Facultatea de finante Banci.Caut ceva secretariat,contabilitate primara, operator calculator(facturare),ceva sa fie cat de cat in domeniu.Am ramas fara slujba chiar acum cand mai am putin pana la nunta .HELP ME!!!:(( :(( [-o< [-o<

miti
19.02.2007, 19:29:42
Fetelor imi caut si eu un loc de munca! Ma poate ajuta cineva?Daca stiti pe undeva un loc sau daca auziti!PLS!!![-o< [-o< :madlaugh: :madlaugh: trebuie sa strang bani pentru nunta.!!

Da si tu mai mutle detalii,in ce domeniu ai vrea,ai pregatire,etc

ALEX21A
19.02.2007, 19:40:46
bafta!!!.........cauta si in ziar!!.....depune si niste cv........mergi la interviuri!!!..........bafta,inca odata!!<:-P

Bobocelu
19.02.2007, 20:41:11

exact...zii si tu ce vrei,ce ai terminat.ce ai mai lucrat,poate asa reusim sa te ajutam...

pupici....

ALEX21A
19.02.2007, 20:44:11
exact...zii si tu ce vrei,ce ai terminat.ce ai mai lucrat,poate asa reusim sa te ajutam...

pupici....

a scris ce a facut.......e studenta an 4 la ase.....finate,parca.........cititi la subiectul"job companie multinationala".........si poate o puteti ajuta.......asta pana scrie ea si aici ce si cum........;;)

costy_ony
20.02.2007, 09:04:24

pupici....
Buna fetelor!Sunt studenta in anul IV la ase (Finante banci),Nu am lucrat inca in domrniul finantelor sau al bancilor deci nu am experienta.An lucrat ca secretara ,am facut contabilitate primara la o firma(OP PC),Am avut un post si de vanzatoare.Va multumesc Pentru ca aveti placerea sa ma ajutati.Va pup:*

iuli_nicol
18.08.2007, 17:39:33
Si Eu Caut Job....daca Auziti Ceva...psihologie, Logopedie,....ceva De Lucru Cu Copii...multumesc^:)^ ;-)

RalucaBarbu
24.08.2007, 11:58:25
Si eu caut si sincer m-am plictisit de cate tzepe am luat de la fostii angajatori. Caut in resurse umane dar cu toate ca nu am lucrat decat un an si ceva in domeniu(pe recrutare) si vreo 3 pe intervievare, am Fac. de Psihologie si atestat de Inspector resurse umane nu gasesc...de c? Pentru ca am lucrat intr-o firma de recrutare si plasare bone, menajere...si se pare ca nu e suficient. Ultima tzeapa am luat-o sapt trecuta cand jobul pe care il incepusem de 3 zile nu a mai fost pt mine( ca sunt prea calificata, ca nu au sa-mi dea de lucru etc) asta in conditiile in care o luna m-au tinut in stand by ca la 15 august sa incep si in cond. in care am tot sunat la ei sa-i intreb daca sunt sanse sa se razgandeasca( creasera un post pt mine). Bestjobs si Ejobs sunt singurele sanse dar asa mi s-a luat de cautari...nici incredere in mine nu mai am:( . Ultimele interviuri au fost cu oferte dar muuuuuult prea mic salariul.

ryanaro
24.08.2007, 14:31:25
si eu caut job... m am inscris si aici si pt ceva corespondenta in romania. sa vedem daca ma cauta cineva. #:-S

movulina
03.09.2007, 09:36:29
pai.....sper sa ne ajute careva......

SPECIAL IN CLUJ NAPOCA, caut.....

HELP

movulina
03.09.2007, 09:38:13
Si eu caut si sincer m-am plictisit de cate tzepe am luat de la fostii angajatori. Caut in resurse umane dar cu toate ca nu am lucrat decat un an si ceva in domeniu(pe recrutare) si vreo 3 pe intervievare, am Fac. de Psihologie si atestat de Inspector resurse umane nu gasesc...de c? Pentru ca am lucrat intr-o firma de recrutare si plasare bone, menajere...si se pare ca nu e suficient. Ultima tzeapa am luat-o sapt trecuta cand jobul pe care il incepusem de 3 zile nu a mai fost pt mine( ca sunt prea calificata, ca nu au sa-mi dea de lucru etc) asta in conditiile in care o luna m-au tinut in stand by ca la 15 august sa incep si in cond. in care am tot sunat la ei sa-i intreb daca sunt sanse sa se razgandeasca( creasera un post pt mine). Bestjobs si Ejobs sunt singurele sanse dar asa mi s-a luat de cautari...nici incredere in mine nu mai am:( . Ultimele interviuri au fost cu oferte dar muuuuuult prea mic salariul.

am patit si eu din astea.....

manusa
14.11.2007, 12:43:14
uarata faza...

si eu caut de munca...vreau ceva pe o perioada determinata(sunt insarcinata in 6 saptamani - dar m-am plictisit acasa)

evenstar
19.03.2008, 22:28:16
Hai sa incerc si aici... Caut un asistent administrativ pt departamentul de vanzari, in Bucuresti... Preferabil fata, merge si baiat. Studii superioare, ceva engleza, PC foarte bine, avantaj experienta in client-service si/sau secretariat. Jobul chiar e de viitor, in companie mare si care incurajeaza promovarea interna. Daca intereseaza pe cineva, dati un PM...

stefania_a
02.06.2008, 21:15:52
si eu caut un loc de munca in iasi. am facut fac de chimie ind, sectia ingineria mediului si am lucrat k responsabil de mediu un an jumate. nu tin neaparat sa lucrez in domeniu. momentan sunt casnica, si am nevoie de un job pt k deja am 5 luni de cand stau acasa^:)^

sweatmoments
12.06.2008, 10:22:36
Fetelor, sunt studenta la ASE Bucuresti...Finante Banci....am lucrat contabil junior(care de fapt era contabil in toata regula ca numai eu faceam de toate, fiind de altfel si singurul angajat;)) ) vreo 4 luni ...si acum sunt in cautare de job...as vrea sa intru totusi o data in domeniul asta financiar-bancar ca de aceea am invatzat si s-au chinuit ai mei sa ma tzina pe la Bucuresti (mai ales ca am si frate mai mare si sora care intra anul asta la facultate)...dar nu stiu..imi vine sa plang...nu gasesc nimik...la interviuri am fost numai la o singura banca...peste tot cer experienta si sa fac stagiu de practica, nu imi permit sa stau fara venit in Bucuresti mai ales ca pretul la chirii e asa cum e...iar viitorul meu sot lucreaza si plateste si pentru mine. Nici nu stiu de ce va zic...pur si simplu as vrea sa stiu daca e cineva care ma poate ajuta...banuiesc insa ca suntem foarte multe studente in aceeasi situatie...Va multumesc!

deena
15.06.2008, 20:10:00
Fetele si eu caut un loc de munca in Sibiu.Ceva cu program cat de cat flexibil pentru ca la anul trebuie sa mai fac si naveta la cursuri in Bucuresti o data la cateva saptamani.Daca aveti vreun pont v-as fi recunoscatoare

piersicuta
21.07.2008, 18:01:52
Pentru cine ma vrea: si eu caut job. Am terminat limbi straine si am lucrat in PR doi ani si ceva. Si as vrea sa fac tot asta...

compact
27.07.2008, 12:12:18
Hai sa incerc si aici... Caut un asistent administrativ pt departamentul de vanzari, in Bucuresti... Preferabil fata, merge si baiat. Studii superioare, ceva engleza, PC foarte bine, avantaj experienta in client-service si/sau secretariat. Jobul chiar e de viitor, in companie mare si care incurajeaza promovarea interna. Daca intereseaza pe cineva, dati un PM...
ce dragut. as incerca si eu, dar nu cred ca e vreo miresica cu cunostinte de servere linux/windows =))

evenstar
27.07.2008, 12:51:50
ce dragut. as incerca si eu, dar nu cred ca e vreo miresica cu cunostinte de servere linux/windows =))

Si tu cauti oameni pentru IT? daca gasesti, sa-mi psui si mie... :-<

compact
27.07.2008, 14:24:04
Si tu cauti oameni pentru IT? daca gasesti, sa-mi psui si mie... :-<

pai as avea cateva cunostinte interesate de schimbarea jobului sau project-bassed.....da-mi pm si spune-mi ce cauti

stiu pe php, java, design, PM....la mine la firma avem nevoie doar de .neti si acum suntem full :D

AnnyyAnnyy
29.07.2008, 22:42:09
^e aiurea sa vad ca IT-ul e cautat oriunde numai in orasul meu nu :( deja-s descurajata total :((

compact
30.07.2008, 13:03:20
^e aiurea sa vad ca IT-ul e cautat oriunde numai in orasul meu nu :( deja-s descurajata total :((
se cauta si in nord. dar esti cam departe de iasi.....pacat, ca avem si acolo sediu

miresicamica
06.08.2008, 14:56:27
M-am uitat aseara la stirile locale si am ramas socata :O sa vad cat de putina importanta se acorda persoanelor cu studii superioare,si anume se cautau cu studii medii dar cu studii superioare deloc.Nu se poate asa ceva.:-s >:/ Oare cand vor fi importante si la noi in tara aceste studii.(:|

Pupica
06.08.2008, 15:25:53
M-am uitat aseara la stirile locale si am ramas socata :O sa vad cat de putina importanta se acorda persoanelor cu studii superioare,si anume se cautau cu studii medii dar cu studii superioare deloc.Nu se poate asa ceva.:-s >:/ Oare cand vor fi importante si la noi in tara aceste studii.(:|

Cred ca atunci cand scoala in sine va fi importanta in tara noastra. Cand studentii nu vor mai cumpara examenele iar profesorii isi vor face meseria cu pasiune si daruire :>

costy_ony
06.08.2008, 15:28:10
Cred ca atunci cand scoala in sine va fi importanta in tara noastra. Cand studentii nu vor mai cumpara examenele iar profesorii isi vor face meseria cu pasiune si daruire :>

Ai foarte multa dreptate.Invatamantul este la pamant.Ce pacat...!!!

miresicamica
06.08.2008, 18:07:33
:(( Din pacate asa e,si cunosc f multe cazuri.

evenstar
06.08.2008, 20:58:10

Te referi la posturile scoase prin ANOFM? Nu are legatura cu valorizarea, ci cu strategia de recrutare a fortei de munca pentru posturile cu studii superioare. Cam toate firmele prefera sa recruteze ei candidatii, nu sa dea postul la fortele de munca, sa ii trimita ei pe cine vor... (e foarte simplist explicat, sunt obosita...)

AnnyyAnnyy
08.08.2008, 16:52:02
innebunesc:(( ...in tara asta numai de paznici si vanzatoare e nevoie?:gen_13: :gen_07: ...i'm still looking, da faza aia cu speranta moare ultima:NOT TRUE!!! la fazele astea moare prima:|

sweatmoments
10.08.2008, 19:49:59

Buna ...sincer nu prea vad legatura...adik fii sigura ca sunt si persoane care nu au dat nici macar un leu la profi sa treaca ...eu de exemplu sunt si am fost mereu bugetara si nu mi a trecut nici prin cap sa platesc vreun examen si sincer...nici nu prea am auzit pe la mine prin grupa de asa ceva....insa, da, nu se pune valoare de obicei dar pe studenti...persoanele care au terminat o facultate ...nu cred k nu isi gasesc de munca... .Eu chiar am avut profi super tari in facultate pana acum..si tzin sa zic ca am avut vreo 2 materii care nu contau deloc si ne duceam numai ca sa il auzim pe prof cum povesteste....a fos super...nush...probabil am nimerit la o facultate care chiar imi place:)))

lavlav
19.08.2008, 15:17:45
miresici si eu sunt in cautare de job,
poate cineva stie/are nevoie de mine. am 4 ani experienta in recrutare toate domeniile, am lucrat la o multinationala si caut tot ceva de genul asta...absolvent studii postuniveristare de specialitate HR. pliz let me know daca stiti ceva.

cristina2002
21.08.2008, 10:49:44
pai as avea cateva cunostinte interesate de schimbarea jobului sau project-bassed.....da-mi pm si spune-mi ce cauti

stiu pe php, java, design, PM....la mine la firma avem nevoie doar de .neti si acum suntem full :D

Fetelor si noi cautam oameni pe IT, daca cunoasteti pe cineva care ar avea nevoie de un job in Targu Mures, sau ar vrea sa schimbe cu ceva mai bun, sau sa schimbe orasul noi cautam C#, C, C++, .net... Software developer, software tester. Dati un PM va rog mult >:D<

iuliaaa
25.08.2008, 14:34:16
buna miresicilor,
am si eu o rugaminte, nu pentru mine, ci pentru o prietena foarte buna care vrea sa se angajeze ca sa capete experienta si sa stranga si banii pentru nunta.daca stiti pe cineva care cauta un decorator sau designer de interior.
ca si ea se loveste de aceeasi problema...experienta...
pupici si sper ca ma puteti ajuta

Cafelutarea
29.08.2008, 10:12:42
Buna ziua miresici

Azi, inca o zi in care m-am enervat la serviciu, am inceput nervoasa sa trimit CV uri peste tot, vreau sa plec de aici imediat ce ma intorc din concediu.

Am o ideea sper sa vi se para atractiva: cele care lucrati deja si stiti ca se fac angajari sa adaugati anunturile aici sau macar functia si numele firmei, iar cele ca mine care isi cauta serviciu poate vom avea un ajutor.
Astept comentarii pro si contra, sper ca nu este interzis subiectul meu.

Pentru mine fiecare minut aici a ajuns sa mi se para o eternitate #-o

Pentru moderatori , daca considerati ca trebuia sa pun acest anunt in alta parte astept ajutor.

Cafelutarea
29.08.2008, 23:53:17
:( nu e nimeni suparat ca si mine:( numai eu am asa un stres acum:-&:-"

annie_banks
30.08.2008, 00:08:39
Mai e un subiect de genul asta: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1746&page=6
Cred ca ar ajuta sa spui in ce domeniu lucrezi sau ai vrea sa lucrezi ;-)
Bafta! >:D<

Cafelutarea
30.08.2008, 00:11:21
Ok, multumesc, sincer nu il vazusem, azi in "disperarea" mea cand am scris :D, am sa ma uit acolo .Multumesc >:D<

iulya1505
30.08.2008, 22:12:48
si eu sunt i cautarea unui job dar in constanta acelasi lucru peste tot cer experienta am tot cautat dar in afara de paznic si vanzatoare pe salariu de 650 ron nu gasesc nimik.
daca stiti vreun job ,eu am sa incep si faculatatea lafinante banci ,am facut 2 ani la drept juridic dar am plecat in spania vreo 4 ani si am renuntat acum vreu sa incep din nou si sa fca si ctaeva cursuri de specializare contabiliate ceva si poate voi gasi ceva bun, cunosc 3 limbi straine am cunostinte de operare pc si suntdispusa sa invat orice e nevoie la un loc de munk.
multumesc daca auziti de vreun job in constanta astept detalii pe privat^:)^

bejange
04.09.2008, 16:36:26
Hai sa scriu si eu aici, sunt in cautare de job, nu pentru mine ci pentru sora mea, a terminat Facultatea de Asistenta Sociala, si s-a inscris la master la Managementul Resurselor Umane, daca stiti ceva pe domeniul asta (asistenta sociala, relatii publice, resurse umane, in asociatii precum crucea rosie etc.) va rog anuntati-ma.
Mentionez ca de o luna de zile tot isi cauta de lucru si nu gaseste, s-au primeste tot felul de oferte dubioase
Mersi

CRYSSI
18.09.2008, 12:26:06
Buna! Daca mai intereseaza pe cineva un job,va pot spune ca se fac angajari la firma mea,la call-center si data entry.Mai multe amanunte daca e cineva interesat.

CRYSSI
18.09.2008, 12:27:31
Am uitat sa mentionez ca e vb de Bucuresti.

ligiutza
24.09.2008, 08:04:31
Cunosc eu pe cineva interesat de asa ceva. Iti dau un MP!

Buna! Daca mai intereseaza pe cineva un job,va pot spune ca se fac angajari la firma mea,la call-center si data entry.Mai multe amanunte daca e cineva interesat.

filipcarol
24.10.2008, 16:05:09
Si eu caut job :((

sunt din Bucuresti, am terminat facultatea de REI anul trecut, am dat licenta anul asta..am lucrat pe contabilitate primara si apoi am venit la alt serv pe call center(customer service) si am avansat la postul de economist, pana acum am experienta numai in firme de curierat. caut job pentru ca firma la care sunt da faliment. daca stiti ceva de vreun post de asistent manager, office manager....ceva unde sa nu se ceara foarte multa experienta...sunt dornica de invatat :)

daniela_84_20
29.10.2008, 22:02:11
Si eu sunt in cautare de job dar in Craiova.Am terminat Kinetoterapia,am lucrat cateva luni la inspectoratul scolar si nu am m ai gasit nimic doar vanzatoare si agent de paza.Daca stiti vreun job va rog anuntati ma,miresici din Craiova.

Elina_Bogdan
06.11.2008, 16:22:46
Salut fetelor, kaut si eu un loc de munca de ceva vreme, dar nu reusesc, sunt din Brasov, si am terminat anul trecut facultatea de drept, la stat. Momentan lucrez la o firma de plante ornamentale, consiliez clientii, operez pe calculator, si ma ocup de actele firmei. Totusi, vreau sa plec de la locul prezent de munca, din cauza salariului mic :(
ma puteti ajuta?
va multumrs.

olgutza_83
14.11.2008, 11:31:40
Salut miresicilor.Caut un job in Galati.Poate ma ajuta si pe mine cineva.Help.[-o<

danniella
18.11.2008, 16:14:56
dragi prietene,
asa cum bine stiti multe dintre voi in vara acestui an am fost nevoita sa-mi fac casa,adica o baie cai aveam toaleta in curte,ma spalam la lighean si incalzeam camera cu lemne.
impreuna cu sotul meu ne-am luat inima in dinti si am zis sa ne oferim atat noua cat si copiilor care vor veni niste conditii care altii le au de cand s-au nascut.
asa ca am facut rate la banci( 7 la numar).
ne-am descurcat bine,dar de cand cu criza economica,bancile ne-au marit ratele si cu un milion la unele.
asa ca ne este enorm de greu sa platim,tot ce castigam dam la banci.
am ajuns in situatia in care nu ma mai bucur de casa,de ceea ce am realizat.
de aceea va rog daca aveti cunostinte sau poate la voi la firma au nevoie de cineva care sa lucreze in weekend anuntati-ma.
eu sunt analist cumparari dar sunt dispusa sa lucrez si ca babysitter sau chiar si casiera.
va rog daca auziti de asa ceva dati-mi de veste.
va multumesc tuturor si scuzati-ma ca am lungit atat povestea.

evenstar
18.11.2008, 20:02:31
Sorry... ce face un "analist cumparari"? eu personal n-am idee, sunt curioasa ce gen de job ti s-ar potrivi...

filipcarol
18.11.2008, 22:06:25
dragi prietene,
asa cum bine stiti multe dintre voi in vara acestui an am fost nevoita sa-mi fac casa,adica o baie cai aveam toaleta in curte,ma spalam la lighean si incalzeam camera cu lemne.
impreuna cu sotul meu ne-am luat inima in dinti si am zis sa ne oferim atat noua cat si copiilor care vor veni niste conditii care altii le au de cand s-au nascut.
asa ca am facut rate la banci( 7 la numar).
ne-am descurcat bine,dar de cand cu criza economica,bancile ne-au marit ratele si cu un milion la unele.
asa ca ne este enorm de greu sa platim,tot ce castigam dam la banci.
am ajuns in situatia in care nu ma mai bucur de casa,de ceea ce am realizat.
de aceea va rog daca aveti cunostinte sau poate la voi la firma au nevoie de cineva care sa lucreze in weekend anuntati-ma.
eu sunt analist cumparari dar sunt dispusa sa lucrez si ca babysitter sau chiar si casiera.
va rog daca auziti de asa ceva dati-mi de veste.
va multumesc tuturor si scuzati-ma ca am lungit atat povestea.

buna...la ikea se plateste 4 mil in weekend part time adica 20 de ore plus niste bonuri de masa...cred ca 11

danniella
19.11.2008, 09:40:55
Sorry... ce face un "analist cumparari"? eu personal n-am idee, sunt curioasa ce gen de job ti s-ar potrivi...
analist cumparari inseamna ca eu dau comenzi la furnizori dar nu inainte de a analiza stocurile si vanzarile,eu semnez contracte cu curierii,ma ocup de aprovizionarea cu papetarie si protocol si multe alte lucruri marunte.

evenstar
19.11.2008, 12:50:25
analist cumparari inseamna ca eu dau comenzi la furnizori dar nu inainte de a analiza stocurile si vanzarile,eu semnez contracte cu curierii,ma ocup de aprovizionarea cu papetarie si protocol si multe alte lucruri marunte.
Aha... e un job administrativ cu alte cuvinte. Daca aflu de ceva, te anunt...

compact
22.11.2008, 08:24:06
sunt multe posturi la casierie in hypermarketuri (auchan, real, cora etc). succes

broscuta21
01.12.2008, 19:30:17
Dragi miresici, si eu sunt in cautarea unui job, doar ca in Pitesti. Am terminat anul asta facultatea de Afaceri Internationale si am lucrat pana in noiembrie ca si asistent manager pe partea de resurse umane la o multinationala.
Din cauza crizei, postul mi s-a desfiintat:((, asa ca acum...in plina criza economica si in luna decembrie eu imi caut ceva:-SS.
Sunt buna pe partea administrativa, ma descurc ok la calculator, cunosc engleza bine si pot vb si in germana.
Daca mai sunt miresici din Pitesti care intra aici...astept orice sugestie[-o<

PS: Am devenit putin disperata:">...nu imi place situatia actuala...

Anmari
07.01.2009, 10:19:28
Fetelor si eu imi caut job :( ... sunt softwares tester si locuiesc in Iasi .... daca stie cineva un pont pls anuntati-ma ...sunt cam disperata :((

biribishpampela
16.01.2009, 13:32:12
si eu imi caut job...
din pacate, firma la care lucrez a redus salariile la toti angajatii, bonuri de masa nu se mai dau si fac restructurari mereu.
imi e teama sa nu fiu concediata caci nu stiu cum ne-am descurca, mai ales ca stam cu chirie...
anul asta termin facultatea de Psihologie, tocmai am terminat un curs de inspector resurse umane, mai am unul de manager de mediu, am facut contabilitate primara iar de 1 an si ceva sunt Responsabil management integrat ( certificari ISO- calitate, mediu, sanatate si securitate ocupationala).
daca m-ar putea ajuta cineva, as fi recunoscatoare!

ancaaa
16.01.2009, 14:19:36
si eu imi caut job...
din pacate, firma la care lucrez a redus salariile la toti angajatii, bonuri de masa nu se mai dau si fac restructurari mereu.
imi e teama sa nu fiu concediata caci nu stiu cum ne-am descurca, mai ales ca stam cu chirie...
anul asta termin facultatea de Psihologie, tocmai am terminat un curs de inspector resurse umane, mai am unul de manager de mediu, am facut contabilitate primara iar de 1 an si ceva sunt Responsabil management integrat ( certificari ISO- calitate, mediu, sanatate si securitate ocupationala).
daca m-ar putea ajuta cineva, as fi recunoscatoare!

Ai facut ceva cursuri?..imi spui, te rog, de care si unde?

biribishpampela
16.01.2009, 14:41:44
Ai facut ceva cursuri?..imi spui, te rog, de care si unde?
un singur curs am facut: Manager de mediu in conformitate cu ISO 14001:2005. L-am facut la TUV Thuringen, in Busteni. Dar au centre de pregatire si in Bucuresti.

ancaaa
16.01.2009, 14:57:00
un singur curs am facut: Manager de mediu in conformitate cu ISO 14001:2005. L-am facut la TUV Thuringen, in Busteni. Dar au centre de pregatire si in Bucuresti.

Mersi mult si bafta pt un job mai bun.

biribishpampela
16.01.2009, 16:36:33
Mersi mult si bafta pt un job mai bun.
multumesc frumos!

alinagr
19.01.2009, 15:50:47
Un job acasa nu se poate gasi pe nicaieri.cel putin,eu am cautat si nu am gasit.Si am atata nevoie:|

dutza
24.01.2009, 20:32:26
si eu imi caut un job...:((
nu are nimeni nevoie de un decorator???
in bucuresti

dannas
25.02.2009, 23:22:28
Daca e cineva interesat : la firma unde lucrez se fac angajari, este vb de officer telesales intr o companie nationala....vanzari....telesales...postul e scos si pe ejobs si pe bestjobs...cautati-l dupa telesales tichetplus....orice alte informatii va stau la dispozitie.....

apropos....postul e full time ( nu vor la facultate)si 6 luni experienta in vanzari;-)

bafta multa!!!!!!!!

olgutza_83
20.03.2009, 11:40:44
Miresici, caut urgent un job in Galati![-o<. Am terminat fac de Metalurgie, precum si un curs de operare pc, contabil, manegementul mediului si nu am gasit nimic. Help me!

danutza77
30.03.2009, 13:43:31
si eu caut job pe contabilitate... daca ar fi part time ar fi excelent.. daca nu si full time... am terminat ase-fac de contabilitate si informatica de gestiune, experienta undeva peste 12 ani

daniela_84_20
01.04.2009, 13:31:11
Si eu caut job.Am terminat kinetoterapia,nu are nevoie nimeni de o maseuza in Craiova?

ryanaro
01.04.2009, 18:18:39
daca se pricepe cineva la IT, oferim un job part time la o firma in Bucuresti.:) mai multe informatii la mine in semnatura.

anabella
23.04.2009, 10:26:54
nu credeam sa ajung in situatia asta, dar caut si eu un alt job
din cauza ca proiectul pe care mi s-a impus sa lucrez (din motive ce tin strict de afaceri si de bani, nu de persoane si dorintele lor, deoarece am refuzat sa lucrez pe proiectul respectiv), presupune deplasari lunare de cate o saptamana uneori chiar doua in strainatate, ma vad nevoita sa imi dau demisia si sa caut altceva
ideea e ca nu-mi mai ramane deloc timp pt viata personala, am ajuns la o varsta la care as vrea sa incep sa ma pregatesc si de un copil, asa ca am nevoie disperata de altceva, pt ca din cauza ca am fost practic fortata sa fac ceva ce nu-mi place si ca solutie de iesire e doar demisia, am ajuns sa slabesc, sa nu mai pot manca si dormi,sa nu mai pot procesa cum trebuie
relatii cu clientii, traduceri(sunt si traducator autorizat), HR, orice
am terminat traducere-interpretariat, insa de cand lucrez am facut orice altceva in afara de asta: customer relationship management pt neuftelecom franta, apoi documentatie tehnica pt turbine de gaz (acum ocup un post oarecum de conducere, sef de proiect, deci fac si chestii manageriale), asa ca ma adaptez si invat orice
daca aveti oferte... :(( :(( :(( :((

anabella
27.04.2009, 10:36:47
fetelor, pe la voi nu se fac angajari?
se pare ca preavizul meu de 30 zile va fi scurtat, ca sa nu mai intru si-n luna mai sa-mi plateasca ei inca 15 zile, asa ca de la 30 aprilie sunt mai mult ca sigur disponibila pt un nou job :((

liona
29.04.2009, 12:47:01
fetelor,daca va intereseaza un job nou,dati un pm,sa va trimit ceva;-)

bejange
29.04.2009, 13:04:41
fetelor,daca va intereseaza un job nou,dati un pm,sa va trimit ceva;-)
Spune si pentru ce oras este.:)>-

Habib
29.04.2009, 19:25:52
fetelor, pe la voi nu se fac angajari?
se pare ca preavizul meu de 30 zile va fi scurtat, ca sa nu mai intru si-n luna mai sa-mi plateasca ei inca 15 zile, asa ca de la 30 aprilie sunt mai mult ca sigur disponibila pt un nou job :((

si eu sunt in aceeasi situati
de la 1 iunie sunt pe liber
de joia viitoare sunt in concediu:-s:-s:-s:-s

ingerashu
30.04.2009, 20:52:19
ma inscriu si eu pe lista..firma unde lucrez ne-a rimis pe moment in somaj tehnic, dar deja ni s-a pus in vedere ca "suntem prea multi contabili"...

anabella
01.05.2009, 12:14:14

eu pana la urma am ramas pana la sfarsitul preavizului, 23.05.
destul sa pot gasi altceva, de altfel cred ca am avut un noroc chior pt ca s-ar putea sa fi gasit deja ceva, astept raspunsul final luni.
tot ce pot sa spun e ca trebuie insistat pe site-urile de joburi, pe site-urile companiilor, nu se stie de unde sare iepurele.
mult noroc iti doresc %%-

dannas
02.05.2009, 00:24:42
eu pana la urma am ramas pana la sfarsitul preavizului, 23.05.
destul sa pot gasi altceva, de altfel cred ca am avut un noroc chior pt ca s-ar putea sa fi gasit deja ceva, astept raspunsul final luni.
tot ce pot sa spun e ca trebuie insistat pe site-urile de joburi, pe site-urile companiilor, nu se stie de unde sare iepurele.
mult noroc iti doresc %%-

sa dea dumnezeu!!!! felicitari!!!!

mult noroc fetelor!!!>:D<

white-lily
02.05.2009, 20:49:28

sotulica al meu e de ieri pe liber... :(:(:(

alipety
02.05.2009, 21:27:12
fetelor mult succes in gasirea unui job! :*
si eu ar fi trebuit sa fiu in aceeasi situatie: firma in care am lucrat 4 ani, a dat faliment...sau ma rog...inca nu a inchis definitiv, dar mult nu mai are, poate o saptamana:-s
cert e ca de luni am ramas pe drumuri, in Cta gata, si-a incheiat activitatea aceasta firma ultra cunoscuta, dar , spre marea mea surprindere, fara sa ma fi chinuit deloc (am depus 3 cv saptamana inaintea Pastelui) am si intrat deja intr-o alta firma...bine, acum sunt in probe,dar sper sa fiu ok si sa fiu compatibila cu ceea ce-si doresc ei:">
am ajuns la concluzia ca ne trebuie , pe langa pregatire si experienta si un strop de noroc. am prieteni care sunt someri de 3-4 luni si nici la un interviu nu au fost macar chemati#-o

Habib
03.05.2009, 21:59:47
sotulica al meu e de ieri pe liber... :(:(:(

imi pare sincer rau!
:-<:-<:-<:-<:-<

dannas
07.05.2009, 16:08:38
cine a lucrat in vanzari, call center sau call center pe banci...si e interesata de un job pe o perioada determinata de 3 luni, full time si cu disponibilitate imediata...sau cat mai repede....cautati pe bestjobs sau ejobs. dupa firma tichetplus....si gasiti sigur sau trimiteti....pe [email protected] .ro de preferat trimiteti cat mai repede......pana sambata....

onenote
14.05.2009, 11:55:43
cat e salariul? asa, sa ne facem o idee, macar niste intervale( 1000-1500, 1500-2000, etc).
multumim pt pont!

cine a lucrat in vanzari, call center sau call center pe banci...si e interesata de un job pe o perioada determinata de 3 luni, full time si cu disponibilitate imediata...sau cat mai repede....cautati pe bestjobs sau ejobs. dupa firma tichetplus....si gasiti sigur sau trimiteti....pe [email protected] .ro de preferat trimiteti cat mai repede......pana sambata....

anabella
14.05.2009, 17:15:07
multa bafta tuturor miresicilor si sotilor lor in cautare de job
eu am avut un noroc chior, dupa nici o luna de cautari am gasit ceva mult mai bine platit ca la actualul loc de munca si cam pe aceeasi pozitie
domeniul insa e total diferit si chiar daca experienta e 0, sunt sigura ca mai importante au fost atitudinea mea pozitiva de la interviu si dinamismul, decat vechimea si experienta acumulata la joburile anterioare.
se poate deci, chiar si-n criza si chiar si in situatia mea, demisie fara un loc de munca gasit inainte

onenote
14.05.2009, 22:06:44
felicitari!!!
nu cred ca e vb de noroc chior ci tocmai de atitudinea de care vorbeai...
unde ai gasit job-ul? ma intereseaza care sursa e mai serioasa: anunturile pe site-urile de profil, agentii, recomadare, etc?

compact
14.05.2009, 22:37:13
felicitari!!!
unde ai gasit job-ul? ma intereseaza care sursa e mai serioasa: anunturile pe site-urile de profil, agentii, recomadare, etc?
un anunt pe ejobs costa f mult, deci poti fi sigura ca sunt serioase anunturile :)

anabella
15.05.2009, 10:14:52
felicitari!!!

un anunt pe ejobs costa f mult, deci poti fi sigura ca sunt serioase anunturile :)

eu am gasit jobul pe bestjobs o:-)
iar pe cel de la care plec acum pe ejobs
insa cel mai bine merg tot recomandarile de pe la cunostinte

compact
15.05.2009, 10:19:56
eu am gasit jobul pe bestjobs o:-)
iar pe cel de la care plec acum pe ejobs
insa cel mai bine merg tot recomandarile de pe la cunostinte

sigur ca recomandarile sunt de dorit. si eu intreb mai intai colegii apoi pun anunt.
ziceam ca anunturile costa...deci sunt sanse mici ca o firma sa dea 100-150 euro pe un anunt aiurea ;))

anabella
15.05.2009, 10:25:14
sigur ca recomandarile sunt de dorit. si eu intreb mai intai colegii apoi pun anunt.
ziceam ca anunturile costa...deci sunt sanse mici ca o firma sa dea 100-150 euro pe un anunt aiurea ;))

normal ca nu, doar nu sunt nebuni sa-si bata joc de banii lor

dannas
15.05.2009, 15:57:28
cat e salariul? asa, sa ne facem o idee, macar niste intervale( 1000-1500, 1500-2000, etc).
multumim pt pont!

sorry acum am vazut 1000-1500

onenote
15.05.2009, 17:29:37
multumesc pt raspunsuri, fetelor!
nu stiam ca un anunt pe ejobs e asa scump.
avand in vedere ca la multe joburi sunt sute de aplicatii, la unele peste 600, ma intreb cum reusesc fetele de la ejobs sa citeasca atatea cv-uri, mai ales ca au mai multe pozitii pt care tb sa faca o analiza a aplicatiilor...

evenstar
15.05.2009, 17:48:54
multumesc pt raspunsuri, fetelor!
nu stiam ca un anunt pe ejobs e asa scump.
avand in vedere ca la multe joburi sunt sute de aplicatii, la unele peste 600, ma intreb cum reusesc fetele de la ejobs sa citeasca atatea cv-uri, mai ales ca au mai multe pozitii pt care tb sa faca o analiza a aplicatiilor...

:O Huh? :O :O :O Cum sa le citeasca "fetele de la ejobs"?:O De ce ar face "analiza aplicatiilor"? Ejobs/Bestjobs etc sunt pur si simplu niste site-uri pe care iti creezi un cont si primesti niste aplicatii contra unei sume platite lunar sau per anunt. Nu sunt firme de recrutare.
Le citeste angajatorul care publica anuntul... si dupa 2-3 luni de practica le "scanezi" in maxim o ora. Trei sferturi din aplicatii sunt absolut total pe dinafara... dpdv al studiilor, domeniului si chiar localitatii... Da, chiar localitate!:-B am primit aplicatii din Hunedoara, Bacau etc si daca ii intrebam daca sunt interesati de relocare nu intelegeau ce vreau de la ei. Habar nu aveau la ce au aplicat si ca era din Bucuresti. Ramai cu 25% din care incepi sa triezi propriu-zis... ca sa iti faci o idee pentru o pozitie am avut cca 500 aplicatii, am printat 100 de cv-uri, am selectat 25 de candidati si au venit 15 la interviu...:D

judie
15.05.2009, 18:21:29
Imi dai sperante k am aplicat si eu recent si am vazut inca vreo 60 aplicanti dupa si tremur de nu mai pot intrebandu-ma , or fi toti pregatiti sau doar incearca si ei?:-L

:O Huh? :O :O :O Cum sa le citeasca "fetele de la ejobs"?:O De ce ar face "analiza aplicatiilor"? Ejobs/Bestjobs etc sunt pur si simplu niste site-uri pe care iti creezi un cont si primesti niste aplicatii contra unei sume platite lunar sau per anunt. Nu sunt firme de recrutare.
Le citeste angajatorul care publica anuntul... si dupa 2-3 luni de practica le "scanezi" in maxim o ora. Trei sferturi din aplicatii sunt absolut total pe dinafara... dpdv al studiilor, domeniului si chiar localitatii... Da, chiar localitate!:-B am primit aplicatii din Hunedoara, Bacau etc si daca ii intrebam daca sunt interesati de relocare nu intelegeau ce vreau de la ei. Habar nu aveau la ce au aplicat si ca era din Bucuresti. Ramai cu 25% din care incepi sa triezi propriu-zis... ca sa iti faci o idee pentru o pozitie am avut cca 500 aplicatii, am printat 100 de cv-uri, am selectat 25 de candidati si au venit 15 la interviu...:D

evenstar
15.05.2009, 18:44:58
Imi dai sperante k am aplicat si eu recent si am vazut inca vreo 60 aplicanti dupa si tremur de nu mai pot intrebandu-ma , or fi toti pregatiti sau doar incearca si ei?:-L

Eu as spune ca aproape jumate nici macar nu stiu exact la ce au aplicat... asta e comportamentul utilizatorului de ejobs
Asta e si un sfat pentru cele care aplica (desi sunt sigura ca nu e cazul tau;;) ), nu apasati pe butoane compulsiv, pentru ca veti uita ca ati aplicat la compania X, dar angajatorului ii apare si dupa 5 ani ca tu ai mai aplicat pentru un post la el... si daca e vizibil ca aplici aiurea (la modul -post de contabil cand tu ai limbi straine etc), e o nota foarte proasta pentru tine... Deci, cascati ochii si cititi anuntul, nu trimiteti la tot ce apare nou!

compact
16.05.2009, 08:09:50
Eu as spune ca aproape jumate nici macar nu stiu exact la ce au aplicat... asta e comportamentul utilizatorului de ejobs
Asta e si un sfat pentru cele care aplica (desi sunt sigura ca nu e cazul tau;;) ), nu apasati pe butoane compulsiv, pentru ca veti uita ca ati aplicat la compania X, dar angajatorului ii apare si dupa 5 ani ca tu ai mai aplicat pentru un post la el... si daca e vizibil ca aplici aiurea (la modul -post de contabil cand tu ai limbi straine etc), e o nota foarte proasta pentru tine... Deci, cascati ochii si cititi anuntul, nu trimiteti la tot ce apare nou!

daaaa....si eu ma chinui cu o gramada de candidati din care 50% nici macar nu isi dau seama ca postul este de programator :O

evenstar
16.05.2009, 08:17:26
daaaa....si eu ma chinui cu o gramada de candidati din care 50% nici macar nu isi dau seama ca postul este de programator :O
Macar isi dau seama ca este in Bucuresti? :D :D :D

compact
16.05.2009, 08:20:28
eh, nu e chiar asa....ca nu angajez doar aici, ci si in Iasi, am mai avut si oameni din alte orase pe proiecte scurte.

in Iasi cel putin era durere, numai agenti imobiliari si secretare :(( nici macar nu stiau ce vreau si aplicau

ca sa nu mai zic de cand am cautat secretara si imi auzeam "e prea departe", desi eu puneam link la site-ul firmei si acolo era trecuta adresa....

evenstar
16.05.2009, 08:40:36
eh, nu e chiar asa....ca nu angajez doar aici, ci si in Iasi, am mai avut si oameni din alte orase pe proiecte scurte.

in Iasi cel putin era durere, numai agenti imobiliari si secretare :(( nici macar nu stiau ce vreau si aplicau

ca sa nu mai zic de cand am cautat secretara si imi auzeam "e prea departe", desi eu puneam link la site-ul firmei si acolo era trecuta adresa....
Mai cu asta sunt obisnuita... Noi aveam sediul pe Soseaua de Centura, si 7 din 10 candidati spuneau "Vaaai, acooolo?" Evident, aia care intrau pe site erau raritati... :-<
Dar aveam pe fiecare anunt cateva aplicatii din diverse orase care nu aveau nicio legatura cu postul... Daca era Ploiesti sau Targoviste si postul era unul de middle management era de inteles, poate omul era dispus la naveta. Dar cand am avut anunt de economist in Bucuresti si mi-a aplicat o candidata din Bacau chiar am sunat-o si i-am pus intrebarea fatala "doriti sa va mutati in Bucuresti?" fata a fost confuza total... Nu isi mai amintea sa fi aplicat de fapt a marturisit ca ea trimite aplicatii peste tot, nu prea citeste anunturile... Si avea studii superioare...
I mean... c'mon people! #-o

compact
16.05.2009, 09:08:12
Dar cand am avut anunt de economist in Bucuresti si mi-a aplicat o candidata din Bacau chiar am sunat-o si i-am pus intrebarea fatala "doriti sa va mutati in Bucuresti?" fata a fost confuza total... Nu isi mai amintea sa fi aplicat de fapt a marturisit ca ea trimite aplicatii peste tot, nu prea citeste anunturile... Si avea studii superioare...
I mean... c'mon people! #-o
da, si apoi se plang ca nu isi gasesc desi aplica la 1.000 joburi...

evenstar
16.05.2009, 09:26:26
da, si apoi se plang ca nu isi gasesc desi aplica la 1.000 joburi...

Dap... stii cum e chestia asta - si nu atat tu, cat restul lumii care citeste...
Daca tu, candidat, ai afla intr-un fel sau altul ca ti-ai trimis cv-ul la compania X si cei de acolo nici macar nu s-au obosit sa il citeasca, l-au dat direct la cos, ai fi extrem de contrariat si nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi la gura majoritatii referitor la oamenii din HR etc... Reciproc, cand compania publica un anunt, e primul semn de bun simt pe care pot sa il dai - sa citesti anuntul si sa accesezi si linkurile care iti sunt puse la dispozitie. Asa cum eu iti citesc CV-ul is stiu ceva despre tine in momentul in care vii la interviu, minima curtoazie (nu mai vorbesc de interes) te obliga sa incerci sa afli 4-5 informatii despre companie - ca nu se asteapta nimeni sa stii care sunt ultimele hotarari ale CA...

Sigur ca daca prin absurd la un interviu ar veni numai doi candidati, unul care indeplineste cerintele postului si habar nu are unde a venit si ce vor aia de la el, si un al doilea care isi stie lectia dar e complet cretin, primul va castiga postul. Dar in viata nu se intampla niciodata asa ceva. Mai ales acum in perioada in care se fac restructurari si somajul creste, sunt mai multi candidati de valoare egala la fiecare post, si un detaliu de genul asta poate face diferenta.

compact
16.05.2009, 09:35:19
Dap... stii cum e chestia asta - si nu atat tu, cat restul lumii care citeste...
Daca tu, candidat, ai afla intr-un fel sau altul ca ti-ai trimis cv-ul la compania X si cei de acolo nici macar nu s-au obosit sa il citeasca, l-au dat direct la cos, ai fi extrem de contrariat si nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi la gura majoritatii referitor la oamenii din HR etc... Reciproc, cand compania publica un anunt, e primul semn de bun simt pe care pot sa il dai - sa citesti anuntul si sa accesezi si linkurile care iti sunt puse la dispozitie. Asa cum eu iti citesc CV-ul is stiu ceva despre tine in momentul in care vii la interviu, minima curtoazie (nu mai vorbesc de interes) te obliga sa incerci sa afli 4-5 informatii despre companie - ca nu se asteapta nimeni sa stii care sunt ultimele hotarari ale CA...

da, asa e.

Sigur ca daca prin absurd la un interviu ar veni numai doi candidati, unul care indeplineste cerintele postului si habar nu are unde a venit si ce vor aia de la el, si un al doilea care isi stie lectia dar e complet cretin, primul va castiga postul. Dar in viata nu se intampla niciodata asa ceva. Mai ales acum in perioada in care se fac restructurari si somajul creste, sunt mai multi candidati de valoare egala la fiecare post, si un detaliu de genul asta poate face diferenta.

am avut o candidata care a citit chiar multe despre firma si asta a contat foarte mult in luarea deciziei

stefania_a
16.05.2009, 22:20:48
ce pornite sunteti fetele;)) ;))

evenstar
16.05.2009, 22:25:47
ce pornite sunteti fetele;)) ;))

Daca atat ai inteles... Dumnezeu cu mila! Eu incercam sa va dau niste sfaturi, ca sa nu va mai plangeti aici ca "aia de la interviuri e rai si are ceva cu voi!" #-o #-o #-o

Froggy
16.05.2009, 22:38:55

cand sotul meu a fost la primul interviu la firma de recrutare pentru jobul pe care il are acum, erau in camera mai multi candidati si una intreaba "pentru ce firma suntrem noi aici de fapt? ce fac Manpower astia?" si sotul ii zice "nu te angajezi la ei mai, ei recruteaza doar, tu te angajezi pt...". La care tipa: "pentru...?!?!?! eu vroiam sa fiu vanzatoare in piata, ca avea mama mai demult o consignatie si imi placea sa vand acolo" =))

"...." = o companie de telefonie mobila.

stefania_a
16.05.2009, 22:41:10
Daca atat ai inteles... Dumnezeu cu mila! Eu incercam sa va dau niste sfaturi, ca sa nu va mai plangeti aici ca "aia de la interviuri e rai si are ceva cu voi!" #-o #-o #-o

nu am zis-o in sensul rau...:-<

stefania_a
16.05.2009, 22:42:10
t

cand sotul meu a fost la primul interviu la firma de recrutare pentru jobul pe care il are acum, erau in camera mai multi candidati si una intreaba "pentru ce firma suntrem noi aici de fapt? ce fac Manpower astia?" si sotul ii zice "nu te angajezi la ei mai, ei recruteaza doar, tu te angajezi pt...". La care tipa: "pentru...?!?!?! eu vroiam sa fiu vanzatoare in piata, ca avea mama mai demult o consignatie si imi placea sa vand acolo" =)) .... = o companie de telefonie mobila.

=)) =)) =)) =)) asta chiar a fost buna de tot

evenstar
16.05.2009, 22:49:59
nu am zis-o in sensul rau...:-<

Pai nah, ce sa zic... E frustrant sa recrutezi 4 luni pentru un post, sa ragusesti vorbind la telefon cu candidati, sa faci zeci de interviuri si... in final sa nu poti recomanda absolut pe nimeni pentru postul ala, desi managerul beneficiar face spume. Eu m-am lovit de mai multe ori de situatia asta.
Nu poti sa iei orice zevzec numai ca sa inchei o recrutare. E reputatia ta in joc (si chiar postul, in masura in care esecurile astea se "numara" la evaluarea anuala). Nu poti lua o ametita care nu stie unde e, de ce e acolo si ce vrea de la viata numai pentru ca CV-ul e "pe aproape" cu job descriptionul. Pentru ca eu nu pot garanta ca se va adapta si va face treaba.... Asa ca da, nu pot privi cu indulgenta si simpatie candidatii slab pregatiti si "sictiriti"... Ma fac sa imi pierd vremea.

stefania_a
16.05.2009, 22:54:07
Pai nah, ce sa zic... E frustrant sa recrutezi 4 luni pentru un post, sa ragusesti vorbind la telefon cu candidati, sa faci zeci de interviuri si... in final sa nu poti recomanda absolut pe nimeni pentru postul ala, desi managerul beneficiar face spume. Eu m-am lovit de mai multe ori de situatia asta.
Nu poti sa iei orice zevzec numai ca sa inchei o recrutare. E reputatia ta in joc (si chiar postul, in masura in care esecurile astea se "numara" la evaluarea anuala). Nu poti lua o ametita care nu stie unde e, de ce e acolo si ce vrea de la viata numai pentru ca CV-ul e "pe aproape" cu job descriptionul. Pentru ca eu nu pot garanta ca se va adapta si va face treaba.... Asa ca da, nu pot privi cu indulgenta si simpatie candidatii slab pregatiti si "sictiriti"... Ma fac sa imi pierd vremea.

sincer...ai un job cam complicat...felicitari k faci fata

evenstar
16.05.2009, 23:08:31
sincer...ai un job cam complicat...felicitari k faci fata

Momentan nu-l mai fac - stau acasa de cateva luni... nu stiu daca ma voi intoarce la el dupa ce nasc...
Mi-ar placea sa il fac in continuare dar ca "freelancer" sau la propria firma, nu angajata la o companie mare, cum am facut-o pana acum... E prea stresant sa fiu la mijloc intre manageri si candidati, si restrictionata de o politica de conmpanie fixista (si cu cat e mai mare o firma cu atat e mai fixista)

compact
17.05.2009, 07:00:50
Momentan nu-l mai fac - stau acasa de cateva luni... nu stiu daca ma voi intoarce la el dupa ce nasc...
Mi-ar placea sa il fac in continuare dar ca "freelancer" sau la propria firma, nu angajata la o companie mare, cum am facut-o pana acum... E prea stresant sa fiu la mijloc intre manageri si candidati, si restrictionata de o politica de conmpanie fixista (si cu cat e mai mare o firma cu atat e mai fixista)
si la companie mica e la fel de stresant. nu gasesti oameni si intarzie proiectele, daca vine un(o) prost(a) tot tu trebuie sa ii dai afara + certuri cu seful direct si cine mai e prin firma...

onenote
17.05.2009, 09:55:07
da, e greseala mea ca am zis "fetele de la ejobs"...nu stiu ce a fost in capul meu...ca stiam ca e vb de fetele de la fiecare firma in parte si ma gandeam la situatia in care o firma posteaza mai multe job-uri.
dar de ce sunt selectte cv-urile dupa studii? cat % mai lucreaza in ziua de azi in domeniul pt care s-a pregatit?

Habib
17.05.2009, 12:27:30
cand sotul meu a fost la primul interviu la firma de recrutare pentru jobul pe care il are acum, erau in camera mai multi candidati si una intreaba "pentru ce firma suntrem noi aici de fapt? ce fac Manpower astia?" si sotul ii zice "nu te angajezi la ei mai, ei recruteaza doar, tu te angajezi pt...". La care tipa: "pentru...?!?!?! eu vroiam sa fiu vanzatoare in piata, ca avea mama mai demult o consignatie si imi placea sa vand acolo" =))

"...." = o companie de telefonie mobila.

eu am avut o experienta neplacuta cu cei de la aceasta firma de recrutare
contractul se incheia cu ei, nu cu firma la care urma sa muncesc
asa ca am refuzat din start
pe contract imi scria ca lucrez pentru ei dar nu si ca ce
deci, daca ei vroiau sa ma trimita la spal geamuri in centru la unirii, eu eram obligata sa ma duc, pentru ca semnasem contractul
asa ca am refuzat si mi-am cautat in alta parte

niste prieteni la fel, nu si-au primit salariile de la ei in prag de sarbatori:-&

evenstar
17.05.2009, 14:28:13
da, e greseala mea ca am zis "fetele de la ejobs"...nu stiu ce a fost in capul meu...ca stiam ca e vb de fetele de la fiecare firma in parte si ma gandeam la situatia in care o firma posteaza mai multe job-uri.
dar de ce sunt selectte cv-urile dupa studii? cat % mai lucreaza in ziua de azi in domeniul pt care s-a pregatit?
Mai, cred ca noi am scris asa avand niste situatii clare in minte... Ai dreptate, sunt unele domenii in care nu conteaza studiile (de exemplu in vanzari), altele in care nu sunt importante studiile universitare dar se fac cursuri de calificare si domenii in care nu se poate trece peste. Si cand am scris de selectia dupa studii sincer m-am gandit la asa ceva - un post de expert contabil de exemplu. Aici zau ca nu poti angaja un absolvent de litere.
In plus eu lucram de exemplu cu oameni cu specialitati tehnice. Acolo chiar si in vanzari iti trebuie studii de specialitate. Iti voi da un exemplu: o persoana care vinde motoare industriale si generatoare electrice. Nu poti pune o fetita blonda absolventa de engleza sa vanda asa ceva. Iti trebuie un inginer. Ca nu iei neaparat un absolvent de utilaj tehnologic sau energetica, si mai poti angaja un absolvent al unei alte sectii din Politehnica e adevarat. Dar o persoana fara studii tehnice nu face fata.:)>-

compact
17.05.2009, 19:38:10
dar de ce sunt selectte cv-urile dupa studii?
sa inteleg ca tu prin studii te referi strict la facultate...

de ex pentru mine conteaza foarte mult certificarile obtinute.

dannas
16.06.2009, 21:24:54
buna fetele...speram sa nu ajung sa scriu si eu aici....dar se pare ca asta e....azi ni s-a dat vestea cea mare....firma a fost cumparata...o parte din noi vom fi cooptati la noua firma dar o parte nu...asa ca ar fi bine sa incepem sa ne cautam....daca auziti ceva...legat de vanzari, telesales....anuntati-ma si pe mine...va rog:gen_16:.....multumesc!

compact
20.06.2009, 11:27:46
buna fetele...speram sa nu ajung sa scriu si eu aici....dar se pare ca asta e....azi ni s-a dat vestea cea mare....firma a fost cumparata...o parte din noi vom fi cooptati la noua firma dar o parte nu...asa ca ar fi bine sa incepem sa ne cautam....daca auziti ceva...legat de vanzari, telesales....anuntati-ma si pe mine...va rog:gen_16:.....multumesc!
mai cauti?

fubball
20.06.2009, 19:58:22
Buna fetelor! La mine la firma lucrurile stau prost de ceva timp....si oricum postul pe care il am nu ma multumeste nici profesional, nici personal....eu am terminat sociologia - exact in cel mai prost moment, cand a inceput criza - si acum lucrez ca asistent showroom la o reprezentanta auto....si asa de tare as vrea sa ma reprofilez..ca nu imi place ceea ce fac...in afara de faptul ca in fiecare zi am ocazia sa intalnesc toiate tipurile de oameni si rabdarea mea este pusa la grea incercare in fiecare clipa, acest job nu este antrenant deloc...si n fiecare zi traiesc cu senzatia ca ma plafonez...daca auziti de un job care i s-ar potrivi unei absolvente de sociologie din iasi astept un semn...:-<

dannas
21.06.2009, 19:58:56
mai cauti?

da.....:-s

Catalina2009
24.06.2009, 15:07:30
Caut pentru colega mea un loc de munca, poate fi si pentru o zi a saptamanii, avand in vedere natura muncii. Se ocupa de tot ce inseamna curatenie intr-o casa, spalat, calcat, eventual si gatit. Este un om responsabil, harnic, de incredere. Daca aveti nevoie de o astfel de persoana va rog sa ma contactati.

lavlav
25.06.2009, 11:36:24
daca este cineva interesat de un job la registratura, gen arhivat acte, primit faxuri, posta si alte chestii poate sa imi dea un PM. nu sunt eu direct implicata in recrutarea pozitiei, dar stiu pe cineva. cerintele: un pic de experienta si studii medii. salariu: 1000-1200 de lei. compania: mare :)) nu dam nume, persoana importanta :))

compact
25.06.2009, 11:47:04
vreau eu pentru serviciu...iti dau PM

fubball
25.06.2009, 11:53:16
daca este cineva interesat de un job la registratura, gen arhivat acte, primit faxuri, posta si alte chestii poate sa imi dea un PM. nu sunt eu direct implicata in recrutarea pozitiei, dar stiu pe cineva. cerintele: un pic de experienta si studii medii. salariu: 1000-1200 de lei. compania: mare :)) nu dam nume, persoana importanta :))
presupun ca job-ul e in Bucuresti...

bejange
25.06.2009, 12:22:21
Ti-am trimis un PM.

lavlav
25.06.2009, 20:09:45
presupun ca job-ul e in Bucuresti...
da, jobul este in bucuresti. sorry daca am uitat sa mentionez:D

fubball
25.06.2009, 20:12:37
da, jobul este in bucuresti. sorry daca am uitat sa mentionez:D
no problem;-)

Preity
27.06.2009, 00:17:15
Eu abia acum am vazut subiectul asta.
Si imi caut si eu un job acasa.Nu pot sa incep munca,nu am cu cine sa las pe Cristina,insa acasa chiar as vrea sa lucrez.
In principiu ma intereseaza contabilitate.La firme mici sau medii,nu conteaza,ideea e sa pot face contabilitatea de acasa.
Un punct : nu am inca licenta si cu situatia Cristinei nu o pot obtine prea curand.Cumnata mea insa e economist,contabil sef la o unitate militara,are experienta,acum e la master la ASE(daca nu ma insel,nu am mai discutat despre asta).
Orice contract se va face pe numele ei,urmand sa fac eu actele.Ea s-a oferit sa ma ajute.
Daca stie cineva ceva..........va rog.Ca eu caut de o luna si nu am gasit nimic.

danusza
28.06.2009, 23:07:37
Absolventa FEAA (Contabilitate si Informatica de Gestiune) si studenta la master (Contabilitate si Audit), caut loc de munca in Focsani. Daca stie vreo miresica sa-mi vanda un pont sau sa-mi dea o recomandare[-o< sau o pila :-p va raman vesnic recunoscatoare ^:)^
Accept chiar sa fac si practica (voluntariat) vreo 2-3 luni...

alina512
29.06.2009, 08:29:40
Absolventa FEAA (Contabilitate si Informatica de Gestiune) si studenta la master (Contabilitate si Audit), caut loc de munca in Focsani. Daca stie vreo miresica sa-mi vanda un pont sau sa-mi dea o recomandare[-o< sau o pila :-p va raman vesnic recunoscatoare ^:)^
Accept chiar sa fac si practica (voluntariat) vreo 2-3 luni...

Si eu tot la FEAA am terminat :D . Daca auzim ceva te anuntam. ;-)

denyssa
02.07.2009, 12:16:13
Ti-am dat si eu pm.>:D<

deena
23.07.2009, 10:43:37
Ciao fetele,

Am lipsit ceva vreme de pe miresici..nunta mea a trecut de aproape un an, dar uite ca tot aici ma intorc. Daca stiti careva de un job in Sibiuanuntati aici ca deja ma prinde disperarea..
Merci anticipat!:*

ant
26.07.2009, 23:16:19
Caut si eu pt mami meu un post de bona - pls daca stiti pe cineva care are nevoie dati-mi un PM va rog.

onenote
29.07.2009, 14:04:13
deena, pe mine m-a apucat disperarea deja. m-a apucat si m-a lasat in mai multe randuri.
eu imi caut din martie. e adevarat ca initial am avut ceva pretentii pt ca am 2 facultati si nu am vrut chiar orice. dar, intre timp am coborat stacheta si am aplicat si la secretare, lucratori comerciali prin supermarket-uri, etc.
nu pot sa inteleg ce blestem s-a abatut asupra mea pt ca nu m-a sunat nimeni. dar absolut nimeni/:) . acum 3 sapt m-am dus in magazinul zara si mi-am lasat cv-ul acolo, am zis ca poate aplicatiile online sunt prea multe si nu ajunge sa-l citeasca pe al meu.. evident=nimic. plus ca am mai scos din studii si calificari din CV , acolo unde era cazul, ca sa nu fiu respinsa pt supracalificare...
aa, mint, am sunat/aplicat la cei din ziar si doar unii m-au contactat sa vand produse Forever Living sau ceva de genul asta.
chiar nu mai stiu ce sa fac.
PS: ieri mergem prin Unirea si intr-un magazin erau niste mucitori cocotati pe o scara, lucrau ceva la un tavan fals. o vanzatoare incepuse sa joace "apa si foc" cu unul din ei, il intrebase ce salarii au , iar pt ca el nu spunea, intreba ea niste sume iar el spunea cat e de aproape. am inteles ca are in jur de 1800 ron. m-am cam ofticat, pt ca eu am auzit de posturi prin multinationale care sunt platite cu 1500 ron si cer cat in luna si-n stele ca sa te accepte...

compact
29.07.2009, 14:14:05
am job pe vanzari - primele 3 luni doar comision. nu e vorba de forever sau avon sau similar :)

daca vrea cineva detalii sa-mi dea un PM.

onenote
29.07.2009, 19:51:55
am nevoie de ajutor!
poate pe miresici exista persoane care m-ar putea ajuta, indruma, etc.
am un vis pe care as vrea sa mi-l implinesc. vreau sa pornesc pe un drum nou in cariera dar ma lovesc de lipsa de experienta.
MA OFER SA MUNCESC GRATIS, sa fac voluntariat cateva luni pentru a acumula experienta. e vorba de domeniul HR unde am doar studii finalizate recent si o experienta in recrutare la o firma mica...
ce ziceti? am sanse?
unde ar trebui sa-mi postez anuntul pentru a fi remarcat de cine trebuie?

fubball
29.07.2009, 20:23:46
am nevoie de ajutor!
am un vis pe care as vrea sa mi-l implinesc. vreau sa pornesc pe un drum nou in cariera dar ma lovesc de lipsa de experienta.
MA OFER SA MUNCESC GRATIS, sa fac voluntariat cateva luni pentru a acumula experienta. e vorba de domeniul HR unde am doar studii finalizate recent si o experienta in recrutare la o firma mica...
ce ziceti? am sanse?
Te inteleg...si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine! sa speram ca lucrurile se vor schimba...>:D<>:D<

Cami_
30.07.2009, 08:22:32
am nevoie de ajutor!
ce ziceti? am sanse?
Ce studii ai finalizat?

onenote
30.07.2009, 08:38:24
drept-stiinte juridice si management-resurse umane.

psypesy
05.08.2009, 14:39:48
Salutare fetelor,

eu sunt noua pe acest topic insa m-am gandit sa intru sa vad poate poate gasesc ceva....
Eu sunt din Bucuresti, am 26 de ani si momentan lucrez intr-o banca (nu vreau sa dau nume, dar o banca de renume) in directia ifn, in backoffice, pe postul de coordonator echipa. Imi place foarte mult ce fac insa mi-ar prinde foarte bine daca as gasi ceva mai convenabil la salariu sau ceva ce as putea sa fac extra - in afara serviciului pe care il am acum.
Am terminat Facultatea de Comunicare si Relatii Publice "David Ogilvy" din cadrul SNSPA.

Daca auziti ceva. pls help.

Multumesc anticipat.

scufita_rosie
07.08.2009, 18:58:55
offf...si eu caut de munca...orice numai sa nu stau acasa..sau mai bine zis ..orice numai sa iau un ban...orice=o munca decenta bineinteles
am terminat facultatea de geografie anul asta..nu am experienta deloc,nu am mai lucrat niciodata...posturi in invatamant nu sunt...m-am inscris la mediu la master...chiar am nevoie de ajutor..offf

biribishpampela
10.08.2009, 11:48:46
Te inteleg...si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine! sa speram ca lucrurile se vor schimba...>:D<>:D<
si eu la fel!
am terminat anul acesta Psihologie, am si un curs de Inspector Resurse Umane, urmeaza sa ma inscriu la master tot in domeniul asta si nu gasesc nimic de munca in HR.. :-<

corinuta
10.08.2009, 13:35:05
si eu la fel!
am terminat anul acesta Psihologie, am si un curs de Inspector Resurse Umane, urmeaza sa ma inscriu la master tot in domeniul asta si nu gasesc nimic de munca in HR.. :-<

Eu nu am terminat o facultate in domeniu, insa acum urmez un curs si lucrez ca inspector pe resurse umane, insa sunt bugetar:d si stiti si voi ce inseamna asta:(

roxamyka
28.08.2009, 21:47:40
si eu am terminat facultatea anu acesta...stiinta si ingineria alimentelor....nu mai visez sa lucrez in domeniu....oricee pt moment...ca avem nevoie de banuti pr nunta....miresici galatence daca auziti ceva....va roggg..ajutati-ma....

mortisha_20
16.09.2009, 15:48:44
Buna ziua fetelor! Eu sunt din Galati! Anul acesta am terminat facultatea de Stiinte Economice, Marketing! Iar acum 2 zile am fost admisa si la master la Marketing si comunicare in afaceri Buget! Daca auziti ceva va raman datoare ! Multumesc mult

arekichan
24.09.2009, 09:46:56
cunoaste cineva o agentie de turism care angajeaza? eu sunt din bucuresti, dar nu m-ar deranja sa ma mut in alt oras

mihaelavsn
29.09.2009, 12:12:33
Salutare fetelor!

[-o< [-o< [-o< [-o<
https://www.vodafone.ro/cariere/index.htm
Depuneti aici un CV. Io am depus si luni ma duc interviu.<:-PSper sa ai noroc.Bafta.

Preity
29.09.2009, 12:22:52
Fetelor,din intamplare,stie cineva cum se procedeaza sa ajungi sa faci dublaj de desene animate?Mi-ar place tare mult sa fac asta insa nu stiu incotro sa o iau.....

aroma_de_portocale
29.09.2009, 16:34:09
fetelor dar despre munca la domiciliu (PTC) ce stiti? se plateste oare? eu de curand m-am inscris pe un astfel de site, si daca tot stau pe net sau am treaba la calculator mai dau si click-uri...cine stie..poate poate:D

Preity
29.09.2009, 22:48:27
fetelor dar despre munca la domiciliu (PTC) ce stiti? se plateste oare? eu de curand m-am inscris pe un astfel de site, si daca tot stau pe net sau am treaba la calculator mai dau si click-uri...cine stie..poate poate:D
Am dat la click-uri o groaza de timp pe vreo 5 site-uri.La un moment dat m-am lasat pagubasa,ca dupa vreo 2 luni de click-uit aveam pe fiecare site mai putin de un dolar.Deci vreo 4 in total.Poti sa o faci,ca nu ai nimic de pierdut,dar nu cred ca iese ceva din asta.

MoniTuca
30.09.2009, 09:23:21
Salut!
Am incercat si eu faza cu click-ul dar nu e nimic din pacate.
Munca la domiciliu de care se vorbeste pe net nu prea e serioasa.

alinagr
30.09.2009, 20:08:38
Salut!
Am incercat si eu faza cu click-ul dar nu e nimic din pacate.
Munca la domiciliu de care se vorbeste pe net nu prea e serioasa.

Pe mine ma "turbeaza"ca trebuie sa bag un numar de cont unde aia trebuie sa-mi "bage"banii.1.nu am asa ceva
2. o fi sigur?baga sau scot bani de pe el?;)) ;))

iordy
26.10.2009, 13:55:42
salut,vroiam sa va intreb dak stiti cva part-time?ca receptionista intr-un salon sau la o clinica?ms mult,poop

andre10
26.10.2009, 16:51:12
Buna.. ma alatur si eu fetelor care cauta ceva de munca.
In prezent lucrez ca si asistent manager (putin mai mult decat un job de secretara) , dar nu sunt multumita profesional deloc.
Am terminat ASE-ul, iar acum fac master in comunicare la SNSPA. As vrea ceva in comunicare, dar se cere experienta, iar eu nu am in acest domeniu. Am lucrat si ca telesaler 1 an in facultate.

Daca auziti ceva va rog sa ma anuntati. (Bucuresti)

ionut_tuo
26.10.2009, 22:23:56
cam cat costa un anunt?poti sa ne zici si noua?

Preity
26.10.2009, 23:36:04
Pai spre exemplu,cel mai scump este anuntul personalizat actualizat zilnic,care costa 349 de euro.Cel mai ieftin este in jur de 40 de euro parca(:|

compact
27.10.2009, 08:03:26
cel mai scump e 350 euro + tva, iar cel mai ieftin e 40 euro +tva (dar trebuie sa cumperi peste 11 anunturi)

Buna.. ma alatur si eu fetelor care cauta ceva de munca.
In prezent lucrez ca si asistent manager (putin mai mult decat un job de secretara) , dar nu sunt multumita profesional deloc.
Am terminat ASE-ul, iar acum fac master in comunicare la SNSPA. As vrea ceva in comunicare, dar se cere experienta, iar eu nu am in acest domeniu. Am lucrat si ca telesaler 1 an in facultate.

Daca auziti ceva va rog sa ma anuntati. (Bucuresti)
daca vrei un job pe vanzari da-mi PM

noangel
27.10.2009, 08:08:20
Fetelor,din intamplare,stie cineva cum se procedeaza sa ajungi sa faci dublaj de desene animate?Mi-ar place tare mult sa fac asta insa nu stiu incotro sa o iau.....

Cred ca trebuie sa cauti o casa de productie/ un studio care face voice-over-uri si dublaje. Daca reusesc, intreb si spun mai departe. Sper doar sa apuc sa am 5 minute libere si sa fie si colegul potrivit liber.

Dar in principiu intai cauta casele si studiourile de productie video.

Preity
27.10.2009, 11:46:23
Cred ca trebuie sa cauti o casa de productie/ un studio care face voice-over-uri si dublaje. Daca reusesc, intreb si spun mai departe. Sper doar sa apuc sa am 5 minute libere si sa fie si colegul potrivit liber.

Dar in principiu intai cauta casele si studiourile de productie video.
Aha,got it.Merci mult!:*

ionut_tuo
27.10.2009, 15:41:23
Pai spre exemplu,cel mai scump este anuntul personalizat actualizat zilnic,care costa 349 de euro.Cel mai ieftin este in jur de 40 de euro parca(:|
wow
f scump
nu stiam!merci de info

gabitza_86
27.10.2009, 16:14:47
caut un loc de munca in orice domeniu,promit ca imi dau tot interesul sa invat daca nu stiu,eu am lucrat intr-un casino,sala de jocuri mai exact si il inchid deoarece nu merge,si nici salariile nu ni le da:(( daca auziti ceva anuntati-ma va rog din suflet^:)^ [-o< [-o<

ionut_tuo
27.10.2009, 19:03:00
caut un loc de munca in orice domeniu,promit ca imi dau tot interesul sa invat daca nu stiu,eu am lucrat intr-un casino,sala de jocuri mai exact si il inchid deoarece nu merge,si nici salariile nu ni le da:(( daca auziti ceva anuntati-ma va rog din suflet^:)^ [-o< [-o<
ai incercat pe site-urile cu joburi?

helenita
15.11.2009, 19:22:59
in curand voi ramane si eu fara serviciu:-s....asa ca daca auziti pe undeva ca au nevoie de operator calculator, introducere date, anuntati-ma, va rog^:)^

Preity
15.11.2009, 21:13:42
in curand voi ramane si eu fara serviciu:-s....asa ca daca auziti pe undeva ca au nevoie de operator calculator, introducere date, anuntati-ma, va rog^:)^
DE ce???????

ionut_tuo
15.11.2009, 22:18:35
chiar asa helenita,de ce ramai fara job?

Cat_Eyes
15.11.2009, 23:01:56
vreau sa fac voluntariat.. stie cineva ceva?
acum, cat pot spune ca am ceva timp liber.

wild_rose_irina
16.11.2009, 21:48:17
ma inscriu si eu pe "lista". am ramas fara serviciu de 9 luni, firma la care lucram si-a inchis punctele de lucru din Ploiesti. caut un loc de munca in domeniul secretariat- operare pc, introducere date, gestiune si contabilitate primara.

Preity
16.11.2009, 22:05:27
ma inscriu si eu pe "lista". am ramas fara serviciu de 9 luni, firma la care lucram si-a inchis punctele de lucru din Ploiesti. caut un loc de munca in domeniul secretariat- operare pc, introducere date, gestiune si contabilitate primara.
Receptioner ti-ar conveni?Primire marfa,facturi,retururi,chestii de genul asta,gestiune......Fina mea lucreaza in Carrefour Ploiesti,dar e vb sa plece in Constanta definitiv la un hotel.Daca vrei,cand pleaca ea(inainte,normal)te anunt........daca vrei........

wild_rose_irina
17.11.2009, 16:34:05
Receptioner ti-ar conveni?Primire marfa,facturi,retururi,chestii de genul asta,gestiune......Fina mea lucreaza in Carrefour Ploiesti,dar e vb sa plece in Constanta definitiv la un hotel.Daca vrei,cand pleaca ea(inainte,normal)te anunt........daca vrei........
ar fi ceva... ti-as fi recunoscatoare daca m ai anunta;) ms mult

aroma_de_portocale
19.11.2009, 14:12:42
Fetelor..ma inscriu si eu pe lista celor care se afla in cautare de job...

CristinaNK
22.11.2009, 23:08:29
Eu recomand ca prim pas in gasirea unui job,postarea de anunturi,cu cereri de munca,in sectiunile speciale ale cotidianelor online si nu numai.Cel putin la mine asa a functionat.Dupa 2 luni de aplicat pe siteuri de specialitate si cateva interviuri esuate,mi-am gasit un job minunat(inca sunt euforica8-|) intr-o saptamana de la postarea unei cereri de angajare.
Mi-am amintit ca si atunci cand am ramas in concediu prenatal,asa am procedat si eu in a-mi gasi inlocuitoare,si se pare ca inca mai functioneaza.

anca_toader
22.11.2009, 23:31:17
Eu recomand ca prim pas in gasirea unui job,postarea de anunturi,cu cereri de munca,in sectiunile speciale ale cotidianelor online si nu numai.

Eu nu am crezut ca citeste cineva anunturile din ziar. Am aplicat permanent pe site-uri, fie ale firmelor respective, fie site-uri de cautare joburi, dar nu aveam incredere in ziare. Dar e buna ideea daca tu zici ca ai avut succes. Nu caut job pentru mine ci pentru sotul meu. Daca stiti de vreun post pe vanzari -gestiune, he's the one. :D

CristinaNK
22.11.2009, 23:52:38
Eu nu am crezut ca citeste cineva anunturile din ziar. Am aplicat permanent pe site-uri, fie ale firmelor respective, fie site-uri de cautare joburi, dar nu aveam incredere in ziare. Dar e buna ideea daca tu zici ca ai avut succes. Nu caut job pentru mine ci pentru sotul meu. Daca stiti de vreun post pe vanzari -gestiune, he's the one. :D
Nu e vorba neaparat de faptul ca angajatorii citesc sau nu ziarul...poate se afla in situatii urgente,au nevoie rapid de oameni,sau pur si simplu angajatului x,desemnat sa se ocupe de recrutare ii e lene sa posteze anunt de angajare,sa trieze la sutele de cvuri primite....asa ca da un search pe google si rezolva mai rapid.
Eu cred ca e destul de dificil ca aplicarile pe siteuri de recrutare sa dea roade.Asta ptr ca,mai ales in perioada asta,ptr un job aplica...500 de persoane de exemplu,asa ca fie e ceva in cv ce sare rapid in ochii angajatorului si te propulseaza la urmatorul nivel,fie ai noroc cu carul...

ionut_tuo
23.11.2009, 10:09:49
Nu e vorba neaparat de faptul ca angajatorii citesc sau nu ziarul...poate se afla in situatii urgente,au nevoie rapid de oameni,sau pur si simplu angajatului x,desemnat sa se ocupe de recrutare ii e lene sa posteze anunt de angajare,sa trieze la sutele de cvuri primite....asa ca da un search pe google si rezolva mai rapid.
Eu cred ca e destul de dificil ca aplicarile pe siteuri de recrutare sa dea roade.Asta ptr ca,mai ales in perioada asta,ptr un job aplica...500 de persoane de exemplu,asa ca fie e ceva in cv ce sare rapid in ochii angajatorului si te propulseaza la urmatorul nivel,fie ai noroc cu carul...

majoritatea aplicatiilor pe site-uri nici macar nu sunt vizualizate
ce ziare sunt de profil?

Habib
23.11.2009, 10:37:05
majoritatea aplicatiilor pe site-uri nici macar nu sunt vizualizate
ce ziare sunt de profil?

romania libera de luni!
are cele mai multe anunturi

ionut_tuo
23.11.2009, 10:45:18
romania libera de luni!
merci Habib:)

CristinaNK
24.11.2009, 07:33:20
merci Habib:)
si romania libera,dar anuntul telefonic are cele mai multe anunturi ;apare luni,miercuri si vineri in format "fizic",dar mai este si editia online,unde se posteaza anunturi zilnic.

helenita
25.11.2009, 19:47:39
romania libera de luni!

parca si in cel de joi apareau anunturi, nu?

helenita
25.11.2009, 19:48:10
Eu recomand ca prim pas in gasirea unui job,postarea de anunturi,cu cereri de munca,in sectiunile speciale ale cotidianelor online si nu numai.Cel putin la mine asa a functionat.Dupa 2 luni de aplicat pe siteuri de specialitate si cateva interviuri esuate,mi-am gasit un job minunat(inca sunt euforica8-|) intr-o saptamana de la postarea unei cereri de angajare.
Mi-am amintit ca si atunci cand am ramas in concediu prenatal,asa am procedat si eu in a-mi gasi inlocuitoare,si se pare ca inca mai functioneaza.

bv tie<:-P

CristinaNK
25.11.2009, 22:36:03
bv tie<:-P
multumesc:)
bine,dupa 3 zile,si tot atatea seri in care am ajuns acasa la 21,stand 2-3 ore peste program,parca mi-a mai palit euforia initiala[-(:))

bafta tuturor!

helenita
27.11.2009, 20:11:32
multumesc:)
bine,dupa 3 zile,si tot atatea seri in care am ajuns acasa la 21,stand 2-3 ore peste program,parca mi-a mai palit euforia initiala[-(:))

bafta tuturor!

stiu ca-s naspa momentele astea, ca am trecut si eu prin asa ceva cu statul peste program(si mai ales cu nicio satisfactie nici macar nicio multumire)...dar in timpurile astea trebuie sa ne multumim ca avem un loc de munca...ceea ce eu nu voi mai avea in curand....:-s

ionut_tuo
29.11.2009, 11:22:54
stiu ca-s naspa momentele astea, ca am trecut si eu prin asa ceva cu statul peste program(si mai ales cu nicio satisfactie nici macar nicio multumire)...dar in timpurile astea trebuie sa ne multumim ca avem un loc de munca...ceea ce eu nu voi mai avea in curand....:-s
helenita in ce dom lucrezi?

helenita
29.11.2009, 12:41:07
helenita in ce dom lucrezi?

asigurari, momentan...dar asta nu e foarte important
de ce intrebi?

ionut_tuo
30.11.2009, 21:41:23
asigurari, momentan...dar asta nu e foarte important
de ce intrebi?
in cj se cauta f mult agentii si inspectorii de asigurari,
am intrebat de curioasa:-p

aroma_de_portocale
02.12.2009, 17:49:03
Fetelor..am o rugaminte la cele care lucreaza in domeniul asigurarilor sau cele care aui cunostinte in domeniu...Maine ma duc la un interviu:D sper sa ma descurc, ca m-am saturat sa stau acasa...Problema e ca nu stiu cum voi raspunde daca mi se va pune intrebarea cu salariul:( pt ca habar nu am ce salarii se dau in dimeniul asigurarilor...ma puteti ajuta voi?

aroma_de_portocale
03.12.2009, 09:58:02
Fetelor..am o rugaminte la cele care lucreaza in domeniul asigurarilor sau cele care aui cunostinte in domeniu...Maine ma duc la un interviu:D sper sa ma descurc, ca m-am saturat sa stau acasa...Problema e ca nu stiu cum voi raspunde daca mi se va pune intrebarea cu salariul:( pt ca habar nu am ce salarii se dau in dimeniul asigurarilor...ma puteti ajuta voi?
nimeni?:( [-o<

ionut_tuo
03.12.2009, 10:28:34
nimeni?:( [-o<
depinde
ce fel de asigurari?cum o sa lucrezi?cu ctr de munca?sau ctr de mandat,colaborare?

aroma_de_portocale
03.12.2009, 14:00:55
depinde
ce fel de asigurari?cum o sa lucrezi?cu ctr de munca?sau ctr de mandat,colaborare?
Pai inca nu stiu pt ca nu am fost la inverviu..la 16 ma duc...tocmai de aceea va intrebam, sa am macar o idee...Asigurari pt masini, constructii civile, de viata , cargo etc..tot ce implica asigurarile.

ionut_tuo
20.12.2009, 11:32:01
Pai inca nu stiu pt ca nu am fost la inverviu..la 16 ma duc...tocmai de aceea va intrebam, sa am macar o idee...Asigurari pt masini, constructii civile, de viata , cargo etc..tot ce implica asigurarile.
pana la urma cum a fost interviul?(:|

ionut_tuo
05.01.2010, 09:20:11
La multi ani !!!
Sa aveti parte de un An Nou Fericit!si implinirea tuturor dorintelor

dannas
05.01.2010, 19:42:04
Urez tuturor miresicilor si miresoilor....un job bun in acest an....Sa va de-a DD liniste sufleteasca si banuti in portofel...>:D<

ionut_tuo
05.01.2010, 20:18:56
fetelor ce parere aveti despre job-urile ,la care tb sa mergeti si in weekend?
sambata si duminica...?/:)

Habib
06.01.2010, 15:54:21
fetelor ce parere aveti despre job-urile ,la care tb sa mergeti si in weekend?
sambata si duminica...?/:)

eu lucrez si sambata pana la 12.30 din 2 in 2 saptamani

ionut_tuo
06.01.2010, 21:28:13
ma refeream sa lucrezi sambata si duminica,8 ore pe zi
de dim sau de dupa-masa pana la 22.
eu n-am mai lucrat asa,si marturisesc ca mi se pare cam greu=((

helenita
07.01.2010, 20:43:01
ma refeream sa lucrezi sambata si duminica,8 ore pe zi
de dim sau de dupa-masa pana la 22.
eu n-am mai lucrat asa,si marturisesc ca mi se pare cam greu=((

si mie mi se pare destul de greu...mai ales ca am lucrat ani la rand sambata, in weekenduri, de sarbatori....
dar, pe timpurile astea de criza....de unde nu prea poti sa alegi...
ti-ai gasit undeva?>:D<

ionut_tuo
08.01.2010, 17:28:15
si mie mi se pare destul de greu...mai ales ca am lucrat ani la rand sambata, in weekenduri, de sarbatori....
dar, pe timpurile astea de criza....de unde nu prea poti sa alegi...
ti-ai gasit undeva?>:D<
da,in sfarsit!:)>-

persimoga
08.01.2010, 18:16:09
Ce ti-ai gasit?

ionut_tuo
08.01.2010, 18:20:22
Ce ti-ai gasit?
aceasi functie care am avut-o si la locul de munca anterior!
tu iti cauti ?:D

helenita
08.01.2010, 20:13:15

ma bucur
iti doresc sa fie bine de acum incolo...:*

babie
10.01.2010, 17:33:42
am vazut ca mai lucrati in asigurari...mie mi-a fost imposibil sa ma adaptez, si dupa 9 luni mi-am dat demisia......fac in continuare asigurari, tot cam la acelasi nivel ca atunci cand lucram, dar nu ma mai freaca nimeni la cap si nu-mi mai impune nimeni target-uri, pe 540 lei cat era salariul meu.....nu mai zic de program, L-V 8.30-20, s-d 9-14, 3 luni da, 3 luni doar L-V 8.30-18.....
plus ca aveam penalizari de 10% pt neindeplinirea planului pe viata, sau pe agentie, sau pe sucursala.........la finalul lunii ”salariul” era undeva la 300 lei +comision
nu mi s-a parut deloc ok sau corect fata de noi, fata de ceea ce puteam eu oferi!
mai multa bafta si rabdare voua

ionut_tuo
10.01.2010, 17:55:41
ma bucur
iti doresc sa fie bine de acum incolo...:*
merci mult de tot!
trebuie sa recunosc ca m-apuca o groaza cand ma gandesc ca de maine incep lucru!!! si nu stiu,asa o senzatie ciudata pt noi inceputuri:-?

ionut_tuo
10.01.2010, 17:57:58
am vazut ca mai lucrati in asigurari...mie mi-a fost imposibil sa ma adaptez, si dupa 9 luni mi-am dat demisia......fac in continuare asigurari, tot cam la acelasi nivel ca atunci cand lucram, dar nu ma mai freaca nimeni la cap si nu-mi mai impune nimeni target-uri, pe 540 lei cat era salariul meu.....nu mai zic de program, L-V 8.30-20, s-d 9-14, 3 luni da, 3 luni doar L-V 8.30-18.....
plus ca aveam penalizari de 10% pt neindeplinirea planului pe viata, sau pe agentie, sau pe sucursala.........la finalul lunii ”salariul” era undeva la 300 lei +comision
nu mi s-a parut deloc ok sau corect fata de noi, fata de ceea ce puteam eu oferi!
mai multa bafta si rabdare voua

sa-nteleg ca acum lucrezi ca pfa?si e mai bine?
eu nu am chiar atata rabdare,si nici pasiune pt asigurari!dar apreciez pe cine are>:D<
multa bafta

helenita
11.01.2010, 19:33:41
merci mult de tot!
trebuie sa recunosc ca m-apuca o groaza cand ma gandesc ca de maine incep lucru!!! si nu stiu,asa o senzatie ciudata pt noi inceputuri:-?

si mie mi-e mereu teama cand incep treaba la un nou loc de munca...dar asta e
iti doresc sa te acomodezi repede si sa te intelegi bine cu colegii si cu sefii...

ionut_tuo
11.01.2010, 20:15:55
si mie mi-e mereu teama cand incep treaba la un nou loc de munca...dar asta e
iti doresc sa te acomodezi repede si sa te intelegi bine cu colegii si cu sefii...
merci de suflet,pt gandurile bune!
totusi sa speram ca nu va trebui sa incepi vreo treaba cu un nou loc de munca!:D

helenita
11.01.2010, 20:46:43
totusi sa speram ca nu va trebui sa incepi vreo treaba cu un nou loc de munca!:D

n-ai pt ce!
sigur ca va trebui...si cat de curand, deoarece portofoliul firmei la care lucrez va fi preluat de alta companie, si doar in caz ca se vor gasi posturi si pt noi, angajatii in compania lor voi ramane, daca nu...nu....

babie
12.01.2010, 09:13:44
sa-nteleg ca acum lucrezi ca pfa?si e mai bine?
eu nu am chiar atata rabdare,si nici pasiune pt asigurari!dar apreciez pe cine are>:D<
multa bafta
nu, nu ca pfa!
eram inspector de asigurari, un fel de sef de echipa, acum sunt doar una din echipa......diferenta e ca nu-mi pot construi propria mea echipa si nu mai am carte de munca!.......dar pe plan personal este mai mare diferenta, incepand cu timpul pe care-l pot dedica familiei mele, scolii, prietenilor

babie
12.01.2010, 09:15:00

n-ai pt ce!
sigur ca va trebui...si cat de curand, deoarece portofoliul firmei la care lucrez va fi preluat de alta companie, si doar in caz ca se vor gasi posturi si pt noi, angajatii in compania lor voi ramane, daca nu...nu....
mult succes....stii, tot raul e spre bine! poate in noua firma se gasesc locuri si pt voi si va fi mai bine, poate nu, si iti vei gasi tu ceva mai bun d elucru!
numai bine

niko27
12.01.2010, 11:16:15
Buna! aveti idee unde pot gasi si eu un job pentru acasa? in curand o sa devin mamica... insa as vrea sa fac si un banut in plus.... internetul e plin de anunturi false... gen daca vrei un job acasa tre sa iti cumperi nu stiu ce pachet de instruire... chestii de genu (abureli).

arekichan
12.01.2010, 11:46:43
vreau si eu sa fac practica sa capat experienta. intrebarea mea: ce implica ptr firma voluntariatul asta - acte, autorizatii etc?
reactiile celor pe care i-am contactat m-au descurajat :-<

ps: stie careva o agentie de turism din bucuresti care ar accepta voluntari?

Habib
12.01.2010, 19:39:14
vreau si eu sa fac practica sa capat experienta. intrebarea mea: ce implica ptr firma voluntariatul asta - acte, autorizatii etc?
reactiile celor pe care i-am contactat m-au descurajat :-<

ps: stie careva o agentie de turism din bucuresti care ar accepta voluntari?

parerea mea e ca ar trebui sa intri in agentii sa intrebi
nu cred ca te-ar refuza!
:)>-

arekichan
13.01.2010, 00:17:07
parerea mea e ca ar trebui sa intri in agentii sa intrebi
nu cred ca te-ar refuza!
:)>-

am dat telefoane la mai multe agentii. si m-au refuzat

Ancky
13.01.2010, 00:25:10
am dat telefoane la mai multe agentii. si m-au refuzat

Pai te refuza pentru ca trebuie ca cineva din firma sa se ocupe de tine, sa iti explice si ei nu pot beneficia de munca ta dupa ce inveti. Plus ca ar insemna sa ai acces la documente, informatii private. Sunt si firme care accepta, ulterior chiar angajeaza voluntari, dar acum e si perioada nasoala. Poate prin intermediul unei cunostinte sa ai mai mult noroc.

helenita
13.01.2010, 20:54:45
mult succes....stii, tot raul e spre bine! poate in noua firma se gasesc locuri si pt voi si va fi mai bine, poate nu, si iti vei gasi tu ceva mai bun d elucru!
numai bine

multumesc pt incurajario:-)

ionut_tuo
16.01.2010, 08:55:23
Buna! aveti idee unde pot gasi si eu un job pentru acasa? in curand o sa devin mamica... insa as vrea sa fac si un banut in plus.... internetul e plin de anunturi false... gen daca vrei un job acasa tre sa iti cumperi nu stiu ce pachet de instruire... chestii de genu (abureli).
cred ca 80 % din miresicile care intra aici sunt interesate de un job acasa,ca sa faca part time si sa scoata si niste banuti
din cate stiu eu,sunt fel de fel de job-uri pe e...jobs sau celelalte site-uri cu anunturi de locuri de munca,pe care le poti face acasa,sau de-acasa,sondaje,etc

niko27
18.01.2010, 19:15:13
cred ca 80 % din miresicile care intra aici sunt interesate de un job acasa,ca sa faca part time si sa scoata si niste banuti
din cate stiu eu,sunt fel de fel de job-uri pe e...jobs sau celelalte site-uri cu anunturi de locuri de munca,pe care le poti face acasa,sau de-acasa,sondaje,etc
[-( am aplicat si pe ejobs, bestjobs... si tot degeaba... am primit apoi mailuri de la asa zisii angajatori cum ca ar trebui sa cumpar nu stiu ce chit , sau sa trimit un plic la o anume adresa, in care sa imi pun cvul, un plic autoadresat si 80 ron. Totusi nu m-am increzut in asa ceva, caci se presupune ca daca vor sa te angajeze nu iti cer bani inainte... total lipsite de incredere asfel de anunturi....
Eu o sa mai caut, simt ca o fac in zadar, dar .... cine stie de unde sare iepurele :)

ionut_tuo
18.01.2010, 20:19:00
[-( am aplicat si pe ejobs, bestjobs... si tot degeaba... am primit apoi mailuri de la asa zisii angajatori cum ca ar trebui sa cumpar nu stiu ce chit , sau sa trimit un plic la o anume adresa, in care sa imi pun cvul, un plic autoadresat si 80 ron. Totusi nu m-am increzut in asa ceva, caci se presupune ca daca vor sa te angajeze nu iti cer bani inainte... total lipsite de incredere asfel de anunturi....
Eu o sa mai caut, simt ca o fac in zadar, dar .... cine stie de unde sare iepurele :)
spor la cautari atunci,sa ne anunti si pe noi cand gasesti!
daca vad,sau aud ceva intre timp,iti zic:)

laura_22
19.01.2010, 10:26:11
din pacate inperioada asta foarte multe persoane isi cauta un job.... :(

alinagr
19.01.2010, 10:42:29

Nu toate sunt de incredere,astfel ca te poti trezi ca faci margele pe care trebuie sa le si vinzi,ca sa castigi ceva.Am gasit eu un astfel de anunt

ionut_tuo
19.01.2010, 20:15:57
din pacate inperioada asta foarte multe persoane isi cauta un job.... :(
da,asa este,din pacate f multe persoane isi cauta un job...ce se intampla cu Romania asta?:-?

kayli
15.02.2010, 15:43:51
buna miresici!
sunt si eu in cautare de job...daca stiti pe cineva care face angajari pt un post de psiholog sau pe recrutare...am experienta aproape 3 ani, dar mi se va restructura postul in curand.
Daca stiti ceva va rog mult dati-mi un PM si va trimit cv-ul[-o<

dannas
17.02.2010, 21:36:00
cine e interesat de un job in vanzari prin telefon, la noi la firma sunt 2 posturi libere..detalii va zic pe pm

alinagr
18.02.2010, 08:04:31
cine e interesat de un job in vanzari prin telefon, la noi la firma sunt 2 posturi libere..detalii va zic pe pm

eu^:)^
Nu stiu daca sunt si buna la asa ceva,dar macar incerc

Butterfly87
18.02.2010, 12:13:42
dak era in iasi bine ar fi fost:D

dannas
18.02.2010, 23:21:04
eu^:)^
Nu stiu daca sunt si buna la asa ceva,dar macar incerc

alinus...rau imi pare dar e in bucuresti...:">

lally_is
14.04.2010, 20:18:12
Fetelor, mai am 3 luni si termin si masterul-Biochimie si nu am gasit nimic sa ma multumeasca.Sunt din Iasi si daca stie/a auzit cineva de un loc de munca in acest domeniu-domenii conexe va rog sa ma anuntati.sunt disperata ca termin 5 ani de zile cu media aproape 10(am luat bursa mereu) si nu o sa imi gasesc de lucru.am tot incercat sa caut pe net/ziare...nimic:(.
va multumesc:*

lorellay
20.04.2010, 11:14:28
si eu caut job..da e o perioada moarta moarta

cristina_83
26.04.2010, 19:19:38
salut miresici, mai am o luna pana la nunta si mi-am pierdut locul de munca si sunt foarte dezamagita. daca aflati ceva de vreun job in Bucuresti a rog sa ma anuntati si pe mine. multumesc

helenita
26.04.2010, 21:21:55
salut miresici, mai am o luna pana la nunta si mi-am pierdut locul de munca si sunt foarte dezamagita. daca aflati ceva de vreun job in Bucuresti a rog sa ma anuntati si pe mine. multumesc

cred ca ar trebui sa dai mai multe detalii, ce scoala/facultate ai terminat, in ce domeniu/domenii ai lucrat, pe ce post/posturi...ca sa le poata fi mai usor celor care stiu de posturi vacante sa te anunte... :)

bombonik
27.04.2010, 20:22:35
fetelor si eu caut un job de ceva timp, eu am terminat facultatea de psihologie si acum fac un master pe resurse umane, am lucrat 6 luni pe post de secretara la o firma de constructii, si acum imi caut un job in bucuresti, eu as fi vrut pe resurse umane, dar cum astea sunt la pamant cu criza asta, accept si altceva, asa ca daca stiti ceva va rog mult sa ma anuntati si pe mine..

AdrianaCaty
29.04.2010, 09:24:50
Buna fetele,
daca stiti vreun post in finante-contabilitate anuntati-ma!Am terminat finante-banci si am vechime 1 an si 7 luni ca economist...sau vreun post de asistenta medicala ca am facut si postliceala sanitara!!Pls!Mercic!:-SS

Liv
06.05.2010, 12:28:38
Afacere part time daca va intereseaza destul de convenabila, vb. pe PM. >:D<>:D<:*:*:*

cristinamar1
03.06.2010, 10:20:33
fetelor si eu caut un job in Bucuresti, ceva pe un salariu decent. momentan sunt functionar public, lucrez in domeniu economic, dar stiti si voi ce au de gand conducatorii sa faca cu salariile noastre...:-L Am terminat facultatea de Istorie, in prezent sunt studenta la facultatea de Markeing si afaceri economice internationale. Vreau sa incerc si varinata cu al doilea job, dupa ora 17, dar caut de ceva timp si nimic serios. Fac si curatenie la o firma mai mica sau la cineva acasa, plimb caini...orice pt ceva banuti in plus. Munca e necesara oricum ar fie ea.

cristinelu
22.06.2010, 10:01:38
Afacere part time daca va intereseaza destul de convenabila, vb. pe PM. >:D<>:D<:*:*:*
Buna!

Pe mine m-ar interesa ceva part-time.

Astept mai multe detalii.

Merci!

mari33
22.06.2010, 13:55:04
buna!caut si eu un job!am 2 ani ca retusier rochii de mireasa!am fost data afara de la magic bride!ma poate ajuta cineva? mersi mult:)

pac_iulia
23.06.2010, 09:01:55
buna!caut si eu un job!am 2 ani ca retusier rochii de mireasa!am fost data afara de la magic bride!ma poate ajuta cineva? mersi mult:)

Poate ar trebui sa profiti si sa incerci pe cont propriu! Eu cand am vrut sa-mi fac modificari la rochita am cautat disperata o croitoreasa. Rochita am luat-o de la Alb si Negru si acolo nu au vrut sa imi faca modificarile dorite de mine....vroiam ceva mai mult decat scurtat...
Sunt o multime de fete care au nevoie de modificari la rochite, si de rochite la comanda. Inceraca sa faci rochite de mireasa si de gala...o sa capeti experienta si o sa ai cliente proprii. Nu o sa mai depinzi de un angajator si o sa ai programul cum ti-l faci tu. La iceput o sa fie mai greu, pana o sa ai comenzi, dar acum seezonul nuntilor. Pune anunturi, fa-ti un pic de reclama printre fetele de aici de pe site.
Mult succes!

esperance
23.06.2010, 11:42:06
Poate ar trebui sa profiti si sa incerci pe cont propriu! Eu cand am vrut sa-mi fac modificari la rochita am cautat disperata o croitoreasa. Rochita am luat-o de la Alb si Negru si acolo nu au vrut sa imi faca modificarile dorite de mine....vroiam ceva mai mult decat scurtat...
Sunt o multime de fete care au nevoie de modificari la rochite, si de rochite la comanda. Inceraca sa faci rochite de mireasa si de gala...o sa capeti experienta si o sa ai cliente proprii. Nu o sa mai depinzi de un angajator si o sa ai programul cum ti-l faci tu. La iceput o sa fie mai greu, pana o sa ai comenzi, dar acum seezonul nuntilor. Pune anunturi, fa-ti un pic de reclama printre fetele de aici de pe site.
Mult succes!

Nu mi se pare un sfat bun. ;))