PDA

Versiunea completa : Miresici din Tecuci

Pagini : [1] 2

roxanne_14
23.02.2009, 18:26:37
daca face anul acesta cineva nunta in tecuci sa mi dea si mie un semn...pupici:*

Bulina2008
03.04.2009, 11:31:11
buna,
eu fac nunta anul asta doar ca pe undeva pe langa tecuci ,nu in tecuci....de unde ti iei tortul?pup!

roxanne_14
03.04.2009, 12:04:24
buna,
eu fac nunta anul asta doar ca pe undeva pe langa tecuci ,nu in tecuci....de unde ti iei tortul?pup!

in sfarsit a auzit cineva de tecuci<:-P ...la barlad la toporas...inca nu am ajuns la ei sa imi fac comanda...dar cu cine am vorbit despre nunta mi a recomandat firma asta...ti ai luat rochita...eu da...:* :* :*

Bulina2008
04.04.2009, 12:22:04
Nu mi-am luat inca rochia,desi am fost pe la targurile de nunti de la Bucuresti,Bacau.....sper sa mai slabesc pana atunci;)) !
Tu deja ai luat-o sau doar ai gasit-o si esti inca la pasul probatului?De unde ti-ai luat-o?Poze ceva????:-p Inca ceva.... Este cofetarie sau laborator acolo unde-ti faci tu tortul?Cum vrei sa arate si ptr cate persoane cate kg?Pup

roxanne_14
05.04.2009, 20:22:49
Nu mi-am luat inca rochia,desi am fost pe la targurile de nunti de la Bucuresti,Bacau.....sper sa mai slabesc pana atunci;)) !
Tu deja ai luat-o sau doar ai gasit-o si esti inca la pasul probatului?De unde ti-ai luat-o?Poze ceva????:-p Inca ceva.... Este cofetarie sau laborator acolo unde-ti faci tu tortul?Cum vrei sa arate si ptr cate persoane cate kg?Pup

am umblat de m am saturat...am fost in ian la targ de nunti in buc...dupa care am fost in gl, br targ de nunti bacau...si din nou la buc la o firma la care mai probasem la targ din ian...mi am luat o...pozele sunt in album...daca te intereseaza firma da mi un PM...sunt chiar acceptabili la pret si au lucruri deosebite...iar firma din barlad nu stiu ce e...sper sa ma duc sapt viitoare si iti dau mai multe detalii...vreau ceva clasic dar neaparat decorat cu 1 - 2 fluturi...pt ca tema nuntii sunt fluturii<:-P... :* :* :*

daniela2428
06.04.2009, 12:52:25
Salutare miresici de Tecuci :*:*:*:*
Eu sunt miresica de Bucuresti cum arata statusul dar in Tecuci m-am nascut si am copilarit intr-o localitate de langa Tecuci ....am facut liceul in Tecuci ....iar acum as vrea sa fiu si eu pe langa voi sa ma simt acasa ...ma primiti? :*:*:*
O zi frumoasa fetelor !

buburuza84
06.04.2009, 13:56:43
buna miresici,
si eu am nunta in tecuci,chiar ma gandeam ca sunt singura:( , cum stati cu pregatirile??? noi ne apropiem cu pasi mari de ziua cea mare<:-P . voi unde va coafati in tecuci,ca eu nu stiu?:( tort???
va pup si spor la treaba

GABRIYELLA
06.04.2009, 14:54:19
buna miresici,
si eu am nunta in tecuci,chiar ma gandeam ca sunt singura:( , cum stati cu pregatirile??? noi ne apropiem cu pasi mari de ziua cea mare<:-P . voi unde va coafati in tecuci,ca eu nu stiu?:( tort???
va pup si spor la treaba

Hihi ti-am scris pe privat si cand colo si tu cauti,ceea ce caut eu.pupici

Bulina2008
06.04.2009, 20:40:55
Bine ati venit fetelor!
Ma bucur ca ne mai inmultim>:D< !
Coafeza.....mhhhhhhhh.........am un nr de tel a unei tipe din Galati,buna....cica....din spusele altora......o sa-i dau un telefon maine sa vad daca este disponibila inafata localitatii?Daca e va dau nr ei si...........vb si voi!!!!
Pup!:*

roxanne_14
08.04.2009, 16:48:53
doamne in sfarsit e lume din tecuci.<:-P ..de aproape 2 luni am lansat subiectul si incepusem sa cred ca nu e nimeni din tecuci sau nu vrea sa recunoasca...nu stiu unde ma coafez dar ar treb sa fac o proba mai intai iar prajiturile la barlad la toporas...nu mi am luat decat rochita pana acum...voi in ce stadiu sunteti?:* :* :*

roxanne_14
08.04.2009, 16:55:05
Salutare miresici de Tecuci :*:*:*:*
Eu sunt miresica de Bucuresti cum arata statusul dar in Tecuci m-am nascut si am copilarit intr-o localitate de langa Tecuci ....am facut liceul in Tecuci ....iar acum as vrea sa fiu si eu pe langa voi sa ma simt acasa ...ma primiti? :*:*:*
O zi frumoasa fetelor !
bine ai venit moldoveanco!!!!!>:D< ma bucur ca nu ai uitat de unde ai plecat...multa lume abia recunoaste ca e din moldova...iar daca da spune ca e din galati...cum stai cu preg? ti ai luat rochita? PS: la ce liceu ai terminat?:* :* :*

GABRIYELLA
08.04.2009, 17:07:36
Salut fetele.eu mai am cocardele,marturiile,pantofii mei, tot ce trebuie pt el ,de comandat tortul .

daniela2428
08.04.2009, 19:52:53
bine ai venit moldoveanco!!!!!>:D< ma bucur ca nu ai uitat de unde ai plecat...multa lume abia recunoaste ca e din moldova...iar daca da spune ca e din galati...cum stai cu preg? ti ai luat rochita? PS: la ce liceu ai terminat?:* :* :*

:*:*:*:*
De Paste o sa vin in Tecuci <:-P<:-P<:-P<:-P ...sa ma relaxez ...ma apuca melancolia ...ani de liceu...eu am teminat Calistrat Hogas in 2002.

Pai, eu pana acum am: restaurantul , dj , foto-vidio, aranjamente , si rochia data la comanda iar dupa Paste ne apucam de restul cumparaturilor ...pantofi , rochie de cununie , pt mire costum , pantofi ...verighete si toooate maruntisurile
Voi??
Ce bine ca vb cu fetele de acasa :*:*:*:*
, ne citim pe aici , sa aveti grija de voi

daniela2428
08.04.2009, 19:57:47
Salut fetele.eu mai am cocardele,marturiile,pantofii mei, tot ce trebuie pt el ,de comandat tortul .

s-a subtiat lista ta ... eu mai am muuuulte ...sper sa nu intru in panica intr-o zi ca vad ca se scurge timpul asta :-<:-<:-<:-<...nici nu stiu cum am ajuns la Paste dar ma bucur ca a venit primavara ...o asteptam asa muuuult <:-P<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

Bulina2008
09.04.2009, 09:10:42
Buna fetelor,
Am vb cu coafeza de care va ziceam si...............vesti proaste:(( !!!!!!!!
Se pare ca si-a deschis un salon si........nu mai vine la domiciliu:-s.Acuma nu stiu cum sa fac nici eu,ma bazam mult pe ea dar........cand voi merge la Gl o sa ma intalnesc cu ea si o sa vb!
Ma bucur ca ati facut unele cumparaturi,eu una stau slabut....offffffffff#-o,greu tare.....trece timpul si.....vine licenta......banii se duc imediat....apoi urmeaza stresul si mai mare cu nunta....Dar pana la urma va trebui sa ma incurajez si sa ma incarc cu mult optimism si poate totul va fi bine!
Pup!!!!!

GABRIYELLA
09.04.2009, 09:23:05
Da sigur va fi bine,stai linistita ca mai ai 4 luni pana la nunta.

roxanne_14
09.04.2009, 10:24:03

poze cu rochita nu ai? suntem si noi curioase...si inca ceva ...ti ai negociat meniul? cat te ajunge?

daniela2428
09.04.2009, 10:32:21
Buna fetelor,
Am vb cu coafeza de care va ziceam si...............vesti proaste:(( !!!!!!!!
Se pare ca si-a deschis un salon si........nu mai vine la domiciliu:-s.Acuma nu stiu cum sa fac nici eu,ma bazam mult pe ea dar........cand voi merge la Gl o sa ma intalnesc cu ea si o sa vb!
Ma bucur ca ati facut unele cumparaturi,eu una stau slabut....offffffffff#-o,greu tare.....trece timpul si.....vine licenta......banii se duc imediat....apoi urmeaza stresul si mai mare cu nunta....Dar pana la urma va trebui sa ma incurajez si sa ma incarc cu mult optimism si poate totul va fi bine!
Pup!!!!!

stai linistita ca o sa fie bine ...ai vazut ca nici eu nu mi-am luat prea multe ....si eu am disertatia in iunie ...si nici nu m-am apucat de proiect ....dar o sa treaca toate astea si o sa stau linistita dupa nunta PROASPAT CASATORITA <:-P<:-P<:-P<:-P,

Vorbeste cu coafeza ...poate o convingi sa vina la Tecuci :>:>:>, BAFTA MULTA !!!

GABRIYELLA
09.04.2009, 19:10:45
Da rochia e cea din profilul meu,trebuie sa ma duc la Iasi sa o aduc.Scumpa de ea.V-o arat mai bine.Meniul era 145 de pers.fara bauturi ,cand am semnat contractul.Sper sa nu mai ridice preturile si asa e mult.Vb cu coafeza sa vina,vezi tu ce ii zici.O clienta o are sigura,daca lucreaza fain.pupici

Bulina2008
10.04.2009, 03:17:08
Multumesc frumos de incurajari.....bafta si tie la dizertatie!!!O sa vb cu ea si o sa va transmit raspunsul ei,imediat dupa:D!
Eu am luat:marturiile+fundita(urmeaza sa cumpar bomboanele),sampania,flori invitati(cocardele),artificii tort,torte bambus,pg gheata,pahare miri/nasi,lopatica tort,2 sfesnice(masa mirilor)petale decorative,lingurite cafea,scobitori,umbrelute,cutie in forma de inima rosie pentru strans bani,cateva servetele dar nu indeajuns;;)asa ca o sa mai luam.Cosulete,imbracaminte sampanie,poate si ornament tort mi le da o prietena(sper;)) ).
Am semnat contract cu foto/video,formatia,am gasit bucatar,3 ospatari....mai cautam cred 2...
Nasi...am#-o in sfarsit....ca am avut probleme si cu asta;)) .
Verighetele inca nu le-am luat....mi-au placut mai multe modele ,asa ca nu ma pot decide....urmeaza oricum pana la sf lunii

Imi voi face singura decoratiunile asa ca........mi-am luat material(saten,organza)ptr huse scaun,naproane,masa de primire.....vaze inalte,suporti etajati ptr fructe......le inchiriez si eu dupa:) dar bineinteles nu la preturile astronome care sunt pe piata actual.
O sa mai am de luat.......material k nu mi-a ajuns(organza,saten dar si niste voal),lumanari ornament,covor rosu,jerbe ptr dansul mirilor,cutitul ptr tort (perechea;))),niste fundite ptr decorat diverse,2 funde mari de 1 m(nu stiu unde le voi gasi:(( ),bile de pus in apa vazelor(sunt f faine,m-am jucat cu mai multe modele si culori,,,,,a iesit tare de tot),perdea de lumini,la balonul jumbo cred ca voi renunta si voi face un ornament florar rotund in loc.....e in discutie treaba:-p,un ornament de pus pe tort,ulei ptr torte,cativa fluturasi mici,niste stegulete,INVITATIILE(am gasit modelul dorit,trebuie doar sa comand),Flori ptr parinti,frati/surori si cavaleri/d-re.Ar mai fi aranjamentele florale ptr arcada,pe stalpi pun lumanari(cred),masa mirilor......bine...buchetele(mireasa,nasa,nas,mir e.....cred ca si d-re...depinde de pret;-) .
Cateva completari la diverse....dupa licenta ne vom ocupa si de hainele noastre si raman ultimile transportul invitatilor,tortul,mancarea(tot ce inseamna) si bautura(tot ce inseamna).
Mentionez ca toate astea le-am luat/le voi lua de la Bucuresti.....la mai putin de jumate fata de provincii.
Cu decoratiunile,in ultima faza am cedat ....faza a fost ca tot ce vroiam eu ma ajungea in jur de 24 milioane......si avend in vedere ca e criza,mi-a facut un discount si am ajuns la 18 milioane.....al meu iuby,sa gandit sa cumpere anumite 'ceva-uri' sa mai reducem din cheltuieli,iar a mea soacra,a vrut sa-mi faca ea husele la scaune,socru a zis ca-mi face arcada si stalpii.....asa ca fiecare a facut ce a vrut ....si restul din ce a mai ramas de facut,urma sa vb cu x firma......numai ca la asa zisa negociere......restul faceau 16 milioane.....:(( =)) e si de ras dar si de plans.....adica tot ce sa luat,tot ce sa facut.....doar 2 milioane????????
In fine.....in concluzie .......imi deschid firma de decoratiuni;;) !!!!
Fetelor,ce meniuri pregatiti,bauturi?

GABRIYELLA
10.04.2009, 08:00:20
Ai facut ceva cumparaturi,din cate vad eu.Eu mai tai pana tai din listuta mea atatea.

daniela2428
10.04.2009, 12:29:37
Multumesc frumos de incurajari.....bafta si tie la dizertatie!!!O sa vb cu ea si o sa va transmit raspunsul ei,imediat dupa:D!
Eu am luat:marturiile+fundita(urmeaza sa cumpar bomboanele),sampania,flori invitati(cocardele),artificii tort,torte bambus,pg gheata,pahare miri/nasi,lopatica tort,2 sfesnice(masa mirilor)petale decorative,lingurite cafea,scobitori,umbrelute,cutie in forma de inima rosie pentru strans bani,cateva servetele dar nu indeajuns;;)asa ca o sa mai luam.Cosulete,imbracaminte sampanie,poate si ornament tort mi le da o prietena(sper;)) ).
Am semnat contract cu foto/video,formatia,am gasit bucatar,3 ospatari....mai cautam cred 2...
Nasi...am#-o in sfarsit....ca am avut probleme si cu asta;)) .
Verighetele inca nu le-am luat....mi-au placut mai multe modele ,asa ca nu ma pot decide....urmeaza oricum pana la sf lunii

Imi voi face singura decoratiunile asa ca........mi-am luat material(saten,organza)ptr huse scaun,naproane,masa de primire.....vaze inalte,suporti etajati ptr fructe......le inchiriez si eu dupa:) dar bineinteles nu la preturile astronome care sunt pe piata actual.
O sa mai am de luat.......material k nu mi-a ajuns(organza,saten dar si niste voal),lumanari ornament,covor rosu,jerbe ptr dansul mirilor,cutitul ptr tort (perechea;))),niste fundite ptr decorat diverse,2 funde mari de 1 m(nu stiu unde le voi gasi:(( ),bile de pus in apa vazelor(sunt f faine,m-am jucat cu mai multe modele si culori,,,,,a iesit tare de tot),perdea de lumini,la balonul jumbo cred ca voi renunta si voi face un ornament florar rotund in loc.....e in discutie treaba:-p,un ornament de pus pe tort,ulei ptr torte,cativa fluturasi mici,niste stegulete,INVITATIILE(am gasit modelul dorit,trebuie doar sa comand),Flori ptr parinti,frati/surori si cavaleri/d-re.Ar mai fi aranjamentele florale ptr arcada,pe stalpi pun lumanari(cred),masa mirilor......bine...buchetele(mireasa,nasa,nas,mir e.....cred ca si d-re...depinde de pret;-) .
Cateva completari la diverse....dupa licenta ne vom ocupa si de hainele noastre si raman ultimile transportul invitatilor,tortul,mancarea(tot ce inseamna) si bautura(tot ce inseamna).
Mentionez ca toate astea le-am luat/le voi lua de la Bucuresti.....la mai putin de jumate fata de provincii.
Cu decoratiunile,in ultima faza am cedat ....faza a fost ca tot ce vroiam eu ma ajungea in jur de 24 milioane......si avend in vedere ca e criza,mi-a facut un discount si am ajuns la 18 milioane.....al meu iuby,sa gandit sa cumpere anumite 'ceva-uri' sa mai reducem din cheltuieli,iar a mea soacra,a vrut sa-mi faca ea husele la scaune,socru a zis ca-mi face arcada si stalpii.....asa ca fiecare a facut ce a vrut ....si restul din ce a mai ramas de facut,urma sa vb cu x firma......numai ca la asa zisa negociere......restul faceau 16 milioane.....:(( =)) e si de ras dar si de plans.....adica tot ce sa luat,tot ce sa facut.....doar 2 milioane????????
In fine.....in concluzie .......imi deschid firma de decoratiuni;;) !!!!
Fetelor,ce meniuri pregatiti,bauturi?

Bulina ...Doamne cate ai de luat ....nu m-as fi bagat sa fac toate astea ....deci la mine e floare la ureche cu oganizatul nuntii (ma refer la aranjamente ), ma costa 16 mil...
Cat te costa toata investitia asta ...tare curioasa sunt....

Succes !! Ai un curaj nemaipomenit >:D<>:D<>:D<>:D<

Bulina2008
11.04.2009, 15:14:58
Buna fetelor,
Wow......am scris ceva ah?:-p Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot....:D !
Mhhhhhhh.......sunt intradevar cateva......;)) dar asta pentru ca am fost'presata':) !In fine......si inca nu le-am trecut pe toate chichitele:D ,bine ...ales sunt de valoare mica.Mhhhhhh tot ce am luat ma costat 10 mil si mai urmeaza sa ma mai coste in jur de 10...cred...sper[-o< !Deci nu vreau sa depaseasca 20 mil......faza este ca deja am vb cu cineva si o parte din ele mi le 'deconteaza' dupa nunta iar o parte .....le inchiriez si eu la randul meu!
Plus ca urmeaza din vara greul......mancare,bautura.....etc....momentan avem doar bucatar si 3 ospatari...ne mai trebuie 2cred:D .
In fine....sunt multi bani de cheltuit,cred ca ma ajunge aproape ca la un restaurant....dar daca am acceptat propunerea lor de a face nunta la tara(socrii)....nu mai pot da inapoi!Cele mai naspa faze sunt:
-tortul-nu vor aia sa mi-l aduca noaptea atunci,decat o firma la care ajunge 100lei/kg:( ,de asta tot intrebam de unde vi-l luati?
-cazarea neamurilor mele(eu sunt din Bc,mirele Gl-Tecuci-com.X),nu prea am unde in apropiere....:((
-coafeza care nu cred ca voi reusi sa o conving sa vina acasa la socriii si va trebui sa 'alerg' eu pana la gl:(( .
In rest nu am probleme,iar cu decorarea sincer imi convine,chiar daca e ceva mai multa munk.Mi-as fi dorit sa fie la un restaurant sa nu am bataie de cap...dar din pacate ,ptr mine ca visasem altfel nunta dar sper ca si din fericire, ptr toti ,ca bugetul sa fie ceva mai mic[-o< !
Acuma....spuneti-mi voi ce ati mai luat,nu la decoratiuni ca voi aveti firma....in rest?Cu ce preturi?
Ce faceti de Paste?:-\
Pup:* !

GABRIYELLA
11.04.2009, 17:27:25
Ho de la Bacau de la mine.Ce coincidenta,eu din Bacau el din Tecuci..pupici dulci ca trebuie sa plec.Eu am comandat azi cocardele ,cosulet si kiturile pt marturii.Mai vb

GABRIYELLA
11.04.2009, 17:28:35
Am uitat sa zic ,ca de paste imi conced si eu 2 zile la Sinaia.pa

daniela2428
11.04.2009, 17:35:33
Buna fetelor,
Wow......am scris ceva ah?:-p Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot....:D !
Mhhhhhhh.......sunt intradevar cateva......;)) dar asta pentru ca am fost'presata':) !In fine......si inca nu le-am trecut pe toate chichitele:D ,bine ...ales sunt de valoare mica.Mhhhhhh tot ce am luat ma costat 10 mil si mai urmeaza sa ma mai coste in jur de 10...cred...sper[-o< !Deci nu vreau sa depaseasca 20 mil......faza este ca deja am vb cu cineva si o parte din ele mi le 'deconteaza' dupa nunta iar o parte .....le inchiriez si eu la randul meu!
Plus ca urmeaza din vara greul......mancare,bautura.....etc....momentan avem doar bucatar si 3 ospatari...ne mai trebuie 2cred:D .
In fine....sunt multi bani de cheltuit,cred ca ma ajunge aproape ca la un restaurant....dar daca am acceptat propunerea lor de a face nunta la tara(socrii)....nu mai pot da inapoi!Cele mai naspa faze sunt:
-tortul-nu vor aia sa mi-l aduca noaptea atunci,decat o firma la care ajunge 100lei/kg:( ,de asta tot intrebam de unde vi-l luati?
-cazarea neamurilor mele(eu sunt din Bc,mirele Gl-Tecuci-com.X),nu prea am unde in apropiere....:((
-coafeza care nu cred ca voi reusi sa o conving sa vina acasa la socriii si va trebui sa 'alerg' eu pana la gl:(( .
In rest nu am probleme,iar cu decorarea sincer imi convine,chiar daca e ceva mai multa munk.Mi-as fi dorit sa fie la un restaurant sa nu am bataie de cap...dar din pacate ,ptr mine ca visasem altfel nunta dar sper ca si din fericire, ptr toti ,ca bugetul sa fie ceva mai mic[-o< !
Acuma....spuneti-mi voi ce ati mai luat,nu la decoratiuni ca voi aveti firma....in rest?Cu ce preturi?
Ce faceti de Paste?:-\
Pup:* !

pai eu nimic ...dar sper sa nu dau prea multe pe ele ..in schimb rochita am dat-o la comanda si ma costa 25 mil si pantofii stiu care ii vreau si ma costa 260 lei ....cu restul va tin la curent >:D<>:D<>:D<

eu de Paste vin acasa la parintii mei la tara (e o comuna de langa Tecuci )L-)

Bulina2008
12.04.2009, 08:04:31
Ho de la Bacau de la mine.Ce coincidenta,eu din Bacau el din Tecuci..pupici dulci ca trebuie sa plec.Eu am comandat azi cocardele ,cosulet si kiturile pt marturii.Mai vb

Wow,ma bucur ca nu sunt singura din Bacau care si-a gasit jumatatea departe.....in jud.Galati;-) !!!Pup!

Bulina2008
12.04.2009, 08:07:51
pai eu nimic ...dar sper sa nu dau prea multe pe ele ..in schimb rochita am dat-o la comanda si ma costa 25 mil si pantofii stiu care ii vreau si ma costa 260 lei ....cu restul va tin la curent >:D<>:D<>:D<

eu de Paste vin acasa la parintii mei la tara (e o comuna de langa Tecuci )L-)

Asteptam poze si informatii exacte(firma de unde ti le iei,modelul,etc)!!!!!:D
Pup!!!!

Bulina2008
12.04.2009, 08:18:50
La multi ani!!!!tuturor celor cu nume de floare!<:-P
http://felicitari.ele.ro/De_Florii_--i4001.html

Iar pentru cei/cele ce sarbatoresc astazi Pastele......
http://felicitari.ele.ro/Iepurasi_de_Paste_--i1864.html
Paste fericit!!!!!!!!

daniela2428
12.04.2009, 11:02:47
Asteptam poze si informatii exacte(firma de unde ti le iei,modelul,etc)!!!!!:D
Pup!!!!

bineinteles ca nu scapati de mine si va arat tot ;));));))

daniela2428
13.04.2009, 09:02:27
fetele de Tecuci unde sunteti ????:*:*:*:*

Bulina2008
13.04.2009, 09:07:02
Suntem.....suntem.......;;) !!!!!!!
Asteptam poze!!!!Hi...hi..hi!!!!!!;))

daniela2428
13.04.2009, 09:11:05
Suntem.....suntem.......;;) !!!!!!!
Asteptam poze!!!!Hi...hi..hi!!!!!!;))

neatzaaaaa!!!!

de unde si cu ce??? ...eu nu am cu ce sa va arat ca sunt saraca in cumparaturi ....doar rochita va pot atasa ...restul :(

Bulina2008
14.04.2009, 09:02:00
Frumoasa tare,rochia!!!!Ai sa fi minunata !!!!!Pup!

roxanne_14
14.04.2009, 09:41:07
fetelor am fost sambata la toporas la barlad si mi am facut comanda de praj si tort...sincer nu se compara cu cei din tecuci si au pret super...ti le aduc ei in ziua nuntii...daca vreti sa stiti mai multe va stau la dispozitie...va pup:*

daniela2428
14.04.2009, 11:34:42
Frumoasa tare,rochia!!!!Ai sa fi minunata !!!!!Pup!

multumesc muuult , tu ai rochita ...ca nu mai stiu :-\, daca da arata-ne si noua o poza :*

GABRIYELLA
14.04.2009, 18:36:27
Pe mine ,da ma intereseaza.Imi poti da mai multe amanunte.cat te costa kg pt tort ,toti banii trebuiesc dati cand dau comanda sau la livrare platesc?si cum pot ajunge la ei ,o adresa ceva.pupici.am cumparat azi si bombonelele pt marturii,inca ceva am pantofiorii care sunt super faini.pupici

Bulina2008
15.04.2009, 09:55:48
buna fetelor,
eu nu mi-am luat rochie,am vazut modele frumoase,dar nu m-am hotarat.....nu ma grabesc;-) !
Vreau si eu informatii despre .....tort:D!!!
Pup!!!

roxanne_14
22.04.2009, 10:07:06
tortul meu va fi tiramisu cu frisca deasupra...suport clasic pe 5 etaje si decorat cu trandafiri naturali albi...nunta mea fiind cu fluturi din loc in loc voi avea fluturi din martipan diferite nuante de roz...am comandat aprox 18 kg de tort si 20 kg de prajituri...au 11 feluri de praj...tortul nasilor va fi sub forma de cosulet cu o sticla de vin nemtesc in ea...super arata..toata comana cu adus acasa in ziua respectiva ajunge cam 1300 ron...avansul e de 100 ron...cantitatea exacta de care am nevoie le o spun dupa ce am confirmarile...sunt super de treaba si nu se compara la pret cu cei din tecuci...daca vreti adresa si nr de tel trim un mes privat:*

daniela2428
22.04.2009, 19:00:51
Hristos a inviat !!!

Ce fac miresicile de Tecuci ??? Fetele care faceti nunta la Andra ...e super restaurantul<:-P<:-P<:-P<:-P, am fost si eu cu o prietena de liceu si cu iubi acolo de Paste la un suculet (l-am vazut pe cel din centru)

Eu am intrat din nou in priza ...saptamana asta umblu dupa invitatii <:-P<:-P<:-P

GABRIYELLA
22.04.2009, 20:36:05
salut fetele,te rog eu vreau detalii de tort pe privat.apropo de rest. Andra din centu e fain.acolo voi face eu nunta.pupici

daniela2428
25.04.2009, 17:08:54
ce mai fac fetele de Tecuci???:*:*:*:*

roxanne_14
30.04.2009, 19:36:01
fetelor in ce stadiu mai sunteti? eu nu prea am mai facut mare lucru...aaa ba da am luat verighetele...modelul ” ciocolata” si maine ma duc sa fotografiez salonul pt a putea comanda marturiile-fluturi...ca tre sa le asortez...aa si am fost sa vad niste modele de buchet si lumanari pt ca am fost la mireasa la barlad si mi s au parut preturile prea mari pt ceea ce faceau...aici imi voi face un buchet din aprox 11 trandafiri, 3 orhidee,floarea miresei si parca mai era ceva si ma costa cam150 ron iar la barlad cel mai ieftin era 250 ron=; ...prin buchet imi voi pune niste fluturasi de care voi avea si in par...i am luat de la buc de unde am luat rochita...apropo dupa voi ce voal si coafura ar merge la rochita mea...pozele sunt in album...spor la treaba :* :* :*

florentyna
02.05.2009, 10:48:55
Eu fac anul acesta nunta la Tecuci, la restaurant Andra, dar acum sunt in Spania si inca nu am inceput cumparaturile, sunt super stresata, da nimic din ce vad aici nu imi place.:((

florentyna
02.05.2009, 10:53:21
Fetele care au avut nunta la andra , cum a fost mancarea si serveala, ca eu ajung la ei la inceputul lunii august si nu stiu aproape nimic despre ei. De unde va comandati tortul ca sa il aduca la restauant? Sunt disperata , deocamdata am doar idei , dar nimic practic, nu stiu daca voi reusi sa fac tot in luna august.

GABRIYELLA
02.05.2009, 12:44:46
reusesti draga,bani sa ai.stai linistita .pupici

daniela2428
02.05.2009, 20:13:22
Fetele care au avut nunta la andra , cum a fost mancarea si serveala, ca eu ajung la ei la inceputul lunii august si nu stiu aproape nimic despre ei. De unde va comandati tortul ca sa il aduca la restauant? Sunt disperata , deocamdata am doar idei , dar nimic practic, nu stiu daca voi reusi sa fac tot in luna august.

salutare fetele de Tecuci !!
Florentyna , stai linistita , calmeaza-te ..pune pe hartie ce ai de facut si ce trebuie sa cumperi si ia-o incetisor daca ai rabdare si esti calma se rezolva totul usor :* :*

Succes !!!

daniela2428
02.05.2009, 20:15:14
Eu mi-am dat comanda de invitatii , comanda de pantofi ..cand vin toate astea fac poze si va arat .
Saptamana asta o sa facem comanda de verighete <:-P <:-P ..poate o sa ma duc si la o proba la rochita , abia astept \:D/ \:D/

daniela2428
02.05.2009, 20:24:52
fetelor in ce stadiu mai sunteti? eu nu prea am mai facut mare lucru...aaa ba da am luat verighetele...modelul ” ciocolata” si maine ma duc sa fotografiez salonul pt a putea comanda marturiile-fluturi...ca tre sa le asortez...aa si am fost sa vad niste modele de buchet si lumanari pt ca am fost la mireasa la barlad si mi s au parut preturile prea mari pt ceea ce faceau...aici imi voi face un buchet din aprox 11 trandafiri, 3 orhidee,floarea miresei si parca mai era ceva si ma costa cam150 ron iar la barlad cel mai ieftin era 250 ron=; ...prin buchet imi voi pune niste fluturasi de care voi avea si in par...i am luat de la buc de unde am luat rochita...apropo dupa voi ce voal si coafura ar merge la rochita mea...pozele sunt in album...spor la treaba :* :* :*

E bine 150 lei , eu ma gandeam la trandafiri albi si frezii lila :-? :-?
Despre coafura si voal sincer eu nu am idei ...o sa ma documentez ...ca nici eu nu stiu ce sa-mi fac:-w :-w :-w :-w

tu esti in poza??? esti tare draguta ...se cunoaste ca esti moldoveanca \:D/ o:-) o:-) >:D< >:D< :*

GABRIYELLA
04.05.2009, 17:37:15
Fetele din Tecuci ,imi dati si mie o coafeza buna.Sambata am botez la nasi si deh trebuie sa arat impecabil.:-p .

Roxanne14 la ce ora ai nunta la Catedrala??Ca nu trebuie sa ne vedem ,chiar daca mi-ar fi facut placere sa te cunosc.Eu la ora 18.00

roxanne_14
05.05.2009, 11:36:55
Fetele din Tecuci ,imi dati si mie o coafeza buna.Sambata am botez la nasi si deh trebuie sa arat impecabil.:-p .

Roxanne14 la ce ora ai nunta la Catedrala??Ca nu trebuie sa ne vedem ,chiar daca mi-ar fi facut placere sa te cunosc.Eu la ora 18.00
sper sa ramana la 19 inca nu am batut palma cu popa=))

roxanne_14
05.05.2009, 11:41:55
E bine 150 lei , eu ma gandeam la trandafiri albi si frezii lila :-? :-?
Despre coafura si voal sincer eu nu am idei ...o sa ma documentez ...ca nici eu nu stiu ce sa-mi fac:-w :-w :-w :-w

tu esti in poza??? esti tare draguta ...se cunoaste ca esti moldoveanca \:D/ o:-) o:-) >:D< >:D< :*

^:)^ saru mana eu sunt in poza...sunt facute la buc la firma de unde am luat rochita:* >:D<

GABRIYELLA
05.05.2009, 13:17:26
Pai draga mea popa imi zicea acum cateva luni ca era ocupat la ora 19,ca mie imi era mai comoda acea ora.in fine,cine ii mai intelege pe popii astia.tot esti din Tecuci,da-mi un salon unde aseaza bine parul pt sambata????^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

roxanne_14
08.05.2009, 14:22:18
Pai draga mea popa imi zicea acum cateva luni ca era ocupat la ora 19,ca mie imi era mai comoda acea ora.in fine,cine ii mai intelege pe popii astia.tot esti din Tecuci,da-mi un salon unde aseaza bine parul pt sambata????^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

nenorocire si iar nenorocire cu parul:(( ...eu ma fac la oana la anais...la isabela e o tipa angaj de o luna deci nu ti o recomand...la nicoleta mai e o varianta dar TREBUIE sa fie in toana bune...e profes dar daca nu are chef ai incurcat o:-w ...la elena nu mai merg de 2 ani pt ca le am lasat o gramada de bani dar degeaba...ultima oara cand m am facut acolo dupa ce mi a pus bigud mi a spus ca nu imi incape capul la uscator si tre sa imi mut capul la fiecare 10 min...dupa 1 ora si ceva de chin parul meu era drept mi lau imbacsit de fixativ si dupa 3 ore era lins deci dezastru ...doar daca au angajat pe altcineva...sa imi spui si mie unde ai fost si daca ai fost multumita<:-P

cristinquita
08.05.2009, 15:33:57
Buna fetelor!! la nunta mea am fost nevoita sa-mi aranjez parul la un salon in Tecuci chiar daca nunta a fost in Galati!!...vorbeati despre ...coafeze..pardon ..stiliste...mai e si Rodica...eu am fost norocoasa si mi-a aranjat parul foarte frumos..dar si ea nu trebuie suparata in nici un fel..dak o calci pe bataturi numai ce vrei tu nu-ti iese,,,oricum e talentata cand vrea....depinde foarte mult si de bafta pe care o ai...parul meu a aratat foarte foarte bine la nunta...la ea trebuie sa mergi destul de hotarata si sa ai o idee clara despre ce iti doresti ..dak ii arati si o poza sa fii sigura ca asa o iti iasa exact ca in poza...asta e parerea mea despre Rodica...ar trebui mers la cateva probe ca aveti o idee in ziua nuntii.....fiti relaxate fetelor si incercati sa va bucurati de fiecare moment al nuntii voastre pt ca trece repede si ramaneti cu pozele sotul si soacra.....

GABRIYELLA
09.05.2009, 12:41:29
nenorocire si iar nenorocire cu parul:(( ...eu ma fac la oana la anais...la isabela e o tipa angaj de o luna deci nu ti o recomand...la nicoleta mai e o varianta dar TREBUIE sa fie in toana bune...e profes dar daca nu are chef ai incurcat o:-w ...la elena nu mai merg de 2 ani pt ca le am lasat o gramada de bani dar degeaba...ultima oara cand m am facut acolo dupa ce mi a pus bigud mi a spus ca nu imi incape capul la uscator si tre sa imi mut capul la fiecare 10 min...dupa 1 ora si ceva de chin parul meu era drept mi lau imbacsit de fixativ si dupa 3 ore era lins deci dezastru ...doar daca au angajat pe altcineva...sa imi spui si mie unde ai fost si daca ai fost multumita<:-P

salut,iubita .imi sta pe limba numele salonului unde ma aranjez peste cateva ore.e pe Gh Petrascu la iesirea din Tecuci ,pe stanga.oare anais,e?am sa iti zic ce opera de arta va iesi.#-o

silviotta
11.05.2009, 11:19:58
daca face anul acesta cineva nunta in tecuci sa mi dea si mie un semn...pupici:*
felicitari roxi pt subiect...in felul acesta va aveti aproape in organizarea superbului eveniment...
felicitari tuturor miresicilor, zile frumoase si o nunta de vis :*:*:*:*

roxanne_14
12.05.2009, 11:38:35
felicitari roxi pt subiect...in felul acesta va aveti aproape in organizarea superbului eveniment...
mersi..mai bine de o luna dupa ce am lansat sub am asteptat sa mi dea un semn cineva din tecuci...ma bucur ca existati:* :* :*

roxanne_14
12.05.2009, 11:40:00
salut,iubita .imi sta pe limba numele salonului unde ma aranjez peste cateva ore.e pe Gh Petrascu la iesirea din Tecuci ,pe stanga.oare anais,e?am sa iti zic ce opera de arta va iesi.#-o

deci....cum a fost?

roxanne_14
12.05.2009, 11:42:00

ai avut cumva la nunta buchetul din margarete de toate culorile si o umbreluta din dantela?

silviotta
13.05.2009, 10:34:38
ai avut cumva la nunta buchetul din margarete de toate culorile si o umbreluta din dantela?

nu...am avut buchetul din pozele de pe picassa...colorat, dar nu din margarete :-"

GABRIYELLA
13.05.2009, 18:57:40
deci....cum a fost?

In prealabil bine.dar nu era ANAIS,era salonul DEEA.Pot sa spun ca nu a fost punctuala,rezultat 2 ore de intarziere,faceam ca trenul in gara.In jumatate de ora m-a aranjat,dar la capitolul punctualitate rau.Am inteles ca mai este un tip Cristi cam asa ceva ,care lucreaza bine,daca stiti pe cineva dati de stire.:[email protected] .Daca va fi sa merg la ea mi-a zis o sapt inainte sa merg sa fac coafura de proba.Cam atat.

daniela2428
29.05.2009, 08:14:51
fetele de Tecuci nu mai spuneti nimic???

Vin eu sa va spun ca mi-am luat pantofii <:-P<:-P

daniela2428
29.05.2009, 08:25:35
Nu stiu daca ati vazut si invitatiile mele si pernutza de verighete:-w:-w

daniela2428
29.05.2009, 08:26:24
si pernutza L-)

GABRIYELLA
29.05.2009, 11:20:05
Faini pantofiorii .cam asa sunt si ai mei.sa ii porti sanatoasa.Vei mai avea si altii de schimb?

Eu, in schimb am adus rochia acasa,ieri.E bine ascunsa sa nu o vada iubi al meu.Deabia astept sa o imbrac.

daniela2428
29.05.2009, 20:01:56
Faini pantofiorii .cam asa sunt si ai mei.sa ii porti sanatoasa.Vei mai avea si altii de schimb?

Eu, in schimb am adus rochia acasa,ieri.E bine ascunsa sa nu o vada iubi al meu.Deabia astept sa o imbrac.

inca nu mi-am luat nimic de schimb, dar o sa-mi mai cumpar o pereche de sandalute sau balerini , vad eu ....ca sigur simt nevoia sa ma descaltz (tocul are 7 cm).

Felicitari pt rochita !!! Poti sa faci o pozica la sa o vedem si noi??

GABRIYELLA
29.05.2009, 20:09:58
e la cumnata mea ascunsa.cand mai merg la ea o sa fac poze.oricum modelul e cel din alvatar,dar nu se taraste pe jos,bineinteles e mult mai frumoasa,hihihi ;)) .pupici

roxanne_14
01.06.2009, 14:15:47
fetele de Tecuci nu mai spuneti nimic???

Vin eu sa va spun ca mi-am luat pantofii <:-P<:-P
ffff frumosi pantofii...iar invitatiile sunt superhaioase...sa te bucuri de toate...eu am reusit sa imi fac invitatiile si am fost sa imi negociez meniul...scump pt tecuci si pt vremurile astea de criza...:((

daniela2428
03.06.2009, 07:56:33
ffff frumosi pantofii...iar invitatiile sunt superhaioase...sa te bucuri de toate...eu am reusit sa imi fac invitatiile si am fost sa imi negociez meniul...scump pt tecuci si pt vremurile astea de criza...:((

neatza fetele !!!>:D<>:D<>:D<

Roxana cam cat e meniul la tine ??? si eu as vrea sa-l negociez, ca pachetul ala de bauturi ma omoara (19euro), si euro asta cum isi face de cap:((:((:((:((

roxanne_14
04.06.2009, 10:09:07
neatza fetele !!!>:D<>:D<>:D<

Roxana cam cat e meniul la tine ??? si eu as vrea sa-l negociez, ca pachetul ala de bauturi ma omoara (19euro), si euro asta cum isi face de cap:((:((:((:((

doar mancarea si cafeaua dupa multe discutii ma ajunge 320 lei de fam...la care se adauga chelt cu apa,suc,tarie,vin,fructe,alune,saratele,prajituri, tort,aranjamentele florale de pe mese,lumanarile de pe mese,chelnerii cel putin 1000 ron,decoratiunile cu fluturi,muzica,arcada de baloane dak vreau si dumnezeu stie ce mai treb...cel putin 450 ron de fam...mancarea are 3 fel...aperitiv cu 12 repere ca tre sa fie farfuria plina,peste pane si mix grill porc si pui ...sincer la vremurile astea de criza mi se pare mult dar nu am incotro..sper sa nu raman datoare...pe la voi cum sunt scorurile>:D<

ochisori24
04.06.2009, 13:48:49
salut.eu am nunta pe 16 aug 2009,nunta are loc la club barcea,am si eu o intrebare,unde faceti tortul?

silviotta
05.06.2009, 08:40:30
[quote=ochisori24;2002371]salut.eu am nunta pe 16 aug 2009,nunta are loc la club barcea,am si eu o intrebare,unde faceti tortul?[/quote

toturi f bune si proaspete si frumoase se fac la cofetaria TOP din parc. acolo poti da comanda si discuta toate detaliile cu dna Top

GABRIYELLA
08.06.2009, 07:51:24
salut.eu am nunta pe 16 aug 2009,nunta are loc la club barcea,am si eu o intrebare,unde faceti tortul?

salut
eu l-am comandat de la Barlad de la Toporas.Au idei exeptionale ,prajituri si torturi fffff bune.Ti-o recomand cu placere,nu ai ce pierde da o fuga pana acolo.pupici

Habib
08.06.2009, 08:01:06
eu mi-am comandat tortul de la cofetaria TOP
nu a mai ramas nimic la nunta din el
a fost extraordinar de bun!
si avantajos la pret!

Habib
08.06.2009, 08:02:33
salut
eu l-am comandat de la Barlad de la Toporas.Au idei exeptionale ,prajituri si torturi fffff bune.Ti-o recomand cu placere,nu ai ce pierde da o fuga pana acolo.pupici

cum iti rezista tie adus de la Barlad????????????
mai bine il faci in tecuci!
prajiturile tot de la TOP le-am luat
am dat comanda cu o saptamana inainte
si m-am dus si mi-au dat sa gust din toate

roxanne_14
08.06.2009, 18:53:43
cum iti rezista tie adus de la Barlad????????????
mai bine il faci in tecuci!
prajiturile tot de la TOP le-am luat
am dat comanda cu o saptamana inainte
si m-am dus si mi-au dat sa gust din toate
si eu tot la toporas mi le fac...sunt exceptionali...iti aduc ei si praj si tortul cand vrei...am botezat anul trecut in vara si am facut tortul la top...a costat o gramada de bani degeaba...am cerut rotund mi l au facut patrat...ornamentele erau complet aiurea iar martipanul care treb sa fie de mare efect era cauciucat iar cand taiam felia se desprindea de pe tort ca prietenii faceau misto de noi ca am facut tort cu soric...la barlad voi avea un tort de vis pe suport clasic...tiramisu cu impletitura de frisca alba deasupra...tija de la suport va fi decorata trandafiri naturali albi si pt ca am tema nuntii fluturi din loc in loc voi avea cate un fluturas din martipan diferite nuante de roz si mov...fluturii sunt bestiali...zici ca s au prins ei de tort...au chiaar si antene...prajit vor fi 11 feluri...sunt superincantata<:-P

roxanne_14
08.06.2009, 19:00:33
salut
ma bucur f tare ca ai ajuns si tu la ei...ce fel de tort iti faci?

GABRIYELLA
09.06.2009, 07:29:25
Imi fac tortul diplomat cu martipan alb ,dar nu cu suport.Vor fi unul deasupra celuilalt.In total 5 etaje,cam asa.Bineinteles,vor fi si trandafirii naturali si ornat fain,doar ai vazut poze pe catalog.Eu una sunt multumita de alegerea facuta.

Habib
09.06.2009, 07:56:43
si eu tot la toporas mi le fac...sunt exceptionali...iti aduc ei si praj si tortul cand vrei...am botezat anul trecut in vara si am facut tortul la top...a costat o gramada de bani degeaba...am cerut rotund mi l au facut patrat...ornamentele erau complet aiurea iar martipanul care treb sa fie de mare efect era cauciucat iar cand taiam felia se desprindea de pe tort ca prietenii faceau misto de noi ca am facut tort cu soric...la barlad voi avea un tort de vis pe suport clasic...tiramisu cu impletitura de frisca alba deasupra...tija de la suport va fi decorata trandafiri naturali albi si pt ca am tema nuntii fluturi din loc in loc voi avea cate un fluturas din martipan diferite nuante de roz si mov...fluturii sunt bestiali...zici ca s au prins ei de tort...au chiaar si antene...prajit vor fi 11 feluri...sunt superincantata<:-P

imi pare tare rau.................eu am dat comanda la laboratorul din zona, din tecuci , nu stiu daca mai au laborator acolo, dar s-au comportat super ok!
si cu livrarea la fel

GABRIYELLA
09.06.2009, 07:59:51
imi pare tare rau.................eu am dat comanda la laboratorul din zona, din tecuci , nu stiu daca mai au laborator acolo, dar s-au comportat super ok!
si cu livrarea la fel

Stai linistita ,au si acolo praji bune,cu mine nu s-au comportat cum trebuie si m-am suparat.

Habib
09.06.2009, 13:45:24
Stai linistita ,au si acolo praji bune,cu mine nu s-au comportat cum trebuie si m-am suparat.

soacra mea e buna prietena cu patroana, poate de-asta!
nu stiu ce sa zic!

GABRIYELLA
09.06.2009, 17:57:59
poate de asta.o zi buna

roxanne_14
13.06.2009, 17:51:31
dragelor am reusit sa imi cumpar pantofii...sunt de a dreptul nebuni...dak reusesc va pun poze in album...i am luat din buc de la o firma care importa si comercializeaza produse de serie...sunt din piele alba creponata si au franjuri in jurul gleznei...o nebunie de pantofi...astept parerea voastra.=P~ ..si ajut si pe mine cu niste idei^:)^ ...unde gasesc un voal frumos ca nu am avut timp sa ma uit la bucuresti si nu vreau sa mai fac inc un drum...oare gasesc prin focsani sau gl ...voi de unde l ati luat?>:D<

Habib
19.06.2009, 08:13:45
dragelor am reusit sa imi cumpar pantofii...sunt de a dreptul nebuni...dak reusesc va pun poze in album...i am luat din buc de la o firma care importa si comercializeaza produse de serie...sunt din piele alba creponata si au franjuri in jurul gleznei...o nebunie de pantofi...astept parerea voastra.=P~ ..si ajut si pe mine cu niste idei^:)^ ...unde gasesc un voal frumos ca nu am avut timp sa ma uit la bucuresti si nu vreau sa mai fac inc un drum...oare gasesc prin focsani sau gl ...voi de unde l ati luat?>:D<

am vazut in galati voaluri dragute
exact cum intri in galati, pe bulevardul principal, sunt la strada magazinele

GABRIYELLA
20.06.2009, 13:08:48
Eu l-am avut inclus in pretul rochiei.Si la Focsani la magazinul La Sposa,au lucruri dragute.Incerca acolo.

roxanne_14
30.06.2009, 09:40:26
hei miresici...mai traiti?

GABRIYELLA
30.06.2009, 13:43:29
ei draga ai emotii?

daniela2428
03.07.2009, 18:01:24
ia uitele scumpele de ele ...maine e ziua cea mare >:D<>:D<:*:*:* va pupa mama si va ureaza CASA DE PIATRA , tot ce va doriti si muuuulte realizari, sa va iubiti toata viata !!!

O nunta ca in povesti va doresc !!!

GABRIYELLA
05.07.2009, 17:54:43
buna fetele,

vreau sa va spun ,ca am avut o nunta de vis care a durat parca prea putin .a trecut mult prea repede.casa de piatra in continuare la miresicile ce urmeaza.

daniela2428
06.07.2009, 16:14:38
buna fetele,

vreau sa va spun ,ca am avut o nunta de vis care a durat parca prea putin .a trecut mult prea repede.casa de piatra in continuare la miresicile ce urmeaza.

CASA DE PIATRA GABRIELA SI TOT CE VA DORITI VOI :*:*:*:*:*

ne arati si noua poze?^:)^^:)^^:)^^:)^

Bulina2008
07.07.2009, 08:04:54
Casa de piatra!Sa va iubiti mult!!!!Pup!

GABRIYELLA
07.07.2009, 10:32:31
am poze in album.pupici

roxanne_14
11.07.2009, 18:39:57
dragelor am avut o nunta de vis...impecabil totul...acum sunt in saptamna de miere dar cand ajung acasa va pun poze in album...pacat ca s a terminat atat de repede si sincer va spun ca a meritat tot efortul toate noptile nedormite si toata agitatia...totul a iesit perfect am avut si porumbei si d soara de onoare cu pernuta cu verighete si petale de trandafir...am avut alaturi de noi peste 40 de oameni la biserica iar la restaurant doar 3 scaune libere...tipa de la florarie mi a facut niste aranjamente florale superbe toate cu fluturi...si bratarile d relor de onoare au avut fluturi iar lumanarile au fost cu tul ca rochita mea si bineinteles fluturi...cocktailul pe care l am ales pt doamne la local a fost de mare efect si in ton cu decorul...m au furat iar unul din baieti s a imbrcat in arab si s a dus cu pantoful zicand Eu rapit la voi mireasa! ce mai rasul lumii...iar dimineata la numarat banii ne am linisti de tot...am platit tot...am avut o sapt de miere de vis si ne au mai ramas destui bani...nesperat de multi...VA PUP SI MULTA BAFTA IN CONTINUARE...EU SUNT O DOAMNA:* =)) va pun poze sapt viitoare

daniela2428
12.07.2009, 08:47:04
dragelor am avut o nunta de vis...impecabil totul...acum sunt in saptamna de miere dar cand ajung acasa va pun poze in album...pacat ca s a terminat atat de repede si sincer va spun ca a meritat tot efortul toate noptile nedormite si toata agitatia...totul a iesit perfect am avut si porumbei si d soara de onoare cu pernuta cu verighete si petale de trandafir...am avut alaturi de noi peste 40 de oameni la biserica iar la restaurant doar 3 scaune libere...tipa de la florarie mi a facut niste aranjamente florale superbe toate cu fluturi...si bratarile d relor de onoare au avut fluturi iar lumanarile au fost cu tul ca rochita mea si bineinteles fluturi...cocktailul pe care l am ales pt doamne la local a fost de mare efect si in ton cu decorul...m au furat iar unul din baieti s a imbrcat in arab si s a dus cu pantoful zicand Eu rapit la voi mireasa! ce mai rasul lumii...iar dimineata la numarat banii ne am linisti de tot...am platit tot...am avut o sapt de miere de vis si ne au mai ramas destui bani...nesperat de multi...VA PUP SI MULTA BAFTA IN CONTINUARE...EU SUNT O DOAMNA:* =)) va pun poze sapt viitoare

Buna dimineatza !!!
Roxana CASA DE PIATRA SI NUMAI FERICRE ITI DORESC !!!!
Relaxare placuta in saptamana de miere !!!!:*

Asteptam poziciiiii:madlaugh::madlaugh::madlaugh:

daniela2428
12.07.2009, 08:49:38
am poze in album.pupici

Gabitza ai fost foooooaarteeeeeee frumoasa <:-P:*:*:*:*:*:*
Cum te simti dupa asa o nunta???, care e senzatia sa stiu si eu la ce sa ma astept(eu cred ca o sa fiu cu capul in nori)=))=))=))

GABRIYELLA
12.07.2009, 23:04:10
Gabitza ai fost foooooaarteeeeeee frumoasa <:-P:*:*:*:*:*:*
Cum te simti dupa asa o nunta???, care e senzatia sa stiu si eu la ce sa ma astept(eu cred ca o sa fiu cu capul in nori)=))=))=))

Sa stii ca si eu am fost cu capul in nori,hihi.Glumesc.Eu iti dau un sfat:profita din plin de aceasta zi speciala,ca trece tare repede.Emotii vor fi ,dar la mine au fost doar pana am iesit din casa,apoi m-am linistit.In rest a fost ok totul ,starea civila ,biserica,poze in parc,pertrecerea la restaurant nu mai zic,ne-am distrat din plin.Nu ne-a interesat ce zice lumea,am fost cu zambetul pe buze si am dansat toata noaptea.E important ca lumea sa va vada fericiti.

roxanne_14
11.08.2009, 11:59:07
ce mai fac miresicile mele preferate? treb sa recunosc ca nu am intrat de ceva timp pe miresici si astazi mi s afacut dor de toata nebunia de atunci...de euforia asteptarii marii zile si nici nu imi vine sa cred ca a trecut mai bine de o luna...va pup sa fiti fericite

daniela2428
15.09.2009, 11:17:15
ce mai fac miresicile mele preferate? treb sa recunosc ca nu am intrat de ceva timp pe miresici si astazi mi s afacut dor de toata nebunia de atunci...de euforia asteptarii marii zile si nici nu imi vine sa cred ca a trecut mai bine de o luna...va pup sa fiti fericite

mamaaa de cand nu s-a mai scris aici, recunosc ca nci eu nu am mai trecut :">
A fost f bine la nunta, sresul s-a uitat, banii s-au cehltuit amintirile au ramas...
ceva poze va atasez si eu
http://picasaweb.google.com/Daniela2428/PozeParc#
va pup si sper sa reveniti :*:*:*:*

roxanne_14
18.10.2009, 21:09:38
mamaaa de cand nu s-a mai scris aici, recunosc ca nci eu nu am mai trecut :">
A fost f bine la nunta, sresul s-a uitat, banii s-au cehltuit amintirile au ramas...
ceva poze va atasez si eu
http://picasaweb.google.com/Daniela2428/PozeParc#
va pup si sper sa reveniti :*:*:*:*
fff frumoasa...rochia...buchetul..si eu am avut evantai din pene...sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti...promit s va pun si eu poze in album...pupici

daniela2428
21.10.2009, 17:03:04
fff frumoasa...rochia...buchetul..si eu am avut evantai din pene...sa fiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti...promit s va pun si eu poze in album...pupici
buna Roxana !
am crezut ca nu vrea nimnei sa mai scrie aici

multumesc mult pt urari , la fel va doresc si voua <:-P<:-P<:-P

angy80
03.11.2009, 07:11:16
Hello,
Nicio miresica de 2010 in Tecuci?:-\

roxanne_14
12.11.2009, 09:42:15
se pare ca nu...numai femei la casa lor=))...daca te putem ajuta cu ceva nu ezita sa ne ceri parerea ...pe mine m au ajutat f mult discutiile de pe acest forum...mi au dat multe idei...>:D<

angy80
12.11.2009, 15:47:14
se pare ca nu...numai femei la casa lor=))...daca te putem ajuta cu ceva nu ezita sa ne ceri parerea ...pe mine m au ajutat f mult discutiile de pe acest forum...mi au dat multe idei...>:D<

Merci mult....de pregatiri o sa ma apuc de la anul..sper sa nu fie tarziu....acum sunt ocupata cu altceva. Daca e..vb din ianuarie.
Va pup, doamnelor :) !!!

angy80
01.02.2010, 10:29:56
Merci mult....de pregatiri o sa ma apuc de la anul..sper sa nu fie tarziu....acum sunt ocupata cu altceva. Daca e..vb din ianuarie.
Va pup, doamnelor :) !!!

chiar nicio miresica de 2010..sunt singura:(( ..si eu cu cine miresesc? Doamnelor ajutati-ma si pe mine: unde v-ati facut buchetele? ce traditii se mai pastreaza pe la Tecuci(eu stau in Bucuresti de 10 ani)? Ce trebuie sa-ti cumpere nasa?....

Merci!

cenusereasaalba
01.02.2010, 10:33:13
Neata Miresici Nu Sunt Din Tecuci,sunt Din Galati Dar Salut Toate Miresicile

cenusereasaalba
02.02.2010, 07:15:12
chiar nicio miresica de 2010..sunt singura:(( ..si eu cu cine miresesc? Doamnelor ajutati-ma si pe mine: unde v-ati facut buchetele? ce traditii se mai pastreaza pe la Tecuci(eu stau in Bucuresti de 10 ani)? Ce trebuie sa-ti cumpere nasa?....

Merci!
din cate am auzit nasa tre sa iti cumpere lumanarile in primul rand,coronita voalul bijuteriile iar mirelui floarea mai exact asa se face la gl .avand in vedere ca Tecuciul e in jud gl cred ca e aceeasi treaba;))

bubuveselie
02.02.2010, 18:27:52
din cate am auzit nasa tre sa iti cumpere lumanarile in primul rand,coronita voalul bijuteriile iar mirelui floarea mai exact asa se face la gl .avand in vedere ca Tecuciul e in jud gl cred ca e aceeasi treaba;))
Mie nasa mi-a luat doar voalul si lumanarile... restul le-am luat noi ;))
P.S. Eu nu am avut coronita, nu am vrut.;-)

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

angy80
09.02.2010, 16:40:35
Mie nasa mi-a luat doar voalul si lumanarile... restul le-am luat noi ;))
P.S. Eu nu am avut coronita, nu am vrut.;-)

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif
multumesc fetele...mai astept si miresici de 2010....chiar nu se marita nimeni din Tecuci in 2010?...

justy
09.02.2010, 17:25:10
cum tecuciul nu este foarte departe de galati cred ca sunt aceleasi obiceiuri asa ca daca nu ai cu cine sa miresesti o poti face cu noi...

angy80
11.02.2010, 16:03:47
cum tecuciul nu este foarte departe de galati cred ca sunt aceleasi obiceiuri asa ca daca nu ai cu cine sa miresesti o poti face cu noi...
sunteti niste dragute..dc o sa am nevoie de ajutor o sa intru pe topicul de Galati.....>:D<

roxanne_14
03.03.2010, 19:31:14
sunteti niste dragute..dc o sa am nevoie de ajutor o sa intru pe topicul de Galati.....>:D<

Buna...chiar imi pare rau ca nu am am mai intrat demult pe forum dar mi am schimbat job ul si nu prea am mai avut timp de nimik...^:)^ pacat ca esti singura miresica ce recunoaste ca faci nunta in tecuci...eu am gasit mai multe fete din tecuci sau care faceau nunta aici dar nu recunosteau...ma rog treba lor...te ajut cat pot...intreaba ma orice ...rochie, tort, meniu..eu ma pot lauda cu faptul ca mi am organizat singura nunta cam 90%...de la tematica pana la aranjatul musafirilor la mese...de la marturii personalizate pana la alegerea tipului de bautura...bine e adevarat ca dupa nunta aveam 50 de kg dar a fost exact cum am planificat ba chiar mai bine...:)) deci spune mi in ce stadiu esti...spor la cumparaturi:))

angy80
04.03.2010, 07:39:38
Buna...chiar imi pare rau ca nu am am mai intrat demult pe forum dar mi am schimbat job ul si nu prea am mai avut timp de nimik...^:)^ pacat ca esti singura miresica ce recunoaste ca faci nunta in tecuci...eu am gasit mai multe fete din tecuci sau care faceau nunta aici dar nu recunosteau...ma rog treba lor...te ajut cat pot...intreaba ma orice ...rochie, tort, meniu..eu ma pot lauda cu faptul ca mi am organizat singura nunta cam 90%...de la tematica pana la aranjatul musafirilor la mese...de la marturii personalizate pana la alegerea tipului de bautura...bine e adevarat ca dupa nunta aveam 50 de kg dar a fost exact cum am planificat ba chiar mai bine...:)) deci spune mi in ce stadiu esti...spor la cumparaturi:))
Ce ma bucur....multumesc....in sfarsit am si eu cu cine discuta....
>:D<
Pai pana acum nu am decat restaurant(Andra Zona - salonul galben), formatie(Aktiv din Gl), video(Music Center - sunt prieteni de ai tatalui meu, sper sa nu ma dezamageasca), foto(cineva din Bucuresti - este scump dar vreau ca pozele sa fie super, sunt cele mai imp pt mine), nasi(prieteni din Bucuresti, suntem de aceeasi varsta), luna de mierea(Tenerife, plecam pe cont propriu si ne costa mult mai putin decat prin agentie) si bineinteles....rochia de mireasa(am dat doar avansul)....si cam atat. Noi stam in Bucuresti si multe o sa le luam de aici...dar sunt si anumite lucruri care tb sa le cump din Tecuci si aici am nevoie de ajutorul tau...buchetele, lumnarile, tortul, prajiturile, firma de decoratiuni(am inteles ca cei de la Andra colaboreaza cu cineva pe partea de aranjamente - stii despre cine e vorba?)....caut pe cineva sa ma macheze?...cunosti?....astea imi vin acum in cap...dar sigur o sa mai am si alte intrebari.......
Inca o data iti multumesc.....:*

GABRIYELLA
04.03.2010, 07:49:38
Buna si eu sunt o miresica de iulie 2009.Te ajut si eu ,daca ai nevoie.
La andra nu trebuie gatita sala,pt ca e deja aranjata.
Lumanarile eu le-am facut la o tipa care e foarte cooperanta,mi-au placut,le-a facut asa cum am vrut eu.
Tortul si praji le-am facut la Barlad la Toporas.
De machiat tot la fel ,cunosc pe cineva care lucreaza la un magazin de produse profesionale aici in Tecuci,care a facut cursuri,asa ca te pot indruma la ea.

Daca mai e ceva ,sunt aici.

angy80
04.03.2010, 07:50:58
Ce coincidenta..si tu ti-ai luat rochia tot de la Calin?...acum m-am uitat in albumul tau..ce model e?...e f frumoasa....eu mi-am ales un model din 2010(crina...stiu e atipica pt o rochie de mireasa...dar exact asta mi-a placut la ea)....
Am vazut ca ai avut si porumbei...de unde?

angy80
04.03.2010, 07:55:30
Buna si eu sunt o miresica de iulie 2009.Te ajut si eu ,daca ai nevoie.
La andra nu trebuie gatita sala,pt ca e deja aranjata.
Lumanarile eu le-am facut la o tipa care e foarte cooperanta,mi-au placut,le-a facut asa cum am vrut eu.
Tortul si praji le-am facut la Barlad la Toporas.
De machiat tot la fel ,cunosc pe cineva care lucreaza la un magazin de produse profesionale aici in Tecuci,care a facut cursuri,asa ca te pot indruma la ea.

Daca mai e ceva ,sunt aici.

:* :* :* ..merci din suflet fetele...chiar imi pierdusem speranta....stiu ca sala e aranjata...dar voiam pt la biserica si la intrare in sala......vad ca toata lumea a fost la Toporas pt tort si praji.....eu nu vreau un tort din ala clasic format din mai multe bucati puse pe suport...eu vreau unul intreg cu mai multe etaje....sper ca m-am exprimat bine....Tata mi-a zis ca o cunoaste bine pe doaman de la cofetaria de la parc si as vrea sa vb acolo mai intai....ce stiti de prajiturile de acolo?.....

GABRIYELLA
04.03.2010, 07:57:24
Sunt bune ,la doamna Top in parc,eu l-am facut tot supraetajat ,fara suport,la mine a fost mic ,din marzipan.

angy80
04.03.2010, 08:05:24
Sunt bune ,la doamna Top in parc,eu l-am facut tot supraetajat ,fara suport,la mine a fost mic ,din marzipan.
si eu tot asa vreau cu martipan....fac asa ceva la toporas?......cum pot lua legatura cu tipa care macheaza ...as vrea o proba...cam cat costa?

GABRIYELLA
04.03.2010, 08:07:22
Cand vii la Tecuci ,imi zici,poti face proba ,sigur si e gratis,cel putin la mine asa a fost.La Toporas fac lucruri foarte dragute,dar poti incerca si la Top,sigur fac si acolo.

angy80
04.03.2010, 08:09:44
Cand vii la Tecuci ,imi zici,poti face proba ,sigur si e gratis,cel putin la mine asa a fost.La Toporas fac lucruri foarte dragute,dar poti incerca si la Top,sigur fac si acolo.
cred ca in w-endul asta o sa ajung....o sa merg si la Top sa vb....

GABRIYELLA
04.03.2010, 08:39:59
Ok asa te indrum si la tipa care machiaza.

angy80
04.03.2010, 10:51:46
Ok asa te indrum si la tipa care machiaza.
am uitat sa te intreb de obiceiuri....ce tb sa-ti ia nasa? ce cadou tb la nasi? etc

GABRIYELLA
04.03.2010, 10:57:41
Asta depinde si de nasii tai.Mie mi-a luat palaria sau esarfa,voalul l-am avut din acelasi material cu rochia,auzeam ca trebuie voalul,dar vezi depinde.De cadou,eu i l-am dat inainte cu o zi ,pt ca nu imi placea ,sa etalez ce i-am cumparat.Eu am noroc de 2 nasi extraordinari,care ne-au lasat sa organizam asa cum vrem noi totul.

angy80
04.03.2010, 11:26:18
Asta depinde si de nasii tai.Mie mi-a luat palaria sau esarfa,voalul l-am avut din acelasi material cu rochia,auzeam ca trebuie voalul,dar vezi depinde.De cadou,eu i l-am dat inainte cu o zi ,pt ca nu imi placea ,sa etalez ce i-am cumparat.Eu am noroc de 2 nasi extraordinari,care ne-au lasat sa organizam asa cum vrem noi totul.
cate bordeie atatea obicee...=)) ..si eu stiam de voal ca tb sa ti-l ia nasa, bijuteriile....in fine....si nasii mei sunt f draguti si nici ei nu au pretentii la noi la cine stie ce cadou si nici noi la ei pt darul de la nunta. Noi suntem prieteni si de aia i-am vrut de nasi...nu pt bani. Auzisem ca tb sa le iei nasilor prosoape...ceva de genul...

GABRIYELLA
04.03.2010, 11:27:56
Eu le-am cumparat,dar am uitat sa i le dam[-X .

angy80
04.03.2010, 14:43:49
Eu le-am cumparat,dar am uitat sa i le dam[-X .

eu sunt la munca si printre picaturi mai intru si pe miresici..sa nu ma spui lu sefu';)) ....unde ti-ai facut buchetul?..e f frumos

GABRIYELLA
04.03.2010, 14:48:54
Nu te spun ,stai linistita.La o florarie de aici.Tipa are doua, una la piata si una pe gh petrascu.Si lumanarile,aaaaa uite vezi,nasii trebuie sa le plateasca.

angy80
04.03.2010, 14:49:59
Nu te spun ,stai linistita.La o florarie de aici.Tipa are doua, una la piata si una pe gh petrascu.Si lumanarile,aaaaa uite vezi,nasii trebuie sa le plateasca.
da..da stiam de lumanari.....unde pe gh petrascu?

GABRIYELLA
04.03.2010, 15:14:47
Inainte ,sa ajungi la semaforul de la cina,venind din centru pe partea stanga,langa o agentie de publicitate Favor ,se cheama.Intrebi de Ionela,cand e acolo,cand la piata.

angy80
04.03.2010, 16:57:37
Inainte ,sa ajungi la semaforul de la cina,venind din centru pe partea stanga,langa o agentie de publicitate Favor ,se cheama.Intrebi de Ionela,cand e acolo,cand la piata.
multumesc....tie cine ti-a filmat la nunta?

GABRIYELLA
04.03.2010, 17:10:08
gata am sters

angy80
04.03.2010, 17:11:34
[quote=GABRIYELLA;3050673]am sters si eu
ms.....vezi sa nu te certe moderatorii..ca ai pus un link..mai bine sterge...

angy80
09.03.2010, 08:23:13
Am fost prin Tecuci in w-end.....am fost pe la florarie la Ionela ...am si vb cu ea..mi-a zis sa vin cu o sapt inainte de nunta si sa-i spun ce fel de buchet, lumanari vreau. Am fost sa vorbesc si de filmat....si am ramas cu un gust amar dupa discutia avuta...asa va tb sa-mi caut pe cineva sa-mi filmeze. Apoi am fost la cofetarie la parc...si am vb cu d-na Top...si nici aici nu am ramas cu o impresie buna.....mi-a zis ca tortul ala cum vreau eu supraetajat..mai mult de 2 etaje si max 5 kg nu poate fi.....asa ca dc ai nr celor de la Toporas din Barlad te rog sa mi-l trimiti si mie pe PM....cam atat am reusit sa fac....

GABRIYELLA
09.03.2010, 08:24:44
Salut,vezi ca trimit PM

angy80
09.03.2010, 09:49:57
Salut,vezi ca trimit PM
ms....cand ai fost furata uncde te-au dus?.....ce discoteci mai sunt prin tecuci?...se plateste intrare dc vii ca mireasa?

GABRIYELLA
13.03.2010, 09:41:14
Matrix si nu se plateste,bineinteles

angy80
15.03.2010, 15:13:18
Matrix si nu se plateste,bineinteles
merci.....am fost la o nunta la Focsani si la extrem summer ne-au cerut bani..desi eram cu mireasa.
Am vb cu d-na de l cofetaria Toporas...foarte draguta....mi-a zis ca e deschisa la orice idee...sa-i duc poze de pe net dc gasesc ceva ce-mi place. M-a rugat sa o sun cu o zi inainte de a ma duce sa-mi pregateasca ceva sa gust.....o sa ma duc dupa Paste.

GABRIYELLA
15.03.2010, 15:19:03
Da e o draguta,doamna.Sigur, vei fi incantata de dulciurile ei.

angy80
17.03.2010, 14:03:28
Da e o draguta,doamna.Sigur, vei fi incantata de dulciurile ei.
sper....voiam sa te intreb voi pe ce melodie ati deschis seara?

GABRIYELLA
17.03.2010, 15:54:04
Once upon a dicembre,am pregatit ceva special...Am facut si cursuri.Profita de acele momente,vor fi unice.Pupici

angy80
22.03.2010, 13:08:34
apropo de machiaj....cam cu ce produse lucreaza tipa care o cunosti si cam cat costa. Merci

GABRIYELLA
22.03.2010, 16:45:58
Salut,stiu ca are produsele din magazin,nu le stiu numele si e gratis,cel putin asa a fost cand a fost eu.Ei promoveaza produsele ce le vand.E parfumeria Gifarm de langa parc.Mergi si intreaba acolo si fa eventual o proba.O sa iti placa cu siguranta.:*

angy80
22.03.2010, 17:36:33
Salut,stiu ca are produsele din magazin,nu le stiu numele si e gratis,cel putin asa a fost cand a fost eu.Ei promoveaza produsele ce le vand.E parfumeria Gifarm de langa parc.Mergi si intreaba acolo si fa eventual o proba.O sa iti placa cu siguranta.:*
merci...esti o draguta..ce mas face fara tine?>:D<

georgiana020883
23.03.2010, 09:18:14
Buna ziua,fetelor!
Sunt noua pe acest site, nici nu stiu daca scriu bine, unde, ce si cum, asa ca imi cer scuze anticipat daca gresesc cu ceva:-s .
Am cautat sa gasesc pe cineva care are nunta in Tecuci, eu sunt din Iasi si sotul e din Tecuci, asa ca nunta va fi in Tecuci, avem mai multi invitati de acolo, asta e.
Am rezervat Restaurantul Coral, iar formatia e CulaiMusic.Am fost zilele trecute in Tecuci sa ma interesez de restul:florarie, am gasit una, Sasha cred ca se cheama, mi-au placut mai mult modele de acolo, la salon, am fost la Anais,m-am interesat cand trebuie facuta programarea,dar nu am intrebat de preturi,iar la cofetarie m fost la Top,mi s-a paarut dragut.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi,daca e bine unde am fost,unde as putea sa ma mai interesez.Va multumesc anticipat!

angy80
23.03.2010, 09:23:36
Buna ziua,fetelor!
Sunt noua pe acest site, nici nu stiu daca scriu bine, unde, ce si cum, asa ca imi cer scuze anticipat daca gresesc cu ceva:-s .
Am cautat sa gasesc pe cineva care are nunta in Tecuci, eu sunt din Iasi si sotul e din Tecuci, asa ca nunta va fi in Tecuci, avem mai multi invitati de acolo, asta e.
Am rezervat Restaurantul Coral, iar formatia e CulaiMusic.Am fost zilele trecute in Tecuci sa ma interesez de restul:florarie, am gasit una, Sasha cred ca se cheama, mi-au placut mai mult modele de acolo, la salon, am fost la Anais,m-am interesat cand trebuie facuta programarea,dar nu am intrebat de preturi,iar la cofetarie m fost la Top,mi s-a paarut dragut.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi,daca e bine unde am fost,unde as putea sa ma mai interesez.Va multumesc anticipat!
bine ai venit printre noi>:D< (adica....alaturi de mine ca sunt singura miresica de 2010)...vad ca ai nunta cu o sapt inaintea mea.....dc ai rabdare citeste acest topic si gasesti mai multe informatii........eu am fost la Top si nu mi-a placut prea mult si am ales sa ma duc in Barlad la cofetaria Toporas( ma duc dupa Paste si iti zic cum e)...mai este si o doamna in Tecuci care face prajituri de casa(daca vrei mai multe detalii ma interesez si-ti spun)......

georgiana020883
23.03.2010, 10:07:41
bine ai venit printre noi>:D< (adica....alaturi de mine ca sunt singura miresica de 2010)...vad ca ai nunta cu o sapt inaintea mea.....dc ai rabdare citeste acest topic si gasesti mai multe informatii........eu am fost la Top si nu mi-a placut prea mult si am ales sa ma duc in Barlad la cofetaria Toporas( ma duc dupa Paste si iti zic cum e)...mai este si o doamna in Tecuci care face prajituri de casa(daca vrei mai multe detalii ma interesez si-ti spun)......
Gata, am citit foarte atent;)) .Se pare ca suntem in aceeasi "oala",nu stim cam ce se intampla prin Tecuci,dar ne descurcam noi=D> .
Am citit ca ai intrebat de nasi, ce trebuie ei sa cumpere,asta stiu eu sigur ce trebuie in Tecuci, ca in Iasi e altfel,nasii trebuie sa ia voalul,esarfa(palaria, ce vrei tu),buchetele(miresei, a nasei),florile de pus in piept(eu vreau naturale si doar pentru familii),lumanarile si biserica,cam atat.
Mie una,sincer mi-a placut la cofetaria Top,cam ce mi-a aratat,prajiturile,ce-i drept cam scumpe,daca poti sa ma ajuti sa vb cu doamna de care ziceai tu,as fi recunoscatoare.Ah...mare atentie la florarii,am auzit ca e posibil sa iti cam sara florile din buchet:-s ,asa am auzit,nu credeam ca se poate.In privinta salonului sunt in dubii,tu unde te duci?pup si mersi de primire;))

angy80
23.03.2010, 11:27:22
Gata, am citit foarte atent;)) .Se pare ca suntem in aceeasi "oala",nu stim cam ce se intampla prin Tecuci,dar ne descurcam noi=D> .
Am citit ca ai intrebat de nasi, ce trebuie ei sa cumpere,asta stiu eu sigur ce trebuie in Tecuci, ca in Iasi e altfel,nasii trebuie sa ia voalul,esarfa(palaria, ce vrei tu),buchetele(miresei, a nasei),florile de pus in piept(eu vreau naturale si doar pentru familii),lumanarile si biserica,cam atat.
Mie una,sincer mi-a placut la cofetaria Top,cam ce mi-a aratat,prajiturile,ce-i drept cam scumpe,daca poti sa ma ajuti sa vb cu doamna de care ziceai tu,as fi recunoscatoare.Ah...mare atentie la florarii,am auzit ca e posibil sa iti cam sara florile din buchet:-s ,asa am auzit,nu credeam ca se poate.In privinta salonului sunt in dubii,tu unde te duci?pup si mersi de primire;))
nu-ti fa probleme cu salonul...e super k...eu ii cunosc personal pe patroni...eu nu am vrut acolo ca mi-a placut mai mult salonul de la Andra din Zona(au si site..cauta pe google andra ballroom-salonul galben Royal Hall) mi se pare mai aerisit acesta decat cel de la Coral...dar e doar o parere......o sa ma interesez de doamna cu praji si-ti scriu.....cu buchetele si lumanarile am vb cu o tipa Ionela care are 2 florarii(una la piata si una pe Gh Petrascu)....in ce stadiu esti cu pregatirile?

georgiana020883
23.03.2010, 12:16:45
nu-ti fa probleme cu salonul...e super k...eu ii cunosc personal pe patroni...eu nu am vrut acolo ca mi-a placut mai mult salonul de la Andra din Zona(au si site..cauta pe google andra ballroom-salonul galben Royal Hall) mi se pare mai aerisit acesta decat cel de la Coral...dar e doar o parere......o sa ma interesez de doamna cu praji si-ti scriu.....cu buchetele si lumanarile am vb cu o tipa Ionela care are 2 florarii(una la piata si una pe Gh Petrascu)....in ce stadiu esti cu pregatirile?
M-am exprimat gresit,ma refeream la salonul de infrumusetare,m-am interesat la Anais,in privinta restaurantului,eu m-am dus acolo prin niste cunostinte de ale sotului,oricum avem si mai putini invitati(50-60 perechi).
Cu pregatirile suntem destul de in urma,noi de abia am gasit formatia,cu restu, D-zeu cu mila, cum se zice,filmatul mi l-a gasit cumnata mea, o firma din tecuci, pe marturii si invitatii am sa pun mai mult pret, nu stiu daca am sa reuesc sa le fac eu, nu stiu daca imi permite timpul.Aranjamentul salii si al bisericii,sarim peste, facut doar din flori naturale,ne ajunge o groaza de bani si noi vrem sa ne facem singuri nunta,dar am incredere ca sala va arata foarte bine cu aranjamentul lor.
Verighetele sunt urmatorul lucru din plan,apoi costumatiile, rochia o iau sigur din Iasi,chiar aseara am vazut un model superb,se zice ca simti daca e sau nu rochia ta.Deja am emotii mari,eu, care nu credeam ca le voi avea vreodata:-s .Sper doar sa fie bine si sa ne descurcam din toate punctele de vedere.

angy80
23.03.2010, 12:36:37
M-am exprimat gresit,ma refeream la salonul de infrumusetare,m-am interesat la Anais,in privinta restaurantului,eu m-am dus acolo prin niste cunostinte de ale sotului,oricum avem si mai putini invitati(50-60 perechi).
Cu pregatirile suntem destul de in urma,noi de abia am gasit formatia,cu restu, D-zeu cu mila, cum se zice,filmatul mi l-a gasit cumnata mea, o firma din tecuci, pe marturii si invitatii am sa pun mai mult pret, nu stiu daca am sa reuesc sa le fac eu, nu stiu daca imi permite timpul.Aranjamentul salii si al bisericii,sarim peste, facut doar din flori naturale,ne ajunge o groaza de bani si noi vrem sa ne facem singuri nunta,dar am incredere ca sala va arata foarte bine cu aranjamentul lor.
Verighetele sunt urmatorul lucru din plan,apoi costumatiile, rochia o iau sigur din Iasi,chiar aseara am vazut un model superb,se zice ca simti daca e sau nu rochia ta.Deja am emotii mari,eu, care nu credeam ca le voi avea vreodata:-s .Sper doar sa fie bine si sa ne descurcam din toate punctele de vedere.
aa...nu stiu ce sa zic de acest salon....habar n-am.......ce sa zic invitatiile noi le comandam..mie imi plac cele haioasa.....la marturii sunt in pana de idei....si sper sa fac eu plicurile pt bani si nr pt mese........si la mine are sala aranjamente din flori artificiale....in functie de ce bani ne raman din bugetul alocat o sa fac poate din flori naturale.........verighetele le-am comandat..am gasit cu 83lei/gr...asteptam sa vedem cat vor avea impreuna.......rochia eu am dat avansukl...urmeaza ca dupa Paste sa ma duc sa-mi ia masurile......si celelate am mai scris intr-un post anterior.....
nu trebuie sa ai emotii..sunt sigura ca totul va iesi asa cum iti doresti.....>:D< .....dc te mai pot ajuta cu ceva cu mare placere....:*

GABRIYELLA
23.03.2010, 15:35:44
Hello Angi ,ma bucur ca ti-ai gasit prietena pe aici.Daca mai ai intrebari sunt aici si ma bucur ca iti sunt de folos.

angy80
23.03.2010, 16:47:01
Hello Angi ,ma bucur ca ti-ai gasit prietena pe aici.Daca mai ai intrebari sunt aici si ma bucur ca iti sunt de folos.
multumesc....pe masura ce se apropie evenimentul o sa mai am intrebari..asa ca stai in stand by....

GABRIYELLA
23.03.2010, 16:53:11
Bineinteles

angy80
30.03.2010, 07:21:40
sa stii ca nu te-am uitat cu nr de telefon al doamnei care face prajiturile....ajung acasa de Paste si ma interesez.....Pup

angy80
01.04.2010, 10:51:12
gaby poti sa-mi zici dc trasportul tortului si a prajiturilor de la Barlad te-a costat in plus?...ieri ne-am luat verighetele...sunt asa frumoase:x

angy80
02.04.2010, 12:17:00
Se pare ca miresicile mele sunt prinse cu vopsitul oulelor, framantatul cozonacilor etc:-p
Va urez tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi!!!!>:D<

esterapetrus
07.04.2010, 22:05:44
Buna fetelor!
Eu sunt noua pe site-ul asta iar pe voi abia v-am descoperit. Ma bucur ca mai sunt miresici in Tecuci. Eu sunt din Bucuresti iar alesul inimii mele e din Tecuci. Asa ca o sa facem nunta la Tecuci. Eu inca nu mi-am gasit rochia dorita. Am vazut mai multe modele aici in Bucuresti dar nu m-a atras nimic. Eu as vrea sa o fac la comanda, stie cineva unde o pot face la Tecuci, poate au preturi mai mici decat in Bucuresti. Deja sunt stresata ca nu gasesc rochia. Va multumesc si ma bucur sa cooperam.

angy80
08.04.2010, 06:46:02
Buna fetelor!
Eu sunt noua pe site-ul asta iar pe voi abia v-am descoperit. Ma bucur ca mai sunt miresici in Tecuci. Eu sunt din Bucuresti iar alesul inimii mele e din Tecuci. Asa ca o sa facem nunta la Tecuci. Eu inca nu mi-am gasit rochia dorita. Am vazut mai multe modele aici in Bucuresti dar nu m-a atras nimic. Eu as vrea sa o fac la comanda, stie cineva unde o pot face la Tecuci, poate au preturi mai mici decat in Bucuresti. Deja sunt stresata ca nu gasesc rochia. Va multumesc si ma bucur sa cooperam.
Bine ai venit printre noi!!!...din pacate cu rochia nu te pot ajuta ca si eu stau in Buc si mi-am cumparat-o de aici. Cum stai cu pregatirile? La ce restaurant faceti nunta? Pup

esterapetrus
08.04.2010, 07:23:21
Eu fac nunta la cantina Liceului de Agricultura si Economie, acolo am gasit mai convenabil iar mancarea ne-o face un bucatar. Noi ne ocupam singuri de nunta si resursee sunt cam limitate. Daca mai e cineva care a facut nunta la cantina aia sa imi zica si mie cum e acolo. In legatura cu rochia o sa incerc azi la o croitoreasa sa vad daca e convenabil.

angy80
08.04.2010, 07:43:19
Eu fac nunta la cantina Liceului de Agricultura si Economie, acolo am gasit mai convenabil iar mancarea ne-o face un bucatar. Noi ne ocupam singuri de nunta si resursee sunt cam limitate. Daca mai e cineva care a facut nunta la cantina aia sa imi zica si mie cum e acolo. In legatura cu rochia o sa incerc azi la o croitoreasa sa vad daca e convenabil.
La cantina a facut acum 7 ani varul meu...dar a trecut ceva timp de atunci......ai intrat aici la bazar ca sa vezi rochiile pe care le vand fostele miresici...poate iti gasesti ceva care sa-ti placa si sa fie convenabila si la pret. Daca te mai pot ajuta cu ceva...cu mare placere....citeste si acest topic...ca sa vezi ce au facut si fostele miresici...

georgiana020883
09.04.2010, 12:16:23
sa stii ca nu te-am uitat cu nr de telefon al doamnei care face prajiturile....ajung acasa de Paste si ma interesez.....Pup
Buna si Hristos a Inviat!
Ai avut dreptate ,am fost prinsa cu ouale si cu noul loc de munca;)).
Ce ai mai facut cu pregatirile?Verighetele tale sunt superbeeeee!!!!sa fie intr-un ceas bun si sa va aduca numai noroc!eu,una nu am mai facut nimic pentru nunta...sper ca de acum sa ne canalizam fortele:-s.te pup si multa bafta!!!!

georgiana020883
09.04.2010, 12:17:41
Buna fetelor!
Bine ai venit printre noi!!!;;)

angy80
09.04.2010, 12:31:15
Buna si Hristos a Inviat!
Ai avut dreptate ,am fost prinsa cu ouale si cu noul loc de munca;)).
Ce ai mai facut cu pregatirile?Verighetele tale sunt superbeeeee!!!!sa fie intr-un ceas bun si sa va aduca numai noroc!eu,una nu am mai facut nimic pentru nunta...sper ca de acum sa ne canalizam fortele:-s.te pup si multa bafta!!!!
buna....sa stii ca inca nu am numarul de telefon al doamnei pentru ca vecina mea(care il stie) a fost plecata in Italia si cum vine il aflu....multumim pentru verighete.....am reusit sa comandam tortul si prajiturile la Barlad...si maine ma duc sa-mi iau masurile la rochie...si vreau sa trag si o fuga pana in complexul Europa sa vad ce marturii gasesc...te pup!

roxanne_14
07.05.2010, 14:49:09
Buna fetelor...cum stati cu pregatirile? Aveti grija sa va programati din timp la cununia civila si la cea religioasa.Eu am cam neglijat problema asta si era sa o incurc. V ati luat rochita...marturiile...face cineva nunta tematica?Angy ti am dat mesaj pe privat...sper ca nu e prea tarziu...

GABRIYELLA
07.05.2010, 14:53:34
Transportul l-am platit inafara de pretul tortului si praji.E cam intarziat raspunsul.Sper sa iti mai foloseasca.Frumoase verighetele.Sa iti aduca mult noroc.

GABRIYELLA
07.05.2010, 14:55:52
Rochia mea e de vanzare,daca te intereseaza.

angy80
12.05.2010, 19:01:01
Buna fetelor...cum stati cu pregatirile? Aveti grija sa va programati din timp la cununia civila si la cea religioasa.Eu am cam neglijat problema asta si era sa o incurc. V ati luat rochita...marturiile...face cineva nunta tematica?Angy ti am dat mesaj pe privat...sper ca nu e prea tarziu...
am vazut msg ..merci...am rezolvat intre timp si cu porumbeii, mi-am facut programare si la civila(care o fac in Focsani) si la religioasa(nu fac in centru la catedrala e prea mare agitatie si nu-mi place, o sa fac la biserica de la piata din zona industriala..e la 20 m de blocul unde stau ai mei)...eu nu fac nunta tematica....
Voiam sa va intreb de marturii..se dau de pers sau pe familie?>:D<

angy80
12.05.2010, 19:02:02
Transportul l-am platit inafara de pretul tortului si praji.E cam intarziat raspunsul.Sper sa iti mai foloseasca.Frumoase verighetele.Sa iti aduca mult noroc.
stiam deja ca am fost la Barlad de Paste si mi-am comandat tort si praji. Multumesc.>:D<

roxanne_14
01.06.2010, 13:25:18
am vazut msg ..merci...am rezolvat intre timp si cu porumbeii, mi-am facut programare si la civila(care o fac in Focsani) si la religioasa(nu fac in centru la catedrala e prea mare agitatie si nu-mi place, o sa fac la biserica de la piata din zona industriala..e la 20 m de blocul unde stau ai mei)...eu nu fac nunta tematica....
Voiam sa va intreb de marturii..se dau de pers sau pe familie?>:D<

De familie...si apropo de biserica...socrii mei stau vizavi de biserica...deci e posibil sa ne cunoastem...daca te mai pot ajuta cu ceva ...cu cea mai mare placere....spor la pregatiri:*

rukmyny_85
02.06.2010, 02:00:59
de unde ai facut rost de porumbei si cat?

angy80
02.06.2010, 09:04:42
De familie...si apropo de biserica...socrii mei stau vizavi de biserica...deci e posibil sa ne cunoastem...daca te mai pot ajuta cu ceva ...cu cea mai mare placere....spor la pregatiri:*
la cat e Tecuciul de mic...posibil. Cu pregatirile stau binisor...mai am de luat rochia de civila, pantofii de mireasa si pentru el costumul de mire. O parte din bauturi le-am luat, prajituri si tort am comandat..am stabilit si ora la cununia civila......am rezolvat cu machiajul(o tipa din focsani) .....Multumesc!>:D<

angy80
02.06.2010, 09:06:20
de unde ai facut rost de porumbei si cat?
nu pot sa te ajut ca tata a vorbit cu o colega a carui frate se ocupa cu asa ceva.....nu stiu nimic de pret. Ce-ti pot spune e ca duminica in piata sunt si oameni care vand porumbei...am vazut si albi...poti sa te duci si sa vorbesti cu ei, ca sigur te pot ajuta. Pup.

angy80
02.06.2010, 09:36:39
nu pot sa te ajut ca tata a vorbit cu o colega a carui frate se ocupa cu asa ceva.....nu stiu nimic de pret. Ce-ti pot spune e ca duminica in piata sunt si oameni care vand porumbei...am vazut si albi...poti sa te duci si sa vorbesti cu ei, ca sigur te pot ajuta. Pup.
am vazut acum ca esti din Galati ...incearca in piata la voi si sigur o sa gasesti oameni care vand/inchiriaza porumbei

irene_gl
03.06.2010, 12:30:04
am vazut acum ca esti din Galati ...incearca in piata la voi si sigur o sa gasesti oameni care vand/inchiriaza porumbei

angy tu ai luat porumbei si nu mi-ai zis[-(.vreau si eu si nu stiu de unde!cat te-au costat?

ramoncita85
09.06.2010, 16:49:33
Buna fetelor. Sunt si eu tot o miresica din Tecuci. Anul acesata am nunta. Mai exact in prima sambata din luna septembrie, la restaurantul Select din Tecuci (peste drum de Liceul Agricol). Ce puteti sa imi spuneti de acest restaurant ales de mine? Eu mi-am cumparat deja rochita....din Bucuresti. Am cumparat si verighetele, costumul de mire....bauturile... Am fost si la catedrala pentru a stabili ora cununiei religioase....Acum vreau sa dau comanda si de invitatii... Am fost si la starea civila si mi-au zis ca am venit prea devreme.... ce stiti de certificatul prenumptial? Cat ne costa sa il facem? Vreau si eu nr de telefon al doamnei de la Toporas Barlad. Fetelor, unde va coafati si machiati voi?

angy80
09.06.2010, 19:59:01
Buna fetelor. Sunt si eu tot o miresica din Tecuci. Anul acesata am nunta. Mai exact in prima sambata din luna septembrie, la restaurantul Select din Tecuci (peste drum de Liceul Agricol). Ce puteti sa imi spuneti de acest restaurant ales de mine? Eu mi-am cumparat deja rochita....din Bucuresti. Am cumparat si verighetele, costumul de mire....bauturile... Am fost si la catedrala pentru a stabili ora cununiei religioase....Acum vreau sa dau comanda si de invitatii... Am fost si la starea civila si mi-au zis ca am venit prea devreme.... ce stiti de certificatul prenumptial? Cat ne costa sa il facem? Vreau si eu nr de telefon al doamnei de la Toporas Barlad. Fetelor, unde va coafati si machiati voi?

hello...bine ai venit printre noi...inca o miresica de Tecuci\:D/. Vezi ca ti-am trimis pe privat nr de tel de la Toporas....eu de acolo mi-am comandat prajiturile si tortul. In legatura cu restaurantul..din pacate nu te pot ajuta ca eu stau in Bucuresti si sunt plecata din Tecuci de 10 ani. Certificatul prenuptial ti-l elibereaza doctorul de familie dupa ce-i duci analizele care tb facute inainte de nunta.....depinde de la medic la medic cat costa. De coafat din fericire pt mine...sora nasei e coafeza....de machiat eu ma machiez la Focsani...eu o sa am cununia civila in aceeasi zi la Focsani si dupa ma machiez......
Daca te mai pot ajuta cu ceva cu mare placere....>:D<

ramoncita85
10.06.2010, 15:26:36
hello...bine ai venit printre noi...inca o miresica de Tecuci\:D/. Vezi ca ti-am trimis pe privat nr de tel de la Toporas....eu de acolo mi-am comandat prajiturile si tortul. In legatura cu restaurantul..din pacate nu te pot ajuta ca eu stau in Bucuresti si sunt plecata din Tecuci de 10 ani. Certificatul prenuptial ti-l elibereaza doctorul de familie dupa ce-i duci analizele care tb facute inainte de nunta.....depinde de la medic la medic cat costa. De coafat din fericire pt mine...sora nasei e coafeza....de machiat eu ma machiez la Focsani...eu o sa am cununia civila in aceeasi zi la Focsani si dupa ma machiez......
Daca te mai pot ajuta cu ceva cu mare placere....>:D<
Deja ti-ai comandat prajiturile si tortul? Transportul este gratuit? Ti le aduc ei in noaptea nuntii? Sunt scumpe ca si pret? In legatura cu certificatul prenumptial....eu ma gandeam sa nu ne mai facem analizele...sa ni-l elibereze asa...pe cativa banuti...Ca tot esti din Bucuresti...de unde ti-ai luat voalul? dar pantofiorii?? eu am tot cautat prin bucuresti si nu mi-am gasit....Si sora mea tot in Bucuresti sta...Cum faceti voi miresicilor, cu bauturile alcoolice? le asezati pe masa? sau faceti un mini-bar? Angy stii cumva si ce program au cei de la Toporas? nu prea am timp sa ma duc in cursul zilei...si de aia te intreb...Trebuie sa ii sun inainte de a ma duce la ei ?Pe cine ai angajat pt foto/video/muzica? Pup:*

ramoncita85
10.06.2010, 15:29:07
Sunt doar 2 miresici de 2010 din Tecuci? haideti fetelor sa ne sfatuim.....pe mine m-a luat deja frica...mai e asa de putin timp pana la nunta....

ramoncita85
10.06.2010, 18:07:33
fetelor am fost sambata la toporas la barlad si mi am facut comanda de praj si tort...sincer nu se compara cu cei din tecuci si au pret super...ti le aduc ei in ziua nuntii...daca vreti sa stiti mai multe va stau la dispozitie...va pup:*
Buna Roxana! As vrea te rog daca se poate sa stiu si eu adresa celor de la Toporas. Ms. Pup

angy80
11.06.2010, 07:45:43
Deja ti-ai comandat prajiturile si tortul? Transportul este gratuit? Ti le aduc ei in noaptea nuntii? Sunt scumpe ca si pret? In legatura cu certificatul prenumptial....eu ma gandeam sa nu ne mai facem analizele...sa ni-l elibereze asa...pe cativa banuti...Ca tot esti din Bucuresti...de unde ti-ai luat voalul? dar pantofiorii?? eu am tot cautat prin bucuresti si nu mi-am gasit....Si sora mea tot in Bucuresti sta...Cum faceti voi miresicilor, cu bauturile alcoolice? le asezati pe masa? sau faceti un mini-bar? Angy stii cumva si ce program au cei de la Toporas? nu prea am timp sa ma duc in cursul zilei...si de aia te intreb...Trebuie sa ii sun inainte de a ma duce la ei ?Pe cine ai angajat pt foto/video/muzica? Pup:*
buna si eu as vrea sa vorbim mai mult. Eu fac cununia civila la Focsani in aceea zi - sotul e focsanean- si mai vb cu fetele de acolo. Acum..sa-ti raspund la intrebari:
1.praji si tort - mi le-am comandat de la Paste.....eu zic sa te grabesti ca domana e foarte cautata....transportul se plateste separat(nu mai stiu cat costa)....nu mai stiu exact pretul pe kg(poti sa o suni pe doamna Toporas si-ti zice ea exact...e f de treaba), parca pe un tort de 15 kg si 20 kg de praji...cam 1300 lei(inclusiv transport) si ti le aduc ei pe la 19(depinde la ce ora ai stabilit rest..ca prajiturile trebuiesc puse pe masa). Legat de program eu am fost luni a doua zi de Paste...laboratorul e la ei acasa, poti sa te duci oricand, dar sa suni inainte. O suni pe doamna si te ghideaza ea ca sa ajungi la ei(am vazut ca ai intrebat de adresa).
2. certificatul prenuptial - tata e asistent si sper sa scapam si noi gratis:-p
3. Voalul ca si rochita mi le-am luat de la Calin Events, iar pantofii ieri i-am comandat de la Veronesse(300 de lei)
4. Legat de bauturi - aperitivele(wisky etc) le servesc chelnerii la inceput, dar dc sunt numai bautoti de wisky la o masa o sa le dau o sticla. Sucurile, apa le punem pe masa de la inceput...iar vinul in cofere.
5. Pe partea video i-am luat pe cei de la Music Center de pe 7 noiembrie(sau cum se mai numeste acum). Ei fac si foto dar eu imi aduc un fotograf din Bucuresti - Marius Barbulescu(sper sa nu se considere reclama!!).
Sper ca ti-am raspuns la toate intrebarile!!!>:D<

angy80
16.06.2010, 07:42:25
heiii..fetele unde ati disparut? cum stati cu pregatirile? pe mine m-au luat emotiile deja:((....

ramoncita85
16.06.2010, 09:51:03
heiii..fetele unde ati disparut? cum stati cu pregatirile? pe mine m-au luat emotiile deja:((....

Eu mai in fiecare zi intru sa vad ce pregatiri ati mai facut. Doar ca nu prea sunt multe miresici pe aici in ultimul timp. Pai ce pot sa iti spun este ca astazi am dat comanda de invitatii. Si eu am emotii de cate ori aud cuvantul nunta. Asta e .....se apropie....incet incet... Trebuie sa merg pe la Galati ca eu nu mi-am gasit inca pantofii de miresica....Mai am de cumparat sampania pentru la resaturant...in rest am luat wisky, coniac si angeli chery si bianco pt doamne. Apoi o sa dau o fuga si pe la Barlad pt tort. Ti-ai luat pantofiorii? Trimite si tu cateva poze sa le pot vedea.....Pup:*

angy80
16.06.2010, 11:00:35
Eu mai in fiecare zi intru sa vad ce pregatiri ati mai facut. Doar ca nu prea sunt multe miresici pe aici in ultimul timp. Pai ce pot sa iti spun este ca astazi am dat comanda de invitatii. Si eu am emotii de cate ori aud cuvantul nunta. Asta e .....se apropie....incet incet... Trebuie sa merg pe la Galati ca eu nu mi-am gasit inca pantofii de miresica....Mai am de cumparat sampania pentru la resaturant...in rest am luat wisky, coniac si angeli chery si bianco pt doamne. Apoi o sa dau o fuga si pe la Barlad pt tort. Ti-ai luat pantofiorii? Trimite si tu cateva poze sa le pot vedea.....Pup:*
sa-ti aduca invitatiile cat mai multi invitati!!! Noi mai avem de luat pantofi de ginerica, camasa si cravata pt cununia civila...bijuterii pt mine la cununie si de miresica. Pantofii de mireasa i-am facut pe comanda la veronesse..dar abia sapt viitoare ii primesc si-ti trimit poze. Mai am de cumparat bautura aperitiv pentru femei si fructele. Aranjamentele pt mese, buchete si lumanari atunci aproape de nunta. >:D<
am uitat..sucurile si apa

angy80
16.06.2010, 11:11:27
georgiana..tu mai ai mai putin decta mine...cum stai cu pregatirile?ai emotii?

angy80
22.06.2010, 10:23:27
miresicile mele de Tecuci voi nu aveti emotii?..eu deja sunt f stresata...visez numai tampenii noaptea - legate de nunta bineinteles, plang din orice...offf. Vin si eu in w-end la Tecuci ca tb sa vorbesc de buchete, lumanari, aranjamente, sa stabilesc meniul la rest si sa depunem actele la Focsani pt cununia civila.....+alte mici detalii. Voi cum stati cu pregatirile?>:D<

angy80
25.06.2010, 07:47:41
ce faceti? nimeni pe aici? cred ca sunteti prea ocupate cu pregatirile, nu? :-\

ramoncita85
25.06.2010, 18:21:44
ce faceti? nimeni pe aici? cred ca sunteti prea ocupate cu pregatirile, nu? :-\
Se pare ca nu suntem decat noi doua. Cum mai stai tu cu pregatirile? Pozici cu pantofiorii ai? Ai ales meniul? Ce o sa ai? Pup

angy80
25.06.2010, 22:20:21
Se pare ca nu suntem decat noi doua. Cum mai stai tu cu pregatirile? Pozici cu pantofiorii ai? Ai ales meniul? Ce o sa ai? Pup
azi am primit pantofiorii...sunt de la Veronesse..marimea 33(eu port 35 de obicei) si m-au costat 300 de lei. Maine vin in Tecuci sa stabilesc meniul...iti povestesc marti ce am ales.>:D<

irene_gl
27.06.2010, 18:29:30
azi am primit pantofiorii...sunt de la Veronesse..marimea 33(eu port 35 de obicei) si m-au costat 300 de lei. Maine vin in Tecuci sa stabilesc meniul...iti povestesc marti ce am ales.>:D<

draga mea cand mai intri da un semn.pe mess sau aici.vroiam sa vb despre rochita.nu sunt prea multumita de ce a iesit:(( offf si cat am asteptat sa fie gata

bubumic
27.06.2010, 20:28:00
irene.... :(
angy, tare simpaticuti :)

rukmyny_85
27.06.2010, 22:24:11
draga mea cand mai intri da un semn.pe mess sau aici.vroiam sa vb despre rochita.nu sunt prea multumita de ce a iesit:(( offf si cat am asteptat sa fie gata

pfff cum asa?:( ce nu iti place sau cu ce au dat gres?
angy....frumosi pantofii

angy80
28.06.2010, 16:59:04
irene ce s-a intamplat? vad ca nu esti pe mess...vorbim maine daca e...dar ce nu ti-a placut? chiar imi pare rau...dar nu inteleg ca a mea a iesit bine...:(
multumesc fetelor....pantofiorii sunt si mai frumosi in realiate!:-p

angy80
29.06.2010, 08:35:17
stie careva numarul de telefon de la floraria SARA de la piata sau floraria la Ionela de pe 7 Noiembrie?Multumesc!

angy80
30.06.2010, 10:04:56
vad ca nu prea e activitate pe aici..o sa scriu eu ce am mai facut. Am depus luni actele la Focsani pt cununia civila....nu am avut emotii doar un sentiment ciudat ca renunt la numele de fata:(. Am comandat buchetele, lumanarile, concardele pentru parinti, nasi, mire si aranjamentele pentru sala la floraria Sara din piata..le-am comandat cu orhidee dar mi-am dat seama apoi ca bijuteriile mele de mireasa sunt cu trandafirasi...si tortul la fel o sa aiba trandafiri pe ei.....azi tb sa vorbesc la florarie sa schimb totul.....e greu tare cu alegerea buchetelor......Am primit un numar destul de mare de confirmari(nu ma asteptam!) sper sa si vina - vreo 200 de persoane. Am facut plicurile pentru bani 2 in 1(plic si place card) si etichetele cu numele noastre si data nuntii pentru marturii.
Ce mai am de cumparata: pantofi ginerica, bautura aperitiv pentru femei, sucuri naturale, piscoturi de sampanie si bomboane pe care sa le dau ca marturii si cel mai impotant de stabilit meniul!!!
Voi ce ati mai facut?
Georgina sa ai sambata o zi superba asa cum ai visat-o!!! Casa de piatra!!!:*

angy80
06.07.2010, 10:07:51
Dragele mele se apropie si pentru mine ziua cea mare si ma cam i-au emotiile.....maine dimineata o sa vin si eu la Tecuci(eu stau in Buc) si nu o sa mai am acces la net...asa ca imi iau la revedere de la voi in calitate de domnisoara:-p si ne vom revedea cand voi fi o doamna.....Sunt putin trista ca am vazut ca o sa ploua sambata...poate totusi o sa mai apara si soarele ca sa putem face poze. Sper ca totul sa iasa super!!
Va urez sa aveti o nunta asa cum ati visat-o!!! Va pup...:*

rukmyny_85
06.07.2010, 11:53:04
Dragele mele se apropie si pentru mine ziua cea mare si ma cam i-au emotiile.....maine dimineata o sa vin si eu la Tecuci(eu stau in Buc) si nu o sa mai am acces la net...asa ca imi iau la revedere de la voi in calitate de domnisoara:-p si ne vom revedea cand voi fi o doamna.....Sunt putin trista ca am vazut ca o sa ploua sambata...poate totusi o sa mai apara si soarele ca sa putem face poze. Sper ca totul sa iasa super!!

casa de piatra,nunta ca in vis si copii frumosi....ce sa zic mai mult succes ca acum vine ziua cea mare:x

irene_gl
06.07.2010, 13:39:10

casa de piatra angy!ne auzim pe mess dupa,sa-mi povestesti.distractie placuta si o nunta frumoasa![-o<

ramoncita85
07.07.2010, 17:00:40
Casa de piatra. Sa ai o nunta ca in povesti. Sa ne trimit poze.......Pupici

angy80
12.07.2010, 23:04:20
buna dragele mele....gata s-a dus si nunta mea:((...a trecut asa repede nici acum nu m-am dezmeticit. Desi vremea nu a fost asa cum imi doream....a cam plouat....am reusit sa fac si fotografii. Sunt f obosita...dar a meritat totul....am avut o nunta ca-n povesti...mai mult nici nu puteam sa-mi doresc. Maine dimineata plecam in Tenerife:x. O sa va atasez cateva poze facute de prieteni si o sa va povestesc mai multe cand ma intorc din luna de miere. Incercati sa va distrati la maxim, sa zambiti tot timpul....pt ca totul trece asa de repede.
Irene eu am avut ceva probleme cu rochia in sensul ca o taram putin si imi intra tocul in volane...asa ca a trebuit sa o prind pe dedesupt cu agrafe si sa o fac mai scurta...se vedeau putin si pantofii......ai grija!!! Daca nu ne mai auzim iti urez din suflet o nunta cel putin la fel de reusita ca a mea!!! Abia astept sa ne povestim!!!:*>:D<

irene_gl
12.07.2010, 23:18:09
buna dragele mele....gata s-a dus si nunta mea:((...a trecut asa repede nici acum nu m-am dezmeticit. Desi vremea nu a fost asa cum imi doream....a cam plouat....am reusit sa fac si fotografii. Sunt f obosita...dar a meritat totul....am avut o nunta ca-n povesti...mai mult nici nu puteam sa-mi doresc. Maine dimineata plecam in Tenerife:x. O sa va atasez cateva poze facute de prieteni si o sa va povestesc mai multe cand ma intorc din luna de miere. Incercati sa va distrati la maxim, sa zambiti tot timpul....pt ca totul trece asa de repede.
Irene eu am avut ceva probleme cu rochia in sensul ca o taram putin si imi intra tocul in volane...asa ca a trebuit sa o prind pe dedesupt cu agrafe si sa o fac mai scurta...se vedeau putin si pantofii......ai grija!!! Daca nu ne mai auzim iti urez din suflet o nunta cel putin la fel de reusita ca a mea!!! Abia astept sa ne povestim!!!:*>:D<

wow......=D>ce frumoasa ai fost......chiar m-am gandit la tine sambata cand ploua cu galeata.important e ca a fost totul ok.sper sa fie bine si la mine,la partea de confirmari stau f prost:(,am parte de scuze dintre cele mai penibile......offf si ma gandesc ca o sa treaca asa repede totul:(

nuttree
13.07.2010, 07:53:39
Ai fost superba! Imi place cum arati, ai un zambet de milioane, rochia,localul, tortul...tot! sa fiti fericiti o mie de ani de aici incolo.:*

esterapetrus
16.07.2010, 08:02:27
Buna fetelor

Am si eu o mare rugaminte la voi. Care ma poate ajuta, am nevoie de o arcada pentru data de 1 august. Am nunta la Tecuci iar eu sunt din Bucuresti si nu pot aduce una de aici. Daca ma puteti ajuta v-as fi recunoscatoare. Va multumesc si astept un raspuns.

ramoncita85
16.07.2010, 09:00:55
Draga mea,
dar esti o mireasa ffffffffff frumosa. Din pozele pe care le-am vazut mi-a placut tot, rochia, tortul. SUPER!

angy80
04.08.2010, 07:54:38
Multumesc fetelor pentru aprecieri>:D<!! M-am intors de mult din luna de miere dar nu am mai avut timp sa intru pe miresici ca am avut de alergat pentru ca ne-am mutat in casuta noastra si a trebuit sa cumparam cele necesare. Din pacate inca nu am primit pozele de la fotograf.....De nunta ce sa va mai povestesc..decat ca si azi m-ai primim felicitari pentru nunta. Colegii din Bucuresti ai sotului meu au ramas impresionati de restaurant si servire - au spus ca nu se asteptau ca intr-un orasel asa mic sa gaseasca un restaurant asa de elegant si cu o servire impecabila. Tin sa precizez ca noi am avut aranjamentele din flori naturale(nu le-am pastrat pe cele ale restaurantului care erau artificiale) - si s-a vazut diferenta. Mancarea a fost f buna(eu habar nu am ca nu am putut manca nimic) dupa cum au spus invitatii - am avut doar 3 feluri si a fost suficient. Ce sa mai zic de prajituri si de tort - ffff apreciate- multumesc D-nei Toporas(Barlad) pe aceasta cale>:D<. Formatia de muzica a fost la mare inaltime - toata lumea ne-a felicitat pentru alegere. Multumesc Aktiv din Galati!!!>:D<
Aranjamentele florale de pe mese, buchetele si lumanarile le-am facut la floaria Sara de la piata. Au iesit f bine, mai putin buchetul nasei care tb sa aiba mai multi trandafiri....dar se mai intampla(v-am atasat si catvea poze cu aanjamentele de pe mese, buchete si lumanari).

irene_gl
04.08.2010, 23:29:50
Multumesc fetelor pentru aprecieri>:D<!! M-am intors de mult din luna de miere dar nu am mai avut timp sa intru pe miresici ca am avut de alergat pentru ca ne-am mutat in casuta noastra si a trebuit sa cumparam cele necesare. Din pacate inca nu am primit pozele de la fotograf.....De nunta ce sa va mai povestesc..decat ca si azi m-ai primim felicitari pentru nunta. Colegii din Bucuresti ai sotului meu au ramas impresionati de restaurant si servire - au spus ca nu se asteptau ca intr-un orasel asa mic sa gaseasca un restaurant asa de elegant si cu o servire impecabila. Tin sa precizez ca noi am avut aranjamentele din flori naturale(nu le-am pastrat pe cele ale restaurantului care erau artificiale) - si s-a vazut diferenta. Mancarea a fost f buna(eu habar nu am ca nu am putut manca nimic) dupa cum au spus invitatii - am avut doar 3 feluri si a fost suficient. Ce sa mai zic de prajituri si de tort - ffff apreciate- multumesc D-nei Toporas(Barlad) pe aceasta cale>:D<. Formatia de muzica a fost la mare inaltime - toata lumea ne-a felicitat pentru alegere. Multumesc Aktiv din Galati!!!>:D<
Aranjamentele florale de pe mese, buchetele si lumanarile le-am facut la floaria Sara de la piata. Au iesit f bine, mai putin buchetul nasei care tb sa aiba mai multi trandafiri....dar se mai intampla(v-am atasat si catvea poze cu aanjamentele de pe mese, buchete si lumanari).

de cand tot incerc sa dau de tine......de ce nu mai intri pe mess?vroiam detalii despre luna de miere ca si eu trebuie sa plec si nu ma pot hotari unde.scrie-mi macar un pm sau un offline sa-mi povestesti cum a fost.

angy80
05.08.2010, 06:42:51
de cand tot incerc sa dau de tine......de ce nu mai intri pe mess?vroiam detalii despre luna de miere ca si eu trebuie sa plec si nu ma pot hotari unde.scrie-mi macar un pm sau un offline sa-mi povestesti cum a fost.
de luni de pe 2 august am stat pe mess pana pe la ora 16....acasa nu am net inca. Iti scriu un pm legat de luna de miere!!!!>:D<

ramoncita85
10.08.2010, 09:13:15
Buna Angy,

In curand se apropie si nunta mea....vroiam sa te intreb de care tort ai ales pt la nunta? si noi tot la barlad vrem sa ne facem tortul..am vb cu doamna la tel astazi dar din pacate abia se intorsese din concediu, asa ca a ramas sa ne ducem saptamana viitoare. Cat te-a costat tortul? a ajuns intreg la nunta? trebuie sa le spui tu la ce ora sa vina cu tortul? sau il aduc si il lasa la restaurant? unde te-ai coafat, machiat? ai avut aranjament si pt masini? pe ce melodie ati deschis seara? unde te-au dus cand ai foat furata? mai povesteste-ne....
pupici

angy80
10.08.2010, 11:47:55
Buna Angy,

In curand se apropie si nunta mea....vroiam sa te intreb de care tort ai ales pt la nunta? si noi tot la barlad vrem sa ne facem tortul..am vb cu doamna la tel astazi dar din pacate abia se intorsese din concediu, asa ca a ramas sa ne ducem saptamana viitoare. Cat te-a costat tortul? a ajuns intreg la nunta? trebuie sa le spui tu la ce ora sa vina cu tortul? sau il aduc si il lasa la restaurant? unde te-ai coafat, machiat? ai avut aranjament si pt masini? pe ce melodie ati deschis seara? unde te-au dus cand ai foat furata? mai povesteste-ne....
pupici
buna..mai ai putin si cred ca si emotiile si stersul au inceput sa creasca>:D<......tortul, dupa cum ai vazut si in poza a ajuns intreg. Mi-au livrat tortul si prajiturile pe la ora 16, dar cei de la Andra au camera frigorifica si l-au tinut acolo. Tortul ales este unul cu visine si blat insiropat - o sa-ti dea sa degusti si o sa-l recunosti. Eu ti-l recomand din tot sufletul, este f racoros:x. Nu stiu exact cat a costat tortul- ce stiu e ca pe 15 kg de prajituri, 5 kg de saratele si parca 15 kg de tort am dat vreo 1300-1400 lei. Am platit transportul tortului si a prajiturilor si le-au aduc ei la rest(vreo 50-60 lei nu mai stiu exact). M-am machiat la Focsani si de coafat m-a coafat sora nasei...nu cred ca te ajuta. La masina mea si a nasilor am avut un tull alb prins in forma de V(de oglinzi si de grilajul din fata de la masina-sper ca ai inteles)...de la blocul meu pana la biserica am mers pe jos - sunt 20 de m. De la biserica la rest am facut 3 min cu masina....si am considerat ca nu tb sa am cine stie de aranjamente pe masina. Seara am deschis-o cu un vals Nana Mouskouri - Over and over.........Cand m-au furat m-au dus la discoteca cea noua de pe 7 Noiembrie...habar n-aveam de ea, am inteles ca e nou deschisa.
Daca te mai pot ajuta cu ceva...cu mare placere. Spor la pregatiri si multa rabdare!!!!!:*

ramoncita85
11.08.2010, 08:53:41
buna..mai ai putin si cred ca si emotiile si stersul au inceput sa creasca>:D<......tortul, dupa cum ai vazut si in poza a ajuns intreg. Mi-au livrat tortul si prajiturile pe la ora 16, dar cei de la Andra au camera frigorifica si l-au tinut acolo. Tortul ales este unul cu visine si blat insiropat - o sa-ti dea sa degusti si o sa-l recunosti. Eu ti-l recomand din tot sufletul, este f racoros:x. Nu stiu exact cat a costat tortul- ce stiu e ca pe 15 kg de prajituri, 5 kg de saratele si parca 15 kg de tort am dat vreo 1300-1400 lei. Am platit transportul tortului si a prajiturilor si le-au aduc ei la rest(vreo 50-60 lei nu mai stiu exact). M-am machiat la Focsani si de coafat m-a coafat sora nasei...nu cred ca te ajuta. La masina mea si a nasilor am avut un tull alb prins in forma de V(de oglinzi si de grilajul din fata de la masina-sper ca ai inteles)...de la blocul meu pana la biserica am mers pe jos - sunt 20 de m. De la biserica la rest am facut 3 min cu masina....si am considerat ca nu tb sa am cine stie de aranjamente pe masina. Seara am deschis-o cu un vals Nana Mouskouri - Over and over.........Cand m-au furat m-au dus la discoteca cea noua de pe 7 Noiembrie...habar n-aveam de ea, am inteles ca e nou deschisa.
Daca te mai pot ajuta cu ceva...cu mare placere. Spor la pregatiri si multa rabdare!!!!!:*

Am uitat sa te intreb cum ai facut cu bauturile alcoolice... Ai avut un mini bar sau odata invitatii asezati la masa, venea chelnerul si le prezenta ce bauturi ai.....Cred ca de la dna Toporas o sa imi iau doar tortul, eu am gasit sa imi iau din alta parte saratelele, iar prajiturile au vrut nasii sa le aduca de la Miercurea Ciuc. De unde ai cumparat apa, sucurile? ai avut multi invitati? ti-au ajuns bauturile?

Pupici si ms pt ajutor!!!!

angy80
12.08.2010, 07:43:30
Am uitat sa te intreb cum ai facut cu bauturile alcoolice... Ai avut un mini bar sau odata invitatii asezati la masa, venea chelnerul si le prezenta ce bauturi ai.....Cred ca de la dna Toporas o sa imi iau doar tortul, eu am gasit sa imi iau din alta parte saratelele, iar prajiturile au vrut nasii sa le aduca de la Miercurea Ciuc. De unde ai cumparat apa, sucurile? ai avut multi invitati? ti-au ajuns bauturile?

Pupici si ms pt ajutor!!!!
Legat de bauturile alcoolice...am avut wisky la barbati(vreo 7 sticle de 1l...am ramas cu 2) si garone alb la femeie( 5 sticle am ramas cu 1)..care erau servite de chelneri. Nu am vrut sa ma complic cu mai multe bauturi..pt ca nu stiam toate gusturile..si se putea intampla ca sa se bea mai mult de un fel si sa se termine si din altul nimic.....asa ca am ales doar cate o bautura din fiecare. Apa si sucurile mi le-am cumparat cu ajutorul unui prieten de familie care are un magazin si le-am luat direct de la producator. Nu stiu exact cantitatile..ca parintii mei s-au ocupat de bauturi. Ce pot sa-ti zic e ca la apa minerala am comandat cateva sticle de 0.5 l ..asa pt inceput sa dea bine pe mese...apoi am avut de 1.5 l....este mai bine ca bani asa....si crede-ma ca nimeni nu a comentat. Noi am luat doar sucurile naturale....am pus cate o cutie pe masa...si nu s-a mai cerut in plus. Am mai cumparat si cateva energizante...prietenii sotului meu beau wisky cu energizant. Vin am avut si alb(vreo 250 l) si rosu(150l)..dar am ramas cu mult. De obicei, cei de la restaurant iti spun exact cata bautura sa iei..pt ei stiu f bine. Eu zic ca in functie de nr de confirmari sa te duci la restaurant si sa le ceri parerea.
Legat de invitati am platit la restaurant 206 meniuri...din care 6 au fost muzicanti, foto, video...restul noi si invitatii.
Cu mare placere te mai ajut...doar de asta este forumul, nu?:*
P.S. Ti-ai cumparat rochia? De unde?

ramoncita85
12.08.2010, 13:09:02
Legat de bauturile alcoolice...am avut wisky la barbati(vreo 7 sticle de 1l...am ramas cu 2) si garone alb la femeie( 5 sticle am ramas cu 1)..care erau servite de chelneri. Nu am vrut sa ma complic cu mai multe bauturi..pt ca nu stiam toate gusturile..si se putea intampla ca sa se bea mai mult de un fel si sa se termine si din altul nimic.....asa ca am ales doar cate o bautura din fiecare. Apa si sucurile mi le-am cumparat cu ajutorul unui prieten de familie care are un magazin si le-am luat direct de la producator. Nu stiu exact cantitatile..ca parintii mei s-au ocupat de bauturi. Ce pot sa-ti zic e ca la apa minerala am comandat cateva sticle de 0.5 l ..asa pt inceput sa dea bine pe mese...apoi am avut de 1.5 l....este mai bine ca bani asa....si crede-ma ca nimeni nu a comentat. Noi am luat doar sucurile naturale....am pus cate o cutie pe masa...si nu s-a mai cerut in plus. Am mai cumparat si cateva energizante...prietenii sotului meu beau wisky cu energizant. Vin am avut si alb(vreo 250 l) si rosu(150l)..dar am ramas cu mult. De obicei, cei de la restaurant iti spun exact cata bautura sa iei..pt ei stiu f bine. Eu zic ca in functie de nr de confirmari sa te duci la restaurant si sa le ceri parerea.
Legat de invitati am platit la restaurant 206 meniuri...din care 6 au fost muzicanti, foto, video...restul noi si invitatii.
Cu mare placere te mai ajut...doar de asta este forumul, nu?:*
P.S. Ti-ai cumparat rochia? De unde?
Buna,

Da, mi-am luat rochita...din luna aprilie, din Bucuresti. Era la reducere 13 milionae am dat pe ea...costa 26 pret intreg. Acum sunt in cautare de voal...si pantofi de schimb. Am tot cautat de amandoua si nu gasesc deloc. Eu am luat si whisky, si coniac, si garone si visinata...plus vinul...cam 150l sper sa imi ajunga...eu ma astept cam la 50 de perechi, adica 100 persoane.

MS mult de tot pt sfaturi.

angy80
12.08.2010, 13:50:55
Buna,

Da, mi-am luat rochita...din luna aprilie, din Bucuresti. Era la reducere 13 milionae am dat pe ea...costa 26 pret intreg. Acum sunt in cautare de voal...si pantofi de schimb. Am tot cautat de amandoua si nu gasesc deloc. Eu am luat si whisky, si coniac, si garone si visinata...plus vinul...cam 150l sper sa imi ajunga...eu ma astept cam la 50 de perechi, adica 100 persoane.

f frumoasa rochia...eu zic sa-ti iei un voal simplu ca e destul de incarcata rochia...sau un vaol care sa aiba doar pe margine ceva ca pe rochie....pai pantofi de schimb tb sa-ti iei ceva comod..nu neaparat aspectuos..ca pe sub rochie nu prea se vede. Eu zic ca-ti ajunge vinul..ar fi cam 1.5 l de pers...si femeile in general nu beau...
Spor la pregatiri!!!:*

elisa1524
15.08.2010, 13:32:08
Buna,

Ar trebui sa ajunga, din cate am inteles se calculeaza 1 l de vin de persoana,doamnele consuma mai putin, iar la coniac, etc. tarie 100ml /pers:)>-

ramoncita85
16.08.2010, 09:36:08
Ar trebui sa ajunga, din cate am inteles se calculeaza 1 l de vin de persoana,doamnele consuma mai putin, iar la coniac, etc. tarie 100ml /pers:)>-
Buna,

Ms de sfat. Fetelor....dupa lungi cautari, mi-am gasit si voalul, e exact asa cum mi l-am dorit. M-a costat 290 lei, dar nu-i nimic ca doar nasa imi da bani pe el nu?:) Mi-am cautat si pantofiori de schimb, dar nu prea am gasit nimic comod, am probat eu ceva la Leonardo dar nu am fost prea incantata....inca mai caut. Maine ma duc la coafor, mi-am facut programare. Sa vedem ce o sa iasa....eu am un par lung, cret, si ffff des..cred ca o sa ii dau de furca coafezei. Apoi miercuri am sa ma duc la Barlad pt tort. offff....am niste emotii...aproape ca nu mai pot dormi noaptea.:D Trebuie sa ma apuc sa si sun sa vad cine vine la nunta si cine nu.... La noi vad ca nu prea se poarta cu confirmari.

Pup.

angy80
16.08.2010, 12:04:28
Buna,

Ms de sfat. Fetelor....dupa lungi cautari, mi-am gasit si voalul, e exact asa cum mi l-am dorit. M-a costat 290 lei, dar nu-i nimic ca doar nasa imi da bani pe el nu?:) Mi-am cautat si pantofiori de schimb, dar nu prea am gasit nimic comod, am probat eu ceva la Leonardo dar nu am fost prea incantata....inca mai caut. Maine ma duc la coafor, mi-am facut programare. Sa vedem ce o sa iasa....eu am un par lung, cret, si ffff des..cred ca o sa ii dau de furca coafezei. Apoi miercuri am sa ma duc la Barlad pt tort. offff....am niste emotii...aproape ca nu mai pot dormi noaptea.:D Trebuie sa ma apuc sa si sun sa vad cine vine la nunta si cine nu.... La noi vad ca nu prea se poarta cu confirmari.

Pup.
eii..mai usor cu nedormitul...vrei sa fii o mireasa cu cearcane:-p?....mai sunt 3 saptamani...usor...ca ai timp...trebuie sa nu te panichezi. Incearca sa faci lucrurile cu calm, iar in ziua nuntii pune-ti oameni de incredere care sa se ocupe de tot..ca voi tb sa fiti relaxati. Ai cautat pe net coafuri pt tipul tau de par?...ca poate asa ii este mai usor si coafezei...daca nu...bafta!!!>:D<

ramoncita85
19.08.2010, 14:49:14
eii..mai usor cu nedormitul...vrei sa fii o mireasa cu cearcane:-p?....mai sunt 3 saptamani...usor...ca ai timp...trebuie sa nu te panichezi. Incearca sa faci lucrurile cu calm, iar in ziua nuntii pune-ti oameni de incredere care sa se ocupe de tot..ca voi tb sa fiti relaxati. Ai cautat pe net coafuri pt tipul tau de par?...ca poate asa ii este mai usor si coafezei...daca nu...bafta!!!>:D<
Buna ,

Sa va mai povestesc ce-am mai facut....Am fost la proba la coafor,la Chic, dupa scoala 11, mi-a placut cum m-a arnajat, asa ca mi-am facut programare pt ziua nuntii (deja era f aglomerata). Apoi mi-am facut programare la epilat, pedichiura, manichiura, pensat....
Ieri am fost la Barlad...la dna Toporas pt torturi. Dna era f aglomerata, deja cand am ajuns noi, la ora 19, mai erau 3 perechi si cat am mai sta noi au mai venit inca 2.:D Am degustat din toate bunatatile alea...si ne-am hotarat...Pt tortul nostru l-am ales pe cel cu crema de ciocolata cu visine, iar tortul nasilor cel cu blat insiropat cu crema de fructe de padure. Transportul e 65 lei. Kg de tort 32 lei, iar cel cu martipan 40 lei.
Saptamana viitoare urmeaza sa ne face actele pt starea civila. Pana atunci ...va pup...:*

angy80
19.08.2010, 15:08:59
Buna ,

Sa va mai povestesc ce-am mai facut....Am fost la proba la coafor,la Chic, dupa scoala 11, mi-a placut cum m-a arnajat, asa ca mi-am facut programare pt ziua nuntii (deja era f aglomerata). Apoi mi-am facut programare la epilat, pedichiura, manichiura, pensat....
Ieri am fost la Barlad...la dna Toporas pt torturi. Dna era f aglomerata, deja cand am ajuns noi, la ora 19, mai erau 3 perechi si cat am mai sta noi au mai venit inca 2.:D Am degustat din toate bunatatile alea...si ne-am hotarat...Pt tortul nostru l-am ales pe cel cu crema de ciocolata cu visine, iar tortul nasilor cel cu blat insiropat cu crema de fructe de padure. Transportul e 65 lei. Kg de tort 32 lei, iar cel cu martipan 40 lei.
Saptamana viitoare urmeaza sa ne face actele pt starea civila. Pana atunci ...va pup...:*
=D>=D>=D>..vezi..incet, incet le faci pe toate. Si tortul meu cred ca a fost cel cu visine si cioco..dar eu l-am avut invelit in martipan....noi n-am avut tort pt nasi pt ca ei sunt din Bucuresti si duminica dupa amiaza au plecat acasa si nu avea rost sa le iau tort...ca nu puteau sa-l transporte.
Ceva poze de la proba de coafat? Salonul ala e deschis mai nou si e aproape de blocul parintilor mei...;)). Ce mai ai de facut?:*

ramoncita85
20.08.2010, 12:47:41
=D>=D>=D>..vezi..incet, incet le faci pe toate. Si tortul meu cred ca a fost cel cu visine si cioco..dar eu l-am avut invelit in martipan....noi n-am avut tort pt nasi pt ca ei sunt din Bucuresti si duminica dupa amiaza au plecat acasa si nu avea rost sa le iau tort...ca nu puteau sa-l transporte.
Ceva poze de la proba de coafat? Salonul ala e deschis mai nou si e aproape de blocul parintilor mei...;)). Ce mai ai de facut?:*
Buna,

Da,...incet incet se rezolva cam toate. Pai si nasii mei sunt din Miercurea Ciuc, dar tortul lor o sa il mancam a doua zi....asa vor ei. Din pacate nu mi-am facut poze cand am fost la coafor.
Ce mai am de facut?! O gramada de lucruri, cel putin asa mi se pare mie... Trebuie sa dau comanda de carduri de masa (plicul pt bani), sa rezolvam cu analizele pt starea civila, sa ne facem timp sa ajungem la starea civila sa semnam declaratia, sa dam comanda de flori, arnajamente, buchete, lumanari, sa dam comanda de saratele, pateuri cu branza, paleuri, sa mergem sa discutam de meniu. Sa merg sa mai caut pantofi de schimb, esarfa pt dezgatit. Sa mai valsam un pic....al meu nu prea le are cu valsul...nea-m ales stefan hrusca - nunta de flori.

Sa o sun pe dna Toporas (azi) si sa ii spun ca nu mai vreau tortul cu frisca pe deasupra ci cu martipan. Abia acum m-am gandit ca fiind din frisca, sa nu se atinga pe undeva, sa nu se strice smantana, sa nu se acreasca....asa ca vrem si noi cu martipan. Sper sa tina dna cont de aceasta modificare.
Offff....iar nu ma mai apuca somnul....

Pupici.

ramoncita85
20.08.2010, 13:47:27

mai trimite-ne poze.....

elisa1524
22.08.2010, 09:00:38
Buna,

Sa o sun pe dna Toporas (azi) si sa ii spun ca nu mai vreau tortul cu frisca pe deasupra ci cu martipan. Abia acum m-am gandit ca fiind din frisca, sa nu se atinga pe undeva, sa nu se strice smantana, sa nu se acreasca....asa ca vrem si noi cu martipan. Sper sa tina dna cont de aceasta modificare.

Pupici.

Eu zic sa nu te stresezi prea tare in legatura cu frisca de pe tort. Nu mai este frisca de pe vremuri, acum este "tratata" si nu se strica asa repede. Si daca de transportul tortului se ocupa cofetaria si este serioasa, masina e frigorifica si nu are timp sa se strice nimic. Anul trecut o prietena de-a mea a avut tort cu frisca exact pe vremea asta si nu s-a intamplat nimic rau. A fost delicios. Asa ca alege dupa gust si preferinte:)>-

angy80
23.08.2010, 06:56:20
Buna,

Da,...incet incet se rezolva cam toate. Pai si nasii mei sunt din Miercurea Ciuc, dar tortul lor o sa il mancam a doua zi....asa vor ei. Din pacate nu mi-am facut poze cand am fost la coafor.
Ce mai am de facut?! O gramada de lucruri, cel putin asa mi se pare mie... Trebuie sa dau comanda de carduri de masa (plicul pt bani), sa rezolvam cu analizele pt starea civila, sa ne facem timp sa ajungem la starea civila sa semnam declaratia, sa dam comanda de flori, arnajamente, buchete, lumanari, sa dam comanda de saratele, pateuri cu branza, paleuri, sa mergem sa discutam de meniu. Sa merg sa mai caut pantofi de schimb, esarfa pt dezgatit. Sa mai valsam un pic....al meu nu prea le are cu valsul...nea-m ales stefan hrusca - nunta de flori.

Pupici.
Legat de poze..nu le am inca pe cele de la fotograf.....cum le primesc le si pun......Eu mi-am facut singura place cardurile..cu analizele se poate rezolva usor(dai ceva doctorului si iti elibereaza certificatul fara sa mai faci analize), la starea civila tb sa te programezi cu 2 sapt inainte(vezi ca certificatul prenuptial e valabil 14 zile, inclusiv ziua casatoriei - deci trebuie sa aiba data incepand cu 23.08 - nu mai devreme!!). Cu florile si buchetele e mai greu....eu m-am razgandit o data:D. Sa comanzi prajituri, pateuri nu-ti ia mult timp.
Si eu am facut modificari la tort cu 2 zile inainte de nunta - am vrut trandafii movi si nu rosii cum stabilisem intital....si D-na Toporas a tinut cont.
Noi am avut Stefan Hrusca al doilea dans dupa dansul nostru!! E f frumoasa melodia!!
Spor la treaba....ca mai ai 2 sapt...si gata vei fi o doamna!!!:-p>:D<

angy80
31.08.2010, 10:55:55
Ramona....se apropie cu pasi repezi si nunta ta. Nu stiu daca o sa mai intrii pe miresici asa ca iti urez de azi o nunta ca in povesti, sa ai parte de o vreme frumoasa si sa fii fericita. Casa de piatra!!! Sa zambesti tot timpul, sa te distrezi...sa nu pui la suflet nimic, sa lasi pe altii sa se ocupe de toate problemele in ziua nuntii....voi trebuie sa fiti relaxati. O sa vezi ce repede trece nici nu o sa-ti dai seama. >:D<:*
Astept poze!!!!!
P.S. Posibil sa ajung si eu in w-end la Tecuci si poate trec sa te vad si eu asa din umbra..;-)(la ce ora ai biserica?)

Adl2011
13.09.2010, 15:48:56
Buna fetelor,

E vreo mireasa de 2011 printre noi??
Stie careva cum e la terasa-club Edi Cacescu din Nicoresti? Am inteles ca abia au deschis-o anul acesta si as fi tare curioasa sa aud opiniile voastre:)

angy80
14.09.2010, 07:38:24
Buna fetelor,

E vreo mireasa de 2011 printre noi??
Stie careva cum e la terasa-club Edi Cacescu din Nicoresti? Am inteles ca abia au deschis-o anul acesta si as fi tare curioasa sa aud opiniile voastre:)
Bine ai venit printre noi >:D<...eu sunt o miresica de 2010 si mai sunt inca 2 pe aici tot de 2010...cam putine......daca te putem ajuta cu ceva cu mare placere. Eu habar nu am de aceasta terasa-club(eu satu in Bucuresti)....poate te poate ajuta alta miresica.
Pup!!

Adl2011
14.09.2010, 12:09:49
Bine ai venit printre noi >:D<...eu sunt o miresica de 2010 si mai sunt inca 2 pe aici tot de 2010...cam putine......daca te putem ajuta cu ceva cu mare placere. Eu habar nu am de aceasta terasa-club(eu satu in Bucuresti)....poate te poate ajuta alta miresica.
Pup!!

Buna,

Multumesc Angy:)
Nici eu nu mai stau in Tecuci de vreo 5 ani si tare greu e cu informatiile ca nici prieteni acolo nu mai am.Sper sa se iveasca cat de curand si alte miresici:)) sa nu o stresam doar pe Angy:P
Pana se iveste intrebam p Angy cat a costat muzica ,filmarea plus foto(fiecare in parte daca se poate:), sa ne facem o idee. O sa arunc o privire si pe site-ul domnului respectiv sa vad cat de tare ma incanta insa in mare parte depinde si de pret.

Multumesc pt informatii si ajutor:*

angy80
14.09.2010, 13:13:51
Buna,

Multumesc Angy:)
Nici eu nu mai stau in Tecuci de vreo 5 ani si tare greu e cu informatiile ca nici prieteni acolo nu mai am.Sper sa se iveasca cat de curand si alte miresici:)) sa nu o stresam doar pe Angy:P
Pana se iveste intrebam p Angy cat a costat muzica ,filmarea plus foto(fiecare in parte daca se poate:), sa ne facem o idee. O sa arunc o privire si pe site-ul domnului respectiv sa vad cat de tare ma incanta insa in mare parte depinde si de pret.

Multumesc pt informatii si ajutor:*
da nu ma stresati deloc....stiu cum esa pregatesti o nunta si nici sa nu stai in orasul ala.....asa ca va ajut cu mare placere.
Legat de muzica iti recomand din tot sufletul formatia pe care am avut-o(am scris pe la pagina 20 numele ei..nu repet sa nu se considere reclama) ....legat de pret iti dau un pm. Filmarea nu stiu cat a costat ca tata e prieten cu patronul de la firma care mi-a filmat si ei s-au inteles...Vezi ca am scris dupa nunta mai multe detalii legate de muzica, tort, prajituri, aranjamente......pe la pag 20.
Pup!

Adl2011
14.09.2010, 13:15:56
da nu ma stresati deloc....stiu cum esa pregatesti o nunta si nici sa nu stai in orasul ala.....asa ca va ajut cu mare placere.
Legat de muzica iti recomand din tot sufletul formatia pe care am avut-o(am scris pe la pagina 20 numele ei..nu repet sa nu se considere reclama) ....legat de pret iti dau un pm. Filmarea nu stiu cat a costat ca tata e prieten cu patronul de la firma care mi-a filmat si ei s-au inteles...Vezi ca am scris dupa nunta mai multe detalii legate de muzica, tort, prajituri, aranjamente......pe la pag 20.
Pup!

Saru'mana[-o<

angy80
14.09.2010, 13:20:49
Saru'mana[-o<
acum am vazut ca tu nici macar in tara nu esti...esti pe meleaguri straine....greu...

Adl2011
14.09.2010, 13:27:07
acum am vazut ca tu nici macar in tara nu esti...esti pe meleaguri straine....greu...

Eheee, greu de tot si cu bebe mic de 5 saptamani...cu el pe picioare sau in brate- depinde de situatie-fac cercetari:))
Multumesc tare mult pt. raspunsuri:*

angy80
14.09.2010, 13:30:53
Eheee, greu de tot si cu bebe mic de 5 saptamani...cu el pe picioare sau in brate- depinde de situatie-fac cercetari:))
Multumesc tare mult pt. raspunsuri:*
sa-ti traiasca!!!!! dc vrei sa discutam mai multe iti pot da adresa mea de mess....cum crezi

Adl2011
14.09.2010, 13:36:44
sa-ti traiasca!!!!! dc vrei sa discutam mai multe iti pot da adresa mea de mess....cum crezi

Cum sa nu vreau?!:P
Ast.p privat:)

simonik_daniel
15.09.2010, 15:28:44
buna fetelor sunt o viitoare miresica din iasi si as avea mare nevoie de o info in legatura cu form POLITON pls urgenta mare cum canta si ce preturi au ms anticipat>:D<

Adl2011
16.09.2010, 10:56:44
buna fetelor sunt o viitoare miresica din iasi si as avea mare nevoie de o info in legatura cu form POLITON pls urgenta mare cum canta si ce preturi au ms anticipat>:D<

Buna Simona.
Despre Politon stiu ca au voce, eu personal i-am auzit acum cativa ani buni in urma si mi-au placut.
Anul acesta i-am contactat si noi insa erau deja ocupati in data respectiva.
Am auzit pareri impartite despre ei intrucat am facut si eu ceva cercetari zilele trecute....cum ca nu mai canta cum cantau, ca sunt ft scumpi depinde de luna cred, am auzit ca cer chiar si peste 2500 euro.

Dupa cum am spus mie imi plac, acum tine de norocul tau sa ii gasesti disponibili si sa nu iti ceara prea mult:).
Aaa...uitasem sa precizez ca pt o cunostinta de-a lor au cantat pentru 1700 euro recent.
Tu cum ai nunta in Iunie trage de pret, eu zica ca poti scoate un pret bun.
Bafta!

angy80
16.09.2010, 11:03:47
Buna Simona.
Despre Politon stiu ca au voce, eu personal i-am auzit acum cativa ani buni in urma si mi-au placut.
Anul acesta i-am contactat si noi insa erau deja ocupati in data respectiva.
Am auzit pareri impartite despre ei intrucat am facut si eu ceva cercetari zilele trecute....cum ca nu mai canta cum cantau, ca sunt ft scumpi depinde de luna cred, am auzit ca cer chiar si peste 2500 euro.

Dupa cum am spus mie imi plac, acum tine de norocul tau sa ii gasesti disponibili si sa nu iti ceara prea mult:).
Aaa...uitasem sa precizez ca pt o cunostinta de-a lor au cantat pentru 1700 euro recent.
Tu cum ai nunta in Iunie trage de pret, eu zica ca poti scoate un pret bun.
Bafta!
ea are nunta in 2012....are timp sa mai faca cercetari si sa mai auda pareri:-p. Cam scumpi astia de la Politon....
Scuze Simona...eu iti zisesem alt pret...se pare ca sunt in urma cu preturile :)

Adl2011
17.09.2010, 14:23:00
ea are nunta in 2012....are timp sa mai faca cercetari si sa mai auda pareri:-p. Cam scumpi astia de la Politon....
Scuze Simona...eu iti zisesem alt pret...se pare ca sunt in urma cu preturile :)

Dap in 2012, insa sunt ft solicitati din cate am auzit. Preturile sunt din auzite dupa cum am precizat si sunt pentru luna august.Stiti ,ca la noi la nimeni, specula e in floare.
Eu am nunta anul viitor in august si formatia/formatiile care ne-au placut erau deja ocupate. Nu iti sugerez sa te grabesti caci intradevar mai e pana atunci ,dar sa suni sa iti faci o idee despre ceea ce iti ofera piata.
Iar despre foto/video stiu ca unii ofera discount daca inchei contractul cu cel putin un an inainte;)

Spor!

simonik_daniel
18.09.2010, 18:16:07
ms fetele :love::love::love::love:....nu stiam k dak inchei contracul cu o firma de video si foto cu un an inainte mi se face discount$-):A oricum eu sunt in afara tari si nu stiu dak pana la anu in august ma intorc dar eu zic k am suficient timp de pus totu la punct cat despre form politon deja mi-am facut o parere si zic saru'mana celor care mi-au pus la dispozitie info....:*

angy80
20.09.2010, 14:31:04
Ramona astept vesti de la tine...cum a fost nunta? poze....:*

alina_buburuza
23.09.2010, 20:33:43
noi am vrut sa ii luam pe cei de la Politon dar erau ocupati, sincer nu stiu unde ati auzit voi de sumele astea fabuloase ca nou ne-au cerut 1600 de e. Am ales la recomandarea lor pe cei de la pro movie legat de foto video, si sincer nu imi pare rau ca cam cu astea raman peste ani, (pozele si filmarea)

Adl2011
24.09.2010, 11:42:46
noi am vrut sa ii luam pe cei de la Politon dar erau ocupati, sincer nu stiu unde ati auzit voi de sumele astea fabuloase ca nou ne-au cerut 1600 de e. Am ales la recomandarea lor pe cei de la pro movie legat de foto video, si sincer nu imi pare rau ca cam cu astea raman peste ani, (pozele si filmarea)

Buna,

De sumele fab. am auzit ba la unii ba la altii, acum stiti si voi cum e romanul.Nu stiu in ce masura este adevarat sau nu.

Va pup

Adl2011
22.11.2010, 11:17:10
......

Nimeni nu a mai trecut pe aici sa lase un gand o vorba...ceva...???

angy80
22.11.2010, 11:40:55
......

Nimeni nu a mai trecut pe aici sa lase un gand o vorba...ceva...???
Sa stii ca eu mereu intru sa vad dc a mai scris cineva ceva pe aici.....dc ai ceva sa ma intrebi ...poti...sau imi scrii pe mess. Ce face ala mic? Poze? Pup!

betonela_19
26.01.2011, 00:15:04
Salutari, sunt si eu o viitoare mireasa (am nunta anul acesta pe 20 august).Eu sunt din Tecuci dar nunta o fac in Buzau(de acolo e sotul meu), la Tecuci "ma gateste" acasa la mama ca asa e obiceiul. A avut careva buchetul de mireasa din cale?sunt curioasa sa mai vad si alte modele.Va pup si sper sa tinem legatura.

angy80
26.01.2011, 10:05:18
Salutari, sunt si eu o viitoare mireasa (am nunta anul acesta pe 20 august).Eu sunt din Tecuci dar nunta o fac in Buzau(de acolo e sotul meu), la Tecuci "ma gateste" acasa la mama ca asa e obiceiul. A avut careva buchetul de mireasa din cale?sunt curioasa sa mai vad si alte modele.Va pup si sper sa tinem legatura.
bine ai venit....eu sunt o fosta miresica de Tecuci. Legat de buchetul cu cale, poti sa-ti zic ca si eu am vrut dar mama mi-a zis ca la noi in zona aia calele sunt pt morti....acum tu faci cum crezi tu, nu tb sa tii cont de supertitii din astea. Eu am avut buchetul din hortensii mov si l-am facut la floraria de la piata "Sarah"...au acolo poze cu mai multe buchete. Poti sa te mai uiti aici pe miresici ca este un topic dedicat buchetelor de mireasa si chiar pe fiecare tip de floare.
o zi buna!:*

monica87
26.01.2011, 10:55:36
buna si eu am avut buchet de cale,nu m-au interesat superstitiile .vezi semnatura mea sa vezi buchetele al meu si al nasei ambele au fost din cale si frezie.

betonela_19
26.01.2011, 12:16:07
Multumesc pt sfaturi fetelor, nici eu nu tin cont de superstitii asa ca sigur o sa am cale.
Eu imi doresc ca si rochia mea de mireasa sa aiba o funda negra si tortul tot alb cu negru. Acu sa vad ce rochii gasesc, nu prea am vazut la noi rochii cu un pic de negru.
43594043594143594243594343594443594543594643594743 5948435949435950

angy80
26.01.2011, 15:21:49
Multumesc pt sfaturi fetelor, nici eu nu tin cont de superstitii asa ca sigur o sa am cale.
Eu imi doresc ca si rochia mea de mireasa sa aiba o funda negra si tortul tot alb cu negru. Acu sa vad ce rochii gasesc, nu prea am vazut la noi rochii cu un pic de negru.
:)) f tare...o sa moara babele cand o sa te vada cu negru la rochia de mireasa:)))). Esti curajoasa si nonconformista..felicitari. Pai poti sa-ti gasesti o rochie alba si-ti pui tu un cordon negru sau vb cu o croitoreasa priceputa sa-ti faca ceva din dantela neagra...depinde de materialul rochiei...solutii sunt, nu tb neaparat sa gasesti rochia cu negru. Dc stau bine si ma gandesc anul trecut la targul de la Romexpo am vazut ceva de genul...poate ajungi la targul de anul asta. Bafta!

rukmyny_85
26.01.2011, 15:41:32

cum e poza 3,mijloc..a fost anul trecut la targ.....recunosc nu as fi in stare la nunta sa port o rochie lunga/scurta neagra.....poate nici macar un cordon negru....cu totul ca arata bn in aceste poze.....felicitari daca ai curaj sa porti o asa rochita/asa modele......la o croitoreasa buna reusesti sa realizezi ceva pe placut tau;;)

betonela_19
26.01.2011, 16:02:51
multumesc de incurajari, sper sa imi si gasesc si imi stea si bine.Imediat cum am sa o cumpar am sa postez fotografii cu ea.

rukmyny_85
26.01.2011, 18:13:13
multumesc de incurajari, sper sa imi si gasesc si imi stea si bine.Imediat cum am sa o cumpar am sa postez fotografii cu ea.

ast pozele cu ce ai hotarat:*

deea24gl
26.01.2011, 18:22:10
Foarte frumoasa asa cu funda....apreciex rochitele care au o pata de culoare..

rukmyny_85
26.01.2011, 18:43:22
Foarte frumoasa asa cu funda....apreciex rochitele care au o pata de culoare..

a ta a fost cu rosu si a aratat bine......cred ca si pe negru ar face un contrast bun...dar na...dupa cum ziceam mai sus,,,tre sa ai curaj sa porti asa ceva;;)