PDA

Versiunea completa : Cununia civila in Judetul Cluj

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

SDD
24.06.2006, 15:42:55
Fetelor am si eu o curiozitate.Unde se oficiaza starea civila? In Parcul Mare sau doar la cerere se oficiaza acolo? Am auzit tot felul de zvonuri in legatura cu acest subiect si m-am gandit ca poate voi stiti mai multe. Si m-ar mai interesa cu cat timp inainte se fac programarile 10 sau 14 zile?

baby_tweety
24.06.2006, 17:32:07
Eu am fost la o nunta pe 10 iunie si s-a tinut in parcul mare la casuta aia.Este dragut, dar nu stiu pt cat timp.(cred ca pe timp de vara).
In legatura cu actele:cu 14 zile inainte sa fii sigura.

SDD
25.06.2006, 21:07:32
Mersi mult mem!:*
Eu am fost la o nunta pe 10 iunie si s-a tinut in parcul mare la casuta aia.Este dragut, dar nu stiu pt cat timp.(cred ca pe timp de vara).
In legatura cu actele:cu 14 zile inainte sa fii sigura.

Kalini
24.12.2006, 21:35:38
Mie nu-mi place casuta aia din parc.......:-SS Sper ca nu se va oficia cununia acolo, desi am mari sanse............:-B :>

andria
31.01.2007, 14:36:43
Dilema mea:
Am citit ca in Bistrita s-ar face programarile cu orele la care se oficiaza starea civila cu cateva luni inainte. Cu 14 zile inainte mergi doar sa depui actele, dar programarea o ai facuta cu mult timp inainte (de aia pe invitatii la nunti din Bistrita am vazut de multe ori scrisa si ora starii civile). Stiti de asa ceva si in Cluj?

crisstynna
31.01.2007, 14:43:04
Eu am fost la o nunta in 7 octombrie si tot in Parcul Mare s-a tinut...Mie imi place acolo,si as vrea si la vara sa se tina tot in parc...si pozele facute acolo sunt frumoase si macar nu mai trebuie sa ne caram cu toate catrafusele in Gradina Botanica.Mie una imi place sa fie in parc.Pupici la toate:*

andria
01.02.2007, 08:51:30
Nimeni? Nimic? Nici o informatie legata de programari? :(

miraaaaj
01.02.2007, 10:26:55
Dilema mea:
Am citit ca in Bistrita s-ar face programarile cu orele la care se oficiaza starea civila cu cateva luni inainte. Cu 14 zile inainte mergi doar sa depui actele, dar programarea o ai facuta cu mult timp inainte (de aia pe invitatii la nunti din Bistrita am vazut de multe ori scrisa si ora starii civile). Stiti de asa ceva si in Cluj?

Noi am facut deja cununia civila anul trecut in 4 martie.
Ne-am facut programarea cu 10 zile inainte si in momentul respectiv am ales data si ora. Nu mai repede.
Banuiesc ca este la fel si acum. Daca asa cere procedura nu inteleg de ce s-ar face programari mai repede.

andria
01.02.2007, 10:59:37
Noi am facut deja cununia civila anul trecut in 4 martie.
Ne-am facut programarea cu 10 zile inainte si in momentul respectiv am ales data si ora. Nu mai repede.
Banuiesc ca este la fel si acum. Daca asa cere procedura nu inteleg de ce s-ar face programari mai repede.

Nu stiu de ce se face asa in Bistrita. Imi era teama insa sa nu fie ceva de acelasi gen si in Cluj, desi toti cei cu care am vorbit mi-au spus ca nu si-au facut programare mai devreme.
Oricum ma gandesc ca exista "pilosi" care isi aleg cu multa vreme inainte orele preferate... si cu 10 zile inainte nu mai ai atatea variante de ales.

orhidutza
01.02.2007, 12:33:02
Nu stiu de ce se face asa in Bistrita. Imi era teama insa sa nu fie ceva de acelasi gen si in Cluj, desi toti cei cu care am vorbit mi-au spus ca nu si-au facut programare mai devreme.
Oricum ma gandesc ca exista "pilosi" care isi aleg cu multa vreme inainte orele preferate... si cu 10 zile inainte nu mai ai atatea variante de ales.
Eu zic sa te relaxezi... sansele ca sa fie foarte multe nunti cand o aveti voi sunt foarte mici :)

andria
01.02.2007, 14:48:09
Eu zic sa te relaxezi... sansele ca sa fie foarte multe nunti cand o aveti voi sunt foarte mici :)

Hopefully... :-SS

baby_tweety
01.02.2007, 15:25:15
Nimeni? Nimic? Nici o informatie legata de programari? :(

Nu exista programari.Te duci cu 10 zile inainte de dim preferabil la 8 si depui actele si iti alegi ora.

oanaterhes
01.02.2007, 17:21:19
Salutare!
Oare starea civila in Cluj se oficiaza tot la primaria de pe Eroilor?
Multumesc!
Oana

baby_tweety
01.02.2007, 18:23:22
Salutare!
Oare starea civila in Cluj se oficiaza tot la primaria de pe Eroilor?
Multumesc!
Oana

In principiu da.Sambata de prin mai-pana toamna se oficiaza in parcul mare.Eu am avut starea civila vinerea si la primarie, nu in parc.

andria
01.02.2007, 19:19:51
Multumesc fetele :*

Kalini
01.02.2007, 19:24:10
Fetelor am si eu o curiozitate.Unde se oficiaza starea civila? In Parcul Mare sau doar la cerere se oficiaza acolo? Am auzit tot felul de zvonuri in legatura cu acest subiect si m-am gandit ca poate voi stiti mai multe. Si m-ar mai interesa cu cat timp inainte se fac programarile 10 sau 14 zile?

In anotimpul rece, incepand de toamna tarziu, se oficiaza in centru. Pe timpul primavara-vara-toamna se oficiaza in parc, pt toata lumea....
Actele se depun cu maximum 14 zile inainte, datorita valabilitatii certificatelor prenuptiale.

belfragutza
05.02.2007, 23:19:42
In parc se fac intr-adevar cununii in perioada in care este cald dar, doar pe timpul weekend-ului, respectiv sambata si duminica (pentru toata lumea). Restul cununiilor din timpul saptamanii se fac la sediu din Eroilor. Programarile si depunera actelor cu 14 zile inainte.

dia_na
08.02.2007, 21:35:09
Noi am depus actele pt cununie pt data de 14.02.2007.

Am auzit ca se pregateste ceva balon special pt aceasta zi, pt cei care se casatoresc.

Stiti ceva?

Mai sunt citeva zile si sunt curioasa.

;))

miraaaaj
08.02.2007, 21:47:33

Am auzit ca se pregateste ceva balon special pt aceasta zi, pt cei care se casatoresc.

Stiti ceva?

;))

Sa fie intr-un ceas bun si CASA DE PIATRA!

oanaterhes
09.02.2007, 13:25:46

Stiti ceva?

;))
Felicitari! Balon? Ce tare! =))
Probabil ca de Ziua Indragostitilor vor face ceva mai special!
Va doresc toata fericirea din lume!
Oana

mihu
09.02.2007, 15:28:15
Ziua asta nu o veti uita in mod sigur ;)) ...stiti ca mai ales in cazul barbatilor se zice ca mai uita data casatoriei, data cand s-au cunoscut dupa o vreme...acum la voi nu se mai pune problema asa ;)

lavy_ionela
09.02.2007, 15:42:44

Stiti ceva?

;))

Felicitari pentru data aleasa...intr-adevar este o zi deosebita. Asteptam sa ne povestesti cum a fost si poate niste poze.Pupici:* :* :*

crisstynna
09.02.2007, 15:49:47
Felicitari...Sa fie intr-un ceas bun....va doresc toata fericirea de lume...>:D< Casa de piatra....abia astept...toata ziua o sa ma uit dupa balonul acela;-) ...

Kalini
09.02.2007, 22:39:34
Frumos.......Sa fie intr-un ceas bun!!!!!!!!>:D<

PUFF
09.02.2007, 22:51:06
si eu am auzit....m-am gandit dar am rabdare pana in data stabilita....desi mi-ar placea :grin:

Kalini
10.02.2007, 11:40:29
Noi am scapat de grija....Ziua nuntii va fi mult mai lejera;-)

Froggy
10.02.2007, 14:40:50
Da, cu siguranta e mai bine sa fie cununia civila inainte de nunta, ca prea sunt aglomerate apoi toate intr-o singura zi. Noi am ales sa o facem o data cu logodna la biserica, asa scapam si de cununia super lunga la biserica :)

miraaaaj
10.02.2007, 21:29:52
Da, cu siguranta e mai bine sa fie cununia civila inainte de nunta, ca prea sunt aglomerate apoi toate intr-o singura zi. Noi am ales sa o facem o data cu logodna la biserica, asa scapam si de cununia super lunga la biserica :)

Felicitari! Asa am facut si noi! Adica am avut logodna religioasa si cununia civila. Si anul acesta facem doar cununia religioasa si petrecerea cea mare bineinteles. ^:)^

Kalini
12.02.2007, 16:47:33

Stiti ceva?

;))

Mai sunt 2 zile....Va tinem pumnii!!!!!!;;)

dana2006
12.02.2007, 17:49:35
Felicitari si Casa de Piatra.
Eu nu am auzit nimic de balon, insa cu siguranta o sa fie multe televiziuni si ziare locale care sa va ia interviuri ...datorita faptului ca va casatoriti pe 14 feb si datorita faptului ca aceasta data nu e in weekend....cel putin in urma cu 2 ani, la Cluj asa a fost (noi am dat interviu la Prima si la Monitorul).
Oricum, indiferent daca o sa fie balon, ziaristi, tv, etc sau nu, o sa fie o zi de neuitat si pe care doar ziua nuntii, probabil o sa o poata egala.

Pupici

dia_na
12.02.2007, 17:50:11
Azi ne-au sunat de la Primarie si ne-au explicat programul.

Ne cununa intii ofiterul starii civile de la ora planificata in sala de casatorii de pe Eroilor (ca sa nu fie dubii ca nu sunt indeplinite conditiile legii), si pe urma cica ne ia o limuzina, ne face un tur de piata in Piata Unirii si ne lasa in fata unui balon mare ancorat la sol unde Boc mai oficiaza o data casatoria (in balon incapem noi, Boc si 2 martori).

Primaria ne mai face cadou o cina romantica in 14.02 seara la City Plaza tot asa cu limuzina ca ne ia de acasa si ne duce. Miine trebuie sa ne oprim un pic la primarie sa alegem meniul.

Suntem doar 3 perechi care se cununa pe 14.02 si sunt cam 17 perechi simbata asta dupa (17.02). I-au sunat pe toti sa ii roage sa mute mai repede sa beneficieze de astea, dar nu au vrut.

Noi oricum ne-am depus actele ca asa ne-am dorit, dar e o surpriza placuta.

Diana

PS Au zis ca ne filmeaza sa ne dea la TV :-).

PPS O sa va povestesc dupa si va pun poze.

oanaterhes
12.02.2007, 19:16:14

Ne cununa intii ofiterul starii civile de la ora planificata in sala de casatorii de pe Eroilor (ca sa nu fie dubii ca nu sunt indeplinite conditiile legii), si pe urma cica ne ia o limuzina, ne face un tur de piata in Piata Unirii si ne lasa in fata unui balon mare ancorat la sol unde Boc mai oficiaza o data casatoria (in balon incapem noi, Boc si 2 martori).

Primaria ne mai face cadou o cina romantica in 14.02 seara la City Plaza tot asa cu limuzina ca ne ia de acasa si ne duce. Miine trebuie sa ne oprim un pic la primarie sa alegem meniul.

Suntem doar 3 perechi care se cununa pe 14.02 si sunt cam 17 perechi simbata asta dupa (17.02). I-au sunat pe toti sa ii roage sa mute mai repede sa beneficieze de astea, dar nu au vrut.

Diana

Vai, ce frumos! Super!
Cu siguranta va fi de vis! Ma uit sigur la tv si prin ziare dupa voi!!!=((

buretzica
12.02.2007, 19:45:08
Super. Casa de piatra si sa fiti fericiti!

Kalini
12.02.2007, 20:32:48

Diana

Nu stiu daca reusim sa prindem filmarea TV, dar asteptam poze>:D<

Taja
15.02.2007, 08:14:43

Diana

Felicitari Diana! Casa de piatra si tot ce va doriti sa se implineasca! V-am vazut aseara la NCN, ati fost bestiali:) frumosi, emotionati....=D> chiar am urmarit stirile sa vad daca va arata:) si v-am vazut! Asteptam poze si detalii:) cum a fost in balon, cina a fost delicioasa?:-?
Ioana

mee
15.02.2007, 08:29:04
Parea cam instabil balonul :-SSFelicitari pentru curaj :*

buretzica
15.02.2007, 13:55:57
Felicitari inca o data si 'Casa de piatra"!
Asteptam concluziile>:D<

dia_na
15.02.2007, 20:27:43
Multumesc de urari tuturor.

A fost foarte frumos si emotionant intr-adevar. Am avut cununia civila de la 12.15 in Sala Casatoriilor la Primarie. Au venit familiile, prieteni, colegi. Pe urma am iesit in tunelul acela de flori, ne-au felicitat fiecare. Am servit cite un pahar de sampanie si niste batonele de ciocolata Merci. Am facut poze, inauntru, afara si apoi am urcat in limuzina.

Am facut un tur in jurul Pietei Unirii si am coborit la Balon. Acolo tocmai ce balonul era trintit si citiva oameni il tineau din rasputeri sa nu o ia la sanatoasa. Din pacate nu prea s-a putut folosi balonul in acel moment din cauza vantului.

Oricum, Boc ne-a mai cununat o data personal, am facut poze si ne-a felicitat. Au sarit toti cu camerele si cu microfoanele pe noi, a fost destul de intimidant, dar a fost frumos. A iesit ceva inedit cum nu am sperat.

Ne-am vazut si noi la Stiri pe NCN si pe PrimaTV. O sa mai dea cred sambata de la 11 la emisiunea cu primarul de pe Alfa TV / Prima.

Seara cina a fost romantica, a fost bine... pacat ca s-a terminat ziua. Am fi dorit sa tina mai mult.

Va atasez niste poze facute de un coleg, inca nu am primit pozele de la fotograf.

dia_na
15.02.2007, 20:33:29
si citeva poze aici

dia_na
15.02.2007, 20:36:24
si inca citeva facute cu telefonul

miraaaaj
15.02.2007, 22:22:38
Multumesc de urari tuturor.

A fost foarte frumos si emotionant intr-adevar. Am avut cununia civila de la 12.15 in Sala Casatoriilor la Primarie. Au venit familiile, prieteni, colegi. Pe urma am iesit in tunelul acela de flori, ne-au felicitat fiecare. Am servit cite un pahar de sampanie si niste batonele de ciocolata Merci. Am facut poze, inauntru, afara si apoi am urcat in limuzina.

Am facut un tur in jurul Pietei Unirii si am coborit la Balon. Acolo tocmai ce balonul era trintit si citiva oameni il tineau din rasputeri sa nu o ia la sanatoasa. Din pacate nu prea s-a putut folosi balonul in acel moment din cauza vantului.

Oricum, Boc ne-a mai cununat o data personal, am facut poze si ne-a felicitat. Au sarit toti cu camerele si cu microfoanele pe noi, a fost destul de intimidant, dar a fost frumos. A iesit ceva inedit cum nu am sperat.

Ne-am vazut si noi la Stiri pe NCN si pe PrimaTV. O sa mai dea cred sambata de la 11 la emisiunea cu primarul de pe Alfa TV / Prima.

Seara cina a fost romantica, a fost bine... pacat ca s-a terminat ziua. Am fi dorit sa tina mai mult.

Va atasez niste poze facute de un coleg, inca nu am primit pozele de la fotograf.

SUNTETI FOARTE FRUMOSI! SA FITI FERICITI SI SA VA IUBITI O VIATA INTREAGA!
Si eu sunt emotionata cand va vad si imi aduc aminte ca aproape nu am fost buna de nimik in ziua cununiei civile, dar e de neuitat si te simti extraordinar in momentele respective.
CASA DE PIATRA!>:D<

Kalini
17.02.2007, 16:33:26
si inca citeva facute cu telefonul

Sunt dragute pozele, voi ati fost superbi!!!!!!Felicitari si casa de piatra!!!!!!!!

daniela_psy
02.03.2007, 01:18:13
Mie nu-mi place casuta aia din parc.......:-SS Sper ca nu se va oficia cununia acolo, desi am mari sanse............:-B :>
nu vreau sa te conving sa iti placa ceva ce nu iti place de fapt dar in cazul meu a fost destul de aiurea la primarie in sala de oficiere a cununiilor civile.ofiterul mi-a "expediat" repede invitatii,afara era destul de rece(octombrie)si nici nu prea aveam unde sa facem poze pt ca,deee..... ce poze poti face in fata primariei.am fost nevoita sa-mi tarasc invitatii la teatrul national sa facem ceva poze ok si asa nu au venit toti pt ca o parte au plecat direct la restaurantul unde stiau ca e petrecerea.daca evenimentul ar fi avut loc in parc, as fi gasit niste locuri dragute unde sa facem rpd pozele si lumea nu s-ar fi imprastiat asa care incotro l-a taiat capul:( .tu stii cum e mai bine pt tine dar oricum vara nu prea ai de ales asa cum ti-ai dat deja seama.succes!!!

Kalini
04.03.2007, 01:07:32
nu vreau sa te conving sa iti placa ceva ce nu iti place de fapt dar in cazul meu a fost destul de aiurea la primarie in sala de oficiere a cununiilor civile.ofiterul mi-a "expediat" repede invitatii,afara era destul de rece(octombrie)si nici nu prea aveam unde sa facem poze pt ca,deee..... ce poze poti face in fata primariei.am fost nevoita sa-mi tarasc invitatii la teatrul national sa facem ceva poze ok si asa nu au venit toti pt ca o parte au plecat direct la restaurantul unde stiau ca e petrecerea.daca evenimentul ar fi avut loc in parc, as fi gasit niste locuri dragute unde sa facem rpd pozele si lumea nu s-ar fi imprastiat asa care incotro l-a taiat capul:( .tu stii cum e mai bine pt tine dar oricum vara nu prea ai de ales asa cum ti-ai dat deja seama.succes!!!

Da, este draguta casuta aia, in fond si la urma urmei.......Am fost la o prietena in vara la cununia civila in parc, si ne-am oprit pe una dintre alei - noroc ca sunt mai multe - si am vazut o gramada de miresici......m-as duce in fiecare sambata..........:D

belfragutza
05.03.2007, 12:20:49

Hai sa facem schimb :azn: ! Eu am cununia civila vineri, si vinerea nu se oficiaza in parc desi mie tare mi-ar placea. Pe Eroilor e sub orice critica primaria, scarile sunt gaurite, n-ai pic de verdeata in jur sa faci o poza cu invitatii etc. Eu as vrea in parc desi..... nu se poate.:(

Kalini
05.03.2007, 13:12:17
Hai sa facem schimb :azn: ! Eu am cununia civila vineri, si vinerea nu se oficiaza in parc desi mie tare mi-ar placea. Pe Eroilor e sub orice critica primaria, scarile sunt gaurite, n-ai pic de verdeata in jur sa faci o poza cu invitatii etc. Eu as vrea in parc desi..... nu se poate.:(

As mai face-o inca o data, daca ar fi nevoie.......am facut-o deja, in ianuarie.....:D

daniela_psy
07.03.2007, 14:37:21
Da, este draguta casuta aia, in fond si la urma urmei.......Am fost la o prietena in vara la cununia civila in parc, si ne-am oprit pe una dintre alei - noroc ca sunt mai multe - si am vazut o gramada de miresici......m-as duce in fiecare sambata..........:D
felicitari pt cununie daca tot ai facut pasul asta in ian.!sper ca a fost asa cum ti-ai dorit.adica special,frumos...eu pana mi-am dat seama ce se intampla,deja se terminase -asa de rpd a trecut.dar petrecerea a fost super!!!ai poze de la cununie?arata-ne si noua,pls!ai tinut masa dupa?

Kalini
09.03.2007, 01:03:42
felicitari pt cununie daca tot ai facut pasul asta in ian.!sper ca a fost asa cum ti-ai dorit.adica special,frumos...eu pana mi-am dat seama ce se intampla,deja se terminase -asa de rpd a trecut.dar petrecerea a fost super!!!ai poze de la cununie?arata-ne si noua,pls!ai tinut masa dupa?

Multumim mult!!!!Felicitari si voua si casa de piatra!!!

Din pacate si pt noi a trecut repede.......Dupa cununie ne-am restrans acasa, am gatit eu.........:D

belfragutza
14.03.2007, 09:09:54
As mai face-o inca o data, daca ar fi nevoie.......am facut-o deja, in ianuarie.....:D

Felicitari ! Sa va iubiti si sa fiti fericiti.

cristince
26.03.2007, 04:47:05
Buna fetelor,

Si eu sint ingrijorata in privinta programarilor. Am inteles ca te duci cu 10 zile inainte si atunci iti alegi data si ora. Dar ai intr-adevar o alegere cu privire la ora preferata sau deja totul este ocupat si esti la cheremul primariei? Conteaza daca te duci cand deschide primaria in ziua respectiva? Sau mai repede, cu noaptea in cap? Altfel cum te asiguri ca nu iti programeaza cununia civila la 5 cand petrecerea ta incepe la 2 :)? Cu alte cuvinte: e bataie pe ore? Ca m-am ingrozit cand mi-a zis cineva ca sint 80 de nunti in fiecare sambata in Cluj!

Va multumesc pentru sfaturi!

Tudra
27.03.2007, 16:54:20
Salut fetelor! eu sunt noua si pe forum si in postura de viitoare mireasa. Peste 1 luna si 1 zi voi avea cununia civila: nu stiu ce acte trebuie sa duc, nu stiu ora (pt ca in CLuj nu se fac programari), nu stiu aproape nimic despre evenimentul asta. Ma ajuta cineva cu info ref la necesarul de acte?:*

andria
28.03.2007, 07:04:02
Uite, aici gasesti tot ce ai nevoie: http://www.primariaclujnapoca.ro/acte-necesare/acte44.aspx

roxana
28.03.2007, 07:44:11
1. ACTELE DE IDENTITATE ( SAU PASAPOARTELE pentru cetatenii straini si pentru cetatenii romani care domiciliaza in strainatate ) în original si copie xerox, valabile atât la depunerea actelor cât si la data oficierii casatoriei ( cel putin unul dintre solicitanti sa aiba domiciliul sau resedinta in mun. Cluj-Napoca) .
:O:O:O:O:O:O
Asta inseamna ca daca noi amandoi avem inca buletine de Gherla, nu putem face aici in Cluj starea civila? :((:((:(( Stiti cumva cazuri? Nu vreau sa fac cununia civila in Gherla... imi ajung restu... Macar bine ca aflu din timp, ca daca nu se poate altfel, macar sa imi schimb domiciuliul....

daniela_psy
28.03.2007, 17:44:12
1. ACTELE DE IDENTITATE ( SAU PASAPOARTELE pentru cetatenii straini si pentru cetatenii romani care domiciliaza in strainatate ) în original si copie xerox, valabile atât la depunerea actelor cât si la data oficierii casatoriei ( cel putin unul dintre solicitanti sa aiba domiciliul sau resedinta in mun. Cluj-Napoca) .
:O:O:O:O:O:O
Asta inseamna ca daca noi amandoi avem inca buletine de Gherla, nu putem face aici in Cluj starea civila? :((:((:(( Stiti cumva cazuri? Nu vreau sa fac cununia civila in Gherla... imi ajung restu... Macar bine ca aflu din timp, ca daca nu se poate altfel, macar sa imi schimb domiciuliul....
Noi am facut cununia civila aici,in cj.eu am actul de id pe Beclean(Bistrita-Nasaud)si sotul meu pe Campia Turzii(jud Cluj-deci)Eu mai am si flotant aici la cj pe adresa unde am inchiriat apartamentul.La asta se refera resedinta?:zz: L-) Sunt cam pe dinafara kill me!!!Asta sa fi fost motivul pt care s-a putut oficia cununia civ aici?Multa bafta!

oanaterhes
28.03.2007, 19:52:49
Salut fetelor! eu sunt noua si pe forum si in postura de viitoare mireasa. Peste 1 luna si 1 zi voi avea cununia civila: nu stiu ce acte trebuie sa duc, nu stiu ora (pt ca in CLuj nu se fac programari), nu stiu aproape nimic despre evenimentul asta. Ma ajuta cineva cu info ref la necesarul de acte?:*
Draga Dani,
Pt Cluj ai nevoie asa: de buletinele voastre in copie si original (macar unul dintre voi trebuie sa aiba domiciliul in Cj, cel putin flotant), certificatele de nastere ale ambilor in original si copie (originalele le primiti inapoi) si certificatele prenuptiale pe care ti le da medicul de familie in urma analizelor pe care le faci. Atentie: certificatele prenuptiale sunt valabile doar 24 de ore. Noi am facut certificatele prenuptiale la un laborator de analize pe Marinescu si am fost gata cu toate de vineri pana luni.
Actele se depun la primarie pe Eroilor cu minim 10 maxim 14 zile calendaristice inainte de data stabilita. Nici mai devreme, nici mai tarziu. E mai bine sa mergeti din timp in ziua respectiva (biroul e deschis de la 08.30), asa veti putea prinde o ora rezonabila. Noi suntem programati pe 31 martie, ora 12.45. Adica poimaine.
Iti doresc mult succes!
Oana

roxana
29.03.2007, 07:39:32
Noi am facut cununia civila aici,in cj.eu am actul de id pe Beclean(Bistrita-Nasaud)si sotul meu pe Campia Turzii(jud Cluj-deci)Eu mai am si flotant aici la cj pe adresa unde am inchiriat apartamentul.La asta se refera resedinta?:zz: L-) Sunt cam pe dinafara kill me!!!Asta sa fi fost motivul pt care s-a putut oficia cununia civ aici?Multa bafta!

Deci se poate si cu flotant <:-P<:-P<:-Pmai am sanse.... acuma nu am nici flotant, dar ala se rezolva mai usor decat domiciliul.
Multumesc >:D<>:D<>:D<

Taja
29.03.2007, 09:41:44
Draga Dani,
Pt Cluj ai nevoie asa: de buletinele voastre in copie si original (macar unul dintre voi trebuie sa aiba domiciliul in Cj, cel putin flotant), certificatele de nastere ale ambilor in original si copie (originalele le primiti inapoi) si certificatele prenuptiale pe care ti le da medicul de familie in urma analizelor pe care le faci. Atentie: certificatele prenuptiale sunt valabile doar 24 de ore. Noi am facut certificatele prenuptiale la un laborator de analize pe Marinescu si am fost gata cu toate de vineri pana luni.
Actele se depun la primarie pe Eroilor cu minim 10 maxim 14 zile calendaristice inainte de data stabilita. Nici mai devreme, nici mai tarziu. E mai bine sa mergeti din timp in ziua respectiva (biroul e deschis de la 08.30), asa veti putea prinde o ora rezonabila. Noi suntem programati pe 31 martie, ora 12.45. Adica poimaine.
Iti doresc mult succes!
Oana

Felicitari! Cum stati cu emotiile?:D astept pozele de la cununie>:D<

daniela_psy
29.03.2007, 12:44:24
Deci se poate si cu flotant <:-P<:-P<:-Pmai am sanse.... acuma nu am nici flotant, dar ala se rezolva mai usor decat domiciliul.
Multumesc >:D<>:D<>:D<
Cu multa placere si bafta!Spre deosebire de mine ,tu vei avea norocul sa ti se oficieze cununia civila la dragalasul foisor din parc(asta dak rezolvi cu flotantul;-) )

andria
29.03.2007, 13:45:31
Fetele care ati avut deja cununia civila, am si eu o intrebare. Pe linkul care l-am dat mai sus cu actele necesare, mai era pe lista si un plic autoadresat. Imi ziceti ce e cu asta? Timbru fiscal nu trebuie? Ca prin alte orase am auzit ca trebuie. La noi nu?

dia_na
29.03.2007, 19:05:12
Fetele care ati avut deja cununia civila, am si eu o intrebare. Pe linkul care l-am dat mai sus cu actele necesare, mai era pe lista si un plic autoadresat. Imi ziceti ce e cu asta? Timbru fiscal nu trebuie? Ca prin alte orase am auzit ca trebuie. La noi nu?

Nu iti trebuie timbru fiscal. Unii cred ca neaparat trebuie pe certificatele prenuptiale sa fie acest timbru, dar daca suni la primarie o sa iti zica fetele de acolo ca nu trebuie.

In plus, se si gasesc greu timbre fiscale.

dana2006
29.03.2007, 19:25:17

Plicul autoadresat e pt. poza pe care ti-o fac cei de la primarie cadou...eu am primito dupa vreo 2 luni :)
Acum 2 ani cand am avut eu cununia civila trebuia timbru fiscal si la Cj, acuma nu stiu daca s-a modificat ceva in acest timp....dar cel mai simplu e sa mergi la primarie, pt ca este afisat tot ce ai nevoie si ti se raspunde la orice intrebare ai avea.
Pentru cununia civila este suficient ca unul din cei doi miri sa aiba flotantul in orasul in care se doreste sa se oficieze cununia.

daniela_psy
30.03.2007, 23:59:39
Draga Dani,
Iti doresc mult succes!
Oana
Multa bafta maine si sa ne povestesti<:-P!Tot :ce ai imbracat,daca ati organizat ceva dupa,cum a iesit si daca ai fost multumita...etc....UN "DA" HOTARAT!!!

daniela_psy
31.03.2007, 01:17:33
Cum pot sa pun pozele de la cununia civila?E rusinos dar nu stiu cum se face:"> Multumesc

mirabella
25.06.2007, 23:23:16
in parc se oficiaza doar sambata si duminica
in rest pe eroilor...

medutza
29.06.2007, 14:56:53
salut fetelor>:D< colac peste pupaza,cum se zice,pe langa stresul pregatirilor eu nu-mi mai gasesc certificatul de nastere:-w .stie careva daca se obtine usor altul fara a fi trasa de ureche ca am capul in nori.?eu il mai caut oricum ca doar nu o intrat in pamant dar as vrea sa ma pregatesc din timp la cine stie ce complicatii.help

orhidutza
29.06.2007, 15:01:11
salut fetelor>:D< colac peste pupaza,cum se zice,pe langa stresul pregatirilor eu nu-mi mai gasesc certificatul de nastere:-w .stie careva daca se obtine usor altul fara a fi trasa de ureche ca am capul in nori.?eu il mai caut oricum ca doar nu o intrat in pamant dar as vrea sa ma pregatesc din timp la cine stie ce complicatii.help
suna la primarie si intreaba

dia_na
29.06.2007, 16:03:41

se elibereaza duplicat

mie mi s-a rupt certificatul cind am avut vreo 20 de ani (a fost confundat cu alte chestii din greseala) si mi-am facut duplicat
se plateste o taxa la cec si se elibereaza la primarie altul (dc duci pe cel deteriorat)

dc l-ai pierdut trebuie sa il declari pierdut inainte sa iti faca duplicatul - sa dai anunt si sa apara parca in monitorul oficial si pe urma primesti duplicat

eu zic sa il cauti ca e prea multa bataie de cap sa iti faci altul

medutza
02.07.2007, 10:09:46
se elibereaza duplicat

mie mi s-a rupt certificatul cind am avut vreo 20 de ani (a fost confundat cu alte chestii din greseala) si mi-am facut duplicat
se plateste o taxa la cec si se elibereaza la primarie altul (dc duci pe cel deteriorat)

dc l-ai pierdut trebuie sa il declari pierdut inainte sa iti faca duplicatul - sa dai anunt si sa apara parca in monitorul oficial si pe urma primesti duplicat

eu zic sa il cauti ca e prea multa bataie de cap sa iti faci altul
serios i mare bataie de cap sa-ti faci altu:-& ?la mine degeaba apare in monitorul oficial ca eu locuiesc in franta de ceva vreme asa ca l-am pierdut pe aici prin casa pe undeva.mai il caut dar nu mai stiu unde ca am intors toata casa pe dos.

deea2007
04.10.2007, 17:08:44
serios i mare bataie de cap sa-ti faci altu:-& ?la mine degeaba apare in monitorul oficial ca eu locuiesc in franta de ceva vreme asa ca l-am pierdut pe aici prin casa pe undeva.mai il caut dar nu mai stiu unde ca am intors toata casa pe dos.
salutare...pana la urma unde faci nunta? faci la panoramic? si cand ? anul acesta?

angel28april
19.10.2007, 20:56:08
Buna.
Am si eu o intrebare. Stie careva daca si duminica se oficiaza cununia tot in parcul mare?:-?

ciuci19
20.10.2007, 08:25:32
salut!

si eu ma casatoresc tot duminica,si si pe mine ma intereseaza acest aspect.Sincera sa fiu chiar nu stiu daca si duminica se oficiaza casatoriile tot in parc!

caty
20.10.2007, 08:56:42
Buna.
Am si eu o intrebare. Stie careva daca si duminica se oficiaza cununia tot in parcul mare?:-?

Haha ..ne casatorim in aceeasi zi!%%-
Din pacate nu stiu sa-ti raspund la intrebare.
Dar sunt si eu interesata.
Spor la pregatiri!

caty
20.10.2007, 08:58:50
Este un raspuns de la Mirabella la pag 7. Ea zice ca si duminica. Depinde dc si la anul va fi la fel.

cami777
20.10.2007, 09:51:35
salut!

si eu ma casatoresc tot duminica,si si pe mine ma intereseaza acest aspect.Sincera sa fiu chiar nu stiu daca si duminica se oficiaza casatoriile tot in parc!
mai puiutzelor, de ce nu dati un telefon la primarie sa va interesati? eu am avut cununia civila in 7 oct (duminica) si s-a tinut in parcul mare. nu stiu daca vremea rece de afara nu i-a determinat sa schimbe regula cu sambata si duminica in parc. mai bine dati un telefon inainte, ca sa fiti sigure.

ciuci19
21.10.2007, 21:42:07
salut

mersi pt sfat,chiar cred ca asa am sa fac,asa este si cel mai sigur

diannaa
21.10.2007, 22:51:25
anul asta si anul trecut s-au oficiat in parc,chiar daca a plouat,pana la anul....mai este pt astfel de ganduri>:D<

bella14
02.11.2007, 18:30:47
buna fetelor!
si eu m-am casatorit tot duminica, anul acesta si cununia a fost in parc...Probabil asa va fi si la anul... dar nu uitati de programare prima data si atunci o sa va spuna cei de acolo unde se va oficia.trebuie facuta inainte cu doua saptamani...si analizele!!! nu de alta da noi am uitat de ele :D noroc ca ne-am amintit la data limita :D

diana31
09.11.2007, 13:59:42
salut fetelor in 13.10.2007 am fost si eu la o cununie si tot in parcul mare s-a oficiat , am cam inghetat de frig, aveti grija cu ce va imbracati.Am inteles ca e ultima saptamana cand de oficiaza acolo dupa care se vor muta pe Eroilor.
CASA DE PIATRA

Tigrutza
17.11.2007, 13:06:15
M-am interesat la primarie si exista 99% sanse sa se oficieze cununiile si la anul in parc. Incepand cu luna mai in principiu, dar daca da un frig puternic (slabe sanse totusi) se muta in incinta primariei.
Deci....in parc cu noi ca e mai frumos si avem si locuri unde sa ne face pozele...Nu ne mai plimbam invitatii prin gradina botanica sau mai stiu eu unde ;))

diannaa
17.11.2007, 13:57:35
este f frumos in parc...in 2 iunie cand am avut noi starea civila nu a fost f cald...a si plouat putin,dar exact in momentele cheie picurii au stat,lasand loc soarelui...a fost o combinatie superba,exact cum e viata....noi la stare civila am mers pe jos prin parc,parintii mei stau in zona,a fost splendid..

Tigrutza
17.11.2007, 15:56:23
superb ! parca nu mai am rabdare. Abia astept sa vina ziua...Doar o data in viata sunt miresica <:-P

....desi nici nu banuiam ca e atata bataie de cap cu organizarea...Off...multe mai trebuie....

diannaa
17.11.2007, 16:13:01
superb ! parca nu mai am rabdare. Abia astept sa vina ziua...Doar o data in viata sunt miresica <:-P

....desi nici nu banuiam ca e atata bataie de cap cu organizarea...Off...multe mai trebuie....
nici nu.ti poti da seama cate,dar sincer e de ajuns si o luna sa iasa ceva unic,sau daca te agiti din timp macar sa nu fie pe degeaba,incepe si discuta cu toti implicati...

diana31
20.11.2007, 13:53:59

dar o sa merite , o sa-ti dai seama atunci in acea zi speciala pentru care ai muncit atata..........si eventual ulterior cand ai sa asculti parerile celorlalti..........
bafta.

laura2112
13.01.2008, 10:20:12
Din ce data se fac casatoriile civile la Cluj in Parcul Mare?

diannaa
13.01.2008, 11:23:40
[quote=laura2112;569158]Din ce data se fac casatoriile civile la Cluj in Parcul Mare?[s
sf de mai inceput de iunie

diana31
14.01.2008, 07:39:13
[quote=laura2112;569158]Din ce data se fac casatoriile civile la Cluj in Parcul Mare?[s
sf de mai inceput de iunie
dar depinde si de vreme daca se face cald afara se pate incepe si mai repede:-$ :-$ :-$

12hanna
14.01.2008, 22:08:20
Astazi am fost pe acolo si am intrebat. Mi-au raspuns ca inca nu au nici o dispozitie pentru 2008 si ca nu exista un "obicei". Mai era pe aici pe site o discutie despre criteriile dupa care se stabileste ora cununiei civile. Ei bine in ziua in care isi vor depune dosarul, mirii isi aleg si ora cununiei. Deci primul venit, primul servit.>:D<

diannaa
14.01.2008, 22:21:34
Astazi am fost pe acolo si am intrebat. Mi-au raspuns ca inca nu au nici o dispozitie pentru 2008 si ca nu exista un "obicei". Mai era pe aici pe site o discutie despre criteriile dupa care se stabileste ora cununiei civile. Ei bine in ziua in care isi vor depune dosarul, mirii isi aleg si ora cununiei. Deci primul venit, primul servit.>:D<
da asa e iti alegi ora....mie pana inainte cu 2 sapt ziceu ca nu se face in parc....pt ca vezi doamne nu au conditii(toaleta) insa cred ca asta era dorinta lor....pana sa decida Boc ce si cum....de cand da caldura sa reziste ei sa stea 2 zile acolo se face in parc...normal ca daca ninge nu se face=)) ,dar din iunie se va face....

tati_sew
15.01.2008, 06:59:36
si cu cat timp inainte te programezi?stiam ceva de 2 saptamani inainte dar daca se tine cont de primul venit atunci trebuie sa imi fac programarea cu 1-2 luni inainte sa obtin ora dorita?

diana31
15.01.2008, 08:42:15
si cu cat timp inainte te programezi?stiam ceva de 2 saptamani inainte dar daca se tine cont de primul venit atunci trebuie sa imi fac programarea cu 1-2 luni inainte sa obtin ora dorita?
dupa spusele lor cu 14 zile inainte........:)>- :)>- :)>-

cj83cia
15.01.2008, 08:47:29
Pentru sambata, noi am fost in lunea cu o saptamana inainte. A stat tata la coada de la 4 dimineata, sa fim primii, ca sa ne putem alege ora. Nu se poate mai repede, pentru ca aveti nevoie si de certificatul medical, care e valabil 14 zile inainte de ziua nuntii

12hanna
15.01.2008, 08:50:13

Da asa e. Cu doua saptamani inainte, cand mergi sa iti depui actele alea, stabilesti si ora.:-B

12hanna
15.01.2008, 08:52:09
Pentru sambata, noi am fost in lunea cu o saptamana inainte. A stat tata la coada de la 4 dimineata, sa fim primii, ca sa ne putem alege ora. Nu se poate mai repede, pentru ca aveti nevoie si de certificatul medical, care e valabil 14 zile inainte de ziua nuntii

Uauuuuuuuu! Chiar asa multe cununii au fost?

cj83cia
15.01.2008, 09:49:46
Da, in sambata noastra am fost 80, iar dupa o sapt au fost aproape 100 de perechi

orhidutza
15.01.2008, 09:55:50
Uauuuuuuuu! Chiar asa multe cununii au fost?
de obicei sambata si vara sunt enorm de multe cununii! :) de asta mai nou lumea prefera cununia civila cu o zi/doua inainte... sa isi poata organiza mai bine ziua nuntii si sa nu alerge dintr-un loc in altul :)

12hanna
15.01.2008, 18:12:18
Dar duminica cum e?
Ma gandeam sa facem vara, prin iunie cununia civila, ca e vreme frumoasa....
(ca aia religioasa + masa nu se pot face decat in oct.... )

diannaa
15.01.2008, 19:25:43
Dar duminica cum e?
Ma gandeam sa facem vara, prin iunie cununia civila, ca e vreme frumoasa....
(ca aia religioasa + masa nu se pot face decat in oct.... )
pai daca nu faceti decat starea civila e ok oricand ,e la fel si sambata si duminica...oricum dureaza 10 min....la fel pt toata lumea...

diana31
16.01.2008, 09:10:32
ca sa faceti sambata sau duminica, cununia civila, va trebuie sa faceti dovada unei rezervari la un local:-$ :-$ :-$ :-$

12hanna
16.01.2008, 11:18:10
Serios????????????!!!!!!!!!
Da asta e o prostie! Ce daca am chef sa ii duc pe toti acasa?>:/>:/>:/>:/>:/
Esti sigura?:-w:-w

diana31
16.01.2008, 11:21:34
sunt foarte sigura daca vrei sa faci rezervare pe sambata sau pe duminica ti se va cere si un exemplar din invitatii , ca si comfirmare cred ca......:-\ :-\ :-\

12hanna
16.01.2008, 11:28:27
Dar ai patit TU sau cunostinte de-ale tale asa ceva, ca e STRIGATOR LA CER!!!!!!!!!!!!!
Cand sa strangem amandoua familiile dak nu in w-end in conditiile in care mai si lucreaza... Si ce sa-l duc pe frate-mio la restaurant??????????!!!!!!!!!!???>:P>:P>:P

cj83cia
16.01.2008, 12:13:33
Dar in timpul saptamanii nu se poate oficia?

diana31
16.01.2008, 12:20:31
Dar ai patit TU sau cunostinte de-ale tale asa ceva, ca e STRIGATOR LA CER!!!!!!!!!!!!!
Cand sa strangem amandoua familiile dak nu in w-end in conditiile in care mai si lucreaza... Si ce sa-l duc pe frate-mio la restaurant??????????!!!!!!!!!!???>:P>:P>:P
deci.........sigur pentru oficierea casatoriei civile sambata sau duminica vi se cere un exemplar din invitatii pentru confirmarea localului.........asta pentru ca sunt multe casatorii pe zilele respective adica sambata si duminica, si se oficiaza atunci doar daca ai rezervat la restaurant sau cantina sau orice alt local masa..........in rest daca doresti se poate oficia cununia civila in cursul saptamanii;-) ;-) ;-)
chestia asta e stabilita de cel putin cinci ani in cluj

diana31
16.01.2008, 12:22:41
tu nu ai rezervat la hotel stil cumva petrecerea?

cj83cia
16.01.2008, 12:22:54
Voi ati dus asa ceva la inscriere? Ca eu nu :-$ Nu mi-a cerut decat acte (buletin, certificate, etc)

cj83cia
16.01.2008, 12:24:35
Iti mai tb 4 mesaje si esti regina? la 1000?

diana31
16.01.2008, 12:29:57
Iti mai tb 4 mesaje si esti regina? la 1000?
ce spirit de observatie ai...............;-) ;-) ;-) , pe cine intrebai de acte?:[email protected] :[email protected] :[email protected]

orhidutza
16.01.2008, 12:36:31
Voi ati dus asa ceva la inscriere? Ca eu nu :-$ Nu mi-a cerut decat acte (buletin, certificate, etc)
noi am facut joi cununia civila, si nu ne-o cerut nimic :)

diana31
16.01.2008, 12:44:27
noi am facut joi cununia civila, si nu ne-o cerut nimic :)
nici analizele medicale?

diannaa
16.01.2008, 13:13:30
pai poti sa-i duci acasal a masa...sau nicaieri! faceti in familie si gata!

orhidutza
16.01.2008, 13:28:51
nici analizele medicale?
se discuta aici despre dovezi cum ca ai sala, insa sa stii ca eu nu am auzit la nimeni sa fi fost cazu sa arate dovada chiar daca pe siteul primariei scrie :)

diana31
16.01.2008, 13:40:23
se discuta aici despre dovezi cum ca ai sala, insa sa stii ca eu nu am auzit la nimeni sa fi fost cazu sa arate dovada chiar daca pe siteul primariei scrie :)
sa inteleg ca nu v-au cerut invitatia de nunta?

12hanna
16.01.2008, 14:04:45
Pai ideea era ca cica nu poti face in w-end c.c. decat dak ai rezervare la un local... Bun, io vreau sa fac c.c. pe 8 iunie sau oricum vara, rezervarea la stil e pe octombrie si pers. cele mai importante pt. mine nu pot veni decat in w-end...

Deci ce sa fac? A si oricum mi se pare sec sa o faci in timpul saptamanii-fratii mei asa au facut-o.....
Si nu vreau nici in 12 oct ca noi vrem sa terminam nunta pe la 10-12 noaptea, deci nu vom avea timp in ziua respectiva...

Voi ce ma sfatuiti?
Sau: ne cununam la ai mei acas si dupaia ne schimbam iar buletinele???????????:gen_20::gen_07::disgust::zz: :dn>:)=((=((

diannaa
16.01.2008, 14:18:14
sa inteleg ca nu v-au cerut invitatia de nunta?
ce e cu aberatia asta?este prima data cand aud asa ceva?cum sa-ti ceara invitatie?rezervare?am innebunit eu sau nu asta ati vrut sa spuneti?

diannaa
16.01.2008, 14:20:00
Pai ideea era ca cica nu poti face in w-end c.c. decat dak ai rezervare la un local... Bun, io vreau sa fac c.c. pe 8 iunie sau oricum vara, rezervarea la stil e pe octombrie si pers. cele mai importante pt. mine nu pot veni decat in w-end...

Deci ce sa fac? A si oricum mi se pare sec sa o faci in timpul saptamanii-fratii mei asa au facut-o.....
Si nu vreau nici in 12 oct ca noi vrem sa terminam nunta pe la 10-12 noaptea, deci nu vom avea timp in ziua respectiva...

Voi ce ma sfatuiti?
Sau: ne cununam la ai mei acas si dupaia ne schimbam iar buletinele???????????:gen_20::gen_07::disgust::zz: :dn>:)=((=((
in cursul sapt se face la oficiul starii cívile si in weekend in parc(vara),in rest nu inteleg deloc problemna!

diana31
16.01.2008, 14:33:40
ce e cu aberatia asta?este prima data cand aud asa ceva?cum sa-ti ceara invitatie?rezervare?am innebunit eu sau nu asta ati vrut sa spuneti?
in momentul cand am mers la cununia civila pentru programare mi s-a cerut si o invitatie de nunta asta daca doream sa fac cununia la sfarsit de saptamana

12hanna
16.01.2008, 14:38:25
Deci? Toate ati avut c.c. in ziua nuntii sau intimpul saptamanii?

cj83cia
16.01.2008, 14:38:56
, pe cine intrebai de acte?:[email protected] :[email protected] :[email protected]
Pe nimeni, am zis ca noi am dus numai acte, certificatele de nastere, buletin, certif med, nu si invitatie sau chitanta de la sala. Ce tampenie, serios

cj83cia
16.01.2008, 14:40:05
Eu in ziua nuntii

12hanna
16.01.2008, 14:40:38

si eu stiam la fel........ mda poate in cj e mai cu motz

12hanna
16.01.2008, 14:43:24
Eu in ziua nuntii

Bine bine dar noi NU AVEM TIMPUL FIZIC NECESAR pt ca va fi o nunta de zi-seara si nu vreau sa fie totul pe fuga....

12hanna
16.01.2008, 14:45:42
in momentul cand am mers la cununia civila pentru programare mi s-a cerut si o invitatie de nunta asta daca doream sa fac cununia la sfarsit de saptamana

Pai atunci printam o invitatie cu datele respective, o ducem si gata si ce dac in ziua Z nu voi aparea in rochie de mireasa?!:D:^o

diannaa
16.01.2008, 15:12:53
si eu stiam la fel........ mda poate in cj e mai cu motz
nu am auzit chiar pe nimeni niciodata ! si anul trecut chiat stiu cum a fost! eu am facut sambata st.civila si duminica nunta

diannaa
16.01.2008, 15:14:01
Bine bine dar noi NU AVEM TIMPUL FIZIC NECESAR pt ca va fi o nunta de zi-seara si nu vreau sa fie totul pe fuga....
99% din nuntile din cj sunt asa....este mai aglomerat pt voi dat cele mai multe miresici fac in aceiasi zi

diannaa
16.01.2008, 15:16:06
nu am auzit chiar pe nimeni niciodata ! si anul trecut chiat stiu cum a fost! eu am facut sambata st.civila si duminica nunta
am avut un weekend frumos.....la st civila normal ca nu am fost in rochia de mireasa,m-am rasfatat cu o tinuta nou achizitionata....si dupa st civila am mers la ai mei la masa cu nasii si socrii,ca doar a 2-a zi era nunta....pe invitatie nici nu am trecut st civila desi au aflat si au venit destui

roxana
16.01.2008, 15:23:42
Si eu aflu pentru prima data de treaba asta cu invitatiile...
Cunosc destule cupluri care s-au putut casatori doar civil sambata(vara, in parc), si apoi au mers pe unde au vrut ei si cu cine au vrut, si nu le-a cerut nimeni socoteala de local rezervat sau altele...
Si eu vreau sa procedez tot asa, casatoria civila in Cluj candva in primavara, si nunta acasa la parinti, cum e stabilit.
Ce am vazut scris pe-aici e ceva concret si patit, sau sunt numai zvonuri si presupuneri?

diana31
16.01.2008, 15:30:11
Si eu aflu pentru prima data de treaba asta cu invitatiile...
Cunosc destule cupluri care s-au putut casatori doar civil sambata(vara, in parc), si apoi au mers pe unde au vrut ei si cu cine au vrut, si nu le-a cerut nimeni socoteala de local rezervat sau altele...
Si eu vreau sa procedez tot asa, casatoria civila in Cluj candva in primavara, si nunta acasa la parinti, cum e stabilit.
Ce am vazut scris pe-aici e ceva concret si patit, sau sunt numai zvonuri si presupuneri?
nu sunt nici zvonuri nici presupuneri ziceam doar ce mi s-a cerut mie;-)

diannaa
16.01.2008, 20:26:47
cand a fost asta?in ce an?anul trecut si acum 2 ani sigur nu a fost asa ceva....

12hanna
16.01.2008, 21:56:25
cand a fost asta?in ce an?anul trecut si acum 2 ani sigur nu a fost asa ceva....

Chiar asa, in ce an s-a intamplat chestia asta?:-&

diana31
17.01.2008, 07:39:57
la mine a fost acum cinci ani dar am mai auzit-o si acum trei ani.......^:)^ ^:)^ ^:)^ , iar acum cinci ani au cerut-o si altor miri nu doar mie.....:-s :-s :-s

diana31
17.01.2008, 07:41:27
Chiar asa, in ce an s-a intamplat chestia asta?:-&
in toamna anului 2002

roxana
17.01.2008, 08:24:55
ok, am inteles...
Sper ca eu sa nu am probleme, casatoria civila vrem s-o facem pe la inceputul lui mai, in ceva sambata, si probabil ca vom merge cu parintii undeva la restaurant... cred ca putem obtine de acolo ceva hartie cu rezervare... just in case...
in orice caz, ciudata regula s-o gandit sa faca

diana31
17.01.2008, 08:28:10
ok, am inteles...
Sper ca eu sa nu am probleme, casatoria civila vrem s-o facem pe la inceputul lui mai, in ceva sambata, si probabil ca vom merge cu parintii undeva la restaurant... cred ca putem obtine de acolo ceva hartie cu rezervare... just in case...
in orice caz, ciudata regula s-o gandit sa faca
sper si eu sa nu mai fie valabila...............;)) ;)) ;)) poate merge vre-o miresica pe acolo si iti da mai multe detalii, atunci afisul era pe usa poatat la acte necesare............:-s :-s :-s .

orhidutza
17.01.2008, 10:21:44
sper si eu sa nu mai fie valabila...............;)) ;)) ;)) poate merge vre-o miresica pe acolo si iti da mai multe detalii, atunci afisul era pe usa poatat la acte necesare............:-s :-s :-s .
avand in vedere ca au scris aici mirese ce au avut anul trecut 2007 cununia civila sambata sau duminica si au zis ca lor nu le-a cerut nimeni nimic (invitatie sau hartie de la local)... parerea mea e ca discutia nu isi mai are rostul :)

12hanna
17.01.2008, 10:52:25
:a:a:a:a:a

12hanna
17.01.2008, 10:54:02
#:-S#:-S#:-S#:-S#:-S
:a:a:a:a:a

diana31
17.01.2008, 10:55:59
#:-S#:-S#:-S#:-S#:-S
cel mai bine e sa meergi pana acolo sa vezi ce se cere ce e pe internet nu coincide tot timpul..........:)>- :)>- :)>-

diannaa
17.01.2008, 11:18:03
la mine a fost acum cinci ani dar am mai auzit-o si acum trei ani.......^:)^ ^:)^ ^:)^ , iar acum cinci ani au cerut-o si altor miri nu doar mie.....:-s :-s :-s
deci poate atunci ca de 2 ani incoace nu se mai cere...e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o....pai cum sa ma oblige?

diana31
17.01.2008, 11:20:34
deci poate atunci ca de 2 ani incoace nu se mai cere...e cea mai mare tampenie pe care am auzit-o....pai cum sa ma oblige?
nu te obliga nimeni.doar ca erau foarte multi la sfarsit de saptamana si probabil de asta se cerea..........

cj83cia
17.01.2008, 11:36:10
Si sunt din ce in ce mai multe nunti :gen_07:

diana31
17.01.2008, 11:45:23
da din fericire sau din pacate pentru unii , nici nu stiu cum ar fi mai bine zis, asa este.............dar e frumos cu multe nunti............=D> =D> =D>

orhidutza
17.01.2008, 12:02:09
cum se leaga oamenii la cap fara sa ii doara... #:-S#:-S#:-S

diana31
17.01.2008, 12:04:52
cum se leaga oamenii la cap fara sa ii doara... #:-S#:-S#:-S
=)) =)) =)) , asta e buna dar nu te vor crede acum numai daca le reamintesti peste vreo doi trei ani..........asa ca revino cu mesajul <:-P <:-P <:-P .......acum sa-i lasam sa fie iubiti si fericiti <:-P <:-P <:-P

diannaa
17.01.2008, 13:51:36
dupa studii facute de agentii in timp vor fi tot mai putine nunti.....

cj83cia
17.01.2008, 14:05:24
Le vine mintea la cap? =))

bubuhoney
18.01.2008, 00:01:37
ciao fetelor , am o nedumerire si poate puteti sa ma ajutati...vrem sa facem in 3 mai cununia civila pt ca viitorul meu cumnat o sa fie in tara atunci si in principiu este o data buna.......dar problema este in 3 mai sintem in post . Stiu ca nu se fac cununii religioase in post decit cu dezlegare dar credeti ca e rau daca facem cununia civila ???
astept parerile voatre
>:D<

cinezee
18.01.2008, 00:14:32
din cate stiu eu , cununia civila e total diferita de cea religioasa , mai stiu ca nu are legatura cu postul desigur

dsaca nu doresti sa ai masa festiva dupa , eu cred ca este acceptat

bubuhoney
18.01.2008, 00:19:55
din cate stiu eu , cununia civila e total diferita de cea religioasa , mai stiu ca nu are legatura cu postul desigur

dsaca nu doresti sa ai masa festiva dupa , eu cred ca este acceptat

da ...dar noi vrem sa facem ceva la restaurant dupa#:-S

cinezee
18.01.2008, 00:24:00
da ...dar noi vrem sa facem ceva la restaurant dupa#:-S
daca persoanele care iti vin , sunt de acord sa manance de post e ok , nu ai de ce sa iti faci probleme , e o gama foarte variata si gustoasa mancarea de post :-p

Success !

bubuhoney
18.01.2008, 00:28:55
daca persoanele care iti vin , sunt de acord sa manance de post e ok , nu ai de ce sa iti faci probleme , e o gama foarte variata si gustoasa mancarea de post :-p

Success !
mersi mult
mi-ar fi placut sa facem si logodna la biserica dupa cununie...dar daca ramane in 3.05 cred ca nu o sa mai fie si la biserica ...of of cum trebuie sa tii cont de mai multi cind hotarasti ceva .....

diannaa
18.01.2008, 00:49:58
ciao fetelor , am o nedumerire si poate puteti sa ma ajutati...vrem sa facem in 3 mai cununia civila pt ca viitorul meu cumnat o sa fie in tara atunci si in principiu este o data buna.......dar problema este in 3 mai sintem in post . Stiu ca nu se fac cununii religioase in post decit cu dezlegare dar credeti ca e rau daca facem cununia civila ???
astept parerile voatre
nu cred sa fie vro problema pt starea civila chiar daca e post,doar sa nu va petreceti prea tare dupa...<:-P

bubuhoney
18.01.2008, 01:17:26
nu cred sa fie vro problema pt starea civila chiar daca e post,doar sa nu va petreceti prea tare dupa...<:-P

da exact...asa putin <:-P
Sa vedem poate modificam data...as vrea sa facem si logodna dupa cununie civila...inca nu stiu ce o sa fie

diana31
18.01.2008, 07:25:03
astept parerile voatre
ciao, nu cred ca este vre-o problema in calendarul ortodox se spune doar ca nu se oficiaza nunti si asta se refera doar la cununia religioasa, care la voi e la o data ulterioara......asa ca distractie placuta.... dar moderata;-) ;-) ;-)

cj83cia
18.01.2008, 09:04:47
Dar ce post e in 3 mai?

cj83cia
18.01.2008, 09:05:30
Sa vedem poate modificam data...as vrea sa facem si logodna dupa cununie civila...inca nu stiu ce o sa fie
Cum logodna dupa cununia civila?

diana31
18.01.2008, 09:09:49
Dar ce post e in 3 mai?
eu stiu ca nu e post...........in 3 mai

cj83cia
18.01.2008, 09:13:38
Pai tocmai. Nu stiu sa fie. Deci ai putea sa faci linistita ce vrei in 3 mai

diana31
18.01.2008, 09:17:16
dar or si cum cununia civila nu are legatura cu postul decat daca invitatii tai nu mananca de dulce si chear nu vor sa faca tambalau, adica sa se distreze sau sa mearga la chefuri in post..........asa ca distractie placuta<:-P <:-P <:-P

Paulaaa_20
18.01.2008, 12:54:00
ciao fetelor.... eu am nunta in 2009 dar am gasit aici cand nu se fac nunti in 2008, deci 3 mai ar fi chiar la limita

In 2008 nu se fac nunti (cununii religioase) in perioadele:
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in saptamana Alba: 3-9 martie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Postul Pastelui: 10 martie - 26 aprilie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Saptamana Luminata: 27 aprilie - 3 mai 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Duminica Rusaliilor: 15 iunie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in postul sf. Apostoli Petru si Pavel: 23-28 iunie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Postul Adormirii Maicii Domnului: 1-14 august 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in postul Craciunului: 15 noiembrie - 24 decembrie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase intre Craciun si Boboteaza: 25 decembrie - 6 ianuarie
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in post si in zilele de post: ajunul Bobotezei: 5 ianuarie, Taierea Capului sf. Ioan Botezatorul - 29 august, Inaltarea Sfintei Cruci - 14 septembrie,

si as mai avea si eu o intrebare.....noi am rezervat sala deja...o sa avem nunta la sala orizont de pe calea turzii....a-ti fost la vreo nunta acolo....cum vi s-a parut? :*
mie imi place foarte mult sala....dar sunt curioasa sa vad si alte pareri....

diannaa
18.01.2008, 13:01:45
ciao fetelor.... eu am nunta in 2009 dar am gasit aici cand nu se fac nunti in 2008, deci 3 mai ar fi chiar la limita

In 2008 nu se fac nunti (cununii religioase) in perioadele:
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in saptamana Alba: 3-9 martie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Postul Pastelui: 10 martie - 26 aprilie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Saptamana Luminata: 27 aprilie - 3 mai 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Duminica Rusaliilor: 15 iunie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in postul sf. Apostoli Petru si Pavel: 23-28 iunie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in Postul Adormirii Maicii Domnului: 1-14 august 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in postul Craciunului: 15 noiembrie - 24 decembrie 2008
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase intre Craciun si Boboteaza: 25 decembrie - 6 ianuarie
http://www.acvaria.com/simboluri/patrat.gifNu se fac cununii religioase in post si in zilele de post: ajunul Bobotezei: 5 ianuarie, Taierea Capului sf. Ioan Botezatorul - 29 august, Inaltarea Sfintei Cruci - 14 septembrie,

si as mai avea si eu o intrebare.....noi am rezervat sala deja...o sa avem nunta la sala orizont de pe calea turzii....a-ti fost la vreo nunta acolo....cum vi s-a parut? :*
mie imi place foarte mult sala....dar sunt curioasa sa vad si alte pareri....
in 3 e post clar!nu exista limita.....nu se mai cununii religioase in zile de miercuri si vineri de peste an
la sala sa ai grija cu servirea,cand am fost eu la nunta acolo a fost ok,dar la alte 2 s-au dat gresuri mari....si sa ai grija pe cine pui sus ca cei de sus nu vad mirii si se simt exclusi(pui tineretul sus parerea mea),apoi sa vezi cum faci(desi aici chiar nu ai ce face)ca nu exsta loc de parcare la masini,noi am stat cu ea in strada cu emotii ca ne-o ia vreun tir....dar in rest ok

diannaa
18.01.2008, 13:03:51
nu stiu exact deca poti sa faci logodna dupa starea civila,stiu ca daca nu ai logodna,in slujba de cununie religioasa se face logodna inainte....deci practic dupa starea civila....intreaba preotul exact

roxana
18.01.2008, 13:31:37
in 3 e post clar!nu exista limita.....
deci nu e post, e Saptamana Luminata, adica prima saptamana dupa Pasti.
Probabil ca nu se fac cununii religioase din acelasi motiv din care nu se fac nici in ziua de Pasti, Craciun sau Rusalii, dar de mancat se poate manca orice, si nu vad care ar fi problema chefului de dupa. E saptamana luminata, deci motiv de bucurie, deci ne veselim, nu?

diannaa
18.01.2008, 13:36:02
deci nu e post, e Saptamana Luminata, adica prima saptamana dupa Pasti.
Probabil ca nu se fac cununii religioase din acelasi motiv din care nu se fac nici in ziua de Pasti, Craciun sau Rusalii, dar de mancat se poate manca orice, si nu vad care ar fi problema chefului de dupa. E saptamana luminata, deci motiv de bucurie, deci ne veselim, nu?
da ai dreptate...nu e sub denumirea de post,dar cred ca merge totul in acelasi sistem....acum fiecare face cum considera

diana31
18.01.2008, 13:36:35
eu stiu ca in ziua respectiva se poate face cununia civila.........:)>- :)>-

diannaa
18.01.2008, 13:37:11
cununia civila se poate

diannaa
18.01.2008, 13:37:50
si la biserica gasesti preot care sa te cunune si in post,depinde cat de religios esti>:D<

diana31
18.01.2008, 13:53:02
si la biserica gasesti preot care sa te cunune si in post,depinde cat de religios esti>:D<
nu mai stiu cine a deschis subiectul, scuze fata de persoana respectiva, dar stiu sigur ca nu vroia si casatoria religioasa sa o faca in acesi zi..............

diannaa
18.01.2008, 14:08:16
nu mai stiu cine a deschis subiectul, scuze fata de persoana respectiva, dar stiu sigur ca nu vroia si casatoria religioasa sa o faca in acesi zi..............
da cred ca asa era:)) >:D<

diannaa
18.01.2008, 14:10:42
si se mai zice,am citit tot pe un calendar cand nu se fac nunti:in zilele de nastere a unuia din cei 2 miri...este o superstitie,eu nu sunt superstitioasa dar am tinut cont la nunta de cateva lucruri....

cj83cia
18.01.2008, 14:34:46
M-a trecut cu fiori. Eu am vrut chiar de ziua mea, dar la 2 luni dupa ce am rezervat data, am aflat ca era post: un semn, ceva..... [-o<

diana31
18.01.2008, 14:36:33
M-a trecut cu fiori. Eu am vrut chiar de ziua mea, dar la 2 luni dupa ce am rezervat data, am aflat ca era post: un semn, ceva..... [-o<
mai stii ca nu..........?

diannaa
18.01.2008, 14:38:28
>:D< >:D< >:D< o fi fost ceva semn....bun sigur!

Paulaaa_20
18.01.2008, 15:47:42
si se mai zice,am citit tot pe un calendar cand nu se fac nunti:in zilele de nastere a unuia din cei 2 miri...este o superstitie,eu nu sunt superstitioasa dar am tinut cont la nunta de cateva lucruri....

noi am hotarat pana la urma sa facem nunta in 14 februarie 2009, dar initial viitorul meu sot se gandea sa o facem de ziua lui, care pica in 2009 intr-o sambata....dar pe langa ca ar fi fost ziua lui e si luna mai.....si cu toate ca eu nu sunt tocmai superstitioasa......nu am prea vrut....tocmai din cauza superstitiilor de nunti.....
in fine cred totusi ca e o prostie dar oricum e mai bine de ziua indragostitilor.....:x

Paulaaa_20
18.01.2008, 15:58:28

pai probabil ca cununia civila se poate face....dar nu stiu daca sunt preoti care fac cununia religioasa in posturi....stiu ca se poate face si cununia religioasa in unele posturi (care nu sunt chiar asa de mari sa zicem...) dar trebuie sa ai delegare de la arhiepiscop sau patriarh....ceva de genul

diana31
18.01.2008, 17:09:40
pai probabil ca cununia civila se poate face....dar nu stiu daca sunt preoti care fac cununia religioasa in posturi....stiu ca se poate face si cununia religioasa in unele posturi (care nu sunt chiar asa de mari sa zicem...) dar trebuie sa ai delegare de la arhiepiscop sau patriarh....ceva de genul
da se poate dar sunt cazuri foarte speciale.......

bubuhoney
18.01.2008, 18:36:39
eu stiu ca nu e post...........in 3 mai

Nu e postul pastelui dar este Saptaman Luminata din 27 pina in 3 ..si in calendarul ortodox scrie ca nu se fac nunti

bubuhoney
18.01.2008, 18:40:51
Cum logodna dupa cununia civila?
Sincer nu am auzit de asa ceva decit aici pe forum , si pare frumos sa faci slujba de logodna dupa cununia civila
Slujba de logodna se face la incetului cununiei religioasa ...se face slujba de logodna si conutinua cu cununia iar daca se face slujba de logodna mai repede in ziua cu nunta la biserica se face doar cununia religioasa
#:-S...le-am cam amestecat , sper ca m-am facut inteleasa

bubuhoney
18.01.2008, 18:47:38
dar or si cum cununia civila nu are legatura cu postul decat daca invitatii tai nu mananca de dulce si chear nu vor sa faca tambalau, adica sa se distreze sau sa mearga la chefuri in post..........asa ca distractie placuta<:-P <:-P <:-P

m-ati linistit fetelor...^:)^ .se pare ca e ok pentru ca e vorba doar de cununia civila , si mama cind i-am spus a zis ca nu e nici o problema;;) ca doar nu e cununia religioasa
Asa de mult m-am gandit la asta de ieri ..acum mi se pare chiar ceva deosebit sa facem in ultima zi din Saptamana Luminata....

mersi mult !!!!!!!! invitatii mei sint doar familia si neamurile fff apropiate asa ca sintem de-a casei toti ;))....abia astept !!!!!!!!!!!<:-P

cj83cia
18.01.2008, 18:55:05
>:D< >:D< >:D< o fi fost ceva semn....bun sigur!
Sa speram. Oricum, e ciudat. Si nu stiu cat e de bun, ca initia ne-am luat pe 8 septembrie. Am aflat ca nu ne cununa, ca e sf. Maria mica. Apoi, pe 9 iunie. Si era post. Noi am zis ca a treia oara sigur va fi cu noroc. Va mai tin la curent, la nunta de aur :D

orhidutza
19.01.2008, 16:09:25
m-ati linistit fetelor...^:)^ .se pare ca e ok pentru ca e vorba doar de cununia civila , si mama cind i-am spus a zis ca nu e nici o problema;;) ca doar nu e cununia religioasa
Asa de mult m-am gandit la asta de ieri ..acum mi se pare chiar ceva deosebit sa facem in ultima zi din Saptamana Luminata....

mersi mult !!!!!!!! invitatii mei sint doar familia si neamurile fff apropiate asa ca sintem de-a casei toti ;))....abia astept !!!!!!!!!!!<:-P
si noi am avut logodna facuta la biserica cu mult inaintea nuntii propriu-zise (aproape jumatate de an)... si initial am vrut sa procedam ca si voi, adica cununia civila si apoi logodna la biserica... insa a trebuit sa renuntam la idee pe motiv ca nu era sotul in tara inainte cu 14 zile ca sa ne facem analizele, asa ca am ramas doar cu logodna :) ... altfel am fi facut ca si voi :)
Multa bafta!

bubuhoney
19.01.2008, 20:02:32
si noi am avut logodna facuta la biserica cu mult inaintea nuntii propriu-zise (aproape jumatate de an)... si initial am vrut sa procedam ca si voi, adica cununia civila si apoi logodna la biserica... insa a trebuit sa renuntam la idee pe motiv ca nu era sotul in tara inainte cu 14 zile ca sa ne facem analizele, asa ca am ramas doar cu logodna :) ... altfel am fi facut ca si voi :)
Multa bafta!

multumim mult >:D<

tati_sew
25.01.2008, 08:19:18
ca sa faceti sambata sau duminica, cununia civila, va trebuie sa faceti dovada unei rezervari la un local:-$ :-$ :-$ :-$

revin cu o poveste mai veche:-p "NOTA CEI CARE SOLICITA INCHEIEREA CASATORIEI SAMBATA SAU DUMINICA,VOR PREZENTA O INVITATIE SAU DOVADA DE LA RESTAURANT (DIN CARE SA REZULTE CA ESTE INCHIRIAT LOCALUL PENTRU DATA RESPECTIVA)
! ORA SI DATA OFICIERII SE STABILESTE DE CATRE OFITERUL DE STARE CIVILA , IN FUNCTIE DE DORINTELE DVS. SI DE POSIBILITATILE CONFERITE DE PROGRAMUL SERVICIULUI ." de pe site-ul primariei http://www.primariaclujnapoca.ro/acte-necesare/acte44.aspx. deci dand crezare la ce scrie pe site e cam adevarat ce ai zis

diana31
25.01.2008, 10:02:49
revin cu o poveste mai veche:-p "NOTA CEI CARE SOLICITA INCHEIEREA CASATORIEI SAMBATA SAU DUMINICA,VOR PREZENTA O INVITATIE SAU DOVADA DE LA RESTAURANT (DIN CARE SA REZULTE CA ESTE INCHIRIAT LOCALUL PENTRU DATA RESPECTIVA)
! ORA SI DATA OFICIERII SE STABILESTE DE CATRE OFITERUL DE STARE CIVILA , IN FUNCTIE DE DORINTELE DVS. SI DE POSIBILITATILE CONFERITE DE PROGRAMUL SERVICIULUI ." de pe site-ul primariei http://www.primariaclujnapoca.ro/acte-necesare/acte44.aspx. deci dand crezare la ce scrie pe site e cam adevarat ce ai zis
deci totusi nu era chear asa de mare aberatie la ceea ce ziceam eu....se pare ca inca este adevarata chestia cu invitatia............:)>-

diannaa
25.01.2008, 10:46:06
"CHITANTA IN VALOARE DE 7000 LEI"(am luat de pe site) ...nu mi se pare f actual ceea ce scrie pe site....:-? deci forget about it......daca se cere de anul asta(si in ultimii 2 nu s-a cerut ) sincer e ghinion.....>:D<

12hanna
26.01.2008, 21:37:21
Curat ghinion!=((

diana31
27.01.2008, 16:26:02
despre acea chitanta nici eu nu stiu nimic..........nu imi amintesc sa o fi platit..........chear daca e o varianta mai veche din categoria cerintelor de la cununie........chear nu are nimeni drum pe Eroilor pentru a afla ce se cere exact?

tati_sew
27.01.2008, 22:42:29
am trimis un mail la primarie dar slabe sanse la un raspuns:-<

diana31
28.01.2008, 10:48:23
am trimis un mail la primarie dar slabe sanse la un raspuns:-<
cred ca mai degraba ai afla daca mergi pana acolo si e si mai sigur.......;)) ;)) ;))

tati_sew
28.01.2008, 11:12:45
=))=))stiu da lenea-i cucoana mare

diana31
28.01.2008, 11:38:56
=))=))stiu da lenea-i cucoana mare
si daca ar durea ........ar fi si mai si.........nu neaparat sa mergi tu poate are cineva drum pe acolo........L-) L-)

tati_sew
28.01.2008, 11:53:55
da stiu,dar pana in 23 august mai am, si oricum nu ma stresez ca invitatii o sa am rezervarea la restaurant o am de anu trecut din iunie....dar daca o sa trecpe acolo o sa imi aduc aminte ca trebuie sa intru.si vineri am f pana peeroilor la eurogsm da nu m-am gandit sa ma duc putin mai sus sa intru...:-p

ciuci19
28.01.2008, 22:02:33
salut fetelor

am si eu o intrebare...oare nu se poate sa faci rezervarea la starea civila mai repede de ex saptamana viitore iti alegi ora si pe urma cu 14 zile inainte te duci cu dosarul si cu tot ce trebuie.....ar fi super daca s-ar putea...................:D

pa pa

diannaa
28.01.2008, 23:01:52
salut fetelor

am si eu o intrebare...oare nu se poate sa faci rezervarea la starea civila mai repede de ex saptamana viitore iti alegi ora si pe urma cu 14 zile inainte te duci cu dosarul si cu tot ce trebuie.....ar fi super daca s-ar putea...................:D

pa pa
nu se poate

tati_sew
29.01.2008, 10:23:23
deci chiar nu se poate...si eu as vrea sa ma programez mai repede dar....

diana31
29.01.2008, 17:10:35
salut fetelor

pa pa
se poate daca ai pe cineva acolo......................;-)

tati_sew
29.01.2008, 17:14:51
asta da:-<

diana31
29.01.2008, 17:19:17
asta da:-<
no scuze dar asta este.........cand am fost eu desi era cu fix14 zile inainte .......si in fata noastra erau doar trei perechi in fata noastra orele forte erau rezervate......

cj83cia
30.01.2008, 09:00:26
De fapt, situatia e alta: programarile se fac din 15 in 15 min, dar cununia in sine dureaza cam 5-10 min. Pentru "intre cele 15 min", intra "pilele", care au ore de dim sau pe la 2. Dinainte nu se pot stabili, doar in cele 14 zile se "refac" listele. Noi am fost programati pe ora, dar am intrat abia pe la 12:15, 12:20, ca .... asa e pe la noi

diana31
30.01.2008, 11:21:57
De fapt, situatia e alta: programarile se fac din 15 in 15 min, dar cununia in sine dureaza cam 5-10 min. Pentru "intre cele 15 min", intra "pilele", care au ore de dim sau pe la 2. Dinainte nu se pot stabili, doar in cele 14 zile se "refac" listele. Noi am fost programati pe ora, dar am intrat abia pe la 12:15, 12:20, ca .... asa e pe la noi
cia iti lipseste ora la care ati fost programati din mesaj........:*

cj83cia
30.01.2008, 12:43:52
La ora 12 am fost programati.
Imi apare doar citat, de ce nu pot sa editez mesajul???:-w

frumusica_andrea
03.02.2008, 23:37:16
pot sa stiu si eu pe cand nu se mai gasea liber la catedrala?
pllllssssssss:((

diana31
04.02.2008, 08:20:09
pot sa stiu si eu pe cand nu se mai gasea liber la catedrala?
pllllssssssss:((
nunta de care vorbeam noi este in 12 iulie........:((

25bubu
10.02.2008, 22:31:00
si daca ar durea ........ar fi si mai si.........nu neaparat sa mergi tu poate are cineva drum pe acolo........L-) L-)
Am fost eu saptamana aceasta pe la ei si am aflat de ce e nevoie:
- acte de identitate ale mirilor: original si copie
- pasapoarte: pentru cetateni straini si pentru cetateni romani cu domiciliul in strainatate; original si copie
- certificate de nastere - copie si original;
- certificate medicale prenuptiale citez de pe hartia de la primarie:"valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori"; in cele 14 zile sunt cuprinse atat data depunerii cat si data oficierii.
Este obligatorie prezenta fizica a ambilor soti la depunerea actelor.

Pe hartia primita de la ei nu am vazut nimic de invitatie de la restaurant sau obligatia platirii unor taxe.... nici nu am mai auzit de la alti prieteni de asa ceva. Fetelor, proaspete mirese ati avut nevoie de asa ceva?

orhidutza
11.02.2008, 10:28:48
Am fost eu saptamana aceasta pe la ei si am aflat de ce e nevoie:
- acte de identitate ale mirilor: original si copie
- pasapoarte: pentru cetateni straini si pentru cetateni romani cu domiciliul in strainatate; original si copie
- certificate de nastere - copie si original;
- certificate medicale prenuptiale citez de pe hartia de la primarie:"valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori"; in cele 14 zile sunt cuprinse atat data depunerii cat si data oficierii.
Este obligatorie prezenta fizica a ambilor soti la depunerea actelor.

Pe hartia primita de la ei nu am vazut nimic de invitatie de la restaurant sau obligatia platirii unor taxe.... nici nu am mai auzit de la alti prieteni de asa ceva. Fetelor, proaspete mirese ati avut nevoie de asa ceva?
raspuns: nu, nu am avut nevoie de asa ceva :)

Mulan
11.02.2008, 14:14:35
ciao
intrebare.. nu stiu daca s-a mai pus sau nu, dar vrea totusi sa ma asigur ca inteleg cum trebuie:
cum se face programarea? pot sa ma duc acum sa imi fac programare pt august? sau doar cu 14 zile inainte imi pot face programare? .. daca nu mai gasesc liber pt ziua in care vreau eu? poate raman pe dinafara..

tati_sew
11.02.2008, 16:45:39
ciao
intrebare.. nu stiu daca s-a mai pus sau nu, dar vrea totusi sa ma asigur ca inteleg cum trebuie:
cum se face programarea? pot sa ma duc acum sa imi fac programare pt august? sau doar cu 14 zile inainte imi pot face programare? .. daca nu mai gasesc liber pt ziua in care vreau eu? poate raman pe dinafara..
doar cu 14 zile inainte se pot face programarile.este un exemplu intr-un pliant de la primarie pe care l-am luat de la muzeul de arta "in cele 14 zile sunt cuprinse atat data depunerii cat si data oficierii.Deexemplu pt data de 20 actele se depun din 7 pana in 11"

ioana_maria
12.02.2008, 11:47:39
Am si eu doua nelamuriri:
1.analizele medicale sunt valabile doar 2 sapt?
2.oare si duminica e bataie pe programari la starea civila???
pls help!!!

tati_sew
12.02.2008, 12:35:56
da analizele sunt valabile 14 zile, referitor la cealalta intrebare nu stiu sa iti raspund

tati_sew
12.02.2008, 12:38:35
nu mai tin minte cine explica parca diana canunta a avut loc sambata iar programarea la sc a facut-o nu lunea in saptamana cu nunta ci in cealalta luni,adica cu 2 luni inainte (luni insemnand ziua de luni, nu 30 de zile=luna).si a f tatal ei sa le faca programarea la prima ora ca sa prinda ora la care doreau sa se cunune

sunshine1981
12.02.2008, 15:15:32
Buna,

Eu am nunta pe 12 si as vrea cununia pe 10.Cum ma sfatuiti sa procedez:sa dau masa dupa?Ma gandeam sa mi chem numai rudele,ina am o gramada de prieteni care si vor lua liber atunci special pt noi si ma cam intreaba daca dau ceva dupa.Ai mei stau la curte,dar parca n as avea unde sa intind masa pt 40 de oameni.Si parca n as vrea sa i oblig sa mi ia cadou:( Voi ce ziceti dragelor?
Multi pupici

tati_sew
12.02.2008, 15:36:34
Buna,

Eu am nunta pe 12 si as vrea cununia pe 10.Cum ma sfatuiti sa procedez:sa dau masa dupa?Ma gandeam sa mi chem numai rudele,ina am o gramada de prieteni care si vor lua liber atunci special pt noi si ma cam intreaba daca dau ceva dupa.Ai mei stau la curte,dar parca n as avea unde sa intind masa pt 40 de oameni.Si parca n as vrea sa i oblig sa mi ia cadou:( Voi ce ziceti dragelor?
Multi pupici
pai daca tot ai nunta pe 12 ma gandesc ca atunci faci chef la restaurant si nu cred ca ar mai avea rost sa ii chemi pe toti si in 10.pe 10 faci o masa cu familia doar frati surori ....chiar ai casei.si ar fi totusi o cheltuiala in plus.si daca zici de cadou oricum in 12 trebuie sa iti puna bani si atunci ii mai sutesti de o cheltuiala si pe ei.va vedeti la civila ei iti dau flori iar tu poti pregati de acasa un platou cu praji si ceva de baut un suc sau ceva tarie

medutza
13.02.2008, 09:24:25
Buna,

Multi pupici
si eu is de parere ca ceva prajiturele si un suc(eventual un pahar de tarie)poti sa dai la cununie.apoi masa sa faci cu cei apropiati,fara prea multa cheltuiala(oricum trebuie sa mancati ceva in ziua aia,nu).dar apoi depinde foarte mult de cine iti vine la cununie.sa nu ti se urce lumea in cap ca nu au primit nimic.stii tu cum sunt oamenii.eu daca as fi in locul tau asa as proceda dar mai multe tu stii.:*

cj83cia
13.02.2008, 09:32:42
nu mai tin minte cine explica parca diana canunta a avut loc sambata iar programarea la sc a facut-o nu lunea in saptamana cu nunta ci in cealalta luni,adica cu 2 luni inainte (luni insemnand ziua de luni, nu 30 de zile=luna).si a f tatal ei sa le faca programarea la prima ora ca sa prinda ora la care doreau sa se cunune
Eu am explicat, asa e

cj83cia
13.02.2008, 09:37:05
Eu, daca as fi in locul tau, pentru 10 min cat dureaza la starea civila nu m-as chinui sa fac separat, fiind doar 2 zile distanta. Poti sa iti pui in cap multe persoane (colegi, prieteni, rude apropiate) sau sa-ti cheltui banii pe care i-ai da avans la altceva (flori, staroste, etc). Ca stii cum e: nu iti pot veni la sfat cu un buchet de flori, si tu sa le zici ca pleci, ca ai masa "in familie". Si oricum, pierzi si o zi in care ai putea sa mai faci cate ceva pt nunta

tati_sew
13.02.2008, 09:39:45
da si cu asta ai dreptate

orhidutza
13.02.2008, 10:10:39
Buna,

Multi pupici
noi am avut cununia civila cu 2 zile inainte de nunta propriu-zisa... dupa ce s-a terminat ceremonia efectiva, am ramas in holul primariei si la o masa de acolo am dat prajituri, suc, sampanie celor ce au venit... masa am facut doar cu parinti, frati, surori si nasi

alexandra2009
13.02.2008, 11:26:14
[quote=orhidutza;630125]noi am avut cununia civila cu 2 zile inainte de nunta propriu-zisa... dupa ce s-a terminat ceremonia efectiva, am ramas in holul primariei si la o masa de acolo am dat prajituri, suc, sampanie celor ce au venit... masa am facut doar cu parinti, frati, surori si nasi[/quo
Este ok si asa ca nu sunteti prea aglomerati in ziua nunti... daca face-ti doar o masa in familie nu este o cheltuiala in plus... oricum eu cred ca as opta pentru ami face si cununia civila in ziua nunti... am impresia ca as fi tare obosita pentru nunta in sine... ca as fi mai strasata la starea civila in legatura cu nunta... si parca as afi cu gandul in alta parte... daca perioada dintre cele doua ar fi mai mare poate... dar 2 zile nu mi se pare in regula.. parerea mea.... Oricum sfatul meu ar fi sa faceti fiecare cum credeti ca este mai bine...voi sa va simtiti cel mai bine ca in fine este nunta voastra... si voi trebuie sa fiti multumiti...
Mii de pupici

diannaa
13.02.2008, 11:27:00
noi am avut cununia civila cu 2 zile inainte de nunta propriu-zisa... dupa ce s-a terminat ceremonia efectiva, am ramas in holul primariei si la o masa de acolo am dat prajituri, suc, sampanie celor ce au venit... masa am facut doar cu parinti, frati, surori si nasi
ása am facut si noi,a fost cu o zi inainte de nunta,doar ca in parc,si acolo am servit prajiturele saratele si vin

diana31
14.02.2008, 12:21:49
Eu, daca as fi in locul tau, pentru 10 min cat dureaza la starea civila nu m-as chinui sa fac separat, fiind doar 2 zile distanta. Poti sa iti pui in cap multe persoane (colegi, prieteni, rude apropiate) sau sa-ti cheltui banii pe care i-ai da avans la altceva (flori, staroste, etc). Ca stii cum e: nu iti pot veni la sfat cu un buchet de flori, si tu sa le zici ca pleci, ca ai masa "in familie". Si oricum, pierzi si o zi in care ai putea sa mai faci cate ceva pt nunta
nu gandii negativ ci gandeste ca sunt doua chefuri in loc de unul.........:-p

cj83cia
15.02.2008, 08:46:17
Da, dar eu una cu 2 zile inainte de marele chef nu aveam chef de alt chef =))

diana31
15.02.2008, 14:02:44
Da, dar eu una cu 2 zile inainte de marele chef nu aveam chef de alt chef =))
ei no........pofta vine mancand.........:* :* :*

mi2009
16.02.2008, 16:29:14
Buna fetelor!
Uite am si eu o intrebare pentru cele "trecute" prin starea civila. Ce acte medicale prenuptiale sunt necesare? ce analize cer cei din Cluj? Vad, din ceea ce reusesc sa citesc pe net( fiind la distanta) ca fiecare primarie cere altfel. Si incerc sa ma informez din timp.
Cred ca imi si face mare placere sa ma pregatesc pt nunta!!!!!

Mersi
dupa -masa linistita.

ralux
17.02.2008, 10:21:16
Salut! Si felicitari tuturor miresicilor:* In legatura cu certificatul prenuptial, stiu ca se poate elibera din mai multe locuri in Cluj. Oricum, in esenta, iti ia sange pentru VDRL (sifilis), nu stiu daca se mai face radiografie pulmonara pentru tuberculoza si examen psihiatric. Asa era intr-o vreme, acum nu mai stiu exact . Noi asa am invatat la facultate in anul V:D Succes cu pregatirile!

diannaa
17.02.2008, 17:55:27
Salut! Si felicitari tuturor miresicilor:* In legatura cu certificatul prenuptial, stiu ca se poate elibera din mai multe locuri in Cluj. Oricum, in esenta, iti ia sange pentru VDRL (sifilis), nu stiu daca se mai face radiografie pulmonara pentru tuberculoza si examen psihiatric. Asa era intr-o vreme, acum nu mai stiu exact . Noi asa am invatat la facultate in anul V:D Succes cu pregatirile!
noi am facut si radiografia la plamani...

ciprian_c
21.02.2008, 12:30:35
2. CERTIFICATELE DE NASTERE ( în original si copie xerox nelegalizata );
3. CERTIFICATELE MEDICALE PRENUPTIALE (valabile 14 zile de la data emiterii si care trebuie sa cuprinda mentiunea expresa ca persoana in cauza se poate casatori);
4. PLIC TIMBRAT AUTOADRESAT.
ESTE OBLIGATORIE PREZENTA FIZICA A AMBILOR SOTI LA DEPUNEREA ACTELOR
CASATORIA SE POATE INCHEIA LA EXPIRAREA TERMENULUI DE 10 ZILE IN CARE SE CUPRINDE ATAT ZIUA CAND A FOST FACUTA DECLARATIA DE CASATORIE,CAT SI ZIUA IN CARE SE OFICIAZA CASATORIA . DUPA EXPIRAREA TERMENULUI DE 10 ZILE , CASATORIA SE POATE INCHEIA NUMAI PANA LA EXPIRAREA TERMENULUI DE VALABILITATE A CERTIFICATELOR MEDICALE PRENUPTIALE.
!
PENTRU CEI CARE NU SUNT LA PRIMA CASATORIE :
- Pe langa actele mentionate mai sus , in functie de situatie , in cazul in care casatoria anterioara a fost desfacuta prin divort sau decesul unuia dintre soti , solicitantii mai au nevoie de urmatoarele acte :
DIVORT :
- SENTINTA DE DIVORT- a) IN 2 EXEMPLARE , AMBELE RAMASE DEFINITIVE SI LEGALIZATE SI TIMBRE FISCALE SAU CHITANTA IN VALOARE DE 7000 LEI - in cazul in care casatoria anterioara a fost incheiata in mun. Cluj-Napoca;
- b) in cazul in care casatoria anterioara a fost incheiata in alta localitate din tara, se va depune un singur exemplar din sentinta in copie xerox, ramasa definitiva si legalizata.
In cazul unei casatori incheiate in Romania si divortul s-a pronuntat de catre o instanta de judecata din alta tara, sentinta/hotararea de divort trebuie recunoscuta pe teritoriul Romaniei;
DECES :
- CERTIFICATUL DE DECES AL CELUI DECEDAT , IN ORIGINAL SI COPIE (nelegalizata).

• IN CAZUL IN CARE DIN CASATORIA ANTERIOARA AU REZULTAT COPII SI ACESTIA SUNT IN INGRIJIREA SOTULUI/SOTIEI CARE SE RECASATORESTE ,SE VOR PREZENTA CERTIFICATELE DE NASTERE IN ORIGINAL SI COPIE (nelegalizata).
- LA DATA INCHEIERII CASATORIEI, CONFORM LEGISLATIEI IN VIGOARE VIITORII SOTI VOR FI INSOTITI DE DOI MARTORI , CU BULETINELE DE IDENTITATE VALABILE .

NOTA CEI CARE SOLICITA INCHEIEREA CASATORIEI SAMBATA SAU DUMINICA,VOR PREZENTA O INVITATIE SAU DOVADA DE LA RESTAURANT (DIN CARE SA REZULTE CA ESTE INCHIRIAT LOCALUL PENTRU DATA RESPECTIVA)
! ORA SI DATA OFICIERII SE STABILESTE DE CATRE OFITERUL DE STARE CIVILA , IN FUNCTIE DE DORINTELE DVS. SI DE POSIBILITATILE CONFERITE DE PROGRAMUL SERVICIULUI .

CASATORIA CU CETATEAN STRAIN SAU INTRE CETATENI STRAINI
- certificatul de nastere , original , copie legalizata si traducere legalizata ,
- dovada de la autoritatiile locale , in cazul in care exista conventie intre Romania si statul respectiv , sau daca aceasta conventie nu exista, dovada se va elibera de Ambasada statului respectiv ( dovada va cuprinde , in mod obligatoriu faptul ca, in conformitate cu legea nationala sunt indeplinite conditile de fond si ca se poate casatori in Romania )

Tarile cu care Romania are conventie: Anglia, Canada, Grecia, Irlanda, Italia, Portugalia, Spania, S.U.A., Turcia, precum si in tarile din:
Africa, America Latina si Asia,Albania Austria Belgia Bulgaria Cehia R.P.D. Coreeana Croatia Danemarca Finlanda Franta R.F. Germania R.F.Iugoslavia (Serbia si Muntenegru) Luxemburg, Macedonia, Mongolia, Norvegia, Olanda, Polonia, Federatia Rusa, Slovacia, Slovenia, Ungaria.

Daca nu este la prima casatorie se vor prezenta urmatoarele acte:
IN CAZ DE DIVORT: actul care atesta faptul ca a fost desfacuta casatoria anterioara , original , copie legalizata si traducere legalizata,
IN CAZ DE DECES: actul care atesta faptul ca a incetat casatoria anterioara prin decesul sotului , in original , copie si traducere legalizata,
In cazul in care ambii soti sunt cetateni straini sau cetateni romani cu domiciliul in strainatate va fi necesar sa se faca dovada sederii in municipiul Cluj-Napoca in intervalul cuprins intre data depunerii actelor si data oficierii casatoriei .

ATENTIE ! NU SE OFICIAZA CASATORIA PE BAZA UNUI ACT DE IDENTITATE EXPIRAT SAU DACA NU SE ASIGURA PREZENTA A DOI MARTORI CU ACTE DE IDENTITATE VALABILE

tati_sew
21.02.2008, 12:39:35
:)):)):))oau :O:))

diana31
21.02.2008, 12:52:05
raspunsul acela de unde este luat?

tati_sew
21.02.2008, 13:15:00
ceva asemanator am vazut pe pliantul oferit de primarie la nunta la palat

medutza
21.02.2008, 15:11:23
ce soc am avut cand am vazut numele de ciprian caci si pe al meu tot asa il cheama.dar,na,doar sunt mai multi:-p ,insa al meu e numai al meu:D .

ok,sa revin daca nasii mei sunt din alta tara nu este nici o problema la cununie?adica ma pot cununa cu buletinele lor?sper sa fie asa ca daca nu cine-mi vine de martori:-SS ?

diana31
21.02.2008, 17:27:05
ce soc am avut cand am vazut numele de ciprian caci si pe al meu tot asa il cheama.dar,na,doar sunt mai multi:-p ,insa al meu e numai al meu:D .

ok,sa revin daca nasii mei sunt din alta tara nu este nici o problema la cununie?adica ma pot cununa cu buletinele lor?sper sa fie asa ca daca nu cine-mi vine de martori:-SS ?
martori poti sa pui pe oricine ...........contitia e sa aiba buletinul la el..........doar nu o sa fiti numai voi si nasii la cununie, va mai fi si altcineva, nu?

medutza
22.02.2008, 09:08:00
martori poti sa pui pe oricine ...........contitia e sa aiba buletinul la el..........doar nu o sa fiti numai voi si nasii la cununie, va mai fi si altcineva, nu?
sper sa fie si altcineva:)) .deci oricine poate daca are buletinul,si daca nu-s casatoriti?

diana31
22.02.2008, 10:33:00
sper sa fie si altcineva:)) .deci oricine poate daca are buletinul,si daca nu-s casatoriti?
la cununia civila nu ai nevoi de martori casatoriti acolo nu te intreaba nimeni de asa ceva...........conditia e sa aiba buletinul la el/ea si sa fie si valabil............ :)>-

medutza
22.02.2008, 14:56:26
la cununia civila nu ai nevoi de martori casatoriti acolo nu te intreaba nimeni de asa ceva...........conditia e sa aiba buletinul la el/ea si sa fie si valabil............ :)>-
ok.mersi>:D<

lllorelllei
25.02.2008, 10:34:07
Am si eu o intrebare:) . Nu am fost niciodata in Cluj la o cununie civila si nu stiu cum se procedeaza. As vrea dupa cununie sa-mi servesc invitatii cu prajituri, suc, etc. Intrebarea mea este: se poate ? Este loc undeva sa pot pune pe o masa lucrurile astea?

diannaa
25.02.2008, 10:38:38
Am si eu o intrebare:) . Nu am fost niciodata in Cluj la o cununie civila si nu stiu cum se procedeaza. As vrea dupa cununie sa-mi servesc invitatii cu prajituri, suc, etc. Intrebarea mea este: se poate ? Este loc undeva sa pot pune pe o masa lucrurile astea?
se poate in hol la primarie pe o masa pui praji si bautara si ai stati la o poveste si niste poze cu cei care vin la cununie...

cj83cia
25.02.2008, 12:32:26
Nu numai ca se poate, dar se si "poarta", adica e un lucru obisnuit. Si merge eventual si un pahar de sampanie. Sunt locuri special amenajate. In parc sunt corturi pt asa ceva, iar la primarie, ti-a zis diana

lllorelllei
25.02.2008, 13:16:10
Multumesc de promptitudine >:D< .

roxana
25.02.2008, 14:16:34
se poate in hol la primarie pe o masa pui praji si bautara si ai stati la o poveste si niste poze cu cei care vin la cununie...
si sunt mese pe-acolo, sau trebuie carate de-acasa? Ca in parc nu este nimic, si fratele meu a dus de-acasa o masa plianta

CristinaMM
25.02.2008, 14:30:04
si sunt mese pe-acolo, sau trebuie carate de-acasa? Ca in parc nu este nimic, si fratele meu a dus de-acasa o masa plianta

Sunt mese la primarie. Dar si in parc eu stiu ca sunt, in corturi. Sau le aduce lumea de acasa?...

diana31
25.02.2008, 14:36:17
Sunt mese la primarie. Dar si in parc eu stiu ca sunt, in corturi. Sau le aduce lumea de acasa?...
ar fi o faza sa vina lumea cu mesele in spate................=)) =)) =))
sunt niste pavilioane iar in mijlocul lor sunt amplasate mesele.......;))

CristinaMM
25.02.2008, 14:37:23
ar fi o faza sa vina lumea cu mesele in spate................=)) =)) =))
sunt niste pavilioane iar in muijlocul lor sunt amplasate mesele.......;))

Asa stiam si eu :)).

diana31
25.02.2008, 14:39:29
Asa stiam si eu :)).
mi s-a parut a fi o intrebare la finalul mesajului tau de asta ti-am scris........:(

cj83cia
25.02.2008, 14:50:42
Multumesc de promptitudine >:D< .
Cu placere ... oricand

cj83cia
25.02.2008, 15:48:05
Cand a facut nunta fratele tau???

CristinaMM
25.02.2008, 15:50:44
mi s-a parut a fi o intrebare la finalul mesajului tau de asta ti-am scris........:(

Pai zicea Roxana ca fratele ei a trebuit sa duca, de aia eram confuza. Poate mai demult, acuma de cate ori am fost am vazut mese in corturile alea special amenajate.

roxana
25.02.2008, 16:56:22
Cand a facut nunta fratele tau???
in 2006 ... dar nici nu stiu daca erau mese pe-acolo sau nu, ca nu m-am uitat in corturi, eram mult prea ocupata atunci.
Adevarul e ca tipul de la agentia cu care a colaborat i-a zis ca sa-si duca masa(acuma nu el o carat-o in spate, nu va speriati) dar chiar nu stiu de ce, daca tot erau pe-acolo... e aglomeratie mare la mesele alea? poate ca vroia tipu sa fie masa pusa in aer liber si nu sub cort:-?... n-am idee, si nu-mi pasa, ca oricum nu mi-o placut de el deloc[-X
Dar e bine de stiut ca sunt mese la pimarie pe Eroilor, ca probabil in 10 mai cand fac eu tot acolo se vor face, mersi fetelor >:D<

diana31
26.02.2008, 07:11:35
Pai zicea Roxana ca fratele ei a trebuit sa duca, de aia eram confuza. Poate mai demult, acuma de cate ori am fost am vazut mese in corturile alea special amenajate.
cris anul trecut a nunta lui andreea_m, deci prin octombrie, inca erau mesele in parc...sigur am luat eu o prajitura de pe masa deci sigur existau in parc si erau cel putin sase si erau si la fel deci ca sa le fi adus personele care au nunta de acasa sansele sunt mici si sa si samene perfect intre ele .....sigur sunt amplasate de cei de la primarie acolo#:-S

CristinaMM
26.02.2008, 10:01:11
cris anul trecut a nunta lui andreea_m, deci prin octombrie, inca erau mesele in parc...sigur am luat eu o prajitura de pe masa deci sigur existau in parc si erau cel putin sase si erau si la fel deci ca sa le fi adus personele care au nunta de acasa sansele sunt mici si sa si samene perfect intre ele .....sigur sunt amplasate de cei de la primarie acolo#:-S

Da, stiu, si eu tot acolo am prins toate cununiile la care am fost de cativa ani incoace, in parc. Is curioasa in 11 oct. cand avem noi daca tot acolo o sa fie.

ralux
26.02.2008, 10:35:56
Apropo de parcul Mare, am si eu o intrebare: nu stiti de cand se fac acolo cununiile? Eu am pe 17 mai dar unii zic ca numai din iunie ar face acolo. Voi stiti altceva?
In octombrie a avut o buna prietena de a mea nunta, pe 14 parca, si tot in parc a avut civila:) Deci bafta!

CristinaMM
26.02.2008, 10:38:24
Apropo de parcul Mare, am si eu o intrebare: nu stiti de cand se fac acolo cununiile? Eu am pe 17 mai dar unii zic ca numai din iunie ar face acolo. Voi stiti altceva?
In octombrie a avut o buna prietena de a mea nunta, pe 14 parca, si tot in parc a avut civila:) Deci bafta!

Multumesc, deci sa-mi iau o shuba. Le zic si la invitate sa-si ia o flanela ceva peste rochite :D. Eu nu stiu de cand se fac acolo...dar sigur o sa te lamureasca fetele :).