PDA

Versiunea completa : Minerva

gabygo80
24.02.2009, 16:27:43
Buna!
Eu am nunta pe 16 august 2009 la Minerva, Salonul Maur. Stiu ca s-a redeschis din 2008. A facut cineva nunta acolo?

magda26
24.02.2009, 19:28:53
Buna!
Eu am nunta pe 16 august 2009 la Minerva, Salonul Maur. Stiu ca s-a redeschis din 2008. A facut cineva nunta acolo?
Nu am fost la o nunta acolo, doar l-am vazut cum arata... si mi-a placut, adica era pe lista noastra scurta. Probabil la o asemenea sala nu iti mai trebuie cine stie ce decoratiuni, ci doar cateva aranjamente florale/discrete, de altfel. Mesele rotunde dragute, scena unde canta formatia bine pozitionata - cred ca si ringul de dans este destul de incapator. Nu stiu alte informatii din pacate; daca aflu ceva, zic :-<

gabygo80
19.03.2009, 15:33:21
Merci De Raspuns
Sa Stii Asta A Fost Si Unul Dintre Criteriile Care M-au Facut Sa Aleg Locatia Respectiva. Si L-am Vazut Si Aranjat De Nunta. E Super. Si Dupa Nunta Mea O Sa Pun Si Poze Si Va Si Spun Cam Cum A Fost....
Spor La Shopping-ul Pt Nunta!<:-p

cristiana11
18.05.2009, 17:53:31
Am fost recent la niste prieteni la salonul Maur , nu e foarte mare intra maxim 180 de persoane, e sofisticata dar pare atat de plina incat nu-mi mai trebuie alte aranjamente.Mai stiu ca meniul este 180 Ron.

oanaguta
20.05.2009, 19:08:37
Eu am avut nunta la Salonul Maur pe 16 mai si a fost ok. E foarte important insa numarul de invitati pentru ca sala e mica si nu ramane mult loc de dans. Si nu stiu daca stii ca nu exista aer conditionat... Aranjamentele florale si decorarea salii trebuie sa ti le faci tu , ei nu -ti dau nici macar fete de masa dar tipa cu care colaboreaza ei are preturi acceptabile si lucreaza dragut. Daca mai ai intrebari cred ca te pot ajuta...

lore_35
26.05.2009, 21:49:15
Buna dragelor,

Ma numesc Loredana, sunt din Craiova si am nunta la Salonul Maur - Minerva in septembrie; as vrea sa stiu daca cineva a facut nunta aici, sa-mi spuna cum a fost ( pt ca pana acum am numai referinte f proaste :( despre meniuri), in special ma intereseaza bucataria, pt ca sala este exceptionala. Va multumesc si astept cu interes impresiile si sfaturile voastre.
Cu bine, L

gabygo80
02.06.2009, 16:37:31
Am fost eu la o nunta de curand acolo. M-a interesat pentru ca am si eu in august tot acolo.
Am fost multumita sa stiti. In ciuda tuturor rautatilor care sunt spuse, cum de altfel se vorbeste de rau despre orice lucru care e bine facut, iar parerile sunt impartiTe in general.
Meniul ales de miri nu a fost conform asteptarilor noastre, in sensul ca daca ai invitati oameni nu foarte umblati e bine sa dai meniu romanesc, fara varza cu portocale si chestii de astea. Deci, meniu ok, proaspat, bine prezentat, bun la gust.
Cafea ok, facuta acolo.
Vin servit in carafa cu bruma pe ea, deci ok si la capitolul asta. La fel si sucurile si apa.
Servirea un pic stangace in sensul ca are niste copii care servesc la masa. Au cred ca in jur de 18 ani. Nu s-a scapat nimik pe jos, dar mai uitau. Dar foarte cooperanti, asa ca a fost ok. Nu se poate sa fie perfect. Sunt imbracati baietii la frac cu papion si fetele cu fusta neagra si bluza alba. Arata foarte bine cand se invart printre mese.
Toalelele curate, amenajate nou, cu apa curenta, sapun, hartie igienica si prosoape de hartie pentru sters pe maini.
Nu se fumeaza in sala. Este amenajat un loc la intrarea in sala, exact langa usa de la intrare unde se gasesc scrumiere. Oricum, cat pare de ciudata chestia asta, sa stiti ca la un moment dat este binevenita. Lumea mai iese sa se racoreasca daca se simte bine si danseaza. Nu va sta tot timpul la tigara. Stati linistite!

Deci: NU BAGATI IN SEAMA CE SPUNE LUMEA CARE ESTE REA! VA SPUN DIN PUNCTUL DE VEDERE AL UNEI MIRESICI. DACA NU SUNT PRETENTII IESITE DIN COMUN, TOTUL VA FI OK.
SALA ARE DECORATOR CARE NU ESTE SCUMP. ORICUM NU TREBUIE MARE LUCRU. SALA ESTE ASA IMPRESIONANTA, DOAR NISTE CHESTII DISCRETE PE MASA!
BAFTA LA PREGATIRI!
PUPICI

ASTEPT PM DACA AVETI INTREBARI!
PRET MENIU 180 RON.

gabygo80
02.06.2009, 16:41:51
Buna dragelor,

Ma numesc Loredana, sunt din Craiova si am nunta la Salonul Maur - Minerva in septembrie; as vrea sa stiu daca cineva a facut nunta aici, sa-mi spuna cum a fost ( pt ca pana acum am numai referinte f proaste :( despre meniuri), in special ma intereseaza bucataria, pt ca sala este exceptionala. Va multumesc si astept cu interes impresiile si sfaturile voastre.
Cu bine, L

STAI CALMA
SE GATESTE FOARTE BINE ACOLO.
AM FOST EU LA O NUNTA DE CUARND SI POT SA ITI SPUN SIGUR.
NU VEI REGRETA SA STII.
DACA NU ESTI SIGURA, DU-TE SI ROAGA-I SA ITI GATEASCA MENIUL PENTRU NUNTA. MANCATI SI VEDETI. DOAR ASA VA VETI CONVINGE.

lore_35
05.06.2009, 22:02:09
Nu stiu ce sa cred; pana la urma "riscul" ti-l asumi oriunde, doar ca niste prieteni f apropiati au fost la 3 nunti diferite si la toate trei bucataria a fost proasta. Sincer, imi e teama si ma gandesc sa mut la alt restaurant evenimentul.
Multumesc frumos ptr sfaturi.

Toate cele dorite pentru miresici,
Cu bine
L

gabygo80
09.06.2009, 10:26:09
Nu stiu ce sa cred; pana la urma "riscul" ti-l asumi oriunde, doar ca niste prieteni f apropiati au fost la 3 nunti diferite si la toate trei bucataria a fost proasta. Sincer, imi e teama si ma gandesc sa mut la alt restaurant evenimentul.
Multumesc frumos ptr sfaturi.

Toate cele dorite pentru miresici,
Cu bine
L

Iti dai seama ca nu am niciun castig din a face lobby restaurantului unde o sa am nunta. Problema sa pune astfel. Cel care are in locatie Minerva, mai precis Sala Maura....este acelasi care are si Clubul Oamnilor de Afaceri - ATLANTIS, in parculet la Teatrul National, cu aceeasi bucatareasa. Noi cu serviciul am fost de nenumarate ori acolo la cate un eveniment care s-a lasat dupa si cu o masa, copioasa as spune! Nu te-ai gandit ca poate invidiile sunt cam mari? Asa cum am mai spus, du-te si manaca meniul, doar tu poti sa iti dai seama singura. Trebuia de la bun inceput sa intrebi de mancare, sa te dcizi in functie de asta. Acum e cam tarziu pentru a schimba locatia, nu crezi?
Iti spun sincer ca oriunde te-ai duce nemultumiri vor fi. Lumea este asa cum este, eu zic ca cel mai sigur mergi pe mana ta, adica a voastra ca familie. Nu mai pleca urechea, mergi si verifica tu. Mancati, mergeti cand e aranjat pentru nunta sau in timpul unei nunti sa vedeti atmosfera. Ea spune totul. Si daca mai ai si pe la bucatarie pe cieva de incredere....eu zic ca totul va fi ok!
Bafta in luarea unei decizii!
Toate bune!

geo_miha
15.06.2009, 11:27:07
Eu am avut nunta pe 6 Iunie 2009, nunta care trebuia sa aiba loc la Crama Minerva, am incheiat contract semnat si stampilat cu un reprezentant in data de 25 Mai 2009 si chitanta pt avans semnata si stampilata.
Am tinut legatura cu reprzentantul Cramei periodic, apoi cu 2 saptamani inainte am sunat pentru a stii cand ne intalnim pentru a face meniul, ni s-a spus sa venim cu 2-3 zile inainte cand aducem si bautura. Joi , cu 2 zile inainte de nunta ne-am dus cu bautura si sa facem meniul, si surpriza noi nu figuram pe caietul lor, figura o alta nunta de 300 de persoane, nunta mea era doar de 150.
Seful de sala a chemat pe unul din patronii Cramei, a venit a vazut ca contractul era semnat si stampilat de fratele dansului, care mai are o alta firma ce detine alte restaurante si acea stampila a pus-o pe contractul nostru.
Intr-un final ca nu au ce sa ne faca, chiar dc avem contract, bineinteles ca cel care a semnat si stampilat contracul nu era de gasit nu raspundea nici macar la apelul fratelui.............. sa fim seriosi?!?!?!
Ne-au propus sa facem la terasa, ca ne lasa meniul la 100 ron, sau sa facem la terasa sambata si platim meniu normal si duminica sa facem in Crama gratis... Orice dar sa se scoata ei, bineinteles ca asa ceva nu puteam accepta, mai mult de jumatate din invitati erau din alte orase, si luni se duceau la servici, chiar dc erau Rusaliile, apoi aveam cununia religioasa.... contract facut cu fotografi, dj,..... camere inchiriate pentru invitati.

Si asa ne-am trezit cu 2 zile inainte de nunta ca nu avem restaurant, clipele prin care am trecut au fost groaznice, norocul nostru a fost ca in momentul in care am sunat-o pe fata care ne facea aranjamentul salii sa ii spun ceea ce s-a intamplatca vineri trebuia sa faca aranjamentul a inceput sa dea telefoane si astfel am facut rost si de sala... la Jiul sala de la Piscina.
Nunta a iesit foarte frumos, mai bine decat ne asteptam, dat fiind faptul ca nu era sala pe care o doream, bineinteles ca prin ceea ce am trecut doar cu cateva zile inainte nu am uitat.

Dupa nunta am aflat ca cei de la Crama Minerva au facut din acest lucru un obicei, adica anul trecut au fost 3 astfel de incidente in care mirii au ramas fara sala" din cauza neintelegerii dintre fratii" dar mai bine spus dau o nunta mica pe una mare. Lucru care l-am aflat de la o sursa sigura care lucreaza cu crama...

Feriti-va de Crama si spuneti mai departe!!!!!!!!!!

Casa de piatra tuturor!!!!

duplanty
15.06.2009, 11:31:28
imi pare foarte rau sa citesc aceste randuri...nu imi pot imagina ce fel de oameni pot fi...ma bucur ca pana la urma ati reusit sa rezolvati situatia>:D< ...Va doresc casa de piatra, multa sanatate si noroc in viata:*>:D<

corynutzza
15.06.2009, 14:31:45
Eu am avut nunta pe 6 Iunie 2009, nunta care trebuia sa aiba loc la Crama Minerva, am incheiat contract semnat si stampilat cu un reprezentant in data de 25 Mai 2009 si chitanta pt avans semnata si stampilata.
Am tinut legatura cu reprzentantul Cramei periodic, apoi cu 2 saptamani inainte am sunat pentru a stii cand ne intalnim pentru a face meniul, ni s-a spus sa venim cu 2-3 zile inainte cand aducem si bautura. Joi , cu 2 zile inainte de nunta ne-am dus cu bautura si sa facem meniul, si surpriza noi nu figuram pe caietul lor, figura o alta nunta de 300 de persoane, nunta mea era doar de 150.
Seful de sala a chemat pe unul din patronii Cramei, a venit a vazut ca contractul era semnat si stampilat de fratele dansului, care mai are o alta firma ce detine alte restaurante si acea stampila a pus-o pe contractul nostru.
Intr-un final ca nu au ce sa ne faca, chiar dc avem contract, bineinteles ca cel care a semnat si stampilat contracul nu era de gasit nu raspundea nici macar la apelul fratelui.............. sa fim seriosi?!?!?!
Ne-au propus sa facem la terasa, ca ne lasa meniul la 100 ron, sau sa facem la terasa sambata si platim meniu normal si duminica sa facem in Crama gratis... Orice dar sa se scoata ei, bineinteles ca asa ceva nu puteam accepta, mai mult de jumatate din invitati erau din alte orase, si luni se duceau la servici, chiar dc erau Rusaliile, apoi aveam cununia religioasa.... contract facut cu fotografi, dj,..... camere inchiriate pentru invitati.

Si asa ne-am trezit cu 2 zile inainte de nunta ca nu avem restaurant, clipele prin care am trecut au fost groaznice, norocul nostru a fost ca in momentul in care am sunat-o pe fata care ne facea aranjamentul salii sa ii spun ceea ce s-a intamplatca vineri trebuia sa faca aranjamentul a inceput sa dea telefoane si astfel am facut rost si de sala... la Jiul sala de la Piscina.
Nunta a iesit foarte frumos, mai bine decat ne asteptam, dat fiind faptul ca nu era sala pe care o doream, bineinteles ca prin ceea ce am trecut doar cu cateva zile inainte nu am uitat.

Dupa nunta am aflat ca cei de la Crama Minerva au facut din acest lucru un obicei, adica anul trecut au fost 3 astfel de incidente in care mirii au ramas fara sala" din cauza neintelegerii dintre fratii" dar mai bine spus dau o nunta mica pe una mare. Lucru care l-am aflat de la o sursa sigura care lucreaza cu crama...

Imi pare foarte rau de ce ti sa intamplat.....dar bine macar ca ai tras un semnal de alarma ca sa stie si alte eventuale miresici......nu se poate asa ceva foarte urat din partea lor......te pup dulce si sa ai parte de multa fericire si noroc

elise28
15.06.2009, 18:44:30
Geo_miha,sunt ingrozita de ce am citit,credeam ca nu mai exista asa ceva,poate era doar pe vremuri...cu atat mai mult cu cat stiam o persoana de-acolo,care nu prea parea in stare de asa ceva,si chiar la un moment dat imi propusese sa fac nunta acolo,dar deja alesesem sala...mi-ar fi placut sa am o nunta la crama,sala mi s-a parut de efect,insa nu a fost sa fie...
Sper sa nu am parte de asa ceva,si nici alte perechi sa nu treaca prin ce ai trecut tu,ca intr-o situtatie de genul sta cedezi nervos de-a dreptul,eu sunt sigura ca eram in stare sa-i strang de gat la propriu!!

scorpy
01.07.2009, 15:47:39
Buna!
Am vrut sa fac si eu acolo in 2010 dar m-am razgandit. In primul rand patronul nu mi s-a parut serios. Eu nu voi avea un numar mare de invitati, asa ca ne-a oferit ziua de duminica sau .... vineri /:)

Plus ca nu are aer conditionat sala!

Eu personal am renuntat la idee, mai ales ca meniul e ceva mai scumpicel dupa parerea mea.

Numai bine!

Buna!
Eu am nunta pe 16 august 2009 la Minerva, Salonul Maur. Stiu ca s-a
redeschis din 2008. A facut cineva nunta acolo?

gabygo80
06.08.2009, 11:52:58
Buna!
Au fost cu putin timp in urma niste neamuri de-ale mele la o nunta la Crama Minerva, nunta facuta duminica.
cica mancare cam nasoala
le-a dat frigarui de la nunta de sambata care miroseau.....
tipa care a fost mi-a spus ceva de genul: daca nu aveau muzica buna....mai scoteam bani din plic!
asa ca vedeti cum reactioneaza invitaii la astfel de situatii.
sper din tot sufletul sa nu trecem niciuna prin asta!

gabygo80
01.09.2009, 20:11:16
Gata! Am facut-o si pe asta si a fost super!
Noi am fost foarte multumiti!
Daca pot sa va raspund la vreo intrebare, nu ezitati si intrebati!
Spor la pregatiri!

idcorynne
27.09.2009, 17:32:45

Multumim mult pentru aceasta mica povestioara. Ma bucur f mult pt voi pt ca ati reusit sa rezolvati problema, nici nu vreau sa ma gandesc ce as face daca mi s-ar intampla si mie asa. Mi se pare incredibil dar sunt convinsa ca spui adevarul. Din motive obiective am trecut cu ieri tata pe acolo sa intrebam daca au disponibil pt sept si oct anul urmator si in sept au ocupate decat primele 2 sambete. au fost f politicosi, ne-au aratat pana si baile si bucataria...ziceau ca vor sa renoveze si ca in 2 luni o sa fie gata dar patronul cu care am discutat parea cam smecheras(ca sa ma exprim mai elegant) si tot lucreaza cu italienii. Chiar arata a om dubios. Mi-a zis si tata ca daca sala are capacitate de 400 locuri, cine imi garanteaza mie ca o sa imi pastreze mie rezervarea pt max 200 pers daca apare cineva cu 300? nu am vrut sa il iau in seama dar se pare ca are dreptate. ar trebui reclamati!asa ceva nu se face!mai ales daca spui ca nu sunteti singurii. celelalte 3 perechi ce or fi facut? pacat de sala, era frumoasa si intrarea era superba...

gabygo80
09.10.2009, 21:16:30
Cateva poze...

Adi2009
10.11.2009, 18:06:43
A folosit cineva decoratorul salii Maur - Restaurant Minerva? Cat a costat? Daca nu ati folosit decoratorul salii, ce docorator ati folosit?

Multumesc!

claudia112
08.12.2009, 14:08:04
Am fost si eu la o nunta la Sala Maur, a fost dragutel, ceva obisnuit. Insa mie sala mi se pare mult prea incarcata, sala a fost decorata cu niste culori foarte puternice, pe mine ma dureau ochii, mi s-a parut cea mai incarcata sala. Cat despre servire, mi s-a parut cea mai slaba, acolo sunt niste copii care habar nu au sa serveasca. Mancarea nu este nici buna , nici rea, este ok. Friptura, mi s-a parut cam mica si au adus-o si rece. Asa ca si acest restaurant este la fel ca celelalte din Craiova, nu exceleaza la nici un capitol.

livialumi
09.12.2009, 22:54:10
Claudia, ma sperii, eu nu am apucat sa merg la nici o nunta la salonul Maur, dar credeam ca au o servire impecabila...voi organiza un eveniment acolo peste o saptamana si imi doresc sa fie impecabil :( nu as vrea sa am probleme cu servirea sau cu mancarea...anul trecut am organizat acelasi eveniment la Europeca si a fost destul de slabuta servirea (desi am mai fost la ei si stiam ca sunt la inaltime)..dar deh...se pare ca in Craiova nu poti fi sigur pe nimic..

roxanaelvis
15.01.2010, 16:36:59
Anul acesta vreau sa-mi aleg restaurantul pt anul viitor, si ca sa nu am surprize ca nu gasesc data de 20 august libera am inceput de acum cautarea 8-}. Prima mea optiune este Salonul Maur. Miresicile care ati facut nunta acolo puteti sa dati mai multe detalii? Am vazut, de la voi, ca sala nu are aer conditionat. Voi ati facut nunta vara? A fost cald? Helppp!!!:-SS

roxanaelvis
24.02.2010, 16:07:53
Nu am mai ales Minerva. Imi placea inainte, dar am citit pareri si pareri, preturile destul de mari, si fara aer conditionat. Acum sper ca am facut alegera cea mai buna.

BiaTM
08.04.2010, 22:33:11
Sautare. Doamne fetelor, ma speriati...Chiar asa de naspa este la Minerva?????? Eu am ramas muta la vederea localului, dar dupa ce a trecut euforia, stau sa ma gandesc daca nu am facut alegerea gresita. Se poate sa ma ajutati cu mai multe informatii? Multumesc anticipat!

BiaTM
08.04.2010, 22:44:37
Si apropo, am fost saptamana trecuta si chiar m-am interesat de aer conditionat (avand in vedere ca fac nunta in iulie) si m-a luat administratorul de mana sa mi-l arate. Acum eu sa inteleg de la voi ca nu functioneaza sau cand ati fost voi lipsea cu desavarsire?!?!?

roxanaelvis
31.05.2010, 11:01:18
L-au instalat recent. Nu era in februarie cand am fost eu.
Eu cred ca ai facut o alegere buna. Mie si acum imi pare rau ca nu fac acolo, dar trebuia sa tin cont si de parerea mirelui.

Veronicazaharia
23.07.2010, 22:58:12
Nu stiu ce v-a placut la sala aia, mie mi se pare cea mai urata posibil, un amestec de culori, fara nici un stil, nu e un stil clasic cald, e un stil tiganesc, eu nu mi-as face nunta acolo nici gratis, mi se pare si foarte obositoare sala, oribila.

roxanaelvis
26.07.2010, 16:27:07
Fiecare e cu parerea ei, dar a ta parca e prea...Pur si simplu puteai sa spui ca nu-ti place, fara alte detalii. Jignesti alte gusturi.
Acest restaurant este restaurat recent, iar culorile s-au pastrat. Nu e tiganesc, e doar atfel...

Veronicazaharia
27.07.2010, 10:19:46
Fiecare e cu parerea ei, dar a ta parca e prea...Pur si simplu puteai sa spui ca nu-ti place, fara alte detalii. Jignesti alte gusturi.
Acest restaurant este restaurat recent, iar culorile s-au pastrat. Nu e tiganesc, e doar atfel...

Da, este restaurat curand, si a fost in bataie de joc restaurat, nu s-a respectat stilul maur cu influente islamice, poti sa te uiti pe net, sa vezi cum arata inainte, erau culori calde de maro si auriu, nu verde, rosu, si mov. Au schimbat foarte mult stilul si culorile, l-au impopotonat ca sa zic asa, mie sincer nu-mi place deloc acel local, stilul maur este la mai multe cladiri si sali din Romania, Peles, Sala Maura din Targu Jiu, etc, insa acolo chiar au pastrat acel stil clasic.

roxanaelvis
27.07.2010, 13:26:19
Aici ai deptate, nu au pastrat stilul, e prea incarcat si colorat.

BiaTM
18.10.2010, 21:40:36
E foarte adevarat ca gusturile nu se discuta. Este cineva care sa imi spuna daca trebuie sa imi fac griji in privinta numarului de persoane? Eu am pe lista 200 si nu stiu de unde sa mai tai. Stiu ca se vor taia singuri vreo 20 dar eu am calculat inclusiv cu aceia. Ramane ceva spatiu de joc? Pana acum am vorbit cu cateva persoane in privinta mesei si a servitului si am primit un feetback pozitiv : atat una cat si cealalta chestiune au fost la inaltime. Cel putin in privinta asta cele care ne vom face nunta acolo nu avem de ce sa ne plangem. Singura problema e ca nu stiu cum vor dispune aranjarea salii la nr meu de persoane.
Felicitari la cele care au trecut de momentul critic si spor la treaba pt cele care urmeaza sa se casatoreasca!

Printesaalba
14.03.2011, 03:38:38
E foarte adevarat ca gusturile nu se discuta. Este cineva care sa imi spuna daca trebuie sa imi fac griji in privinta numarului de persoane? Eu am pe lista 200 si nu stiu de unde sa mai tai. Stiu ca se vor taia singuri vreo 20 dar eu am calculat inclusiv cu aceia. Ramane ceva spatiu de joc? Pana acum am vorbit cu cateva persoane in privinta mesei si a servitului si am primit un feetback pozitiv : atat una cat si cealalta chestiune au fost la inaltime. Cel putin in privinta asta cele care ne vom face nunta acolo nu avem de ce sa ne plangem. Singura problema e ca nu stiu cum vor dispune aranjarea salii la nr meu de persoane.
Felicitari la cele care au trecut de momentul critic si spor la treaba pt cele care urmeaza sa se casatoreasca!
Eu nu prea cred ca intra acolo mai mult de 150 de persoane. Am fost la o nunta acolo, a sorei mele, acum 2 ani.
Cred ca lucrurile s7au mai schimbat de atunci, atunci nu a fost totul asa cum am dorit noi. Mie , personal nu+mi place restaurantul, mi se pare prea incarcat, mult prea multa culoare in el.

BiaTM
20.07.2011, 16:42:49
Buuuuun....Acum ca a mai trecut din euforia de dupa nunta, as vrea sa scriu putin pentru cele interesate de acest restaurant. Fara a fi considerat un anunt publicitar, indemn pe toti cei carora le place aceasta sala sa organizeze evenimente acolo de orice natura (nunti, botezuri, majorate, etc.).Subliniez ca nu ma indeamna nimeni la urmatoarele comentarii, ci vorbesc din prisma unei mirese care a simtit ca a avut nunta mult visata.Cuplul ce administreaza acel complex este extraordinar din toate punctele de vedere.Desi stau in Timisoara si mi-am dorit sa las pe altcineva sa se ocupe de detaliile organizarii evenimentului, credeti-ma ca nu s-a facut nimic acolo fara sa nu fiu si eu informata si fara sa mi se ceara parerea in prealabil.Nu mi-am imaginat niciodata ca nu voi avea nici un comantariu negativ sau vreo aluzie la nu stiu ce detaliu ce nu a fost la locul lui.Am avut parte de o echipa de profesionisti in adevaratul sens al cuvantului: incepand cu aranjamentul salii, continuand cu completul format din maistrul bucatar si doamnele de la bucatarie (meniul a satisfacut toate gusturile si de o calitate rar intalnita pe la noi), muzicantii, dj-ul si terminand cu ospatarii care au alergat toata seara si care au fost apreciati pentru promptitudinea lor de toata lumea.
Pentru a evidentia veridicitatea celor spuse va dau un exemplu : toata lumea stie ca daca faci nunta in alta localitate decat cea in care ai crescut, mesenii se uita cum sa ajunga mai repede acasa si in felul asta majoritatea pleaca in jur de ora 12, 12.30 noaptea. Imaginati-va ca eu am avut la nunta 2 treimi din nuntasi din Filiasi si pana la ora 3 jumatate nu plecase nici unul.Am ramas socata si nu cred ca au ramas toti numai pentru miri ci si din cauza faptului ca au fost incantatii de calitatea serviciilor oferite.
Si toate astea au fost posibile datorita bunavointei a 2 persoane carora le multumim din tot sufletul si in fata carora ramanem fara cuvinte in incercarea de a ne arata recunostiinta.
Am spus la toata lumea ca daca ar fii sa ma mai marit de 10 ori (acum o zic sub forma de ipoteza, pentru ca imi doresc sa traiesc pana la adanci batraneti alaturi de sotul meu ) tot acolo as organiza nunta cu aceleasi persoane : administratori, bucatari, muzicanti, dj si nu in ultimul rand oaspatarii.Nu as schimba nimic din seara respectiva, nici macar faptul ca am intarziat la restaurant 20 de min si majoritatea ne asteptau nerabdatori la intrare si datorita dispozitiilor noastre nu au putut sa intre, fapt care le-a amplificat uimirea cand au vazut cat de schimbata este sala aranjata cum trebuie pentru un eveniment atat de important din viata noastra.
Fetelor, as putea sa scriu ore intregi si sa incerc sa va povestesc cat de bine m-am simtit in acea seara de neuitat pentru mine, dar stiu ca nu toata lumea e dispusa sa citeasca asa ca va sfatuiesc sa mergeti acolo, sa vorbiti cu resposabilii administrarii restaurantului si sa va spuna ei de ce sunt in stare sa faca sa va organizati si voi nunta perfecta.Va garantez ca va veti simti in al noualea cer cand nuntasii va vor suna sa va felicite si sa va multumeasca pentru ca au participat la nunta voastra si ca nu mai trebuie sa ii sunati voi sa faceti acest lucru(pentru ca asa se face in mod normal dupa nunta : mirii suna invitaii sa le multumesca pentru ca au avut buna placere de a fii alaturi de ei in acea zi memorabila).
Acum imi dau seama cat am scris si ma voi opri aici. Va stau la dispozitie pentru orice intrebare sau nelamurire.Va reomand sa nu ezitati sa intrebati, pentru ca mie nu prea mi-a spus nimeni nimic concret si am cam dat din colt in colt pana sa ajung sa vorbesc cu actualii adiministratori.
Spor la pregatiri, va pup!

corynutzza
21.07.2011, 11:44:52
Buuuuun....Acum ca a mai trecut din euforia de dupa nunta, as vrea sa scriu putin pentru cele interesate de acest restaurant. Fara a fi considerat un anunt publicitar, indemn pe toti cei carora le place aceasta sala sa organizeze evenimente acolo de orice natura (nunti, botezuri, majorate, etc.).Subliniez ca nu ma indeamna nimeni la urmatoarele comentarii, ci vorbesc din prisma unei mirese care a simtit ca a avut nunta mult visata.Cuplul ce administreaza acel complex este extraordinar din toate punctele de vedere.Desi stau in Timisoara si mi-am dorit sa las pe altcineva sa se ocupe de detaliile organizarii evenimentului, credeti-ma ca nu s-a facut nimic acolo fara sa nu fiu si eu informata si fara sa mi se ceara parerea in prealabil.Nu mi-am imaginat niciodata ca nu voi avea nici un comantariu negativ sau vreo aluzie la nu stiu ce detaliu ce nu a fost la locul lui.Am avut parte de o echipa de profesionisti in adevaratul sens al cuvantului: incepand cu aranjamentul salii, continuand cu completul format din maistrul bucatar si doamnele de la bucatarie (meniul a satisfacut toate gusturile si de o calitate rar intalnita pe la noi), muzicantii, dj-ul si terminand cu ospatarii care au alergat toata seara si care au fost apreciati pentru promptitudinea lor de toata lumea.
Pentru a evidentia veridicitatea celor spuse va dau un exemplu : toata lumea stie ca daca faci nunta in alta localitate decat cea in care ai crescut, mesenii se uita cum sa ajunga mai repede acasa si in felul asta majoritatea pleaca in jur de ora 12, 12.30 noaptea. Imaginati-va ca eu am avut la nunta 2 treimi din nuntasi din Filiasi si pana la ora 3 jumatate nu plecase nici unul.Am ramas socata si nu cred ca au ramas toti numai pentru miri ci si din cauza faptului ca au fost incantatii de calitatea serviciilor oferite.
Si toate astea au fost posibile datorita bunavointei a 2 persoane carora le multumim din tot sufletul si in fata carora ramanem fara cuvinte in incercarea de a ne arata recunostiinta.
Am spus la toata lumea ca daca ar fii sa ma mai marit de 10 ori (acum o zic sub forma de ipoteza, pentru ca imi doresc sa traiesc pana la adanci batraneti alaturi de sotul meu ) tot acolo as organiza nunta cu aceleasi persoane : administratori, bucatari, muzicanti, dj si nu in ultimul rand oaspatarii.Nu as schimba nimic din seara respectiva, nici macar faptul ca am intarziat la restaurant 20 de min si majoritatea ne asteptau nerabdatori la intrare si datorita dispozitiilor noastre nu au putut sa intre, fapt care le-a amplificat uimirea cand au vazut cat de schimbata este sala aranjata cum trebuie pentru un eveniment atat de important din viata noastra.
Fetelor, as putea sa scriu ore intregi si sa incerc sa va povestesc cat de bine m-am simtit in acea seara de neuitat pentru mine, dar stiu ca nu toata lumea e dispusa sa citeasca asa ca va sfatuiesc sa mergeti acolo, sa vorbiti cu resposabilii administrarii restaurantului si sa va spuna ei de ce sunt in stare sa faca sa va organizati si voi nunta perfecta.Va garantez ca va veti simti in al noualea cer cand nuntasii va vor suna sa va felicite si sa va multumeasca pentru ca au participat la nunta voastra si ca nu mai trebuie sa ii sunati voi sa faceti acest lucru(pentru ca asa se face in mod normal dupa nunta : mirii suna invitaii sa le multumesca pentru ca au avut buna placere de a fii alaturi de ei in acea zi memorabila).
Acum imi dau seama cat am scris si ma voi opri aici. Va stau la dispozitie pentru orice intrebare sau nelamurire.Va reomand sa nu ezitati sa intrebati, pentru ca mie nu prea mi-a spus nimeni nimic concret si am cam dat din colt in colt pana sa ajung sa vorbesc cu actualii adiministratori.
Spor la pregatiri, va pup!

Casa de piatra,cateva pozici nu ne arati si noua.pupici

spery
05.01.2012, 13:00:20
Buna...BiaTm te rog daca imi poti trimite si alte impresii despre Minerva chiar si cateva fotografii daca se poate deoarece am si eu nunta acolo la vara... Multumesc!

viorelia
30.04.2015, 13:27:43
Buna,
Sunt o soacra dintr-o alta localitate decat Craiova si iata parerile mele despre cei de la restaurantul Minerva:
1.) L-am intilnit pe seful de sala???(un tip gras,plin de ifose,care stia mai bine ca noi cum vroiam noi sa fie la nunta) pe care l-am rugat sa modifice felul de a prezenta friptura(sosul glace sa nu il intinda pe friptura, ci sa-l puna alaturi-stiam ca unii invitati nu sunt fani ciupeci);Raspuns: sigur doamna! Realitatea=a uitat sau nu i-a pasat din prima secunda.Friptura a fost prezentata exact cum nu vroiam
2.) Pestele care a fost ale "file de salau pane" a fost in realitate un oribil la gust pangasius (nu va ascund ca mai am o nunta in septembrie in alt oras si am cerut de la prieteni pareri sincere,iar unul dintre ei mi-a spus ca a avut senzatia ca pestele era stricat!!!!!. O fi asa n-fi asa,cert e ca mie una nu mi-a placut!!!!!!!!
3.) Au avut probleme la baia doamnelor(nu am vazut-o pe a barbatilor)-apa pe jos.Am rugat o doamna care parea sefa peste personal sau nu stiu ce, sa trimita pe cineva la baie - s-a facut!
4.) La sfarsit cand plecase aproape toata lumea deja disparuse totul de pe mese:fructe,sucuri,apa minerala -tot! si n-am gasit nimic la bucatarie
5.) Am avut tort ptr.150 persoane. Pana la servirea tortului plecase,asa cum se intimpla destula lume.La sfarsit am vrut sa oferim nasilor o felie mai consistenta de tort pentru copiii care plecasera cu bunicii si abia au mai gasit o feliuta minuscula.
6.) Socrii mari-craioveni fiind- au spus apoi ca "ne-au fraierit la bauturi" nu au mai gasit nici un strop de whisky,cinzano sau vodca in sticlele din bucatarie.(in treacat fie spus nu intentionau sa le ia acasa cum n-au luat nici cei 10l se vin care "doar atat au ramas".
7.) Sarmalele OK dar asezate in farfurie intr-un mod... - calificati-l voi : 2 sarmale linga ele o gramada de varza de dimensiunea unei sarmale si apoi inca o sarma( am o varsta am fost la ceva nunti dar asa ceva n-am vazut niciodata :3 sarmale pe farfurie si o gramada de varza care sa tina loc de o a patra? sau cum??? Erau suficient de mari ca 4 sarmale sa fie suficiente, dar 4 sarmale!
8.) Invitatii mei au venit la Craiova de la 350km si le-a placut Craiova.Au iesit in zona pitonala cu paharul in mana cu tigara,cu cafeaua.
Nu s-au suparat cind i-am rugat sa nu fumeze in local avand in vedere locurile ok unde se putea fuma!
Sa nu ma intrebati despre decoratiuni: stiu doar ca tinerii casatoriti au lucrat cu o firma de care si eu am fost multumita.
Nu am nici un fel de poze....inca!
Asa incat daca va place Minerva -si este un salon aparte - aveti grija mare! Nu stiu cine s-a ocupat inainte de salon dar acum sunt pusi pe jaf si sa stiti ca stiu mai bine ca voi, cum vreti voi, sa fie nunta voastra!!!