PDA

Versiunea completa : Tortul, cofetarii, prajituri in Tulcea

vicky
28.08.2006, 16:34:24
=)) =)) =)) =)) vezi ca aveti pile la sc. pluto srl. sa vorbeasca silviu cu aurel .. e a mamei lui.. v-ati scos si cu asta.. ce norocosi sunteti!

Liliana_D
29.08.2006, 09:30:01
Draga Andya,

Sa nu faci poze la primarie acolo la agfa foto caci zici ca esti din star trek acolo ... crede-ma....am facut la o nunta poze acolo si sunt naspa.....poate reusesti sa ma suni sa-ti dau un nr. de telefon a unui fotograf care si filmeaza de altfel. ok???

Si la pluto ... ma abtin ...eu am mancat prajituri acolo si parca aveau in ele acid sulfuric....beah ... la agache cica face torturi bune si ieftine si mare atentie pe mine m-a sfatuit cineva ieri, sa am grija si la suportul de tort, unii au mai luat tzepe si l-au tinut cu mana. da?

mai vb

ieir mi-am stabilit si eu data ...:)

va pup

axara_me
29.08.2006, 12:27:18
si eu am vrut initial sa imi fac tortul la agache, mancand dintr-unul la o nunta si mi s-a parut ok. insa noi am vrut de martipan,:D faceau de martipan si la agache insa cu mare aprobare si cu chin....ca e mai dificil...in fine m-am dus la visa.a iesit super ok si la gust si la imagine, plus ca aveau suport pt tort.la torturile de martipan felia nu trebuie sa fie la fel de groasa ca la celelalte torturi pt ca este din compozitie mult mai dulce si nu se poate manca.si ca pret...e ceva mai scumput dar merita.
va atasez o poza cu al nostru tort. pupici si spor in pregatiri!

andya
29.08.2006, 14:46:42
Draga Andya,

Sa nu faci poze la primarie acolo la agfa foto caci zici ca esti din star trek acolo ... crede-ma....am facut la o nunta poze acolo si sunt naspa.....poate reusesti sa ma suni sa-ti dau un nr. de telefon a unui fotograf care si filmeaza de altfel. ok???

Si la pluto ... ma abtin ...eu am mancat prajituri acolo si parca aveau in ele acid sulfuric....beah ... la agache cica face torturi bune si ieftine si mare atentie pe mine m-a sfatuit cineva ieri, sa am grija si la suportul de tort, unii au mai luat tzepe si l-au tinut cu mana. da?

mai vb

ieir mi-am stabilit si eu data ...:)

va pup

Pai am vazut si eu ce poze fac...si nu mi-au placut...de asta mi se pare exagerat pretul. Te sun dupa ora opt (20.00) daca nu e prea tarziu. Mersi frumos.:*

Cu pluto nu stiu ce sa zic...eu am mancat la o nunta in iulie...si era super bun si ca aspect mi-a placut la nebunie. Sa mai intreb o data...poate totusi l-au facut la alta cofetarie si am inteles eu gresit. Cu suportul nu inteleg...cum l-au tinut cu mana? era rupt sau era facut din bucati? :-s

andya
29.08.2006, 14:56:26
si eu am vrut initial sa imi fac tortul la agache, mancand dintr-unul la o nunta si mi s-a parut ok. insa noi am vrut de martipan,:D faceau de martipan si la agache insa cu mare aprobare si cu chin....ca e mai dificil...in fine m-am dus la visa.a iesit super ok si la gust si la imagine, plus ca aveau suport pt tort.la torturile de martipan felia nu trebuie sa fie la fel de groasa ca la celelalte torturi pt ca este din compozitie mult mai dulce si nu se poate manca.si ca pret...e ceva mai scumput dar merita.
va atasez o poza cu al nostru tort. pupici si spor in pregatiri!

Multumesc frumos...dar cam cu cat e mai scump decat in rest? Ca la 20 de kg eu zic ca se simt diferentele de pret. Si eu cam de atat am nevoie.

Liliana_D
30.08.2006, 09:03:28
Buna Andya,
erau suporturi nasoale si tortul mai greu si era cat pe ce sa zboare
astept sa ma suni

andya
25.10.2006, 14:39:22
Andya stai linistita ca se rezolva toate problemele. Cand am hotarat sa facem nunta am zis ca vrem una mica din calculele pe care le-am facut cu parintii erau vreo 80 pers, cand au auzit ca vrem s-o facem in oras (in Tl), eu fiind dintr-o localitate GRECI,nu prea mai vor sa vina.
Pana la urma eu sunt multumita daca vin si 40 saz fie ceva intim si cine nu vrea sa vina sanatate.
La tine e problema cu meniurile ca trebuie sa comanzi un anumit nr.
Eu pana cd o sa hotarasc cu patronul incep sa-i stresez pe ai mei sa intebe lumea dc vine la nunta ca sa am deja bine stabilit numarul.
Tortul unde il faci?
Asteptam Foto!!!!!!!!!! ca sa vedem si decoratiunile.

Tu nu ai stabilit localul inca? Eu am gasit foarte greu. In ianuarie am fost la toate localurile si n-am mai gasit liber decat acu' in noiembrie.

Daca le asiguri transportul, cu un autobuz, nu vin? La invitatii care spun ca e departe Tulcea ma refer.

Tortul eu il fac pe Babadag la Cofetaria de langa Restaurantul Central...nu stiu daca si cofetaria se numeste la fel. Nu am sperante ca va iesi prea frumos, dar economisesc 2 mil. Aici e 150.000 lei /kg...iar la Pluto 250.000 lei/kg. Mai e Agache cu vreo 200.000 lei/kg si Doo Doo cu 250.000 - 350.000 lei/ kg - depinde de ce fel de tort vrei. La 20 kg conteaza mult pretul pe kg. Tu vei avea un tort mai mic si presupun ca poti lua si ceva mai scump ca nu se simte la buzunar.
Ce e nasol la cofetaria asta, e faptul ca nu asigura transportul...dar se rezolva...speram sa ajunga intreg. Trebuie sa-l luam in seara nuntii la ora 9-10 seara si sa-l ducem la local.
La decoratiuni n-am facut poze si nici nu cred ca mai are rost sa ma duc in magazin sa fac poze acum. Nunta e peste o sapt si 3 zile...asa ca vi le arat deja montate. Oricum nu sunt prea multe decoratiuni.Sper sa arate bine.

De coafura imi fac probleme...inca nu m-am decis. Am parul destul de lung. Eu una consider ca nu-mi sta bine cu coc. Unii spun ca sunt eu complexata. Daca aveti vreo idee, vreo poza, chiar va rog sa-mi spuneti.

Pantofii trebuia sa-i iau azi, dar bineinteles ca iar m-a amanat. Sper sa-i iau pana vineri ca sambata vin la Tulcea. La cum am tipat azi la el nu cred ca ma mai amana.

Aaaa...si ca sa fie totul frumos, nashii au bushit masina...si stabilisem ca aia e masina in care o sa merg eu la nunta. Am zis ca o astupam cu voal daca nu se repara pana atunci.

Ufff...multe sunt de facut si multe probleme apar. Abia astept sa treaca. Nici rochia n-am scurtat-o :((...ca nu sunt pantofii gata si nu stiu cat de mult s-o scurtez :((

valentina
28.10.2006, 19:39:14
andya am primit mesajul de la tine si pot spune ca gasesti crini comestibili din martipan dar la cofetaria unde lucrez sunt scumpi tot mai convenabil e sa iei tortul decorat iti arat torturi cu,crini.

ALEX21A
29.10.2006, 10:08:54
Tu nu ai stabilit localul inca? Eu am gasit foarte greu. In ianuarie am fost la toate localurile si n-am mai gasit liber decat acu' in noiembrie.

Daca le asiguri transportul, cu un autobuz, nu vin? La invitatii care spun ca e departe Tulcea ma refer.

Tortul eu il fac pe Babadag la Cofetaria de langa Restaurantul Central...nu stiu daca si cofetaria se numeste la fel. Nu am sperante ca va iesi prea frumos, dar economisesc 2 mil. Aici e 150.000 lei /kg...iar la Pluto 250.000 lei/kg. Mai e Agache cu vreo 200.000 lei/kg si Doo Doo cu 250.000 - 350.000 lei/ kg - depinde de ce fel de tort vrei. La 20 kg conteaza mult pretul pe kg. Tu vei avea un tort mai mic si presupun ca poti lua si ceva mai scump ca nu se simte la buzunar.
Ce e nasol la cofetaria asta, e faptul ca nu asigura transportul...dar se rezolva...speram sa ajunga intreg. Trebuie sa-l luam in seara nuntii la ora 9-10 seara si sa-l ducem la local.
La decoratiuni n-am facut poze si nici nu cred ca mai are rost sa ma duc in magazin sa fac poze acum. Nunta e peste o sapt si 3 zile...asa ca vi le arat deja montate. Oricum nu sunt prea multe decoratiuni.Sper sa arate bine.

De coafura imi fac probleme...inca nu m-am decis. Am parul destul de lung. Eu una consider ca nu-mi sta bine cu coc. Unii spun ca sunt eu complexata. Daca aveti vreo idee, vreo poza, chiar va rog sa-mi spuneti.

Pantofii trebuia sa-i iau azi, dar bineinteles ca iar m-a amanat. Sper sa-i iau pana vineri ca sambata vin la Tulcea. La cum am tipat azi la el nu cred ca ma mai amana.

Aaaa...si ca sa fie totul frumos, nashii au bushit masina...si stabilisem ca aia e masina in care o sa merg eu la nunta. Am zis ca o astupam cu voal daca nu se repara pana atunci.

Ufff...multe sunt de facut si multe probleme apar. Abia astept sa treaca. Nici rochia n-am scurtat-o :((...ca nu sunt pantofii gata si nu stiu cat de mult s-o scurtez :((
bafta!!!>:D<

bambytza
09.06.2007, 17:50:02
ma gandeam eu ca acolo ar fi ceva mai rasarit,la gabriela de luca....sympatis????unde este asta?eu am fost la doodoo si mi-a aratat un catalog daragut,eu il vreau din martipan.dar in alta parte sa faca torturi mai dragute nu prea stiu...poate ma ajutati voi!!!

axara_me
10.06.2007, 09:52:39
ma gandeam eu ca acolo ar fi ceva mai rasarit,la gabriela de luca....sympatis????unde este asta?eu am fost la doodoo si mi-a aratat un catalog daragut,eu il vreau din martipan.dar in alta parte sa faca torturi mai dragute nu prea stiu...poate ma ajutati voi!!!

eu am avut tortul tot de martipan, facut la visa. pun o pozik...cu toate k am mai atasat din ele:)
pup

bambytza
12.06.2007, 20:14:53
dar din cate stiu eu acum...visa nu mai este....

axara_me
12.06.2007, 21:59:07
dar din cate stiu eu acum...visa nu mai este....

:) posibil...uite ca asta nu stiu!!
am vazut o schimbare pe acolo...o banca parca in colt cu visa...dar....stii mai bine oricum ca stai pe acolo:) noi mergem "in vizita" :) pupici

axara_me
12.06.2007, 22:06:01
uite ca mi-am adus aminte! tortul pe care l-am mancat la ultima nunta( anul asta, dupa pasti imediat) a fost demential! si la gust si la aspect. caut o poza si maine iau legatura cu mirii si ii intreb:)
pup

bambytza
14.06.2007, 20:13:18
da!!!! foarte frumos acesta!!!
ceva de gen vreau!!!
=D>

axara_me
15.06.2007, 19:07:50
uite ca mi-am adus aminte! tortul pe care l-am mancat la ultima nunta( anul asta, dupa pasti imediat) a fost demential! si la gust si la aspect. caut o poza si maine iau legatura cu mirii si ii intreb:)
pup

hello again!
bunatatea de tort e de la DooDoo!
pup si spor la treaba!

REXX1
19.10.2008, 17:44:50
a facut cineva tortul la cofetaria pluto din e3?ce parere aveti

alinanicoleta
19.10.2008, 17:48:59
a facut cineva tortul la cofetaria pluto din e3?ce parere aveti

Eu stau in E3... si nu-mi place nicio prajitura de acolo!!! singurul lucru ce cumpar sunt pricomigdale si atat in rest... nu... ca nu-mi plac! am mancat si tort facut de ei... tot asa la o nunta... nu!!! chiar nu mi-a placut nici miresei nu ia placut.. ma refer la gust...
Ca sa fi sigura... comanda asa un tort... normal nu de nunta si vezi daca iti place...

REXX1
20.10.2008, 21:33:26
multumesc pacat ca se cer atatia bani si rezultatul e....dezgustator

vikisor
05.11.2008, 16:57:29
Multumesc mult!

cred k o sa fac la fel ca la tort...de fiecare data cand merg in tulcea trec pe la un coafor sa fac o coafura de proba :))

tortuletul...m-am uitat de nu am mai putut pe net de modele...:)) am cam pus ochii pe un model cu martipan...sper doar sa il pot face [-o<

va atasez si o poza ;;)

pup,
viki

georgiiulia
05.11.2008, 22:00:41
foarte frumos...uite tortul meu....facut la central...

georgiiulia
05.11.2008, 22:04:28
cat despre tortul lui bridgit, tot timpul zice ca e oribil...ei nu a fost oribil deloc...arata bine exceptand faptul ca marginile pareau nefinisate...de ce? pentru ca pe margini nu au pus crema, nu au pus frisca, nu au pus ciocolata....au pus un nenorocit de cocos...si stiti si voi ca oricat de mult cocos ai pune...degeaba, nu se acopera integral pe laterale...si se vedeau randurile de blat si creme...atat.dar nu era oribil cum zice ea....dar oricat i-as zice asta, ei tot asa i se pare!

Onny_P
06.11.2008, 11:30:35
AM gasit un site cu modele frumoase de torturi. Poate va e de ajutor.

http://www.*********/articol/Traditii/21/slideshow/Cele-mai-frumoase-modele-pentru-tortul-de-nunta.html

in locul stelutelor este grace . ro

:*

vikisor
06.11.2008, 12:11:57
Vai de mine...m-ai innebunit cu torturile alea... mi s-a facut o foame de lup :)) =))
pup,
viki

Onny_P
06.11.2008, 13:37:57
=))
Vai de mine...m-ai innebunit cu torturile alea... mi s-a facut o foame de lup :)) =))
pup,
viki

Draga mea ai grija cu torturile astea ca si mie mi-ai facut pofta si parca imi vad pritenele, in ziua nuntii, chinuindu-se sa-mi incheie rochia de mireasa ca m-am ingrasat. =)) =))
=P~

MadalynaM
21.01.2009, 20:50:04
Fetelor dar totul unde lati facut ?eu ma gandeam la angelo ca la toate nuntile la care am fost de la angelo lau avut si au fost foarte bune.Si cele de la pluto sunt bune asa am auzit dar parca tot la angelo as ramane.

andya
21.01.2009, 21:05:36
Fetelor dar totul unde lati facut ?eu ma gandeam la angelo ca la toate nuntile la care am fost de la angelo lau avut si au fost foarte bune.Si cele de la pluto sunt bune asa am auzit dar parca tot la angelo as ramane.

Eu am mai zis...l-am facut la cofetaria de langa Restaurant Central...pe Babadag...era cel mai ieftin. A fost ok ca gust...designul l-am ales eu...adica florile de pe tort le-am comandat in Bucuresti. Nu mi-a placut ca au scris pe el casa de piatra cu litere de ciocolata, dar asta e...n-am mai avut ce face. Il vezi in album sau pe linkul de picasa. Hai ca-l mai dau odata: picasaweb.google.com/andreeamancer

bambytza
28.01.2009, 23:13:27
Si ce fel de blat ai avut, ca imi explicau ca nu trebuie sa fie prea insiropat ca se lasa./:)

Uitam: gustul ti-l mai aduci aminte?

...nu-mi mai aduc aminte sigur blatul insa gustul a fost parca de capuccino :P,dar daca vei merge la cofetarie o sa-ti spuna ei mai sigur.ce iti pot spune este ca nu s-a lasat si chiar a avut gustul foarte bun,adica martipanul nu avea gust de artificial.

vikisor
03.02.2009, 11:12:06
torturi 2 =P~ =P~ =P~ sa stit ca am destule tortulete:)

mihaela06
03.02.2009, 11:13:14
Vreau si eu o felia.

Bine ca ai pus torturi, ca asta mi-a adus aminte ca ar trebui sa merg sa vad cu tortul pe ce blat sa-l fac.
Eu il vreau din martipan dar imi place blatul insiropar, asa ca va trebui sa mai renunt la sirop dc vreau martipan.

Asta e, nimic nu poate fi perfect.:-<

mihaela06
03.02.2009, 11:14:25
A vazut cineva prin Romania figurina aceea de pe tortul alb cu rosu de jos?
Ca eu pe aceea o vreau pt nunta.

vikisor
03.02.2009, 11:22:16
torturi 3 :*

monyk
03.02.2009, 11:26:36
Vikisor, chiar mai ai? M-ai omorat cu modelele astea, arata atat de bine
Vreeeeeaaaauuuu tttooooorrrtttt acccuuuummmm!!!!!!!

vikisor
03.02.2009, 11:30:25
Vikisor, chiar mai ai? M-ai omorat cu modelele astea, arata atat de bine
Vreeeeeaaaauuuu tttooooorrrtttt acccuuuummmm!!!!!!!

Mai am...dar am spus sa am grija si de silueta noastra...si sa nu ne dublam pana la nunta...va mai pun maine torturi:)):))

monyk
03.02.2009, 11:41:20
Mai am...dar am spus sa am grija si de silueta noastra...si sa nu ne dublam pana la nunta...va mai pun maine torturi:)):))

Eu pot sa mananc oricat si orice ca oricum cantaresc cat "juma de sac de ciment" si nu se pune nimic. Ai mei zic ca fac paguba la mancare degeaba;))

georgiiulia
03.02.2009, 12:00:23
legat de torturi...eu va propun sa nu va ganditi numai la torturile din poze...ca cei de la tulcea nu o sa faca chiar ceea ce vedeti voi in poze...vorbiti la fiecare cofetarie din tulcea...si vedeti care sunt dispusi sa faca ceva dupa poze..de exemplu eu am fost la angelo si mi-au zis sa-mi aleg doar din ce au ei...central-ul mi-au facut dupa poza..dar nu a iesit chiar asa...exact ca in poza..a iesit f frumos...dar nu exact exact ca in poza...si acum sa va arat o cofetarie din salonic...care mi-a atras atentia ..torturi de acolo...la noi nu stiu daca face cineva asa ceva....

monyk
03.02.2009, 12:08:33
legat de torturi...eu va propun sa nu va ganditi numai la torturile din poze...ca cei de la tulcea nu o sa faca chiar ceea ce vedeti voi in poze...vorbiti la fiecare cofetarie din tulcea...si vedeti care sunt dispusi sa faca ceva dupa poze..de exemplu eu am fost la angelo si mi-au zis sa-mi aleg doar din ce au ei...central-ul mi-au facut dupa poza..dar nu a iesit chiar asa...exact ca in poza..a iesit f frumos...dar nu exact exact ca in poza...si acum sa va arat o cofetarie din salonic...care mi-a atras atentia ..torturi de acolo...la noi nu stiu daca face cineva asa ceva....

HEHEHE, deja cerem prea mult pentru cofetariile din Tulcea, intr-adevar sunt foarte frumoase astea

vikisor
03.02.2009, 12:08:36
Voi pentru d-ra de onoare ce puneti?
Buchetel, cocarda mai mare sau bratara?

O bratara frumoasa cu trandafirasi;;)

cat despre torturi...mai deosebite fac cei de la piticot din bucuresti....matusa mea si-a luat un cascaval cu soricei iesind din el... iar tata a avut o casa din caramel:D

eu ma voi duce la ei de ziua mea cu prima poza atasata...sper sa mi poate face modelul...iar urmatoarele doua sunt doar de fun ;;)

mihaela06
03.02.2009, 12:14:07

Eu am vb la Agache si au zis ca lucreaza dupa poza. Imi dau certificat de garantie si e 35 ron kg

monyk
03.02.2009, 12:14:26
O bratara frumoasa cu trandafirasi;;)

cat despre torturi...mai deosebite fac cei de la piticot din bucuresti....matusa mea si-a luat un cascaval cu soricei iesind din el... iar tata a avut o casa din caramel:D

eu ma voi duce la ei de ziua mea cu prima poza atasata...sper sa mi poate face modelul...iar urmatoarele doua sunt doar de fun ;;)

Foarte tari =)) !!! Va dati seama ce mana au sa faca toate chitibusurile astea?

monyk
03.02.2009, 12:17:11
Eu am vb la Agache si au zis ca lucreaza dupa poza. Imi dau certificat de garantie si e 35 ron kg

35 RON?????Mi se pare cam mult, la Angelo, de ex, e 20 ron si e foarte foarte gustos, au si diverse modele de suport, ti-l si aduce gratis pana la local in noaptea nuntii...

vikisor
03.02.2009, 12:41:57
35 RON?????Mi se pare cam mult, la Angelo, de ex, e 20 ron si e foarte foarte gustos, au si diverse modele de suport, ti-l si aduce gratis pana la local in noaptea nuntii...

serios...? super tare...:D dar cel cu martipan nu e un pic mai scump?

monyk
03.02.2009, 12:58:33
serios...? super tare...:D dar cel cu martipan nu e un pic mai scump?

A, posibil, chiar nu stiu; oricumsi astia aveau un catalog cu torturi din martipan absolut fantastice, aratau suuuper!!! O sa ma interesez cat costa cel din martipan si iti zic

monyk
03.02.2009, 12:59:49
Cumnata mea si-a facut tortul la ei , cu frisca fructe, foarte insiropat, era delicios si foarte frumos ornat; ea a vrut cu trandafirasi frez si asa i-au facut.

vikisor
03.02.2009, 13:21:52
Cumnata mea si-a facut tortul la ei , cu frisca fructe, foarte insiropat, era delicios si foarte frumos ornat; ea a vrut cu trandafirasi frez si asa i-au facut.
da....vreau si eu:*:*

alinanicoleta
03.02.2009, 14:36:18

La angelo 20 kg este torul cu ciocolata si 22 sau 25 parca tortul cu frisca...

monyk
03.02.2009, 14:49:57
#-o Buna ziua fetele..........
Dar,voi cam aveti treaba dimineat.....
Ce torturi frumoase,pai acum mi s-au pierdut toate ideile,nu mai stiu ce vreau.......ce frumoaseeeeeeeeee

Cred ca e mai frumos la maina,din partea mea,acum si ce prefera domnisoara de onoare,ca poate vrea sa-si puna vreo bratara la maine si asa unde m-ai pui si aia...
Chiar eu nici nu le-am intrebat ce vor:-?

Bine ai venit Lidia!!
Super torturile, mi se facuse o pofta ca l-am trimis pe un coleg la magazin sa-mi ia ceva dulce =P~

Lidia26
03.02.2009, 14:55:59
Lidia, ai gasit nasi pana la urma?

Inca astept raspuns.
Si socra mea tot umbla sa gaseasca un preot care sa ne cunune cu martori...Chiar daca prefer sa am nasi,o sulutie tre gasita....dupa toata organizarea asta.Ca mi-a zis cineva,ca de ce nu fac doar petrecerea si ma cunun cand gasesc nasi....i-am zis ca nu prea e sanatoasa la cap...
Pai ce nunta ar mai fi aia?

Eu cu dulciurile nu prea le am,si nici nu poftesc.Imi place foarte mult sa gatesc si sa prepar dulciuri,torturi....dar nu imi fac pofta.....
Nici gravida nu aveam pofta(oooppppsss,sunt off topic),dar sa va zic ce imi place ca e tare asta,miroseam intruna argila sau domestos,cand eram gravida.spalam toata ziua chiuveta=)) =)) =))

alinanicoleta
24.02.2009, 17:14:36
Da avem o cofetareasa care fc ea sg torturile nu ne lasa sai furam meseria.Sincer am sa fc rost de ea si am sa tio dau dar asta cand am sa trec pe la munca.;-)

Mersi mult!!! sincer in viata mea nu am mancat asa tort!!! =P~=P~=P~

alinanicoleta
24.02.2009, 17:16:16
Da avem o cofetareasa care fc ea sg torturile nu ne lasa sai furam meseria.Sincer am sa fc rost de ea si am sa tio dau dar asta cand am sa trec pe la munca.;-)

aaa bine numai zic de rulada cu somon... pe aia o am... ca mi-a dat-o... insa de tort nup...
Si la ce local te-ai gandit? pana la urma?

alinanicoleta
24.02.2009, 20:04:14
Deci lidia!!! tortul pe care l-ai atasat este super si se potriveste super cu buchetul!!!!

Lidia26
24.02.2009, 21:44:53
Pai acum m-am decis.
Sunt sigura ca vreau acel buchet si acel tort.
Imi plac....si aia de la agentie au zis ca este f frumos.Le-a placut si lor

irina_anghelescu
26.02.2009, 09:59:54
hei fetele!
eu am inceput deja sa am emotii :)
sunt aproape gata cu pregatirile, dar imi trec prin cap toate lucrurile nasoale care s-ar putea intampla in ziua aia...cred ca o iau razna :)))

spuneti-mi si mie, unde fac cel mai frumos si mai bun tort cu martipan din Tulcea?

pup :* :* :*

monyk
26.02.2009, 10:03:07
hei fetele!
sunt aproape gata cu pregatirile, dar imi trec prin cap toate lucrurile nasoale care s-ar putea intampla in ziua aia...cred ca o iau razna :)))

spuneti-mi si mie, unde fac cel mai frumos si mai bun tort cu martipan din Tulcea?

(suntem cam off topic) mie imi plac cele de la Angelo

alinanicoleta
26.02.2009, 10:08:26
hei fetele!

buna!!! pai... din martipan stiu ca cele mjai reusite sunt la doo doo si la agache... insa cele de la angelo sunt mai gustoase parca...

alinanicoleta
26.02.2009, 10:09:47
hei fetele!

mai ai 3 luni si cateva zile :madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh: eee de aceea se explica emotiile

irina_anghelescu
26.02.2009, 11:40:02
da, mai am foarte putin, cel putin mie asa mi se pare :))
multumesc mult pt sfaturi
cred ca voi incerca la Doo Doo pana la urma...

perfectbride
26.02.2009, 12:01:40
Fetele dar stie careva care firma de torturi au suporturi de tort mai speciale ?

ga_bitza86
26.02.2009, 12:37:44
fetelor, daca tot sunteti la discutia despre torturi... un tort bun, sa nu fie din martipan unde gasim si noi ? :-"

monyk
26.02.2009, 12:44:40
Buna ziua, buna ziua! :)
am revenit si eu cu forte proaspete, dupa o plimbarica pe la capitala :)>-
sa va arat ultimele achizitii :D
cred ca pana duminica ne hotaram si la verighete, invitatiile ajung marti, maine mergem si la biserica si la firma de la care o sa luam foto +video+dj sa facem contractul .. ooof \:D/ce bine e cand usor usor se rezolva totul ...

FOarteeeee frumoase.
Torturile de la Angelo mie imi plac, ei au si suporturi multe si deosebite.
Suporturi simpatice mai au si cei din piata noua (cu cascada , cu apa sub tort) dar e nevoie sa le tina cu mana, nu sunt prea stabile.

ga_bitza86
26.02.2009, 13:12:52
imi poti spune cat de cat pe unde au cei de la Angelo cofetarie, loc de desfacere? pleeeease... ;;)

monyk
26.02.2009, 13:15:00
imi poti spune cat de cat pe unde au cei de la Angelo cofetarie, loc de desfacere? pleeeease... ;;)

Pe strada Babadag, cand urci , pe partea dreapta, intr-o scara de bloc (e mititel), sau in piata din vest la etaj.
Ti-l aduc gratis la local in noaptea nuntii (ei le fac la Greci, acolo au laborator)

ga_bitza86
26.02.2009, 13:16:42
multumesc, multumesc ... >:D<
cred ca o sa dam chiar maine pe acolo sa luam unul micut, sa vedem cum este la gust =P~ abia astept ...

MadalynaM
28.02.2009, 21:08:15
niste tortulete

alinanicoleta
28.02.2009, 21:15:41
niste tortulete

primul s-ar potrivi Mihaelei!!!

mihaela06
28.02.2009, 22:45:34
primul s-ar potrivi Mihaelei!!!

Mie nu imi place. Eu am gasit un model de tort care imi place. RAmane sa il mai scot la imprimanta si sa merg cu el la cofetarie sa vad dc mi-l face.
Dar asta spun ca fac de 2 sapt. Poate saptamana care vine reusesc.

As vrea sa fie modelul de la primul cu culoarea de la cel de al 2 lea.

Sa vedem. Cand aflu rezultatul va anunt.

alinanicoleta
01.03.2009, 09:50:29
Mie nu imi place. Eu am gasit un model de tort care imi place. RAmane sa il mai scot la imprimanta si sa merg cu el la cofetarie sa vad dc mi-l face.
Dar asta spun ca fac de 2 sapt. Poate saptamana care vine reusesc.

As vrea sa fie modelul de la primul cu culoarea de la cel de al 2 lea.

Sa vedem. Cand aflu rezultatul va anunt.

Ok.. abia asteptam!!!!! :-p

bambytza
01.03.2009, 20:48:13
Buna,
foarte frumos tortul pe care-l vrei Miha,dar m-as mira sa-ti faca cineva in Tulcea asa ceva....asteptam sa vedem ce-ti zice :P

geomiresica
05.03.2009, 13:53:13
Buna. Numele meu este Georgeta si voi face nunta in octombrie anul acesta ma poate ajuta si pe mine cineva legat de torturi. Stie cineva in Tulcea o cofetarie buna.
Multumesc.

monyk
05.03.2009, 13:58:38
Buna. Numele meu este Georgeta si voi face nunta in octombrie anul acesta ma poate ajuta si pe mine cineva legat de torturi. Stie cineva in Tulcea o cofetarie buna.
Multumesc.

Buna, bine ai venit pe la noi!!!
Cofetarii : Pluto (in E3), Doo-Doo (pe Isaccei), Angelo (pe Babadag si in vest in piata la etaj), Sympatis (piata noua).......... mie imi plac cele de la Angelo

PS. Vreau si eu detalii despre City (vad ca acolo faci nunta) la topicul restaurante

mihaela06
05.03.2009, 14:13:44
Eu imi fac tortul la Agache si au sediul la Big.
Mie personal imi plac prajiturile lor si torturile.
Cel mai bine ar fi sa incerci tu prajituri de la fiecare cofetarie si sa vezi ce-ti place.

perfectbride
05.03.2009, 14:33:16
Buna fetele.Am lipsit putin dara m revenit cu forte sa avd ce mai scriet voi aici.Sa stii ca am mancat si eu tort de la agache si este foarte foarte bun.Il fc cu o crema care este foarte delicoasa si cu frisca care este foarte gustoasa .Eu sigur o sa imi fc comanda de tort la ei pt la nunta.

mihaela06
06.03.2009, 09:04:07
Buna fetele.Am lipsit putin dara m revenit cu forte sa avd ce mai scriet voi aici.Sa stii ca am mancat si eu tort de la agache si este foarte foarte bun.Il fc cu o crema care este foarte delicoasa si cu frisca care este foarte gustoasa .Eu sigur o sa imi fc comanda de tort la ei pt la nunta.

La Agache patronul este cofetar, si el face toate dulciurile.
Torturile ptr nunta sunt facute tot de el. Probabil din cauza asta isi da silinta sa fie de buna calitate.

monyk
06.03.2009, 09:24:32
La Agache patronul este cofetar, si el face toate dulciurile.
Torturile ptr nunta sunt facute tot de el. Probabil din cauza asta isi da silinta sa fie de buna calitate.

Interesant, bravo lui!!

alina_miresica_disperata
17.03.2009, 22:19:34
si eu sunt disponibila ptr intalnire.
ma fetelor a fost vreuna dintre voi sa vada de torturi in satucul nostru cu semafoare[-( [-( [-( (ce rea am fost!!!) si daca ati fost nu aveti niste poze sa-mi aratati si mie pt ca dand un search pe google nu gasesc nici un site al vreunei cofetarii din tulcea....

alinanicoleta
18.03.2009, 09:05:38
ma fetelor a fost vreuna dintre voi sa vada de torturi in satucul nostru cu semafoare[-( [-( [-( (ce rea am fost!!!) si daca ati fost nu aveti niste poze sa-mi aratati si mie pt ca dand un search pe google nu gasesc nici un site al vreunei cofetarii din tulcea....

Draga nu ti se pare ca vrei cam multe!!! nicio cofetarie de la noi nu are site in care sa si vezi produsele!!!

alinanicoleta
18.03.2009, 09:08:20

Stai ca am uitat sa mai spun ca doar daca vrei sa vezi cataloage de la ei... asa ca trebuie sa mergi din cofetarie in cofetarie... prea multe ceri pentru Tulcea!! sat... bine spus!!!! sunt anumite lucruri pe care un sat (bine sat nu din Romania) le are si noi ca oras nu le avem....:))

monyk
18.03.2009, 09:26:14
Daaa, chiar trebuie sa mergi pe la fiecare sa vezi cataloagele.
(off-topic - am pus in semnatura inca un concurs pentru catel pe acelasi site :D )

alina_miresica_disperata
18.03.2009, 15:17:57
Stai ca am uitat sa mai spun ca doar daca vrei sa vezi cataloage de la ei... asa ca trebuie sa mergi din cofetarie in cofetarie... prea multe ceri pentru Tulcea!! sat... bine spus!!!! sunt anumite lucruri pe care un sat (bine sat nu din Romania) le are si noi ca oras nu le avem....:))
porcule de mine ce sunt, auzi tu ce pretentii sa am..... rusine, rusine sa-mi fie!!!!!

Ionut_Elena
16.04.2009, 23:09:02
Am auzit ca exista o fima in tulcea care detine fantana de ciocolata stiti cumva care??? si daca da ! Care este pretul pentu asa ceva la o nunta?

alinanicoleta
16.04.2009, 23:15:24
Am auzit ca exista o fima in tulcea care detine fantana de ciocolata stiti cumva care??? si daca da ! Care este pretul pentu asa ceva la o nunta?

nu numai o firma este... fantana de ciocolata poate asigura si deco party, dan stanca.. daca nu ma insel si magicfun... daca intrebi orice firma de organizare sigur au de unde sa faca rost de asa ceva....

Ionut_Elena
16.04.2009, 23:25:13
nu numai o firma este... fantana de ciocolata poate asigura si deco party, dan stanca.. daca nu ma insel si magicfun... daca intrebi orice firma de organizare sigur au de unde sa faca rost de asa ceva....
da asa este am intrebat in casa =P~ si mia zis al meu iubit ca sunt si ca o sa avem si noi!;-)

ELLEN_P
03.09.2009, 00:03:04
da asa este am intrebat in casa =P~ si mia zis al meu iubit ca sunt si ca o sa avem si noi!;-)
stiti o firma care are fantana de ciocolata si o inchiriaza cu mai putin de 3 mil? ca mai toate cer 5 mil!!!

Theea23
25.09.2009, 22:08:26
hei fetele!

Irina, rochitza ta a fost cumva Demetrios? Imi caut de mult timp o rochitza frumoasa...in genul celei pe care ai avut-o, identica chiar...As fi mai mult decat bucuroasa daca mi-ai spune cum ai procurat-o si ce fotograf ati avut:D. Plllllss!!!!!!!! Nu pot da inca pm dar o sa fac tot posibilul, ca sa fiu sigura ca primesc raspuns.

Theea23
25.09.2009, 22:47:25
Imi cer scuze fetelor pt mesajul total off-topic de mai sus, dar sunt o disperata si jumatate ca nu gasesc rochii sa imi placa si Irina m-a dat pe spate...
App de torturi, stau de ceva timp si citesc mesajele de la inceputuri...stiu tot despre cat, cum si unde datorita voua si va multumesc pt asta....Mai ramane sa merg sa vad la fata locului...Eu vreau unul de martipan si o sa fac turul in felul urmator,potrivit recomandarilor :Doo-doo, Agache si Angelo...Am o intrebare la care cred ca o sa va bufneasca rasul dar asta e...." Cu cat timp inainte imi "programez" tortul?
Tara arde si baba se piaptana :))

alinanicoleta
26.09.2009, 08:38:55
Imi cer scuze fetelor pt mesajul total off-topic de mai sus, dar sunt o disperata si jumatate ca nu gasesc rochii sa imi placa si Irina m-a dat pe spate...
App de torturi, stau de ceva timp si citesc mesajele de la inceputuri...stiu tot despre cat, cum si unde datorita voua si va multumesc pt asta....Mai ramane sa merg sa vad la fata locului...Eu vreau unul de martipan si o sa fac turul in felul urmator,potrivit recomandarilor :Doo-doo, Agache si Angelo...Am o intrebare la care cred ca o sa va bufneasca rasul dar asta e...." Cu cat timp inainte imi "programez" tortul?
Tara arde si baba se piaptana :))

Cu 1 luna inainte maxim din cate stiu...

Theea23
26.09.2009, 17:00:17
Cu 1 luna inainte maxim din cate stiu...

Multam' fain! Am mai sters o nedumerire de pe lista..:*

sizinuca
07.10.2009, 12:04:18
tortul cu o luna inainte...dar suportul? stiu ca in constanta se arvuneste din timp...si se plateste o garantie...cu cat mai devreme cu atat mai bine..astfel il poti alege pe cel pe care iti place...vb aici de vanimar din cta...in tl cum stau lucrurile?

monyk
07.10.2009, 15:19:14
tortul cu o luna inainte...dar suportul? stiu ca in constanta se arvuneste din timp...si se plateste o garantie...cu cat mai devreme cu atat mai bine..astfel il poti alege pe cel pe care iti place...vb aici de vanimar din cta...in tl cum stau lucrurile?

cumnata mea a fost si a dat comanda de tort cu 3 saptamani inainte si suportul pe care l-a ales era liber, acum....nu stiu ce sa zic, eu una nu am deocamdata pretentii la cum o sa vreau suportul, important e sa fie tortul bun ;))

Theea23
10.10.2009, 18:04:21
cumnata mea a fost si a dat comanda de tort cu 3 saptamani inainte si suportul pe care l-a ales era liber, acum....nu stiu ce sa zic, eu una nu am deocamdata pretentii la cum o sa vreau suportul, important e sa fie tortul bun ;))

Sunt de aceeasi parere...sa fie tortul bun,ca o sa gasim noi pe ce sa il punem ;)

SimoBobo
21.10.2009, 14:47:16
Eu tortul mi-l iau de la Delta...nu mai vreau stres si cu el sa mi-l iau din alta parte ....si chiar daca e dezavantaj cu martipanul la bani(cantareste mult de ex la un tort de 15 kg martipanul este 4kg)eu tot asa il vreau !!!;;)

sizinuca
21.10.2009, 16:02:58
Se Poate Comanda De La Delta Direct? Nu Am Stiut...pai Asa E Mai Simplu

monyk
21.10.2009, 19:23:49
Eu tortul mi-l iau de la Delta...nu mai vreau stres si cu el sa mi-l iau din alta parte ....si chiar daca e dezavantaj cu martipanul la bani(cantareste mult de ex la un tort de 15 kg martipanul este 4kg)eu tot asa il vreau !!!;;)

si sunt bune tare torturile la Delta....si mai ales din martipan...ufff bine ca nu-s insarcinata =P~

SimoBobo
22.10.2009, 08:16:30
si sunt bune tare torturile la Delta....si mai ales din martipan...ufff bine ca nu-s insarcinata =P~
Serios iubito sunt bune???ai papat tu? hi hi...eu doar am auzit ca sunt foarte bune dar la cate nunti am fost la delta toti il aveau din alte parti .

monyk
22.10.2009, 10:42:30
Serios iubito sunt bune???ai papat tu? hi hi...eu doar am auzit ca sunt foarte bune dar la cate nunti am fost la delta toti il aveau din alte parti .

da, am papat eu, sunt super!!! In prima faza am vrut a fac nunta la Delta (dar si asta dupa multe multe cautari) si cand m-am interesat ce sambete sunt libere in 2010 mi s-a spus ca ..... doar cateva duminici mai sunt libere!!! mi-a cazut fata (raspunsul mi l-a dat o fosta colega care acum e receptionera acolo, deci mi s-a raspuns cinstit). Mi-a parut rau pentru ca Delta a fost si a ramas un hotel cautat, cu personal si mancare de exceptie.

SimoBobo
29.10.2009, 09:01:51
da, am papat eu, sunt super!!! In prima faza am vrut a fac nunta la Delta (dar si asta dupa multe multe cautari) si cand m-am interesat ce sambete sunt libere in 2010 mi s-a spus ca ..... doar cateva duminici mai sunt libere!!! mi-a cazut fata (raspunsul mi l-a dat o fosta colega care acum e receptionera acolo, deci mi s-a raspuns cinstit). Mi-a parut rau pentru ca Delta a fost si a ramas un hotel cautat, cu personal si mancare de exceptie.
Ma crezi ca asta a fost motivul nr 1 pentru care am ales Delta?mancarea !!! arata superb in farfurie,este delicioasa,proaspata si am "lins" farfuriile pe la nuntile la care am fost...plus ca m-a fascinat pe mine dintotdeauna locatia....se vede faleza,copacul ala din capatul scarilor este superb,iar interiorul este luminat,aerisit(eu am localul din mijloc cel cu geam in tavan de se vede cerul)=D>

Theea23
05.11.2009, 22:33:37
Miresicilor, va atasez niste poze cu tortuletze :D. Sunt constienta ca in Tulcica noastra nu prea au cum sa le faca precum cele din poza, dar macar sa ne delectam un pic.. Cine stie, poate ne servesc drept muze pt inspiratie:p
Pofticioasele sa evite pozele. Nu vreau sa va am pe constiinta. o:-) Pupici!

mihaela06
06.11.2009, 12:28:26
Alina, cand ai timp si poti sa atasezi si poza cu tortul meu ca sa stie miresicile ca si la noi se pot face mici minuni.

alinanicoleta
06.11.2009, 12:51:17
Alina, cand ai timp si poti sa atasezi si poza cu tortul meu ca sa stie miresicile ca si la noi se pot face mici minuni.

le am pe laptop... daca e pot diseara?

mihaela06
06.11.2009, 13:07:18
le am pe laptop... daca e pot diseara?

Intra pe mess si iti dau eu

alinanicoleta
06.11.2009, 13:08:47
Intra pe mess si iti dau eu

ok... intru

alinanicoleta
06.11.2009, 13:18:21
pozr cu tortul de la Mihaela!! facut la cofetaria Agache

mihaela06
06.11.2009, 13:37:42

ms mult alina.

alinanicoleta
06.11.2009, 13:51:31
ms mult alina.

nu ai pt ce!!!

sizinuca
06.11.2009, 14:50:10
sa inteleg ca a fost tema marina? e superb tortul....daca e la fel de bun precum arata e si mai bine :D...ti-a aratat o poza ceva inainte sau ai fost tu cu modelul de tort si l-a facut dupa model?...si toate scoicile alea erau de ciocolata?

monyk
06.11.2009, 14:53:31
Miresicilor, va atasez niste poze cu tortuletze :D. Sunt constienta ca in Tulcica noastra nu prea au cum sa le faca precum cele din poza, dar macar sa ne delectam un pic.. Cine stie, poate ne servesc drept muze pt inspiratie:p
Pofticioasele sa evite pozele. Nu vreau sa va am pe constiinta. o:-) Pupici!

vaaaiii, cat sunt de frumoase

mihaela06
06.11.2009, 15:34:20
sa inteleg ca a fost tema marina? e superb tortul....daca e la fel de bun precum arata e si mai bine :D...ti-a aratat o poza ceva inainte sau ai fost tu cu modelul de tort si l-a facut dupa model?...si toate scoicile alea erau de ciocolata?

A fost nunta cu tema marina. Eu am fost cu modelul de tort care erau defapt 2 si pe care a trebuit sa le imbine dupa cum am dorit eu.
Toate scoicile ci coralii erau comestibile si facute unele din ciocolata altele dintr-un fel de zahar dupa cate am putut sa-mi dau seama.
Si a fost absolut delicios. Si chiar foarte zemos ptr un tort de martipan.

monyk
06.11.2009, 18:39:42
A fost nunta cu tema marina. Eu am fost cu modelul de tort care erau defapt 2 si pe care a trebuit sa le imbine dupa cum am dorit eu.
Toate scoicile ci coralii erau comestibile si facute unele din ciocolata altele dintr-un fel de zahar dupa cate am putut sa-mi dau seama.
Si a fost absolut delicios. Si chiar foarte zemos ptr un tort de martipan.

da unde l-ai facut?

alinanicoleta
06.11.2009, 19:01:09
da unde l-ai facut?

la cofetaria Agache la facut

Theea23
06.11.2009, 20:34:29

Foarte frumos tortul, original!.. Sunt surprinsa in mod placut. Arata suuupeeer!:D

mihaela06
07.11.2009, 17:06:32
Foarte frumos tortul, original!.. Sunt surprinsa in mod placut. Arata suuupeeer!:D

Ma bucur ca va place si sper sa nu va pierdeti increderea in cofetariile din Tulcea. Mergeti si intrebati si cu siguranta veti gasi pe cineva sa va faca tortul dorit.
Eu l-am facut la Agache, dar cu siguranta si alte cofetarii va pot ajuta daca aceasta nu va satisface.

lyana_D
06.02.2010, 19:51:01
fetelor , care sunt preturile pt 2010 ? eu vreau din frisca ...cu ciocolata:-p

raluk24ral
06.02.2010, 20:32:27
fetelor , care sunt preturile pt 2010 ? eu vreau din frisca ...cu ciocolata:-p

am intrebat la Angelo... 35 lei /kg

lyana_D
07.02.2010, 14:05:37

eu cred k de la Agache il iau :-? e bunnn
=P~

lyana_D
08.02.2010, 21:16:01

cel din martzipan e 35 , m-am interesat azi

cele din ciocolata sau frisca sunt 24

raluk24ral
09.02.2010, 11:26:11
cel din martzipan e 35 , m-am interesat azi

cele din ciocolata sau frisca sunt 24

da ;-)
ma interesam si eu pentru ce imi place

creoly
09.02.2010, 23:06:52
daca mai aveti poze cu torturi facute la cofetaria angelo v-as ruga sa postati, m-am hotarat sa il fac la angelo pt botezul baietelului meu, dupa ce am fost dezamagita la nunta de dodoo

mihaela06
10.02.2010, 11:26:38
daca mai aveti poze cu torturi facute la cofetaria angelo v-as ruga sa postati, m-am hotarat sa il fac la angelo pt botezul baietelului meu, dupa ce am fost dezamagita la nunta de dodoo

Eu am facut tortul de nunta la agache si am fost foarte multumita!
Pe langa aspect si gustul era genial.

creoly
10.02.2010, 12:06:45
Eu am facut tortul de nunta la agache si am fost foarte multumita!
Pe langa aspect si gustul era genial.
F frumos, l-am admirat in paginile anterioare, problema este ca mai toate cofetariile iti ofera niste pagini de catalog cu torturi din care sa iti alegi modelul sau vii tu cu el si poti sa ai surpiza sa nu ti-l faca asa cum arata in imagine, motiv pt care mi se pare mai k sa vezi poze cu torturi facute de ei.

mihaela06
10.02.2010, 12:44:25
F frumos, l-am admirat in paginile anterioare, problema este ca mai toate cofetariile iti ofera niste pagini de catalog cu torturi din care sa iti alegi modelul sau vii tu cu el si poti sa ai surpiza sa nu ti-l faca asa cum arata in imagine, motiv pt care mi se pare mai k sa vezi poze cu torturi facute de ei.

Pentru acest tort am fost cu 2 poze. Am spus exact ce doresc si a iesit exact cum am vrut.
Din ce am inteles patronul este cel care face torturile si este incantat cand are provocari.

cosmina_g
04.03.2010, 18:37:41
dragi miresici,voi unde faceti tortul?eu voiam la angelo...prajiturile de la ei imi plac mult ,dar tort nu am mincat,nici nu am vazut nici unul de nunta.mi-a spus o prietene ca ei la nunta i-a facut tortul o tipa,aura parca...stiti ceva de ea? ati vazut si gustat torturi facute de ea? care credeti ca e cea mai buna cofetarie din tulcea?am uitat sa va intreb...la cununia civila,in afara de sampanie,ce mai merge pt. servirea invitatilor?la dulciuri ma refer

Anca_Gurgu
06.03.2010, 21:48:22
si eu tot la agaghe o imi fac tortul pt k am auzit k sunt seriosi,torturile sunt gustoase si pe deasupra si bune la pret;-) ce mai vreti mai mult de atat??si o mai cunosc si pe patroana:)) !!!!

raluk24ral
06.03.2010, 22:54:17
si eu tot la agaghe o imi fac tortul pt k am auzit k sunt seriosi,torturile sunt gustoase si pe deasupra si bune la pret;-) ce mai vreti mai mult de atat??si o mai cunosc si pe patroana:)) !!!!

ce pret au la tortul din martipan? :-?

alinanicoleta
07.03.2010, 08:43:26
dragi miresici,voi unde faceti tortul?eu voiam la angelo...prajiturile de la ei imi plac mult ,dar tort nu am mincat,nici nu am vazut nici unul de nunta.mi-a spus o prietene ca ei la nunta i-a facut tortul o tipa,aura parca...stiti ceva de ea? ati vazut si gustat torturi facute de ea? care credeti ca e cea mai buna cofetarie din tulcea?am uitat sa va intreb...la cununia civila,in afara de sampanie,ce mai merge pt. servirea invitatilor?la dulciuri ma refer

dulciuri... pai ce vrei de la bomboane cu ciocolata la fursecuri... sunt persoane care aduc si minipateuri cu branza etc

mariammocanueugenia
07.03.2010, 13:40:14

Asa este..noi si la nunta si la botez am facut la ei!Si accesibil la pret.Si de la Angelo am mancat si sunt bune, numai k ei in general fac prajituri si torturi f f dulci.

mariammocanueugenia
07.03.2010, 13:40:52

Din cate imi amintesc, parca 35 lei kg..cam asa e peste tot...

mariammocanueugenia
07.03.2010, 13:43:36

In general, fursecuri...doar ca fiind putin tp la dispozitie si locul mic, mai ales daca sunt multi invitati la starea civila, nu se merita sa iei f multe sortimente sau cantitate mare pt acolo (doar sa le duci apoi la local)..de cate ori am fost eu, nu prea era loc pt toata lumea sa stea sa guste ceva!

mihaela06
08.03.2010, 12:57:58

Daca vrei tort de martipan inceraca sa-l gusti inainte. La Angelo avea gust de hartie (din punctul meu de vedere).

raluk24ral
08.03.2010, 13:25:18
Daca vrei tort de martipan inceraca sa-l gusti inainte. La Angelo avea gust de hartie (din punctul meu de vedere).

ok, mersi de sfat :*
o sa testez sa vad ce aleg, ca vreau un tort haios ;;)

Anca_Gurgu
15.03.2010, 13:26:25
Asa este..noi si la nunta si la botez am facut la ei!Si accesibil la pret.Si de la Angelo am mancat si sunt bune, numai k ei in general fac prajituri si torturi f f dulci.
si eu am gustat de la angelo si nu am fost impresionata.dar acum fiecare cu gusturile sale:)

Anca_Gurgu
15.03.2010, 13:27:26
Din cate imi amintesc, parca 35 lei kg..cam asa e peste tot...
cam asta e pretul parca ...

alinanicoleta
15.03.2010, 13:32:42
si eu am gustat de la angelo si nu am fost impresionata.dar acum fiecare cu gusturile sale:)

am mancat tort de la angelo si au gust diferit un tort fata de altul... depinde cine e cofetarul... etc

perfectbride
24.03.2010, 14:36:54
Si eu tot la Aura imi fac tortul ....este super gustos si iti face ce model vrei...am ramas placut surprinsa cand am vazut ce modele are pe site.Am vorbit la telefon cu ea si ramane dupa sarbatori sa merge sa imi aleg suportul si modelul de tort pe care il vreau.Daca vreti sa vedeti site-ul imi dati pm si va trimit adresa(sa nu se considere reclama).:* :*

alinanicoleta
24.03.2010, 20:42:25
Si eu tot la Aura imi fac tortul ....este super gustos si iti face ce model vrei...am ramas placut surprinsa cand am vazut ce modele are pe site.Am vorbit la telefon cu ea si ramane dupa sarbatori sa merge sa imi aleg suportul si modelul de tort pe care il vreau.Daca vreti sa vedeti site-ul imi dati pm si va trimit adresa(sa nu se considere reclama).:* :*

eu vreau! chiar ma tenta sa fac un tort super de ziua mea si a lui albert (pe 8 iunie facem 10 ani de cand ne cunoastem)

ANAMARIATL
25.03.2010, 08:43:47
eu vreau! chiar ma tenta sa fac un tort super de ziua mea si a lui albert (pe 8 iunie facem 10 ani de cand ne cunoastem)
Si eu vreau, ca mai am foarte putin....si nu m-am hotarat.;;)

alinanicoleta
25.03.2010, 14:54:35

mersi mult! par fff interesante!!!!! la cum arata cu siguranta si pentru mot la Bianca am sa fac sigur la ea!!!!

perfectbride
25.03.2010, 15:28:54
mersi mult! par fff interesante!!!!! la cum arata cu siguranta si pentru mot la Bianca am sa fac sigur la ea!!!!
Cu placere:* :* .

ANAMARIATL
26.03.2010, 10:09:09
Stie cineva daca in Tulcea se pot cumpara de undeva figurine comestibile, cu miri? Am fost la Angelo si aveau numai din portelan... cu niste material prafuit in jur:-<.

alinanicoleta
26.03.2010, 13:51:51
Stie cineva daca in Tulcea se pot cumpara de undeva figurine comestibile, cu miri? Am fost la Angelo si aveau numai din portelan... cu niste material prafuit in jur:-<.

incearca la tipa asta aura! ca pe site-ul ei am vazut torturi frumoase... mai incearca si la agache

raluk24ral
26.03.2010, 16:53:14
incearca la tipa asta aura! ca pe site-ul ei am vazut torturi frumoase... mai incearca si la agache

Vreau si eu adresa te rog :*

alinanicoleta
26.03.2010, 17:02:14

ok! am sa ti-o trimit.

raluk24ral
26.03.2010, 17:06:07
ok! am sa ti-o trimit.

multumesc ;;)

alinanicoleta
26.03.2010, 17:11:54
multumesc ;;)

mi-au placut cum arata!!!! la gust inca nu am incercat dar cu siguranta am sa comand!

raluk24ral
26.03.2010, 17:13:33
mi-au placut cum arata!!!! la gust inca nu am incercat dar cu siguranta am sa comand!

Are undeva cofetarie? :-\
cum dai comanda?

alinanicoleta
26.03.2010, 18:30:06
Are undeva cofetarie? :-\
cum dai comanda?

din cate stiu are laborator! pai te loghezi pe acel site si ii scri cu siguranta iti va da detalii! chiar eu am intrebat-o cat costa kilogramul si a fost fff prompta!

ANAMARIATL
26.03.2010, 21:36:32
Pai am cerut si eu adresa, dar nu mi-a dat-o nimeni:-<.

cosmina_g
26.03.2010, 22:14:57
incearca adresa de mess aura 13

evag
27.03.2010, 02:05:30
vreau si adresa aurei daca se poate :)
multumesc frumos!

alinanicoleta
27.03.2010, 03:48:30
Pai am cerut si eu adresa, dar nu mi-a dat-o nimeni:-<.

pai am trimis mesaj privat... mai incerc odata

ANAMARIATL
27.03.2010, 07:57:02
pai am trimis mesaj privat... mai incerc odata

Nu mi-a ajuns :(. Oare tre' sa setez ceva in inbox?

alinanicoleta
27.03.2010, 08:26:03
Nu mi-a ajuns :(. Oare tre' sa setez ceva in inbox?

chiar daca ai 9 mesaje poti primi si nu trimite... mai incerc

ANAMARIATL
27.03.2010, 09:52:01
Multumesc mult de tot, l-am primit.>:D<

alinanicoleta
27.03.2010, 10:01:26
Multumesc mult de tot, l-am primit.>:D<

ok! bine ca l-ai primit!:*

hellen_floryn
27.03.2010, 11:23:28
as vrea si eu te rog dak se poate sa imi trimit adresa [-o<.... eu am ceva insa nu merge :( si as fi vrut totusi sa arunc un ochi si pe acolo desi cam 80% m-am cam decis in privinta tortului

evag
01.04.2010, 15:27:18
multumesc! am primit adresa :)

yulyana_ana
01.04.2010, 15:58:33
stie cineva daca cei de la angelo fac livrari si la galati?
stiu ca ei au laboratorul pe undeva aproape de macin, deci nu e chiar asa departe.

cosmina_g
01.04.2010, 16:16:08
stie cineva daca cei de la angelo fac livrari si la galati?
stiu ca ei au laboratorul pe undeva aproape de macin, deci nu e chiar asa departe.

trebuie sa aiba cofetarie si in galati.daca au,mergi si comanda acolo,si iti vor da relatii.

geanyna23
06.04.2010, 22:12:44
alina trimite si mie te rog adresa ca vine ziua baietilor:D

alinanicoleta
07.04.2010, 08:23:46
alina trimite si mie te rog adresa ca vine ziua baietilor:D

ok! ti-am trimis!

lyana_D
12.04.2010, 20:21:06
miresici de 2010 , ati fost pe la Agache sa intrebati de tort? eu am fost si nu mi-a placut Deloc in ce fel mi-a vb doamna de acolo :| avea o rama in care derulau pozele cu torturi si cam atat . chiar nu aveam timp sa studiez fiecare poza in parte [-( iar cand am intrebat-o dak au site mi-a dat o adresa care nu exista , cu toate k i-am zis asta /:) mi-am ales suportul si cam atat :-SS

mariammocanueugenia
12.04.2010, 20:46:40
miresici de 2010 , ati fost pe la Agache sa intrebati de tort? eu am fost si nu mi-a placut Deloc in ce fel mi-a vb doamna de acolo :| avea o rama in care derulau pozele cu torturi si cam atat . chiar nu aveam timp sa studiez fiecare poza in parte [-( iar cand am intrebat-o dak au site mi-a dat o adresa care nu exista , cu toate k i-am zis asta /:) mi-am ales suportul si cam atat :-SS

Noi am fost multumiti de cum a vb...de ce nu o rogi, pur si simplu, sa iti dea catalogul tie in mana sa-l studiezi, ca doar nu pleci cu el...ma gandesc ca e in interesul lor...

Iata si site-ul care merge...http://www.cofetarieagache.wgz.ro/menu/despre-noi

lyana_D
13.04.2010, 09:39:25
crede-ma k i-am cerut asta si mi-a spus k nu au :-s

ms mult pt site :*

Anca_Gurgu
19.04.2010, 22:25:47
Fetelor m-ati facut curioasa acuma :-?:-?cine e dragutza sa imi dea si mie adresa aurei sau cum se numeste cofetaria habar nuu am.oricum intelegeti voi de cine este vorba=P~moare baba de curiozitate na[-(

alinanicoleta
20.04.2010, 09:09:21
Fetelor m-ati facut curioasa acuma :-?:-?cine e dragutza sa imi dea si mie adresa aurei sau cum se numeste cofetaria habar nuu am.oricum intelegeti voi de cine este vorba=P~moare baba de curiozitate na[-(

iti trimit acum!

geanyna23
20.04.2010, 11:53:51
iti trimit acum!
i-am trimis si eu:D

alinanicoleta
20.04.2010, 12:16:08

oK!!! :)) poate la mine sunt alte torturi=))=))=)) ar fi ceva/:)

geanyna23
20.04.2010, 12:20:18
oK!!! :)) poate la mine sunt alte torturi=))=))=)) ar fi ceva/:)
:)):)):))se poate?=))

alinanicoleta
20.04.2010, 15:18:57
:)):)):))se poate?=))

si eu vreau sa comand la ea numai ca nu cantitate mare... pt moment nu mi-a raspuns... asa ca... astept daca nu... ma duc la angelo

mihaela06
13.05.2010, 14:16:11
Noi am fost multumiti de cum a vb...de ce nu o rogi, pur si simplu, sa iti dea catalogul tie in mana sa-l studiezi, ca doar nu pleci cu el...ma gandesc ca e in interesul lor...

Iata si site-ul care merge...http://www.cofetarieagache.wgz.ro/menu/despre-noi

La torturile de nunta din martipan, cel cu nr 126 este al meu. Iupii ce bun a fost...

coni
08.07.2010, 23:18:45
Cine-mi trimite si mie adresa web a Aurei ?

alinanicoleta
09.07.2010, 17:06:04
Cine-mi trimite si mie adresa web a Aurei ?

iti trimit eu insa nu a mai raspuns... ca si eu ii scrisesem ca aveam nevoie pentru 24 iunie si nu mi-a raspuns... doar sa ii trimiti email ca am vazut ca are si adresa de email trecuta

miha3lla89
29.06.2011, 18:37:43
As dori si eu adresa Aurei.

Dedelush
28.08.2011, 09:01:48
din cate stiu are laborator! pai te loghezi pe acel site si ii scri cu siguranta iti va da detalii! chiar eu am intrebat-o cat costa kilogramul si a fost fff prompta!
Buna fetelor. Imi puteti trimite pm cu adresa Aurei -pentru tort? La logodna am avut tortul de ciocolata facut la Angelo dar acum vreau tort din sarlota si caut mai multe cofetarii. Multumesc