PDA

Versiunea completa : Buchetul, florarii, aranjamente florale Tulcea

axara_me
26.09.2006, 22:53:11
salutare miresici!
facand putintica ordine am dat peste cartile de vizita stranse din preajma pregatirilor.
cred ca nr tel il dau pe pm daca vreti ca oricum il sterge moderatorul, dar..... filmari video-independent placsiencu (ne-a filmat noua)
muzik - mihai smolenic , dan stanca(de 8 mil ne zisese noua)
florarie - gardenia, in vest, chirus marcela(mi-a facut un bucheteeeeeelll:x

si as mai avea listele de la cofetarii, cu torturi, fursecuri....ornam de sala, preturile de la buch de la nunta, lumanari, aranj florale de pe mese....
va zic daca va intereseaza :) just...let me know

vicky
26.09.2006, 22:59:05
salutare miresici!
facand putintica ordine am dat peste cartile de vizita stranse din preajma pregatirilor.
cred ca nr tel il dau pe pm daca vreti ca oricum il sterge moderatorul, dar..... filmari video-independent placsiencu (ne-a filmat noua)
muzik - mihai smolenic , dan stanca(de 8 mil ne zisese noua)
florarie - gardenia, in vest, chirus marcela(mi-a facut un bucheteeeeeelll:x

si as mai avea listele de la cofetarii, cu torturi, fursecuri....ornam de sala, preturile de la buch de la nunta, lumanari, aranj florale de pe mese....
va zic daca va intereseaza :) just...let me know

cu marcela am vorbit si eu.. poti te rog sa pui poze cu buchetele si lumanarile.. plsssss, te rog mulllttttttt.. sa vad cam ce face.. si sa imi zici si cat te-au costat.. eu am vorbit cu ea la telefon doar.. o sa discutam in fatza in saptamana nuntii. pana atunci nu pot sa ajung in tulcea...

psl... nu ma uita!!![-o<[-o<[-o<[-o<[-o<

Liliana_D
27.09.2006, 08:02:28
salut .... gata nu mai sunt racita ... :) ..si io mucesc ... lol
auziti ce bine ca ziceti de gardenia asta voi din vest, mi-a recomandat-o cineva ... ca e super buna si ieftina ... ia sa merg s avad si io ....
aaaaaaaa....si NND...scuze ... dar chiar nu-mi gasesc timp sa iti trimit ceva poze pe mail ... mai bine intra seara pe messenger daca poti ptr ca trimit mai repede cu share photo ala....si vezi si tu mai multe ... poze cu panoramicu asta ....
pupici
o zi buna

axara_me
27.09.2006, 08:11:14
cu marcela am vorbit si eu.. poti te rog sa pui poze cu buchetele si lumanarile.. plsssss, te rog mulllttttttt.. sa vad cam ce face.. si sa imi zici si cat te-au costat.. eu am vorbit cu ea la telefon doar.. o sa discutam in fatza in saptamana nuntii. pana atunci nu pot sa ajung in tulcea...

psl... nu ma uita!!![-o<[-o<[-o<[-o<[-o<

initial am vrut buchetul din miniroze, tot, unul compact, rotund cu cozile la vedere. m-a sunat cu 2 zile inainte sa imi zica de flori, ca nu mi-a gasit miniroze albe de care voiam, si ca mi-l face cu frezii si trandafiri rozalii...nu prea mi-a convenit, dar la cate alte probl aveam pe cap....
faza e ca am ramas super incantata cand mi-am vazut buchetelul. face treaba buna! un minus ar fi ca nu au fost in ton lumanarile cu buchetul meu si cocardele naturale, dar...am trecut si peste asta
de costat, a fost cam asa:
LUMANAARI: aprox 1 mil ( ghirlanda de trandafiri cu gipsofila si iedera)
BUCHETUL cam 600 mii (8 frezii a 20 mii buc, si 9trandafirasi a 45 mii buc )
+COCARDELE (trandafiri naturali pusi pe un clips) + ARANJAMENTELE DE PE MESE(cu alstromeria si gipsofila) toate cam 100 E
nu am mai pastrat preturile la cocarde si aranjamente, doar totalul.

pun poze:)
aaaaa, si lumanarile le-am luat separat, am vrut musai cu tija de lemn in interior, ca era iunie si ma gandeam ca mi se indoaie lumanarea de la caldura. pe ele le-am luat de unde mi-am achizitionat si cocardele pt invitati, adik....de pe strada cu bis cu ceas, e un magazinas la parterul blocurilor cu 4 et, cam pe unde e borna aia imensa cu km 0 al TL. iarta-ma dar nu cunosc bine strazile, ink:D

vicky
27.09.2006, 08:44:15
initial am vrut buchetul din miniroze, tot, unul compact, rotund cu cozile la vedere. m-a sunat cu 2 zile inainte sa imi zica de flori, ca nu mi-a gasit miniroze albe de care voiam, si ca mi-l face cu frezii si trandafiri rozalii...nu prea mi-a convenit, dar la cate alte probl aveam pe cap....
faza e ca am ramas super incantata cand mi-am vazut buchetelul. face treaba buna! un minus ar fi ca nu au fost in ton lumanarile cu buchetul meu si cocardele naturale, dar...am trecut si peste asta
+COCARDELE (trandafiri naturali pusi pe un clips) + ARANJAMENTELE DE PE MESE(cu alstromeria si gipsofila) toate cam 100 E

aaaaa, si lumanarile le-am luat separat, am vrut musai cu tija de lemn in interior, ca era iunie si ma gandeam ca mi se indoaie lumanarea de la caldura. pe ele le-am luat de unde mi-am achizitionat si cocardele pt invitati, adik....de pe strada cu bis cu ceas, e un magazinas la parterul blocurilor cu 4 et, cam pe unde e borna aia imensa cu km 0 al TL. iarta-ma dar nu cunosc bine strazile, ink:D

merci mult-mult.. :).. cand ai timp poate ai o poza si cu florile de pe masa mirilor.. atat, si nu te mai bat la cap :))

NND
27.09.2006, 10:43:17

Merci de foto!!!!!!!!!!
era super buchetul si lumanarile!!!!!!!!!!!! o sa tin minte pan' la anu'.........
De unde ti-ai luat rochia ca e superba!!!!!!!!!???????????

Liliana_D
28.09.2006, 08:21:00
buna neata
axara .. sa stii ca buchet e ceva deosibt fata de ce am vazut eu pe aici ..interesant ...hmmm

da...atat ...am treaba la munci...:) :-$
pup

andya
29.09.2006, 10:07:33
Am revenit si eu pe site. N-am prea avut chef de scris ...si nici acum nu mi-a revenit complet cheful. Eu vroiam sa ma laud ca am rezolvat cu dj-ul. Am vb cu adi tudor (super baiat)...sper sa iasa bine...ca la cat l-ati laudat voi, n-are cum sa iasa altfel.
Am realizat ca rochitza mea e prea lunga si nu stiu unde s-o scurtez in Tulcea. Daca nu gasesc croitor, cred ca scot masina de cusut a mamei de la naftalina si o pun la lucru...:D

Cu torturile am o problema. Cel mai mult mi-au placut cele de la Doo Doo, dar sunt si cele mai scumpe...am fost la Pluto...si acolo e cam 25 lei/kg, iar la agache vreo 19 lei/kg. La agache nu mi-au placut deloc ca aspect. Ma mai enerveaza ca in Tulcea nu gasesti decat suporturi verticale pt tort...din alea unul peste altul....si decat sa imprumut din alta parte si sa dau o gramada de bani, mai bine las asa. Eu vroiam cu mai multe brate. :)

Flori, adica buchetul de mireasa si nasa, inca nu stiu unde sa le fac. Voi pe unde ati facut, cam cat a costat si cat a durat...ca sa stiu cu cat timp inainte sa dau comanda.

Aaa....alti fotografi inafara se buta si iorga mai stiti? Aveti cumva si numere de telefon?

Cam atat am avut de spus. Spor la pregatiri fetelor si casa de piatra.

andya
09.10.2006, 09:00:02
Buna fetelor...stiu ca ati mai auzit de doi cameramani sau doi fotografi la nunti, dar de doi dj ati mai auzit? Eu am acum 2 dj. :)) Trebuie sa renunt la unul dintre ei si nu stiu la care. In sfarsit s-au rezolvat filmatul si fotografiatul. Vin de la firma lui "miresel"...nu vin gratis, dar e mai ieftin.

Pana sambata trebuie sa ma hotarasc ce fel de buchet vreau...fiindca vin cu nasii in tulcea sa dam comanda la buchete si lumanari. Inafara de sovon (PT VICKY - sovon se numeste - mi-am adus aminte), batistutza, batic pt cand se da voalul jos, lumanari si buchetul miresei, ce mai au nasii de facut?

axara_me
09.10.2006, 16:33:41
Inafara de sovon (PT VICKY - sovon se numeste - mi-am adus aminte), batistutza, batic pt cand se da voalul jos, lumanari si buchetul miresei, ce mai au nasii de facut?

salutare!
mie nasa mea mi-a cumparat o geanta in care mi-a pus: esarfa pt legat cand dau voalul jos, ruj, piepten, parfum, sa ma aranjeze:)
ne-au luat lumanarile, buchetul, au platit biserica si corul, si tiara mea cu voalul. si turta...bineinteles;;)
eu nu as fi vrut nimic, sa nu ii obligam in nici un fel, dar cica "nasitul e nasit si trebuie facut ca lumea".

aaa si sa fie langa voi toata seara si toata viata de acum incolo:)

pup

andya
10.10.2006, 13:41:49
Sambata ma duc sa dau comanda la buchete si nu stiu unde. Imi dati va rog niste adrese...mai exacte? Mi-ati spus voi de floraria din vest. Mai e si alta ....care sa se priceapa?

ingerash
26.11.2006, 16:23:08
buna fetelor!! :)
eu sunt noua pe aici ... si am vazut ca va intereseaza aranjamentele de la floraria gardenia (din vest) ... am niste informatii care cred ca o sa va ajute :) din decembrie floraria gardenia o sa fie si pe isacciei vis-a-vis de ,,casa cartii", pe langa ,,ardaf"!! Eu m-am bucurat foarte tare cand am aflat ca imi e cam peste mana sa ma duc tocmai in vest.
Aaaa si acum au si site..................... inca mai trebuiesc adaugate produse dar sunt cele pentru nunta executate de ei. Marcela mi-a promis ca o sa populeze in cateva zile site-ul!! ... Puteti sa ii puneti intrebari ... orice!! ...

vicky
26.11.2006, 16:35:29
eu sunt noua pe aici ... si am vazut ca va intereseaza aranjamentele de la floraria gardenia (din vest) ... am niste informatii care cred ca o sa va ajute :) din decembrie floraria gardenia o sa fie si pe isacciei vis-a-vis de ,,casa cartii", pe langa ,,ardaf"!! Eu m-am bucurat foarte tare cand am aflat ca imi e cam peste mana sa ma duc tocmai in vest.
Aaaa si acum au si site ,inca mai trebuiesc adaugate produse dar sunt cele pentru nunta executate de ei. Marcela mi-a promis ca o sa populeze in cateva zile site-ul!! ... Puteti sa ii puneti intrebari ... orice!! ...

da, bravo ei!
merita din plin, eu am fost foarte multumita de florarie.. mi-am regasit pe site buchetul, lumanarile, aranjamentul de pe masa mirilor, buchetul nasei ...

ingerash
26.11.2006, 17:04:17
sper sa fiu si eu la fel de multumita ... de fapt nici nu cred ca nu o s fiu :) ... nu am cum sa nu fiu ... :D

axara_me
27.11.2006, 08:03:45
da, bravo ei!
merita din plin, eu am fost foarte multumita de florarie.. mi-am regasit pe site buchetul, lumanarile, aranjamentul de pe masa mirilor, buchetul nasei ...

si eu mi le-am regasit, insa sunt pozele postate de mine pe site. ...cum le-o fi gasit?!

andya
27.11.2006, 09:00:04
Pai...stia de la mine de miresici.ro si probabil a cautat sa vada ce vor fetele ca buchete de nunta. L-am vazut si pe buchetzelul meu. E exact cel pe care l-am avut la nunta. Sunt tare mandra de el...a ajuns vedeta :D Si mi-am vazut si lumanarile...:)

andya
27.11.2006, 09:01:57
Aaaa si acum au si site ....................... inca mai trebuiesc adaugate produse dar sunt cele pentru nunta executate de ei. Marcela mi-a promis ca o sa populeze in cateva zile site-ul!! ... Puteti sa ii puneti intrebari ... orice!! ... Interesanta informatie nu??
Stiam de site, dar nu stiam ca e deja functional. E bun...pt urmatoarea nunta....la care vom fi nasi probabil....:)

ingerash
27.11.2006, 10:53:26
si eu mi le-am regasit, insa sunt pozele postate de mine pe site. ...cum le-o fi gasit?!

Eu i le-am trimis ... Mi-a spus ca nu mai gaseste pozele ... le avea in catalogul ei dar nu si pe calculator ... m-am gandit ca nu o sa te superi daca i le dau ... Oricum era foarte fericita ca i le-am trimis

vicky
27.11.2006, 11:31:55
Eu i le-am trimis ... Mi-a spus ca nu mai gaseste pozele ... le avea in catalogul ei dar nu si pe calculator ... m-am gandit ca nu o sa te superi daca i le dau ... Oricum era foarte fericita ca i le-am trimis
elegant si corect era sa intrebi inainte, poate fata chiar se supara..

mie mi-a zis fotograful de la nunta ca nu am voie sa dau pozele pe care le face el cu florile la florarie, cu sala decorata la agentie, si asa mai departe pentru ca sunt proprietate intelectuala a lui. era stipulat si in contract..
daca le gasea pe cine stie unde ne judecam.. :)
asa si cu axara_me, acele poze sunt proprietatea ei, poate este deacord sa le puna pe un forum dar nu este deacord sa le gaseasca pe site-ul florariei. si stii de ce? pt ca sunt ale ei..
daca facea marcela poze la buchetele si lumanarile lui axara_me (cum a fost in cazul meu cand s-a dus sotul sa le ia) , atunci pozele erau proprietatea marcelei, si facea ce vroia cu ele..

axara_me
27.11.2006, 17:53:13
elegant si corect era sa intrebi inainte, poate fata chiar se supara..

mie mi-a zis fotograful de la nunta ca nu am voie sa dau pozele pe care le face el cu florile la florarie, cu sala decorata la agentie, si asa mai departe pentru ca sunt proprietate intelectuala a lui. era stipulat si in contract..
daca le gasea pe cine stie unde ne judecam.. :)
asa si cu axara_me, acele poze sunt proprietatea ei, poate este deacord sa le puna pe un forum dar nu este deacord sa le gaseasca pe site-ul florariei. si stii de ce? pt ca sunt ale ei..
daca facea marcela poze la buchetele si lumanarile lui axara_me (cum a fost in cazul meu cand s-a dus sotul sa le ia) , atunci pozele erau proprietatea marcelei, si facea ce vroia cu ele..

aaa, nu, de suparat nu m-am suparat!
am ramas insa uimita ca stiam, ca in fata mea a pozat buchetul cand m-am dus sa il vad. iar pe site-ul ei erau pozele mele...v-am povestit ca eram cu voalul in cap si in pantaloni si am alergat la farmacie, florarie, restaurant....
ma bucur pt ea ca a reusit sa isi faca site si sa mai deschida ink un sediu.
iar vicky, faza cu contractul si cu judecata....de asta nu am avut parte:)
bine...poate ai inclinatii catre avocatura si de aia observi chichite de genul asta. dak era dupa mine...#-o
pup!
si ca tot se vb de nunti...noi deja avem 2 invitatii in TL la nunta, imediat in saptamanile dupa Paste:)

vicky
27.11.2006, 18:42:22
bine...poate ai inclinatii catre avocatura si de aia observi chichite de genul asta. dak era dupa mine...#-o
:)

pai nu am obervat eu asa, de nebuna, mi s-a pus in vedere de catre fotograful din buc cu care am semnat contract. mi-a zis inainte de a semna, mi-a explicat cum sta treaba, oarecum l-am inteles si am acceptat.

fotografia "de produs" este muuuuuuult mai scumpa decat fotografia "de eveniment".... multe firme iau o poza de la mine, una de la tine..

oana_saiba
18.01.2008, 15:14:59
Buna, Bridget!

Am vazut ca eziti mult intre a face rochia pe comanda si a o inchiria...Ziceai ca nu iti place sa faci pe comanda ca o vrei gata.. Eu mi-am facut rochia si sa stii ca a fost o adevarata placere! La inceput imi era si mie teama ca o sa ma ia de cap cu probele etc dar a fost tare fain sa o vad evoluand si mai ales sa particip la creatie. Daca tot vrei sa pui bani multi intr-o rochie, mai bine sa o faci sa fie a ta, toata proportionata cum trebuie pe tine! SI inca ceva.... daca vrei sa iasa ceva frumos si mai ales dc esti o natura anxioasa, incepi de pe acum pt septembrie ;-)

Cat despre florile naturale, nu te chinui sa le aduci de la Bucuresti, ca or sa se nenoroceasca pana la Tulcea; avem la Tulcea cel putin 2 locuri unde fac super chestii din flori naturale. Uita-te la pozele mele si dc iti place ce vezi, iti dau adresele. Important e sa le spui din timp si sa comunici cu ei pas cu pas.

Spor la toate miresicile!
Oana

bridget
18.01.2008, 17:55:57
Buna, Bridget!

Am vazut ca eziti mult intre a face rochia pe comanda si a o inchiria...Ziceai ca nu iti place sa faci pe comanda ca o vrei gata.. Eu mi-am facut rochia si sa stii ca a fost o adevarata placere! La inceput imi era si mie teama ca o sa ma ia de cap cu probele etc dar a fost tare fain sa o vad evoluand si mai ales sa particip la creatie. Daca tot vrei sa pui bani multi intr-o rochie, mai bine sa o faci sa fie a ta, toata proportionata cum trebuie pe tine! SI inca ceva.... daca vrei sa iasa ceva frumos si mai ales dc esti o natura anxioasa, incepi de pe acum pt septembrie ;-)

Cat despre florile naturale, nu te chinui sa le aduci de la Bucuresti, ca or sa se nenoroceasca pana la Tulcea; avem la Tulcea cel putin 2 locuri unde fac super chestii din flori naturale. Uita-te la pozele mele si dc iti place ce vezi, iti dau adresele. Important e sa le spui din timp si sa comunici cu ei pas cu pas.

Oana

asta voi face pana la urma daca nu gasesc o varianta acceptabila a ceea ce vreau eu. la flori ma gandesc ca aranjamentele sunt infiorator de scumpe, ca si florile in sine de altfel. de-asta ma gandeam sa furnizez chiar eu florile agentiei, care doar sa le asambleze. as fi trimis pe cineva in bucuresti sa mi le cumpere. la urma urmei, asa cred ca fac si cei din florarii. oricum, ma mai interesez, poate gasesc ceva asemanator si la ct.
va multumesc foarte mult pentru pareri- imi sunt foarte folositoare!

mirelatulcea
18.01.2008, 22:42:43

Oana

am vazut intr-o poza ca aveai vaze inalte pe mese. cu ce flori erau?
dau chiar asa bine intr-un salon? se merita?

vicky
19.01.2008, 10:28:50
Buna, Violeta!

3. Toate florile (mai putin cele de la local) au fost facute la floraria Gardenia - i-am trimis dnei Marcela pe internet totul , apoi am trecut o data pe la ea ca sa stabilim culorile si dimensiunile la trandafiri etc . Sa stii ca freziile tin foarte bine si... tare face bine sa le mirosi :D cand tine cununia 1 ora!!!!

super profesionista dna marcela. si eu tot prin telefon si mail am stabilit detalii, preturi.. cu ea m-am vazut in saptamana nuntii . nota 10!

oana_saiba
19.01.2008, 10:45:54
buna oana, sper sa nu te deranjez. imi poti da mai multe detalii despre realizarea nuntii tale(pt ca vazand pozele tale de la nunta am constatat ca ne potrivim f mult la gusturi)deci, te pot bombarda cu intrebari????
1. unde te-ai vopsit si coafat?
2.machiajul?
3.unde ai facut lumanarile si florile invitatilor(ginerica ,nasi, scori), cam cat te-a costat buchetul tau , pt ca si mie imi plac f mult freziile
4. rochita am inteles ca ai facut-o la comanda, unde ai facut-o?
5. bijuteriile, ti le-a facut o prietena din franta? unde pot gasi asemanatoare?am vazut ca ai doar floricelele din par si colierul dar cerceii, nu fac parte din set?

Ah, inca ceva! Am o intreaga colectie de buchete si cocarde cu frezii, asa ca daca vrei pot sa pun cateva online. Am cautat zile intregi pe toate site-urile posibile! :-p Cat despre cat a costat partea cu florile - in jur de 15 mil ( dar atentie , am avut 2 perechi de lumanari, 3 perechi de cavaleri si dre - care si ele au avut buchete de mana, asa ca poti sa imparti la 2 linistita suma asta)

bridget
19.01.2008, 13:26:36
Ah, inca ceva! Am o intreaga colectie de buchete si cocarde cu frezii, asa ca daca vrei pot sa pun cateva online. Am cautat zile intregi pe toate site-urile posibile! :-p Cat despre cat a costat partea cu florile - in jur de 15 mil ( dar atentie , am avut 2 perechi de lumanari, 3 perechi de cavaleri si dre - care si ele au avut buchete de mana, asa ca poti sa imparti la 2 linistita suma asta)

intr-adevar minunata rochia! :) ce inaltime ai, oana? banuiesc ca esti micuta(ca si mine).

vicky, din cate inteleg, pe d-na marcela o recomanzi pentru flori? unde se afla firma?

vicky
19.01.2008, 14:37:00
intr-adevar minunata rochia! :) ce inaltime ai, oana? banuiesc ca esti micuta(ca si mine).

vicky, din cate inteleg, pe d-na marcela o recomanzi pentru flori? unde se afla firma?

era in vest acu doi ani dar s-a mutat langa casa sindicatelor din cate stiu
este super meseriasa, aduce florile de la bucuresti, constanta, se tine la curent cu tendintele modei, are tot ce ii trebuie, daca nu iti aduce
au site: []
au pus si lumanarile si buchetele de la nunta mea

eu mi-am mai facut la ea aranjamentul pt masina mirilor (pe burete, cu ventuza)

mirela_gherghescu
24.01.2008, 12:24:57
Buna ziua miresici!
Am vazut k toata lumea lauda floraria gardenia.Imi spune si mie cineva unde este?
Si am mai vazut k sunt foarte recomandati cei de la Deco Party.Nu stiu dc fac treaba buna sau nu dar pot sa zic k am fost f dezamagita de felul in care m-au trata sau mai bine zis nu m-au tratat.Am fost la ei si in afara de 2 pliante si 2 albume foto nu m-au ajutat cu nimic altceva. Va recomand insa sa incercati Joy&Fun. Au oferte foarte dragute si vin cu foarte multe idei noi.Eu chiar am fost incantata de oferta lor.Iti pot oferi tot:de la aranjamente salon, la filmare si foto, la tort, machiaj, cosmetica....tot ce vrei.
As mai fi vrut sa stiu dc domnisoara de onoare trebuie sa aiba si ea buchet sau nu.
Multumesc!

bridget
24.01.2008, 12:28:38
Buna ziua miresici!
Am vazut k toata lumea lauda floraria gardenia.Imi spune si mie cineva unde este?
Si am mai vazut k sunt foarte recomandati cei de la Deco Party.Nu stiu dc fac treaba buna sau nu dar pot sa zic k am fost f dezamagita de felul in care m-au trata sau mai bine zis nu m-au tratat.Am fost la ei si in afara de 2 pliante si 2 albume foto nu m-au ajutat cu nimic altceva. Va recomand insa sa incercati Joy&Fun. Au oferte foarte dragute si vin cu foarte multe idei noi.Eu chiar am fost incantata de oferta lor.Iti pot oferi tot:de la aranjamente salon, la filmare si foto, la tort, machiaj, cosmetica....tot ce vrei.
As mai fi vrut sa stiu dc domnisoara de onoare trebuie sa aiba si ea buchet sau nu.
Multumesc!

Buna, eu am colaborat ok cu deco-party pana acum(numai pe mail), dar mi-au si zis, daca vreau sa vin la ei, mai bine sa anunt cu 1-2 zile inainte, ptr a fi acolo persoana care ma poate ajuta. ptr joy&fun stii un mail, sau o adresa de web?
ptr florarie am gasit pe net adresa, insa ti-o voi trimite prin pm. :)

taty_ana
24.01.2008, 12:32:59
Buna, eu am colaborat ok cu deco-party pana acum(numai pe mail), dar mi-au si zis, daca vreau sa vin la ei, mai bine sa anunt cu 1-2 zile inainte, ptr a fi acolo persoana care ma poate ajuta. ptr joy&fun stii un mail, sau o adresa de web?
la deco party tre sa anunti cu 2 zile inainte ca altfel se enerveaza patroana dc te vede acolo ;)) ...vb serios:*

mirela_gherghescu
24.01.2008, 12:35:08

Pt Joy&Fun stiu un nr de telefon.Momentan nu au adresa de web.Am inteles k va fi gata in curand.

vicky
24.01.2008, 14:47:46
Buna ziua miresici!

daca ai vazut ca toata lumea o lauda inseamna ca ai vazut si site-ul, nu? a fost dat aici.. daca gasesti site-ul gasesti si adresa , e trecuta acolo..

succes!

vicky
24.01.2008, 14:48:44
si eu cu deco party am colaborat acu 2 ani.
de joy & fun a mai auzit cineva sau numai mirela? :))

oana_saiba
24.01.2008, 14:52:01
Buna ziua miresici!
Multumesc!

Floraria Gardenia este vis-a-vis de Casa Cartii, dar adresa exacta nu as putea sa ti-o spun (Str. Isaceei nr. 'X')

La Deco Party fac treaba foarte buna, dar indicat este sa suni sau sa trimiti un email inainte sa mergi ca sa se ocupe bine de tine. Daca faci asta, crede-ma ca nu o sa mai ai nici o problema! Si mie mi s-a parut cam ciudata primirea prima data... apoi mi-am spus ca stai draga sa ii sun inainte de a ma duce ca sa nu ma duc degeaba si a fost excelent! Saraca dna Chirilov cred ca am zapacit-o de cap cu toate 'mofturile' mele, dar a fost la inaltime! Pana si soacra-mea a fost foarte multumita <:-P(si Andya poate sa va spuna ca soacra-mea nu e usor de multumit, nu-i asa?! :D)

Mykaela
15.02.2008, 14:45:49
Ce faceti fetelor? Ati fost ocupate cu Valentine's Day? Ca nu mai vad nici un mesaj nou pe site. Ia povestiti cum ati petrecut? Sa va zic si eu? Pai noi am fost la un restaurant desi nu planuisem asta, dar ne-au scos finutii...si am primit si cadou :D ...desi nu trebuia ca mai primisem unul.

Miresicile noi cum mai stau cu organizarea nuntii? Vad ca finutii mei s-au organizat bine, azi cumpara una, maine alta...o sa fie pregatiti din timp si nu vor mai alerga pe ultima suta de metri.

Onutz, vreau sa-ti cer <a big favor>....cand pot sa te sun?

Pup la everybody :D

Noi din pacate nu am mai gasit loc liber pe nicaieri (am fi vrut la Excalibur la Piata Kogalniceanu). Si am facut eu ceva bun de mancare....si cam asa a trecut seara...important e ca am fost impreuna;;).

Si cu pregatirile de nunta....usor usor...mah uitam prin oras de invitatii dar nu am vazut ceva care sa-mi placa mult...asa ca mai astept...poate apar modele noi. Sincer as fi vrut sa le fac singura daca s-ar putea dar inca nu am gasit un program sa mah ajute...:-s.
Si decoratiunile as vrea sa le fac singura...vorba vine...nu vreau cine stie ce...probabil am sa cumpar niste vaze si boluri pentru aranjamentele florale de pe masa. Pentru florile de pus in piept inca oscilez intre naturale sau cele artificiale sau uscate (nu mi-a placut nimic pana acum).

Cam astea sunt noutatile...va pup:*

vicky
15.02.2008, 16:17:04
Noi din pacate nu am mai gasit loc liber pe nicaieri (am fi vrut la Excalibur la Piata Kogalniceanu). Si am facut eu ceva bun de mancare....si cam asa a trecut seara...important e ca am fost impreuna;;).

Si cu pregatirile de nunta....usor usor...mah uitam prin oras de invitatii dar nu am vazut ceva care sa-mi placa mult...asa ca mai astept...poate apar modele noi. Sincer as fi vrut sa le fac singura daca s-ar putea dar inca nu am gasit un program sa mah ajute...:-s.
Si decoratiunile as vrea sa le fac singura...vorba vine...nu vreau cine stie ce...probabil am sa cumpar niste vaze si boluri pentru aranjamentele florale de pe masa. Pentru florile de pus in piept inca oscilez intre naturale sau cele artificiale sau uscate (nu mi-a placut nimic pana acum).

Cam astea sunt noutatile...va pup:*

flori de piept naturale pentru toata nunta te usuca de bani :(

bridget
15.02.2008, 21:30:51
flori de piept naturale pentru toata nunta te usuca de bani :(

si eu as fi vrut din flori naturale, dar intr-adevar, sunt foarte scumpe- daca le comanzi te costa o gramada de bani, iar daca le faci tu, si o gramada de bataie de cap inainte de nunta, si sunt greu de pastrat. :(

taty_ana
16.02.2008, 13:54:09
si eu as fi vrut din flori naturale, dar intr-adevar, sunt foarte scumpe- daca le comanzi te costa o gramada de bani, iar daca le faci tu, si o gramada de bataie de cap inainte de nunta, si sunt greu de pastrat. :(
eu o sa am flori naturale de pus in piept, dar numai pt mire,nasi,parinti,surori,cumnati,cavaleri si domnisoare de onoare si cam atat!!! la restul nu le pun nik..;)) ...nici nu se mai poarta si-n plus sunt foarte multi cei ce refuza sa le pui in piept floare pt k le gauresti si le strici hainele, asa k e o cheltuiala in plus fara rost!!! e de ajuns ca voi avea marturii...alea sunt dovada k au fost la nunta noastra:> :*

P.S. fetelor nu prea mai am timp de miresici ca am inceput munca, dar sa stiti ca mai trag cu ochiul pe aici chiar dc nu scriu nik:*

andya
16.02.2008, 16:52:15
eu o sa am flori naturale de pus in piept, dar numai pt mire,nasi,parinti,surori,cumnati,cavaleri si domnisoare de onoare si cam atat!!! la restul nu le pun nik..;)) ...nici nu se mai poarta si-n plus sunt foarte multi cei ce refuza sa le pui in piept floare pt k le gauresti si le strici hainele, asa k e o cheltuiala in plus fara rost!!! e de ajuns ca voi avea marturii...alea sunt dovada k au fost la nunta noastra:> :*

P.S. fetelor nu prea mai am timp de miresici ca am inceput munca, dar sa stiti ca mai trag cu ochiul pe aici chiar dc nu scriu nik:*

Si eu am avut flori naturale pentru mire si nasi. Rudele (socrii, parinti, etc) ne-au spus ca nu vor cheltuiala mare pt niste flori si ca ei se multumesc si cu cocarde obisnuite...un pic mai mari decat ale celorlalti invitati, normal.
Si eu sunt printre cei care refuza sa mi se intzepe rochitele pt cocarde. Dar nu pot zice ca nu se mai poarta cocardele.
Hmmm...deci incepi munca? Si..ce te faci cand ai sa fii mare?...;))
Bine ai venit in lumea noastra...a celor care se uita pe furis de la servici pe miresici. ;))

Mykaela
19.02.2008, 11:17:31
Fetelor ce stiti.....firmele care asigura decoratiunile la nunti....pot aduce doar aranjamentele florale daca eu numai de astea am nevoie?

vicky
19.02.2008, 12:46:02
Fetelor ce stiti.....firmele care asigura decoratiunile la nunti....pot aduce doar aranjamentele florale daca eu numai de astea am nevoie?

floraria ar putea face asta... ca sa nu mai platesti comision la agentie (agentia le comanda la o florarie si apoi ti le revinde tie). daca floraria nu poate transporta aranjamentele, in mod sigur le poate lua cineva din partea ta (odata cu lumanarile si buchetele) si apoi sa le duca la restaurant..
noi asa am procedat. nu s-a stricat nimic..

Mykaela
19.02.2008, 15:00:28
floraria ar putea face asta... ca sa nu mai platesti comision la agentie (agentia le comanda la o florarie si apoi ti le revinde tie). daca floraria nu poate transporta aranjamentele, in mod sigur le poate lua cineva din partea ta (odata cu lumanarile si buchetele) si apoi sa le duca la restaurant..
noi asa am procedat. nu s-a stricat nimic..

OK. Merci de raspuns..Pai asa mah gandisem si eu..daca nu agentie..incerc la florarie. Si tu recomanzi Gardenia de pe Isaccei? sau alta?:-p

vicky
19.02.2008, 15:26:20
OK. Merci de raspuns..Pai asa mah gandisem si eu..daca nu agentie..incerc la florarie. Si tu recomanzi Gardenia de pe Isaccei? sau alta?:-p

da, tot cu gardenia am lucrat si eu. pe atunci aveau sediul in vest, dar tot mirela facea aranjamentele. :D

Mykaela
19.02.2008, 15:45:43
da, tot cu gardenia am lucrat si eu. pe atunci aveau sediul in vest, dar tot mirela facea aranjamentele. :D
ok. merci de pont.....la preturi acceptabil? :D...hai ca te-am innebunit deja..

vicky
19.02.2008, 15:50:31
ok. merci de pont.....la preturi acceptabil? :D...hai ca te-am innebunit deja..

ia cauta pe google dupa gardenia tulcea si ai sa gasesti site-ul care are si preturi :-p

ale mele au fost:
BUCHET DE MIREASA NR.10
LUMANARE DE NUNTA NR.13
ARANJAMENT FLORAL NR.26
BUCHET DE NASA NR.5

Mykaela
19.02.2008, 18:04:41
ia cauta pe google dupa gardenia tulcea si ai sa gasesti site-ul care are si preturi :-p

ale mele au fost:
BUCHET DE MIREASA NR.10
LUMANARE DE NUNTA NR.13
ARANJAMENT FLORAL NR.26
BUCHET DE NASA NR.5

Asa am sa fac. Foarte frumoase florile pe care le-ai avut tu. Seara buna!

bridget
19.02.2008, 19:57:58
si mai am cateva pozeeeeeeo:-)

e frumusel foooc! daca nu as mai avea un an jumate de facultate, parca as face si eu unul. :)
sa va traiasca!

PS: foarte dragut aranjamentul cu flori ale soarelui- am vazut ca ai avut nunta in octombrie- au avut asa ceva la florarie atunci?

vicky
19.02.2008, 20:50:59
PS: foarte dragut aranjamentul cu flori ale soarelui- am vazut ca ai avut nunta in octombrie- au avut asa ceva la florarie atunci?

beyyyyyyyyy, ia stai asa.. ca ale mele erau crizanteme :(( :((

nu e ala, l-am gresit :)) :)) :))
bine ca ai vazut tu :)>-

bridget
19.02.2008, 20:59:32
beyyyyyyyyy, ia stai asa.. ca ale mele erau crizanteme :(( :((

nu e ala, l-am gresit :)) :)) :))
bine ca ai vazut tu :)>-

:)) nice one! oricum, aranjamentul mi-a placut foarte mult! noroc cu tine, ca altfel nu aveam rabdare sa ma uit la toate.

mirelatulcea
20.02.2008, 09:58:55
e super bebele tau vicky.
poate ne faci pofta si ne vezi cu burtile mari pe la nunta!!!

si florile de asemenea.
eu de la agentia de unde mi le iau au florarul lor. deci trebuie sa intrebati inainte daca firma care va decoreaza lucreaza cu alta florarie sau fac ei florile. e bine de stiut de la inceput.

pupici.

axara_me
03.09.2008, 08:55:20
Buna fetelor. Casa de piatra proaspetelor casatorite. Din pacate nu am mai apucat sa scriu pe aici si am cam pierdut sirul evenimentelor. De cand cu noul job nu mai apuc sa mai stau de vorba cu voi, dar se cam apropie nunta fiutilor si am emotii. Sper sa fim niste nasi reusiti si sa se mandreasca finii cu noi.

Am nevoie de un sfat legat de buchetul nasei: trebuie sa fie in ton cu cel al miresei, sau poate fi total diferit? Adica, fina il vrea cu gerbere (cred ca asa se scrie), iar eu nu mi-l pot imagina pe al meu cu asa ceva. E in regula daca eu mi-l fac din crini? Voi ce credeti?

Hai ca va atasez in premiera si rochia...apoi o pun si la subiectul cu rochii de nasa, dar voi sunteti primele care o vad. A mea e mai scurta decat cea din poza si am si bretele pe care le pot pastra sau nu - inca nu m-am decis...daca vreti a va dati voi cu parerea.

Legat de buchet, ma gandeam sa mi-l fac pe cel pe care l-am avut ca mireasa numai ca in loc de crini albi sa fie roz...sau rosii...nu stiu cum se numeste culoarea lor. Vi-l atasez pe cel de mireasa...crini cu perlute.

Astept parerile voastre. Pup:*

se putea sa nu vrei tu crini? :D

poti cere sfatul unei florarese sa faceti o combinatie de gerbere cu crini si veti fi fericite amandoua.

Voi atasa si eu pozici nu mine nasica, dar cred ca sapt viitoare caci sunt intr-o continua cursa...

va pup pe toate

georgiiulia
03.09.2008, 09:28:19
pai eu ca mireasa am avut cale albe...iar nasa a avut trandafiri orange....asa ca nu vad de ce nu iti poti face altfel buchetul...important e sa iti placa...si mirele a avut in piept cala alba...iar nasii trandafirasi orange....si a fost super ok....

andya
03.09.2008, 10:52:05
se putea sa nu vrei tu crini? :D

poti cere sfatul unei florarese sa faceti o combinatie de gerbere cu crini si veti fi fericite amandoua.

Voi atasa si eu pozici nu mine nasica, dar cred ca sapt viitoare caci sunt intr-o continua cursa...

va pup pe toate

Pai nu se prea putea..;))Dar mie nu-mi plac gerberele..ce sa fac? Abia astept sa vad pozele cu tine nasica. Nu mi-ai zis nimic de rochie...nu-ti place? Mie mi-a placut inainte sa o cumpar si apoi nu mi-a mai placut.

andya
03.09.2008, 10:54:13
pai eu ca mireasa am avut cale albe...iar nasa a avut trandafiri orange....asa ca nu vad de ce nu iti poti face altfel buchetul...important e sa iti placa...si mirele a avut in piept cala alba...iar nasii trandafirasi orange....si a fost super ok....

Deci se poate...nu sunt singura care vrea sa fie diferit...ma gandeam ca buchetele astea si lumanarile sunt ca un set care trebuie sa se asorteze cat de cat.

georgiiulia
03.09.2008, 10:59:38
la mine lumanarile au fost tot cu cale...ca buchetul meu....dar puteau fi si cu trandafiri....pana la urma sa va placa voua....

bambytza
03.09.2008, 20:10:38
Buna fetelor. Casa de piatra proaspetelor casatorite. Din pacate nu am mai apucat sa scriu pe aici si am cam pierdut sirul evenimentelor. De cand cu noul job nu mai apuc sa mai stau de vorba cu voi, dar se cam apropie nunta fiutilor si am emotii. Sper sa fim niste nasi reusiti si sa se mandreasca finii cu noi.

Am nevoie de un sfat legat de buchetul nasei: trebuie sa fie in ton cu cel al miresei, sau poate fi total diferit? Adica, fina il vrea cu gerbere (cred ca asa se scrie), iar eu nu mi-l pot imagina pe al meu cu asa ceva. E in regula daca eu mi-l fac din crini? Voi ce credeti?

Hai ca va atasez in premiera si rochia...apoi o pun si la subiectul cu rochii de nasa, dar voi sunteti primele care o vad. A mea e mai scurta decat cea din poza si am si bretele pe care le pot pastra sau nu - inca nu m-am decis...daca vreti a va dati voi cu parerea.

Legat de buchet, ma gandeam sa mi-l fac pe cel pe care l-am avut ca mireasa numai ca in loc de crini albi sa fie roz...sau rosii...nu stiu cum se numeste culoarea lor. Vi-l atasez pe cel de mireasa...crini cu perlute.

Astept parerile voastre. Pup:*

Frumoasa rochita...dar vroiam sa intreb daca rochita nasei trebuie sa fie musai lunga?!?!?!

andya
04.09.2008, 07:54:29
Frumoasa rochita...dar vroiam sa intreb daca rochita nasei trebuie sa fie musai lunga?!?!?!

Saru'mana...nu cred ca rochia nasei trebuie sa fie lunga. Eu asa mi-am dorit-o...lunga. De exemplu, nasa mea a avut o fustita pana la genunchi. Trebuie sa iti placa tie.

Nu mai primesc nici un sfat legat de buchet...nu mai are nimeni nici o parere?

Si ca sa pun si eu o intrebare in genul intrebarii tale...credeti ca o nasa trebuie sa poarte neaparat coc la nunta?

alinanicoleta
11.02.2009, 08:07:20
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu informatii despre florariile din tulcea( eu fiind in constanta imi e greu sa vin acolo sa caut). Vreau buchet din flori naturale, la fel si lumanarile...Cam ce preturi au, cum sunt facute, daca rezista ( eu am nunta in august si tare mi-e frica.,..mai ales ca tre sa ajung de la Tulce la Constanta), si eventual miresicile care au avunt deja nunta daca vor si pot sa puna poze cu buchetele lor, ale naselor, lumanarile, etc pls!!!
Nasa mea fiind din tulcea o sa imi ia buchetul de acolo( ea mi-l ia pe al meu, eu pe al ei, dar fiecare isi alege modelul, sa nu avem surprize neplacute, si nu vreau sa o bag la cheltuieli prea mari...). eu as vrea sa il cumpar singura, ca eu sunt mai pretentioasa si o sa coste ceva...dar nu vreau sa o jignesc...asa ca incerc sa imi aleg ceva mai rezonabil..doar de informatii am nevoie;;) ...

intra pe gardenia si ai sa vezi acolo si preturi si modele... eu le-am facut prin agentie... daca nu ma insel am poze cu buchetul la semnatura... sau buchetele:D si lumanarile tot ei mi le-au facut din cate stiu agentia la care am apelat avea si florarie

alinanicoleta
11.02.2009, 08:13:25
Neata Feteleeeee!!!
Felicitari Alinanicoleta!!!!!!!!!!!!!!

Floraria gardenia o recomand si eu!!!! Au si preturile bune, calitate super!!!

mersi inca odata!!! pupi
Florarii mai sunt... dar asta este singura care are site.... si marea majoritate prefera la ei..

aroma_de_portocale
11.02.2009, 08:13:46
intra pe gardenia si ai sa vezi acolo si preturi si modele... eu le-am facut prin agentie... daca nu ma insel am poze cu buchetul la semnatura... sau buchetele:D si lumanarile tot ei mi le-au facut din cate stiu agentia la care am apelat avea si florarie
Foarte dragut buchetul! Ceva de genul ala vreau si eu ..sau daca nu gasesc vreau ceva de genul asta...
Asta deocamdata..depinde de ce mai vad..:))

aroma_de_portocale
11.02.2009, 08:17:14
M-am uitat deja la gardenia si mai vroiam sa vad si alte site-uri..dar daca voi recomandati..Merg pe mana voastra..
Credeti ca o sa reziste buchetul meu? A avut vreuna din voi pb cu el?
Si..daca ma duc cu poza poate sa il faca ca in poze?La ct daca te duci cu poza iti face cum vrei tu.. de aceea intreb

monyk
11.02.2009, 08:19:17
Puteti sa ma ajutati si pe mine cu informatii despre florariile din tulcea( eu fiind in constanta imi e greu sa vin acolo sa caut). Vreau buchet din flori naturale, la fel si lumanarile...Cam ce preturi au, cum sunt facute, daca rezista ( eu am nunta in august si tare mi-e frica.,..mai ales ca tre sa ajung de la Tulce la Constanta), si eventual miresicile care au avunt deja nunta daca vor si pot sa puna poze cu buchetele lor, ale naselor, lumanarile, etc pls!!!
Nasa mea fiind din tulcea o sa imi ia buchetul de acolo( ea mi-l ia pe al meu, eu pe al ei, dar fiecare isi alege modelul, sa nu avem surprize neplacute, si nu vreau sa o bag la cheltuieli prea mari...). eu as vrea sa il cumpar singura, ca eu sunt mai pretentioasa si o sa coste ceva...dar nu vreau sa o jignesc...asa ca incerc sa imi aleg ceva mai rezonabil..doar de informatii am nevoie;;) ...

Ar mai fi si floraria Andreea parca asa se numeste, e pe pacii

alinanicoleta
11.02.2009, 08:19:20
M-am uitat deja la gardenia si mai vroiam sa vad si alte site-uri..dar daca voi recomandati..Merg pe mana voastra..
Si..daca ma duc cu poza poate sa il faca ca in poze?La ct daca te duci cu poza iti face cum vrei tu.. de aceea intreb

din cate stiu eu da... de exemplu eu am fost cu poza...
de tinut tine... cel puti daca il vrei din trandafiri daca nu ma insel ii pune burete de ala... si o sa tina bineee

alinanicoleta
11.02.2009, 08:20:19
Ar mai fi si floraria Andreea parca asa se numeste, e pe pacii

mai este o florarie si aici pana in promedica... (vis-a-vis de spital) care stiu ca se ocupa si cu asa ceva...

andya
11.02.2009, 10:11:32

Eu iti recomand floraria asta. M-am dus cu poza si a iesit chiar mai bine decat in poza. A reusit sa faca rost si de perlute de dimensiune potrivite pt ca eu asa vroiam. Iar de rezistat, banuiesc ca depinde de floare, nu de florarie. Eu am avut crini si au rezistat foarte bine.

MadalynaM
11.02.2009, 10:13:42
Vreti sa va arat cam cum as vrea eu buchetu?asta daca prefera cineva cu trandafiri ca eu asa il vreau cu trandafiri

Andya si conteaza si florile sa fie acum proaspete nu culese de nu stiu cand si majoritatea cred ca rezista

mihaela06
11.02.2009, 10:20:57
Eu iti recomand floraria asta. M-am dus cu poza si a iesit chiar mai bine decat in poza. A reusit sa faca rost si de perlute de dimensiune potrivite pt ca eu asa vroiam. Iar de rezistat, banuiesc ca depinde de floare, nu de florarie. Eu am avut crini si au rezistat foarte bine.

Si conteaza foarte mult si ce fel de buchet vrei. Mie D-na de acolo imi spunea ca buchetele cu codite libere dureaza mai putin, in timp ce buchetele tip microfon dureaza mai mult deoarece se pot baga in buretel.

andya
11.02.2009, 10:27:03
Andya si conteaza si florile sa fie acum proaspete nu culese de nu stiu cand si majoritatea cred ca rezista

Cu florile mele stiu ca s-a chinuit mult..pentru ca era foarte frig si crinii nu infloreau...i-a tinut cu apa calda si caldurica. Stie sa aiba grija de flori si cred ca intelege perfect importanta unui buchet de mireasa. Eu am avut incredere totala in ea de cand am vorbit prima data si cand am cununat am sfatuit-o pe fina sa ia tot de acolo florile.

monyk
11.02.2009, 10:28:40
Vreti sa va arat cam cum as vrea eu buchetu?asta daca prefera cineva cu trandafiri ca eu asa il vreau cu trandafiri

Daaaaaaaa, eu tot din trandafiri il vreau, alb-galbui cu orange, sau daca iau sala rosie de la cantinA AKER buchetul va fi alb cu rosu, tot trandafiri

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:29:38
Pai asa am sa fac.Gardenia ramane! O sa intreb si ce flori imi recomanda(mai rezistente). Eu as prefera cale cu frezii sau trandafiri...

mihaela06
11.02.2009, 10:30:36
Daaaaaaaa, eu tot din trandafiri il vreau, alb-galbui cu orange, sau daca iau sala rosie de la cantinA AKER buchetul va fi alb cu rosu, tot trandafiri

Buchetele de trandafiri rezista asa ca nu cred ca vor fi probleme.<:-P

mihaela06
11.02.2009, 10:32:24
Pai asa am sa fac.Gardenia ramane! O sa intreb si ce flori imi recomanda(mai rezistente). Eu as prefera cale cu frezii sau trandafiri...

In august s-ar putea sa fie mai greu cu freziile, dar in rest ma indoiesc sa fie probleme. Oricum cred ca poate fi contactata si pe mail sau la telefon, dc nu poti veni sa intrebi personal.

vikisor
11.02.2009, 10:32:41
eu vreau sa mi-l fac din trandafiri, miniroze si frezii albe:D si sa fie in degrade...de la freziile albe...la minirozele si trandafirii in nuante mai inchise si mai deschise de roz/crem...:)) nu stiu exact culoarea inca...o sa vad ce ma sfatuiesc si cu doamna de la florarie:D

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:33:00
Si conteaza foarte mult si ce fel de buchet vrei. Mie D-na de acolo imi spunea ca buchetele cu codite libere dureaza mai putin, in timp ce buchetele tip microfon dureaza mai mult deoarece se pot baga in buretel.
Buchetele tip microfon sunt acelea cu supotul acela din plastic? Nu imi place asa....Sper sa existe o solutie... Ceva cu eprubeta poate si apoi legat cu panglica din saten nu se poate??

aroma_de_portocale
11.02.2009, 10:35:53
In august s-ar putea sa fie mai greu cu freziile, dar in rest ma indoiesc sa fie probleme. Oricum cred ca poate fi contactata si pe mail sau la telefon, dc nu poti veni sa intrebi personal.
Asa am crezut si eu ca o sa fie o problema cu freziile, dar am vazut fete care au avut n unta in septembrie si au avut frezii...

MadalynaM
11.02.2009, 10:41:03
cam asa as vrea eu si lumanarile acum trebuie sa ma hotarasc mai multi trandafiri albi sau galbui sau mai multi rosii

MadalynaM
11.02.2009, 10:42:52
sunt ametita astea sunt

mihaela06
11.02.2009, 10:43:15
Asa am crezut si eu ca o sa fie o problema cu freziile, dar am vazut fete care au avut n unta in septembrie si au avut frezii...

Cred ca de la florarie iti vor da cele mai bune solutii si idei pt tipul de flori si modelul de buchet.

MadalynaM
11.02.2009, 10:44:59
sa stiti ca eu tot la gardenia vreau nu stiu intotdeauna miau placut florile de acolo si am vazut si pe net ca au modele frumoase

Nu stiu cine zicea parca nico de floraria floralex de pe 1848 dar nu va satuiesc nu au florile asa frumoase.

vikisor
11.02.2009, 10:46:21
mihaela...uite ce am gasit pe topicul buchete iesite din tipare...:*

MadalynaM
11.02.2009, 11:15:20

VIKISOR ITI PLAC BUCHETELE?
fetelor unde ati plecat cu toatele?

vikisor
11.02.2009, 11:24:35
da...sunt foarte frumoase:D:D

mihaela06
11.02.2009, 11:24:39

super........
Cu cateva modificari ar putea fi buchetul perfect.=D>

MadalynaM
11.02.2009, 11:25:57
ati vazut fetelor ce zice la gardenia ce reprezinta florile?\

crin alb-puritate

trandafiri-iubire si puritate

cala-frumusete magnifica,mandrie

gladiole-sinceritate

iris-mesaj

lalea-simbolul dragostei

orhidee-frumusete

MadalynaM
11.02.2009, 11:28:18
da...sunt foarte frumoase:D:D

Nu spune asta pentru ca imi plac mie sau ca sa nu ma jignesti sa stii ca nu ma supi dc nu iti plac fiecare cu gustul lui dar tiam pus ca zicei ceva de trandafiri galbeni cu rosu:*

monyk
11.02.2009, 11:55:55
Nu spune asta pentru ca imi plac mie sau ca sa nu ma jignesti sa stii ca nu ma supi dc nu iti plac fiecare cu gustul lui dar tiam pus ca zicei ceva de trandafiri galbeni cu rosu:*

Mie imi place buchetul al doilea si rochia, exact gustul meuuuuuuu :x

MadalynaM
11.02.2009, 19:00:01
daaaaa....... frumos... dar astfel de porumbei din rasa asta.... sunt scumpiiiii
da sunt dar sunt superbi.
iti plac lacramioarele?mie da imi plac la nebunie pot spune ca sunt printre preferatele mele deabia astept sa iasa

alinanicoleta
11.02.2009, 19:01:08
iti plac lacramioarele?mie da imi plac la nebunie pot spune ca sunt printre preferatele mele deabia astept sa iasa

foarte mult imi plac!!!!!!! pacat ca se gasesc destul de greu si nu tot timpul...

MadalynaM
11.02.2009, 19:05:26
foarte mult imi plac!!!!!!! pacat ca se gasesc destul de greu si nu tot timpul...

eu cred ca o sami fac pe masa mirilor un buchet asortat din florile mele preferate:trandafiri lacramioare gladiole rosii si zambile roze dar cred ca o sa gasesc foarte greu sau nu o sa agsesc deloc.
imi plac florile care au miros si aspect frumos

alinanicoleta
11.02.2009, 19:18:48
eu cred ca o sami fac pe masa mirilor un buchet asortat din florile mele preferate:trandafiri lacramioare gladiole rosii si zambile roze dar cred ca o sa gasesc foarte greu sau nu o sa agsesc deloc.
imi plac florile care au miros si aspect frumos

gladiolel sunt destul de mari comparativ cu lacramioarele....

andya
12.02.2009, 07:20:23

Vai, sunt superbe buchetele...Mi-am dorit la nunta mea buchet din lacramioare, dar in noiembrie cred ca ar fi fost cam scumpe (probabil gaseam doar importate), asa ca am lasat ideea sa treaca la fel de repede cum a venit. In iunie sunt nasa si mi-ar placea un asemenea buchet, dar oare cat m-ar costa?:-?

alinanicoleta
12.02.2009, 07:21:52
Vai, sunt superbe buchetele...Mi-am dorit la nunta mea buchet din lacramioare, dar in noiembrie cred ca ar fi fost cam scumpe (probabil gaseam doar importate), asa ca am lasat ideea sa treaca la fel de repede cum a venit. In iunie sunt nasa si mi-ar placea un asemenea buchet, dar oare cat m-ar costa?:-?

Sincer nu stiu... doar sa mergi la o florarie si sa intrebi... oricum nu cred ca este chiar asa de scump.... oricum acum toate florile de la noi sunt importate... nu cred ca se duce in padure sa le culeaga...

simona_alexa
12.02.2009, 07:23:07
uite aici sa-ti faci o idee
....

andya
12.02.2009, 07:30:35
Sincer nu stiu... doar sa mergi la o florarie si sa intrebi... oricum nu cred ca este chiar asa de scump.... oricum acum toate florile de la noi sunt importate... nu cred ca se duce in padure sa le culeaga...

:))Chiar mi-o imaginam pe dna Marcela (de la Gardenia) culegand lacramioare din padure.

Sa va zic si eu de luna mea de miere? Pai initial noi nu am vrut sa mergem nicaieiri imediat dupa nunta, pt ca planuiam o iesire din tara in anul care urma. Dar joi seara, in sapt de dupa nunta, ne-am hotarat noi ca vrem sa plecam la munte in cateva zile de miere. Am apelat la prietenii de prin agentiile de turism si am fost la Vila Speranta din Predeal, unde am prins prima ninsoare (cu fulgi mari superbi) pe anul 2006. Iar in aprilie 2007 ne-am facut saptamana de miere la Paris, unde speram sa ne intoacem curand fiindca mai avem multe de vazut.

A...si vroiam sa va mai zic de superstii...nu sunt adevarate. Eu am purtat perle si am avut crini la nunta. Toti mi-au zis ca sunt nebuna, ca nu trebuie, ca ambele inseamna lacrimi si asa mai departe. Tin sa va zic ca am o casatorie mai mult decat fericita si nu-mi doresc nimic mai mult. Pantofii de mireasa i-am mai purtat si cu alte ocazii si nu cred ca e reala faza cu mai multe casatorii daca porti pantofii de mireasa...Faceti cum va place si nu bagati in seama prostiile alea. Norocul vi-l faceti voi..iar dragostea e sau nu e...nu apare sau dispare din cauza unor perle sau a unor pantofi repurtati.

alinanicoleta
12.02.2009, 07:33:32
:))Chiar mi-o imaginam pe dna Marcela (de la Gardenia) culegand lacramioare din padure.

Sa va zic si eu de luna mea de miere? Pai initial noi nu am vrut sa mergem nicaieiri imediat dupa nunta, pt ca planuiam o iesire din tara in anul care urma. Dar joi seara, in sapt de dupa nunta, ne-am hotarat noi ca vrem sa plecam la munte in cateva zile de miere. Am apelat la prietenii de prin agentiile de turism si am fost la Vila Speranta din Predeal, unde am prins prima ninsoare (cu fulgi mari superbi) pe anul 2006. Iar in aprilie 2007 ne-am facut saptamana de miere la Paris, unde speram sa ne intoacem curand fiindca mai avem multe de vazut.

A...si vroiam sa va mai zic de superstii...nu sunt adevarate. Eu am purtat perle si am avut crini la nunta. Toti mi-au zis ca sunt nebuna, ca nu trebuie, ca ambele inseamna lacrimi si asa mai departe. Tin sa va zic ca am o casatorie mai mult decat fericita si nu-mi doresc nimic mai mult. Pantofii de mireasa i-am mai purtat si cu alte ocazii si nu cred ca e reala faza cu mai multe casatorii daca porti pantofii de mireasa...Faceti cum va place si nu bagati in seama prostiile alea. Norocul vi-l faceti voi..iar dragostea e sau nu e...nu apare sau dispare din cauza unor perle sau a unor pantofi repurtati.

dap.. imaginatia zboara departe =))=))=))=)) dinpunct de vedere al superstitiilor... nici eu nu le-am bagat in seama... eu zic ca daca este sa se intample ceva... asa a fost sa fie...

andya
12.02.2009, 07:38:18
[quote=simona_alexa;1451446]uite aici sa-ti faci o idee
[quote]

N-am gasit nici un buchet cu lacramioare:( (poate n-am vazut eu bine), in schimb mi-am revazut buchetelul meu ..e la buchete de mireasa nr.9. Din pacate nu are o poza prea aratoasa...arata mai bine in realitate.

alinanicoleta
12.02.2009, 07:46:42
N-am gasit nici un buchet cu lacramioare:( (poate n-am vazut eu bine), in schimb mi-am revazut buchetelul meu ..e la buchete de mireasa nr.9. Din pacate nu are o poza prea aratoasa...arata mai bine in realitate.

Da.. nu are buchete din lacramioare... insa daca duci o imagine sigur iti face.... asa cum vrei tu...

vikisor
12.02.2009, 09:09:36
Vikisor, de unde ti-ai luat pantofii si cat ai dat pe ei? =P~

I-am luat din Bucuresti de la magazinul Veronesse...:D si am dat 260 ron pe ei...mi i-au modificat dupa preferinta...adica tocul asta e mai gros decat ce aveau ei inainte si eu i-am vrut alb sidef:D, nu crem cu erau ei...:D

iar acum...lacramioare:D

vikisor
12.02.2009, 09:12:43
lacramioare...partea 2:D

primul buchet este cu lacramioare roz....:D:D

alinanicoleta
12.02.2009, 09:13:41
I-am luat din Bucuresti de la magazinul Veronesse...:D si am dat 260 ron pe ei...mi i-au modificat dupa preferinta...adica tocul asta e mai gros decat ce aveau ei inainte si eu i-am vrut alb sidef:D, nu crem cu erau ei...:D

iar acum...lacramioare:D

eeeee Andya cred ca o sa fie foarte bucuroasa cand o sa vada buchetele astea... cred ca si Madalina>:D<

Lidia26
12.02.2009, 09:25:00
Buna ziua fetele.
Azi iar pe fuga...asa cat sa nu raman in urma cu cititul.
Foarte frumoase buchetele(partea a doua).IMi plac nespus de mult lacramioarele,dar nu mi-as face buchetul la nunta din ele.Mi se par prea sensibile pt un buchet.........sper sa nu sa se supere fetele.
In skimb combinat cu trandafiri arata foarte bine.
Offf....cred ca ar trebui sa ma duc si eu sa caut pantofi ca sa-i port prin casa un pic,ca sa nu ma roada...
Va pup fetele,daca reusesc mai intru pe dupa masa un pic.
Acum ma duc un pic prin magazine sa vad ce mai gasesc frumos
Va doresc o zi buna tuturor
pupicei:*

monyk
12.02.2009, 09:30:50
Foarte frumoase buchetele, mai ales cel cu trandafiri albi, suuuuperrr.

Sa ne spui si noua Lidia ce gasesti frumossss!! Spor la cumparaturi

simona_alexa
12.02.2009, 09:48:10
intr-adevar buchete de lacarmioare si trandafiri sunt DEMENTIALE

vikisor
12.02.2009, 10:01:58
eu caut acum inspiratie pentru buchete de cununie civila...:D noi face civila inainte...la Bucuresti:D o sa fie in ultima saptamana din mai sau in prima din iunie..:D asa incat as fi vrut ceva cu lalele...sau crizanteme...:-? nu stiu...inca ma mai uit,....:D

intre timp...va mai atasez niste poze pe care le-am adunat eu...sper sa va inspire la ceva;;)

monyk
12.02.2009, 10:25:37
eu caut acum inspiratie pentru buchete de cununie civila...:D noi face civila inainte...la Bucuresti:D o sa fie in ultima saptamana din mai sau in prima din iunie..:D asa incat as fi vrut ceva cu lalele...sau crizanteme...:-? nu stiu...inca ma mai uit,....:D

intre timp...va mai atasez niste poze pe care le-am adunat eu...sper sa va inspire la ceva;;)

4 de pe randul 1 e foarte frumos

Onny_P
12.02.2009, 13:32:37
lacramioare...partea 2:D

primul buchet este cu lacramioare roz....:D:D

Buna,

Vikisor ce frumoase sunt. SI eu m-am gandit ca buchetul meu sa fie cu lacramioare.
Felicitari si pt restul preg . am citit prin paginile anterioare de rochita ta si marturii . F frumos. Bravo!
Eu mi-am dorit mult sa merg la tragul de nunti dar... nu am fost in tara. Oriucum o sa vin la Buc dupa rochita. Sper sa gasesc.

AM venit acasa de-o sapt. Sunt f ocupata cu serviciul dar sper sa intru mai des sa scriu. AM mai citit din mesalele voastre dar nu am avut timp sa recuperez tot.

Pupici multi la toate fetele!!!!

monyk
12.02.2009, 14:17:31
Buna,

Vikisor ce frumoase sunt. SI eu m-am gandit ca buchetul meu sa fie cu lacramioare.
Felicitari si pt restul preg . am citit prin paginile anterioare de rochita ta si marturii . F frumos. Bravo!
Eu mi-am dorit mult sa merg la tragul de nunti dar... nu am fost in tara. Oriucum o sa vin la Buc dupa rochita. Sper sa gasesc.

AM venit acasa de-o sapt. Sunt f ocupata cu serviciul dar sper sa intru mai des sa scriu. AM mai citit din mesalele voastre dar nu am avut timp sa recuperez tot.

Pupici multi la toate fetele!!!!

Bunaaaaaa !!! Bine ai revenit printre noi!!! Tu la ce stadiu esti cu pregatirile? Mai ai putin pana la nunta

andya
12.02.2009, 14:50:25
Vai, nu imi mai dati buchete cu lacramioare ca mi s-a pus pata rau si chiar imi doresc lacramioare. Sper sa imi treaca pt ca banuiesc ca sunt foarte scumpe si totusi suntem in criza financiara. Sunt foarte frumoase.

Fetele care stau prin Bucresti, sa-mi dea si mie o ideea de magazin cu rochii de nasa foarte elegante. Am o nunta "cu pretentii".

monyk
12.02.2009, 14:54:47
Vai, nu imi mai dati buchete cu lacramioare ca mi s-a pus pata rau si chiar imi doresc lacramioare. Sper sa imi treaca pt ca banuiesc ca sunt foarte scumpe si totusi suntem in criza financiara. Sunt foarte frumoase.

Fetele care stau prin Bucresti, sa-mi dea si mie o ideea de magazin cu rochii de nasa foarte elegante. Am o nunta "cu pretentii".

Pai depinde ce fel de model vrei, ca avem si in Tulcea modele dragute. Mai ales ca a inceput sezonul nuntilor si magazinele au inceput sa aduca rochii si haine de ocazie

vikisor
16.02.2009, 12:55:03
fetelor...din cate ati vazut...la nunti la esplanada...au fost aranjamente florale inalte...sau joase...? va exemplific:* eu as vrea din alea micute...dar nu stiu daca merg....:-\ :-\

alinanicoleta
16.02.2009, 12:58:17
fetelor...din cate ati vazut...la nunti la esplanada...au fost aranjamente florale inalte...sau joase...? va exemplific:* eu as vrea din alea micute...dar nu stiu daca merg....:-\ :-\

La toate nuntile la care am fost eu... erau aranjamentele inalte

monyk
16.02.2009, 13:01:16

La Unik nici nu m-a bagat in seama vanzatoarea, dar nici eu pe ea, eu am vrut doar sa ma uit si asta am facut, nu ne-am deranjat una pe cealalta :D

La Esplanada merg si cele micute, pe mesele rotunde stau super.
Cand am fost eu la nunta acolo aveau naproane rosii asa, parca adunate in centru si aranjament mic si era foarte frumos
Cand ajung deseara acasa caut poze sa vad poate am cu aranjamentul de pe masa si pun aici.

vikisor
16.02.2009, 13:11:57
La Unik nici nu m-a bagat in seama vanzatoarea, dar nici eu pe ea, eu am vrut doar sa ma uit si asta am facut, nu ne-am deranjat una pe cealalta :D

La Esplanada merg si cele micute, pe mesele rotunde stau super.
Cand am fost eu la nunta acolo aveau naproane rosii asa, parca adunate in centru si aranjament mic si era foarte frumos
Cand ajung deseara acasa caut poze sa vad poate am cu aranjamentul de pe masa si pun aici.

multumesc mult:*:*:* eu sunt innebunita dupa cele micute...:D si as vrea ceva simplu si cu maxim 5 fire de flori.... as vrea miniroze....sau lalele sau bujori...sau crizanteme...:)) nu stiu...asta probabil o voi decide mai incolo sau o voi lasa si pe doamna de la florarie sa ma sfatuiasca:D oricum...aranjamentul va fi alb cu rosu:D

sa va arat cateva modele care mi-au placut mie mai mult:D

monyk
16.02.2009, 13:19:58
multumesc mult:*:*:* eu sunt innebunita dupa cele micute...:D si as vrea ceva simplu si cu maxim 5 fire de flori.... as vrea miniroze....sau lalele sau bujori...sau crizanteme...:)) nu stiu...asta probabil o voi decide mai incolo sau o voi lasa si pe doamna de la florarie sa ma sfatuiasca:D oricum...aranjamentul va fi alb cu rosu:D

Erau ceva in genul primul de pe randul 3 si dadeau foarte bine.

Mie imi plac toate, dar mai mult peimul, cel cu lumanarea.

MadalynaM
16.02.2009, 13:24:22

asa vreau si eu tot alb cu rosu si tot flori mici nu inalte,se pare ca avem aceleasi gusturi.dar eu as vrea trandafiri nu e batut in cuie mai am poate ma razgandesc

alinanicoleta
16.02.2009, 13:25:35

Sunt foarte frumoase aranjamentele!!! de obicei multi recomanda sa pui aranjamente inalte pentru ca sa iasa in evidenta la filmat... poze...

MadalynaM
16.02.2009, 13:30:22
flori ce am gasit si eu

monyk
16.02.2009, 13:30:49
asa vreau si eu tot alb cu rosu si tot flori mici nu inalte,se pare ca avem aceleasi gusturi.dar eu as vrea trandafiri nu e batut in cuie mai am poate ma razgandesc

Si eu tot la trandafiri am gandul dar imi plac foarte mult si buchetele din multe gerbere rosii, dau foarte bine ca si aranjament pe mese.

vikisor
16.02.2009, 13:31:43
nu stiu...mie imi plac mult astea mici...si chiar oscilez intre acestea trei ;;)

aroma_de_portocale
16.02.2009, 13:32:03
Sunt foarte frumoase aranjamentele!!! de obicei multi recomanda sa pui aranjamente inalte pentru ca sa iasa in evidenta la filmat... poze...

Si sa nu ocupe prea mult spatiu pe masa, sa nu incomodeze...

MadalynaM
16.02.2009, 13:33:34
Si eu tot la trandafiri am gandul dar imi plac foarte mult si buchetele din multe gerbere rosii, dau foarte bine ca si aranjament pe mese.

Eu sunt innebunita dupa trandafiri si cred ca toata nunta o sa fie cu trandafiri albi rosii galbeni rozi.
La cta am vazut niste trandafiri super nu stiu ce soi erau dar miau placut mult nu am vaut la noi asa ceva.

MadalynaM
16.02.2009, 13:35:31
nu stiu...mie imi plac mult astea mici...si chiar oscilez intre acestea trei ;;)

sunt frumoase toate dar trebuie sa te decizi,asta este eu as opta pentru prima...acum...cum vrei u

vikisor
16.02.2009, 13:39:32
tocmai de aceea eu vreau unele micute...:D mi se par foarte cochete:D cat despre poze...sa stiti ca am vazut destule poze cu aranjamente inalte in care oamenii aveau cate o frunta pe fata...sau, mai rau, un picior forjat:)) oricum... noi ramanem la aranjamentele noastre micute:)

monyk
16.02.2009, 13:39:39

Toate sunt frumoase dar mai ales ca faci nunta in iunie merge super al 3-lea , sunt flori de sezon si foarte colorate, la fel ca anotimpul. Sper sa gasesti bujori in perioada aia (parca bujori sunt aia din poza):">

vikisor
16.02.2009, 13:42:30
Nu sunt obligatorii eu asa stiu pui daca vrei,eu am sa pun si uite la esplanada au suport cu 3 niveluri in care pun frunctele alunele si saratele sau ce vreai u si asa o sa caut si eu suporturia asa pe 3 niveluri\
cred ca sta frumos

da....are cineva vreo poza cu acast suport?

monyk
16.02.2009, 13:49:03

Cand ajung acasa caut si asta, ti-am zis, am fost la o nunta acolo si am poze, sper ca am si cu mesele ca sa te poti inspira la aranjament floral si treaba asta cu fructele.
Tu ce mese ai ,rotunde sau patrate? Mesele rotunde sunt mari, ai mult loc pe ele (adica nu se aglomereaza daca pui aranjament floral si inca 3 fructiere....exemplu)

MadalynaM
16.02.2009, 13:51:22
\

Eu nu am si nici nu am cautat dar am vorbit ceva timp aici nu mai stiu cine a zis,am s acaut si poate gasesc sa va arat si sa vad si eu

vikisor
16.02.2009, 13:55:22
Cand ajung acasa caut si asta, ti-am zis, am fost la o nunta acolo si am poze, sper ca am si cu mesele ca sa te poti inspira la aranjament floral si treaba asta cu fructele.
Tu ce mese ai ,rotunde sau patrate? Mesele rotunde sunt mari, ai mult loc pe ele (adica nu se aglomereaza daca pui aranjament floral si inca 3 fructiere....exemplu)

nu stiu ce fel de mese...:)) probabil vom alege mesele in functie de numarul de invitati:P astea sunt detalii pe care le vom discuta cu cei de la restaurant inainte de nunta:D mai avem pana atunci:D oricum...eu cand am fost sa vad restaurantul..erau mese si rotunde si dreptunghiulare....;;)

aroma_de_portocale
16.02.2009, 14:08:02

eu nu stiu ce fel sunt mesele ca nu am fost inca la local sa vorbim..(doar iubi al meu stie cum arata , ca el a ales localul, acolo vrea el sa facem..atat s-a ocupat si el pt nunta :))), ca in rest aleg eu tot...), dar am fost la o nunta si avea fructe si flori si marturii si carduri de masa si plicuri etc...si era o harababura totala pe masa..nici nu stiai unde sa pui furculita...de aceea intrebam.. ca eu nu vreau sa aglomerez masa....

mihaela06
25.02.2009, 09:34:43
Credeti ca lacramioarele si irisii se potrivesc cu o tema marina?
Mie mi-ar placea un buchet din aceste flori.
Si cica dc am si putin noroc as putea obtime si nuferi ptr decoratiunile de pe mese-Adevarati.<:-P

monyk
25.02.2009, 09:41:57
Credeti ca lacramioarele si irisii se potrivesc cu o tema marina?
Mie mi-ar placea un buchet din aceste flori.
Si cica dc am si putin noroc as putea obtime si nuferi ptr decoratiunile de pe mese-Adevarati.<:-P

cu nuferii chiar ar fi suuuuper. Chiar nu stiu ce sa zic de combinatia lacramioare-irisi, nu pot sa-mi dau seama cam cum ar arata.
Irisii se potrivesc cu tema marina, lacramioarele nu prea din punctul meu de vedere.

mihaela06
25.02.2009, 10:05:56
cu nuferii chiar ar fi suuuuper. Chiar nu stiu ce sa zic de combinatia lacramioare-irisi, nu pot sa-mi dau seama cam cum ar arata.
Irisii se potrivesc cu tema marina, lacramioarele nu prea din punctul meu de vedere.

Dar lacramioarele sunt florile mele favorite, asa ca tare as vrea sa le am in buchetelul de nunta.

monyk
25.02.2009, 10:15:14
Dar lacramioarele sunt florile mele favorite, asa ca tare as vrea sa le am in buchetelul de nunta.

pai chiar daca nu fac parte din tematica ta, fac parte din dorintele tale. lacramioare inca nu am vazut pe piata dar cand apar, fa o proba la un buchet sau intreab-o pe cea de la florarie daca au mai facut asa ceva si poate are si modele....

Lidia26
25.02.2009, 13:46:38
aha.....eu nu vad o combinatie intre irisi si lacramioare.....sau nu mi le opt imagina acum.
Lacrimioarele nu au nici o treaba cu apa....nu stiu ce sa zic... cam complicata combinatia asta.
Si apoi irisii crezi ca vor rezista de dimineata pana sear?
sunt niste flori mai sensibele,atat irisi cat si lacramioarele

Acum dupa gustul fiecareia,dar mie nioci nu imi plac buchetele de lacremioare,bineinteles din ce am vazut pe net

monyk
25.02.2009, 14:21:13
Eu vreau din trandafiri albi, rosii si orange, la fel si lumanarile.

Lidia26
26.02.2009, 13:24:30
Apropo de buchet din irisi,am vazut aseara intr-o revista o mireasa cu buchet din irisi mov si o combina cu o palarie mov.Arata frumusel.Dar nu pot sa zic ca ma omor dupa aceste flori.

monyk
26.02.2009, 13:26:30
Apropo de buchet din irisi,am vazut aseara intr-o revista o mireasa cu buchet din irisi mov si o combina cu o palarie mov.Arata frumusel.Dar nu pot sa zic ca ma omor dupa aceste flori.

in buchetul; meu nici mie nu mi-ar place irisii, dar ca si aranjament pe masa, da. in niste vaze inalte....

BUMBU
05.03.2009, 14:28:24
noi cand am cununat miresica a avut buchetul din lalele albe cu cale albe care cadeau usor din buchet, fiind vara toata lumea aramas surprinsa , au fost de efect , iar eu ,nasica am avut lalele galbene cu crini visinii , foarte frumos era .

monyk
05.03.2009, 15:00:12
noi cand am cununat miresica a avut buchetul din lalele albe cu cale albe care cadeau usor din buchet, fiind vara toata lumea aramas surprinsa , au fost de efect , iar eu ,nasica am avut lalele galbene cu crini visinii , foarte frumos era .

mda, si mie imi place combinatia asta, dar lalelele au rezistat atat la caldura?

BUMBU
05.03.2009, 15:05:21
mda, si mie imi place combinatia asta, dar lalelele au rezistat atat la caldura?
sa stii ca desi era august , si o caldura torida , au rezistat neasteptat.ele erau boboci cand le-am luat de la florarie , si initial nu aratau cum ne-am imaginat dar pe parcursul zilei s-au deschis si au ramas asa nu s-au ofilit. Oricum erau superbe , o sa cau o poza cu ele sa le vedeti

monyk
05.03.2009, 15:18:19
sa stii ca desi era august , si o caldura torida , au rezistat neasteptat.ele erau boboci cand le-am luat de la florarie , si initial nu aratau cum ne-am imaginat dar pe parcursul zilei s-au deschis si au ramas asa nu s-au ofilit. Oricum erau superbe , o sa cau o poza cu ele sa le vedeti

da da, vreau poza. si cat a costat-o buchetul?

BUMBU
05.03.2009, 15:21:52
da da, vreau poza. si cat a costat-o buchetul?
cand ajung acasa o sa caut poze sa le vezi , nu mai stiu sigur cat au costat ca am platit la firul de lalea si de cala cred ca in jur de 130 ron

monyk
05.03.2009, 15:39:00
cand ajung acasa o sa caut poze sa le vezi , nu mai stiu sigur cat au costat ca am platit la firul de lalea si de cala cred ca in jur de 130 ron

aaaaa, nu e scump, super

BUMBU
05.03.2009, 16:59:51
aaaaa, nu e scump, super
nu nu e foarte scump dar este de efect

BUMBU
05.03.2009, 17:39:14
in pozele acestea se vad mai bine buchetele

Lidia26
05.03.2009, 19:45:39
arata super buchetele alea....mai ales albe,sunt foarte frumoase.
felicitari!!!!super alegere.

alinanicoleta
05.03.2009, 20:18:54

imi place buchetul din lalele cu, cale

monyk
06.03.2009, 08:37:10

intr-adevar o combinatie reusita. Foarte frmoase sunt amandoua.=D>

MadalynaM
15.03.2009, 20:08:22
nu aveau decat cu 3 cercuri atat... de existat ezista cu 1, 2, 3, 4, 5 cercuri insa ei aduc doar cu 3 cel putin asa a zis ea...

cu cat inainte tiai comandat lumanarile si buchetu si cand leai avut ?cand ti lea dat ?

alinanicoleta
15.03.2009, 20:11:19
cu cat inainte tiai comandat lumanarile si buchetu si cand leai avut ?cand ti lea dat ?

Eu daca am facut prin agentie... am dat cum sa arate si s-au ocupat ei... in ziua nunti mi le-au dat!!! pe la 12... parca... in primul rand a contat la cat incepeam noi... si no am zis ca este ok pe la 12... si chiar atunci le-am avut!!!

MadalynaM
15.03.2009, 20:13:18
Eu daca am facut prin agentie... am dat cum sa arate si s-au ocupat ei... in ziua nunti mi le-au dat!!! pe la 12... parca... in primul rand a contat la cat incepeam noi... si no am zis ca este ok pe la 12... si chiar atunci le-am avut!!!

a da stai ca am uitat
am citit undeva ca la florile naturale sa dau cu o saptamana inainte si chiar in ziua atunci sa le am adica luni sa dau comada si sambata la nunta s ale am

alinanicoleta
16.03.2009, 08:52:10
a da stai ca am uitat
am citit undeva ca la florile naturale sa dau cu o saptamana inainte si chiar in ziua atunci sa le am adica luni sa dau comada si sambata la nunta s ale am

mai... depinde la ce te referi... daca este vorba doar de lumanari si buchet... probabil oricum cel mai bine este sa intrebi!!! daca vrei sa iti dai comanda la gardenia atunci prin apropiere poti sa mergi sa intreb... sau vedem... daca vom merge sa luam rochia:D putem sa intram sa intrebam....

vikisor
16.03.2009, 11:15:11
Madalina...foarte frumoasa diadema...si rochita din avatar este foarte frumoasa...:D:D

multumesc de aprecieri...abia astept sa va arat si produsul finit.:D:D

si eu sunt interesata de cu cat timp inainte trebuie sa dam comanda de buchete, lumanari si aranjamente mese...si eu tot la gardenia vreau sa dau comanda,,,, daca imi puteti spune si mie ar fi extraordinar...:*:*:*

BUMBU
16.03.2009, 12:47:14
a da stai ca am uitat
Noi le-am comandat cu 2 saptamani inainte pentru ca au spus ca e posibil in saptamana aceea sa nu aiba in depozit acele flori sau ce culori vrem , pentru orice eventualitate

MadalynaM
16.03.2009, 14:21:27
Noi le-am comandat cu 2 saptamani inainte pentru ca au spus ca e posibil in saptamana aceea sa nu aiba in depozit acele flori sau ce culori vrem , pentru orice eventualitate

buna fetele

la ce florarie ai facut u comanda?eu vreau la gardenia.
si cand ti lea adus?

BUMBU
16.03.2009, 14:25:13
buna fetele

la ce florarie ai facut u comanda?eu vreau la gardenia.
si cand ti lea adus?
noi am vrut in august lalele crem sau albe si visinii cu crini si fata care le-a facut nu era sigura ca au la bucuresti , de unde aduc ei florile , buchetele si lumanarile le-am facut la floraria de la pelican , cea care lucreaza acolo a fost colega de liceu cu mine si ne-a dat un catalog sa ne uitam ca nu stiam exact cum sa-i explicam ce vrem.

MadalynaM
16.03.2009, 14:29:03
noi am vrut in august lalele crem sau albe si visinii cu crini si fata care le-a facut nu era sigura ca au la bucuresti , de unde aduc ei florile , buchetele si lumanarile le-am facut la floraria de la pelican , cea care lucreaza acolo a fost colega de liceu cu mine si ne-a dat un catalog sa ne uitam ca nu stiam exact cum sa-i explicam ce vrem.

fata aceea micuta de inaltime?ai facut la alimentar liceul?
si ai fost multumita?

BUMBU
16.03.2009, 14:30:54
fata aceea micuta de inaltime?ai facut la alimentar liceul?
si ai fost multumita?
da ea , am pozele pe forum la categoria cu flori pentru nunta http://www.miresici.ro/showthread.php?t=17500&page=9

MadalynaM
16.03.2009, 14:42:59
da de ce oare nu te recunosc?ai fost in clasa cu ivanov ciprian un baiat blond si cu baciu ana o fata cu paru scurt bruneta?si eu am fc liceul tot la alimentar.
frumoase buchetele si lumanarile.

Onny_P
17.03.2009, 13:30:55
aha, ok.
tu iti faci si aranjamentele florale tot la ei?
eu vreau doar huse la scaune, arcada intrare si ceva in spatele mirilor + masa mirilor cu fusta si huse, casuta de bani, suporturile de lumanari si cam atat cred ca aranjamentele si tot ce tine de flori vreau naturale de la gardenia. ....aaa, si mi s-a mai pus pata de covor rosu la intrare, pe scarile alea (nu stiu cat costa dar vreau :-p )

Eu o sa-mi fac si florile la ei petru ca nu vreau sa ma incurc cu 2 firme. Inca n-am Vb cu nasa. Sper sa fie si ea de acord (oricum e o scumpica).
In afara de covor si arcada la intrare, eu mi-am luat la fel. Nu vreau baloane, asta stiu sigur . :-p

monyk
17.03.2009, 14:54:44
Eu o sa-mi fac si florile la ei petru ca nu vreau sa ma incurc cu 2 firme. Inca n-am Vb cu nasa. Sper sa fie si ea de acord (oricum e o scumpica).
In afara de covor si arcada la intrare, eu mi-am luat la fel. Nu vreau baloane, asta stiu sigur . :-p

baloane nu vreau nici eu, doar jumbo, am vazut la andra lux niste arcade foarte frumoase cu flori artificiale, aratau chiar super bine.

MadalynaM
17.03.2009, 15:18:23
am si eu o intrebare De exemplu la floraria gardenia la lumanari pretul este pe bucata sau pentru o lumanare?mie imi plac lumanarile nr 121,94,61,57,6 si 8 si vroiam sa stiu cum este.

monyk
17.03.2009, 15:20:35
am si eu o intrebare De exemplu la floraria gardenia la lumanari pretul este pe bucata sau pentru o lumanare?mie imi plac lumanarile nr 121,94,61,57,6 si 8 si vroiam sa stiu cum este.

eu am vazut ca la unele scrie "lumanare" si la altele "lumanari", nu stiu nici eu exact

MadalynaM
17.03.2009, 15:31:38
ma uitam pe net dupa lumanari si mi sa aprins beculetu /:) ding\:D/
parfumul meu preferat este facut din bujor lalea si orhidee,oare nu gasesc buchete sau aranjamente de'in florile acestea?sunt curioasa sa vad cum arata,asa ca dc gasiti ma anuntati va rog?[-o< [-o<

alinanicoleta
17.03.2009, 16:23:17

Acolo unde scrie doar lumanare este pretul pe bucata iar acolo unde scrie lumanari este pretul setului de 2 lumanari

alinanicoleta
17.03.2009, 16:32:12
Am gasit un aranjament din trandafiri, bujori, lalele si hortensie

alinanicoleta
17.03.2009, 16:37:01
Un aranjament super!!! sunt cale in interior... eu zic ca merge si cu altfel de flori...

monyk
17.03.2009, 16:42:35
Un aranjament super!!! sunt cale in interior... eu zic ca merge si cu altfel de flori...

chiar e foarte interesant aranjamentul, simplu si de efect

Lidia26
03.07.2009, 16:35:03
ia sa va intreb inca o data .stu ca s-a mai vorbit de gardenia pe aici.cu cat timp inainte tre de mers si facut comanda?parca Mihaela a facut acolo,nu?

Theea23
26.09.2009, 19:14:17

Superbe buchetele....mi-as dori din tot sufletul lacramioare, dar nu cred ca mai sunt de gasit pe 29 mai...Imi plac si freziile foarte mult si mi-ar placea sa le combin cu niste bujori batuti...O sa intreb la Gardenia daca se poate :D ...Credeti ca tin bujorii? Va atasez niste buchetele care ma inspira.

alinanicoleta
26.09.2009, 19:45:34
Superbe buchetele....mi-as dori din tot sufletul lacramioare, dar nu cred ca mai sunt de gasit pe 29 mai...Imi plac si freziile foarte mult si mi-ar placea sa le combin cu niste bujori batuti...O sa intreb la Gardenia daca se poate :D ...Credeti ca tin bujorii? Va atasez niste buchetele care ma inspira.

bujorii se trec repede chiar daca ar sta non stop in apa... oricum in caz de vrei buchet din bujori probabil il vei avea intr-un burete si cu o solutie speciala ca sa reziste... e bine sa intrebi... oricum cei de la Gardenia sunt foarte receptivi la noutati si alte idei decat au ei!

Theea23
27.09.2009, 14:35:30
bujorii se trec repede chiar daca ar sta non stop in apa... oricum in caz de vrei buchet din bujori probabil il vei avea intr-un burete si cu o solutie speciala ca sa reziste... e bine sa intrebi... oricum cei de la Gardenia sunt foarte receptivi la noutati si alte idei decat au ei!

Stiu, foarte multa lume ii lauda, si nu doar pe site. Data viitoare cand mai vin in tl o sa dau o fuga sa vad ce ma sfatuiesc. Si anemonele din imagine sunt frumoase, nu? Ce intrebari stupide pun. :D Stiu doar ca gusturile nu se discuta,dar mie mi se par asa....sensibile si dramatice in acelasi timp :D...

sizinuca
17.10.2009, 13:42:59
legat de buchete am si eu o intrebare pentru cele care au fost mirese sau sunt in tema...cum e de preferat sa fie buchetul cu buretelul acela special sau fara? rezista florile toata ziua fara acel buretel special? sunt date ele cu ceva?

alinanicoleta
17.10.2009, 16:42:26
legat de buchete am si eu o intrebare pentru cele care au fost mirese sau sunt in tema...cum e de preferat sa fie buchetul cu buretelul acela special sau fara? rezista florile toata ziua fara acel buretel special? sunt date ele cu ceva?

eu am avut buchetul fara buret si a rezistat pana la legatoare... normal numai avea aceeasi vitalitate dar a rezistat... acum conteaza si ce fel de flori ai... cel mai bine e sa intrebi acolo de unde le cumperi...

ella_donna
17.10.2009, 16:54:26

Cred ca mai conteaza in mare masura si temperaturile din acea zi.

SimoBobo
21.10.2009, 13:43:29
1,2 si 4 sunt superbe...imi plac foarte mult...am fost si eu la nunta unde buchetul miresei a fost numai din bujori si il asortase cu sandalutele exact aceeiasi culoare un lila-roz asa....deci era divina pur si simplu !!!

monyk
21.10.2009, 18:26:51
eu sunt cu freziile si cred ca voi face o combinatie "opusa".....frezii cu crizanteme/margarete (nici nu stiu cum le zice exact), toate aranjamentele vor fi cu alb/vernil. ;)) ;)) ;))

karysma
22.11.2009, 17:57:04
eu sunt cu freziile si cred ca voi face o combinatie "opusa".....frezii cu crizanteme/margarete (nici nu stiu cum le zice exact), toate aranjamentele vor fi cu alb/vernil. ;)) ;)) ;))

freziile au un miros deosebit...sunt super!dar tot lacramioarele ramin preferatele mele! partea proasta e ca nu le gasesti orcind...:-s

raluk24ral
22.11.2009, 18:57:28
freziile au un miros deosebit...sunt super!dar tot lacramioarele ramin preferatele mele! partea proasta e ca nu le gasesti orcind...:-s

Lacramioare gasesti oricand, dar la un pret pe masura
:-p

mihaela06
22.11.2009, 22:19:29

Eu am avut buchet cu lacramioare si irisi. Ambele flori sunt f sensibile, dar cand am ajuns la local am rugat sa mi se aduca o vaza cu apa. Buchetul a fost absolut perfect inca vreo 2 zile.

mihaela06
22.11.2009, 22:25:39

Buchet de lacramioare poti avea oricand , numai ca difera pretul. Eu am avut buchet cu lacramioare si irisi si m-a costat in jur de 200 ron. Doar cu lacramioare ar fi fost vreo 300 ron. Ideea e ca un fir de lacramioara din import e in jur de 8 ron ( sau asa a fost anul acesta in iunie).
Poti avea orice iti doresti, important e sa cauti unde trebuie. Tu gaseste buchetul perfect pentru tine si cineva se va gasi sa ti-l execute.

monyk
23.11.2009, 12:56:45
Buchet de lacramioare poti avea oricand , numai ca difera pretul. Eu am avut buchet cu lacramioare si irisi si m-a costat in jur de 200 ron. Doar cu lacramioare ar fi fost vreo 300 ron. Ideea e ca un fir de lacramioara din import e in jur de 8 ron ( sau asa a fost anul acesta in iunie).
Poti avea orice iti doresti, important e sa cauti unde trebuie. Tu gaseste buchetul perfect pentru tine si cineva se va gasi sa ti-l execute.

8 ron firul delacramioara????? pai intr-un buchet de mireasa intra la greu.
eu la aranjamentele de pe mese voi merge pe crizanteme , ca tot incepe sezonul lor si buchetul meu va fi cu frezii si ...inca ceva, nu stiu inca. nasa.....cum o vrea ea.:-p

creoly
10.02.2010, 11:08:54
A avut cineva un aranjament din lalele, pt ca la o florarie mi-au spus ca nu-mi recomanda pt ca nu prea rezista, la alta mi-au spus ca nu e nici o problema. Evenimentul este la sfarsitul lui aprilie, cand e sezonul lor, dar eu stiu.......

mihaela06
10.02.2010, 11:48:00
A avut cineva un aranjament din lalele, pt ca la o florarie mi-au spus ca nu-mi recomanda pt ca nu prea rezista, la alta mi-au spus ca nu e nici o problema. Evenimentul este la sfarsitul lui aprilie, cand e sezonul lor, dar eu stiu.......

Sfatul meu e sa vb cu sefa de laGardenia. ptr buchetul meu cu irisi din iunie a facut 2 saptamani probe cu florile inainte sa-mi spuna dc se merita sa-mi fac un buchet din aceste flori.
D-na de acolo e f de treaba si cinstita in ceea ce priveste priveste rezistenta florilor. Asta e parerea mea cel putin.

bubulina_23
11.02.2010, 13:59:42
Si eu am avut buchetul facut la Gardenia si a rezistat foarte bine... iar domnisoara care l-a prins si l-a luat acasa mi-a zis ca dupa UN AN buchetul arata ca in ziua nuntii (doar o usoara tenta galbuie...), nici mie nu-mi vine sa cred!

aroma_de_portocale
13.02.2010, 15:52:01
Si eu am avut buchetul facut la Gardenia si a rezistat foarte bine... iar domnisoara care l-a prins si l-a luat acasa mi-a zis ca dupa UN AN buchetul arata ca in ziua nuntii (doar o usoara tenta galbuie...), nici mie nu-mi vine sa cred!
eu asta chiar nu pot s-o cred...cum sa arate un buchet din flori naturale aproape la fel la un an de la nunta?!?!?!?

creoly
13.02.2010, 17:11:45
Gardenia chiar cred ca e cea mai buna florarie de la noi din oras, am fost f multumita de buchet, lumanari la nunta, problema este ca nu au rezistat la fel de bine, si nu am avut flori f sensibile: trandafiri, orhidee, etc, asa ca nu stiu ce sa fac, sa iau lalele pt botez sau nu

sizinuca
20.02.2010, 19:44:58
[quote=aroma_de_portocale;2970930]eu asta chiar nu pot s-o cred...cum sa arate un buchet din flori naturale aproape la fel la un an de la nunta?!?!?!?[/quot
si eu am pastrat ceva timp buchetul de la nunta surorii mele...s-a uscat f frumos...si a tinut ceva...problema e ca dupa un timp au prins mucegai si a tb sa il arunc. dar oricum a rezistat destul

Anca_Gurgu
21.02.2010, 10:42:37
eu am vazut un buchet din lalele si vreau sa iti spun k este superb.acum nu stiu sa iti spun cat rezista si cat nu,dar banuiesc k cei de la florarie au trucurile lor sa le faca sa reziste cat mai mult.;-) bravo.interesant si la moda sa stii

Anca_Gurgu
21.02.2010, 10:46:12
[quote=aroma_de_portocale;2970930]eu asta chiar nu pot s-o cred...cum sa arate un buchet din flori naturale aproape la fel la un an de la nunta?!?!?!?[/quot
si eu am pastrat ceva timp buchetul de la nunta surorii mele...s-a uscat f frumos...si a tinut ceva...problema e ca dupa un timp au prins mucegai si a tb sa il arunc. dar oricum a rezistat destul
da dragutza.imi pare rau sa te contrazic,dar buchetelul meu de la cununie este si acum in vaza si arata impecabil,bineinteles uscat,nu mai are aceleasi culori vii,dar nu are absolut nimik.k sa stii,k si pe mine m-au invatat,k sa nu faca mucegai nu il lasi in apa pana se trec florile,le scoti mai devreme din apa,le pui pe un ziar cu susul in jos si le lasi cateva zile bune asa.o sa vezi rezultatul:x

freedomsim
24.02.2010, 13:33:49
Buna fetelor, imi poate trimite vreuna dintre voi un PM sau un mesaj direct aici daca se poate cu cateva florarii foarte bune din tulcea...nu conteaza daca au preturi mai mari, ma intereseaza sa faca buchete foarte frumoase si sa faca si transport, pentru ca eu am nunta in Babadag....
Mersi mult

mariammocanueugenia
24.02.2010, 13:50:27
Buna fetelor, imi poate trimite vreuna dintre voi un PM sau un mesaj direct aici daca se poate cu cateva florarii foarte bune din tulcea...nu conteaza daca au preturi mai mari, ma intereseaza sa faca buchete foarte frumoase si sa faca si transport, pentru ca eu am nunta in Babadag....
Mersi mult

Stiu ca floraria gardenia are livrare la domiciliu,sigur...banuiesc ca si in afara localitatii.

camysrose
01.03.2010, 11:44:17
Buna miresici:* ...eu mai am un an si pana la nunta:D ...da ma arde curiozitatea...si ma documentez in stanga si-n dreapta....pentru aranjamentele florale este de nevoie de o florarie separat sau le poate face si firma care se ocupa de decoratiuni pentru salon?... sau e mai indicat ca aranjamentele florale sa le faca o florarie....din anumite motive? care sunt acestea?:-\
pupicei...:*

hellen_floryn
01.03.2010, 12:35:03
Buna miresici:* ...eu mai am un an si pana la nunta:D ...da ma arde curiozitatea...si ma documentez in stanga si-n dreapta....pentru aranjamentele florale este de nevoie de o florarie separat sau le poate face si firma care se ocupa de decoratiuni pentru salon?... sau e mai indicat ca aranjamentele florale sa le faca o florarie....din anumite motive? care sunt acestea?:-\

poti lucra exact cum vrei tu ...fie direct cu floraria sau cu agentia. diferenta e k cei de la agentie ti le si aranjeaza pe mese la salon iar cei de la florarie nu stiu sigur dak ti le si aseaza sau te duci si le iei de la ei si le asezi tu ... in chestia asta nu sunt foarte sigura

geanyna23
01.03.2010, 15:28:58

exact cum a zis si hellen..procedezi exact cum vrei tu,dar sunt sigura ca toate fetele ,daca nu,majoritate o sa iti recomande,Gardenia si ei se ocupa si cu aranjatul pe mese,parca,nu sunt f sigura

raluk24ral
11.11.2010, 16:30:14
si eu sustin gardenia
mie mi-a fost usor sa ma hotarasc la buchet doar uitandu-ma la ei pe site

mie tot gardenia mi-a facut aranjamentele :)>- si am fost foarte multumita de ce a iesit, pentru ca eu am venit cu pozele si doamna Chirus mi-a facut exact cum am vrut ;;) lumanarile mele sunt pe site-ul lor acum :D

cristinaspataru1970
29.09.2012, 13:22:45
Buna, eu mi-as face aranjamentele la o agentie dintr-un motiv foarte simplu: agentia isi comanda florile special pentru evenimentul respectiv si de aceea tind sa cred ca florile vor fi fresh, cat despre o florarie care ar putea folosi si flori nevandute de o saptamana si le-ar pune prin aranjamente (chipurile nu se vede floarea ofilita intr-un aranjament de flori de pe mese), am mai auzit chestii de acest gen si la florarii pe care le lauda lumea aici pe forum. Eu sincer as opta pentru o agentie.

alinanicoleta
04.10.2012, 14:37:15
Buna, eu mi-as face aranjamentele la o agentie dintr-un motiv foarte simplu: agentia isi comanda florile special pentru evenimentul respectiv si de aceea tind sa cred ca florile vor fi fresh, cat despre o florarie care ar putea folosi si flori nevandute de o saptamana si le-ar pune prin aranjamente (chipurile nu se vede floarea ofilita intr-un aranjament de flori de pe mese), am mai auzit chestii de acest gen si la florarii pe care le lauda lumea aici pe forum. Eu sincer as opta pentru o agentie.

si daca agentia face comanda de aranjament fix la floraria unde se folosesc flori de 1 saptamana vechime? nu ai de unde sti... si nu agentia comanda florile... tot floraria... agentia merge la florarie, spune de ce are nevoie si ziua si atat... de restu se ocupa floraria