PDA

Versiunea completa : Cazare in Galati

aditza
23.10.2006, 16:05:26
Buna fetelor. Sunt o membra noua al acestui site si vreau sa ma ajute si pe mine cineva intr-o problema delicata. Rudele sotului meu sunt din Bacau inclusiv nasii nostri si vreau sa aflu daca in Galati exista pensiuni, vile care merg inchiriate un wek-end, bine nici prea scumpe ca.... sunt multe persoane. Poate cunoasteti pe cineva care are un apartament cu 3- 4 camere pe care sa-l dea la inchiriat pentru un week-end. Va rog sa ma ajutati, pt ca nu stiu ce sa fac, hotelurile sunt prea scumpe iar rudele mele nu prea au cum sa le cazeze. Nu este nici o graba acum, mai este pana pe 7.07.2007, dar macar sa-mi dati niste sugestii. Va pup si astept mesajele voastre.

BLONDA
23.10.2006, 17:56:38
Buna !
Am Si Eu O Intrebare Cat De Ajunge Un Meniu La Orizont?
Iti Impune Bautura Ceva?

aditza
24.10.2006, 10:19:49
Buna draga mea, la Orizont meniul ajunge cam 1,2 mil/pers iar daca vrei poti sa aduci tu bautura sau o iei de la ei. Insa este ma iconvenabil sa o aduci tu, chiar daca platesti o taxa de 7-9% din costul total al nuntii, cel putin asa ne-au spus cei de la restaurant si am facut si nu un calcul estimativ. O zi frumoasa=;

compasbec
02.01.2007, 23:50:30
Buna fetelor. Sunt o membra noua al acestui site si vreau sa ma ajute si pe mine cineva intr-o problema delicata. Rudele sotului meu sunt din Bacau inclusiv nasii nostri si vreau sa aflu daca in Galati exista pensiuni, vile care merg inchiriate un wek-end, bine nici prea scumpe ca.... sunt multe persoane. Poate cunoasteti pe cineva care are un apartament cu 3- 4 camere pe care sa-l dea la inchiriat pentru un week-end. Va rog sa ma ajutati, pt ca nu stiu ce sa fac, hotelurile sunt prea scumpe iar rudele mele nu prea au cum sa le cazeze. Nu este nici o graba acum, mai este pana pe 7.07.2007, dar macar sa-mi dati niste sugestii. Va pup si astept mesajele voastre.
SALUT...SI EU AM ACEEASI PROBLEM ACA SI TINE DAR SA STII CA SOLUTII EXISTA.LA HOTEL E FFF SCUMP ASA CA NU ITI RECOMAN....DAR EU AM RUGAT NISTE PRIETENI SA LE INCHIRIEZ APT CA ALTA SOLUTIE NU VAD.....PENSIUNI NU PREA SUNT....DACA NU ....CUM E NUNTA SI TOTUL E FRUMOS CAZEAZA-I LA VOI......ASA CUM SE PÒATE .....PARINTII NOSTERI IN TRECUT CUM AU FACUT.....:)))))) NU GLUMESC DACA NU AI CUM ASTTA E NUNTA MERGE INAINTE......EU CRED CA SOLUTIA E SA INCHIRIEZI UN APT
BAFTA SI PUPICI

raluk11
10.05.2007, 14:53:17
eu va dau o solutie, mai putin costisitoare pt unii, mai scumpa pt altii.
am auzit de curand de Hanul Izvor si cica se negociaza la pret si poate ajunge cazarea 30 lei noi de persoana.

printzesa_26
10.05.2007, 15:03:14
eu va dau o solutie, mai putin costisitoare pt unii, mai scumpa pt altii.
am auzit de curand de Hanul Izvor si cica se negociaza la pret si poate ajunge cazarea 30 lei noi de persoana.

unde anume s-a deschis acest han...ca sunt tare curioasa....:-"

raluk11
11.05.2007, 10:29:12
unde anume s-a deschis acest han...ca sunt tare curioasa....:-"

nu stiu exact, dar am aflat un nr de telefon si daca vrei ti-l pot da. Stiu doar ca e prin spate pe la Modern

aditza
11.05.2007, 11:29:42
Buna raluk11, poti sa-mi dai si mie nr de telefon de la han? Un mesaj privat.
Eu m-am interesat pe la hoteluri, ma gandesc la doua la Alex si Traian (fost Dunasi), acolo au apartamente cu 3 camere, de fapt 2 dormitoare si un living, iar preturile sunt la fel, 2 mil/noapte. E bine pt ca oricum numai pt nasi fac rezervarea, ceilalti nuntasi o sa stea ba la noi, ba la rude din oras. Ce parere aveti? Care dintre ele e mai elegant?

BiuBiu
12.04.2009, 22:36:00
Stie cineva niste locuri de cazare mai ieftine prin Galati? Voi avea la nunta mai multi invitati din Bucuresti si nu am pe unde sa ii cazez. Vreo 4 locuri pe la rude am gasit, dar cu restul nu stiu ce sa fac... :-"

elenna
13.04.2009, 08:50:21
Stie cineva niste locuri de cazare mai ieftine prin Galati? Voi avea la nunta mai multi invitati din Bucuresti si nu am pe unde sa ii cazez. Vreo 4 locuri pe la rude am gasit, dar cu restul nu stiu ce sa fac... :-"

Eu am mai recomandat colegilor din Bucuresti care au fost in delegatie la Gl, Vila Clasic, nu stiu exact cat e camera insa conditiile sunt f bune si lumea a fost multumita. Stiu ca mai era fostul hotel la sidexului, din piata centrala. Dunasi sau nu stiu exact cum se mai numeste, acum 5 ani cand eram eu in Gl, conditiile erau bune.
Off topic, invitatii din Buc nu se pot interesa singuri de cazare? Eu asa am facut la toate nuntile la care am fost in provincie, consider ca mirii au atatea pe cap, daca le mai dau si eu de gandit cu cazarea...>:D<

roxamyka
13.04.2009, 11:37:40
si la noi este aceasta problema...dar noi ne-am gandit sa inchiriem casutele de la priza dunarii si ciorba de potroace acolo sa se tine....acoloo unde s-a amenajat de curand, langa lacc...
pe noi e si mai comvenabil pt ca sotul lucreaza in combinat si le poate lau prin sindicat...nu e o idee buna?

elenna
13.04.2009, 12:56:00
Am mai scris si pe topicul mare parerea mea referitoare la cazare. Eu consider ca daca sunt invitata la o nunta iar nunta e la Iasi e treaba mea ce fac, unde ma cazez, nu trebuie sa mai fie un stres in plus pentru miri. Daca imi face placere si pot sa ma duc ma descurc si cu cazare. Caut o varianta mai ieftina imi fac rezervare, EU si nu MIREASA.
Mi se pare decent sa inchiriati o camera pentru nasi daca nu sunt din localitate una pentru sofer daca aveti invitati adusi din alte parti cu autocarul si alta pentru cine vrea sa se schimbe. Eu asa am procedat. Si am avut invitati din bucuresti, ploiesti, targoviste, galati, nunta fiind la slobozia. Mi se pare absurd ca in vremurile astea in care orice banut conteaza sa te mai gandesti sa oferi cazare la jumate de nunta. Dar foecare procedeaza cum crede de cuvinta.

PS iar cand am avut nunta la Fagaras si mirii au inchiriat un hotel, am sunat la receptie am intrebat cat e camera iar pretul camerei s-a regasit in plic. Asa mi se pare decent si de bun simt. oamenii au facut un efort iar eu trebuie sa il rasplatesc.

BiuBiu
13.04.2009, 21:07:22
Am mai scris si pe topicul mare parerea mea referitoare la cazare. Eu consider ca daca sunt invitata la o nunta iar nunta e la Iasi e treaba mea ce fac, unde ma cazez, nu trebuie sa mai fie un stres in plus pentru miri. Daca imi face placere si pot sa ma duc ma descurc si cu cazare. Caut o varianta mai ieftina imi fac rezervare, EU si nu MIREASA.
Mi se pare decent sa inchiriati o camera pentru nasi daca nu sunt din localitate una pentru sofer daca aveti invitati adusi din alte parti cu autocarul si alta pentru cine vrea sa se schimbe. Eu asa am procedat. Si am avut invitati din bucuresti, ploiesti, targoviste, galati, nunta fiind la slobozia. Mi se pare absurd ca in vremurile astea in care orice banut conteaza sa te mai gandesti sa oferi cazare la jumate de nunta. Dar foecare procedeaza cum crede de cuvinta.

PS iar cand am avut nunta la Fagaras si mirii au inchiriat un hotel, am sunat la receptie am intrebat cat e camera iar pretul camerei s-a regasit in plic. Asa mi se pare decent si de bun simt. oamenii au facut un efort iar eu trebuie sa il rasplatesc.
...si eu sunt de aceeasi parere, dar am auzit de la niste amici care au nunta anul asta in vara ca vor sa inchirieze mai multe camere de hotel pentru cei care vin din alte localitati. Ma gandeam ca asa TREBUIE... O sa ma mai uit dupa niste camere ieftine si daca nu gasesc nimic o las asa. Daca isi doresc cu adevarat sa vina isi gasesc si unde sa stea o zi...

mercic :*

Roxyutza
25.09.2009, 21:22:58
Draga miresicilor,pentru cele care cautati un loc de cazare ieftin va pot recomanda pensiunea casa majestic ce se afla situata in spatele magazinului modern.Eu am aflat de ea de la o prietena de-a mea care a avut la nunta mai multi invitati din alte localitati si am fost impreuna sa cautam cazarea,iar pana la urma am optat pentru aceasta pensiune..asa ca o recomand pentru viitoarele miresici.va pup

BiuBiu
25.09.2009, 22:09:25
Draga miresicilor,pentru cele care cautati un loc de cazare ieftin va pot recomanda pensiunea casa majestic ce se afla situata in spatele magazinului modern.Eu am aflat de ea de la o prietena de-a mea care a avut la nunta mai multi invitati din alte localitati si am fost impreuna sa cautam cazarea,iar pana la urma am optat pentru aceasta pensiune..asa ca o recomand pentru viitoarele miresici.va pup
Si cam care sunt preturile?$-)

constantagalati
16.10.2009, 13:59:55
sotul meu e din Targoviste ,dar facem nunta la Galati pentru ca si nasii sunt din Galati ,iar 90% din invitati sunt galateni.Pentru ceilalti invitati,din Targoviste,familia sotului meu gasesc ca e normal sa cautam noi un loc de cazare.Daca se simt ei si pun ceva mai mult in plic...tine de ei...dar frumos e sa aiba unde se schimba dupa ce ajung in Galati,inainte de nunta,si unde se odihni dupa nunta .O parere...

cikkita
19.10.2009, 18:37:45
Salutare fetelor,

Eu m-am gandit si am vazut ca se poarta si la noi lucrul asta, sa inchiriem apartamente in regim hotelier, eu am gasit apartamente cu o camera, bucatarie si baie la 85ron pe noapte in zona centrala.
daca cautati pe google veti gasi chiar multe, daca nu eu am ceva nr de telefon.

sper sa va ajute
xxxx

constantagalati
23.10.2009, 13:24:55
Salutare fetelor,

Eu m-am gandit si am vazut ca se poarta si la noi lucrul asta, sa inchiriem apartamente in regim hotelier, eu am gasit apartamente cu o camera, bucatarie si baie la 85ron pe noapte in zona centrala.
daca cautati pe google veti gasi chiar multe, daca nu eu am ceva nr de telefon.

sper sa va ajute
xxxx
e o camera...la pensiuni o camera costa 60 lei si cu tot cu servire mic dejun .E bine si asa un apartament dar atunci cand sunt doar o familie sau doua.La mine vin 15 familii din afara judetului si ar fi frumos sa fie cazati in acelasi loc...

BA_DM
01.12.2009, 22:43:13
Parerea mea e ca mirii trebuie sa se ocupe si de cazarea celor ce vin din alt oras. Noua mereu ni s-a asigurat, si asa vom face si noi, e de bun simt asa. Mi se pare normal sa-i oferi omului ce face un efort si vine de la cuca macaii pentru nunta ta, sa-i oferi niste scanduri si o saltea sa-si intinda oasele dupa nunta. Plus sa aiba unde sa se schimbe, ca vine de pe drum, doar....de ce sa-i mai adaug un stress, sa-si caute singuri loc?

urata
19.05.2010, 11:40:22
E normal ca cei care organizeaza sa aiba grija si de cei care vin din alta localitate....

gypsy
19.05.2010, 14:46:18
parerile sunt impartite. daca eu m-as duce la o nunta in alt oras nu le-as cere mirilor sa-mi achite cazarea, pana la urma e problema mea daca vreau sa dorm dupa nunta sau nu, dar daca nu cunosc orasul, macar o recomandare de hotel sau pensiune sa-mi faca

rukmyny_85
28.05.2010, 02:52:22
e f greu in astfel de situatii,parca am vrea si confort pentru cei veniti din alte parti dar parca am vrea sa scapam de-o belea:P,cu atatea batai de cap numai la cazari nu mi-e gandul:( dar na ne impartim noi mesenii astfel incat sa aiba confort si sa fie fresh la nunta si dupa:D

BiuBiu
19.10.2010, 23:11:47
Eu pana la urma am facut rezervari la o pensiune pe faleza cu priveliste frumoasa si invitatii au fost tare incantati mai ales ca nu mai venisera prin Galati.

moakmik
12.01.2011, 16:14:06
Eu pana la urma am facut rezervari la o pensiune pe faleza cu priveliste frumoasa si invitatii au fost tare incantati mai ales ca nu mai venisera prin Galati.

Ce pensiune?

gabriela_R
12.01.2011, 21:47:18
am mai vazut reclama pe la tv ca s-a deschis un han sau hotel sau nu stiu ce pe basarabiei la vale ,, vis-a-vis de piata rusilor , preturi de la 25 lei/persoana....restul numai tin minte....

moakmik
13.01.2011, 17:20:28
Buna,

Eu am fost si m-am interesat la Hotel Dunarea. Am vazut si camerele: sunt dragute si curate, si cred ca la un volum mai mare de camere, poti sa negociezi un cost mai mic, adica undeva la 100-120 ron. Arata intr-adevar mai saracacios, pentru ca, deh, e de 2 stele, insa ma gandesc eu ca e mai important sa fie cat de cat decent. Important este sa fie curat, sa poata oamenii sa se odihneasca, ca doar nu le platesc vacanta, corect?
O alta varianta ar fi apartamente de inchiriat, sunt mult mai ieftine. Dezavantaj? Nu vor sta toti la un loc. Oare sa fie chiar atat de deranjant acest aspect, voi ce parere aveti?
Mai aveti careva si alte idei?

CONT_INCHIS_70536
13.01.2011, 18:13:57
Am vazut pe net pensiunea Belvedere pe faleza. Pare foarte fain da e 200 pe noapte. Mi se pare cam mult pt un hotel (nici macar) in Galati/Romania. Ca sa nu mai zic de 75 euro la Kreta unde alor mei invitati le-ar veni cel mai usor.

In conditiile astea cred ca e mai mult decat ok la hotel galati la pretul ala. Pana la urma tre sa fie un pat curat si-un dus cu apa calda :)

gypsy
13.01.2011, 19:55:11
moakmik: cine plateste cazarea, tu sau invitatii? daca platesti tu, le inchiriezi ce vrei si nu ar trebui sa-si faca probleme ca nu stau toti laolalta sau chestii de genul, pana la urma trebuie sa aprecieze efortul. daca platesc ei, pot sta unde doresc :)

moakmik
14.01.2011, 10:10:52
Am vazut pe net pensiunea Belvedere pe faleza. Pare foarte fain da e 200 pe noapte. Mi se pare cam mult pt un hotel (nici macar) in Galati/Romania. Ca sa nu mai zic de 75 euro la Kreta unde alor mei invitati le-ar veni cel mai usor.

In conditiile astea cred ca e mai mult decat ok la hotel galati la pretul ala. Pana la urma tre sa fie un pat curat si-un dus cu apa calda :)

Este foarte mult 200 ron pe noapte. In veci nu as da banii astia.

moakmik
14.01.2011, 10:13:56
moakmik: cine plateste cazarea, tu sau invitatii? daca platesti tu, le inchiriezi ce vrei si nu ar trebui sa-si faca probleme ca nu stau toti laolalta sau chestii de genul, pana la urma trebuie sa aprecieze efortul. daca platesc ei, pot sta unde doresc :)

In principiu, eu o sa platesc. Si da, ai dreptate, dar pe de alta parte ma gandesc si la mine, pentru ca in ziua aia o sa ma sune toti sa-mi ceara lamuriri, si as prefera sa evit acest lucru. Daca stau toti la un loc, macar ii explic unuia dintre ei si s-a rezolvat problema.
In fine, mai vedem, deocamdata sunt in cautari...

gypsy
14.01.2011, 10:56:50
le spui adresa si le dai numarul unei firme de taxi, mai departe se descurca ei :)

BiuBiu
18.01.2011, 22:28:32
Ce pensiune?
Scuze pentru raspunsul intarziat, dar intru foarte rar si de obicei atunci cand imi trimite cineva PM. Rexervarile le-am facut la Vila Belvedere. Invitatii au fost foarte incantati de locatie si multumiti de servicii. De platit am platit noi dar invitatii au tinut cont de acest aspect ;;)
Spor la pregatiri si nunta frumoasa!

eDucheSSe
02.02.2011, 22:25:50
In principiu, eu o sa platesc. Si da, ai dreptate, dar pe de alta parte ma gandesc si la mine, pentru ca in ziua aia o sa ma sune toti sa-mi ceara lamuriri, si as prefera sa evit acest lucru. Daca stau toti la un loc, macar ii explic unuia dintre ei si s-a rezolvat problema.
In fine, mai vedem, deocamdata sunt in cautari...
Draga mea si eu am avut aceeasi problema,multi de prin alte zone a romaniei si multi de prin afara...dar tot de aici aflasem de o pensiune ieftina, curata, si destul de mare.Se numeste Hanul de la Izvor si am platit 70 lei pe noapte in octombrie.Sunt camere cu wc, dus, frigider, Tv incluse.Partea buna e ca poti negocia si ca toti stau la un loc daca vei merge cu vreo 3 sapt mai devreme sa anunti.Deoarece se cazeaza mereu loturi sportive acolo.Partea nasoala e strada care era in constructie,adica schimbau tevi de apa cred,eu asa am prins insa nu am auzit plangeri\:D/.Gasesti pe net adresa si imagini despre ei.

moakmik
07.02.2011, 11:18:30
Draga mea si eu am avut aceeasi problema,multi de prin alte zone a romaniei si multi de prin afara...dar tot de aici aflasem de o pensiune ieftina, curata, si destul de mare.Se numeste Hanul de la Izvor si am platit 70 lei pe noapte in octombrie.Sunt camere cu wc, dus, frigider, Tv incluse.Partea buna e ca poti negocia si ca toti stau la un loc daca vei merge cu vreo 3 sapt mai devreme sa anunti.Deoarece se cazeaza mereu loturi sportive acolo.Partea nasoala e strada care era in constructie,adica schimbau tevi de apa cred,eu asa am prins insa nu am auzit plangeri\:D/.Gasesti pe net adresa si imagini despre ei.

Buna,

multumesc foarte mult de pont. Chiar o sa intru pe site sa vad despre ce este vorba. revin cu update. Si eu tot in octombrie caut cazarea.

roxana2k
18.01.2012, 23:33:14
Am vazut multe in acest domeniu, am cautat si eu foarte mult pentru ca merg in galati destul de des, sunt si oferte bune si chestii de genul 40 euro pe zi la un hotel de doua stele, pentru cele care sunt interesate am gasit mai multe http://www.promotur.ro/cazare/galati <-- aici, uitati-va cu ochii vostrii si alegeti ce va place, sunt multe oferte, multe hoteluri, etc

Alinutza_MAD
31.01.2012, 22:53:32
Noi pe ai nostri i-am cazat la Grandly, langa Atlantic, din urmatoarele motive:
- pret: 60 lei camera (a fost 70, dar pentru fiecare camera am platit noi 10 lei) - negociat pentru grup
- aproape de intrarea in oras si de o statie de taxi, ca nu are nimeni timp de ei in ziua aia
- daca nu se asteapta lux si cine stie ce confort, doar pentru un somn dupa petrecere e excelent.

Minus:
- nu toate camerele au aer conditionat
- nu sunt prosoape

Enjoy!

danaroxana
28.02.2012, 19:48:01
Noi am avut nunta la H Mercur, i-am cazat pe cei care au venit din afara acolo. Au fost numai plusuri, hotelul este foarte bun pentru 3 stele (tarifele sunt cam mari).

crt23
14.04.2013, 19:56:20
Buna fetelor,

Despre hotelul Grandly cel de langa Atlantic stie cineva ce preturi practica si daca mai functioneaza? :-?

Site-ul lor e la pamant :| iar pagina de facebook e cam pustie din noiembrie 2012 ...

Sau poate aveti idee de un alt hotel/motel prin zona Tiglina 1, 2, 3 sau chiar Micro 18-19?
Multumesc!>:D<

gypsy
15.04.2013, 21:32:50
La restaurant Levant erau niste camere, de asemenea, si la Hotel Magnus, in micro 20

crt23
18.04.2013, 11:48:08
Multumesc! :)

ioana.ardeleanu
18.04.2013, 14:06:34
Buna fetelor,

Despre hotelul Grandly cel de langa Atlantic stie cineva ce preturi practica si daca mai functioneaza? :-?

Site-ul lor e la pamant :| iar pagina de facebook e cam pustie din noiembrie 2012 ...

Sau poate aveti idee de un alt hotel/motel prin zona Tiglina 1, 2, 3 sau chiar Micro 18-19?

In zona 19 ai hotel Magnus de 3 stele si e foarte ok la.preț si ca si cazare, iar pentru tiglina 1 mai aproape ar fi galmondo tot de 3 stele, e langa stadionul Oțelu.

crt23
04.06.2013, 11:58:13
multumesc!
mi se par destul de piperate preturile la Magnus :)

gypsy
04.06.2013, 12:20:41
Preturile la cazare sunt piperate in tot orasul pentru ca nu exista concurenta prea mare, sunt doar cateva hoteluri. Ce pret are cazarea la Magnus?

arky
13.06.2013, 17:14:22
Buna fetelor,

Cazare mai ieftina in Galati gasesti la Casa Majestic (in spate la Modern) si la Hotel Dunarea, care e de 2*. Numai ca nu sunt in zona in care vrei tu...

Rhania
27.08.2013, 23:55:45
Cazare mai ieftina in Galati gasesti la Casa Majestic (in spate la Modern) si la Hotel Dunarea, care e de 2*. Numai ca nu sunt in zona in care vrei tu...

Daca te rog mai puttea ajuta cu niste preturi de la cele 2 cazari...macar aproximativ?Multumesc anticipat