PDA

Versiunea completa : Agentii decoratiuni, organizari nunti Braila

JolieFamme
02.07.2006, 03:27:06
multu fetelor...jolie...eu n-am o parere prea buna de biserica din centru..am fost la un Pasti acolo si nu mi-a placut deloc...poate s-au mai schimbat preotii ca aia de erau atunci cantau groaznic...cat despre saloane nu stiu nimik ca noi nu mai locuim in br de 4 ani...doar parintii stau in Br...eu sincer as opta ptr Kameea(ala vis a vis de judecatorie, langa bulevardul Cuza/ Calarasi)..n-am fost niciodata dar mi se pare cel mai elegant..puteti incerca...noi cred insa ca aici in buc vom face...ca in Br n-am gasit nimik care sa ma satisfaca...cred ca am mai zis..vreau atat lux cat si rafinament, bun gust si servire IREPROSABILA...adica ceva gen majestic, intercontinenetal de aici din bucuresti..e drept ca meniurile sunt 1.800.000 dar o data in viata vom fi miri si vrem tot ce-i mai bun....va pup
daca ai pana in 120 de persoane iti pot recomanda cu caldura Matteo de pe dorobanti sau Chiralina ambele sunt renovate servirea la chiralina e ireprosabila, rafinament au ambele si iti atasez o poza sa vezi cum arata amenajate de nunta/ momentan am numai cu matteo, ca acolo am facut revelionul. pupic PS au in meniu de la crab pana la caracatita si fructe de mare... cred ca ti-ar satisface gusturile nu? eu am optat pentru tartine cu icre la sampanie si salata de crab... garnitura la friptura o sa fie din cartofi natur cu sos de lamaie si am scos traditionalele sarmale din meniu si le-am inlocuit cu saramura de pui cu ciuperci... deci.. spre surprinderea mea.. se poate! :-p

Angisor
02.07.2006, 10:47:02
jolie..ai dreptate...arata bine matteo...dar banuiesc ca ptr amenajarea aia atat e eleganta a fost o firma...ca nu cred ca fac ei ornamente din alea florale sau perdelele de lumini....ai idee ce firma a aranjat totul si cat a costat(ptr cate persoane a fost amenajat?)?astep rasuns...multam

911
02.07.2006, 11:50:36
daca ai pana in 120 de persoane iti pot recomanda cu caldura Matteo de pe dorobanti sau Chiralina ambele sunt renovate servirea la chiralina e ireprosabila, rafinament au ambele si iti atasez o poza sa vezi cum arata amenajate de nunta/ momentan am numai cu matteo, ca acolo am facut revelionul. pupic PS au in meniu de la crab pana la caracatita si fructe de mare... cred ca ti-ar satisface gusturile nu? eu am optat pentru tartine cu icre la sampanie si salata de crab... garnitura la friptura o sa fie din cartofi natur cu sos de lamaie si am scos traditionalele sarmale din meniu si le-am inlocuit cu saramura de pui cu ciuperci... deci.. spre surprinderea mea.. se poate! :-p

Ce bine arata scaunele imbracate in huse roz... :D sunt superbe... Sunt poze luate de pe net? Sau facute in vreun restaurant de la voi?

JolieFamme
03.07.2006, 04:09:13
jolie..ai dreptate...arata bine matteo...dar banuiesc ca ptr amenajarea aia atat e eleganta a fost o firma...ca nu cred ca fac ei ornamente din alea florale sau perdelele de lumini....ai idee ce firma a aranjat totul si cat a costat(ptr cate persoane a fost amenajat?)?astep rasuns...multam

au ei si firma si tot, tu numai scoti banul ;;) dar oricum nu costa exagerat.. si inca ceva localul e renovat.. adika marmura aia de pe jos nu e deloc veche . noi am facut revelionul acolo si pe langa faptul ca fac tot de la bulcutele de paine superbe pana la crab si homar si salata de caracatita in bucataria proprie, au si servire f buna. localul era amenajat pt 120 persoane si cam atatea incap. dcaa nunta e mai mare iti pun la dispozitie si chinezescul. sunt 2 sali despartite de o terasa de 3 m. pupici PS costa cam 1400 de euro treaba aia cu roz :) oe acolo dar pot sa fac o intrebare cand mai mergem acollo. familia mea acolo isi face cam toate mesele festive : pusi

Giulia2201
03.07.2006, 10:50:41
Buna, din nou, JolieFamme!
O florarie in BR care sa-mi faca buchetele si lumanarile dupa poza scoasa de pe net stii? O firma pentru baloane cu Heliu la un pret rezonabil stii?
La restaurant n-am mai fost din martie sa mai discutam detalii cu sefu de acolo, la jumatatea lui iulie imi vine mirele de pe mare si mergem la Braila sa vorbim despre tot, ca sunt cam nelinistita cu pregatirile. Invitatiile si verightele ni le facem in Bucuresti. Si noi facem duminica si ni s-a zis ca e 900.000 lei meniul, mi se pare cam mult pentru 3 feluri de mancare, dar am inteles ca fiecare fel de mancare este variat si consistent. Am inteles de aici, de pe forum, ca la Beauty Center se executa machiaj si coafura super, am sa merg si acolo peste 2 sapt sa vad ce-mi zic.
La biserica nu am programat ora ca nu sunt multi la Catolica.
Cununia civila am inteles ca se programeaza cu 2 sapt inainte de nunta, mai ales daca vrei ora preferentiala.
Fotografiile le vom face in Gradina Mare, Doamne ajuta sa nu ploua!
Cam atat. Spor la organizare tuturor!
Buna mcz!
Intrebai ceva de o firma care orneaza cu baloane. Eu am gasit pe cineva de care sunt tare multumita si nici bani foarte multi nu-mi ia, dar important este ca tipa aia este foarte deschisa la idei, nu face numai ce vrea ea. Te asculta si iese cum vrei tu. Daca vrei cer numarul de telefon de la mama si ti-l dau si tie. Eu zic c-o sa fii multumita ptr ca eu am mai fost si la alte firme si nu prea am fost incantata.

Giulia2201
03.07.2006, 15:30:31
Buna din nou!
Doar ce-am vorbit cu mama. Pe chitanta care ne-au dat-o noua cand am platit avansul nu e trecut nici un nr de telefon. dar stiu cum se cheama firma si care este adresa, daca te ajuta cu ceva. Firma este Elocvent Impex, iar adresa este Str. Plutinei, nr. 42. Sper sa-ti fie de folos. Imi pare rau ca n-am nr lor.

JolieFamme
04.07.2006, 02:19:36
Buna, JolieFamme! Si eu fac nunta la Chira Chiralina, pe 10 septembrie. Si mie mi se pare super. Ai idee ce culoare sunt husele? Rosii? Stii cumva dac ducem noi florile ne pot executa cei de la restaurant aranjamentele?

Husele sunt ce culoare vrei... mov albastru rosu.. eu am ales huse albe cu esarfe rosii.. HAI DINAMO! :)) hahhahahaha cat despre flori le comanzi la firmele de specialitate iti fac rost de numere de tel, dar e plin in braila.. iar ca sfat amical incearca la Piata Mare.. DA! PE TARABA ai fi surprinsa ce prosparuti iNCANTATOARE au aia.. chiar am ramas uluita

JolieFamme
04.07.2006, 02:39:43
Buna din nou!
Doar ce-am vorbit cu mama. Pe chitanta care ne-au dat-o noua cand am platit avansul nu e trecut nici un nr de telefon. dar stiu cum se cheama firma si care este adresa, daca te ajuta cu ceva. Firma este Elocvent Impex, iar adresa este Str. Plutinei, nr. 42. Sper sa-ti fie de folos. Imi pare rau ca n-am nr lor.
can asa arata lucrurile mele.. main putin rochia de mireasa cu aia va dau poza pe 25 iulie :) dar ca model va arat una numai pe alb a mea e cu broderia aia aurie si cu manecile picate de pe umar(umarul gol) si cu colt pana in pamant

mihaela_2006
07.01.2007, 00:21:06
Buna. VA rog frumos sa-mi spuneti si mie cam ce ofera agentiile de decoratiuni din Braila, si cam care sunt preturile. Daca vreti puteti sa-mi recomandati o agentie buna. Se poate sa apelezi doar la o parte din serviciile oferite de ei, sau trebuie sa iei tot pachetul de servicii?

kala_elena
13.02.2007, 08:33:45
Firma cu care voi colabora este a unei tipe, Galia. Este pe strada Plevna, aproape de restaurantul After Dark. Tu ii spui bugetul alocat si ea se incadreaza. Imi place de ea ca are multa imaginatie, e foarte creativa. Noi o sa mergem sa stabilim detalii saptamana viitoare.<:-P

mihu
13.02.2007, 09:25:40
Acum am vazut subiectul asta...si ma tot intreb cu ce te poate ajuta o agentzie de catering?Eu parca stiam ca duce mancarea?asa o fi?ce idei are sau cum e?:-\

kala_elena
13.02.2007, 10:52:33
Acum am vazut subiectul asta...si ma tot intreb cu ce te poate ajuta o agentzie de catering?Eu parca stiam ca duce mancarea?asa o fi?ce idei are sau cum e?:-\
Eu cred ca se refera la Agentiile de decoratiuni, deoarece agentiile de catering nu prea ne pot ajuta cu ceva, decat daca facem nunta in aer liber. Eu oricum la o agentie de decoratiuni m-am referit in raspunsul anterior.

mihaela_2006
13.02.2007, 13:57:10
Intradevar, facusem o confuzie. Ma refeream la agentiile de decoratiuni.
Sorry

mihu
13.02.2007, 14:02:40
Chiar de aia am intrebat pentru ca banuiesc cu ce se ocupa cele de catering si nu prea vedeam legatura intre una si alta...Totusi m-am gandit ca e posibil sa nu fiu nici eu tare bine informata;))

mihaela_2006
13.02.2007, 14:05:24
Ai crezut bine, nu te-ai inselat.

valentina
22.02.2007, 09:26:25
mult succes elena si asteptam pozici,apropo ma poti ajuta cu numele si adresele firmelor de decoratiuni de prin braila?

kala_elena
22.02.2007, 09:48:39
Eu stiu doar doua: o firma este vis a vis de teatru, pe strada Republicii, iar cea de-a doua e cea cu care voi colabora, pe strada Plevna, aproape de After Dark.

manusa
22.04.2007, 22:28:48
Firma cu care voi colabora este a unei tipe, Galia. Este pe strada Plevna, aproape de restaurantul After Dark. Tu ii spui bugetul alocat si ea se incadreaza. Imi place de ea ca are multa imaginatie, e foarte creativa. Noi o sa mergem sa stabilim detalii saptamana viitoare.<:-P

sambata am discutat si noi cu Galia si ne-a placut foarte mult. Ramane sa ne mai facem cateva calcule...dar imi place ca se gandeste la absolut orice...si tu te poti gandi doar la distractie...

kala_elena
23.04.2007, 07:59:33
sambata am discutat si noi cu Galia si ne-a placut foarte mult. Ramane sa ne mai facem cateva calcule...dar imi place ca se gandeste la absolut orice...si tu te poti gandi doar la distractie...
Ma bucur pentru voi. Sa imi spui si mie la ce buget v-ati decis!;;)

RaduAdriana
23.04.2007, 10:21:20
si eu tot cu galia colaborez. apelati cu incredere la ea. are niste super idei tipa. foarte simplu lucreaza si nu te invaluieste cu balarii. mi-a placut de prima data si fara nuci un regret ii dau banii pe care ii dau.

RaduAdriana
23.04.2007, 10:28:23
la ea am facut invitatiile, florile invitatilor, urmeaza buchetele lumanarile, salonul aranjat cu tot ce trebuie huse, arcada, covor sfesnice.... ma doare capul.... pe mine nu are cine sa ma ajute cu toate aste si e pe gusturile mele. ma scuteste de foarte mult efort si nervi. mie daca nu-mi iese ceva perfect ma apuca dracii si imi pierd toata buna dispozitie ca sa nu mai zic ca-mi atarna botul pana la pamant si greu imi mai intra cineva in voien asa ca las pe altcineva sa-si bata capul cu amanuntele io vreau sa ma simt bine la nunta mea .

kala_elena
23.04.2007, 14:19:21
la ea am facut invitatiile, florile invitatilor, urmeaza buchetele lumanarile, salonul aranjat cu tot ce trebuie huse, arcada, covor sfesnice.... ma doare capul.... pe mine nu are cine sa ma ajute cu toate aste si e pe gusturile mele. ma scuteste de foarte mult efort si nervi. mie daca nu-mi iese ceva perfect ma apuca dracii si imi pierd toata buna dispozitie ca sa nu mai zic ca-mi atarna botul pana la pamant si greu imi mai intra cineva in voien asa ca las pe altcineva sa-si bata capul cu amanuntele io vreau sa ma simt bine la nunta mea .
Cat te ajunge pe tine? Stiu ca buchetele, invitatiile, cocardele... sunt socotite separat si restaurantul separat. Cate te costa fiecare in parte?:-\

valentina
23.04.2007, 21:02:49
am vb si eu cu tipa de la agentia de langa after dark si am notat tarifele;intrare restaurant:stalpi cu tiul si lumanari.arcada lumini,candele,cosuri flori decar masa sampanie=2,5mil huse=34 000 buc,masa principala=perdea lumini masa,perdea lumini in spate,aranjamente flori,lumanari decor,pahare sampanie=5milioane,servetele=300 000,balon jumbo 1 mil,aranjamente flori masa 150 000 buc,imbracat stalpi+floricele pe perdea ,pe stalpi =2 mil,in total ma ajunge cam 16 mil,a daca va intereseaza aranjamente masini1,5,mil (5 masini+masina miri)luminari 2,4 mil perechea,bucheteintre 1,4 si 1,6 mil,flori invitati naturale 12000 buc,floare pt mire 100 000 buc,cam astea sunt tarifele acolo,mie una mi se par k

valentina
23.04.2007, 21:06:56
azi am luat costumul pt mire,nu credeam ca o sa fie mai greu decat alegerea rocitei,dar se pare ca m am inselat am un viitor sot foarte mofturos#:-S

kala_elena
24.04.2007, 08:11:16
azi am luat costumul pt mire,nu credeam ca o sa fie mai greu decat alegerea rocitei,dar se pare ca m am inselat am un viitor sot foarte mofturos#:-S
Eu inca nu am trecut prin asta!;-)Sper sa nu fie mai greu decat la mine. De unde l-ati cumparat? Cat a costat?

kala_elena
24.04.2007, 08:12:47
Am uitat ceva: sa il poarte sanatos si cu noroc!:)

valentina
24.04.2007, 20:35:08
l-am luat din unirii,dar crede ma ca am umblat peste tot,am dat 4,5 mil,camasa 1,3 mil,vesta +lavaliera 700 000si 1,2 mil pe pantofi si am terminat cu el:)

mihaela_2006
24.04.2007, 21:13:53
l-am luat din unirii,dar crede ma ca am umblat peste tot,am dat 4,5 mil,camasa 1,3 mil,vesta +lavaliera 700 000si 1,2 mil pe pantofi si am terminat cu el:)

De abia astept sa zic si eu "am terminat cu el'. ;))

kala_elena
25.04.2007, 07:54:52
De abia astept sa zic si eu "am terminat cu el'. ;))
Si eu la fel!:">

kala_elena
25.04.2007, 07:56:23
Ati scapat bine la buget. Cum nu cred ca vom mai avea drum la Bucuresti, cred ca o sa mergem la Alb si Negru din Galati.:-"

RaduAdriana
25.04.2007, 11:45:15
eu am scapat de el destul de repede. ne-am dus dupa rochite in galati mie nu mi-au placut dar lui i-a picat ochii pe costum si l-a luat din prima. apoi am mai iesit prin oras dumunica si au picat pe rand ba pantofii ba camasa, cureaua apoi m-am dus la mondex si am luat lenjeria lui(chilot, sosete, maieu) si ... gata.;))

mihaela24
25.05.2007, 18:14:09
As dori si eu un numar de telefon de la agentia de langa After Dark daca are cineva.Va multumesc mult fetelor!

Matzoi
28.05.2007, 12:04:44
eu am scapat de el destul de repede. ne-am dus dupa rochite in galati mie nu mi-au placut dar lui i-a picat ochii pe costum si l-a luat din prima. apoi am mai iesit prin oras dumunica si au picat pe rand ba pantofii ba camasa, cureaua apoi m-am dus la mondex si am luat lenjeria lui(chilot, sosete, maieu) si ... gata.;))
De la ce magazin a luat costumul?

mihaela_2006
30.07.2007, 15:42:23
cine a mai fost pe la agentiile de decoratiuni, ne pot spune cateva preturi informative?

mihaela_2006
30.07.2007, 17:24:49
eu inca nu am avut timp ca sa ajung la Galia, si speram sa-mi dati niste preturi informative.Dar saptamana viitoare poate am timp sa ajung

mihaela_2006
30.07.2007, 20:28:14
multumesc pentru informatii

nadia
20.08.2007, 14:41:06
Salut miresici.
Ajutati-ma si pe mine cu un nume, nr de telefon al unei agentii de decoratiuni din braila. Eu sunt in plop cu treburile astea:-SS Merci.

crissaoct
20.08.2007, 21:23:59
Salut miresici.
Ajutati-ma si pe mine cu un nume, nr de telefon al unei agentii de decoratiuni din braila. Eu sunt in plop cu treburile astea:-SS Merci.

eu i-am preferat pe cei de vis-a-vis de teatru, pe republicii. pe mine m-au incantat intr-adevar. multe lucruri faine am vazut acolosi se vor ocupa de tot avand in vedere ca noi nu venim decat cu o week inainte de nunta.

annybunny
30.09.2007, 15:16:48
Miresici, stiti unde e agentia SOLIANTUS in Braila? Ce stiti de ia? Pls help ^:)^ ^:)^

issa3
30.09.2007, 21:34:25
Miresici, stiti unde e agentia SOLIANTUS in Braila? Ce stiti de ia? Pls help ^:)^ ^:)^

cred ca este agentia de vis-a-vis de teatrul Maria Filotti; daca este aceea am fost si eu o data acolo si mi s-a parut destul de interesanta oferta lor de produse.

pups:*

cristina_dumitrascu
13.11.2007, 18:30:32
stiti unde se pot inchiria fete de masa din satin?
eu am gasit numai huse pt scaune, dar nu si pt mese.
si cam la ce preturi?
eu mi-as dori sa imbrac si mesele si scaunele, insa e destul de scump...

issa3
14.11.2007, 12:48:55
si cam la ce preturi?

Din pacate eu nu stiu pe nimeni in Braila.Uita-te la sectiunea Bazar ca am vazut un anunt postat acolo despre inchirieri de decoratiuni.

mihaela_2006
14.11.2007, 19:39:38
Nu este cea de langa teatru- aceea se numeste Onaris(sau ceva de genul acesta).
Acesta agentie nu are un sediu din cate am inteles. Prietena mea a apelat la ei, si singurul inconvenient e ca au vorbit cu un barbat ptr filmat iar acesta intre timp si-a programat alta nunta iar la nunta prietenei mele a trimis-o pe sotia lui. Deci fiti categorici cand semnati contractul, cu toate ca in ziua nuntii nu prea mai ai ce sa zici daca apare aceasta problema

mihaela_2006
14.11.2007, 19:44:44
si cam la ce preturi?

Banuiesc ca mesele nu sunt rotunde acolo nu?
"Fuste" se gasesc doar ptr mesele rotunde si ptr masa mirilor.
Noi am avut huse la scaune alb cu rosu, iar pe mijlocul mesei de la un capat la altul o bucata de satin rosu.

mihaela_2006
14.11.2007, 19:51:04
cristina, ma refeream la ceva in genul acesta:

cristina_dumitrascu
15.11.2007, 10:45:52
intr-adevar, la sport mesele nu sunt rotunde. asa ceva nu am vazut decat la iris si la chira chiralina parca.
la mine sunt patrate si pot uni mai multe ca sa fac mese mai lungi de 10-12 pers (exact ce nu mi-am dorit, dar asta e), ca sa castig spatiu. dar si masa mirilor va fi tot asa, dreptunghiulara. de ce pt ea se gasesc fuste?

am intrebat la mireasa unde m-au sfatuit sa nu imbrac si mesele pt ca oricum primesc fete de masa albe de la restaurant si se potrivesc cu scaunele, pe care le voi imbraca in satin alb cu funde portocalii (exact culoarea de la mireasa). deocamdata doar acolo am fost pt decoratiuni si mi-a placut f mult portocaliul, mai ales ca si restaurantul e pe galben. in plus, ma gandesc e o culoare luminoasa care va creea mai mult spatiu (sper eu).

mihaela, iti multumesc pt fotografie, au fost foarte frumos decorate mesele. am vazut ca si tu ai unit 2-3 mese ca sa faci o masa de 10 pers. intrebari: in capetele mesei nu a stat nimeni? satinul l-ati cumparat voi separat sau l-a adus firma de decoratiuni? si petalele de trandafiri?

of mai fetelor, cand ma uit ce frumoas ati avut la nunta, cate decoratiuni, ce stralucitoare ati fost, mi se pare ca eu nu voi putea face toate astea. nu am timp suficient....si mai ales restaurantul e micut ....o sa vad ce mai pot face.

va pup cu drag

mihaela_2006
16.11.2007, 23:10:33
cristina, poza era de pe net dar eu am avut ceva asemanator.
ptr masa mirilor se gaseste fusta, chiar daca este dreptunghiulara.
Satinul de pe mijlocul mesei a intrat in pretul huselor si a fost asiguta de cea care s-a ocupat cu decorarea resturantului.
in capul mesei nu a stat nimeni
cu siguranta vei avea o nunta frumoasa!

miselina
30.12.2007, 19:19:24
cristina, poza era de pe net dar eu am avut ceva asemanator.
ptr masa mirilor se gaseste fusta, chiar daca este dreptunghiulara.
Satinul de pe mijlocul mesei a intrat in pretul huselor si a fost asiguta de cea care s-a ocupat cu decorarea resturantului.
in capul mesei nu a stat nimeni
cu siguranta vei avea o nunta frumoasa!

a aparut deja o firma care are si fete de masa din satin colorat in ton cu scaunele...lucrurile avanseaza pe zi ce trece....

ameli2008
29.02.2008, 10:15:42
fetelor s-a interesat cineva de decor? a fost cineva la galia pe plevna?

issa3
02.03.2008, 05:12:47
fetelor s-a interesat cineva de decor? a fost cineva la galia pe plevna?

eu nu m-am interesat inca, nu stiu cam cu cat timp inainte de nunta se ia legatura cu firma de decoratiuni...sunt in ceata:-p

issa3
02.03.2008, 06:45:40
fetelor ma ajutati si pe mine cu un numar de telefon unde sa o contactez pe Galia (aveam unul dar l-am pierdut) ?

site nu are pe internet? ca eu tot caut dar nu gasesc nimic despre agentia lor.

Mai am rugamintea lamuriti-ma si pe mine cu se fac lucrurile...adica
- te duci stabilesti tot, ii spui restaurantul si apoi?
- merge cu tine la restaurant sa-i arati cam cum ai vrea sa fie aranjat?
- in ziua nuntii mai trebuie sa mearga cineva cu ea ca sa aranjeze
restaurantul sau pur si simplu se duce singura?

MULTUMESC MULT

valentina
02.03.2008, 16:21:19
Agentia Galiei nu are site,sau cel putin asa stiam eu.
In primul rand te duci cam cu jumatate de an inainte,discuti in mare cam ceea ce-ti doresti,vezi diferite poze cu aranjamente ,ea iti face un pret aproximativ,pretul final il afli in saptamana nuntii deoarece atuncii stii cu exactitate cate scaune aranjezi in functie de cate confirmari ai.In ultima saptamana stabiliti cum sa aranjati in sala eventual puteti merge si la restaurat.In dimineata nuntii se va duce cineva sa-ti ia buchetul daca vei decide sa-l faci tot la ea,dupa care cu Galia te intalnesti a doua zi la sfarsitul nuntii cand achiti si diferenta de bani.Eu m-am intalnit cu Galia in seara nuntii deoarece a tinut sa vina sa se asigure ca suntem multumiti.
Cum iti ziceam daca vei lucra cu Galia nu ai de ce sa-ti faci probleme ,vei avea o sala de bal ca-n povesti.:)>-

issa3
03.03.2008, 03:01:46
Agentia Galiei nu are site,sau cel putin asa stiam eu.
In primul rand te duci cam cu jumatate de an inainte,discuti in mare cam ceea ce-ti doresti,vezi diferite poze cu aranjamente ,ea iti face un pret aproximativ,pretul final il afli in saptamana nuntii deoarece atuncii stii cu exactitate cate scaune aranjezi in functie de cate confirmari ai.In ultima saptamana stabiliti cum sa aranjati in sala eventual puteti merge si la restaurat.In dimineata nuntii se va duce cineva sa-ti ia buchetul daca vei decide sa-l faci tot la ea,dupa care cu Galia te intalnesti a doua zi la sfarsitul nuntii cand achiti si diferenta de bani.Eu m-am intalnit cu Galia in seara nuntii deoarece a tinut sa vina sa se asigure ca suntem multumiti.
Cum iti ziceam daca vei lucra cu Galia nu ai de ce sa-ti faci probleme ,vei avea o sala de bal ca-n povesti.:)>-

multumesc mult pentru raspuns,sincer mi-ai facut o mare bucurie ca m-ai lamurit.oricum o voi suna si eu saptamana asta.:*

tara
08.05.2008, 11:28:10
fetelor vreau si eu numarul galiei....si stiti cam ce preturi are asa in mare sa imi fac o idee>:D<

tara
13.05.2008, 12:17:15
eu am nevoie de o agentie de decorat sala si un pret...nu scump tare ca nu am de unde;)) ...ce nebuna sunt

tara
15.05.2008, 12:10:23
o agentie ptr amenajat sala?#-o

elena_i
15.05.2008, 19:27:37
o agentie ptr amenajat sala?#-o

mergi la dunarea la etajul 1 parca .acolo vei gasi sigur.eu cu ei am lucrat.bafta multa:* :*

gitana
22.05.2008, 09:32:34
Puteti incerca si in galati;sunt multe agentii de decoratiuni care se deplaseaza in Braila.Am atasat cateva poze de la botezul fetitei mele si astept impresii.

tara
22.05.2008, 11:57:24
cat ti-au luat ptr tot?

SIMONIKKA
04.06.2008, 13:56:50
Care Este Nr Galiei Mai Are Agentia?

fagurel
05.06.2008, 09:20:39
Fetelor,

Vreau si eu un PM cu numarul Galiei si daca aveti timp cu cateva detalii legate de ce preturi are la diferite decoratiuni.

Va multumesc,

Alina.

tara
05.06.2008, 09:43:19
si eu vreau numarul galiei il are cineva?aloooooooo

ameli2008
28.06.2008, 17:16:31
si eu vreau numarul galiei il are cineva?aloooooooo
salut!daca nu ai facut rost de nr.galiei ti-l dau eu

monike
14.07.2008, 00:21:15
Buna,

As dori si eu nr Galiei si dak se poate mai multe detalii despre preturi.

Multumesc.

SIMONIKKA
20.07.2008, 21:19:53
Cum E Pana La Urma Cu Restaurantul Tu Ti-l Decorezi La Ei?ma Refer La Huse.sper Sa Nu Ne Parasesti Dupa Nunta

andraelen
20.07.2008, 21:43:01
Cum E Pana La Urma Cu Restaurantul Tu Ti-l Decorezi La Ei?ma Refer La Huse.sper Sa Nu Ne Parasesti Dupa Nunta

nu iau husele!de parasit nici atat...mai am pana fac 15000mesaje!=))=))=))

maria80
24.10.2008, 14:30:51

Buna,

Am vazut ca avem nunta in aceeasi zi, 10/10/2009, tu ai vorbit deja cu Galia pentru decoratiuni? Cu cat timp inainte trebuie sa iei legatura cu ea?
Poti sa-mi dai si mie numarul ei, te rog?

kam_ellia
02.11.2008, 14:56:34
dar te sfatuiesc sa te duci personal la ea, are sediul langa After Dark, eventual vezi si cataloagele.

karoline
14.01.2009, 18:03:45
Buna,

Am vazut ca avem nunta in aceeasi zi, 10/10/2009, tu ai vorbit deja cu Galia pentru decoratiuni? Cu cat timp inainte trebuie sa iei legatura cu ea?
Poti sa-mi dai si mie numarul ei, te rog?

Eu am decis sa fac ornarea la Noela Style. Acolo sunt preturi mici si are niste poze foarte foarte frumoase.Sunt miresica si dansa mi-a ajutat sa pricep cum e sa fi mireasa si sa ai o nunta ca in povesti la preturi mici regesti.

alina_220585
22.01.2009, 15:32:42
...si eu, si eu..please indrumati-ma spre o agentie buna si nu foarte scumpa...mi-ar trebui de la ei baloane, marturii, invitatii, artificii, decor mese si scaune..ms anticipat miresicilor[-o<:*

Buna. VA rog frumos sa-mi spuneti si mie cam ce ofera agentiile de decoratiuni din Braila, si cam care sunt preturile. Daca vreti puteti sa-mi recomandati o agentie buna. Se poate sa apelezi doar la o parte din serviciile oferite de ei, sau trebuie sa iei tot pachetul de servicii?

karoline
22.01.2009, 21:42:13
...si eu, si eu..please indrumati-ma spre o agentie buna si nu foarte scumpa...mi-ar trebui de la ei baloane, marturii, invitatii, artificii, decor mese si scaune..ms anticipat miresicilor[-o<:*
salut, eu fac cu d-na Aura de la noela style, vis a vis de liceul Cerna la eiaj,du-te sa vezi cataloagele d-ei

alina_220585
23.01.2009, 14:59:01
multumesc, o sa incerc la ea....;;)

salut, eu fac cu d-na Aura de la noela style, vis a vis de liceul Cerna la eiaj,du-te sa vezi cataloagele d-ei

corydulcik
30.01.2009, 23:34:11

ameli...vreau si eu nr galiei dak se poate..te rog din suflet ..pupi :*

maria80
03.02.2009, 16:09:01
Buna,

Eu locuiesc in Bucuresti dar vinerea trecuta mi-am dedicat-o pentru testarea pietii in Braila cu privire la invitatii, foto-video, aranjamente.Mi-am amintit de Galia si am mers cu masina pe langa After Dark insa nu am vazut vreo firma/magazin langa.Imi poate explica cineva unde este mai exact? Chiar as vrea sa vad niste cataloage la ea.
Am fost si eu si am vorbit cu Dna de la Noela Style insa nu am ramas impresionata de poze.
In schimb mi-a placut de dna de la Ninette(au un stand la Dunarea la et.1).Stie cineva ceva despre ei?

mihaela_2006
03.02.2009, 19:43:26
De Galia am auzit ca se pricepe-kala_elena a apelat la ei iar de la dunarea etajul 1 mi-am luat si eu buchetul.

karoline
03.02.2009, 20:21:15
Buna,

Eu locuiesc in Bucuresti dar vinerea trecuta mi-am dedicat-o pentru testarea pietii in Braila cu privire la invitatii, foto-video, aranjamente.Mi-am amintit de Galia si am mers cu masina pe langa After Dark insa nu am vazut vreo firma/magazin langa.Imi poate explica cineva unde este mai exact? Chiar as vrea sa vad niste cataloage la ea.
Am fost si eu si am vorbit cu Dna de la Noela Style insa nu am ramas impresionata de poze.
In schimb mi-a placut de dna de la Ninette(au un stand la Dunarea la et.1).Stie cineva ceva despre ei?
imi pare rau ca nu ai gasit-o pe d-na galia este pe str plevna aproape de str scolilor la parter, lucreaza frumos, cat despre impresia despre pozele de la noela style scuze dar nu sunt de acord cu tine,nu avem multi decoratori in braila comparativ cu bucuresti dar crede-ma cei care sunt , sunt seriosi ,constiinciosi , cu imaginatie si rabdare ptr fiecare client.

ameli2008
03.02.2009, 21:07:55
eu mai stiu o agentie in centru. onart

ameli2008
03.02.2009, 21:11:01
si decorul cu cine il faci?

karoline
03.02.2009, 22:38:31
eu mai stiu o agentie in centru.
ii stiu si eu si mi-au placut, esti de acord cu mine in ceea ce am scris despre decoratorii braileni?

karoline
03.02.2009, 22:46:04
si decorul cu cine il faci?
mi-am luat ermione 08 de la noela style pe alb, iar ptr cununia civila voi lua ceva pe bej din colectia 09,nu m-am putut abtine, ornarea, buchetele, lumanarile si restul aranjamentelor le fac la noela style, d-na aura e o draguta,am indragit-o din prima, imi face placere sa merg acolo

maria80
04.02.2009, 08:57:58
Multumesc mult pentru info, cand o sa mai vin in Braila o sa o caut mai bine pe Galia si o sa le fac o vizita si celor de la Onart.

diana_bride
24.02.2009, 02:33:32
Am fost si eu in centru la Onart si sunt foarte incantata de ei; preturile sunt rezonabile si sunt foarte draguti. Am sa mai merg si la Galia sa vad o oferta ca sa fac o comparatie. Merci de informatii!!

karoline
24.02.2009, 08:52:08
buna fetelor!ati gasit fotograf?recomandati-mi si mie unul va rog.
salut ai rezolvat cu fotograful? tu cu cine faci decoratiunile?

ameli2008
24.02.2009, 10:47:21
salut ai rezolvat cu fotograful? tu cu cine faci decoratiunile?
inca nu m-am hotarat.trebuie sa ma duc la onart si mai au cei de la modern un magazin.sa vad astea cred ca le voi face mai tarziu.

beatrice_glam
03.05.2009, 11:46:32
Hey people,
Va urmaresc de ceva timp dar nu am avut ,pana acum,curajul sa ma implic intr-o conversatie.
Si noi ne organizam anul acesta nunta si nu stim ce sa alegem,din pacate.
Am fost la Onart si la Galia,dar in ambele locuri mi-au placut lucruri diferite,si care trag greu in jos.
Onart-ul ,mi s-au parut mai profi,dar un pic cam neimplicati , pe cand Galia se implica in mod direct,dar nu stiu daca exceleaza la capitolul aranjamente,sau cel putin nu am avut ocazia sa vedem clar,deoarece are un stil prea alert.
So,voi ce ati alege?

ameli2008
03.05.2009, 12:29:41
Hey people,
Va urmaresc de ceva timp dar nu am avut ,pana acum,curajul sa ma implic intr-o conversatie.
Si noi ne organizam anul acesta nunta si nu stim ce sa alegem,din pacate.
Am fost la Onart si la Galia,dar in ambele locuri mi-au placut lucruri diferite,si care trag greu in jos.
Onart-ul ,mi s-au parut mai profi,dar un pic cam neimplicati , pe cand Galia se implica in mod direct,dar nu stiu daca exceleaza la capitolul aranjamente,sau cel putin nu am avut ocazia sa vedem clar,deoarece are un stil prea alert.
So,voi ce ati alege?
salut eu am ales onart.la galia nu am fost.dar de ce ti se par neimplicati?vad ca avem nunta in aceeasi zi:D

beatrice_glam
03.05.2009, 21:39:23
O ,da ,acum am vazut !
Marfa!Ne tinem la curent cu pregatirile ;;)
Pai,pentru ca ,am fost la Galia ,mai intai , si ne-a incantat cu alegerea unei teme pentru nunta,sa facem totul pe o anumita linie,si totul sa alegem impreuna ," hand-made" unele lucruri.Cuvantul potrivit pentru ea a fost "implicare".Dar ,dupa cum am spus mai sus,probabil,din cauza timpului,totul s-a desfasurat intr-un ritm alert si nu am reusit sa imi fac o idee despre aranjamente.
La Onart,domnisoara,era destul de punctuala,clara,dar nu dispusa sa se implice mai mult,adica sa facem impreuna o invitatie personalizata,sau o marturie mai subtila,un servetel gravat,sau personalizat.
Aranjamentele in schimb ,sunt bine executate,toate cataloagele de invitatii,mi-au placut,erau la niste preturi accesibile,si sute sute de modele,etc.
Cu toate acestea,ca si pret,ambele sunt la un nivel apropiat.
De fapt ,intrebarea mea ar fi: Cum ar fi o nunta mai reusita?
Cu lucruri bine executate ,deosebite,dar care sa nu urmeze o tema anume , SAU o nunta, personalizata, toate detaliile componente - spre ex : invitatie,marturie,flori ,etc , cu legatura intre ele,unele lucruri "hand-made",dar care pe ici pe colo,nu s-ar ridica la nivelul primului tip de nunta .
Ce parere aveti?#-o

alina_220585
06.05.2009, 22:24:26
Salutare miresici, ma implic putin pentru ca va vad tare nedumerite iar eu la polul opus...

Eu si sotul meu locuim in buc si vom face nunta in braila de unde este el de loc, era foarte abatuti cand venea vorba de decor dar ne-am lamurit destul de repede...am tot auzit de galia, ba pe forumuri, ba recomandari de cand am stabilit muzica, sau fotograful...si am ajuns la ea..intradevar este foarte energica dar nu ma deranjeaza pentru ca as muri sa trag eu de cineva ca sa realizam ceva. Avem nunta in sept 19 si in iulie vor fi gata invitatiile, deja colaboram pt realizarea lor, tema nuntii am ales sa fie floarea soarelui..si cred ca o sa iasa super, am discutat cu o prietena care a colaborat cu ea si a zis ca nu s-a putut abtine sa nu planga cand a intrat in restaurantul decorat de ea..ok si ca sa va dau mai multe detalii: de ocupa de decorarea salii ( nu lucreaza cu baloane ufff, m-am linistit), de masini, invitatii, plicuri masa, flori de pus in piept, decor biserica, cufar pt dar, buchete, lumanari..toate facute astfel incat sa fie armonie intre ele si toate astea la 2500 lei. Unde am mai intrat si am intrebat imi spuneau invitatii atat, flori atat..ceea ce galia nu face, ea nu concepe ca nunta sa se franga la un moment dat, incearca continuitate si frumusete si se incadreaza in bugetul de care dispune fiecare...cand sunt gata invitatiile o sa va atasez poze..vor fi rulate si puse in saculeti de organza...Daca mai aveti intrebari nu ezitati...o recomand cu caldura si credeti-ma am vazut-o de doua ori...pupicei si spor la pregatiri, sa luati cele mai bune decizii....

O ,da ,acum am vazut !
Marfa!Ne tinem la curent cu pregatirile ;;)
Pai,pentru ca ,am fost la Galia ,mai intai , si ne-a incantat cu alegerea unei teme pentru nunta,sa facem totul pe o anumita linie,si totul sa alegem impreuna ," hand-made" unele lucruri.Cuvantul potrivit pentru ea a fost "implicare".Dar ,dupa cum am spus mai sus,probabil,din cauza timpului,totul s-a desfasurat intr-un ritm alert si nu am reusit sa imi fac o idee despre aranjamente.
La Onart,domnisoara,era destul de punctuala,clara,dar nu dispusa sa se implice mai mult,adica sa facem impreuna o invitatie personalizata,sau o marturie mai subtila,un servetel gravat,sau personalizat.
Aranjamentele in schimb ,sunt bine executate,toate cataloagele de invitatii,mi-au placut,erau la niste preturi accesibile,si sute sute de modele,etc.
Cu toate acestea,ca si pret,ambele sunt la un nivel apropiat.
De fapt ,intrebarea mea ar fi: Cum ar fi o nunta mai reusita?
Cu lucruri bine executate ,deosebite,dar care sa nu urmeze o tema anume , SAU o nunta, personalizata, toate detaliile componente - spre ex : invitatie,marturie,flori ,etc , cu legatura intre ele,unele lucruri "hand-made",dar care pe ici pe colo,nu s-ar ridica la nivelul primului tip de nunta .
Ce parere aveti?#-o

beatrice_glam
07.05.2009, 01:39:09
Salut alina_220585, some questions ,please :
ti-a calculat ca si buget maxim,sau ca si o medie?
Din ce flori alegi sa iti faci aranjamentele?Husele ei sau ale restaurantului?Ai niste fotografii de la vreo nunta decorata de galia?:)>-
Multam de ajutor !

cicoleta
07.05.2009, 11:21:54
buna fetele :-p
Eu sunt PRO-GALIA.
Intre Onart si Galia,as alege-o clar pe ea.
Este varianta cea mai buna ,pe braila,pentru orice tip de buget !
Vrei de 20 de mil,sa iti decoreze restaurantul?asta iti face !Vrei de 50 ,asta iti face ! si nu oricum,ci cu lucruri dragute,cu bun gust !
Noi avem pe 3 oct.si am vizitat-o de 2 ori,inca nu am ales o tema,dar suntem in cautarea ei,in conditiile in care ne gandim si la buget !
Din pacate,vom suferi in viitorul apropiat modificari substantiale de buget,si va trebui sa recalculam ceea ce ne-a schitat galia ,dar totusi,am incredere ca de oricat as dispune,va iesi frumos !:A
Unde ati auzit de nunta urata?sau nereusita?sa fim seriosi ,toate nuntile sunt frumoase,chiar daca ai o floare pe masa,sau ca ai un buchetoi !
Fruntea sus si alegeti ce e mai bun!

alina_220585
07.05.2009, 17:51:12
Salut alina_220585, some questions ,please :
ti-a calculat ca si buget maxim,sau ca si o medie?
Din ce flori alegi sa iti faci aranjamentele?Husele ei sau ale restaurantului?Ai niste fotografii de la vreo nunta decorata de galia?:)>-
Multam de ajutor !

Buna, noi in prima faza ne-am gandit la 2000 dar fara invitatii, fara lumanari, fara buchete...si vazand ca ne poate scapa de mai multe griji am ales sa ne lasam pe mana ei...pai noi spunem ca estre vorba de buget maxim, nu vom mai pune nimic..poate la sfarsitul nuntii cum face fiecare daca este multumit de muzica mai pluseaza cu 100-200 asa vom face si cu ea...pe langa ca este profesionista este si un om exceptional, cu cine am vorbit au fost foarte incantati...

despre poze nu am inca dar o sa procur si le voi posta...

o sa iti trimit mesaj privat cu numarul ei de telefon, nu stiu daca am voie aici, sa nu ma certe;))..[]

despre aranjamente baza va fi floarea soarelui in combinatii diferite, despre asta urmeaza sa mai discutam..dar nu am nicio grija, zau daca, de cand am vorbit cu ea, mi-a mai trecut prin cap vreo grija in ceea ce priveste decorul, lumanari, buchete, etc...si mai ales ca le face pe toate, nu le iei din locuri difereite sa te chinui sa le asortezi, o sa creeze armonie si caldura...

am vazut ca ma intrebai si de huse, sunt toate ale ei...nu cum am fost intr-un loc si imi spune ca ne dau totul dar ca nu au fete de masa, dar ca sunt convinsi ei ca are restaurantul albe si se potrivesc cu orice culoare...:-&..nu stiam cum sa ies mai repede de acolo;))

iar bugetul nu stiu daca am precizat dar ea se incadreaza in cel propus de voi, face nunta cap coada fara sa se vada ca a costat 2000 dau 3500, 4000..etc

va poop si mai vb:*

beatrice_glam
07.05.2009, 20:20:01
Scuze ca intervin iarasi,;)),dar cati invitati vei avea?
:-B

alina_220585
07.05.2009, 21:58:24
Scuze ca intervin iarasi,;)),dar cati invitati vei avea?
:-B

minim 120...:)

pupici

puffvivi
15.06.2009, 16:43:53
Miresici din Braila spuneti-mi si mie va rog un site(prin PM) sau o adresa a firmei Galia...vad ca multe fete vorbesc despre ea si Onart...La Onart am fost,am vazut si site-ul dar as vrea inca ceva...daca ziceti ca merita si ca ofera "altceva"...Multumesc:*

cicoleta
15.06.2009, 17:08:12
Buna fetelor,

Revin cu adaugiri privind agentiile de decoratiuni,pentru ca primesc mail-uri si e bine ca viitoarele miresici,sa cunoasca mai multe pareri ;))
Am fost si la Casa Festiv----------sunt maestrii,daca aveam mai multi banuti,ii ei ma "infingeam" ,fara sa ma mai uit in dreapta si stanga!
Din pacate,oferta pentru 200 de pers. ,a fost de mii de euro - pana in 10.000, don't worry ;))
Am mers si la Onart a 2 a oara,la insistentele prietenului meu si acum :-"....am facut o reuniune de familie..si am decis..am ales Onart-ul.
Un lucru decisiv..a fost faptul ca prietenul meu a pus ochii pe niste esarfe,superbe,din brocart..care se prindeau nu stiu cum..si a zis ca le vrea pe acelea ,si tot insista cu ele..iar mie mi-au placut foarte tare,niste suporturi din fier forjat cu lumanari..foarte frumoase..
Chiar daca ,nu vom aveam o tema anume,de ex: tema marina,sau perle,sau nu stiu ,orice altceva....lucrurile pe care le-am ales sunt foarte frumoase ,si ni se potrivesc mai mult :smile:
Spor la cautari,caci eu multumesc Lui Dumnezeu,am terminat cu agentiile!!!

kala_elena
17.06.2009, 20:08:12
Miresici din Braila spuneti-mi si mie va rog un site(prin PM) sau o adresa a firmei Galia...vad ca multe fete vorbesc despre ea si Onart...La Onart am fost,am vazut si site-ul dar as vrea inca ceva...daca ziceti ca merita si ca ofera "altceva"...Multumesc:*
Firma Galiei este pe strada Plevna, cum mergi spre After Dark, pe partea dreapta, dupa dispensar si farmacie.>:D<

puffvivi
18.06.2009, 19:43:38
Firma Galiei este pe strada Plevna, cum mergi spre After Dark, pe partea dreapta, dupa dispensar si farmacie.>:D<

Multumesc pentru raspuns...Cand ma hotarasc si plec sa caut firma de decoratiuni sigur voi trece si pe acolo...Pupici:*

corydulcik
22.06.2009, 01:18:49
buna fetele :-p
Eu sunt PRO-GALIA.
Intre Onart si Galia,as alege-o clar pe ea.
Este varianta cea mai buna ,pe braila,pentru orice tip de buget !
Vrei de 20 de mil,sa iti decoreze restaurantul?asta iti face !Vrei de 50 ,asta iti face ! si nu oricum,ci cu lucruri dragute,cu bun gust !
Noi avem pe 3 oct.si am vizitat-o de 2 ori,inca nu am ales o tema,dar suntem in cautarea ei,in conditiile in care ne gandim si la buget !
Din pacate,vom suferi in viitorul apropiat modificari substantiale de buget,si va trebui sa recalculam ceea ce ne-a schitat galia ,dar totusi,am incredere ca de oricat as dispune,va iesi frumos !:A
Unde ati auzit de nunta urata?sau nereusita?sa fim seriosi ,toate nuntile sunt frumoase,chiar daca ai o floare pe masa,sau ca ai un buchetoi !
Fruntea sus si alegeti ce e mai bun!

cicoleta..te rog..dak ai putea sa-mi dai si mie un pm cu nr de tel al galiei...pls...ms anticipat..pupi

dellutza
29.06.2009, 21:40:12
As vrea si eu un nr. de telefon sau o adresa de e-mail a Galiei. Am citit atatea lucruri frumoase despre ea si, cine stie, poate vine si la Gl.
Multumesc!

m81mirela
10.07.2009, 03:29:39
Nu am somn si am urmarit discutiile voastre. Am si eu nunta in septembrie si sunt foarte interesata de cum va arata restaurantul meu, de aceea am ajuns la o concluzie pe care vad ca nici una din voi nu o impartaseste: majoritatea agentiilor mai mult vorbesc decat fac. Eu am fost la cateva, atat din galati cat si din braila, dar foarte multe nu am avut ce vedea tinand cont de raportul caliatate -bani. Bineinteles totul e legat de bugetul alocat decorului, iar daca nu ai limita de buget mergi normal la Casa Festiv.
Legat de atat dezbatuta teorie a tematicii de nunta, sa stiti ca faptul de a desena floricica preferata si pe invitatie si pe marturie si a o lipi sau atasa si pe masa de prezidiu sau nu mai stiu unde, nu se numeste tematica, iar majoritatea agentiilor bat apa in piua cu aceata chestiune tocmai pentru ati atrage atentia de la adevaratele detalii care fac un super decor indiferent de buget. Acela e un mic lait motiv, care apare in decor, iar pentru al putea numi tematica e nevoie de o super dezvoltare a lui, adica de multi bani. Asa ca vedeam mai sus, ca nu stiu cine face si in 20 si in 30 si in 50 o super nunta tematica...etc. Aiureli, iti vand acceasi marfa pe care o pun de fapt la toate nuntile, numai ca in loc de evantai ca lait motiv, ai nu stiu ce floare sau combinatie de culori. Astea sunt lucruri normale, sa alegi o combinatie de culori sau o floare care sa mearga de la buchetul miresei pana la toate aranjamentele nuntii, sau toate accesoriile incepand de la invitatii pana la place carduri si servetele sa urmeze aceeasi linie. Eu zic sa fiti atente la cat de impecabile vor fi materialele pentru scaune sau mese, la raportul dintre banii oferiti pentru un aranjament floral si felul cum arata el. De exmplu miresica de mai sus vorbea ca in 20 si ceva are si aranjamente florale si huse si nu mai stiu ce... E ganditi-va cat din banii aceea ii vor ramane profit agentiei si cat investeste agentia in decorul ei? Clar si logic, daca agentia ar plati si oamenii lor si pregatirea materialelor si florile si benzina si tot ce inseamna decorarea unei locatii ar ramane cu mai nimic. E atunci ce se intampla? Va spun eu<:-P : Aranjamentul e mult mai mic decat iti imaginai, husele nu sunt chiar asa de calcate, fetele de masa sunt cam patate, iar ei mizeaza ca in valtoarea nuntii tu nu ai timp sa observi aceste lucruri. De accea in momentul in care ai discutiile preliminare pentru organizare, de cele mai multe ori ei urmaresc sa lase totul cat mai in ceata si cat mai aproape de eveniment cand nu mai ai ce sa faci. Stiu doua prietene patite[-X . Sa stiti ca nu vreau sa va descurajez dar sa fiti atente la esential. Eu de exemplu fac aranjamentele la o florarie deoarece ei asta fac si iti pun exact cantitatea de floare platita. Stiu ca e putin mai greu sa nu faci toate lucrurile in acelasi loc deorece trebuie sa mergi pe aceeasi linie de care vb, "tematica" , dar am posibiliatatea sa controlez ceea ce platesc si sa primesc calitatea pe care o vreau. Asta nu inseamna ca nu am vazut si lucruri faine la cateva agentii, pe care o sa mi le iau: invitatii, marturii, meniuri etc. Va pup si succes! Aaaa PS: am vazut pozele pe picasso a unei miresici de la Restaurantul Flora facute de agentia Gala parca se numea, si care a pus preturile pe forum . Dezastru: ala nu e drapaj de lumina la masa mare, alea nu sunt aranjamente florale la masa de prezidiu, iar faptul ca avea scaunele cu putin mov ca servetelele de masa, nu vad sa justifice banii aia pentru nu stiu ce "tematica"! Nu stiu cum acea fata mai si lauda decorul! Ok noapte buna ma duc la somnic...=;

annybunny
10.07.2009, 14:09:41
Decorul (fara floriile) lam facut la "Soliantus" >:D<

cicoleta
13.07.2009, 15:07:47
Cred ca stiu unde vrei sa bati..si iti sustin parerea ,sincer!
Pentru o nunta tematica in adevaratul sens..iti trebuiesc multi bani .multi nervi,multa concentrare pe tema,detalii...organizatorul sa se ocupe,doar de voi in acea zi,in fine..exclusivitate,lux,totul sa fie impecabil,sa fie "in tema".
In Braila,te multumesti cu ce ti se da,sau ...poti sa te zbati singura sa cauti toate cele,pana cand cuvantul "nunta"iti va scrijeli creierul mic,si vei face alergie..
Sincer,am mai fost la cateva nunti ale unor prieteni..si concluzia finala a fost urmatoarea: nu conteaza ce flori am ,nu conteaza ce culori am..conteaza distractia,voia buna..sa ne simtim bine ..
Mult spor in cautari si sa alegeti tot ce e mai bun pentru voi!>:D<

Nu am somn si am urmarit discutiile voastre. Am si eu nunta in septembrie si sunt foarte interesata de cum va arata restaurantul meu, de aceea am ajuns la o concluzie pe care vad ca nici una din voi nu o impartaseste: majoritatea agentiilor mai mult vorbesc decat fac. Eu am fost la cateva, atat din galati cat si din braila, dar foarte multe nu am avut ce vedea tinand cont de raportul caliatate -bani. Bineinteles totul e legat de bugetul alocat decorului, iar daca nu ai limita de buget mergi normal la Casa Festiv.
Legat de atat dezbatuta teorie a tematicii de nunta, sa stiti ca faptul de a desena floricica preferata si pe invitatie si pe marturie si a o lipi sau atasa si pe masa de prezidiu sau nu mai stiu unde, nu se numeste tematica, iar majoritatea agentiilor bat apa in piua cu aceata chestiune tocmai pentru ati atrage atentia de la adevaratele detalii care fac un super decor indiferent de buget. Acela e un mic lait motiv, care apare in decor, iar pentru al putea numi tematica e nevoie de o super dezvoltare a lui, adica de multi bani. Asa ca vedeam mai sus, ca nu stiu cine face si in 20 si in 30 si in 50 o super nunta tematica...etc. Aiureli, iti vand acceasi marfa pe care o pun de fapt la toate nuntile, numai ca in loc de evantai ca lait motiv, ai nu stiu ce floare sau combinatie de culori. Astea sunt lucruri normale, sa alegi o combinatie de culori sau o floare care sa mearga de la buchetul miresei pana la toate aranjamentele nuntii, sau toate accesoriile incepand de la invitatii pana la place carduri si servetele sa urmeze aceeasi linie. Eu zic sa fiti atente la cat de impecabile vor fi materialele pentru scaune sau mese, la raportul dintre banii oferiti pentru un aranjament floral si felul cum arata el. De exmplu miresica de mai sus vorbea ca in 20 si ceva are si aranjamente florale si huse si nu mai stiu ce... E ganditi-va cat din banii aceea ii vor ramane profit agentiei si cat investeste agentia in decorul ei? Clar si logic, daca agentia ar plati si oamenii lor si pregatirea materialelor si florile si benzina si tot ce inseamna decorarea unei locatii ar ramane cu mai nimic. E atunci ce se intampla? Va spun eu<:-P : Aranjamentul e mult mai mic decat iti imaginai, husele nu sunt chiar asa de calcate, fetele de masa sunt cam patate, iar ei mizeaza ca in valtoarea nuntii tu nu ai timp sa observi aceste lucruri. De accea in momentul in care ai discutiile preliminare pentru organizare, de cele mai multe ori ei urmaresc sa lase totul cat mai in ceata si cat mai aproape de eveniment cand nu mai ai ce sa faci. Stiu doua prietene patite[-X . Sa stiti ca nu vreau sa va descurajez dar sa fiti atente la esential. Eu de exemplu fac aranjamentele la o florarie deoarece ei asta fac si iti pun exact cantitatea de floare platita. Stiu ca e putin mai greu sa nu faci toate lucrurile in acelasi loc deorece trebuie sa mergi pe aceeasi linie de care vb, "tematica" , dar am posibiliatatea sa controlez ceea ce platesc si sa primesc calitatea pe care o vreau. Asta nu inseamna ca nu am vazut si lucruri faine la cateva agentii, pe care o sa mi le iau: invitatii, marturii, meniuri etc. Va pup si succes! Aaaa PS: am vazut pozele pe picasso a unei miresici de la Restaurantul Flora facute de agentia Gala parca se numea, si care a pus preturile pe forum . Dezastru: ala nu e drapaj de lumina la masa mare, alea nu sunt aranjamente florale la masa de prezidiu, iar faptul ca avea scaunele cu putin mov ca servetelele de masa, nu vad sa justifice banii aia pentru nu stiu ce "tematica"! Nu stiu cum acea fata mai si lauda decorul! Ok noapte buna ma duc la somnic...=;

annybunny
13.07.2009, 16:09:00
Cred ca stiu unde vrei sa bati..si iti sustin parerea ,sincer!
Pentru o nunta tematica in adevaratul sens..iti trebuiesc multi bani .multi nervi,multa concentrare pe tema,detalii...organizatorul sa se ocupe,doar de voi in acea zi,in fine..exclusivitate,lux,totul sa fie impecabil,sa fie "in tema".
In Braila,te multumesti cu ce ti se da,sau ...poti sa te zbati singura sa cauti toate cele,pana cand cuvantul "nunta"iti va scrijeli creierul mic,si vei face alergie..
Sincer,am mai fost la cateva nunti ale unor prieteni..si concluzia finala a fost urmatoarea: nu conteaza ce flori am ,nu conteaza ce culori am..conteaza distractia,voia buna..sa ne simtim bine ..
Mult spor in cautari si sa alegeti tot ce e mai bun pentru voi!>:D<
Mare dreptate ai :* Pupici si spor la pregatiri :*>:D<

beatrice_glam
23.07.2009, 00:51:36
'ello,
Daca va ajuta cu ceva,noi am optat pentru Onart.
Am fost si la Galia,dar nu am fost pe aceeasi lungime de unda.
Va atasez o poza cu un aranjament de la Onart,poate totusi va ajuta!
Noi suntem foarte multumiti de Oana !

ameli2008
01.08.2009, 20:55:43
'ello,
Daca va ajuta cu ceva,noi am optat pentru Onart.
Am fost si la Galia,dar nu am fost pe aceeasi lungime de unda.
Va atasez o poza cu un aranjament de la Onart,poate totusi va ajuta!
Noi suntem foarte multumiti de Oana !
si noi tot pentru onart am optat.ce culori ai ales?

Rosa
01.09.2009, 00:21:23
Dragi viitoare miresici revin cu cateva poze legate de modul in care a fost decorat restaurantul la nunta mea, in speranta ca va voi ajuta cu o idee, macar.

desire
23.09.2009, 22:25:00
rosa ce firma tea ajutat la toate decoratiunile pe care le ai vrut?au fost superbeeeeee.trimite mi pls un pm

Rosa
24.09.2009, 00:35:31
rosa ce firma tea ajutat la toate decoratiunile pe care le ai vrut?au fost superbeeeeee.trimite mi pls un pm
Buna Desire.Ma bucur ca ti-au placut aranjamentele mele.Acestea au fost realizate de CASA FESTIV si poti intra pe site-ul lor, unde au o prezentare mult mai ampla.Noi am fost fff multumiti de serviciile lor, iar colaborarea a fost mai mult decat buna.
O seara placuta iti doresc.:*

adyt08
04.01.2010, 20:12:32
Fetelor...joi am zi libera si intentionez sa-mi iau miresoiul si sa mergem sa cautam firma pentru decoratiuni!!!Eu in afara de Onart si Galia altele nu mai stiu...ar mai fi Casa festiv pe Garii dar nu au orar nici tel...si am inteles ca au preturi cam piperate...Voi alte firme pentru decoratiuni....cu preturi mai acceptabile stiti?Helpppp

andraelen
04.01.2010, 23:08:41
Fetelor...joi am zi libera si intentionez sa-mi iau miresoiul si sa mergem sa cautam firma pentru decoratiuni!!!Eu in afara de Onart si Galia altele nu mai stiu...ar mai fi Casa festiv pe Garii dar nu au orar nici tel...si am inteles ca au preturi cam piperate...Voi alte firme pentru decoratiuni....cu preturi mai acceptabile stiti?Helpppp

poti sa mergi si la noela la piata mare,stiam ca si d-na de acolo face decoratiuni si e chiar de treaba.:)

daria_d
01.02.2010, 17:11:31
Dragi viitoare miresici revin cu cateva poze legate de modul in care a fost decorat restaurantul la nunta mea, in speranta ca va voi ajuta cu o idee, macar.
Foarte frumoase aranjamente:azn:

Rosa
01.02.2010, 23:12:10
Foarte frumoase aranjamente:azn:
Multumesc.:">

nicoleta13
05.02.2010, 14:53:10
BUNA MIRESICI ! DE CE NU VENITI SI LA GALATI LA TARGUL DE NUNTI,ESTE IN PERIOADA 12-14 FEBRUARIE, POATE VEDETI LUCRURI MAI INTERESANTE...POATE ANUL ASTA O SA FIE UN TARG MAI REUSIT DECAT PRECENENTELE...

danutza21
11.02.2010, 17:05:14
buna rosa!imi poti spune te rog frumos cat te-a costat decorul la casa festiv?si cum ti-au calculat pretul?(cate mese ai avut, sau caum?)ms

Rosa
11.02.2010, 17:17:28
buna rosa!imi poti spune te rog frumos cat te-a costat decorul la casa festiv?si cum ti-au calculat pretul?(cate mese ai avut, sau caum?)ms
Buna!
Pretul pentru tot ce a insemnat decoratiuni de nunta(restaurant, biserica, masini, buchete si cocarde) a fost in jur de 2000 euro.In ceea ce priveste pretul pe huse de scaune si fete de masa asa se calculeaza , in functie de numarul de persoane( sincer nu mai stiu cat au costat aceste, separat de clelelalte aranjamente).Noi am avut foarte putini invitati, in jur de 40 si ca nr de mese aranjate au fost 5 la numar.>:D<

Dara_77
20.02.2010, 15:05:11
Interesante aranjamentele cu palarii!!! Totusi mi se pare cam scumputz 2000 euro ptr 40 persoane.....

Rosa
21.02.2010, 14:45:06
Interesante aranjamentele cu palarii!!! Totusi mi se pare cam scumputz 2000 euro ptr 40 persoane.....
In pretul total, asa cum am mai spus nu a intrat doar decorul de la restaurant ci a inclus decorul bisericii, buchetele de flori, cocarde etc./:)In concluzie cred ca a fost un pret mai mult decat bun pt. tot ce mi-au oferit si avand in vedere ca nu m-am stresat cu nimic pentru organizarea nuntii( nici nu asi fi avut timp sa alerg):-p.

mininica
24.02.2010, 13:02:36
Buna, fetelor! mi-a iesit din grija si cu firma de decoratiuni:) am fost si am vb cu d-na Galia. e o dulce. are multe idei, iti asculta dorintele si eu zic, k intr-un final, cu totii vom fi multumiti. astept urmatoare intrevedere pt stabilirea detaliilor

daria_d
24.02.2010, 13:27:13
Am vazut ceva de genul ala si in Galati (palariile)

Daphnne
22.03.2010, 11:25:41
fetel va rog frumos dati-mi si mie un pm cu nr-l de telefon al galiei...
multumesc

anda29
25.03.2010, 08:04:15
Aveti idee daca firmele care se ocupa cu decoratiunile in restaurant,fac si aranjamentele florale? Sau pentru flori trebuie sa apelam la altcineva?
In Braila exista astfel de firme?

Daphnne
25.03.2010, 08:08:27
Aveti idee daca firmele care se ocupa cu decoratiunile in restaurant,fac si aranjamentele florale? Sau pentru flori trebuie sa apelam la altcineva?
In Braila exista astfel de firme?

eu a, vb cu Galia, care se ocupa si cu aranjamente florale..si mai am un nr- de la o dna Cleo care face si ea aranjamente florale.. pt galia, dc vrei sa vezi cum lucreaza, are site galiadecor.ro...

maria1
28.03.2010, 10:22:41
buna fetelor!
mai este o firma in braila care se ocupa cu aranjarea si decorarea locatiilor pentru nunti ,se numeste "la belle events by raisa".
eu am nunta in septembrie si pot sa spun ca pe mine m-au convins,sefa este o fata de treaba care merge pe calitate super si pretul il face cu tine.
se ocupa de tot: flori,marturii,invitatii.......au chiar si un mic salon pentru evenimente de un maxim 60 de persoane.
daca cineva este interesata de nr de tel al agentiei sa imi lase mesaj.
va pup

zuzulica
07.04.2010, 00:46:58
Am vazut la targul de acum ceva timp niste pliante cu o alta firma, kuda events - aveau si un site (l-am gasit la o cautare pe google)

cristeo84
17.04.2010, 14:58:32
si eu tot cu galia colaborez. apelati cu incredere la ea. are niste super idei tipa. foarte simplu lucreaza si nu te invaluieste cu balarii. mi-a placut de prima data si fara nuci un regret ii dau banii pe care ii dau.
ma bucur ca vad cuvinte de lauda pt galia ca si eu doresc sa colaborez cu ei.pupici

Floric_album
25.06.2010, 21:24:23
PEntru cele care ati colaborat/colaborati cu firme de evenimente din Braila,s titi daca au si servicii de "propiectie in timpul nuntii"? Ma intereseaza firma ce astfel de serviciu? La ce pret? Ce conditii?

cristinateodoram
06.07.2010, 10:40:06
Am vazut la targul de acum ceva timp niste pliante cu o alta firma, kuda events - aveau si un site (l-am gasit la o cautare pe google)

Noi cu ei colaboram si suntem ffff multumiti!

cristeo84
24.09.2010, 17:03:03
buna fetelor eu am colaborat cu galiadacor si am fost foarte multumita.ca raport calitate este super iar doamna galia este o profesionista,v-o recomand cu placere.

zorzonica
25.09.2010, 17:55:13
Si eu am colaborat cu Galia si nu pot spune decat ca atunci cand mi-am vazut buchetul aproape ca mi-au dat lacrimile de bucurie. Era incredibil de frumos si s-a pastrat grozav de bine. Cand o sa am pozele de la fotograf, o sa le pun. Si sala a aratat foarte bine si toti m-au felicitat pentru alegerile facute. O recomand cu caldura.

cristeo84
27.09.2010, 17:08:33
Si eu am colaborat cu Galia si nu pot spune decat ca atunci cand mi-am vazut buchetul aproape ca mi-au dat lacrimile de bucurie. Era incredibil de frumos si s-a pastrat grozav de bine. Cand o sa am pozele de la fotograf, o sa le pun. Si sala a aratat foarte bine si toti m-au felicitat pentru alegerile facute. O recomand cu caldura.
casa de piatra ca esti proaspata sotioara si tot ce va doriti sa vi se implineasca....intr-adevar d-na galia este o profesionista...ma bucur din tot sufletul pt ca am lucrat cu ea...noi cand am ajuns la restaurant nu ne venea a crede cat de frumos este totul decorat sa nu mai vb de masini buchete,lumanari,cocarde si florile de pus in piept...ah si tortul nostru a fost tot o alianta intre galia si d.na cofetar de la bella italia...din pacate nu pot atasa foto ca sunt prea mari ca marime....

zorzonica
29.09.2010, 20:39:55
casa de piatra ca esti proaspata sotioara si tot ce va doriti sa vi se implineasca....intr-adevar d-na galia este o profesionista...ma bucur din tot sufletul pt ca am lucrat cu ea...noi cand am ajuns la restaurant nu ne venea a crede cat de frumos este totul decorat sa nu mai vb de masini buchete,lumanari,cocarde si florile de pus in piept...ah si tortul nostru a fost tot o alianta intre galia si d.na cofetar de la bella italia...din pacate nu pot atasa foto ca sunt prea mari ca marime....
Multumesc pentru urari. E adevarat ca are preturile usor mai mari decat alte agentii, dar calitatea este extraordinara si faptul ca poti sta linistita in ceea ce priveste aceste aspecte ale nuntii, e o mare realizare. Eu sincer spun ca nu stiu ce ma faceam daca nu o aveam pe ea, avand in vedere cat eram de stresata;))

alexandraadrian
26.06.2012, 14:22:46
Buna fetelor. In primul rand casa de piatra proaspetelor sotii si multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici.
Vroiam sa va intreb daca stiti o firma in braila cu care sa amenajam foisorul din gradina mare pentru cununia civila in luna august, pe 20, 21 sau 22 august??
V-as multumi din suflet daca m-ati putea ajuta cu informatii, ceva poze si un nr de telefon.
Va multumesc anticipat si va doresc o zi buna.

katypetre
03.07.2012, 19:14:56
Buna fetelor. In primul rand casa de piatra proaspetelor sotii si multa bafta la pregatiri viitoarelor miresici.
Vroiam sa va intreb daca stiti o firma in braila cu care sa amenajam foisorul din gradina mare pentru cununia civila in luna august, pe 20, 21 sau 22 august??
V-as multumi din suflet daca m-ati putea ajuta cu informatii, ceva poze si un nr de telefon.
Cum tu o sa ajungi inaintea mea acasa,sa-mi spui si mie cu cine ai colaborat pt decor,poate gasesti tu ceva mai misto.........
pup

katypetre
03.07.2012, 19:34:29
Alexa,au si lumanari scluptate acolo, Inta pe mess sa-ti dau poza....

cristeo84
04.07.2012, 11:39:12
Buna eu am colaborat cu galia decor da cautare pe net si vei gasi site si date de contact,ca aici nu iti pot scrie ca fac publicitate.am fost foarte multumita de tot de la buchete lumanari si decor restaurant.stiu ca face si externe eu nu am facut cununia civila loa br asa ca nu am avut nevoie.d.na galia este o pers extraordinara si plina de idei.pupici

andreea_lucia
10.05.2014, 12:22:16
Buna ziua.
Ma poate ajuta cineva cu informatii despre agentiile de decoratiuni din Braila?

miresici.braila
11.05.2014, 12:19:41
salut.si eu caut ajutor.am vazut ca marea majoritate recomanda agentia galia

paula.andreea
23.09.2015, 19:46:53
miresici din Braila, dupa ce am facut tot pt nunta mea (buchete, decoratiuni, lumanari), m-a prins microbul si am inceput sa fac asta si pt alti miri, asa ca daca vreti putem colabora pt a va creiona nunta asa cum o visati- fie ca aveti nevoie doar de sfaturi pt a va face singure aranjamente, fie ca vreti sa va ajut eu... ma gasiti pe Facebook pe pagina Shabby Chic Flowers - aranjamente florale Olt si Braila