PDA

Versiunea completa : Formatii, DJ, muzica nunta Gorj / Tg Jiu

elamihaelaela
26.02.2009, 00:41:48
Buna miresicilor , va rog dati-mi un ajutor , am nunta pe 06/09/2009 si doresc sa-mi cante formatia Generic & Dan Ciotoi la nunta , am nevoie de un nr de tel , sau informatii despre tarif . Multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile voastre :* .

piticotmic
14.05.2009, 12:51:18
Buna,miresicilor! Si eu sunt in cautare de dj,fotograf si cameraman.Eu sunt din Bucuresti iar petrecerea va avea loc in Baia de Fier la o pensiune.Problema e ca nu cunosc prea bine zona si nu stiu unde sa caut.
As dori un dj din Tg Jiu sau din apropiere disponibil in seara de 15 august 2009.
Daca mi-ati putea recomanda pe cineva,v-as fi profund recunoscatoare.
Alina

miresica_ciufulita
31.05.2009, 19:04:58
Buna miresico,

Am si eu nunta pe langa Tg. Jiu si ma interesa daca ai gasit fotograf pana la urma?

Multumesc.

dmihaelac
02.06.2009, 20:43:12
Buna miresico,

Am si eu nunta pe langa Tg. Jiu si ma interesa daca ai gasit fotograf pana la urma?

Multumesc.

Buna,

Cu aceleasi prbl ma confrunt si eu (muzica, foto...). Nunta e in oct si deja incep sa intru in panica :(
Vreau o formatie care sa cante populara si usoara, FARA MANELE !
Si asta la un pret rezonabil. :D

TantiAglaia
18.06.2009, 12:25:13
Buna,

Cu aceleasi prbl ma confrunt si eu (muzica, foto...). Nunta e in oct si deja incep sa intru in panica :(
La mine am chemat un ansamblu... care avea un fost prof de muzica la vioara, am sa-l intreb pe sotul cum ii cheama, au cantat demential. Eu nu sufar manelele, dar am avut cativa invitati care au cerut o manea la un moment dat si ei au refuzat. Ii instruisem dinainte ce fel de muzica vreau sa aud la nunta mea. Daca te intereseaza, am sa intreb sotu cum se numesc si sigur cineva stie cum sa ajungi la ei. Noi fusesem la un botez unde au cantat si acolo i-am arvunit.

atheaa_me
18.06.2009, 14:54:14
La mine am chemat un ansamblu... care avea un fost prof de muzica la vioara, am sa-l intreb pe sotul cum ii cheama, au cantat demential. Eu nu sufar manelele, dar am avut cativa invitati care au cerut o manea la un moment dat si ei au refuzat. Ii instruisem dinainte ce fel de muzica vreau sa aud la nunta mea. Daca te intereseaza, am sa intreb sotu cum se numesc si sigur cineva stie cum sa ajungi la ei. Noi fusesem la un botez unde au cantat si acolo i-am arvunit.
ia sa imi spui te rog cum il cheama ca sunt curioasa. mersi:)

oana_simona
01.07.2009, 11:54:13

Si noi avem pe unii cu un prof de muzica,cetean il cheama pe al nostru.Poate sunt aceeasi,canta si muzica usoara...sper sa fie ok cu ei.

atheaa_me
02.07.2009, 22:25:58
Si noi avem pe unii cu un prof de muzica,cetean il cheama pe al nostru.Poate sunt aceeasi,canta si muzica usoara...sper sa fie ok cu ei.
wow si eu pentru nunta tot pe cetean l-am contractat., abai astpt sa imi spui daca esti multumita, eu am auzit ca este super ok:D:D

duchesse
21.07.2009, 23:55:40
Eu am nunta la anul in iulie si deocamdata stau linistita,desi am auzit ca multi se intereseaza cu un an inaite de fotografi,de muzica,de decoratiuni,eu cred ca mai am timp.Vara mea primara a avut saptamana trecuta nunta si a avut-o pe Olga la decoratiuni, si nu a fost asa de incantata de ea,a fost mai mult alegerea sotului,ca ea voia o firma de prin Craiova,dar erau mai scumpi....Pe partea de foto a avut pe tipul ala care a studiat in America fotografia si care are studioul din centru din Piata Prefecturii- BSTUDIO,a avut noroc cu el ca cica e foarte cautat,si iti face super fotografii ...Muzica nu mi-a placut,a fost o formatie de pe la Doina Gorjului,dar numai populara au cantat,nu a fost stilul meu,eu sunt de parare ca un DJ face treaba mai buna si toata lumea-i multumita.Eu am auzit de un DJ din Piatra Neamt ,dar nu stiu cine e,astept sa vad filmarea de la o prietena care a fost la o nunta acolo....

dmihaelac
22.07.2009, 19:55:37
Eu am nunta la anul in iulie si deocamdata stau linistita,desi am auzit ca multi se intereseaza cu un an inaite de fotografi,de muzica,de decoratiuni,eu cred ca mai am timp.Vara mea primara a avut saptamana trecuta nunta si a avut-o pe Olga la decoratiuni, si nu a fost asa de incantata de ea,a fost mai mult alegerea sotului,ca ea voia o firma de prin Craiova,dar erau mai scumpi....Pe partea de foto a avut pe tipul ala care a studiat in America fotografia si care are studioul din centru din Piata Prefecturii- BSTUDIO,a avut noroc cu el ca cica e foarte cautat,si iti face super fotografii ...Muzica nu mi-a placut,a fost o formatie de pe la Doina Gorjului,dar numai populara au cantat,nu a fost stilul meu,eu sunt de parare ca un DJ face treaba mai buna si toata lumea-i multumita.Eu am auzit de un DJ din Piatra Neamt ,dar nu stiu cine e,astept sa vad filmarea de la o prietena care a fost la o nunta acolo....
Eu am facut contract pt foto-video cu concurenta (dk vrei detalii, da-mi un pm):D Pt muzica a vb socrul meu cu o formatie, cica unul din componenti e de la doina gorjului (noi nici nu i-am ascultat, am mers pe incredere si sper sa nu ne para rau). problema principala cu muzica a fost ca toata lumea de la tg jiu e imptriva dj-ului. aveam un tip, prieten cu nasu' care ar fi facut un super spectacol (muzica din toate zonele, show cu lumini, fum), dar din pacate socrii mei au fost categorici in privinta muzicii, asa ca nu am avut loc de intors. e bine daca te intelegi cu ai tai si accepta idee de dj (si nu-ti sar in cap ca asa ceva nu s-a mai pomenit " nunta fara laurati, fara acordeon, nu exista").
oricum, ar fi bine sa incepi sa te documentezi care ce poate face si cu cat (noi am stabilit nunta anul asta in mai, pt oct si a cam fost din scurt, multi erau deja luati=foto,muzica).

noi nu stam in tg jiu, dar facem nunta acolo. daca ai vreo prbl si crezi ca te pot ajuta, scrie-mi !

Miha

anealy
04.08.2009, 12:52:23
Eu am facut contract pt foto-video cu concurenta (dk vrei detalii, da-mi un pm):D Pt muzica a vb socrul meu cu o formatie, cica unul din componenti e de la doina gorjului (noi nici nu i-am ascultat, am mers pe incredere si sper sa nu ne para rau). problema principala cu muzica a fost ca toata lumea de la tg jiu e imptriva dj-ului. aveam un tip, prieten cu nasu' care ar fi facut un super spectacol (muzica din toate zonele, show cu lumini, fum), dar din pacate socrii mei au fost categorici in privinta muzicii, asa ca nu am avut loc de intors. e bine daca te intelegi cu ai tai si accepta idee de dj (si nu-ti sar in cap ca asa ceva nu s-a mai pomenit " nunta fara laurati, fara acordeon, nu exista").
oricum, ar fi bine sa incepi sa te documentezi care ce poate face si cu cat (noi am stabilit nunta anul asta in mai, pt oct si a cam fost din scurt, multi erau deja luati=foto,muzica).

noi nu stam in tg jiu, dar facem nunta acolo. daca ai vreo prbl si crezi ca te pot ajuta, scrie-mi !

Miha
si la noi au spus ca nu merge cu dj la nunta aici ca lor le trebuie populara, dar cei din partea mea sunt mai mult cu usoara si atunci am luat niste lautari cantau si usoara, cel care canta usoara se nueste vali si vi-l recomand. el mi-a catat aproape la toata nunta ptr ca lautarii nu au avut chef sa cante (ce certuri am avut cu ei)si cad cantau ei nu jucau decat cativa din gorjeni, desi lautarii canta bine. si la usoara era ringul plin. si daca au vazut ca se daseaza mai ult pe usoara , aproape toata oaptea s-a cantat muz usoara, sau muz din ardeal sau banat, ptr ca ai mei se distrau si oltenii stateau la mese chiar si pe muz lor. niste lautari buni canta stiu ce trebuie sa cante ca sa se distreze lumea si daca la mine s-au distrat pe usoara, usoara au cantat.daca ma luam dupa cei de aici sa nu se cante decat pop, nu stiu ce faceam

Jamilla
04.09.2009, 11:40:15
Buna,

iti recomand cu draga inima formatia lui Doru Ciobanu, canta in fiecare seara la Pandra in Tg Jiu, poti merge sa vezi sis a asculti, eventual sa discuti, are tarif super acceptabil si canta superb, l-am ascultat. Fara manele.

dmihaelac
04.09.2009, 22:08:17
iti recomand cu draga inima formatia lui Doru Ciobanu, canta in fiecare seara la Pandra in Tg Jiu, poti merge sa vezi sis a asculti, eventual sa discuti, are tarif super acceptabil si canta superb, l-am ascultat. Fara manele.

da, il stiu. e super tipul. prbl e ca era deja ocupat cand am stabilit noi nunta... asta e ! oricum, o sa am si niste cd-uri cu muzica usoara, sa am de back-up.

Jamilla
05.09.2009, 08:38:01
da, il stiu. e super tipul. prbl e ca era deja ocupat cand am stabilit noi nunta... asta e ! oricum, o sa am si niste cd-uri cu muzica usoara, sa am de back-up.

sau poti merge la radio sa vorbesti pt un dj, cine stie, poate reusesti sa inchiriezi vreunul, daca vrea sa faca banuti in plus.

dmihaelac
05.09.2009, 15:43:55
sau poti merge la radio sa vorbesti pt un dj, cine stie, poate reusesti sa inchiriezi vreunul, daca vrea sa faca banuti in plus.

draga mea, am prieteni dj, nu era prbl sa gasescunul pt nunta. prbl e ca socrii mei au fost total impotriva, ei au vrut formatie de muzica populara " ca asa e traditia si nu se poate altfel". de aia am zis ca totusi, o sa fac niste cd-uri si cu alt tip de muzica. sper sa iasa bne, totusi.

Jamilla
05.09.2009, 16:27:24
draga mea, am prieteni dj, nu era prbl sa gasescunul pt nunta. prbl e ca socrii mei au fost total impotriva, ei au vrut formatie de muzica populara " ca asa e traditia si nu se poate altfel". de aia am zis ca totusi, o sa fac niste cd-uri si cu alt tip de muzica. sper sa iasa bne, totusi.

eu sunt convinsa ca o sa iasa bine, puneti si formatia pt populara lor, puneti si cd-uri pt tineret (ca doar formatia mai face pauza sa manance etc, si atunci intra cd-urile si nu numai). Hai, fii optimista, ai sa vezi, te vei distra :-p

Jamilla
05.09.2009, 17:02:04
eu m-am hotarat pe taraful tapota pt nunta, acum sa vedem cum impac populara cu usoara :-SS

dmihaelac
19.09.2009, 21:36:54
uau, m-a sms-it cumnata'mea, kre e la o nunta la tg jiu. cica au dj la nunta, iar toata lumea se distreaza nemaipomenit de bine. ce rau imi pare ca n-am ramas la dj :( si a trebuit sa iau formatie (care se pare ca se axeaza mai mult pe muz populara, deci tineretul se va plictisi :(( ).

cristinalp
20.09.2009, 09:40:41
nu plange....ca si tinerilor le plac de minune horele si sarbele. Si in plus poti sa faci un moment special pentru tineri. Vreau sa-ti spun ca la nunta nu vin numao tineri, iar invitatii mai in varsta se vor simtii jigniti si neglijati. Am fost la o nunta numai cu dj, tinerii au dansat la inceput ...dar cei in vasrta au plecat repede, la ora 1 ramaseseran doar cei tineri, si multa lume a fost dezamagita. Eu si la cununie am avut si muzica populara, si dance dar mai multa populara, lumea iasa mai bine la joc pe o sarba.
Eu nu as renunta la formatia mea, mai ales ca tipul cu vioara e demential, mortal, nemaivazut, a avut o nunta in bucuresti si i-a lasat pe toti invitatii cu gura cascata, iar mirii au fost atat de multumiti ca i-au mai dat inca 300 de euro in plus.

Nu te mai gandii, nu-ti mai face griji, incearca sa te linistesti, fa-ti timp liber si mergi la un spa, nu te mai gandii la nunta macar o zi. Stiu ca e greu, dar ai muncit destul pentru nunta....si crede-ma o sa fii cea mai frumoasa, cea mai iubita si cea mai vesela mireasa.

Te pupic....si abia astept sa te vad mireasa....

uau, m-a sms-it cumnata'mea, kre e la o nunta la tg jiu. cica au dj la nunta, iar toata lumea se distreaza nemaipomenit de bine. ce rau imi pare ca n-am ramas la dj :( si a trebuit sa iau formatie (care se pare ca se axeaza mai mult pe muz populara, deci tineretul se va plictisi :(( ).

Jamilla
21.09.2009, 10:28:37

majoritatea formatiilor au si laptop, cu playlist de muzioca usoara

si linisteste te, va fi bine, nu te mai agita, nu ai fost tu la fata locului deci nu stii exact cum a fost .

crinutza83
21.09.2009, 12:09:07
majoritatea formatiilor au si laptop, cu playlist de muzioca usoara

si linisteste te, va fi bine, nu te mai agita, nu ai fost tu la fata locului deci nu stii exact cum a fost .

fetelor, stiti ce vreau eu sa fac.....sa fac eu un playlist cu muzica usoara si sa le-o dau lautarilor sa o puna....nu vreau sa risc sa ma trezesc cu un cocojambo la nunta :))

Jamilla
21.09.2009, 12:19:07
fetelor, stiti ce vreau eu sa fac.....sa fac eu un playlist cu muzica usoara si sa le-o dau lautarilor sa o puna....nu vreau sa risc sa ma trezesc cu un cocojambo la nunta :))

eu am inceput deja sa lucrez de 2 luni la playlist ;-) asa ca, go on! :D

cristinalp
21.09.2009, 16:59:54
ehhh...si eu ar trebui sa ma apuc....trebuie macar 100 de piese sa am. Cred ca sunt mai mult decat suficiente.

eu am inceput deja sa lucrez de 2 luni la playlist ;-) asa ca, go on! :D

Anya00
21.09.2009, 18:02:17
Uffff...alta grija...playlist-ul. Si eu tre sa ma apuc de el, insa nu prea am idee ce melodii ar trebui sa contina, stiu doar ca nu tre sa lipseasca meneaito(oricat de mult mi-ar displacea si oricat de nelipsit ar fi de la nunti, lumea danseaza pe el, chiar si persoane mai in varsta la care nu ne-am astepta), macarena, lambada si....dansul pinguinului:) Vreau ceva vesel, ceva pe care se poate dansa, si cu cat mai trasnit cu atat mai bine:) Voi ce melodii bagati in playlist? Poate ma mai inspir si eu.

crinutza83
21.09.2009, 18:09:23
Uffff...alta grija...playlist-ul. Si eu tre sa ma apuc de el, insa nu prea am idee ce melodii ar trebui sa contina, stiu doar ca nu tre sa lipseasca meneaito(oricat de mult mi-ar displacea si oricat de nelipsit ar fi de la nunti, lumea danseaza pe el, chiar si persoane mai in varsta la care nu ne-am astepta), macarena, lambada si....dansul pinguinului:) Vreau ceva vesel, ceva pe care se poate dansa, si cu cat mai trasnit cu atat mai bine:) Voi ce melodii bagati in playlist? Poate ma mai inspir si eu.

ar fi bine sa facem un playlist comun toate, si poate ne dam idei, nu credeti?

Jamilla
21.09.2009, 19:45:26
ehhh...si eu ar trebui sa ma apuc....trebuie macar 100 de piese sa am. Cred ca sunt mai mult decat suficiente.

si 50 sunt suficiente, oricum nu e timp pt toate melodiile ;)) :-"

Jamilla
21.09.2009, 19:48:00

daca va dau eu idei, ma strangeti de gat...alessandro safina (luna), rafaga, rihanna, chris cornell, pussycat dolls, michael jackson, ricky martin, carlos santana, madonna, kylie minogue, pepe (ador melodia inima nebuna) , aventura, outlandish, andra, ruben studdard (melodia change me) , lara fabian etc etc.... ^:)^

ma suparai astaseara, trasei o ciondaneala cu ai mei, se pare ca mai mult de 500 invitati nu ar incapea, si mai mult de jumate din lista mea sunt obligatii sau la care am fost etc etc...nu stiu cum o sa mai tai din lista, la fel si la colegi, prieteni....vbm maine, va pup! va voi scrie curand si lista mea de melodii - playlistul meu de pana acum

Anya00
21.09.2009, 20:27:40
daca va dau eu idei, ma strangeti de gat...alessandro safina (luna), rafaga, rihanna, chris cornell, pussycat dolls, michael jackson, ricky martin, carlos santana, madonna, kylie minogue, pepe (ador melodia inima nebuna) , aventura, outlandish, andra, ruben studdard (melodia change me) , lara fabian etc etc.... ^:)^

ma suparai astaseara, trasei o ciondaneala cu ai mei, se pare ca mai mult de 500 invitati nu ar incapea, si mai mult de jumate din lista mea sunt obligatii sau la care am fost etc etc...nu stiu cum o sa mai tai din lista, la fel si la colegi, prieteni....vbm maine, va pup! va voi scrie curand si lista mea de melodii - playlistul meu de pana acum
Eu nu te strang de gat ci te :* Uite-asa! Rafaga.....super idee! Imi placeau mult de tot cateva melodii si le ascultam in disperare...chiar nu imi trecuse prin minte. Saru'mana....si mai asteptam idei.

crinutza83
21.09.2009, 20:43:55
Eu nu te strang de gat ci te :* Uite-asa! Rafaga.....super idee! Imi placeau mult de tot cateva melodii si le ascultam in disperare...chiar nu imi trecuse prin minte. Saru'mana....si mai asteptam idei.

Marc anthony :D

Jamilla
22.09.2009, 12:24:27
Marc anthony :D

si multi multi altii, sper azi s ava pun melodii dn lista mea (nu stiu cum stau cu timpul azi)

cristinalp
22.09.2009, 13:05:09
am si eu o lista de 4 pagini cu melodii...
am sa incerc sa pun si eu cateva sugestii
Can't help falling in love - elvis presley
because you love me - celine dione
Endless love- Diana Ross/Lionel richie
Fly me tothe moon- Frank Sinatra
Ia party started- pink
Gils just wanna have fun- Cyndi Lauper
Hey Ya- outkast
holiday- Maddona
grease Megamix- Olivia NewtinJohn/John Travolta
Hot in here- nelly
Ice Ice Baby- Vanilla Ice
Last dance- Donna summer
Ladu in red- Chris Deburg
Let's get it on- Marvin Gaye
Let's get it started- Black eyed peas
macarena- los del rio
Man!I feel like a woman-Shania Twain
No woman, no cry- Bob marley
pump up the jam - techotronic
rock your body- justin timbarlake
satisfaction- rolling stones
u can't touch this- MC hammer

cam atat am putut sa spicuiesc asa rapid...scuzati enetualele greseli de ortografie.

sper sa va placa

si multi multi altii, sper azi s ava pun melodii dn lista mea (nu stiu cum stau cu timpul azi)

Jamilla
22.09.2009, 13:59:34
am si eu o lista de 4 pagini cu melodii...
am sa incerc sa pun si eu cateva sugestii
Can't help falling in love - elvis presley
because you love me - celine dione
Endless love- Diana Ross/Lionel richie
Fly me tothe moon- Frank Sinatra
Ia party started- pink
Gils just wanna have fun- Cyndi Lauper
Hey Ya- outkast
holiday- Maddona
grease Megamix- Olivia NewtinJohn/John Travolta
Hot in here- nelly
Ice Ice Baby- Vanilla Ice
Last dance- Donna summer
Ladu in red- Chris Deburg
Let's get it on- Marvin Gaye
Let's get it started- Black eyed peas
macarena- los del rio
Man!I feel like a woman-Shania Twain
No woman, no cry- Bob marley
pump up the jam - techotronic
rock your body- justin timbarlake
satisfaction- rolling stones
u can't touch this- MC hammer

cam atat am putut sa spicuiesc asa rapid...scuzati enetualele greseli de ortografie.

sper sa va placa

le ai cu retro :D imi plac si mie, dar sunt dependenta de muzica de negri ^:)^ de r & b :P si latino :P

eu ma gandii, ia sa punem la taierea tortului melodia we are the champions a celor de la queen :D

cristinalp
22.09.2009, 14:18:48
interesanta abirdae cu queen...
si da imi place mult muzica mai retro si am vazut ca place.
Am fost l o nunta in care a fost disco 80's...nu prea a mers...ne-am cam plicti..asa ca o sa mai inseram si altceva pe ici colo.

le ai cu retro :D imi plac si mie, dar sunt dependenta de muzica de negri ^:)^ de r & b :P si latino :P

eu ma gandii, ia sa punem la taierea tortului melodia we are the champions a celor de la queen :D

Jamilla
22.09.2009, 15:05:07
interesanta abirdae cu queen...
si da imi place mult muzica mai retro si am vazut ca place.
Am fost l o nunta in care a fost disco 80's...nu prea a mers...ne-am cam plicti..asa ca o sa mai inseram si altceva pe ici colo.

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, rafaga, por tu amor

Anya00
06.10.2009, 22:05:28
Hai sa ma mai bag un pic si pe aici....sambata, la nunta, au avut foarte multa muzica usoara....Nu mai stiu ce, dar stiu ca au avut Modern Talking, care mi-a placut, si a avut un succes enorm. Aaa...si Eros Ramazzotti. Zilele astea (Doamne, cate zic eu ca fac zilele astea) vreau sa-mi fac si eu un playlist, pt pauzele lautarilor. Si pt ca vreau ca aceste pauze sa fie cat mai scurte, nu vreau un playlist prea mare, si doar strict cu melodii care stiu sau cred ca ar putea avea succes. Asa ca....sariti fetelor cu idei:)

bubilove
06.10.2009, 23:03:52
Hai sa ma mai bag un pic si pe aici....sambata, la nunta, au avut foarte multa muzica usoara....Nu mai stiu ce, dar stiu ca au avut Modern Talking, care mi-a placut, si a avut un succes enorm. Aaa...si Eros Ramazzotti. Zilele astea (Doamne, cate zic eu ca fac zilele astea) vreau sa-mi fac si eu un playlist, pt pauzele lautarilor. Si pt ca vreau ca aceste pauze sa fie cat mai scurte, nu vreau un playlist prea mare, si doar strict cu melodii care stiu sau cred ca ar putea avea succes. Asa ca....sariti fetelor cu idei:)
nelipsitul "meniaido"nu radeti de mine ca nu stiu cum se scrie8-} si blues-ul meu favorit wish u were here _red nex aaaaaaa si loredana_buna seara,iubite!ador!!!la mine la nunta asta o sa fie blues-ul meu si al lui bubi

Anya00
06.10.2009, 23:11:11
nelipsitul "meniaido"nu radeti de mine ca nu stiu cum se scrie8-} si blues-ul meu favorit wish u were here _red nex aaaaaaa si loredana_buna seara,iubite!ador!!!la mine la nunta asta o sa fie blues-ul meu si al lui bubi
Nu rade nimeni de tine....poti sa-i spui cum vrei ca oricum se intelege despre ce e vb, ca nu cred sa fie cineva sa nu-l cunoasca, si mai ales nunta unde sa lipseasca. Si la mine o sa fie...chiar prinde la public. Si, cred ca am mai zis....insotit de macarena si lambada....si neaparat dansul pinguinului (iese un moment super la melodia asta, din ce am vazut la nuntile la care l-au bagat).

cristinalp
07.10.2009, 09:11:27
fetele eu ador budha bar si o sa-mi ales vreo 3 melodii pentru deschiderea dansului nostru.

stiu si eu melodia.de ca ti dau lacrimile?mie mi dau la wish u were here.doamne ce o mai ascultam cand eu eram in germania si bubi meu in romania.asta era acum vreo 3 ani

Jamilla
07.10.2009, 13:55:10
oooo,fain!si bubi meu e fan budha bar.cateodata prea fan.adica venim dingermania cu masina,facem 20 de ore si daca ar fi dupa el numai asta am asculta.noroc ca mai si doarme.

si eru sunt fan buddha bar dar ma multumesc sa ascult pe youtube, nu suport odc sau torrentii si nu mi place sa copiez , sa sau sa copiez intruna de pe net..... mai bine cumpar sau iaud e la cineva pe stick :))))) stiu ca par ciudata dar nu sunt omul sa lase calc deschis sa copieze el.....:))))))))

buddha bar imi place, claude challe....lol ;)))))

sa stitri ca am emotii, v-am zis ca am deja lautarii luati, dar tot am emotii, cum impac playlistul cu ei...la pauze, ei or sa puna laptopul sau sistemul al boze sau ce au ei, si a ramas ca le dau o lista sa pregateasca melodiile si apoi dau drumul la playlist :) dar sunt optimista, va fi bine, trebuie ^:)^

cristinalp
07.10.2009, 14:21:34
http://www.youtube.com/watch?v=JEmhhJuMXR0

asta e favorita mea ...si vreau s-o includ in play-listul nuntii

bubilove
07.10.2009, 22:16:08
http://www.youtube.com/watch?v=JEmhhJuMXR0

asta e favorita mea ...si vreau s-o includ in play-listul nuntii
foarte faina,cristina!ii place si lu miresicu tau?chiar tu o sa ai numai dj sau si formatzie?

cristinalp
08.10.2009, 09:02:01
formatie-5 instrumentisti si 2 voci, iar partea de muzica "usoara" va fi sustinuta de un laptop :D

foarte faina,cristina!ii place si lu miresicu tau?chiar tu o sa ai numai dj sau si formatzie?

bubilove
08.10.2009, 16:13:58
si nu vrei sa ne dai mai multe detalii?nume ,chestii,cum te-ai hotarat sa-i iei pe ei?

cristinalp
08.10.2009, 16:59:28
tata s-a bagat aici...eu am fost sa imi dau acordul.....sunt de la doina gorjului si de pe la craiova. Ne iau toti cam 2500 lei...super ieftin..si fac spectacol nu gluma.

si nu vrei sa ne dai mai multe detalii?nume ,chestii,cum te-ai hotarat sa-i iei pe ei?

bubilove
08.10.2009, 19:15:08
tata s-a bagat aici...eu am fost sa imi dau acordul.....sunt de la doina gorjului si de pe la craiova. Ne iau toti cam 2500 lei...super ieftin..si fac spectacol nu gluma.
si eu vreau unii sa faca spectacol!!!si nu am nici o idee.si am inteles ca si muzica trebuie "tocmita" tot asa din timp ca si locatia.tu i-ai rezervat de mult timp?

crinutza83
08.10.2009, 19:30:46
si eu vreau unii sa faca spectacol!!!si nu am nici o idee.si am inteles ca si muzica trebuie "tocmita" tot asa din timp ca si locatia.tu i-ai rezervat de mult timp?

asa am auzit si eu..trebuie sa te interesezi si de muzica tot asa de devreme....a, si de fotograf, ca si aia buni sunt luati repede

cristinalp
08.10.2009, 20:05:49
cu muzica cand a aflat tata ca ma marit dupa ce i-au trecut emotiile....asta a facut a sunat pe tipul responsabil cu formatia si am fost i-am ascultat am semnat ..asta se intampla anul trecut prin noiembrie... :D am fost harnicutza, iar fotograful si cameramanul i-am luat de 25 sept.
am un sfat ...nu luati o singura pers care sa se ocupe si de foto si de video...eu am asa la cununie si am fost fff dezamagita....calitatea e super ok...dar nu a putut sa cuprinda toate momentele serii si nu am nici o poza cu mama, sau cu soramea..sunt tare dezamagita.

uffffffffff!!!bine ca v-am descoperit pe voi din timp>:D<

Jamilla
09.10.2009, 12:17:26

noi am luat restaurantul din decembrie 2008.

lautarii - taraful ta.....- sa nu fie reclama, i-am luat vara trecuta, in iulie 09 :) deci din timp trebuie tote. Au si laptop si s-ar putea sa aduc si dj, dar poate nu e nevoie, caci taraful are si pt muzica usoara cu ce ^:)^

cristinalp
09.10.2009, 12:21:03
acum cam fiecare formatie, taraf, au in dotare si un laptop pentru reprizele de muzia usoara....daca tii neaparat cred ca iti primesc si playlistul tau. La mine asa va fi le dau cd-ul meu cu cateva zile inainte si ei isi aranjeaza piesele..

lautarii - taraful ta.....- sa nu fie reclama, i-am luat vara trecuta, in iulie 09 :) deci din timp trebuie tote. Au si laptop si s-ar putea sa aduc si dj, dar poate nu e nevoie, caci taraful are si pt muzica usoara cu ce ^:)^

bubilove
09.10.2009, 19:26:08

:-s sper sa gasesc si eu ceva in noiembrie cand venim acasa.oricum asta e treaba bubi.ca si el ii vrea pe ta......acum sa vedem

Jamilla
10.10.2009, 09:01:12
:-s sper sa gasesc si eu ceva in noiembrie cand venim acasa.oricum asta e treaba bubi.ca si el ii vrea pe ta......acum sa vedem

eu sunt super incantata de ei, stiu ca cer mai multi bani decat altii, dar uite cum am gandit: am fost la o nunta unde formatia NU a facut atmosfera, au cantat din automatism si atat, s-a jucat dar....nu tu nimic in microfon, hai poporule la joc, salut mireasa, salut nasi, oameni buni, NIMIC. Eeee si erau asa de blazati, nici nu se miscau atunci cand cantau, de aia zic eu automatism...si nuntasii, inclusiv eu, s-au chinuit sa horeasca, dar la un ,koment dat ajkungeai sa te deprimi, nu iti venea sa joci. Mai, si pe Ta.... ii stiu de la multe alte nunti, am jucat indracit o noapte intreaga, astia nu lasa omul la masa, si eu asta vreau, distractie si voie buna, nu sa stea oamenii la masa, ca de vorbit se poate vb si acasa . DSi m-am dus si i-am luat, dupa negociere. Deci eu am fost vara trecuta, treb sa va grabiti si voi un pic,

cristinalp
10.10.2009, 12:57:43
muzica e cea mai importanta si mai ales daca e cineva care tine invitatii in picioare si stie sa faca atmosfera...super...

loreloredana
06.11.2009, 17:34:38

Poti te rog sa-mi dai si mie mai multe informatii despre acest ansamblu?[-o<

wow si eu pentru nunta tot pe cetean l-am contractat., abai astpt sa imi spui daca esti multumita, eu am auzit ca este super ok:D:D

Imi poti oferi un nr. de telefon sau o adresa de contact al acestui domn cetean si dak ai ceva inregistrari cu ceea ce canta?[-o<

Te rog din suflet ai putea sa-mi dai niste date de contact ale acestui domn? Eu nu sunt din Tg Jiu, dar sotul meu isi doreste la nunta o formatie din Gorj:)
Si inca ceva, ai ceva inregistrari cu aceasta formatie? Multumesc anticipat

eu m-am hotarat pe taraful tapota pt nunta, acum sa vedem cum impac populara cu usoara :-SS

Buna, imi zici te rog cat ai platit pentru acest taraf? Sotul meu e "innebunit" dupa muzica lor, dar mie mi-e teama ca au un pret prea mare pentru bugetul nostru.:-SS

nu plange....ca si tinerilor le plac de minune horele si sarbele. Si in plus poti sa faci un moment special pentru tineri. Vreau sa-ti spun ca la nunta nu vin numao tineri, iar invitatii mai in varsta se vor simtii jigniti si neglijati. Am fost la o nunta numai cu dj, tinerii au dansat la inceput ...dar cei in vasrta au plecat repede, la ora 1 ramaseseran doar cei tineri, si multa lume a fost dezamagita. Eu si la cununie am avut si muzica populara, si dance dar mai multa populara, lumea iasa mai bine la joc pe o sarba.
Eu nu as renunta la formatia mea, mai ales ca tipul cu vioara e demential, mortal, nemaivazut, a avut o nunta in bucuresti si i-a lasat pe toti invitatii cu gura cascata, iar mirii au fost atat de multumiti ca i-au mai dat inca 300 de euro in plus.

Nu te mai gandii, nu-ti mai face griji, incearca sa te linistesti, fa-ti timp liber si mergi la un spa, nu te mai gandii la nunta macar o zi. Stiu ca e greu, dar ai muncit destul pentru nunta....si crede-ma o sa fii cea mai frumoasa, cea mai iubita si cea mai vesela mireasa.

Te pupic....si abia astept sa te vad mireasa....

Imi zico te rog despre ce formatie este vorba, care ii este pretul si dak ai ceva inregistrari (stiu, cam multe cereri:">)? Noi suntem in cautare de muzica si sunt fffffff interesata de acest subiect. Iti multumesc.:*

cristinalp
06.11.2009, 20:43:41
Imi zico te rog despre ce formatie este vorba, care ii este pretul si dak ai ceva inregistrari (stiu, cam multe cereri:">)? Noi suntem in cautare de muzica si sunt fffffff interesata de acest subiect. Iti multumesc.:*

din pacate tatal meu s-a ocupat de partea de muzica...el cunoaste pe seful formatiei...iar ca si pret nu cred ca e reprezentativ tariful nostru pentru ca noua ne ia doar 2500 lei..dar stiu ca in genere de la 5000 lei incepe tariful lor....

Jamilla
07.11.2009, 12:51:49
Te rog din suflet ai putea sa-mi dai niste date de contact ale acestui domn? Eu nu sunt din Tg Jiu, dar sotul meu isi doreste la nunta o formatie din Gorj:)
Si inca ceva, ai ceva inregistrari cu aceasta formatie? Multumesc anticipat

nu am inregistrari, si nu stiu daca av pot da telefonul, nu il am eu, il are o colega dar nu stiu daca s-ar supara persoana pe mine :-"
fii atenta: ei canta la restaurantul pandra din tg jiu in fiecare seara, cand faceti un drum aici la tg jiu, va puteti interes acolo.Sau vorbesc cu colega mea si ii cer numarul si ti-l trimit in pm. ;)) Nu am inregistrari dar garantez pt ei. Eu am renuntat la ei nu pt ca nu ar fi accesibili sau nu ar canta superb (pe deasupra, solistul e si profesor de muzica cu studii zdravene si repertoriu f bun, nu numai populara ci si usoara) dar ni s-a pus pata mie si alor mei pe un taraf de lautaari si asta a fost...

Jamilla
07.11.2009, 12:53:28
Buna, imi zici te rog cat ai platit pentru acest taraf? Sotul meu e "innebunit" dupa muzica lor, dar mie mi-e teama ca au un pret prea mare pentru bugetul nostru.:-SS

taraful tapota ia destul de mult, cam in jur de 85-90 mmil, nmu stiu exact, la mine tatal meu se ocupa. Cam pe acolo se invarte la preturi.

formatia lui doru ciobanu de la Pandra ia mai accesibil, 500-600 euro parca

bubilove
09.11.2009, 09:45:17
de cetean ti-am trimis eu pm..il am eu la nunta...imi ia 50 de mil
crinutza sa-mi trim si mie te rog pm.l-ai vazut la vreo nunta??ca lu mami meu de el ii place ,dar eu nu l-am vazut de cand eram mica si m-a chinuit la cateva ore de pian

bubilove
09.11.2009, 09:47:44
tre sa stabilim si noi cu muzica ....chiar nu stiu pe cine:(
am mai auzit de romica si ,de altul,emil badea.....cum ca ar canta bine si ar face atmosfera

crinutza83
09.11.2009, 10:02:59
crinutza sa-mi trim si mie te rog pm.l-ai vazut la vreo nunta??ca lu mami meu de el ii place ,dar eu nu l-am vazut de cand eram mica si m-a chinuit la cateva ore de pian

pai stai sa ma gandesc: :)....a cantat la sora-mea la nunta, la nepotica la botez si cam la toate petrecerile familliilor noastre :). e nemaipomenit omul si canta de minune, sunt 5 in formatie si vin de dimineata pana seara

bubilove
09.11.2009, 10:27:53
:-B got it.;;) si vine si la obiceiuri?au si solista?:">
pai stai sa ma gandesc: :)....a cantat la sora-mea la nunta, la nepotica la botez si cam la toate petrecerile familliilor noastre :). e nemaipomenit omul si canta de minune, sunt 5 in formatie si vin de dimineata pana seara

crinutza83
09.11.2009, 12:22:04
:-B got it.;;) si vine si la obiceiuri?au si solista?:">
de dimineata cred ca trimit solista cu un violonist si inca unul, cred cu acordeon...

cristinalp
10.11.2009, 19:38:36
Exact la fel vreau si eu. Scurt si la obiect ! Si n-o sa ma apuc sa joc hora aia tampita in curte nici moarta, deci fara lautari la mine acasa.

am vazut o discutie pe forum...care a devenit foarte aprinsa ...referitor la manele...daca sa adaugam in playlistul petrecerii si cateva manele....
eu una nu sunt o mare admiratoare, in genere, nu am vazut manele la nunta....dar cine stie.....eu una nu o sa am manele la nunta, pentru ca ma bazez pe formatie sa faca fatza oricaror provocari.....

anealy
10.11.2009, 20:11:31
am vazut o discutie pe forum...care a devenit foarte aprinsa ...referitor la manele...daca sa adaugam in playlistul petrecerii si cateva manele....
eu una nu sunt o mare admiratoare, in genere, nu am vazut manele la nunta....dar cine stie.....eu una nu o sa am manele la nunta, pentru ca ma bazez pe formatie sa faca fatza oricaror provocari.....
surorilor, ce manele?eu am zis ca o sa am de toate felurile, inclusiv cateva manele, ca vb aia la nunta vine omu sa se distreze si daca unii se distreaza pe manele, atunci manele sa fie...si cand colo, la mine a fost discoteca.a fost si poplara, dar la mare cautare a fost usoara...holograf, banica, straina, dar din aia mai veche, gen moderntalking...lumea asta a vrut...eu una chiar m-am mirat. cand au inceput oamenii sa cante si manele mi-a venit tortul si uite asa am avut la nunta doar o jumatate de manea

atheaa_me
10.11.2009, 20:46:36

asa am zis si eu la cununie, dar atat au dansat prietenii mei pe manele, si au chiuit si au dansat, asa ca nu am avut cum sa le intrerup. am acceptat si manelele daca toata lumea se distra

Miozotis
11.11.2009, 10:28:50
asa am zis si eu la cununie, dar atat au dansat prietenii mei pe manele, si au chiuit si au dansat, asa ca nu am avut cum sa le intrerup. am acceptat si manelele daca toata lumea se distra
Eu nici nu vreau sa aud de manele, sunt excluse. Nici iubitului nu-i plac, nici prietenilor, deci ..

bubilove
11.11.2009, 10:33:10
Eu nici nu vreau sa aud de manele, sunt excluse. Nici iubitului nu-i plac, nici prietenilor, deci ..
ba,io vreau.DAR DUPA ORA 3:))

cristinalp
11.11.2009, 10:53:34
asa dimineata cand toata lumea e ametita si obosita....merge o manea....acum sa vedem...in functie si de atmosfera....
eu sunt putin ingrijorata pt ca la mine nunta va incepe mai devreme, pe nvitatii trecem ora 18....ca se intuneca devreme rau si ma gandeam ca nu cumva sa se termine repede ,....asa ca ma bazez mult pe lautari sa-mi distreze invitatii....sa ii fac sa se simta bine si sa ramana pana dimineata

ba,io vreau.DAR DUPA ORA 3:))

crinutza83
11.11.2009, 12:54:00
asa dimineata cand toata lumea e ametita si obosita....merge o manea....acum sa vedem...in functie si de atmosfera....
eu sunt putin ingrijorata pt ca la mine nunta va incepe mai devreme, pe nvitatii trecem ora 18....ca se intuneca devreme rau si ma gandeam ca nu cumva sa se termine repede ,....asa ca ma bazez mult pe lautari sa-mi distreze invitatii....sa ii fac sa se simta bine si sa ramana pana dimineata

noi cand am stabilit cu formatia lu cetean, ne-a spus ca el nu canta manele si nici nu vrea sa ii ceara cineva..

cristinalp
11.11.2009, 13:00:09
sa stii ca am fost la multe nunti in care nu am prea auzit manele mai ales daca se creeaza o atmosphera placuta

noi cand am stabilit cu formatia lu cetean, ne-a spus ca el nu canta manele si nici nu vrea sa ii ceara cineva..

bubilove
11.11.2009, 18:21:37
pai cetean e un artist cu scoala si talent.dar si scoala.asta e diferenta.chiar nu mi l-as putea imagina cantand manele
io zisai de manele dupa ora 3 sa dea Dumnezeu sa-mi stea lumea pana la 3

atheaa_me
11.11.2009, 20:13:46

si eu tot pe cetean il am, cate lucruri in comun:X:X dar nu am discutat cu el ce sa imi cante, inca:))

atheaa_me
11.11.2009, 21:27:17
ca zici tu bine....cam multe coincidente: erasmus, lille, cetean :D florin cu tata s-au intalnit cu el si au vorbit....le-a spus un singur lucru...nu canta manele

hihi la mine tata-socru s-a ocupat de acest aspect, sper sa cante bine ca am auzit cuvinte de lauda..acum vom vedea:)

Jamilla
12.11.2009, 19:24:32
hihi la mine tata-socru s-a ocupat de acest aspect, sper sa cante bine ca am auzit cuvinte de lauda..acum vom vedea:)

sunt singura cu tapota!!?/:) :((

crinutza83
12.11.2009, 20:49:04
sunt singura cu tapota!!?/:) :((

pana acum da, dar trebuie sa mai apara vreo miresica...:D

Jamilla
13.11.2009, 19:00:36
pana acum da, dar trebuie sa mai apara vreo miresica...:D

pai ma simt pe dinafara, deja sunteti o gramada cu cetean si aici nu mai aud pe nimeni cu tapota (:|

cristinalp
14.11.2009, 15:21:30
tapota e destul de scump.....l-am vazut destul de rar in foramtie completa.....
oricum l-am cautat pe youtube...e demential

pai ma simt pe dinafara, deja sunteti o gramada cu cetean si aici nu mai aud pe nimeni cu tapota (:|

Jamilla
14.11.2009, 17:25:53
tapota e destul de scump.....l-am vazut destul de rar in foramtie completa.....
oricum l-am cautat pe youtube...e demential

la mine trebuie sa vina in formatie completa, nici nu s epune problema, am si discutat cu ei asta. oamne ajuta , am incredere in cuvantul lui si in anii lui de prietenie cu tata. daca nu era tati, nu reuseam noi cu tapota. Recunosc, e scump, dar am vazut cu ochii mei ce face la nunti...ii ridica pe toti de la mese...din cauza lui nu am mers 2 zile, dupa ce am jucat indracit la o nunta pana dimineata...cand incepe sa dea din vioara ti se scoala parul pe maini. Si una din fetele lui canta numai muzica usoara, repertoriu national/international, deci vine si ea, pt partea de muzica usoara . In scvhimb sunt innebunita de mirela, nora lui, ma refer la voce, canta in duet cu sotul ei ciprian, baiatul lui tapota, si ce duet....abia imi astept nunta, doamne ajuta.

bubilove
16.11.2009, 16:08:14
la mine trebuie sa vina in formatie completa, nici nu s epune problema, am si discutat cu ei asta. oamne ajuta , am incredere in cuvantul lui si in anii lui de prietenie cu tata. daca nu era tati, nu reuseam noi cu tapota. Recunosc, e scump, dar am vazut cu ochii mei ce face la nunti...ii ridica pe toti de la mese...din cauza lui nu am mers 2 zile, dupa ce am jucat indracit la o nunta pana dimineata...cand incepe sa dea din vioara ti se scoala parul pe maini. Si una din fetele lui canta numai muzica usoara, repertoriu national/international, deci vine si ea, pt partea de muzica usoara . In scvhimb sunt innebunita de mirela, nora lui, ma refer la voce, canta in duet cu sotul ei ciprian, baiatul lui tapota, si ce duet....abia imi astept nunta, doamne ajuta.
critici la adresa lui tapota nu am auzit.decat ca,daca nu-i cunosti,nu-si prea dau silinta.dar atata timp cat il cunosc pe unul din parinti(sau cine-l "tocmeste")face o atmosfera de pomina

bubilove
16.11.2009, 16:11:05
am fost la un botez sambata,a cantat emil badea,nu stiu daca ati auzit de el ,dar mie nu mi-a placut deloc.am aflat dupa aceea ca a cantat pe f.putini bani ca era prieten cu taticul bebelului,dar....lumea se aseza la masa cand lua el microfonul in mana.solista a salvat petrecerea,nu stiu cum o cheama

cristinalp
17.11.2009, 09:46:43
partea cu muzica e fff importanta....ea insufleteste atmosphera...si ea trebuie sa fie care sa ridice oamenii de la masa si sa ii faca sa se simta bine

am fost la un botez sambata,a cantat emil badea,nu stiu daca ati auzit de el ,dar mie nu mi-a placut deloc.am aflat dupa aceea ca a cantat pe f.putini bani ca era prieten cu taticul bebelului,dar....lumea se aseza la masa cand lua el microfonul in mana.solista a salvat petrecerea,nu stiu cum o cheama

bubilove
17.11.2009, 11:45:00
ati fost pe la vreo nunta la care a cantat un tip pe nume Romica?

Miozotis
17.11.2009, 12:07:14
Dar pe Luca Adrian l-a vazut/auzit careva ?
Bubi, eu am auzit de acest Romica, dar nu stiu sa-ti spun absolut nimic de el.

bubilove
17.11.2009, 12:28:48
io pe tine te aud prima oara de luca.
lasa ca vin fetele care stiu cu informatii

Miozotis
17.11.2009, 12:34:23
E profesor.. cred la scoala populara.

Jamilla
23.11.2009, 19:04:09
de luca adrian nu stiu nici eu, sau il stiu dar nu dupa nume, eu chipurile le retin, lol L-)

anealy
24.11.2009, 10:21:43
de luca adrian nu stiu nici eu, sau il stiu dar nu dupa nume, eu chipurile le retin, lol L-)
pe adrian trebuia sa il am eu la nunta dar mi-a tras teapa . in ziua nuntii m-am trezit cu alt violonist. nu stiu nici pana acvum care a fost treaba ptr ca eu cand am vb cu formatia care am avut-o la nunta, el era cu ei si am spus clar ca daca nu vine el sa imi spuna ca iau pe altcineva...au spus toti, inclusiv el ca nu se pune problema sa nu vina...am vb cu el ultima data cu doua zile inainte de nunta si nu a spus ca nu vine el
si la nunta...soc altul.am zis ca mor ptr ca eu am luat toata acea formatie doar ca sa il am pe el...ptr felul cum canta nu trebuie sa iti faci griji...e bun...doar ca nu stiu ce sa iti spun de seriozitate...mai era si ruda cu sotul meu, asa ca...dar de cantat , nu am ce sa ii reprosez. l-a avut cumnatul meu la nunta si nu a stat jos un minut, a cantat toata noaptea si era imposibil sa stai jos. dar trebuie sa te tii de el

Miozotis
24.11.2009, 10:45:09
pe adrian trebuia sa il am eu la nunta dar mi-a tras teapa . in ziua nuntii m-am trezit cu alt violonist. nu stiu nici pana acvum care a fost treaba ptr ca eu cand am vb cu formatia care am avut-o la nunta, el era cu ei si am spus clar ca daca nu vine el sa imi spuna ca iau pe altcineva...au spus toti, inclusiv el ca nu se pune problema sa nu vina...am vb cu el ultima data cu doua zile inainte de nunta si nu a spus ca nu vine el
si la nunta...soc altul.am zis ca mor ptr ca eu am luat toata acea formatie doar ca sa il am pe el...ptr felul cum canta nu trebuie sa iti faci griji...e bun...doar ca nu stiu ce sa iti spun de seriozitate...mai era si ruda cu sotul meu, asa ca...dar de cantat , nu am ce sa ii reprosez. l-a avut cumnatul meu la nunta si nu a stat jos un minut, a cantat toata noaptea si era imposibil sa stai jos. dar trebuie sa te tii de el
Voua cat va luat ? Au fost si cu tambalul ?

bubilove
24.11.2009, 18:12:22
eu cred ca raman cu romica si grupul ....si ma rog sa iasa bine

bubilove
25.11.2009, 19:02:47
ziceti ma fetelor nu ati fost la nici o nunta la care sa cante romica sa mi-l laudati si mie un pic sa-mi treaca din griji:))
pe ai tai cum ii cheam ,cristina?

cristinalp
25.11.2009, 19:23:20
sincer habar nu am......iti spun cand vb cu tata sa imi spuna cum ii cheama...eu chiar deloc nu m-am ocupat de muzica.....

ziceti ma fetelor nu ati fost la nici o nunta la care sa cante romica sa mi-l laudati si mie un pic sa-mi treaca din griji:))

symonyca
26.11.2009, 15:42:22

CE AVETI MAI FETELOR...NU VA MAI SUPARATI K NU IL AVETI TOATE PE CETEAN...RECUNOSC CA SI EU AM VRUT SA IL IAU DAR MI S-A PARUT SCUMP...DAR CULMEA...AM GASIT O FORMATIE...HABAR N-AM CUM O CHEAMA..SOCRII (MARI SI MICI) S-AU OCUPAT DE ASTA...CANTA LA RESTAURANT ROTARU CICA DE OBICEI SI AU ZIS MAI MULTI CA SUNT OK...ADEVARUL E CA SI EI AU FOST SCUMPI...50 MIL..:(..DAR ASTA E...SUNT 5 IN TRUPA, CANTA ORICE MUZICA SI SE ZICE CA FAC ATMOSFERA SUPER...CEEA CE CONTEAZA FFFFF MULT PT O FORMATIE...ACUM EU CAUT CAMERAMAN SI FOTOGRAF...:(...TREBUIE SI CINEVA PT DECORAREA SALII:(...UFFF...NU E DELOC USOR..MAI ALES CAND ESTI LA 300 KM DISTANTA DE CASA...

crinutza83
26.11.2009, 15:51:21
CE AVETI MAI FETELOR...NU VA MAI SUPARATI K NU IL AVETI TOATE PE CETEAN...RECUNOSC CA SI EU AM VRUT SA IL IAU DAR MI S-A PARUT SCUMP...DAR CULMEA...AM GASIT O FORMATIE...HABAR N-AM CUM O CHEAMA..SOCRII (MARI SI MICI) S-AU OCUPAT DE ASTA...CANTA LA RESTAURANT ROTARU CICA DE OBICEI SI AU ZIS MAI MULTI CA SUNT OK...ADEVARUL E CA SI EI AU FOST SCUMPI...50 MIL..:(..DAR ASTA E...SUNT 5 IN TRUPA, CANTA ORICE MUZICA SI SE ZICE CA FAC ATMOSFERA SUPER...CEEA CE CONTEAZA FFFFF MULT PT O FORMATIE...ACUM EU CAUT CAMERAMAN SI FOTOGRAF...:(...TREBUIE SI CINEVA PT DECORAREA SALII:(...UFFF...NU E DELOC USOR..MAI ALES CAND ESTI LA 300 KM DISTANTA DE CASA...

si mie tot 50 de mil imi ia cetean....5 oameni in formatie....atat solist de usoara cat si de populara, vin si de dimineata acasa pt diversele obiceiuri.
din pacate mai suntem cateva miresici de gorj care nu prea mai locuiesc in gorj si stim cat e de greu sa organizezi remote :D

cristinalp
26.11.2009, 18:45:40
bine ai venit printre noi....
daca vrei sa ne pui si noua poze de la nunta verisoarei tale...sa ne mai inspiram si noi....
ce nu i-a placut la olga...ca am inteles ca e destul de buna?
De Bstudio am auzit si eu.....nu pot spune mai mult de atat...am primit si eu o oferta de la ei..mi s-au parut cam scumpi, au pachete standard si mi se par putin cam nemaliabili.
eu o sa am o formatie de muzica populara....am fost la multe nunti unde nu avut dj si ne-am distrat ff bine, conteaza foarte mult si playlist-ul ......

anealy
26.11.2009, 21:12:46
Voua cat va luat ? Au fost si cu tambalul ?
35 de mil, dar noi am mutat data nuntii ptr ei (ptr ca nu aveau liber in data in care aveam noi nunta, desi vb cu cateva luni inainte), ptr ca ii vroiam neaparat pe adrian si pe cel care canta muzica usoara, vali, si am schimbat data nuntii dupa cum au avut ei liber(nu mai spun ca din cauza asta am pierdut si sala)...si atunci ei au spus ca din cauza ca atrebuit sa schimbam data ptr ei ne fac o reducere de 10 milioane...cereau 45 de mil de obicei...asa spuneau ei

anealy
26.11.2009, 21:13:42
35 de mil, dar noi am mutat data nuntii ptr ei (ptr ca nu aveau liber in data in care aveam noi nunta, desi vb cu cateva luni inainte), ptr ca ii vroiam neaparat pe adrian si pe cel care canta muzica usoara, vali, si am schimbat data nuntii dupa cum au avut ei liber(nu mai spun ca din cauza asta am pierdut si sala)...si atunci ei au spus ca din cauza ca atrebuit sa schimbam data ptr ei ne fac o reducere de 10 milioane...cereau 45 de mil de obicei...asa spuneau ei
nu au avut tambal...au avut orga, vioara si chitara

Miozotis
27.11.2009, 01:59:53
nu au avut tambal...au avut orga, vioara si chitara
Noua ne-au cerut mai mult, de-asta am intrebat. Si cand au si tambalul e si mai mult.

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

bubilove
01.12.2009, 16:47:54
deci la mine a ramas romica.e si mic daca nu-mi place ce face ma pot duce sa-l bat:-p :D sa cante fain sa\:D/ toata noaptea

cammye
02.12.2009, 09:38:21
Buna miresici din Gorj....am si eu asemenea voua o mare problema...aceea a muzicii la nunta.Sunt un pic disperata:-SS as spune eu...am nunta in 23 oct 2010...la Pandra...si cum eu nu sunt din zona....nici nu stiu ce sa caut si mai ales unde sa caut:-p.am nevoie urgenta de niste numere de telefon de la formatii p care voi le stiti...sau ati auzit de ele....ar fii super ok..astept un pm....
va rog din tot sufletelul meu de miresica disperata:x

ps:formatia domnului Cetean : taraful Tapota; formatia Generic&Dan Ciotoi.

HEPL ME .....

cammye
02.12.2009, 09:45:04

Buna Jamilla....as vrea sa te rog daca imi poti oferi si mie numarul de telefon al formatiei lui Tapota...te rog mult:*

adina_83
09.12.2009, 21:48:21
si mie tot 50 de mil imi ia cetean....5 oameni in formatie....atat solist de usoara cat si de populara, vin si de dimineata acasa pt diversele obiceiuri.
din pacate mai suntem cateva miresici de gorj care nu prea mai locuiesc in gorj si stim cat e de greu sa organizezi remote :D

Buna!
Ai cumva si un nr de tel al profesorului cetean? As vrea sa il contactez si eu pentru nunta!
Multumesc mult!

Jamilla
13.12.2009, 10:43:33

am fost in octombrie la nunta la un coleg al miresoiului meu si a cantat romica de nu a stat nici dracu jos

a facut atmosefra, fara sa ii fac reclama si a fost super! dar s-a iomplicat mult si nasul

adina_83
13.12.2009, 12:37:54

Buna Oana!
Vad ca tu deja ai petrecut fericitul eveniment!
Ne spui si noua,te rugam,cum a fost formatia profesorului cetean? Suntem o gramada care cautam informatii despre dumnealui!

Multumesc!

bubilove
16.12.2009, 16:54:13
:-\ fetele,in curand ma intalnesc cu romica,liderul formatiei pe care o s-o am.ce sa-l intreb?c sa discut cu el?habar nu am....
faptul ca nu vreau sa stea pe langa lume pt dedicatii ii spun de acum sau mai astept?

cristinalp
16.12.2009, 20:03:47
:-\ fetele,in curand ma intalnesc cu romica,liderul formatiei pe care o s-o am.ce sa-l intreb?c sa discut cu el?habar nu am....
faptul ca nu vreau sa stea pe langa lume pt dedicatii ii spun de acum sau mai astept?
cred ca detaliile astea e bine sa le vb cu o zi inainte de eveniment
cel putin eu asa fac, ca nu cumva sa uite

bubilove
19.12.2009, 09:59:01
cred ca detaliile astea e bine sa le vb cu o zi inainte de eveniment
cel putin eu asa fac, ca nu cumva sa uite
care detalii?ca habar nu am!nu tre sa-l intreb ce muzica o sa-mi cante si sa-i spun ce melodii vreau eu neaparat sa am....:-s habar nu am:-<

Anya00
19.12.2009, 11:10:49
care detalii?ca habar nu am!nu tre sa-l intreb ce muzica o sa-mi cante si sa-i spun ce melodii vreau eu neaparat sa am....:-s habar nu am:-<
Vezi ca stii si singura ce trebuie sa vb cu ei?:* Cam asta ar fi.....intreaba-i ce canta ei de obicei pe la nunti, si vezi daca e ok. Daca nu, spune-le tu ce anume ai vrea sa cante(eu stiu, poate nu vrei manele, sau nu vrei numai populara.....si atunci tre sa fii sigura ca au repertoriu si de muzica usoara). Intreaba-i daca au repertoriu din mai multe zone ale tarii, in cazul in care ai si invitati de prin alte parti. Iar daca ai melodii anume care nu vrei sa lipseasca....spune-le si treaba asta, desi e totusi cam devreme, insa oricum te mai intalnesti cu ei mai aproape de nunta, si le reamintesti atunci. Alta treaba(din proprie experienta).....daca vrei sa-ti vina si acasa, la obiceiuri....stabileste clar cu ei treaba asta, eventual trecuta si in contract, ce obiceiuri faceti, daca necesita transport....
Oricum ei stiu cel mai bine ce se canta la nunti, si daca e o formatie buna, cu un repertoriu variat, vor vedea atunci pe moment ce prinde cel mai bine....ca degeaba le spui tu sa nu cante manele(dau un ex) daca lumea le cere manele si pe manele se danseaza.....

cristinalp
19.12.2009, 19:21:29
Vezi ca stii si singura ce trebuie sa vb cu ei?:* Cam asta ar fi.....intreaba-i ce canta ei de obicei pe la nunti, si vezi daca e ok. Daca nu, spune-le tu ce anume ai vrea sa cante(eu stiu, poate nu vrei manele, sau nu vrei numai populara.....si atunci tre sa fii sigura ca au repertoriu si de muzica usoara). Intreaba-i daca au repertoriu din mai multe zone ale tarii, in cazul in care ai si invitati de prin alte parti. Iar daca ai melodii anume care nu vrei sa lipseasca....spune-le si treaba asta, desi e totusi cam devreme, insa oricum te mai intalnesti cu ei mai aproape de nunta, si le reamintesti atunci. Alta treaba(din proprie experienta).....daca vrei sa-ti vina si acasa, la obiceiuri....stabileste clar cu ei treaba asta, eventual trecuta si in contract, ce obiceiuri faceti, daca necesita transport....
Oricum ei stiu cel mai bine ce se canta la nunti, si daca e o formatie buna, cu un repertoriu variat, vor vedea atunci pe moment ce prinde cel mai bine....ca degeaba le spui tu sa nu cante manele(dau un ex) daca lumea le cere manele si pe manele se danseaza.....

anya are perfecta dreptate cu trecerea in contract a obiceiurilor si a transportului. Noi o sa le asiguram transportul, si ei o sa ia parte la toate obiceiurile care se vor face, dusul la apa si imbracatul miresii, si nu o sa plece de la nunta decat dupa ce pleaca ultimul invitat. Am mai vazut pe la alte nunti ca dupa ora 2 cand se mai rareau invitatii, lautarii plecau si a ramas un laptop sa faca toata distractia.

sleepy
09.01.2010, 21:39:57
Fetelor, aveti idee de o formatie care canta in principal muzica oldies? E importanta si populara, bineinteles. Din cate am vazut pe aici, majoritatea sunt invers, principalul e populara si secundar ceva muzica usoara.

cristinalp
09.01.2010, 22:13:32
Fetelor, aveti idee de o formatie care canta in principal muzica oldies? E importanta si populara, bineinteles. Din cate am vazut pe aici, majoritatea sunt invers, principalul e populara si secundar ceva muzica usoara.

sincer eu nu stiu pe cineva care sa se axeze in principal pe muzica oldies..poate stiu fetele si te ajuta...multa bafta...

Ce restaurant ai ales pt eveniment?

madalinapol
13.01.2010, 19:44:51
vreau sa va intreb de o formatie cu patru barbati si o femeie,daca puteti sa imi da-ti mai multe informatii...eu sunt din olt,dar mi-a zis cineva de aceasta formatie!Ms

Miozotis
13.01.2010, 23:35:55
vreau sa va intreb de o formatie cu patru barbati si o femeie,daca puteti sa imi da-ti mai multe informatii...eu sunt din olt,dar mi-a zis cineva de aceasta formatie!Ms

Cauti acul in carul cu fan ! E uimitor ce ai putut sa scrii, majoritatea formatiilor sunt compuse din 4 instrumentisti si o solista. Mai baga niste indicii, dar nu legate de culoarea parului.

madalinapol
14.01.2010, 00:05:55
Cauti acul in carul cu fan ! E uimitor ce ai putut sa scrii, majoritatea formatiilor sunt compuse din 4 instrumentisti si o solista. Mai baga niste indicii, dar nu legate de culoarea parului.
k...scz dak te-am uimit prea mult...eu ,in general,stiu formatii de 2 pers care canta,femeie si barbat(nu instrumentisti),dar poate pe acolo e altfel.Ms oricum,dar alte detalii nu stiu...

Miozotis
14.01.2010, 00:18:22
k...scz dak te-am uimit prea mult...eu ,in general,stiu formatii de 2 pers care canta,femeie si barbat(nu instrumentisti),dar poate pe acolo e altfel.Ms oricum,dar alte detalii nu stiu...

Sa inteleg ca tu cauti 5 solisti ? La voi din formatie nu fac parte si instrumentisti ? Puneti banda cu negativul ?

cristinalp
14.01.2010, 11:50:28

sa ne dai mai multe indicii gen...de unde ai auzit de ei, unde au mai cantat, daca canta intr-un restaurant anume...
asa sincer imi pare rau....
intreaba pe cel care ti-a zis de formatie mai multe informatii si poate poate rezolvam

madalinapol
14.01.2010, 12:04:54
Sa inteleg ca tu cauti 5 solisti ? La voi din formatie nu fac parte si instrumentisti ? Puneti banda cu negativul ?
Da,draga,5 solisti,fara instrumentisti...

cristinalp
14.01.2010, 12:06:51
Da,draga,5 solisti,fara instrumentisti...

hai fetele......hai nu va suparati....nu are rost

sincer nici eu nu am auzit doar de solisti...fara instrumentisti. Sigur sunt din GJ?

Miozotis
14.01.2010, 12:13:34
hai fetele......hai nu va suparati....nu are rost

sincer nici eu nu am auzit doar de solisti...fara instrumentisti. Sigur sunt din GJ?

Eu chiar nu aveam de ce sa ma supar, din contra, m-a amuzat tare mult.

cristinalp
14.01.2010, 12:19:58
Eu chiar nu aveam de ce sa ma supar, din contra, m-a amuzat tare mult.

eu de ex am 4 instrumentisti si o vocalista....
in plus nu stiu daca vor accepta dar o sa am si o dj-itza...care sa-mi ridice invitatii la dans cat timp formatia va face pauza....

Miozotis
14.01.2010, 12:33:49
eu de ex am 4 instrumentisti si o vocalista....
in plus nu stiu daca vor accepta dar o sa am si o dj-itza...care sa-mi ridice invitatii la dans cat timp formatia va face pauza....

Nu prea vad de ce nu ar accepta. Eu consider ca formatia ar trebui sa faca pauza atunci cand stau invitatii la masa, cand sunt servite felurile de mancare. Am fost la o nunta unde au facut exact invers si nu mi-a placut deloc.

crinutza83
14.01.2010, 13:02:30
eu de exemplu am 3 instrumentisti, un solist si o solista...as vrea sa mai iau si un DJ ceva pt pauze....pt ca nu e frumos sa stea lumea la masa si sa se auda cum se lovesc furculitele si cutitele. muzica trebuie sa fie tot timpul

ileina
23.01.2010, 01:15:16
vreau si eu un nr.de contact pt.taraful tapota,plss?multumesc mult!

crinutza83
03.02.2010, 17:28:29
fetele...eu as vrea sa iau si un DJ part time pentru pauzele lautarilor...vreo recomandare? chiar nu am nici o idee si am cautat destul de mult.

va pup

atheaa_me
21.02.2010, 12:41:27
fetele...eu as vrea sa iau si un DJ part time pentru pauzele lautarilor...vreo recomandare? chiar nu am nici o idee si am cautat destul de mult.

va pup

crinutza o intrebare. la tine la nunta cetean cu cati membri va veni in formatie? ca sa imi fac o parere. mersi

cristinalp
21.02.2010, 18:57:59

va pup

o prietena de-a mea a avut nunta anul trecut in iulie la Regal si a avut dj un tip de la radio. A venit 2 ore..din cate am inteles de la ea a fost multumita de el. Daca doresti incerc sa aflu exact cine este si ce banuti cere.

crinutza83
22.02.2010, 10:02:21
crinutza o intrebare. la tine la nunta cetean cu cati membri va veni in formatie? ca sa imi fac o parere. mersi

5 membri...:)

crinutza83
22.02.2010, 10:02:51
o prietena de-a mea a avut nunta anul trecut in iulie la Regal si a avut dj un tip de la radio. A venit 2 ore..din cate am inteles de la ea a fost multumita de el. Daca doresti incerc sa aflu exact cine este si ce banuti cere.

daaa, ar fi super daca poti...saru'mana mult:)

cristinalp
22.02.2010, 10:20:50
daaa, ar fi super daca poti...saru'mana mult:)

am sunat-o pe prietena mea si mi-a zis ca numai are nr de tel al dj-ului, dar se numeste marian stanoiu si este dj la un post local de radio. Sper sa te ajute, poate ai prieteni prin tg jiu care te pot ajuta.

atheaa_me
27.02.2010, 21:18:51
fetelor am o alta problema ( eu am numai probleme):))

cine cunoaste un cantaret 2, ma buni din gorj sa ii aduc sa cante la nunta un program de o ora...si cum as putea sa iau legatura.mersi anticipat

crinutza83
28.02.2010, 14:05:00

cine cunoaste un cantaret 2, ma buni din gorj sa ii aduc sa cante la nunta un program de o ora...si cum as putea sa iau legatura.mersi anticipat

si eu am aceeasi problema...:)) ma innebuneste tata ca vrea sa mai luam pe cineva. el se gandea la victorita lacatusu sau parca mai zicea de cineva dar nu imi aduc aminte acum. daca vrei nr ei zi-mi :)

atheaa_me
01.03.2010, 18:42:00
si eu am aceeasi problema...:)) ma innebuneste tata ca vrea sa mai luam pe cineva. el se gandea la victorita lacatusu sau parca mai zicea de cineva dar nu imi aduc aminte acum. daca vrei nr ei zi-mi :)
e de la doina gorjului? park am auzit de ea:)

crinutza83
01.03.2010, 18:45:26
e de la doina gorjului? park am auzit de ea:)

sincer :P nu stiu...:))

atheaa_me
01.03.2010, 18:46:55
sincer :P nu stiu...:))

nici eu. imi poti da un pm pt cat costa/pe program? eu ma gandeam sa il intreb pe cetean..el parca canta in doina gorjului nu?

irinuca83
10.03.2010, 09:25:34
Buna fetele,

De Violeta Nanu a auzit cineva?Canta la Dorexim.

madaroxy
14.04.2010, 15:29:51

ia-o pe maria loga....e cunoscuta si apreciata!! au luat-o un cuplu din motru pt luna mai 2010 si a cerut pe 2 ore 2600 ron. Alta cantareata faina e Olguta Berbec....anul trecut cerea 400 euro pe 1 ora.Bafta!!!
Din pacate nu am nici un numar de-al lor de contact deocamdata, insa o sa ma interesez ca oscilez si eu intre cele doua!

atheaa_me
14.04.2010, 15:32:31
ia-o pe maria loga....e cunoscuta si apreciata!! au luat-o un cuplu din motru pt luna mai 2010 si a cerut pe 2 ore 2600 ron. Alta cantareata faina e Olguta Berbec....anul trecut cerea 400 euro pe 1 ora.Bafta!!!
Din pacate nu am nici un numar de-al lor de contact deocamdata, insa o sa ma interesez ca oscilez si eu intre cele doua!

uf multumesc, dar deja mi-am gasit:D:D acum 3 sapt am discutat.

madaroxy
15.04.2010, 20:08:01
uf multumesc, dar deja mi-am gasit:D:D acum 3 sapt am discutat.
pe cine ai luat?? cat??

atheaa_me
15.04.2010, 20:12:52
pe cine ai luat?? cat??
claudia torop, 500 de euro

Jamilla
22.04.2010, 10:59:32
dj va mai luati? eu am deja taraf dar ma gandeam la pauze sa iau dj...insa deja ajung costisitor si nu prea stiu ce sa fac....acu si astia ai nostri vin cu playlistul, cu pc si ii dau drumul cat fac ei pauza la cantat, dar na...uneori avem temeri fara sa vrem

mi s-a spus ca ma stresez prea mult, cred ca toate facem la fel :-s

Jamilla
22.04.2010, 11:00:12
claudia torop, 500 de euro

nu am auzit de ea , dar pretul e super ;))

atheaa_me
22.04.2010, 16:57:29
nu am auzit de ea , dar pretul e super ;))
eu pana la nunta nu auzisem de nici una, dar canta bine, mie mi-a placut:)

fany
10.05.2010, 16:33:39
salutare,
eu am gasit in ceea ce priveste muzica pt nunta o formatie compusa din 2 pers, o fata si un baiat, ambii elevi la liceul de muzica din tg jiu, canta super(i-am ascultat la o nunta)si mi-au cerut nici mai mult nici mai putin de 1500 ron, ceea ce mi s-a parut super accesibil. In pauze o sa avem muzica usoara.

alexandruloredana
24.08.2010, 08:58:56
Buna,

Buna! cum a fost la simone? plusuri _minusuri ,acelasi lucru il doresc si eu in materie de formatie,ce ai gasit tu si ce mi recomenzi?...merci

kpk1
14.09.2010, 11:10:21
Muzica usoara de pe laptop in pauzele de muzica populara e cam seaca. In general orchestra isi pune la repaus amplificatorul si dau volumul mai incet a.i. muzica se asculta ca ambient si nu ca show.
Pentru muzica usoara cel mai bine este sa va cautati o trupa sau un solist care canta numai muzica usoara sau d c nu, un DJ. Avantajul este net, showul vine de la sine si pana la urma cu totii aveti tineri invitati care merita si ei atentie.
O nunta la ora actuala care sa fie intretinuta numai cu muzica populara mi se pare batraneasca, pt cazul in care aveti multi invitati obligatii de-ale parintilor.
Tg-Jiul e cam blestemat la capitolul muzica usoara, dar cu putin efort voi puteti sa schimbati acest aspect. Nu lasati pe mama si pe tata ca stiu ei pe cineva ...
Credeti ca vine lumea pentru mancare la restaurant ?! In multe cazuri da :D, dar muzica face seara.
Si daca muzica nu e, nimic nu e o:-)

ank02
18.09.2010, 22:33:55
Buna miresicilor,

Sunt noua pe aici..dar imi plac discutiile voastre. Va rog spuneti-mi si mie unde il pot vedea cantand pe dl Cetean si formatia lui. Mie imi place formatia Prefics (dl Gabi Popescu si sotia dlui) dar as vrea sa-l vad si pe acest domn Cetean, ca vad ca este laudat pe aici :)

bebelusha_87
30.09.2010, 00:57:26
Referitor la muzica din pauza puteti face un playlist pe care il salvati pe un memory stick. Majoritatea " lautarilor" de astazi au instrumente si "chestii" care permit utilizarea memory stycuri-lor asa ca ve-ti fi sigure ca se asculta muzica pe care o doriti in pauze :)

atheaa_me
30.09.2010, 10:34:52
Buna miresicilor,

Sunt noua pe aici..dar imi plac discutiile voastre. Va rog spuneti-mi si mie unde il pot vedea cantand pe dl Cetean si formatia lui. Mie imi place formatia Prefics (dl Gabi Popescu si sotia dlui) dar as vrea sa-l vad si pe acest domn Cetean, ca vad ca este laudat pe aici :)

dl cetean are site pe internet, cu formatia si poti asculta acolo cateva cantecele. incearca sa cauti rosmarin. daca am gresit rog moderatorii sa stearga mesajul

codrutza84
30.09.2010, 20:57:24
Fetelor am o intrebare.....despre Nicoleta si Emil Lacatusus stiti ceva??? au cateva clipuri pe youtube si mi-a placut ce am vazut dar as vrea sa stiu cum e la nunta, cum intretin atmosfera si asa mai departe. Din pacate d-l Cetean este luat in data de 20 si mi i-a recomandat pe cei doi soti. Cum noi suntem in Italia si nu venim acasa pana in decembrie.....suntem cam stramtorati de timp si distanta sa alegem formatia acum, multe deja sunt luate pentru data de 20.

Yumecriss
13.12.2010, 12:08:06
incearca sa ii cauti numele formatiei, adica rosmarin parca, sau ceva de genul ca acolo are date de contact!

Site-ul formatiei Rosmarin nu mai functioneaza din cate vad. Poti in schimb sa suni la Liceul de Arta din Tg-Jiu sa ceri nr. domnului Cetean. Eu l-am ascultat la o nunta in Novaci si m-a impresionat. Bafta!

MarianS
28.01.2011, 13:53:38
Referitor la muzica din pauza puteti face un playlist pe care il salvati pe un memory stick. Majoritatea " lautarilor" de astazi au instrumente si "chestii" care permit utilizarea memory stycuri-lor asa ca ve-ti fi sigure ca se asculta muzica pe care o doriti in pauze :)

Sarut mainile si bine v-am gasit..Adevarat doar ca nu sta nimeni in acest caz sa iti aranjeze piesele de pe acel memory stick si exista riscul ca piesele sa ruleze "varza" si sa iese o intreaga harababura.

Cu respect Marian Stanoiu

elia01
29.01.2011, 12:19:38
Sarut mainile si bine v-am gasit..Adevarat doar ca nu sta nimeni in acest caz sa iti aranjeze piesele de pe acel memory stick si exista riscul ca piesele sa ruleze "varza" si sa iese o intreaga harababura.

Cu respect Marian Stanoiu

buna. eu am nunta anul asta in august. u kt iei k dj?pt o nunta in kzul in kre eu am deja lautari.

mirabela21
09.02.2011, 00:02:37
Eu am fost la mai multe nunti unde a cantat Elisabeta Vasile cu formatia Krystal si mi-au placut foare mult de aceea i-am luat si la mine la nunta. Bety (solista) canta foarte bine si face o atmosfera placuta. Am apreciat foarte mult ca ei nu au luat deloc pauza si au cantat toate genurile de muzica. Am vazut ca au si cateva filmari pe youtube si ii recomand cu drag!

cypyuty
15.02.2011, 19:29:15
Buna seara! Sunt o noua forum-ista :) si in legatura cu formatiile pt nunti,eu am nunta pe 2 iunie 2012 si deja am ales lautarii pt ca i-am mai auzit la nunti si mi-au placut dintodeauna: Emil si Nicoleta Lacatusu,eu cred ca am facut o alegere buna!!Au si filmari la nunti pe youtube,nu fac pauze si chiar canta bine si lumea joaca toata noaptea!!

codrutza84
15.02.2011, 22:02:57
Buna!! Eu ii am la nunta pe Nicoleta si Emil Lacatusu si sunt foarte buni..daca te hotarasti sa ii ai la nunta e o alegere BUNA.am fost la nunti unde au cantat ei si mi-a placut pt ca au intretinut atmosfera si lumea a dansat,ceea ce e cel mai important!!
si noi am vrut sa ii luam pe ei dar cand am sunat erau deja ocupati pt data aleasa de noi asa k a trebuit sa alegem pe altcineva dar tot ce am auzit de ei a fost numai laude si tot ce am ascultat cu ei nu a facut decat sa mareasca regretul k nu ii putem avea la nunta...........

cypyuty
16.02.2011, 14:03:50
[QUOTE=codrutza84;3981823]si noi am vrut sa ii luam pe ei dar cand am sunat erau deja ocupati pt data aleasa de noi asa k a trebuit sa alegem pe altcineva dar tot ce am auzit de ei a fost numai laude si tot ce am ascultat cu ei nu a facut decat sa mareasca regretul k nu ii putem avea la nunta...........[/QUO
Pai si pe cine ai ales daca ei au fost ocupati?...imi pare rau :(

codrutza84
17.02.2011, 18:49:36
formatia meridiane

andreealu
17.02.2011, 19:53:40
formatia meridiane

bravo... mi se pare ca ei canta destul de bine din cate am auzit. Casa de piatra!
si fiindca tot ma apucai sa scriu... voi va luati rochia de mireasa de aici din oras? ca mie nu mi-a placut nimik din ce am vazut prin magazine

elia01
18.02.2011, 19:40:05
ce lautari o sa ai?
stiu o prietena care si-a luat rochia de la craiova de la natasha vasiliev,in magazin costa 40 de mil si dar cred ca era din masase ceva si ea a vorbit cu cei de acolo si si-a facut aceeasi rochie dra dintr-un material care imita ff bine matasea sau din ce era facuta rochia principala si si-a facut-o cu 20 mil,si au facut-o pe corpul ei si chiar natasha a facut-o..

sincer nu stiu ce nume au cei de la formatie......i au tocmit tata si socrumiu. Sunt de la turceni ei,si stiu ca sunt mai tinerei si in afirmare. nu ne au luat foarte mult pentru ca am ajuns la ei printr o cunostiinta. De curand mi a venit ideea cu dj ul. vreau ca atunci cand vor lua pauze cei de la formatie s fie cnca specializat care sa mi puna muzica si sa aiba tot ce ii cer. si la fel poate se mai satura lumea de sarbe si asa un dj mai face si atmosfera. As fi vrut sa mi fac si eu rochia acolo....dar nu sunt in tara si vin q o luna inainte de nunta...deci trebuie sa iau cva gata facut sau care are foarte putine modificari de facut.#:-S

cypyuty
18.02.2011, 23:05:29
sincer nu stiu ce nume au cei de la formatie......i au tocmit tata si socrumiu. Sunt de la turceni ei,si stiu ca sunt mai tinerei si in afirmare. nu ne au luat foarte mult pentru ca am ajuns la ei printr o cunostiinta. De curand mi a venit ideea cu dj ul. vreau ca atunci cand vor lua pauze cei de la formatie s fie cnca specializat care sa mi puna muzica si sa aiba tot ce ii cer. si la fel poate se mai satura lumea de sarbe si asa un dj mai face si atmosfera. As fi vrut sa mi fac si eu rochia acolo....dar nu sunt in tara si vin q o luna inainte de nunta...deci trebuie sa iau cva gata facut sau care are foarte putine modificari de facut.#:-S
E o idee buna cu dj-ul,eu cunosc lautarii care o sa-mi cante la nunta dinainte si in timpul pauzelor o sa-i rog sa-mi puna play list-ul cu melodiile pe care le vreau eu si o sa avem si 2 invitati care o sa cante cate 2 ore si cred ca nu o sa fie timp de prea multe pauze pt ca si in formatia care va canta toata seara sunt 3 cantareti :) :*
La lumanari si buchete te-ai gandit?din ce vrei sa fie si la cine le vei face?

m_klaudya
19.02.2011, 12:53:40
Buna seara! Sunt o noua forum-ista :) si in legatura cu formatiile pt nunti,eu am nunta pe 2 iunie 2012 si deja am ales lautarii pt ca i-am mai auzit la nunti si mi-au placut dintodeauna: Emil si Nicoleta Lacatusu,eu cred ca am facut o alegere buna!!Au si filmari la nunti pe youtube,nu fac pauze si chiar canta bine si lumea joaca toata noaptea!!

si eu am auzit de ei, dar mi s-a spus ca sunt foarte scumpi..e adevarat?le-ai dat deja avansul?

gio88
19.02.2011, 19:52:43
Si pe mine m-ar interesa Emil si Nicoleta Lacatusu..desi e cam tarziu..nu pierd nimic daca incerc. Macar sa imi fac o idee:-?:-?

gio88
24.02.2011, 23:09:50
Eu am ales formatia Prefics.<:-P imi plac mult,voi ce parere aveti?

Roxandy
25.02.2011, 10:59:32
Buna miresici,
Eu am nunta pe 24 septembrie 2011, si nu am stabilit decat localul. Si trebuie sa gasesc cat mai repede formatie si fotografi. Ce imi recomandati va rog ca nici nu stiu de unde sa incep sa caut. Eu sunt din Bucuresti dar fac nunta la Tg Jiu fiindca de acolo este viitorul sot, si sunt mai multi invitati din partea lui.
Deci, va rog daca stiti formatii bune, fotografi , cameramani din tg jiu, va rog sa imi spuneti!
Va multumesc, si va pup!:*

cypyuty
25.02.2011, 11:08:56
Buna miresici,
Eu am nunta pe 24 septembrie 2011, si nu am stabilit decat localul. Si trebuie sa gasesc cat mai repede formatie si fotografi. Ce imi recomandati va rog ca nici nu stiu de unde sa incep sa caut. Eu sunt din Bucuresti dar fac nunta la Tg Jiu fiindca de acolo este viitorul sot, si sunt mai multi invitati din partea lui.
Deci, va rog daca stiti formatii bune, fotografi , cameramani din tg jiu, va rog sa imi spuneti!

De exemplu eu i-am ales pe Emil si Nicoleta Lacatusu(formatie) dar am mai vazut pe forum ca formatie cautata e si formatia domnului cretean(ceva de genu si formatia prefics)...Emil si Nicoleta Lacatusu sunt pe youtube(E si NL la nunti):* Fotograf si cameraman nici eu nu am gasit:-SS

gio88
25.02.2011, 15:29:21
Buna miresici,
La ce local v-ati hotarat ?Eu am cautat la toate dar erau deja ocupate sambata iar singura data libera(sambata) era pe 10 sept dar nu am gasit formatie pentru ziua aceea. Asa ca am ales o duminica libera in functie si de ei. Oricum felicitari! :):*
In ceea ce priveste formatiile..noua ne-au placut foarte mult Emil si Nicoleta Lacatusu, Prefics, formatia care canta la Jiu (dar nu au solista , doar solist si canta foarte bine) si cei de la Rotaru(mai putin solista-poate nu era momentul ei cel mai bun). Cameraman si fotograf nu stiu..si eu sunt in cautare

onutzatesea
26.02.2011, 00:11:56
salut! sunt miresica in tg jiu pe 1 oct la debarcader iar muzica am ales tot prefics i-au mai avut niste prieteni si au fost ok

andreealu
17.03.2011, 19:16:41
total de acord. nimik nu se compara cu muzica live

elia01
17.03.2011, 22:46:33
total de acord. nimik nu se compara cu muzica live
total de acord cu voi. eu voi avea si dj si formatie sa mi cante live k la noi la gorj :))

MarianS
20.03.2011, 04:40:28
Adevarat ca e "usor de dat play " app de faza cu Dj-ul la nunta dar important este CAND DAI PLAY SI LA CE????
Asa ar fi usor sa iti faci acasa un dvd cu muzica si sa il lasi sa curga doar ca exista "riscul" ca piesele sa curga haotic si sa le faci "ciorba de picioare in burta":)))
Un dj (depinde si de dj) poate sa iti faca un program frumos si nu neaparat pe multi banutzi

atheaa_me
20.03.2011, 11:50:54
Adevarat ca e "usor de dat play " app de faza cu Dj-ul la nunta dar important este CAND DAI PLAY SI LA CE????
Asa ar fi usor sa iti faci acasa un dvd cu muzica si sa il lasi sa curga doar ca exista "riscul" ca piesele sa curga haotic si sa le faci "ciorba de picioare in burta":)))
Un dj (depinde si de dj) poate sa iti faca un program frumos si nu neaparat pe multi banutzi

te sustin..eu la nunta mea am uitat cu desavarsire sa iau in calcul ipoteza unui dj...am crezut ca rezolva formatia...asa ca mi-am pus piesele pe un stick, am dat stick-ul...si concluzia o invalmaseala aiurea rau:( mi-au sarit piesele, unele nici nu mi s-au pus (desi tineam mult la ele..dar pe moment am si uitat), melodii care mi s-au repetat...la momentul respectiv mi-am propus sa nu fiu deranjata, dar acum imi dau seama ce mult am pierdut..asa ca sustin ideea dj-ului la nunta

MarianS
22.03.2011, 14:07:20
Exact ceea ce spuneam..piesele canta haotic, poate se repete si iese "ciorba de picioare in burta" si apoi tinand cont ca vb aceea nu faci 10 nunti in viata asta...

Sper sa nu fiu prea 'subiectiv':))

alyan
29.05.2011, 20:45:46
Buna,

Sunt noua in peisaj....o sa ma casatoresc si eu undeva in mai 2012, urmeaza sa cautam un local....
Problema care ma macina este muzica de la nunta..... as opta pentru un DJ care sa puna muzica de calitate, de toate genurile si cel mai important sa faca atmosfera la petrecere.....aveti cunostinta de un astfel de DJ:-?

Merci fetelor

PS. De acum incolo o sa ma bag si eu in seama pe aici=P~

loriuta
30.07.2011, 09:33:31
Si eu am ales un dj pt nunta, pe Shao si am fost super multumita si invitatii de altfel...ca si formatie l-am ales pe Cetean cu Tilus nu mai stiu cum si au facut super atmosfera, au fost laudati de toti! Sincera sa fiu aveam emotii cu muzica pt ca nu-i mai auzisem pana la nunta mea, dar a iesit super fain!

atheaa_me
30.07.2011, 12:22:29
Si eu am ales un dj pt nunta, pe Shao si am fost super multumita si invitatii de altfel...ca si formatie l-am ales pe Cetean cu Tilus nu mai stiu cum si au facut super atmosfera, au fost laudati de toti! Sincera sa fiu aveam emotii cu muzica pt ca nu-i mai auzisem pana la nunta mea, dar a iesit super fain!
si eu tot pe dl cetean l-am avut si a fost foarte ok:)

corayma
19.08.2011, 14:29:27
buna, miresicilor!!! din nefericire mi-am facut cont cam tarziu... am nunta pe 1 oct 2011 si socrii mei au ales formatia Merindian... cum nu sunt fan a muzicii populare si mai sunt si din Banat, as vrea sa-mi fac o parere despre ei... ce puteti sa-mi spuneti?:D

MarianS
21.08.2011, 18:45:14
Ciao. Dupa cate stiu eu, e ok formatia asa ca nu ai de ce sa te ingrijorezi:)

Nicol23
27.08.2011, 15:51:17
Buna fetelor...sunt noua pe aici... pentru miresele din Tg-Jiu...cunoasteti formatia Bumbescu & Bacio???am inteles ca ei canta la Ambasador...ceva pareri?? sunt tentata pentru nunta...am gasit site-ul lor dar nu stiu mai multe asa despre ei...eu sunt din Baile-Herculane...pupici

demcri
06.09.2011, 17:31:52
Buna.
Si eu sunt noua pe aici. Stie cineva de formatia Trystar din Runcu? As vrea sa-i contactez pt nunta (pt ca nu am mai gasit libera nici o formatie mai buna) dar as fi mai linistita daca i-a mai pus cineva si totul a fost bine.

atheaa_me
06.09.2011, 19:06:06
Buna fetelor...sunt noua pe aici... pentru miresele din Tg-Jiu...cunoasteti formatia Bumbescu & Bacio???am inteles ca ei canta la Ambasador...ceva pareri?? sunt tentata pentru nunta...am gasit site-ul lor dar nu stiu mai multe asa despre ei...eu sunt din Baile-Herculane...pupici
eu una i-am ascultat des in Ambasador si mi-au placut cum canta...au si o fata, care canta f f bine (nu stiu daca face parte din formatia lor).

madaroxy
17.09.2011, 16:58:22
Buna fetelor!
Sunt miresica de 2012.
Am contactat o gramada de formatii, toti sunt liberi pe 07.07.2012.
Ce sa aleg intre: Classic si Cristina Olteanu, Krystal si Elisabeta Vasile, Prefics si sotii Nicoleta si Emil Lacatusu???
Mi s-a recomanda si formatia Lider cu Mariana Palavu si formatia Meridian, dar nu am nr lor....Chiar nu stiu pe cine sa aleg....Ca si pret toti au cerut cam acelasi lucru...Pe 1 octombrie vreau sa vin acasa si sa dau avans cuiva, dar nu stiu cui:((((
Va rog sa ma ajutati...Eu vreau sa joace lumea intr-una, sa nu sea nimeni jos!!!!!
Daca are cineva numarul formatiei Meridian, va rog, sa-mi lasati un PM cu nr lor.
Ce-mi recomandati???
Va pup!

codrutza84
18.09.2011, 04:05:10
pe Cristina Olteanu am auzit-o live si nu mi-a placut deloc, Fam Lacatusu e super ok am vbrut sa ii luam si noi si din pacate erau ocupati. Noi am avut formatia Meridiane si iti spun k am fost super incantati de ei. Nu am avut pauze deloc la nunta, sunt 6 componenti din care trei cantareti, o d-na, un domn si un copil (care are o voce superba) asa k nu a trebuit sa ne mai batem capul cu gasirea unui dj pt pauze. Ne-au cantat toate tipurile de muzica, eu sunt nascuta in Timisoara cu radacini din Ardeal asa k am avut si zonele acestea acoperite. D-l canta si usoara super bine. Si sunt si foarte flexibili, eu nu am vrut i-ati mireasa ziua buna la gatit si la restaurant am dat stick-ul cu cateva melodii si pe parcursul serii am avut placerea sa le ascult. Canta ce vrei tu... Nu am avut melodie la care sa nu se fi dansat...ringul a fost mereu plin pana dimineata....asa k eu ii recomand cu cea mai mare placere. Si dintre toti cei pe care i-am contactat au fost culmea si cei mai ieftini si ne-au placut din prima cand i-am ascultat. Cantau in dec anul trecut la hotel Annabel dar iti pot trim nr lor pe privat dc vrei

cnccnc
18.09.2011, 05:17:34
am si eu la anul nunta in timisoara...formatia meridian din ploiesti..de ea vb???

codrutza84
19.09.2011, 15:58:38
am si eu la anul nunta in timisoara...formatia meridian din ploiesti..de ea vb???
nu sunt din Tg Jiu si de fapt le zice Meridiane

cypyuty
20.09.2011, 12:08:59
Buna fetelor!
Sunt miresica de 2012.
Am contactat o gramada de formatii, toti sunt liberi peNR. TELEFON STERS
Ce sa aleg intre: Classic si Cristina Olteanu, Krystal si Elisabeta Vasile, Prefics si sotii Nicoleta si Emil Lacatusu???
Mi s-a recomanda si formatia Lider cu Mariana Palavu si formatia Meridian, dar nu am nr lor....Chiar nu stiu pe cine sa aleg....Ca si pret toti au cerut cam acelasi lucru...Pe 1 octombrie vreau sa vin acasa si sa dau avans cuiva, dar nu stiu cui:((((
Va rog sa ma ajutati...Eu vreau sa joace lumea intr-una, sa nu sea nimeni jos!!!!!
Daca are cineva numarul formatiei Meridian, va rog, sa-mi lasati un PM cu nr lor.
Ce-mi recomandati???
Va pup!
Eu ii am la nunta pe sotii Nicoleta si Emil Lacatusu..am fost la nunti la care au cantat si mi-a placut f mult..lumea joaca toata noaptea si asta mi-a placut la ei..poti sa te uiti si pe youtube ca sunt acolo la nunti live..si cred ca si formatia krystal si Elisabeta Vasile tr sa fie pe you tube..am fost la o nunta la care a cantat aceasta formatie..au cantat dragut..dar nu sunt chiar pe gustul meu..adica lumea nu a prea jucat ei cantand mai mult muzica de pahar..asta e doar parerea mea personala..poate sunt subiectiva..

alinsiclaudia
02.10.2011, 20:29:28
salut! sunt miresica in tg jiu pe 1 oct la debarcader iar muzica am ales tot prefics i-au mai avut niste prieteni si au fost ok

oana cum dau si eu de tine:)

alinsiclaudia
02.10.2011, 20:30:33
Buna fetelor!
Sunt miresica de 2012.
Ce-mi recomandati???
Va pup!

si eu am vrut-o pe cristina olteanu dar m-am razgandit

alinsiclaudia
02.10.2011, 20:31:32
Buna fetelor!
Sunt miresica de 2012.
Ce-mi recomandati???
Va pup!

iar pe gabi popescu daca vrei sa faci pauze de 20 min din ora in ora...atunci contacteaza-l

alinsiclaudia
02.10.2011, 20:32:32
si eu tot pe dl cetean l-am avut si a fost foarte ok:)

buna..pot sa te intreb cuma fost la nunta?

alinsiclaudia
02.10.2011, 20:39:42

si cum a fost la nunta...cum ti-a parut romica

atheaa_me
03.10.2011, 17:02:49
buna..pot sa te intreb cuma fost la nunta?

cum a fost la nunta dl Cetean? A fost de nota 10, si a facut un spectacol minunat:):)

madaroxy
07.10.2011, 09:35:42
Eu ii am la nunta pe sotii Nicoleta si Emil Lacatusu..am fost la nunti la care au cantat si mi-a placut f mult..lumea joaca toata noaptea si asta mi-a placut la ei..poti sa te uiti si pe youtube ca sunt acolo la nunti live..si cred ca si formatia krystal si Elisabeta Vasile tr sa fie pe you tube..am fost la o nunta la care a cantat aceasta formatie..au cantat dragut..dar nu sunt chiar pe gustul meu..adica lumea nu a prea jucat ei cantand mai mult muzica de pahar..asta e doar parerea mea personala..poate sunt subiectiva..
nu am mai intrat de ceva timp pe forum.
Sapt trecuta ne-am intaln cu sotii Lacatusu, le-am dat avansul, asadar sunt ai nostrii:))
sper sa fie totul ok!!!

cypyuty
07.10.2011, 12:16:06
nu am mai intrat de ceva timp pe forum.
Sapt trecuta ne-am intaln cu sotii Lacatusu, le-am dat avansul, asadar sunt ai nostrii:))
sper sa fie totul ok!!!
O sa fie OK..eu o sa am nunta inaintea ta deci o sa-ti zic cum "a mers" partea cu divertismentul creat de ei...eu am incredere ca o sa fie foarte bine..;-)

mirabela21
14.10.2011, 13:16:23
Buna fetelor!
Sunt miresica de 2012.
Ce-mi recomandati???
Va pup!

Buna, eu iti pot recomanda Formatia KRYSTAL cu Elisabeta Vasile pentru ca mi-au cantat si mie la nunta pe 24 mai 2011 la Rebecca si a fost super. Dupa cate stiu Elisabeta Vasile este in fiecare seara la Pandra (Lexi Star) sau ii poti contacta de pe site: www.elisabetavasile.ro

floricik86
06.11.2011, 12:07:49
Sunt miresica de Craiova si am auzit de formatia Nicoleta Lacatusu.Am inteles ca nu face pauze(sau nu foarte lungi )si face atmosfera.(ceea ce este pe placul meu).Formatiaeste alcatuita din 3 solisti si 2 instrumentisti ( vioara si orga - am vazut pe internet).Ma intereseaza ceilalti 2 solisti ce genuri canta?si ce parere aveti de ceilalti 2? Canta usoara si manele?Pe Nicoleta Lacatusu am vazut-o pe internet si mi-a placut mult.si daca stiti ca si pret cam cat ar costa formatia? va multumesc

jannine1506
15.11.2011, 01:10:02
buna fetelor ,sunt noua pe aici.am si eu nunta in 2013 si as dorii sa o iau pe eugenia filip .imi place foarte mult cum canta.ati auzit ceva ......daca face atmosfera la nunta..??pe youtube nu am gasit nicio postare cu dansa.orice informatie mi-ar fi de mare ajutor.va multumesc

cristina2012
13.12.2011, 00:33:29
Am auzit ca sunt cei mai buni din Targu Jiu,BACIO a fost si la emisiuni de succes de la televiziunile nationale,Ii puteti gasi pe internet

floricik86
26.01.2012, 20:33:22
Buna . A avut-o cineva la nunta pe Teodora Pana? Ma intereseaza daca face atmosfera , pret sau orice informatie.Multumesc!

maria_47
16.04.2012, 23:33:07
Daca ati auzit-o pe Cristina Olteanu live va asigur ca nu ati auzit bine...sau ati fost racita sau pur si simplu sunteti pe langa muzica! Am citit recomandarea dvs... ,cu siguranta va amuzati..si ma amuzati in acelasi timp..doar daca nu cumva sunteti amatoare de circ ieftin si de prost gust! Atentie,ciuliti urechile..si nu mai faceti recomandari proaste ca induceti lumea in eroare!

maria_47
16.04.2012, 23:39:29
Eu am auzit-o pe Cristina Olteanu la nunta unor prieteni si am ramas placut impresionata de vocea ei,de prezenta scenica si de repertoriu.Ca sa nu mai vorbim de atmosfera creata,una distinsa..cu mult bun gust,rafinament. Cu pricepere si rabdare raspunde cu melodii la ce i se cere..are o memorie fantastica.Baietii cu care canta sunt toti profesionisti ,talentati si tineri. Credeti ca degeaba canta revelioanele la Bucuresti in restaurante de lux? Va asigur ca este cu adevarat o profesionista..face toti banii!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

fatihemel
20.08.2012, 10:48:33
pe Cristina Olteanu am auzit-o live si nu mi-a placut deloc, Fam Lacatusu e super ok am vbrut sa ii luam si noi si din pacate erau ocupati. Noi am avut formatia Meridiane si iti spun k am fost super incantati de ei. Nu am avut pauze deloc la nunta, sunt 6 componenti din care trei cantareti, o d-na, un domn si un copil (care are o voce superba) asa k nu a trebuit sa ne mai batem capul cu gasirea unui dj pt pauze. Ne-au cantat toate tipurile de muzica, eu sunt nascuta in Timisoara cu radacini din Ardeal asa k am avut si zonele acestea acoperite. D-l canta si usoara super bine. Si sunt si foarte flexibili, eu nu am vrut i-ati mireasa ziua buna la gatit si la restaurant am dat stick-ul cu cateva melodii si pe parcursul serii am avut placerea sa le ascult. Canta ce vrei tu... Nu am avut melodie la care sa nu se fi dansat...ringul a fost mereu plin pana dimineata....asa k eu ii recomand cu cea mai mare placere. Si dintre toti cei pe care i-am contactat au fost culmea si cei mai ieftini si ne-au placut din prima cand i-am ascultat. Cantau in dec anul trecut la hotel Annabel dar iti pot trim nr lor pe privat dc vrei

Buna. Imi poti spune cat ti-au luat cei de la formatia Meridiane. Eu am nunta la anul in iunie. Daca ai te rog sa imi dai si un numar de contact. Multumesc

marius.baraitaru
01.09.2012, 20:17:20
Noi la nunta am avut taraful condus de Constantin (Dodo) Lataretu. La voce am avut-o pe Vali Lataretu, cumnata lui Dodo. Am numai cuvinte de lauda pentru acesti oameni. In primul rand au fost foarte receptivi la toate cererile noastre, un lucru foarte important. Doamna Vali a cantat superb si dintr-un repertoriu foarte variat (muzica populara, muzica de pahar, lautareasca, romante). Taraful a facut un cafe concert foarte frumos, iar tambalagiul Fabian a facut un show de virtuozitate pe care invitatii l-au aplaudat in picioare.

Taraful a fost alcatuit din tambal, bas, vioara, acordeon, chitara, orga si solista, si toti au facut un show de exceptie, pe care absolut toti invitatii l-au aperciat. Va multumim!

kathy15
27.11.2012, 14:42:58
Buna,
Eu sunt noua pe acest forum :)
O sa am nunta in 2013 in Tg. Jiu si as vreau sa caut un DJ bun, imi recomandati pe cineva?

Multumesc :)

house
10.02.2013, 19:55:16
As vrea sa chem formatia Brevis la nunta mea, dar nu stiu cum sa dau de ea. Ma puteti ajuta cu un numar de telefon si un pret estimativ?

ana2208
06.06.2013, 09:25:49
Am si eu o dilema in alegerea formatiei pentru nunta si inca nu m-am hotarat. Am vazut parerile voastre de pe forum si as vrea sa va intreb daca a auzit cineva ceva despre taraful lui Cristian Geacu Cataroiu si imi poate oferii mai multe informatii, daca sunt ok la nunta, fac atmosfera, si orice altceva ce stiti despre ei. Multumesc :)

fatihemel
16.07.2013, 10:35:12
eu am avut ca si lautari formatia lui Gabi Vancea, au fost super buni, au facut atmosfera toata lumea a fost multumita si s-a distrat. ca si invitat special l-am avut pe Ion Dragan pentru o ora. Vi-i recomand pe ambii.