PDA

Versiunea completa : DaVinci

dana_g
03.11.2006, 15:22:02
M-am gandit sa recomand si altor miresici restaurantul ales de mine: Da Vinci L'inventore cu capacitate 100 - 120 persoane, amplasat central, la centrul Union de pe str. academiei meniul poate fi si traditional dar si mai deosebit.
Vreau sa va spun ca din august caut restaurant si am oferte si de la Hilton si de la Silvius si de la multe alte restaurante recomandate de voi pe forum, dar m-am oprit la DaVinci pentru ca au si preturi bune si arata si bine ca decor interior.
Ce o sa va placa: iluzia spatiului larg data de tavanul inalt si transparent, meniul accesibil si deosebit.
Ce nu o sa va placa: intrarea cam din strada si cu usi actionate cu senzor ( dar imi comand o arcada de flori si niste stalpisori si ii rog pe cei de la restaurant sa blocheze usile si sper ca rezolv problema) Mai aveau ceva sambete libere pentru 2007.....
Daca vreti alte informatii vorbim pe privat. Pupici

sardelutza
06.11.2006, 10:00:18
Super interesant Da Vinci. Nonconformist.
Iar tipa care se ocupa de organizat nunti super super de treaba, sta si iti explica tot, cu lux de amanunte, meniul se alege de catre miri din mai multe variante de aperitiv, gustari etc. Este 1 milion jumate (4 feluri de mancare si tort la alegere, 1 l apa minerala de pers si 2 cafele).
Ca spatiu noua ne-a zis ca incap 150 de pers cu anexe. Sambata e o nunta acolo de 144 pers si mergem sa vedem sala aranjata.
Ne-a placut, dar sa vedem cum e cu spatiul. Si noi tot in jur de 140 de invitati o sa avem.

dana_g
07.11.2006, 07:51:02
Eu am vazut o nunta acolo si mi-am dat seama ca e foarte importanta decorarea restaurantului. Mireasa respectiva alesese niste huse albe si funde portocalii somon si arata foarte rau. La marmura gri pe care o au ei acolo si la culorile de pe pereti se potrivesc niste huse visinii, rosu inchis poate chiar rosu. Esti de aceeasi parere?
Chiar crezi ca iti incap 140 persoane? la nunta respectiva erau 105 locuri si parea tocmai bine. Poate daca mai pui scaune si mese la separeurile din lateral dar eu cred ca max. intra 120.

mariuca
14.11.2006, 11:47:45
Buna fetelor
Si eu tot la Da Vinci voi face nunta, am umblat mult, dar asta ne-a placut cel mai mult, e ceva deosebit.
Intrebarea mea e daca voi ati apucat sa mergeti sambata pe acolo? Noi am fost, dar era deja nunta acolo si nu am putut intra, doar ce am vazut de pe afara nitel....

sardelutza
14.11.2006, 12:15:37
Buna,

Am ajuns sambata pe acolo si am vazut sala aranjata.
Erau 120 de locuri in sala principala si mai aveau ceva mese in anexe.
Spatiu de dans ramanea, dar nu foarte mult.
Cred ca daca ai in jur de 100 pers e cel mai bine.

AndreB
16.11.2006, 21:29:30
Petru fetele care l-au vazut:

A-ti si fotografiat sala?Puteti posta cateva poze cu ea?
Daca nu, stiti unde se pot gasi pe net?^:)^

mariuca
17.11.2006, 09:01:32
Buna
au ei site - www.linventore.ro (http://www.linventore.ro), dar parerea mea e ca trebuie vazut si pe viu, nu iti poti da seama exact decat daca esti acolo. Iar doamna de acolo cu care am vorbit noi ne-a aratat si ceva poze de la nunti, aranjata sala si arata cu totul altfel, normal.

albinuta
17.11.2006, 10:06:16
Buna fetelor,
Cat este avansul? Poti veni cu bauturile tale? Ti se percepe vreo taxa pt bauturi?:-&

mariuca
17.11.2006, 10:40:16
noi am dat avans de 15 milioane. In pretul meniului (1.500.000) pe langa mancare, fructe si tort intra 2 ape la jumate si 2 cafele. Restul de bautura ni-l aducem noi, ne-a zis doamna ca nu avea cum sa ne impuna sa luam de la ea, ca ajungea prea scump, a fost super de treaba. Iar legat de taxe, nu, nu ne-a cerut nici o taxa pentru bauturi sau altceva. Doar 100 de euro taxa de local (eu zic ca e rezonabil), dar pe care trebuie sa o platim atunci inainte de nunta, nu acuma. Si cei 10% pentru ospatari. Atat.

albinuta
17.11.2006, 12:00:28
noi am dat avans de 15 milioane. In pretul meniului (1.500.000) pe langa mancare, fructe si tort intra 2 ape la jumate si 2 cafele. Restul de bautura ni-l aducem noi, ne-a zis doamna ca nu avea cum sa ne impuna sa luam de la ea, ca ajungea prea scump, a fost super de treaba. Iar legat de taxe, nu, nu ne-a cerut nici o taxa pentru bauturi sau altceva. Doar 100 de euro taxa de local (eu zic ca e rezonabil), dar pe care trebuie sa o platim atunci inainte de nunta, nu acuma. Si cei 10% pentru ospatari. Atat.
Multumesc pt raspunsul prompt:) . O sa ma duc si eu sa-l vad.

gogosica
29.11.2006, 14:24:58
Si noi facem nunta tot aici pe 2 iun 2007 si suntem f incantati. Asta dupa ce am umblat o luna de zile cam in tot bucurestiul. Ori nu ne-a placut nimic, ori era totul cu mult prea mult peste puterile noastre financiare.
De DaVinci nu stiam nimic, dar ni l-a recomandat nasul meu de botez, care este f bun prieten cu patronul si asa l-am descoperit si am ramas aici.
Ne-a incantat f mult doamna Ioana care este f draguta si ne-a explicat cu lux de amanunte cam tot ce tb sa stim, ca sa nu mai spun de pretul meniului, 1.500.000 - patru feluri de mancare, tort, fructe, chifle, 2 cafele si 1l de apa. Eu una zic ca este f convenabil si in plus au parut f seriosi si au spus ca tot ce ramane se da inapoi, nu ca mi-as pune sperante in asa ceva, dar eu zic ca e mare lucru sa gasesti un local unde sa nu te fure ca in codru.

alinutzaa27
29.11.2006, 16:25:05
buna Dana! din descrierea ta am inteles ca restaurantul este clasic/elegant,exact ce ma intereseaza pe mine dar imi poti spune exact cat este meniul? :*

gogosica
29.11.2006, 19:42:26
Buna alinutzaa, am vazut ca ai intrebat de restaurant si mi-am permis sa iti rasp eu.
pt 2007 meniul este 1.500.000 - aperitiv, sarmale, friptura, peste, tort, fructe, chifle, 1 l apa si 2 cafele; chirie sala 100 eur si avansul a fost 15.000.000. bauturile, sucul si restul apei o aduci tu, a si sa nu uit de cei 10% pt chelneri, care oricum ii dai peste tot.
eu una zic ca este convenabil fata de alte locatii

mariuca
30.11.2006, 08:36:04
Buna gogosica :)
vad ca avem in comun atat restaurantul cat si biserica :) dar tu mai ai mai putin de asteptat :) Cu cine faci aranjamentele salii la Da Vinci? Si pe ce culori? Noi am ales o nuanta de grena, rosu inchis, ceva de genul asta. Deocamdata doar husele ne-am gandit, restul de decoratiuni mai incolo.

gogosica
30.11.2006, 16:30:48
Buna Mariuca,

Si noi tot la rosu inchis/grena ne-am gandit, avand in vedere ca sala e cu marmura gri si ceva rosu inchis pe pereti. In plus am vazut sala aranjata in alb si somon si in alb si galben si nu ne-a placut deloc. Parca era stearsa, lipsita de culoare. In plus e un picut mai dificil avand in vedere forma scaunelor!!! Eu le-am vazut aranjate cu fundite, care erau prinse cu ace si parca nu am fost f incantata. Asa ca poate vom opta pt huse albe legate cu panglica grena, am vazut niste poze si mi s-au parut dragute. Oricum totul e discutabil, in functie de gusturile fiecaruia.
In ceea ce priveste agentia cu care vom aranja, nu ne-am hotart inca. Clar ne dorim sa iasa frumos, ideea e ca nu am vrea sa dam chiar o caruta de bani. Asa ca suntem in cautare de oferte. Tu te-ai hotarat, ai gasit ceva anume?

mariuca
04.12.2006, 16:04:58
Da, nici mie nu mi-ar fi placut pe somon sau galben :) Noi am vorbit cu Crina Badea, tipa recomandata de doamna Ioana de la restaurant, deocamdata am vorbit doar de huse, am rezervat culoarea, am dat si avans. Ne-a zis cum o sa faca scaunele, legata esarfa cumva de margini, facute funde chiar pe manere, nu prea stiu sa explic, daca vrei iti trimit ceva poze cu restaurantul aranjat, dar pe alte culori decat ale noastre, dar se vede cum se pot aranja scaunele. Pentru restul de decoratiuni ma inspir pe net si a ramas ca vorbim mai incolo, dupa revelion, pe la primavara.... eu as vrea aranjamente florale, fara baloane.... cu ceva sfetnice poate.... ne mai gandim :)

HighCookie
05.12.2006, 16:30:53
Fetelor, cei de la Da Vinci fac contract la plata avansului?
Specifica cumva in contract ca pretul meniului nu va creste pentru la anul, sau daca va creste care e marja?
Noi ne ducem azi sa il vedem, din ce am vazut pe site ne-a placut, din ce spuneti voi ca si preturi e convenabil.

Daca ne place la fel de mult si la fata locului [-o< ne gandeam sa dam azi si avansul sa ne luam de-o grija... de aia va intreb, voua v-au facut contract? ...ca noi nu vrem sa riscam sa mergem pe incredere... am auzit atatea pe forumul asta de la alte miresici patite cu restaurantul... :-SS

gogosica
05.12.2006, 16:38:59
maruca, daca se poate, chiar te rog sa imi trimiti si mie pozele cu scaunele imbracate, pt ca nu prea imi pot da seama cum ies. si inca ceva daca nu te superi, imi poti spune si cu ce firma lucrezi si cum ti s-au parut.

gogosica
05.12.2006, 16:43:53
Cei de la Da Vinci sunt f seriosi iar pt avans ne-au dat chitanta, contractul urmeaza sa il incheiem acum in decembrie sau cel tarziu in luna ianuarie. Doamna de la restaurant a fost tare draguta si ne-a inteles ca nu prea stim pe cati oameni mizam la nunta, asa ca ne-a lasat ceva timp sa tatonam terenul, avand in vedere ca in contract se trece numarul de persoane.
Oricum eu zic sa mergi direct acolo sa discuti cu doamna Ioana, care este f draguta si iti explica tot, in plus tb sa te asiguri ca mai este ceva liber, asa ca bafta !

HighCookie
05.12.2006, 17:15:47
Multumesc mult ca m-ai linistit :smile:
Am sunat ieri acolo si am cerut sa vorbesc cu cineva care se ocupa cu organizarea de evenimente, mi-au dat un nr. de telefon al unui domn, Stoian il cheama. Dansul mi-a zis ca in septembrie mai au 29 liber (noi vrem neaparat in septembrie, am fi preferat pe 8 dar asta e, ne-am trezit tarziu) si sa mergem azi sa discutam. Asa ca nu am vorbit cu doamna Ioana, dar vad eu azi la fata locului cine o sa se ocupe de noi...

mariuca
05.12.2006, 18:04:43
gogosica, da-mi o adresa de mail, ca nu reusesc sa le pun la mesaj, nu stiu de ce.... tie nu ti-a recomandat doamna Ioana niste persoane cu care lucreaza ea de obicei? ne-a dat doua numere de telefon, am luat si noi prima persoana :) o cheama Crina, pare ok, cum ziceam si anterior, am vorbit doar de huse cu ea, restul a zis sa ne gandim cam ce vrem si sa vorbim mai incolo, ca nu e graba. ne-a aratat ceva poze cu aranjamente facute de ea, ne-au placut.

subscriu si eu la ce ai zis tu, doamna Ioana e super draguta. si cu noi a stat o gramada de vorba, ne-a povestit, am glumit, e foarte de treaba. si la noi la fel, a zis ca nu e problema cu numarul de persoane, il vom zice mai incolo, doar sa nu fim mai jos de 70 totusi, ca e cam aiurea, nu-si mai scot ei cheltuielile, avand in vedere ca atunci cand se organizeaza nunta sau petrecere privata cafeneaua se inchide pentru public.

mariuca
05.12.2006, 18:05:38
hai ca am reusit totusi, eu credeam ca nu le-a atasat :) sper sa-ti placa

gogosica
05.12.2006, 18:57:39
iti multumesc mult pt poze>:D<
noi am rezervat restaurantul prin luna iulie si atunci ne-a recomandat doua firme, insa nu am luat numerele de tel pt ca era prea devreme, dar acum e cazul sa ne apucam serios de treaba pt ca nu imi vine sa cred cat de repede trece timpul 8-}

gogosica
05.12.2006, 19:18:20
mi-a placut mult cum arata husele, eu vazusem unele destul de ciudate, parca erau niste scaune sugrumate:-p
si avand in vedere forma scaunelor singura noastra varianta era cea cu esarfe, dar acum datorita tie mai avem o optiune
incerc sa atasez pozele, ca sa le vezi, si sunt chiar pe grena :)

gogosica
05.12.2006, 19:21:23
se pare ca nu reusesc, daca vrei imi dai o adresa de e-mail si iti trimit

Thycristi
16.05.2007, 21:18:06
Hello! suntem Cristi & Elena si avem nunta acolo duminica 15 iulie. In perfectionismul nostru pentru orice, suntem stresati ca nu tocmai tot legat de nunta noastra va iesi bine. Din acest motiv tinem sa aducem in discutie opinii si sfaturi, dak aveti, despre acest restaurant (ne-ar interesa in special opinii pentru decorare). Mai sunt utilizatori care au nunta acolo in aceasta vara? Iata ce bile negre am constatat noi in ultimile luni:
- absenta instalatiilor de aer conditionat
- exista in curtea interioara niste guri de canalizare (mesele sunt asezate peste ele), care put ingrozitor pe la anumite ore
- acustica o fi buna avand in vedere numarul mare de geamuri din pereti (birouri si magazine)?
- D-ul stoian, seful salii, (cu el am incheiat contractul) a spus la inceput ca vom avea si anexele (separeu + bar) iar acu s-a sucit: ca in bar pot intra si clienti obisnuiti (e drept ca asta nu e specificat in contract); nici de parcare nu e specificat (dar nu ne-a zis nimic ca s-a schimbat ceva in sensul asta).

Asteptam opiniile si sfaturile voastre (in special al celor care au sau au avut nunta acolo.
cu multumiri
C&E

mariuca
18.05.2007, 10:53:36
Buna. Si noi facem nunta tot acolo, pe 7 iulie.

mai e un topic deschis pe acest subiect http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1896&highlight=vinci

Sincer nu am observat gurile acelea de canalizare de care spui... si ma tot uit si la pozele pe care le am de acolo si nu le vad. cand zici de curte interioara te referi la restaurantul propriu-zis din mijlocul cladirii, nu? sau la ce?

cu aerul conditionat cred ca nu o sa fie problema, are spatiu acela in sus imens, nu cred ca fie problema cu caldura. eu credeam ca au instalatii de aer conditionat, e adevarat ca nu am intrebat, dar asa credeam.

despre acustica depinde de dj sau de formatie, ce aparatura are. noi am vorbit cu dj-ul ales si ne-a zis ca stie sala si ca e intr-adevar mai dificil cu sunetuº, din cauza spatiului mare in sus, dar ca are o solutie, niste boxe pe care le pune intr-o anumita pozitie si se aude bine. Sper sa fie totul ok. Sunt doar birouri in cladire, magazine din ce stiu eu nu sunt.

noua ne-au zis clar atunci ca ei mereu inchid barul, cafeneaua cand sunt evenimente. trebuie sa mai ajungem si noi acolo sa vedem ce mai zic acum... si sa alegem si meniul. daca vrei sa fiti linistiti va puteti duce intr-o sambata pe acolo sa vedeti cum e aranjat si daca e inchis barul. din cate stim noi si vom merge sa vedem, sambata acuma, adica maine, au nunta, asa ca puteti verifica si voi.

ce v-a zis voua de parcare?

mariuca
18.05.2007, 10:55:48
acuma am vazut ca faceti si la aceeasi biserica. misto ;))

Thycristi
19.05.2007, 12:13:37
Ce parere aveti despre acest restaurant? Avem nunta acolo pe 15 iulie. Va multumim!

Thycristi
26.05.2007, 21:44:04
Pai sunt cam doua guri de canal: una exact in centru si una pe lateral, langa toaleta. Noua ne-a zis ca avem si parcarea pentru invitati in banii astia.
Am vazut o discutie mai sus pentru decoratiuni si aranjamente florale. Voi cu cine faceti? Aveti nr. de tel a Crinei (cu decoratiunile)?

Thycristi
31.05.2007, 17:56:53
Nu numai ca facem la aceeasi biserica dar cred ca si cu acelasi DJ. am vazut in agenda lui ocupat pe 7 iulie la Da Vinci. Faceti cu Dj Bobita?>:D<

mariuca
01.06.2007, 09:04:42
Da, cu Bobitza :) ce de coincidente. Dar e normal de fapt, ca noi nu stim pe nimeni in domeniul asta si daca ne-au recomandat de la restaurant...

iti trimit pm cu datele Crinei, sa nu facem reclama aici.

Thycristi
01.06.2007, 20:23:06
Am citit pm-ul, merci o sa vorbim cu ea. Cum ati procedat cu Bobitza? I-ati dat avans fara vreo garantie, ca noua cam asha ne-a cerut. Noi nu l-am racolat prin restaurant si prin cineva.=D>

mariuca
04.06.2007, 14:08:50
Da, noi i-am dat avans cand am vorbit cu el, am mers pe incredere, nu ai ce sa faci... Noi prin restaurant l-am gasit.

Thycristi
12.06.2007, 22:32:38
Cat va costat pe voi aranjamentele si ornarea restaurantului? ca noua Crina ne-a facut un pret cam piperat.

gogosica
17.06.2007, 22:50:44
Buna fetelor, in special Buna Mariuca:* ,

iti multumesc mult pentru surpriza pe care mi-ai facut-o, chiar nu ma asteptam:-p, ati fost niste draguti!!!!
Aseara am ajuns in tara si eram foarte curioasa ce s-a mai intamplat pe aici, asa ca am intrat imediat sa vad ce se mai discuta :)
In privinta gaurilor respective de aerisire nu aveti de ce sa va faceti prbleme, pt ca nu se intampla nimic. Doar in cazul in care aveti prin zona niste copilasi mici mai zvapaiati, care sa descopere capacelele si sa se joace cu ele ( asa s-a intamplat la mine) Dar cei de la restaurant au fost pe faza si le-au lipit cu scotch si s-a rezolvat problema, a disparut jucaria nepotelei mele :)
In rest servirea a fost ok, chelnerii sau cum se numesc au fost draguti, au intrebat in permanenta ce se doreste, au adus mereu vin rece, sucuri etc, la capitolul asta chiar nu au fost probleme.
La amenajarea am avut un pic emotii, pt ca eu imi doream o perdea in spatele mesei, din voal, pe care Crina nu o monteaza decat daca face gauri in perete, iar cei de acolo nu permit asta, asa ca am ramas fara. Nu pot sa spun ca a fost urat, dar mi-as fi dorit-o pt ca avea alt aspect. Apoi cei de acolo au uitat sa puna place cardurile si numerele pe mese si ca totul sa nu se termine aici, am uitat si eu acasa listutele cu fiecare masa in parte, minunat, nu-i asa??? Chiar am avut emotii, pt ca nu mai tineam minte cum ii aranjasem, nu mai stiam ordinea meselor si am cam dat totul peste cap, dar pana in final a fost ok, zic eu. Asa ca, fetelor, aveti grija inainte, odihniti-va, puneti-va pe o hartiuta tot ce tb sa luati la voi in ziua respectiva, ca sa nu patiti ca mine :) care am fost o mare uituca.
o sa intru zilele viitoare sa postez si poze si sa va povestesc mai multe.
pupici

mariuca
23.07.2007, 12:11:33
Buna miresici dragi

A trecut si nunta mea... a fost super frumos, dar super scurt totul.

Acum e randul meu sa povestesc despre DaVinci, sa-i laud un pic. Da n-am ce sa fac daca sunt buni si totul a fost asa cum mi-am dorit.... Mancarea am inteles ca a fost buna, eu nu am mancat mai nimic, nu puteam deloc, am incercat dar nu intra. Nu mancasem nici toata ziua, dar chiar nu puteam, emotiile cred :)

Servirea ireprosabila, i-am vazut intr-una pe chelneri miscandu-se, cum vroia cineva ceva cum veneau. Asta am si vazut dar mi s-a si zis.

Domnul Stoian un dulce, stiu ca ma citeste acuma asa ca il salut :*

Am avut si super noroc de un DJ excelent, a stiut sa intretina totul asa cum a trebuit, muzica de toate genurile, i-a zapacit pe invitati, i-a ametit dar s-a dansat mult. Asa cum mi-am dorit si asa cum am facut si eu, ca ma dureau picioarele ingrozitor dimineata.

Ce sa zic... chiar a fost o nunta frumoasa (zic eu :D, dar mi-au zis si invitatii....). Au fost mici chestii care nu mi-au placut, dar nu referitoare la restaurant, si oricum mult prea mici ca sa le bag in seama. Important e ca noi doi ne-am simtit excelent, am fost emotionati si fericiti in ziua aia. Cum ziceam... cam scurt, s-a facut prea repede dimineata si a trebuit sa plec acasa http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif desculta, ca nu mai puteam de picioare =))

va pupic si daca aveti ceva intrebari va stau la dispozitie cu cel mai mare drag.

ely_2008
12.08.2007, 09:33:31
Buna miresici dragi

Acum e randul meu sa povestesc despre DaVinci, sa-i laud un pic. Da n-am ce sa fac daca sunt buni si totul a fost asa cum mi-am dorit.... Mancarea am inteles ca a fost buna, eu nu am mancat mai nimic, nu puteam deloc, am incercat dar nu intra. Nu mancasem nici toata ziua, dar chiar nu puteam, emotiile cred :)

Servirea ireprosabila, i-am vazut intr-una pe chelneri miscandu-se, cum vroia cineva ceva cum veneau. Asta am si vazut dar mi s-a si zis.

Am avut si super noroc de un DJ excelent, a stiut sa intretina totul asa cum a trebuit, muzica de toate genurile, i-a zapacit pe invitati, i-a ametit dar s-a dansat mult. Asa cum mi-am dorit si asa cum am facut si eu, ca ma dureau picioarele ingrozitor dimineata.

Ce sa zic... chiar a fost o nunta frumoasa (zic eu :D, dar mi-au zis si invitatii....). Au fost mici chestii care nu mi-au placut, dar nu referitoare la restaurant, si oricum mult prea mici ca sa le bag in seama. Important e ca noi doi ne-am simtit excelent, am fost emotionati si fericiti in ziua aia. Cum ziceam... cam scurt, s-a facut prea repede dimineata si a trebuit sa plec acasa http://www.miresici.ro/images/icons/icon7.gif desculta, ca nu mai puteam de picioare =))

va pupic si daca aveti ceva intrebari va stau la dispozitie cu cel mai mare drag.

Buna,
In primul Casa de Piatra,
poze de la nunta poti sa ne arati si noua?
cat a costat meniul,ce s-a inclus in pretul meniului,
cat a costat decorarea salii,dj-ul?
Multumesc
O zi excelenta

mariuca
13.08.2007, 15:07:17
Buna,
In primul Casa de Piatra,
poze de la nunta poti sa ne arati si noua?
cat a costat meniul,ce s-a inclus in pretul meniului,
cat a costat decorarea salii,dj-ul?
Multumesc
O zi excelenta

Multumesc
Poze de la nunta, de la cununie, biserica si de la restaurant - http://picasaweb.google.com/mariuca.lupita

meniul a fost in jur de 150 RON, cu cele patru feluri de mancare, am inteles ca a fost tare buna mancarea, habar nu am pentru ca eu nu am putut inghiti nimic... la astea au fost adaugate piscoturi, sampanie, fructe, apa minerala (2 de persoana parca), cafele si tort.

decorarea salii ne-a costat putin peste 2000 RON - am avut huse, fete de mese, sfestnice, covor rosu, stalpisori cu flori, aranjamente florale in niste vaze inalte pe fiecare masa, la noi tot asa aranjament floral. va pun poze imediat.

dj-ul ne-a costat cam 1000 RON, dar merita, a fost super-super misto.

pupici

ely_2008
14.08.2007, 11:01:38
Multumesc
Poze de la nunta, de la cununie, biserica si de la restaurant - http://picasaweb.google.com/mariuca.lupita

meniul a fost in jur de 150 RON, cu cele patru feluri de mancare, am inteles ca a fost tare buna mancarea, habar nu am pentru ca eu nu am putut inghiti nimic... la astea au fost adaugate piscoturi, sampanie, fructe, apa minerala (2 de persoana parca), cafele si tort.

decorarea salii ne-a costat putin peste 2000 RON - am avut huse, fete de mese, sfestnice, covor rosu, stalpisori cu flori, aranjamente florale in niste vaze inalte pe fiecare masa, la noi tot asa aranjament floral. va pun poze imediat.

dj-ul ne-a costat cam 1000 RON, dar merita, a fost super-super misto.

pupici

Multumesc,
Ai fost o miresica superba,
Am vazut si restaurantul,am discutat si cu Dl.Stoian,rar mai intalnesti astfel de oameni in Romania,ne-am asezat la o masa,ne-a aratat poze,o gramada de poze cu sala decorata,ce sa mai vorbesc,toata admiratia pentru Dl.Stoian.
Si noi tot la L'inventore Da Vinci o sa facem nunta la anul.
Succese in viata
O zi excelenta

ely_2008
16.08.2007, 21:22:54
Buna seara,
Dupa o luna de cautari,am incheiat si noi contractul la restaurantul L'Inventore Da Vinci.Data de 23.08.2008 este a noastra.\:D/
O seara excelenta

GabrielaB
31.08.2007, 11:02:44
Multumesc mult ca m-ai linistit :smile:
Am sunat ieri acolo si am cerut sa vorbesc cu cineva care se ocupa cu organizarea de evenimente, mi-au dat un nr. de telefon al unui domn, Stoian il cheama. Dansul mi-a zis ca in septembrie mai au 29 liber (noi vrem neaparat in septembrie, am fi preferat pe 8 dar asta e, ne-am trezit tarziu) si sa mergem azi sa discutam. Asa ca nu am vorbit cu doamna Ioana, dar vad eu azi la fata locului cine o sa se ocupe de noi...

Buna Gabitza
de ce nu ai mai rezervat la da vinci ?

crisspy
26.09.2007, 18:28:04
Buna miresici,
Vroiam sa va intreb daca stie cumva cineva daca se fumeaza in rest DA VINCI ^:)^ . Am auzit ca unele rest nu mai permit sa se fumeze ceea ce ar fi neplacut pt invitati.
Merci mult si spor la pregatiri!!!

dulcineea_ta
29.09.2007, 18:59:05
Se fumeaza, am fost chiar ieri sa ma interesez de restaurant pentru la anul. Mi se pare super locatia, mai aveau 27 sept liber, cred ca o sa raman la ei pentru 27.

thea
30.09.2007, 17:24:03
Se fumeaza, am fost chiar ieri sa ma interesez de restaurant pentru la anul. Mi se pare super locatia, mai aveau 27 sept liber, cred ca o sa raman la ei pentru 27.
Buna, imi poti spune si mie cat ti au spus ca este avansul si care este pretul meniului? Merci mult, Thea

dulcineea_ta
02.10.2007, 18:34:24
Buna,

Meniul pentru 2008 este 180 Ron in care ai inclusa chiria salii, tips-ul pentru ospatari si taxa de dop. Acesta include 4 feluri de mancare, tortul, fructele, 2 cafele, sampania si piscoturile si 1 litru de apa.
Avansul este de 15 milioane la semnarea contractului. Cand am fost eu nu mai aveau liber pe timp de vara si doar sfarsitul lui septembrie, in rest cred ca oct si nov erau libere. Sper ca ti-am fost de folos;;)

thea
02.10.2007, 19:13:15
Buna,

Meniul pentru 2008 este 180 Ron in care ai inclusa chiria salii, tips-ul pentru ospatari si taxa de dop. Acesta include 4 feluri de mancare, tortul, fructele, 2 cafele, sampania si piscoturile si 1 litru de apa.
Avansul este de 15 milioane la semnarea contractului. Cand am fost eu nu mai aveau liber pe timp de vara si doar sfarsitul lui septembrie, in rest cred ca oct si nov erau libere. Sper ca ti-am fost de folos;;)
Merci mult, te intrebam pt ca mie telefonic mi a spus ca avansul este de 5000 Ron si mi s a parut exagerat de mult. Acum ne am orientat spre alt restaurant. Thea

dulcineea_ta
02.10.2007, 19:31:59
Da, foarte ciudat eu am fost sapt trecuta personal, nu stiu ce sa zic. Eu am vorbit cu domnul Stoian care este seful de sala de acolo si in tot cazul avansul este de 15 mil. :-p

Rodica80
03.10.2007, 12:02:25
Buna miresicilor!

Dupa lungi cautari am rezervat si noi la L`inventore. Data de 31 mai e a noastra. Mai are cineva nunta acolo inainte de 31 mai? sau nunta mea o sa fie prima din 2008?

Cum vi se pare aranjamentul facut de firma recomandata de restaurant? credeti ca ar arata bine niste panze suspendate pe sus de la candelabru la balcoanele de la primul nivel?

Casa de piatra tuturor si multa fericire!

crisspy
03.10.2007, 13:29:19

Buna Dulcineea,

Merci pt raspuns.

Din pacate sau fericire noi am renuntat la restaurant pentru ca am gasit in alta parte. Noi ieri am anuntat la restaurant ca nu mai facem acolo, poate te intereseaza pe 13 sept.

Spor la pregatiri tuturor!!!!

dulcineea_ta
03.10.2007, 20:56:11
Imi poti spune si mie de ce din fericire? Eu nu am semnat inca contractul cu ei. Este ceva in neregula? As fi foarte recunoscatoare dc as afla ceva inainte de semnarea contractului. Mersi mult.

crisspy
04.10.2007, 10:40:03
Imi poti spune si mie de ce din fericire? Eu nu am semnat inca contractul cu ei. Este ceva in neregula? As fi foarte recunoscatoare dc as afla ceva inainte de semnarea contractului. Mersi mult.

Buna,

Nu este nimic in neregula cu restaurantul, ba din contra mi s-au parut foarte bune conditiile si mai mult decat atat colaborarea cu Dl. Stoian. Problema a fost ca noi depaseam 130 de pers cat avea rest capacitatea cu destul de mult si ne era destul de greu sa facem acolo. Din fericire am gasit un loc portivit pentru ce vrem noi sa facem asa ca am renuntat la DA VINCI.
Nu-ti fa probleme pentru ca dupa cate am auzit si am citit si aici totul e OK acolo.
Spor la pregatiri!!!

dulcineea_ta
04.10.2007, 10:45:29
Mersi mult, m-ai linistit. Ok asa e nu incap mai mult de 120 de persoane. Eu o sa am cam 100 deci cred ca numai bine pentru spatiu de acolo. Asa e si mie mi s-au parut de treaba, dar cine stie, ma gandeam ca poate ai intampinat dificultati sau ai aflta lucruri neplacute.( la noi in Romania totul posibil:-" ). Mersi inca o data si spor la pregatiri si tie.

mihaela1982
08.10.2007, 14:26:14
Buna fetelor,
Am auzit numai lucruri bune despre aceasta locatie dar eu am niste nelamuriri: meniul pt 2008 este 180 ron in care este inclusa si 10% pentru ospatari, mancare, apa, cafea, tort. DAR aceste lucruri sunt incluse in contract?
Va rog sa-mi spuneti daca este asa sau nu, pt ca in conditiile astea pretul este chiar mic sincer ;;) Dl Stoian este un om de treaba dar traim in Romania...

Mersic

Rodica80
09.10.2007, 10:00:32
Buna Mihaela,

Pot sa-ti confirm ca este specificat in contract ca pretul total de 180 ron include si taxa de 10% pt ospatari, chiria salii si este specificat si ce contine meniul: (mancare, apa, cafea, tort, fructe).

In schimb se mentioneaza ca pretul contractului se va modifica anul viitor in functie de rata inflatiei, dar cred ca aceasta clauza o mentioneaza majoritatea restaurantelor.

Buna fetelor,
Am auzit numai lucruri bune despre aceasta locatie dar eu am niste nelamuriri: meniul pt 2008 este 180 ron in care este inclusa si 10% pentru ospatari, mancare, apa, cafea, tort. DAR aceste lucruri sunt incluse in contract?
Va rog sa-mi spuneti daca este asa sau nu, pt ca in conditiile astea pretul este chiar mic sincer ;;) Dl Stoian este un om de treaba dar traim in Romania...

Mersic

dulcineea_ta
09.10.2007, 20:43:46
Da, asa este toate restaurantele nu iti garanteaza ca nu se vor modifica preturile, daca se va inregistra o crestere marenormal ca ei nu au cum sa iasa in pierdere si vor creste pretul meniului. Mie dl Stoian mi-a spus ca in 2006 si 2007 au avut acelasi pret 150 Ron la meniu, deci exista sansa sa nu creasca totul depinde de piata. In contract este specificat tot,e ste destul de complex.

bellatoto
10.10.2007, 12:48:20
Buna seara,
Dupa o luna de cautari,am incheiat si noi contractul la restaurantul L'Inventore Da Vinci.Data de 23.08.2008 este a noastra.\:D/
O seara excelenta

Felicitari!

Si noi vrem saptamana aceasta sa semnam contractul.
Am fost acolo cand era nunta si tare mult mi-a placut.
Noi avem nunta pe 1 Martie 2008 :-SS

Si Dnul Stoian a fost foarte dragut.

Bellatoto

bellatoto
10.10.2007, 13:10:51
Buna miresicilor!

Dupa lungi cautari am rezervat si noi la L`inventore. Data de 31 mai e a noastra. Mai are cineva nunta acolo inainte de 31 mai? sau nunta mea o sa fie prima din 2008?

Cum vi se pare aranjamentul facut de firma recomandata de restaurant? credeti ca ar arata bine niste panze suspendate pe sus de la candelabru la balcoanele de la primul nivel?

Casa de piatra tuturor si multa fericire!

Felicitari!

Si noi tot acolo ne-am hotarat sa facem nunta :)
Noi avem pe 1 Martie 2008!
Noi cand am fost acolo sa vorbim cu Dnul Stoian era nunta, si, era foarte frumos aranjat. Ne-a spus Dnul Stoian ca era o nunta de 120 de persoane, si sincera sa fiu, am tras un pic cu ochiul, si era in toi distractia, dansul, aranjamentul, totul era super. Si chelnerii erau ca niste furnicute! :)
Pe langa toate astea, cand am ajuns seara sa discutam de nunta, Dnul Stoian ne-a condus prin bucatarie, si pot spune ca era foarte curat si toti cei din bucatarie trebaluiau pe acolo.

Asa ca, sper ca totul sa fie okay.
Pana atunci, mai vorbim.
Pupacesc,
Bellatoto

mihaela1982
11.10.2007, 12:56:01
Miresicilor,

Si eu am incheiat contractul pt 4Oct 2008 la DaVinci.Sper sa fie totul OK, ce stiti referitor la cofetaria Alice cu care colaboreaza restaurantul?
Am vazut niste poze cu torturi dar gustul conteaza ;;)
Pupici,
Mihaela

Brone
14.10.2007, 19:05:47
La mine pretzul meniul nu se va schimba indiferent care o sa fie evolutzia la anu. Shtiu ca se spune la multe restaurante ca la anu se poate modifica fatza de ce este in contract shi pe bune ca mi se pare o mare magarie. Shtiu f bine cat se cashtiga la o nunta (de catre restaurant) shi oricat ar evolua pretzurile tot nu ies in pierdere.

zuzububu
15.10.2007, 01:37:14
Dragelor viitoare miresici,
Vreti restaurant in centrul Bucurestiului, inedit, de bun gust, cu mancare excelenta, servire ireprosabila si mai ales persoana de contact care pune suflet in organizarea nuntii tale? Daca vreti sa scapati de stresul cautarii restaurantului potrivit, incercati la DaVinci (Union Center) si vorbiti cu Dl. Stoian. Este un OM de aur care te convinge din prima intalnire ca ai gasit ceea ce cauti.
Asa ni s-a intamplat si noua in goana dupa cautarea restaurantului potrivit. Dupa ce am vizitat 22 locatii, intamplator am ajuns si la DaVinci, si ne-a cucerit pe loc Directorul Stoian. Ne-a invitat sa vedem sala amenajata pentru nunta inainte de a lua hotararea finala, si pur si simplu ne-am indragostit de locatie. Are o arhitectura si un ambient cu totul aparte.
Am avut nunta pe 16 septembrie si pot sa va spun ca a fost minunat, asa cum ne-am dorit, de vis! Nu suntem subiectivi, aceasta a fost parerea unanima a celor 150 invitati prezenti la nunta noastra. In plus, tot cu ajutorul lor, am scapat de grija amenajarii salii si a aranjamentelor florale. Pretul a fost corect (chiar mai mic cu ceea ce am comparat de la diverse agentii de organizare), si in afara de asta, aranjamentele au fost bogate, superbe cu flori proaspete si exact ceea ce am dorit. De asemenea mancarea a fost foarte gustoasa, cu portii generoase, bauturile servite corespunzator, aranjament impecabil al fructelor pe mese.
Colaborarea cu Dl. Stoian si intreaga sa echipa in pregatirea evenimentului ne-a scapat de multe griji si de tot stress-ul inerent. Am fost norocosi sa gasim aceasta locatie.
Mergeti la Dl. Stoian si nu veti regreta!

alisuca
16.10.2007, 16:07:06
Buna,

M-ar interesa si pe mine cateva pareri despre DJul contractat prin restaurant , DJ Bobita. Eu am nunta la Da Vinci pe 17 mai si am luat legatura inca de pe acum cu acest DJ . Mi s-a parut la prima conversatie asa ca este un pic depasit de situatie. Nu stia ce e restaurantul asta, unde e si asa mai departe. Am fost un pic uimita cum mi-a fost recomandat chiar de Dl Stoian.
Multumesc mult

Buna miresici dragi

zuzububu
16.10.2007, 22:26:08
DJ Bobita este un cunoscut al casei. Din cate am inteles este un DJ foarte activ, se implica cu toata pasiunea in eveniment si face atmosfera deosebita. Noi am regretat enorm ca nu l-am avut liber in ziua nuntii noastre dar l-am cunoscut cand isi pregatea lucrul pentru o nunta si ne-a placut enorm. Nu ai de ce sa-ti faci griji.

mariuca
17.10.2007, 08:39:38
Buna,

M-ar interesa si pe mine cateva pareri despre DJul contractat prin restaurant , DJ Bobita. Eu am nunta la Da Vinci pe 17 mai si am luat legatura inca de pe acum cu acest DJ . Mi s-a parut la prima conversatie asa ca este un pic depasit de situatie. Nu stia ce e restaurantul asta, unde e si asa mai departe. Am fost un pic uimita cum mi-a fost recomandat chiar de Dl Stoian.
Multumesc mult

Buna

iti spun sincer ca eu pot doar sa-l laud pe Bobitza, nu am nimic de castigat, eu am avut nunta, el mi-a fost DJ, dar noua ne-a placut la nebunie. Si toti invitatii au fost mai mult decat incantati, multi ne-au cerut numarul de telefon. stiu ca la noi la nunta pana si chelnerii erau super incantati de el, ni s-a zis ca n-au mai vazut asa DJ bun ;))

Nu pot sa cred ca nu stia ce e restaurantul, atata timp cat el face nunti acolo foarte des. Poate ca nu a inteles exact ce i-ai zis sau nu stiu...

Asa cum spune si zuzububu este un DJ super activ si face o atmosfera incredibila, la noi s-a dansat mult, s-a ras, a facut tot felul de surprize, de glume, melodii puse exact cand trebuia...

Noi am zis ca atunci cand va fi botez daca facem petrecere mare il chemam :) si cum ne-a zis chiar el - de cand incepe bebe sa miste in burta il sun ca sa fiu sigura ca il apuc, pentru ca are o agenda super-super incarcata;))

Chiar nu ai de ce sa-ti faci grijii, dar daca vrei sa stai mai linistita, intreaba-l de vreo nunta si du-te pe acolo sa-l vezi in actiune. Iti garantez ca o sa-ti placa...

Mult succes

Nota 10 pentru alegerea restaurantului >:D<

mariuca
17.10.2007, 08:46:14
Miresicilor,

Si eu am incheiat contractul pt 4Oct 2008 la DaVinci.Sper sa fie totul OK, ce stiti referitor la cofetaria Alice cu care colaboreaza restaurantul?
Pupici,
Mihaela

Buna Mihaela

Din cate am inteles de la invitati tortul a fost tare bun. Spun de la ei pentru ca eu nu am putut mananca nimic in ziua aia, dar asa se intampla, emotiile prea mari, agitatia...

Uite tortul pe care l-am avut noi

zuzububu
17.10.2007, 22:38:44
buna Mihaela,
vreau sa te asigur ca nu ai de ce sa iti faci griji pentru DaVinci. Iti spun din experienta si nu am nici un motiv sa nu fiu obiectiva. In fapt ne-a placut asa de mult acolo, incat aniversarea primei luni am tinut neaparat sa o petrecem in aceeasi locatie.
Vis-a-vis de cofetaria Alice , pot sa iti spun ca te poti duce inainte sa iti comanzi variantele de tort care te atrag (noi am comandat jumatate de tort un sortiment si cealalta jumatate alt sortiment), si apoi sa te hotarasti asupra celui care iti place mai mult. Daca vrei tot un sfat, incearca sa alegi martipanul si nu frisca (pentru ca nu e naturala!).
Succes si daca te mai putem ajuta cu info, nu ezita,
78299

zuzububu

Miresicilor,

Pupici,
Mihaela

sylstgluck
23.10.2007, 12:36:21
Buna!
Aveti cumva idee daca mai sunt sambete libere in 2008?
M-ar interesa de fapt iunie 2008.
Accepta 70 invitati?
Si un nr. si nume de contact pe PM va rog!

dulcineea_ta
23.10.2007, 20:05:21
Eu am fost acum 2 sapt sa semnez contractul si pot sa iti spun ca mai avea 2 sambete din noiembrie libere, cele de pana in post. In local incap maxim 120 de persoane si iti cere minim 70 de persoane, deci te-ai incadra la numar, mai greu este cu data in iunie, oricum e foarte greu acum sa mai gasesti liber vara. Eu am fost la inceputul lui septembrie si abia am mai prins 27 sept pt la anul. Eu o sa iti dau un nr de contact pe PM al domnului Stoian, cine stie poate a renuntat vreo miresica din vara. Te pupic si daca mai pot sa te ajut cu ceva sa imi spui.

pastilutza
26.10.2007, 20:36:47
Buna tuturor,

Tocmai am fost si eu ceruta de sotie <:-P<:-P<:-Psi iata ca acum cautam si noi un restaurant frumos pentru anul viitor.
Am citit cate ceva pe aici si m-am ingrozit...chiar este totul ocupat??? Eu unde o sa-mi mai fac nunta :-s:-SS. ?

Am inteles ca la acest Da Vinci ar mai fi ceva zile libere, insa nu stiu nimic despre cam cat e meniul. Daca aveti idee , ajutati-ma , va rog...cu catva informatii

multumesc

dulcineea_ta
26.10.2007, 21:31:41
Da, sa stii ca e cam tarziu, s-au cam ocupat restaurantele. Nu stiu daca mai sunt locuri libere aici ti-am zis acum vreo 2 sapt mai erau doar 2 date din nov libere. La alte restaurante situatia e la fel, crede-ma ca am cautat 1 luna si am inceput cautarile la inceputul lui septembrie si deja majoritatea erau ocupate ori ramasesera luni nepotrivite sau duminici. Daca vrei duminica aici cred ca mai sunt locuri si in vara. Meniul aici este 180 include 4 feluri de mancare, tort, 2 cafele, 1 litru apa si fructele. Daca vrei date de contact si daca te pot ajuta cu detalii trimite-mi PM.

pastilutza
28.10.2007, 23:37:45
Multumesc frumos Dulcineea,

De maine dupa amiaza incep si eu sa vizitez restaurante. Din pacate nu as vrea duminica, pentru ca nu cred ca lumea se simte foarte bine...stiind ca a doua zi se duce la birou.

Dar oare la restaurante normale, ca de exemplu La Mama, nu pot aranja o nunta?:">

mihaela1982
29.10.2007, 10:25:14
Felelor, vroiam sa stiu dintre cele care si-au facut nunta la Da Vinci, cum este mai bine referitor la muzica: DJ sau formatie?
Intreb asta pentru ca acustica in restaurantul asta este diferita...
Multumesc

dulcineea_ta
29.10.2007, 18:30:08
Multumesc frumos Dulcineea,

De maine dupa amiaza incep si eu sa vizitez restaurante. Din pacate nu as vrea duminica, pentru ca nu cred ca lumea se simte foarte bine...stiind ca a doua zi se duce la birou.

Dar oare la restaurante normale, ca de exemplu La Mama, nu pot aranja o nunta?:">

Nu ai pentru ce pastiluta, de asta suntem aici sa ne ajutam\:D/ . Asa e ai dreptate in privinta duminicilor. Poti s aincerci sa intrebi si La Mama, nu stiu sa iti spun dc se fac sau nu nunti acolo.

gabriela84
30.10.2007, 09:40:42
doream sa stiu daca sunt miresici care si-a rezervat acest restaurant pt 2009? sau stiti cumva de cand se incep rezervarile pt 2009? multumesc.

ambrasad
02.11.2007, 10:41:27
Fetele, vad ca parerile sunt impartite asupra capacitatii restaurantului. Unele spun ca incap 120, altele 130, una din fete a spus chiar ca a avut 150 de invitati. Poate sa imi spuna cineva care a avut o nunta de cca. 130 de persoane acolo daca a fost loc suficient pt dans, daca a fost atmosfara de "inghesuiala la metrou" sau nu?

ambrasad
02.11.2007, 10:46:06
Cat despre tort, ati avut nemultumiri? Vi s-a intamplat sa nu fie proaspat, gustos etc? Portiile pentru fiecare invitat sunt generoase?:gen_13:

zuzububu
05.11.2007, 23:10:08
pot sa te asigur ca noi am avut la nunta 150 persoane, si tot spatiul din centru a fost liber pentru dans. Mesele au fost dispuse ca razele soarelui (e adevarat ca a trebuit sa plasam 10 persoane in salon - dar chiar si asa nu a fost suparator!), dar inca o data: este suficient loc pentru dans! noi am dansat non-stop, ringul a fost plin si cu toate astea, nu a fost inghesuiala. Si inca ceva: chiar daca sala nu are aer conditionat, nu s-a simtit absolut deloc fum de tigara sau caldura (desi in ziua nuntii au fost ~ 30 grC).
Vis-a-vis de tort - pot sa iti dau un singur sfat: alege o varianta fara frisca (cofetaria Alice cu care are contract restaurantul nu face frisca naturala .... daca totusi tii la frisca, gusta-l inainte!). Noi l-am avut imbracat in martipan cu ciocolata inauntru si a fost delicios!
Succes si daca te mai pot ajuta cu ceva ....

ambrasad
06.11.2007, 14:56:30
Multumesc pentru raspuns. M-am mai linistit. Sper ca saptamana asta sa incheiem contractul cu ei. Daca nu te superi, probabil ca o sa revin cu vreo intrebare. Ca deh, e prima data cand fac asta...;;)

ambrasad
13.11.2007, 14:16:27
Am incheiat si noi contractul la Da Vinci... Evident, am o mie de intrebari si nelamuriri: pot sa inchiriez de la firma cu care lucreaza ei doar husele( nu mi-au placut deloc aranjamentele florale si as vrea ceva inedit);numarul personalului de la servire a fost suficient pentru a face fata nevoilor invitatilor; mancarea a fost gustoasa, portiile generoase etc). Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

aminuta
13.11.2007, 15:25:35
Am incheiat si noi contractul la Da Vinci... Evident, am o mie de intrebari si nelamuriri: pot sa inchiriez de la firma cu care lucreaza ei doar husele( nu mi-au placut deloc aranjamentele florale si as vrea ceva inedit);numarul personalului de la servire a fost suficient pentru a face fata nevoilor invitatilor; mancarea a fost gustoasa, portiile generoase etc). Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

buna,

ai idee daca mai au vreo sambata libera in iunie 2008?

merci :)

ambrasad
16.11.2007, 09:38:43
Nuuuuuu! Eu am de-abia in octombrie :( Cand am fost noi nu mai aveau decat ultima zi din an, adica 8 noiembrie. Si eu as fi vrut mult in iunie, dar sper sa fie bine si in octombrie.o:-)

gabriela84
03.12.2007, 15:45:16
nu a mai scris nimeni nici o parere despre acest restaurant?

florina22
09.12.2007, 21:39:20
heloo,
o intrebare pentru cele care au avut deja nunta in acest rest: cum a fost cu muzica? noi avem la anul in oct si am fost acolo de cateva ori bune insa nu si la o nunta in desfasurare,mereu am fost inainte,cand se decora..si ne intrebam cum e cu muzica pentru ca e prea mult spatiu deschis in sus si nu imi suna a bine chestia asta...
multumesc frumos,