PDA

Versiunea completa : Mures

ana_mihai15
26.02.2009, 19:50:03
Buna miresici!!!!M-am gandit sa deschid un subiect despre restaurantul Mures si rog miresicile care au avut nunta acolo sa ne de-a cateva informatii referitoare la acest restaurant!!!<:-P

Tatunitza
27.02.2009, 22:00:35
salut. dar unde este exact restaurantul asta?

ana_mihai15
27.02.2009, 22:05:50
buna.este pe Str. Corneliu Coposu, nr. 172

tati_sew
28.02.2009, 00:29:49
adica pe la intrare in baci.

adeline1
18.03.2009, 11:09:17
Buna miresici!!!!M-am gandit sa deschid un subiect despre restaurantul Mures si rog miresicile care au avut nunta acolo sa ne de-a cateva informatii referitoare la acest restaurant!!!<:-P

si eu sunt tare curioasa de acest restaurant, deoarcee acolo o sa aiba loc si nunta mea in iunie 2009......asa ca dragi miresici care ati avut nunta la acest restaurant......astpet parerile voastre despre servicii, mancare,....^:)^ ...multumesc

Shireen
18.03.2009, 11:53:53
stau chiar langa restaurantul mures, acum se deschide o sala de 400 de persoane, lucrarile sunt in toi, dar din cate stiu nu au bucatarie proprie si lucreaza cu ceva firma de catering, aveti grija pt ca friptura sa nu ajunga rece, am pe cineva care a facut nunta acolo si a fost nemultumita in privinta asta, in rest proprietarii mi se par f deschisi la discutii

Shireen
18.03.2009, 11:56:32
am uitat sa mentionez ca proprietara ne-a informat ca lucreaza cu ospatari cu experienta in domeniu( am inteles ceva de napoca?)rau nu poate sa arate, am fost chiar acum o saptamana si ne-au dat posibilitatea sa vedem gresia, lucrarile de constructie si spatiul cat o sa fie de mare:)

ioana1984
25.03.2009, 23:52:08
buna fetelor...si eu mi-am programata nunta la restaurant mures pe 2010 in mai ...daca stiti ceva va rog sa ma anuntati si pe mine...mie mi s-a spus ca au bucatarie proprie

adeline1
07.05.2009, 22:37:41
nici o miresica nu a avut nunta la restaurant mures:-s...sunt foarte putine cometarii la adresa acestui local.....si se apropie nunta.......si as vrea sa siu daca totul va iesi cum imi doresc........
mai asteptam pareri^:)^........noi miresicile care urmeaza sa avem nunta la acest restaurant.....

edyna
13.05.2009, 00:01:23
Si eu sunt curioasa cum va fi sala noua. Noi avem nunta in 18 iulie anul acesta acolo, din cate am inteles mai este o nunta tot in sala noua cu o saptamana inaintea noastra.
Am fost si noi de vreo cateva ori acolo, se lucreaza.
Despre ei numai cuvinte de lauda am auzit si sincer din cate localuri in care am fost, mi s-au parut cei mai ok patroni.
Spor la treburi, fetelor!

pitik
24.05.2009, 20:21:25
aseara am fost la o nunta la Muresul; o nunta de cca 100 pers; h-abar n-am unde ar fi sala de 400 pers
mancarea a fost ok, nici rea nici ff buna; servirea afost buna; aspectuL: domina portocaliul (jaluzele, gresie); baile sunt mari, curate, functionale;
au aer conditionat functionabil
alt vantaj: deasupra au camere, deci poti sa-ti inchiriezi si o camera pentru depozitare, nevoi personala (de ex acolo mergeau cateva mame sa alapteze)
ce consider dezavantaj este lipsa unei terase: daca vrei o gura de aer iesi in plina strada; locuri de parcare putine
spatiul de dans este micut si se aluneca pe gresie

laurateo
30.05.2009, 21:31:13
si eu sunt tare curioasa de acest restaurant, deoarcee acolo o sa aiba loc si nunta mea in iunie 2009......asa ca dragi miresici care ati avut nunta la acest restaurant......astpet parerile voastre despre servicii, mancare,....^:)^ ...multumesc

Si ce ti-ai ales la meniu? Eu din cate am vazut nu au prea multe variante...

pitik
04.06.2009, 13:12:37
nu a fost nunta mea

si nici nu stiu ce pot oferi in meniu; nu stiu in ce masura mirii pot interveni asupra cantitatilor, mi s-a parut cam subtirel, de la aperitiv si pana la tort..

adeline1
08.06.2009, 23:07:13
a trecut si nunta mea...care a avut loc la cest restaurant.....
ce pot sa va zic este ca toata lumea a fost foarte multumita de tot...icnepand de la servire...si pana la mancare...care a fost foarte buna.......
sunt foarte seriosi......si pot sa va zic....ca fiecare meniu, sticla de suc,apa.....etc.....ne-au fost returnate....si mama a fost chemata in bucatarie....sa vada meniurile ramase.....etc.....pentru a le putea aseza in caserole....pt ca ulterior sa le putem duce acasa.....
din partea mea au primit nota 10...deoarece am avut o nunta de vis.....si toata lumea a fost multumita
casa de piatra viitoarelor miresici>:D<

diana_24
09.06.2009, 13:04:09
Salut...eu am nunta in sala noua a restaurantului Mures pe 11 iulie 2009.....sper sa fie gata pe atunci[-o< ..lucrarile sunt in toi...chiar saptamana trecuta am fost pe acolo si deja era pusa grasia in sala...acuma ce sa zic..eu cred ca va fi frumos acolo...

Shireen
09.06.2009, 23:10:52
Salut...eu am nunta in sala noua a restaurantului Mures pe 11 iulie 2009.....sper sa fie gata pe atunci[-o< ..lucrarile sunt in toi...chiar saptamana trecuta am fost pe acolo si deja era pusa grasia in sala...acuma ce sa zic..eu cred ca va fi frumos acolo...

cu siguranta va fi, eu stau langa restaurant si se lucreaza de zor . spor la pregatiri si fii linistita

laurateo
11.06.2009, 21:36:10
Sa ne dai detalii dupa nunta, neaparat, sa nu uiti de restul miresicilor :P Pana atunci spor la pregatiri!

just_elenah
15.06.2009, 15:35:21
buna fetelor !

ma bucur ca sunt numai pareri pozitive la adresa restaunrantului ! Eu vreau sa imi rezerv pe 2010 acolo si sa schimb sala de la Napoca unde mi s epare foarte scump, vreau sa va intreb pe cele care ati avut deja nunta cat a fost meniul? si Cum ati iesit cu toate celelalte? S-au purtat oky si pe final sunteti multumite? oare nici la sala mare nu vor avea terasa? hmmm asta chiar e nasol[-( .

Elena,

astept comentarii si afirmatii cat de multe >:D<

Shireen
16.06.2009, 20:14:59
buna fetelor !

ma bucur ca sunt numai pareri pozitive la adresa restaunrantului ! Eu vreau sa imi rezerv pe 2010 acolo si sa schimb sala de la Napoca unde mi s epare foarte scump, vreau sa va intreb pe cele care ati avut deja nunta cat a fost meniul? si Cum ati iesit cu toate celelalte? S-au purtat oky si pe final sunteti multumite? oare nici la sala mare nu vor avea terasa? hmmm asta chiar e nasol[-( .

Elena,

astept comentarii si afirmatii cat de multe >:D<

nu am avut nunta dar am fost sa ma interesez pt ca e chiar gard in gard cu mine. terasa nu au dar meniul cu siguranta o sa fie mult mai ieftin decat la napoca si nu au atatea pretentii. stii ca nu te obliga sa iei de la ei sucul si vinul si nici aranjatul salii nu esti obligata sa il accepti de la ei.si pe mine ma tenteaza dar vreau sa vad cum arata finisata sala cea noua(nu mi se pare f mare)

just_elenah
17.06.2009, 08:05:08
nu am avut nunta dar am fost sa ma interesez pt ca e chiar gard in gard cu mine. terasa nu au dar meniul cu siguranta o sa fie mult mai ieftin decat la napoca si nu au atatea pretentii. stii ca nu te obliga sa iei de la ei sucul si vinul si nici aranjatul salii nu esti obligata sa il accepti de la ei.si pe mine ma tenteaza dar vreau sa vad cum arata finisata sala cea noua(nu mi se pare f mare)

Oky, dar am inteles ca din sala mica (de cca. 200 pers.) se iese direct in strada, cea de 400 de persoane unde este amplasata? oare nu imi poti face tu vecinuta draga o poza cu telefonul de peste strada si la sala de 400 sa vad si eu cum arata, stau in marasti si nu am vazut decat poze pe net si acestea dor cu interiorul cele mici, cel putin pana sambata cand vreau sa merg sa o vad !

deci principala ingrijorare -> si din aceasta sala se iese direct in strada? Locuri de parcare cam cate ar fi? cu aproximartie bieinteles:-?

Multumiri si pupici ^:)^

Elena

Shireen
17.06.2009, 12:46:32
Oky, dar am inteles ca din sala mica (de cca. 200 pers.) se iese direct in strada, cea de 400 de persoane unde este amplasata? oare nu imi poti face tu vecinuta draga o poza cu telefonul de peste strada si la sala de 400 sa vad si eu cum arata, stau in marasti si nu am vazut decat poze pe net si acestea dor cu interiorul cele mici, cel putin pana sambata cand vreau sa merg sa o vad !

deci principala ingrijorare -> si din aceasta sala se iese direct in strada? Locuri de parcare cam cate ar fi? cu aproximartie bieinteles:-?

Multumiri si pupici ^:)^

Elena

in restaurant nu pot sa fac, nu stiu daca o sa imi dea voie, dar intrarea este tot in strada, au facut ceva pe semicerc cu 2 coloane, nu se mai intra in pensiune ca in sala mica. cum ai intrat in cladire este o incapere maricica in lateral sunt baile, urci pe scari si ajungi in restaurant. este putin cam greu de imaginat. parcare...nu prea exista , am inteles ca erau in tratative cu primaria pt a-i lasa sa utilizeze spatiul din fata pensiunii. probabil ca anul viitor va fi gata ,altfel masinile le parchezi pe trotuar(care este destul de lat) depinde si cate masini sunt, rudele mele sunt de departe si vor veni cu siguranta cu ele...

just_elenah
18.06.2009, 15:54:39
in restaurant nu pot sa fac, nu stiu daca o sa imi dea voie, dar intrarea este tot in strada, au facut ceva pe semicerc cu 2 coloane, nu se mai intra in pensiune ca in sala mica. cum ai intrat in cladire este o incapere maricica in lateral sunt baile, urci pe scari si ajungi in restaurant. este putin cam greu de imaginat. parcare...nu prea exista , am inteles ca erau in tratative cu primaria pt a-i lasa sa utilizeze spatiul din fata pensiunii. probabil ca anul viitor va fi gata ,altfel masinile le parchezi pe trotuar(care este destul de lat) depinde si cate masini sunt, rudele mele sunt de departe si vor veni cu siguranta cu ele...

mesri tare mult pentru informatii. Am trecut si noi aseara si am vazut despre ce e vorba, sala mica categoric nu ne place ! E foarte intunecoasa si avea niste mese zici ca erau "de partid" vorba iubitului meu. Dar vreau sa vad gata sala mare. Eventual sa sun sa intreb cand va fi primul eveniment acolo si sa merg sa o vad aranjata.

pupici !
sa ma tii minte daca cedezi sala la Orizont !

Elena>:D<

laurateo
21.06.2009, 20:35:11
mesri tare mult pentru informatii. Am trecut si noi aseara si am vazut despre ce e vorba, sala mica categoric nu ne place ! E foarte intunecoasa si avea niste mese zici ca erau "de partid" vorba iubitului meu. Dar vreau sa vad gata sala mare. Eventual sa sun sa intreb cand va fi primul eveniment acolo si sa merg sa o vad aranjata.

pupici !
sa ma tii minte daca cedezi sala la Orizont !

Elena>:D<

Prima nunta va fi pe 11 iulie acolo...noi ne-am reyeervat fara sa vedem nimic, doar proiectul, si habar nu am cum are sa fie :D

diana_24
15.07.2009, 12:47:16
Salutare miresicilor.....am avut nunta la rest Mures pe 11 iulie....in sala noua...ce pot sa va zic...sala este superba... dar ceea ce nu mi-a prea placut este mancarea...nu este prea stralucita dar..asta este.Nunta mea a trecut si a fost bine..chelnerii super atenti..amenajarea salii superba..in acest sens va recomand sa luati legatura cu d-na Cosmina..intrebati la sala daca vreti.Muzica s-a auzit foarte bine si personalul a fost foarte amabil.Daca mai vreti alte detalii va stau la dispozitie....va pup

laurateo
22.07.2009, 22:23:40
Salutare miresicilor.....am avut nunta la rest Mures pe 11 iulie....in sala noua...ce pot sa va zic...sala este superba... dar ceea ce nu mi-a prea placut este mancarea...nu este prea stralucita dar..asta este.Nunta mea a trecut si a fost bine..chelnerii super atenti..amenajarea salii superba..in acest sens va recomand sa luati legatura cu d-na Cosmina..intrebati la sala daca vreti.Muzica s-a auzit foarte bine si personalul a fost foarte amabil.Daca mai vreti alte detalii va stau la dispozitie....va pup

Am vazut si eu ca nu au prea multe optiuni in meniu...ma intreb daca exista si alte optiuni pentru mancare!? Eu imi fac griji si ptr aranjarea meselor....a vazut toata lumea masa mirilor si ringul de dans? Cate persoane ai avut? Multumim de informatii si casa de piatra sa aveti!!

melinda21
19.08.2009, 11:00:45
just _elenah: si eu vreau sa imi fac nunta acolo si din cate am inteles meniul va fi ceva in jur de 90-100 RON, depinde ce iti alegi pentru meniu

Ma bucur ca sunt doar pareri pozitive despre sala. Nunta de noapte faceti acolo sau de zi?

lore_edana
09.04.2010, 00:31:17
le rog pe miresicile care au avut nunta in sala mare sa puna niste pozee cu sala mare,sau pe shireen care sta in zona si le poate obtine mai usor:) si eventual niste variante de meniu,pret,ce intra in pretul meniului,aranjatul daca se plateste separat....chestii d-astea:))

monicamold
03.11.2010, 13:27:44
le rog pe miresicile care au avut nunta in sala mare sa puna niste pozee cu sala mare,sau pe shireen care sta in zona si le poate obtine mai usor:) si eventual niste variante de meniu,pret,ce intra in pretul meniului,aranjatul daca se plateste separat....chestii d-astea:))

Buna fetelor, eu am avut nunta anul acesta la pensiunea Mures si am fost foarte multumita, atat eu cat si invitatii mei... ce-i drept, am ales un meniu foarte bogat, muzica recomandata de niste prieteni a fost extraordinara, toti invitatii au dansat non-stop.Personalul a fost foarte dragut si amabil. Am ramas foarte impresionati ca dimineata dupa nunta ni s-a adus micul dejun in camera. ..zilele trecute am fost cu prietena mea acolo deoarece doreste sa organizeze anul viitor si ea nunta . sa stiiti ca au niste oferte suuuper !
decor din partea casei, meniuri de la 70 RON si sala se renoveaza acum din nou. ne-au aratat tapetul care l-au ales, oglinzile foarte frumoase ....:* Va pup