PDA

Versiunea completa : Nunta in aer liber/ la cort/ la curte

mariuca
24.05.2005, 00:00:00
Salut la toata lumea!
Are cineva nunta la terasa? Eu asa am stabilit-o si
nici nu am unde sa intru inauntru daca cumva ploua. Sunt cam stresata
in legatura cu asta... Dar nici nu prea am gasit in alta parte . Voi
aveti probleme din astea? Pe mine ma cam streseaza lumea cu intrebari
despre vreme si am intrat si eu in criza...

lauraloncea
31.05.2005, 00:00:00
Salut! Da, draguta mea si noi avem nunta la Rest. Herastrau in iulie si
e tot afara...nu, nu ma stresez ca oricum n-am ce face...eu zic ca nu o
sa ploua, iar daca va fi asa, tot o sa iasa super! sunt convinsa...ai
si tu incredere, in fond, ce ne poate face ploaia? te pupik!

ariana
28.12.2005, 00:00:00
Buna,
Si eu am nunta la o gradina de vara dar este acoperita. Ringul de dans
este descoperit. Ca si voi sunt oricum sigura ca nu va ploua.

cris
02.02.2006, 00:00:00
Buna!
Daca am inteles bine ai avut nunta in iumie 2005, cum a fost?
Casa de piatra!

cris
02.02.2006, 00:00:00
Buna,
Si eu vreau sa-mi fac nunta in aer liber dar inca nu am decis unde si la fel ca tine am emotii in legatura cu vremea si tantarii. La ce terasa ai rezervat?
Bafta

ryanaro
31.03.2006, 00:00:00
Vreau musai sa fac nunta pe malul unui lac (snagov, floreasca etc). M-am uitat la restaurante gen complexul astoria, vilele lui ceausescu la snagov si mi se par prea mari. Voi avea maxim 80 de invitati. Mi se pare ca un cort cu un catering bun face toti banii. Mai face cineva asa? Pro si contra/:grin:

cris
03.04.2006, 00:00:00
Eu sunt PRO. Ai gasit locatia, apelezi la o firma specializata?
Si euam vrut sa fac nunta pe malul unui lac, a fost visul meu, nu am gasit locatia de care sa fiu multumita, am renuntat, prea mullta bataie de cap, prea multe intrebari fara raspunsuri(daca ploua, daca e frig, daca bate vantul, cortul rezista la ploaie, cum mergem pe iarba cu tocuri, invitatii mai au chef dedistractie in cazul in care ....,etc.)
Multa bafta,
Cris.

valen
04.04.2006, 00:00:00
sunt si pro si contra.
PRO: iese o nunta superba.
CONTRA: este o nunta foarte scumpa, necesita decor special, instalatie de sunet speciala, platesti si chiria peluzei si corturile, si mai e si riscul vremii proaste care dupa parerea mea nu tb asumat.
Eu fac la Mogosoaia si sper sa fie vreme frumoasa sa fac pe terasa, as fi putut alege si peluza, dar daca ploua in saptamna nuntii nu mai puteai face, tb sa stai cu sufletul la gura pana in ziua nuntii: dai drumul pregatirilor afara sau inautru etc. si eu nu am putut asa.
Ideal ar fi sa gasesti un restaurant care sa aiba o peluza mare si frumoasa, iar in restaurant sa poata intra toti invitatii tai in caz de vreme proasta si sa existe si o firma de nunti care sa fie dispusa sa te ajute sa amenajezi fie afara, fie inauntru fara costuri suplimentare.
Cel mai mult te vor lamuri cei de la restaurante cu care stai de vorba.
succes oricum te-ai decide
Valentina

florentina1
08.04.2006, 00:00:00
dar tantarii i-ai pus in calcul? langa apa intotdeauna sunt tantari.[icon:g11/][icon:g33/]

ligia
11.04.2006, 00:00:00
Intr-adevar cred ca ar iesi o nunta de vis in aer liber dar valen a subliniat perfect dezavantajele. Eu imi fac ceremonia in aer liber, inca nu mi-am gasit un spatiu verde pt. asta si oricum am emotii din cauza vremii. Daca ploua raman nemaritata.:grin:
Cei de la restaurant mi-au spus ca vor amenaja spatiu verde asa ca nu mi-am mai rezervat loc la Biserica, insa nu vor fi gata amenajarile pana la nunta mea. Sper sa gasesc totusi un loc pana la nunta. 8)

camelia1
12.04.2006, 00:00:00
Miresicilor, daca vreti sa va faceti nunta in aer liber trebuie sa stati foarte foarte foarte bine cu nervii. Eu mi-o fac afara, de fapt pe o terasa care este acoperita pe malul lacului Floreasca si tot stau cu sufletul la gura DACA VA PLOUA?!?!?!? Ce ma voi face?!?!?! Daca imi pleaca invitatii...acum stau si ma uit pe geam si vad cum ploua :( Asa ca....ganditi-va de o mie de ori inainte.

ryanaro
21.04.2006, 00:00:00
Da-o n pisici!... daca ploua,pai sa ploua! superstitia zice ca ai sa ai bani! nu ca as fi superstitioasa,deh... a zis cineva de mers cu tocuri pe iarba?! eu nici la picnicuri nu merg pe iarba( urasc insectele si alte astfel de animale)...musai sa fie langa o carare(eventual asfaltata), iar cortul sa aiba neaparat fie covor, fie altfel de flooring. traiasca toaletele ecologice inchiriate! traiasca cateringul (sper ca asta e una din cacofoniile acceptate,gen ion luca caragiale LOL)! traiasca banii cheltuiti cu nemiluita!... imi place ideea de a face ce vreau eu din cortul ala, fie gen 1001 de nopti sau cum vrem noi, visul unei nopti de vara. nu stiu daca ai reusi chiar tot ce vrei cu un restaurant. ma enerveaza de mor astia de la restaurantele din romania, in general oricine ofera servicii... au cam uitat ca ala cu banul (clientul) este seful. da,bineinteles ca am sa apelez la o agentie. sunt prea departe ca sa ma pot ocupa eu de tot. vreau sa nu ma doara capul...

Tranquillity
10.08.2006, 21:34:19
Buna Camelia!
Si eu am in vedere tot terasa de la La Provence, insa nunta mea este abia la anul. Ai putea sa-mi spui cati invitati ai, ce pret are tacamul, cum te-au tratat pana acum cei de la La Provence..in fine..mai multe detalii despre organizare :) Sunt chiar la inceputul cautarilor, dar vreau sa ma hotarasc cat mai repede pentru ca vreau sa obtin exact ceea ce-mi doresc, sa nu trebuiasca sa fac compromisuri in privinta datei sau a tipului de locatie :) Eu iti doresc din tot sufletul sa ai vreme frumoasa pe 9 septembrie si toata lumea sa se simta bine la nunta ta! Casa de piatra!

dianablue
10.08.2006, 22:03:09
Buna! Am fost si eu in cautare de restaurante la Provence si mi s-au parut foarte draguti! Nu l-am ales pentru ca nu era exact ce imi doream eu dar iti recomand sa te duci si sa vorbesti! :)

DiVa
28.08.2006, 22:17:55
ce parere aveti de o nunta facuta in aer liber sub acoperisul unui cort frumos decorat? nu stiu daca a mai fost vreun subiect pe tema asta, dar eu nu l-am gasit. eu as vrea sa o fac afara sub un cort, dar nu prea stiu mare lucru despre corturi. ma poate ajuta cineva? va pupic

valen
28.08.2006, 23:05:54
pai am scris eu mai demult despre avantajele si dezavantajele nuntii la cart.
avantajul este ca iese o nunta superba, dezavantajele sunt legate de vreme (daca ploua f rau inainte nu iti mai poate monta cortul), de costurile ff mari (inchirierea peluzei unde asezi cortul, instalatie de sunet mai buna, decorul, pardoseala montata sa nu intre doamnele cu tocurile in pamant etc).
eu nu m-am incumetat la o nunta pe peluza la cort, iar in noaptea nuntii a plouat cu galeata asa ca ma bucur ca n-am riscat

ancaneacsu
29.08.2006, 09:31:23
ce parere aveti de o nunta facuta in aer liber sub acoperisul unui cort frumos decorat? nu stiu daca a mai fost vreun subiect pe tema asta, dar eu nu l-am gasit. eu as vrea sa o fac afara sub un cort, dar nu prea stiu mare lucru despre corturi. ma poate ajuta cineva? va pupic

chiar vorbeam cu o fosta colega de facultate care a avut nunta la cort....
a fost dezamagita....nunta pe ansamblu a iesit dragutza, dar a avut o multime de probleme....incepand de la mentalitatea oamenilor- cand au primit invitatii si au vazut unde e nunta au plecat cu ideea ca e cort ca la tar- pana la angajarea unei firme de catering...plus ca, exact ce spunea valen, a avut vreme ciudata...nunta a fost la munte, iar spre dimineata se facuse frig....si normal ca doamnele au comentat...
eu zic ca nunt ala cort e potrivita doar pentru o nunta pe zi, pe o peluza frumos amenajata...adica nu in romania...=))

lavlav
17.09.2006, 14:52:53
Buna miresici 2007,
iata un nou subiect de discutie. Ce parere aveti despre nunta in aer liber? Eu am gasit un super restaurant, dar este in semi are liber, pe malul unui lac. Adica pe o terasa. Oare nu risc prea mult? Voi ce parere aveti? Ati mai fost la astfel de nunti? Cum vi s-a parut? Am nevoie de orice sfat pe care mi-l puteti da pentru ca trebuie neaparat sa ma hotarasc.

mam
17.09.2006, 15:59:50
buna! eu cred ca e o super idee, si mie mi-ar fi placut sa fac in aer liber! nu cred ca risti ptr ca ai zis ca e semi- in aer liber si in plus in sept nu e asha urat! eu zic ca daca asta e ce iti doresti go 4 it si sunt sigura ca totul va iesi minunat! te pup, mam

dianablue
17.09.2006, 16:52:18
si eu zic ca e o idee foarte buna! si mie imi plac nuntile in aer liber! singura problema poate fi vremea asta care in ultimul timp nu prea mai e in limitele normalului :) dar nici asta nu ar trebui sa te faca sa iti schimbi parerea, doar sa fi pregatita si pentru cazul in care ploua, sa ai unde sa continui petrecerea... sa nu mai spun ca exista si o gramada de terase care se pot acoperi! totul e sa vrei cu adevarat!

laura81
17.09.2006, 17:47:32
Si eu mi-am dorit asa ceva, dar n-am gasit un loc potrivit. si intre timp am fost la astfel de nunta ...:-? Nu as spune ca e cea mai buna idee, daca nu ai loc pt toate persoanele inauntru, in caz ca nu ai vreme buna.
Nunta la care am fost eu a fost pe terasa acoperita, deci faptul ca plua torential nu pot sa zic ca a influentat mult, dar, vantul si frigul !!:-s Am facut turturi, pe cuvant, si era iulie. batea un vant f rece, nunta a fost de noapte, am stat cu haina de la sacoul lui pe mine, mireasa cu haina mirelui, nasa cu haina nasului si asa mai departe. si sa nu ziceti ca las ca te incalzesti ca dansezi ca nu prea tine.
Nu mai zic de vant, care poate sa-ti ia pe sus aranjamente de flori, vaze, baloane, la orice te gandesti. inclusiv fete de masa, servetele :((
Si septembrie nu-i cea mai buna luna pt asa ceva, cum zice si dianablue, cu vremea asta nu-i de joaca :( Nu stiu cum e prin orasele in care sunteti voi dar un vant ca in sibiu weekendul asta da copaci jos, ce sa vorbim de un aranjament floral sau un servetel:|
Parerea mea e ca daca ai suficient loc inauntru, ca sa se poata hotari in ziua aia in functie de vreme daca o faci inauntru sau afara, atunci fa-o, poate iesi superb!

lavlav
18.09.2006, 08:48:33
UFFFF, fetelor,
sunt intr-un asa mare impas...chiar nu stiu ce sa fac.:(

mam
18.09.2006, 10:01:02
eu cred ca sa faci asha cum iti dicteaza tie inima, daca asta e ceea ce iti doresti nu mai apleca urechea la noi care iti zicem ca e bine sau nu, fa asha cum vrei TU, e ziua TA!

issa
18.09.2006, 10:53:32
Eu am fost sambata sa vad un restaurant, care avea un foisor imens unde se faceau nuntile. Era aranjat foarte frumos, dar avea un defect...era imbracat in folie pt ca batea un vant...probabil ca asta a fost decizia mirilor.

Ela
18.09.2006, 12:25:43
Atât de mult nedorim, eu și iubitul meu, ca nunta să fie în iulie în aer liber, încât am făcut diverse calcule. Am căutat varianta să o facem pe câmp, dar sunt destul de multe dezavantaje pentru lumea modernă de acum și culmea, destul de costisitoare pentru confortul oferit.
O altă ideea a fost să o facem pe malul mării în 2 Mai sau Vama Veche. Și această idee e destul de costisitoare.
Noi nu renunțăm la ideea de a face nunta în aer liber. Dumnezeu va fi cu noi și va avea grijă ca vremea să fie frumoasă iar de atmosferă ne vom ocupa noi.

gabriela_olteanu2000
19.09.2006, 22:16:36
Atât de mult nedorim, eu și iubitul meu, ca nunta să fie în iulie în aer liber, încât am făcut diverse calcule. Am căutat varianta să o facem pe câmp, dar sunt destul de multe dezavantaje pentru lumea modernă de acum și culmea, destul de costisitoare pentru confortul oferit.
O altă ideea a fost să o facem pe malul mării în 2 Mai sau Vama Veche. Și această idee e destul de costisitoare.
Noi nu renunțăm la ideea de a face nunta în aer liber. Dumnezeu va fi cu noi și va avea grijă ca vremea să fie frumoasă iar de atmosferă ne vom ocupa noi. buna ela. Imi place ideea voastra. Puteti sa amenajati in aer liber, chiar si intr-o gradina cu multe flori.Pe mine o sa ma ia mireasa de la parintii mei, care stau in alt judet (80 km). Daca mai afla soacra si ca vrem sa facem in aer liber, chiar o ia razna.:)) :))

Delfinas
29.09.2006, 09:53:02
Salutare!
Si eu imi doresc nunta in aer liber..din fericire eu am gasit un restaurant care iti da posibilitatea sa alegi cu o zi inainte unde se va desfasura nunta...afara sau in sala...Asa ca sunt fericita...daca vremea va fi frumoasa..voi face afara daca nu..in sala care arata super.Eu sper sa fie frumos totusi ca doar e vara..:|

Ela
29.09.2006, 11:45:06
Dragă Delfinas,

Unde faci nunta?Cum se cheamă locația?

Delfinas
29.09.2006, 12:01:03
Dragă Delfinas,

Unde faci nunta?Cum se cheamă locația?
In spate la hotel Parc...si se numeste infoturism...singura problema este ca nu vor sa incheie contract pana la anu'..dar eu am zis ca voi risca..pentru ca este superb..

Speranta
29.09.2006, 12:07:57
Buna,

Imi spui si mie te rog pretul meniului si ce include el la Infoturism ?

Delfinas
29.09.2006, 12:10:03
Ela am vazut ca mi-ai trimis un mesaj privat..
Din pacate nu l-am putut deschide..mai incearca o data..poate reusim acum..

Delfinas
29.09.2006, 13:20:04
Buna,

Imi spui si mie te rog pretul meniului si ce include el la Infoturism ?
Meniul pleaca de la 40 Eur (si sunt 4 feluri de mancare)si se adauga 6 eur inchiriatul salii, 1,5 Eur taxa de tirbuson daca aduci tu bautura..daca iei de la ei 10 eur..dar nu stiu sigur ce si cat intra in astia 10 eur pt ca eu vreau sa aduc bautura..am uitat sa iti spun ca in astia 6 eur care se dau pt sala intra si cateva sucuri, apa, cafea..

alinutza81
02.10.2006, 12:09:20
Nunta in aer liber este si a fost ceea ce mi-am dorit eu pt nunta mea...nu va inchipuiti acum ca asta visam de cand eram mica...dar de ceva timp in cace ma gandeam tot mai mult la varianta asta...mi se pare super sa fii inconjurata de natura (exista si inconveniente normal, dar sunt dispusa sa trec peste). Asa ca am cautat o lacatie care sa corespunda....iar inspirata de unele dintre voi (ex. delfinas, ela, crisnistor) am gasit si eu locatia perfecta:) Va pupa o miresica fericita>:D<

Delfinas
03.10.2006, 09:34:21
Nunta in aer liber este si a fost ceea ce mi-am dorit eu pt nunta mea...nu va inchipuiti acum ca asta visam de cand eram mica...dar de ceva timp in cace ma gandeam tot mai mult la varianta asta...mi se pare super sa fii inconjurata de natura (exista si inconveniente normal, dar sunt dispusa sa trec peste). Asa ca am cautat o lacatie care sa corespunda....iar inspirata de unele dintre voi (ex. delfinas, ela, crisnistor) am gasit si eu locatia perfecta:) Va pupa o miresica fericita>:D<
Iarta-mi curiozitatea...tu unde ai gasit?

alinutza81
03.10.2006, 09:38:39
Iarta-mi curiozitatea...tu unde ai gasit?

Dupa cum am spus..voi m-ati inspirat...si i-am gasit pe cei de la Infoturism..care sincer daca nu citeam despre ei pe site nu cred ca dadeam de ei in cautarile mele. Am fost la ei...am vazut...mi-a placut f mult...am rezervat data de 28/07 si am dat avansul. Sunt singurii care m-au incantat intradevar. Pupici!

crisnistor
03.10.2006, 10:31:02
=d> >:d<.................................................. ...

crisnistor
03.10.2006, 10:32:21
=d> >:d<.................................................. ...

astea trebuiau s afie niste mutrite nu stiu de ce au iesit asa..:)) oricum era aia care te imbratisa.

Ela
03.10.2006, 11:47:49
Dragă Dodo,

Aduc o mică completare la mesajul tău. Adresa dată de tine e în sectorul 1 și acolo este Infoturims, acolo unde, de altfel, cu ceva mesaje mai sus s+a vorbit de ea. :)

Îți mulțumesc pentru informare. E bine venită.

Tu tot acolo faci nunta?

Delfinas
04.10.2006, 09:40:07
Dragă Dodo,

Aduc o mică completare la mesajul tău. Adresa dată de tine e în sectorul 1 și acolo este Infoturims, acolo unde, de altfel, cu ceva mesaje mai sus s+a vorbit de ea. :)

Îți mulțumesc pentru informare. E bine venită.

Tu tot acolo faci nunta?
Se pare ca suntem multe miresici care vor face nunta la infoturism...Este intr-adevar un loc superb...afara sau in sala..va fi superb..ambele sunt superbe...Asa ca...Spor la treaba miresici...Totul va fi superb!

lavlav
05.10.2006, 10:25:13
Se pare ca suntem multe miresici care vor face nunta la infoturism...Este intr-adevar un loc superb...afara sau in sala..va fi superb..ambele sunt superbe...Asa ca...Spor la treaba miresici...Totul va fi superb!
Poze are cineva de acolo sau macar o indrumare spre poze...:D

Ms

Delfinas
05.10.2006, 10:30:03
Poze are cineva de acolo sau macar o indrumare spre poze...:D

Ms
Intra pe www.infoturism-sa.ro..si crede-ma ca eu am vazut sala pregatita...si arata la fel ca in poze..:-p...

Gabs
06.10.2006, 19:37:33
UFFFF, fetelor,
sunt intr-un asa mare impas...chiar nu stiu ce sa fac.:(

Buna...Si noi facem nunta in aer liber cu cort. Am gasit un restaurant cu gradina foarte frumos amenajata, si chiar si ceremonia religioasa o s-o facem afara...Si noi riscam mult, dar speram ca cineva acolo sus ne iubeste si nu o sa dea ploaie. In caz de vedem la meteo ca v-a plua ne muta in salon, asa ca avem si un plan B. Deci totul este sa fiti pregatit si de acest aspect. Dar cel mai frumos este o nunta afara...Eu cred ca ati facut o alegere buna...:) Succes...:)

linus
06.10.2006, 22:51:44
SALUT
fetelor eu am facut o nunta aproape in aer liber. am inchiriat un cort mare care putea fi deschis tot adica erau doar stalpii si acoperisul. Am facut o nunta de noapte, la munte langa cluj, pt ca la cluj nuntile sunt de zi, iar eu vroim nunta de nopte, si s-a facut destul de rece, dar am inchis cortul si asa ca toata lumea a fost super incantata. chiar mai mult cand se inchidea cortul avea niste pereti facuti din material transparent asa ca niste imense ferestre. arata superb si astfel am evitat si frigul si caldura din oras.
chiar mai mult firma care s-a ocupat de amenajarea cortului ne-a facut langa cort, tot in aer liber, un altar frumos si am dus si preotul acolo pt cununia religioasa.
a fost ceva si superb si deosebit.
asa ca eu va recomand din tot sufletul aceasta posibilitate.

lavlav
07.10.2006, 10:09:45
Fetelor va mutumesc din suflet pentru toate sfatuirile voastre, insa se pare ca nu va mai fi o nunta in aer liber, pentru a eu si sotul meu am hotarat sa o facem toamna la inceput de octombrie sau sfarsit de septembrie si cred ca in acest fel vom risca foarte mult. Adica chiar daca ziua e cald afara, cum a fost zilele astea, noapte e destul de racoare si nu cred ca putem indura un astfel de frig...asa ca in momentul de fata cautam restaurant.
Mersi inca o data...pupici

lav79
23.10.2006, 14:20:58
Buna!
Nu prea am scris pe site mai mult am citit ceea ce ati scris. :">Interesante subiecte! >:D< si multe (nu am apucat sa citesc chiar tot!). Acum eu am o problema, sau poate nu!, vreau sa facem nunta pe o terasa, care e acoperita dar daca ploua rau nu prea am ce sa fac...:-s
Vreau sa va intreb ce parare aveti de nunta pe data de 30 iunie, afara?? Eu una ma rog sa fie frumos...
Pupici!

Delfinas
23.10.2006, 14:26:59
Buna!
Nu prea am scris pe site mai mult am citit ceea ce ati scris. :">Interesante subiecte! >:D< si multe (nu am apucat sa citesc chiar tot!). Acum eu am o problema, sau poate nu!, vreau sa facem nunta pe o terasa, care e acoperita dar daca ploua rau nu prea am ce sa fac...:-s
Vreau sa va intreb ce parare aveti de nunta pe data de 30 iunie, afara?? Eu una ma rog sa fie frumos...
Pupici!
Mai eu am nunta pe 2 iunie..si tot afara vreau...nu pot decat sa ma rog sa fie vreme frumoasa...dar daca nu va fi asa..voi avea posibilitatea sa fac in sala...cu o saptamana inainte ne putem decide daca facem afara sau nu...ma bucur ca am posibilitatea asta..mi-e frica de vremea asta si nu vreau sa risc..asa ca am gasit ceva care sa imi poata asigura si sala in cazul in care vremea s-ar anunta urata in ziua aia...dar eu sper sa nu ploua si sa fac afara..:)>-

lav79
23.10.2006, 14:32:04
La mine tocmai asta e problema ca nu cred ca voi avea si optiunea de a face in sala. S-ar putea sa fie ocupata si atunci... nu imi ramane decat sa sper ca nu va ploua. Dar noi (adica eu si viitorul mire :) ) ne-am gandit ca nu are cum sa fie asa de frig in iunie. Iar ploaia ar fi asa de vara! (Cred ca ma consolez singura! :-p

Oricum bafta si tie pe 2 iunie!

Delfinas
23.10.2006, 14:36:58
La mine tocmai asta e problema ca nu cred ca voi avea si optiunea de a face in sala. S-ar putea sa fie ocupata si atunci... nu imi ramane decat sa sper ca nu va ploua. Dar noi (adica eu si viitorul mire :) ) ne-am gandit ca nu are cum sa fie asa de frig in iunie. Iar ploaia ar fi asa de vara! (Cred ca ma consolez singura! :-p

Oricum bafta si tie pe 2 iunie!
Multumesc..la fel si tie...eu totusi nu cred ca va fi furtuna...ca doar e vara nu?
Asa ca vom avea o vreme frumoasa..si o nunta ca in povesti..=D>
Cat despre ploaie..cateva picaturi nu vor strica...sau cel putin asa se spune..ca ploaia aduce noroc..

kala_elena
23.10.2006, 14:42:46
Buna!
Pupici!
Trebuie sa fie frumos! Nu putem sa facem ceva in functie de vreme, asa ca mergem inainte si ne rugam la Doamne Doamne sa fie dupa inimioara noastra!^:)^

lav79
23.10.2006, 14:44:22
Asa ma gandeam si eu ca nu are cum sa fie furtuna! Si cu nunta ca in povesti.... eu sunt cam stresata de pe acum. Am rezervat restaurantul muzica, dar vreau sa rezolv si cu ceva din bauturi tot anul asta. Sper sa pot, sunt un pic cam stresata si pentru ca imi caut si de lucru (cred ca ar fi cazul sa imi caut in alta parte aici e cam ...) Asa ca e stresanta nunta asta de pe acum!

lav79
23.10.2006, 14:50:26
Pana una alta am si eu o intrebare: cum fac chestia aia de jos sa fie altfel? am gasit site-ul daisy bla bla dar nu stiu la ce si cum sa dau copy paste! (:|

De exemplu uite ce a iesit! :-))
Am rezolvat-o pana la urma!
Nu incercasem tot!

mam
23.10.2006, 19:28:37
Pana una alta am si eu o intrebare: cum fac chestia aia de jos sa fie altfel? am gasit site-ul daisy bla bla dar nu stiu la ce si cum sa dau copy paste! (:|

De exemplu uite ce a iesit! :-))
Am rezolvat-o pana la urma!
Nu incercasem tot!

hmmmm, eu nu prea vad mai nimik....sa copiezi in semnatura codul HTML pe tot si dupa aia salvezi, e pos tu sa nu il vezi daca ai un zone alarm sau un antivirus instalat care nu te lasa sa vezi imaginile, insa el poate fi acolo...

issa
24.10.2006, 03:49:52
Mie chiar nu imi iese chestia asta cu daisy. Voi cum faceti?

issa
24.10.2006, 03:54:05
Cred ca am reusit. Sa vedem...

raluca_popeasca
27.10.2006, 23:27:45
Buna!
Pupici!

Si eu tot la o terasa acoperita o sa fac nunta, pe 14 iulie.Sincer, eu ma rog sa nu ploua deloc, dar dl de la local ne-a spus ca oricum ploile de vara sunt trecatoare si ca ar fi chiar frumos sa ploua putin (restaurantul este langa o padure, asa ca se va simti un miros frumos).
Oricum nu cred ca vom avea chiar ghinion sa ploua cu galeata, chiar si asa, din cate stiu eu ploaia in ziua nuntii inseamna noroc, asa ca ce-o fi o fi, noi sa fim sanatosi!!
Oricum multa bafta la pregatiri si.... nu ne ramane decat sa na rugam sa fie bine[-o<

Gabs
31.10.2006, 13:01:07
Si noi facem nunta in aer liber, dar la cort si pe iarba verde pe 7 iulie. Si eu sper sa nu ploua, pentru ca este o gradina foarte frumoasa si mi-ar strica toata ziua. Noi am vrea sa facem si ceremonia afara, dar trebuie sa gasim un preot care vrea sa ne cunune in afara biserici...Dar daca este sa fie o perioada ploioasa, avem planul B, pt ca aceasta gradina are si un salon mare cu terasa, si ne poate muta acolo, in caz de ploaie...Asa ca totul spre bine pina acuma...Mult succes la toate...:)

vivi
17.11.2006, 19:39:31
[quote=Gabs] dar trebuie sa gasim un preot care vrea sa ne cunune in afara biserici...
M-am interesat eu
nu este nici un impediment legat de religie sa va cunune in aer liber (in afara bisericii)
doar e mai greu de gasit preotul care sa accepte sa faca drumul pana acolo.

lavlav
18.11.2006, 13:48:08
fetelor,
si ce daca ploua? asta inseamna bogatie, dar avand in vedere ca e vara va fi o ploaie scurta si pe urma cer limpede, nu? Eu zic ca asta nu ar trebui sa va opreasca...
multa bafta;))

adina_mihai
28.11.2006, 17:55:20
sunt disperata am nevoie de ajutorul vostru!!!!!!Am arvunit restaurantul in data de 8 septembrie si acum sunt stresata daca se oficiaza sau nu cununia religioasa in data astamai are cineva in 8 si e ok la biserica?please nu ma uitati

map
28.11.2006, 18:11:26
sunt disperata am nevoie de ajutorul vostru!!!!!!Am arvunit restaurantul in data de 8 septembrie si acum sunt stresata daca se oficiaza sau nu cununia religioasa in data astamai are cineva in 8 si e ok la biserica?please nu ma uitati
Citeste aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1944

alli_utza
19.01.2007, 20:43:21
Eu am nunta in parc si sunt un pic stresata pt ca chiar daca Debarcaderul l-au renovat si este acoperit mi-e frica sa nu fie tantari sau mai rau gongi care sa vina la lumina?:O Daca a-ti fost la o nunta in parc sau daca ati auzit va rog[-o< sa-mi scrieti si mie ....va pup>:D<

Ela
19.01.2007, 21:07:53
Si eu voi avea nunta tot in aer liber. Nu ma sperie insectele, mai ales tantarii care ma ciuruie :( Acum exista tot felul de substante pentru gradina care indeparteaza insectele, lumanari, candele, bete parfumate, solutie de stropit, solutie cu care speli pe jos si nu mai vin insectele.
Eu stau la casa i chiar folosesc aceste substante care sunt foarte bune timp de o luna pana la prima ploaie.

Sa avem nunta visata.

alli_utza
19.01.2007, 21:27:22
Si eu voi avea nunta tot in aer liber. Nu ma sperie insectele, mai ales tantarii care ma ciuruie :( Acum exista tot felul de substante pentru gradina care indeparteaza insectele, lumanari, candele, bete parfumate, solutie de stropit, solutie cu care speli pe jos si nu mai vin insectele.
Eu stau la casa i chiar folosesc aceste substante care sunt foarte bune timp de o luna pana la prima ploaie.

Sa avem nunta visata.
mersi mult pt mes si sper sa mai vb:* :* :* :*

alli_utza
19.01.2007, 23:55:33

Sa avem nunta visata.
:bye_04: Ai nunta cu o zi inaintea mea si tot in aer liber!!!!!!!!!!SUPER !!! Cand i-ti cumperi rochitza? Poate ne intalnim la urmatorul targ de la inceputul lui febr la Bucuresti! te pup!>:D< >:D<

Ela
20.01.2007, 14:09:18
Nu stiu cand imi cumpar rochia. Cea pe care "mi s-a pus pata" costa destul de mult pentru bugetul meu iar acum nicio rochie nu mai e la fel de frumoasa. Prima expozitie a fi la sarsitul saptamanii viitoare la Romexpo si vreau sa merg.

alli_utza
20.01.2007, 16:50:16
Nu stiu cand imi cumpar rochia. Cea pe care "mi s-a pus pata" costa destul de mult pentru bugetul meu iar acum nicio rochie nu mai e la fel de frumoasa. Prima expozitie a fi la sarsitul saptamanii viitoare la Romexpo si vreau sa merg.
Merg si eu la targ . Poate ne intalnim.... Oricum eu cred ca de la Agnes Toma o sa fie (cred ,nu spun nimic sigur) Sper sa nu vin cu mana goala de acolo. Te pup>:D<

Ela
21.01.2007, 22:17:39
Eu sper sa gasesc cat mai multe lucruri care sa-mi placa si care sa-mi fie accesibile.

sumalana
22.01.2007, 10:29:09
Si eu sunt o impatimita a nuntii in aer liber, si ca urmare am decis sa o facem pe un camp, intr-un cort....sper sa nu fiu dezamagita.....Nunta mea va fi in luna august

AZZARDO
24.01.2007, 12:57:23
Buna!
Pupici!

si eu nunta tot pe 30.06.07..tot afara...fara a avea un plan B daca ploua..decat niste umbrele imense..dar pe care nu as vrea sa le vad...asa ca ..nu dispera...dupa cum zic cunoscatorii anul 2007 va avea cea ma calduroasa vara din toti anii..asa ca s-ar putea sa fie mult prea cald..si sa fie nevoie de aer conditionat;)) !!!

Ela
24.01.2007, 13:10:13
Buna!
Nu prea am scris pe site mai mult am citit ceea ce ati scris. Interesante subiecte! si multe (nu am apucat sa citesc chiar tot!). Acum eu am o problema, sau poate nu!, vreau sa facem nunta pe o terasa, care e acoperita dar daca ploua rau nu prea am ce sa fac...
Pupici!
Ai mancat mult din oala?:P
Stii vorba din popor "Daca la nunta loua o sa aveti spor la bani." :)

esperance
01.02.2007, 19:27:27
Eu am fost acum 3 ani la o nunta in aer liber.Mi s-a parut divin! A avut loc la Conacul Ghica din Caciulati(langa Snagov).In fata conacului era o alee strajuita de-o parte si de alta de copaci, urma o fantana chiar in fata conacului, iar in spate...priveliste de vis!O pajiste incadrata in parti de padure si de lacul Snagov.Cununia religioasa au facut-o in aer liber(erau baptisti) iar petrecerea a avut loc pe pajiste.Au angajat o firma de catering(pentru orice eventualitate masa era aranjata in interiorul conacului).Au avut torte si artificii, a fost superb!!!!!!!!!Imi pare rau ca nu va pot arata poze, dar nu am mai pastrat legatura cu respectivii si pozele mele sunt la ei.S-au facut insa multe videoclipuri acolo, printre care Bosquito-Tu esti iubita mea, Bianca Rus, Marcel Pavel,Madalina Manole(la cei din urma nu cunosc titlurile melodiilor).

coras
29.03.2007, 10:17:41
fetelor eu am gasit o locatie frumoasa la 80 de km de buc in gradina de vara a unui hotel. am nunta in iulie, sper sa nu ploua desi mesele sunt partial acoperite de niste...bolti de trandafiri cataratori, acum intrebare??? a mai facut cineva nunta in gradini de vara???si credeti ca e indicat sa aleg aceasta locatie care, desi imi place de mor, mi se pare nepotrivita pentru o nunta???

juliejolie
29.03.2007, 10:35:16
Pai de ce ti se pare nepotrivita locatia? Trandafiri cataratori suna super! Si "gradina de vara" mi se pare deja cu conotatii...de vis! :">
Insa eu zic ca trebuie sa iei in calcul cumva eventualitatea ploii! Ca doar nu tin de ploaie trandafirii... :(
Daca nu ploua, e intr-adevar de vis, nici nu mai ai nevoie de cine stie ce decoratiuni, ai cadrul romantic asigurat...insa trebuie sa ai si ceva de back-up (de exemplu restaurantul hotelului?)
Fiind hotel, e Ok pt ca poti caza si din oaspeti acolo si puteti avea si voi un apartament matrimonial...:x
Eu zic ca suna f bine! Dar asteptam detalii! Despre ce hotel e vorba??:-\

coras
29.03.2007, 11:28:37
este vorba de un hotel din orasul targoviste e frumos ca si locatie, eu am mai fost la nunti acolo insa resaurantul poate fi ocupat cu o alta nunta si atunci....daca ploua..intru la apa!!=)) in rest de flori nu am nevoie, numai mesele si scaunele o sa le decorez cu grena si ivoriu, o sa am un covor llluung la intrare cu petale de trandafiri, si stalpi cu lumanari in rest decorul meselor ma intereseaza mai exact si faptul ca nu am unde sa pun barul si fantana de cioco, in rest daca ploua....asta eee... oricum iti multumesc pentru incurajari;-)

ingridkamen
29.03.2007, 12:53:04
Si eu cred ca am gasit locatia ideala,este restaurant cu terasa si gradina,in otopeni, e foarte aerisita, iar vara trebuie sa fie superb,problema este ca nu mai au locuri libere decat pe 03 noiembrie, ce ma fac daca iarna vine mai devreme,nu ma mai pot bucura de tot si va trebui sa stam numai in restaurant,ceea ce nu-mi convine deloc, ce ma sfatuiti sa fac?
Sa inchei contractul pentru noiembrie sau sa semnez ptr..la anu in mai ?#-o

juliejolie
29.03.2007, 15:35:30
Si eu cred ca am gasit locatia ideala,este restaurant cu terasa si gradina,in otopeni, e foarte aerisita, iar vara trebuie sa fie superb,problema este ca nu mai au locuri libere decat pe 03 noiembrie, ce ma fac daca iarna vine mai devreme,nu ma mai pot bucura de tot si va trebui sa stam numai in restaurant,ceea ce nu-mi convine deloc, ce ma sfatuiti sa fac?
Sa inchei contractul pentru noiembrie sau sa semnez ptr..la anu in mai ?#-o

Noiembrie??? Brrrr....:gen_10:
Pai si in septembrie mai sunt seri racoroase - ca sa nu zic friguroase...in octombrie e toamna si deja in nov poti spune uneori ca e iarna...asa ca... terasa?! :O
Toata lumea prefera nuntile vara, pt ca se preteaza mai bine rochitzele la anotimpul asta; altfel e complicat si incomod, inclusiv (sau mai ales) pt tine, ca mireasa...=((
Eu iti recomand vara...sau macar primavara! Gandeste-te ca nunta tine mai ales noaptea, cand e ori racoare, ori de-a dreptul frig; daca te patrunde, creaza o senzatie oribila, iti taie cheful de orice...:-s
Sigur ca se fac nunti si toamna/ iarna, dar...nu afara! :-"

ALEX21A
29.03.2007, 16:09:19
e super ideea!!.....dar cam riscanta.........eu sunt un pic mai pesimista..........nu e cuv potrivit,ins apun raul in fata intotdeauna.......ideea in sine,cadrul e deosebit........insa,sa nu uiti de tantari spre seara si multe alte detalii......

noiembrie,in nici un caz.....=;

ryanaro
29.03.2007, 17:03:29
eu sunt pro pana la dumnezeu nunti in aer liber. dar eu zic sa vezi daca exista posibilitatea ca daca ploua, sa va puteti muta inauntru. chiar ar fi bine, daca aveti banii necesari, sa inchiriezi si sala hotelului, ca sa nu mai fie alta nunta acolo. iar noiembrie in nici un caz. nici macar octombrie!!! septembrie e asa cu ultima suflare. sau puneti cort, nu stiu ce sa zic. :)

coras
29.03.2007, 17:26:11
oricum voi inchiria toate camerele hotelului, la tantari..nu m-am gandit, doar ploaia ma streseaza insa....voi respira aer cuvat de vara!!!oricum locatia ramane acceasi dar mai e timp destul sa ma decid!!

ALEX21A
29.03.2007, 17:27:39
oricum voi inchiria toate camerele hotelului, la tantari..nu m-am gandit, doar ploaia ma streseaza insa....voi respira aer cuvat de vara!!!oricum locatia ramane acceasi dar mai e timp destul sa ma decid!!

in afar d etantari sunt si aletele de luat in considerare.........acum ef dificila si intoarsa si vremea.....vant,ploiele,cu aspect de furtuna..iti treb musai var de back up;;)

Matrushca
10.04.2007, 11:33:26
Va rog indrumati-ma, in bucuresti, catre astfel de locatii. Noi dorim sa facem cununia in aer liber, in acelasi loc unde va fi si petrecerea, vom avea aproximativ 140 invitati.
Astept sugestii >:/ ;;)

didoam2002
10.04.2007, 11:58:36
Va rog indrumati-ma, in bucuresti, catre astfel de locatii. Noi dorim sa facem cununia in aer liber, in acelasi loc unde va fi si petrecerea, vom avea aproximativ 140 invitati.
Astept sugestii >:/ ;;)
Si eu am cautat astfel de locatii, dar mai mult ne-am dorit sa fie si lac...ne-au placut fff mult: rest Riviera ( consideram ca este scump dar ne-am inselat...pt 100E iti ofera tot si muzica si bauturi absolut tot....tu trebuie sa vi doar cu invitatii, este singurul loc care are oferta asta si este ff frumos...are lac si terasa ) si mai poti sa alegi parcul din Palatul Mogosoaia...si daca ai o firma de organizat nunti poti sa folosesti corturi si arata ff bine este un pic medieval (dar au tot felul de taxe)...pare ok...mai exista fff multe locatii pe lacurile din Bucuresti....pt un pret acceptabil poti sa vezi baza de agrement Lotus...undeva pe sos Straulesti este destul de acceptabil...si deasemenea cu o firma de organizat nunti poate arata super ok....daca mai imi aduc aminte iti scriu...

Matrushca
10.04.2007, 12:24:43
multumesc mult, wow nu ma asteaptam atata de rapid sa primesc atatea informatii.
Ce inseamna 100 euro, asigura tot? 100 euro de pers? multumesc inca o data!

didoam2002
10.04.2007, 15:17:30
multumesc mult, wow nu ma asteaptam atata de rapid sa primesc atatea informatii.
Ce inseamna 100 euro, asigura tot? 100 euro de pers? multumesc inca o data!
da..100 E...tot si nu mai ai nici o bataie de cap...cu aranjamente cu muzica cu bauturi....cu NIMIC....cred ca esti mult mai ieftin asa....

ryanaro
10.04.2007, 15:35:59
da..100 E...tot si nu mai ai nici o bataie de cap...cu aranjamente cu muzica cu bauturi....cu NIMIC....cred ca esti mult mai ieftin asa....

spune mi si mie de mogosoaia. cat te costa inchiriatul- ai facut contract deja? faci afara sau in restaurant?:)>-

Matrushca
11.04.2007, 11:10:21
da chiar, da-ne detalii si despre mogosoaia pls!!!! ^:)^

clownitza
26.04.2007, 19:40:52
Buna fetelor,
vreau sa fac o nunta ca in povesti, cu verdeata, decoratiuni din baloane si flori multeeeeee, poate la marginea unui lac cu arcade albe, un ponton poate, etc... cu printi si printese si tot ce e mai frumos...

Nu gasesc inca locul.. am cautat si inca mai cautam...

Am gasit aproape toate celelalte "accesorii"...

Ma ajutati cu sfaturi cum sa procedez sa gasesc o locatie pentru nunta mea?

AM nevoie de verdeata, spatiu cat de cat, minim 400 mp, grupuri sanitare si bucatarie si o camera, adica nu o vila intreaga...

Ati mai auzit de o astfel de cerere? :-SS

Va multumesc anticipat.....

fifiri
26.04.2007, 20:48:12
Buna fetelor,
vreau sa fac o nunta ca in povesti, cu verdeata, decoratiuni din baloane si flori multeeeeee, poate la marginea unui lac cu arcade albe, un ponton poate, etc... cu printi si printese si tot ce e mai frumos...

AM nevoie de verdeata, spatiu cat de cat, minim 400 mp, grupuri sanitare si bucatarie si o camera, adica nu o vila intreaga...

nu stiu exact, dar poti incerca la complexul mogosoaia. cred ca au oferte si in aer liber, nu doar in restaurant.

motogirl
26.04.2007, 21:14:15
Buna fetelor,

sau poti incerca in snagov....la complexul snagov...

dody
26.04.2007, 23:33:50
Salutare!
Si eu imi doresc nunta in aer liber..din fericire eu am gasit un restaurant care iti da posibilitatea sa alegi cu o zi inainte unde se va desfasura nunta...afara sau in sala...Asa ca sunt fericita...daca vremea va fi frumoasa..voi face afara daca nu..in sala care arata super.Eu sper sa fie frumos totusi ca doar e vara..:|

buna!si eu tin f mult sa fac nunta in aer liber...dar cam greu cu gasitul terasei.imi dai si mie te rog adresa restaurantului in care faci tu nunta?ms mult si casa de piatra!

AZZARDO
27.04.2007, 18:15:32
..sau la Pustnicu..cum mergi spre Branesti!!!

andreea29
12.07.2007, 13:39:28
cine detine informatii..va rog sa-mi spuneti si mie.:-\

AnaM
12.07.2007, 15:02:09
Incearca ori la firmele care organizeaza nunti (firme mai serioase), ori la firmele care organizeaza tot felul de targuri/expozitii si in aer liber.

In Iasi (nu stiu daca au sediu si in Bucuresti) iti pot da exemplu firma ABPlus... Dar vezi ca un cort serios (profesional) poate costa (de inchiriat) pentru o noapte si 2000-3000 de euro... Depinde pt cate persoane vrei. Asta de care zic e pt 150 persoane. :)

andreea29
12.07.2007, 15:37:32
mi se pare enorm 2000E-....eu as vrea doar..prelata aceea..pt cort..fara alte accesorii..

AnaM
12.07.2007, 15:41:30
mi se pare enorm 2000E-....eu as vrea doar..prelata aceea..pt cort..fara alte accesorii..

Atunci nu e cort profesional, si va fi mai ieftin :) La cate persoane te gandesti?

La o adica mergi in Metro sau alt hypermarket si acolo gasesti pavilioane (cu sau fara pereti din material) si iti iei cateva si ai rezolvat problema... Pretul unei bucati e 2-300 ron :)

andreea29
12.07.2007, 15:46:01
pai..cortul sa aiba in jur de 100 mp..adika nu f.mare...Nu or sa fie foarte multe pers..nu stiu sa fac estimari acum..:D

MaryT
13.07.2007, 09:51:56
pai..cortul sa aiba in jur de 100 mp..adika nu f.mare...Nu or sa fie foarte multe pers..nu stiu sa fac estimari acum..:D

recomandarea mea e daca cunosti pe cineva care lucreaza in distributie...si noi o sa avem cununia civila in aer liber si vom avea pevilioane de la o marca de bere....cel mai simplu...si ii dai baiatului 100 ROn si gata smecheria...ideea e sa ai cunostinte in acest domeniu...
bafta multa >:D< >:D< >:D<

AnaM
13.07.2007, 13:21:45
recomandarea mea e daca cunosti pe cineva care lucreaza in distributie...si noi o sa avem cununia civila in aer liber si vom avea pevilioane de la o marca de bere....cel mai simplu...si ii dai baiatului 100 ROn si gata smecheria...ideea e sa ai cunostinte in acest domeniu...
bafta multa >:D< >:D< >:D<

Da, si eu am cateva de la Ciuc :D

cellika
03.08.2007, 14:51:42
Cine imi da si mie niste preturi/site-uri de unde pot inchiria un cort de 250-300 persoane..Va rog mult orice stiti imi va fi de ajutor.

klaudia
03.08.2007, 15:10:56
Cine imi da si mie niste preturi/site-uri de unde pot inchiria un cort de 250-300 persoane..Va rog mult orice stiti imi va fi de ajutor.
Iti trimit PM.

costy_ony
09.08.2007, 16:12:34
buna!si eu tin f mult sa fac nunta in aer liber...dar cam greu cu gasitul terasei.imi dai si mie te rog adresa restaurantului in care faci tu nunta?ms mult si casa de piatra!

Eu am nunta peste doua saptamani la un restaurant care are si terasa.E superba privelistea au flori ,verdeata nici nu mai trebuie aranjament floral.Spatiul este destul de mare si bine situat.Sper sa ma ajute si Dumnezeu cu vremea sa fie frumos si caldut afara.O sa va pun poze dupa nunta sa vedeti cum a iesit!

vali20a
15.08.2007, 21:09:18
si eu as vrea detalii, daca renteaza sau daca are cineva anul asta nunta in cort.....

nicolee
16.08.2007, 21:40:52
Buna...Si noi facem nunta in aer liber cu cort. Am gasit un restaurant cu gradina foarte frumos amenajata, si chiar si ceremonia religioasa o s-o facem afara...Si noi riscam mult, dar speram ca cineva acolo sus ne iubeste si nu o sa dea ploaie. In caz de vedem la meteo ca v-a plua ne muta in salon, asa ca avem si un plan B. Deci totul este sa fiti pregatit si de acest aspect. Dar cel mai frumos este o nunta afara...Eu cred ca ati facut o alegere buna...:) Succes...:)
Foarte frumoase pozele de la nunta ta.Poti sa ne spui si noua unde este locatia?

juliejolie
17.08.2007, 17:01:44
Nu pot sa nu ma inscriu si eu la topic-ul asta - tocmai eu, care am nunta in aer liber!!!:madlaugh:
Bine, e partial-liber, in sensul ca terasa e acoperita (deasupra meselor, a ringului de dans) si doar aleile dintre ele sunt descoperite.
Imi doresc din tot sufletelul sa nu ploua, dar si daca Doamne fereste va fi sa fie...asta e, facem haz de necaz si invocam faza cu belsugul!! :))
Frig de sa crape pietrele...n-are cum sa fie!!
Pupicei si felicitari tuturor celor care se incumeta sa faca nunta OUTSIDE!!!>:D< <:-P Best choice!!:x

Allyna
17.08.2007, 18:37:19
Nu pot sa nu ma inscriu si eu la topic-ul asta - tocmai eu, care am nunta in aer liber!!!:madlaugh:
Bine, e partial-liber, in sensul ca terasa e acoperita (deasupra meselor, a ringului de dans) si doar aleile dintre ele sunt descoperite.
Imi doresc din tot sufletelul sa nu ploua, dar si daca Doamne fereste va fi sa fie...asta e, facem haz de necaz si invocam faza cu belsugul!! :))
Pupicei si felicitari tuturor celor care se incumeta sa faca nunta OUTSIDE!!!>:D< <:-P Best choice!!:x

Pozele atasate sunt cele de la local? Doamne cat e de frumos!!! Sper sa prindeti vreme cat mai buna, ca pe cuvant ca ar fi si pacat!
Superrrr!!!

juliejolie
03.09.2007, 16:59:49
Pozele atasate sunt cele de la local? Doamne cat e de frumos!!! Sper sa prindeti vreme cat mai buna, ca pe cuvant ca ar fi si pacat!
Superrrr!!!

Da, pozele sunt de la local. Si mie mi se pare un loc ideal, cu mult potential pt decoratiuni romantice! :)
Mersi mult de tot, asa sa fie, imi doresc din tot sufletelul!!!![-o< ^:)^ :x :-SS

MaryT
03.09.2007, 18:40:21
eu am avut cununia in aer liber si aici http://picasaweb.google.com/mteleleu/CununieCivila18082007
puteti vedea toate detalile...
a fost tare complicat caci locatia nu este restaurant ci casa parinteasca unde am crescut si de tot ne-am ocupat noi..dar a iesit perfect ..exact cum ne-am dorit .<:-P <:-P <:-P

juliejolie
03.09.2007, 19:47:13
eu am avut cununia in aer liber si aici http://picasaweb.google.com/mteleleu/CununieCivila18082007
puteti vedea toate detalile...
a fost tare complicat caci locatia nu este restaurant ci casa parinteasca unde am crescut si de tot ne-am ocupat noi..dar a iesit perfect ..exact cum ne-am dorit .<:-P <:-P <:-P

Casa de piatra! Felicitari ca a iesit asa cum ti-ai dorit! (ca e meritul vostru!)\:D/
Pacat doar ca nu ai si pozici facute seara, cu toate lumanaricile...ca imi amintesc ce arsenal puneai la cale...:">

MaryT
03.09.2007, 19:51:08
Casa de piatra! Felicitari ca a iesit asa cum ti-ai dorit! (ca e meritul vostru!)\:D/
Pacat doar ca nu ai si pozici facute seara, cu toate lumanaricile...ca imi amintesc ce arsenal puneai la cale...:">

multumim asemenea
:D :D la 17 s-a oficiat ..la 21 a inceput sa ploua torential..rupere de nori...deci fara artifici...fara lumanari..fara torte......dar asta e ..la fiecare fulgerat se mai auzea cate o chiuitura...distractia a continuat pana tarziu...:rockon: :rockon: :rockon:

juliejolie
05.09.2007, 16:05:03
multumim asemenea
:D :D la 17 s-a oficiat ..la 21 a inceput sa ploua torential..rupere de nori...deci fara artifici...fara lumanari..fara torte......dar asta e ..la fiecare fulgerat se mai auzea cate o chiuitura...distractia a continuat pana tarziu...:rockon: :rockon: :rockon:
Ahaaa, pai chiar ma miram! Lasa ca prind bine la nunta, le reportezi pt atunci! ;-)
Pacat cu furtuna, dar pe de alta parte cred ca ati facut haz de necaz si a fost distractia si mai mare!
Si in plus, daca e sa tineti cont si de superstitia cu ploaia....v-ati scos!! :))
Asta e marele risc al nuntilor in aer liber...
Da Doamne sa nu ploua totusi la mine!!!!:-SS [-o< [-o<

Naomi
13.09.2007, 14:57:23
Salutare tuturor miresicilor!:D

Sunt noua pe acest site si ma bucur ca l-am gasit... sunt foarte interesante discutziile voastre... voi fi si eu miresica anul viitor in iulie si m-ar interesa daca stie cineva vreun restaurant undeva mai spre munte(stau in Ploiesti)... dragutz, unde potzi avea nunta si afara.... sau unde se poate inchiria sa pui un cort de nunta... ma intereseaza sa fie peisajul frumos... verdeatza... eventual si un lac...
M-as bucura daca as gasi niste raspunsuri si mai multe informatzii.
Va multumesc:D

waly
20.09.2007, 17:18:16
Ahaaa, pai chiar ma miram! Lasa ca prind bine la nunta, le reportezi pt atunci! ;-)
Pacat cu furtuna, dar pe de alta parte cred ca ati facut haz de necaz si a fost distractia si mai mare!
Si in plus, daca e sa tineti cont si de superstitia cu ploaia....v-ati scos!! :))
Asta e marele risc al nuntilor in aer liber...
Da Doamne sa nu ploua totusi la mine!!!!:-SS [-o< [-o<

Si eu am nunta tot in aer liber (de fapt la cort) si in aceeasi zi cu tine, juliejolie! Din fericire restaurantul are si salon si o sa ne hotaram atunci unde facem (asta e moivul pentru care l-am si ales). Da Doamne sa fie frumos ca imi doresc in aer liber!

ubu2008
23.09.2007, 18:35:05

superba locatia aleasa. Felicitari. O sa fie o nunta de neuitat. Imi poti da si mie detalii despre restarurant (unde anume e, pret meniu, nr persoane)?

mersi

Naomi
26.09.2007, 12:24:44
Si pe mine ma intereseaza.. te rog mult; de unde sunt pozele?:D Ceva detalii, contact....?:D

Multzumim!:DAsteptam:D

juliejolie
26.09.2007, 13:01:26
Buna, ubu2008 si naomi!!

Ma bucur mult ca va place; e terasa restaurantului Herastrau, pe care o amenajeaza special pt nunta (mai au doua terase - una pe debarcader si una pe partea cealalta, dar pe care nu le inchiriaza pt nunta.

Pt mine a fost "best choice", mi se pare f romantic si potrivit pt nunta, si in acelasi timp in parc, dar discret, retras (nu ne vede lumea din parc;)) ).

Detalii - la topicul cu pricina: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1984&page=5

Pupici:*

Gabs
29.09.2007, 13:42:31
Foarte frumoase pozele de la nunta ta.Poti sa ne spui si noua unde este locatia?

Scuze de raspuns intirziat, dar netul meu este mai mereu stricat, si cind nu este este sotul pe el. Am avut nunta in Galati la un complex cu gradina in afara orasului. Locul nu este cine stie ce de capul lui, dar gradina, a fost un vis, pentru ca cei de la aranjamente au facut minuni...Am fost tare multumita. Nunta noastra a fost o splendoare in iarba...:)) Si acuma mai traim din amintirile de la nunta...Acuma totul este la normal, singurul stres este acuma lucrurile de zii cu zii.

hannyy
30.09.2007, 17:02:51
Buna miresicilor de aer liber.
Eu sunt foarte stresata :no_02: deoarece am ales sa organizez nunta pe o terasa cu piscina si foarte multa verdeata. Din fericire exista oportunitatea ca in cazul in care ploua totul sa fie organizat in interior, intr-un salon al restaurantului. Cu toate acestea ma rog din suflet^:)^ sa nu ploua in acea zi pentru ca asta e visul meu - nunta in aer liber. Am deja o experienta nefericita cu evenimentele organizate outdoor, intrucat petrecerea pentru cununie civila de pe 5 august 2007 a fost pe o terasa iar vremea si-a facut de cap. A fost foarte frig si a plouat mai tot timpul. Sper sa nu se repete istoria si pe 19 iulie.

alinutza81
02.10.2007, 09:43:48
Buna fetelor, si eu am avut nunta tot in aer liber..ca asa mi-am dorit ..cu verdeata..si ceva deosebit...nu banalele sali de restaurant (fara suparare pt cele car fac in sala). Si eu am avut emotii in privinta vremii..dar totul a fost superb...mai ales ca aveam ca back-up sala de conferinte a localului. Oricum..daca va doriti o nunta in aer liber nu renuntati din cauza vremii..puteti gasi locatii care sa va sigure si o sala in cazul in care vremea nu tine cu voi. Insa eu va urez VREME BUNA SI MULT SOARE!

juliejolie
02.10.2007, 13:21:00
Buna fetelor, si eu am avut nunta tot in aer liber..ca asa mi-am dorit ..cu verdeata..si ceva deosebit...nu banalele sali de restaurant (fara suparare pt cele car fac in sala). Si eu am avut emotii in privinta vremii..dar totul a fost superb...mai ales ca aveam ca back-up sala de conferinte a localului. Oricum..daca va doriti o nunta in aer liber nu renuntati din cauza vremii..puteti gasi locatii care sa va sigure si o sala in cazul in care vremea nu tine cu voi. Insa eu va urez VREME BUNA SI MULT SOARE!

Vai, ce frumos!!!! Casa de piatra, Alinutza! Ti-am admirat pozele din galerie!! Superr!!! :x
Doamne ajuta sa am si eu vreme frumoasa - si la fel toate miresicile care se insriu la categoria "in aer liber"!![-o<
Pupici>:D<

katalina
17.10.2007, 12:31:11
Bine v-am gasit, am vazut in prezentarea de la club elite exemple de nunti la cort si mi-au placut extraordinar de mult, mai ales ca visul meu ar fi o astfel de nunta . A facut cineva nunta in acest gen de cort? M-ar interesa foarte mult care ar fi costurile totale. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Naomi
10.11.2007, 20:41:38
Scuze de raspuns intirziat, dar netul meu este mai mereu stricat, si cind nu este este sotul pe el. Am avut nunta in Galati la un complex cu gradina in afara orasului. Locul nu este cine stie ce de capul lui, dar gradina, a fost un vis, pentru ca cei de la aranjamente au facut minuni...Am fost tare multumita. Nunta noastra a fost o splendoare in iarba...:)) Si acuma mai traim din amintirile de la nunta...Acuma totul este la normal, singurul stres este acuma lucrurile de zii cu zii.

Buna Gabriela;
Am admirat pozele tale; intra-adevar, a iesit o nunta superba! Imi potzi spune si mie te rog mai multe detalii? In Galatzi este Gradina unde ai facut? Cat te-a costat inchiriatul spatiului; ai angajat firma de catering, cat mai multe detalii te rog, daca se poate:D
Astept un raspuns cu nerabdare... visez tot la o nunta in aer liber... si sunt dezamagita ca nu am gasit nimic...
Mercic:D Si numai fericire!:D

Naomi
10.11.2007, 20:46:10
Buna, ubu2008 si naomi!!

Ma bucur mult ca va place; e terasa restaurantului Herastrau, pe care o amenajeaza special pt nunta (mai au doua terase - una pe debarcader si una pe partea cealalta, dar pe care nu le inchiriaza pt nunta.

Pt mine a fost "best choice", mi se pare f romantic si potrivit pt nunta, si in acelasi timp in parc, dar discret, retras (nu ne vede lumea din parc;)) ).

Detalii - la topicul cu pricina: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1984&page=5

Pupici:*

Multumesc de informatii juliejolie... imi pare rau k am raspuns asa de greu...:D o sa incerc sa trec si eu sa vad cum este acolo... Sper sa ai parte de o nunta cum tzi-ai visat:)

denyss
10.11.2007, 21:25:13
eu n-as alege nunta in aer liber niciodata, pentru ca nu poti controla vremea, este o chestie total imprevizibila si numai de surprize de-astea n-ai nevoie in seara respectiva.

chrysthyana
11.11.2007, 11:11:58
UFFFF, fetelor,
sunt intr-un asa mare impas...chiar nu stiu ce sa fac.:(eu am renuntat de mult...e super sa faci o nunta in aer liber dar cere mult timp ,multa alergatura!si eu mi-as fi dorit dar cand am vazut ca pavilionul e 1300 euro de inchiriat ,am lasat-o moarta!imi caut cu infrigurare sala ca in august vine vineeeeeeeeeeeee!

Naomi
11.11.2007, 11:22:56
eu am renuntat de mult...e super sa faci o nunta in aer liber dar cere mult timp ,multa alergatura!si eu mi-as fi dorit dar cand am vazut ca pavilionul e 1300 euro de inchiriat ,am lasat-o moarta!imi caut cu infrigurare sala ca in august vine vineeeeeeeeeeeee!

asa este din pacate; este mai complicat sa faci nunta in aer liber, din toate punctele de vedere.... dar este si mult mai frumoasa:D
Io am incercat la vile; la pensiuni pe undeva pe la munte sa vad daca gasesc undeva cu gradina mare si faina... sunt unele, altzii nu vor sa-si strice gazonul... dar ma gandesc k intr-un final potzi gasi, si nu sa fie 1300euro inchiriatul locului doar...
Spor la pregatiri si sa fie cum ai visat;)

alinutza81
15.11.2007, 13:44:47
eu n-as alege nunta in aer liber niciodata, pentru ca nu poti controla vremea, este o chestie total imprevizibila si numai de surprize de-astea n-ai nevoie in seara respectiva.

Asa gandeam si eu..cu toate ca visul meu a fost sa fac nunta in aer liber. Ma gandeam la vreme...ca daca va fi o zi din aia ploioasa si friguroasa...o sa mor:(( ..insa am cautat locatii si pana la urma am gasit ceva care avea si afara..si sala..in caz de vreme urata. Nu imi pare rau pt o sec ca am facut nunta in aer liber...am avut o vreme superba..si o nunta deosebita.

Naomi
15.11.2007, 16:57:03
Asa gandeam si eu..cu toate ca visul meu a fost sa fac nunta in aer liber. Ma gandeam la vreme...ca daca va fi o zi din aia ploioasa si friguroasa...o sa mor:(( ..insa am cautat locatii si pana la urma am gasit ceva care avea si afara..si sala..in caz de vreme urata. Nu imi pare rau pt o sec ca am facut nunta in aer liber...am avut o vreme superba..si o nunta deosebita.

Foarte faine poze.. desi sunt cateva, mi-ar fi placut sa vad mai multe:D
Imi potzi da si mie mai multe detalii legate de Infoturism? daca nu potzi aici, un PM te rog!? Am auzit multe; dar ma intereseaza cat te-a costat un meniu; inchiriatul.... etc.

Casa de piatra si tot ce-tzi doresti:)

alinutza81
22.11.2007, 13:18:43
Foarte faine poze.. desi sunt cateva, mi-ar fi placut sa vad mai multe:D
Imi potzi da si mie mai multe detalii legate de Infoturism? daca nu potzi aici, un PM te rog!? Am auzit multe; dar ma intereseaza cat te-a costat un meniu; inchiriatul.... etc.

Casa de piatra si tot ce-tzi doresti:)

Multumesc:* ....Poze cu locatia nu prea am...cat despre locatie...eu am fost f fericita de alegerea facuta...la fel si majoritatea invitatilor (cei cu care am apucat sa vorbesc dupa nunta). Daca vrei detalii despre preturi iti pot trimite pm..spune-mi ce anume te intereseaza.

Ela
22.11.2007, 13:46:55
Iti voi pune eu o poza in care se vede ceva din locatie, ca sa-ti faci o idee.

alinutza81
22.11.2007, 14:11:04
Iti voi pune eu o poza in care se vede ceva din locatie, ca sa-ti faci o idee.

Buna Ela...off topic...cum a fost la voi? Multumita de Infoturism?

Ela
22.11.2007, 14:15:24
Buna Ela...off topic...cum a fost la voi? Multumita de Infoturism?

A fost fffff frumos. Celor de la Info nu am ce sa le reprosez, am numai cuvinte de lauda. Mi-au facut toate mofturile.
Un nuntas, la sfarsitul nuntii ne-a spus "Nu am crezut ca se pot face nunti occidentale cu bani romanesti."

alinutza81
22.11.2007, 14:23:48
A fost fffff frumos. Celor de la Info nu am ce sa le reprosez, am numai cuvinte de lauda. Mi-au facut toate mofturile.
Un nuntas, la sfarsitul nuntii ne-a spus "Nu am crezut ca se pot face nunti occidentale cu bani romanesti."

<:-P <:-P <:-P =D> =D> ..bravo..ma bucur..si la noi a fost la fel. Au fost niste mici neconcordante..dar am trecut cu vedere. Per ansamblu a fost SUPER

alexuta
23.11.2007, 13:10:48
primul restaurant pe care l-am gasit noi avea un cort imens, din lemn, de 350 de persoane ... mi-a ramas inima, ochii, gandul tot la el ... #:-S...

http://www.paradisoricevimenti.it/gazebo/foto094_max.jpg

http://www.paradisoricevimenti.it/gazebo/foto_gazebo_0024max.jpg

dar nu a fost sa fie :((:((:((:((

Adevarul este ca nuntile in aer liber sunt extraordinar de frumoase ...

Gabs
24.11.2007, 00:57:10
primul restaurant pe care l-am gasit noi avea un cort imens, din lemn, de 350 de persoane ... mi-a ramas inima, ochii, gandul tot la el ... #:-S...
dar nu a fost sa fie :((:((:((:((

Adevarul este ca nuntile in aer liber sunt extraordinar de frumoase ...

Foarte frumos restaurantul, superb!!!
Dar de ce nu a fost sa fie? Si unde se afla acest restaurant in lume?
Gabi

Gabs
24.11.2007, 01:01:38
<:-P <:-P <:-P =D> =D> ..bravo..ma bucur..si la noi a fost la fel. Au fost niste mici neconcordante..dar am trecut cu vedere. Per ansamblu a fost SUPER

Restaurantul mi se pare cunoscut, este unul pe linga Gradina ICoanei, dar nu mai tin minte cum ii zice. Acolo am fost si noi cind am vrut sa facem in Bucuresti, dar ni sa parut cam scump...Dar v-a iesit foarte frumos:)Va urez multa fericire si o casnicie la fel de frumoasa!

alinutza81
29.11.2007, 10:43:17
Restaurantul mi se pare cunoscut, este unul pe linga Gradina ICoanei, dar nu mai tin minte cum ii zice. Acolo am fost si noi cind am vrut sa facem in Bucuresti, dar ni sa parut cam scump...Dar v-a iesit foarte frumos:)Va urez multa fericire si o casnicie la fel de frumoasa!

Nu e pe langa Gradina Icoanei..este in spatele hotelului Parc...undeva in zona Romexpo. Nu a fost scump...a fost asa...mediu spre scump..sa zicem:). Multumesc pt aprecieri...multa fericire si voua..si mai ales..Sarbatori Fericite...ca se apropie nu?\:D/

alexuta
10.12.2007, 18:01:11
Foarte frumos restaurantul, superb!!!
Dar de ce nu a fost sa fie? Si unde se afla acest restaurant in lume?
Gabi

Restaurantul se afla pe langa Roma (la Velletri). Nu a fost sa fie pt ca ne lasau pana la ora 2 noaptea si cam aveau pretentii: la un meniu de 85€ de persoana trebuia sa platim accont cam 30% imediat si alti 30% in urmatoarele 2 luni ... si noi avem o lista de 170 de invitati .... cam mult pentru bugetul nostru actual :(
plus ca nu prea erau disponibili la cerintele noastre

annie_banks
13.12.2007, 15:34:57
Eu am ales nunta la cort in locatia proprie a unei cunoscute agentii. Cum ne-am "trezit" destul de tarziu, nu mai erau prea multe variante disponibile pt 2008 la restaurante pe gustul nostru (elegante :-p, vara, sambata ) asa ca am fost bucurosi sa gasim aseasta data libera. Acum sunt insa foarte ingrijorata :-s ca n-o sa iasa bine, ca nu-i un tip de nunta acceptat bine inca in Ro... As vrea sa vorbesc cu miresici (foste si viitoare) care au (avut) nunta la cort, sa ne sfatuim... Nu sunteti prea multe din cate am "cercetat" eu pe forum. :-?

eugenieone
14.12.2007, 18:31:30
Eu am ales nunta la cort in locatia proprie a unei cunoscute agentii. Cum ne-am "trezit" destul de tarziu, nu mai erau prea multe variante disponibile pt 2008 la restaurante pe gustul nostru (elegante :-p, vara, sambata ) asa ca am fost bucurosi sa gasim aseasta data libera. Acum sunt insa foarte ingrijorata :-s ca n-o sa iasa bine, ca nu-i un tip de nunta acceptat bine inca in Ro... As vrea sa vorbesc cu miresici (foste si viitoare) care au (avut) nunta la cort, sa ne sfatuim... Nu sunteti prea multe din cate am "cercetat" eu pe forum. :-?
Poti sa ne spui si noua cam cat estimezi sa te coste nunta.Mi-am dat seama despre ce agentie este vorba si as vrea sa stiu mai multe detalii, daca se poate.Iti multumesc mult!

annie_banks
15.12.2007, 00:38:28
Poti sa ne spui si noua cam cat estimezi sa te coste nunta.Mi-am dat seama despre ce agentie este vorba si as vrea sa stiu mai multe detalii, daca se poate.Iti multumesc mult!
N-as vrea sa va speriati cum m-am speriat si eu la inceput de estimare :-SS Si subiectu cu nunta high-budget s-a inchis inainte sa aflu daca ma incadrez si eu pe-acolo :)) (hi rya! ;-) ). Meniul este 75E + open bar 20E. Include locatia, cortul, mobilieru... Devizul cuprinde insa tot ce ei de la ei si trebuie platit 30% la semnarea contractului si alti 40% cu 2 sapt inainte de eveniment, asta fiind partea "apasatoare". Ca altfel, din ce am studiat pe-aici :-B, multe nunti (majoriatea) ajung la sume asemanatoare... doar ca se platesc pe parcurs, usor-usor.
Ca sa-ti raspund la intrebare, suma este in jur de 30.000, vedem ce mai scoatem si ce mai punem pe parcurs... Bancile si prietenii sa traisca! ;))

ryanaro
15.12.2007, 00:51:48
Si subiectu cu nunta high-budget s-a inchis inainte sa aflu daca ma incadrez si eu pe-acolo :)) (hi rya! ;-) ).

hi annie :D

adina_i
15.12.2007, 01:02:44
Tipul care imi asigura mie mancarea a facut si evenimente la cort. El spune ca e ff frumos dar mie mi se pare ca e cam jos "tavanul". Acuma depinde, am mai azut poze pe acest site care aratau chiar ff frumos.
Acestea sunt pozele pe care mi le'a trimis pe mail ca sa ma pot hotara

adina_i
15.12.2007, 01:07:24
Uf, uitasem de dimensiunea pozelor. Scuze

adina_i
15.12.2007, 01:09:43
Inca o poza. Asta e de pe site.

Pisu
15.12.2007, 01:20:42
N-as vrea sa va speriati cum m-am speriat si eu la inceput de estimare :-SS Si subiectu cu nunta high-budget s-a inchis inainte sa aflu daca ma incadrez si eu pe-acolo :)) (hi rya! ;-) ). Meniul este 75E + open bar 20E. Include locatia, cortul, mobilieru... Devizul cuprinde insa tot ce ei de la ei si trebuie platit 30% la semnarea contractului si alti 40% cu 2 sapt inainte de eveniment, asta fiind partea "apasatoare". Ca altfel, din ce am studiat pe-aici :-B, multe nunti (majoriatea) ajung la sume asemanatoare... doar ca se platesc pe parcurs, usor-usor.
Ca sa-ti raspund la intrebare, suma este in jur de 30.000, vedem ce mai scoatem si ce mai punem pe parcurs... Bancile si prietenii sa traisca! ;))
Aceasta a fost prima varianta aleasa de noi si cea la care am visat si mi-am dorit-o cel mai mult, dar acel avans a fost unul din motivele care ne-a oprit... :(( Mie imi suridea si ideia de a face cununia in aer liber... de fapt, cununiile.... dar fuse si se duse.... varianta asta... Oricum, succes mult si stai linistita, ca o sa fie bine! De fapt FOARTE bine!!!! Sint convinsa de asta ;-)

cinezee
15.12.2007, 01:29:41
ehee ....a iesit si subiectul asta de la " naftalina " :)>- <:-P

annie_banks
15.12.2007, 01:36:06
Aceasta a fost prima varianta aleasa de noi si cea la care am visat si mi-am dorit-o cel mai mult, dar acel avans a fost unul din motivele care ne-a oprit... :(( Mie imi suridea si ideia de a face cununia in aer liber... de fapt, cununiile.... dar fuse si se duse.... varianta asta... Oricum, succes mult si stai linistita, ca o sa fie bine! De fapt FOARTE bine!!!! Sint convinsa de asta ;-)
Merci mult de incurajare >:D<
Cred ca intr-un mesaj de-al tau am citit prima data cam cum e oferta asta. Se pare ca au mai scumpit de cand te-ai interesat tu...
Si noi o sa facem cununia religioasa in aer liber. Ei au un foisor acolo pe care-l propun dar au zis ca se poate aranja si in aer chiar liber :D Cununia civila o pastram clasica pt ca pe de-o parte mi se pare dragutza acolo unde se face si pe de alta parte cred ca-i prea mare deranju sa aranjezi in alta parte pt 10 min cat tine...
Pt ca pozele "oficiale" probabil le stiti, va atasez doua poze facute de noi cu scheletu cortului... Se pare ca are cam 7m in pct maxim si eu zic ca vreo 2 la margini... Sper sa dea senzatia de spatiu ca nici eu nu suport tavanele joase ca nu suntem la noi la bloc :-p

annie_banks
15.12.2007, 01:44:53
ehee ....a iesit si subiectul asta de la " naftalina " :)>- <:-P
:)) sper ca n-o sa vorbesc singura pe-aici :[email protected]

cinezee
15.12.2007, 01:58:36
:)) sper ca n-o sa vorbesc singura pe-aici :[email protected]

iti urez success si sa iasa cum iti doresti ,te pup M

Pisu
15.12.2007, 02:04:31
Merci mult de incurajare >:D<
Cred ca intr-un mesaj de-al tau am citit prima data cam cum e oferta asta. Se pare ca au mai scumpit de cand te-ai interesat tu...
Si noi o sa facem cununia religioasa in aer liber. Ei au un foisor acolo pe care-l propun dar au zis ca se poate aranja si in aer chiar liber :D Cununia civila o pastram clasica pt ca pe de-o parte mi se pare dragutza acolo unde se face si pe de alta parte cred ca-i prea mare deranju sa aranjezi in alta parte pt 10 min cat tine...
Pt ca pozele "oficiale" probabil le stiti, va atasez doua poze facute de noi cu scheletu cortului... Se pare ca are cam 7m in pct maxim si eu zic ca vreo 2 la margini... Sper sa dea senzatia de spatiu ca nici eu nu suport tavanele joase ca nu suntem la noi la bloc :-p
Pai tarifele date de mine, erau pe 2007 si cum toata lumea isi ridica tarifele, ei de ce nu ar fi facut-o? In fine, eu chiar sint convinsa ca ati facut o alegere buna, iar cu tavanul... nu cred ca va fi deranjant.... Eu am intrat intr-un cort montat linga Palatul Snagov. Mie mi s-a parut f f spatios.... nu ca adincime, caci asta depinde de nr invitatilor, ci ca inaltime... Acum nu stiu daca este diferenta intre cele 2 sau au inaltimea standard, dar oricum, atmosfera va fi una mult mai intima decit la restaurante, chiar si cu tavanul mai jos... cel putin asa simt eu....
Oricum, e bine, ca am inteles ca sint rezistente la ploaie, la vint.... iar daca-i frig baga niste chestii sa incalzeasca (asta se cere in octombrie, ca atunci e mai frig) asa ca e foarte ok....
La capitolul cununie civila, ai si tu dreptate ca e tambalau mare pt 2-3 minute... dar exista si varianta cind se pot face... eu stiu...?!... ca pe banda... civila si religioasa.... Adica amenajezi locul pt ambele, dar asta daca vrei sa te imbraci mireasa din prima... dar are farmecul ei si varianta la primarie....

annie_banks
15.12.2007, 02:05:11
iti urez success si sa iasa cum iti doresti ,te pup M
merciii :*

ryanaro
15.12.2007, 11:21:16

intrebare: ce se vede in spatele cortului?^:)^

annie_banks
15.12.2007, 13:06:26
Pai tarifele date de mine, erau pe 2007 si cum toata lumea isi ridica tarifele, ei de ce nu ar fi facut-o? In fine, eu chiar sint convinsa ca ati facut o alegere buna, iar cu tavanul... nu cred ca va fi deranjant.... Eu am intrat intr-un cort montat linga Palatul Snagov. Mie mi s-a parut f f spatios.... nu ca adincime, caci asta depinde de nr invitatilor, ci ca inaltime... Acum nu stiu daca este diferenta intre cele 2 sau au inaltimea standard, dar oricum, atmosfera va fi una mult mai intima decit la restaurante, chiar si cu tavanul mai jos... cel putin asa simt eu....
Oricum, e bine, ca am inteles ca sint rezistente la ploaie, la vint.... iar daca-i frig baga niste chestii sa incalzeasca (asta se cere in octombrie, ca atunci e mai frig) asa ca e foarte ok....
La capitolul cununie civila, ai si tu dreptate ca e tambalau mare pt 2-3 minute... dar exista si varianta cind se pot face... eu stiu...?!... ca pe banda... civila si religioasa.... Adica amenajezi locul pt ambele, dar asta daca vrei sa te imbraci mireasa din prima... dar are farmecul ei si varianta la primarie....
M-am gandit si la varianta cu cununia civila "lipita" dar cum ai zis si tu e pacat sa nu-i dau importanta cuvenita si acestei etape :)
Sunt sigura ca si la tine o sa iasa perfect, am vazut ce ai adunat la inspiratii (mi-am setat sa ma anunte cand mai apare ceva nou ;-) )...

annie_banks
15.12.2007, 13:09:53
intrebare: ce se vede in spatele cortului?^:)^
Este o vila a silvicultorilor :-\ sau asa ceva. Probabil este sau a fost terenul lor, nu stiu... Nu cred ca va avea vreo legatura cu evenimentul :|

GabrielaB
18.12.2007, 14:43:26

O sa aveti o nunta de vis >:D<

;-)

annie_banks
18.12.2007, 15:50:47
O sa aveti o nunta de vis >:D<

;-)
Merci GabrielaU :-p Sper sa fiu o miresica la fel de frumoasa ca tine >:D<