PDA

Versiunea completa : Verighetele !

lucfelice
01.02.2007, 14:55:43
bine ai venit printre noi..Lucfelice...speram sa te putem ajuta

si iti doresc de pe acuma spor la pregatiri.....

ma tot uit ca dupa ce postez mesajele ca mi-i se miceste timpul pana la nunta mea.....si incep sa am emotii :P...
eu sunt prima dintre voi care ma casatoresc, asa-i?...vai..ca deabia astept......

si inca cat stres incep sa am.....poi acuma cam totul imi este asigurat...primaria (numai programarea), biserica, sala, formatia, bautura, si verighetele (sapt asta le-am luat ..si sunt asa de dragutze...)
mai lipseste rochita...fiindca astept sa vina catalogul 2007..oare e tarziu sa mi-o iau prin martie? voi ce ziceti? eu zic ca e bine, pt ca poate mai slabesc un pic pana atunci...:P

DA, APROPO DE VERIGHETE, OARE SUNT FRUMOASE PE LA BISTRITA, SUA MURES? eu inca nu am emotii decat pentru cum va fi vremea pe 15 iulie, pt ca stiu ca anul trecut a fost incredibil de frig. astea sunt preocuparile mele acum. ce sa va spun, nici cu nasii nu am vorbit inca.......suntem pe nicaieri. pe de alta parte ma consolez la gandul ca le voi face pe toate la timp. pt ca la pregatiri sunt singura, viitorul meu sot e super prins cu munca lui:( . oricum lucfelice inseamna lucia fericita. deci nu conteaza le voi face pe toate plina de fericire.

Tzitzi_mic
01.02.2007, 16:04:45
Sunt verighete frumoase in Bistrita. Sunt sigura ca si vremea va fi frumoasa-anul trecut nu a fost frig-eu am avut nunta in 29iul,dar am avut o prietena la care am fost la nunta in 15..nu era frig. Oricum,in rochita de mireasa stiu ca mi-a fost chiar cald, mai ales de emotii,de atata dans..etc Am avut si terasa,iar lumea se mai racorea pe terasa de caldura din restaurant..Sunt sigura ca va fi ok.Nu-ti fa griji!>:D<

maryana_p
02.02.2007, 12:03:34
sa stii ca sunt verighete f f ff frumoase...acuma depinde ce va place voua!

noi am vrut o combinati de aur galben cu aur alb....si sunt sute de modele......

noi ni le-am luat din Bistrita, de la Kdor, si au fost aproape 9 milioane......sunt frumoase.....sper sa iti gasesti!

pupici

GUINEVERE
11.02.2008, 15:16:30
SI-A FACUT CINEVA VERIGETELE LA CORIOLAN?
M-AM UITAT PRIN CATALOGUL LOR SI AM VAZUT MULTE MODELE CARE MI-AU PLACUT.CHIAR DACA PRETURILE MI SE PAR CAM... E VORBA DE VERIGHETE SI O SA FACEM UN EFORT.STIE CINEVA DACA AU CEVA REPREZENTANTA PE LA CJ. SAU UNDEVA MAI APROAPE CA NU M-AS DUCE PANA LA IASI :-SS SI NICI NU M-AS RISCA SA IAU SINGURA MARIMILE SI APOI SA NU FIE BUNE :-p

GUINEVERE
27.02.2008, 11:48:41
MI-AM GASIT VERGIHETE!!! \:D/
NU DE LA CORIOLAN ASA CUM VOIAM INITIAL CI JOS LA MAGURA !!! :-p NOUA NE PLAC FOARTE MULT SI NICI NU AU FOST SCUMPE ;))
SALA AVEM,LAUTARI DA, NASI DA, VERIGHETE DA, CAMERAMAN DA, DECORAREA SALII INTRA IN ATRIBUTIILE CELOR DE LA RESTURANT (TREBUIE SA-MI ALEG DOAR CULOAREA), INVITATIILE INCERC SA LE FAC EU... CE ZICETI, FETEOR? EU CRED CA POT SA STAU LINISTITA PANA IN IUNIE-IULIE CAND O SA INTRU IN FEBRA CAUTARILOR VESTIMENTATIILOR <:-P

Anka82
01.03.2009, 13:43:00
Buna, fetelor, care dintre voi si-a achizitionat de curand verighete la Bistrita sa imi spuna cam pe la ce magazine a cautat, cat mai e gramul de aur?

soso
02.03.2009, 18:50:40
Buna, fetelor, care dintre voi si-a achizitionat de curand verighete la Bistrita sa imi spuna cam pe la ce magazine a cautat, cat mai e gramul de aur?

Incearca pe Dornei. Acolo sunt magazine de bijuterii. Preturi nu stiu sa iti spun. Dar in ianuarie erau ceva reduceri la aur, nu stiu acuma.:)>-

Anka82
03.03.2009, 19:50:35
Incearca pe Dornei. Acolo sunt magazine de bijuterii. Preturi nu stiu sa iti spun. Dar in ianuarie erau ceva reduceri la aur, nu stiu acuma.:)>-

Multumesc pentru raspuns, cand vin in tara o sa trec pe acolo!

ione_ionela
04.03.2009, 10:45:58
noi le am luat din cluj poti sa incerci si aici :*:*

Anka82
06.03.2009, 15:24:19
noi le am luat din cluj poti sa incerci si aici :*:*

Da o varianta ar fi si Clujul, mersi de sfat!

mage
19.03.2009, 13:45:16
Buna!

Va recomand cu drag bijuteria Quartz daca aveti drum prin Cluj...e aproape de Cinema Victoria, de teatru...sunt seriosi, au modele dragutze si preturi bune.

Anka82
06.06.2009, 15:04:49
Am uitat sa va spun, ne-am luat si noi verighete, de la K'dor de pe centru, sunt de la Coriolan. Au costat 996 de lei si ne-au fost inscriptionat gratuit, au ajuns cam la doua saptamani dupa comanda. Acesta e modelul :

http://www.coriolan.ro/image.php?object_type=detailed&image_id=238&window=popup

26oana26
18.10.2009, 23:36:24
>:/ Buna fetelor! Niste prieteni au avut nunta acum 2 luni, si verighetele si le-au luat de la GOLD LOREDANA, inclusiv inelul de logodna , toate 3 piesele cu suma de 800 si ceva ron....eu zic ca merita cautat fff bine...poti gasi aceleasi modele la preturi mai mici....chiar si in oras, nu trebuie neaparat sa mergem in alte orase... o:-)

26oana26
27.11.2009, 17:08:01
o:-) Mi-ati putea spune si mie un magazin cu bijuterii din Bistrita care are cat de cat preturile rezonabile la verighete?...multumesc :D

dendely
27.01.2010, 18:20:19
Ați încercat să vă faceți verighetele la bijutier, in Bistrița ? Eu am dat de un "meșteșugar- bijutier" pe pietonală, face verighete după orice model adus de client, dar trebuie să aduci aur pt k el nu vinde!!! Costul manoperei e de 250 lei pe g. Acum eu caut aur ieftin ca să cumpar, vreo 10 g. Rugaminte: mă puteți indruma spre cineva care vinde aur...convenabil?:-$

adriana_maria
13.03.2010, 13:22:46
Si noi am vorbit cu bijutierul acela, mi se pare foarte convenabil mai ales ca noi avem aur donat de parinti :"> . Ce ma streseaza este daca o sa arate la fel de bine ca verighetele cumparate de-a gata... daca v-ati facut careva verighete acolo, va rog sa ne anuntati rezultatul. Pupici.

26oana26
15.03.2010, 21:11:09
Buna...azi am mers si mi-am dat comanda de verighete >:D<...sunt de la Sabion...si sunt super frumoase...ne costa in jur de 1100ron...abia astept sa ajunga....ne vin in 9 aprilie...uitati aici o poza cu model ;-)
http://img251.imageshack.us/img251/9446/verighetelenoastre.th.jpg (http://img251.imageshack.us/i/verighetelenoastre.jpg/)

Tzitzi_mic
16.03.2010, 08:30:38
Ați încercat să vă faceți verighetele la bijutier, in Bistrița ? Eu am dat de un "meșteșugar- bijutier" pe pietonală, face verighete după orice model adus de client, dar trebuie să aduci aur pt k el nu vinde!!! Costul manoperei e de 250 lei pe g. Acum eu caut aur ieftin ca să cumpar, vreo 10 g. Rugaminte: mă puteți indruma spre cineva care vinde aur...convenabil?:-$
O sa iasa mult mai scumpe decat daca le-ai cumpara de-a gata. Si nici nu stii daca rezultatul va fi ok. Plus ca daca te apuci si cumperi aur trebuie sa fie de acelasi fel si normal ca mai costa si ala pe langa manopera.Daca fiecar va avea sa zicem,3gr,atunci la 6gr ai 15mil doar manopera..O firma normala mai da si garantzie..Nush,dar nu mi se pare o idee buna.:-s

anamaria21_28
13.04.2010, 17:27:28
O sa iasa mult mai scumpe decat daca le-ai cumpara de-a gata. Si nici nu stii daca rezultatul va fi ok. Plus ca daca te apuci si cumperi aur trebuie sa fie de acelasi fel si normal ca mai costa si ala pe langa manopera.Daca fiecar va avea sa zicem,3gr,atunci la 6gr ai 15mil doar manopera..O firma normala mai da si garantzie..Nush,dar nu mi se pare o idee buna.:-s

sunt foarte de acord cu tzitzi_mic, mai ales ca voi nu aveti aur sa spuneti ca nu aveti ce face cu el si-l transformati...eu zic ca merita sa cauti in bijuteriile din bistrita verighete gata facute, noi am fost inainte de paste si chiar am vazut multe modele. noi nu ne grabeam sa le cumparam, dar ne-am tot uitat prin cluj si nu ne-au convenit ba pretul (5-6 mii de ron) ba modelul si am zis sa vedem si in bistrita cum sta treaba si le-am gasit, la loredana gold pe dornei, ne-am indragostit de ele si le-am luat, plus ca pretul a fost super, 850 ron.
eu vreau sa recomand tuturor celor care citesc sa nu aiba prejudecati in ceea ce priveste ofertele din bistrita, poti gasi lucruri faine de tot, nici in cluj nu stau cainii cu covrig in coada :)) . dupa cum ma sfatuia si nasa mea, sunt lucruri de luat din bistrita si lucruri pentru care te duci in alta parte. totul tine din a nu pleca cu idei contracepute de acasa si de a lua in considerare toate optiunile.
spor la miresit si o zi insorita tuturor!:*

26oana26
18.04.2010, 11:18:07
Buna fetele! :D...ne-au sosit verighetele....le-am luat de la Sabion , au impreuna 9,98 grame si au fost 948,50 ron...aici va atasez poza >:D<
http://img217.imageshack.us/img217/2310/miresici.th.jpg (http://img217.imageshack.us/i/miresici.jpg/)

AlexandraC
18.04.2010, 18:50:51
<:-PSuuuuuper!Si nu au fost scumpe deloc. Sa le purtati fericiti! Abia astept sa ajung si eu la cumparat verighete!

dienutza_mica
17.05.2010, 18:53:25
foarte frumoase sunt.Noi le-am luat din Turcia si au fost 180 de euro (9,8 gr). Noul model Versace.

Buna fetele! :D...ne-au sosit verighetele....le-am luat de la Sabion , au impreuna 9,98 grame si au fost 948,50 ron...aici va atasez poza >:D<
http://img217.imageshack.us/img217/2310/miresici.th.jpg (http://img217.imageshack.us/i/miresici.jpg/)