PDA

Versiunea completa : Transport miri (limuzina, masina de epoca, caleașcă) în Suceava

irinaririna
03.03.2009, 08:43:56
stie cineva un numar de telefon al unei persoane care inchiriaza limuzina la nunta?

AnnyyAnnyy
03.03.2009, 10:44:14
stie cineva un numar de telefon al unei persoane care inchiriaza limuzina la nunta?
cei de la Sagra aveau o limuzna pt asa ceva...poti suna la ei sa intrebi.

SWEET_ANNA
03.03.2009, 17:39:22
miresici ajutati-ma si pe mine
am nevoie de un cameraman si un fotograf
recomandati-mi pe cineva

aaa...ce parere aveti de filmatul la nunta,cam cate ore zice-ti k ar fi normal
eu as vrea cam 6 ore sa aiba filmarea
cineva avea 10 ore...pai nu m-am mai uitat la cd-uri..ca ma plictiseam

casnicie frumoasa tuturor
:grouphug:

andreea22
03.03.2009, 18:08:51

luxor-marginea au o limuzina alba ti-am trimis mp cu nr

andreea22
03.03.2009, 18:14:37
miresici ajutati-ma si pe mine
am nevoie de un cameraman si un fotograf
recomandati-mi pe cineva

aaa...ce parere aveti de filmatul la nunta,cam cate ore zice-ti k ar fi normal
eu as vrea cam 6 ore sa aiba filmarea
cineva avea 10 ore...pai nu m-am mai uitat la cd-uri..ca ma plictiseam

casnicie frumoasa tuturor
:grouphug:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14050&page=4 eu am 4 dvd-uri si cred ca sunt cam 5 ore..

SWEET_ANNA
06.03.2009, 01:09:58
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=14050&page=4 eu am 4 dvd-uri si cred ca sunt cam 5 ore..

mersi..apropo..misto clipul tau:A

andreea22
06.03.2009, 13:04:10
mersi..apropo..misto clipul tau:A

mercy ;;).. iti recomand pt foto doru halip si pt video oidee..

SWEET_ANNA
06.03.2009, 18:27:11
mercy ;;).. iti recomand pt foto doru halip si pt video oidee..

cum dau de Doru h.? tel,id...
de la oidee,care e mai bun,Marian sau Sorin?

trim pm

mersi

irinaririna
12.03.2009, 12:42:45
pana acu am vb cu proprietarii a 3 limuzine. In principiu toti iau 100 euro/ora (minim 3 ore). Un tip de la Radauti mi-a oferit acelasi pret dar imi orneaza masina cu voal si flori naturale. Sampanie toti ofera.

AnnyyAnnyy
12.03.2009, 20:38:20
pana acu am vb cu proprietarii a 3 limuzine. In principiu toti iau 100 euro/ora (minim 3 ore). Un tip de la Radauti mi-a oferit acelasi pret dar imi orneaza masina cu voal si flori naturale. Sampanie toti ofera.
nice. preturile-s ok :), dar limuzinele nu-s pe gustul meu:-s

iulika
22.04.2009, 16:25:44
Eu n-as vrea nici limuzina nici masina de epoca...mie mi-ar placea o trasurica cu doi cai mari si frumosi. Asta daca voi avea si norocul sa prind o zi insorita...ca de nu, ma las si de trasura si de cai. Oricum, am vazut o nunta la care mirii s-au deplasat de la biserica la sala cu trasura si de atunci (asta era acu vreo 2-3 ani) mi s-a fixat ideea sa am si eu la nunta asa ceva. Daca nu reusesc sa fac rost sau e prea costisitor...merge si masina lui tata, ca doar trebuie sa fie o masina apropiata sufletului meu...deci va fi perfecta. Aveti idee de unde as putea inchiria trasura si calutii...probabil cu tot cu vizitiu?

AnnyyAnnyy
22.04.2009, 16:55:12
Eu n-as vrea nici limuzina nici masina de epoca...mie mi-ar placea o trasurica cu doi cai mari si frumosi. Asta daca voi avea si norocul sa prind o zi insorita...ca de nu, ma las si de trasura si de cai. Oricum, am vazut o nunta la care mirii s-au deplasat de la biserica la sala cu trasura si de atunci (asta era acu vreo 2-3 ani) mi s-a fixat ideea sa am si eu la nunta asa ceva. Daca nu reusesc sa fac rost sau e prea costisitor...merge si masina lui tata, ca doar trebuie sa fie o masina apropiata sufletului meu...deci va fi perfecta. Aveti idee de unde as putea inchiria trasura si calutii...probabil cu tot cu vizitiu?
intereseaza-te la CJ la nea' Fluturel cu oul lui cu tot=)), ca in iarna erau prin centru trasuri de agrement:D...alta idee nu-mi vine de unde ai putea tu sa faci rost de trasura.carute gasesti o mie:D;)), trasuri mai greu

andrada21
26.04.2009, 01:42:42
in falticeni este cineva care se ocupa.are trasura si cal fain tare.am vazut la o nunta asta acum vreo 2 ANI.

BBjulie
27.04.2009, 14:04:15

Te rog mult daca reusesti sa gasesti pe cineva ..cu ceea ce-ti doresti..adica trasura si calutzi.....anunta pe site...te rog mult.. ^:)^

gogoshica16
07.08.2009, 19:27:15
totusi, masini de epoca stie cineva unde se inchiriaza?

andreutzaa
24.08.2009, 23:18:28

din cate stiu eu o trasura sau caleasca cu 2 cai superbi are patronu de la zimbru dl filuta.poti merge sa vb cu el dak o si inchiriaza.multa bafta.

ancutza1010
25.08.2009, 09:06:49
din cate stiu eu o trasura sau caleasca cu 2 cai superbi are patronu de la zimbru dl filuta.poti merge sa vb cu el dak o si inchiriaza.multa bafta.
Daca stiti un pret va rog sa il sp si aici:D

iulika
25.08.2009, 12:13:03
Multumesc mult pentru informatie. Voi incerca la domnul in cauza.

andreutzaa
25.08.2009, 14:08:13
Multumesc mult pentru informatie. Voi incerca la domnul in cauza.

pt. putin :*

andruza
26.08.2009, 21:38:37
salut fetelor stie cineva sau ma poate informa cu un nr de telf pt inchiriat limuzina si cat ia pe ora?:)

irinaririna
26.08.2009, 23:40:43
Andruta eu am numarul de la 3 persoane. Pretul este 100 e pe ora minim 3 ore.

renataandreea
01.10.2009, 11:21:57
eu sunt in cautarea unei masinute de epoca...ma poate ajuta cineva?

MihaelaAdi
14.01.2010, 14:49:55
Am deschis acest subiect cu scopul de a gasi un raspuns la intrebarea asta: Cu ce mergem dupa mireasa,la starea civila,la biserica si restaurant!? Caleasca,masina de lux....etc Ce preferati?:-? Si... gasim caleasca in Suceava de inchiriat?

bianca24sv
14.01.2010, 17:37:19
Am deschis acest subiect cu scopul de a gasi un raspuns la intrebarea asta: Cu ce mergem dupa mireasa,la starea civila,la biserica si restaurant!? Caleasca,masina de lux....etc Ce preferati?:-? Si... gasim caleasca in Suceava de inchiriat?

;)) ....
eu voi merge cu masina.....nu vreau limuzina sau caleasca
.... am auzit la cineva ca a avut caleasca la nunta anul trecut, dar nu cunosc mai multe detalii.....da un search pe google..poate gasesti ceva
multa bafta!

piripii
14.01.2010, 19:39:38
hello,noi vrem caleasca,acum ramane de vazut daca o sa ne permitem.$-)

cristina_con
02.02.2010, 16:40:42
cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste nr. de telefon al societatilor c s ocupa cu inchirieri de limuzine din judetul Suceava??? Va multumesc.:|

Anaa
02.02.2010, 16:44:29
cine poate sa ma ajute si pe mine cu niste nr. de telefon al societatilor c s ocupa cu inchirieri de limuzine din judetul Suceava??? Va multumesc.:|

cel mai bine ar fi sa te uiti aici:
http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=187

succes!

sarraghiulfiz
04.02.2010, 15:10:10
Buna miresici:*, voiam sa va cer parerea! Cum vi se pare ideea de caleasca la nunta, asta pentru a inlocui "limuzina" care mie sincer mi se pare fumata.

roxutza88
04.02.2010, 15:39:44
asta visam si eu cand eram mica...e f frumos.numai ca la noi in sv nu stiu daca ai de unde inchiria.:-s eu totusi nu as vrea sa ma expun asa de mult.imi ajunge o masina ornata frumos...si cardul dupa mine care claxoneaza...si sa ne plimbam tot orasu..ca oricum din obcini pana la dragomirna avem ce merge...:)) >:D<

Sunshine26
30.03.2010, 23:19:42
in suceava nu cred mihaela, dar se poate vorbi cu solistul trupei care a cantat la mine la nunta, care e din tg neamt, si care contra unei sume nu f mari, poate veni cu caleasca cu 2 cai de rasa... o caleasca minunata... eu am renuntat la idee in ultimul moment fiindca trebuia totusi sa stea cineva si sa adape caii, eventual de cu seara, sau sa ii fi tinut undeva peste noapte la cineva in ograda si nu aveam la cine... dar mi-ar fi suras ideea, atunci...

MihaelaAdi
31.03.2010, 10:39:47
in suceava nu cred mihaela, dar se poate vorbi cu solistul trupei care a cantat la mine la nunta, care e din tg neamt, si care contra unei sume nu f mari, poate veni cu caleasca cu 2 cai de rasa... o caleasca minunata... eu am renuntat la idee in ultimul moment fiindca trebuia totusi sa stea cineva si sa adape caii, eventual de cu seara, sau sa ii fi tinut undeva peste noapte la cineva in ograda si nu aveam la cine... dar mi-ar fi suras ideea, atunci...

Eu stau la casa,as avea unde sa tin caii peste noapte daca e cazul.Ma ajuti si pe mine te rog cu numarul de telefon al persoanei posesoare de caleasca si cai?Sau macar zi cum se numeste formatia sau solistul si caut pe net numarul de telefon daca il gasesc.;-)

Sunshine26
31.03.2010, 13:19:41
Eu stau la casa,as avea unde sa tin caii peste noapte daca e cazul.Ma ajuti si pe mine te rog cu numarul de telefon al persoanei posesoare de caleasca si cai?Sau macar zi cum se numeste formatia sau solistul si caut pe net numarul de telefon daca il gasesc.;-)
formatia se numeste Cardinalii, iar solistul se numeste Misu Campeanu. Am sa vbesc un pic initial cu el sa vad daca mai detine caleasca, asta ca sa nu-l suni degeaba. Am sa -l anunt ca il vei suna... si apoi iti voi trimite printr-un PM nr lui de tel. Ok?:)

MihaelaAdi
31.03.2010, 14:14:08
formatia se numeste Cardinalii, iar solistul se numeste Misu Campeanu. Am sa vbesc un pic initial cu el sa vad daca mai detine caleasca, asta ca sa nu-l suni degeaba. Am sa -l anunt ca il vei suna... si apoi iti voi trimite printr-un PM nr lui de tel. Ok?:)

Multumesc anticipat.Sper sa-mi fii de ajutor.Ar fi mult mai elegant sa mergi intr-o caleasca decat intr-o masina.;-) Astept vesti de la tine.;;)

elenasv
31.03.2010, 16:14:04
Multumesc anticipat.Sper sa-mi fii de ajutor.Ar fi mult mai elegant sa mergi intr-o caleasca decat intr-o masina.;-) Astept vesti de la tine.;;)
Buna!
daca vrei caleasca pentru nunta au cei de la Complex Caprioara din Suceava(Adancata)- au si cai si tot ce trebuie.Sper sa nu se considere reclama, dar am cautat si eu f mult caleasca pentru nunta.
Daca vrei sa iei legatura cu ei da o cautare pe google hotel caprioara suceava si vei gasi site-ul lor.
Sper sa iti fi fost de folos.

Sunshine26
31.03.2010, 20:33:44
Buna!
daca vrei caleasca pentru nunta au cei de la Complex Caprioara din Suceava(Adancata)- au si cai si tot ce trebuie.Sper sa nu se considere reclama, dar am cautat si eu f mult caleasca pentru nunta.
Daca vrei sa iei legatura cu ei da o cautare pe google hotel caprioara suceava si vei gasi site-ul lor.
Sper sa iti fi fost de folos.
si asta e o idee buna, mihaela! daca ti se pare mai usor din suceava, ceea ce asa si este, pot sa nu mai vbesc cu misu. cum crezi tu si simti ca ti-e mai usor si mai bine. oricum, am sa iti trimit si niste pozici cu caleasca si cu caii....:)

adriben
29.06.2011, 16:26:51
fetelor, as vrea o masina de epoca sa ne duca la biserica si la restaurant...este asa ceva in suceava?? Sunt disperata pentru ca noi mergem toti cu avionul in tara si nu vom avea nici o masina mai de doamne ajuta...
Sau macar o firma de inchiriat masini sa inchiriem o masina mai misto...

raudia
01.07.2011, 11:09:28
fetelor, as vrea o masina de epoca sa ne duca la biserica si la restaurant...este asa ceva in suceava?? Sunt disperata pentru ca noi mergem toti cu avionul in tara si nu vom avea nici o masina mai de doamne ajuta...
Sau macar o firma de inchiriat masini sa inchiriem o masina mai misto...
Sincer nu stiu o firma anume, pentru ca nu m-a interesat, insa cred ca ai putea obtine informatii valoroase de la firma cu care iti faci decoratiunile; cred ca daca sunt seriosi trebuie sa aiba si vreun contract de colaborare pe aceasta tema cu alte companii specializate. Sau pur si simplu sa stie "piata" din oras sau imprejurimi.

Bafta multa! :)

adriben
01.07.2011, 12:21:48
Sincer nu stiu o firma anume, pentru ca nu m-a interesat, insa cred ca ai putea obtine informatii valoroase de la firma cu care iti faci decoratiunile; cred ca daca sunt seriosi trebuie sa aiba si vreun contract de colaborare pe aceasta tema cu alte companii specializate. Sau pur si simplu sa stie "piata" din oras sau imprejurimi.

Bafta multa! :)

Merci!! Adevaru e ca am cautat mult pe net si am gasit in aproape toate orasele mai putin Suceava...se pare ca suntem cei mai amarati....:) Si am intrebat cat m-ar costa sa mi-o aduca din alta parte dar pretul se duplica...adica in conditii normale ar costa in jur la 300 euro, insa ca sa o aduca din alt oras, urca pretul pana pe la 700...ceea ce mi se pare exagerat...Asa ca am cam renuntat la ideea asta. In schimb am vrea sa cautam o masina neagra stil BMW sau mercedes de inchiriat. Stiti pe cineva in suceava sa aiba de inchiriat masini "de lux"? Nu vreau limuzina...

Lexie26
13.05.2014, 17:00:27
buna fetelor,
am vazut ca subiectul asta este destul de vechi. Sper ca intre timp s-au mai schimat lucrurile.. au mai aparut cumva firme care se ocupa cu transportul mirilor? am vazut int-o poza o masina de epoca alba foarte frumoasa

LuizaLR
14.05.2014, 11:51:43
buna fetelor,
am vazut ca subiectul asta este destul de vechi. Sper ca intre timp s-au mai schimat lucrurile.. au mai aparut cumva firme care se ocupa cu transportul mirilor? am vazut int-o poza o masina de epoca alba foarte frumoasa

Si eu as vrea dar e foarte scumpa.
Eu mam uitat doar pe net si uite ce preturi!
http://transport-nunta.doyou.ro/masini-de-epoca/166-masina-epoca-nunta-excalibur.html
http://nunta-catering.ro/limuzina-masina-de-epoca-de-nunta/
http://www.brave-solutions.ro/transport-nunta.php