PDA

Versiunea completa : Artificii in Constanta

undeshila
23.03.2007, 12:45:51
aveti referinte despre firma care se ocupa cu asa ceva ?

aveti idee de costuri ?

singura firma serioasa cat de cat care am gasit-o eu , se numeste DML Artificii ... mai aveti idee de alte firme ? Eventual unde ati vazut live :)

kamy
23.03.2007, 20:01:46
Stiu o firma de artificii de pe B-dul Mamaia, aproape de universitate.Nu stiu exact cum se numeste, dar au tot felul de artificii acolo si nu sunt scumpe deloc.Eu o sa imi iau de acolo artificiile de tort si tunurile de confetti.

undeshila
25.03.2007, 10:16:35
nu ma interesa artificii de tort ca alea le am incluse cu tortul , ma interesau artificiile de interior la ring pt vals si eventual in fct de pret un joc de artificii exterior ca si surpriza :P

dani19_10dani
25.03.2007, 11:02:57
nu ma interesa artificii de tort ca alea le am incluse cu tortul , ma interesau artificiile de interior la ring pt vals si eventual in fct de pret un joc de artificii exterior ca si surpriza :P
incearca la firma danidor au artificii si stiu ca eu cand am fost erau acceptabile la pret

kamy
25.03.2007, 14:07:56
La magazinul de pe B-dul Mamaia au tot felul de artificii.Te poti duce sa te interesezi.

undeshila
25.03.2007, 23:03:26
unde anume e danidor sau un tel/site ceva

idem si pt firma de pe b-dul mamaia

kamy
26.03.2007, 09:15:14
Firma de artificii este situata pe partea cu universitatea, dar putin mai sus, inspre bulevard.De la universitate mai mergi foarte putin.

dani19_10dani
26.03.2007, 10:36:16
merci mult, dar din ce-am vazut pe site nu scrie nimic de artificii :)
stiu ca nu scrie nimik..suna si intreaba..eu cand am vb cu ei aveau..cred ca mai au si acum..am inteles ca iti pot aduce si diferite formatii,cantareti..etc..

undeshila
26.03.2007, 12:55:44
merci mult fetele , mi-ati dat de lucru lol

constantinescumathias
26.03.2007, 19:51:48
si eu tot de firma de pe mamaia stiam ca au tot felul de atificii. merita sa faci un drum

kamy
10.05.2007, 11:50:10
Revin cu preturi de la magazinul de artificii de pe Mamaia.Foarte multe detalii nu pot sa va dau pentru ca nu am fost personal, a fost mama si s-a interesat.Artificiile mari pentru tort, am inteles ca tin 2 min, costa 4 ron/buc, tunurile de confetii sunt intre 7- 12 ron/buc,depinde de marime, iar tunurile de orez sunt 15 ron/bucata.A-ti vazut pe undeva tunuri de confetii in forma de porumbei? Acolo la magazin nu au, am intrebat si la Carrefour, Real, Kaufland si nici acolo nu am gasit.

ralukf
22.05.2007, 01:57:17

Buna!

Ai gasit artificii pentru valsul mirilor? Daca da, unde si la ce bani?

Multam,
Raluk

seyde_2008
07.06.2007, 23:31:21
cam la ce pret credeti k ajunge un joc de artificii pt exterior ? stiu k depinde si de durata ma gandeam la durata minima sau medie :*

Babydeey
24.09.2007, 22:56:58
cam la ce pret credeti k ajunge un joc de artificii pt exterior ? stiu k depinde si de durata ma gandeam la durata minima sau medie :*

Este 80 ron minutul si 3 minute sunt super suficiente

tititza_2005
13.06.2008, 12:18:46
vreau si eu niste artificii de ext mai speciale stiti unde gasesc?

dani19_10dani
13.06.2008, 13:55:58
vreau si eu niste artificii de ext mai speciale stiti unde gasesc?
pe mamaia aproape de intersectia cu ion ratiu(daca nu ma insel)

adinuttz
04.07.2008, 00:04:41
Firma de artificii este situata pe partea cu universitatea, dar putin mai sus, inspre bulevard.De la universitate mai mergi foarte putin.

Imi poti da numele firmei te rog sau cel putin ceva reprezentativ al magazinului (culoare, design al firmei luminoase ) ?

kamy
04.07.2008, 11:29:24
Imi poti da numele firmei te rog sau cel putin ceva reprezentativ al magazinului (culoare, design al firmei luminoase ) ?
Este un magazin micut chiar pe b-dul mamaia, dupa Universitatea Ovidius, pe langa Banca Transilvania,chiar pe partea cu universitatea.Sunt artificii expuse in geam.

crumela
04.07.2008, 16:16:47
Este un magazin micut chiar pe b-dul mamaia, dupa Universitatea Ovidius, pe langa Banca Transilvania,chiar pe partea cu universitatea.Sunt artificii expuse in geam.
Eu am fost acolo sa ma interesez de artificii si mi-a spus doamna aceea ca vinde artificii numai la firme specializate deoarece este nevoie de pirotehnist ....si uite asa am plecat cu putin botic de acolo ca mi-a dat toate planurile peste cap.

adinuttz
09.07.2008, 13:22:55
Eu am fost acolo sa ma interesez de artificii si mi-a spus doamna aceea ca vinde artificii numai la firme specializate deoarece este nevoie de pirotehnist ....si uite asa am plecat cu putin botic de acolo ca mi-a dat toate planurile peste cap.

Offf... si eu chiar ma bucuram ca o sa am de unde sa ma aprovizionez.. :-<

kamy
09.07.2008, 18:06:48
Imi pare rau... eu nu am cumparat decat artificii pentru tort.

adinuttz
09.07.2008, 19:57:28

Deci sa ne lamurim :-\ pt ca si eu vreau artificii pt tort.. acestea se pot cumpara sau de nici un tip ?

Crita
09.07.2008, 22:22:30
Deci sa ne lamurim :-\ pt ca si eu vreau artificii pt tort.. acestea se pot cumpara sau de nici un tip ?

De artificii pt tort nu ai de ce sa iti faci probleme! eu am gasit artificii pt tort intr-un supermarket - am luat pt tortul de Revelion.;)) In plus, la Dumy, de exemplu, poti comanda tortul cu tot cu artificii: ceri cate vrei si cum vrei sa le aseze (sunt un pic mai scumpe decat dc le-ai cumpara tu, dar scapi de un stress, cu alergatul dupa ele si purtatul grijii).
Eu as fi vrut artificii "de scena", pt ringul de dans...cu asta e intra-adevar belea...#-o

adinuttz
10.07.2008, 19:11:14
De artificii pt tort nu ai de ce sa iti faci probleme! eu am gasit artificii pt tort intr-un supermarket - am luat pt tortul de Revelion.;)) In plus, la Dumy, de exemplu, poti comanda tortul cu tot cu artificii: ceri cate vrei si cum vrei sa le aseze (sunt un pic mai scumpe decat dc le-ai cumpara tu, dar scapi de un stress, cu alergatul dupa ele si purtatul grijii).
Eu as fi vrut artificii "de scena", pt ringul de dans...cu asta e intra-adevar belea...#-o

Stiu ca are si la Dumy pt ca initial asa am vorbit sa luam de la ei artificii.. insa vroiam sa fac o comparatie de preturi in caz ca mai aveam ceva idei sa iau mai multe artificii nu neaparat sa le utilizez la tort.. :-p daca zici ca le pot gasi si in supermarket este perfect.. ms de informatie.. este vorba de unul cunoscut unde ai gasit tu gen Carrefour, Selgros cumva ?

Crita
10.07.2008, 23:26:10
Stiu ca are si la Dumy pt ca initial asa am vorbit sa luam de la ei artificii.. insa vroiam sa fac o comparatie de preturi in caz ca mai aveam ceva idei sa iau mai multe artificii nu neaparat sa le utilizez la tort.. :-p daca zici ca le pot gasi si in supermarket este perfect.. ms de informatie.. este vorba de unul cunoscut unde ai gasit tu gen Carrefour, Selgros cumva ?

Eu am gasit - cand nu artificii cautam! - la o alimentara mai mare "de cartier". Adica sunt pe toate drumurile...Tin minte ca am dat 18 lei pe setul de 5bucati. Cauta sa rezolvi alte probleme, ca asta cu artificiile de tort chiar nu e stress>:D<

kamy
11.07.2008, 08:32:20
Teoretic ar trebui sa dea...eu am cumparat de la ei fara nici o problema....poate intre timp s-a schimbat politica magazinului...dar pt artificii simple pt tort nu e nevoie de pirotehnist.

adinuttz
11.07.2008, 13:21:40
Teoretic ar trebui sa dea...eu am cumparat de la ei fara nici o problema....poate intre timp s-a schimbat politica magazinului...dar pt artificii simple pt tort nu e nevoie de pirotehnist.

Pai asa ma gandeam si eu :D

ayesha_22
12.07.2008, 13:18:18
Fetelor cu artificii pt scena va pot ajuta eu...Doina mi-a dat un nr de tel al unei persoane care se ocupa de asa ceva...astept msesaj pe PM si va dau toate detaliile...eu deja am vb

adinuttz
12.07.2008, 13:41:58
Fetelor cu artificii pt scena va pot ajuta eu...Doina mi-a dat un nr de tel al unei persoane care se ocupa de asa ceva...astept msesaj pe PM si va dau toate detaliile...eu deja am vb

Ne poti da niste preturi ?
P.S: Si tu faci cu Doina deco ?

nebunica_mica
01.08.2008, 22:12:51
o firma pentru artificii de exterior stie cineva?

alipety
02.03.2009, 23:40:53
Oricum artificiile pe lac sunt de exceptie si acolo ai toate conditiile sa le tragi.

>:D<te-am mai stresat eu cu intrebari despre nunta ta, acum ceva vreme...dar acum mi-au atras atentia "artificiile pe lac":-"
voi ati avut artificii? cum a fost? v-au trebuit ceva autorizatii ? la ce ora au fost? artificiile au fost de la firma ta de deco, cea de care mi-ai vorbit atunci?
sarut mana!

MDiana
03.03.2009, 09:50:58
>:D<te-am mai stresat eu cu intrebari despre nunta ta, acum ceva vreme...dar acum mi-au atras atentia "artificiile pe lac":-"
voi ati avut artificii? cum a fost? v-au trebuit ceva autorizatii ? la ce ora au fost? artificiile au fost de la firma ta de deco, cea de care mi-ai vorbit atunci?
sarut mana!

Da, am avut artificii la nunta si nu s-a ocupat firma de decoratiuni, i-am contactat separat. Ei s-au ocupat de autorizatie, chiar au venit si cu cineva din politie dupa ei, noi nu am facut nimic. Artificiile s-au tras la 12 noaptea, 12 si un pic. Au fost foarte frumoase, au facut un joc frumos, mai ales bombitele de apa. Acestea sunt niste artificii care se trag exact deasupra apei si se reflecta foarte frumos in ea. Nu am avut cum sa avem numai asa, caci erau cele mai scumpe. Noi am dat 2500 lei pentru 8 minute si a fost cel mai bun pret pe care l-am gasit pe piata. Daca vrei iti dau nr. de telefon al persoanei respective, este foarte serioasa si vorbiti si hotarati voi. Succes.

dy_angel_dydy
03.03.2009, 09:57:24
Da, am avut artificii la nunta si nu s-a ocupat firma de decoratiuni, i-am contactat separat. Ei s-au ocupat de autorizatie, chiar au venit si cu cineva din politie dupa ei, noi nu am facut nimic. Artificiile s-au tras la 12 noaptea, 12 si un pic. Au fost foarte frumoase, au facut un joc frumos, mai ales bombitele de apa. Acestea sunt niste artificii care se trag exact deasupra apei si se reflecta foarte frumos in ea. Nu am avut cum sa avem numai asa, caci erau cele mai scumpe. Noi am dat 2500 lei pentru 8 minute si a fost cel mai bun pret pe care l-am gasit pe piata. Daca vrei iti dau nr. de telefon al persoanei respective, este foarte serioasa si vorbiti si hotarati voi. Succes.

cred ca a fost superbbb:x

cdcosmin
03.03.2009, 17:45:32

Trimite-mi si mie te rog datele lor de contact... abia mi-am facut cont si nu am cum sa dau PM :-$
Multumesc anticipat!

zana01
22.04.2009, 15:44:45

Buna,

Trimite-mi si mie, te rog, cand poti, datele de contact ale persoanei care s-a ocupat de artificii.

multumesc anticipat!

CorinM
30.04.2009, 17:15:14
Buna,

Trimite-mi si mie, te rog, cand poti, datele de contact ale persoanei care s-a ocupat de artificii.

multumesc anticipat!

Si mie...si mie! Vreau si eu datele pe pm! Multumesc mult!^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

alipety
30.04.2009, 19:26:27
am eu datele de contact de la artificii de la Diana, daca vreti vi le trimit pe mp.:)>-
in caz ca nu vreti sa o asteptati pe miresica mamica >:D<

cdcosmin
02.05.2009, 11:18:06
am eu datele de contact de la artificii de la Diana, daca vreti vi le trimit pe mp.:)>-

Multumim, multumim!

violetdream
13.05.2009, 14:02:53

ma ajuti si pe mine cu un contact de artifii pls!

mercic:)

nikoletta
13.05.2009, 16:02:18
ma ajuti si pe mine cu un contact de artifii pls!

mercic:)
era prin palas o firma de artificii , pe bratianu?

ancamariagadea
14.04.2010, 00:47:42

Super idee! Cred ca i-ai dat pe spate pe invitati. Ti-am scris si pe privat...Vreau si eu numarul de telefon!!! Multumesc!

dawson
25.04.2010, 09:48:48

Buna MDiana,

Noi suntem in cautare de artificii pentru nunta si cum mesajul tau m-a facut curioasa, am postat si eu primul meu mesaj pe miresici :) ce zici, poti sa ma ajuti si pe mine cu detalii?
multumesc anticipat

linda_1984
25.04.2010, 10:24:31
Legat de artificii....aseara am dat o tura prin Mamaia pana la rest chinezesc si la iaki cred ca era o nunta pt k am asistat la un spectacol de artificii senzational. Cred ca a durat mai mult de 5 min,insa am fost total impresionata atat de culori, de felul in care aratau pe cer...Cred ca nici de Revelion n-am vazut asa frumos. Bravo si felicitari persoanelor responsabile!

selenis
29.04.2010, 14:25:03
Buna tuturor!Sunt o miresica ce va avea nunta in noiembrie si as fi interesata de firma care s-a ocupat de artificii la nunta ta,MDiana;te rog cand ai timp si daca vrei sa ma ajuti si pe mine cu un nr de tel,site,orice contact pt a putea intra in legatura cu ei(nu pot sa-ti scriu pe pv,e primul mesaj).Am vazut tarife de 100e/min si sar la 40-80m;ati vazut mai ieftin de atat?Merci anticipat!

iiiiza
19.10.2010, 09:55:38

buna MDiana imi poti da si mie nr de tel de la firma de articifii pe care ai avut-o tu la nunta?

Dementa
23.10.2010, 15:20:05
A avut cineva baloane de sapun ? Imi poate da cineva detalii si/sau recomanda o firma? Ms !!!!!!

madalina_
27.10.2010, 12:39:38
buna MDiana imi poti da si mie nr de tel de la firma de articifii pe care ai avut-o tu la nunta?

Te pot ajuta cu numarul de telefon de la firma cu care am lucrat eu dar inca nu pot da mesaj privat.Pe mine m-a costat 1800 lei 3 min si ceva,dar a fost foarte diversificat focul.Cand fac numarul de mesaje iti dau pm.

princess2014
16.07.2014, 03:21:15

Buna! Vreau si eu numarul de telefon pentru artificii, te rog mult. [-o< E primul meu mesaj, nu pot da pm

irinavalentina
25.10.2015, 14:43:08
Buna! Vreau si eu numarul de telefon pentru artificii, te rog mult. [-o< E primul meu mesaj, nu pot da pm

Buna!As dori si eu numarul de tel pt artificii.