PDA

Versiunea completa : Fotografi Si Cameramani in Baia Mare

miti
24.02.2007, 15:47:33
Si de poze,filmat nu zice mineni nimic???

vivi
24.02.2007, 16:07:07
La noi e o chestie de suflet. Tana a insistat sa vina la nunta sa filmeze tipul care a filmat la majoratul ei. Sotia lui face pozele. Cand l-am sunat era superr incantat si nu a vrut sa-mi zica nici pretz nici nimic.

miti
24.02.2007, 16:19:56
La noi e o chestie de suflet. Tana a insistat sa vina la nunta sa filmeze tipul care a filmat la majoratul ei. Sotia lui face pozele. Cand l-am sunat era superr incantat si nu a vrut sa-mi zica nici pretz nici nimic.

Ce dragut!
poi cred ca s-a simtit flatat....

vivi
24.02.2007, 16:21:11
El flatat, eu ingrijorata, ca nu stiu cat imi ia.

vivi
24.02.2007, 16:25:24
adevarul e ca la majorat a facut o super caseta, cu montaj, cu toate momentele surprinse bine, ne-am uitat la ea de foarte multe ori. si am vazut si altele dar asta facuta de el nu era plicticoasa, am vazut majorat la care se auzea ras sau distractie intr-o parte si cameramanul filma cum mananca nishte invitati mai in varsta.

miti
24.02.2007, 16:53:51
adevarul e ca la majorat a facut o super caseta, cu montaj, cu toate momentele surprinse bine, ne-am uitat la ea de foarte multe ori. si am vazut si altele dar asta facuta de el nu era plicticoasa, am vazut majorat la care se auzea ras sau distractie intr-o parte si cameramanul filma cum mananca nishte invitati mai in varsta.
asta e cel mai important....
ca banii oricum se duc...

ryana
24.02.2007, 19:36:18
Pozele o sa ni le faca fotografa care a fost si la sora me. O sa va postez cateva poze facute de ea ca sa va faceti o idee. Mie mi-a placut foarte mult cum i-a facut si albumul de nunta dar si pozele. O sa ne coste 2,5 Ron/poza (la dimensiunea obisnuita) si dupa aia o sa ne hotaram si asupra albumului.
Viviana, daca la majorat ti-a placut cum a filmat d-nul cu pricina, la nunta o sa fie la fel sau poate si mai bine asa ca nu trebuie sa ai emotzii. In ceea ce priveste pozele nu cred ca lucreaza cu pretzuri mai mare decat pretzurile pietzei pentru ca asta ar insemna pentru el sa nu aiba clientzi.
Aici sunt cateva poze, ce zicetzi??

vivi
24.02.2007, 20:26:10
Foarte reusite, cu adevarat profesionist facute.

miti
02.03.2007, 13:28:16
Noi ne-am gandit sa nu angajam un cameraman sa filmeze nunta...
nu ii vad rostul....ca oricum nu se uita nimeni la toate cele n ore filmate....
si faci un montaj .... un videoclip....
si atunci o sa filmeze cineva momentele cheie(are nasul o camera buna) si este suficient....
Nu e de zgrcenie dar asa m-am gandit si eu si iubi....si socant si fotograful care se ocupa si de filmat in mod normal ne spus la fel.
Ce ziceti???

mihu
02.03.2007, 13:41:53
si atunci o sa filmeze cineva momentele cheie(are nasul o camera buna) si este suficient....
Nu e de zgrcenie dar asa m-am gandit si eu si iubi....si socant si fotograful care se ocupa si de filmat in mod normal ne spus la fel.
Ce ziceti???
Intr-un fel sunt de acord cu tine-noi inca nu ne-am uitat la toata nunta pe dvd...Insa pot sa iti spun cu siguranta ca parintii mei s-au uitat de peste 10 ori...pur si simplu se tot uita si nu se plictisesc...DAr ma gandesc ca peste cativa ani o sa ne faca si noua mare placere sa ne uitam la nunta noastra, sa vedem toate detaliile...Am vazut o chestie f interesanta aici pe forum...Cineva zicea ca e mai bine sa ceri cameramanului si varianta neprelucrata a filmarii...acolo pot fi faze haioase...si dupa aia daca vrei iti prelucrezi tu cum vrei...Daca as fi citit mai devreme chestia asta, i-as fi cerut si dvd prelucrat(care l-am platitit)si si cel neprelucrat...:)

miti
02.03.2007, 13:51:08
Intr-un fel sunt de acord cu tine-noi inca nu ne-am uitat la toata nunta pe dvd...Insa pot sa iti spun cu siguranta ca parintii mei s-au uitat de peste 10 ori...pur si simplu se tot uita si nu se plictisesc...DAr ma gandesc ca peste cativa ani o sa ne faca si noua mare placere sa ne uitam la nunta noastra, sa vedem toate detaliile...Am vazut o chestie f interesanta aici pe forum...Cineva zicea ca e mai bine sa ceri cameramanului si varianta neprelucrata a filmarii...acolo pot fi faze haioase...si dupa aia daca vrei iti prelucrezi tu cum vrei...Daca as fi citit mai devreme chestia asta, i-as fi cerut si dvd prelucrat(care l-am platitit)si si cel neprelucrat...:)
Incearca si acum...
poate il mai pasteaza pe ceva cd!
nu pierzi nimic!;))

vivi
02.03.2007, 17:21:14
Ce ziceti???
Ca filmeaza cineva momentele cheie e ok, ca o face nashul nu. La mine la servici se tin zilele de nashtere la restaurant (toti cei nascuti intr-o luna impreuna) si la cateva a adus cate un coleg camera si au filmat mai multi momente(cu o singura camera) si in plus facem toti fotografii. Dupa chef toata lumea are obligatia sa aduca toate pozele si toate filmuletzele la servici. Se selecteaza cele mai reusite poze si unul din baietz face un filmulet montat. Rezultatul nu e ca un dvd facut de un profesionist, dar e amuzant si ne uitam cu placere la el de mai multe ori.

miti
02.03.2007, 17:24:32
Ca filmeaza cineva momentele cheie e ok, ca o face nashul nu. La mine la servici se tin zilele de nashtere la restaurant (toti cei nascuti intr-o luna impreuna) si la cateva a adus cate un coleg camera si au filmat mai multi momente(cu o singura camera) si in plus facem toti fotografii. Dupa chef toata lumea are obligatia sa aduca toate pozele si toate filmuletzele la servici. Se selecteaza cele mai reusite poze si unul din baietz face un filmulet montat. Rezultatul nu e ca un dvd facut de un profesionist, dar e amuzant si ne uitam cu placere la el de mai multe ori.

nu o sa o faca nasu...
nasu doar vine cu camera>:D<

vivi
02.03.2007, 18:46:30
nu o sa o faca nasu...
nasu doar vine cu camera>:D<
Asigura-te ca are suficient spatiu de stocare (caseta...) sa poata filma mult si iti garantez ca poti sa-ti faci un dvd superr.

asali
27.09.2007, 17:37:01
Imi spuneti si mie preturi de foto si filmare, please. Cat va cerut si ce va dat.

ankiss20
28.09.2007, 18:07:43
Imi spuneti si mie preturi de foto si filmare, please. Cat va cerut si ce va dat.
FOTO
150 E la cu 200 poze scoase + toate pozele pe DVD, + albumul mirilor,
restul de poze le scoate cu 6.000/buc.....e super zic eu
filmatu e undeva la 200-250 E
cam asa e acum
dar sa fii foarte atenta la cat iti stau la nunta...sa nu te trezesti ca pe la 3 ii e somn la fotograf
mie mi-au stat fotografii pana la 5.30 la nunta....e drept ca au facut 1200 de poze.....erau 2.....#:-S

BELLISIMA
10.10.2007, 14:46:48
ryana vreau sa te intreb cu cine ati facut pozele ca tare mult imi plac.Noi ne-am gandit la cei de la fuji.

BELLISIMA
10.10.2007, 15:18:54
Sincer, nu am auzit de nici unul dintre ei. Noi l-am avut pe Tibi Czompa (sper ca i-am scris bine numele). La noi a venit cu muzica si filmatul si ne-a costat in jur de 14 mil plus ca ne-a filmat si cu 2 camere la starea civila, biserica si intrare in rest. Noi am fost multumiti de el, chiar incantati avand in vedere ca ne-a tinut lumea de la nunta pe ringul de dans si chiar s-au distrat.
la voi se vede si din poze ca a fost ok<:-P.Poti sa-mi trimiti si mie nr lui,te rog.^:)^

ankiss20
12.10.2007, 17:14:26
mersi mult
eu am auzit de el,...si am discutat cu el
e tanar si mi se pare chiar recomandabil din ce am vb eu cu el
:)>-

ryana
16.10.2007, 19:45:24
Ryana am vorbit cu Cilo si e libera.Multumesc mult,mult,mult...........mult.:* :* :* :* ^:)^

Nu ai pentru ce, ma bucur ca ti-au placut pozele si ca .... E LIBERA. O sa vezi ca nu o sa-ti para rau. Poate o sa dureze mai mult sa primesti pozele dar calitatea is spune cuvantul. Plus ca noi am mizat pe un lucru foarte important: SUNT PE VIATA!!! Tot timpul o sa te reintorci la ele ca sa-ti aduci aminte acele momente minunate din viata ta.

BELLISIMA
16.10.2007, 20:14:26
Nu ai pentru ce, ma bucur ca ti-au placut pozele si ca .... E LIBERA. O sa vezi ca nu o sa-ti para rau. Poate o sa dureze mai mult sa primesti pozele dar calitatea is spune cuvantul. Plus ca noi am mizat pe un lucru foarte important: SUNT PE VIATA!!! Tot timpul o sa te reintorci la ele ca sa-ti aduci aminte acele momente minunate din viata ta.
Da te cred,la asta m-am gandit si eu,ca nu are rost sa ma zgarcesc la 100-200 si dupa aia sa regret toata viata.Mersi inca o data.:*

christianapop
30.10.2007, 11:46:00
imi spune si mie cineva care e suma pt un dj,ca deja am auzit atatea variante..............:[email protected] unii vor 300 euro altii 500-600 ron.Care e suma normala?:-?

Buna,
Si eu iti pot recomanda pe cineva (Camelia Zoicas) care este o profesionista, foarte simpatica si nici nu te-ar costa pozele sute de euro si ar iesi super. Eu nu sunt foarte fotogenica si m-am temut ca o sa fie cam rau dar pozele au iesit mai bine decat ma asteptam. Daca vrei sa vezi pozele de la nunta da-mi un mesaj privat si iti trimit invitatie pe site sa te uiti, macar de curioasa.

BELLISIMA
30.10.2007, 15:10:12
Buna,
Si eu iti pot recomanda pe cineva (Camelia Zoicas) care este o profesionista, foarte simpatica si nici nu te-ar costa pozele sute de euro si ar iesi super. Eu nu sunt foarte fotogenica si m-am temut ca o sa fie cam rau dar pozele au iesit mai bine decat ma asteptam. Daca vrei sa vezi pozele de la nunta da-mi un mesaj privat si iti trimit invitatie pe site sa te uiti, macar de curioasa.
cu pozele am rezolvat deja ,am vb cu Cilo,cea care i-a facut si Ryanei pozele,problema mea era cu dj,dar daca vrei sa-mi trimiti site-ul sa vad pozele tale nu ma supar deloc,ba din contra, ma bucur;-) ;)) :*

Allyna
06.12.2007, 09:44:37
A lucrat careva dintre voi pe partea foto/video cu d-nul Hosu? Are atelier foto langa gara, pe Vlad Tepes parca... Mie mi l-a recomandat cineva de incredere, dar as vrea sa aflu mai multe detalii. Am vorbit la telefon, m-a asigurat de disponibilitata sa pentru 19 iulie si urmeaza in vacanta de iarna (probabil intre sarbatori) sa trecem pe la studio sa ne arate materiale realizate de firma lui. Daca e ok tot semnam contractul. Offf si nu mai am rabdare pana atunci...:-"

BELLISIMA
14.12.2007, 17:40:12
A lucrat careva dintre voi pe partea foto/video cu d-nul Hosu? Are atelier foto langa gara, pe Vlad Tepes parca... Mie mi l-a recomandat cineva de incredere, dar as vrea sa aflu mai multe detalii. Am vorbit la telefon, m-a asigurat de disponibilitata sa pentru 19 iulie si urmeaza in vacanta de iarna (probabil intre sarbatori) sa trecem pe la studio sa ne arate materiale realizate de firma lui. Daca e ok tot semnam contractul. Offf si nu mai am rabdare pana atunci...:-"
Sincer eu nu am auzit de el,dar o sa te convingi tu singura cand vei vedea materialele realizate de el.Important e sa-ti placa tie,ca recomandarile pot sa fie de la persoane de incredere,dar gusturile difera(parerea mea).Bafta.<:-P

Allyna
14.12.2007, 20:04:49
Sincer eu nu am auzit de el,dar o sa te convingi tu singura cand vei vedea materialele realizate de el.Important e sa-ti placa tie,ca recomandarile pot sa fie de la persoane de incredere,dar gusturile difera(parerea mea).Bafta.<:-P

Asa e, ai dreptate! Mersi mult! :* Peste o saptamana cand merg acasa o sa semnam contractul. De abia astept!!!

renata_cristina
07.01.2008, 10:39:57
Eu il recomand din suflet. Am fost foarte multumiti de muzica (chiar si fara un playlist facut in prealabil), el ne-a sfatuit si cu valsul, care sa ni-l alegem, in momentul in care i-am spus ca ne-ar place sa fie mai putine manele si asta dupa o anumita ora .... nu au fost probleme si ... chiar a tinut cont de parerile si dorintele noastre (asta mi se pare si normal atata timp cat tu ii achitzi serviciile prestate dar .... sunt si exceptii de la regula). Cu filmatul la fel, ne-a filmat cu 2 camere (da efectul acela de cinema pentru ca iti reda imaginea surprinsa din puncte diferite) fara sa ne taxeze in plus si ne-a facut o surpriza foarte dragutza: la sfarsitul dvd-urilor avem un clip cu imaginile cele mai haioase puse pe melodia de la Charlie Chaplin.
gata m-am convinstrimite numarul de telefon sau adresa de contact,te rog[-o< [-o<
multumesc mult

miresicamica
03.03.2008, 15:04:54
Eu il recomand din suflet. Am fost foarte multumiti de muzica (chiar si fara un playlist facut in prealabil), el ne-a sfatuit si cu valsul, care sa ni-l alegem, in momentul in care i-am spus ca ne-ar place sa fie mai putine manele si asta dupa o anumita ora .... nu au fost probleme si ... chiar a tinut cont de parerile si dorintele noastre (asta mi se pare si normal atata timp cat tu ii achitzi serviciile prestate dar .... sunt si exceptii de la regula). Cu filmatul la fel, ne-a filmat cu 2 camere (da efectul acela de cinema pentru ca iti reda imaginea surprinsa din puncte diferite) fara sa ne taxeze in plus si ne-a facut o surpriza foarte dragutza: la sfarsitul dvd-urilor avem un clip cu imaginile cele mai haioase puse pe melodia de la Charlie Chaplin.
Pozele cine vi le-a facut?

miresicamica
04.03.2008, 11:03:49
Am primit si o oferta de cei de la Maxim Studio,ii stiti careva,sunt buni.Astept sugestii inainte de a ma hotara.Multumesc si pupici.

irinag
11.03.2008, 11:14:06
Nu are nimeni poze de nunta facute de Silviu Ghetie? Stiti cumva ce pret cere si cu cat timp inainte trebuie contactat?

ankiss20
13.03.2008, 18:45:02
Am primit si o oferta de cei de la Maxim Studio,ii stiti careva,sunt buni.Astept sugestii inainte de a ma hotara.Multumesc si pupici.
mie mi-au fost cu muzica si filmatul
si pe cel cu pozele pariez eu ca cel mai bun din oras.
ii stiu pe baieti sunt f seriosi si deschisi.chiar merita sa vezi exact ce au facut
iar montajul de nunta mi l-au facut super......i-am dat dvd-ul cu nunta unei prietene si nu mai vrea sa mi-l dea inapoi.....mi-a zis ca l-a vazut de veo 4 ori si nu se poate satura de el.
am citat
deci
eu ii recomand
chiar sunt bunni

Candia
21.03.2008, 17:50:19
mie mi-au fost cu muzica si filmatul
si pe cel cu pozele pariez eu ca cel mai bun din oras.
ii stiu pe baieti sunt f seriosi si deschisi.chiar merita sa vezi exact ce au facut
iar montajul de nunta mi l-au facut super......i-am dat dvd-ul cu nunta unei prietene si nu mai vrea sa mi-l dea inapoi.....mi-a zis ca l-a vazut de veo 4 ori si nu se poate satura de el.
am citat
deci
eu ii recomand
chiar sunt bunni
Ankiss, si noi ii vom avea pe cei de la Maxim Studio. Dupa ce am vazut pozele de la nunta voastra, m-am convins ca am facut cea mai buna alegere!:)

ankiss20
24.03.2008, 18:19:27
Ankiss, si noi ii vom avea pe cei de la Maxim Studio. Dupa ce am vazut pozele de la nunta voastra, m-am convins ca am facut cea mai buna alegere!:)
nu ei mi-au facut pozele.....desi as fi vrut
ei au fost cu muzica si montajul dvd-ului
dar sincer il vroiam pe cel de la maxim studio...pe levi
ideea e ca la noi la nunta am avut 2 fotografi de la Foto Europa
o recomand din plin
erau ca paparazzi...cand pe terasa...cand in sala....
noi am observat dupa ce am facut 800 de poze,...ca nu avem poze doar noi 2...pt album....si ne-am dus dupa 3 zile iar la Moara Veche si am facut poze...alea in poarta de fotbal le-am "inventat" eu:>
Sincer recomand din tot sufletul ca pozele pt album sa le faci in alta zi
esti mai linistita.
eu asa as face din nou.
nu tin invitatii degeaba ca noi vrem sa facem poze......parerea mea

Candia
25.03.2008, 18:19:11
o recomand din plin
noi am observat dupa ce am facut 800 de poze,...ca nu avem poze doar noi 2...pt album....si ne-am dus dupa 3 zile iar la Moara Veche si am facut poze...alea in poarta de fotbal le-am "inventat" eu:>
esti mai linistita.
eu asa as face din nou.
Noi ii vom avea pe Bogdan (poze), Levi (filmat), Dan (Dj). Cine ti-a fost Dj? Te pup!

angel_girl
29.06.2008, 12:18:08
fetelor as avea o mare rugaminte la voi as avea nevoie sa-mi recomandati pe cineva pt filmat si dj de incredere,cei cu care vb din pacate nu mai sunt disponibili pt 28 iunie si sunt foarte disperata,va rog mult sa ma ajutati
mersi

Salutic
La nunta verisoarei mele au fost pt filmat si foto un cuplu - amandoi lucreaza in televiziune si au facut o treaba super!!!
Eu poze si casete ca acelea nu am vazut la nunti - se vede ca sunt de la tv. La ei voi apela si eu cu siguranta!

Firefly
30.06.2008, 08:50:49
Da, si la nunta fratelui meu au fost niste tipi care filmeaza pentru emisiunea aia de pe antena 1 cu casele, nu stiu exact cum ii zice.
Au filmat super, de o claritate extraordinara... pozele sunt profi, aparatura lor a fost de maxima calitate. Pretul bineinteles ca s-a raportat la calitate...<:-P

mihu
30.06.2008, 19:45:39
Da, si la nunta fratelui meu au fost niste tipi care filmeaza pentru emisiunea aia de pe antena 1 cu casele, nu stiu exact cum ii zice.
Au filmat super, de o claritate extraordinara... pozele sunt profi, aparatura lor a fost de maxima calitate. Pretul bineinteles ca s-a raportat la calitate...<:-P

eu totusi nu cred ca se vorbeste de acelasi fotograf si cameraman... angel_girl e din Baia Mare...si nu cred ca are treaba cu antena 1 :D

miresicamica
30.08.2008, 09:38:12
Eu consider ca e mai bine sa iti angajezi o singura echipa decat sa angajezi din 3 locuri diferit.
Si noi vom lucra tot cu o echipa pentru foto,filmat si muzica.Cred si eu ca e mai bine deoarece se cunosc,stiu cum trebuie sa lucreze,si nu iti apare pe DVD imagini cu fotograful care se baga in fata cameramanului,conteaza foarte mult chestiile astea,mai ales mai tarziu cand te uiti peste DVD.
Cu cine veti colabora pentru foto si filmat?Noi cu Maxim Studio.

roxyroxana
01.09.2008, 11:02:36
si u voi colabora tot cu maximstudio... m-au impresionat cand ne-au aratat ce au facut la alte nunti, si mi-a placut ca par fff seriosi... nu mi-au adus dvd-uri vechi de 2 ani ca sa-i arate calitatea...ci ultimele , semn ca pentru ei toate sunt la fel de importante ... singurele mele emotii sunt la dj.... dar ma gandesc ca fiind echipa toti o sa fie ff buni.

inca ceva... o mireasa intreba de un domn de pe Vlad Tepes, noi am fost initial sa vb cu el, o recomandare... mai bine nu ... pozele sunt fff bune, dar filmarea si muzica lasa de dorit ... am vazut o nunta si ne-a dezamagit atmosfera ... nu reusea sa ridice lumea de pe scaun(nici nu are un playlist bogat sau modern)

Candia
28.10.2008, 12:38:07
Am vazut inca o filmare a celor de la Maximstudio, si mi-a placut enorm. In plus, caseta de la DVD-uri e foarte eleganta si cu bun gust.

Miresicamica, daca doresti, ai putea sa postezi un mic filmulet de la voi de la nunta.:*

roxyroxana
28.10.2008, 13:43:17
Am vazut inca o filmare a celor de la Maximstudio, si mi-a placut enorm. In plus, caseta de la DVD-uri e foarte eleganta si cu bun gust.

Miresicamica, daca doresti, ai putea sa postezi un mic filmulet de la voi de la nunta.:*

eu m-am indragostitde filmarile lor de pe site ... dar poate ne pune si miresicamica ceva ... sa mai visam^:)^

roxyroxana
28.10.2008, 14:00:41
Da, da...;))
tot asteptam sa vad dk nu pun poze si cu nunta ei? dar nimic deocamdata ...nimic ... eram curioasa sa vad ce ar alege ei ca fiind cel mai reusit ca mie mi-au placut multe poze;))

bluerain
29.10.2008, 14:37:21
Fetelor, nu cunoasteti pe nimeni care sa-si fi facut pozele cu Vasi Vasut?
Se pare ca e baimarean de-al nostru, desi nu prea am mai auzit de el. Am vazut doar ce are pe blog, insa tare mi-ar place sa vad o nunta intreaga fotografiata de el.
Mi-au mai placut extrem de mult fotografiile facute de familia Jambor din Cluj, dar au un pret destul de ridicat:sad:, si inca mai caut si variante.

just
29.10.2008, 15:15:03
fetele, pe voi cat va vor costa pozele&filmatul?
noi o sa facem cu cei de la fuji (am dat avansul in vara) o sa ne ia undeva la 1300-1400euro (poze&filmat), nu mi se pare putin deloc, fac albume frumoase in principiu, dar nu se compara cu ce am vazut la o miresica din bucuresti, (miha parca o cheama pe miresica) absolut toate pozele minunate, mi-as dori si eu la fel;;)

bluerain
29.10.2008, 15:59:54
Eu acum sint in cautari pentru foto/video, dar nu prea am fost multumita de calitatea oferita de studiourile din baia mare, asa ca am zis ca incerc sa caut alte variante. Ce e inclus in pretul asta, ca mi se pare destul de mare pentru ce poze am vazut facute de ei.
Dupa cum ai spus si tu, am vazut si eu la alte miresici albume de nunta absolut superbe, si chiar daca renunt la o filmare mai scumpa, si merg pe ceva mai ieftin, am zis ca fotografia vreau sa fie de top. Toti prietenii mi-au spus ca la dvd se uita odata la citiva ani, dar la poze mult mai des.

Candia
29.10.2008, 16:03:06
noi o sa facem cu cei de la fuji (am dat avansul in vara) o sa ne ia undeva la 1300-1400euro (poze&filmat), nu mi se pare putin deloc, fac albume frumoase in principiu, dar nu se compara cu ce am vazut la o miresica din bucuresti, (miha parca o cheama pe miresica) absolut toate pozele minunate, mi-as dori si eu la fel;;)
Pe mine ma va costa aprox. 600 Euro FOTO+MUZICA+DJ
Am vazut si eu pozele lui Miha08 (cred ca despre ea vorbesti ), la fel de frumoase ca cele ale lui MEE (din Cj).

Sincer, mie mi se pare cam mult, acuma depinde ce iti fac de banii astia, ca daca pozele sunt ca ale celor doua miresici de mai sus, atunci nu e scump, daca nu...

mihu
29.10.2008, 16:33:59
fuji cei de langa pizza plus de pe traian?

just
29.10.2008, 16:35:02
fuji cei de langa pizza plus de pe traian?
aha, da ei sunt

just
29.10.2008, 16:44:27
Pe mine ma va costa aprox. 600 Euro FOTO+MUZICA+DJ
Am vazut si eu pozele lui Miha08 (cred ca despre ea vorbesti ), la fel de frumoase ca cele ale lui MEE (din Cj).

Sincer, mie mi se pare cam mult, acuma depinde ce iti fac de banii astia, ca daca pozele sunt ca ale celor doua miresici de mai sus, atunci nu e scump, daca nu...

mai ce sa zic, ei au facut si la niste prieteni de-ai nostri acum in vara, albumul este frumos, dar abia acum imi dau seama parca ar fi foarte multi bani; noi nu ne-am interesat deloc, am fost asa pe graba cand am fost acasa, prietenii nostrii avand nunta, vazut pozele,album,placut;-) , am zis gata mergem si noi la ei, sper ca nu ne trag in piept doar din pricina faptului ca stiu ca suntem "dincolo", se intampla chestii de genul, urasc asta:-< , de multe ori atunci cand vb cu cineva evit sa spun ca sunt plecata, uneori oamenii sunt foarte rai nu inteleg inca mentalitatea unora

Candia
29.10.2008, 16:47:06
mai ce sa zic, ei au facut si la niste prieteni de-ai nostri acum in vara, albumul este frumos, dar abia acum imi dau seama parca ar fi foarte multi bani; noi nu ne-am interesat deloc, am fost asa pe graba cand am fost acasa, prietenii nostrii avand nunta, vazut pozele,album,placut;-) , am zis gata mergem si noi la ei, sper ca nu ne trag in piept doar din pricina faptului ca stiu ca suntem "dincolo", se intampla chestii de genul, urasc asta:-< , de multe ori atunci cand vb cu cineva evit sa spun ca sunt plecata, uneori oamenii sunt foarte rai nu inteleg inca mentalitatea unora
Eventual, cand veniti acasa, ii puteti intreba de ce costa asa mult. Sincer, pentru cum se lucreaza in BM si pentru preturile de aici, e mult de tot...

mihu
29.10.2008, 17:36:18
incep sa ma gandesc ca ne-au cam tras in teapa, acum dupa ce aflu cam cat platiti voi
13-1400 sunt poze si filmat, muzica separat va fi formatie dupa cum am spus, dan daniel cu ovidiu cosma si 2 interpreti (asa au ei trupa formata) 1600euro
noi am facut nunta in urma cu ~2 ani si am platit daca imi amintesc bine~ 1000 euro dar am avut inclus dj/foto/cameraman/aranjatul salii/si organizatorul de nunti...
la pozat au venit tot de la fuji

dar...la nimic nu au excelat...muzica nu imi amintesc cum a fost dar stiu ca s-a dansat mult toata noaptea...dar cu siguranta sunt si dj mai buni...
foto+video...acum...nu mi se mai par frumoase...poate din cauza ca am alte viziuni...
sala am avut-o cu baloane...(acum nu as mai face asa :D )
iar organizatorul a fost binevenit pt ca ne-a indrumat in tot timpul nuntii...dar acum...cred ca si fara era mai bine...

E tare greu sa iti gasesti pe cineva care sa corespunda criteriilor...

Un sfat ar fi sa incercati sa nu luati echipe...pt ca poate voua va place fotograful si nu dj sau nu cel care filmeaza...daca ii luati separat, aveti libertatea sa alegeti....

sunt destul de critica si cu mine si cu altii...asa ca sa nu va suparati pe ce am scris mai sus dar asta e parerea mea...(multi invitati au zis ca s-au distrat super bine a noi la nunta si toate au fost super...dar eu gandesc altfel)

just
29.10.2008, 17:45:47
e asa o porcarie acasa incredibil, calitate medie - scump, calitate proasta - scump, dat fiind faptul ca este un orasel destul de mic nu prea ai unde sa te invarti mult, oferta este destul de mica iar serviciile asa si asa, n-ai ce face tre' sa alegi din ce gasesti,mersi de pareri facem ce putem

just
06.11.2008, 14:45:26
fetelor, dezbateam pretul pt foto,stiti ca v-am zis de o miresica din bucuresti ca are niste fotografii de-ti taie respiratia, a platit 1500euro doar pt foto si parca 600euro filmat, scump ce-i drept dar fotografiile sunt magnifice

Candia
06.11.2008, 17:30:52
fetelor, dezbateam pretul pt foto,stiti ca v-am zis de o miresica din bucuresti ca are niste fotografii de-ti taie respiratia, a platit 1500euro doar pt foto si parca 600euro filmat, scump ce-i drept dar fotografiile sunt magnifice
Pretul e pe masura calitatii. Iti dai seama ca pentru 1500 E trebuie sa iasa niste super poze.
Totusi, nu stiu daca -in momentul de fata- as fi dispusa sa dau 2100 E doar pentru foto si video.

roxyroxana
06.11.2008, 18:18:51
Pretul e pe masura calitatii. Iti dai seama ca pentru 1500 E trebuie sa iasa niste super poze.
Totusi, nu stiu daca -in momentul de fata- as fi dispusa sa dau 2100 E doar pentru foto si video.
poate ca mi-ar placea niste poze sa-ti taie respiratia ... dar nu cred ca merita moftul acesta chiar asa multi bani ... poate peste 10 ani ... nu m-ar deranja sa dau asa multi bani dar acum :-< ... cu banii aia poti sa-ti iei si rochia si sa platesti pozele ... asta in masura in care iei la ambele ceva super pretentios

bluerain
06.11.2008, 19:36:20
Daca stai putin sa cauti pe net...o sa gasesti multi fotografi care fac poze superbe, si sint inca departe de acei 1500 euro. Totul e sa cauti cu rabdare.
Si eu sint in cautare de fotograf momentan, si desi sint pe departe cu bugetul de 1500 alocat pt asa ceva, se gasesc variante foarte bune!

:*

roxyroxana
06.11.2008, 21:59:40
Daca stai putin sa cauti pe net...o sa gasesti multi fotografi care fac poze superbe, si sint inca departe de acei 1500 euro. Totul e sa cauti cu rabdare.
Si eu sint in cautare de fotograf momentan, si desi sint pe departe cu bugetul de 1500 alocat pt asa ceva, se gasesc variante foarte bune!

:*

site-ul celora cu care lucrez eu l-ai vazut?

bluerain
07.11.2008, 08:58:10
Nu stiu....

despre cine e vorba?

bluerain
14.11.2008, 20:40:51
Fetelor, cu partea foto am cam rezolvat :x

Ma intereseaza o persoana care sa filmeze, dar totusi profesionist. Avind in vedere ca ma voi uita la video odata la 10 ani (cel putin asa-mi spun toti prietenii casatoriti deja :D), vreau ceva simplu, si nu prea scump.
Daca aveti ceva idei va rog! :)

Candia
14.11.2008, 20:52:20
Fetelor, cu partea foto am cam rezolvat :x

Ma intereseaza o persoana care sa filmeze, dar totusi profesionist. Avind in vedere ca ma voi uita la video odata la 10 ani (cel putin asa-mi spun toti prietenii casatoriti deja :D), vreau ceva simplu, si nu prea scump.
Daca aveti ceva idei va rog! :)
Ne poti spune si noua pe cine ai ales?

bluerain
14.11.2008, 21:11:38
Pozele le voi face cu vasi vasut.

Candia
14.11.2008, 21:27:12
Pozele le voi face cu vasi vasut.
Superbe poze! Ai facut o alegere foarte buna!

dianag2008
25.11.2008, 20:03:35
Fetelor, nu cunoasteti pe nimeni care sa-si fi facut pozele cu Vasi Vasut?
Se pare ca e baimarean de-al nostru, desi nu prea am mai auzit de el. Am vazut doar ce are pe blog, insa tare mi-ar place sa vad o nunta intreaga fotografiata de el.
Mi-au mai placut extrem de mult fotografiile facute de familia Jambor din Cluj, dar au un pret destul de ridicat:sad:, si inca mai caut si variante.

am vazut si eu pozele facute de familia Jambor sunt superbe, dar am inteles ca un pachet mai simplu e undeva la 2700RON ...mi se pare cam mult, dar sincer imi doresc si eu asa ceva...
nu stie nimeni un fotograf care lucreaza asemanator si nu cere sume asa mari?

Candia
25.11.2008, 20:11:26
am vazut si eu pozele facute de familia Jambor sunt superbe, dar am inteles ca un pachet mai simplu e undeva la 2700RON ...mi se pare cam mult, dar sincer imi doresc si eu asa ceva...
nu stie nimeni un fotograf care lucreaza asemanator si nu cere sume asa mari?
Bluerain cred ca te poate ajuta. Trimite-i un PM.

dianag2008
09.12.2008, 15:35:42
Gata oficial am fotograf am semnat contractul.Mai ramane sa vorbesc cu Dj-ul recomnadat de voi, dar cred ca o sa las asta dupa sarbatori.Am ascultat ceva de la Florentina Giurgi da parca nu m-a convins.:-< Habar nu am ce sa fac.Voi ati auzit ceva de ea?

l_ralu
13.02.2009, 21:41:29
o recomand din plin
esti mai linistita.
eu asa as face din nou.
salutare, mi-am permis si eu sa ma uit la pozele voastre de la nunta....suuuupeeeeeeeerrrrr!!!
felicitari, sa fiti fericiti!
eu inca nu m-am hotarat in leg. cu filmatul si pozele....sper doar sa nu fie prea tarziu daca o sa ma/ne hotarasc/hotaram asupra unei agentii...si sincera sa fiu nici nu prea stiu prin baia mare pe nimeni in bransa doar ce am gasit pe google:-"
super pozele, si inca o data felicitari

claudia_platinium
03.03.2009, 08:34:07
Imi puteti recomanda, va rog, niste fotografi buni (la preturi acceptabile, nu gen 500-600 Euro caci nu ne permitem8-} ) si pe cineva cu filmatul.

As vrea sa postez o poza a unei miresici ca sa vedeti cam ce gen de poze mi-ar placea dar nu stiu daca nu cumva incalc regulamentul...stie cineva?...am voie?:-"

Candia
03.03.2009, 09:33:17
Imi puteti recomanda, va rog, niste fotografi buni (la preturi acceptabile, nu gen 500-600 Euro caci nu ne permitem8-} ) si pe cineva cu filmatul.

As vrea sa postez o poza a unei miresici ca sa vedeti cam ce gen de poze mi-ar placea dar nu stiu daca nu cumva incalc regulamentul...stie cineva?...am voie?:-"
Poti sa postezi atata timp cat nu e trecut numele site-ului din Romania.

mihu
03.03.2009, 09:51:20

Poti sa postezi o poza daca nu contine watermark(adica sa nu scrie pe poza reclama)

claudia_platinium
03.03.2009, 10:43:19
Multumesc!

Mai jos aveti pozele de care va vorbeam...din cate am inteles sunt poze de la starea civila...imi place efectul pe care il foloseste fotograful...parca sunt taiate din reviste...>:D< :A

claudia_platinium
03.03.2009, 10:48:00
...sau efectul respectiv este dat la prelucrare (in studio)???:-\

just
03.03.2009, 10:50:17
Multumesc!

Mai jos aveti pozele de care va vorbeam...din cate am inteles sunt poze de la starea civila...imi place efectul pe care il foloseste fotograful...parca sunt taiate din reviste...>:D< :A
nu m-am uitat la foarte multe poze ale miresicilor, insa pe astea le-am vazut, sunt formidabile=D> =D> , mi-as dori din suflet la fel, cu toate ca foto nostru va fi destul de scump, cred totusi ca doar se vor apropia de caliatatea si imaginatia fotografului mihaelei

just
03.03.2009, 10:51:37
...sau efectul respectiv este dat la prelucrare (in studio)???:-\
sigur ca sunt putin lucrate, insa tine foarte mult de arta fotografica, trebuie sa studiezi si sa ai talent pt a fi in stare sa faci asemena poze, este nevoie de talent si imaginatie

claudia_platinium
03.03.2009, 10:59:04
nu m-am uitat la foarte multe poze ale miresicilor, insa pe astea le-am vazut, sunt formidabile=D> =D> , mi-as dori din suflet la fel, cu toate ca foto nostru va fi destul de scump, cred totusi ca doar se vor apropia de caliatatea si imaginatia fotografului mihaelei

Ma gandeam eu ca astfel de poze trebuie sa coste o avere...dar...cred ca m-as uita in fiecare zi la ele sa fie ca acestea...:x
La cat te referi cand spui "scump"?...binenteles daca nu sunt indiscreta..$-)

just
03.03.2009, 11:11:50
Ma gandeam eu ca astfel de poze trebuie sa coste o avere...dar...cred ca m-as uita in fiecare zi la ele sa fie ca acestea...:x
La cat te referi cand spui "scump"?...binenteles daca nu sunt indiscreta..$-)
1400euroINCLUSfilmat, si va spun sincer si din toata inima ca materialul, pozele facute de ei, nu-si merita acesti bani, incearca sa-si faca treaba bine , per total finalul iese frumos,insatrebuie sa recunosc si va spun cu regret ca nu sunt adevarati artisti

claudia_platinium
03.03.2009, 11:43:18
1400euro+filmat, si va spun sincer si din toata inima ca materialul, pozele facute de ei, nu-si merita acesti bani, incearca sa-si faca treaba bine , per total finalul iese frumos,insatrebuie sa recunosc si va spun cu regret ca nu sunt adevarati artisti

Da...e mai mult decat mi-as putea permite(poze+filmat)...ca buget m-am gandit cam asa...pana in 400 euro pozele si 300-400 pentru filmat...
Eu personal pun mai mult accent pe poze insa nu inseamna ca filmarea nu conteaza....si aceasta trebuie sa cuprinda momentele cheie si cele haioase...

Am fost la o nunta si cele mai frumoase momente lipseau de pe filmare...mirele dansa un dans haios(ca o gaina) ... la un moment dat prietenii mirelui il aruncau in sus ... mireasa dansa (ca si la cabaret)impreuna cu nasele, pe scaune ...si toate acestea erau "missing" pe DVD:-w ...eu nu vreau sa vad 4 ore de filmare aleatoare si intamplatoare ...eu prefer 2 ore de calitate...:)>-

dianag2008
03.03.2009, 20:18:52
f frumoase pozele postate de tine...ceva de genul asta face si fotograful cu care lucram noi...sunt f bucuroasa ca l-am ales si cred ca merita toti bani- sper sa nu ma dezamgeasca.pt filmat am vb cu o cunostinta si va fi mai economic desi lucreaza f bine.

claudia_platinium
04.03.2009, 08:31:55
Ok....muzica rezolvata.....pozele sper ca se vor rezolva asa cum dorim...acum a ramas filmatul;
....pe cine imi recomandati?;;)

just
04.03.2009, 10:09:49
f frumoase pozele postate de tine...ceva de genul asta face si fotograful cu care lucram noi...sunt f bucuroasa ca l-am ales si cred ca merita toti bani- sper sa nu ma dezamgeasca.pt filmat am vb cu o cunostinta si va fi mai economic desi lucreaza f bine.
pe cine ai tu la poze?
noi cu cei de la fuji

Candia
04.03.2009, 10:22:57
pe cine ai tu la poze?
noi cu cei de la fuji
O sa-ti raspund in numele Dianei, il are pe Vasi Vasut.

claudia_platinium
05.03.2009, 08:25:08
Avem fotograf ...avem fotograf...avem fotograf<:-P <:-P <:-P ... nici acum nu pot sa cred ca avea liber in 15 august;parca ne astepta pe noi...:madlaugh:

Va multumesc pentru recomandari...Vasi Vasut v-a fi fotograful nostru;;) \:D/ >:D< si vom avea si noi poze frumoase:gen_19:

Candia
05.03.2009, 08:47:45
Avem fotograf ...avem fotograf...avem fotograf<:-P <:-P <:-P ... nici acum nu pot sa cred ca avea liber in 15 august;parca ne astepta pe noi...:madlaugh:

Va multumesc pentru recomandari...Vasi Vasut v-a fi fotograful nostru;;) \:D/ >:D< si vom avea si noi poze frumoase:gen_19:
Felicitari pentru alegere!<:-P

mihu
05.03.2009, 10:08:29

Si eu te felicit pentru alegere. sa ne pui poze dupa eveniment>:D<

casilopeea
15.03.2009, 12:23:10
Salut fetelor,

Desi noi avem nunta numai in 2010, am dat deja avansul pt foto si video. Noi le facem cu cei de la Maxim Studio.Ne-a placut foarte mult pachetul de foto, pt ca developeaza toate cele 600-800 de poze pe care le fac ( fara dubluri, bineinteles) in diferite dimensiuni:D
La partea video, am ales filmarea cu o camera, si au un bonus din partea noastra pt ca primim si brutul dupa:)

Spor la pregatiri in continuare!

emafla
17.03.2009, 15:04:07
Eu am ales sa colaborez pt filmat si muzica cu studioul de pe Sincai de langa politie. Roland Strebeli il cheama pe tip. Ne-a placut foarte mult cum ne-am inteles, eram pe aceeasi lungime de unda..Ati auzit ceva despre? Iar pentru poze mirele a descoperit la targul de nunti un vecin si prieten din copilarie...asa ca ne-am lasat pe mana lui.

mihu
17.03.2009, 16:37:33
Eu am ales sa colaborez pt filmat si muzica cu studioul de pe Sincai de langa politie. Roland Strebeli il cheama pe tip. Ne-a placut foarte mult cum ne-am inteles, eram pe aceeasi lungime de unda..Ati auzit ceva despre? Iar pentru poze mirele a descoperit la targul de nunti un vecin si prieten din copilarie...asa ca ne-am lasat pe mana lui.
Cum il cheama pe cel cu pozele?

emafla
17.03.2009, 18:46:26
Cum il cheama pe cel cu pozele?
Ovidiu Onea se numeste fotograful.

Candia
19.03.2009, 19:55:35
Buna Casilopea si noi avem nunta in 2010 si tot cu ei o sa colaboram(sunt prietenei de-ai nsotri) si sper sa fim super multumiti;))
spor la pregatiri . unde faci nunta?
Si eu voi colabora cu Maximstudio.>:D<

claudia_platinium
27.03.2009, 06:23:59
Daca merg la ei doar pentru filmat , cam care ar fi pretul?....Piticu' meu trebuia sa se ocupe de gasirea unui cameraman bun dar vad ca tot amana si eu nu sunt linistita:gen_13: ....

negreancuta
27.03.2009, 08:51:51
Daca merg la ei doar pentru filmat , cam care ar fi pretul?....Piticu' meu trebuia sa se ocupe de gasirea unui cameraman bun dar vad ca tot amana si eu nu sunt linistita:gen_13: ....
buna claudia , numai pentru filmulet nu stiu care o fi pretul vezi ca au website si poti vedea , eu ii recomand cu caldura pe ei , am lucrat cu ei in echipa la televiziune si sunt niste profe parerea mea ,

ely25
27.03.2009, 17:43:24
Buna, fetelor. Scuze ca ma bag si eu in vorba. Cu d-l Lucian Petric a colaborat cineva?

negreancuta
30.03.2009, 09:45:12
Buna, fetelor. Scuze ca ma bag si eu in vorba. Cu d-l Lucian Petric a colaborat cineva?
mai sincer eu nu am auzit de el , dar cred ca mai multe informati ai putea afla pe off topic bm>:D<

claudia_platinium
17.04.2009, 14:43:39
Am fost sambata si am discutat cu cei de la Maxim Studio, ne-au aratat materiale, ne-au placut si am batut palma...\:D/ \:D/ \:D/ ...sunt mai linistita cu fiecare lucru care se rezolva...<:-P

Candia
17.04.2009, 15:58:16
Felicitari!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

arrissun
12.05.2009, 22:52:05
ryana, am vazut pozele tale si mi-au placut si mie. Poate imi spui si mie cu cine le-ai facut? Multumesc mult

arrissun
13.05.2009, 12:47:47
Buna fetelor, sunt noua pe forum, mi-am facut cont repede repede, doar sa vad niste poze si nu am completat toate datele. Nici acuma nu sunt sigura ca sunt toate ..dar in timp. Nu am pozaras si nici muzica si nici cameraman inca, poate ma puteti ajuta cu niste date de pe la cine stiti voi? Am tot citit pe forum si am ramas cu urmatoarele date, deocamdata pt poze, ca le luam pe rand, fuji sunt scumpi, am auzit de studio maxim ca ar fi, preturi nu prea stiu. Poate mai stie care si alte oferte? Merci mult miresicilor.

natymotanel
13.05.2009, 12:49:09
Buna fetelor, sunt noua pe forum, mi-am facut cont repede repede, doar sa vad niste poze si nu am completat toate datele. Nici acuma nu sunt sigura ca sunt toate ..dar in timp. Nu am pozaras si nici muzica si nici cameraman inca, poate ma puteti ajuta cu niste date de pe la cine stiti voi? Am tot citit pe forum si am ramas cu urmatoarele date, deocamdata pt poze, ca le luam pe rand, fuji sunt scumpi, am auzit de studio maxim ca ar fi, preturi nu prea stiu. Poate mai stie care si alte oferte? Merci mult miresicilor.
maxim studio au site, intra si acolo ai detalii de pret\:D/

pusic2000
29.06.2009, 14:10:31
http://picasaweb.google.ro/pusic2000/NuntaNoastra# intr-un final am reusit sa pun si eu pozele de la nunta, .....;

litlangel
29.06.2009, 20:11:19
http://picasaweb.google.ro/pusic2000/NuntaNoastra# intr-un final am reusit sa pun si eu pozele de la nunta, .....;
foarte frumos.. pozele sunt super reusite, cine vi le_a facut?

pusic2000
01.07.2009, 08:28:41
pozele ni le-a facut Dani Chindea de la Tonic Studio, a stat toata nunta cu noi, de dimineata, si pana s-a terminat; e super baiatul, toata nunta a facut poza, sunt foarte multumita de el, asa ca il recomand cu toata inima.

foarte frumos.. pozele sunt super reusite, cine vi le_a facut?

pusic2000
01.07.2009, 09:21:15
http://picasaweb.google.ro/pusic2000/LunaDeMiereTurciaAntalya#
http://picasaweb.google.ro/pusic2000/NuntaNoastra#

multumim, n-am pus poze cu tortul? vai de mine! cum am uitat, dar postez si alea:) . Am fost deja si in luna de miere in Antalya, a fost foarte frumos; dar scurt:( , tot ce este frumos trece repede. am si poze din luna de miere, tot aici pe adresa

AnaMaria1986
24.08.2009, 12:48:38

Buna...despre studio maxim pot sa-ti dau unele detalii! Si noi tot cu ei lucram atat pt poze cat si pentru filmare! Din tot orasul mie mi-au placut cum lucreaza cei de la maxim! Iti stau la dispozitie...>:D<

andrea_2pac
10.12.2009, 11:56:35
buna fetelor
si eu imi fac foto - video cu maxim studio
imi plac f mult, sunt f deschisi, plus de asta ii cunosc. chiar is profi!
vorba unei miresici, m-am indragostit de blog-ul lor, e zuperrrrrrrrrrrrrrr
aaaa....mai fac o sedinta foto si dupa nunta, vin cu noi unde vrem:D
doar....am uitat sa vb cu ei si pt starea civila, care o voi face in cluj cu 1 luna, doua inainte de nunta
vi recomand cu caldura, iar ca pret sunt ok
aici, in cluj, foto - video pe care vroiam sa-i aduc ma costa 2900 ron cel putin
v-am pupat

ana_strumfi
22.12.2009, 10:50:48
Buna fetelor, sunt o miresica de Satu Mare, Ana. V-am citit in paralel. Felicitari pentru cele casatorite(poze superbe) si spor la pregatiri pentru viitoarele miresici.
Voiam sa va intreb pe cele care ati colaborat cu Maximstudio cat v-a costat. Imi plac foarte mult, dar nu si-au postat oferta de pret pe site, le-am scris, dar cum vine Craciunul, cred ca fiecare e ocupat.

Va pup

miresicamica
22.12.2009, 11:09:46
Buna fetelor, sunt o miresica de Satu Mare, Ana. V-am citit in paralel. Felicitari pentru cele casatorite(poze superbe) si spor la pregatiri pentru viitoarele miresici.
Voiam sa va intreb pe cele care ati colaborat cu Maximstudio cat v-a costat. Imi plac foarte mult, dar nu si-au postat oferta de pret pe site, le-am scris, dar cum vine Craciunul, cred ca fiecare e ocupat.

Va pup
Eu am facut nunta in 2008,si m-a costat pachetul cu foto,video si muzica 640E,acum poate ca si-au schimbat din preturi de aceea e mai bine sa ii suni si sa iti zica exact ce doresti.

Mult spor in pregatiri.:*

ankgeorgia2584
28.12.2009, 19:13:18

Va pup

Buna Ana,
Si noi vom lucra cu maxim studio, preturile s-au majorat putin pentru 2010, dar sunt tot aproximativ 600 de euro foto si video.Cel putin oferta care ne-au facut-o noua. Cel mai bine e sa discuti cu ei dupa revelion si sa le explici exact ce vrei si ei iti fac o oferta in functie de dorintele voastre.
Spor la pregatiri,
Va pup pe toate.:*

miha_miha
12.02.2010, 08:00:31
[quote=ankgeorgia2584;2794055]Buna Ana,
Si noi vom lucra cu maxim studio, preturile s-au majorat putin pentru 2010, dar sunt tot aproximativ 600 de euro foto si video.Cel putin oferta care ne-au facut-o noua. Cel mai bine e sa discuti cu ei dupa revelion si sa le explici exact ce vrei si ei iti fac o oferta in functie de dorintele voastre.
Spor la pregatiri,
Va pup pe toate.:*[/quot

ati vb acum recent cu ei, si e in jur de 600?

miha_miha
12.02.2010, 16:31:19
am sunat si eu la maximstudio, tot asa mi-au spus, vreo 600 eur.
dar nu stiu ce sa aleg acum............:-?
mai fetelor, da oare toti is buni de la maxim? sau doar unii.....si eu sa ii nimeresc pe cei mai putin buni $-)
ca eu am vazut filmuletele de pe siteul lor si unul e mai negricios.....parca nu e asa frumos.
:-<

catharsis
12.02.2010, 16:47:02
am sunat si eu la maximstudio, tot asa mi-au spus, vreo 600 eur.
dar nu stiu ce sa aleg acum............:-?
mai fetelor, da oare toti is buni de la maxim? sau doar unii.....si eu sa ii nimeresc pe cei mai putin buni $-)
ca eu am vazut filmuletele de pe siteul lor si unul e mai negricios.....parca nu e asa frumos.
:-<
Eu imi fac doar pozele cu cei de la Maxim,ca restul de video si muzica am rezolvat deja mai demult, mie imi plac ft mult

miha_miha
12.02.2010, 16:50:15
Eu imi fac doar pozele cu cei de la Maxim,ca restul de video si muzica am rezolvat deja mai demult, mie imi plac ft mult

;;)
vad ca ii lauda lumea...

dianag2008
13.02.2010, 17:47:25
de Sebastian Oviudiu a auzit cineva? i-a facut poze unei prietene, la nunta, si mi-au placut f mult. dar mi se pare putin scump....a mai colaorat careva dintre voi cu el? http://fotostudio54.easy2find.ro/
am auzit ca e foarte priceput si are scule f bune daca despre acest ovidu e vb.

litlangel
23.02.2010, 18:06:16
;;)
vad ca ii lauda lumea...
fac poze foarte frumoase.....

violena
23.02.2010, 18:40:57
faine poze face... cat cere pt o nunta?

irinag
02.03.2010, 15:47:32
Are cineva poze de nunta facute de Daniel Chindea?

just
02.03.2010, 18:16:00
face poze superbe, nu stiu daca si "pe viteza" dar la o sedinta este garantat

irinag
02.03.2010, 19:46:48
face poze superbe, nu stiu daca si "pe viteza" dar la o sedinta este garantat
Pozele vostre sunt facute de Chindea?

just
02.03.2010, 19:51:20
Pozele vostre sunt facute de Chindea?
nu nu, noi le-am facut cu , cosmin nechita - fuji

mihu
03.03.2010, 09:10:51
nu nu, noi le-am facut cu , cosmin nechita - fuji
Am fost la targul de nunti si am vazut o poza uriasa gen poster de-a voastra la standul celor de la fuji;;)

violena
03.03.2010, 11:23:50
pe pliantul celor de la visimplinit era o poza cu sala voastra aranjata

si erau o gramada de poze cu aranjamentele de la dianag

uuuuuuuuuuuuu cata onoare;-) , ce poza , ce poza:)) ?

dar tu ce mai cauti pe la targurile de nunti;;)

off topic , cum merg lucrarile in reamenajari?

Candia
03.03.2010, 16:23:35

Am vazut si eu posterul, plus ca apareti si in pliantele lor. Am cautat poza in albumul tau picasa insa nu am gasit-o.

mihu
04.03.2010, 11:29:14

Nu mai tin minte care poza dar daca nu a gasit-o Candia in album, inseamna ca nu o ai.

Imi place sa ma mai uit ce noutati mai sunt pe la nunti :P

Ti-am raspuns aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=3048585&posted=1#post3048585)legat de amenajari.

pusic2000
05.03.2010, 08:28:38
da. eu le-am facut cu el super tipu. Eu il cunosc mai de demult, inainte de a se ocupa cu foto pt nunti.

irinag
05.03.2010, 10:59:59
da. eu le-am facut cu el super tipu. Eu il cunosc mai de demult, inainte de a se ocupa cu foto pt nunti.
Imi poti trimite un link, unde as putea vedea poze facute de el? Suntem in dileme cu alesul fotografului, am auzit de Chindea numai de bine, dar n-am vazut nimic.
Multumesc anticipat.

pusic2000
06.03.2010, 08:39:37
Imi poti trimite un link, unde as putea vedea poze facute de el? Suntem in dileme cu alesul fotografului, am auzit de Chindea numai de bine, dar n-am vazut nimic.
Multumesc anticipat.
aici vei gasi pozele facute de el de la nunta mea http://picasaweb.google.ro/pusic2000/NuntaNoastra#

dianag2008
06.03.2010, 09:53:02
aici vei gasi pozele facute de el de la nunta mea http://picasaweb.google.ro/pusic2000/NuntaNoastra#
sunt foarte frumoase pozele.imi place ca ati fost f relaxati si naturali.

irinag
07.03.2010, 19:16:02
merci, de la Romarta i-am luat cu 120 lei sunt de piele...., magazinul de langa Cozac sport
Ati avut si o sedinta foto separat cu Chindea sau astea sunt toate pozele?
Merci mult.

pusic2000
08.03.2010, 08:55:19
Ati avut si o sedinta foto separat cu Chindea sau astea sunt toate pozele?
Merci mult.
da, am avut separat cu el, dar le-am facut prin oras....... multe in centrul vechi....., pozele in care aparem doar noi doi, nu stiu daca le-am postat pe toate....in total am 500 si ceva, mi-a facut multe si acasa, cu rochia, pantofi....... inca neimbracata, apoi in timp ce ma imbracam, ne pregateam....
in studio nu am facut, ca era vreme buna; daca ar fi plouat ne ducea la el........

irinag
08.03.2010, 09:06:34
da, am avut separat cu el, dar le-am facut prin oras....... multe in centrul vechi....., pozele in care aparem doar noi doi, nu stiu daca le-am postat pe toate....in total am 500 si ceva
in studio nu am facut, ca era vreme buna; daca ar fi plouat ne ducea la el........
In linkul de pe picasa apar doar de la nunta.....care sunt cu toata lumea, eram curioasa cam cum arata pozele facute mai elaborat, intr-un cadru diferit, doar cu mirii, cam ce idei are...

miha_miha
08.03.2010, 12:53:14
In linkul de pe picasa apar doar de la nunta.....care sunt cu toata lumea, eram curioasa cam cum arata pozele facute mai elaborat, intr-un cadru diferit, doar cu mirii, cam ce idei are...

stiu pe cineva bun, dar eu am ales de la maxim studio, ca erau mai ieftini. el nu face nici filmat. iti dau nr lui pe privat.

AnaMaria1986
09.03.2010, 22:15:56
Buna miresici,

Daca mai sunteti in cautare de fotografi si cameramani pt nunta, va recomand cu, caldura pe cei de la maximstudio , noi suntem foarte multumiti de ei asta e site-ul lor (unde avem si noi pozici ;-) )
Sper sa va placa!

litlangel
10.03.2010, 07:04:53
Buna miresici,

Daca mai sunteti in cautare de fotografi si cameramani pt nunta, va recomand cu, caldura pe cei de la maximstudio , noi suntem foarte multumiti de ei asta e site-ul lor (unde avem si noi pozici ;-) )
Sper sa va placa!
Le vazusem deja, chiar ziceam cu fetele ca sigur tu esti acolo....:) foarte frumoase pozele, reusite... si voi ati fost foarte frumosi.. poate ne mai areti poze:)

just
10.03.2010, 08:22:37
Buna,
Eu am fost miresica pe 13 februarie si am colaborat cu cei de la maximstudio si pe partea foto si pe cea video (am avut filmare cu 2 camere) ! Noi suntem super multumiti de ei, ii recomand cu incredere!
Pt poze
Decizia finala ramane la alegerea ta! Daca ai intrebari, iti rasp cu mare placere!
wow poze iarna , cred ca e prima data cand vad miri prin zapada, felicitari ati fost frumosi
p.s tare rarut pe la noi;))

irinag
10.03.2010, 15:26:41
Are cineva poze facute de fotograful de la Rol Studio?

irinag
10.03.2010, 21:08:53
stiu pe cineva bun, dar eu am ales de la maxim studio, ca erau mai ieftini. el nu face nici filmat. iti dau nr lui pe privat.
Am gasit siteul lui Sebastian Ovidiu...pare in regula, are poze destul de inedite...pt. ca te-ai referit la maxim studio ca fiind mai ieftini....stii cumva ce tarif are Sebastian Ovidiu?
Multumesc.

miha_miha
10.03.2010, 22:45:20
Am gasit siteul lui Sebastian Ovidiu...pare in regula, are poze destul de inedite...pt. ca te-ai referit la maxim studio ca fiind mai ieftini....stii cumva ce tarif are Sebastian Ovidiu?
Multumesc.

nu mai stiu exact. mai bine suna-l.

lore_vasc
13.03.2010, 00:43:58
Buna miresici,

Daca mai sunteti in cautare de fotografi si cameramani pt nunta, va recomand cu, caldura pe cei de la maximstudio , noi suntem foarte multumiti de ei asta e site-ul lor (unde avem si noi pozici ;-)
Sper sa va placa!
Foarte frumosi ati fost si pozele sunt super!<:-P

violena
15.04.2010, 16:54:20
Ati auzit de fotograful TIBERIU COLESA?

Inghi
15.04.2010, 20:00:46
[] si ei fac filmari f frumoase ( Ingrid si Radu- acolo suntem noi, e doar o reclama ce am facut-o pt ei ). Baiatul lucreaza la maramures tv si a lucrat inainte la axa, de mult lucreaza in domeniu si are scule bune. Colaboreaza cu cei de la Fuji.
Acuma am eu o intrebare...noi am platit formatie pt nunta noastra. Canta un domn Ionel Costin, un taragotist si cel la orga...pretul include si pozele...a lucrat cineva cu ei, stie daca fac poze frumoase? Dpdv al muzicii multi au zis k is ok, canta f bine ( si domnul ink ne-a garantat k dak nu ne place nu ne ia niciun ban, dar k pana acuma nu a avut plangeri)

lore_vasc
16.04.2010, 22:56:23
[] si ei fac filmari f frumoase ( Ingrid si Radu- acolo suntem noi, e doar o reclama ce am facut-o pt ei ). Baiatul lucreaza la maramures tv si a lucrat inainte la axa, de mult lucreaza in domeniu si are scule bune. Colaboreaza cu cei de la Fuji.
Acuma am eu o intrebare...noi am platit formatie pt nunta noastra. Canta un domn Ionel Costin, un taragotist si cel la orga...pretul include si pozele...a lucrat cineva cu ei, stie daca fac poze frumoase? Dpdv al muzicii multi au zis k is ok, canta f bine ( si domnul ink ne-a garantat k dak nu ne place nu ne ia niciun ban, dar k pana acuma nu a avut plangeri)
Nu ii bun situl,ori ca nu l-ai scris bine,ori ca moderatorii interzic sa se vada deoarece nu este permis sa se posteze situri.Daca vrei sa il scri corect sa il scri fara www si cu spatii;-)

Inghi
21.04.2010, 14:49:47
Nu ii bun situl,ori ca nu l-ai scris bine,ori ca moderatorii interzic sa se vada deoarece nu este permis sa se posteze situri.Daca vrei sa il scri corect sa il scri fara www si cu spatii;-)

nu am stiut, acuma m-am smecherit si eu []( am pus cu pauza, dar va dati voi seama, acolo au si preturi si tot) am o intrebare fetelor, spuneti-mi locuri unde se pot face poze frumoase...eu m-am gandit k vom face la muzeul satului si in parc, dar astept unel sugestii, nu prea departe de bm k din pacate va fi nunta de zi si suntem limitati cu timpul :((

violena
21.04.2010, 15:15:10
nu prea ai multe variante mai ales ca nu ai timp prea mult la dispozitie... ar mai fi centrul vechi al orasului... si acolo ies poze faine... daca vrei poze multe intr-o locatie deosebita atunci trebuie sa faci sedinta foto in alta zi

nu am stiut, acuma m-am smecherit si eu []( am pus cu pauza, dar va dati voi seama, acolo au si preturi si tot) am o intrebare fetelor, spuneti-mi locuri unde se pot face poze frumoase...eu m-am gandit k vom face la muzeul satului si in parc, dar astept unel sugestii, nu prea departe de bm k din pacate va fi nunta de zi si suntem limitati cu timpul :((

just
21.04.2010, 15:18:06
nu prea ai multe variante mai ales ca nu ai timp prea mult la dispozitie... ar mai fi centrul vechi al orasului... si acolo ies poze faine... daca vrei poze multe intr-o locatie deosebita atunci trebuie sa faci sedinta foto in alta zi
pana acum era moda la muzeul satului:>, oricum in ambele loccatii e frumos doar timp sa fie

Inghi
21.04.2010, 20:07:17

mersi, da in centrul vechi nu iese combinatia k am nunta chiar de sarbatoarea castanelor si acolo in mod sigur vor fi tarabe, asa k pica faza :(...cu toate k am vazut niste poze superbe acolo

Inghi
21.04.2010, 20:07:53
pana acum era moda la muzeul satului:>, oricum in ambele loccatii e frumos doar timp sa fie

stiti ceva castel sau ceva ruine prin zona?

litlangel
23.04.2010, 08:28:03
avem si noi in final albumul de nunta-mentionez ca nu ne-am stresat sa il avem mai repede si nici nu am stresat-o pe fotografa sa ni-l faca:)- nu pot sa zic decat ca albumul in sine e superb, iar pozele minunate... pretul total ne-a ajuns la 18700 lei.. aici includ pozele de 11700 - in care practic e inclus onorariul ei- si albumul, care ne-a costat 700 lei, bani pe care ii merita cu prisosinta-e absolut superb:)

violena
23.04.2010, 08:29:43
felicitari pt album... pozele sunt foarte reusite

avem si noi in final albumul de nunta-mentionez ca nu ne-am stresat sa il avem mai repede si nici nu am stresat-o pe fotografa sa ni-l faca:)- nu pot sa zic decat ca albumul in sine e superb, iar pozele minunate... pretul total ne-a ajuns la 18700 lei.. aici includ pozele de 11700 - in care practic e inclus onorariul ei- si albumul, care ne-a costat 700 lei, bani pe care ii merita cu prisosinta-e absolut superb:)

litlangel
23.04.2010, 08:32:20
sa va pun si pozita cu albumul, culoarea la al nostru e maro, nu auriu, dar are frunzulitele aurii.. si e maare :D

addelinne
30.04.2010, 15:55:21
sa va pun si pozita cu albumul, culoarea la al nostru e maro, nu auriu, dar are frunzulitele aurii.. si e maare :D
Cine ti-a facut albumul de nunta? 1879 Ron e albumul+poze?
Mi-a aratat Draghicescu zilele trecute o chestie asemanatoare si mi-a placut foarte mult!!

litlangel
06.05.2010, 13:41:21
Cine ti-a facut albumul de nunta? 1879 Ron e albumul+poze?
Mi-a aratat Draghicescu zilele trecute o chestie asemanatoare si mi-a placut foarte mult!!
csilla ... 1900 a fost totul...

addelinne
07.05.2010, 15:59:52
csilla ... 1900 a fost totul...

noi am povestit cu csilla doar de pozele de nunta, urmand ca dupa eveniment sa povestim de albumul propriu-zis.

addelinne
07.05.2010, 16:01:53
fetelor.....care ati facut filmare si sonorizare cu Dan Draghicescu?impresii, sugestii...ceva de stiut?
variante de piese pt dansul mirilor?nu vrem sa mergem pe vals de aceea va intreb...

litlangel
07.05.2010, 19:08:56
fetelor.....care ati facut filmare si sonorizare cu Dan Draghicescu?impresii, sugestii...ceva de stiut?
variante de piese pt dansul mirilor?nu vrem sa mergem pe vals de aceea va intreb...
noi il stim de mult pe Dan... nu ne place... dar e parerea noastra... mie nu imi place ca face cum il taie capul si nu asculta sugestii.... poate voi fiind mai apropiati e altfel... l-am avut si la un chef mare cu colegii si tot asa a fost... l-am avut la majorat ca dj, pe atunci imi placea, intre timp ori m-am schimbat eu, ori el...:)
dar, repet, fara sa vreau sa te supar, e parerea noastra :*
noi am avut vals... mai exact sostacovich, e superb

litlangel
07.05.2010, 19:14:53
noi am povestit cu csilla doar de pozele de nunta, urmand ca dupa eveniment sa povestim de albumul propriu-zis.
pai asa am facut si noi, am dat avans si gata.. si restul la final...dar in total atat am iesit

addelinne
08.05.2010, 19:59:13
noi il stim de mult pe Dan... nu ne place... dar e parerea noastra... mie nu imi place ca face cum il taie capul si nu asculta sugestii.... poate voi fiind mai apropiati e altfel... l-am avut si la un chef mare cu colegii si tot asa a fost... l-am avut la majorat ca dj, pe atunci imi placea, intre timp ori m-am schimbat eu, ori el...:)
dar, repet, fara sa vreau sa te supar, e parerea noastra :*
noi am avut vals... mai exact sostacovich, e superb

Mda...nu suntem neaparat apropiati dar ne stim de multa vreme.si nu ma supar stai linistita nu mi-e frate nu mi-e nimic. si pe sotul tau cred ca tot prin dan l-am cunoscut.a long time agoooo!!!! mi-a fost mai usor sa apelez la el ca il stiu. ii mai stiam pe czompa, pe petric, dar pe dan mai bine...intalnirea de 10 ani de la liceu am facut-o tot cu el,ca eu am apelat tot la el, ce sa zic, habar nu am.
ma gandeam ca poate imi dati si voi o sugestie in ce il priveste. prea multe nu mai am ce face oricum!!!hahahha!!!avansul e dat,gata!!!

alexalia
02.06.2010, 13:37:40

nu vreau sa te dezamagesc dar pe forumul general sunt o gramada de discutii referitoare la a nu lua pachet de poze cu film, cu muzic a etc... daca vrei calitate ii iei pe fiecare in parte separat, dupa ce te uiti la portofoliul fotografului, te intalnesti cu el, discutati, etc...

referitor la cealalta intrebare a ta - unde sa faci poze in BM. Eu nu sunt din Baia Mare insa sotul meu e si stiu doar unele zone din oras. Din ce stiu eu ti-as recomanda Parcul Mare, monumentul eroilor (asta (http://picasaweb.google.com/alexandra.d.stan/BaiaMareDePaste_2010DdanciuRo#5462256738568232258) ), muzeul satului si zona care e in continuare la Valea Usturoiului (str Petofi Sandor) se continua in padure. e un drum forestier, pana la ceva cabana se poate ajunge cu masina. Ideea e ca ai padure, ai o vale... eu zic ca e o locatie care e in Baia Mare si care e f faina :D

multa bafta cu nunta >:D<

ana_strumfi
13.06.2010, 21:21:18
Miresici, am nevoie de o informatie. Cine a facut poze la Castelul de la Satulung? Trebuie vorbit cu cineva, sa intram?

>:D<

bbe
18.10.2010, 11:13:27
Miresici, am nevoie de o informatie. Cine a facut poze la Castelul de la Satulung? Trebuie vorbit cu cineva, sa intram?

>:D<

Subscriem si noi, ca suntem interesati sa vedem cum se pot face poze acolo, si mai am o intrebare, a colaborat cineva cu Vasi Vasut, ce parere aveti, cum a fost?

litlangel
18.10.2010, 17:40:35
Subscriem si noi, ca suntem interesati sa vedem cum se pot face poze acolo, si mai am o intrebare, a colaborat cineva cu Vasi Vasut, ce parere aveti, cum a fost?
dianag2008 a colaborat cu el, lucreaza foarte, foart bine, asa e clar

bbe
06.03.2011, 09:59:23
Hi Girls,

Imi recomandati va rog si mie ceva cameraman bun pe Baia Mare. Thanks!

iiulliia
12.03.2011, 20:21:02
buna,
spune-mi te rog cine s-a ocupat de filmat.
multumesc

pusic2000
14.03.2011, 14:27:42
abia acum am vazut mesajul, filmarea mi-a facut-o un verisor din Timisoara, dar din cate stiu si Dani Chindea are echipa de filmare. Fratele meu va avea nunta in septembrie anul acesta si el ii va face si pozele si filmarea

buna,
spune-mi te rog cine s-a ocupat de filmat.
multumesc

Crisss
01.11.2011, 23:51:33
buna fetelor, eu inclin sa ii aleg pe cei de la maxim studio, insa am auzit ca un fotograf de la ei a spus la o nunta ca va veni el si a trimis pe altcineva in loc, si ca nu s-ar fi intamplat doar odata, la voi a venit fotograful ales de voi? nu mi-as dori sa patesc asa ceva.....de dj de la ei ce imi puteti recomanda?
mersi, va pupppp

miresicamica
02.11.2011, 11:38:51
buna fetelor, eu inclin sa ii aleg pe cei de la maxim studio, insa am auzit ca un fotograf de la ei a spus la o nunta ca va veni el si a trimis pe altcineva in loc, si ca nu s-ar fi intamplat doar odata, la voi a venit fotograful ales de voi? nu mi-as dori sa patesc asa ceva.....de dj de la ei ce imi puteti recomanda?
mersi, va pupppp

Faci o clauza in contract ca daca nu iti vine cel ales de tine nu platesti.
Dan Cirt e foarte bun dj.

catharsis
03.11.2011, 12:37:18
mersi, va pupppp

si noi am colaborat cu cei de la maxim studio, mai precis cu Levi dar nu s-a pus problema sa nu vina si nici nu am auzit astfel de cazuri. Noi personal, am fost foarte multumiti de colaborarea noastra.

miha_miha
13.01.2012, 10:06:56
fetelor, ati auzit cumva de ONO? niste prieteni ma intreaba daca sunt ok....stie cineva de ei?

elisabeta_larisuk
02.02.2012, 00:16:17
am intrat si eu putin.. :) deja am citit vreo 4 ore pe aici :P va rog sa imi dat si mie cateva idei sa pot sa imi aleg foto+video... am auzit din multe locuri ca Dan Chindea ii bun, dar site-ul lui nu functioneaza...nu stiu ce tarife practica... Am vorbit azi cu cei de la Roland Studio, pozele imi plac , preturile mi se par ok,dar nu am mai auzit de ei pana acum...
si bineinteles maximstudio :P dar de la ei am primit deja oferta de pret ( sper sa fie valabila, ca la cat ii laudati aici pe forum mi se pare ieftin :)) )
pupici :*

catharsis
05.02.2012, 21:28:57
am intrat si eu putin.. :) deja am citit vreo 4 ore pe aici :P va rog sa imi dat si mie cateva idei sa pot sa imi aleg foto+video... am auzit din multe locuri ca Dan Chindea ii bun, dar site-ul lui nu functioneaza...nu stiu ce tarife practica... Am vorbit azi cu cei de la Roland Studio, pozele imi plac , preturile mi se par ok,dar nu am mai auzit de ei pana acum...
si bineinteles maximstudio :P dar de la ei am primit deja oferta de pret ( sper sa fie valabila, ca la cat ii laudati aici pe forum mi se pare ieftin :)) )

Gata, ai scapat de grija asta..poti trece la alt capitol de rezolvat ;)). Larisa a batut palma cu Roland, pt foto-video, sa speram ca va fi multumita :)

elisabeta_larisuk
06.02.2012, 19:01:48
daaa... sunt foarte fericita!! am scapat de o grija (cu bine) :*:*:*

ioanah89
06.02.2012, 19:33:25
Si eu colaborez tot cu Roland si sincer mi se pare foarte ok. In plus pare un tip de treaba.

eti
06.02.2012, 21:05:36
Salut,
Noi am facut nunta cu Roland (muzica, foto, video). Au fost ok.
Daca vrei poze de la noi gasesti pe picasa:
https://picasaweb.google.com/114841411325468838667/7NuntaNoastraAdrianSiEtelka#5631451607375926306, insa neaparat sa faceti si sedinta foto dupa nunta. Noi am facut sedinta foto doar inainte de nunta si ne cam pare rau ca nu avem foarte multe poze numai cu noi.

Mai e Vasi Vasut care e foarte bun, dar e cam scump.

elisabeta_larisuk
07.02.2012, 23:00:12
da, si mie imi plac mult. Cel putin pozele celor dinaintea noastra ne plac. Speram sa fie cum ne asteptam.

happy.alexandra
23.02.2012, 08:12:38
buna....cu cei de la foto europa e facut cineva recent?

violena
23.02.2012, 10:02:16
Eu nu ii recomand... sau cel putin pe mine nu m-au convins absolut deloc

Artemis_2012
14.03.2012, 15:30:37
A lucrat cineva cu firma FotoGraf (noi am luat de la ei pachet full: poze, Dj, staroste si muzica de zona)?

Starostele l-am cunoscut, insa n-am cunoscut inca Dj-ul si fotograful... Dj-ul mi se pare extrem de important, de el depinde buna atmosfera a petrecerii. Ne-a promis ca o sa ne dea un Dj mai modern, insa am mici emotii... sa nu dam peste ceva tip cu muzica care nu ne place (gen f multa populata sau manele).

violena
15.03.2012, 08:11:13
Acuma depinde de tine si de pozitia ta legat de Dj sau alte servicii.

Ce ceri tu aia o sa fie si daca cei de la servicii vad ca tu ai o pozitie ferma si ca esti foarte sigura de cum vrei sa se desfasoare nunta atunci o sa fie ok.

Daca ii lasi de capul lor atunci s-ar putea ca si ei sa lase de dorit.

Nu vreau sa generalizez acest lucru si sa zic ca toti cei care ofera servicii de acest fel trebuie instruiti sau pusi la punct insa decat sa risti si sa iasa asa si asa ... mai bine esti mai tare si mai interesata tu si atunci iese cum vrei tu.

Sa stii ca am intalnit o mireasa dupa nunta ei care mi-a zis ca nu a fost multumita de diverse chestii micute care insa pe ea au deranjat-o. De exemplu ca starostele nu a invitat prima oara toata nunta in sala si apoi sa intre mirele si mireasa sau ca nu i-a placut melodia pe care a intrat tortul. Si am intrebat-o tu i-ai comunicat starostelul ca vrei toata lumea in sala sau tu ai ales o melodie pt tort pe care sa i-o dai Dj-ului? La ambele intrebari mi-a raspuns NU... si atunci nu ai cum sa ai asteptari de la prestatorii de servicii daca nu spui tu exact ce vrei si cum vrei

A lucrat cineva cu firma FotoGraf (noi am luat de la ei pachet full: poze, Dj, staroste si muzica de zona)?

Starostele l-am cunoscut, insa n-am cunoscut inca Dj-ul si fotograful... Dj-ul mi se pare extrem de important, de el depinde buna atmosfera a petrecerii. Ne-a promis ca o sa ne dea un Dj mai modern, insa am mici emotii... sa nu dam peste ceva tip cu muzica care nu ne place (gen f multa populata sau manele).

Artemis_2012
15.03.2012, 14:54:25
Acuma depinde de tine si de pozitia ta legat de Dj sau alte servicii.

Ce ceri tu aia o sa fie si daca cei de la servicii vad ca tu ai o pozitie ferma si ca esti foarte sigura de cum vrei sa se desfasoare nunta atunci o sa fie ok.

Daca ii lasi de capul lor atunci s-ar putea ca si ei sa lase de dorit.

Nu vreau sa generalizez acest lucru si sa zic ca toti cei care ofera servicii de acest fel trebuie instruiti sau pusi la punct insa decat sa risti si sa iasa asa si asa ... mai bine esti mai tare si mai interesata tu si atunci iese cum vrei tu.

Sa stii ca am intalnit o mireasa dupa nunta ei care mi-a zis ca nu a fost multumita de diverse chestii micute care insa pe ea au deranjat-o. De exemplu ca starostele nu a invitat prima oara toata nunta in sala si apoi sa intre mirele si mireasa sau ca nu i-a placut melodia pe care a intrat tortul. Si am intrebat-o tu i-ai comunicat starostelul ca vrei toata lumea in sala sau tu ai ales o melodie pt tort pe care sa i-o dai Dj-ului? La ambele intrebari mi-a raspuns NU... si atunci nu ai cum sa ai asteptari de la prestatorii de servicii daca nu spui tu exact ce vrei si cum vrei

Normal ca o sa-i fac o lista cu piese care le dorim la nunta, cu piesa pt valsul mirilor, pt tort, si pt alte evenimente si o sa fie inclusiv o lista cu piese care NU le accept (gen manele si dansul pinguinului), insa nu pot sa-i plac play list pt toata seara, ca nu am timp fizic sa ascult si sa pregatesc atatea piese. O sa pregatim inclusiv cateva piese preferate care am vrea sa le auzim, insa astea cat sunt, maxim 2-3 h din nunta? Si-n rest trebuie sa se descurce dupa talentul si pregatirea lui.

Nu ma astept sa-mi ghiceasca nimeni gandurile sau intentiile, insa nici nu am extrem de multa incredere in profesionalismul Dj-lor in general. Am vazut si Dj buni, care ,,simteau" atmosfera, stiau cand sa schimbe genul de muzica si am vazut si altii care schimbau genul exact cand lumea dansa mai cu foc! Pt asta nu pot sa-l instruiesc! Pot sa-i spun ce vreau si ce nu vreau, dar nu pot sa stau in locul lui la calculator...

De ce mi-e un pic frica e sa nu fie ceva Dj manelist sau amator de muzica populara! O sa fie si piese de muzica populara, normal, dar nu as vrea ca alea sa zurnaie toata nunta.

Cu starostele avem programata intalnire cu o saptamana inainte de nunta, si lui o sa-i fac un desfasurator, pe care mi-a promis ca o sa-l respecte. Practic am luat staroste mai mult sa ma ajute cu organizarea la nunta, eu in postura de mireasa nu o sa pot organiza nunta, pana atunci o sa ma ocup de tot, insa la nunta cred ca o sa fie mai greu sa ma ocup eu de tot.

Am incercat sa rezolv toate astectele ce tin de organizarea dinainte de nunta, insa am emotii pt ceea ce nu tine de mine si mai ales pt ceea ce deleg altora. Si, adevarul e ca nu ne-am permis sa luam fiecare serviciu seaparat (Dj, fotograf, camera, staroste etc), am acceptat acest tip de deal din ratiuni financiare, desi stiu ca ma supun unui mare risc.

Am lansat aceasta intrebare pt ca ma gandeam ca poate sunt pers care au colaborat cu ei, pot sa-mi recomande unul din Dj sau macar sa-mi dea niste sugestii.

Roxana18Radu
22.03.2012, 07:56:16
Noi am stat cu Dj-ul 10-15 minute in povesti cat i-am dat avansul. Toate intrebarile pe care ni le-a adresat au fost cu un scop anume; si-a dat seama foarte repede cu ce miri are de-a face. Si eu ma gandeam ca o sa-i fac liste cu piese si ca va sta cu mine la o instructie seriosa dar acum imi dau seama ca nu are sens. M-a rugat ca pana la nunta sa fac o minilista cu piesele preferate de noi si de parinti. Ne-a spus sa ne decidem asupra celebrului dans al mirilor si sa-i comunicam. A fost mai usor decat ne asteptam. Am ramas sa ne vedem cand face playlist-ul ca sa il analizam impreuna.
Deci.... nu va faceti tot felul de probleme inainte de a discuta cu omul. Si eu eram asa pornita sa-i spun de dansul pinguinului si alte inventii in materie de muzica. Nu a fost cazul. Mi-am dat seama ulterior ca nu am cum sa-i dau eu lectii de pus muzica unui om care asta face de mult, mult timp.

In legatura cu foto si video am facut contract cu maximstudio. Stiu ca sunt scumputi dar sunt singurele lucruri cu care ramai dupa nunta si cred ca merita investitia. Noi am ales fotograful in functie de albumele pe care le-am rasfoit la firma. Pana la nunta avem o "tema de casa". Aceasta consta in familiarizarea cu fotograful (macar vreo 3-4 intalniri). Numai bine ca si el este in Cluj (pozeaza la evenimentele de aici) ca si noi si ne putem vedea la o cafea. Mi s-a parut o atitudine profesionista si am senzatia ca sunt super dedicati meseriei.
Deci... indiferent ce alegeti si in materie de foto si video, spuneti ce va "doare" si ce vreti sa faceti. Am observat si la maximstudio ca promoveaza comunicarea, incearca sa afle ce vrei. Sunt sigura ca si ceilalti sunt la fel pentru ca este in interesul lor sa iasa ce vrei tu (pentru a-i recomanda mai departe).

cristtina
05.05.2012, 14:49:34
Miresici cum vi se par cei de la Foto Class? O iesit totul ok?

claraN
09.05.2012, 09:59:29
Salut,
Noi am facut nunta cu Roland (muzica, foto, video). Au fost ok.
Daca vrei poze de la noi gasesti pe picasa:
https://picasaweb.google.com/114841411325468838667/7NuntaNoastraAdrianSiEtelka#5631451607375926306, insa neaparat sa faceti si sedinta foto dupa nunta. Noi am facut sedinta foto doar inainte de nunta si ne cam pare rau ca nu avem foarte multe poze numai cu noi.

Mai e Vasi Vasut care e foarte bun, dar e cam scump.

Buna fetelor! V-am gasit si eu dupa ce am terminat cu toate, insa am avut mare noroc...
Am lucrat cu domnul TIBI de la Foto Europa si chiar a fost super toata nunta. Nu am apucat sa vad decat cateva poze nefinisate de la nunta, dar sunt superbe. Acum urmeaza sa facem o sedinta foto doar cu noi, numai sa prindem timp frumos. Suntem curiosi unde ne va duce. :D

claraN
09.05.2012, 10:03:50

Tocmai spuneam ca noi lucram cu el. Urmeaza sedinta foto de dupa. :D Pana acum a fost super. E un tip dedicat, care stie ce face. Nu cred ca poate sa impresioneze pe nimeni, caci nu este genul de persoana care sa se laude. El tace si face. Suntem prieteni de ceva timp si mi-a povestit ca a fost solicitat si in Franta sa fotografieze si sa filmeze.

happy.alexandra
30.10.2012, 11:00:40
Tocmai spuneam ca noi lucram cu el. Urmeaza sedinta foto de dupa. :D Pana acum a fost super. E un tip dedicat, care stie ce face. Nu cred ca poate sa impresioneze pe nimeni, caci nu este genul de persoana care sa se laude. El tace si face. Suntem prieteni de ceva timp si mi-a povestit ca a fost solicitat si in Franta sa fotografieze si sa filmeze.
Multumesc. Cu ei am facut si noi.

rrooxxaannaa
16.07.2015, 10:27:15
Buna dragi miresici ! Sunt proaspata logodita si am gasit sala pentru anul 2016 cu greu, adica sa gasim nunta de noapte. Acum suntem la subiectul foto-video, iar bugetul nostru este cam...limitat :-(...450-500 euro pentru foto-video. Voi stiti pe careva anume care s-ar aproxima in jurul acestui pret si sa fie si ok la calitate?