PDA

Versiunea completa : Accesorii pentru miresici

Rosa
05.03.2009, 20:17:33
Fetelor am o intrebare.Stie cineva daca perlele aduc ghinion, purtate in ziua nuntii?Eu am cumparat deja o pereche de cercei cu perle si imi place tare mult.Dar daca se adevereste aceasta superstitie?:-<

annybunny
05.03.2009, 20:36:11
Fetelor am o intrebare.Stie cineva daca perlele aduc ghinion, purtate in ziua nuntii?Eu am cumparat deja o pereche de cercei cu perle si imi place tare mult.Dar daca se adevereste aceasta superstitie?:-<
Se adevereste doar daca crezi in prostii de astea :-$

Rosa
05.03.2009, 22:56:49
Se adevereste doar daca crezi in prostii de astea :-$
Multumesc de incurajare.:*

AleriM
06.03.2009, 00:47:51
am auzit si eu k nu e bine sa ai perle bile si nimic rotund in ziua nuntii deoarece se spune ca atatea lacrimi o sa ai cate perle,pietre etc ai!babisme am auzit si eu dar cu toate astea o sa am 1000000 de cristale atasate pe rochie....pana la urma cum iti e destinul

Rosa
06.03.2009, 10:57:54
am auzit si eu k nu e bine sa ai perle bile si nimic rotund in ziua nuntii deoarece se spune ca atatea lacrimi o sa ai cate perle,pietre etc ai!babisme am auzit si eu dar cu toate astea o sa am 1000000 de cristale atasate pe rochie....pana la urma cum iti e destinul
Eu stiam doar de perle, dar daca ar fi sa iau in calcul ce zici si tu cu pietrele rotunde atunci arunc rochia la gunoi, ca e plina de cristale( nu stiu numarul), renunt la inelul de logodna, ca are si el piatra rotunda, la posetuta etc.
Clar.Nu ma mai intereseaza ce se zice. Voi purta perle.<:-P

Ioana_25
31.03.2009, 21:49:22
Buna, Miresici! Sfatul meu este sa nu credeti in superstitii, ca daca ne gandim bine sunt f multe superstitii legate de nunta, de exemplu. Cu perlele stiu ca aduc ghinion doar daca sunt naturale(si aste nu prea se mai gasesc sau daca da costa mult).
Haideti sa incercam sa ne simtim bine si frumoase in ziua cea mai speciala. Mult succes si sa fiti frumoase! Pana in oct, am timp sa caut accesorii.

AnnaRosa
04.03.2010, 21:35:49
Salutare, fetelor!!

Nici nu ma gandesc sa-mi iau gandul de la perlute!!
Caut de ceva vreme, pentru nunta, accesorii care sa aiba perle si care sa fie pe gustul meu...
Daca alte mirese evita perlele din varii superstitii, eu, prin magazinele cu bijuuri, caut cu frenezie astfel de acesorii care sa corespunda gusturilor mele... E greu dar nu imposibil!!
Abea astept sa ma bucur de astfel de ele, daca nu la nunta, macar la cununia civila.
Tot ce-mi doresc este ca, pana atunci, sa gasesc ceva pe care sa-mi "incante" asteptarile. :)
Asadar, sfatul meu ar fi sa lasati la o parte superstitiile si sa va urmati...glasul inimii! ;)

Amazoana
03.07.2010, 10:11:38
Buna, unde as putea gasi in braila evantai pt mirese? pe net sunt scumpe cele care imi plac si ma costa f mult si taxele postale.

meddy842002
06.07.2010, 09:15:37
Buna, unde as putea gasi in braila evantai pt mirese? pe net sunt scumpe cele care imi plac si ma costa f mult si taxele postale.
Buna. Am vazut eu la magazinul mireasa de la piata mare sau la cel de alaturi care are intrarea din dorobanti la 25 lei. pa, pa!

Floric_album
30.08.2010, 23:58:15
Desi este subiect doar pentru mirese, intreb daca ati vazut pe undeva in cautarile voastre VOALETA pentru nasa. Adica nu alba. Dar voaleta din aterial nu din plasa de tantari cum am gasit la magazinele specializate.
Eu am gasit una singura, evident ca alba din materialul cautat de mine, dar...nu am ce fce cu ea alba. Si nicisa o vopsesc nu merge.

calina
31.08.2010, 00:04:48
Desi este subiect doar pentru mirese, intreb daca ati vazut pe undeva in cautarile voastre VOALETA pentru nasa. Adica nu alba. Dar voaleta din aterial nu din plasa de tantari cum am gasit la magazinele specializate.
Eu am gasit una singura, evident ca alba din materialul cautat de mine, dar...nu am ce fce cu ea alba. Si nicisa o vopsesc nu merge.
Incearca la www.josephine.ro (http://www.josephine.ro)

aura_manoliu
31.08.2010, 18:13:33
unele chestii sunt superbe pe site-ul ala

mirella85
25.03.2012, 21:50:40
sunt doar superstitii....

mirella85
25.03.2012, 21:52:06
nu prea cred k ai alta varianta , in br e greu .....