PDA

Versiunea completa : Restaurante in Turda

alina_1985
10.03.2009, 16:35:48
Am observat ca nu prea sunt discutii aici despre locatiile in care se pot organiza nunti in Turda...si sunt convinsa ca ar fi persoane interesate.
Deci asteptam pareri, experiente personale, sfaturi etc.

alina_1985
10.03.2009, 16:37:06
Am uitat sa mentionez...eu intentionez sa fac nunta la Sun Garden, asa ca astept cu mare-mare interes detalii (sper sa fin doar de bine;-))

HASBEO
15.05.2009, 13:36:08
Duminica 17.05.09 voi merge la o nunta acolo.
Iti voi comunica impresiile:)

andreea_moo
25.05.2009, 13:01:28
Salut! Si eu imi caut locatie pentru anul viitor si am ramas impresionata de pozele de pe site-ul lor. Inca n-am ajus sa vorbesc cu cei de acolo sau sa vad sala de aproape, dar cred ca o sa mergem saptamana asta. Intre timp imi poti spune cam ce capacitate are sala, pretul meniului pentru anul viitor si cam ce ti-au mai spus in rest? :) (asa ca sa stiu la ce sa ma astept )
Multzu!

alina_1985
13.07.2009, 20:11:23
N-am mai intrat pe forum de ceva vreme...m-am gandit ca ar fi bine sa nu incep deja sa ma gandesc f.mult la nunta, nu de alta, dar nu vreau emotii inca :">

imagecam, cum a fost la nunta?

andreea_moo, unde te-ai hotarat pana la urma sa aiba loc evenimentul?

arryana26
30.04.2010, 15:38:02
Daca este vreo miresica care face nunta in Turda sau a facut deja, orice informatie e binevenita, inca suntem in cautare, am fost deja la Sun Garden, astept pareri, 1 Mai reusit sa aveti.

alina_1985
07.05.2010, 10:30:31
La Sun Garden am eu nunta peste o saptamana :D. Asa ca ma poti intreba de orice informatii ai nevoie despre ei, cel putin pana acum sunt foarte multumita de tot ce am stabilit.

Daca este vreo miresica care face nunta in Turda sau a facut deja, orice informatie e binevenita, inca suntem in cautare, am fost deja la Sun Garden, astept pareri, 1 Mai reusit sa aveti.

MedaT
07.05.2010, 23:08:43

Am o prietena care face nunta la Milenium si una care face la CSA (unde a fost CSA). Eu am fost la o gramada de nunti la Ceramica; e destul de ok mancarea dar locatia nu imi place de nici o culoare. La cantina de la Agricol am fost dezamagita de tot (mancare, sala). Daca stau sa ma gandesc am fost la cam multe nunti in Turda:-?.
Eu zic ca depinde ce anume vrei, ca si locatie, nr de invitati, etc.

arryana26
14.05.2010, 20:05:58
Am o prietena care face nunta la Milenium si una care face la CSA (unde a fost CSA). Eu am fost la o gramada de nunti la Ceramica; e destul de ok mancarea dar locatia nu imi place de nici o culoare. La cantina de la Agricol am fost dezamagita de tot (mancare, sala). Daca stau sa ma gandesc am fost la cam multe nunti in Turda:-?.

O sa avem peste 200 de invitati, cel mai mult mi-ar placea Pelicanul ca si locatie, dar e prea mic, din ce ne-am perimte noi ar fi Ceramica dar nu-mi place sala, vrem sa incercam si in Campia, dar nu stiu ce sa zic, nu prea ai ce alege...poate ajungem la Cluj nu se stie:)), iar legat de CSA e prea mare sala si atunci as opta mai bine pentru Sun Garden, multumesc pentru raspuns, astept pareri in continuare.
Multumesc

arryana26
14.05.2010, 20:08:57
La Sun Garden am eu nunta peste o saptamana :D. Asa ca ma poti intreba de orice informatii ai nevoie despre ei, cel putin pana acum sunt foarte multumita de tot ce am stabilit.
Multumesc,
Casa de piatra, sa fiti sanatosi si fericiti, sa aveti parte de o nunta cum v-ati dorit!

arryana26
28.05.2010, 11:50:16
Am fost la mai toate restaurantele din Turda si desi am avut alta parere la inceput (cum ca ar fi prea costisitor pentru noi) m-a impresionat CSA-ul ( fostul CSA), cu toate ca Sun Garden imi placea mai mult, cred ca pana la urma v-a ramane CSA, daca ati fost la vreo nunta sau ati avut acolo nunta astept pareri.>:D<

arryana26
21.06.2010, 21:51:33

Ai fost la nunta la CSA? daca da, cum a fost? dupa ce am trecut de la o extrema la alta ne-am hotarat insfarsit si de acum incep restul cautarilor

MedaT
21.06.2010, 22:00:09
Ai fost la nunta la CSA? daca da, cum a fost? dupa ce am trecut de la o extrema la alta ne-am hotarat insfarsit si de acum incep restul cautarilor

Salut. Merg la nunta la CSA in septembrie. Au fost ai mei acolo. Le-a placut, dar au fost cateva incidente. A cam alunecat lumea pe ring (inclusiv mama mea si soacra mica). Mama inca se mai plange ca o doare genunchiul. Poate remediaza situatia acolo.
Pana la urma la ce sala te-ai hotarat?

oana_adela
22.06.2010, 11:58:41
hello tuturor! am fost eu la o nunta in aprilie la CSA, din cate am inteles a fost chiar prima nunta acolo. a fost o nunta mare, de vreo 300-350 de persoane. mancarea este extraordinara, sala este de asemenea superba. un perete al salii este din oglinzi si da impresia ca sala este dubla ca marime, chestie cel putin interesanta.in ceea ce priveste ringul de dans, intr-adevar e "periculos", mireasa a alunecat chiar inainte sa inceapa dansul mirilor (din fericire s-a redresat la timp si nu a observat foarte multa lume).
eu sunt din cluj si as vrea sa-mi organizez nunta la sun garden in baciu. poate imi spuneti si mie despre sun din turda mai multe detalii, despre cel din baciu am auzit chestii destul de urate.
spor la pregatiri

alina_1985
22.06.2010, 15:38:18
Eu am avut nunta la Sun Garden in Turda si am fost foarte multumita. NU stiu ce sa spun despre locatia din Cluj, ca nu am fost niciodata, insa celor din Turda chiar nu le pot reprosa nimic.

Daca te intereseaza ceva anume ma poti contacta.

Spor la organizare!

hello tuturor! am fost eu la o nunta in aprilie la CSA, din cate am inteles a fost chiar prima nunta acolo. a fost o nunta mare, de vreo 300-350 de persoane. mancarea este extraordinara, sala este de asemenea superba. un perete al salii este din oglinzi si da impresia ca sala este dubla ca marime, chestie cel putin interesanta.in ceea ce priveste ringul de dans, intr-adevar e "periculos", mireasa a alunecat chiar inainte sa inceapa dansul mirilor (din fericire s-a redresat la timp si nu a observat foarte multa lume).
eu sunt din cluj si as vrea sa-mi organizez nunta la sun garden in baciu. poate imi spuneti si mie despre sun din turda mai multe detalii, despre cel din baciu am auzit chestii destul de urate.
spor la pregatiri

MedaT
22.06.2010, 15:51:26
Eu am avut nunta la Sun Garden in Turda si am fost foarte multumita. NU stiu ce sa spun despre locatia din Cluj, ca nu am fost niciodata, insa celor din Turda chiar nu le pot reprosa nimic.

Spor la organizare!

Bine ai revenit alina. Casa de piatra. Ceva poze de la nunta nu ai?;;)
Tocmai mi-am dat seama ca te cunosc...cel putin din vedere, am fost la acelasi liceu, eu cu 1 an mai mare ca si tine si sotul tau.

oana_adela
22.06.2010, 15:56:24

Spor la organizare!

incep prin a-ti ura casa de piatra!!! sa fiti fericiti si sanatosi!
uite, eu tot ce am auzit despre sun din cluj e de rau. dincolo de faptul ca locatia e chiar superba, putinele persoane care vorbesc despre restaurant blameaza managementul. problemele cele mai mari sunt legate, se pare, de calitatea mancarii. astfel si eu sunt destul rezervata avand in vedere ca preturile sunt mari si noi singuri ne organizam totul...
daca imi poti da mai multe detalii despre mancare, bautura, ce au asigurat ei si ce ai putut sa aduci tu...orice mi-ar fi foarte folositor.
o zi cat mai frumoasa!

alina_1985
22.06.2010, 15:59:49
Multumesc de urari!

Da, te-am recunoscut si eu in pozele din album ;)). Si voi incerca sa pun poze, doar sa am un pic de timp.

Spor la organizare... mai ai un pic :-p!

Bine ai revenit alina. Casa de piatra. Ceva poze de la nunta nu ai?;;)
Tocmai mi-am dat seama ca te cunosc...cel putin din vedere, am fost la acelasi liceu, eu cu 1 an mai mare ca si tine si sotul tau.

alina_1985
22.06.2010, 16:14:42
Nici la Sun Garden in Turda preturile nu sunt deloc mici, dar e chiar cea mai frumoasa locatie pentru nunti (mai ales ca la momentul cand am facut rezervarea CSA nu era inca deschis).
La noi meniul a fost 140 ron, aperitiv, gustare calda si fel principal, pe care le-am ales si combinat noi din mai multe variante oferite de ei. Mancarea a fost foarte buna, si multa, fiecare fel avea 500 g; daca ar fi sa comentez ceva, felul principal nu a fost chiar asa de reusit, a fost cu carne de vita, care e putin mai pretentioasa. Dar oricum, toata lumea a fost super multumita de mancare. Am avut si ceva invitati vegetarieni, pentru care s-au pregatit meniuri speciale, nu a fost absolut nici o problema, iar pentru copii am putut face meniuri mai mici (aceeasi mancare, dar la jumatate de gramaj). Restul lucrurilor (fructe, saratele, tort, prajituri etc.) le-am dus noi.
In privinta bauturii se poate duce vin si tuica, iar restul e de la ei; si asta insa e discutabil, ca mai poti negocia una-alta.
Sigur ca am dat ceva bacsisuri celor de acolo ca totul sa mearga bine, insa nimeni nu mi-a impus acest lucru. Sala a fost aranjata exact cum am vrut, nu mi-au pus chirie pentru nimic din ce s-a folosit (fete de masa si naproane, suport pahare de sampanie, decor masa mirilor etc.) cum am vazut ca se practica la unele restaurante, chelnerii au fost foarte amabili. Ca si bonus am primit o camera gratuit pentru noi si reducere pentru invitatii care au dorit sa ramana acolo, iar in timpul zilei ne-au oferit o camera langa receptie pentru cei care au dorit sa se schimbe etc.
In ansamblu, chiar am fost foarte multumita!
Nu stiu daca se aplica aceleasi reguli si la restaurantul din Baciu, insa stiu ca are un alt manager si politica putin diferita.

incep prin a-ti ura casa de piatra!!! sa fiti fericiti si sanatosi!
uite, eu tot ce am auzit despre sun din cluj e de rau. dincolo de faptul ca locatia e chiar superba, putinele persoane care vorbesc despre restaurant blameaza managementul. problemele cele mai mari sunt legate, se pare, de calitatea mancarii. astfel si eu sunt destul rezervata avand in vedere ca preturile sunt mari si noi singuri ne organizam totul...
daca imi poti da mai multe detalii despre mancare, bautura, ce au asigurat ei si ce ai putut sa aduci tu...orice mi-ar fi foarte folositor.
o zi cat mai frumoasa!

arryana26
22.06.2010, 21:18:51
Salut. Merg la nunta la CSA in septembrie. Au fost ai mei acolo. Le-a placut, dar au fost cateva incidente. A cam alunecat lumea pe ring (inclusiv mama mea si soacra mica). Mama inca se mai plange ca o doare genunchiul. Poate remediaza situatia acolo.
Pana la urma la ce sala te-ai hotarat?

Ramanem la CSA (am fost foarte nehotarati cu ce sala sa alegem), am platit deja avansul si vrem sa incepem din timp cu organizare, multumesc pentru detalii

AdinutzaF
11.10.2010, 11:13:07
Ramanem la CSA (am fost foarte nehotarati cu ce sala sa alegem), am platit deja avansul si vrem sa incepem din timp cu organizare, multumesc pentru detalii

Buna fetelor,

Si eu am ales CSA pana la urma - am discutat si cu cei de la Sun Garden insa noi vom avea un numar destul de mare de invitati si prin urmare eram cam inghesuiti la Garden. Sala de la CSA mi se pare oricum foarte ffrumoasa si nu o sa avem stresul daca vor incapea invitatii:). Singurul lucru ce nu imi place la CSA este exteriorul...dar intr-un fel e bine ca asa vom tine invitatii inauntru;)) ... hihi

Spor tuturor si ne mai auzim cu pareri:)

hippie_bride
30.12.2012, 16:10:56
Buna,

Poate cineva sa imi dea ceva amanunte despre Hotelul Centrum din Turda? Ne-am gandit ca ar fi o varianta buna pentru cununia civila, pe care o vom face in Turda (nunta va fi in Cluj). Cred ca vom fi maxim 25-30 de persoane.
Pozele de pe site arata bine, si am vazut ca au chiar si o terasa mai mica care cred ca ar fi potrivita pentru asa ceva, in caz ca e vreme buna.