PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa facuta pe comanda / la croitoreasa in Suceava

miha_ella
10.03.2009, 23:04:18
Si-a facut vreo miresica de pe aici rochia de mireasa la comanda?

Daca da, unde anume? Ati gasit vreo croitoreasa care sa faca rochii frumoase si rezonabile la pret?

Din primele cercetari, am vazut ca rochiile sunt exagerat de scumpe (a se citi cele de firma, unde adaosul poate fi si de 100% uneori) si ma tenteaza din ce in ce mai mult sa imi fac una la comanda.

Asa ca...va rog mult sa-mi spuneti cum ati procedat voi. :D

irinaririna
11.03.2009, 08:18:43
Daca ai curaj sa faci rochie la comand te felicit. Eu ma tem ca sunt cam "sucita" de fel si nu-mi iese nimic:).
Din cate stiu casa Julia face la comanda dar preturile sunt marisoare. Sper sa zic bine:D.

miha_ella
12.03.2009, 12:32:28
Da, incerc sa-mi fac curaj sa merg la croitor cu modelul dorit...poate iese ceva.

Pe piata nu gasesc nimic pe gustul meu...se pare ca nu se mai gasesc rochii mai simple si totusi elegante. Toate vin supra-incarcate cu broderii, dantele, cristale etc. Ma gandesc ca daca fac la comanda, iese ce vreau eu...

Cu toate astea...astept sfaturi de la miresicile care au facut rochia la croitor.

irinaririna
12.03.2009, 12:44:52
O cunostinta de-a mea si-a facut rochia la Casa de moda Nanette din Iasi. A mers acolo si i-a prezentat cratoarei ideile. Tipa de acolo imbina ideile tale cu ale ei si rezultatul e minunat. Face rochii unicat. Pretul minim e 2000 lei. :D.
Bafta.

Lucyaly
13.03.2009, 07:11:51
Si-a facut vreo miresica de pe aici rochia de mireasa la comanda?

Daca da, unde anume? Ati gasit vreo croitoreasa care sa faca rochii frumoase si rezonabile la pret?

Din primele cercetari, am vazut ca rochiile sunt exagerat de scumpe (a se citi cele de firma, unde adaosul poate fi si de 100% uneori) si ma tenteaza din ce in ce mai mult sa imi fac una la comanda.

Asa ca...va rog mult sa-mi spuneti cum ati procedat voi. :D

eu mi-am facut rochie la comada si a iesit f ok...am facut-o la niste rusoaice care cu asta se ocupa..si m-a ajuns chiar f ieftin...si eu sunt sucita si totusi am riscat..mi-a iesit f frumoasa..pe corp..exact cum mi-o doream...nu am poze cu ea...pt ca ai mi au vrut sa nu o arat pana la nunta...daca vrei contacteaza-ma pe privat sit-i dau mai multe detalii...

giovanna25
14.04.2009, 22:35:43
eu cred ca e prea mare bataie de cap sa iti faci rochia la croitor..... sunt prea multe modele in magazine.....si nu cred ca ar ramane vreo miresica nemultumita.

onutzaadi
15.04.2009, 14:00:45
Eu mi-as dori sa-mi fac rochia la comanda pt ca deja am gasit un model pe care il ador.Pretentioasa nu prea sunt dar modelele pe care le-am vazut pana acum nu mi-au placut.Mi s-au parut prea incarcate.

balkangirl
26.07.2009, 14:16:56
Am gasit in Radauti o doamna croitoreasa foarte accesibila ca pret. Si poti merge la ea cu modelul pe care-l doresti...poate realiza orice rochie. Am vazut si cateva modele facute de ea, foarte reusite. Cea mai scumpa rochita poate ajunge la 25 mil...pretul variaza in functie de materiale, model etc

gogoshica16
29.07.2009, 21:59:02
trebuie sa o stii bine pe croitoreasa, sa ai incredere in ea, ca una e o poza si alta e cind ti-o face, de ce nu mergi la cernauti, eu de acolo mi-am luat, nici mie nu-mi plac modelele prea incarcate , sunt pe toate gusturile. materialul pt rochie il cumperi tu sau croitoreasa?

bianca24sv
26.04.2010, 21:19:42
Stie cineva unde mi-as putea scurta rochita de mireasa...o croitorie prin Suceava?

raudia
10.05.2010, 11:09:56
Am fost dupa Paste prin bazar in Suceava si-am ramas impresionata placut. Obisnuita ca pretul rochiilor sa fie peste 1600 ron, am gasit totusi aici niste rochite simplute, dar de efect si la 500 ron; Si ce-i cu adevarat minunat, este ca cel putin 2 din doamnele care vand acolo rochite sunt croitorese (zic ele specializate pe asa ceva). Eu am luat un nr de contact, insa sincer nu m-am hotarat ce si cum voi face. Ideea este ca totusi un pret de peste 2000 ron, cum gasesti in majoritatea magazinelor de profil, e exagerat; asta daca tii cont de faptul ca in 1000 ron poti sa-ti faci o rochie asa cum iti doresti.
In concluzie spun ca merita incercata o vizita in bazar Suceava si vorbit cu d-nele de acolo; poate au chiar si un catalog ceva... Nu stiu; am uitat sa intreb atunci.

Lory22
08.06.2010, 17:59:40
buna. v-o recomand pe d-na Adina de langa Sf. Ioan. mi-am facut rochia la ea ma costat 540 ron cu tot cui voal. materialul ei si am putut sa mi-l aleg eu cum am vrut. rochita a fost gata in 3 sapt cu doua probe.. e o d-na super

Misella
23.12.2010, 10:41:53
Am fost dupa Paste prin bazar in Suceava si-am ramas impresionata placut. Obisnuita ca pretul rochiilor sa fie peste 1600 ron, am gasit totusi aici niste rochite simplute, dar de efect si la 500 ron; Si ce-i cu adevarat minunat, este ca cel putin 2 din doamnele care vand acolo rochite sunt croitorese (zic ele specializate pe asa ceva). Eu am luat un nr de contact, insa sincer nu m-am hotarat ce si cum voi face. Ideea este ca totusi un pret de peste 2000 ron, cum gasesti in majoritatea magazinelor de profil, e exagerat; asta daca tii cont de faptul ca in 1000 ron poti sa-ti faci o rochie asa cum iti doresti.
In concluzie spun ca merita incercata o vizita in bazar Suceava si vorbit cu d-nele de acolo; poate au chiar si un catalog ceva... Nu stiu; am uitat sa intreb atunci.

draga mea...observ ca tu ai nunta pe 23 iulie, eu am pe 24 iulie...Felicitari
am auzit si eu ca in bazar sunt modele frumousele si ca ar fi o croitoreasa pe acolo care coase destul de bine...Daca ai un numar de tel ceva da-mi si mie ca ma intereseaza.Vreau sa imi fac rochita la comanda:)

Misella
23.12.2010, 10:43:25
buna. v-o recomand pe d-na Adina de langa Sf. Ioan. mi-am facut rochia la ea ma costat 540 ron cu tot cui voal. materialul ei si am putut sa mi-l aleg eu cum am vrut. rochita a fost gata in 3 sapt cu doua probe.. e o d-na super

imi dai te rog si mie un numar de telefon?te poti duce inainte la ea ca sa vezi cum coase, modele?eu am un model frumos si as vrea sa il fac la comanda.Si nu stiu nici o croitoreasa in zona si evaluez toate variantele:)
Voi fetelor s\daca ati facut la comanda ce ziceti?se merita??

Iulia_
28.12.2010, 12:15:57
imi dai te rog si mie un numar de telefon?te poti duce inainte la ea ca sa vezi cum coase, modele?eu am un model frumos si as vrea sa il fac la comanda.Si nu stiu nici o croitoreasa in zona si evaluez toate variantele:)
Voi fetelor s\daca ati facut la comanda ce ziceti?se merita??
Mi-am mai adus aminte ceva... si doamnele din bazar fac rochii la comanda, poti sa mergi sa vorbesti cu ele :)

Iuly85
07.01.2011, 13:20:54
colega mea si-a facut-o prin comanda la croitoreasa. Cu modelul pe hartie din revista. pot spune ca a iesit identica. Era super. tot la ea merg si eu. Si prefer sa dau vreo 2 mil in plus sa iasa cum vreau eu decat de la piata

Misella
07.01.2011, 13:25:32
colega mea si-a facut-o prin comanda la croitoreasa. Cu modelul pe hartie din revista. pot spune ca a iesit identica. Era super. tot la ea merg si eu. Si prefer sa dau vreo 2 mil in plus sa iasa cum vreau eu decat de la piata

dar la ce croitoreasa?imi poti zice si mie unde te rog?

whitefoxy
14.01.2011, 13:27:52
Buna,
Pana acum nu am fost foarte activa pe forum insa abia acum incep pregatirile. Eu mi-am dat comanda de rochie la cineva din Radauti. Din ce au ca prezentare mi-a parut ca stiu sa lucreze bine asa ca am schitat un model, am discutat despre rochie si o sa o facem impreuna. Mi-emi place sa ma implic la fiecare pas si sa vad cum ia forma incetisor. Abia astept sa vad cum o sa fie in final. O sa va spun pe parcurs cum merge colaborarea.

Iepurica22
22.01.2011, 14:17:36
Incep si eu sa ma gandesc din ce in ce mai mult la o rochie facuta pe comanda. Odata pentru ca deja am un model bine stabilit in mine pe care nu-l gasesc pe nicarieri asa cum l-as vrea (ba are margelute, ba pietricele, ba nu stiu ce alte minuni care nu se pot da jos), si a doua oara pentru ca am tinut neaparat la un anume fotograf (destul de scump), asa ca pentru rochie bugetul a ramas mai mic (eu nici nu vreau sa o vand dupa, si nici nu ar cumpara-o cineva pentru ca masurile sunt cam extreme - sunt foarte slabuta). Si nu stiu, nu prea ma incanta ideea sa dau 800-1000 de euro pe o rochie pe care o voi purta o seara (cam astea-s preturile in Bucuresti :( pentru ca momentan aici stau). Ma gandesc sa dau o fuga in februarie pana la Voloka (parca asa se numeste satul din Ucraina unde fac rochii de mireasa) poate gasesc ceva pe placul meu, sau macar o tipa priceputa sa-mi faca ce vreau.

morosanalina
20.04.2011, 08:53:06

buna...am observat mesajul tau pe acest site si m-ar interesa daca aceasta doamna Adina de langa Sf Ioan coase si alte obiecte vestimentare.Daca da , ai putea sa-mi dai un nr de telefon pt ca umblu de ceva timp dupa o croitoreasa sa-mi coase o camasuta.
multumesc anticipat

Anamaria_Gryg
02.05.2011, 11:02:57
Salut!

As dori daca vrei sa-mi dai te rog detalii despre rusoaice ,am auzit ca sunt foarte bune si fac rochii asa cum vrei ...Un numar de telefon as dori.
Multumesc ;-)

petosticky
05.05.2011, 09:58:39
Buna! Eu as vrea sa-mi fa o rochita de ocazie la comanda si inca nu am gasit nici o croitoreasa in suceava! as dori sa-mi lase cineva un PM cu nr de tel al doamnei Adina de la Sf Ioan poate se incumeta ea sa-mi faca o rochita!

AnaKarenina86
06.08.2011, 22:23:13
Dupa cautari indelungi am gasit 2 rochii de mireasa pe placul meu. Problema e ca una costa 35 mil iar cealalata 32... Mi se pare cam mult pt o singura seara. Va rog sa-mi recomandati o croitoreasa buna, eventual un nr de tel

AnaKarenina86
13.08.2011, 21:31:33
Miresici, s-a asternut linistea pe acest forum. Nu stie nimeni o croitoreasa buna??

kristalina4u
19.08.2011, 18:25:36
miresici care v-ati facut rochita de mireasa la comanda la croitoreasa priceputa...cat timp dureaza sa iti faca o rochie?cat de repede ti-o poate realiza?:),,,eu sunt putin nesigura, am in cap un model si nu cred ca o sa am prea mult timp sa caut modelul prin magazine,si sigur e mai putin probabil sa il gasesc si cat de cat la un pret mai moderat...eu fiind plecata in strainatate vin acasa cu 1 luna inainte de nunta...si de asta zic ca nu stiu cat timp as avea la dispozitie sa o caut in cateva magazine si dc e sa nu gasesc ce imi place sa o fc la croitoreasa,bineinteles la cineva care se pricepe...ce ma sfatuti sa fac?[-o<:(

Catalina88
12.09.2011, 16:24:58
miresici care v-ati facut rochita de mireasa la comanda la croitoreasa priceputa...cat timp dureaza sa iti faca o rochie?cat de repede ti-o poate realiza?:),,,eu sunt putin nesigura, am in cap un model si nu cred ca o sa am prea mult timp sa caut modelul prin magazine,si sigur e mai putin probabil sa il gasesc si cat de cat la un pret mai moderat...eu fiind plecata in strainatate vin acasa cu 1 luna inainte de nunta...si de asta zic ca nu stiu cat timp as avea la dispozitie sa o caut in cateva magazine si dc e sa nu gasesc ce imi place sa o fc la croitoreasa,bineinteles la cineva care se pricepe...ce ma sfatuti sa fac?[-o<:(

Aceeasi problema o am si eu sunt plecata din tara si ma intorc cu 2 saptamani inainte de nunta....foarte putin timp, dar nu am ce face ar trebui sa renunt la munca ceea ce nu vreau......am fost vara asta acasa si m.am uitat prin magazine sunt ceva modele dragalase dar nimic deosebit, eu visez la o rochie deosebita si nu am vazut asa ceva in magazine. Toti mi.au spus sa ma duc in bazar la Suceava ca ar fi multe modele ieftine si frumoase....lucru facut am fost m-am uitat mi-a placut una singura in mod deosebit restu mi s-au parut foarte incarcate pt gustul meu....o domnisoara vazand ca nu ma incanta nimic mia zis ca se poate face la comanda orice rochie vreau sa vin cu poza si se rezolva.....am zis cat timp trebuie a zis o luna ...eu neavand atata timp inainte a zis ca se poate grabi si sa mi-o faca in 2 saptamani asa ca sunt indecisa ...am o retinere cand vine de facut la comanda....dar daca nu gasesc nimic deagata cred ca apelez la una la comanda sau sa modific una....

Ramona_Jeanina
22.09.2011, 09:38:04
Imi poate da cineva numarul de telefon al acestei doamne care face rochii de mireasa?

Catalina88
29.09.2011, 13:09:04
Miresici, s-a asternut linistea pe acest forum. Nu stie nimeni o croitoreasa buna??

de curand am aflat de o noua fata care face rochii de mireasa deosebite. te duci cu modelul tau sau alegi din ce are ea....am vazut cateva rochii create de ea...si sunt deosebite se cheama Ioana Iacob poate ati auzit de ea....ma gandesc sa apelez la ea...
am intrebat fetele care si-au facut rochiile la ea si au fost foarte multumite si o recomanda toate daca vrei sa ai o rochita mai speciala. :P:)

Danillea
30.09.2011, 08:52:44
Am auzit si eu de Ioana Iacob si am vazut cateva rochite facute de ea si chiar mi-au placut :) oare cat ajunge o rochie? are cineva idee? pentru mine e deja tarziu :D

Iulia_
30.09.2011, 14:22:36
Am auzit si eu de Ioana Iacob si am vazut cateva rochite facute de ea si chiar mi-au placut :) oare cat ajunge o rochie? are cineva idee? pentru mine e deja tarziu :D
Poate ai sa fii nasa vreodata, nu e tarziu :D

Danillea
04.10.2011, 10:14:52

Da, chiar asa, niciodata nu se stie cand o sa mai am nevoie \:D/

Catalina88
04.10.2011, 14:10:55

Am intrebat miresicile care au facut rochitele anu trecut la ea.....una a dat 25 mil si una 35mil.. cea la 35 mia zis ca s-a lucrat mult manual, iar cea la 25 avea parte de sus din dantela....oricum au fost doua rochii deosebite..

agness
04.10.2011, 18:31:23
sincer mie mi se par cam exagerate preturile..atat eu cat si prietenele mele prietenele mele ne-am facut rochitele pe comanda la o croitoreasa nu f cunoscuta dar care lucreaza ireprosabil..
a fost rochitza mult visata..si m-a costat doar 1200lei cu tot cu voal..si nici prietenele mele n-au dat mai mult de 1200-1300lei..
va atasez niste poze sa va faceti o idee..

Danillea
06.10.2011, 13:23:24
sincer mie mi se par cam exagerate preturile..

frumoase rochitele ;))

pe mine m-a ajuns 2200 lei si e din dantela ;-)

agness
06.10.2011, 15:38:44
frumoase rochitele ;))

pe mine m-a ajuns 2200 lei si e din dantela ;-)

mc..
am vazut pozele p facebook..ai fost f frumoasa, superba rochitza!
apropo..sotul meu mi-a zis k il cunoaste pe al tau:))..au un prieten comun ;)

AnaKarenina86
08.10.2011, 10:40:10
Agness, te rog sa imi lasi un msg privat cu numele si nr. de tel al croitoresei tale.

Danillea
11.10.2011, 10:23:52
mc..
am vazut pozele p facebook..ai fost f frumoasa, superba rochitza!
apropo..sotul meu mi-a zis k il cunoaste pe al tau:))..au un prieten comun ;)

i-am aratat si eu poze pe fb, dar a spus ca i se pare cunoscut, dar nu stie de unde :-p

Fetelor, sper sa aveti niste rochite minunate (sa nu fiu total off-topic :)) )!

laura_07
18.01.2012, 20:39:36
buna fetelor,m-ar interesa si pe mine niste poze cu niste rochii de mireasa de la cernauti are cineva??am auzit ca sunt fff frumoase acolo...plssssss:*

uby85
24.01.2012, 22:22:33

ai putea sa-mi lasi si mie un pm cu nr de tel al d-nei adina, te rog.multumesc

uby85
24.01.2012, 22:28:41
sincer mie mi se par cam exagerate preturile..atat eu cat si prietenele mele prietenele mele ne-am facut rochitele pe comanda la o croitoreasa nu f cunoscuta dar care lucreaza ireprosabil..
a fost rochitza mult visata..si m-a costat doar 1200lei cu tot cu voal..si nici prietenele mele n-au dat mai mult de 1200-1300lei..

ai putea sa-mi lasi si mie un mesaj cu numele si nr de tel al croitoresei? multumesc mult

uby85
24.01.2012, 22:35:51

Vroiam sa te intreb daca ai vreun nr de tel a unei croitorese buna din sv...caut sa-mi fac rochita de mireasa dar nu am gasit inca pe nimeni.multumesc

ai putea sa-mi lasi si mie un mp cu nr de tel al d-nei adina?multumesc

Agness, te rog sa imi lasi un msg privat cu numele si nr. de tel al croitoresei tale.

am vazut ca ai nunta in aceeasi zi ca si mine:) vroiam sa te intreb daca ai facut rost de nr de tel a vreo unei croitorese, imi caut si eu si nu gasesc.multumesc

popa_smaranda
26.01.2012, 22:49:33
Mi se pare super ieftin ....sa iti cosi o rochie cu banii astia.....ai poze sa ne arati?

agness
27.01.2012, 08:04:36
Mi se pare super ieftin ....sa iti cosi o rochie cu banii astia.....ai poze sa ne arati?

buna! am atasat cateva foto cu cateva dintre rochiile facute de croitoreasa mea la pag 5 ..uita-te te rog in urma cu o pagina;) succes!

popa_smaranda
27.01.2012, 11:19:33
Foarte frumoase,chiar reusite!
Si eu abia astept sa imi vad rochita gata,am dat deja comanda la o tipa care a facut fac de textile si lucreaza in particular.Am vazut niste rochii lucrate de ea si mi-au placut.

elym
28.01.2012, 08:52:31
buna ziua,imi poate da cineva ,va rog un nr. de tel.al unei croitorese,de care ati fost multumite ,pt ca vreau sa mi fac rochita de mireasa la comanda.multumesc

croitoreasa sa fie din botosani sau suceava

popa_smaranda
02.02.2012, 10:32:29
prefer ca,croitoreasa sa fie din botosani sau suceava

Cea de care ti-am scris ieri in pm si ti-am dat datele de contact este din Botosani.Succes.

kristalina4u
21.02.2012, 23:09:50
aceste rochite care le voi atasa sunt de la maggie sottero care sunt f scumpi peste 800 euro si nu mi-as permite o rochita de la ei...desi aceleasi modele le-am mai vz pe un site super ieftine pana in 200 euro insa am auzit referinte f negative din partea acestui site cum ca ar lua modele de la renumiti designeri si le ataseaza pe site-ul lor iar tu trebuie sa comanzi pe net si nu stii exact ce iti vine,sau ce materiale de calitate sau nu vor folosi...am cateva modele care m-ar interesa dc vreo croitoreasa din sv ar putea lucra asa ceva...ce credeti ..vor face fata???

kristalina4u
21.02.2012, 23:14:35
Astea sunt scumpele mele si dragalase rochite care imi plac enorm...le ador...si una din ele o vreau categoric insa nu stiu nici o croitoreasa sau o casa de mosa din suceava care ar putea face asa ceva...spuneti-mi va rog unde trebuie sa ma interesez..eu nu sunt nici in tara si va treb sa vb dinainte la un tel si sa vedem cine e dispus sa imi faca in 3 sapt rochita...ca at voi veni in tara...[-o<

oanishkaya
22.02.2012, 18:26:16
Astea sunt scumpele mele si dragalase rochite care imi plac enorm...le ador...si una din ele o vreau categoric insa nu stiu nici o croitoreasa sau o casa de mosa din suceava care ar putea face asa ceva...spuneti-mi va rog unde trebuie sa ma interesez..eu nu sunt nici in tara si va treb sa vb dinainte la un tel si sa vedem cine e dispus sa imi faca in 3 sapt rochita...ca at voi veni in tara...[-o<

Vrei sa fie neaparat din Suceava? Cunosc in Iasi pe cineva care face rochite de mireasa, de fapt este un magazin cu rochii de mireasa si ocazie unde se si pot croi rochite dupa poza, dar intr-o luna jumatate. Poate daca vorbesti cu ei iti vor face rochita mai repede sau le spui ce marime porti si cand te intorci in tara mergi sa-ti faca ajustarile.

kristalina4u
22.02.2012, 21:00:48
Vrei sa fie neaparat din Suceava? Cunosc in Iasi pe cineva care face rochite de mireasa, de fapt este un magazin cu rochii de mireasa si ocazie unde se si pot croi rochite dupa poza, dar intr-o luna jumatate. Poate daca vorbesti cu ei iti vor face rochita mai repede sau le spui ce marime porti si cand te intorci in tara mergi sa-ti faca ajustarile.
Daca poti sa imi lasi niste date de contact,ar fi fost bine si o adresa de mail...sa ii trim niste foto si sa imi spuna mai intai dc poate sau nu sa imi faca unul din modele si ce pret mi-ar lua...mersi;;)

oanishkaya
22.02.2012, 21:39:24
Daca poti sa imi lasi niste date de contact,ar fi fost bine si o adresa de mail...sa ii trim niste foto si sa imi spuna mai intai dc poate sau nu sa imi faca unul din modele si ce pret mi-ar lua...mersi;;)

Am incercat sa-ti trimit un pm, dar cred ca sunt probleme cu serverul. Firma se numeste zenna, poti intra pe site-ul lor cu acelasi nume .ro . Cand am fost la ei mi-au zis ca pot face orice model de rochie intre 1500 si 2500lei.

anna84
23.02.2012, 15:31:48
aceste rochite care le voi atasa sunt de la maggie sottero care sunt f scumpi peste 800 euro si nu mi-as permite o rochita de la ei...desi aceleasi modele le-am mai vz pe un site super ieftine pana in 200 euro insa am auzit referinte f negative din partea acestui site cum ca ar lua modele de la renumiti designeri si le ataseaza pe site-ul lor iar tu trebuie sa comanzi pe net si nu stii exact ce iti vine,sau ce materiale de calitate sau nu vor folosi...am cateva modele care m-ar interesa dc vreo croitoreasa din sv ar putea lucra asa ceva...ce credeti ..vor face fata???

Pe Traian Vuia este un atelier Joanna daca nu gresesc face rochii de mireasa de ocazie.O prietena si-a facut o rochie de la Bien Savvy si a fost foarte reusita. deci poti incerca

kristalina4u
26.02.2012, 20:10:58
Pe Traian Vuia este un atelier Joanna daca nu gresesc face rochii de mireasa de ocazie.O prietena si-a facut o rochie de la Bien Savvy si a fost foarte reusita. deci poti incerca
multumesc frumos...numai ca la mn e o problema vin in tara cu 3 sapt inainte de nunta si nu stiu dc o sa mi-o fc asa de repede...nu ai sa imi lasi o adresa de mail poate, sau un nr de contact...merci;-)

anna84
27.02.2012, 10:16:36
multumesc frumos...numai ca la mn e o problema vin in tara cu 3 sapt inainte de nunta si nu stiu dc o sa mi-o fc asa de repede...nu ai sa imi lasi o adresa de mail poate, sau un nr de contact...merci;-)

e cam aiurea ...nu am numar de telefon dar am sa fac rost si iti dau cat de repede pot pe privat

miradonitz
29.02.2012, 05:37:39
Buna tuturor! As vrea si eu nr de telefon al unei croitorese din Suceava pt rochita .Multumesc

oanishkaya
24.04.2012, 14:09:34
Am primit prin pm nr ei de tel. Mc oricum :). Eu am fost la ea acum cateva zile ši am stabilit totul.:D Imi voi face rochita la ea :D

elym
04.05.2012, 22:21:04
buna ziua imi poate da cineva va rooog nr.ul de tel al dnei Adina de langa Sf Ioan ,va rooog

andreeag_r
12.12.2012, 14:36:13
Buna.Ai fost multumita de rochita?Imi poti trimite te rog niste detalii despre croitoreasa?Merci

AncaBlueyes
16.03.2013, 10:26:37
Buna tuturor! saptaman viitoare trec prin Suceava. Si ma gandeam sa trec prin celebrul Bazar! A fost cineva pe acolo recent? care mai sunt preturile pentru rochii de mireasa? au sarit de 1500 lei? sau gasesc si ceva dragut dar mai ieftin?
Va pup si spor la pregatiri!

adrymyr
15.05.2013, 11:43:26
Buna...stie careva de o anume doamna Vera din bazar pt rochite? multumesc.

miresica2014
12.09.2013, 19:36:05
Buna tuturor! saptaman viitoare trec prin Suceava. Si ma gandeam sa trec prin celebrul Bazar! A fost cineva pe acolo recent? care mai sunt preturile pentru rochii de mireasa? au sarit de 1500 lei? sau gasesc si ceva dragut dar mai ieftin?
Va pup si spor la pregatiri!

Buna! Eu am fost de curand in bazar la suceava si mi-am si gasit rochita de mireasa. preturile variaza de pe la 600 de lei la 1800 poate chiar 2000. Eu am nunta abia in iulie, dar rochita era asa de frumoasa si bine croita incat nu am putut sa nu o cumpar.

bridebesv
17.11.2015, 13:02:43
Sunt cateva magazine unde poti sa iti faci linistita la comanda si croitoresele sunt foarte de treaba. In centru langa cinema modern e un magazine cu rochii frumoase si destul de ieftine. Fac si la comanda sau modifica dupa indicatii.

VLY
27.05.2016, 08:08:39
Buna. Daca stie cineva o croitoreasa din Suceava sau imprejurimi, care cauta loc de munca rog sa i dati nr meu pentru contact. O744.542.437. Multumesc