PDA

Versiunea completa : Agetii voiaj, luna de miere in Bihor

Dana_f
11.03.2009, 16:01:16
fetelor ce agentii mi-ati putea recomanda pt luna de miere? ms

andymatei
11.03.2009, 20:35:38
Cei de la Aerotravel sunt foarte seriosi si profesionisti.

taia
12.03.2009, 18:44:38
eu zic sa incerci si la debrecen, iesi mult mai ieftin chiar daca platesti in forinti

Dana_f
13.03.2009, 16:37:58
stii ceva agentie? la Debrecen? Ms mult de informatii oricum:D

taia
15.03.2009, 17:53:02
stii ceva agentie? la Debrecen? Ms mult de informatii oricum:D
Nu stiu neaparat o agentie, dar da-i cautare pe google

redfoxxy
30.09.2009, 11:34:42
Voi pe unde v-ati gandit sa mergeti in luna de miere?
In Romania sau in exterior?

dramatzica
01.10.2009, 09:59:27
In exterior bineinteles :D
Unde? Nu stiu... unde ne-om permite :))
Mai asteptam sa apara ofertele la agentii.
Tu ce idei ai?

RALUK15
02.10.2009, 16:56:47
Eu as vrea Republica Dominicana.O sa imi caute parintii mei oferte k ei sunt in Spania si acolo au oferte ffff bune numai k pt noi e o problema cu vizele...ak ramane de vazut

l_nicoleta
02.10.2009, 17:49:19
si eu sunt de acord cu profesionalismul celor de la aerotravel. sunt super OK.
eu v-as sfatui o combinatie intre sudul Frantei si Paris ....
ce bine suna nu?

redfoxxy
06.10.2009, 09:23:31
De vizitat, pana acum am fost in Bulgaria si nu merita vazuta, cel putin nu in luna de miere. Asta e parerea mea.

In schimb ma gandeam la Grecia, Croatia, Elvetia.
Franta nu ma prea incanta, cel putin nu pentru luna de miere.

dramatzica
06.10.2009, 09:51:28
Eu as vrea Republica Dominicana.O sa imi caute parintii mei oferte k ei sunt in Spania si acolo au oferte ffff bune numai k pt noi e o problema cu vizele...ak ramane de vazut
mai trebuie vize pt Republica Dominicana?
eu stiam ca nu...

Anne13
06.10.2009, 14:06:42
Eu as vrea ceva mai exotic nu stiu Mi-ar place Turcia fetelor voi ce parere aveti unde ati vrea sa mergeti ajutati-ma si pe mine cu ceva idee....de revelion unde va-ti gandit sa mergeti...?????

redfoxxy
08.10.2009, 10:31:37
Si Turcia cred ca e ok, dar acolo cred ca e putin mai nasol cu imbracamintea. Din cate stiu femeile nu prea au voie decat cu haine care acopera destul de mult din suprafata corpului.
Dar poate nu e valabil si pt turisti.

Dana_f
21.10.2009, 16:09:09
e ok cu imbracamintea, iar turcia cred ca sta cel mai bine la raportul calitate-pret...acum depinde unde si ce hotel alegi:)

redfoxxy
13.11.2009, 18:17:28
Nu stiu ce sa zic de Turcia.
Am citit mai multe pe comunitate (nu mai stiu exact pe unde am intrat, dar e indicat sa cititi) ca nu e chiar ok.

Andra_Alexandra
06.12.2009, 14:27:59
In schimb ma gandeam la Grecia, Croatia, Elvetia.
Franta nu ma prea incanta, cel putin nu pentru luna de miere.[/quote]

Si eu ma gandeam tot la Grecia sau la Croatia..As vrea sa merg undeva la mare, sa fie frumos...si sa nu fie chiar asa mare agitatie. In grecia am vazut plaja si mai retrasa, unde nu era sezlong langa sezlong. Acum e nebunie la agentii cu ofertele de Revelion...oare cand apar ofertele pt vara? Am inteles ca daca faci rezervare inainte cu nu stiu cat timp si platesti biletul, iti da reducere de 15 %. A fost o matusa de-a mea anu trecut in Grecia si-a luat biletul in mai, si a plecat in sepembrie, si a primit reducerea...

miresuca2010
06.12.2009, 21:33:02
O tara si un super fain pentruluna de miere este Muntenegru. Excelent. Eu am fost in concediu de 2 ori si e o tara superba. Ai si multe de vazut si marea e combinata cu muntele. Si mai e si un avantaj ca moneda este euro. Preturile sunt mai bune decat la noi.....

Nu veti regerta daca alegeti Muntenegru. Pentru cine vrea, pot trimite si poze.

iulia29
17.01.2010, 15:31:11
e ok cu imbracamintea, iar turcia cred ca sta cel mai bine la raportul calitate-pret...acum depinde unde si ce hotel alegi:)

Sustin parerea. In Turcia poti sta zece zile la all inclusive sau ultra all inclusive la un hotel de 4-5 stele la un pret pe care nu-l poti obtine in alta parte ( poate doar Tunisia sau Egipt). Si in plus ai foarte multe hoteluri din care sa alegi.
In ceea ce priveste imbracamintea, nu exista nici un fel de restrictie, poate doar daca vrei sa vizitezi anumite locuri care impun o anumita tinuta.
Eu zic ca Turcia este o optiune foarte buna pentru luna de miere.

katja_mvp
06.02.2010, 20:08:15
mie una mi-ar placea o luna de miere in asia sau america de sud(ideal ar fi o croaziera in jurul lumii:madlaugh:)..dar cum totul se rezuma la bani vom vedea ce posibilitati vom avea dupa nunta.

annebella_wed
06.02.2010, 23:38:14
Noi am optat sa mergem in luna de miere in croaziera.

Sstiu ca suna expensive...dar credeti-ma, este mult mai ieftin decat pare. Daca pui la calcul, sa mergi undeva 7 zile cu mancare, platesti cel putin 500 euro pe perssoana cu demipensiune. Si daca ai noroc vezi 2-3 oraze in jur.

dar cu o croaziera vezi vreo 7-8 tari, poate chiar vreo 2 continete si iesi undeva la 1200- 1500 euro pt 2 pers, all inclusive...si cerdeti-ma all inclusive, la modul extrem. SI ai sanse sa vezi orase si tari superbe

Noi avem vreo 2 opriuni : - Genova- Creta-Sicilia-Roma- Tunisia- Palma de mallorca- Marsilia- Portofino- genova si iesim undeva la 1200 pe 2 pers.
sau - genova-roma-tunisia-palma de mallorca- maroc- tenerife - madeira- barcelona - matsilia- portofino-genova ...vreo 12 zile , undeva la 1500 euro pt 2 persoane.

Deci din toate ofertele care le-am vazut eu cred ca asta cu croaizera e cea mai misto.

Si daca o pui asa...odata faci luna de miere , nu de 100 ori!

luluka
07.02.2010, 14:22:44
Noi am optat sa mergem in luna de miere in croaziera.

Sstiu ca suna expensive...dar credeti-ma, este mult mai ieftin decat pare. Daca pui la calcul, sa mergi undeva 7 zile cu mancare, platesti cel putin 500 euro pe perssoana cu demipensiune. Si daca ai noroc vezi 2-3 oraze in jur.

dar cu o croaziera vezi vreo 7-8 tari, poate chiar vreo 2 continete si iesi undeva la 1200- 1500 euro pt 2 pers, all inclusive...si cerdeti-ma all inclusive, la modul extrem. SI ai sanse sa vezi orase si tari superbe

Noi avem vreo 2 opriuni : - Genova- Creta-Sicilia-Roma- Tunisia- Palma de mallorca- Marsilia- Portofino- genova si iesim undeva la 1200 pe 2 pers.
sau - genova-roma-tunisia-palma de mallorca- maroc- tenerife - madeira- barcelona - matsilia- portofino-genova ...vreo 12 zile , undeva la 1500 euro pt 2 persoane.

Deci din toate ofertele care le-am vazut eu cred ca asta cu croaizera e cea mai misto.

Si daca o pui asa...odata faci luna de miere , nu de 100 ori!

Si pe mine ma intereseaza asa o croaziera, poti sa-mi dai mai multe detalii? La ce agentie ai gasit?

katja_mvp
07.02.2010, 16:02:33
Si pe mine ma intereseaza asa o croaziera, poti sa-mi dai mai multe detalii? La ce agentie ai gasit?
si eu vreau detalii :D

annebella_wed
08.02.2010, 15:51:07
Pentru mai multe informatii puteti intra pe MSC ceoaziere, sau pe costa. Sau puteti cauta pe internet .Nu e o agentie anume.Preturile la croaziere se dau direct pe site-uile firmelor de croaziera.Iar biletele le puteti cumpara de la orice agentie care se ocupa de croaziere. Dar cel mai bine verificati preturile pe site-ul firmei de croaziera.

Dana_f
05.03.2010, 17:36:18
Eu nu recomand Elevtia pt luna de miere...
Pt vizitat e super acum depinde si de peronalitate:)

helly_bellyssima
06.03.2010, 23:11:22
ce alte locatii ati mai recomanda?

luluka
07.03.2010, 00:20:21
ce alte locatii ati mai recomanda?
Cica Turcia e super si la preturi si la servicii. Am inteles ca momentan ei sunt in frunte la capitolul turism.

ancamiresica
07.03.2010, 09:17:07
Dar la noi in tara ce puteti sa imi recomandati? Stiu ca suna nasol pentru o luna de miere, dar noi ne-am propus sa mergem o saptamana prin tara pentru ca dupa 10 zile de la nunta noi avem avion spre Chicago, unde prietenul meu a incheiat un contract in cercetare. Si acolo va trebui sa ne investim banii in ceva, ca e contract pe 3 ani :( si n-as cheltui prea mult dupa nunta. In delta sau la munte? Dati-mi va rog ceva sugestii, ca o data facem luna de miere si din pacate n-am numa 7 zile la dispozitie pentru ea.

dramatzica
07.03.2010, 12:06:01
Dar la noi in tara ce puteti sa imi recomandati? Stiu ca suna nasol pentru o luna de miere, dar noi ne-am propus sa mergem o saptamana prin tara pentru ca dupa 10 zile de la nunta noi avem avion spre Chicago, unde prietenul meu a incheiat un contract in cercetare. Si acolo va trebui sa ne investim banii in ceva, ca e contract pe 3 ani :( si n-as cheltui prea mult dupa nunta. In delta sau la munte? Dati-mi va rog ceva sugestii, ca o data facem luna de miere si din pacate n-am numa 7 zile la dispozitie pentru ea.
wow ce super!!!
asta da noroc sau ma rog perseverenta :)
mor de curiozitate sa stiu in ce domeniu face cercetare, dar numaii daca nu sunt indiscreta :D
daca e asa nu mai are rost sa iti cauti in tara, eu am fost in Chicago o luna si tot cred ca ar mai fi multe de vazut. asa ca o sa puteti avea luna voastra de miere acolo. eu cu iubitul meu acolo ne-am cunsocut mai bine;)) si am petrecut super...
felicitari!!

ancamiresica
08.03.2010, 09:33:09
wow ce super!!!
asta da noroc sau ma rog perseverenta :)
mor de curiozitate sa stiu in ce domeniu face cercetare, dar numaii daca nu sunt indiscreta :D
daca e asa nu mai are rost sa iti cauti in tara, eu am fost in Chicago o luna si tot cred ca ar mai fi multe de vazut. asa ca o sa puteti avea luna voastra de miere acolo. eu cu iubitul meu acolo ne-am cunsocut mai bine;)) si am petrecut super...
felicitari!!

Este chimist :). Si da, sunt convinsa ca sunt multe de vizitat si acolo, insa el va incepe direct lucrul, si eu va trebui sa ma acomodez si sa umblu singura o perioada. De aceea ma gandeam la ceva aici in tara, sa stim ca avem si o luna de miere, fie ea doar de o saptamana :(.

Dana_f
08.03.2010, 16:42:29
Eu zik ca Delta este super merita vazuta ( la munte poti sa mergi si aproape si mai departe k tot este frumos. La noi drumul e f rau asta e o problema.
Mult succes

missy_L
17.03.2010, 21:19:45
Cei de la Aerotravel sunt foarte seriosi si profesionisti.
Subscriu... :)... eu prin ei merg in luna de miere ;-)

dramatzica
18.03.2010, 10:23:16
Subscriu... :)... eu prin ei merg in luna de miere ;-)
unde? :D
nu de alta, dar da-ne idei!

missy_L
19.03.2010, 00:08:18
unde? :D
nu de alta, dar da-ne idei!
Tinand cont ca am nunta spre sfarsitul lui octombrie si doresc sa merg intr-un loc unde e inca vara, cald si soare ;)) am avut 2 optiuni: Egipt si Tunisia. Am ales-o pe cea de-a doua. Ce spuneti, se potriveste pt o "saptamana de miere" (mai mult nu pot sa lipsesc de la serv)?:-<

Anne13
19.03.2010, 11:30:56
Tinand cont ca am nunta spre sfarsitul lui octombrie si doresc sa merg intr-un loc unde e inca vara, cald si soare ;)) am avut 2 optiuni: Egipt si Tunisia. Am ales-o pe cea de-a doua. Ce spuneti, se potriveste pt o "saptamana de miere" (mai mult nu pot sa lipsesc de la serv)?:-<
Tunisia eu am fost de multe ori acolo iti pot zie ce pot i vizita si cam unde sa iti rezervi hotelul.......daca te intereseaza scriemi un pm sau iti zic aici macar vad si fetele.......

missy_L
23.03.2010, 20:27:47
Tunisia eu am fost de multe ori acolo iti pot zie ce pot i vizita si cam unde sa iti rezervi hotelul.......daca te intereseaza scriemi un pm sau iti zic aici macar vad si fetele.......
Sigur Anne, chiar te rog sa ne impartasesti din experienta ta in Tunisia. Nu se stie niciodata, poate dai idei si altora ;-)

lunna
24.03.2010, 09:28:35
noi nu avem habar unde sa mergem..eu as vrea egipt...el nu.. el vrea o excursie de 15 stele daca se poate, eu vreau putina economie..uh nici cum nu ajungem la un consens

annebella_wed
24.03.2010, 10:42:13
noi nu avem habar unde sa mergem..eu as vrea egipt...el nu.. el vrea o excursie de 15 stele daca se poate, eu vreau putina economie..uh nici cum nu ajungem la un consens

Daca vrei si lux si iesftin, eu iti propun croaziera pe marea meditereanean. Cu 1500 euro sunteti la 5 stele, all inclusive si vedeti si 2 continente, ca merge prin genova, corsica, roma, tunisia, ibitza, palma de mallorca, barcelona etc.

Noi acolo mergem. SI eu zic ca nu e scump pt atatea facilitati :d

missy_L
24.03.2010, 17:29:45
:)) e o premiera sa aud ca ea doreste sa faca economie si el sa strice banii :D

ancamiresica
24.03.2010, 18:30:18

Tinand cont de faptul ca nunta ta este la inceputul lui iunie, ar fi ok Egipt. Cred ca n-ar fi caldura aceea insuportabila din mijlocul verii. Si, pana la urma, o singura data e luna de miere. Apoi toata viata vei incerca sa limitezi cheltuielile, macar imediat dupa nunta sa profiti la maxim si sa te distrezi:D . Ca apoi...incep greutatile.

lunna
24.03.2010, 20:03:11
Daca vrei si lux si iesftin, eu iti propun croaziera pe marea meditereanean. Cu 1500 euro sunteti la 5 stele, all inclusive si vedeti si 2 continente, ca merge prin genova, corsica, roma, tunisia, ibitza, palma de mallorca, barcelona etc.

imi dai detalii te rog!!

economie vreau sa fac pentru ca anul asta avem ceva cheltuieli mai mari... si nu as vrea sa ne mai facem credite k si asa am unul si mai am din el o gramada..dar croaziera asta imi surade

missy_L
07.05.2010, 11:34:22
Cred ca pana la urma o sa alegem Tenerife ;-) Momentan astept oferta de la agentie... sper sa nu-mi dea un scor sa cad pe spate :))

katja_mvp
08.08.2010, 21:30:28
Fetele pe unde ati fost in luna de miere?noi vrem sa alegem un last minute cu plecare dupa nunta dar habar nu avem unde poate fi mai fain.exclus tara araba :) buget pana in 1500 pentru 2 persoane...cam asa ne-am gandit acum

missy_L
20.11.2010, 22:38:21
Noi am ales Tenerife si nu am regretat deloc. Ne-a costat 1.600 eur, dar a meritat fiecare banut. A fost "o luna de miere" minunata si plina de iubire :x

RALUK15
21.11.2010, 15:06:48
Noi am fost in Egipt,1100 E ne-a costat...frumos...merita vazut o data...

Lavs
02.08.2011, 12:32:31
Noi ne-am cumparat un last minute pentru Malloca chiar vinerea inainte de nunta, de la Simbotour Oradea. Am fost la hotel de 4 stele, all inclusive, transfere aeroport-hotel-aeroport, 700 Euro/pers. E destinatia ideala pentru lunile de miere de vara pt ca temp e de 24-29 grade si poti sta afara toata ziua. In grecia de ex. trebuie sa te ascunzi de soare. Noi am fi vrut sa mergem undeva exotic, insa peste tot e sezon ploios sau de uragane vara :( Asa ca am zis ca mergem o sapt in Europa si amanam exoticul pe iarna ;)

daroca
19.01.2012, 12:40:56
noi am fost in Italia langa Venetia, in Lignano. E perfect daca vrei la mare si vrei sa vizitezi Venetia. Am fost la sfarsitul lunii iunie si ne-am costat in jur de 1000 euro cu drum, cazare cu demipensiune, excursii (2), suveniruri cu tot.

ioana_lavi
20.01.2012, 14:08:42

M-ar interesa si pe mine mai multe detalii despre croaziera daca poti sa-mi zici, ca ne cam gandim la asta pt luna de miere :) Mersi