PDA

Versiunea completa : Ce ziceti de dansul pinguinului?

Pagini : 1 [2] 3

nicoletagheorghe1
22.12.2009, 08:07:52
cei mai distractivi sunt cei care nu stiu sa danseze "pinguinul" ;)) :-"
mie imi spui. am fost duminica seara la minirevelion si multi s-au bagat la acest dans chiar daca nu aveau habar sa il danseze. a fost foarte distractiv

ovidiutarau
19.01.2010, 15:43:35
http://www.youtube.com/watch?v=OGmyF9ORRWQ

INCERCATI SI VOI ;) doi la stanga, doi la dreapta, fata, spate, trei in fata.....

ovidiutarau
19.01.2010, 15:59:14
mie imi spui. am fost duminica seara la minirevelion si multi s-au bagat la acest dans chiar daca nu aveau habar sa il danseze. a fost foarte distractiv

nicoletagheorghe1
20.01.2010, 09:08:49

super. se vede k vati distrat. sper sa gasesc si eu pe cineva care sa ia initiativa, deoarece amandoi suntem cam afoni la aceasta melodie:)):)):))

alinnna
26.01.2010, 23:46:50
si la noi s-a pus dansul pinguinului......evident ca a facut mare valva. chiar 2 familii care se imbracasera sa plece au revenit in ring pentru topaiala!:)>-

nicoletagheorghe1
27.01.2010, 09:46:45
si la noi s-a pus dansul pinguinului......evident ca a facut mare valva. chiar 2 familii care se imbracasera sa plece au revenit in ring pentru topaiala!:)>-
vedeti nu e o asa mare tragedie daca se aud din difuzoare acordurile acestei melodii. chiar e distractivaa

valentina85
02.02.2010, 13:51:23
ar fi bine sa apara o versiune cu versuri,cu strofa si refren,dar nu aia cu berceanu si videanu.ca e cam stereotipa.dar e misto.

nicoletagheorghe1
03.02.2010, 08:16:59
ar fi bine sa apara o versiune cu versuri,cu strofa si refren,dar nu aia cu berceanu si videanu.ca e cam stereotipa.dar e misto.
aia cu berceanu si videanu nu vreau sa o aud la nunta mea. is si asa satula de ei si de politica

CONT_INCHIS_32457
03.02.2010, 08:41:21
ce sa zic?:)dansul pinguinului e superb la nunti.ridica lumea in picioare,oricine vine la dans chiar daca nu stie pasii,e f distractiv;-)

allison77
03.02.2010, 13:14:49
ce sa zic?:)dansul pinguinului e superb la nunti.ridica lumea in picioare,oricine vine la dans chiar daca nu stie pasii,e f distractiv;-)

nu mai e asa haios, mai ales ca au modificat unii melodia...au bagat fiare vechi pe ea.....

CONT_INCHIS_32457
03.02.2010, 13:15:51
nu mai e asa haios, mai ales ca au modificat unii melodia...au bagat fiare vechi pe ea.....

aici depinde de cum e cantata si de modificarea facuta

michelle_N
03.02.2010, 14:02:31
Mai, mie una nu-mi place deloc dansul pinguinului; nu-mi plac nici muzica si nici pasii. Nu stiu cum de a luat atata amploare, dar noi n-o sa-l avem la nunta. Bine, mie oricum nu prea-mi plac dansurile care presupun formarea unui trenulet, mai ales cu mine in fata, ca, na, o sa fiu mireasa. :) Eu cred ca lumea se va distra si fara dansul pinguinului (sper).

lady_in_white
03.02.2010, 15:09:37
Personal, dansul pinguinului mi se pare de prost gust, dar nu ma voi impotrivi sa nu fie si la nunta mea, deoarece tin sa multumesc si invitatii.

nicoletagheorghe1
04.02.2010, 09:27:10
Personal, dansul pinguinului mi se pare de prost gust, dar nu ma voi impotrivi sa nu fie si la nunta mea, deoarece tin sa multumesc si invitatii.
asta e. unora le place acest dans unora nu. nu ne obliga nimeni k sa il avem la nunta. cine nu il vrea vorbeste cu dj sau formatia si nu il va avea.

NLC
04.02.2010, 09:29:14
Un dans foarte frumos, antrenant.

MimiEla
04.02.2010, 13:43:10
miresici, ca o solutie... pt cele carora nu va place acest dans...dar ati dori sa multumiti invitatii ca l-ati pus totusi la nunta... discutati cu formatia sau djul sa puna acest dans in timpul in care voi sunteti furate. astfel invitatii si ... miresoiul vor dansa :) si voi scapati :D

lady_in_white
04.02.2010, 14:28:38
miresici, ca o solutie... pt cele carora nu va place acest dans...dar ati dori sa multumiti invitatii ca l-ati pus totusi la nunta... discutati cu formatia sau djul sa puna acest dans in timpul in care voi sunteti furate. astfel invitatii si ... miresoiul vor dansa :) si voi scapati :D

E o idee buna. Insa cand mireasa e furata, de obicei toti tinerii impreuna cu mirele pleaca dupa ea si sala ramane cam cu cei care au peste 40 ani. Si cam putini peste 40 am vazut dansand pinguinul pe la nunti. Desi mai sunt care danseaza, dar majoritatea am vazut ca nu.

luluka
04.02.2010, 14:34:31
Eu zic ca nu-i chiar asa de rea ideea cu dansul pinguinului, insa mie mi se pare un pic monoton. Dar pentru divertisment, ar merge, la noi in Bihor inca n-am intalnit la nunti acest dans.

simonaa
04.02.2010, 14:37:51
Dansul asta al pinguinului poate fi ff amuzant! In vara la mare,toata lumea de pe plaja il dansa;)) La nunta mea sigur o sa fie ...ii place lu' soacra-mea!<:-P

kami88
04.02.2010, 17:00:06

Da ar fi o idee destul de buna:) pt ca nici mie nu imi place dansul pinguinului...adik nu mi se pare o melodie asa de deosebita:(

gnm
04.02.2010, 21:10:35
e dragut dar plictisitor,e prea monoton

nicoletagheorghe1
05.02.2010, 09:42:31
ce sa ii faci. nici eu nu ma dau in vant dupa acest dans dar acum stau si ma gandesc k noi muri daca va fi pus deoarece gasca noastra e mare amatoare de acest dans. ei se distreaza de minune cd aud aceasta melodie.

CeliBia
05.02.2010, 12:51:20
ce sa ii faci. nici eu nu ma dau in vant dupa acest dans dar acum stau si ma gandesc k noi muri daca va fi pus deoarece gasca noastra e mare amatoare de acest dans. ei se distreaza de minune cd aud aceasta melodie.

=)) da știm că multă lume îl preferă, dar noi am zis că așa ceva nu se va dansa la noi la nuntă... sperăm să nu dezamăgim cu asta, dar după ce l-am văzut pe net am zis că mai bine NU ;))

cenusereasaalba
05.02.2010, 13:00:22
eu zic ca e un dans comic mai ales pentru barbati ca ei il c-am gresesc

regi
05.02.2010, 13:04:47
=)) da știm că multă lume îl preferă, dar noi am zis că așa ceva nu se va dansa la noi la nuntă... sperăm să nu dezamăgim cu asta, dar după ce l-am văzut pe net am zis că mai bine NU ;))
asa au zis si prietenii nostri. insa au avut destule persoane care ar fi dorit sa se miste pe melodia asta........ si au fost dezamagiti. dar de, daca mirii nu au dorit..... doar nunta era a lor....
eu totusi am sfatuit sa puna si aceasta melodie pentru ca pana la urma trebuie ca toti cei invitati sa se simta excelent. si daca dupa ora 2,00 ai chef de acest dans....asta e . il dansezi si gata.

michelle_N
05.02.2010, 13:38:05
Eu nu prea inteleg de ce ar trebui sa pun si dansul pinguinului la nunta (chiar daca ar fi in timpul in care sunt eu furata), pana la urma e nunta nostra, nu? E totusi doar un dans de cateva minute; petrecerea dureaza in general cam 8 ore, sa zicem, de ce ar fi asa o mare tragedie ca lipseste acest dans? Eu consider ca daca va fi muzica variata, lumea nu are de ce sa nu se distreze.

buburuza82
05.02.2010, 15:28:29
Eu nu prea inteleg de ce ar trebui sa pun si dansul pinguinului la nunta (chiar daca ar fi in timpul in care sunt eu furata), pana la urma e nunta nostra, nu? E totusi doar un dans de cateva minute; petrecerea dureaza in general cam 8 ore, sa zicem, de ce ar fi asa o mare tragedie ca lipseste acest dans? Eu consider ca daca va fi muzica variata, lumea nu are de ce sa nu se distreze.

Poti sa privesti si din cealalta parte a baricadei.. e o petrecere ce dureaza 8 ore, ce te costa sa pui o melodie ce dureaza doar cateva minute dar la care lumea ar dansa si s-ar distra? mai ales ca poate fi pusa in perioada "rapirii". de ce trebuie sa impui in fiecare secunda a petrecerii cum sa se distreze lumea ? daca ei se simt bine dansand chestia aia, de ce sa nu le faci si lor pe plac ?

mihapet
05.02.2010, 16:05:47
Poti sa privesti si din cealalta parte a baricadei.. e o petrecere ce dureaza 8 ore, ce te costa sa pui o melodie ce dureaza doar cateva minute dar la care lumea ar dansa si s-ar distra? mai ales ca poate fi pusa in perioada "rapirii". de ce trebuie sa impui in fiecare secunda a petrecerii cum sa se distreze lumea ? daca ei se simt bine dansand chestia aia, de ce sa nu le faci si lor pe plac ?
Corect. Oamenii vin la nunta sa se distreze. Poate ca asa stiu ei sa se distreze cel mai bine. Noi am avut acest dans, iar 80% din invitati s-au ridicat si au inceput sa topaie. De ex. noi nu am vrut manele. Dar altii au cerut. Asta e. Am dansat si noi alaturi de ei si ne-am simtit bine. Invitatii s-au simtit bine, toata noaptea s-a dansat si a doua zi am primit laude. Asa ca mai bine iti calci pe suflet si pui si mel asta

lady_in_white
05.02.2010, 16:13:37
Corect. Oamenii vin la nunta sa se distreze. Poate ca asa stiu ei sa se distreze cel mai bine. Noi am avut acest dans, iar 80% din invitati s-au ridicat si au inceput sa topaie. De ex. noi nu am vrut manele. Dar altii au cerut. Asta e. Am dansat si noi alaturi de ei si ne-am simtit bine. Invitatii s-au simtit bine, toata noaptea s-a dansat si a doua zi am primit laude. Asa ca mai bine iti calci pe suflet si pui si mel asta

Asa este, nu-i nici o tragedie daca se canta si pinguinul asta la nunta, cata vreme lumea e innebunita dupa el.
Cat despre manele, no way. Sa nu aud tiganeli la nunta mea.
Plus ca formatia noastra nu are manele in repertoriu, deci nici la cerere nu va canta asa ceva.

>:D<

michelle_N
05.02.2010, 18:27:38

Nu am spus ca vreau sa impun in fiecare secunda cum sa se distreze lumea (unde am scris eu asta?), dar am vazut ca mai toata lumea spune ca ar trebui sa fie dansul acesta la petrecere si eu m-am gandit automat de ce "trebuie"? Noua nu ne place dansul si nici prietenilor nostri, deci nu va fi la nunta nostra. Si pana la urma de unde stiu eu daca le fac sau nu pe plac invitatilor; de unde stiu eu ca le place acest dans? Am fost la multe nunti in ultimii ani si doar la o nunta s-a pus aceasta melodie si n-a dansat prea multa lume. :)>-

Alynuta87
05.02.2010, 20:32:53
Buna!

Citeam ceea ce ati scris..si vroiam sa va arat cateva poze de la dansul pinguinului. Eu zic ca se merita sa-l puneti, pt ca sunt convinsa ca majoritatea invitatilor il vor dansa. Cel putin la noi la nunta s-au strans toti si au sarit fiecare cum a stiut mai bine :))
A fost singurul dans la care a trebuit sa ma descalt :D

nicoletagheorghe1
06.02.2010, 09:21:53
eu zic ca e un dans comic mai ales pentru barbati ca ei il c-am gresesc
da da ai mare dreptate. sunt foarte comici cand gresesc pasii si par asa de nedumeriti:)):)):))

miKo13
06.02.2010, 12:22:33
Nu am spus ca vreau sa impun in fiecare secunda cum sa se distreze lumea (unde am scris eu asta?), dar am vazut ca mai toata lumea spune ca ar trebui sa fie dansul acesta la petrecere si eu m-am gandit automat de ce "trebuie"? Noua nu ne place dansul si nici prietenilor nostri, deci nu va fi la nunta nostra. Si pana la urma de unde stiu eu daca le fac sau nu pe plac invitatilor; de unde stiu eu ca le place acest dans? Am fost la multe nunti in ultimii ani si doar la o nunta s-a pus aceasta melodie si n-a dansat prea multa lume. :)>-

buna fetelor !
interesant subiect
la nunta mea ,la alte nunti si la un botez au dansat acest dans si oamenii de peste 70 ani chiar daca stiau sau nu inainte, asa ca eu cred ca invitatilor le plac acest gen de dans iar daca nu il stiu se adapteaza din mers:))

o zi buna

camelia
06.02.2010, 12:24:50
buna fetelor !
interesant subiect
la nunta mea ,la alte nunti si la un botez au dansat acest dans si oamenii de peste 70 ani chiar daca stiau sau nu inainte, asa ca eu cred ca invitatilor le plac acest gen de dans iar daca nu il stiu se adapteaza din mers:))

o zi buna
asa zic si eu, cine vrea sa danseze danseaza pe orice melodie, si mai ales daca ii un dans nou toata lumea vrea sa l danseze

ojitosazules85
06.02.2010, 16:17:05
Am dansat pe aceasta melodie anul trecut la toate nuntile la care am fost, imi place mult, sigur o sa il am la nunta!

nicoletagheorghe1
08.02.2010, 09:49:46
buna fetelor !
interesant subiect

o zi buna
exact asta am observat si eu la un botez de sambata asta.inclusiv cantareata din formatie a dansat, asa k de mine nu imi place nu o sa mor daca va fi la nunta mea

ciocolatika
11.02.2010, 16:14:57
comic?=P~ [-X [-X [-X [-X
filmuletz dans (http://www.youtube.com/watch?v=g5Ybng1g5o4)

mihaela102
11.02.2010, 16:19:20
e super tare dansul...sigur nu va lipsi de la nunta mea ;))....miresoiul meu a aflat de curand de el dar e foarte incantat (si haios cand il danseaza)

gnm
11.02.2010, 19:19:02

:-&:-&:-&:-&:-&ce obscen!!!!!parca e un caine in calduri!!!( cer scuze sarmanilor caini!)a transformat ceva dragut in ceva de prost gust:-&:-&:-&:-&:-&

michelle_N
11.02.2010, 19:22:34

:O :O Vai, ce nesimtit!! :-& :-&

larryssa83
11.02.2010, 20:30:26
Foarte tare filmuletul =)) =))

cameliaoprea12
11.02.2010, 21:41:42
Cam de prost gust ce face domnul ala acolo dar recunosc ca m-am amuzat !

nicoletagheorghe1
12.02.2010, 08:23:03
Cam de prost gust ce face domnul ala acolo dar recunosc ca m-am amuzat !
subscriu !!!

mihapet
12.02.2010, 13:25:27
=)) =)) =)) =))
=)) =)) =)) =)) =)) =))
Super tare filmuletul. Am ras cu lacrimi

mihapet
12.02.2010, 13:27:58
Asa este, nu-i nici o tragedie daca se canta si pinguinul asta la nunta, cata vreme lumea e innebunita dupa el.
Cat despre manele, no way. Sa nu aud tiganeli la nunta mea.
Plus ca formatia noastra nu are manele in repertoriu, deci nici la cerere nu va canta asa ceva.

>:D<
Si noi vb cu ei sa nu puna manele. Dar, la cererea publicului matol, undeva la 3 AM, au pus 2-3 melodii, dar le-a adaptat putin la muzica populara. Adica nu am dansat "din buric", ci am facut o hora:D

mihapet
12.02.2010, 13:30:51

Pai daca stii ca nimeni nu agreeaza acest dans nu il pui. Ce rost are? Doar ca sa stea invitatii pe scaune? Tu stii cel mai bine ce fel de invitati ai si ce gen de muzica le place. Noi nu am vb cu cei din formatie sa il, dar au avut alti invitati grija sa-l ceara. Acum ce era sa fac? Sa ma iau la bataie cu ei? Si, pana la urma, a fost un moment haios unde 80% din invitati au dansat si s-au simtit bine, ceea ce e cel mai important.

valusca25
12.02.2010, 19:01:27
Eu sunt pro dansul pinguinului.Am fost la o nunta si ce tare ne-am distrat cu pinguinul asta.......:D

atheaa_me
12.02.2010, 19:08:22
eu desi nu stiu sa dansez acest dans ma amuza teribil cnd il aud, si am vauzt k inclusiv intr-un club retro s-a pus dansul acesta si toata lumea dansa si radea. deci la noi in zona a prins si ma gandesc sa il includ pe lista..e un moment funny:)

alida27
12.02.2010, 19:16:01
si mie imi palce acest dans, mi se pare f distractiv si sigur o sa il punem la nunta. pana si miresoiul meu stie sa-l danseze desi nu e mare dansator :D

logodnica_mea
14.02.2010, 05:27:30
a devenit deja un simbol , la fel ca meniaido, brasoveanca, perinita, macarena....si altele :)
e ok, imi place, dar mai la inceput pana sa invete lumea, se cam calcau pe picioare si nu era atmosfera, cred ca peste cam 1 an , max 2 .....de la mic la mare vor sti " dansul pinguinului"

e foarte haios

katja_mvp
14.02.2010, 11:28:31
super tare=))=))

loridana
15.02.2010, 08:06:51
a devenit deja un simbol , la fel ca meniaido, brasoveanca, perinita, macarena....si altele :)
e ok, imi place, dar mai la inceput pana sa invete lumea, se cam calcau pe picioare si nu era atmosfera, cred ca peste cam 1 an , max 2 .....de la mic la mare vor sti " dansul pinguinului"

e foarte haios
E super fain dansul, si nu neaparat are nevoie de 1-2 ani sa fie cunoscut. Sunt persoane care nu stiu nici in ziua de azi meneaito :D asa ca vor fi mereu persoane si persoane, nu? Important este ca lumea sa se distreze si sa fie veseli si acesta e unul din dansurile care aduce zambetul pe buze \:D/

nicoletagheorghe1
15.02.2010, 08:33:34
sa va spun sincer am fost la un botez sambata asta si pentru prima data am dansat meneaito si dansul pinguinului. nu a fost greu asa cum credeam. acum vad k imi place, e dansabil si nici nu am sa mor dc o sa il am la nunta

atreya
15.02.2010, 12:10:46
mie nu prea imi place pentru ca nu-l stiu :)
dar o sa-l invat pentru mai sigur!

va pup

nicoletagheorghe1
16.02.2010, 09:48:03
de exemplu mie nu imi place varianta aparuta acum cu ''boc''

loridana
16.02.2010, 13:36:22
de exemplu mie nu imi place varianta aparuta acum cu ''boc''
Dar de ce sa fie cantata varianta cu "boc" ca nu isi are rostul la o nunta :-\

litlangel
16.02.2010, 18:54:12
mi-a placut, l-am dansat, nu imi mai place.. dar merge la o nunta, are trecere!:)

nicoletagheorghe1
17.02.2010, 10:22:05
Dar de ce sa fie cantata varianta cu "boc" ca nu isi are rostul la o nunta :-\
stiu k nu isi are rostul dar eu tocmai pe aia am auzitooooo

st3llla
17.02.2010, 10:30:11
stiu k nu isi are rostul dar eu tocmai pe aia am auzitooooo

Si eu cred ca e aiurea sa fie versiunea aia cu boc.Cea obisnuita e foarte ok.

nicoletagheorghe1
18.02.2010, 09:16:55
si eu tot pe cea obisnuita o vreau. eu sunt anti politica

alinagr
18.02.2010, 10:00:32
uitati aici (http://www.youtube.com/watch?v=gErXpNhyOJM&feature=related)ce frumos danseaza.....

nicoletagheorghe1
19.02.2010, 09:02:46
uitati aici (http://www.youtube.com/watch?v=gErXpNhyOJM&feature=related)ce frumos danseaza.....
super tareeeeee

ramonete_yo
19.02.2010, 09:27:13
clar il vreau la nunta cred ca de doua ori chiar. am fost la o singura nunta la care s-a dansat si mi-a placut mult..de cand l-am vazut de anul trecut am zis ca imi doresc sa se danseze la noi la nunta :))

alinagr
19.02.2010, 22:30:34
Noi am dansat de 2 ori asta la nunta noastra. De fiecare data l-am dansat desculta=))

nicoletagheorghe1
20.02.2010, 13:30:14
Noi am dansat de 2 ori asta la nunta noastra. De fiecare data l-am dansat desculta=))
pai ce crezi k eu am sa fac altfel?

orchid
20.02.2010, 23:35:58
Este funny....si eu il voi avea (desi nu l-am dansat niciodata).
:))

cris226
20.02.2010, 23:39:32
Este funny....si eu il voi avea (desi nu l-am dansat niciodata).
:))
las ca e usor de dansat :D

nicoletagheorghe1
21.02.2010, 10:25:24
las ca e usor de dansat :D
sa ma vedeti pe mine prin casa de vreo saptamana imi suna aceasta melodie in cap si sar prin casa k o capraa=))=))=))

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

orchid
21.02.2010, 12:38:18
Am asistat de cateva ori la acest dans insa nu am avut curaj sa ma "bag" pt ca de fiecare data aveam tocuri si imi era ca imi rup fundul pe acolo. :))
Dar la nunta cu siguranta voi tzopai pe aceste ritmuri.

Va pup.

nicoletagheorghe1
22.02.2010, 08:46:17
sa ma vezi pe mine prin casa topaind. pana si-au dat ai mei seama ce fac au zis ca am suferit mutatii la grupa sanguina AB4:)):)):))

Ela_ela_ela
24.02.2010, 00:33:20
Dansul pinguinului, cred eu, e privit cu ochi rai de unele miresici pentru ca il considera penibil si il baga la categoria "manelizare".
Din punctul meu de vedere, e un dans ok si la nunta mea mi-ar placea sa am dansuri 'de grup' de la vechea macarena[desi nu cred ca se mai pune :))] pana la meneaito, dansul ratustei, s.a.
Am un lapsus, voiam sa precizez si de... dansul acela care incepe precum brasoveanca... e un fel de dansul pinguinului al nuntilor anului 2010 cred ...
revin cand imi amintesc:)
cautand dansul de care voiam sa va zic, am dat de un "dans al pinguinului" ceva mai neobisnuit...initial am ras, dar sa ma freasca Dumnezeu sa am un asa invitat... sper ca nu e o problema daca pun un link de pe youtube...
http://www.youtube.com/watch?v=ZiDSYBQdJIE
Later edit: Musamaua, mi-am amintit, de musamaua ziceam...

nicoletagheorghe1
24.02.2010, 09:10:12
Dansul pinguinului, cred eu, e privit cu ochi rai de unele miresici pentru ca il considera penibil si il baga la categoria "manelizare".
Din punctul meu de vedere, e un dans ok si la nunta mea mi-ar placea sa am dansuri 'de grup' de la vechea macarena[desi nu cred ca se mai pune :))] pana la meneaito, dansul ratustei, s.a.
Am un lapsus, voiam sa precizez si de... dansul acela care incepe precum brasoveanca... e un fel de dansul pinguinului al nuntilor anului 2010 cred ...
revin cand imi amintesc:)
cautand dansul de care voiam sa va zic, am dat de un "dans al pinguinului" ceva mai neobisnuit...initial am ras, dar sa ma freasca Dumnezeu sa am un asa invitat... sper ca nu e o problema daca pun un link de pe youtube...
Later edit: Musamaua, mi-am amintit, de musamaua ziceam...
da dansul pinguinului din acest link ni l-a mai prezentat o miresica. acel nene creed k o face intentionat

OanaWW
24.02.2010, 13:24:12
nu tre sa lipseasca dansul asta e caterinca

alinutza336
24.02.2010, 19:32:53
e foooarte tare dansul, nu cred ca trebuie sa lipseasca de la nici o petrecere

simVN
25.02.2010, 00:28:26
Mie una nu-mi place

nicoletagheorghe1
25.02.2010, 08:45:12
adevarul e k sunt multe persoane carora le place acest dans, dar deopotriva sunt si multe persoane carora nu le place. mie una nu bat cu el, dar dupa cum am spus nu voi muri daca il voi avea la nunta

corinaeliza
25.02.2010, 11:50:13
Mie imi place mult dansul pinguinului, dar viitorului meu sot nu ii place.Ce ma fac?

alinagr
25.02.2010, 13:45:56
Mie imi place mult dansul pinguinului, dar viitorului meu sot nu ii place.Ce ma fac?
Daca vrei sa il dansezi la nunta,il dansezi si fara el.Probabil vor mai fi invitati care-l cunosc.Nu vei fi singura:))
Nici al meu nu se omora dupa dansul asta,dar in saptamana nuntii am exersat in curte,impreuna cu el si cumnatul meu;a fost un ras general,dar la nunta am fost vreo 20 de persoane la dans:))

nicoletagheorghe1
26.02.2010, 09:09:34
Daca vrei sa il dansezi la nunta,il dansezi si fara el.Probabil vor mai fi invitati care-l cunosc.Nu vei fi singura:))
Nici al meu nu se omora dupa dansul asta,dar in saptamana nuntii am exersat in curte,impreuna cu el si cumnatul meu;a fost un ras general,dar la nunta am fost vreo 20 de persoane la dans:))
subscriu. daca nu va vrea sa il danseze sa nu o faca

cris226
26.02.2010, 09:15:49
la o nunta pui muzica pentru invitati in primul rand sa se simta bine ... daca merge si invitatii il danseaza il pui si de mai multe ori. sincer conteaza sa te simti bine la o nunta , asa ca eu zic sa il pui :)>-

nicoletagheorghe1
27.02.2010, 13:20:01
eu l-am ascultat la o nunta de 2 ori si tot de atatea ori lumea s-a ridicat cu placere la dans

gertrude
27.02.2010, 19:56:24
Mda,e ceva nou in peisagistica nuntilor.La cate nunti am fost,pinguinul a fost un moment foarte asteptat.

cris226
27.02.2010, 21:33:22
Mda,e ceva nou in peisagistica nuntilor.La cate nunti am fost,pinguinul a fost un moment foarte asteptat.
ca si la petreceri .. in ultimul an la orice nunta si petrecere am fost se cerea dansul pinguinului :)>-

nicoletagheorghe1
28.02.2010, 08:38:41
ca si la petreceri .. in ultimul an la orice nunta si petrecere am fost se cerea dansul pinguinului :)>-
dupa parerea mea e un dans ff distractiv si de aia se cere

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

dembubu
21.03.2010, 17:56:58
noi,l-am dansat la nunta si a fost o reala placere si distractie...de cate ori vad filmarea ma distrez...:)):)):))

nicoletagheorghe1
22.03.2010, 08:43:38
noi,l-am dansat la nunta si a fost o reala placere si distractie...de cate ori vad filmarea ma distrez...:)):)):))
te cred. e foarte amuzant dansul

st3llla
25.03.2010, 08:21:56
te cred. e foarte amuzant dansul

E o secventa pe net in care un nene aflat in coada dansului pare ca a inteles altceva din dansul pinguinului.(:|

iuliana25
25.03.2010, 21:53:06
Este un dans super de dansat si la nunta si la orice petrecere pt ca se ridica toata lumea si se invata repede si de catre cei care nu il stiu

monicaalina
25.03.2010, 22:05:59
Este un dans super de dansat si la nunta si la orice petrecere pt ca se ridica toata lumea si se invata repede si de catre cei care nu il stiu

da nu e complicat se invata f repede,eu am invatat si imi place desi nu sunt dansatoare inraita.eu o sa vreau dansul pinguinului la nunta

nicoletagheorghe1
26.03.2010, 09:10:43
multi dintre noi il vrem la nunta noastra

valusca25
26.03.2010, 10:38:26
Fara dansul pinguinului nu se poate...l-am descoperit si noi la o nunta ...doamne ce ne-am mai distrat.Ideea e totusi sa nu tina 10 minute ca nu poti face fata...faci febra musculara!

nicoletagheorghe1
27.03.2010, 08:52:35
Fara dansul pinguinului nu se poate...l-am descoperit si noi la o nunta ...doamne ce ne-am mai distrat.Ideea e totusi sa nu tina 10 minute ca nu poti face fata...faci febra musculara!
e asta e. trebuie sa suferim si noi putin

flory99
13.05.2010, 22:06:58
Super dans mai ales ca este condus de mireasa si intra la pinguin toata lumea,chiar daca nu cunosti dansul

nicoletagheorghe1
14.05.2010, 10:57:36
Super dans mai ales ca este condus de mireasa si intra la pinguin toata lumea,chiar daca nu cunosti dansul
chiar e necesar sa fie condus de catre mireasa?

alexutza_ralukutza_m
17.05.2010, 13:51:18
Si noua ne place dansul acesta si l-am avut si la nunta. Toata lumea s-a distrat.

Roxxy81
18.05.2010, 15:53:58
E nebunie mare cu acest dans :x:x:x ... nu poate lipsi de la o nunta :)))))) misto dans bv celui ce la infiintat :X:X:

crystall
18.05.2010, 19:51:02
Mie imi place, evident, cred ca a intrat deja in "traditie" ;-)

Si apropo de dansul pinguinului, am vazut un filmulet de am ras cu lacrimi :)):)) uitati-va si voi:

noidoi2010
18.05.2010, 20:04:13
sincer, este un dans care ridica 80% din lumea de la masa, indiferent cat de rasuflata e nunta :)

nicoletagheorghe1
19.05.2010, 08:21:36
Mie imi place, evident, cred ca a intrat deja in "traditie" ;-)

Si apropo de dansul pinguinului, am vazut un filmulet de am ras cu lacrimi :)):)) uitati-va si voi:

mdaaa comic filmulet. de cate ori il revad de atatea ori rad cu lacrimi

micadoctorita
26.05.2010, 19:16:01
Acum radem da, dar daca patim la nunta si noi asa? :-s mie mi-ar strica tot cheful sincer.Doamne fereste, sa am asa specimen tampit ca il dau urgent afara

mi2009
26.05.2010, 19:26:00
la noi la nunta s-a numerit sa fie pedeapsa pt mine si ras sa recuperam mirele...dupa ce am facut o tura mica s-a agatat si mirele de noi si cele care l-au rapit si apoi si restul lumii..a fost foarte fain!!!

Ramona_Toma
06.06.2010, 05:19:55
Se pare ca a intrat deja in randul danurilor specifce de nunta.asa cum e de ex..perinita sau brasoveanca

cris226
06.06.2010, 16:07:03
Se pare ca a intrat deja in randul danurilor specifce de nunta.asa cum e de ex..perinita sau brasoveanca
daaa .. parca nu merge fara el :)) cum e si meneito .. nu am fost la nunta fara meneito :D

lenutza28
06.06.2010, 20:53:34
mie imi place la nebunie acest dans si il voi avea si eu mai mult k singur la nunta,pai sa fie distractie nu<:-P<:-P<:-P

larryssa83
06.06.2010, 21:01:24
Am descoperit acest dans cu ocazia nuntii finilor..imi place :)

infinity79
07.06.2010, 16:53:20
Mie sincer imi place acest dans deoarece e comic e ritmat si nu cred ca va mai ramane careva pe scaune dupa ce invata sa-l danseze.
Uitati-va pe youtube(dansul pinguinului) ,de la cel mai tanar pana la cel mai in varsta invitat se va lasa prins in dans.
Neaparat mireasa conduce sirul de dansatori:*
Daca mai stiti si alte dansuri ca acesta spuneti....poate ne inspiram si noi pentru nunta noastra.

Nu-mi place dansul pinguinului si mai ales maimutareala nuntasilor care "danseaza", dar il prefer oricand unei manele.

flory99
07.06.2010, 20:36:19
Buna fetelor.Eu zic ca este un dans foarte bun pt nunta si ceea ce inseamna petrecere deoarece este distractiv si nu este greu de invatat.

olimpia26
07.06.2010, 21:18:58
Super dans si distractiv

maria1984
07.06.2010, 22:03:05
Super dans si distractiv
Sunt de acord cu tine..la nunta mea nu o sa lipsesca...este usor de invatat si chiar distractiv mai ales cand se incinge petrecerea\:D/
Dupa o hora si o sarba merge un dans al pinguinului:))...dupa nu iti mai trebuie nimic:))=))

gnm
08.06.2010, 16:51:29
cum am mai spus cu ceva timp in urma, nici nu-mi place dar nici nu-mi displace.
in schimb, la mine la nunta, spaniolii au fost super incantati!!! au ras de s-au spart!!! noi am avut inspiratia de a-l pune imediat dupa meneaito, cand ei erau pe ring si i-am putut racola mai usor la dans. cel mai mult le-a placut femeilor si asta ptr ca barbatii nu intelege-au cuvintele (eu am avut varianta vocala,nu doar instrumentala):D

Tarya
08.06.2010, 17:39:17
Mie nu prea imi placea dansul..pana la nunta cand Dj-ul l-a pus si ne-am distrat copios....de atunci imi place :))

Ank_Delice
09.06.2010, 12:45:38
Mie imi place,e haios,dar nu varianta aceea de 15 min ca obosesc de mama mama,si nici variantele gen "bob,boc,boc" ca nu le pot suporta si nu vreau politica la nunta mea.

nicoletagheorghe1
10.06.2010, 09:18:59
Mie imi place,e haios,dar nu varianta aceea de 15 min ca obosesc de mama mama,si nici variantele gen "bob,boc,boc" ca nu le pot suporta si nu vreau politica la nunta mea.
cred k varianta politicianizata nu o suporta nimeni

Cat_Eyes
10.06.2010, 18:09:05
eu am rezistat 7 minute la pinguin. dar o sa rog sa cante vreo 3 minute.. daca vor, sa puna iar mai spre dimineata.
:)

monkey_woman
11.06.2010, 00:25:12
e haios e simpatic doar ca de multe ori te trezesti cu cineva lipit de tine :)) sariturile sunt intotdeauna diferite si cu cat e cineva mai mare cu atat face pasii mai mari....plus ca daca nu e loc, ajungem un adevarat sandvis! :))

nicoletagheorghe1
11.06.2010, 08:46:18
e haios e simpatic doar ca de multe ori te trezesti cu cineva lipit de tine :)) sariturile sunt intotdeauna diferite si cu cat e cineva mai mare cu atat face pasii mai mari....plus ca daca nu e loc, ajungem un adevarat sandvis! :))
dddddaaaaaaaaaaaaaaaaa.=))=))=))=))

ana_strumfi
11.06.2010, 19:11:47
Dansul pinguinilor e noul "Menaito"?
Ce parere aveti despre aceasta "moda"? Il aplicati?

ana_strumfi
11.06.2010, 19:24:49
Ati participat la vreo nunta/petrecere unde s-a dansat acest dans?
Mie mi se pare amuzant=P~

gabitza_roca
11.06.2010, 20:38:09
sunt foarte nerabdatoare sa incerc "noua moda" .. :)) .. dar imi place si menaito mult mult.. parca ar fi un dans sincronizat ..si cu cat participa mai multi cu atat e mai frumos..

probabil duminica vin cu impresii ..mireasa de sambata e o nebunatica..sigur vom experimenta dansul pinguinului.. :*:*

ana_strumfi
11.06.2010, 20:44:48
sunt foarte nerabdatoare sa incerc "noua moda" .. :)) .. dar imi place si menaito mult mult.. parca ar fi un dans sincronizat ..si cu cat participa mai multi cu atat e mai frumos..

probabil duminica vin cu impresii ..mireasa de sambata e o nebunatica..sigur vom experimenta dansul pinguinului.. :*:*

Maine mergeti? Sau sambata viitoare?

Mie niciodata nu mi-a placut Menaito, poate pentru ca ma incurc la pasi, desi sunt simpli :)). Am exersat acasa pinguinul pentru ca mirele e "fan" si s-ar putea sa il dansam =P~

anuska_dea
11.06.2010, 21:07:28
Mie una nu imi place acest dans la o nunta, de preferat la iarba verde, la alte petreceri. Sta oribil la o femeie imbracata elegant si aranjata sa sara ca o căpriță, pe tocuri. Parerea mea.:)>-

carla80
11.06.2010, 21:20:03
Mie una nu imi place acest dans la o nunta, de preferat la iarba verde, la alte petreceri. Sta oribil la o femeie imbracata elegant si aranjata sa sara ca o căpriță, pe tocuri. Parerea mea.:)>-
Pai cam sar femeile ca niste caprite, asta e.Dar de obicei pinguinul se danseaza mai spre dimineata, dupa ce au renuntat si domnii la cravate, veste etc.
Eu mai mult de 2 minute n-am rezistat niciodata.

carla80
11.06.2010, 21:24:11
Sa va spun o faza haioasa cu al meu: la o nunta,dupa ce am dansat pinguinul cele 2 minute de care ziceam, m-am intors la masa toata rosie la fata si i-am spus sotului ca am slabit vreo 2 kile cat am topait.La care el se uita mucalit la mine si zice: "da? si de ce nu mai dansezi?" :))

gnm
11.06.2010, 22:06:26
Sa va spun o faza haioasa cu al meu: la o nunta,dupa ce am dansat pinguinul cele 2 minute de care ziceam, m-am intors la masa toata rosie la fata si i-am spus sotului ca am slabit vreo 2 kile cat am topait.La care el se uita mucalit la mine si zice: "da? si de ce nu mai dansezi?" :))

=))ce rautacios=))da' lasa draga,ca le-ai recuperat tu,macar asa, ca sa-i faci in ciuda!=))

Ank_Delice
12.06.2010, 07:56:54

Asta inseamna ca nu merge nici meneaito sau alte dansuri care presupun sarituri.Nu mi se par sariturile intr-un dans lipsite de eleganta atata timp cat femeia nu se zbenguieste ca o nebuna,pe tocuri sau nu.

gabitza_roca
12.06.2010, 12:54:15
azi e nunta..
.. nunta ..petrecerea e de la 4..iar vlad e inca in cluj..sper ca cel tarziu la 5 30 sa ne infatisam in fata "Marii Adunari" pt a ne sarbatori prietenii..

ana_strumfi
12.06.2010, 14:03:20
azi e nunta..
.. nunta ..petrecerea e de la 4..iar vlad e inca in cluj..sper ca cel tarziu la 5 30 sa ne infatisam in fata "Marii Adunari" pt a ne sarbatori prietenii..

Distractie placuta>:D<asteptam impresii

lolicriss1234
13.06.2010, 11:53:44

mai este si brasoveanca ......

ana_strumfi
13.06.2010, 12:13:15
Aia cum e?

ana_strumfi
13.06.2010, 12:16:44
Am gasit pe youtube. E mai "formal" fata de pinguin si pe perechi, acela e mai haios. In zona noastra nu stiu cata lume stie sa il danseze, sau poate ma insel

airiana
13.06.2010, 14:37:50
Daaa vrem si menaito si dansul pinguinului, mai putin brasoveanca sau musamaua..

gabitza_roca
14.06.2010, 08:55:13
am experimentat dansul pinguinilor.. e tare.. am facut pe noi ..de ras.. cred ca 2 persoane stiau dansul la nunta.. restul ne-am luat dupa ei..desi e putin dificil sa se sincronizeze toti..dar sigur vom avea si noi...

iar menaito s-a pus de 2 ori.. foarte frumos..

era o pereche la nunta care dansa extraordinar de bine.. la un moment dat barbatul a luat-o pe mireasa la dans ..si-a invartit-o ..a dat-o peste cap.. si inapoi. =)) noroc ca mireasa e mai slabuta.. :))

deeaminea
18.06.2010, 18:50:40
Vad pe aici multe pareri cum ca nu ar merge la nunta acest dans? De ce? Eu sunt de alta parere,cu acest dans lumea se distreaza,rad unii de altii care nu stiu sa danseze si se face atmosfera....

andrea85
18.06.2010, 19:06:03
Vad pe aici multe pareri cum ca nu ar merge la nunta acest dans? De ce? Eu sunt de alta parere,cu acest dans lumea se distreaza,rad unii de altii care nu stiu sa danseze si se face atmosfera....

Si mie mi se pare amuzant acest dans, chiar daca eu personal inca nu l-am dansat la nicio nunta, dar cred ca la nunta mea nu o sa scap atat de usor...:D

nicoletagheorghe1
20.06.2010, 20:00:54
Si mie mi se pare amuzant acest dans, chiar daca eu personal inca nu l-am dansat la nicio nunta, dar cred ca la nunta mea nu o sa scap atat de usor...:D
in aceeasi ipostaza sunt si eu;));));));))

mirela_galan
20.06.2010, 21:50:08
in ultima vreme se poarta acest dans la nunta! tin sa va anunt ca si eu la nunta l-am avut si chiar a fost distractia serii as putea spune!

v80roxana
20.06.2010, 21:58:48
la nunta nu l-am avut dar la botez a fost the best:)>-

asa ca...distrati oamenii nu-i tineti pe scaune!!!

<:-P

ps:a dansat nasa ca o "caprita" cu tocuri cu tot....chiar ea a inceput dansul:-p

dana86dany
21.06.2010, 19:10:15
de acord cu tine=D>. cu dansurile astea se distreaza si lumea care sta pe scaune si ceilalti care danseaza. eu sunt pro aceste dansuri:A

alynna89
24.06.2010, 16:33:22
ultimele trei dansuri ale serii (diminetii de fapt) au fost brasoveanca, pinguinul si meneaito si nimeni nu a stat jos:) eu chiar le gasesc specifice unei nunti/distractii:)

Lala4you
24.06.2010, 23:50:25
Eu l-am dansat la un botez si a fost foarte amuzant,ba chiar se poate dansa cu o oarecare eleganta ;),apropo de topait,una e dansul alta topaitul.

l0redana
08.07.2010, 14:36:11
si noi am avut dansul pinguinilor, mirele si-l dorea foarte mult, eu nu am fost prea incantata dar l-am dansat.
e de groaza!!!!!!:D putini stiau sa)l danseze, dar restul au urmat cum au stiut, la nunta nu am prea observat ce se intampla in "pluton", dar pe inregistrarea video am vazut totul:-p toti erau morti de ras, faceau niste miscari bizare, a fost super merita sa-l faceti o sa va distrati pe cinste. la noi chiar si oameni mai invarsta au avut curajul sa ni se alature, a fost haios.

camelie
15.07.2010, 12:06:56
La dansul pinguinului nu vei vedea niciodata ringul gol. Dansurile cu anumite coregrafii chiar prind la distractii. Nu va stramba nimeni din nas.La noi a fost super.:D

ioana_pe
23.07.2010, 13:30:47
Eu l-am avut la botez - recunosc ca nu imi place deloc - dar lumea a dansat - nu prea ai ce face, a devenit deja specific la petreceri...

nicoletagheorghe1
26.07.2010, 09:53:56
am fost la o nunta sambata. nu am dansat acest dans dar cd am vazut k mireasa trebuie sa ia initiativa am ramas blocata. eu nu stiu dansul dar toti il vor asa k va fi si la mine la nunta

Ank_Delice
26.07.2010, 11:48:57
Eu l-am dansat,a fost super funny,am primit complinte ca am fost o "locomotiva desteapta " :)) de la varul meu care pana la urma a fost la mine la nunta :)

Ailel
26.07.2010, 15:13:02
Eu nu stiu ce sa zic despre acest dans... hmmm... cred ca depinde de gusturi, mie una nu imi place drept urmare nu va fi la nunta mea :-p

madalinapol
26.07.2010, 19:13:12
Mie chiar imi place si il vreau la nunta mea!!!De asemenea si brasoveanca....o sa am si meneaito si alte dansuri de genul asta:funny and crazy! :))

poneyalma
26.07.2010, 20:44:01
Depinde de gusturi ... L-am avut la nunta si au dansat multi dansul (eu "locomotiva" cum zicea o miresica). O sa mi-l amintesc toata viata pt ca dj-ul a pus un pinguin lung de vreo 8 minute si ceva. S-au prins multi in dans si cei mai in varsta stateau pe margine si incercau sa ne imite si ... s-au distrat cu totii!

nicoletagheorghe1
27.07.2010, 10:22:08
Depinde de gusturi ... L-am avut la nunta si au dansat multi dansul (eu "locomotiva" cum zicea o miresica). O sa mi-l amintesc toata viata pt ca dj-ul a pus un pinguin lung de vreo 8 minute si ceva. S-au prins multi in dans si cei mai in varsta stateau pe margine si incercau sa ne imite si ... s-au distrat cu totii!
cred k s-au distrat de minune. de obicei asa se intampla

feliciaM
29.07.2010, 20:56:56
Mie mi se pare funny acest dans si o sa il avem la nunta dar eu cu siguranta nu ma bag sa il dansez.. Ultima data am dansat vreo 4 minute..si dupa-aia nu am mai fost in stare sa dansez toata seara :(

MihaelaI
30.07.2010, 01:10:34
Da, prea tare dansul. Si mai sunt dansuri asa "de grup" frumoase. Mai e Rednex - Cotton Eye Joe, si noi am avut o trupa de dansatori, care dupa ce au terminat, au inceput Meniaito, si nu va spun, toata lumea s-a ridicat sa danseze :)

nicoletagheorghe1
30.07.2010, 08:46:39
Mie mi se pare funny acest dans si o sa il avem la nunta dar eu cu siguranta nu ma bag sa il dansez.. Ultima data am dansat vreo 4 minute..si dupa-aia nu am mai fost in stare sa dansez toata seara :(
fara suparare dar cred k s-a intamplat ceva mai grav in timpul dansului d nu ai mai dansat restul serii.mie acest dans imi place chiar daca nu il dansez de fiecare data

feliciaM
30.07.2010, 11:06:42
fara suparare dar cred k s-a intamplat ceva mai grav in timpul dansului d nu ai mai dansat restul serii.mie acest dans imi place chiar daca nu il dansez de fiecare data

crezi gresit /:)
Nu s-a intamplat nimic, doar ca pur si simplu am obosit (era pe la 2 noaptea si aveam tocuri de 10 cm). Nu am zis ca nu imi place....dimpotriva. Doar ca nu ma mai bag sa il dansez, mai ales ca pentru nunta mi-am luat iar pantofi de 10 cm. O sa dansez orice, dar nu o sa mai topai ca pinguinul :)>- Il las pe sot ca se pricepe si are si energie

andrea85
30.07.2010, 11:18:10
Nu s-a intamplat nimic, doar ca pur si simplu am obosit (era pe la 2 noaptea si aveam tocuri de 10 cm). Nu am zis ca nu imi place....dimpotriva. Doar ca nu ma mai bag sa il dansez, mai ales ca pentru nunta mi-am luat iar pantofi de 10 cm. O sa dansez orice, dar nu o sa mai topai ca pinguinul :)>- Il las pe sot ca se pricepe si are si energie

Intr-adevar e obositor dansul asta, dar e si haios...cred ca de dragul invitatilor se poate dansa si acest dans...ori cu pantofi de schimb, ori doar cateva minute, nu pana la sfarsit. :D

melinda21
30.07.2010, 11:40:07
Intr-adevar e obositor dansul asta, dar e si haios...cred ca de dragul invitatilor se poate dansa si acest dans...ori cu pantofi de schimb, ori doar cateva minute, nu pana la sfarsit. :D

da ai dreptate, si eu am dansat dansul pinguinului weekendul trecut, dar dupa un timp am renuntam
am obosit

andrea85
30.07.2010, 11:59:47
da ai dreptate, si eu am dansat dansul pinguinului weekendul trecut, dar dupa un timp am renuntam
am obosit

La ultima nunta, la care am fost eu, am dansat impreuna cu miri, dar doar primele 2 minute din melodie si apoi am schimbat la o alta melodie...asa o sa fac si eu la nunta mea. :D

nicoletagheorghe1
03.08.2010, 12:51:06
acum am inteles de ce te retragi din fata dansului. cu tocuri de 10 eu as pica in nas. si sunt o pitica

feliciaM
03.08.2010, 21:33:56
Sper sa rezist toata noaptea cu ei. :-SS

Noroc cu sotul ca stie dansul si o sa-l las pe el sa conduca sirul la pinguin :-p .
La menaito are interzis ca tot timpul o ia in sens opus si se loveste de oameni =P~

danielaaa
11.08.2010, 17:35:39
acum cel mai misto e musamaua ...

Carmen_P
11.08.2010, 20:34:58
Musamaua e dans traditional.

monik_m
12.08.2010, 10:05:42
Musamaua e dans traditional.

da , este un dans traditional si ai nevoie de cineva care sa spuna invitatiilor ce sa faca ( eventual dj-ul)

fly39
12.08.2010, 10:32:01
Sper sa rezist toata noaptea cu ei. :-SS

Noroc cu sotul ca stie dansul si o sa-l las pe el sa conduca sirul la pinguin :-p .
La menaito are interzis ca tot timpul o ia in sens opus si se loveste de oameni =P~

Ca sa rezisti trebuie sa calculezi in asa fel sa joci din fiecare cate putin sa nu te expui prea mult la o anumita melodie s-au dans fiindca asa vei obosii cu siguranta.Ti-o spune un lautar care vede tot intr-o nunta ;-);-)

fly39
12.08.2010, 10:33:52
da , este un dans traditional si ai nevoie de cineva care sa spuna invitatiilor ce sa faca ( eventual dj-ul)

S-au solistul trupei.;-)

nic_nic
25.08.2010, 08:30:51
Mai bine fara pinguini ... nu toti stiu sa danseze melodia iar miscarile vazute pe net sunt de tot rasul.

codrutanemes
31.08.2010, 19:46:33
e amuzant. si cei tineri si cei mai putin tineri au iesit la dans indiferent daca stiua sau at au invatat..... chiar si nasii si mirele au dansat dansul pinguinului ca sa recupereze mireasa, la fel si hotii.....cu mireasa in brate....

crystall
10.09.2010, 12:49:21
Mie imi place mult ;;)
Ideea este sa fie un dans destul de amuzant, care sa inveseleasca toti invitatii, tocmai ca unii nu prea stiu miscarile ori n-au pic de talent si de aici tot felul de faze haioase :))

melinda21
10.09.2010, 13:17:18
Mie imi place mult ;;)
Ideea este sa fie un dans destul de amuzant, care sa inveseleasca toti invitatii, tocmai ca unii nu prea stiu miscarile ori n-au pic de talent si de aici tot felul de faze haioase :))

da sunt de acord cu tine
si la noi a fost dansul pinguinului si a fost foarte amuzant
la inceput si eu m-am incurcat dar spre final a fost super

nikkol
10.09.2010, 16:38:26
Mie imi place Dansul Pinguinului...e foarte fain...l-am invatat pt prima oara la o nunta in Urziceni...in zona Jud Dambovita, unde m-am nascut eu nu prea se stia de el..acum 2 saptamani s-a casatorit fratele meu si am dansat toata noaptea...a fost grozav...

andreeak2002ro
13.09.2010, 22:50:52
Mie imi place mult ;;)

Exact - trebuie sa fie amuzant si cu cat sunt mai putini cei care stiu sa-l danseze cu atat e mai amuzant.:)

nicoletagheorghe1
14.09.2010, 07:58:19
Exact - trebuie sa fie amuzant si cu cat sunt mai putini cei care stiu sa-l danseze cu atat e mai amuzant.:)
asta asa este. nu mai ce imi aduc aminte k zilele trecute eram la cumnat acasa iar fata lor cu inca alte 3 fetite de varsta ei (4-5 ani) invatau dansul pinguinului. te prapadeai de ras cat de sobre erau si cat de sarguincioase

otiliatabaroiu
29.10.2010, 16:49:28
Am avut si eu la nunta dansul pinguinului si a fost amuzant. Au dansat toti, indiferent de varsta si indiferent daca stiau pasii sau nu. Cred ca e ok sa bagi la nunta dansul pinguinului, dar mai spre dimineata.

panamea
30.10.2010, 16:35:44
l-am dansat numai la nunta mea...pt ca am mers pe ideea ca mireasa nu sta jos.....am gasit alti pasi bineinteles pt ca oricum nu se vedea pe sub rochie:)).....pt ca este f incomod si inestetic sa vezi sani de diverse marimi topaind in toate directiile.....nu stiu daca lk-as mai dansa si la alta nunta

kim
08.11.2010, 19:29:18
Mie nu imi place dansul pinguinului, fara suparate. Mi se pare ca se vede penibil un rand de oameni care topaie. Parerea mea.

nicoletagheorghe1
09.11.2010, 09:03:51
Mie nu imi place dansul pinguinului, fara suparate. Mi se pare ca se vede penibil un rand de oameni care topaie. Parerea mea.
parerea mea e cam aceeasi cu a ta, dar la nunta ta ma refer la distractie parerea ta nu conteaza

eleny84
09.11.2010, 14:21:57
Mi se pare un dans funny in care au ocazia sa se prosteasca si tineri si batrani, fara pretentii dupa ce deja s-au baut cateva pahare de vin. :) Nimeni nu e obligat sa danseze. Personal mi se pare mai atractiv decat o hora interminabila unde dupa o melodie de 15 minute in care se repeta cateva acorduri obsesiv deja ma dor umerii.

belen_belissima
09.11.2010, 14:51:39
foarte fain....imi place mult acest dans.

kim
09.11.2010, 21:51:25
Felul muzicii va spune ceva si depre mine, asa ca nu imi place mie nu va fi la nunta.

nicoletagheorghe1
11.01.2011, 08:58:09
Felul muzicii va spune ceva si depre mine, asa ca nu imi place mie nu va fi la nunta.
nu te supara dar nici mie nu imi place acest dans dar la nunta nu am murit daca l-am avut. si am observat k am facut bine ca nu l-am scos. lumea a fost foarte incantata sa il auda si sa il danseze. mai gandestete si din perspectiva invitatilor nu numai a ta

ROSE2011
12.01.2011, 10:51:14
Super funny dansul..imi pare rau ca nu era la moda si la nunta mea

melinda21
12.01.2011, 11:27:28
ii super haios dansul, la noi la nunta si tinerii si batranii au dansat pe melodie, a fost super

corynutzza
12.01.2011, 18:35:09
Si mie imi place dansul pinguinului.Si la noi la nunta a fost cerut chiar de mai multi invitatii.Atata timp cat lumea se distreaza si danseaza pe melodie este bine venit.pup

miresica_alexica
13.01.2011, 09:41:44
e haios, dar nu pot sa zic ca imi place....din pacate acum a ajuns o melodie care nu lipseste din repertoriul nuntilor

Magdda
23.01.2011, 19:48:32
e haios, dar nu pot sa zic ca imi place....din pacate acum a ajuns o melodie care nu lipseste din repertoriul nuntilor

Si eu sant de aceeasi parere..cred ca locul potrivit ar fi o petrecere mai restransa,probabil dupa nunta .

mihaela_nita
05.02.2011, 04:48:45
nu ma incanta cu nimic dansul pinguinului. prefer o sarba ritmata si cantata din suflet

dreamcatcher
05.02.2011, 15:34:23
hahaha, uitati aici dansul pinguinului=))=))=))

andrea85
05.02.2011, 15:41:50
hahaha, uitati aici dansul pinguinului=))=))=))

Asta da un dans :)):)):)), rad cu lacrimi...serios...=))=))=))=))=))=))

deliamm
12.02.2011, 16:05:45
mie nu-mi place dansul asta, l-am scos de pe lista la nunta, dar daca invitatii il cer probabil ca n-o sa fiu impotriva

melinda21
12.02.2011, 16:28:48
la noi la nunta a fost dansul pinguinului, ne-am adunat ata de multi pe ringul de dans de abia ne puteam misca, dar a fost foarte haios
ii distractic
mai este o melodie care nu ar trebui sa lipseasca, brasoveanca
mie tare mult imi place

CeliBia
12.02.2011, 18:02:22
Am zis ca la noi nu se va dansa asta... dar apoi, dupa nunta din vara la care am fost nasi si am vazut ce atmosfera s-a facut am zis ca ne mai gandim. Desi uram maxim dansul acesta :-&

deea_camelia
12.02.2011, 21:52:55
Mie mi se pare oribil...melodia in primul rand si dansul si mai si...deci no waY...

AndreeaLuiza
12.02.2011, 23:23:37
nici eu nu mor dupa el..dar este un dans la care lumea se ridica de la masa..deci, la mine cred k va fii..
m-am uita la video..OMG!! :)))=))=))=))=))

Laura_Pasca
21.02.2011, 01:07:28
la noi la nunta a fost dansul pinguinului, ne-am adunat ata de multi pe ringul de dans de abia ne puteam misca, dar a fost foarte haios
ii distractic
mai este o melodie care nu ar trebui sa lipseasca, brasoveanca
mie tare mult imi place

Majoritatea celor care sunt la nunta vor sa danseze pinguinul, nu cred ca e cineva care poate sa spuna ca ii place melodia asta, dar cred ca majoritatea o pun de amuzament, pentru momentul ala copilaresc si prostesc la care se supun toti..:))) ca de fapt si de drept nu cred ca nici unu nu sta acasa si asculta pinguinul de placere...e o chestie de distractie si amuzament...dar e placut sa vezi atatia oameni ca se distreaza...
pt mine e ok, dar parca la un moment dat devine plictisitor...la fel si trenuletul, meneaito, brasoveanca, musamaua dar astea se pun pentru ca provoaca lumea la dans si ca nu e greu si asa se umple ringul mai repede, mirii sunt fericiti si daca sunt mirii fericiti, ce mai conteaza?:))

oana_90
21.02.2011, 12:15:50
Eu cred ca deja a devenit un dans "traditional" pe care toata lumea se ridica sa-l danseze.

veve80
21.02.2011, 14:29:29
mie dansul pinguinului nu mi-a placut niciodata: nici melodia si nici sa-l dansez asa ca va lipsi cu siguranta.

andrea85
21.02.2011, 14:36:17
E bine ca sunteti atat de hotarate, dar ce se va intampla cand un invitat va va cere o melodie sau poate chiar Dj-ului? ;;)

miha2009
21.02.2011, 15:35:41
mie dansul pinguinului nu mi-a placut niciodata: nici melodia si nici sa-l dansez asa ca va lipsi cu siguranta.

Nici mie nu-mi place, si nici nu l-am dansat :D

ana_anna0
21.02.2011, 22:14:59
Majoritatea celor care sunt la nunta vor sa danseze pinguinul, nu cred ca e cineva care poate sa spuna ca ii place melodia asta, dar cred ca majoritatea o pun de amuzament, pentru momentul ala copilaresc si prostesc la care se supun toti..:))) ca de fapt si de drept nu cred ca nici unu nu sta acasa si asculta pinguinul de placere...e o chestie de distractie si amuzament...dar e placut sa vezi atatia oameni ca se distreaza...
pt mine e ok, dar parca la un moment dat devine plictisitor...la fel si trenuletul, meneaito, brasoveanca, musamaua dar astea se pun pentru ca provoaca lumea la dans si ca nu e greu si asa se umple ringul mai repede, mirii sunt fericiti si daca sunt mirii fericiti, ce mai conteaza?:))
sunt de acord cu tine!farmecul e dansul melodia nu prea conteaza...:grin:

aco21
26.04.2011, 18:30:33
Noi am lasat formatia sa aleaga melodiile si nu am regretat...din contra....printre ele a fost si dansul pinguinului....acum , cand ma uit la video ma prapadesc de ras.....este o amintire foarte, foarte frumoasa cu majoritatea invitatilor...chiar merita :D

iulia_g86
31.05.2011, 23:05:35
nu-mi place dansul asta:|

nicoletagheorghe1
01.06.2011, 09:38:41
nu-mi place dansul asta:|
una este sa nu iti placa tie si alta e sa le placa invitatilor. aceeasi parere o am si eu dar la nunta nu am murit cat timp a tinut melodia. noi trebuie sa tinem cont de ce place invitatilor nu noua. de exemplu eu ascult ff multa muzica de camera sau opereta. sub nici o forma nu puteam sa le impun invitatilor muzica pe care o ascult eu

andrea85
01.06.2011, 16:34:05
La nunta mea dansul pinguinului a fost acel dans la care toti invitatii erau pe ringul de dans :))...stiu ca e un dans mai prostesc si nu prea are sens, insa impreuna cu ceilalti invitati a fost un moment funny. ;))

MireasaEmotionata
02.06.2011, 15:46:45
mie imi place dansul, problema este ca nu prea ma pricep sa il dansez. nu reusesc sa ma sincronizez cu ceilalti: ori uit pasii, ori ies din afara randului se se uita toata lumea la mine :)), ori ma inghesui in persoana din fata sau din spate etc .... cu toate astea, l-am dansat la nunta ea, colac peste pupaza, dupa ce ca nu stiu sa-l dansez, m-am mai pus si in capul randului ca sa ma vada toata lumea ce "bine" dansez eu :))
oricum, in general lumea place acest dans si il danseaza cu placere, asa ca eu recomand tuturor miresicilor sa nu uite de el. vorba andreei, el reuseste sa aduca f multa lume pe ringul de dans, indiferent de varsta sau de "pozitie sociala". :)

nico2202
03.06.2011, 18:06:52
fara dansul pinguinului e enervant:::))

butterflygirl
03.06.2011, 20:51:08
una este sa nu iti placa tie si alta e sa le placa invitatilor. aceeasi parere o am si eu dar la nunta nu am murit cat timp a tinut melodia. noi trebuie sa tinem cont de ce place invitatilor nu noua. de exemplu eu ascult ff multa muzica de camera sau opereta. sub nici o forma nu puteam sa le impun invitatilor muzica pe care o ascult eu

ma scuzi ca ma bag si eu,dar cum adica "noi trebuie sa tinem cont de ce place invitatilor nu noua",din cate stiu e nunta mea si o fac cum vreau.daca nu imi place dansul asta,nu il pun si nu cred ca "moare" cineva din cauza asta.pot sa danseze pe melodia asta la oricare alta nunta la care vor merge,dar nu la a mea(sunt 100% convinsa ca invitatii mei vor participa si la alte nunti inafara de a mea ;)) ).
off topic: mie nu imi plac manelele si nu le vreau la nunta.am discutat cu iubitul meu (el zicea ca multa lume le agreaza si ar fi frumos sa pun cateva manele sa se simta toti bine),si i-am explicat frumos ca timp de 21 de ani nu am ascultat din proprie initiativa sau sa fi dansat pe muzica asta,asa ca nu voi face exceptia tocmai la nunta mea.

cam lung postul meu,dar in concluzie : daca nu vreti ceva la nunta nu cedati pt ceilati.nunta ne reprezinta pe noi,nu pe invitati. :)

andrea85
04.06.2011, 00:08:09
Deci concluizia e...daca va simtiti bine si va puteti distra pe acest dans, il puneti la nunta voastra, daca nu, mai bine renuntati si evitati sa devina un moment jenant sau penibil. :D

MireasaEmotionata
06.06.2011, 11:45:14
ma scuzi ca ma bag si eu,dar cum adica "noi trebuie sa tinem cont de ce place invitatilor nu noua",din cate stiu e nunta mea si o fac cum vreau.daca nu imi place dansul asta,nu il pun si nu cred ca "moare" cineva din cauza asta.pot sa danseze pe melodia asta la oricare alta nunta la care vor merge,dar nu la a mea(sunt 100% convinsa ca invitatii mei vor participa si la alte nunti inafara de a mea ;)) ).
off topic: mie nu imi plac manelele si nu le vreau la nunta.am discutat cu iubitul meu (el zicea ca multa lume le agreaza si ar fi frumos sa pun cateva manele sa se simta toti bine),si i-am explicat frumos ca timp de 21 de ani nu am ascultat din proprie initiativa sau sa fi dansat pe muzica asta,asa ca nu voi face exceptia tocmai la nunta mea.

cam lung postul meu,dar in concluzie : daca nu vreti ceva la nunta nu cedati pt ceilati.nunta ne reprezinta pe noi,nu pe invitati. :)

saaaau ... poti sa il pui, daca stii ca ai multi iubitori de acest dans, si sa nu il dansezi tu., daca nu iti place :)

limehost
06.06.2011, 12:55:05
poate fi fun

girafa
08.06.2011, 16:28:28
nu imi place
e disgratios

veve80
07.07.2011, 21:12:16
la mine la nunta a lipsit dansul pinguinului pentru ca nu imi place. invitatii insa s-au simtit f bine si au dansat toata noaptea. nu prea i s-a simtit lipsa

2007nyco
07.07.2011, 22:06:26
Categoric nu voi auzi/vedea la nunta mea nici un pinguin :)) Nu-mi place dansul in sine...mi se pare cea mai proasta inventie.

milenase
18.08.2011, 19:43:50
eu ma repet. nu conteaza in acea seara ce ne place noua ci conteaza muzica care ii face pe oameni sa se ridice de la mese

Eu zic ca, conteaza foarte mult sa iasa nunta si cum iti place tie, nu faci nunta pentru bani si invitati ci o faci pentru tine si sot ca vreti sa va uniti destinele. Invitatii sunt cei care va onoreaza cu prezenta in sarbatorirea acestui eveniment. Si sincer sunt si alte melodii care imi plac mie si plac si la invitati ... nu am de ce sa-mi supar urechile cu aceea melodie. Dar fiecare face cum ii place....:-p

purple_light
18.08.2011, 19:59:17
groaznic....pana la dans efectiv eu nu suport muzica aia nici sa ma pici cu ceara....
nu o sa ruleze asa ceva la nunta mea....
cum nu o sa ruleze manele.
e foarte multa muzica pe care se poate dansa la greu asa ca nu vad ce e nevoie de prostii din astea gen dansul pinguinului.
si in ceea ce priveste felul in care facem nunta... eu cred ca trebuie sa ne placa in primul rand noua si daca nu am chemat oameni aiurea, de umplutura sunt sigura ca o sa le placa si lor ceea ce imi place mie ;)

poneyalma
18.08.2011, 20:02:37
eu ma repet. nu conteaza in acea seara ce ne place noua ci conteaza muzica care ii face pe oameni sa se ridice de la mese
Ba eu zic ca conteaza foarte mult ce ne place noua. Sau mai bine spus ce ne place si noua. Da, avem invitati, suntem gazde, trebuie sa ne facem datoria de gazde si sa incercam sa ne facem invitatii sa se simta bine. Dar de aici si pana la a spune ca nu conteaza ce ne place noua si ca singurul nostru scop e sa-i facem pe ceilalti sa se simta bine e cale lunga. Noua nu ne plac manelele. nu ne plac si pace, ni se pare muzica pentru tigani, cantata de tigani si care se adreseaza unui public ... bine definit (sa nu largesc mai mult definitia). Este, a fost si va ramane parerea mea si a sotului meu si de aceea noi am avut un "FARA MANELE" categoric la nunta. Au venit cativa invitati sa ne ceara sa punem si niste manele (insistasera in prealabil la dj si domnul i-a refuzat politicos), le-am explicat cu frumosul ca nu se poate si gata. Ar fi vrut saracii sa dea din fund pe o manea, le-ar fi facut placere, dar noua nu, asa ca nu le-am facut pe plac.
Legat de dansul pinguinului, noi l-am vazut pentru prima data cu o luna inainte de nunta noastra, la nunta unor prieteni. A fost atat de distractiv ca nu ne-am putut abtine sa nu-l avem si noi la nunta. Si au dansat aproape toti invitatii pe el. Daca ma intrebati acum de dansul asta ... nu cred ca l-as mai pune. Pare intr-adevar ridicol, prostesc, copilaresc. Dar atunci a fost tare tare distractiv!

alexandraroxana
18.08.2011, 22:33:06
Dansul pinguinului este foarte distractiv, chiar daca pare caraghios, pentru ca este un dans de grup, la fel ca El meneaito, Cotton Eye Joe si Macarena. Trebuie 2-3 dansuri de grup, ca sa se incinga petrecerea, cam 5 manele de bun simt, frumoase.

nicoletagheorghe1
19.08.2011, 08:58:34
Eu zic ca, conteaza foarte mult sa iasa nunta si cum iti place tie, nu faci nunta pentru bani si invitati ci o faci pentru tine si sot ca vreti sa va uniti destinele. Invitatii sunt cei care va onoreaza cu prezenta in sarbatorirea acestui eveniment. Si sincer sunt si alte melodii care imi plac mie si plac si la invitati ... nu am de ce sa-mi supar urechile cu aceea melodie. Dar fiecare face cum ii place....:-p
in postul meu nu m-am referit k la nunta trebuie ascultat numai ce vor anumite persoane. eu m-am referit la cazul meu, deoarece mie uneia imi place foarte mult opera si opereta iar sotului meu ii place trance si house. ce ar fi iesit din nunta mea daca ascultam la nunta numai asa ceva. asa k am incercat sa ma pliez pe ce am crezut k le-ar place invitatilor. de aceea am spus k la o nunta trebuie sa facem compromisuri. nu k trebuie sa imi impun eu ideile in materie de muzica ci trebuie sa tin cont de ce place oamenilor

Katiush
19.08.2011, 15:37:32
Dansul pinguinului este foarte distractiv, chiar daca pare caraghios, pentru ca este un dans de grup, la fel ca El meneaito, Cotton Eye Joe si Macarena. Trebuie 2-3 dansuri de grup, ca sa se incinga petrecerea, cam 5 manele de bun simt, frumoase.

petrecerea o incingeti voi! nu am avut niciuna din melodiile de mai sus, de fapt nu am avut nicio melodie care se danseaza in sincron si absolut deloc manele, greceasca, orientala si alte melodii cu ritmuri asemanatoare. si pe cuvant de onoare ca s-a dansat la greu.
da, poate ca or fi fost cativa care ar fi vrut si-un meneaito sau pinguinul, dar stiau la ce sa se astepte si n-a venit nimeni sa le solicite.
sunt convinsa ca indiferent de gusturile noastre in materie de muzica, se gasesc melodii care sa ne placa si pe care sa danseze invitatii fara sa fim nevoiti sa facem compromisuri si sa ascultam melodii care nu ne plac sub nicio forma.
si ma repet si veti constata ca asa e: noi incingem petrecerea, noi o mentinem si noi o incheiem. nu niste melodii...

ps: ma indoiesc ca exista manele de bun simt :) da' sunt curioasa cum suna o manea de bun simt...

madalinapol
19.08.2011, 16:50:34
mie nu-mi plac manelele si nu cred k exista manele de bun-simt:)>-

zorzonica
25.08.2011, 08:22:36
Nici noi nu am avut manele la nunta, desi au fost cateva persoane care dupa ce au baut mai multe paharele, au zis ca ar fi mers o manea. Dar formatia care a cantat la noi la nunta canta de regula rock si va dati seama ca nici nu cred ca stiu sa cante manele. Dansul pinguinului l-a dansat doar sotul ca pedeapsa data de rapitorii mei. Dar eu cred ca se poate o nunta si fara acest dans sau altele consacrate. Totul depinde de dorinta mirilor si de stilul lor.

mirelaaa1985
03.09.2011, 20:14:02
Personal, nu-mi place "dansul pinguinului", dar daca invitatii cer...de ce nu? Important e ca lumea sa se simta bine...

veve80
11.09.2011, 15:55:38
noi nu am avut la nunta dansul pinguinului, nici meneaito sau macarena etc. pentru ca nu le-am vrut eu, nimeni nu le-a cerut in mod special, s-a dansat mult si a fost o super petrecere. am mai fost la 2 nunti in aceasta vara si niciuna nu a avut dansul pinguinului. oare au inceput sa se plictiseasca oamenii de el?

monikutza_78
11.09.2011, 15:57:34
Personal, nu-mi place "dansul pinguinului", dar daca invitatii cer...de ce nu? Important e ca lumea sa se simta bine...
Nici eu nu ma omor dar daca va cere lumea nu am ce sa fac,cum nu prea imi plac nici manelele;-)

ana1805
11.09.2011, 23:47:15

Dupa cum spunea si Katiush, petrecerea nu va fi "incinsa" de melodiile pe care o sa le aveti la nunta, ci de voi - de mire si de mireasa. Degeaba este muzica buna, daca voi stati la masa si nu dansati sau nu va simtiti bine.

Noi n-am avut manele si nici nu am avut solicitari, ptr ca nu ne caracterizeaza :D. Am avut in schimb dansul pinguinului ca si pedeapsa ptr mire si nas :-p, ca altfel nici aceasta melodie nu aparea :)).

p.s. Ar fi interesant intr-adevar sa vedem ce inseamna o manea de bun simt, frumoasa.......

noi nu am avut la nunta dansul pinguinului, nici meneaito sau macarena etc. pentru ca nu le-am vrut eu, nimeni nu le-a cerut in mod special, s-a dansat mult si a fost o super petrecere. am mai fost la 2 nunti in aceasta vara si niciuna nu a avut dansul pinguinului. oare au inceput sa se plictiseasca oamenii de el?

Sper :)). Noi anul asta nu am auzit-o decat la "pedeapsa" de la noi, slava domnului.

Nici eu nu ma omor dar daca va cere lumea nu am ce sa fac,cum nu prea imi plac nici manelele;-)

Daca cere lumea li se poate explica frumos ca anumite melodii nu se vor pune deoarece nu se potrivesc cu stilul vostru - asta daca nu se potrivesc normal :). Chiar daca trebuie sa tinem cont si de parerile invitatilor, este foarte important sa tineti cont de parerea voastra :)>-.

crinna31
20.09.2011, 16:08:21
la noi s-a dansat pinguinul, a fost foarte amuzant.....in niciun caz n-au fost manele...

andrea85
20.09.2011, 20:31:27
la noi s-a dansat pinguinul, a fost foarte amuzant.....in niciun caz n-au fost manele...

Deci se poate crea si din acest dans un moment funny.

cookies
17.11.2011, 11:48:58

Noi nu vrem sub nicio forma acest dans ... sper sa nu fie cereri de la invitati :D ... o sa scoatem din playlist si meneito (sper ca asa se scrie), la cererea mirelui :P

contescu_cristina
18.11.2011, 18:52:49
Mie sincer nu imi place deloc melodia asta.:-&

mgeorgy
20.11.2011, 15:34:13
Mie sincer nu imi place deloc melodia asta.:-&

Sa stii ca nici mie, si la noi n-o sa fie sub nicio forma, si nici MANELE! Dar fiecare alege ceea ce-si doreste, anul asta am fost la o nunta si s-a dansat, au iesit multi la pinguin, mai ramaseseram noi si inca cativa; si chiar n-a fost nunta de manele, au fost niste prieteni de-ai nostri...

mgeorgy
20.11.2011, 15:37:07
Noi nu vrem sub nicio forma acest dans ... sper sa nu fie cereri de la invitati :D ... o sa scoatem din playlist si meneito (sper ca asa se scrie), la cererea mirelui :P

Foarte bine, daca asa vreti voi, asa sa fie...nici la noi n-o sa fie pinguinul, la meneaito ne mai gandim :D

corina_diaconu
21.11.2011, 00:16:43
Nici mie nu imi place!Dar iese lumea la dans,creeaza atmosera.

tudor_geanina
08.12.2011, 02:22:08
Mie una imi place.E distractiv.

crystynyka
09.12.2011, 12:57:15
in postul meu nu m-am referit k la nunta trebuie ascultat numai ce vor anumite persoane. eu m-am referit la cazul meu, deoarece mie uneia imi place foarte mult opera si opereta iar sotului meu ii place trance si house. ce ar fi iesit din nunta mea daca ascultam la nunta numai asa ceva. asa k am incercat sa ma pliez pe ce am crezut k le-ar place invitatilor. de aceea am spus k la o nunta trebuie sa facem compromisuri. nu k trebuie sa imi impun eu ideile in materie de muzica ci trebuie sa tin cont de ce place oamenilor

Da, ai dreptate, nu se poate nunta numai cu opera si opereta si cu house si trance <:-P Trebuie si ceva de "mijloc", respectiv latino, rock'n'roll, bluzuri, populara :-B P.S. Cand se duce el la un concert house, tu te duci la opera ;))? V-ati gasit, bine, stii cum se spune "opusii se atrag", felicitari ca ati reusit sa va intelegeti =D>

MyPretty
09.12.2011, 16:31:58
Sa stii ca nici mie, si la noi n-o sa fie sub nicio forma, si nici MANELE! Dar fiecare alege ceea ce-si doreste, anul asta am fost la o nunta si s-a dansat, au iesit multi la pinguin, mai ramaseseram noi si inca cativa; si chiar n-a fost nunta de manele, au fost niste prieteni de-ai nostri...

La mine o sa fie pinguinul...pt ca asa ies foarte multi la dans. Dar in nici un caz nu voi avea manele. Si nici melodia Gasca Mea - fac criza cand o aud ;))

mihaelapana
12.12.2011, 19:14:20
Nici noi nu am avut manele la nunta, desi au fost cateva persoane care dupa ce au baut mai multe paharele, au zis ca ar fi mers o manea. Dar formatia care a cantat la noi la nunta canta de regula rock si va dati seama ca nici nu cred ca stiu sa cante manele. Dansul pinguinului l-a dansat doar sotul ca pedeapsa data de rapitorii mei. Dar eu cred ca se poate o nunta si fara acest dans sau altele consacrate. Totul depinde de dorinta mirilor si de stilul lor.

Da, normal ca totul depinde de miri si de invitati, dar noi nu vrem manele si probabil nici acest dans al pinguinului ;-), o sa vedem, pana atunci mai e! De-abia o sa semnam pentru dj, o sa mai vorbim si cu el, sa ne dea mai multe sfaturi!

girafa
14.12.2011, 19:09:39
la noi s-a dansat desi nu il voiam
de fapt mirele a primit pedeapsa la furatul miresei sa danseze singur dansul pinguinului
a dansat el putin si apoi ne-am prin mai multi
a fost haios
are si el farmecul lui

violetza
17.12.2011, 22:18:52
dansul pinguinului a fost nelipsit la mine la nunta...

georgiana_vernescu
10.02.2012, 13:13:20
Eu cred ca melodia asta scoate toata lumea la dans.:)

Catalinbala
14.02.2012, 20:40:52
la noi s-a dansat desi nu il voiam
de fapt mirele a primit pedeapsa la furatul miresei sa danseze singur dansul pinguinului
a dansat el putin si apoi ne-am prin mai multi
a fost haios
are si el farmecul lui

si la noi s-a dansat ...a fost haios

simona_zaharescu
17.02.2012, 16:10:06
Cu siguranta va fi si la nunta mea!!!:)

larisa_vidrascu
18.02.2012, 16:46:41
E un dans disctractiv care cred ca ar trebui sa fie nelipsit la petreceri:)

princesita
20.02.2012, 17:13:13
Intradevar e distractiv..scoate lumea la dans ...dar meniaito si gasca mea cum a zis si alta miresica:))))bleahh

mardare
20.02.2012, 17:29:34
E un dans disctractiv care cred ca ar trebui sa fie nelipsit la petreceri:)

Desi nu-mi place deloc dansul in sine, nu pot sa nu recunosc ca face atmosfera, e caraghios si te amuzi vazandu- i pe toti cum topaie :)) ,mai ales pe cei putin mai bine dispusi .:gen_04:

ioanapopascu
08.12.2012, 01:28:30
mi se pare fara rost, ciudat si aberant si.......nici nu vreau la nunta mea asa ceva. La fel o sa vorbesc cu formatia si nu vreau sa aud nici ,,pusca si cureaua lata,, si nici o manea si.......mai vedem

danonina
09.12.2012, 15:23:33
Nu am avut asa ceva, si mai ,,...nu a cerut nimeni.

Iulia_S
24.01.2013, 20:11:50
A cam trecut timpul pinguinului:)

sabina_nastase
01.02.2013, 02:09:05
E un dans antrenant.Cred ca e foarte bun de pus cand e lumea mai plictisita :)

anda1987
04.02.2013, 23:21:15
A cam trecut timpul pinguinului:)

Da, cred si eu asta, au aparut altele, ca asa se face, apare o melodie, tine 2-3 ani, apoi se duce si vine alta la rand...

and2bal
04.04.2013, 14:58:18
Si eu sunt de parere ca a cam trecut timpul lui si nu isi mai are sensul la nunta. Toate prietenele mele urasc aceasta melodie si mi-au zis sa nu cumva sa bag asa ceva la nunta:)

kittyv
10.04.2013, 18:41:08
f. frumos=D>

RalucaPuiu
18.04.2013, 21:14:20
Nuuuuuu!!!!
Oamenii ajung sa faca miscari prea indecente...

alyynuza
18.04.2013, 22:12:52
pinguinul ocupa locul 1 pe lista noastra cu melodii ce nu le dorim la nunta.