PDA

Versiunea completa : Florarii, aranjamente, depozite de flori in Galati

Pagini : [1] 2 3 4 5 6

cris2000
31.10.2006, 10:51:15
Salutari la miresele galatence!!
Am o rugaminte la voi, eu nu mai stau in Galati de cativa ani si nu mai cunosc florariile; puteti sa imi dati cateva adrese si ceva preturi?
Mi-ar place un buchet din cale, insa ma tem ca ma va costa cam mult si nici nu stiu daca sunt cale prin Galati, oare le aduce la comanda?
Multumiri anticipate pt.orice informatie.
O zi buna!

mihaela_0242000
31.10.2006, 22:54:57
Salutari la miresele galatence!!
Am o rugaminte la voi, eu nu mai stau in Galati de cativa ani si nu mai cunosc florariile; puteti sa imi dati cateva adrese si ceva preturi?
Mi-ar place un buchet din cale, insa ma tem ca ma va costa cam mult si nici nu stiu daca sunt cale prin Galati, oare le aduce la comanda?
Multumiri anticipate pt.orice informatie.
O zi buna!

Eu mi-am facut buchetul din cale cu trandafiri si am fost multumita de rezultat....floraria e in centru langa galeria de arta daca nu ma insel, vis-a-vis de fostul modern...uite si o poza....a si m-a costat in jur de 2.000.000...dar acum depinde mult de cate cale vrei, .....de exemplu, tu poti fixa un pret maxim, iar florareasa iti spune cum ti-l poate face si din cate fire....este o fire foarte deschisa si nu impune ce e scump....

cris2000
01.11.2006, 12:00:05
Multumesc Mihaela! ^:)^
Am sa trec pe acolo in we cand in sfarsit ajung si eu pe la Galati.

Te0d0ra
12.12.2006, 22:58:51
In Tiglina III, langa fostul complex Siretul este o florarie destul de mica in statia de autobuz. Inca de pe vremea cand duceam flori de 15 septembrie in liceu am fost fascinata de felul in care realizeaza buchetele. Patroana florariei este foarte pasionata si este extrem de creativa. De obicei ea realizeaza cam toate buchetele. In timp am observat ca florariile de alaturi se straduiau s-o imite. Are materiale de ambalat aduse din afara si o varietate mare de flori. Florile nu sunt mai scumpe decat la florariile obisnuite chiar mai ieftine decat cele la florariile din centru. Am vazut in vara asta la ea cateva aranjamete de masa pentru o nunta foarte ieftine dar spectaculoase din crizanteme-margarete. Eu o sa lucrez cu ea pentru nunta mea pentru ca e foarte deschisa spre nou si imi place ca e foarte intuitiva, creativa si indemanatica. Comanda pentru o nunta trebuie facuta cam cu 3 luni inante daca e in sezonul fierbinte al nuntilor. Daca imi amintesc bine are stalpi din fier forjat cu aranjamete florale care pot fi mutati de la cununia civila la biserica si apoi langa masa mirilor....:)Eu nu merg pe varianta asta ca mi se pare multa bataie de cap chiar daca mi-au spus ca imi muta ei stalpii peste tot....

aditza
21.01.2007, 12:49:16
Buna fetelor. Aveti idee cand apar calele? Am inteles ca vara, dar nu stiu exact, eu vreau sa-mi fac buchetul din cale albe si stiu ca sunt cam rare. Anul trecut in august erau ca am cump eu, dar nu stiu in iulie. Are cineva poze cu buchete din cale, ca pe net nu am gasit decat unul singur. Va pup

Te0d0ra
23.01.2007, 00:35:22
Buna fetelor. Aveti idee cand apar calele? Am inteles ca vara, dar nu stiu exact, eu vreau sa-mi fac buchetul din cale albe si stiu ca sunt cam rare. Anul trecut in august erau ca am cump eu, dar nu stiu in iulie. Are cineva poze cu buchete din cale, ca pe net nu am gasit decat unul singur. Va pup

Calele infloresc in zona noastra intre iunie si septembrie. Mi se par o alegere foarte eleganta pentru un buchet de mireasa. Trebuie sa ai grija insa sa scoti buchetul din apa cu cel putin jumatate de ora inainte de al purta pentru ca aceste flori au tulpina goala din care se scurge apa si nu ai ai vrea sa-ti patezi rochia exact inante de fotografii. Ai putea sa introduci capetele tulpinilor in ceara fierbinte pentru a le sigila inainte. Calele se pot aseza foarte usor in buchete pentru ca sunt flori mari si expresive. Fotografiile cu buchetele atasate sunt din flori artificiale dar pot fi sursa de inspiratie....

Te0d0ra
23.01.2007, 01:01:51
alte buchete

aditza
24.01.2007, 13:32:49
Calele infloresc in zona noastra intre iunie si septembrie. Mi se par o alegere foarte eleganta pentru un buchet de mireasa. Trebuie sa ai grija insa sa scoti buchetul din apa cu cel putin jumatate de ora inainte de al purta pentru ca aceste flori au tulpina goala din care se scurge apa si nu ai ai vrea sa-ti patezi rochia exact inante de fotografii. Ai putea sa introduci capetele tulpinilor in ceara fierbinte pentru a le sigila inainte. Calele se pot aseza foarte usor in buchete pentru ca sunt flori mari si expresive. Fotografiile cu buchetele atasate sunt din flori artificiale dar pot fi sursa de inspiratie....

Buna Teo, multumesc mult pt sfaturi chiar nu stiam amanuntele acestea. Buchetele care mi le-ai trimis sunt superbe, acum o sa-mi fie mai greu sa ma decid, dar nu-i bai, numai sa gasesc floraria cea mai buna care sa-mi faca ce buchet doresc. Te pup, o zi buna

raluk11
22.02.2007, 10:32:37
In Tiglina III, langa fostul complex Siretul este o florarie destul de mica in statia de autobuz. Inca de pe vremea cand duceam flori de 15 septembrie in liceu am fost fascinata de felul in care realizeaza buchetele. Patroana florariei este foarte pasionata si este extrem de creativa. De obicei ea realizeaza cam toate buchetele. In timp am observat ca florariile de alaturi se straduiau s-o imite. Are materiale de ambalat aduse din afara si o varietate mare de flori. Florile nu sunt mai scumpe decat la florariile obisnuite chiar mai ieftine decat cele la florariile din centru. Am vazut in vara asta la ea cateva aranjamete de masa pentru o nunta foarte ieftine dar spectaculoase din crizanteme-margarete. Eu o sa lucrez cu ea pentru nunta mea pentru ca e foarte deschisa spre nou si imi place ca e foarte intuitiva, creativa si indemanatica. Comanda pentru o nunta trebuie facuta cam cu 3 luni inante daca e in sezonul fierbinte al nuntilor. Daca imi amintesc bine are stalpi din fier forjat cu aranjamete florale care pot fi mutati de la cununia civila la biserica si apoi langa masa mirilor....:)Eu nu merg pe varianta asta ca mi se pare multa bataie de cap chiar daca mi-au spus ca imi muta ei stalpii peste tot....

De aceasta florarie mi-a vorbit si o prietena care a avut nunta anul trecut in Iulie, dar nu mi-a spus de programare cu 3 luni inainte....
mi se pare putin exagerat, dar nu m-ar surprinde!!!
spor la treburi!

moskya22
22.02.2007, 10:55:06
acum totul se rezerva din timp....ca te trezesti pe langa.Eu de la restaurant am inceput cu stangul si vad ca o tin intr-o veselie ,pe unde merg intampin probleme....mi se pare ca tot timpul sunt in urma:( #:-S
asa ca vorbiti din timp fetelor si la florarie ca e mai sigur

andreea_sweet
22.02.2007, 11:16:00
Am intrat ieri intamplator intr-o florarie si am intrebat si daca se ocupa pt nunti.Mi-a aratat 3 albume,pozele erau cu aranjamente de toate tipurile f frumoase,pt masini la fel,pt lumanari,buchete si flori de pus in piept;placutele alea pt numerele masinii mirilor le imprumuta gratis(daca cumperi de la ei)fac si aranjamente pt mese cu florile de la cununia civila la un pret mic,de fapt preturile mi s-au parut convenabile comparativ cu ce am mai vazut scris aici.Si ce e cel mai important: mi-a lasat impresia ca sunt dispusi sa negocieze.

printzesa_26
22.02.2007, 11:19:13
Super. Chiar as fi interesata si de niste florarii mai ieftine in Galati. Cine ma poate ajuta cu un sfat rog a-mi scrie pe privat.Mersic.:*

moskya22
22.02.2007, 11:37:03
Am intrat ieri intamplator intr-o florarie si am intrebat si daca se ocupa pt nunti.Mi-a aratat 3 albume,pozele erau cu aranjamente de toate tipurile f frumoase,pt masini la fel,pt lumanari,buchete si flori de pus in piept;placutele alea pt numerele masinii mirilor le imprumuta gratis(daca cumperi de la ei)fac si aranjamente pt mese cu florile de la cununia civila la un pret mic,de fapt preturile mi s-au parut convenabile comparativ cu ce am mai vazut scris aici.Si ce e cel mai important: mi-a lasat impresia ca sunt dispusi sa negocieze.

spune-ne si noua macar zona.E SUPER CA FACE ARANJAMENTE CU FLORILE DE LA STAREA CIVILA

andreea_sweet
22.02.2007, 11:39:39
E vis-a vis de master in centru,intre universitate si cinema central.

moskya22
22.02.2007, 12:39:00
mersi!ceva preturi ai retinut?

Daliana
23.04.2007, 21:50:44

salutare fetelor....

la faimoasa florarie, am fost si eu..

da, au multe ambalaje , flori in ghivece.. etc

am vazut si album..frumos.. n-am ce spune, mi-a spus ca poa' sa-mi faca si dupa un model al meu...

si mie mi-a spus ca ptr iulie, daca vreau de la ei, sa ma duc cu 2 sapt inainte de nunta, si sa stabilim, nu e nici o problema..!!!!!!!!!!

ce nu mi-a placut a fost atitudinea doamnei de acolo, eu intrebam de una de alta , de flori de etc...iar ea nici nu se sinchisea sa "scoata ochii" din telefon...:-&

am plecat cu un gust amar..!!!

ps: stiu ca fac aranjamente frumoase, stiu, am mai cumparat si eu de acolo
si mai stiu ca nu sunt cei mai ieftini si de negociat-NICI VORBA:p

va pup, incercati si voi, poate aveti mai multa bafta :D::D

raluk11
24.04.2007, 09:12:47
buna fetelor...
ieri am trecut intamplator pe la o florarie care este vis-a-v is e spitalul Judetean... si mi-a placut! au fost foarte amabile, preturile sunt acceptabile, comparativ cu alte 2 florarii unde am fost si m-am interesat!
succes si astept vesti de la voi!

koryyy
02.05.2007, 18:45:26
e super floraria de acolo de langa universitate.Acolo am sa imi fac si eu buchetele si toate cele.Au niste aranjamente super si poti sa negociezi cu ei.Am cumparat si eu de acolo si am fost fffff multumita. E super.Va puteti duce sa intrebati ca doar nu se supara nimeni

Gabs
02.05.2007, 21:54:38
Eu am fost la o florarie care-i zice Margurite cred este la Potcoava. Florareasa foarte simpatica ma tinut la vrajeala vreo ora. Zice ca nu ma costa manopara nimic doar platesc ce cumpar de flori. Eu am sa am numai trandafiri cu gisofilia din alea si cu ceva verdeata...Si a zis sa ma duc cu 2 saptamini inainte sa comand exact ce vreau. Are multe cataloage cu multe buchete. Sa vedem acuma cit ma costa totul...:)
Ah, si cel mai amuzant ma intrebat daca vrem sa fim nasii la baitul ei in septembrie...:)

iulia24
05.05.2007, 13:02:25
mai este o florarie fata in fata cu modern acolo si-a facut prietena mea tot si a fost multumita apropo cu florile care le-a primit la starea civila a facut aranjamente micute pt fiecare masa din sala au fost foarte frumoase ca chiar eu m-am dus si le-am luat

Isis
08.05.2007, 09:20:48
mai e o florarie fata in fata cu masnita, se numeste passiflora cam asa ceva sunt super de treaba,eu buchete cumpar numai de acolo. anul trecut prietena mea a avut nunta si si-a facut buchetele acolo. cei de acolo i-au pregatit in acea dimineata cele necesare. iar despre cale am intrebat eu acum 2 luni si mi-au spus ca aduc pe comanda, iar un buchet de 5 cale costa 80 de ron cu toate cele, iar unul cu 11 trandafiri albi costa 110. eu cred ca e rezonabil.cred ca acolo ma voi duce la anul. Mult spor fetelor.

INA81
08.05.2007, 09:34:41
mai e o florarie fata in fata cu masnita, se numeste passiflora cam asa ceva sunt super de treaba,eu buchete cumpar numai de acolo. anul trecut prietena mea a avut nunta si si-a facut buchetele acolo. cei de acolo i-au pregatit in acea dimineata cele necesare. iar despre cale am intrebat eu acum 2 luni si mi-au spus ca aduc pe comanda, iar un buchet de 5 cale costa 80 de ron cu toate cele, iar unul cu 11 trandafiri albi costa 110. eu cred ca e rezonabil.cred ca acolo ma voi duce la anul. Mult spor fetelor.
Este cumva floraria aceea cu prelata rosie si cu scari la intrare?:-? la parterul unui bloc ?

INA81
23.05.2007, 11:07:29
are cineva poze cu buchete si lumanari facute la aceasta florarie ?sau de la oricare alta florarie ? ca sa ma pot insipra :(
pupici

georgia_2901
25.05.2007, 22:13:37
Buna !!!

Eu am fost in ultimul timp la floraria de langa Andrada, si mi-a placut foarte mult . E o doamna tare amabila acolo . Am facut buchetul cu care i-am cerut pe nasi acolo si nu a fost mult. Sper sa va placa.

raluk11
28.05.2007, 13:06:22
Buna !!!

Eu am fost in ultimul timp la floraria de langa Andrada, si mi-a placut foarte mult . E o doamna tare amabila acolo . Am facut buchetul cu care i-am cerut pe nasi acolo si nu a fost mult. Sper sa va placa.

foarte frumos!!!

Gabs
28.05.2007, 13:20:31
are cineva poze cu buchete si lumanari facute la aceasta florarie ?sau de la oricare alta florarie ? ca sa ma pot insipra :(
pupici

Asta este buchetul de mireasa al nasii de la marguerite!

printzesa_26
29.05.2007, 10:19:01
Asta este buchetul de mireasa al nasii de la marguerite!

Wow super dragut.....

P.S. Stie cineva unde vine floraria Piaflor 2002 din Tiglina?:-\

raluk11
29.05.2007, 11:18:27
Wow super dragut.....

P.S. Stie cineva unde vine floraria Piaflor 2002 din Tiglina?:-\

unde e asta??
[-o<

raluk11
29.05.2007, 14:38:54
buna fetelor!
ieri am dat comanda pentru buchete, lumanari, aranjamentul pt masina, bratari pt domnisoare (ca voi avea 2) si floare pt mire. Florile pt parinti, nasi, cavaleri imi face o prietena din trandafiri mai mici, care sunt mai multi pe o tulpina.
Buchetul meu e din trandafiri albi si orhidee. Buchetul nasei doar din trandafiri pt ca asa vrea.
aranjamentul pt masina din trandafiri albi si alstroemeria roz. Bratarile pt domnisoare din trandafisari roz, iar lumanarile din trandafiri albi. Azi-noapte ma gandeam ca mai bine as adauga si la lumari niste alstroemeria. ma mai gamdesc!
pupici si spor la treaba!!

carmencita_82
29.05.2007, 14:45:39
buna fetelor!
ieri am dat comanda pentru buchete, lumanari, aranjamentul pt masina, bratari pt domnisoare (ca voi avea 2) si floare pt mire. Florile pt parinti, nasi, cavaleri imi face o prietena din trandafiri mai mici, care sunt mai multi pe o tulpina.
Buchetul meu e din trandafiri albi si orhidee. Buchetul nasei doar din trandafiri pt ca asa vrea.
aranjamentul pt masina din trandafiri albi si alstroemeria roz. Bratarile pt domnisoare din trandafisari roz, iar lumanarile din trandafiri albi. Azi-noapte ma gandeam ca mai bine as adauga si la lumari niste alstroemeria. ma mai gamdesc!
Suna interesant...cat te costa in total aranjamentele din flori?

printzesa_26
29.05.2007, 14:46:32
buna fetelor!

Suna foarte bine ceea ce tocmai ai relatat. Felicitari pentru alegerea facuta. ;-)

moskya22
29.05.2007, 21:10:30
raluk sa ne spui cat te-a ajuns totul:-?

raluk11
30.05.2007, 09:05:49
raluk sa ne spui cat te-a ajuns totul:-?

Va atasez fotografie cu alstroemeria roz, ca sa va faceti o idee. cred ca intreaga comanda (cu lumanari, buchete, etc ) va ajunge la un pret de aproximativ 6.000.000.
pupici
P.S. Floraria e vis-a-vis de Tribunal.

printzesa_26
30.05.2007, 10:23:10
Va atasez fotografie cu alstroemeria roz, ca sa va faceti o idee. cred ca intreaga comanda (cu lumanari, buchete, etc ) va ajunge la un pret de aproximativ 6.000.000.
pupici
P.S. Floraria e vis-a-vis de Tribunal.

Super dragute...inca odata felicitari...;-)

P.S. Chiar nimeni nu imi poate da mai multe detalii despre floraria Piaflor din Tiglina????????????:-?

raluk11
30.05.2007, 13:34:09
Super dragute...inca odata felicitari...;-)

P.S. Chiar nimeni nu imi poate da mai multe detalii despre floraria Piaflor din Tiglina????????????:-?

unde in Tiglina?? te-am mai intrebat!

printzesa_26
30.05.2007, 16:45:11
unde in Tiglina?? te-am mai intrebat!

pai tocmai asta vreau sa aflu si eu. am o carte de vizita de la cineva pentru floraria aia....dar nu scrie mai mult; decat Complex Tiglina 1:-\

myrella
31.05.2007, 17:03:03
buna miresicilor!vreau sa raspund miresicilor care doresc lumanari buchete si alte chestii ce au legatura cu florile!Eu muncesc la floraria PIAFLOR 2002 din galati!
pt cine nu stie e langa fosta cofetarie,actuala pizzerie trandafirul!daca vreti sa va interesati de preturi sau orice...pot sa va raspund cu mare placere!
pupici :)

sim_ciuta
31.05.2007, 20:49:58
ati auzit ceva de floraria dan marcos?

carmencita_82
01.06.2007, 07:05:10
buna miresicilor!vreau sa raspund miresicilor care doresc lumanari buchete si alte chestii ce au legatura cu florile!Eu muncesc la floraria PIAFLOR 2002 din galati!
pt cine nu stie e langa fosta cofetarie,actuala pizzerie trandafirul!daca vreti sa va interesati de preturi sau orice...pot sa va raspund cu mare placere!
Buna,
Cred ca in primul rand ai putea sa ne ajuti cu niste poze cu buchete si aranjamente facute acolo.

BLONDA
01.06.2007, 11:39:54
BUNA M-AR INTERESA CAT AJUNGE UN BUCHET DE MIREASA SAU DE NASA DIN 11 TRANDAFIRI , SI LUMANARILE ARANJATE CU NISTE TRANDAFIRASI

printzesa_26
01.06.2007, 13:44:56

M-ar interesa foarte tare in primul rand niste poze ca sa ne facem o idee. ^:)^ ;-)

moskya22
02.06.2007, 16:07:02
fara reclama!myrella nu ai procedat tocmai bine ca ai zis ca lucrezi acolo...multe fete au fost banned pt ca au facut reclama.Daca vrei sa dai detalii fetelor mai bine scriele pe privat sau pe mess

raluk11
04.06.2007, 10:16:24
Am schimbat comanda pt lumanari: vor fi cu trandafiri albi si alstroemeria roz. Si numai bine ca nasa s-a hotarat la trandafiri roz si se asoetreaza si cu lumanarile!
pupici

printzesa_26
04.06.2007, 14:03:19
Am schimbat comanda pt lumanari: vor fi cu trandafiri albi si alstroemeria roz. Si numai bine ca nasa s-a hotarat la trandafiri roz si se asoetreaza si cu lumanarile!
pupici

Super.....felicitari....=D>

raluca24
05.06.2007, 08:14:14
raluk11 ne spui si noua si cat te-au ajuns buchetele? trebuie sa mergem si noi sa ne interesam si nu am vrea sa luam``teapa`` in privinta pretului:-?

raluk11
05.06.2007, 09:28:58
raluk11 ne spui si noua si cat te-au ajuns buchetele? trebuie sa mergem si noi sa ne interesam si nu am vrea sa luam``teapa`` in privinta pretului:-?

unde le fac eu, buchetul meu (5 trandafiri+ orhidee) costa 135 lei, al nasei din 7 trandafiri costa 90 lei, aranjamentul pt masina din 5 trandafiri alstroemeria roz in jur de 100 lei, bratara pt domnisoara 18 lei.
Sper ca te-am ajutat!>:D<

printzesa_26
05.06.2007, 11:29:10
unde le fac eu, buchetul meu (5 trandafiri+ orhidee) costa 135 lei, al nasei din 7 trandafiri costa 90 lei, aranjamentul pt masina din 5 trandafiri alstroemeria roz in jur de 100 lei, bratara pt domnisoara 18 lei.
Sper ca te-am ajutat!>:D<

Mersi mult ...si pe mine m-ai ajutat cu detaliile; mi-am mai facut si eu o idee despre preturi...:)>- ;;)

raluca24
05.06.2007, 15:15:08
da ms mult de tot, chiar mi-ai fost de mare ajutor...^:)^^:)^:*:*

myrella
06.07.2007, 08:49:30
fetelor....voi nu mai intrati deloc?eu ma uitam sa mai vad si eu ceva...ca anul viitor e randul meu sa fiu miresica...miresicile care acum sunt sotii....d c nu ne povestesc cum a fost....sper ca o sa mai intrati....va pupacesc...:* :* :">

lauraP
29.07.2007, 13:48:28
salut miresicilor
cine imi poate da o idee despre buchetul de mireasa din flori naturale.
ajutati-ma, va rog!!!

printzesa_26
30.07.2007, 16:13:42
Nu ai fost destul de explicita...dar iti voi atasa eu niste poze....poate ulterior ne vei da mai multe detalii despre cum vrei sa arate el;))

carmencita_82
30.07.2007, 16:29:46
Eu nu stiu ce sa iti zic in legatura cu buchetul din flori naturale decat ai grija de unde il iei. Eu am avut neplaceri din cauza asta dar nu ai cum sa controlezi ca atunci cand faci contractul ei zic ca vor fi cele mai frumoase, cele mai proaspete flori...la mine nu a fost chiar asa. Oricum nu te duce la agentia mariaj de la trei star. cam atat pot sa iti zic eu!

lauraP
30.07.2007, 21:26:28
multumesc pt sfat si sa stii printzesa_26 ca in pozele tale am gasit cateva buchete frumoase si sper sa ma ajutati si pe viitor :">

loryk
31.07.2007, 09:24:29
alte variante....

raluca24
31.07.2007, 10:57:34
cateva modele de buchete.....

raluca24
31.07.2007, 11:03:31
inca vreo 3-4

raluca24
31.07.2007, 11:04:26
sorry dar nu stiu de ce nu au fost incarcate pozicile.:-?...incerc mai tarziu:-w

printzesa_26
31.07.2007, 11:07:11
Inca.......;))

Felicia
31.07.2007, 16:08:55
Uite buchetul si lumanarile mele:)

lauraP
01.08.2007, 20:38:30
Uite buchetul si lumanarile mele:)
Frumos buchetul.De unde l-ai comandat, si cam cat a costat?\:D/

printzesa_26
15.08.2007, 16:04:42
Hey fetele...sunt fericita pentru ca am fost ieri cu sotul meu si am comandat buchetele pentru mireasa si nasa...Eu mi-am comandat buchetul la Passiflora langa Universitate si are in compozitie: trandafiri rosii (cu perlute), orange, galbeni si albi, santini verzi, fructe mici rosii si fire de cocos:)>- si a costat 150 ron...Iar nasa va avea un buchet din 5 trandafiri galbeni si floarea miresei 60 ron:)>-

INA81
15.08.2007, 16:24:31
Hey fetele...sunt fericita pentru ca am fost ieri cu sotul meu si am comandat buchetele pentru mireasa si nasa...Eu mi-am comandat buchetul la Passiflora langa Universitate si are in compozitie: trandafiri rosii (cu perlute), orange, galbeni si albi, santini verzi, fructe mici rosii si fire de cocos:)>- si a costat 150 ron...Iar nasa va avea un buchet din 5 trandafiri galbeni si floarea miresei 60 ron:)>-
ai grija la microfonul ,, din buchet daca ai asa ceva (al meu nu a fost as agrozav ) si la lumanari cei de la passiflora au tendinta sa spuna ca e ok si ca nu au avut plangeri la lumanari dar...eu zik k nu mai ai fotrza a doua zi s ate duci s ale faci plangeri : asa ca mare grija la lumanari si la buchet

printzesa_26
15.08.2007, 16:40:02
ai grija la microfonul ,, din buchet daca ai asa ceva (al meu nu a fost as agrozav ) si la lumanari cei de la passiflora au tendinta sa spuna ca e ok si ca nu au avut plangeri la lumanari dar...eu zik k nu mai ai fotrza a doua zi s ate duci s ale faci plangeri : asa ca mare grija la lumanari si la buchet

Despre ce microfon este vorba? Tu acolo ti l-ai facut?:O Eu sper sa nu imi puna asa ceva...trebuie sa ma duc sa mai vb odata cu ei daca e, sa le explic ca eu nu vreau asa ceva....Cat despre lumanari..nu o sa mi le fac la ei...sunt prea scumpe...:-"

INA81
15.08.2007, 20:27:01
Despre ce microfon este vorba? Tu acolo ti l-ai facut?:O Eu sper sa nu imi puna asa ceva...trebuie sa ma duc sa mai vb odata cu ei daca e, sa le explic ca eu nu vreau asa ceva....Cat despre lumanari..nu o sa mi le fac la ei...sunt prea scumpe...:-"
marea majoritate a buchetelor au acest microfon din burete care se incarca cu apa si in care se pun florile ca sa reziste la caldura etc ( nu ca arrezista ) asta e microfonul ; acum nu stiu ce fel e al tau dar cam asa sunt toate nu stiu daca sunt si fara microfon; dar la cate flori ai tu in buchet sar putea sa aiba ceva

adela_mc
18.08.2007, 15:49:13
si eu o sa merg la Pasiflora
nasa mea mi-a recomandat-o ca facand treaba de calitate,acum sa vedem ce va iesi.Eu vreau un buchet di trandafiri alb-crem.
Am vazut ca ai nunta la acelasi restaurant ca si mine sa-mi spui cum a fost?
stii cumva cam care e capacitatea restaurantului?
pupici

INA81
21.08.2007, 15:10:25
salut miresicilor
ajutati-ma, va rog!!!
uite o poz cu buchetul meu mie mi-a plakut la nebunie asa mi-am dorit si asda mi-am facut mi sa parut elegant si dulce ;pupici

LILICA
21.08.2007, 17:59:22
Am vazut niste buchete,lumanari,aranjamente,cocarde superbe sambata la o florarie in cartierul Siret la capatul liniei 20, chiar in statie.
Fetelor superbe, imi pare rau ca nu am avut ap. foto la mine sa vedeti si voi.

elena_lorelei
22.08.2007, 08:04:03
Am vazut niste buchete,lumanari,aranjamente,cocarde superbe sambata la o florarie in cartierul Siret la capatul liniei 20, chiar in statie.
Fetelor superbe, imi pare rau ca nu am avut ap. foto la mine sa vedeti si voi.

Asta am auzit si eu. Se numeste "Ikebana". Ultimele 3 nunti la care am participat de acolo s-au "aprovizionat" si, da, sunt frumoase. Trebuie sa ajung si eu sa vad preturile:-?

aury
22.08.2007, 11:13:58
uite o poz cu buchetul meu mie mi-a plakut la nebunie asa mi-am dorit si asda mi-am facut mi sa parut elegant si dulce ;pupici
Intr-adevar,buchetul tau da o nota de finete.Felicitari...,e f f f frumos.

INA81
22.08.2007, 11:17:53
Intr-adevar,buchetul tau da o nota de finete.Felicitari...,e f f f frumos.
multumesc frumos , intradevar asa mi l-am si dorit finut .; bineinteles fiecare isi face bichetul dupa cum simte si cum este cam persoana mie acesta mi-a plakut mi sa parut ca mi se potriveste ;
pupici

lauraP
23.08.2007, 09:17:30
Arata foarte bine . La ce florarie l-ai facut si cam cat te-a ajuns? Au tinut florile ca am auzit multe miresici plangandu-se ca florile erau deja moi la starea civila. Tu ai avut probleme in sensul asta? Off scuza-ma ca pun atatea intrebari; dar nu vreau sa iau teapa cu vreo floararie:-SS#:-S:-s

INA81
23.08.2007, 09:41:57
Arata foarte bine . La ce florarie l-ai facut si cam cat te-a ajuns? Au tinut florile ca am auzit multe miresici plangandu-se ca florile erau deja moi la starea civila. Tu ai avut probleme in sensul asta? Off scuza-ma ca pun atatea intrebari; dar nu vreau sa iau teapa cu vreo floararie:-SS#:-S:-s
daca pe mine mai intrebat : l-am facut la passiflora cea de la masnita , buchetul a costat undeva la un 1milion 500 cred cel putin asa mi la calculat cand am comandat dar nu am mai intrebat mirele sa vad daca a mai dat ceva in plus , oricum undeva in jurul acestei sume.ce sa iti spun acum in legatura cu florile cand mi la adus era perfect si in stare buna in schimb pana sa ajung la starea civila pe faleza in masina imi pikase cativa trandafiri ; dar sa stii ca se intampla la toate buchetele si la prietena mea sambata acelasi lucru sa intamplat au iesit coditele trandafirilor din microfon si le-am pus la lok
sa stii ca am vazut foarte multe buchete la starea civila si majoritatea sunt asa nu prea ai ce sa le faci este foarte cald iar adca e rotun ca o corola merge sa ii pui inapoi si nu se observa insa am vazut la o miresica sambata din acela curgator si ii cadeau pur si simplu florile si totodata se si rupeau si nu mai merg puse la lok asa ca ai grija ; oricum k ajungi al salon sau inainte de biserika il poti stropi putin si isi revine
pupici

irinamh
23.08.2007, 09:55:50
ce dragut si fin este :x imi place mult de tot exact asa o sa mi-l comand si eu daca nu ma insel a avut si perlute in el nu ?:-? si tu ai avut perlute la gat foarte dragut si finut ^:)^ ai fost foarte frumoasa . casa de piatra si tot ce va doriti.

finica
27.08.2007, 14:54:21
salut miresicilor
ajutati-ma, va rog!!!
Daca doresti ceva simplu si discret, iti arat buchetul facut pentru fina mea:

moskya22
29.08.2007, 21:25:25
acesta a fost buchetelul meu:">

irinamh
30.08.2007, 08:28:11
acela de pe margine este tull?:-B sau alt material asa ai vrut tu sau ti l-au pus cei de la florarie ; nu am mai vazut modelul acesta de buchet e interesant insa eu vreau alt model sper sa mi-l reuseasca ce-i de la florarie ; sa pastrat buchetul sau sa molesit si florile in general lumanarile ? ca au fost asa niste calduri in ultimele 2 - 3 week end - uri ? la ce florarie le-ai comandat ? sper sa nu te stresez cu prea multe intrebari insa am emotii de acum
casa de piatra .

moskya22
30.08.2007, 21:24:40
e tull. Asa l-am vrut eu de fapt as mai fi vrut ceva la el dar nu stiu din ce motiv nu s-a realizat...dar in principiu a fost cum mi-am dorit...buchetelul a rezistat bine au cazut vreo doi trandafiri din el dar i-am infipt la loc:-p .Am inteles de la cavaleri ca au avut mici probleme cu lumanarile s-au desprins aranjamentele de pe ele si s-au chinuit sa le aseze #:-S dar asa au simtit si ei ca sunt cavaleri ...:-p

BLONDA
31.08.2007, 11:01:08
e tull. Asa l-am vrut eu de fapt as mai fi vrut ceva la el dar nu stiu din ce motiv nu s-a realizat...dar in principiu a fost cum mi-am dorit...buchetelul a rezistat bine au cazut vreo doi trandafiri din el dar i-am infipt la loc:-p .Am inteles de la cavaleri ca au avut mici probleme cu lumanarile s-au desprins aranjamentele de pe ele si s-au chinuit sa le aseze #:-S dar asa au simtit si ei ca sunt cavaleri ...:-p
BUNA UNDE AI FACUT BUCHETUL SI CAT TE-A COSTAT?

moskya22
31.08.2007, 14:52:01
buna!l-am facut la floraria Pasiflora si m-a costat 125ron.Eu l-am vrut putin diferit dar a fost ok si asa ....trebuia sa-mi lase cozile la trandafiri lungi si sa fie legate cu tull pana mai jos dar a fost bine si asa

elena_lorelei
31.08.2007, 23:05:28
Moskya, vrem poze de la nunta!!<:-P

INA81
03.09.2007, 10:17:55
si eu o sa merg la Pasiflora
nasa mea mi-a recomandat-o ca facand treaba de calitate,acum sa vedem ce va iesi.Eu vreau un buchet di trandafiri alb-crem.
Am vazut ca ai nunta la acelasi restaurant ca si mine sa-mi spui cum a fost?
stii cumva cam care e capacitatea restaurantului?
pupici
Ai grija la passi flora sa iti puna trandafiri mai praospeti ; vb cu ea sa iti lege bine florile pe lumanari caci am vazut si varianta asta sa cada florile de pe ele ; si ai grija de lumanari pune cavalerii sa le puna jos intinse cat faceti voi poze sau ma rog in timpul cat nu le folositi daca se indoaie (bineinteles ca doamna de la pasiflora va spune ca nu i asa dar credema se indoaie) foarte greu le mai indrepti ;
in ceea ce priveste capacitatea restaurantului peste 150 de peroane am auzit ca au fost si nuntai de 180 de persoane acolo ; eu am fost foarte multumita de restaurant : ca meniu ; pret calitate cantitate a fost f bine nu iti ia pielea de pe tine am inteles ca ospatrii au fost promti cel putin asa mi-au spus unii dintre inviatti eu ca idee am fost foarte multumita daoama care administreaza acest restaurant isi da intresul ; o gasesti si pe ea la bucatarie ajutand ; si e foarte de treaba ; bineinteles ca acum exista si GURI RELE perosane care nu vin la nunta decat sa analizeze si sa barfeasca insa nu trebuie sa te doara capul de ei ; pentru ca fiecare ac isi are cojoc stii cum e ; In general totul e bine la acest reastaurant stai calma mergi sa vorbesti cu doamna de acolo si ai sa vezi ca e de treaba ;
pupici:*

adela_mc
03.09.2007, 17:40:23
Ina ai avut un buchet super frumos,si daca nu te deranjeaza l-am copiat sa il duc tipei de la florarie.
Eu as fi optat pt alta florarie,dar lumanarile si buchetul nasei vor fi facute la Passiflora si nu vreau sa-l pun pe sotiorul meu pe drumuri in ziua aceea.
Oricum am inceput sa gandesc pozitiv si o sa iasa totul bine.
;-) ;-) ;-)

INA81
03.09.2007, 21:31:41
Ina ai avut un buchet super frumos,si daca nu te deranjeaza l-am copiat sa il duc tipei de la florarie.
Eu as fi optat pt alta florarie,dar lumanarile si buchetul nasei vor fi facute la Passiflora si nu vreau sa-l pun pe sotiorul meu pe drumuri in ziua aceea.
Oricum am inceput sa gandesc pozitiv si o sa iasa totul bine.
;-) ;-) ;-)
multumesc frumos si mie mi-a plakut la nebunie buchetul ( initial nu a fost acesta ci altul ales de nasa mea dar....m-am dus inainte cu o saptamna la florarie si mi l-am schimbat ca nu puteam dormi linistita) nu ma deranjezea delok ca l-ai copiat dar daca nu se vede destul de clar pot s mai caut o alta poza in care se vede mai bine ; a si trebuie sa-i spui doamnei sa ti-l faca asa rotund si sa puna cati trandafiri crede ea si sa platesti atunci daca e nevoie caci ea nu are acest model in catalog doar daca tu ii duci poza ea va stii despre ce e vorba si va face aureola cum crede ea dupa marimea trandafirilor mie mi-a spus 1 mil 500 inainte cu o saptamna iar in ziua respectiva cand a fost mirele dupa buchete a costat 1 mil 650 dar a meritat
pupici

adela_mc
04.09.2007, 20:25:49
Multumesc frumos pt tot sprijinul si sfaturile date.Chiar te rog frumos daca poti sa-mi trimiti o poza cu detalii mai multe.E absolut superb buchetul.
>:D< >:D< >:D<

INA81
04.09.2007, 22:08:03
Multumesc frumos pt tot sprijinul si sfaturile date.Chiar te rog frumos daca poti sa-mi trimiti o poza cu detalii mai multe.E absolut superb buchetul.
>:D< >:D< >:D<
am mai cautat cateva poze insa din pacate sunt ff mari si nu pot sa le atasez daca imi lasi o adresa de mail incerc asa imi pare rau dar poate reusim pe mail
pupici

printzesa_26
04.09.2007, 22:20:12
am mai cautat cateva poze insa din pacate sunt ff mari si nu pot sa le atasez daca imi lasi o adresa de mail incerc asa imi pare rau dar poate reusim pe mail
pupici
Ina...e mult mai simplu sa iti faci un cont in picasa web si sa-l atasezi la semnatura...astfel iti vei putea atasa orice poza vrei fara a mai fi nevoita sa le redimensionezi...si le pot vedea mai multe miresici. Bafta multa. Pupici:)>- :)>- :* :*

INA81
06.09.2007, 22:52:14
Ina...e mult mai simplu sa iti faci un cont in picasa web si sa-l atasezi la semnatura...astfel iti vei putea atasa orice poza vrei fara a mai fi nevoita sa le redimensionezi...si le pot vedea mai multe miresici. Bafta multa. Pupici:)>- :)>- :* :*
stiu lucrul acesta si am mai spus ca o sa-l fac in momentul cand o sa am si poze insa nu e le am deocamdata .

Te0d0ra
26.09.2007, 02:55:44
Eu am lucrat cu DanMarcos. Nu ii recomand. Preturile au fost exagerate, nu au respectat cerintele mele (pahare de sticla in gradina, chelner la gradina, lumanarile pe mese, si multe altele). Buchetele si lumanarile au fost dragute. Din pacate la decoratiuni nu au fost inspirati si banii care i-au luat au fost de departe o suma mult prea mare pentru serviciile prestate.

myrella
27.09.2007, 13:39:58
buna miresicilor...Stie cineva ceva de floraria Lotus?E vis-a-vis de statia din centru (de langa modern)?Cu toate ca eu am muncit la 3 florarii din galati....nu prea stiu nik de aceasta florarie...Am inteles ca aranjeaza si sali pt nunti...Daca stie cineva ceva va rog din suflet sa ma anuntati si pe mine...Multumesc...Pupicei..

elena_lorelei
29.09.2007, 15:10:33
Gata, ieri mi-am dat si comanda la flori (buchete, lumanari, flori la barbati, bratarici la d-soare, aranjament masina cu ventuze). Sunt incantata deocamdata si ce conteaza cel mai mult, am incredere.

elena_lorelei
08.11.2007, 01:55:42
Pun o poza cu buchetul meu. Am fost foarte multumita de buchete, lumanari si cocarde :)

prapadeala
08.11.2007, 02:15:05
Pun o poza cu buchetul meu. Am fost foarte multumita de buchete, lumanari si cocarde :)

Ai avut un buchet foarte frumos

allyy
08.11.2007, 12:30:38
Noi am lucrat cu cei de la siretul, nu mai stiu exact cum se numeste firma. Rezultatul a fost foarte bun, chiar daca am avut niste conflicte cu ei.
Am atasat si cateva poze: buchetul meu, lumanarile, un aranjament pt mesele invitatilor, buchetul nasei si buchetul domnisoarei de onoare...

moskya22
09.11.2007, 09:11:16
Ai fost o miresica tare dulcica!

Te0d0ra
12.11.2007, 04:00:28
Noi am lucrat cu cei de la siretul, nu mai stiu exact cum se numeste firma. Rezultatul a fost foarte bun, chiar daca am avut niste conflicte cu ei.
Am atasat si cateva poze: buchetul meu, lumanarile, un aranjament pt mesele invitatilor, buchetul nasei si buchetul domnisoarei de onoare...

Iniatial, mama vorbise cu cei la Ikebana(floraria de la Siretu). Intodeauna mi-au placut buchetele lor, sunt creativi,flexibili si mizeaza pe calitate. Dar pe cat de bune sunt rezultatele pe atat sunt de neseriosi. Cu 2 saptamani inainte de nunta ni s-a spus ca nu mai pot lucra cu noi ca au o alta nunta mare si nu fac fata. E o florarie mica si nu fac fata la mai mult de o nunta pe zi. Problema e ca nu am fost anuntati din timp si vorbisem cu ei cu 2 luni inainte. Daca aveti nunta in sezon aglomerat mai bine semnati un contract.
De fapt, imediat cum hotarati sa lucrati cu un furnizor de servicii legat de nunta, semnati contract cu clauze clare. Este cel mai bine. In caz de ceva aveti o cale legala sa va recuperati pierderile.
Nici nu va inchipuiti ce scandal a facut mama:D #:-S ...si nu i-a folosit la nimic....

allyy
12.11.2007, 12:49:59
Iniatial, mama vorbise cu cei la Ikebana(floraria de la Siretu). Intodeauna mi-au placut buchetele lor, sunt creativi,flexibili si mizeaza pe calitate. Dar pe cat de bune sunt rezultatele pe atat sunt de neseriosi. Cu 2 saptamani inainte de nunta ni s-a spus ca nu mai pot lucra cu noi ca au o alta nunta mare si nu fac fata. E o florarie mica si nu fac fata la mai mult de o nunta pe zi. Problema e ca nu am fost anuntati din timp si vorbisem cu ei cu 2 luni inainte. Daca aveti nunta in sezon aglomerat mai bine semnati un contract.
De fapt, imediat cum hotarati sa lucrati cu un furnizor de servicii legat de nunta, semnati contract cu clauze clare. Este cel mai bine. In caz de ceva aveti o cale legala sa va recuperati pierderile.
Nici nu va inchipuiti ce scandal a facut mama:D #:-S ...si nu i-a folosit la nimic....

Intr-adevar asa mi s-au parut si mie, cam neseriosi. Aranjamentele si buchetele lor sunt foarte frumoase, deosebite chiar, dar nu prea sunt oameni de cuvant. Si noi am avut neintelegeri cu ei, cu o saptamana inainte de nunta si era prea tarziu sa mai mergem in alta parte! Prima data cand am fost sa intrebam ce si cum, le-am spus ca vrem sa dam comanda de tot ce inseamna aranjamente florale si mi s-a spus ca e cam devreme. M-au indrumat sa vin cu 2-3 saptamani inainte de nunta si sa le aduc aminte ca imi vor face reducere, pt ca aveam nunta duminica si pentru ca faceam toate aranjamentele la ei. Cand am fost sa finalizam comanda, cu o saptamana inainte de nunta...mi s-a raspuns ca ei nu au zis niciodata de reducere, ca ei nu fac reduceri de obicei si patroana mi-a soptit la ureche: "poate ati fost la alta florarie si nu va aduceti aminte!!!!" :-L :-L :-L Nu va puteti imagina cum mi s-a urcat sangele la cap!! Pana la urma nu era vorba de bani, ci de modul in care s-au comportat si m-au luat la misto! As fi plecat in secunda urmatoare si i-as fi lasat balta, dar era prea tarziu si ramaneam fara aranjamente la nunta :-L .
In final au facut treaba buna, dar mi-am promis ca nu mai calc pe la ei^:)^

elena86
11.01.2008, 17:42:07
Fetelor vreau sa va arat si eu cateva modele de buchete care imi plac.Sunt florarii in galati care accepta ideile noastre?

raluca24
13.01.2008, 14:23:31
da sunt florarii care accepta ideile tale...insa ai mare grija ca nu la toate si reusesc modelele. si mai rau....dupa cum am patit eu buchetul sa cam ``rupt`` la nici 2 ore de cand il primisem. asta e....pasiflora

Ellutza09
16.03.2008, 23:24:34
Despre ce florarie vorbesti?M-ar interesa si pe mine..

Ellutza09
16.03.2008, 23:57:54
Ce parere aveti de Floraria Iris ? care este vis-a-vis de Tribunal?

myrabella
01.04.2008, 11:26:49
buna fetelor, da poate cineva sa spuna cat a ajuns tot ce inseamna flori?
adik : buchete (mireasa, nasa), lumanari, cocarde, aranjamente pe mese si alte alea ?
si mai ales pareri despre floraria lotus, iris si passiflora pt ca am vazut ca astea sunt mai ok din ce am citit pana acum. ma intereseaza raportul calitate/pret si la flori si la serviciile oferite.
multumesc, pupici

raluca24
01.04.2008, 12:51:52
eu am comandat totul la pasiflora pt era o florarie laudata. dar eu am cam avut ghinion....multe nunti in acea zi si au cam dat-o de mantuiala. dupa 2 ore buchetul meu era vreo 3 buchete...se desfacuse...asa ca.....in fine si multe altele dar.....poate asa a fost doar la mine. multa bafta si sa faci alegerile cele mai buna. :*

myrabella
03.04.2008, 09:33:08
multumesc de raspuns raluca, am citit despre ce ti s-a intamplat din paginile anterioare si imi pare rau.
tocmai de aia astept pareri ca sa stiu la ce sa ma astept si ce alegere sa fac.

nico_deea2000
12.04.2008, 21:55:33
http://www.miresici.ro/images/attach/jpg.gifsper asta sa fie poza cu ce mia placut mie.am vazut poza asta in vitrina la un studio foto si mia placut tare mult.

nico_deea2000
12.04.2008, 21:56:51
imi pare rau ca nu e prea clara dar e facuta cu telefonul.sper sa se inteleaga ceva,florile cunt crizamteme,cred.

Ellutza09
12.04.2008, 22:44:56
imi pare rau ca nu e prea clara dar e facuta cu telefonul.sper sa se inteleaga ceva,florile cunt crizamteme,cred.
Da,cred ca sunt crizanteme cu floarea miresei

CONT-INCHIS-044
13.04.2008, 18:28:22
astea sunt buchetele alese de mine,as vrea trandafiri nuanta asta.stiti daca se gasesc in galati?:*:*:*:*

papusha
13.04.2008, 18:31:40
astea sunt buchetele alese de mine,as vrea trandafiri nuanta asta.stiti daca se gasesc in galati?:*:*:*:*

Cris....dar par la triste florile tale :(
Sau mi se pare mie :-s :|

CONT-INCHIS-044
13.04.2008, 18:39:42
Cris....dar par la triste florile tale :(
Sau mi se pare mie :-s :|
sunt culorile care se potrivesc cu rochitza mea.mi e imi place mult culoarea trandafirilor si i as vrea langa niste crini albi

nico_deea2000
14.04.2008, 09:18:14
al doilea buchet este super,dar sincer eu nu am vazut nuanta asta la trandafiri,eu am o florarie langa locul meu de munca,am sa scot poza si ma interesez,daca vrei:) .

CONT-INCHIS-044
14.04.2008, 12:50:19
al doilea buchet este super,dar sincer eu nu am vazut nuanta asta la trandafiri,eu am o florarie langa locul meu de munca,am sa scot poza si ma interesez,daca vrei:) .
multam mult sin suflet.vezi daca poate macar sa faca coanda de la bucuresti cred ca florariile se aprovizioneaza de acolo.ms

myrabella
15.04.2008, 09:19:36
[-o< si pe mine nu ma ajuta nimeni?

as vrea sa stiu si eu fetelor cam cat ajunge un pachet de la florarie care sa includa buchetele, lumanarile si cocardele pt mire, nas si parinti. nu stie nimeni? :-s

picolla
15.04.2008, 09:37:59
[-o< si pe mine nu ma ajuta nimeni?

as vrea sa stiu si eu fetelor cam cat ajunge un pachet de la florarie care sa includa buchetele, lumanarile si cocardele pt mire, nas si parinti. nu stie nimeni? :-s

depinde de ce buchete vrei si ce flori. oricum un pret mediu e undeva pe la 1000ron. asta la o florarie de la masnita

Ellutza09
15.04.2008, 23:48:13
Noi ne-a hotarat si vom lucra cu floraria Lotus

CONT-INCHIS-044
15.04.2008, 23:53:30
Noi ne-a hotarat si vom lucra cu floraria Lotus
unde vine floraria asta?

Ellutza09
16.04.2008, 00:13:58
unde vine floraria asta?
Vis-a-vis de tribunal.O prietena si-a facut anul trecut buchetele acolo,si a fost foarte multumita,nu a avut nici o problema....florile au rezistat foarte bine, si mi-a placut foarte mult modelul buchetului...:)

CONT-INCHIS-044
16.04.2008, 13:18:17
Vis-a-vis de tribunal.O prietena si-a facut anul trecut buchetele acolo,si a fost foarte multumita,nu a avut nici o problema....florile au rezistat foarte bine, si mi-a placut foarte mult modelul buchetului...:)
ms mult tare.cu cat timp inainte tre sa facem programare ptr flori?eu vin acasa pe 14 iulie si nunta o am pe 17 aug.e tarziu daca o fac pe 15 iulie?
pup la tine

Ellutza09
16.04.2008, 22:30:39
ms mult tare.cu cat timp inainte tre sa facem programare ptr flori?eu vin acasa pe 14 iulie si nunta o am pe 17 aug.e tarziu daca o fac pe 15 iulie?
pup la tine
NU,nu e tarziu,cred ca este foarte bine. :*

CONT-INCHIS-044
16.04.2008, 23:32:45
fetelor voi ce ziceti e mai bine lumanare lunga sau scurta?
lunga cred eu ca e tare grea dar o poti sprijini,scurta e mai usoara dar tre sa o tii in mana.voi ce ziceti?

Ellutza09
17.04.2008, 01:13:30
fetelor voi ce ziceti e mai bine lumanare lunga sau scurta?
lunga cred eu ca e tare grea dar o poti sprijini,scurta e mai usoara dar tre sa o tii in mana.voi ce ziceti?
Pai e mai buna lumanarea lunga ptr ca cele mici se topesc imediat, si lumanarile iti mai trebuiesc si peste o saptamana cand te scot nasii la biserica...

myrabella
17.04.2008, 08:39:53
dar ce pot sa aud, adik sa citesc !! trebuie sa facem programare si la florarie??
cine stie detalii, va rog sa ne lamuriti si pe noi .

CONT-INCHIS-044
17.04.2008, 08:58:08
Pai e mai buna lumanarea lunga ptr ca cele mici se topesc imediat, si lumanarile iti mai trebuiesc si peste o saptamana cand te scot nasii la biserica...
tre sa te scoata nasii l biserica???asta numai stiam.;)):-\:-\

myrabella
22.04.2008, 13:29:01
:-s pe aici nu mai intra nimeni??
nu imi da nici o miresica o idee, un raspuns. tare as avea nevoie de ajutorul cuiva care stie despre ce este vorba, adik :
daca trebuie sa te programezi la florarie dinainte si cam cat ajunge un pachet de servicii de la o florarie (buchete, lumanari, cocarde)

pupici

Ellutza09
22.04.2008, 22:15:09
:-s pe aici nu mai intra nimeni??
nu imi da nici o miresica o idee, un raspuns. tare as avea nevoie de ajutorul cuiva care stie despre ce este vorba, adik :
daca trebuie sa te programezi la florarie dinainte si cam cat ajunge un pachet de servicii de la o florarie (buchete, lumanari, cocarde)

pupici
Si eu as fii curioasa cam cat ajung toate astea... dar la buchete pretul difera de ce flori pui...de cate flori...

CONT-INCHIS-044
22.04.2008, 22:19:51
fetelor eu fac programarea cu o luna inainte.cat despre pret stiu ca e in functie de ce flori si cate flori.cred ca maxim la un buchet e de 1mil jumate,2mil.nu stiu preturi la lumanari...dar mai important nu stiu floraria unde voi face florile.va pup

Ellutza09
22.04.2008, 22:28:31
fetelor eu fac programarea cu o luna inainte.cat despre pret stiu ca e in functie de ce flori si cate flori.cred ca maxim la un buchet e de 1mil jumate,2mil.nu stiu preturi la lumanari...dar mai important nu stiu floraria unde voi face florile.va pup
Mie mi-a spus ca un buchet cum vreau eu ajunge cam la 250 lei

CONT-INCHIS-044
22.04.2008, 22:41:03
Mie mi-a spus ca un buchet cum vreau eu ajunge cam la 250 lei
unde ai decis sa ti faci buchetul?sincer eu iti zic doar din auzite despre preturi.stii ca eu nu sunt in tara.pup

Ellutza09
23.04.2008, 20:58:00
unde ai decis sa ti faci buchetul?sincer eu iti zic doar din auzite despre preturi.stii ca eu nu sunt in tara.pup
La floraria Lotus o sa fac buchetele >:D<

waterlily
27.04.2008, 13:15:29
La florarie preturile variaza in functie de ce flori alegeti, pentru o nunta la care sunt in jur de 70 pers si predomina trandafirii o suma rotunda e de 20 mil acum depinde si de florarie, dar ca pret orientativ iar programarea e cu o luna sau 3 saptamani inainte...

waterlily
27.04.2008, 13:24:27
Am uitat de scosul la biserica... asa e dupa o saptamana trebuie sa scoata nasii finii la biserica, cine nu are cum dupa o saptamana trateaza cu preotul si stabilesc o alta data(mai inainte sau mai tarziu) sau pot merge la o alta biserica, dupa posibilitati...:D

Ellutza09
27.04.2008, 13:43:08
La florarie preturile variaza in functie de ce flori alegeti, pentru o nunta la care sunt in jur de 70 pers si predomina trandafirii o suma rotunda e de 20 mil acum depinde si de florarie, dar ca pret orientativ iar programarea e cu o luna sau 3 saptamani inainte...
Pai ce treaba are cati invitati sunt?Sau tu te referi la aranjamentele florale de la restaurant?

CONT-INCHIS-044
28.04.2008, 18:18:44
Am uitat de scosul la biserica... asa e dupa o saptamana trebuie sa scoata nasii finii la biserica, cine nu are cum dupa o saptamana trateaza cu preotul si stabilesc o alta data(mai inainte sau mai tarziu) sau pot merge la o alta biserica, dupa posibilitati...:D
mi e mi a zis fratele meu care mi a facut programarea la biserica ca preotul ne asteapta a doua zi supa nunta la biserica cu nasii.la ora 10 cred(scuza ti offtopic)

waterlily
29.04.2008, 15:17:00
Pai ce treaba are cati invitati sunt?Sau tu te referi la aranjamentele florale de la restaurant?
Intrebarea era ...cat ajunge un pachet servicii la o florarie (cocarde, lumanari, buchete,etc)...

waterlily
29.04.2008, 15:28:39
mi e mi a zis fratele meu care mi a facut programarea la biserica ca preotul ne asteapta a doua zi supa nunta la biserica cu nasii.la ora 10 cred(scuza ti offtopic)
Noi am stabilit sa nu fie imediat a doua zi, duminica... vom merge luni...:)
Initial preotul a zis ca trebuie sa mergem dupa o saptamana ceea ce nu se poate[-( asa ca a ramas pentru luni;))

impromex
08.05.2008, 10:46:32
Am fost azi la floraria de langa Tribunal deci pe Brailei nu stiu cum se numeste floraria si preturile sunt foarte bune zic eu .Buchetul de mireasa din 9 trandafiri si verdeata costa 95 Ron iar din 15 trandafiri cum as vrea eu cam 150 Ron.Comanda se face cu 3 saptamani inainte si se poate merge cu modelul dorit .Vanzatoarea foarte amabila .
Ma mai duc azi sper si pe la passiflora si ma hotarasc unde le fac.
A fost prietenul meu zilele trecute la Passiflora si zicea ca s-a uitat intr-un catalog si cam toate buchetele erau 280 Ron.Ma uit si eu azi si zic ce am vazut si ce preturi sunt.

impromex
08.05.2008, 11:19:57
Vis-a-vis de tribunal.:)

Unde vis a vis de Tribunal este floraria Lotus ca vis a vis eu stiu ca este floraria iris iar alta chiar nu stiu sa fie decat cea de langa tribunal pe Brailei .
Eu locuiesc pe langa floraria Iris deci vis a vis de Tribunal dar zau daca mai stiu vreo floraria in afara de aia :-?

Ellutza09
08.05.2008, 20:25:11
Unde vis a vis de Tribunal este floraria Lotus ca vis a vis eu stiu ca este floraria iris iar alta chiar nu stiu sa fie decat cea de langa tribunal pe Brailei .
Eu locuiesc pe langa floraria Iris deci vis a vis de Tribunal dar zau daca mai stiu vreo floraria in afara de aia :-?
Pai au fost 2 florarii Lotus si Iris una langa alta , a ramas doar floraria Lotus...

Ellutza09
08.05.2008, 20:41:16
Tu unde spui mai exact ca este floraria Iris?:*

impromex
08.05.2008, 21:17:03
Da au fost 2 florarii dar cea care a ramas este floraria Iris

Ellutza09
08.05.2008, 21:18:47
Da au fost 2 florarii dar cea care a ramas este floraria Iris
Eu stiu ca Lotus se numeste cea care a ramas. :D ... trec zilnic prin fata ei...maine ma uit mai cu atentie

impromex
08.05.2008, 21:20:13
Tu unde spui mai exact ca este floraria Iris?:*

Floraria Iris este peste strada de Tribunal langa romtelecom pe strada Regiment 11 Siret.Unde era cealalta florarie cred ca Lotus ca nu am stiut niciodata cum se numea este un fel de librarie acum .

Ellutza09
08.05.2008, 21:24:07
Floraria Iris este peste strada de Tribunal langa romtelecom pe strada Regiment 11 Siret.Unde era cealalta florarie cred ca Lotus ca nu am stiut niciodata cum se numea este un fel de librarie acum .
Da,acolo spun si eu. Este o librarie acolo.Insa din cate stiu eu a ramas floraria Lotus :*

impromex
08.05.2008, 21:28:53
Sau poate o fi in alta parte aceasta florarie chiar nu stiu dar sigur cea vis a vis de tribunal este floraria Iris scrie mare si clar.

impromex
08.05.2008, 21:29:57
Da,acolo spun si eu. Este o librarie acolo.Insa din cate stiu eu a ramas floraria Lotus :*

Sigur sigur e Iris. O cunosc si pe patroana .

impromex
08.05.2008, 21:31:58
Are si o copertina deasupra usii si scrie Floraria Iris.Si nu o incurc pt. ca trec zilnic pe acolo ca stau la cativa metri de florarie:*

Ellutza09
08.05.2008, 23:20:07
Are si o copertina deasupra usii si scrie Floraria Iris.Si nu o incurc pt. ca trec zilnic pe acolo ca stau la cativa metri de florarie:*
Inseamna ca suntem vecine :)). Da,ai dreptate,am iesit putin si am vazut ca este floraria Iris,inseamna ca floraria Lotus s-a mutat...>:D<

impromex
09.05.2008, 12:01:43
Buna vecina :*
Am descoperit azi din greseala e drept si florarie Lotus ,chiar ma gandeam ce coincidenta este in centru aproape de Modern ,vis a vis de statia de la Modern langa galeria de arta .
Pai tu pana la urma unde iti faci buchetele la floraria Iris?
Daca nu ai fost du-te si la cea de langa tribunal inainte de Agricola International daca zici ca stai si tu pe aici sa vezi ce preturi bune au .

geany
09.05.2008, 14:44:19
eu am facut comanda de buchete , de lumanari si de cocarde la florariia orhideea, din 19, aproape de spitalul judetean. am vazut niste lumanari facute de ei si mi-au placut. voi ce stiti, fac aranjamente frumoase, sau mai dau si gres?

impromex
09.05.2008, 15:21:43
Si preturile cum sunt pe acolo pe tine cam cat te ajunge?

Ellutza09
09.05.2008, 19:26:37
Buna vecina :*
Am descoperit azi din greseala e drept si florarie Lotus ,chiar ma gandeam ce coincidenta este in centru aproape de Modern ,vis a vis de statia de la Modern langa galeria de arta .
Pai tu pana la urma unde iti faci buchetele la floraria Iris?
Daca nu ai fost du-te si la cea de langa tribunal inainte de Agricola International daca zici ca stai si tu pe aici sa vezi ce preturi bune au .
Aaa,nu stiam ca este acolo.Am fost azi si m-am interesat la floraria Iris si buchetul pe care-l vreau eu costa cam 230-250 lei...cam mult...ar trebui sa ma reorientez spre alt buchet....Oricum..in general pretul este bun....>:D<

Lili_G
12.06.2008, 16:26:22
Dragele mele miresici ,

eu am avut fericitul eveniment in 7 iunie ...in privinbta florilor va recomand cu mare caldura si incredere floraria de lana modern Lotus ..unde doamna de acolo este o draguta si care ne-a facut niste buchete superbe ...incerc sa atasez poze ca sa va faceti o idee . Cat despre preturi ..foarte rezonabile ...buchetelul meu a fost 150 de lei .

CONT-INCHIS-044
12.06.2008, 16:29:56
Dragele mele miresici ,

eu am avut fericitul eveniment in 7 iunie ...in privinbta florilor va recomand cu mare caldura si incredere floraria de lana modern Lotus ..unde doamna de acolo este o draguta si care ne-a facut niste buchete superbe ...incerc sa atasez poze ca sa va faceti o idee . Cat despre preturi ..foarte rezonabile ...buchetelul meu a fost 150 de lei .
ff frumos buchetul dar a fost umbrit de frumusetea ta!!!casa de piatra!ai fost minunata!!!

nellyd
12.06.2008, 22:02:34
Dragele mele miresici ,

Casa de Piatra! Multumim pentru sfat! :*

alina_hahuie
13.06.2008, 00:02:47
Dragele mele miresici ,

Casa de piatra, vad ca ai fost o frumoasa si jumatate. ZI-mi si mie te rog cum a fost cu restaurantul k am observat k ai facut la celalat serafin si sunt curioasa dak ai fost multumita.

Lili_G
16.06.2008, 10:47:59
Multumesc frumos dragele mele ...imi permit sa va numesc asa pentru ca de mai bine de un an tot rasfosiesc miresici .ro in nestire ..am cautat idei si para idei dar de scris am scris mai putin . Mi-am pus in cap sa va fac o mica istorioara cu poze si sper sa imi reuseasca dar imi va mai lua ceva timp....

florile au fost superbe si cred ca m-au pus in valoare imperuna cu rochitza care a fost facuta la comanda ...

cat despre restaurant ...sunt putin dezamagita ..se putea si mai bine dar na eu sunt foarte riguroasa ..asta am descoperit acum cu organizarea nuntii...ospatarii au fost ok ..dar sa fiti atenti la vesela ..un prieten nu a putut bea din pahar pt ca imediat s-a spuzit ..asta a fost singurul incident ..in rest au uitat sa imi puna visinata pe masa ...dimineatza la numaratoare i-am mai taxat pt ca nici cu mesele nu ne-am inteles foarte bine ...nu sunt foarte comunicativi ..cel mai mare interes l-am maifestat noi , ei mai putin ...daca ar fi sa aleg acum alt restaurant as alege unul unde se fac numai nunti si atat....

dar pentru mine a fost o nunta perfecta pentru ca eu si cu iubitul meu am alergat de ne-au intrat picioarele in fund si bineinteles toti au avut pretentia sa le dam cea mai mare atentie ...deci si aici atentie ...

astept pozele sa mai vad ce si cum de la fotograf ...

Va pup

alina_hahuie
20.06.2008, 23:35:37
Multumesc frumos dragele mele ...imi permit sa va numesc asa pentru ca de mai bine de un an tot rasfosiesc miresici .ro in nestire ..am cautat idei si para idei dar de scris am scris mai putin . Mi-am pus in cap sa va fac o mica istorioara cu poze si sper sa imi reuseasca dar imi va mai lua ceva timp....

florile au fost superbe si cred ca m-au pus in valoare imperuna cu rochitza care a fost facuta la comanda ...

cat despre restaurant ...sunt putin dezamagita ..se putea si mai bine dar na eu sunt foarte riguroasa ..asta am descoperit acum cu organizarea nuntii...ospatarii au fost ok ..dar sa fiti atenti la vesela ..un prieten nu a putut bea din pahar pt ca imediat s-a spuzit ..asta a fost singurul incident ..in rest au uitat sa imi puna visinata pe masa ...dimineatza la numaratoare i-am mai taxat pt ca nici cu mesele nu ne-am inteles foarte bine ...nu sunt foarte comunicativi ..cel mai mare interes l-am maifestat noi , ei mai putin ...daca ar fi sa aleg acum alt restaurant as alege unul unde se fac numai nunti si atat....

dar pentru mine a fost o nunta perfecta pentru ca eu si cu iubitul meu am alergat de ne-au intrat picioarele in fund si bineinteles toti au avut pretentia sa le dam cea mai mare atentie ...deci si aici atentie ...

astept pozele sa mai vad ce si cum de la fotograf ...

Va pup

Multumim pt detalii,e bine k ne-ai zis k sa stiu sa fiu atenta cu restaurantul ! Sper sa nu am probleme !

alinanorsk
24.06.2008, 14:28:51
Fetelor sunt florarii in Galati care sa faca astfel de buchete

CONT-INCHIS-044
24.06.2008, 16:11:18
Fetelor sunt florarii in Galati care sa faca astfel de buchete
buna cred ca sunt...poti sa mergi cu o poza sa florarii sa intrebi.daca nu esti in galati atunci nu stiu ce sa ti zic...nici eu nu sunt...dar ajung in 3 sapt si ma duc sa ma informez.

impromex
02.07.2008, 17:57:39
La floraria Iris din tiglina lucreaza destul de frumos .Eu am fost multumita

pisicutza_elena
30.07.2008, 13:21:58
Fetelor ma ajuta si pe mine cineva cu o florarie care sa faca buchet din trandafir mov/lila ?

kremk
14.08.2008, 16:18:56
incearca la passiflora sau la cea de langa galeriile de arta........sau anthurium de langa freddy's.toate trei florariile sunt la deosebite ca si personalul........mie imi va fi greu sa ma decid.
la ce ora esti la biserica programata?

Isis
16.08.2008, 10:55:28
incearca la passiflora sau la cea de langa galeriile de arta........sau anthurium de langa freddy's.toate trei florariile sunt la deosebite ca si personalul........mie imi va fi greu sa ma decid.
eu aveam o parere f. buna despre passiflora, dar dupa nunta prietenei mele mi-am schimbat-o. Buchetul nasei i l-a facut altfel decat il comandase, la cel al miresei se vedea plasticul alb de la microfon. Si la cocarde au fost probleme, a primit mai putine decat platise si a trebuit sa mearga la ei sa faca scandal. de rezolvat a rezolvat doar cu cocardele, prietena mea a fost tare suparata. cat despre anthurium mi se pare ca au preturi cam mari.

picolla
16.08.2008, 11:07:57
eu aveam o parere f. buna despre passiflora, dar dupa nunta prietenei mele mi-am schimbat-o. Buchetul nasei i l-a facut altfel decat il comandase, la cel al miresei se vedea plasticul alb de la microfon. Si la cocarde au fost probleme, a primit mai putine decat platise si a trebuit sa mearga la ei sa faca scandal. de rezolvat a rezolvat doar cu cocardele, prietena mea a fost tare suparata. cat despre anthurium mi se pare ca au preturi cam mari.

si noi am vut ceva probleme cu pasiflora:((

kremk
18.08.2008, 10:37:18
si noi am vut ceva probleme cu pasiflora:((
probleme de tipul.............?
:-\

picolla
18.08.2008, 15:23:05
probleme de tipul.............?
:-\

pai cand s-a dus sotul sa ia florile nu erau gata decat buchetele, in rest nimic. aveam si cocarde, aranjamente masini si lumanari. de aici s-a imtarziat cam 2 ore. cocardele nu au fost cum am cerut: cele ale cavalerilor erau mai mari decat ale mirelui, la domnisoare am vrutsa le pun la mana mi le-a facut de pus in piept, buchetul nu a fost exact cum am vrut , dar a iesit bine.

picolla
18.08.2008, 16:30:03
pai cand s-a dus sotul sa ia florile nu erau gata decat buchetele, in rest nimic. aveam si cocarde, aranjamente masini si lumanari. de aici s-a imtarziat cam 2 ore. cocardele nu au fost cum am cerut: cele ale cavalerilor erau mai mari decat ale mirelui, la domnisoare am vrutsa le pun la mana mi le-a facut de pus in piept, buchetul nu a fost exact cum am vrut , dar a iesit bine.

si am uitat sa spun ca nici nu plecasem de acasa si au inceput sa-mi cada flori din buchet si mei si nasei.:( s-a desfacut satenul care era prins in jurul buchetului destul de repede.:-<

Azumi
19.08.2008, 12:53:03
si am uitat sa spun ca nici nu plecasem de acasa si au inceput sa-mi cada flori din buchet si mei si nasei.:( s-a desfacut satenul care era prins in jurul buchetului destul de repede.:-<
buna picolla, pe mese ce ai avut, ma interesa in caz ca ai avut deco cu flori cat te-a costat "bucata" si cam cate mese ai avut si de unde le-ai luat, mersi frumos (cred ca in pm e mai bine sa-mi raspunzi)
>:D<:*

moskya22
20.08.2008, 13:05:56
cei de la passiflora iau foarte multe comenzi si asa se incurca in numarul mare de buchete ,aranjamente si cocarde .Ar face treaba buna daca ar lua comenzi atat cat sa faca si fata !Si eu am fost dezamagita mi-am dorit un bughet din trandafiri cu cozile lungi si am avut doar trandafirii, cozile probabil au ramas scrise pe hartie;))In rest buchetelul a fost frumos dar aveam piticul meu cu cele cozi lungi.Se mai intampla!Degeaba mai faci panarama dupa nunta ,degeaba face mirele panarama cand merge sa le ia ,te incarci de stres fara rost.Va doresc sa nu intampinati probleme oriunde ati merge:*!

picolla
20.08.2008, 13:11:45
cei de la passiflora iau foarte multe comenzi si asa se incurca in numarul mare de buchete ,aranjamente si cocarde .Ar face treaba buna daca ar lua comenzi atat cat sa faca si fata !Si eu am fost dezamagita mi-am dorit un bughet din trandafiri cu cozile lungi si am avut doar trandafirii, cozile probabil au ramas scrise pe hartie;))In rest buchetelul a fost frumos dar aveam piticul meu cu cele cozi lungi.Se mai intampla!Degeaba mai faci panarama dupa nunta ,degeaba face mirele panarama cand merge sa le ia ,te incarci de stres fara rost.Va doresc sa nu intampinati probleme oriunde ati merge:*!

asa este. ai dreptate moskya.la noi o parte din comnada era o parte o pierdusera, nu inteleg cum fusesm pe acolo cu 2 zile inainte.
nu inteleg de ce iu atatea comenzi daca nu sunt in stare sa le onoreze:-<

si aasa e chiar daca au fost frumoase tot m-a deranjat ca n-am avut cocardele cum am vrut eusi ca a cavalerilor erau mai mari decat a mirelui si a socrilor. dr asta e nu mai ai ce face dupa.

moskya22
20.08.2008, 13:13:10
aaa si eu am vrut bratarici la domnisoare si mi s-au dat flori de pus in piept;)) si la fel ca si tine si eu am avut probleme cu pierderea trandafirilor din buchet de asta dimineata nici nu l-am mai aruncat la domnisoare(imi imaginam cum zboara toti trandafirii in toate directiile =)))ar fi prins probabil doar microfonul;))

picolla
20.08.2008, 20:35:16
aaa si eu am vrut bratarici la domnisoare si mi s-au dat flori de pus in piept;)) si la fel ca si tine si eu am avut probleme cu pierderea trandafirilor din buchet de asta dimineata nici nu l-am mai aruncat la domnisoare(imi imaginam cum zboara toti trandafirii in toate directiile =)))ar fi prins probabil doar microfonul;))

eu chiar am patit-o ca dimineata cand am aruncat buchetul le_am pacalit pe fete de 3 ori , si sa vezi cum zburau trandafirasii din buchet:)) in toate partile(erau minirose) mai ramas saraca cu juma de buchet.>:D<

alinanorsk
21.08.2008, 15:00:01
Si Eu Am Avut Probleme Cu Buchetul.pana In Gradina Botanica Am Pierdut 2 Trandafiri.trebuia Sa Infing Trandafirii In Microfon Din Cand In Cand.iar Buchetul Nasei Era Super Si Peste O Saptamana.poze In Album De Vreti Sa Imi Vedeti Buchetul Si Am Sa Pun Si O Poza Cu Buchetul Nasei

kremk
22.08.2008, 11:36:01
sincer???????????????cam multe incurcaturi.Vorba aia "i se poate intampla oricui,dar de ce tocmai mie?"
Platesc ceea ce am comandat..................

kremk
22.08.2008, 11:37:54
mare dreptate ai.Iti iei comenzi cate stii ca poti onora........dar banii tare le fac cu ochiul in acest caz

simena
15.09.2008, 22:24:48
a lucrat vreo miresica cu floraria orhideea din m19 sau cu cea care e vis-a-vis de spitalul judetean?

alina_hahuie
16.09.2008, 16:23:14
Daca vreti sa va enervati toata nunta si sa va blestemati zilele faceti k mine : mergeti fa flporaria Passiflora ! Mi-au mancat viata !
Si-au batut joc de nunta mea si probabil nu numai de a mea caci fac cate 15 nunti pe sambata.
Am fost de 3 ori sa confirm si sa verific comanda si de fiecare data am vb cu alta persoana care scria pe alta foaie.
K in final sa ma trezesc k intarziat la coafor si am pierdut programarea pt k ele nu-mi facusera buchetelul de pus in par ( in conditiile in care le-am rugat in mod deosebit sa fie gata la timp) si nici nu mai stiau ce au de facut.
Buchetul l-am refacut pt k era alb in loc de portcaliu deschis.
Florile de pus in piept erau cu una mai putin si cu cozile exagerat de lungi.
Arcada mi-au livrat-o cu insistente dupa ce m-a sunat decoratoarea cat eram la sedinta foto k astia nu mai vin cu arcada si i-am sunat eu iar , iar pt tort mi-au facut buchete in loc de ghirlande.
Pt ceilalti si in poze pare k totul a fost suuper dar credeti-ma k am dat o groaza de bani si k m-am stresat si suparat toata ziua din cauza lor!
Asa ca inainte de a va orienta spre PASSIFLORA, NU VA LASATI CONVINSE DE RECAMA !
MAI SUNT MULTE FLORARII IN GALATI FARA ATATEA PRETENTII SI CARE FAC TREABA MAI BUNA !

alina_hahuie
16.09.2008, 16:26:25
SAFTUL MEU SINCER ESTE SA EVITI PASSIFLORA K EU CU EI AM LUCRAT SI M-AM SUPARAT SI STRESAT ENORM DIN CAUZA LOR.
CEEA CE M-A DERANJAT CEL MAI TARE ESTE FAPTUL K DUPA CE K ERA VINA LOR CAND M-AM ARATAT DERANJATA TOT ELE AU TIPAT LA MINE SI M-AU SICTIRIT !-PE BANII MEI MAI EXACT 15 MILIOANE !

alina_hahuie
16.09.2008, 16:38:51
Credeti-ma ca este o situatie farte penibila sa te apuci atunci mireasa sa te chinui sa rupi cozile imense la trandafirii din cocarde, sa te chinui sa-i asortezi cumva pt k sunt alte culori decat ai cerut, sa-i prinzi cu bolduri pt k n-au binevoit sa puna agrafe de alea speciale (chiar dak ai platit pt asta) si in final sa te trezesti k ai una mai putin. Cui nu-i pui?
Pt astea multumesc celor de la Passiflora !

gabriela_R
17.09.2008, 00:13:27
[quote=alina_capmare;1100415]Credeti-ma ca este o situatie farte penibila sa te apuci atunci mireasa sa te chinui sa rupi cozile imense la trandafirii din cocarde, sa te chinui sa-i asortezi cumva pt k sunt alte culori decat ai cerut, sa-i prinzi cu bolduri pt k n-au binevoit sa puna agrafe de alea speciale (chiar dak ai platit pt asta) si in final sa te trezesti k ai una mai putin. Cui nu-i pui?
Pt astea multumesc celor de la Passiflora ![/quote

moaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaa.da ce le faceam......cu tot otetu de vincon ............sunt taur k zodie si imediat ma aprind......le bagam florile alea pe gat........apoi trebuie si cu astea de la florarie sa faci contract in care sa scrii clar si la obiect ce culoare , lungime , cantitate.......este o idee buna.......asa am sa fac....scriu pe hartie negru pe alb si le pun sa semneze...... dracu le ia dk cer flori portocalii si ele imi aduc turcoaz..../:)

CONT-INCHIS-044
17.09.2008, 00:28:06
moaaaaaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaa.da ce le faceam......cu tot otetu de vincon ............sunt taur k zodie si imediat ma aprind......le bagam florile alea pe gat........apoi trebuie si cu astea de la florarie sa faci contract in care sa scrii clar si la obiect ce culoare , lungime , cantitate.......este o idee buna.......asa am sa fac....scriu pe hartie negru pe alb si le pun sa semneze...... dracu le ia dk cer flori portocalii si ele imi aduc turcoaz..../:)[/quote]
faza e ca nu ai timp sa faci panarama.cel putin in cazul meu.nu m am dus eu sa iau florile ci fratele meu.cand a ajuns acasa aveam 2 flori de pus in piept mai putine.si am specificat ca am 6 socri nu 4.dar nimik.si coditele fff lungi si la mine au fost.am avut bratari de mana ptr fetite si alea cu coada fff lunga.dar numai ai ce face in momentul ala.nu te poti eneva sa te duci sa tipi la ei ca nu ai timp si ar insemna sa ti strici toata nunta.sa fim noi fericite langa sotii nostri!!!

Ellutza09
17.09.2008, 00:29:05
Eu la floraria Magnolia am facut totul si am fost super multumitaa notat pe caiet exact tot asa cum i-am spus,a lipit poza buchetului in caiet si am fost super multumita,nici nu ma asteptam sa-mi faca asa perfect tot

simena
17.09.2008, 11:23:30
Eu la floraria Magnolia am facut totul si am fost super multumitaa notat pe caiet exact tot asa cum i-am spus,a lipit poza buchetului in caiet si am fost super multumita,nici nu ma asteptam sa-mi faca asa perfect tot

unde este floraria magnolia??

RobbyBoy
17.09.2008, 14:53:17
Am un prieten care a facut de curand nunta acolo. Preturile au fost fff acceptabile in comparatie cu alte florarii care pe langa pretul mare la flori mai percep si asa zisul tarif pentru manopera. La Floraria REGASTIL am platit pretul florii plus accesoriile plus verdeata, in rest nu am platit minik. De exemplu prietenul asta al meu a dat ora 10 pentru a ridica florile si sa dus la ora 9 pentru ca si-a calculat gresit orele si sa stiti ca toate erau gata. aranjamentul de masina l-am udat ca a fost pe burete umed cu ventuza si mi-a tinut 3 zile tradafiri din el. Incercati si vedeti singuri.

Ellutza09
17.09.2008, 21:07:32
unde este floraria magnolia??
Floraria Magnolia este langa agentia de voiaj :*

alina_hahuie
18.09.2008, 13:39:05
si eu am avut buchetul pe aceeasi idee-trandafiri cu cale si a aratat super, poti vedea poze la semnatura
eu l-am facut la passiflora dar te rog din toata inima sa nu te duci acolo pt k sunt niste neseriosi si am avut o groaza de pb cu floraria asta, zici ca si-au batut joc, dupa ce k mi-au facut altceva, alta culoare etc tot ele ma faceau de ras si tipau la mine cand le-am pus sa refaca pt k era stupid sa apar cu buchetul alb la rochia aurie.

simena
18.09.2008, 14:18:07
si eu am avut buchetul pe aceeasi idee-trandafiri cu cale si a aratat super, poti vedea poze la semnatura
eu l-am facut la passiflora dar te rog din toata inima sa nu te duci acolo pt k sunt niste neseriosi si am avut o groaza de pb cu floraria asta, zici ca si-au batut joc, dupa ce k mi-au facut altceva, alta culoare etc tot ele ma faceau de ras si tipau la mine cand le-am pus sa refaca pt k era stupid sa apar cu buchetul alb la rochia aurie.

:( foarte urat din partea lor! important e ca pana la urma a iesit cum ai vrut tu, banuiesc. buchetul a fost foarte frumos!
passiflora am exclus-o din start, multe miresici au fost nemultumite si au patit la fel. lucreaza foarte frumos, dar iau prea multe comenzi si nu le pot face fata. din acest motiv ma gandeam sa aleg o florarie de prin cartier care cu siguranta nu are comenzi multe, dar care sa lucreze bine si florile sa fie proaspete... si nu as avea nevoie decat de buchetele miresei si al nasei si de corsaje.

Azumi
18.09.2008, 15:25:57
eu am facut la floraria de la trei star, undeva in spate, treci de piata, in capatul strazii, am uitat cum se cheama, caci in ultima saptamana am rezolvat cu florile, caci a avut cineva bunavointa sa-mi "de-a in cap cu planurile", stie ea cine e:-B
Am fost multumita si au rezistat f bine, mai ales lumanarile, de care imi faceam griji :)

picolla
18.09.2008, 18:07:01

deci si tu ai avut probleme cu pasiflora, imi pare rau. la mine cel putin nu a trebuit sa se certe al meu cu ei ca erau 3(sotul,tata si un var)care fierbeau toti de nervi) inca si-a cerut si scuze tipa de acolo si a mai dat si bani inapoi. dar sa tiper la tine mi se pare strigator la cer. oricum a fost totul superb:*

barbiedoll
19.09.2008, 10:33:46
Buna ziua,
Am decis sa iau atitudine si scriu pe acest forum despre toti furnizorii de servicii din Galati care pur si simplu isi bat joc de oameni, sunt satui de bani si de tot si nu le pasa decat de interesul lor.
Nu lucrati cu floraria Passiflora (cea de la Ireg). Patroana este satula de tot, de bani, de clienti, nu mai are niciun interes sa lucreze bine. Mi-a spus-o chiar ea cu gura ei ca are multe comenzi si nu mai face fata.
Personal prea multe probleme nu am avut cu ei pentru ca nu am vrut sa ma stresez eu si sa ma enervez dar a trebuit sa insist mult cu ceea ce vreau si sa ma duc de multe ori pana sa se dumireasca si sa imi puna poza cu buchetul pe care il voiam in caiet. Au iesit toate bine in final dar se putea si mai bine pt renumele pe care il aveau.
Recomand floraria Iris, vis-a-vis de Tribunal care lucreaza f. bine din ce am vazut in unele poze de pe la cunoscuti si sunt seriosi.

Azumi
19.09.2008, 10:57:31
Buna ziua,
Am decis sa iau atitudine si scriu pe acest forum despre toti furnizorii de servicii din Galati care pur si simplu isi bat joc de oameni, sunt satui de bani si de tot si nu le pasa decat de interesul lor.
Nu lucrati cu floraria Passiflora (cea de la Ireg). Patroana este satula de tot, de bani, de clienti, nu mai are niciun interes sa lucreze bine. Mi-a spus-o chiar ea cu gura ei ca are multe comenzi si nu mai face fata.
Personal prea multe probleme nu am avut cu ei pentru ca nu am vrut sa ma stresez eu si sa ma enervez dar a trebuit sa insist mult cu ceea ce vreau si sa ma duc de multe ori pana sa se dumireasca si sa imi puna poza cu buchetul pe care il voiam in caiet. Au iesit toate bine in final dar se putea si mai bine pt renumele pe care il aveau.
Recomand floraria Iris, vis-a-vis de Tribunal care lucreaza f. bine din ce am vazut in unele poze de pe la cunoscuti si sunt seriosi.
stiu cum e...am patit-o cu o doamna care bantuie pe forum, am discutat la momentul respectiv despre..dumnezeu are grija de toate..important ca lucrurile s-au dres si am iesit cu bine din impas ;)

alinanorsk
24.09.2008, 15:53:27
Buchetul Meu Si Al Nasei Facute La Floraria De Langa Parma

zapacitalumii
24.09.2008, 16:04:12
Daca tot suntem la subiectul florarii ....si-a facut vreuna dintre voi buchetul sau lumanarile la floraria de langa Romarta? de fapt e peste strada de fostul Modern - Winmarkt parca ii zice acuma :"> - langa fondul plastic.. e una micutza de tot parca Lotus ..nu mai stiu ...ma scuzati sunt de vreo 5 ani in Bucuresti si am cam uitat denumirile ....:"> :"> :">.... va intreb pentru ca anul trecut i-am luat mamei pentru ziua ei de acolo si era o doamna care m-a uimit cu "viziunea" ei despre buchet ..ce mai..m-a lasat cu gura cascata :O :O :O ...a plans mama cand l-a vazut ...
Ca sa nu ma mai lungesc ...aveti ideea despre florarie?
Va multumesc
PUP.

Anca

simena
24.09.2008, 17:20:37
Buchetul Meu Si Al Nasei Facute La Floraria De Langa Parma

foarte frumoase! cumva le-ai facut la floraria orhideea?

simena
24.09.2008, 17:29:38
Daca tot suntem la subiectul florarii ....si-a facut vreuna dintre voi buchetul sau lumanarile la floraria de langa Romarta? de fapt e peste strada de fostul Modern - Winmarkt parca ii zice acuma :"> - langa fondul plastic.. e una micutza de tot parca Lotus ..nu mai stiu ...ma scuzati sunt de vreo 5 ani in Bucuresti si am cam uitat denumirile ....:"> :"> :">.... va intreb pentru ca anul trecut i-am luat mamei pentru ziua ei de acolo si era o doamna care m-a uimit cu "viziunea" ei despre buchet ..ce mai..m-a lasat cu gura cascata :O :O :O ...a plans mama cand l-a vazut ...
Va multumesc
PUP.

si pe mine m-a uimit cu viziunea ei despre buchet, incepuse sa ma intrebe cum arata rochita, daca are vreo floare, cat de inalt e mirele... aveam de gand sa comand buchetele acolo, dar am renuntat de teama sa nu patesc ca fetele cu passiflora.

alinanorsk
25.09.2008, 10:11:40
foarte frumoase! cumva le-ai facut la floraria orhideea?
De la floraria ROZMARIN.Este situata intre spitalul judetean si parma.

simena
25.09.2008, 11:06:00
[quote=simena;1119675]foarte frumoase! cumva le-ai facut la floraria orhideea?[/quot
De la floraria ROZMARIN.Este situata intre spitalul judetean si parma.

merci mult>:D<

Azumi
25.09.2008, 14:18:09
Va multumesc
PUP.

Anca
eu am auzit ca lucreaza foarte frumos, dar nu stiu cat de scumpi sunt si daca isi respecta fiecare client/comanda...

Isis
01.10.2008, 13:14:46
mare atentie viitoare miresici unde va comandati florile. eu mi-am facut tot ce tinea de flori la floraria din spate de la trandafirul, inainte se numea codlea. a fost un dezastru asta dupa ce in miercurea nuntii am trecut din nou pe la ele si am revazut comanda data cu o luna inante. la buchetul meu trebuia sa am 5 trandafiri si 30 de frezii, dar am avut in total cu frunze cu tot 28 de fire, trebuia sa aiba orngaza alba care sa vina pana in dreptul florilor, dar am avut verde si doar pe coada florilor, se vedea sarma. la cocarde am cerut boboci inalti de trandafir si am avut ditamai rotundul, iar corsajul domnisoarei de onoare era pur si simplu ingrozitor.nici buchetul nasei nu a fost reusit, plus ca la lumanari cand s-a dus nasa sa le ia mai avea un pic si facea apoplexie cand le-a vazut, ne facuse alt model, care era oribil. am fost total dezamadita. fiti atente. si o nunta cat mai frumoasa.

simena
01.10.2008, 22:48:03
mare atentie viitoare miresici unde va comandati florile. eu mi-am facut tot ce tinea de flori la floraria din spate de la trandafirul, inainte se numea codlea. a fost un dezastru asta dupa ce in miercurea nuntii am trecut din nou pe la ele si am revazut comanda data cu o luna inante. la buchetul meu trebuia sa am 5 trandafiri si 30 de frezii, dar am avut in total cu frunze cu tot 28 de fire, trebuia sa aiba orngaza alba care sa vina pana in dreptul florilor, dar am avut verde si doar pe coada florilor, se vedea sarma. la cocarde am cerut boboci inalti de trandafir si am avut ditamai rotundul, iar corsajul domnisoarei de onoare era pur si simplu ingrozitor.nici buchetul nasei nu a fost reusit, plus ca la lumanari cand s-a dus nasa sa le ia mai avea un pic si facea apoplexie cand le-a vazut, ne facuse alt model, care era oribil. am fost total dezamadita. fiti atente. si o nunta cat mai frumoasa.

:(:( nu esti singura care a patit asa ceva. in cautare de recomandari, o amica imi povestea ca a dat comanda de un anumit aranjament floral pentru botez si i-au facut cu totul altceva, un aranjament care arata mai degraba a coroana, plin de brad. [-(

Mir_Ella
02.10.2008, 14:11:12
Sal tuturor si multam de sfaturi de la toate miresicile ce au avut nunti ....multe avem de invatat din cate ne-au povestit ele ...

Eu una sunt confuzata rau tare de tot :O ....acum imi fac si mai mult stres ...nu ma gandeam ca o sa fie asa de greu sa gasesc o florarie care sa-si respecte contractul ....
Acum cativa ani in urma (7-8 ani ) o prietena de-a mea si-a comandat buchetul la floraria de la Potcoava (nu stiu numele) ....si cea mai plans saracuta in ziua nuntii ....crinii erau vestejiti iar buchetul nu arata asa cum isi dorise ...

Acum n-am nici cea mai mica idee unde sa-l comand ....:-<

pisicutza_elena
02.10.2008, 17:13:30
Va multumesc
PUP.

Anca

Floraria se numeste Lotus...eu acolo mi-am facut tot pentru nunta. D-na este f draguta si atenta la detalii, noi am fost f multumiti...am avut un buchet f apreciat. O singura problema... din cauza ca in acea zi au fost multe nunti s-a intarziat un pic si d-na era cam stresata si sotul meu s-a enervat. Oricum important a fost rezultatul...toate florile au fost frumoase si proaspete si intocmai cum le-am comandat.

pisicutza_elena
02.10.2008, 17:21:18
Si o poza ca sa se vada buchetul...

pisicutza_elena
02.10.2008, 17:24:26
Abia acum apare si poza :D

gabriela_R
02.10.2008, 22:53:20
cred k ar trebui sa spunem un Doamne ajuta inainte i gata..:-s

pisicutza_elena
04.10.2008, 17:03:28
cred k ar trebui sa spunem un Doamne ajuta inainte i gata..:-s

exact asta am facut si eu...=))

Lusa
06.10.2008, 12:12:06
fantastic ..tot asa am avut si eu buchetul ,tot la lotus am facut buchetul si nunta tot pe

20.09.2008

zapacitalumii
06.10.2008, 12:41:34

<ultumesc tare mult pt raspuns ...
Cat despre buchet ...SENZATIONAL ...:suuuper: :love: :A ....finutza si elegant....
Pup
Anca M

amarna
07.11.2008, 20:11:17
Miresicilor, eu am hotarat sa imi fac singura aranjamenele florale, dar nu stiu de unde pot cumpara florile la un pret rezonabil, mai ales ca vreau sa cumpar o cantitate marisoara. Astept sugestiile voastre. Multumesc mult:">

nellyd
10.11.2008, 07:33:05
Miresicilor, eu am hotarat sa imi fac singura aranjamenele florale, dar nu stiu de unde pot cumpara florile la un pret rezonabil, mai ales ca vreau sa cumpar o cantitate marisoara. Astept sugestiile voastre. Multumesc mult:">
Mie mi se pare ca te complici foarte mult sa faci tu aranjamentele florale. Eventual sa faci tu buchetele dar sa mai faci si aranjamentele pentru mesele invitatilor...o sa te coste foarte mult. Noi am procedat altfel...florile pe care le-am primit la Cununia Civila le-am dat celor de la firma de deco si mi-au facut ei aranjamentele pentru mesele invitatilor...este mult mai convenabil asa...

diyangel
10.11.2008, 10:45:09
si eu sunt de parere ca te vei complica... si ca te va costa mult... mult timp. Ca sa ai niste aranjamente frumoase si mai ales proaspete pentru sala, acestea trebuie facute in dimineata nuntii... De asta o sa-ti arda tie atunci? intre coafor, machiat, primit oaspeti dragi, imbracat, asteptat nasi etc... si asa e o zi incarcata in care suntem contra cronometru... de ce sa ne complicam mai mult decat trebuie...

sa-ti spun cum fac eu [ca nici eu nu fac aranjamentele florale cu cei de la agentie :D]:
am vb cu florareasa de la care cumpar flori in mod regulat (pentru toate evenimentele la care particip), o "fur" o zi de la florarie (ca ea e angajata acolo - isi ia o zi libera), stabilim inainte cum vreau sa arate aranjamentele, si apoi merge ea la piata de flori (Cosbuc) - ca altfel discuta florarii intre ei - cumpara florile, buretzeii si ce mai e nevoie la pret de depozit si nu de florarie, iar ei ii platesc doar aranjamentele si transportul pana la locatie. Si o mica atentie in plus ca e super de treaba.
Si in felul asta am si eu siguranta unui lucru facut cum imi place - ca o cunosc -, nici nu imi pierd timpul intr-o zi si asa aglomerata, platesc si mai putin decat la agentie unde florile sunt la pret de florarie, si castiga si ea mai mult decat intr-o zi la vanzare.

ce zici?

amarna
10.11.2008, 17:21:13
Aveti dreptate miresicilor:D

irinaclau
10.11.2008, 22:38:09
salutare fetelor
din cate stiu este un depozit de flori in Braila.

amarna
15.11.2008, 14:51:40
Pana la urma cred ca voi cumpara pentru mese cate o orhidee la ghiveci si cine vrea la sfarsit o ia acasa si bulgari din floarea miresei.

monica87
14.01.2009, 13:26:00
super tare buchetul tau...la ce florarie l-ai facut si cam cat a costat??

monica87
14.01.2009, 13:41:12
da sunt florarii care accepta ideile tale...insa ai mare grija ca nu la toate si reusesc modelele. si mai rau....dupa cum am patit eu buchetul sa cam ``rupt`` la nici 2 ore de cand il primisem. asta e....pasiflora
f frumoase pozele de la nunta...mi-a placut ideea cu dansarorii cei mici.felicitari si casa de piatra!!

dulcika80
15.01.2009, 13:07:36
Am un prieten care a facut de curand nunta acolo. Preturile au fost fff acceptabile in comparatie cu alte florarii care pe langa pretul mare la flori mai percep si asa zisul tarif pentru manopera. La Floraria REGASTIL am platit pretul florii plus accesoriile plus verdeata, in rest nu am platit minik. De exemplu prietenul asta al meu a dat ora 10 pentru a ridica florile si sa dus la ora 9 pentru ca si-a calculat gresit orele si sa stiti ca toate erau gata. aranjamentul de masina l-am udat ca a fost pe burete umed cu ventuza si mi-a tinut 3 zile tradafiri din el. Incercati si vedeti singuri.

Tot la floraria Magnolia te referi?

dulcika80
15.01.2009, 13:12:36
Buna ziua,

Parerile sunt impartite
Eu nu v-as recomanda floraria Iris, pt ca nu au nimik de actualitate in acele cataloage cu buchete.

dulcika80
15.01.2009, 13:19:57

Foarte dragutz buchetelul..., dar ne arati si o poza cu lumanarile??

dulcika80
15.01.2009, 13:22:34
super tare buchetul tau...la ce florarie l-ai facut si cam cat a costat??

Unde este Restaurantul Olympic House?

alina_hahuie
15.01.2009, 13:41:19
Mergeti la orice florarie numai NU la PASSIFLORA !!!!!
Am avut cea mai scumpa si mai neplacuta experienta posibila in sensul asta, nu mai reiau acum lista pb pe care le-am avut cu ei k iar as scrie o pagina intreaga , cert este k a trebuit sa ma cert cu ele toata ziua nuntii si toata noaptea si sa trec prin situatii penibile pt k d-nele de acolo n-au nici interesul sa-si respecte comenzile (deja platite) si nici bunul simt sa nu faca tot ele panarama cand gresesc.

geanygl21
20.01.2009, 16:13:20
asta a fost buchetul meu (cel din attach) si nu a fost facut la nici o florarie...la o doamna ..din piata mare...sa stiti ca am mers pe recomandare si bine am facut...

puffvivi
20.01.2009, 17:09:10
asta a fost buchetul meu (cel din attach) si nu a fost facut la nici o florarie...la o doamna ..din piata mare...sa stiti ca am mers pe recomandare si bine am facut...

Foarte dragut...:)

simunel
20.01.2009, 22:28:47
Exista o florarie in micro19 ,in piata, de care am fost super multumiti!!!!!!!!!!!

krisina
21.01.2009, 10:54:55
Parerile sunt impartite
Eu nu v-as recomanda floraria Iris, pt ca nu au nimik de actualitate in acele cataloage cu buchete.

cumva floraria asta e cea de la tribunal??????:D:D:D
sunt niste hoti acolo, nu fac nimik cum doresti, in schimb isi freaca mainile fericiti ca ti-au luat banii , fara sa mai conteze daca esti multumit(a) sau nu:@):@):@)

geanygl21
22.01.2009, 11:43:39
Foarte dragut...:)
merci mult..poop.

genetediana
28.01.2009, 11:39:57
miresicilor din galati ma puteti ajuta si pe mine cu cateva idei despre aranjamentul floral la nunta,eventual poze de la voi<:-P

dulcika80
01.02.2009, 18:23:46
cumva floraria asta e cea de la tribunal??????:D:D:D
sunt niste hoti acolo, nu fac nimik cum doresti, in schimb isi freaca mainile fericiti ca ti-au luat banii , fara sa mai conteze daca esti multumit(a) sau nu:@):@):@)

Da, aceea este...cea de vis-a-vis de Tribunal.......
Fetelor, feriti-va de ea......e hotie pe fata...au si preturile fioarte mari, pe langa faptul ca vanzatoarele nici nu te ajuta in alegerea buchetelor cu absolut nimik....:-L:-L:-L

geanygl21
05.02.2009, 15:43:21
Mergeti la orice florarie numai NU la PASSIFLORA !!!!!
Am avut cea mai scumpa si mai neplacuta experienta posibila in sensul asta, nu mai reiau acum lista pb pe care le-am avut cu ei k iar as scrie o pagina intreaga , cert este k a trebuit sa ma cert cu ele toata ziua nuntii si toata noaptea si sa trec prin situatii penibile pt k d-nele de acolo n-au nici interesul sa-si respecte comenzile (deja platite) si nici bunul simt sa nu faca tot ele panarama cand gresesc.
nu te supara pe mine dar nu ma pot abtine sa nu rad....am avut acelasi fotograf...asta o stiu dar..ai avut nunta si la sf imparati?..ptr ca eu tot acolo...:*

camenele
06.02.2009, 09:49:37
Vezi ca ai sa gasesti in alte topicuri deschis subiectul asta.

alina_hahuie
06.02.2009, 11:40:35
nu te supara pe mine dar nu ma pot abtine sa nu rad....am avut acelasi fotograf...asta o stiu dar..ai avut nunta si la sf imparati?..ptr ca eu tot acolo...:*

Suntem off-topic, speram sa ne ierte fetele ^:)^, dar tre sa-ti raspund: da am facut cununia la Sf Imparati. Super tare, aceeasi biserica, acelasi fotograf, bine k n-am avut si acelasi mire :)) =))

camenele
20.02.2009, 09:21:49
Da, aceea este...cea de vis-a-vis de Tribunal.......
Fetelor, feriti-va de ea......e hotie pe fata...au si preturile fioarte mari, pe langa faptul ca vanzatoarele nici nu te ajuta in alegerea buchetelor cu absolut nimik....:-L:-L:-L
Eu locuiesc pe langa floraria asta. De acolo mi-am luat mereu florile si am fost multumita de alegerea facuta. In ceea ce priveste fasptul ca nu te ajuta sa-ti alegi buchetul de mireasa nu o mai stiu..dar asta n-ar trebui sa fie doar dezicia noastra? EU AM INTREBAT SI AU ZIS CA POT FACE ORICE. CRED CA MAI COMOD AR FI sa ne ducem cu stik-ul si sa ne facem ce modele vrem.

dulcika80
21.02.2009, 13:58:17
Eu locuiesc pe langa floraria asta. De acolo mi-am luat mereu florile si am fost multumita de alegerea facuta. In ceea ce priveste fasptul ca nu te ajuta sa-ti alegi buchetul de mireasa nu o mai stiu..dar asta n-ar trebui sa fie doar dezicia noastra? EU AM INTREBAT SI AU ZIS CA POT FACE ORICE. CRED CA MAI COMOD AR FI sa ne ducem cu stik-ul si sa ne facem ce modele vrem.

Buna

De spus, spun multe.....insa.....vei vedea la fata locului.....Parerea mea este ca un buchet de flori este total diferit de un buchet de mireasa. Ele poate ca nu stiu sa isi vanda marfa. Ca sa te atraga, pot spune orice, dar nu sunt convinsa ca o si fac.
Oricum, decizia iti apartine. Eu, una, NU ITI RECOMAND. :-SS

camenele
24.02.2009, 09:55:23
Ai vb cumva cu o tipa tanara sau cu o tipa blonda? mie mi se pare ca aia tanara e mai priceputa. Cealalta blonda e patroana.

tatianna7
01.03.2009, 22:31:54
eu am comandat totul la pasiflora pt era o florarie laudata. dar eu am cam avut ghinion....multe nunti in acea zi si au cam dat-o de mantuiala. dupa 2 ore buchetul meu era vreo 3 buchete...se desfacuse...asa ca.....in fine si multe altele dar.....poate asa a fost doar la mine. multa bafta si sa faci alegerile cele mai buna. :*
floraria asta e intre cinema republica si universitate? o prietena de-a mea a facut buchetele acolo si a fost fffff dezamagita, in afara de faptul ca nu erau florile in culorile spuse de ea, erau buchetele deja ofilite, dar le-a luat asa pentru ca era constransa de timp. in schimb s-a vazut in poze calitatea foarte proasta a florilor

alina_hahuie
02.03.2009, 13:56:14
Nu ai avut tu ghinion, toate care ne-am dus la Passiflora am avut probleme mari. E bine sa spunem k fetele sa stie, sa fie prevenite sa se duca in numar cat mai mic acolo k sa nu se mai supere si ele asa cum am patit noi, si asta si pe ani multi !

dulcika80
02.03.2009, 20:24:26
Ai vb cumva cu o tipa tanara sau cu o tipa blonda? mie mi se pare ca aia tanara e mai priceputa. Cealalta blonda e patroana.

Cu cea tanara......

AndraHoney
05.03.2009, 18:03:12
buna fetelor!!! Daca stiti cumva,se mai pun flori in piept (bineinteles cele naturale...nu artificiale ca pe timpuri)?si daca da...cui trebuie sa-i pun:la mire,nasi,cavaleri,socrii,bunici si frati?sau numai la mire si nasi...!? habar n-am..:-"

simena
05.03.2009, 19:24:26
buna fetelor!!! Daca stiti cumva,se mai pun flori in piept (bineinteles cele naturale...nu artificiale ca pe timpuri)?si daca da...cui trebuie sa-i pun:la mire,nasi,cavaleri,socrii,bunici si frati?sau numai la mire si nasi...!? habar n-am..:-"

la nasi, cavaleri si socri:D

Ank_Delice
05.03.2009, 20:23:29
Pe mine m-a luat viitoarea soacra la rost ;))si avea dreptate:pui la cavaleri,la nasi,la parinti,dar trebuie sa pui si la frate nu?sora?si daca ii pui ei de ce nu ii pui si unchiului?si daca ii pui unchiului de ce nu ii pui varului?si daca ii pui varului de ce nu unei rude de gradul 5 pe care nu ai vazut-o niciodata?si apoi vin prietenii care se vor simti stingheri,si tot asa.ori pui la toata lumea,ori nu pui deloc,parerea mea.plus ca poti opta pentru niste fundite simple care aproape nici sa nu se vada.:>

camenele
06.03.2009, 12:09:56
Eu am zis ca n-o sa pun flori in piept. Pai...le gauresc oamenilor hainele :> ?

alina_hahuie
07.03.2009, 09:09:53
Eu am zis ca n-o sa pun flori in piept. Pai...le gauresc oamenilor hainele :> ?
sa stii k te-ai gandit bine, cand am fost d-soara de onoare am avut ingrata misiune de a strica multe sacouri, cel putin alea satinate de dama raman cu un fir dus acolo unde intepi cu boldul; mi-a fost mila de hainele lor dar n-am avut ce face, asa k la mine la nunta n-am pus ( decat cate un trandafir la nasi si la parinti k sa-i fac pe plac soacrei)

amarna
07.03.2009, 11:50:33
eu anul trecut am fost la o florarie de la masnitza:)) si am cerut un catalog cu buchetele facute de ei, si am vrut sa stiu cat de cat preturile, pentru ceea ce imi placea, chiar daca nunta o fac anul acesta, dar voiam sa imi fac o idee. Iar vanzatoarea nici catalogul nu a vrut initial sa mi-l arate, ca mi-l arata cand voi comanda:-"Probabil credea ca vreau sa imi deschid florarie si duc lipsa de internet:))))

danielle_crys
07.03.2009, 14:54:18
Eu buchetele le-am facut la o florarie vis-a-vis de Palatul de Justitie precum si lumanarile si florile pentru nas si mire.Chiar nu imi mai amintesc cum se numeste dar lucreaza excelent.Am vrut ceva simplu si se vada coditele,iar din momentul in care am vazut fotografia am stiut ca asa trebuie sa fie si buchetul meu.Initial mi-am dorit din cale dar am vrut totusi ceva contrastant si asortat cu rochita.Sa stiti ca au tinut bine trandafirii, ca ei acolo ii trateaza cu ceva sa nu se ofileasca asa repede.Mai fusesem sa intreb si la floraria de langa Galeria de Arta din centru si m-a luat aia ca nu mi se potriveste orice tip de buchet, ca nu sunt inalta, bla bla. Si m-a enervat aia asa de tare ca nu stiam cum sa plec mai repede.

kremk
07.03.2009, 15:02:45
eu anul trecut am fost la o florarie de la masnitza:)) si am cerut un catalog cu buchetele facute de ei, si am vrut sa stiu cat de cat preturile, pentru ceea ce imi placea, chiar daca nunta o fac anul acesta, dar voiam sa imi fac o idee. Iar vanzatoarea nici catalogul nu a vrut initial sa mi-l arate, ca mi-l arata cand voi comanda:-"Probabil credea ca vreau sa imi deschid florarie si duc lipsa de internet:))))

superbe amarna!
ne-ai oferit niste buchete minunate!>:D< >:D< >:D<

camenele
09.03.2009, 10:16:47
sa stii k te-ai gandit bine, cand am fost d-soara de onoare am avut ingrata misiune de a strica multe sacouri, cel putin alea satinate de dama raman cu un fir dus acolo unde intepi cu boldul; mi-a fost mila de hainele lor dar n-am avut ce face, asa k la mine la nunta n-am pus ( decat cate un trandafir la nasi si la parinti k sa-i fac pe plac soacrei)
Ma bucur ca esti de acord cu mine

camenele
09.03.2009, 10:19:15
Eu buchetele le-am facut la o florarie vis-a-vis de Palatul de Justitie precum si lumanarile si florile pentru nas si mire.Chiar nu imi mai amintesc cum se numeste dar lucreaza excelent.Am vrut ceva simplu si se vada coditele,iar din momentul in care am vazut fotografia am stiut ca asa trebuie sa fie si buchetul meu.Initial mi-am dorit din cale dar am vrut totusi ceva contrastant si asortat cu rochita.Sa stiti ca au tinut bine trandafirii, ca ei acolo ii trateaza cu ceva sa nu se ofileasca asa repede.Mai fusesem sa intreb si la floraria de langa Galeria de Arta din centru si m-a luat aia ca nu mi se potriveste orice tip de buchet, ca nu sunt inalta, bla bla. Si m-a enervat aia asa de tare ca nu stiam cum sa plec mai repede.
Eu stau in zona si mi se pare ca se numeste Floraria Iris. Si mie imi plac cum lucreaza. De fiecare data cand vreau un buchet acolo ma duc.

gitana
21.03.2009, 07:27:51
Referitor la aranjamentele florale, noua agentia de deco ne-a propus-daca vrem sa iesim mai ieftin- sa ne aranjeze frumos florile pe care le primeste mireasa la starea civila.
Adica, dupa starea civila cineva se va duce la restaurant sa duca florile iar fetele vor face cateva aranjamente pe bureti speciali hidratati in boluri de sticla sau pe alte suporturi.

E o varianta.....ne mai gandim.

jinx007
06.04.2009, 05:13:44
salutare fetelor
din cate stiu este un depozit de flori in Braila.

in bralia unde, mai exact?

MIDA
15.04.2009, 22:39:15
Fetelor, ma-ti cam speriat cu Passiflora, eu cu ei am batut palma!!! Sper sa nu am surprize neplacute [-o<

MIDA
15.04.2009, 22:40:17
A...si buchetelul de mai sus este cel ales de mine. Sper sa mi-l reuseasca!!!