PDA

Versiunea completa : Fotografi in Constanta

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7

mariuca29
01.11.2006, 03:09:57
Buna fetelor eu consider ca fotografiile si filmul nunti,sunt singurele lucruri cu care ramanem dupa nunta.daca stie cineva o firma ok care se ocupa cu asa ceva AJUTATI-MA!!!!!!!!

oana26
14.11.2006, 12:53:33
Buna fetelor eu consider ca fotografiile si filmul nunti,sunt singurele lucruri cu care ramanem dupa nunta.daca stie cineva o firma ok care se ocupa cu asa ceva AJUTATI-MA!!!!!!!!

Si eu sunt de aceeasi parere. Din cauza asta am vrut un fotograf profesionist si am fost mai mult decat multumita. Uita-te pe pozele din semnatura si daca te intereseaza iti dau datele contact ale lui Cristian Martinetz. Eu il recomand cu multa caldura...

adina_2007
03.03.2007, 17:08:11
buna fetelor. eu sunt in cautare de fotograf. as vrea unul profesionist care stie foarte bine cum sa-si faca treaba. imi puteti voi recomanda pe cineva? va pup si spor la pregatiri in continuare...

dani19_10dani
03.03.2007, 17:31:50
buna fetelor. eu sunt in cautare de fotograf. as vrea unul profesionist care stie foarte bine cum sa-si faca treaba. imi puteti voi recomanda pe cineva? va pup si spor la pregatiri in continuare...
cei mai buni din cta la ora actuala sunt cei de la digital passion..

constantinescumathias
14.03.2007, 23:13:45
fetelor spuneti mi si mie cat va cerut martinetz pt ca eu una m am intalnit cu el si mi8 a fixat un pret de 8 milioane in care nu intra nimik, totul il platesc dupa..adica fotografii si albume .va rog spune ti mi ca eu sunt in dubii daca sa il iau sau nu
va multumesc

oana26
15.03.2007, 13:17:48
fetelor spuneti mi si mie cat va cerut martinetz pt ca eu una m am intalnit cu el si mi8 a fixat un pret de 8 milioane in care nu intra nimik, totul il platesc dupa..adica fotografii si albume .va rog spune ti mi ca eu sunt in dubii daca sa il iau sau nu
va multumesc

Buna,

Si noi tot atat am platit si mi se pare un pret corect pt munca pe care o face. Noi asta am cautat de fapt, un profesionist. Dar ramane la aprecierea fiecaruia. Am comparat munca lui, albumele sale cu pozele facute de alti fotografi mult mai ieftini.... nu am mai ezitat nicio secunda.
Bafta multa.

milenat
15.03.2007, 20:53:54
eu mi-am arvunit cu 400 euro filmat+foto de la o firma ale carei poze le-am vazut la o prietena; in mod normal oferta era de 6.5 mil poze si 9 filmat dar am negociat cu ei sa le dau toti banii la inceput si acum astept un raspuns final dar in principiu au acceptat asa; mi se pare un pret convenabil fata de tot ceea ce am vazut mai ales ca pozele pe care le-am vazut aveau un ceva...niste unghiuri mai deosebite, pozitii mai putin conventionale...si in plus si calitate; daca sunteti interesate de nr de telefon PM

constantinescumathias
15.03.2007, 21:14:38
trimite mi si mie te rog un mesaj pe privat cu datele fotografului tau
vreau sa vad cum sunt
multumesc

constantinescumathias
16.03.2007, 17:22:03
Fetelor sunt fericita,am rezolvat problema cu fotograful si cameramanul.Am ales o firma de care cu siguranta voi fi multumita,dupa ce am vazut ce pot face.
vroiam sa te rog daca imi poti da si mie pe privat sau aici un numar de telefon si o persoana de contact al celor cu filmatul.si daca imi poti spune si ce pret ti au dat tie si ce include in pret...multumesc mult si spot la pregatiri.

mariuca29
17.03.2007, 12:14:24
vroiam sa te rog daca imi poti da si mie pe privat sau aici un numar de telefon si o persoana de contact al celor cu filmatul.si daca imi poti spune si ce pret ti au dat tie si ce include in pret...multumesc mult si spot la pregatiri.
I-am ales pe cei de la digitalassion si pt foto si pt video,ti-am trimis pe mail oferta,sper sa-ti fie de folos,pt orice detaliu nu ezita!

constantinescumathias
19.03.2007, 02:49:12
va multumesc pentru sfat. sper ca pana ajung si eu acasa sa mai pot gasi un camaraman care sa imi placa cum monteaza ce a filmat la nunta. fotograful l am gasit si e ok, mai am cameramanul.pupici

undeshila
19.03.2007, 12:35:34
inca nu avem cameraman!!!

Am fost la targ in week`end. Nu erau decat vreo 3 , digitial passion care in continuare mi se par extrem de scumpi chiar dk sunt f buni (15 mil) , un freelancer (8 mil) care nu mi-a inspirat prea multa incredere si o firma hollywood smth ... care aveau un pret cat de cat ok (9 mil) , dar mi s-au parut oricum mult sub digital passion cel putin pe partea de montaj ca filmarea era ok ... insa nu stiu daca se merita diferenta ... a mai auzit cineva de ei , a fakut cineva k ei .. etc ?!

undeshila
19.03.2007, 22:40:32
yupiii ... am rez pana la urma , digital passion it is ... a vb cineva pt noi care-i stia si-am obtinut inca un bonus fata de ce discutasem , asa ca i-am luat ca sa zic asa :P pe ei ii vroiam , dar initial erau f scumpi :P

georgianav
31.03.2007, 10:16:32
buna fetelor ! in primul rand vreau sa va salut pt k sunt noua pe aici! in al doilea rand vreau sa va intreb dc a auzit vreuna din voi de cei de la NIROFOTOVIDEO ? eu i-am vazut la targ si mi-a placut oferta lor : FOTO 700 ron( 200 poze , marimea 15/21, cd cu aprox 500 de poze, 1 tablou si 1 rama) , iar pt filmat 750 ron. folosesc aparate Canon. vreau sa stiu dc a mai lucrat careva cu ei, si cum sunt. va ,multumesc si astept rasp vostru :*

dika
04.04.2007, 08:43:29
yupiii ... am rez pana la urma , digital passion it is ... a vb cineva pt noi care-i stia si-am obtinut inca un bonus fata de ce discutasem , asa ca i-am luat ca sa zic asa :P pe ei ii vroiam , dar initial erau f scumpi :P

am vazut ca au mai multi fotografi pe acolo, pe cine ati ales ptr poze si filmre?

elenutza666
24.05.2007, 11:24:36
Salut kamy da-mi si mie nr lui martinez urgent.am nevoie de un fotograf la nunta.
credeti ca exista mai ieftin de 7 mil si sa fie cat de cat calitativ?
Vreau si un cameraman bun daca aveti idee....:-\dar s afie tot asa 7 milioane sau 8 milioane ca nu prea am cu ce.................
repede pls!#:-S

elenutza666
24.05.2007, 11:35:30
buna!si eu am fost la digital ,sunt f buni dar si f scumpi(acum depinde eu nu-mi pemit sa dau atat de mult),m-am tot interesat si pana la urma am gasit cu12mil filmatul+120 de poze facute album+negativele+2randuri de dvd-uri..si au fost recomandati de cineva la care au filmat si au pozat..am inteles ca sunt f buni acum..mai multe detalii iti pot spune cand o sa vad ceva concret..
te rog mult de tot sa imi dai si mie nuamrul lor,sunt in pana cu banii:-&

elenutza666
28.05.2007, 11:08:03
Vreau si eu nr lui Cristian Martinetz.pe privat cine il are?Parca era cineva care zicea ca il stie.
MI-am gasit cameraman e bunicel costa 250 euro si vestea buna este ca o sa ma filmeze si la cununia civila,acum pe 1 iunie!!!<:-P
Mai am de rezolvat cu pozele.

corynna24
12.06.2007, 18:11:52
cine va face pozele si filmul nuntii?stiti pe cineva? cat va ia?cat e de bun??ca eu nu prea am noroc...

constantinescumathias
17.06.2007, 00:33:51
eu il stiu pe adi care ne a filmat si fotografiat noua . sunt super pozele . daca vrei vb pe privat.

lavylavy
20.06.2007, 20:20:19
Ai dreptate constantinescumathias. Adi e foarte bun. La noi doar a filmat dar am fost foarte multumita de ce a iesit.

apple
26.06.2007, 16:28:52
Buna,

Am avut nunta pe 2 iunie si in sfarsit am intrat in posesia pozelor si a filmului.
Au iesit foarte, foarte bine. L-am avut ca fotograf pe Iulian Verisan si am vazut in mesajele de mai devreme ca au fost si persoane nemultumite. Eu, personal, il recomand din toata inima pentru ca a facut o treaba foarte buna si sunt foarte multumita de calitatea pozelor.

am atasat cateva poze de la nunta.

Casa de piatra tuturor!

kamy
01.07.2007, 15:27:37
Puteti sa imi spuneti si mie, la nunta fotograful sta toata noaptea sau doar pana la restaurant?

cinezee
01.07.2007, 16:45:51
Puteti sa imi spuneti si mie, la nunta fotograful sta toata noaptea sau doar pana la restaurant?

depinde cum ai paketul in contract ...normal ar trebui sa stea pana la sfarsitul evenimentului ...citeste contractul cu atentie mare

cerasela
02.07.2007, 09:09:40

La noi a stat pana la sfarsit dar am fost la nunti la care fotograful pleca imediat dupa cununia religioasa, ceea ce nu mi s-a parut ok.Trebuie sa vb. dinainte si sa ii spuneti daca vreti sa ramana toata noaptea.

kamy
02.07.2007, 11:34:48
La noi a stat pana la sfarsit dar am fost la nunti la care fotograful pleca imediat dupa cununia religioasa, ceea ce nu mi s-a parut ok.Trebuie sa vb. dinainte si sa ii spuneti daca vreti sa ramana toata noaptea.
S-a discutat si acest aspect inca de la inceput, si s-a stabilit ca v-a sta toata noaptea, exact asa cum am vrut noi.Insa parintii si socrii mei nu au vazut pana acum fotograful la nunti, doar cameramanul.Va multumesc fetelor>:D< acum stiu si eu sigur ce trebuie sa fac.Va sta toata noaptea si la noi.\:D/

constantinescumathias
03.07.2007, 17:04:14
la mine fotograful a stat pe tot parcursul nuntii

cristina17
17.07.2007, 08:52:23
Am primit si pozele si pot sa spun ca sunt foarte multumita, fotograful a fost super.....avem peste 2000 de poze o sa fac o selectie zilele urmatoare si o sa va pun si voua!!!
Filmarea inca nu am primit-o .....cred ca pe miercuri sau joi!!!

constantinescumathias
17.07.2007, 18:21:17
ce va pot spune eu din experienta mea e sa cautati un fotograf care sa fie pe masura posibilitatilor voastre financiare si care sa va ofere si calitate la pretul pe care vi l cere.

Laurell
24.07.2007, 09:49:23
ce va pot spune eu din experienta mea e sa cautati un fotograf care sa fie pe masura posibilitatilor voastre financiare si care sa va ofere si calitate la pretul pe care vi l cere.

Poti te rog sa imi dai si mie pe privat nr de tel al fotografului pe care l-ati avut voi. Daca nu tin minte gresit era un anume Adi? Si alte detalii despre cum a fost la voi. Ati fost multumiti?

constantinescumathias
31.07.2007, 16:00:42
da adi este ..scrie mi un mesaj pe privat daca mai ai nevoie de date...

Floredana
02.08.2007, 10:44:30
Buna
acestea sunt unele din fotografiile mele de la nunta. daca va plac si aveti nevoie in viitor puteti sa ma anuntati si vb despre fotograf. mie mi s-a parut destul de acceptabil ca pret, cat despre filmare, am luat o firma renumita din constantza ne-a costat ceva mai mult, dar avem un montaj super. va urez succes miresicilor.

Isabella_L
21.08.2007, 00:21:17
Dupa parerea voastra,cum credeti ca e mai bine?Sa aveti o persoana care sa si filmeze si sa faca si pozele sau sa fie doua, fiecare cu treaba lui (unul poze,unul filmat)?

cristina17
21.08.2007, 17:39:09
Dupa parerea voastra,cum credeti ca e mai bine?Sa aveti o persoana care sa si filmeze si sa faca si pozele sau sa fie doua, fiecare cu treaba lui (unul poze,unul filmat)?

Clar trebuie sa fie doua persoane............pt ca 2 in 1 nu prea merge...........O singura persoana nu va putea surprinde momentele importante si cu aparatul de fotografiat si cu camera de filmat.............

Floredana
21.08.2007, 21:19:15
buna
nici eu nu sunt de acord cu "2 in 1". cel mai bine ar fi ca fiecare sa -si faca treaba. cum ti s-a mai zis aceeasi persoana nu poate surpinde acelas mom si cu camera video si cu aparatul foto, am auzit ca unii scot si poze din filmare, dar nu am vazut astfel de poze ca sa-mi dau cu parerea. acum ramane sa te gandesti. succes

cristina17
22.08.2007, 14:23:06
buna
nici eu nu sunt de acord cu "2 in 1". cel mai bine ar fi ca fiecare sa -si faca treaba. cum ti s-a mai zis aceeasi persoana nu poate surpinde acelas mom si cu camera video si cu aparatul foto, am auzit ca unii scot si poze din filmare, dar nu am vazut astfel de poze ca sa-mi dau cu parerea. acum ramane sa te gandesti. succes

Pozele scoase din fimare nu au aceiasi calitate ca si cele facute cu aparatul de fotografiat...........

laura70
23.08.2007, 00:30:52

Nici sa nu-ti treaca prin cap asa prostie, fiecare are o munca de facut. Atunci cind bei din pahar la biserica, el ce va face, filmeaza sau fotografiaza? Cind vei semna, la starea civila, va filma sau........? Cind vei trece pe sub podul de flori la iesire din starea civila el ce va face, va fima sau....?
Nu te baza pe pozele scoase din captura din filmare, sint foarte slab calitative, au o rezolutie f scazuta.

Isabella_L
23.08.2007, 17:41:42
Si eu sunt de aceeasi parere cu voi.Am intrebat pentru ca am vazut asta (2in1) la mai multe nunti..recente.

gabimirea
29.08.2007, 10:39:36
buna ziua la miresici,

Eu am nunta la anu si pana la sfarsitul anului acesta vreau sa rezolv si problema cu foto/video.
Problema mea este ca la acest capitol nu prea am recomandari si nu stiu de unde sa o apuc #-o
Ce profesionisti am mai vazut pe aici era de prin alte orase ... voi ce recomandati?

Crita
30.08.2007, 11:57:16
Groaznic de greu cu fotografii astia...mai ales ca e o decizie "de suflet"..nu as vrea sa pierd niste imagini ale amintirilor, doar pt ca m-am "zgarcit" la cateva milioane..sunt sigura ca peste cativa ani nu vom mai tine minte cat am dat la foto-video, dc era peste sau sub pretul pietei...Ci ne vom uita doar la niste imagini..care pot vorbi prin ele insele, sau care trebuie explicate.
Groaznic de grea alegere! Mie mi se rupe inima...cred ca voi renunta la cateva milioane din pretul decorului salii, sau chiar al rochiei, pt a mai "compensa" la "pretul" amintirilor....
Voi ce parere aveti...?

Nicollette
30.08.2007, 12:06:33
Groaznic de greu cu fotografii astia...mai ales ca e o decizie "de suflet"..nu as vrea sa pierd niste imagini ale amintirilor, doar pt ca m-am "zgarcit" la cateva milioane..sunt sigura ca peste cativa ani nu vom mai tine minte cat am dat la foto-video, dc era peste sau sub pretul pietei...Ci ne vom uita doar la niste imagini..care pot vorbi prin ele insele, sau care trebuie explicate.
Groaznic de grea alegere! Mie mi se rupe inima...cred ca voi renunta la cateva milioane din pretul decorului salii, sau chiar al rochiei, pt a mai "compensa" la "pretul" amintirilor....
Voi ce parere aveti...?

Eu, sunt de aceeasi parere...pozele raman ...in rest..mancarea..decorul..vor fi uitate..doar ele, iti readuc aminte de ceea ce a fost. Merita tot efortul. Succes in alegere.

alexa_crivi
16.09.2007, 16:26:38
well..si atunci alte nume in domeniu? pe scurt..Iulian Verisan, Digital Passion, Ars Romantica si Bon Mariage.mai sunt alte fete care au avut pe altcineva?

cristina17
16.09.2007, 18:03:59
well..si atunci alte nume in domeniu? pe scurt..Iulian Verisan, Digital Passion, Ars Romantica si Bon Mariage.mai sunt alte fete care au avut pe altcineva?

Da, eu am avut pe altcineva............daca vrei iti trimit pe privat!!!!

gabimirea
17.09.2007, 09:35:48
buna,
eu am fost in concediu o saptamana si am umblat un pic dupa fotografi bla blauri si am gasit in centru, la Prestije, firma se numeste Event Studio :D
Au mai multe oferte, eu zic ca sunt foarte avantajoase, inca nu am semnat nimic pt ca abia azi imi iau salariu si vor 30% din valoare (in mare noi am optat pt pachetul de 350Euroi foto si 300Euroi video)
Ce mi-a placut mai mult a fost ca in albumul mostra erau poze cu niste priteni de-ai nostri la a caror nunta am fost si noi :D:D
daca vreti detalii despre ei ziceti si va PM pe toate :))

Joliutza
17.09.2007, 10:44:29
buna,
eu am fost in concediu o saptamana si am umblat un pic dupa fotografi bla blauri si am gasit in centru, la Prestije, firma se numeste Event Studio :D
Au mai multe oferte, eu zic ca sunt foarte avantajoase, inca nu am semnat nimic pt ca abia azi imi iau salariu si vor 30% din valoare (in mare noi am optat pt pachetul de 350Euroi foto si 300Euroi video)
Ce mi-a placut mai mult a fost ca in albumul mostra erau poze cu niste priteni de-ai nostri la a caror nunta am fost si noi :D:D

Da.....vreau detalii te rog!!! Cate poze, cate editate, cate albume....tot ce stii...Multumesc.

oana
17.09.2007, 13:16:28
si eu tot de la event studio am luat fotograf....pachetul de baza de 249 euro
pe noi ne intereseaza mai mult filmarea;-)

Joliutza
29.09.2007, 09:54:28
buna,

Spune-ne te rog ce includ cele 2 pachete....foto si video.

Joliutza
29.09.2007, 10:43:01
Inca o intrebare fetelor: l-a avut cineva pt filmare/poze pe Viorel Buzoianu? Ce stiti de el ?

Joliutza
29.09.2007, 13:08:29
Dar de Cristian Martinetz ce stiti? L-a avut vreuna din voi la nunta? Cat a costat? Ofera si album, sau doar poze editate pe DVD? Eu ma intalnesc azi cu el si va spun dupa-amiaza ce oferta are, dar vroiam sa stiu si ce v-a oferit voua, celor care l-ati avut.

Joliutza
30.09.2007, 09:27:32
Am revenit cu noutati. Ieri ne-am intalnit cu Cristian Martinetz, care ne-a fermecat pur si simplu cu albumele sale si cu ce idei de poze artistice are...

Tipul e intr-adevar scump, dar eu zic ca face toti banii. Ne costa 18 milioane pachetul foto, care include: 1500-2000 de poze editate integral pe dvd si 2 albume...unul din sedinta foto in care alege el ce poze pune, si unul cu vreo 100 de poze pe care le alegem noi din cele 2000. Problema este ca nu mai gaseste albume de care a folosit pana acum si de la anul va trece la o alta varianta, de albume printate direct pe carton...cred ca stiti la ce ma refer. Cele care ati fost la Digital Passion stiti de ce vorbesc. Dar asta inseamna ca va mai creste pretul cu vreo 3 milioane.

Noi ne mai gandim, dar referitor la calitate...nu am ce sa comentez. Tipul chiar e profesionist.

Ne mai vedem si cu altii...dar eu cred ca deja mi-am format o parere.

Crita
04.10.2007, 09:22:32
Am revenit cu noutati. Ieri ne-am intalnit cu Cristian Martinetz, care ne-a fermecat pur si simplu cu albumele sale si cu ce idei de poze artistice are...

Tipul e intr-adevar scump, dar eu zic ca face toti banii. Ne costa 18 milioane pachetul foto, care include: 1500-2000 de poze editate integral pe dvd si 2 albume...unul din sedinta foto in care alege el ce poze pune, si unul cu vreo 100 de poze pe care le alegem noi din cele 2000. Problema este ca nu mai gaseste albume de care a folosit pana acum si de la anul va trece la o alta varianta, de albume printate direct pe carton...cred ca stiti la ce ma refer. Cele care ati fost la Digital Passion stiti de ce vorbesc. Dar asta inseamna ca va mai creste pretul cu vreo 3 milioane.

Noi ne mai gandim, dar referitor la calitate...nu am ce sa comentez. Tipul chiar e profesionist.

Ne mai vedem si cu altii...dar eu cred ca deja mi-am format o parere.

Cum am mai zis si prin alte parti, dupa cativa ani nu iti vei mai aduce aminte cati bani ai dat la fotograf, ci vei ramane cu pozele. Eu sunt de parere ca la acest capitol nu trebuie facute compromisuri!
Cat despre Cristian Martinetz, nu stiu, nu ne-am intalnit cu el, asa ca nu ma pot pronunta.
Dar iti pot spune despre acela faimoase albume printate pe carton...am vazut unul "vechi" de 5 ani, creat, lucrat in Franta - pentru clienti francezi..si nu arata deloc bine...
Ca sugestii, eu iti pot recomanda sotii Penaru - cu care a colaborat si Kamy. Eu m-am indragostit de albumul lor aurit >:D<

cristina17
04.10.2007, 10:15:13
Cum am mai zis si prin alte parti, dupa cativa ani nu iti vei mai aduce aminte cati bani ai dat la fotograf, ci vei ramane cu pozele. Eu sunt de parere ca la acest capitol nu trebuie facute compromisuri!
Cat despre Cristian Martinetz, nu stiu, nu ne-am intalnit cu el, asa ca nu ma pot pronunta.
Dar iti pot spune despre acela faimoase albume printate pe carton...am vazut unul "vechi" de 5 ani, creat, lucrat in Franta - pentru clienti francezi..si nu arata deloc bine...
Ca sugestii, eu iti pot recomanda sotii Penaru - cu care a colaborat si Kamy. Eu m-am indragostit de albumul lor aurit >:D<

Daca este vb de albume exact cum fac cei de la D.P. sa stii ca nu sunt rele, sunt chiar frumoase...........le-au facut si nasilor si finilor nostrii si sunt reusite si chiar si calitatea este buna.............am vrut si noi sa ne facem unul asta-vara si cum nu am avut fotograf de la ei ne costa 6 mil un album si mi s-a parut cam mult............asa ca daca este inclus in pachetul fotografului eu zic ca nu ajungi la banii astia!!!
M-am interesat si in alte parti si nu am gasit mai ieftin, ma refer la aceiasi calitate.............cred ca pana la urma o sa ne facem si noi unul la ei desi eu visez la altceva.
Nu-ti inchipui ca sunt ca albumele de aici http://www.graphistudio.com/fr/products/Book/index.html dar nici rele nu sunt, iti dai seama ca daca ala era de cinci ani intre timp au evoluat si ei destul de mult!!!
Spre exemplu, am intrebat in Franta, cat costa un album ca cele de pe site-ul de mai sus, si chiar am vazut in realitate unul facut de respectivii si este SUPERB=P~ , nu exista termen de comparatie cu nimic din ce am vazut in RO, ca si calitate , ca si foto...etc si ajunge la 1000 E insa tot pachetul fotografic, adica si fotograful care vine la nunta si iti face pozele...........am intrebat cat costa cu pozele deja facute si nu stia:( ..............

Crita
05.10.2007, 12:54:55
Daca este vb de albume exact cum fac cei de la D.P. sa stii ca nu sunt rele, sunt chiar frumoase...........le-au facut si nasilor si finilor nostrii si sunt reusite si chiar si calitatea este buna.............am vrut si noi sa ne facem unul asta-vara si cum nu am avut fotograf de la ei ne costa 6 mil un album si mi s-a parut cam mult............asa ca daca este inclus in pachetul fotografului eu zic ca nu ajungi la banii astia!!!
M-am interesat si in alte parti si nu am gasit mai ieftin, ma refer la aceiasi calitate.............cred ca pana la urma o sa ne facem si noi unul la ei desi eu visez la altceva.
Nu-ti inchipui ca sunt ca albumele de aici http://www.graphistudio.com/fr/products/Book/index.html dar nici rele nu sunt, iti dai seama ca daca ala era de cinci ani intre timp au evoluat si ei destul de mult!!!
Spre exemplu, am intrebat in Franta, cat costa un album ca cele de pe site-ul de mai sus, si chiar am vazut in realitate unul facut de respectivii si este SUPERB=P~ , nu exista termen de comparatie cu nimic din ce am vazut in RO, ca si calitate , ca si foto...etc si ajunge la 1000 E insa tot pachetul fotografic, adica si fotograful care vine la nunta si iti face pozele...........am intrebat cat costa cu pozele deja facute si nu stia:( ..............

Nu am zis nimic de calitea pozelor, ci doar cum se mentin in timp acest tip de albume...sunt foi groase de "carton"..care trag imediat umezeala, culorile pozelor se deterioreaza, se estompeaza, colturile filelor se "desfac" (nush cum sa explic...fila e facuta din mai multe coli presate, se cu timpul cotul capata aspect de "eventai", ca se desprin colile componente una de cealalta..)..Cu alte cuvinte e greu de "intretinut"...doar asta am vrut sa spun...

cristina17
05.10.2007, 13:33:42
Nu am zis nimic de calitea pozelor, ci doar cum se mentin in timp acest tip de albume...sunt foi groase de "carton"..care trag imediat umezeala, culorile pozelor se deterioreaza, se estompeaza, colturile filelor se "desfac" (nush cum sa explic...fila e facuta din mai multe coli presate, se cu timpul cotul capata aspect de "eventai", ca se desprin colile componente una de cealalta..)..Cu alte cuvinte e greu de "intretinut"...doar asta am vrut sa spun...

Acum am inteles ce ai vrut sa spui.............poate totusi au mai imbunatatit si ei calitatea ca e pacat de ele.......sunt asa frumoase!!!

Joliutza
07.10.2007, 22:07:41
Gata fetelor....am si fotograf, si cameraman.

Fotograf l-am ales pe Martinetz, dupa ce am vazut destui ne-am dat seama ca el se potriveste cel mai bine cu nevoile noastre si ca e destul de ok si ca pret.

Cameraman l-am ales pe Decebal Banica...si ce e super e ca se si cunosc cei 2 si colaboreaza ok.

Sunt asa de fericita!.......

Daca aveti nevoie, revin cu detalii maine.

crisstallus_cris
09.10.2007, 19:33:37

Fotograf l-am ales pe Martinetz, dupa ce am vazut destui ne-am dat seama ca el se potriveste cel mai bine cu nevoile noastre si ca e destul de ok si ca pret.

Cameraman l-am ales pe Decebal Banica...si ce e super e ca se si cunosc cei 2 si colaboreaza ok.

Cat ti-au cerut cei 2,fiecare separat? Fotograful cate poze facesi daca ia separat mirii la o sedinta photo,undeva ...sau si nasii,zic si eu sau doar poze la cununie,rest?Cameramanul face si filmulet cu diferite montaje speciale pt nunti sau doar filmeaza nunta normal si ti-o da pe dvd sau casete video?

Joliutza
10.10.2007, 10:44:59
Revin cu detalii pentru cei interesati:

Foto: Cristian Martinetz, costa 18 milioane, ofera 2000-2500 poze pe DVD editate integral, face sedinta foto unde doriti prin oras....in general lumea vrea la Casino...un album cu vreo 100 de poze.....si inca 100 de poze scoase pe hartie foto pentru alt album. El are probleme cu gasitul albumelor, de-asta am zis de cele 100 de poze separat. Daca gaseste pana atunci un furnizor e ok, daca nu ne ramane noua sarcina sa cumparam un album pentru acestea. Are si site.... al carui nume este elsieaspunda........cu extensiile de rigoare (pe Romania). Daca doriti, va dau nr de tel.

Video: Decebal Banica...un tip foarte simpatic...costa asa: 5 ore filmare montata pe DVD 10 milioane....sau 6 ore-11,5 milioane. 2 seturi de dvd-uri personalizate pt miri si nasi, si ce e cel mai important...face niste montaje super. Ia si pozele de la fotograf si are o groaza de efecte pe care le poate insera in film....si face evident si un videoclip la inceputul dvd-ului, cu momentele cele mai importante. Noua ne-a dat un DVD de prezentare cu iamgini de la mai multe nunti....si am fost incantati!!! Dau detalii ed contact pe privat daca e nevoie.

Ii recomand pe amandoi cu caldura. Si e bine ca si colaboreaza ok unul cu celalalt.

Succes!

crisstallus_cris
10.10.2007, 12:22:14

Foto: Cristian Martinetz, costa 18 milioane, ofera 2000-2500 poze pe DVD editate integral, face sedinta foto unde doriti prin oras....in general lumea vrea la Casino...un album cu vreo 100 de poze.....si inca 100 de poze scoase pe hartie foto pentru alt album. El are probleme cu gasitul albumelor, de-asta am zis de cele 100 de poze separat. Daca gaseste pana atunci un furnizor e ok, daca nu ne ramane noua sarcina sa cumparam un album pentru acestea. Are si site.... al carui nume este elsieaspunda........cu extensiile de rigoare (pe Romania). Daca doriti, va dau nr de tel.

Video: Decebal Banica...un tip foarte simpatic...costa asa: 5 ore filmare montata pe DVD 10 milioane....sau 6 ore-11,5 milioane. 2 seturi de dvd-uri personalizate pt miri si nasi, si ce e cel mai important...face niste montaje super. Ia si pozele de la fotograf si are o groaza de efecte pe care le poate insera in film....si face evident si un videoclip la inceputul dvd-ului, cu momentele cele mai importante. Noua ne-a dat un DVD de prezentare cu iamgini de la mai multe nunti....si am fost incantati!!! Dau detalii ed contact pe privat daca e nevoie.

Ii recomand pe amandoi cu caldura. Si e bine ca si colaboreaza ok unul cu celalalt.

Succes!
Am intrat pe siteul fotografului.F frumoase pozele....T cand te-ai hotarat sa colaborezi cu cei 2 te-ai mai interesat si in alte parti?Asa sunt preturile sau sunt ei mai scumpi?...Eu nu cunosc preturile din cta,dar stiu ca in alte orase sunt mult mai ieftine....

Joliutza
10.10.2007, 13:07:53
Am intrat pe siteul fotografului.F frumoase pozele....T cand te-ai hotarat sa colaborezi cu cei 2 te-ai mai interesat si in alte parti?Asa sunt preturile sau sunt ei mai scumpi?...Eu nu cunosc preturile din cta,dar stiu ca in alte orase sunt mult mai ieftine....

Normal ca ne-am tot interesat....am vazut si cu preturi mai mici....si mai mari....adica pe cei mai renumiti din Cta.....si astia ne-au placut. Exista si mai scumpi, stai linistita....noi am zis ca la poze si filmare chiar nu o sa ne zgarcim....vrem sa iasa foarte bine....si in oamenii astia chiar am incredere...

Nicollette
10.10.2007, 16:14:24

Succes!

Buna, si eu am luat legatura cu cei doi..sincer nu mi au placut pozele lui Martinez..si pretzul cred ca este putzin mai mult decat serviciul oferit, iar Decebal este un tip dragutz, filmeaza bine, dar prea multa muzica pe fundal...In fine fiecare cu optiunea lui. Sper sa primesti ceea ce iti doresti. Succes!

Joliutza
10.10.2007, 16:51:15
Buna, si eu am luat legatura cu cei doi..sincer nu mi au placut pozele lui Martinez..si pretzul cred ca este putzin mai mult decat serviciul oferit, iar Decebal este un tip dragutz, filmeaza bine, dar prea multa muzica pe fundal...In fine fiecare cu optiunea lui. Sper sa primesti ceea ce iti doresti. Succes!

Sigur....gusturile nu se discuta....dar referitor la filmare, probabil te referi la dvd-ul de prezentare pe care sunt momente de la mai multe nunti....sunt doar niste montaje...de-asta e normal sa fie multa muzica pe fundal. El ne va face un filmuletz din acela.....si in rest o sa fie filmarea normala.

Eu sper ca am luat decizia buna.

Si tu pana la urma la cine te-ai hotarat? Si ce nu ti-a placut la poze ? Chiar sunt curioasa...poate am gresit si am timp sa repar....:D

kamy
10.10.2007, 20:06:29
Sigur....gusturile nu se discuta....dar referitor la filmare, probabil te referi la dvd-ul de prezentare pe care sunt momente de la mai multe nunti....sunt doar niste montaje...de-asta e normal sa fie multa muzica pe fundal. El ne va face un filmuletz din acela.....si in rest o sa fie filmarea normala.

Si tu pana la urma la cine te-ai hotarat? Si ce nu ti-a placut la poze ? Chiar sunt curioasa...poate am gresit si am timp sa repar....:D
Gresit, o sa ai foarte multa muzica pe fundal, cam toata caseta.Mie exact asta mi-a placut la el, dar daca vrei mai putina muzica sa ii spui dinainte.Noua ne-a bagat muzica pana si la furatul miresei, au fost foarte bine alese melodiile dar si foarte multe.

Nicollette
10.10.2007, 20:07:33

Buna, atata timp cat voua va placut...nu mai conteaza parerea celorlatzi.Am vazut poze in albumul lui Martinez, fete care aveau puncte negre pe nas...pozele erau prelucrate..........asha a spus el..Eu, l am intrebat special cand am vazut...ptr. ca am ramas surprinsa ca erau in albumele de prezentare....In fine, plus ca faza ca nu se mai fac nuntzi duminica si de asta cere mai mult...mi se pare rushinos...noi il vom avea pe Verisan.Si referitor la Decebal eu am vazut o nunta cap coada..nu am vazut montaje, dar pozti sa ii spui ca nu vrei muzica pe fundal..si el va face cum vretzi. Pupici.

florindumitru85
15.10.2007, 14:55:09
daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu numarul de tel al ui aurel tamas sau un numar de legatura v-as fi recunoscator.
nu reusesc sa dau de dumnealui.

cik
16.10.2007, 12:50:00
fetelor stiti cumva un numar de contact a fotografului Iulia Dumitru??merci mult

Joliutza
19.10.2007, 20:36:35
Fetelor....ce locuri deosebite pentru sedinta foto mai stiti prin Constanta?
Eu m-am saturat de pozele facute doar la Cazino Constanta....
Din cate stiu eu ar mai fi Casa cu Lei, parcul Tabacariei...si mai ce ?

Voi ce idei mai aveti ?

nastasie
19.10.2007, 20:52:36
finii mei au facut la casa cu lei.mie mi-a placut tare mult.

cristina17
19.10.2007, 21:03:31

Voi ce idei mai aveti ?

Noi am facut in parcul Tabacariei, pe podul acela suspendat.............nu am mai vazut la nimeni sa faca acolo..............;-)

Joliutza
19.10.2007, 21:24:20
Noi am facut in parcul Tabacariei, pe podul acela suspendat.............nu am mai vazut la nimeni sa faca acolo..............;-)

Eu am mai vazut...de-asta am inclus si Parcul....;))

Stiti si alte locuri?

Pisu
19.10.2007, 22:21:07

Voi ce idei mai aveti ?
In Satul de Vacanta pr marginea lacului sau pe poduletul ala rotunjit... dar e nasol ca e PUHOI de lume acolo....:-< Sau pe marginea lacului in partea aia in Mamaia.... apusurile sint absolut superbe!!!! Mai e un muzeu ceva...offf... ce varza sint... o sa-l intreb pe var-miu ce e, ca tare mi-a placut mie cladirea aia... Pe dig in port.... La fintinile din Mamaia de la cazino... dar nu cred ca sint pornite in mai... Imi vin in cap mai mult din Mamaia... mai e corabia aia dupa hotel Condor.... Mai sint restaurante cu gradini in stil rustic, dar f frumos amenajate... Tu esti din Constanta???

iulya1505
22.10.2007, 19:47:41
Fetelor Va Rog Imi Puteti Da Si Mie Niste Nr De Telefon Ale Unor Fotografi Si Cameramani Care Fac Poze Frumoase Si De Asemeneau Au Preturi Aceptabile.mersi

gabimirea
25.10.2007, 10:18:43
Buna,

Eu am vazut, cred ca tot pe la o miresica pe aici, poze facute pe plaja :X
Mie mi-au placut foarte mult, erau in apa pe uscat, iar in cea care ma amuza pe mine cel mai mult, mirele ii desface fermoarul rochiei miresicii si ii se vede un costum de baie =P~

cristina17
25.10.2007, 11:04:29
Mie mi-au placut foarte mult pozele lui kamy facute pe camp, cu balotii de paie..............sunt super............chiar ii felicit fotografii pt idee, si am inteles ca s-au dus la doua zile dupa nunta si le-au facut!!!!

crisstallus_cris
25.10.2007, 18:14:15
Subscriu.Fantastica idee..oricum in Mamaia sau cta mi se pare ca sunt posibilitati mult mai multe pt cadre speciale decat in alte orase...Pe malul lacului Ghiol mai e frumos...

kamy
25.10.2007, 19:01:55
Eu sunt de parere ca fotografii trebuie sa vina cu idei, doar pt asta ii luam.Iar daca vreti cadre in locuri mai speciale, de preferat ar fi sa faceti pozele dupa nunta, ca riscati sa aveti rochia neagra pana seara la restaurant.Mi-a placut ideea lui gabimirea cu plaja si sincer, m-am gandit si eu inainte de nunta la cateva poze pe plaja cu rasaritul,dar am uitat complet in dimineata nuntii ca eram prea obosita.Am mai vazut prin reviste pictoriale facute la o cladire veche.Si asta ar fi o idee pentru sedinta foto, cred ca ar da bine.

cristina17
26.10.2007, 11:17:48
Eu sunt de parere ca fotografii trebuie sa vina cu idei, doar pt asta ii luam.Iar daca vreti cadre in locuri mai speciale, de preferat ar fi sa faceti pozele dupa nunta, ca riscati sa aveti rochia neagra pana seara la restaurant.Mi-a placut ideea lui gabimirea cu plaja si sincer, m-am gandit si eu inainte de nunta la cateva poze pe plaja cu rasaritul,dar am uitat complet in dimineata nuntii ca eram prea obosita.Am mai vazut prin reviste pictoriale facute la o cladire veche.Si asta ar fi o idee pentru sedinta foto, cred ca ar da bine.

Si eu sunt de aceiasi parere, fotografii sa vina cu idei de locatii!!!

Joliutza
26.10.2007, 17:57:49
Da, sunt din Constanta. Si da, sunt de acord ca fotografii ar trebui sa vina cu idei, dar daca avem si noi, de ce sa nu ii ajutam?

Crita
29.10.2007, 10:05:38
Buna,

Eu am vazut, cred ca tot pe la o miresica pe aici, poze facute pe plaja :X
Mie mi-au placut foarte mult, erau in apa pe uscat, iar in cea care ma amuza pe mine cel mai mult, mirele ii desface fermoarul rochiei miresicii si ii se vede un costum de baie =P~

Poti sa-mi dai si mie un link (eventual pe PM), cu pozele acelea? Suna f bine ideea! Asa ceva ma tenta si pe mine, dar mi-ar prinde bine o idee "vizuala" de cum vor arata >:D<

gabimirea
29.10.2007, 13:04:12
hai ca le-am gasit si pe aici ... trimite-mi PM cu adresa de mail

gabimirea
29.10.2007, 13:05:20
hihihi merg si in semnatura :D

gabimirea
29.10.2007, 13:07:44
Apropos de locuri inedite, iubi a meu se gandea sa mergem la gradina zoologica din Tabacarie :D ... si sa facem poze cu animale :)) caprioare, rate :-$

gabimirea
29.10.2007, 13:09:12
am mai gasit una

cristina17
29.10.2007, 14:55:45

Astea sunt super, dar daca vreti sa faceti asa ceva ar trebui sa le faceti dupa nunta, cum a facut kamy pozele pe camp, cu balotii de paie, la doua zile dupa nunta................pt ca in ziua nuntii nu prea o sa va placa sa va descaltati si sa mergeti prin nisip dupa care sa va puneti pantofii si sa mergeti la biserica/restaurant dupa caz..........

gabimirea
29.10.2007, 15:21:15
exact ... si ai timp, nu esti stresata ca trebuie sa ajungi si prin alte parti ...
sambata am vb si eu cu sotii Penaru, care au pozat-o pe kamy, momentan au 3 oferte ... cine e interesata, am si un nr de tel :D

Crita
30.10.2007, 08:08:01
frumoase pozele cu apa! >:D< insa credeam ca e vb de marea neagra, si de o miresica care si-a postat pozele... Oricum, am cautat si am gasit imagini cu "beach brides". sunt super, arata f bine! mie insa mi-e teama ca marea noastra nu prea e..albastra..si n-o sa dea bine in poze....#-o

cristina17
30.10.2007, 08:52:58
frumoase pozele cu apa! >:D< insa credeam ca e vb de marea neagra, si de o miresica care si-a postat pozele... Oricum, am cautat si am gasit imagini cu "beach brides". sunt super, arata f bine! mie insa mi-e teama ca marea noastra nu prea e..albastra..si n-o sa dea bine in poze....#-o

Ba sa stii ca este albastra si da foarte bine in poze.............uita-te la pozele fetelor care au facut pe faleza si vei vedea.............si noi am facut pe faleza cu invitatii si se vede in spate o mare albastra si un cer la fel de frumos..............

Crita
31.10.2007, 08:47:20
Ba sa stii ca este albastra si da foarte bine in poze.............uita-te la pozele fetelor care au facut pe faleza si vei vedea.............si noi am facut pe faleza cu invitatii si se vede in spate o mare albastra si un cer la fel de frumos..............

Oricum ma atrage malul marii ca un magnet...tot acolo cred ca voi ajunge sa fac poze ;))

mireasa2008
05.11.2007, 19:00:16
Buna miresicilor !
Eu o sa am cununia religioasa la Sf Mina si ma gandeam sa fac acolo sedinta foto.Mi-a trecut prin cap sa merg si pe faleza la Casino dar parca toata lumea are poze acolo...Problema mea cea mai mare e ca o sa am dupa mine la Biserica in jur de 50-60 invitati, poate chiar mai mult si ma gandesc ca nu pot sa ii plimb dupa mine acolo unde vreau eu sa fac poze ci va trebui sa merg cu ei la restaurant...Voi cum veti face?

mireasa2008
05.11.2007, 20:33:11
Uite asta chiar nu-mi trecuse prin cap...si e f important momentul pt ca tin f mult la fotografii!
Si la locuri pt sedinta foto ar mai fi parcul arheologic sau jos in portul tomis (vara sunt si ambarcatiuni pe acolo si unele cool)... Iar ideea cu plaja mi-a placut si mie f mult dar daca nu e o zi insorita , marea noastra neagra nu prea e frumoasa....

prapadeala
05.11.2007, 20:36:25
Uite asta chiar nu-mi trecuse prin cap...si e f important momentul pt ca tin f mult la fotografii!
Si la locuri pt sedinta foto ar mai fi parcul arheologic sau jos in portul tomis (vara sunt si ambarcatiuni pe acolo si unele cool)... Iar ideea cu plaja mi-a placut si mie f mult dar daca nu e o zi insorita , marea noastra neagra nu prea e frumoasa....

E frumoasa zona cu portul, si chiar si parcul arheologic (multe veri le-am petrecut prin constanta :D). Eu cred ca, chiar daca ziua nu e insorita, niste poze pe plaja (fara oameni umbrele si alteceva prin zona) ar arata superbe. Nu am timp sa caut acum, dar pozele cu plaja sunt superbe. Si un fotograf bun de obicei apreciaza o zi fara soare ca pozele ies mai frumoase, nu este asa mare contrastul de lumina (atata timp cat nu e noapte afara :)) ). Ce noroc ca ai ca poti face poze pe plaja :)

Pisu
06.11.2007, 18:05:51
EU va contrazic! Nu e treaba fotografului atit cit este treaba voastra! Voi trebuie sa va asigurati ca veti avea niste amintiri frumoase (a se citii poze). Exista cupluri care angajaza fotografi din alte orase si in cazul asta e de datoria voastra sa stiti unde vreti sa mergeti. Asa ca nu va lasati pe tinjala! Puneti mina si faceti-va lista cu astfel de locuri.... unele locuri pot fi semnificative pt voi sau descoperite din gresala, locuri de care fotograful nu are cum sa aiba habar! Va pup!:*

mariana_galateanu
06.11.2007, 23:04:16

Joliutza te rog ajuta-ma si pe mine cu numerele de contact a lui Martinetz si a lui Banica.Te rooooooooooooooooooog[-o< [-o< [-o< [-o<

oana
07.11.2007, 22:31:54
si au sosit si pozele<:-P <:-P <:-P

http://picasaweb.google.co.uk/oanarx

Joliutza
07.11.2007, 22:43:41

Foarte frumoase pozele! Cine v-a fost fotograf? Sunt super artistice...

oana
07.11.2007, 23:18:25
Geta Trofin!
e super dragutza!!!!!!!!!!!!!!!!:)>- :)>- :)>-

iulya1505
08.11.2007, 15:49:40

superbe expetionale pozele nam cuvinte la cat sunt de frumoase si pozele si mirii foarte frumosi si fericiti sa va dea dumnezeu numai bucurii si sa fitii toata viata la fel de fericiti ca in ziua nuntii.casa de piatra si tot ce va doriti.
superbi ati fost

crisstallus_cris
08.11.2007, 18:19:44

http://picasaweb.google.co.uk/oanarx (http://picasaweb.google.co.uk/oanarx)
Super poze.M-am uitat la toate..mai ales sedinta foto.....;;)

oana
09.11.2007, 12:22:02
multumesc mult fetelor!!!!!!!!!!!!!
si voi sa fiti fericite!:* :* :* :*

sabrina
14.11.2007, 12:41:13
Geta Trofin!
e super dragutza!!!!!!!!!!!!!!!!:)>- :)>- :)>-
casa de piatra!!!!!!!!multa,multa fericire!!!!!!!!!!
imi plac mult pozele voastre.imi poti spune cum sa iau si eu leg cu fotograful vostru?(pe pm-nr tel).cine v-a facut videoclipurile?sunt super
multumesc anticipat.

oana
15.11.2007, 15:40:11
casa de piatra!!!!!!!!multa,multa fericire!!!!!!!!!!
imi plac mult pozele voastre.imi poti spune cum sa iau si eu leg cu fotograful vostru?(pe pm-nr tel).cine v-a facut videoclipurile?sunt super
multumesc anticipat.

ai pm cu numarul fotografei!

videoclipurile sunt alta mancare de peste:D

prisscila
16.11.2007, 23:52:41
au ajuns si frumoasele mele poze<:-P<:-P<:-P

cristina17
17.11.2007, 09:49:11

Foarte, foarte frumoase.........felicitari!!!

kamy
17.11.2007, 15:52:52
Superbe pozele si voi la fel.Casa de piatra!

oana
17.11.2007, 15:59:55

SUPERBE!!!!!!!!!!!!!!!!
FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!!!!!!!!

prisscila
17.11.2007, 16:21:04
ah roa_med am avut nunta in aceeasi zi<:-P ;;) am auzit ca la constanta a fost o vreme...acceptabile..lucky you\:D/ mersi frumos pt pareri si voua va urez traditionalul "casa de piatra"

josefine
17.11.2007, 17:47:36
priscilla, ce poze frumoase! casa de piatra!

am o curiozitate, ce fotograf ai avut?

prisscila
17.11.2007, 18:21:46
Pozele de la logodna au fost facute de Iulian Verisan & Paul Prajitura iar cele de la nunta de Paul Prajitura

ALEX21A
17.11.2007, 19:32:47
priscilla..........niste poze superbeeeeeeeeeeeeeeeeee=D> =D>

logodna,in special.......<:-P

dani19_10dani
17.11.2007, 23:29:36
Pozele de la logodna au fost facute de Iulian Verisan & Paul Prajitura iar cele de la nunta de Paul Prajitura
superbe poze!felictari!casa de piatra!unde ti-ai facut parul de la logodna?in cta?daca da unde anume?

cristina17
18.11.2007, 10:50:01

Cred ca odata cu pozele tale s-au clarificat si "discutiile" de pe aici pro sau contra Verisan sau Prajitura.............din partea mea "jos palaria, domnilor"=D> =D> =D> !!!

Am observat ca pozele acelea doar cu tine mireasa sunt facute la cazinou in Mamaia..........banuiesc ca ati facut sedinta inainte sau dupa nunta, ca am inteles ca ai avut cununia religioasa si nunta in Grecia, asa-i?

Inca o data, felicitari.............si multa , multa fericire!!!!

prisscila
18.11.2007, 14:24:35
din pacate in ziua nuntzii in grecia a plouat foarte tare....si nu am avut ocazia sa fac poze afara asha cum imi doream.de aceea in momentul in care m'am intors acasa(constanta) am rugat fotograful sa mai facem ink cateva poze:"> multzumesc frumos pentru complimente

oana
18.11.2007, 19:06:10
priscilla...am uitat sa mentionez ca, exceptand faptul ca cei 2 sunt niste fotografi exceptionali, au avut si CE sa pozeze!!!!!!!!!!
Esti o femeie cu adevarat FRUMOASA!!!!!!!!!!!!!!:* :* :* :*

prisscila
18.11.2007, 19:32:15
roa_med....ce pot sa spun..:"> :"> multzumesc mult pt complimente >:D<

otisor83
20.11.2007, 16:39:30
Foarte frumoase pozele! de reviste nu alta.
Si eu tot la Elena!

mirunica
20.11.2007, 16:57:24

Superbe pozele! Iar de rochita......nu am cuvinte Felicitari!

oana
23.11.2007, 19:26:32
saru-mana>:D< >:D< >:D< ;)) ;)) ;))

aam
27.11.2007, 11:00:07
Buna fetelor,

Eu sunt proaspat inregistrata. Noi avem nunta in octombrie 2008, dar m-am gandit k ar fi bine sa ne interesam din timp de problema pozelor si a filmatului pt a putea alege. Stiu de cei de la digital dar sincer mi se par cam artistice pozele lor. Ma puteti ajuta cu parerile voastre privind alti fotografi si cameramani?[-o<

prisscila
27.11.2007, 17:01:00
Buna fetelor,

Eu sunt proaspat inregistrata. Noi avem nunta in octombrie 2008, dar m-am gandit k ar fi bine sa ne interesam din timp de problema pozelor si a filmatului pt a putea alege. Stiu de cei de la digital dar sincer mi se par cam artistice pozele lor. Ma puteti ajuta cu parerile voastre privind alti fotografi si cameramani?[-o<
dupa parerea mea tocmai asta este problema celor de la digital...ca pozele lor NU prea sunt artistice....

Joliutza
27.11.2007, 23:05:58
dupa parerea mea tocmai asta este problema celor de la digital...ca pozele lor NU prea sunt artistice....

Exact de parerea asta sunt si eu...

aam
28.11.2007, 09:30:54
Eu am vazut pozele unor prieteni, care au lucrat cu digital, dar sincer nu prea mi-au placut. Nu stiu daca asa le-au vrut ei dar au fost poze artistice in toata regula, cu mana sub barbie si privirea pierduta. Probabil ca daca au cerut ei asa..... Eu nu i-am intrebat k sa nu-i jignesc.

aam
28.11.2007, 15:34:38
Fetelor,
Cine ma poate ajuta cu niste poze si preturi de la Event Studio si familia Penaru?:*

Multumesc muuuult

gabimirea
28.11.2007, 15:42:43
La Event Studio am fost eu, tipa e foarte de treaba, dar nu iti garanteaza un anumit fotograf sau cameraman, deci nu stii pe cine o sa ai la nunta. Ca si pret variaza, de la 350Euro pt foto (cel care imi multumea mie asteptarile -200poze listate, album, foto in rama, cd cu pozele brut, mentionez ca numai cele 200 din album le prelucreaza) si 300 Euro pt video (intregul eveniment si ai meniu pt evenimente)
Eu in schimb i-am ales pe sotii Penaru. Sunt mai scumpi ce-i drept, dar eu m-am indragostit de ei ca oameni si profesionisti. In prezent au 3 oferte, dar cel mai bine ii suni si stabiliti o intalnire ca sa vezi si sa te convingi.
Ei ne-au recomandat si un videoman :D, pe care culmea, iubi al meu il cunostea si face si el treaba buna rau.

Anyway, daca vrei iti pot da nr lor de tel. Just ask!

aam
28.11.2007, 17:07:33
Pai atunci imi dai si mie numerele lor de telefon, pls?
Si poti sa imi spui si aprox intre ce sume se incadreaza of lor si cea a cameramanului?
Ca sa imi fac o idee.

Sarna

mirunica
28.11.2007, 17:50:32
La Event Studio am fost eu, tipa e foarte de treaba, dar nu iti garanteaza un anumit fotograf sau cameraman, deci nu stii pe cine o sa ai la nunta. Ca si pret variaza, de la 350Euro pt foto (cel care imi multumea mie asteptarile -200poze listate, album, foto in rama, cd cu pozele brut, mentionez ca numai cele 200 din album le prelucreaza) si 300 Euro pt video (intregul eveniment si ai meniu pt evenimente)
Eu in schimb i-am ales pe sotii Penaru. Sunt mai scumpi ce-i drept, dar eu m-am indragostit de ei ca oameni si profesionisti. In prezent au 3 oferte, dar cel mai bine ii suni si stabiliti o intalnire ca sa vezi si sa te convingi.
Ei ne-au recomandat si un videoman :D, pe care culmea, iubi al meu il cunostea si face si el treaba buna rau.

Anyway, daca vrei iti pot da nr lor de tel. Just ask!

Vreau si eu nr pls :*

mirunica
29.11.2007, 11:00:01
Am primit atatea informatii despre ce inseamna filmarea si pozele la o nunta, am vazut atatea videoclipuri si poze de la voi, care efectiv m-au dat pe spate..... ati recomandat atatea nume, si pe buna dreptate.... dar eu am o mare problema....... pe cine sa aleg??????? daca s-ar putea i-as lua pe toti :))

Joliutza
29.11.2007, 11:03:28
Am primit atatea informatii despre ce inseamna filmarea si pozele la o nunta, am vazut atatea videoclipuri si poze de la voi, care efectiv m-au dat pe spate..... ati recomandat atatea nume, si pe buna dreptate.... dar eu am o mare problema....... pe cine sa aleg??????? daca s-ar putea i-as lua pe toti :))

Pai ia-i pe toti.....fiecare sa iti pozeze/filmeze cate o jumatate de ora....asa vei avea la sfarsit materiale cat mai variate...;))

mirunica
29.11.2007, 11:33:40
Pai ia-i pe toti.....fiecare sa iti pozeze/filmeze cate o jumatate de ora....asa vei avea la sfarsit materiale cat mai variate...;))
Daca as fi avut si un buget care sa imi permita.....rcurgeam si la solutia asta..... dar asa.....tot in dilema sunt :(

Joliutza
29.11.2007, 12:59:32
Daca as fi avut si un buget care sa imi permita.....rcurgeam si la solutia asta..... dar asa.....tot in dilema sunt :(

Bun bun.....si cine ti-a placut cel mai mult pana acum in materie de foto-video?

adinuttz
29.11.2007, 21:43:43
Joliutza poti detalia te rog ce pachet ofera Martinetz ?
Am vazut site-ul si mi-au placut pozele dar pana in ianuarie nu pot sa ma intalnesc cu nici unul, decat sa ma documentez foarte bine inainte.
Daca nu poti aici astept un pm. Mersic.

Joliutza
30.11.2007, 08:14:57
Joliutza poti detalia te rog ce pachet ofera Martinetz ?
Am vazut site-ul si mi-au placut pozele dar pana in ianuarie nu pot sa ma intalnesc cu nici unul, decat sa ma documentez foarte bine inainte.
Daca nu poti aici astept un pm. Mersic.

Buna,

Hai ca iti dau aici explicatii. Noua ne cere 18 milioane, si in asta intra muulte poze.....2500-3000 (asta depinde de la nunta la nunta....face cat poate de multe....toate pe DVD corectate (asta ne-a placut ft mult)....si 2 albume sper ca din acelea printate...zic "sper" pentru ca acum incepe sa faca albume din astea...le printeaza parca in spania....parca asa am inteles.
Noua ne place de el ca este foarte flexibil...accepta o groaza de idei, face poze artistice.....si pare ft serios.

Ne-au mai placut foarte mult si sotii Penaru si Paulian Prajitura....dar din ce oferte ni s-au propus, noi l-am ales pe Martinetz. Daca vrei, iti dau pm cu nr lui de telefon. Am inteles ca de-abia in ianuarie il poti contacta, dar pana atunci ai putea sa il suni sa il intrebi daca mai are libera data la care faceti voi nunta.

Pupici.

mirunica
30.11.2007, 10:33:22
Bun bun.....si cine ti-a placut cel mai mult pana acum in materie de foto-video?
Problema mea este ca mi-au placut toti. Am vazut niste poze superbe la toate miresicile.

alycya
30.11.2007, 17:38:37
Buna fetelor vad ca voi deja v-ati interesat deja de cameraman si fotograf, eu niet. Astept de la voi, va rog sa-mi recomandati si mie pe cine credeti voi ca e cel mai bun in materie de foto-video. Nu stiu dc e bine sa iau o singura persoana si pt. foto si pt. video ca ma gandesc ca ce sa faca mai intai sa filmeze sau sa pozeze. Voi ce ziceti. :*

kamy
30.11.2007, 19:23:31
Buna fetelor vad ca voi deja v-ati interesat deja de cameraman si fotograf, eu niet. Astept de la voi, va rog sa-mi recomandati si mie pe cine credeti voi ca e cel mai bun in materie de foto-video. Nu stiu dc e bine sa iau o singura persoana si pt. foto si pt. video ca ma gandesc ca ce sa faca mai intai sa filmeze sau sa pozeze. Voi ce ziceti. :*
Nu-ti recomand sa iei o singura persoana si pt foto si pentru video.Ma indoiesc ca le-ar putea face pe amandoua la fel de bine.

adinuttz
30.11.2007, 20:38:12
Buna,

Hai ca iti dau aici explicatii. Noua ne cere 18 milioane, si in asta intra muulte poze.....2500-3000 (asta depinde de la nunta la nunta....face cat poate de multe....toate pe DVD corectate (asta ne-a placut ft mult)....si 2 albume sper ca din acelea printate...zic "sper" pentru ca acum incepe sa faca albume din astea...le printeaza parca in spania....parca asa am inteles.
Noua ne place de el ca este foarte flexibil...accepta o groaza de idei, face poze artistice.....si pare ft serios.

Ne-au mai placut foarte mult si sotii Penaru si Paulian Prajitura....dar din ce oferte ni s-au propus, noi l-am ales pe Martinetz. Daca vrei, iti dau pm cu nr lui de telefon. Am inteles ca de-abia in ianuarie il poti contacta, dar pana atunci ai putea sa il suni sa il intrebi daca mai are libera data la care faceti voi nunta.

Pupici.

Mi se pare convenabila oferta pentru pozele care le face el :) .
Iti multumesc mult pentru detalii si astept un pm cu tel lui.
Spor la pregatiri.

prisscila
01.12.2007, 13:40:02
Buna,

Pupici.
as vrea totushi sa te corectez putzin (dak imi permitzi) cele 2500 - 3000 de poza care itzi voe fo date pe dvd, nu vor fi prelucate (corectate) toate.dak ar fi sa fie asha.....poate pretzul pachetului s'ar ridica undeva la 180 milioane!!! =P~ gandeshte'te ca o poza pt a fi prelucrata (de cineva care se considera profesionist si din cate am auzit domnul M. ar fi) poate dura si 10 minute.....UNA..!!!! eu zic ca ar trebui sa te interesezi mai bine pt a nu te deziluziona...

Joliutza
01.12.2007, 18:50:08
as vrea totushi sa te corectez putzin (dak imi permitzi) cele 2500 - 3000 de poza care itzi voe fo date pe dvd, nu vor fi prelucate (corectate) toate.dak ar fi sa fie asha.....poate pretzul pachetului s'ar ridica undeva la 180 milioane!!! =P~ gandeshte'te ca o poza pt a fi prelucrata (de cineva care se considera profesionist si din cate am auzit domnul M. ar fi) poate dura si 10 minute.....UNA..!!!! eu zic ca ar trebui sa te interesezi mai bine pt a nu te deziluziona...

Asa suna oferta pe care ne-a facut-o noua...si sper sa se tina de cuvant. Am incredere in el.

mirunica
06.12.2007, 15:41:51
Ma puteti ajuta si pe mine cu un nr de tel al lui Cristian Martinez, sau o adresa de web? >:D< [-o<

Joliutza
06.12.2007, 18:46:03
Ma puteti ajuta si pe mine cu un nr de tel al lui Cristian Martinez, sau o adresa de web? >:D< [-o<

Ti-am trimis pe privat.

Succes!

crumela
22.12.2007, 19:08:43
Eu am vorbit cu fotograful de la Tv neptun si imi ia 700 ron pe 3000 de poze care mi le da pe dvd din care imi aleg 100 si imi face album ...iar cameramanul care face montaje la tv neptun si antena1 imi ia 1200 RON pe filmarea nuntii+videoclip +dvd cu razumatul nuntii+videoclip de 10 min cu pregatelile de nunta...

mireasa2008
25.12.2007, 09:47:22
In primul rand va doresc sarbatori fericite cu sanatate si multe bucurii!
Si in al doilea rand, :) fiindca am vazut ca e mare concurenta pe aici, am cautat pe net si mi-am facut o lista cu 13 furnizori de filmare/fotografiere pe care o sa ii sun sa vad ce preturi au si ce ofera, dar nu azi ca e sarbatoare ! Eu vreau sa gasesc ceva la un pret rezonabil totusi, pentru ca avem un cameraman deja, dar as mai vrea unul... :-SS
Ramane sa studiez ofertele :-p
Petrecere frumoasa de sarbatori!

adinuttz
14.01.2008, 03:57:42
Fetelor am nevoie urgent de nr Virginiei Penaru...va rog mult..astept pm :*

taniusca83
14.01.2008, 11:30:04
Buna Cine Ma Poate Ajuta Si Pe Mine Cu Numere De Telefon A Unui Fotograf Care Face Atat Poze Cat Si Filmeaza, Mar Interesa Sa Scoata Si Poze Pe Hartie, Va Multumesc Anticipat

rainbow
20.01.2008, 22:57:45
fetelor va rog ajutati-ma si pe mine!!!!! am ramas fara partea video si foto :((
dati-mi si mie niste nume, nr de tel, orice...spuneti-mi ceva despre profesionalismul si ofertele celor pe care i-ati contractat voi...va rog
succes la pregatiri in continuare!:*

tcorina
25.02.2008, 19:35:15
cei cu care am vb eu pt filmat mi-au cerut 10 mil si jumate si dau dvd-urile cu nunta,1dvd cu absolut toate pozele pe care le fac(prietenei mele anul trecut i-au dat 700 de poze pe dvd)+100 de poze pe care le vreau eu le scot pe hartie,si sunt poze mari nu formatul obisnuit,si ei(prietenei mele)i-au dat si un album pt poze(sper sa-mi dea si mie:D ).eu zic ca e convenabil asa,nu?voi ce parere aveti?

anaid25
25.02.2008, 23:12:23
Eu am ales o firma de a carei oferta sunt foarte multumita, suna cam asa
- 360 minute material video prelucrat si clip introductiv suport DVD, dublu exemplar
- 900 fotografii format digital, suport DVD, dublu exemplar
- album personalizat cu 50 foto format 13x18
- rezumat filmul nuntii o ora si jumatate pe DVD in dublu exemplar
- fotograf si cameraman pe tot parcursul evenimentului
la pretul de 1500 lei.
Eu ma declar foarte multumita, le-am vazut materialele si mi s-au parut foarte bune. Clipul introductiv ne-am hotarat sa-l facem intr-un lan de mac in luna mai. Sincera sa fiu fetelor eu nu cred ca am sa fac ceva cu 3000 de fotografi pe DVD, deja pe la 500 cred ca ma plitisesc de vizionat. Important pentru mine este sa se surprinda momentele esentiale si sa am parte de o sedinta foto reusita.
Ce spuneti cum vi se pare?

cristina17
26.02.2008, 17:07:56
cei cu care am vb eu pt filmat mi-au cerut 10 mil si jumate si dau dvd-urile cu nunta,1dvd cu absolut toate pozele pe care le fac(prietenei mele anul trecut i-au dat 700 de poze pe dvd)+100 de poze pe care le vreau eu le scot pe hartie,si sunt poze mari nu formatul obisnuit,si ei(prietenei mele)i-au dat si un album pt poze(sper sa-mi dea si mie:D ).eu zic ca e convenabil asa,nu?voi ce parere aveti?

Mie 700-800 de poze mi se par putine.........noi avem peste 2000 de poze si tot ni se par putine;)) ...........si stiu ca toate fetele care au avut nunta au destul de multe poze..........700-800 de poze daca ai si cununia civila, nu cred ca o sa acopere tot!!!!!

iulya1505
26.02.2008, 19:03:31
2000 de poze :O doamne da asa multe si eu de la 500 de poze in colo ma plictisesc poate ai 2000 dar f multe sunt sdubluri chiar nu intzeleg cand tia facut 2000 de poze si noua fotograful a zis ca ne face un cd cu 700 .800 de poze dar itzi spun sicer nu stiu la ce ar face atatea in plus mai si fimeaza si atatea poze nu stiu ce ar putea fotografia el decat luicruri neinsemnate si oameni care vb la masa sau mananca ar putea face asa multe.
in fine ma rog asta e parerea mea fiecare face cum vrea.:*

cristina17
26.02.2008, 20:40:57
2000 de poze :O doamne da asa multe si eu de la 500 de poze in colo ma plictisesc poate ai 2000 dar f multe sunt sdubluri chiar nu intzeleg cand tia facut 2000 de poze si noua fotograful a zis ca ne face un cd cu 700 .800 de poze dar itzi spun sicer nu stiu la ce ar face atatea in plus mai si fimeaza si atatea poze nu stiu ce ar putea fotografia el decat luicruri neinsemnate si oameni care vb la masa sau mananca ar putea face asa multe.
in fine ma rog asta e parerea mea fiecare face cum vrea.:*

Mai, sa stii ca nu sunt multe....si nici nu a pozat lumea stand la masa sau lucruri neinsemnate (sau poate pt mine nu au existat lucruri neinsemnate la nunta mea, totul a fost pretios;-) ).........intr-adevar mai sunt si dubluri, dar nu multe!!! Am avut cununia civila, am avut o sedinta foto, am avut cununia religioasa, la restaurant a surprins toate momentele importante(traditii) , plus lumea la distractie (mie imi plac foarte mult instantaneele).....si inca un lucru pe care ni l-am dorit, a fost sa prindem toti invitatii (la sosire sau la plecare, dupa caz) si sa facem o poza cu ei!!!
Noi cand am vb cu fotograful el ne-a spus ca nu stie exact cate poze vor iesi, ca este in functie de noi, de momente, de traditii........si au iesit peste 2000 <:-P !!!! Dar eu stiu ca este normal sa ai atatea poze de la o nunta fotografiata integral......cred ca majoritatea fetelor de aici au asa,din cate stiu eu!!!
Iar sa ma plictisesc dupa 500 de poze de la nunta mea..........niciodata;-) !!!!! Si te vei convinge si tu dupa nunta ca nu te vei plictisi:* !!!

Ah, si inca ceva,.....probabil , fotograful a zis si el in mare 700-800 de poze ca doar n-o sa stea sa numere sau daca vor fii momente importante de fotografiat n-o sa mai fotografieze pt ca deja si-a facut nr de poze.....!!!

adryana
27.02.2008, 21:41:04
imi puteti recomanda si mie niste fotografi si cameramani cu care ati colaborat sau vetzi colabora.ast raspuns pe privat

cris_83
27.02.2008, 23:57:05
- 360 minute material video prelucrat si clip introductiv suport DVD, dublu exemplar
la pretul de 1500 lei.
Eu ma declar foarte multumita, le-am vazut materialele si mi s-au parut foarte bune. Clipul introductiv ne-am hotarat sa-l facem intr-un lan de mac in luna mai. Sincera sa fiu fetelor eu nu cred ca am sa fac ceva cu 3000 de fotografi pe DVD, deja pe la 500 cred ca ma plitisesc de vizionat. Important pentru mine este sa se surprinda momentele esentiale si sa am parte de o sedinta foto reusita.

Spune-mi te rog unde ai gasit aceasta firma?

kohana
06.03.2008, 17:33:41
Buna miresicilor din Constanta :)

Desi am fost des la Constanta de-a lungul vietii, nu o cunosc atat de bine.. As vrea niste idei pentru locuri de poze (fie de nunta sau alta ocazie) in Constanta. As vrea mai ales o plaja .. un loc mai putin turistic, unde sa se poata captura frumusetea marii si a plajei, si de asemenea niste locuri care reprezinta acest oras (poate un parc, o cladire istorica, primaria, cazinou etc.)

Si ar fi minunat daca ati avea si poze sa imi fac o idee.

Multumesc anticipat!

kohana
07.03.2008, 03:07:40

Sunt superbe pozele. Am gasit din ideile voastre multe locuri frumoase, insa ce fel de plaja as putea folosi ca set pentru poze? Unde sa merg sa gasesc ceva neamenajat, eventual cu bolovani, nisip fara buruieni..? Ceva idei?

gabimirea
07.03.2008, 10:09:27
la corbu ...=)) daca ai vreo juma de zi de pierdut ... e misto acolo ca sunt si niste muuuule buncare ...
corbu e inspre navodari>:D<

adella_27
07.03.2008, 12:40:43
Eu am vorbit cu fotograful de la Tv neptun si imi ia 700 ron pe 3000 de poze care mi le da pe dvd din care imi aleg 100 si imi face album ...iar cameramanul care face montaje la tv neptun si antena1 imi ia 1200 RON pe filmarea nuntii+videoclip +dvd cu razumatul nuntii+videoclip de 10 min cu pregatelile de nunta...
Zi-mi te rog plsss pe privat cum se numeste fotograful de la tv Neptun si un nr de tel.Msssss anticipat

crumela
10.03.2008, 10:58:52
Sunt superbe pozele. Am gasit din ideile voastre multe locuri frumoase, insa ce fel de plaja as putea folosi ca set pentru poze? Unde sa merg sa gasesc ceva neamenajat, eventual cu bolovani, nisip fara buruieni..? Ceva idei?
In spatele la spitalul militar.....este o priveliste superba....eu acolo am sa fac pozele pentru nu este plaja amenajata

Loram
14.03.2008, 21:00:47
Daca vrei sa iti dau nr de tel al lui Decebal Banica, zi-mi si ti-l dau pe privat. Detalii:- 5 ore montaj pe dvd = 10.000.000, 6 ore montaj pe dvd=11.500.000, in ambele cazuri ofera 2 seturi de dvd-uri personalizate. Am vazut filmari facute de el si face niste montaje super....are niste idei fantastice....si calitatea imaginii e foarte buna.

Joliutza, te rog frumos da-mi si mie pe privat nr. lui Decebal Banica. Inca nu am rezolvat cu cameramanul si sincer imi e destul de greu datorita faptului ca nu sunt in tara. Daca ai putea sa-mi mai dai cateva detalii despre el, ar fi grozav. Iti multumesc frumos.

Iubytyka_24
14.03.2008, 22:46:23
Buna Crumela!!Am vazut k ai nunta la "Nasu si Finu", mi se pare cunoscut....=P~ dar nu sunt sigura, de aceea vreau sa te intreb dk e la Valul lui Traian la Patrutoiu? Am si eu o problema nu am "arvunit" inca un cameraman si fotograf astept sugestii, vreau ceva de calitate!!!!Mersik, pupici miresici

mariana_galateanu
07.04.2008, 23:10:56
buna fetelor.de o saptamana tot caut cameraman si fotograf si inca nu am gasit nimic.Am asteptat targul de nunti cu atata nerabdare dar totul a fost in zadar.am fost total dezamagita de ceea ce am gasit.totul foarte scump.Va rog asutati-ma cu un numar de contact a unui cameraman si fotograf.scoteti-ma din impas.[-o< [-o< [-o<

laura70
09.04.2008, 21:56:54
Crumela, uita de locul acesta, la ora cind vei face tu fotografiile de nunta, soarele va fii departe tare, in cu totul alt punct cardinal de cit iti doresti tu, iar fara soare.....nu iese mai nimic. Acolo se pot face fotografii doar dimineata, pina in ora 12, cu indulgenta.....

crumela
10.04.2008, 10:23:08
Crumela, uita de locul acesta, la ora cind vei face tu fotografiile de nunta, soarele va fii departe tare, in cu totul alt punct cardinal de cit iti doresti tu, iar fara soare.....nu iese mai nimic. Acolo se pot face fotografii doar dimineata, pina in ora 12, cu indulgenta.....
Hmmm....sunt destul de incapatanata k sa renunt foarte repede la ceea ce imi doresc ... doar sa ii dau fotografului "tema pt acasa" si pana la nunta sa imi caute un loc cu plaja de neamenajata sa fac poze .... altfel plang

kohana
15.04.2008, 22:25:32
In spatele la spitalul militar.....este o priveliste superba....eu acolo am sa fac pozele pentru nu este plaja amenajata

Ai cumva niste poze sa vad cum arata? Nu cunosc locatia..

kohana
15.04.2008, 22:27:18

Depinde de poze, de vreme, si de fotograf.. fotografa noastra s-a bucurat ca nu e soare, deoarece iasa mai uniforme fara soare. Dar si insorite sunt frumoase. Daca e fotograful bun, nu conteaza cum e vremea, el/ea va sti sa faca poze faine

kohana
15.04.2008, 22:37:07
Niste exemple pe plaja.. si cu soare, si fara. Initial am vrut sa pun in 2 categorii, cu soare si fara soare. Dar dupa cum am zis mai devreme, fotograful va sti sa faca cea mai perfecta poza, luand toate elementele (inclusiv soarele) in considerare.
Sper ca aceste poze sa fie si inspiratie pentru miresicile din Constanta :)

oana81
20.04.2008, 01:47:44
buna fetelor,tot citesc de ceva timp aces forum dar niciodata nu am intervenit. am nunta in sept. anu asta, le-am cam aranjat pe toate, si ma refer la restaurant, formatie, mi-am luat si rochia, si acum vroiam sa scap si de stresu legat de fotograf si cameraman.... ma cam sperie preturile din oras.. am sunat prima oara la iulian verisan, ne-a cerut 1.200 euro, apoi am fost la digital... ne ajungea vreo 48 de mil, poze+filmat, si azi am fost la domnu costin, respecitv clickart, daca ati auzit de ei. pretul pentru poze si filmat este de 28 de mil. voi ati auzit de ei? luni trebuie sa le dam raspunsul.
poate ma ajutati voi si ma trimiteti in alta parte. spunea cineva de 17 mil si poze si filmat, da-ti-mi si mie un nr de telefon.
spor la pregatiri...

criskitty
21.04.2008, 12:06:45
buna fetelor,tot citesc de ceva timp aces forum dar niciodata nu am intervenit. am nunta in sept. anu asta, le-am cam aranjat pe toate, si ma refer la restaurant, formatie, mi-am luat si rochia, si acum vroiam sa scap si de stresu legat de fotograf si cameraman.... ma cam sperie preturile din oras.. am sunat prima oara la iulian verisan, ne-a cerut 1.200 euro, apoi am fost la digital... ne ajungea vreo 48 de mil, poze+filmat, si azi am fost la domnu costin, respecitv clickart, daca ati auzit de ei. pretul pentru poze si filmat este de 28 de mil. voi ati auzit de ei? luni trebuie sa le dam raspunsul.
poate ma ajutati voi si ma trimiteti in alta parte. spunea cineva de 17 mil si poze si filmat, da-ti-mi si mie un nr de telefon.
spor la pregatiri...

Buna miresico! Bine ai venit pe forum!
Noua ne iau cei cu filmatul si fotografiatul 2.200 lei (in banii astia este inclus si un album de 100 de fotografii); am fost la o nunta si mi-au placut cum au filmat si ce poze au facut, deci le stiu munca... Iti dau PM cu datele lor.
Succes! <:-P

oana81
21.04.2008, 22:41:14
Noua ne iau cei cu filmatul si fotografiatul 2.200 lei (in banii astia este inclus si un album de 100 de fotografii); am fost la o nunta si mi-au placut cum au filmat si ce poze au facut, deci le stiu munca... Iti dau PM cu datele lor.
Mersi mult Cristina, astept PM cu detalii despre ei.

miha_1882
23.04.2008, 10:41:10
eu mi-am arvunit cu 400 euro filmat+foto de la o firma ale carei poze le-am vazut la o prietena; in mod normal oferta era de 6.5 mil poze si 9 filmat dar am negociat cu ei sa le dau toti banii la inceput si acum astept un raspuns final dar in principiu au acceptat asa; mi se pare un pret convenabil fata de tot ceea ce am vazut mai ales ca pozele pe care le-am vazut aveau un ceva...niste unghiuri mai deosebite, pozitii mai putin conventionale...si in plus si calitate; daca sunteti interesate de nr de telefon PM

imi poti trimite, te rog, pe PM datele de contact ^:)^ pentru ca sunt un pic disperata, ce am vazut pana acum fie e foarte frumos si scump, fie e ieftin si prost. as vrea o varianta de mijloc

multumesc frumos

Isabella_L
04.05.2008, 00:05:34
Credeti ca poate fi exploatat intr-un fel Cazinoul de pe faleza? Interior/exterior? Ca arhitectura ofera multe, dar n-am fost sa ma uit mai atenta "pe toate partile". Daca aveti pareri in legatura cu acest subiect, poate descoperim un nou loc pentru sedinta foto.

Joliutza
06.05.2008, 13:10:21
Credeti ca poate fi exploatat intr-un fel Cazinoul de pe faleza? Interior/exterior? Ca arhitectura ofera multe, dar n-am fost sa ma uit mai atenta "pe toate partile". Daca aveti pareri in legatura cu acest subiect, poate descoperim un nou loc pentru sedinta foto.

Te referi la Cazinoul de Constanta, nu? Nu am mai intrat acolo din clasa a 8-a, cand am facut banchetul. Stiu ca era frumusel atunci. E o idee buna, nu stiu insa pe cine ar trebui sa intrebam sa aflam cum putem intra sa facem poze.

gabimirea
06.05.2008, 14:47:19
Anul trecut cand ne cautam noi restaurant, am intrat acolo sa intrebam ce si cum si era un paznic f de treaba care ne-a si lasat sa intram sa vizitam...asa ca banuiesc ca dandu-i o mica shpaga va lasa sa intrati sa va pozati:>

magda605
13.05.2008, 00:13:39

Buna.

Imi dai si mie PM cu date de cotact ?

Spor la pregatiri

magda605
13.05.2008, 00:20:19
Joliutza, iti multumesc frumos, mai ales pt. rapiditate. E interesant cat timp petrecem fiecare dintre noi pe acest site. Eu una am devenit "dependenta", abia astept sa am un moment liber ca sa ma conectez si sa vad ce mai povestiti. De altfel imi este si de foarte mare ajutor. Scuze de off-topic

Pupici.

Imi dai, terog, pe privat nr de telefon al Decebal Banica?
Tu te-ai hotarat pt el?
Poti sa dia detalii despre oferta lui?

Mersi,

magda605
13.05.2008, 00:22:36

Imi trimit pe Pm firma si date de contact, te rog?

Mersi

magda605
13.05.2008, 00:23:38
la pretul de 1500 lei.

Te-ai hotarat la ei?
Ma ajuti cu date de contact, te rog?

Mersi,

Loram
14.05.2008, 15:43:32
Imi dai, terog, pe privat nr de telefon al Decebal Banica?
Tu te-ai hotarat pt el?
Poti sa dia detalii despre oferta lui?

Mersi,

Imi pare rau ca nu ti-am raspuns insa nu am mai intrat pe acest topic, chiar daca ma conectez aproape zilnic. Am vazut ca ti-a raspuns si Joliutza, de altfel tot ea mi-a trimis si mie nr. lui de tel. Despre oferta nu-ti pot spune prea multe acum pt ca sunt la servici si nu prea mai tin minte: parca pt. rezultatul final, 2 DVD a cate 4 ore, 10 mil. lei, iar apoi pt fiecare ora in plus 2 mil.

Te pup

anne_marie
15.05.2008, 22:56:20
A te lauda singur este in opinia mea un gest lipsit de politete... In momentul in care cineva face acest lucru in mod obsesiv mizand pe incapacitatea majoritatii clientilor de a face diferenta intre niste fotografii corect expuse si incadrate, dar banale, stereotipe si fotografii ARTISTICE intreaga reclama ce si-o face firma respectiva devine ridicola si mincinoasa. Cel putin pentru mine...
Participand recent in calitate de invitata la o nunta, am observat ca pe toate mesele din restaurant tronau reclamele unei firme numita DigitalPassion. Cu litere mari, rosii ... aceasta firma ma informa: "Suntem cei mai buni!" ... Buuun !
De vreo 6 luni vizitez sit-uri cu fotografii de nunta, deci... mi-am zis hai sa vedem ce mi-ar putea oferi aceasta firma la o suma de cca. 2000-2500RON pentru fotografierea unui eveniment. Am vizitat situl dansilor si am vizualizat si cateva fotocarti produse de dansii. Concluzia? :D O tin pentru mine... Dar... pe cele ce doriti sa aveti in albumul de nunta si fotografii artistice va sfatuiesc sa mai cautati... Ce? Artisti fotografi, nu oameni de afaceri!
Dar poate eu gresesc si vreo miresica ce a beneficiat de serviciile acestei firme posteaza aici, pe forum, cateva fotografii extraordinare, unice si cu tenta artistica care sa demonstreze cele afirmate in sloganul "Suntem cei mai buni!"

Obs: 1) Evident, acest mesaj nu este adresat celor pentru care conteaza numai numarul, marimea si claritatea fotografiilor sau nr. albumelor ce le sunt oferite.
2) Cele care tind sa creada ca as avea ceva cu aceasta firma, sunt invitate sa vizualizeze cateva fotografii pe sit-ul http://cliffmautner.typepad.com/my_weblog/weddings/index.html
pentru a intelege diferenta intre banalul fotografiilor ce sunt NUMAI corecte d.p.d.v. tehnic si cele cu tenta artistica.
3) In Constanta exista cativa artisti fotografi in portofoliile carora am vazut fotografii similare cu cele de pe sit-ul lui Cliff Mautner. Doar ca dansii/dansa nu se lauda singuri cum ca ar fi cei mai buni :D Necazul e ca acesti artisti fotografi sunt foarte putini si ei stiu acest lucru...

bejange
16.05.2008, 09:20:27
A te lauda singur este in opinia mea un gest lipsit de politete... In momentul in care cineva face acest lucru in mod obsesiv mizand pe incapacitatea majoritatii clientilor de a face diferenta intre niste fotografii corect expuse si incadrate, dar banale, stereotipe si fotografii ARTISTICE intreaga reclama ce si-o face firma respectiva devine ridicola si mincinoasa. Cel putin pentru mine...
Participand recent in calitate de invitata la o nunta, am observat ca pe toate mesele din restaurant tronau reclamele unei firme numita DigitalPassion. Cu litere mari, rosii ... aceasta firma ma informa: "Suntem cei mai buni!" ... Buuun !
De vreo 6 luni vizitez sit-uri cu fotografii de nunta, deci... mi-am zis hai sa vedem ce mi-ar putea oferi aceasta firma la o suma de cca. 2000-2500RON pentru fotografierea unui eveniment. Am vizitat situl dansilor si am vizualizat si cateva fotocarti produse de dansii. Concluzia? :D O tin pentru mine... Dar... pe cele ce doriti sa aveti in albumul de nunta si fotografii artistice va sfatuiesc sa mai cautati... Ce? Artisti fotografi, nu oameni de afaceri!
Dar poate eu gresesc si vreo miresica ce a beneficiat de serviciile acestei firme posteaza aici, pe forum, cateva fotografii extraordinare, unice si cu tenta artistica care sa demonstreze cele afirmate in sloganul "Suntem cei mai buni!"

Obs: 1) Evident, acest mesaj nu este adresat celor pentru care conteaza numai numarul, marimea si claritatea fotografiilor sau nr. albumelor ce le sunt oferite.
2) Cele care tind sa creada ca as avea ceva cu aceasta firma, sunt invitate sa vizualizeze cateva fotografii pe sit-ul http://cliffmautner.typepad.com/my_weblog/weddings/index.html
pentru a intelege diferenta intre banalul fotografiilor ce sunt NUMAI corecte d.p.d.v. tehnic si cele cu tenta artistica.
3) In Constanta exista cativa artisti fotografi in portofoliile carora am vazut fotografii similare cu cele de pe sit-ul lui Cliff Mautner. Doar ca dansii/dansa nu se lauda singuri cum ca ar fi cei mai buni :D Necazul e ca acesti artisti fotografi sunt foarte putini si ei stiu acest lucru...

Ai foarte multa dreptate, si sunt super pozele de pe site-ul postat.In stilul asta face poze si fotograful cu care v-om face si noi pozele de nunta, care by the way este din C-ta:)>-

Joliutza
16.05.2008, 10:30:23
Ai foarte multa dreptate, si sunt super pozele de pe site-ul postat.In stilul asta face poze si fotograful cu care v-om face si noi pozele de nunta, care by the way este din C-ta:)>-

Cine anume? Ne poti spune?

bejange
16.05.2008, 10:46:46
Cine anume? Ne poti spune?
Nu stiu daca pot spune aici, sa nu fie considerata reclama. Tot ce pot spune esta ce e super profi.
Daca vrei iti pot spune pe pm.

Joliutza
16.05.2008, 11:33:52
Nu stiu daca pot spune aici, sa nu fie considerata reclama. Tot ce pot spune esta ce e super profi.
Daca vrei iti pot spune pe pm.

Spune-mi pe pm daca vrei. Fiecare oricum si-a spus parerea despre furnizorii de serviciii pe public, si nu a fost problema. Dar spune-mi pe pm ca sa fie ok.

bejange
16.05.2008, 11:49:20
ok, daca zici ca nu este nici o problema il cheama I. Verisan, are si un site, poti da cautare pe google dupa numele lui

Joliutza
16.05.2008, 12:02:12
ok, daca zici ca nu este nici o problema il cheama I. Verisan, are si un site, poti da cautare pe google dupa numele lui

Aha...il stiu si este intr-adevar bun. Noua ni s-a parut cam scump pt bugetul nostru insa.

lentzishor
22.05.2008, 15:33:23
Offf... am citit thread-ul asta cap coada... nu mai inteleg nimic. Sunt atatea pareri pro si contra. Eu pun accentul foarte mult pe fotografiile de nunta

Dau si 1000 EURO numai sa stiu ca am de-a face cu un profesionist. Consider ca acel album va reprezenta nunta mea intr-o carte, si intotdeauna voi deschide albumul cu drag sa imi aduc aminte momentul.. Vreau un profesionist.

Am vazut pana acum 2 site-uri de prezentare care chiar mi-au placut... unul este al acestul Verisan, de care lumea vorbeste in egala masura si de bine si de rau, si al doilea este al unei doamne/domnisoare Alexandra Sudacal. Eu imi doresc multe poze artistice, vreau pe cineva care sa scoata bine pana si pozele din biserica, vreau momente alb-negru... offf, de unde gasesc eu asa ceva, care sa nu imi dea teapa?

Daca aveti vreo sugestie de contact sau ceva astept cu drag un PM.

Mersi mult....

bejange
22.05.2008, 15:43:43
Mai, pareri pro si contra o sa fie mereu, nu poti multumi pe toata lumea.
Eu una am incheiat contract cu Verisan, dar ideea este ca nu trebuie sa te iei dupa nimeni, tu trebuie sa vezi ceea ce face fiecare dintre cei care iti plac, sa le vezi stilul in care lucreaza si apoi sa te decizi cu cine vrei vrea sa lucrezi.
Trebuie sa te intalnesti cu fotograful si sa vezi poze facute de el. Numai asa te poti hotari pe cine sa alegi.

Offf... am citit thread-ul asta cap coada... nu mai inteleg nimic. Sunt atatea pareri pro si contra. Eu pun accentul foarte mult pe fotografiile de nunta

Dau si 1000 EURO numai sa stiu ca am de-a face cu un profesionist. Consider ca acel album va reprezenta nunta mea intr-o carte, si intotdeauna voi deschide albumul cu drag sa imi aduc aminte momentul.. Vreau un profesionist.

Am vazut pana acum 2 site-uri de prezentare care chiar mi-au placut... unul este al acestul Verisan, de care lumea vorbeste in egala masura si de bine si de rau, si al doilea este al unei doamne/domnisoare Alexandra Sudacal. Eu imi doresc multe poze artistice, vreau pe cineva care sa scoata bine pana si pozele din biserica, vreau momente alb-negru... offf, de unde gasesc eu asa ceva, care sa nu imi dea teapa?

Mersi mult....

Pisu
22.05.2008, 15:55:20

Mersi mult....
Normal ca sint si pareri pro si contra...Intotdeauna vor fi, plus ca aici au mai intrat si cei despre care s-a discutat si s-au facut cu ou si cu otet reciproc, dar s-au dat drept clienti nemultumiti.... Eu am vizionat majoritatea pozelor si albumelor miresicilor de aici si astfel am facut si alegerea. Daca vedeam la cineva poze care imi placeau, intrebam cine le-a facut si vazind ca un anumit nume se tot repeta am ajuns la concluzia ca el este cel al carui stil este cel mai apropiat de ceea ce vreau eu, asa ca am ramas cu el... Asta asa, ca un sfat, cum sa alegi ce-ti place tie, fara sa te lasi influentata de ce scrie pe aici, ci doar de rezultatele respectivilor, de munca lor... Succes!!!

chika
27.05.2008, 12:15:42
Stiu un fotograf la MARVIMEX, super, am vazut poze facute de el, filmeaza destul de bine. Deja l-am ''programat'' pt. nunta mea. OFER DETALII

lentzishor
04.06.2008, 12:52:29
Am aleeess. Sunt fericita, in primul rand ca a iesit cum vroiam eu cu fotografa, si ca prietenul meu, desi nu avea de gand sa investeasca prea mult pe segmentul asta, a fost vrajit de ea cand ne-am intalnit, si nu a mai stat sa se gandeasca si a luat-o! yeeeeeeeeeeeee!!! Tipa e chiar tare. Sunt mandra de alegere. Mi-e frica sa zic cine e, ca am vazut multe discutii ciudate si reclame pe aici; daca are cineva curiozitatea sa stie, pot raspunde in PM.

adinuttz
06.06.2008, 21:05:22
Am aleeess. Sunt fericita, in primul rand ca a iesit cum vroiam eu cu fotografa, si ca prietenul meu, desi nu avea de gand sa investeasca prea mult pe segmentul asta, a fost vrajit de ea cand ne-am intalnit, si nu a mai stat sa se gandeasca si a luat-o! yeeeeeeeeeeeee!!! Tipa e chiar tare. Sunt mandra de alegere. Mi-e frica sa zic cine e, ca am vazut multe discutii ciudate si reclame pe aici; daca are cineva curiozitatea sa stie, pot raspunde in PM.

Felicitari! tu sa fii fericita si parerea mea este ca mai bine mergi pe mana ta decat pe a altuia .. pupici si spor la preg in continuare

mirrella81
12.06.2008, 23:27:25
Fetelor, despre cei de la DP pot sa va zic si eu cate ceva ptr ca ei au facut pozele la nunta surorii mele si, intrucat ea era in spania, eu m-am ocupat de discutii, ales foto, aprobare albume etc.
Pozele sunt multe intradevar si foarte frumoase, dar sunt frumoase pentru ca sora mea arata minunat la nunta. In schimb, nu mi-a placut nimic de la ei: am discutat una cu D-na MC si a facut cu totul altceva, desi promisese un numar de poze si o anumita dimensiune, a facut cu totul altceva (a spus ca a incurcat comenzile), nu a facut sedinta foto decat cu mireasa (nu a facut poze cu nasii, cu socrii - de fapt au si uitat care erau socrii!!! - nu a punctat persoanele importante de la nunta si cei apropiati mirilor - desi am cerut in mod expres acest lucru si am indicat exact cine voiam noi sa apara frecvent in poze - nu a ales nici un decor special, iar albumele au intarziat 8 luni de zile - le-am dat o lista cu pozele din care voiam sa aleaga, au pierdut-o si nu m-au anuntat, produsul final nu mi-a placut si a trebuit sa merg eu la sediu si sa aleg ce poze, cum sa prelucrate, efectele mai potrivite etc - Pozele nu au fost corectate deloc.
La furatul miresei nu au iesit pozele ptr ca era intuneric in Cucaracha (!!!!!) si cele care nu sunt intunecate au iesit toate in miscare (or, aparatul trbuia sa fie superprofi, nu?). Eu si fratele mirelui aparem in maxim 15 poze din 2.000, iar socrii in max 25.

Am lucrat in schim la filmat cu Aurelian Licoi care a fost superbun, iar sotia acestuia de milioane, cu simt artistic si al frumosului.

Nu incerc sa fac antireclama, este doar situatia reala.

adinuttz
13.06.2008, 13:48:14
Fetelor, despre cei de la DP pot sa va zic si eu cate ceva ptr ca ei au facut pozele la nunta surorii mele si, intrucat ea era in spania, eu m-am ocupat de discutii, ales foto, aprobare albume etc.
Pozele sunt multe intradevar si foarte frumoase, dar sunt frumoase pentru ca sora mea arata minunat la nunta. In schimb, nu mi-a placut nimic de la ei: am discutat una cu D-na MC si a facut cu totul altceva, desi promisese un numar de poze si o anumita dimensiune, a facut cu totul altceva (a spus ca a incurcat comenzile), nu a facut sedinta foto decat cu mireasa (nu a facut poze cu nasii, cu socrii - de fapt au si uitat care erau socrii!!! - nu a punctat persoanele importante de la nunta si cei apropiati mirilor - desi am cerut in mod expres acest lucru si am indicat exact cine voiam noi sa apara frecvent in poze - nu a ales nici un decor special, iar albumele au intarziat 8 luni de zile - le-am dat o lista cu pozele din care voiam sa aleaga, au pierdut-o si nu m-au anuntat, produsul final nu mi-a placut si a trebuit sa merg eu la sediu si sa aleg ce poze, cum sa prelucrate, efectele mai potrivite etc - Pozele nu au fost corectate deloc.
La furatul miresei nu au iesit pozele ptr ca era intuneric in Cucaracha (!!!!!) si cele care nu sunt intunecate au iesit toate in miscare (or, aparatul trbuia sa fie superprofi, nu?). Eu si fratele mirelui aparem in maxim 15 poze din 2.000, iar socrii in max 25.

Am lucrat in schim la filmat cu Aurelian Licoi care a fost superbun, iar sotia acestuia de milioane, cu simt artistic si al frumosului.

Nu incerc sa fac antireclama, este doar situatia reala.

Eu cred ca ne-am cam lamurit cu cei de la DP.. si eu una am fost tentata sa ii aleg datorita ofertelor care mi s-au parut bune in ceea ce priveste raportul calitate/pret numai ca in urma documentarii am ajuns la concluzia ca oferta ramane , iar rezultatul final nu merita banii.

georgy_2006
15.06.2008, 17:17:20
Sotia mea a vorbit astazi cu un fotograf ,am inteles ca se numeste Verisanu sau cam asa ceva , nu vreau sa expun oferta lui...asta este secret ptr ca a negociat si nu vreau sa divulg dar...s-ar putea sa nu-l luam pe el ptr ca timp de aprox 10 minute a tot trancanit urat la adresa unui alt fotograf , coleg de breasla , in loc sa-si expuna tot ce are el mai valoros ...l-a denigrat pe Martin...ca...nu este profesionist , ca da buleala la pozele de la restaurant, seara.Nu scriam acestea pe forum dar am vazut site-ul lui Mart... si mi s-au parut frumoase pozele.Acest Verisan i-a comunicat sotiei mele ca el este cel mai serios din Constanta si sa aiba grija ca marea lor majoritate dintre fotografi ca trag tzeapa.Eu nu cred asa ceva.

Va pup, Gabriel

il stiu pe acest verisanu. am impresia ca a facut niste pictoriale pentru tabu. o prietena de-a mea l-a avut la nunta. pozele pe care le-a facut el au fost superbe. dar s-a remarcat printr-o lipsa totala de profesionalism. a mai avut un pusti pe langa el care a facut majoritatea fotografiilor, care a filmat, desi prietena mea l-a angajat pe el. in plus a lipsit de la restaurant vreo ora, s-a dus la alta nunta, iar la final la cerut mai multi bani decat se intelesesera.
dar pozele pe care le-a facut el au fost intr-adevar superbe

bejange
15.06.2008, 19:34:40
Buna, cu Verisan am semnat si noi contract pentru nunta, dar nu mi s-a parut deloc asa cum spuneti voi. Pozele sunt foarte frumoase, iar la restaurant ne-a spus ca nu va face el pozele. El ne va face la sedinta foto din parc, la biserica, acasa.

Nicollette
19.07.2008, 15:44:01
Buna, cu Verisan am semnat si noi contract pentru nunta, dar nu mi s-a parut deloc asa cum spuneti voi. Pozele sunt foarte frumoase, iar la restaurant ne-a spus ca nu va face el pozele. El ne va face la sedinta foto din parc, la biserica, acasa.

Ai facut o alegere buna. Noi, tot pe Iulian Verisan il vom avea la nunta. :*

hanna
30.07.2008, 14:53:55
Ai facut o alegere buna. Noi, tot pe Iulian Verisan il vom avea la nunta. :*
Buna fetelor,

Noi tocmai am avut nunta si am ales sa lucram cu cei de la adora studio din constanta. Am luat in calcul si pe domnul verisan...dar am am ales pe cristian carciumaru si paulian prajitura pt ca sunt mai profesionisti.

Sa nu uitati daca semnati un contract foto sa stipuleze ca VIN EI PERSONAL...si nu trimit pe altcineva asa cum se obisnuieste sa se faca [-(.

Spor la pregatiri pentru toata lumea.

Joliutza
30.07.2008, 15:19:45
Buna fetelor,

Noi tocmai am avut nunta si am ales sa lucram cu cei de la adora studio din constanta. Am luat in calcul si pe domnul verisan...dar am am ales pe cristian carciumaru si paulian prajitura pt ca sunt mai profesionisti.

Sa nu uitati daca semnati un contract foto sa stipuleze ca VIN EI PERSONAL...si nu trimit pe altcineva asa cum se obisnuieste sa se faca [-(.

Superbe! Stiam ca ei lucreaza foarte bine....dar chiar m-au dat pe spate cu pozele voastre!!!

chika
30.07.2008, 15:31:58
Buna fetelor,

m-am uitat la albumul tau, foarte frumoase pozele, si mirii la fel...
am observat ca ai avut tortul in genul celui pe care il vreau si eu, ai lucrat cu vreo cofetarie din cta? daca da, imi spui si mie cu care, te rog?

Nicollette
30.07.2008, 16:39:53
Buna fetelor,

Frumoase poze, ca si protagonistii. Felicitari.

hanna
30.07.2008, 17:05:30
Superbe! Stiam ca ei lucreaza foarte bine....dar chiar m-au dat pe spate cu pozele voastre!!!

Multumim mult dar multumim si fotografilor care au fost ff rabdatori si prietenosi. Eu zic ca pozele au iesit asa pt ca atat cristi cat si paulian sunt prietenosi si nu te fac sa te simti ca la o sedinta foto. Ne-au lasat sa facem ce vrem noi si ei stateau la 100-200 de metri de noi si faceau poze.

hanna
30.07.2008, 17:09:52
Frumoase poze, ca si protagonistii. Felicitari.

Multumim mult de tot. :">

kamy
31.07.2008, 08:11:03
Multumim mult dar multumim si fotografilor care au fost ff rabdatori si prietenosi. Eu zic ca pozele au iesit asa pt ca atat cristi cat si paulian sunt prietenosi si nu te fac sa te simti ca la o sedinta foto. Ne-au lasat sa facem ce vrem noi si ei stateau la 100-200 de metri de noi si faceau poze.
Felicitari pentru poze! Aveti poze superbe!

dvdruxandra
31.07.2008, 11:38:40
Buna fetelor,

Superbe pozele, superbe locatiile, superba rochitza ta.........super......ai avut o nunta f. frumoasa :)

hanna
01.08.2008, 01:38:36
Superbe pozele, superbe locatiile, superba rochitza ta.........super......ai avut o nunta f. frumoasa :)

:">:"> Va multumesc mult fetelor. Sper din tot sufletul sa simtit bucuria din ziua aceea , cum am simtit-o si eu. Am fost ff relaxata si nu am avut nici un stres :D.

Multumesc inca o data.

hanna
01.08.2008, 01:40:16

Pozele de la logodna...sunt in constanta dupa cum se vede. Ne-am bucurat mult ca le-am facut acolo pentru ca pe litoralul marii negre ne-am cunoscut mai bine si am devenit iubiti acum 8 ani de zile.

dvdruxandra
01.08.2008, 09:57:44
Pozele de la logodna...sunt in constanta dupa cum se vede. Ne-am bucurat mult ca le-am facut acolo pentru ca pe litoralul marii negre ne-am cunoscut mai bine si am devenit iubiti acum 8 ani de zile.

vreau detalii cu locul unde ati facut pozele [-o< [-o< pup

Nicollette
01.08.2008, 12:16:24
Buna fetelor,

Acum am observat, sa stii ca si Iulian Verisan este profesionist...din multe puncte de vedere, dar subiectul asta a mai fost dezbatut. Oricum si alegerea ta s-a remarcat, ca a fost f. buna. Nu te supara. :*

Joliutza
01.08.2008, 12:46:24

Din ec vad in poze, locatiile au fost Cazino-ul din Constanta si faleza.

crisstallus_cris
01.08.2008, 14:14:10
F frumoase pozele si voi,normal.:-p ..Casa de piatra!

dani19_10dani
01.08.2008, 17:27:13
wow ce poze superbe!felicitari>:D< =D>

hanna
01.08.2008, 22:11:25
Pozele de logodna sunt facut in constanta la cazino, pe faleza...si restul nu mai stiu :"> pt ca nu sunt din constanta... Noi am fost dusi de fotografi.

hanna
01.08.2008, 22:12:42
wow ce poze superbe!felicitari>:D< =D>
sarut mana!

hanna
01.08.2008, 22:14:38
Acum am observat, sa stii ca si Iulian Verisan este profesionist...din multe puncte de vedere, dar subiectul asta a mai fost dezbatut. Oricum si alegerea ta s-a remarcat, ca a fost f. buna. Nu te supara. :*
Scuze ca nu am citit tot ce s-a scris de dl. verisan. Noi intradevar suntem fericiti ca am ales sa facem pozele cu adora studio.

Ella_P
25.08.2008, 11:19:32
Buna fetele!!!
Va rog imi spuneti si mie care mai sunt preturile pt fotografi si cameramani pt anul acesta sau urmator?
Trebuie sa ma apuc si eu sa caut..desi inital mi s-a parut ca e cam devreme...dar citind discutiile am inceput sa intru in panica. Dar poate am noroc!
bafta tuturor la pregatiri :*

dvdruxandra
25.08.2008, 11:37:04
Buna fetele!!!
Va rog imi spuneti si mie care mai sunt preturile pt fotografi si cameramani pt anul acesta sau urmator?
Trebuie sa ma apuc si eu sa caut..desi inital mi s-a parut ca e cam devreme...dar citind discutiile am inceput sa intru in panica. Dar poate am noroc!

pai anul asta preturile cele mai bune(raport calitate-pret) sunt intre 10-15 milioane(lei vechi)....sunt si sume care se invart in jurul a o mie/mii de $, dar.....acum dupa bugetul fiecaruia...cauta de pe acum(iti pot da si eu un nr. de tel. al unui fotograf bun si f.avantajos ca pret) si negociezi cu el pretul pt. anul urmator...succes

Ella_P
25.08.2008, 11:56:55
pai anul asta preturile cele mai bune(raport calitate-pret) sunt intre 10-15 milioane(lei vechi)....sunt si sume care se invart in jurul a o mie/mii de $, dar.....acum dupa bugetul fiecaruia...cauta de pe acum(iti pot da si eu un nr. de tel. al unui fotograf bun si f.avantajos ca pret) si negociezi cu el pretul pt. anul urmator...succes
merci mult, chiar vreau nr!
a lucrat cineva cu cei de la euro-nunta?daca sunt buni si ce preturi practica?

chika
26.08.2008, 15:15:39
Buna fetele!!!

si eu te pot ajuta cu nr de tel al unui fotograf, iti trimit pm daca vrei

Ella_P
26.08.2008, 15:29:47
Buna fetele!
Merci mult pt ajutor!astept nr de tel pe privat!
:*

uka22
26.08.2008, 18:48:21
Fetelor plz ajutati`ma si pe mn cu nr de tel.ale unor fotografi si cameramani.si cand imi lasati spuneti`mi si un pret aproximativ.Ms mult!:*

uka22
29.08.2008, 18:06:06
off nu gasesc deloc un cameraman si fotograf care sa fie cat de cat mai avanatajos k pret....toti se invart in jurul sumei de 1000e mie mii se pare cam multicel :-< si sincer as fii acceptat si asa, dar viitorul sot nu vrea deloc sa accepte:gen_07: ce ma fac?:((

dvdruxandra
29.08.2008, 19:50:59
off nu gasesc deloc un cameraman si fotograf care sa fie cat de cat mai avanatajos k pret....toti se invart in jurul sumei de 1000e mie mii se pare cam multicel :-< si sincer as fii acceptat si asa, dar viitorul sot nu vrea deloc sa accepte:gen_07: ce ma fac?:((

depinde si ce vrei......eu am mers pe 2 principii:1.cat face atat merita(raport calitate-pretz); 2.dupa nunta singurele lucruri concrete cu care ramai sunt amintirile, care raman peste ani....banii si restul se duc.asta e parerea mea

uka22
30.08.2008, 09:18:27
depinde si ce vrei......eu am mers pe 2 principii:1.cat face atat merita(raport calitate-pretz); 2.dupa nunta singurele lucruri concrete cu care ramai sunt amintirile, care raman peste ani....banii si restul se duc.asta e parerea mea

Asta i`am spus si eu viitorului sot k nu ramanem decat cu amintiriile,dar el este o persoana foarte ocupata care nu prea se uita pe poze si zice k e inutil sa cheltui multi bani pe ele.Insa eu vreau ceva de calitate si sa iasa super.Am gasit o fotografa care m`a impresionat si acum urmeaza sa ne intalnim.Ramane de vazut.thx :*

elizuca
30.08.2008, 12:14:31
Asta i`am spus si eu viitorului sot k nu ramanem decat cu amintiriile,dar el este o persoana foarte ocupata care nu prea se uita pe poze si zice k e inutil sa cheltui multi bani pe ele.Insa eu vreau ceva de calitate si sa iasa super.Am gasit o fotografa care m`a impresionat si acum urmeaza sa ne intalnim.Ramane de vazut.thx :*
sa ne spui si noua ce impresie ti-a facut...sub 1000 ron si calitate este destul de complicat..

elizuca
30.08.2008, 12:28:21
ati incercat la muzeul de istorie din piata ovidiu?...arata foarte bine inauntru..un fotograf bun poate sa creeze o poveste frumoasa acolo prin fotografii :*

uka22
01.09.2008, 09:15:31
sa ne spui si noua ce impresie ti-a facut...sub 1000 ron si calitate este destul de complicat..

In primul rand eu nu am spus nik de 1000ron cii 1000de euro (am scris 1000e) asta inseama vreo 3600ron.Si sa stii ca sunt fotografi foarte buni kare cer in functie de ce "pachet"vrei intre 800-1000.eu am cunoscut unul din bucuresti ,face niste poze super,de filmare nu mai spun....are niste montaje de chiar te dau pe spate....insa este ocupat:( in concluzie:ai inteles gresit :*

elizuca
01.09.2008, 13:34:58
In primul rand eu nu am spus nik de 1000ron cii 1000de euro (am scris 1000e) asta inseama vreo 3600ron.Si sa stii ca sunt fotografi foarte buni kare cer in functie de ce "pachet"vrei intre 800-1000.eu am cunoscut unul din bucuresti ,face niste poze super,de filmare nu mai spun....are niste montaje de chiar te dau pe spate....insa este ocupat:( in concluzie:ai inteles gresit :*
my mistake,sorry! :"> nu vazusem amanuntul acela..:gen_16:in cazul acesta nu prea mai ai de ce sa-ti faci probleme, sunt destui fotografi foarte buni in constanta pana in pretul acesta..depinde de pachet asa cum ai spus si tu :bye_04:

uka22
01.09.2008, 18:25:21
my mistake,sorry! :"> nu vazusem amanuntul acela..:gen_16:in cazul acesta nu prea mai ai de ce sa-ti faci probleme, sunt destui fotografi foarte buni in constanta pana in pretul acesta..depinde de pachet asa cum ai spus si tu :bye_04:

Np.:) da stiu ca sunt insa nu`i gasesc eu momentan :D sunt optimista trebuie sa fie unul pus deoparte si pt mine:)

chika
02.09.2008, 09:09:29
Np.:) da stiu ca sunt insa nu`i gasesc eu momentan :D sunt optimista trebuie sa fie unul pus deoparte si pt mine:)

sigur se gaseste si pentru tine, poate nu ai incercat toate posibilitatile

uka22
02.09.2008, 13:40:51
In sfarsit am rezolvat`o si cu cameramanul#:-S mai ramane cu fotograful sa vb si pot sa ma linistesc un pic.Restul las pe mai tarziu in apropierea nuntii.Cred k nu mai e nik de rezolvat asa din timp:-s Multumesc fetelor care mi`au intins o mana de ajutor!:*

Nicollette
03.09.2008, 10:17:08
In sfarsit am rezolvat`o si cu cameramanul#:-S mai ramane cu fotograful sa vb si pot sa ma linistesc un pic.Restul las pe mai tarziu in apropierea nuntii.Cred k nu mai e nik de rezolvat asa din timp:-s Multumesc fetelor care mi`au intins o mana de ajutor!:*

Observ ca stai f. bine cu pregatirile, felicitari.>:D< Daca te pot ajuta cu ceva iti stau la dispozitie si iti atasez si o parte din pozele noastre de la nunta, http://picasaweb.google.com/ndinescu9/NuntaMirceaNicoleta.
Spor la pregatiri.

floare_de_lotus
03.09.2008, 15:40:40
ati incercat la muzeul de istorie din piata ovidiu?...arata foarte bine inauntru..un fotograf bun poate sa creeze o poveste frumoasa acolo prin fotografii :*
E o idee foarte faina!^:)^ N-am mai fost pe acolo de muuuuuuuuuulti ani.
O sa-i zic fotografei mele sa facem o sedinta foto si acolo.Yupiiiiiiiiiiii!<:-P\:D/
Merci pt. idee>:D<

luminita74
03.09.2008, 17:20:19

Eu am fost multumita de ce a facut fotograful nostru, avand in vedere ca tot el a si filmat, cu totul ne-a ajuns la 1600. Ceea ce mi se pare foarte bine.
Pozele le poti vedea in album.

simena
04.09.2008, 15:41:03
fetelor, as dori mai multe pareri despre paulian prajitura. eventual si poze. va rog din suflet [-o<

uka22
04.09.2008, 17:00:40
fetelor, as dori mai multe pareri despre paulian prajitura. eventual si poze. va rog din suflet [-o<

Simena,vezi k o fata de pe forum KAMY a colaborat cu paulian prajitura si cristian la nunta ei.Are poze atasate asa k poti sa te uiti la pozele ei.:*

kamy
05.09.2008, 18:30:11
Simena,vezi k o fata de pe forum KAMY a colaborat cu paulian prajitura si cristian la nunta ei.Are poze atasate asa k poti sa te uiti la pozele ei.:*
Eu nu l-am avut pe Paulian Prajitura la nunta, eu i-am avut pe sotii Penaru.

uka22
06.09.2008, 09:39:19

:"> sry` asa mii s`a parut k ai zis k l`ai avut si pe el:D imi cer mii de scuze!!!!!!!!:*

elizuca
08.09.2008, 14:54:47
super frumoase pozele!!!
...si rochitza!

kamy
08.09.2008, 17:09:50
super frumoase pozele!!!
...si rochitza!
Multumesc>:D<

prisscila
08.09.2008, 17:43:03
la logodna l'am avut pe dl verishan in colaborare cu dl prajitura iar la nunta pe dl prajitura...pozele vb de la sine..(zic eu ...modesta...:-B )

LauraLuiOda
10.09.2008, 22:44:52
Fetelor, ati auzit de sotii Lupu care filmeaza si fac poze? Eu l-am cunoscut pe el, are potential tipu, insa uneori da si rateuri...am vazut niste poze de la nunta unui var si cred ca oricine le facea ieseau mai bine:| ...total dezinteres...mi-am zis ca daca o sa apelez la el cred ca o sa stau cu gura pe el sa ma asigur ca stie ce vreau...la fotografii chiar sunt pretentioas...;))

chika
11.09.2008, 09:39:22
Fetelor, ati auzit de sotii Lupu care filmeaza si fac poze? Eu l-am cunoscut pe el, are potential tipu, insa uneori da si rateuri...am vazut niste poze de la nunta unui var si cred ca oricine le facea ieseau mai bine:| ...total dezinteres...mi-am zis ca daca o sa apelez la el cred ca o sa stau cu gura pe el sa ma asigur ca stie ce vreau...la fotografii chiar sunt pretentioas...;))

de ce mai apelezi la el, daca crezi ca nu isi da interesul? in ziua nuntii ai multe de facut, ca sa mai stai si cu gura pe fotograf...

LauraLuiOda
11.09.2008, 15:07:48
de ce mai apelezi la el, daca crezi ca nu isi da interesul? in ziua nuntii ai multe de facut, ca sa mai stai si cu gura pe fotograf...

Aveti dreptate, insa l-as alege pt faptul ca am mai fost la nunti la care a filmat si pot sa comunic usor cu el si sa-i spun ce imi doresc...:-<

elena28
11.09.2008, 18:10:57
Noua ne-au placut si fotografiile de pe site-ul Alexandrei Sudacal. A colaborat cineva cu ea? Imi puteti spune parerea voastra? >:D<

chika
11.09.2008, 21:39:20
Aveti dreptate, insa l-as alege pt faptul ca am mai fost la nunti la care a filmat si pot sa comunic usor cu el si sa-i spun ce imi doresc...:-<

sa ii spui ce iti doresti e una, sa stai cu gura pe el, e cu totul altceva

LauraLuiOda
12.09.2008, 12:29:01
Noua ne-au placut si fotografiile de pe site-ul Alexandrei Sudacal. A colaborat cineva cu ea? Imi puteti spune parerea voastra? >:D<

Si mie imi place enorm cum pozeaza, insa nu stiu detalii...daca aflu iti spun;)

dvdruxandra
17.09.2008, 18:39:13
la logodna l'am avut pe dl verishan in colaborare cu dl prajitura iar la nunta pe dl prajitura...pozele vb de la sine..(zic eu ...modesta...:-B )

care este onorariul d-lui verishan ? dak poti sa imi spui.......k idee

LauraLuiOda
20.09.2008, 14:22:47
Am fost la o intalnire cu Alexndra Sudacal si intr-adevar fata chiar stie ce face. Pretul este insa e pe masura :-<...cine vrea mai multe detalii, astept pe pm...

rami0208
21.09.2008, 22:42:38
Fetelor, am si eu nevoie de cateva nr de tel pt fotograf si cameraman...ufff...mi se pare cel mai greu de ales...va rog, ajutati-maaa! :*

rami0208
23.09.2008, 12:37:15
fetelor, eu nu va pot contacta deocamdata pe pm, imi puteti trimite voi mes.cu nr. de tel. ale celor de la Ars Romantica de ex, Roxana..si mai spunea cristalluscris de inca un fotograf bun. astept cu nerabdare mes. voastre.
mersi theo25 pt mes, il voi contacta si pe el.
va pup! :)

buburuza
23.09.2008, 15:33:30
fetelor, eu nu va pot contacta deocamdata pe pm, imi puteti trimite voi mes.cu nr. de tel. ale celor de la Ars Romantica de ex, Roxana..si mai spunea cristalluscris de inca un fotograf bun. astept cu nerabdare mes. voastre.
mersi theo25 pt mes, il voi contacta si pe el.
va pup! :)
Numarul de tel. al celor de la Ars Romantica il gasesti e site-ul lor :)

elena28
23.09.2008, 20:54:01
Fetelor, heeelp!
Trebuie sa ne decidem ce album sa alegem - model si culoare. Stim doar ca va fi Acerboni, clasic (nu digital, desi mie imi place foarte mult cel digital, toti ne-au sfatuit sa optam pentru unul clasic, din piele), mare, de preferat dreptunghiular, insa ne este foarte greu sa hotaram doar uitandu-ne pe site.
Cele care aveti un asemenea album (sau macar l-ati vazut face to face)...poate ma ajutati cu un sfat sau cu poze ale albumului. Plssss! :*

Maddie
25.09.2008, 23:10:59
Kamy, tu i-ai platit separat pe sotii Penaru pentru sedinta foto "din fan" (care este exceptionala), si cine a fost cu ideea? Repet: pozele sunt exceptionale! Au facut o treaba super!