PDA

Versiunea completa : Manichiura

lore_vasc
18.03.2009, 22:32:22
vaai, ce ti-e si cu bijuteriile astea:) noua sapt asta sau sapt viitoare trebuie sa ne ajunga verighetele <:-P vineri merg sa imi pun unghii, sa dea bine verigheta :))
Cat costa acum sa-ti pui unghii??Ultima data cand mi-am pus m-a costat 900 000 lei de gel;;)

litlangel
19.03.2009, 07:31:15
unde merg eu 100, deci nu cu mult mai mult decat cand ti-ai pus tu... tot cu gel imi pun... sa vad cum arata... am inteles totusi ca cele din portelan sunt mai aspectuoase

Candia
19.03.2009, 10:38:12
unde merg eu 100, deci nu cu mult mai mult decat cand ti-ai pus tu... tot cu gel imi pun... sa vad cum arata... am inteles totusi ca cele din portelan sunt mai aspectuoase
Si pe mine ma tenteaza sa-mi pun, chiar ma gandeam foarte serios la unghiile false. Insa, in ultimele luni am reusit "sa-mi cresc" destul de bine unghiile, asa ca - inca- nu stiu ce o sa fac.

litlangel
19.03.2009, 11:20:38
mie tot mi se rup, exfoliaza.. nu le mai suport.. initial am zis ca imi pun inainte de nunta, dar vreau acum.. sa vad cum e:)

just
19.03.2009, 12:43:35
mie tot mi se rup, exfoliaza.. nu le mai suport.. initial am zis ca imi pun inainte de nunta, dar vreau acum.. sa vad cum e:)
exact acceasi problema o am si eu, acu stau sa ma gandesc daca sa-mi pun sau nu unghii false, sau raman totusi cu ale mele :-$

miresicamica
19.03.2009, 13:09:48
Din experienta pe care am avut-o cu unghiile false,eu v-as sugera sa nu va puneti,eu anul trecut am avut toata vara si am renuntat la ele chiar inainte de nunta.Am ajuns la o manichiurista foarte buna,care mi-a dat tratament pt ele si in 2 saptamani am avut niste unghii super frumoase,tari,sanatoase.
Eu una nu as mai vrea sa imi pun unghii si nici nu imi voi pune niciodata.
Acum fiecare cum crede de cuviinta.

litlangel
19.03.2009, 14:14:41
depinde de unghii... eu daca as putea sa mi le cresc macar un pic sa pot face cat de cat ceva cu ele, ar fi ok.. :) vreau sa ei sa vad cum e sa ai unghii faine :)

miresicamica
19.03.2009, 15:18:57
depinde de unghii... eu daca as putea sa mi le cresc macar un pic sa pot face cat de cat ceva cu ele, ar fi ok.. :) vreau sa ei sa vad cum e sa ai unghii faine :)
Exista tratamente de unghii care actioneaza si pe cele mai jalnice unghii,cum au fost ale mele dupa ce mi-am dat unghiile jos.L-am folosit de ori si deja se vedea cat sunt de tari.Acel tratament l-am primit de la manichiurista mea,oricum sunt faine si unghiile false ca nu mai ai probleme cu ele.Ti le-ai pus si o luna ai unghii mari si frumoase,acum depinde cat de repede iti creste unghia,ca la mine dupa 2 saptamani deja era crescuta bine.
Singurul avantaj al unghiei false este ca ai tot timpul unghii frumoase si lungi,dar si dupa ce renunti la ele,unghiile tale vor fi si mai distruse.

dianag2008
19.03.2009, 23:57:23
si unghiile mele se exfoliaza...eu imi aplic gel doar pt intarire arata f bine si se distruge unghia;))

lore_vasc
20.03.2009, 00:11:52
Sa sti ca arata foarte bine cele de portelan(eu am avut puse dar aici in Spania) dar trebuie sa ai pe cineva foarte priceput ptr ca este mai greu de construit unghia de portelan si daca nu este facuta bine este prea groasa si cu denivelari si arata nasol(am patit-o odata#-o ),ptr nunta eu am sa-mi pun iar(nu am unghii faine:(, dar daca nu gasesc pe cineva priceput mi le pun de gel:)

litlangel
20.03.2009, 08:28:26
eu incerc acum sa vad cat de bine se pricepe tipa asta, ca sa stiu pentru nunta... daca nu imi place, o sa vad si in alta parte...

litlangel
21.03.2009, 14:41:49
si eu am auzit de alea cu portelan, nu se vede diferenta, aica eu nu mi-am dat seama.. dar tipa care si-a pus a zis ca arata mai bine... eu mi-am pus cu gel, sunt foarte multumita :)

litlangel
23.03.2009, 12:13:34
aaa... sa va atasez si vreo doua poze, sa va dati cu parerea...:) trebuia s mi se vada si inelusul de la iubi :) sa nu ziceti ca e stramb facuta, degetele mele sunt de vina :))

lore_vasc
23.03.2009, 21:39:42
aaa... sa va atasez si vreo doua poze, sa va dati cu parerea...:) trebuia s mi se vada si inelusul de la iubi :) sa nu ziceti ca e stramb facuta, degetele mele sunt de vina :))
Imi plac unghiile=D> ...........dar inelul si mai mult:x

Candia
23.03.2009, 21:51:55
Imi plac! Iar inelul...=D>
Asa le vei avea si la nunta?

litlangel
23.03.2009, 21:55:54
multumesc:">, ii transmit lui iubi :) nu... la nunta vreau ceva mai complicat, probabil tot french, dar cu mai multe pietricele... o sa vad.. dar ca lungime cred ca tot asa vor ramane... m-am obisnuit, sunt frumoase si mai ales nu am treaba nici macar cand spal vase:)

miresicamica
23.03.2009, 22:00:23
Frumoase,iar de inel nu mai zic...>:D<
Unde ti-ai pus unghiile?

litlangel
23.03.2009, 22:02:09
Frumoase,iar de inel nu mai zic...>:D<
Unde ti-ai pus unghiile?
in centrul vechi, in piata pacii, era mai demult o croitorie acolo

lore_vasc
23.03.2009, 22:07:28
multumesc:">, ii transmit lui iubi :) nu... la nunta vreau ceva mai complicat, probabil tot french, dar cu mai multe pietricele... o sa vad.. dar ca lungime cred ca tot asa vor ramane... m-am obisnuit, sunt frumoase si mai ales nu am treaba nici macar cand spal vase:)
Eu l-a inceput am avut ceva treaba ca le aveam cam lungi,pana m-am obisnuit de-abia ma putem deschide si inchide la nasturi:))

litlangel
23.03.2009, 22:13:09
Eu l-a inceput am avut ceva treaba ca le aveam cam lungi,pana m-am obisnuit de-abia ma putem deschide si inchide la nasturi:))
crede-ma ca si eu la fel:)) pana m-am obisnuit un pic, acum e bine... eu sunt incantata, pentru ca niciodata nu am avut unghii asa lungi... in orice caz, nu toate deodata:))

lore_vasc
25.03.2009, 18:04:58
Sa va arat ce manichiura vreau eu ptr nunta:),mie imi pace,numai unghiile nu chiar asa de mari.Voi ce ziceti??

just
25.03.2009, 18:41:04
Sa va arat ce manichiura vreau eu ptr nunta:),mie imi pace,numai unghiile nu chiar asa de mari.Voi ce ziceti??
ma bag si eu, incerc sa fiu onesta in raspuns, e ok cui ii place, personal mi se par prea extravaganteo:-)

litlangel
25.03.2009, 20:32:19
ma bag si eu, incerc sa fiu onesta in raspuns, e ok cui ii place, personal mi se par prea extravaganteo:-)
sunt si eu de aceeasi parere, mie imi place mai simplu...

lore_vasc
25.03.2009, 20:34:42
Multumesc de pareri>:D<

litlangel
25.03.2009, 21:10:43
Multumesc de pareri>:D<
sper ca nu te-ai supi, e parerea noastra, nu inseamna ca e cea buna:)

lore_vasc
25.03.2009, 21:49:19
sper ca nu te-ai supi, e parerea noastra, nu inseamna ca e cea buna:)
Nu m-am suparat deloc:* ,ma bucur ca va dati cu parerea sincer si nu doar laude:)

dianag2008
26.03.2009, 00:03:35
arata f bine manichiura, dar cel mai mult imi place si mie inelul...;))

litlangel
26.03.2009, 09:02:42
arata f bine manichiura, dar cel mai mult imi place si mie inelul...;))
cred si eu, e mai scump decat manichiura:)) nu ca neaparat ce e mai scump tre' sa fie si mai buna... dar in cazul asta, da:P

claudia_platinium
26.03.2009, 10:28:18

...sincer, mie nu mi se par exagerat de lungi si modelul mi se pare perfect pt ocazie ...unghiile mele naturale sunt cateodata asa lungi...cred ca asta tine de gusturile fiecareia...singurul lucru care l-as schimba ar fi: modelul alb sa fie mai scurt si partea unghiei cu nuanta naturala sa fie mai lunga...oare m-am facut inteleasa:-\ :-\ :-\

claudia_platinium
26.03.2009, 10:37:17
... m-am uitat din nou la poza si mi-am dat seama ca eu am formatul unghiei diferit...partea de unghie care e pe deget e mai lunga...vai nu stiu cum sa explic8-} ...iar partea care nu se sprijina pe deget o am mai scurta...de aceea probabil mie nu imi place ca modelul sa depaseasca acea parte...:D

miti
26.03.2009, 15:57:48
in sfarsit am ajuns si eu la manichiura..
dar nu s prea incantata(e pt prima data cand merg aici)
totusi ma bucur ca mi am cumparat instrumentele mele si merg cu ele...
ca am vazut o data in bm...cum cu intrum cu care m a facut pe mine a facut o si pe urmatoarea...fara sterilizare:-&

negreancuta
27.03.2009, 10:32:58
in sfarsit am ajuns si eu la manichiura..
dar nu s prea incantata(e pt prima data cand merg aici)
totusi ma bucur ca mi am cumparat instrumentele mele si merg cu ele...
ca am vazut o data in bm...cum cu intrum cu care m a facut pe mine a facut o si pe urmatoarea...fara sterilizare:-&
:-w cum fara sterilizare ? la ce cabinet mergi acum ?>:D<

miti
27.03.2009, 12:17:28
:-w cum fara sterilizare ? la ce cabinet mergi acum ?>:D<

acum merg undeva e republicii, tipele de acolo sunt independente...si cosmeticiana si manichiurista..
treaba de care am povestit se intampla anul trecut undeva pe gh bilascu

miti
22.04.2009, 23:52:43
acum merg undeva e republicii, tipele de acolo sunt independente...si cosmeticiana si manichiurista..
treaba de care am povestit se intampla anul trecut undeva pe gh bilascu

is chiar nemultumita de tipa la care merg...
pe cuvant ca sotul imi taia unghiile mai bine decat ea...
o sa merg altundeva

litlangel
23.04.2009, 08:13:05
is chiar nemultumita de tipa la care merg...
pe cuvant ca sotul imi taia unghiile mai bine decat ea...
o sa merg altundeva
cum o cheama?:)

miresicamica
23.04.2009, 14:36:59
Si eu mai nou prefer sa ma fac acasa,e mai sigur,am aceleasi pile,solutii,plus ca timpul nu imi mai permite sa ma plimb pe la manichiura.;))

roxyroxana
23.04.2009, 14:49:34
Si eu mai nou prefer sa ma fac acasa,e mai sigur,am aceleasi pile,solutii,plus ca timpul nu imi mai permite sa ma plimb pe la manichiura.;))
mie nu imi place cum imi iese acasa ... asta e motivul pentru care prefer manichiura la salon

miresicamica
23.04.2009, 14:51:38
mie nu imi place cum imi iese acasa ... asta e motivul pentru care prefer manichiura la salon
Eu am prins toate siretlicurile manichiuristei mele,si ma descurc destul de bine.o:-)

miti
23.04.2009, 14:51:57

eu am instrumentele meu, nu i asta pb...
pur si simplu nu s multumita de ea..si cand i am aratat delicat ca nu mi place cum mi a taiat unghia mi-a spus ca patul ei imi e stramb...si nu poate face nimic...
n am zis ca altele puteau...dar nu voi mai merge acolo
eu acasa chiar nu am rabdare/indemanadre sa fac mai mult decat sa le tai;))

miresicamica
23.04.2009, 14:55:37
eu am instrumentele meu, nu i asta pb...
pur si simplu nu s multumita de ea..si cand i am aratat delicat ca nu mi place cum mi a taiat unghia mi-a spus ca patul ei imi e stramb...si nu poate face nimic...
n am zis ca altele puteau...dar nu voi mai merge acolo
eu acasa chiar nu am rabdare/indemanadre sa fac mai mult decat sa le tai;))
Mie imi place sa mi le fac,de multe ori imi faceam vreun model si imi iesea mai bine decat a manichiuristei mele.:-p
Oricum ii mai fac vizite,dar de multe ori prefer sa mi le fac eu.

litlangel
18.09.2009, 11:58:23
ta-da-daaam..... manichiura mea, nu stiu cat de bine se vede, dar nu am aparat super performant, sunt facute pozele cu telefonul.. pentru ce nu se vede, culoarea la unghie e un roz pal...:)

miresicamica
18.09.2009, 12:07:55
ta-da-daaam..... manichiura mea, nu stiu cat de bine se vede, dar nu am aparat super performant, sunt facute pozele cu telefonul.. pentru ce nu se vede, culoarea la unghie e un roz pal...:)
Foarte interesanta manichiura,cat despre unghii chiar arata bine si sanatoase,felicitari.<:-P

Candia
18.09.2009, 12:08:55
IMI PLACE! Arata foarte, foarte bine.<:-P

litlangel
18.09.2009, 12:14:30
IMI PLACE! Arata foarte, foarte bine.<:-P
mersi, si mie imi plac tare mult, live arata mai bine:D

just
18.09.2009, 16:38:21
daaaaang , cautam pozele dincolo la topicul general de maniciura, anyway
arata super bine <:-P , vei fi:suuuper:

claudiaioana
18.09.2009, 19:11:17
imi plac! si eu ma pricep destul de bine la manichiura cu toate ca unghii de portelan si gel nu am facut! cine si unde ti le-a facut ?

litlangel
18.09.2009, 21:29:17
imi plac! si eu ma pricep destul de bine la manichiura cu toate ca unghii de portelan si gel nu am facut! cine si unde ti le-a facut ?
la salon galla, la claudia

claudiaioana
18.09.2009, 21:51:40
la salon galla, la claudia
ii o fata mai plinuta aprox cam 23-25 ani,ce a lucrat la salon claudia mai demult?

litlangel
18.09.2009, 23:02:21
ii o fata mai plinuta aprox cam 23-25 ani,ce a lucrat la salon claudia mai demult?
nuuu... e o doamna la vreo 35 de ani, roscata, cu ochelari, dragutica...

dianag2008
19.09.2009, 06:12:59
litlangel e super si manichiura si pedichiura..f elegant!!!

lore_vasc
25.09.2009, 01:04:19
Litlangel tare frumoasa manichiura si pedichiura!=D>

livyutza26
25.09.2009, 07:02:37
miresici cand va ocupati de manichiura si pedichiura in ziua nuntii sau cu cat timp inainte?

litlangel
25.09.2009, 08:26:23
Litlangel tare frumoasa manichiura si pedichiura!=D>
multumesc, si mie tare mi-a placut!! ;;)

litlangel
25.09.2009, 08:26:56
miresici cand va ocupati de manichiura si pedichiura in ziua nuntii sau cu cat timp inainte?
eu mi-am facut manichiura si pedichiura vinerea dinaintea nuntii

lore_vasc
17.01.2011, 11:39:31
Manichiura dintr-o zi normala :)Modelul este lipit :)

litlangel
17.01.2011, 14:55:18
Manichiura dintr-o zi normala :)Modelul este lipit :)
foarte frumoasa manichiura!:*

lore_vasc
18.01.2011, 00:43:20
foarte frumoasa manichiura!:*
Multumesc!:*