PDA

Versiunea completa : Restaurante din Judetul Timis

Pagini : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

paola
29.05.2007, 20:40:44
eu zic asa:
Casa cu flori
Giovanna
restaurantul chinezesc din complex
flora...

cam astea ar fi in topul meu de preferinte...

Miru
29.05.2007, 20:53:36
intrebare, imi ajung 20 de sticle de sampanie la 130 de oameni?
eu am calculat 20 dee sticle la 270 de pers...oare sa nu fie suficient? adica 50 ml de persoana. eu cred ca ajunge. tu esti ok cu 10 zic eu. fetele, pareri?

rali
29.05.2007, 22:33:18
De acord cu tine, Miru. Si eu am 20 de sticle la 250 de pers.

Miru
29.05.2007, 22:34:17
De acord cu tine, Miru. Si eu am 20 de sticle la 250 de pers.
ok. hai sa fie 22 atunci :-p

rali
29.05.2007, 22:35:53
oki-doki:-p

LILICA
29.05.2007, 22:54:49
eu am calculat 20 dee sticle la 270 de pers...oare sa nu fie suficient? adica 50 ml de persoana. eu cred ca ajunge. tu esti ok cu 10 zic eu. fetele, pareri?

Intrebati la restaurant, noi calculasem o sticla la 7 persoane dar la restaurant ne-au zis ca vine o sticla la 10 persoane. Si la bauturi vorbiti tot cu ei, au experienta si va pot ajuta. Dupa noi am fi luat mai mult decat era necesar.

c_s
29.05.2007, 23:17:17
mie mi s-a spus de la resturant de 100 ml/persoana!

rafila
30.05.2007, 02:33:11
Eu am avut 15 sticle de sampanie la 170 persoane. Asa am fost invatata de cei de la restaurant.

diai
30.05.2007, 12:26:37
Eu am ca preferate asa:

- Casa cu flori

- Daf Junior

- Da Toni

Si cred ca ar mai fi si Tinecz,am mancat o singura data, dar ce mancare !

Kaela
30.05.2007, 14:09:52
Eu am avut 15 sticle de sampanie la 170 persoane. Asa am fost invatata de cei de la restaurant.
shi ai avut numai la intrare sau shi la tort?

rafila
30.05.2007, 15:32:53
Numai la intrare!

rali
30.05.2007, 15:34:04
Si eu cred ca voi avea sampanie numai la intrare ca si asa nu se prea bea.

symo24
30.05.2007, 18:40:51
salutare tuturor viitoarelor si fostelor miresici.
Si eu voi fi o viitoare miresica anul viitor in 31 mai sper eu. Dar deja am dat de una din cele mai mari probleme si anume restaurantul. Si tinand cont de faptul ca suntem (eu si viitorul sot) in irlanda, ce sa mai vborbim da cate nelamuriri avem.
De acasa ne cam ajuta toti cam cum pot, fiecare care cum aude de cate o sala. Dar problema este ca la fiecare sala pe care cineva o lauda acuma, in 5 min apare cineva care spune ca ceva nu e bine. Si eu cum tin cont de parerea tuturor, imi vine sa innebunesc.
Nunta este de vreo 200 de persoane si as vrea sa tind pentru Banateana. Cel mai mult imi place locatia si mancarea eextra acolo. Din cat am vazut eu din poze, sala nu ma prea incanta. Si daca ar fi sa iau sala asta as vrea sa imbrac toate grinzilesi toti stalpii. Asta de fapt nu-mi prea place la sala.
Clasicul intr-adevar cred ca este febletea tuturor, dar eu imi doresc foarte mult o sala in care sa nu fie separeuri, stalpi si din-astea.
Ma poate ajuta careva cu vreun sfat sau ceva poze? Eu am reusit sa iau de pe aici o singura poza cu sala aranjata de la Banateana. Nu a facut nimeni nunta acolo?

cori_ramo
02.06.2007, 19:30:18
Cand am cautat loc de sala, m-am intristat fiindca am gasit in octombrie, acum ma bucur fiindca pot srange destule informatii utile de la cele care au fost mirese, si care urmeaza sa fie pana la nunta mea. ^:)^

madalina24
04.06.2007, 09:31:33
Si eu voi avea numai la intrare. Cat despre bauturi, 15 sticle de whiski la 120 pers. si 10 stile de garone

lilianaa
04.06.2007, 11:12:46
fetelor, sambata am fost la o nunta la Hotel 2000 si am constatat ca sunt lucruri la care nu m-as fi gandit niciodata ca trebuie sa le discut cu cei care pregatesc meniul. am avut surpriza sa constat in aperitiv ca bucata de ardei umplut cu branza nu este o jumatate de ardei, ci o bucata foarte mica pe care ma intreb cum au reusit sa o scoata atat de mica. nu era jumatate, nu era nici macar un sfert. posibil sa fi fost o jumatate dintr-un sfert. atunci mi-am amintit ca cei care imi asigura mancarea pentru nunta aveau intentia sa puna aperitivul in farfurii mici, in timp ce eu credeam ca aperitivul se pune doar in farfurii mari. norocul meu a fost ca imbunatatind meniul propus de ei, au ajuns la concluzia ca il vor pune in farfurii mari. acum incerc sa revad totul si sa ma gandesc ce ar trebui sa mai discut cu cei care-mi vor asigura serviciile la nunta.

cori_ramo
04.06.2007, 11:31:56
fetelor, sambata am fost la o nunta la Hotel 2000 si am constatat ca sunt lucruri la care nu m-as fi gandit niciodata ca trebuie sa le discut cu cei care pregatesc meniul. am avut surpriza sa constat in aperitiv ca bucata de ardei umplut cu branza nu este o jumatate de ardei, ci o bucata foarte mica pe care ma intreb cum au reusit sa o scoata atat de mica. nu era jumatate, nu era nici macar un sfert. posibil sa fi fost o jumatate dintr-un sfert. atunci mi-am amintit ca cei care imi asigura mancarea pentru nunta aveau intentia sa puna aperitivul in farfurii mici, in timp ce eu credeam ca aperitivul se pune doar in farfurii mari. norocul meu a fost ca imbunatatind meniul propus de ei, au ajuns la concluzia ca il vor pune in farfurii mari. acum incerc sa revad totul si sa ma gandesc ce ar trebui sa mai discut cu cei care-mi vor asigura serviciile la nunta.
Ma crezi ca daca nu aveai nunta anul acesta nu observai aceste aspecte? Si eu la nuntille la care merg acum sunt mult mai atenta si observ niste lucruri pe care nu le observam acum 2 ani. Daca ma intrebai acum 2 ani sau chiar anul trecut cand am fost in februarie la o nunta, ce a continut aperitivul nu prea stiam sa iti zic, aceste aspecte le-am observat anul trecul la nuntile din iulie si august cand mi-am dat seama ca urmeaza sa am si eu o nunta, sau ma rog alte aspecte ale unei nunti care acum mi se par importante.

lilianaa
04.06.2007, 11:40:54
probabil ca ai dreptate

cori_ramo
04.06.2007, 12:08:34
probabil ca ai dreptate
Stai ca acus incep eu sa ma vait, in 7 iulie merg la o nunta, in 28 iulie merg la alta nunta si in 25 august din nou la o nunta. Cine stie ce aspecte negative vad si eu? O sa va trimit poze!

StOrM
04.06.2007, 14:59:01
Ma crezi ca daca nu aveai nunta anul acesta nu observai aceste aspecte? Si eu la nuntille la care merg acum sunt mult mai atenta si observ niste lucruri pe care nu le observam acum 2 ani. Daca ma intrebai acum 2 ani sau chiar anul trecut cand am fost in februarie la o nunta, ce a continut aperitivul nu prea stiam sa iti zic, aceste aspecte le-am observat anul trecul la nuntile din iulie si august cand mi-am dat seama ca urmeaza sa am si eu o nunta, sau ma rog alte aspecte ale unei nunti care acum mi se par importante.

sunt perfect de accord cu tine :D... asa am fost si eu sambata la nunta (am ajuns totusi la nunta)...tot observam:)) parca eram critic de nunta:)) vezi altfel cand esti direct implicat.

dedelina
04.06.2007, 16:41:05
Eu am inceput cu criticile de anul trecut.... in sept am fost la o nunta, in nov la alta. Anul asta in mai la botez ... stateam cu al meu si cu cu parintii mei si aia e aiurea, aia e naspa, aia nu e bine =))=))
Anul asta inainte de nunta mea mergem la o cununie cu masa dupa, dar nu prea intre in categoria nunta ca nu e cu pregatire prea mare(cred), dar dupa nunta am iar in 27 octombrie si cununia viitorilor mei fini..si pun pariu ca o sa critic tot ce misca :P

cc78
04.06.2007, 16:53:25
In concluzie ...nu invitati la nunta recent viitoare mirese...Sunt carcotashe:))))!!!

Miru
04.06.2007, 20:28:16
ce cumparati pe post de sampanie si la ce pret si de unde? eu inca nu am si nu stiu ce sa iau...help!

Kaela
04.06.2007, 22:17:38
angeli cuvee imperial la 11,9 sticla.

bory
05.06.2007, 10:47:22
Ceau,

A fost cineva la vreo nunta la restaurantul Sabres de pe str. Cluj? Aveti idee ce capacitate are?

Mersi

rali
05.06.2007, 12:03:52
angeli cuvee imperial la 11,9 sticla.
si noi tot din asta luam.:D

cori_ramo
05.06.2007, 13:54:45
unde mai exact, vrem mai multe detalii, nu pentru noi, cele care avem sala, ci mai ales pentru fetele care fac nunta anul viitor.
Sunt doua restaurante in comuna Giroc, cum intrati in Giroc la intersectia unde se afla biserica o luati la stanga, mergeti drept inainte, iar la al doilea colt (a doua intersectie, chiar pe colt) pe partea stanga se vede restaurantul Trio care are o capacitate de 300 de persoane (stiu sigur fiindca mi-a zis patronul), in 2 iunie a avut loc prima nunta, este deschis cam de o luna de zile, iar in data de 7 iulie voi merge si eu la o nunta aici si promit ca va trimit poze. Nu am fost inauntru si nu stiu cum arata, am auzit de la altii ca e ok.
La al doilea restaurant urmati acelasi traseu, de la biserica in stanga, al doilea colt in stanga,(se vede restaurantul Trio pe colt coborati pe staduta in jos), mergeti drept inainte si pe partea dreapta se afla acest restaurant (este acelasi patron care are si macelaria Femadar), nu stiu exact cum se numeste restaurantul. Aici capacitatea salii este mai mica, nu stiu daca incap mai mult de 100 pers., dial a avut nunta aici, ce v-a scris si ea cam acelasi lucru am auzit si eu despre acest restaurant.
Mult succes!

cori_ramo
05.06.2007, 14:13:53
Daca e in Giroc cred ca tot ala care are macelaria si restaurantul deja acolo va face si sala noua. Am inteles ca vor deschide si un hotel. Iti dai seama ce fain. Si asa am nevoie de camere ptr musafiri din afara, le voi gasi chiar langa casa noastra.
Inca nu m-am intalnit, dar cunosc pe cineva pus la punct cu stirile din Giroc:> si il intreb si de sala. Nu de alta, dar mireasa care a lansat zvonul vad ca nu mai intra
Nu e acelasi care are macelaria! Intr-adevar si acesta vrea sa mai deschida un restaurant (fiindca are deja unul dar pentru nunti si botezuri mai mici) cu o capacitate a salii mai mare si un hotel fain, asa se aude prin Giroc ca urmeaza un al treilea restaurant. Oricum, esti informata bine!

Miru
05.06.2007, 20:59:12
si noi tot din asta luam.:D
de unde? si eu iau atunci tot din asta

Ramo25
05.06.2007, 21:48:34
Daca e cineva interesat, noi am dat avans la Casa La Fayette 1000 RON, si din pacate nu am putut sa mai tinem nici un chef , ca a decedat socrul meu. Cei de la La Fayette ne-au zis ca in termen de 1 an putem sa tinem alt eveniment acolo si nu pierdem avansul....dar de dat banii inapoi nu ne dau.
Iar noi intr-un an nu mai facem nici un chef...asa ca daca este cineva interesat...am ceda contractul nostru cuiva daca sunt interesati....
....si apropo....noua ni s-a impus un minim de 70 de meniuri....cineva zicea mai sus ca nu exista minim de meniuri...dar eu stiu altfel....
Daca este cineva interesat astept un mesaj pe privat....

pt susi
sincere condoleante pt pierderea suferita

Kaela
05.06.2007, 22:46:11
cam peste tot sunt aceleasi preturi, billa, en-gros-uri...

MeliMelo
06.06.2007, 08:48:59
Nu e acelasi care are macelaria! Intr-adevar si acesta vrea sa mai deschida un restaurant (fiindca are deja unul dar pentru nunti si botezuri mai mici) cu o capacitate a salii mai mare si un hotel fain, asa se aude prin Giroc ca urmeaza un al treilea restaurant. Oricum, esti informata bine!
am fost duminica la restaurantul DAF Junior, nu la TRIO, dar sunt pe aceasi strada. Era up and running TRIO cum se zice...
La Daf, sunt in constructii, dar anu asta nici vorba sa fie gata cu hotelul...doar peretii sunt ridicati..etc...asta e parerea mea...

ariana2580
06.06.2007, 21:51:01
salut fetelor!sunt o viitoare miresica si as avea nevoie de cateva sfaturi!;-) poate imi propuneti niste idei referitor la restaurante prin tm? raport pret/ calitate.o seara placuta tuturor

dedelina
06.06.2007, 23:11:58
cate persoane ai invitate?

Alexutza2007
07.06.2007, 13:15:46
salut fetelor!sunt o viitoare miresica si as avea nevoie de cateva sfaturi!;-) poate imi propuneti niste idei referitor la restaurante prin tm? raport pret/ calitate.o seara placuta tuturor
Bine ai venit printre noi!
Primul lucru pe care l-am facut a fost lista de invitati....in functie de nr lor, te aventurezi in cautarea salii

larisa_luchian
12.06.2007, 18:56:37
ceau,sunt din timisoara si am nunta anul viitor,in mai...m-ar interesa locatii de nunta -100 invitati

c_s
12.06.2007, 20:42:50
eu iti pot recomanda locatia unde fac eu!(o poti vedea la profilul meu)

carmen_01980
12.06.2007, 21:02:33
Ma numesc Anda, sunt din Timisoara si sunt noua pe acest forum. Vroiam sa va salut pe toate.
V-as ruga sa-mi recomandati niste restaurante in Timisoara...

Multumesc
ai auzit ceva de "rau" dspre Loyd?

Alexutza2007
12.06.2007, 23:49:19
ceau,sunt din timisoara si am nunta anul viitor,in mai...m-ar interesa locatii de nunta -100 invitati
iar eu iti recomand sala unde fac eu.....vezi Hotel Boca Junior

silva
13.06.2007, 00:02:43

Desi vad ca ai doar 100 de invitati, eu iti recomand din tot sufletul restaurantul Clasic. Sala este f eleganta, preturile sunt acceptabile,iar personalul este f amabil si serios in acelasi timp.Singurul inconvenient ar fi imprejurimile...(e chiar in statia de tramvai de langa P-ta Aurora si nu are terasa).
Eu nu tin acolo nunta pt ca am peste 300 de invitati si ar fi inghesuiala, plus ca nu e atata loc pt parcarea masinilor.
Mi-am tinut insa acolo ziua de nastere si a fost suuuuper! Am fost 16 persoane. Am sunat cu 3 zile inainte si am spus ce vreau. Imi faceam griji ca nu m-am dus personal sa va ce si cum,dar servirea a fost peste asteptari...Inclusiv tortul,facut tot de ei,a fost cu artificii, mi s-a cantat La multi ani! de formatia de muzica,mancare buna,am dansat...Toti invitatii au fost super-incantati.
Incearca,sa vezi daca iti place.

daria_eunice
13.06.2007, 00:23:37
La Clasic nu accepta mai putzin de 180 pers, asta stiu eu sigur pt ca acolo voi avea nunta!Restaurantul e superb dar imprejurimile din pacate lasa de dorit....asa ca invitatzii sa faca bine sa stea inauntru;-)

silva
13.06.2007, 00:27:20
La Clasic nu accepta mai putzin de 180 pers, asta stiu eu sigur pt ca acolo voi avea nunta!Restaurantul e superb dar imprejurimile din pacate lasa de dorit....asa ca invitatzii sa faca bine sa stea inauntru;-)
Nu stiam ca trebuie sa fie minimum 180.
Oricum,restaurantul este superb,sunt sigura ca va fi o nunta f frumoasa!

cc78
13.06.2007, 10:39:43
Minim 170 de persoane ne-au spus. la mine vor fi 150 dar sunt dispusa sa platesc in plus 20 de meniuri si sa fim in ambianta aceea superba mai "rasfirati". Nu suport inghesuiala! Eu zic ca e varianta ideala la 150-170 de persoane cat se da minim...e loc de dans pt toata lumea, o sa va pun dupa nunta poze cu sala aranjata pt 150 de persoane.

StOrM
13.06.2007, 11:17:21
sa ne puui!!!!! abia astept....Clasicul e printre preferatele mele. Cata, tu cat ai platit meniul? sau cat o sa platesti?

StOrM
13.06.2007, 11:22:49
fetele, stiti careva daca la senator impun un nr de pers? si cat?;;)..presupun ca scrie pe la inceput..da n-am nici un chef sa ma pun acuma sa caut:D poate stie careva dintre voio:-)

ss29
13.06.2007, 11:47:41
eu iti pot recomanda locatia unde fac eu!(o poti vedea la profilul meu)
si eu subscriu........pentru o nunta pana la 100 pers este ok.........merita vazuta sala

silva
13.06.2007, 14:28:56
fetele, stiti careva daca la senator impun un nr de pers? si cat?;;)..presupun ca scrie pe la inceput..da n-am nici un chef sa ma pun acuma sa caut:D poate stie careva dintre voio:-)

Nu cred ca Senatorul impune vreun numar de invitati. Mie cel putin nu mi-au spus,dar e drept ca de la inceput le-am zis ca o noi sa avem 300.
Oricum,au 3 sali:
-restaurantul de 80 de pers,
-sala cu piscina de max 240
-Expovestul unde incap si peste 500.
Asa ca banuiesc ca ti-ar putea oferi o sala in functie de nr de invitati...cred.

atodica
13.06.2007, 14:38:05
Nu cred ca Senatorul impune vreun numar de invitati. Mie cel putin nu mi-au spus,dar e drept ca de la inceput le-am zis ca o noi sa avem 300.
Oricum,au 3 sali:
Asa ca banuiesc ca ti-ar putea oferi o sala in functie de nr de invitati...cred.

Pot sa va spun sigur ca cei de la Senator nu fac 3 nunti in aceeasi zi....

atodica
13.06.2007, 14:38:48
Pot sa va spun sigur ca cei de la Senator nu fac 3 nunti in aceeasi zi....

asta in caz ca va intereseaza :)

cc78
13.06.2007, 15:04:56
Meniul meu a fost stabilit anul trecut la 1 350 000 si acum este exact la fel. Am 5 feluri de mancare, 1 l de apa, 1 l de suc gama Cola si 1 cafea. va pun poza cu meniul cand le termin si atunci o sa vadeti si ce e in meniu exact. Am o singura dilema ...nu stiu cum se scrie corect : cordon bleu sau gordon bleu, am vazut ambele variante , inclusiv pe internet...

atodica
13.06.2007, 15:07:08
Meniul meu a fost stabilit anul trecut la 1 350 000 si acum este exact la fel. Am 5 feluri de mancare, 1 l de apa, 1 l de suc gama Cola si 1 cafea. va pun poza cu meniul cand le termin si atunci o sa vadeti si ce e in meniu exact. Am o singura dilema ...nu stiu cum se scrie corect : cordon bleu sau gordon bleu, am vazut ambele variante , inclusiv pe internet...

"cordon" sigur 100%

cc78
13.06.2007, 15:10:10
Multumesc, gata acu chiar ca ma apuc de amniuri , faza cu " cordon"-ul era singura scuza:)))

StOrM
13.06.2007, 20:35:26
Oricum,au 3 sali:

aaa...n-am vazut ca tu ai nunta la senator :D..vacutza de mine:">:"> multu de raspuns>:D<

StOrM
13.06.2007, 20:37:18

e mai ieftin decat la elite catering...ma asteptam sa fie mai..scump:D

MeliMelo
26.06.2007, 11:11:53
Fetelor, cat de vin se consuma de persoana, pe caldura asta?
:D

cristina_24
26.06.2007, 18:24:15
Fetelor, cat de vin se consuma de persoana, pe caldura asta?
:D

Doini ..noi am cumparat cate 1 l. de persoana si nu s-a baut ..s-a baut in rest 2 butoaie de bere +la sticla nush` cat..eu zic ca mai bine iei mai putin vin si sa iei si bere ca e caldura mare si ai sa vezi ca mai bine se vor simti sa bea o berica rece ..>:D<

rafila
26.06.2007, 19:06:39
Si noi am mers pe 1l/persoana, la vin. Si la fel, nu s-a baut! Cred ca depinde si de invitati.....carasenii mei au fost sugative de tzuica....;;)

Miru
26.06.2007, 19:33:48
la noi s-au baut 60 de litri de vin rosu si 100 de vin alb la un numar de 240 de persoane aprox. bere s-a baut foarte putina, adica 2 lazi....in schimb s-au baut palinca si multe coktailuri...votka, gin, rom, campari (cuba libre, long island, mixuri...) in loc de sampanie sau mai bine zis pe post de sampanie am luat Henkel trocken si toata lumea a laudat licoarea. s-a baut foarte mult suc si apa ( cu tot ce s-a insusit de catre stuful muncitor...asa e la noi, am platit 1700 ron suc+apa)

Miru
26.06.2007, 19:36:14
a, si am uitat de whisky cu red bull...in prostie, am avut 4 baxuri de red bull ( un bax are cred 24 de doze) si s-a terminat destul de repede ca mai vroiau si nu mai aveam. whisky am avut 30 de litri si au mai ramas vreo 5-6

MeliMelo
26.06.2007, 21:26:28
multu mult gagici ^:)^^:)^^:)^
noi avem whiski 7.5l cu red bull (2 baxuri), tuica - 5 l, martini - 3 l, bere Carlsberg-2 de persoana, gin si vodka (astea doar 2 sticle) si vrem vin ...asta la 64 de invitati...oare e destul?...io sper ca da #-o
asta pe langa 1 l suc si 1 l apa minerala

Miru
26.06.2007, 21:56:33
noi avem whiski 7.5l cu red bull (2 baxuri), tuica - 5 l, martini - 3 l, bere Carlsberg-2 de persoana, gin si vodka (astea doar 2 sticle) si vrem vin ...asta la 64 de invitati...oare e destul?...io sper ca da #-o
eu zic ca e suficient

larisa_luchian
28.06.2007, 21:20:27
as vrea sa intreb si eu,ce capacitate are yacht club?am cautat pe forum si nu am gasit specificat?va multumesc

StOrM
29.06.2007, 23:59:43
normal iti recomand si yacht club.....are capacitate de 100 locuri dar nu este problema daca sunt mai putini invitati

;-)..............

ele
07.07.2007, 19:35:37

imi spui si mie te rog daca a fost suficienta bautura pe care ai descris-o mai sus sau daca ati mai cumparat si altceva si cam cat vin ati luat pana la urma,cat si de care? multumim anticipat amnadoi pt raspuns;-)acum dezbatem subiectul si nu reusim sa ne hotaram daca ajung 30l vin sau ne trebuie mai mult.

dacaunico
07.07.2007, 20:09:08
Pentru cate persoane ati calculat 30 L ?

MeliMelo
08.07.2007, 10:17:58
imi spui si mie te rog daca a fost suficienta bautura pe care ai descris-o mai sus sau daca ati mai cumparat si altceva si cam cat vin ati luat pana la urma,cat si de care? multumim anticipat amnadoi pt raspuns;-)acum dezbatem subiectul si nu reusim sa ne hotaram daca ajung 30l vin sau ne trebuie mai mult.
Cantitatile sunt pt 65 de persoane
vin am luat doar 17l (multu fetele care au spus ca 1 l de pers e prea mult)...7 l rosu, 10 l alb...am ramas cu 6 l alb (am auzit ca vinul alb se bea mai mult vara...la mine nu a fost asa)...ambele demiseci
whisky am avut 7,7 l, am ramas cu 2l
bere a fost 2 de persoana in meniu, ne-au dat inapoi 1 lada de bere
tuica am avut 5l, am ramas cu 3 l
martini am avut 3l, nu am ramas cu nimic (mai era ceva pe fund la o sticla)
gin, 1 l: s-a terminat (mai era ceva pe fund)
am avut 2 baxuri de Red Bull...de asta am uitat, nu stiu daca a ramas sau nu (oricum eu l-am luat de la o tanti cu 3.4 ron si nu conta asa de mult sa intreb de el), io zic ca un bax s-a terminat sigur...
iar racoritoarele habar nu am...erau puse la meniu si a ramas cateva sticle intacte: 1l apa minerala, 1 l suc, 2 cafele de persoana...doar invitatii imi spun ca au baut foarte multa apa minerala

ele
08.07.2007, 16:49:29
Cantitatile sunt pt 65 de persoane
vin am luat doar 17l (multu fetele care au spus ca 1 l de pers e prea mult)...7 l rosu, 10 l alb...am ramas cu 6 l alb (am auzit ca vinul alb se bea mai mult vara...la mine nu a fost asa)...ambele demiseci
whisky am avut 7,7 l, am ramas cu 2l
bere a fost 2 de persoana in meniu, ne-au dat inapoi 1 lada de bere
tuica am avut 5l, am ramas cu 3 l
martini am avut 3l, nu am ramas cu nimic (mai era ceva pe fund la o sticla)
gin, 1 l: s-a terminat (mai era ceva pe fund)
am avut 2 baxuri de Red Bull...de asta am uitat, nu stiu daca a ramas sau nu (oricum eu l-am luat de la o tanti cu 3.4 ron si nu conta asa de mult sa intreb de el), io zic ca un bax s-a terminat sigur...
iar racoritoarele habar nu am...erau puse la meniu si a ramas cateva sticle intacte: 1l apa minerala, 1 l suc, 2 cafele de persoana...doar invitatii imi spun ca au baut foarte multa apa minerala
multumesc, multumesc,multumesc:) pt raspunsul care ne este de ajutor.
pe noi ne interesa pt un nr de 75 - 80 de invitati avem si noi
5 sticle de 1l si 3 de 700ml whisky ballantines
8 sticle 1l martini (4 alb ,4 rosu)
5 sticle irish cream carolines
12 sticle de sampanie si vreo 10 12 l de tuica. nu prea cunoastem grozav ce si cum beau mai mult invitatii nostri... probabil ca doamnele vor bea martini si whisky cream ... o parte din barbati tuica, o parte whisky si o alta vin...nu prea se amesteca.ce ramane ramane astea e oricum le-am cumparat deja, ne bazam pe un nr mai mare de invitati.
ziceam sa cumparam si 30 l vin 15 alb demisec si15 rosu demidulce.probabil ca va fi mult dar spunea un unchi ca daca ne ramane il vrea el.
berea ,cafeaua ,apa si sucul intra in meniu.

ele
08.07.2007, 16:56:28
mai am o intrebare pt felele care au avut deja nunta! fara red bull la whisky nu se poate? aici a fost prima data cand am auzit de combinatia asta.

MeliMelo
08.07.2007, 18:03:22
noi am vrut whisky cu red bull neaparat din cauza ca sotului meu ii place asa sa bea...fiecare cu otrava lui :)
eu sunt fan gin tonic :) si martini nu prea s-a baut...adica ne-au spus si la restaurant ca nu o sa se bea foarte mult
alti invitati au stins whisky-ul cu cafea...depinde cu ce sunt invatati.
am uitat sa zic si de alea 6 sticle de sampanie cu care am ciocnit la intrare, dealtfel singura data cand s-a baut sampanie la nunta....

bory
16.07.2007, 13:11:38
Ceau,

Stiti ceva despre restaurantul de la hotel Reghina-Blue? Adica sunt ok ca si servire, mancare etc?

Mersi mult de info

sasha
16.07.2007, 20:14:28
Stiu ca acolo s-a cazat nationala cand a avut meci la Timisoara.Dci banuiesc ca e in regula.O stiu si pe administratora, d-na Cornelia si e din nou o femei deosebita si super profi si cu multe idei.Dar nu stiu ce obiceiuri practica pe acolo-daca iti impun meniul, cum e servirea, care sunt pretzurile

silvike
20.07.2007, 19:26:08
Buna fetelor,

Am vizitat mai multe locatii In Timisoara, si mi-a placut Pensiunea Ana, in special gradina; cred ca se poate crea o atmosfera frumoasa. Nu am gasit nimic pe forum legat de aceasta locatie.
Stie cineva ceva? va rog, ajutati-ma sa ma decid.
Multumesc!

madalina24
21.07.2007, 09:26:16
Buna fetelor,

Am vizitat mai multe locatii In Timisoara, si mi-a placut Pensiunea Ana, in special gradina; cred ca se poate crea o atmosfera frumoasa. Nu am gasit nimic pe forum legat de aceasta locatie.
Stie cineva ceva? va rog, ajutati-ma sa ma decid.
Multumesc!
La pensiunea Ana am fost eu la botezul fratelui mei si port spune numai cuvinte de lauda .....
capacitatea nu este f mare max 80 pers . mancarea f buna si personalul extraordinar , pretul meniului este intre 120-140 fara bautura, iar din partea lor primesti un apartament pt noaptea nuntii...... numai ca s-ar putea sa nu organizeze nunti in gradina si atunci in spatiul din interior nu poti tine o nunta decat cu 30 pers.

cand mai aflu ceva nou iti spun....

bory
31.07.2007, 09:00:22
Ceau fetele,

Tot eu va bazai, stiti ceva despre restaurantul Rustic?

Mersi mult si spor la pregatiri.

LaviniaK
31.07.2007, 11:07:47
Ceau, fetelor!!! sunt si eu pe aici de cateva zile...eu deja mi-am rezervat sala..am ales Valahia deoarece ne-a trebuit un restaurant mare din start avand in vedere ca avem peste 200 invitati, am fost si la Banateana...dar parca tot la Valahia e mai frumos si mai mare, capacitate maxima e de 350, deci daca o sa am 250 o sa fie foarte ok. La Banateana incapeau max.230-250...si nu am vrut sa inghesui lumea!!! Cum am gasit sala am si luat-o, mai era o singura data in vara: 30 august. v-am pupat!!!

ariana2580
31.07.2007, 14:35:31
salut fetelor? ma ajutati si pe mine? ! eu o sa am cam 150 de persoane...si nu prea ma decid cam ce cantitate sa iau.Ma gandeam sa cumpar wiski,martini ,si sampanie.cate sticle mi-ar trebui din fiecare...restul bauturilor le primesc de la restaurant iar palinca o face tata!! o zi faina >:D<

higgs
31.07.2007, 16:35:37
salut fetelor? ma ajutati si pe mine? ! eu o sa am cam 150 de persoane...si nu prea ma decid cam ce cantitate sa iau.Ma gandeam sa cumpar wiski,martini ,si sampanie.cate sticle mi-ar trebui din fiecare...restul bauturilor le primesc de la restaurant iar palinca o face tata!! o zi faina >:D<

buna ariana..Miresicile au pus gramaje si au discutat aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4889

Sper sa te ajute...

LaviniaK
31.07.2007, 22:10:30
Ceau..tot eu!!! :-p vreau sa va intreb si eu ceva? ati facut careva nunta la Valahia? sau aveti ceva cunostiinte care au facut acolo? ceva experiente neplacute??? k sa stiu la ce sa ma astept :( !!!!

Fluturas
31.07.2007, 22:21:03
Ceau..tot eu!!! :-p vreau sa va intreb si eu ceva? ati facut careva nunta la Valahia? sau aveti ceva cunostiinte care au facut acolo? ceva experiente neplacute??? k sa stiu la ce sa ma astept :( !!!!

poate gasesti si aici ceva interesant:

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=196

ariana2580
31.07.2007, 23:43:20
buna ariana..Miresicile au pus gramaje si au discutat aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=4889

Sper sa te ajute...

mersi mult!

Siva
03.08.2007, 00:43:59
Fetelor despre restaurantul Cetate stie cineva sa-mi spuna ceva. L-am ales ptr cununia civila si as dori sa am unele informatii. [-o< Multumesc.

Valery
06.08.2007, 03:02:19
Salut!
Am fost eu anul trecut la o nunta la Valahia in sala mare si mie personal mi-a placut f. mult:mancarea gustoasa, chelnerii ok...Plus ca atunci i-au facut tot ei respectivei miresici si aranjamentele gratis-scaune si fete de masa...Dupa aceea am vrut si eu tot acolo, dar nu mai ofereau acest serviciu gratuit si mai aveau o conditie care ne-a deranjat..cred ca ceva cu un minim de meniuri prea mare ( :) ) pt noi.(plus poate drumul cam rau..) Dar nunta o sa fie faina acolo.

ss29
07.08.2007, 14:03:49
Fetelor despre restaurantul Cetate stie cineva sa-mi spuna ceva. L-am ales ptr cununia civila si as dori sa am unele informatii. [-o< Multumesc.

restaurantul cetate este vechiul bastion?.........daca da am auzit ca este ok.......au fost parintii mei la un botez acolo si au fost foarte impresionati(mancare,personal etc)

Siva
07.08.2007, 23:20:20
restaurantul cetate este vechiul bastion?.........daca da am auzit ca este ok.......au fost parintii mei la un botez acolo si au fost foarte impresionati(mancare,personal etc)

Multumesc. Suna foarte incurajator.

zegreanflorina
16.08.2007, 14:54:54
Salutari tuturor timisorencelor :) si nu numai! ... am contul creat de aprox 4 zile (rusine sa-mi fie ca nu am scris mai devreme ), dar am preferat sa citesc mai intai parerile voastre despre restaurantele din Tm, intr-adevar mi-au fost de folos.Incep sa ma stresez deoarece, desi e nunta la anul, majoritatea localurilor sunt deja rezervate. Asta e...
Oricum, daca am nevoie de sfaturi, stiu ca ma puteti consilia cu succes.
Va doresc numai bine!

camigabi
19.08.2007, 14:39:18
Salut
Cine si-a tinut nunta la Caprice sau Resetaurantul Select de pe Pomii culturii sau Burgund sau Hotel Imperial, sau Restaurant Genesa ? toate in zona Lipovei
Sunt curioasa ce preturi au la meniu si sala si ce capacitate au :) nr. de locuri

lilianaa
21.08.2007, 15:37:02
Salut fetelor, sunt cam noua in forum, asa ca salutari tuturor pt inceput!

Sunt si eu o viitoare miresica si am inceput usor usor cu vanatoarea de restaurante. Noi vom avea cam 80-100 persoane (cred eu, deocamdata) si as vrea tare mult un restaurant frumos si elegant pe la noi prin Timisoara. Am fost la Clasic pt ca mi-au placut tare mult pozele voastre dar nici vorba pt mine, au minim de persoane 180. Apoi din intamplare am nimerit la Ambasador, care mi-a placut f mult ca stil, e de o eleganta princiara, dar meniul incepe de la 140-150 ron si mi s-a parut cam mult:-<Nici nu prea am auzit prea multe comentarii, stie cineva ceva despre el?
In rest am mai citit pareri bune despre Burgund, mergem maine sa il vedem, si....cam atat stiu eu. Mai are cineva vreo idee la nr asta de persoane? Mi-ar fi de mare folos o mana de ajutor.....

Buna, Diamond!

Eu iti recomand sa mergi si pe la Casa Armatei in Piata Libertatii. Eu am facut nunta acolo si toti invitatii au fost foarte incantati de sala. Este vorba de sala de sus, cea cu terasa. Avantajul este ca sala se plateste separat si nu-ti impun un numar minim de invitati. Anul acesta inchiriatul salii a fost de 2000 RON. Eu am avut 120 invitati.

Poze de la nunta mea:
http://picasaweb.google.com/lilianaabanaritei/AlbumNunta

Liliana

oana_bride
22.08.2007, 09:51:07
Casa de piatra, Liliana ! Ai fost foarte frumoasa ! Spune-mi te rog, la Casa Armatei poate face nunta si o persoana care nu are legatura cu armata ? Sau trebuie sa ai pe cineva militar in familie ?

Carmen_parv
22.08.2007, 09:53:17
draga oana, nu trebuie sa ai pe cineva in armata ca sa faci nunta acolo; poate face oricine...

andelutza
22.08.2007, 10:16:07
Eu v-as recomanda chiar restaurantul la care voi face nunta, LeBaron. Am fost acolo anul trecut la o nunta si mi-a placut foarte mult sala, personalul (tinuta si servire), tot, ce mai, de aceea am ales si eu acest restaurant.;-)

oana_bride
22.08.2007, 10:22:44
draga oana, nu trebuie sa ai pe cineva in armata ca sa faci nunta acolo; poate face oricine...

Merci ! Si ce capacitate are sala ?

lilianaa
22.08.2007, 10:29:17
Asa este, Oana. Nu trebuie sa ai pe nimeni care sa lucreze in armata pentru a putea face nunta acolo. Ei zic ca sala are capacitate de 250 de persoane, dar in contract am vazut ca scrie ca este de 170 persoane. Eu am fost intr-o sambata inainte de nunta si era amenajata pentru altcineva. Erau puse 220 de locuri. Era suficient spatiu de dans, dar mie imi place sa fie si mai aerisita. Si mai au inca doua sali mai mici. Una tot la etaj, iar cealalta la parter.

oana_bride
22.08.2007, 10:32:52
Asa este, Oana. Nu trebuie sa ai pe nimeni care sa lucreze in armata pentru a putea face nunta acolo. Ei zic ca sala are capacitate de 250 de persoane, dar in contract am vazut ca scrie ca este de 170 persoane. Eu am fost intr-o sambata inainte de nunta si era amenajata pentru altcineva. Erau puse 220 de locuri. Era suficient spatiu de dans, dar mie imi place sa fie si mai aerisita. Si mai au inca doua sali mai mici. Una tot la etaj, iar cealalta la parter.

Super ! Ar trebui sa merg sa o vad. Noi cunoastem pe cineva la Aurora si de aia ne-am gandit ca facem acolo, dar inca nu e nimic stabilit. Merci !

oana_bride
22.08.2007, 10:35:25
Fetelor, nu veniti joi la intalnirea cu miresele ca sa putem vorbi mai multe detalii si amanunte ? Chiar m-ar interesa si preturi si alte chestiuni.

lilianaa
22.08.2007, 11:38:58
Eu zic ca merita sa vedeti aceasta sala(Sala de Festivitati a Casei Armatei) inainte de a lua o hotarare. Noua(mie si sotului meu) ne-a placut in mod deosebit. Nu are stalpi de sustinere care sa deranjeze si nici separeuri, toti invitatii vad foarte bine ce se intampla in sala. Sala este deosebit de eleganta, amintind de atmosfera salilor de bal din secolele trecute.
Dar trebuie sa precizez ca are si cateva dezavantaje: terasa si baia nu sunt renovate, dar sunt curate.
Pentru noi insa farmecul salii a acoperit toate neajunsurile. Si toti invitatii au admirat sala. Iar de pozitie, nu cred ca trebuie sa mai spun ceva. Pentru noi si pozitia a fost un lucru important. Am vrut sa fie in zona centrala pentru ca aveam invitati din alte zone si am vrut sa le aratam ce este mai frumos in Timisoara.

Liliana

cristim
22.08.2007, 19:11:10
Ceau, numele meu e Cristina, sunt noua pe aici...e primul meu mesaj asa ca va salut pe toate. Si acum ca sunt de-a voastra, adica o viitoare miresica va spun ca am pornit la drum in cautarea locatiei inca de pe acum... taman bine, zic eu si cu ajutorul vostru si al prietenilor am gasit deja sala pentru nunta: restaurantul Hotelului Boavista. Nunta va fi exact de ziua mea, adica pe 5 iulie 2008. Sfatul meu pentru cei in permanenta cautare este nu stati prea mult pe ganduri, vedeti cat mai multe locatii, luati in calcul ceea ce va doriti si decideti cat mai repede, pentru ca timpul trece. Mi-as dori sa aud de la voi pareri pro si contra Boavista, in afara celor citite deja. Mersi!

oana_bride
22.08.2007, 21:35:54
Ceau, numele meu e Cristina, sunt noua pe aici...e primul meu mesaj asa ca va salut pe toate. Si acum ca sunt de-a voastra, adica o viitoare miresica va spun ca am pornit la drum in cautarea locatiei inca de pe acum... taman bine, zic eu si cu ajutorul vostru si al prietenilor am gasit deja sala pentru nunta: restaurantul Hotelului Boavista. Nunta va fi exact de ziua mea, adica pe 5 iulie 2008. Sfatul meu pentru cei in permanenta cautare este nu stati prea mult pe ganduri, vedeti cat mai multe locatii, luati in calcul ceea ce va doriti si decideti cat mai repede, pentru ca timpul trece. Mi-as dori sa aud de la voi pareri pro si contra Boavista, in afara celor citite deja. Mersi!

Ceau, Cristina ! Si bine ai venit ! Din cate stiu eu, Raluca are nunta tot acolo. Si daca vrei mai multe pareri si impresii, de ce nu vii maine seara la intalnire, la ora 19 la Mcul de langa Judetean ? Noi te asteptam.

adryanutza
24.08.2007, 01:19:41
la clasic e mortal doar k nu incap prea multe pers , servirea e de nota 20 k-lumea.o cunosc p patoana e super d treaba... dak facetzi nunta la clasic e o alegere buna ,bafta si casa de piatra

atodica
24.08.2007, 15:56:36

super ai ales, eu am fost la o nunta acolo anul trecut si a fost de nota 20, mancarea excelenta, servirea ireprosabila.... eu zic ca esti pe maine foarte bune ;)

camigabi
25.08.2007, 15:13:10
Salutari,
Si eu tot noua peaici :) , o sa am nunta la anu :) , am tot cautat locatii pt. petrecere si mi se pare super OK Elite Catering, inca nu am juns sa vorbesc cu cei de acolo de pretul salii si meniu. Cine poate sa-mi povesteasca cate ceva de ei? pareri....sfaturi...
v-am pupat

abramburika
28.08.2007, 06:44:56
salut toate miresicile:* .sunt o noua membra a acestui site,iar nunta o sa o am in 2008.din cate am vazut aici si cate pareri am auzit eu optez pt ELITE.o sa merg sa vad si o sa imi dau cu parerea.
as mai avea o rugaminte ...:"> sa imi dati sfaturi cu ce sa incep k sunt pe cont propriu (al meu nu e in tara),iar cand vine sta ff putin

oana_bride
28.08.2007, 09:34:46
salut toate miresicile:* .sunt o noua membra a acestui site,iar nunta o sa o am in 2008.din cate am vazut aici si cate pareri am auzit eu optez pt ELITE.o sa merg sa vad si o sa imi dau cu parerea.
as mai avea o rugaminte ...:"> sa imi dati sfaturi cu ce sa incep k sunt pe cont propriu (al meu nu e in tara),iar cand vine sta ff putin

Bine ai venit, abramburika ! Pe mine m-au sfatuit fetele sa incep cu lista de invitati pentru ca in functie de numarul de invitati alegi sala.

abramburika
28.08.2007, 17:54:10
multumesc Oana.:"> asta am facut-o si am intre 100-120persoane,singurul lucru la care nu ma decid este restaurantul.trebuie sa merg sa vad ofertele$-) si sa o iau pe cea mai acceptabila.am citit pe forum de preturi,meniuri,dar sti cum e...,pana nu vezi cu ochii tai .daca sti ceva restaurante care se ocupa ei de aranjarea salii,ti-as fi recunoscatoare.
pusik:*

camigabi
29.08.2007, 11:13:56
[quote=abramburika;363167]salut toate miresicile:* .sunt o noua membra a acestui site,iar nunta o sa o am in 2008.din cate am vazut aici si cate pareri am auzit eu optez pt ELITE.o sa merg sa vad si o sa imi dau cu parerea...
Ceau
Si mie mi-a placut Elite....din poze :) ca inca nu am ajuns pe acolo inca,
dar vreau sa merg, sper saptamana viitoare. Daca tu ai mers si esti draguta ai putea sa-mi dai si mie cateva detalii, cat e meniu si sala sau ce mai afli . Mersi
v-am pupat

ss29
30.08.2007, 01:19:50
Salut
Cine si-a tinut nunta la Caprice sau Resetaurantul Select de pe Pomii culturii sau Burgund sau Hotel Imperial, sau Restaurant Genesa ? toate in zona Lipovei
Sunt curioasa ce preturi au la meniu si sala si ce capacitate au :) nr. de locuri

ce stiu eu este ca au capacitate mica...........la burgund ideal ar fi 70 pers.........anul asta meniul era 120 ron..........la select este si mai mic........caprice nu stiu

ss29
30.08.2007, 01:36:08
la burgund este fain.........adica mie imi place

ss29
30.08.2007, 01:42:59
Eu zic ca merita sa vedeti aceasta sala(Sala de Festivitati a Casei Armatei) inainte de a lua o hotarare. Noua(mie si sotului meu) ne-a placut in mod deosebit. Nu are stalpi de sustinere care sa deranjeze si nici separeuri, toti invitatii vad foarte bine ce se intampla in sala. Sala este deosebit de eleganta, amintind de atmosfera salilor de bal din secolele trecute.
Dar trebuie sa precizez ca are si cateva dezavantaje: terasa si baia nu sunt renovate, dar sunt curate.
Pentru noi insa farmecul salii a acoperit toate neajunsurile. Si toti invitatii au admirat sala. Iar de pozitie, nu cred ca trebuie sa mai spun ceva. Pentru noi si pozitia a fost un lucru important. Am vrut sa fie in zona centrala pentru ca aveam invitati din alte zone si am vrut sa le aratam ce este mai frumos in Timisoara.

Liliana

dar iti impun firma de catering,nu?

abramburika
03.09.2007, 19:32:08
la Select pretul unui meniu e de la 110-130ron,iar in pret mai ai si personal +sala inclus,iar la Elite pretul la meniu standard la e de 130ron in care ai inclus numai personal,iar sala este 1000RON inchiriatul

lionela
04.09.2007, 10:18:38
Salutari,
Si eu tot noua peaici :) , o sa am nunta la anu :) , am tot cautat locatii pt. petrecere si mi se pare super OK Elite Catering, inca nu am juns sa vorbesc cu cei de acolo de pretul salii si meniu. Cine poate sa-mi povesteasca cate ceva de ei? pareri....sfaturi...
v-am pupat

Ciao! Am vazut mesajul tau si m-am gandit sa-ti scriu ce am auzit eu despre Elite Catering. Au fost la acest rest. cumnatii mei la o nunta prin mai sau iunie a.c. si chiar nu au fost multumiti deloc de meniu, mi-au spus ca nu au mancat aproape nimic pt. ca nu era bine preparat. Eu sper sa fie doar o intamplare la acea nunta, dar totusi e mai bine sa te interesezi si poate chiar sa incerci meniurile lor. Multa bafta!

cristim
04.09.2007, 23:28:47
Incearca sa vezi daca iti place Boavista, capac max. 120 pers, eu asta am ales si ma bucur pt alegerea facuta.

camigabi
07.09.2007, 10:31:49
la Select pretul unui meniu e de la 110-130ron,iar in pret mai ai si personal +sala inclus,iar la Elite pretul la meniu standard la e de 130ron in care ai inclus numai personal,iar sala este 1000RON inchiriatul
mersi mult de tot, ar fi mai convenalil la Select dar nu stiu exact ce capacitate are sala , cred ca 70 locuri, cam mic :)

camigabi
07.09.2007, 14:24:07
[quote=Helen;24520] in sfirsit mi-am rezervat si eu sala, Elite catering este extraordinara de frumoasa, meniul este 800.000 lei iar avansul 8.000.000lei........................
.................................................. ........
Ceau
Acum sunt nelamurita, pe forum abramburika (http://www.miresici.ro/member.php?u=14118) la sectiunea poze cu sali din Timisoara spune ca la Elite pretul la meniu standard la e de 130ron in care ai inclus numai personal,iar sala este 1000RON inchiriatul.
Deci cum e?

dana_ferdean
07.09.2007, 15:09:24
Salut,
Eu sunt Dana si de 2 zile citesc informatii despre nunta de la voi.Acum m-am hotarat sa va scriu si eu,asa ca...Bine v-am gasit! ;-).Aaa, am uitat sa va spun ca sunt din Timisoara. Momentan, sunt in cautare de restaurante.Mi-am scos cateva recomandate de voi si maine o sa merg sa si vad cateva.Noi am vrea sa facem nunta in Iunie,dar oare nu e prea tarziu pentru rezervare.Oare mai gasim ceva locuri pentru Iunie?Am citit cate ceva si despre costurile unei nunti,si m-am ingrozit, dar asta e, o data se intampla,nu? Va pupic si astept raspunsuri de la voi>:D<

andelutza
07.09.2007, 16:06:33
Salut,
Eu sunt Dana si de 2 zile citesc informatii despre nunta de la voi.Acum m-am hotarat sa va scriu si eu,asa ca...Bine v-am gasit! ;-).Aaa, am uitat sa va spun ca sunt din Timisoara. Momentan, sunt in cautare de restaurante.Mi-am scos cateva recomandate de voi si maine o sa merg sa si vad cateva.Noi am vrea sa facem nunta in Iunie,dar oare nu e prea tarziu pentru rezervare.Oare mai gasim ceva locuri pentru Iunie?Am citit cate ceva si despre costurile unei nunti,si m-am ingrozit, dar asta e, o data se intampla,nu? Va pupic si astept raspunsuri de la voi>:D<

Nu cred ca este prea tarziu pentru rezervare...bine, depinde si de restaurant si de numarul de persoane. Noi am facut rezervarea la sfarsitul lui februarie pentru septembrie. Intr-adevar erau restaurante ocupate pana in octombrie, dar am gasit si restaurante libere, doar ca aveau capacitate maxima de 100-110 persoane....Deci BAFTA!!!!:)>-

andelutza
07.09.2007, 16:42:48
mersi mult de tot, ar fi mai convenalil la Select dar nu stiu exact ce capacitate are sala , cred ca 70 locuri, cam mic :)

Eu am fost la inceputul anului la restaurantele acestea dar nu mai tin minte cat era meniul. Dar pot sa-ti spun ca la Select nu incap mai mult de 80 persoane, dar atunci nu mai este loc de dans.Dupa parerea mea nu este un local pentru nunti, mai degraba pentru onomastici. La Burgund, la fel, maxim 80 persoane, daca mai vrei si spatiu de dans, iar la Caprice nu stiu ce capacitate are pentru ca, de cand au renovat, nu am mai fost pe acolo...oricum ma gandesc ca au facut o sala speciala pentru nunti la etaj.

abramburika
09.09.2007, 08:00:27
Incearca sa vezi daca iti place Boavista, capac max. 120 pers, eu asta am ales si ma bucur pt alegerea facuta.
am 120 de invitati capacitatea restaurantului de cat e k sa stiu dc mai au loc si de dans<:-P si cam la cat ma ajunge un meniu standard ......k e fffffffff frig si nu mai imi arde sa merg sa caut sali#-o

cristim
10.09.2007, 23:41:17
am 120 de invitati capacitatea restaurantului de cat e k sa stiu dc mai au loc si de dans<:-P si cam la cat ma ajunge un meniu standard ......k e fffffffff frig si nu mai imi arde sa merg sa caut sali#-o

Am fost la o nunta de 136 pers, peste capac de 120 pers si a ramas si loc de dans, ce-i drept mai restrans, dar suficient cat sa se desfasoare lumea. Meniul pt anul viitor o sa fie undeva intre 120 si 140 ron, in octombrie voi afla mai exact.

camigabi
11.09.2007, 11:56:24
Ceau
m-ar interesa un restaurnt de aproximativ 100-120 locuri, iar pretul la meniu sa fie pe undeva in jur de 100-130 ron si nu stiu exact ar fi super sa fie inclusi chelnerii si sala in acest pret de meniu. :) daca nu asta e.
exista asa ceva? :) si sa fie si o sala frumoasa :)
puteti sa ma ajutati? pls

abramburika
11.09.2007, 12:42:02
Am fost la o nunta de 136 pers, peste capac de 120 pers si a ramas si loc de dans, ce-i drept mai restrans, dar suficient cat sa se desfasoare lumea. Meniul pt anul viitor o sa fie undeva intre 120 si 140 ron, in octombrie voi afla mai exact.
multumesc mult

snej
11.09.2007, 14:15:40

Si noi tot pentru Boavista ne-am hotarat. Sper sa fie ok. Nu stiu ce petrecareti si mari dansatori am pe lista de invitati dar sper sa incapa :-p. Lasi sala cum e sau schimbi fete de masa sau esarfele de la scaun?

marincam
12.09.2007, 14:27:31
Ciao fetele,
Valery, eu am nunta tot la Strelitia dar in 13.10.07, exact cu o saptamana dupa tine, si abia astept sa-mi spui cum au fost cei de la restaurant, pt ca eu sambata am avut un soc...noi am rezervat sala in prima saptamana din februarie si am discutat atunci exact ce ne impun ei sa luam de la ei si ce am putea sa aducem noi, iar sambata am trecut pe acolo sa mai discutam una alta, si ce crezi ca ne-au spus: ca politica restaurantului s-a schimbat, ca nu ma e voie sa aducem noi firma de decoratiuni, ca sucurile, berea cafeaua si nu mai stiu cate trebuie sa le luam de la ei. Adevarul e ca acum am discutat cu o alta doamana, cea cu care discutasem initial nu era, si cand a vazut ce uimiti eram, a incercat sa o mai dea la intors, ca totusi daca am vorbit ceva in februarie s-ar putea sa ramana asa, dar ca nu e sigur...bla, bla. Ceea ce m-a facut sa-mi pun mari semne de intrebare si sa incep sa ma stresez putin, eu am mai fost acolo la o nunta si mi-a placut f mult, si chelarii au fost foarte amabili, iar mirii erau f incantati ca totul iesise ok, ca nu le incarcase nota de plata cu nimic...Iar de cand cu intamplarea de sambata,parca toata lumea cu care vorbesc stie cate ceva naspa de Strelitia, iar eu sincer NU as vrea sa le cred... Tu ai mai fost in ultimul timp la restaurant? tie ce ti-au spus?

TMRoxana
13.09.2007, 13:50:20
Ceau fetelor am citit cu mare interes subiectele de pe acest forum si am decis sa va scriu si eu. Am nuta la anul in data de 23.08.2008 la restaurantul D.A.F JUNIOR sat Giroc si asi dori niste pareri despre servire, mancare etc. Bafta la pregatiri.

lionela
17.09.2007, 11:21:35
Ciao fetele,
Valery, eu am nunta tot la Strelitia dar in 13.10.07, exact cu o saptamana dupa tine, si abia astept sa-mi spui cum au fost cei de la restaurant, pt ca eu sambata am avut un soc...noi am rezervat sala in prima saptamana din februarie si am discutat atunci exact ce ne impun ei sa luam de la ei si ce am putea sa aducem noi, iar sambata am trecut pe acolo sa mai discutam una alta, si ce crezi ca ne-au spus: ca politica restaurantului s-a schimbat, ca nu ma e voie sa aducem noi firma de decoratiuni, ca sucurile, berea cafeaua si nu mai stiu cate trebuie sa le luam de la ei. Adevarul e ca acum am discutat cu o alta doamana, cea cu care discutasem initial nu era, si cand a vazut ce uimiti eram, a incercat sa o mai dea la intors, ca totusi daca am vorbit ceva in februarie s-ar putea sa ramana asa, dar ca nu e sigur...bla, bla. Ceea ce m-a facut sa-mi pun mari semne de intrebare si sa incep sa ma stresez putin, eu am mai fost acolo la o nunta si mi-a placut f mult, si chelarii au fost foarte amabili, iar mirii erau f incantati ca totul iesise ok, ca nu le incarcase nota de plata cu nimic...Iar de cand cu intamplarea de sambata,parca toata lumea cu care vorbesc stie cate ceva naspa de Strelitia, iar eu sincer NU as vrea sa le cred... Tu ai mai fost in ultimul timp la restaurant? tie ce ti-au spus?

eu am fost in vara aceasta la o nunta la Strelitia. Pot sa spun ca m-am distrat foarte bine pt. ca eram o gasca mare de prieteni, dar mancarea si servirea nu au fost excelente. Cel putin daca meniul era la pretul la care mi-l spusese mireasa, chiar nu merita acel pret (in jur de 175 ron, fara prajituri, tort, cafea si bauturi). Intr-adevar nici pe ei nu i-a lasat sa aduca din afara firma de decoratiuni ci s-au ocupat cei de la restaurant. Cam asta a fost parerea mea dupa acea nunta. Multa bafta si tine-te tare, daca ati negociat intr-un fel, nu-i lasa pe ei sa rastoarne situatia acum in ultimul ceas.

markus
17.09.2007, 17:17:31
buna fetelor, sunt mariana si am avut nunta in 8 sept la senator si am fost foarte multumita de acest restaurant

TMRoxana
20.09.2007, 10:52:13
Si eu am fost la o nunta anul acesta la Strelitia in sala mare si a fost foarte buna servirea si mancarea, iar meniul a costat 124 lei/pers si au fost 5 feluri de mancare ( aperitiv, clatite cu carne,ciorbita de vita,sarmalute si friptura cu pireu si salata) + inghetata. Intradevar husele de scaun si fetele de masa le-au inchiriat de la ei dar sunt mai ieftin decat daca angajezi o firma. Bafta la pregatiri.

camigabi
20.09.2007, 13:56:33
Si noi tot pentru Boavista ne-am hotarat. Sper sa fie ok. Nu stiu ce petrecareti si mari dansatori am pe lista de invitati dar sper sa incapa :-p. Lasi sala cum e sau schimbi fete de masa sau esarfele de la scaun?
Salut,
cat este meniul si sala eventual, la Boavista?:-?

scarletmia
20.09.2007, 16:26:34
Ceau,miresicilor >:/

stiu sigur ca numai voi ma puteti ajuta la alegerea restaurantului...........vom avea in jur de 150 de invitati la nunta si nu stiu ce sali sa ma duc sa vad...........nu dispun de prea mult timp liber si n-as vrea sa ma duc la plimbari aiurea prin oras.........:-? va rog ajutati-ma..........pleaseeeeee..........^:)^ pupici

scarletmia
22.09.2007, 19:58:38
Ceau,fetelor

nici nu stiti cat ma incanta sa citesc mesajele voastre,mai ales ca sunt intr-o mare dilema in ceea ce priveste alegerea restaurantului.......\:D/ noi avem cam 160-190 de invitati(desi lista trece de 200)si ne gandeam la banateana(sala mare)unde am fost azi si ne-au facut oferta tare buna.....:)>- ...puteti sa-mi spuneti ceva despre acest restaurat?dc ati fot acolo la nunta,dc ati facut acolo nunta?;;) ma intereseaza impresiile voastre si orice info legate de banateana....^:)^ ....azi era amenajata pe verde si nu prea mi-a placut>:P ,dar ma gandec ca poate cu un visiniu sau rosu se mai schimba ambianta......:D .....si inca ceva ce preturi v-au luat la amenajare,ca era cam slabuta amenajarea azi,desi facuta cu bun gust........trebuiau mai multe flori ca sa invioreze nuntasii.....;)) ....va pup si astept pareri

TMRoxana
23.09.2007, 11:59:51
Ceau
m-ar interesa un restaurnt de aproximativ 100-120 locuri, iar pretul la meniu sa fie pe undeva in jur de 100-130 ron si nu stiu exact ar fi super sa fie inclusi chelnerii si sala in acest pret de meniu. :) daca nu asta e.
exista asa ceva? :) si sa fie si o sala frumoasa :)
puteti sa ma ajutati? pls

Restaurantul la cara am eu nunta are capacitate de 100 persoane, iar meniul anul acesta a fost de 100 de pers. cu tot cu chelneri, sala si huse scaun. Un dezavantaj ar fi ca este in sat Giroc dar te asigur ca nu mai ti cont de lucru acesta cand vei vedea privaliste si restaurantul inconjurat de apa si pestisori. Mie mia placut foarte mult.Asi pune si poze daca asi sti cum. Bafta la cautari.:)

TMRoxana
23.09.2007, 12:17:55
Am reusit sa pun poze. Sunt numai de afara ,dar am sa merg la ei in 01 octombrie si am sa fac poze si in interior. Scuze pt calitatea pozelor dar sunt facute cu telefonul.

Alexandra_80
23.09.2007, 17:50:51
Buna fetelor! Am citit toate mesajele voastre si am si eu o rugaminte. Voi avea nunta anul viitor in 16 august la Restaurantul Bavaria de la Conti (sala mare) si sunt curioasa daca voi ati fost acolo la vre-o nunta si imi puteti spune mai multe despre servirea, papicul de acolo...orice [-o< Mersi mult si spor la pregatiri sa aveti! ;;)

camigabi
25.09.2007, 11:50:55
Eu am fost la inceputul anului la restaurantele acestea dar nu mai tin minte cat era meniul. Dar pot sa-ti spun ca la Select nu incap mai mult de 80 persoane, dar atunci nu mai este loc de dans.Dupa parerea mea nu este un local pentru nunti, mai degraba pentru onomastici. La Burgund, la fel, maxim 80 persoane, daca mai vrei si spatiu de dans, iar la Caprice nu stiu ce capacitate are pentru ca, de cand au renovat, nu am mai fost pe acolo...oricum ma gandesc ca au facut o sala speciala pentru nunti la etaj.
Sal,
La Caprice in sala de sus intra cam 120 pers. iar meniul e 115 RON +chelneri cam 6 la 115RON

scarletmia
25.09.2007, 14:36:29
hello,hello

ma gandeam sa discutam un pic si pe marginea subiectului meniuri.........adica la cat se ridica pretul unui meniu la restaurantele din tm...........ce contine.........ce ti se impune ,ce nu.........parerile voastre sunt foarte importante..........si le astept aici......>:D< ...pusy

scarletmia
25.09.2007, 14:46:41
Ceau,dragutzelor

eu chiar zilele astea ma confrunt cu aceasta problema............ce ar trebui sa contina contractul incheiat cu restaurntul?sa-i lasam pe ei sa decida sau ne spunem si noi punctul de vedere?cum ne protejam importiva celor care vor sa abuzeze de noi?si mai ales de banii nostri........sunt convinsa ca aveti o opinie in privinta asta........ajuta-ti-ma va rog!!!!va rooooogggggg:-SS

scarletmia
27.09.2007, 13:45:03
Ceau,miresicilor

noi ne-am hotarat pt Via Aurelia(pe Sagului la marele volan)......adevarul e ca e greu sa te hotarasti in privinta unui restaurant........la noi a fost un pic mai usor deoarece noi am mai fost la nunti acolo si stiam ca mancarea e buna,sala frumoasa.......ospatarii super serviabili.......asa ca intr-un fel aces lucru ne-a mai luat o piatra de pe inima........voi ce parere aveti de via aurelia?va pupacesc pe toate

lizucel
27.09.2007, 15:28:45
ceau gagica,eu chiar astazi am fost sa rezerv sala mare la hotel Aurora si dupa marea dezamagire pe care am avut-o (i-mi doream din suflet sa ma casatoresc pe 27 septembrie chiar de ziua mea) si sala era deja ocupata...din intamplare il cunosc pe tipu care a inchiriat-o din vedere si i-am propus sa-i amenajez sala GRATIS pentru 300 de invitati numa' sa faca schimb de locuri cu mine( ma ocup si cu aranjatu' doar ca sunt la inceput)...adica sa ma lase pe mine pe 27 si sa faca el dupa o saptamana...iti dai sema cat sunt de disperata daca i-am facut asa oferta:-SS ...si acum ma rog din suflet sa se gandeasca si sa accepte...
...da stai ca m-am luat cu altele...voiam sa-ti spun ca la nervii care i-am avut, am dat avansu, m-a notat in caiet dar nu am facut nici un contract...si chiar daca in caiet a scris ca pretul de meniu este 85+10% sper sa nu am vreo surpriza si sa ma trezesc la anu ca pretul s-a dublat...in rest mie mi-au parut OK...toata bautura o aduc de acasa, prajitura la fel...asa ca in afara de modificarea pretului si faptul ca nu am sala libera de ziua mea:gen_07: ...chiar nu stiu ce s-ar mai putea intampla

scarletmia
27.09.2007, 15:32:35
Bonjour miresicilor

imi place la nebunie sa citesc mesajele voastre si imi dau seama ca ne putem ajuta mult,dc suntem unite.....;-) ..eu mi-am ales restarantul deja.......este via aurelia,pe calea sagului.......minim 180 de pers.......meniu-125 ron si cu posibilitate de majorare cu max 10% pana la anul in sept.....in meniu sunt aperitiv,gustare calda,supa cu tascute,sarmale,si friptura(cu 2 feluri de carne,cartofi la cuptor si salata de varza) 2 cafele de pers si apa...:) cu decoratul salii o sa mai vedem ca nu avem alocati prea multi bani si la urma urmei sala este superba si in regim de restaurant.........sunt convinsa ca cu ceva huse si flori o facem sa fie extraordinara.......mai avem timp sa ne interesam de unde luam florile si ce idei sa punem in aplicare pt decorarea salii...........acolo din pacate august si septembrie nu mai e nimic liber,nu stiu in celelalte luni.....:-s .....va pup si spor la vizualizat restaurante.....:-? ...si nu stati pe ganduri,ca intai tb sa le vedeti si sa va placa si dupa aia negociati conditiile.....:) ....pupici dulci :bye_03:

scarletmia
27.09.2007, 15:50:54
of,of,of,,Lizucel

nu te critic,doar ca trebuia sa fii mai atenta si sa semnezi contractul ala ca sa nu ai si alte surprize neplacute.........si sper ca tipul cu nunta de ziua ta sa renunte in favoarea ta..........iti doresc din tot sufletul..........macar tu sa reusesti sa-ti faci nunta cand iti doresti,ca eu deja am schimbat data.........in functie de restaurant si nu mi-a fost totuna.........da,na ce sa-i faci?dc iubi meu nu si-a dat interesul pt restaurante pana acum.........#-o o fac in sept nu o mai fac in august,am stabilit deja restaurantul..........e via aurelia si am facut contractul cu ei,am dat avansul si am discutat destule vrute si nevrute..........meniul costa in contract 125 ron in prezent cu posibilitate de majorare pana la anul cu max 10 %...........si contine aperitiv,gustare calda(clatite cu carne si ciuperci)supa cu tascute,sarmale,si friptura(piept de pui cu sos quatro formaggi,ceafa de porc la tava,cartofi la cuptor si salata de varza).........mai primesc 2 cafele de pers si apa in pretul asta.........praji si alte dulciuri nu vreau.........pt ca am observat ca la toate nuntile la care am fost nu se manca nici macar tortul miresei darmite praji sau inghetata sau alte dulciuri........te pupik

lizucel
28.09.2007, 10:29:26
...pe cat septembrie?
sa stii ca ma tot gandesc la contractul ala...dar astept sa vad ce raspuns i-mi da tipu' ala si dupa aia mer sa le zic sa facem un contract ori pt 27 septembrie [-o< ori pt 4 octombrie...oricand numa sa nu ploua.
in meniul de 85lei intra aperitivul,supa,sarmalutele cu mamaligutza si costitza,cartofi, 2bucati friptura de porc si o pulpa pui, 2 cafele si o sticla apa...si daca mai vreau ceva platesc binenteles.cred ca o sa mai adaug ceva si sa ajung undeva la 110-120lei....cat despre prajii iti dau mare dreptate dar nu stiu ce sa fac...ma gandesc sa nu comenteze cineva dupa aia si sa aud ceva de genu ,,doamne nu a pus praijtura deloc pe masa, doar din tortul miresi...,,
oricat mi-as dorii sa fie toata lumea multumita sunt sigura ca o sa am si carcotasi, asa ca nu stiu daca merita sa-mi fac atatea probleme.
tu unde iti faci rochitza? ai gasit ceva?
...a si apropos de IUBI tau...stai linistita ca nici al meu nu s-a implicat,eu i-am spus ce am gasit,cat costa si el si-a dat cu parerea...si chiar daca mi-as dorii sa se implice si el...pot sa-ti spu ca el NU E GENUL#-o

scarletmia
28.09.2007, 15:18:44
eu am nunta pe 6 sept....:)>- ..si sa stii ca situatia s-a schimbat,ca doar nu crezi ca il las eu pe iubi meu asa sa nu se implice..........chiar dc ii convine,chiar dc nu-i convine.........:D
apropos de meniu,vad ca al tau e super ok si ca pret si ca si continut........dar 110 ron va fi la anul sau e anul asta......:-\
dupa rochite inca ma mai uit.......nu vreau sa ma grabesc,pt ca inca nu-mi place mai nimik din tot ce-am vazut si ce-mi place e greu de facut si unde gasesc eu croitoresa priceputa? :-SS
e imp ca mi-am rezolvat cu restaurantul si pot sa stau un pic mai relaxata.......acum caut pe forum discutii despre decorarea salii,aranjamente florale si ma incanta sa vad ca fetele sunt tare informate......sunt de mare ajutor.....:A ...nu stiu ce m-as fi facut dc n-ar fi existat forumul asta.....^:)^ ..pe bune.........pupici pe obrajori

bubucandyblue
29.09.2007, 23:40:38
deci...eu sunt si mai disperata...tocmai am dat de subiectul asta...
am nunta in mai 2008, pe la mijloc, am vro lista de 180-190 de persoane, max 200
nu am sala, nu am nimik, nu stiu pe ce lume traiesc...ce recomandati urgent? heeeeeeelp [-o<
imi tre o sala frumoasa, mare la 200 persoana, fara separeuri, vreau sa decorez (daca are nevoie) cu rosu/bordo, si alb+auriu ca accente...deci mai imperial cum s-ar zice, elegant.
mai am sanse sa gasesc ceva k-lumea?

bubucandyblue
29.09.2007, 23:43:47
ah citeam ceva la un moment dat de intalnire cu miresicile...unde, ce si cum8-} eu chiar traiesc pe alta planeta

bubucandyblue
01.10.2007, 12:00:05
haha nici al meu nu e in tzara, si cand vine sta putin...great...si eu nu am inceput pregatirile, acum ma disper

cine stie nr de tel de la restaurant de 200 pers, 250 max (eu am 195 deocamdata pe lista), sa posteze :D
ma intereseaza bavaria
hotel 200
lloyd (numa sa nu fie cam inghesuiala)
senator...dar cred ca e ocupat deja
si francesca...unde se fac rezervari numa din ianuarie, da am auzit ca e cam piperat
ah..si la via aurelia cati incap? tel?

scarletmia
01.10.2007, 12:48:42
Ceau

ma distreaza foarte tare ca numai pe noi doua ne intereseaza sa vb despre preturi de meniuri.........dar e interesant........
cat despre pretul pt meniu pe care il ai tu de la aurora..........sincer mi se pare super mic si deci e super ok.........pe mine o sa ma omoare costurile restaurantului........nu mai stiu cati invitati ziceai tu ca ai ,dar oricum diferenta e foarte mare(de la 100 ron sa zicem ai tai pana la 140 ron ai mei.........:-SS )si faza e ca mancarea e cam tot aia,ca nu e ca eu am ceva super deosebit.......merg si eu pe clasic ca si tine........cat despre intalnire iti dau un pm(private mesage)......ca sa nu fim offtopic.........pupici

oana_bride
01.10.2007, 13:15:56
Ceau

ma distreaza foarte tare ca numai pe noi doua ne intereseaza sa vb despre preturi de meniuri.........dar e interesant........
cat despre pretul pt meniu pe care il ai tu de la aurora..........sincer mi se pare super mic si deci e super ok.........pe mine o sa ma omoare costurile restaurantului........nu mai stiu cati invitati ziceai tu ca ai ,dar oricum diferenta e foarte mare(de la 100 ron sa zicem ai tai pana la 140 ron ai mei.........:-SS )si faza e ca mancarea e cam tot aia,ca nu e ca eu am ceva super deosebit.......merg si eu pe clasic ca si tine........cat despre intalnire iti dau un pm(private mesage)......ca sa nu fim offtopic.........pupici

:talk_03: Nope. Nu sunteti singurele interesate de preturi. ;;)

dana_ferdean
03.10.2007, 11:50:49
Buna,fetelor.Eu va recomand cu cea mai mare caldura restaurantul de la Hotel Timisoara.Eu cand am vazut sala am zis ca aia e,dar pana la urma am renuntat pt ca era o limita de minim 120 pers si mi-a fost frica sa nu raman in pierdere si sa-mi vina mai putini,pt ca lista mea se invarte undeva pe la 125-130 pers. Meniul parca era undeva pe la 120-130 RON,oricum e super OK,cu siguranta o sa va placa daca aveti nr de persoane.Eu pana la urma am ales Casa Armatei-Sala de Festivitati care e imensa si incap intre 100 si 200 pers,fara nici o limita.Nu e prea amenajata, dar o sa o amenajam noi.Important e ca e mare si fara separeuri.Si meniul e foarte atractiv.Daca mai doriti informatii va stau la dispozitie.Multa bafta la toate.:*

Dallianna
03.10.2007, 22:42:24
yupiiii fac nunta la Burgund :) in seara asta am fost sa mancam acolo si am vorbit cu " big boss " si vineri ne intalnim sa dau avansul si sa stabilim exact ce data vreau. Inca e OK acolo cu programarile, mi-a spus ca au vreo 3-4 evenimente programate pe anul viitor. meniu 120 ron, va ajunge la anul la maxim 130ron mi s-a promis, in care ai inclus pe langa felurile de mancare+desert si 2 beri/pers, cafea la discretie si 1l suc +1l apa minerala. restul se poate aduce de acasa, decorul nu e impus la o anumita firma, iar personalul se plateste cu pretul unui meniu/fiecare pers.
avansul e mic, se da vreo 100eur cand te scrie in agenda de evenim. si jumate din valoarea meniurilor cu 2 sapt inainte de nunta, iar restul dupa.

Ce as vrea sa stiu de la voi e, daca e cineva care a facut nunta acolo, sau care a fost la nunti acolo, la ce surprize ma pot astepta...nu am gasit nimic prin topicuri (eu citesc muuuuuuuuult si nu apuc sa postez niciodata 8-|) sa stiu sa le dezbat cu patronul vineri...please help daca stiti ceva ce-mi scapa. :-SS

xoxoxoxo :x

ZaidaMarconi
09.10.2007, 17:25:51
Buna nehotaratelor, si eu am umblat saptamana trecuta din restaurant in restaurant, sincer m-am informat de la voi mai mult dar am fost si in alte locatii pe care voi nu le-ati enumerat si vreau sa va informez eu ca sunt alte restaurante care nu se compara cu ce ati spus voi,din contra sunt niste restaurante care sunt mai finute mai selecte deci nu mai bagati totul in aceeasi oala! Nu mai faceti comparatii intre Clasic de exemplu sau Casa La Fayette sau Banateana sau La Cetate care sunt niste restaurante de alta clasa numai cand intrii si vezi ce bani au investit oamenii aia acolo cu restaurante de genul Tenerife sau Burgund sau Casa Armatei sau mai stiu eu care, ca nu e frumos si dezimformati oamenii. Rezumati-va comenturile la ceea ce ati vazut si nu va mai dati cu parerea aiurea! Eu personal va sugerez sa mai umblati prin oras pe la mai multe restaurante si apoi sa scrieti pe acest Site!

Dallianna
09.10.2007, 18:38:19
totul depinde foarte foarte mult de anumiti factori...
1. stilul care iti place tie
2. bugetul alocat
3. numarul de persoane
personal nu apreciez atitudinea ta dar si asta e o chestiune de gusturi.
aici fiecare isi da cu parerea...unde au facut/vor sa faca, ce au vazut..ce li se pare lor ca merge cu stilul lor asa mai departe..eu nu apreciez restaurantul La Cetate de exemplu...mi se pare de Evul Mediu, si imi doresc o nunta moderna...tie pe de alta parte, poate sa iti placa foarte mult...asta nu inseamna ca una sau cealalta e mai buna...e o chestiune de gusturi si as aprecia daca ti-ai revizui atitudinea fata de celelalte membre ale forumului. Parerea mea...

In alta ordine de idei, ma intereseaza ffffffffffffff putin cati bani au investit aia in locatie...atata timp cat arata bine si servirea e de exceptie, poa sa fie si super ieftina investitia...nu tot ce e frumos e scump si nu tot ce e scump e frumos...dar asta e alta discutie
Multumesc.

oana_bride
09.10.2007, 22:45:35
Da, sa traiti doamna Zaida, eu nu imi mai dau cu parerea referitor la nimic. Ca se pare ca nu am voie ! Doriti sa inchidem si forumul pentru ca palavragim prea mult ? Pai nu asta era ideea, sa ne spunem parerile si sa "furam" cele mai bune idei de pe forum ? Sau poate nu am inteles eu bine. Le rog pe doamnele moderatoare sa ne ajute ! Multumesc anticipat !

ana_maria2909
11.10.2007, 16:45:26
Salutare, sunt noua pe form si pana acum doar v-am citit iar azi m-am hotarat sa va si scriu. Sunt o viitoare mireasa ce se casatoreste in 27.09.2007 la Hotel Trio in comuna Giroc. Vreau sa va spun ca restaurantul e minunat, are o capacitate de pana la 300 de pers iar meniul e ok ca pret anul asta a fost de 100 Ron.

Ruja
12.10.2007, 15:08:19
Sugestii pt restaurante Timisoara:

http://www.roturism.com/cazare/timis/timisoara.html (http://www.roturism.com/cazare/timis/timisoara.html)
http://www.timisoara.ro/hoteluri/hoteluri.shtml
mai gasiti multe info si in revistele gratuite "Zile si nopti", "7 seri", "24-Fun"

Ruja
12.10.2007, 15:48:35
Preturile la meniuri sunt intre 100 ron si 160 ron/pers in fctie de restaurant (doar mancare).
Cateva exemple:

Pensiunea Valery I:
-170 loc maxim, 140 loc minim, terasa pusa la dispozitie
-meniu-140 -160 ron/pers (include 6 feluri mancare, cafea, apa, suc, bere), fara fructe, vin, spirtoase, prajituri, tort;
-purcel protap-bonus,
-avans 1000 ron, cheletuieli chelneri + bucatari : 100 ron * 10 pers;
-optional:aranjament masa + flori: 1500 euro, aranjament fructe: 250 euro,
-www.***********.ro (http://www.***********.ro)

Hotel Ambasador-4*:

-100-110 loc normal; 120 loc maxim

-meniu: 50 euro (150-160 ron/pers)-include: mancare, 1 apa, 1 cola , 2 cafele, 1 l bere,
-1 apartament in hotel bonus pt miri
-cazare hotel la 1/2 pret lista pt invitati (camere duble cu m.d. 60 euro, fara m.d. 50 euro)
-avans 25% (1500 ron)
-daca iei de la ei bauturile spirtuase, vin -50 % din preturile de la bar
-are DJ lor
http://www.a*********.ro/

Hotel Aurelia-3*:

2 restaurante:

-sala mica: maxim 130 pers, minim 75-80 pers
-sala mare: minim 150 pers, maxim 300 pers
-cumulat in ambele sali: 500 loc, cu trecerea pe la receptie, bufet suedez in mijloc
-meniu: 100-130 ron/pers (include mancare, apa, cafea)
-cheletuieli chelneri + bucatari : 10 meniuri pe 100 pers (la 20-25 pers plus un meniu)
-avans: 2000 ron (in 2 rate)
-Timisoara, jud. Timis , Chisoda, DN 59, km8+400
Web : http://www.***********.ro (http://www.***********.ro)

H. Aurora-3*:

-80-85 loc maxim

-meniu: 95 ron + apa, cafea
-avans: 1000 ron
http://www.**************.html

Hotel Boavista:

-120 loc maxim + terasa pusa la dispozitie

-avans: 500 ron; cheletuieli chelneri + bucatari : 1500 ron
-meniu: 130-150 ron/pers. (include mancare, apa, cafea); 1 camera pt miri bonus;

http://www.**************.ro/

H. Timisoara:

2 restaurante:

-sala mare:maxim: 230-250 loc; minim 150 loc
-sala mica: maxim: 80- 100 loc;
-terasa: 50 loc.
-meniu aprox. 120 ron (include apa, 2 cafele)
-avans: 1000 ron ;cheletuieli chelneri + bucatari : ex: la 80 pers---se platesc 8 meniuri;
www.h*********oara.ro (http://www.h*********oara.ro)

snej
12.10.2007, 16:24:01
Salut,
cat este meniul si sala eventual, la Boavista?:-?

Ciao,
Pretul nu a fost stabilit in septembrie, zicea ca prin noiembrie decembrie sa mai mergem, anul acesta era 1mil200 - 1mil300 parca..nu mai sunt sigura.
Pe sala am dat 5 mil ca avans si am uitat cat au zis de ospatari :">. dar nu era ceva exorbitant.

ioana1979
16.10.2007, 13:09:34
Casa cu Flori
Pensiunea Valery de pe Lidia
Resturantul chinezesc din libertatii
Camelot
Da toni
restaurantul sarbesc din centru

Dallianna
17.10.2007, 13:34:13
papa bun gasim si la Burgund pe Borzesti si la Celentano langa Medicina

andreea_timisoara
17.10.2007, 19:34:45
Da Toni, Tinecz, mai este Femadar din comuna Giroc unde se mananca bine si ai siguranta ca toul e proaspat

luizi
19.10.2007, 20:34:43
Buna nehotaratelor, si eu am umblat saptamana trecuta din restaurant in restaurant, sincer m-am informat de la voi mai mult dar am fost si in alte locatii pe care voi nu le-ati enumerat si vreau sa va informez eu ca sunt alte restaurante care nu se compara cu ce ati spus voi,din contra sunt niste restaurante care sunt mai finute mai selecte deci nu mai bagati totul in aceeasi oala! Nu mai faceti comparatii intre Clasic de exemplu sau Casa La Fayette sau Banateana sau La Cetate care sunt niste restaurante de alta clasa numai cand intrii si vezi ce bani au investit oamenii aia acolo cu restaurante de genul Tenerife sau Burgund sau Casa Armatei sau mai stiu eu care, ca nu e frumos si dezimformati oamenii. Rezumati-va comenturile la ceea ce ati vazut si nu va mai dati cu parerea aiurea! Eu personal va sugerez sa mai umblati prin oras pe la mai multe restaurante si apoi sa scrieti pe acest Site!

daca nu esti de acord cu fetele...(eu inca nu am fost prin toate restaurantele)...hai fa o prezentare mai complexa decat au facut-o ele...am nevoie de idei...daca zici doar ca nu au dreptate si nu-ti sustii punctul de vedere prin argumente...si sincer n-am inteles mai nimic din raspunsul tau..asta e..no ofense...dar fi mai explicita si exemplifica care iti sunt parerile despre restaurante...

andreea_bunny
22.10.2007, 01:45:16
La Tavi - impecabila mancare, impecabila servire!!!
Tinecz, Casa cu Flori.
Select.

olivera
25.10.2007, 14:09:24
Salutare. Sunt noua pe forum. Voi avea nunta in 26 iulie 2008. Ca si locatie am ales restaurantul Clasic. Sper ca am facut o alegere buna

ioana1979
26.10.2007, 16:03:25

alegerea unui restaurant fiecare o face dupa propriile standarde si dupa propriul buzunar....si mai ales DUPA NUMARUL INVITATIILOR. asa ca nu cred ca se poate face comparatie intre diverse restaurante.
PE ACEST FORUM NOI NU DEZINFORMAM, ne DAM DOAR CU PAREREA, cine vrea tine cont de ea, cine nu, NU si ca asta basta;
poate ce imi place mie nu iti place tie si invers....asa ca....

nicoleta_oana
27.10.2007, 18:29:58
Femadar din Giroc =DAF JUNIOR,intradevar mancarea foarte buna,servirea era buna,acum e asa si asa si preturile au crescut mult,cel putin noua asa ni sa parut..am plecat cam dezamagiti ultima data de acolo,portiile sau mai micsorta putin....etc:D
Casa cu flori-super,totul e impecabil,
Giovana,San-Marzano,Cora- la capitolul pizza sunt super
mancarea de sus de la mall e super...imi place fff fmult KFC;;)
si mai sunt dar nu mi aduc acum aminte:D

silvia78
31.10.2007, 19:25:22
Buna, fetelor! Cine ma ajuta si pe mine cu un sfat? Nu reusesc sa-mi gasesc sala pt. nunta... Am programat pentru iulie 2008,am vazut cateva sali (hotel ambassador, hotel stralitia, casa la fayette). Dintre acestea sala de la Ambassador este superba, dar putin cam scump (50E), la Strelitia e avantajos avand in vedere ca ei se ocupa si de decorarea salii,dar sala nu arata asa cum mi-as dori, iar Casa la Fayette nu m-a impresionat deloc.Aveti alte variante pt. mine (pt. 100 persoane), caci nu stiu pe unde sa ma mai duc sa caut...Si vreau sa gasesc ceva care sa ma imnpresioneze...sa fiu multumita, cred ca intelegeti ce vreau sa spun... Multumesc.^:)^

alina_hahuie
31.10.2007, 21:13:23
Restaurant "Clasic". Poze de la nunta noastra 17/09/2006
Asta da restaurant frumos!!!

Dallianna
31.10.2007, 21:36:50
Buna, fetelor! Cine ma ajuta si pe mine cu un sfat? Nu reusesc sa-mi gasesc sala pt. nunta... Am programat pentru iulie 2008,am vazut cateva sali (hotel ambassador, hotel stralitia, casa la fayette). Dintre acestea sala de la Ambassador este superba, dar putin cam scump (50E), la Strelitia e avantajos avand in vedere ca ei se ocupa si de decorarea salii,dar sala nu arata asa cum mi-as dori, iar Casa la Fayette nu m-a impresionat deloc.Aveti alte variante pt. mine (pt. 100 persoane), caci nu stiu pe unde sa ma mai duc sa caut...Si vreau sa gasesc ceva care sa ma imnpresioneze...sa fiu multumita, cred ca intelegeti ce vreau sa spun... Multumesc.^:)^
salut, ar fi cateva optiuni, din pacate nu prea mai este activitate intensa pe forum pe aici :-< si nush cine ar putea sa iti raspuna in amanunt...iti trimit in pm IDul meu de mess...am mai multe liste...add me. :) sunt sigura ca gasim o solutie salvatoare :D

Pinkpanther
01.11.2007, 02:29:59
deci...eu sunt si mai disperata...tocmai am dat de subiectul asta...
am nunta in mai 2008, pe la mijloc, am vro lista de 180-190 de persoane, max 200
nu am sala, nu am nimik, nu stiu pe ce lume traiesc...ce recomandati urgent? heeeeeeelp [-o<
imi tre o sala frumoasa, mare la 200 persoana, fara separeuri, vreau sa decorez (daca are nevoie) cu rosu/bordo, si alb+auriu ca accente...deci mai imperial cum s-ar zice, elegant.
mai am sanse sa gasesc ceva k-lumea?
Ti-as recomanda cu caldura sala din comuna Giroc ce apartine de complexul DAF Junior.E in constructie,dar se termina anul asta si va iesi super.Cadrul de acolo e deosebit.Verdeata,cascada,raulet cu nuferi,podulete...Foarte frumos.Acolo mi-am dorit eu sa facem nunta,dar nu s-a putut pentru ca accepta numai un minim de 200 de persoane.Detalii despre pret nu stiu,dar chiar nu mai conteaza nimic cand vezi cat de frumos este spatiul acela.

camicos
05.11.2007, 14:25:59
haha nici al meu nu e in tzara, si cand vine sta putin...great...si eu nu am inceput pregatirile, acum ma disper

cine stie nr de tel de la restaurant de 200 pers, 250 max (eu am 195 deocamdata pe lista), sa posteze :D
ma intereseaza bavaria
hotel 200
lloyd (numa sa nu fie cam inghesuiala)
senator...dar cred ca e ocupat deja
si francesca...unde se fac rezervari numa din ianuarie, da am auzit ca e cam piperat
ah..si la via aurelia cati incap? tel?

Bubu, tu ai incercat la Sala Aurora ? Ca am uitat sa te intreb.

camicos
05.11.2007, 14:27:23
alegerea unui restaurant fiecare o face dupa propriile standarde si dupa propriul buzunar....si mai ales DUPA NUMARUL INVITATIILOR. asa ca nu cred ca se poate face comparatie intre diverse restaurante.
PE ACEST FORUM NOI NU DEZINFORMAM, ne DAM DOAR CU PAREREA, cine vrea tine cont de ea, cine nu, NU si ca asta basta;
poate ce imi place mie nu iti place tie si invers....asa ca....

Corect, Ioana !

BDiana
06.11.2007, 11:04:24
Saptamana trecuta am mancat de 2 ori la Tinecz: excelenta mancarea, servirea, localul foarte curat, decorat cu gust. Mi-a placut mult.

lidiacosmina
11.11.2007, 13:37:35
Am descoperit si eu site-ul asta, si cum am nevoie de muuulte sfaturi, m-am decis sa ma alatur voua. Salut toate viitoarele mirese, dar si pe cele care deja sunt sotii.
Vreau sa intreb daca stie cineva ceva de restaurantul Festin Classic din Timisoara, e nou deschis, daca ati fost acolo, daca v-a placut?
Eu caut o sala cocheta, cam de 120-130 de pers, cu ring de dans, meniul sa fie cam pana in 130 RON. Daca si-a organizat cineva nunta sau a fost la o nunta la Elite Catering, hotel Tresor, casa La Fayette, Gradina Banateana (nu mai stiu daca s-a terminat renovarea), hotel Ambassador, Aurelia, sau ce alte restaurante de capacitatea asta mai stiti.
Eu cred ca am vazut aproape toate restaurantele din Timisoara, ne-am hotarat la unul, dar au aparut ceva probleme si nu stim ce sa facem, nu mai vreau sa mai stam stresati.:-<
Va multumesc frumos!

LauraLoka
12.11.2007, 15:34:55
Buna fetelor,
Am si eu fixata dat nuntii la anu pe 07.06.2008 la restaurantul Calsic Timisoara , Calea Sagului stie sa mi spuna cineva care si-a tinut nunta acolo cum e?
Are cineva poze?
eu am fost si am rezervat din Mai, am vazut si poze acolo cand am fost asa e ff frumos dar vreau sa stiu conditiile , meniul ...va pup

LauraLoka
12.11.2007, 15:39:39
Salutare. Sunt noua pe forum. Voi avea nunta in 26 iulie 2008. Ca si locatie am ales restaurantul Clasic. Sper ca am facut o alegere buna

Buna Olivera ,
Eu sunt laura din Timisoara si eu am nunta pe 07 iunie 2008 tot la Calasic .Eu din cate am auzit restaurantul e ireprosabil...superb...sincer din cate ma vazut ca si restaurante mari si elegante acesta e singurul...sper as fie ok...

Pinkpanther
13.11.2007, 00:56:47
Am descoperit si eu site-ul asta, si cum am nevoie de muuulte sfaturi, m-am decis sa ma alatur voua. Salut toate viitoarele mirese, dar si pe cele care deja sunt sotii.
Vreau sa intreb daca stie cineva ceva de restaurantul Festin Classic din Timisoara, e nou deschis, daca ati fost acolo, daca v-a placut?
Eu caut o sala cocheta, cam de 120-130 de pers, cu ring de dans, meniul sa fie cam pana in 130 RON. Daca si-a organizat cineva nunta sau a fost la o nunta la Elite Catering, hotel Tresor, casa La Fayette, Gradina Banateana (nu mai stiu daca s-a terminat renovarea), hotel Ambassador, Aurelia, sau ce alte restaurante de capacitatea asta mai stiti.
Eu cred ca am vazut aproape toate restaurantele din Timisoara, ne-am hotarat la unul, dar au aparut ceva probleme si nu stim ce sa facem, nu mai vreau sa mai stam stresati.:-<
Va multumesc frumos!

Am fost la o nunta la casa La Fayette si sincer nu mi-a placut.Mancarea a fost foarte buna,servirea a fost buna,dar sala lasa de dorit.Daca vei avea o nunta mica,e buna,dar deja ce depaseste 70-80 de persoane....Sunt doua incaperi,invitatii sunt despartiti,ringul de dans este practic pe doua nivele...Si in plus nu are spatiu verde,e doar praf si multe vile in jur...Sincer,nu consider a fi un loc propice pentru o nunta.
La Hotel Ambassador este foarte frumos,dar sala este mica,din cate stiu eu sub 100 de persoane.
Daca vrei o nunta frumoasa si iei in considerare s-o faci in aer liber incearca si la pensiunea Ana,e foarte frumos peisajul,are ring de dans acoperit in gradina,e ca in filme.Ei zic ca ar incapea pana la 150 de persoane.
La Elite e frumos,mancarea foarte buna,sala frumoasa,mese rotunde,dar imprejurimile lasa de dorit.Dezavantajul aici este ca nu te lasa sa decorezi cu orice (de ex. nu lumanari pt ca au mocheta pe jos).
Desi nu te ajuta,o sa-ti spun de un loc minunat..Inca sufar ca nu am putut sa rezervam acolo...DAF Junior in comuna Giroc...E minunat,cascada,nuferi,raulet....spatiu verde..Acela da loc de nunta..Dar au doar 2 sali una de max 100 si una de minim 300:(
Cam atat deocamdata...Sper ca ti-am fost de ajutor...cat de putin..

lidiacosmina
13.11.2007, 21:11:55
Multumesc frumos pentru informatii. Poate sa-mi spuna cineva ceva concret despre Bocca Junior, daca ati fost la o nunta, daca v-ati facut nunta acolo? Acum parca sunt tentata de Strelitia, dar si de Bocca Junior si Timisoara. Mare dilema, nu credeam ca e asa dificil sa gasesti o locatie pentru nunta. Inainte de a ne apuca, am crezut ca o sa ne faca placere, acum nu mai stiu, cu cat vedem mai multe, cu atat mai greu ne e sa ne hotaram. Poate pentru ca de fapt, nu ai de unde sa stii cum va fi, trebuie sa si risti, pentru ca nu-ti garanteaza nimeni nici cat de buna va fi mancarea, nici ca servirea va fi ok, si nici altele. Si nici nu poti sa gasesti tot ce vrei in acelasi loc. Trebuie sa faci compromisuri...
Mai e cineva in aceeasi dilema? Multumesc frumos de sfaturi.

mihaella4you
18.11.2007, 11:11:03
buna fetelor, sunt si eu o miresica de 2008, restaurantul la care vom face nunta este Trio din Giroc....intamplator am nimerit acolo cand era aranjata sala pentru un botez si mi-a placut foarte mult.....speram sa fie bine!
noi cand am cautat restaurante am fost la Timisoara, Clasic ( care mi-a placut la nebunie ar era deja ocupata sala pentru 01 martie), Elite...
problema este si in functie de numarul invitatilor....
noi inca nu stim ce formatie sa luam poate cineva sa ne dea o idee?

ralu_ralu
21.11.2007, 14:46:10
Salut fetele, sun raluca si am si eu o intrebare.........ce restaurante imi puteti recomanda pt nunta in timisoara!

Chico2005
24.11.2007, 01:21:37
Cine stie sa spuna ceva detalii despre restaurantul zorile din piata verde??
cum ar fi preturi calitate cantitate... ce va placut ce nu va placut...

Chico2005
24.11.2007, 01:24:00
Cum sunt preturile la tinecz???

snej
27.11.2007, 13:46:13
Salut fetele, sun raluca si am si eu o intrebare.........ce restaurante imi puteti recomanda pt nunta in timisoara!

Sunt o groaza de restaurante din care ai de ales :D dar mai intai ar trebui sa ai o idee de numarul de invitati :)

cori_ramo
15.12.2007, 10:50:00
buna fetelor, sunt si eu o miresica de 2008, restaurantul la care vom face nunta este Trio din Giroc....intamplator am nimerit acolo cand era aranjata sala pentru un botez si mi-a placut foarte mult.....speram sa fie bine!
noi cand am cautat restaurante am fost la Timisoara, Clasic ( care mi-a placut la nebunie ar era deja ocupata sala pentru 01 martie), Elite...
problema este si in functie de numarul invitatilor....
noi inca nu stim ce formatie sa luam poate cineva sa ne dea o idee?
Eu, am avut la nunta pe Remus Grosu si Mariana Zota, nu sunt scumpi, isi merita banii si canta bine, mai ales fata (are 18 ani, dar e grozava) care a cantat toata nunta aproape. NU mai stiu exact pretul cred ca a fost 700 sau 750 de euro, trebuie sa ma uit pe contract. Daca vrei iti pot da inregistrarea de la nunta ca sa vezi cum au cantat, asa in mare iti faci o idee.

cristinahr
18.12.2007, 13:47:22
Buna miresicilor din Timisoara,
Am nevoie de ceva ajutor,am modificat data nuntii de 10 ori pana acum,nu reusesc sa gasesc un restaurant de 300 de persoane (minim)care sa-mi placa!!
variantele ar fi:
1.Continental-280....au zis ca pot si 300 fara nici o problema
2.Do stil-Calea lugojului....doar ca e cam piperat si meniul nu e incantator
3.Senator-sala expo....m-a deprimat sa vad terenul gol....am vazut poze....amenajat arata bineee
4.Marele volan la care inca nu am ajuns
Hellllppppp.......cine ma poate ajuta????ce parere aveti?

cristinahr
18.12.2007, 13:51:42
Am nevoie de ceva ajutor,am modificat data nuntii de 10 ori pana acum,nu reusesc sa gasesc un restaurant de 300 de persoane (minim)care sa-mi placa!!
variantele ar fi:
3.Senator-sala expo....m-a deprimat sa vad terenul gol....am vazut poze....amenajat arata bineee

cristinahr
18.12.2007, 14:02:39
variantele ar fi:

mihaella4you
19.12.2007, 09:53:39
Eu, am avut la nunta pe Remus Grosu si Mariana Zota, nu sunt scumpi, isi merita banii si canta bine, mai ales fata (are 18 ani, dar e grozava) care a cantat toata nunta aproape. NU mai stiu exact pretul cred ca a fost 700 sau 750 de euro, trebuie sa ma uit pe contract. Daca vrei iti pot da inregistrarea de la nunta ca sa vezi cum au cantat, asa in mare iti faci o idee.
dupa lungi cautari si intalniri cu muzicantii, noi am optat pentru Carmen Popovici Dumbrava , e cam scumpa fata de preturile pe care mi le-ai indicat, dar sper sa fie bine si sa-si merite bani! preturile mi se par cam mari in ziua de azi pentru o formatie sau am dat noi peste astia mai scumpi?
azi sunt gata invitatiile nostre abia astept...
fetelor eu nu m-am interesat de rochie de mireasa inca si nunta o am pe 01 martie...trece timpul foarte repede...

mihaella4you
19.12.2007, 09:55:36
cristinahr...eu as opta pentru do -stil am fost la o nunta in septembrie acolo si e frumos, elegant, macarea buna....
depinde f mult si de cati invitati ai.....sa nu fie mai mult de 200 ca nu arata bine sala, prea aglomerata.

mihaella4you
19.12.2007, 09:58:31
hei scuze ai zis ca ai 300 minim..do stil e prea mic..eu asa zic, nunta la care am fost a fost cu 200 si ceva si a fost prea aglomerat!
in rest nu stiu ..de ce nu incerci la Giroc la Daf junior se face o sala de nunti pentru 400 de persoane, minim 250.....si e f frumos, noi acolo am dat o masa de cununie si am fost multumiti.
pana in 2008 e gata sala ....incearca si acolo ca va fi ceva f frumos.

adriana_dh
08.01.2008, 14:46:53
bine v-am gasit,
sunt adriana din timisoara, si sper sa nu fie nicio problema daca am tras cu ochiul in forumul vostru de miresici si chiar va scriu, chiar daca eu sunt casatorita deja de doi ani si jumatate si an un baietel de un an jumate.

am gasit foarte util forumul vostru deoarece sunt organizator al intalnirii de 10 ani a promotiei 1998 a liceului, intalnire ce va avea loc in 4 iulie 2008 (vineri), sau 28 iunie 2008 (sambata-post). multe dintre problemele de organizare, si in mod special cele legate de local, sunt identice cu cele ale unei nunti.

am citit mult din ce ati scris despre restaurante, dar mi-este imposibil sa citesc tot. de aceea, va rog sa ma ajutati spunandu-mi restaurante cu capacitate mare, 150-200 de persoane, din timisoara. tot ce am gasit pe net apare fara capacitatea salii, si evident fara pareri pertinente, la rece, din experienta personala, ceea ce conteaza foarte mult.

va multumesc de intelegere si de ajutor, si urez viitoarelor mirese sa aiba parte de nunta la care viseaza!

adriana_dh
08.01.2008, 14:49:04
bine v-am gasit,
sunt adriana din timisoara, si sper sa nu fie nicio problema daca am tras cu ochiul in forumul vostru de miresici si chiar va scriu, chiar daca eu sunt casatorita deja de doi ani si jumatate si an un baietel de un an jumate.

am gasit foarte util forumul vostru deoarece sunt organizator al intalnirii de 10 ani a promotiei 1998 a liceului, intalnire ce va avea loc in 4 iulie 2008 (vineri), sau 28 iunie 2008 (sambata-post). multe dintre problemele de organizare, si in mod special cele legate de local, sunt identice cu cele ale unei nunti.

am citit mult din ce ati scris despre restaurante, dar mi-este imposibil sa citesc tot. de aceea, va rog sa ma ajutati spunandu-mi restaurante cu capacitate mare, 150-200 de persoane, din timisoara. tot ce am gasit pe net apare fara capacitatea salii, si evident fara pareri pertinente, la rece, din experienta personala, ceea ce conteaza foarte mult.

va multumesc de intelegere si de ajutor, si urez viitoarelor mirese sa aiba parte de nunta la care viseaza!

aisha
11.01.2008, 09:38:07
Iti recomand Centrul de Afaceri de la Sala Olimpia,e ok,bafta.

cristinahr
12.01.2008, 19:34:25
buna miresicilor,
Stiti ceva deste restaurantul Clasic ,am inteles ca au capacitate de 250 de locuri,noi am rezervat-o pentru 12 iulie 2008....eu inca nu am resuti sa o vad....din poze mi se pare mica.A fost cineva la vreo nunta acolo.Va multumesccccccc

annna79
12.01.2008, 20:33:28
buna laura ai ales un retstaurant superb,

angela77
15.01.2008, 09:52:40
buna fetelor ,
draga cristina , spui ca ai cautat pe la mai multe restaurante ........nu ti-a placut la expo - senator ...afara pe c lugojului ? , eu am fost la o nunta mare acolo si a fost super ! sti ceva ce eu nu stiu ? intreb pt ca si eu fac nunta la senator intr-o sala mai mica si sunt curioasa ce nu e bine acolo..!!

cristinahr
16.01.2008, 13:26:37
bunaaa Angela77
Nu e nimic in neregula cu sala expo de la senator...am fost la o nunta de curand ...mai mult de curiozitate........si arata f bine......iar sala mica de la piscina e superba,am fost la un botez mai demult....doar ca mie nu imi incap nici cum toti invitatii...tinand cont ca vreau sa amenajez sala intr-un anumit fel.Servirea a fost ok....se putea un pic mai bine......dar mancarea a fost pe placul meu.
Eu am gasit o sala care imi place :)))))......cred ca o sa semnam maine contractul pentru sala mare de la Centrul de afaceri.....am vazut poze.....e superbaaa(amenajata) si incap pana la 700 de invitati.....acum las mana libera socrilor si parintilor....sa invite pe cine vorrr.....sigur vom incapea.....si va ramane suficient loc de dansat.Am vb deja cu o firma de amenajare......singura care are 300 metri de saten pentru mascarea tavanului.......sunt buni,politicosi si stiu ce au de facut ....sunt foarte multumita de ceea ce au oferit.....si lucreaza convenabil.
in sfarsit incep toate sa se lege......
mult noroc si celorlalte miresici

damalovesliviu
17.01.2008, 05:55:32
buna

sper ca pot gasi si eu ceva ajutor aici.... fac nunta in timisoara si nu am restaurant, nu sunt din tara si n-am fost la nicio nunta in timisoara, asca mi-e foarte greu sa gasesc ceva....caut o sala de aproximativ 150 de persoane, am vazut classic care mi-a placut mult in poze, dar mi-se pare putin scump... unde altundeva as putea cauta?
multumesc mult

adriana_dh
17.01.2008, 11:12:38
dupa cum va spuneam, caut si eu o sala mare in timisoara pentru intalnirea de 10 ani de la liceu. ieri am colindat urmatoarele locatii:

1) strelitia - au doua sali mari, cea de la parter are tavanul cam jos, cea de la etaj e foarte ok, doar locurile de parcare sunt cam putine (imi trimite oferta prin email); tebuie amenajata;
2) hotel 2000 - gradina e foarte faina, sala este pe doua-trei nivele, pretul cred ca e putin mai mare (n-am reusit sa aflu clar preturile); sala trebuie imbracata obligatoriu;
3) senator - sala cu piscina e cea peste 120 de persoane insa ideea de piscina in sala de receptie nu ne-a prea placut, dar gradina e super; sala trebuie imbracata in totalitate, inclusiv tavanul;
4) via aurelia - nu mai trebuie amenajat nimic la sala, nici macar scaunele, conditiile legate de meniu, bauturi, preturi sunt bune, parcarea e mare, se poate iesi si pe o terasa mica;
5) clasic - sala e superba, in afara de flori pe mese nu mai trebuie absolut nimic, e superba; preturile nu sunt mari, e foarte incapatoare pentru 180 de persoane cu loc de dans, terasa e faina dar trebuie stat in liniste ca e intre blocuri, iar parcarea cred ca e o problema.
6) valahia - sala e mare si frumoasa, dar scaunele trebuie obligatoriu imbracate, are parcare sub sala, dar terasa nu este;

sper sa va ajute informatiile astea. pe mine ma intereseaza ca sala sa nu necesite multe amenajari, caci e intalnire cu colegii si nu ne permitem sa avem cheltuieli la fel de mari ca la o nunta.

va rog mult, daca mai stiti si alte sali mari, sa imi spuneti si mie; mersi.

damalovesliviu
18.01.2008, 06:28:39
wow ruja
multumim mult, chiar ne-ai ajutat mult, superbe informati,
mi-as dori daca cineva ar putea sa imi dea aceleasi informati despre Marele Volan, Elite, si Classic
merci

annna79
18.01.2008, 12:59:50
buna fetele
vreau si eu restaurante bune timisoara,preturi de meniuri ,poze,alte cheltuieli cu personalul 250-300 pers
mersi miresici

Jude
18.01.2008, 21:02:09
Buna fetelor,

Va rog sa imi recomandati niste restaurante in Timisoara pentru o nunta de 80-120 de persoane. Care e forma salii cea mai potrivita pentru o nunta? De exemplu, mi-ar fi placut sala mare de la Valahia, dar parca e prea mare pentru 100 de persoane, si in plus e foarte alungita, as vrea ceva ca invitatii sa poata fi aproape unii de altii, sa poata conversa.... dar sa fie si loc suficient penru dans. Am fost la o nunta la Flora si era prea inghesuit, nu era loc de dans si coloanele blocau vederea; la sala mica de la casa Tineretului a fost mai ok, dar iar parca era prea mica... Stie cineva cum e la Banateana? ce forma are sala? Ce alte restaurante potrivite pentru o nunta de am 100 de persoane imi puteti recoanda? Mai am destul timp pana la nunta, deci voi avea de unde alege, asa ca vreau sa fac alegerea corecta. As aprecia parerile fostelor miresici despre alile de la nunta lor, eventual si ceva poze daca se poate... mltumesc mult.

cristinahr
18.01.2008, 21:16:17
buna damalovesliviu...
iti pot recomanda:
+restaurantul senator de pe calea lugojului.....120 meniul,sala nu se plateste
+restaurant select din calea lipovei.......120 meniul
+strelitia de pe take ionescu......intre 130-170 lei meniul in fct de ce alegi
+boavista din complex......170 meniul

daca dai cautare pe google.....o sa gasesti mai multe......eu la astea am si fost la cateva evenimente.....si e ok....
La clasic e f frumos.....nu trebuie cine stie ce aranjamente.....doar ca ai dreptate...e un pic scumput
Byeee

angela77
19.01.2008, 16:53:24
buna fetelor ,
am si eu nunta la hotel senator , pe calea lugojului , stie care din voi ceva din culisele acestui restaurant ? cam cit platim ospatari, servirea cume e ..?

sugarlips
20.01.2008, 12:44:45
dupa cum va spuneam, caut si eu o sala mare in timisoara pentru intalnirea de 10 ani de la liceu. ieri am colindat urmatoarele locatii:

1) strelitia - au doua sali mari, cea de la parter are tavanul cam jos, cea de la etaj e foarte ok, doar locurile de parcare sunt cam putine (imi trimite oferta prin email); tebuie amenajata;
2) hotel 2000 - gradina e foarte faina, sala este pe doua-trei nivele, pretul cred ca e putin mai mare (n-am reusit sa aflu clar preturile); sala trebuie imbracata obligatoriu;
3) senator - sala cu piscina e cea peste 120 de persoane insa ideea de piscina in sala de receptie nu ne-a prea placut, dar gradina e super; sala trebuie imbracata in totalitate, inclusiv tavanul;
4) via aurelia - nu mai trebuie amenajat nimic la sala, nici macar scaunele, conditiile legate de meniu, bauturi, preturi sunt bune, parcarea e mare, se poate iesi si pe o terasa mica;
5) clasic - sala e superba, in afara de flori pe mese nu mai trebuie absolut nimic, e superba; preturile nu sunt mari, e foarte incapatoare pentru 180 de persoane cu loc de dans, terasa e faina dar trebuie stat in liniste ca e intre blocuri, iar parcarea cred ca e o problema.
6) valahia - sala e mare si frumoasa, dar scaunele trebuie obligatoriu imbracate, are parcare sub sala, dar terasa nu este;

sper sa va ajute informatiile astea. pe mine ma intereseaza ca sala sa nu necesite multe amenajari, caci e intalnire cu colegii si nu ne permitem sa avem cheltuieli la fel de mari ca la o nunta.

va rog mult, daca mai stiti si alte sali mari, sa imi spuneti si mie; mersi.

nu sti cat costa meniul la Valahia? mersi...:*

sugarlips
20.01.2008, 12:51:25
Preturile la meniuri sunt intre 100 ron si 160 ron/pers in fctie de restaurant (doar mancare).
Cateva exemple:

Pensiunea Valery I:
-170 loc maxim, 140 loc minim, terasa pusa la dispozitie
-meniu-140 -160 ron/pers (include 6 feluri mancare, cafea, apa, suc, bere), fara fructe, vin, spirtoase, prajituri, tort;
-purcel protap-bonus,
-avans 1000 ron, cheletuieli chelneri + bucatari : 100 ron * 10 pers;
-optional:aranjament masa + flori: 1500 euro, aranjament fructe: 250 euro,
-www.******************.ro (http://www.******************.ro)

Hotel Ambasador-4*:

-100-110 loc normal; 120 loc maxim

-meniu: 50 euro (150-160 ron/pers)-include: mancare, 1 apa, 1 cola , 2 cafele, 1 l bere,
-1 apartament in hotel bonus pt miri
-cazare hotel la 1/2 pret lista pt invitati (camere duble cu m.d. 60 euro, fara m.d. 50 euro)
-avans 25% (1500 ron)
-daca iei de la ei bauturile spirtuase, vin -50 % din preturile de la bar
-are DJ lor
http://www.************r.ro/

Hotel Aurelia-3*:

2 restaurante:

-sala mica: maxim 130 pers, minim 75-80 pers
-sala mare: minim 150 pers, maxim 300 pers
-cumulat in ambele sali: 500 loc, cu trecerea pe la receptie, bufet suedez in mijloc
-meniu: 100-130 ron/pers (include mancare, apa, cafea)
-cheletuieli chelneri + bucatari : 10 meniuri pe 100 pers (la 20-25 pers plus un meniu)
-avans: 2000 ron (in 2 rate)
-Timisoara, jud. Timis , Chisoda, DN 59, km8+400

Web : http://www.***********a.ro (http://www.***********a.ro)

[/URL]

H. Aurora-3*:

-80-85 loc maxim

-meniu: 95 ron + apa, cafea
-avans: 1000 ron
http://www.*************.html (http://www.timisoreni.ro/servicii/hoteluri/Hotel_Aurelia__1950.html)

Hotel Boavista:

-120 loc maxim + terasa pusa la dispozitie

-avans: 500 ron; cheletuieli chelneri + bucatari : 1500 ron
-meniu: 130-150 ron/pers. (include mancare, apa, cafea); 1 camera pt miri bonus;
[URL]http://www.************.ro/

H. Timisoara:

2 restaurante:

-sala mare:maxim: 230-250 loc; minim 150 loc
-sala mica: maxim: 80- 100 loc;
-terasa: 50 loc.
-meniu aprox. 120 ron (include apa, 2 cafele)
-avans: 1000 ron ;cheletuieli chelneri + bucatari : ex: la 80 pers---se platesc 8 meniuri;
www.h*************a.ro (http://www.h*************a.ro)

la restaurantul Valahia nu sti cat costa un meniu? :*

adriana_dh
20.01.2008, 21:56:39
nu sti cat costa meniul la Valahia? mersi...:*

am primit pe mail oferta lor cu 5 meniuri speciale pentru intalniri/banchete cu preturi intre 90-98 ron. dar pe tine nu te ajuta, deorece meniurile acestea sunt mai putin consistente decat cele pentru nunta (nu au supa si nici sarmale). daca mergi pana acolo, gasesti o tanti amabila care sigur iti va spune preturile si iti arata si sala.

acum am vazut ca esti din arad... poate iti spune si la telefon, sa nu mergi pana acolo.

sugarlips
21.01.2008, 11:07:52
am primit pe mail oferta lor cu 5 meniuri speciale pentru intalniri/banchete cu preturi intre 90-98 ron. dar pe tine nu te ajuta, deorece meniurile acestea sunt mai putin consistente decat cele pentru nunta (nu au supa si nici sarmale). daca mergi pana acolo, gasesti o tanti amabila care sigur iti va spune preturile si iti arata si sala.

acum am vazut ca esti din arad... poate iti spune si la telefon, sa nu mergi pana acolo.

mersi...eu am deja restaurant aici in Arad,
sincer ma interesa ca am fost la o nunta acolo si a fost foarte bun tot...si eram curioasa cat a costat meniul...:D :D :D

iuliutza_1
27.01.2008, 16:38:41
fetelor un restaurant fain in Tm este si Caprice
meniul e doar 135 ron si bautura e la discretie
eu acolo imi tin nunta
au o sala nou nouta de nunti

iuliacalin
29.01.2008, 16:03:17
am si eu o intrebare ptr miresele care au facut nunta la oriana.Cum vi sa parut acolo cu este servirea? Sau ar trebui sa aleg loclul Tunel12?:-SS

cori_ramo
02.02.2008, 11:19:23
variantele ar fi:

In comuna Giroc sunt doua restaurante, cum este biserica pe colt o iei in stanga, strada se numeste Semenic, iar la o doua intersectie tot in stanga o iei (aici vei vedea pe colt primul restaurant), iar daca mergi de la acest restaurant drept inainte vei vedea al doilea restaurant care s-a facut anul acesta (ma refer la sala mare) trebuie sa ai minim 250 de persoane. Nu dau nume ca nu vreau sa se creada ca fac reclama. Succes!

andreea_timisoara
03.02.2008, 11:30:46
In comuna Giroc sunt doua restaurante, cum este biserica pe colt o iei in stanga, strada se numeste Semenic, iar la o doua intersectie tot in stanga o iei (aici vei vedea pe colt primul restaurant), iar daca mergi de la acest restaurant drept inainte vei vedea al doilea restaurant care s-a facut anul acesta (ma refer la sala mare) trebuie sa ai minim 250 de persoane. Nu dau nume ca nu vreau sa se creada ca fac reclama. Succes!
E vorba de Trio si de Daf JUnior sala mare.Poti incerca acolo(am dat eu nume)

cristinahr
03.02.2008, 20:17:56
multumesc fetelor.....intre timp am marit numarul de persoane si am gasit si sala.....vom tine la centrul de afaceri.
bye

cori_ramo
04.02.2008, 10:38:52
multumesc fetelor.....intre timp am marit numarul de persoane si am gasit si sala.....vom tine la centrul de afaceri.
bye
Bravo! Te-ai scapat de o povara de pe cap, stai sa vezi ca acum incepi si cate mai urmeaza...SUCCES!

cristinahr
04.02.2008, 16:49:47
eee....sper sa nu am atatea batai de cap.......avem o firma care se ocupa de toate.....wedding planner......ei fac tot.....pana si colaboreaza cu fotograf,,dj.........am pachet complet........nu ma stresez ca intarzie sau ceva.....sunt toti impreuna,biserica am platit-o....catedrala la ora 5......rochia este cumparata....sta la ei pana in mai....daca mai necesita ajustari.......voalul in martie vine,torturile la otimma pan....restaurantul este platit......invitatii sa se conformeze........tot ce ne lipseste sunt nasii si verighetele :)))
bye

Lea19
08.02.2008, 23:34:00
Ciao ,

Pot sa va intreb cateva detalii despre restaurantul Valahia? Cat este meniul acum in 2008, ce cuprinde si cum este servirea? Chelnerii trebuie platiti separat?
Daca este cineva care a avut de curand nunta la acest restaurant rog sa imi dea mai multe informatii daca este posibil. Multumesc frumos,

iuliacalin
09.02.2008, 13:10:43
Ciao ,

Pot sa va intreb cateva detalii despre restaurantul Valahia? Cat este meniul acum in 2008, ce cuprinde si cum este servirea? Chelnerii trebuie platiti separat?
Daca este cineva care a avut de curand nunta la acest restaurant rog sa imi dea mai multe informatii daca este posibil. Multumesc frumos,
eu am fost sa ma interesez cat costa meniu si mi-ai zis ca de la 140 in sus chelneri se platesc separat si se da un avans de 3500 de ron

lusia
09.02.2008, 15:07:00
Fetelor, stiti ceva de restaurantul Donna Ana? S-a deschis destul de recent, nici eu nu stiu cand, dar nu gasesc nimic de el nici pe net, nici pe forumuri.
Eu i-am gasit la tragul de nunti.. Am fost acolo sa vedem sala, mie mi-a placut foarte mult. Asa, si patronii par foarte de treaba. Stiti pe cineva care a avut nunta acolo, sau ati auzit ceva de acest restaurant..
Eu sper sa iasa bine. Sunt chiar incantata de sala, si imi place ca o sa aiba si o terasa afara.

cori_ramo
13.02.2008, 10:55:01
eee....sper sa nu am atatea batai de cap.......avem o firma care se ocupa de toate.....wedding planner......ei fac tot.....pana si colaboreaza cu fotograf,,dj.........am pachet complet........nu ma stresez ca intarzie sau ceva.....sunt toti impreuna,biserica am platit-o....catedrala la ora 5......rochia este cumparata....sta la ei pana in mai....daca mai necesita ajustari.......voalul in martie vine,torturile la otimma pan....restaurantul este platit......invitatii sa se conformeze........tot ce ne lipseste sunt nasii si verighetele :)))
bye
Ce fain! E mai fain cu firma, asta daca iti permite bugetul sau daca te ajuta cineva. Tu, esti un caz fericit. Ma bucur pentru tine!

cristinahr
14.02.2008, 08:03:26
Ce fain! E mai fain cu firma, asta daca iti permite bugetul sau daca te ajuta cineva. Tu, esti un caz fericit. Ma bucur pentru tine!
pai nu se putea altfel...imagineaza-ti ca si innebuneam daca trebuia sa ma gandesc singura la tot ce trebuie sa fac pt 600 pers 8-}.Adormea mireasa la nuntaa :))
bye

Ramonela
14.02.2008, 13:52:59
deci....pana la urma restaurantul Clasic este bun pt o nunta? Adica servirea, mancarea, ospatarii sunt ok? Vreau sa il rezerv si eu pt anul viitor. Sala imi place, dar nu stiu cam nimic despre servire

Sia80
17.02.2008, 19:56:09
[quote=Ramonela;633110]deci....pana la urma restaurantul Clasic este bun pt o nunta? Adica servirea, mancarea, ospatarii sunt ok? Vreau sa il rezerv si eu pt anul viitor. Sala imi place, dar nu stiu cam nimic despre servire[/quotilore]

Am vorbit cu cineva care a avut nunta anul trecut la Clasic si era super multumita. E chiar cea care imi face deco la nunta si povesteam despre restaurante...Ea a fost multumita de prestatia chelnerilor.Si de mancare si de local...

lavinyca
18.02.2008, 12:46:48
As vrea sa stiu care este capacitatea maxima la restaurantul Clasic, cat costa meniul si in ce consta.
Poti sa mai aduci si tu bautura de acasa sau numai ce iti ofera ei?
Cat costa inchiriatul restaurantului si ce trebuie sa mai platesti pe langa asta?
Muzica au ei sau iti aduci ce formatie doresti?

Cllaudya22
21.02.2008, 20:10:43
Buna !!! As avea o mare mare rugaminte la miresicile care au avut nunta la ELBA....daca aveti ceva poze cu aranjarea salii..va rog frumos ...as vrea sa le vad!! Eu am nunta acolo si sunt tare curioasa cum a mai aratat sala aranjata in diferite feluri! Va roggg frumos! Astept pozici! :* . Mess : moldovan.claudia

melly85
25.02.2008, 13:18:30
Cine stie restaurante faine din Timisoara??? Va rog ajutati ma

dalayla
25.02.2008, 19:53:49
Vezi ca mai este un topic deschis pe tema asta aici: http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1796 ,gasesti toate informatiile de care ai nevoie! spor la citit:)

loredanag
29.02.2008, 10:10:26
stii ca conditiile se schimba de la an la an, asa ca cel mai bine ar fi sa te duci tu sa vorbesti cu ei, ce poti sa aduci si ce nu si celelalte detalii care te intereseaza.

Oricum am auzit ca mancarea e super la Clasic.

BISCA
17.03.2008, 15:27:18
Fetelor, stiti ceva de restaurantul Donna Ana? S-a deschis destul de recent, nici eu nu stiu cand, dar nu gasesc nimic de el nici pe net, nici pe forumuri.
Eu i-am gasit la tragul de nunti.. Am fost acolo sa vedem sala, mie mi-a placut foarte mult. Asa, si patronii par foarte de treaba. Stiti pe cineva care a avut nunta acolo, sau ati auzit ceva de acest restaurant..
Eu sper sa iasa bine. Sunt chiar incantata de sala, si imi place ca o sa aiba si o terasa afara.

E SUPER OK LA DONA ANA PATROANA ESTE FOARTE DRAGUTA,SI AMABILA,SEFUL DE SALA E SI EL OK,NU STIU NIMIC DE MANCARE DAR CRED CA E BUNA DIN CATE AM AUZIT.

BISCA
19.03.2008, 20:22:17
As vrea sa stiu care este capacitatea maxima la restaurantul Clasic, cat costa meniul si in ce consta.
Poti sa mai aduci si tu bautura de acasa sau numai ce iti ofera ei?
Cat costa inchiriatul restaurantului si ce trebuie sa mai platesti pe langa asta?
Muzica au ei sau iti aduci ce formatie doresti?

CAPACITATEA MAX LA CLASIC ESTE DE 300LOCURI ZIC EI DAR SA NU II INGHESUI EU ZIC170PERSOANE,ASTA ESTE SI LIMITA,IN REST NU STIU!

BISCA
19.03.2008, 20:25:37
Buna fetelor,

Va rog sa imi recomandati niste restaurante in Timisoara pentru o nunta de 80-120 de persoane. Care e forma salii cea mai potrivita pentru o nunta? De exemplu, mi-ar fi placut sala mare de la Valahia, dar parca e prea mare pentru 100 de persoane, si in plus e foarte alungita, as vrea ceva ca invitatii sa poata fi aproape unii de altii, sa poata conversa.... dar sa fie si loc suficient penru dans. Am fost la o nunta la Flora si era prea inghesuit, nu era loc de dans si coloanele blocau vederea; la sala mica de la casa Tineretului a fost mai ok, dar iar parca era prea mica... Stie cineva cum e la Banateana? ce forma are sala? Ce alte restaurante potrivite pentru o nunta de am 100 de persoane imi puteti recoanda? Mai am destul timp pana la nunta, deci voi avea de unde alege, asa ca vreau sa fac alegerea corecta. As aprecia parerile fostelor miresici despre alile de la nunta lor, eventual si ceva poze daca se poate... mltumesc mult.

INCEARCA LA DONA ANA ESTE FOARTE DRAGUTA SALA SI DIN CATE AM AUZIT TOTUL E OK REFERINDUNE LA MENIURI,COSTURI,SERVIRE!

mihaella4you
20.03.2008, 08:49:55
buna fetelor, eu am avut nunta pe 1 martie la restaurant trio - giroc - 170 persoane.
pot sa va spun ca a fost superb, servirea excelenta, macarea f buna, si chelnerii dimineata ne-au pus toate sticlele si goale si mai putin goale sa vedem ce a ramas!!!! sunt f multumita pentru ca au fost cinstiti, nu ne-au furat cu nimik...oricum noi nu am mai luat nimic de acolo si le-am lasat lor.
mi s-a spus de la invitati ca au fost f atenti cu ei, ca se schimbau scrumierele f repede, berea se schimba imediat sa nu fie calda...etc...
am auzit si de clasic ca este f frumos,( dar putin cam scump), am sa merg la o nunta acolo in iunie si pot sa-mi dau cu parerea..
iar in ceea ce priveste restaurantul marele volan nu stiu nimic, nici de bine nici de rau...banuiesc ca ar fi ok, dar sunt f multe restaurante in timisoara si aici pe forum se insita f mult pe acesta...sunt tare curioasa cum este...
va doresc la toate o nunta ca-n povesti si casa de piatra!

mona28
20.03.2008, 16:16:52
buna fetelor, eu am avut nunta pe 1 martie la restaurant trio - giroc - 170 persoane.
pot sa va spun ca a fost superb, servirea excelenta, macarea f buna, si chelnerii dimineata ne-au pus toate sticlele si goale si mai putin goale sa vedem ce a ramas!!!! sunt f multumita pentru ca au fost cinstiti, nu ne-au furat cu nimik...oricum noi nu am mai luat nimic de acolo si le-am lasat lor.
mi s-a spus de la invitati ca au fost f atenti cu ei, ca se schimbau scrumierele f repede, berea se schimba imediat sa nu fie calda...etc...
am auzit si de clasic ca este f frumos,( dar putin cam scump), am sa merg la o nunta acolo in iunie si pot sa-mi dau cu parerea..
iar in ceea ce priveste restaurantul marele volan nu stiu nimic, nici de bine nici de rau...banuiesc ca ar fi ok, dar sunt f multe restaurante in timisoara si aici pe forum se insita f mult pe acesta...sunt tare curioasa cum este...
va doresc la toate o nunta ca-n povesti si casa de piatra!
Mihaella,si noi vom avea nunta la Trio din Giroc! Ma bucur s-aud laude si vorbe frumoase despre restaurant si servire ! Toti care au avut nunta la Trio,au fost tare multumiti. Chiar m-i s-a luat o grija de pe suflet:D !

ada_c
23.03.2008, 23:26:33
Noi facem nunta la Maldini,pe Calea Girocului.Ne-a placut sala.Avantajul e ca sunt 2 sali,una mai mica si cealalta mai mare.Noi am ales-o pe cea mica,are max 250 pers,dar cred ca inghesuiti.Noi o sa avem cam 160 de persoane.Am fost acolo la o nunta de 140 de pers si a fost super,era loc destul si lumea nu s-a simtit inghesuita deloc.Cealalta sala,cea mare are max 350 de pers,zic ei,dar eu cred ca e ok daca ai 230-250.Peste cred ca e cam inghesuiala.Ne-a placut ca are si parcare destul de mare,iar patronul e de treaba.

simona1978hotel
24.03.2008, 01:02:44
Ceau la toata lumea.

Sunt noua pe site, sunt din Timisoara, ma casatoresc anul asta in Toamna si am o problema cu.... sala, in sensul ca nu am rezervat sala. O sa am in jur de max 300 de persoane, aveti idee unde as putea gasi ??? As vrea sa fie in principiu la un hotel pt ca am multe persoane care nu sunt din oras.

Multumesc,

Simona

cori_ramo
25.03.2008, 10:22:05
Am fost foarte multumita de localul unde am avut eu nunta, nu incap mai mult de 150 de pers, zic eu, chiar daca ei spun ca este mai mare capacitatea salii, este mancare buna, servirea ireprosabila si sunt foarte seriosi, am mai fost si la Hotel Timisoara la sala Londra, era super fain, parca iti impune sa ai 90 de persoane sau 80 nu stiu excact.

dalayla
30.03.2008, 11:43:05
Saptamana trecuta am mancat de 2 ori la Tinecz: excelenta mancarea, servirea, localul foarte curat, decorat cu gust. Mi-a placut mult.
la tinecz e super!!!:D

Nicolle28
30.03.2008, 21:17:38
Pt. miresicile din Timisoara care inca mai cauta restaurant ....noi am prins o oferta la un hotel de 4 stele de pe calea lugojului...am fost foarte incantata de pret si meniu...plus ca patronul este un tip de treaba....sala arata foarte bine(galbui cu putin portocaliu)....daca va doriti o nunta eleganta este o locatie de luat in seama...revin cu date suplimentare dupa nunta...aaa....uitasem rezervari are facute pana in otctombrie acest an....Succes

Pinkpanther
31.03.2008, 02:12:47
Si noi trebuia sa avem nunta la Trio,dar am mutat data si nu era disponibil in ziua respectiva,asa ca am ajuns la Strelitia.Asadar nunta la Strelitia..O sa incep cu lucrurile bune.Ospatarii au fost foarte atenti atat cu noi cat si cu invitatii noastri.Mancarea a fost buna si destula.Pretul meniului foarte bun.Cam aici se termina lista cu plusuri.
De la inceput m-a deranjat ca nu accepta decorarea salii decat cu firma lor.Nu ar fi o problema,doar ca oferta lor este limitata.A trebuit sa decorez sala in functie de ceea ce aveau ei si nu de ce mi-as fi dorit.Preturi exagerate la flori:aranjament cu 3 bucati de gherbera si atat 40ron.A ramas mancare foarte multa (a si fost foarte multa),iar cand i-am cerut sefului de sala sa-mi puna resturi de la felul doi pentru animalutele de acasa,a dat din colt in colt si mi-a zis ca nu mai sunt resturi,ca nu se poate..Sotul meu i-a cerut sa ne faca 8 pachete cu felul 2 (in conditiile in care au ramas cel putin 8 farfurii neatinse de cativa care au plecat mai devreme) si la sfarsit ne-a taxat pentru ele in plus.Inca nu am trait sa vad o nunta la care nu ramane tort...asta pana la nunta mea.Desi invitatii au primit felii foarte subtiri de tort,nu a mai ramas nici o firimitura din el.Sotul meu a mancat doar o muscatura cand am taiat prima felie.Atat a apucat!Apoi mi-au spus mai multi invitati ca i-au vazut pe ospatari cum au taiat felii groase la inceput si au plecat cu ele la etaj (nu se stie unde,caci nunta noastra nu se inatindea pe 2 etaje),apoi dupa ceva timp au luat un tort intreg cu totul si au plecat cu el nu se stie unde...Imaginati-va ca tortul era plasat pe ringul de dans in fata mesei noastre.Dar in toata invalmasala cu poze si lume dansand chiar nu am putut sta cu ochii si pe tort.Si oricum nu mi-as fi imaginat vreodata o asemenea nerusinare.De bautura nici nu mai zic cat Ballantines,Garrone sau tuica a disparut,ca nu i-am pus sa alinieze sticlele goale la sfarsit.Apoi la sfarsit am mai platit multe in plus de la cafele la sucuri,desi nu se bause atat.Dar nu aveam cum dovedi asta.Plata am facut-o la 7:30 dimineata inainte sa plecam acasa,asa buimaci cum eram-numai buni de pacalit...Nu ne-a dat copie dupa hartia cu ce era in plus la plata decat la insistentele repetate ale nasei,ca noi eram prea obositi sa mai gandim limpede.
In fine,ce sa mai zic,inca si acum sunt revoltata la cata nerusinare am intalnit.Si ganditi-va ca fiecare ospatar si bucatarii au primit cate 100 ron ca sa iese totul bine.Ne asteptam sa ne fure,dar nici chiar asa!
Probabil ca sunt persoane care au avut o experienta mai placuta cu cei de acolo,nu-i contrazic,asta ni s-a intamplat noua si sper sincer sa fim singurii in situatia asta.Oricum am scris intamplarea noastra pentru ca cei care vor avea nunta acolo sa fie mai prudenti si neaparat sa-si puna un om de incredere care sa fie cu ochii pe ei.E mai sigur asa.

dalayla
31.03.2008, 09:10:14
Si noi trebuia sa avem nunta la Trio,dar am mutat data si nu era disponibil in ziua respectiva,asa ca am ajuns la Strelitia.Asadar nunta la Strelitia..O sa incep cu lucrurile bune.Ospatarii au fost foarte atenti atat cu noi cat si cu invitatii noastri.Mancarea a fost buna si destula.Pretul meniului foarte bun.Cam aici se termina lista cu plusuri.
De la inceput m-a deranjat ca nu accepta decorarea salii decat cu firma lor.Nu ar fi o problema,doar ca oferta lor este limitata.A trebuit sa decorez sala in functie de ceea ce aveau ei si nu de ce mi-as fi dorit.Preturi exagerate la flori:aranjament cu 3 bucati de gherbera si atat 40ron.A ramas mancare foarte multa (a si fost foarte multa),iar cand i-am cerut sefului de sala sa-mi puna resturi de la felul doi pentru animalutele de acasa,a dat din colt in colt si mi-a zis ca nu mai sunt resturi,ca nu se poate..Sotul meu i-a cerut sa ne faca 8 pachete cu felul 2 (in conditiile in care au ramas cel putin 8 farfurii neatinse de cativa care au plecat mai devreme) si la sfarsit ne-a taxat pentru ele in plus.Inca nu am trait sa vad o nunta la care nu ramane tort...asta pana la nunta mea.Desi invitatii au primit felii foarte subtiri de tort,nu a mai ramas nici o firimitura din el.Sotul meu a mancat doar o muscatura cand am taiat prima felie.Atat a apucat!Apoi mi-au spus mai multi invitati ca i-au vazut pe ospatari cum au taiat felii groase la inceput si au plecat cu ele la etaj (nu se stie unde,caci nunta noastra nu se inatindea pe 2 etaje),apoi dupa ceva timp au luat un tort intreg cu totul si au plecat cu el nu se stie unde...Imaginati-va ca tortul era plasat pe ringul de dans in fata mesei noastre.Dar in toata invalmasala cu poze si lume dansand chiar nu am putut sta cu ochii si pe tort.Si oricum nu mi-as fi imaginat vreodata o asemenea nerusinare.De bautura nici nu mai zic cat Ballantines,Garrone sau tuica a disparut,ca nu i-am pus sa alinieze sticlele goale la sfarsit.Apoi la sfarsit am mai platit multe in plus de la cafele la sucuri,desi nu se bause atat.Dar nu aveam cum dovedi asta.Plata am facut-o la 7:30 dimineata inainte sa plecam acasa,asa buimaci cum eram-numai buni de pacalit...Nu ne-a dat copie dupa hartia cu ce era in plus la plata decat la insistentele repetate ale nasei,ca noi eram prea obositi sa mai gandim limpede.
In fine,ce sa mai zic,inca si acum sunt revoltata la cata nerusinare am intalnit.Si ganditi-va ca fiecare ospatar si bucatarii au primit cate 100 ron ca sa iese totul bine.Ne asteptam sa ne fure,dar nici chiar asa!
Probabil ca sunt persoane care au avut o experienta mai placuta cu cei de acolo,nu-i contrazic,asta ni s-a intamplat noua si sper sincer sa fim singurii in situatia asta.Oricum am scris intamplarea noastra pentru ca cei care vor avea nunta acolo sa fie mai prudenti si neaparat sa-si puna un om de incredere care sa fie cu ochii pe ei.E mai sigur asa.
buna! imi pare rau pt ce vi s-a intamplat:(..dar ma bucur ca ai scris ca sa atentionezi viitoarele miresici!..cand ai avut nunta?? ca la tine in date e setat ca o ai in mai anul asta!

tangerica
01.04.2008, 14:46:59
hello ladys,

are cineva ceva poze mai recente de la pensiunea Vallery? eventual gata decorata/o nunta? am cam cautat in forum, si am gasit doar o poza micuta....help!

multumesc!

pupici

dalayla
02.04.2008, 13:26:27
hello ladys,

are cineva ceva poze mai recente de la pensiunea Vallery? eventual gata decorata/o nunta? am cam cautat in forum, si am gasit doar o poza micuta....help!

multumesc!

pupici
poze n-am dar pot sa-ti zic ca am vazut-o vara trecuta aranjata la o nunta si arata superb! eu daca as fii facut nunta la timisoara valery as fii ales!

crisanti
02.04.2008, 14:51:09
buna

imi poate spune si mie cineva cam cat e meniul la hotel aurelia anul asta?
trebuie sa mergem la o nunta acolo si sa fim putin in tema

multam

ramy
02.04.2008, 23:03:42
As vrea sa va spun ceva despre restaurantul Maldini! eu am avut nunta acolo anul trecut si am ramas pe deplin nemultumita! Aproape nimic din ceea ce ne-a promis nu a fost asa cum trebuia!
Mancarea putina si de proasta calitate,necondimentata si fara nici un gust! Organizare proasta si chelneri putini care nu fac fata la cele 2 sali!
Fugeau saracii de le sfaraiau picioarele dar degeaba caci daca sunt 2 nunti deodata nu fac fata, si asa mi-au intarziat cu mancarea f. mult! A trebuit sa ma duc sa intreb ce se intampla cu mancarea caci la invitati le era foame1:-L Noroc ca am avut muzica buna si a fost bautura si oamenii s-au distrat ca altfel nunta ar fi fost un esec si credeti-ma ca am platit tot fara sa zicem nimic niciodata! rusine!:^o

tangerica
03.04.2008, 10:13:40
multumesc dalayla...m-ai mai linistit un pic ... eu sigur o sa postez poze de la nunta mea

ada_c
06.04.2008, 22:22:29
As vrea sa va spun ceva despre restaurantul Maldini! eu am avut nunta acolo anul trecut si am ramas pe deplin nemultumita! Aproape nimic din ceea ce ne-a promis nu a fost asa cum trebuia!
Mancarea putina si de proasta calitate,necondimentata si fara nici un gust! Organizare proasta si chelneri putini care nu fac fata la cele 2 sali!
Fugeau saracii de le sfaraiau picioarele dar degeaba caci daca sunt 2 nunti deodata nu fac fata, si asa mi-au intarziat cu mancarea f. mult! A trebuit sa ma duc sa intreb ce se intampla cu mancarea caci la invitati le era foame1:-L Noroc ca am avut muzica buna si a fost bautura si oamenii s-au distrat ca altfel nunta ar fi fost un esec si credeti-ma ca am platit tot fara sa zicem nimic niciodata! rusine!:^o
Buna!Poti,te rog,sa dai mai multe detalii despre restaurantul Maldini?Noi avem nunta acolo in august si as vrea sa stiu la ce sa ma astept din partea lor.Am fost anul trecut in septembrie la o nunta acolo,in sala mica,si pot spune ca ne-am simtit foarte bine.La fel si mireasa,care mi-e prietena buna,a fost foarte multumita.Chelnarii intrebau foarte des daca mai avem nevoie de ceva,iar mancarea a fost adusa la timp.Sper sa nu am probleme.Astept raspuns de la tine.Multumesc mult!^:)^

loredanag
07.04.2008, 09:45:31
ciao fetelor
Si eu am facut nunta la Strelitia anul trecut in septembire 2007 si nu mi s a intamplat nimic din ce a patit Pinkpanther.
a fost exact opusul.
nu m au furat cu nimic
ce a ramas din tort l am luat a doua zi acasa, sticlele de bautura mi le au dat pe toate inapoi, chiar daca erau desfacute sau doar pe jumatate baute.
Intr adevar dimineata s a calculat tot si atunci am platit, dar au calculat de 2 ori in fata noastra si mi s a parut ok.
am primit contractul cu foaie aditionala cu tot ce s a consumat.

Eu am avut noroc ca nu mi au impus sa aranjez sala cu ei pentru ca atunci cand am semnat eu contractul cu ei nu te obligau sa iei de la ei aranjamentul salii.

Cu mancarea, super buna, multa si chiar mi au facut sandwicuri pe drum pentru invitatii care au venit de la distanta.

Nu contest ce i s aintamplat lui Pinkpanther, dar eu nu am avut probleme cu ei.

ada_c
07.04.2008, 11:57:16
Mai stie cineva ceva despre rest. Maldini?Am nunta acolo si ma intereseaza orice amanunt(de bine sau de rau).Astept raspunsurile voastre.Multumesc mult!^:)^

mona28
07.04.2008, 13:13:18
Mai stie cineva ceva despre rest. Maldini?Am nunta acolo si ma intereseaza orice amanunt(de bine sau de rau).Astept raspunsurile voastre.Multumesc mult!^:)^

Prietenii nostrii de familie au fost la o nunta la Maldini anul trecut si ne-au zis ca s-au intors acasa flamanzi,ca mancarea a fost ca la cantina...Eu n-as vrea sa te sperii,ca poate altora le-a placut mancarea,nu stiu...Eu de ex,unde o sa facem nunta,stiu ca se gateste bine,dar daca s-ar intampla sa faca mancarea oribila,cred ca nu le-as mai plati meniurile! Dar nici nu vreau sa ma gandesc la asaceva,ca ma ia cu dureri de cap...

ada_c
07.04.2008, 14:20:53
Prietenii nostrii de familie au fost la o nunta la Maldini anul trecut si ne-au zis ca s-au intors acasa flamanzi,ca mancarea a fost ca la cantina...Eu n-as vrea sa te sperii,ca poate altora le-a placut mancarea,nu stiu...Eu de ex,unde o sa facem nunta,stiu ca se gateste bine,dar daca s-ar intampla sa faca mancarea oribila,cred ca nu le-as mai plati meniurile! Dar nici nu vreau sa ma gandesc la asaceva,ca ma ia cu dureri de cap...

Sincer,nu mai stiu ce sa cred.Noi am fost anul trecut la nunta unei prietene acolo si ne-a placut foarte mult,mancarea,servirea,totul a fost super.Tocmai din aceasta cauza am mers si noi dupa aceasta nunta si am vorbit cu patronul si pt noi.Omul s-a comportat foarte civilizat,n-am ce zice.Am platit 10 mil avans pt sala si totul e ok deocamdata.Dar m-am cam speriat cand am vazut ce scriu alte miresici pe aici.Nu stiu ce sa mai cred.:( Sper sa iasa totul ok pana la urma.Multumesc pt informatii.:*

ada_c
08.04.2008, 22:48:05
multumesc dalayla...m-ai mai linistit un pic ... eu sigur o sa postez poze de la nunta mea

Eu am fost acum 2 ani la un botez acolo.A fost foarte frumos aranjata sala, bufet suedez.M-a dezamagit friptura(pe care au facut-o intreaga la cuptor,iar la interior era cam cruda si tare).In rest,super fain!

pufuleata
10.04.2008, 16:19:21
ceau!si eu am nunta toamna asta,in octombrie.eu fac la daf dar e cam nasol daca inca nu ai sala.deja sunt cam toate ocupate

mona28
10.04.2008, 18:25:19
ceau!si eu am nunta toamna asta,in octombrie.eu fac la daf dar e cam nasol daca inca nu ai sala.deja sunt cam toate ocupate
Foarte frumos la Daf ;-)

pufuleata
10.04.2008, 18:41:05
mda.mai ales ca imi trebuia o sala mare ca suntem neam numeros;))

tangerica
10.04.2008, 21:03:20
Eu am fost acum 2 ani la un botez acolo.A fost foarte frumos aranjata sala, bufet suedez.M-a dezamagit friptura(pe care au facut-o intreaga la cuptor,iar la interior era cam cruda si tare).In rest,super fain!

pai om trai si om vedea ..... si nu sa luam friptura intreag, merci de sfat

<:-P