PDA

Versiunea completa : Restaurante din Judetul Timis

Pagini : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

magic007
14.04.2008, 11:52:15
Ceau la toata lumea.

Sunt noua pe site, sunt din Timisoara, ma casatoresc anul asta in Toamna si am o problema cu.... sala, in sensul ca nu am rezervat sala. O sa am in jur de max 300 de persoane, aveti idee unde as putea gasi ??? As vrea sa fie in principiu la un hotel pt ca am multe persoane care nu sunt din oras.

Multumesc,

Simona

Se deschide acum o sala inainte de intrarea in com Giroc - la Totalco poti incerca si acolo. E mare si f frumoasa.

dalayla
15.04.2008, 10:42:26
mda.mai ales ca imi trebuia o sala mare ca suntem neam numeros;))
si noi suntem cu neamul numeros..dar ne-am decis sa nu chemam pe toata lumea..si de la peste 300 de invitati ne rezumam la maxim 150!

pufuleata
15.04.2008, 12:16:30
si noi suntem cu neamul numeros..dar ne-am decis sa nu chemam pe toata lumea..si de la peste 300 de invitati ne rezumam la maxim 150!
mda...chestia e ca si eu am 300 pe lista dar nu aveam pe cine sa nu chem ca toti sunt din aceia cu care pastram legatura si vb destul de des.:-s
ca nici eu nu i-am chemat pe oamenii aia care doar stiu ca-mi sunt neamuri da i-am vazut si am vb o data in viata cu ei....

dalayla
15.04.2008, 14:01:35
mda...chestia e ca si eu am 300 pe lista dar nu aveam pe cine sa nu chem ca toti sunt din aceia cu care pastram legatura si vb destul de des.:-s
ca nici eu nu i-am chemat pe oamenii aia care doar stiu ca-mi sunt neamuri da i-am vazut si am vb o data in viata cu ei....
atunci ce sa mai zic.. ..sper ca aveti buget mare pt nunta:)

pufuleata
16.04.2008, 09:40:41
:)) da,si eu sper!acuma fara gluma,ne descurcam noi cumva,mai ales ca nu am pretentia sa raman cu bani de la nunta decat sa nu raman cu datorii dupa ce platesc restaurant si toate cele....
atunci ce sa mai zic.. ..sper ca aveti buget mare pt nunta:)

AdelaTm
16.04.2008, 13:58:51
Mai gasesc sala de inchiriat in 2008.Vreau sa aiba spatiu de dans.Nr persoane 70-300 persoane.Nu stim inca.Daca se poate fara bauturi...........

magic007
16.04.2008, 15:42:18
Mai gasesc sala de inchiriat in 2008.Vreau sa aiba spatiu de dans.Nr persoane 70-300 persoane.Nu stim inca.Daca se poate fara bauturi...........

Cu siguranta mai poti gasi, dar trebuie sa te grabesti.
Intai va trebui sa faci o lista ca sa afli numarul de persoane.

ada_c
20.04.2008, 12:35:12
Nu mai zice nimeni nimic pe aici?:-?

dalayla
21.04.2008, 08:42:19
Nu mai zice nimeni nimic pe aici?:-?

pai mai intreba-ne ceva:D :D

Pinkpanther
22.04.2008, 10:53:34
Am avut nunta pe 1 martie...Si inainte sa ne hotaram s-o tinem la Strelitia am tot intrebat in stanga si in dreapta despre cei care si-au facut nunta acolo,sau despre cei care au fost la vreo nunta acolo.Nu vreau sa supar pe nimeni,nu vreau sa creada cineva ca le fac reclama proasta.Am povestit doar ce ni s-a intamplat noua.Va spun din nou,ne asteptam sa ne mai fure,dar nici chiar asa.Nu am spus ca au facut asa cu toti.Pe cine am intrebat noi,au fost multumiti,caci altfel nu-i alegeam daca nu aveam referinte bune.Noi ne-am ocupat personal de tot,doar noi doi,si inclin sa cred ca asta a fost motivul pentru care ne-au considerat usor de pacalit,sau poate pentru ca au vazul ca nu ne-am uitat la pret cand am ales ceea ce ne-a placut.Oricum nu vreau sa descurajez pe nimeni,doar sper sa fie mai prudenti sa nu pateasca ca noi,sa nu ramana cu un gust amar referitor la acea zi minunata din viata.

Nicolle28
22.04.2008, 23:04:17
Dragele mele,
Ma sperie putin ce citesc....eu nu m-am stresat nici o clipa pentru restaurant...mi-a placut de prima data...este hotel de patru stele, rafinat inauntru...plus ca pe noi ne-a pus in contact o prietena de-a mea...Sper sa nu fie cazul....oricum daca iese totul bine in iulie il voi recomanda cu caldura...
Iar de ce am citit aici....ce pot sa zic....imi pare rau pt. cele ce au patit faza nasoale la nunti....dar pot sa va zic un lucru...cei cu restaurantele castiga bine in urma nuntilor...am facut cu barbatul meu un calcul orientativ la un restaurant de 2 - 3 stele castiga cam 30-40 la %.Sper sa nu fi gresit...Chiar nu inteleg de ce unii furnizori de sali se haladesc la bani ca ei oricum nu ies in minus...:-\
Haideti sa termin in spirit optimist si sa zic ca ne avem una pe alta si ne informam:D

AdelaTm
24.04.2008, 15:29:28
Ma intereseaza si pe mine daca tot sunteti in tema cu restaurantele,un local unde sa nu se fumeze in Timisoara.
Defapt cautam un loc sa iesim in weekend in special si noi nu suntem fumatori.Bineinteles si niste preturi normale.
Am inceput intai cu localuri unde se poate juca biliard,din pacate eu stiu doar doua (la tequila si mai la un local in studenti,unde preturile erau mai ieftine decat la primul,dar si fumul mai mare,parca asa cred) si am inceput sa cred ca nu exista loc unde sa nu se fumeze daca e si loc de biliard,ma gandesc sa strangem bani sa ne cumparam o masa acasa.Acum refuz sa intru in localuri,nu prea eram fani acestor locuri de aceea la inceputul relatiei mergeam la cofetarie,dar acum si aici se fumeaza,si vorbesc de cele considerate selecte.Daca mai scrie ca se fumueaza nu se mai vede nimic in norul de fum si nici nu poti respira.
Apoi am incercat pizzerii ( la Thalia ultima unde am fost are separeu si chiar se poate manca afara,dar separeul nu inseamna nimic,dupa ce am stat pe terasa au venit si fumatorii dupa noi ,pe motiv ca ei pot fuma in aer liber).
Va rog sa ma ajutati.
Imi primul rand ne dorim sa respiram aer curat chiar si aer conditionat apoi ne dorim niste conditii normale,sa nu lesin dupa ce imi aduce nota de plata,sa se astepte la bani in plus dupa ce m-a servit groaznic (sa stau o ora dupa o pizza de exemplu),sa existe si alte activitati de distractie in restaurant (dans,biliard,boling,Karaoke).
Astept propuneri de la voi.........

loredanag
28.04.2008, 20:00:05
E foarte complicat ce ceri tu.
Nu stiu daca exista un astfel de restaurant in Timisoara:(

mona28
29.04.2008, 12:46:30
Ma intereseaza si pe mine daca tot sunteti in tema cu restaurantele,un local unde sa nu se fumeze in Timisoara.
Defapt cautam un loc sa iesim in weekend in special si noi nu suntem fumatori.Bineinteles si niste preturi normale.
Am inceput intai cu localuri unde se poate juca biliard,din pacate eu stiu doar doua (la tequila si mai la un local in studenti,unde preturile erau mai ieftine decat la primul,dar si fumul mai mare,parca asa cred) si am inceput sa cred ca nu exista loc unde sa nu se fumeze daca e si loc de biliard,ma gandesc sa strangem bani sa ne cumparam o masa acasa.Acum refuz sa intru in localuri,nu prea eram fani acestor locuri de aceea la inceputul relatiei mergeam la cofetarie,dar acum si aici se fumeaza,si vorbesc de cele considerate selecte.Daca mai scrie ca se fumueaza nu se mai vede nimic in norul de fum si nici nu poti respira.
Apoi am incercat pizzerii ( la Thalia ultima unde am fost are separeu si chiar se poate manca afara,dar separeul nu inseamna nimic,dupa ce am stat pe terasa au venit si fumatorii dupa noi ,pe motiv ca ei pot fuma in aer liber).
Va rog sa ma ajutati.
Imi primul rand ne dorim sa respiram aer curat chiar si aer conditionat apoi ne dorim niste conditii normale,sa nu lesin dupa ce imi aduce nota de plata,sa se astepte la bani in plus dupa ce m-a servit groaznic (sa stau o ora dupa o pizza de exemplu),sa existe si alte activitati de distractie in restaurant (dans,biliard,boling,Karaoke).
Eu cam umblu prin oras pe la restaurante,dar nu stiu nici unul care sa indeplineasca cerintele tale! Si sincer,nici nu cred ca vei gasi. Era un restaurant in Iosefin parca,unde nu se fuma,dar era ptr pocaiti!Mergeau acolo penticostalii si baptistii. Deci,in restaurantul ala sigur n-o sa ai parte si de dans,biliard,etc...

Lelu
03.05.2008, 13:45:28
AdelaTM, ce zici de casa cu flori?

lionela
05.05.2008, 21:21:48
Va rog sa ma ajutati.

scuze, dar tu chiar ai 9 ani. Ce e cu intrebarile astea de fetita nestiutoare? Unde ai crescut pana acum? Nici nu stiu daca sunt pretentii, prostii sau fitze. As scrie mai multe, dar incerc sa ma limitez la atat. Nu cred ca am scris pana acum, dar chiar nu ma puteam abtine sa nu raspund umpic rautacios [-X of me

pufuleata
05.05.2008, 23:05:19
scuze, dar tu chiar ai 9 ani. Ce e cu intrebarile astea de fetita nestiutoare? Unde ai crescut pana acum? Nici nu stiu daca sunt pretentii, prostii sau fitze. As scrie mai multe, dar incerc sa ma limitez la atat. Nu cred ca am scris pana acum, dar chiar nu ma puteam abtine sa nu raspund umpic rautacios [-X of me
=D> probabil e un nou fel de propaganda antifumat!:)) :))

mihaella4you
06.05.2008, 16:23:41
Mihaella,si noi vom avea nunta la Trio din Giroc! Ma bucur s-aud laude si vorbe frumoase despre restaurant si servire ! Toti care au avut nunta la Trio,au fost tare multumiti. Chiar m-i s-a luat o grija de pe suflet:D !

iti doresc din suflet o nunta frumoasa si petrecerea sa fie de neuitat asa cum a fost si la noi! o sa fii multumita la trio ....astept pareri dupa nunta!

mona28
06.05.2008, 20:48:27
iti doresc din suflet o nunta frumoasa si petrecerea sa fie de neuitat asa cum a fost si la noi! o sa fii multumita la trio ....astept pareri dupa nunta!
Multumesc foarte mult :* ! Cu siguranta dupa nunta o sa va povestesc cum a fost... Mai e o luna si un picut pana atunci <:-P

magic007
07.05.2008, 16:39:48
S-a deschis o noua locatie in Timisoara de pana la 500 de locuri........ si am inteles ca mai au locuri disponibile si pe anul acesta.

pufuleata
08.05.2008, 13:53:53
S-a deschis o noua locatie in Timisoara de pana la 500 de locuri si am inteles ca mai au locuri disponibile si pe anul acesta.
:-s :(( :(( asta e!din pacate eu am dat deja avansul la restaurant desi mi-ar fi placut enorm o nunta la cort!da las ca si la mine o sa fie fain,nu?:-s

mihaella4you
08.05.2008, 22:30:21
Multumesc foarte mult :* ! Cu siguranta dupa nunta o sa va povestesc cum a fost... Mai e o luna si un picut pana atunci <:-P
si eu am sa merg in 28 iunie la o nunta si la cununia religioasa va fii tot la catedrala...daca am inteles bine..la ce ora sunteti programati?vin sa va vad!!!!!!!

mona28
09.05.2008, 23:09:32
si eu am sa merg in 28 iunie la o nunta si la cununia religioasa va fii tot la catedrala...daca am inteles bine..la ce ora sunteti programati?vin sa va vad!!!!!!!
Hai sa ne vezi,dar nu la catedrala;)) ! Ne-am razgandit demult cu biserica,si ne cununam in P-ta Balcescu,la bis. aia catolica,la ora 18....

kimmy
10.05.2008, 09:52:02
Mancare foarte buna la preturi ok gasiti in Giroc la DAF, servirea e ok iar restaurantul e super.
Merita sa incercati.

mihaella4you
10.05.2008, 22:29:14
Mona draga anm sa incerc sa ajung...noi la 7 trebuie sa fim la catedrala ....:"> sper sa reusesc sa fiu gata!!!!!!!! oricum incerc...te anunt eu daca vin....

mona28
11.05.2008, 22:50:27
Mona draga anm sa incerc sa ajung...noi la 7 trebuie sa fim la catedrala ....:"> sper sa reusesc sa fiu gata!!!!!!!! oricum incerc...te anunt eu daca vin....
Ce figura esti! M-as bucura sa poti venii,dar nu vreau sa te-ncurc sau sa-ti rupi din timpul tau...Oricum,ce tare ar fi sa facem cunostinta la biserica:D !

miha_b
15.05.2008, 14:36:31
Ciao la toate viitoarele miresici si la toate fostele miresici, :)

Uite ca am ajuns si eu printre voi.

Se pare ca eu si iubitul meu ne-am gandit sa facem nunta anul viitor. Si bineinteles acum sunt in cautare de restaurant.

Merci tare mult pentru toate mesajele care le-ati scris aici despre restaurante, poze, si detaliile pe care le-ati dat. Am citit fiecare mesaj de la topicul de restaurante .... si m-au ajutat enorm sa vad ce sali sunt in tm.
Ati facut o treaba minunata, de foarte mare ajutor pt noi, miresicile noi =D>

Am fi vrut sa fie o nunta mai micuta, dar se pare ca se aduna cam multi invitati, asa la prima vedere, in jur de 180.
Si cand ma gandesc la cat ne ajunge tot, cu meniuri si toate cele......#-o;))

Am vazut ceva sali la voi, printre care Elite Catering - care ma intereseaza mai mult, Via Aurelia, Valahia, Clasicul - care e foarte fain, dar nu imi place deloc locatia- am fost la o nunta acolo si mi-a placut, Sala Texas.

Daca ajung sa fac ceva poze mai noi cu restaurantele astea, o sa le atasez.

Cat mai sunt meniurile pe unde faceti voi nunta?

Va pup si spor la pregatiri.

Pentru miresicile care au nunta in curand: sa nu va lasati coplesite de pregatirile de nunta si sa uitati sa savurati din plin fiecare moment de fericire din magia nuntii voastre (bineinteles impreuna cu sotiorii vostrii). ;-)

mona28
15.05.2008, 16:06:15
Ciao la toate viitoarele miresici si la toate fostele miresici, :)

Uite ca am ajuns si eu printre voi.

Se pare ca eu si iubitul meu ne-am gandit sa facem nunta anul viitor. Si bineinteles acum sunt in cautare de restaurant.

Merci tare mult pentru toate mesajele care le-ati scris aici despre restaurante, poze, si detaliile pe care le-ati dat. Am citit fiecare mesaj de la topicul de restaurante .... si m-au ajutat enorm sa vad ce sali sunt in tm.
Ati facut o treaba minunata, de foarte mare ajutor pt noi, miresicile noi =D>

Am fi vrut sa fie o nunta mai micuta, dar se pare ca se aduna cam multi invitati, asa la prima vedere, in jur de 180.
Si cand ma gandesc la cat ne ajunge tot, cu meniuri si toate cele......#-o;))

Am vazut ceva sali la voi, printre care Elite Catering - care ma intereseaza mai mult, Via Aurelia, Valahia, Clasicul - care e foarte fain, dar nu imi place deloc locatia- am fost la o nunta acolo si mi-a placut, Sala Texas.

Daca ajung sa fac ceva poze mai noi cu restaurantele astea, o sa le atasez.

Cat mai sunt meniurile pe unde faceti voi nunta?

Va pup si spor la pregatiri.

Pentru miresicile care au nunta in curand: sa nu va lasati coplesite de pregatirile de nunta si sa uitati sa savurati din plin fiecare moment de fericire din magia nuntii voastre (bineinteles impreuna cu sotiorii vostrii). ;-)
Eu te sfatuiesc sa fugi de Texas! O fi draguta sala,nu zic,dar bucatarul de-acolo nu face mancare,ci laturi :-& ! Am fost la o nunta acolo,si am ajuns acasa rupta de foame! Groaznic! Mi-a ramas de-acolo o amintire urata... Poate n-o fi la fel la toate nuntile facute acolo,dar e mai bine sa eviti,zic eu...

pufuleata
16.05.2008, 09:32:04
Eu te sfatuiesc sa fugi de Texas! O fi draguta sala,nu zic,dar bucatarul de-acolo nu face mancare,ci laturi :-& ! Am fost la o nunta acolo,si am ajuns acasa rupta de foame! Groaznic! Mi-a ramas de-acolo o amintire urata... Poate n-o fi la fel la toate nuntile facute acolo,dar e mai bine sa eviti,zic eu...
si eu am fost la un eveniment acolo si...sunt total de acord!:-& :-&

miha_b
16.05.2008, 10:03:21
Hmm, serios? Uite chiar acu in iunie o sa merg la o nunta acolo. Sunt curioasa sa vad cum o sa fie. O sa va spun ce si cum.

Despre Elite Catering am auzit numai de bine pana acum.

Stiti cumva cat mai e un meniu la Clasic, din dambovitei? Este in zona la mine, poate ajung in weekend pana acolo.

Merciii,

O zi frumoasa, miresicilor >:D<

melly85
16.05.2008, 18:19:02
buna fetelor,
vroiam sa va intreb daca ati auzit de restaurantul Coti e pe buziasului daca il stiti va rog sami spuneti si mie ce parere aveti despre el

savu
17.05.2008, 10:41:21
Fetelor din Timisoara, sunt mai noua pe aici si nu am reusit inca sa citesc toate parerile despre restaurante....dar vreau sa va impartasesc experienta noastra cu Yacht Club Flora, ca sa nu mai pateasca si altii asa ceva.
Noi am tinut pe 11 mai botezul lui Elias acolo si am organizat un bufet suedez(cumnata mea a avut nunta la Valery si chestia cu bufetul a mers foarte bine).Totul a fost bine pe lista, patronul amabil, am dat si un avans, Dj-ul a fost super...
Am putut aduce bauturile si sucurile naturale, fructele si chestii de rontait...sala am decorat-o tot noi si ne-a costat 3oo lei.
Surpriza a fost bucatarul, personalul, mancarea.
Ne-au lipsit din felurile de mancare, nu am avut painea comandata, nu au adus numarul de portii stabilite, s-au furat 25 de litri de vin, 4 st. de whisky, 2 de martini...si au mancat restul de tort pe care l-am trimis la bucatarie sa il portioneze si sa il impacheteze pt. invitati.

Sunt de un tupeu maxim, Seful lor nu era acolo si nu a venit decat spre dimineata sa facem socotelile...eu plecasem deja acasa cu copii iar Adi era
prea scarbit de ce au facut ca sa se mai certe cu cineva.
Culmea e ca dupa 2 zile l-a sunat tipul sa-in spuna ca a gasit o canistra de vin, am mers dupa ea si ghici surpriza, nu era vinul nostru.Dar l-am luat.
Se pare ca personalul de acolo isi cam face de cap, ar fi trebuit sa avem pe cineva in bucatarie si un sef de sala adus de noi.Dar din experienta se invata.Sper sa nu invatati pe pielea voastra si sa va ajute la ceva ce am scris eu.

miha_b
18.05.2008, 00:49:56
Imi pare rau de experienta voastra neplacuta la Flora. Am auzit si lucruri bune despre Flora. Dar nah...asta este.

Am fost azi pana la Giroc la restaurantul DAF. S-a deschis sala de nunti de deasupra restaurantului de curand. Nu am reusit sa o vad ca era nunta, dar am vb cu cineva de acolo.
- au mese rotunde
- anul asta meniul este 140 lei, inclus chelnerii dar nu era inclus aranjamentul salii. Ei nu fac aranjamente. Fiecare isi aduce firma, sau face personal.
- avans cam 1000 de euro.
- minim de persoane : 250. Nu fac nunti cu mai putin de 250 de persoane.
Nu stiu de bauturi, ca nu am mai intrebat, am fost in trecere.

Am vazut si restaurantul de langa, Trio. Tare dragut. De fapt sunt 2 sali acolo , una mare de vreo 300 de persoane, in cladire cu hotelul, si inca o sala langa, de vreo 150 - 160 de persoane. Dar nu am nici un detaliu. Sapt viitoare o sa ma duc pana acolo.

Si am mai vazut tot in giroc, la intrare, cort de nunta: Colloseum. Superb. Minunat. Am vazut ceva poze cu el in timp ce era nunta, este bestial cu mesele rotunde. Stie cineva mai multe detalii despre asta? Pret si etc???? M-ar interesa. Se poate duce cortul si in alta parte, sau doar acolo se poate tine nunta, in curtea aia mare?

Cam atat ... o duminica placuta sa aveti.

miha_b
18.05.2008, 00:54:48
Am postat mesajul asta si la alt topic cu restaurante, dar il pun si aici.

Am fost azi pana la Giroc la restaurantul DAF. S-a deschis sala de nunti de deasupra restaurantului de curand. Nu am reusit sa o vad ca era nunta, dar am vb cu cineva de acolo.
- au mese rotunde
- anul asta meniul este 140 lei, inclus chelnerii dar nu era inclus aranjamentul salii. Ei nu fac aranjamente. Fiecare isi aduce firma, sau face personal.

Am vazut si restaurantul de langa, Trio. Tare dragut. De fapt sunt 2 sali acolo , una mare de vreo 300 de persoane, in cladire cu hotelul, si inca o sala langa, de vreo 150 - 160 de persoane. Dar nu am nici un detaliu. Sapt viitoare o sa ma duc pana acolo.

Si am mai vazut tot in giroc, la intrare, cort de nunta: Colloseum. Superb. Minunat. Am vazut ceva poze cu el in timp ce era nunta, este bestial cu mesele rotunde. Stie cineva mai multe detalii despre asta? Pret si etc???? M-ar interesa. Se poate duce cortul si in alta parte, sau doar acolo se poate tine nunta, in curtea aia mare?

loredanag
18.05.2008, 11:01:24
Noi o sa fim nasi la un botez la Flora pe 28 iunie, asa ca o sa va impartasesc si eu pareri despre comportamentul personalului.
Sper sa avem un pic mai mult noroc decat voi.

ando26
19.05.2008, 15:15:15
Buna fetelor!
Am nunta anul viitor in iunie si inca nu mi-am gasit sala.Am fost la hotel 2000 unde mi-a placut foarte mult sala.A facut cineva nunta acolo sa-mi spuna si mie cum a fost?

miha_b
19.05.2008, 22:30:50
Ando, si eu tot prin iunie o sa am nunta anul viitor. Si chiar azi am auzit ca hotel 2000 e un loc fain. Poti sa dai ceva detalii? Am inteles ca se paote face si cununia religioasa afara acolo. Ai vb ceva de meniu, cam cat ar fi?
Si ce capacitate are sala?

Merci anticipat de informatii.

Pupici

ando26
19.05.2008, 23:22:24
Ceau Miha b,
la hotel 2000 e foarte frumoasa sala mare, are o capacitate de minim 250 persoane, nu accepta mai putin de 250 pers, avansul este de 700 Ron. Meniul e in jur de 120 Ron anul acesta, optional au mese rotunde dar se platesc. Sper ca te ajuta informatiile mele.

Pusy:*

miha_b
20.05.2008, 11:00:18
Ando,

Merci tare mult.>:D< M-a ajutat foarte mult informatiile tale. Daca au si mese rotunde, e minunat. Nici meniul nu este f scump comparativ cu altele.

Un incovenient este faptul ca nu primesc mai putin de 250 de persoane. hmm:| Noi nu vrem sa fie asa mare nunta.

Tb sa ma duc si eu pana acolo sa vad cum e.
Tu pe unde te-ai mai orientat pentru sali? Ce ti-a mai atras atentia?

O zi faina

ando26
20.05.2008, 14:49:04
Miha_b,
Asta e singura sala care mi-a placut si la asta cred ca o sa raman.
La Hotel 2000 mai au o sala mai mica dar nu stiu exact de cate persoane e, poti sa mergi sa vb.

Pupici

ando26
20.05.2008, 20:01:11
De nunta in cort stie cineva ceva???

miha_b
21.05.2008, 12:03:35
Ando, am vazut la intrare in Giroc pe dreapta cortul de nunti Colosseum. Este super fainn. Cand ma duc sa aflu ceva informatii, iti spun.

Pupici

miha_b
21.05.2008, 21:45:22
Am fost azi la Hotel 2000. E asa de fain locul, superb. Se poate face cununia religioasa afara in foisorul acela. Am vazut poze, arata foarte fain aranjat.
E loc destul de iesit afara, de plimbat, zona e faina.

Au mese rotunde , care se platesc separat, adica se inchiriaza anul asta cu 62 lei/masa cu tot cu fetele de masa. Au si mese dreptunghiulare, dar alea nu se platesc.
La o masa rotunda intra 10 pers. lejer, maxim 12.
La meniu, nu mi-au dat prea multe detalii: doar ca sunt intre 80 lei si 200, depinde de pretentii.
Ei pot aranja si sala, si cu perdea de luminite. Arata fain.

Doar ca nu fac nunti la mai putin de 200 de persoane. Chair daca ai mai putin si platesti in plus meniurile, atunci e ok, cica. Mda..../:)

Ando, ti-ai rezervat deja? Mi-au spus ca pe 6 iunie anul viitor au rezervaat.

ando26
22.05.2008, 22:02:57
Ceau Miha_b,
Da mi-am rezervat chiar ieri seara am fost si eu si am vb cu Doamna patroana, rezervarea din 06.06.09 e a mea:D am vb cu o zi inainte cu cineva sa o retina. Ma bucur ca am rezervat-o si mi-am luat de o grija.
Da e frumos foisoru si mie mi-ar place acolo sa fac cununia religioasa dar mama a facut ca trenu cand i-am spus. Mai avem timp sa ne hotaram.
Pe 07.06. anul asta am cununia civila si sunt stresata dar sper sa iasa bine.
Sa-mi dai de veste daca ti-ai gasit sala...ok?

Pusy:*

danileli13
26.05.2008, 12:22:41
fetelor ajutor imi zice si mie cineva daca o facut nunta la reghina hotel, cum e acolo? stiti ceva despre restaurantul lor?

Ioana_timi
26.05.2008, 15:04:17
Ciao dragelor!

Sunt Ioana - bine v-am gasit!

Am si eu nunta in iunie-iulie 2009 (inca ne gandim la cea mai buna data)... Va fi o nunta de maxim 90 persoane. Ma intereseaza, daca stie cineva, cam cat costa meniul la cantina Alcatel - Texas Steakhouse si cate persoane accepta pt o nunta minim?

Ce alte locatii imi puteti recomanda pt o nunta de aprox 80-90 persoane ??

^:)^ anticipat
Va pup!

miha_b
26.05.2008, 15:15:10
Ando, se pare ca o sa facem si noi nunta la hotel 2000.
Sapt viitoare ma duc sa rezerv. :)>-

miha_b
26.05.2008, 15:17:14
Ioana, bine ai venit!

Daca te uiti mai in spate, o sa gasesti foarte multe locatii, poze, detalii si etc. Or sa te ajute. Ca eu tot de aici mi-am facut o idee. Si tot in ceata sunt inca in multe :d

Dar stim ca vom avea o nunta minunata indiferent unde o sa facem. Omul sfinteste locul si nu invers :*

Ioana_timi
26.05.2008, 16:42:37
Multumesc Miha pentru cuvintele frumoase. Ma bucur sa fiu aici cu voi.

Noi am vrea o nunta asa...micutza si eleganta, dar fondurile nu sunt spectaculoase :">...

Mi-a placut foarte mult cum arata sala de la Pacific (din poze). Insa oferta e variata, asa ca voi lua aminte la tot ce s-a scris in legatura cu locatiile. .. totul e foarte util.

Sa aveti o zi frumoasa !>:D<

alinaemi
27.05.2008, 09:57:33
va doresc bafta tuturor la pregatiri si la gasirea celei mai frumoase sali care sa va unga la sufletel!
eu am nunta in oct la restaurantul caprice, la etaj. noua ne-a placut mult locul, ei au zis la inceput k intra 150 de pers, noi vom avea cam 120. sper doar k aerul conditionat sa faca fata, ziceau k e nou nout (au renovat in iarna etajul).

bellutza
28.05.2008, 00:06:13
Imi pare rau de experienta voastra neplacuta la Flora. Am auzit si lucruri bune despre Flora. Dar nah...asta este.

- au mese rotunde

colosseum -in giroc,calea timisoarei nr 6. (complex talco)

maxim 500 de persoane
deocamdata cam atat stiu............nu sunt in tara dar cand vin peste 2 luni..........am sa merg cu siguranta sa ma interesez.........daca cumva merg alte persoane mai repede le rog da ne dea si noua si noua date mai complexe...............poop miresici si succes in planificari!;))

ando26
28.05.2008, 13:04:36
Ciao Miha_b
Eu momentan nu pot sa trimit mesaje private(sunt inca noua) o sa-ti raspund aici la intrebariel tale .

La Hotel 2000 am fost si am vb cu patroana care e o doamna foarte ok si ne-a zis ca sala e rezervata dar ca nu ia avans decat in septembrie si tot 7 mil ne-a zis si noua.
Meniul anul acesta e 120 ron anul viitor ne-a asigurat ca nu o sa fie mai mul de 140 ron. E bine de stiut ca eu nu servesc supa.
Amenajarea salii cred ca o sa o fac cu ea (patroana e cea care se ocupa si am inteles ca e foarte exigenta adica vrea sa fie totul perfect) Firmele de amenajari am auzit ca nu se prea ocupa, iau mai multe nunti intr-o zi si atunci fac tot pe graba.
Si eu as vrea cununia acolo dar cica nu e bine daca nu e in biserica (zice mama si soacra) mai vedem pana atunci.

Sper ca am reusit sa te lamuresc. Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma contactezi.

Pusy

miha_b
29.05.2008, 23:11:47
Deci astazi am auzit si eu de pensiunea Zetas, la 15 km de timisoara. Minunata. M-a coplesit :). Ca mie imi place genul de nunta in aer liber si cu zona verde.

(http://www.zetas.ro)

loredanag
30.05.2008, 09:00:39
Deci astazi am auzit si eu de pensiunea Zetas, la 15 km de timisoara. Minunata. M-a coplesit :). Ca mie imi place genul de nunta in aer liber si cu zona verde.

(http://www.zetas.ro)

Locatia e superba, dar mancarea nu este grozava.

miha_b
30.05.2008, 11:07:38
Serios? Ai fosst la vreo nunta pe acolo? Sau ceva de genul?

loredanag
31.05.2008, 15:12:55
Serios? Ai fosst la vreo nunta pe acolo? Sau ceva de genul?

Da, am fost la o nunta si am fost un pic dejamagita de mancare; cam putina.

vma
02.06.2008, 11:43:34
Ceau,
As vrea, daca poate, sa imi dati orice informatii aveti despre Terasa Banateana. Desi imi place foarte mult locatia m-a dezgustat prima intalnire cu un sef de sala care a vrut sa ma fure inca de la inceput. Prima oara mi-a promis marea cu sarea, adica 140 lei meniul maxim, etc, etc.. La semnarea contractului insa datele problemei s-au schimbat. Nu mai era in functie de meniu ci voia 250 milioane pe sala ceea ce nu mi-a convenit pentru ca la 150 de persoane iese 166 meniul.
Intrebarea este: ati fost acolo? ati fost mutumiti? Poate merita efortul sa discut si cu patronul, poate ajung la un consens cu el.

Multumesc!

lelia_mg
04.06.2008, 13:47:53
Noi inca nu am stabilit data nuntii, vrem sa fie in luna august, anul viitor.
Suntem inca in dubii, nu stim ce sa alegem, Clasicul sau Hotel 2000, mie imi place mai mult la Clasic, dar noi avem in jur de 250 de persoane.
Am inteles ca la Clasic daca sunt 250 de persoane nu prea mai este loc de dans, deci chiar nu stiu ce sa fac.
Problema este ca trebuie sa ne hotaram cat mai repede pt ca se rezerva de pe acum pt la anu'.
Voi cum ma sfatuiti sa procedez?

lelia_mg
04.06.2008, 13:50:13
Luna asta o sa mergem la o nunta care se tine la Maldive, asa ca o sa va spun cum a fost!

pufuleata
04.06.2008, 22:44:44
Noi inca nu am stabilit data nuntii, vrem sa fie in luna august, anul viitor.
Suntem inca in dubii, nu stim ce sa alegem, Clasicul sau Hotel 2000, mie imi place mai mult la Clasic, dar noi avem in jur de 250 de persoane.
Am inteles ca la Clasic daca sunt 250 de persoane nu prea mai este loc de dans, deci chiar nu stiu ce sa fac.
Problema este ca trebuie sa ne hotaram cat mai repede pt ca se rezerva de pe acum pt la anu'.
Voi cum ma sfatuiti sa procedez?
la clasic e intradevar f frumos dar daca sunt deja peste 150 de persoane e inghesuiala mare!!!

lelia_mg
04.06.2008, 22:46:10
deci nici macar daca ar fi 200 de persoane nu ar fi loc suficient?

pufuleata
04.06.2008, 23:33:56
deci nici macar daca ar fi 200 de persoane nu ar fi loc suficient?
pentru mese da dar pt dans...imposibil
doar daca o sa danseze doar cate 10 persoane odata...ceea ce nu prea cred ca o sa-ti placa!/:)

miha_b
05.06.2008, 22:23:07
Lelia draga,

Am inteles ca la Clasic ar fi un numar minim de persoane, 180. Deci intra peste 150. Dar cred ca pentru 250 e destul de inghesuit si mai ales pt loc de dans.

Eu o sa fac nunta anul viitor, inca nu stim sigur cand, iunie sau mai. Dar cred ca iunie mai sigur. SI noi vrem Hotel 2000. Locatia este extraordinara. Capacitatea salii este de 300 de locuri, asa ne-a zis. Si la tine la 250 de persoane vine numai bine. Este loc fain de iesit afara, au terasa acoperita, un foisor in care noi vrem sa facem cununia religioasa.

Mie imi indeplineste toate dorintele. Am fost sa discut cu patroana de acolo pentru rezervare. Si ne-a zis ca nu rezerva sala mai repede de luna septembrie anul asta. Adica nu incepe cu rezervarile pt anul viitor mai repede de septembrie. Ca nu se poate ca sa iti rezervi cu un an inainte sala. Si daca ma gandesc bine, are si dreptate.
Cred ca pe unde mergi si iti spun sa mergi cu un an inainte, doar vor sa te agate repede ca si client.
Meniul anul asta e de 120 ron, la anul nu va fi mai mult de 140 ron. Fara bauturi si praji.
Ei fac si aranajamentul daca vrei, am vazut poze si is dragute, dar cred ca poti aduce si firma, nu am discutat asta inca.

Si mai sunt restaurante unde poti face: daca te uiti in paginile din spate,, sunt detaliate restaurantele cu nr de locuri si etc.

miha_b
05.06.2008, 22:41:21
poze hotel 2000, doar putin de interior, nu am mai multe acum.

miha_b
05.06.2008, 22:42:50
si una cu foisorul de afara de la o alta nunta, doar sa aveti o idee cine nu stie cum arata locul

mona28
17.06.2008, 13:13:37
Sambata asta ce-a trecut am fost la nunta la hotel Boavista. Sala este destul de mica.Din cate am vazut,mai multi de 130 de pers nu incap. Mancarea a fost foarte buna si multa. In curand o sa va arat si cateva poze cu sala,pt cine ar fi interesat...

alcrys
19.06.2008, 10:32:29
Si noi am ales sala mare la DAF Junior.
E SUPER!!!!!

mona28
19.06.2008, 13:59:13
E SUPER!!!!!
Felicitari pt alegere! E foarte frumos! Si servirea e excelenta! Stiu asta ca eu cu sotul meu mancam destul de des acolo,plus ca locuim pe aceasi strada cu restaurantul si stim cam tot ce se-ntampla si are loc la DAF...;-)

pufuleata
19.06.2008, 22:58:50
Felicitari pt alegere! E foarte frumos! Si servirea e excelenta! Stiu asta ca eu cu sotul meu mancam destul de des acolo,plus ca locuim pe aceasi strada cu restaurantul si stim cam tot ce se-ntampla si are loc la DAF...;-)
pai atunci poate vii sa cicnim un pahar la mine la nunta ca si eu tot acolo fac!\:D/

unicat
25.06.2008, 13:28:09
pentru mona28
Am vazut ca faceti cununia religioasa la biserica catolica din Balcescu.Sunteti vre-unul catolic?
As vrea si eu foarte mult sa fac cununia religioasa acolo dar nu suntem niciunul catolic.Crezi ca se poate?

MARIA14
28.06.2008, 15:47:12
E SUPER!!!!!
intr-adevar arata f bine sala in poze....si eu sunt in cautare de locatie...eu o sa am cam 200 pers...intra akolo?dc poti pls sa-mi dai mai multe detalii pls knd o sa revii pe forum...sau celelalte fete care stiu...pls

pufuleata
28.06.2008, 19:59:31
intr-adevar arata f bine sala in poze....si eu sunt in cautare de locatie...eu o sa am cam 200 pers...intra akolo?dc poti pls sa-mi dai mai multe detalii pls knd o sa revii pe forum...sau celelalte fete care stiu...pls
si noi acolo facem.:) intra 500 de persoane asa ca stai linistita ca ai loc,doar ca e o problema...nr.minim de persoane e de 250.:*

bbyanca
29.06.2008, 16:31:21
buna fetelor,
ma puteti ajuta va rog cu niste poze de la sala Aurora,sala mare,eu am nunta in 13 septembrie 2008 si mi-ar fi de mare ajutor sa imi fac o idee despre cum sa-mi decorez sala,eu am si nunta si botezul tot atunci,si numai ce am venit in tara,nu am prea avut timp sa ma ocup,de abia de acum incepe stresul.Poate imi pot spue miresicile care au avut nunta acolo cum sunt conditiile,daca e totul ok,sonorizare,mancare,servire.:-s

mersi frumos:*

pufuleata
29.06.2008, 20:16:23
buna fetelor,
ma puteti ajuta va rog cu niste poze de la sala Aurora,sala mare,eu am nunta in 13 septembrie 2008 si mi-ar fi de mare ajutor sa imi fac o idee despre cum sa-mi decorez sala,eu am si nunta si botezul tot atunci,si numai ce am venit in tara,nu am prea avut timp sa ma ocup,de abia de acum incepe stresul.Poate imi pot spue miresicile care au avut nunta acolo cum sunt conditiile,daca e totul ok,sonorizare,mancare,servire.:-s

nu am poze dar am fost la o nunta acolo si a fost superb.sala e f frumoasa si servirea si mancarea au fost de nota 10.:*

Nicolle28
01.07.2008, 22:25:56
Va postez si eu sala de 150 persoane....lla hotel de 4 stele

bbyanca
02.07.2008, 11:20:06
nu am poze dar am fost la o nunta acolo si a fost superb.sala e f frumoasa si servirea si mancarea au fost de nota 10.:*
mersi frumos,parca e mult mai bine acuma>:D<, saptamana viitoare am intalnire cu o tipa de la decoratiuni,sa vad ce ma sfatuieste ea in privinta decorarii.
Apropo,nu ai cumva un nr de tel de la cursuri de dans,vrem sa dansam frumosssssss:-SS

bbyanca
02.07.2008, 11:24:47
tu la ce restaurant ai nunta?

dalayla
02.07.2008, 15:45:14
la classic imi place sala si manacarea e buna..va pun poze de la o nunta de anul asta acolo,cu masa de fructe facuta de bucatar!:D

Lelu
02.07.2008, 17:16:53
Va postez si eu sala de 150 persoane....lla hotel de 4 stele
E vorba de Boca Junior, nu? :-p

Nicolle28
02.07.2008, 22:32:27
E vorba de Boca Junior, nu? :-p
da de aceasta sala este vorba....itzi place?am nunta in 2 saptamani...itzi povestesc cum a fost.....

pufuleata
02.07.2008, 23:13:01
mersi frumos,parca e mult mai bine acuma>:D<, saptamana viitoare am intalnire cu o tipa de la decoratiuni,sa vad ce ma sfatuieste ea in privinta decorarii.
Apropo,nu ai cumva un nr de tel de la cursuri de dans,vrem sa dansam frumosssssss:-SS
o sa incerc sa-ti fac rost de un nr de tel.:)
eu am nunta la daf in giroc.sunt poze puse cu vreo 2 pag in urma.>:D<

Lelu
03.07.2008, 17:40:13
da de aceasta sala este vorba....itzi place?am nunta in 2 saptamani...itzi povestesc cum a fost.....
da e ok, am fost acolo la o nunta, mancare foarte buna si chelneri ok, am o prietena chelnerita acolo :)
ce nu mi-a placut e ca pe noi tineretul ne-a bagat in portiunea mai retrasa din spate si am pierdut momentele faine care se intamplau in fata
dar in rest a fost ok :)
va doresc distractie faina :)

pretty_girl18
06.07.2008, 18:13:09
imi puteti spune pls dak se poate tine o cina romantica la restaurant giroc..si un nr de tel pls sa fac rezervare..va rog ajutati-ma...

dalayla
06.07.2008, 18:33:18
imi puteti spune pls dak se poate tine o cina romantica la restaurant giroc..si un nr de tel pls sa fac rezervare..va rog ajutati-ma...
vrei neaparat la giroc??
eu ti-as recomanda tinecz pt asta!!

pretty_girl18
06.07.2008, 18:44:24
nu neaparat acolo..dar vreau sa fie si ceva ieftin,nu vreau sa cheltui multi bani.:)..cum e acolo??ce preturi sunt??

Nicolle28
07.07.2008, 09:40:43
da e ok, am fost acolo la o nunta, mancare foarte buna si chelneri ok, am o prietena chelnerita acolo :)
ce nu mi-a placut e ca pe noi tineretul ne-a bagat in portiunea mai retrasa din spate si am pierdut momentele faine care se intamplau in fata
dar in rest a fost ok :)
va doresc distractie faina :)
Multumesc....de urare si de pont..trebuie sa ma gandesc cum amenajez mesele ca sa nu fie nimeni izolat:*

mocuta
07.07.2008, 19:31:13
pt Ioana timi!
buna! daca te intereseaza super preturi la decorat si toate cele, te pot ajuta. au servicii bune si preturi tare ok!
:)
valabil pentur orice miresica!

Nicolle28
08.07.2008, 11:00:24
Noi facem nunta la Maldini,pe Calea Girocului.Ne-a placut sala.Avantajul e ca sunt 2 sali,una mai mica si cealalta mai mare.Noi am ales-o pe cea mica,are max 250 pers,dar cred ca inghesuiti.Noi o sa avem cam 160 de persoane.Am fost acolo la o nunta de 140 de pers si a fost super,era loc destul si lumea nu s-a simtit inghesuita deloc.Cealalta sala,cea mare are max 350 de pers,zic ei,dar eu cred ca e ok daca ai 230-250.Peste cred ca e cam inghesuiala.Ne-a placut ca are si parcare destul de mare,iar patronul e de treaba.

Si eu am fost la maldini...fain restaurant....mare ....dar cred ca au probleme cu izolarea fonica ca nu se auzea bine formatia...cel putin asa spunea tipul cu care eu am vorbit....bine...asta se poate rezolva cu staful care se ocupa de muzica...

karyna_tm
08.07.2008, 15:18:33
Servus,
Cine a tinut nunta la Valahia "Sala" Mica" rog sa-mi trimita niste poze sau sa ma cotacteze.
Am niste intrebari despre asezarea meselor...

P.S. Cum vi se pare ideea de a impartii invitatii in doua incaperi separate de o usa care mereu va sta deschisa??? Dar totusi, sunt 2 incaperi separate...

Mersi si SUCCES!

geo23zna
10.07.2008, 13:02:03
Ciao miresicilor,
ma numesc Georgiana si impreuna cu iubitul meu am decis sa ne casatorim la anul, in august sau septembrie. Am vizitat deja destul de multe sali cu o capacitate de aprox 200 persoane, dar acum am nevoie de cateva informatii ca sa ne decidem.
Ma puteti ajuta, va rog, cu informatii, impresii pentru restaurantele CLASIC, MOTICICA, LIDO legate de urmatoarele aspecte:
-mancare (gust, cantitate)
-servirea (tinuta, atentie, amabilitate)
-sonorizarea (stiu ca e si in functie de instalatia formatiei, dj-ului, dar conteaza si acustica salii...)
-ringul de dans (rog miresicile care au avut nunta la unul din aceste restaurante sa-mi spuna cati invitati au avut si cum au incaput, este loc suficient pentru dans?)

Merci anticipat, astept raspunsuri:)
Spor tuturor la organizare...si Casa de Piatra

dalayla
10.07.2008, 15:49:20
Ciao miresicilor,
ma numesc Georgiana si impreuna cu iubitul meu am decis sa ne casatorim la anul, in august sau septembrie. Am vizitat deja destul de multe sali cu o capacitate de aprox 200 persoane, dar acum am nevoie de cateva informatii ca sa ne decidem.
Ma puteti ajuta, va rog, cu informatii, impresii pentru restaurantele CLASIC, MOTICICA, LIDO legate de urmatoarele aspecte:
-sonorizarea (stiu ca e si in functie de instalatia formatiei, dj-ului, dar conteaza si acustica salii...)
-ringul de dans (rog miresicile care au avut nunta la unul din aceste restaurante sa-mi spuna cati invitati au avut si cum au incaput, este loc suficient pentru dans?)

Spor tuturor la organizare...si Casa de Piatradespre clasic iti pot spune ca e super oki..stiu persoane care au facut nunta acolo si au fost multumiti...mai multe nush sa-ti zic!!

mihaella4you
11.07.2008, 09:36:49
buna fetelor, buna mona28...casa de piatra si multa multa fericire!!!!!!!!!!!cum a fost nunta?esti multumita de restaurantul Trio?
eu am fost la nunta la clasic si pot sa va spun ca a fost foarte frumos dar parerea mea este ca max 200 de persoane e capacitatea.
Fetelor va doresc multa bafta in organizarea nuntilor, sa va iasa asa cum va doriti!!!!!!!!!! asta este cel mai important, eu am facut nunta pe 01 martie 2008 si sunt multumita si acum de cum a iesit, desi au fost cateva mici impedimente legate de organizare si altele.....oricum e normal!!!
asa cum am mai spus eu am fost f multumita de restaurant si de servire...

mona28
11.07.2008, 20:14:27
buna fetelor, buna mona28...casa de piatra si multa multa fericire!!!!!!!!!!!cum a fost nunta?esti multumita de restaurantul Trio?
eu am fost la nunta la clasic si pot sa va spun ca a fost foarte frumos dar parerea mea este ca max 200 de persoane e capacitatea.
Fetelor va doresc multa bafta in organizarea nuntilor, sa va iasa asa cum va doriti!!!!!!!!!! asta este cel mai important, eu am facut nunta pe 01 martie 2008 si sunt multumita si acum de cum a iesit, desi au fost cateva mici impedimente legate de organizare si altele.....oricum e normal!!!
asa cum am mai spus eu am fost f multumita de restaurant si de servire...
Mihaella,multumesc! Nunta a fost suuuuper! Sint foarte multumita de restaurantul Trio. Inainte de nunta noastra am auzit cateva nemultumiri si avertizari legate de Trio,dar noi nu am avut parte de nici o neplacere.Am fost multumiti de servire,de preturi si de tot ce a tinut de restaurant. Oricum,eu am invatat sa nu mai recomand nimanui nimic,pt ca chiar daca ceva imi place mie si am noroc,poate altuia nu-i va place si nu-i va merge bine! Zic asta pt ca am patit-o,si eu am picat oarecum de vina... Asta e... Multumesc inca o data pt felicitari!:*

dalayla
11.07.2008, 21:36:00
Mihaella,multumesc! Nunta a fost suuuuper! Sint foarte multumita de restaurantul Trio. Inainte de nunta noastra am auzit cateva nemultumiri si avertizari legate de Trio,dar noi nu am avut parte de nici o neplacere.Am fost multumiti de servire,de preturi si de tot ce a tinut de restaurant. Oricum,eu am invatat sa nu mai recomand nimanui nimic,pt ca chiar daca ceva imi place mie si am noroc,poate altuia nu-i va place si nu-i va merge bine! Zic asta pt ca am patit-o,si eu am picat oarecum de vina... Asta e... Multumesc inca o data pt felicitari!:*
scuzati de off topic: mona nu mai vedem pozici????:">

mona28
11.07.2008, 23:02:24
scuzati de off topic: mona nu mai vedem pozici????:">
Abia la sfarsitul saptamanii viit. vor fi gata pozele :-< Si intre timp voi pleca in Germania,deci probabil peste 2 sapt o sa le primesc! Acum chiar ca nu mai am rabdare :-w

geo23zna
12.07.2008, 10:58:38
Ciao miresicilor,

Spor tuturor la organizare...si Casa de Piatra

Poate cineva sa imi dea niste detalii despre ce am intrebat ? Merci mult

mihaella4you
12.07.2008, 20:16:05
ma bucur ca v-a mers bine si a iesit totul super...parerile pot fi impartite despre orice locatie din timisoara si nu numai..acum depinde si de norocul care il ai!!!!!!si e normal sa se spuna si cate ceva de reu de restaurant...eu de ex nu sunt multumita de daf junior( desi acolo am facut cununia civila) si am si auzit vrute si nevrute de el...si sincer tot mai merg acolo....asta este...
fetelor va doresc vacanta placuta si toate cele bune!!!!!!!!
casa de piatra la noile mirese!!!!!!!!!!

ana_tzap
13.07.2008, 18:26:42
salutare fetelor!
noi facem nunta anul viitor. am vrea sa fie pe 4 iulie, dar inca nu e nimic batut in cuie ;;) . as vrea ca restaurantul sa fie cel de la Femadar - Giroc. din cate am inteles au o sala mare si inca una mai mica? lista noastra de invitati are aprox. 200 pers si nu stiu exact care sala ar fi mai ok
va rog sa ma ajtati cu informatii despre acest restaurant.
multu!!!! :*

dalayla
13.07.2008, 18:30:31
Servus,
Cine a tinut nunta la Valahia "Sala" Mica" rog sa-mi trimita niste poze sau sa ma cotacteze.

P.S. Cum vi se pare ideea de a impartii invitatii in doua incaperi separate de o usa care mereu va sta deschisa??? Dar totusi, sunt 2 incaperi separate...

Mersi si SUCCES!
ideea cu impartitul nu-mi surande dar in caz ca nu ai alta alternativa merge si asta!!eventual pui neamurile apropiate,sau tinerii in celalata incapere,oricum cineva care sa stii ca nu s-ar supara!;-)

crysstyna_tm
14.07.2008, 10:11:31
Servus,

Mersi si SUCCES!

Si eu am aceeasi situatie cu sala la La Fayette, una mare si una mai mica si m-a tentat si pe mine ideea de a imparti invitatii, dar....pe ce criterii? fumatori vs. nefumatori, nu merge, neamuri vs. restul lumii, iar parca nu merge, tineri vs. alte varste........ ofensa. Asa ca m-am gandit ca in sala mica sa fie ringul de dans.
Cred ca daca impartim invitatii in doua sali va fi ca o petrecere sparta si monotona.

Succes!

crysstyna_tm
14.07.2008, 10:34:51
Eu am o alta problema......fumul de tigara!
Noi, mirii, suntem nefumatori si la majoritatea nuntilor la care am fost am avut de suferit din cauza fumului (si nu numai noi).
La un moment dat chiar mi-a trecut prin cap sa nu pun scrumiere pe masa si sa fie amenajate locuri de fumat undeva pe terasa. (inca ma mai gandesc la asta.) Nu mi se pare normal sa sufere toata lumea din cauza unora si mai ales ca este seara noastra, in care vreau ca totul sa fie perfect!
Singura chestiune delicata e ca nunta e la sfarsitul lui octombrie si poate va fi cam frig de iesit pe terasa. Dar...o noapte se pot abtine si ei, nu? :-" Ce ziceti, ma trezesc ca vor arunca dupa mine cu rosiile din aperitiv? :-?

karyna_tm
14.07.2008, 16:52:54
Am decis deja, colegii de servici vor sta in cealalta sala pe care am facut-o si sala de dans. Ei sunt 22 de persoane (toti tineri si "nebuni") si deci nu se vor simtii "parasiti" iar restul de 50 de invitati vor fi intr-o alta incapere si deci si ei se vor distra...
Astfel am aerisit ambele sali iar lumea va fi mult mai relaxata, se vor simtii mai in largul lor si asa caldura va fi mare daca mai stau si inghesuiti + fumul de tigara...

Daca totusi cineva a tinut aici si poate sa-mi mai dea un sfat, sugestie, opinie mi-ar fi de ajutor...

Oricum dupa nunta voi pune poze si opinii. Sper sa fie din cele mai pozitive :-)

crysstyna_tm
15.07.2008, 20:18:46
Pentru Camitza 2008

Multumesc pentru mesaj . Ce coincidenta!:) V-ati cununat la aceeasi biserica, la fel cum vom fi noi, si apoi la acelasi restaurant.
Mie mi-a placut foarte mult La Fayette de cum l-am vazut prima data.
Cred ca in sala mica am sa pun apropiatii, familia, nu suntem foarte numerosi, sunt mai multi colegii....galagiosi :)
Si banuiesc ca ringul de dans a fost in sala mare.

Sunt sigura ca va fi o nunta reusita, ne dorim amandoi mult asta!

Casa de piatra va doresc!

P.S. N-am putut sa-ti scriu pe privat pt ca nu am inca 10 mesaje postate aici (conditia necesara).

Cristina

pufuleata
15.07.2008, 23:37:20
[quote=ana_tzap;972960]salutare fetelor!
noi facem nunta anul viitor. am vrea sa fie pe 4 iulie, dar inca nu e nimic batut in cuie ;;) . as vrea ca restaurantul sa fie cel de la Femadar - Giroc. din cate am inteles au o sala mare si inca una mai mica? lista noastra de invitati are aprox. 200 pers si nu stiu exact care sala ar fi mai ok
multu!!!! :* [/
e superb acolo,ca doar acolo fac si eu;-) ,doar ca pt sala mare trebuie sa platesti minim 250 de meniuri,iar sala mica e pt max 80 de persoane.asta e singurul dezavantaj.pt noi nu a fost ca avem 300,dar la tine...ori mai aduni niste lume pt sala mare,ori mai renunti la cativa si faci in cea mica!:))
bafta!

pufuleata
15.07.2008, 23:44:47
Eu am o alta problema......fumul de tigara!
Noi, mirii, suntem nefumatori si la majoritatea nuntilor la care am fost am avut de suferit din cauza fumului (si nu numai noi).
La un moment dat chiar mi-a trecut prin cap sa nu pun scrumiere pe masa si sa fie amenajate locuri de fumat undeva pe terasa. (inca ma mai gandesc la asta.) Nu mi se pare normal sa sufere toata lumea din cauza unora si mai ales ca este seara noastra, in care vreau ca totul sa fie perfect!
Singura chestiune delicata e ca nunta e la sfarsitul lui octombrie si poate va fi cam frig de iesit pe terasa. Dar...o noapte se pot abtine si ei, nu? :-" Ce ziceti, ma trezesc ca vor arunca dupa mine cu rosiile din aperitiv? :-?
sa nu te superi dar mi se pare putin deplasat ce vrei sa faci.adica eu inteleg ca va deranjeaza fumul,dar in primul rand un restaurant bun ar trebui sa aiba o ventilatie buna si in al doilea rand eu nu am mai vazut nunta sa fie scosi invitatii afara sa fumeze,mai ales daca e rece.
e decizia voastra,dar ar trebui sa va ganditi si la invitati si ca s-ar putea sa place mai devreme decat v-ati dori.
>:D<

pufuleata
16.07.2008, 00:17:25
Poate cineva sa imi dea niste detalii despre ce am intrebat ? Merci mult
la clasic si la lido am intrebat si eu si mi s-a spus (asta pt ca aveam "pile":"> )ca daca sunt mai mult de 180 de persoane deja e f aglomerat si se si danseaza f inghesuit.la clasic am si fost la o nunta,totul a fost superb,de la servire si mancare pana la decor,dar au fost 165 de invitati si deja ne dadeam coate la dans.
sper ca te-am ajutat cat de cat.>:D< >:D<

crysstyna_tm
16.07.2008, 10:52:11
sa nu te superi dar mi se pare putin deplasat ce vrei sa faci.adica eu inteleg ca va deranjeaza fumul,dar in primul rand un restaurant bun ar trebui sa aiba o ventilatie buna si in al doilea rand eu nu am mai vazut nunta sa fie scosi invitatii afara sa fumeze,mai ales daca e rece.
e decizia voastra,dar ar trebui sa va ganditi si la invitati si ca s-ar putea sa place mai devreme decat v-ati dori.

Nu ma supar, stai linistita!:) Da, stiu ca suna drastic, dar eu nu agreez deloc ideea de a manca si fuma in acelasi loc, nu mi se pare deloc elegant. Si, eu am fost la nunti la care invitatii s-au simtit incomodati de fumul de tigara, pentru ca la un moment dat te ustura ochii, si tot au plecat mai devreme. Un exemplu apropiat a fost nunta fratelui meu, unde s-a intamplat asa si a avut o sala relativ mare, si cu ventilatie, si tot degeaba.
Plus ca, sala noastra nu este foarte mare, nici in inaltime nici in suprafata, si ventilatia nu o poti da la maxim, ca se creeaza alte neajunsuri.... Si ma gandeam ca decat sa fie toti nemultumiti, mai bine numai o parte :)
Eu am mai auzit de nunti la care nu se fumeaza (exceptand cele ale protestantilor).
Iar sa impart fumatorii intr-o parte si nefumatorii in alta , nu merge.

pufuleata
16.07.2008, 10:56:16
Nu ma supar, stai linistita!:) Da, stiu ca suna drastic, dar eu nu agreez deloc ideea de a manca si fuma in acelasi loc, nu mi se pare deloc elegant. Si, eu am fost la nunti la care invitatii s-au simtit incomodati de fumul de tigara, pentru ca la un moment dat te ustura ochii, si tot au plecat mai devreme. Un exemplu apropiat a fost nunta fratelui meu, unde s-a intamplat asa si a avut o sala relativ mare, si cu ventilatie, si tot degeaba.
Plus ca, sala noastra nu este foarte mare, nici in inaltime nici in suprafata, si ventilatia nu o poti da la maxim, ca se creeaza alte neajunsuri.... Si ma gandeam ca decat sa fie toti nemultumiti, mai bine numai o parte :)
Eu am mai auzit de nunti la care nu se fumeaza (exceptand cele ale protestantilor).
Iar sa impart fumatorii intr-o parte si nefumatorii in alta , nu merge.
mda...inteleg ca e chiar o problema pt voi.nu stiu....eu una nu as face asa.si eu o sa am si botezul odata cu nunta si o sa fie baietelul meu toata noaptea cu noi,dar nu ma gandesc sa nu se fumeze!=;
poate ar trebui sa calculati cati invitati fumeaza si cati nu si sa mai cereti niste pareri....nu stiu,mie tot mi se pare cam drastic!:*

dalayla
17.07.2008, 16:22:13
mda...inteleg ca e chiar o problema pt voi.nu stiu....eu una nu as face asa.si eu o sa am si botezul odata cu nunta si o sa fie baietelul meu toata noaptea cu noi,dar nu ma gandesc sa nu se fumeze!=;
poate ar trebui sa calculati cati invitati fumeaza si cati nu si sa mai cereti niste pareri....nu stiu,mie tot mi se pare cam drastic!:*
si eu ii trimit sa fumeze pe terasa=)) =)) =)) eu am putini invitati care fumeaza asa ca daca is in minoritate n-au ce face=)) ,oricum ei stiu deja si n-au avut nimic de comenatat:D da asta tine si de ce invitati ai si cat de apropiati is,eu stiu ca ai mei n-au nici o pb cu asta!!

pufuleata
17.07.2008, 18:10:47
si eu ii trimit sa fumeze pe terasa=)) =)) =)) eu am putini invitati care fumeaza asa ca daca is in minoritate n-au ce face=)) ,oricum ei stiu deja si n-au avut nimic de comenatat:D da asta tine si de ce invitati ai si cat de apropiati is,eu stiu ca ai mei n-au nici o pb cu asta!!
pai asta ziceam ca trebuie sa te ghidezi si dupa invitati.daca ai putini care fumeaza e ok si la tine e in august,la miresica cealalta e la sf lui octombrie,mi se pare cam greu sa scoti oamenii afara.;)) le ingheata....tigara!=))

crysstyna_tm
21.07.2008, 10:00:25
Le va prinde bine sa mai iasa afara la o gura de......aer;;)
Si la noi fumatorii sunt minoritatea si de regula colegi de servici, tinerei....deci nu cred ca va fi o problema...si oricum ei stiu ca nu suport fumul, de cate ori ieseam pe undeva stiau ca am probleme si ma menajau.

Poate da Dumnezeu si prind si un sfarsit de octombrie frumos.....si e rezolvata treaba. Dar la fel de bine s-ar putea sa si ninga!=P~
Am mai descoperit o chestie, in noaptea de 25/26 octombrie se va trece la ora de iarna, deci vom avea o ora in plus. ;;)

pufuleata
21.07.2008, 10:53:13
Le va prinde bine sa mai iasa afara la o gura de......aer;;)
Si la noi fumatorii sunt minoritatea si de regula colegi de servici, tinerei....deci nu cred ca va fi o problema...si oricum ei stiu ca nu suport fumul, de cate ori ieseam pe undeva stiau ca am probleme si ma menajau.

Poate da Dumnezeu si prind si un sfarsit de octombrie frumos.....si e rezolvata treaba. Dar la fel de bine s-ar putea sa si ninga!=P~
Am mai descoperit o chestie, in noaptea de 25/26 octombrie se va trece la ora de iarna, deci vom avea o ora in plus. ;;)
da!!! sunteti norocosi!;-) <:-P <:-P

ana_tzap
22.07.2008, 11:33:06
[quote=ana_tzap;972960]salutare fetelor!
multu!!!! :* [/
e superb acolo,ca doar acolo fac si eu;-) ,doar ca pt sala mare trebuie sa platesti minim 250 de meniuri,iar sala mica e pt max 80 de persoane.asta e singurul dezavantaj.pt noi nu a fost ca avem 300,dar la tine...ori mai aduni niste lume pt sala mare,ori mai renunti la cativa si faci in cea mica!:))
bafta!

multu pt raspuns, probabil ca daca nu vom gasi alta sala, care sa imi placa la fel de mult, vom incerca sa mai adunam niste lume :D :D :D

pufuleata
22.07.2008, 12:20:19
[quote=pufuleata;977377]

multu pt raspuns, probabil ca daca nu vom gasi alta sala, care sa imi placa la fel de mult, vom incerca sa mai adunam niste lume :D :D :D
succes la...adunat!:)) eu zic ca merita cu adevarat restaurantul.adica mie una imi place f mult.>:D<

melly85
24.07.2008, 18:08:22
Fetelor de unde cumparat bauturile ?
Noi neam gindit sa le luam de la selgross sau de la metro. Sau poate is undeva si mai iefitina ?? :-p :D

corry_biggy
30.07.2008, 21:13:42
si noi ne-am gandit la fel...in cazul in care gasim o oferta buna....daca nu o sa le luam din euro....este un depozit de bauturi care are preturi destul de bune zic eu....si ce nu se consuma putem duce inapoi....daca gasesti ceva preturi bune ne anunti si pe noi?cum stai cu pregatirile?:*

melly85
30.07.2008, 22:24:54
si noi ne-am gandit la fel...in cazul in care gasim o oferta buna....daca nu o sa le luam din euro....este un depozit de bauturi care are preturi destul de bune zic eu....si ce nu se consuma putem duce inapoi....daca gasesti ceva preturi bune ne anunti si pe noi?cum stai cu pregatirile?:*

Noi numa saptamina viitoare venim insfarsit in tara :) Si atunci daca gasesc vreo oferta buna iti spun. Cu pragatirile stau bine cred ;)) pentru noi cumnata mea a rezolvat cam tot. Mai rochia sa mio gasesc si atunci am tot :D Voi cum stati cu pregatiri ?:* :*

corry_biggy
31.07.2008, 06:51:50
pai noi cred ca stam bine...sper sa stam bine....mai trebuie sa luam bauturile si sa rezolvam pt cununia civila.eu am rochita,el are costum,invitati avem ceva....deci cica stam bine.:*
te anunt si eu daca gasesc ceva preturi bune>:D<

BISCA
31.07.2008, 11:28:02
buna fetelor,

si eu am nunta tot la aurora in sala mare sper sa te ajute aceste poze

BISCA
31.07.2008, 11:31:25
si eu am nunta tot la aurora in sala mare sper sa te ajute aceste poze

alte imagini

melly85
31.07.2008, 15:02:36
Eu abea astept sa vin in tara ca sa imi rezolv si eu cu bauturile si cu rochia :) ca costumul il are deja.
Te pup

Aitana
31.07.2008, 16:49:09
Buna fetelor,

ca viitoare miresica eu sunt inca in stadiul de cautat sala (120 de invitati). As dori si eu mai multe informatii, amanunte, pareri si eventual poze legate de Hotel/Pensiunea Ana, din Calea Girocului. Am vazut poze intr-o revista si urmeaza sa merg in octombrie la ei, personal.

Mi-as dori o nunta in aer liber, adica cat mai liber posibil, de aceea ma uit dupa restaurante cu terasa afara. Am fost la Sandra, la pensiunea Schwabenhaus (cam 30km de Timi, spre Cenad), ar fi un amplasament ideal, dar aici intervine transportul ... si se complica treaba.
Am fost la o nunta la pensiunea Valery, nu chiar recent (sept 2006), ne-am simtit foarte bine, mancarea buna, servirea buna - a doua optiune pentru nunta noastra (un mic dezavantaj - formatia a ocupat putin mai mult spatiu "impingand" astfel ringul de dans pana in usa de la intrare).

A treia optiune e inca libera ... plus ca voi avea invitati din afara localitatii si va trebui sa-i cazez pe toti, de accea incerc sa fac combinatii de sala+camere. Si inca ceva important pentru mine - imi doresc mese rotunde, pe cat posibil; pur si simplu mi se par mai comode si nu trebuie sa pendulezi in fata si in spate ca sa vorbesti cu a treia persoana din dreapta.

Va multumesc pentru orice sfat ^:)^

pufuleata
31.07.2008, 17:40:42
Buna fetelor,

ca viitoare miresica eu sunt inca in stadiul de cautat sala (120 de invitati). As dori si eu mai multe informatii, amanunte, pareri si eventual poze legate de Hotel/Pensiunea Ana, din Calea Girocului. Am vazut poze intr-o revista si urmeaza sa merg in octombrie la ei, personal.

Mi-as dori o nunta in aer liber, adica cat mai liber posibil, de aceea ma uit dupa restaurante cu terasa afara. Am fost la Sandra, la pensiunea Schwabenhaus (cam 30km de Timi, spre Cenad), ar fi un amplasament ideal, dar aici intervine transportul ... si se complica treaba.
Am fost la o nunta la pensiunea Valery, nu chiar recent (sept 2006), ne-am simtit foarte bine, mancarea buna, servirea buna - a doua optiune pentru nunta noastra (un mic dezavantaj - formatia a ocupat putin mai mult spatiu "impingand" astfel ringul de dans pana in usa de la intrare).

A treia optiune e inca libera ... plus ca voi avea invitati din afara localitatii si va trebui sa-i cazez pe toti, de accea incerc sa fac combinatii de sala+camere. Si inca ceva important pentru mine - imi doresc mese rotunde, pe cat posibil; pur si simplu mi se par mai comode si nu trebuie sa pendulezi in fata si in spate ca sa vorbesti cu a treia persoana din dreapta.

Va multumesc pentru orice sfat ^:)^
pai daca spui ca la schwabenhaus e amplasamentul ideal,nu ar trebui sa lasi transportul sa te impiedice:poti sa vb de acum cu cei de acolo si sa rezervi camere pt cei ce vin din afara si sa inchriezi un microbuz sau autobus care sa transporte invitatii.nici nu e f scump si e si comod pt toata lumea.>:D< >:D<

Aitana
01.08.2008, 10:23:52
multumesc pufu - stiu ca e important ceea ce vreau eu, doar e nunta mea ;)) ! tocmai transportul ma incurca pe mine. cum pot sa le spun invitatilor "un autobuz va pleca de la ora h din parcarea x spre pensiunea z. si acelasi autobuz va pleca inapoi spre oras la ora h dimineata"? nu pot sa le impun reguli. cei care vor veni cu masina nu vor putea sa bea, cei care aleg autobuz/microbuz vor depinde de el. inca nu gasesc nici un compromis - ai vreo idee?

ada_c
04.08.2008, 14:30:52
Salutari,miresici!Eu mai am putin pana la nunta....si m-au apucat emotiile de pe acum.Am impartit invitatiile,dar am emotii legat de cate persoane o sa vina,cum o sa-i asez la mese...etc.O sa avem cam 150-160 de persoane(sper sa vina toti,sa nu ma trezesc cu locuri libere,ca nu arata frumos).Nunta o facem la Maldini,pe Calea Girocului.Am fost anul trecut acolo la nunta unei prietene si mi-a placut cum a iesit,iar mirii au fost foarte multumiti.Sper sa iasa ok si la noi.Ceva pareri si atentionari din partea voastra legat de acest local?Astept raspunsuri.^:)^

bellutza
05.08.2008, 16:27:02
:-? buna miresicilor...............am si eu nunta in 15 august 2009 si ma gandesc..............oare unde e cel mai potrivit loc pt a sarbatori marele eveniment.......in restaurant sau in cort ? dativa cu parera.......care ar fi avantajele si dezavantajele fiecareia.............:*>:D<

Anghelescu
05.08.2008, 16:38:35
Eu una sunt pro restaurant ... chiar daca acum cortul nu mai este ce era candva;)) ... totusi o incapere de restaurant o poti aranja altfel ... si pt mine constituie un real avantaj sa fie un restaurant facut exact pt nunti, doar sa ti-l personalizezi cu ce doresti ... pe cand la cort treb decorat/aranjat absolut tot ..

Aitana
05.08.2008, 17:05:11
pai e simplu: vara -> cort si iarna ...-> restaurant ;-) .
Pro si contra:
1. cu cortul stai in aer semi-liber (mai ales la caldurile din Timi), dar in functie de unde-l pui trebuie sa ai acces la utilitati (daca exista deja cu atat mai bine); interiorul il poti aranja cum vrei, ca loc ai destul; daca nu-ti place mancarea de la restaurant alegi o firma de catering pentru mancare - plus ca poti aduce tu bautura, dar in schimb o sa ai nevoie de frigidere; daca dai muzica mai tare nu deranjezi pe nimeni ca esti in camp ...
2. la restaurant ai acces la toalete ;)) ; daca ai ales hotel (cu restaurant), te poti retrage in camera sa mai rasufli (te furi singura si te intinzi 30 minute);

Dezavantaj la ambele: exista un numar minim de persoane pentru a face o rezervare.

si, la final, nu pot sa nu ma intreb si eu : dar curatenia la cort (dupa toata tevatura) oare cine o asigura :-\ ?

bellutza
06.08.2008, 15:07:13
mda...................avantaje si dezavantaje.................acum sa va spun si sa va dati cu parterea...................eui sunt din timisoara iar mirele e de la fardea........nu stiu daca ati auzit.....langa lugoj.................si caminul lui dispune de 2 corturi care le poate inchiria...........unul mare si unul mic............eu din partea mea am cca 40/50 de invitati el insa are cca70/100.................si de aceea mam gandit sa facem petrecerea in partea lui...............informatiile de care detin sunt k daca as inchiria cortul mic in care incap 300 de pers. mar costa 7 milioane....................si pot pune cortul chiar in curtea caminului unde am acces la frigidere bai si toate cele.................caminul e proaspat renovat doar k nu are aier conditionat.....primaria de asemenea are femei care pregatesc mancarea si fac toate celea ba chiar si prajituri................o femeie mar costa 700.000 lei insa nu am vazut cortul..pe cine ma intrebat mia zis k e super dar nu stiu.....acvum sunt in strainatate si cand merg in tara am sa merg sa ma interesez.....sdar va rog dativa cu parterea............^:)^^:)^^:)^^:)^

pufuleata
06.08.2008, 15:55:57
Salutari,miresici!Eu mai am putin pana la nunta....si m-au apucat emotiile de pe acum.Am impartit invitatiile,dar am emotii legat de cate persoane o sa vina,cum o sa-i asez la mese...etc.O sa avem cam 150-160 de persoane(sper sa vina toti,sa nu ma trezesc cu locuri libere,ca nu arata frumos).Nunta o facem la Maldini,pe Calea Girocului.Am fost anul trecut acolo la nunta unei prietene si mi-a placut cum a iesit,iar mirii au fost foarte multumiti.Sper sa iasa ok si la noi.Ceva pareri si atentionari din partea voastra legat de acest local?Astept raspunsuri.^:)^
atatia ai pe lista sau atatia ti-au confirmat?:-? ca daca atatia ai pe lista...eu zic ca e riscul sa nu vina toti...>:D<

Aitana
06.08.2008, 16:47:38
acceasi problema cu lipsitul din tara o am si eu ... eu o sa ajung in octombrie ca sa rezolv o parte din chestii... #:-S

daca chiar doresti nunta la cort, in curtea caminului (apropos, ce camin, cultural?) atunci probabil vei face tot posibilul ca sa iasa bine, cu toate ca eu as pune sub semnul intrebarii cum o sa-ti faca tantile alea mancarea (o servesc tot ele?). Si in cei 70ron per femeie intra si ingredientele? Si tu duci numai bauturile? Eu zic sa-ti faci un plan bun de bataie, o checklist, apoi cand vii in tara sa afli toate detaliile.

parerea mea ... pup >:D<

cory_tm25
06.08.2008, 17:12:40
buna fetelor
eu am facut nunta la hotel timisoara in sala viena si am fost f multumita
mancarea este buna si serviciile excelente

cory_tm25
06.08.2008, 17:15:23
acum caut o sala pentru botez
ma puteti ajuta
ceva mic pentru 80 de persoane

cory_tm25
06.08.2008, 17:30:29
incerc sa va trimit poze,dar nu stiu cum sa le micsorez
ma puteti ajuta?

mona28
06.08.2008, 17:45:21
acum caut o sala pentru botez
ma puteti ajuta
ceva mic pentru 80 de persoane
Niste prieteni de-ai nostri vor face botez la restaurantul hotelului Ambasador. Nici ei nu au mai multi de 80 de invitati,iar sala e chiar frumoasa. Alta sala draguta si mica ar fi cea de la Daf din Giroc....

corry_biggy
06.08.2008, 22:51:22
fetelor.....nici o oferta buna de preturi?help!!!!

mona28
07.08.2008, 11:01:00
fetelor.....nici o oferta buna de preturi?help!!!!
La nunta noastra,bauturile,sucurile si sampania le-am cumparat de la un depozit en-gros de pe str.Lidia,din zona Soarelui. Acolo am gasit cele mai bune preturi din tot orasul. Daca vreti mai multe detalii,scrieti-mi un PM.

cory_tm25
08.08.2008, 15:48:55
de sala mica de la aurora stie cineva cum ii.sau aveti poze cu ea.

chris08
10.08.2008, 22:50:14
dap, am gasit la texas, pana la 200 de persoane shi e oferta speciala pentru angajatii Alcatel (viitorul meu sotz lucreaza acolo). in meniu e inclus personalul si decorarea salii cu baloane, huse pe scaune, aranjamente florale, tot.noi mai trebuie sa luam praji shi bautura.

Saluty,
M-ar ajuta niste detalii legate de cantina Alcatel, de ex. pe cine ar trebui sa contactez in legatura cu oferta lor...lucrez si eu la Alcatel si cred ca un discount ne-ar prinde bine :)
Multzu anticipat...

bbyanca
11.08.2008, 16:06:00
alte imagini
multzu>:D< pt imagini,
am vb cu o firma de decoratiuni,si m-au sfatuit sa decoram sala cu auriu si ciocolatiu,sper sa arate ffrumos.

Lelu
11.08.2008, 19:52:09
La nunta noastra,bauturile,sucurile si sampania le-am cumparat de la un depozit en-gros de pe str.Lidia,din zona Soarelui. Acolo am gasit cele mai bune preturi din tot orasul. Daca vreti mai multe detalii,scrieti-mi un PM.
nu stiu oare ai voie sa ne spui adresa exacta (sa nu se interpreteze ca reclama), ma intereseaza si pe mine magazinul :d

mona28
11.08.2008, 19:58:26
nu stiu oare ai voie sa ne spui adresa exacta (sa nu se interpreteze ca reclama), ma intereseaza si pe mine magazinul :d
raspund pe privat

Aitana
12.08.2008, 14:52:29
mie imi place foarte mult la Clasic (in Aurora). In primavara m-a dus iubi meu acolo si am mancat foarte bine; portiile sunt mari, pretul e acceptabil si servirea e foarte buna. Plus ca au un nenea cu o orga (cred!) care canta asa de frumos, melodii din repertoriu romanesc si international, muzica usoara. Iti recomand sa-l incerci.

Aitana
12.08.2008, 14:54:05
nu stiu ce-am facut :-\ , dar cred am postat de 2 ori acelasi mesaj ... scuze :(

mona28
21.08.2008, 15:23:42
imi pare rau dar nu reusesc sa pun pozele mai mari
E cortul de la Totalco,de langa Giroc,asa-i? Foarte frumos!

Aitana
22.08.2008, 21:32:24
E cortul de la Totalco,de langa Giroc,asa-i? Foarte frumos!

da, pare colloseum-ul din giroc. si pe mine ma bate gandul sa fac nunta acolo. oare care e minimul de persoane ?

4499ELENUTA
23.08.2008, 14:07:30
da, pare colloseum-ul din giroc. si pe mine ma bate gandul sa fac nunta acolo. oare care e minimul de persoane ?

ai fost sa-l vezi?eu am fost si nu mi-a placut deloc nu e ceea ce pare in poze!na parerea mea este ca nu-i fain:-$

mona28
23.08.2008, 19:13:25
Da, acela e!
Numarul minim de persoane pentru nuntile organizate sambata este 100, dar pentru zilele de vineri si duminica accepta si mai putini.

Cel mai bine ar fi sa mergeti sa il vedeti. Sambata aceasta vor fi aprox 200 pers.
Noi cand am intrebat,n-i s-a zis ca nu accepta mai putin de 200 pers.,iar maximul e de 500. Poate din lipsa de clienti,acum accepta oricati ,numai sa fie... Zic si eu,nu stiu sigur...

alemar
25.08.2008, 01:06:01
buna fetele, eu sunt mai noua pe aici :"> . colosseum e o locatie f frumoasa, ( tineti minte ca ultimele tendinte in materie de nunti vizeaza corturile-vezi nunta Andra-Maruta- mari si vaporoase, iar colosseum arata deosebit cand e amenajat) , dar ca o chestie tipic romanesca, nimic nu e ok 100% , iar parcarea de la Totalco , cu tirurile prezente non-stop, cu depozitele deja construite , sau in curs de construire fac locatiei o defavoare totala...pacat...poate daca era amplasat direct in camp sau pe un spatiu verde, era mult mai frumos si mai elegant..oricum ofc gusturile nu se discuta.

Aitana
25.08.2008, 13:03:16
eu inca nu am fost sa vad cu ochii mei cortul de la totalco, dar e in plan in octombrie. din poze, ce-i drept arata foarte bine, de aia m-am si gandit la el. nu au poze de exterior doar de interior. mi-am planificat sa ajung pe acolo cand are nunta pufu, sa vad cum arata pe viu si amenajat.
eu nu o sa am 200 de persoane ci pana in 150. s-ar putea ca la un numar atat de mic sa para cortul extrem de mare, poate imi pierd invitatii :D

4499ELENUTA
25.08.2008, 13:57:19
eu prima data am vazut la un targ numai ce se deschisese si mi-a placutr super mult din poze arata ffff bine dar cand am fost acolo:-SSnu mi-a placut deloc.sper sa nu-mi sariti in cap dar e doar parerea mea>:D<

mich07
26.08.2008, 16:01:40
salut!

M-ar interesa restaurant ambasador, imi place mult cum arata. stie cineva detalii despre pret/meniu, servicii si altele.:*

mich07
26.08.2008, 16:34:48
Buna

Eu mi-am rezervat restaurantul din Giroc(sala mica) dar am auzit si pareri nasoale, cum ar fi... zic un pret si la final calculeaza la cu totul altu'(de ex. au zis pret /meniu =130 ron anul acesta si la final au calculat pt 200ron/meniu) ..nu stiu ce sa fac...:( ; mi-ar fi placut mult acolo. Spuneti-mi va rog sali cu capacitate de 120 pers.. eu am in jur de 100.. dar vreau sa ramana loc de dans.merci:">

mona28
26.08.2008, 17:11:08
Buna

Eu mi-am rezervat restaurantul din Giroc(sala mica) dar am auzit si pareri nasoale, cum ar fi... zic un pret si la final calculeaza la cu totul altu'(de ex. au zis pret /meniu =130 ron anul acesta si la final au calculat pt 200ron/meniu) ..nu stiu ce sa fac...:( ; mi-ar fi placut mult acolo. Spuneti-mi va rog sali cu capacitate de 120 pers.. eu am in jur de 100.. dar vreau sa ramana loc de dans.merci:">
Despre care restaurant vorbesti? DAF sau Trio? La amandoua este si sala mica.Eu sint din Giroc,dar n-am auzit pe cineva sa se planga ca i-ar fi "inselat" la pret,nici la Daf si nici la Trio. Daca discutati face-to-face toate detaliile despre meniu si pret,si faceti si contract,nu veti avea neplaceri si nici surprize neplacute. La Trio,sala mica e de max.150 si meniul e de 130 ron/pers. La Daf intra max.100 pers,iar preturile difera in functie de meniurile alese. Ar mai fi rest. Ambasador,max.150 de pers,iar meniul cred ca e aprox 135 ron/pers. Stiu asta de la prietenii nostrii ce vor face acolo botez luna viitoare. Dar cel mai bine e sa mergi tu personal sau sa dai un telefon...

mihaeladana78
29.08.2008, 12:02:53
Am vazut ca faci nunta la Colosseum Timisoara. De unde vei lua mancarea?

mihaeladana78
29.08.2008, 16:48:13
Ce stiti despre Colosseum Timisoara?

AlinaCamelia
04.09.2008, 16:51:47
Dragele mele,

niciuna dintre voi nu a dat pe la Senator?
Sala cu piscina e chiar frumoasa (max 150 pers), iar gradina e superba.
Un meniu pentru anul viitor este undeva intre 160-164 lei, include cafea, suc, bere, vin.
Sunt singurii care au fost in stare sa ofere un pret pentru un meniu pe anul 2009. De la restul nu am reusit decat sa obtinem un "inca nu stim, dar s-ar putea sa ajunga la ...".:zz:

Daca aveti poze cu nunta organizata la Senator, nu va sfiiti sa le postati. Multumiri anticipate.

aaaa, era sa uit, cei de la Senator aplica si o chirie pe sala in functie de nr. de invitati. Nu sunt ieftini, dar parerea mea e ca e un loc dragut.

Astept pareri

Flocea
05.09.2008, 17:27:21
fetelor, si eu am umblat putin dupa sali...si mi se pare ca nu am fost chiar peste tot.
-hotel aurora au deja totul ocupat pana-n octombrie. acolo ar fi fost fain, ca e meniul mai ieftin si sala mare.
-la clasic e 170 ROn meniul. sincer, cand am auzit am zis clar: pas.
-la aurelia va fi la anul 150 ROn meniul...cel putin asa mi-a zis seful de sala. e frumos acolo. are 2 sali. una de vreo 100 pers si cealalta de 200. nu accepta sub 170 de persoane...fapt ptr care ma renuntat la ea....desi e frumoasa, ca nu mai necesita impodobire.
-la ambasador au zis ca intra 150 de persoane, dar am vazut la una din fete scris, ca incap numai 80-90 persoane. nu stiu ce sa cred
-ma duc acum si la texas, sala de la alcatel. acolo va fi meniul la anul de la 35 euro in sus (sala si ospatari inclusi in meniu)
in rest, nu prea mai stiu. emulta alergatura...si al meu nu se prea agita. unde vreau eu, acolo facem nunta.eh.....

anamariaCr
10.09.2008, 14:17:36
Bună, eu sunt mai nouă pe aici si as aveam nevoie de niste sfaturi.Am nunta anul viitor in iulie,cel putin asa ne-am gandit,si vreau sa gasesc o sala cam pt 150-180 pers da vreau neaparat mese rotunde si sa fie loc de dans.Viitorul sotior zice ca e cam devreme ca sa incepem sa cautam sala de pe acum, dar eu cred ca ar fi cazul sa incepem.Si as mai avea o intrebare.Cam cat se da avansul?

pufuleata
10.09.2008, 14:27:14
Am vazut ca faci nunta la Colosseum Timisoara. De unde vei lua mancarea?
mancarea o sa fie de la restaurantul clasic pt ca cu ei are colosseum contract.

silwiutza
10.09.2008, 22:05:02
va pup dragele mele...sunt nou nouta pe siteul acesta...am nunta in septembrie 2009.anul trecut am fost la 14 nunti in timisoara:)asa ca....m-am cam informat despre resturante vrand-ne vrand....am vazut....Clasic,La Fayet,Select,Caprice, Valery , Bistro,la 4 nunti am fost la Clasic:).restul au fost in Deva .daca va intereseaza aspecte despre aceste restaurante va rog sa ma intrebati....pe mine ma intereseaza Boaviste....daca stiti ceva si Pacific....din poze e frumos.multumesc....

magic007
11.09.2008, 12:13:09
Gasesti toate informatiile pe site-ul lor. Cel mai bine ar fi daca te intereseaza sa mergi sa vezi o nunta acolo sau sa vorbesti cu cineva care a avut nunta in locatia respectiva.

magic007
11.09.2008, 12:22:20
fetelor, si eu am umblat putin dupa sali...si mi se pare ca nu am fost chiar peste tot.
-hotel aurora au deja totul ocupat pana-n octombrie. acolo ar fi fost fain, ca e meniul mai ieftin si sala mare.
-la clasic e 170 ROn meniul. sincer, cand am auzit am zis clar: pas.
-la aurelia va fi la anul 150 ROn meniul...cel putin asa mi-a zis seful de sala. e frumos acolo. are 2 sali. una de vreo 100 pers si cealalta de 200. nu accepta sub 170 de persoane...fapt ptr care ma renuntat la ea....desi e frumoasa, ca nu mai necesita impodobire.
-la ambasador au zis ca intra 150 de persoane, dar am vazut la una din fete scris, ca incap numai 80-90 persoane. nu stiu ce sa cred
-ma duc acum si la texas, sala de la alcatel. acolo va fi meniul la anul de la 35 euro in sus (sala si ospatari inclusi in meniu)
in rest, nu prea mai stiu. emulta alergatura...si al meu nu se prea agita. unde vreau eu, acolo facem nunta.eh.....

Am observat ca la majoritatea salilor pretul meniului pentru 2009 este cam cu 10-20 lei mai mare decat in 2008.

Stiu ca la Colosseum meniul de baza anul acesta (aperitiv, supa, sarmale, friptura) este 130 lei, iar acelasi meniu cu toate bauturile nelimitat este 140 lei, iar pentru 2009 estimeaza o crestere de maxim 10-15%.

mona28
11.09.2008, 18:58:30
Fetelor,am fost sambata la un botez la rest.hotelului Ambasador. Sala fiind decorata in stil "antic",cu multe tablouri pe pereti,m-a facut sa ma simt de parca eram intr-un muzeu sau o galerie de arta... Meniul a fost destul de ok,in afara de aperitiv pe care nu l-am mancat deoarece salata de vinete era alterata,sunca era toata uscata,si mai era o felie de "rol" din carne cu gem de caise :-& .In rest meniul a fost bun. Dar personalul lasa de dorit si e un dezinteres total... Pai sa va dau un exemplu... La ora 2 au adus tortul fara sa intrebe si sa anunte pe nimeni! Parintii erau afara conducand niste invitati,iar nasii erau la masa.Si dintr-o data au intrat chelneritele in sala cu tortul si artificiile aprinse si a inceput sa cante muzica "la multi ani". Parintii bebelui au ramas foarte dezamagiti pt ca ar fi vrut sa aduca copilul in sala atunci cand s-ar fi cantat si ar fi taiat tortul... Asa ar fi fost frumos si normal,nu? Si-n plus,am inteles ca bautura oferita de rest. este destul de scumpa,deci e mai bine s-o cumparati voi de la vreun en-gros.Eu v-am povestit asta ca sa fiti atente,si sa nu patiti si voi asa,daca va hotarati sa faceti nunta sau botez la restaurantul acela...

Zulla
13.09.2008, 16:39:42
Buna,

Ma casatoresc in 2009.
Ce imi puteti spune despre Restaurantele Valery si Donna Ana???
Va multumesc

silwiutza
14.09.2008, 23:04:19
draga Zulla despre Valery pot sa iti spun ca nu mi-au placut chelnerii , mancarea sa zicem bunicica dar nu foarte buna,ei au un loc fain in spate pentru copii cu topogane...etc.eu una nu am fost foarte incantata.acuma depinde si de pretentii.....pup

pufuleata
15.09.2008, 23:02:43
foarte frumoasa sala,dar mult prea mic locul de dans.pt mine ala e foarte important.

silwiutza
15.09.2008, 23:22:12
am si eu o intrebare....sala din Sinaia are si mese rotunde?e super draguta....

Princes
16.09.2008, 15:43:34
Buna ziua am si eu o problema as dori sa fac si eu nunta in iunie anul 2009 si inca nu am sala dati-mi si mie niste detalii despre niste restaurante din timisoara:">

Princes
16.09.2008, 15:56:43
Dcaca puteti ajutati_ma si pe mine cu restaurante in Timisoara pentru 150 de persoana as dorii poze si pareri

Zulla
16.09.2008, 20:30:33
Buna din nou,

Merci pt raspunusuri! :-)
Ce restaurante imi puteti recomanda (de preferat pensiuni) pentru 100 de persoane??

O zi buna!!!

miha_b
16.09.2008, 23:30:42
Daca o sa citesti tot topicul asta cu restaurante , iti spun eu ca ai de unde alege si sunt o gramada de informatii si poze. Pe mine m-a ajutat f mult. Spor la citit.

miha_b
16.09.2008, 23:43:00
Eu am cam ramas in aer cu sala de nunta. Am vb in iunie pt hotel 2000 si au zis sa merg in sept ca sa platesc avansul si sa rezerv sala, si ieri am sunat....... si nu mai se tin nunti acolo. Am zis ca pic jos cand am auzit, pt noi era locul perfect. Vroiam sa facem in mai anul viitor.

Si acum....:( Trebuie sa o iau de la capat.

miha_b
16.09.2008, 23:48:51
Spuneti-mi si mie de coloseum. Unde e? La intrare in giroc? Acolo se tin nuntile? Eu am ramas in aer cu sala de nunta, am ales una si acum mi-au zis ca nu se mai tin nunti acolo. Cortul acesta coloseum imi place tare mult, dar nu stiu de ce mi-am facut o impresie ca e f scumpa nunta la un astfel de cort. As aprecia tare mult sa imi dati numai cateva detalii.

Multumesc.

marius_mario
17.09.2008, 10:03:33
greu mai gasesti o sala de nunta

marius_mario
17.09.2008, 10:05:22
cat costa meniul la restaurant Aurora

marius_mario
17.09.2008, 10:06:36
care este situl lor

Anghelescu
17.09.2008, 10:25:20
Am fost sambata trecuta, pe 13 sept la o nunta la Palatul Stirbei la cort ... un lux nebun totul, dar frate a batut un vant prin cortul ala, de am crapat, masa noastra era pusa langa "peretele" cortului si cand erau rafale imi ridica rochita ... chiar daca au pus aeroterme o mie, tot frig era de la curent ... e pacat daca iti permiti asa preturi mari, sa nu faci nunta intr-un restaurant ... locul acoperit e sfant ... e urat sa vezi lume atat de eleganta infofolita cu shube!
Sfatul meu este sa nu incercati cortul!:-SS

pufuleata
17.09.2008, 10:36:52
Eu una sunt pro restaurant ... chiar daca acum cortul nu mai este ce era candva;)) ... totusi o incapere de restaurant o poti aranja altfel ... si pt mine constituie un real avantaj sa fie un restaurant facut exact pt nunti, doar sa ti-l personalizezi cu ce doresti ... pe cand la cort treb decorat/aranjat absolut tot ..
in timisoara este un cort(unde o sa fac si eu)care este mai amenajat decat muuuulte restaurante pe care le-am vazut.are drapaje,candelabre ff frumoase,mese rotunde,etc.plus ca este totul alb asa ca poti sa-ti pui ce culori vrei in sala pe cand la restaurant,daca peretii sunt verzi cu portocaliu,nu ai prea multe optiuni de culori.deci....eu sunt pro cort.:* :*

Anghelescu
17.09.2008, 10:40:11
in timisoara este un cort(unde o sa fac si eu)care este mai amenajat decat muuuulte restaurante pe care le-am vazut.are drapaje,candelabre ff frumoase,mese rotunde,etc.plus ca este totul alb asa ca poti sa-ti pui ce culori vrei in sala pe cand la restaurant,daca peretii sunt verzi cu portocaliu,nu ai prea multe optiuni de culori.deci....eu sunt pro cort.:* :*
Citeste pls patania mea de la nunta de sambata trecuta, scrisa un pic mai sus ... si o sa vezi ca nu luxul extroardinar din cort m-a facut sa nu recomand cortul, ci gerul si curentul care razbateau prin cort!>:D< :x

pufuleata
17.09.2008, 11:04:45
Citeste pls patania mea de la nunta de sambata trecuta, scrisa un pic mai sus ... si o sa vezi ca nu luxul extroardinar din cort m-a facut sa nu recomand cortul, ci gerul si curentul care razbateau prin cort!>:D< :x
am inteles ce ai spus tu.eu vb de alte aspecte.acum,asta este...banii sunt dati,mi-am dorit intotdeauna sa fac nunta la cort asa ca....ma risc!:-SS >:D< >:D<

roxyroxana
17.09.2008, 11:12:15
tu faci nunta la cort... ca in profil apare restaurant????
si mie imi place ideea de cort ... dar sa fie din asta mai modern ... sa zicem ... cu podea si mocheta pe jos ... tot confortul .... bai moderne, scaune si mese de calitate ... nici intr-un caz ceva improvizat cum am mai citit pe forum ...
doar ca eu am intrebat si pretul e enom .... nici la restaurant de 5 stele nu te costa atat ... pentru ca ii cateva mii de euo (inchiriaitul tuturor celor necesare la 200 pers ...)daca imi amintesc eu bine era 5 mii euro
care e o cheltuiala in plus fata de restaurant... si o faci numai daca ai tu neaparat chef, sau dk ai prea multi bani

Princes
17.09.2008, 12:37:34
Fetelor am fost eu in 06.09.2008 la Daf junior in Giroc servirea si meniul au fost impecabile sala a fost aranjata de o alta firma desigur dar este superba pacat ca eu nu pot nunta mea va fi de 120 de persoana iar sala e prea mare iar cea mica e prea mica 80 persoane!(:|

Anghelescu
17.09.2008, 12:43:50
am inteles ce ai spus tu.eu vb de alte aspecte.acum,asta este...banii sunt dati,mi-am dorit intotdeauna sa fac nunta la cort asa ca....ma risc!:-SS >:D< >:D<
Iti doresc sa ai nunta mult visata si sa-ti iasa toate perfect!:x :*

magic007
17.09.2008, 12:52:21
Spuneti-mi si mie de coloseum. Unde e? La intrare in giroc? Acolo se tin nuntile? Eu am ramas in aer cu sala de nunta, am ales una si acum mi-au zis ca nu se mai tin nunti acolo. Cortul acesta coloseum imi place tare mult, dar nu stiu de ce mi-am facut o impresie ca e f scumpa nunta la un astfel de cort. As aprecia tare mult sa imi dati numai cateva detalii.

Multumesc.

Cortul Colosseum Timisoara este la intrarea in Giroc - in Complexul Totalco.
O nunta la Colosseum nu e mai scumpa decat una la un restaurant. Se plateste (ca la majoritatea restaurantelor) doar meniul - 130 lei/pers. - anul acesta.

Cel mai bine ar fi sa mergi sa vezi locatia si sa vorbesti cu cineva de acolo.

anamariaCr
17.09.2008, 13:03:52
Ce stiti de sala de la elite catering, ce capacitate are, au si mese rotunde?Aveti cumva ceva poze?Si eu sunt din tm nu stiu de ce la inregistrarea a ramas scris bucuresti.<:-P

anamariaCr
17.09.2008, 13:09:59
buna miresicilor.Sunt si eu din tm si in 2009 ne-am hotarat sa ne legam destinele.Am si eu nevoie de niste sfaturi, niste recomandari.As prefera o sala in oras cu mese rotunde.Initial as fi optat pt colosseum dar mi-am luat gandul tinanad cont ca e ceva de mers pana acolo din oras.Ce stiti de cantina de la alcatel am inteles ca nu e mare, dar de elite?Daca aveti si niste poze va multumesc mult.^:)^

miha_b
17.09.2008, 13:36:50
"Pufuleata", cred ca o sa trec sa vad cortul cand faci tu nunta, sa vad cum arata amenajat.

Ma bate gandul sa fac si eu la Colosseum.

miha_b
17.09.2008, 13:59:30
multumesc magic. :*

pufuleata
17.09.2008, 17:25:02
si mie imi place ideea de cort ... dar sa fie din asta mai modern ... sa zicem ... cu podea si mocheta pe jos ... tot confortul .... bai moderne, scaune si mese de calitate ... nici intr-un caz ceva improvizat cum am mai citit pe forum ...
doar ca eu am intrebat si pretul e enom .... nici la restaurant de 5 stele nu te costa atat ... pentru ca ii cateva mii de euo (inchiriaitul tuturor celor necesare la 200 pers ...)daca imi amintesc eu bine era 5 mii euro
care e o cheltuiala in plus fata de restaurant... si o faci numai daca ai tu neaparat chef, sau dk ai prea multi bani
daca pe mine ma intrebai,da,fac la cort.si e asa cum spui tu:cu podele pe jos,candelabre si bai ultramoderne.>:D<

pufuleata
17.09.2008, 17:25:40
si nu imi ia bani pe inchiriat,platesc doar pretul meniului 140 ron de persoana.

pufuleata
17.09.2008, 17:26:16
"Pufuleata", cred ca o sa trec sa vad cortul cand faci tu nunta, sa vad cum arata amenajat.

Ma bate gandul sa fac si eu la Colosseum.
te astept.da sa ma anunti daca vii macar sa ne cunoastem>:D<

pufuleata
17.09.2008, 18:25:28
buna miresicilor.Sunt si eu din tm si in 2009 ne-am hotarat sa ne legam destinele.Am si eu nevoie de niste sfaturi, niste recomandari.As prefera o sala in oras cu mese rotunde.Initial as fi optat pt colosseum dar mi-am luat gandul tinanad cont ca e ceva de mers pana acolo din oras.Ce stiti de cantina de la alcatel am inteles ca nu e mare, dar de elite?Daca aveti si niste poze va multumesc mult.^:)^
pai chiar asa mult te deranjeaza traseul pana la colosseum.daca iti place eu zic ca asta nu e un impediment ca la traficul care e prin oras #-o poti sa ai surpriza sa faci tot atat pana acolo ca si pana la un alt rest din oras.

ada_c
17.09.2008, 18:26:12
Salutari!Tocmai ne-am intors din concediu.Am avut nunta la Restaurantul Maldini de pe Calea Girocului si pot sa va spun ca am fost foarte multumiti.Si invitatii ne-au spus ca le-a placut si totul a iesit foarte bine.Servirea a fost impecabila si totul a fost asa cum ne-am inteles de la inceput cu patronul,desi nu incheiasem nici un contract.Marturisesc ca am avut putin emotii legat de asta,dar pana la urma nu am avut de ce sa ne facem griji.Ma bucur ca a iesit totul asa cum am vrut.Va doresc spor la treaba miresicilor!>:D<

corry_biggy
17.09.2008, 19:39:24
Salutari!Tocmai ne-am intors din concediu.Am avut nunta la Restaurantul Maldini de pe Calea Girocului si pot sa va spun ca am fost foarte multumiti.Si invitatii ne-au spus ca le-a placut si totul a iesit foarte bine.Servirea a fost impecabila si totul a fost asa cum ne-am inteles de la inceput cu patronul,desi nu incheiasem nici un contract.Marturisesc ca am avut putin emotii legat de asta,dar pana la urma nu am avut de ce sa ne facem griji.Ma bucur ca a iesit totul asa cum am vrut.Va doresc spor la treaba miresicilor!>:D<
si noua nu ne arati poze?ca noi suntem tare curioase....

geodana
17.09.2008, 19:41:08
buna.am fost la ellite de mai multe ori, pt decorat si chiar fratele meu a facut nunta acolo. mancarea e super, personalul fr ok chiar super , mese rotunde si spatiu pt 150 pers. sper sa pot pune si ceva poze.

anamariaCr
17.09.2008, 22:13:59
buna.am fost la ellite de mai multe ori, pt decorat si chiar fratele meu a facut nunta acolo. mancarea e super, personalul fr ok chiar super , mese rotunde si spatiu pt 150 pers. sper sa pot pune si ceva poze.
Mersi mult de tot.Tu unde facu nunta?

anamariaCr
17.09.2008, 22:17:25
pai chiar asa mult te deranjeaza traseul pana la colosseum.daca iti place eu zic ca asta nu e un impediment ca la traficul care e prin oras #-o poti sa ai surpriza sa faci tot atat pana acolo ca si pana la un alt rest din oras.
Da asta cam asa e.Mi-e si sa nu para prea gol cortul ca voi avea cam 180-200 de pers,aproximativ.Sapt astea trebe sa incep sa mai caut ca eu abea la anul voi fii miresica asa ca ai am ceva timp.Mers de sfat.Spor la ultimele pregatiri.Cred ca ai emotii...

ada_c
17.09.2008, 22:19:28

Inca nu le-am primit de la fotograf.Cand o sa le primesc,o sa va arat.:">

ach
18.09.2008, 00:59:57

Ai fost o mireasa foarte frumoasa. :) Cum a fost nunta? Ai putea sa-mi dai detalii de Pensiunea Zefir? Nu stiu multe despre ea. Iti multumesc. ;))

Princes
18.09.2008, 09:33:51
Buna miresicilor,sunt tare fericita ca am gasit sala pentru data de 11.07.2009 restaurantul TRIO din Giroc sala mica,e superba,cununia religioasa o vom face tot la Giroc,sunt tare happy<:-Pmai trebuie sa-mi caut formatie de lautari,aveti vreo idee?

mona28
18.09.2008, 17:55:44
Buna miresicilor,sunt tare fericita ca am gasit sala pentru data de 11.07.2009 restaurantul TRIO din Giroc sala mica,e superba,cununia religioasa o vom face tot la Giroc,sunt tare happy<:-Pmai trebuie sa-mi caut formatie de lautari,aveti vreo idee?
Si eu tot la Trio am avut nunta,dar la sala mare. As avea un singur sfat pt tine: neaparat sa faceti contract cu ei,chiar si pt avansul care-l dati... Dar,apropo,locuiesti in Giroc?

SHERIDAN
22.09.2008, 00:24:59
Hotel Via Aurelia sau Marele Volan.... sala mica si intrarea in sala mica.
asta da e super dupa parerea mea

dalayla
22.09.2008, 17:18:45
nu stiu ce-am facut :-\ , dar cred am postat de 2 ori acelasi mesaj ... scuze :(
no pb..anyway...in afara de restaurante selecte si mall..pe unde se mai mananca bine??

MARIA14
23.09.2008, 15:50:37
buna fetelor spunetimi si mie ce stiti despre 2 restaurante 1 best corner bul timisoara si 2 retsaurantul vulturul pret pe meniu impresi orce va rogg am intrat in grija de timppp si orce astept dak vreti sa imi recomandati si mie cateva retsaurante dragute cam de maxxx 60per.va pup dulceeeeeeeeeee[-o<[-o<[-o<
in primul rand vreau sa-ti spun k ai gresit titlul subiectului,in al doilea rand vreau sa-ti spun k ai intrat pe topicul timisoara si nu cred k fetele ar putea sa te ajute f mult cu rest din bucuresti....ah,si ink o chestie,o sa faci nunta vinerea?asa am vazut la tine la profil...spor in continuare la pregatiri si la cautat restaurante dar orienteaza-te si tu un pic mai bine ca ai luat-o cu stangul de la inceput...:)

bellutza
24.09.2008, 14:53:53
acceasi problema cu lipsitul din tara o am si eu ... eu o sa ajung in octombrie ca sa rezolv o parte din chestii... #:-S

daca chiar doresti nunta la cort, in curtea caminului (apropos, ce camin, cultural?) atunci probabil vei face tot posibilul ca sa iasa bine, cu toate ca eu as pune sub semnul intrebarii cum o sa-ti faca tantile alea mancarea (o servesc tot ele?). Si in cei 70ron per femeie intra si ingredientele? Si tu duci numai bauturile? Eu zic sa-ti faci un plan bun de bataie, o checklist, apoi cand vii in tara sa afli toate detaliile.

parerea mea ... pup >:D<
da.e caminul cultural................tantile sunt femeile care fac maqncare si praji si curat si servesc totul pt 70 ron ................eu le aduc 2 porci si 10 kg de orez si ce mai trebe si ele imi9 fac totul................

Aitana
25.09.2008, 16:11:27
bellutza, suna bine. Daca tu vii cu ingredientele si tantile fac mancarea si servesc la mese atunci 70 de ron nu mi se pare mult. Si prajiturile facute de casa vor iesi probabil mult mai bune decat daca le-ai cumpara de la magazin. Si presupun ca se si pricep la ce fac. Oricum o nunta intr-o comuna are si ea partea ei distractiva.

Gandeste-te tu bine unde vrei sa-ti petreci cea mai speciala zi si apoi dai verdictul. Ca, in fine, tu hotarasti.

Aitana
25.09.2008, 16:46:17
Pai restaurante ne-selecte nu stiu daca sunt in timi. Poti incerca pizzeria Thalia din Soarelui, sau ce de langa ea, nu mai stiu cum ii spune. Iar pentru fast food, eu in studentie mancam gyros si plescavita din complexul studentesc. Este acolo un chiosculet, sper ca mai e si acuma, facea cele mai bune gyros-uri ... parerea mea.
Tot prin complex, Gogoasa Infuriata (pentru ceva dulce) si am fost cu colegii de servici la restaurantul Camelot. Nu e fooaaarteee select, muzica in surdina, mancarea fara furculita, paine cu untura ca aperitiv (din partea casei) si o bavetica obligatorie ;)) - da, daca ma gandesc bine mi-a placut enorm; ti-l recomand cu placere.
Am mai fost la Valahia, Maestro dar nu m-au incantat. Daca imi mai aduc aminte de ceva te las sa stii ;-)

Zulla
25.09.2008, 21:28:04
Salut din nou,

Referitor la Via Aurelia... maine seara mi-am programat o intalnire cu Dnul Vali... Sa vad sala, sa vad conditiile.

Ce imi puteti spune despre acest restaurant?

Merci. Va pup \:D/

pufuleata
26.09.2008, 00:26:59
Salut din nou,

Referitor la Via Aurelia... maine seara mi-am programat o intalnire cu Dnul Vali... Sa vad sala, sa vad conditiile.

eu am facut de doua ori revelionul acolo si am fost super incantata!!!<:-P <:-P

4499ELENUTA
26.09.2008, 15:09:54
va pup dragele mele...sunt nou nouta pe siteul acesta...am nunta in septembrie 2009.anul trecut am fost la 14 nunti in timisoara:)asa ca....m-am cam informat despre resturante vrand-ne vrand....am vazut....Clasic,La Fayet,Select,Caprice, Valery , Bistro,la 4 nunti am fost la Clasic:).restul au fost in Deva .daca va intereseaza aspecte despre aceste restaurante va rog sa ma intrebati....pe mine ma intereseaza Boaviste....daca stiti ceva si Pacific....din poze e frumos.multumesc....

la boavısta am fost eu la o nunta si nu mi-a prea placut adica ma asteptam la mai mult sincer,e frumoasa colectia de vinuri in rest banal:(

mona28
26.09.2008, 17:49:05
Salut din nou,

N-am decat cuvinte de lauda! Am fost acolo la o nunta... Super sala,mancare multa si buna,servirea de asemenea...

Zulla
27.09.2008, 16:24:33
Hello,

Multumesc pentru raspunsuri. M-au linistit.
Marti merg sa platesc si avansul la Via Aurelia.

Si apoi sa incep cu pregatirile... Sper sa fie bine. Abia acum incep sa am emotii.

Va pup

pufuleata
28.09.2008, 12:42:56
Hello,

Multumesc pentru raspunsuri. M-au linistit.
Marti merg sa platesc si avansul la Via Aurelia.

Si apoi sa incep cu pregatirile... Sper sa fie bine. Abia acum incep sa am emotii.

Va pup
tu zici abia acum...eu inca nu am....oare am o problema???:-" ;))

Zulla
28.09.2008, 21:03:43
tu zici abia acum...eu inca nu am....oare am o problema???:-" ;))

Salut,

E mai bine daca nu ai emotii foarte mari!!! Nu iti omori neuronii.

Eu sunt perfectionista si vreau sa iasa totul ... daca nu perfect, macar aproape. ;-)

Pupe si spor!

raluk_27
29.09.2008, 17:02:31

Salutti.
Sunt o viitoare miresica de 2009, 23 aug ... data istorica ...
Am facut contract la Maldini si ... as avea cateva intrebari mici, dak ai timp si chef ... :)
Ati facut nunta si in gradina?
Mancarea, ca si gust ?
Bautura la liber, adik ... fara numar 8-} ? ...
Formatie ?
Aranjament sala ? Ati apelat la ei sau ati adus din alta parte ?

Oricum, iti multumesc mult.
O seara relaxanta iti doresc !!!
Raluk

alinutzatm
30.09.2008, 10:52:09
Salut fetelor!Sunt o viitoare mireasa,abia am inceput sa ma interesez de restaurante si as avea nevoie de putin ajutor.
Am fost si am vazut sala mica de la DAF din Giroc si am ramas incantata.As vrea sa aflu daca a facut cineva nunta acolo si cum a fost.
Astept raspunsuri.

miha_b
02.10.2008, 13:57:30
Ciao fetele,

Ma tot uit pe aici si cred ca intru in depresie. Inca nu am gasit sala. Si noi vrem nunta in mai - iunie 2009. Adica am gasit in iunie, si cand am vb sa platesc avansul, au zis ca nu mai tin nunti. Si tot caut ... IAR...

Mi-a pierit si cheful ... asta din cauza stresului.

Am fost si eu la Pensiunea Ana, intr-adevar frumoasa. Dar mi s-a parut un pic scump meniul .

Mi-au spus ca e 200 lei inclus bautura la liber si 180 lei de pers - doar suc, apa si cafea la liber. Dupa calculele mele, ar trebui sa platesc mai mult decat dublu sucurile, apa si cafeaua la ei decat daca le-as cumpara eu.
(la mine nu va fi bautura la masa).

Avansul e de 30 mil. Sutn foarte draguti si de treaba, doar ca mi s-a parut un pic scump fata de alte restaurante unde meniul pt 2009 e 150-160 lei fara bauturi. O sa pun si niste poze cu gradina din spate, e superbaaaa.

Imi trebuie un loc pt vreo 180- 200 de persoane.

Tb sa imi revin un pic si sa caut o sala care sa ne placa si sa ne simtim bine. :*

miha_b
02.10.2008, 15:43:29
Bubu, dupa mesajul asta al tau, care l-am citit acum.......SUNT INCURAJATAAAA, SERIOSSSSS. Inseamna ca tb sa gasesc si eu. >:D<

Exact asa ma regasesc si eu: la inceputul lui oct. fara sala pentru luna mai.

TE PUP BUBU.

deci...eu sunt si mai disperata...tocmai am dat de subiectul asta...
am nunta in mai 2008, pe la mijloc, am vro lista de 180-190 de persoane, max 200
nu am sala, nu am nimik, nu stiu pe ce lume traiesc...ce recomandati urgent? heeeeeeelp [-o<
imi tre o sala frumoasa, mare la 200 persoana, fara separeuri, vreau sa decorez (daca are nevoie) cu rosu/bordo, si alb+auriu ca accente...deci mai imperial cum s-ar zice, elegant.
mai am sanse sa gasesc ceva k-lumea?

cristinagoanta
02.10.2008, 20:32:10
Miha,
Nu intra in panica. Eu am luat la rand restaurantele din Timisoara. Fie nu mi-au placut, fie sala era prea mare sau prea mica , fie nu mai aveau locuri. Dar , pana la urma am gasit.

Noi am gasit sala la Rennaisance , in spate la Hotel Aurora ( 18.iulie 2009) Arata bine , este pe lac, este mai intim. Incap peste 200 de persoane , dar minim trebuie sa fie 140 .Daca vrei iti trimit poze. Sper ca le mai am.

Cristina

pufuleata
02.10.2008, 22:13:05
Salut,

E mai bine daca nu ai emotii foarte mari!!! Nu iti omori neuronii.

Eu sunt perfectionista si vreau sa iasa totul ... daca nu perfect, macar aproape. ;-)

Pupe si spor!
aaa,pai emotii dinastea de "perfectionista" am si eu o gramada!!!!!!!! eu ziceam ca inca nu am emotii ca ma marit...:-" poate pt ca deja sunt maritata....;))
ps:scz de off topic.8-}

miha_b
03.10.2008, 10:27:20
Multumesc cristina.

Si noi ne-am gandit la restaurantul asta. Am fost o data acolo, dar nu am vazut cum e inauntru, doar terasa.

Daca mai ai poze, te rog trimite cateva. Sambata ajung si eu pana acolo.

Pupici>:D<

DamaX
03.10.2008, 11:10:09

Buna Silvia,
Si eu sunt mai noua, n-am scris nimic pana acuma, dar am urmarit discutiile, pentru ca si eu voi avea nunta anul viitor, in septembrie si caut innebunita restaurant.
M-ar interesa La Fayette, care mi-au parut accesibili (200 RON/pers./mancare, bautura, aranjament sala) si te-as ruga daca esti dragutza sa-mi dai mai multe informatii cu privire la serviciile oferite de ei.
Hotelul-restaurant Pacific m-ar mai interesa, daca stii ceva despre el si Clasic-ul.
Multumesc frumos.

DamaX
03.10.2008, 11:15:23
Miha,
Nu intra in panica. Eu am luat la rand restaurantele din Timisoara. Fie nu mi-au placut, fie sala era prea mare sau prea mica , fie nu mai aveau locuri. Dar , pana la urma am gasit.

Noi am gasit sala la Rennaisance , in spate la Hotel Aurora ( 18.iulie 2009) Arata bine , este pe lac, este mai intim. Incap peste 200 de persoane , dar minim trebuie sa fie 140 .Daca vrei iti trimit poze. Sper ca le mai am.

Cristina

Cristina,
Imi trimiti si mie te rog frumos poze cu "Rennaisance" ... si eu sunt in cautare de sali dragutze.
Mersi frumos.

anamariaCr
04.10.2008, 20:40:49
Miha,

Cristina

As vrea si eu niste poze daca poti.Nici eu nu am sala nici nu m-am agitat prea tare da imi dau seama ca in curand o sa intru in criza de timp.Nasol e ca nici nu stiu de unde sa incep.Mersi mult.De elit ce sti?ai fost acolo?

anamariaCr
04.10.2008, 20:43:42
Astept inca raspuns de la tine daca se poate si poze?[-o<

timamg
04.10.2008, 20:51:45
Astept inca raspuns de la tine daca se poate si poze?[-o<
Daca ai mai mult de 200 de ps iti recomand daf junior din Giroc numai tb sa te interesezi daca mai au liber.Inca nu am poze de la nunta mea dar zilele viitoare iti pot arata.Succes

anamariaCr
06.10.2008, 15:58:56
Daca ai mai mult de 200 de ps iti recomand daf junior din Giroc numai tb sa te interesezi daca mai au liber.Inca nu am poze de la nunta mea dar zilele viitoare iti pot arata.Succes
Nu cred ca vom fi peste 200 eu cam asa m-am gandit cam 150-200 vor veni.Saptamana asta ma pun sa umblu un pic prin oras sa mai vad sali ca pana acum am cam somat.Si e ca tarziu pentru sala,asa-i?Nu am fost inca sa vad niciuna, doar am o vaga impresie din ce am vazut pe site-urile restauranrelor si de aici de pe miresici.Tu unde ai avut nunta?Cam cat se da avans sa stiu sa imi fac o idee?

timamg
06.10.2008, 22:43:03
Nu cred ca vom fi peste 200 eu cam asa m-am gandit cam 150-200 vor veni.Saptamana asta ma pun sa umblu un pic prin oras sa mai vad sali ca pana acum am cam somat.Si e ca tarziu pentru sala,asa-i?Nu am fost inca sa vad niciuna, doar am o vaga impresie din ce am vazut pe site-urile restauranrelor si de aici de pe miresici.Tu unde ai avut nunta?Cam cat se da avans sa stiu sa imi fac o idee?

Eu am avut nunta aici, la daf, este frumos fiindca au si afara amenajat frumos, poti sa vezi sala daca te intereseaza, este noua de anul acesta si eu cred ca este printre cele mai frumoase din Timisoara, daca vrei o sa pun poze in albumul personal fiindca sunt prea mari.EU pt 400ps am platit 1000 de euro avans.

timamg
07.10.2008, 17:32:32

Cum mai stai cu pregatirile, in afara de sala ai tot ce-ti tb?Pentru 200ps sunt mai multe sali frumoase dar tb sa te apuci de treaba.Poti sa vezi la Clasic,Lido,Valahia,VIa Aurelia,Trio si la diverse pensiuni.

anamariaCr
09.10.2008, 15:42:10
Cum mai stai cu pregatirile, in afara de sala ai tot ce-ti tb?Pentru 200ps sunt mai multe sali frumoase dar tb sa te apuci de treaba.Poti sa vezi la Clasic,Lido,Valahia,VIa Aurelia,Trio si la diverse pensiuni.
Eu nu stau prea bine.Sunt doar in stadiu de informare si incep sa simt cu trece timpul si eu nu fac nimic.Sincer nici nu stiu ce imi mai trebuie.Saptamana asta ce vine voi fi plecata un pic din atata dar cand ma intorc promit solemn sa ma apuc de treaba.Astept sfaturi cu bratele deschise de la o fosta miresici si proaspata sotioara.=;Mersi de poze sunt superbe.Asta am zis si eu ca vreau neaparat mese rotunde, parca arata altfel decat cele patrate sua dreptunghiulare sunt mai elegante.

timamg
09.10.2008, 15:47:12
Eu nu stau prea bine.Sunt doar in stadiu de informare si incep sa simt cu trece timpul si eu nu fac nimic.Sincer nici nu stiu ce imi mai trebuie.Saptamana asta ce vine voi fi plecata un pic din atata dar cand ma intorc promit solemn sa ma apuc de treaba.Astept sfaturi cu bratele deschise de la o fosta miresici si proaspata sotioara.=;

Ok. nu e mare graba doar cu sala e mai dificil dar sunt destule,cand ai nevoie pot sa-ti recomand de la flori ana la fructe,poze artificii,cvartet, praji,etc ca le-am avut pe toate si au fost seriosi.>:D<

adelinutza_m
09.10.2008, 16:40:15
Salutare miresicilor...din Timisoara...m-am alaturat si eu voua...ca viitoare miresica in Septembrie (05.09.2009) la Resturant Clasic!Va pupik:*

cristinagoanta
09.10.2008, 19:50:27
Sala de la restaurant La Reinaissance.
Mie mi-a placut cel mai mult, motiv pentru care am si ales-o. Este cu lemn, are o terasa in fata, sunt locuri de parcare. Este pe lac , iar seara este superb. M-am gandit ca este perfect si pentru focurile de artificii .

Oamenii de acolo sunt draguti. Cu meniul nu prea sunt eu in clar ..., fiindca mai vreau ceva modificari...

cristinagoanta
09.10.2008, 19:56:14
Sala de la Hotel Lido

cristinagoanta
09.10.2008, 20:07:18
Sala de la restaurant Maldini ( Giroc ).
Este o sala mare ( cred ca incap peste 300 de persoane )
Mie personal ( este parerea mea personala si nu vreau sa influentez pe nimeni ) nu mi-a placut. Mirosea inauntru a mancare , exact ca la cantina. Pe jos ea o mocheta gri murdara. In poze arata bine, dar mie nu mi-a placut deloc.

cristinagoanta
09.10.2008, 20:14:36
Sala de la Restaurant Loyd

Este destul de incapatoare , rezonabila ca si pret.
Mie mi s-a parut cea mai convenabila ca si pret al meniului, insa nu mi-a placut sala cum arata. Peretii vopsiti in verde... nu prea sunt pe gustul meu.

timamg
09.10.2008, 20:21:10
Tot pe calea girocului in este si pensiunea Donna Ana, nu este foarte mare dar este noua si frumoasa.Patroana se ocupa si cu flori si cu amenajare sali.Au si fantana iar la mancare se pot aleg diverse platouri nu neaparat mancarea traditionala, cum doreste fiecare.

cristinagoanta
09.10.2008, 20:21:37
Sala Restaurant Trio ( in Giroc ).
Este superba, mie personal mi-a placut . Scaunele sunt frumoase, totul e frumos , astfel incat nu mai trebuie decorat .
Se poate vedea si din pozele de mai jos ca arata foarte bine mesele, fara sa se fi investit ( aproape deloc ) in aranjamente.

cristinagoanta
09.10.2008, 20:25:34
Tot pe calea girocului in este si pensiunea Donna Ana, nu este foarte mare dar este noua si frumoasa.Patroana se ocupa si cu flori si cu amenajare sali.Au si fantana iar la mancare se pot aleg diverse platouri nu neaparat mancarea traditionala, cum doreste fiecare.

Eu stiu ce zici tu. Este frumoasa o nunta in aer liber, dar e riscant ( cu vremea) Si eu am fost acolo, mi-a placut cum arata curtea, dar am renuntat la ideea asta cu nunta in aer liber.

cristinagoanta
09.10.2008, 20:35:19
Fetelor,
Eu va zic cea mai buna varianta ( la care am ajuns eu ).
Va scoateti de pe net o lista cu salile din Timisoara, iar sambata ( ca siguri sunt organizate nunti ) mergeti si vedeti la fata locului.

Eu pe varianta asta am mers . De multe ori vedeam o sala, iar cei de acolo imi explicau tot felul de variante ( ca au mese rotunde, ca le pun in nu stiu ce aranjament ... etc , etc , iar eu nu imi dadeam seama exact cum va arata. ). Asa ca am optat pt varianta : sa merg la fata locului exact in ziua cand au un eveniment si sa vad exact cum arata atunci.

Doar asa am reusit sa ma hotarasc.

Mi-a placut foarte mult Restaurantul Clasic si Moticica ( dar pentru anul urmator nu mai aveau locuri decat octombrie ). Mi-a placut Pensiunea Zetas, este un loc splendid pt o nunta ( merita vazut ). Poti sa o vezi si pe site. Ma bucur ca am terminat cu capitolul : ales restaurant. Trec la etapa urmatoare.

timamg
09.10.2008, 20:48:51
Pe langa cum arata sala mai coteaza bucatari,seful de sala,sistemul de erisire,nu uitati sa vedeti cum arata si baia sa nu aveti surprize si mai sunt cateva chestii.La hotel 2000 de exemplu nu se face supa.Restaurant clasic,lido,valahia,trio,daf junior,Pensiunea donna ana, pot sa le recomand sunt ok din toate punctele de vedere.Binenteles nu numai ele, nu am fost la toate,dar merg la f. multe nunti, daca mai imi aduc aminte va mai scriu si altele.La classic au purcel la rotisor f. bun,am mancat la cateva nunti si fac si o prezentare.La do still nu incap mai mult de 150/200 desi ei insista cu 300pers.Am fost la 2 nunti a ambele ingramadela fara loc de dans.

cristinagoanta
09.10.2008, 20:57:35
Pe langa cum arata sala mai coteaza bucatari,seful de sala,sistemul de erisire,nu uitati sa vedeti cum arata si baia sa nu aveti surprize si mai sunt cateva chestii.La hotel 2000 de exemplu nu se face supa.Restaurant clasic,lido,valahia,trio,daf junior,Pensiunea donna ana, pot sa le recomand sunt ok din toate punctele de vedere.Binenteles nu numai ele, nu am fost la toate,dar merg la f. multe nunti, daca mai imi aduc aminte va mai scriu si altele.La classic au purcel la rotisor f. bun,am mancat la cateva nunti si fac si o prezentare.La do still nu incap mai mult de 150/200 desi ei insista cu 300pers.Am fost la 2 nunti a ambele ingramadela fara loc de dans.

Zi-mi daca sti ceva de sala de la La Reinaissance . Sunt cam stresata fiindca meniul mi se pare cam comun. Mie mi-a placut locatia ( ca e mai retras), ca este pe lac, ca au locuri de parcare suficiente, ca are o terasa si se mai poate iesi afara, ca se pot face fotografii frumoase afara...
Sala are aer conditionat, mesele sunt rotunde, baia arata bine, personalul pare dragut. Nu stiu insa cum e mancarea.
Multumesc.

cristinagoanta
09.10.2008, 21:00:20
Ok. nu e mare graba doar cu sala e mai dificil dar sunt destule,cand ai nevoie pot sa-ti recomand de la flori ana la fructe,poze artificii,cvartet, praji,etc ca le-am avut pe toate si au fost seriosi.>:D<

Poti sa imi recomanzi o firma cu care ati facut aranjamentele florale si decorarea salii ? Sau artificii ?. Merci. Te pup. POate ne si intalnim in Tm, sa mai vorbim .

timamg
09.10.2008, 21:08:31
Zi-mi daca sti ceva de sala de la La Reinaissance . Sunt cam stresata fiindca meniul mi se pare cam comun. Mie mi-a placut locatia ( ca e mai retras), ca este pe lac, ca au locuri de parcare suficiente, ca are o terasa si se mai poate iesi afara, ca se pot face fotografii frumoase afara...
Sala are aer conditionat, mesele sunt rotunde, baia arata bine, personalul pare dragut. Nu stiu insa cum e mancarea.
Multumesc.

Stiu f bine locatia.Prietena mea are sala de sport.Asociatul ei are restaurantul, dar nu pot spune nimic de mancare ca nu se mai ocupa ea,altfel garantam eu, am mancat la pranz de multe ori si mancarea a fost f buna,dar nu am fost la nunti,dar nu cred ca sunt probl.Terasa este mai nou coperita cu lemn, restaurantul e nou reconditionat cu bun gust,bai ok,nu vad nici o problema cu restaurantul,daca le spui ferm ce vrei ei pot face o degustare,eu asa am facut si nu au fost discutii.

cristinagoanta
09.10.2008, 21:08:51
Poze Restaurant Clasic

timamg
09.10.2008, 21:10:38
Poti sa imi recomanzi o firma cu care ati facut aranjamentele florale si decorarea salii ? Sau artificii ?. Merci. Te pup. POate ne si intalnim in Tm, sa mai vorbim .

pot sa/ti recomand dar nu stiu daca e permis sa nu fim off/topic,poti sa te uiti in album pers sa vezi dca iti place si putem trece la alt topic cu aranjamente

timamg
09.10.2008, 21:45:18
Salutare miresicilor...din Timisoara...m-am alaturat si eu voua...ca viitoare miresica in Septembrie (05.09.2009) la Resturant Clasic!Va pupik:*

Bine ai venit si spor la treaba.:D

adelinutza_m
10.10.2008, 12:47:04
Salut....am si eu nevoie de niste pareri...eu tin nunta in 05 sept 2009 la Restaurant Clasic...ati putea va rog sa imi ziceti care ati avut nunta acolo...cum arata sala la vreo 240 invitatii...mie mi s-a spus ca e loc de dans si nu sunt inghesuiti dar nu ar strica niste pareri de la cele care au avut nunta acolo!Va multumesc anticipat...si la viitoarele miresici....spor la pregatiri...Va pupik! :*

anamariaCr
10.10.2008, 13:04:31
Mersi mult.O sa te tot bazai pana la anu pana se termina tot ”balamucul” asta(nunta).O sa te tin la curent.Ti-am spus, dupa saptamana asta ce vine o sa ma apuc sa si bat un pic orasul pt sala.Ca odata gasita sala sper si cred ca o sa fiu mai linistita, mai vreo luna ,doua pana incepe alta distractie:rochie fotograf, muzica si alte cele.:*