PDA

Versiunea completa : Restaurante din Judetul Timis

Pagini : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

mada81lina
17.06.2009, 19:36:03
Fetelor eu va sfatuiesc sa folositi distribuitor de bauturi. Au preturi mai mari decat la dudy free, insa iau dupa nunta bautura sigilata, plus ca se plateste totul dupa nunta. Eu am comandat bautura de 30 mil, numai sticle mici de 750 ml, sa nu mi se desfaca sticle de 1 litru, si sa se bea un sfert, si la sfarsit, am platit doar 18 mil, la 120 invitati. E f ok, ca se plateste exact cat se consuma, restul sticlelor le-am dat inapoi. Simt ca asa nu am aruncat cu banii pe fereastra, ca sincera sa fiu, nu ma incanta sa raman cu o gramada de bautura pe cap, fie si ea la pret mai mic de duty free.

mada81lina
17.06.2009, 19:57:03
salut fetelor? ma ajutati si pe mine? ! eu o sa am cam 150 de persoane...si nu prea ma decid cam ce cantitate sa iau.Ma gandeam sa cumpar wiski,martini ,si sampanie.cate sticle mi-ar trebui din fiecare...restul bauturilor le primesc de la restaurant iar palinca o face tata!! o zi faina >:D<

Fetelor eu va sfatuiesc sa folositi distribuitor de bauturi. Au preturi mai mari decat la dudy free, insa iau dupa nunta bautura sigilata, plus ca se plateste totul dupa nunta. Eu am comandat bautura de 30 mil, numai sticle mici de 750 ml, sa nu mi se desfaca sticle de 1 litru, si sa se bea un sfert, si la sfarsit, am platit doar 18 mil, la 120 invitati. E f ok, ca se plateste exact cat se consuma, restul sticlelor le-am dat inapoi. Simt ca asa nu am aruncat cu banii pe fereastra, ca sincera sa fiu, nu ma incanta sa raman cu o gramada de bautura pe cap, fie si ea la pret mai mic de duty free.

sabi_alnilam
18.06.2009, 10:02:32
Buna! Eu fac nunta La Hotel Roco in Izvin, la 15 km de Timisoara. Meniul acolo l-am ales cu 130 ron, dar nu sunt incluse bauturi, doar 2 cafele. Meniurile merg pana la 200 ron. Este vreo miresica care a facut la acest hotel? sa-mi dea sfaturi, sa-mi spuna dc au fost ceva probleme.....va rog...

simonee
18.06.2009, 10:16:42
Buna,

Eu am facut nunta la Hotel Continental. Pretul meniului pt 2009 este de 160 Ron si include 1 litru apa, 1 litru suc gama Cola, 1 cafea si 1 bere Timisoreana per persoana plus sampania de la intrare. Personalul costa 25 mil. Totul a fost super la mine la nunta. Personalul nota 10, toti invitatii au fost f multumiti de servire, nu apucau sa aiba paharul nici macar pe jumatate gol. Si luni, cand am platit, am primit toata bautura din meniu ce nu s-a baut, adica 3 lazi de bere, ceva suc si apa. Recomand cu caldura Hotel Continetal si pe domnul Stoia.
Ceau ! Casa de Piatra!!! si multa multa fericire!
Si eu voi avea nunta tot la Conti si as vrea sa imi spui si mie mai multe despre cum a fost mancarea si servirea.Mersi mult!:)

simonee
18.06.2009, 10:23:11
Buna,

Eu am facut nunta la Hotel Continental. Pretul meniului pt 2009 este de 160 Ron si include 1 litru apa, 1 litru suc gama Cola, 1 cafea si 1 bere Timisoreana per persoana plus sampania de la intrare. Personalul costa 25 mil. Totul a fost super la mine la nunta. Personalul nota 10, toti invitatii au fost f multumiti de servire, nu apucau sa aiba paharul nici macar pe jumatate gol. Si luni, cand am platit, am primit toata bautura din meniu ce nu s-a baut, adica 3 lazi de bere, ceva suc si apa. Recomand cu caldura Hotel Continetal si pe domnul Stoia.
In care sala de la Conti ai avut nunta?

Aitana
18.06.2009, 15:32:09
Mada, nu ne spui si cine a fost distribuitorul? sa ne mai orientam si noi ... daca nu vrei sa dai nume pe forum, atunci macar un mesaj privat.. pleeease

cu plocoane ^:)^

mada81lina
18.06.2009, 23:19:31
In care sala de la Conti ai avut nunta?
Buna,
Eu am avut nunta in sala Atlantic, sala din fata, restaurantul Hotelului. Servirea nota 10, toti absolut toti pe care i-am intrebat, au spus ca asa servire nu au mai vazut. Ce-i drept, eu am ales sala, dupa ce am fost la 2 nunti aici, in 2007 si 2008. Si eu m-am simtit super rasfatata de ospatari, invitat fiind. SUPER
Mancarea, toti au spus ca a fost f buna, eu nu am mancat nimic :(
Asa suntem noi miresicile stresate, dar sotul si restul lumii au fost f multumiti.
As alege de 1000 de ori sala asta.
Si luni cand am fost sa luam bauturile ce ne-au ramas, mi-au dat absolut tot, nu au umblat la nimic.
Recomand cu caldura.
Daca ne da domnul un bebeu, tot aici fac botezul.

elenus210784
19.06.2009, 09:39:57
si mie, te rog

simonee
19.06.2009, 09:56:43
Buna,
Eu am avut nunta in sala Atlantic, sala din fata, restaurantul Hotelului. Servirea nota 10, toti absolut toti pe care i-am intrebat, au spus ca asa servire nu au mai vazut. Ce-i drept, eu am ales sala, dupa ce am fost la 2 nunti aici, in 2007 si 2008. Si eu m-am simtit super rasfatata de ospatari, invitat fiind. SUPER
Mancarea, toti au spus ca a fost f buna, eu nu am mancat nimic :(
Asa suntem noi miresicile stresate, dar sotul si restul lumii au fost f multumiti.
As alege de 1000 de ori sala asta.
Si luni cand am fost sa luam bauturile ce ne-au ramas, mi-au dat absolut tot, nu au umblat la nimic.
Recomand cu caldura.
Daca ne da domnul un bebeu, tot aici fac botezul.
Ma bucur ca ti-a iesit totul asa cum ai visat ,m-am mai linistit si eu putin ,sper sa iasa si la mine totul ok:)

mada81lina
19.06.2009, 11:11:44
Buna fetelor,

V-am scris pm la amandoua.

Pupici

miha_albinuta
19.06.2009, 14:03:40
la valahia pretul meniului in 2009 este la alegere din 1350 1500 1600,cu mai multe oferte de meniu la acelasi pret ca si bauturi includ 2cafele apa si atat,bautura trebuie adusa de acasa,ospatarii se platesc 1meniu de pers

miha_albinuta
19.06.2009, 14:05:55
mia zis cineva care a avut nunta pe 30mai ca si-a luat bauturi de la un depozit din spate de la euro cik is preturi bune dar nu stiu sa va spun cum se cheama depozitul...:)

miha_albinuta
19.06.2009, 14:06:41
Buna fetelor,

V-am scris pm la amandoua.

Pupici

si eu vreauuuuuu[-o< ca e bine sa am mai multe nr si oferte asa vedem care va fii cel mai ieftin:*

mada81lina
19.06.2009, 17:30:17
si eu vreauuuuuu[-o< ca e bine sa am mai multe nr si oferte asa vedem care va fii cel mai ieftin:*

Eu nu am mers pe idea sa gasesc unde se vinde cel mai ieftin, am ales distribuitor ca m-am gandit ca asa sunt mai castigata, din 2 pcte de vedere 1 platesc totul dupa nunta si 2 platesc exact atat cat s-a consumat, nu raman cu o gramada de tarie pe cap. Asa a si fost, eu am comandat la 120 de pers cata am avut eu, tarie de 3000 Ron, si culmea, s-a consumat doar 1800 Ron. In concluzie am returnat tarie de 1200 Ron. Daca le cumparam, ramaneam pe cap cu tarie de 300 de Euro. Eu zic ca am procedat bine asa.
Iti scriu PM cu nr de tel.
Spor la pregatiri.\:D/

miha_albinuta
19.06.2009, 20:31:00
Eu nu am mers pe idea sa gasesc unde se vinde cel mai ieftin, am ales distribuitor ca m-am gandit ca asa sunt mai castigata, din 2 pcte de vedere 1 platesc totul dupa nunta si 2 platesc exact atat cat s-a consumat, nu raman cu o gramada de tarie pe cap. Asa a si fost, eu am comandat la 120 de pers cata am avut eu, tarie de 3000 Ron, si culmea, s-a consumat doar 1800 Ron. In concluzie am returnat tarie de 1200 Ron. Daca le cumparam, ramaneam pe cap cu tarie de 300 de Euro. Eu zic ca am procedat bine asa.

da e super tare ca le-a venit ideea asta sa dai banii dupa si mai ales sa le mai duci si inapoi:d,multu de nr:*

bia_zim
20.06.2009, 17:09:13
nu am mai scris de mult pe acest site!! cum mai stati cu pregatirile? eu sunt aproape gata!! mai am doar sa primesc saptamana care vine confirmarile si dupa aceea pe ultima suta de metri!! recunosc ca am emoti dar sunt si obosita.. vreau sa se termine si sa mergem in ''luna de miere'' pupici si spor la treaba;;)

simonee
22.06.2009, 10:06:32
Fetelor de unde ati cumparat vinul pentru nunta? De la Recas sau din alte parti?

mada81lina
22.06.2009, 13:46:02
Fetelor de unde ati cumparat vinul pentru nunta? De la Recas sau din alte parti?

Eu Recas :)

ialina
22.06.2009, 13:59:25
Stie cineva vreo lista a restaurantelor din Timisoara impreuna cu fotografii si preferabil recomandari de la clienti? Am gasit pe thankyou o lista cu restaurante in timisoara (http://www.thankyou.ro/timis/timisoara/restaurante) dar nu sunt prea multe recomandari. Imi puteti spune si alte site-uri cu locatii pentru nunti sau ce restaurante recomandati?
Cauta in Iulius Mall o revista de nunti.Se distribuie gratuit si gasesti acolo restaurante cu date de contact.Eu am luat revista de la intrarea dispre Centrul Bancar..se numeste Mireasma Nuntii...sper sa te ajute

simonee
22.06.2009, 16:02:23
Eu Recas :)
Cam cat vin s-a baut la tine la nunta?

Moni_EC
24.06.2009, 10:15:00
Stie cineva vreo lista a restaurantelor din Timisoara impreuna cu fotografii si preferabil recomandari de la clienti? Am gasit pe thankyou o lista cu restaurante in timisoara (http://www.thankyou.ro/timis/timisoara/restaurante) dar nu sunt prea multe recomandari. Imi puteti spune si alte site-uri cu locatii pentru nunti sau ce restaurante recomandati?

La fel ca si Dalayla eu ti-as recomanda Valery, acuma depinde de nr.de persoane pe care le ai ... Eu voi avea nunta la Valery 1 , pot sa-ti spun ca am fost sambata (20.06.) sa vad arajamentele si erau de vis ... patroana f.amabila ... iar mancarea f.buna si diversificata !

miha_albinuta
24.06.2009, 14:17:12
eu am la valahia si imi place mult sala ca e mare si la cate pers o sa am 120 poate ceva mai multe o sa fie lok de dans ,initial vroiam la daf pt ca imi place enorm acel rest peisajul de afara dar iti impuneau 250pers si nu ma intind la asa nunta mare:Dsi sala mica ar fii de 80 si e prea mica dar sunt multumita si de valahia :*

adrianasauca
26.06.2009, 22:48:55
eu am la valahia si imi place mult sala ca e mare si la cate pers o sa am 120 poate ceva mai multe o sa fie lok de dans ,initial vroiam la daf pt ca imi place enorm acel rest peisajul de afara dar iti impuneau 250pers si nu ma intind la asa nunta mare:Dsi sala mica ar fii de 80 si e prea mica dar sunt multumita si de valahia :*

cine iti aranjeaza sala?

miha_albinuta
27.06.2009, 13:47:42
cine iti aranjeaza sala?

ligia,glamour event:D e f de treaba si imi place mult ce iese din mana ei

Princes
27.06.2009, 13:52:13
ligia,glamour event:D e f de treaba si imi place mult ce iese din mana ei
nu e lidia? si mie imi aranjeaza ea si e o tipa super draguta:x

miha_albinuta
27.06.2009, 14:01:38
nu e lidia? si mie imi aranjeaza ea si e o tipa super draguta:x

pai eu asa am inteles ca o cheama ligia nu lidia,era si ea pe site lizucel e id ei:)

Princes
27.06.2009, 14:09:02
pai eu asa am inteles ca o cheama ligia nu lidia,era si ea pe site lizucel e id ei:)
mai sa sti ca am intrat in dilema:-punde posta ca nu mai stiu?

miha_albinuta
27.06.2009, 14:21:13
mai sa sti ca am intrat in dilema:-punde posta ca nu mai stiu?

pai vz la restaurante avea la restaurant aurora

Princes
27.06.2009, 14:24:32
pai vz la restaurante avea la restaurant aurora
acolo a facut nunta?
apropo de nunta uite o poza

miha_albinuta
27.06.2009, 14:27:53
acolo a facut nunta?
apropo de nunta uite o poza

da ms am primit si eu cateva de la ei:D,vz cauto si pe ************ ca acolo posteaza mai mult pe ligia,ca acusi plec si nu pot sa iti caut eu are id lizucel,id meu de mess e asta cu care postez daca vrei sa vbim:*

Princes
29.06.2009, 13:24:52
Buna fetelor.pentru cine doreste sa isi tina nunta anul acesta,s-a deschis un restaurant nou si are o sala superba cu o capacitate de 130 locuri intr-o zona linistita.merita sa il vedeti.
unde in ce zona?

Princes
29.06.2009, 14:34:14
Pe calea Lugojului.Vizavi de fostul Strand Tineretului in apropierea bazinului Aqua Arena.Adresa este Str.Strandului nr.12/A.
multumesc
sti si care sunt preturile?

rodica2007
30.06.2009, 20:49:01
multumesc
sti si care sunt preturile?

eu m-am inteles cu ei la 130 de lei per persoana, si include in acest pret o cafea, apa si sucurile, si eu platesc ospatarii separat

>:D<

cluborizont
05.07.2009, 02:04:33
Sala Localului Club Orizont
http://farm3.static.flickr.com/2590/3687019605_b670a32bb0.jpg?v=0

http://farm4.static.flickr.com/3189/3687024003_672476ab21.jpg?v=0

http://farm4.static.flickr.com/3635/3687020867_dbb9de1df3.jpg?v=0

Mai multe imagini se gasesc la: http://cluborizont.ro/galerie
Sala are 80 locuri.

cluborizont
05.07.2009, 02:33:37
Club Orizont
Pret meniu 100 RON/Persoana
Link la meniu: http://cluborizont.ro/organizare-evenimente/meniuri-pentru-evenimente/
Se poate aduce vin, suc, apa, alcool, prajitura, tort, etc. de acasa.
Sala: 80 Locuri
Avans: negociabil
Aranjare sala
Imagini cu sala la: http://cluborizont.ro/galerie/

mada81lina
07.07.2009, 00:13:06
Buna miresici,

Nunta a trecut, si am intrat pe forum sa va povestesc cum a fost.
Capitolul Restaurantul Continental
Intr-un cuvant NOTA 10 !!!!!!
Eu sunt o persoana care merge des la nunti, stiu multe restaurante care lasa de dorit la dif capitole, plus ca sunt o pers f greu de multumit. Insa profesionalismul si perfectiunea celor de la Continental m-au frapat. Am fost f f f multumita de servicii. Servirea ireprosabila, chelnerii erau mereu prezenti la mese, si f discreti, nu a ramas un pahar gol. Domnul Stoia a stat acolo aproape toata seara cu ochii pe ei. Mancarea delicioasa. Si acum ma suna lumea sa ma feliciite pt sarmalele. Dupa nunta am primit o avalansa de tel care m-au felicitat pt servire, s-au simtit f rasfatati. Plus nota 10 pt corectitudinea domnului Stoia, tot, dar absolut tot ce a ramas dupa nunta am primit acasa. De la bautura, la prajituri si restul de ciocolata de la fantana.
Recomand cu cea mai mare caldura tuturor acest restaurant, este mult peste altele la capitolul servire si la respect pt client. Cu siguranta, orice eveniment fericit din viata mea se va desfasura tot aici.
PS: jumatate din invitatii de la nunta au venit din Bucuresti (sotul fiiind de acolo), si au ramas f impresionati de local, au spus ca poate concura la capitolul servicii cu orice restaurant de lux din Capitala.
Deci fetelor, care aveti nunta aici, sa nu va faceti deloc griji, ati facut cea mai buna alegere posibila.

Va pup, spor la pregatiri

mona28
07.07.2009, 19:06:11
Buna miresici,

Eu sunt o persoana care merge des la nunti, stiu multe restaurante care lasa de dorit la dif capitole, plus ca sunt o pers f greu de multumit. Insa profesionalismul si perfectiunea celor de la Continental m-au frapat. Am fost f f f multumita de servicii. Servirea ireprosabila, chelnerii erau mereu prezenti la mese, si f discreti, nu a ramas un pahar gol. Domnul Stoia a stat acolo aproape toata seara cu ochii pe ei. Mancarea delicioasa. Si acum ma suna lumea sa ma feliciite pt sarmalele. Dupa nunta am primit o avalansa de tel care m-au felicitat pt servire, s-au simtit f rasfatati. Plus nota 10 pt corectitudinea domnului Stoia, tot, dar absolut tot ce a ramas dupa nunta am primit acasa. De la bautura, la prajituri si restul de ciocolata de la fantana.
Recomand cu cea mai mare caldura tuturor acest restaurant, este mult peste altele la capitolul servire si la respect pt client. Cu siguranta, orice eveniment fericit din viata mea se va desfasura tot aici.
PS: jumatate din invitatii de la nunta au venit din Bucuresti (sotul fiiind de acolo), si au ramas f impresionati de local, au spus ca poate concura la capitolul servicii cu orice restaurant de lux din Capitala.
Deci fetelor, care aveti nunta aici, sa nu va faceti deloc griji, ati facut cea mai buna alegere posibila.

Am "ochit" si eu pozele voastre de la nunta...Imi place mult buchetul tau,forma sprancenelor tale,si-mi place cum ti-a stat parul... simplu si frumos! Si intradevar,si sala a fost f.frumoasa.Felicitari! Casa de piatra!

simonee
08.07.2009, 16:51:31
Buna miresici,

F f f frumos! Casa de piatra inca o data!
Imi spui te rog si mie cine ti-a amenajat sala?:)

denisa_alina
09.07.2009, 11:05:25
moni_adela, eu caut sa inchiriez pentru 2010.
Hai sa-ti spun cam ce am aflat eu pana acum :

Restaurant Maldini - meniu 130 ron, bauturi la liber, cu tot cu chelneri cu tot; sunt 3 sali (de 100, 200, 300 pers)
Restaurant Daf Junior - meniu 150-170 ron, include 1 bere+1 cafea de pers, restul aduci tu de acasa, cu tot cu chelneri
Elba - meniul variaza in functie de cate pers ai, in cazul meu peste 300 este in jur de 100 ron cu tot cu chelneri, cuprinde 1 bere+1 cafea+1 l suc+1 l apa de pers, daca mai trebuie se poate aduce de acasa, bauturile alcoolice la fel.

Draga Adina_Vasy,si eu am nunta tot in 2010,si am fost la mai multe restaurane,dar ba nu am fost multumita de local ,ba de faptul k meniul era prea scump...La maldini am fost si eu ,si am semnat contractul cu ei(sper sa fie bine si sa nu-mi para rau,k citesc tot felu de lucruri pe net si nush ce sa mai cred),dar mi-au sp k meniul este 140 lei!!!!!!!! asa scrie si in contract.esti sigura k e 130 lei?pt anul viitor nu pt anul acesta?

princess_d
09.07.2009, 20:11:55
imi spuneti si mie unde sunt sucurile mai ieftine? la metro? sau sa merg in ungaria?

princess_d
09.07.2009, 20:14:03
moni_adela, eu caut sa inchiriez pentru 2010.
Hai sa-ti spun cam ce am aflat eu pana acum :

Restaurant Maldini - meniu 130 ron, bauturi la liber, cu tot cu chelneri cu tot; sunt 3 sali (de 100, 200, 300 pers)
Restaurant Daf Junior - meniu 150-170 ron, include 1 bere+1 cafea de pers, restul aduci tu de acasa, cu tot cu chelneri
Elba - meniul variaza in functie de cate pers ai, in cazul meu peste 300 este in jur de 100 ron cu tot cu chelneri, cuprinde 1 bere+1 cafea+1 l suc+1 l apa de pers, daca mai trebuie se poate aduce de acasa, bauturile alcoolice la fel.

Draga Adina_Vasy,si eu am nunta tot in 2010,si am fost la mai multe restaurane,dar ba nu am fost multumita de local ,ba de faptul k meniul era prea scump...La maldini am fost si eu ,si am semnat contractul cu ei(sper sa fie bine si sa nu-mi para rau,k citesc tot felu de lucruri pe net si nush ce sa mai cred),dar mi-au sp k meniul este 140 lei!!!!!!!! asa scrie si in contract.esti sigura k e 130 lei?pt anul viitor nu pt anul acesta?

nu iti place si flora? e meniul destul de ieftin 140 ne-a spus noua (nu facem acolo, ar cand ne interesam), si e si intr-un loc frumos, au invitatii unde sa iasa.

mada81lina
09.07.2009, 23:49:55
F f f frumos! Casa de piatra inca o data!
Imi spui te rog si mie cine ti-a amenajat sala?:)

Rayna Decor....am scris de ea la topicul cu firme de decoratiuni :)

miha_albinuta
10.07.2009, 11:13:47
este un depozit pe strada lidia ,unde dupa nunta poti sa duci inapoi bautura ce iti ramane,apa suc,bere....pt precizie cauta in paginile din spate ca au scris fetele exact unde e

mona28
10.07.2009, 12:50:36
imi spuneti si mie unde sunt sucurile mai ieftine? la metro? sau sa merg in ungaria?
Mergi la depozitul de pe str.Lidia 132...

Sorina_ld
10.07.2009, 16:29:59
la depozitul de pe lidia primeste doar berile inapoi, am fost eu sapt trecuta si asa au zis..pt comanda e suficient sa mergi in sapt nuntii la inceput

adicris13
12.07.2009, 10:30:22
Dragi miresici,

Data de 03 octombrie 2009 este libera la Restaurant La Renaissance. Noi am renuntat, cu parere de rau...:( Daca sunteti interesate, va rog sa ma contactati.

CRISTINA_Axente
19.07.2009, 21:36:39
ceau miresici !

sunt noua pe aici si viitoare miresica. Am inceput sa caut sala (aprox 130-140 locuri) si mi s-au parut interesante 2 :

1. Hotel Pacific (restaurant "Cercul de foc")
2. Hotel Royal plaza (ballroom)

Ce imi puteti spune despre salile astea ? Ati facut vreuna nunta aici ?

Mersi.

oliolivia
28.07.2009, 18:06:36
Ceau,
si eu am nunta tot la valery 3. cati invitati ai? sala cine ti-o amenajeaza?

Hey,noi avem peste 300 pers dar in sala trebuie sa fie cam 270,sala nu o amenajez f tare ca e frumos acolo,pun doar flori pe mese.Voi cat platiti meniul si ospatarii?

miha2310
29.07.2009, 12:10:11
Hey,noi avem peste 300 pers dar in sala trebuie sa fie cam 270,sala nu o amenajez f tare ca e frumos acolo,pun doar flori pe mese.Voi cat platiti meniul si ospatarii?

Mersi de raspuns, dar noi am avut deja nunta in 20 iunie. A fost o nunta ca in povesti. toata lumea ne-a laudat. Noi am avut 140 de invitati care au venit din 170 confirmati initial. Dar a fost mult mai bine nu a fost aglomerat localul. 300 de persoane e cam la limita zic eu pt Valery 3, dar depind cum iti aranjeaza mesele.
Voi in octombrie aveti nunta?
Spor la pregatiri.

millianca
05.08.2009, 08:36:36
cine a auzit de hotel/restaurant Koronna?se construieste o sala de nunti...cine poate sa-mi dea informatii?eu sunt la distanta (1300 km de tara) si nu prea ma incred in gusturile celor cunoscuti de o anumita varsta...cum nu pot veni acasa doar cu 2 sapt inainte de nunta organizez tot de la distanta...asa ca unica mea sansa de informatii pretioase sunteti voi!!!
va pupici >:D<

clauditz
05.08.2009, 22:59:31
Salutare tuturor miresicilor!

Eu fac nunta la anul - as vrea in luna mai sau iunie.
De vreo saptamana am inceput sa studiez forumul si site-uri despre restaurante in Timisoara.
Ma bucur ca am gasit acest subiect de discutie - de 3 zile stau si citesc - am citit tot ce s-a scris din 2006.

La nunta mea vor fi aprox 150 - 200 pers, asa ca m-am orientat catre cateva restaurante:
- restaurant Atlantic (hotel Continental) - despre care am citit multe pareri bune
- restaurant Clasic
- restaurant Royal Ballroom (hotel Royal Plaza) - e ceva nou, parca...
- pensiunea Zetas - dar e la 15 km de Timisoara si nu stiu daca este loc pentru atatea persoane...
- restaurantul de la Hotel Timisoara (etaj 1)
- restaurant La Renaissance - am citit pareri bune, trebuie vazut
- restaurant Lido Diamond Ballroom (Hotel Lido) - nu stiu daca intra atatea persoane
- restaurant Hotel Do - s-ar putea sa fie prea mare (ei zic 300)
- cort Colosseum - Giroc - s-ar putea sa fie prea mare

Voi merge sa le vad - pe care apuc sambata.

A fost cineva la Hotel Do / cort Collosseum - cu 150 - 200 persoane?
Nu e prea gol?

Bine v-am gasit.

emILY10
08.08.2009, 08:12:28
Zilele acestea am colindat prin multe restaurante si pot sa va dau urmatoarele informatii. In general meniurile de mai jos cuprind aperitiv rece, supa, sarmale, felul 2 iar pretul e pentru 2010 daca nu specific altfel. Diferenta intre pretul mare si cel mic e daca de bauturile incluse.

- Lido : 150 -200 RON anul asta in jur de 170 a fost meniul cu bautura) ; in plus fata de meniu se platesc ospatarii cu 150 RON fiecare; mese rotunde
-Valahia: inchiriaza pentru minim 150 de meniuri platite, mese patrate; meniu 150 - 165 RON; se platesc ospatarii cu 150 RON fiecare
- La Renaissance : meniu 150-180 Ron; se platesc ospatarii cu 150 RON fiecare;
- Nora (sunt cei care au si clasicul; nu stiu daca asa se numeste si restaurantul sau doar terasa;): meniu 200lei - daca platesti un avans mai mare la inceput se poate sa-ti ofere o reducere; sala este frumoasa , decorata pe nuante de verde daca retin bine; se platesc ospatarii cu valoarea unui meniu;
-La Hotel 2000 se organizeaza din nou nunti; meniul pentru anul viitor e undeva intre 165 -175; au mese patrate ce intra in pret; mesele rotunde se platesc cu 60Ron/masa; se platesc ospatarii cu un meniu;
-Ramina: meniul in 2009 este de 140; 150Ron/ospatar; se primeste si o camera;
-Moticica:meniul pleaca de la 150; un meniu/ospatar; sala este frumoasa; ce am observat insa cand am vizitat-o a fost ca era plina de fum gros de la bucatarie si mirosea foarte tare a mancare; geamurile erau toate deschise dar nu am putut sa stam mai mult de 2-3 min in sala; nu stiu exact care a fost problema dar ma gandesc ca poti avea si in timpul petrecerii un astfel de incident;
-Senator:meniu de la 160RON; sala cu piscina nu are mese; adica au mese de ping pong sau trebuie inchiriate altele;
-Trio: meniu 2009 in jur de 165; nu se platesc ospatarii incepand cu 2010
-Do Stil: meniu 180-200; incluse aperitic rece, aperitic cald, supa, sarmale, felul 2, fructe si ceva bauturi; e inclusa si o camera;

emILY10
08.08.2009, 08:13:02
Daca ati avut nunta la Do Stil va rog sa ma ajutati cu urmatoarele informatii:
- cum a fost mancarea ? am primit o lista foarte mare din care putem alege
- cum a fost servirea ?
- in timpul petrecerii a facut cineva curat la baie ?
- la ce lucruri ar trebui sa fiu atenta ?

Va multumesc

clauditz
08.08.2009, 23:16:59
Salut,

Si eu am colindat azi o parte din restaurantele din Timisoara..
O sa postez mai multe informatii luni.

Emily, ar fi foarte util sa scrii si ce capacitate au restaurantele pe care le-ai vazut.
In principiu, in functie de asta te orientezi pe care le vizitezi, nu?

Eu voi avea nunta anul viitor, sper in 15 mai si caut o sla pentru 150 - 200 persoane.
O parte din cele ce le-ai scris tu le-am vazut si eu.

Dau detalii luni.

emILY10
10.08.2009, 14:00:11
Si mie mi-a placut Ramina. Din pacate capacitatea maxima este de 130 de persoane.
Noi am cautat pentru aproximativ 150 de persoane.
Voi reveni cu informatii despre capacitatea restauranelor enumerate. Trebuie sa ma uit in caietul in care am notat.

micucln
10.08.2009, 20:33:24
restaurantul este frumos,dar patroana estre foarte nasoala!ai grija cu cine te incurci!iti pune o multime de conditii si nu stiu daca iti convine!

micucln
10.08.2009, 20:46:53
va rog spuneti-mi si mie ce parere aveti despre sala viena de la hotel timisoara?multumesc

mada81lina
10.08.2009, 22:33:56
Salutare tuturor miresicilor!

Eu fac nunta la anul - as vrea in luna mai sau iunie.
De vreo saptamana am inceput sa studiez forumul si site-uri despre restaurante in Timisoara.
Ma bucur ca am gasit acest subiect de discutie - de 3 zile stau si citesc - am citit tot ce s-a scris din 2006.

La nunta mea vor fi aprox 150 - 200 pers, asa ca m-am orientat catre cateva restaurante:
- restaurant Atlantic (hotel Continental) - despre care am citit multe pareri bune
- restaurant Clasic
- restaurant Royal Ballroom (hotel Royal Plaza) - e ceva nou, parca...
- pensiunea Zetas - dar e la 15 km de Timisoara si nu stiu daca este loc pentru atatea persoane...
- restaurantul de la Hotel Timisoara (etaj 1)
- restaurant La Renaissance - am citit pareri bune, trebuie vazut
- restaurant Lido Diamond Ballroom (Hotel Lido) - nu stiu daca intra atatea persoane
- restaurant Hotel Do - s-ar putea sa fie prea mare (ei zic 300)
- cort Colosseum - Giroc - s-ar putea sa fie prea mare

Voi merge sa le vad - pe care apuc sambata.

A fost cineva la Hotel Do / cort Collosseum - cu 150 - 200 persoane?
Nu e prea gol?

Bine v-am gasit.

La Zetas nu cred ca ai loc, am fost la o nunta acolo pe 25 iulie, si a fost loc pt 100 pers. Mai multe sigur nu intra.
La Continental am facut eu, sala Atlantic. Intra 150 pers, daca vrei mai multe iti recomand sala Bavaria tot de la Continental.
Continental cu caldura iti recomand, personalul este de nota 10 plus, invitatii tai se vor simti super rasfatati.
La Colosseum merg eu sambata asta, la o nunta cu 200 de pers asteptate. Scriu duminica cum a fost.

rodica2007
11.08.2009, 16:17:27
si eu am fost la Ramina sa vad de sala.. mi-a placut foarte mult.. mi-am rezervat si eu sala acolo... cred ca mi-au trimis ceva poze pe mail, o sa le adaug sa le vedeti si voi

emILY10
11.08.2009, 22:02:59
Voi incerca sa enumar salile vizitate si numarul de locuri. S-ar putea sa mai fie si mici greseli:
- Valery3 - 250 de locuri, minim 180 de meniuri sambata; in restul saptamanii cred ca au spsu ca acepta si mai putin; sala e superba; in meniu e inclusa si o camera;
- Valery1 - 170 capacitate maxima; minim 130 de meniuri; parerea mea e ca mai mult de 140 de persoane sunt prea inghesuite; sala e oarecum impartita in 2 zone;
- Lido - maxim 250; minim 150 de meniuri;
- La Reinassance - maxim 150 de locuri
- Nora - maxim 150 de persoane
- Hotel 2000 - minim 150de meniuri
- Ramina- maxim 130; probail 100 e si mai bine
- Moticica - minim 150
-Senator - sala cu piscina - nu au numar minim; cred ca maxim e undeva la 200
-Trio - maxim 150;

Am un fisier excel cu salile gasite pe net in Timisoara, adrese de contact daca va intereseaza.

simonee
12.08.2009, 10:09:44
Buna fetelor! Sunt si eu proaspat casatorita:) Va recomand si eu Hotelul Continental daca vreti sa stati linistite in privinta salii si a tot ce tine de sala! Eu am avut nunta in sala cea noua de la Conti si a iesit super !!! Bafta si spor la pregatiri pt viitoarele miresici!

clauditz
13.08.2009, 22:07:04
Zilele acestea am colindat prin multe restaurante si pot sa va dau urmatoarele informatii. In general meniurile de mai jos cuprind aperitiv rece, supa, sarmale, felul 2 iar pretul e pentru 2010 daca nu specific altfel. Diferenta intre pretul mare si cel mic e daca de bauturile incluse.

...
- Nora (sunt cei care au si clasicul; nu stiu daca asa se numeste si restaurantul sau doar terasa;): meniu 200lei - daca platesti un avans mai mare la inceput se poate sa-ti ofere o reducere; sala este frumoasa , decorata pe nuante de verde daca retin bine; se platesc ospatarii cu valoarea unui meniu;
...

Despre restaurant Clasic: intr-adevar meniul de anul viitor va fi 200 lei (la un avans de 3000 lei.
Daca se plateste avans 5000 lei - meniul va ramane la pretul de anul acesta, 170 lei
Sala este de 150 - 200 pers - insa ei impun minim 180 de meniuri platite.
Pentru 180 de invitati, ai nevoie de aprox 6 chelneri + 4 bucatari - deci inca 10 meniuri platite in plus, pentru ei.
Au si mese rotunde.

Eu am fost la o nunta acolo, acum 2 ani si a fost foarte frumos - nu trebuie mult impodobita sala si mancarea este foarte buna.

clauditz
13.08.2009, 22:15:53

...
- La Renaissance : meniu 150-180 Ron; se platesc ospatarii cu 150 RON fiecare;
...

La restaurantul La Renaissance - noutate fata de anul trecut: bauturile sunt la discretie - cafea, bere, suc gama pepsi, apa
Deci, nu mai iei nimic acasa.
Ce nu mi-a placut la meniu - supa nu este din gaini de casa si nici taiteti de casa nu au ... pentru pretentiosi (ca mine) (eventual se pot aduce de acasa).
Personalul se plateste, a zis bine Emily - 150 lei persoana - la o nunta de aprox 200 pers - 20 oameni de platit.
Sala de fapt sun 2 sali, dar eu nu cred ca intra 200 de persoane acolo.
Sambata aveau aranjata sala de pe lac - mese rotunde - erau 90 de persoane si fara ring de dans.
Cica se danseaza pe culoarul dintre cele 2 sali, dar nu e prea fain, cred...
Iar sala cealalta e destul de mica, sa intre si acolo vreo 70 - 80 persoane ?

clauditz
13.08.2009, 22:20:30

...
-Do Stil: meniu 180-200; incluse aperitic rece, aperitic cald, supa, sarmale, felul 2, fructe si ceva bauturi; e inclusa si o camera;

La Hotel DO (Calea Lugojului) sala este mare, cu mese dreptunghiulare de sticla si scaune tapitate maro. Aici trebuie decorata si scaunele si sala.
Intra maxim 250 persoane. Minimul lor: 150 persoane
Nu se plateste suplimentar personalul.
Avans 10%.

clauditz
13.08.2009, 22:30:08
Alte restaurante si ofertele lor pentru 2010:

ATLANTIC - Hotel Continental
Sunt 2 sali, legate prin cateva trepte. In prima intra max 120 pers (eu as zice 100), iar in a doua vreo 70. Mai rau este ca jumatate din sala 2 nu vede sala 1. Dar, daca ai mai putin invitati, poti umple sala 2 doar in fata si se trage un perete de sticla.
Insa, invitatii vor fi separati.
Altfel, sala arata foarte bine si scaunele, seful de sala pare foarte serios si sunt sigura ca ar fi o nunta reusita.
Meniul pentru 2010: 190 lei / pers (nu se mai plateste taxa sala si nici personalul). In meniu este inclus 1 l suc cola, 1 l apa, 1 cafea. Avans: 3000 lei
Bonus: o camera de hotel

clauditz
13.08.2009, 22:36:10
Alte restaurante din Timisoara si meniul lor pentru 2010

SALA VIENA - Hotel Timisoara
Sala este ok, dreptunghiulara, insa nu s-a mai facut nimic la ea de vreo 5 ani.
Capacitate: 150 - 200 pers (poate si mai mult...?)
Meniu 2010: minim 140 - 150 lei / pers (asa va scrie in contract); vor sti sigur in ianuarie 2010. Inclus 2 cafele / pers si 1.5 l apa. Nu suc, nu bere.
Avans 10%
Pentru personal se plateste 1 meniu / pers (aprox 20 de meniuri de platit)

clauditz
13.08.2009, 22:42:11
Alte restaurante si ofertele lor pentru 2010:

Restaurant ZHH TERMAL
Sala este foarte frumoasa, nu mai trebuie impodobita decat cu flori. Nici scaunele nu trebuie imbracate, o sa postez niste poze.
Capacitate: 150 - 200 pers
Meniu 2010: 50 euro / pers. Inclus 1 bere, 1 l apa, 1 l suc. Cafea la discretie.
Se plateste si personalul - un meniu de fiecare.
Avans 10%
Au si mese rotunde (insa de 4 pers) - 10 buc si 2 ovale de cate 6 pers.

clauditz
13.08.2009, 22:45:48
Eu m-am lamurit.
Suntem in perioada de criza, oamenii vor evita cat se poate sa participe la n nunti, vor veni doar la cele de prieteni / rude apropiate / obligatie si mi-e tare teama ca o sa ne trezim cu salile pe jumatate.
Iar cei de la restaurante maresc preturile in continuare.
180, 200 lei un meniu? Mi se pare foarte scump.

Initial am facut o lista de invitati de 150 (ziceam eu cam sigur) - 200 pers.
dar, decat sa ma trezesc ca nici din astia 150 nu vin toti, mai bine mai tai din ei - si o sa ma orientez catre o sala de pana 150 - 160 locuri.

Asa ca, reincepe cautarea.

DrIo
14.08.2009, 21:21:04
Sunt de acord cu tine Clauditz, nuntasii nostri sunt in criza si anul viitor si din pacate, restaurantele sunt foarte inflexibile in ceea ce priveste negocierea avansurilor si a numarului de invitati.
Eu maine am intalnire cu dl de la Lido pentru anul 2010.
Si eu sunt in cautarea unei sali de maxim 150 persoane.

emILY10
17.08.2009, 15:54:29
Am mai scris lucrul asta pe forum in legatura cu Moticica. Cand am fost sa vedem sala era un fum gros in sala ca nu am putut sa stam mai mult de 1 min. Geamurile erau deschise. Domul de la receptia ne-a spus ca probabil au ars ceva la bucatarie. Parca am mai citit pe forum ca miroase a mancare in sala. Au probleme cu aerisirea la bucatarie ? Nu stiu dar e clar ca au o problema.

clauditz
19.08.2009, 10:59:43
Poze Restaurant Clasic

andreearadua
23.08.2009, 11:04:14
Terasa Parc, Continental

andreearadua
23.08.2009, 11:06:43
Tot de la Terasa Parc Continental, poze facute ieri 22.08.2009.

andreearadua
23.08.2009, 11:11:40
Poze Colloseum, 22.08.2009

clauditz
26.08.2009, 19:06:09
Poze Restaurant La Rennaissance

Restaurantul este frumos, insa este impartit in 2 sali cu un coridor si nistre trepte intre ele.
Eu nu cred ca intra mai mult de 150 pers in cele 2 sali.
Iar ringul de dans este pe coridor ...:-<

Pozele au fost facute in sala de pe lac - fara ring de dans (erau aprox 90 pers)

clauditz
26.08.2009, 19:08:46
to restaurantul La rennaissance - sala 2 (neamenajata)

clauditz
26.08.2009, 19:11:20
Restaurant ZHH Termal

Sala este superba, chiar si nearanjata de nunta.
Nici nu trebuie multe aranjamente, eventual niste flori...

clauditz
26.08.2009, 19:14:05
Dar am si cateva poze de la o nunta la ZHH Termal

Ce ziceti de scaunele mirilor?

clauditz
26.08.2009, 19:32:11
Sunt de acord cu tine Clauditz, nuntasii nostri sunt in criza si anul viitor si din pacate, restaurantele sunt foarte inflexibile in ceea ce priveste negocierea avansurilor si a numarului de invitati.
Eu maine am intalnire cu dl de la Lido pentru anul 2010.
Si eu sunt in cautarea unei sali de maxim 150 persoane.

Daca ti-ai scris bine data nuntii, ma bucur ca nu ne "batem" pentru aceeasi sambata...:)

flore_andreea
01.09.2009, 15:38:09
Buna fetelor! Sunt si eu proaspat casatorita:) Va recomand si eu Hotelul Continental daca vreti sa stati linistite in privinta salii si a tot ce tine de sala! Eu am avut nunta in sala cea noua de la Conti si a iesit super !!! Bafta si spor la pregatiri pt viitoarele miresici!

Buna si eu fac nunta anul viitor in 21 aug tot la conti in sala cea noua.As vrea sa te intreb cate pers ai avut?Eu am in jur de 230.Crezi ca va fii ok?si cine a cantat?eu il vreau pe Cornel Brici.L-ai auzit la vreo nunta,ce parere ai?Mersi

elenus210784
01.09.2009, 18:02:44
ma puteti ajuta va rog, de unde pot lua sticle de sticla pt tuica?

CurelaruBianca89
01.09.2009, 20:29:37
ma puteti ajuta va rog, de unde pot lua sticle de sticla pt tuica?
De obicei la noi se pune tuica in carafa mica de 0,5l,dar daca vrei sticle vorbeste cu cineva de la un bar si sa-ti inprumute pina trece nunta

mada81lina
01.09.2009, 21:07:32
Buna!Eu nu lam auzit la nici o nunta cum cinta,sti cumva cit e meniu la conti?
Anul asta a fost 160 Ron. Inclus sampania de la intrare plus per pers: 1 L suc gama Cola, 1 L apa minerala/plata, 1 Bere Timisoreana si 1 cafea.
Si eu recomand cu caldura Continental.

Adina_Vasy
02.09.2009, 08:06:03
Buna si eu fac nunta anul viitor in 21 aug tot la conti in sala cea noua.As vrea sa te intreb cate pers ai avut?Eu am in jur de 230.Crezi ca va fii ok?si cine a cantat?eu il vreau pe Cornel Brici.L-ai auzit la vreo nunta,ce parere ai?Mersi
Cornel Brici stie sa faca atmosfera la o nunta, stie cum sa ridice invitatii de la masa :)

magda
04.09.2009, 16:47:01
Dragi miresici,
Noi trebuie sa organizam botezul copilasului nostru. Ma puteti ajuta cu ceva sali de pana in 70 - 80 persoane?

Multumesc mult!

Princes
04.09.2009, 18:27:02
Dragi miresici,
Noi trebuie sa organizam botezul copilasului nostru. Ma puteti ajuta cu ceva sali de pana in 70 - 80 persoane?

Multumesc mult!
depinde in ce zona vrei!

flore_andreea
05.09.2009, 01:10:14
Merci mult,m-am mai linistit!te pup

clauditz
05.09.2009, 20:27:20
Buna fetelor, vreau sa va spun ca se va deschide un restaurant nou Monday House, pe Simion Barnutiu. Au o capacitate de 120-150 de locuri si cel mai important date disponibile pt 2010 si chiar pt 2009.
Un meniu este in jur se 130 lei/pers.

Cand se deschide?
Eu vreau pe anul viitor in mai si deja nu se mai prea gasesc locatii...

clauditz
05.09.2009, 20:30:50
ceau miresici !

sunt noua pe aici si viitoare miresica. Am inceput sa caut sala (aprox 130-140 locuri) si mi s-au parut interesante 2 :

1. Hotel Pacific (restaurant "Cercul de foc")
2. Hotel Royal plaza (ballroom)

Ce imi puteti spune despre salile astea ? Ati facut vreuna nunta aici ?

Mersi.

Nu am facut nunta acolo, doar am fost sa le vad.

La Hotel Pacific nu mi-a prea placut (e drept, nu am vazut sala aranjata de nunta). Sala e prea lunga si ingusta. Masa mirilor e undeva la mijloc si are in fata culoarul de dans si zidul.

La hotel Royal Plaza sala e foarte frumoasa si nu trebuie amenajat foarte mult.
Pentru capacitatea ta, e ideal. Insa, sa ai grija, mai mult de 140 de persoane cred ca e deja un pic inghesuit. Pentru la anul vor avea si mese rotunde.

Te-ai hotarat intre timp?

clauditz
05.09.2009, 20:44:27
Astazi am fost in vizitele finale, sper, pe la restaurante.
Este a treia sambata de vazut sali, si astazi am reluat salile care mi s-au parut pe parcursul celorlalte doua vizite.

Intrucat caut o sala de 120 - 150 pers, cele mai ok mi s-au parut:
- hotel Continental (sala Atlantic)
- hotel Royal Plaza (sala Royal Ballroom)
- hotel Lido (sala Lido Diamond Ballroom)
- restaurant Valahia
- hotel Strelitia (are 2 sali)

Dezavantaje are fiecare, mai mici sau mai mari...

In final, am ales intre hotel Royal Plaza si hotel Lido.
Mi s-au parut salile cele mai frumoase.
Si desi sala de la Royal Plaza este superba, nu am ales-o in final, pentru ca are o capacitate maxima de 150 de pers si este posibil sa ma trezesc cu mai multa lume la nunta, poate 160 sau 170. Si atunci, nu am spatiu unde sa ii pun, va fi mult prea ingramadit.

Asa ca, am ales Lido.
Sper sa fie o alegere buna.

A facut cineva nunta la hotel Lido sau a participat ca invitat?
Puteti sa imi transmiteti cateva pareri?

Multumesc.

CurelaruBianca89
06.09.2009, 13:02:33
Ce parere ai de restaurant Ramina?are capacitate de 130 locuri.Meniul incepe de la 130 ron.Asa arata sala.
arata bine,nimic de zis

laura_uzo
07.09.2009, 21:28:23
Poze Colloseum, 22.08.2009
f frumos unde ii colloseum? :-\

clauditz
08.09.2009, 20:20:39
f frumos unde ii colloseum? :-\

Colloseum este un cort la iesirea din Timisoara - intrarea in Giroc (imediat dupa calea ferata, pe dreapta) - este o parcare mare si acolo este amplasat cortul.

clauditz
08.09.2009, 20:23:25
Se deschide pe 25 septembrie 2009, in mai anul viitor sigur mai au locuri.
Daca vrei pot sa-ti dau si un nr de telefon.

Poate pentru alte miresici ... eu intre timp m-am hotarat.
Voi face la Lido, pe 15 mai.

Multumesc oricum.

Princes
08.09.2009, 20:53:59
Poate pentru alte miresici ... eu intre timp m-am hotarat.
Voi face la Lido, pe 15 mai.

Multumesc oricum.
e superb la Lido!

DEL
11.09.2009, 15:48:23
vai sala de la trio este superba chiar imi place eu fac la daf dar si aici mi-ar fi placut

DEL
11.09.2009, 15:54:27
Am fost anul acesta la o nunta la maldini si s-a luat curentu de vreo 3 ori in toate cele trei sali,mirii erau disperati pt ca cei cu muzica ziceau ca poate sa li se arda instalatia.In plus cadea vopseaua de pe tavan la mine in farfurie.mie mi sa parut cam mizerabila sala

Princes
12.09.2009, 16:55:37
vai sala de la trio este superba chiar imi place eu fac la daf dar si aici mi-ar fi placut
am facut nunta in sala mica la Trio este superba sala dar si servirea<:-P

denisa_alina
14.09.2009, 07:37:06
draga miresicei va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere:am mers la Maldini pt a vedea sala care la inceput mi-a placut fff mult , dar........am fost acum cateva zile acolo cu mama mea sa revedem sala si sincer nu mi-a palcut ce am vazut acolo,atat in sala cqat si la bucatarie,nu vreau sa comentez dar am ramas fara cuvinte. (plus ca am auzit k domnu de acolo nu s-ar tine de cuv,adik una spune si alta face :-<)Si astfel am hotarat sa nu mai facem nunta acol,dar nu sti dc avansu care l-am dat il vom mai primi inapoi.Aveti idee?
Si inca ceva stiti ceva de restaurant Strelitia?a avut cineva nunta acolo?:-SS

carin1974
14.09.2009, 09:35:11
Inca nu am auzit pe nimeni care sa primeasca avansul inapoi daca a rentuntat la sala...

camisimo
14.09.2009, 13:53:58
draga miresicei va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere:am mers la Maldini pt a vedea sala care la inceput mi-a placut fff mult , dar........am fost acum cateva zile acolo cu mama mea sa revedem sala si sincer nu mi-a palcut ce am vazut acolo,atat in sala cqat si la bucatarie,nu vreau sa comentez dar am ramas fara cuvinte. (plus ca am auzit k domnu de acolo nu s-ar tine de cuv,adik una spune si alta face :-<)Si astfel am hotarat sa nu mai facem nunta acol,dar nu sti dc avansu care l-am dat il vom mai primi inapoi.Aveti idee?
Si inca ceva stiti ceva de restaurant Strelitia?a avut cineva nunta acolo?:-SS
Buna, nu cred ca o sa iti mai dea avansul inapoi depinde de ce scrie in contract, cat ati dat avans?

camisimo
14.09.2009, 13:58:27
Buna, nu cred ca o sa iti mai dea avansul inapoi depinde de ce scrie in contract, cat ati dat avans?
Eu tin nunta la Royal Plaza am sa va atasez niste poze e minunata sala.

denisa_alina
14.09.2009, 15:16:21
In contract nu este specificat,dar cand am vb cu el a sp k in cazul in care ne razgandim....ne da banii!vom merge si ii vom sp k nu mai facem nunta si atat timp cat eu ii sp din timp (pt k is convinsa k va fi altcineva care va dori sa faca nunta atunci) sper sa fie si el domn,desi.......Avansul a fost de 1000 lei urmand ca in februarie sa ii mai dam 1000 si restu dupa nunta!Dar cum am mai sp prefer sa pierd banii astia decat sa fie o nunta penibila,credeti-ma k nu mi-a venit sa cred ce am vazut acolo,am ramas socata....Asta e.Sper ca la strelitia sa fie ok,tinand cont k arata oricum mult mult mai bine....

camisimo
15.09.2009, 08:31:33
Este minunata sala,la decor numai fontite la scaune si flori si va arata super.Cat este meniu la ei?
buna meniul porneste de 150 de ron pana 200 de ron depinde ce vrei sa servesti.

DEL
17.09.2009, 16:51:22
La DAF JUNIOR pretul unui meniu pt anul 2010 este 170 inclus o cafea si aperitivul cald:peste sau 150 fara peste.berea trebuie sa o iei de la ei dar nu e inclusa in meniu.restu bauturilor te lasa sa le aduci de acasa

DrIo
18.09.2009, 20:56:31
Dear all,

si eu sunt o miresica de 2010 cu nunta la LIDO <:-P

Am auzit mai multe de bine. . . nu vreau sa zic nimic de rau inca, dar daca voi miresici aveti un sfat, o parere, o idee de culoare pentru sala va astept cu drag parerile

millianca
19.09.2009, 07:44:34
Dear all,

Am auzit mai multe de bine. . . nu vreau sa zic nimic de rau inca, dar daca voi miresici aveti un sfat, o parere, o idee de culoare pentru sala va astept cu drag parerile

si eu am nunta in mai 2010 numai pe 29 :-p
idei ar fi multe acum depinde si de ce iti doresti tu... ce-ti place,de buget...
oricum amenajarea salii (parerea mea) ar trebui sa o faci in functie si de culoriile pe care le are restaurantul ca sa fie in acelasi ton...sau macar culori complementare...
:*

laura_84
21.09.2009, 14:30:32
salut!

Are cineva mai multe poze cu Valery 1? Eventual sala amenajata?

Multumesc anticipat!

laura_uzo
22.09.2009, 23:07:25
azi am fost si eu de am vazut o gramada de restaurante pt nunta. nu am gasit sala la care visez eu.:-w. vreau o sala fara separeuri, fara stalpi, cu mese mari rotunde si nu f mare (sub 100 pers). credeti ca ma puteti ajuta?:-s. multu

carin1974
23.09.2009, 08:32:50
azi am fost si eu de am vazut o gramada de restaurante pt nunta. nu am gasit sala la care visez eu.:-w. vreau o sala fara separeuri, fara stalpi, cu mese mari rotunde si nu f mare (sub 100 pers). credeti ca ma puteti ajuta?:-s. multu
fara separeuri sunt destule. Fara stalpi... nu-mi vin in minte decat sali mari.

laura_uzo
23.09.2009, 19:37:08
"Incearca la hotel Timisoara,sala Londra,dar are si aia 2 stilpi,dar se vad toti nu incurca peisaju....."
la hotel Timisoara, chiar nu am fost, am tot auzit ca nu ar fi prea ok. o sa merg oricum zilele astea sa vad si acolo. ms oricum,:*

miha2310
23.09.2009, 23:51:23
Buna fetelor,
Eu va recomand din suflet restaurantul Valery 3. Este o loctie superba pt o nunta romantica.

madapad
24.09.2009, 22:28:04
Eu tin nunta la Royal Plaza am sa va atasez niste poze e minunata sala.

Ciao! Si eu imi voi tine nunta la Royal. Tu cati invitati ai? Mie mi-au zis ca acolo 180 de persoane intra si ramane si loc de dans, insa mie mi se pare cam mic.
Si ai sa iti iei dj sau lautari? :)

camisimo
25.09.2009, 17:40:19
Ciao! Si eu imi voi tine nunta la Royal. Tu cati invitati ai? Mie mi-au zis ca acolo 180 de persoane intra si ramane si loc de dans, insa mie mi se pare cam mic.
Si ai sa iti iei dj sau lautari? :)

eu pe lista am 220 de invitati stai linistita intra 180 de persoane dar cu mese dreptunghiulare eu o sa am mese rotunde pt ca nu o sa vina toti cei invitati mai mult ca sigur, am platit deja avansul si la formatie cu dj inca nu am vbo sa am doar in pauzele care le fac formatia

madapad
26.09.2009, 00:09:12
eu pe lista am 220 de invitati stai linistita intra 180 de persoane dar cu mese dreptunghiulare eu o sa am mese rotunde pt ca nu o sa vina toti cei invitati mai mult ca sigur, am platit deja avansul si la formatie cu dj inca nu am vbo sa am doar in pauzele care le fac formatia

Merci de raspuns. Pai cred ca nici la mine nu or sa vina toti si atunci as putea sa imi fac mese rotunde si eu :), mie imi era frica sa nu fie sala prea mica.
Acum eu ma tot gandesc cum sa amenajez si terasa de afara ca e tare draguta, eventual sa pun fructele sau sampania acolo. Voi vedea.:)
Mi-am modificat datele nu stiu de ce nu s-au salvat corect.

clauditz
27.09.2009, 13:49:40
Dear all,

Salut!

Si eu fac nunta la Lido - o saptamana dupa tine. ;-)
Poate mai schimbam impresii pe parcusul timpului.

ana_tzap
29.09.2009, 10:59:10
salut!

Are cineva mai multe poze cu Valery 1? Eventual sala amenajata?

Multumesc anticipat!

salut

eu o sa am sapt viitoare nunta la valery 1. iti pun aici un link unde vei gasi cateva poze cu sala amenajata, mai multe nu am gasit nici eu. dupa nunta voi pune si poze cu sala amenajata de toamna.
sper sa iti fie de folos

Alexandra12
29.09.2009, 12:57:20
Sala nunta Timisoara Pensiunea Perla (cred ca 2) de langa str Marasti .

clauditz
29.09.2009, 22:31:46
Buna
Ai incercat si la restaurantul LA ROUSSE de pe Closca?
Este liber si sala arata super bine, nr. maxim de persoane este de 170.
Merita sa mergi sa vezi.

Nu am fost, nu stiam de el atunci.
Eu mi-am facut alegerea intre timp - poate pentru alte miresici.

Multumesc oricum.

DamaX
30.09.2009, 11:19:31
Sala nunta Timisoara Pensiunea Perla (cred ca 2) de langa str Marasti .

Nu este Perla, sub nici o forma ... este Valery 1, in Girocului (acolo am facut si eu, este foarte frumoasa sala)

ada_c
03.10.2009, 18:31:54
Diseara mergem la o nunta la Hotel Aurelia.Sper ca va fii frumos.O sa va povestesc mai multe dupa...Pa!

DEL
07.10.2009, 18:12:27
De curand am fost la restaurant Maldini iar pretul meniului este foarte atragator 140 Ron pentru 2010. In meniu pe langa cele patru feluri de mancare traditionale la nunti sunt incluse la discretie ( fara nici o nota de plata) : cafeaua, apa minerala si plata, sucurile, bere Becks si fara alcool precum si vinul.Tot in pret sunt incluse serviciile ( chelneri , bucatari, etc.) O prietena mi-a recomandat localul fiindca a fost la o nunta ca invitata dar as dori si parerea celor care au tinut nunta la Maldini.
ATENTIE MARE!!! LA MALDINII NU AU INSTALATIA ELECTRICA FACUTA CUM TREBUIE SI SE IA DES CURENTU.FIIND TREI SALI II SOLICITARE PREA MARE.AM FOST LA O NUNTA SI S-A LUAT DE 3 ORI CURENTU CATE 20 DE MINUTE.MIREASA A FOST DISTRUSA.ACEEASI CHESTIA A INTALNIT-O O PRIETENA LA ALTA NUNTA TOT LA MALDINI!IN SCHIMB MANCAREA A FOST FOARTE BUNA.APERITIVU BOGAT.SARMALUTELE FOARTE BUNE

ada_c
08.10.2009, 13:22:02
Buna din acest punct de vedere nu imi fac griji de desfasurarea evenimentului la Maldini deoarece au generator propriu de curent care poate duce toate saliile. Ce mi se pare foarte avantajos este faptul ca personalul ( chelneri, bucatar , ajutoare de bucatar sunt incluse in pretul meniului si nu trebuie sa-i platesc personal) iar bauturile racoritoare, berea, vinul si cafeaua sunt la discretie si la fel fac parte din meniu este extraordinar in alte parti dupa ora 00 se platesc si climele si chelnerii in plus, note de plata nejustificate deoarece nu exista control. Patronul isi cedeaza mult timp pentru a explica fiecare detaliu, vine cu sugestii plauzibile avand experienta in organizarea nuntilor.Mancarea am si gustat intr-o sambata si sarmalele sunt la fel ca la bunica.
Salutare!Noi am avut nunta la Maldini si am fost foarte multumiti.Nu a picat curentul deloc,mancarea a fost foarte gustoasa,iar servirea ireprosabila.Depinde de fiecare,la unii poate le place,la altii nu,dar noi din ce am discutat dupa nunta cu o mare parte din invitati,toti au zis numai de bine.Oricum,n-o sa poti multumi pe toata lumea,asta e clar.Bafta!!!

Adina_Vasy
08.10.2009, 14:20:33
Buna din acest punct de vedere nu imi fac griji de desfasurarea evenimentului la Maldini deoarece au generator propriu de curent care poate duce toate saliile. Ce mi se pare foarte avantajos este faptul ca personalul ( chelneri, bucatar , ajutoare de bucatar sunt incluse in pretul meniului si nu trebuie sa-i platesc personal) iar bauturile racoritoare, berea, vinul si cafeaua sunt la discretie si la fel fac parte din meniu este extraordinar in alte parti dupa ora 00 se platesc si climele si chelnerii in plus, note de plata nejustificate deoarece nu exista control. Patronul isi cedeaza mult timp pentru a explica fiecare detaliu, vine cu sugestii plauzibile avand experienta in organizarea nuntilor.Mancarea am si gustat intr-o sambata si sarmalele sunt la fel ca la bunica.
Si eu am auzit aceeasi chestie cu curentul de la cineva care a fost la o nunta la Maldini. Sa stii ca si la Elba serviciile sunt inlcuse in pretul meniului. Iar un lucru ce mie mi se pare super ok este ca pretul meniului difera in functie de numarul de persoane invitate, pleaca de la 100 ron/pers daca ai peste 300 pers.

denisa_alina
08.10.2009, 14:55:27
Si eu stiu ca la Maldini este frumos (salile sunt mari,aerisite si in primul rand curate!),noi am fost acolo acum cateva luni si am inchiriat una din sali,dar din pacate din cauza unor probleme nu vom mai face nici o nunta la anu,poate in 2011 dar....nu se stie.... revenind ,meniul este foarte avantajos fata de alte restaurante de aceea noi l-am ales,nu este scump absolut deloc si are foarte multe servicii incluse,servicii pe care la altii le platesti separat(de ex chelnerii in general sunt platiti cu cate un meniu) pe cand la Maldini sunt inclusi in meniu.Eu personal spun ca este foarte ok.Si legat de nunta nu vei putea niciodata sa multumesti pe toata lumea oricat de mult te-ai chinui si oriunde ai tine nunta,se va gasi careva sa comenteze sau sa nu ii placa ceva!!! Asa ca.........miri conteaza si ATAT!!!!!!!!

loredana_p
08.10.2009, 15:24:03
Buna fetelor,eu sunt noua pe aici,dar mi-as dori daca se poate sa-mi dati si mie ceva informatii despre Restaurant Strelitia daca stiti ceva! Eu fac nunta la anu in august si am ales acest reastaurant dar as dori sa aflu cate ceva daca se poate din experienta celorlalte mirese!

Sorina_ld
09.10.2009, 00:23:58
Noi am avut nunta la Trio(sala mare)..a fost super din toate pct de vedere, mancare muuulta si foarte gustoasa, servire excelenta, jos palaria :smile:

twina
09.10.2009, 01:35:42
Buna tuturor, sunt o membra noua si am nevoie de cateva sfaturi de la voi. Stiti ceva restaurante cu o capacitate de 50-60 de locuri???
#-o

twina
09.10.2009, 11:15:09
La restaurantul LA ROUSSE pretul meniului incepe de la 130,145,155 160 ron depinde ce vrei sa pui pe masa si include si cafea ,apa,suc,la discretie si meniul se mai poate negocia. Sala arata super cand este aranjata pt nunta.
buna, cu cat timp inainte ai rezervat sala?
si ce capacitate are?

carin1974
12.10.2009, 13:34:24
buna
sala are o capacitate de maxim 170 locuri iar eu am rezervat sala in mai anul acesta si nu imi pare rau
Daca ai nunta in ianuarie e mai simplu cu rezervariel... problema e mai complicata daca ai nunta in plin sezon...

laura_84
12.10.2009, 21:36:51
salut

eu o sa am sapt viitoare nunta la valery 1. iti pun aici un link unde vei gasi cateva poze cu sala amenajata, mai multe nu am gasit nici eu. dupa nunta voi pune si poze cu sala amenajata de toamna.
sper sa iti fie de folos

multumesc...astept pozele si casa de piatra!!!<:-P

camisimo
17.10.2009, 13:42:15
Eu am avut mese mari rotunde de 12 persoane, la restaurant Bellavita. Am avut botezul fetitei mele acolo sambata trecuta pe 10 octombrie. Am avut 85 de persoane. Iti atasez poze.
care este capacitatea maxima a restaurantului si cat ai dat pe meniu?

laura_uzo
18.10.2009, 12:50:16
Am avut botezul fetitei mele pe 10 octombrie la Restaurantul BELLAVITA. Intr-o postare anterioara am gresit numele, am zis ca se cheama Monday House, de fapt asa se cheama firma. Scuze pentru greseala. Va pun niste poze. Totul a iesit super, mancarea excelenta, ospatarii ireprosabili. Ma bucur ca am facut asa o alegere, desi este un restaurant nou si nu am avut nici un fel de alte pareri sau sugestii. Va recomand cu caldura acest restaurant.
imi poti spune, te rog, si mie unde ii rest bellavita? ce capacitate are? ^:)^

Princes
19.10.2009, 07:48:19
Noi am avut nunta la Trio(sala mare)..a fost super din toate pct de vedere, mancare muuulta si foarte gustoasa, servire excelenta, jos palaria :smile:
si noi in sala mica si am fost foarte multumiti<:-P

elissa28
21.10.2009, 11:24:30
buna,

am nunta in 19.06.2010 la rest. Maldini din Timisoara si as dori sa aflu pareri si impresii despre acest restaurant.

Din ce am vazut eu pe site-ul lor, sala arata destul de bine, adica mie imi place, iar oferta de menu cu totul inclus (bauturi fara limita incluse in pret) mi se pare atractiva.

Va rog sa-mi spuneti, cele care ati avut nunta acolo, cum este in realitate rest. Maldini. Mersi!

Iulyap78
21.10.2009, 15:08:10
Buna miresici,

Ma numesc Iuliana si vom face cununia civila in Timisoara, aprilie 2010. Locuim in Bucuresti si nunta va fi in Bucuresti, insa pentru rezervarea unui restaurant nu vom avea decat un week-end la dispozitie. Asa ca va fi un tur de forta: sa vedem cateva restaurante si sa ne si hotaram, acum la sfarsitul lui octombrie. Imi puteti recomanda va rog cateva restaurante in Timisoara, cu o capacitate de 80-90 locuri? Astept raspunsul vostru... Multumesc

czuky
22.10.2009, 11:04:14
Cu mese rotunde intra 85 persoane, pe mese normale patrate intra 120 persoane. Meniul a fot 130 lei cu bauturi incluse. Am mai platit doar chelnarii .
forte frumoasa sala..si decorul bineinteles face tot....

camisimo
22.10.2009, 18:11:13
Buna miresici,

Ma numesc Iuliana si vom face cununia civila in Timisoara, aprilie 2010. Locuim in Bucuresti si nunta va fi in Bucuresti, insa pentru rezervarea unui restaurant nu vom avea decat un week-end la dispozitie. Asa ca va fi un tur de forta: sa vedem cateva restaurante si sa ne si hotaram, acum la sfarsitul lui octombrie. Imi puteti recomanda va rog cateva restaurante in Timisoara, cu o capacitate de 80-90 locuri? Astept raspunsul vostru... Multumesc
incearca la daf junior sala mica e super fain si mancarea e buna,

rodica2007
20.11.2009, 16:24:16
am fost si eu la Ramina la nunta la prietena mea, e superba sala, si mancarea e exceptionala, acolo imi tin si eu nunta la anul.. va recomand sa mergeti sa vedeti, nu are cum sa nu va placa

si mie mi-a placut sala la Ramina, foarte frumoasa

anamariaCr
29.11.2009, 22:39:40
eu am avut nunta anul trecut la golden moments si a fost superb.am avut 110 invitati(cu tot cu foto si dj) dar in sala inta pana la 220.A fost sala pe care am visat-o fara stalpi si fara gresie pe jos.Sper sa va fi fost de ajutor imi aduc aminte cum am fost si eu anul trecut pe vremea asta,ma bucuram de orice idee, informatie sau sfat.Spor la pregatiri si daca aveti intrebari va ajut cu placere.V-as fi atasat si poze dar nu pot ca sunt prea mari.

ada_c
30.11.2009, 23:24:21
Buna miresici,

Salut! Poti incerca si la Nora(are acelasi patron ca si restaurantul Clasic).Au o sala frumoasa si preturi ok.Localul s-a deschis anul asta,in primavara,cred.Totul e foarte frumos.Poti incerca,sa stabilesti un meniu,am inteles ca au si muzica live.Bafta!

ada_c
01.12.2009, 16:13:54
buna,

am nunta in 19.06.2010 la rest. Maldini din Timisoara si as dori sa aflu pareri si impresii despre acest restaurant.

Din ce am vazut eu pe site-ul lor, sala arata destul de bine, adica mie imi place, iar oferta de menu cu totul inclus (bauturi fara limita incluse in pret) mi se pare atractiva.

Va rog sa-mi spuneti, cele care ati avut nunta acolo, cum este in realitate rest. Maldini. Mersi!
Salutare! Noi am avut nunta la Maldini anul trecut.Pot sa-ti spun ca nu am avut nici un fel de probleme,nici cu localul,nici cu muzica,foto sau alte incidente.Totul a iesit mai bine decat ne asteptam si asta,in mare parte,si datorita celor cu care am colaborat.Nu am avut agentie pt organizarea nuntii,noi ne-am ocupat de organizare.Sala ne-a decorat-o personalul de la Maldini.Vreau sa-ti spun ca noi am avut incredere in ceea ce ne-a spus patronul(Dl. Jacota) ,ca din partea lor nu va exista nimic care sa nu ne multumeasca,si asa a fost.Am mers pe mana lor.Oricum,ei se ocupa cu asa ceva cam de 10 ani.I-am zis si noi ca am mai citit pe forum ca se ia curentul din cauza capacitatii prea mari (are 3 sali),dar ne-a aratat generatorul propriu si ne-am mai linistit (nu s-a luat curentul absolut deloc,au mers si instalatiile de aer conditionat,nu afost zapuseala sa nu mai stii ce sa faci sa poti respira).Singura problema pe care am avut-o a fost urmatoarea:cu cateva sapt inainte de nunta am mers sambata sa vedem salile aranjate,sa ne alegem culoarea pt aranjat sala noastra.Sala mare era aranjata superb pe nuanta de verde,cu perdea de lumini in spatele mesei mirilor.Arata superb.Alta sala era pe rosu,iar ultima pe auriu.Ceea ce am observat la husele pe auriu e ca erau mai uzate,se cer destul de mult si nu prea aratau grozav.In schimb,cea pe verde,arata foarte bine(anul trecut au facut-o si era folosita doar de 2 ori inaintea noastra).Am plecat acasa si ne-am hotarat noi sa alegem culoarea verde si perdea de lumini.Cu 2 sapt inainte de nunta trebuia sa dam raspunsul final legat de ornatul salii.Pe pliantul care l-am primit de la ei era trecuta la servicii "extra" si perdeaua.Cand i-am zis patronului,ne-a spus ca de fapt ei nu au o perdea a lor,suport si ce mai trebuia,ca si ei o inchiriaza de la altii daca se cere.Am crezut ca fac cu nervii cand am auzit,in plus,sotul meu nici nu vroia sa auda de alta oferta pt capitolul asta:vroia perdea de lumini.Ni s-a spus ca daca am vrut sata,trebuia sa spunem din timp,ca se poate ca cei de la care o ia el sa aiba si ei de organizat eveniment si poate e inchiriata deja.A mai dat ceva telefoane,dar nimeni dintre cei cu care colabora nu aveau.Asa ca am zis ca ne cautam singuri.Intamplator,am mers in Complexul Euro din Cal. Lipovei si chiar la intrare era un stand al unei agentii de organizat nunti.Am intrat si am intrebat daca nu cumva au disponibila o perdea luminoasa (asta era intr-o marti,iar sambata aveam nunta).A dat D-zeu si nu era inchiriata la nimeni,asa ca am luat-o noi.A costat 100 euro,dar a venit doamna(patroana) si ne-a aranjat-o ea.Si asa am trecut si peste asta.Atat am avut sa-ti spun legat de Maldini.Intrebati fiecare detalui.Chiar daca era pe hartie,ei de fapt,nu aveau perdeaua de lumini.In rest,mancarea a fost forte gustoasa,ospatarii erau tot pe la mese si serveau nuntasii,etc.Chiar daca nu s-a incheiat contract pt toate,patronul si-a notat in agenda lui tot ce am cerut si s-a respectat intocmai.Poate a fost si gresala noastra ca nu am intrebat acest detalui,dar din moment ce e trecut in oferta lor,ma gandeam ca nu sunt probleme daca cerem perdeaua.Multa bafta si sa va mearga totul la superlativ!!!Pa!Adriana

Princes
01.12.2009, 16:17:16
ce preturi sunt anul viitor la meniuri?:D

bern_and
02.12.2009, 10:01:08
Buna miresici,

Au sala mica si la Hotel Timisoara, chiar in centru linga opera, poti incerca si acolo, pretul meniului undeva la 120 lei. Bafta

tomi22
04.12.2009, 10:18:29

Ceau,
te rog frumos imi spui si mie de la ce distribuitor ai luat bauturile pentru nunta si pe care le-ai returnat inapoi fara sa le platesti... cele nedesfacute. daca ai si un numar de tel sau adresa raman recunoscator.
Multumesc frumos!

simonelp
06.12.2009, 16:30:43
ciao fetelor,

o sa am si eu nunta anul viitor pe 25 sept si ne gandeam sa rezervam restaurantul Clasic din TM. stie cineva cam cat ar costa inchirierea salii, daca au asa ceva sau cat e avansul ? ne-a placut foarte mult locatia, dar ne e mai greu sa ne hotaram fiindca nu suntem in tara.

ne poate ajuta cineva cu pareri ?:)

Pup si spor la pregatiri in continuare

ditE
08.12.2009, 10:35:51
Au sala mica si la Hotel Timisoara, chiar in centru linga opera, poti incerca si acolo, pretul meniului undeva la 120 lei. Bafta

ceau,
ai putea sa-mi dai mai multe informatii despre hotel Timisoara? Finii nostri acuma cauta restaurant si am vazut ca hotel Timisoara are si o sala mai mare, dar din pacate nu prea am gasit informatii despre ea....

merci tare mult:*

ditE
08.12.2009, 10:45:44
ceau,
ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste informatii/poze despre hotel Timisoara?

merci mult:*

ditE
08.12.2009, 12:38:40
salut,
ma puteti ajuta si pe mine?
finii nostri ar vrea sa faca nunta la hotel Timisoara sala Viena...
stiti cumva cate persoane intra maxim fara sa fie f aglomerat in aceasta sala?

merci mult

Corrynnna
08.12.2009, 16:07:42
Sala de la Hotel Lido
Bună, fetele!:) Sunt nouă pe acest site și nu am mai scris pînă acum. O să am nunta la Restaurant Lido din Timișoara și dacă mai aveți poze cu sala amenajată și în alte culori, vă rog să le postați. Majoritatea pozelor pe care le-am văzut pînă acum, cu amenajări ale sălii, erau pe aceleași tonuri cu cărămiziul sălii, care nu prea îmi place, deoarece culorile alese de mine pentru nuntă sunt mov și crem. Încă nu am găsit combinația asta la Lido, așa că aștept și alte poze și vă mulțumesc anticipat.[-o<

Spor la pregătiri!:)>-

Corrynnna
08.12.2009, 16:21:43
Astazi am fost in vizitele finale, sper, pe la restaurante.
Este a treia sambata de vazut sali, si astazi am reluat salile care mi s-au parut pe parcursul celorlalte doua vizite.

Intrucat caut o sala de 120 - 150 pers, cele mai ok mi s-au parut:
- hotel Continental (sala Atlantic)
- hotel Royal Plaza (sala Royal Ballroom)
- hotel Lido (sala Lido Diamond Ballroom)
- restaurant Valahia
- hotel Strelitia (are 2 sali)

Dezavantaje are fiecare, mai mici sau mai mari...

In final, am ales intre hotel Royal Plaza si hotel Lido.
Mi s-au parut salile cele mai frumoase.
Si desi sala de la Royal Plaza este superba, nu am ales-o in final, pentru ca are o capacitate maxima de 150 de pers si este posibil sa ma trezesc cu mai multa lume la nunta, poate 160 sau 170. Si atunci, nu am spatiu unde sa ii pun, va fi mult prea ingramadit.

Asa ca, am ales Lido.
Sper sa fie o alegere buna.

A facut cineva nunta la hotel Lido sau a participat ca invitat?
Puteti sa imi transmiteti cateva pareri?

Multumesc.
Bună, Clauditz!:) Și eu tot la Lido o să am nunta și am auzit numai lucruri bune despre ea, eu nu am fost la vreo nuntă acolo, dar cine a fost, a spus că mîncarea e bună, locul superb și s-au simțit bine. Problema mea este cu culoarea sălii, acel cărămiziu care îmi lasă puține opțiuni de aranjamente, mai ales că vreu să fie cu crem și mov...acum aștept poze cu aranjamente ale sălii și în alte culori decît maro, auriu roșu sau portocaliu...#:-S

Princes
10.12.2009, 07:33:59
Bună, Clauditz!:) Și eu tot la Lido o să am nunta și am auzit numai lucruri bune despre ea, eu nu am fost la vreo nuntă acolo, dar cine a fost, a spus că mîncarea e bună, locul superb și s-au simțit bine. Problema mea este cu culoarea sălii, acel cărămiziu care îmi lasă puține opțiuni de aranjamente, mai ales că vreu să fie cu crem și mov...acum aștept poze cu aranjamente ale sălii și în alte culori decît maro, auriu roșu sau portocaliu...#:-S
scuza-ma ca intervin dar cu mov si crem nu ar arata bine sala:)>-

Corrynnna
10.12.2009, 12:38:11
scuza-ma ca intervin dar cu mov si crem nu ar arata bine sala:)>-
Nu mă supăr, de aia sunt aici să împart și să primesc păreri...cred că va trebui să caut alternative:-<

Sia80
10.12.2009, 17:35:08
Si eu zic ca la Lido nu merge mov...dar inafara de culorile obisnuite am mai vazut sala decorata pe verde...si nu arata rau deloc...cine stie ce surpriza ai putea avea pe mov...poate are cineva poze...

Sia80
10.12.2009, 17:48:59
Bună, fetele!:) Sunt nouă pe acest site și nu am mai scris pînă acum. O să am nunta la Restaurant Lido din Timișoara și dacă mai aveți poze cu sala amenajată și în alte culori, vă rog să le postați. Majoritatea pozelor pe care le-am văzut pînă acum, cu amenajări ale sălii, erau pe aceleași tonuri cu cărămiziul sălii, care nu prea îmi place, deoarece culorile alese de mine pentru nuntă sunt mov și crem. Încă nu am găsit combinația asta la Lido, așa că aștept și alte poze și vă mulțumesc anticipat.[-o<

Spor la pregătiri!:)>-

Poze de la Lido

Sia80
10.12.2009, 17:58:01
salut,
ma puteti ajuta si pe mine?
finii nostri ar vrea sa faca nunta la hotel Timisoara sala Viena...
stiti cumva cate persoane intra maxim fara sa fie f aglomerat in aceasta sala?

merci mult

Parerea mea...cu mese rotunde, maxim ar fi cam 150-170. Cu mese dreptunghiulare intra mai multi dar nu cred ca mai mult de 200-210...acum eu imi dau cu parerea imaginandu-mi ca vrei si loc de dans si atmosfera relativ aerisita...cam asta e limita

ditE
10.12.2009, 20:35:32
Parerea mea...cu mese rotunde, maxim ar fi cam 150-170. Cu mese dreptunghiulare intra mai multi dar nu cred ca mai mult de 200-210...acum eu imi dau cu parerea imaginandu-mi ca vrei si loc de dans si atmosfera relativ aerisita...cam asta e limita
merci mult pt raspuns:*

Corrynnna
10.12.2009, 22:50:53
Si eu zic ca la Lido nu merge mov...dar inafara de culorile obisnuite am mai vazut sala decorata pe verde...si nu arata rau deloc...cine stie ce surpriza ai putea avea pe mov...poate are cineva poze...

Asta sper și eu, să găsesc ceva poze, pînă acum, am văzut combinații cu alb, auriu, maro, roșu și...cam atît, dar mai caut:) , dacă nu, voi găsi altceva, că n-am încotro.

Corrynnna
10.12.2009, 22:55:19
Poze de la Lido

:D Uaaau, Sia, mersi mult^:)^ ...parcă mai îmi dă ceva speranțe, pe verde arată chiar frumos, e cea mai bună combinație, cea mai pe placul meu...încep să cred că merge și mov:-p

Sia80
11.12.2009, 00:13:05
:D Uaaau, Sia, mersi mult^:)^ ...parcă mai îmi dă ceva speranțe, pe verde arată chiar frumos, e cea mai bună combinație, cea mai pe placul meu...încep să cred că merge și mov:-p

Cu placere...adevarul e ca daca merge pe verdele asta f pal de ce nu ar merge si pe un mov f pal...am vazut ceva poze cu decoratiuni dragute foc la subiectul mare cu poze decor...la fetele din Bucuresti...poate te ajuta....sunt si structurate pe culori, pe teme. Plus ca poti sa rogi firma care-ti decoreaza sa iti aranjeze o masa la local...daca sunt si cei de la Lido draguti si te lasa.

czuky
14.12.2009, 10:39:25
Asta sper și eu, să găsesc ceva poze, pînă acum, am văzut combinații cu alb, auriu, maro, roșu și...cam atît, dar mai caut:) , dacă nu, voi găsi altceva, că n-am încotro.
eu zic sa te sfatuiesti si cu fetele care iti vor decra sala....cred ca totusi depinde ce fel de mov..poate este unul mai intens si bate spre visiniu..si asa ar merge....>:D<

camisimo
15.12.2009, 01:56:20
Nu am facut nunta acolo, doar am fost sa le vad.

La Hotel Pacific nu mi-a prea placut (e drept, nu am vazut sala aranjata de nunta). Sala e prea lunga si ingusta. Masa mirilor e undeva la mijloc si are in fata culoarul de dans si zidul.

La hotel Royal Plaza sala e foarte frumoasa si nu trebuie amenajat foarte mult.
Pentru capacitatea ta, e ideal. Insa, sa ai grija, mai mult de 140 de persoane cred ca e deja un pic inghesuit. Pentru la anul vor avea si mese rotunde.

Te-ai hotarat intre timp?
eu rin nunta la royal plaza si nu cred ca pt 140 de pers e inghesuit eu pe lista de invitati am 220 si cred ca o sa vina cam 140-150.
ti-e asa ti-au spus ei ca capacitatea maxima e 140?
mie mi-au spus 200 dar sincer 200 nu intra eu credd ca 160 intra numai bine.
acuma poate gresesc de aia te intreb daca asa ti-au spus de acolo?

Corrynnna
18.12.2009, 12:32:18
eu zic sa te sfatuiesti si cu fetele care iti vor decra sala....cred ca totusi depinde ce fel de mov..poate este unul mai intens si bate spre visiniu..si asa ar merge....>:D<
O să mă sfătuiesc cu fetele care decorează la inceputul anului, poate găsim ceva ingenios, un mov inchis ceva...abia aștept:*

Corrynnna
18.12.2009, 12:36:21
Cu placere...adevarul e ca daca merge pe verdele asta f pal de ce nu ar merge si pe un mov f pal...am vazut ceva poze cu decoratiuni dragute foc la subiectul mare cu poze decor...la fetele din Bucuresti...poate te ajuta....sunt si structurate pe culori, pe teme. Plus ca poti sa rogi firma care-ti decoreaza sa iti aranjeze o masa la local...daca sunt si cei de la Lido draguti si te lasa.
Începînd cu ianuarie, o să vorbesc cu fetele care decorează, să vedem cum rămîne și dacă facem ceva de probă, pun poze:) ...și o să mă uit și pe subiectul cu poze cu decorațiuni.:*

BilianaT
06.01.2010, 13:37:26
Sunt noua pe forum si as avea nevoie de ajutor
Incerc sa ma hotarasc la data nuntii: in octombrie 2010 sau mai 2011
As vrea sa am nunta in octombrie anul asta, credeti ca am timp sa gasesc sala si muzica?
Merci

ditE
06.01.2010, 13:43:40
As vrea sa am nunta in octombrie anul asta, credeti ca am timp sa gasesc sala si muzica?
Merci
eu zic k da...
eu am fost in decembrie cu viitorii fini sa cautam sala, si am ramas surprinsa cate sali am gasit pentru luna iulie... ma gandesc k pt octombrie o sa gasesti si mai usor:)
cu mizica nu stiu ce sa zic...dar sala sigur gasesti...

BiancaB
06.01.2010, 14:34:45
Pai daca te grabesti putin poate ai noroc...
eu am ales restaurantul Aurora sala mare si sunt multumita mai ales ca daca numarul invitatiilor scade pana la maxim 300 am loc si de mese rotunde si un ring de dans imens

BilianaT
06.01.2010, 15:23:28
Multumesc de raspuns
Cred ca o sa avem intre 200 si 250 invitati
Vreau sa-mi fac o lista cu toate salile si sa incep sa le vad
imi puteti da cateva idei?

ditE
06.01.2010, 15:47:29
Multumesc de raspuns
Cred ca o sa avem intre 200 si 250 invitati
Vreau sa-mi fac o lista cu toate salile si sa incep sa le vad
imi puteti da cateva idei?
ti-am trimis o lista cu restaurantele pe pm:)

BilianaT
06.01.2010, 17:46:44
Merci, o s-o studiez

czuky
06.01.2010, 19:55:27
sala sigur vei gasi...eu am gasit cu 3 saptamani inainte de nunta sala...ca ma enervasem pe patronana unde trebuia inial tinuta nunta....si muzica la fel cred
vecinul meu a gasit muzica anu trecut in martie pt iulie.....pe cei care canta in thalia..mult succes..si ai grija ce semnezi:)

Adina_Vasy
06.01.2010, 20:00:20
Merci
Si eu zic ca gasesti, niste prieteni au semnat prin 30 decembrie contractul la restaurant pentru 28 august anul acesta (ce-i drept, ei au in jur de 110 invitati).
Iar la muzica, depinde si ce anume vrei....dar sanse sunt! Grabeste-te! Spor!

clauditz
06.01.2010, 22:27:20
ciao fetelor,

o sa am si eu nunta anul viitor pe 25 sept si ne gandeam sa rezervam restaurantul Clasic din TM. stie cineva cam cat ar costa inchirierea salii, daca au asa ceva sau cat e avansul ? ne-a placut foarte mult locatia, dar ne e mai greu sa ne hotaram fiindca nu suntem in tara.

ne poate ajuta cineva cu pareri ?:)

Pup si spor la pregatiri in continuare

Salut,

Eu m-am interesat asta vara, dar cred ca mai sunt de actualitate informatiile.
Ar trebui sa ii suni pentru ca luna septembrie este una dintre cele mai solicitate (cand am cautat eu - la f multe restaurante era deja ocupata).
Iti cer minim 180 pers - nu costa inchirierea salii, ci doar meniul (200 lei / pers).
Avans minim 3000 lei.
Dar ... cel mai bine sunati.

miha_b
09.01.2010, 22:06:22
Linistita poti sa gasesti sala. Eu anul trecut mi-am schimbat sala cu vreo 2 sau 3 luni inainte de nunta. Deci cauta numai, te ajutam daca ne spui ce vrei

Merci

claudia01
10.01.2010, 09:41:26
Ramina este restaurantul unde o sa-mi fac nunta anul acesta si asa o sa-mi arate decoratiunile, mie imi place, voi ce parere aveti?

mire
11.01.2010, 23:46:52
chiar te rog sa pui niste poze,eu sunt in cautare de sala si am nunta in iulie 10,17 sau 24,in functie de cum gasesc sala

mire
12.01.2010, 00:22:04
eu am avut nunta anul trecut la golden moments si a fost superb.am avut 110 invitati(cu tot cu foto si dj) dar in sala inta pana la 220.A fost sala pe care am visat-o fara stalpi si fara gresie pe jos.Sper sa va fi fost de ajutor imi aduc aminte cum am fost si eu anul trecut pe vremea asta,ma bucuram de orice idee, informatie sau sfat.Spor la pregatiri si daca aveti intrebari va ajut cu placere.V-as fi atasat si poze dar nu pot ca sunt prea mari.

si mie imi place sala,doar din ce am vazut pe sait,imi poti da mai multe detali te rog,pret meniu etc.

camisimo
12.01.2010, 12:54:27
Merci
incearca la hotel 2000 au o sala superba, renovata nou.

BilianaT
13.01.2010, 14:29:52
incearca la hotel 2000 au o sala superba, renovata nou.
unde e hotel 2000?
am revizuit lista si am maxim 200 de invitati, dar vreau loc de dans pentru toata lumea

camisimo
13.01.2010, 20:54:41
unde e hotel 2000?
am revizuit lista si am maxim 200 de invitati, dar vreau loc de dans pentru toata lumea
hotel 2000 este pecalea lugojuli exact la iesire langa strandul tineretului incap cam 300 de persoane si ramane loc de dans.

BilianaT
14.01.2010, 10:08:25
hotel 2000 este pecalea lugojuli exact la iesire langa strandul tineretului incap cam 300 de persoane si ramane loc de dans.
o sa mergem sa-l vedem si pe asta
Dar de Corona a auzit cineva ceva?
A avut cineva nunta acolo?

A auzit cineva de CORONA?
A avut cineva nunta acolo sau a fost la vreo nunta acolo?
M-ar interesa cum a fost personalul si spatiul de dans, daca a fost suficient

Merci

mire
14.01.2010, 14:43:30
fetelor am si eu o rugaminte amnunta anul acesta si sala pe care am gasito si e si frumoasa si convenabila la pret e house of harmony(fosta cantina silvic),daca a mai avut cineva nunta acolo si imi poate spune cum e, va rog,sunt foarte stresata ca poate nu va fi asa cum a zis domnull grosu

BilianaT
15.01.2010, 09:40:09
Restaurantul corona este corect scris Koronna si e cunoscut ca si hotel
Daca a fost cineva invitat acolo sau a avut nunta va rog sa-mi dati niste informatii despre ei
merci mult

camisimo
15.01.2010, 11:55:18
o sa mergem sa-l vedem si pe asta
Dar de Corona a auzit cineva ceva?
A avut cineva nunta acolo?
din cate stiu eu sala de nunti de la hotel Korona e deschisa din august anul trecut 2009 si eu am fost sa o vizitez si mi-a placut, dar nu era gata si intre timp am rezervat altundeva.

laviniutza
17.01.2010, 17:38:27
Ramina este restaurantul unde o sa-mi fac nunta anul acesta si asa o sa-mi arate decoratiunile, mie imi place, voi ce parere aveti?

am fost si eu saptamana trecuta la ramina si mi sa parut scump..este intradevar foarte frumos si spatios..am vazut si restaurante mai frumoase si cu meniu mai ieftin..de exemplu yacht...:D iti urez bafta>:D< >:D< >:D<

eu miam ales restaurantul la rosa de langa piata verde..mi sa parut cel mai dragut...si ieftin..daca stiti ceva de el va rog sa imi spuneti..mersi:)

BilianaT
18.01.2010, 12:05:50
Face cineva nunta la Conti anul asta?
In sala cea noua?
Cat costa meniul si altceva ce se plateste?

elenushb
18.01.2010, 15:13:32
Pentru 2010 stie cineva ce preturi sunt?Eu trebuie sa merg sa ma interesez,dar la inceput mi s-a spus ca undeva la 180 meniul +bautura la discretie.

Pentru 2010 stie cineva ce preturi sunt?Eu trebuie sa merg sa ma interesez,dar la inceput mi s-a spus ca undeva la 180 meniul +bautura la discretie.

am uitat sa spun restaurantul:valery 1

monalissa
18.01.2010, 20:53:46
Puteti sa imi recomandati si mie un restaurant pentru 40 de persoane in Timisoara?:-\

laviniutza
19.01.2010, 11:52:54
hello monalisa!am vazut ca ai facut cununia religioasa la muzeul satului!imi poti spune si mie te rog cum a fost?
[-o< pusy

monalissa
19.01.2010, 16:34:18
hello monalisa!am vazut ca ai facut cununia religioasa la muzeul satului!imi poti spune si mie te rog cum a fost?
[-o< pusy

Ti-am trimis PM.:)

laurabianca2003
19.01.2010, 19:08:49
fetelor am si eu o rugaminte amnunta anul acesta si sala pe care am gasito si e si frumoasa si convenabila la pret e house of harmony(fosta cantina silvic),daca a mai avut cineva nunta acolo si imi poate spune cum e, va rog,sunt foarte stresata ca poate nu va fi asa cum a zis domnull grosu

salut! si eu am nunta la House of Harmony pe 28 august...si la fel am ceva emotii. m-as bucura daca cineva cunoste detalii sa ni le impartaseasca...pupici

BilianaT
20.01.2010, 15:48:58
Ma bucur ca ti-a iesit totul asa cum ai visat ,m-am mai linistit si eu putin ,sper sa iasa si la mine totul ok:)
tu in ce sala faci nunta ?
si cat e meniul?

albinutza24
22.01.2010, 14:21:50
la valahia anul acesta e 150 si 160 meniul , include 2 cafele si apa minerala/plata la liber

syca16
27.01.2010, 08:19:47
dl renus grosu e un om de cuvant,eu am colaborat cu el la nunta mea si a respectat toate promisiunile,am fost foarte multumita de el.
pe vreme cand am avut eu nunta nu avea el sala dat s-a ocupat de aranjamente,foto si video,a fost ok,acum sincer nu stiam ca are si sala sar cred ca va fi ok

Poate sa-mi zica cineva cat este pretul meniului la Restaurantul House of harmony?

Princes
27.01.2010, 09:42:51
dl renus grosu e un om de cuvant,eu am colaborat cu el la nunta mea si a respectat toate promisiunile,am fost foarte multumita de el.
pe vreme cand am avut eu nunta nu avea el sala dat s-a ocupat de aranjamente,foto si video,a fost ok,acum sincer nu stiam ca are si sala sar cred ca va fi ok
nu in toate cazurile a fost om de cuvant:-"

mire
27.01.2010, 14:03:27
la house of harmony (fosta cantina silvic) pretul unui meniu in 2010 e de 130 de ron si contine si berea,cafeaua,sucul,apa plata/minerala (toate astea la liber),aranjatul sali,alune,covrigi,fructe si inghetata si personalul de acolo,sper ca am zis totul.Primul avans e de 1000 de ron si cu o luna inainte se mai dau inca 1000 de ron.sala e destul de mare,intra cam 180 de persoane si au mese rotunde.

BilianaT
27.01.2010, 14:52:00
Eu fac la Continental in 2010. Meniul este 160 de lei include 1l apa, 1l suc si 1 bere. Se plateste chiria salii 3000 lei.

FLAVY
27.01.2010, 16:19:16
Poate sa-mi zica cineva cat este pretul meniului la Restaurantul House of harmony?

si eu sunt miresica de octombrie 2010 si mi-am ales Boca Junior,pretul meniului e de 150 lei si nu se schimba
Despre rest. House of harmony nu stiu nimic.

FLAVY
27.01.2010, 16:30:20
Mai este cineva miresica de oct 2010???

camisimo
28.01.2010, 01:45:54
buna, sunt si eu o miresica din data de 24 iulie si m-am hotarat sa tin nunta la hotel 2000, o sa atasez poze.
poze cu hotel 2000. astept pareri

mona28
28.01.2010, 11:36:00
buna, sunt si eu o miresica din data de 24 iulie si m-am hotarat sa tin nunta la hotel 2000, o sa atasez poze.
Buna alegere ai facut! Sala e superba :x ! Ce capacitate are?

camisimo
28.01.2010, 12:14:10
Buna alegere ai facut! Sala e superba :x ! Ce capacitate are?
280-300de persoane

monalissa
28.01.2010, 16:59:28

Extraordinar arata!Iti doresc o nunta de vis!>:D<

mire
30.01.2010, 12:55:49
nu in toate cazurile a fost om de cuvant:-"

la ce te referi?te rog sa-mi spui ca sa stiu la ce sa ma astept:-s

mire
30.01.2010, 12:59:29

pretul unui meniu la house of harmony e de 130 de ron si sunt incluse in pret:sucurile,berea,apa,cfeaua(la liber),alune,covrigi,inghetata,fructe,aranjatul sali,personalul.(pretul acesta e pt.un minim de 130 de persoane,asa ne-a zis noua)
sper ca ti-am fost de ajutor

oannaTM
30.01.2010, 17:00:47
:((
de ambassador nu are nimeni nimic de zis?
restaurantul este de exceptie (si intr-o zi obisnuita, deci mari aranjamente nu ii trebuie) insa sunt stresata ca nu stiu prea multe despre servire, atmosfera (ceea ce tine de ei evident) ...
daca nu aflu nimic pana in septembrie raman numai piele si os de la stres :D

mona28
30.01.2010, 17:27:26
:((
de ambassador nu are nimeni nimic de zis?
restaurantul este de exceptie (si intr-o zi obisnuita, deci mari aranjamente nu ii trebuie) insa sunt stresata ca nu stiu prea multe despre servire, atmosfera (ceea ce tine de ei evident) ...
daca nu aflu nimic pana in septembrie raman numai piele si os de la stres :D
Eu pot sa-ti zic cate ceva despre Ambasador,dar nu chiar din experienta personala.Am fost acolo la un botez anul trecut.E sala intradevar draguta si mancarea buna.Dar servirea cam lasa de dorit... De ex,sotul meu tot mereu ii spunea chelneritei sa goleasca scrumiera,sa-i aduca alta bere,si lucrurile astea nu se spun unui chelner,ar trebui sa fie interesat si prompt...Si o alta faza neplacuta a fost pt prietenii nostri care au tinut botezul acolo,si anume,chelnerii au adus tortul in sala fara sa anunte pe nimeni(nici pe nasi,nici pe parinti) numa' ne-am trezit cu totii ca aduceau tortul fara nici un La multi ani,nimic...O alta neplacere a fost ca in ultimul moment,dimineata,patronul a anuntat ca invitatii ar cam trebui sa plece deoarece ei au nevoie de sala libera ca sa pregateasca micul dejun pt clientii hotelului /:)
Cam atat am avut de zis.Lucrurile astea nu cred ca se intampla mereu si oricui,dar e bine de luat in seama.In rest,ramane la aprecierea si decizia ta.

syca16
30.01.2010, 20:33:11
va multumesc pt informatii

oannaTM
30.01.2010, 21:33:52
Eu pot sa-ti zic cate ceva despre Ambasador,dar nu chiar din experienta personala.Am fost acolo la un botez anul trecut.E sala intradevar draguta si mancarea buna.Dar servirea cam lasa de dorit... De ex,sotul meu tot mereu ii spunea chelneritei sa goleasca scrumiera,sa-i aduca alta bere,si lucrurile astea nu se spun unui chelner,ar trebui sa fie interesat si prompt...Si o alta faza neplacuta a fost pt prietenii nostri care au tinut botezul acolo,si anume,chelnerii au adus tortul in sala fara sa anunte pe nimeni(nici pe nasi,nici pe parinti) numa' ne-am trezit cu totii ca aduceau tortul fara nici un La multi ani,nimic...O alta neplacere a fost ca in ultimul moment,dimineata,patronul a anuntat ca invitatii ar cam trebui sa plece deoarece ei au nevoie de sala libera ca sa pregateasca micul dejun pt clientii hotelului /:)
Cam atat am avut de zis.Lucrurile astea nu cred ca se intampla mereu si oricui,dar e bine de luat in seama.In rest,ramane la aprecierea si decizia ta.

ms mult pentru raspuns
bun rau cum o fi e important sa aflu cate ceva ca sa ma pun la punct ;)
deci sa inteleg ca o problema ar fi comportamentul neprofesional al unor chelneri....teoretic rezolvabil (sper ca si practic deoarece nu imi doresc o caruta de nervi in noapte nuntii)
oricum aveam de gand sa ii supraveghez cat pot de mult ... ca dehhh stim noi cum se pot comporta daca ei voi :)
insa ceea ce mi-ai zis cu scosul afara ar fi intr-adevar suparator pana la Dumnezeu si inapoi
nasii nostrii au de mers la un botez insa va fi abia in mai si ma lasa nervii sa astept pana atunci...
aaa si ringul de dans (chestie care ma cam streseaza) este suficient de spatios???
ms din suflet ptr raspunsuri :)

mona28
31.01.2010, 19:48:30
ms mult pentru raspuns
bun rau cum o fi e important sa aflu cate ceva ca sa ma pun la punct ;)
deci sa inteleg ca o problema ar fi comportamentul neprofesional al unor chelneri....teoretic rezolvabil (sper ca si practic deoarece nu imi doresc o caruta de nervi in noapte nuntii)
oricum aveam de gand sa ii supraveghez cat pot de mult ... ca dehhh stim noi cum se pot comporta daca ei voi :)
insa ceea ce mi-ai zis cu scosul afara ar fi intr-adevar suparator pana la Dumnezeu si inapoi
nasii nostrii au de mers la un botez insa va fi abia in mai si ma lasa nervii sa astept pana atunci...
aaa si ringul de dans (chestie care ma cam streseaza) este suficient de spatios???
ms din suflet ptr raspunsuri :)
Ringul de dans e destul de mic,dar depinde si de cati invitati aveti...

adriana_dorobantu22
31.01.2010, 20:00:01
Merci
Incearca si la Velvet Music. S-a deschis de aprox 1 luna, lumea nu prea stie de el, deci poti sa-ti alegi cam ce data vrei. Este in spate la Kappa, in continuare la Galeria 1. Eu fac nunta acolo in mai 2010. Initial am fost cam sceptica fiindca vazut de afara nu prea e cine stie ce... Din pacate nu au o intrare fastuoasa (inca! zic ei...)... dar salile, holurile, baile... sunt superbe. Nici nu te astepti sa vezi asa mult bun gust pe interior cand de afara nu dai doi bani pe restaurant.... Au o sala de nunti de aproximativ 200 - 250 persoane si o sala care este restaurant. Acum au sala mare aranjata pentru reclama. Poti merge sa o vezi... e superba

oannaTM
31.01.2010, 21:16:16
Ringul de dans e destul de mic,dar depinde si de cati invitati aveti...
pai pe la 100
ca altfel nici nu alegeam ambassador
off in ultimul moment am avut de ale sin tre ambassador si boavista
sper ca nu am facut o greseala
acum sunt foarte stresata :(
i-am zis si la miresoi ce mi-ai povestit tu si cel putin faza cu scumiera este inacceptabil ptr un restaurant 4****
mai departe ici nu mai zic
sa speram ca nu va fi cazul de situatii de astea penibile :-SS

mona28
01.02.2010, 14:02:02
pai pe la 100
ca altfel nici nu alegeam ambassador
off in ultimul moment am avut de ale sin tre ambassador si boavista
sper ca nu am facut o greseala
acum sunt foarte stresata :(
i-am zis si la miresoi ce mi-ai povestit tu si cel putin faza cu scumiera este inacceptabil ptr un restaurant 4****
mai departe ici nu mai zic
sa speram ca nu va fi cazul de situatii de astea penibile :-SS
Nu te descuraja.Eu ti-am povestit pataniile prietenilor nostri,dar asta nu inseamna ca se intampla mereu sau tuturor.Si-n plus voi puteti evita sa nu vi se intample si voua...Vorbiti cu personalul si patronul,va spuneti parerile si dorintele,si mai ales,semnati un contract!
Stai linistita,nu te mai stresa,ca totul va fi bine!

oannaTM
03.02.2010, 13:03:23
Nu te descuraja.Eu ti-am povestit pataniile prietenilor nostri,dar asta nu inseamna ca se intampla mereu sau tuturor.Si-n plus voi puteti evita sa nu vi se intample si voua...Vorbiti cu personalul si patronul,va spuneti parerile si dorintele,si mai ales,semnati un contract!
Stai linistita,nu te mai stresa,ca totul va fi bine!
asa este
sunt detalii care se pot pune la punct
totul este sa stii din timp de eventuale probleme ce le poti intampina:)
cum zicea si nasul (care lucreaza la elysee 5*)....s-a intamplat o data sa se ia curentul in tot sacalazul ptr 1 h...acum ce e de facut?
campanie anti hotel de 5* ca nu este curent ptr o singura intamplare?
si pana la urma mona draga cred ca nimeni in lumea asta nu areusit sa ii multumeasca pe toti ca dehh astia suntem
nunta este ptr 2 fericiti care vor sa isi uneasca destinele...si cei care vor sa le fie aproape sunt bine veniti....carcotasii vor fi si eu ;)

mona28
03.02.2010, 13:12:11
asa este
sunt detalii care se pot pune la punct
totul este sa stii din timp de eventuale probleme ce le poti intampina:)
cum zicea si nasul (care lucreaza la elysee 5*)....s-a intamplat o data sa se ia curentul in tot sacalazul ptr 1 h...acum ce e de facut?
campanie anti hotel de 5* ca nu este curent ptr o singura intamplare?
si pana la urma mona draga cred ca nimeni in lumea asta nu areusit sa ii multumeasca pe toti ca dehh astia suntem
nunta este ptr 2 fericiti care vor sa isi uneasca destinele...si cei care vor sa le fie aproape sunt bine veniti....carcotasii vor fi si eu ;)
si chiar daca ai avea o nunta perfecta,crede-ma ca tot ar fi cineva care sa strambe din nas,sa comenteze sau sa barfeasca... deci,nu va stresati,faceti cum va place voua si cum credeti ca e cel mai bine ;-)

madamargea
03.02.2010, 19:07:47
eu miam ales restaurantul la rosa de langa piata verde..mi sa parut cel mai dragut...si ieftin..daca stiti ceva de el va rog sa imi spuneti..mersi:)

ceau! ma bucur ca a mai ales cineva acest restaurant! eu am nunta in 17 iulie. nu stiu prea multe despre el, dar mi s-a paeut foarte dragut, sper sa iasa bine!

Hinata
07.02.2010, 12:58:21
gata cu nunta mea si a fost superb, deci numai de bine de restaurantul Termal....au intrat 210 persoane, servirea super....va raspund la intrebari cu placere...in schimb motivul pentru care m-am hotarat sa postez.....un hotel/restaurant la izvin, ce poate organiza nunti de pana la 300 persoane....stiu ca asta era o problema pt ca si eu am cautat sali cu capacitate peste 200....ma rog....am dat de restaurantul asta pentru ca acum termin facultatea si ne organizam banchetul.....are si capela de nunti, se poate organiza si civila si biserica acolo.....si in aer liber....artificii la orice ora, se poate rezolva transportul.....mie mi-ar fi fost de mare ajutor cand mi-am organizat nunta...si din cate am inteles un meniu porneste de la 130 ron ( cred ca e asa bun pretu pentru ca sunt la inceput).....sunt fan declarat, da mai bine uitati-va la poze....au site de net hotelroco izvin, dati pe google si va apare....chiar sper ca v-am ajutat...mie mi-ar fi placut sa-mi zica cineva de hotelul asta inainte de nunta....
va pup si spor la organizare

BilianaT
08.02.2010, 11:26:14
In sfarsit! Si eu m-am hotarat , o sa am nunta in octombrie 2010 la Continental sala cea noua.

Meli_Carameli
08.02.2010, 11:56:04
la house of harmony (fosta cantina silvic) pretul unui meniu in 2010 e de 130 de ron si contine si berea,cafeaua,sucul,apa plata/minerala (toate astea la liber),aranjatul sali,alune,covrigi,fructe si inghetata si personalul de acolo,sper ca am zis totul.Primul avans e de 1000 de ron si cu o luna inainte se mai dau inca 1000 de ron.sala e destul de mare,intra cam 180 de persoane si au mese rotunde.

Mire, eu am cautat pe net si nu am gasit niciun site pt House of Harmony. M-ar interesa cum arata sala...ai tu cumva vreo poza de cand ai fost acolo? Multa fericire si iubire!!:*

dgm16
08.02.2010, 16:08:23
Buna , sunt o noua miresica si as vrea sa stiu daca a facut cineva nunta la Camelot sau stiti ceva despre el?

mona28
08.02.2010, 17:33:46
Buna , sunt o noua miresica si as vrea sa stiu daca a facut cineva nunta la Camelot sau stiti ceva despre el?
Nu stiu pe nimeni sa fi facut nunta la Camelot.Sint putine fete care prefera stilul acela medieval al restaurantului.

BiancaB
10.02.2010, 15:47:00
Eu fac la Continental in 2010. Meniul este 160 de lei include 1l apa, 1l suc si 1 bere. Se plateste chiria salii 3000 lei.

Foarte buna alegere, dar nu stiam ca se percepe o taxa de chirie a salii, sau banii astia sunt pentru ospatari, bucatari etc?

roxica
10.02.2010, 18:33:20
buna miresici sant roxana si am o rugaminte ma poate ajuta cineva cu restaurant de max 50 de persoane in tm ?

mona28
11.02.2010, 12:21:12
buna miresici sant roxana si am o rugaminte ma poate ajuta cineva cu restaurant de max 50 de persoane in tm ?
hotel Ana- calea Martirilor 100, rest. Cochet - str.E.Zola 79, rest.Daf din Giroc (sala mica),rest.Casa del Sole - str.Romulus 12
Altele nu-mi vin acum in minte...

mire
12.02.2010, 01:43:45
Mire, eu am cautat pe net si nu am gasit niciun site pt House of Harmony. M-ar interesa cum arata sala...ai tu cumva vreo poza de cand ai fost acolo? Multa fericire si iubire!!:*
sper sa iti fie de ajutor pozele,eu le-am facut in ziua cand am semnat contractul.am facut doar la jumatate de sala pt ca doar atat era aranjat,cealalta jumatate era goala.dar ca si idee e ok.daca mai vrei sa iti spun ceva sa imi zici.:* cele doua usi care au schela aceea de lemn duc la bucatarie ,acolo va fi masa mirilor,iar respectiva schela va fi imbracata in panza si perdea de lumini

Meli_Carameli
12.02.2010, 12:51:12
Iti multumesc din suflet, Mire!!!:* Numai bine iti doresc!

mlcu7za
12.02.2010, 18:46:44
bună fetele ! sunt și eu miresica de iulie 2010 <:-P
vom avea petrecerea la Restaurant Moticica din Cal. Lugojului \:D/
meniul este de 160 ron cu apă, suc și cafea la discreție

mlcu7za
12.02.2010, 18:49:46
buna sant roxana si am 24 de ani ma poate ajuta cineva cu restaurante de 50 de persoane in timisoara? pupici
salut Roxana. mie mi-a plăcut enorm de mult la Casa cu flori, de pe str. Alba Iulia. acolo am petrecut cu ocazia cununiei civile. o:-)

clauditz
12.02.2010, 21:24:14
buna sant roxana si am 24 de ani ma poate ajuta cineva cu restaurante de 50 de persoane in timisoara? pupici

Nora, in Dambovita (sala de sus) sau restaurantul Tinecz (Aradului) sala de sus.

chrissie
12.02.2010, 22:03:21
salut...incearca club orizont, intre fab de bere si printul turcesc...noi avem acolo in mai...gasesti poze pe net...ei zic 70 de locuri, dar ar fi prea inghesuiti... sunt super ok.

anamariaCr
13.02.2010, 21:05:25
ceau! ma bucur ca a mai ales cineva acest restaurant! eu am nunta in 17 iulie. nu stiu prea multe despre el, dar mi s-a paeut foarte dragut, sper sa iasa bine!
Ce capacitate are restaurantl acesta?eu caut restaurant pentru botez pentru aprox 70 de persoane.Spor la pregatiri.

dia84
14.02.2010, 23:18:29
La restaurantul Burgund, pretul meniului este 130 ron sau 160 ron (bere, suc, apa si cafea la discretie)
Caprice - 140 sau 150 ron
Thalia 120 ron

clau78
15.02.2010, 18:14:30

Mai poti incerca la Casa cu flori, Strelitia (sala mica).

lelia_mg
16.02.2010, 23:33:20
camisimo, mi-ai putea spune daca capacitatea de 280-300 de persoane la hotel 2000 este la amenajarea cu mese rotunde? Trebuie sa platesti suplimentar daca alegi mesele rotunde? Cat costa meniul si ce include? Ce firma a facut amenajarea aceea din poze? Multumesc

camisimo
17.02.2010, 00:46:47
camisimo, mi-ai putea spune daca capacitatea de 280-300 de persoane la hotel 2000 este la amenajarea cu mese rotunde? Trebuie sa platesti suplimentar daca alegi mesele rotunde? Cat costa meniul si ce include? Ce firma a facut amenajarea aceea din poze? Multumesc
intra si cu mese rotunde atatea persoane iti spun eu sigur eu am servit mai demult la nuntii acolo si au intrat dar depinde pe care usa vrei sa iti faci intrarea.
meniul nu pot sa iti spun cat costa deoarece difera de la persoana la persoana depinde ce vrei tu sa ai la meniu poti sa iti faci singura un meniu nu iti impune ceva, mesele rotunde se platesc separat cu 60 de ron pe masa, iar decorul sali a fost facut de partroana are mai multe culori eu zic sa mergi sa vezi sala o sa ramai impresionanta si au o gramada de poze pe diferite culori. chiria pe sala e de 10 mil.cel mai bine mergi si vb cu ea despre meniu.

Make
17.02.2010, 15:26:05
Ceau fetelor,

sunt noua pe aici, a fost cineva la nunta la hotel Arizona? cum se comporta personlul ? am nunta acolo acuma in mai, si sunt cam stresata :-s

alinutza01
19.02.2010, 12:43:49
buna. sunt noua aici. am nunta de-abia la anul. mi-e groaza de pregatiri.prietenele mele m-au speriat toate ca nu ai timp de nimic daca ma las pe ultimul moment,am fost si la tot felul de targuri de nunti. am fost la Restaurant Ramina,este primul restaurant la care am fost in vizita,ce parere aveti?mie mi-a placut,mi-au aratat si poze cam cum ar fi aranjata sala,oricum vreau sa mai vad si alte locatii, ce imi puteti recomanda. multumesc anticipat

dee
21.02.2010, 20:59:07
Eu mi-am facut nunta la Hotel Elysee, in Sacalaz. E un hotel de 5 stele. A fost mai scump ca am inchiriat gradina, dar e superb si in restaurant.

dee
21.02.2010, 21:00:55
Eu am facut nunta la hotel elysee, dupa mine e cel mai frumos din zona Timisoarei. nu va pun poze pt ca puteti vedea detalii pe []

Nu stiu in timisoara, doar la vreo 30 km, e o pensiune numita swabenhaus.. am trecut pe langa ea si e tare draguta. am auzit ca mancarea e foarte buna, si meniurile acceptabile. In sandra mi se pare..

eu tot aud ca la daf junior e cea mai buna mancare.. :D

degeaba e cortul frumos, daca pe langa e groaznic. eu as alege cort doar udeva la munte, unde e superb afara.

ditE
21.02.2010, 22:58:47
Eu mi-am facut nunta la Hotel Elysee, in Sacalaz. E un hotel de 5 stele. A fost mai scump ca am inchiriat gradina, dar e superb si in restaurant.
Nu ne pui niste poze sa vedem si noi cum e gradina?

anamariaCr
21.02.2010, 23:01:18
M-am gandit sa deschid acest subiect in primul rand ca sunt in cautare de un asemenea restaurant pentru botezul fetitei mele care va fi in luna noiembrie si in al doilea rand probabil ca mai sunt si viitoare miresici in cautarea unui asemenea local si stiu cum eram eu anul trecut cand cautam restaurant pentru nunta,ma bucuram de orice informatie,sfat sau ajutor pe care il primeam.Asa ca daca aveti pareri,informatii,sfaturi mi-ar prinde bine un ajutor.Mersi mult.

Adina_Vasy
22.02.2010, 11:20:53
M-am gandit sa deschid acest subiect in primul rand ca sunt in cautare de un asemenea restaurant pentru botezul fetitei mele care va fi in luna noiembrie si in al doilea rand probabil ca mai sunt si viitoare miresici in cautarea unui asemenea local si stiu cum eram eu anul trecut cand cautam restaurant pentru nunta,ma bucuram de orice informatie,sfat sau ajutor pe care il primeam.Asa ca daca aveti pareri,informatii,sfaturi mi-ar prinde bine un ajutor.Mersi mult.
Eu iti recomand La Rousse, este foarte frumos, este loc pana pentru 100 persoane linistit, mancarea este foarte buna si servirea la fel. Noi acolo mergem in fiecare vineri seara la muzica populara :) si chiar ne place. Sau la Casa cu Flori din centru, Daf Junior din Giroc, sala mica....altele nu mai stiu :)

carin1974
22.02.2010, 13:46:21
Select, Burgund... si ma mai gandesc :)

anamariaCr
22.02.2010, 20:59:28
Mersi fetelor de raspuns.Trebe sa imi fac o lista si sa le iau la rand tinand cont ca pentru pregatirea de nunta am cautat restaurant de 200 de persoane habar nu am cum arata restaurantele astea mai micute de care ziceti voi da oricum am incredere in recomandarile voastre.Multumesc de ajutor.

dora_22
22.02.2010, 21:23:39
La restaurant Ramina meniul este 140 ron.Sala este foarte frumoasa nu trebuie neaparat amenajata.

La restaurant Ramina au meniu cu specific italian.Pastele si piza sunt bune si au un desert f bun.Merita sa incercati

marianna72
22.02.2010, 21:43:30
intradevar hotelul Elisee e superb.eu pot sa recomand restaurant Ramina.noi am primit de la ei o camera cu jacuzzi in hotel care este un deliciu si mai ales dupa o noapte lunga....e chiar binevenita.:x:x

intradevar pizza este buna.si preturile ok.

Eu recomand restaurant Ramina.Sala este frumoasa.

alinutza01
24.02.2010, 13:41:39
Eu recomand restaurant Ramina.Sala este frumoasa.

am fost si eu la ramina, mi-a placut sala, este foarte frumoasa si meniul este bun si ieftin

lelia_mg
24.02.2010, 21:00:31
Fetelor as vrea foarte mult sa va rog sa ma ajutati sa-mi aleg restaurantul pentru nunta. Am in jur de 300 de persoane si as vrea sa o programam in luna iulie sau august 2011.
Dintre restaurantele vazute aici m-am decis sa aleg intre Daf si Hotel 2000. Cine a avut nunta aici si imi poate da mai multe detalii, v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta.
Voua unde vi se pare mai fain?

Ellutza22
24.02.2010, 23:46:51
Fetelor as vrea foarte mult sa va rog sa ma ajutati sa-mi aleg restaurantul pentru nunta. Am in jur de 300 de persoane si as vrea sa o programam in luna iulie sau august 2011.
Dintre restaurantele vazute aici m-am decis sa aleg intre Daf si Hotel 2000. Cine a avut nunta aici si imi poate da mai multe detalii, v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta.
Voua unde vi se pare mai fain?

De ce nu vrei sa vezi si sala park place? intra lejer 300 pers iar meniul e ok. au si site unde poti sa vezi cateva poze.

BiancaB
25.02.2010, 10:32:55
Mie personal imi place Daf, a avut prietena mea cea mai buna nunta acolo anul trecut si a fost super de la mancare la servire, absolut tot, o voi ruga sa-mi dea cateva fotografii cu sala aranjata poate te ajuta sa te hotarasti.