PDA

Versiunea completa : Restaurante din Judetul Timis

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

lelia_mg
25.02.2010, 14:00:07
M-ar ajuta niste poze si in plus as vrea sa stiu si cateva detalii, de genul meniul pot sa-l fac eu, bautura iti impun sa o iei de la ei sau poti sa o aduci tu, se platesc chelnarii separat, cat se da avans, ce numar de meniuri iti impun, daca e de treaba patronul, adica este deschis la discutii si multe alte lucruri.

carin1974
25.02.2010, 14:29:23
Cateva poze de la DAf - sala mare de sus

Corrynnna
25.02.2010, 17:35:53
Ceau, fetele

O să am sala violet și crem, mai mult violet, așa cum mi-am dorit!:D Am aflat că este posibil și cred că va arăta foaaarte bine, sunt absolut încîntată!:x

camisimo
25.02.2010, 18:08:00
Fetelor as vrea foarte mult sa va rog sa ma ajutati sa-mi aleg restaurantul pentru nunta. Am in jur de 300 de persoane si as vrea sa o programam in luna iulie sau august 2011.
Dintre restaurantele vazute aici m-am decis sa aleg intre Daf si Hotel 2000. Cine a avut nunta aici si imi poate da mai multe detalii, v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta.
Voua unde vi se pare mai fain?
eu zic sa mergi sa le vizitezi pe amandou si sa vb cu personal cu cei care se ocupa de nunti asa poti sa iti faci ce mai buna idee, dupa parerea mea eu am lucrat la hotel 2000 vreo cinci an si stiam totul cum se petrece dar totusi am mers si am mai vazut si alte restaurante personal imi plac amandoua sincer imi place si daf dar dupa parerea mea hotel 2000 are un plus curtea e superba dute sa vezi tu cu ochii tai la daf e frumos dar sambata seara e plin pe terasa locuri de parcare mai putine si pe mine ma sperie toate restaurantele care sunt la etaj deoarece tin la comoditatea mea si a invitatiilor.
important e sa mergi sa vezi si asa poti sa iti faci o idee mai buna desi cred ca e prea devreme sa iti ofere oricare restaurant pentru 2011.
mult succes.

LavEmiCla
03.03.2010, 13:50:57
Buna fetelor,

Si eu am nunta anul acesta si as vrea sa imi spune-ti mai multe detalii despre cei de la LIDO.

Stie cineva cum este faza cu meniul?

AlinaH22
04.03.2010, 16:59:50
M-am gandit sa deschid acest subiect in primul rand ca sunt in cautare de un asemenea restaurant pentru botezul fetitei mele care va fi in luna noiembrie si in al doilea rand probabil ca mai sunt si viitoare miresici in cautarea unui asemenea local si stiu cum eram eu anul trecut cand cautam restaurant pentru nunta,ma bucuram de orice informatie,sfat sau ajutor pe care il primeam.Asa ca daca aveti pareri,informatii,sfaturi mi-ar prinde bine un ajutor.Mersi mult.

Am fost la un botez la restaurantul Donna Ana pe 14.febr.2010 si a fost super. Capacitatea sali e de 130 de pers dar la acest botez am fost 50 de pers. Meniul a fost 160lei/pers. Mancarea a fost foarte buna, sala e foarte frumoasa daka capacitatea sali era makar de 150pers as fi facut nunta acolo. Ospataritele au fost tot timpul in preajma noasta, foarte serviabile. Cand aveam suc pe jumate in pahar repede veneau si imi umpleau paharul...foarte frumos! este loc si pt dans arata fain. cel putin mie mi-a placut!

Sorina_ld
04.03.2010, 18:04:00
eu recomand Casa La Fayette...super din toate punctele de vedere

alysa1984tm
11.03.2010, 18:52:46
cine a avut sau va avea eveniment la golden moments tm?
va rog moolt,,,,....cn stie si are detalii,pareri,sa-mi zc
:-s

alysa1984tm
11.03.2010, 19:11:11
in 17 apr 2010 am nunta si botez la golden moments
va rog moolt sa ma ajutati cu pareri.:-SScn a avut nunta/botaz acolo,cum a fost?ce continea meniul cat a costat....bautura...sucul
detalii utile pt me
:talk_01:
PLEASE
cn are informatii:*

anamariaCr
11.03.2010, 22:42:10
cine a avut sau va avea eveniment la golden moments tm?
va rog moolt,,,,....cn stie si are detalii,pareri,sa-mi zc
:-s
eu am avut nunta la golden moments in august anul trecut.Daca vrei ceva detalii trimite-mi un pm si iti raspund cu placere.

DEL
12.03.2010, 11:44:18
M-ar ajuta niste poze si in plus as vrea sa stiu si cateva detalii, de genul meniul pot sa-l fac eu, bautura iti impun sa o iei de la ei sau poti sa o aduci tu, se platesc chelnarii separat, cat se da avans, ce numar de meniuri iti impun, daca e de treaba patronul, adica este deschis la discutii si multe alte lucruri.
eu fac in iulie nunta la daf.eu personal am mers direct fara sa ma mai uit la alt restaurant avand in vedere ca imi trebuia o sala pt 400 de persoane.am fost sa rezerv sala pt iulie 2010 in martie 2009 si deja in iulie erau 2 sambete ocupate.meniu este pt 2010 170 ron cu aperitiv cald adica salau cu rizoto si 150 fara aperitiv cald.bautura nu primesti nimic doar cafea,dar te lasa sa aduci bere suc vin tarie etc.in pret sunt inclusi chelnerii si bucataru.ti se impune minim 250 de persoane,iaravansu am dat 3000 ron.cu patronu nu te intalnesti caci sefu de sala semneaza contractu cu el stabilesti tot.sala este foarte frumoasa,mare fara stalpi cu mese rotunde de 12 persoane.langa daf este o gradina mare transformata in parcare cu plata,deci invitatii au linistiti unde sa parcheze.

Adina_Vasy
12.03.2010, 16:16:34
eu fac in iulie nunta la daf.eu personal am mers direct fara sa ma mai uit la alt restaurant avand in vedere ca imi trebuia o sala pt 400 de persoane.am fost sa rezerv sala pt iulie 2010 in martie 2009 si deja in iulie erau 2 sambete ocupate.meniu este pt 2010 170 ron cu aperitiv cald adica salau cu rizoto si 150 fara aperitiv cald.bautura nu primesti nimic doar cafea,dar te lasa sa aduci bere suc vin tarie etc.in pret sunt inclusi chelnerii si bucataru.ti se impune minim 250 de persoane,iaravansu am dat 3000 ron.cu patronu nu te intalnesti caci sefu de sala semneaza contractu cu el stabilesti tot.sala este foarte frumoasa,mare fara stalpi cu mese rotunde de 12 persoane.langa daf este o gradina mare transformata in parcare cu plata,deci invitatii au linistiti unde sa parcheze.
Si eu am fost sa intreb la Daf si mi-au spus ca nu intra mai mult de 350 pers in sala mare, eu avand 400. O prietena a facut nunta in noiembrie acolo si a avut 320 invitati si a fost ok.....desi nu stiu unde ar mai fi intrat 7 mese :|

alysa1984tm
13.03.2010, 00:41:55
are cineva si pt me inf despre golden moments?VA ROG MOOLT.am nevoie de pareri si sfaturi.mai am pootin pana la <:-P :rocking: :gen_05: eveniment

Ellutza22
13.03.2010, 14:28:28
are cineva si pt me inf despre golden moments?VA ROG MOOLT.am nevoie de pareri si sfaturi.mai am pootin pana la <:-P :rocking: :gen_05: eveniment

Am fost anul trecut in octombrie la o nunta acolo in sala mare si a fost ok, servirea ireprosabila, mancarea mi-a placut, muzica se aude bine. Mi-a placut f. mult toaleta;)), mereu curat, in permanenta se verifica daca e curatenie, sapun si hartie.
Mi-a placut si mocheta din sala :D

alinutzatimisoara
16.03.2010, 21:21:38
Fetelor,eu nu am poze cu sali,dar as fii interesata daca aveti poze cu Maldini,amenajata,sau pareri!!!Va pup tinem legatura!!^:)^

alysa1984tm
17.03.2010, 19:40:49
Am fost anul trecut in octombrie la o nunta acolo in sala mare si a fost ok, servirea ireprosabila, mancarea mi-a placut, muzica se aude bine. Mi-a placut f. mult toaleta;)), mereu curat, in permanenta se verifica daca e curatenie, sapun si hartie.
Mi-a placut si mocheta din sala :D
mersi de parere.cine mai are inf.sunt nerabdatoare sa aflu.mai am o luna

Adina_Vasy
17.03.2010, 21:21:51
Fetelor,eu nu am poze cu sali,dar as fii interesata daca aveti poze cu Maldini,amenajata,sau pareri!!!Va pup tinem legatura!!^:)^
Vezi ca sunt la ei pe site :)

Ellutza22
17.03.2010, 22:34:34

Eu voi merge la 2 nunti la Maldini in iulie, pe 3 si pe 17, in sala de 200 daca vrei o sa te tin la curent atunci cu ce se petrece, si cu parerile mirilor dupa eveniment. Stiu ca e tarziu, dar e bine si pe ultima suta de metri sa aflii noutati. Bune, sa speram...

diana38
18.03.2010, 12:28:18
M-am gandit sa deschid acest subiect in primul rand ca sunt in cautare de un asemenea restaurant pentru botezul fetitei mele care va fi in luna noiembrie si in al doilea rand probabil ca mai sunt si viitoare miresici in cautarea unui asemenea local si stiu cum eram eu anul trecut cand cautam restaurant pentru nunta,ma bucuram de orice informatie,sfat sau ajutor pe care il primeam.Asa ca daca aveti pareri,informatii,sfaturi mi-ar prinde bine un ajutor.Mersi mult.
Poti incerca si la hotel timisoara ,in sala mica,si ai si o camera bonus pt.bebe.Capacitatea sali este la 70-80 de pers.

anamariaCr
19.03.2010, 11:01:54
Poti incerca si la hotel timisoara ,in sala mica,si ai si o camera bonus pt.bebe.Capacitatea sali este la 70-80 de pers.
Multumesc tare mult.Momentan pregatitile stagneaza au trecut un pic pe planul 2 pana dupa pasti,deoarece ne mutam si suntem cam nebuniti de cap asa ca dupa pasti trebe sa rezolv urgent si treaba cu boezul.

Ellutza22
20.03.2010, 10:35:18
Multumesc tare mult.Momentan pregatitile stagneaza au trecut un pic pe planul 2 pana dupa pasti,deoarece ne mutam si suntem cam nebuniti de cap asa ca dupa pasti trebe sa rezolv urgent si treaba cu boezul.
Puteti incerca si la Rustic, au sala de jos, 70-80 pers. E foarte frumoasa sala. Cand am mers noi sa vedem de sala pt. nunta ne-au aratat un meniu de botez...ca nu aveau chelnerii listat meniul de nunta, si era acceptabil si la pret (cam 100 Ron). Si sigur e libera in noiembrie..

alysa1984tm
23.03.2010, 00:09:35
eu am avut nunta la golden moments in august anul trecut.Daca vrei ceva detalii trimite-mi un pm si iti raspund cu placere.
spune-mi te rog,cat a costat meniul de persoana,ce continea sa stiu c mai trebuie sa cumpar,cum ati procedat la capitolul "DAR"AI PUS PLICURI?ai trecut u numele k am auzit si de tzepe la plicurile fara nume?cafea,sucuri,ce bautura si cata de persoana,ai avut prajituri la masa sau doar ai dat la plecare? cum am mai vz.eu am meniu de 150lei.ai platit imd dupa nunta?cum s-au comportat ospatarii?cati ai avut?oare dak mai vin neanuntati mai poate sami faca 2-3 meniuri pe loc?poate reusesti sa mma lamuresti,macar un pic.am intrat p ultima suta de metri si am mare stres pe cap(:| :gen_07: :-\ :-s

alinutzatimisoara
23.03.2010, 00:38:24
Mersi Ellutza,da si eu sper sa fie de bine ,ca am tot citit pareri si pareri si nu mai stiu ce sa cred!e groaznic cum ma simt in momentul asta,mi-este asa de frica ca ma va dezamaji ca nu stiu ce o sa fac.....:-s [-X :-L daca mai auzi ceva te rog sa ma tii la curent !!!mersi frumos

anamariaCr
27.03.2010, 22:20:30
Mersi Ellutza,da si eu sper sa fie de bine ,ca am tot citit pareri si pareri si nu mai stiu ce sa cred!e groaznic cum ma simt in momentul asta,mi-este asa de frica ca ma va dezamaji ca nu stiu ce o sa fac.....:-s [-X :-L daca mai auzi ceva te rog sa ma tii la curent !!!mersi frumos
Si eu am vazut anul trecut maldini si m-a atras pretul acum pararile sunt impartite si mai sufera si denaturari.Fiecare nunta e altfel daca sala ti-a pacut nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, oricum am vazut ca au renovat.

Ellutza22
28.03.2010, 22:06:44
Si eu am vazut anul trecut maldini si m-a atras pretul acum pararile sunt impartite si mai sufera si denaturari.Fiecare nunta e altfel daca sala ti-a pacut nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, oricum am vazut ca au renovat.

eu l-am vazut anul acesta si nu era renovat. Era in renovari in februarie, adica erau in sala 2-3 scari si ceva materiale de constructie. zicea domnul de acolo ca il renoveaza pana de sarbatori... Preturile si acum erau avantajoase(max. 160 Ron - 5 feluri, bautura inclusa, decorarea era bonus), dar noi nu am fost incantati de felul in care arata sala (lunga si ingusta, gen vagon). Mai mult ca sigur ca au fost si nunti reusite, nu contest. O verisoara a miresicului meu a dorit f.mult sa faca nunta acolo pt. ca a fost la alta nunta si la un banchet care au iesit f. bine. Eu dupa ce am citit pe forum pareri pro, dar mai ales contra, m-am decis pt. alta sala.

alysa1984tm
30.03.2010, 01:40:53
multumesc de ajutor(despre golden moments).stie cineva,la 150 lei-cat e meniul meu,ce bautura contine ?sper sa fie la discretie indif de categorie si la fel suc,apa,cafea.fructe trebuie sa cumpar eu?parca erau incluse....

alysa1984tm
30.03.2010, 01:55:31
Si eu am vazut anul trecut maldini si m-a atras pretul acum pararile sunt impartite si mai sufera si denaturari.Fiecare nunta e altfel daca sala ti-a pacut nu cred ca ai de ce sa iti faci griji, oricum am vazut ca au renovat.sa nu-mi zc k trebuie sa nasti pe 22 iulie....:up :up
eu am fost programata pt 25 iulie si nu a mai vrut sa stea inauntru(era prea cald#:-S :D )si a venit in 20 iul chiar de sf ilie.lui ii multumesc k ma ajutat sa trec cu bn de greutati.DE ZIUA UNUI SFANT,AM NASCUT UN INGERAS.credeam si vroiam sa fie leu k tatal lui,dar......a vrut sa fie rac.nu conteaza,bn k e bn.nastere usoara

Ellutza22
30.03.2010, 18:10:56
multumesc de ajutor(despre golden moments).stie cineva,la 150 lei-cat e meniul meu,ce bautura contine ?sper sa fie la discretie indif de categorie si la fel suc,apa,cafea.fructe trebuie sa cumpar eu?parca erau incluse....

Mai Alysa, tu mai ai doar 2 saptamani si 3 zile si nu stii ce contine meniul tau? Pai din clipa in care ai semnat contractul si stiai ca va fi 150Ron/meniu, trebuia sa ti se spuna si ce va contine... hai ca la meniu mai pot intervenii modificari in functie de sezon si preferinte... dar bautura trebuia sa ti se spuna clar daca va fi si in ce cantitate. Eu zic sa te uiti repede in contract si daca in anexa cu meniul nu se precizeaza clar, deranjeaza-i cu un telefon sau o vizita si afla clar ce iti ofera. Sa nu te trezesti ca ai doar o parte din bautura si tu sa crezi ca e inclusa toata...(Doamne fereste).
Eu stiam ca tipa la care am fost eu la nunta a platit 160 Ron in noiembrie 2009, si a avut doar o parte din bauturi asigurate...
Mult noroc iti doresc!

alysa1984tm
31.03.2010, 00:59:56
Mai Alysa, tu mai ai doar 2 saptamani si 3 zile si nu stii ce contine meniul tau? Pai din clipa in care ai semnat contractul si stiai ca va fi 150Ron/meniu, trebuia sa ti se spuna si ce va contine... hai ca la meniu mai pot intervenii modificari in functie de sezon si preferinte... dar bautura trebuia sa ti se spuna clar daca va fi si in ce cantitate. Eu zic sa te uiti repede in contract si daca in anexa cu meniul nu se precizeaza clar, deranjeaza-i cu un telefon sau o vizita si afla clar ce iti ofera. Sa nu te trezesti ca ai doar o parte din bautura si tu sa crezi ca e inclusa toata...(Doamne fereste).
Eu stiam ca tipa la care am fost eu la nunta a platit 160 Ron in noiembrie 2009, si a avut doar o parte din bauturi asigurate...
Mult noroc iti doresc!
am semnat contractul in oct 2009meniul mi l-a spus,dar nu mai retin ce a zis de bautura si eram curioasa daca a fost cineva in situatia mea(ca pret de meniu)ce si cat....oricum azi am vb cu cami (patroana)si pe 1 ma duc la sala sa lamurim aspectele.sper sa na am surprize neplacute,nu cred,dar.....sunt prea stresata de asta pun atatea intrebari:-s :-s :-s :-SS :-SS numai maine,nu-i poimaine.bine ca ma consolez singura:[email protected]

dora_22
02.04.2010, 19:01:06
buna ziua fetelor.am fost la o zi onomastica la restaurant Ramina.Meniul arata super.vedeti si voi

sorinadorina
06.04.2010, 10:10:15
Fetelor as vrea foarte mult sa va rog sa ma ajutati sa-mi aleg restaurantul pentru nunta. Am in jur de 300 de persoane si as vrea sa o programam in luna iulie sau august 2011.
Dintre restaurantele vazute aici m-am decis sa aleg intre Daf si Hotel 2000. Cine a avut nunta aici si imi poate da mai multe detalii, v-as ramane recunoscatoare daca m-ati ajuta.
Voua unde vi se pare mai fain?
In cazul in care nu te-ai hotarat inca, iti sugerez si restaurantul Do Stil.Eu acolo o sa fac. E putin mai diferit fata de celelalte.

Ellutza22
09.04.2010, 00:10:29
La ottima pan au caserole de 200 g (8 praji) cu 5.1 lei daca aduci tu cutia, sau 6.5 (?)cred, daca cumperi cutia de la ei . La euro am inteles ca sunt cutii pt prajituri.
Daca gasesti alte oferte bune, tine-ne si pe noi la curent.

eu de ottima pan n-am auzit lucruri bune... in special de torturile lor n-am auzit lucruri bune...

carin1974
09.04.2010, 10:27:11
eu de ottima pan n-am auzit lucruri bune... in special de torturile lor n-am auzit lucruri bune...
Ce anume ai auzit rau referitor la ottima?

alysa1984tm
09.04.2010, 10:35:30
La ottima pan au caserole de 200 g (8 praji) cu 5.1 lei daca aduci tu cutia, sau 6.5 (?)cred, daca cumperi cutia de la ei . La euro am inteles ca sunt cutii pt prajituri.
Daca gasesti alte oferte bune, tine-ne si pe noi la curent.
am dat comanda de praji la o cofetarie de pe cal aradului vis-a vis de UTT,o vecina dea mea lucreaza acolo si o caserola de praji de 250 gr e aprox 5.50lei iar cutiile le iau din euro.torturile nasilor le iau tot de acolo .e 25 lei kg de ciocolata sau frisca.e ok pt mine ca pret.tortul nostru de la sala e inclus in meniu si e facut la preferita

Ellutza22
09.04.2010, 23:37:23
Ce anume ai auzit rau referitor la ottima?

Torturile cu frisca vin cam flostite. Anul trecut stiu 2 nunti la care torturile de la ottima pan au venit cu frisca lasata rau, de nu avea nici o forma. Cand mi-am ales localul, tipa care se ocupa de contracte mi-a recomandat sa colaborez cu orice alta cofetarie, pentru ca si ei au avut tot anul trecut un incident la o nunta, cand tortul a venit la ora 8pm si era dezastru.

Nu contest ca torturile cu martipan nu sunt ok. Eu ma refer strict la cele cu frisca.

alinutzatimisoara
10.04.2010, 20:30:09
multumesc frumos anamaria!daca mai auzi ceva de maldini te rog anunta-ma!

honey13
10.04.2010, 23:20:47
Dragele mele:*, eu voi avea nunta anul viitor (mi-as dori in 2 iulie), deci sunt in cautare de un local. Voi avea in jur de 250 de invitati. Am gasit un local care mi-ar place mult(Valery 3):
Ati fost cumva la vreo nunta la Valery 3? Ce impresii ati avut? Stiti cumva cam cat ar costa un meniu?

sorinadorina
11.04.2010, 14:10:36
Dragele mele:*, eu voi avea nunta anul viitor (mi-as dori in 2 iulie), deci sunt in cautare de un local. Voi avea in jur de 250 de invitati. Am gasit un local care mi-ar place mult(Valery 3):
Ati fost cumva la vreo nunta la Valery 3? Ce impresii ati avut? Stiti cumva cam cat ar costa un meniu?
Sambata viitoare merg la o nunta acolo. Am auzit ca meniul e in jur de 200 lei.

BiancaB
12.04.2010, 09:36:36
E foarte frumos acolo,cred ca cel mai bine ar fi sa mergi pana la ei si sa discutati despre meniu si toate cele

honey13
13.04.2010, 22:27:51
Multumesc mult pt raspunsuri:) O sa merg cat de curand sa ma interesez.

Corrynnna
14.04.2010, 09:45:06
Multumesc mult pt raspunsuri:) O sa merg cat de curand sa ma interesez.

Honey13, Valery 3 e chiar langa mine, eu stau in Mosnita Noua si am participat la un bal acolo. Sala e absolut superba, am avut-o si eu in vedere pentru sala de nunta dar pana la urma m-am hotarat la Lido. Ceea ce m-a surprins mai mult a fost faptul ca am vazut-o plina de oameni la bal si cand am fost sa o vad goala, pentru nunta, se facea curat si scaunele erau ridicate, mi s-a parut mult mai mica, desi am avut dovada ca e incapatoare in ziua balului. Pentru meniu, noua ni s-a prezentat varianta cu 200 de lei/meniu, dar nu mai stiu exact ce anume continea. neaparat sa mergi, conteaza momentul, pentru ca s-ar putea sa ai parte de oferta de anul acesta pentru anul viitor si cu cat mai repede cu atat mai bine, sa nu ai surpriza sa fie data ocupata.

Bafta!

lelia_mg
16.04.2010, 18:13:15
Stie cineva despre nunti organizate la hotel Adriatico? Am vazut oferta de la vanillawedding si mi se pare foarte interesanta, insa nu stiu nimic despre locatie.

sorinadorina
18.04.2010, 18:03:44
Nu vreau sa te dezamagesc, dar parerea mea e ca nu incap 250 persoane.Mesele sunt de cel mult 14 persoane si nu ai unde sa inghesui mai mult de 10-12 mese.

honey13
19.04.2010, 00:13:32
Ceau fetele,

@Sorina:*: am pus pe hartie cam cate persoane ar veni 98%:D si nr a iesit undeva la 180. Am vb cu d-na Carmen (cred ca e sefa de sala de la Valery dar nu stiu sigur...)si o sa ne intalnim marti cu ea;;)

In weekendul acesta am fost la Rennesaince...e interesant localul (mai ales ca e pe malul lacului) dar nu mi-a placut ca e impartit in 2...si nu atata ca e impartit in 2 ci ca intre sali sunt scari...e prea micut..iese din calcul...

Apoi am fost sa vedem rest. Velvet . E draguta sala..chiar era un botez si arata fain... au 2 sali una mai mica si una putin mai mare..capacitatea este cam de 180 pers si au mese rotunde.

iubitelu
19.04.2010, 20:03:53
cine poate sa-mi zica ceva de Velvet ?????????
noi o sa avem nunta in august la ei si sunt curioasa...:)

honey13
19.04.2010, 22:51:34
Noi am fost in sambata sa vedem localul si chiar era un botez. Arata foarte fain sala...aveau numai mese rotunde foarte dragut aranjate. Mie mi-a placut :suuuper:

alysa1984tm
19.04.2010, 23:36:05
na fetelor k am facut-o si pe asta.la cat de mult stres am avut pe atat de frumos a fost.mi-a fost rasplatita munca tinand cont k DOAR eu am umblat pt tot.sotul meu a fost invitat la nunta lui si la botezul baietelului.nu mi-a parut rau k am facut asa cum am vrut eu iar lumea s-a distrat,s-a vz pe ei,nu zic sa ma laud....au fost de toate,suficient,ospatarele f ok si cel mai mult mi-a placut k -M-AM DISTRAT LA NUNTA MEA.am doar cateva poze deocamdata facute de rude.mai tarziu vin cele multe si cu bb

mona28
20.04.2010, 18:35:13
na fetelor k am facut-o si pe asta.la cat de mult stres am avut pe atat de frumos a fost.mi-a fost rasplatita munca tinand cont k DOAR eu am umblat pt tot.sotul meu a fost invitat la nunta lui si la botezul baietelului.nu mi-a parut rau k am facut asa cum am vrut eu iar lumea s-a distrat,s-a vz pe ei,nu zic sa ma laud....au fost de toate,suficient,ospatarele f ok si cel mai mult mi-a placut k -M-AM DISTRAT LA NUNTA MEA.am doar cateva poze deocamdata facute de rude.mai tarziu vin cele multe si cu bb
Felicitari! Sa fiti fericiti!
P.S.Ce nu am inteles e....cum adica sotul tau a fost invitat la nunta lui? M-ai bagat in ceata 8-|

lelia_mg
20.04.2010, 22:41:41
iubitelu, imi poti spune si mie de cate persoane este sala de la VELVET? Mi se pare foarte interesant acolo, dar nu am auzit pana acum de acest restaurant

alysa1984tm
20.04.2010, 23:30:58
Felicitari! Sa fiti fericiti!
P.S.Ce nu am inteles e....cum adica sotul tau a fost invitat la nunta lui? M-ai bagat in ceata 8-|
pai....eu m-am ocupat de tot ce tine de sala.el a vz sala doar pe net dar aavut incredere in mine pt k stie k imi place ce-i frmos si tin la detalii.dar sa stiti k in ziua nuntii-botezului,lui i-a fost rau din cz stresului,in schimb mie,nu.am avut emotii inainte,dar in ziua cea mare,nu.....spre surprinderea chiar si a mea

lelia_mg
23.04.2010, 12:55:29
Fetelor ce stiti despre sala expo de la SENATOR, ce capacitate are si cat costa meniul?

diana38
24.04.2010, 09:57:08
Fetelor ce stiti despre sala expo de la SENATOR, ce capacitate are si cat costa meniul?
Meniu ni stiu cat costa,capacitatea sali este la 600 de pers.dar acolo costa inbracatu sali mult,undeva la3-4000 de euro

Adina_Vasy
25.04.2010, 21:26:56
Stiu ca intra peste 500 pers, meniul era anul trecut undeva la 160 ron fara bauturi - doar cafea si 1 l apa parca, iar pe langa trebuia sa platesti si serviciile (chelneri, bucatari, etc)

BilianaT
26.04.2010, 14:36:53
Am hotarat data nunti, 16 octombrie 2010
Sala terasa, cea noua, de la Continental
A avut cineva nunta la sala aceasta sunt curioasa cum o sa fie, sper ca bine

alysa1984tm
28.04.2010, 23:38:16
pozeeeee noiiii352261

352262

352263

raluk_27
02.05.2010, 17:51:31
Salutache tuturor.

Stie, cumva, cineva, cum e la Hotel Ana, 4*, Calea Girocului ?
Nunta la cort, in aer liber.
Servire, mancare, etc.

Mersi mult, va pup, Ralu

sorinadorina
03.05.2010, 14:01:14
buna ziua fetelor.am fost la o zi onomastica la restaurant Ramina.Meniul arata super.vedeti si voi

se poate tine si cununia civila acolo? nu stii ce preturi au?

sorinadorina
03.05.2010, 22:31:35
Cateva detalii despre Tinecz imi poate spune cineva?(preturi, cum e servirea,se poate comanda a la carte).
Multumesc, fetelor.

clauditz
08.05.2010, 23:47:27
Cateva detalii despre Tinecz imi poate spune cineva?(preturi, cum e servirea,se poate comanda a la carte).
Multumesc, fetelor.

Nu am fost la nunta la Tinecz, insa ca restaurant este foarte bine cotat in Timisoara.
Mie personal, imi place mult - au multa varietate in meniu si pot prepara tot ce este in meniu.

andrasi
15.05.2010, 00:14:42
Buna fetelor !

E noapte deja , mi s-au inrosit ochii si eu continui sa citesc pareriile voastre :)

Eu am cununia la primarie si petrecerea de nunta cu aprox 50 de persoane in 4 septembrie 2010 la Restaurant Banateana , partea de jos . Am prins sala pe ultima suta de metrii acum cateva saptamani si nu am apucat sa va cer pana acum parerile .
Deci dragele mele , voi care ati facut sau veti face nunta acolo , haide-ti sa povestim si sa ne sfatuim , sa vedem care sunt punctele forte si slabe etc

Pupiciii , astept raspunsurile voastre !!!!

alinutza01
17.05.2010, 13:51:04
se poate tine si cununia civila acolo? nu stii ce preturi au?
eu cred ca se poate tine si cununia civila. iar preturile depind de ce preferinte aveti. eu m-am uitat pe site-ul lor, si au afisat mai multe feluri de meniuri. ca si la orice alt restaurant meniul este dicutabil. de ce nu mergi sa te interesezi si sa vezi si sala in acelasi timp.

va pup

broscu
18.05.2010, 12:47:46
Buna fetelor,

Noi am avut initial sala cu piscina de la Hotel Senator pentru data de 17 iulie 2010, dar am renuntat la ea ca devenise mult prea mica pentru numarul de invitati. Daca este careva interesat de sala pentru data respectiva, astept mesaj pe privat. Spor la pregatiri!:D

laviniamihart
18.05.2010, 19:34:40
e cineva care are nunta la senator de pe calea lugojului?vreau pareri va rog.eu am nunta pe 17 iulie anul asta si vreau sa stiu cam totul despre ei.ms:)

honey13
21.05.2010, 22:34:22
La Senator am fost mai demult la o nunta si a fost fain..mancare si servire buna..mai multe nu stiu:smile:
Ce stiti de Via Aurelia? Mie imi place locatia si stiu ca mancarea e buna...daca cunoasteti mai multe detalii ...mi-ar fi de ajutor:bye_04:

crissu25
29.05.2010, 14:00:47
eu am avut nunta anul trecut la golden moments si a fost superb.am avut 110 invitati(cu tot cu foto si dj) dar in sala inta pana la 220.A fost sala pe care am visat-o fara stalpi si fara gresie pe jos.Sper sa va fi fost de ajutor imi aduc aminte cum am fost si eu anul trecut pe vremea asta,ma bucuram de orice idee, informatie sau sfat.Spor la pregatiri si daca aveti intrebari va ajut cu placere.V-as fi atasat si poze dar nu pot ca sunt prea mari.

Si eu o sa fac nunta tot la Golden Moments e superba sala alba tapetata cu voal si cu mocheta pe jos.Patroana e super de treaba si se ocupa de tot eu una sunt convinsa ca o sa fiu multumita de ei.Preturile sunt foarte ok.Eu am platit anul trecut pentru august si am dat 180 de lei cu bautura la discretie si amenajatul salii inclus.Momentan sunt cei mai ieftini de pe piata si crede-ma ca la banii astia primesti mult mai mult decat in alta parte.Am pus si o poza.

lucia_bk
03.06.2010, 16:06:39
a facut cineva la Adam muller Gutenbrun?...daca da aveti idee daca s-ar potriniin alb perla si violet? sicer eu zic ca nu dar al meu Polist convins....

Ceau, fetele

O să am sala violet și crem, mai mult violet, așa cum mi-am dorit!:D Am aflat că este posibil și cred că va arăta foaaarte bine, sunt absolut încîntată!:x

am o intrebare...cea din poza este rochia pe care o vei purta? e superba vreau si eu...cat costa?

Corrynnna
04.06.2010, 09:40:32
am o intrebare...cea din poza este rochia pe care o vei purta? e superba vreau si eu...cat costa?
Nu, nu e rochia pe care o voi purta, poza e de la un tîrg din iarnă, și e o rochiță San Patrick, au reprezentanță la magazinul Chic-Fashion, aflat chair pe strada cu parcarea de langa parcul din spatele complexului Bega. Și mie mi-a plăcut dar costă enorm pentru mine, 1700 de euro. A mea este o rochiță Demetrios, model 938.

Corrynnna
04.06.2010, 09:43:12
a facut cineva la Adam muller Gutenbrun?...daca da aveti idee daca s-ar potriniin alb perla si violet? sicer eu zic ca nu dar al meu Polist convins....
Nu cunosc sala, nu știu dacă se potrivește, dar nici la mine la Lido nu am primit pronosticuri bune despre violet în sală, dar va fii!:>

lucia_bk
04.06.2010, 10:50:36
Nu, nu e rochia pe care o voi purta, poza e de la un tîrg din iarnă, și e o rochiță San Patrick, au reprezentanță la magazinul Chic-Fashion, aflat chair pe strada cu parcarea de langa parcul din spatele complexului Bega. Și mie mi-a plăcut dar costă enorm pentru mine, 1700 de euro. A mea este o rochiță Demetrios, model 938.

1700e....prea mult pentru o rochie care o porti 1 singura data.....dar intradevar este spelendida...eu vreau sa dau maxim 2000 cu noal si pantofi...tot ce este peste buget nu merge...;;)

Corrynnna
04.06.2010, 10:53:12
1700e....prea mult pentru o rochie care o porti 1 singura data.....dar intradevar este spelendida...eu vreau sa dau maxim 2000 cu noal si pantofi...tot ce este peste buget nu merge...;;)
Cam așa mă socotisem și eu și m-am încadrat cît de cît, deoarece rochița mea va fi la a 2-a purtare.

lucia_bk
04.06.2010, 11:02:54
Cam așa mă socotisem și eu și m-am încadrat cît de cît, deoarece rochița mea va fi la a 2-a purtare.

si cat ai dat pe ea?....seamana cu aia din poza?

Corrynnna
04.06.2010, 11:13:12
si cat ai dat pe ea?....seamana cu aia din poza?
Hai ca schimb avatarul cu cea despre care vorbesc. Am dat 1700 de lei, adică bugetul meu maxim pentru rochiță, la care se va adăuga strâmtatul ei, pentru că mi-e mare un pic și voalul cu pantofii.

lucia_bk
04.06.2010, 11:18:00
Hai ca schimb avatarul cu cea despre care vorbesc. Am dat 1700 de lei, adică bugetul meu maxim pentru rochiță, la care se va adăuga strâmtatul ei, pentru că mi-e mare un pic și voalul cu pantofii.

da de unde ai gasit sa ti-o dea la a 2 mana asa...mie imi place din spatele tau fara bretele......dar a ta are broderie bestiala.....eu inca nu m-am apucat de cautat...abia prin ianuarie februarie...numa sa zici unde sunt...:*

Corrynnna
04.06.2010, 11:25:09
da de unde ai gasit sa ti-o dea la a 2 mana asa...mie imi place din spatele tau fara bretele......dar a ta are broderie bestiala.....eu inca nu m-am apucat de cautat...abia prin ianuarie februarie...numa sa zici unde sunt...:*

Scuze, îs mai adormită la ora asta, nu am înțeles ce anume îți place? Cred că te-ai uitat la poza din profilul meu înainte să schimb, aia era o altă rochie de la tărg, care mi.a plăcut foarte mult, din colecția La Sposa, cu un alt preț demențial, adică 6050 de lei, cu reducere cu tot. :O

Acum am poza cu rochia mea efectiv, pe care am găsit-o de vînzare pe ************.info și m-am mișcat repede.:">

lucia_bk
04.06.2010, 11:30:04
Scuze, îs mai adormită la ora asta, nu am înțeles ce anume îți place? Cred că te-ai uitat la poza din profilul meu înainte să schimb, aia era o altă rochie de la tărg, care mi.a plăcut foarte mult, din colecția La Sposa, cu un alt preț demențial, adică 6050 de lei, cu reducere cu tot. :O

Acum am poza cu rochia mea efectiv, pe care am găsit-o de vînzare pe ************.info și m-am mișcat repede.:">

eu sunt la lucru de la 6, m-am trezit demult.....asta care o ai in avatar e...imi vine sa plang...daca te gandesti sa ovinzimai departe sa maanunti.....

Corrynnna
04.06.2010, 11:33:47
eu sunt la lucru de la 6, m-am trezit demult.....asta care o ai in avatar e...imi vine sa plang...daca te gandesti sa ovinzimai departe sa maanunti.....
Nu știam că nu am voie să postez nume de site-uri, da, mă gîndesc să o vînd mai departe, probabil o să pun anunț după nuntă. Încerc să pun o poză cu modelul de pe net.

lucia_bk
04.06.2010, 11:39:24
Nu știam că nu am voie să postez nume de site-uri, da, mă gîndesc să o vînd mai departe, probabil o să pun anunț după nuntă. Încerc să pun o poză cu modelul de pe net.

si cam cu cat vrei sa o dai dupa?;;) pai na intreb sa calculez......:*

Corrynnna
04.06.2010, 11:47:22
si cam cu cat vrei sa o dai dupa?;;) pai na intreb sa calculez......:*
:))Cred că o să încep de la 1500 de lei, ca să am cître unde să scad, dacă văd că așa nu o ia nimeni. Pe de altă parte, mă voi hătărî la preț după nuntă, deoarece, deși eu voi încerca să fiu atentă și să nu o agăț sau mai știu eu ce, nu am de unde să garantez asta.

lucia_bk
07.06.2010, 08:39:08
am si eu o intrebare ...stie cineva cat e avansul de la Restaurantul Politenicii 2....cel de langa Parcul Rozelor inainte de Liceul de arte palstice?......:-\

iigna
07.06.2010, 16:59:28
Buna,

Am si eu nunta anul viitor la Clasic. Restaurantul imi place foarte mult si am auzit ca mancarea si servirea sunt excelente. Din pacate am auzit si lucruri urate, cum ar fi schimbarea pretului meniului in dimineata nuntii sau faptul ca s-a furat foarte mult la bautura. Daca ati avut nunta acolo sau ati fost implicate in organizare, si nu ati fost doar simpli invitati, v-as ruga foarte mult sa imi impartasiti si experienta voastra. Eu am citit doar lucruri bune despre Clasic, si daca nu sunt toate asa de bune, cred ca lumea care urmeaza sa isi aleaga un restaurant ar trebui sa stie.

Multumesc si o zi buna tuturor,
Irina

dia84
09.06.2010, 12:04:40
Ceau fetele, ce restaurante cu mese rotunde cunoasteti?

Princes
09.06.2010, 17:41:45
fetelor,care sunt preturile unui meniu anul acesta?

sorinadorina
09.06.2010, 20:56:08
fetelor,care sunt preturile unui meniu anul acesta?

La Do Stil meniul costa intre 180 lei (fara aperitiv cald)- 200 lei (cu aperitiv cald).In pret sunt incluse: cafea,1 suc,1 bere,1 apa.

laurabianca2003
10.06.2010, 16:20:13

restaurant HOUSE OF HARMONY

dia84
10.06.2010, 23:49:44
restaurant HOUSE OF HARMONY

multumesc mult

diana38
12.06.2010, 20:11:11
la hotel timisoara au mese rotunde si la continental

crizantema
13.06.2010, 15:05:00
Salutari, miresici!
Ma bucur ca am descoperit acest subiect: Mancarea si bautura la nunta banateana si felicitari celor ce s-au gandit sa-l abordeze! Rog frumos^:)^ pe fostele miresici care, cu siguranta, s-au confruntat cu o astfel de problema, in special pe Mada81 lina^:)^ - pt ca am observat ca le-a oferit si altor colege de suferinta:)) informatii foarte utile - sa-mi ofere numele si adresa distribuitorilor din Timisoara, eventual si nr. de telef. de unde pot lua bautura dorita, iar cantitatea consumata s-o platesc dupa nunta. In cazul in care nu puteti sa-mi dati asemenea info pe forum, va rog sa-mi oferiti aceste info pe privat.
Va doresc toate cele bune si spor la pregatiri viitoarelor miresici!

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

dora_22
14.06.2010, 22:31:35
imi place personal restaurantul Ramina.take a look

dora_22
14.06.2010, 22:36:32
nu stiu.iti recomand un restaurant frumos in schimb.

dora_22
14.06.2010, 22:59:07
Intors de curand din Timisoara unde am petrecut de vis nunta mea in acest superb restaurant.Vreau cu prilejul acestui comentariu sa multumesc intregului STAF pt seriozitatea si profesionalismul ce au dat dovada si cat de frumos sau comportat prin servire,la care toti invitati acelei nopti au avut numai cuvinte de lauda,dar nu in ultimul rand multumirile ajung la responsbili acestui eveniment Robi si Ramona care au fost la inaltime.
Mancarea si tot ceea ce ne-au pus la dispozitie nu au lasat nici un dubiu ca sunt uni dintre cei mai buni de pe piata.
Multumiri din partea familie Ponta

eugen ponta
Restaurant Ramina il recomand

DEL
16.06.2010, 09:02:35
buna fetelor,

noi am avut initial sala cu piscina de la hotel senator pentru data de 17 iulie 2010, dar am renuntat la ea ca devenise mult prea mica pentru numarul de invitati. Daca este careva interesat de sala pentru data respectiva, astept mesaj pe privat. Spor la pregatiri!:d

vad ca aveti nunta cu o saaptamana inaintea mea la daf.te rog sa-mi spui dupa nunta cum a fost? Tot in sala mare faci?

broscu
16.06.2010, 17:49:49
Da, in sala mare facem si noi. Te tin la curent. Oricum eu numai lucruri bune am auzit despre ei si am fost destul de des acolo si tot timpul am fost foarte multumiti. Sper ca va fi ok.

carin1974
17.06.2010, 08:48:29
Daf, Regent, Aurora, Via Aurelia. Daca vrei musai un restaurant care nu are, poti vorbi cu firma de deco sa-ti aduca...

dia84
18.06.2010, 10:29:03
Daf, Regent, Aurora, Via Aurelia. Daca vrei musai un restaurant care nu are, poti vorbi cu firma de deco sa-ti aduca...

Ok, merci! S-a rezolvat!

lucia_bk
22.06.2010, 08:35:24
din pacate amavurvunit restaurantul...dar aranjamentele din poza sunt superbe,.....

Princes
22.06.2010, 16:09:06
nu stiu.iti recomand un restaurant frumos in schimb.
oau unde-i asta?^:)^

lucia_bk
23.06.2010, 12:46:08
oau unde-i asta?^:)^

dupa cumarata..parca VALAHIA#-o

lucia_bk
23.06.2010, 12:49:03
lA POLITEHNICA 2unde am eu e 120 incus..1 cafea 1suc1 bere...
Genesa Catering...locatie la alegere in functie de inviati....120 ron bautura..adica bere si suc cat se poate bea
eu cam atat am fost sa cau si m-am oprit la poli...a 2 restaurant vizitat..si acela a si ramas;;)

lucia_bk
23.06.2010, 13:05:15
Salutari, miresici!
Ma bucur ca am descoperit acest subiect: Mancarea si bautura la nunta banateana si felicitari celor ce s-au gandit sa-l abordeze! Rog frumos^:)^ pe fostele miresici care, cu siguranta, s-au confruntat cu o astfel de problema, in special pe Mada81 lina^:)^ - pt ca am observat ca le-a oferit si altor colege de suferinta:)) informatii foarte utile - sa-mi ofere numele si adresa distribuitorilor din Timisoara, eventual si nr. de telef. de unde pot lua bautura dorita, iar cantitatea consumata s-o platesc dupa nunta. In cazul in care nu puteti sa-mi dati asemenea info pe forum, va rog sa-mi oferiti aceste info pe privat.
Va doresc toate cele bune si spor la pregatiri viitoarelor miresici!

http://www.SiteVacuum.com/publisher/GoogleSearchIconShadow.gifhttp://www.SiteVacuum.com/publisher/SuperSearchIconShadow.gif

la Euro...prietena mea de acolo a luat....

crizantema
23.06.2010, 23:19:24
Multumesc pt info, draga mea!:*

lucia_bk
24.06.2010, 06:33:17
Multumesc pt info, draga mea!:*

cu placere...vad ca si tu ai la catedrala...cat ai dat avans?cu cat inainte tre sa te duci saiti rezervi ziua?

Iulia2august
27.06.2010, 13:06:03
Hello,

Am nunta anul viitor si inca nu am gasit nici un restaurant potrivit. Am auzit vorbindu-se de Marele Volan, dar nu stiu pe unde e in Timisoara...nu am nici o informatie despre acest local. Ma poate ajuta cineva, plssss?
Multumesc!

Iulia :)

diana38
28.06.2010, 10:27:47
Hello,

Am nunta anul viitor si inca nu am gasit nici un restaurant potrivit. Am auzit vorbindu-se de Marele Volan, dar nu stiu pe unde e in Timisoara...nu am nici o informatie despre acest local. Ma poate ajuta cineva, plssss?
Multumesc!

marele volan este in calea sagului dupa pod,la iesire din oras

diana38
28.06.2010, 10:34:26
marele volan este in calea sagului dupa pod,la iesire din oras
incearca si la cantina de la agronomie in calea aradului,e cam la fel,iti pun niste poze

Adina_Vasy
28.06.2010, 12:24:29
incearca si la cantina de la agronomie in calea aradului,e cam la fel,iti pun niste poze
Eu am incercat anul treuct in iunie sa rezerv la agronomie pentru august anul acesta si mi s-a spus ca nu se vor mai face nunti acolo. Nu stiu daca intre timp s-a schimbat ceva.....

diana38
01.07.2010, 19:11:56
Eu am incercat anul treuct in iunie sa rezerv la agronomie pentru august anul acesta si mi s-a spus ca nu se vor mai face nunti acolo. Nu stiu daca intre timp s-a schimbat ceva.....
eu stiu ca se tin nunti in continuare

BilianaT
03.07.2010, 21:37:09
Hello,

Multumesc!

Marele Volan este vis-a -vis de Metro de pe calea Sagului.
Am fost acolo la vreo 3 nunti, sunt 2 sali, una mai mica si una mai mare, mancarea e buna si sala cea mare arata mai bine.Au si parcare mare.Nu stiu preturi de meniuri, cel mai bine ar fi sa mergi acolo si sa vorbesti cu cei de la restaurant.
Spor!

broscu
20.07.2010, 23:59:42
vad ca aveti nunta cu o saaptamana inaintea mea la daf.te rog sa-mi spui dupa nunta cum a fost? Tot in sala mare faci?

A trecut si nunta, si a fost de vis! Nu am decat cuvinte de lauda despre DAF (mancare, servire, personal, tot). Categoric recomandam acest restaurant si sa nu ai nici un fel de emotii pentru ca sunt convinsa ca va fi ok tot. Bafta si casa de piatra! Si sa imi spui si mie te rog cum a fost.

Miorush
23.07.2010, 13:36:22
Eu Recas :)

Cei de la Recas functioneaza cumva in regimul...marfa neutilizata se poate returna?
Sunt curioasa de unde pot lua vinul si eventual sampania si ce nu folosesc sa pot sa dau inapoi...daca puteti sa-mi recomandati vreo firma de distributie sau ceva...multumesc frumos...

gabriela_delia
26.07.2010, 23:48:44
Hello,

Multumesc!

buna Iulia,
Eu am avut nunta in 29 mai 2010 la restaurant Moticica. Suntem foarte multumiti. Personalul de nota 10. Mincarea... nu stiu ce sa-ti zic pt ca nu am mancat decat aperitiv si fructe. Am avut o nunta superba! Daca te intereseaza pot sa-ti dau toate detaliile. Petrecere frumoasa!

deeadeea23
27.07.2010, 15:43:24
Buna fetelor.Sunt o miresica de iunie 2011 si am ales restaurantul Koronna.Am 150 invitati si imi e teama ca nu o sa fie loc de dans cu toate ca se fac nunti pana la 250 persoane.Ma poate ajuta careva cu ceva detalii?
:-SS

asofy30
30.07.2010, 00:26:36
Buna la toata lumea,

Noi am avut nunta la Hotel Timisoara, sala Viena si am fost foarte multumiti de modul in care a iesit: personalul s-a comportat exemplar, despre mancare toata lumea a zis ca a fost foarte buna (noi nu am apucat sa gustam toate felurile, dar cat am mancat ne-a placut:) ), sala a fost foarte aerisita iar acum au si mese rotunde (cand ne-am dus sa inchiriem localul nu le aveau..planuisem sa le inchiriem de la firma de decoratiuni, dar intre timp au facut rost). Aerul conditionat a functionat destul de ok, servirea a fost f prompta, cu seful de sala ne-am inteles excelent (ne-au ajutat f mult indicatiile lui; a facut o masa de fructe care a fost f admirata si..savurata de catre toata lumea:) ), iar doamna director cu care am vorbit initial a fost de asemenea foarte dragutza.
Am avut 120 de invitati care au venit toti, dar sala suporta si mult mai multi de atat:).

M-am gandit ca poate va ajuta si feedback-ul acesta:)..noi am "investingat" mult pe site-uri inainte sa ne hotaram si am ales locul din motive de locatie (centrala, pentru a nu incurca cu diverse adrese invitatii veniti din alte parti), recomandari referitoare la restaurant, dimensiunea salii; sincer, ne-au ajutat destul de mult feedback-urile oferite de alte miresici, referitoare la ce le-a placut si ce nu le-a placut la locatiile unde au facut nunta.

clau9
03.08.2010, 11:26:48
Buna fetelor,
pentru cine doreste sala mare de max 400 si una de 150 la Hotel Arta - Restaurant 3 Juniori au 2 sali superbe
si meniurile incep de la 150 ron classic cu apa, sucuri si cafea.

Mult noroc va doresc.:)>-

cameliacatalina12
06.08.2010, 21:58:04
uite iti trimit niste poze de la alt restaurant.ramina se numeste.am inteles ca la anul maresc sala.e frumos si mancarea grozava

cameliacatalina12
06.08.2010, 22:05:18
iti recomand restaurant Ramina.uite cam asa arata.e frumos si e intr-o zona linistita si au o parcare imensa

dianapisy
10.08.2010, 11:27:39
salut! eu o sa am nunta pe 11 septembrie la moticica...si din cate am inteles aperitivul cald, de obicei pestele e groaznic...cu ce as putea sa inlocuiesc? plus ca anul trecut cand am incheiat cu ei contractul si am dat avansul de 20 mil, mi-a zis directorul de acolo ca o sa facem niste adaugiri la meniu daca contactam pe decoratoatrea lui.....si acum numai e director acolo si am ramas cu o decoratoare f scumpa si cu meniul acelasi de 170 lei, in care nu am la discretie bautura decat o cola de 250g,o cafea, o apa la la 300g de pers.
in rest, varinatele la numar sunt vreo 3, care contin aperitiv destul de bogat zic eu, apoi aperitiv cald, supa de pui, sarmale, friptura cu garnitura and thats all foks! ca altceva numai iti da! au o capacitate de 180 pers maxim, dar ei sustin ca intra fara probleme 200, dar nu e asa, pt ca numai ramane nici loc sa te plimbi printre mese, dar minte sa mai si dansezi pe undeva.

dianapisy
10.08.2010, 11:34:24
Multumesc, fetelor.

salut! sa stii ca am vrut sa imi tin cununia civ acolo, si am mers am discutat cu patroana de acolo, si am si degustat cate ceva de prin meniu, si dezamagire totala...eu am comandat galuste...dar nu erau galuste...erau ''ceva'' din aluat de fursec cred, apoi mirele si-a luat clatice cu cioco, dezamagire din nou, erau cam vechi, si o prietena si-a luat salata de fructe...e aia era ok! in afara de faptul ca au preturti deca mai bune decat in alte parti, nu e nimic special.
eu pana la urma am facut cununia la hotel timisoara, si pt ca nu am avut timp sa vorbesc cu ei despre cum sa aranjeze masa si nci post carduri nu am avut timp sa facem...a fost cam dezastru din punctul asta de vedere, dar in rest e ok....trebuie neaparat sa degustati dinainte ce veti pune pe masa, noi nu am facut asa si ne-am treit ca am facut meniul cald picant si aperitivul sarac bazat numai pe crema de branza...e asta e am scapat! acum vine nuntaaa...

dianapisy
10.08.2010, 11:35:56
Face cineva nunta la Conti anul asta?
In sala cea noua?
Cat costa meniul si altceva ce se plateste?

si noi am fost tentatii sa facem acolo. dar din cate am inteles acolo e patron un tigan si te fura meniu, la gramaj mai exact

dianapisy
10.08.2010, 11:40:34
Buna , sunt o noua miresica si as vrea sa stiu daca a facut cineva nunta la Camelot sau stiti ceva despre el?

noi am vrut acolo! pt mancarea f buna care o au!! dar au si sala sus la etaj care e cu tot cu decoratiuni, si nu in stil medieval ddeloc! meniul e 130 si are de toate! dar aveau salile prea mici pt noi. multa bafta miresico

dianapisy
10.08.2010, 11:48:42
Ceau fetele,

@Sorina:*: am pus pe hartie cam cate persoane ar veni 98%:D si nr a iesit undeva la 180. Am vb cu d-na Carmen (cred ca e sefa de sala de la Valery dar nu stiu sigur...)si o sa ne intalnim marti cu ea;;)

In weekendul acesta am fost la Rennesaince...e interesant localul (mai ales ca e pe malul lacului) dar nu mi-a placut ca e impartit in 2...si nu atata ca e impartit in 2 ci ca intre sali sunt scari...e prea micut..iese din calcul...

Apoi am fost sa vedem rest. Velvet. E draguta sala..chiar era un botez si arata fain... au 2 sali una mai mica si una putin mai mare..capacitatea este cam de 180 pers si au mese rotunde.

mai bine ai ramane la celalalt, nu la rennesaince, am fost acolo si am vorbit cu sefa de sala, ne aratat meniurile, sunt nasoale, adica iti da numai mezeluri, iar eu una nu sunt de acord cu ele nici in viata de zi cu zi, pe langa asta e f scump nu ai nimic la discretie bautura, cafea etc. am discutat cu mai multe persoane care au fost acolo in calitate ba de mire, ba de nasa etc...si toti au regretat ca s-au dus acolo, in majoritatea cazurilor au servit tortul pe ora 5 dimineata pt ca nu se mai interesau si chelnerii desi erau destui tot nu serveau acelas lucru la toata lumea in acelasi timp...:O

dianapisy
10.08.2010, 11:50:50
buna Iulia,
Eu am avut nunta in 29 mai 2010 la restaurant Moticica. Suntem foarte multumiti. Personalul de nota 10. Mincarea... nu stiu ce sa-ti zic pt ca nu am mancat decat aperitiv si fructe. Am avut o nunta superba! Daca te intereseaza pot sa-ti dau toate detaliile. Petrecere frumoasa!

ssalut! sa imi spui si mie te rog, de aperitivul cald, ce ati ales, si ce formatie a fost? voi l-ati prins pe domnul Gigi? cu fructele cum ati facut?

cameliacatalina12
20.08.2010, 16:19:48
Intors de curand din Timisoara unde am petrecut de vis nunta mea in acest superb restaurant.Vreau cu prilejul acestui comentariu sa multumesc intregului STAF pt seriozitatea si profesionalismul ce au dat dovada si cat de frumos sau comportat prin servire,la care toti invitati acelei nopti au avut numai cuvinte de lauda,dar nu in ultimul rand multumirile ajung la responsbili acestui eveniment care au fost la inaltime.
Mancarea si tot ceea ce ne-au pus la dispozitie nu au lasat nici un dubiu ca sunt uni dintre cei mai buni de pe piata.
Multumiri din partea familie Ponta

eugen ponta

camisimo
21.08.2010, 11:12:15
buna eu am tinut nunta la hotel 2000, si am fost foarte incantati, eu zic sa mergeti macar sa il vizitati.388754388755388756

dia84
16.09.2010, 13:49:57
Nota 20+ pentru cei de la Burgund!!! Daca aveti nenoie de un restaurant de 50-70 de persoane vi-l recomand cu drag!

elisabethMARCU
30.09.2010, 09:30:40
Nu ni se mai alatura nimeni cu poze de la sali???? Anca , nu ai reusit? Tu sigur ai poze frumoase de la sali!!! Mai incearca te rog!

Fetelor, poze cu salile in care ati avut sau veti avea nunta!!!
Draga miresici va atasez eu cateva poze de la nunta mea de la sala 3 juniori de la hotelul ARTA

syca16
10.10.2010, 12:54:10
poate sa ma ajute cineva cu un raspuns:cat costa meniul la Restaurant Aquarium piata 700?

sviti
25.10.2010, 15:42:24
Ceau fetelor,
sunt noua in clubul vostru..am avut nunta pe data de 16.10.2010 in Timisoara la sala 3 Juniori de la Arta hotel. A fost fff frumos si toata lumea s-a simtit ff bine.servirea este ireprosabila,iar patronii..nu am cuvinte pt ei,sunt niste oameni deosebiti cu care am ramas prieteni chiar si dupa nunta.recomand sala pentru ca este deosebita, am avut aranjamente florale ff frumoase ( florile au fost aduse din Olanda ), iar camerele de la hotel sunt mari si curate.chiar merita,noi am fost fff multumiti.
spor la pregatirile pentru toate miresicile!

Princes
25.10.2010, 19:57:13
Fetelor,va rog recomanda-ti-mi restaurante bune pentru o nunta de 100 de persoane!In Timisoara va rog!

carin1974
26.10.2010, 09:10:05
Fetelor,va rog recomanda-ti-mi restaurante bune pentru o nunta de 100 de persoane!In Timisoara va rog!

Boca Junior, Regent, Strelitia, La Renaissance...

Princes
26.10.2010, 19:34:56
Boca Junior, Regent, Strelitia, La Renaissance...
Multumesc
Ce pareri aveti despre "terasa nora"?

carin1974
27.10.2010, 09:49:36
Multumesc

Nu am fost niciodata la o nunta acolo, dar mai mergem ocazional sa mancam. Mancarea e foarte buna si au foarte multe sortimente. Intreaba eventual daca nu au acelasi regim ca si la Clasic (dupa ora 11 nu mai ai voie afara).

Adina_Vasy
27.10.2010, 12:16:53
Multumesc

Princess, este un restaurant foarte dragut in Giroc, chiar langa lac, La Flonta ii spune. Noi am fost vineri seara la muzica acolo (canta Geta si Keba) si ne-a placut mult de tot.
Daca nu, la Trio sus, am inteles ca este o sala mai mica nu demult deschisa.

Princes
27.10.2010, 18:57:00
Princess, este un restaurant foarte dragut in Giroc, chiar langa lac, La Flonta ii spune. Noi am fost vineri seara la muzica acolo (canta Geta si Keba) si ne-a placut mult de tot.
Stiu despre amandoua ca eu sunt din Giroc;;)multumesc>:D<

Princes
28.10.2010, 10:53:19
la Trio am facut nunta:)

sorinadorina
02.12.2010, 15:04:50
Sunt miresici care o sa-si faca nunta la Reghina Blue? Aveti vreo idee despre sala, servire,locatie?
Mi-ar fi de folos si cateva poze.
Multumesc . :*

elena1977
08.01.2011, 18:37:56
buna miresici de 2011
eu sunt viitoare mamica de 2011
zilele trecute am fost sa vad restaurant Ramina din Calea Lugojului.
sala este foarte frumoasa desi este pe jumatate gata deoarece il maresc si il reamenajeaza.
sincera sa fiu candelabrele cu sticlute, m-au convins pe deplin ca e o foarte buna alegere.va fi o sala eleganta si frumoasa.
am hotarat sa mai merg la sfarsitul lunii ianuarie pentru ca atunci va fi gata.
din alte discutii am inteles ca mancarea e foarte buna.
sincera sa fiu eu sunt hotarata sa fac botezul fetitei mele acolo.;;)

larisa2012
13.01.2011, 12:04:53
Multumesc

Inainte sa fiu logodita imi placea enorm cum arata Terasa Nora de afara si eram convinsa ca aici vom face nunta. Prima terasa ca sa o vedem, sa vorbim de meniu, sa vedem sala a fost normal la Nora. Insa...m-a dezamagit. E vintage... dar parca e prea mult..( cam ca la Ambasador) iar spatiu de dans nu prea e.... Desi am auzit ca mancarea e foarte buna ( de la restaurant stim, ca am mai fost), nu m-a incantat deloc.

Fetelor, spune-ti k la Ramina e fain?Mancarea buna? Cei de akolo sunt fair-play?... ma gandesc sa tregem o fuga zilele astea...

Cosstie
24.01.2011, 19:39:37
Larisa draga, te-am gasit! :) mie imi place Nora, tocmai ca e prea vintage! Si spatiu de dans nu ma intereseaza foarte mult, dar ai idee cam cati invitati ar intra acolo? :) Sau de meniu ceva?

Inainte sa fiu logodita imi placea enorm cum arata Terasa Nora de afara si eram convinsa ca aici vom face nunta. Prima terasa ca sa o vedem, sa vorbim de meniu, sa vedem sala a fost normal la Nora. Insa...m-a dezamagit. E vintage... dar parca e prea mult..( cam ca la Ambasador) iar spatiu de dans nu prea e.... Desi am auzit ca mancarea e foarte buna ( de la restaurant stim, ca am mai fost), nu m-a incantat deloc.

Fetelor, spune-ti k la Ramina e fain?Mancarea buna? Cei de akolo sunt fair-play?... ma gandesc sa tregem o fuga zilele astea...

laviniutza
24.01.2011, 22:51:19
buna miresici!ati fost la targul dalisis?eu da si vreau sa va spun ca miam gasit locatia perfecta!casa tineretului.mi se pare super!sambata e un fel de targ...wedding hall..se aranjeaza ca de nunta si au o oferta super faina...abia astept sa vad cum arata aranjata sala..ofera aranjamente gratis,inclus in pretul meniului ceea ce e super tare!ma refer la sfesnice si la flori naturale,arcada,covor rosu,casuta de bani...super!!si meniul e foarte ok!120,140 si 160!mi se pare ca e gratis!si nici nu platesti altceva decat meniul!merita incercat...

crissu25
25.01.2011, 21:32:49
Si eu am avut nunta la Golden Moments si a fost de vis...nu am ce sa le reprosez,toata lumea a fost multumita.Nu o sa va para rau de alegerea facuta!Bafta la pregatiri...

Bernadeta
28.01.2011, 02:10:57
Buna fetelor,

Stiti cumva vreo nunta organizata la Valea Lui Liman sau la Poiana Marului?
La Complexul de la Liman am primit o oferta foarte buna, dar as vrea sa stiu daca ati fost recent acolo sau daca stiti evenimente organizate la ei. Eu nu am mai fost acolo de 10 ani, de la banchetul mic.
Se pare ca s-a renovat si e recent deschis.
Merci.

happy_aura
28.01.2011, 20:37:48
buna miresici!ati fost la targul dalisis?eu da si vreau sa va spun ca miam gasit locatia perfecta!casa tineretului.mi se pare super!sambata e un fel de targ...wedding hall..se aranjeaza ca de nunta si au o oferta super faina...abia astept sa vad cum arata aranjata sala..ofera aranjamente gratis,inclus in pretul meniului ceea ce e super tare!ma refer la sfesnice si la flori naturale,arcada,covor rosu,casuta de bani...super!!si meniul e foarte ok!120,140 si 160!mi se pare ca e gratis!si nici nu platesti altceva decat meniul!merita incercat...

La Casa Tineretului daca nu-ti imbraca peretii in material arata oribil! :(
Intereseaza-te de aspectul asta, sa nu ai surprize, sunt niste pereti tare urati.
La targ a fost OK, chiar arata bine sala, dar era toata imbracata :">

happy_aura
28.01.2011, 20:40:01
Buna fetelor,

Stiti cumva vreo nunta organizata la Valea Lui Liman sau la Poiana Marului?
La Complexul de la Liman am primit o oferta foarte buna, dar as vrea sa stiu daca ati fost recent acolo sau daca stiti evenimente organizate la ei. Eu nu am mai fost acolo de 10 ani, de la banchetul mic.
Se pare ca s-a renovat si e recent deschis.
Merci.

Esti sigura ca vrei sa-ti faci nunta la Poiana Marului? Mi se pare destul de departe de Lugoj....:-\

Bernadeta
28.01.2011, 23:17:53
Esti sigura ca vrei sa-ti faci nunta la Poiana Marului? Mi se pare destul de departe de Lugoj....:-\

Inca nu m-am hotarat, dar vreau sa organizez nunta in aer liber. Trebuie sa ma decid.
Prima varianta a fost la Ponton la Valiug, dar cer doar chiria pontonului 2000 Euro. Plus cortul care trebuie instalat. Meniul e 50 de euro+ bauturile in regim de bar. Mi sa parut totusi mult, tinand cont ca trebuie organziat si drumul pana acolo.
La Poiana Marului ar fi pensiuni mai accetabile dar am inteles ca drumul pana acolo e cam cu probleme.
Asa ca o sa raman cred pe varianta Valea Lui Liman. Si intr-adevar e mai approape de Lugoj.

happy_aura
29.01.2011, 12:00:54
Inca nu m-am hotarat, dar vreau sa organizez nunta in aer liber. Trebuie sa ma decid.
Prima varianta a fost la Ponton la Valiug, dar cer doar chiria pontonului 2000 Euro. Plus cortul care trebuie instalat. Meniul e 50 de euro+ bauturile in regim de bar. Mi sa parut totusi mult, tinand cont ca trebuie organziat si drumul pana acolo.
La Poiana Marului ar fi pensiuni mai accetabile dar am inteles ca drumul pana acolo e cam cu probleme.
Asa ca o sa raman cred pe varianta Valea Lui Liman. Si intr-adevar e mai approape de Lugoj.

Super ideea cu nunta in aer liber :)
Eu sunt (vb la prezent, nu mai stau acolo de 12 ani dar sufletul tot acolo mi-a ramas :( ) din zona Poiana Marului de aia te-am intrebat. Mi se pare destul de costisitor sa mergeti pana acolo...

laviniutza
12.02.2011, 09:00:44
La Casa Tineretului daca nu-ti imbraca peretii in material arata oribil! :(
Intereseaza-te de aspectul asta, sa nu ai surprize, sunt niste pereti tare urati.
La targ a fost OK, chiar arata bine sala, dar era toata imbracata :">

am vazut cum arata..absolut toti peretii vin drapati.in special cercul de sus.parca esti in cort..ii super mai ales si scara aia..vis..ii grandioasa sala si oamenii a cui este rest sunt super de treaba.iti ofera tot in pretul meniului.am mai fost la rest in tim si nu am gasit o oferta dinasta...aici imi tin nunta.o sa vin cu poze ;)
succese fetele :)

andelutza83
15.02.2011, 19:26:40
Spuneti-mi va rog ce stiti despre Senator! Eu am trecut de emotiile acestea dar vreau sa ajut o prietena. Din pacate nimeni nu a mai discutat recent despre aceasta locatie, asa ca, cine are informatii proaspete, rog sa ma tina la curent! Multumesc!

adelinne85
15.02.2011, 22:05:09
Spuneti-mi va rog ce stiti despre Senator! Eu am trecut de emotiile acestea dar vreau sa ajut o prietena. Din pacate nimeni nu a mai discutat recent despre aceasta locatie, asa ca, cine are informatii proaspete, rog sa ma tina la curent! Multumesc!

noi vom avea nunta acolo in mai. am ales locatia pentru a ne oficializa cununia religioasa in gradina restaurantului. am ales sala cu piscina. nu ne-au impus un nr. minim de persoane invitate. Meniul il puteti compune voi, sau puteti alege una din variantele propuse de ei ( intre 160 - 190 cu cafea, apa, vin, bere si suc gama cola). Poti alege varianta sa iei cafeaua de la ei, si sa aduci tu in rest toata bautura (asa vom face noi). Se platesc ospatarii (undeva la 16 mil daca ai undeva la 100 de invitati). Decorul il vom avea tot de la ei. Avem incluse drapajele pe pereti, iar imbracatul salii va ajunge undeva la 700 euro (aici incluzand fete de masa, huse de scaun din brocard, decorul din gradina pentru cununia religioasa, cutia de dar, etc....) Florile le vom lua de la o tipa cu care colaboreaza ei. Mai ceva poti duce tu fructele si ei le vor aranja fara a iti cere alte taxe suplimentare, sau poti da parca 3 euro de pers si iti vor aranja o masa cu fructe sculptate. Mie imi par foarte ok. Mai multe voi putea spune dupa eveniment. Poti sa mergi pana acolo si sa discuti personal cu ei. Insa in caz ca te hotarasti sa ai o nunta acolo va trebui sa te hotarasti din timp, noi am fost in sept 2010 si am mai gasit liber pentru 2011 doar in 21 mai, si in unele zile de duminica sau in sambetele din post. Multa bafta in alegerea locului potrivit pentru voi :)

Josette
02.04.2011, 00:02:40
Salutare miresici! am tot cautat pe forum un topic adresat restaurantului Continental, insa nu am gasit nimic...

M-ar interesa sa stiu:
1) cate persoane intra in salon Atlantic (rest de zi + separeu) fara sa se creeze ingramadeala la mese si in plus, sa ramana loc suficient pt dans (precizez ca vom avea formatie).

2) dat fiind restaurantul, unde ar veni mai bine plasata o fantana de ciocolata: la intrarea in sala principala (langa masa cu sampanie), in salonul mare sau in separeu?

Ma poate ajuta cineva - din randul celor care au avut nunta acolo - cu un raspuns? [-o<
Va multumesc!
p.s.: noi mai avem 2 luni pana la marele eveniment; momentan suntem in faza de realizare a invitatiilor si treb sa ne hotaram cat mai repede cate si cui trimitem

Btw, mai sunt miresici cu nunta la Conti pe data de 4 iunie (anul acesta)? :)

mirunad
07.05.2011, 20:51:03
Buna,
a facut cineva nunta la Conplexul Flonta din Giroc, pe balta?
M-ar interesa cum e servirea, daca e spatiu destul pentru dans, daca e multa mancarea si buna, daca sunt tantari,etc.
Multumesc.

andelutza83
09.05.2011, 23:08:23
Multzumesc adelinne85!!! Scuze ca raspund cu intarziere! Prietena mea a renuntzat la acest restaurant pentru ca nu a fost multzumita de oferta lor. Iti urez bafta si sa ai o nunta frumoasa, asa cum ti-ai dorit!

Lioa
31.05.2011, 19:26:19
ssalut! sa imi spui si mie te rog, de aperitivul cald, ce ati ales, si ce formatie a fost? voi l-ati prins pe domnul Gigi? cu fructele cum ati facut?

ceau,

sala ai amenajat-o cu firma sau a fost amenajata , dor de ei ?
poti te rog sa-mi dai poze daca vrei ca am si eu nunta in iulie si am vrea sa-mi fac o idee
multumesc frumos

Mirelly
12.08.2011, 09:15:16
daca cauti cu google gasesti si nr de tel.unde primesti mai multe informatii.

Carmenik
23.08.2011, 11:27:28
Buna fetelor!Am avut sambata 20 august nunta la Restaurant Ramina!!!In primul rand profesionalismul de care au dat dovada este mult peste asteptari, asa ceva mai intalnesti poate pe afara ca la noi eu nu am intalnit inca atat bun simt, atata implicare si atat bun gust!!! Sunt niste oameni deosebiti care au facut nunta noastra sa fie nu un eveniment normal ca orice nunta, a fost mirific!!!De la aranjamentele din sala pana la servire mancare!!!A fost splendid!!!Sunt pofesionisti in toate!!!Locatia are o capacitate de 170 de persoane!!! E amenajat superb cu candelabre, semineu, m-am simtit ca o printesa in acea locatie!!!Servirea a fost ireprosabila, mancarea nu am cuvinte iar Dl Robi si sotia sunt niste oameni minunati!!!Ma rog la Dumnezeu sa-i tina sanatosi sa ne organizeze si botezurile si nunta de argint si aur!!!Sfatul meu pt viitoarele miresici, daca mergeti sa va alegeti localul, treceti si pe la Ramina, macar sa stati de vb cu l Robi si sa va faceti o idee!!Promit ca nu veti regreta!!!Succes tuturor in pregatiri!!!

larisa2012
08.12.2011, 12:59:15
Larisa draga, te-am gasit! :) mie imi place Nora, tocmai ca e prea vintage! Si spatiu de dans nu ma intereseaza foarte mult, dar ai idee cam cati invitati ar intra acolo? :) Sau de meniu ceva?

Cos , daaa... dupa o perioada raspund si eu.

La Nora sunt 2 sali, una jos si una sus. Noi am vazut-o pe cea de sus. Sincer nu mai stiu cate persoane, cred ca aprox. 100 :)... dar ma interesez si va spun

babyangel_deea
13.01.2012, 23:25:07
Cos , daaa... dupa o perioada raspund si eu.

La Nora sunt 2 sali, una jos si una sus. Noi am vazut-o pe cea de sus. Sincer nu mai stiu cate persoane, cred ca aprox. 100 :)... dar ma interesez si va spun

Noi am avut nunta in 2010 la Nora si am fost foarte multumita, colaborarea a fost una excelenta ! In ultima luna i-am inebunit cu degustarile, amenajarea, repetitii de dans in sala etc si au fost foarte amabili si rabdatori. Iar in seara nuntii nu a trebuit sa imi fac griji pt nimic,, au gasit ei chiar si persoana cu meniu vegetarian ca eu uitasem sa le zic care e. Am avut 101 persoane :) si au incaput foarte bine, iar locul de dans a fost suficient. Despre mancare nu cred ca mai are rost sa va spun prea multe: foarte buna si suficienta! Spor la pregatiri!!!:*

larisa2012
09.02.2012, 09:32:24
Am o intrebare

Cine stie de Cochet Ballroom sau de Sala de evenimente DOV? Acum am auzit de ele. Am fost aseara sa vedem sala de la Cochet Ballroom si e de vis. Intrebarea mea e, cat ar trebuie sa coste un mediu normal? Sincer de o saptamana vad foarte multe preturi si sunt foarte confuza...please help me :*

ms anticipat

mona34
10.02.2012, 12:22:25
Am o intrebare

Cine stie de Cochet Ballroom sau de Sala de evenimente DOV? Acum am auzit de ele. Am fost aseara sa vedem sala de la Cochet Ballroom si e de vis. Intrebarea mea e, cat ar trebuie sa coste un mediu normal? Sincer de o saptamana vad foarte multe preturi si sunt foarte confuza...please help me :*

ms anticipat

Preturile pt anul acesta pornesc de la 100 pana la 180 lei/meniu/persoana si difera foarte mult in functie de locatie ce cuprinde acest meniu ( si aici ma refer la bauturi). De ex:
Maldini - 150 lei/meniu all inclusiv (bauturi incluse la discretie, aranjatul salii, bucatari, ospatari)
Hotel Arta - de la 160 lei/meniu si contine doar mancarea, fara nici o bautura

larisa2012
12.02.2012, 18:14:33
Multumesc mult de raspuns..asa e, dupa multe intalniri ne-am dat seama ca conteaza mult locatia...oricum e o alegere grea!

O duminica frumoasa :)

mire
12.02.2012, 23:32:48
Multumesc mult de raspuns..asa e, dupa multe intalniri ne-am dat seama ca conteaza mult locatia...oricum e o alegere grea!

O duminica frumoasa :)

conteaza foarte mult si modul cum e aranjata sala....degeaba sala e super frumoasa daca firma care aranjeaza sala nu se pricepe si o face sa arate a chici....sfatul meu e sa cautati si o firma de aranajamente buna ....spor la pregatiri >:D<:*

larisa2012
13.02.2012, 09:36:20
Da ai mare dreptate. Am vazut poze de la Casa Armatei cu o firma de decorare si a iesim ca o sala de bal..asa e, conteaza mult si firma care decoreaza.

Oricum vrem sa rezervam sala si sa fim linistiti si totusi... aflam de mai multe locatii si nu ne putem hotara...

Daca vreti si nu va deranjeaza dati-mi sugestii. Momentan suntem pentru:
1. Cochet Ballroom
2. Lido Ballroom
3. Ramina

...inca mai vrem sa vedem locatii. Ideea e ca invitatii noistri pot varia de la 100 - 150 persoane si vrem o sala care sa nu ne limiteze. Meniul sa fie accepatbil si daca se paote sa fie sala cu mese rotunde :)....

laura81
13.02.2012, 21:42:29
Stiti ceva de restaurantul Stejarul de la Bazos? S-a vorbit de restaurantul asta pe acest subiect, are rost sa caut in urma?

roxanica_1988
29.02.2012, 17:24:02
Buna, noi vom avea nunta in 26 mai la Lido. E o sala superba, cu mese rotunde, fara stalpi. Oamenii de acolo sunt foarte profi...spor in continuare la cautat!!

larisa2012
05.03.2012, 11:36:26
Buna, noi vom avea nunta in 26 mai la Lido. E o sala superba, cu mese rotunde, fara stalpi. Oamenii de acolo sunt foarte profi...spor in continuare la cautat!!

Super! Sala Lido e foartee frumoasa. Eu stau in Soarelui si voi face nunta la Biserica din Soarelui..era perfect sa facem la Lido. Era una din optiunile noastre, insa, noi nu stim exact nr. de invitati pe care ii vom avea...asa ca nu as vrea sa avem o problema in privinta salii. Noi semnam contractul miercuri cu Cochet Ballroom. E super si frumos si acolo.

Spor la pregatiri...

manuela.tm
13.07.2012, 20:44:46
Ma poate ajuta careva care a participat sau a facut nunta la sala de la Park Place (sala in care era discoteca).
Cum a fost atmosfera, mancarea, ospatarii, etc.

Multumesc.

adelinemb
14.07.2012, 07:57:13
buna fetele, eu voi avea nunta la house of harmony, la sala verde . si mie mi-ar fii placut la cochet ballroom , dar nu imi permiteam sa dau atat pe meniu. asta este... am norocul ca si la house of harmony are material pe tavan si cu o firma buna de decoratiuni se poate face foarte frumoasa. apropo, larisa tu ai fost in clasa cu anda la aslan, nu??

Andalia
22.07.2012, 15:37:56
Buna,

Sunt noua pe aici si voi fi miresica de 2013. Suntem in cautarea unei sali, vom avea cel mult 150 pers (depinde cati vor confirma) .Vrem o sala cat de cat mare, cu mese rotunde, sa fie loc destul intre mese ca sa nu stea ingramaditi si spatiu suficient pt dans. Aveti ceva sugestii? Ne-am gandit la Hotel Arta, Royal, Yacht Club, Conti, Timisoara... si inca mai cautam...Niste poze cu aceste sali decorate ne-ar ajuta fff mult...
Cam cat se cere avans pt sala, preturi la meniuri?

adelinemb
23.07.2012, 07:26:30
Buna,

Sunt noua pe aici si voi fi miresica de 2013. Suntem in cautarea unei sali, vom avea cel mult 150 pers (depinde cati vor confirma) .Vrem o sala cat de cat mare, cu mese rotunde, sa fie loc destul intre mese ca sa nu stea ingramaditi si spatiu suficient pt dans. Aveti ceva sugestii? Ne-am gandit la Hotel Arta, Royal, Yacht Club, Conti, Timisoara... si inca mai cautam...Niste poze cu aceste sali decorate ne-ar ajuta fff mult...

buna, nush daca te-ar interesa , eu fac nunta anul viitor la sala verde de la house of harmony. sala nu e cine stie ce dar e destul de mare si are material pe tavan. decorata arata mai frumos. iar ca meniu , mie mi-a oferit la un minim de 130 de persoane meniul all inclusiv : adica mancarea, prajituri , fructe, inghetata, tortul 100 g de persoana plus bauturi vin , sampanie, bere , suc, angelli, whisky. eu voi mai cumpara doar palinca , ca am multi care beau. si ti se da si decoratul meselor si scaunelor ( mese rotunde) la 130 lei / persoana.iubi meu a fost si la sala crem , mi-a zis ca e mai mare, are o capacitate de 200 , dar eu am preferat cea de la padurea verde ca oricum e si locul , si are materialul pe tavan , si intra 170-180 de persoane, deci e destul loc de dans. daca te intereseaza intra pe site-ul lor si vezi meniul, si au decorata sala pe hi5 , dar nu mai stiu cum am ajuns acolo. te pup si bafta la cautari.

miha24
25.07.2012, 13:07:59
Buna,

Bine ai venit. Am fost de curand la o nunta la hotel Arta. Cred ca la sala Viena. Mie mi-e placut extraordinar de mult cum arata dar pentru 150 de persoane mi se pare cam mare. Daca au si sali mai mici cred ca merita sa te interesezi. Servirea a fost super, sala arata wow... cred ca au si niste aranjamente florale artificiale super. Nu mi-am dat seama ca-s aritificiale pana cand nu am pipait intens frunzele. Si chiar aratau super.
Spor si sa ne anunti ce hotarasti!

Andalia
25.07.2012, 20:26:10
Bine ai venit. Am fost de curand la o nunta la hotel Arta. Cred ca la sala Viena. Mie mi-e placut extraordinar de mult cum arata dar pentru 150 de persoane mi se pare cam mare. Daca au si sali mai mici cred ca merita sa te interesezi. Servirea a fost super, sala arata wow... cred ca au si niste aranjamente florale artificiale super. Nu mi-am dat seama ca-s aritificiale pana cand nu am pipait intens frunzele. Si chiar aratau super.
Spor si sa ne anunti ce hotarasti!

Multumesc pt raspuns. Voi merge cu siguranta si la Hotel Arta, dar mai caut si altele insa e o decizie asa de grea..prea multe sali si toate au ceva care imi place....Cand ma voi hotara va voi anunta :)

atheaa_me
26.07.2012, 12:55:59
buna
despre restaurantul valery 3 din timisoara stie cineva ceva? Cam cat merge darul acolo? Eu nu sunt din oras si m-ar ajuta o idee. multumesc

PatyCrista
26.07.2012, 15:08:41
Buna,

Ceau Andalia,

Eu am avut nunta la Royal Ballroom pe 10 iunie.
Am avut 158 de invitati cu tot cu noi care am fost 6 la prezidiu,am avut 12 mese rotunde de 12 locuri si 2 mese mici de 4 locuri pentru copii , foto-video si DJ.
Loc a fost suficient , a predominat tineretul si sa dansat mult (l-am avut pe DJ Edy , nu stiu daca ai auzit de el, ti-l recomand cu caldura)
Am fost foarte multumiti de mancare si de servire.
Caut-o pe D-na Ramona, ea ne-a ajutat foarte mult, am ales meniul cu pretul cel mai mic, am putut sa combin meniurile intre ele. Iti recomand la friptura trio medallion cu sos madeira pe care l-au laudat toti invitatii.
Avansul a fost de 1000 lei dar l-am platit in 2 transe.
Daca esti interesata si vrei sa te ajut cu alte amanunte intreaba-ma si te ajut cu placere, acum m-am intors din luna de miere, mi-am luat si o mica pauza de la lucru si am mai mult timp la dispozitie.

Iti doresc multa bafta in organizare! :)
Am avut nunta de vis pe care mi-am dorit-o.
Atasez cateva poze cu sala.

Andalia
27.07.2012, 20:28:32
@PatiCrista:

Iti multumesc pt recomandare. Chiar maine am de gand sa ma duc pana la Royal sa vad ce si cum. Am cateva intrebari daca ma poti ajuta:
1. Ti-au impus un anumit nr de persoane, pt ca noi avem pe lista 150 pers dar nu cred ca vor confrima toti si nu as cauta o sala mai mica de 150 pers ca sa nu stea inghesuiti, sa fie mai aerisita si sa fie si mult loc de dansat.
2. Imi poti da ceva detalii despre DJ, am auzit si eu de el pe aici pe forum, poate un PM cu datele lui, cam cat cere pt o nunta.
3. O recomandare pt foto-video ai putea sa imi dai?
4. Cat a costat meniul?

Iti multumesc anticipat pt raspuns. Va doresc Casa de piatra si numai bine.

Andalia
29.07.2012, 20:57:44
Am fost la Royal ieri si am vb cu dl dorin (sotul d-nei ramona). Ce sa zic....ne-a oferit toate detaliile, cred ca a vb cu noi vreo ora, daca nu mai mult...mi s-a parut foarte de treaba, sala arata foarte bine, in pretul meniului ne-au oferit ceva bonusuri pe care pe la altii la care am fost nu le-am intalnit....Acuma trebuie sa luam o decizie cat mai repede ca sa nu se ocupe locurile.....
Oscilez intre Arta si Royal....poate ma mai ajutati si voi...

PatyCrista
30.07.2012, 17:16:15
@PatiCrista:

Iti multumesc pt recomandare. Chiar maine am de gand sa ma duc pana la Royal sa vad ce si cum. Am cateva intrebari daca ma poti ajuta:
1. Ti-au impus un anumit nr de persoane, pt ca noi avem pe lista 150 pers dar nu cred ca vor confrima toti si nu as cauta o sala mai mica de 150 pers ca sa nu stea inghesuiti, sa fie mai aerisita si sa fie si mult loc de dansat.
2. Imi poti da ceva detalii despre DJ, am auzit si eu de el pe aici pe forum, poate un PM cu datele lui, cam cat cere pt o nunta.
3. O recomandare pt foto-video ai putea sa imi dai?
4. Cat a costat meniul?

Iti multumesc anticipat pt raspuns. Va doresc Casa de piatra si numai bine.

Ceau,
Cu mare placere,
Nu mi-au impus un numar minim de persoane.
A fost suficient locul de dans iar DJ Edy a facut atmosfera si a ridicat lumea la dans. Pe noi ne-a constat 300 Euro. Numarul lui este : 0723.124.551
Ca si foto am avut-o pe Cristina Berinde, a venit ea cu cineva care a si filmat.
Meniul a costat 170 lei.
Ce vroiam sa iti mai spun este ca am fost foarte incantati de tinuta ospatarilor, cu mansui albe, care a dat o nota de eleganta restaurantului iar servirea a fost ireprosabila.
Parerea mea este ca nu se compara cele 2 locatii.
Iti multumesc de urare, asemenea va doresc si eu voua!

Multa bafta in alegerea locatiei.

Andalia
02.08.2012, 12:45:58
@PatyCrista:

Iti multumesc pentru detalii. Imi poti trimite un PM cu nr de tel al lui DJ Eddy te rog?

Am fost si eu la Royal si am discutat, insa intre timp am gasit alta sala ca m-a convins, nu mai imi trebuie alta :D. E vorba de noua sala de la Boavista. Nu am poze deocamdata, dar cand le voi avea le voi posta...e intr-adevar superba, dupa parerea mea.

Numa bine.

PatyCrista
03.08.2012, 15:22:14
@PatyCrista:

Iti multumesc pentru detalii. Imi poti trimite un PM cu nr de tel al lui DJ Eddy te rog?

Am fost si eu la Royal si am discutat, insa intre timp am gasit alta sala ca m-a convins, nu mai imi trebuie alta :D. E vorba de noua sala de la Boavista. Nu am poze deocamdata, dar cand le voi avea le voi posta...e intr-adevar superba, dupa parerea mea.

Numa bine.

Cu placere,
Nr lui DJ Edy este : 0723.124.551

Bafta multa! :)

PatyCrista
03.08.2012, 15:57:06
Cu placere,
Nr lui DJ Edy este :NR. TELEFON STERS

Bafta multa! :)

se pare ca nu iti pot pune nr de tel si PM nu pot trimite pentru ca nu am un numar de 10 postari.
Daca doresti poti sa imi dai o adresa de e-mail si ti-l trimit asa.

manuela.tm
03.08.2012, 16:32:36
@PatyCrista:

Numa bine.

Poti sa-mi dai si mie ceva detalii despre noua sala Boavista, meniuri, ce includ, se platesc ospatarii?

Multumesc.

Andalia
03.08.2012, 20:38:56
Poti sa-mi dai si mie ceva detalii despre noua sala Boavista, meniuri, ce includ, se platesc ospatarii?

Multumesc.

Sala e superba, nu stiu daca ai vazut-o, dar e ceva exceptional.
Au vreo 10 variante de meniuri cu si fara bautura inclusa, depinde ce alegi...oricum asta vei stabili mai aproape de data nuntii. Meniurile pornesc de la 150 lei cele fara bautura si cele cu bautura inclusa de la 200 lei si te lasa sa iti aduci tu bautura sau sa o iei de la ei.
Avansul pt sala e 500 euro. De ospatari, bucatari chiar nu am intrebat, dar ma gandesc ca e la fel ca la ceilalti... pretul unui meniu.
Iti ofera o camera bonus la hotel, parcare pt toti invitatii si masa de sampanie. Si masa de frutce ti-o aranjeaza ei daca le duci tu fructele. Pt decorarea salii se plateste in jur de 20 lei/pers si nu incude florile, sau daca nu vrei cu decorul de la ei, te lasa sa iti aduci firma.

O sa atasez cateva poze daca reusesc

Andalia
03.08.2012, 21:02:04
Pozele de la Boavista Ballroom. Ce parere aveti?

manuela.tm
05.08.2012, 17:06:56
multumesc de informatii si poze.
Arata foarte bine.

camyBFC
28.08.2012, 19:41:45
Foarte frumoasa sala de la Boavista, e genul de sala de bal care mi se pare ideala pentru nunta visurilor! De asemenea va recomand si restaurant Arta, sala Berlin, de vis!

camyBFC
28.08.2012, 19:48:05
Am fost la Royal ieri si am vb cu dl dorin (sotul d-nei ramona). Ce sa zic....ne-a oferit toate detaliile, cred ca a vb cu noi vreo ora, daca nu mai mult...mi s-a parut foarte de treaba, sala arata foarte bine, in pretul meniului ne-au oferit ceva bonusuri pe care pe la altii la care am fost nu le-am intalnit....Acuma trebuie sa luam o decizie cat mai repede ca sa nu se ocupe locurile.....
Oscilez intre Arta si Royal....poate ma mai ajutati si voi...

Parerea mea este sa mergi intr-o sambata pe la 15.00 sa vezi sala Berlin de la Arta, e superba, eu am avut nunta la Arta si am fost si la un botez la Royal, sunt frumoase amandoua, dar depinde de numarul de persoane, eu am avut 200, iar prietena mea a avut 100 la botez la Royal. Bafta, oricum orice ai alege va fi super!

Andalia
04.09.2012, 21:52:32
Parerea mea este sa mergi intr-o sambata pe la 15.00 sa vezi sala Berlin de la Arta, e superba, eu am avut nunta la Arta si am fost si la un botez la Royal, sunt frumoase amandoua, dar depinde de numarul de persoane, eu am avut 200, iar prietena mea a avut 100 la botez la Royal. Bafta, oricum orice ai alege va fi super!

Am fost si la Arta si la Royal si pe ambele le-am, vazut ornate pt nunta, dar imi place mult mai mult sala noua de la Boavista, asa ca am ramas la Boavista.

camyBFC
05.09.2012, 13:35:45
Am fost si la Arta si la Royal si pe ambele le-am, vazut ornate pt nunta, dar imi place mult mai mult sala noua de la Boavista, asa ca am ramas la Boavista.

Ma bucur ca ti-ai ales sala deja, pare superba din poze, iti doresc sa iti iasa nunta exact cum iti doresti si sa fi cea mai fericita mireasa. In cazul meu mi s-au depasit asteptarile, nu credeam ca se poate sa iasa totul atat de bine si sa fie asa de frumos, pacat ca trece foarte repede, asa ca profita de fiecare clipa.
Cu drag..... :)

anci83
11.09.2012, 11:56:55
Buna fetle oficial sunt miresica de iunie2013,v as ruga niste pareri pt restaurante in timisoara cam la 200 prsoane>mersi

larisa2012
11.09.2012, 13:01:15
Buna si bine ai venit,

Sa intri si pe topic la Miresici de 2013.

Pentru 200 persoane ar fi care imi plac mie si sunt super calitate:
- Cochet Ballroom (unde fac eu)
- Valahia
- Daf Junior
- Valery Mosnitei
- Venetia
- Do Stil
- Lido

Aceastea imi plac mie mult de noi...noi am ales Cochet Ballroom deoarece ne place sala enorm de tot iar mancarea, servirea este foarte ok.

anci83
11.09.2012, 13:44:28
mersi larisa de raspuns,m am intesat si io de cateva zile incoace si mi au placut foarte mult cochet ballroom(am inteles ca la meniuri variaza meniurile intre 160-240 ron),mi a mai placut aquaballroom,velvet music si lido de asemenea,n as vrea nici ceva foarte scump de ex 240 ron mi se pare prea mult pt noi,apropo la tine la cochet cum e?esti multumita ce ti ofera ei?mersi.apropo o sa caut si celelalte enumerate.

camyBFC
11.09.2012, 14:04:33
Poti sa incerci si la Arta, sala Berlin(care e cea mai frumoasa), noi am avut meniul 150 ron, acum cred ca e 160 ron, dar ai tot aranjamentul inclus si suc, apa si cafea. Eu recomand pt ca sunt niste oameni deosebiti patronii, si noi am facut acolo si nu am nici un repros, stiu multe nunti superbe facute acolo si iese destul de ok la pret fata de ce alte avioane de preturi am auzit.
Spor la cautat.

larisa2012
11.09.2012, 14:10:06
mersi larisa de raspuns,m am intesat si io de cateva zile incoace si mi au placut foarte mult cochet ballroom(am inteles ca la meniuri variaza meniurile intre 160-240 ron),mi a mai placut aquaballroom,velvet music si lido de asemenea,n as vrea nici ceva foarte scump de ex 240 ron mi se pare prea mult pt noi,apropo la tine la cochet cum e?esti multumita ce ti ofera ei?mersi.apropo o sa caut si celelalte enumerate.

Eu mi-am facut in luna ianuarie o lista de 10 Restaurante care sa se potriveasca profilului nostru: clasic, nu exagerat de scump, invitatii sa poata varia (100 - 200). Prima vizita a fost la Cochet Ballroom in ianuarie...am fost fascinata insa am vizitat inca multe restaurante. Ne-am intors in martie si am semnat contractul cu ei. Am fost primii pe anul 2013.

Eu am ales Meniul de 180 RON, mi se pare ca mancare suficient si este foarte consistent. Mi se ofera in banii acestia suc natural, acidulat, apa plata + minerala, bere, cafea, sampanie. Am stabilit cu ei si decorul tot cu firma lor vreau sa il fac dar separat si ne intalnim in ianuarie pt asta. Bauturile tari mi le iau de la furnizorii lor si ce ramane dau inapoi. Platesc doar ce se consuma.

Sa stii ca sunt foarte multumita. Am intrebat in stanga si dreapta pe cei care au fost acolo la diverse evenimente si toti au numai cuvinte de lauda. Sincer, astept evenimentul dar nu regret nici un moment alegerea facuta.

Eu stau in Zona Soarelui si mi-ar fi placut la Lido deoarece era aproape, insa cereau un minim de 150 persoane. Nu stiu ce va fi la anul, asa ca mai bine merg pe minim de persoane. La Velvet ar fi fost ok, insa locatia nu ma incanta. La noi vor fi multi din Resita, Moldova...nici la Cochet nu e the best insa e mai bine.

Eu zic sa ceri oferte de preturi de la mai multe ca sa vezi cum e balanta. Depinde cum va doriti voi...

anci83
11.09.2012, 19:13:35
oki,cred ca o sa ma duc si eu cat de curand pot sa vad cochetu,ca si pe mine m a impresionat sala cel putin din poze,am mai vazut ceva poze pe facebook de la o miresica care s a casatorit de curand acolo si chiar arata bine sala,velvetu imi place dar nu asa mult din cauza grinzilor acelora de sus :),dar sala e draguta,la lido am fost la o nunta o fost super si servirea si sala si tot,numai ca tre sa vad cateva oferte de meniuri,ast raspuns de la ei,la arta am fost de curand la o nunta in sala berlin,sala draguta se apropia de lido foarte mult,mancarea bunicica sa zic asa,dar acuma fiecare are alte gusturi si pareri,am inteles ca meniul o fost de 200 ron dar servirea ireprosabila,acuma nu sh ce sa zic am primit mail de la aquaballroom si meniurile incepeau de la 165 cel putin asa mi au zis la tel,urmeaza sa selectez cateva restaurante si sa mergem sa le vedem,am vazut ceva poze si de la sala park place dar deocamdata nu sh nika de ei,mai ast pareri,apropo rochita de unde v o alegeti io habar n am inca:)

anci83
11.09.2012, 19:17:40
Poti sa incerci si la Arta, sala Berlin(care e cea mai frumoasa), noi am avut meniul 150 ron, acum cred ca e 160 ron, dar ai tot aranjamentul inclus si suc, apa si cafea. Eu recomand pt ca sunt niste oameni deosebiti patronii, si noi am facut acolo si nu am nici un repros, stiu multe nunti superbe facute acolo si iese destul de ok la pret fata de ce alte avioane de preturi am auzit.
Spor la cautat.

ms frumos camy de raspuns,am fost la arta la o nunta chiar la sala berlin,in 11 aug,o fost fain totul,nu pot sa zic nika,din cate am inteles de la miri or avut meniu de 200 ron,ceea ce e cam prea mult pt noi,am zis pana la 160 ron dar deja 200 e prea mult,sala e deosebita si de servire nu pot sa zic nika o fost totul bine.

camyBFC
12.09.2012, 11:47:53
ms frumos camy de raspuns,am fost la arta la o nunta chiar la sala berlin,in 11 aug,o fost fain totul,nu pot sa zic nika,din cate am inteles de la miri or avut meniu de 200 ron,ceea ce e cam prea mult pt noi,am zis pana la 160 ron dar deja 200 e prea mult,sala e deosebita si de servire nu pot sa zic nika o fost totul bine.

Da, cu placere. Si mie mi se pare foarte important pretul meniului, dar si sala cum arata, eu am tinut neaparat sa fie mocheta pe jos pentru ca eram convinsa ca voi sta desculta si a fost de vis, toate fetele erau desculte dupa ora 12, si toate mi-au multumit. Sunt de acord cu tine la pret, si mie daca imi zicea ca e 200 ron meniul nu mai era aceiasi chestie. Eu iti zic sigur ca noi am avut nunta in 28 iulie si am avut 150 meniul, cu multe chestii incluse, si acum nu stiu exact dar cred ca pentru anul viitor e 160 meniul. Vreau sa mai zic ca din invitatii nostrii la nunta vreo 4 cupluri au ales sa faca nunta acolo anul viitor.

Cel mai bine e sa te interesezi tu unde iti place si sa ai de unde alege. Acuma depinde si de pretentii, dar am auzit multe mirese nemultumite de nunta lor si nu doresc asa ceva la nimeni. E superb sa fi fericita de cum a iesit nunta si toti sa aprecieze si sa fie incantati :) .

Spor la pregatiri!

anci83
12.09.2012, 13:37:29
Da, cu placere. Si mie mi se pare foarte important pretul meniului, dar si sala cum arata, eu am tinut neaparat sa fie mocheta pe jos pentru ca eram convinsa ca voi sta desculta si a fost de vis, toate fetele erau desculte dupa ora 12, si toate mi-au multumit. Sunt de acord cu tine la pret, si mie daca imi zicea ca e 200 ron meniul nu mai era aceiasi chestie. Eu iti zic sigur ca noi am avut nunta in 28 iulie si am avut 150 meniul, cu multe chestii incluse, si acum nu stiu exact dar cred ca pentru anul viitor e 160 meniul. Vreau sa mai zic ca din invitatii nostrii la nunta vreo 4 cupluri au ales sa faca nunta acolo anul viitor.

Cel mai bine e sa te interesezi tu unde iti place si sa ai de unde alege. Acuma depinde si de pretentii, dar am auzit multe mirese nemultumite de nunta lor si nu doresc asa ceva la nimeni. E superb sa fi fericita de cum a iesit nunta si toti sa aprecieze si sa fie incantati :) .

Spor la pregatiri!

mersi pt raspuns,tot ma interesz de sali de tot de aranjament si cand ma gandesc ca mai e ceva pana anul viitor,sper sa gasesc ceva ce o sa mi placa si cand o sa fie totul gata o sa impartasesc aici cu voi bineinteles,o zi buna iti doresc.

camyBFC
12.09.2012, 16:25:32
O sala de nunti deosebit de frumoasa este si la Hotel Tresor. Am fost la o nunta acolo si intr-adevar e superba. Din cate am inteles este deschisa de anul acesta, inca nu e asa cunoscuta, nu e nici foarte mare, cam 200 de persoane cred ca intra lejer. Are un design foarte elaborat, cu gri si alb, iar tavanul se coloreaza in mai multe nuante, cu un candelabru central imens, mocheta pe jos, ringul de dans fiind cu grsie antiderapanta. Mancarea e buna dar nu e foarte multa, asta cred ca depinde si de meniul ales; si servirea e ok. Are un sistem de climatizare foarte eficient, cred ca e tot ce iti poti dori pentru lunile calde de vara, noua ne-a fost chiar frig. Terasa este foarte frumoasa, are si piscina(asta nu e de folos, dar arata bine).
E o locatie care ar trebui luata in considerare pentru viitoarele miresici :)

camyBFC
14.09.2012, 13:48:20
V-am povestit zilele trecute ca am fost la o nunta draguta la Aquaballroom. Toate bune si frumoase pana cand a venit la mine miresica respectiva si povestind de una si de alta mi-a zis ca a dat pe amenajarea salii in jur de 7.000 ron, da da...peste 1500 euro. Am ramas muta...cum sa mai platesti atat in ziua de azi cand o multitudine de sali sunt deja amenajate, sau au inclus in pretul meniului amenajarea salii? Nu sunt de acord nici sa te zgarcesti...dar nici sa arunci chiar asa cu banii. Asta in conditiile in care pe mese a avut niste crengi dragute de salcie pe care ea le-a facut, le-a cules de pe camp si le-a vopsit, deci firma a imbracat doar mesele si scaunele. Amenajarea a fost foarte frumoasa, cu alb si negru, nu am ce sa zic, dar tot raman la parerea mea ca a fost foarte scump.
Voua nu vi sa pare mult?

anci83
14.09.2012, 14:28:00
V-am povestit zilele trecute ca am fost la o nunta draguta la Aquaballroom. Toate bune si frumoase pana cand a venit la mine miresica respectiva si povestind de una si de alta mi-a zis ca a dat pe amenajarea salii in jur de 7.000 ron, da da...peste 1500 euro. Am ramas muta...cum sa mai platesti atat in ziua de azi cand o multitudine de sali sunt deja amenajate, sau au inclus in pretul meniului amenajarea salii? Nu sunt de acord nici sa te zgarcesti...dar nici sa arunci chiar asa cu banii. Asta in conditiile in care pe mese a avut niste crengi dragute de salcie pe care ea le-a facut, le-a cules de pe camp si le-a vopsit, deci firma a imbracat doar mesele si scaunele. Amenajarea a fost foarte frumoasa, cu alb si negru, nu am ce sa zic, dar tot raman la parerea mea ca a fost foarte scump.
Voua nu vi sa pare mult?

e cam mult dupa mine,dar cu ce firma a lucrat?ca sa sh sa nu apelez la ei:)aquaballroom e absolut superba dar vad ca nu reusesc sa aflu nika aici despre meniuri,sau evntual ce oferte au,am vaz multe poze d la ei,dar n am gasit o miresica care si a facut nunta la ei,off

anci83
14.09.2012, 14:30:56
O sala de nunti deosebit de frumoasa este si la Hotel Tresor. Am fost la o nunta acolo si intr-adevar e superba. Din cate am inteles este deschisa de anul acesta, inca nu e asa cunoscuta, nu e nici foarte mare, cam 200 de persoane cred ca intra lejer. Are un design foarte elaborat, cu gri si alb, iar tavanul se coloreaza in mai multe nuante, cu un candelabru central imens, mocheta pe jos, ringul de dans fiind cu grsie antiderapanta. Mancarea e buna dar nu e foarte multa, asta cred ca depinde si de meniul ales; si servirea e ok. Are un sistem de climatizare foarte eficient, cred ca e tot ce iti poti dori pentru lunile calde de vara, noua ne-a fost chiar frig. Terasa este foarte frumoasa, are si piscina(asta nu e de folos, dar arata bine).
E o locatie care ar trebui luata in considerare pentru viitoarele miresici :)

am primit o oferta de la ei,cel mai mic meniu era de 180 lei si foarte putina mancare....sala da e absolut superba...

camyBFC
14.09.2012, 15:07:18
Amenajarea la Aquaballroom din cate stiu, au amenajat cu firma care le-a fost recomandata de la restaurant. Sala e draguta, dar sunt multe sali mai frumoase, si gata amenajate. In ultimul timp au aparut foarte multe sali ca de bal, cu mocheta pe jos, cu candelabre imense, gen Vallery, Royal Ballrom, Hotel Boavista, si pe primul loc (dupa parerea mea desigur) Hotel Arta, care are 2 sali superbe, Berlin si Viena. La Arta aranjamentul e inclus, si au foarte multe culori, mov, verde, rosu, auriu, portocaliu, crem, visiniu, roz, ciclamen etc. si are si cel mai bun raport calitate-pret.

camyBFC
14.09.2012, 15:10:54
e cam mult dupa mine,dar cu ce firma a lucrat?ca sa sh sa nu apelez la ei:)aquaballroom e absolut superba dar vad ca nu reusesc sa aflu nika aici despre meniuri,sau evntual ce oferte au,am vaz multe poze d la ei,dar n am gasit o miresica care si a facut nunta la ei,off

Draga anci83, prietenii nostrii care au avut nunta la Aquaballroom au avut meniul 180 ron(fara amenajare, evident) si includea mancarea traditionala si apa, suc, cafea si bere cred. Eu zic sa le dai un mail si sa intrebi, sau sa le lasi un mesaj pe facebook.
Spor la pregatiri :)

miresica_alyna
17.09.2012, 15:46:49
buna fetelor, de restaurant domlux nu a auzit nimeni? cica ar fi foarte avantajos , sapt asta il voi vizita.

larisa2012
17.09.2012, 15:57:10
buna fetelor, de restaurant domlux nu a auzit nimeni? cica ar fi foarte avantajos , sapt asta il voi vizita.

Buna,

Eu nu am auzit de acest restaurant. Mergi, vezi si povesteste-ne si noua cum e, care sunt preturile ca poate sunt alte miresici interesate.

miresica_alyna
29.10.2012, 16:38:39
am vazut restaurantul , e foarte frumos, spatios cu perdele de lumini mese rotunde, si meniul e foarte ok, la 150 include multe. doar ca cere un minim de persoane, de 70.

simoona
12.01.2013, 22:18:45

imi spui te rog daca e nevoie de un numarminim de invitati pt sala asta?
Mersi

Andreea_Tm
26.01.2013, 17:07:37
Buna ziua fetelor!

Am tot auzit de miresici. ro si ca aici gasim tot ce ne intere pe noi miresele..locatii, foto, video, rochii, buchete, muzica, invitatii, impresii de la nunti, contacte furnizori servicii..Si multumim pentru fondatorul acestui site.
E foarte util!
Vreau sa va spun ca eu am ales din timp restaurantul si ma bucur ca deja am rezervat ca vad ca sunt ceva probleme cu asta.
Pentru cele care inca nu ati gasit si aveti cam 300-350 de invitati va recomand Hotel Senator sala Expovest, Aqua Ballroom, Valery 4. Am fost invitata la cateva evenimente anul trecut si sunt superbe salile.

alisucafeli
27.01.2013, 13:19:02
Buna fetelor,
Ma numesc Alice si sunt noua pe acest forum. Sunt in cautarea unui restaurant pentru nunta noastra care va fi anul viitor. Deocamdata, din ce am vazut ar fi ceva optiuni: Banateana , Arizona sau Trio. AM rugamintea sa-mi spuneti daca a fost cineva la nunta la restaurant Arizona din Timisoara si cum a fost totul? La Banateana, e ok, numai e destul de mult meniul, dat fiind faptul ca nu au incluse decorarea meselor, iar la Trio la fel, e in regula numai as vrea sa aflu mai multe despre fiecare. Daca ma puteti ajuta cu parerile voastre...
Multumesc si sa aveti o zi frumoasa!

Andalia
28.01.2013, 15:57:26
Buna fetelor,
Ma numesc Alice si sunt noua pe acest forum. Sunt in cautarea unui restaurant pentru nunta noastra care va fi anul viitor. Deocamdata, din ce am vazut ar fi ceva optiuni: Banateana , Arizona sau Trio. AM rugamintea sa-mi spuneti daca a fost cineva la nunta la restaurant Arizona din Timisoara si cum a fost totul? La Banateana, e ok, numai e destul de mult meniul, dat fiind faptul ca nu au incluse decorarea meselor, iar la Trio la fel, e in regula numai as vrea sa aflu mai multe despre fiecare. Daca ma puteti ajuta cu parerile voastre...

Mai poti incerca Boavista Ballroom (acolo vom face noi nunta, e superba sala, recomand cu caldura), Arta Hotel (si aici au 3 sali si toate arata bine), Royal Ballroom, Hotel Ramina. Acuma depinde si de cati invitati vei avea si cam cat vrei sa dai pe meniu, ce pretentii aveti voi :)

alisucafeli
28.01.2013, 16:05:41
Multumesc Andalia de sugestii. Intr-adevar la Boavista nu am fost. Noi pe lista avem 220 persoane, dar nu credem ca vin. Am pus un nr de 150-170 pers si cautam restaurant de 200, just in case . :) Poti sa-mi zici cam cat este meniul la Boavista si cate persoane are sala.
Multumesc
O zi frumoasa!

larisa2012
29.01.2013, 08:42:36
Multumesc Andalia de sugestii. Intr-adevar la Boavista nu am fost. Noi pe lista avem 220 persoane, dar nu credem ca vin. Am pus un nr de 150-170 pers si cautam restaurant de 200, just in case . :) Poti sa-mi zici cam cat este meniul la Boavista si cate persoane are sala.
Multumesc
O zi frumoasa!

Buna ;-)

Si noi suntem in situatia ta. Noi am optat pentru Cochet Ballroom, este o sala superba avand capacitatea maxima de 230 persoane. Pentru numarul tau de persoane mai poti incerca la Hotel Lido in Soarelui (bestial) dar si Aqua Ballroom, Vallery Mosnita. Au facut si Trio acum un ballroom in Giroc dar nu stiu cum se numeste. Mai este si Velvet insa mie ca si locatie (unde e amplasat) nu imi place.

Succes la pregatiri!

Andalia
29.01.2013, 13:57:03
Multumesc
O zi frumoasa!

La Boavista stiu, din ce s-au laudat ei, ca au avut nunta de 250 pers si au intrat ok si a fost si ring de dans. In cazul tau cred ca nu trebuie sa iti faci probleme de persoane ca la Boavista sigur intra 200 pers cat aveti voi pe lista, au mesele rotunde si la o masa pot pune max 14 pers. Cel mai bine este sa te duci sa vezi sala, ca doar asa iti vei putea face o idee asupra spatiului. Pretul la meniu incepe de la 170 lei fara bautura.

O zi frumoasa si spor la pregatiri :)

alisucafeli
29.01.2013, 22:13:04
Multumesc mult de informatie. O sa merg sa-l vad in weekend .
O seara frumoasa!

alisucafeli
29.01.2013, 22:18:48
Buna ;-)

Si noi suntem in situatia ta. Noi am optat pentru Cochet Ballroom, este o sala superba avand capacitatea maxima de 230 persoane. Pentru numarul tau de persoane mai poti incerca la Hotel Lido in Soarelui (bestial) dar si Aqua Ballroom, Vallery Mosnita. Au facut si Trio acum un ballroom in Giroc dar nu stiu cum se numeste. Mai este si Velvet insa mie ca si locatie (unde e amplasat) nu imi place.

Succes la pregatiri!

Buna Larisa,
Lido nu are recomandari bune, din ce am auzit. la Vallery am fost si sincer e destul de piperat si nu mi s-a parut grozava sala din Mosnita. Trio este una din optiuni, dar nu ballroom ca e prea mare. Velvet si mie mi-a placut sala , dar e groaznica locatia intre depozite. O sa merg sa vad si Boavista, Cochet si Aqua Balroom si Venetia ( am auzit ca e superb acolo)
Multumesc mult de recomandari, o sa tin cont de ele.
O seara minunata !

larisa2012
30.01.2013, 08:25:36
Buna Larisa,
Lido nu are recomandari bune, din ce am auzit. la Vallery am fost si sincer e destul de piperat si nu mi s-a parut grozava sala din Mosnita. Trio este una din optiuni, dar nu ballroom ca e prea mare. Velvet si mie mi-a placut sala , dar e groaznica locatia intre depozite. O sa merg sa vad si Boavista, Cochet si Aqua Balroom si Venetia ( am auzit ca e superb acolo)
Multumesc mult de recomandari, o sa tin cont de ele.
O seara minunata !

Imi pare rau sa aud asta despre Lido, insa din ce am auzit eu este foarte bun si serviciile grozave. Acum pentru fiecare poate sa fie altfel interpretat. Am fost la Venetia si in sala mare si in sala mica si ai mare dreptate, e superb acolo. Am azuit ca se poate si oficia acolo cununia.

Succes la cautari!

anci83
30.01.2013, 10:53:07
Buna fetelor,
ceau,incearca la royal plaza,a avut cineva acolo in sept 2012 nunta si a fost multumit ,mai incearca la hotel arta sunt 3 sali eu am fost in aug 2012 la sala berlin e o sala de 250 persoane dar e superba,meniul a fost bun,mai incearca la golden moments,la venezia tot asa am un coleg care a avut nunta in 2011 si e multumit,la cochet ballroom e superba sala noi am vizitat o si managerul e super ok,la vallery mai este sala din aradului sala noua e tot asa frumoasa dar meniuri scumpe si nu ne am permis,mai este sala de la hotel pacific am fost acolo la o nunta e sala dreptunghiulara meniuri incepanad de la 125 lei dar daca luai meniul mai mare d 150 iti ofereau si aranjamentul gratis cel putin asa era in 2012,mai e la hotel strelitia niste sali frumoase da nush nimika de ei,de arizona nu sh sa ti spun multe doar din auzite,n am fost sa vad personal sala dar au meniuri variate cand am primit eu oferta de la ei,sper sa ti fi fost de folos,asteptam vesti de la tine.

InnaG
12.02.2013, 21:26:09
Buna,

Ma puteti ajuta, va rog cu o parere despre restaurantul Flonta, din Giroc.

Voi fi miresica de septembrie, timpul trece si noi tot nu ne hotaram la un restaurant. :|
Ne place foarte mult Flonta si se potriveste si cu numarul de persoane pe care l-am vrea, doar ca nu am gasit prea multe pareri despre el. Am tot citit pe forum si am vazut ca multe miresici au avut surprize neplacute si nu am vrea sa patim la fel.

Daca cineva a participat la un eveniment acolo, ajutor, va rog suntem pe punctul de a merge sa dam avansul si nu suntem siguri ca e alegerea corecta.

Multumesc mult.

c.mada
14.02.2013, 22:50:20
aia da stiu ca si mie miau facut reducere de 200 de euro dar nu miau zis ca neaparat cu c. m. ei doar asa miau zis ca daca decorez cu ei am 200 euro reducere .

Din cite am inteles aceasta exclusivitate la Colosseum Timisoara nu mai este valabila. Doar ca se primesc reduceri masive la partea de decor (peste 1500 de euro) daca se lucreaza cu Clipe Magice.. Dar daca mirii doresc isi pot aduce orice firma de decor doresc. Eu am nunta la Colosseum anul asta in noiembrie si sint foarte multumita de cum au decurs lucrurile pina acum. am participat la nunta unei colege la Colosseum Timisoara, anul trecut, si la Revelionul 2013 si totul a fost la superlativ. De la mincare pina la decor si servire. Sint multumita de alegerea facuta,,,

alisucafeli
15.02.2013, 11:21:09
Buna fetelor,
AM revenit pe frecventa :)
Avem aproximativ o lista finala de restaurante, din care pana in aprilie trebuie sa ne alegem. Stam cam asa: Trio, Venetia, Lido, Arta , Senator. Cel mai mult mi-au placut Arta si Venetia. Sunt superbe si la preturi sunt la fel ca si restul. O sa va rog sa-mi transmiteti daca ati fost la vre-un eveniment la cele 2 si cum a fost...astept si despre celelalte ceva opinii.
Multumesc si va doresc o zi frumoasa si un weekend minunat!

larisa2012
15.02.2013, 11:32:29
Buna fetelor,
Avem aproximativ o lista finala de restaurante, din care pana in aprilie trebuie sa ne alegem. Stam cam asa: Trio, Venetia, Lido, Arta , Senator. Cel mai mult mi-au placut Arta si Venetia. Sunt superbe si la preturi sunt la fel ca si restul. O sa va rog sa-mi transmiteti daca ati fost la vre-un eveniment la cele 2 si cum a fost...astept si despre celelalte ceva opinii.

Eu am fost la o nunta la Venetia. Totul a fost foarte ok, servirea ireprosabila iar mancarea foarte buna!

alisucafeli
17.02.2013, 17:25:44
Eu am fost la o nunta la Venetia. Totul a fost foarte ok, servirea ireprosabila iar mancarea foarte buna!

Multumesc Larisa ,
Si mie mi s-a parut extraordinar de frumoasa sala si personalul a fost foarte dragut cand am ajuns sa luam informatii.
O duminica frumoasa!

miha24
17.02.2013, 17:32:57
Multumesc Larisa ,
Si mie mi s-a parut extraordinar de frumoasa sala si personalul a fost foarte dragut cand am ajuns sa luam informatii.
O duminica frumoasa!
Eu am fost la Arta si totul a fost foarte bine. Mie sala mi-a ramas in suflet. Fara sa stau pe ganduri cred ca as alege-o daca as face nunta in timisoara. Mi se pare ca e altceva, de la hol pana la baie totul e foarte bine gandit si elegant. Ma refer la sala mare, la cealalta nu am fost dar mi se pare prea lunga.
Sa ne spui ce ai ales. Ce oferte au? Cat e meniul de curiozitate?

kllau_21
17.02.2013, 21:05:40
Ceau fetelor!!! Sunt fff noua pe aici! Sper sa ma ajutati! As vrea sa fac nunta la Senator, sala cu piscina! A fost cineva pe acolo, isi face nunta acolo? Din pacate, sunt plecata din tara si voi veni abia in iunie, anul acesta. Sala imi place fff mult, dar mi-e frica sa fac rezervare telefonic inainte sa o vad si live, insa pe de alta parte mi-e frica sa nu se ocupe data mea pana in iunie. Nu stiu ce sa fac....as vrea sa o vad si live inainte, dar.. daca ati avut nunta acolo, cum vi s-a parut spatiul de dans, organizarea, servirea, manacarea, etc. Voi avea in jur de 100 de persone, mai mult sau mai putin! Help me please!!!!!!!!!!!!!

kllau_21
17.02.2013, 21:11:54
Ceau fetelor!!! Sunt fff noua pe aici! Sper sa ma ajutati! As vrea sa fac nunta la Senator, sala cu piscina! A fost cineva pe acolo, isi face nunta acolo? Din pacate, sunt plecata din tara si voi veni abia in iunie, anul acesta. Sala imi place fff mult, dar mi-e frica sa fac rezervare telefonic inainte sa o vad si live, insa pe de alta parte mi-e frica sa nu se ocupe data mea pana in iunie. Nu stiu ce sa fac....as vrea sa o vad si live inainte, dar.. daca ati avut nunta acolo, cum vi s-a parut spatiul de dans, organizarea, servirea, manacarea, etc. Voi avea in jur de 100 de persone, mai mult sau mai putin! Help me please!!!!!!!!!!!!!

larisa2012
18.02.2013, 08:42:23

Eu as vrea sa te ajut insa nu am fost acolo la nici un eveniment. Am cunoascuti care nu au fost foarte incantati de Senator, de mancare, etc. Poate ai putea sa gasesti altceva...dar daca tie iti place, nu sta pe ganduri! Eu zic sa rezervi sala pt ca mai e foarte putin timp la dispozitie si nu stiu daca o sa o mai gasesti libera. Succes!

alisucafeli
18.02.2013, 10:14:48
Eu am fost la Arta si totul a fost foarte bine. Mie sala mi-a ramas in suflet. Fara sa stau pe ganduri cred ca as alege-o daca as face nunta in timisoara. Mi se pare ca e altceva, de la hol pana la baie totul e foarte bine gandit si elegant. Ma refer la sala mare, la cealalta nu am fost dar mi se pare prea lunga.
Sa ne spui ce ai ales. Ce oferte au? Cat e meniul de curiozitate?

Buna Miha,
Iti recunosc ca din restaurantele de pe lista noastra care ne-am impresionat si mie Arta mi-a placut cel mai mult. Noi o sa intram in sala de langa cea mare mare, pentru ca avem in jur de 150-200 persoane. Este superba si aceasta. Avem o singura temere: nu stiu cum e cu aglomeratia la toalete, dat fiind faptul ca la etaj sunt 4 sali de nunti. Ar mai fi varianta de parter, unde langa o alta sala deja existenta, se va construi inca una de capacitatea care ne trebuie noua...sa vedem. In ceea ce priveste meniul, cand ajung acasa iti detaliez, ca nu mai stiu detaliile; pot sa-ti spun doar ca incep de la 160 lei /persoana si sunt incluse : mancarea de baza ( fara aperitiv cald), ceva bauturi racoritoare si suc, daca imi aduc aminte bine; si decorarea salii. Si baiatul care ne-a prezentat oferta, foarte amabil de altfel ne-a transmis ca mai putem negocia sa avem inclusa si berea.
In martie cand vin si socrii din Moldova , o sa mai mergem o data sa discutam si sa negociem ofertele pentru restaurantele alese, desi eu inclin spre Arta :)
O saptamana frumoasa!

alisucafeli
18.02.2013, 10:41:00

Buna Kllau,
Noi am fost la o nunta anul trecut la Senator, dar nu in sala cu piscina, ci in alta sala de-a lor. A fost dragut, ospatarii au fost serviabili . Mirii cunosteau pe cel care se ocupa de Senator, deci nu stiu cum ar fi daca nu i-ar cunoaste. Si noi am discutat cu dl de la Senator pentru nunta noastra, dar pentru ceea ce ofera ei in banii per meniu, este cam mult comparativ cu alte sali care arata extraordinar si care au preturi ok. La Senator iti cer separat amenajarea salii si nu e in pretul meniului... Dar sala e draguta si au si gradina afara ( asta daca iti place, pentru ca la nunta la care am fost noi, majoritatea invitatilor au iesit in gradina la masa si inauntru au ramas doar cativa).... Alegerea iti apartine, dar daca te ajuta, poti sa mai cauti si pe forumuri pareri despre restaurant; de ex: eu am cautat de Arta si Venetia, care imi plac foarte mult si am gasit o multime de pareri despre toate detaliile. Daca te mai pot ajuta cu ceva, placerea este a mea
O zi frumoasa!

miha24
18.02.2013, 11:02:11
Buna Miha,
Iti recunosc ca din restaurantele de pe lista noastra care ne-am impresionat si mie Arta mi-a placut cel mai mult. Noi o sa intram in sala de langa cea mare mare, pentru ca avem in jur de 150-200 persoane. Este superba si aceasta. Avem o singura temere: nu stiu cum e cu aglomeratia la toalete, dat fiind faptul ca la etaj sunt 4 sali de nunti. Ar mai fi varianta de parter, unde langa o alta sala deja existenta, se va construi inca una de capacitatea care ne trebuie noua...sa vedem. In ceea ce priveste meniul, cand ajung acasa iti detaliez, ca nu mai stiu detaliile; pot sa-ti spun doar ca incep de la 160 lei /persoana si sunt incluse : mancarea de baza ( fara aperitiv cald), ceva bauturi racoritoare si suc, daca imi aduc aminte bine; si decorarea salii. Si baiatul care ne-a prezentat oferta, foarte amabil de altfel ne-a transmis ca mai putem negocia sa avem inclusa si berea.
In martie cand vin si socrii din Moldova , o sa mai mergem o data sa discutam si sa negociem ofertele pentru restaurantele alese, desi eu inclin spre Arta :)
O saptamana frumoasa!
Tot la vreo 200 de persoane cred ca e si sala noua de la Boavista. Acolo fac finutii nostrii. Sincer ce nu mi place mie la sala mica de la Arta e ca e foarte lunga. Dar cred ca puteti aranja sa va pozitioneze mesele in asa fel incat sa nu para atat de lunga. Ar mai fi sala de la flonta, colosseum... Cred ca la flonta sunt preturi destul de ok.
Nu vreau sa te fac sa te razgandesti dar avand in vedere ca ai timp sa te decizi e bine sa iei in calcul toate variantele

anci83
18.02.2013, 14:24:13
ceau fetele,eu am fost la arta,la o nunta,mi s a parut sala foarte draguta,sala berlin,era aceea de sus din mijloc,ca meniu ce am avut noi din cate am inteles era la 2 mil,se intampla in aug 2012.,o fost totul bine nu pot sa zic nimika,doar mirii ne au povestit dupa aceea ceva neintelegeri cu ei,dar probabil cum s au inteles nu sh sa va zic.dar mie mi a placut,acuma n am fost eu in situatia lor sa va pot spune mai multe,dar ca invitat mi a placut.

alisucafeli
18.02.2013, 14:34:55
Tot la vreo 200 de persoane cred ca e si sala noua de la Boavista. Acolo fac finutii nostrii. Sincer ce nu mi place mie la sala mica de la Arta e ca e foarte lunga. Dar cred ca puteti aranja sa va pozitioneze mesele in asa fel incat sa nu para atat de lunga. Ar mai fi sala de la flonta, colosseum... Cred ca la flonta sunt preturi destul de ok.
Nu vreau sa te fac sa te razgandesti dar avand in vedere ca ai timp sa te decizi e bine sa iei in calcul toate variantele

Buna din nou,
Orice sugestie este binevenita. Deocamdata nu ne-am hotarat si nu am semnat, deci pana nu semnam, orice varianta in plus putem sa o analizam :).... La Flonta am fost, dar cortul e prea mare , iar sala mica, din interior , pe langa ca nu ne place, e prea mica pt nr de persoane.... La Boavista am fost si nu stiu preturile pentru 2014 +ca e destul de scump daca imi amintesc bine, oricum am avut noi un motiv intemeiat de nu il avem pe lista. Da, sala e un pic mai lunga , dar ma gandesc ca daca o aranjam bine, o sa fie ok :) ....o sa vedem ce si cum

alisucafeli
18.02.2013, 14:38:02
ceau fetele,eu am fost la arta,la o nunta,mi s a parut sala foarte draguta,sala berlin,era aceea de sus din mijloc,ca meniu ce am avut noi din cate am inteles era la 2 mil,se intampla in aug 2012.,o fost totul bine nu pot sa zic nimika,doar mirii ne au povestit dupa aceea ceva neintelegeri cu ei,dar probabil cum s au inteles nu sh sa va zic.dar mie mi a placut,acuma n am fost eu in situatia lor sa va pot spune mai multe,dar ca invitat mi a placut.

Buna Anci,
Multumesc mult pt impresii...sper sa nu avem neintelegeri, de aceea vrem sa disuctam cu patronii inainte si mergem la ei prin cineva cunoscut....

marmy_20
18.02.2013, 20:58:28
Mai poti incerca Boavista Ballroom (acolo vom face noi nunta, e superba sala, recomand cu caldura), Arta Hotel (si aici au 3 sali si toate arata bine), Royal Ballroom, Hotel Ramina. Acuma depinde si de cati invitati vei avea si cam cat vrei sa dai pe meniu, ce pretentii aveti voi :)
Salutare,
Imi poti oferi te rog mai multe detalii dspre meniurile de la Boavista Ballroom?
Si noua ne place foarte mult sala .

lakry
23.02.2013, 14:20:53
Salutare,

Stie cineva de aici de pe forum ceva despre Celeste garden, este o locatie noua de nunta la cort realizata de Dalisis, cortul va fi amplasat la iesirea spre Utvin.
Eu as vrea sa fac nunta in august, iar ei nu au deocamdata nimic instalat sau montat si ar urma sa achit un avans pe ceva ce nu vad sau nu stiu...
M-ar ajuta foarte tare daca stie cineva cat sunt de seriosi....

Multumesc

Andalia
26.02.2013, 17:46:55
Salutare,
Imi poti oferi te rog mai multe detalii dspre meniurile de la Boavista Ballroom?
Si noua ne place foarte mult sala .

Salut,

Meniurile sunt de la 170 lei, fara bautura. Daca vrei cu bautura au separat un meniu care e 50 lei. Nu am in fata meniurile ca sa iti zic exact ce si cum, dar sala e foarte frumoasa, noi vom face nunta la vara acolo si de abia astept.
Daca te mai pot ajuta cu info mai in detaliu da-mi un PM. :)

alisucafeli
13.03.2013, 10:58:57
Buna fetelor,
Am rugamintea sa-mi transmiteti daca ati fost la nunta in sala de sus la Casa Armatei. Socru meu are cunostiinte acolo si ar fi mai avantajos pentru noi sa facem acolo , numai ca mi s-a parut ca este cam inalta si mi-e teama ca sonorizarea sa nu fie inadecvata. Noi o sa vrem sa facem nunta in 31 mai anul viitor sau in primul weekend din iunie, deci chiar daca nu are aer conditionat , de acest aspect nu trebuie sa ne facem griji. As vrea sa va mai intreb: cam cate persoane intra acolo (noi avem intre 150-200 pers) ? Va rog sa ma ajutati cu parerile voastre si despre alte aspecte pe care nu le-am cuprins aici: cum a fost mancarea, ce v-a placut sau displacut si daca se merita sa facem acolo.
Va multumesc mult pentru amabilitate si va doresc o zi frumoasa!

Princes
15.03.2013, 19:27:15
Buna fetelor,
Am rugamintea sa-mi transmiteti daca ati fost la nunta in sala de sus la Casa Armatei. Socru meu are cunostiinte acolo si ar fi mai avantajos pentru noi sa facem acolo , numai ca mi s-a parut ca este cam inalta si mi-e teama ca sonorizarea sa nu fie inadecvata. Noi o sa vrem sa facem nunta in 31 mai anul viitor sau in primul weekend din iunie, deci chiar daca nu are aer conditionat , de acest aspect nu trebuie sa ne facem griji. As vrea sa va mai intreb: cam cate persoane intra acolo (noi avem intre 150-200 pers) ? Va rog sa ma ajutati cu parerile voastre si despre alte aspecte pe care nu le-am cuprins aici: cum a fost mancarea, ce v-a placut sau displacut si daca se merita sa facem acolo.
eu am fost la cineva la o nunta in sala aceea(si in sala de jos) iti intra bine cate persoane ai ,dar sa sti ca mie nu-mi place ca e totul vechi si urat :-< iar mancarea e ieftina si proasta,dar daca faci o nunta pentru bani e bun locul :D

alisucafeli
18.03.2013, 11:57:51
eu am fost la cineva la o nunta in sala aceea(si in sala de jos) iti intra bine cate persoane ai ,dar sa sti ca mie nu-mi place ca e totul vechi si urat :-< iar mancarea e ieftina si proasta,dar daca faci o nunta pentru bani e bun locul :D

Multumesc Princes pentru opinia ta...
O zi frumoasa sa ai!

alisucafeli
18.03.2013, 12:39:10

Poti sa-mi spui te rog cand ai fost la nunta? Nu intentionam sa facem o nunta pt bani, ci o nunta in care lumea sa manance mancare buna si calda , nu rece si proasta cum cunoastem fiecare ... Ne-am gandit sa abordam locatia asta, pt ca aici cunoastem comandantul si ne-am gandit ca daca alegem o locatie unde cunoastem pe cineva, nu riscam sa serveasca prost sau rece mancarea, etc... In ceea ce priveste sala, o sa ne permitem sa o amenajam cum dorim noi si totul va fi ok, de asta nu-mi fac griji. Ma ingrijoreaza cee ce ai spus tu, mancare ieftina si proasta si sonorizarea , deoarece sala are ecou la cat e de inalta.
Multumesc mult pt parerea ta sincera, sper sa mai fie si alte persoane care sa mai imi spuna cum li s-au parut evenimentele acolo, deoarece sunt in mare dilema daca sa alegem locul ....:(
Parerile sunt impartite, am mai vb cu cineva care a avut nunta in 2009 si mi-a spus ca a fost de vis... pe net am mai citit, numai ca nu are multe comment-uri si acelea tot asa impartite.
Ne-ar ajuta foarte mult sa mai stim si alte opinii.
Inca o data iti multumesc pentru timp si opinie!
O zi faina!

camyBFC
30.03.2013, 15:40:29
Buna fetelor,

Buna!
Noi am facut cununia civila la Trio (in sala mica de la etaj in 2011), totul a fost super, servirea, mancarea, preturile, asa ca ma gandesc ca e la fel in sala mare.
Si am facut nunta in 2012 la Hotel Arta in sala Berlin, cea mijlocie, totul a fost super, ne-am inteles foarte bine cu patronii, niste oameni deosebiti, preturile bune, mancarea buna, toata lumea a fost multumita, sala amenajata de ei(te scuteste de niste costuri), servirea impecabila. Iar referitor la toalete, fiecare sala are toaleta ei, asa ca nu conteaza ca sunt 4 nunti in acelasi timp in cladire. Noi cand am avut nunta, mai era inca o nunta si in sala mare, dar nu ne-a deranjat deloc. Eu am tinut neaparat sa fie mocheta pe jos, de aceea am ales aceasta sala.
Am fost la nunta si la Venetia tot in 2012, frumos, nu am ce sa zic, mancarea buna, dar nu a fost nimic wow, sau sa zic ca am ramas impresionata de sala, o sala absolut normala cu gresie pe jos, nimic deosebit.
Sper sa te ajute parerile mele iar decizia este a voastra!

Cu drag!

camyBFC
30.03.2013, 15:50:09
Buna fetelor,

Iar in legatura cu Casa Armatei am fost la o nunta in sala de sus acum vreo 2 ani, iar in cazul in care nu s-a schimbat totul radical prefer sa ma abtin de la pareri :). Nu vreau sa par pretentioasa dar ar trebui sa fie foarte mare diferenta de bani ca sa pot avea in vedere acea sala, dar cred ca nici atunci. Ar trebui sa mergi intr-o sambata cand sunt amenajate amandoua de nunta (sala Berlin de la Arta si cea de la Casa Armatei) si cred ca iti vei da seama singura de diferente. In cazul in care chiar vrei detalii scrie-mi si o sa incerc sa enumar cateva chestii!

Cu drag!

Princes
14.04.2013, 11:26:49
Poti sa-mi spui te rog cand ai fost la nunta? Nu intentionam sa facem o nunta pt bani, ci o nunta in care lumea sa manance mancare buna si calda , nu rece si proasta cum cunoastem fiecare ... Ne-am gandit sa abordam locatia asta, pt ca aici cunoastem comandantul si ne-am gandit ca daca alegem o locatie unde cunoastem pe cineva, nu riscam sa serveasca prost sau rece mancarea, etc... In ceea ce priveste sala, o sa ne permitem sa o amenajam cum dorim noi si totul va fi ok, de asta nu-mi fac griji. Ma ingrijoreaza cee ce ai spus tu, mancare ieftina si proasta si sonorizarea , deoarece sala are ecou la cat e de inalta.
Multumesc mult pt parerea ta sincera, sper sa mai fie si alte persoane care sa mai imi spuna cum li s-au parut evenimentele acolo, deoarece sunt in mare dilema daca sa alegem locul ....:(
Parerile sunt impartite, am mai vb cu cineva care a avut nunta in 2009 si mi-a spus ca a fost de vis... pe net am mai citit, numai ca nu are multe comment-uri si acelea tot asa impartite.
Ne-ar ajuta foarte mult sa mai stim si alte opinii.
Inca o data iti multumesc pentru timp si opinie!
O zi faina!
In 2009 am fost la nunta si cu un an inainte dar crede-ma ca stiu ;nu s-a schimbat nimic!
mirele la care am fost in 2009 lucreaza in armata si totusi nu a fost mancarea buna iar ecoul se aude urat!

elena_lory
17.04.2013, 11:39:17
Buna, eu am avut doua prietene care au facut nunta anul trecut. Una la Casa Armatei alta la Valery la cort. Mie la Casa Armatei mi s-a parut un stil usor comunist. Dar la Valery a fost super ok si ca pret si ca stil: elegant, curat, modern.

Si noi am inchiriat pentru 14 septembrie 2013 cortul de la Mosnita (Valery 3).
Ne-au facut o oferta foarte buna pentru meniu fara sa conteze numarul de invitati (pot fi sub 200).
Acum insa am vrea sa decalam data pentru anul viitor. A ramas libera data asta.

De aceea am si ales-o pentru ca la ultima nunta m-am implicat si in organizare si au fost foarte amabili. Mancare foarte buna si ospatarii super ok. Au servit si atat, fara scheme, priviri, dezinteres, strambaturi etc. Va pot trimite niste poze sa vedeti cum e, plus detalii despre local si servire - loredana_smarandache"at"yahoo.com.

Va pup si spor la pregatiri! ;)

cristinamusca
08.06.2013, 09:37:23
Casa del Sole este de asemenea o alegere foarte buna pentru o nunta mica.

Josephine19
04.09.2013, 23:23:35
Hello fetele!
A făcut cineva la Boavista in sala noua cu peste 250 invitați? Noi am rezervat estimate 200-250 si cred ca depasim.
Pe site scrie 300 dar noi am văzut sala cu 18 mese si nu cred ca intra mai mult de 250.
Va rog dacă aveți info sa îmi spuneti.

Multu!

Adela.chilom
11.10.2013, 23:42:39
Salut!!
Are cineva poze cu scaunele de la Hotel Lido fara husa???
As vrea sa vad cum arata...fara sa fiu nevoita sa trec pe acolo :)

Multu`!

Lolita08
14.10.2013, 11:27:47
Ciao fetelor!
Voi fi si eu miresica ( de 2015 ) dar deja nu mai am rabdare cu pregatirile si am inceput sa citesc toate postarile de pe acest forum in cautare de sfaturi/sugestii/impresii.

Noi ne-am hotarat sa facem nunta la hotel Tresor, am vazut poze cu sala de 300 de pers. si e superba!
Desi noi am estimat cam 150 de invitati la nunta, suntem dispusi sa o facem chiar la inceputul lunii iunie sau sfarsitul lui mai doar ca sa tinem acolo.
E nebunie curata sa gandesc asa?
Care ce stiti despre Tresor?

Multu anticipat, :*

cristinutza25
22.10.2013, 22:15:23
Ciao fetelor!
Voi fi si eu miresica ( de 2015 ) dar deja nu mai am rabdare cu pregatirile si am inceput sa citesc toate postarile de pe acest forum in cautare de sfaturi/sugestii/impresii.

Noi ne-am hotarat sa facem nunta la hotel Tresor, am vazut poze cu sala de 300 de pers. si e superba!
Desi noi am estimat cam 150 de invitati la nunta, suntem dispusi sa o facem chiar la inceputul lunii iunie sau sfarsitul lui mai doar ca sa tinem acolo.

Buna!Eu am avut banchetul de la facultate acolo si a fost foarte reusit evenimentul iar sala...foarte frumoasa!Ai putea sa imi spui ce pret estimativ are un meniu?Colegii mei care s-au ocupat de organizare spuneau ca patronul este foarte deschis catre negocieri!O seara frumoasa!

Lolita08
23.10.2013, 15:25:38
Buna!Eu am avut banchetul de la facultate acolo si a fost foarte reusit evenimentul iar sala...foarte frumoasa!Ai putea sa imi spui ce pret estimativ are un meniu?Colegii mei care s-au ocupat de organizare spuneau ca patronul este foarte deschis catre negocieri!O seara frumoasa!

Ti-as spune cu mare drag, dar nu cunosc aceasta informatie.
Eu deocamdata sunt la stadiul de "visare" deoarece voi fi miresica de 2015 ;))
Azi am sunat seful de sala de la Tresor ca sa-l intreb una alta, dar nu mi-a raspuns.
Daca aflu ceva, te tin la curent.

larisa2012
24.10.2013, 15:59:53
Ciao fetelor!

Ce draguta esti, o sa ai o perioada tare frumoasa dar si cu multe trairi. Noi am fost la o nunta la Tresor si e tare frumos. Mie mi-a placut foarte mult sala, scaunele insa mancarica e cam putina la acel pret si stiu ca trebuie sa aveti minim 150 persoane.

Lolita08
24.10.2013, 16:53:58
Larisa2012, iti multumesc frumos!
Am vb astazi cu dl. Liviu de la Tresor, mi-a spus ca au deschisa agenda pe 2015, dar ca au o limita de 200 de persoane. Pentru 150 pers. doar vinerea sau duminica. Nu a vrut sa-mi spuna de la ce pret pornesc meniurile, doar ca se pot combina intre ele ca sa iasa ce ne dorim.
Sunt foarte dezamagita... Trebuie sa-l pun si pe viitorul miresoi sa-si calculeze lista de invitati sa stim unde ne situam cu exactitate.

Din pacate, in nebunia mea, am pus ochii pe sala de la Tresor, si acum orice sala vad nu-mi place.
Help, plz...!=((

larisa2012
05.11.2013, 15:35:54
Larisa2012, iti multumesc frumos!
Am vb astazi cu dl. Liviu de la Tresor, mi-a spus ca au deschisa agenda pe 2015, dar ca au o limita de 200 de persoane. Pentru 150 pers. doar vinerea sau duminica. Nu a vrut sa-mi spuna de la ce pret pornesc meniurile, doar ca se pot combina intre ele ca sa iasa ce ne dorim.
Sunt foarte dezamagita... Trebuie sa-l pun si pe viitorul miresoi sa-si calculeze lista de invitati sa stim unde ne situam cu exactitate.

Din pacate, in nebunia mea, am pus ochii pe sala de la Tresor, si acum orice sala vad nu-mi place.
Help, plz...!=((

Nu vreau sa te dezamagesc prea tare, dar invitatii sunt ciudatei. Si eu mizam puternic pe un numar si am avut mai putini, cum am crezut de la inceput. Asta este primul pas, sa faceti o lista cu invitati si sa ii calculati pe cei care credeti ca VIN SIGUR, nu din obligatie sau etc.

Noi am ales Cochetul tocmai ca nu ne-au impus nr de invitati si in sapt nuntii am fost mai linistiti cu confirmarile...

Ce alte sali iti plac?