PDA

Versiunea completa : Restaurante din Judetul Timis

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

andreeaionescu
06.12.2005, 00:00:00
Ceau fetelor,
Sunt o noua membra a grupului vostru si trebuie sa recunosc ca sunt
la fel de emotionata ca toate dintre voi. Mi-am intalnit
sufletul-pereche si am stabilit sa ne unim destinele in 30.09. anul
viitor. V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea da vreo
sugestie in legatura cu un restaurant frumos din Timisoara. Bineinteles
orice sfat este binevenit. Multumesc!

ancabasarab
14.12.2005, 00:00:00
un restaurant super frumos, elegant, spatios in Timisoara e Marele
Volan, pe Calea Sagului, daca vrei da mesaj si iti dau mai multe
info.Noi am organizat o nunta acolo, de la A-Z.Servirea este excelenta,
chiar am ramas uimita, iar conditiile....au o baie de poti manca in ea.
daca mai ai nevoie de altceva da mesaj pe [email protected]
Anca

ancabasarab
parca era o miresica care cauta restaurant in Timisoara, nu?
incearca la Marele Volan, la sala mare, intreaba de d-nul Vali, el e
sef de sala.E superb, foarte curat, foarte elegant, mancarea buna si
servirea de nota 20.
Daca mai ai nevoie de alte detalii pentru Timisoara...0740099701.

ancabasarab
cine face nunta in Timisoara?
hai sa vedem un top al restaurantelor de aici cu detalii, comentarii, experiente...

anonymous
11.01.2006, 00:00:00
buna anca!
si eu sunt din tm si am nunta pe 5 aug 2006......cred ca am fost la toate restaurantele posibile unde se organizeaza nunti si pt moment optez pt sala de la banateana....se construieste acuma....
tu cand ai nunta si unde?

ancabasarab
11.01.2006, 00:00:00
ceau,
ma bucur ca mai sunt fete din Timisoara.
Incet, incet ne adunam...
Eu am avut nunta in 2003...asa ca am ceva vechime, dar acum incerc sa le ajut pe viitoarele miresici.
La Banateana nu stiam ca se construieste acum sala, da e bine c incep sa modifice, sa extinda.
Oricum e bine ca ai gsit resturant liber si ca iti place.
Daca mai ai nevoie de alte info, cu mare placere oricand.
Daca iti e mai usor pe messenger... dreams2party.
Anca

luciarazmerita
20.01.2006, 00:00:00
Salut, eu am nunta in 16 septembrie la Baza2 a Universitatii politehnica. Noua ne place sala mai ales ca lucram la poli si toate evenimentele le-am tinut acolo. :grin:

anonymous
27.01.2006, 00:00:00
Salut !
Ma numesc Gabriela Trinfa, sunt din Timisoara, si te-as ruga sa imi
scrii cate ceva despre cum este nunta la Baza 2 Politehnica, adica mai
exact preturi, pentru ca m-ar interesa si pe mine sa fac nunta acolo.
Sala am vazut-o, ca am tinut si noi banchetul acolo in 2003, dar inca
n-am ajuns sa vorbesc cu nimeni autorizat despre sala si preturi.
Multumesc anticipat.
Eventual, daca vrei, mai bine trimite-mi pe adresa mea de mail, cred ca
e mai simplu:
[email protected]
O zi faina !

anonymous
31.01.2006, 00:00:00
la banateana mai dureza constructia

luciarazmerita
31.01.2006, 00:00:00
Draga Gabi, bine ai venit...vezi ca ti-am scris mail cu detalii - pentru orice altceva ne gasesti aici :grin:

carla_hermina
01.02.2006, 00:00:00
ceau, miresici din timisoara, ma numesc carla si voi fi si eu miresica pe 10 iunie. Sunt din tm dar nunta o voi tine in tg-jiu:) In legatura cu restaurante din tm pt nunti, ce parere aveti de Teneriffe?

luciarazmerita
01.02.2006, 00:00:00
Ciao Carla si bine ai venit! :grin: Eu chiar nu am auzit de asta - in ce zona e?:zz:

carla_hermina
02.02.2006, 00:00:00
mersi lucia de urare, restaurantul teneriffe este pe calea torontalului, dupa casablanca, si sa-i dau raspuns ancai, draga mea, m-ai inteles gresit, nunta eu o fac in tg-jiu, nu ma gandeam la teneriffe. Am vazut pe cineva care este interesata de un restaurant pentru o nunta mai mica, si m-am gandit la teneriffe si am zis sa cer si altor viitoare miresici parerea. Si eu zic ca este super!!:cool: Eu mi-am facut perioada de practica pt faculta acolo(ca ospatar) si am cateva nunti la activ. Toate au iesit super!!!

carla_hermina
Eu mi-am rezervat restaurantul din tg-jiu din septembrie (pt 10 iunie). Spre marea mea surprindere, restaurantele erau deja rezervate, chiar si pt anul 2007, iar eu si viitorul meu sot fiind in timisoara, nu m-am riscat. :hm:
Rochita nu am luat-o dar sunt sigura ca la Fashion Princess voi gasi modelul perfect pt gustul meu.
Grafica invitatiilor mi-am facut-o singura si o voi da la o agentie de publicitate sa mi le printeze. Am incercat faza cu navigatul pe net pt un model cat mai reusit, dar am renuntat, iar gandul sa merg din agentie in agentie si sa nu reusesc sa ma hotarasc asupra modelului m-a cam speriat.
:wacko:
Stiu ca este ciudata intrebarea, dar din intamplare, nu aveti cumva vreo idee cum sa fac rost de o agentie pt decoratiuni din tg-jiu? sau de un fotograf? Cam astea sunt problemele pe care tb sa le mai rezolv.:zz:

ancabasarab
Draga Carla, Teneriffe e super restaurant.Noi mancam frecvent acolo.Servirea e super...chelnerii chiar iti fac ziua buna cu glumele asortate la felurile de mancare.De preturi sunt super o.k. si cantitatea de mancare....numai sa incapa in burta.
Patronii sunt super de treaba.Eu zic ca ai facut o alegere foarte buna.
Cel mai bine ar fi sa iei un pranz acolo si sa " incerci" cu ocazia asta si servirea si calitatea mancarii.
Ai rezervat deja sau doar ai fost sa vezi?
Cu rochita de mireasa, cum stai?
Dar decorurile pt. sala?
La teneriffe se pot face decoruri f. frumoase, glamour cu tulle si voal si baloane heliu.
Daca ai nevoie de alte info si idei, ma gasesti pe messenger dreams2party.
Spor la pregatiri,
Anca

luciarazmerita
03.02.2006, 00:00:00
Draga Carla ... si eu am avut probleme in ceea ce priveste modelul invitatiilor .. cel putin pe siteurile din Romania si atuncia am intrat pe google, i-am dat motou de cautare - weding invitation si la cautare am selectat - pe imagini - FORTE FAINE - asa ca eu mi-am gasit deja modelul - cu poza noastra.
In ceea ce priveste fotograf pentru tg-jiu - chiar nu stiu pe nimeni - pentru Timisoara in schimb iti pot recomanda, asa ca daca te hotarasti sa faci inca o nunta in TM,8) iti stau la dispozitie ;)

bcristina
06.03.2006, 00:00:00
Ceau
Inainte de toate va urez la toate casa de piatra si sa fie intrun ces bun. Eu sunt Cristina din Timisoara,voi avea nunta pe 27.05 la restoarantul Flora, vreau sa imi ziceti ce parere aveti de acest restoarant. :huh:
Astept raspunsuri:zz:

cristinacd
16.04.2006, 00:00:00
Ceau si casa de piatra viitoarelor doamne din timisoara!

Ma cheama Cristina si voi fi si eu mireasa in curand,mai exact pe 10 iunie.

Am ales sa facem nunta la restaurantul Rustic.Este ideal pentru
o nunta de 60-80 de persoane.Portiile de mancare sunt destul de mari si
gatesc foarte bine.Pretul unui meniu e undeva in jur de 7-800.000lei

Daca vreti ceva select,romantic,fara muzica populara si un meniu deosebit(fara traditionalele sarmale,etc.)Al Duomo este
minunat!Sala dupa parerea mea nici nu mai are nevoie de
decoratiuni,scaunele sunt imbracate in ton cu fetele de masa.Domnul
Antonio(premiat pentru retetele lui alese)va poate face felurile de
mancare cu o anumita tema.Puteti sa-i cereti orice va trece prin cap!De
prajituri si tortul miresei se va ocupa personal.Preturile sunt mai
piperate dar serviciile sunt de nota 11.

Daca vreti pareri despre restaurante incercati la restaurante.online.ro

Sunt pareri "la rece" despre restaurante din timisoara si + de asta aici aveti adresele unde puteti sa le gasiti.

Va doresc multa bafta si sa gasiti ceea ce cautati!

Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti unde gasesc in TM rochii de mireasa.

ancabasarab
Draga cristinacd...bun venit pe forum!!!
Miresucile din Timisoara sunt la subiectul Nunti in Timisoara.
Acolo discutam despre tot ce e legat de nunta.
Spune-ne ce ai rezolvat pana acum si ce mai ai de rezolvat, cu ce te putem ajuta.
Cu partea de sonorizare si foto-video e deja rezolvat? Daca ai nevoie te pot ajuta cu o echipa profi, mai ales ca au o oferta promo lunile astea.
Intra la subiectul Nunti in Timisoara...ai acolo un raspuns din partea mea.
Daca nu te decurci, trimite-mi mesaj pe msn.
Pentru ca sa poti fi la curent cu ce se dicuta pe site, aboneaza-te la subiectele care te intereseaza.
Iti doresc un weekend frumos,
Anca

gabryella8
Daca vrei sa inchiriezi gasesti rochii la Salon Gabriela-sunt cateva modele super dar ti-as recomanda sa-ti cumperi gata facuta si sa te grabesti putin ca mai ai o luna jumate. Eu mi-am cumparat-o de la Eveline.. e in Sinaia magazinulsi nu a costat foarte mult, de fapt mi-am facut-o la comanda. La Gabriela costa 900 lei inchiriatul si 100 lei garantia iar eu am dat pe rochia mea 850 lei, drept e ca nu se compara cu cele de la saloncare costa 1300 euro...........dar eu sunt super multumita....mai e un magazin in Maria si in p-ta Aurora unde sunt destul de frumoase. Depinde de cat dispui.......

cristinacd
20.04.2006, 00:00:00
dreams2party am intrat la Nunti Timisoara si mi-a fost de mare
folos!Multumesc din suflet!Am "furat"din conversatiile miresicilor
multe idei si sfaturi.Asa ca mi-am rezolvat aproape toate problemele
"fierbinti"cu ajutorul tau si al lor.

cristinacd
21.04.2006, 00:00:00
Ceau,Gabryella.Am fost pe la toate magazinele pe care mi le-ai spus.Dar
marea problema a fost timpul care ma presa.Si pe la cele mai multe
magazine mi-au spus ca e destul de tarziu si comanda se onoreaza intre
2 si 3luni din cauza ca au foarte multe cereri.Unde se faceau mai
repede nu mi-am gasit nimic pe gustul meu,sau erau super scumpe.Dar in
goana dupa rochie:) am gasit magazinul Ellis si o rochie superba!Asa ca
nu am stat mult pe ganduri si astazi mi-am comandat-o.Pretul a fost
dublu de cat eram dispusa sa dau (16mil.)dar ...asta e! Va fi gata la
timp,cu cel mult 3 saptamani inaintea nuntii.O astept cu drag.

Misiune indeplinita:)
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Mai vb

gabryella8
23.04.2006, 00:00:00
Ma bucur ca ti-ai gasit rochia, a fost cam tarzior............
Eu stau binisor cu pregatirile dar, maiam o mare problema, nu stiu ce sa-mi pun in par, voalul si........
Sunt distrusa in privinta asta.
Poate ma poti ajuta, ai vazut ceva prin magazine diademe, etc. dar nu cele cu strasuri
Mai vorbim pa. ]
PASTE FERICIT SI HRISTOS A INVIAT

emotion
24.04.2006, 00:00:00
buna. si eu sunt interesata de restaurantul FLORA pentru cununia civila. a facut cineva acolo nunta?

mercic [icon:g1/]

cristinacd
29.04.2006, 00:00:00
Gabryella,nu mi-am luat inca nici voal nici diadema.cu voal va fi prea
incarcat asa ca m-am gandit sa imi iau doar o coronita.am vazut ceva
frumos in centru la magazinele modern/materna(la ambele).ai putea sa
incerci .Au si seturi-coronita,cercei,lantisor, bratara.sa-mi spui daca
iti gasesti ceva care sa iti placa

angicaruntu
18.05.2006, 22:21:31
cine face nunta in Timisoara?
hai sa vedem un top al restaurantelor de aici cu detalii, comentarii, experiente...

Ma numesc Angi sunt din Timisoara , si am nunta in 29.07,la restaurantul Burgund.Pretul meniului este de 950 si sunt f multumita ,sunt foarte multe chestii incluse in meniu.
Si pot sa aduc si de acasa!!!Personalul este de treaba,si poti discuta cu ei.
As fi vrut sa fac nunta la Select dar nu imi intrau 100 de persoane.
Puteti sa imi dati si mie info va rog unde as putea sa gasesc o rochita de mireasa draguta,cu trena..etc,ca nu am apucat sa imi cumpar.
Angi

lore1975
01.06.2006, 14:27:39
poti sa-mi trimiti pe e-mail modelul tau de ivitatie?

azzaleya
05.06.2006, 13:06:39
Ceau fetelor! Noi avem nunta in 17 septembrie la Restaurantul Clasic (cel care apartine de terasa Nora). Parerile pe care le-am auzit sunt impartite. Stie cineva ceva ??? Chiar imi doresc sa fie mancarea ok si servirea ca-lumea. Heeelp!!

ligia
05.06.2006, 14:16:27
Ceau fetelor! Noi avem nunta in 17 septembrie la Restaurantul Clasic (cel care apartine de terasa Nora). Parerile pe care le-am auzit sunt impartite. Stie cineva ceva ??? Chiar imi doresc sa fie mancarea ok si servirea ca-lumea. Heeelp!!
Eu am auzit numai lucruri bune despre restaurant, a fost cineva la un botez si s-au simtit minunat. Am inteles ca si arata foarte bine.

cristinab
05.06.2006, 15:54:54
Mie imi place la nebunie restaurantul Clasic. Mi-am dorit foarte mult sa facem si noi nunta acolo, dar cind ne-am dus nu am mai gasit liber.

azzaleya
05.06.2006, 18:00:14
Of, m-am mai linistit acum! Chiar arata bine restaurantul, dar auzisem ca servirea ar lasa de dorit :( Speram "sa nu ni se intample chiar noua". Vad ca mai exista si persoane care s-au simtit bine acolo :)

Helen
30.06.2006, 14:15:18
Of, m-am mai linistit acum! Chiar arata bine restaurantul, dar auzisem ca servirea ar lasa de dorit :( Speram "sa nu ni se intample chiar noua". Vad ca mai exista si persoane care s-au simtit bine acolo :)
Draga mea te rog frumos sa imi trimiti adresa ta e-mail sau un nr. de tel as vrea sa vorbim despre restaurant si eu vreau sa imi tin nunta acolo. [email protected]

Helen
30.06.2006, 14:33:44
Restaurant clasic timisoara

Helen
30.06.2006, 22:35:37
restaurant clasic timis
:*

Catalina_Maria
19.07.2006, 10:13:37
Salutare , miresici
Si eu caut sala pt nunta care va avea loc la anul :)) dar deocamdata m-am blocat intre Clasic si Gradina Banateana.
Oricum , un sfat prietenesc, NU VA FACETI NUNTA LA TRESOR.
Mai sugerati si alte variante si hai sa ne avertizam in legatura cu restaurantele care ne-ar putea strica nunta...

loreley
20.07.2006, 22:08:45
Salutare , miresici
Si eu caut sala pt nunta care va avea loc la anul :)) dar deocamdata m-am blocat intre Clasic si Gradina Banateana.
Oricum , un sfat prietenesc, NU VA FACETI NUNTA LA TRESOR.
Mai sugerati si alte variante si hai sa ne avertizam in legatura cu restaurantele care ne-ar putea strica nunta...

Care este rest. clasic? Numai asa de curiozitate ca nu-mi dau seama.
Eu fac la Baza 2 a politehnicii, de ce nu incercati si acolo. Sala e dragutza, are scara interioara, in general, depinde de nr. de pers., masa se serveste sus , iar dansul e jos.
Apropo de Tresor, am inteles ca nu e prea mult spatiu, dar au o piscina :)

Catalina_Maria
20.07.2006, 23:56:51
Pai uite Helen a pus mai sus si niste poze de la Clasic daca nu ma insel. E langa Piata Aurora, superb interior.Eu aproximez undeva la 180 de persoane care vor veni din 200 invitate.
Tresor are capacitate de maxim 80 de persoane in interior, dar cei de acolo conving o sumedenie de viitori miri ca au capacitate si de 140:( si iese un tambalau teribil cand dupa achitarea avansului, la o studiere mai atenta a salii descoperi ca numai "etajati" incap cati spun ei. Oricum...comportamentul lor e...preferabil sa nu aflati dara daca sunteti careva tentate , va pun in legatura cu 2 mirese care au avut ghinionul sa aiba de-a face cu ei:(

Helen
21.07.2006, 18:49:15
sunt miresici care isi tin nunta anul viitor la restaurant Clasic?
a-ti rezervat localul? sau este prea repede,am inteles ca din septembrie se fac rezervari.8-|

Catalina_Maria
22.07.2006, 14:22:45
Eu vreau la Clasic anul viitor in 30 iunie , am vb deja cu cei de acolo si mi-au spus ca au deja 7 nunti anul viitor dar cum nu stiam data exacta nu am facut rezervarea inca. Sper sa nu fie prea tarziu.

Catalina_Maria
24.07.2006, 20:21:41
Am rezervat Clasicul pt 30 iunie 2007:))
Eram tare stresata ca nu mai gasesc liber!!! Cred ca e gata luna iunie la ei!

Catalina_Maria
24.07.2006, 20:24:10
De ce nu mai apare cat mai am pana la nunta????:( Ce am setat????

Helen
07.08.2006, 00:09:53
:madlaugh: Fetelor a aparut un restaurant nou in Timisoara, Elite catering , linga strandul textila in aradului, este al Rodicai Vlad (cea cu farmaciile) este superb, elegant si fara cuvinte.

Catalina_Maria
08.08.2006, 13:28:45
Se construieste sala speciala pentru nunti la Hotel Strelitia, pe Calea Lugojului.

Helen
08.08.2006, 18:34:21
:rocking: in sfirsit mi-am rezervat si eu sala, Elite catering este extraordinara de frumoasa, meniul este 800.000 lei iar avansul 8.000.000lei
super...super...super.....:madlaugh:

Catalina_Maria
08.08.2006, 21:22:24
Cum e comparativ cu Clasicul??? De curiozitate ca faptul e consumat:)) dar macar asa... Oricum meniul mi se pare extraordinar de iefti!!!!!!!!!!! Poti sa ne spui ce ai inclus in banii astia???? Si avansul e super mic. Iti garanteaza pretul si pentru la anul?

Helen
10.08.2006, 18:59:50
>:D< sala este grozava, pot spune ca este la fel de eleganta ca si clasic, este zugravita in orange, pe jos este o mocheta superba bordo, mesele sunt rotunde de 10 persoane, scaunele sunt extraordinare, husele de scaune si fetele de masa sunt de la ei nu trebuie sa le platesc, dar nu cred ca le pun deoarece arata foarte bine asa cum sunt, candelabrele dau un ton de eleganta bestial, exista aer conditionat, farfuriile sunt albe cu fir auriu, exista si un bar desigur, baia este la fel de curata si de ingrijita ca si la clasic, de bucatarie nici nu mai spun cum arata, este pe cit se poate de igienica, sunt sectoare separate , pentru legume, carne, fructe... nu se taie in acelasi loc fructele cu carnea, este si o camera frigorifica. :D

Helen
10.08.2006, 19:14:33
Iti scriu si ce contine meniul ales de mine deocamdata, s-ar putea sa mai adaug cite ceva ,mai am destul timp, nu este super extra mega dar este in principiu de ajuns,
- rosii umplute cu salata de vinete
- dobos mosaic
- rol sunca cu hrean
- ardei umpluti cu hrean
- muschi file floricele
- cascaval cale
- masline
- salam uscat

-Supa de pui cu taitei de casa

-Sarmalute cu costita, smintina si mamaliguta

-Gordon bleau de pui cu garnitura de cartofi..... la alegere si salata de varza dulce

-Inghetata cu frisca

-Ceafa porc la gratar cu cartofi pai si salata asortata

-Piine

-apa- 1L

-o cafea mare si tare (in loc de doua mici)

pot aduce de acasa ce vreau, sampanie, paharele de intimpinare care se sparg.
Singurul dezavantaj sau nu este ca lipseste berea si sucul dar credema ca ajung mult mai ieftin daca le cumpar eu, berea este 15.000lei daca nu si mai ieftina(doua beri de persoana, iar sucul ex. o sticla de cola este 31.000lei de la metro).
Meniul se poate scumpi cu maxim 10 % , adica cu maxim 80.000 lei
Iti astept parerea;-)

Kaela
13.08.2006, 19:25:10
fetelor sunt disperata, in iunie anul viitor am vrea sa ne casatorim. am cautat de nebuni sali prin timisoara, ce am gasit sunt peste 100 de invitatzi shi peste 150.shi noi avem o lista aproximativa cu prezenta de 90% de 100-120 de invitatzi. sa va spun pe unde am fost: hotel timisoara, marele volan, rest. clasic,hotel boavista, casa de afaceri, baza2, club 21, cina, politehnica, hotel roma(complex). sunt disperata.ce sali atzi mai vazut voi shi intra pana la 150 de invitatzi????

Catalina_Maria
13.08.2006, 21:53:13
Incearca Pensiunea Valery, Hotel Strelitzia, Hotel Ambassador.

Kaela
13.08.2006, 22:12:18
mersi mult, maine mai cautam, va spun ce am gasit
:)

Kaela
15.08.2006, 14:13:40
chiar ma gandeam ca ar trebui facut un site cu locatii pentru nunti (chiar asa sa se numeasca...:) )shi acolo sa fie toate restaurantele cu poze shi date exacte despre capacitate, contact, alea, alea....ai putea sa scapi de o alergatura la un click de mouse si poate un telefon.

MeliMelo
15.08.2006, 17:11:48
Multumesc Helen de detalii...chiar ma ajuta.
Eu caut o sala pentru o nunta mai restransa. Vad ca pe aici se cauta sali pentru nunti peste 150 de persoane...dar eu vreau doar de 50-70 de persoana. Poti sa zici si capacitatea restaurantului Elite Catering?
Sau stie cineva un restaurant foarte bun pentru o nunta restransa?
Am vazut si eu vad ca tarziu ca deja in Timisoara se rezerva salile.
Multumesc in avans.

Helen
15.08.2006, 19:34:21
exista multe restaurante superbe , select, burgund, caprice.....
burgundul este:madlaugh:, nu mai ai nevoie de huse , totul arata extraordinar asa cum este, meniul este de 950.000 lei si este perfect. Daca vrei continutul meniului spune-mi. Restaurantul este aproape de gara mica, dar merita este foarte elegant.

Helen
15.08.2006, 19:48:05
Restaurant Burgund Rafinament inseamna gust, gust inseamna Burgund.

Restaurantul Burgund organizeaza o petrecere pentru revelionul 2006.Pretul rezervarii pentru 1 persoana este de 200 Ron. Meniul serii este inclus in pret.(rulada de porc,ciuperci,salau,cotlet, ciorba,whisky,cafea....). Pentru alte detalii si rezervari va rugam sa sunati la numarul de telefon: 0256.212.866

Orar:12:00-24:00

Restaurantul Burgund va ofera reducere de 20% la orice meniu intre orele 12:00-16:00 Specific: international
roman
Adresa: str.Oravita 2C(fosta Borzesti) Telefon: 0256.212.866

Helen
15.08.2006, 19:50:56
ti-am pus citeva detali, nr. tel...., chestia cu revelul nu mai este valabila

Helen
15.08.2006, 19:57:49
Singurii mei indrumatori in cautarea salii au fost "sapte seri" si "zile si nopti" atit de tare m-am putut imprietenii cu aceste reviste , aici se prezinta multe restaurante cu fotografii.... succes:*

loreley
15.08.2006, 22:07:37
Si la restaurantul Cesena se tin nunti. Este pt. maxim 80 persoane. Eu am fost la 2 nunti acolo si mi-a placut. Anul acesta l-au si renovat, asa ca, MeliMelo, potzi merge sa vezi si la Cesena.

loreley
15.08.2006, 23:32:24
Flora, de asemena cuprinde max. 80 de invitatzi. Sunt multe locatii care au cate 2 sali pt. evenimente, o sala mica si una mare, de ex. Hotel Timisoara, etc. Eu am colindat o singura zi orasul ca sa vad restaurantele si pana la urma am obosit sa caut asa; adica putea alege in functie de pretul meniului, de locatie... insa pe mine ma interesa sa stiu ca rest. e ok, servirea si tot ceea ce tine de bunul mers la o nunta... asa ca, in final, pe acest principiu am ales restaurantul, am auzit de la multe presoane ca nuntile sunt reusite aici si, cu toate ca doream nunta in sept., am optat si pt. octombrie pt. ca era plin. Sper sa iasa o nunta frumoasa, asa cum am auzit... si culmea ca, intre timp, am intilnit mai multe miresici care fac nunta la acest rest.

MeliMelo
16.08.2006, 09:52:28
Hey...multumesc de raspuns, nu ma asteptam sa primesc asa de repede:D
Am sa ma interesez de ele, sa vedem ce ofera...si daca sunt libere. Noi am planui in iunie, dar nu stim care zi sa alegem...16...23...30 #:-S
Chiar...sunt ceva restrictii (religioase) pentru data de 23 iunie?

Catalina_Maria
16.08.2006, 10:30:18
La asta lucrez acum si in momentul in care va fi gata site-ul va fi acolo! Doar ca noua nu ne va mai fi de folos prea mult:)

Kaela
16.08.2006, 10:32:54
da, asta stiu.dar macar sa scapam de nervi pe altii shi de stress.de trei zile nu dorm ca nu gasim nici cum ceva k-lumea.avem o oferta super shi la pranz azi merg sa vad shi eu sala. oricum clasicul e super, unde faci tu, Catalina.

loreley
16.08.2006, 10:37:33
Hey...multumesc de raspuns, nu ma asteptam sa primesc asa de repede:D
Am sa ma interesez de ele, sa vedem ce ofera...si daca sunt libere. Noi am planui in iunie, dar nu stim care zi sa alegem...16...23...30 #:-S
Chiar...sunt ceva restrictii (religioase) pentru data de 23 iunie?

Eu nu stiu, dar popa sigur stie =P~

MeliMelo
17.08.2006, 14:14:54
Si-a facut cineva nunta la restaurant Burgund?:-\ Cum a fost? Inca nu am fost sa-l vad, dar nici nu am gasit ceva poze cu el.
Parca era cineva pe forum care a facut acolo.

Catalina_Maria
17.08.2006, 14:37:20
Ai gasit sala, Kaela???

Kaela
17.08.2006, 18:30:01
dap, am gasit la texas, pana la 200 de persoane shi e oferta speciala pentru angajatii Alcatel (viitorul meu sotz lucreaza acolo). in meniu e inclus personalul si decorarea salii cu baloane, huse pe scaune, aranjamente florale, tot.noi mai trebuie sa luam praji shi bautura.

Kaela
17.08.2006, 18:31:03
daca ai nevoie de ajutor cu site-ul sa-mi spui, itzi spun pe und am mai fost shi eu.

Helen
17.08.2006, 19:16:33
Fa-ti timp si mergi sa vezi localul, iti va placea mai mult ca sigur, este un fel de bordo spre visiniu, mesele sunt foarte elegante si scaunele la fel.
Deabia astept sa imi spui parerea despre burgund.
BAFTA:bye_03:

Catalina_Maria
18.08.2006, 10:14:17
Da Kaela, m-ar ajuta foarte mult daca mi-ai spune la ce restaurante ai mai fost , ce capacitate au si adresa , macar aproximativa( daca nu o sa caut pe net) ca sa pot merge pana acolo sa fac fotografii. Eventual un numar de tel .
Multumesc.

MeliMelo
18.08.2006, 11:11:11
Hey...
am fost la Burgund...intr-adevar e select si frumos.:-"
Scaunele dau un aspect foarte elegant, si nu merita sa le acoperi cu nimic!
Un pic cam intunecat din cauza bordo-ului mochetei si a fetelor de masa...dar ma gandesc ca poti sa-l deschizi daca vrei cu alb. Intr-adevar meniul pentru anu asta e destul de bogat si nu te obliga sa iei de la ei nimic in plus fata de meniu...faci ce vrei..
Ce m-a mirat a fost ca dorea jumatate din suma in avans cu vro 3 zile de nunta:O
E o varianta intr-adevar foarte buna de luat in calcul. Eu as fi hotarata pentru...dar iubitul meu zice sa mergem sa mai vedem si altele inainte sa ne decidem...:-B

Kaela
18.08.2006, 11:41:47
tzi-am raspuns pe pv.

Helen
18.08.2006, 12:56:46
Nu mai asteptati , aveti grija, burgundul este superb, si este pt. 80-90 de persoane cum vreti voi. Totusi mergeti si la Select.
Multa, multa bafta.
Te pup.:*

Catalina_Maria
23.08.2006, 19:17:17
Helen suna super meniul si sala. Am sa merg sa o vad cu siguranta!!! Ai facut o adevarata afacere:) Bravo! Desi mi-e cam teama sa merg sa nu imi placa mai mult decat Clasicul.:)) Deocamdata nu am vazut nici unul mai frumos asa ca...

Helen
24.08.2006, 11:41:28
Draga mea ,
Elite Catering este un fel de "frate " cu Clasicul dar tot mai frumos este Clasicul, asa ca dute cu incredere, nu iti face griji.
Iti multumesc frumos de incurajari si de laude, dar si tu ai facut o afacere buna. Te pup dulce.:*

MeliMelo
30.08.2006, 16:16:03
Hey,
aseara am batut palma pentru restaurantul Burgund.<:-P
Cu ocazi asta am si cinat acolo.
In concluzie...ne-a placut foarte mult si servirea si ce s-a servit.=D>
Sper sa fie un ceas bun pentru anu viitor in 30 iunie!

MeliMelo
30.08.2006, 16:49:26
Si defapt am vrut sa-mi raspund la intrebarea ce am avut-o referitor la
perioadele de post in luna iunie. Cica-se oficial sunt doar 2 sambete in 2007, inafara postului ortodox: 2 iunie si 30 iunie. Cica-se intre e postul pentru apostolii Petru si Pavel.

lore1975
31.08.2006, 15:51:46
pentru cele care au pana la 70 de invitati va recomand restaurantul Cina-salonul galben.noi am facut acolo si a fost totul perfect-sala e frumoasa,recent renovata, mancarea e multa si foarte buna, servirea ireprosabila.scaunele sunt tapitate in catifea albastra, nu aveti nevoie sa le imbracati(mai scapati de costuri) , va pun pe mese lumanari de la ei, iar baia e foarte curata si dotata.meniul e 20 de euro si am primit:aperitiv rece-foarte estetic,supa, 4 sarmale cu smantana, pireu cu friptura-foarte gustos si gordon bleu cu cartofi prajiti.tortul l-am facut la Trandafirul ,cu fructe exotice ( un rand de crema) si fructe de padure( cealalta crema)-a fost foarte laudat.prajituri am luat de la o cofetarie de langa piata Aurora(7 sau 8 prajituri) cu mai putin de 30000 lei caserola.

Siva
06.09.2006, 09:27:09
fetelor sunt disperata, in iunie anul viitor am vrea sa ne casatorim. am cautat de nebuni sali prin timisoara, ce am gasit sunt peste 100 de invitatzi shi peste 150.shi noi avem o lista aproximativa cu prezenta de 90% de 100-120 de invitatzi. sa va spun pe unde am fost: hotel timisoara, marele volan, rest. clasic,hotel boavista, casa de afaceri, baza2, club 21, cina, politehnica, hotel roma(complex). sunt disperata.ce sali atzi mai vazut voi shi intra pana la 150 de invitatzi????

Salut tuturor si felicitari tuturor ptr viitorul eveniment!
De abia am inceput sa caut restaurantul ptr nunta si m-a apucat ameteala. Sper ca nu e tarziu cu un an inainte. Poate cineva sa-mi dea o informatie despre Valahia? Kaela, Clasic-ul nu ti-a placut sau au ridicat ei pretentii la numarul de persoane?

Siva
08.09.2006, 17:19:50

Buna Kaela!
Am nevoie de ajutor. Vad ca ai cautat sala de 100-150 de invitati. Eu voi avea nunta in 15 sept anul viitor. Am vazut restaurantul Clasic si urma sa dam avansul caci m-am indragostit de acest loc. Mi-am dat seama ca noi avem 150 de invitati, deci plateam 20 de meniuri in plus. N-am nici o siguranta ca vor veni toti cei 150 astfel incat exista riscul de a avea vreo 40-50 de meniuri in plus. Deci, te rog spune-mi ce restaurante ai vazut cu o capacit de pana in 150. Multumesc

Siva
08.09.2006, 17:39:15
Draga mea ,
Elite Catering este un fel de "frate " cu Clasicul dar tot mai frumos este Clasicul, asa ca dute cu incredere, nu iti face griji.
Iti multumesc frumos de incurajari si de laude, dar si tu ai facut o afacere buna. Te pup dulce.:*

Draga Helen,
Sunt o noua viitoare mireasa. Tocmai am scapat Clasicul printre degete datorita numarului de persoane. Avem nevoie de o sala de maxim 140 de persoane. Afirmatia ta Elite Catering e fratele Clasicului mi-au mai dat putina speranta. Spune-mi te rog ce capacitate are si unde e situat! Pe noi ne intereseaza ptr sept 2007. Multumesc

chanel_cwatq
08.09.2006, 23:12:58
buna fetelor...! :)
va inteleg prin ce treceti...la fel sunt si eu.
am cateva informati,sper sa va fie de folos :
Restaurante:
Oriana Tim : cap:150 loc
Str.mures nr.1-3
tel: 0256-271995
Casa politehnicii 2 : cap:150 loc
tel: 0256-494507
Texas : cap:150 loc
tel: 0256-309696
Rustic : cap:140 loc
tel: 0256-201058
Casino militar : cap: 150 loc
str : Libertatiinr 5-7
tel: 0256-201657

Eu am luat informatiile dintr-o revista dedicata mireselor.Mai sunt cateva care au pana in 120 de locuri si altele care au pt nr foarte mare 200-500 loc.

Helen
09.09.2006, 16:25:34
:talk_01: Draga mea ma bucur din suflet ca ma intrebi, si ca iti pot da detalii:A Elite Catering se afla pe strada Martir Dan Carpin nr.8 fosta Textilistilor, mai exact in Aradului linga strandul textila, sala are o capacitate de peste 200 de persoane, nu este foarte mare ,iti dau si nr. de tel nr.tel. 0256/280.093 sau 0722982123, programul este pina la 5, dar te sfatuiesc sa suni inainte sa mergi. Te pup dulce si dute cit mai repede nu vei regreta. Astept parerile tale:*

Kaela
10.09.2006, 17:06:41
Elite Catering, sala de pana la 250 de persoane (inchiriza shi pentru mai putine), Calea Aradului, dupa semafoarele de la piatza verde, cum vii din centru, faci prima la dreapta(nu te bagi catre piatza, ramai pe soseaua prinipala).pe noi ne-au omorat cu pretul chelnerilor, la nunta de 140 de persoane, pe undeva pe la 1000 de euro. pe jos in sala este mocheta groasa shi cam incomoda pentru dans.tel:280093
Hotel Continental, sala pana la 200 cred, impartita in 2 incaperi, probabil mai exista shi alta, nu stiu, noua atat ne-a aratat.
Hotel Timisoara, doua sali, una pana la 70-80 de persoane, alta peste 250, dar fac shi nunti cu peste 100 adauga la pretul meniului o anumita suma.
Hotel Boavista, sala spun ei pana la 120 de persoane, dar am vazut-o aranjata pentru 90 shi nu prea aveai ring d dans. foarte frumos amenajata, costurile cu decorarea sunt minime. ash recomanda pt nunti de pana la 70 de invitati.
Hotel Aurelia (marele volan), doua sali, una de pana la 120 de invitati maxim, iar cealalta pana la 250-300. foarte fain amenajate, rezervari din timp ca e foarte cautata, cu mai bine de un an inainte.salile deosebite, foarte frumoase, d-l Vali este un super om care se ocupa de tine shi itzi explica tot.
Hotel Roma, Complexul studentesc, pana la 70 de persoane.
Club XXI, piata Operei, sala de pana la 120 de invitati, din nou problema ringului de dans cred ca trebuie luata in considerare.
Rest. Lloyd, piata Operei, pana la 200 de persoane.
Rest. de la hotelul Politehnicii, pana la 70 de persoane.
Baza Doi, pana la 120-130 de persoane,(cred).
Pensiunea Valery1, pana la 180 de persoane,situata pe str. Lidia, foarte frumos amenajata, tel:291790.
Rest. Valahia, sala de 300 de perosne, nu fac nuntzi mai mici de 150, sau se platesc meniurile pana la 150, in cazul in care sunt mai putini invitati. Str. Liviu Rebreanu.
Rest. Clasic, in Aurora, sala de 250 de persoane, nu fac nunti mai mici de 150.
Texas Steakhouse (cantina Alcatel), sala de pana la 200 de persoane.
astea sunt salile pe care le-am vazut eu.sper sa va ajute fetelor. eu fac la texas avem un avantaj ca al meu viitor sot lucreaza la Alcatel shi pentru ei au o promotie destul de avantajoasa.

Siva
10.09.2006, 21:50:32
:talk_01: Draga mea ma bucur din suflet ca ma intrebi, si ca iti pot da detalii:A Elite Catering se afla pe strada Martir Dan Carpin nr.8 fosta Textilistilor, mai exact in Aradului linga strandul textila, sala are o capacitate de peste 200 de persoane, nu este foarte mare ,iti dau si nr. de tel nr.tel. 0256/280.093 sau 0722982123, programul este pina la 5, dar te sfatuiesc sa suni inainte sa mergi. Te pup dulce si dute cit mai repede nu vei regreta. Astept parerile tale:*

Draga Helen,
Multumesc mult de informatii! Am fost sa-l vad. Intr-adevar ocupa primul loc dupa Clasic. Inca mai sper sa gasesc ceva intre cele doua. Daca nu reusesc maine, raman la Elite Catering. Sunt cateva impedimente, de asta ezit inca: - locatia e departe ptr zona in care stam, biserica etc
- culoarea e portocalie si nu prea se impaca bine cu ceea ce visam eu etc. Poate trebuie sa ma trezesc la realitate. In rest, bucataria super, pretul super, sala ok.
Multumesc din suflet. Te voi anunta ce am facut.

Helen
11.09.2006, 17:11:34
Draga Helen,
Multumesc mult de informatii! Am fost sa-l vad. Intr-adevar ocupa primul loc dupa Clasic. Inca mai sper sa gasesc ceva intre cele doua. Daca nu reusesc maine, raman la Elite Catering. Sunt cateva impedimente, de asta ezit inca: - locatia e departe ptr zona in care stam, biserica etc
- culoarea e portocalie si nu prea se impaca bine cu ceea ce visam eu etc. Poate trebuie sa ma trezesc la realitate. In rest, bucataria super, pretul super, sala ok.
Multumesc din suflet. Te voi anunta ce am facut.

#:-S Iti tin pumnii stiu ca este greu, dar sper in final sa faci o alegere buna si sa gasesti ceea ce iti place. Te pup dulce si deabia astept sa imi spui ce sala ti-ai rezervat. Foarte multa bafta iti urez:*

Siva
11.09.2006, 17:52:01
buna fetelor...! :)
va inteleg prin ce treceti...la fel sunt si eu.
am cateva informati,sper sa va fie de folos :
Restaurante:
Oriana Tim : cap:150 loc
Str.mures nr.1-3
tel: 0256-271995
Casa politehnicii 2 : cap:150 loc
tel: 0256-494507
Texas : cap:150 loc
tel: 0256-309696
Rustic : cap:140 loc
tel: 0256-201058
Casino militar : cap: 150 loc
str : Libertatiinr 5-7
tel: 0256-201657

Eu am luat informatiile dintr-o revista dedicata mireselor.Mai sunt cateva care au pana in 120 de locuri si altele care au pt nr foarte mare 200-500 loc.

Nu-ti sugerez sa te duci la Oriana Tim. E jalea.
La Hotelul 2000 exista 3 sali de marimi diferite.
La Hotelul Timisoara sunt 2 sali.
Vila International are o capacit de 120 de persoane.

Siva
11.09.2006, 18:06:09
#:-S Iti tin pumnii stiu ca este greu, dar sper in final sa faci o alegere buna si sa gasesti ceea ce iti place. Te pup dulce si deabia astept sa imi spui ce sala ti-ai rezervat. Foarte multa bafta iti urez:*

Draga Helen,
Ezit intre Via Aurelia (care e foarte departe) si Boavista. Ai auzit pe cineva vorbind de Boavista. Pare foarte dragut. Ei spun ca e de 120 de persoane, nu stiu ce sa cred caci era cu numeroase paravane care dispar la nunta. Sa vad ce zice si al meu. Te pup si multumesc de sfaturi.

Helen
11.09.2006, 18:23:25
Draga Helen,
Ezit intre Via Aurelia (care e foarte departe) si Boavista. Ai auzit pe cineva vorbind de Boavista. Pare foarte dragut. Ei spun ca e de 120 de persoane, nu stiu ce sa cred caci era cu numeroase paravane care dispar la nunta. Sa vad ce zice si al meu. Te pup si multumesc de sfaturi.

Nu stiu nimic de Boavista:-\ , dar daca iti place ce mai astepti. Mult succes. Te pupacesc.:*

ligia
11.09.2006, 20:12:31
Draga Siva, m-am gandit ca poate pot sa te ajut si eu cu ceva informatii, sper sa te ajute in hotararea ta. Eu am avut nunta la Via Aurelia in iulie si am fost foarte multumita de absolut tot. Si eu mi-am facut griji ca e departe dar vad ca s-au descurcat toti invitatii sa ajunga. Mancarea a fost foarte buna si foarte multa, servirea impecabila, toaleta era curata si la ora 3 noaptea excat ca la inceput, sala cred ca ai vazut-o si tu, mie mi-a placut foarte mult. Si banuiesc ca ai vb. si cu dl. Vali deja daca ai fost sa vezi sala, chiar se ocupa foarte mult de toti mirii.
Voiam sa auzi pareri si despre acest restaurant ca sa iti fie mai usor sa alegi. Daca mai ai intrebari iti raspund cu mare placere. Te pup si spor la pregatiri!

Kaela
02.10.2006, 21:04:16
m-am gandit la acest subiect pentru ca am vorbut despre el doar asa sporadic.ash vrea sa dicutam aici de la idei de feluri de mancare la aperitive pana la cum calculam bautura pentru nunta, ce sucuri luam shi alte alea.
eu ash vrea sa-mi datzi idei de feluri de aperitive,daca e sau nu bine sa renuntz la sarmalele traditionale de care sincer nu sunt prea incantata, cam la ce ora ar fi bine sa inceapa la restaurant shi cu aproximatie cand aduc chelnerii felurile de mancare, intervale orare, etc. shi inca o intrebare, are rost sa pun la sfarsit prajitura pe masa sau e risipa?

diai
02.10.2006, 22:01:38
Sa o luam metodic:

1.In privinta aperitivului,eu personal nu as opta pt.rulourile alea preparate de ei ,ex.rulou din piept de pui cu legume,care nu au nici un gust(cel putin la Clasic),ci as alege cascaval,salam uscat,ardei umpluti cu crema de branza,ficatei in bacon,rulouri de sunca cu hrean,chiftelute,masline.

2.Cat despre sarmale,nici eu nu sunt incantata,dar oamenii asa sunt obisnuiti si n-am nici un chef sa aud comentarii dupa nunta.O sa le servim cu mamaliguta si smantana,poate vor avea si bacon pt.gust,si sa speram ca o sa fie toata lumea multumita.

3.In mod sigur o sa punem ceva praji pe masa,o prietena de-a mea a pus praji de la Trandafirul si a fost delicioasa.

4.Referitor la ora potrivita pt. inceputul petrecerii,eu as alege ora 7-8,dar depinde cum ti-ai fixat ora la Biserica.Mie mi-ar placea ca dupa Biserica sa mergem direct la restaurant,pt. ca-i destul de neplacut sa-ti vina invitatii pe rand,si sa trebuiasca sa stai timp de cateva ore cu ochii pe usa.

5.Despre adusul mancarii la masa,stiu un singur lucru:tortul trebuie taiat pana in ora 3,pt. ca de cele mai multe ori, pe atunci lumea incepe sa plece acasa(nu toti nuntasii,dar o buna parte),si ar fi dezamagiti daca n-ar apuca sa vada si sa gusteTORTUL

c_s
03.10.2006, 08:23:42
Buna ideea,Kaela!BRAVO!
Nici eu nu vreau sarmale....lumea mananca sarmale si acasa,as vrea ceva mai deosebit,mie imi plac pastele,poate aleg un fel de paste...=P~
nu stiu, dar nu vreau sarmale si nici supa cu taitei ci o ciorbita de vaca poate,sau o supa crema
daca ar fi dupa noi am face nunta cu pizza,paste si inghetata,dar nu toti sunt ca noi, si invitatii trebuie sa sa simta bine,nu numai miriii,nu-i asa?
in legatura cu ora,noi n-am vorbit la biserica inca,dar as vrea sa inceapa la restaurant pe la 20.00,asa ca vad cum aranjam cu cununia civila si cea religioasa.
despre bautura, cred ca 1 l de suc + 1 l de apa minerala sau plata/pers ajung, 0.250 l de vin, 0.150 l whisky, 0.150 l Martini, 1 bere, 2-3 cafele, plus nelipsita palinca-la discretie(noi avem un butoi mare si multi amatori)
mai scrieti,fetelor,sa mai vedem pareri!!!^:)^

Kaela
03.10.2006, 14:00:57
mie putin imi pasa de ce spune lumea dupa nunta. oricum shi daca pun shi daca nu pun sarmale tot n-o sa multumesc pe toata lumea. comentariile oricum sunt.ash prefera totusi un shalau file in loc de sarmale :)

adeline
03.10.2006, 16:14:43
noi am ales restaurantul Intim, iar ei ne-au lasat sa alegem intre mai multe variante de meniu, unele cu peste, altele fara, unele cu gustare calda, altele fara, etc. Nici eu nu vreau sarmale la nunta. M-am gandit asa: sa fie o gustare rece, salam, sunca, rulou de sunca cu hrean, crochete de cascaval, rosie, masline, ardei umpluti cu branza, un cruton cu salata de icre, masline, cascaval, telemea. Apoi sa fie peste cu cartofi natur si lamaie (pastrav, cate o bucata pe o farfurie). Clatite si altele nu mai vreau. Apoi supa. Apoi un cordon-bleu cu legume sote, si in final un gratar de cotlet de porc si un snitel de piept de pui.

Catalina_Maria
03.10.2006, 16:16:19
Kaela, indiferent de mancarea servita daca este bine preparata este ok. Asa ca nu-ti mai fa griji , oricum nu vei multumi pe toata lumea, carcotasi sunt la orice colt! Asa ca daca vrei salau ..salau sa fie , daca visati la o nunta cu o pizza senzationala sau spaghetti delicioase , asta este, go for it!!!! Voua sa va placa , la urma urmei totul va reprezinta pe voi.

Kaela
03.10.2006, 19:10:53
adeline super meniu, pe bune. poate aleg shi eu ceva de genu. Catalina, in definitiv ai dreptate, e nunta noastra shi asta conteaza cel mai mult.

Kaela
03.10.2006, 19:13:47
shi daca tot suntem la capitolul asta, fetelor, ce bautura luatzi? ce sucuri? red bull?????

lorialex
19.10.2006, 17:47:40
Anult trecut am "sapat'' dupa locatie prin toata timisoara. pana la urma am ales Hotel Boavista unde am avut o nunta de 110 persoane si a fost spatiu iar serviciile au fost excelente. am tot stat sa ma gandesc la o greseala la o nemultumire pe care sa o fi avut din partea lor si , sincer, nu am gasit nici una. Sala eleganta, placuta datorita combinatiei de alb si verde la care eu am adaugat tul si flori portocaliu pastel (un moft al meu) mancarea foarte buna (la pretul de 1.100.000 pe tacam cu apa si cafea inclusa, fara bauturi si prajituri, doar o inghetata).
Iar personalul de la seful de sala pana la chelneri si bucatar ne-au dat inca de la prima intalnire si pana am strans dupa nunta si am facut socotelile, o senzatie de onestitate, incredere si flexibilitate cum nu ma asteptam avand in vedere ca eu nu prea am incredere in oameni.
la Hotel boavista ei spun ca au o capacitate de 120 pers
Alte locatii pe care le-am gasit si ne-au placut au fost:
Restaurant Tinecz - C Aradului (60 - 80 persoane)
Hotel Perla ( Zona Balcescu) foarte cochet cu o gradina eleganta si personal amabil max 60 pers
si restaurantul de la Marele Volan - nu i-am retinut numele este la iesire din oras inspre Resita, aproape de metro; 120 15- persoane, aveau doua sali foarte frumoase si spatioase iar seful de sala o persoana care de asemenea inspira incredere si profesionalism
Hotel Lido zopna Soarelui - o sala de maxim 60 persoane dar in februarie erau in pline lucrari de extindere;

lorialex
19.10.2006, 17:51:27
nunta mea a fost pe 26.08.2006. acum am vazut ca este o eroare in profilul meu.

magda
20.10.2006, 20:09:37
Pentru cele care cautati sala pentru un nr. max de 140 persoane am gasit noi in cautarile noastre Hotel Pacific.Este foarte elegant iar patronii (cred ca ei erau) foarte de treaba si poti sa mai negociezi cu ei.
Din pacate problema noastra este o sala intre 150 - 200 persoane.
Voi ce parere aveti de sala mare de la BANATENA.

c_s
21.10.2006, 08:14:11
da,frumos pare la Pacific, pt cine n-a dat avans inca....
ce alte conditii vi s-au mai spus cand ati fost acolo-ma refer la preturi mai ales!

magda
22.10.2006, 00:55:57
Unde? La Banatean sau Pacific? Pacificul a sarit din schema fiind prea mic pt. noi.Ei au zis ceva la 120 RON meniul dar pareau destul de flexibil ma refer si la camere.
La Banatean acelasi pret dar inca nu suntem foarte hotarati.Poate mai apare ceva pe parcurs.

DANUTAmaria
26.10.2006, 15:30:29
Buna fetelor!

Eu propun sa deschidem un subiect care, de obicei "arde" in asemenea siruatii, respectiv este o parte importanta la acest eveniment.
Vreau sa va spun ca sunt prospata...."nevasta";)) .
Nunta noastra a fost o adevarata incercare in viata amandurora, si mai ales partea cu resataurantul. Ceea ce vreau sa mai precizez este ca noi doi ne-am organizat nunta de la cap la coada (sa nu faceti asa ceva in viata voastra, pt, ca va trece momentul si nici nu veti stii ce si cum si cand....:-< ).
In fine, sa revin, noi am avut restaurantul Intim.
si acum emit un semnal de avertizare celor care vor sa sarbatoareasca acolo:
ATENTIE MARE LA:
- NR. DE LOCURI - PROBABIL VA VOR SPUNE CA INTRA 120 - NICI VORBA;
CAPACITATEA MAXIMA ESTE DE 80, ALTFEL VA CALCATI IN PICIOARE SI JUCATI IN STRADA;
- noua ne-a luat din bauturi (ma refer la sucuri, apa, si ceea ce am cumparat noi) si sa dau un ex. am cumparat cola light prt. ca stiam ca am invitati care beau, si pe masa nu era, iar cand au cerut invitatii au spus ca nu au asa ceva - eu am aflat dupa o saptamana de la nunta , si nu m-am dus sa fac scandal, nici nu mai era cazul;
- ne-au bagat la cafele pe gat, adica daca in meniu sunt doua, ne-a mai bagat inca in una de persoana (de precizat ca am avut ca nr. de persoane inclusiv copii care nu beau cafea si nici toti dintre invitati).
- cer bani ptr. chelneri chiar daca de la inceput am convenit cu ei ca platim chelnerul si meniul;
- se platesc sculele, respectiv statia 50 euro, si 700000 boxele - la inceput nu era asa.

Daca cumva imi mai amintesc ceva va voi scrie, acum insa nu mai sunt asa de suparata ca mi-au vorba aia, nunta.

De precizat inca ceva, si anume in febr. cand am vb noi ptr. restaurant era un patron si cu doua saptamani inainte de nunta ne-au sunat de la restaurant sa mergem ca s-a schimbat patronul si odata cu el si regulile. Si ce sa mai facem atunci, a trebuit obligat fortat sa acceptam toate mizeriile lor.
Asa ca sfatul meu este sa mai mergeti din cand in cand sa vedeti sa nu aveti parte de "surpriza" pe care am avut-o noi.

Va doresc numai bine!

Catalina_Maria
27.10.2006, 16:00:46
Am mai barfit si noi la restaurante dar la topicul furnizori neseriosi. Nu vreti sa il pastram ca doar restaurantele intra si ele la categoria furnizori si mai bine sa avem toate "oile negre " laolalta. Eu incerc sa tot reactualizez lista.

Catalina_Maria
27.10.2006, 16:02:00
Casa de piatra si imi pare rau pt ce s-a intamplat acolo. Important e sa va fi simtit bine in timpul nuntii, macar atat.

MaraMariana
28.10.2006, 17:10:02
Stimata prospata doamna Danuta_Maria, am ajuns sa scriu pe acest forum strict datorita dv. O prietena buna mi-a dat de stire ca cineva denigreaza pe web restaurantul Intim, si am tinut sa vad despre ce este vorba. Sa trecem la fapte adevarate, neadevarate si imposibil a fi adevarate:
1. La restaurantul Intim patronii s-au schimbat ultima data anul trecut in septembrie. Daca dv. ati acontat sala anul acesta in februarie, cu siguranta ati discutat cu aceeasi patroni. Este IMPOSIBIL ca cineva sa va fi sunat, sa va cheme, sa discutati cu altcineva etc., toate acestea sunt profund neadevarate.
2. Cu certitudine ati platit personalul cu contravaloarea cate unui meniu, asta se practica la toate evenimentele. In nici un caz nu vi s-au pretins mai multi bani, si nici dv. nu ati avut generozitatea sa oferiti nimic suplimentar.
3. Despre "furtul bauturilor" aduse de acasa de dv.: la cele maximum 30 de persoane, cate ati avut, logic vorbind, cam ce cantitati de apa si sucuri se puteau "deturna"? Sau la ce valoare se puteau ridica apa si sucurile respective? Pentru ca, de aceasta data, chiar nu exclud in totalitate probabilitatea sa fi baut cineva din personal vreo sticla din sucurile dv., dar dv. ati predat pe borderou exact 3 sticle mari si late de coca-cola light!!! Cat credeti ca se poate trage de 3 sticle de suc? Regretul este ca am acceptat sa se aduca bauturi de acasa, in caz contrar aceste discutii nu ar fi avut loc! Stiu ca majoritatea restaurantelor din Timisoara practica asa ceva, permitand celor care rezerva localul sa aduca bauturile proprii, dar iata ca ceea ce ar trenui sa fie interpretat ca permisivitate si fexibilitate din partea localului ajunge sa dea nastere nemultumirilor, de fapt.
4. Nu vi s-a pretins sa platiti sculele, sau ce ati mai spus (50 de euro si inca 700000), in primul rand respectivele boxe nu sunt ale localului, ci ale membrilor formatiei din local, iar cum ei nu s-au intalnit cu dv. niciodata, este clar exclus sa va fi pretins cineva sa le platiti. Tot la acest alineat as vrea sa precizez ca nu ati avut un DJ profesionist, ati adus calculatorul dv. (sau al cuiva), la ora 10 dimineata in 14.10.06 ati fost deja la local cu respectivul calculator, ocazie cu care v-ati apucat sa demontati chiar dv., fara sa fi cerut permisiunea cuiva, instrumentele si echipamentele orchestrei localului, echipamente profesionale, in valoare de mii de euro, si ati "izbutit" sa distrugeti cateva cabluri. Normal, cand cei din formatie au aparut sa-si ia instrumentele ca sa le duca unde aveau ei angajament pe data respectiva, au reponsabilizat personalul localului pentru distrugerile facute de dv., fapt pe care, din jena, nu vi l-a reprosat nimeni.
5. V-ati plans ca vi s-a incarcat nota la cafele. Din nou spun, nu e imposibil, doar ca nu inteleg de ce ar incarca un ospatar nota cu 10 cafele in valoare totala de 35 RON, si nu cu ceva mai scump? Ceea ce ar reusi sa realizeze facand asa ceva e chiar foarte putin.
6. De ce nu ati mentionat si ca ati primit toata mancarea acasa, pentru cei care nu v-au venit? Asa, din fair play, macar.
7. Dimineata, cand ati achitat nota, ati fost intrebata: "probleme"? Ati raspuns "nu". Deci, de ce trebuie sa va dati glas frustrarilor intr-un forum, cand ati avut posibilitatea clara sa o faceti in mod direct?
8. In privintacapacitatii localului, chiar daca am fi avut doar 50 de scaune, pentru dv. in mod clar erau de ajuns, asa ca nu inteleg de ce v-ati plans si de asta.
O sa incerc sa apelez la cateva cupluri care au avut nunti foarte reusite la restaurantul Intim, si cu care am ramas in relatii exceptionale, periodic ne trec pragul ca si clienti (nunti de 100 - 120 de persoane!!!), si ii voi ruga sa scrie si ei cate ceva, la modul cel mai sincer, despre nunta lor.
Iar in final, tin sa va urez, in numele Restaurantului Intim, "casa de piatra", si sa fiti mult mai multumita de viata in doi decat ati fost de nunta dv.

Buna fetelor!

Eu propun sa deschidem un subiect care, de obicei "arde" in asemenea siruatii, respectiv este o parte importanta la acest eveniment.
Vreau sa va spun ca sunt prospata...."nevasta";)) .
Nunta noastra a fost o adevarata incercare in viata amandurora, si mai ales partea cu resataurantul. Ceea ce vreau sa mai precizez este ca noi doi ne-am organizat nunta de la cap la coada (sa nu faceti asa ceva in viata voastra, pt, ca va trece momentul si nici nu veti stii ce si cum si cand....:-< ).
In fine, sa revin, noi am avut restaurantul Intim.
si acum emit un semnal de avertizare celor care vor sa sarbatoareasca acolo:
ATENTIE MARE LA:
- NR. DE LOCURI - PROBABIL VA VOR SPUNE CA INTRA 120 - NICI VORBA;
CAPACITATEA MAXIMA ESTE DE 80, ALTFEL VA CALCATI IN PICIOARE SI JUCATI IN STRADA;
- noua ne-a luat din bauturi (ma refer la sucuri, apa, si ceea ce am cumparat noi) si sa dau un ex. am cumparat cola light prt. ca stiam ca am invitati care beau, si pe masa nu era, iar cand au cerut invitatii au spus ca nu au asa ceva - eu am aflat dupa o saptamana de la nunta , si nu m-am dus sa fac scandal, nici nu mai era cazul;
- ne-au bagat la cafele pe gat, adica daca in meniu sunt doua, ne-a mai bagat inca in una de persoana (de precizat ca am avut ca nr. de persoane inclusiv copii care nu beau cafea si nici toti dintre invitati).
- cer bani ptr. chelneri chiar daca de la inceput am convenit cu ei ca platim chelnerul si meniul;
- se platesc sculele, respectiv statia 50 euro, si 700000 boxele - la inceput nu era asa.

Daca cumva imi mai amintesc ceva va voi scrie, acum insa nu mai sunt asa de suparata ca mi-au vorba aia, nunta.

De precizat inca ceva, si anume in febr. cand am vb noi ptr. restaurant era un patron si cu doua saptamani inainte de nunta ne-au sunat de la restaurant sa mergem ca s-a schimbat patronul si odata cu el si regulile. Si ce sa mai facem atunci, a trebuit obligat fortat sa acceptam toate mizeriile lor.
Asa ca sfatul meu este sa mai mergeti din cand in cand sa vedeti sa nu aveti parte de "surpriza" pe care am avut-o noi.

Va doresc numai bine!

Kaela
28.10.2006, 17:19:54
ok, da nu bash peste tot...la orice topic....

MaraMariana
28.10.2006, 17:29:41
Acum 10 minute am incheiat o convorbire telefonica cu doamna DANUTAmaria, adica mireasa de la Intim din 14.10.06. Am apelat-o astazi de 5 ori si de fiecare data mi-a dat respins. Intr-un final, a catadicsit sa-mi raspunda. (Nu voia sa raspunda pt. ca imi are numarul de telefon, evident, de cand a facut rezervarea la Restaurantul Intim). Am intrebat-o direct de ce a afirmat cele de mai sus pe acest forum. A RASPUNS CA NU A SCRIS EA!!! I-am replicat ca nu vad de ce s-ar fi logat altcineva declarandu-se mireasa pe 14.10.06 la o nunta cu desfasurare la Restaurantul Intim, daca nu ar fi ea aceea. I-am spus ca pentru cele afirmate imi rezerv dreptul de a o actiona civil. Ea mi-a replicat ca nu o intereseaza, pentru ca EU NU POT SA DOVEDESC CA EA A SCRIS AICI!!! Acestei persoane, ca si tuturor celor care au avut nunta la Intim, le-am facut tot felul de facilitati: le-am permis sa aduca bauturi de acasa (dar chiar la nunta in cauza nu au avut decat vin si tuica, 4 litri de tuica ce mi-au fost predati pe proces verbal). I-am pus in legatura cu o firma care distribuie bauturi, de la care au luat 4 lazi de bere, din care au returnat 3, si toate sucurile si apa ce le-a ramas. Dimineata si-au luat acasa ultimul mililitru de bautura din sticle (inclusiv sticle de suc incepute, in care nu erau mai mult de 150 ml.). Cred ca frustrarile acestei mirese pornesc de la faptul ca, din 42 de invitati (atatea meniuri a comandat), nu i-au venit decat 30. 12 meniuri poate ca par multe, dar pentru ea insemnau 30%!!! Regret ca s-a intamplat asa, dar asta nu e vina localului, si in definitiv ei si-au luat acasa toata mancarea care a ramas neconsumata (inclusiv painea). Cred ca faptul de a nu-i fi venit invitatii se datoreaza mai degraba atitudinii tinerei doamne, ale carei mesaje le-am urmarit pe acest forum: ea si-a denigrat nasii, domnisoarele de onoare, socrii, fratele sotului, pe toata lumea. Cu o atare atitudine, nu ma mir ca oamenii nu au avut bunavointa de a aparea, pentru ca prezenta la un asemenea eveniment se datoreaza respectului fata de miri si familiile lor, iar daca nu arati respect, nu ai cum sa-l astepti.
Pana la urma mi-a motivat ca ea a scris intr-adevar, numai dupa 9 zile (caci eu i-am reprosat ca daca a avut vreo nemultumire era cazul sa si-o manifeste pe loc, iar daca nu a vrut s-o faca decat pe web, de ce a asteptat 9 zile ca s-o faca?), caci NUMAI ATUNCI S-A DEZMETICIT!!! Si din nou a subliniat ca NU POT SA DOVEDESC CA A SCRIS EA! Ca totusi, nunta a costat-o scump! Offf! Asta nici nu mai vreau sa comentez, mi-e mie jena!
Sper ca cei care citesc aceste comentarii sa se uite si cine le emite, ortografia si exprimarea persoanei respective spun destule despre calitatea pe care o are.

lionela
28.10.2006, 23:18:25
Salutare, m-am inscris si eu de vreo 2 zile pe site, dar...wow, ce se intampla aici pe site? Lumea se intzeapa, se supara... Pacat.
Spor la treaba si nu mai fiti asa rele.... nu stim niciodata unde e dreptatea, poate undeva pe la mijloc, de aceea ar fi frumos sa ne abtinem de la rautati.

Kaela
29.10.2006, 09:58:03
lionela, wellcome. stai linistita, nu e aceasta atmosfera de pe site, acesta a fost un eveniment neplacut....

ALEX21A
29.10.2006, 10:01:47
Salutare, m-am inscris si eu de vreo 2 zile pe site, dar...wow, ce se intampla aici pe site? Lumea se intzeapa, se supara... Pacat.
Spor la treaba si nu mai fiti asa rele.... nu stim niciodata unde e dreptatea, poate undeva pe la mijloc, de aceea ar fi frumos sa ne abtinem de la rautati.
nuuuuu,aici te contrazic!!...chiar nu asta e atmosfera pe site........nu stiu despre ce vorbesti-banuiesc ca te referi la povestea cu rest intim...nu are nici o legatura cu ceea ce se intampla aici;;)

c_s
29.10.2006, 10:44:45

daca te uiti putin la discutiile noastre anterioare, vei vedea ca nu asta-i atmosfera generala.....mai sunt si mici scapari;-)
hai mai bine sa vorbim despre ale noastre ca-s mai frumoase!
cand ai nunta ca nu cred ca ti-ai setat bine datele, sau a fost deja?

MaraMariana
29.10.2006, 11:22:51
In definitiv, acest tpoic a fost initiat chiar de mireasa de pe 14.10.06, cea care a imprastiat noroiul si acum imi spune la telefon "NU PUTETI DOVEDI CA AM SCRIS EU". Mi se pare firesc sa incerc sa imi spun punctul de vedere in cadrul aceluias topic. Ce ati vrea sa cititi la "restaurante bune si rele in timisoara", despre porumbei albi care isi iau zborul din fata bisericii? (Numai cum suna enuntul asta "bune" si "rele", foarte stilat, n-am ce zice!)

c_s
29.10.2006, 12:04:39
aici da, dar nu pe celelalte, dvs ati postat la tot ce misca pe-aici!!:-$

Kaela
29.10.2006, 13:46:49
daca macar atzi fi remarcat....nimeni de pe forum nu a dat vreun raspuns acestui subiect, nimeni nu s-a plans in afara de tipa cu pricina.
in ceea ce priveste furnizori neseriosi, acolo fiecare spune care pe unde a patzit ceva.bineinteles lucrurile s-au schimbat, in anumite cazuri.

Catalina_Maria
01.11.2006, 12:26:20
Am luat modelul de la "semenele" noastre de pe Bucuresti. Fiindca acolo e deja aglomerat cu cate poze am vazut dar din pacate pentru noi , toate sunt din Bucuresti.

Hai sa postam poze cu sali din Timisoara, aranjate, nearanjate cum avem la indemana. Ce ziceti?

Eu promit sa va pun la dispozitie poze cu salile pe care le am in arhiva. Sunt convinsa ca si Anca mi se va alatura:)

azzaleya
01.11.2006, 13:42:00
Restaurant "Clasic". Poze de la nunta noastra 17/09/2006

Kaela
01.11.2006, 15:37:04
sala unde fac eu...la Texas Steakhouse (cantina Alcatel). anul viitor va avea si jaluzele verticale.

Kaela
01.11.2006, 15:39:15
poze cu...Valahia shi cea aranjata in verde Boavista.

Kaela
01.11.2006, 18:22:03
anca dai raspunde shi daca te duci in jos pe pagina ai fisiere atasate. acolo la browse le selectezi pe de calculator shi dai apoi upload shi gata.

admin
01.11.2006, 18:40:23
Saluti,
As pune si eu poze..daca imi explica cineva cum........

Click pe "Raspunde", pe urma pe "Fisiere atasate" click pe "Browse" pentru a alege pozelel si apoi click pe "Upload" ca sa trimiti pozele pe server, apoi "Trimite raspuns" ca sa salvezi mesajul cu tot cu poze.

Kaela
01.11.2006, 18:51:22
dear admin....
ce ma bucur ca existi shi ai facut curatzenie pe la mesajele acelea oribile. e din nou pace shi armonie pe aici shi am inceput sa resimt minunata atmosfera care era cand am descoperit eu acest site minunat.
>:D<
p.s.mesajul e cat se poate de sincer...

admin
01.11.2006, 19:46:42
dear admin....
ce ma bucur ca existi shi ai facut curatzenie pe la mesajele acelea oribile. e din nou pace shi armonie pe aici shi am inceput sa resimt minunata atmosfera care era cand am descoperit eu acest site minunat.
>:D<
p.s.mesajul e cat se poate de sincer...

Multumesc, dar nu e meritul meu, sunt moderatorii care isi fac treaba foarte bine. Lor trebuie sa le multumim. ^:)^

Kaela
02.11.2006, 13:03:09
multzumim atunci moderatorilor.....oricum, bine ca exista acest site.

Kaela
02.11.2006, 21:08:01
fetelor, ce atzi mai mancat bun pe la nuntzile la care atzi fost? ce bauturi mai deosebite atzi gustat, ce fel de vin luam shi de unde gasim vinuri bune?

c_s
03.11.2006, 07:58:56
Eu sigur vinurile le voi lua de la Cramele Re**s (sper ca se intelege, nu vreau sa se spuna ca fac reclama :D )
eu sunt un fan al vinurilor de la ei,beau rar, dar atunci prefer un vin bun de Re**s.....
au de toate, bune, si de la ei le iei cu preturi bune(nu f ieftine...)
in rest Whiskey si Martini avem deja la superpreturi din vama, un butoi de rachie mie nu-mi place,dar avem f multi amatori =P~
cu mancarea vom stabili atunci in functie de ce propun ei si de gusturile noastre vreau peste si nu vreau sarmale si supa-probabil le inlocuim cu altceva mai interesant...POATE-MI DATI IDEI CU CE LE POT INLOCUI!
La Flora se face o mancare superbuna, asa ca am incredere ca va fi ok!

OanaJ
03.11.2006, 09:16:46
Uuuuu, fara sarmale? Wawwww! Eu nu concep nunta fara sarmale! As manca la sarmale oricat, oricand si oriunde 8-}
Oricum, respect dorinta voastra!
Cu vinul cum stam? Si alb si rosu?

c_s
03.11.2006, 09:39:30
fiecare cu ''sarmalele'' lui!
:-p
vin si rosu si alb, desigur!

Catalina_Maria
03.11.2006, 10:50:24
Nu ni se mai alatura nimeni cu poze de la sali???? Anca , nu ai reusit? Tu sigur ai poze frumoase de la sali!!! Mai incearca te rog!

Fetelor, poze cu salile in care ati avut sau veti avea nunta!!!

Kaela
03.11.2006, 13:58:33
cami, cami, numai io shi tu fara sarmale, sper ca pana la urma sa scap shi eu de ele, pe bune. noi ne gandeam la ceva de genu: aperitiv, salau cu cartof natur, supa, friptura. nush ce sa fac, sa las asha sau sa bag dupa supa salaul. oricum mancarea este muuuult prea muuuulta shi ma gandeam ca atat ar fi suficient.dar la toata lumea care am spus ca nu vreau sarmale au cam strambat din nas. sa vedem. poate catre dimineatza, dupa friptura.
vin shi roshu shi alb, de la R**ash shi spirtoasele impreuna cu un lichior d-ala in doua culori ca nush cum il cheama, plus martini, de unde le-a luat sau shi le ia shi cami. tzuica e de vreo 15 ani in butoi d-ala special de 25 de litri la sat la bunicu lu al meu.asa ca va fi beton tzuica, o sa-i bag pe totzi sub masa cu ea.... :))

ancabasarab
03.11.2006, 15:18:56
Hai sa vedem daca am reusit

ancabasarab
03.11.2006, 15:25:06
Na, ca am reusit..d am micsorat-o pre tare.
Am miscort-o in paint, ca m-a consiliat Catalina...numa ca nu prea ma descurc eu...da o sa reusesc finally

ancabasarab
03.11.2006, 15:41:38
Restaurantul La Cetate, in centru

ancabasarab
03.11.2006, 15:47:54
Vad ca nu apare denimirea pozelor:
prima poza- Bnatena
La al doilea mesaj
prima poza- Banateana
poza 2 si 3- Continental

ancabasarab
03.11.2006, 21:27:35
1.Hotel Aurora, sala mica

ancabasarab
03.11.2006, 21:33:51
Cantina 3F, in Complexul Studentesc

ancabasarab
03.11.2006, 21:39:41
Hotel International- fosta vila a lui Ceausescu, pe C.D. Loga

ancabasarab
03.11.2006, 21:50:42
Poze cu Baza 2

ancabasarab
03.11.2006, 21:54:38
Hotel Excelsior- Restaurantul

Kaela
03.11.2006, 23:11:23
la poze punetzi va rog shi ce capacitate au, sa fie 2 in unu, locatzia, shi nr de locuri.

Catalina_Maria
05.11.2006, 17:20:04
Mda, buna observatia...si intentionam sa fac asta dar m-a luat valul intr-o singura zi si cu micsoratul pozelor si cu postatul si am uitat:(

O sa completez cu informatiile legate de numariul de locuri, informatie care precizez( nu de alta dar sa nu-mi sara vreun patron suparat la beregata) este mai mult o recomandare din punctul meu de vedere.

Asadar, daca voi spune ca la Boca Junior mai mult de 130 de persoane sa nu puneti ca nu aveti loc, nu mi-o luati in nume de rau daca cei de acolo va vor spune ca sigur intra 200:)

Asa...o sa fac o listuta cu restaurantele a caror poze le-am pus pe site si cu numerul de locuri iar de acum incolo cand punem poze cu sala punem si alte informatii legate de locatia respectiva...

Catalina_Maria
06.11.2006, 15:19:00
Clasic - 200 persoane
Valery - 120-130
Boca Junior - 120-130
Ambasador - 80-90
Aurora sala mare - 250-300
Gradina Banateana - 130-140
Via Aurelia sala mica - 120-130
Casa La Fayette - 70-80

iou_paul
07.11.2006, 00:15:03
Dar la Excelsior cate locuri sunt?
^:)^ anticipat

andreea_bunny
07.11.2006, 14:06:51
Nici eu nu sunt fanul sarmalelor, dar se pare ca multa lume considera nunta de neconceput fara ele! Pe mine ma deranjeaza in primul rand mirosul care se imprastie in toata sala de la ele. Daca nu ar mirosi, treaca-mearga, eu nu sunt obligata sa mananc, daca nu-mi plac, dar de ce sa le "adulmec"? La noi la banateni sarmalele se aduc dupa supa, asta e "tipicul". La ardeleni se aduc dimineata, dupa friptura. Sa nu exagerati cu cantitatea vinurilor, la toate nuntile din familia mea au ramas vinuri, gata desfacute, in carafe, a fost o mare risipa. dar daca voi stiti ca invitatii vostri sunt bautori de vin, atunci... voi stiti cel mai bine.

adeline
07.11.2006, 14:15:15
Dragelor, mi se pare ca la Ambassador arata de vis. Intra 150 de persoane? Si aveti cumva idee cat o fi un meniu? Aaaa, scuze, Catalina, am observat dupa ce am scris ca sunt 89-90 de locuri. Dar e foarte frumos.

adeline
07.11.2006, 14:25:17
La Boca-Junior nu ati auzit de nici un fel de necazuri cu "patronatul"? As vrea sa aflu cat mai multe inaite sa incep sa umblu prin restaurante. Nu stiu daca v-am spus, dar nunta mea s-a "dublat" brusc, ca numar de invitati. Asta datorita unui fericit eveniment: reconcilierea mea cu socrii. Asa ca am anuntat la Intim ca renuntam, suntem siliti sa cautam un loc mai mare, si sa-l gasim foarte repede!

Catalina_Maria
07.11.2006, 15:35:09
Adeline, numarul de persoane pe care l-am dat eu este pentru o nunta sa zicem asa cum mi-ar placea mie...mai aerisita dar nu foarte... Daca te vei duce la sali probabil vei auzi si alte variante de...capacitate.

Se prea poate sa fie si asa cum spun ei si vor spune mai muuuult dect mine dar sa nu va lasati pana nu va arata cum aseaza scaunele si mesele pt acel numar de invitati.

Ma bucur pt reconciliere dar grabeste-te cu gasirea salii. Daca ai nevoie de ajutor...suntem aici.

Catalina_Maria
07.11.2006, 16:28:15
Incearca Strelitia, are 2 sali noi si s-ar putea sa nu fie ocupat.

Catalina_Maria
07.11.2006, 16:30:29
Sau Boca Junior, e frumos...

Catalina_Maria
07.11.2006, 16:31:52
Sau Marele Volan, una din cele 2 sali.
Sau Clasicul meu drag:)

Catalina_Maria
07.11.2006, 16:40:50
Cu sarmale categoric desi eu n-am sa pap niciuna dar ma omoara banatzenii mei daca-i las fara sarmale:))) Asta daca scap de mama:) E musai cu sarmale.

MeliMelo
07.11.2006, 20:41:36
Hey Catalina,
mi-ai cerut pe alt subiect poze de la Burgund. Cand am fost acolo, am facut doar poze cu mobilul la care am uitat sa aprind blitzu...si nu au iesit bine defel.
Le atasez...da sunt facute seara, in restaurantul nearanjat pentru nunti...nu as vreau sa fac un deserviciu patronului.
593559365937
Mie mi-a placut foarte mult...mai ales scaunele...sunt extraordinare...
Noua ne-a placut de el(patron) ca era foarte franc si nu vroia sa-ti bage pe gat balarii...cum ca incap mai multi etc...
Capacitatea e de 70-80 de persoane maxim pe bune...chiar si el zice asta. A mai spus ca au intrat si mai mult de 100, dar el nu recomanda, ca e prea inghesuit atunci si lumea nu o sa aibe loc de dans.
Are si terasa de vro 5-7 mese afara in spate...daca ai nevoie de aer cand e prea cald :)
Mai are semineu daca e prea frig :) ...da nu vad cum ne-ar ajuta pe noi la nunta in toiul verii :DEventual, cum zicea cineva...e perfect pentru anuntarea vestilor bune (logodna, bebe :x)
Enjoy!

Kaela
07.11.2006, 21:06:34
da, stiu fetelor ca e musai cu sarmale....din pacate nici noi n-o sa scapam de ele. o sa avem aperitiv, salau , supa, sarmale, friptura.nu e cam mult fetelor, ce zicetzi?

OanaJ
07.11.2006, 21:26:04
Nu ma prea pricep nici eu, dar ma dau cu parerea, ca tot omu...
Ma gandesc ca trebuie sa calculezi cam cat timp ia fiecare fel pentru a fi mancat, cat dureaza servirea, mai un dans intre. Ideea e sa nu fie nici pauze mari in care sa moara lumea asteptand urmatorul fel, dar nici sa vina mancarea ca be banda, ca se inneaca lumea. Sa mai si danseze putin sa li se aseze mancarica....:-p

Kaela
08.11.2006, 09:17:54
o sa danseze de-o sa le sara capacele....:-p
stateam shi calculam acuma, pe la 6jumate-7 aperitivul, pe la 9 jumate salaul, pe la 11jumate supa, pe la 1 sarmalele shi pe la 2 jumate friptura. tortul pe la trei jumate. shi mi se pare ca e prea repede una dupa alta asa....shi n-ash renuntza la salau...mmmmm.....

Sylvester
08.11.2006, 10:04:48
ma bucur ca s-a deschis subiectul pentru ca am si eu o mare nelamurire: de ce nu se servesc fratilor cartofi prajiti la nunta? Pe unde am fost, la fripturi se pun tot felul de garnituri: cartofi taranesti, cartofi orasenesti, pisicii mei, etc. Numai CARTOFI PRAJITI nu!!!! :((

OanaJ
08.11.2006, 10:28:39
ma bucur ca s-a deschis subiectul pentru ca am si eu o mare nelamurire: de ce nu se servesc fratilor cartofi prajiti la nunta? Pe unde am fost, la fripturi se pun tot felul de garnituri: cartofi taranesti, cartofi orasenesti, pisicii mei, etc. Numai CARTOFI PRAJITI nu!!!! :((

Pai cred ca ia mult timp ca sa fie facuti, mult mai mult ca alt fel de cartofi. Deci ca sa-si faca bucatarii viatza mai usoara.....

Kaela
08.11.2006, 11:06:23
la o nunta la care am fost eu erau cartofi prajitzi. problema lor daca se fac greu, sa se calculeze cum tre sa fie sa iasa bine. daca tu vrei cartofi friptzi, fa-tzi cartofi. nu te obliga nime sa-i faci pireu sau mai stiu eu cum.
problema e ca aia pana se fac nush cate ture de cartofi ceilalti care sunt deja facutzi se vor raci shi cand sunt reci au un gust de.... dar daca vrei, vbesti cu cei de la bucatarie shi gasitzi o solutzie.

Sylvester
08.11.2006, 11:19:41
Eu am avut cartofi prajiti la nunta dar am fost asa de emotionata ca nu am reusit sa mananc :((:((:((
Si, de atunci, la alte nunti nu au fost cartofi prajiti si ma intrebam de ce!:-\

catamiha
08.11.2006, 11:29:45
Mai pe la toate nuntile au fost cartofi prajiti. Ce nu prea am vazut au fost supe dar depinde de zona

ancaneacsu
08.11.2006, 11:51:23
eu am avut la nunta mea la peste- legume asortate...cica au fost f bune...eu atunci eram furata=)) , si oricum nu am mancat nimic la mine la nunta...
iar la friptura, ceva cartofi, cred ca prajiti....ideea e ca depinde de restaurant daca ii aduce calzi si buni sau nu...la noi, restaurantul e f bun, am mai spus ca e mai de fitze#-o , dar ce-i al lor e al lor....sunt profesionisti....si a totul ok....mai ales ca ea am vazut dotarile lor ianinte de nunta, sa ma conving ca-si merita banii...=))
ca sugestie: nu e bine sa pui la peste cartofi natur de exp iar la friptura alt tip de cartofi, tb variatie....asta a fost sfatul sefului de sala, de care evident ca am tinut cont.....[-(

ALEX21A
08.11.2006, 12:03:52
Mai pe la toate nuntile au fost cartofi prajiti. Ce nu prea am vazut au fost supe dar depinde de zona
in ardeal si banat nu exista nunti fara supe...mai ales supa de taitei:)>-

ALEX21A
08.11.2006, 12:09:28
ca sugestie: nu e bine sa pui la peste cartofi natur de exp iar la friptura alt tip de cartofi, tb variatie....asta a fost sfatul sefului de sala, de care evident ca am tinut cont.....[-(
eu initial am vrut diferita garnitura la peste si friptura........ma gandeam la un sote de ciuperci,dar nu merge....am zis sa bag sote de brocolli si morcovi la peste,dar sincer mie nu mi place brocoli si la mine in familie doar iubi mananca si oricum nu se omoara...si la rest am fost sfatuita sa merg pe cartofi natur si cu morcovi,asa mai de design......ca maj mananca cartofi....iar la friptura logic ca nu merge tot cartofi natur.....cartofi prajiti nu am vrut si am optat pt cartofi taranesti cu putin sos deasupra>de smantana cu ceva oriental,parca...

Giulia2201
08.11.2006, 12:14:43
Noi am dat la peste garinitura de legume, iar la friptura de porc am dat cartofi gratinati. Cartofii prajiti nu prea ni s-au parut potriviti ptr un astfel de eveniment. Puiul l-am avut facut saramura cu mamaliguta. Toate au fost servite calde si au fost foarte gustoase si aspectoase.

Dory
09.11.2006, 11:41:58
Ceau Adeline. Acum aproximativ o luna am vazut Gradina Banateana ( in centru, pe malul Begai). Sala de jos e destul de mare 150-200 ( cred), are acces pe terasa si are si parcare pazita ( spuneau ei). E frumoasa si nici nu era asa aglomerat cand am intrebat eu.

Catalina_Maria
09.11.2006, 12:47:41
Mie personal Gradina Banateana nu imi place. Arata tare ciudat. Imprejurimile sunt superbe, e cel mai frumos la capitolul asta dar...sala arata ca un cort de lemn:(. Barnele alea care se vad pe sus...si stalpii de lemn te costa o gramada de bani sa le acoperi sau sa le imbraci cu flori ca sa poti da o nota festiva localului. SI nici capacitate foarte mare nu are...si aer conditionat nu aveau, au niste gemuletze in tavancare se deschid dara asta daca nu ploua altfel...aerisire...pe usa.

Se prea poate ca de la anul sa instaleze si aer conditionat dar ...acum o 2 luni nu aveau.

Sa nu va suparati pe mine dar nu-mi place si basta!

OanaJ
09.11.2006, 12:53:26
La Banateana cand am fost noi ziceau ca pentru 2007 vor avea aer conditionat. Nici mie nu imi place sala de jos#-o. Insa mancarea e foarte buna si ospatarii de nota 10. <:-P

Ai mei au insistat foarte mult sa mergem acolo, din cauza locatiei. Pana la urma am ales alta sala, nu acolo.

andreea_bunny
09.11.2006, 13:33:17
Catalina, plecaciuni! Am observat ca ai devenit printesa. Eu inca nu mi-am dat seama care e treaba cu stelutele si printesele, oricum, congrats!

MeliMelo
10.11.2006, 16:21:35
Hi hi hi...
acuma vad ca si Burgundul nostru are grinzi de lemn :">
Na ...asta e...vad ca pentru noi nu a contat, ca nici nu le-am vazut :))

Catalina_Maria
14.11.2006, 17:26:59
Cantina Liceului Energetic.

Capacitate , aproximativ 150 de locuri.

Caius
18.11.2006, 00:52:14
no comment

Kaela
18.11.2006, 09:06:24
dear Caius...scuza-ne..... eh, daca mi-ash permite asa o nunta.....sau daca 50% dintre noi si-ar permite-o.....eh, asta e. banuiesc ca a fost bestial.la costuri nu s-a mai uitat nimeni....

Caius
18.11.2006, 14:01:04
no comment

OanaJ
18.11.2006, 14:45:45
Caius, chiar e faina sala pe care ati aranjat-o la nunta. Tot respectul, aveti gusturi =D>. Si ati aranjat totul singuri, oauuuu. Pai ar trebui sa va ganditi serios sa va deschideti o firma.

ligia
19.11.2006, 23:09:46
Care e faza cu Caius? Nu gasesc nici o postare in afara de "no comment".

andreea_bunny
23.11.2006, 17:29:19
Fetelor, am descoperit o sala! Pare o locatie faina si accesibila, e vorba de o sala la etajul 1 in cladirea IELIF, chiar in statia de tramvai din piata 700. Sala e deschisa pentru receptii dar si pentru conferinte. La o nunta, am intrebat care e capacitattea si ar fi 120 de persoane. Au grupuri sanitare nou-noute, proprii, sala are o forma aproximativ patrata, pe jos e podea laminata, are aer conditionat, jaluzele verticale de culoare oranj. (va descriu eu pt. ca nu am poze.) Nu au bucatarie proprie, dar colaboreaza cu cateva firme diferite de catering si pot sa va prezinte ofertele acestora. Pentru firma de catering exista o sala separata, care comunica cu cea mare, unde stau ospatarii si se ocupa de mancare, bautura si restul, au chiuveta acolo si tot ce trebuie. Patronul are si o oferta de sonorizare, filmat si poze si decoratiuni, dar nu insista sa se opteze neaparat pentru serbviciile lui in aceste domenii, doar ca poate sa ofere un pachet complet de servicii, daca cineva doreste.
Mie, sincer, mi se pare misto, pentru cei care au nunta pana in 120 de persoane, e ultracentral, in spatele cladirii e parcare, parcul botanic e aproape (daca vreti poze in parc) etc. Si cred ca poti iesi mai ieftin decat la un restaurant, si locatia e noua si cu conditii bune. Merita vazut!

angelik
01.12.2006, 22:45:03
da, iata ca am si descoperit cateva locatii unde ar putea avea loc nunta noastra! multumesc, fetelor! ar trebui sa o luam din usa in usa si in functie de data pe care o vom gasi libera la sala sa continuam cu restul... am citi si ultimul post, cel al andreei, nu am idee cum o fi cu cateringul, a facut cineva?

MeliMelo
08.12.2006, 09:27:43
Saluti fetelor,

voi ati primit noile meniuri+preturi pe 2007?
Ca eu da...si sunt schimbari si la pret si la ce contine. Am incercat sa citesc subiectul "Meniul la nunta", dar din pacate nu este acelasi lucru peste tot: Bucuresti sau Timisoara.
Incep eu, pretul la meniu a crescut de la 95 RON fara TVA la 120RON fara TVA. Meniul contine: aperitiv, ciorba, sarmale, friptura, desert, 2 beri, 1 l suc, 1 l apa minerala, 2 cafele .
Cum vi se pare? La voi s-a scumpit?
Ma gandesc ca o sa devina un trend scumpirile pentru anul ce vine, aderarea asta ne da peste cap :(

c_s
08.12.2006, 09:47:37
inca n-am primit nimic......prin februarie mergem sa discutam!
la noi era vorba de 10-20% peste 80 lei meniul de baza,asa am vorbit,nu stiu, vom vedea, speram sa fie bine[-o<

c_s
08.12.2006, 09:52:52
aaah, si la ce contine eu pot alege din mai multe ''modele'' la fiecare fel de mancare,cred ca asa e peste tot,sau nu?

MeliMelo
08.12.2006, 10:11:43
da...asa e peste tot...poti cere altceva la aperitiv, felu principal, desert, supa sau ciorba...etc
Noi nu am semnat nimic pana acum, dar am platit un avans...

c_s
08.12.2006, 10:47:32
pai nici noi n-am semnat nimic in sensul asta,avem dat si noi avansul care se va scadea la final din total, in rest tine de buna colaborare cu staff-ul restaurantului, suntem oameni de incredere (si noi si ei) si am speranta ca va fi ok!ne intelegem noi cumva!

Kaela
08.12.2006, 19:30:53
la mine e incepand de la 25 de euro. contine aperitiv, supa, sarmale, friptura, apa 1 litru shi 1 cafea. e destul de sarac meniul dar pretzul e ok. am calculat cu al meu shi pe la 35 euro ar fi cum vrem noi, ceva de genu aperitiv (cu nush cate feluri, ca peste tot), salau cu ... inca nu shtiu, supa (de gaina de casa), sarmale, friptura.
am shi eu o intrebare, poate e off topic, dar tot de mancare e vba...de la 19 la 3 cum distribuim mancarea in functie de ore?

rali
10.12.2006, 07:41:39
Si meniul meu este la pret pe undeva in jurul valorii de 25 euro.Eu sunt multumita de ce mi se ofera in banii astia: Aperitiv,Supa,Sarmale,Friptura,2 Cafele si 1 litru Apa Minerala. Noi vom ajunge mai tarziu la restaurant (in jur de 19) si am vb cu D-l de acolo si el m-a sfatuit sa raman la meniul asta ca degeaba mai vreau eu inca 2-3 feluri ca nu se vor manca.Nici noi nu avem un contract pe meniu adica cu gramaj,pret etc. Am platit doar avansul, am verificat din nou sa fie sigur ca suntem trecuti in agenda cu programari si cam atat. Ma gandesc ca preturile vor mai creste putin pana in vara dar sper ca nu exagerat. Daca meniul nu depaseste 30-35 euro eu sunt multumita.

Kaela
12.12.2006, 19:57:38
ash vrea un peste pe langa meniul standard sau niste clatite cu crane shi ciuperci, un fel de aperitiv cald. dar stau shi ma gandesc daca are rost atata mancare. praji punetzi la sfarsit pe masa?

rali
12.12.2006, 20:26:02
Noi nu vom avea praji la desert ci numai tortul miresei si poate inghe. Praji dam la pachet in caserole

Siva
12.12.2006, 22:19:16
Noi la Valery am semnat ptr meniu de 1.400.000 fara modificari ulterioare. Sper sa n-avem surprize. Era destul de bogat: aperitiv rece sau cald, supa, 2 feluri de fripturi cu cartofi taranesti sau alte variante, sarmale si cafea.

MeliMelo
13.12.2006, 10:04:07
Inseamna ca pretul meniului nostru nu e chiar asa de ridicat. Ma speriasem in prima faza, dar totusi vad ca e OK la ce ni se ofera...

Dory
13.12.2006, 15:33:27
Si la noi meniul e intre 90 si 130. Dar oricare din meniul ales poate suferi modificari si putem face combinatii intre ele. Pretul am inteles ca nu se va schimba, datorita avansului pe care l-am dat ( dar parca poti sa sti?). Vom avea fructe, saleuri si poare alune dar astea le vom aduce noi. Nunta noastra fiind in august, ma gandeam ca ar fi mai apreciata inghe decat praji. Si inche o putem aduce noi.

Kaela
14.12.2006, 20:18:33
Ana daca citesti postrurile de aici gasesti numere de tel locatzii, tot ce vrei. ahi avem shi poze cu sali de nunta la poze cu sali din timisoara.

andritoi_carmen
06.01.2007, 05:08:15
ceau.sunt carmen.
nunta are loc la hotel pacific.restaurantul are o capacitate de 120 persoane.e foarte faina sala.o recomand.:)

(http://www.hotel-pacific.ro)

Vitamina_m
06.01.2007, 12:24:44
fetelor,

vin si eu cu completari si intrebari;
noi nu am stabilit inca nimic legat de meniu (nici pret, nici cate feluri) dar de curand am fost la o firma care se ocupa de organizare si consiliere care colaboreaza f bine cu restaurantul la care vom face noi nunta si ne-a intrebat ce tip de meniu ne-am ales (traditional sau tip bufet suedez?)

cum nu stabilisem inca le-am spus iar urmatoarea intrebare a fost: care este varsta medie a invitatilor vostri? - invitatii nostri (asa e soarta la noi, la nunta din Tm) sunt 85% de varsta noastra (sub 30 de ani) - drept care firma de care va ziceam, a inceput sa ne arate poze (fff multe) cu masa aranjata tip bufet suedez la restaurantul in cauza si sa ne pove despre ce si cum; am ramas f placut surprinsi; dupa care, bine inteles, am intrebat ce stiu despre pret; ne-au spus ca, din cate stiu ei, cu pretul iesi cam tot acolo (cam, ca la un meniu traditional la acelasi local).....
asa ca noi deja visam la acest bufet suedez care ne-a cucerit pur si simplu!!!!!! (cred ca ar cuceri f multa lume, pe cuvant)

v-ati gandit vreodata la posibilitatea asta? cum vi se pare?

si o alta chestie (nu stiu daca s-a mai discutat) ce bauturi intentionati sa aduceti si cum aveti de gand sa procedati?
noi am vrea asa:
- wiskey (Jack D)
- Angelli (vermouth, alb si rosu)
- vin la carafa
- apa minerala
- sucuri (cola si neacidulate)
- cafea
(suntem in cumpana daca sa punem si bere si am putea aduce si visinata facuta de casa dar din nou, nu stim daca are rost)

c_s
06.01.2007, 13:13:28
super fain cu bufet , dar intradevar conteaza varsta invitatilor si felul lor de a gandi , noi ramanem totusi pe meniul clasic cu toate ca mi-ar fi placut si bufetul....
daca ne intalnim maine sa-mi spui si mie cu cine decorezi,pls!daca nu vb pe private,
:*

RianaTM
06.01.2007, 18:31:09
Da chiar e dragutza sala!!! Doar esarfele de la scaune mi se par prea inchise la culoare dar ma rog...probabil a fost alegerea mirilor. Arata bine chiar foarte bine!

anna_c
08.01.2007, 14:03:03
cine are pana in 120 de invitati (+/- 10%) si cauta sala, poate incerca la pacific, doar sa se grabeasca. nu stiu daca mai au liber inainte de septembrie. noi acolo facem in 15 sept.:smile: e frumos si sefa de sala mi s-a parut foarte de treaba.

syca16
13.01.2007, 11:13:07
ceau fetele,am o rugaminte:mai multe poze cu hotel aurora se poate si cateva sugestii.va pup

ele
14.01.2007, 02:44:28
ceau.sunt carmen.
nunta are loc la hotel pacific.restaurantul are o capacitate de 120 persoane.e foarte faina sala.o recomand.:)

(http://www.hotel-pacific.ro)
am si eu o intrebare,unde este acest restaurant adica hotel pacific si cam ce preturi au pt meniurile de nunta? multumesc:)>-

syca16
14.01.2007, 20:53:52
Nu mai are nimeni poze de la Hotel Aurora?Astep raspuns.Multumesc mult de tot .:D

c_s
14.01.2007, 20:55:20
i do noto:-)

anna_c
15.01.2007, 11:14:18
am si eu o intrebare,unde este acest restaurant adica hotel pacific si cam ce preturi au pt meniurile de nunta? multumesc:)>-

si eu am nunta tot la pacific, in 15 sept. hotelul e vis-a-vis de fabrica de ciorapi din badea cartan. e relativ nou. noi am semnat contractul cu ei si am achitat un avans de 500 euro. meniul e 120 ron, mancarea e ok si destul de multa (mai poti modifica meniul pe care il au ei), are inclus 1 l de suc, 2 beri, apa minerala si cafea la discretie, iar restul bauturilor aducem noi. se poate scumpi meniul cu 7 ron maxim, daca depaseste aceasta suma, acopera ei.
ps- nu au date decat in mai (parca) si din 22 sept incolo. grabeste-te daca vrei sa faci la ei.

ele
16.01.2007, 01:03:54
si eu am nunta tot la pacific, in 15 sept. hotelul e vis-a-vis de fabrica de ciorapi din badea cartan. e relativ nou. noi am semnat contractul cu ei si am achitat un avans de 500 euro. meniul e 120 ron, mancarea e ok si destul de multa (mai poti modifica meniul pe care il au ei), are inclus 1 l de suc, 2 beri, apa minerala si cafea la discretie, iar restul bauturilor aducem noi. se poate scumpi meniul cu 7 ron maxim, daca depaseste aceasta suma, acopera ei.
ps- nu au date decat in mai (parca) si din 22 sept incolo. grabeste-te daca vrei sa faci la ei.
multumesc pt informatii:) eu eram mai degraba curioasa decat interesata,noi am platit deja avansul la ambassador din luna august8-| si ramanem cu ei,zilele astea mergem sa stabilim meniul si restul detaliilor. numai bine si multumesc inca o data.

ele
16.01.2007, 23:56:14
am auzit pareri pozitive despre bufetul suedez la nunta,a avut o colega si a fost extrem de multumita si se pare ca si majoritatea invitatilor chiar daca nu au fost toti foarte tineri. noi am decis sa ramanem la varianta clasica si chiar astazi am fost sa vedem variante de meniuri pt anul 2007. preturi incepand de la 1400 000 pana la 1800 000. cam ce dorim noi este de 1500 000 contine aperitiv rece,
gustare calda(salau si legume)
supa de gaina
sarmale cu mamaliga si afumatura,
cotlet de porc ,cartofi si salata,
desert(salata de fructe vrem noi)
1,5 l apa minerala,1l suc,1 bere,2 cafele.
un pic cam mare pretul... si cantitativ am calculat cam 2 kg !!!! cumuland gramajul fiecarui produs alimentar,fara prajituri,tort si bauturi... m-am cam speriat dar asa a cam fost la fiecare nunta la care am mers ,nu stiu daca e ok sa renuntam la ceva ...
si eu as vrea sa mai aflu pareri despre orele la care se va servi mancarea, adica la ce interval de timp. cand se pun sarmalele ,cand friptura,cand apare tortul?

ss29
17.01.2007, 14:31:53
ceau fetelor.........si eu voi tine nunta la yacht club........mie mi-a placut enorm sala...........noi am discutat despre meniu traditional..........o prietena de-a mea a fost acolo la o nunta cu bufet suedez si cica a fost super super ok..........va ganditi sa aranjati sala cu firma?.........sau cu ce va ofera ei?...........eu nu prea am multi bani de investit si am zis ca voi merge sa vad o sala aranjata de cei de la restaurant........cate persoane au zis ca intra in sala?

ss29
17.01.2007, 14:34:12
Inseamna ca pretul meniului nostru nu e chiar asa de ridicat. Ma speriasem in prima faza, dar totusi vad ca e OK la ce ni se ofera...
si restaurantul burgund mi-a ramas in suflet........dar intra doar 80 de persoane.........si la mine se vor aduna mai multi.........mi s-au parut cei mai organizati

c_s
17.01.2007, 14:43:07
ceau fetelor.........si eu voi tine nunta la yacht club........mie mi-a placut enorm sala...........noi am discutat despre meniu traditional..........o prietena de-a mea a fost acolo la o nunta cu bufet suedez si cica a fost super super ok..........va ganditi sa aranjati sala cu firma?.........sau cu ce va ofera ei?...........eu nu prea am multi bani de investit si am zis ca voi merge sa vad o sala aranjata de cei de la restaurant........cate persoane au zis ca intra in sala?

hello!schimba-ti datele ca la restaurant iti apere Timisoara.....daca nu scriai despre,nu stiam ca faci in acelasi loc cu mine si mai e si Vitamina M tot acolo in mai!
eu voi aranja sala insa nu stiu nici acum cu cine!mai e timp......tot asa zic pana ma trezesc ca intru in panica!
acolo intra max 120 invitati!tu cati ai?

ligia
17.01.2007, 15:46:16
Fetelor care tineti nunta la Yacht Club, am si eu o curiozitate. Cum aranjati mesele si cum puneti mancarea pe ele? Ca acolo e club de fapt, sunt si coltare...e altfel decat la restaurant. Sotul meu a tinut acolo cheful de Craciun cu firma si a fost super, dar nu imi imaginez cum ar arata o nunta organizata acolo. Ei au avut bufet suedez, mancarea era excelenta si arata totul foarte bine. Abia astept poze de la nuntile voastre, mi se pare o locatie foarte interesanta.
Bere nu prea are rost sa luati in mai, iunie. Noi am avut nunta in 29 iulie, era o caldura de era toata lumea lesinata si tot nu s-a prea baut, au baut unii putin la sarmale. Depinde si de preferintele invitatilor, oricum, daca luati, sa nu luati multa. Noi stiam ca avem mari bautori de bere dar am ramas cu ea, noroc ca am putut sa ducem inapoi ce ne-a ramas.

c_s
17.01.2007, 15:50:44
pai mesele si coltarele se scot si se pun mesele si scaunele din restaurant si terasa....(scaunele sunt f frumoase cu plus bordo-cum vreau eu sa aranjez sala;-) si nici nu le mai imbrac)
in rest pe stalpi ceva flori si organza.....plus ca avem lumini si sonorizare de club(suuper),sa nu mai vorbim de ring e cam mic da e ring de dans...si la max 120 invitati eu zic ca-i bine!punem poze dupa sa vedeti si voi!!!!prima e Vitmina M in mai, apoi eu apoi ss29.... si poate mai vin si altele....

ele
17.01.2007, 19:05:08
pai mesele si coltarele se scot si se pun mesele si scaunele din restaurant si terasa....(scaunele sunt f frumoase cu plus bordo-cum vreau eu sa aranjez sala;-) si nici nu le mai imbrac)
in rest pe stalpi ceva flori si organza.....plus ca avem lumini si sonorizare de club(suuper),sa nu mai vorbim de ring e cam mic da e ring de dans...si la max 120 invitati eu zic ca-i bine!punem poze dupa sa vedeti si voi!!!!prima e Vitmina M in mai, apoi eu apoi ss29.... si poate mai vin si altele....

cand am fost noi in august anul trecut sa ne interesam la flora,ne-au aratat sala noua (clubul) si ni s-a spus ca se schimba doar mesele iar scaunele si coltarele raman... mie mi-a placut foarte mult sala dar sotul meu a spus un nu hotarat scaunelor;-) si am cautat alta locatie.ce bine ca au devenit mai maleabili si au fost de acrd sa scoata si restul si sa le inlocuiasca.o sa arate super !!

c_s
17.01.2007, 19:13:48
Pai probabil ca au realizat si ei ca nu ai cum sa stai la masa pe coltar si sa mai si mananci.....plus ca nu incap foarte multe coltare cate scaune incap....:-? si eu ma bucur ca s-au razgandit!

ligia
17.01.2007, 20:26:41
Asa e super daca va aduce mese si scaune. Era ok si asa dar nu-mi dadeam seama cum incap atatia oameni si cum ar fi mancat.

syca16
17.01.2007, 22:51:23
Ceau fetele,aveti grija sa nu depasiti meniul mai mult de 150 ron.Asa am auzit si eu de la cineva ca ar fii indicat,dar poate mai sare putin de 150 ron.Aveti idee cate persoane ar fi ok in sala mare de la Hotel Aurora?200 ar fi ok?

alexa
18.01.2007, 01:04:45
Meniul nostru (la Via Aurelia) va fi intre 120 si 150 lei. Va trebui sa mergem la pe sfarsitul lunii sa stabilim exact ce vom avea si sa ni se dea un pret final.
Din ce am discutat anterior cu ei noi credem vom ajunge cam la 140 lei - aperitiv rece, supa, friptura, sarmale. Nu ne-am hotarat inca daca vom avea si aperitiv cald - mi se pare ca e cam multa mancare.
Mai intra parca aici si ceva apa, suc, cafea si bere, dar nu stiu exact cat si cum. Vom afla mai exact peste 2 sapt

andreea_bunny
18.01.2007, 01:56:11
Ceau fetele,aveti grija sa nu depasiti meniul mai mult de 150 ron.Asa am auzit si eu de la cineva ca ar fii indicat,dar poate mai sare putin de 150 ron.Aveti idee cate persoane ar fi ok in sala mare de la Hotel Aurora?200 ar fi ok?La hotel Aurora in sala mare intra pana la 700 de persoane, stiu asta pentru ca am fost invitata acolo la Balul Bihorenilor si au fost nici mai multi, nici mai putini! Asa ca 200... au loc sa zburde!

rali
18.01.2007, 07:58:03
Ceau fetele,aveti grija sa nu depasiti meniul mai mult de 150 ron.Asa am auzit si eu de la cineva ca ar fii indicat,dar poate mai sare putin de 150 ron.Aveti idee cate persoane ar fi ok in sala mare de la Hotel Aurora?200 ar fi ok?
Noi avem 250 si va fi loc mai mult decat suficient pt dans.Asta a fost si unul din motivele pt care am ales sala.Al doilea a fost ca nu ni s-a impus un nr de invitati. Adica daca eu am 250 de unde sa-ti scot tie 300 ca doar n-am sa invit lumea de pe strada.:gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:

Kaela
18.01.2007, 10:20:20
eu la supica (pentru ca tot sunt la acest capitol) am sa cumpar niste gaini de casa. sper ca nu va fi nici o problema la restaurant, cu gripa asta aviara and all.... (de care n-a mai auzit nimeni nimik....)

rafila
18.01.2007, 10:24:44
Cam ce v-ati gandit sa includeti in aperitivul rece? Cand invitatii intra in sala vreti sa fie aperitivul pe masa, sau cereti chelnerilor sa il aduca dupa ce oamenii s-au asezat la msese?

c_s
18.01.2007, 10:28:57
eu la supica (pentru ca tot sunt la acest capitol) am sa cumpar niste gaini de casa. sper ca nu va fi nici o problema la restaurant, cu gripa asta aviara and all.... (de care n-a mai auzit nimeni nimik....)
nu se compara nimic cu supa din gaina de casa,da'vezi daca va lasa!

Kaela
18.01.2007, 10:30:45
pai o sa fie pe masa deja. eu asa m-am gandit. shi o sa avem chestii de genu, rol de salam cu hrean, rosie cu salata de vinete, chiftelute, masline, rol cu ficatei de pui, triunghi(din ala multi strat, nush cum se cheama :) ) cu cashcaval shi sunca, ardei umplut cu branza. cam asa ceva cred eu.

c_s
18.01.2007, 10:32:36
Cam ce v-ati gandit sa includeti in aperitivul rece? Cand invitatii intra in sala vreti sa fie aperitivul pe masa, sau cereti chelnerilor sa il aduca dupa ce oamenii s-au asezat la msese?

hm.....nu stiu ce anume......la noi am mancat eu la un chef un aperitiv combinat rece+cald cu niste chestii tare fainute cu aspic.....si sunculite bune si aranjamentul f frumos....asta cand 'om alege meniul per total 'om vedea exact ce punem(avem de ales doar,nu?)......si bine ar fi sa fie pe masa cand vin invitatii......la mine majoritatea vin la aceeasi ora ca venim de la biserica direct la restaurant pe la 20 si cred ca toti vor manca imediat aperitivul.......sper sa nu fie excesiv de cald sa se pleosteasca al celor care intarzie......nu shtiu!voi cum faceti?

ss29
18.01.2007, 14:13:30
ce imi puteti spune despre yacht club?..........poate stiti si ce capacitate are sala?.........multumesc

syca16
18.01.2007, 17:47:02
Noi avem 250 si va fi loc mai mult decat suficient pt dans.Asta a fost si unul din motivele pt care am ales sala.Al doilea a fost ca nu ni s-a impus un nr de invitati. Adica daca eu am 250 de unde sa-ti scot tie 300 ca doar n-am sa invit lumea de pe strada.:gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:
Ceau Rali,voi va bazati ca vin 250 sau atati o sa invitati?Eu pe lista am 300,dar ma bazez doar pe 200.Scuze daca te-am mai intrebat asta dar nu-mi mai amintesc.

rali
18.01.2007, 20:05:41
Eu pe lista am in jur de 260-270. Mare parte din ei sunt neamuri si prieteni apropiati din care 90% sigur vin la nunta. restul sunt persoane la care am fost noi sau ai mei la nunta si trebuie sa-i chemam.Daca vin doar 200 eu nu-mi fac nici o problema. Am vazut sala aranjata pt 170 de persoane si nu arata goala deloc.

cristina_24
18.01.2007, 20:44:19
Mai fetelor..se pare ca si la mine au intervenit ceva schimbari dar nu prea mari ..de pilda la noi meniul anu` trecut era 950 de mii sia cum este in jur de 1100-1200 si contine 4 feluri de mancare:
Aperitiv(rosia umpluta cu salata de vinete,gogosar umplut cu branza si verdeata,salam mozaic.kaiser, bacon, salam uscat,piramida de cascaval cu sunca,pastrama de porc,salam sibiu,masline, castravete,etc ca nu mai stiu )
Antreu cald :Cordon bleu cu cartofi natur,sau piept de porc umplu cu cascaval si salam mozaic cu legume sote.
Salau cu sos de lamaie,
Friptura la gratar cu cartofi prajiti(sau natur) plus salata de varza(sau cruditati),
Tort ,suc apa, cafea,bere, vin, wisky, samnpanie...plus praji si alte rontaieli ..:-w acuma sper sa nu se mai schimbe nimick pana in iunie ca fac cu nervii [-( ca sunt unii care te jetmanesc de bani si nu fac nimic.

ligia
18.01.2007, 21:30:49
Eu nu vad justificarea la cresterea preturilor la meniuri. Este destul de mare diferenta de la 950 la 1200. Mai ales ca produsele alimentare, in special carnea, se va ieftini. La noi a crescut pretul doar cu 50.000 la meniu, si asta pt. ca s-a scumpit chiar atunci inainte de nunta cafeaua, si aveam 2 cafele in meniu si carnea.
Am vazut ca la Via Aurelia unde am tinut si noi meniul pleaca acum de la 1200 cel mai sarac. Anul trecut era cel mai bogat 1200. Mi se pare prea mult.

Miru
18.01.2007, 21:38:07
eu voi face bufet suedez cu aproximativ 15 feluri de papa ca sa-si aleaga fiecare ce-i place, nu sa fie obligati sa manance la fel toti. ce parere aveti?

cristina_24
18.01.2007, 22:41:36
eu voi face bufet suedez cu aproximativ 15 feluri de papa ca sa-si aleaga fiecare ce-i place, nu sa fie obligati sa manance la fel toti. ce parere aveti?

Mi se pare o idee buna dar daca ai sa ai si cativa de la sat ? Saracu` nu stie de bufetul ala ce-i cu el :-? si nus tie cum se procedeaza..acuma na ..eu una sunt adepta bufetului suedez dar acolo de unde-i iubi nu se practica..ata ete..ne conformam si mergem mai departe[-X

Miru
19.01.2007, 12:30:59
nu stiu sa am invitati de la sat, dar daca apar le voi explica eu ce si cum L-) L-)

c_s
19.01.2007, 14:11:00
ce imi puteti spune despre yacht club?..........poate stiti si ce capacitate are sala?.........multumesc

max 120 pers!dar parca ziceai ca acolo faci.....nu ai fost acolo sa vorbesti in cazul asta?????
mancarea e buna,oamenii de treaba,preturi de medie......ce sa-ti mai spun?

c_s
19.01.2007, 14:36:02
mie mi-ar place bufet dar nu prea am cum la ce invitati voi avea( e vorba de gandire si conceptii.....din pacate)acum nu sunt toti asa dar nici nu vreau sa risc....
oricum e super cu bufet!

Miru
20.01.2007, 09:58:48
mai avem o problema la meniu, si anume supa...eu si parintii mei nu vrem cu supa ca nu e tocmai potrivit la bufet suedez... soacra bineinteles ca vrea supa... Alin ca sa n-o supere a zis :"lasa ca punem un castron acolo si cine vrea isi ia". va anunt ce se intampla dupa ce se delibereaza in mod definitiv...a mea soacra nu e rea dar are idei putine si fixe 8-|

ligia
20.01.2007, 11:09:02
Daca trebuie neaparat, poti sa pui si un castron cu supa la bufetul suedez. A avut si al meu la petrecerea de Craciun un bol mare cu ceva...nu stiu exact ce era, ceva zeama...si si-au mai luat unii.

ele
20.01.2007, 14:33:04
mai avem o problema la meniu, si anume supa...eu si parintii mei nu vrem cu supa ca nu e tocmai potrivit la bufet suedez... soacra bineinteles ca vrea supa... Alin ca sa n-o supere a zis :"lasa ca punem un castron acolo si cine vrea isi ia". va anunt ce se intampla dupa ce se delibereaza in mod definitiv...a mea soacra nu e rea dar are idei putine si fixe 8-|
iti dau o sugestie care poate te ajuta sa impaci pe toata lumea. de ce nu servesti aperitivul si supa la masa(adica aperitivul sa fie pe masa in fata fiecaruia cand ajung la restaurant si apoi chelnerii sa aduca supa pt fiecare si apoi continui cu bufetul suedez de unde isi ia fiecare ce mai pofteste? o prietena a avut asa si a fost grozav.

nicoleta27
20.01.2007, 21:11:12
Buna fetelor
Sunt mai noua pe-aici, dar urmaresc de cateva saptamani forumul si mi se pare extrem de util. Noi am rezervat deja sala la Hotel Timisoara, inca nu nu s-a spus pretul meniului, ramane sa fie stabilit exact cu o luna inainte aproximativ. Sala este foarte frumoasa, mare, insa trebuie sa ne gandim sa o impodobim. Am fost acolo la o nunta acum doi ani si mi-a placut foarte mult, acum este ideala pentru ce avem noi nevoie, incap undeva intre 150 si 300 de persoane, noi speram ca vom fi vreo 200 deci, este excelenta. ;-)

RianaTM
20.01.2007, 22:04:02
Bine ai venit !
Spor la pregatiri si daca te impotmolesti striga-ne ca cineva tot te ajuta!:)

nicoleta27
20.01.2007, 22:33:33
Nu stiu daca spargem gheata sau nu, dar la noi e decis : bufet suedez. I-am convins si pe cei de la hotel, le-am explicat cum vrem aplasarea meselor cu mancare, gata. Ce vrem exact in meniu vom stabili mai incolo, adica cu vreo luna-doua inainte de eveniment. Nu ni s-a impus decat un numar de persoane, minim 150 (capacitatea minima a salii).

bea_elvis
20.01.2007, 22:56:00
Dragelor, mi se pare ca la Ambassador arata de vis. Intra 150 de persoane? Si aveti cumva idee cat o fi un meniu? Aaaa, scuze, Catalina, am observat dupa ce am scris ca sunt 89-90 de locuri. Dar e foarte frumos.

Buna tuturor miresicilor.
Ce parere aveti de sala celor de la Elite Catering (au reclama la Analog TV) ?
Eu spun ca este superba: are mese rotunde, candelabre mari, mocheta pe jos, etc....este superba...ca-n filme.

Va pupacesc.
Bea

Miru
20.01.2007, 22:58:13
iti dau o sugestie care poate te ajuta sa impaci pe toata lumea. de ce nu servesti aperitivul si supa la masa(adica aperitivul sa fie pe masa in fata fiecaruia cand ajung la restaurant si apoi chelnerii sa aduca supa pt fiecare si apoi continui cu bufetul suedez de unde isi ia fiecare ce mai pofteste? o prietena a avut asa si a fost grozav.

multumesc de sugestie. mai vedem noi cum facem dar e buna ideea ta

Chico2005
20.01.2007, 23:12:00
La Hotel Pacific incep preturile de la 120 de RONi si exista 3 feluri meniuri asemanatoare cu mici diferente. urmatoarele preturi 130 si 140 de RONi.
Am nunta in septembrie am semnat contractul. O sa scriu toate patenile de bine sau de rau cu acest restaurant...sper sa fie numai de bine ;-) preturile sunt piperate anul acesta.....toti vor sa faca bani peste noapte $-) sunt curios daca servicile vor fii la inaltimea preturilor!!! :gen_13:

RianaTM
20.01.2007, 23:21:53
Sper sa nu te superi dar cum de ai nimerit in " marea " asta de femei???:))
Nu ca nu ar fi un lucru bun dar ...unde e EA??? Cea care de obicei se ocupa de toate astea...Ca eu pe al meu viitor nici cu soarele de pe cer nu l-as convinge sa stea pe forum:))

Chico2005
20.01.2007, 23:31:07
Imi face placere sa ma ocup de nunta...si urmaresc forumul din noiembrie. E foarte interesant sa vad cum gandesc femeile... si nu cred ca sunt singurul barbat in acest forum.

lucica_80
20.01.2007, 23:42:26
Aaaaaaaaaaa deci mai sunt si alti spioni ca tine;-) .De ce oare nu au curajul si ei sa iasa la rampa sa-si dea si ei cu parerea?Ar fii interesant si pt noi sa vedem cum priviti voi lucrurile;))

Chico2005
20.01.2007, 23:54:22
Daca aveti chef de discutii de "femei" deschideti un topic nou eu nu il voi frecventa. Majoritatea persoanelor au nevoie si dau informatii utile pe acest forum indiferent de sex. Acest topic este prevazut pt: Meniu de TM pentru 2007 ;-)

lucica_80
21.01.2007, 00:06:45
A fost in spirit de gluma.........nu trebuie sa te ofensezi.....scuze daca te-am suparat,nu asta era intentia mea.^:)^

bea_elvis
21.01.2007, 00:22:59
da, stiu fetelor ca e musai cu sarmale....din pacate nici noi n-o sa scapam de ele. o sa avem aperitiv, salau , supa, sarmale, friptura.nu e cam mult fetelor, ce zicetzi?

Buna. Draga Kaela...si sarmale si salau ? Eu spun ca este cam multa mancare si o sa faci risipa. Crede-ma ca si eu cu viitorul meu sotior am vrut sa alegem si peste si sarmale si friptura (porc si pui) si am fost sfatuiti ca nu se merita si ca este destul doar sarmale sau doar peste. Faceti meniul in asha fel incat sa incercati sa impacati majoritatea invitatilor. Daca o sa incercati sa impacati pe toti (cu mancarea, cu bauturile, cu muzica, etc) nu o sa mai aveti "nunta la care ati visat."
Este nunta voastra.
Think about that !

Va pupicesc.
Bea

Kaela
21.01.2007, 00:27:37
asa ma gandeam shi eu ca e cam multa mancare shi mai ales daca incepem la 7 cu un aperitiv consistent, nu mai are rost salaul....asta e! acuma om vedea noi.

Kaela
21.01.2007, 00:30:23
Chico nu ne deranjezi cu nimik, suntem bucurosi sa te avem printre noi.

Kaela
21.01.2007, 00:37:55
mmmm...jos palaria, acolo am vrut sa facem numai ca am primit o oferta mai buna de la Texas, cel putzin mai buna pentru noi.

Chico2005
21.01.2007, 10:59:07
Nici nu aveam de gand sa deranjez pe cineva.

La Restaurantul BoaVista preturile incep tot de la 120 RON

La Boca Junior managerul Boca e foarte amabil si face un pret bun in functie de nr de oaspeti si meniul ales fiind foarte flexibil. Am negociat pe la 110 RON un meniu bogat.

Cam astea au fost restaurantele care ne-au placut la 130 de persoane.

bea_elvis
21.01.2007, 11:38:10
mmmm...jos palaria, acolo am vrut sa facem numai ca am primit o oferta mai buna de la Texas, cel putzin mai buna pentru noi.

In ce fel ati primit o oferta mai buna? Ca pret/meniu ? Continutul meniului?
Va pupacesc.
Bea

Kaela
21.01.2007, 11:48:46
in sensul ca al meu e la alcatel shi avand sin vedere ca texasu este cantina alcatel au oferte speciale pentru angajati.

ele
21.01.2007, 12:31:24
asa ma gandeam shi eu ca e cam multa mancare shi mai ales daca incepem la 7 cu un aperitiv consistent, nu mai are rost salaul....asta e! acuma om vedea noi.

kaela si eu sunt in situatia ta. stiu ca un meniu clasic cuprinde aperitiv rece, gustare calda supa, sarmale ,friptura si tort+prajituri ,gustarea calda si la noi este salau...pare mult dar daca scoatem salaul (gustarea calda) nu o sa fie o pauza prea mare intre feluri? nu stiu cum sa facem ... la nuntiile la care am mai fost si au avut acelasi tip de meniu nu cred ca am plecat nicidata cu ideea ca a fost prea mult(paradoxal ,nu) am ciugulit cate ceva,nu am mancat tot din farfurie dar paraca fiecare fel si-a avut locul lui printre reprizele de dans:-p chiar tin minete ca la ultima nunta am mancat tot gratarul cu o super mare pofta (dar nu manacasem sarmalele;-))