PDA

Versiunea completa : Coafura, cosmetica, machiaj in Judetul Alba

cristina
17.08.2006, 19:39:48
Buna,
sunt din Sebes dar voi face nunta in Alba Iulia si as vrea sa-mi recomadati un coafor bun in Sebes/Alba. Multumesc!

Buna!
Am nevoie de o informatie. Cine imi poate un recomanda un coafor foarte bun in Alba Iulia sau in Sebes?

nina
13.11.2006, 19:13:30
Buna sunt din Baia Mare si ma voi marita in Aiud.Va rog mult sa-mi recomandati un coafor care sa aiba si cosmetica si sa fie foarte bun.
Va multumesc.Pupici

cristina
14.11.2006, 09:52:28
Buna!
Eu am avut nunta deja...nu stiu ce coafor sa va recomand in Aiud. Eu mi-am facut parul la coafeza la care ma tund de aproape doi ani iar la cosmetica am fost la o doamna care a avut cabinetul la acelasi coafor, insa si-a deschis de curand singura, altundeva. Amandoua sunt in Alba, in cetate. De coafura de mireasa am fost foarte multumita insa, de cosmetica, nu stiu ce sa-ti spun...am fost pentru prima data si nu am un termen de comparatie. M-a costat 500 de mii si a constat intr-o masca completa de curatire.
De coafura m-am interesat in mai multe locuri si in Sebes (de unde sunt eu) si in Alba(unde am facut nunta) si mi-au cerut intre 1 500 000 si 2 000 000 lei. Coafeza mea face cu 1 000 000 si am fost foarte multumita de rezultat.
Daca te intereseaza mai multe informatii, spune-mi si daca te pot ajuta, o voi face cu placere!
Cristina

nina
14.11.2006, 18:38:08
Buna Cristina.Iti multumesc ca mi-ai raspuns mesajului.Ce sa zic ,mai am ceva timp pina la nunta mea si voi mai consulta oferte.De preferinta ar fi sa gasesc ceva la Aiud sau pe cineva care sa vina acasa..Imi va fi foarte greu sa ma deplasez la Alba fiind contra timp;nunta mea va fi de zi.Iti dai seama ca atunci ar insemna sa fiu la 6 dim la coafor.Satrea civila va fi la ora11 si cununia religioasa la 12 -care se va tine la Catedrala din Blaj,vom fi contra timp. Voi unde a-ti facut nunta chiar in Alba Iulia in oras?Ai avut ceva firma de catering care sa-ti aranjeze sala.......
Daca nu te deranjeaza ai putea sa-mi trimiti o poza cu tine mireasa,sa vad cum ti-a fost aranjat parul.
Te pup si astept raspuns de la tine.:*

cisi5
28.02.2007, 21:03:36
fetelor, stiti ceva salon cu produse profesionale de coafura, cosmetica in aiud, alba?eu nu sunt din localitate , doar o sa am nunta acolo,si mi-e groaza sa ma risc ...:-SS

lavi_GSM
17.03.2007, 11:04:28
fetelor, stiti ceva salon cu produse profesionale de coafura, cosmetica in aiud, alba?eu nu sunt din localitate , doar o sa am nunta acolo,si mi-e groaza sa ma risc ...:-SS
in alba stiu....dar in aiud nu mai stiu si in blaj...oricum tre sa ai in vedere ca sunt orase mici si programarea trebuie facuta cu cateva luni ininte ...eu m-am programat cu 6 luni ininte si abia m-a luat ca era ff aglomerat.si nu uita.....aranjarea parului de proba obligatoriu!

mireille
21.03.2007, 21:07:47
buna! am nunta pe 19 mai si m-ar interesa o coafeza din alba iulia care sa poata veni acasa cu masina personala (in Abrud) -care sunteti din apropiere poate stiti-Nu pot sa merg eu pt. ca tr sa iau rochia inainte pe mine .Daca puteti sa imi recomandati pe cineva ar fi excelent. merci tare mult...

danutza_piti
29.03.2007, 10:26:52
buna! am nunta pe 19 mai si m-ar interesa o coafeza din alba iulia care sa poata veni acasa cu masina personala (in Abrud) -care sunteti din apropiere poate stiti-Nu pot sa merg eu pt. ca tr sa iau rochia inainte pe mine .Daca puteti sa imi recomandati pe cineva ar fi excelent. merci tare mult...

stiu o coafeza din campeni daca te mai intereseaza, poate poti merge sa o cunosti si sa faci o proba. bafta!

otilia78
30.04.2007, 22:34:29
stiu o coafeza din campeni daca te mai intereseaza, poate poti merge sa o cunosti si sa faci o proba. bafta!
Ceau,

Eu sunt din Timisoara si o sa am nunta la Campeni.
Sunt cam disperata...nu cunosc nici o coafeza care ar putea sa ma coafeze:(
Daca te rog frumos poti sa imi dai mai multe detalii despre aceasta coafeza?
As putea indrazni sa intreb daca se ocupa cineva din Campeni si cu machiajul mireselor?

Merci mult de tot,
Otilia

anajoldos232004
01.05.2007, 19:51:41
Ciaooooo miresico sunt ana-maria ,uite nici nu mi-ai spus de mult de site si am si intrat este SUUUPER.Nu stiam ca nu ai idee de un salon in alba dar sa sti ca cunosc doua care sunt cu "renume " sa spun asa,doar ca nu le cunosc tarifele pt astfel de "ocazii";-) .Este vb de salonul "elle" si "beauty".
La cel din urma am auzit ca tarifele sunt cam mari dar si rezultatul este pe masura ,iti pune si flori naturale in par.Hai ca te las acum dar mai vb ,aaaa si inca ceva eu am deja emotii:-p ,parca sunt atatea de facut dar imi place sentimentul ,saptamana aceasta cautam sala "domne ajuta pt un inceput de pregatiri cu succes" oricum pt restul mai cer si sfatul tau tu o sa ai deja "experienta".Salutari si la viitorul tau sot Aurelian din partea noastra.
Te pup.

georgeta499
24.05.2007, 18:22:55
buna sunt Georgeta din Bucuresti iar nunta o fie la Alba-Iulia as vrea sa-mi recomandati un salon de coafura pt.ziua nunti si mi-ar placea sa-mi povesteasca si mie cateva obiceiuri de la Alba ca sa fiu si eu in tema cu totul

imi
27.06.2007, 16:33:25
Buna,

Astazi am descoperit si eu acest forum....sunt plecata de 9 ani din Sebes, iar vara aceasta pe 18 august o sa am nunta in Sebes. Ma bucur ca mai sunt miresici din zona, pe mine ma streseaza machiajul, daca cu coafatul am rezolvat-o ....ramane machiajul. Cununia civila a fost la Bucuresti, si am avut sansa sa fiu machiata de o profesionista, insa la nunta slabe sanse sa gasesc pe cineva in zona.

anajoldos232004
02.07.2007, 15:57:33
Buna,

Astazi am descoperit si eu acest forum....sunt plecata de 9 ani din Sebes, iar vara aceasta pe 18 august o sa am nunta in Sebes. Ma bucur ca mai sunt miresici din zona, pe mine ma streseaza machiajul, daca cu coafatul am rezolvat-o ....ramane machiajul. Cununia civila a fost la Bucuresti, si am avut sansa sa fiu machiata de o profesionista, insa la nunta slabe sanse sa gasesc pe cineva in zona.
Bine ai venit in grupul nostru>:D< ,eu cunosc o cosmeticiana foarte buna care m-a machiat anul tecut la o nunta dar acum este insarcinata si doar din septembrie revine la munca.Dar ar trebui sa vii in Alba si efectiv sa incerci sa iti faci o prograare la saloanele cunoscute,ca si asa este cam tarziu si nu stiu daca mai gasesti.Saloane in Alba- Casa Elle,Beauty Salon si Bella Dona.Succes!

alyna_s
13.01.2008, 01:23:09
Buna miresici,

eu sunt din Timisoara dar voi avea nunta in Alba-Iulia. Sunt cam stresata din cauza coafurii/machiajului:-SS deoarece am nunta duminica si am nevoie de cineva care sa vina acasa. Dar nu cunosc pe nimeni si nu vreau sa ma risc.In Alba-Iulia am fost doar in vizita anul trecut si nu cunosc nici un salon. Daca ma puteti ajuta v-as fi f. recunoscatoare.:D

mamuska
22.01.2008, 23:27:39
Buna miresici,

eu sunt din Timisoara dar voi avea nunta in Alba-Iulia. Sunt cam stresata din cauza coafurii/machiajului:-SS deoarece am nunta duminica si am nevoie de cineva care sa vina acasa. Dar nu cunosc pe nimeni si nu vreau sa ma risc.In Alba-Iulia am fost doar in vizita anul trecut si nu cunosc nici un salon. Daca ma puteti ajuta v-as fi f. recunoscatoare.:D
eu cunosc o coafeza care locuieste in Sebes,dar stiu ca merge la mirese si in Alba....este super,ea m-a coafat si pe mine la nunta mea si nu numai....eu ti-o recomand cu mare incredere.....iti pot da nr ei de tel....daca vrei sa vb cu ea da-mi PM pt a-ti da numele si locatia....

Rucsy
24.01.2008, 22:41:51
Buna miresici,

Da, as putea sa iti recomand Salonul Casa Elle din Alba Iulia( sunt doua saloane in oras si coafeaza bine, nu am avut surprize de la ei!). Poti sa suni la ei si sa te interesezi daca este cineva disponibil sa vina la domiciliu, duminica. Ideal ar fi sa suni cam de pe acum sa te asiguri...ca sa fii in programul ei!

ioanafd
29.02.2008, 22:00:43
eu cunosc o coafeza care locuieste in Sebes,dar stiu ca merge la mirese si in Alba....este super,ea m-a coafat si pe mine la nunta mea si nu numai....eu ti-o recomand cu mare incredere.....iti pot da nr ei de tel....daca vrei sa vb cu ea da-mi PM pt a-ti da numele si locatia....

ma intereseaza sa stiu care sunt tarifele pentru coafat.
Stiu ca la "beauty" este 100 euro si la salon elle 250 ron.
Stiti vreo coafeza cu preturi mai accesibile?
Anul trecut am fost la Bucuresti la nunta unei verisoare si ea a fost machiata de o tipa de la Antena 1. A costat-o 4 mil (coafat+machiat cununia civila, coafat+machiat nunta + proba inainte).

deeelorene
13.03.2008, 17:58:32
salutare miresici din alba.......citesc cum povestiti despre saloane de coafura........eu una ma amuz.....eu una nu am prea vazut....dar si de saloanele care vb , eu spun ca sunt exagerat de scumpe: 100 euro/ 250 ron....SCUMP!
p.s. colind alba aproape in fiecare luna....sotul este la fac de teologie...

Rucsy
14.03.2008, 00:27:24
salutare miresici din alba.......citesc cum povestiti despre saloane de coafura........eu una ma amuz.....eu una nu am prea vazut....dar si de saloanele care vb , eu spun ca sunt exagerat de scumpe: 100 euro/ 250 ron....SCUMP!

Din pacate, cam astea sunt preturile...bineinteles, daca cineva cunoaste o coafeza din alte surse, va fi mai ieftin..dar la aceste 2 saloane, adevarul este ca preturile sunt ceva mai piperate! Si de fapt, cam toate saloanele aplica tarife duble fata de cele obisnuite pentru mirese, desi in afara faptului ca iti prinde si voalul altceva nu face decat in mod obisnuit...tinand seama de evenimentul important din viata noastra, fiecare furnizor de servicii isi "ajusteaza profitul" in consecinta...chiar daca va deveni o suma enorma!!!:-?

mariageoriana
14.03.2008, 14:08:04
o prietena de a mea si a facut programarea de mireasa la beauty si nu a zis ca este mireasa ,si voalul i l am prins noi domnisoarele in par acasa si a platit 150 ron.Si nasa ei a specificat sus si tare cu mandrie ca este nasa la nunta -persoana importanta din cadrul nuntii -si a platit pe freza de nasa 250 ron,un coc simplu....Ma gandesc serios sa nu zic ca sunt mireasa...la cate istorii am auzit....aceeasi prietena si a invatat lectia pe spinarea ei dupa ce la salon Shilouette a platit pe un french pe unghia ei -specificand clar ca este mireasa- 50 ron.Nu mi se pare logic sa ne jupoaie de bani pe considerentul ca nunta e o data in viata!si plus de asta acestia sunt bani nedeclarati,nu dau bon ,deci tot baga in buzunar,asa ca nu vad de ce ne ar jegmani in halul acesta!!!

ankza
14.03.2008, 14:24:19
o prietena de a mea si a facut programarea de mireasa la beauty si nu a zis ca este mireasa ,si voalul i l am prins noi domnisoarele in par acasa si a platit 150 ron.Si nasa ei a specificat sus si tare cu mandrie ca este nasa la nunta -persoana importanta din cadrul nuntii -si a platit pe freza de nasa 250 ron,un coc simplu....Ma gandesc serios sa nu zic ca sunt mireasa...la cate istorii am auzit....aceeasi prietena si a invatat lectia pe spinarea ei dupa ce la salon Shilouette a platit pe un french pe unghia ei -specificand clar ca este mireasa- 50 ron.Nu mi se pare logic sa ne jupoaie de bani pe considerentul ca nunta e o data in viata!si plus de asta acestia sunt bani nedeclarati,nu dau bon ,deci tot baga in buzunar,asa ca nu vad de ce ne ar jegmani in halul acesta!!!
ai dreptate asa stau lucrurile cam peste tot, dar nu avem incotro, doar o data suntem miresici, si eu ma avut tortul si praji de la corina, si mi-au placut fff mult,
apropo nu nea-i spus unde e locatia marelui eveniment
spor la pregatiri
sio daca mai ai nevoie de vreun sfat suntem aici
va pup

maria83
18.03.2008, 12:12:47
oricum preturile au explodat in salone!!!am fost saptamana trecuta si pe tuns vospit(din maro-blond)si cateva suvite am platit 250 ron!!!Cam mult zic eu si ce sa zic???nu a fost genul de freza wowww!!!si suvitele ab se vad!!!Anul trecut de pasti la beauty pe tuns vopsit suvite si aranjat pe perie am dat 320 ron!!!Si macar daca ti ar face ce vrei daca tot dai un ban sa fii multumita!!Dar mi am invata lectia intreb inainte cat ma costa!!

maria83
18.03.2008, 12:23:42
Buna miresici,

eu stiu 2 tipe la care merg eu frecvent!!!Lidia salon beauty-lucra scump da ff bine si asculta ce zici-si Carla -salon shilouette-cam la fel -scumpicel da lucra bine!!Oricum parerea mea este ca cel mai bine iti faci de proba inainte ,si asa stii exact ce iti va face si cat va costa!!!ca ar fii pacat sa ai surprize in ziua nuntii/......Pupici spor!!!!!!!!!

corinka
28.03.2008, 09:54:46
Fetelor , revin cu intrebarea mea. Cat va costa aranjamentele la sala si vreau as va intreb daca tot aceeasi firma va face si acasa ?
tu ai nunta pe 24 mai si ti-ai facut deja programarea la paula?
spune-mi, te rog, salonul elle se ocupa si de machiaj? dar de unghii tehnice? as vrea sa imi aplic unghii false.

anajoldos232004
28.03.2008, 10:52:45
Da mi-am facut programare la paula de anul trecut pentru ca ea a coafat-o si pe nasa noastra de cunuie, si sa spun asa m-a recomandat, stiu ca ea estefoaret ocupata si are multe programari tocmai de aceea m-am programat din timp.Oricum prodaba o voi face doar inainte cu o sapt de nunta.
Da sunt convinsa ca te poti machia la ei, la fel si unghile , insa eu deja mi-am facut programare la Ioana de la Bella Donna, in spate la politie, ea m-a mai machiat anul trecut cand am fost la doua nunti. Machiaza super , si nu afce doar asta si penseaza si epileaza, iar preturil;e pot spune ca sunt super. Unghile tot acolo mi le fac la Bella Donna, insa nu o cunosc pe tipa caci m-a programat ioana si am incredere ca va iesi bine.

Rucsy
28.03.2008, 10:54:51
tu ai nunta pe 24 mai si ti-ai facut deja programarea la paula?
spune-mi, te rog, salonul elle se ocupa si de machiaj? dar de unghii tehnice? as vrea sa imi aplic unghii false.

din cate stiu eu au oferta si pentru machiaj si unghii false...eu m-am gandit sa imi cumpar cosmeticele mele si poate ma pot aranja cu ele la casa elle, sper sa accepte...ideea ar fi sa imi ramana, ca seara iti mai reimprospatezi rujul si pudra..si daca nu sunt pe aceeasi nuanta...:-s

maria83
28.03.2008, 16:39:18
fetelor ce manichiura alegem?natural sau portelan?si unde le facem?Eu am fost la salon bella dona ca zicea o miresica si acolo este o tipa......Eu am fost acolo la o tipa Angi,nu o vb de rau da nu prea mi a placut unghiile ...erau false da prea se vedeau false.....si si a pus si o prietena de a mea si nici ei nu i au placut..unghiil fiind din gel lea pus ffff urateee si parca mai mici decat unghia naturala.....dar la manichiura pe unghia naturala e priceputa am fost multumita tot timmpul.De cosmeticiana Ioana am auzit numai lucruri bune,nu am mers la ea persoanl dau au fost prietene de a mele miresici...mi a placut.Cele mai faine flase mi le a pus Ildi de la shilouette fff faine dar are un minus urias.....mocaieee...si dureaza ff fff mult ...si fumeaza mult in timp ce face unghiile.
Mai stiu o tipa Mihaela ce vine la domiciliu are preturi bune....dar mnu am inceract o/....abia luni spatmana viitoare vine prima data la mine!!!asa ca o savaspun luni cum e...

Ildi de la salon Estetica pardon...nu de la Shiloette

din cate stiu eu au oferta si pentru machiaj si unghii false...eu m-am gandit sa imi cumpar cosmeticele mele si poate ma pot aranja cu ele la casa elle, sper sa accepte...ideea ar fi sa imi ramana, ca seara iti mai reimprospatezi rujul si pudra..si daca nu sunt pe aceeasi nuanta...:-s

ma indoiesc ca acccept!!Dar daca vrei...eu am programare acolo in aprilie si daca vrei intreb

tabyhera
16.12.2008, 16:39:52
Miresici...recomandati-mi un make-up artist bun in alba iulia...la capitolul coafor am idee...dar la machiaj..???poate care ati incercat deja sau asa...vreau pe cineva bun, care foloseste produse bune, pt ca am vazut o multime de mirese la care dupa 1 ora le-a "crapat" machiajul...:-SS

rox_y
07.01.2009, 11:03:00
La Multi Ani!

Vreau sa va intreb daca stiti un coafor bun in Aiud. V-as fi foarte recunoscatoare.
Multumesc

P.S Cu toate sarbatoriile astea si cu munca de anu trecut eram cat pe aici sa uit ca anul acesta voi avea nunta.:O Mai am cateva luni si doar cand ma gandesc la aceea zi ma apuca emotiile.

Diana_S
11.01.2009, 12:15:18
Salut miresici ;;)
Stie cineva sa imi spuna cu cat timp inainte trebuie facuta programarea la coafor? Din ce am citit pe aici, Paula de la salonul Elle ar fi foarte ok asa ca o sa apelez si eu la ea. Cu cat timp inainte trebuie sa ma programez? Pentru machiaj, nu are nimeni recomandari pentru o cosmeticiana buna? (si eventual un pret $-))
Multumesc anticipat! :*

Rucsy
12.01.2009, 10:51:34
Salut miresici ;;)
Stie cineva sa imi spuna cu cat timp inainte trebuie facuta programarea la coafor? Din ce am citit pe aici, Paula de la salonul Elle ar fi foarte ok asa ca o sa apelez si eu la ea. Cu cat timp inainte trebuie sa ma programez? Pentru machiaj, nu are nimeni recomandari pentru o cosmeticiana buna? (si eventual un pret $-))
Multumesc anticipat! :*

Da, Paula de la Elle este ok! Dar trebuie sa te programezi la ea cam cu 4 luni inainte de eveniment..este foarte aglomerata, asadar cu cat te programezi mai rapid cu atat mai bine!>:D<
In ceea ce priveste cosmetica, Anca tot de la Elle te poate ajuta.
Mult spor la pregatiri!

Diana_S
05.03.2009, 13:15:38
Salut dragi miresici :)

Am o mare problema.
Am incercat astazi sa sun la Casa Elle sa vad cum se procedeaza cu programarea pentru coafor (sper sa nu fie prea tarziu la Paula) si nici un numar de pe net nu mai e valabil :( Cel de fix nu mai e in serviciu iar la cel de mobil mi-a raspuns un domn care nu avea nici o legatura cu salonul ..
Am incercat inclusiv la informatii romtelecom dar salonul nu mai are nici un numar de fix.

Stiti cumva daca s-a inchis salonul sau un numar de contact?
Eu stau in cluj si nu stiu cand mai ajung in alba sa merg pana acolo.

Incep sa intru in panica, era singura mea optiune pentru coafor/machiaj.
Alt salon nu mai stiu ..:(

ankza
05.03.2009, 15:30:19

Am o mare problema.
Am incercat astazi sa sun la Casa Elle sa vad cum se procedeaza cu programarea pentru coafor (sper sa nu fie prea tarziu la Paula) si nici un numar de pe net nu mai e valabil :( Cel de fix nu mai e in serviciu iar la cel de mobil mi-a raspuns un domn care nu avea nici o legatura cu salonul ..
Am incercat inclusiv la informatii romtelecom dar salonul nu mai are nici un numar de fix.

sincer nu cred ca s-a inchis, sapt trecuta am trecut prin fata
daca vrei ma pot interesa maine
sa-mi spui te rog:*

tabyhera
05.03.2009, 18:41:50

Am o mare problema.

nu s-a inchis salonul ...saptamana trecuta am fost pe acolo ...doar ca, cred ca nu mai au telefon ....ok...te pup si sper sa rezolvi ..!!:)>-

Diana_S
05.03.2009, 19:00:45
sincer nu cred ca s-a inchis, sapt trecuta am trecut prin fata
daca vrei ma pot interesa maine
sa-mi spui te rog:*

L-am convins pe beib sa mergem pana in alba sambata si o sa merg personal sa imi fac o programare.

multumesc oricum, esti o scumpa :*^:)^

tabyhera
06.03.2009, 08:23:09
L-am convins pe beib sa mergem pana in alba sambata si o sa merg personal sa imi fac o programare.

multumesc oricum, esti o scumpa :*^:)^
ok..ma bucur sa s-a rezolvat...asa poti sa stai si tu linistita...:*:*

ps. si eu tot la elle merg....

frisca
09.03.2009, 22:52:43
Miresici...recomandati-mi un make-up artist bun in alba iulia...la capitolul coafor am idee...dar la machiaj..???poate care ati incercat deja sau asa...vreau pe cineva bun, care foloseste produse bune, pt ca am vazut o multime de mirese la care dupa 1 ora le-a "crapat" machiajul...:-SS

Oare ai gasit pe cineva bun la machiaj?Ca si eu caut si nu prea am idei,:-SS nu ma ajuti?Merci

Diana_S
10.03.2009, 21:30:30
Oare ai gasit pe cineva bun la machiaj?Ca si eu caut si nu prea am idei,:-SS nu ma ajuti?Merci

Hello frisca :)

Pentru coafor, as vrea sa merg la paula de elle. Machiajul tot acolo, pana acum nu am auzit decat lucruri pozitive despre salon de la alte miresici.
Cea mai buna modalitate cred ca e sa faci o proba inainte, sa vezi cum rezista.[-o<
Eu sigur asa am sa fac :-p

micki23
26.03.2009, 16:53:20
Hello frisca :)

Pentru coafor, as vrea sa merg la paula de elle. Machiajul tot acolo, pana acum nu am auzit decat lucruri pozitive despre salon de la alte miresici.
Cea mai buna modalitate cred ca e sa faci o proba inainte, sa vezi cum rezista.[-o<
Eu sigur asa am sa fac :-p

corect
fara proba nici u ma gandesc sa merg direct la nunta...insa sa ma apuc sa fac proba la toate saloanele din Aiud sau Alba falimentez :)))

carmen_aiud
03.04.2009, 08:54:56
Crezi ca in aiud gasim pe cineva sa ne machieze asa de profi???:-\ :-\

micki23
04.04.2009, 00:05:12
Crezi ca in aiud gasim pe cineva sa ne machieze asa de profi???:-\ :-\

sincer nu stiu...problema e ca depinde de ce cosmetice folosec ..ca poate au dinalea din piata de la rusi..de curg la prima ploaie....sau prima caldura :)))
mai am una misto insa sa o gasec , ca attea minuni am pe calc ...:-?

micki23
25.05.2009, 23:16:46
eu vreau sa-mi scoata ochii in evidenta...toate miresele vor machiaj natural..mi se pare o prostie...de ce sa nu ni se scoata in evidenta ce avem frumos...ochi, buze....suntem in rochii superbe , coafiura superba, printese mai bine zis si ne varuim pe fata de parca nu se vede nimik...eu prefer ceva frumos, acuma nici ca la alea de pe centura :)))^:)^^:)^^:)^

fulgalina
30.05.2009, 11:15:45
buna fetelor! nu am mai intrat de mult pe forum, insa vreau sa va multumesc tuturor care m-ati ajutat cu un sfat. oricum tot se scrie aici este de folos , te orientreaza spre luarea decizilor. eu am trecut deja peste toate aceste probleme, sunt maritata deja. am avut nunta recent la alba-iulia.
as vrea si eu sa va dau un sfat si sper sa tineti toate seama de el. locuiesc in alt oras si nu prea am tinut pasul cu saloanele din alba. asa cum toata lumea lauda salonul elle si pe d-na Paula am ajuns si eu sa-mi fac programare pt coafura de nunta la ea. nu vreau sa comentez nimic mai mult decat atat va spun: mergeti obligatoriu sa faceti o proba daca se poate cu ceva timp innainte de nunta sa puteti sa va orientati sper altcineva daca este cazul. la mine asa s-a intamplat.desigur sunt fff multe persoane multumite de ceea ce le ofera. eu nu am fost.

carmina_ariana
03.06.2009, 12:58:40
Are cineva idee la ce pret ajunge o coafura de mireasa, machiaj, manichiura, pedichiura? Eu am facut o proba de coafura si am platit 100 ron, dar am fost nemultumita de rezultat... Asa ca mai incerc, dar cine stie la ce sume o sa ajung cu atatea probe?? ^:)^

Kalini
11.07.2009, 10:03:34
Pentru poze cu coafuri si machiaje va rog sa folositi topicul general

http://www.miresici.ro/showthread.php?t=8983

Acest subiect este destinat saloanelor de coafura si machiaj din Alba.

Va multumesc.

Brandusa_a
25.07.2009, 00:34:04
Buna fetelor,

Ati putea sa-mi recomandati si mie in Alba un salon bun pentru pensat si epilat. In special pentru sprancene, ma intereseaza cineva care sa-mi dea o forma cat mai naturala. M-am chinuit de ceva timp sa le las sa creasca ca deja mi se cam scurtasere si aratau si cam ascutite.

Multumesc anticipat!

carmina_ariana
28.08.2009, 17:55:57
Eu m-am coafat si machiat, pensat etc. la un salon de coafura foarte fain si modern langa Ikebana. Fetele de acolo sunt foarte pricepute si dragute, tinere... Vi-l recomand! Am fost foarte multumita, iar cand m-am vazut machiata ma tot miram si eu ce bine arat! A rezistat si coafura si machiajul pana dimineata la 7-8... Multumesc, fetele!

bubulika
12.10.2009, 00:41:19
Eu m-am coafat si machiat, pensat etc. la un salon de coafura foarte fain si modern langa Ikebana. Fetele de acolo sunt foarte pricepute si dragute, tinere... Vi-l recomand! Am fost foarte multumita, iar cand m-am vazut machiata ma tot miram si eu ce bine arat! A rezistat si coafura si machiajul pana dimineata la 7-8... Multumesc, fetele!

cat ai platit penrtu un machiaj?

bubulika
22.10.2009, 00:58:22
am un pret pentru machiaj.200ron in alba iulia.mie sincer imi tremurau picioarele dupa ce mia zic cat costa.aveti voi alte idei?pret mai bun si produse buna si ''mana de lucru' foarte buna?

Brandusa_a
02.11.2009, 22:47:30
Fetelor, m-ar interesa numarul de tel a unui salon de cosmetica din Alba, chiar in spate la politie, jos in oras. Nu mai imi aduc aminte exact cum se numeste, ceva de genu Bella Donna? Nu puteti sa ma ajutati?
Mersi!

r_kmy
30.11.2009, 12:46:35
nu stiti un salon bun de cosmetica si coafura in alba iulia?

iarina80iubita
03.01.2010, 18:20:10
Buna fetelor!
Eu sunt o miresica de 2010 octombrie o sa ma casatoresc in jud Alba,cugir.Si pe mine m-ar interesa un salon de cosmetica:-SS.Am auzit de salonul Elle,nu stiu prea multe(eu sunt din dr-tr sevrin).Astept informatii!:D

bebedinio
15.01.2010, 21:34:04

vis-a-vis de Mall este Salon Ana-Maria. Coafeza se numeste Simona. Sora mea a fost la ea cand a fost mireasa in 2008 si de atunci si eu si ea mergem numai la Simona. E indemanatica si se comunica foarte bine cu ea :)

r_kmy
07.02.2010, 01:48:12
vis-a-vis de Mall este Salon Ana-Maria. Coafeza se numeste Simona. Sora mea a fost la ea cand a fost mireasa in 2008 si de atunci si eu si ea mergem numai la Simona. E indemanatica si se comunica foarte bine cu ea :)
eu as vrea ca ambele sa fie in acelasi salon sa nu ma tot plimb

bebedinio
11.02.2010, 12:40:23

cred ca exista si machiaj si manichiura acolo, mergi mai bine acolo si te lamuresti.

bimblue
03.04.2010, 02:30:17
Eu ati recomand sa te duci la SALON ELLE este cel mai Profesional.
La COAFURA ati recomand sa te duci la ADELA(TEL.0766683647) de la ELLE(Am inteles ca este cea mai experimentata coafeza de pe la noi,cica a lucrat la un salon in ITALIA foarte mare de pe acolo).Apropo au tot ce vrei acolo.

bimblue
03.04.2010, 02:31:39
Buna fetelor!
Eu sunt o miresica de 2010 octombrie o sa ma casatoresc in jud Alba,cugir.Si pe mine m-ar interesa un salon de cosmetica:-SS.Am auzit de salonul Elle,nu stiu prea multe(eu sunt din dr-tr sevrin).Astept informatii!:D
La COAFURA ati recomand sa te duci la ADELA(TELNR. TELEFON STERS) de la ELLE(Am inteles ca este cea mai experimentata coafeza de pe la noi,cica a lucrat la un salon in ITALIA foarte mare de pe acolo).Apropo au tot ce vrei acolo

bimblue
03.04.2010, 02:32:31
La COAFURA ati recomand sa te duci la ADELA(TELNR. TELEFON STERS) de la ELLE(Am inteles ca este cea mai experimentata coafeza de pe la noi,cica a lucrat la un salon in ITALIA foarte mare de pe acolo).Apropo au tot ce vrei acolo

bimblue
03.04.2010, 02:34:02
eu vreau sa-mi scoata ochii in evidenta...toate miresele vor machiaj natural..mi se pare o prostie...de ce sa nu ni se scoata in evidenta ce avem frumos...ochi, buze....suntem in rochii superbe , coafiura superba, printese mai bine zis si ne varuim pe fata de parca nu se vede nimik...eu prefer ceva frumos, acuma nici ca la alea de pe centura :)))^:)^^:)^^:)^

leezabona
22.04.2010, 12:39:06
stie cineva cat ia pe o caoafura de mireasa Paula?

bebedinio
23.04.2010, 11:00:06
stie cineva cat ia pe o caoafura de mireasa Paula?

parca 250 lei in 2008 ...

leezabona
23.04.2010, 15:38:19
pretul asta il stiam si eu prin 2008 dar am inteles ca anul trecut a luat si 4 mil pe o coafura ,poate mai stie cineva ceva preturi mai recente

bebedinio
26.04.2010, 11:32:26
pretul asta il stiam si eu prin 2008 dar am inteles ca anul trecut a luat si 4 mil pe o coafura ,poate mai stie cineva ceva preturi mai recente

am vazut recent pe un fluturas la de salon Cara de pe mesteacanului ca un coafat de mireasa este 150-190. coafeaza f fain, am vazut la targul de la Alba Mall.

r_kmy
26.04.2010, 23:05:43
am vazut recent pe un fluturas la de salon Cara de pe mesteacanului ca un coafat de mireasa este 150-190. coafeaza f fain, am vazut la targul de la Alba Mall.
am vazut si eu. cineva mi-a recomandat acolo.au si produse foarte bune. cred ca o sa trec intr-o zi. am mai rugat pe prietenele mele sa intrebe unde merg ele la coafor si costa cam 500. am ramas:O

bebedinio
27.04.2010, 17:00:43
am vazut si eu. cineva mi-a recomandat acolo.au si produse foarte bune. cred ca o sa trec intr-o zi. am mai rugat pe prietenele mele sa intrebe unde merg ele la coafor si costa cam 500. am ramas:O

500 ???? nu pot sa cred !

amalia30
03.05.2010, 15:53:44
buna
ce stiti de salonul Beauty ? ce preturi au ?

bebedinio
03.05.2010, 15:59:02
buna
ce stiti de salonul Beauty ? ce preturi au ?

Lili de la Salon Beauty e f talentata, iar pretul este pe masura...

amalia30
04.05.2010, 11:50:31
dar fetele de la ea de la salon ?

bebedinio
04.05.2010, 17:00:39
dar fetele de la ea de la salon ?

nu stiu .... doar de lili stiam...

amalia30
05.05.2010, 13:39:40
mersi..
Eu merg la Beauty pentru tuns la Rave si is multumita dar nu stiu cum e la aranjat dar o sa merg sambata sa ma aranjez pentru o nunta . O sa vad atunci preturi .:))

vflorina
27.05.2010, 11:33:20
Buna,

In weekend ajung la Alba Iulia pentru sedinta foto de nunta, iar pentru asta trebuie musai sa ajung la un coafor. Nu imi trebuie nimic complicat, doar parul strans la spate, si un machiaj light.

Vom fi cazati la Hotel Cetate, se poate va rog sa imi recomandati ceva in apropiere?

Multumesc

leezabona
26.06.2010, 10:31:01
am revenit, nunta a trecut iar parul mi la facut paula si a fost superb iar pretul este intradevar 250lei,dar aici intra si proba si pregatirea parului cu o zi inainte de nunta .v-o recomand.pupici

luana01
06.07.2010, 20:10:07
salut! stiu o cosmeticiana in alba iulia care face machiaj de mireasa cu produse profi(KRYOLAN)la pret bun zic eu :Dcu proba cu tot 150 ron . da o cautare voichita dura si o gasesti pe google

bebelush
24.03.2011, 10:45:12
Ar trebui sa mai scoatem topicul asta de la naftalina:D. Fetelor, unde va faceti coafura si machiajul?

bebedinio
24.03.2011, 17:13:50
Ar trebui sa mai scoatem topicul asta de la naftalina:D. Fetelor, unde va faceti coafura si machiajul?

eu ma coafez la Salon Ana Maria vis-a-vis de Mall, la Simona.

LiviaU
25.03.2011, 11:01:10
Buna fetelor, eu am o mare problema cu cofura si machiajul, sincer mi-e cam teama pentru ca nu cunosc pe nimeni, nu stiu preturi, nimic :(, am gasit o cosmeticiana trebuie sa imi fac o progamare la ea pe cand ajung acasa sa discutam fata in fata, as vrea ceva pareri daca o stiti pe Voichita Dura?

bebelush
25.03.2011, 18:01:36
Buna fetelor, eu am o mare problema cu cofura si machiajul, sincer mi-e cam teama pentru ca nu cunosc pe nimeni, nu stiu preturi, nimic :(, am gasit o cosmeticiana trebuie sa imi fac o progamare la ea pe cand ajung acasa sa discutam fata in fata, as vrea ceva pareri daca o stiti pe Voichita Dura?

Nici eu nu prea cunosc pe nimeni, ca de obicei la nunti sau alte ocazii festive:D ma machiez singura si la par nu imi fac mare lucuru. Sapt trecuta am mai fost pe la cateva saloane sa sondez piata si coafura e intre 150-250, depinde de salon, si machiajul e de la 75-150....
Totusi cel mai bine e sa mergi pe recomandari, poate prietenele tale merg la un salon si sunt multumite de serviciile salonului respectiv... Sin eu pana la urma mi-am ales locul unde sa ma machiez, coafez la recomandarea unei prietene:)

deiulia
30.04.2011, 02:05:32
Eu am facut proba la Voichita Dura...este fantastica...Mi-au rezistat machiajul si genele false pana a doua zi. In plus lucreaza si foarte ieftin, iar proba este gratuita.. Si pentru ca totul sa fie perfect lucreaza cu o coafeza foarte buna...s-a jucat in parul meu 2 ore, la proba. Mi-a explicat fiecare coafura si mi-a facut mai multe tipuri de coafuri, ca ma pot hotara pana la nunta. Iar faza geniala este ca finala a rezistat peste 12 ore, in vant.
Ce sa va spun...Duceti-va cu incredere.

carlita
08.06.2011, 11:39:14
la Salonul STUDIO CARA coafiura si machiaj 200lei

bimblue
22.06.2011, 12:47:57
la Salonul STUDIO CARA coafiura si machiaj 200lei
A pai draga la pretul ala dute si fate tu mireasa ca eu nu am incredere in calitatea servicilor si produselor la pretul ala.Pe mine ma face mireasa cu 400 Ron dar la salon elle si ma fac la Adela este cea mai tare din Alba.

LiviaU
08.07.2011, 19:09:54
Fetelor ziceti-mi unde sa merg pt coafura si machiaj in ab?

alexandraroxana
12.07.2011, 00:30:53
Fetelor ziceti-mi unde sa merg pt coafura si machiaj in ab?

In cetate, in apropiere de Mercur, am inteles ca este 310 ron coafat + machiat + proba , sau 250 doar coafatul.

Eu prefer sa ma machiez singura, pentru ca altcineva nu prea stie ce te reprezinta, si s-ar putea sa ai un soc, cand te vei vedea in oglinda si sa nu fie prea tarziu, plus ca machiajul nu isi merita banii, daca folosesti produse bune, si putina imaginatie, de descurci si singura.:D

deiulia
17.07.2011, 10:18:09
la Voichita Dura, 300 lei, machiat + cofat + proba machiaj. si lucreaza super bine. eu acolo ma fac.

loreda
01.08.2011, 12:34:48
Eu am fost foarte multumita si de machiaj (Alexandra - 70-80 ron) si de coafura (Ame 300 ron).

alexandraroxana
04.08.2011, 02:21:09
Eu am fost foarte multumita si de machiaj (Alexandra - 70-80 ron) si de coafura (Ame 300 ron).

Poti sa atasezi poze cu cuafura ta?

florina_flor
05.03.2012, 15:03:23
Salutare fetelor, vreau sa va intreb daca stie cineva ceva despre Otilia. Din cate stiu mai demult avea salonul in parcarea de la Pati bar, iar acum are undeva pe Closca.
Va multumesc