PDA

Versiunea completa : Restaurant Egreta Alba, Tulcea

taty_ana
25.10.2007, 19:37:09
am si eu o intrebare...cine a facut nunta la egreta??poate sa-mi spuna si mie cate ceva?!:*

irinarmnv
09.01.2008, 18:10:40
buna seara miresici!
imi poate spune si mie cineva dc a facut nunta la egreta ce parere are.Si as vrea sa-mi cante formatia dinamic la nunta dar nu stiu cum sa dau de ei.Ma poate ajuta cineva?
buna miresico.am fost la verisoara mea la nunta la egreta si vreau sa iti spun k mi-a placut foarte mult localul.ospatarii sau purtat ffffffffff frumos cu noi invitatii si verisoara mea a fost incantata de serviciile lor. cam asta as putea sa iti spun despre egreta. :*

vicky
09.01.2008, 18:18:24
buna miresico.am fost la verisoara mea la nunta la egreta si vreau sa iti spun k mi-a placut foarte mult localul.ospatarii sau purtat ffffffffff frumos cu noi invitatii si verisoara mea a fost incantata de serviciile lor. cam asta as putea sa iti spun despre egreta. :*

hi,

ia pune o poza sa vedem si noi cum e inauntru :-B

taty_ana
09.01.2008, 18:49:45
hi,

ia pune o poza sa vedem si noi cum e inauntru :-B
cam asa arat restaurantul egreta...aranjat, arata mai bine:D

taty_ana
09.01.2008, 21:05:21
nu neaparat. avem sectiunea Oferte furnizori (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=58)unde firmele isi fac publicitate platita.
orice alta forma de publicitate este interzisa. de obicei se anunta admin-ul sau unul dintre moderatori care ia masurile de rigoare.

au sarit pe tine pentru ca esti noua, mie de nu imi trimit oferte? ;))

ps: imi mai poti si divulga mie pe PM daca vrei ca sunt chiar curioasa:-B. vezi ca se poate face si forward la PM
ai vazut pozele cu egreta, pe care le-am postat?? ce parere ai? >:D<

vicky
09.01.2008, 21:26:55
ai vazut pozele cu egreta, pe care le-am postat?? ce parere ai? >:D<

mi se pare foarte distins, elegant si cred sincer ca daca aranjezi putin poate arata superb :)

georgiiulia
13.01.2008, 20:17:11
tatiana, inafara de bautura, la egreta iti mai primeste si altceva "de acasa"?

taty_ana
13.01.2008, 22:15:31
tatiana, inafara de bautura, la egreta iti mai primeste si altceva "de acasa"?
ei dau doar mancarea...restul aduci u...tot ce vrei!!!!>:D<

REXX1
10.07.2008, 12:13:13
ce capacitate are egreta ca am inteles ca s-a mai marit

vicky
10.07.2008, 13:13:03

de ce, iti mai faci o nunta? =))=))=))=))=))

vicky
10.07.2008, 13:15:21
si ca sa raspund si la modul serios uite aici: http://www.unita-turism.ro/hotel/tulcea/egreta/descriere/restaurant.php

REXX1
10.07.2008, 23:02:27
vicky nu am sa fiu ironica asa cum ai fost tu si am sa-ti spun si motivul pentru care am intrebat:un var de-al meu are nunta la anul si m-a intrebat daca am idee care este capacitatea restaurantului egreta si as fi vrut sa-l pot ajuta.dar probabil nu va face acolo asa ca....mersi pt.informatii daca le pot numi asa.eu in nici un caz nu vreau sa mai fac o data nunta pentru ca asa cum a fost ea mai ,,modesta sa zic acum sase ani a fost o nunta superba si asta nu am spus numai noi ci toti care au participat.AM O FAMILIE FERICITA ,O FETITA CARE ESTE CEA MAI FRUMOASA DIN LUMEA ASTA ASA CA NU TANJESC DUPA A DOUA NUNTA.Si poate ma lamuresti si pe mine de ce m-ai luat peste picior,cumva am deranjat cu ceva???????

vicky
11.07.2008, 11:24:37
vicky nu am sa fiu ironica asa cum ai fost tu si am sa-ti spun si motivul pentru care am intrebat:un var de-al meu are nunta la anul si m-a intrebat daca am idee care este capacitatea restaurantului egreta si as fi vrut sa-l pot ajuta.dar probabil nu va face acolo asa ca....mersi pt.informatii daca le pot numi asa.eu in nici un caz nu vreau sa mai fac o data nunta pentru ca asa cum a fost ea mai ,,modesta sa zic acum sase ani a fost o nunta superba si asta nu am spus numai noi ci toti care au participat.AM O FAMILIE FERICITA ,O FETITA CARE ESTE CEA MAI FRUMOASA DIN LUMEA ASTA ASA CA NU TANJESC DUPA A DOUA NUNTA.Si poate ma lamuresti si pe mine de ce m-ai luat peste picior,cumva am deranjat cu ceva???????

ma mai amuz si eu, sau trebuie sa scriu numai mesaje seci? nu vad care este problema..

REXX1
11.07.2008, 12:48:22
pa seama altora?....ma rog

REXX1
11.07.2008, 12:50:07
sau cumva e o gasca deja formata si orice ,,intrus''este atacat,ca eu doar am pus o simpla intrebare atat

vicky
11.07.2008, 13:21:38
sau cumva e o gasca deja formata si orice ,,intrus''este atacat,ca eu doar am pus o simpla intrebare atat

da, sigur ca da :))

rocsxana
11.07.2008, 21:56:15
mi-e mi-au spus 200 de pers maxim..dar acum sa vedem trebuie sa mergem sa mai intrebam sigur !

REXX1
11.07.2008, 22:12:59
mersi pt informatii

irinarmnv
27.09.2008, 18:31:28
ai fost in restaurant?
cel putin la etaj nici nu poti ridica mana ca dai de tavan, doar daca ai loc jos cu nuntasi ca sus e jale

da am fost la restaurant la o nunta si am stat chiar sus la etaj.ai dreptate tavanul e foarte jos,daca cineva e mai inalt si ridica mainile da cu ele de tavan.in rest mi-a placut foarte mult.dar jos nu ai idee?cati invitati incap?eu nu o sa am o nunta mare cu foarte multi invitati.:*

monyk
16.03.2009, 17:39:45
Heloooo feteleeeee!!!!!!!!! Sunt cea mai fericitaaaa!!!
Am arvunit la EGRETA pe 04.09.2010 data pe care am vrut-o eu era ocupata si nu am mai stat pe ganduri, am dat avansul si......GATAAAAAA!!!

BUMBU
16.03.2009, 18:21:02
Am arvunit la EGRETA pe 04.09.2010 data pe care am vrut-o eu era ocupata si nu am mai stat pe ganduri, am dat avansul si......GATAAAAAA!!!
Bravo , e frumos la egreta cred ca ti-ai luat o piatra de pe inima

MadalynaM
16.03.2009, 18:35:09

bravo ma bucur ca ai reusit sa iti rezervi local.
dar cati invitati incap tiau zis?ca imi amintesc ca u vroiai local mare pentru 250 de invitati nu?

stelutadiaconudirmon
16.03.2009, 18:42:16
<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P Ce ma bucur pentru tinee.

alina_miresica_disperata
16.03.2009, 19:19:17
ma bucur ca ti-ai rezervat in sfarsit localul, dar....... exista un dar.......
sa-ti spun si eu am vrut tot acolo, dar mama mi-a spus ca este mic pt 250 de persoane, ei au fost la o nunta acolo de cand s-a renovat.......
tu nu te supara pe mine, imi dau si eu cu parerea.....:-s :-s :-s

alinanicoleta
16.03.2009, 19:40:35

aha... bine ca ai gasit pana la urma!!! ai vazut ca trebuie mai din timp sa faci rezervare!! prima data ai zis ca ai timp...

vikisor
16.03.2009, 21:41:12

Felicitari!!!! m bucur pentru tine:*:*:*:*

monyk
16.03.2009, 22:03:49
Meniul este 120 lei, atat este trecut in contract, atat va fi si anul urmator.....asta e o chestie buna.
Avans..1500 lei.
Meniul este suuuuper bogat,
1).aperitiv,
2).file de salau parizian cu cartofi natur si lamaie,
3).sarmale cu costita afumata si mamaliga,
4).cotlet de porc impanat + piept de pui la gratar+cartofi prajiti+ciuperci sote+salata,
5).2 cafele
....restul de acasa

MadalynaM
16.03.2009, 22:11:47
Meniul este 120 lei, atat este trecut in contract, atat va fi si anul urmator.....asta e o chestie buna.
Avans..1500 lei.
1).aperitiv,
4).cotlet de porc impanat + piept de pui la gratar+cartofi prajiti+ciuperci sote+salata,
5).2 cafele
....restul de acasa

misto meniu,sarmale si mamaliga am si eu si salau numai ca salaul il aducem noi ca vreau sa fie proaspat si pescuit de laur ,si aperitivu sper s afie bogat

alinanicoleta
16.03.2009, 22:13:20
Avans..1500 lei.
1).aperitiv,
5).2 cafele
....restul de acasa

e bine!!! ce frumos suna salaul cu cartof si lamaie.... nu il vreau parizian... asta cred ca este facut snitel... :-":-"

monyk
16.03.2009, 22:15:21
misto meniu,sarmale si mamaliga am si eu si salau numai ca salaul il aducem noi ca vreau sa fie proaspat si pescuit de laur ,si aperitivu sper s afie bogat

Saracul Laur, pai si daca nu prinde atata salau? faceti caras prajit? =))
glumeam, normal
da, este chiar estul de bogat, deocamdata nu am in gand sa schimb ceva la el. oricum, mi-a zis ca daca vreau sa scoatem sau sa inlocuim ceva, nu-i problema

Onny_P
17.03.2009, 08:27:43
Avans..1500 lei.
1).aperitiv,
5).2 cafele
....restul de acasa

Buna,

Parca nu vroiai la Egreta ca nu e loc de dans?! :)
Te-ai convins ca este? EU pt asta l-am ales. Chiar ieri am mai fost p-acolo ca sa mai vedem ce ne mai trebuie. O sa-ti spun cum a fost la fost la mine, dar dupa 3 luni :D
Succes la pregatiri!

monyk
17.03.2009, 09:43:01
Buna,

Parca nu vroiai la Egreta ca nu e loc de dans?! :)
Te-ai convins ca este? EU pt asta l-am ales. Chiar ieri am mai fost p-acolo ca sa mai vedem ce ne mai trebuie. O sa-ti spun cum a fost la fost la mine, dar dupa 3 luni :D
Succes la pregatiri!

eu il vazusem doar in poze, dar cand am fost sambata am ramas... :O
chiar imi place.
Daaaaaaa, abia astept sa-mi spui cum a fost la tine.
Am o intrebare, tu ce nuante folosesti la decoratiuni?

Onny_P
17.03.2009, 10:20:56
eu il vazusem doar in poze, dar cand am fost sambata am ramas... :O
chiar imi place.
Daaaaaaa, abia astept sa-mi spui cum a fost la tine.
Am o intrebare, tu ce nuante folosesti la decoratiuni?

Eu am ales culoarea verde. Cred ca se potriveste cel mai bine cu salonul. Husele la scaune vor fi din tafta crem si prinse la spate cu o crenguta de edera naturala. Abia astept. Aratau super in poza. Si vor fi in premiera la nunta mea. \:D/

monyk
17.03.2009, 10:25:54
Eu am ales culoarea verde. Cred ca se potriveste cel mai bine cu salonul. Husele la scaune vor fi din tafta crem si prinse la spate cu o crenguta de edera naturala. Abia astept. Aratau super in poza. Si vor fi in premiera la nunta mea. \:D/

oauuu, da, suuper. Cine iti face decoratiunile?

Onny_P
17.03.2009, 11:01:37
oauuu, da, suuper. Cine iti face decoratiunile?

Cei de Elite. Directorul Hotelului mi i-a recomandat si am vb cu ei. Sunt la inceput dar au organizat cateva evenimente sunt f de treaba si mi-au dat si la preturi mai promotionale. ;;)

monyk
17.03.2009, 11:41:17
Cei de Elite. Directorul Hotelului mi i-a recomandat si am vb cu ei. Sunt la inceput dar au organizat cateva evenimente sunt f de treaba si mi-au dat si la preturi mai promotionale. ;;)

pai sefu de sala mi-a dat si mie o carte de vizita dar au doar nr. de tel. Unde au sediul? au preturi bune? pe tine cat te ajung aranjamentele?

MadalynaM
17.03.2009, 12:12:14
Buna fetelor ce faceti?
parca tie onny_p tiam arata o nunta la egreta nu?cu decoratiuni verzi.mai stii?sau gresesc

monyk
17.03.2009, 12:20:27
Buna fetelor ce faceti?
parca tie onny_p tiam arata o nunta la egreta nu?cu decoratiuni verzi.mai stii?sau gresesc

ai poze cu asa ceva? dai si la mine? :x

MadalynaM
17.03.2009, 12:23:49
ai poze cu asa ceva? dai si la mine? :x

da bineinteles ca iti dau :-p sa vezi ca daca iti place.

monyk
17.03.2009, 13:26:09
la verde raman, imi place foarte mult si se asorteaza destul de bine. nu vreau sa fac curcubeu

Onny_P
17.03.2009, 13:43:15
Buna fetelor ce faceti?

Buna,

Nu gresesti. Mi-ai dat un site si mi-a placut f mult. :*

Onny_P
17.03.2009, 13:51:48
pai sefu de sala mi-a dat si mie o carte de vizita dar au doar nr. de tel. Unde au sediul? au preturi bune? pe tine cat te ajung aranjamentele?

Au sediul pe Isaccei vis-a-vis de Pireus. Eu i-am sunat si m-am inatlnit cu ei. Iti dau ei preturile. Mie mi-au convenit. Inca nu m-am hotarat la ce flori o sa am, in afara de buchetul miresei. La un calcul estimativ, va fi peste 25, dar pana in 30 mil.

MadalynaM
17.03.2009, 16:25:38
eu am vazut ca la unele scrie "lumanare" si la altele "lumanari", nu stiu nici eu exact

o sa ne lamureasca miresicile de anu trecut ca ele trebuiesc sa stie.

la egreta pe anu viitor mai era ocupat?sau numai in august?

monyk
17.03.2009, 16:27:34
o sa ne lamureasca miresicile de anu trecut ca ele trebuiesc sa stie.

la egreta pe anu viitor mai era ocupat?sau numai in august?

luna august ocupata, iulie parca la fel si mai zicea ceva de iunie. septembrie era libera toata, acum , 4 e ocupat ;))

MadalynaM
17.03.2009, 16:37:45
luna august ocupata, iulie parca la fel si mai zicea ceva de iunie. septembrie era libera toata, acum , 4 e ocupat ;))

ai vazut si ziceai ca mai este timp,bravo.e bine pe 4

monyk
17.03.2009, 16:52:14
ai vazut si ziceai ca mai este timp,bravo.e bine pe 4

cand mi-a spus la local ca august e ocupat mi s-a dus gandul direct la Nico, numai ea stie cat mi-a repetat sa ma duc sa caut si nu am ascultat 8-} 8-} 8-} 8-} 8-} , dar chiar nu m-am gandit ca se ocupa asa repede chiar si cu criza asta financiara se fac nunti 'domle.
............bujori si lalele in octombrie.......nu stiu ce sa zic, oricum , combinatia este super.

alina_miresica_disperata
17.03.2009, 17:07:34
Mi-au spus ca incap 260 de persoane, cu loc mult de dans, se dau la o parte chestiile alea din sticla care delimiteaza fumatori de nefumatori si se mareste spatiul. si mi s-a parut si mie ca este destul de mare
ma bucur tare a in sfarsit ti-ai gasit local. este bine daca intra 260 de persoane cu muuuuult loc de dans...<:-P<:-P<:-P<:-P
deci cum se spune ai intrat si tu in randul lumii, ai localul. dar restul?
vrei formatie sau dj?

laura_stress
19.03.2009, 13:01:47
buna
eu am avut nunta la egreta si a fost super. Am avut 198 de persoane si era loc suficient. in plus am avut o masa de 14 persoane libera. iar de dans e loc suficient. mancarea a fost super, iar serviciile ireprosabile.

mie mi s-a parut destul de mare, este super lung daca deschide usile alea din sticla care delimiteaza fumatori de nefumatori (asa au zis, ca le deschid) si mesele puse se la geam pana-n stalpi......chiar e destul spatiu si de dans nu mai zic

monyk
19.03.2009, 13:10:43
buna
eu am avut nunta la egreta si a fost super. Am avut 198 de persoane si era loc suficient. in plus am avut o masa de 14 persoane libera. iar de dans e loc suficient. mancarea a fost super, iar serviciile ireprosabile.

pai mie mi-au spus ca are capacitatea in jur de 260 de persoane.
daca iti vin mai putine persoane fatya de cate ai spus tu in saptamana nuntii ce se intampla? platesti integral meniurile la persoanele lipsa?

laura_stress
19.03.2009, 13:29:02
eu am comandat 240 de meniuri si am platit 198. si la cazare la fel. nu am platit camerele care le-am rezervat si au fost goale. oricum sunt la conducere niste oameni extraordinari si te intelegi cu ei. eu una am fost tare multumita de egreta.

pai mie mi-au spus ca are capacitatea in jur de 260 de persoane.
daca iti vin mai putine persoane fatya de cate ai spus tu in saptamana nuntii ce se intampla? platesti integral meniurile la persoanele lipsa?

monyk
19.03.2009, 13:35:09
eu am comandat 240 de meniuri si am platit 198. si la cazare la fel. nu am platit camerele care le-am rezervat si au fost goale. oricum sunt la conducere niste oameni extraordinari si te intelegi cu ei. eu una am fost tare multumita de egreta.

aha, deci ai platit exact ce ai consumat, suuuper asa.
Pai si mie mi-au inspirat incredere, am vb cu sefu de sala (cred ca sef de sala era) si super ok omul, chiar a dat de inteles ca trebuie sa iasa bine pentru noi ca doar e un eveniment foarte important.
Abia astept nunta, nu mai am rabdare. >:D<

alina_miresica_disperata
19.03.2009, 15:46:56
aha, deci ai platit exact ce ai consumat, suuuper asa.
Pai si mie mi-au inspirat incredere, am vb cu sefu de sala (cred ca sef de sala era) si super ok omul, chiar a dat de inteles ca trebuie sa iasa bine pentru noi ca doar e un eveniment foarte important.
Abia astept nunta, nu mai am rabdare. >:D<
draga de tine!!!!! te-ai linistit acum, iar nunta o sa vina si ea!!!!
ai sa vezi trece timpul foarte repede.....:* :* :*

monyk
19.03.2009, 16:51:08
draga de tine!!!!! te-ai linistit acum, iar nunta o sa vina si ea!!!!
ai sa vezi trece timpul foarte repede.....:* :* :*

m-am linistit de tot. de fiecare data cand trec pe langa egreta ma apuca fiorii , deja am emotii ;))

REXX1
19.03.2009, 20:22:28
pt monika
nu vreau sa te dezamagesc dar am fost anul trecut la o nunta la egreta unde cica au fost vreo 250 persoane dar vreau sa spun ca a fost un haos total
efectiv nu aveai cum sa iesi de la masa nu era deloc spatiu de dans iar stalpii aceia....nu am cuvinte ca daca te nimeresti sa stai dupa unul zici ca ai venit la pomana pt ca nici nu zici ca ai fi la o nunta ca nu stii ce se intampla pt ca nu vezi nimic
acum depinde cate persoane ai tu dar mai bine tai de pe lista decat sa fie haos si sa nu ai pe unde calca
in rest mancarea a fost foarte buna si localul dragut dar spatiul a dat peste cap totul

MadalynaM
19.03.2009, 20:41:05
pt monika
nu vreau sa te dezamagesc dar am fost anul trecut la o nunta la egreta unde cica au fost vreo 250 persoane dar vreau sa spun ca a fost un haos total
efectiv nu aveai cum sa iesi de la masa nu era deloc spatiu de dans iar stalpii aceia....nu am cuvinte ca daca te nimeresti sa stai dupa unul zici ca ai venit la pomana pt ca nici nu zici ca ai fi la o nunta ca nu stii ce se intampla pt ca nu vezi nimic
acum depinde cate persoane ai tu dar mai bine tai de pe lista decat sa fie haos si sa nu ai pe unde calca
in rest mancarea a fost foarte buna si localul dragut dar spatiul a dat peste cap totul

sa speram ca o sa fie bine si pentru ea,bine macar ca a reusit sa inchirieze ceva. si sa mearga mai departe cu nunta.

REXX1
19.03.2009, 20:53:32
de ce nu te orientezi catre city caci este incomparabil si ca spatiu si ca aranjare si am fost si acolo la o nunta unde mancarea a fost foarte buna

MadalynaM
19.03.2009, 21:23:34
monik stiu ca nu vrea asa scump meniu (scuze monik ca vb in numele tau sper sa nu gresesc)

monyk
19.03.2009, 21:24:51
de ce nu te orientezi catre city caci este incomparabil si ca spatiu si ca aranjare si am fost si acolo la o nunta unde mancarea a fost foarte buna

nuuuuuu, mai bine ma ingramadesc la egreta decat sa fac la city.
asta e, vedem ce-o fi, nu ma mai agit, e bine ca am local :D

monyk
19.03.2009, 21:28:49
monik stiu ca nu vrea asa scump meniu (scuze monik ca vb in numele tau sper sa nu gresesc)

stai linistita, normal ca nu ma supar.
Nici aici nu este meniul prea ieftin, este 120 lei, la city era aproximativ la fel darv acolo chiar nu am vrut. Eu sunt foarte multumita de localul pe care l-am ales , nu dau inapoi si abia astept sa vina nunta, chiar incep sa nu mai am rabdare :)

laura_stress
26.03.2009, 14:14:43
are cineva poze de la o nunta de la egreta alba???

monyk
26.03.2009, 14:33:39
am atasat cateva poze cu localul... astea au fost singurele in care se vad mai bine amenajarile... casuta de bani a stat in spatele mesei... din cate stiu cei de la egreta nu au suport de tort asa ca ti-am trimis si un model de suport cum am avut eu ( tip cascada ). iar in cazul in care esti fumatoare... "nu ii sade bine unei mirese cu tigara in gura"... asa ca 3 tigari toata noaptea si un prieten tot a reusit sa ma prinda...:)

ma gandeam ca nu da bine aranjamentul cu rosu dar chiar merge super.
****tortul era de la Angello, nu? ei au asa suport.

monyk
26.03.2009, 14:37:11
are cineva poze de la o nunta de la egreta alba???

tu chiar vrei sa mai faci o data nunta? :))

au fost parintii mei acolo asta vara la o nunta dar nu am poze.

laura_stress
26.03.2009, 14:37:30
ma gandeam ca nu da bine aranjamentul cu rosu dar chiar merge super.
****tortul era de la Angello, nu? ei au asa suport.

eu am avut de ales intre rosu si roz... dar sincer as crede ca pe verde da mult mai bine... tortul e de la angello...

laura_stress
26.03.2009, 14:38:33
tu chiar vrei sa mai faci o data nunta? :))

au fost parintii mei acolo asta vara la o nunta dar nu am poze.

e randul verisorului meu... dar mireasa nu e din tulcea, si incerc sa o ajut cum pot...:-SS

monyk
26.03.2009, 15:17:16
e randul verisorului meu... dar mireasa nu e din tulcea, si incerc sa o ajut cum pot...:-SS

e mititel restaurantul la Egreta Alba. Cand face nunta si ce capacitate vrea la local?

laura_stress
26.03.2009, 15:25:25
e mititel restaurantul la Egreta Alba. Cand face nunta si ce capacitate vrea la local?

in septembrie si maxim 100 de persoane... dar nu pot sa-mi dau seama cum arata aranjat de nunta....

monyk
26.03.2009, 17:32:15
in septembrie si maxim 100 de persoane... dar nu pot sa-mi dau seama cum arata aranjat de nunta....

am gasit pe net o pozica, incerc s-o atasez, dar e neornat. cel mai bine ar fi sa mergi acolo poate au ei poze de la diferite nunti.
alte localuri ,capacitate in jur de 100 persoane: Panoramic, Imperial, Select, Rex, Rest. Dobrogea, Rolion, Marinarul, Echinox....si nu mai stiu

monyk
26.03.2009, 17:33:00
am uitat sa atasez poza 8-}

laura_stress
26.03.2009, 18:13:19
am uitat sa atasez poza 8-}

mersi pentru poza... tot incerc sa-mi imaginez aranjarea meselor...

monyk
27.03.2009, 10:13:32
mersi pentru poza... tot incerc sa-mi imaginez aranjarea meselor...

chiar imi pare rau ca nu am alta, incearca sa intri pe site-urile celor cu decoratiuni de la noi si poate gasesti aranjamente acolo.

alex99_p
12.03.2010, 17:38:41
Buna fetelor!

Eu am fost la o nunta la Egreta in 2008 si as putea sa spun cate ceva. Nu stiu exact daca intre timp s-a mai schimbat ceva pe acolo, insa o sa va relatez experienta mea acolo.

Asa cum va spuneam am fost acolo la o nuna, si restaurantul este intr-adevar foarte frumusel, si are un mare avantaj, si anume, faptul ca are pe toata lungimea sa un balcon mare care ne-a prins foarte bine noua invitatilor, in sensul ca era foarte placut sa iesi acolo la o gura de aer dupa un dans.

Insa cam asta e parte buna a lucrurilor. Nunta a fost salvata de formatia care a cantat absolut bestial si am dansat toata noaptea de am rupt podelele, pentru ca altceva nu aveam ce sa facem la masa. Spun asta pentru ca am murit de foame toata noaptea, efectiv nimic din ce ne-au servit nu putea fi mancat...aperitivul a fost extrem de sarac, desi in meniu cand citeai ti se parea ca sunt o gramada de chestii acolo, insa tot bacon-ul, salamul si ce mai erau mezeluri erau cate o felie doua absolut transparente si uscate, salatele acelea oribile si am mancat doar rosia....sarmalele erau amestecate cu sarmale vechi si oricum nu erau deloc patrunse, ne-a fost teama sa mancam (si nu numai noua si celorlalti de la masa), cartofii prajiti slinosi, iar friptura una era talpa, iar cealalta cat de cat am reusit sa rupem cate ceva din ea....pestele si cartofii fierti au fost cat de cat, insa ne-au servit la friptura si salata de varza care efectiv era stricata - era "acra"....dimineata cand am ajuns acasa am dat buzna in frigider si am mancat ca eram rupti de foame dupa cat dansasem.....

Norocul mirilor ca a fost muzica buna!!!!
Si stiu ca la cateva luni sau saptamani dupa nunta aceea a fost si un scandal destul de public legat de bucataria acestui restaurant, au dat si la radio , la stiri cateva zile....si anume, o formatie cunoscuta de la noi, Compact cred, plecau in Delta si au mancat la Egreta mancaruri din peste si toti au ajuns la spital cu intoxicatie. Stiu sigur asta pentru au spus la stiri si chiar ma uitam cu sotul meu si ne-am zis ca ii credem...:))

Poate de atunci s-or mai fi schimbat lucrurile insa aveti mare grija sa va interesati. Ma mir ca nimeni de aici de pe forum nu stie lucrurile astea, mai ales ca sunteti tulcence toate si umbla vorba intr-un oras atat de mic....

Va pup si va doresc succes in pregatiri!

Elenusi
13.03.2010, 13:00:47
:O
Buna fetelor!

Eu am fost la o nunta la Egreta in 2008 si as putea sa spun cate ceva. Nu stiu exact daca intre timp s-a mai schimbat ceva pe acolo, insa o sa va relatez experienta mea acolo.

Asa cum va spuneam am fost acolo la o nuna, si restaurantul este intr-adevar foarte frumusel, si are un mare avantaj, si anume, faptul ca are pe toata lungimea sa un balcon mare care ne-a prins foarte bine noua invitatilor, in sensul ca era foarte placut sa iesi acolo la o gura de aer dupa un dans.

Insa cam asta e parte buna a lucrurilor. Nunta a fost salvata de formatia care a cantat absolut bestial si am dansat toata noaptea de am rupt podelele, pentru ca altceva nu aveam ce sa facem la masa. Spun asta pentru ca am murit de foame toata noaptea, efectiv nimic din ce ne-au servit nu putea fi mancat...aperitivul a fost extrem de sarac, desi in meniu cand citeai ti se parea ca sunt o gramada de chestii acolo, insa tot bacon-ul, salamul si ce mai erau mezeluri erau cate o felie doua absolut transparente si uscate, salatele acelea oribile si am mancat doar rosia....sarmalele erau amestecate cu sarmale vechi si oricum nu erau deloc patrunse, ne-a fost teama sa mancam (si nu numai noua si celorlalti de la masa), cartofii prajiti slinosi, iar friptura una era talpa, iar cealalta cat de cat am reusit sa rupem cate ceva din ea....pestele si cartofii fierti au fost cat de cat, insa ne-au servit la friptura si salata de varza care efectiv era stricata - era "acra"....dimineata cand am ajuns acasa am dat buzna in frigider si am mancat ca eram rupti de foame dupa cat dansasem.....

Norocul mirilor ca a fost muzica buna!!!!
Si stiu ca la cateva luni sau saptamani dupa nunta aceea a fost si un scandal destul de public legat de bucataria acestui restaurant, au dat si la radio , la stiri cateva zile....si anume, o formatie cunoscuta de la noi, Compact cred, plecau in Delta si au mancat la Egreta mancaruri din peste si toti au ajuns la spital cu intoxicatie. Stiu sigur asta pentru au spus la stiri si chiar ma uitam cu sotul meu si ne-am zis ca ii credem...:))

Poate de atunci s-or mai fi schimbat lucrurile insa aveti mare grija sa va interesati. Ma mir ca nimeni de aici de pe forum nu stie lucrurile astea, mai ales ca sunteti tulcence toate si umbla vorba intr-un oras atat de mic....

Va pup si va doresc succes in pregatiri!

Sunt si eu curioasa... vorbesti de Hotel restaurant Egreta situat langa Hotelul Delta sau de Egreta Alba din piata noua?:O

monyk
13.03.2010, 14:03:32
:O

Sunt si eu curioasa... vorbesti de Hotel restaurant Egreta situat langa Hotelul Delta sau de Egreta Alba din piata noua?:O

Vorbeste de Hotel Egreta.
Va garantez eu ca este exact opusul la tot ceea ce s-a spus mai sus. Cei de la Compact mai fac alergii si de la "beutura" sau "mancare in exces". ;))
Am o prietena la receptie si de cand lucreaza ea acolo, de vreo 2 ani parca sau chiar mai bine s-au facut destule nunti acolo si toata lumea a fost mai mult decat multumita.

alinanicoleta
13.03.2010, 14:12:08
Cei de la Compact nu au mancat la Egreta ma refer la pestelede care zic ei... si din cate stiu e vorba de Egreta Alba ca a postat pe acest topic...

Elenusi
14.03.2010, 07:55:14
Cei de la Compact nu au mancat la Egreta ma refer la pestelede care zic ei... si din cate stiu e vorba de Egreta Alba ca a postat pe acest topic...
Mersi alina .. m-am linistit totusi chiar daca ar fi fost vorba de egreta din 2008 si pana acum mute se pot schimba .. cum a zis si monyk..

alinanicoleta
14.03.2010, 20:57:00
Mersi alina .. m-am linistit totusi chiar daca ar fi fost vorba de egreta din 2008 si pana acum mute se pot schimba .. cum a zis si monyk..

acum sincer... orice restaurant are si bune si rele! parerea mea... iar acel caz a fost mediatizat la tv numai ca ei nu au spus si localul!!! doar aici in tulcea se vehicula localul... insa unii stiau care era altii nu... plus ca cei de la compact nu au mancat la egreta alba sub nicio forma... cred ca nici nu stiu ca exista localul

Anca_Gurgu
15.03.2010, 13:03:23
hai k asta chiar e tare....nu stiu ce sa cred,dar fratele meu a fost la o nunta iarna asta la egreta si chiar i-am spus sa fie atent si sa imi spuna cum e mancarea,localul,servirea,etc.si spre surprinderea mea nu mi-a zis nimik din ceea ce am vazut scris mai sus.asa k sincer nici nu stiu ce sa cred....oricum eu sper k astea sa fie doar niste barfe,cu toate k orice local are si parti mai putin bune,dar acum nimeni nu poate fi perfect:-p si dak mie una mi s-ar intampla la nunta mea,ceea ce nu imi doresc,sa fie mancarea stricata,veche,alterata sau mai stiu eu ce,nu stiu cum sa va explic,dar dimineata nu mai vede nici un ban de la mine..o sa se aleaga cu arvuna de au avut-o si cam atat...si nu stiu dak ei ar risca sa li se faca o astfel de reclama si pagube de genul asta ..

alinanicoleta
15.03.2010, 13:05:42
hai k asta chiar e tare....nu stiu ce sa cred,dar fratele meu a fost la o nunta iarna asta la egreta si chiar i-am spus sa fie atent si sa imi spuna cum e mancarea,localul,servirea,etc.si spre surprinderea mea nu mi-a zis nimik din ceea ce am vazut scris mai sus.asa k sincer nici nu stiu ce sa cred....oricum eu sper k astea sa fie doar niste barfe,cu toate k orice local are si parti mai putin bune,dar acum nimeni nu poate fi perfect:-p si dak mie una mi s-ar intampla la nunta mea,ceea ce nu imi doresc,sa fie mancarea stricata,veche,alterata sau mai stiu eu ce,nu stiu cum sa va explic,dar dimineata nu mai vede nici un ban de la mine..o sa se aleaga cu arvuna de au avut-o si cam atat...si nu stiu dak ei ar risca sa li se faca o astfel de reclama si pagube de genul asta ..

ai ai dreptate! pe langa faptul ca nu le platesti dar aduceam si OPC-ul... si Sanepidul... totusi nu cred ca e vorba de Egreta ci de Egreta Alba... care e cu totul alta locatie... tot prin zona respectiva numai ca e vis-a-vis de Piata Noua
faza cu toata mancarea stricata... e prea de tot... mai gasesti ceva la un meniu mai dubios poate dar toata mancarea nu cred... cel putin eu nu am intalnit asta... la rolion nu mi-a placut pestele... prea cauciucat si nu am putut sa il mananc dar rest OK...

Anca_Gurgu
18.03.2010, 22:22:40
ai ai dreptate! pe langa faptul ca nu le platesti dar aduceam si OPC-ul... si Sanepidul... totusi nu cred ca e vorba de Egreta ci de Egreta Alba... care e cu totul alta locatie... tot prin zona respectiva numai ca e vis-a-vis de Piata Noua
faza cu toata mancarea stricata... e prea de tot... mai gasesti ceva la un meniu mai dubios poate dar toata mancarea nu cred... cel putin eu nu am intalnit asta... la rolion nu mi-a placut pestele... prea cauciucat si nu am putut sa il mananc dar rest OK...
mai nu zice nimeni k toate mancarurile sa fie perfecte,dar nici chiar asa...oricum si eu cred k e vb de o vreo confuzie.asta e oricum,vom trai si vom vedea;))

monyk
19.03.2010, 19:13:30
mai nu zice nimeni k toate mancarurile sa fie perfecte,dar nici chiar asa...oricum si eu cred k e vb de o vreo confuzie.asta e oricum,vom trai si vom vedea;))

eu nu imi fac deloc probleme din punctul asta de vedere. nuntile noastre sunt in plin sezon si al concediilor si al nuntilor............mancare nu ramane de la un eveniment la altul :D

alinanicoleta
20.03.2010, 08:21:19
Fetelor va zic de pe acum! nu va place ceva sau vi se pare ciudat nu platiti pt acel lucru!!! ca dc faceti sesizare nu le convine!!! in caz de incearca sa va forteze eu zic sa luati masuri! eu ma refer la meniurile localurilor si nu numai!

monyk
20.03.2010, 16:23:09
Fetelor va zic de pe acum! nu va place ceva sau vi se pare ciudat nu platiti pt acel lucru!!! ca dc faceti sesizare nu le convine!!! in caz de incearca sa va forteze eu zic sa luati masuri! eu ma refer la meniurile localurilor si nu numai!

pai lucrul asta il voi face cu siguranta pentru ca numai eu stiu cat ma chinui sa strang banut cu banut ca sa-mi fac nunta asa cum mi-o doresc

lucica_alin
06.05.2010, 01:14:06
eu fac nunta la egreta alba pe 30 octombrie

alinanicoleta
06.05.2010, 08:25:14
eu fac nunta la egreta alba pe 30 octombrie

bine ai venit printre noi! ce pregatiri ai facut pana acum? egreta alba cate locuri are?