PDA

Versiunea completa : Rochia de mireasa in Alba

didis
20.03.2007, 12:20:57
Buna,
M-ar fi interesat si pe mine un magazin in Alba de unde as putea sa-mi cumpar rochia de mireasa si accesoriile.Stiti cumva unul?:(

cisi5
20.03.2007, 12:44:16
Buna,
M-ar fi interesat si pe mine un magazin in Alba de unde as putea sa-mi cumpar rochia de mireasa si accesoriile.Stiti cumva unul?:(
eu zic sa faci mai degraba o excursie pana in Cluj, unde ai mai multe oferte. Gasesti pe forumul Cluj detalii legate de saloane. Bafta la cautari:)

ankza
24.04.2007, 14:09:54
sal
si eu sunt din alba iulia
spuneti-mi dac ati gasit ceva frumos in alba
ca eu nu am gasit
am fost la cluj pt rochie

ramonai
18.05.2007, 12:46:35
sal
si eu sunt din alba iulia
spuneti-mi dac ati gasit ceva frumos in alba
ca eu nu am gasit
am fost la cluj pt rochie

Deci ti-ai cautat rochita in Cluj? Ti-ai si cumparat-o? Ce ai vazut frumos in Cj? Poate ne pui si o poza cu rochita ta :) .
Te pupic.

ankza
29.05.2007, 15:05:44
Deci ti-ai cautat rochita in Cluj? Ti-ai si cumparat-o? Ce ai vazut frumos in Cj? Poate ne pui si o poza cu rochita ta :) .
Te pupic.

da am probat in cj dar nu ma hotarasem inca
cand am venit acasa
am fost din intamplare la "Printesa Serii" cu o prietena si am vazut rochiaaaaaaaa
am probat-o ,era pe crem si eu am vrut-o pe alb
intr-o sapt. mi-a adus-o si acum e la mine in dulap :)

anajoldos232004
30.05.2007, 12:31:13
cand am venit acasa
am fost din intamplare la "Printesa Serii" cu o prietena si am vazut rochiaaaaaaaa
ciao miresico;-) vreau doar sa te intreb cat te-a costat rochia?Nu am fost inca la acest magazin dar tot asa am auzit de la o prietena ca sunt cele mai frumoase rochii de mireasa din alba. Acum vreau si eu sa merg sa vad si in alte orase, m-ar interesea targuri de nunti sti-ti cumva cand sunt si unde anume?
Multumesc.

ankza
31.05.2007, 11:03:17
ciao miresico;-) vreau doar sa te intreb cat te-a costat rochia?Nu am fost inca la acest magazin dar tot asa am auzit de la o prietena ca sunt cele mai frumoase rochii de mireasa din alba. Acum vreau si eu sa merg sa vad si in alte orase, m-ar interesea targuri de nunti sti-ti cumva cand sunt si unde anume?
Multumesc.
buna
rochia m-a costat 1100 ROn +jupa 55ROn
voalul si celelalte accesorii nu le-am luat de la ei
eu zic sa mergi sa vezi
oricum mai ai timp
despre targuri mai spre toamna

anajoldos232004
01.06.2007, 14:47:52
buna
rochia m-a costat 1100 ROn +jupa 55ROn
voalul si celelalte accesorii nu le-am luat de la ei
eu zic sa mergi sa vezi
oricum mai ai timp
despre targuri mai spre toamna
Mersi mult, nu mi se pare scumpa deloc este un pret acceptabil si ma gandesc ca este si frumosa daca ai preferat-o in locul celor din cluj.
Eu mai astept putin targurile de nunti si apoi o sa cutreieram orasele.
[]

ramonai
11.06.2007, 15:01:43
cand am venit acasa

Ma bucur ca ti-ai gasit ce iti place. Poate ne pui si o poza cu rochita ta. Pe unde e localizat acest magazin "Printesa Serii" ?
Sa stii ca eu de cele mai multe ori ma enervez cand trebuie sa imi cumpar ceva din CJ. E adevarat ca e mai mare orasul dar totusi nu are o oferta foarte buna. Depinde si ce iti doresti si ce noroc ai.

Multa bafta la toate miresicile care isi cauta rochita perfecta :)

raull
21.08.2007, 20:00:16
SALUT.NU DE MULT AM VENIT SI EU IN TARA SI CAUTAND TOT FELU DE SITURI CU ROCHII DE MIREASA AM DAT DE ACEST SITE.SUNT FFFFFF FERICITA CA DATORITA MESAJULUI TAU MI-AM GASIT O ROCHITA SUPER>:D< .AI AVUT DREPTATE SUNT ROCHITE UNICAT CRED CA NU AM VAZUT IN ALBA ROCHITE CA LA EI SI LA ASA PRETURI.PT. CINE NU SI-A GASIT ROCHITA MERITA SA INCERCATI (MAGAZIN PRINTESA SERII-ALBA IULIA,CETATE).DAR TREBUIE SA VA GRABITI CA TREC FOARTE REPEDE MODELELE DEOSEBITE.INCA ODATA MERSI MULT.PUPICI.

ankza
22.08.2007, 07:54:02
SALUT.NU DE MULT AM VENIT SI EU IN TARA SI CAUTAND TOT FELU DE SITURI CU ROCHII DE MIREASA AM DAT DE ACEST SITE.SUNT FFFFFF FERICITA CA DATORITA MESAJULUI TAU MI-AM GASIT O ROCHITA SUPER>:D< .AI AVUT DREPTATE SUNT ROCHITE UNICAT CRED CA NU AM VAZUT IN ALBA ROCHITE CA LA EI SI LA ASA PRETURI.PT. CINE NU SI-A GASIT ROCHITA MERITA SA INCERCATI (MAGAZIN PRINTESA SERII-ALBA IULIA,CETATE).DAR TREBUIE SA VA GRABITI CA TREC FOARTE REPEDE MODELELE DEOSEBITE.INCA ODATA MERSI MULT.PUPICI.
ma bucur ca ti-ai gasit rochie
sa ai o nunta frumoasa
daca mai vrei si ale detalii te pot ajuta cu placere

mamuska
21.10.2007, 11:41:39
Buna miresici.
Eu o sa am nunta in Alba, dar locuiesc in Cluj. Stiu ca sunt un pic avantajata. Dar totusi as vrea sa stiu ce preturi sunt in Alba si ce iti ofera piata de aici. Ma refer la aranjatul salii, bisericii, coafeza, foto&video si ce mai e nevoie. Chiar nu am mai fost de curand la o nunta in Alba Iulia si nu stiu ce se mai poarta :). Incerc sa ma documentez cat mai mult. Daca mai aflati cate ceva mai suneti-ne si noua.
Lavy, o scumpica de pe forum >:D< , mi-a povestit destul de multe despre nunta ei. O nunta superba.
Rochiile de unde vi le luati? Daca de la Cluj, unde anume ati gasit rochite frumoase?

Va pupic pe toate.
Noi am facut nunta la Sebes,dar costumul lui si rochita mea le-am cumparat de la Cluj cu toate ca am cautat si in Bucuresti, Ploiesti, Brasov, Alba si nu am gasit nimic...[]

laura_cristina81
16.01.2008, 16:47:38
Am nunta anul acesta in august si vreau sa va intreb daca stiti o croitoteasa buna,sau un salon unde fac rochii la comanda.v-ati mai facut careva la comanda rochia?cum sunt preturile?
eu nu sunt in tara,ajung numai la inceputut lui august si as vrea sa stiumi-ar ajunge o luna sa o cumand,in cazul in care nu gasesc ceva sa imi placa prin magazine.atasez cateva poze cu modele care imi plac.va pup,casa de piatra celor care deja s-au casatorit si nunta frumoasa celor care urmeaza

Rucsy
24.01.2008, 22:33:11
Am nunta anul acesta in august si vreau sa va intreb daca stiti o croitoteasa buna,sau un salon unde fac rochii la comanda.v-ati mai facut careva la comanda rochia?cum sunt preturile?
eu nu sunt in tara,ajung numai la inceputut lui august si as vrea sa stiumi-ar ajunge o luna sa o cumand,in cazul in care nu gasesc ceva sa imi placa prin magazine.atasez cateva poze cu modele care imi plac.va pup,casa de piatra celor care deja s-au casatorit si nunta frumoasa celor care urmeaza

Din ceea ce vad, banuiesc ca modele alese de tine sunt creatii spaniole...ai incercat sa le achizitionezi direct de acolo? Ce preturi au??
Spre exemplu, eu locuiesc de cativa ani in Bucuresti dar nunta o vom face in Alba Iulia...m-am interesat la magazinul Mariage Couture din Bucuresti si rochitele genul acesta din colectia White One erau cam 1000 de euro! Acum nu stiu ce buget esti tu dispusa sa aloci pt rochita...iar daca vrei sa folosesti aceleasi materiale ca si originalele chiar si la comanda te va costa destul de mult...si in plus s-ar putea sa ai surprize...sa nu ti-o dea croitoreasa la timp, sa nu iasa exact cum ti-ai dorit..etc.:-?
Dar daca gasesti pe cineva capabil sa faca o rochie de genul asta...atunci merita.:)

alexandra_fleig
23.09.2008, 11:06:28
e chiar asa de rau sa fie nunta duminica?:-sdaca e de zi...eu cam duminica o am:) sincer e ...chiar asa de rau? ca imediat nu ma mai marit:)

Hehe ce dragutza esti! Nu-ti fa tu probleme ca e duminica, doar nunta tot nunta e indiferent de zi si cu siguranta cine te iubeste va fi alaturi de tine! si asta e important nu? Fiind de zi lumea nu va fi obosita pe a doua zi si chiar daca va fi cui ii pasa? hehe

Vroiam sa va spun ca am inceput mai intens pregatirile de nunta. Sotul si-a gasit deja costumatie (el fiind in armata si-a tras o uniforma de gala noua gen frac si papion si gata). Iar eu am gasit niste web site-uri super cu rochii de mireasa!!! Eu locuind in Italia si castigand in $$$ nu prea cumpar in euro ca ma cam rupe la buzunar, deci aproape tot ce cumpar comand pe net in preturi de dolari si nu am avut probleme nicioadata. Bineinteles verific afacerea online prin Better Bureau Business (un site unde sunt listate afacerile din SUA care sunt verificate si sigure). Preturile sunt super, discount-uri peste discounturi, sute de modele si pe la 400-600 $$ gasesti ceva super fain prelucrat exact pe masurile tale. Nu vreau sa fac reclama, dar consider ca sunt preturi foarte bune fata de cele din tara sau din europa unde 1000 euro nici nu-i prea mult sa dai pe o rochie... Daca mai intereseaza pe cineva voi da mai multe detalii.
Am atasat si poza cu rochia pe care mi-am ales-o eu ($389).

Va pup si spor la treaba!

ankza
23.09.2008, 11:33:40
Hehe ce dragutza esti! Nu-ti fa tu probleme ca e duminica, doar nunta tot nunta e indiferent de zi si cu siguranta cine te iubeste va fi alaturi de tine! si asta e important nu? Fiind de zi lumea nu va fi obosita pe a doua zi si chiar daca va fi cui ii pasa? hehe

Vroiam sa va spun ca am inceput mai intens pregatirile de nunta. Sotul si-a gasit deja costumatie (el fiind in armata si-a tras o uniforma de gala noua gen frac si papion si gata). Iar eu am gasit niste web site-uri super cu rochii de mireasa!!! Eu locuind in Italia si castigand in $$$ nu prea cumpar in euro ca ma cam rupe la buzunar, deci aproape tot ce cumpar comand pe net in preturi de dolari si nu am avut probleme nicioadata. Bineinteles verific afacerea online prin Better Bureau Business (un site unde sunt listate afacerile din SUA care sunt verificate si sigure). Preturile sunt super, discount-uri peste discounturi, sute de modele si pe la 400-600 $$ gasesti ceva super fain prelucrat exact pe masurile tale. Nu vreau sa fac reclama, dar consider ca sunt preturi foarte bune fata de cele din tara sau din europa unde 1000 euro nici nu-i prea mult sa dai pe o rochie... Daca mai intereseaza pe cineva voi da mai multe detalii.
Am atasat si poza cu rochia pe care mi-am ales-o eu ($389).

Va pup si spor la treaba!
foarte frumoasaaaaaaaaaaaa
ma bucur ca ti-ai gasit rochia si la un pret fff bun
ai putea sa pui linkul poate sunt si alte miresici interesate

danicu
23.09.2008, 11:41:29
da...deosebita rochitza, finutza, cred ca iti va veni tare bine:), daca poti pune un link sa ne clatim ochii si noi:*(mersi de incurajari..pt nunta mea duminica...)

Rucsy
23.09.2008, 13:49:49
foarte frumoasaaaaaaaaaaaa
ma bucur ca ti-ai gasit rochia si la un pret fff bun
ai putea sa pui linkul poate sunt si alte miresici interesate

In Romania cred ca un astfel de model nu il gasea mai ieftin de 800 de euro..asa este aici sunt mai scumpe.
Rochita mea m-a ruinat:D , intr-adevar a facut senzatie printre invitati dar este foarte ok si ma bucur ca ai gasit ceva atat de finut fara sa faci o investitie colosala...ca pana la urma o data este purtata!
Sa iti poarte noroc! Vei fi o miresica frumoasa!>:D<

alexandra_fleig
24.09.2008, 12:43:27
Sigur, sper sa ma lase sa postez site-uri aici. Am 3 dar unul inca e sub investigatii ca nu sunt sigura ca e de incredere. Celelalte 2 au trecut testul si vi le si dau houseofbrides.com si netbride.com.

Singura chestie e ca la americanii astia vad ca se poarta trena foarte lunga si nu ca nu arata bine, dar e foarte incomoda in timpul petrecerii... Dar se poate lucra la ea la croitoreasa.

Va pup

_Anamaria_
21.01.2009, 12:49:44
:-\ dintre cele care ati avut nunta imi puteti spune ce ati facut cu rochita dupa aceea, stiti prin alba unde pot sa o dau spre vanzare ca imi pare rau sa o tin in dulap si ocupa mult loc. va multumesc

ankza
21.01.2009, 13:52:29
:-\ dintre cele care ati avut nunta imi puteti spune ce ati facut cu rochita dupa aceea, stiti prin alba unde pot sa o dau spre vanzare ca imi pare rau sa o tin in dulap si ocupa mult loc. va multumesc

buna, si eu am rochita tot in dulap, nu stiu de existenta unui magazin pentru asa ceva.poate stiu alte fete:*

Rucsy
22.01.2009, 15:03:18

eu am vandut-o unei miresici de pe forum...ii promisesem rochia inainte de nunta mea ,si-a dorit-o foarte mult. De magazine de acest gen nici eu nu stiu..dar uite e o idee de afacere;)) ..poate ar fi bine sa incerci dupa nunta sa pui un anunt.

DDianaG
15.02.2009, 22:22:42
Hello! Postez si eu pentru prima oara pe acest site. Am si eu nunta in acest an la Restaurantul Astoria de langa Santimbru. Dilema mea este cu rochia de mireasa. Am vazut modelele de la Alb si negru expuse la Cluj, dar sincer mi se par preturile cam piperate ... nu stiu daca merita. Am gasit si o rochie care sa imi placa mult, dar totusi parca e cam mult sa dai 3.000 lei pentru o rochie care nu mi-a furat inima :). Credeti din experienta voastra ca as putea gasi ceva frumos in Alba sau prin imprejurimi? Spuneati de un magazin din Sibiu. Ati putea sa imi spuneti cam pe unde este?
Si inca o rugaminte daca am inceput, ati avut careva rochie de la White Lady? Am inteles ca magazinul de pe bulevard din Cetate ar aduce la comanda.
Mersi mult de tot si scuze pentru sirul lung de intrebari :D

tabyhera
18.02.2009, 11:09:05
Hello! Postez si eu pentru prima oara pe acest site. Am si eu nunta in acest an la Restaurantul Astoria de langa Santimbru. Dilema mea este cu rochia de mireasa. Am vazut modelele de la Alb si negru expuse la Cluj, dar sincer mi se par preturile cam piperate ... nu stiu daca merita. Am gasit si o rochie care sa imi placa mult, dar totusi parca e cam mult sa dai 3.000 lei pentru o rochie care nu mi-a furat inima :). Credeti din experienta voastra ca as putea gasi ceva frumos in Alba sau prin imprejurimi? Spuneati de un magazin din Sibiu. Ati putea sa imi spuneti cam pe unde este?
Si inca o rugaminte daca am inceput, ati avut careva rochie de la White Lady? Am inteles ca magazinul de pe bulevard din Cetate ar aduce la comanda.
Mersi mult de tot si scuze pentru sirul lung de intrebari :D
In sibiu este reprezentanta avangarde brides, te uiti la ei pe site(acelasi nume.ro) si suni si iti faci programare...in alba iulia..hmm...ai putea incerca la ever after peste drum de piata, putin mai jos, au si ei rochii de mirese de la casa mirandi...si ai mai putea incerca la magzinul ce este pe colt la b-dul 1 decembrie intersectie cu calea motilor...sper ca am explicat bine :*...sau la maya fashion..la galeriile ulpia...nu mai stiu altele....
succes...ca stiu ca e foarte greu pana gasesti ceva sa iti placa...!!!:x

DDianaG
18.02.2009, 18:13:05
In sibiu este reprezentanta avangarde brides, te uiti la ei pe site(acelasi nume.ro) si suni si iti faci programare...in alba iulia..hmm...ai putea incerca la ever after peste drum de piata, putin mai jos, au si ei rochii de mirese de la casa mirandi...si ai mai putea incerca la magzinul ce este pe colt la b-dul 1 decembrie intersectie cu calea motilor...sper ca am explicat bine :*...sau la maya fashion..la galeriile ulpia...nu mai stiu altele....
succes...ca stiu ca e foarte greu pana gasesti ceva sa iti placa...!!!:x

mersi mult de ajutor!!!

czuky
22.03.2009, 18:11:46
a fost cineva la casa maris...ce preturi au si modele daca sunt frumoase mar interesa...ms mult

carmen_aiud
24.04.2009, 09:28:28
fetelor ieri am intrat intr-un magazin de rochii de mireasa..... si am iesit foarte dezamagita..... modelul care imi placea mie costa aproape 5000 lei:( :( :( ....sincer nu m-am gandit la asa sume pentru rochia de mireasa.:(( :(( :(( ...voi cat ati dat pe rochia de mireasa????:-\ :-\ :-\

micki23
24.04.2009, 19:09:46
fetelor ieri am intrat intr-un magazin de rochii de mireasa..... si am iesit foarte dezamagita..... modelul care imi placea mie costa aproape 5000 lei:( :( :( ....sincer nu m-am gandit la asa sume pentru rochia de mireasa.:(( :(( :(( ...voi cat ati dat pe rochia de mireasa????:-\ :-\ :-\

cel mai bine e sa mergi la expozitii...acolo au preturi bune...si vin tot firmele de unde iti cumperi rochii scumpe, insa aici le reduc...:)

eveline11
14.05.2009, 15:42:52
Nici eu nu mi-am vandut rochia, o am tot in husa pe umeras acasa la parintii mei, ca la noi nu avem loc :)

Iulia_Nicoleta
12.08.2009, 22:25:42
Ati gasit cumva vreun magazin care sa preia rochii de mireasa? Sau cel putin sa le poti inchiria prin intermediul lor?

bebedinio
15.01.2010, 21:23:04

Cei de la Mirandi au rochii super, foarte bine lucrate si la preturi ff bune. In Alba gasesti vis-a-vis de Raema, la Ever After Decor (din cate am auzit, de anul asta numai aici o sa se gasesca in Alba rochii de la Mirandi).

biancalupu
25.01.2010, 15:53:44
Buna viitoare miresici,

Vad ca va da batai de cap cautarea rochitelor de mireasa. Daca va intereseaza, imi vand eu rochita de mireasa, un model deosebit si frumos, de culoarea untului. Eu am 1,70m si 60 kg, dar rochita este facuta pentru a se modifica; cu aprox. 2 numere se poate largi sau stramta. Eu am cumparat-o din Timisoara, unde am avut si nunta, dar rochita este la mama mea la Cugir, asa ca daca va place pot sa o aduc la Alba sa o vedei si live :)

Daca sunteti curioase sa o vedeti puteti sa-mi lasati mail-ul vostru la PM si o sa va trimit poze cu ea.

Bafta!
Bianca

r_kmy
29.01.2010, 09:55:30
Cei de la Mirandi au rochii super, foarte bine lucrate si la preturi ff bune. In Alba gasesti vis-a-vis de Raema, la Ever After Decor (din cate am auzit, de anul asta numai aici o sa se gasesca in Alba rochii de la Mirandi).

am vazut si peste drum de benzinaria florea rochii de la MIRANDI

bebedinio
30.01.2010, 19:46:49
am vazut si peste drum de benzinaria florea rochii de la MIRANDI

din cate stiu eu colectia 2010 nu o sa se gaseasca acolo.

r_kmy
01.02.2010, 10:40:15
din cate stiu eu colectia 2010 nu o sa se gaseasca acolo.
se poate face comanda

ctin_flori
09.02.2010, 15:45:00
Buna fetelor!eu am avut nunta in alba si rochita mi am cumparat o din Cluj..eu locuiesc in Sibiu si sincer nu am gasit ceva deosebit si la preturi accesibile aici.Am cautat si in Alba dar cand am avut eu nunta nu erau pre amulte magazine...intreba cineva de casa maris...nu aveau decat vreo 3 rochii cand imi cautam eu..aveau pe Bulevardul din cetate magazinul in apropiere de leonardo daca nu ma insel...ce s a zic in cluj am dat 1200pe ea si 50 lei pe voal..50 lei pe cerc...deci pe la 1300 a iesit..oricum..eu zic sa mergi si pe la targuri..eu una am fost si am si vazut modele sa mi placa si la preturi de bun simt dar am vrut totusi sa mai caut...

bebedinio
11.02.2010, 12:36:54
se poate face comanda

Cei de la Mirandi spun ca in Alba mai livreaza doar la Ever After Decor, nu mai livreaza si pe Motilor.

r_kmy
11.02.2010, 17:23:46
am aflat si eu de curand

izabela_iza
08.03.2010, 12:52:11
da corect ai dreptate

unlepicorn
20.04.2010, 12:32:05
cine stie unde gasesc in cluj centre de inchiriat rochii de mireasa, as dori ceva de la San Patrick si noua e prea scumpa sa o cumpar. multumesc

bebedinio
20.04.2010, 13:28:42
cine stie unde gasesc in cluj centre de inchiriat rochii de mireasa, as dori ceva de la San Patrick si noua e prea scumpa sa o cumpar. multumesc

in Alba gasesti sa cumperi rochia noua la pretul de inchiriere de la Cluj de la San Patrick si aceasi calitate...

lore_edana
26.07.2010, 01:37:56
unde se gasesc rochite de firma in alba??eu va zic sincer...voi miresici din alba veniti la cluj,nu mai faceti greseala aceasta...au aici niste tarife umflate doar pt k e orasul mareee,eu din cj caut la alba foto,video,rochita......staroste,nu se compara preturile...ex:in cj am gasit un staroste bun pe anul viitor cu minim 18 mil,la ab cu 5 mil :)

bebedinio
27.07.2010, 11:43:47
unde se gasesc rochite de firma in alba??eu va zic sincer...voi miresici din alba veniti la cluj,nu mai faceti greseala aceasta...au aici niste tarife umflate doar pt k e orasul mareee,eu din cj caut la alba foto,video,rochita......staroste,nu se compara preturile...ex:in cj am gasit un staroste bun pe anul viitor cu minim 18 mil,la ab cu 5 mil :)

intra-adevar, miresicile din Alba merg in Cluj si platesc cu cateva milioane bune in plus pe rochii ce le-ar putea luat f usor si din Alba...chiar daca e un oras mai mic ca Clujul, nu inseamna ca nu trebuie sa cauti si aici. e un magazin in zona pietii din cetate, ever after decor, f cochet si cu multe modele de rochii de mireasa, accesorii o gramada...important e sa nu pornesti cu ideea preconceputa ca in alba nu gasesti...

bebedinio
31.03.2011, 15:38:52
eu am gasit rochii cu materiale ff bune si la preturi cu 500-1000 lei mai putin ca la cluj, marca Mirandi, la Ever After Decor, langa parcarea de la pati-bar.

zllumy
04.08.2011, 10:41:08
Am auzit ca in Deva ai avea mai multe optiuni de a-ti gasi o rochie de mireasa.Stie cineva mai multe amanunte?Si daca ar fi un raport bun calitate-pret?

bebedinio
06.08.2011, 08:48:35
Am auzit ca in Deva ai avea mai multe optiuni de a-ti gasi o rochie de mireasa.Stie cineva mai multe amanunte?Si daca ar fi un raport bun calitate-pret?

eu am auzit contrariul, ca nu gasesti mare lucru la Deva..depinde poate si de gusturi...
ai incercat la magazinul de vis-a-vis de Hotel Cetate? sunt f dragute doamnele de acolo.

zllumy
06.08.2011, 10:44:26
eu am auzit contrariul, ca nu gasesti mare lucru la Deva..depinde poate si de gusturi...
ai incercat la magazinul de vis-a-vis de Hotel Cetate? sunt f dragute doamnele de acolo.
Mersy.Nu am fost inca la nici un magazin din Alba.Sunt plecata din tara si abia in iarna vin acasa sa colind magazinele.Momentan ma iau dupa ce aud...Sper sa nu fie asa greu sa-ti gasesti rochia visurilor.

alexandraroxana
07.08.2011, 23:14:51

Mie nu mi s-au parut deloc dragute doamnele de la Aritrocrat Boutique. Am fost de 2 ori si mi s-au parut arogante, indiferente, m-au ignorat, nu m-au considerat ca pe o potentiala clienta. Probabil nu voi lua in considerare acest magazin pentru achizitionarea rochiei.
Foarte frumos s-au purtat insa fetele de la Romantica (langa Liceul Militar, in CF5), unde au rochii Maya Fashion, am probat acolo 2 rochite si mi-a placut mult stilul de abordare al clientului.^:)^

oanasimo
29.08.2011, 14:43:38
eu tot de la romantica mi-am luat rochia
chiar dragute fetele de acolo

alexandraroxana
29.08.2011, 17:16:32
eu tot de la romantica mi-am luat rochia
chiar dragute fetele de acolo

Ce model de rochita ti-ai luat de la mag. Romantica? Nu postezi o poza sa vedem si noi?

bebedinio
03.09.2011, 18:05:51
Mie nu mi s-au parut deloc dragute doamnele de la Aritrocrat Boutique. Am fost de 2 ori si mi s-au parut arogante, indiferente, m-au ignorat, nu m-au considerat ca pe o potentiala clienta. Probabil nu voi lua in considerare acest magazin pentru achizitionarea rochiei.
Foarte frumos s-au purtat insa fetele de la Romantica (langa Liceul Militar, in CF5), unde au rochii Maya Fashion, am probat acolo 2 rochite si mi-a placut mult stilul de abordare al clientului.^:)^

eu am fost la Aristocrat Boutique cu viitoarea mea finuta si ne-am simtit foarte bine tratate. Si cat timp a probat finuta au mai venit 2 cliente dupa rochii si erau si ele foarte incantate de doamnele de acolo...

florina_flor
22.01.2012, 14:53:28
as vrea eu sa vad rochita ta daca ai e valabila oferta :)

Buna viitoare miresici,

Vad ca va da batai de cap cautarea rochitelor de mireasa. Daca va intereseaza, imi vand eu rochita de mireasa, un model deosebit si frumos, de culoarea untului. Eu am 1,70m si 60 kg, dar rochita este facuta pentru a se modifica; cu aprox. 2 numere se poate largi sau stramta. Eu am cumparat-o din Timisoara, unde am avut si nunta, dar rochita este la mama mea la Cugir, asa ca daca va place pot sa o aduc la Alba sa o vedei si live :)

Daca sunteti curioase sa o vedeti puteti sa-mi lasati mail-ul vostru la PM si o sa va trimit poze cu ea.

Bafta!
Bianca

florina_flor
22.01.2012, 15:03:08
Sunt in Deva si Hunedoara magazine cu rochite frumoase, am vazut cateva modele la targurile de nunti din anii trecuti unde au fost firme din toate orasele invecinate si nasica mea e din Hunedoara si acolo si-a facut o rochita superba super-trendy
Asteapta ca din cate stiu eu o sa fie Targ de nunti luna viitoare si la noi la Alba Mall

alexandraroxana
23.01.2012, 21:34:25
Sunt in Deva si Hunedoara magazine cu rochite frumoase, am vazut cateva modele la targurile de nunti din anii trecuti unde au fost firme din toate orasele invecinate si nasica mea e din Hunedoara si acolo si-a facut o rochita superba super-trendy
Asteapta ca din cate stiu eu o sa fie Targ de nunti luna viitoare si la noi la Alba Mall
si eu astept, targul de nunti din Alba Mall, eu am am fost la targul de nunti in Cluj, dar nu am vazut nimic interesant, decat rochii foarte scumpe.

ankyelena
28.01.2012, 14:02:17
Buna ,
sunt din deva imi puteti spune si mie cam de la ce preturi se gasesc rochii de mireasa pe la voi prin alba? si niste magazine cu rochii de mireasa?
ms

Ce model de rochita ti-ai luat de la mag. Romantica? Nu postezi o poza sa vedem si noi?

florina_flor
02.02.2012, 18:57:16
Buna ,
sunt din deva imi puteti spune si mie cam de la ce preturi se gasesc rochii de mireasa pe la voi prin alba? si niste magazine cu rochii de mireasa?
ms
Salutare,
Tare faza, tu vrei sa vi la noi si noi vrem sa venim la tine sa ne cumparam rochite :D
Gasesti aici rochite intre 1000-2500 ron sau si mai mult daca vrei. Avem un targ de nunti aici in 17-19 feb, te sfatuiesc sa vi atunci sa iti cauti ceva. La voi ce preturi sunt? Ai incercat si in Deva si in Hunedoara? ca si eu aveam de gand sa vin sa imi caut pe la voi daca nu imi gasesc nimic la targ.
Bafta in continuare

alexandraroxana
02.02.2012, 19:27:31
Buna ,
ms
Ciao!
Sunt cam doua categorii de magazine: cu rochii ieftine: care au preturi intre 800 - 1 800 ron, si magazine cu rochii cu pret mediu, intre 2 000 - 3 000 ron.
In total avem vreo 8 magazine, din cate am numarat eu.
Depinde ce categorie de rochii iti plac, si in ce pret vrei sa te incadrezi.
Gasesti rochii de la Maya Fashion, Mirandi, Darfil, White Lady, etc.

bella85
06.02.2012, 00:49:06

Da, ai dreptate. Si eu am cautat rochita in tot Clujul si nici nu am gasit nimic deosebit iar preturile sunt foarte mari (cam 30-40% mai mari decat in Alba$-)). Pana la urma mi-am gasit rochita in Alba la un pret super bun si e absolut superba:x:madlaugh::love::gen_17: Eu am luat-o pe a mea de la un salon de pe Closca, nou mutat de langa Raema. Tipele de acolo sunt foooarte dragute si rabdatoare (am incercat vreo 6 rochii pana sa ma hotarasc.:O)
Pe de alta parte foto-video-staroste am gasit in Cluj mai ieftin<:-P

bella85
06.02.2012, 00:58:08
Salutare,
Tare faza, tu vrei sa vi la noi si noi vrem sa venim la tine sa ne cumparam rochite :D
Gasesti aici rochite intre 1000-2500 ron sau si mai mult daca vrei. Avem un targ de nunti aici in 17-19 feb, te sfatuiesc sa vi atunci sa iti cauti ceva. La voi ce preturi sunt? Ai incercat si in Deva si in Hunedoara? ca si eu aveam de gand sa vin sa imi caut pe la voi daca nu imi gasesc nimic la targ.
Bafta in continuare

Din punctul meu de vedere mersul la targuri de nunti pentru 'vanat' rochita de mireasa e absurd. Vei gasi intotdeauna super aglomeratie si vei sta in disperare la cozi interminabile pentru probat#-o. Plus, preturile sunt destul de mari pentru ca toate saloanele merg cu noua colectie la 'inanintare' care e mult mai scumpa. Reducerile pe care le-ai putea gasi sunt neglijabile (am vazut la targul de la Cluj rochita redusa de la 1800ron la 1650ron-- adica scoatere de ochi) pe cand daca vei cutreiera saloanele in perioada ianuarie-februarie vei gasi reduceri substantiale la rochiile din colectia de anul trecut care sunt foarte frumoase:madlaugh: (rochia mea a fost redusa de la 2000ron la 1500ron$-)$-)$-))

alexandraroxana
06.02.2012, 10:47:21
Da, ai dreptate. Si eu am cautat rochita in tot Clujul si nici nu am gasit nimic deosebit iar preturile sunt foarte mari (cam 30-40% mai mari decat in Alba$-)). Pana la urma mi-am gasit rochita in Alba la un pret super bun si e absolut superba:x:madlaugh::love::gen_17: Eu am luat-o pe a mea de la un salon de pe Closca, nou mutat de langa Raema. Tipele de acolo sunt foooarte dragute si rabdatoare (am incercat vreo 6 rochii pana sa ma hotarasc.:O)
Pe de alta parte foto-video-staroste am gasit in Cluj mai ieftin<:-P
Da, si eu tot de acolo vreau sa-mi cumpar rochita, de la magazinul Romantica. Ce rochita ti-ai cumparat si cu cat? Nu ne arati si noua o poza?

alexandraroxana
06.02.2012, 10:49:14
Din punctul meu de vedere mersul la targuri de nunti pentru 'vanat' rochita de mireasa e absurd. Vei gasi intotdeauna super aglomeratie si vei sta in disperare la cozi interminabile pentru probat#-o. Plus, preturile sunt destul de mari pentru ca toate saloanele merg cu noua colectie la 'inanintare' care e mult mai scumpa. Reducerile pe care le-ai putea gasi sunt neglijabile (am vazut la targul de la Cluj rochita redusa de la 1800ron la 1650ron-- adica scoatere de ochi) pe cand daca vei cutreiera saloanele in perioada ianuarie-februarie vei gasi reduceri substantiale la rochiile din colectia de anul trecut care sunt foarte frumoase:madlaugh: (rochia mea a fost redusa de la 2000ron la 1500ron$-)$-)$-))
Ti-ai gasit o rochita la un pret extrem de bun. Felicitari!

florina_flor
11.02.2012, 17:33:05
Ciao!
Cum stai cu pregatirile de nunta, vad ca ai nunta destul de devreme.
Te intreb pentru ca nu prea sunt fete din Alba pe forumul asta.:(

Buna Miresico :)

Mai avem putin pana la nunta si mai avem de gasit o cofetarie/laborator pt prajituri, in ceea ce priveste florile sper sa gasesc la targ o florarie, ceva si cel mai important trebuie sa imi gasesc tinuta :)
Am gasit la Aiud o rochite care mi-a placut tare mult, dar am zis ca astept pana dupa targ ca poate o sa gasesc pe-acolo ceva, daca nu, mi-o comand pe cea de la Aiud. Cel mai frica mi-e de incaltaminte ca tot caut si nu gasesc nimic prin Alba :(
In rest doar maruntisuri mai am de rezolvat sau cel putin asa cred, ca parca dupa ce rezolvam cate ceva tot mai apare altceva :)
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

florina_flor
11.02.2012, 17:37:56

Nu am mai cautat pana acum rochie de mireasa asa ca nu stiu cum sta treaba, oricum e bine de stiut ca nu e recomandat sa caut la targuri. Eu am gasit o rochie care imi place dar am zis ca astept si targul ca poate gasesc acolo ceva reduceri.

bella85
11.02.2012, 20:21:39
Da, si eu tot de acolo vreau sa-mi cumpar rochita, de la magazinul Romantica. Ce rochita ti-ai cumparat si cu cat? Nu ne arati si noua o poza?

De aici mi-am luat-o si eu ;;) Nu am poze cu rochita dar e in stil vintage, gen Marilyn Monroe :love: E o rochie cu atitudine de care m-am indragostit la prima vedere iar materialul e deosebit. Am atasat o poza cu o rochie similara cu a mea cu mentiunea ca rochita mea e mai lunga si mai ampla iar corsetul e putin mai scurt. ;)) Si, cel mai important lucru, e suuuuper comoda<:-P

bella85
11.02.2012, 20:29:31
Nu am mai cautat pana acum rochie de mireasa asa ca nu stiu cum sta treaba, oricum e bine de stiut ca nu e recomandat sa caut la targuri. Eu am gasit o rochie care imi place dar am zis ca astept si targul ca poate gasesc acolo ceva reduceri.

Eu te sfatuiesc sa probezi cat mai multe stiluri de rochii sa vezi cum iti vin. Iar daca te reintorci la rochia care ti-a placut initial si inca ti se pare ca ea e 'the ONE' sa nu mai eziti. Tine cont si de faptul ca in cazul in care rochita nu este exact pe marimea ta si trebuie comandata la producator va dura intre 1-3 luni sa ti-o termine. Am vazut ca ai nunta destul de curand asa ca eu zic ca e momentul sa faci pasul cel mare;;) Bafta multa iti doresc si tine-ne la curent;))

bella85
11.02.2012, 20:35:43
Buna Miresico :)

Mai avem putin pana la nunta si mai avem de gasit o cofetarie/laborator pt prajituri, in ceea ce priveste florile sper sa gasesc la targ o florarie, ceva si cel mai important trebuie sa imi gasesc tinuta :)
Am gasit la Aiud o rochite care mi-a placut tare mult, dar am zis ca astept pana dupa targ ca poate o sa gasesc pe-acolo ceva, daca nu, mi-o comand pe cea de la Aiud. Cel mai frica mi-e de incaltaminte ca tot caut si nu gasesc nimic prin Alba :(
In rest doar maruntisuri mai am de rezolvat sau cel putin asa cred, ca parca dupa ce rezolvam cate ceva tot mai apare altceva :)
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

Ai incercat pe bulevard la Ghirisan? Eu am gasit acolo o pereche superba la un pret rezonabil;)), din piele alba sidefata. Si eu cautasem in disperare in Cluj si Alba si nu gaseam decat din satin :no_04::no_03::no_04:

alexandraroxana
12.02.2012, 20:41:17
De aici mi-am luat-o si eu ;;) Nu am poze cu rochita dar e in stil vintage, gen Marilyn Monroe :love: E o rochie cu atitudine de care m-am indragostit la prima vedere iar materialul e deosebit. Am atasat o poza cu o rochie similara cu a mea cu mentiunea ca rochita mea e mai lunga si mai ampla iar corsetul e putin mai scurt. ;)) Si, cel mai important lucru, e suuuuper comoda<:-P
Este foarte dragut acest stil de rochie, si efidentiaza perfect talia! Felicitari, s-o porti cu placere!

florina_flor
13.02.2012, 11:05:44
Buna!
Cofetarie vom avea una din Blaj, pentru ca acolo facem nunta si este o cofetarie cu care colaboreaza restaurantul, asa ca nu ma stresez decat in ultimele 2 luni. In Alba, mie cofetaria Corina mi se pare ca face prajituri bune. La ultima nunta la care am fost, aveau prajituri de la Aladin, dar mie nu mi-au placut, se cam simtea zaharul prin ele.
Cu floraria nu ma satrsez, pentru ca avem tot o firma din Blaj care se ocupa de foto+video+DJ+decoratiuni, urmeaza sa dam avansul peste 2 saptamani si sa facem un contract, momentan, doamna este bolnava, dar avem suficient timp, pentru ca deja ne-au rezervat data.
Si mie imi plac rochiile de la Aiud, de la magazinul Purebride (cele facute de Nava Bride), imi propun sa merg si acolo la probe. Ce rochie iti place de la ei? Ataseaza o poza, te rog, sau scrie denumirea modelului. Cat costa?
La targ voi da si eu o ocheada, dar nu cred ca am rabdare sa probez, pentru ca e inghesuiala mare, si nu prea e loc k-lumea sa te invarti si sa probezi. Plus ca eu acum pe frugul asta nu-mi vine sa probez, si mi se pare prea devreme, am zis ca dupa 1 martie, dar daca tot asa de frig e, cred ca dupa 1 aprilie. Si tot atunci am sa-mi caut si rochita pentru cununia civila. Acum mai sunt reduceri de 5-10% la rochii, iar de la 1 martie se vor scumpi, dar nu stiu daca pentru o reducere de vreo 2 milioane, merita sa-mi iau rochia de pe acum. Tu cum faci? cand vrei sa ti-o cumperi?
Pantofi, eu mi-am cumparat, sunt cei de la avatar, de la magazinul Maris. Depinde de ce fel de pantofi iti doresti, dar daca gasesti ceva intamplator, e bine sa cumperi din timp.
Mi-am mai cumparat 2 seturi de pahare de sampanie, pe care vreau sa mi le decorez eu.
Am platit taxa la biserica.
Si am platit avansul la restaurant.
Cam astea le-am facut noi. Numai ca cu iarna asta grea au cam inghetat si pregatirile, hibernam. ;)) Astept primavara sa fie mai cald.

Estee e modelul de rochie probata la Aiud, nu e deloc genul de rochie pe care o aveam in minte cand am inceput cautarile, dar am stiut de cand am imbracat-o ca aia e rochia mea. Dupa cum am mai spus nu am gasit inca pantofi ca eu am piciorul foarte ingust si plus de asta nici nu sunt obisnuita sa umblu pe tocuri :D .
Am fost si noi pe la cateva cofetarii sa vedem ce preturi si produse au dar inca nu am ales nimic.
Incerc sa pun o poza cu rochia dar nu stiu daca reusesc pentru ca sunt membra noua in comunitatea miresicilor :)
511449

alexandraroxana
13.02.2012, 11:27:30
Estee e modelul de rochie probata la Aiud, nu e deloc genul de rochie pe care o aveam in minte cand am inceput cautarile, dar am stiut de cand am imbracat-o ca aia e rochia mea. Dupa cum am mai spus nu am gasit inca pantofi ca eu am piciorul foarte ingust si plus de asta nici nu sunt obisnuita sa umblu pe tocuri :D .
Am fost si noi pe la cateva cofetarii sa vedem ce preturi si produse au dar inca nu am ales nimic.
Incerc sa pun o poza cu rochia dar nu stiu daca reusesc pentru ca sunt membra noua in comunitatea miresicilor :)
511449
Rochia este foarte frumoasa, spectaculoasa. In noiembrie, decembrie, parca o aveau redusa 45 %. Nu atunci ai fost s-o probezi? Poate era momentul oportun s-o cumperi daca iti placea. Mie una in toiul iernii nu-mi vine cheful de probat rochii, astept primavara, chiar daca se vor mai scumpi. Si si s-o cumpar prea devreme, mi-e teama sa nu intervina ceva si sa nu mai facem nunta, si atunci raman cu rochia, asa ca pentru 2-3 milioane, nu ma grabesc sa cumpar acum. Dar daca urmaresti totusi un pret bun, e bine sa iti cumperi acum, pana la 1 martie.

florina_flor
14.02.2012, 10:42:18
Rochia este foarte frumoasa, spectaculoasa. In noiembrie, decembrie, parca o aveau redusa 45 %. Nu atunci ai fost s-o probezi? Poate era momentul oportun s-o cumperi daca iti placea. Mie una in toiul iernii nu-mi vine cheful de probat rochii, astept primavara, chiar daca se vor mai scumpi. Si si s-o cumpar prea devreme, mi-e teama sa nu intervina ceva si sa nu mai facem nunta, si atunci raman cu rochia, asa ca pentru 2-3 milioane, nu ma grabesc sa cumpar acum. Dar daca urmaresti totusi un pret bun, e bine sa iti cumperi acum, pana la 1 martie.

Doar luna aceasta am inceput sa imi caut rochie. Saptamana trecuta am gasit rochia aceasta pe net si am fost de am probat-o si saptamana viitoare o sa merg sa imi fac comanda ca mi-a zis tipa de la magazin ca dureaza cam o luna pana mi-o aduce. Am fost aseara pe la magazine din Mall-ul din Alba si mi-am gasit niste pantofi superbi, doar ca marimea 37 imi era mare , iar 36 ma strangeau si cu jumatati de masura nu aveau :( . O sa mai cauta saptamana asta prin oras, da de am noroc :D

bella85
14.02.2012, 22:01:30
511449

E SUPERBA rochita ta! Sa o porti cu placere si sa-ti aduca noroc!:x

florina_flor
15.02.2012, 15:01:09
Poate vor fi pantofi si la targ, weekend-ul acesta.

Si eu sper sa gasesc ceva, ca azi am fost iarasi prin magazine si am avut aceiasi problema 37 mare, 36 mic, asta unde gaseam ceva care sa imi placa. Din cate imi aduc aminte la targurile precedente au fost foarte putine standuri cu pantofi, asa ca nu stiu daca avem norocul sa gasim ceva weekend-ul asta :(

florina_flor
15.02.2012, 15:06:18
E SUPERBA rochita ta! Sa o porti cu placere si sa-ti aduca noroc!:x

Multumesc frumos, dar inca nu e rochia mea :), doar saptamana viitoare merg sa ii fac comanda. Chair ma gandeam: exista oare riscul ca cea care mi-o aduce pe comanda sa nu arate asa bine ca cea pe care am probat-o in magazin?

florina_flor
15.02.2012, 18:00:26
Ce gen de pantofi doresti? La Benvenutti in Mall ai fost?

Am fost si acolo si am gasit niste pantofi superbi, dar aceiasi problema 37mare, 36 mic si mai erau cativa frumosi care nici nu i-a probat ca aveau tocul prea mare pt mine.
Eu inca nu imi pierd speranta si cred ca o sa-mi gasesc ceva pana la urma, doar ca ma gandeam ca daca merg saptamana viitoare sa imi dau comanda la rochie ar fi bine sa am si pantofii cu mine ca sa vad cat de lunga sa o faca.
Va pup si ne vedem in weekend la mall :)

florina_flor
17.02.2012, 12:18:07
[QUOTE=alexandraroxana;4563760]Da, asa m-am gandit si eu, de-asta mi-am luat pantofii mai devreme.
Da ne vedem in week-end in mall;)), doar ca nu o sa stim daca ne vedem sau nu, ca nu nu cunoastem;)). Uite vezi o ocazie buna de a face o intalnire a miresicilor din Alba, cum au facut si fetele din celelalte judete, doar ca noi suntem foarte putine.;))[/QUOTE

Iti las nr meu pe privat si ma poti suna cand vi la mall, poate sunt si eu pe acolo si ne putem intalnii sa ne dam cu parerea impreuna la rochiile de acolo :)
Imi poti lasa si tu nr daca vrei si te pot suna eu, desi eu cred ca o sa merg in fiecare zi: prima cu viitorl sot, a doua cu mama si a treia cu sora-mea :D
Poate ne vedem daca avem norocul sa ne sincronizam; cine mai doreste sa ni se alature e bine-asteptata :)

corinne2
17.02.2012, 12:45:52
[QUOTE=alexandraroxana;4563760]Da, asa m-am gandit si eu, de-asta mi-am luat pantofii mai devreme.
Da ne vedem in week-end in mall;)), doar ca nu o sa stim daca ne vedem sau nu, ca nu nu cunoastem;)). Uite vezi o ocazie buna de a face o intalnire a miresicilor din Alba, cum au facut si fetele din celelalte judete, doar ca noi suntem foarte putine.;))[/QUOTE

Iti las nr meu pe privat si ma poti suna cand vi la mall, poate sunt si eu pe acolo si ne putem intalnii sa ne dam cu parerea impreuna la rochiile de acolo :)
Imi poti lasa si tu nr daca vrei si te pot suna eu, desi eu cred ca o sa merg in fiecare zi: prima cu viitorl sot, a doua cu mama si a treia cu sora-mea :D
Poate ne vedem daca avem norocul sa ne sincronizam; cine mai doreste sa ni se alature e bine-asteptata :)
Hello , hello, cred ca o sa ajung si eu pe la targ; de fapt e obligatoriu pt ca vreau sa ma decid la muzica si poze.
stiti cumva la ce ora are loc prezentarea rochiilor de mireasa ?

corinne2
17.02.2012, 13:29:40
fetelor, am primit mesaj de la AlbaMall, prezentarea de rochii de mireasa are loc astazi la ora 19 in Sala de Bal - Ballroom din mall, ;;) sala in care voi avea nunta!!!

alexandraroxana
17.02.2012, 22:49:02

O, deci vei avea o gramada de insotitori.
Al meu miresoi :-p sambata si duminica e la un curs de dimineata pana seara, asa ca nu poate veni cu mine. Mama e ocupata si nu are starea necesara, asa ca ma bazez pe perietene, care sunt si ele la fel de ocupate, dar sper sa poata veni.

bella85
18.02.2012, 16:06:36
Multumesc frumos, dar inca nu e rochia mea :), doar saptamana viitoare merg sa ii fac comanda. Chair ma gandeam: exista oare riscul ca cea care mi-o aduce pe comanda sa nu arate asa bine ca cea pe care am probat-o in magazin?

Exista intotdeauna diferente care vin din faptul ca rochiile din salon sunt putin uzate pentru ca au fost probate de mai multe ori si mutate de colo colo. Cel mai tare se observa diferentele la rochiile din dantela care, atunci cand sunt noi, au o rigiditate si o tinuta mai teapana pentru ca dantela e apretata. In principiu insa rochia ta ar trebui sa arate mai bine decat cea din salon. Va fi perfecta, o sa vezi!;-)

bella85
18.02.2012, 16:10:34
Este foarte dragut acest stil de rochie, si efidentiaza perfect talia! Felicitari, s-o porti cu placere!

Multumesc;;)

alexandraroxana
19.02.2012, 09:40:30
Am fost ieri la probat rochite la targ, dintre toate probate, am o preferata, ii place si miresoiului si mamei.
51220151220651220351221351219851220751221751220051 21995122045122145122055122165122095122025122085122 10512211512212512215
Am probat 7 rochite, pe una nu am mai pozat-o pentru ca oricum era oribila. Asa ca postez poze cu 6 dintre ele, astept pareri, critici si aprecieri.;;)

corinne2
19.02.2012, 10:46:40
Am fost ieri la probat rochite la targ, dintre toate probate, am o preferata, ii place si miresoiului si mamei.
51220151220651220351221351219851220751221751220051 21995122045122145122055122165122095122025122085122 10512211512212512215
Am probat 7 rochite, pe una nu am mai pozat-o pentru ca oricum era oribila. Asa ca postez poze cu 6 dintre ele, astept pareri, critici si aprecieri.;;)

oau, ai avut spor nu gluma la targ. bravo! desi nu sunt fan rochie de printesa, mi se pare ca te-a prins foarte bine al doilea model. si celelalte ti-au venit bine, ai un corp frumos. raman la varianta 2.

alexandraroxana
19.02.2012, 10:51:47
oau, ai avut spor nu gluma la targ. bravo! desi nu sunt fan rochie de printesa, mi se pare ca te-a prins foarte bine al doilea model. si celelalte ti-au venit bine, ai un corp frumos. raman la varianta 2.
Da, si mie mi s-a parut interesanta. Dar nici eu nu sunt fan rochie printesa, este cam incomoda, foarte voluminoasa, si prefer ivory.
Noua ne-a placut modelul sirena cu trandafirasi pe umar, cu exceptia spatelui, care este cam drept materialul si nu imi plac cum se vad snururile.

florina_flor
19.02.2012, 11:01:11

Te-ai hotarat sa probezi inainte de luna martie? Ai indraznit sa te dezbraci in februarie :)) ?
Gata cu gluma acum sa trecem la lucruri serioase, mie imi plac cel mai mult rochiile 2 si 3. Sunt tare curioasa care e alegerea ta. Cu ocazia targului am aflat ca la al meu "miresoi" nu ii place modelul de rochie care vreau sa mi-o cumpar si sunt putin dezamagita, dar sper sa isi schimbe total parerea cand o sa ma vada imbracata cu ea :)
Ai mai vazut altceva pe la targ? Eu am fost doar vineri, mai devreme cu al meu Florin si seara cu sora-mea, dar nu am vazut mare lucru pe acolo.
Si te-ai hotarat in privinta rochitei sau mai cauti? La ce magazin ai gasit cea care iti place? La ce pret? Deja cred ca vreau prea multe detalii :D

alexandraroxana
19.02.2012, 11:13:51
Te-ai hotarat sa probezi inainte de luna martie? Ai indraznit sa te dezbraci in februarie :)) ?
Gata cu gluma acum sa trecem la lucruri serioase, mie imi plac cel mai mult rochiile 2 si 3. Sunt tare curioasa care e alegerea ta. Cu ocazia targului am aflat ca la al meu "miresoi" nu ii place modelul de rochie care vreau sa mi-o cumpar si sunt putin dezamagita, dar sper sa isi schimbe total parerea cand o sa ma vada imbracata cu ea :)
Ai mai vazut altceva pe la targ? Eu am fost doar vineri, mai devreme cu al meu Florin si seara cu sora-mea, dar nu am vazut mare lucru pe acolo.
Si te-ai hotarat in privinta rochitei sau mai cauti? La ce magazin ai gasit cea care iti place? La ce pret? Deja cred ca vreau prea multe detalii :D
Ciao!
Eu am fost cu 2 prietene si la un moment dat a aparut si miresoiul meu Alex, ca terminase cursul si i-am spus sa vina.
Primul magazin de la care am probat cele 2 printese cu bretea pe umar este cel de pe Motilor, Elegance parca ii spune. Preturile sunt bune, si rochii relativ dragute 12 500 - 15 500 lei. Mi-a placut si mie acea ivory (desi eu vreau alba), e interesanta banda din talie, marcheaza bine talia si breteaua pe umar care se prelungeste cu un voal, dar nu vreau printesa, e prea infoiata, si ma simt prea imbracata.
Apoi am probat de la magazinul Romantica, cele de la Maya Fashion nu erau prea grozave, in poza arata mai bine decat in realitate, modele care le cautam eu nu le aveau, si preturi care imi depaseau cu putin bugetul, 2 560 lei. Cea cu fasii si pe umar imi placea in realitate (in poza nu era marimea mea, era 36 ma interesa modelul cum vine, dar in poze nu imi mai place nu da bine, nu e de impact vizual).
Apoi am probat de la Maris (pe Closca) cele 2 sirene, prima cu bretele subtiri (2 200 lei White Lady) , era prea stramta pe solduri si arata ca o rochie de seara, a 2-a cea alba cu trandafiri pe umar este preferta miresoiului si a mamei care a vazut-o doar in poze - 1 300 lei Noela Style, un pret foarte bun la cat de bine arata. Insa la spate nu imi place cum se vad snururile si ca e dreapta, pe fund, nu e plisata ca in fata.
As mai da o tura astazi sa vad ce altceva as mai putea proba, daca nu, am sa ma mai duc s-o probez in magazin.

alexandraroxana
19.02.2012, 11:15:48
Daca tot era targul si atatea rochii si eram imbtacata strategic in rochita, am zis de ce nu?
Tu nu ai probat nici una?
M-as mai duce azi cu pantofii mei sa vad cum vine, si sa mi-o inchida la spate de tot sa vad. Daca nu as mai proba mai multe sirene albe.;))=D><:-Pcu bretea pe umar.

florina_flor
20.02.2012, 11:48:27
Daca tot era targul si atatea rochii si eram imbtacata strategic in rochita, am zis de ce nu?
Tu nu ai probat nici una?
M-as mai duce azi cu pantofii mei sa vad cum vine, si sa mi-o inchida la spate de tot sa vad. Daca nu as mai proba mai multe sirene albe.;))=D><:-Pcu bretea pe umar.

Eu nu am probat nimic, ca mi s-a pus pata pe cea de la Aiud si chiar acum sunt pregatita sa merg sa mi-o comand. Sper doar ca Florinul meu sa isi schimbe cat de cat parerea despre rochie :) .
In rest ati mai rezolvat ceva la targ? Al meu si-a gasit limuzina ca ii trebuia neaparat, eu nu tin asa mult la aparente, dar el a insistat sa luam una. Am mai vb cu cei ce ne aranjeaza sala sa imi faca tot ei si buchetele si florile de pus in piept. Prajiturile le facem la un laborator din Centru (cum mergi catre gara). Asa ca acum mai trebuie vestimantatia mea si am cam terminat . . . , asta pana apar alte "chichite" :D

Bafta si astept vesti in privinta rochitei :)

alexandraroxana
20.02.2012, 18:48:16
Eu nu am probat nimic, ca mi s-a pus pata pe cea de la Aiud si chiar acum sunt pregatita sa merg sa mi-o comand. Sper doar ca Florinul meu sa isi schimbe cat de cat parerea despre rochie :) .
In rest ati mai rezolvat ceva la targ? Al meu si-a gasit limuzina ca ii trebuia neaparat, eu nu tin asa mult la aparente, dar el a insistat sa luam una. Am mai vb cu cei ce ne aranjeaza sala sa imi faca tot ei si buchetele si florile de pus in piept. Prajiturile le facem la un laborator din Centru (cum mergi catre gara). Asa ca acum mai trebuie vestimantatia mea si am cam terminat . . . , asta pana apar alte "chichite" :D

Bafta si astept vesti in privinta rochitei :)
In afara de rochii nu m-a mai interesat nimic la targ, pentru ca noi avem totul pregatit si programat la Blaj.
Ieri am mai dat o tura singura la targ si am mai probat 3 rochii, nu m-am putut abtine.
512552512557512553512554512555512556512558
De la magazinul Ellegance de pe Motilor. Ce parere ai?
Tu cand mergi la Aiud? Si eu vreau sa merg, dar nu gasesc momentul prielnic.
Logodnicul tau a mai vazut rochia? te-a mai vazut imbracata cu ea? De ce sa-si schimbe parerea? Poate iti schimbi si tu parerea si gasesti la fata locului altceva, mai bun. Cei de la Aiud am vazut ca au merg la targ in Sibiu. De ce nu au venit in Alba? :-s
Cat costa rochia?

florina_flor
20.02.2012, 20:54:17
In afara de rochii nu m-a mai interesat nimic la targ, pentru ca noi avem totul pregatit si programat la Blaj.
Ieri am mai dat o tura singura la targ si am mai probat 3 rochii, nu m-am putut abtine.
512552512557512553512554512555512556512558
De la magazinul Ellegance de pe Motilor. Ce parere ai?
Tu cand mergi la Aiud? Si eu vreau sa merg, dar nu gasesc momentul prielnic.
Logodnicul tau a mai vazut rochia? te-a mai vazut imbracata cu ea? De ce sa-si schimbe parerea? Poate iti schimbi si tu parerea si gasesti la fata locului altceva, mai bun. Cei de la Aiud am vazut ca au merg la targ in Sibiu. De ce nu au venit in Alba? :-s
Cat costa rochia?

Sunt frumoase rochiile, dar ce inalta esti :) Ultima imi place tare mult, dar din cate am inteles tie iti place alt model
Eu am fost deja azi la Aiud si am comandat rochia,costa 2000 ron. A zis al meu ca daca mie imi place atunci e ok, si ma gandeam ca el a vazut-o doar pe manechin, si poate cand o vede pe mine o sa isi schimbe parerea :) . Cred ca am probat destul de multe rochii pana sa ajung la asta si am stiut de cand am vazut-o ca e a mea, asa ca nu mai exista vreo sansa sa imi schimb eu parerea

alexandraroxana
20.02.2012, 21:48:28
Sunt frumoase rochiile, dar ce inalta esti :) Ultima imi place tare mult, dar din cate am inteles tie iti place alt model
Eu am fost deja azi la Aiud si am comandat rochia,costa 2000 ron. A zis al meu ca daca mie imi place atunci e ok, si ma gandeam ca el a vazut-o doar pe manechin, si poate cand o vede pe mine o sa isi schimbe parerea :) . Cred ca am probat destul de multe rochii pana sa ajung la asta si am stiut de cand am vazut-o ca e a mea, asa ca nu mai exista vreo sansa sa imi schimb eu parerea
Sunt inalta, dar nu foarte inalta. Am 1,68m, a doua rochie era cam lunga, deci e iluzie optica. Si mie mi-a placut ultima, e tare interesanta, usoara ca un fulg, numai totusi nu vreau printesa, nu ma prea lasa ai mei in printesa ;)). Din cele 3 prima mi-a placut cum mi-a venit.

bella85
20.02.2012, 23:48:34

Mie imi place cum iti vine rochia nr 1: se aseaza exact cum trebuie pe bust si iti imbraca asa cum trebuie talia. Nu nu pot spune ca fusta e perfecta, putin cam prea 'pufoasa' dar in ansamblu iti vine cel mai bine. Apoi mai este si rochia tip sirena care te avantajeaza foarte tare iar culoarea se potriveste foarte bine cu tenul tau. Am vazut ca ai probat o rochie de la Romantica care intamplator chiar nu e spectaculoasa. Stiu ca au 2 modele care cred ca ti s-ar potrivi ca o manusa. Daca inca nu te-ai decis du-te la salon si incearca-le. Sunt convinsa ca vei fi uimita. Atasat modelele de care iti spuneam. Rochia cu nr.4 am probat-o si eu si e de o finete extrema, cred ca te-ar prinde, la fel si nr.5. Ai putea incerca si o rochie in stil grecesc mai ales ca esti destul de micuta si slabuta si ti-ar pune silueta in valoare. Celelalte rochii ti le-am atasat pentru ca au corsetul foarte structurat si cred ca e exact ce ar trebui sa cauti. Da-ne de stire cand te-ai hotarat;;)

alexandraroxana
21.02.2012, 15:03:28
Mie imi place cum iti vine rochia nr 1: se aseaza exact cum trebuie pe bust si iti imbraca asa cum trebuie talia. Nu nu pot spune ca fusta e perfecta, putin cam prea 'pufoasa' dar in ansamblu iti vine cel mai bine. Apoi mai este si rochia tip sirena care te avantajeaza foarte tare iar culoarea se potriveste foarte bine cu tenul tau. Am vazut ca ai probat o rochie de la Romantica care intamplator chiar nu e spectaculoasa. Stiu ca au 2 modele care cred ca ti s-ar potrivi ca o manusa. Daca inca nu te-ai decis du-te la salon si incearca-le. Sunt convinsa ca vei fi uimita. Atasat modelele de care iti spuneam. Rochia cu nr.4 am probat-o si eu si e de o finete extrema, cred ca te-ar prinde, la fel si nr.5. Ai putea incerca si o rochie in stil grecesc mai ales ca esti destul de micuta si slabuta si ti-ar pune silueta in valoare. Celelalte rochii ti le-am atasat pentru ca au corsetul foarte structurat si cred ca e exact ce ar trebui sa cauti. Da-ne de stire cand te-ai hotarat;;)
Wow! Deja ai inceput sa ma cunosti destul de bine:-p.
Rochia nr 1 (din cele probate de mine) nu mi-a prea placut pentru ca e foarte infoiata.
Da, rochia sirena mi-a placut mult, imi place si culoarea alba, pentru ca asa mi se pare si mie ca ma prinde mai bine la ten.
Am probat acea rochie, pentru ca aia era la targ nu era nimic la targ din cele pe care vroiam sa le probez. Mi-ai atasat exact pozele cu rochiile care imi plac mie de la Romantica, cea pe care ai probat-o tu este si preferata mea, dar nu o mai aveau, au vandut-o. Tu nu ai poza cu ea, daca ai probat-o? Cat costa?
In poze mi se par frumoase rochiile de la Maya Fashion dar in realitate parca nu mai sunt la fel de spectaculoase, sau rochia aceea cu fasii pe manechin mi-a placut si in realitate cum se vede, in pozele mele, groaznic, isi pierde din valoare.
Toate pozele atasate de tine imi plac, mai putin cea cu panglica rosie. Imi plac cele cu corsetul bine structurat, dar parca tot vreau sirena.[-o< Dar in colectia asta, nu imi plac sirenele de la Maya Fashion.
Stilul grecesc nu ma atrage, mama spune ca sunt ca si camasile de noapte. Si nu sunt micuta si slabuta, nu stiu cum m-ai vazut tu, sunt chiar inalta si solida.:D
Va dau de veste, astept sa se incalzesca ca sa pornesc la cumparaturi.

bella85
26.02.2012, 22:50:46
Wow! Deja ai inceput sa ma cunosti destul de bine:-p.
Rochia nr 1 (din cele probate de mine) nu mi-a prea placut pentru ca e foarte infoiata.
Da, rochia sirena mi-a placut mult, imi place si culoarea alba, pentru ca asa mi se pare si mie ca ma prinde mai bine la ten.
Am probat acea rochie, pentru ca aia era la targ nu era nimic la targ din cele pe care vroiam sa le probez. Mi-ai atasat exact pozele cu rochiile care imi plac mie de la Romantica, cea pe care ai probat-o tu este si preferata mea, dar nu o mai aveau, au vandut-o. Tu nu ai poza cu ea, daca ai probat-o? Cat costa?
In poze mi se par frumoase rochiile de la Maya Fashion dar in realitate parca nu mai sunt la fel de spectaculoase, sau rochia aceea cu fasii pe manechin mi-a placut si in realitate cum se vede, in pozele mele, groaznic, isi pierde din valoare.
Toate pozele atasate de tine imi plac, mai putin cea cu panglica rosie. Imi plac cele cu corsetul bine structurat, dar parca tot vreau sirena.[-o< Dar in colectia asta, nu imi plac sirenele de la Maya Fashion.
Stilul grecesc nu ma atrage, mama spune ca sunt ca si camasile de noapte. Si nu sunt micuta si slabuta, nu stiu cum m-ai vazut tu, sunt chiar inalta si solida.:D
Va dau de veste, astept sa se incalzesca ca sa pornesc la cumparaturi.

Atasat poza cu 2 dintre rochiile probate de mine la Romantica. Amandoua sunt foarte comode si se aseaza perfect.
Cea care iti place tie, cu bujorul din organza, este cea care m-a tinut si pe mine pe jar nestiind daca sa o aleg pe aceasta sau pe cea care am luat-o ulterior. E o rochie superba, diafana, foarte finuta si eleganta, prea finuta pentru personalitatea mea. Se aseaza bine si are o fluiditate de poveste a materialului; pe mine m-a dat pe spate...Cred ca pretul este 2000lei, daca nu ma insel. Oricum, cred ca ti s-ar potrivi foarte bine si merica sa o incerci.
Rochia cu panglica rosie stiu ca se vinde cu set de 3 panglici: alba, rosie si neagra.
Daca vrei sirena tine cont ca ai doua optiuni: ori iti stangi corsetul bine de la inceput iar cand va trebui sa te asezi pe scaun ti-l destrange cineva ca sa nu lesini - cunosc si cazuri de genul asta - ori iti lasi rochia mai putin fixa ca sa poti sta linistita pe scaun si risti putin sa-ti alunece (sau ii pui bretele ca sa nu ramai cu ea la genunchi;-)) Si eu am probat o sirena care m-a inebunit initial dar proband si alte rochii mi-am dat seama ca sunt si alte variante ceva mai sigure pentru plamanii mei :D

alexandraroxana
26.02.2012, 23:27:30
Atasat poza cu 2 dintre rochiile probate de mine la Romantica. Amandoua sunt foarte comode si se aseaza perfect.
Cea care iti place tie, cu bujorul din organza, este cea care m-a tinut si pe mine pe jar nestiind daca sa o aleg pe aceasta sau pe cea care am luat-o ulterior. E o rochie superba, diafana, foarte finuta si eleganta, prea finuta pentru personalitatea mea. Se aseaza bine si are o fluiditate de poveste a materialului; pe mine m-a dat pe spate...Cred ca pretul este 2000lei, daca nu ma insel. Oricum, cred ca ti s-ar potrivi foarte bine si merica sa o incerci.
Rochia cu panglica rosie stiu ca se vinde cu set de 3 panglici: alba, rosie si neagra.
Daca vrei sirena tine cont ca ai doua optiuni: ori iti stangi corsetul bine de la inceput iar cand va trebui sa te asezi pe scaun ti-l destrange cineva ca sa nu lesini - cunosc si cazuri de genul asta - ori iti lasi rochia mai putin fixa ca sa poti sta linistita pe scaun si risti putin sa-ti alunece (sau ii pui bretele ca sa nu ramai cu ea la genunchi;-)) Si eu am probat o sirena care m-a inebunit initial dar proband si alte rochii mi-am dat seama ca sunt si alte variante ceva mai sigure pentru plamanii mei :D
Prima rochie dupa care sunt si eu innebunita, mi se pare ca nu mai arata chiar asa de bine ca si in catalogul lor, parca ii plipseste ceva, este destul de simpla. Cred ca este comoda si finuta, dar in poze nu ma mai impresioneaza. A 2-a rochie nici atat. Cam asta spuneam inainte in cataloagele lor arata de dai pe spate, dar intr-o poza normala isi pierd din farmec, din stralucire/:), nu mai seamana deloc.:-w
Tu ce rochie ti-ai luat pana la urma? Ne-o arati? ;-)

florina_flor
27.02.2012, 18:23:58
Prima rochie dupa care sunt si eu innebunita, mi se pare ca nu mai arata chiar asa de bine ca si in catalogul lor, parca ii plipseste ceva, este destul de simpla. Cred ca este comoda si finuta, dar in poze nu ma mai impresioneaza. A 2-a rochie nici atat. Cam asta spuneam inainte in cataloagele lor arata de dai pe spate, dar intr-o poza normala isi pierd din farmec, din stralucire/:), nu mai seamana deloc.:-w

Si eu am vazut inca de anul trecut la targ o rochie care imi placea tare mult de la Romantica , m-am interesat si nu o aveau pe stoc ca era din sezonul 2010, dar aveau altceva foarte asemanator din sezonul 2011. Asa ca am fost si am probat rochia care o aveau pe stoc asemanatoare cu cea dorita de mine, la proba insa rochia parca nu mai era ceea ce imi doream eu, si imi parea asa rau ca visasem un an de zile la rochia aceea :( si imi pusesem toate sperantele in ea. Bine ca dupa dezamagirea suferita acolo am gasit-o in sfarsit pe THE ONE ;-)

bella85
28.02.2012, 22:20:41

Fotografiile postate de mine sunt de rezolutie foarte mica (1 mp) facute cu telefonul. Gandeste-te ca pozele de la nunta iti vor fi facute cu un aparat profesional, la rezolutie mare care, crede-ma, va da o cu totul alta dimensiune imaginilor.
Mie imi place enorm de mult acea prima rochita si cred ca merita toti banii. Sfatul meu este sa mergi sa o probezi, sa vezi cum iti vine tie - eu am norocul sa am marimea standard la rochii de mireasa - si apoi sa te hotarasti daca ea e The One. Eu de cum am imbracat-o m-am simtit ca o lady;;)
Si a 2a rochie sa stii ca e destul de spectaculoasa, insa, repet, camera telefonului meu mobil ii face o mare nedreptate.:-s
Rochita mea e putin mai altfel;))... din pacate nu am acum fotografii la indemana

alexandraroxana
28.02.2012, 22:31:50
Fotografiile postate de mine sunt de rezolutie foarte mica (1 mp) facute cu telefonul. Gandeste-te ca pozele de la nunta iti vor fi facute cu un aparat profesional, la rezolutie mare care, crede-ma, va da o cu totul alta dimensiune imaginilor.
Mie imi place enorm de mult acea prima rochita si cred ca merita toti banii. Sfatul meu este sa mergi sa o probezi, sa vezi cum iti vine tie - eu am norocul sa am marimea standard la rochii de mireasa - si apoi sa te hotarasti daca ea e The One. Eu de cum am imbracat-o m-am simtit ca o lady;;)
Si a 2a rochie sa stii ca e destul de spectaculoasa, insa, repet, camera telefonului meu mobil ii face o mare nedreptate.:-s
Rochita mea e putin mai altfel;))... din pacate nu am acum fotografii la indemana
Sper sa o mai aduca la magazin ca sa o pot proba si eu ;;).

alexandraroxana
02.03.2012, 21:12:31
Ieri mi-am comandat rochia de mireasa de la Mirandi, magazinul vis - a - vis de Hotel Cetate.
Am avut 2 optiuni, 2 rochii sirena superbe, dar totusi diferite ca stil.
Si am ales-o pe asta:
514411514412514410
Sunt foarte incantata de ea :D:x. In 30 martie este gata, si am de 200 lei incluse accesorii de care imi iau voalul, si mai dau diferenta, pentru ca voalul lung costa 400 lei.:( Poate mai obtin o resucere, peste o luna cand imi vine rochia.

corinne2
04.03.2012, 09:37:21
Ieri mi-am comandat rochia de mireasa de la Mirandi, magazinul vis - a - vis de Hotel Cetate.
Si am ales-o pe asta:
514411514412514410
Sunt foarte incantata de ea :D:x. In 30 martie este gata, si am de 200 lei incluse accesorii de care imi iau voalul, si mai dau diferenta, pentru ca voalul lung costa 400 lei.:( Poate mai obtin o resucere, peste o luna cand imi vine rochia.

Felicitari, sa o porti cu placere si sa ai nunta pe care ti-o doresti!
Oare magazinul de vis-a vis de H.Cetate e Aristocratique ? Ai putea sa-mi dai si un pret aproximativ, sa-mi fac o idee?
Mersi si spor in continuare.

alexandraroxana
04.03.2012, 14:24:25
Felicitari, sa o porti cu placere si sa ai nunta pe care ti-o doresti!
Oare magazinul de vis-a vis de H.Cetate e Aristocratique ? Ai putea sa-mi dai si un pret aproximativ, sa-mi fac o idee?
Mersi si spor in continuare.
Da, magazinul se numeste Aristocrat Boutique.
Rochia mea a costat 2 100 lei.
Si o alta rochie care era foarte frumoasa si a fost intre finalistele mele :
514557514556
Costa 2 500 lei.
Dar am vazut ca au rochii si la 1 800 lei.
La cele peste 2 000 lei, ai incluse accesorii de 200 lei.
Iar la cele sub 2 000 lei, ai incluse accesorii de 150 lei.
Ei au acolo rochite Mirandi, facute in Piatra Neamt.

bella85
05.03.2012, 00:49:49
Si am ales-o pe asta:
514411514412514410

Felicitari! E superba! Iti doresc sa o porti cu mare drag>:D<. Voalul mi se pare enorm de scump:-SS, totusi... Al meu e scurt (forma rochiei si faptul ca are o funta la spate nu imi permite) si a costat doar 80ron

florina_flor
05.03.2012, 14:30:16
Si am ales-o pe asta:
514411514412514410

E superba si iti vine foarte bine ! ! !
Sa o porti cu placere si sa aveti o nunta pe cinste :D

corinne2
05.03.2012, 16:32:06
Fetelor, dati-mi si mie o idee de un furnizor pt decoratiuni florale, buchet.
pana acum toata lumea (de fapt 3 persoane) mi-a recomandat o singura florarie#-o si nu vreau sa cred ca e doar singura care poate face lucruri dragutze in materie de aranj.flori si buchet.
voi cu cine lucrati ?

alexandraroxana
05.03.2012, 22:10:08
E superba si iti vine foarte bine ! ! !
Sa o porti cu placere si sa aveti o nunta pe cinste :D
Multumesc frumos!
Si rochia ta este foarte frumoasa!
Ce putin mai ai pana la nunta, mai putin de 2 luni:-p!

corinne2
06.03.2012, 16:40:56
Ce florarie ti s-a recomandat?
Si eu sunt in cautare de decoratiuni, sper sa gasesc pe cineva ok, in cel mai scurt timp.

E vorba despre Sunflower, din Cetate.
Voi merge si la ei sa cer oferta, dar as vrea sa obtin mai multe oferte inainte de a ma decide.
Mai ales ca visez la aranjamente si buchete nu tocmai accesibile in perioada in care e nunta(:|
Vreau hortensii;;) la aranjamente , buchet din floarea soarelui la cununia civila (va fi cu 1 saptamana inainte de nunta) si ranunculus sau bujori in buchetul din ziua nuntii.;;);;)
Deci, ma intelegi, nu?
Si , mersi de info despre magazinul de rochii, voi merge si eu pe acolo.
spor!!!

corinne2
06.03.2012, 19:25:01
Pe unde este aceasta florarie, in Cetate, pe langa ce? In zona Pietii?
Sa ne spui si nuou ce oferta ti-au facut si la ce pret ai ajuns.
Si eu in week-end sper sa vorbesc cu o florarie.

Este pe Closca, mai spre hotel Cetate. A participat la targ impreuna cu standul de la cofetaria Corina, poate i-ai vazut.
Dupa ce obtin oferta, v-o impartasesc...
=;

bella85
06.03.2012, 23:41:59
Multumesc!
De unde ti-ai cumparat voalul? E cu brodetrie pe margine sau fara?
Asta pe care l-am vazut eu este cu broderie pe margine. Sper sa mai obtin ceva reducere la el.:-p

De la salonul de unde am si rochita (Romantica). Al meu e simplu dar stiu ca au si alte modele. Give it a try!

bella85
06.03.2012, 23:45:43
E vorba despre Sunflower, din Cetate.
Voi merge si la ei sa cer oferta, dar as vrea sa obtin mai multe oferte inainte de a ma decide.
Mai ales ca visez la aranjamente si buchete nu tocmai accesibile in perioada in care e nunta(:|
Vreau hortensii;;) la aranjamente , buchet din floarea soarelui la cununia civila (va fi cu 1 saptamana inainte de nunta) si ranunculus sau bujori in buchetul din ziua nuntii.;;);;)
Deci, ma intelegi, nu?
Si , mersi de info despre magazinul de rochii, voi merge si eu pe acolo.
spor!!!

Eu am auzit ca cei de la Ikebana lucreaza bine si au si preturi Ok. Sincer pe mine nu ma prea intereseaza pentru ca decoratiunile sunt incluse in pretul salii unde vom avea petrecerea iar buchetele si aranjamentele florale le voi face singura cu flori cumparate din piete de flori (preturile sunt la 1/2 fata de ce platim in florarii $-))

zllumy
21.03.2012, 10:42:27
Salutare, fetelor.Am lipsit ceva timp de pe aici.Mi-am gasit si eu rochita de mireasa de la magazinul romantica de pe closca.Accesoriile le-am luat tot de la ei si pantofii de la benvenutti.Intr-o saptamana am rezolvat tot.Succes in continuare pentru cele catre sunt inca la stadiul de cautari.

alexandraroxana
21.03.2012, 23:32:59
Salutare, fetelor.Am lipsit ceva timp de pe aici.Mi-am gasit si eu rochita de mireasa de la magazinul romantica de pe closca.Accesoriile le-am luat tot de la ei si pantofii de la benvenutti.Intr-o saptamana am rezolvat tot.Succes in continuare pentru cele catre sunt inca la stadiul de cautari.
Ce rochie ti-ai cumparat de la Romantica? Arata-ne si noua, te rugam! Cat te-a costat rochita? Vrem sa stim tot :)

corinne2
22.03.2012, 11:08:07
Astazi mi-am cumparat agrafa pentru par, si sunt incantata.
Si bratara si cerceii i-am luat acum cateva saptamani.
516694516695516693516696

Foarte frumoase, sa le porti cu placere. imi place bratara in special, cred ca arata f bine pe mana.
cum vei avea parul, prins in coc, vei avea voal ?

zllumy
26.03.2012, 09:18:14
Ce rochie ti-ai cumparat de la Romantica? Arata-ne si noua, te rugam! Cat te-a costat rochita? Vrem sa stim tot :)
Pff...am facut poze cu rochita dar le-am sters sa nu le vada miresoiul meu.O sa atasez poze dupa nunta, oricum mai am doar 2 luni si 2 saptamani.Rochita este simpla, jumatate sirena jumatate tip A.Mai trebuie retusata putin, dar retusarile mi le-au oferit din partea casei.Rochita m-a costat 2960 RON dar eu zic k merita.Stiti k se zice k o data ce ai imbracat-o stii ca-i rochia ta?Sentimentul asta l-am avut eu.Plus k tipele de aklo sunt ff dragutze.Si eu care am plecat in cautarile rochitei fiind convinsa k in Alba n-o sa-mi gasesc nimik.Am avut noroc.Acelasi noroc care vi-l doresc si voua, miresicilor.

alexandraroxana
26.03.2012, 09:54:40
Pff...am facut poze cu rochita dar le-am sters sa nu le vada miresoiul meu.O sa atasez poze dupa nunta, oricum mai am doar 2 luni si 2 saptamani.Rochita este simpla, jumatate sirena jumatate tip A.Mai trebuie retusata putin, dar retusarile mi le-au oferit din partea casei.Rochita m-a costat 2960 RON dar eu zic k merita.Stiti k se zice k o data ce ai imbracat-o stii ca-i rochia ta?Sentimentul asta l-am avut eu.Plus k tipele de aklo sunt ff dragutze.Si eu care am plecat in cautarile rochitei fiind convinsa k in Alba n-o sa-mi gasesc nimik.Am avut noroc.Acelasi noroc care vi-l doresc si voua, miresicilor.

Felicitari pentru alegerea facuta! Si cu siguranta cu modificarile de rigoare va arata asa cum iti doresti tu. Important este sa te reprezinte si sa simti ca este a ta. Da, tipele de acolo sunt foarte dragute, eu eram convinsa ca imi voi cumpara rochia de la ele, dar am ajuns sa-mi cumpar din alt magazin de unde am zis ca in nici un caz nu-mi voi lua de acolo, fiindca mi se pareau mai putin simpatice tipele, dar am gasit rochia pe placul si pe stilul meu si asta a contat mai mult.
In privinta pretului, bugetul meu maxim era de 2500 ron, si am luat-o la 2100 ron, plus bonus de 200 accesorii, din care imi voi lua voalul ce costa 400 ron, deci voi mai da in plus 200, poate si mai putin daca, mai negociez putin. Saptamana asta va fi gata rochia.:D

bella85
30.03.2012, 18:02:20
Felicitari pentru alegerea facuta! Si cu siguranta cu modificarile de rigoare va arata asa cum iti doresti tu. Important este sa te reprezinte si sa simti ca este a ta. Da, tipele de acolo sunt foarte dragute, eu eram convinsa ca imi voi cumpara rochia de la ele, dar am ajuns sa-mi cumpar din alt magazin de unde am zis ca in nici un caz nu-mi voi lua de acolo, fiindca mi se pareau mai putin simpatice tipele, dar am gasit rochia pe placul si pe stilul meu si asta a contat mai mult.
In privinta pretului, bugetul meu maxim era de 2500 ron, si am luat-o la 2100 ron, plus bonus de 200 accesorii, din care imi voi lua voalul ce costa 400 ron, deci voi mai da in plus 200, poate si mai putin daca, mai negociez putin. Saptamana asta va fi gata rochia.:D

Ti-ai luat rochita? Si voalul? Suntem curioase sa le vedem si sper ca ti-a iesit tot asa cum ti-ai dorit. :)

alexandraroxana
09.05.2012, 16:57:04
Ti-ai luat rochita? Si voalul? Suntem curioase sa le vedem si sper ca ti-a iesit tot asa cum ti-ai dorit. :)
Da, am cumparat tot ce-mi trebuie pentru vestimentatia de mireasa, stau bine depozitate prin casa. Dar am emotii ca nu stiu cum vor arata toate puse cap la cap unele langa altele?

bella85
12.05.2012, 21:05:17
Da, am cumparat tot ce-mi trebuie pentru vestimentatia de mireasa, stau bine depozitate prin casa. Dar am emotii ca nu stiu cum vor arata toate puse cap la cap unele langa altele?

Eu am facut ieri o proba rochitei cu pantofii mei si sunt bucuroasa ca vine perfect si nu mai trebuie modificata. <:-P <:-P Aveam un mic stres in privinta asta pentru ca atunci cand am mers la 'vanat' de rochite nu mi-am luat si pantofii cu mine. Atata doar ca cercurile cred ca le-am luat o marime mai mare decat cele cu care am probat initial rochita pentru ca mi se pare ca ocup mai mult loc in spatiu. :)) Eu insa mi-am luat toate accesoriile din acelasi loc si stiu cum arata ca un tot unitar. Mi s-a parut cea mai buna idee pentru ca nu am vrut sa risc sa imi achizitionez separat acesoriile si sa nu mearga dupa aceea unele cu altele.

corinne2
14.05.2012, 10:08:08
Eu am facut ieri o proba rochitei cu pantofii mei si sunt bucuroasa ca vine perfect si nu mai trebuie modificata. <:-P <:-P Aveam un mic stres in privinta asta pentru ca atunci cand am mers la 'vanat' de rochite nu mi-am luat si pantofii cu mine. Atata doar ca cercurile cred ca le-am luat o marime mai mare decat cele cu care am probat initial rochita pentru ca mi se pare ca ocup mai mult loc in spatiu. :)) Eu insa mi-am luat toate accesoriile din acelasi loc si stiu cum arata ca un tot unitar. Mi s-a parut cea mai buna idee pentru ca nu am vrut sa risc sa imi achizitionez separat acesoriile si sa nu mearga dupa aceea unele cu altele.

Felicitari! Eu merg la proba pe 25 mai, dar nu am inca pantofii.aici ar fi o problemutza.
de accesorii am scapat\:D/, rochia mea nu are nevoie de cercuri si nu voi avea voal, voi purta voaleta.

bella85
20.05.2012, 18:25:29
Felicitari! Eu merg la proba pe 25 mai, dar nu am inca pantofii.aici ar fi o problemutza.
de accesorii am scapat\:D/, rochia mea nu are nevoie de cercuri si nu voi avea voal, voi purta voaleta.

Ce frumos... ma tenta si pe mine o voaleta si cred ca ar merge de minune cu rochia mea care e putin in stil Marilyn Monroe dar nu cred ca mai am timp si nervi sa caut si asa ceva. Daca voi gasi ceva o voi purta dupa biserica ;-)
Mai ai putin timp pana mergi la proba, poate iti gasesti si pantofi :) Daca nu, ma gandesc ca oricum ai o idee cam cat de inalti vrei sa fie, nu? Asa ca poti hotari lungimea rochitei in functie de inaltimea estimata a pantofilor.
Eu inca imi mai caut o a doua pereche de pantofi (rosii [-o<:x[-o<) insa pana acum nu am gasit.
Spor la miresit, fetelor!:*

corinne2
21.05.2012, 10:42:00
Ce frumos... ma tenta si pe mine o voaleta si cred ca ar merge de minune cu rochia mea care e putin in stil Marilyn Monroe dar nu cred ca mai am timp si nervi sa caut si asa ceva. Daca voi gasi ceva o voi purta dupa biserica ;-)
Mai ai putin timp pana mergi la proba, poate iti gasesti si pantofi :) Daca nu, ma gandesc ca oricum ai o idee cam cat de inalti vrei sa fie, nu? Asa ca poti hotari lungimea rochitei in functie de inaltimea estimata a pantofilor.
Eu inca imi mai caut o a doua pereche de pantofi (rosii [-o<:x[-o<) insa pana acum nu am gasit.
Spor la miresit, fetelor!:*

asa voi face pana la urma , voi merge cu alti pantofi cu tocul la fel de inalt ca si cei pe care ii voi purta la nunta.
sambata am fost in cluj si am incheiat ziua la polus uitandu-ma dupa pantofi. sunt o multitudine de modele si culori (apropo de rosu de care ziceai) inclusiv orange tangerinul asta turbat care e la moda in 2012. daaaar toti pantofii au un toc extraordinar de inalt, sunt infernali. eu cel putin as reusi doar sa ma cobor din masina si sa stau teapana , nici gand sa dansez sau sa ma plimb prin sala, ca sa nu mai povestesc ce aventura ar fi sa merg pana la toaleta (gresie, etc etc). si probabil ca am uitat sa va spun ca-mi doresc culoarea roz prafuit la pantofi;;) e de bine , nu ?;))
bella , sa stii ca am rezolvat la bisericutza de lemn, n-am reusit sa-ti scriu, mersi de ajutor.
spor si voua la de toate !!!

corinne2
21.05.2012, 10:43:45
Noi ne-am comandat verighetele de la sara gold; si-a cumparat el pantofi de la total shoes, camasa pentru cununia ciila de la danel style, si curea de la leonardo8-}.

bravos, harnici nu gluma ! sa le purtati sanatosi.
asteptam poze cu verighetele.

bella85
04.06.2012, 10:31:00
asa voi face pana la urma , voi merge cu alti pantofi cu tocul la fel de inalt ca si cei pe care ii voi purta la nunta.
sambata am fost in cluj si am incheiat ziua la polus uitandu-ma dupa pantofi. sunt o multitudine de modele si culori (apropo de rosu de care ziceai) inclusiv orange tangerinul asta turbat care e la moda in 2012. daaaar toti pantofii au un toc extraordinar de inalt, sunt infernali. eu cel putin as reusi doar sa ma cobor din masina si sa stau teapana , nici gand sa dansez sau sa ma plimb prin sala, ca sa nu mai povestesc ce aventura ar fi sa merg pana la toaleta (gresie, etc etc). si probabil ca am uitat sa va spun ca-mi doresc culoarea roz prafuit la pantofi;;) e de bine , nu ?;))
bella , sa stii ca am rezolvat la bisericutza de lemn, n-am reusit sa-ti scriu, mersi de ajutor.
spor si voua la de toate !!!

Eu vreau pantofi rosii, portocaliul asta care e in tendinte anul asta nu ma incanta defel. Am batut si eu Pollus-ul in lung si-n lat si inca nu am gasit ceva pe masura pretentiilor mele. Sper sa ajung prin Cluj in Piata Mihai Viteazul la magazinele de pantofi de acolo pentru ca de regula au modele foarte frumoase. Daca nu am gasit ceva in Alba si voi lua de aici dar mai este ceva timp asa ca nu disper...inca...o:-)
Ma bucur ca ai reusit cu programarea la biserica;;)

corinne2
13.08.2012, 15:41:22
hei fetelor, ce mai faceti ?
nici un semn. liniste totala.
nu a avut nici una inca nunta ? poze, impresii, etc
pe forumul general e mai mare zumzaiala...

alexandraroxana
13.08.2012, 16:55:57
hei fetelor, ce mai faceti ?
nici un semn. liniste totala.
nu a avut nici una inca nunta ? poze, impresii, etc
pe forumul general e mai mare zumzaiala...
Eu mai am 3 saptamani pana la nunta, de abia in 1 septembrie am nunta :)

corinne2
14.08.2012, 09:45:18
Eu mai am 3 saptamani pana la nunta, de abia in 1 septembrie am nunta :)

asa-i alexandra, vad acum la setarile din profil. vor trece foarte repede oricum.
eu am saptamana viitoare si cununia civila (miercuri) si nunta. am inceput de ieri serviciul(am avut concediu obligatoriu) si stau ca pe ace. as fugi acasa ...

alexandraroxana
14.08.2012, 11:22:09
asa-i alexandra, vad acum la setarile din profil. vor trece foarte repede oricum.
eu am saptamana viitoare si cununia civila (miercuri) si nunta. am inceput de ieri serviciul(am avut concediu obligatoriu) si stau ca pe ace. as fugi acasa ...
A! e greu sa fii la servici acum chiar inainte de nunta, cand trebuie sa te gandesti la o gramada de detalii.