PDA

Versiunea completa : Chiciu

Valentina0309
19.03.2009, 21:31:26
vreau niste poe cu restaurantul chiciu din calarasi daca poate sa maajue cineva va rog<:-P

ancaneacsu
11.04.2009, 18:47:59
vreau niste poe cu restaurantul chiciu din calarasi daca poate sa maajue cineva va rog<:-P
pai l-au terminat??????:O
eu stiam ca inca nu...poate ma lamuresti

Valentina0309
11.06.2009, 20:22:07
cel vechi dar mai am 3 sapt pana la nunta si l-am vizitat mersi oricum:*

msi
12.12.2009, 23:12:07
Vechiul restaurant nu imi place. Iar meniul nu mi-a placut

fovi
15.01.2010, 15:37:07
La Baden am auzit ca este elegant dar cam inghesuit, iar restaurantul vechi Monica, desi e un stil rustic, ringul de dans mi s-a parut mic, lumina slaba, iar meniul la fel.

yna1983
23.02.2010, 11:10:27
la chiciu si imperial este mancarea f proasta....va spun din propria exp...in plus la chiciu vesela ciobita si conditii nu tocmai igienice...raportat calitate pret....nu se merita..mai bine mai asteptati un an si cautati altceva

stanlivias
08.05.2010, 10:12:35
buna ziua! ma numesc stan livia adina. o sa am nunta la restaurant Baden pe data de 3 iulie 2010. acum 1 an cand am inceput sa cautam local am vizitat toate localurile posibile din calarasi. va asigur ca acesta pe care l-am ales este cel mai frumos, elegant, amenajat cu f f f mult bun gust. mancarea este f buna ( am fost la cateva nunti aici), servirea ireprosabila.... cei care au localul sunt f comunicativi si raspund cu promptitudine tuturor intrebarilor si cererilor adresate de cei interesati sa inchireze.
la polul opus se afla restaurant Queen, inghesuit, uratel cu servire sub orice critica. am fost la o nunta in 2009 acolo. am mancat cu o SINURA furculita si un SINUR cutit de la aperitiv pana la desert. am avut un SINGUR pahar de la inceput pana la sfarsit. ORIBIL!!!!!!!!!!! servirea era sub orice critica ptr ca tb sa te impinga toata lumea din spate....nu puteam iesi de la masa ptr ca presupunea sa-i lovim pe ceilalti cu scaunul.....oribil!!!!!!!

willy
08.05.2010, 10:32:43
buna ziua! ma numesc stan livia adina. o sa am nunta la restaurant Baden pe data de 3 iulie 2010. acum 1 an cand am inceput sa cautam local am vizitat toate localurile posibile din calarasi. va asigur ca acesta pe care l-am ales este cel mai frumos, elegant, amenajat cu f f f mult bun gust. mancarea este f buna ( am fost la cateva nunti aici), servirea ireprosabila.... cei care au localul sunt f comunicativi si raspund cu promptitudine tuturor intrebarilor si cererilor adresate de cei interesati sa inchireze.
la polul opus se afla restaurant Queen, inghesuit, uratel cu servire sub orice critica. am fost la o nunta in 2009 acolo. am mancat cu o SINURA furculita si un SINUR cutit de la aperitiv pana la desert. am avut un SINGUR pahar de la inceput pana la sfarsit. ORIBIL!!!!!!!!!!! servirea era sub orice critica ptr ca tb sa te impinga toata lumea din spate....nu puteam iesi de la masa ptr ca presupunea sa-i lovim pe ceilalti cu scaunul.....oribil!!!!!!!

curios ca la primul tau mesaj te-ai apucat sa ridici in slavi baden-ul si sa critici queen-ul :)) :-?

Cri_si
09.05.2010, 12:49:39
Am fost in aprilie (2010) la o nunta la Baden, m-am simtit ca-n personalul de Calarasi, asteptam controlorul sa taie bilete :D , ca sa ies de la masa trebuia sa o imping pe a noastra si pe cel care statea in spatele meu, ringul lipseste cu desavarsire, aperitivul e dezastru, aerisirea ori n-am vazut-o eu, ori e ultimul trend sa curga apa pe geamuri de condens, fumul de tigara si caldura la ora 10 erau peste limita, am fugit acasa cat de repede am putut.
stanlivias, esti sigura ca nu confunzi "restaurantul" ?

oana_24
16.05.2010, 17:35:30

Buna, livia, si eu voi avea nunta la restaurantul Baden in august, dar observ ca toata lumea il critica, nu stiu ce sa mai inteleg, eu am fost acolo si e f elegant, am mancat , si mancarea e super.Ori fetele din Calarasi habar nu au ce inseamna eleganta si bun gust ori chiar au dreptate.

willy
17.05.2010, 09:23:35
Buna, livia, si eu voi avea nunta la restaurantul Baden in august, dar observ ca toata lumea il critica, nu stiu ce sa mai inteleg, eu am fost acolo si e f elegant, am mancat , si mancarea e super.Ori fetele din Calarasi habar nu au ce inseamna eleganta si bun gust ori chiar au dreptate.

cum poti sa pui asa ceva? ce legatura are eleganta restaurantului cu nemultumirile fetelor de pe aici? eu habar nu am de acest restaurant. nu amf ost la nicio nunta, dar am fost la o vizionare cu o prietena. vrei sa-ti spun ce am auzit eu despre acest restaurant elegant si de bun gust, pe care nu le contest, pentru ca el chiar a fost decorat super? ca la nunti sunt chemate sa faca mancare femei ce lucreaza la fabrica de confectii a patronilor? ? ce zici de asta? sau n-oi stii ce sunt alea eleganta si bun gust? (:|

oana_24
17.05.2010, 13:08:51
cum poti sa pui asa ceva? ce legatura are eleganta restaurantului cu nemultumirile fetelor de pe aici? eu habar nu am de acest restaurant. nu amf ost la nicio nunta, dar am fost la o vizionare cu o prietena. vrei sa-ti spun ce am auzit eu despre acest restaurant elegant si de bun gust, pe care nu le contest, pentru ca el chiar a fost decorat super? ca la nunti sunt chemate sa faca mancare femei ce lucreaza la fabrica de confectii a patronilor? ? ce zici de asta? sau n-oi stii ce sunt alea eleganta si bun gust? (:|

Buna,

Imi cer suze daca te-ai simtit jignita, dar nu asta mi-a fost intentia.
Daca confirmi ca mancarea este facuta de angajatele de la confectie, inseamna ca acestea gatesc f bine ;))
Din pacate gusturile oamenilor sunt foarte diferite de la persoana la persoana.

willy
17.05.2010, 18:28:43
Buna,

Imi cer suze daca te-ai simtit jignita, dar nu asta mi-a fost intentia.
Daca confirmi ca mancarea este facuta de angajatele de la confectie, inseamna ca acestea gatesc f bine ;))
Din pacate gusturile oamenilor sunt foarte diferite de la persoana la persoana.

nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca eu m-am simtit jignita, dar pana la urma nu conteaza...

daca tie ti se pare normal ca niste femei care muncesc de luni pana vineri in fabrica de confectii sa-ti gateasca la un restaurant „elegant si de bun gust„, nu mai comentez. numai gandeste-te doar ca un bucatar TREBUIE sa aiba anumine analize la zi....

si nu e vorba de gusturi aici, ci de ceea ce e normal, asta e parerea mea. eu, repet, nu am fost la o nunta aici sa imi dau cu parerea referitor la mancare/servire. numai ca m-a deranjat faptul ca tu, din punctul meu de vedere, in loc sa asculti niste nemultumiri, ca de-aia esti pe un forum dedicat organizarii unei nunti, te-ai apucat sa emiti prejudecati...

spor la pregatiri in continuare! :)

oana_24
23.05.2010, 21:51:43
nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca eu m-am simtit jignita, dar pana la urma nu conteaza...

daca tie ti se pare normal ca niste femei care muncesc de luni pana vineri in fabrica de confectii sa-ti gateasca la un restaurant „elegant si de bun gust„, nu mai comentez. numai gandeste-te doar ca un bucatar TREBUIE sa aiba anumine analize la zi....

si nu e vorba de gusturi aici, ci de ceea ce e normal, asta e parerea mea. eu, repet, nu am fost la o nunta aici sa imi dau cu parerea referitor la mancare/servire. numai ca m-a deranjat faptul ca tu, din punctul meu de vedere, in loc sa asculti niste nemultumiri, ca de-aia esti pe un forum dedicat organizarii unei nunti, te-ai apucat sa emiti prejudecati...

spor la pregatiri in continuare! :)

Multumesc.

stanlivias
24.05.2010, 09:55:10
nu ma intereseaza ce spun fetele. am fost acolo, am vazut, vb din experienta. daca s-au mai intamplat diferite situatii in care cineva dintre invitati sa nu fie multumit, asta este. asa pot povesti despre toate restaurantele din calarasi. parerea mea era sincera. o ia in consideratie cine doreste, restul ma pot ignora. nu am primit discount sa zic asta, desi mi-as fi dorit. :-p

Cri_si
29.05.2010, 13:29:07
stanlivias si eu mai merg la masa acolo, ceea ce ai omis este ca nunta se desfasoara in alta incapere decat cea in care se serveste masa zi de zi.
oana_24, faci ce vrei cu nunta ta, desi cand emiti pareri deloc pertinente de genul "Ori fetele din Calarasi habar nu au ce inseamna eleganta si bun gust ori chiar au dreptate" n-ar trebui sa-ti mai raspundem. Ai cerut o parere, ai avut-o, ca nu este pozitiva este alta poveste, nu e totul roz in viata.8-|

oana_24
29.05.2010, 14:16:03
stanlivias si eu mai merg la masa acolo, ceea ce ai omis este ca nunta se desfasoara in alta incapere decat cea in care se serveste masa zi de zi.
oana_24, faci ce vrei cu nunta ta, desi cand emiti pareri deloc pertinente de genul "Ori fetele din Calarasi habar nu au ce inseamna eleganta si bun gust ori chiar au dreptate" n-ar trebui sa-ti mai raspundem. Ai cerut o parere, ai avut-o, ca nu este pozitiva este alta poveste, nu e totul roz in viata.8-|

Daca doreste cineva sa ma sfatuiasca bine, daca nu iarasi bine.
Iar in ce priveste nunta mea, bineinteles ca fac ce vreau eu, pt. ca e nunta mea.
Bunul gust in Calarasi trebuie sa recunoastem cu toti ca nu prea mai exista, a ajuns un oras de''kk''.
Cred ca avem dereptul la libera exprimare, si pot spune ce vreau eu.

Cri_si
29.05.2010, 17:28:02
Ok, cum spui tu. Nu este dedicat subiectul si nici nu vreau sa intru in polemici de cat de "kk" e orasul si din ce cauze, insa este eronat sa generalizezi, eu sper ca mai sunt si fete cu bun gust in zona, este insa adevarat ca si mediul social in care ne invartim ne determina sa avem sau nu idei preconcepute.

oana_24
06.06.2010, 18:56:16

http://picasaweb.google.com/115951069750704204124/AranjamenteRestaurantBaden# (http://picasaweb.google.com/115951069750704204124/AranjamenteRestaurantBaden#)

denydenisa
18.06.2010, 16:36:10
http://picasaweb.google.com/115951069750704204124/AranjamenteRestaurantBaden# (http://picasaweb.google.com/115951069750704204124/AranjamenteRestaurantBaden#)
oana se pare ca avem nunta in aceeasi zi...cum stai cu pregatirile?'?la ce ora esti la biserica?

oana_24
18.06.2010, 19:09:57
oana se pare ca avem nunta in aceeasi zi...cum stai cu pregatirile?'?la ce ora esti la biserica?

Buna,

Daa, misto, eu am la SF ANASTASIA la 17:00.
Pai, cu pregatirile cred ca e ok, am cumparat rochia, am stabilit cine se va ocupa de aranjamentul floral la restaurant, trebuie sa cumparam costumul mirelui, vereghetele, pantofi, sa comand tortul si sa cumpar bautura.
Am o singura dilema, nu stiu la cine sa ma coafez in Calarasi, ai vre-o sugestie?
Tu cum stai cu pregatirile?

denydenisa
18.06.2010, 20:42:12
Buna,

Pai, cu pregatirile cred ca e ok, am cumparat rochia, am stabilit cine se va ocupa de aranjamentul floral la restaurant, trebuie sa cumparam costumul mirelui, vereghetele, pantofi, sa comand tortul si sa cumpar bautura.
Am o singura dilema, nu stiu la cine sa ma coafez in Calarasi, ai vre-o sugestie?
se pare ca sunt dupa tine,noi avem la 17.30,tot la anastasia:D....aceeasi dilema am si eu nu stiu la ce coafor sa merg....si nu am timp sa incerc mai multe...rochia o voi cumpara la inceputul lui august de la buc,costumul,verighetele,tortul il voi comanda la cofetaria pescarul....nunta o facem la restaurant monica -chiciu asa ca poate ne intalnim cand ne fura...

denydenisa
18.06.2010, 20:48:05
eu voi face nunta la restaurant monica si contrar a ceea ce se spune aici, am fost multumita de mancarea de acolo si de servire....dar fiecare are dreptul sa isi spuna parerea....

denydenisa
18.06.2010, 20:52:40
iar despre restaurantul baden eu am auzit numai lucruri bune...stiu pe cineva care a avut nunta acum si au fost foarte multumiti...

oana_24
20.06.2010, 20:39:17
iar despre restaurantul baden eu am auzit numai lucruri bune...stiu pe cineva care a avut nunta acum si au fost foarte multumiti...

Ar fi super cand ne fura tu, sa vi la mine la restaurant si eu sa vin la tine, ca sincer nu stiu unde ai putea sa te duci pe acolo, doar daca nu bea vre-un sofer si mergem in oras. Mama ta lucreaza la Catex?, ca mi-a spus mama, ca fata unei colege de-a ei are nunta la Monica in aceiasi zi cu mine, deci u esti?:-\
Ce chestie, si eu am vrut sa fac nunta la Monica dar era localul prea mare, ca eu am putini invitati, si am ales Baden (in Bistro), nu in salonul mare din spate ca era si acela prea mare.
Multa bafta in continuare, si poate ne vedem in ziua nuntii.:D

anncutza86
21.06.2010, 17:28:23
si eu am avut nunta la chiciu (monica). noua ne-a placut foarte mult. de la nunta n-am mai fost p-acolo sa vedem daca s-a schimbat ceva sau nu. mancarea a fost foarte buna. au avut un vin de masa foarte bun. aperitivul consistent. trebuie sa ai grija sa vorbesti cand sa aduca felurile de mancare , sa nu fie prea apropiate (asta cred ca se procedeaza la orice restaurant). sarmalutele au fost delicioase.
noi am vrut initial la queen dar nu am gasit data libera si a doua optiune era la chiciu ca sa avem privelistea cu silistra care se vede foarte frumos noaptea.
la chiciu a fost destul de cald inauntru (am avut nunta in oct) si nu se puteau deschide geamurile ca ar fi fost prea frig. dar vara nu cred ca sunt probleme din punctul asta de vedere.
legat de queen... am fost de curand la o nunta acolo. mi-a placut ca ringul de dans e spatios ceea ce e foarte important. servirea a fost ok. si aici problema cu caldura. era foarte cald desi nu era foarte multa lume. mai dadeau drumul la aerul conditionat dar nu foarte mult timp. poate vara deschis si ei geamurile sau macar o parte.
queen-ul ce-i drept e mai elegant decat chiciu-ul.

legat de coafat...
eu am fost la Cleopatra, la Mirela. eu ma duc la ea de vreo 6 ani mereu sa ma tund si cand apuc si cate un vopsit, aranjat. (eu stau in bucuresti si cand vreau sa ma tund incerc sa ajung la calarasi daca pot).
o recomand cu cea mai mare caldura. e o tipa super!
si daca vrei si machiaj, tot aici iti recomand sa te duci. eu la fost la Flori. mi-a placut foarte mult cum m-a machiat.
si la machiaj, cat si la coafat am fost la proba cu cateva zile inainte.

denydenisa
21.06.2010, 21:24:34
Ar fi super cand ne fura tu, sa vi la mine la restaurant si eu sa vin la tine, ca sincer nu stiu unde ai putea sa te duci pe acolo, doar daca nu bea vre-un sofer si mergem in oras. Mama ta lucreaza la Catex?, ca mi-a spus mama, ca fata unei colege de-a ei are nunta la Monica in aceiasi zi cu mine, deci u esti?:-\
Ce chestie, si eu am vrut sa fac nunta la Monica dar era localul prea mare, ca eu am putini invitati, si am ales Baden (in Bistro), nu in salonul mare din spate ca era si acela prea mare.
Multa bafta in continuare, si poate ne vedem in ziua nuntii.:D
da ,si eu m-am gandit la asta trebuie sa vorbim cu rapitorii;;)...si mama ta lucreaza tot la catex??

stanlivias
22.06.2010, 09:18:23
Buna,

cine se va ocupa de aranjamentul floral la nunta ta? eu am cautat f mult pana am ales.

tina_criss26
23.06.2010, 18:49:05

Buna,

Si eu voi avea nunta la Baden in sept, imi doresc sa fie ok...Consider ca foarte mult conteaza si cat de bine iti expui conditiile , cat de bine iti organizezi treburile, ce solicitari ai s.m.m.d. Sunt destul de multumita de cum decurg lucrurile, d p d v teoretic, vdm pana la proba contrarie...

Multa bafta doresc tuturor ....

oana_24
29.06.2010, 12:30:54
cine se va ocupa de aranjamentul floral la nunta ta? eu am cautat f mult pana am ales.

Buna,

Da, si mama lucreaza tot la Catex.
De aranjamentul floral se va ocupa fata patronului, Marcela, e o tipa f de treaba, si ca pret mi s-a parut acceptabil.Si am vazut cum a aranjat si alte nunti, si mi-a placut, plus ca e si restaurantul lor si ei stiu mai bine ce se potriveste, dar am vorbit cu ea si i-am spus exact ce vreau si ea a spus ca o sa fie asa cum imi doresc.
Sper ca o sa fie ok.

oana_24
29.06.2010, 12:32:05
Buna,

Si eu voi avea nunta la Baden in sept, imi doresc sa fie ok...Consider ca foarte mult conteaza si cat de bine iti expui conditiile , cat de bine iti organizezi treburile, ce solicitari ai s.m.m.d. Sunt destul de multumita de cum decurg lucrurile, d p d v teoretic, vdm pana la proba contrarie...

Multa bafta doresc tuturor ....

Buna,

Cine se va ocupa de aranjament?

BabyBlu
05.07.2010, 13:22:30
Eu din pacate nu pot ajunge asa des in Calarasi...iar Marcela mai mult in timpul saptamanii este disponibila pt discutii(asa mi-a zis mie)... asa ca as avea o intrebare!..
Cam ce preturi v-au spus voua pt flori..si aranjamente? Voi merge sa vb cu ea..dar pana atunci raspunsurile voastre mi-ar fi de mare ajutor!

oana_24
05.07.2010, 15:56:14
Eu din pacate nu pot ajunge asa des in Calarasi...iar Marcela mai mult in timpul saptamanii este disponibila pt discutii(asa mi-a zis mie)... asa ca as avea o intrebare!..
Cam ce preturi v-au spus voua pt flori..si aranjamente? Voi merge sa vb cu ea..dar pana atunci raspunsurile voastre mi-ar fi de mare ajutor!

Buna,

Depinde foarte mult de ce iti doresti, cat de bogat sa fie in flori si ce tip de flori dar iti dau cateva exemple.
La masa invitatilor aranjamentul este 30ron/masa.
Prezidiu, daca vrei cu perdea de lumini 30euro, iar aranjamentul floral 200ron.
Arcada 30euro.
Buchet de mireasa 200ron.
Aranjament scaun, husa funda, 2euro/pe scaun.
C-am astea sunt preturile, sunt cu 10% mai scumpe cred eu decat in alte parti, dar arata f bine, am vazut aranjamente facute de ei si sunt superbe.

lucianasp
06.07.2010, 10:52:48
Buna tuturor,
am nevoie de o mica informatie de la voi.
Sambata aceasta merg la o nunta la restaurantul Baden.
Cele care veti face nunta acolo, imi puteti spune cat costa meniul/pers.?:)

oana_24
06.07.2010, 12:00:06
Buna tuturor,
am nevoie de o mica informatie de la voi.
Sambata aceasta merg la o nunta la restaurantul Baden.
Cele care veti face nunta acolo, imi puteti spune cat costa meniul/pers.?:)

Buna,

Cu o singura conditie sa-mi spui cum a fost la nunta:D, 200ron max/pers.

lucianasp
06.07.2010, 12:17:27
Buna,

Cu o singura conditie sa-mi spui cum a fost la nunta:D, 200ron max/pers.

:)Promit ca revin saptamana viitoare cu impresii.
Multumesc mult de raspuns! Ma ajuta foarte mult! :D

lucianasp
13.07.2010, 12:28:17
Am promis ca revin cu impresii la cald.:>
Nunta a fost in sala mare a restaurantului - foarte frumos amenajata, simplu dar cu gust. Mancarea a fost destul de ok, cu mici, dar foarte mici inconveniente din punctul meu de vedere: de exemplu aperitivul meu a fost diferit de cel al sotului. Nu mi-a mai placut, de exemplu, ca la friptura au pus copan intreg de pui, in loc de piept de pui la gratar - nu mi s-a parut ok sa te "molfolesti" cu copanul pe-acolo pe maini:)) Dar repet, au fost inconveninete infime.

Oricum, per ansamblu , mi-a placut foarte mult:aranjamentul, mancarea, servirea....nu mai spun de peisaj.

Cele care ati ales sa faceti nunta acolo, cred ca e o alegere foarte buna!:)

oana_24
21.07.2010, 11:17:43
Am promis ca revin cu impresii la cald.:>
Nunta a fost in sala mare a restaurantului - foarte frumos amenajata, simplu dar cu gust. Mancarea a fost destul de ok, cu mici, dar foarte mici inconveniente din punctul meu de vedere: de exemplu aperitivul meu a fost diferit de cel al sotului. Nu mi-a mai placut, de exemplu, ca la friptura au pus copan intreg de pui, in loc de piept de pui la gratar - nu mi s-a parut ok sa te "molfolesti" cu copanul pe-acolo pe maini:)) Dar repet, au fost inconveninete infime.

Oricum, per ansamblu , mi-a placut foarte mult:aranjamentul, mancarea, servirea....nu mai spun de peisaj.

Cele care ati ales sa faceti nunta acolo, cred ca e o alegere foarte buna!:)

Buna,

Multumesc mult pentru raspuns. Ma simt mai bine acum dupa ce mi-ai spus ca e ok :)
Dar cum si sa parut faptu ca invitati au stat in separeuri, si nu aveau vedere la mireasa, au dansat?

Ined
08.08.2011, 13:27:19
Buna, fetelor!

Am vazut in week-end mai multe localuri din Calarasi (eu nu sunt din Calarasi, doar prietenul meu este) si dintre Hotel Calarasi, Queen, La Salcii, Intim si Monica, cel mai elegant si dragut mi s-a parut Baden. Am citit tot ce s-a scris pana acum la acest topic si am inteles ca in afara de dezavantajul ca are acele mici separeuri si portiunea aceea mai joasa de salon de la ferestre care pot izola invitatii intre ei, ar mai fi cel al mancarii proaste.

Cele care ati mai fost pe la nunti la Baden, cum vi s-a parut mancarea, servirea, spatiul pentru dans, incovenientul cu separeurile etc.? Cat v-a cerut voua avans? Noua ne-a cerut 10 milioane vechi, dar am vazut ca avea in caiet si avans de 5 milioane. Meniurile sunt intre 21-35 euro, fara bautura, tort, chestii de rontait, doar mancare si 1-2 cafele.

Astept orice fel de mici detalii, informatii si pozitive, si negative, fara nicio suparare, pentru ca trebuie sa luam o decizie cat mai curand, daca facem sau nu acolo.

Wannah
14.08.2011, 04:20:26
Buna, fetelor!

Am vazut in week-end mai multe localuri din Calarasi (eu nu sunt din Calarasi, doar prietenul meu este) si dintre Hotel Calarasi, Queen, La Salcii, Intim si Monica, cel mai elegant si dragut mi s-a parut Baden. Am citit tot ce s-a scris pana acum la acest topic si am inteles ca in afara de dezavantajul ca are acele mici separeuri si portiunea aceea mai joasa de salon de la ferestre care pot izola invitatii intre ei, ar mai fi cel al mancarii proaste.

Cele care ati mai fost pe la nunti la Baden, cum vi s-a parut mancarea, servirea, spatiul pentru dans, incovenientul cu separeurile etc.? Cat v-a cerut voua avans? Noua ne-a cerut 10 milioane vechi, dar am vazut ca avea in caiet si avans de 5 milioane. Meniurile sunt intre 21-35 euro, fara bautura, tort, chestii de rontait, doar mancare si 1-2 cafele.

Astept orice fel de mici detalii, informatii si pozitive, si negative, fara nicio suparare, pentru ca trebuie sa luam o decizie cat mai curand, daca facem sau nu acolo.

Buna!

Personal, imi place aspectul localului Baden si are nota 10 din acest punct de vedere dar eu nu pot trece peste problema separeului si problema mancarii. Am fost anul trecut acolo de 8 martie si a fost full localul....eu si colegele mele de servici eram in separeu si faceam eforturi sa iesim la dans. Mancarea lasa de dorit plus ca eu am surse care mi-au povestit mai multe...ma abtin de la comentarii. Ati stabilit sigur data? Acolo unde voi face eu nunta am auzit ca e fain, mancarea e buna, localul are capacitate mare si mai erau date libere pentru 2012. Eu mi-am zis parerea, ti-am dat si un pont...acum faci cum crezi.

Ined
19.08.2011, 17:35:40
Buna!

Personal, imi place aspectul localului Baden si are nota 10 din acest punct de vedere dar eu nu pot trece peste problema separeului si problema mancarii. Am fost anul trecut acolo de 8 martie si a fost full localul....eu si colegele mele de servici eram in separeu si faceam eforturi sa iesim la dans. Mancarea lasa de dorit plus ca eu am surse care mi-au povestit mai multe...ma abtin de la comentarii. Ati stabilit sigur data? Acolo unde voi face eu nunta am auzit ca e fain, mancarea e buna, localul are capacitate mare si mai erau date libere pentru 2012. Eu mi-am zis parerea, ti-am dat si un pont...acum faci cum crezi.

Buna! Merci mult pt impresii. Ce ti-au povestit? Zi-mi, te rog, pe privat daca nu poti aici. E f important. Inca nu am stabilit data si nu am dat nici avansul. Imi este teama cu mancarea ca am tot auzit, de la mai multe persoane care au fost acolo la nunti, chiar viitorii mei socri, ca e dubioasa si are aspect si chiar iz de mancare stricata.

Tu faci la Columna? Nu stiu unde e ca eu nu sunt in Calarasi, dar maine poate ma duc sa-l vad.

Wannah
23.08.2011, 10:49:20
Buna! Merci mult pt impresii. Ce ti-au povestit? Zi-mi, te rog, pe privat daca nu poti aici. E f important. Inca nu am stabilit data si nu am dat nici avansul. Imi este teama cu mancarea ca am tot auzit, de la mai multe persoane care au fost acolo la nunti, chiar viitorii mei socri, ca e dubioasa si are aspect si chiar iz de mancare stricata.

Tu faci la Columna? Nu stiu unde e ca eu nu sunt in Calarasi, dar maine poate ma duc sa-l vad.

Buna! Ti-am trimis mesaj privat. Mai vorbim. Spor la pregatiri! :*

pitik_83
20.11.2011, 20:25:41
Eu am luat decizia de a face nunta acolo! Pentru mine este foate important aspectul si faptul ca este acolo si hotelul unde imi pot caz ca invitatii din alte orase. Nu am fost la nicio nunta acolo, dar am fost sa iau masa deseori si nu am avut nicio problema vizavi de calitatea mancarii. Referitor la avans, stiu ca este 1000 ron, dar se dau si 500 in cazuri mai speciale..
Iar in afara de cele cateva pareri proaste care le-am citit doar pe acest forum, nu am auzit nimic nasol despre servire/mancare Baden.
Mie una, mi se pare o locatie deosebita pentru o nunta speciala!

ryanna_bld
26.09.2012, 20:00:31
Eu am luat decizia de a face nunta acolo! Pentru mine este foate important aspectul si faptul ca este acolo si hotelul unde imi pot caz ca invitatii din alte orase. Nu am fost la nicio nunta acolo, dar am fost sa iau masa deseori si nu am avut nicio problema vizavi de calitatea mancarii. Referitor la avans, stiu ca este 1000 ron, dar se dau si 500 in cazuri mai speciale..
Iar in afara de cele cateva pareri proaste care le-am citit doar pe acest forum, nu am auzit nimic nasol despre servire/mancare Baden.

Buna ,

Daca data nunti de la profilul tau este corecta, iti doresc "Casa de piatra" si te rog sa ma ajuti si pe mine cu cateva info. Te rog sa-mi spui si mie cateva impresii despre restaurantul Baden (calitatea mancarii, cat de multumita ai fost de colaborarea cu cei de la restaurant, cum a fost servirea, cu cat timp inainte ai facut rezervarea si ce avans ti-au cerut). Imi place f mult cum arata restaurantul si m-ar interesa sa-l rezervam pentru nunta dar pentru ca ajung f rar in Calarasi, a ajuta f mult orice parere sau sfat. Daca iti este mai simplu, astept mesaj privat. Multumesc anticipat :)

ryanna_bld
26.09.2012, 20:08:04
Dragi miresici din Calarasi,

Va rog pe oricare din voi care a avut deja nunta sa-mi trimiteti impresiile voastre despre restaurantul Baden si nu numai. Astept sfaturi/ recomandari/ pareri si despre celelalte restaurante din Calarasi pentru a putea lua o decizie in privinta restaurantului. Va multumesc! :)

alyangel
03.06.2013, 13:06:59

Buna,
imi poti spune te rog cum fost nunta?
astazi am semnat si noi contractul cu cei de la Baden,si as dori sa aflu cat mai multe de la fetele care au avut nunta acolo sau au fost la nunti acolo.
Multumesc!