PDA

Versiunea completa : Agentii de organizare nunti, decor, jud. Giurgiu

ga_bitza86
13.03.2009, 22:07:22
Fetelor, Alina, dar in Giurgiu inca nu au aparut agentii de organizare nunti? am tot intrebat-o pe mama, dar ea nu a auzit nimic... :)>-

alinagr
14.03.2009, 21:43:00
Fetelor, Alina, dar in Giurgiu inca nu au aparut agentii de organizare nunti? am tot intrebat-o pe mama, dar ea nu a auzit nimic... :)>-
Ba sunt o gramada,dar scumpe:(

nikolle22_1983
18.03.2009, 20:37:55

Eu am fost la targul de nunti si am gasit o oferta avantajoasa la o agentie de oraganizare nunti. Am vb cu Irina de la agentia imobiliara General de pe str.Garii si avea un pachet pt 200 de persoane la 2150 lei. mi s-a parut super pretul. in pret intra husele pt scaune si mese, aranjamentul mesei mirilor cu flori cu tot, aranjamente florale mese invitati, casuta de bani, plicurile de bani, aranjament intrare local, aranjament masa sampanie, balon jumbo, marturii. si tipa cu care am vb a fost foarte draguta. nu stiu in general care sunt preturile, dar pachetul asta mi s-a parut super bine la pret

RalukGeorgiana
18.03.2009, 20:40:17
Eu am fost la targul de nunti si am gasit o oferta avantajoasa la o agentie de oraganizare nunti. Am vb cu Irina de la agentia imobiliara General de pe str.Garii si avea un pachet pt 200 de persoane la 2150 lei. mi s-a parut super pretul. in pret intra husele pt scaune si mese, aranjamentul mesei mirilor cu flori cu tot, aranjamente florale mese invitati, casuta de bani, plicurile de bani, aranjament intrare local, aranjament masa sampanie, balon jumbo, marturii. si tipa cu care am vb a fost foarte draguta. nu stiu in general care sunt preturile, dar pachetul asta mi s-a parut super bine la pret
e ffff bun pretul :)) acum depinde ce fel de aranjamente si ce marturii....au si site?il vreau si eu te rog

nikolle22_1983
21.03.2009, 21:10:39
e ffff bun pretul :)) acum depinde ce fel de aranjamente si ce marturii....au si site?il vreau si eu te rog

De ce razi de pret? Sa stii ca a fost cu discount. Preturile sunt mult mai mari, stiu o fata care a lucrat anul trecut tot cu agentia cu care lucrez eu, si a costat-o 50 de mil. fara flori. ofertele care le-au avut ei la targul de nunti, au fost cu reduceri. si eu zic ca ce ofera in pretul asta, e destul de bine. uite site-ul: print 2004
Merita sa vb cu ei, tipa de acolo care se ocupa de aranjamente e foarte draguta. si vezi si ce preturi au, pentru ce vrei tu sa iti faca.
uite inca 2 site-uri de organizari nunti din Giurgiu:
ianys
aranjament

nikolle22_1983
21.03.2009, 21:14:02

Eu zic ca merita sa intrebi la toti, si vezi unde gasesti mai avantajos. incearca sa negociezi, poate obtii un pret mai bun in functie de ce vrei sa iti faca

alinagr
22.03.2009, 07:17:52
De ce razi de pret? Sa stii ca a fost cu discount. Preturile sunt mult mai mari, stiu o fata care a lucrat anul trecut tot cu agentia cu care lucrez eu, si a costat-o 50 de mil. fara flori. ofertele care le-au avut ei la targul de nunti, au fost cu reduceri. si eu zic ca ce ofera in pretul asta, e destul de bine. uite site-ul: print 2004
Merita sa vb cu ei, tipa de acolo care se ocupa de aranjamente e foarte draguta. si vezi si ce preturi au, pentru ce vrei tu sa iti faca.

Multumesc.am gasit ceva frumos pe acele site-uri date de tine. Sper sa reusesc sa vorbesc cu ei,pentru ca oricum nu m-am hotarat ce tema aleg pentru nunta.:*:*

RalukGeorgiana
22.03.2009, 14:22:26
De ce razi de pret? Sa stii ca a fost cu discount. Preturile sunt mult mai mari, stiu o fata care a lucrat anul trecut tot cu agentia cu care lucrez eu, si a costat-o 50 de mil. fara flori. ofertele care le-au avut ei la targul de nunti, au fost cu reduceri. si eu zic ca ce ofera in pretul asta, e destul de bine. uite site-ul: print2004

nu am ras d pret...iti dai seama k si eu k si orice om imi doresc preturi mici si calitate buna..am ras in ideea k ei au precizat atatea dar realitatea nu e asa frumoasa k in descriere...pana nu vezi la fata locului.....
ms pt adrese

alinagr
08.04.2009, 07:36:48
Am vorbit si eu pentru aranjat sala, cu o firma din giurgiu.Undeva in zona "mozaic"si nu a luat mult.Au si pachete,dar eu dintr-un pachet am renuntat la unele chestii si am luat altceva;asa ca pretul final a fost decent,adica 950 lei.Mie nu mi se pare scumpa,fata de ce mai gasisem,in bucuresti si in giurgiu

andreea_miresica
24.04.2009, 11:56:26
Am vorbit si eu pentru aranjat sala, cu o firma din giurgiu.Undeva in zona "mozaic"si nu a luat mult.Au si pachete,dar eu dintr-un pachet am renuntat la unele chestii si am luat altceva;asa ca pretul final a fost decent,adica 950 lei.Mie nu mi se pare scumpa,fata de ce mai gasisem,in bucuresti si in giurgiu
imi poti spune si mie mai multe despre firma asta..gen cum se numeste,unde este exact..adresa,nr tel...etc.nici eu nu am hotarat inca firma cu care voi decora salonul sunt in cautari asa k orice informatie imi este bine venita.

RalukGeorgiana
24.04.2009, 13:11:10
felicitari:)ati reusit sa negociati un pret bun, chiar f bun

madyx_madyx86
25.04.2009, 14:24:49

Ai grija cu Irina sa nu iti iei teapa.Daca iti aduci aminte la targ era si o agentie din buc.In ultima zi fata care reprezenta agentia respectiva a gasit in albumul Irinei poze cu aranjamentele lor...

brunetzika
25.04.2009, 21:29:27
Pe Soseaua Bucuresti,vis a vis de Comtex este o agentie.Calitate si preturi accesibile.

alinagr
25.04.2009, 21:48:05
Pe Soseaua Bucuresti,vis a vis de Comtex este o agentie.Calitate si preturi accesibile.

Si acolo,dar si vis-a-vis de mozaic ,acolo unde am facut eu contract;)). De la cea mentionata de tine vreau sa iau baloanele si tunurile de confetti,dar ma mai gandesc

brunetzika
25.04.2009, 22:28:06
Si acolo,dar si vis-a-vis de mozaic ,acolo unde am facut eu contract;)). De la cea mentionata de tine vreau sa iau baloanele si tunurile de confetti,dar ma mai gandesc

Nu stiam de asta de vis a vis de mozaic.E magazin?Cum se numeste firma sau cine se ocupa?
Eu stiam de aia din mol,de aia de langa Bit by Bit,aia de pe bucuresti de vis a vis de petrom si aia de pe garii...
Eu am facut acolo pe Bucuresti si am fost f multumita,de asta ziceam:)

alinagr
25.04.2009, 23:31:38
Nu stiam de asta de vis a vis de mozaic.E magazin?Cum se numeste firma sau cine se ocupa?
Eu stiam de aia din mol,de aia de langa Bit by Bit,aia de pe bucuresti de vis a vis de petrom si aia de pe garii...
Eu am facut acolo pe Bucuresti si am fost f multumita,de asta ziceam:)
nu e magazin,firma e in apartamentul lor.Ma rog,sediul firmei.Numele nu stiu daca il pot da aici,dar iti dau in PM daca vrei;sau pe YM

brunetzika
26.04.2009, 10:56:30
nu e magazin,firma e in apartamentul lor.Ma rog,sediul firmei.Numele nu stiu daca il pot da aici,dar iti dau in PM daca vrei;sau pe YM

Am inteles.Nu e nevoie.Eu am avut nunta.Intrebam doar asa...k nu stiam de ei.

nikolle22_1983
26.04.2009, 16:01:27
Ai grija cu Irina sa nu iti iei teapa.Daca iti aduci aminte la targ era si o agentie din buc.In ultima zi fata care reprezenta agentia respectiva a gasit in albumul Irinei poze cu aranjamentele lor...

In ce sens sa nu imi iau teapa? Nu ma intereseaza ale cui poze le avea ea in album, tot ce vreau e sa isi faca treaba conform contractului, si atat.

brunetzika
26.04.2009, 22:55:35
In ce sens sa nu imi iau teapa? Nu ma intereseaza ale cui poze le avea ea in album, tot ce vreau e sa isi faca treaba conform contractului, si atat.

Nu stiu,zic si eu...Din moment ce prezinta niste poze care nu sunt ale ei...Dar cum de ai ales-o tocmai pe ea dintre toti care erau la targ?

anamaria_20
26.04.2009, 23:12:59

Si mie tot cei de la ,,mozaic'' imi aranjeaza localul. Mi i-a recomandat o prietena si intr-adevar mi s-a parut ca au preturile cele mai bune de pe piata si calitate. Mie mi-au luat 1200 lei pentru nunta de 160 pers si imi pun o groaza de lucruri.:)

sweet_november
10.05.2009, 10:30:34
salut fetelor!va atasez si eu cateva poze asa cum imi doresc eu sa aranjez sala.La mine tema nuntii va fi mov.

anamaria_20
11.05.2009, 16:48:21
salut fetelor!va atasez si eu cateva poze asa cum imi doresc eu sa aranjez sala.La mine tema nuntii va fi mov.

Si asa va arata localul cu huse de scaun mov?

sweet_november
11.05.2009, 17:40:26
Si asa va arata localul cu huse de scaun mov?

da..cam ceva.Exista multe nuante de mov-lila dar aceasta imi place foarte mult si am gasit si agentia care detine aceste huse.

Dyva_a
11.06.2009, 21:22:23
Mie mi se pare ca e frumos.

sweet_november
12.06.2009, 20:47:12
Mie mi se pare ca e frumos.

o sa va trimit poze dar anul viitor cand voi avea nunta:D deabea astept sa ma ocup de organizare.

ga_bitza86
13.06.2009, 12:54:16
este foarte frumos aranjamentul pe mov .. ;;)
si eu la inceoput ma gandeam sa fac un somon sau un vernil ceva dar dupa aceea am vazut niste aranjamente pe lila si pe mov cu argintiu .. fi :x :x :x ia uitati!!!;;)

sweet_november
14.06.2009, 14:22:00
este foarte frumos aranjamentul pe mov .. ;;)
si eu la inceoput ma gandeam sa fac un somon sau un vernil ceva dar dupa aceea am vazut niste aranjamente pe lila si pe mov cu argintiu .. fi :x :x :x ia uitati!!!;;)

mda..este foarte frumos..nici eu nu m-am gandit inca ce nuanta de mov imi doresc dar stiu sigur ca va fi mov ori lila.M-am saturat de clasicul orange sau portocaliu de la nuntii.

katykryna
07.11.2009, 11:06:13
Buna, eu am avut nunta in septembrie,ce-i drept ceva mai restrans in familie, si am avut contract cu o firma din Giurgiu, cu toate ca initial am vrut sa contractez una din Bucuresti. La un nr de 50 pers aranjamentele florale,scaune,mese,baloane m-a costat cam 1100 lei. Ideea este ca aranjamentele au iesit f frumoase si chiar toti invitatii au fost placut impresionati. Am vazut diverse aranjamente de sali dar sa alegeti culorile in ton cu cele de la local,pt ca se vor potrivi mult mai bine.

katykryna
03.12.2009, 19:33:50
Nu pot atasa pozele pt ca sunt prea mari,dar sunt pe site-ul mentionat,cele cu visiniu (de pe prima pagina cu decorul salilor), mai sunt si altele dupa,cred ca sunt de la Miorita,daca nu ma insel.
Astept parerile voastre.

annemarie_88
12.12.2009, 18:49:45
Buna miresicilor de 2010!
Mi-am gasit si eu firma de aranjamente si sunt fff multumita. Am obtinut un pret extraordinar de bun, la o agentie de pe centura Interexului.
Pentru nunta de 200 persoane cu arcada,stalpi ,covor ,huse scaun,prezidiu,perdea de lumini, 15aranjamente florale numai din trandafiri pe mese si la prezidiu,casuta de bani,etc m-a costat doar 1800 lei.
Va doresc si voua multa bafta si daca sunteti interesate ma anuntati si va dau mai multe detalii dar in privat.
Va pup!

sweet_november
13.12.2009, 13:28:34
salutare!>:D< eu am gasit aici in bucuresti o agentie care imi ofera de 2830 ron urmatoarele:
- 120 huse tafta mov si esarfe de organza ivory
- 10 fete de masa ivory si 10 esarfe mov pentru centru mesei
- 1 fata de masa ivory pentru prezidiu
- 10 aranjamente florale pentru masa invitatiilor constand in :orhidee, frezii, miniroze si lisiathus
- 1 aranajament floral pentru masa preziu
- perdea de luminii pentru prezdiu
- casuta dar
- 2 aranajamente masinii
- arcada intrare cu tull si florii naturale
- 4 stalpisorii
- suport pentru lumanarii
- si manopera pentru ca imi imbraca tavanul in tull si perdea de lumini pe care o voi cumpara eu.

eu zic ca este destul de avantajos.Este cea mai buna oferta pe care am primit-o pana acum.Restul agentiilor imi luau peste 30 mil.
Joi mergem sa ne faca simularea si sa vedem husele si daca totul este ok vom da avansul.

alinagr
13.12.2009, 13:59:41
salutare!>:D< eu am gasit aici in bucuresti o agentie care imi ofera de 2830 ron urmatoarele:
- 10 aranjamente florale pentru masa invitatiilor constand in :orhidee, frezii, miniroze si lisiathus
- casuta dar
- 2 aranajamente masinii
- 4 stalpisorii
- si manopera pentru ca imi imbraca tavanul in tull si perdea de lumini pe care o voi cumpara eu.

eu zic ca este destul de avantajos.Este cea mai buna oferta pe care am primit-o pana acum.Restul agentiilor imi luau peste 30 mil.
Joi mergem sa ne faca simularea si sa vedem husele si daca totul este ok vom da avansul.

Bafta multa.
Nu e cam mult?
Pe mine m-a costat 950 ron:D , o firma de aici din giurgiu

Sa faci poze:D

annemarie_88
13.12.2009, 14:11:22
- casuta dar
- 2 aranajamente masinii
- 4 stalpisorii

mie mi se pare cam mult.uite eu am 200 de persoane si imi pune tot cam ce-ti pune tie si mi-a luat 1800 lei o agentie din giurgiu de pe centura Interexui.
Ia incearca si acolo poate iesi mai bine.

sweet_november
13.12.2009, 17:14:13
mie mi se pare cam mult.uite eu am 200 de persoane si imi pune tot cam ce-ti pune tie si mi-a luat 1800 lei o agentie din giurgiu de pe centura Interexui.
Ia incearca si acolo poate iesi mai bine.

stii cumva daca au huse din tafta mov?Pe mine ma intereseaza ca tot scaunul sa fie mov si esarfele diverse culori si din cate stiu eu nimeni din giurgiu nu are asa ceva.Daca stiti vreo agentie care au huse din tafta mov in giurgiu va rog sa imi spuneti.

alinagr
14.12.2009, 06:36:16
stii cumva daca au huse din tafta mov?Pe mine ma intereseaza ca tot scaunul sa fie mov si esarfele diverse culori si din cate stiu eu nimeni din giurgiu nu are asa ceva.Daca stiti vreo agentie care au huse din tafta mov in giurgiu va rog sa imi spuneti.

da cautare pe google pentru agentii nunta giurgiu si iti apar cateva.Eu asa am facut;am luat tel lor ,am sunat si m-am lamurit

CASADEPIATRA
20.01.2010, 13:34:02
buna miresicilor , sunt o giurgiuveanca dar care a migrat in bucuresti si am nunta anul acesta si am contractat o agentie de la noi din oras care imi aranjeaza salonul si are multe chestii misto nu stiu de ce ziceti ca este mai ieftin la bucuresti ca mie nu mi se pare deloc

CASADEPIATRA
20.01.2010, 13:41:24
pe mine ma costat pentru 100 de persoane 1500 lei ( fete de masa , fuste masa , napron , huse scaune si esarfa lila masa prezidiu , arcada , 6 stalpii , perdea de luminii , aranjamente florale pentru toate mesele , covor rosu ) agentia am gasito de pe net si are orice , se afla la iesire din orasul Giurgiu la intrare in Remus

annemarie_88
23.01.2010, 18:41:25
pe mine ma costat pentru 100 de persoane 1500 lei ( fete de masa , fuste masa , napron , huse scaune si esarfa lila masa prezidiu , arcada , 6 stalpii , perdea de luminii , aranjamente florale pentru toate mesele , covor rosu ) agentia am gasito de pe net si are orice , se afla la iesire din orasul Giurgiu la intrare in Remus

Pentru 100 de persoane mi se pare destul de mult

sweet_november
14.03.2010, 17:15:09
fetelor aveti idee de unde as putea inchiria in giurgiu cateva mese pe rotund deoarece cei de la restaurant nu au decat 10 iar mie imi trebuiesc 14.

dana86dany
31.03.2010, 07:51:48
fetelor aveti idee de unde as putea inchiria in giurgiu cateva mese pe rotund deoarece cei de la restaurant nu au decat 10 iar mie imi trebuiesc 14.
sa mai deschis un magazin de nunti pe soseua bucuresti pana in petrom si poate vb cu ei; zic si eu;-)

sorinas
16.09.2010, 14:41:27
Buna!
Am vazut ca nu e nici un subiect despre flori si m-am gandit sa incep unul.

sorinas
16.09.2010, 14:51:00
Buna!
Voiam sa va povestesc de experienta mea cu florile, care a fost una reusita.
Noi le-am comandat de la o florarie deschisa de curand, am inteles, pe soseaua bucuresti, aproape de comtex (cred ca asa se cheama). E undeva pe partea dreapta cum mergi spre bucuresti, intre petrom si intersectia cu tineretului.
Am luat de acolo buchetele, lumanarile, florile de pus in piept si bratarile pt domnisoarele de onoare.
Ce mi-a placut foarte tare a fost ca doamna de acolo e super de treaba si deschisa la ideile celorlalti. Noi am vrut buchete cu floarea soarelui, bobite rosii (hypericum) si flori de pus in piept cu niste bulbi galbeni pe care nu stiu inca cum ii cheama. A fost dragut ca nu ne-a zis nici un momemt ca "nu se poate", ba chiar a cautat ce i-am cerut noi, si culmea, a si gasit. In plus, ne-a si binedispus de fiecare data cand am fost la ea.
De asemenea, pretul e foarte rezonabil, s-a chinuit sa iasa avantajos si pt noi si pt dansa.
Cam atat. Eu am vrut sa scris despre asta pt ca mi-a placut mult si merita recomandata mai departe.
Succes!
Sorina

annemarie_88
18.10.2010, 16:15:47
Buna!
Noi le-am comandat de la o florarie deschisa de curand, am inteles, pe soseaua bucuresti, aproape de comtex (cred ca asa se cheama). E undeva pe partea dreapta cum mergi spre bucuresti, intre petrom si intersectia cu tineretului.
Am luat de acolo buchetele, lumanarile, florile de pus in piept si bratarile pt domnisoarele de onoare.
Ce mi-a placut foarte tare a fost ca doamna de acolo e super de treaba si deschisa la ideile celorlalti. Noi am vrut buchete cu floarea soarelui, bobite rosii (hypericum) si flori de pus in piept cu niste bulbi galbeni pe care nu stiu inca cum ii cheama. A fost dragut ca nu ne-a zis nici un momemt ca "nu se poate", ba chiar a cautat ce i-am cerut noi, si culmea, a si gasit. In plus, ne-a si binedispus de fiecare data cand am fost la ea.
De asemenea, pretul e foarte rezonabil, s-a chinuit sa iasa avantajos si pt noi si pt dansa.
Cam atat. Eu am vrut sa scris despre asta pt ca mi-a placut mult si merita recomandata mai departe.
Succes!
Sorina
Eu am avut norocul de a avea o nasa foarte intelegatoare si m-a lasat sa-mi comand singura buchetele si lumanarile , m-am interesat pe la toate florariile si dupa cateva recomandari am fost la floraria de pe centura interexului , unde au si firma de aranjamente , am fost super super multumita si ca pret si calitate , eu am avut buchetele si lumanarile din orhidee vanda si au iesit foarte frumoase , chiar v-o recomand

dana86dany
29.11.2010, 17:37:17
Buna!
Succes!
Sorina
buna am vazut postarea ta si m am gandit sa zic si eu ceva, tot la doamna respectiva eu mi am facut buchetelul de la cununia civila in 2009 si am fost super multumita de dansa asa ca am decis ca si pentru nunta tot acolo sa merg, iti dau mare dreptate cand ai spus ca este deschisa la tot, eu am avut lumanarile cu orhidee si cand a fost la depozit ma sunat imediat sa imi supna ce a gasit si cat costa si daca imi ia, erau extraordinar de scumpe cate vroiam eu asa ca am intrebat o daca pot sa i le duc eu ca am gasit la ghiveci si am duc mai putin nu a ezitat sa spuna da asa ca mia luat decat mana de lucru care a fost foarte putin si de rusine iam dat eu mai mult, asa ca o recomand si eu cu toata stima. si al botez tot la ea voi apela cand va fi vremea:))

georgiana_d
04.02.2011, 22:58:45
buna am vazut postarea ta si m am gandit sa zic si eu ceva, tot la doamna respectiva eu mi am facut buchetelul de la cununia civila in 2009 si am fost super multumita de dansa asa ca am decis ca si pentru nunta tot acolo sa merg, iti dau mare dreptate cand ai spus ca este deschisa la tot, eu am avut lumanarile cu orhidee si cand a fost la depozit ma sunat imediat sa imi supna ce a gasit si cat costa si daca imi ia, erau extraordinar de scumpe cate vroiam eu asa ca am intrebat o daca pot sa i le duc eu ca am gasit la ghiveci si am duc mai putin nu a ezitat sa spuna da asa ca mia luat decat mana de lucru care a fost foarte putin si de rusine iam dat eu mai mult, asa ca o recomand si eu cu toata stima. si al botez tot la ea voi apela cand va fi vremea:))

Buna, si eu as vrea sa adaug ceva legat de aceasta doamna unde am avut norocul ca in 2009, cand am fost miresica, sa gasesc la dansa foarte mult sprijin si ajutor in alegerea buchetului meu, tinand cont si de bugetul pe care mi-l stabilisem. Ceea ce imi doream eu erau orhideele, dar m-am sfatuit cu dansa si mi-a recomandat, la un pret mult mai bun, un buchet delicat si simplu (asa cum prefeream) din trandafiri albi cu minirosa printre ei. Au iesit super si am fost si multumita de pret, mai ales ca a fost foarte deschisa cu noi si ne-a oferit chiar mai multe variante de unde sa ne alegem. O recomand cu draga inima tuturor :suuuper: